Černý petr Petra Nečase

30. 11. 2010 | 19:11
Přečteno 3747 krát
Ve vládě vzkvétá nový spor, který se sice táhne již od června letošního roku, ale eskaluje až nyní. Řeč je o výzvě ministra vnitra Radka Johna policejnímu prezidentu Oldřichu Martinů k rezignaci. Možná si pan ministr myslí, že tím odvede pozornost od své neschopnosti v čele ministerstva. Možná míní, že změnou osoby policejního prezidenta zmizí všechny problémy policie jako mávnutím kouzelného proutku. Tak jednoduché to ale přece jen není!


Radek John navíc značně pochybil, když se o své výzvě jaksi zapomněl předem zmínit svým kolegům ve vládě. Podle včerejších a dnešních výroků představitelů vlády je jasné, že zde máme dvě skupiny lidí, kteří se na stávajícího šéfa policie dívají zcela odlišným pohledem. První, reprezentovaná ministrem Johnem, je pro jeho odchod. Zda je důvodem přesvědčení, že Martinů destabilizuje policii, nebo spíše to, že pánové John s Bártou si již vybrali jeho následovníka, můžeme jen hádat. Druhá skupina je reprezentovaná premiérem Nečasem nebo bývalým ministrem vnitra Ivanem Langerem. Ti se za Oldřicha Martinů otevřeně staví. Ostatně, Langerův výrok pro deník Právo, že Martinů je „zkušený profesionál, který by měl nepochybně zůstat,“ to jen dokazuje.
Premiér Nečas tak nyní bude nucen rozehrát bitvu na další frontě. Po neshodách s TOP 09 (Miroslav Kalousek) zřejmě bude zápolit i s ministrem vnitra Johnem (Vít Bárta). Dostává se mu ale dobré šance, aby konečně ukázal, kdo je skutečným premiérem. Zda je to on, Miroslav Kalousek nebo Vít Bárta. V zásadě má dvě možnosti. Může nyní jasně říct, že stojí za Radkem Johnem a navzdory svému neformálnímu poradci Ivanu Langerovi se s Oldřichem Martinů dohodnout na odchodu. Sám dobře ví, že tím pádem ponese automatickou spoluodpovědnost za další kroky Radka Johna. Druhou jeho možností pak je, že se k celé věci postaví jako chlap a odvolá Radka Johna, který jeho vládě přináší více škody než užitku.
To, kdo drží opratě a určuje směr vládnutí se ukáže už brzy. Jakékoliv jiné řešení, než odvolání Radka Johna, Petra Nečase opět oslabí. A jako slabý premiér nemůže dlouho vydržet. Nastává tedy otázka: Odejde "smutný klaun" Radek John nebo Petru Nečasovi v ruce opět zůstane jako černý Petr?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ivo napsal(a):

Bla bla bla , tejc co v životě nepracoval a jenom od 20let prolízá stranické sekretariáty a pochlebuje socanským kámošům je určitě ten pravý co má co kritizovat.Kdyby jste si raději tejci našel pořádné poctivé zaměstnání jako mají ti vobyčení lidé co za ně tak bojujete a tak za 10 let to zkusil v politice?Asi ne co?
30. 11. 2010 | 19:26

myrta napsal(a):

přeloženo:pan Tejc a tím ČSSD se jednoznačně staví za Nečase a jeho šedou eminenci Langera,o kterém nelze pochybovat co je zač.Zajímavé,zajímavé.John u nich nemá v žádném případě prostor a neměl by odvoláním ani dostatek času---k čemu? Pane Tejc,zajímavé,zajímavé.
30. 11. 2010 | 19:32

jeronymtejc napsal(a):

Vážený ivo, budete se divit, ale pracoval a pracuji.Doporučuji přečíst vizitku. A myslím, že se nemám za co stydět.A nezoufejte, ani Váš komentář mě neodradí od snahy měnit věci k lepšímu :-)
30. 11. 2010 | 19:33

Ládik!!! napsal(a):

Jeroným Pražský to není.
30. 11. 2010 | 19:34

slavwin napsal(a):

Schopný Tejc kritizuje neschopného Johna - sranda musí býti i kdyby na chleba nebylo.
30. 11. 2010 | 19:36

hoven napsal(a):

langer byl schopnej ministr, ale čssd proti němu rozpoutala nenávistnou hysterickou kampaň. a ted se na jeho slova tejc odvolává.
30. 11. 2010 | 19:57

matematik napsal(a):

Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla Nečasova pozice oslabena a ještě lépe, kdyby byl donucen s celou bandou odejít a zkusit se živit fyzikou, kterou neumí, ač ji vystudoval.
30. 11. 2010 | 20:08

lijuti napsal(a):

pane Tejc jak se můžete odvolávat na slova bývalého ministra Langera, kterého vaše strana velmi kritizovala. Mimochodem Langer opravdu vnitro výrazně poškodil.
30. 11. 2010 | 20:10

Skeptik napsal(a):

Hovne,

a kde tu nenávistnou kampaň ČSSD rozjela ?

V MF dnes ? V Bakalových Lidovkách či HN ? Na Aktuálně.cz ? Nebo to bylo ve spolupráci s Drtinovou, Moravcem a kol. v ČT ? Nobo s Veselovským v ČRO ?

Kde ?

Tvoje odtržení od reality je sice k smíchu, jenže takových hloupých Hovnů, vyprodukovaných našimi masmedii, jsou kvanta a to už bohužel k smíchu není.
.
30. 11. 2010 | 20:12

AC napsal(a):

Skeptik

:-))
30. 11. 2010 | 20:14

Drzá zrzka napsal(a):

Zrovna tak, jak mezi sebou vedou žabomyší války politici, je mezi sebou vedou masmédia. Některé čtenáře to začíná otravovat. Občané už otrávení jsou. Viz dnešní volba primátora Prahy.
30. 11. 2010 | 20:24

Da.Rock napsal(a):

Hoven opět zaperlil - že byl Langer schopný ministr už si v této zemi nemyslí nikdo (dokonce ani Langer sám), jen hoven je pořád přesvědčen o to, že Langer byl skvělý. I další hovnovy výroky jsou pozoruhodné - primitivní a vulgární...tak mě napadá - není hoven náhodou nick Topolánka?
30. 11. 2010 | 20:25

Liberál napsal(a):

Odvolat Johna aby se rozpadla koalice to by se vám hodilo.
To je návrh který má ČSSD opět ke korytům.
Odejde policejní prezident = budete kritizovat vládu a ta ztratí důvěru nebo odvolat Johna = rozpadne se vláda a vy budete u koryt. Ani jedna možnost není pro Nečase ta správná a vedla by jenom k vládě soc.dem.

Tyhle návrhy si pane Tejci můžete strčit někam. Všichni víme že vás nevede nic jiného než snaha znovu se dostat k moci a nic jiného vás nezajmá, což ukazuje angažmá ČSSD v Praze, kde u moci zůstávají stejní zkorumpovaní lidé a ČSSD k nim přihodí gaunery jako Březina nebo Hulínského.
30. 11. 2010 | 20:26

AC napsal(a):

Drzá zrzka

Myslíte tu tragikomedii režírovanou Top09 a aktivně podporovanou Havlem? To je to nejmenší, z čeho by mohli být občané, jak vy říkáte, otráveni.
30. 11. 2010 | 20:28

Liberál napsal(a):

Skeptik:

Když noviny nepíší to co chcete hned jsou někým podplacení nejlépe nějakým zlým kapitalistou. Myšlení jak za bývalého režimu. Že by zasloužilý bolševik s rudou knížkou který zpíval na prvního máje oslavné písně na budování komunismu?

Určitě mi tady vyjmenujete nějaké věrohodnější zdrije?
Třeba nějaké pochybné internetové stránky, kde si může napsatkaždý co chce a nikdo to neověřuje jestli to je pravda.
Nebo nějaké rudé noviny oslavující socialismus.
30. 11. 2010 | 20:33

Drzá zrzka napsal(a):

AC

Těžko říci na čí straně vlastně pan Havel je. Musel si být vědom toho, že jeho přítomnost bude na část lidí působit stejně jako červená barva na krocana. Začnou hudrovat. Někteří již začali. :o)
30. 11. 2010 | 20:38

Skeptik napsal(a):

To Drzá zrzka,

to jedině v případě, že řadíte k masmédiím i "Haló noviny" nebo "Blood and Honour".

Drobné spory skutečných masmédií, jako je např. současný spor o vládnutí v Praze, tedy spory které neohrozí tranfer peněz od středních a nižších tříd k těm nejpotřebnějším (tj. ke sponzorům současné vlády práva a rozpočtové odpovědnosti), tak tyto spory jsou jen divadlo pro a plebs nezbytné pro odvedení pozornosti od skutečných problémů.
.
30. 11. 2010 | 20:40

Luba napsal(a):

Zítra se budou dít na Hradě zajímavé věci ...

Schůzka dvou prezidentů!

Pan prezident Klaus k audienci pozval pana prezidenta Martinů, prozatím policejního.

Pan ministr vnitra John se totiž odhodlal k tažení proti největším zlodějům a tunelářům v zemi a zjistil, že tuneláři mají policejní krytí.
A tak se rozhodl Martinů vyzvat k reziganci. Chtěl ho rovnou odvolat, ale kupodivu to nespadá do jeho kompetence.

Pánem všeho Nečasu dobře informovaný prezident Klaus bude mít dnešní noc věru neklidné spaní, neboť se mu bude ve snu zjevovat kobka na zcela jiném Hradě, než na kterém nyní straší.

Průkopník českého tunellingu bude zítra panem prezidentem Martinů podrobně informován, jak daleko jeho kauza postoupila a co všechno se může při Johnem nařízeném vyšetřování na něj provalit - i nasadí všechny páky, aby legenda o moudrém vůdci českého pravičismu a pravém vlastenci zůstala neposkvrněna špinavou realitou.

Z prezidentských pozadí se povolna vynořuje i sám Ivan, mezi spřátelenými mafiány známý jako Íčko, jenž se řídí antickým heslem "chléb a hry".
Zajistil si vděčnost řadových policistů chlebem, v podobě nových, krásných a stříbrných policejních vozů jejichž pruhy osobně upravil "správným směrem" a uplatnil se i jako architekt policejních služeben.
Pak rozehrál i hry, z nichž nejúspěšnější bylo zrušení finanční policie.
http://www.nasipolitici.cz/...

Kdo by se taky staral o praní špinavých peněz, že?
Vždyť je přece všeobecně známo, alespoň pan profesorissimus vší ekonomie, klimatologie a cestopisectví Klaus to vždy tvrdil, že "špinavé peníze" se od těch "čistých" nedají rozlišit.

To nepotřebné se má přece zrušit a hezky ušetříme ... nejspíš někoho spřáteleného s tou správnou barvou ...

Pan John začal evidentně být mnoha lidem nepohodlný. Ještě štěstí, že se tak neobratně vyjadřuje působí nekompetentně.

Zdá se však, že to s tím stíháním velkých zlodějů myslí vážně. Ajajaj! To je nepříjemné.
I oranžanovi Tejcovi.

Bodejť - kleptokraté musí držet
při sobě - každý na někoho něco ví. Ale co když někdo poruší omertu? To by byla kalamita, pane John!

Zdá se, že nám v tom ministerském křesle dlouho nevydržíte ... K naší smůle?
30. 11. 2010 | 20:47

hoven napsal(a):

skeptik,
v český televizi na nově a na primě. paroubek byl uplně langerem uplně posedlý. vinil ho ze zveřejnění kubiceho zprávy, největšího utoku na demokracii v evropě za posledních 500 let.
darock,
langer je velice chytrej a schopnej člověk. hlavně se nebál, proto ho socani v čele s paroubkem uplně nenáviděli.
30. 11. 2010 | 20:50

Skeptik napsal(a):

To Liberál

Vašemu dětinskému přesvědčení o svobodné vůli novinářů např. v Bakalových tiskovinách fandím. Nicméně nevím, z čeho vycházíte.

Myslím, že je to stejně pravděpodobné, jako by kdyby si v Halo novinách zřídil sloupek Karel Steigerwald.

Přesto mi možná odpovíte vy. Ve kterých masmédiích může dnes ČSSD rozpoutat jakoukoliv nenávistnou kampaň.
.
30. 11. 2010 | 20:50

Drzá zrzka napsal(a):

Skleptik

Skutečné problémy rostou zhruba 10 let do takových rozměrů, že za 2-3 roky nebudou zvládnutelné bez rychlého razatního řešení už vůbec.
30. 11. 2010 | 20:51

Skeptik napsal(a):

Hovne,

osmisekundové Paruobkovy vstupy dvakrát do týdne, vzápětí dehonestované půlminutovým vystopení člena ODS nebo samotného reportéra, tak to že je nenávistná kampaň, která přesvědčila podstatnou část české veřejnosti, že "Ičko" nebude na MV to pravé?

Ale no tak. Trochu víc fantazie. Zkuste to znova.
.
30. 11. 2010 | 20:58

Da.Rock napsal(a):

Jistě, hovne, Langer byl naprostý génius. Už to jak kvůli věštkyni nechal obklíčit Ruzyň svědčilo o jeho mimořádné kompetentnosti. A jak se vypořádal s finanční policií, to byl mistrovský tah - rozmetal je na atomy! Co taky s těmi darmožrouty, ještě by mohli přijít na nějakou tu špinavost kamarádu Řebíčkovi, nebo snad přímo velkému Markovi D.
30. 11. 2010 | 20:58

AC napsal(a):

Luba

John a myslet vážně stíhání velkých zlodějů? Nemyslitelné. Tady má obrazotvornost prostě totálně selhává:-)
30. 11. 2010 | 21:00

hoven napsal(a):

skeptik,
paroubek dostával např. v OVM víc než 8 sekund.
da.rock,
nechal sis vymýt mozek socanskou nenávistnou kampaní, nic víc.
30. 11. 2010 | 21:06

Skeptik napsal(a):

To Drzá zrzka

rád bych se vás na ty skutečné problémy zeptal, ale mám obavy, že bych se dověděl něco Řecku ... a byť je to nesmysl, není to na odpověď na pět řádek a já už musím končit.

Musím však přiznat, že byť se dle mého v hodnocení současné reality hluboce mýlíte, neřadím vás k asociálům typu zdejších Rumcajsů, mudů a podobných a vaše příspěvky rozhodně nepokládám za hloupé (na rozdíl od jmenovaných).

Pokud bych tento dojem budil, pak se omlouvám.

Přeji dobrou noc.
.
30. 11. 2010 | 21:08

AC napsal(a):

hovene,

Paroubek byl na Langera dopálený naprosto oprávněně, neboť Kubiceho zpráva (vynesená novinářem prostřednictvím Langera) pár dní před koncem voleb byla podpásovka jako prase. A to nemluvím o obsahu, který Paroubka vinil mj. málem že ne z pedofilie!
30. 11. 2010 | 21:12

hoven napsal(a):

AC,
s kampaní vedenou timhle zpusobem začal paroubek. v rudé právu začaly před volbama 2006 vycházet odposlechy topolánka. oni si totiž bolševici myslí, že na ty podpásovky mají patent jenom oni. když dostanou facku zpátky, nemužou tomu uvěřit.
30. 11. 2010 | 21:18

AC napsal(a):

hovene,

jenomže tady bylo důležité to načasování, tedy jen pár dní do konce voleb, kdy už zákon snad ani žádné aktivity ve prospěch té které strany nedovoloval a pak, bylo i pozdě i na reakci ze strany ČSSD.

Doufám, že dokážete odlišit podstatné od nepodstatného a vyhmátnou jádro problému.
Protože jinak, mimo důležitý čas voleb už není důležité kdo kdy s čímkoli začal.
To by se mohli vzájemně obviňovat donekonečna.
30. 11. 2010 | 21:26

Drzá zrzka napsal(a):

Skeptik

O Řecku bych se bavila, kdybych si vybírala místo, kam jet na dovolenou.

To jestli se v hodnocení dnešní reality mýlím nebo ne, ukáže až čas. Co dokážu někdy napsat za hloupost, vím též. Prostě reaguju na první pocit.

Dobrou noc.
30. 11. 2010 | 21:27

Liberál napsal(a):

Skeptik:

Pokud chce ČSSD rozpoutat nenávistnou kampaň ve stylu třídního boje (což jim velmi dobře jde) může si najít nějaké pochybné internetové noviny ve kterých nebudou chtít objektivní,pravdivé a nestrané informace a kam může psát kdejaký nýmand.
30. 11. 2010 | 21:29

hoven napsal(a):

AC,
nebylo to uplně košer, ale zastavilo to sexymozka a ksčm.
30. 11. 2010 | 21:31

AC napsal(a):

Liberále,

s tou objektivitou, pravdivostí a nestrannými informacemi jste tomu opravdu nasadil korunu!
Která pak politická strana takto jedná, můžete to prozradit?
Jste buďto velice naivní, anebo přímo něco mnohem horšího.
30. 11. 2010 | 21:35

AC napsal(a):

hoven

No když to berete takhle:-)
30. 11. 2010 | 21:37

Petr B. napsal(a):

John je sice jasně nejhorší ministr ČR od roku 1989, nicméně nebude lehké ho vystrnadit. Pamatujte, on je sice neschopný, ale zároveň vyděrač. Pokud ho Nečas odvolá, VV odejdou z vlády, bude menšinová impotentní vláda či velká koalice ODS-ČSSD (černá můra pro Nečase a vlastně pro všechny) či dokonce předčasné volby (které, jak víme, nemiluje ÚS). John si díky tomuto vydírání už naplánoval činnost na MV až do roku 2014! Samozřejmě absolutní destrukce, outsourcing zřejmě jako dáreček spřízněným firmám atd. a to všechno pod záminkou boje proti korupci (John jako blízký přítel a spolubojovník profláknutého Železného proti americkým investorům či "nezištný" spolupracovník VZP se mi jeví v této roli jako kozel zahradníkem). Nečas ho nemůže odvolat, může tím zničit sebe sama. Jak by se mohli občané zbavit neschopného či všehoschopného (tunelování) ministra v době, kdy nejsou na pořadu volby? Opravdu nevím.
30. 11. 2010 | 21:37

Da.Rock napsal(a):

Hovne, ty mi něco povídej o nenávistné kampani :-)))
30. 11. 2010 | 21:44

ujo napsal(a):

rozhodovat nebude Nečas, ale kmotři s Bártou.
nejdřív asi odejde Martinů, John později, jsme přeci lidi!!
30. 11. 2010 | 21:48

Al Jouda napsal(a):

Odvolání ministra Johna by mělo za následek odchod VV z vlády a riziko vypsání předčasných voleb, které by dopadly pro ODS a ČSSD katastrofálně !
30. 11. 2010 | 22:00

franťýk napsal(a):

Al Jouda
no poslední průzkumy hovoří o něčem zcela jiném
30. 11. 2010 | 22:25

Liberál napsal(a):

AC:

Lidové noviny jsou například nestranné,stejně jako HN nebo MF Dnes a jenom proto že nehlásají ty vaše levičácká socialistická hesla neznamená že nejsou nestranné.
Vy by jste tu zdřejmě rád viděl jedniné noviny typu Rudé právo, které hlásí jedinou pravdu. To by jste se mohl odstěhovat na Kubu.
30. 11. 2010 | 22:35

Liberál napsal(a):

franťýk:

Jaké průzkumy? Myslíte Hartlův STEM placený ČSSD, nebo pochybné průzkumy CVVM.
Zvláštní že se ani jeden z průzkumů (STEM,CVVM,MEDIAN)parlamentních voleb 2010 ani nepřiblížil skutečnosti. Všechny průzkumy vykazovaly ty samé chyby jako nadhodnovené preference ČSSD a KSČM a podhodnocení preferencí TOP 09 a VV. Jak to?
30. 11. 2010 | 22:40

StandaT napsal(a):

Langer byl pěknej vejlupek, ale v porovnání se svým nástupcem (John) i předchůdci (Grulich, Gross, Bublan) byl docela dobrým ministrem.

Langer si zasloužil odchod za to, že nepodržel ÚOOZ a že nerozehnal Inspekci. Finanční a protikorupční byly spíš na okrasu, než na práci. Těch škoda není.

Kubiceho zprávu vynesl Severa.
30. 11. 2010 | 23:02

topsik napsal(a):

StandaT:
... a Ivánek dostal za Severu 9 000,- kč pokuty...:) srandisto!!
Hovne, z tebe by měl Dostojevskij radost! :)
01. 12. 2010 | 01:16

S.S. napsal(a):

Luba : videla bych to docela podobne.
01. 12. 2010 | 07:08

Gero napsal(a):

Je načase hledat nový systém správy demokratického státu, kde nefunkční systém politických stran, byl nahrazen systémem blíže lidem a proč k tomu nevyužít velké možnosti PC technologií a internetu, navíc v době kdy člověk může pracovat a mít kancelář doma a stačí připojení k síti.
Je potřeba přejít od kleptokracie k computerkracii :-)
Jen to vymyslet a dotáhnout ... . Nebylo by nakonec úžasné říci sbohem ODS, TOP, ČSSD, KSČM :-)
01. 12. 2010 | 07:18

schlimbach napsal(a):

Gero

v rámci Reforma společnosti, občanské sdružení navrhujeme permanentní volební období, prováděné pomocí PC, mobilních telefonů a dalších elektronických prostředků, kdy každý občan bude mít 10 hlasů, které může podle své volby dát libovolné straně nebo nezávislému kandidátovi nebo těmto v jím zvolené kombinaci s tím, že jednou dané hlasy může kdykoliv vzít zpět a dát jiným kandidátům - nikdo nebude mít místečko v politice jisté a může být kdykoliv odvolán. Toto bude fungovat jak na obecní, tak i krajské a celostátní úrovni. Systém politických stran je mafiánský systém a pokud nezavedeme okamžitou možnost odvolání volených zástupců, nic k lepšímu se nezmění.
01. 12. 2010 | 07:50

Rumcajs napsal(a):

šlimba:

Zrovna se dívám do katalogu trubek z Ferony a nemůžu Tě tam najít.

Na které straně seš ?
01. 12. 2010 | 09:56

Cech napsal(a):

O profesionalitě Oldřicha Martinů není pochyb ale bohužel ten člověk překáží v nasazení jeho nástupce.Proto by bylo na místě pokud by svoji pozici uvolnil a nedělal kolem toho zbytečný rozruch.
Proč dobrovolně neodejde okamžitě.Jinak ohrozí stávající vládní koalici, copak mu to nedochází.Jeho nástupce sice možná nebude odborník ale umožní vládu vládní koalice do konce funkčního období.A Vo , Vo tom to je.
01. 12. 2010 | 10:25

ZdeněkJ. napsal(a):

hoven
"langer je velice chytrej a schopnej člověk"
S tím lze souhlasit až na drobný detail, ve slově schopnej Vám vypadla předpona všeho.
01. 12. 2010 | 10:46

DavidS napsal(a):

Pane Tejci, to je pohoda kritizovat ministra, kterému sebrali z rozpočtu 8 mld., takže se mu bouří příslušníci. Ono se to velmi hodí, když chce John konečně odstranit tu politickou prostitutku z čela policie, která dobře vykonává svůj úkol = bránit jakémukoli vyšetřování politických zločinců v této zemi. Svými lacinými útoky na něj pouze ukazujete, že patříte do této sorty. Stačí omílat řeči o neschopnosti atd. a spousta hlupáků Vám za to jistě i zatleská. Za mě Vám můžu vzkázat - lepší amatérský John než všichni ti zločinci Langrové a Grossové, kteří se v tom uměli opravdu dobře pohybovat.
01. 12. 2010 | 14:17

Colt napsal(a):

Tejci

nejen že vypadáte jako hlupák/hlupáci....
Opravdu si myslíte, že někdo, koho instaloval do funkce Langr bude vyšetřovat kriminalitu/korupci?
A s kým chcete jít po případném rozpadu vlády do koalice (kromě komoušů)?
S ODS nebo TOP09?
Takže vůbec nechápu hysterické útoky ČSSD na VV - svého jediného potencionálního partnera.
Tak abyste vyvrátil moje tvrzení o hlupácích - načrtněte nám zde svou (ČSSD) vizi.
01. 12. 2010 | 16:02

Petr B. napsal(a):

Pro DavidaS.:
John vydíral ODS a Nečase tím, že pokud nebude ministrem vnitra, nebude ani vláda. Když se stal ministrem vnitra pokorně a klidně přijal naprosto nesmyslné a likvidační restrikce pro svůj rezort. Z toho vyplývá, že za nastálou situaci nese plnou odpovědnost! Prof. Keller říká správně, že likvidační rozpočty pro rezorty jsou přijímány úmyslně, aby ministři mohli ukázat neschopnost státu a měly důvod ho nahradit soukromou sférou, jejiž služby však budou pro daňového poplatníka daleko dražsí. Nadřízeným Johna je Nečas, který byl dlouhá léta nejbližším kolegou Langera ve vedení ODS, proto je naprosto ubohé a dětinské svádět vše na bývalého ministra vnitra za ODS za konstelace, kdy předseda ODS velí ve vládě Věcem veřejným Johnovi.
02. 12. 2010 | 22:59

Petr B. napsal(a):

Pro Colta:
Ministr vnitra nesmí odvolávat policejního prezidenta a vyzývat ho k odstoupení je to podobná nehoráznost, jako kdyby např. premiér ČR vyzýval k odstoupení předsedu městského soudu v Praze. Nezávislost policejního prezidenta na ministru vnitra je důležitá pro zachování nezávislosti policie na politických stranách a je důležitá také kvůli zachování demokracie jako takové. Johnovi nikdy nešlo o potlačení korupce, to by nad sebou nesměl mít ODS a Nečase. VV nikdy nebyly a nemohly být potencionálním partnerem ČSSD...John podle vlastních slov vstoupil do politiky, aby po pádu vlády v roce 2009 pomohl ODS, samotné VV jsou podle Topolánka mafiánskou skupinou odvozenou od pražské ODS. Jejím úkolem před volbami bylo odlákat ČSSD voliče (stejné jako u SPO), proto ty sliby zavést progresivní daň či odstranit nesmyslné regulační poplatky, nicméně její skutečný program je prakticky totožný s programem ODS a TOP09.
02. 12. 2010 | 23:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy