Zdražování jménem DPH aneb hloupá „pravice“

02. 10. 2012 | 13:21
Přečteno 5155 krát
Současný spor tzv. rebelů v ODS s premiérem Nečasem se odehrává na pozadí schvalování vládního daňového balíčku. V této souvislosti stojí za připomenutí historie zvyšování daně z přidané hodnoty, zejména její nižší sazby, pravicovými vládami. Fakta usvědčují pravici z naprostého chaosu a neumětelství v daňové politice.

Když ČSSD odcházela v roce 2006 z vládní lavice, činila nižší sazba DPH (na potraviny, léky, vodu, teplo, knihy či veřejnou dopravu) 5%. Zvýšení této sazby na 9% prosadila už Topolánkova vláda. Jen proto, aby do státního rozpočtu získali peníze, které odpustili nejbohatším zavedením rovné daně.

Od ledna 2012 pak prosadili Nečas s Kalouskem její opětovné zvýšení na 14%. Za prvních sedm měsíců tohoto roku přesto stát inkasoval na DPH 122 miliard korun, což je stejná částka jako vloni, tedy před zvýšením snížené sazby o čtyři procentní body. Na konci roku 2011 pak i proti obstrukcím ČSSD prosadila vládní koalice navíc její zvýšení na neuvěřitelných 17,5%. Nyní přichází s tím, že vše bylo špatně a daň by měla být zvýšena “jen” na 15%.

Už od ledna příštího roku může dojít nejen k zvýšení nižší sazby DPH na neuvěřitelných 17,5%, ale také může nastat rozpočtové provizorium. Nikdo totiž neví, zda a v jaké podobě daňové zákony budou schváleny.

A napravovat chyby pravicových vlád nebude tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Zvýšit daň znamená obvykle (i když ne vždy) vyšší výběr do rozpočtu, vždy ale zdražení dané komodity – potravin, léků či pomůcek pro postižení.Snížení daně pak znamená vždy menší příjem pro státní pokladnu, ale obvykle zachování ceny pro spotřebitele, tedy občany. Zdražování základních potřeb, za něž rodiny s dětmi i senioři utrácí většinu svých příjmů, je tak v podstatě nevratné. A nemůže nás uspokojit ani tak často pravicovými politiky opakovaný argument – že daně se zvyšovat musí, abychom snížili zadlužení. V době odchodu ČSSD z vlády byl dluh naší země 0,9 bilionu Kč, pravicovým vládám se ho „podařilo“ navýšit na současných úctyhodných 1,6 bilionu. Za pouhých šest let!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

A na začátku devadesátých let nebylo zadlužení žádné. Kam zmizely ty ohromné částky z rozprodeje státních podniků?
02. 10. 2012 | 13:26

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

bara,
lůza je prožrala.
02. 10. 2012 | 13:33

Bara napsal(a):

jj lůza v parlamentu
02. 10. 2012 | 13:37

oranžáda obecná napsal(a):

takže soudruhu Tejci, nechcete snad říci, že nám, "obyčejným oranžovým člověkům ", že ty daně po vašem volebním vítězství, zachováte na stejné úrovni , že je tedy snižovat nebudete ???? Nechcete snad říci, že zvýšení daní nenáviděnou pravicí bylo snad nekonec správným krokem ??? Proč vás ale my, obyčejní oranžoví člověci, vlastně máme volit ???
02. 10. 2012 | 13:39

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

tejci,
já se docela teším, až budou u koryt oranžoví komunisti, dluhy se budou snižovat, platy a důchody zvyšovat, přestane se krást a obyčejnemu člověku se rázem bude žít svěle.
02. 10. 2012 | 13:46

Yosif K napsal(a):

Znarodnovani prijmu a-la Hollande aneb hloupa levice......

Ve skutecnosti - ze vsech skodlivych dani je DPH nejmene skodliva nebot tresta nikoliv praci ale prozirani uspor.

Na to prisli i socialiste ve Skandinavii pote co museli zmornit 100% zdaneni bohacu - presunuli zdnanei na DPH - kde se chte nechte musi zapojit i masy proletaru.

DPH v polosocioalistickem Dansku je 25% UPLNE NA VSECHNO! Vcetne knih, sunaru a dudliku......

Socialni vyhody v Dansku si proletari plati z velke casti SAMI SOBE!!!!!
02. 10. 2012 | 14:00

Petr napsal(a):

Pane poslanče,
je v ČR ""nepořádek"(znám jiné výstižnější slovo).
Ale myslíte si, že za případné nové vlády ČSSD to bude lepší? Nebude. Zase se mezi vámi vyklube nějaký křišťálový hošík, co s obrovským, "poctivě vydřeným bohatstvím" skončí mezi zlými imperialisty někde na slunné Floridě, kde mu nic jiného nezbude, než posílat své děti do škol k těm kapitalistickým vydřiduchům co nechtějí slézt z koní.
Nebo tentokrát to myslíte upřímně?
Jste stejní jako ti co vládnou dnes. Obojí na sebe jen hážete špínu a svoje hříchy se snažíte zakamuflovat aby se nic nevyšetřovalo a nevyšetřilo.
02. 10. 2012 | 14:04

Yosif K napsal(a):

Bara napsal(a):
A na začátku devadesátých let nebylo zadlužení žádné. Kam zmizely ty ohromné částky z rozprodeje státních podniků?
02. 10. 2012 | 13:26
Ze se ptate - napriklad ZETOR nebyl 8 let zprivatizovan - kapitaliste nechteli zamestnavat 18 tisic delniku......

Za tech 8 let zahucelo do Zetoru 16 miliard statnich dotaci (cili milion na 1 delnika), platili se jim platy kdyz nebylo co delat a vysledek byl ten ze se Zetor prodal za 120 mega slovakum z martina a ti tam ted zamestnavaji cca 1500 lidi.......

A takhle to muzete brat fabriku za fabrikou......
02. 10. 2012 | 14:04

Yosif K napsal(a):

Dtto Tatra s.p. v blederuzovem....
Dtto LIAZ s.p. v blederuzovem.....
atd atd......
02. 10. 2012 | 14:05

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pane tejc,
já už se tak zhnusenej z těch socbolševiku, odborářů a bolševiku, že si začnu na vás trenovat střelbu v lese. doufám, že pro to budete mít pochopení.
02. 10. 2012 | 14:10

Yosif K napsal(a):

V době odchodu ČSSD z vlády byl dluh naší země 0,9 bilionu Kč, pravicovým vládám se ho „podařilo“ navýšit na současných úctyhodných 1,6 bilionu. Za pouhých šest let!
'KONEC CITATU.

Pane tejci v tech 6 letech zacal a neskoncila nejvetsi financni krize od tricatych let, zpusobena rozezranosti socialistickych i jinych vlad po cele Evrope.

Jak repave BOLESTNE zjistuji socaliste ve panelsku Recku - postaru se zit neda.

Hlupaci sice propaguji ze se stani dluhy nemusi splacet, ale i placeni uroky muze byt bolestna vec - kdyz utraceni socalniho statu prekroci rozumne miry....

Kupte si nejakou ucebnici markoekonomie - o prcyklickych a prorticyklickych politrikach.

Napred ctete, pak teprve piste a pak teprve snad kandidujte do parlamentu za proletare......

Tragicka vec - absolvent prav a nechape - ma dati - dal......
02. 10. 2012 | 14:10

SuP napsal(a):

Jasně Tejci -
Vy levouni musíte zavést progresivní DPH. Takhle když je jen dvousazbová a v rámci sazby jednotná, vede k neuvěřitelným únikům, potažmo k bídě obyčejných lidí. Boháč, který vydělává 350000/měsíčně, t.j. cca 1:14 k průměrnému platu obyčejného člověka, sní potraviny ani ne za 2x víc než obyčejný člověk. A to musí přestat, kdyby se měl pokaždý poblít!!
A u ostatních komodit je to totéž! Jak k tomu přijde chudý spotřebitel, aby platil DPH za 1 auto, když bohatej si koupí jen 2 auta a ne 14?
02. 10. 2012 | 14:16

pes baskervilský napsal(a):

Yosif K

Proč tady šíříš evidentní lži? DPH v Dánsku sice je 25%, ale zdaleko ne na všechno. Kupříkladu na noviny je sazba nulová. Jinak je to zase jen takový demagogický blábol, říct A, ale neříct B. Totiž, že daňový mix v Dánsku je docela jiný než u nás a že negativní sociální dopady, které by vysoká DPH jinak způsobila, kompenzuje progresivním zdaněním příjmů. Celková složená daňová kvóta je v Dánsku okolo 50%. Tohle už pravicový guru Yosif K neřekne. Prostě vytrhnout jednotlivost z kontextu a s tím pak operovat. Jsi obyčejný podvodník.
02. 10. 2012 | 14:17

Lukáš D napsal(a):

"V době odchodu ČSSD z vlády byl dluh naší země 0,9 bilionu Kč, pravicovým vládám se ho „podařilo“ navýšit na současných úctyhodných 1,6 bilionu. Za pouhých šest let!"

Lol to je mi ale demagogie :-D

V době odchodu Klausovy vlády byl státní schodek 0,2 mil. a v době odchodu Paroubkovy vlády byl 0,9. V době největšího růstu za pouhých 8 let !:-D
02. 10. 2012 | 14:23

pes baskervilský napsal(a):

Další perla je, že krize začala rozežraností socialistických vlád v Evropě. To snad nemůže tento blázen myslet vážně. Finanční krize vznikla v USA splasknutím realitní bubliny a poté se přeléla do Evropy. Tohle je všeobecně známo jen místní podvodníček Yosif K bude lhát až se mu od huby práší.
02. 10. 2012 | 14:24

Lukáš D napsal(a):

Státní dluh ne státní schodek omlouvám se za chybu.
02. 10. 2012 | 14:24

pes baskervilský napsal(a):

Lukáš D

Demagogii předvádíte vy. Klausův dluh byl jen účetní trik. Teprve Zemanova vláda odhalila skutečný rozsah zadlužení a začlenila jej do rozpočtu.
02. 10. 2012 | 14:25

Lukáš D napsal(a):

pes baskervilský:

Obávám se, že problém třeba tolik protřásaného Řecka je staršího data než krize realitního systému v Americe. Ekonomická krize na některé problémy spíše ukázala než je způsobila. Rozhodně to ale není chyba socialistických vlád jako spíš chyba systému ekonomického fungování některých států. V Řecku holt rozhazovali všechny vlády.
02. 10. 2012 | 14:30

nostalgie nekonečna napsal(a):

pes baskervilský : V dánsku je nulová sazba DPH pouze na tisk. Takže pojem "zdaleka ne na všechno" tomu také moc neodpovídá. Jinak souhrnná daňová sazba je v Dánsku 89% a v ČR 96%. Údaj je za rok 2011
02. 10. 2012 | 14:30

oranžáda obecná napsal(a):

no, budeme se těšit, až nám soudruzi, po svém slavném volebním vítězství, zase ty sazby DPH upraví na původní úroveň, že, pane Tejci......nechcete nás, "obyčejné oranžové člověky", snad připravovat na možnost, že by to mohlo být jinak,ne ????
02. 10. 2012 | 14:31

pes baskervilský napsal(a):

Lukáš D

O Řecku jsem nemluvil. Zadlužení mnohých států je samozřejmě neúměrně, ale do jisté míry bylo způsobenou ekonomickou recesí a především nezdravým finančím sektorem. Správě píšete, že na některé probléme ekonomická krize spíše poukázala než je sama způsobila, ale to místnímu podvodníčkovi Yosifu K nikdy nevysvětlíte.

nostalgie nekonečna

a četl(a) jste pokračování?
02. 10. 2012 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

pes baskervilský napsal(a):
Yosif K
Proč tady šíříš evidentní lži? ...
----------
Kolektiv autorů s názvem " Yosif K" šíří lži proto, aby hájil " vládu tradice, odpovědnosti a boje s korupcí" /tedy např. lidi jako je Drobil, Drábek či Bendl..nebo neústavní LIDEM/...a to tak, že bude za každého počasí a roční doby vše zlé svádět na ČSSD.
Ostatně za to bere peníze.
Taky byste to dělal - kdybyste za to bral peníze.
:)
02. 10. 2012 | 14:33

Lukáš D napsal(a):

pes baskervilský:

Ano předvedl jsem stejnou demagogii jako autor. Ironie že.

Zeman rozhodně nesekal takové dluhy jako jeho nástupci.
02. 10. 2012 | 14:35

pes baskervilský napsal(a):

Lukáš D

Ano předvedl. Ale pokud někoho obviníte s používání demagogie a sám ji použijete na obhajobu svého názorut ak se stáváte nevěrohodný. Čtěte a vzdělávejte se: http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-57554490-rizik-v-ceskych-verejnych-financich-neni-mnoho
02. 10. 2012 | 14:38

pes baskervilský napsal(a):

český maloměšťák

Nechce se mi věřit, že by někdo platil za tak mizerně odvedenou práci. I propaganda, má-li být účinná, musí být vedena na určité úrovni.
02. 10. 2012 | 14:39

nostalgie nekonečna napsal(a):

pes baskervilský: Ano četl a neměl jsem k tomu žádné výhrady.
Ale pokud považujete za lež tvrzení, že v Dánsku je jedna sazba DPH 25%.
Tak já považuje za stejnou lež Vaše tvrzení, že zdaleka ne na všechno, protože tam je jedna sazba DPH prakticky na všechno, vyjma už uváděného tisku. Toť vše :-)
02. 10. 2012 | 14:41

Kelt napsal(a):

To pes baskervilský
číst mozkové poluce a lži Yožina z bažin/donekonečna opakované ke každému tématu/je páchání násilí na vlastním těle.
To je stará taktika jednoho superlháře historie,nechvalně proslulého JOSEFA GOEBELSE-STOKRÁT OPAKOVANÁ LEŽ se stává pravdou.

V bleděmodrém jsou to vládní lži o tom,že za neustálé zadlužování tohoto státu,pokles HDP a chronickou hospodářskou recesi jsou vysoké mandatorní výdaje v sociální oblasti.
Při čemž ze lži je usvědčí jedno kliknutí na údaje o percentuelních výdajích k HDP ve státech EU,kdy ČR vyplácí zhruba jen 67% toho,co je průměrem EU.
Dokonce méně,než chudší Poláci.
02. 10. 2012 | 14:41

pes baskervilský napsal(a):

bohorodičko, vyžeň putina

Něco si o tom přečti primitive.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Americk%C3%A1_hypote%C4%8Dn%C3%AD_krize_2007

ps: svou tupostí děláš pravici medvědí službu
02. 10. 2012 | 14:42

Lukáš D napsal(a):

pes baskervilský:

Sarkasmus je ošklivá věc.

K článku. Přesně tohle jsou ty věci, které současná krize ukazuje. Problémy byli pěkně skryté a nikdo o nich nevěděl ani nemluvil. Doufám že podobných kostlivců nebude ve skříních ještě více.
02. 10. 2012 | 14:44

pes baskervilský napsal(a):

nostalgie nekonečna

Prohlásit, že NIC jiného je prostě lež. Když napíšu ne všechno tak to lež není. Jinak je to jen slovíčkaření, smysl mého textu byl jinde. Takže buďto jste tak hloupý(á), že jste to nepochopil(a) nebo nestrpíte když někdo nesouhlasí s vaším oblíbencem.
02. 10. 2012 | 14:44

pes baskervilský napsal(a):

Kelt

S blbostí a demagogií se bojovat musí. Rezignace nás nikam neposune.

Lukáš D

Sarkasmus není na škodu, naopak posiluje mozkovou tkáň a nabourává stereotypy myšlení. Za škodlivý považuju spíše cynismus či již výše zmíněnou rezignaci. No doufat můžete, ale po zkušenostech s Kalouskem a jeho účetním kouzelnictvím předpokládám, že těch kostlivcích, po skončení jeho působení na mfčr, bude daleko víc.
02. 10. 2012 | 14:47

český maloměšťák napsal(a):

Dánsko :

http://www.kpmg.com/DK/da/nyheder-og-indsigt/nyhedsbreve-og-publikationer/publikationer/tax/moms-told-afgifter/Documents/VAT-in-Denmark.pdf
There is an extensive list of zero-rated supplies. Activities related to the goods
and services below will, however, not reduce the right to deduct input VAT on
costs related to such goods and services:
• Newspapers.
• Sale and hire of aircraft or ships. Please see below note regarding changes
from 1 January 2010.
• Repair, maintenance and installation work performed on aircraft and ships.
Please see below note regarding changes from 1 January 2010.
• Necessary equipment supplied for use in aircraft and ships in foreign trade
and services performed for such aircraft and ships.
• The supply of provisions and other necessities to ships or aircraft to be
used on board or as sales to the passengers in accordance with the Danish
Customs Act; see also the EC customs regulations.
• Exports.
Some activities are VAT exempt according to the Danish VAT Act (and EU
Directives). Input VAT on costs only related to such activities cannot be deducted.
The list of exemptions includes:
• Health and welfare.
• Education.
• Subscriptions to trade unions, professional and other public interest bodies.
• Non-profit sports, sports competitions and physical education.
• Some cultural activities, such as admission to museums, exhibitions, zoos and
performance of a cultural nature supplied by public bodies and eligible bodies.
• Literary, compositional and other artistic activities.
• Land. Please see below note regarding expected changes.
• Insurance.
• Finance.
• Betting, gaming and lotteries.
• Postal services rendered by Post Denmark.
• Passenger transport. However, the exemption does not cover transport of
tourists by bus.
• Travel agencies. Please see below note regarding expected changes.
• Burial and cremation.
• Fund raising events by charities and other qualifying bodies.
• Second-hand shops supplying only used clothes and other goods received as
a gift on the condition that the sales persons do not receive salary or wages.
• Services supplied by independent groups to members on certain conditions.
• Investment gold.
• Goods and services supplied by charitable or in other ways non-profit
associations and organisations on certain conditions
Btw - Income tax je v Dánsku mnohem progresivnější než v CZ. /tuším že až 60 % sazba/...což už hýkalisté cudně neuvádějí

"Odpočitatelnost" DPH na vstupu je v Dánsku také složitější - než v CZ.
02. 10. 2012 | 14:48

nostalgie nekonečna napsal(a):

pes baskervilský: Slovíčkaření?....Rozdíl mezi "ne všechno" a "zdaleka ne všechno" pozná i můj školoupovinný syn :). A o tom nesouhlase s mým oblíbencem nemá cenu ani diskutovat
02. 10. 2012 | 14:50

Lukáš D napsal(a):

pes baskervilský

Zdaleka né na vše se jako lež označit nedá v tomhle jste vyhrál. Ale je to skutečně jen slovíčkaření.

Ale je to diskuse typu dá se o 99% říct že je to skoro 100% ? :-D Tak trochu politická diskuse beze smyslu
02. 10. 2012 | 14:50

pes baskervilský napsal(a):

nostalgie nekonečna a Lukáš D

Slovíčkáření pár excelance. Prostě jsem se špatně vyjádřil. Nulová sazba je na tisk a export jenomže je celá řada zboží a služeb na které se DPH vůbec nevztahuje. Proto je tvrzení o DPH 25% na všechno bez výjimky takové demagogie. Placení DPH se nevztahuje na prodej a pronájem nemovitostí, dodávky plynu, vody, elektřiny a topení; výhry v loteriích; prodej akcií a obligací, jiné další finanční transakce (pošty) a pojišťovací transakce; zdravotnickou péči, sociální služby, školné; amatérský sport, určité kulturní události a dodávky uměleckých předmětů; dopravu osob jinými prostředky než turistickými autobusy.

Snad už si rozumíme. Yosif K je prostě podvodníček a s chytáním za slovíčko to nemá nic společného.
02. 10. 2012 | 14:54

Yosif K napsal(a):

Danish VAT Rate

Standard Rate 25% (since Jan 1992)
Reduced Rate non
Denmark VAT Recovery Time: 5 months
Denmark VAT Registration Threshold Non-Resident: Nil

http://www.tmf-vat.com/vat/eu-vat-rates.html

Tak nevim kdo tady lze - cetl jsem nedavno na netu skuhrani Danu ze VAT 25% se plati i detskeho Sunaru, uplne ze vseho - ani na netu se neda najit ze by byla z neceho vyjimka.

Idiotsky napad daniot "bohace" 60% sazbou vede k tomu ze chytrejsi a lepe placeni Danove pracuji v SRN a jejich prace se outsourcuje do zpet Danska. Na rtozdil od Norska a Svedska - do SRN neni az tak daleko. Socani v Dansku se z toho mohou zbridit ale nedari se jim s tim nic delat.

Zdante lepe placene lidi a zbude zeme hure placenych proletaru...........

Dokud byl v Dansku a Svedsku nromalni kapiatlsimus, byly tyto zeme na 3 a 4 miste v GDP na hlqvu na svete. Za dobu prodkeho prerozdelovbani se propadluy - ne nejak hluboko - ale propadly se na cca 18-20 misto na svete. Samozrejme ze jsou na tom lepe nez vychodni evropa, ale propadly se - trend tady je........
02. 10. 2012 | 14:54

pes baskervilský napsal(a):

Lukáš D

Nemáte pravdu s tím tvrzením 99% a 100%. Výše jsem vám vyjmenoval celou řadu činnosti na které se DPH vůbec nevztahuje a to nemluvě o refundaci. Tudíž žádné 1% ;)
02. 10. 2012 | 14:55

pes baskervilský napsal(a):

Yosif K

Jednoznačně lžeš ty. Viz můj příspěvek 02. 10. 2012 | 14:54
02. 10. 2012 | 14:57

pes baskervilský napsal(a):

Yosif K

A jestli si tak zdatný angličtinář určitě ti nebude dělat problém přečíst si fakta.
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1812700&vId=0

Potom už snad přestaneš šířit bláboly typu " ani na netu se neda najit ze by byla z neceho vyjimka" Kdo hledá - najde.
02. 10. 2012 | 14:59

Yosif K napsal(a):

Snad už si rozumíme. Yosif K je prostě podvodníček a s chytáním za slovíčko to nemá nic společného.
02. 10. 2012 | 14:54
Snad uz si rozumime - DPH 25% je na vsechno vcetne potravin ale nevztahuje se na polozky jako cca noviny, osetreni ve statni poliklinice a vyvoz lodnich motoru a lokomotiv.

Myslim si ze CSSD - pokud bude vladnout dele nez 4 roky - zavede podobne DPH jako v Dansku i v CR a "proletari budou jasat" z 25% DPH na potravinach. Akorat ze v CR bude stale chybet ta zivotni uroven vybudovana z Dansku za dob normalniho kapitalismu.
Hahaha........
02. 10. 2012 | 14:59

pes baskervilský napsal(a):

Yosif K

Až si nastuduješ ten odkaz, který jsem ti dal výše, můžeme pokračovat v debatě. Do té doby tvé demagogické žvásty nemá smysl řešit.
02. 10. 2012 | 15:02

Lukáš D napsal(a):

pes baskervilský

Takhle jsem to nemyslel. Spíše to bylo teoretické teoretické analogie celé diskuse.

Nemá cenu moc porovnávat dva daňové systémy států. Zvlášť když je jejich ekonomika jsou naprosto rozdílné
02. 10. 2012 | 15:03

Yosif K napsal(a):

Skvely - ppokud si v dansku pujcite letadlo neplatite DPH.

Na druhy strane - pokud si koupite auto - platite 25% DPH a narch na to z navysene ceny o DPH jetse 180% dan z luxusu. Takze suma sumarum Logan stoji v Dansku asi jako v Cesku malej Mercedes.

Proletari si vsak spise kupuji auta nez pujcuji letadla - rub a lic skandinavskeho sociku......
02. 10. 2012 | 15:04

pes baskervilský napsal(a):

Lukáš D

Každé srovnání bude vždy pokulhávat. Ale vysvětlujte to místnímu podvodníčkovi. Ten hned operuje s Dánskem, jindy zase Německem, Ruskem atd. Pouze jsem poukázal na jeho lži a demagogické texty.
02. 10. 2012 | 15:05

Vlkodav napsal(a):

"A napravovat chyby pravicových vlád nebude tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Zvýšit daň znamená obvykle (i když ne vždy) vyšší výběr do rozpočtu, vždy ale zdražení dané komodity – potravin, léků či pomůcek pro postižení.Snížení daně pak znamená vždy menší příjem pro státní pokladnu, ale obvykle zachování ceny pro spotřebitele, tedy občany. "

Takže si tu pan Tejc už připravuje argumenty, prioč po přáípadném volebním vítězství DPH nesníží.
ČSSD a obecně levice aplikuje všude stejný mechanismus. Když jsou u vlaády tak rozdávají a rozhazují a pak to musí pravice za skřípění obyvatelstva napravovat. Tím se stane nepopulární a k veslu se zas dostane levice a opět začne utrácet.

Obávám se, že současná situace politického soupeření není pro obyvatele výhodná. Bohužel nevím, jaký systém by byl lepší. Snad monarchie.
02. 10. 2012 | 15:11

Yosif K napsal(a):

pes baskervilský napsal(a):

Potom už snad přestaneš šířit bláboly typu " ani na netu se neda najit ze by byla z neceho vyjimka" Kdo hledá - najde.
02. 10. 2012 | 14:59
OK na netu se nasly vyjimky - proletari si mohou pujcit bez DPH letadlo nebo parnik a a za jidlo pati 25% DPH. O tom byl prispevek myslitele Tejce - ze socalistum trha bok DPH z potravin ve vysi 14%!!!!!!!!

Za Logana zaplati dansti proletari 25% DPH + 180% registracni dan z luxusu. Takze oktavka stoji misto 20 tisic EUR rovnou 70 tisic EUR. Tohle by socani taky meli rikat kdyz v Cesku opevuji skandinavsky socik!!!!!!

Kdo je nejvice v Dansku hodne spokojeny jsou Somalci a Eritrejci a Libanonci v obecnich panelacich. Vybydlej jeden, Dansko jim postavi novej a lepsi!!!!
02. 10. 2012 | 15:15

Yosif K napsal(a):

Dalsi dansky extraburt - expati jsou 3 roky osvobeozeni od dani.

Vysledek?
Dansky SW inzenyr pracuje radeji v SRN. V Dansku jeho prace samozrejme chybi, danska firma proto najme na 3 roky nemeckeho SW inzenyra. Po uplynuti 3 let jej proste vymneni za dalsiho nemeckeho (nebo ceskeho nebo americkeho nebo britskeho) inzenyra.

kdo z toho ma prospech? Danovi poradci. Kdo z toho muze zesilet? Dansti socialiste kteri se snazi zdanovat i Dany pracujici v zahranici - v rozporu s legislativou EU.......
02. 10. 2012 | 15:20

Yosif K napsal(a):

Obávám se, že současná situace politického soupeření není pro obyvatele výhodná. Bohužel nevím, jaký systém by byl lepší. Snad monarchie.
02. 10. 2012 | 15:11
Pomohly by opravdu tyto veci:
A) strop na zadluzeni statu jaky je nyni v USA - ten se vsak i v USA vzdycky nejak obejde.
B) omezeni moci odboru
C) prisnejsi regulace bank - podobne jako nesmu pujcovat zlocincum, aby v zajmu opatrnosti nepujcovaly nic ani socialistickym vladam. Ty naflakaji dluhy a pak maji jeste drzost rozestvavat proletare poukazovanim na vysoke uroky!!!! Stezujete si na uroky? Nepujcujte si!!!!!
02. 10. 2012 | 15:25

stejskal napsal(a):

obrý den,

smazal jsem jeden vulgární a urážlivýpříspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Brzděte, pane bohorodičko, dnes jsem již smazal čtyři Vaše vstupy. Jinak se bude opakovat to, co před nedávnem.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 10. 2012 | 15:28

turista napsal(a):

Ekonnomický diletant Nečas dosud nepochopil,že pro splácení dluhů je nutný alespoň mírný růst ekonomiky tak to je u našich sousedů. A ten nelze zajistit pouze exportem a spotřebou bohatých spoluobčanů. Nečas nepochopil, že pro 1-2% růst ekonomiky je nutné zachovat koupěschopnost střední a nižší třídy. Nečas děla pravý opak. Pomocí neúnosného zvyšování DPH na základní potraviny, léky a další komodity pravicová vláda drtí domácí poptávku a pak říká,že nejsou peníze. Výsledek je ten, že naše ekonomika klesá o 1% v době, kdy naši sousedé zaznamenávají mírný růst.
02. 10. 2012 | 15:32

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pes baskervilský,
1. příčinou evropské dluhové krize jsou dluhy
2. dluhy vznikly v evropě.
3. dluhová evropská krize tudíž nemohla vzniknout v USA
snad i to nejpitomější hovado by to mohlo pochopit. celý západ prochází krizí. těch důvodu je několik. jeden důvod je hlavní a vystihuje podstatu celé krize a všechny ostatní důvody z něj vyplývají :
nerovnoměrné rozdělení bohatství mezi východem a západem, které neodpovídá produktivitě práce.
02. 10. 2012 | 15:36

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,zase jste mě smazal a na hovena udělal tytyty. Tvrdíte,že stojíte o diskusní forum a několik hovenů,rumcajsů ho denně rozmetají svým hovnometem a je po diskusi,protože na ně slovo již dávno neplatí !!! A Vy zase uděláte tytyty a vše půjde po starém...
02. 10. 2012 | 15:40

Yosif K napsal(a):

pes baskervilský napsal(a):
................Každé srovnání bude vždy pokulhávat. Ale vysvětlujte to místnímu podvodníčkovi. Ten hned operuje s Dánskem, jindy zase Německem, Ruskem atd. Pouze jsem poukázal na jeho lži a demagogické texty.
02. 10. 2012 | 15:05
Se skandivauii operuji halvne zastydli socialisticti cesti veleduchove kteri se hqlsi k rtomu, ze chteji zavest v Cesku socik skanbdonavskehoi typu. Ma to nekolik vad na krase:
A) Ve Svedsku a Finsku socik pravicove vlady horempadem odbouravaji - v te urovni v jake jej maji si jej nemohou dovolit.
B) V Norsku si jej mohou dovolit - z petrodolaru - mozna prolatr z voiily na ithace vysedi nejaky nafotvy vrt a bude z nej finanocvat zdarovtni poezi ve spickove kvalite pro ceske proletare UPLNE ZADARMO!!!!
C) ve Skandinavii se mene podvadi a krade - takze pri vyssi mire prerozdelovani se stale jeste mne rozkrade nez v Cechach.
D) radikalni socik ve skandinavii zacal v roce 1968-1970 - kdy skandinavie jiz zbohatla na normalnim kapitalismu vice, nez je dnesni uroven CR. Od te doby se skandinavie relativne propadala. Jakpak by to dopadlo v CR?

Srovnavanim se zahranici vynikaji i dalsi socanbsti prispevatele - podivejte se jak roste Slovnesko a Polsko za Fica a Tuska. Ano - rostou rychelji - nezmestnanost 13% a v CR pouze 6.5%. Rostou rychleji, ruychelji se zadluzuji a podnikatele tam snaze shaneji pracovni sily.

Az zase nejaky socansky mamlasek bude argumentovat Ficem, nepisi mu KAZDE SROVNANI BUDE VZDYCKY POKULHAVAT.....
Hahaha....
02. 10. 2012 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Nečas nepochopil, že pro 1-2% růst ekonomiky je nutné zachovat koupěschopnost střední a nižší třídy. Nečas děla pravý opak. Pomocí neúnosného zvyšování DPH na základní potraviny, léky a další komodity pravicová vláda drtí domácí poptávku a pak říká,že nejsou peníze. Výsledek je ten, že naše ekonomika klesá o 1% v době, kdy naši sousedé zaznamenávají mírný růst.
02. 10. 2012 | 15:32
Momentalne nejsem v Cesku - reci o drceni chudoby neuprosnou pravicovou vladou mi pripadaji jako silne prehnane.

Spotreba potravin atp budto stagnuje nebo roste. Ze poklesl prodej aut - to bych nenazval "neuprosnym drcenim chudaku". Lidi proste odkladaji nakup auta..... mozna uz maji strach z nastupu levice, hahaha....
02. 10. 2012 | 15:46

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

stejskal,
jo jo, zabrzdim. provětrám si hlavu.
02. 10. 2012 | 15:46

Yosif K napsal(a):

pes baskervilský napsal(a):
Yosif K

Celková složená daňová kvóta je v Dánsku okolo 50%. Tohle už pravicový guru Yosif K neřekne. Prostě vytrhnout jednotlivost z kontextu a s tím pak operovat. Jsi obyčejný podvodník.
02. 10. 2012 | 14:17
Ano celkova danova sazba je vyssi nez evropsky prumer. Celkova kdadaci sazba je nizsi nez evropsky prumer.
Cesti socani navrhuji skandinavske pomery, sami vsak praktikuji heslo nebat se a nakrast.

Cesti socialiste na rozdil od danskych maji dve podceledi - jedna uz je na Floride a na Ithace, druha zatim rozestvava proletare a na odlet k vile ci kondu u more se potichu chysta........
02. 10. 2012 | 15:51

melčákova pohanka napsal(a):

hovene,ničeho se neboj,vždyť p.Stejskal má stejné názory jako ty a možná,že se také připravuje v lese či na střelnici...
02. 10. 2012 | 15:52

petrof napsal(a):

Tejci, o lidi se nestarejte, ty si vždycky nějak poradí. Hlavně ať jim ta vaše, ještě hloupější levice prozradí, že vy jim ty peníze chcete vytahat z kapes rovnou přímými daněmi.
02. 10. 2012 | 16:00

dalimír napsal(a):

Vážený pane Jeronýme Tejci ! Zdá se že jste ruzumný a poctivý člověk ,že se Vám dá věřit ! Chyby těch mafiánských vlád a hlavně důsledky jsou rázu tatastrofálního pro često ! To už nikdy nikdo nemuže zvrátit ! Vy socdemáci pokud vyhrajete volby se hlavně starejte aby do vaši strany vstupovali dobře prověření a čestní lidé ! Při příjímání nových členů at procházejí i psychologickými testy aby jste do svých řad přijali opravdu kvalitní lidi ! To je základ vaší strany z dlouholetou tradicí ! Žádné převlečence a různé prospěchářské vykuky ! Vaše strana ČSSD POTŘEBUJE ZDRAVÉ JÁDRO ! Hlavně si dejte bacha na ty členy kteří chodí často do kostela ! To vám upřímně radím ! A takové falešné Standy mašinfíry s andělským úsměvem ve tváři také NE ! Rovněž nenasytné a hrabivé PALASE a jemu podobné již vůbec ne ! Chceteli aby vaše strana byla jedničkou na naší politické scéně tak tyhle zásady dodržujte a vše bude OK! Lidé pak za vámi půjdou ! Hezký podvečer Dl.
02. 10. 2012 | 16:53

Maximus napsal(a):

Bara napsal(a):
A na začátku devadesátých let nebylo zadlužení žádné. Kam zmizely ty ohromné částky z rozprodeje státních podniků?

Barunko, to je docela jednoduché. Prostě se musely zamáznout všechny megadluhy vzniklé rozkradením a tunelováním státního majetku a také bank. Jednoduše Vám to vysvětlím na případu Vaší domácnosti. To je stejné jako kdyby jste do Vašeho domácího rozpočtu vždy každý měsíc (u státu je to rok) zahrnula dopředu i okolnost, že Vás starej napáchal v kartách dluhy a také s tím i počítáte na každé nové období, že nové dluhy udělá, prostě mu nejde karta.

V ČR tady k tomu ve státním rozpočtu (SR) byla tzv. konsolidační banka, později (2001) převedená na ČKA tj. agenturu a tam se ty lumpárny střádaly a byly hrazeny SR! Více možná osvětluje moudrá wiky:

ČKA nebyla bankou ve smyslu příslušných právních předpisů (zákona č. 21/1992 Sb., o bankách), nepřijímala vklady od veřejnosti, ani neplnila žádné jiné obvyklé funkce banky. Byla zvláštní právnickou osobou založenou zákonem, které byl svěřen do správy vymezený státní majetek, mimo jiné též v rámci transformačních procesů převzala portfolio pohledávek Konsolidační banky Praha s.p.ú. tvořené z velké části pohledávkami (původně) za státními podniky z úvěrů poskytnutých a čerpaných do roku 1991 dle právní úpravy odpovídající fungování centrálně plánované ekonomiky ČKA byla organizací, mající za cíl skrýt před veřejnosti obrovské ztráty, plynoucí z neuhrazení pohledávek za majetek státu, prodaný při kupónové privatizaci. Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč. Celou dobu existence ČKA byl předsedou dozorčí rady ČKA Vlastimil Tlustý (ODS).

Takže se tady už v SR elegantne schovávaly tunely a rozkrádačky a sanovalo se to průběžně z peněz daňových poplatníků a dále se vytvářely každý rok schodky SR. No a dnes už tihle umělci překročili u státního dluhu pěkných 1650 mld.Kč a trend pokračuje! Tak takhle může hospodařit jen zloděj nebo vlastizrádce, že?
02. 10. 2012 | 17:10

Vlkodav napsal(a):

Maximus:

Za komunistů byl dluh. Finanční, ale ještě daleko větší, vnitřní. Ekologie, infrastruktura, bytový fond a podobně. A ten největší dluh byl ve formě zničené morálky, za který platíme dodnes.

Jsme jedna z Evropských zemí s nejmenší nezaměstnaností, na pivo si u nás vyděláte za 7 minut (2. nejnižsí čas) a máme jedny z nejrovnostářštěji rozdělované mzdy. Ale je nám to málo :(
02. 10. 2012 | 17:22

dalimír napsal(a):

Vlkodave za minulé éry nám zde ničili morálku západní kapitalistické nenažhrané struktury , nic jim zde nebylo svaté ! Od papeže ve vatikánu až po špicle a jestřáby s pentagonu ! Házeli nám pracujícím klacky pod nohy kde mohli ! A to pivo ? 25-30kč za půllitr točeného se Vám zdá málo ! To Vy musíte brát minimálně průměrný plat když je to pro Vás brnkačka zaplatit ! Ale co ti ostatní a důchodci ? Hezký podvečer Dl
02. 10. 2012 | 17:38

Vlkodav napsal(a):

dalimir:

Zapomněl jste, že nám sem ty hnusný imperialisti poslali mandelínky! :)))

A co ti chudáci západní důchodci a pracující, oni platí 5 Euro za pivo. A na Octoberfestu i 10 Euro. Úplně mi to rve srdce, asi bychom měli některý ty chudály pozvat k nám.
02. 10. 2012 | 17:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 10. 2012 | 17:50

dalimír napsal(a):

Vlkodave to snad nemyslíte vážně s těmi západními důchodci ! Dobře víte že naše a jejich důchody to je nesrovnávatelné jako nebe a dudy ! My jsme v česku za totáče otročili v domění že zde vybudujem lepší a hlavně lidštější systém nežli zde byl za první republiky ! A Masaryk ten na obyčejné lidi kašlal ,nadržoval pouze inteligenci ! Vy ten inteligent doufám jste ! Hezký večer Dl.
02. 10. 2012 | 18:42

Vlkodav napsal(a):

dalimír:

"Vlkodave to snad nemyslíte vážně s těmi západními důchodci ! Dobře víte že naše a jejich důchody to je nesrovnávatelné jako nebe a dudy !"

Jejich důchody nejsou nominálně 5x vyšší, takže máme pivo stále levnější, i poměrově.

Pěkný večer.
02. 10. 2012 | 18:47

Fialenka napsal(a):

Yosif K píše „DPH v polosocioalistickem Dansku je 25% UPLNE NA VSECHNO! Vcetne knih, sunaru a dudliku...... „
Tady stojí docela něco jiného než píše Yosif K ... http://www.crr.cz/Files/Docs/EEN/EEN_staty/dk.pdf

V Dánsku je jednotná sazba DPH 25% a od DPH je osvobozeno:

- prodej a pronájem nemovitostí
- dodávky plynu, vody, elektřiny a topení
- zdravotnická péče, sociální služby, školné
- amatérský sport
- určité kulturní události a dodávky uměleckých předmětů
- doprava osob jinými prostředky než turistickými autobusy
- noviny a export

Ale i kdyby nebyly tyhle věci od DPH osvobozeny, tak v Dánsku tak vysoká daň nevadí. Protože i přes velmi vysoké daně je v Dánsku průměrná mzda v paritě kupní síly 44 439,- US dolarů/rok a v Čechách 19 061,- (rozdíl v průměrných mzdách by byl o dost větší). Tato velká kupní síla je navíc umocněna vysokou kvalitou služeb a zboží a tím, že toto bohatství trvá již generace.
02. 10. 2012 | 19:14

dalimír napsal(a):

Tak vidíte Vlkodave alespon něco nám zde po těch komunistech zůstalo ,levnější pivo nežli mají na západě ! Jinak ti jejich velkokapitalističtí upíři nám to tu všechno vysáli až do morku kostí ! Dl
02. 10. 2012 | 19:17

Maximus napsal(a):

Vlkodave,
myslím, že je to trochu jinak. Osudná chyba při transformaci bývalé socialistické ČSFR se stala hned na začátku, zhruba ve stylu, když si zapnete špatně první knoflík u košile či svetru, tak už se dobře nikdy nezapnete! A v tom je základní problém! Před všemi změnami měly být nejdříve přijaty pravidla hry některé vyspělé západní země, na náš systém by pasovaly právní a hospodářské zákony třeba Rakouska. Nakonec i ta kupónovka mohla projít, ale nesmělo by být dovoleno v tomto procesu nechat působit a účinkovat investiční a podílové fondy. Za nimi totiž bylo to ohromné rozkradení bývalého státního majetku.
S tím vnitřním dluhem to je trochu pravda, ale tehdy tady zůstalo celkem slušné hospodářství, na kterém se dalo stavět. Ovšem to by to musel někdo pohlídat a měly být privatizovány především tzv. propadáky (firmy a podniky), které byly trvale a dlouhodobě na huntě se ziskem. Nikoliv však naše lepší firmy! Šlo to ošetřit, ale to by musely o tomto a o jiných problémech rozhodovat skuteční odborníci, navíc kteří by neměli postranní úmysly. Další hrubá chyba byla v tom, že se nechalo rozkrást celkem 22 velkých bank. Velmi se v tom angažovali bývalí příslušníci StB (mohu Vám to tady vypsat), ale i komunisti (ty velké ryby). Tím bylo dílo dokonáno a vznikla v následujících rozpočtech státu ohromná díra. Nelíbí se mi, že někteří lidé vše vidí ve vztahu k bývalému režimu černobíle! To není pravda, některé věci měli komunisti vcelku dobře nastavené a funkční (školství, zemědělství a zdravotnictví). Jejich základní chyba ovšem byla v tom, že neuměli se vyrovnat s možností podnikání, jak se o to nyní snaží třeba Číňani. Ovšem i to je velmi těžké zvládnout, lidé, myslím ti co rozhodují, mají vždy tendenci se na tom přiživit a po čase je nastavený systém deformován. Jediné správné řešení pro náš stát je skutečná demokracie a zavést zde do mrtě osvědčené zákony z některé vyspělé západní kapitalistické země a musí se tu objevit parta inteligentních vzdělaných lidí, která to bude schopna celé prosadit a také si vynutit! Bohužel, naše pseudo pravicové strany to nejsou ani náhodou, není tam taková sloha lidí a navíc oni mají jen ty svoje postranní osobní zájmy, které zní: Když to jde, napakujme se! Současná levice má díky absenci ve vládnutí zatím lepší složení lidí, není tam tolik zlodějů, ale to se po převzetí vlády může zase rychle změnit. Ovšem výsledky vlády ČSSD za posledních 8 let kdy byli u lizu, byly mnohem lepší.
Samozřejmě můžete hned na mě vybalit spoustu argumentů, kde udělali chybu a s tím je možno jen souhlasit, ale neudělali v nastavení např. výběru daní a u jiných systémových věcí tolik hrubek. Tahle vláda je doslova ničivé tornádo na ekonomiku ČR. A to jsem původně pravičák a volič ODS.....
Mějte se a pěkný večer dáviči vlků!
02. 10. 2012 | 19:21

Maximus napsal(a):

Fialenka

S tím Dánskem, že má 25% DPH na všechno je to sice pravda, ale je to celé jinak kompenzováno a nastaveno!
Mohu to sem překopírovat, jak se tam věci ve skutečnosti mají. Oni nejsou doslova tak pitomí, aby na vše bez jiných úprav zavedli DPH 25%.
Pěkný večer!
02. 10. 2012 | 19:26

dalimír napsal(a):

Vlkodave můžem být rádi že nám zde EU dovolila vařit pivo protože u nás to umí sládci nejlépe ! Jinak již zde máme všechno otrávené ,včetně nálady většiny lidí ! Tohle se Vám líbí ? Dl.
02. 10. 2012 | 19:36

turista napsal(a):

Pravicové vlády jsou bohužel zodpovědné za dnešní marasmus. Tito lidé jsou zodpovědní za stav charakterizovaný: Zhasneme a pak se uvidí." Výsledek známe. Neumějí nic jiného než přehnaně restriktivní finanční politikou ekonomiku země dostat do recese. Dále nechají rozkrást co se dá.
02. 10. 2012 | 20:42

Rumcajs napsal(a):

Tejci, Vy jste snad hloupější, jak ten Váš kolega Jakeš.
Jak by asi mohli ceny komodit klesnout po snížení DPH, když jste jasně deklarovali, že zvýšíte daně firmám a odvody za zaměstnance.

Je zcela jasné, že až se dostanete ke korytu a začnete zavádět ty vaše hloupé ekonomické představy, stoupnou nejenom ceny všeho včetně léků, potravin..., ale že stoupne i nezaměstnanost.Asi se snažíte dohonit svého kámoš Fica.

Taky se ty šašku přestaň ohánět zadlužením. To je třeba vždy chápat v kontextu doby. A ta jasně říká, že za vás rostlo zadlužení větším tempem jak průměr EU, kdežto dneska jsme hodně pod průměrem.
A kecy o hloupé pravici si nechte. Levicový hlupák jako jste Vy, by měl chodit kanálama a né se tady naparovat jako pan Patrovič.

Jo a stačí, když napravíte své vlastní zlodějny na krajích. Za Vás jsou akorát rozbité cesty, zrušené školy a zadlužené nemocnice.
02. 10. 2012 | 20:47

Rumcajs napsal(a):

...ceny mohly...
02. 10. 2012 | 20:47

Ernesto napsal(a):

Rume ty jsi fakt nepolepšitelný nick loupežník ! Být pane editorem tak už jsi zde dávno nexidoval a neotravoval ovzduší diskuzí !
02. 10. 2012 | 20:52

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
- prodej a pronájem nemovitostí
- dodávky plynu, vody, elektřiny a topení
- zdravotnická péče, sociální služby, školné
- amatérský sport
- určité kulturní události a dodávky uměleckých předmětů
- doprava osob jinými prostředky než turistickými autobusy
- noviny a export

Ale i kdyby nebyly tyhle věci od DPH osvobozeny, tak v Dánsku tak vysoká daň nevadí. Protože i přes velmi vysoké daně je v Dánsku průměrná mzda v paritě kupní síly 44 439,- US dolarů/rok a v Čechách 19 061,- (rozdíl v průměrných mzdách by byl o dost větší). Tato velká kupní síla je navíc umocněna vysokou kvalitou služeb a zboží a tím, že toto bohatství trvá již generace.
02. 10. 2012 | 19:14
Mila pani Fialenko, s nakupem urcitych kulturnich statku atp si daNSTi PRACUJICI BEHEM SVYCh VSEDNICH DNI MOHOU TAK LEDA VYTRIT ZADNICI. kROME PLYNU, ELEKTRINY, VODY A TOPENI JDE budto o statni sluzby nebo o bagatelni polozky.

Co chete rict tim ze v Dansku jsou vyssi realne mzdy?
V zasade jsou mzone dve odpovedi nebo jejich kombinace:
A) Budto jsou Cesi vice vykoristovani
B) Nebo jsou proste proti Danum vetsi lempli.

Je mi jasne ze odpoved B vas asi nenadchne, ale premyslejte o tom. Nechte zamestnat na leto na Danske praseci farme - volny mista jsou - malokdo krome Danu tam vydrzi dlouho - pak pochopite za co je v Dansku pernik a co je jednim z faktoru toho ze Danska zemedelska produkce je vetsinou kvalitnejsi a lacinejsi nez ceska......

Presto jak jsou Dani pracoviti, presto ze Dansko ma padesatilety naskok v budovani trzniho hospodarstvi, presto jak je jeich prumysl a zemedstlvi vysple, presto prese vsechno musi Dansko svuj socik vydrzovat brutalnimi danemi - mimo jine 25% DPH.

A tady soudruh Tejc, uprostred zeme kde proletari dopijeji lahev s metanolovou koralkou po druzce ktera se jiz otravila, kde i socdemaci dani ve Fribourgu a kradou tak ze ve veku 34 jar maji kondo na FLORIDE a tezky konta v Zurichu, v zemi kde socdemacti hejtmani prederazuji kraqjse zakazy 0 35% a prohaneli vsechno pres losovacky, protoze se to smelo, v zemi kde jak pravicova tak levicova vlada "NEUMI" zlikvodovat vyrobu falesnych destilatu a cigaret, v zemi kde 24% maturantu neni schopno odmaturovat z matematiky, v zemi kde pomateni a pokrytecti komunisti sahaji po 20% hlasu tak uprostred takto "vyspele" zeme si soudruh Tejc pobrekava nad navysenim DPH na "neucveritelnych 17.5%".

Hahahaha, co je na tom neuverityelneho? V Dansku maji DPH 25% - pravda nikoliv na "kulturnin statky urvciteho typu a na neatobusovou dopravu" ale zrovna na VSECHNY POTRAVINY BEZ VYJIMKY ano.

Co je na sazbe 17,5% neuveritelneho? Neorzbrectew se soudruhu Tekci - bezte na leto delat do Danska na praseci farmu a poznate zac je v Dansku pernik. P{rozenou vam faldy, vyzenou z vas brekot zdraovu pracdi v prudkem poklusu, zbvykmnete si na 25% DPH na potraviny a mozna se vam vykouri z hlavy i ty socanske bludy!!!!
02. 10. 2012 | 20:57

turista napsal(a):

Reálný socialismus o němž se tady povídalo jistě nerespektoval přirozenou hmotnou motivaci lidí, která je nejdůležitější pro jakoukoliv pracovní činnost. Nicméně systém nebyl zadlužený. Tzv. vnitřní dluh, kterým nás v roce 1990 Klaus a Dlouhý oblbovali byl pouze fiktivní, nikoliv reálný. Ekonomika byla navenek konsolidovaná, ale nekonkurenceschopná navzdory HDP ve výši asi 62% průměru EU, protože se např. neinvestovalo do nových technologií a produkty byly zastaralé. Holt se dotovaly ty jogurty za korunu dvacet a podobně. Klaus nechal ekonomiku spadnout na 42% průměru EU v roce 1992, nechal rozkrást co se dalo. Nyní jsme na pouhých asi 80% průměru EU vzhledem k tomu, že stát rezignoval a rezignuje na jakýkoliv dozor v ekonomice. Metanolová aféra je bohužel logickým vyústěním selhání pravicové vládní politiky. Nečas, Topolánek a jejich a jejich ODS si myslí, že pro stát je lepší, když se obrazně řečeno vyrobí 5 nových Fabií, 4 z nich se vyvezou, zbývající si koupí mladý úředník a paní Nagyová si např.koupí Porsche Cayenne, na plebs zbydou pouze superdrahé potraviny,léky a barvičky pro děti. Oranžoví si myslí, že je pro stát lepší, když se obrazně řečeno vyrobí 12 nových Fabií, 4 z nich se vyvezou a dalších 8 si koupí 8 běžných rodin v Česku, protože potraviny, léky apod. budou mít malou DPH, běžní lidé nebudou muset drakonicky šetřit a stát nakonec vybere na splácení dluhů víc.
02. 10. 2012 | 21:16

Rumcajs napsal(a):

Ernesto:

O jakém ovzduší mluvíš ? Mluvíš o ovzduší, kde Tejc polovině národa nadává do blbců ?
02. 10. 2012 | 21:21

Rumcajs napsal(a):

turista:

1.Čím nechal Klaus spadnout ekonomiku a prosím ještě tedy odkud ji nechal spadnout ?

2.Jak selhala vláda v případě matanolu ?

3.Čím ČSSD zajistí, že se bude vyrábět 12 fábií místo čtyř a ještě, kde jste slyšel, že si nečas myslí ?

4. A taky by mě zajímalo, jak zajistíte levné potraviny, když se ČSSD chystá zvednou nákladové daně.
A prosím, pokud je to možné, odpovídat humornou fornu, ať se z těch Vašich pitomostí hned nerozpláču.
02. 10. 2012 | 21:28

Maximus napsal(a):

Yosife K. zase tady kalíš vodu. Jak je to teda v Dánsku
s DPH 25%.

Ale i tam se DPH vůbec neplatí u některých služeb a zboží, které mají být v ČR od roku 2013 daněny sazbou 17,5 procenta. Mezi ně patří například veřejná doprava, pohřby či noviny.
Noviny jsou v Dánsku navíc v tzv. nulové sazbě, kterou mají v Evropské unii pro tiskoviny třeba i Velká Británie a Belgie. Pohřebnictví, stejně jako veřejná doprava s výjimkou přepravy turistů autobusy, vstupy do muzeí a některé další služby jsou pak od DPH v Dánsku podle daňových manuálů mezinárodních poradenských společností zcela osvobozeny.
Evropské státy mají kromě Dánska dvě nebo dokonce tři sazby DPH. Celkem dvanáct zemí EU má sníženou sazbu DPH na úrovni pěti procent.

Dánsko představuje v Evropě z hlediska DPH jedinou výjimku, nicméně ani tato severská země nemůže být pro vládu Petra Nečase vzorem, a to hned z několika důvodů. Předně kvůli zmíněným výjimkám, hlavně však kvůli tomu, že Dánsko má zcela odlišný daňový mix než ČR a negativní sociální dopady, které by vysoká DPH jinak způsobila, kompenzuje progresivním daněním příjmů.

„V Dánsku je sice „jednotná“ DPH, ta je ovšem více než vykompenzována silným progresivním zdaněním u daně z příjmu fyzických osob – právě tahle daň je hlavní financér výdajů státu,“ řekla Právu Ilona Švihlíková z Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.
Jinými slovy, jednotná sazba DPH je v Dánsku doprovázena velmi vysokým zdaněním nejbohatších fyzických osob. Zatímco nejvyšší sazba daně z příjmů je tam podle údajů Eurostatu 51,5 procenta a třeba ve Švédsku dokonce 56,4%, pak ČR je vedle Bulharska a Litvy zemí s velmi nízkou sazbou daně a nejbohatší lidé mají u nás celkové daňové odvody naopak nižší než ostatní spoluobčané.

Podle Švihlíkové je obvyklé, že v daňovém mixu vyspělých zemí je degresívní charakter nepřímých daní doprovázen progresívním charakterem přímých daní. Nepřímé daně, především DPH, jsou daněmi se silně regresívním dopadem.
„Tedy daněmi, které nejvíce postihují ty nejchudší, protože zdaňují spotřebu, která v jejich výdajích zaujímá největší část – relativně s tím, že tyto skupiny nemají z čeho vytvářet úspory,“ vysvětlila ekonomka.
DPH, která využívá pouze jednu sazbu, je tak podle Švihlíkové nespravedlivá, protože relativně více sníží příjem poplatníků s nižším příjmem než poplatníků s vyšším příjmem.

Dánské zdroje neodsává korupce!
Dánsko, které v posledních desetiletích úspěšně rozvíjelo koncept sociálního státu a zvyšovalo blahobyt svých občanů, má podle loňských údajů Eurostatu nejvyšší daňovou kvótu z EU (48,2 %), ČR 36,1 procenta. Celkové daňové příjmy této severské země dosahují 55,3 % hrubého domácího produktu, zatímco v Česku je to 40,5 procenta HDP.

Navzdory vysoké jednotné sazbě DPH, z níž mají výjimku také těžko dostupné Faerské ostrovy a Grónsko, představují nepřímé daně v Dánsku ve vztahu k jeho HDP 16,8 %, přímé 30 % HDP.

V ČR je hlavním zdrojem státního rozpočtu z hlediska individuálních odvodů sociální pojištění (15,8 % HDP), nepřímé daně jsou ve výši 11,5 a přímé jen 7,1 % HDP.
Přímé daně v Dánsku tvoří 62,3 % z celkových daní, kdežto v ČR jenom 23,8 procenta.
Průměr EU je 32,4 procenta. „Progresitivita daní je v ČR nesmírně slabá. Navíc v Dánsku se prostě zdroje vyberou a nerozkradou,“ upozornila Švihlíková i na srovnání míry korupce.

Podle loňského indexu Transparency International má Dánsko nejnižší míru korupce na světě, ČR je přitom až na 53. místě. O desítky míst zpět je pak Česko za Dánskem a obecně skandinávskými zeměmi i v nejrůznějších světových žebříčcích, které se týkají vymahatelnosti práva a konkurenceschopnosti.
„Na nepřímé daně se soustřeďují země s vysokou korupcí a neefektivitou, protože se relativně dobře vybírají. Proto se na nepřímé daně zaměřují především rozvojové země,“ dodala Švihlíková.

Ámen, Yosifovi spadl na hlavu kámen!
02. 10. 2012 | 21:30

turista napsal(a):

Tak například komunisti na rozdíl od dnešních pravicových vlád dobře věděli, že je dobré příliš nemlaskat a dát lidem nažrat.
02. 10. 2012 | 21:32

Rumcajs napsal(a):

turista:

Vy jste si za komunistů mlaskal ? A to mi řekněte z čeho jste si tak mlaskal ?
02. 10. 2012 | 21:35

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Doufám, že si tu dámu jen citoval a že nevěříš, že míra korupce je dána poměrem přímých nebo nepřímých daní ?

Nebo jo ?
02. 10. 2012 | 21:40

SuP napsal(a):

Rumcajs -
já se vždycky neudržím a říkám si, je potřeba je trochu vzdělat. Ale když tu pak čtu, co mají v palicích, říkám si: "Je to marný, je to marný, je to marný!" A jak se toho držej!
02. 10. 2012 | 21:45

Maximus napsal(a):

Rumcajsi

dneska s tebou nechci diskutovat, prostě na tebe nemám jako nikdo tady z nás, gigante! Ty se vždycky chytíš jako exkrement košile nějaké podivné konstrukce a řešíš
nějaký dílčí problém a to nejlépe otázkou, ale smysl celé diskuze ti spíše uniká. Buď seš rafinovaně chytrej nebo prostě blbej jako štoudev, jak říkávala moje babička. Ty se neumíš normálně bavit a jen boříš nesmyslnými pivními kecy jakoukoliv diskuzi. Jako OSVČ si asi vydělal trochu financí, zřejmě prodáváš pastičky na myši či něco podobného a tím si o sobě myslíš jak si moudrý a jaký si borec!
02. 10. 2012 | 21:50

Rumcajs napsal(a):

Je jasné, že nástupem ČSSD nedojde k nějakému snížení daňové zátěže. Tanec kolem DPH je jen tanečkem pro blbečky. Do ceny výrobku,potravin či léků se promítají takřa veškeré daně. DPH je jenom jednou z nich.

ČSSD tedy lže, že nasadí daňový systém, který zlevní základní potraviny či léky. Ona sice třeba zvolí snížené DPH na potraviny, ale hravě to dožene na zvýšení daní, jako je DPPO, odvodů za zaměstnance,daň z nemovitosti ... atd. Tyto daně zasáhnou potraviny naprosto stejně, jako DPH.

Navíc se ČSSD tváří, že podstatnou složkou nákladů běžného občana jsou jenom potraviny. Je to lež. Úplně stejně je zasažen spotřebou se zvýšenou DPH. Plyn, elektřina,doprava, stavebnictví.....
Takže Tejc vám dá potraviny s 5% sazbou, aby vám druhou stranou sebral víc jinde.

Hanba lhářům jako je Tejc. Hanba lhářům a zlodějům z ČSSD !
02. 10. 2012 | 21:54

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Ty na diskuzi se mnou nemáš nikdy milý Maxime. A to jednoduše proto, že prd znáš a jenom papouškuješ .

Zrovna jako nyní, kdy jsi se nezmohl na seriózní odpověď a tak ti nezbylo než vypotit rádoby údernou reakci.
02. 10. 2012 | 21:57

turista napsal(a):

Rumcajsi, špatně jsi mě pochopil. Za komunistů jsem pochopitelně nemlaskal, pouze jsem normálně existoval pravděpodobně jako Ty. Ale komunisti jako lidé s vedoucí úlohou dávali poměrně velký pozor na to aby sami nemlaskali nebo se to mlaskání aspoň snažili skrývat. Dnešní pravicová elita svůj nadstandard neskrývá zatímco běžným lidem ordinuje chudobu.
02. 10. 2012 | 21:59

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Zdravím kamaráde.
Včera jsem si otrávil večer dvěma levicovejma retardana, kteří nevěděli ani co to je paritní HDP, ale tvářili se jak čerstvý absolventi Harwardu.

Jako můžu ti říct, že odchodem Vlka tohle levicové panoptikum kleslo na úroveň paviánů, s kterými normální diskuze není možná. Těm se dá jenom posmívat a nebo nadávat.
02. 10. 2012 | 22:02

Rumcajs napsal(a):

turista:

Koho myslíš tou pravicovou elitu ? Paroubka, který se všude honosí luxusem, Grosse, Bendu,Kočku..... atd ?
02. 10. 2012 | 22:04

Bazzy napsal(a):

Diskuse jako víno.
Pro Báru na začátku: Lid se přežírá ústy svých volených zástupců.

K Dánsku: ten hlavní rozdíl mezi nima a náma je v tom, že celá ta země dává smysl. Každej domeček, každej kus pozemku má jasný vztahy, jasnou odpovědnost a podle toho to vypadá. Daně nejsou to podstatné, ale to, že každej přesně ví: ocaď pocaď.
02. 10. 2012 | 22:06

turista napsal(a):

A pro Supa citát z Bible:" Spíše velbloud projde uchem jehly než aby se bohatý člověk dostal do království Božího."
02. 10. 2012 | 22:12

turista napsal(a):

Ad Rumcajs: Nepodceňuj levičáky. HDP podle parity kupní síly je důležitý ukazatel stavu ekonomiky země. Omyl pravičáků je v tom, že si myslí, že pouze oni jsou ti chytří a vzdělaní.
02. 10. 2012 | 22:18

Maximus napsal(a):

Rumcajsi

Jo, jo, hlupák většinou neví, že je hlupák. Všimni si, většinou nejsi schopen vytvořit více než dvě věty. To o něčem svědčí duševní gigante. Samozřejmě ve tvém stylu a schopnostech se vyjadřovat na tebe nemám, to bych musel jít do nálevny a vypít si tam mozek. Pak bych se ti mohl přiblížit. S dělnickou třídou mám totiž bohaté zkušenosti neb jsem jim také pár let velel a ty seš taková rádiovka, to je taková lepší lopata, která díky nynější možnosti dělat živnostníka vyrostla do nebeských výšin a myslí si, jak je "in". Bohužel ti spousta věcí uniká. Hlavně nám tady netvrď, že si absolvoval VŠ dopravní jak si tady kdysi něco takového mlel. Spíše bych si tě tipnul na bývalého příslušníka VB nebo jejich pomocníka. Také si tě dovedu přesně představit. Malej tlustej brejlatej s čočkami a čelo se ti spojilo s prodloženými zády, samozřejme máš neupravené fousy a tlusté břicho asi jako Duka. Pro ženský budeš hodně přítažlivý, asi jako Quasimodo pro Esmeraldu.
Tak se měj vzdělaný loupežníku a nespi v knihovně,
pak seš totiž na nás moc chytrej! (-:
02. 10. 2012 | 22:22

Rumcajs napsal(a):

Maximus:

Jo jo. Jsem celej ty !
02. 10. 2012 | 22:46

SuP napsal(a):

Maximuse -
Teda teď ses projevil jako ryzí inteligent. Holt když někdo dokáže být levicový podnikatel, je to zřejmé, že je to něco extra.
Takovýhle kecy už neříká ani náš 10-tiletej vnouček a ten se dovede vytahovat!
02. 10. 2012 | 22:52

Duroy napsal(a):

Rumcajs napsal(a):

Je jasné, že nástupem ČSSD nedojde k nějakému snížení daňové zátěže. Tanec kolem DPH je jen tanečkem pro blbečky. Do ceny výrobku,potravin či léků se promítají takřa veškeré daně. DPH je jenom jednou z nich.

ČSSD tedy lže, že nasadí daňový systém, který zlevní základní potraviny či léky. Ona sice třeba zvolí snížené DPH na potraviny, ale hravě to dožene na zvýšení daní, jako je DPPO, odvodů za zaměstnance,daň z nemovitosti ... atd. Tyto daně zasáhnou potraviny naprosto stejně, jako DPH.

Navíc se ČSSD tváří, že podstatnou složkou nákladů běžného občana jsou jenom potraviny. Je to lež. Úplně stejně je zasažen spotřebou se zvýšenou DPH. Plyn, elektřina,doprava, stavebnictví.....
Takže Tejc vám dá potraviny s 5% sazbou, aby vám druhou stranou sebral víc jinde.

Hanba lhářům jako je Tejc. Hanba lhářům a zlodějům z ČSSD !

Ne, ne Rumcajsi, co jsi se vrátil ze zahraničí, nic se nezměnilo, DPH se oproti vládě socanů stále zvedá a živnostníci úpí, neb si jejich zákazníci vymalují kvartýr sami,a raději jedou pro sunar do supermarketu autem, neb si myslí, že ušetří. Neušetří nic, jen ta kačka za ten sunar skončí v Dánsku a né tady. Jak to? NO, to Ti snad nemusím vysvětlovat.
Jinak nemůžeš být v klidu, pomalu se chystá, a je jedno zda socani, či Šiškovci zvýšení majetkových daní. Tudíž doporučuji, buď nabízet ukázku ložnice lačným turistům, jako jeden z místních přispěvatelů, či zvýšit frekvenci psaní na blogy. Ostatně na ihned se celkem střetáváme. JJ, jiné nicky.
I když dle mého názoru Tě možná DPH za nájem trápit nemusí, poněvadž po Tvém slavném vystěhování z nádražní (Ladík!!! pamatuje), máš zase po dlouhé době čas na pořádný příspěvky!)
03. 10. 2012 | 00:36

Duroy napsal(a):

SuP napsal(a):

Maximuse -
Teda teď ses projevil jako ryzí inteligent. Holt když někdo dokáže být levicový podnikatel, je to zřejmé, že je to něco extra.
Takovýhle kecy už neříká ani náš 10-tiletej vnouček a ten se dovede vytahovat!

Supe, podnikatelům, kteří dokážou fungovat ve státu, který je v pernamentní krizi, těm by jsi měl lízat boty! Nikdo v posledních několika let není tak zasažený poklesem poptávky, jako živnostníci.
Ostatně Supe, zeptej se těch tisíců lidí, co makali pro úředníka v lese na živnosťák, z čeho budou další půlrok živi!
03. 10. 2012 | 00:41

jozka napsal(a):

Vzdycky, kdyz se tu zacne poplacavat SuP s Rumcajsem po zadech, jak jsou vsichni blbi a co oni maji s tim prace, tak mi zacnou cukat koutky. A kdyz do toho vlitne Vlkodav a s vaznou tvari zacne tvrdit, jak moc maji pravicove vlady prace s napravovanim marastu po levici, tak uz najisto vim jedno. V Bohnicich maji vychazky :-)
03. 10. 2012 | 06:20

bábuška napsal(a):

jozka
Běž domů, Ivane,čeká tě Nataša.
03. 10. 2012 | 06:40

SuP napsal(a):

jozka -
A proč myslíte, že to děláme? Aby bylo veselo.

Duroy -
Máš OPRAVDU dojem, že mi toho můžeš o soukromém podnikání sdělit tolik nového? Jestlipak víš, proč jsem použil spojení "levicový"?
03. 10. 2012 | 07:42

Yosif K napsal(a):

Co je na sazbe 17,5% neuveritelneho? Nerozbrecte se soudruhu Tejci - bezte na leto delat do Danska na praseci farmu a poznate zac je v Dansku pernik. Prozenou vam faldy, vyzenou z vas brekot zdravou praci v prudkem poklusu, zvyknete si na 25% DPH na potraviny a mozna se vam vykouri z hlavy i ty socanske bludy!!!!
03. 10. 2012 | 08:56

Yosif K napsal(a):

MAXIMUS naspal:
Podle loňského indexu Transparency International má Dánsko nejnižší míru korupce na světě, ČR je přitom až na 53. místě. O desítky míst zpět je pak Česko za Dánskem a obecně skandinávskými zeměmi i v nejrůznějších světových žebříčcích, které se týkají vymahatelnosti práva a konkurenceschopnosti.
„Na nepřímé daně se soustřeďují země s vysokou korupcí a neefektivitou, protože se relativně dobře vybírají. Proto se na nepřímé daně zaměřují především rozvojové země,“ dodala Švihlíková.

Ámen, Yosifovi spadl na hlavu kámen!
02. 10. 2012 | 21:30
Aha uz to chapu - Tejc a jeho sympatozanti jako pan Maximus nam skarohlidum rikaji toto:
A) Cesko je zeme s vysokou moralni urovni socdemackych politiku.
B) proletari zvoli vladu CSSD a KSCM
C) Tim padem se okamzite prestane krast - Rath se stane minsitrem pro boj prtio korupci, hejtmani prestanou prihrabat stamilionove szakazky svym bratrum a kamaradum, socdemaci prestabnou danit ve Fribourgu, atp atp.
D) CSSD snizi DPH na potraviny (na rozdil od Skandinavie? PROC????)
E) CSSD zvysi dane z prijmu pro bohace (jako ve Skandinavii....) a to neutecou do Beneluxu (na rozdil od Skaniodnavie - proc?)
F) prestane se krast, prestane se sidit na vybery dani, kapitaliste prestanou stehovat sve centraly do Beneluxu a vypukne raj proletaru na zemi. Cesko skokem dosahne moralni a materielni urovne Norska a necha za sebou daleko Svedsko a Finsko a Dansko. Misto falsovane koraly litr za 99 Kc si proletari budou kupovat Henessy VSOP a neotravi se metanolem (na rozdil od Norska - PROC??????)

Naplanovane je to pekne, a bohuzel jednodussi typ volicstva neprohledne
ze jde o demagogicke iluze, ze to stejne co ve Skandinavii pouze brzdi hospodarsky rozvbpoj v chudsi zkorumpovane zemi prinese podobny ropzvrat jako nyni vidime v recku a ve Spanelsku.

Jednodussim typme volictsva minim nariklad toho soudruha z Ostravy Michalkovic, ktery "dopil lahev s jedovatym alkoholem po druzce ktera se jiz otravila". Bohuzel, takhle naivnich volicu ma CSSD cele mraky.
A nejen v Ostrave Michalkovicich.
03. 10. 2012 | 09:22

Yosif K napsal(a):

Jak tady jakysi mudrak rekl ze nemam argumentovat DPH v Dansku. Ze to je v jinem jkonetxtu.

OK Tejc a podobni malmaskove argumentuji DPH jako v Dubaji a primymi danemi jako ve Skandoinavii.

Proc? Proletari na to naleti. Naivni lide veri tomu cemu chteji verit. Ze Cesi jsou praocviti a poctivi jako Danove. Ze Cesi si zasluzi platy jako Nemci nebo Danove, ze Cesi si zaslouzi prime dane jako Danove a ze Cesi si zaslouzi neprime dane jako Dubai nebo Kuweit. Ze staci zavest prime Dane jako v Dansku a Danska zivotni uroven prileze sama - na ukro zdanenych bohacu.

Bude to fungovat? Nebude. Jak nam sdelil onen socalisticky mudrolinek - "je to v jinem kontextu". A veru ze hej - naozaj to je v inem kontexte.....
03. 10. 2012 | 09:30

Yosif K napsal(a):

V době odchodu ČSSD z vlády byl dluh naší země 0,9 bilionu Kč, pravicovým vládám se ho „podařilo“ navýšit na současných úctyhodných 1,6 bilionu. Za pouhých šest let!
KONEC CITATU.
"pouhych" 6 let nejvetsi fiskalni krize v Evrope, kdy se riti do propasti obeti 22 let socialistickych "prorustovych" experimentu - Recko, Spanelsko, castecne i Francie a Italie......
03. 10. 2012 | 10:22

SuP napsal(a):

S tím navýšením dluhu bych prosil někoho, kdo to umí - mohl by nám tu spočítat, kolik z nárůstu navýšení dluhu z 0,9 na 1,6 dělají úroky z dluhů? Když už hodně zjednodušeně, tak pokud jsou kolem 70miliard ročně, tak za 6 let to asi zadarmo taky nebylo?
03. 10. 2012 | 10:45

SuP napsal(a):

P.S. Klidně to může být někdo z "chytré levice". Čísla neznají ideologii. Pouze jejich výklad.
03. 10. 2012 | 10:46

matů napsal(a):

Hurááááá.Runcajs se nám našel,byl jste nemocný nebo co se stalo?Taková odmlka,nutná nebo vynucená,chyběl jste mi.V diskuzi se mi líbí,jak se pravičáci bojí progresivních daní,nedá se nic dělat,každý chvilku tahá pilku.Doufám,že už navždy.Věřim,že korubce bude,ale nebude tak prorostlá a pravičákům bude vadit,že neseberou co se dá ukrást,budou to mít těžší.Jen se bojte uleví se vám.
03. 10. 2012 | 11:07

matů napsal(a):

Korumpovat,proto korupce.
03. 10. 2012 | 11:13

Yosif K napsal(a):

turista napsal(a):
Reálný socialismus o němž se tady povídalo jistě nerespektoval přirozenou hmotnou motivaci lidí, která je nejdůležitější pro jakoukoliv pracovní činnost. Nicméně systém nebyl zadlužený. Tzv. vnitřní dluh, kterým nás v roce 1990 Klaus a Dlouhý oblbovali byl pouze fiktivní, nikoliv reálný.

KONEC CITATU.

No ten tzv fioktovni dluh spocival v tom, ze se neobnovovaly inzenyrske site postavene za FJ 1 cisare pana, takze obcas praskl vodovodni rad a udelal diru do ktere by zapadla tramvaj a obcas praskl rozvod plynu a pulka ulice vylitla do povetri, ze se neopravovaly baraky a pulka cinzaku bylo za lesenim aby padajici omitka nekoho nezabila, ze v textilkach delnice drely u stroju z prvni republiky za 1800 Kc mesicne v kravalu 110 decibelu, ze na montaz kterou dnes dela 1600 lidi jich bylo zapotrebi 16000 protoze se vse zakladalo do stroju rukama jako za cara, ze na vytezeni tuny uhli bylo zapotrebi desetkrat vice horniku nez dnes atd atd.

Na druhou stranu motivaci delniku realny socialismus do jiste miry respektovat musel - proto mel hornik 5krat vyssi plat nez primar v nemocnici - podminky v dolech byly tak nebezpecne ze za nizsi plat by tam nikdo nesel delat.......
03. 10. 2012 | 11:49

Yosif K napsal(a):

matů napsal(a):
Hurááááá.Runcajs se nám našel,byl jste nemocný nebo co se stalo?Taková odmlka,nutná nebo vynucená,chyběl jste mi.V diskuzi se mi líbí,jak se pravičáci bojí progresivních daní,nedá se nic dělat,každý chvilku tahá pilku.Doufám,že už navždy.Věřim,že korubce bude,ale nebude tak prorostlá a pravičákům bude vadit,že neseberou co se dá ukrást,budou to mít těžší.Jen se bojte uleví se vám.
03. 10. 2012 | 11:07
Kdyby se stridaly strany ktere jenom kradou a rusi ci zavadeji progreersivni zdnanei - omezilo by se rozkradani a progresivni dane vetsina lepe vydelavajicich lidi stejne obejde. Nedavno rozebirali dusledky 50% zdaneni "bihacu" ve veolke Britanii. Tuto sazby zavedli laboreiste s tim ze vynese 2.5 miliardy rocne. Za 2 roky vynos dosahl cca 1 miliardu rocne. Sazbu plati hlavne manageri podniku typoui vodarny atp kteri jsou zavisli na statnich regulacich:
ostatni se zaridiuli takto:
-----presunuli vyplsatu do akciovych opci
-----presunuli vyplatu do sluzebnich benefitu, kde promrhaji vice penez nez predtim,. ale snizuji tim zaroven zdanitelny zaklad (nakupy luzuxsnich aut, ruzna luxusni skoleni atp atp)
-----presunuli vyplatu do zahranicnich pobocek - ilegalni ale v praxi tezko postizitelne
-----presunuli cast pracovni cinnosti do zahranici (Svycarsko, Kypr, Malta, Holandsko....)
-----prestali se snazit o vice penez a zvolnili pracovni tempo. Toto asi falesne pratele prolataru rozcili nejvic. Manageri a pracuji mene? Vzdyt jsou to paraziti, kteri nepracuji vubec! Uz Karel Marx rikal, ze kdo neni delnik (nebo posluhovacka v kantyne), je vykoristovatel, parazit zijici z nadhodnoty tvoren praci delniku u kopani kanalu a obsluhy stroju!!!!

No toto vse by ekonomii nevadilo - progresivni zdanani je atrapa na uklidneni uzirajici zavisti naivnejsich proletaru.

Co vsak realne na socialistickych vladach VELMI vadi je bezuzdne a bezstarostne rozhazovani penez dokola kolem. To sice rozhani krizi, ale dluhu uz je v Evrope tolik, ze se opravdu musi brzdit a ne zrychlovat!!!!!!!

Nasledky drzkopadu politiky "STATNI DLUHY ANI UROKY SE SPLACET NEMUSI" VIZ RECKO A SPANELSKO!
03. 10. 2012 | 12:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy