Jak spojit růst a stabilitu

23. 12. 2012 | 23:10
Přečteno 8703 krát
Cílem vlády ČR je především stabilita. Odhady poklesu HDP za letošní rok se pohybují kolem -1%. Ekonomický výkon tak je stále na úrovni roku 2008. Jsme pod svým růstovým potenciálem a přehlížení prorůstové politiky je právě to, co nás přiřazuje k problémovým zemím. Řecké pasti se vyhneme zvyšováním ekonomického výkonu. Ale jak ?

null
null

Vliv na specifický výpadek růstu v ČR má nízká investiční aktivita vlády i to, že přímé zahraniční investice u nás přibývají nejpomaleji v regionu. Stavebnictví se propadá už od roku 2008 (je na úrovni zhruba roku 2004). Přechodné oživení zpracovatelského průmyslu zpomaluje. Odbyt ztrácejí zejm. automobilky, které tradičně táhnou výkon odvětví. Firmy v ČR proto plánují další ořezávání nákladů, zejm. nákladů práce. Průmysl v posledních pěti letech propustil na dvě stě tisíc zaměstnanců, letos jich bylo na dvacet tisíc a bude to pokračovat. Je zřejmé, že stabilizace ekonomiky musí být provázena podporou růstu.
Klíčovým prorůstovým opatřením po nástupu pravice po roce 2006 mělo být skokové snížen daní. Za premiéra Mirka Topolánka byla prudce snížena sazba korporátní daně na 19%. S tím byla spojena i představa, že nižší daně se zaplatí tím, že sníží daňové úniky. Vyšší růst a nižší šedá ekonomika měla udržet rovnováhu veřejných financí. Žádnými empirickými daty není potvrzeno zdůvodnění snižování korporátní daně s pomocí teoretické Lafferovi křivky. Prorůstové efekty snížení daně mohou fungovat jedině při snižování skutečně vysoké mezní sazby daně. Připomenu že za Reagana se v USA snižovala horní sazba 70% a stejně došlo k propadu příjmů.
Snižování korporátních daní tak nevedlo k růstu ale k oslabování veřejného sektoru a jeho spotřeby jako růstového faktoru. Pro objektivitu je třeba dodat, že snižování korporátních daní není jen věcí dnes vládnoucí pravice. Levice se před tím také domnívala, že teoretické optimum pro českou ekonomiku je nižší než činí evropský průměr. Při nástupu premiéra Miloše Zemana v roce 1998 činila sazba daně z příjmu korporací 35%, premiér Paroubek předával za osm let v roce 2006 ekonomiku se sazbou korporátní daně.pouhých 24%. Tedy za toto období poklesla sazba korporátní daně o 11 procentních bodů.
Pravicová vláda přidala k tomuto snížení dalších 5 procentních bodů. Celé toto snížování daní rozvoji ekonomické úrovně nepomohlo. Kolik na to měl vliv chybný odhad teoretického optima daňové zátěže a kolik krize, která měla spíše strukturální než cyklický charakter, je samozřejmě věcí další diskuse. To že je ekonomický růst v ČR dnes viditelně horší než v jiných zemích regionu jde na vrub právě domácí vládní politice. Mix konsolidačních opatření devastuje ekonomiku. Zvyšování daní vedlo ke zdražení ale nejenže nezhojilo bilanci státního rozpočtu, nýbrž podvazuje i spotřebu. Firmy si také stěžují, že zmatky v daních jim stěžují podnikatelské rozhodování. Místo zvyšování DPH se měl stát více zaměřit na to, aby byly daně řádně placeny.
Samozřejmě jde o dlouhodobě udržitelný rozvoj, ne o prohloubení nerovnováh až do nějaké sestupné spirály. Základními prostředky jsou nástroje fiskální politiky a politiky rozdělování příjmů. Jejich nositeli je vláda a účastníci mzdových jednání (zaměstnavatelé a odbory). Měnová politika centrální banky má v ČR do značné míry nezávislý charakter.
K nalezení optimální konvergenční strategie se používá vícerozměrná analýza na bázi „magic tetragon“. Autority tvořící hospodářskou politiku stojí před volbou mezi prioritou snížit inflaci a veřejný dluh a nebo anebo podporou hospodářského růstu a následně i zaměstnanosti. Všechny základní cíle hospodářské politiky nelze plnit najednou, proto onen název kouzelný čtyřúhelník.
Restrikce rozpočtových výdajů ve fázi recese komplikuje oživení. Zejména stavební firmy žehrají na absenci prorůstových opatření a slabé vládní investice. Negativní fiskální multiplikátor, tedy brzdný účinek rozpočtové politiky, představoval letos podle ČNB 0,6 procentního bodu. Na rok 2013 je spočítán na 0,8 p.b. To potvrzuje že i v malé otevřené ekonomice má otázka na aktivní hospodářskou politiku smysl.
Pochopitelně tedy sílí debaty o rozpočtovém uvolnění a jsou tu i zahraniční příklady. V Dánsku mají od roku 2011 levicovou vláda. Uplatnili tam v letošním roce politiku nakopnutí růstu (tzv. kick start). V letošním roce prostě uvolnili asi 12 miliard dánských korun navíc na růst. Podobné nakopnutí chystají na rok 2014.
Vedle otázky rozpočtového uvolnění a rozdělení příjmů tu je i měnová politika, která se dosud zužovala na boj s inflací a prováděla spíše měnovou restrikci. Od konce roku 2008 ale ČNB činila dílčí kroky k měnovému uvolnění. Tyto stimuly ale přiškrcené ekonomice trpící různými strukturálními poruchami moc nepomohly. Po trojím snižování měnové sazby nyní klesly sazby po vzoru amerického Fedu až na tzv. technickou nulu.
Po snížení základní úrokové sazby na historické minimum 0.05% už není kam klesat. A tak jediným nástrojem, který ještě ČNB má je oslabení koruny. Verbální intervence asi nepomohou a tak se otevírá dilema obchodu s českou korunou na devizovém trhu. To by znamenalo levnější vývozy, ale také dražší dovozy a obnovení vnějších inflačních tlaků. A inflace by zase umazala podstatnou část očekávaného nepatrného růstu, Náklady firem na pojištění kursových rizik se s ohledem na kolísání kursu zatím nemění
Nezapomeňme dodat, že v ČR spravuje 44 bank celkovou bilanční sumu 4,7 bilionu korun a dosahuje čistého zisku na 53 miliard. Rekordních 35 miliard u velké trojky (ČS, ČSOB a KB) je největší ziskovost v celé Evropě. Čtvrtinu příjmů tvoří poplatky Dále vydělávají na rozdílu mezi úroky z vkladů a z úvěrů a z investic do stabilních státních cenných papírů. Komplikovaným finančním službám a riskantnějšímu úvěrování rozvoje ekonomiky se banky v ČR spíš vyhýbají. Úvěrů v selhání (tedy po lhůtně splatnosti) je u nás zatím jen cca 6%.
A problém je i v tom, že vlastní měna (koruna má plovoucí kurs) nereaguje ani tak na vývoj ekonomiky, ale je spíše výsledkem situace na finančních a měnových trzích. A při absenci jiných investičních příležitostí se může velký kapitál vrhnout na spekulace s komoditami a měnou. Jaký by to mělo dopad na platební bilanci ČR je nasnadě.
Najít dynamickou rovnováhu pro ekonomiku ČR je smyslem hospodářské politiky. Ale jde e o racionální úlohu zahrnující kalkulaci nákladů, efektů a rizik. Nejde o ideologický spor mezi odmítáním aktivní politiky státu a hledání nějakého magického koktejlu makroekonomických opatření. Mezi cíli hospodářské politiky může být určité napětí, ale volba jednotlivých nástrojů a kroků by měla být promyšlená a odpovídat reálnému ekonomickému vývoji u nás i v zahraničí. Víc než zralé téma pro soustavnou práci…takže ?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dalimír napsal(a):

Jiridolejš dokud nepadne na hubu soukromý sektor tak se v tomhle státě nic k lepšímu nezmění ! Přál bych vám KSČM aby jste vyhráli příští volby a začali pak vážně uvažovat o celkovém z národnění ,přesně jak to bylo v r.1948 ! Soukromý sektor ,firmy , obchodníci ,podnikatelí mají ve většině tendenci vykořistovat poctivého pracujícího člověka ,převážně dělníka ! Ti jsou touhle demogracií postiženi nejvíce ,nemůžou se proti tomuto kapitalistickému zlořádu nijak bránit ! Historie by se měla vrátit a začít znovu budovat lepší lidskou společnost ale důsledněji a zodpovědněji nežli tomu bylo v předchozí éře socialismu ! Je třeba již v téhle republice konečně zavést patřičný řád ,jinak nelze normálně žít ! Hezké vánoce a v Novém roce více odvahy vaši straně prosadit se ! Celá naše politická garnitura je natolik zkorumpovaná že to již déle nelze tolerovat !Slušní občané trpí jako mezkové ! Dl
23. 12. 2012 | 23:34

Miroslav Pivoda napsal(a):

Jiří Dolejš: "Průmysl v posledních pěti letech propustil na dvě stě tisíc zaměstnanců, letos jich bylo na dvacet tisíc a bude to pokračovat. Je zřejmé, že ..."

Je zřejmé, že čeští ekonomové nerozumí poádně tomu, jak vznikají a zanikají nová pracovní místa. Je zřejmé, že dlouhodobou péči tomuto tématu u nás nikdo dosud nevěnoval. Nebylo třeba. ... Nebudu zde kázat, odkážu Jiřího Dolejše na autoritativnější pramen zde:
A Capitalist’s Dilemma. CLAYTON M. CHRISTENSEN, Published: November 3, 2012
http://www.nytimes.com/2012/11/04/business/a-capitalists-dilemma-whoever-becomes-president.html?pagewanted=all&_r=0
23. 12. 2012 | 23:34

Parabellum napsal(a):

No vidíte pane Dolejši

Dánové ekonomiku nakopávají 12 miliardami dánských korun, a díky tomu bylo loni Dánsko ekonomickým tygrem s biturbem a forsáží s růstem 0,8 procenta, čímž se umístilo na nádherné 186. místo na světě, přičemž neumětel Kalousek se proškrtal loni na růst 1,7 procenta, takže ČR byla loni na 159. místě, a 27 pozic pře Dánskem.

V roce 2010 rostlo Dánsko 1,7 procenty, a 2009 mělo propad 5,7 procent, tedy jeho propad byl oproti USA více než dvojnásobný, a byl vyšší, než propad německé či české ekonomiky. Obdobně jako Dánsko na tom bylo i Finsko, a i Švédsko, ač na tom bylo ze skandinávských zemí relativně nejlépe, mělo propad oproti USA v roce 2009 dvojnásobný, a vyšší než ČR a Německo.

Tato čísla jasně vyvracejí stokrát opakovanou levicovou lež, že skandinávské země přestály krizi zdaleka nejlépe.

Proč Vy komunisté hledáte nějaká šmelinářsko-kapitalistická řešení, a nerealizujete to, co chtějí Vaši voliči? Vaši voliči chtějí, abyste postavili fabriky, zkrotili zahraniční kapitál ku prospěchu jakéhosi pána, kterému říkají pan Lid. Nikdy ho nikdo nikde neviděl, a já upřímně nechápu, proč zrovna tento pán má shrábnout věškerý prospěch.

Ovšem k jednomu velkému vítězství na poli boje proti globálnímu kapitálu Vám musím pogratulovat. Jsem rád, že Vaše volební vítězství v krajích bylo doprovázeno i prvním velkým vítězstvím nad nadnárodním kapitálem, protože ještě jste ani na krajích bouchli pěstmi do stolu, a už první kreatůry pokleslého globálního haperburžoazního sajrajtu se Vás lekli, a opouštějí českou ekonomiku. A tak žádného českého proletáře již nebude nadále vykořisťovat jakýsi cizácký buržuj jménem Panasonic. A fabriky tu nechal. Takže ted už stačí jen sestavit dílenské výborty, základní organizace KSČM na uvolněných závodech, zvýšit mzdu proletářů o vytvořenou nadhodnotu, a ukázat světu, jak se to dělá.
23. 12. 2012 | 23:41

David napsal(a):

"...Místo zvyšování DPH se měl stát více zaměřit na to, aby byly daně řádně placeny...."

-----------------

K hledání nějakého magického koktejlu makroekonomických opatření.

Myslím si, že spíše byste měl nám sdělit, jak by se náš stát měl bránit proti únikům do daňových rájů, protože už relativně brzo nás to strašně!!! ohrozí.

-

Zájem českých podnikatelů o daňové ráje nepolevuje

http://www.novinky.cz/kariera/288257-zajem-ceskych-podnikatelu-o-danove-raje-nepolevuje.html

-

Dále nás velmi ohrozí prohrané arbitráže! Vůbec nechápu proč máme uzavřeny dohody na ochranu investic třeba s takovým Kyprem? Kdo z Čechů investuje na Kypru? Kdo vlastní akcie na doručitele u firem zaregistrovaných na Kypru, které "podnikají" u nás?

Taky velký průšvih způsobil tupý útok "šíleného chemika" na střední třídu - zaměstnanci státu, když za roky 2011 a 2012 snížil jejich mzdu o 20% a k tomu ještě tupě zvýšil DPH. Pokles spotřeby obyvatel, tak bude pokračovat ještě řadu let. Krize v automobilovém průmyslu se už zase rychle blíží. Takže žádný růst nás nečeká a ani nepůjde nijak nastartovat. Navíc nikdo si netroufne na naše banky, které v době recese mají největší zisky.
23. 12. 2012 | 23:57

Parabellum napsal(a):

Pane Dolejši

Přestante už prosím opakovat stokrát omílanou lež, že na agragátní poptávku obyvatelstva má rozhodující podíl zvyšující se danová zátěž - protože kdyby tomu tak opravdu bylo, tak by se těch nepřímých daní muselo vybrat více!!!

Zeptejte se nějakého skutečného ekonoma, PROČ je dynamika utrácení obyvatelstva taková jaká je. Já Vám napovím:

Zkuste se například poohlédnout, jaký byl vývoj zadlužování českých domácnopstí za posledních 15 let, a jak rostla dluhová služba s tím spojená. Ke skutečnému růstu zadlužení obyvatelstva začalo docházet až po konsolidaci bankovního sektoru na přelomu tisíciletí, kdy bylo zadlužení okolo 100 miliard korun, a počínaje zhruba rokem 2001 až cca do roku 2008 se to zadlužení zvyšovalo vcelku pravidelně asi o 100 miliard korun. Tedy spotřeba domácností byla v té době poháněna dluhovou expanzí, která činila ročně v průměru 100 miliard korun, ponížená o dluhovou službu, která se postupně zvyšovala z původních zanedbatelných cca 10 miliard korun až po cca 40 miliard v roce 2007, přičemž při současném celkovém zadlužení domácnosti téměř 1200 miliard se dluhová služba dostala někam k 70 miliardám, přičemž to zadlužení meziročně vzrostlo o něco málo přes 50 miliard. Je tedy zřejmé, že čistá dluhová domácností která v prvních letech třetího tisíciletí činila téměř 90 miliard korun, se přeměnila na současnou čistou dluhovou implozi s hodnotou někde okolo 15 miliard Kč.

Pokud si dobře vzpomínám, tak na tento trend, který bude mít závažné důsledky do budoucna ukazovali již okolo roku 2004-2005 třeba pánové Mertlíka Ševčík. Tvrdili tenkrát, že problémem není celková výše zadlužewní českých domácností, ale rychlost, s jakou toto postupuje. A nyní, když je to tady, tak levicoví pseudoekonomové strkají hlavu do písku, nebo - ¨húře, dluhovou implozi zneužívají ke svým politicko- ideologickým cílům.
Kupní síla českého obyvatelstva se nebývale zvětšila, protože jestliže si mohly české domácnosti dovolit na počátku tisíciletí platit za své půjčky pouhých 10-15 miliard dluhové služby ročně, dnes jim na koupi tohoto zbytného zboží, které jim nepřinese ani momentální ani budoucí užitek zbývá více než 70 miliard. a Podotýkám, že se jedná pouze o bankovní sektor, Nebankovní sektor expandoval ještě prudčeji.

Rovněž tak se zvýšená, až nadmíru zvýšená kupní síla obyvatelstva projevila ve zbytných finančních tocích, které jsou spojeny s tím, že část obyvatelstva se nezaobírá zodpovědností hradit v termínech své finanční závazky. Tento rozmar, který dříve domácnosti nepotřebovaly, stojí české domácnosti poměrně dost peněz.
24. 12. 2012 | 00:06

Parabellum napsal(a):

David

Zkuste se obrátit na levicového ekonomického mága- stínového ministra ČSSD financí pana Mládka, a zeptejte se jej, kde daní své ekonomické aktivity.

Ten Vám jistě poradí, jak se vyhnout odchodu podnikatelských subjektů do danových rájů. On sám daní ve Švýcarsku - což mu ovšem jaksi nebude bránit v tom, že bude pobírat plat, na který se vybere z daní českých proletářů. Je to levicové a tudíž sociálně spravedlivé.
24. 12. 2012 | 00:10

Parabellum napsal(a):

David

Vy jste státní zaměstnanec, že? Je to vidět. Zkuste mi říci, PROČ by mělo mít snížení platu stantních zaměstnanců negativní vliv na spotřebu obyvatelstva v ČR.

1) Vy jako chcete tvrdit, že pokud by vláda zdanila více techniky, obchodní reprezentanty, ajtáky či konstruktéry, a nacpala to bachařům či bengům, tak že to bude mít pozitivní vliv na spotřebu domácností?

2) Kde berwete tu DRZOST plošně označit státní zaměstnance za střední třídu? Vy také péatříte k sajrajtu, který si myslí, že pomocná kuchařka v nemocnici či uklízečka někde na úřadě je kvalitnější příslušník střední třídy, než právník, ekonom, technik, programátor, konstruktér či projektant pracující v soukromém sektroru?

Pokud ve veřejném sektoru klesly mzdy o 20 procent, a zaměstnaci nezačali sami od sebe dobrovolně a hromadně veřejný sektor opouštět, pak je jasné, že byli přepláceni. Proč neodešli do soukromého sektoru? Aha, no, jo, vono se tam musí dělat, a ta práce musí být vidět a být prodejná.
24. 12. 2012 | 00:18

bohorodičko napsal(a):

takže?
podle mě je cesta z krize pro českou republiku jednoznačná. hledat odbytiště pro výrobky na východě a nespoléhat na ekonomicky se potápějící EU. kelner prorazil v rusku a rozjíždí biznis v číně. to je cesta. makroekonomické nástroje západních vlád jsou u zdi. už není kam se hnout. urokový sazby jsou na minimu, fiskální stimuly nepomáhají a zahrávají si s inflací. aktivitu musejí přebrat podnikatelé. na vládu se spoléhat nelze. konkurovat čínskýmu zboží lze. musejí jít akorát u nás platy dolů.
24. 12. 2012 | 00:23

Parabellum napsal(a):

bohorodičko

Zaléží na tom, který platy. Platy vysoce kvalifikovaných odborníků jsou již pod úrovní, kolegů v Šanghaji, a na úrovni platů pekingských kolegů a to i v absolutní výši - což je mimochodem zásluha ČR odborů- snaha těchto je platy nivelizovat a protěžovat dělnickou třídu.

Proto se také ČR změnila v montovnu, což pozitovní, poněvadž v minulosti to byl spíše lopatistán.
24. 12. 2012 | 00:28

evix napsal(a):

Parabellum kde jste se skrýval? Jste tu dlouho nebyl....že vy jste se stratil někde v Kanadě :-)
Chtěla bych žít v Dánsku a s jejich mizerným umístěním na 186.místě ve světě a tím 27 pozic za ČR, bych problém neměla. Opravdu by mi tam bylo lépe :-D
Věříte?
Hezké Vánoce přeji a nepančované pití k tomu v Novém roce 2013...:-D
24. 12. 2012 | 00:33

bohorodičko napsal(a):

parabellum,
především se jedná o platy ve veřejnym sektoru. ty tlačí nahoru platy v soukromym sektoru. vyžírky a popíječi kafe v pracovní době berou víc, než proletáři v montovnách. a ti proletáři jsou temeř jedina skupina občanů v české republice, která v práci pracuje.
24. 12. 2012 | 00:45

český maloměšťák napsal(a):

parabellum
Ten guláš jste navařil sám - anebo vám pomáhal ježíšek ?
24. 12. 2012 | 00:46

Parabellum napsal(a):

evix

Víte, rozdíl mezi Dánskem a ČR jsou jaksi především okrajové podmínky. Tou rozhoduijící je, že v Dánsku 40 let nebudovala dělnická třída a její politická reprezentace třídní apartheid.

A jinak jo, já jsem pro, at se Dánskej model zdravotní a sociální péče a systém jejího financování převezme z Dánska i s chlupy. Totéž i pracovní právo.

Ani ten největší ultrapravičák by si nedovolil ani v nejttěžší opuici sem naimplantovat na naše poměry něco tak zběsile neoliberálního, jako dánský model.

Jinak děkuju za přání, nápodobně i Vám, moc nepiju, akorát takový ten 38 procentní sladký vinný střik v zelené lahvi se žlutou etiketou z Karlových Varů - a ten se nepančuje.
24. 12. 2012 | 00:47

Maximus napsal(a):

Parabelum alias Daniel Višňovský má zřejmě povolené vycházky z pavilonu v Bohnicích a napsal třeba:

"Přestante už prosím opakovat stokrát omílanou lež, že na agragátní poptávku obyvatelstva má rozhodující podíl zvyšující se danová zátěž - protože kdyby tomu tak opravdu bylo, tak by se těch nepřímých daní muselo vybrat více!!!"

Meleš páté přes deváté, zvyšující se daňová zátěž obyvatelstva má samozřejmě vliv na jejich kupní sílu a také na poptávku po zboží, která tímto klesá. Není tam ovšem přímá úměra jako v celé řadě ekonomických procesů. Dále do toho motáš, že by se muselo vybrat daní více, ale to se týká přece hlavně firem a soukromého sektoru, ale né obyvatelstva. Člověče, chtělo by to diazepam 10 mg!

Co říká teorie?
"Rovnováha nebo nerovnováha ekonomiky je určena vzájemným působením agregátní nabídky a poptávky. Celková makroekonomická rovnováha určující agregátní cenu i produkt je dosažena tam, kde se křivky agregátní nabídky a agregátní poptávky protínají".

Parabelum, ty seš ťululum.....
24. 12. 2012 | 00:48

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Šalpko, mňamka je vlastní produkce. A jsem rád, že se mnou ve všem bezvýhradně souhlasíte. Děkují za uznání:-))))
24. 12. 2012 | 00:51

Maximus napsal(a):

český maloměšťák

Ten člověk je podobně jako třeba emissary šílený příznivec naší pseudo pravice a věří všemu co mu Kalous nakuká. Bohužel, ČR nemá hospodářské výsledky ani náhodou
a za r.2012 je to přímo katastrofa. Stačí si porovnat výsledky makroekonomických ukazatelů se státy v okolí ČR a jen Maďarsko nám sekunduje v hospodářském nihilismu....
Propad ekonomiky ČR bude v r.2013 pokračovat zrychleným tempem!
Dobrou!
24. 12. 2012 | 00:53

LUF napsal(a):

Spíš je problém spojit růst a současně zastavit zadlužování. Vypadá to, že si musíme vybrat čemu dát přednost alespoň dočasně. Růst na dluh není umění soudruhu, když ten dluh je velký, potom kvůli úrokům ani ten růst není možný. Pro komunisty je zřejmě nad jejich síly to pochopit, když mají stále za cíl socializmus, který se ukázal ekonomicky neudržitelný.
24. 12. 2012 | 01:02

Parabellum napsal(a):

Maximus

Nemám pana Kalouska rád, ani trochu, ale Vy mne nutíte být jeho příznivcem at je kde je. Dokonce myslím, že Kalousek je slabý odvar, že by to chtělo Oberkalouska. A to, jak na mne nenávistně prskáte a plivete si nenávistí na bradu mne jen utvrzuje v tom, že se nemusím vůbec zaobírat jeho morálním profilem, protože Vás velmi vysoko převyšuje.
24. 12. 2012 | 01:10

Parabellum napsal(a):

Maximus

Jistě, v okolních zemích se nezadlužovalo obyvatelstvo za posledních 12 let tak zdivočele, jako obyvatelstvo české, takže jsem rád, že nakonec uznáte, že jsem měl pravdu.

Pokud se Vám zdá, že české domácnosti - přeloženo do jazyka české levice mají nedostatečnou kupní sílu, nic vám nebrání v tom, odepřít si dovolenou, při které peníze a tím svou participaci na agregátní potávce vyvezete za hranice, ale uvědoměle tyto poslat MF s tím, aby tyto MF rozprášilo mezi zaměstnace veřejného sektoru. Tím vy osobně přispějete ke zvýšení agregátní poptávky dle Vaší ideologie. A le budte prosím tak hodný, učinte tak za sebe, a nenutte k tomu ostatní.
24. 12. 2012 | 01:15

Parabellum napsal(a):

Pardon doplnění:

české domácnosti - přeloženo do jazyka české levice domácnosti zaměstnanců veřejného sektoru.....
24. 12. 2012 | 01:17

JPP napsal(a):

3% transakční daň a Mír s každým, kdo o něj stojí.
http://www.youtube.com/watch?v=z8Vfp48laS8

War is over. Ruské lodě ze Severomorsku připlouvají do Tartu, americké lodě s mariňáky odplouvají.
Možná nakonec dojde na plán vyokého komisaře.
Pámbu při nás stojí.
24. 12. 2012 | 02:06

členka napsal(a):

Soudruhu Dolejš,
přeji Vám pěkné Vánoce, hodně zdraví, štěstí a celé straně hodně úspěchů v Novém roce a vítězství v budoucích voľbách.
24. 12. 2012 | 02:56

nečlen napsal(a):

Soudruhu Dolejš,
Taky vám, přeju vítězství ve volbách, ať si lidi s krátkou pamětí připomenou co jste za zločineckou sebranku a jak jste se v nových podmínkách perfektně naučili krást. Bude od vás potom zase na 20 let pokoj
24. 12. 2012 | 03:17

členka napsal(a):

Nečlene,
klídek, jsou Vánoce a rozčilování škodí zdraví. A přeji i Vám hodně štěstí. My, komunisté, jsme lidi přející.
24. 12. 2012 | 03:27

nečlen napsal(a):

členka
Za přání díky
24. 12. 2012 | 03:56

modrý edvard napsal(a):

Pane Dolejši, článek je pěknej - v zásadě se jedná o to, že jsme ve srabu a jednoduchá cesta ven není. Ono v tom srabu zase tak moc nejsme - jsme na tom furt stejně a nemáme se špatně.
Pane Dolejši, píšete rozumně a dokázal bych překousnout, že jste v KSČM. Daleko víc mi u Vás vadí ta afére s úplatky v MF.
24. 12. 2012 | 09:21

Zacheus napsal(a):

Já si dnes dovolím trochu odbočit od obsahu blogu.
Přeji všem, včetně redakci Aktuálně cz., krásné, požehnané a pokojné Vánoce. Zacheus
24. 12. 2012 | 09:49

český maloměšťák napsal(a):

Maximus
Např. ta jeho předstsva, jakým způsobem se kupní síla odráží v pouhém vyjádření bilanční sumy aktiv finančních ústavů... je groteskní.
Ano - také si myslím, že on všemu tomu, co sem píše...skutečně věří.
Smutný případ.
Pomodleme se za něj...nějaký mls z štědrovečerního stolu odložme....

Mějte se.
24. 12. 2012 | 09:59

obyčejný občan napsal(a):

Moje Novoroční přání,
Česká republika bez lidi jako Jiří Dolejš, Sloup a Semelová.
24. 12. 2012 | 10:13

Kelt napsal(a):

Německá pistolka,
Vaše nenávist k těm,kteří nesdílejí Vaše ultrapravicové a velmi pokřivené názory na ekonomické dění je patologická.
Když již jste tak důrazně zmínil růst zadluženosti občanů ČR,bylo by korektní také specifikovat její rozložení-třeba např.abs.úroveň hypoték před deseti lety a dnes.Ale to by se nehodilo do krámu,že?
To jak vzrostly úložky občanů-to se také nehodí.
Je naprosto nesporné,což dokládají ekonomické výsledky ČR za posledních pět let,že politika této vlády/a nedá se říci pravicová-spíš mafiosní/je ve vztahu k úrovni ukazatelů,které charakterizují vyspělou společnost s výrazně negativními dopady.
Jsme pátý kvartál v recesi,která se prohlubuje a bude pokračovat.
Veřejný sektor je v rozvratu,tato vláda nemá žádnou sociálně-ekonomickou vizi,fiskální politika je v "systému"ode zdi ke zdi a ikonou, ke které se Nečalousek modlí jsou ratingové agentury.
Veškré svoje úsilí v poslední době je nucena vláda zaměřovat pouze na své vlastní bytí a nebytí s konečným výsledkem-po nás potopa.
24. 12. 2012 | 10:22

Vandal napsal(a):

soudruhu Dolejši

pouvažujte v těchto svátečních dnech o tom, o co všechno jsme mohli přijít, nebýt vás bolševiků.

Hezké svátky všem

Vandal
24. 12. 2012 | 10:23

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Zatím jste nedokázal vyvrátit ani písmenko z toho, co jsem napsal.

A zkuste pro vyvrácení toho, co jsem napsal použít něco jiného, než Váš modus operandi, to jest odkaz na stránky, které vůbec nesouvisejí s tématem (jsouce třeba reklamou na Vaše ponožky), ale zato jsou v angličtině. Takže pokud máte manii blábolit nesmysly, a dokládat své tvrzení odkazy, tak se zkuste naučit alespon základům angličtiny, aby alespon jste dával odkazy na stránky související s tematem.

Takhle pouze dokazujete, že trkáte.
Maximus i český maloměšták trpí utkvělou představou, že pro zvýšení spotřeby obyvatelstva je potřeba více zdanit mzdy, a mezi zaměstanaceveřejnoho sektoru ty takto vybrané peníze rozházet.

Blahoslavení chudí duchem.
24. 12. 2012 | 10:26

Parabellum napsal(a):

Kelt

Aha, jasně:-))))) Co je perosím pěkně na dluzích ultrapravocového????
Dluhy jsou apolitické, popřípadě levicové. Pravicové jsou pouze tehdy, pokud pravice je nucena dělat levicovou politiku.

A s těmi hypotékami - můžete mne doplnit - a také můžete doplnit, že hypotéky v českém podání a následná hypoteční bubvlina jsou důsledek ultralevicové bytové politiky vlád před rokem 2006 - podotýkám VŠECH tedy i tech před 1998.
Ano, jsme pátý kvartál v recesi, a co má být? Ekonomiku už holt nepohání příjmy z privatizace, ani dluhová expanze domácností. A co má být??? Je to právě levice, která neustále kritizuje růst pro růst. No, tak se neroste, no. A k tomu dalšímu: Máte pocit, že předchozí vlády to dělaly jinak? Tedy zejména ta mezi lety 2002-2006.

A co se týče vize, tak sprostě lžete. Protože vláda dělá reformy pět minut po dvanácté, které měly být už dávno hotové.
24. 12. 2012 | 10:35

blue jay napsal(a):

Otazka kelte,
Umite vubec zit svuj zivot bez nenavisti? Mne pripadate jako nestastny clovicek. Vy musite i o Vanocich dstit tu zluc kterou v sobe mate.
Nevertheless dear Kelt, I wish you a very merry X-Mas and a happy New Year.
24. 12. 2012 | 10:37

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Jsou vánoce,přejme i Parabellum,klidné prožití vánočních svátků.
Zřejmě se Yosifovi přitížilo,nastoupil Parabellum,ale také u něj se ta porucha stupňuje,snad několik dní klidu mu prospěje.To jeho přání,vemte to sockám a dejte to mne,už není v módě.Nějaké vhodnější přání,ať si vybere,které se mu může splnit.
24. 12. 2012 | 10:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

KSČM se těší na výsledek příštích voleb. Pro zlepšení preferencí navrhuji několik sloganů na předvolební letáky:
Nebudeme zavádět kolchozy!
Znárodňovat se budou jen firmy čítající více než 50 zaměstnanců!
Všechna moc do rukou poctivě pracujícího lidu!
Poručíme větru i dešti, zastavíme globální oteplování.
Zaručíme pluralitu politických stran a svobodu slova!
Nechystáme měnovou reformu.
Nebudeme součástí žádných vojensko-politických seskupení, ubráníme se sami, Zavedeme opět povinnou vojenskou službu a uděláme z chlapců muže.
Zaručíme svobodu vyznání (čihošťské zázraky ovšem trpět nebudeme)!
V tom všem nám pomáhej Bůh!
Pokoj LIDEM dobré vůle.
Lidé, čtěte (Haló noviny)!
24. 12. 2012 | 10:56

Kelt napsal(a):

blue jay,
jsem člověk prožívající v podstatě spokojený věk,v kruhu širší rodiny,finančně nezávislý,již nemusím pracovat a mám možnost se výhradně věnovat svým koníčkům.
Že vláda této země je naprosto nekompetentní,v podstatě řízená mafiánskými strukturami a vede tuto zemi od deprese ke krizi mně vadí a proto ji důrazně kritizuji a nesouhlasím s těmi,kteří,zřejmě z osobního prospěchu tuto vládu a její politiku obhajují.
Vy situaci této země neznáte a proto/vzhledem ke svým obecným politickým postojům/,kdo kritizuje tuto vládu není dle Vašeho gusta a nálepkujte-to dělali komunisté před rokem ´89,kdy těsně před pádem komunistického režimu také žádali o klid na práci a kritiky režimu nálepkovali imperialistickými agenty.
Vy,to děláte v obráceném gardu-obecně se tomu říká "bolševické myšlení"-kdo nejde s námi,jde proti nám a toho je třeba likvidovat/třeba jenom verbálně/.
24. 12. 2012 | 11:01

Miroslav Pivoda napsal(a):

Jiří Dolejš: "... pasti se vyhneme zvyšováním ekonomického výkonu. Ale jak ?"

Domnívám se, že viditelná řešení pro zvyšování ekonomického výkonu jsme promeškali ve své polistopadové historii. Žádná rychlá řešení o velký kus dnes prostě neexistují.

P. F. Drucker, otec moderního managementu, (asi v roce 1989) sdělil moudrost k tématu takto: "Podnikatelství a inovace zlepšují ekonomiku mnohem výrazněji, než jakákoliv makroekonomická opatření."

Marně honí hodináře, nedohoní v potu tváře, kdo zmešká svůj čas.
24. 12. 2012 | 11:08

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsal: "Tato čísla jasně vyvracejí stokrát opakovanou levicovou lež, že skandinávské země přestály krizi zdaleka nejlépe."
A jak vysvětlíte, Parrabelum, že Švédsko je jedinou zemí EU, která má přebytkový rozpočet a snížilo svůj veřejný dluh. Asi začnete vysvětlovat, že Švédsko není skandinávská země. Vám "pravounům" totiž není co věřit. Zatím jen samé lži a lži.
Asi vás nenapadlo, že propad USA nebyl tak veliký z toho důvodu, že Obama provedl radikální prorůstová opatření. Ostatně USA to má vždy poněkud snadnější, než jiné země, protože americký dolar je kryt ropou a ropa je zase kryta vojenskou silou USA, která nedovolí hlavním vývozcům vyvážet jinak, než za dolary.
Když už jsme u té Skandinávie - Švédsko mělo v roce 2009 propad HDP -5,0, ale v dalším roce růst 6,6, v roce 2011 to byl růst 3,7 a v roce letošním 1,1, na rok 2013 se očekává růst 1,9%. To jsou zcela jiná čísla, než jaká nám tady předvádí Kalousek.
24. 12. 2012 | 11:17

Kelt napsal(a):

Německá pistolka,
číst umíte,ale potíže Vám zřejmě dělá pochopení textu.
Kde jsem charakterizoval dluhy jako ultrapravicové????????????
Vláda dělá "reformy"-prosím.
A jejich výsledek?
RECESE/a co má být?to je jenom také nachlazení,že?./státní dluh roste v průmeru za posledních pět let o 125 mld.Kč ročně,letos dosáhne abs.částky cca 1,7 bilionu Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,v relativním vyjádření 45%k HDP,ekonomika je na úrovni roku 2008,reálné výdělky klesají,
roste pouze počet osobních bankrotů,procento lidí pod hranicí chudoby,počty nezaměstnaných a milionářů-to jsou reálné výsledky těch vládních reforem.
Kalousek ohlásil,že v roce 2013 si vláda půjčí na mezibankovním trhu 231 mld.Kč-reforma v přímém přenosu-vytloukání klínu klínem.
24. 12. 2012 | 11:19

Parabellum napsal(a):

Vy jste označil mé příspěvky jako ultrapravicové, a já psal o zadlužování obyvatelstva. Takže jste prohlásil, že dle Vás jsou dluhy ultrapravicové. Fertig.
24. 12. 2012 | 11:21

Sláma napsal(a):

Pro autora:
Tento příspěvek není špatný, ale měl byste se více seznámit s Lafferovou křivkou. Ta platí, ale ve zcela jiných číslech. Teoreticky byla ověřována v několika pracech a bylo konstatováno, že optimum leží někde mezi 60 až 70% celkové sazby daně. Tedy jinak řečeno, teorie Lafferovy křivky usvědčuje Kalouska a Nečase ze lži.
Lafferova křivka samozřejmě nebere v úvahu "odklánění" a daňové úniky. Protože v takovém případě leží na nule - pokud stát umožní masivní vyhýbání se daním, jako podporou Švarcsystému, daňových paušálů a s ním spojeným dvojím uplatňováním nákladů, tak samozřejmě je hlupák, kdo by platil nějaké, byť malé, daně.
24. 12. 2012 | 11:22

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo: "Pokud ve veřejném sektoru klesly mzdy o 20 procent, a zaměstnaci nezačali sami od sebe dobrovolně a hromadně veřejný sektor opouštět, pak je jasné, že byli přepláceni."
Parrabelum je opravdu lhář. Ve veřejném sektoru mzdy o 20% neklesly.
Co je ovšem zajímavější, že ve státem vlastněných podnicích, ve kterých byly v Řecku sníženy mzdy o 30%, se úsporná politika vlády nijak neprojevila. Asi je to tím, že v Řecku státní podniky odvádějí své zisky státu, zatímco u nás si je ponechávají (viz Lesy ČR,s.p., které ovšem navíc dostávají od státu štědré dotace).
24. 12. 2012 | 11:34

Parabellum napsal(a):

Tak se podíváme, co se urodilo, takže popořadě:

Kelt

Jistě, státní dluh roste, protože Výdaje státu jsou určené v drtivé míře legislativou schválenou před rokem 2006. Máte prvadu, je to problém. Nejednou jsem napsal, že Kalousek a spol jsou slaboši, že si na to zavírání chechtákovodů vzali malý hasáky. Dlužné také podotknout, že z těch 125 miliard je 75 miliard dluhová služba z minulosti.

Sláma

100% Souhlas!!!! Řekněte to prosím zdejší politické reprezentaci levice, že když ekonomika roste, že je potřeba dělat přebytkové, popřípadě vyrovnané rozpočty, a ne při šestiprocentním růstu sekant 100 miliard schodky, a co hůře, rozprodávat infrastrukturní a sítová odvětví a monopolní firmy zabývající se dobýváním nerostných surovin.
A že švédská ekonomika roste? Jistě, obecně jsou na tom dobře země, kde je vysoký podíl světlovlasé a modrooké púopulace, a nízký podíl přičmoudlingu. Kde je tomu opačně, je ta ekonomika v problémech. Poprosil bych dokázat, že ta poslední uvedená korelace neplatí.

A co se týče USA - propad v roce 2009 byl 2,2 procenta za cenu toho, že Obama Zvětšil veřejný dluh USA asi o bilion USD. Von si to totiž na rozdíl vod kohokoli jinýho může dovolit, protože USD je světová rezervní měna, a pokud se to někomu nebude líbit, tak Obama hodí ty cinknutý zelenočerný karty do kouta, a na toho, komu se to nebude líbit začnou padat různé věci z letadel
24. 12. 2012 | 11:37

Kelt napsal(a):

Německá pistolka,

hodinky a holinky-"vsjo rovno",oboje se natahuje,že?
24. 12. 2012 | 11:41

zemedelec napsal(a):

Pane šašek z Jihlavy.10:56
Co není může být i když to píšete ironicky,ale k té situaci může dojít a to hodně brzy.Sice tam budou jiné hesla,líbezná,propracovanější k současné situaci.Jestli vyhraje Zeman,tak očekávám všechno možné,už k vůli jeho okolí.Jak se prudil,že Havel kritizoval Slušovice.Přitom Slušovice byly jedni s prvních,kde docházelo k divoké privatizaci.Takoví jako Čuba,ať raději do zemědělství nemluví.
Přeji hezké vánoce.
24. 12. 2012 | 11:42

Parabellum napsal(a):

Sláma

Jinak v případě Švédka platí totéž, co o Dánsku. At ČR hned od nového roku převezme švédský model daní včetně sazeb a jednotlivých příjmových pásem, model financování penzijního systému (zastropování odvodů na 1,42 násobku průměru), systém nepřímých zejména majetkových daní - velmi vysoká dan z nemovitosti, spoliúčast pacienta či jejich pracovní právo.

At se tak stane, a levouni budou prskat cosi o neoliberalismu a demontáži sociálního státu.

Jinak co se týče paušálů živnostníků, nemám problém s tím, co píšete- problém je, že ten nárůst procent paušálů začal již před rokem 2006, a další, je velmi pravděpodobné, že pokud by se ta procenta vrátila na původních 25 procent, tak se opět zvětší objem šedé ekonomiky.

Jinak problém není ani tak v daních, ale v platbách pojištění, a následném čerpání. Pro OSVČ je trendy dělat napůl načerno, platit 1500 Kč do penzijního systému měíčně, a pak mít důchod 7000 Kč. Naproti tomu zaměstnanec, kterej má zhusta nižší životní úroveň, platí i se zaměstnavatelem do penijního systému třeba 10 000 měsíčně, aby měl ve finále důchod 11 500 Kč. Pokud se neodstraní tahle disproporce, tak bude šedá ekonomika nebo ŠVARC.
24. 12. 2012 | 11:47

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo Davidovi: " Vy také péatříte k sajrajtu, který si myslí, že pomocná kuchařka v nemocnici či uklízečka někde na úřadě je kvalitnější příslušník střední třídy, než právník, ekonom, technik, programátor, konstruktér či projektant pracující v soukromém sektroru?"
Myslím, že není slušné nadávat Davidovi do sajrajtu. Co na to strážce čistoty Stejskal?
Vám asi uteklo, Parrabelum, že většina lidí, kteří jsou placeni podle Kočárníkovy tabulky, jsou lidé se středním a vysokoškolským vzděláním. Lidí, vykonávajících nekvalifikované práce je mezi nimi minimum, už z toho důvodu, že za peníze z tabulky je nikdo nemůže zaplatit. Proto se ty kuchařky a uklízečky tzv. outsorcují, tedy se platí mnohem vyššími penězi, ze kterých si své vezme jednak podnikatel a dále politik, který takový kšeft dohodí.
Ale o tom jsme nechtěl psát. Chtěl jsem upozornit na to, že mezi zaměstnanci placených z veřejných rozpočtů pomocí Kočárníkovy tabulky jsou prakticky všichni vědci, všichni vysokoškolští pedagogové, velká většina středoškolských pedagogů, lékaři specializovaných pracovišť, specialisté v různých odborných institucích. Samozřejmě chápu, že kapacita jako vy může opovrhovat třeba takovými hasiči, policisty či záchranáři, ale podle mne i oni patří, a měli by patřit, mezi střední třídu.
Na druhou stranu většinu lidí v podnikatelském sektoru tvoří dělníci u pásu, prodavačky, řidiči a pod., tedy nikoliv konstruktéři, programátoři či technici, jak lživě tvrdíte.
Nic proti nim, i oni vykonávají záslužnou práci, ale nelze s jistotou tvrdit, že by měli patřit ke střední třídě.
24. 12. 2012 | 11:47

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo: " Naproti tomu zaměstnanec, kterej má zhusta nižší životní úroveň, platí i se zaměstnavatelem do penijního systému třeba 10 000 měsíčně, aby měl ve finále důchod 11 500 Kč. Pokud se neodstraní tahle disproporce, tak bude šedá ekonomika nebo ŠVARC."
V tom Vám dávám naprosto za pravdu. Nejlepší léčba na daňové úniky je sjednotit daňové sazby, resp. základy pro výpočet daně z příjmu fyzických osob. Kalousek na jednu stranu trpí nepodloženou manií pro sjednocení sazby DPH, která nemá žádné racionální jádro, na druhou stranu podporuje zcela odlišný systém zdanění fyzických osob, který vede k tomu, že Švarcpracovník zaplatil za rok 2011 na DPFO v průměru 1507 Kč, zatímco zaměstnanec, vykonávající stejnou práci zaplatil 23,5 tisíce Kč.
24. 12. 2012 | 11:53

Parabellum napsal(a):

Sláma

Slámo proč mi sprostě podstrkujete, co jsem nenapsal??? Jáý jsem pouze citoval Davida- 23. 12. 2012 | 23:57
ON to byl, kdo tvrdil, že mzdy ve veřejném sektoru klesly o 20 procent.
Já jej pouze citoval.
David je levoun, a píšete, že to, že mzdy ve veřejném sektoru klesly o 20 procent je lež, dokonce velmi sprostá lež. Tedy David je levoun, napsal lež, takže implikace, je, že co napíše levoun, je lež.

Děkuji za podporu.
24. 12. 2012 | 11:55

cinick napsal(a):

Na prosperitu země mají vliv následující faktory:
Rozumné hospodaření vlády,rozumné státní zakázky a jejich přiměřené a pečlívé financování. Za základní funkci státu považuji rozumnou, nikoli bezbřehou, ale rozumnou sociální politiku. Stručně řečeno, velká část občanů si na důchod zaplatila ( formou pojištění a daní..) a prvotním úkolem vlády je občanům to vracet. Na této úrovni je ještě školství a mladé rodiny. Poté teprve následuje bezpečnost, pak infrastruktura, armáda a další. Stát je tu zejména pro občany a ne pro stavby.
Za další jsou slušné mzdy. Pouze mzdy vyplacené našim občanům jsou v rozhodující míře utraceny za naše zboží. Zisky a přebytky zahraničních firem jsou vyváděny ven. Taktéž objemný získaný kapitál mnohých našich podnikavců je vyveden třeba na Kypr nebo do Toskánska čí na Floridu.
Bazdůvodné zdanění všeho je v tomto určitě rušivé. Například mnohé země zakladní životní potřeby daní minimálně. Taktéž dotace.Vždyť je to mnohdy jen průtahová čistírna peněz. Jestli je někdo o svém podnikatelském záměru jistý, nechť dostane bezúročnou půjčku. I to je dost velká dotace. Navíc používání dotací silně deformuje ceny, třeba stavebních prací, že.
Zvláštní kategorii jsou dovozy, čím více k orientu, tím více ekonomiky utrácejí za dovoz produktů, které jsou schpny vytvořit samy. Například Česká republika dováží více vepřového než vyprodukuje. V tomto by se schopná vláda měla postavit EU čelem, prostě tuto nemožnou dotační politiku EU odstranit musí. A je možné, že solidní platy samovolně zredukují obchod s čínskými pokusy o hadry, boty a jiné zboží. Na co si kupovat čižmy na měsíc za pakatel, když za dvoj , trojnásobek by bylo možno (dnes už velice omezeně) koupit naše solidní.
Jen dvě poznámky na konec. Jestli na výše uvedené stači jenom volit KSČM.
EU ať zapomene na trvale udržitelný růst.
24. 12. 2012 | 11:58

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo: " At ČR hned od nového roku převezme švédský model daní včetně sazeb a jednotlivých příjmových pásem, model financování penzijního systému (zastropování odvodů na 1,42 násobku průměru), systém nepřímých zejména majetkových daní - velmi vysoká dan z nemovitosti, spoliúčast pacienta či jejich pracovní právo."
On je totiž ten fór v tom, že Švédsko má mnohem liberálnější ekonomiku, ale zároveň má vysoce sociální stát. A je to opravdu to, co by bylo nejlepší u nás zavést.
Ve skutečnosti totiž stát u nás má stále postsocialistický charakter - velké státní a polostátní monopoly si dělají, co chtějí a stát jako zakladatel je na ně krátký a na druhou stranu rozvoji nového podnikání se hází klacky pod nohy (bodejť, co kdyby se ukázalo, že to jde lépe a radostněji!)
Příkladem je postsocialistický moloch Všeobecné zdravotní pojišťovny, který brání vzniku nových živnostní - tedy nových ambulancí praktických lékařů, ale tím jen konzervuje neprosto neudržitelnou kvalitu jiných, kteří měli to štěstí, že si zřídili ordinace hned po Sametu.
24. 12. 2012 | 12:00

Parabellum napsal(a):

Sláma

To moc nepomůže. Páč v tu ránu se ti OSVČ prostě přesunou do šedé ekonomiky a začnou melouchařit načerno. Co pomůže, je konstatní náhradový poměr pro výpočet penze, pokud chcete dominantní průběžný systém. Protože jen a pouze v případě, že živnostník, pokud bude platit 1500 měsíčně do penzijního systému, dostane důchod 2500 a ne 7000 jej donutí dělat "ofiko". Jinak prostě bude melouchařit. To samý hospody.
Holt českej proletář bude muset sám od sebe uvědoměle přestat slyšet na větu "pane, bez dokladu to budete mít levnější" a také bude muset jaksi po beneluxsku či skandinávsku zvednout telefon, a při prvním pokusu o podobnou dohodu ze strany OSVČ zavolat finační policii.
24. 12. 2012 | 12:01

Parabellum napsal(a):

Sláma

Cituji:
Ve skutečnosti totiž stát u nás má stále postsocialistický charakter - velké státní a polostátní monopoly si dělají, co chtějí a stát jako zakladatel je na ně krátký a na druhou stranu rozvoji nového podnikání se hází klacky pod nohy (bodejť, co kdyby se ukázalo, že to jde lépe a radostněji!)
Konec citace

Co s tím???? Privatizace?

A s tím dalším: Slámo, on největší rozdíl mezi ČR a Švédskem je v tom, že ČR je chudé, a Švédsko je bohaté, a to tu sociálnost Švédska dost zkresluje. Mimochodem, MAJETKOVÉ rozdíly jsou ve Švédsku vyšší, než v USA
24. 12. 2012 | 12:04

Parabellum napsal(a):

cinick

Nikdo, opakuji NIKDO si v ČR nezaplatil přes stát na důchod ANI KORUNU!!!! Penziujní systém v ČR je průběžný, tudíž, co se vybere se okamžitě rozdá na penzích a důchodech - to, co lidé zaplatili státu na sociálním pojištění, z toho se okamžitě platí penze jejich rodičům. - a protože to nestačí, tak se do toho průběžného systému sypou další peníze z rozpočtu.
24. 12. 2012 | 12:09

Sláma napsal(a):

Parrabelum: v tom případě se omlouvám, ale pokud přímo necitujete, je takové tvrzení samozřejmě přičteno vám. Takže byste měl přemýšlet, než něco napíšete.
Jinak máte samozřejmě pravdu. Platy ve srovnatelných profesích jsou ve státní sféře výrazně nižší, než v podnikatelské sféře. A to má dvojí účinek. V profesích, které nacházejí uplatnění v podnikatelské sféře zůstává v nepodnikatelské sféře nejméně schopná část lidí - to ovšem vede k naprosto katastrofálnímu poklesu úrovně státní správy. Příkladem jsou soudkyně, které soudí, například u vrchního soudu (viz osvobozující rozsudek nad Bártou).
Druhá situace je v profesích, kde nelze nalézt odpovídající zaměstnání v podnikatelské sféře - to vede k úniku mozků do zahraničí. Mladí, nadějní a talentovaní specialisté odcházejí pryč a zase je tu stejný efekt - pokles kvality služeb poskytovaných veřejných sektorem. To zase často vede k outsorsingu a k větší zátěži veřejných rozpočtů.
Katastrofální pokles úrovně veřejných služeb ovšem stojí tento stát ročně stovky miliard korun. Například nekvalifikovaní a neschopní daňoví úředníci ani nejsou schopni postihnout daňové úniky - viz poslední nálezy nezdaněného alkoholou v ohromných objemech - jestli se dobře pamatuji, jen při jediném zátahu bylo nelezeno půl milionu litrů nezdaněného alkoholu - a to je jen špička ledovce.
24. 12. 2012 | 12:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

zemědělec. Díky za přání, totéž i vám.
Pořád to dokola tvrdím - šedá je každá teorie, zelený je strom života. Nejvíc o tom vědí venkovští lidé, žijící v souladu s přírodou a řídící se zdravým, selským rozumem.
Nemám tušení, jestli se opravdu zabýváte zemědělstvím, nebo jen s touto třídou sympatizujete. Každopádně nás živí, a kdyby přišlo do tuhého, všichni ti přeborníci v akademických diskusích, by ze zůčastnili zájezdů na venkov, aby směnili své nepotřebné hmotné statky za kus chleba, trochu sádla, másla a pár vajec, o pytlících mouky a brambor nemluvě.
Proto sympatizuji se zahrádkáři, sadaři a včelaři, neboť to jsou moudří lidé a solí této země. Jen si musí hlídat zdravé životní prostředí a starat se o své studny, jednou bude čistá, přírodní voda nejvzácnější tekutinou.
24. 12. 2012 | 12:13

cinick napsal(a):

Pane Parabellum
Co to tady píšete vo čeckým proletářoj, že von je pachatel šedý ekonomiky? Vy nevíte co se všechno protahuje ve firmách přez auta? Přez cesťáky? Co se vodmázne surovin do nákladů, co prací se provede třeba na šéfově plotě kolem haciendy?
24. 12. 2012 | 12:13

Parabellum napsal(a):

Sláma

Zatímco projektanti, konstruktéři, technici, obchodní reprezentanti, programátoři a další tu jsou od toho, aby měli menší platy, než dělníci, že???? Ty podle Vás mezi střední třídu patřit nemají, že.

Můžete mi ukázat, kde ve světě má běžnej pouliční policajt obdobný peníze, jako VŠ technik s praxí na juniorské, a v případě, že se jedná o českou firmu mimo prahu často i na seniorské pozici? O dalších prebendách zaměstnaců veřejného sektoru nani nepíši. Pak vy levouni kvičíte, že ČR je montovna.

Podle Vás by asi technici měli brát minimální mzdu, a aby Vám neutekli, tak byste nejraději zadrátovali hranice, a drželi je tu násilím.
24. 12. 2012 | 12:16

Parabellum napsal(a):

cinick

Nevím o tom, nic. Kdybych věděl, nahlásil bych to. Pokud to víte, a nehlásil jste to, jste spolupachatelem. Takže jaksi nemáte důvod si stěžovat.
24. 12. 2012 | 12:17

Parabellum napsal(a):

šašek z Jihlavy

Většina půdy na venkově patří lidem z měst. Není problém k nájmu připočíst nulu, a dojet si k zemědělci pro platbu v naturáliích s exekutorem.

A další: Zahraniční dotovaní zemědělci milerádi u nás prodají svou produkci:-)))))
24. 12. 2012 | 12:20

Parabellum napsal(a):

Sláma

Sám jste zkopíroval tu inkriminovanou větu, a ta začíná slovem "POKUD" je tedy zřejmé, že toto slovo signalizuje nějakou souvisloust či polemiku.
Problém neschopných zaměstnaců veřejného sektoru je jejich počet. Kvalita je nahrazena kvantitou - platí všeobecně, ne pouze pro úředníky finančáku. A druhák, další problém je korupce.
A další: Pracoval jste někdy v soukromém sektoru? Asi nepopřete, že se tam dělá a little bit trošku jinak.
A další: Neplatí stoprocentně to, co uvádíte - tedy že ve veřejném sektoru jsou platy nižší, než v sektoru soukromém na obdobných pozicích. Mnohdy je to napolak- příklad: Sociální služby poskytované státem a neziskovkami nebo sokromým sektorem, veřejné x soukromé školství, atd.

At chcete nebo ne, tak problém veřejného sektoru nejsou nízké mzdy, ale dementní personální politika, kde platí korytativ, udavativ, sexuál, příbuznativ, jánabráchismus a kamarádšoft.
24. 12. 2012 | 12:28

resl napsal(a):

pane Dolejš, komunisty nikdy ekonomika nezajímala, co potřebovali si vzali zadarmo, lidem předhodili shnilé pomeranče. Podle mě, byste měla celá vaše parta z parlamentu, sedět v vězení, vybraní jedinci na doživotí. V takovém případě, by byly Vánoce pro mně daleko příjemnější. No, jak vidím, radost už mi žádnou letos neuděláte, tak se tam snad všichni dostanete postupně v dalších letech.
24. 12. 2012 | 12:36

Parabellum napsal(a):

šašek z Jihlavy

Živí vás lidé jako já. Vy jako jihlavskej učitelejs dostáváte vejplatu a důchod od státu, kterej to platí z toho, co vybere na daních a pojistném od firem a zaměstnaců - ve Vašem případě třeba BOSCH-DIESEL nebo já.

A Aby ten BOSCH-DIESEL mohl na Alfatexu (Na dolině) dělat ty svý DRV ventily, musel na Pávov přijet na 9 měsíců Parabellum, kterého si BOSCH-DIESEL pronajal, nakonstruovat linku na výrobu DRV, a zase se po 9 měsících vráti domů.

Zemědělec by vás vzal akorát vidlema po hřbetě.
Mimochodem, na Pávově jsem bydlel, a venkovany ražení, jaké popisujete jsem nezaznamenal. Zaznamenal jsem akorát to, že vesnice Pávov je periferie Jihlavy, a kromě těch pár koní v ohradě, který zřejmě dotyčnech chová proto, aby posíraly pávovskej most, k ničemu jinému nejsou, a už vůbec ne pro práci na poli.
24. 12. 2012 | 12:38

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo: "Problém neschopných zaměstnaců veřejného sektoru je jejich počet. Kvalita je nahrazena kvantitou ..."
V tom máte naprosto pravdu. Tento stav byl ovšem nastartován naprosto promyšlenou politikou Klausovy vlády - velkým počtem špatně placených zaměstnanců jednak udřžovat relativně nízkou zaměstnanost, jednak udržovat všeobecně nízké platy (veřejný sektor samozřejmě svými platy ovlivňuje i soukromý sektor). Což je politika, která má krátkodobé efekty, ale dlouhodobě je sebezničující.
Jinak ovšem vaše charakteristika státních zaměstnanců platí jen na politiky ve státních službách a na ně napojenou úzkou vrstvu vyžírků. Většina veřejných zaměstnanců ani nepracuje na pozicích, kde by mohli něco takového uplatňovat. Jak se podle vás projevu vyžírkovství třeba u takových hasičů?
Pokud se týče platů ve srovnatelných profesích, stačí nakouknout na stránky Českého statistického úřadu, aby člověk přišel na to, že jsou ve veřejné sféře výrazně nižší, než v podnikatelském sektoru.
24. 12. 2012 | 12:53

Těm, kteří doufají napsal(a):

Růst a stabilitu nikteraktež dohromady spojit nelze.
Stabilita stabilní. Růst exponenciálně na lid leze.
Růst jen značí strategický ústup směrem vpřed.
Stabilita pro opice bývá zdrojem nudy.
Dynamicky kyne na játru Kalousčí nám vřed.
Z nebe žádná spása není, z silikonu dudy.

PS. Omluva za kostrbatost, musím do krámu pro olej a koňak.
24. 12. 2012 | 12:54

cinick napsal(a):

Parabellumoj, kerej píše:
"Nevím o tom, nic. Kdybych věděl, nahlásil bych to. Pokud to víte, a nehlásil jste to, jste spolupachatelem. Takže jaksi nemáte důvod si stěžovat."
Vy jste tak jednoduchej, nebo si jen tak hrajete. Myslíte že policie v tomto vykutáleném státě bude počítat z kolika tvárnic je tenhle a tenhle barák a kolik cementu na něj spotřebovali? Jastli si majitel náhodou doma neutírá zadek služební rolí toaletního papíru? CHA CHA CHA.
24. 12. 2012 | 12:59

Sláma napsal(a):

Parrabelum napsalo: "Mimochodem, MAJETKOVÉ rozdíly jsou ve Švédsku vyšší, než v USA“
To je samozřejmě naprostá lež. Ovšem lépe, než majetkové rozdíly je lepší měřit rozdíly v příjmech. A ty jsou ve Švédsku nejmenší na světě - pohybují se tam kolem čísla 23 Giniho indexu.
V Česku byl Giniho index dlouhá léta kolem 25, ale "následkem" Topolánkových reforem vyskočil na úroveň 31,0 v roce 2009 (průměr EU byl 30,4) a stále strmě stoupá někam k rozvojovým zemím (spolu s Kalouskovými reformami, opsanými od Bulharska).
Spojené státy měly Giniho index v roce 2007 na úrovni 45, tedy podobně, jako Guaiana, Kamerun nebo Irán. Tedy zcela mimo pásmo rozvintuých zemí.
Nepochybně byl růst příjmové nerovnoměrnosti ve Spojených státech jednou z příčin tamní finanční krize.
24. 12. 2012 | 13:03

Parabellum napsal(a):

Sláma

Slámo, během působení Grosse na MV se počet zaměstnaců veřejné správy zdvojnásobil - sám Gross to připustil u Jílkové v kotli.

Kolik činí procentuelní podíl hasičů na celkové mpočtu zaměstnaců veřejného sektoru? A co se týče těch vyžírků, tak zkusme neobelhávat jedn druhého - stačí zajít na kterýkoli úřad. A třeba policajti nechrápou po nicích na odlehlých parkovištích, a nekasírují pokuty bez bločku do kapsy, že ne? Nebo jsou policisté uzká vrstva vyžírků napojená na politiky? Co hromady úředníků na municipalitách a krajích? Co hromady úředníků ve zdravotnických zařízeních?
Anom já na ty stránky kouknul, a nevyplývá z nich vůbec nic. Vlasně jo. Vezmu srovnatelné pozice - policajt pochůzkář - pracovník bezpečnostní služby - ten policajt má násobek. co dál???? Budete srovnávat zaměstnance veřejného sektoru s podnikateli? Je to takové levicově korektní:-)))))

Pokud jsou ti zaměstnanci veřejného sektoru tak nedocenění, tak jak to, že odtamtud neutíkají, a drží se těch míst jako hovno košile?
24. 12. 2012 | 13:04

Parabellum napsal(a):

Sláma

Bohatý = majetný. To je prostě realita. A majetkové rozdíly jsou ve švédsku u mainstramu polulace pokud odečteme 3 procenta nejbohatších a 3 procenta nejchudších ve švédsku vyšší, než v USA.

Podle Vás je tedy někdo, kdo má dvougenerační domek na předměstí prahy v ceně bratru 7-10 milionů, 25 000 měsíčně neofiko z pronájmu přízemí a důchod 10 000 chudák, zatímco ten, kdo má v Praze pronajatou garsonku za 11 000 měsíčně, a 32 000 Kč hrubého plat = cca 24 000 čistého vysokopříjmový neocon, kterého je potřeba oškubat, že? Svatá prostoto.
24. 12. 2012 | 13:11

Parabellum napsal(a):

cinick

Děkuji za Váš komentář. Jinými slovy, policie, a veřejný sektor dělá svou práci totálně lajdácky všeobecně, ne pouze pár vyžírků napoijených na politiky.

Adresujte to prosím ještě panu Slámovi.
24. 12. 2012 | 13:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

Parabellum
Trochu vás poopravím - Pávov není vesnice (kdysi byla), ale průmyslová zóna, zemědělce musíte hledat o kousek dál.
Kdyby nebylo učitelskejch, patrně byste konstruoval pěstní klíny a v závěru své konstruktérské kariéry byste se možná dopracoval k luku.
Až budete dnes na půlnoční poslouchat Vánoční mši Jana Jakuba Ryby, vzpomeňte si na všechny učitelské, kteří se významně podíleli na vzdělávání a zkulturnění našeho národa.
24. 12. 2012 | 13:29

Parabellum napsal(a):

šašek z Jihlavy

Kdybych se co se týče konstruktérského řemesla spoléhat na učitele, tak bych se nedopracoval ani k tomu luku.

A opravdu si vzpomenu, pane šašku, vzpomenu. Hned poté, co se rozhlédnu, a zjistím, že většina obyvatelstva jsou spíše než Evropané přízraky divokého východu. Tot práce českých pedagogů.

Sláma

100 procentní souhlas. Topolánek snížil živnostníkům paušály, a tím jim nechal více peněz. Ovšem papírově těmto tím pádem klesl příjem, protože se jim papírově zvýšily náklady a většina těchto se dostala mezi nízkopříjmové = dle Vás chudé. Tento nárůst chudoby se projevil zejména prudkým nárůstem dvojek Octavií s mřížkou fkombíku a ftedeíčku. Na papíře živnostníci šíleně zchudli, protože se jim snížily oficiální příjmy. A Sláma si to vezme jako ideoligické kladivo na oponenty.

Co takhle těm živnostníkům s oktáfkama ještě platit sociální dávky, co Slámo????
24. 12. 2012 | 13:38

zemedelec napsal(a):

Pane šašek z Jihlavy.
Též děkuji za přáni.
Typicky už neořu,neseju.Synové podnikají ve výrobě a prodeji masných výrobku.Tak máme dobrý přehled o trhu.Pohybuji se kolem zemědělství celý život,nejen že mu fandím,ale sledujeme co se děje.Rodiče soukromě hospodařili do roku 1973,pak to vzdali.Proto když to sleduji,tak říkám brzy nebude na našem trhu český výrobek.Podle vyprávění vím,že se ten směnný obchod provozoval,za války a po válce.Teď to bude problém,Tenkrát měl sedlák na dvoře všechno,teď se dost specializuje,tak byste musel obejít více soukromníků.S Parabellem bude asi jiný problém,opakuje se jak Marfuša,já,já,já chci být bohatá.
24. 12. 2012 | 13:52

reppop napsal(a):

Přeju všem křesťanům, křesťankám a křestančátám pohodové Vánoce!

A všem pohanům a pohankám (zvláště těm, které jsou k sežrání: pohanka = Fagopyrum esculentum) radostnou oslavu Slunovratu!

(Osobně se řadím do druhé skupiny, vždy mne víc zajímala realita, takže i důvod k mejdanu se snažím hledat tam.)
24. 12. 2012 | 14:00

babočka napsal(a):

Memu dědovi komunisti ukradli koně. Žalem se uchlastal. Ovdovělá babička znala jen dřinu na poli s minimálním nárokem na penzi. Dnes obchody praskají ve švech a za chvíli se bude národ přežírat u štědrovečerní večeře. Estébáci a komouši vylezli z děr a volají po znárodnění ale čeho, když podle nich je vše rozkradeno. A jak donutí své bývalé soudruhy aby se zase dřeli na své papaláše? Příjemné, svobodné, nekomunistické svátky.
24. 12. 2012 | 14:01

cinick napsal(a):

Parabellum
To je broblém i v Německu. Když můj strejc, sudeťák, jel na sraz do Německa, páč tam žije vetšina jeho gymnaziálních spolužáků, tak třídní srazy dělaj v Německu, tak jeden jeho spolužák, kterej vlastní stavební firmu, jim dal u své pumpy natočit benzín co to šlo a ještě jim volal , ať si vezmou kanystrů co můžou a ať se vůbec nežinýrujou, že jejich spolužáci občané BRD to také využívaj. Už vidím jak policie BRD se také namáhá nad tímto přečinem i když ta proti naší aspoň něco dělá. Jak vidíte problém je spíše v tom, že někdo může něco hodit do nákladů a jiný ne. Můj názor, že fér je: na každý obrat daň 2% a žádné DPH a odpočitatelné náklady. Všem stejně. Von na to v EU stejně s klesající úrovní hospodářství někdo příjde.
24. 12. 2012 | 14:02

reppop napsal(a):

Zapomněl jsem na pohančata, což mně obzvlášť mrzí (protože do nich vkládám největší naděje) a dodatečně to napravuji.
24. 12. 2012 | 14:03

možnosti tu sou napsal(a):

cinick
V tomto okamžiku už musí transakční daň být aspoň 3%, abychom otočili směr pohybu.
24. 12. 2012 | 14:17

Elév napsal(a):

Pro nás mladé nám vládnoucí garnitura připravila nejkrásnější léta.
Většina pravicově orientovaných tomu tleská.
Chodím do práce, kterou mě stát zdaní. Poněvadž mám jít do důchodu v 70-ti musíme ti zvednout DPH, jsem slyšel vod Kalouse, aby bylo na důchody. Údajně jsme to prožrali. Proto já i naše 4-členná rodina musí od nového roku plati vyšší DéPéHá. Takže mě zdaní podruhé. Naše 2 děti musí zaplatit za Pinďoury, Promopro a nezdaněné náhrady poslancům a k tomu třešnička - restituce. Tak to má být.
Proto tleskám pravičákům. Mládežníci plaťte a hlavně děti musí platit.
No řekněte, není to paráda, že se můžou naše děti přes DPH podílet na sanaci a nezdaněných poslaneckých výhodách i aktivně platit restituce církvi?
24. 12. 2012 | 14:38

Ať žije antikomunismus ! napsal(a):

Pane komunisto Dolejši !
Kdyby jste se protrhli,tak ČR NIKDY nebude n aekonom.žebříčku na 10 místě ve světe!
Tam byl tento stát v období do r.39.
Po válce jste se nenažraně uchopili vlády a 40 let jste devastovali co se dalo !
Tam kde jsme je hlavně vaše zásluha!Lidé co si lecos pamatují vám to NIKDY nezapomenou !Svoje moudra jděte trousit tam kam se váš vůdce K.G. jezdil školit.
Oni mají komunistů také plné zuby-více než vás tady.
Tak raději mlčte !
24. 12. 2012 | 14:39

zemedelec napsal(a):

Pane šašek z Jihlavy.
Ještě něco přidám k vůli Parabellum 13:38.
Rodiče to dělali a mě to vštěpovali,vždy si pamatuj na doktora,učitele a faráře.
Konstruktéry nebyly tak žádaný,ani se o nich nevědělo.V současné době se nějak otočilo.
24. 12. 2012 | 14:45

Al Jouda napsal(a):

Recept na ekonomický růst a tím pádem i zvýšení naší životní úrovně je jednoduchý jako facka ! Vyrábět a vyvážet ! Aby se toto podařilo realizovat, tak je třeba především aktivizovat naše vědce a vynálezce, protože musíme vyrábět a vyvážet to, co jinde ve světě nemají. Vědce je třeba hmotně zainteresovat a ty, kteří na nic nového nepřijdou, přestat financovat ! Už se začalo s napojením vědy na univerzity, ale to je málo ! S novým rokem začít úplně jinak než je tomu dosud!
24. 12. 2012 | 15:07

SuP napsal(a):

Parabellum -
Hezky jsi to tu vzal do ruky! Argumentace logická a pravdivá, pro což svědčí, že Ti nikdo nedokázal relevantně oponovat, ale co čekat od levičáků srdcem a duší. I pan "šašek von Iglau" v podstatě Té argumenty uznává. U mě tedy jednoznačně "ano", jen bych doplnil (dokošatil) námitky proti původnímu textu. Co se týká Lafferovy křivky, je pravda, že to není žádný nástroj na určení optimální míry zdanění, ale jen ukazatel, ja se výběr daní měnil podle pohybů daňové zátěže. Jen blbec by z toho chtěl odvozovat nějakou užitečnější teorii. Nicméně Dolejš zatajil důležitý fakt, totiž že s Topolánkovým snížením daní (DzP)se skutečně výběr zvýšil. Jenže to se nehodí do krámu. A co se týká zadlužení občanstva? 15 let nakupovali jak diví, protože obstarat si dluh bylo TAK SNADNÉ! Dneska všichni splácejí, mají poměrně dobře sloužící zánovní předměty a levičák žasne, že nekupují, když musí splácet to, co ještě není jejich. 40 let jsme klidně žili v koupelnách po rodičích, obložených (prasácky komunálem) jednou provždy. Dneska se stalo trendem měnit koupelny po 10 letech a nikomu nepúřipadá, že je to ustřelený. A tak by se dalo pokračovat, ale já nebudu, mě je to jedno.
24. 12. 2012 | 15:16

Ajeto napsal(a):

Tak jdu na to.
Totiž dal jsem našemu kaprovi jméno Dolejš .
24. 12. 2012 | 15:19

český maloměšťák napsal(a):

Parabellum
Váš guláš, Vaše lži a polopravdy a Vaše " kauzaistiky" se dají vyvrátit pouze tak, že by to chtělo cca semestr přednášek z ekonomie a cca několik desítek odkazů na statistická data.
Coý jistě uznáte že je mimo rozměry zdejšího prostoru.
Když tak si nechte pofoukat inteligenční bolístku od nějakého mrchožrouta - ten co rád nakukuje do útrob miršinám skrze řitní otvor.
Zkuste třeba supovité ptáky.

Vy si tvoříte závěry a na nich pak prefabrikujete předpoklady a příčiny.
To není nejen že mimo rozměr...to jem i mimo toho, řemu říkáme normální zdravý rozum.

Hezký zbytek dne a pohodu u stolu, mnoho dárků obdržených i darovaných ...a ráno...ráno se řiďte výhradbě doporučením, které jsem celému lidstvu zcela zadarmo a rád ...poskytl pod blogem pana Dr.dr. Buquoye.
Jinka už nevím co bych...
24. 12. 2012 | 15:29

Josef K. napsal(a):

Ideologické řádění normalizačních nevzdělanců ekonomice nesvědčí, hospodářských stratégů v Česko jest nula.Česko trpí naprostým nedostatkem rozvinuté regionální a komunitní mikroekonomiky, která ale nevznikne bez jasně daných a velmi strohých pravidel. To, co drží Západ je právě ekonomika, která se tvoří a jejíž produkt je spotřebováván v určité lokalitě. O chleba až po oblečení a stroje. Typicky promrhaný projekt je energetika - sluneční a větrná energie. To , samozřejmě, souvisí se stavem a vědomím demokracie. Prostě v Česko vítězí vědomí centralkistické sovětské pevnosti ČEZ. Dále Česko trpí absencí velkého hospodářského projektu s jasně definovaným cílem, dopady, který vždy vyžaduje podporu státu, minimálně v efektivní koordinaci.
Bez velmi osvíceného státu to nejde. Je známo, že český podnikatel není schopen vytvořit ani výrobní svaz, sjednocení, protože se požere. Západ je svazů plný, firmy se nežerou. Vzhledem ke značnému zpátečnictví českoobyvatelstva se hospodářské oživení nemůže obejít bez soustředěné politiky vzdělávací. Kde ale brát pedagogy, opinion leadery, když se všechny obory hemží normalizačními mergorodskými a mladí lidé, kteří absolvovali dobré školy venku tu už nejsou?
Interesantní je český podnikatel, typicky postelový král a král betonových dlaždic. Zatajování německé participace na postelích je směšné. Jak Best dobyl trh je známo. Oba soudrzi kapitalisté vynikají poměrně fašiozními návody na řízení ekonomiky a státu. Jejich vystoupení často vypadají směšně.
Ekonomika v Česko je pojednávána na úrovni spekulace s kapitálem, nikoliv tvorby reálné ekonomiky. A přitom by České země měly být v režimu německého poválečeného hospodářství.
Nemyslím si, že to půjde bez "budovatelského" úsilí, jiná věc jsou mentální překážky a dvacetiletá skepse.
Samozřejmě představa, že Klaus, Topolánke, Nečas vybudují tygra Evropy je už zapomenuta, jaký však měla tato prohlášení ohlas.
České země potřebují inspirující program, silné osobnosti, které získají reálnou podporu obyvatel, které nutně přesvědčí o své cestě, navíc ale nesmí uhnout a zlklamat, neboť pak bude jen cesta do pekel. Ovšem takové pohledat.
Ostatně ruská gubernie, což je Česko s obřím vlivem sovětských putinových soudruhů, patrně gubernií zůstane už navždy, pokud nebude anektováno jihem či západem.
24. 12. 2012 | 15:52

SuP napsal(a):

Vykydale -
Z tebe ta levičácká argumentační dostatečnost přímo čiší.
Mimochodem, co si myslím já o tobě, tady všichni vědí. Tak proč bych tě ještě měl urážet? Nepotřebuju bejt mazanej na Štědrý den.
24. 12. 2012 | 15:55

reppop napsal(a):

Pane Dolejš,

právě v televizi zase dávají Pyšnou princeznu, odpornou komunistickou propagandu, kde jsou neustále rafinovaně dehonestováni ÚSPĚŠNÍ a divákům je podsouván údajný důvtip LůZY.
Já to pořád říkám, že česká kotlina je už od dob feudalismu bahnitý komunistický vřed na tváři matičky Země.
Styďte se hlásit se k těmto hanebným tradicím!

Ohněm a mečem je třeba vyříznout ten nádor!
24. 12. 2012 | 15:58

JC napsal(a):

SuP,
Pistole tu místní národní frontu rozstřílela jak starou kredenc.Zůstala jen hromada třísek, které je třeba zamést a vyhodit na smetiště dějin.
Šlapka neschopná argumentace se uchyluje k tradičním invektivám a doporučuje lekci ekonomie./Asi u "ekonoma" Mládka/.
P.S. Všem pěkné prožití Vánoc.
24. 12. 2012 | 16:05

Rumcajs napsal(a):

Komunisti tvořili prorůstová opatření 50 let a jejich výsledkem bylo totální ekonomické i technické zaostání za světem . Komunisti byli tak moc úspěšní, že nakonec museli natáhnout podél hranic ostnatý drát, aby se nám sem náhodou nenahrnul hladový proletariát ze západu.

Vaše rady a Vaše ekonomické nápady realizovalo Řecko. Vysávali soukromý sektor a přepláceli státní zaměstnance. Výsledkem rozhodně nebyla vyšší koupěschopnost ale ekonomika v troskách.

Díky, nemám zájem !
24. 12. 2012 | 16:24

šalom napsal(a):

tedy-chít ohněm a mečem vyříznout na vánoce i pohádku o pyšné princezně. Tedy reppop - právě vy jste živým důkazem že je u nás zoufalců jaksi něurekom.
Přepněte si tedy na kanál s nějakým hollywoodským cajdákem jako vrchol kuktury a neotravujte oisatní, kterým staré pohádky nevadí.
24. 12. 2012 | 16:44

Rumcajs napsal(a):

Dárek pro komunistu Dalimíra :

Přepočet reálných cen z dob, kdy vládli komunisti k roku 2009:

Škoda 105 za půl milionu, ruská televize za 96 tisíc. Máslo za 90, kilo kávy za 1 700 Kč.
Při srovnání cen a tehdejší a současné průměrné mzdy vychází, že dnešní životní úroveň je dvojnásobně vyšší než v dobách socialismu.
24. 12. 2012 | 16:51

Parabellum napsal(a):

český maloměšťák

Jsem rád, že přiznáváte, žew na mé argumenty Vám nestačí vzdělání, a že byste potřeboval sadu přednášek o ekonomii, a svou nedostatečnou schopnost vyhledávat relevantní odkazy - které by mimochodem potvrdily, co jsem napsal.

Takže facit: Kromě urážek ad hominem, a sprostých útoků - označujete jasná a nevyvratitelná fakta za lži nic, a¨le absolutne nic k civilizované polemice nemáte.
24. 12. 2012 | 16:52

Rumcajs napsal(a):

A ještě něco Dalimíre !

To máš, jako když deset zedníku dělá společně a dělí se rovným dílem. Časem, těm šikovnějším přijde lepší dělat každý sám na sebe. S jistou ,velmi malou statistickou chybou se dá předpokládat, že 3 se budou mít mnohem lépe, 4 zhruba stejně a 3 se budou mít hůř.

A ty Dalimíre, ty jsi zkrátka tem horší zedník, co se dožaduje toho, aby ti šikovnější na něj zase makali.

Nestydíš se Dalimíre ?
24. 12. 2012 | 16:59

JC napsal(a):

Rumcajs,
Mám něco lepšího.
http://www.zakomunistu.cz/
24. 12. 2012 | 17:00

šalom napsal(a):

je to tu tak trochu veselé jak karaczynya v zoologický :

http://www.zooszeged.hu/media/image/1-Zoomagazin/1-Hirek/szegedzoo_karacsony_a.jpg

tak štastný a veselý - a neperte se !
24. 12. 2012 | 17:07

fikus napsal(a):

...njn, nikoho nenapadlo při zvonění klíčema že na posun do vysněného kapitalismu (i když se o něm Venda HAvlů nezmiňoval) potřebujem taky kvalitni ekonomy, vědátory se skrupulemi a morálkou, velkopodnikatele a v neposlední řadě štíhlou a efektivní státní správu. Stal se pravý opak..nikdo schopný se neobjevil, ten co byl už dávno umřel. Další Marschalův plán se nekonal, ten byl nasměrován spíš opačně. Jaksi se ukazuje že jsme žili na dluh, neboť pokud bylo co prodávat a rozkrádat tak něco upadlo i plebsu. Ti odkojení stranou s přehledem toho využili a porcovali, a národu se rozplývají sny o klidném stáří po poctivé práci, neb stát přestal garantovat naprosto všechno řka ne že bez práce nejsou koláče, ale bez vlivu, špinavých prachů. Tunelděděk se usmívá přičemž si balí nejen zápisky a další se dychtivě hrne vraty na hrad. Něco je fakt blbě.

A do toho přijdete kázat pane Dolejši a burcovat masy proti zlořádu. Vy už nezastupujete nikoho, stejně jako zkorumpovaný konglomerát ODS+ČSSD. Doby agrárníků, národních socialistů, lidovců ad. s Bati, Zátky, Odkolky (které tak třídně potíráte) v zádech už jsou nenávratně pryč a s nimi i ty ideály že. Války nejen že berou životy, ale i sny a morálku a hýbou často hranicemi. Jedná se o úpadek všeho druhu. KAždopádně pomohly ke zrodu a úspěším takových stran jako je ta vaše. Bez nich by už o vás nikdo nevěděl. Nechápu co zrovna vy chcete napravovat
24. 12. 2012 | 17:09

Parabellum napsal(a):

Rumcajs

Zdravím Rume - nemá cenu to servírovat per partes, tady je srovnání celého spotřebního koše po položkách.

http://www.zakomunistu.cz/

Sup, JC,

Děkuji za poklonu.

Jinak dal bych si na štedrovečerní večeři jednu zablešenou čoklovitou šelmu, to by bylo alespon nějaký argumentační vzrůšo - ne tenhle slaboduchej levounskej zvěřinec.
Bohužel, já blbec jsem jej před více než rokem virtuálně zastřelil, takže už sem asi nepáchne, a já ted nemám koho tahat za fousy a ocas:-))))))

Jinak přejme si do budoucna alespon takové premiéry, jako Kleinpappelbaumfuehrer a Schlechtwetterfuehrer!!!!!
24. 12. 2012 | 17:17

Vlado napsal(a):

Zdravím pana učitele alias Šaska z Jiíhlavy a přeji vánoční pohodu tak, aby přešla do celého příštího roku. I když nebude je třeba si ji namlouvat. Nebo si nepřipoštět, že vedle mne žije na 700 tis, nezaměstnaných. Že já se mám tak jako nikdy, vzlášť když si vzpomenu na poválečná léta a jejich přídělový systém.
Je to třeba ignorovat. Ale divím se Vám (pokud jde o muzicírování) kolego, že máte chuť svými nápady pomáhat komunistům, aby jim stoupůi preference. Oni jim budou stoupat i bez Vás pokud to polistopadoví hochštapleři takto povedou. Vyprodávat již nemají co tak už jen to zadlužování. Důchodci držme se.
24. 12. 2012 | 17:30

Kaktus napsal(a):

fikus
přes 20 let zde vládne pravice a neví si s ničím rady. Dokonce i fikus neví proč zvonil. Takže nechte Dolejše, nechť se ukáže.
Sám chcete změnu, ale nevíte jakou. Napravit se to musí a Dolejš má nakročíno ...
24. 12. 2012 | 18:20

SuP napsal(a):

Parabellum -
Rádo se stalo. Ono je to sice marný, ale je potřeba, aby hoši registrovali, že na slunci jsou i další názory na věc. Levouni se totiž nepoučej ani když do toho šlápnou a donesou si to domů na tepich.
24. 12. 2012 | 18:28

jiridolejs napsal(a):

než přijdou změny (a ty vždy přijdou), aspoň dnes večer se zastavme a popřejme si Štastné vánoce.
Nebo Frohe Weihnachten, Joyeux Noel, Feliz Navidad a nebo i to Bóldog Karácsonyi - jak to kdo cítí a vyjadřuje.
Mějte se.
24. 12. 2012 | 18:37

Parabellum napsal(a):

jiridolejs

Děkujeme za přání pane Dolejší, Vám nápodobně.
24. 12. 2012 | 18:42

Kaktus napsal(a):

Parabellum, SuP, Rumcajz
srovnání je účelové
chybí tam odchody do důchodu, školné,že na vesnici již nejezdí autobus, dokonce se zrušili i vlaky, počty sebevražd, počet exekutorských řízení, zdlužení státu, zadlužení rodin, počet nezaměstnaných a vůbec, nemá cenu pokračovat. Každý si udělá úsudek sám. Proč se zvyšuje DPH, když se máte tak dobře.
24. 12. 2012 | 18:51

Parabellum napsal(a):

Kaktus

Nechybí to je obsaženo ve zrušení dvouleté základní vojenské služby, dále v procentuelním nárůstu lidí s maturitou v populačním ročníku na trojnásobek, v procentuelním nárůstu počtu vysokoškoláků v populačním ročníku na čtyřnásobek, přičemž pomíjím Vaši sprostou lež o školném, které se zatím neplatí, dále je v obsaženo v tom, že průměrný věk dožití se zvýšil o pět let, autobusy přestaly jezdit, protože venkovský proletariát a lumpenproletariát si řekli, že nejsou žádné socky, aby jezdili sockou, a jezdí autama a autobusy vozily vzduch, zadlužení rodin je opět ukázka blahobytu, kdy si rodiny mohou dovolit vyměnit peníze za čas, a holt zůstává smutnou skutečností, že spousta z nich to nezvládne, a nezvládne to, že obchody jsou plné zboží. Ano, správně jste poukázal na to, že oproti zlatým 70. letům klesl počet sebevražd, a zadlužení státu se děje na objednávku zejména občanů levice, kteří požadují po státu široké spektrum sociálních služeb a transferů.

Stát zvyšuje DPH, aby dosáhl příznivější bilance salda veřejných financí. A ještě něco: Normálnímu pracujícímu člověku je úplně jedno, zda stát zdanuje platy nebo spotřebu, protože on to zaplatí vždy. Problém s růstem DPH mají ti, kdož nemají legální příjmy, popřípadě se živí trestnou činností - protože jejich ekonomické aktivity nejsou zdanovány, ale spotřeba ano. Zvašování nepřímých na úkor přímých daní vadí zejména melouchářům, lidem na sociálních dávkách, zlodějům, štětkám, a lidem přiživujícím se v zoně šedé ekonomiky.
24. 12. 2012 | 19:22

Kaktus napsal(a):

Parabellum
dyk to říkám, pro společnost jako takovou je nejlepší, když děti zaplatí v podobě DPH nezdaněné náhrady poslanců. Mladí rodiče s radostí sobě vlastní rádi v podobě DPH odvedou "svou" druhou daň na restituce, tunel Blanka a podobně osvědčené cesty sponzoringu. S potěšením budou očekávat v 70-ti zasloužený odpočinek, který jste jim připravil svou aktivní činností v době svého vládnutí.
24. 12. 2012 | 19:53

Asi ták napsal(a):

Tady se píše něco o veřejných pracích. Není to o prosperitě ale něco ják by to připominalo .
http://cs.wikipedia.org/wiki/Arbeit_macht_frei
24. 12. 2012 | 19:55

Asi ták napsal(a):

Fákt jsem nevěděl, že veřejné prospěšné práce zavaděli jako prvni fašisti .
24. 12. 2012 | 20:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ajeto napsal(a):
Tak jdu na to.
Totiž dal jsem našemu kaprovi jméno Dolejš .
24. 12. 2012 | 15:19
XXXXXXXX
Milý Ajeto, doufám, že už to je, že jste se nepořezal a paní že ty řízky nespálila do hněda až černa, stačí když jsou oranžové, mírně do červena.
Ten váš vstup považuji za zlatý hřeb Štědrého večera, ani P.Ř. by se nezmohl na lepší (ale třeba ještě překvapí).
Pan Jiří Dolejš to jistě vezme s humorem, ani já mu nic zlého nepřeji, ostatně kapry mám rád, ať už jim říkáme jakkoliv. Jsou jak známo chytří a rybník si nevypustí.
Přeji všem veselé vánoce!
24. 12. 2012 | 20:32

ksčm je grand rababou zdejšího karnevalu napsal(a):

V Mnichově bylo dnes 21°C.
Pozitivní změny již začaly.

Na jednom z oblíbených odkazů pana Dolejše se píše:
Banking union: if the ECB remains independent, it will only supervise speculation.

Nevyplývalo to náhodou již z (dubnových?) závěrů k shadow bankingu?

Pro všechny nemocné nenávistí trochu ispirujících slov:
http://www.youtube.com/watch?v=14dOICbwSIs
Alfred byl ten člověk, který v dubnu 1945 natočil slavné záběry z Bergen Belsenu a opatřil je klidným, vyrovnaným komentářem.
24. 12. 2012 | 22:28

pomocník VB napsal(a):

Tak to je nářez.
Po dlóhé době otevřu blog a poslední na mě čumí zkorumpovaný komunista . Dost blbej dárek.
24. 12. 2012 | 23:19

fikus napsal(a):

Kaktus napsal(a):
Sám chcete změnu, ale nevíte jakou. Napravit se to musí a Dolejš má nakročíno ...
xxxxxx
já vím jakou změnu jsem tehdy chtěl, na tom se nic nezměnilo. Vy nevíte co jste chtěl? Tuhle realitu asi ne, pokud nejste naroubován na penězovod.

P. Dolejš - přeji pohodové svátky
24. 12. 2012 | 23:28

Jáchym napsal(a):

Pane Dolejši,
přeji pěkné svátky a pevné nervy.
Budete je potřebovat.

Se zájmem jsem si přečetl i diskuzi, ale musel jsem si přivázat dolní čelist kloboukovou gumou.
Pořád mi padala.
****************************
Před pár dny prý přišel Konec světa, překvapeně se rozhlédl a pravil:
Tady už byl kolega Kalousek.
A spokojeně odešel.
25. 12. 2012 | 00:19

Targus napsal(a):

To Parabellum:

Jen naprostý idiot a nenapravitelný mamlas jezdí vlakem či autobusem, kerý je dražší, než osobní auto.
Dopracovali jsme se ke zdánlivému paradoxu. Kdo využívá dotovanou veřejnou dopravu, platí za cestování mnohem více, než když používá nedotovanou soukromou a individuální dopravu.
Samozřejmě, socky jezdí auty. Když se naskládají čtyři do jedné obstarožní feldy, zmáčknou náklady na cestovné na třetinu oproti vlaku a autobusu.

Lžete a křivíte, jak jen to jde.
25. 12. 2012 | 00:20

Targus napsal(a):

Parabellum napsalo:

Nechybí to je obsaženo ve zrušení dvouleté základní vojenské služby, dále v procentuelním nárůstu lidí s maturitou v populačním ročníku na trojnásobek, v procentuelním nárůstu počtu vysokoškoláků v populačním ročníku na čtyřnásobek, přičemž pomíjím Vaši sprostou lež o školném, které se zatím neplatí

1/ proč bych měl jako občan platit za zrušení vojenské základní služby? Vy jste se definitivně zbláznil? Profesionální armáda se zaváděla jak levnější a efektivnější varianta obrany státu. Aktuální stav obranyschopnosti ponechám stranou, je na jinou debatu.
2/ procentuální nárůst maturantů a lidí flákajících se po jistou dobu na VŠ je národní katastrofou, nikoli požehnáním, za které bych měl solit. Produkuje totiž zástupy neschopných netáhel, nic více a nic méně. Vzdělanostní úroveň padá dolů volným pádem.
3/ školné se samozřejmě platí, akorát se tak nejmenuje. Mám studující potomky, takže mám na rozdíl od vás docela přehled, co stojí SŠ a VŠ. Student platí za naprosto každou ptákovinu, kterou po škole potřebuje. Skvělým příkladem je zpoplatněný papírový VŠ index a zápisy známek do něj. Humus první třídy.
25. 12. 2012 | 00:35

Miuvek napsal(a):

Ludiku Volšový ,když hovoří profesionálové zůstaň pod stolem a šoupej nohama!
25. 12. 2012 | 00:54

kormoran napsal(a):

Soudruhu Dolejs , poprve . Ve svem nadpisu uvadite absolutni nesmysl- slogan , podobne jako vam blizky soudruh Paroubek pouzival urcitou dobu neco podobneho - Jistotu a prosperitu.

Nic takoveho soudruhu stabilne neexistuje.

V dusledku brano , Vy soudruhu , jestlize jste schopni neco vyrobit a prodat ( o cemz pochybuji) ucinite tak a v dusledku na ukor jinych soudruhu avsak z jineho sektoru - statu- se kterym vytvorite urcity smluvni pakt , avsak a paklize se stane urcity problem, onen rust a stabilitu( ve spojeni nesmysl) se snazite nahradit z jinych stavajicich zdroju-prerozdelovani a nadelovani - (on by ten vymysleny Stachanovec dostal hovno , pokud by nedrzel rudou basu , ze ano? ) nikoliv vsak z nasporenych rezerv!!!!
No ,to by vas soudruzi- (obycejni lide hnali)!!!)))
----------------------------------------------------
Pan sasek z Jihlavy zde uvedl , jako hreb pana(i) -" A je to "

Dovolim si oponovat , protoze po precteni prispevku vyhrava dle mne soudruzka , ktera napsala cosi o "prejicich" komunistech.

O prejicich komunistech vypravi prave jejich historie !

O komunistech , kteri dokazali drzet v lagrech (pouze za jiny nazor) nespocet obyvatel a o to hur lidi sveho naroda, sousedy - zejmena po valce a krmit je srackami , svatek - nesvatek!
V tomto sentimentalnim case mi dovolte , abych i ja prispel komunistum svou bodrou zovialnosti a pranim!

Soudruzi, soudruzky , preji Vam na pristi Stedry den , aby se vam kazde sousto bramboroveho salatu v ustech obratilo v silaz a aby kosti z kapra vam bolestne vyharpunovaly zazivaci ustroji , vcetne vasi stale zarudle- zapalene kloaky!

Dekovat mi nemusite!

P.S. Bolsevik Dolejs vystrcil naslineny prst ze sve stranicke bunky v sondazi , co si muze vlastne dovolit .

Jezisek - to je jedna z jedne tradic , ktere se komunisti bali tuto zakazat - jakozto masivniho odporu!
25. 12. 2012 | 02:33

Admirál napsal(a):

Parabellum - s tím vyzdvižením počtu vysokoskoláků, středoškoláků jste šlápnul do hovna.

Kdyby se podařilo ho dosáhnout za udržení úrovně výuky a urovně absolventů tak by to byl nebetyčný úspěch. Ale v našem případě je to nebetyčná katastrofa, s jejímiž následky se denně potýkají podniky a celé hospodářetví a je jasné, že se tento stav bude muset řešit.

To, že jste schopen to vydávat za úspěch nesvědčí zrovna o Vašich analytických schopnostech.

Měl by jste si dát závazek do Nového roku, že si studiem tyto schonosti zlepšíte nebo že se vyserete na komentování procesů, které nedokážete posoudit v souvislostech.
25. 12. 2012 | 08:20

kater murr napsal(a):

Targusi
Irituje mě, že jako poměrně inteligentní člověk dokážete prohrabávat kolomaz z dvojčinných mechanismů a guano nečistých ptáků (říká Bible) proto, abyste v nich nacházel jakási náhodná spojení, na která odpovídáte, jako by to byly argumenty.

Jim je přece odjakživa jedno, co melou. Pokud jsou to vůbec schopni rozeznat.
25. 12. 2012 | 10:24

modrý edvard napsal(a):

Targus.
Mám dvě děti na VŠ a neplatí nic /nebo tak málo, že se o tom nikdy nezmínily/.
25. 12. 2012 | 10:47

Jáchym napsal(a):

Admirále,
nepodceňujte Parabellum.Není tak hloupý, aby věřil všemu, co tvrdí.
Pravda je přece to poslední, na čem mu záleží.

Na druhé straně se obávám, že se natolik položil do své role, že snad už polovině svých argumentů věří.

Jeho texty jsou neutuchajícím zdrojem zábavy a poučení.
Nesmírně zajímavá koláž faktů, zasazených do nepatřičného kontextu, pervertované argumentace, sofistiky i některých docela trefných postřehů.
Proti takovému Yosifovi K mu chybí určitá dávka cynismu, nahrazovaná větší porcí agresivity.

Ale jako propaganda pro čtenáře Blesku myslím, že jeho texty plní úlohu, kterou jim určil.

Bylo by to docela dobré čtení pro budoucí malé zelené mužíky, kteří se budou probírat popelem naší civilizace a hledat, kde udělali pradávní levicoví soudruzi,
ale hlavně jejich nedočkaví nástupci
( dnešní snaživí pravicoví fýrerci a géblsíci ) sebevražednou chybu.

Preventivně hasit doutnající požár v popelníku bombardováním domu napalmem je řešení přinejmenším škrholovské.
Jenže vysvětlujte to nedočkavým projektantům velkoplošných krematorií s bouchačkou Parabellum na prdeli.
25. 12. 2012 | 10:48

Azazelo napsal(a):

babočko
Zdědil jste genetickou výbavu po dědečkovi.
Teď ještě kde vzít toho koně.
Netrapte se, příbuzní si ho vymysleli, aby vám vysvětlili dědečkovu aquafobii.
Rum-cajs taky saje své myšlénky přímo z láhve s Drakem.
Není se za co stydět.
Až vám od nového roku v centru Kalousek vypne internet, můžete malovat kosočtverce na veřejné budovy.
25. 12. 2012 | 10:48

Parabellum napsal(a):

Takže se podíváme, co se nám tu urodilo.

Targus

Vy tvrdíte, že vlak či autobus je dražší, než auto - podívejme, podívejme. Takže si to zkusíme spolu vypočítat jo???? Jak jsem psal, posledních 9+ měsíců jsem jezdil co týden do Jihlavy. V pondělí tam, v pátek zpět. Takže jsem věděl minimálně týden dopředu, kdy a kam pojedu. A protože mám za tisícovku na tři roky IN 25 kartu, tak jsem si vždy týden dopředu koupil Sporotiket za 140 Jč tam, a za 140 Kč zpět. To je dohromady za 280 Kč. Z mého bydliště do Jihlavy je to nejkratší cestou podle mapy.cz 184 km. Tedy 368 km. Je tedy zřejmé, že jeden kilometr je za 0,77 Kč, a já Vám garantuju, že i kdybychom jeli tři, tedy za 2,30 /kilometr, tak to je furt levněji, než auto. Tam se jen obtížně budete dostávat na systémovou cenu pod 4,50 koruny. Nezapomente započíst odpis auta, odpis opotřebitelných dílů, pojištění, povinné ručení, výměny provozních kapalin, parkokvání, atd.
V případě časových jízdenek při denním dojíždění je ta úspora ještě výraznější, stejně jako při cestování 4 osob, kde lze zakoupit skupinovou jízdenku.

Naučte se počítat.

A ted, ať puknete závistí a vzteky, jak jsem již výše napsal, tak ta cesta tam a zpět stála 280 Kč. Od zaměstnavatele jsem ale na to dostal 1950 Kč. Je na to interní předpis, který proplácí kilometry bez ohledu na to, čím se jede.
25. 12. 2012 | 11:04

MacCavity napsal(a):

Kopíruji. Posílám finančáku. A't se na vaše vnitřní předpisy podívá.
25. 12. 2012 | 11:08

Parabellum napsal(a):

Targus

1) Jako občan přeci neplatíte za zrušení dvouleté vojenské služby, jako občan máte naopak díky tomu nižší daně, a možnost o dva roky déle vydělávat. Nejste vy náhodou soudruh učitel? Ve finále téhle části komentáře totiž vedete polemiku sám se sebou.

2) Ooooo nikoliv, nehledte na to optikou svého soušácko-pančeláckého hlediska. Co školství produkuje, je záležitostí učitelů, a Vaše paušální aplikace kolektivní viny snad ani nepatří na civilizovanou diskusi.

3) Školné se samozřejmě na veřejných VŠ NEPLATÍ, tady SPROSTĚ LŽETE. Víceníklady spojené s VŠ studiem byly i před rokem 1989 - to Vám potvrdí každý, kdo v té době studoval.
25. 12. 2012 | 11:11

JC napsal(a):

Jáchym,
Hmm, tak Blesk...zato vaše "myšlenky" připomínají výcuc z časopisu Mladý komsomolec.
Argument žádný, jen hromada propagandistické vaty.
25. 12. 2012 | 11:20

Parabellum napsal(a):

Admirál

Zkuste prosím akceptovat elementární paradigma jakosti, a sice to, že KVALITU A JAKOST URČUJE VŽDY ZÁKAZNÍK.

Jaké školy, a jaké počty studentů a jaké oborové spektrum s jakou kvalitou výuky, tak to je politikum, a školy musely vyjít vstříc studentům. Pokud je poptávka pouze po papíru, a jsou další požadavky, tam nesmí být moc matyky, a musí to být udělatelné 50 procenty populačního ročníku, je jakost VŠ taková, jaká je.

Je to na dlouhou diskusi, nicméně, vy sprostě a levounsky uhýbáte stranou, protože grund toho, o čem se psalo byly peníze. a 340 000 je více než 3x více, než 110 000. A to bylo to, na co jste měl reagovat. Ta čísla znamenají pčty VŠ studentů dnes a v roce 1989.
Jáchym

Dobře, tak jste se tu vyzvrátil, a nyní začněte rozbíjet tu mou argumentaci. Jinými slovy, přestante s útoky ad hominem, a začněte vést konstruktivní polemiku.
25. 12. 2012 | 11:21

JC napsal(a):

MacCavity napsal(a):

"Kopíruji. Posílám finančáku. A't se na vaše vnitřní předpisy podívá."
To vypadá jako další transformace samurajského synka....ale třeba se pletu.
25. 12. 2012 | 11:30

Parabellum napsal(a):

Targus, Admirál

Je zajímavý, jak Vy dva intoši se stavíte na zadní, a nejste shcopní z textu vyextraovat myšlenku v kontextu.

Kaktus totiž cosi psal o pozdějším odchodu do důchodu, a já mu na to kontroval, že to je důsledkem pozdějšího nástupu mainstramu absolventů do produktivního života.

Takže Targusi a Admirále šup, počitadélko do pacinek, a začněte přesouvat vlaštovičky, at víte, v kolika letech nastupuje do produktivního života učeň, a v kolika vysokoškolák. Tedy když už tvrdíte, že jsem si naběhl, a máte potřebu psát hámotiny.

Zkuste akceptovat jeden primitivní fakt, že 24 je o 6 více, než 18, nebo dokonce 17. Malé děti to vědí, ale admirál s Targusem ne.

Targusovi navíc vzkazuju, že pokud je zastáncem toho, že je lepší být na vojně, než třeba na prázdninách, tak at vezme do ruky klacek, a své duševně méně vyvinuté potomky zabali do igelitu, a ve 30 stupnovém vedru je nechá na dvoře běhat dokolečka. Pro něj samotného je to zřejmě koníček:-)))))
25. 12. 2012 | 11:32

Parabellum napsal(a):

JC

To klidně udělejte závistivá kreatůro:-)))))
25. 12. 2012 | 11:33

Parabellum napsal(a):

Pardon, omlouvám se JC, bylo to adresováno

MacCavity
25. 12. 2012 | 11:35

JC napsal(a):

Parabellum.
Mě to došlo.:-))
25. 12. 2012 | 11:47

SuP napsal(a):

MacCavity -
Jojo, práskači nevymřou ani atomovým výbuchem ....
Přemění se na gama záření a škodí dál.
25. 12. 2012 | 11:58

Emissary napsal(a):

Parabellum

Marně přemýšlím, zda se jedná o nick původně jiný, nebo přejmenovaný. Zas tak často tady nediskutuji. Myslím, že není třeba obšírně vysvětlovat, takový dalimír by předal ihned moc do rukou komunistů a všechno znárodnil. Pak by už nebylo co vysvětlovat.

Jsem pro, popsal jste poměrně přesně ekonomické děje, což není v souladu s myšlením levičáků, pak jejich reakce jsou zoufalé, ale oni to tak nevidí. Jde o to, že žádný socialista není schopen takového myšlení, které by mohlo ohrozit jeho vysněný pohled na svět, který ve jménu socialistické ideologie považuje za jediný správný.
25. 12. 2012 | 11:59

MacCavity napsal(a):

Kreaturo se stále ještě píše s krátkým u.
Dělám jen, co by udělal každý spořádaný Francouz, Němecec, Dán, Švéd...
Těch 1600 za jednu otočku kasírujete z mé kapsy daňového poplatníka.
Vaše firma se chová jako zloděj a vy taky.
25. 12. 2012 | 12:00

MacCavity napsal(a):

PS. Abych se nepřenáhlil. Nejdřív to pošlu do Stuttgartu k vyjádření. Jistě mají nějaký firemní etický kodex.
25. 12. 2012 | 12:13

Sladký napsal(a):

Parabellum- je jediný zdejší skutečně inteligentní pravičák.Jemu bych byl ochoten slušně zaplatit, odvádí velmi kvalitní práci. Většinu ostatních zdejších pravičáků bych okamžitě vyhodil, protože pravici prokazují medvědí službu a jsou ponejvíc k smíchu.Jediné, k čemu jsou použitelní je provokování oponentů a rozbíjení diskuse.Brát jejich příspěvky jako podnět k diskusi nemá sebemenší smysl.
Parabellum je silný a důstojný protivník. Ani on se nedokáže vyhnout primitivním výpadům a myšlenkovým úletům, ale to není podstatné. V jeho případě je snaha (či alespon pokus) o věcnou diskusi na místě.
25. 12. 2012 | 12:15

Admirál napsal(a):

Parabellum - "KVALITU A JAKOST URČUJE VŽDY ZÁKAZNÍK".

No právě, zázazník si nyní chrochtá (vím o čem mluvím). Apropo - zákazník v tomto případě není studující, ale v 90%zaměstnavatel. A všichni zaměstnavatelé jásají. Absolventi plní čekárny na úřadech práce, no prostě ideální stav.

Zkuste se někdy rozhlédnout kolem sebe. Tedy kromě studia. Platí, co jsem Vám doporučil.
25. 12. 2012 | 12:16

Sladký napsal(a):

Parabellum- je jediný zdejší skutečně inteligentní pravičák.Jemu bych byl ochoten slušně zaplatit, odvádí velmi kvalitní práci. Většinu ostatních zdejších pravičáků bych okamžitě vyhodil, protože pravici prokazují medvědí službu a jsou ponejvíc k smíchu.Jediné, k čemu jsou použitelní je provokování oponentů a rozbíjení diskuse.Brát jejich příspěvky jako podnět k diskusi nemá sebemenší smysl.
Parabellum je silný a důstojný protivník. Ani on se nedokáže vyhnout primitivním výpadům a myšlenkovým úletům, ale to není podstatné. V jeho případě je snaha (či alespon pokus) o věcnou diskusi na místě.
25. 12. 2012 | 12:16

sladký napsal(a):

Kurna odborníci v Aktualně, udělejte něco s tou podělanou recaptchou.
25. 12. 2012 | 12:17

Parabellum napsal(a):

MacCavity

Neplatíte vůbec nic, můj zaměstnavatel je soukromá firma - takže jak???? Navopak, já ze svých daní platím lemply, jako jste vy, popřípadě poenzi Vašim rodičům.
25. 12. 2012 | 12:20

Sladký napsal(a):

Parabellum "já ze svých daní platím lemply,jako jste vy". Máte to zapotřebí? Argumenty ad hominem, navíc STUPIDNÍ, protože o člověku, kterého nazýváte lemplem vůbec nic nevíte? Chcete se zalíbit a imponovat primitivům, s nimiž jedete na jedné lodi?
25. 12. 2012 | 12:24

Parabellum napsal(a):

Emissary

Někdy používám nick Sauerkirschmann.....
MacCavity

Jak to, že se chováme jako zloději? Zkuste si projít legislativu, a najděte si, jak je to s cestovními náhradami. Dokonce Vám napíšu, že ty moje náhrady jsou někde ve středu toho, co dostávají zaměstnaci veřejného sektoru při služebních cestách - někteří státní zaměstnaci dostávají více. Napovím Vám, že jde o zákon 429/2011 Sb.

A ted se mi račte omluvi.
25. 12. 2012 | 12:25

Parabellum napsal(a):

Sladký

To víte, že je to potřeba pane Sladký.

Admitál

Vzhledem k tomu, že se nám danová zátěž přenesla na zaměstnace, a obyvatelstvo obecně a vzhledem k tomu, že zákazník je ten, kdo platí, pak zákazníkem jsou rodiče žáka. Žádná firma, která daní v danovém ráji nebo má danové úlevy, nebo si optimalizuje daně samozřejmě žádný zákazník není. Jo jooo čepel holt má dvě ostří, a tak to má být.
25. 12. 2012 | 12:29

SuP napsal(a):

Štědrovečerní večeře -
Kapr, bramborový salát, Dolejš.
I mezi komunisty jsou zřejmě jedinci, kteří netuší, že nosné teze této ideologie nelze uskutečnit jinak než násilným odebráním výsledků práce jedněch a jejich předáním k rozfofrování druhým.
Problém je, že pan Dolejš tohle tuší, což ho řadí do stejného vrahounského pytle s Grebeníčkem a Filipem.
25. 12. 2012 | 12:31

Parabellum napsal(a):

MacCavity

Proč do Stuttgartu? Zákazník - v tomto případě BOSCH akorát jednou za měsíc proplatil fakturu, a tím to pro něj skončilo. On totiž za mne platil hodinově. Hodina x sazba - částka na faktuře.
25. 12. 2012 | 12:32

Sladký napsal(a):

"Násilné odebrání výsledků práce jedněch...." Jestliže někdo prohlašuje, že zbohatl z tvrdé a náročné práce zeptej se ho, čí práce to byla."
A proč by následně mělo dojít k "rozfofrování" ? Nejsopu miliardy na kontech jedinců totálně umrtvené peníze, jichž se pak samozřejmě v oběhu nedostává?
25. 12. 2012 | 12:35

Jáchym napsal(a):

JC napsal(a):
Jáchym,
Hmm, tak Blesk...zato vaše "myšlenky" připomínají výcuc z časopisu Mladý komsomolec...jen hromada propagandistické vaty.
**********************************************p
Dík za názor - ale kde jste u mne objevil propagandu?
A co podle Vašeho názoru propaguji ?
Jediné, co jsem zde snad maloučko propagoval - je četba Parabellum!

(Pokud máte doma časopis Komsomolec,nebo víte,kde by se dal půjčit, uvítám.
O techniku propagandy se zajímám, ať pochází z kterékoli továrny, dílničky či intelektuální špeluňky.
Miluji jehovisty, Urbana, Duku, Goebbelse, posthumanistického válečnického Havla posledního období, Berlusconiho, Staigerwalda, dokonce mám i pár Stalinových spisů - a pro zasmání články Vasila Bilaka.)

Rád bych propagoval samostatné kritické myšlení, ale nevím, jak zrovna tady začít.

I mne samotného myšlení občas bolí.
Vyšel jsem ze cviku, poslední dvě desetiletí jsem se i já živil technickým myšlením, často dokonce (ó hrůzo! :-) rukama.
Ale dělám co mohu. :-)
25. 12. 2012 | 12:38

JC napsal(a):

Jáchym,

"ale hlavně jejich nedočkaví nástupci
( dnešní snaživí pravicoví fýrerci a géblsíci ) sebevražednou chybu."

"Jenže vysvětlujte to nedočkavým projektantům velkoplošných krematorií s bouchačkou Parabellum na prdeli."
25. 12. 2012 | 12:47

Parabellum napsal(a):

Sladký

Musím se pochlubit, že dokonce Zbyněk Fiala, pokud jej znáte, mne považoval ne za jednotlivce, ale za PR agenturu pan Jiří Doleš byl myslím u toho také bylo to na serveru pana Paroubka - mimochodem, znám ještě jednoho mnohem většího pistolníka, než jsem já. Ten obvykle vlétl na levicovou diskusi, a srovnal to všechno, a nikdo se nezmohl vůbec na nic.

Ani Vlk na něj nestačil, a píše o něm s ohromným respektem - zeptejte se Vlka na nick Fagan. Já a Vlk Faganovu identitu pochopitelně známe. Vlk i Fagan psali autorsky na Britské listy, Fagan pod svým občanským jménem.
25. 12. 2012 | 12:47

D. napsal(a):

Historicky první přátelské mezistátní utkání ve stolním tenisu mezi pražským Slovanem Bohnice a KLDR, která byla reprezentována diplomaty z ambasády, na čele s velvyslancem Ri Kwang-ilem, skončilo sice vítězstvím domácích, ale nerodilo se rozhodně lehce. Hosté prokázali nejen tradiční asijskou bojovnost a techniku, ale také to, že se vedle úspěšného zvládání svých diplomatických povinností, umí poprat o čestný sportovní výsledek.
http://www.halonoviny.cz/
25. 12. 2012 | 12:48

Sladký napsal(a):

Jáchyme, hod JC do stroje.:o))) A ted vážně, pane.Samozřejmě žádná komsomolská propaganda, ale vysoce nadstandardí příspěvky-jak po stránce obsahové, tak formální, navíc podbarvené specifickým, jemným humorem.
Nemusím s Vámi vždy a se vším souhlasit,ale vše, co píšete čtu pozorně a se zájmem. JC je typická zdejší pravicová figurka,pěšáček. Na samostatné,kritické úvahy nemá kapacitu, tak zde jen do nekonečna opakuje stokrát přežvýkaná klišé.
25. 12. 2012 | 12:53

Emissary napsal(a):

Sladký

Řekněte, prosím

Kdo se Vám zde jeví jako primitiv, docela jsem zvědavý, i když tuším, koho máte na mysli. Soudím, že sebe do té množiny různorodých primitivů nepočítáte. Je načase se zamyslet, zda neděláte chybu. :)
25. 12. 2012 | 12:53

zemedelec napsal(a):

Mac Cavity.
Parabellum v tomhle případě by měl objasnit smlouvu ze zaměstnavatelem.Jak víme v některých smlouvách mezi dvěma subjekty lze napsat cokoliv.Podsouvá něco na co nedosáhne 90% zaměstnanců.Jistě v kolektivních smlouvách může být napsáno příplatek na dopravu,ale kolik firem,nebo podnikatelů to dělá.Znám dva podnikatelé,jeden dokonce poskytuje autobus,příplatek na stravu pro své zaměstnance,ale druhý nic.Kolikrát když se řidič vrátil z cest pozdě a neměl spoj,nebo svoje auto,tak mohl jít pod most se vyspat.Tohle co popisuje odborně tomu říkají teorie,ale praxe je jiná.
25. 12. 2012 | 12:56

Petr. napsal(a):

"Jak spojit růst a stabilitu?"
Vyhnat Vás všechny dojednoho. Zleva i zprava. Včetně všech Vašich lokajů, konkubín, tzv. sekretářek a sekretářů, Nadúředníků, podúředníků, poradců a pod.
A začít s čistým stolem.
To ale v Česku nejde. Tak budem dál padat ústy hlouběji a hlouběji do křišťálového bahna.
Jen vy Nadlidi, až to bude úplně v čudu skončíte někde na Floridě s křišťálově vydělanými miliardami. Půjde je přenést i třeba v taškách. Bezhotovostní platební styk je přece nařízen jen pro blebst. Třeba křišťálový Standa nosí desítky poctivě vydělaných mililónků na koupi fabrik pěkně hotově. A nic se neděje.
Stejně jako když jste byli všichni proti nehoráznému zvýšení Vašich příjmů (i když poslanec Benda to nazval marginálií, což ocenili hlavně důchodci pro něž je 6.300 pakatel), tak samozřejmě komouši a socialisti nehlasovali. Grebeníček zavelel a všichni Vy co jste byli jakoby proti, jste šli do parlamentní nálevny, aby jste o těch "mizerných" 6.300 Kč náhodou nepřišli.
Možná, že si pane poslanče ještě ze školy pamatujete jednu rovnici:
18=20-2
Stále platí!
25. 12. 2012 | 12:58

Emissary napsal(a):

Parabellum

Myslel jsem si to, styl je podobný. Ale lepší je se zeptat.

Ještě musím dočíst do konce blog Jiřího Dolejše, abych zjistil, zda se mu dá něco vytknout. :)

P.S. Divím se, že někdo mohl vlka umravnit relevantními názory a argumenty. Co vím, vlk uznává jen ty svoje mnohdy stupidní. :)
25. 12. 2012 | 13:01

Parabellum napsal(a):

zemedelec

Ježíšíkriste, někde mám nasmlouvané místo výkonu práce se zaměstnavatelem - a pokud to nevíte, tak existuje institut "přenechání zaměstnace", čili zákazník mého zaměstnavatele si mne PRONAJME, a pak mi samozřejmě náleží cestovní náhrady. Přečtěte si zákoník práce.

A milý zemědělče, víte kdo předenším na to dosáhne? Ti, jimž se říká "agenturní zaměstnanci". Třeba to jsou ostraváci se zaměstnavatelem v Ostravě, ale pronajme si je na půl roku Škoda AAS, pak na půl roku třeba Hyundai Nošovice, na další třičtvrtě rok BOSCH v Jihlavě, atd.

Může na to dosáhnout každý, kdo je ochoten cestovat za prací.
25. 12. 2012 | 13:03

Parabellum napsal(a):

Emissary

Vlka se především přímému střetu s Faganem vyhýbal.

Ale jestli chcete vidět, jak vypadám já x Vlk, tady máte odkaz na diskusi.

Je to už staršího data

http://www.outsidermedia.cz/Duchodci-1.aspx
25. 12. 2012 | 13:09

Sladký napsal(a):

Potrefená husa kejhá, aneb kdo se cítí, ten se vtípí. A pochopitelně-způsobem, vlastním lidem s mentální úrovní cca 12 let. Samozřejmě do té skupiny patříte, třebaže své příspěvky dokážete bohatě vyfintit slovním salátem a rádoby hlubokými úvahami. V tom se velice podobáte opilci-ten též žvatlá banality a má poct, že vyjadřuje hluboké a převratné pravdy. Vy se jednou mentálně zadusíte, člověče. Soustavně ukusujete sousta, která absolutně nemůžete spolknout.
Mimochodem, já mluvil o mentálně jednodušších jedincích z PRAVICOVÉHO SPEKTRA. Tam sám sebe samozřejmě zařadit nemohu, milý hochu.
25. 12. 2012 | 13:09

reppop napsal(a):

K vysokoškolskému studiu (a k vědeckému výzkumu s tím spojenému):

1. Klientem vysoké školy je nejen student, ale i celá česká společnost, v menší míře dnes i evropská společnost. Všechny tyto subjekty z něj mohou mít užitek, samozřejmě v různých situacích v různém poměru.

2. Proto je logické aby všechny tyto subjekty VŠ studium nějak financovaly.

3. Za minulého režimu 90% hradila časká společnost (učitele, budovy, vybavení, příspěvek na bydlení, dopravu a stravování studentů, atd.), tj. přestože tu byla tzv. "diktatura proletariátu", proletáři docela slušně přispívali na inteligenci, řekl bych, že v tomto směru to byla osvícená diktatura.

4. Po roce 89 se finanční zátěž na VŠ studium postupně začala přesouvat z české společnosti na studenty (tj. domácnosti) a EU. Dramaticky se snížily dotace státu nejen na bydlení, dopravu a stravování studentů, ale i na pomůcky, exkurze, atd. Učitele (+ vědecké pracovníky), a vybavení vysokých škol začala z velké části (ca 1/3) hradit EU.

5. Tedy česká společnost přesunula ca 2/3 financování vysokoškolského studia na domácnosti a EU. V této situaci další přesun z klienta "česká společnost" na klienta "student" je již nežádoucí protože jde proti zájmům společnosti jako celku: vzniklá asymetrie ve financování od uvedených 3 klientů by zatížila klienta "student" dramaticky víc než zbývající 2 klienty a tím zpětně i celou společnost (nedostupnost VŠ studia pro nemajetné, další podvázání poptávky kvůli vzrůstu chudoby a/nebo zadlužení domácností).

6. Rozumnou cestou je ponechání současného poměru financování, ale omezení počtu vysokých škol a počtu produkovaných absolventů. Množství vysokoškoláků je podstatně vyšší než v budoucnu společnost bude potřebovat a jejich úroveň je v průměru podstatně nižší než společnost bude potřebovat. Vysokoškolská vzdělanost se v průměru stal inflační v podobném smyslu jako se mohou stát inflačními peníze.

7. Pokud se nepřistoupí k ad 6., povede to k obřímu nárustu nezaměstnanosti mladé VŠ vzdělané generace, což opět povede k zatížení společnosti jako celku (sociální podpora, chudoba a z toho pramenící podvázání poptávky), možná i socální bouře (mladí jsou obvykle radikální a po zmařených velkých očekáváních se jejich zklamání může transformovat v hněv proti celé společnosti).

8. Populistické je trvrzení, že právo studovat jakoukoliv VŠ má každý, že je nedemokratické omezovat počet vysokoškoláků. Jestli je něco skutečně žití společnosti nad poměry, tak je to inflace vysokoškoláků. Znám studijní VŠ obor, kde je asi 5-násobný převis zájemců než se přijímá studentů, měl jsem možnost v jedné takové přijímací komisi sedět: pouze 10% uchazčů mělo dostatečné předpoklady ke studiu daného oboru. Tlak tzv. "demokrratů" na to aby byli přijati všichni a všichni obor studovali, je skutečné žití společnosti nad poměry a degradace VŠ studia.
25. 12. 2012 | 13:13

Parabellum napsal(a):

pan Dolejš

Mne na Vás vadí něco úplně jiného, než Včem zdejším.

Připomenu Vám co. Na serveru, který provozoval jistý bývalý předseda ČSSD došlo k naprosto šílenému střetu Vlka, a někoho, kdo kandidoval do zastupitelstva Prahy 4 za KSČM - jméno Vladimír Tupáček. Přiznám se, že nikdy před tím, ale ani nikdy po tom, jsem neviděl vlka tak rozjetýho, a nutno dodat, byl jsem na jeho straně. Tupáček tam tenkrát prohlašoval, že Horáková dostala, co zasloužila - mimo jiné. Pak jste se do diskuse zapojil Vy a pan Paroubek. ANI JEDEN z VÁS si nebyl s to Tupáčka srovnat!!!!!! Naopak, pan Paroubek nastoupil na Vlka!!!! Neříkejte mi, že jste nevěděl, že Tupáček v té době kandidival do zastupitelstva Prahy 4 za KSČM!!!!!! Kdybyste se tenkrát Tupáčkovi postavi, a srovnaj si jej do latě, tak bych Vám i věřil. Takhle ne.
25. 12. 2012 | 13:18

Parabellum napsal(a):

reppop

Žertujete

Tak proletáři přispívali na inteligenci jo!!!!! Jak jste na tolhe přišel? A jakpak se to přispívání projevovalo? Tím, že VŠ projektantka, která měla 25 let praxe, se teprve tím, že se stala vedoucí týmu, tak se dostala na plat, který měla uklízečka vagonů?

Zkoušel jste někdy porovnat skutečné platy VŠ a dělnické třídy za komunistů? KAŽDÝ ale opravdu KAŽDÝ VŠ, který vykonával svou profesi před rokem 1989 to té "dělnické třídě" mnohonásobně vrátil, a ještě ze své žebrácké mzdy dotoval dělnickou rozežranost, a co hůř, ještě navíc musel poslouchat poznámky na sou adresu. V té době vznikl termín "inkoust", "doktůrek", "kantůrek", "inženýrek"
Naoipak, kdo na co nyní doplácí, tak duševně pracující, kteřéí odvádějí mnohem více na daních, z těchto financují studia duševně méně obdařené části studentstva, kteří jsou povětšinou potomky dělnické třídy, a kteří na ta studia prokazatelně duševně nemají, a z kterých jsou potom posléze skutečně ti smluvní partneři úřadu práce.
25. 12. 2012 | 13:25

MacCavity napsal(a):

Ve zmiňovaném zákoně nestojí nic o tom, že byste mohl kasírovat náhradu za jiný dopravní prostředek, než jste skutečně použil.
Pokud jste poslanec nebo spadáte do určité (úzké) kategorie státních zaměstnanců, neplkejte o ventilech.

Pokud vás zaměstnává agentura, jsou náhrady buď zahrnuty v hodinové sazbě nebo je vykazujete jako každý jiný občan s otvorem mezi půlkami.
To, co jste svrchu popsal je podvod.

Jelikož se náhrady v plné výši zahrnují do nákladů, platíte buď vy, nebo agentura nebo BOSCH nižší daně než byste měli, zatímco my, poctivě každý kilometr účtující občané, řídící se navíc nesmyslnými průměry cen benzínu vyávanými MF doplácíme za vás.

Stuttgart je samozřejmě jen začátek niti (zajímavé bude pověsit jejich odpověď a vaše tvrzení na diskuzní fóra německých novin, které rády srovnávají produktivitu a efektivitu vybírání daní u nás a u nich), ale zjistit kam těch 1600 mizí nebude těžké.
25. 12. 2012 | 13:29

Parabellum napsal(a):

reppop

Není důležité, jestli studenti v budoucnu najdou práci v oboru nebo ne, či kolik jich bude potřeba.

Problém totiž je, že společnost pro ně stejně nemá uplatnění, takže místo většiny studentů by tu bylo dalších 200 000 nezaměstnaých - víte jako by to dopadlo???

Nwebejt toho, že ti lidé dnes studují, už by tu byly plné ulice pochodující mládeže v hnědých košilích, rajtkách, s čerenými prapory s bílými kruhy uprostřed, a s jakousi škaredou černou značkou uprosřed toho kruhu.

Takže co le lepší: Studenti studující zbytečnosti, nebo ulice plné nácků????
25. 12. 2012 | 13:33

reppop napsal(a):

To Parabellum

Mělo byste se uklidnit, jsou svátky. Inflačně nadužíváte vykřičníky (a taky to rozčilení škodí Vašemu zdraví).
Hlavně ale přidáním množství vykřičníků se Vaše polopravdy pravdami nestanou, berte to jako dobrou radu od kamaráda :-)

Samozřejmě všichni kdo pracují (ať už rukama nebo hlavou) přispívají k bohatství společnosti. Projektant jako traktorista. (I když podle Vás za komančů traktorista víc protože podle Vás vydělával mnohem víc a tudíž měl i mnohem vyšší daň). Jde ale o to, že studium na traktoristu je levnější než na projektanta. Takže pokud všichni (projektant i traktorista) přispějí daněmi na vzdělání dalších projektantů a traktoristů, je zde určitý přesun od traktoristů k projektantům. Ale já samozřejmě netvrdím, že je to špatně, naopak, společnosti jako celku se to vyplatí. A tohle správně chápali i komunisti, i když v mnoha jiných věcech byli mimo.
25. 12. 2012 | 13:34

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Není důležité, jestli studenti v budoucnu najdou práci v oboru nebo ne, či kolik jich bude potřeba.

Problém totiž je, že společnost pro ně stejně nemá uplatnění, takže místo většiny studentů by tu bylo dalších 200 000 nezaměstnaých - víte jako by to dopadlo???
xxxxxxxxx
A když společnost nemá pro lidi uplatnění (což je logické, protože za posledních 50 let obrovsky díky technologiím vzrostla produktivita práce - třeba v zemědělství je třeba je ca 10% oproti minulosti), nebylo by teda rozumnější zkrátit pracovní týden při zachování úrovně odměňování zaměstnanců a snížení úrovně zisků zaměstnavatelů?
Podle mne to je důležité, protože bez toho narůstají obří nerovnováhy: bohatí versus chudí, zaměstnaní versus nezaměstnaní, atd. A nerovnováhy vždy nakonec každý systém (i společnost) zničí.
25. 12. 2012 | 13:41

Parabellum napsal(a):

reppop

LŽETE! Traktorista byl člen JZD, a tudíž žádnou dan ze mzdy neplatil! Na koho to tu zkoušíte?
25. 12. 2012 | 13:41

reppop napsal(a):

oprava: třeba v zemědělství je třeba je ca 10% pracovníků oproti minulosti
25. 12. 2012 | 13:43

Parabellum napsal(a):

reppop

Člověče, co to tady plkáte??? Za bolševiků neexistoval trh práce, a tak bolševici ukradli většinu toho, co měli vyplatit kvalifikovaným zaměstnancům, a rozházeli to mezi většinou línou nevzdělanou a agresivní lůzu! Proto si také dělnická třída bolševiky tak hájila.

Ani dnes nejsou ty mzdové disproporce odstraněny, zejména díky odborům, a tak holt technici nejsou, a vy levičáci pak pištíte, že ČR je montovnou.
25. 12. 2012 | 13:45

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

LŽETE! Traktorista byl člen JZD, a tudíž žádnou dan ze mzdy neplatil! Na koho to tu zkoušíte?
xxxxxxxx
Bacha ať si nevyvikláte klapku s vykřičníkem :-)

Já znal traktoristu v cukrovaru, traktoristu u ČSAD, traktoristu u silničářů, traktoristu obecního, traktoristu v železárnách.

Takže Váš výkřik LŹETE! je opět propagandistická POLOPRAVDA, jako téměř všechno co tu píšete. Je mi to líto, rád bych tu debatoval s někým kdo použivá skutečné argumenty.
Nechcete to aspoň na chvilku zkusit? Třeba by to pak i ostatní začalo bavit číst a Vaše memy by se konečně začaly více šířit.

Však to znáte, že nesmrtlenost každého se dá zajistit jeho 2 orgány: ¨první je mezi nohama, tzv. genomet, druhý je mezi rukama, tzv. memomet.
Nevím jak dobře ovládáte ten první, ale ten druhý má podle mne v průměru u Homo sapiens na víc než jak tu předvádíte.
25. 12. 2012 | 13:51

Parabellum napsal(a):

reppop

Tak ono se to zkrácení pracovního týdne zhusta děje, to je jedna věc, a druhá a podstatnější - za ten zkrácený pracovní týden je méně peněz. Jak asi chcete docílit toho, aby se za méně práce vyplácelo více peněz? Ti pracovníci více práce neodvedou, tu odvedou ty stroje a ty někomu patří. Ti pracovníci, co u nich dělají je ani nekupovali, ani nevymysleli. Tak proč by proboha měli z toho shrabovat bezpracně nějaký výnos?

Tím, že Vám někde naroste produktivita tím, že se zvýší kapitálová vybavenost (bagr a sud nafty místo lopaty) tím ubudou pracovní místa, a vzrostou kapitálové výnosy = mění se poměr vyplacených mez a kapitálových výnosů.

Jinými slovy, pokud si chce proletariát a lumpenproletariát zachovat živnotní úroven, tak holt zřejmě cesta není přes třídní boj, ale přes kapitálovou participaci na výnosech - na západě od našich hranic tahle vzniklo to, čemu říkáme střední třída.
25. 12. 2012 | 13:52

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Člověče, co to tady plkáte???
xxxxx
Vidím, že jste přece jen docela rozumný a necháte si poradit. A nebo už Vám klapka s vykřičníky vylítla z klávesnice?
25. 12. 2012 | 13:54

Jáchym napsal(a):

Sladký 12:53
Díky, za pochvalu,dobře se to čte !
Myslím, že náš vzájemný respekt je symetrický - taky Vás velmi rád čtu, (i když ne se vším souhlasím.)
Kdybychom se sebou všichni vždy vzájemně stoprocentně souhlasili, nemuseli bychom se číst!
Na to, abychom se příjemně podrbali na zádech, stačí si koupit drbátko a nemusíme diskutovat. :-)

JC je svým způsobem milý, prostý chlapec.
Když mi bylo šestnáct, byl jsem taky taky blbej.

Ale je o třídu lepší než třeba Hoven(orodička)..
To je kříženec senometu s kanonýrem Jabůrkem:

Přiletěla koule prudce,
utrhla mu obě rudce -
a on pořád stál,
a furt jen ládoval...

Zlatej Parabellum!
25. 12. 2012 | 13:57

kocour Mour napsal(a):

Sladký
Sváteční sentimentalita vám zamlžila oči. Příspěvky toho pána nemají jinou úroveň, než příspěvky neo, které standardně skáču.
Jsem konzervativec a všechny tyhle stereotypy znám nazpaměť.
Docela dlouho jsem to používal taky.
Než jsem pochopil, k čemu tím sklouzávám a komu tím sloužím.
25. 12. 2012 | 13:59

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Tak ono se to zkrácení pracovního týdne zhusta děje, to je jedna věc, a druhá a podstatnější - za ten zkrácený pracovní týden je méně peněz. Jak asi chcete docílit toho, aby se za méně práce vyplácelo více peněz?
xxxxxxxx
Zvýšenou produktivitou práce, což se právě děje díky moderním technologiím.

Na začátku minulého století oráč za den zoral dvacetinu plochy než dnes za půl dne. Je to dnes podle Vás méně práce nebo více práce než tehdy? Má tedy dnes dostat za půl dne od společnosti relativně (třeba ve vztahu k mediánu příjmu ve společnosti) víc nebo míň než tehdy?
25. 12. 2012 | 14:00

dalimír napsal(a):

Lidé opravdu nedokáží být k sobě milejší ani na ty vánoce ! Kdyby se socialismus rozvíjel tou správnou cestou jak bylo původně plánováno a předpokládáno tak by zde na zemi byla již jiná sorta lidí,slušněji vychována z odpovědnějším přístupem k životu a vůbec ke svému okolí ! Socialisticky vychovaný člověk neplodí taková parabelumia jak v česku vyskytují ! Člověk vychováván v mafiánském kapitalismu nemůže být nikdy dobrý ! Je to sobec a neváží si hodnot společně vytvořené práce ! Navíc školní řád tohoto systému produkuje žáky z absolutní nezodpovědností vůdči společnosti ! Viz- protestující jihočeské studenty ! Vždyt oni vůbec nevědí co činí a to je právě ten produkt novodobého bezohledného velkokapitálu ! Proto vyzívám levicové strany ke sjednocení a nástupu k převzetí moci v české republice ! Na EU se neohlížet, ten spolek bruselských byrogratů nemá budoucnost ! Š tastné a veselé Dl
25. 12. 2012 | 14:00

Emissary napsal(a):

Parabellum

Díky, času moc není, tak jsem to jen proletěl.

Koukám , že se tam odstěhoval nejen vlk, ale i ctihodný Béda. :)

Říkal jsem, že budu číst blog Jiřího Dolejše, abych mu něco vytkl. Je to klasika, píše jako ostatní blogeři a tomu podstatnému se vyhnul jako všichni ostatní.

Růst je krásná a mnohdy potřebná věc. Jde jen o to, že není snadné jej zajistit a i při velkém úsilí to trvá mnoho let, což jste svým způsobem konstatoval i Vy.

Ovšem velmi obtížné je zajistit růst dnes, kdy šíleným tempem rostou mandatorní a kvazimandatorní výdaje a ne investice toho moc nezbude a navíc ty jsou ještě v jakémsi režimu korupce.

Nebo-li, mohla by nějaká firma u nás dokázat to, co dokázala ve Finsku Nokia? Nevidím žádný důvod, proč by nemohla. Tak kde je ten pes zakopaný?

Řeknu ještě toto Jsou příjmy státního rozpočtu a výdaje. Výdaje za posledních několik (3-4) let převyšují příjmy v průměru o cca 160 miliard. Kdyby se tyto peníze smysluplně daly na investice, nic moc bych nenamítal. Jenomže ony se sprostě prožraly, což je vidět i na THFK.
No, budování ještě velkorysejšího sociálního systému něco stojí, ale pro místní socialisty je i to málo. :)

Sladký

Do sebe zahleděný narcis si do své milované duše mluvit nedá, byť by byl úmysl sebelepší. :)
25. 12. 2012 | 14:00

Křemílek napsal(a):

Parabelumiluminátum ! Více moudrosti v Novém roce !Přeje Křemílek
25. 12. 2012 | 14:05

český maloměšťák napsal(a):

The light sight of the moon :

http://www.forbes.com/sites/christopherskroupa/2012/03/05/reindustrialize-the-u-s-yes-and-heres-how/2/

http://www.fee.org/the_freeman/detail/reindustrialization-the-capital-question/#axzz2G4IsVciB

The dark side později /jdu na pragulku pa bulvare/.
25. 12. 2012 | 14:07

zemedelec napsal(a):

Pane Parabellum.
Raději si to ověřte jak to bylo z daněmi v JZD.
Odpověděl Vám MacCavity,já přidám jenom tolik.Asi jsem zaspal nějakou změnu,ale pokud jsem použil os. auto,musel jsem vyplnit dosti přesně formulář,auto muselo mít havarijní pojištění.Tady mě něco nehraje,Vy použijete vlak a náhrady máte za auto,to opravdu nevím,jestli je to tak napsané v zákoníku práce.
25. 12. 2012 | 14:09

Targus napsal(a):

To modrý edvard:

Tak to vidíte. To je asi přístupem k financím. U nás všichni v pátek večer udělají stojku, vysypou drobné z kapes a chybějící obnos doloží účtenkami.
Vše se pak zapíše do sešitku. Anebo do kompu.
Dělala to tak moje babička, dělala to tak babička mojí ženy. Učili je to ve škole. Pochopitelně v rakouskouherské, posléze prvorepublikové.

Má to obrovskou výhodu. Na konci měsíce se blbě nedivíte, že nemáte peníze.
Má to obrovskou nevýhodu. V pátek večer zjistíte, jak šílenou částku jste nesmyslně doslova vyházel z kapes...
Přeji vám hezké vánoce.
25. 12. 2012 | 14:13

Jáchym napsal(a):

Repopp:

Mistře, vítejte !
Jdu si uvařit kafe a budu si chvíli jen číst.
Když mluví chytřejší, nebudu se ztrapňovat.
Poznám, kdy jsem béčko.
25. 12. 2012 | 14:14

Sladký napsal(a):

Emissary " do sebe zahladěný narcis si do své duše mluvit nedá, byť byl úmysl sebelepší." Skvělé. A teď si přčtěte něco o psychickém fenoménu, zvaném projekce.
25. 12. 2012 | 14:16

Parabellum napsal(a):

Emissary

Ano, tukl jste hřebíčkem na hlavičku. JENOMŽE! JAK má taková firma vzniknout? Ta firma musí mít nějaký sofistikovaný výrobní program, a nějakou pevnou pozici na trhu - toho prvního lze docílit jen velkými vstupními investicemi a know-how, a to druhé musíte postupně získávat. A začít musíte na nízké ceně?

TAKŽE: JAK v prostředí českých firem, kde je dodnes tradice upřednostnovat dělnickou třídu nad technhiky chcete zajistit technickou a technologickou převahu, a nízké výrobní náklady pro průnik na trh? V Číně, a obecně v JV Asii tohle pochopili, a poměr mezd dělníků a techniků je tam někde úplně jinde. Další, co strašlivě zatěžuje náklady jsou různé hrůzné vynálezy v podobě ISO, a podobných blbin. No, a navíc české firmy jsou zasazeny do kontextu českého postsocialistického státu, což tu situaci dále komplikuje. Řekl bych, že je to v podstatě nemožné, a tristní situace českých firem na globálním trhu to potvrzuje.

Všiměte swi, kolik vzniklo v JV Asii nových značek, které si postupně budují jméno a pozici na trhu posledních 20 let - a nejde jen o Čínu, ale zejména Koreu, Taiwan, či Singapur.

zemedelec

Náhrady za mám paušální - za kilometr je to jedna z možností. Samozřejmě, že vyplnuju cesták - začátek - konec cesty, kilometry, časy, atd. tady záleží, jaké jsou vnitřní směrnice, ale v souladu s legislativou jde v zássadě obojí.
25. 12. 2012 | 14:25

žádný velký vzor napsal(a):

Emissary
Myslíte vstoupit do tragické aliance s MS, nechat si od nich nasadit do kožichu CEO Elopa, propustit Finy a přesunout produkci do Číny?
Moodys je degradovali na junk.
Jejich vlastní akcionáři je žalují.
Takových ještě bude.
Korejci je vzali velkým obloukem a nechávají je definitivně v prachu.
25. 12. 2012 | 14:26

Targus napsal(a):

To Parabellum:

Jste schopen naprosto geniálně vypočítat, kolik lopat v ČR dojíždí do práce 184 kilometrů?

Mám obavu, že takových ťulpasů není mnoho.
Neumím si představit, že bych strávil denně šest hodin ve vlaku.
25. 12. 2012 | 14:27

Targus napsal(a):

reppop 25.12. 13:13

Docela trefné, přesně vystihující problém.

Ovšem pistolka nepochopí, konáte zcela marnou práci. Je to hlupák trávící život v jedoucím (snad) vlaku. Jestli ovšem nebydlí na nádru v odstaveném vagóně a nesurfuje na volné wifině...
25. 12. 2012 | 14:31

Parabellum napsal(a):

dalimír

Dal bych Vám dárek pod stromeček, ale jste moc daleko. Konstrukce je z mé hlavy, takže Vám to poppíšu.

V zásadě má podobu výtahové kabiny s otevřeným stropem, kterou lze otevřít pouze z venčí. Dovnitř se srukama spoutanýma za zády umístí klient, jako třeba Vy. Nad Vámi je svislé přímočeré vedení s lineárním pohonem libovolné konstrukce, přičemž ten pohon je aktivován tím, že se na podlahu výtahu nebude působit síla od záteže klienta- podobně, jako ve výtahu. Na jezdci toho lineárního vedení je umístěna konzola s provázkem, na kterém je upevněna slanina.
A nyní, jak ta věc pracuje. Vy pochopitelně šílený vzteky budete vyskakovat, a snažit se do té slaniny zakousnout, a lineární pohon, který se aktivuje vždy, když opistíte podlahu, Vám s tou slaninou odjede před nosem.

No, a Vy jednat tím získáte kondici, a jednak se unavíte natolik, že mne přestanete napadat ad hominem, a budete se chovat slušně.
25. 12. 2012 | 14:36

Targus napsal(a):

To parabellum:

Náhrady za mám paušální - za kilometr je to jedna z možností. Samozřejmě, že vyplnuju cesták - začátek - konec cesty, kilometry, časy, atd. tady záleží, jaké jsou vnitřní směrnice, ale v souladu s legislativou jde v zássadě obojí.
Podle kterého zákona?

Cesťáky se podle vnitřních směrnic samozřejmě nevyplňují, musejí splňovat požadavky dané patřičným zákonem nebo prováděcí vyhláškou. Vše pak kontroluje finanční úřad. Mimo jiné je nutno předložit TP. Pokud vykazujete jízdy autem a jezdíte vlakem, jste prachobyčejný zloděj, nic více.

K plácání o traktoristech. Traktoristé ve státních statcích platili daně a odvody jako každý jiný.
Zkuste občas nelhat.

LŽETE, LŽETE, LŽETE.
25. 12. 2012 | 14:44

Parabellum napsal(a):

Targus

No, to je právě ta finta. Pochopitelně, nemohu dojíždět každý den 184 kilometrů, takže nad 100 kilometrů mám nárok na budget ve výši 600 Kč/den pro zajištění ubytování. Na to pochopitelně musí být účtenka. A proplacení cesty do místa výkonu práce uvedeného ve smlouvě 1x za týden.
Jo, a zapomněl jsem na diety, ty jsou snad jasné.

A jak říkám Targusi, v tomhle režimu fungují tisíce, možná desítky tisíc agenturních zaměstnaců. Takže až někdy zase nějakej intoš napíše, že chudák agenturní zaměstnanec z ostravska pracující někde ve Škodovce na lince má pouze 20 000 hrubého, tak vězte, že kdyby jej ta Škoda vzala do kmenového stavu a dala mu 30 000 hrubého, tak přes tu agenturu má ve skutečnosti čistého více. Protože v tom druhém případě cesty za rodinou, a ubytování by hradil ze svého čistého příjmu, a v tom prvním jde o nezdaněné náhrady, a pochopitelně má navíc ještě diety.

Dokonce jsem chtěl na tohle téma napsat na čtenářův blog článek o tom, jak to vlastně s těmi agenturními zaměstnaci je.
25. 12. 2012 | 14:45

Parabellum napsal(a):

Targus

Nepovídejte:-)))) Tak si ten zákon přečtěte pořádně. Samozřejmě, že ten formulář na cesták musí splnovat určitou formu danou zákonem, a zákon také umožnuje paušální cestovní náhrady za kilometr. A samozřejmě, že se to archivuje, a předkládá finančáku - což samozřejmě nedělám já, ale pověřený pracovník zaměstnavatele, nebo spíše - firma pověřená vedením účetnictví.
25. 12. 2012 | 14:49

Parabellum napsal(a):

Targus

Nevykazuju ani auto, ani benzín, ani jízdenky hlupáku, a lháři. Vykazuju pouze kilometry, které mám navíc určené vždy dodatkem ke smlouvě, a dodatek ke smlouvě rovněž stanoví, kolik těch náhrad v dané případě dostanu. Prostě mám stanovený paušál za kilometr, který není vypočítán ani z hromadné dopravy, ani z auta.

Mimochodem, vy jste tvrdil, že vlak či autobus je 3x dražší, než auto takže nechápu proč mne peskujete, když vlastně používám dražsí variantu?

Zkuste být v těch svých zvratcích konsistentní.
25. 12. 2012 | 14:55

Parabellum napsal(a):

Pardon,

Nikoli náhrady, ale proplacené cestovní výdaje, a výdaje na ubytování.
25. 12. 2012 | 14:57

Jáchym napsal(a):

Targus:
"Ovšem pistolka nepochopí, konáte zcela marnou práci. Je to hlupák...(...)!

Proboha, PROČ hlupák ??
Strašně mě rozčilují např. lidé, kteří se domnívají že Adolf byl hlupák.

Pokud by např Parabellum při své vizi počítal s vybitím POUHÝCH zhruba dvou miliard obyvatel této planety -
(a především pokorným a ukázněným úhynem minimálně tří až čtyř miliónů obyvatel české kotlinky během následujících deseti let) PAK bych s Vámi snad souhlasil.

Ale tak skromný při své inteligenci zjevně být nemůže. :-(
25. 12. 2012 | 14:59

Emissary napsal(a):

Parabellum

No, Nokia má už svůj zenit za sebou, roli ve finské ekonomice ovšem splnila. V ostatním až tolik nesouhlasím. Ty podmínky zejména v zdanění tam byly podobné, Finové nezažili postsocialistický vývoj. Ale i tak si myslím, že by se to mohlo podařit.

Nevím, proč se dohadujete s Targusem a repoppem o banalitách. Jim nečiní žádný problém říct Vám třikrát po sobě „LŽETE“, přičemž obsah tohoto slova ani neznají.

Myslím si, že s cestami za komunizmu to bylo tak. Šlo použít osobní automobil, vlak i autobus, přičemž na osobní automobil muselo být víc hlav. :). Vyúčtovali se skutečné náklady a stravné dle předpisu. Ani dnes tomu není jinak. Samozřejmě dnes je lepší použít osobní automobil, je to rychlejší. Když podnikatel použije z nějakého zoufalého důvodu třeba vlak a účtuje osobní automobil, kdo mu to dokáže, pokud to dělá pořád? Přece Finanční úřad, bude chtít vidět lístky za benzin. Diskutovat o tom je směšně a nepodstatné.
25. 12. 2012 | 14:59

kocour počtář parablůmě napsal(a):

Horní limit paušálu je 5000, takže těžko kasírujete 4x1950 v měsíci. He?
25. 12. 2012 | 15:02

reppop napsal(a):

Jáchym napsal(a):
Repopp:

Mistře, vítejte !
Jdu si uvařit kafe a budu si chvíli jen číst.
Když mluví chytřejší, nebudu se ztrapňovat.
Poznám, kdy jsem béčko.
xxxxxxxx
Tak Vy jste tady se mnou opravdu vydrbal.
Fakt nevím co na to odpovědět aby to nevypadalo blbě, jsem v koncích...

:-))

PS: Už tady přispívá embéčko, tak to byste mohli být do série: embéčko a béčko.
A já bych chtěl být céčko (kyselina askorbová), teda pokud mně vezmete do party.
Ještě pak najít vůdce party: ábécéčko. I klubovní periodikum už nám vychází.

PSPS: Odkud znáte M. Zemana osobně? Tedy jestli to není tajné. Omlouvám se za bulvární dotaz.
25. 12. 2012 | 15:16

Parabellum napsal(a):

Emissary

Mohu se zeptat na profesi? Vy si jako myslíte, že stačí jako sestavit managoromont, ti udělají marketýrung a buzinec je na světě?

Že jako stačí zamumlat Tefeloooon, a výrobní program je na světě???? Když jsem myslel podmínky, tak jsem mněl na mysli například techniuckou erudici populace. Lopatáci najmutí na pracáku, nažehlení panáci, kteří jsou schopní akorát předvádět manažerskou rétoriku, a pracovnice marketingu, jejichž jedinou schopností je nosit kostámek a desky, a udělat letáček na sirup a motto použitelné tak na prodej dámských vložek Vám technicky vyspělý, konkureneschopný výrobní program nevytvoří. A dokonce, možná k Vašemu úžasu, jej nevytvoří ani mladí zapálení klučinové s technickým vzděláním, které ta firma "z tradice" platí bude stejně nebo jen o chlup líp než lopatáky z nádvorní party.

A k tomu dalšímu: Pominu-li to, že lístků za benzím můžete splašit, kolik je libo. A další, většina podnikatelů jsou OSVČ, a z těch oipět většina nejeden na náklady, ale na procenta - takže opět vedle.
kocour počtář

Naučte se počítat, a podívejte se do toho zákona pořádně. Já nemám paušál na měsíc, ale paušál na kilometr, a ten není 5000 ale zhruba tisíckrát menší.
25. 12. 2012 | 15:16

parablůmě napsal(a):

PS. Paušál je výhradně na auto. FÚ vám to vysvětlí podrobně.
25. 12. 2012 | 15:18

Parabellum napsal(a):

Targus se nás tady snaží přesvědčit, že pokud jede zaměstnanec do ciziny, a dostane 45 euro diet na den, tak je povinen těch 45 euro prožrat po hospodách, a nemůže si nakoupit v suzpermarketu, popřípadě si vézt jídlo s sebou:-))))))

Blahoslaveni chudí duchem.
25. 12. 2012 | 15:22

Parabellum napsal(a):

parablůmě

Já nic vysvětlovat finančáku nemusím, já jsem zaměstnec s dodatkem ke smlouvě. Vysvětlování je na mém zaměstnavateli, popřípadě subjektu, kterého můj zaměstnavatel tímto pověřil.

Takže nejlepší bude, když zfackujete vzteky manželku a zkopete děti, stejně jako Targus a pár dalších.
25. 12. 2012 | 15:24

Parabellum napsal(a):

Targus

Státní podniky před rokem 1987 neexistovaly. Takže u nich traktoristi nemohli jezdit - na rozdíl od JZD.
25. 12. 2012 | 15:28

reppop napsal(a):

Emissary napsal(a):

Nevím, proč se dohadujete s Targusem a repoppem o banalitách. Jim nečiní žádný problém říct Vám třikrát po sobě „LŽETE“, přičemž obsah tohoto slova ani neznají.
xxxxxxx
Vidím, že Vy používáte velmi PŘESNĚ POLOPRAVDY (to je roztomilé):
Targus skutečně 1x napsal 3x za sebou Parabellu "LŽETE", reppop ale ani jednou. Takže máte skutečně přesně z poloviny pravdu.
25. 12. 2012 | 15:31

Emissary napsal(a):

Parabellum

Můžete. Všechno možné z toho, co se dnes požaduje, ale málo špičkového, chtěl jsem jen říct, že plýtváte talentem zbytečně a Vaši oponenti to umí využít ne z hlediska argumentace. ale daří se jim přesměrovat diskusi či urážet Vás

Ta Nokia byla jen příklad. Samozřejmě v těch letech, kdy Nokia nastupovala, byly u nás IT technologie v plenkách i odpovídající kvalifikace lidských zdrojů. Pozice ve strojírenství byla o poznání lepší.

OSVČ mohou používat paušál, pak není o čem diskutovat, daňové přiznání je jednoduché. Já jsem paušál nikdy nepoužíval z důvodů poměrně vysokých nákladů. To FÚ tenkrát chtěl, abych oddělil soukromé a osobní tel. hovory, stejně jako i služební a osobní jízdy. Chtěl ještě mnoho dalších věcí. Nevím, proč se rozčilujete, já myslel, že si tady přátelsky povídáme. :)
25. 12. 2012 | 15:36

Targus napsal(a):

To parabellum:

Pistolko, zvracíte pouze vy. Dokonce už ztrácíte nervy. Vy totiž žádný paušál nedostáváte. Dostáváte částku podle vyhlášky, nic více a nic méně. Ta se stanoví podle aktuální ceny benzínu stanovené vyhláškou a podle spotřeby paliva dle TP, k ní se připočte kilometrová cena za amortizaci vozidla. A pokud jezdíte vlakem a vykazujete auto, jednoduše kradete, nic víc a nic méně.
Jste prostě zloděj, smiřte se s tím.

Btw. stále čekám na ten výpočet levného KAŽDODENNÍHO cestování do práce hromadnou dopravou na normální vzdálenost, to je dejme tomu do 50 km, většinou tak na 15 - 20 km. Dejme tomu s jedním přestupem, ať to máme mastnější.

Ad zaměstnávání přes agenturu.
Škodovce nikdo nemůže zabránit, aby neproplácela zaměstnanci z Ostravy jízdné a ubytování, vše je jen o dohodě a správném sepsání smlouvy.
Kdyby se Škodovce nevypláceli agenturní zaměstnanci, jednoduše by je nezaměstnávala. Ale "agenti" jsou prostě levnější, lépe řečeno více stříháni.
Hyundai je používá také. Rozdíl v platech od pěti litrů nahoru. Rozdíl kasuje Hyundai s agenturou, v jakém poměru, neodvažuji se odhadovat. Ale jak jsem poznal vychcanost Korejců, řekl bych, že agentura už je dávno jejich dcera.
Ergo kladívko vaše žvásty o "výhodnosti" práce přes agenturu pro zaměstnance jsou z říše pohádek ovčí babičky.

Btw. agenti v Boleslavi bydlí v původně škodováckých ubytovnách.
25. 12. 2012 | 15:38

Korektor napsal(a):

Parabellum napsal(a):
cinick

Nevím o tom, nic. Kdybych věděl, nahlásil bych to. Pokud to víte, a nehlásil jste to, jste spolupachatelem. Takže jaksi nemáte důvod si stěžovat.
------------------------------------------------------------------------------------
MacCavity napsal(a):
Kopíruji. Posílám finančáku. A't se na vaše vnitřní předpisy podívá.
----------------------------------------------------------------------------------
SuP napsal(a):
MacCavity -
Jojo, práskači nevymřou ani atomovým výbuchem ....
Přemění se na gama záření a škodí dál.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srandy není nikdy dost :)
25. 12. 2012 | 15:40

Korektor napsal(a):

SuP

Dle vaší logiky je Parabellum práskač. No fuj, jak můžete vyjadřovat podporu takovému odpornému individuu? :)))
25. 12. 2012 | 15:44

Emissary napsal(a):

Parabellum

Můžete. Všechno možné z toho, co se dnes požaduje, ale málo špičkového, chtěl jsem jen říct, že plýtváte talentem zbytečně a Vaši oponenti to umí využít ne z hlediska argumentace. ale daří se jim přesměrovat diskusi či urážet Vás

Ta Nokia byla jen příklad. Samozřejmě v těch letech, kdy Nokia nastupovala, byly u nás IT technologie v plenkách i odpovídající kvalifikace lidských zdrojů. Pozice ve strojírenství byla o poznání lepší.

OSVČ mohou používat paušál, pak není o čem diskutovat, daňové přiznání je jednoduché. Já jsem paušál nikdy nepoužíval z důvodů poměrně vysokých nákladů. To FÚ tenkrát chtěl, abych oddělil soukromé a osobní tel. hovory, stejně jako i služební a osobní jízdy. Chtěl ještě mnoho dalších věcí. Nevím, proč se rozčilujete, já myslel, že si tady přátelsky povídáme. :)

reppop

„Vidím, že Vy používáte velmi PŘESNĚ POLOPRAVDY (to je roztomilé):
Targus skutečně 1x napsal 3x za sebou Parabellu "LŽETE", reppop ale ani jednou. Takže máte skutečně přesně z poloviny pravdu.“

Napsal jsem toto:
„Jim nečiní žádný problém říct Vám třikrát po sobě „LŽETE“, přičemž obsah tohoto slova ani neznají.“

Všiml jste si, pane reppop „nečiní žádný problém“, nikdy jsem netvrdil, že jste napsal třikrát po sobě „LŽETE“. Takže když jsem netvrdil, vyslovil jen domněnku, pak ani Vaše tvrzení není pravdivé a z pravdou zacházíte velmi selektivně. Ale aby Vám nebylo ukřivděno, použil jste několikrát víc než třech vykřičníku, co zrovna nesvědčí o Vašem bezvadném duševním zdraví. :)
25. 12. 2012 | 15:49

Targus napsal(a):

To parabellum:

Pistolko, žádná řeč o cestování do ciziny nebyla, kydáte tu nesmysly o dietách, lépe řečeno o úhradě cestovních nákladů v ČR.
A konzervy z Tesca si baštěte sám. Nemám zájem.

Až se vyzuříte, pistolko, zjistěte si u nějakého starého kryptokomunidsty rozdíl mezi hesly:
"státní podnik"
"státní statek"
Je to asi takový rozdíl, jako zájem a průjem.

Hezký den, pistolko.

To emissary:

Účtenky za benál musíte ukazovat, pokud máte auto v majetku firmy, eventuálně pokud jste registrován jako plátce DPH a chcete ho zpátky. Evidence jízd je v tom případě nepovinná.
Pokud užíváte vozidlo nezahrnuté do majetku firmy, můžete provádět to, co tady velice nepřesně popisuje bambitka - pardon - barabellum, ech, omlouvám se, parabellum.
Pak ještě nastává problém s placením silniční daně, ale s tímhle na parabelku nemůžem, to by jeho nadkrční závity nezvládly.
25. 12. 2012 | 15:50

Targus napsal(a):

To emissary:

Nesmyslné požadavky FÚ jsem řešil pořízením druhého telefonu a druhého auta. Přístroj z baziše za tři kila s nabíjecí kartou a rzí sežraný faťas pod jabloní na zahrádce. Když se ptali, proč jsou kolem něj metrové kopřivy, odvětil jsem, že nemám čas ani na kosení kopřiv, ani na nedělní výlety. A při další kontrole jsem trval na neděli, že jindy nemám čas.
25. 12. 2012 | 15:59

Jáchym napsal(a):

Reppop:
PSPS: Odkud znáte M. Zemana osobně? Tedy jestli to není tajné. Omlouvám se za bulvární dotaz.
************************************************************
Předpokládám,že to bylo na mne:
"Znám osobně" - je možná silné slovo:
Osobně jsem znal Voloďu Špidlu.
Kdysi mě přesvědčoval, abych vstoupil do ČSSD, já odpovídal, že si počkám, až u nás vznikne nějaká opravdová sociálně demokratická strana.

No a protože to bylo v dobách, kdy Š. a Z. byli hoši, co spolu ještě mluvili, takňák jsem se se Zemanem potkali, pojedli a popili.
Předtím jsem mu, ještě za totáče, poslal několik devótních pozdravů (první po slavném článku v Technickém magazínu) - a on mi odpověděl.
Toť téměř vše.
Nejspíš by si na mne vzpomněl, ale možná už ne na to, jak se vlastně jmenuji.

Takže - znám ho ?
Léta jsem ho neviděl, dokonce jsem dlouho nepotkal ani Špidlu. Nevím, zda by se mnou ještě zašel na pivo.
Lidé se mění... Jsme malá zemička, každý zná každého.
25. 12. 2012 | 16:02

Parabellum napsal(a):

Targus

Dělám to, co mi říká zaměstnavatel. Nevykazuju ani vlak ani auto.

Cituji z interní směrnice:

Při jednoduché jízdě do vzdálenosti 100 km mezi pravidelným místem bydliště a místem dočasného výkonu práce poskytujeme zaměstnaci v pracovní dny paušální náhradu ve výši ... za vzdálenostní kilometr.

V případě jízd v pracovní den na místo výkonu práce, které je od stálého místa bydliště vzdáleno více než 100 kilometrů, poskytujeme v pracovním týdnu zaměstnaci místo kilometrovného náhradu nákladů za pronajmutí jednoho pokoje nebo ubytování v penzionu v maximální výši 600 korun/noc. V takovém případě je třeba doložit vzniklé náklady příslušným dokladem.
Není tam nic ani o benzínu, ani jízdenkách, ani techničáku ¨- ani vlaku, ani autě, ani MHD, nic.
A co je důležité:

cituji:

"Tato směrnice se opírá o platné znění aktuálních platných danových nařízení v České republice v daném okamžiku."

Označte mého zaměstnavatele veřejně za zloděje, já jej na to upozorním, a jeho právní zástupci s vámi zatočí tak, že Vám nezůstane ani to, co máte na sobě - je to totiž velká inženýrská firma se sídlem v jedné ze zemí Západní Evropy s tisícovkami zaměstnaců v několika zemích.

Takže dělejte, jak myslíte.
25. 12. 2012 | 16:11

reppop napsal(a):

Emissary napsal(a):

Všiml jste si, pane reppop „nečiní žádný problém“, nikdy jsem netvrdil, že jste napsal třikrát po sobě „LŽETE“. Takže když jsem netvrdil, vyslovil jen domněnku, pak ani Vaše tvrzení není pravdivé a z pravdou zacházíte velmi selektivně. Ale aby Vám nebylo ukřivděno, použil jste několikrát víc než třech vykřičníku, co zrovna nesvědčí o Vašem bezvadném duševním zdraví. :)
xxxxxx
Díky za dodatečné vysvětlení, že to co jste vydával za tvrzení (že mi něco nečiní problém), byla jen domněnka. Samozřejmě zcela mylná, jak jinak.

Ano, takhle nějak funguje propaganda: domněnky se vydávají za fakta.

A to ponechávám diplomaticky stranou jestli to byl Váš omyl nebo ve skutečnosti záměrná dezinformace (co kdyby si dotyčný nevšiml, vše se počítá, že?).

Jinak máte pravdu, že jsem za svůj život již několikrát použil (v delším textu) víc než třech vykřičníků. Nejčastěji když odpovídám nicku Ládík!!!.

I s tím mým ne úplně bezvadným duševním zdravím můžete mít pravdu, protože z Vašich textů a testů Parabella na mne občas padají úzkostné deprese: děsím se takových voličů protože mám děti a rád bych aby nemusely z ČR emigrovat.
25. 12. 2012 | 16:18

Parabellum napsal(a):

Emissary

Víte proč je ta česká ekonomika v takovejch sračkách? Je to vidět z téhle diskuse.
Nikdo tady se mnou nepolemizuje, jak má vypadat ta linka na výrobu DRV - to je takovej ten ventil, co je na konci Railu v modernim dieselu se systémem Common Rail. Protože tenhle národ je horda absolutních technickejch analfabetů schopnejch závidět nos mezi vočima.

A s tímhle panoptikem byste chtěl vybudovat silnou technologickou firmu nebo firmy?

Zato je tady každej chytrej jak rádio, a Ví, jak mám vykazovat cestovný. Přičemž já akorát plním směrnici danou zaměstnavatelem. Pokud jí ten zaměstnavatel vytvořil takovou jakou je, zřejmě k tomu měl důvod, a já nemám důvod se v tom štourat. Mojí starostí je nakonstruovat a uvést do provozu linku, která bude dělat to, co se chce, a papírováním at se zaobírá ten, kdo je za to placenej.
25. 12. 2012 | 16:20

Parabellum napsal(a):

reppop

Vy hlupáku se akorát modlete, aby tu lidé jako Parabellum zůstali, protože jedině díky nim mohou zbytky ČR firem produkovat alespon nějaké konkurenceschopné výrobky. A že nás tu už moc nezůstalo. Mockrát jsem měl chut s tím tady praštit, a to ne kvůli penězům, ale kvůli takovejm intelektuálním kapacitám, jako jste Vy či Targus. Možná by fakt bylo lepší jít do Číny a naučit jejich chlapce konstrukérskýmu řemeslu, a posílit tak technickou a technologickou vyspělost čínských výrobků. Samozřejmě, že na úkor ČR.

Jinak s tou emigrací Vašich potomků - nepoochybně se o ně všude ve světě rvou:-))))
25. 12. 2012 | 16:26

reppop napsal(a):

To Jáchym

Díky za odpověď.
Špidla je můj oblíbený politik, jen, zdá se mi, že se nějak nehodí do české politické (ne)kultury, která (dle vyjádření politoložky V. Dvořákové) by měla být ani ne tak předmětem studia politologů, ale spíše kriminalistů věnujících se organizovanému zločinu.

Myslíte, že by Špidla byl dobrý politik třeba v Norsku? (Zdá se, že ho znáte osobně.)
Já bych řekl že ano, občas od něj něco přečtu a zdá se mi, že to má promyšlené. Potíž vidím spíš v tom, že u nás se myšlenky neprosazují svou vnitřní silou a bezrozporností, ale pouťovou přitažlivostí nebo podle známé zkušenosti, že jednoduchá lež vždy překoná složitou pravdu (v tom je dobrý zas ten Zeman).

Já mám ale raděj šišatou jahůdku ze zahrádky než krasavici ze supermarketu. Jsem mlsoun.
25. 12. 2012 | 16:33

Jáchym napsal(a):

Parabellum:
Nebuďte smutnej .
Já s vámi budu klidně diskutovat o zásadních problémech současné euroatlantické civilizace, jako je např. DRV a účtování jízdenky na autobus v podmínkách českého raálného kapitalismusu..

A DRV mám v malíku už od gymplu! :

"Smí si vzít sirotek do klínu DRVa ?
Co pravíš, Maričko Magdonova?"

(I. OLbracht )
25. 12. 2012 | 16:36

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Vy hlupáku se akorát modlete, aby tu lidé jako Parabellum zůstali, protože jedině díky nim mohou zbytky ČR firem produkovat alespon nějaké konkurenceschopné výrobky. A že nás tu už moc nezůstalo.

Jinak s tou emigrací Vašich potomků - nepoochybně se o ně všude ve světě rvou:-))))
xxxxxxxxx
Milé Parabellum,

my hlupáci se modlit neumíme (to byste jako chytrák mohl vědět), takže čekám na Vaše další moudrá doporučení pro hlupáky.

My hlupáci taky nechápeme jak Vy chytráci hned víte jaké máme potomky ač jste se s nima nikdy nesetkali - asi nějaké PARAschopnosti, že?

Ve škole jsme se totiž učili, že lidé se nemnoží pučením jako kvasinky, takže to, že jsem hlupák já, ještě vůbec nemusí znamenat, že jsou i moje děti. Spíš bych řekl, že asi nebudou, protože by je nikdy nenapadlo číst výrony Vašeho chytráckého ducha.

PS: Proč "Parabellum"? Nebylo by lepší "Pseudobellum"? Tj. česky něco jako "falešné pěkňátko". Nebo jste tohle Parabellum:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/edison-pistole-edison-parabellum/
a s těmi konurenceschopnými výrobky od Blanických rytířů Vašeho střihu si z nás střílíte?
25. 12. 2012 | 16:54

Sláma napsal(a):

Vyskytl se zde takový exot, který si říká Parabellum a který chrlí jednu blbost za druhou. Dost mi připomíná svým stylem Yossifa K., ten také chrlil jednu blbost za druhou, akorát ještě neuměl používat háčky a čárky.
Parabellum napsalo: "Zvašování nepřímých na úkor přímých daní vadí zejména melouchářům, lidem na sociálních dávkách, zlodějům, štětkám, a lidem přiživujícím se v zoně šedé ekonomiky."
To je samozřejmě úplná blbost. Protože se nezvyšovalo DPH jako celek, ale zvyšovala se jen spodní sazba, zatímco horní šla dolů. A zvyšování dolní sazby nejvíce vadí těm, kteří v této sazbě platí největší podíl. A to jsou lidé s nízkými a velmi nízkými příjmy, tedy duchodci, rodiny s dětmi, invalidé a vůbec lidé hodně nemocní. Meloucháři, zloději, štětky a lidé přiživující se v zóně šedé ekonomiky mají vyšší příjmy, a u nich růst dolní sazby byl více než dobře vykompenzován poklesem horní sazby.
Samozřejmě, že cílem Kalouska nebylo zvýšit příjem státního rozpočtu, to by totiž ponechal dolní sazbu dole a zvyšoval horní, případně zavedl ještě jedno pásmo pro luxusní zboží. Protože objem prodeje zboží v horním pásmu je mnohem vyšší a kupní síla lidí, kteří si mohou dovolit kupovat luxusní zboží je mnohem vyšší, než těch běžných zaměstnanců, kteří to táhnou od výplaty k výplatě.
Skutečnou motivací Kalouska jsou dvě věci:
1) přenést daňovou zátěž na střední a nižší třídy (a vytvořit vrstvu novodobé šlechty, která prakticky nebude platit žádné daně)
2) co největší podíl státního rozpočtu převést do nemandatorních nákladů, které se mnohem snáze rozkrádají, než ty mandatorní.
25. 12. 2012 | 16:55

Parabellum napsal(a):

Targus

Tak jo, ted to cestování vlakem každodenně do práce - at nežeru, na těch 18 kilometrů ne se dvěma či třemi, ale nekonečným množstvím přestupů.

čtvrtletní jízdenka na 18 kilometrů pokud máte kartu IN-25 která stojí 1000 Kč/3 roky je za 1776 Kč - k tomu připočtěme poměrnou část té In karty, tedy 83 Kč, to máme dohromady 1859 Kč. Na tu jízdenku můžete na dané trase jet kolikrát chcete, a přestupovat rovněž kolikrát chcete.

Ale dejme tomu, že s touto budete jezdit pouze do práce, a pojedete na tuto 20x za měsíc, to je celkem 60 x tam, a 60 x zpět. To je dohromady 2160 kilometrů.

Jeden kilometr je tedy za 0,86 Kč.

Pokud to ale nebude 18 kilometrů, ale řekněme 32 kilometrů, a řada lidí jezdí denně ještě mnohem dál, pak to je 2775 za jízdenku, a 83 Kč za kartu dohromady 2858 Kč. na tohle dohromady najezdíte ve výše uvedeném režimu 3840 kilometrů, čili 0,744 Kč/kilometr.

Ani když budete tou feldou pravidelně jezdit tři, tak ten vlak vyjde levněji.
25. 12. 2012 | 16:55

Jáchym napsal(a):

Reppop:

Tak na tuhle otázku Vám nedokážu odpovědět stručně a bez toho, že bychom si vzájemně sjednotili definice pojmů.

Nepovažujte to za výmluvu.

(Jen malá glosa: Špidla byl už před dvěma desítkami let mnohem víc Evropan než Čech. Nejsem si dodnes tak úplně jistý, zda to byla nejlepší kvalifikace na post tuzemského ministerského předsedy.)

No a mediální obraz jak Zemana tak Špidly se velmi liší od toho, jaké je
/či lépe - bylo,v dobách,kdy když jsem je trochu znal/
jejich vnitřní ustrojení.
25. 12. 2012 | 17:01

Parabellum napsal(a):

Sláma

Proč lžete? Od 1.1.2013 se zvyšují obě sazby.

Jinak samozřejmě, možnost je nezvyšovat nepřímé sazby, ale přímé sazby. A protože přímé daně platí pouze někdo, musely by tyhle daně růst mnohem rtazantněji, aby se dosáhlo požadovaného účinku.

Jinými slovy, kdo by chodil do práce, by nosil menší vejplatu výměnou za to, aby se melouchářům, štětkám a zlodějům nezvedly ceny zboží.

Melouchář či zloděj nemá žádný oficiální příjem, a může si dojít pro dávky, což také dělá. Stejně tak jako ta šlapka. Šlapka, která si bere 1500/hodinu má mín, než prodavačka s 10 000 hrubého, protože těch 1500 není zdaněných, narozdíl od těch 10 000 hrubého. A Vy chcete jen a pouze to, aby si ta šlapka mohla za těch svých 1500/hodinu koupit stejně za cenu tho, že ta prodavačka bude mít jakožto bohatší osoba než ta šlapka vyšší dan ze mzdy.
25. 12. 2012 | 17:02

Targus napsal(a):

To parabellum:

Právě jsem se z té vaší firmičky pos××l, pistolko.
Klidně tu mašinérii spusťte, když to dokážete. Spíš bych ale řekl, že vás kolegové pošlou s kýblem a lopatkou na firemní pískoviště.

Jinak naprosto netuším, proč bych měl diskutovat s fachidiotem o nějakém mechanickém přepouštěcím ventilu, jistícím dva elektroventily na tělese VTČ. To si ten kus železa s kuličkou a dvěma pružinami v ceně dvanácti stovek opravdu nezaslouží.
25. 12. 2012 | 17:03

Sláma napsal(a):

Vyskytla se zde taková diskuze o cestovních náhradách, která mi připadá dětinská a hloupá, protože vše podstatné upravuje § 151 a následující zákoníku práce.
Pokud někdo použije veřejnou dopravu a on sám nebo jeho zaměstnavatel uplatní náhradu za použití osobního auta, dopouští se podvodu. Samozřejmě, takový podvod není lehké dokázat a protože úroveň pracovníků finančních úřadu je taková, jaká je, asi většině podnikatelům jejich podvody procházejí.
Uplatňování falešných cesťáků patří k národnímu sportu, jen si vzpomeňme na současného senátora za KDU-ČSL, kterému pomáhal současný kandidát na prezidenta Schlafenberg zahlazovat jeho průšvih právě pomocí cesťáku. Mimochodem, naprosto hloupě, protože legálně nikdo z cesťáků nemohl ušetřit onen dotyčný půl milión.
25. 12. 2012 | 17:05

Emissary napsal(a):

reppop

opět jste nepochopil nijak extra, ale to nevadí.

Mohu se svěřit. Já se už na emigraci připravuji. Socialisté a komunisté tady už mají skoro všechno, zbývá jim vyhrát jen volby do PS. Prezident, na něm moc nezáleží, ale jistě bude dobrý demokrat a nechá je v této zemi řádit.

Parabellum

To je právě to. Diskutuji jen o tom, o čem si myslí že ví nebo by mohli vědět. O blbostech. Vzpomínám si, že jsem byl na jednom blogu a vyvinula se tam diskuse o dvojčatech v New Yorku, jak si je Američané odpálili sami a spousta konspiračních teorii kolem toho. Samozřejmě všichni socialisté tvrdili, že to tak bylo. Mimo jiné argumentovali i tím, jak jsou nosníky tuhé i při požáru. Ta diskuse rychle skončila. Vysvětlil jsem jim, že vzpěrová pevnost (a nejen vzpěrová) s narůstající teplotou klesá a odkázal je na Fe3C diagram, kde to bylo možné zjistit včetně strukturálních změn konstrukční oceli. A bylo po konspirační teorii. :)
25. 12. 2012 | 17:08

reppop napsal(a):

Jáchym napsal(a):
No a mediální obraz jak Zemana tak Špidly se velmi liší od toho, jaké je
/či lépe - bylo,v dobách,kdy když jsem je trochu znal/
jejich vnitřní ustrojení.
xxxxxx
No jo, ale mně právě šlo o to zjistit co je za tím mediálním obrazem, mne vždy víc zajímá výrobek než jeho obal. A tady jsem u Vás nějak neuspěl, protože můj dojem je, že má suma informací o obou těch pánech se nezvětšila snad ani o celý jeden bit.
Ale i tak díky za odpověď.

PS: Zemana jsem osobně viděl je přes ulici, se Špidlou jsem měl krátký rozhovor na demonstraci. Druhý na mně lidsky působil velmi příznivě.
25. 12. 2012 | 17:10

Parabellum napsal(a):

Sláma

Kalousek s Topolánkem střední třídě naopak výrazně pomohli právě tou jednotnou danovou sazbou a snížením pojistného. Pokud za samu spodní hranici střední třídy budeme uvažovat plat 1600 Euro, pak těmhle zůstalo po reformách z roku 2008-2009 o 1500 Kč čisté mzdy měsíčně více. To platí pro toho, kdo nemá děti. Pokud děti má, pak jeto ještě výraznější - při jednom dítěti je to cca o 3000 Kč měsíčně, při dvou dětech už o více než 4500 Kč měsíčně.

Naopak, ten, kdo si ze střední třídy začal dělat dojnou krávu, byla ČSSD mezi lety 2001-2006, kdy tím, že rostly mzdy, ale nevalorizovala se příjmová pásma pro jednotlivé sazby daně se docílilo toho, že zatímco v roce 2001 se platila 32 procentní dan ze mzdy, která převyšovala 2,5 násobek průměrné mzdy, tak v roce 2007, kdy ten paskvil platil naposledy platili 32 procentní dan ze mzdy už ti, kdož měli mzdu vyšší, než necelý 1,5 násobek průměrné hrubé mzdy- jinými slovy to, kdož měli v roce 2007 více než 31 542 Kč hrubého měsíčně.

31 542 Kč HRUBÉHO byla podle Slámy mzda vysokoříjmového neocona, na které bylo třeba si řádně po bolševicku posvítit.
25. 12. 2012 | 17:11

reppop napsal(a):

Emissary napsal(a):

Mohu se svěřit. Já se už na emigraci připravuji.
xxxxx

Díky za příznivou zprávu. Beru to od Vás jako dobrý skutek.
25. 12. 2012 | 17:13

Targus napsal(a):

To parabellum:

"Tato směrnice se opírá o platné znění aktuálních platných danových nařízení v České republice v daném okamžiku."

Tak bacha, aktuální platné daňové nařízení není vyhláška o cestovních náhradách. Ty byste ani nemohl dostávat jako zaměstnanec jako náhradu za výdaj na cestu do práce. Cesta do práce totiž není služební cesta.
Motáte tu strašné kraviny, mirabelko, takovou náhradu můžete kleidně dostávat, ale jde vám do daňového základu, neboli je zdaňována daní ze závislého příjmu a odvádíte z ní socko a zdravko.
25. 12. 2012 | 17:14

Sláma napsal(a):

Obveselovač Parabellum napsal: "
Proč lžete? Od 1.1.2013 se zvyšují obě sazby.
Ano, to je pravda. Ale vývoj byl poněkud jiný. Od 1.1.1993 byly sazby 23% a 5%, od 1.1.1995 byly sazby 22% a 5%, od 1.5.2004 byly sazby 19% a 5%, od 1.1.2008 byly sazby 19% a 9% a od 1.1.2010 byly sazby 20% a 10%. Takže stále u nás bude horní sazba o 2% nižší, než byla na začátku, ale dolní bude vyšší o 10%.
Protostě to ten Kalousek dělá naprosto hloupě. Pokud by chtěl skutečně zvyšovat příjmy státního rozpočtu, měl by horní sazbu zvednout až třeba na 25% a navíc zavést další sazbu na luxusní zboží, například ve výši 27%, jako to má Maďarsko.
Rád bych potknul, že stále podle platné legislativy se má DPH sjednotit na 17,5%. Což je naprostá hloupost, svědčící o Kalouskově pověstné přílišné náklonosti k alkoholu a o hlouposti jeho poskoků.
25. 12. 2012 | 17:15

Parabellum napsal(a):

Targus

Hlupáku Targusi, tady nejde o nějaký ventil, na který jsou mimochodem kladeny extrémní poožadavky na mechanickou odolnost, protože to palivo má 1800 barů, ale té lince, kteá jej má za konkurenceschopnou cenu vyrobit, a to při požadavku kontroly všech fází výrobního cyklu.

Jinak vy nejste schopen diskutovat ožádném technickém problému - čímž nejste sám, to jhe záležitost většiny populace.

Diskutovat o technickém problému - pod tím rozumím toto- Hodit do placu nějaké technické zařízení, nejl=épe kategorie hi-tech, které jste vytvořil, a které bylo úspěšné na globálních trzích, nebo alespon sklidilo nějaké ocenění na některém z mezinárodních veletrhů. - a pak se o tom pobavit.
25. 12. 2012 | 17:19

Parabellum napsal(a):

Sláma

Samozřejmě, sazba za luxusní zboží se dá zavést - Madarsko ji opravdu má. Problém je, že od té doby se v Madarsku žádné luxusní zboží neprodává.

Protože jestliže se opravdu vyplatí jet pro něco za hrtanice, pak je to právě luxusní zboží.

Apropos, co považujete za luxusní zboží? Já bych navrhoval třeba jakýkoli mobilní telefon či jakýkoli počítač. Kdo si mohl tohle zboží dovolit před 20 lety?
25. 12. 2012 | 17:22

Parabellum napsal(a):

Targus

Funguji v režimu přenechání zaměstnace. To znamená, že kde zaměstnavatel sjedná kontrakt, tak tam pracuji v režimu "přenechání zaměstnace". A protože to místo je na 99,99 procent rozdílné od toho, co mám ve smlouvě, mám nárok na úhradu cestovních nákladů.

CO FURT MÁTE za problém????
25. 12. 2012 | 17:26

Sláma napsal(a):

Parabellum píše ty své hlouposti v takové rychlosti, že vůbec nestihám na ně reagovat. Takže teď Parabellum napsalo:"31 542 Kč HRUBÉHO byla podle Slámy mzda vysokoříjmového neocona, na které bylo třeba si řádně po bolševicku posvítit. "
Tato jediná věta v sobě obsahuje mnoho blblostí:
1) Progresivní zdanění není bolševický vynález - ba právě naopak, poprvé byla uplatněna ve Spojeném království před více než 200 lety. Jedná se tedy o vynález konzervativní, vycházející z přesvědčení, že vyšší příjmové skupiny mají mít větší odpovědnost za chod věcí veřejný, než ten plebs, kterým pan technik-konstruktér Parabellum tak opovrhuje.
2) Samozřejmě, že zdaněný nejvyšší sezbou byla jen ta část daňového základu, která přesahovala příslušnou hranici. Takže pro běžné smrtelníky to bylo naprosto zanedbatelné. Ale nemalá část hrubé mzdy se zdaňovala 10%, další 15%, další 20%, zatímco dnes se zdaňuje 22,1%. Takže na Topolánkově batůžku nejvíce zbohatl právě Topolánek s Talmanovou či Kalousek sám.
25. 12. 2012 | 17:27

Targus napsal(a):

To parabellum:

Při výpočtu ceny cesty do práce jste zanedbal pár maličkostí.
1/Felda na plyn jezdí aktuálně za 1,05 Kč/km
2/ zcela ignorujete pořizovací cenu IN karty, která není zadara ani náhodou.
3/ za 17 km chtějí ČD 23 Kč na IN kartu 25, základní jízdné 31 Kč, což je nějakých 1,35 resp. 1,82 Kč/km.

Opět LŽETE, LŽETE, LŽETE.
Anebo neumíte surfovat na netu.
Btw. co děláte na té ventilové lince? přetahujete paleťákem boxpalety?
25. 12. 2012 | 17:29

Parabellum napsal(a):

Targus

Takže podle Vás, třeba když je někdo pracovník montážní firmy, a jednou je v Praze, jednou v Mostech u Jablunkova, jednou v Brně, a jednou třeba v Palmdale nemá nárok na úhradu cestovních nákladů, protože je to cesta do práce?

Nechte se vyšetřit hlupáku.

Já cestu do práce samozřejmě hrazenu nemám, protože místo výkonu práce mám ve smlouvě uvedeno bydliště - kapišto hlupáku? Pokud někam cestuju, pak je to z místa trvalého výkonu práce na míst, kde jsem v režimu přenechání zaměstnace.
25. 12. 2012 | 17:30

Sláma napsal(a):

Parabellum chrlí blbost děsně rychle. Například napsalo: "Protože jestliže se opravdu vyplatí jet pro něco za hrtanice, pak je to právě luxusní zboží."
Je vidět, že nechápete systém, jak funguje DPH. Jinak to totiž funguje pro malospotřebitele a jinak pro podnikatele, který je plátcem DPH. Pokud jste podnikatel, který je plátcem DPH, a chtěl byste například osobní automobil koüpit v zahraniční, tak ho tam koupíte bez DPH a DPH zaplatíte v Česku podle českého sazebníku.
Takže ano, na kaviár by se to asi nehodilo, ale na osobní auta nad 2,0 l by taková daň byla velice šikovná.
25. 12. 2012 | 17:32

Targus napsal(a):

To parabellum:

Já ty ventily občas měním, mirabelko, takže tak trochu vím, vo co gou. Měním i ty elektrické na VTČ. Ty jsou kapánek dražší, v druhovýrobě stojí trojáka.

JInak mi připomínáte malého školáka, který machruje, že už umí smrkat do kapesníku.
25. 12. 2012 | 17:36

JC napsal(a):

"Chytrý" Slámo, a jak zařídíte aby si dotyční ten luxus prostě nedovezli z venku a tím podpořili tamní růst HDP ?
Dráty už jsou svinuté a platí pravidla o bezcelním pohybu zboží, to vám ušlo, nebo jste zastydnul v rove 1988 ?
25. 12. 2012 | 17:36

Sláma napsal(a):

Další hloupost Parabella je: ". Pokud za samu spodní hranici střední třídy budeme uvažovat plat 1600 Euro"
Jsk je vidět, tak máte podobné myšlení jako Kalousek, který by nejraději střední třídu zrušil. Pod vaší hranicí totiž zůstane velká část středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců, které bych raději považoval za příslušníky střední třídy, než proletariát.
Ale máte asi pravdu, u nás patří člověk s průměrným platem v podstatě k proletariátu, protože musí žit od výplaty k výplatě a nemůže si dovolit ani to, co mohl za bolševika.
Jinak se ovšem neuvažuje o platu, ale o příjmu na hlavu. Takže i člověk s příjmem 32 tis. hrubého může být proletářem, když má manželku na mateřské a dvě nezaopatřené děti.
25. 12. 2012 | 17:40

Targus napsal(a):

To parabellum:

Proč bych se měl nechat vyšetřit?
Vy neumíte stvořit souvislou a smysluplnou větu, to je celý problém.
Ostatně vy mě absolutně nezajímáte, řeč byla o standardně zaměstnaných lopatách dojíždějících na jedno místo, které mají uvedeno v pracovní smlouvě, ne o montérech rajzujících po republice. Takoví, jako vy, dělají většinou na živnost.
25. 12. 2012 | 17:42

Parabellum napsal(a):

Targus

Targusi, díval jsem se po netu, a žádná felda na plyn tam není k mání za 1,05 Kč a už vůbec ne, když se koupí ve výbavě /km. Základní cena Felicie na plyn ve výbave/km byla cca 260 000 Kč. Tedy ne 1,05 Kč. Pojištění ani povinné ručení je částka, která je vyšší než nula, přestože vy tvrdíte opak. Stejně tak ne všechny opotřebitelnéí díly na Felicii ve výbavě /km mají životnost sterjnou, jako vůz - zejména dwstičky, tlumiče, gumy, spojkové lamely, svíčky, atd. Ty také nestojí nula Kč, ačkoli se to snažíte namluvit.

Co je podstatnější, jen pitomec by použil na cestování do práce základní jízdné, a jesčtě k tomu v režimu jednotlivých jízd. ale VŽDY by si koupil časovou jízdenku.

Ano ČD má spoustu druhů jízdného- vždy je potřeba si vybrat.
25. 12. 2012 | 17:42

Sláma napsal(a):

JC napsal: " jak zařídíte aby si dotyční ten luxus prostě nedovezli z venku a tím podpořili tamní růst HDP ?"
Jak vidno, jste stejně hloupý, jako Parabellum.
Samozřejmě, není možné za takové zboží považovat třeba láhev šampusu, kterou si vezete z cesty do Francie.
Jinak ale platí, že pokud byste cenější věc dovezl ze zemí mimo EU, musíte zaplatit při dovozu české DPH a navíc clo.
Pokud jste podnikatel, který je plátcem DPH a chtěl byste takové zboží uplatnit do nákladů, koupíte ho v jiné zemi EU bez DPH a zaplatíte tuzemské DPH. Když to zboží neuplatníte, taky dobře, zvýší se váš daňový základ.
25. 12. 2012 | 17:44

Parabellum napsal(a):

Targus

Vždyt to není pravda!!!!! Většina servisních techniků nebo specializovaných stavebních profesí - i třeba těch lopa jsou v zaměstnaneckém poměru!!!! Klasická ukázka takové lopaty je obsluha vrtačky, kerou se dělaj díry na injektáže při zakládání staveb- například a nejen ten, co tu vrtačku obsluhuje, ale také ti lopatáci, co mu třeba manipulují s pažnicemi. Tihle cestují po republice i světě jedna radost.
25. 12. 2012 | 17:46

Targus napsal(a):

To JC:

Jak to, že v Dánsku funguje daň z luxusu na osobní auta?
V tomto případě Sláma není rozhodně mimo. Bursík zdražil staré křápy zavedením daně z přepisu. Totéž lze provést u křápů zcela nových, resp. nově přihlašovaných.

Přiznávám, že u ostatního zboží by to šlo podstatně hůře.
25. 12. 2012 | 17:46

Sláma napsal(a):

Ještě k těm blbostem, co píše Parabellum - progresivní daň se neplatila z hrubého příjmu, nýbrž z daňového základu. Takže to, co píšete, se týkalo maximálně tak hodně dobře placených zaměstnanců.
Pokud vám vadila horní sazba 32%, asi byste nemohl provat nikde na Západě, kde jsou horní sazby obvykle hodně vyšší, například ve Velké Británii konzervativní vláda Davida Camerona zavedla nové pásmo zdaňované 50%.
Pokud se jedná o tzv. rovnou daň, ta by si spíše zasloužila označení bolševická, neboť ji zavedly jen postkomunistické státy, počínaje Bulharskem, přes Albánii, Kosovo a konče Kazachstánem.
25. 12. 2012 | 17:50

Parabellum napsal(a):

Sláma

Ano,k to je problém Slámo - problém ČR, jehož příčiny sahají před rok 1989 je nízké mzdové ohodnocení vysoce kvalifikovaných specialistů oproti zbytku pracující populace. Zaplatpámbu se to sice pomaliličku, ale přeci jen zlepšuje - tedy alespon tam, kde to nesabotují odbory.

Mimochodem, vy a další tu tvrdíte, že VŠ diplom ze současné doby je stejně cár papíru, tak proč by měli být tihle lidé být nějak nadprůměrně ohodnoceni? Já se nesměle ptám.

Jinak Smůla Slámo smůla. Ono se totiž to luxusní zboží do Madarska většinou vozí ze zemí EU, protože se v zemích EU jednoduše vyrábí. Nebudete adidasky od Ťamana považovat za luxusní zboží, že ne?

A ještě něco: Kdybyste tu nebudovali 40 let třídní apartheid, který jste ve finále uplatnovali vůči pracující inteligenci, byla by tu nyní úroven platů úplně někde jinde.
25. 12. 2012 | 17:53

Targus napsal(a):

To parabellum:

Před 2 měsíci jsem zakoupil služební křáp "na lítačku", Feldu se starým ksichtem, mírně orezlou, ale neprorezlou. Jede, brzdí, topí, svítí.
Vstupní cena 20 litrů, brzdy po GO, spojka po repasi, tlaková nádoba na plyn končí za 6 let, motor má před sebou zhruba ještě 80 - 100 tis. Náhradní kus v solidním stavu se nechá ze šroťáku sehnat za trojku. Pojistka 1.500 Kč za rok. Pneu Debica 700 Kč za kus, přehodit si to umím sám. Co ještě chcete řešit? Brzdové destičky za tři kila? Jste směšný.
25. 12. 2012 | 17:56

Sláma napsal(a):

To Targus:
Vzhledem k tomu, že hodně států v EU má vyšší základní sazbu DPH, než my, může mít její zvyšování mnohem vyšší efekt, než zvyšování snížené sazby, kde už se od zbytku EU značně odlišujeme.
Vyšší zdanění luxusu by mohlo pomoci více udržet peníze v ekonomice. Takto nám totiž unikají třemi kanály:
1) velkými dovozy spotřebního zboží
2) velkými transfery zisku od zahraničních investorů
3) transfery velkého počtu zahraničních pracovníků (Ukrajinci, Mongolové), kteří zde nesídlí. Je třeba upozornit na to, že se to netýká Vietnamců, kteří se většinou tady usídlují a peníze reinvestují do podnikání - ti jsou naopak vzorem, jak by to mělo vypadat.
25. 12. 2012 | 17:59

Parabellum napsal(a):

Sláma

Slámo, mne už ta diskuse s Vámi začíná unavovat. Danový základ ze mzdy 31 542 Kč byl 27 600 Kč. A co bylo vyšší, než toto, tak z toho se platila 32 procentní dan. Jinými slovy, Mzda, která měla vyší danová základ, než 27 600 Kč, tedy mzda 31 542 Kč se danila 32 procenty.

Práve proto, že legislativu tvoří obdobný lidský sajrajt, jako jste Vy, je tady takovej chlív, jako tu je.

Takže Slámo, děkuji, že se mnou bez výhrad souhlasíte, že stejně jako Targus tu pro obveselní publika ze sebe děláte podlouhlý předmět se dvěma koulemi - vůbec to nebylo nutné:-)))))

Ano, ty horní sazby jsou na západě mnohem vyší, ale nikde ne od hranice 1200 Euro hrubé mzdy měsíčně.

Slámo, uvedte mi zemi na Západě, kde se mzda od výše 1200 Euro měsíčně daní 32 procenty:-)))))
25. 12. 2012 | 18:01

Parabellum napsal(a):

Targus

Já nechci řešit nic - pokud je to tak výhodné, pak jsem zřejmě nemohl na tom vlaku ušetřit, a pak mne už vůbec nemáte důvod mne poznačit za zloděje, i kdybych se náhodou něčeho dopustil.

A víte co???? Převezměme ten dánský model i s chlupy!!!! Já jsem pro. Platí se tam dan z nemovitosti 1 procento z tržní ceny ročně, a poměrně vysoká silniční dan. Důsledek je, že když jsem v Kobenhaven, tak tam mohu videt dámy na bicyklech s rozpuštěnými vlasy a vypracovanými zadečky, a ne neforemné mašiny soukající se za volant gumokolu jako v ČR.
25. 12. 2012 | 18:07

JC napsal(a):

Targus,
Ta dań v Dánsku není z luxusu, ale z každého auta. Nevím přesně asi to mají ošetřené že i pří dovozu se musí zaplatit daň při registraci. Důležité je to, že z daleka ne všechno luxusní zboží je možno si ohlídat stejně jako auto. Když si např zítra usmyslím že si ve Vídni koupím diamantový prsten, nebo norkový kožich nikde není psáno, že bych v česku něco doplácet.
To plácání o clech v rámci EU je prostě nesmysl.To by se Brusel na to podíval.
25. 12. 2012 | 18:14

Parabellum napsal(a):

Sláma

Kdepak Slámo, rovná dan tu byla za komunistů. V současné době je dan progresivní, a ta progrese je zajištěna jednou sazbou, a slevami na dani, kteé jsou konstatní.

Jedinej problém, který s tím lůza má je ten, že dokud za bolševiků měla vysoké platy nekvalifikovaná lůza, tak to nevadilo. Ted ta lůza přišla o své prebendy, tak to vadí.

A také byste mohl uvést, od jaké příjmové úrovně se platí ta dan 50 procent.

A SPROSTĚ LŽETE, že Cameron zavedl 32 procentní dan ze zdanitelného zájkladu, který je vyšší, než 800 liber měsíčně, jako tomu bylo v ČR do roku 2007
25. 12. 2012 | 18:19

Targus napsal(a):

To Sláma:

Souhlas bez výhrad. Jako první bych zdanil unikající kapitál. Firmy typu Tesco a Česká spořitelna odsud určitě neutečou. Za další, smlouva o ochraně investic (třeba) s Kyprem je ůplně stejný úkon, jako si podřezat žíly.

To parabellum:

Ztrácíte nervy a glanc, soudruhu skvělá páro. Plkal jste o tom, jak se mají socky tak dobře, že jezdí fárem do práce. Já tvrdím, že jezdí proto, aby ušetřily. Zatím jste to nebyl schopen vyvrátit. Reálné náklady stlačené na minimum bohužel nekorespondují s ministerskou vyhláškou. Proto se vám vyplatí trmácet se do práce po kolejích a kasovat dle čísel MPSV.
25. 12. 2012 | 18:20

Targus napsal(a):

To JC:

Dánská daň z nové registrace motorového vozidla je samozřejmě daní z luxusu, jak jinak. Čím dražší auto, tím vyšší daň (40% ceny). Komu se to nelíbí, jezdí na kole či na koni, případně v třicetiletém vehiklu.
Proto se velice vyplatí zajet si koupit nové a drahé auto do Dánska. Základní ceny jsou tam stlačeny na naprosté minimum. Rozdíl v jednom modelu Škochtle činil okolo 150 litrů.

Daně na jiné zboží se nevybírají, protože po odstranění pohraničních kontrol to je technicky v podstatě nemožné.
25. 12. 2012 | 18:27

Parabellum napsal(a):

Targus

Neutečou.

Problém je, že pak to Tesco udělá tak, že za řekněme 800 milionů kopupí TESCO ČR od nějakého Tesca v danovém ráji licenci na používání nějakého obrázku nebo loga, tak jako jeden nejmenovaný operátor se sloganem nevaž se odvaž se, tak jen go - to mám dojem také stálo třičtvrte miliardy - no, a to si dá do nákladů, a tím si sníží zisk - no, a to třeba švýcarské TESCO bude mít ten zisk pochopitelně o tohle vyšší - jenomže se to tam zdaní 5 nebo kolika procenty.

A firmu pana Mládka, stínového ministra financí za ČSSD byste zdanil jak?

A ještě k tomu, roč jezdí socky autem. Je to jednoduše proto, protože v práci jsou úplně na dně potravního řetězce, třebaže v minulosti tomu bylo jinak. Tak si tu svoji nadřazenost mají potřebu dokazovat alespon proti chodcům. Je zajímavé, že decka a studenti jezdí do škol veřejnou dopravou. Proč podle Vás VŠ studenti tedy jezdí vlaky a autobusy, když je to autem levnější?
25. 12. 2012 | 18:28

Sláma napsal(a):

Parabellum, vy jste opravdu velice hloupý člověk. Vůbec nemáte ponětí o tom, jak se danilo, a ještě svoji hloupost vyřváváte do světa.
Prostě nejvyšší sazba, tedy 32 % (do roku 1999 byla ještě jedna sazba ve výši 40%) se uplatňovala jen na tu část základu daně, která přesahovala 331200 ročně. To je snadno doložitelné, každý si to může snadno ověřit.
Ostatně, takto funguje progresivní daň na celém světě. To ví každé malé dítě. Patrně je technik-konstruktér, jezdíci od stavby ke stavbě na to ještě nepřišel.
25. 12. 2012 | 18:30

Parabellum napsal(a):

Targus

Není to daní z luxusu - má to spíše charakter jednorázové silniční daně.
25. 12. 2012 | 18:32

Parabellum napsal(a):

Sláma

Slámo Vy hlupáku 331 200 ročně je 27 600 měsíčně. A přečtěte si pořádně, co jsem napsal - napsal jsem to, že 32 procentní sazbou se danila mzda, která byla vyšší, než 31542 Kč. Pokud na byt jen jediný haléř z příjmu je uplatněna sazba 32 procent, pak je namíste napsat že tento příjem je daněn 32 procentní sazbou. Vaše diskuse mi připomíná tidýta, který se hádá, že rok nemá 365 dní, ale 12 měsíců.

Sláma není schopen pochopit, že rok má dvanáct měsíců, neumí dělit, a tudíž neví, že 331200 děleno 12 je 27 600.

A takovýhle jelito mne ještě označuje za hloupého člověka.
25. 12. 2012 | 18:38

JC napsal(a):

Targus,
Aha takže v podstatě shoda že? Až na jednu maličkost. Zatímco vy považujete v roce 2012 auto za luxus, já nikoli.
25. 12. 2012 | 18:39

Sláma napsal(a):

Paraballum, vy opravdu stále ukazujete, že jste ještě větší hlupák, než jsme si mysleli. Samozřejmě, že za socialismu byla daň z příjmu progresivní. A samozřejmě, že Kalousek zavedl daň degresivní, tedy zaměstnanci s hodně vysokými přijmy zaplatí menší procento, než zaměstnanci se středními příjmy. Samozřejmě, nelze do toho počítat daňový práh, ten z té křivky vytváří parabolu.
Daň ve Velké Británii je jednoduchá. Z příjmu do 34370 GBP ročně se platí 20%, z přímmu 34371 - 150000 GBP ročně se platí 40% a z příjmu nad 150000 GBP ročně se platí 50%.
A samozřejmě, uplatňuje se stejně jako u nás nedaněný odpočet.
Samozřejmě, že nemůžete srovnávat naše platy a platy ve Velké Británii.
25. 12. 2012 | 18:41

Parabellum napsal(a):

JC

Targus nepovažuje auto za luxus, on považuje za luxus hromadnou dopravu. On totiž trpí komplexem, protože on totiž už není schopen uplatnit se v ekonomice, která není založená na ideologickém čmoudění z komínů kapitalistům pro zlost, a tak má alespokn mánii čmoudit tudy kudy jezdí:-)))))
25. 12. 2012 | 18:42

Sláma napsal(a):

Parabelum, velice hloupý a nevzdělný člověk, napsal: "Pokud na byt jen jediný haléř z příjmu je uplatněna sazba 32 procent, pak je namíste napsat že tento příjem je daněn 32 procentní sazbou.“
To je ale přesně to, co nelze napsat. Protože jen ta čáast příjmu, která byla nad hranicí pásma, byla zdaněna 32 %. Naprostá většina platu byla zdaněna nižším procentem v nižších pásmech, takže celkové zdanění bylo někde pod 20%.
To byla přesně situace v okamžiku, kdy se Kalouskova reforma zavedla - středně příjmoví si pohoršili, neboť celkovou daň platili vyšší. Nejvíce si pomohl Topolánek s Talmanovou.

Ale abych vám udělal radost - máte pravdu v jedné věci, že hranice pásem se měly valorizovat s tím, jak rostly mzdy. To ovšem v žádném případě neomlouvá zavedení postsocialistické tzv. rovné daně, která je velice hloupá a pro stát i většinu jeho obyvatel nadmíru škodlivá.
25. 12. 2012 | 18:47

JC napsal(a):

Parabellum ,
Hmm, bacha sláma už do toho ze zoufalství motá geometrii. A již tam má parabolu
...
25. 12. 2012 | 18:50

Sláma napsal(a):

Parabellum napsalo: " V současné době je dan progresivní, a ta progrese je zajištěna jednou sazbou, a slevami na dani, kteé jsou konstatní. "
Parabellum, vždy jsem se domníval, že konstruktéři měli ve škole alespoň základy matematiky. Co spatřujete na progresivnosti ve vámi popsané dani? Zvláště, když si do ní ještě promítnete zastropování?
Podle mého názoru, to, co jste popsal, to je lineární funkce s nenulovým základem. To byste snad měl, jako konstruktér, vědět.
25. 12. 2012 | 18:51

Parabellum napsal(a):

Sláma

Za bolševika nebyla progresivní dan, lae bylo několik sazeb, kterými se danily různé sociální skupiny - jinou dan měli studenti- tuším 5 procent, jinou absolventi, jinou lidé v produktivním věku, a jinou důchodci - ti měli tuším okolo 50 procent.

Takže si tu dnešní degresi dopočítáme jo Slámo????

Mzda Dan Skutečná procentuelní sazba
10 000 0 0
20 000 1950 9,75
30 000 3960 13,2
40 000 5970 14,9
50 000 7980 16
60 000 9990 16,65
70 000 12000 17,1
80 000 14010 17,5
90 000 16020 17,8
100 000 18030 18

Je tedy zřejmé, že mzdy jsou v ČR daněny progresivně, a Sláma, co čouhá ze starých křuksek by se měla podívat do slovníku cizích slov na význam slov progresivní a degresivní.
25. 12. 2012 | 18:55

Parabellum napsal(a):

Sláma

Slámo, ještě jednou, mne nezajímá, jestli je nějakou sazbou danena část velikosti halíře, nebo bambilionu tun stodolarovejch bankovek. Protože pak byste musel přiznat, že je to rovná dan:-))))

Jinými slovy, použiji li Vaši argumentaci, tak pře rokem 2007 ¨tu opravdu byla rovná dan, protože všeco bylo nad 27 600 Kč měsíčně se danilo jednotnou sazbou 32 procent- čili jasná rovná dan jako Brno.
25. 12. 2012 | 18:58

Parabellum napsal(a):

Sláma

Nepohoršil si nikdoi Slámo. Pouze si polepšili kvalifikovanější a pracovitější. A pak ti opravdu nízkopříjmoví.
25. 12. 2012 | 19:00

Parabellum napsal(a):

Sláma

Jak jste přišel na to, že nejvíce si pomohl Topolánek s Talmanovou je pro mne Tunguskou záhadou.

Topolánek byl naopak velmi špatně placen, a ještě hůře Klaus.

Považte, že Klaus má zhruba osminásobek průměrné mzdy, a zhruba šestinásobek mzdy průměrného vysokoškoláka.

To panečku dělnických president Novotný měl v polovině 60 let plat 240 000 Korun, přičemž průměrný plat vysokoškoláka v té době nebyla ani 3000 Kčs, a ten president Novotný měl tehdy více než 80 násobek plat vysokoškoláka.
Pokud bychom uplatnili sociálně spravedlivé parametra poloviny 60. let, musel by se Klausův plat zvýšit více než dvanáctinásobně, a vy si ti hrajete s drobnejma.
25. 12. 2012 | 19:06

Sláma napsal(a):

Omlouvám se Parabellu, který napsal: " tak pře rokem 2007 ¨tu opravdu byla rovná dan, protože všeco bylo nad 27 600 Kč měsíčně se danilo jednotnou sazbou 32 procent- čili jasná rovná dan jako Brno."
Po tom, co jste napsal, už chápu, že patříte do zcela jiné kategorie - patrně jste požil lihoviny z Draku.
Pro ostatní na vysvětlenou. Tzv. rovná sazba daně z příjmu (flat rate tax) znamená, že se daňový základ daní jednou jedinou sazbou, například u nás to je 15% z tzv. superhrubé mzdy. V tom máme světový unikát, protože do superhrubé mzdy se počítá i sociální pojištění, které je také daní, takže u nás platíme daň z daně (doporučuji k shlédnutí pohádku Tajemství staré bambitky, tam je přesně popsáno, jak se ke zdanění daní dostaneme).
Progresivní sazba daně z příjmu je taková sazba, kdy se příjem daní podle pásem. Například příjem do 120 tis. se daní 10%, co přesahuje 120 tis. do 180 tis. se daní 15¨% atd. Takto to mají všude na světě.
Protože Parabellum není schopno pochopit ani tyto základní termíny, je zcela zbytečné s ním diskutovat.
25. 12. 2012 | 19:08

Parabellum napsal(a):

Sláma

Myslíte, že by mělo cenu zavést sazbu nad 4,5 milionu ročně?

A co se týče té nevalorizace příjmových pásem, tak to nebyla chyba ale svinstvo, a nástroj, kterým šla ČSSD po krku právě té střední třídě - a voliči jí to spočítali v následných volbách. Jinak do roku 2001 tedy za Zemana se to valorizovalo. Minimálně se zvalorizovalo to nezdanitelné minimum z 2910 na 3170 Kč měsíčně. To se ale pak tuším v roce 2005 zrušilo úplně, a bylo to nahrazeno tím odpočtem 7200 ročně - čímž se ten základ samozřejmě snížil, a progrese se udělala strmější v oblasti příjmů mezi 10 000-30 000 Kč.
Máte pocit, že je potřeba několik pásem mezi příjmy 10000 a 27600 Kč měsíčně???? Nad 27 600 měsíčně se aplikovala rovná dan 32 procent. Je tedy zřejmé, že ČSSD uplatnovala danovou progresi pouze v oblasti nízkých až nižších středních příjmů - výše ne, tam byla rovná dan.
25. 12. 2012 | 19:13

Parabellum napsal(a):

Sláma

Ne to tedy neznamená - tuhle definici jste si vycucal z prstu. Progresivní zdanění znamená, že s rostoucím příjmem roste procentuelní sazba danového odvodu- což je v ČR splněno, a dokonce teprve od roku 2007 - do té doby tu normální mzdy byly daněny rovnou daní 32 procent, a progrese byla uplatnována pouze na mzdy v nenormální výši.
25. 12. 2012 | 19:16

Sláma napsal(a):

Pro ostatní, než je Parabellum.
Daň ze mzdy upravoval za socialismu zákon č. 76/1952 Sb., o dani ze mzdy. Ten je k dispozici i na intenetu nebo v knihovnách. Už původní sazby v roce 1952 uplatňovaly standardní progresivní zdanění. Pásem byl větší počet, sazba činila 5%, 8%, 10%, 11%, 12% atd. až po nejvyšší sazbu 20%.
25. 12. 2012 | 19:18

Parabellum napsal(a):

Sláma

A co je nejpodstatnější: Ty daně tu jsou takové, jako jsou, a vůbec nejpodstatnější je, že je s tím Parabellum spokojené. A Vy pokud né, tak zfackujte starou a zkopejte děti - nic jiného Vám asi nepomůže:-))))))
25. 12. 2012 | 19:18

Parabellum napsal(a):

Sláma

Ano, s těmi pásmy souhlas. Jenom Slámo jedna maličkost - ty sazby nebyla závislá na příjmu, ale na sociálním statusu poplatníka.
Takže Student, kerej byl na chmelový brigádě, a vydělal si za 3 tejdny 5800 Kčs, z tohohle platil 5 procent, a na druhou stranu, důchodce, který si přivydělal k důchodu 1100 Kčs, tak tomuhle sebrali mnohem větší procento. Kdybyste to nevěděl, tak tohle je popsáno v zákoně 76/1952 Sb.
25. 12. 2012 | 19:22

JC napsal(a):

Pane Slámo,
Termín superhrubé mzdy zavedla Topolánkova vláda/a nemáte pravdu, že se do ní počítá sociální pojištění, leč jen ta jeho část, kterou za vás platí zaměstnavatel/a to z prostého důvodu, protože chtěla vám "více inteligentním" levičákům dám vodítko abyste si dokázali velmi zhruba představit jak moc vás stát očesává na daních.
Mno jak vidět nezdařilo se,nic jste nepochopili. To má Topolánek z toho,že opustil pravicové zásady a "rozkročil" se doleva.
25. 12. 2012 | 19:24

Azazelo napsal(a):

Dlouho mě nic tak nerozesmálo jako fotografie tří belgických policistů klečících na ukrajinské exhicionistce ze skupiny Femen (RP v papírové verzi).

"Aktivistky", jak skupině bakchantek pravidelně odhalujících své silikony před bezbrannou veřejností říká tuzemský tisk, přicestovaly za nejasno jaké peníze (možná od agentury, která vyplácí náhrady parablůmě) do Bruselu, aby se odhalily u příležitosti jednání EU-Rusko. Taky něco křičely o Putinovi, jako Hoven.

A vida, ve fungujícím právním státě prostě není možné to, co v Kyjevě. Jeden z pukavců oblíbených u zdejší journaille prasknul. Chudák pan Just.

PS. A to Muslimské bratrstvo ještě nic netuší o fotkách s Murzího hlavou a Koránem mezi nohama na webu nevládních nestyd.
25. 12. 2012 | 19:54

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
vždycky jsem si přál umět psát rychleji než myslím.
Někdy je to dobré - třeba Hrabal vytvářel metodou automatického psaní docela půvabné texty.
No a Parabellum taky.

Ale což se začít hádat o poskomunistických ventilgumkách v kontrastu s ideově pokročilejšími pérovacími ventilky tržně-ekonomickými ?
Nebo o tom, proč v kapitalismu sice nepadá štyft do trýbu tak často, ale když už spadne, následuje katastrální fiakr ?

Nebo o nutnosti nechat prošetřit ÚSTRkem, zda pojídání špenátu a melounů není skrytou propagací komunismu, resp. ekoteroristického zeleného postkryktokomunismu ?

Je tolik zásadních a ideologicky kontroverzních témat, kvůli kterým stojí za to dát nepřátelům z nesprávné politické strany přes držťku - - a vy se tu zaseknete u marginálních lístků na autobus!

Být Jiřím Dolejšem, tak mi dnes ani bramborový salát nechutná.
25. 12. 2012 | 20:10

Emissary napsal(a):

reppop

aby Vaše děti nemusely z ČR emigrovat nezáleží převážně na Vás, ale jen na nich.

Oni děti kde koho, ani za komunistů nemusely emigrovat, byla to jejich volba, i když tento jev byl markantní. Zajímavé, že nikdo neemigroval ze Západu do ČR. To byla tenkrát prostě taková jednosměrná emigrace, většinou s politických důvodů, ale mnohdy i z ekonomických.

No, přejete mi emigraci, prý udělám dobrý skutek. To je o Vás milé. :)

Jednou jsem zde diskutoval s pravověrným socialistem a vyslovil jsem přáni, aby lidstvo bylo na takové úrovni, že by bylo schopno mezigalaktických letů. To bych rád někam letěl, opustil budoucí socialistické peklo na Zemi a usadil se na nějaké vlídné, neobydlené planetě a začínal od nuly. Že bych v masovém měřítku potkal nějaké socialisty či komunisty by nehrozilo, ani zde na zemi se nevyrojili hned. Taková krása. Tam nahoře nebe, kam mohou jen odvážní a znalí a tam dole na zemi peklo, lidi bez odvahy a znalosti, navzájem si mezi sebou všechno závidící. :)
25. 12. 2012 | 20:23

reppop napsal(a):

Emissary napsal(a):
reppop

aby Vaše děti nemusely z ČR emigrovat nezáleží převážně na Vás, ale jen na nich.

Oni děti kde koho, ani za komunistů nemusely emigrovat, byla to jejich volba, i když tento jev byl markantní. Zajímavé, že nikdo neemigroval ze Západu do ČR. To byla tenkrát prostě taková jednosměrná emigrace, většinou s politických důvodů, ale mnohdy i z ekonomických.
xxxxxxxxxx
I Vaše volba to je, sám jste naznačoval, že když vyhraje levice, budete o emigraci uvažovat. Já Vám za to defacto poděkoval. Předpokládám, že by šlo o emigraci z důvodů politických (nesouhlas s levicovým přerozdělováním ve společnosti).

K možné emigraci mých dětí: ono se neemigruje jen z důvodů politických a ekonomických, ale i existenčních. To jsem měl na mysli.
Bohužel mnoho lidí tuto nutnost za hnědého režimu ve střední Evropě pochopilo až v dobytčáku do koncentráku, kdy už bylo pozdě.
25. 12. 2012 | 20:33

Jáchym napsal(a):

Azazelo, 19:54
mě ten obrázek naštval ! :-)
To nemohli policajti děvenky alespoň otočit ?

To je naprd, takováhle demokracie! Kvůlivá tomu jsme zvonili ? Banány nejsou všechno, také politického sofporna je třeba !

Jednak děvenky vypadají zepředu lépe - zvláště když se natřou kečupem.
Druhak je lepší mít o dláždění ohoblované lopatky než bradavky!

Bohorovničko, vyžeň Brusela !!!
25. 12. 2012 | 20:35

MacCavity napsal(a):

Parablůmo, to vy jste se vytahoval, kolik berete náhrad za cestovné a jak to očůráváte. Podle nicku se považujete za ostrého chlapa a achtěl jste nám předvést, jak v tom umíte chodit.

Tak jsme se na to, jako lidé, z kterých se část musí živit bez zaměstnavatelských berliček a s účetní hydrou leta zápasí, podívali blíž. Některá nařízení (specielně z náhrad) jsem po desátém přečtení konzultoval s příslušnými úředníky na MF a hádejte co? Neřeknou tak ani tak. Každý správce daně si to vykládá podle svého a kdybyste mu mával před očima nějakými stanovisky MF, zle byste pochodil. Takže vám na MF doporučí, abyste se svého správce daně zeptal, jak to vidí. Musím říkat víc?

To, co jste zpočátku popsal, naplňuje skutkovou podstatu. Pokud skutečně chcete někoho přimět, aby se namáhal sepsat oznámení, ještě na tom chvíli rajtujte.
Kontrolně: podepisujete cesťák? Pokud ne, měl byste mít cestovní pojištění, protože nikdo neručí za to, co se vám cestou stane. Pokud ano, nevykroutíte se z povinnosti zdanit příjem, který vám vzniká rozdílem mezi deklarovaným a skutečným cestovným. Bratru 4x1600x9 měsíců = 57.600. Pan Smetana bude do konce života pravidelně navštěvovat nápravná zařízení za o hodně, ale hodně míň.
25. 12. 2012 | 20:35

Parabellum napsal(a):

reppop

Já Vám také pogratuluji, až vyhraje levice, a práskne pěstí do stolu, a míasto kapitálu a zahraničních firem tu zůstane akorát sociál a komunál. Až se unavíte vítězným řevem, tak zmačkáte čepici do dlaně, a poníženě budete škemrat, aby Vás a vaše dětičky někdo zaměstnal, ale on nebude kdo, tak jako nemá kdo zaměstnat dětičky španělských a řeckých rudých fanatiků, protože před rudými pěstmi tamější levice a odborů tem kapitál prostě prchl.

A pak se v západní Evropě rozmůže si k domku postavit chlívek, ve kterém nebude čtvernožec, ale dvounohej českej knecht na hrubé domácí práce, a nejvýznamější vývozní artikl ČR budou levný holky. To bude bašta - už se těšíte?
25. 12. 2012 | 20:40

Targus napsal(a):

To JC:

Za luxus považují auto v r. 2012 lidé v Dánském království, nevím, proč do toho motáte mne. Já jsem jim takovou daň nevymyslel,čestné pionýrské.
:-)))
A daň silniční, jak to vidí mirabellum, to opravdu nikoli. Daň silniční se nikde na světě nepočítá z pořizovací ceny vozidla, nýbrž z parametrů vozidla neodvislých na pořizovací ceně. Jedině možná v Jihlavě u Bosche.
:-)))
25. 12. 2012 | 20:53

Emissary napsal(a):

reppop

„K možné emigraci mých dětí: ono se neemigruje jen z důvodů politických a ekonomických, ale i existenčních. To jsem měl na mysli.“

Tak existenčních? :). Ale jděte, žijeme snad v Zimbabwe či v Somálsku?

„Bohužel mnoho lidí tuto nutnost za hnědého režimu ve střední Evropě pochopilo až v dobytčáku do koncentráku, kdy už bylo pozdě.“

Ale jděte. Chcete přirovnávat současný režim v ČR s režimem Hitlerovského Německa? Já myslím, že daleko pravděpodobnější možnost je, že parlamentní volby vyhrají u nás socialisté a komunisté a ty podmínky se budou k Vámi uváděnými blížit zleva. Ony se blížily i tenkrát, Hitler masíroval masy na blahobyt budoucích generací, jenomže na úkor jiných národů, plus všelijaký mix do toho.
25. 12. 2012 | 20:53

Parabellum napsal(a):

MacCavity

Já nic nevočůrávám, já plním pokyny svého zaměstnavatele. A s finančákem komunikuje zaměstnavatel, popřipadě jeho danoví poradci a právní zástupci. Ale klidně jej pomluvte, podle §184 Sb. trestního zákona, je to silná mezinárodní korporace, a následně na to s Vámi její právníci zatočí. Nevím, proč já jako zaměstnanec bych se měl zaobírat finančákem.
Jinak: Každý týden podepisuji vyúčtvání cestovních nákladů dle pokynů zaměstnavatele a směrnicemi, které vydal, a v souladu s tím, co mám uvedené v dodatku ke smlouvě, a navíc jednou měsíčně posílám všechny potřebné dokumenty a doklady, které po mne zaměstnavatel požaduje, včetně těch podepsaných vyúčtování.

Ale jak říkám, podání sepište, a připravte se na to, že obratem na Vás bude podáno trestní oznámení pro pomluvu, a pokud ten finančák nic nenajde, a jako že nenajde, pak budete mít na krku trestný čin pomluvy, a poškozování dobrého jména jednak firmy a jednak mé osoby, páč se k tomuto samozřejmě připojím.

Vy skutkovou podstatu trestného činu pomluvy jste naplnil již nyní, a protože je zřejmé, že na téhle diskusi jsou stovky jednotlivých vstupů, učinil jste to obzvláště účinným způsobem - takže první úřední den se těšte - policie a její experti si Vás již podle IP adresy dohledají.

Pan Smetana dostal flastr za maření úředního rozhodnutí, a kdyby to, co provedl udělal třeba v Singapuru, tak by nedostal veřejně prospěšné práce, ale 50 ran holí.

Navíc Targus Vám jasně napsal, že Vlak je dražší, než auto.
25. 12. 2012 | 20:55

Targus napsal(a):

To parabelum:

Na sociálním statusu záleželo danění v ČSSR jen velmi omezeně. Od 18 let jsem trvale pracoval při denním studiu a byl jsem daněn jako ostatní pracovníci. 5 %-ní daň fungovala jen o prázdninách.
25. 12. 2012 | 20:56

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Já Vám také pogratuluji, až vyhraje levice, a práskne pěstí do stolu, a míasto kapitálu a zahraničních firem tu zůstane akorát sociál a komunál. Až se unavíte vítězným řevem, tak zmačkáte čepici do dlaně, a poníženě budete škemrat, aby Vás a vaše dětičky někdo zaměstnal,
xxxxxx
Tak Vy chcete taky emigrovat? Další výborná vánoční zpráva.

PS: Já a moje děti žijeme v kraji, který kdysi patřil k bohatým díky úrodné půdě. Děda, který byl elektrikář v místním potravinářském podniku (bez zahraničního kapitálu), bez problému nejen uživil rodinu, ale ještě zboural starou barabiznu a postavil velký dům pro 2 rodiny, dům, který nyní (ač můj příjem je nadprůměrný v rámci ČR) tak tak dokážu bez zadlužení udržovat v provozuschopném stavu.
Ten potravinářský podnik, který tady dřív byl zdrojem slušných zisků v zemědělství i jinak, zboural onen Vámi opěvovaný zahraniční kapitál. Dnes je z bohatého kraje (v porovnání se Středočeským) kraj chudý. I díky zahraničnímu kapitálu.
25. 12. 2012 | 20:59

Parabellum napsal(a):

MacCavity

Já neberu žádné náhrady za cestovné, jak se mi sprostě pokoušíte podstrčit, já uplatnuji institut vyúčtování cestovních nákladů. Částky, které tam mám napsat, jsou v dodatku ke smlouvě, který se uzavírá pro jednu každou zakázku.

A samozřejumě, že jezdím autem, a to, co vyúčtuji, mi ty náklady ani nepokryje- mám BMW 330xi, a račte se podívat, jakou to má spotřebu - dokladů od nákupu benzínu mám asi tak čtvrt kila. Takže jsem zvědavej, co uděláte, i kdyby NÁHODOU (jako že asi ne) pochybil zaměstnavatel:-))))
Jinak zajímalo by mne, které úředníky MF jste zastihl v práci 25.12. odpoledne:-)))) Můžete jmenovat????
25. 12. 2012 | 21:01

Parabellum napsal(a):

reppop

Jistě Váš dědeček byl živ z toho, co stát ukradl mé mamince, a dalším, co dělali vysoce odbornou práci, a nacpal to do různých potěmkinových vesnic. Ty "slušné zisky" byly možné pouze na základě takových hovadoidností, jako záporná dan z obratu u potravin.
Já měl v roce 1988 plat 1450 Kčs hrubého což bylo 1225 Kčs čistého, a dalšícjh 8 Kčs mi dobrovolně povinně zcizilo ROH.
Dnes mám víc než 30 krát tolik. Neříkejte, že kdybyste měl třicetinásobek platu dědečka, že neuživíte dvojgenerační domek:-)))))

To víte Repope, každý chvilku tahá pilku:-))))
25. 12. 2012 | 21:08

MacCavity napsal(a):

Změřte si tlak. Už nedokážete ani číst. Může to být nebezpečné.
25. 12. 2012 | 21:09

Jáchym napsal(a):

Parabelume, 20:40
Asi jsem Vás přecenil.

Tohle byla proklatě hovenózní úroveň argumentace!
25. 12. 2012 | 21:11

reppop napsal(a):

Emissary napsal(a):
Chcete přirovnávat současný režim v ČR s režimem Hitlerovského Německa?
xxxxxx
Současný samozřejmě ještě ne. Leč psal jsem, že když čtu Vaše a Parabellovy názory, děsím se, že díky voličům s těmito názory by to u nás nemuselo dopadnout dobře.
Parabellum má názory (i rétoriku) opravdu dost extrémní a každého mimo sebe (a snad ještě Vás, který mu přizvukujete) považuje za neschopného hlupáka.
To je právě ideový základ fašismu: "My, elita, jsme něco víc, Vy ostatní (co s námi nesouhlasíte), jste hloupá a neschopná lůza.
Ale abych Parabella +/- citoval: "budete škemrat abychom (my, elita nebo elita, u které my jsme lokajové) Vaše děti zaměstnali".
To považuji za FAŠISTICKÝ postoj a pokud by lidé s těmito postoji z ČR emigrovali, velmi se mi uleví.
Kapitalisti NEJSOU apriori elita (to si myslí fašisti), stejně jako NEJSOU apriori elita proletáři (to si myslí komunisti).
25. 12. 2012 | 21:13

reppop napsal(a):

Parabellum napsal(a):
reppop

Jistě Váš dědeček byl živ z toho, co stát ukradl mé mamince,
xxxxxxxx
Prosím můžete mi napsat co ukradl Masarykův stát Vaší mamince a dal to mému dědovi?
Díky.
Do té doby je myslím další debata mimo mísu.
25. 12. 2012 | 21:17

Parabellum napsal(a):

reppop

Já Vás a Vaš spratky opravdu zaměstnávat nehodlám, a práce se narozdíl od Vás nebojím. Klidně se odkýbluju na něco, jako umělej ostrov, kde jsem už nějakou dobu působil, a tam budu pečovat o 4 kočičky GE-LM-2500 o celkovém výkonu přes 130 000 koní, a z dálky se budu dívat, jak se tu pomlátíte a požerete.
Jediné, co pro Vás budu moci posléze udělat, je nastrouhat Vám mrkvičku.
Bolševismus, fašismus a nacismus jsou tři strany téže mince. Pravicový extrémismus se není fašismus, ale například náboženský fundamentální extrémismus
25. 12. 2012 | 21:19

Jáchym napsal(a):

Parabellum 21:08

Jestli ještě trochu ideologicky přitlačíte,jedno oko, (ba ani slipy) nezůstanou suché !
25. 12. 2012 | 21:20

Parabellum napsal(a):

reppop

Omlouvám se, myslel jsem, že píšete o období po roce 1948. Nevěděl jsem že se před válkou stavěly dvougenerační domy - myslel jsem ,že to byla výsada až zhruba 70. let.

MacCavity

Podotýkám, že takových zaměstnaců, jako jsem já, v tom režimu práce, jako jsem já, má můj zaměstnavatel desítky - tedy v ČR - jinak stovky, a možná i přes 1000.
25. 12. 2012 | 21:23

Parabellum napsal(a):

MacCavity

Ještě mému nicku: Jsem opravdu stará spolehlivá pistole, která proslula dokonalým řemeslným zpracováním a spolehlivostí. A skutečně jsem byla ve válce, ale ne na frontě. Nosil mne jako osobní zbran jistý důstojník v uniformě standartenfuehrea, a své nacistické protivníky toužící po světovládě porazil bez krveprolití na poli rozumu v době, kdy se svět načisto zbláznil, a lidé se navzájem vyhlazovali po milionech, a tím pomohl své vlasti porazit fašistického agresora a zachránit Evropu a svou vlast před zotročením.

Jsem tedy spíše než bojovníkem nestranným pozorovatelem.

Popíši Vám svůj poslední válečný zážitek:

Motor horscha vrcel stejnomnerne a silne. Bilomodry ukazatel na dalnici hlasal, ze do Berlina je 247 kilometru. V trhlinach mezi nizkymi mraky vykoukla modra jezirka nebe, zdalo se, ze jsou na dosah. Snih uz sesel. Zeme byla vystlana rezavym dubovym listim. Vzduch v lese byl ostry, blankytny. Vonelo tak tlenim a tichem. "Semnadcat mgnovenij vesny" vysilali v radiu pisnicku Mariky Roekkove, "Ostanet v serdce tvojom". Stierliz prudce zabrzdil. Provoz na dalnici nebyl zadny, a tak nechal vuz na miste, ani s nim nezajel ke kraji. Vesel do jehlicnateho lesa, a sklesl na zem. Rasilo prvni nesmele listi, jasne zelene listecky. Opatrne pohladil zemi. A pak tam dlouho sedel, ahladil zemi dlanemi. Nevi, co ho ceka, kdyz se rozhodl vratit do Berlina. Proto ma pravo dlouho sedet na te jarni, studene zemi, a hladit ji obema rukama......

Moskva, Berlin, New York, 1972.....
25. 12. 2012 | 21:34

MacCavity napsal(a):

"A ted, ať puknete závistí a vzteky, jak jsem již výše napsal, tak ta cesta tam a zpět stála 280 Kč. Od zaměstnavatele jsem ale na to dostal 1950 Kč. Je na to interní předpis, který proplácí kilometry bez ohledu na to, čím se jede."

Parabellum v 11:04. Úplné kajícné doznání: nevidím si do úst.
Iam satis.
25. 12. 2012 | 21:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy