Komu se nezamlouvá Bush v Praze?

31. 05. 2007 | 14:32
Přečteno 13866 krát
Komunistům přece, řekne si člověk okamžitě. Jenže uprostřed „těla“ zprávy ČTK z 29. května stojí, že „…Načasování Bushovy návštěvy v ČR se příliš nezamlouvá Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur. Z jejího pohledu je to nejhorší možná doba - červen patří k měsícům, kdy metropoli navštěvuje nejvíce turistů.“
Žádná asociace světa snad kromě asociace prezidentů velmocí však nezmění zvyk hlav států G 8 scházet se zrovna v červnu, stejně jako praktické uvažování Bílého domu spojovat prezidentovy cesty na summit s návštěvami okolí, je-li tam co řešit.

Summit letos je v německém Heiligendammu a proto Praha, kde se dá řešit radar, polská Jurata (základny), Řím (první setkání s novým papežem, Tirana (Balkán a Kosovo) a Sofie (totéž).
Řekl bych ale, že provozovatelé cestovních kanceláří jsou asi jediní, kteří to s tím nezamlouváním myslí vážně. Ve své podstatě se každému jinému Bushova cesta do Prahy hodí, včetně komunistů. Proč těm pozitivně naladěným netřeba vysvětlovat. Ti ostatní Bushovy návštěvy rádi využijí ke zviditelnění, kteréhožto, budou-li zvlášť vynalézaví nebo brutálně útoční, se jim samozřejmě dostane, tak už mediální svět funguje. (Dost možná si svou porci pozornosti ukousnou i ti, které ani agenda jednání na Hradě ani téma konference v Černínském paláci, kde má mít Bush hlavní projev, vůbec nezajímá: americký prezident je vysoce ceněná značka, která je sice dokonale chráněná proti střelám všech ráží, nikoli však proti marketingovému parazitizmu kdekoho, kdo se chce svézt na vlně mediálního zájmu…)
Vedle radaru, „dopravních uzávěr“, menu na hostinách, počtu členů doprovodu atd., všechno pokud možno v jedné hladině pozornosti, budou hlavním tématem zájmu občanstva nepochybně víza, ač asi je těžko přestavit jinak než jako okrajový bod agendy. Je to jednoduché téma, každý, i ten, kdo v životě do Ameriky nehodlá jet, se cítí dotčen tou nespravedlností: oni nemusí, avšak my musíme. I Nancy Pelosiová souhlasí s José Barrosem, že by vízová povinnost neměla platit pro žádnou zemi Evropské unie… Jenže prosadit program visa waiver i pro nové členy EU bude vskutku tvrdý oříšek a málo těch, kdo si na něm budou chtít lámat řezáky.
Kdo se těší, jak se jednou, až vízový boj dovedeme do vítězného konce, vše změní a bude záležet jen na něm, jestli se ráno rozhodne a povečeří třeba v Atlantě, může být velice překvapen. Člověk nemusí být zrovna Viktor Navorski, aby skončil uvnitř letištního terminálu. Zrovna dnes má v Guardianu (www.guardian.co.uk) zajímavý komentář na související téma Timothy Garton Ash. Strážci pevnosti Amerika by si měli pamatovat, že na prvním dojmu záleží, říká Ash už v titulku a věnuje se peripetiím, které ztížený bezpečnostní režim na amerických letištích a hranicích přináší i člověku, který víza už dávno nepotřebuje. I u bezvízové přepážky na letišti se totiž někdo konkrétní rozhoduje, zda skrz vrátka pustí každého, kdo se před něj s pasem v ruce postaví a co všecko od něho bude chtít vědět. Přináší to mimochodem problémy i Americe – počet zahraničních studentů na tamních univerzitách, který vždy výrazně posiloval kreativní kapacitu země, ve školním roce 2003/4 poprvé od roku 1971 poklesl (Ash).
Jenže: i když slova „svět po 11. září“ zní už omšele, mají svůj význam, ať se nám to líbí nebo ne. Nikdo se nemůže divit, že se Amerika hodlá co nejúčinněji bránit nejen proti mezikontinentálním balistickým raketám, ale i proti jedné z nejefektivnějších zbraní 21. století zvané sebevražedný atentátník.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pe napsal(a):

Souhlasím s panem Veisem,
nikoliv však s jeho protektorem!
31. 05. 2007 | 14:39

Vacek napsal(a):

Divím se, že nikdo z našich politiků dosud nepochopil, že jenom nějakými žádostmi, poníženými prosbami a poukazováním na naši servilitu bezvízového styku nedocílíme. Vždycky je odpovědí nějaké "až" - až budete v NATO, až budete v EU, až u nás nebudete nelegálně pracovat, až .... A výmluvy na 11.září jsou v tomto ohledu trochu mimo - proč tedy nezavedou víza pro ostatní spojence - Brity, Francouze (francouzských Arabů je rozhodně víc jak českých) atd., když nás navíc oni sami nazývají "dobrými spojenci"? Tady je jasně vidět, jak upřímně svá slova myslí. Osobně bych byl pro rychlé zavedení recipročního opatření - včetně vyplňování dotazníků s velmi osobními až intimními údaji, které musíme podstupovat my. Gaunerů a pedofilů máme dost vlastních a kdo z USA tu hodlá obchodovat nebo přijet jako turista, toho víza neodradí.
A komu se nezamlouvá Bush v Praze? Všem těm, kteří si umí jeho slova přeložit - jste sice dobrými spojenci, vždycky nakonec uděláte to, co my chceme, ale nikdy nebudete rovnocenní s Brity, Francouzi, Němci a dalšími, ani kdybyste tu souhlasili se 100 radary.
31. 05. 2007 | 16:11

dalifen napsal(a):

Heleďse PE, takovýhle příspěvky jsou na prd. Kdo a proč je Veisův protektor?
31. 05. 2007 | 16:32

michael lorenc napsal(a):

prezident USA tady bude 24.hod. a již spousta lidí,cestovek má z toho deprese to snad není ani možné!!!!!!!!!!!!
31. 05. 2007 | 16:53

Jana J napsal(a):

Prezident USA má z ostudy kabát a měl by sedět doma. Máme dost vlastních trapných figur,Hlavně se těším, jak výrazně změní počet odpůrců radaru. Nechci ho tady a nemyslím si, že bych mluvila jen za sebe. Ty peníze, co bude stát bezpečnost tohoto individua,pak budou zase někde chybět. Jednou bude dějinami souzen jako zločinec.
31. 05. 2007 | 17:02

Jirka napsal(a):

Demonstrace antiradar antibush 4.06 v 18 hod. Hradcanske namesti.Pro ty kteří nemají rádi Bushe , jeho politiku a plán na umístěni U.S. radaru v Čechách. Přijděte mu to říct osobně na demonstraci, která se koná 4. června na Hradčanském náměstí v 18. hodin. Více se dovíte na http://www.nezakladnam.cz Ti co Bushe milují ať zůstanou doma.

Hello people,

You are invited to demonstration against George Bush, his politics and plan to place U.S. military base in Czech. The protest will take place in Prag on the Hradcanske square on June 4, 2007 in 6 p.m. during Bush visit to Czech Republic. Come and help us ! Please send this information to your friends.
You can find more info in Czech language on www_nezakladnam_cz .
Note : Who loves Bush should stay home ?
31. 05. 2007 | 17:02

Daša napsal(a):

Veisův ročník a jeho činnost jasně říká s kým máme tu čest:
´´CEST PRÁCI
31. 05. 2007 | 18:06

jirka napsal(a):

Busch a Tonda Blair jsou mi kámoši,protože zlo se dá eliminovat pouze větším zlem. A Vy odpůrci zminěných,radaru a nakonec i vy cestovní kanceláře si trhněte nohou !
31. 05. 2007 | 18:31

Peol napsal(a):

nechapu proc vubec nekdo argumentuje vizem, uz pred lety kdyz jsem byl ve statech byl vydelek a zivotni uroven americanu stlacena na minimum, na praci uz se temer nevyplati jezdit a kdyz si zaplatim dovolenou vzdycky vizum dostanu, pokud se tedy nebudete bat, ze Vas obvini z terorismu a stravite tyden v base aniz by jste si mohli zavolat, muzete bez problemu vyrazit.. je banalizace problemu 600000 mrtvych civilistu v Iraku za posledni roky, o to si myslim, ze by behem teto navstevy melo jit,
protoze stejne tak jako nikdo nemluvi otechto mrtvych, nemusi se v budoucnosti mluvit o mrtvych CR zasazenych jadernou pumou. Je to zastineni vazneho problemu, totiz ze valka se blizi a urcite neni dobre pri jejim zacatku stat na frontove linii
31. 05. 2007 | 19:50

skeptický napsal(a):

Napovídání ve školách se zakazuje.Jak to,že v senátu se to smí?
31. 05. 2007 | 20:20

asitak napsal(a):

Mě nezajímá ani tak Bushovo geografické umístění, jako jeho politické působení. Ale jeho dočasnou lokalizaci v Praze rád využiji k tomu, abych vyjádřil svůj odpor k jeho politice , již léta nebezpečně naplňující program PNAC. Mimochodem, pojem "sebevražedný atentátník" byl prakticky neznámý, dokud si USA nezosobnili poslání "šíření demokracie a svobody".
31. 05. 2007 | 20:34

Jos napsal(a):

Přesně takhle se žvanilo o Reaganovi,hlupák kterého budou jednou soudit a který ohrožuje světoví mír a všichni víme jak to dopadlo dnes je to jeden největších prezidentů historie.Všichni levičáci a rudá verbež mají dneska stejného nepřítele Busche,stejné kecy!Rus zbrojí ve velkém a naši vlezprdelkové Moskvy opět v jednom šiku.Fuj...
31. 05. 2007 | 20:51

borg napsal(a):

ID asitak:

Heleď se, máme 3 skutečné velmoci:

-USA
-Rusko
-Čína

Moc dobře víš, které uskupení je nejvíce schopné "šíření demokracie a svobody"...
31. 05. 2007 | 22:05

Wenda napsal(a):

Mr.Bush není ani spasitel ani mírotvorce či státotvorný politik.Myslím, že zdaleka nedosahuje kvalit svých předchůdců a zdá se, že i od svého otce by se mohl ještě hodně učit.Jistě, je jiná doba, svět je zase úplně jinde a řeší problémy, o kterých se sice před nedávnem vědělo, ale nemluvilo - globalizace, oteplování, energetická krize. Z čeho se ale Mr.Bush nepoučil, tak to je vojenská přítomnost USA ve světě.Korea, Vietnam, Irák, Afghanistan - nikde strýček Sam nezvítězil, jenom ropná lobby si musela po Kuvajtu oddychnout - ale následky jsou zřejmé ještě dnes.
Máme do slova a do písmene smůlu s naší strategickou polohou uprostřed Evropy. Ta klíčová pozice český národ stála mnoho sil, ústrků, válek a ponížení - jen v minulém století jich bylo více než dosti. A teď máme na krku návštěvu Mr.America Nr.1, abychom se přesvědčili, jak umí být naši politici servilní (už i Brčálová strana pochopila jemné nuance ohledně radaru).
Nejhorší je, že tady zřejmě neexistuje nulové řešení. Odmítnout? Nebudeme tak dobří spojenci, přece jenom v nás ta "rudá" zůstala a bojíme se Putina a jeho hrozeb. Přijmout?A co referendum?A co na to Rusko?Budeme přisluhovači imperialismu( dle vyjádření ruských generálů)?Ohrozíme stabilitu sil v Evropě?
Nezávidím našim politikům/hostitelům.Spíše je vidět, jak je ta návštěva znervózňuje - pan Vondra už nabídl alternativu - návart vojenské základní služby (jako biče) a na druhou stranu zase chlácholí - zruší se víza (cukr).
Možná je nasnadě, ale v tuto chvíli je návštěva Mr.Bushe snad nejméně vhodná. Snad možná by měla smysl, kdyby se k němu zrovna připojil Putin a jeli se všichni podívat do Brd, jak je tam krásně.A možná by i přišli na jiné myšlenky.
31. 05. 2007 | 22:24

Pet_r napsal(a):

Nemám rád emocionální argumenty. Zkuste mi věcně vyvrátit následující názor na radarovou základnu: Aniž by systém jako takový byl zamýšlen proti ruským zájmům, je vhodné jej podpořit už pro dramatický ruský odpor. Doporučuji pohovořit si s běžnými Rusy v Rusku - nepříjemně často při takovém hovoru probleskává ruské přesvědčení, že střední Evropa jaksi samozřejmě patří do ruské zóny vlivu (a to je ještě mírně řečeno). Pro vzdálenější budoucnost je nepochybně vhodné zajistit si nějaký hmatatelný důvod, proč by někdo z vyspělého civilizačního okruhu měl mít důvod se v náš prospěch mocensky angažovat v krizových situacích - myšleno důvod pragmatičtější a hmatatelnější, než na základě pouhých smluv. Jakkoliv je dnes situace lepší než v dobách Mnichova, spoléhat se pouze na papírové smlouvy se nemusí vyplatit. Tím samozřejmě nezpochybňuji fakt, že smlouvy je třeba dodržovat. Pouze nespoléhám na to, že tento morální princip bude platit sám o sobě navždy. Proti USA můžeme vznášet nekonečně mnoho kritických argumentů, ale všechny ostatní varianty jsou domnívám se horší - EU a NATO jsou v akci mnohem neschopnější než USA samy o sobě a navíc EU vykazuje známky Rusku v lecčems přehnaně ustupovat. Sami nezmůžeme nic, a to nejen kvůli momentálnímu stavu rozjívené nedospělosti naší společnosti.
31. 05. 2007 | 22:51

Axiss napsal(a):

Prazakum, tem je hej. Uvidi prezidenta. to nam z vychodu CR se to jen tak nepostesti.
31. 05. 2007 | 23:22

Jana J napsal(a):

Ad Pet r - všechny argumenty jsou emocionální. Z pana Bushe i z pana Topolánka emoce přímo kapou - bohužel jen ty negativní. Naše rádoby racionální doba nás nutí přetvařovat se a všechno "rozumně" zdůvodnit. Stejně tak láska k penězům - také emoce - je jak u našich politiků, tak u zbrojařských klik v USA velmi opravdová. Válka jako byznys - přečtěte si Hlavu XXII.
01. 06. 2007 | 00:07

Jana J napsal(a):

Ad Pet r - všechny argumenty jsou emocionální. Z pana Bushe i z pana Topolánka emoce přímo kapou - bohužel jen ty negativní. Naše rádoby racionální doba nás nutí přetvařovat se a všechno "rozumně" zdůvodnit. Stejně tak láska k penězům - také emoce - je jak u našich politiků, tak u zbrojařských klik v USA velmi opravdová. Válka jako byznys - přečtěte si Hlavu XXII.
01. 06. 2007 | 00:07

Hurá napsal(a):

Podívejte se na dokumenty o 11. září (Viz. zde p.Škapík) a bude vám hned jasné, kdo to přijíždí do Prahy, proč a koho reprezentuje.
01. 06. 2007 | 01:30

Seraph napsal(a):

Jj, Bush a jeho administrativa je větší hrozbou svobodného demokratického světa než ostatní diktátoři. On je rafinovanější. Tím že nechal zcela úmyslně zničit WTC a hodit to na tzv. teroristy, kdo je mimochodem pro něj každý kdo tvrdí opak, dosáhl toho co chtěl. Ať to je neskutečné omezování svobod v Americe nebo souhlas evropy s bezdůvodným napadením suverénních států. A všichni mu to baští. Neskutečné!
Kdo nevěří ať se podívá jak vypadá řízená demolice a jak vypadá sesuv budovy! A pak to srovná s pádem WTC.
Göring nebo který to byl řekl něco ve smyslu, že stačí říct lidem, že jste byli napadeni a oni udělají co se řekne a na nic se neptají. A pořád to platí. Přece jenom něco se ten Bush ve škole naučil... A to od sobě rovných.
01. 06. 2007 | 03:30

Picmoch napsal(a):

01. 06. 2007 | 06:20

Andy napsal(a):

Jana J: opět s Vámi nesouhlasím :) Abych parafrázoval Cimrmana "nejhorší ze všeho jsou idealisti". Politika vždycky byla a bude o moci, prestiži a penězích. A pokdu si mám vybrat mezi možnými potenciálními velmocemi tak USA budou v dohledné budoucnosti jediná možná volba. Ano, mají spoustu chyb, dělají spoustu nepěkných věcí, ale pořád je to lepší než kdokoliv jiný v jejich pozici. A o tom je realistické uvažování - přijmout nezbytnou zkaženost světa (která pramení z lidské přirozenosti) a volit mezi několika zly to menší.
01. 06. 2007 | 07:15

polach napsal(a):

Dovolte pár bodů:
1. Nebýt "zločince" Regana, určitě by Jana a spol. dnes neposílali e-maily. Možná v ruštině.
2. Proč je takový zájem o víza do tak špatného státu?
3. Pokud se týká sebevražedných atentátníků, stačilo by neustále zveřejňovat, že jsou zneužíváni teorií o mučednické smrti s uvedením do ráje se 72 panami atd. (Assasinové).
O těch, kdož atentátníky posílají se nemluví.
01. 06. 2007 | 08:14

Honza napsal(a):

Ad Andy:

Hmm... Tak zkaženost světa pramení z lidské přirozenosti (???) To je mi panečku "úvaha".
01. 06. 2007 | 08:25

skeptický napsal(a):

Milý/á Axiss,

Zato Vy jednou uvídíte velkou záři na západě,a my pražáci už nic.
01. 06. 2007 | 08:41

vanagu napsal(a):

Mě ty vole a dej už pokoj!
01. 06. 2007 | 09:40

aleš007 napsal(a):

budu se v pondělí v šest procházet jako turista po Hradčanském náměstí. S americkou vlajkou. S demonstrací nezákladnám nemám nic společného.
01. 06. 2007 | 10:58

martin napsal(a):

uprimne, pane Jaroslav Veis, vite vubec neco o reklame zvane 11. zari? mate vubec tuseni, co se v ten den stalo? verim, ze ve vasem veku se nechate velmi snadno ukolebat bachorkami o svetovem miru. ale touha usa (i jine dominantni velmoci) nachazet ci vytvaret nepritele, na kterem by mohli demonstrovat svoji neustale se zdokonalujici a nikdy nestagnujici "mirovou" silu nikdy celosvetovy mir nepripusti.
01. 06. 2007 | 11:37

JK napsal(a):

Rozhodně si radši zvolím radar v Brdech než iránskou raketu na Václaváku, chci jet jednou do USA, ale bez víz, vízová povinnost mne ponižuje. Styl Bushe mi nesedí a fakt je, že nadpoloviční většina Američanů má toho válečníka plné zuby stejně jako my tady. Otázka ale je, jestli jiné řešení pro Střední východ by bylo rozumnější a jestli vůbec nějaké jiné je. Nerad bych totiž na Hradčanech viděl mešitu místo gotické katedrály.
01. 06. 2007 | 11:51

lubo napsal(a):

Padesát i možná více let budeme příjímat různá opatření s dovětkem, "Pozor bylo tady 11. září, proto musíme zbrojit proti teroristům, stavět nové radary, vyvíjet nové zbraně, atd.Co kdyby se někdo zamyslel nad tím, proč vlastně ten terorismus existuje a proč je hlavně namířen proti USA a jehno nejbližším spojencům.Docela by mě to zajímalo.
Pokud znám trochu historii USA, tak prezidenti, kteří podlehli atentátu byli zabiti vlastními občany.A pokud máš Buschi čisté svědomí, jestli nějaké máš, tak se nemáš čeho obávat.
01. 06. 2007 | 12:38

Jan Mjartan napsal(a):

Kecy, kecy pane Veis, rakety které by nás mohly ohrozit a proti kterým údajně má sloužit zradar nikdo nikdy neviděl a neuvidí jako ty obávané Saddámovy zbraně.
Howg
01. 06. 2007 | 13:13

Pavel napsal(a):

Kolik vám platí pane Veis za propagaci raketové základny. Je to dost na umlčení svědomí 'nestranného novináře' nebo už není co umlčovat?
01. 06. 2007 | 14:21

Lukáš napsal(a):

Pavle, tohle není příliš věcné - jako kdyby se vás ptal, kolik vám platí za odpor proti.
Vždy to někomu nahrává - žijeme v průsečících různých zájmů - americké, evropské, ruské, arabské ...
když budem v každém vidět amerického, ruského či jiného agenta, tak ztráci smyls se vůbec bavit.
Pan Veis má názor, vy s ním nesouhlasíte. Dobrá - tak sdělte argumenty.
Mně se také nelíbí lézt z ruské tlamy rovnou do té americké, ale trápí mne, že ČR i Evropa vůbec nemá jasno o zajištění své bezpečnosti.
Za kolik, proti komu ... mírové pochody prostě nestačí.
01. 06. 2007 | 14:49

vanoce3000 napsal(a):

Proč pane Veis nezmiňujete tu většinu občanů, kteří jsou proti radaru, nejsou komunisté a nejde jim o zviditelnění. To, že se snažíte tuto významnou skupinu zdiskreditovat, z tohoto Vašeho textu přímo "stříká".
01. 06. 2007 | 15:04

Evžen napsal(a):

cítím se názorově jinde než pan Veis, ale že by zrovna z tohodle článku něco stříkalo ?
To je nutné nositeli jiného názoru hned vynadat ? Každý kdo se zajímá, zná rozložení názorů veřejnosti.
Tohle je jen taková glosa o pocitech, které v něom příprava na přílet G.W.B vyvolává.
Policie si určitě užije cvičení a poltičtí anrcisové se budou předvádět - na obou stranách.
Kdo si bude chtít zademonstrovat,jistě dostane v bezpečné vzdálenosti od hlavy USA příležitost.
Většina to ale stejně bude sledovat v bezpečí doma v televizi a nadávat na hnusnou politiku.
Ostatně co jiného dělat, když na referendum to nějak nevypadá.
01. 06. 2007 | 16:59

Rtep napsal(a):

Kdo šíří a komu prospívá lživá propaganda a ideologie. Od vychloubačných poručíme větru dešti až po zásadní překrucování historie,dejinných faktů i současných faktů.A vždy se najdou duševní prosťáčkové kteří tomu uvěří i tací, kteří kážou vodu a sami pijí víno plnými doušky.Kdo doposud je na klíčových postech nebo donedávna byl? Poučili jsme se vlastně odkud nám hrozilo a hrozí policejní stát,politické znásilňování a pod. Čest práci soudruzi.
01. 06. 2007 | 17:19

Mirek Prokes napsal(a):

A koho podporuji Amici na Balkane? Muslimy v Bosne, muslimy v Kosovu. Bude/li na Vaclavaku mesita, zasluhu maji Amici. Radar je jen proti Rusku a kvuli rope.
Viz http://www.neradaru.cz
01. 06. 2007 | 18:02

Evžen napsal(a):

No jo, ale Rusové se montují např. do střední Asie kvůli čemu ? A na tom Balkánu mají Rusové své zájmy taky, stejně jako na Bálzkém v|ýchodě. I když doma s islamismem bojují.
Ono to asi nebude o souboji hodných a zlých.
Svět se dělí na zájmové sféry a taky se ve světě zbrojí. To se líbí ruským i americkým generálům. Radar je součástí systému a ten stojí peníze (tedy kšeft). Ten systém se dá použít různě - tedy i (ne jen) proti Rusům.
Ti ale chtějí modernizovat své systémy taky.A jejich velmocenské manýry z nich v očích čechů holubice určitě neudělají. Takže když ani Rus ani Američan, tak jak ?
A jsme u toho mocenského vakua, které po pádu bipolarity přeci jen existuje. Když se vyřeší tohle, tak nebude vadit ani ta mešita v Praze.
01. 06. 2007 | 20:47

Evžen napsal(a):

a specielně pro pana Prokeše - "NE základnám" jasně řekla, že je občanská, ale jediné, které mezi sebou nechce jsou rasisti a xenofobové.
Tak co s lidmi co píší do takových nazi časopisů jako je např. http://www.zvedavec.org ?
Kopou do levice a jen se snaží na tématu přiživit. Jejich "military" uvažování mi ale k pacifismu neštimuje.
01. 06. 2007 | 21:07

MIKAEL napsal(a):

MĚLI BYCHOM SI MYSLÍM SE SLZOU NA VÍČKU ODVYKNOUT OD MYŠLENKY NA USA COBY DEMOKRATICKÉ ZEMĚ...ZAVČAS/POKUD SI OVŠEM ODMYSLÍM TU MOUDROST-A NE ZROVNA HLOUPOU, --ŽE TOTIŽ /!/ -VŠECHNY VELMOCI BYLY VŽDY TOTALITNÍ.../ PRÁVĚ NASTÁVÁ PÁD --SPOKOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH-- /JAK JE JIŽ KDYSI OSVÍCENĚ NAZVAL BOHUMIL HRABAL.../ A PROTO JE NUTNÉ VYTVOŘIT PSYCHOLOGICKÝ PROTITLAK K OPĚT SE VZMÁHAJÍCÍMU VÝCHODU- RUSKU /BYŤ R. BEZ KOMUNISMU...!/ OPRAVDU,POKUD NECHÁME VYSTAVĚT TUTO RYZE JEJICH ZÁLEŽITOST NA NAŠEM ÚZEMÍ,PAK JSME JIŽ RYZE JEJICH A TO ZEJMÉNA V OČÍCH ATENTÁTNÍKŮ A IRÁNU /O KTERÝ ZDE TAKÉ JDE,-ALE AŽ V DRUHÉ ŘADĚ.../TO, ŽE SE CHTĚJÍ USA OBRNIT PROTI BALISTICKÝM STŘELÁM JE SICE NÁZOR OD AUTORA ČLÁNKU HEZKÝ, AVŠAK VŮČI AUTORU ČLÁNKU, JEHO RODINĚ A JEHO NÁRODU NEHEZKÝ, JELIKOŽ PRVNÍ BALISTICKÁ STŘELA BY BYLA NAMÍŘENA DO BRD A PO NÁS BY ZBYL JEN TEN PRD...A TO BY SI PRVOŘADĚ MĚLI UVĚDOMIT NAŠI ZASTUPITELÉ, POKUD VŠAK JIŽ NEJSOU NATOLIK PŘEPLACENI OD ZÁPADU, ŽE JIŽ VLASTNĚ NAŠI NEJSOU.../!!!/ v TOMTO OKAMŽIKU JDE JIŽ OPRAVDU O HOLOU EXISTENCI, BYLI BYCHOM TERČEM V PRVNÍ ÚTOČNÉ FORMACI IRÁNSKÝCH MIRÁŽŮ,/CO JIM JE FRANTÍCI TAK PŘEOCHOTNĚ DODALI.../...A JEŠTĚ NĚCO K TÉ AMERICKÉ ,,DEMOKRACII" KTERÁ PLATÍ NEJEN UVNITŘ JEJICH ZLATÉ KLECE /Z INDIÁNSKÉHO ZLATA../ALE KŘIČÍ I Z JEJICH ,,NENÁSILNÉHO VYSTUPOVÁNÍ VŮDČI DOKONCE VELMOCEM, KDYŽ SI TA AFROAMERIČANKA SPROMINUTÍM DOVOLÍ HLASITĚ VYSLOVIT SMĚREM K RUSKU: AŤ SI RUSKO NEMYSLÍ, ŽE NÁM JAKKOLI BUDE ZABRAŇOVAT V NAŠICH ÚMYSLECH /CO SE RADARU TÝČE/ -TO SKUTEČNĚ NEDÁVNO ŘEKLA US MINISTRINĚ ZAHRANIČÍ/!!!/ ---A POKUD JE ZDE JEŠTĚ NĚKDO, KDO ROZUMÍ A VĚŘÍ SVÝM UŠÍM, TAK TO DE FAKTO ZNAMENALO OPĚTOVNÉ VYHLÁŠENÍ STUDENÉ VÁLKY A TO SI PIŠTE, ŽE RUŠTÍ GENERÁLOVÉ V TOMTO OKAMŽIKU ZAJIŠŤUJÍ POTŘEBNÁ OPATŘENÍ!!! NEMĚJTE STRACH, TÍM VÁS NEJLÉPE OVLÁDAJÍ-ZNĚLO BY TO SLADCE, NEMÍT TROJSKÉ KONĚ VE VLÁDNÍ ZAHRÁDCE...
01. 06. 2007 | 23:15

MIKAEL napsal(a):

OPRAVDU ZDE NIKDO NETUŠÍ NIC O VAZBĚ PANA VONDRY K AMERICKÝM ZBROJNÍM KORPORACÍM?? MYSLÍM, ŽE TO MLUVÍ ZA VŠE A SOUČASNOST/-RADAR USA.../ VYSVĚTLUJE I TO, PROČ BYLO NUTNÉ I ZA CENU NECHUTNÉHO MORÁLNÍHO POŠPINĚNÍ BÝV.PREMIÉRA DEN PŘED VOLBAMI /JAK PRIMITIVNÍ A OKATÉ OD VELKÉHO BRATRA Z USA.../ A NAVÍC TO UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ AGENTA TAJNÝCH /TEMNÝCH/ SLUŽEB, KTERÉ JSOU /JAK JINAK/ DNES NAPOJENY NA SVÉ ÚSTŘEDÍ PRO ZMĚNU NA ZÁPAD...BYLO TEDY NUTNÉ TAK DRSNĚ A PŘEVELICE RYCHLE VYMĚNIT VLÁDU ZA TUTO ZKORUMPOVANOU, OKATĚ NEMORÁLNÍ/TOPOLÁNEK/ KDO MÁ OČI VIDÍ...SLEPÝ NECHŤ SE STYDÍ, NEBO AŤ NASLOUCHÁ... KDO JE NEJ/ne/MOCNĚJŠÍ MUŽ NA PLANETĚ JIŽ VÍME, ALE KDO OVLÁDÁ JEJ, PO TOM SE NEPÍDÍME? PROBOHA, MILÍ ČECHOVÉ!!! VŽDYŤ JSTE NEDÁVNO Z JEDNÉ TOTALITY VYKLOUZLI, TO CHCETE TAKTO LACINO PADNOUT JEŠTĚ DO MNOHEM HLUBŠÍ TEMNÉ PASTI ???
01. 06. 2007 | 23:35

Jájínek napsal(a):

V jistém slova smyslu se každý na presidenta USA těší. Jedni kladně a druhzí záponě.
Někdo, aby mohl demonstrovat a vykřičet se. Jiný se holedbá jak mu řekne něco od plic, ale ve skutečnosti mu chce lézt do zadku(že p. Paroubku).
Já osobně jeho návštěvu vítám kladně, protože USA jako jediná z velmocí nepředstavuje pro mě (resp. ČR) hrozbu zla.
02. 06. 2007 | 16:53

Mimoza napsal(a):

Lidicky, kdyz uz pisete nekam kde si myslite ze to bude nekdo cist, tak si aspon vsimnete jak se pan prezident pise:B U S H
02. 06. 2007 | 19:22

MIKAEL napsal(a):

ano, negativem české povahy je přílišný důraz na tituly a na detaily toho, jestli se píše Busch, nebo Bush a to proto, aby unikl význam, obsah, smysl celého napsaného...
02. 06. 2007 | 21:47

Mistr Jan Hus napsal(a):

Chytit ho a odvést do Haagu.
02. 06. 2007 | 22:20

Kotnov napsal(a):

Autor by měl vysvětlit, které náboženství,jaká ideologie,či zda mezinárodní právo a Charta OSN dává právo aby 300 milionů američanů vládlo světu a vynucovalo si to násilím a válkou.
03. 06. 2007 | 09:17

Adichanjala napsal(a):

...no to se pak nedivim,kde bere Pithart takove"picoviny",kdyz ma takoveho poradce.Co delal za bolsevika je jasne!Chvalil rezim a pomlouval USA a zapad.
Hrosi kuze,snad dvojita,ci vice"Multi",takovi lide dnes pomlouvaji to co kdysi chvalili.Ani se Pithartovi nedivim,ze si vybral"sedmilhare" Veise.Prachsprosty obratkabat,stejne jako jeho chlebodarce,hodi se k sobe.K jeho clanku tedy nemam slov,nebot ty delal pro kazdy rezim.
03. 06. 2007 | 09:40

dreamer napsal(a):

Autor jiste neni tak naivni, aby nevedel, ze zakladem jsou money - na nich je postavena cela Amerika.
03. 06. 2007 | 09:48

Honza napsal(a):

Ad MIKAEL:

Obecným jevem je povrchní a mělké myšlení, neschopnost rozlišovat a z ní vyplývající důraz na věci naprosto nepodstatné.
03. 06. 2007 | 10:27

Vaclav Bauman napsal(a):

...souuhlasim samozrejme s panem Veisem, a to nejen proto, ze je to clovek vytribeneho svetoveho nazoru a jasnozrive inteligence, jak byl dokazal, kdyz mi sefoval v Lidovych novinach...s pozdravem Frantisek Ruzicka /Vaclav Bauman
03. 06. 2007 | 10:31

Mirka napsal(a):

mám radost, že mladí lidé, vyjadřující se i na této stránce není tak naivní, servilní ani idealistická jako byla naše generace, do které patř i žurnalista Weis. Myslím, že skepse je opravdu na místě. "Lev na návštěvu za zajíčkem málokdy přichází na návštěvu z čistě přátelských úmyslů", viďte pane Buschi? A ti naši zajíci se již staví do řady v uctivému předklonu a radí ostatním, aby tak činili...
03. 06. 2007 | 10:34

GM napsal(a):

To MIKAEL:
Důležité je, že Tobě význam neunikl a nám všem hloupým a nevšímavým jsi to vysvětlil. Vážně díky
03. 06. 2007 | 11:32

Mirka napsal(a):

Opravuji: Mám radost, že dnešní mladí lidé, vyjadřující se v této diskuzi, nejsou tak naivní, servilní ani idealističtí jako byla svého času naše generace, do které patři i žurnalista Weis. Myslím, že jejich skepse je na místě. "Lev na návštěvu za zajíčkem málokdy přichází z čistě přátelských úmyslů", viďte pane Buschi? A ti naši naši servilní zajíci se již staví do fronty v uctivém předklonu - a radí ostatním, aby tak činili také.
03. 06. 2007 | 11:37

Mirka napsal(a):

Další oprava : George Bush, Jaroslav Veis. (Promiňte).
03. 06. 2007 | 11:51

Ví G.Bush, proč válka? napsal(a):

"Ví G.Bush, proč válka?" - odborný článek naleznete na http://www.iapsa.cz /v sekci články/
03. 06. 2007 | 11:56

mick007 napsal(a):

Jaroslav Veis
Narozen(a): 19.4.1946, Praha
Krátký životopis
autor, překladatel, * 19. 4. 1946 Praha,
Studium Fakulta soc. věd a publicistiky UK, Praha 70.
Zaměstnání 71-73 zam. v Ústavu světové ekonomiky, 73-84 red. čas. Sedmička, 87-89 red. nakl. Mladá fronta, od 90 komentátor (91-92 šéfredaktor) Lidových novin.
03. 06. 2007 | 13:00

Honza napsal(a):

Ad MIKAEL - MĚLI BYCHOM SI MYSLÍM SE SLZOU NA VÍČKU ODVYKNOUT OD MYŠLENKY NA USA COBY DEMOKRATICKÉ ZEMĚ...

Naprostý souhlas! USA = oligarchie jak vyšitá.
03. 06. 2007 | 14:48

Ví G.Bush, co provádí? napsal(a):

"Ví G.Bush, proč válka?" - odborný článek na toto téma naleznete na http://www.iapsa.cz
/sekce články/
03. 06. 2007 | 15:13

Anna napsal(a):

Dobrý blog
tolik komiků pohromadě v diskusi málokde najdu.

Značky jos, baumane, aleši a JK styďte se!!!!
To vám nedošlo, že zatímco tady má stát útočný radar a v Polsku rakety žabička, schopně na 10x doskákat do Moskvy, mírumilovné Rusko nezkouší žádné rakety o balistických ani nemluvě. A přece Rusové jsou tak rádi, že mohli ze Střední Evropy a z pobaltí odjet.
A že by Irán mohl mít za dvacet let rakety? Co je to za blbost. Do Prahy vlakem a pak Nerudovkou nahoru s výbušninou kolem pasu.

Taková značka Daša má jasno.
Bolševik Veis, narodil se v roce 46 /fuj/, psal do Sedmičky a Literárek. Řekla bych, že i ten Vondra bude bolševik, když je tak starej, A bratranec pratety jeho čtvrté ženy má továrnu na pětiúhelníky pro zbrojní lobby v USA, jak ví Mikael.
Dokonce je tu exautor jednoho exnutého blogu se svým evergreenem 11. zářím.Posílám pusinku Martine.
Tady bude veselo.
03. 06. 2007 | 16:26

Pavel napsal(a):

Jirka je superman - znám takové. Kdyby mu někdo vystřelil za zadkem , tak maggi v kostkách vysmolí! CAo novodobý hrdino!
03. 06. 2007 | 17:23

tonda napsal(a):

Proč sem jezdí největší světový agresor??? Obávám se, že ani ty politici ho moc rádi nevidí. No kdo ví???
03. 06. 2007 | 18:12

Honza napsal(a):

Ad tonda: Proč sem jezdí největší světový agresor???

Pravý důvod se nikdy nedovíme.
03. 06. 2007 | 19:43

Jjiprok napsal(a):

Dobrovolně si škodnou nasadili v Austrálii ( králíky ) a jak
to dopadlo, ani střílení nepomohlo. Snad se poučíme.
03. 06. 2007 | 20:11

Pišta napsal(a):

Proč sem jezdí největší světový agresor? Proto aby se vyškleboval bojovníkům za mír.Dělnické třídě, pokrokové inteligenci a družstevním rolníkům a jejich předvoji, jediné zaruce míru na celém světě komunistům.Ale my si od vrahů z Vól Strýtu nenecháme diktovat. Zdolali jsme mandelinku bramborovou a zdoláme i Bushe!
03. 06. 2007 | 22:14

spravedlnost napsal(a):

USA mají 5 % světového obyvatelstva, ale vydávají na válečné účely 50 % !!!!! z těchto výdajů - zbytek světa, tj. 6300 milionů obyvatel Zeměkoule vydává zbývajících 50 %. To mi stačí, USA jsou militaristické svině, kterým Rusové nebo Číňané v přípravách na válku nesahají ani po kotníky.
03. 06. 2007 | 23:13

cherubin napsal(a):

Pan ministr kníže Schwarzenberk se (podle Mf Dnes) těší na dárek. Žeby radárek?
04. 06. 2007 | 00:21

Jirka napsal(a):

O co se bude případný nepřítel snažit.Zničit radary,aby identifikace byla obtížnější,ne??!!A kde je jeden z radarů.....?? Ať si Američani nechaj tu svojí "SVOBODU" za oceanem a nevnucujou ji celému světu!!!Vůbec se nedivím,že je proti nim takové nenávisti!! A ti naši politici by si měli uvědomit,že zastupují občany tohoto státu a vyhlásit o radaru REFERENDUM!!Ať si to rozhodnem sami a keci o tom kolik by to stálo???Zamyslete se!!Kolik stálo to bezvládí po volbách?????
04. 06. 2007 | 01:14

Brix napsal(a):

"Není tu vítán" našeptává Gríma ochromenému Theodénovi. Stojím při Gandalfovi...
04. 06. 2007 | 06:48

Kenyh napsal(a):

Příjezdu válečného zločince Bushe by mělo být využito k jeho zatčení a předání mezinárodnímu soudu.
04. 06. 2007 | 06:48

janko napsal(a):

Lidičky,až se dozvíte, že ten radárek nám umí vlézt do podvědomí, změnit emoční stav anebo vás zcela nenápadně "odpaří" ze světa, pak si uvědomíte, jakým "manuálem" byla bible pro tehdejší i dnešní mocné. Křovínek je figurka, za nitky tahají jiní. My, my všichni bychom si měli začít číst studieo výkumu technologií vstupu do našeho myšlení,jak lze ovlivňit naše jednání, aniž bychom si to mohli UVĚDOMIT.
Kecy o teroristech, hrozbách raket jsou jen pro chudáky, kteří nemají čas sledovat dění ve světě. V politice je vše připraveno do detailu. Ona je jen jiným pokračováním moci církve. A jak se ta chovala k těm, co se nepřizpůsobili - to si najdete snadno.
04. 06. 2007 | 07:46

Vanek napsal(a):

V pondělí 4.června 2007 ve 21 hodin proběhne na ruzyňském letišti přivítání prezidenta USA George Bushe.

V úterý 5.června 2007 od 16 do 18 hod. se koná na Můstku na Václavském náměstí akce „Děkujeme Ameriko!"

Při příležitosti návštěvy prezidenta USA George Bushe v ČR zde bude vyjádřeno známými osobnostmi naší kulturní i politické scény poděkování za vše, co USA doposud učinily pro naši i světovou bezpečnost, i jednoznačná podpora jejich současné zahraniční politice včetně záměru vybudovat na našem území radarovou základnu jako součást protiraketového obranného systému.
Za organizátory akce svolavatel Zbyněk Horváth Zbynek.horvath@seznam.cz
Mob.: 608 88 59 59 Ve Zlíně 31.5. 2007http://www.geocities.com/gv...
04. 06. 2007 | 09:15

Anna napsal(a):

Jen ten pišta zlobí, zato Janka musím pochválit.
Jak odhalil souvislost mezi radarem, raketami a církví.
Jenom prosím u upřesnění, která církev má v tom prsty.
Víš janko, ono jich je víc.
04. 06. 2007 | 13:14

Ví G.Bush, proč válka? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.

Celý odborný referát naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
04. 06. 2007 | 13:18

Ví G.Bush, co skutečně provádí? napsal(a):

Předkládám váňytek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
04. 06. 2007 | 13:20

v tomto Absurdistanu je mozne uplne vse napsal(a):

Ano, pane Veis, a tadu je dalsi problem hodny Vasi pozornosti a ostreho pera:

http://www.users.qwest.net/...
05. 06. 2007 | 07:59

Kaacerw napsal(a):

06. 06. 2007 | 11:50

vanoce3000 napsal(a):

Je smutné, že rozpor mezi příznivci a odpůrci radaru je u nás většinově chápán jako střet mezi pravicí a levicí. Co je na umístění radaru pravicové? Toto nepochybně nastartovala pravicová vláda, když neměla sílu věcně argumentovat tak se prostě "opřela do komoušů" a bylo to. Určitou roli uvnitř ODS hraje také historický, nyní už překonaný stereotyp ve vztahu k USA, tzv. disidentský vztah ke vzdálené svobodné zemi tam na západě z dob komunismu a studené války, prezentovaný například panem Vondrou.
07. 06. 2007 | 10:37

lukas napsal(a):

kooukam ze hafo z vas jsou tady samy paka uvedomte si ze usa je nejvetci svetovy imperium utocej na svobodny lidi na vychode a vy je f tom jeste podporujete uvedomte si konecne jaka je pro vas hrozba naky teroristi jen moc koukate na bednu hledejte realitu a pravdu irak pro nas neni zadna hrozba urcite do ty doby nez tu bude radar nenavidej ameriku protoze uz je 2 krat rozbombardovali proto palej jejich vlajky amerika jehnusny totalitni imperium nechapu ze sou porat lidi co sou z nich vypleskly
03. 04. 2009 | 16:28

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 06:15

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 10:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy