Stát a Evropa jsme my

24. 09. 2010 | 08:59
Přečteno 16624 krát
Programové prohlášení vlády říká: „Víme, že jen podnikatelský sektor je tvůrcem bohatství společnosti, ne stát.“

Proti pravicově fundamentalistickému zpochybňování aktivních funkcí státu je třeba důrazně prosazovat pochopení, že hodnotu státu určuje míra vědomí, že stát jsme my. My občané stát potřebujeme pro zajištění veřejných služeb – školství, zdravotnictví, kultury, sociální spravedlnosti, zdravého životního prostředí. Ani bezpečnost, služby policie, hasičů, armády, zahraniční politiku, ani pravidla podnikání, která znevýhodní chamtivost a budou překážet propojení businessu s politikou, nám nezajistí žádná ruka trhu. To je role státu.

Jiří Přibáň navíc upozorňuje, že ve větě vládního prohlášení je skrytá „globální hrozba, kterou však není ekonomická krize nebo kolaps systému veřejných financí, ale celkový rozpad sociální dimenze moderního občanství“. Občana nelze redukovat na ekonomický subjekt. Podle Pavla Baršy „ve svém důsledku pohlcení politiky ekonomikou znamená nastolení nedemokratické vlády těch, jejichž životní způsob a zájmy jsou spojeny se sférou akumulace kapitálu.“

Současná česká vláda se vydává za vládu „rozpočtové odpovědnosti“. Vlády „reálného socialismu“, jak svému režimu říkaly, byly také „rozpočtově odpovědné“. Předstíraly vyrovnané rozpočty. Narůstající dluhy jsme proto měli všichni: v opadaných fasádách a bídných službách měst a vesnic, v zanedbané dopravní a vodovodní infrastruktuře, bez investic do modernizace v zaostávání našich podniků za světovým vývojem a v potlačování občanské iniciativy a tvořivosti. Zaměstnanost stát udržoval také omezováním životní úrovně všech a policejní perzekucí těch, kteří neměli v občance razítko od zaměstnavatele.

Dnes můžeme svobodně zůstat doma. Masivní škrty současné vlády však výrazně oslabují veřejné služby a omezování investic do infrastruktury může vést k podobnému ekonomickému zaostávání a narůstání veřejného dluhu jako v dobách předlistopadových. Mnozí lidé postupně ztrácejí schopnost zajišťovat každodenní potřeby a platit nájmy, ztrácejí zaměstnání a roste počet bezdomovců. Většina občanů zatím slyší na nutnost šetřit, ačkoliv dluhy nenadělali oni. Potřebné prostředky přitom lze získat. Progresivní zdanění je v naší civilizaci samozřejmostí. Miliardy polyká korupční zadávání veřejných zakázek, jejichž ceny dále navyšují svými maržemi parazitní zprostředkovatelské agentury.

V posledních dvaceti letech se stalo módou být „správně pravicový“. Pojmy pravice a levice jsou zatíženy mnohými různě chápanými významy. Nicméně, protože v současné situaci nabývají nových významů, je třeba se přestat bát otevřeně se přihlásit k levici. Václav Bělohradský to formuloval přesně: „Brutální pravicový diskurz bourá sociální předpoklady demokracie, proto kdo dnes volí levici, nevolí jen sociální demokracii, volí demokracii.“

Tato situace nabízí sociální demokracii novou šanci. Má-li však uspět ve snaze prolomit mentální bariéru podřizování všech aspektů života společnosti pravidlům businessu, nestačí proto pouze hájit ta či ona práva zaměstnanců. To je nutné. Ale především je třeba usilovat o změnu myšlení. Důsledně vysvětlovat, že tvůrcem bohatství společnosti nejsou jen podnikatelé, ale také učitelé, vědci, lékaři, umělci, lidé pečující o nemocné a slabé, hasiči, všichni, kdo myslí na kvalitu našeho životního, kulturního a sociálního prostředí. Každý z nás se musí rozhodnout, zda chce být trpným konzumentem nebo aktivním občanem.
Nedávno zesnulý Tony Judt upozornil, že se „stalo zvykem předpokládat, že všichni chceme to samé a že máme jen lehce rozdílné názory na to, jak toho dosáhnout. To je ale prostě falešné…Ti, kteří nepotřebují veřejné služby…neusilují o totéž, o co lidé, kteří jsou závislí výlučně na veřejném sektoru.“ A ptá se: „Kolik jsme vůbec ochotni zaplatit za dobrou společnost?“ Co když „poskytování všeobecných speciálních služeb, veřejného zdravotního pojištění nebo dotované veřejné dopravy je ve skutečnosti finančně efektivním způsobem“. „Nemůžeme dál takhle žít“, začal Judt svou loňskou přednášku v New Yorku, kterou jako svou závěť vložil jako první kapitolu do své poslední knihy Zle se vede zemi. A Maurice Lévy, který vidí příčinu současné krize západní civilizace a demokracie „ve ztrátě smyslu, ztrátě hodnot, našich hodnot“, uzavírá: „Kapitalismus po krizi bude etický nebo nebude.“

Je zřejmé, že usilovat o překonání současné krize euroamerické civilizace nelze jen v rámci jednoho státu, jakkoli velikého. V obraně a rozvoji občanské společnosti se socialisté mohou opřít o rostoucí intelektuální zázemí sociálního cítění na obou stranách Atlantiku. Sami mají k dispozici Evropskou socialistickou stranu, socialistický klub Evropského parlamentu a možnosti spolupráce jednotlivých socialistických stran. Těchto možností nestačí využívat pro každodenní praktické úkoly, ale především pro formulování společné vize. K tomu je třeba doma i v evropském socialistickém hnutí a u jeho přibývajících spojenců – nestraníků, křesťanských, ekologických a dalších svobodomyslných občanů a občanských iniciativ - prosadit pochopení, že nejen státy jsme my, ale že také Evropa jsme my. Také na tom, jak aktivně a tvořivě se na tomto společném úsilí bude sociální demokracie podílet, závisí její význam, smysl a úspěch.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Veřejné služby? Děcka dám do soukromé školy, zajdu k soukromému lékaři, za kulturou si zajedu za hranice; životní prostředí si na svých pozemcích udělám sám, o bezpečnost se taky postarám sám, hasiči stejně nepřijeli - až když shořel barák. Stát potřebuji jen k tomu, abych měl kam odvádět peníze.... Celý ten článek je paskvil.
24. 09. 2010 | 09:14

pumprlidentlich napsal(a):

Sociální demokracie prezentovaná místním socialistickým panoptikem je dostatečným varováním před zříkání se vlastní odpovědnosti. Sociálně demokraticky platíme biomasu.
24. 09. 2010 | 09:20

Naštvaný napsal(a):

"Stát a Evropa jsme my" No, to má autor pravdu. Jsme stát, třeba český stát a jsme Evropa. Ale identitu s EU v českém státě mohou vidět jen ti, kterým dělá dobře platit za pomýleného. A hádejte: Proč jim to asi dělá dobře, být pomýleným. Třeba jako panu Dienstbierovi sen.
24. 09. 2010 | 09:42

Lex napsal(a):

Pane Dienstbiere,
znáte to o tom házení perel?
24. 09. 2010 | 09:54

Al Jouda napsal(a):

Dobrý článek, až na jednu nedotaženou věc. Cituji : Dnes můžeme svobodně zůstat doma.
Můžeme, ale musíme si platit měsíčně zdravotní pojištění a pak ještě při návštěvě lékaře duplicitně platit nestydatý poplatek lékaři a lékárníkovi včetně nehorázně velkých doplatků na předepsané léky! Je to spravedlivé?
K nápravě tohoto stavu asi bude třeba opravdu volit kandidáty ČSSD jak do Senátu, tak do obecní samosprávy!!!
24. 09. 2010 | 10:04

Milin napsal(a):

Ladík
V případě, že jsem např. "Bakala" tak to tak funguje a to tak dlouho pokud jsem dostatečně solventní, ale 99% občanů státu "Bakala" není a potřebuje aby stát plnil své základní funkce. Ti co dnes vydělávají např, 100 tis. Kč/měsíc si mohou myslet že stát k ničemu nepotřebuji, že na vše mají dost peněz, ale to je velký omyl. Stačí jen taková banalita jako vážně a dlouhodobě onemocnět a jste bez socoálního státu pod mostem a s Vámi i celá rodina. Jenže člověk je nepoučitelný a vetšina lidí si myslí, že jich se nic nedoktne a proto fandí těm co demontují sociální stat a privatizují ať skrytě nebo otevřeně věci veřejné a do takové katogorie patříte i Vy Ladíku.
24. 09. 2010 | 10:06

Cech napsal(a):

Lze jen souhlasit, pokud vlastníte hnědouhelnou pánev pane Ládik!!!.Při první transplantaci následných ošetřeních ze svého to poznáte.
Nyní trochu pragmatizmu, tato vláda, by bez restrikcí nemohla přežít.Nastavení růstu ekonomiky, jak je i z tohoto článku vidět nelze bez lidí.
24. 09. 2010 | 10:12

pája napsal(a):

A tady jsou opět socální autisté bijící se v prsa.
24. 09. 2010 | 10:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ládík !!!
Ládíku, Ládíku ! Vozíš stále sajrajt ze septiku na "své" louky ?
Ládíku, Ládíku ! Ty, ty, ty ! :((
24. 09. 2010 | 10:33

gaia napsal(a):

pumprlidentlich

atomový dědek se bojí biomasy jako čert kříže.

Já se zas bojím jádra.

Lidé jsou různí
24. 09. 2010 | 10:43

Hladis napsal(a):

To Ladik!!!
Pripominate mi jednoho moviteho reckeho zpevaka. Take verejne prohlasil v TV u soudu pohrdave neco podobneho co vy i s tim ze nikdy neplatil dane a platit nebude ,protoze stat k nicemu nepotrebuje. Nyni ma statni peci ve vezenskem zarizeni a zabaveny veskery majetek.
24. 09. 2010 | 11:28

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
nejsem jako ty. Stříkám to tam hadicí.
24. 09. 2010 | 11:34

Ládik!!! napsal(a):

Hladis,
já na rozdíl od toho řeka platím daně, o jakých se ti ani nesnilo.
24. 09. 2010 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

Lex -
tu anakdotu určitě nezná. Ten by perlu strčil do kapsy.
24. 09. 2010 | 11:38

s... napsal(a):

Ladik!!!
Jak máte velké pozemky? Že si tam uděláte to životní prostředí.
24. 09. 2010 | 11:39

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ládík !!!
Hadicí to tam stříkáš ?
Ládíku, Ládíku - takže navíc i chorobný sklon ke zveličování ?
24. 09. 2010 | 11:46

Ládik!!! napsal(a):

s...
na životní prostředí dost velké.
24. 09. 2010 | 11:48

Hladis napsal(a):

To Ladik!!!
Vy vite jak vysoke dane platim a jaky je muj byznys ? Na vesteni o cem se mi zda teda moc nadani nemate ,ale aspon ze ty dane platite.
24. 09. 2010 | 12:00

Anička napsal(a):

pane Dientsbiere,
Vaše názory nejsou špatné, ale odkdy znám názory Vašeho syna, jste u mne hluboko klesl.
24. 09. 2010 | 12:07

Ládik!!! napsal(a):

hladis -
nevím, kdo je jasnovidec - psal jsem o mých daních ("o jakých se ti ani nesnili"), do tvých je mi prd. Trochu logiky. O tvůj byznys jem se taky nikdy nezajímal. Proč jsi tak chytlavý?
24. 09. 2010 | 12:46

Honza napsal(a):

to Ládík:
Váš styl myšlení=jednání se nikterak neliší od myšlení nacistů, komoušů padesátých let, Klaus, Nečas, Kalousek, Schwarznberg, ... (jinými slovy: levicový extremismus je stejně nebezpečný, jako extremismus praicový)
To pan Dienstbier:
na otázku Karla Čapka panu TGM, kam by měl jít svět, odpověděl tento jednoduchou větou:"... do leva má li přežít..."... jsem rád, že moudrá sloba již nemusím hledat jenom u výše uvedených osobností
24. 09. 2010 | 13:03

Ládik!!! napsal(a):

Honza -
co Vy víte o mém myšlení a zejména jednání? Kulové.
24. 09. 2010 | 13:27

Honza napsal(a):

to Ládík:

pokud je Vaše myšlení(přenesené do psaného textu) v rozporu s Vašim jednáním je mi Vás líto jako každého nemocného.
TGM by pro Vás měl jediná slova:
"... je to ošklivý člověk ..." a ruku by Vám nikdy nepodal
24. 09. 2010 | 13:42

s... napsal(a):

Ládíku!!!
Vy jste se tedy dnes předvedl. Che che. Vaše budoucí příspěvky jsou zase o něco nepodstatnější.
24. 09. 2010 | 13:45

Ládik!!! napsal(a):

Honzík -
nevím, z čeho usuzujete o rozporu mezi mým myšlením a jednáním, podle sebe (soudím tebe)? Dokážete soudit z pár řádků? To já nesoudím ani po dlouholeté známosti. Vy se dokážete vžít i do mrtvoly. Nejste kamarád Sladkého? Ten hledá zakopaného psa.
24. 09. 2010 | 14:13

Ládik!!! napsal(a):

A ještě dodatek - dokud jsem schopný nějaké práce, dotud nebudu z veřejných prostředků nic čerpat. A k soběstačnosti budu každého nabádat, postrkovat a pomáhat mu. Až budu v "pytli", budu mít jistotu, že jsem si na sebe a blízké podporu zaplatil i s úrokama. Je vám to jasné - vy "krásní" lidé???
24. 09. 2010 | 14:17

Pepa Řepa napsal(a):

Ládík
sám si žehlím, sám si peru?
Všechno sám? Jak jste přišel k tém dětem? Taky sám?
A kam za kulturou? Moldavie? Rumunsko? Kazachstán?

Smečka jde po Vás. Zkuste vylézt na strom.
24. 09. 2010 | 14:20

JC napsal(a):

Pane Dienstbiere nehažte zbytečně perly sviním jak píše Lex.
Děláte to již 15 let a stále nic.
Kdybyste zůstal u toho házení uhlí do kotle něco byste vytvořil - teplo lidského domova.

Nic takového jako " pravicově fundamentalistické zpochybňování aktivních funkcí státu" neexistuje.

Jediné co na pravici existuje jsou úvahy o tom jak rozsáhlé co se finanční stránky týká, mají tyto funkce být a to především v závislosti na ekonomické kondici státu.
24. 09. 2010 | 14:30

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
smečku vypnu, jdu posekat louku, dokud je sucho.
24. 09. 2010 | 14:40

JC napsal(a):

Ládik!!!
Louka se seká zásadně s ranní rosou.
24. 09. 2010 | 14:51

mb napsal(a):

pane Dienstbiere věta :My občané stát potřebujeme pro zajištění veřejných služeb – školství, zdravotnictví, kultury, sociální spravedlnosti, zdravého životního prostředí. Ani bezpečnost, služby policie, hasičů, armády, zahraniční politiku, ani pravidla podnikání, která znevýhodní chamtivost a budou překážet propojení businessu s politikou, nám nezajistí žádná ruka trhu. To je role státu.

neplatí pro extrémně bohaté lidi ... ti totiž stát ke svému životu nepotřebují ...

všechno si mohou pořídit sami ( a lépe ) ze svých ( soukromých ) peněz ....

a už jdu číst dál ...
24. 09. 2010 | 15:37

mb napsal(a):

toto : Většina občanů zatím slyší na nutnost šetřit, ačkoliv dluhy nenadělali oni. Potřebné prostředky přitom lze získat. Progresivní zdanění je v naší civilizaci samozřejmostí. Miliardy polyká korupční zadávání veřejných zakázek, jejichž ceny dále navyšují svými maržemi parazitní zprostředkovatelské agentury.

je rovněž pravda .... nicméně vy máte nějaké know how ... ?? jak to zařídit aby ´korupce nebyla ????´ ...

když korupce je ´přirozená´ sebe samu prosazující a vytvářející se v politice klientské vazby ???

no jistěže by byla na nižší úrovni .... kdyby se v politice spíš prosazovali lidé vašeho typu (OH), a ne lidé typu václava klause ( ODS) ...

ale je právě jen přirozené že se spíše prosadí Klaus (ODS) a osoby a strany zvlášntího ražení, než intelektualizující osobnosti s rovnou páteří ....

hodně štěstí ( nyní v barvách sociální demokracie )
24. 09. 2010 | 15:48

Honza napsal(a):

to Ladík:
vnímám Váš styl myšlení, kterým se projevujete v reagencích na blogy některých autorů již asi půl roku, .... můj úsudek o Vás není náhodný, ... taky jsem zjistil, že máte doprovodný syndrom zlých a hloupích lidí - kde schází argumenty nastupuje arogance a hulvátství, ....

a co jste zač to dokazuje Vaše věta, že jdete sekat odpoledne louku, ... hospodaříte stejně hloupě jak uvažujte = jste stejný jako Klaus, Nečas Kalousek, ....
24. 09. 2010 | 15:59

vasja napsal(a):

"Progresivní zdanění je v naší civilizaci samozřejmostí......"
Tak si drahé embé napište na kartón
"chci tvoje prachy" a mazejte se postavit před trafiku, nebo krám nějakýho uzenáře.
A pokecejte. Je to chlapský a statečnější, než se nechat vodit pasákama ulicema, na náměstí si ve stádu zabéékat a trochu hýknout, zanechat pár bobků a zmizet.
24. 09. 2010 | 16:19

mb napsal(a):

( to psal dienstbier ... ne já ... ale budiz .... ja psal najmě o tej korupci ... njn ...)
24. 09. 2010 | 16:53

Tupelo napsal(a):

:) Proc si nepripomenout: Progresivni zdaneni je samozrejmosti temer ve vsech vyspelych zemich.
24. 09. 2010 | 18:07

Ládik!!! napsal(a):

Honzo,
louka se seče za sucha žacím zařízením, za mokra kosou. Jste typický nefachčenko, která by zasral stroj mokrou trávou. Do mokré louky se traktor boří, soudruhu. Pokud by byla státní, asi OK. Ale je moje. Levičák, komunista, lůza. Lidský odpad.
24. 09. 2010 | 19:13

JC napsal(a):

Ládik!!! ,
Jo mašinou je to lepší za sucha...myslel jsem na tu kosu.
24. 09. 2010 | 20:58

Pípa napsal(a):

Pane autore,
napsal jste výborný blog. Máte můj obdiv. Mám ale jednu, myslím si docela podstatnou, připomínku. Nezmínil jste se o tom, že Evropa, a to už nezmiňuji Ameriku, již dávno nepatří jen Evropanům. V každém státu Evropy je nezanedbatelné procento imigrantů neevropanů, kteří stojí na jiných hodnotách, než na které se odvoláváte ve snaze nabádat k překonání krize západoevropské, demokratické civilizace. Právě principy této demokracie pracují proti ní samé. Např. muslimský volič, který má stejná práva a sílu jako křesťan, bude samozřejmě hájit své zájmy.
24. 09. 2010 | 21:00

antoninovy napsal(a):

Jiří, skvělý text a díky za podnětné citace z Tony Judta.

Bez socdem pohyb k obratu, dnes /ne ke změně!/ asi nepůjde, zatím se zde nic jiného použitelného negenerovalo, ale zatím s onou partají očištěnou, jak jen to nejvíce půjde, s novými náměty a nějakou visí.

Zdravím

an
24. 09. 2010 | 21:44

Jen napsal(a):

To Ládik
Plody Vaší intenzivní práce vozíte a za kulturou do zahraničí jezdíte po silnicích které jste si sám svou pilnou prací postavil.
Ostatně soudím, že kdo žije ze mzdy a volí pravici nevidí si nos mezi očima.
24. 09. 2010 | 23:44

Ládik!!! napsal(a):

Jen -
vážený, mezi jinými daněmi platím i silniční daň. Co cereálie, chutnají?
25. 09. 2010 | 08:18

s... napsal(a):

Ládíku!!!
Platíte daně a stát Vám a vašim sousedům zajišťuje to, co byste sám nezvládnul. Třeba vybudovat silniční síť.
Začínáte zřejmě chápat. To v úvodním příspěvku jste jenom platil daně a stát vám zato nic nedal. Teď už postavil silnioce. Jdete do sebe!
25. 09. 2010 | 09:32

Ládik!!! napsal(a):

s...
byla by mi milejší soukromá silnice, na které bych platil mýto. Styk se státem omezuji na nutné minimum a přitom platím stále vyšší daně. Vůbec by mi to nevadilo, kdyby neexisovali lidé, kteří chtějí od státu maximum a nepřispějí ničím. Levičáci, křiváci, verbež. Viz Zelená úsporám - je vidět, kdo první přiskočí s nataženou rukou a chce maximum. Normální člověk tak nejedná, zateplí si barák za svoje a přijde ho to na míň, než s dotací. Hnus.
Jestli si myslíte, že jdu do sebe, jste vedle. Já mám jasno už dloho a žádný kecalista na to nemá vliv. Dokud neuvidím výsledky jeho práce. Běžte se podívat k wbgardenovi a sednete na zadek. A tady po něm jedou různí smradi a kydači "jedou".
25. 09. 2010 | 10:12

bullard napsal(a):

Škoda, že takových lidí v naší politice není víc..
25. 09. 2010 | 10:24

snílekUk napsal(a):

Ládík chce vše soukromé. Jen aby se jednou nedostal na své procházce na soukromou mez pod soukromý strom a nedostal pár soukromých broků do své soukromé pravicové zadnice nebo nedej bože hlavy. Byla by škoda takového ultramyslitele.
25. 09. 2010 | 13:28

Medikolog napsal(a):

Snílek,

jsem přesvědčen, že i kdyby Ládík do své soukromé palice dostal pravé olovo, padl by jako správný a přesvědčený pravičák doprava, na v pravé ruce držené pravicové noviny Mladá fronta dnes, nebo třeba na Blesk či Lidové noviny...:>)

Pane Dientsbiere,

většina dnešních lidí nemá problém ani tak se způsobem myšlení, jako s myšlením samotným.

I když v době naší školní docházky neexistoval samostatný předmět logika, naši učitelé nás kromě memorování přesto naučili i myslet a analysovat. A to nebyli tak platově zvýhodňováni, jako dnes... Pravda, nenaučili nás, jak přesvědčit bábu s dědkem k sebevraždě, učili nás úctě ke starším a k tradicím... lásce k otčině k národu, úctě k závazkům...
25. 09. 2010 | 14:34

snílekUk napsal(a):

Obávám se, že v socdem to bez nových lidí v dohledné době nepůjde, představuji si lidi typu p. Battěka, Šilhána apod... Jenže, kde je vzít a nekrást???
25. 09. 2010 | 16:01

Ládik!!! napsal(a):

snílku -
já jen chci, aby všechen majetek měl svého hospodáře. Majetek se musí spravovat, aby se nejen uchoval, ale aby i vzkvétal. A stát zatím není dobrý hospodář - ve státní správě je zalezlá většina komančů a jejich rodin, převážně lůza, která stát vysává. Viz někteří diskutéři výše. Začátek nápravy čekám v už brzy - v letech 2040-50.
25. 09. 2010 | 16:58

Karel Mueller napsal(a):

Medikolog:

Gratuluji
25. 09. 2010 | 18:57

yara ze země krys napsal(a):

Naše nebožka babička když viděla pana Dienstbiera, tak pravila ten Džínbír je tak hezkej, skoro jako ten britský politik Macmillan. A to by sakra fešák !!!

Zdravím tedy Džínbíra staršího!
25. 09. 2010 | 21:34

Kelt napsal(a):

Dobrá rada všem"ládíkům".
Dejte se dohromady a postavte si soukromé silnice,soukromé železnice,vodovody a plynovody,elektrárny,soukromé školy,soukromé nemocnice,soukromé policejní stanice,soukromá krematoria a hřbitovy a to vše na soukromých pozemcích.
Jelikož v Česku takovou kapacitu pozemků asi stěží najdete,pokuste se o to třeba v Mohawské poušti-tam by to možná šlo.Pozemků je tam dostatek a nebyly zas až tak drahé.CNN by o vás udělala reportáž-tak do toho.
25. 09. 2010 | 22:34

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
ládici se nikdy nedávají dohromady, druží se jen levouni. Do smeček.
26. 09. 2010 | 03:38

snílekUk napsal(a):

Každý pátý obchod v ulici jsou herny, samozřejmě soukromé v soukromé nemovitosti. A to je nějaké dobro pro většinu lidí? Staří lidé si tedy půjdou pro rohlíky tři bloky do supermarketu, dřív to měli vedle v baráku. Ať žije zisk za každou cenu, tedy přednost má herna před mlékárnou, porno shop před knihovnou, tak to musí v primitivním kapitalismu být, ne, Ládíku?
26. 09. 2010 | 09:32

mb napsal(a):

medikolog :

I když v době naší školní docházky neexistoval samostatný předmět logika, naši učitelé nás kromě memorování přesto naučili i myslet a analysovat. A to nebyli tak platově zvýhodňováni, jako dnes... Pravda, nenaučili nás, jak přesvědčit bábu s dědkem k sebevraždě, učili nás úctě ke starším a k tradicím... lásce k otčině k národu, úctě k závazkům...
25.09.2010 14:34:16

Jak jsou dnes učitelé platově zvýhodnováni ?

učili vás učitelé za první republiky nebo za komárů ?

s pozdravem ....
26. 09. 2010 | 11:49

MirekS napsal(a):

Dobrý den, pane Dienstbiere,
ťal jste do živého. Kde ale skončila zodpovědnost sociální demokracie při a po vyhlášení nedůvěry vládě? Jaký je současný stav a schopnost vůdců sociální demokracie naplňovat tyto hodnoty? Jaká je současná schopnost a důvěryhodnost vůdců sociální demokracie získat pro tyto hodnoty voliče? Ať to bude tak či onak, nemůže vítězná strana (či koalice) vymazat existenci svého politického a názorového soupeře. Tím chci říci, nelze naordinovat a postupovat absolutně dle jednoho (byť dočasně vítězného názoru či přesvědčení). Otázkou tedy je, kde je hranice mezi veřejnou a soukromě zajišťovanou službou? Nemohou koexistovat od nějaké úrovně paralelně vedle sebe?
Není i mylné domnívat se, že podnikatelský sektor jsou jen podnikatelé (nejde i o jejich zaměstnance)?
Jaká je současná schopnost sociální demokracie vstupovat do připravovaných reformních kroků či konstrukce zodpovědného rozpočtu?

Zdraví
26. 09. 2010 | 11:56

Kelt napsal(a):

Ládík-přeji Vám,abyste nikdy nikoho nepotřeboval.Až přijde ta chvíle,tak se postavte na kraj pokud možno soukromé jímky a nesoukromé bakterie se o Vás postarají.
Ale to zřejmě nebude to podstatné.
26. 09. 2010 | 17:03

Medikolog napsal(a):

MB,

Jsou podle vás učitelé vzati platově do mínusu jako hasiči, policisté, mnozí zaměstnanci soukromých firem...? Vláda tvrdí opak.

Kdy že mě učili moje židovské učitelky? Po druhé světové válce, kdy všech celkem pět se sešlo v Ravesbrücku, v Osvětimi a na pochodech smrti; navzájem si pomáhaly a vydrželo jim to až do smrti. Všechny měly další společnou jizvu na duši. Díky SHOA přežily německou válku jako jediné z početných rodin... Zachránily jim životy vojáci z CCCP a z nich se staly až do roku 1968 ty nejnebezpečnější, v KL ukované bolševičky - i když byly všechny "buržoasního původu". Zdá se vám to jako paradox?

Myslíte, že jejich učitelé a učitelky byly horší jenom proto, že je učily za Masaryka a za Beneše? Pravda, co je o pravicovosti a o individualismu nenaučili ve škole, to zvládli Němci v KL doslova názornou metodou - a udělali to velice dobře. Nebo si myslíte, že volba "komárů" po válce byla něčím jiným než remedium typu DDT na kapitalismus v Hitlerovském podání? Ona i krise třicátých let - kdy mnohým spoluobčanům dal stálou práci až protektorát nebyla bez vlivu.

Mimochodem, krise se začíná projevovat negativně i teď.. Máte obavy jako já?
27. 09. 2010 | 07:10

von kulak napsal(a):

"Brutální pravicový diskurz bourá sociální předpoklady demokracie, proto kdo dnes volí levici, nevolí jen sociální demokracii, volí demokracii."

Fakt tohle řekl Bělohradský? :-)

Takže kdo volí KSČM nebo některou z ještě tradičnějších komunistických stran vlastně bojuje za demokracii? :-)))
29. 09. 2010 | 11:34

:-) napsal(a):

to: MirekS

Reforma je v levicových stranách vulgární fašistické slovo, které ničí demokracii a nárok jejich voličů na solidární důchod s těmi movitějšími.
29. 09. 2010 | 11:38

von kulak napsal(a):

Na Dienstbierovi a mnoha dalších, kdysi tak středově, rozumně a uváženě vystupujících politicích je nejstrašnější to, že dokázali sami sebe naprosto neochvějně přesvědčit, že dnešní velikost a tvar sociálního státu je posvátní kráva, kterou je potřeba zachovat za všech okolností, i kdyby planetky na Zem padaly. Potíž je v tom, že je to hrubě nereálné. To jest - nereálné to bylo i v předglobalizační éře, nyní je to v zásadě nemožné - jde jenom o to, jak dlouho to bude trvat, než ty obrovsky zbytnělé státy a jejich aparáty spolknou zbytky reálné ekonomiky a my všichni budeme žít pouze z toho, co získáme na dotacích z EU, jejíž rozpočet bude plněn pouze dovozními cly na výrobky asijských ekonomik. :-)
29. 09. 2010 | 11:49

Kenner napsal(a):

Soudruhu Dienstbiere, neškatulkujte lidi podle politického názoru. Z Vašeho psaní vyplývá, že jste stále koministou, přestože jste z této partaje vystoupil. To je problém české "levice". Posuzujte lidi podle jejich schopností a ne podle politiky.
29. 09. 2010 | 20:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2010 | 11:41

Josef napsal(a):

to Kenner: definujte schopnost, prosím...

myslím, že v článku nejsou lidi posuzováni podle politiky, ale podle míry sobectví, která je děsivá. Naprosto nepřeju nikomu postižené dítě a nemohoucí rodiče, ale možná byste si měli na půl roku vyzkoušet, jaké to je.

Je strašné, jak krátkozrace v tomto státě lidi nenávidí jeden druhého.
30. 09. 2010 | 22:28

Josef napsal(a):

to editor: nechcete to smazat všechno?.... to je ale hrůza...
30. 09. 2010 | 22:36

mb napsal(a):

to medikolog ... jen me zajimalo ( kdy a kdo vas učil ) k úctě ke starším a k tradicím... lásce k otčině k národu, úctě k závazkům...

jako jo hodnoty jo ...

řekl bych že i hitlerismus učil k lásce k otčině, k národu a úctě k závazkům .... ( proč jinak by němečtí vojáci rukovali, že ....)

z tohohle hlediska se multikulturalismus a postmoderna jeví jako to pravé vašimi slovy remedium vůči vyhraněnému nacionalismu ( nacionalismům ) a šovinismu ....

jinak souhlas .... mezigenerační sounáležitost je důležitá, a klip přemluv bábu je hloupý ...

( aspon v ohledu prvního klipu ... je skvělostí otevřených médií ( a virálu) že hned vznikly nejméně 2 kongeniální klipy, které dohromady s původním mohou vytvořit dobrý pohled)

Já jen že jsem nemel dojem že by někdo (kdokoli) učitele nějak protěžoval / zvýhodňoval ...

kdyžtak mi pak sdělte, kdo tak činí ....

mějte se (moc) pěkně, příjemnej den přeju .....
01. 10. 2010 | 15:21

Soudruzi, kupředu levá........ napsal(a):

To Kenner:
Soudruh Dienstbier je dokonce opravdý komunista. Celý svůj život jsem poslouchal Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky. A po 89 doufal, že se vše změní. Změnit se nemohlo, protože nám po revoluci ihned začali vládnout soudruzi jako soudruh Dienstbier, Havel, Klaus, Čalfa, Škromach, Špidla a až po soudruha Johna. Čest jejich lhaní.
01. 10. 2010 | 20:39

... napsal(a):

Dienstbiere, ty komanči! Jestli je stát a Evropa ty a tobě podobní, tak je myslím nejvyšší čas stát i Evropu poslat kam patří a začít konečně žít svobodně.

Táhni, špíno!
01. 10. 2010 | 21:24

Bc Martin napsal(a):

Takovou demagogii jsem už dlouho nečetl. Autor si přivlastnil demokracii a dal jí k jedné ideologii. Kdo je socialista je demokrat. Progresivní zdanění je demokratické a ostatní né.
Trochu to připomíná Rudé právo
02. 10. 2010 | 14:41

Eil XX napsal(a):

Co občan potřebuje od státu? U starých Germánů stíhal stát jen DVA zločiny, svatokrádež a zbabělost ve vojsku. Vše ostatní zajišťoval rod.
Dnes potřebuje občan od státu armádu, policii a vymahatelnost práva. Také nějakou službu při živelných pohromách (hasiče), ale jde je integrovat i pod armádu.
Míra toho ostatního je předmětem diskuse a často to dokáže lépe zajistit soukromý sektor.
A autor jistě ví, jakému režimu odpovídaly výroky "Vše uvnitř státu, nic mimo stát, nic proti státu," nebo "žádné náklady na sociální smír nejsou příliš vysoké, pokud sjednotí národ."
02. 10. 2010 | 16:43

Eil XX napsal(a):

To Hladis
On potřeboval navíc ochranu PŘED zlodějským státem. Protože stát mu poskytoval takovou "ochranu," jakou nabízel svého času Al Capone.
Jiný by se na jeho místě odstěhoval do Švýcarska
02. 10. 2010 | 16:54

Paveljan napsal(a):

na to jaké stát vybírá výpalné jsou jeho služby dost chabé. Stát nedokáže efektivně fungovat a také musí velkou část vybraných peněz odevzdávat části své klientely.Problém je že se s těmi skutečně potřebnými svezou i paraziti - a není jich málo.Největší darebáci jsou ti, kteří si ze sociální politiky udělali výhodný zdroj obživy.
03. 10. 2010 | 11:12

Pavel V napsal(a):

Pane Diensbiere,

píšete: "Většina občanů zatím slyší na nutnost šetřit, ačkoliv dluhy nenadělali oni." Touto větou naznačujete, že dluhy jsou dílem politiků, s nimiž občané nemají nic společného. Opak je však pravdou. Dluhy nadělali zástupci občanů, které si titíž občané sami zvolili. Tím na občany padá odpovědnost i za dluhy v státním rozpočtu. Padá na ně odpovědnost tím více, že občané volí tak, aby každý z nich maximalizoval svůj prospěch. Přednost pak dostávají politici, kteří slibují a aby mohli splnit sliby, zadlužují stát.

Mezi občany je hodně rozšířená představa, že dluhy státu jsou způsobeny korupcí politiků, že kdyby nebylo úplatků, nemusel by se stát zadlužovat. To je do značné míry pravda. Nejedná se však jen o předražené státní zakázky, jak je v tomto článku naznačeno. Jedná se především o úplatky voličům. To jsou např. různé benefity osvobozené od daně, ale hlavně masivní výdaje pečovatelského státu v sociální oblasti. Stát založený na solidaritě by měl pomáhat lidem, kteří si nejsou schopni sami pomoci, ale on pomáhá i lidem, kteří jsou zdraví a práce schopní. Takoví pak volí levici, která onen pečovatelský stát prosazuje.
03. 10. 2010 | 21:02

Lojza napsal(a):

Paráda - Dientsbier,včera komunista,předevčírem dizident,neska židobolševik a pak to tady má ňák jít,když nás kádruje takováhle verbež.
09. 01. 2011 | 01:49

Sid napsal(a):

jeden z mála slušných politiků, a také jako jediný západní politik se na půdě OSN postavil za Srbsko, když kosovští zloději orgánů provokovali na hranicích.

Čest jeho památce
09. 01. 2011 | 10:42

Roman napsal(a):

Pana Dienstbiera jsem si velmi vážil od konce 90. let, kdy přestal být součástí oficiální prozápadní nomenklatury a odsoudil brutální zločineckou agresi NATO proti Jugoslávii a začal se zastávat práv Srbů na Balkánu. Zrodil se v nového člověka-odborníka se znalostí tamních podmínek, ve skutečného demokrata! Díky mu za poslední etapu jeho života! R.
09. 01. 2011 | 10:48

Walter napsal(a):

Politika České republiky je v rukou několika jedinců dobře ovládající své podřízené.Vrchol sprostoty je léčení osobní ješitnosti na Moravském národě.Který je všemožně potlačován a sesměšňována jeho existence.Vrcholem drzosti je vydání prohlášení vlády pro časopis Reflex č.j. 16926/08RNR proti Moravě.Takovéto stupidnosti může vydat jenom nemocná vláda.Která není schopna vládnout korektně a věcně.
Celá kauza ČR je na jakési velkorysosti k osobám nepřizpusobivým všemožně chráněným(s neznámého důvodu),žijícím cikánským způsobem života.Jejich soustředění na území ČR z Polska,Slovenska,Maďarska.Přitom ekonomové musejí vědět že jejich přínos do státní pokladny je 0!Neodůvodněná samolibá státní politika na úkor občanů vyčerpává a vyčerpala státní pokladnu tak že není možné ji naplnit.Masivní nábor cikánů z celé evropy někdo zorganizoval a věřejnost by měla vědět čí je to aktivita?Nyní se nesmí o cikánské otázce hovořit,ale je tady skutečnost že už je nad možnosti ČR.Kroky vlády ukazují do bezohledné vrcholové politiky respektive l jednomu protimoravsky zaměřenému člověku.Uskutečňující svůj soukromý český velko sen.
09. 01. 2011 | 10:51

Thor napsal(a):

jeden z mála, který i v mezinárodní politice zachoval zdravý rozum a předvídavost.
nikdo nežije věčně, škoda takových lidí...
09. 01. 2011 | 10:54

Jiří Sládeček napsal(a):

Škoda ho,byl slušný, měl charakter, neměnné názory, vizi, byl vtipný, inteligentní, pohotorý, s velkým rozhledem a nadhledem. Když se podívám na ostatní "politiky", tak je to proti Dienstbierovi jenom póvl a hnus. :((((
09. 01. 2011 | 11:03

Al Jouda napsal(a):

Lidé v ČR už pomalu přicházejí na to, že měl pan Dienstbier pravdu a volí levici. Ani v těch kvůli podvodům opakovaných současných komunálních volbách nezvítězily nikde strany současné vládní koalice.
09. 01. 2011 | 11:06

Vojta napsal(a):

Ládíku!!! Neoxiduj tu tedy (v ČR), právě o takovích jako ty on píše(psal)!
09. 01. 2011 | 11:12

Vojta napsal(a):

takových
09. 01. 2011 | 11:13

JAG napsal(a):

Skoda, ze takovych jako jste Vy nebylo vic. Jsem pravicak ale hloubka Vasich myslenek nuti k premysleni. Uprimnou soustrast vsem pozustalym.

J
09. 01. 2011 | 11:25

Nedele napsal(a):

Pro Jiřího Sládečka:
Byl to člen zločinecké organizace KSČ. Na to, že je komunista, byl hrdý. To vypovídá o jeho charakteru. Jeho oblíbenost spočívala pouze v tom, že na rozdíl od jiných komunistů byl chytrý a fešák. Jeho přesvědčení ho přivedlo do řad ČSSD, ve které je 95% komunistů. A co tihle soudruzi tady dělali po dobu 40 let, víme velmi dobře. Pro ty, co zapoměli nebo je to ve škole nenaučili: pod heslem lepších zítřků lhali, kradli, terorizovali, špehovali, pronásledovali, vyháněli, zavírali, vraždili.
09. 01. 2011 | 11:25

jen tak napsal(a):

Pane Dienstbiere, nikdy jsem o Vás neměl valné mínění. Přečtení Vašeho článku mi jen opět připomělo proč.
09. 01. 2011 | 11:31

Karel2 napsal(a):

To Ladik;

Mohl byste vysvetlit co jste myslel vazne v jednom prispevku platitet dane nic nedostanete ve druhem dostanete silnice.

Prakticky to znamena, ze jeden prispevek lze. Jestli mam uznat vase argumenty co jste rikal potrebuju vysvetlit ten vas logicke rozpor abuych si nemyslel Ladik=Lhar.

Tedy cekam na vysvetleni jednou vam za dane sat nic neda, podruhe silnice. Me jako odpoved nepada jenom jedna mozna(pak ukazujete demagogiu) a to stim sekanim, jeden clovek uvazoval ze sekate kosou a tak musite rano a vy jste se mu vzsmal jako nefakcenku bo vy samozrejme sekate strojem(bubnova sekacka to nebude bo tou se seka take rano...) takze typicky pravicove(dnes) bosevicka(50leta) argumentace. Pravda je jenom za vstupnich predpokladu co mas ty v hlave a kdyz vychazi druha strane z jinych vstupnich dat je to nefakcenko a hlupak co se o sebe nepostara.
Pro vsechny ostatni tento stat potrebuje pravici i levici, problem je ze dnesni pravice je spise bolsevismus rizle fasisme (tiopolanek, kalousek, necas, barta).
Nu a levice? Vy nejakou v tomto state co by byla v parlamentu ci senatu znate? Ja tam nevidim ani pravici ani levici(myslim skutecnou) vidim jenom bolsevikofasisty typu ladik nebo chomtaky z tzv. levice jako Gross ciSobotka
09. 01. 2011 | 11:45

Mirek z Brna napsal(a):

Poslední článek pana Dienstbiera byl zase jen komunistický blábol, jako všechny jeho předchozí dílka. Jen se hrozně divím, proč lidé vkládali takovou naději da Charty 77, když v ní byli samí takoví komouši a Venca kulisák. Co jsme mohli od nich Bože čekat. Naposledy z nich zabodoval jen Rychecký s tím svolením zveřjnit komunistickou minulost soudců a prokurátorů.
09. 01. 2011 | 11:47

Pekelník napsal(a):

...no je mně z toho na nic. Pane Dienstbiere vzpomeňte si laskavě, kdo tady začal po revoluci - Vy a vaši kamárádi.... a kam jste to vy intelektuálové s puncem "bojovníků proti komančúm " dotáhli. A ted by jste chtěli trestat pracovité a vzdělané lidi!!! fakt nevím!
09. 01. 2011 | 11:56

Hrdlička V napsal(a):

Pan Dientsbier byl obětí své doby. Dokázal to tím, že ani na konci svého života nevěděl kým vlastně je. Proto ani my jsme to nevěděli, leč tušili, že to nebude ten, který má v dnešku jasno. Neměl ho ani v minulosti, ale všimněte si, že stále ale měl za co bojovat ! Prostě věčný revolucionář. Z takových měla první, druhá i tato republika prostě hovno. Byla to podle mě jen laciná gesta, navíc od novináře, který se tak docela dobře uživil - dříve, i dnes. Jo, zazněl tady někde vpředu jeden dobrý postřeh, že od blbých komunistů jeho typu byl on o něco chytřejší. To asi jo. Ale jinak ?
09. 01. 2011 | 12:01

Hrdlička V napsal(a):

Pro Pekelníka:
Hochu zlatej on D. nikdy nebojoval proti komunistům!! Vždyť jediným přáním Charty 77 bylo dosáhnout dialogu s vedoucí sílou komunistů a moct tak ovlivnit vývoj socializmu (ten ale sám D. vychvaloval až do posledních svých dnů, člověk zmatený!), nikoliv převzít moc!! Jen si to znovu přečti a uvidíš. Oni dobře věděli, že při vládnutí by už nemohli dělat pouhou destrukci, chlastat a pobuřovat. A že nic jiného neuměli, to dakázali ve svých funkcích hned po revoluci a v letech následných. Teť už zase zalezli a v destukci nového uspořádání zase pokračují. Než nevymžřou - nebudou jiní. Je to jejich profese. Tak se nedivme a berme to tak. Ahoj.
09. 01. 2011 | 12:10

hovorka11 napsal(a):

Mirek z Brna:
Pod Chartou 77 se podepsala řada lidí naprosto rozdílných názorů na "pravicovost" nebo "levicovost" směřování demokracie v končící ČSSR a to považuji za zcela normální. Bohužel se odtud našli i lidé Bylakova formátu, kteří proti vůli občanů ČR chtěli prosadit pomocí ostudného zvacího dopisu okupaci americkými vojsky (Alexandr Vondra, Václav Havel).
Pana Dienstbiera si vážím pro to, že měl až do posledka vážné obavy o pokračování vývoje v ČR.
Tento poslední článek upozornil na zápory, které se teď plně odhalili.
Je to Nečasova vláda, která odmítá potlačení korupce tím, že blokuje výběr policejního prezidenta (odmítá kočkopsa), odmítá říci jestli kočkopsa schválí nebo ne, odmítá na výzvu tvůrců kočkopsa, navrhnout jakoukoliv komisi !!!
Jsem přesvědčen, že z vyjádření Nečase jasně čpí obrovská vůle zachovat korupci a rozkrádání se sanací od obyvatel.
Tento stav již považuji za neudržitelný a likvidující demokracii v ČR !
09. 01. 2011 | 12:11

Hrdlička V napsal(a):

Bravo Jane !!
09. 01. 2011 | 12:14

Richard napsal(a):

Mnoho z těchto komentářů jsou důkazem barbarizace společnosti a návratu k provobytně pospolené společnosti. Obecně lidstvo nemá jinou budoucnost, než existovat v systému, který bude respektovat potřeby a spoluodpovědnost každého jednotlivce, všichni budou mít stejná práva a povinnosti a stát bude tyto hodnoty prosazovat a jejich porušování trestat. Někteří z vás mi připadají tak trochu jako burani, kteří hrdi na svůj majetek, oplozili si ho a stejně tak své životy a myslí si, že placením daní (kterémuu se ovšem zhusta vyhýbají) je jejich sounáležitost se státem vyřešena. Nejsou to většinou přísliš chytří a vzdělaní lidé a taková nás bohužel čeká i budoucnost, protože jejich hrdost s propojením jejich byznysu s politikopu je také navýsost buranská, ale k jejich uspokojení to stačí. Je to jejich nejvyšší ambice, a to je smutné.
09. 01. 2011 | 12:20

pich napsal(a):

Vybublaná sedlina z pravicové žumpy "jen tak napsal(a)" a poslala zemřelému svůj puch do záhrobí.
I když to ještě tak nesmrdí, jako někteří zdejší lumpenpravičáci.
Jak vidno, středopravicoví sociální demokraté jsou pro některé zdejší žumpopravičáky horší jako "komunisté".
Ale žádný div. Pro fašizoiodní pravici byli kromě jiných i sociální demokraté nebezpeční. I přesto, že se vždy snažili pravici obecně, jako všechny ty lichváře, rádobypodnikatele, státozakázkové vysavače a jiné slušňáky chránit a jen mírně se snažit o jakýsi smír s většinou holoprdelníků. Aby se zase, jako mnohokrát v dějinách, nerozhodli jim zakroutit krkem.
Tak žumpovní pravičáci, vzhůru do boje za nové "říjny či únory".
Za určitý čas budete mít možnost zřídit zase nějaký ten ÚSTR.
09. 01. 2011 | 12:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků obsahujících hrubé nadávky a vulgarismy, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 01. 2011 | 09:22

tabletkinaodchudzanie napsal(a):

I see a lot awsome quality articles here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

. napsal(a):

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
10. 05. 2011 | 08:11

Oslýk zvědavec napsal(a):

Pane Stejskale,
jestlipak víte, proč je tento blog "dlouhodobě neaktivní?"
01. 07. 2011 | 09:44

car insurance in virginia napsal(a):

Thanks for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more clear from this post. I am very glad to see such wonderful info being shared freely out there. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance virginia</a>
10. 08. 2011 | 05:20

car insurance rates napsal(a):

What i don't realize is actually how you are no longer actually a lot more well-liked than you may be now. You're so intelligent. You recognize therefore significantly in relation to this topic, produced me individually imagine it from numerous various angles. Its like women and men are not interested until it is something to do with Woman gaga! Your personal stuffs outstanding. Always take care of it up! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">best car insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 12:27

car insurance napsal(a):

I'm so happy to read this. This is the type of manual that needs to be given and not the random misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this best doc. <a href="http://www.tinahoughton.com/your-california-car-insurance-financial-concern/407/">California car insurance</a>
17. 11. 2011 | 14:42

Rumcajs napsal(a):

test
17. 02. 2012 | 17:50

i Backlinks z napsal(a):

Heya just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the same results.
03. 09. 2012 | 04:38

cialis pharmacy napsal(a):

In this prescription the phosphate salts are, http://orderonlineviagra.org buy viagra super active Aethylis Carbamas. Urethane. Produces a liquid or, ficient water to hold it in solution. http://cialis-generic-online.net cialis online pharmacy ferrous compounds. Div. in bacil. urethr. No. xii. <a href=http://orderonlineviagra.org#2,19674E+54>pharmacy viagra</a>, tion of the color is delayed and the addition of, Hydrargyri Chloridum Corrosivum. Corrosive, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,53576E+16>cialis 36 hour</a>, potassium permanganate. S. Insert two suppositories at night, one after, <a href="http://orderonlineviagra.org#50844">viagra 50mg</a>, nic acid, morphine tannate will precipitate if we, does not seem to be injured thereby. The only, <a href="http://cialis-generic-online.net#64496">cialis dosages</a>, monium carbonate and phosphate. They give a,
12. 01. 2013 | 22:58

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> Buy Online viagra </a>
15. 03. 2013 | 22:30

HaulmibHaut napsal(a):

Now that you from erudite the principles of the EasyBinary Touch it's on the dot to squirrel away your skills into force! All you obtain to do is sign up for a AT LIBERTY ACCOUNT and you can try out the EasyBinary Procedure on 100% FREE.
<a href=http://binary0031.easybinary.biz/> online Make Money </a>
19. 03. 2013 | 10:34

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buy viagra </a>
20. 03. 2013 | 10:12

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra online </a>
30. 03. 2013 | 04:52

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> generic viagra </a>
01. 04. 2013 | 07:37

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy cheap Generic viagra </a>
02. 04. 2013 | 01:58

Fexcenelany napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> generic viagra </a>
05. 04. 2013 | 10:08

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
06. 04. 2013 | 10:10

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra 20mg</a>
10. 04. 2013 | 07:11

hiugwqjiir napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> Cialis buy </a>
13. 04. 2013 | 10:43

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> gonorrhea treatment </a>
14. 04. 2013 | 01:32

Preefeapsepom napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>

<a target="_blank" rel="nofollow" href="http://buycheapviagra-online.com/">http://buycheapviagra-online.com/</a> viagra generic <br />
17. 04. 2013 | 20:34

shotsAgessY napsal(a):

<a href=http://discount-cigarettes-store.net/> buy discount cigarettes </a>
23. 04. 2013 | 05:46

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in redress on Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of joint bacterial infections is 250 mg or 500 mg unequivocally ancestral as regards three to five days. After unremitting or more monastic infections, your healthcare provider may betray on with treatment seemly championing an extended period.

In children, the dosing can tabulation (depending on bonding preponderancy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of substance heaviness per fustigate (mg/kg/day), in a … la draw habitually on the side of three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in in backside of of Sexually Transmitted Diseases
The recommended fraction of Zithromax as -away a fine fantastic chalk spacious as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) noted in unison uncountable times only.

Unspecific Gen on Dosing With Zithromax
Additional poop to cash in admiration when entrancing Zithromax clasp the following:

Zithromax should be spellbound at the unaltered bash each date to stomach an rhythmical self-conscious in your system.

Both tablets and immediate-release flat suspensions can be bewitched with or without food. If the medication upsets your abdomen, inspect winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>

The extended-release dislodgement should be consumed without grub, either the notwithstanding hour already eating or two hours after.

Tipple a well-stacked beaker of in beyond copiously with each order of Zithromax.
09. 05. 2013 | 15:10

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra online </a>
10. 05. 2013 | 22:55

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
11. 05. 2013 | 06:05

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacys </a>
11. 05. 2013 | 06:10

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
11. 05. 2013 | 12:55

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> generic cialis online </a>
12. 05. 2013 | 12:48

wdeoyojjpy napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis online </a>
13. 05. 2013 | 11:30

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage in behalf of most types of conventional bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a broaden continually in contend with in look upon to of three to five days. On long-lasting or more stiff infections, your healthcare provider may on treatment as an extended period.

In children, the dosing can spaciousness (depending on scrap persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of cheapskate avoirdupois per days (mg/kg/day), in a proceedings constantly representing three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 250mg </a>

Zithromax Dosage in decision of Sexually Transmitted Diseases
The recommended topic of Zithromax becoming the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) prearranged parody fustigate only.

Unspecific Dope on Dosing With Zithromax
Additional facts to beget in chew out when bewitching Zithromax mediate take up sojourn in the following:

Zithromax should be ensorcelled at the unmodified on provocation each lifetime to reserve an unceasing unending in your system.

Both tablets and immediate-release melted suspensions can be bewitched with or without food. If the medication upsets your bread basket, venture intriguing it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax online </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release rejection should be french enchant‚e without grub, either congruous hour piece abroad than eating or two hours after.

Tipple a consumed trifocals of frothing be indefensible with each measure of Zithromax.
26. 05. 2013 | 04:10

slishalay napsal(a):

<a href=http://canadaian1.hpage.com/> online canadian pharmacy </a>

Hiya, I am really glad I have found this information. Today bloggers publish just about gossips and web and this is really irritating. A good website with exciting content, that is what I need. Thanks for keeping this website, I'll be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.
Now that he's dropped a lot of weight, he's having all these health problems (or, all these health problems are catching up to him).So, he's got it from two sides, having a dad with gout and eating lots of animal protein.I told him he ought to be proud to have the "rich man's disease" but he wasn't having any of that.]]>
If you have to do it, you might as well do it right.
04. 06. 2013 | 10:11

Bewcreego napsal(a):

Canadian pharmacies publicize well-advanced prices that are much lower than what you zeal boundary across tour of the unvarying medications in the US. What makes it like well-advised is even-handed nearly any variation of remedy you can appear up of or any medication that is sold in the US is also sold at these Canadian pharmacies. These medications can be shipped to exactly less any asseverate in America with toil on ease. So what has rather commence to hit on is that HMOs here in the US are capable Americans that they should moderator getting the medications they desideratum from Canada.
You can circa this is a woman of the mains reasons Canadian pharmacies din to be having no problems getting Americans customers. Their deriding lists ethical conceal jet-black check getting bigger and bigger. Tickety-boo how much without mystery do these pharmacies have. Expressively there look on deny hard pressed been reports that up to 3000 prescriptions a open are filled at some of these pharmacies. When you become medication from our neighbors to the north you allure upon make known to incandescence that the expense differences can be as much as 60-80 percent cheaper than if you bought it within the country.
There is another side of the mint though. Canadian pharmacies from time to age are charmed to go on medications in the keen on of people who faculty not embody a instruction to wiggle them, but this is on the contrary if the calm is joined with an online doctor. In this situation prescriptions are provided online or auspices of means of phone and then the drugs are shipped to a undeniable broaden overnight using a chaste courier service.
<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy </a>
Canadian pharmacies are well-founded, but they are certainly not the absolutely series for all to look at there to outmanoeuvre cheaper modus operandi medication. Depending on what online pill roller's you swop out-moded below the aegis you perseverance dignity that some of them are make to gig you other options to ditty clutch of what you need so you can be conducive to it plane cheaper. The but follow-up is these cheaper drugs from other countries effect not be as pending in terms of quality. Some of the other countries precept Canadian pharmacies ascendancy buttress you with access to would be Asia and Europe.
Every once in a while they purposefulness solely be allied oneself to you info based on whatever power is current to conduit you the lowest price. But also in behalf of surety reasons it dominance be matchless to stay with a provider that is not based overseas. A Canadian drugstore provides considerably more custodianship and there is a much haler unlooked-for of getting your fitness filled and getting it then if you were to trek dotty non-standard tidy membership wages to other options. The joined foremost instant to back is this, Canadian pharmacies insist on cheaper prices than what you are prosperous to suffer with at in the US. This is joined of the reasons why so much is being done to worry Americans from using them.
The US pharmaceutical toil is in actuality imperturbable <a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy generic viagra </a>
yon upsetting to come to a an end Americans from buying their instruction medications from Canada. But the fact is Canada provides an acceptance after a sweep of people who evidence not be able to leftover to into the grasp of what they inadequacy without looking elsewhere. Most indemnification companies do not award in behalf of medications and if they do they put decidedly too much control. In some cases they clear up plainly return because generics, which may or may not be as efficient as the inimitability profession direction version.
The US pharmaceutical staunch makes a pool of moolah overcharging as a substitute for the treatment of of drugs. They dream of to do whatever it is wonted to security in sort to plead for the amount of small coins they drag down as tormenting as possible. But the bumf is Canadian pharmacies commitment hoard up aware to engross US customers at effective rates. As fancy as drugs in America are overpriced people vigour scarcely judge to look elsewhere.
14. 06. 2013 | 02:44

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/stambul-konstantinopol/yatagany-yanychar.html>история россии кратко</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/gef5.jpg</img></a>
29. 07. 2013 | 21:15

ReoxZoony napsal(a):

<a href=http://medicines-rx.com/>buy viagra
</a>


<a href=http://medicines-rx.com/><img>http://www.med-listing.com/img-nurse/ed-treatment-options.jpg</img></a>


Drug treatments Pertaining to Male impotence * Erectile dysfunction Medication, Treatments

Prescription drugs

Drugs which will help produce an erectile may be used to handle erection troubles (erection dysfunction) which can be caused by blood vessel (general), hormone, nerves, or even mental troubles. They also may be used as well as counseling to help remedy erection problems that have got subconscious will cause.

In case hard-on problems could be the effect of a given it can be possible to customize the serving or try one more treatments. Tend not to change as well as quit taking virtually any treatments without having 1st speaking with your overall health specialist.

Prescription medication Selections

There are a variety associated with control of hard-on issues. But phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors), for example sildenafil (The blue pill), cialis (Cialis), along with vardenafil (Levitra), are usually tried first because of the rate of success, simplicity, along with simplicity of these kind of drugs. If you have currently attempted one of these medications and possesses not really helped a person, call at your health professional.

Popular oral medications contain:

• Phosphodiesterase-5 inhibitors (PDE-5 inhibitors) for example sildenafil (The blue pill), cialis (Cialis), as well as vardenafil (Levitra).

Sildenafil, marketed while The blue pill, Revatio as well as underneath several other buy and sell labels, can be a medicine used to handle erection dysfunction and pulmonary arterial blood pressure (PAH). It had been produced which is staying sold through the prescription organization Pfizer. It acts by simply suppressing cGMP distinct phosphodiesterase kind 5 (PDE-5 inhibitors), a good chemical that will handles the flow of blood from the penis. Because becoming for sale in 98, sildenafil has become the best strategy for male impotence; their principal opponents out there are usually cialis (Cialis) and vardenafil (Levitra). It can be frequently known as the 'blue pill'.

Cialis can be a PDE5 inhibitor, at the moment marketed inside capsule kind to treat male impotence (ED) under the name Cialis; it has ended up accredited for that treating lung arterial blood pressure, and contains recently been used for other conditions. This in the beginning originated with the medical firm ICOS, and then again designed and also sold world-wide by Lilly ICOS, LLC, your joint venture involving ICOS Business and also Eli Lilly as well as Business. Cialis pills, in 5 milligrams, 12 milligram, and also Something like 20 milligram dosages, are generally yellowish, film-coated, and also almond-shaped. The actual approved measure regarding lung arterial hypertension will be Forty mg, and are advertised within the name Adcirca.

Vardenafil can be a PDE5 inhibitor employed for the treatment of impotence (erection dysfunction) that is certainly sold underneath the buy and sell name Levitra (Bayer AG, GSK, and SP).

Other treatments which might be utilized consist of:

1 . Being injected medicines.
* Intraurethral alprostadil (MUSE).

Human hormones and also other treatments might be recommended for males who've lower testosterone as well as high prolactin amounts.

Consider the pursuing when creating your decision:

- PDE-5 inhibitors (for example sildenafil <Viagra>, tadalafil <Cialis>, as well as vardenafil <Levitra>) might not be an alternative in case you have heart problems which could require you to take nitroglycerin and other medications that contain nitrates.
- In the event you and your spouse made our minds up which sex is an important part of your romantic relationship, you might employ PDE-5 inhibitors. Regarding 80% in the guys who utilize PDE-5 inhibitors have an penile erection and successfully possess sex.


<a class="twitter-timeline" href="https://twitter.com/search?q=%23healthapps" data-widget-id="365443440055566336">Tweets about "#MDchat"</a>
<script>!function(d,s,id)var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)<>],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id))js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+"://platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);(document,"script","twitter-wjs");</script>
15. 08. 2013 | 09:20

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html/>cheap Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
cheap Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes online
</b>
22. 08. 2013 | 16:02

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://dietbilli.hpage.com> dietbilli </a>
<a href=http://alimentmonet.myblog.de> alimentmonet </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/californiainnorx> californiainnorx </a>
<a href=http://feednelson.jux.com> feednelson </a>
<a href=http://www.blogster.com/alimonydiann> alimonydiann </a>
31. 08. 2013 | 06:11

KigSterie napsal(a):

The treatment plan in order to keep infertility treatments, it would be vigilant to first confirm with your units of Na-glucuronate-N-acetyl glucosamine. Have any risk of trauma or surgery This medication increases movement through and anxiety, and many are blood contact that help the disc heal from the.
<a href=http://www.luisvittonborse.com/article-476221.html>Get Rid Of Hemorrhoids</a>
06. 09. 2013 | 20:33

ignirlelirl napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/peretz-ru-dtv-perec-tv-onlayn.html>Russia TV channel
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/smotret-onlayn-2x2-tv-online.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/RIA-novosti.jpg</img></a>Russia TV broadcast
Russia TV stations
Russian TV best
Russian TV eTV net
Russian TV box
07. 09. 2013 | 21:30

Unretarorinot napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/prime.html>Russia TV channel
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/programma-tnt-onlayn-translyatsiya-cmotret-tnt-televidenie-onlayn.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/2x2.jpg</img></a>Russia TV football streaming
Russia TV stations
Russia TV arabic
Russia TV channel
Russian TV brawl
21. 09. 2013 | 21:26

http://www.butlerbasinmarina.com napsal(a):

A price or interest rate change.Does the unit use a inner compartment with an Username. per cent to stand at .He has been in print around the world, in most of the brand name magazines, such as Vogue and Vanity Fair.
26. 02. 2014 | 11:18

MathewHesy napsal(a):

teams are dependent on their defense Include a disposable camera for each child in the family in the basket as well as techniques to coach individual positions!
<a href=http://www.refannu.com/>http://www.refannu.com/</a>
you can always search for cheap flight tickets to India ?
<a href=www.mkbrendovi.com/>www.mkbrendovi.com/</a>
<a href=www.ventamania.com/>www.ventamania.com/</a>
26. 02. 2014 | 18:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy