Záhada jména Nicolas rozluštěna

28. 07. 2007 | 21:22
Přečteno 26846 krát
K narození dítěte se gratuluje. Gratuluji tedy českému státu k úspěšnému množení vrcholných ústavních činitelů. Gratuluji samozřejmě i šťastné mamince Lucii Talmanové a v tomto ohledu již zkušenému otci Mirku Topolánkovi. Jen houšť!

Pokud jde o jméno Nicolas, považuji ho za zcela uměřené. Toto jméno pochází z řečtiny a lze ho volně přeložit jako vítězství lidu. Každý vládnoucí politik považuje své volební vítězství hlavně za vítězství lidu. Narodí-li se dítě dvěma politikům vládnoucí strany, nelze ho vlastně jinak pojmenovat.

Někteří komentátoři se malicherně zlobí, proč se dítě nejmenuje zrovna českou podobou jména Mikuláš. To je ovšem ideologicky zcela nemožné. Svatý Mikuláš všechen majetek rozdal chudým, naopak Modrá šance prosazovaná stranou šťastných rodičů chce rozdávání sockám zastavit. Jméno v cizím jazyce ani Sv. Mikuláše ani nenáviděný sociální stát už tak provokativně nepřipomíná.

Z cizích podob je potom anglicko-francouzská forma Nicolas (Nicholas) asi nejfrekventovanější. Rodiče správně zamítli ruské formy Nikolaj a Nikita s ohledem Putinovy zpupné plky o radaru, který jediný může zajistit plné štěstí novorozence. Jiná slovanská podoba jména Nikola také nepřipadala v úvahu, protože tady jméno zase pokazil Nikola Šuhaj Loupežník, který individuálně vybíral daně bohatým, a co neprochlastal, předal chudým.

Rumunskou podobu jména Nicolae pokazil diktátor Ceausesku, maďarský tvar Miklós zase admirál Horthy. Dánský Niels nebo švédský Niklas jsou nepřijatelní, protože oba státy v Evropě vedou v přerozdělování. Irský Níoclas a lucemburský Néckel byli jistě lákaví a ideově přijatelní, ale jsou přece jen příliš neotřelí.

Jméno Nicolas v sobě především skrývá svou německou zkrácenou podobu. A to je Klaus! Uznejte však, že jméno Klaus Topolánek by působilo trochu vlezle. Ať žije Nicolas!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

West napsal(a):

Dst vtipné! Vedle toho co vyplodili "profesionální" komentátoři např na Idnes je to skutečně majstrštyk-je vidět že máte pane Havle skutečně po čepicí! Váš blog je většinou radost číst!
28. 07. 2007 | 21:56

via napsal(a):

Jako potomek dvou ODSsáků by mohl zdědit vědomosti všech ODSsáků. Možná to bude nová modrá modla vedle Klause. Ten samozřejmě i tak zůstane jako ten hlavní a jediný, správný a neomylný :-)
28. 07. 2007 | 22:00

dsf napsal(a):

Soudruhu Havle, doufám, že poradíte Jiřímu Paroubkovi, jak správně ideologicky pojmenovat budoucího potomka s novou partnerkou.
28. 07. 2007 | 22:12

Zeman napsal(a):

Je vidět Jiří Havle, že když Bůh rozdával blbosť a zákeřnosť, tak ty jsi stál první v první řadě. Tvé zhovadilé myšlení Ti vůbec nikdo nezávidí. Bůh Tě bude dále sledovat a určitě se ti zase ozve.Jen aby nezesměšnil tvé potomky,třeba vnoučata!Pak si vzpomeň!
28. 07. 2007 | 22:18

Ladic napsal(a):

:http://www.tiscali.cz/news/news_center_060326.911620.htmlČSSD slibuje školákům příspěvek na nákup počítače

[PRAHA, 26. března] - Průměrný hrubý měsíční plat učitele 35.000 korun, dvakrát více studentů na gymnáziích a zdvojnásobení výdajů na vědu. To jsou cíle, které chce mimo jiné prosazovat po volbách Česká strana sociálně demokratická. Po vzoru "pastelkovného", příspěvku na školní pomůcky pro každého prvňáčka, chce zavést i "počítačovné" - 7000 korun pro žáky šestých ročníků základní škol na nákup počítačů.
28. 07. 2007 | 22:33

Ladic napsal(a):

Novináře o tom dnes informovali místopředseda vlády pro ekonomiku Jiří Havel a ministryně školství Petra Buzková.
28. 07. 2007 | 22:33

Ladic napsal(a):

Myslel jsem si, že po pastelkovném už ČSSD nemůže přijít s větší, promiňte mi ten výraz, pitomostí. Škromachův nápad však trumfli Petra Buzková a Jiří Havel, když představili plány sociální demokracie v resortu školství, které hodlá realizovat, pokud obhájí volební vítězství. ČSSD slibovala učitelům průměrný plat až ve výši 35 tisíc korun, zdvojnásobení počtu studentů na gymnáziích a příspěvek na nákup počítače pro žáky 6. tříd.
28. 07. 2007 | 22:35

LEVAK napsal(a):

Tento parvenu trpící chronickou koprolálií snad ani jinak nemohl svého potomka pojmenovat.Pokud se týká zde se projevivšiho Zemana a dsf, jedná se o lidi stejné modré krve trpící stejnou chorobou.Vědomosti nahrazují sprostotou a vulgaritou a jsou to ti o kterých říká bible "blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské!"Oni totiž za to své vyjdřování a zřejmě i chování nemohou,protože nemají inteligenci vrozenou a ani získanou.Tento nedostatek pak nahrazují hrubým chováním,které mnohdy přechází až k násilnostem.Školské příklady lze krásně vidět na kariérách německých fašistických nacistů.
28. 07. 2007 | 22:38

LEVAK napsal(a):

Ad Ladic:snížení počtu učitelů o 21000 vymyslel kdo?Že učitel nemusí mít vysokou je z které dílny?Už jenom zbývá aby se stali učiteli vysloužilí vojáci tak jak tomu bylo za Rakouska a za císaře Procházky!Nicolas asi však tyto problémy ani nepocítí.Ten bude chodit rovnou na Eton!A takoví Ladici budou jenom zbožně a úslužně kývat svými dutými hlavičkami!
28. 07. 2007 | 22:46

Ladic napsal(a):

pro leváka:
http://www.lidovky.cz/ln_vo...
„Jděte ode mě,“ rozkřičel se na jednu z redaktorek. „Celou dobu jste se ke mě chovali jak hovada, tak teď mě nechte bejt,“ křičel Paroubek.
tedy soudruhu křesťane, to je hnus...
28. 07. 2007 | 22:46

Ladic napsal(a):

no levicový leváku, pokud odsuzuješ urážky, tak odsuzuješ své trapné křesťansko komunistické sprosté příspěvky, a tak to má být...plná hlavo
28. 07. 2007 | 22:48

Ladic napsal(a):

V čele ČSSD stojí člověk politováníhodné diagnózy. Na jedné straně chorobně ctižádostivý, ale až doposud vždy druhý, třetí nebo žádný. Na straně druhé tak patologicky ješitný, propadající depresi z každého promarněného bodu obliby, že je schopen osočit z vlastní karikatury i benátské zrcadlo. Závislost na vlastní politické sličnosti je u něj tak silná, že je schopen jezdit po vlastech českých s estrádou.. Zkušený a sebejistý politik by přece nikdy neodhalil vlastní obsesi, která může pramenit i z osobního života, ale to komentovat považuji na veřejnosti za nevkusné. Není to fantastická munice?

Jaká je vize jeho republiky a vlastní politické budoucnosti? Menšinová vláda s komunistickou podporou, žádné tajemství, řekne si každý z vás. Hledejme proto jeho pragmatické důvody. Blaho lidu? Nikoliv. Mocný, molochovitý stát, centralizovaný aparát, neproniknutelná síť sekretariátů, ve kterých už žádná skrytá kamera neodhalí podvod a korupci. Provázanost aparátčíků se špatným svědomím, majících každý na každého něco, kontrola médií. Návrat k legislativná i exekutivní totalitě. Proč? On totiž nic jiného nezná a neovládá, celou svou předlistopadovou kariéru, žil mezi komunistickými funkcionáři na jedné straně a veksláky na straně druhé, cítí se stísněn v prostředí praktikované demokracie, proto byl jeho dosavadní postup tak pomalý a proto se dnes obklopuje lidmi, kteří jsou schopni s ním tuto hru hrát. Ať estébáci, komunisté nebo lidé úchylně závislí na moci. Copak není důvodem k optimismu vědomí, že jsou časovanou bombou v jeho vlastních řadách a že každý další krok tímto směrem je aktem odhalení vlastní slabosti, předehrou k budoucímu výbuchu, který mu přičtou jeho, dnes strachem se třesoucí soustraníci? http://www.ods.cz/akce/kong...
28. 07. 2007 | 22:49

Mia napsal(a):

To zesměšnění jste provedl velice obratně,ale o to je to zákeřnější.
Kdy už sakra přestanete vy politici plácat do prázdna a začnete řešit problémy,které trápí Českou republiku ?Času je málo !!!!!!
28. 07. 2007 | 22:50

Ladic napsal(a):

ještě bych tě leváku poprosil o link, kde se píše o nestudovaných učitelech...děkuji..
28. 07. 2007 | 22:51

Ladic napsal(a):

add - Mia - a znáš socialistu, který by konstruktivně myslel a jednal? Kryptobolševici odmítli účast v komisi o zdravotnictví, kde měli zasedat odborníci a politici, no a o jejich předvolební kampani ani nemluvě....
28. 07. 2007 | 22:53

Pape napsal(a):

pane docente, výplod vaší duté
hlavy je příšerný blábol. Neměl
byste se raději starat o to,
co vyvádí váš pan předseda
se svojí přítelkyní na Slovensku? Musí dělat mezinárodní ostudu? Na to výs zřejmě vaší američtí chlebodárci neupozornili. Stydte se, budete se smažit v pekle.
28. 07. 2007 | 22:53

Ladic napsal(a):

http://www.radio.cz/cz/zpra...
"Pan Topolánek je skutečně ve vážném psychickém stavu. Ten jeho osobní život se mu rozpadl, já to chápu. Rozpadá se mu politický život, protože on už dneska pochopil, že nezíská tu podporu 101 poslanců pro důvěru své vlády. Pan Topolánek je na cestě do politického důchodu," řekl Paroubek.
28. 07. 2007 | 22:53

Ladic napsal(a):

"Pan Paroubek je skutečně ve vážném psychickém stavu.Nikdy nic nevyhrál, ten jeho osobní život se mu rozpadl, já to chápu. Rozpadá se mu politický život, protože on už dneska pochopil, že nezíská tu podporu 101 poslanců pro důvěru své vlády. Pan Paroubek je na cestě do politického důchodu,"
28. 07. 2007 | 22:55

Dave napsal(a):

Jak je videt Jiriho Havla stale neomrzelo hrat si na primitivniho ubozaka, ktery se na svem blogu jako vzdy bavi tim, ze haze spinu na sve politicke protivniky a ani ted nezklamal a potvrdil, ze lide v Cechach maji opravdu neuveritelne zkazenou moralku, ze se dokazi navazet i do tak nepolitickych veci jako je narozeni ditete jineho politika a hned z toho zacnou delat svou propagandu..Gratuluji soudruhu Havle nezklamal jste a dal drzite svuj rudy prapor vysoko...doufam, ze jste na to patricne hrdy?
28. 07. 2007 | 23:00

Ladic napsal(a):

http://revue.idnes.cz/lidic...
Paroubková: O manželově milence jsem nevěděla
A tak se leváko starej o svého ulhaného idolka alias Roka - kandidáta na spolupráci s STB
28. 07. 2007 | 23:02

Ladic napsal(a):

Re.:Dave - výstižné.....díky
28. 07. 2007 | 23:03

Michal napsal(a):

Pane Havle opravdu jste mě zklamal, tímto blogem jste opravdu klesnul hodně nízko...lidí jako jste vy bych si opravdu nikdy nemohl vážit...je mi z vás opravdu špatně.
28. 07. 2007 | 23:03

Mia napsal(a):

Pane Havel,Slovensko nám šlape na paty.Zanedlouho uvidíme jen jeho záda -i vaší vinou pane poradče!-Jste v tom namočenééééj.
28. 07. 2007 | 23:04

Ladic napsal(a):

28. 07. 2007 | 23:07

Macek napsal(a):

P. Havel, co Vám je potom, jak si rodiče, i když známí, pojmenují své dítě? To do politiky musíte tahat i nevinné novorozeně?
Jestlipak víte, jak se jmenuje Rathův levoboček? Proč se nenávážíte do p. Paroubka nebo jeho syna, který opustil matku svého dítěte hned po jeho narození.
Jste s tím trapný. Vůbec netvrdím, že vztah Topolánek-Talmanová je OK, to vůbec ne, ale proč házet špínu na jednu stranu, když je i na straně druhé!
A kdoví, jak by to dopadlo a o čem nebo o kom by se psalo, kdyby se "vrtalo" v soukromí všech politiků nebo i Vás.
Buďte tak laskav a nestarejte se o jméno jednoho novorozence, když stejně to, co jste napsal, bylo všechno obsaženo v diskusních příspěvcích - takže nic nového. Pouhé opsání o významu jména a proč ne Klaus .... atd.
28. 07. 2007 | 23:08

Ladic napsal(a):

No jsem rád, že se zde sešlo několik normálních slušných lidí..a levák šel spát....to co tady Havel je schopen vypotit je opravdu nechutné..
28. 07. 2007 | 23:11

Student CZU napsal(a):

Tak takový primitivní blábol bych čekal od kde koho, ale od docenta UK opravdu ne...už se ani nedivím, že UK je na tom v celosvětovém žebříčku vysokých škol tak špatně. A ani se nedivím, že už i mnoho Čechů odjíždí studovat na zahraniční Vysoké školy.
28. 07. 2007 | 23:15

Sraffa napsal(a):

Jsem asi natvrdlý. Co je na textu nepravdivého nebo urážlivého? Autor přece jen sportovně gratuluje k výkonu.
28. 07. 2007 | 23:18

Mia napsal(a):

Vypadá to,že autor prodělal v mládí nějaké trauma a myslím,že se řádně navyléčil,protože by tohle nemohl vypotit zdravý člověk.
add-Sraffa je vidět,že neznáte pana Havla-on přece vůbec nemluvil o jménech.
28. 07. 2007 | 23:29

DAvidaK napsal(a):

Vážený pane Havel, přečetl jsem si váš článek, a protože jsem se stal nedávno také otcem, velmi mě zaujal. Chtěl bych Vás proto poprosit, zda byste podobnou analýzu mohl udělat i pro naši rodinu. Velmi rádi bychom z Vaší analýzy zjistili,jaké pohnutky nás se ženou vedli právě k takovému jménu.

Pár faktů, která by mohla vaši analýzu ulehčit: Naše dcera se jmenuje Barborka. Oba dva máme vystudovanou vysokou školu (žena humanitního, já technického směru), oba dva jsme zaměstnaní, žena volila zelené já ODS. Nejsme členy žádnépolitické strany. Děkuji mnohokrát. V případě, že požadujete honorář, ozvěte se určitě se dohodneme.
28. 07. 2007 | 23:32

Sraffa napsal(a):

Co konkrétně vám vadí? Vše sedí fakticky i logicky. Kde je chyba? Nemohu nic najít. V čem si mám doplnit vzdělání, které mi zřejmě na rozdíl od Vás chybí?
28. 07. 2007 | 23:32

Mia napsal(a):

Sraffo,Sraffo asi jsi vážně natvrdlý.Kdyby jsi slyšel několik televizních debat pana Havla a znal jeho názory,pak bys možná(?) pochopil.
28. 07. 2007 | 23:38

LEVAK napsal(a):

Vážený pane docente po přečtení příspěvků modrého zabarvení mě napadlo jediné "margaritas ante porcos"!
28. 07. 2007 | 23:43

Mia napsal(a):

add-DAvidaK-Bohužel pan Havel vám nemůže s největší jistotou tu analýzu provést,protože ji nemá kde opsat!
28. 07. 2007 | 23:44

Sraffa napsal(a):

Pochopím, když řekneš cokoli konkrétního. Tvrzení, že je to blbec, protože jinde říkal něco jiného, co ani necituješ, logicky neobstojí. leda v hospodě po jedenáctém pivu, to je pak odpovídající úroveň debaty... Zkus diskutovat a užívat argumenty.
28. 07. 2007 | 23:45

jojo napsal(a):

A zase blábol. To je neskutečný, jak vzdělaní lidé ze sebe dělají blbce. Dej jim blog a je to. :))) Tak já si tu Mladou frontu zase předplatím. Tohle mě přesvedčilo. :)
28. 07. 2007 | 23:53

Mia napsal(a):

Tak po lopaťe-myslíš,že autor toho článku pouze chtěl seznámit neinformovaného čtenáře s významem jména Topolánkova syna v několika zemích a pogratulovat k jeho výběru-nebo zesměšnit soukromý život politika na druhé straně barikády ?
28. 07. 2007 | 23:54

Tibor napsal(a):

Ubohé, nízké, trapné...
28. 07. 2007 | 23:56

Sraffa napsal(a):

Politik na druhé straně barikády se dostatečně zesměšňuje sám. V textu není nic nenávistného. Že to vypadá humorně? No a? To se nesmí? Potřebujeme cenzůru? Nebo nám je po tom ....., jak trefně a jemně řekl novinářům soudruh rotmistr Topolánek?
29. 07. 2007 | 00:01

LEVAK napsal(a):

Mia přidejte si k tomuto svému pseudonymu "-o" a dostanete název toho co tady produkujete a pracně potíte ve španělštině!
29. 07. 2007 | 00:03

Mia napsal(a):

zesměšňování a humor jsou dvě rozdílné kategorie a Havel není Šimek
29. 07. 2007 | 00:06

Mia napsal(a):

LEVAKU,přidejte si na A čárku a máte to v češtině!
29. 07. 2007 | 00:08

Josef K. napsal(a):

Chytré. Doufám také, že ve vztahu ke školství nedojde jen na slova , že vzdělání vedené kvalitními a dobře placenými učiteli, jak je tomu na západ od Chebu, umožní budoucím generacím kultivovaněšjší myšlení a projev než má většina komentářů k tomuto blogu. Česká kultura se prostě propadla do pekel.
29. 07. 2007 | 00:08

Sraffa napsal(a):

Chcete říci, že Šimek dělal tupé zesměšňování, kterému jste rozuměla i Vy?
29. 07. 2007 | 00:09

občanka napsal(a):

Modré trubky, Vaše svatouškovské pohoršování je asi tak věrohodné, jako celá Vaše strana, btw. zplození toho nebožátka je snad jediný pozitivní skutek, který se Vašemu šéfovi v posledním roce podařil...
29. 07. 2007 | 00:10

Mia napsal(a):

Díla pana Šimka si velice vážím ne tak díla pana Havla
29. 07. 2007 | 00:16

Macek napsal(a):

to DAvidaK : blahopřeji k BARBORCE - krásné jméno, které si spojujeme s něžnou rozkvetlou větvičkou a blížícími se vánočními svátky plné lásky !
JIŘÍ - si zase můžeme spojit s pranostikou "na sv.Jiří vylézají hadi a štíři" - pod tím si zas představujeme něco slizkého, zákeřného a jedovatého, útočícího ze zálohy. Určitě nic hezkého!
Věřím, že i Vaše Barborka se podobá něžnému poupátku.
29. 07. 2007 | 00:17

Josef napsal(a):

Pan Havel na fotce vypadá jako inteligentní,seriózní člověk v letech,kdyby mohl mít rozum a soudnost.Bohužel jen vypadá :(Že mu není trapně zatahovat do politiky i novorozeně.To bych ani od Ratha nečekal takovou ubohost!
29. 07. 2007 | 00:23

Sraffa napsal(a):

To Macek: Sv. Barbora a Sv. Jiří byli současníci. Sv. Barbora se odmítla vzdát víry a byla popravena vlastním otcem, kterého podle jedné z legend Bůh ztrestal bleskem. Sv. Jiří byl důstojníkem gardy císaře Diokleciána, a když v roce 303 císař vydal edikt o pronásledování křesťanů, dal ho Dioklecián mučit a popravit. Jiří podle legendy zvítězil nad drakem. Sv. Jiří je křesťanským symbolem boje proti zlu. Sv. Barbora a Sv. Jiří patřili ke čtrnácti nejdůležitějším svatým.
29. 07. 2007 | 00:36

qwertz napsal(a):

pane docente, by byste se uživil i jako novinář. Takhle vtipný komentář jsem už dlouho nečetl.
29. 07. 2007 | 00:38

Zeman napsal(a):

Nevím pane Levák, zda jste byl také členem zločinecké organizace jménem komunistická? Ale pan Jiří Havel byl! Tato organizace nenechala děti ani narodit, ne tak jim dát jmémno! A pro jistotu je popravila i s maminkou! Až pojedete tudy, po třídě Horákové tak si vzpomeňte! Popravila i vojáky kteří bojovali proti Vámi vzpomenutým fašistům,mnoho jich uvěznila a mnoho jich muselo utéct za hranice! Tato organizace udělala z věřících občany druhé kategorie,jenom prověřený kádr mohl být vedoucím pracovníkem a jejich děcka mohli jít na školu! Národ fízlů utvořili !Stb a milice a dráty, kulomety a psy na hranicích, cenzuru a domoví důvěrniky.A pan Jiří Havel jako vysokoškolský učitel to určitě věděl a přesto se podílel na tom svinstvu! Možná se pane levák snažíte aby se to všechno vrátilo? Možná je to ta Vaše vnitřní demokracie? Někde u Stb? Jestli se mýlím tak prosím o odpuštění.
29. 07. 2007 | 00:49

Macek napsal(a):

to Sraffa: troufám si pochybovat o tom, že představy kohokoliv z nás sahají do hluboké historie a že si při jménu Barborka, představují nějakou popravenou ženu. Spíš je to ta něžná rozkvetlá předvánoční větvička.
Zrovna tak u jména Jiří je bližší ta pranostika, než voják gardy císaře Diokleciána.
Dodávám, že to nebyl historický rozbor jmen, nýbrž, jak uvedeno, to co si při vyslovení těchto jmen můžeme představit nebo s čím je spojit.
29. 07. 2007 | 00:50

Wiki napsal(a):

Pane Havle, hnusíte se mi!
29. 07. 2007 | 01:22

verbum napsal(a):

Ještě že mezi námi jsou takoví stoupy, pardon, sloupy, jako je Ladic a jeho další zdejší přizvukovači, díky modrému předvoji naší společnosti - jen díky jim se občas zasmějeme...
29. 07. 2007 | 01:35

Zeman napsal(a):

JO a tento slavný ekonom, učitel ekonomie na vysoké škole nechal se svými soudruhy zaostat naše hospodářství 40 let za vyspělím světem!!!Takovou připravil budoucnost pro mladé občany! Že ho není hanba psát? Fuj!!!
29. 07. 2007 | 01:57

jitro napsal(a):

Nejdrjv byli soudruzi z vychodu,ted ze zapadu.Nebudou hranice,ale protiraketove paraplety., Nejvic mam radost z toho,ze se zacaly rodit deti.Je mi jedno jak se jmenuji/Adolf,Klement,Vasil.atd.Hlavne,ze politici delaji,aspon ty deti.Uz se duchodu nebojim.Nevymrem. Jen tak dal..
29. 07. 2007 | 03:48

jitro napsal(a):

Nejdrjv byli soudruzi z vychodu,ted ze zapadu.Nebudou hranice,ale protiraketove paraplety., Nejvic mam radost z toho,ze se zacaly rodit deti.Je mi jedno jak se jmenuji/Adolf,Klement,Vasil.atd.Hlavne,ze politici delaji,aspon ty deti.Uz se duchodu nebojim.Nevymrem. Jen tak dal..
29. 07. 2007 | 03:48

Hogofogo napsal(a):

Ladič, Zeman jaká to ukázka vyspělosti českého národa! Za komunistů byli odkázáni kreslit vulgární obrázky na záchodech a teď se předvádějí na internetu. Jen tak dál! Ať Europa vidí vyspělé modré inteligenty!
29. 07. 2007 | 04:59

ikra napsal(a):

Za komunistu,krome obrazku na zachode,byly i napisy.V Prerove,na nadrazi ,bylo napsano"Klic od wc je u dispecera".Pod tim,bylo napsane."Dekuji,uz jsem se posral."
29. 07. 2007 | 05:28

Jaroslav napsal(a):

Nízké pohnutky, ale hezky napsáno. Stylem doháníte Jaroslava Haška.
29. 07. 2007 | 06:42

ikra napsal(a):

Asi mel kruty zivot a smysl pro humor.Ja vzdy hledam pozitivni,ale nadnesene.Bahno a bulvar je mi cizi.Ja za komunismu zila,ale to se mam vyklestit,nebo co?
29. 07. 2007 | 06:57

ikra napsal(a):

To ikra psala pro Jaroslava.
29. 07. 2007 | 07:00

Emil 40 napsal(a):

Článek byl pochopitelně napsán s určitým záměrem, ale co zde předvádí pánové Ladic, Michal a Levák ukazuje na to, že snad jedině silná EU nás může zachránit takových agresivních nálad kvůli každé prkotině.Přeji krásný den.
29. 07. 2007 | 07:03

ikra napsal(a):

Nas zachrani Svejk?Nebo saratice::jhA JSEM PAMETNICE..
29. 07. 2007 | 07:38

honza napsal(a):

Co si budeme povidat - sv.Mikulas prosluly svoji dobrocinnosti rozdal veskery svuj majetek.

Nasi socialni demokrate prosluli necim jinym - rozfofrovali nikoliv svoje a nikoliv rozdali statni penize (nas vsech) a jeste nase deti se z toho budou vzpamatovat
29. 07. 2007 | 07:54

Mirek napsal(a):

Koukám, že modří "inteligenti" se tu zase předvedli v plné kráse. Je až neuvěřitelné, jak primitivně se přívrženci modré partaje dokáží chovat.
29. 07. 2007 | 08:08

ailyn napsal(a):

tleskám.
29. 07. 2007 | 08:28

A.Simonides napsal(a):

Honzo,podekuj socialnim demokratum,ze se mas dobre.Za Klausika by jsi jenom papal"USPORNE BALICKY".
Pane Havle vyborne-piste casteji,at tem modrokabatnikum trosku pohnete zluci.
29. 07. 2007 | 09:10

milan napsal(a):

Sraffo, doplnit vzdělání by nestačilo, ty bys musel začít od úplného začátku.
29. 07. 2007 | 09:17

tenisak napsal(a):

Pane Havel, držím palce, Váš blog je dobrý, dobře se čte. Jen lemplové, flákači a nemakačenkové Vás uráží.
29. 07. 2007 | 09:34

Atila napsal(a):

No FUJ. Takova demagogie. Jdu se vyblejt do lesa :((( Co tak priste zkusit argument, cislo? Ne jen plivat a spinit - i kdyz vtipne.
29. 07. 2007 | 09:40

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Havle, jako vzdy pekne napsane a vtipne. Oiste casteji a nedbejte na ty hloupe kriklouny.
29. 07. 2007 | 09:44

vanesa napsal(a):

Souhlas s vaclavemhorejsim.
29. 07. 2007 | 09:48

Pták napsal(a):

Z diskuze je jasně vidět, že Češi ztrácí smysl pro humor a slušnost - zasmát se, když někdo udělá něco směšného aniž ho urazit.....
29. 07. 2007 | 10:00

Alf napsal(a):

Socan = primitiv. Docent nám to opět ukázal. Ten slušnost a smysl pro humor nikdy neměl.

Ale hloupější půlka národa potřebuje zrcadlo - a mít koho volit..
29. 07. 2007 | 10:11

Ladic napsal(a):

Pane Zeman děkuji za výstižný příspěvek, škoda že Levák a další levičáci na něj nebyli schopni zareagovat....že by se v nich hnulo svědomí? Těžko....
29. 07. 2007 | 10:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

příspěvky, které hrubě a vulgárně útočí na autora či ostatní, jsou v rozporu s Kodexem diskutujících, a proto jsem je smazal. Prosím jejich autory, aby se jich napříště vyvarovali, jinak se vystavují riziku, že jim znemožním přístup do této diskuse.

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal, editor blogů
29. 07. 2007 | 10:19

jirka napsal(a):

Poněkud hnusné a nevkusné. Pan docent je chytrý a bezskrupulózní. Bez ohledu na to, že synovi bych jméno Nikolas taky nedal.
29. 07. 2007 | 10:19

Henry napsal(a):

"Jiří Havel (1957) je docentem Karlovy univerzity a učí na Institutu ekonomických studií FSV. Napsal stovky odborných a populárních textů. Byl předsedou FNM a místopředsedou vlády." Tento trapný výtvor, Havle, je text odborný, či populární? Ne, ty se netváříš hloupě. Ty hloupý jsi!
29. 07. 2007 | 10:20

Jarda napsal(a):

Na téma narození dítěte zplodit takovouto hovadinu, k tomu už je potřeba hodně velké dávky lidské blbosti, případně stranické oddanosti a nenávisti k politickému odpůrci. Styďte se. Takovéto věci inteligentní lidé nedělají, z čehož plyne .....
29. 07. 2007 | 10:48

Petr napsal(a):

Tak tohle je opravdu nevkusné, strefovat se do kojencu už je hodně silná káva.
29. 07. 2007 | 10:51

Sonny napsal(a):

B I N G O !!!
A za kmotra půjde Szarközy??
29. 07. 2007 | 10:58

Sonny napsal(a):

Ad IKRA: V hotelu Sport ve Velkém Meziříčí se skvělo nad žlábkem: SOUDRUZI, JEDINĚ TADY TO DRŽÍTE PEVNĚ V RUCE!
29. 07. 2007 | 11:01

Niki napsal(a):

opravdu podařený rozbor, je vidět že má vysokou... jen k ní příšel za totáče, podle toho mu to myslí...
29. 07. 2007 | 11:10

J.a.K.53 napsal(a):

Dobré,jemný,vevulgární,inteligentní humor.Jen tak dál pane Havle.Je vidět podle reakcí že voliči ODS nejsou zdaleka tak inteligentní lidé jak se vesměs snaží pravice deklarovat.
29. 07. 2007 | 11:18

Ladic napsal(a):

no padesát tři asi bude věk, to by odpovídalo.......asi volič komunistů a nebo kryptokomunistů z čss.....vše negativní proti třídnímu nepříteli berete rádi za své...taková vaše tradice..
29. 07. 2007 | 11:36

Anna napsal(a):

Proč hned nadávat někomu do socanů, když napíše docela vtipnej článek. Martin Komárek by to zakončil větou, že je zvědavej, jak se bude jmenovat mladej Paroubek.
29. 07. 2007 | 11:42

Ladic napsal(a):

On se vám Komárek svěřil?
29. 07. 2007 | 11:45

Slovakboy napsal(a):

To máme šťastie, že naši politici a političky sa medzi sebou ne...ú a nerozmnožujú.
To by bola katastrófa. Čo sa týka toho či napravo, alebo naľavo nevyriešite absolútne nič, lebo aj jedná aj druhá strana stále ide do toho s extrémom a potom to tak vyzerá ako teraz. Pár idiotov chcelo a chce prostredníctvom legitimizácie ich moci cez (demokratické) voľby napchať si vlastné vrecká a na obyčajný plebs serú z vysoka. Tu by pomohla už len ďalšia defenestrácia s ktorou máte bohatú prax. Len v jednom sa Vám čudujem. Ste nasratý na Rusov, ale tú radarovú kokotinu s Američanmi ste fakt nemuseli. Prajem Vám rozmach a šťastný život pod vedením takých istých debilov akých máme my i Vy. Miro
29. 07. 2007 | 11:46

straka napsal(a):

Soudruhu Havle, nechutné a primitivní. Není se co divit úrovni našeho školství, když tam vyučují lidé kterí se sníží i k takové ubohosti.
29. 07. 2007 | 11:48

Ladic napsal(a):

No Miro, snad se na tebe pan Stejskal brzy podívá.....
29. 07. 2007 | 11:49

Slovakboy napsal(a):

Malý Paro(u)bek sa možno bude volať Nicolka:)))))))))) a spoja sa dva bohaté rody a budú mať kopec detí a budú žiť spolu v láske až kým nepomrú.
29. 07. 2007 | 11:50

Slovakboy napsal(a):

Kto je pán Stejskal?
29. 07. 2007 | 11:50

Ladic napsal(a):

Jednu horkou pro Leváka a levičáky z ostrova svobody:
Pravděpodobně obavy z hromadných útěků kubánských sportovců přiměly vedení výpravy k nenadálému návratu z Panamerických her v Brazílii. Kubánci podle zahraničních médií překotně vyklidili dějiště den před slavnostním zakončením.
29. 07. 2007 | 11:51

Ladic napsal(a):

nech se překvapit...
29. 07. 2007 | 11:52

Karton napsal(a):

Jsem zvědavý, jak mu budou říkat. Nejkratší je Kolja
29. 07. 2007 | 11:55

J.a.K.53 napsal(a):

re,Ladic,všechno špatně chlapče,vživotě jsem nebyl komanč,pionýr či svazák.Jsem podnikatel a docela se mě daří.A to je právě to Tvoje jednoduché myšlení,kdo nevolí ODS je socan či dokonce parazitující socka.Je vidět že jsi mladé nic , vidíš ten svět růžovoučkejma brejličkama co sis nechal nasadit dnešní dobou ,neboj taky Ti (možná)bude padesát tři.A to mě věř, nebudeš se dívat na ten svět tak jednostranně,napravo či nalevo.
29. 07. 2007 | 11:58

Ladic napsal(a):

Já jsem se 53 jen zeptal, možná mne k tomu pane levicový podnikateli vedla tvoje úvaha o pravicových voličích...
29. 07. 2007 | 12:01

notblue napsal(a):

Uspořádat tiskovou konferenci na oslavu narození nemanželského syna je možné brát s úsměvem, vyzvání manželky na té samé tiskové konferenci k rozvodu je k pláči.
29. 07. 2007 | 12:13

J.a.K.53 napsal(a):

Jiko,HAŠKA si proboha neber do té Tvé (po marianě)páchnoucí huby.
29. 07. 2007 | 12:20

J.a.K.53 napsal(a):

No vidíš Jirko,už jsi byl dokonce vymáznut.O klasicích se takto memluví.
29. 07. 2007 | 12:23

evropský demokrat napsal(a):

tak si myslím,že těch pár žvanilů a pitomoučkých lidí se předvádí,doporučuji sežen si babu a pořádně miluj a toti postačí ,nebo se jednou z toho kecání po...eš.docela bych vás kopnul o něco výše než je kotník a bude na internetu více místa idioti...
29. 07. 2007 | 12:38

LQ napsal(a):

Vážení, buďme rádi, že se "slavný" docent věnuje takovým bezvýznamným tématům.Doufám, že pochopil, že na nic důležitějšího již nemá. Hlavně aby zase nezačal psát něco o ekonomice to bychom se zase dověděli věci.Doufám, že si vzpomenete jak to bylo za komoušů "ten kdo tomu vůbec nerozumí ten to učí". A tak to je z naším slavným "docentem".
29. 07. 2007 | 12:48

Ladic napsal(a):

jen pro 53: levicový podnikateli - což je mimochodem protimluv, slušnosti tě neučili?
29. 07. 2007 | 12:51

Ladic napsal(a):

LQ - nezbývá, než souhlasit....
29. 07. 2007 | 12:51

LQ napsal(a):

Jo docela by mě zajímalo, když náš slavný docent dovede napsat takový blábol, zda je schopen něco taky obhájit v této diskusi. Zatím pokud vím to nedokázal.
Takže pane docente trochu odvahy!!
29. 07. 2007 | 13:00

Slovakboy napsal(a):

Sloboda slova a prejavu má v Českej republike veľkú hodnotu:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
29. 07. 2007 | 13:02

Ladic napsal(a):

Několikrát jsem toho demagoga sledoval v TV v diskusi a ten by stačil tak na ochotnické divadlo, jeho rozhazování rukama bylo nebezpečné i pro moderátora...
29. 07. 2007 | 13:03

Slovakboy napsal(a):

Evropský demokrat- Teba fakt vzrušuje ten byrokratický moloch, ktorý rozhoduje aj o takých somarinách či je olomoucký syreček fakt olomoucký, alebo bryndza či je fakt solvenská. Je to len dobre vymyslený nástroj na pranie a prelievanie peňazí prostredníctvom nejednotnosti bludísk zlých zákonov v krajinách v ktorých žijeme. Prosím Ťa charakterizuj ako vizerá normálne zmýšľanie eu. demokrata. Tvoje ciele atď.
29. 07. 2007 | 13:11

Slovakboy napsal(a):

Apropo aj vás eú. demokratov by trebalo niekedy kopnúť, ale kto by ubližoval postihnutým.
29. 07. 2007 | 13:13

Pája napsal(a):

Pro Leváka: Nemyslím, že jste dobře pochopil návrh poslanců ODS. Tedy, že VŠ nebo SŠ vzdělaný učitel na ZŠ (např. odborník v oboru) nemusí mít pedagogické vzdělání. Víte, jak už tu někdo psal - mnohem raději budu, když mé dítě povede při výpočetní technice "technik", klidně středoškolák z průmyslovky, který oboru rozumí, než nějaká "magistra", která sice prolezla jinak jednoduchým "peďákem", ale papouškuje žvásty, kterým nerozumí. To samé platí např. ve výtvarné výchově, hudební výchově, u cizích jazyků a podob. Nezlehčujte to tedy tím, že učit češtinu, či matiku budou nějací dělníci od krumpáče, nebo z hospody. Oni Ti učitelé přeci procházejí různými školeními, vděláváním a testy! Vedení školy za ně má plnou zodpovědnost. Alespoň na škole mé dcery to takto chodí! Navíc pokud se nemýlím, tak v současné době to stále funguje právě tak, jak píši-to jen nějakou změnou zákona, kterou prosadil p. Havel (nebo kdo) se bude muset polovina skutečných odborníků nahradit důchodkyněmi s pedagog. vzděláním. Návrh pana Havla odnese "kvalitou" výuky i můj syn, momentálně ukončující první stupeň. Bohužel.
P.S. Jinak s nesmyslem, kdy nějakým nařízením musí školy umělě snižovat počet učitelů velmi nesouhlasím!!! Kvůli onomu nařízení rozdělili u dcery ve škole jednu 8.třídu do zbylých tří a teď to dopadlo tak, že v každé zbylé třídě je asi 32 žáků. To je opravdu totální hloupost! S ostatními rodiči jsme protestovali, leč marně.
29. 07. 2007 | 13:15

Sraffa napsal(a):

Ale Pájo, to přece zákon umožňuje už dávno. Mistři odborného výcviku také namají žádný pajdák a nikdy ho mít nemuseli, nemusí ho mít učitelé speciálních předmětů ani na VŠ, atd. Pedagogické fakulty se jen brání možnosti, aby nastálo učily vaše děti profilové předměty lidé bez kvalifikace.
29. 07. 2007 | 13:22

Ladic napsal(a):

to: Srafa -všiml jsem si, že dost zesměšňuješ a chytračíš, ale ta hrubka tě moc ke kritizování druhých neopravńuje...
29. 07. 2007 | 13:41

Ladic napsal(a):

Ber to hned jako odpověď na tento tvůj dotaz:
Sraffa napsal(a):
Co konkrétně vám vadí? Vše sedí fakticky i logicky. Kde je chyba? Nemohu nic najít. V čem si mám doplnit vzdělání, které mi zřejmě na rozdíl od Vás chybí?
28.07.2007 23:32:26
v gramatice!!!!!!
29. 07. 2007 | 13:45

drexl napsal(a):

Koukám, že se tady zas sešla místní "modrá ynteligence" která kvalitu příspěvků nahrazuje kvantitou viz "Ladic" :))

Jinak článek dobrý, ale musím říct že od p. Havla jsem už četl lepší. :)
29. 07. 2007 | 13:48

Ladic napsal(a):

promiň, že nepíšu s hrubkama jako někteří obdivovatelé toho učitele marxismu-leninismu, potažmo komunistického ekonoma...
29. 07. 2007 | 13:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

příspěvek pana Jirky byl smazán kvůli větě "taky pěknej šmejd," což je zjevná implikace. Pan Ladic zase označil jednoho z českých politiků jako grázla.

Obé je podle mého soudu - a ten je zde pohříchu rozhodující - v rozporu s Kodexem diskutujících http://blog.aktualne.centru...

Přeji Všem příjemné prožití konce víkendu.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 07. 2007 | 13:52

Ladic napsal(a):

mimochodem drexle, ty jsi rudý inteligent?Pokud nerad použiji tvoje třídění?
29. 07. 2007 | 13:53

LQ napsal(a):

To Pája
Nezbývá než souhlasit.

To Sraffa
Výsledkem je, že náš "slavný docent" učí na UK. Lituji studenty a jsem rád, že mé děti studují jiné VŠ.
Štve mě, že i z mých daní je tento neumětel placen, ale stím se bohužel nedá nic dělat.
29. 07. 2007 | 13:56

Ladic napsal(a):

No se divím, že vám nevadí označení za deb.ly od místního slováka...
29. 07. 2007 | 13:59

Sraffa napsal(a):

Omlouvám se všem, že jsem učinil hrubou chybu ve shodě podmětu s přísudkem. Kde jsem učinil ty ostatní, sice nevím, ale stejně se za to omlouvám. Pokud jde o starostlivého "Ladiče," dovoluji si zdvořile zase připomenout, že na začátku věty se píše velké písmeno. Protože ve Vašich příspěvcích nejsou žádné věcné argumenty, nepolemizuji s Vámi nikterak.
29. 07. 2007 | 14:00

Ladic napsal(a):

lepší malé písmeno než špatné i.....ale neber to jako starost o tebe, jen jako upozornění, že nikdo nemá patent na rozum...
29. 07. 2007 | 14:02

jirka napsal(a):

No to už ale pane Stejskale dost přeháníte. Tož dejte seznam zakázaných slov. Teď bych tedy řekl, že jste šlápl dost výrazně za čáru.
29. 07. 2007 | 15:13

koudelka napsal(a):

Jeden by řekl, že už to skončí, ale jak vidím, pořád se najde dost docentů inteligence, kteří prostě musí nějak okomentovat sotva týdenní děcko.
29. 07. 2007 | 15:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jirko,

o seznamu zakázených slov jsme se již bavili. Budu se i nadále raději řídit svým citem pro slušnost a svým vychováním. Třeba časem vypozorujete, co mi přijde nepřípustné a co toleruji. Naprostá většina diskutujících už s tím nyní nemá problémy.

Nechci Váš "štvát", věřte mi, ale snažím se tu udržet určitou kulturu vyjadřování, aby sem rádi chodili i lidé, které vulgární výrazy a silná slova odrazují.

Děkuji za pochopení a prosím, zachovejte mi přízeň.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 07. 2007 | 15:30

jirka napsal(a):

Myslím, pane Stejskale, že tentokrát jste šlápl hodně za čáru. No, dám si k ruce slovník Pana Kostlána, ten je povolený. Navíc vidím značný rozdíl v nadávkách mezi diskutujícími a "onálepkování" veřejných osob. A v hyperkorektním slovníku nevidím nic zvlášť pozitivního.
29. 07. 2007 | 15:52

LEVAK napsal(a):

Ladic a spol. mi připomínají mládežníky let padesátých vedených Pavlem Kohoutem,Šabatou a spol.Jejich slovník je totožný se slovníkem jejich guru trpícím koprolálií.Taky je zde vidět,že pravopis rodného jazyka se jim pomalu ale jistě stává velkou neznámou.Rovněž se projevuje nedostatek logického uvažování.Co však umí nejlépe je nahrazování neznalostí sprostotou a vulgarismy.Dá se tady upravit heslo podobných fanatiků z padesátých let "My jsme mládež nová,mládež Tupolánkova!"
PS: Mio, chudáci leváci,nechcete je zase dresúrovat na pravou ruku?
Zemane jedinou červenou knížku,kterou jsem kdy vlastnil byl průkaz ČSTV,protože jsem v mládí sportoval a bez toho to nešlo!
29. 07. 2007 | 15:56

jirka napsal(a):

A tento článek páně Havlův? Myslím si, že je to hanebnost. Přirovnal bych pana docenta k talentovanému sice, leč rovněž morálně poněkud deformovanému rudému komisaři Haškovi, veliteli města Bugulma.
29. 07. 2007 | 15:57

Bess napsal(a):

Pan Havel je klasickou ukázkou toho, že vzdělání se u nás přeceňuje a že ne každý vysokoškolsky vzdělaný člověk, si zaslouží úctu. Spíše mám pocit, že současný systém "bezplatného" školství, paradoxně produkuje levicově zaměřené intelektuály, kteří si již na studiích zvykli parazitovat na společnosti a využívat "socialistických" výhod, které později "kapitalisticky" zhodnotí a jako vzdělaní odborníci si nechají vše řádně draze zaplatit. O morálních kvalitách značné části bývalých studentek, (ojediněle možná i studentů), které si přivydělávaly na studiích prostitucí, ani nemluvě.
29. 07. 2007 | 16:14

zvedavec napsal(a):

Pane Havel, ja su sproste vesničan. Vy ste studovany, tak na vas mám otazku:Jak se spravně řekně panchartek nebo parchantek? Tož sa majtě.
29. 07. 2007 | 16:17

Zeman napsal(a):

Pane Levak,napište jakou jsem napsal nepravdu? A dále napište, které věci co jsem popsal byly ku prospěchu státu a proč a které schvalujete. Máte prostor se vyjádřit a ne planě pomlouvat a urážet. Ukažte, že jste čestný chlap!
29. 07. 2007 | 16:20

Jirka P. napsal(a):

Drazí "diskutující", pukněte vzteky, ale mně se tento blog líbí už jen proto,že je vtipný (a v mnoha postřezích má naprostou pravdu, kterou ovšem demagogičtí přátelé jedné modravé strany nemohou přenést přes srdce, neboť jiný názor byl,jest a bude v této zemi neodpustitelným hříchem).Tak si,přátelé na mne zaprskejte!
29. 07. 2007 | 16:21

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane jirko,

myslím, že dikci Vašeho posledního příspěvku nelze absolutně nic vyčíst. Moc děkuji. Právě takovýto přístup mi značně usnadňuje práci.

Ještě jednou díky.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 07. 2007 | 16:21

Hezky česky napsal(a):

Pan Topolánek a paní Talmanová jsou, jak vidno, především Evropané.
V našem baráku žije rodina Liškova, ale to nejsou žádní Evropané, ti dali dětem jména Charlotta a Robin z blbosti.
29. 07. 2007 | 16:32

Daňový soumar napsal(a):

Koukám že pan Havel je jen taky takový trochu méněcenný český asociál. Spojovat narození a jméno Topolánkova syna , respektive to používat v politické rétorice, může jen člověk duševně chorý. A těch je, jak vidno, v česká politice většina.
29. 07. 2007 | 16:35

Ladic napsal(a):

K Levákovi: prznit někomu příjmení mi nepřipadá jako slušné....a tak jsem rád, že zde kopete za druhou stranu, děkuji Leváku, děláte levičákům ,,dobrou,, reklamu....
29. 07. 2007 | 16:42

Ladic napsal(a):

Ostatně Leváku, proč nezmíníš hrubky jistého Srafy, nejsi tak nějak ideologicky zaujatý?
29. 07. 2007 | 16:47

Jouda napsal(a):

Pan Havel je starý anální horolezec, za komančů jim jez kamsi a nyní v tom pokračuje.

Co se týká slečny Talmanové tak k narození potomka je slušné popřát, ale to je vše.

Co se týká jména syna, tak jsme zde již měli jednoho Nikolaje a nyní je zde Nikolas jeden byl loupežníkem a druhý po otci jím bude také.
29. 07. 2007 | 16:48

luboš napsal(a):

ach ty boží prostoto !
Je vůbec možné, je toto je schopen napsat vysokoškolsky vzdělaný člověk ? Kde to vůbec jsme??
29. 07. 2007 | 16:57

Ladic napsal(a):

To:Luboš- pokud byl Havel Jiří schopen vyučovat Vuml a ekonomiku za bolševiků - jak jsme zaostali za západem vědí i místní socialisté, tak se u takového člověka není čemu divit...
29. 07. 2007 | 17:00

Radek Rychtovský napsal(a):

Pane Havle, tenhle článek je spíše trapný než úsměvný.
29. 07. 2007 | 17:05

Místo kydů Havla dejte si zákusek napsal(a):

2. Mousse z bílé čokolády
Suroviny Postup
250 g kvalitní bílé čokolády
375 ml smetany na šlehání
3 vejce
80 ml mléka
50 g cukru
ostružiny na zdobení Ušleháme šlehačku a bílky s cukrem. Ve vodní lázni necháme rozpustit kvalitní bílou čokoládu s mlékem. Důkladně rozmícháme, abychom docílili sirupovité konzistence. Přidáme žloutky a za stálého míchání zchlazujeme. Do čokolády postupně vmícháme polovinu šlehačky a sníh z bílků. Na závěr přidáme do hladké hmoty zbytek šlehačky. Hmotu nalijeme do formy a necháme asi 3 hodiny vychladit. Hotový dezert zdobíme ostružinami.
29. 07. 2007 | 17:29

999 napsal(a):

Pane Havle.
Znám jednu dnes již šedesátnici, jíž dal otec taky stejně kovaný komanč, jako jste i Vy jméno Dvouletka. Měla s tím celý život jen problémy. Proč teda nedal třeba Topolánek synovi jméno REFORMA, protože s ním bude mít určitě v budoucnu úspěch stejně jako ta jeho.
Pane Havle, Vy že jste vysokoškolský profesor, to je asi škola dost vysoká, že tam takový člověk ještě může být. Lezete ale do špatné řiti.
29. 07. 2007 | 17:30

Jája napsal(a):

Pane Havle, máte asi dost hnědé vlasy a Topolánek problémy s hemeroidy, jak mu lezete do řiti. Holt co jste se za komančů naučil na VUMLu, respektive na ŠPUKu - škola pro udržení koryta - tak uplatňujete i nyní. Kdy konečně zmizíte Vy a Vám podobní.
29. 07. 2007 | 17:38

milda napsal(a):

Pane LADIN, většího dementa a blba zmodralého ptáka zloděje než jste Vy jsem fakt neviděl. Prosím pro příště své blitky a a řitní prostocviky si nechte na schůzi Vaší modrostrany. Normální lidi nezajímáte.
29. 07. 2007 | 18:24

milda napsal(a):

Původně jsem psal LADIC, ale nějak tam skočilo N, tedy že byste byl také kamarád s teroristou??? No proč ne, příkladů k tomu máte ve svých řadách dost.
29. 07. 2007 | 18:26

Ladic napsal(a):

ty jsi mildo ten normální? to ti řekl kdo?
29. 07. 2007 | 18:26

Ladic napsal(a):

Občas se tady mildo s malým m objeví tvoji moralizující soudruzi, to jsem zvědav,jak zareagují na tvůj inteligentní a slušný příspěvek...
29. 07. 2007 | 18:28

milda napsal(a):

TO LADIC: A že nám kejhá potvora, co?
29. 07. 2007 | 18:29

Ladic napsal(a):

a ještě milínku jeden dotaz, vadí ti že zmińuji minulost pana Havla? Ale za tu si snad může sám...
29. 07. 2007 | 18:30

milda napsal(a):

TO LADIC: PS: na vysvětlenou. Soudruh jsem nikdy nebyl. CO TY?
29. 07. 2007 | 18:31

Ladic napsal(a):

co je ti milínku potom, jen je vidět, že tě vaši neměli rádi a zanechalo to stopy na tvém chování, tolik vulgarity a sprostoty prezentovat na Netu je docela síla......a to jen ve třech větách...normální člověče :-)
29. 07. 2007 | 18:44

José napsal(a):

Je to vtipné, vkusné a dobré. Nevskusné je naopak přidávat k českému příjmení takové jméno. Potom totiž ta kombinace je trapná, laciná, prostě taková ódéesácká.
29. 07. 2007 | 18:46

lplavec@volny.cz napsal(a):

José a ty jsi sociální španěl?
29. 07. 2007 | 18:50

Ladic napsal(a):

Návrh sociální demokracie na odstupňované porodné – 60 tisíc na první dítě, 90 tisíc na druhé a 120 000 na třetí. Přestože ministr financí ujišťoval, že tyto částky budou poskytovány postupně, a místopředseda vlády Havel dokonce naznačoval, že by byly vyplaceny ve formě poukázek
29. 07. 2007 | 19:07

Ladic napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/...
"Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka.
29. 07. 2007 | 19:26

milan napsal(a):

Ladic:to je síla.
Jinak p.Havle,vy nikdy nezklamete.Opravdu.Tento problém budete muset v budoucnosti patrně řešit minimálně ještě jednou.Rád si počkám na titulek blogu a jeho obsah.Hlavně aby Vám nezvlhl střelný prach.
29. 07. 2007 | 20:04

Frank napsal(a):

Jak se dělá smajlík vyjadřující stud?
29. 07. 2007 | 20:20

hudry napsal(a):

To bude kolem každého vládního levobočka (česky parchanta) tolik humbuku ?!?
29. 07. 2007 | 20:26

Kuk napsal(a):

Vy všichni, nepochopili jste, že blog p. Havla je podvrh. Ve skutečnosti ho napsal zavilý nepřítel socdem, aby jejího představitele a našeho přerdního ekonoma a všeználka zkompromitoval.
29. 07. 2007 | 20:48

mihal :-)) napsal(a):

Pan Havel je jako obvykle nad věcí, je to dobré ironické odlehčení této situace.
29. 07. 2007 | 21:09

LEVAK napsal(a):

Pane Zeman s tím přijímáním na VŠ nemáte pravdu.Tehdy existovala organizace Národní fronta a byla vyhlášená poměrová čísla pro přijímání studentů na VŠ.Muselo tam být tolik a tolik procent z rodin KSČ,ČSL,ČSS a dále stanovená procenta dětí dělníků,rolníků a tkzv. pracující inteligence.Taky se tam zvažovalo hledisko sociální,kde zejména měli přednost studenti z neúplných rodin(např. Váš jmenovec).Proč myslíte např. jak se dostál Kalousek,Svoboda a další černokabátníci na VŠ? Nebo proč šel Vasil Mohorita studovat učňovský obor s maturitou?No protože absolventi těchto učebních zařízení byli potom kádrově hodnoceni jako dělníci a tedy měl pro další kariéru všech pět "P".Ono to dneska zřejmě někomu moc vyhovuje takové zjednodušení,studovat mohly jen děti straníků a při tom je to absolutní nepravda.Děti dělníků,prostých straníků se většinou na školy nedostaly.Nebo si myslíte,že když osobní automechanik,nebo dodavatel masa či zeleniny požádali o protekci pro své potomky svého stranického odběratele,že byli odmítnuti?Ono to v té době nebylo tak jednoduché jak se to teď líčí nebo se to někdo snaží lidem namluvit.Existovala šedá zóna a to průřezově bez ohledu na stranickou příslušnost.Vytvářely se na jednotlivých úrovních klany,které o sobě věděla a navzájem spolupracovaly.Jen tak na okraj.Jeden majitel autosalónů,který se cítí velmi ublížen komunistickým režimem byl v té době vedoucím Mototechny.Když jste chtěl získat Š-120 tak to bylo jenom za příplatek 5000 Kč jinak se s váma nebavil.Když přišel sem první Favorit tak se domluvil s předsedou jednoho JZD a na družstevní dostihové dráze udělali raut pro tajemníky OV KSČ,vedení ONV,funkcionáře Národní fronty,význačné zdravotníky a další.Součástí tohoto rautu bylo předvedení Favorita a každý z účastníků si mohl udělat jedno kolečko okolo dráhy.Tak se navazovaly styky,tak se korumpovalo.
29. 07. 2007 | 21:29

LEVAK napsal(a):

Ad Ladic :Spojené státy vykastrovaly svou Ústavu naprosto fatálním způsobem již svým téměř jednomyslným přijetím 248 stránkového fasciklu ústavního zákona "Patriot Act", jenž byl Kongresu "předložen k posouzení" 2 hodiny před hlasováním 9. 11. 2001 (interesantní "přesmyčka" v datu) a jenž už tehdy učinil z americké Ústavy cosi, co mělo obdoby naposledy v nacistickém Německu bezprostředně po "požáru" v Reichstagu. Cosi, před čím by se zahanbeně zapýřil i Goebbels s Himmlerem, učinila současná vražedně nebezpečná sekta amerických Novokřesťanských neocons předložením a přijetím dalších totalitních ústavních zákonů "Patriot Act 2" a "Criminal Commission Act", na které by snad ani Stalin neměl žaludek. Dle tohoto zákona neexistuje již v USA ani domovní svoboda, ani Habeas Corpus (presumpce neviny, jestli kovaný soudruh, jako vy vůbec něco takového uznává a pamatuje), neexistuje šance na kontakt s rodinou či právníkem, pokud libovolná "autorita" vyjádří stín podezření s "teroristickou povahou" něčího chování či myšlení.
Pokud máme dnes ve zvyku říkávat, že McCarthysmus byl americkou obdobou stalinistické zvůle 30. a 50. let, pak to, co existuje v USA nyní předčí ty nejdivočejší sny tehdejšího nechvalně známého amerického senátora a snad i někdejšího sovětského generalissima a (bohužel) teprve jen nabírá síly k rozhodujícímu úderu dokonce i uvnitř Spojených států samotných...
Pokud americká Nová nomenklatura chystá pro vlastní občany toto:
http://video.google.com/vid...
http://sandiego.indymedia.o...
http://www.prefer-statement...
pak je přinejmenším naivní dělat si iluze o tom, co čeká takový plebs, jakým je Český národ.
29. 07. 2007 | 21:33

Ladic napsal(a):

No Leváku, panu Zemanovi jsi zapoměl okomentovat výdobytky socialismu jak je popisoval a to potraty, Stb a milice a dráty, kulomety a psy na hranicích, cenzuru a domovní důvěrniky, popravy politických protivníků a na povel ruských poradců i vašich vlastních spolustraníků. Ale že tady urážíš český národ jako celek uráží i mne, jsi lidský odpad a čtenáři ať si udělají obrázek sami...
29. 07. 2007 | 21:42

Kuk napsal(a):

P. Levaku, buďto jste grafoman, nebo neumíte diskutovat. Váš poslední příspěvek je klasickou ukázkou toho, jak, když nevím kudy kam, převedu téma diskuze jinam.
29. 07. 2007 | 21:42

Komenský napsal(a):

Nevkus. Běžný socanský nevkus, který se nezastaví před ničím.
29. 07. 2007 | 21:55

Anba napsal(a):

Pan Havel píše vtipně, ne zle. Ještě bych dodala, že Nicolas je dítě internetové neboť má ve jméně nick. Nepochopím, proč se tak většina do p. Havla naváží.Když p. Topolánek neváhá s tiskovou konferencí k narození dítěte, p. Talmanová se nechává fotit do několika magazínů s rozhovory o dítěti, tak to k blogu přímo vybízí. Ladič, Zeman a další by však nadávali, i kdyby psal o Ježíškovi.Komu se dobře daří, ten nenadává, kdo je frustrován, viníka stále hledá. Může sdělit p. Zeman, jak se zasloužil na pádu minulého režimu, který mu zřejmě strašně ublížil? Já se cítím velmi osvobozena a spokojena, i když nikoli bohatá finančně.
29. 07. 2007 | 21:55

Ladic napsal(a):

A co Anbo kdyby jsme se na to podívali jinak.....Havel se naváží do věcí, které se týkají politika z ODS, proč ne ze strany čssd? Tam se nekonají tiskovky na téma jak jsem oznámil rozvod manželce přes média? Roko Paroubek je v počtu tiskovek velice před Topolánkem. Jak někdo nahoře správně podotkl, Na téma narození dítěte zplodit takovouto hovadinu, k tomu už je potřeba hodně velké dávky lidské blbosti, případně stranické oddanosti a nenávisti k politickému odpůrci.
29. 07. 2007 | 22:02

zeman napsal(a):

Pane Ladic,to nebyly potraty, To byla poprava doktorky p. Horákové, která byla těhotná! Spolu s ní bylo popraveno více lidí! A jestli oprávněně to se zeptejte p. Levaka.Ten to určitě ví! A děti nespolehlivých rodičů se stejně na školu nedostali!A to byl zločin!
29. 07. 2007 | 22:04

Pája napsal(a):

Sraffa: Ale to máte pravdu, že to tak nyní je. Však to píšu! Jenže p. Havel, nebo p. Buzková (já nevím), přijali už asi před rokem nový školský zákon, že všichni (VŠICHNI), kdo nemají peďák musejí do roku 2009 opustit školství, nebo si peďák dodělat, byť mají jiné vysokoškolské nebo SŠ vzdělání a jsou odborníci v danném předmětu a už léta kvalitně učí! Myslím, že nějaký IT technik, který učí téměř zadarmo ve svém volném čase a ty děti z toho něco mají si půjde kvuli 10 tisícům měsíčně dodělávat nějakej peďák, když má např. VŠ elektrotechnickou.
Pokud se pletu, tak mě prosím opravte. Vím, že takhle nám to říkal ředitel základky, kam chodí mé děti při setkání rodičů a vedení.
29. 07. 2007 | 22:06

Ladic napsal(a):

Pane Zemane, omlouvám se, to o Horákové jsem pochopil, ale také jsem vzpoměl na interupční komise, kde soudružky rozhodovaly o žití či nežití nenarozeného.....
29. 07. 2007 | 22:08

Goral napsal(a):

Topolánek se ujal vedení nad Paroubkem 1 : 0 .Jirka trénuje na Slovensku , zatím jeho snaha vychází naprázdno... Na tieto veci sú dobré Lúčky.Tož chlapi snažtě sa , aj tak nemáťě čo robiť ,ať po vás kdesi čosi zostane !
29. 07. 2007 | 22:09

Ladic napsal(a):

Jinak bych Levákovi doporučil strány :
http://www.totalita.cz/sezn...
myslím, že Anba se také ráda podívá....
29. 07. 2007 | 22:11

Ladic napsal(a):

To:Goral - no on Paroubek nikdy nic nevyhrál.....:-)
29. 07. 2007 | 22:12

Radek napsal(a):

Co jineho lze cekat od byvaleho ucitele Marxismu-Leninismu...
29. 07. 2007 | 22:16

Sraffa napsal(a):

To Pája: Není to tak, jak pravíte. Mistrům odborného výcviku nic takového opravdu nehrozí. Podobně i ostatním technickým pracovníkům, kteří zaškolují třeba v IT, vedou konverzaci apod. Pouze ti, kdo chtějí dlouhodobě vyučovat profilové předměty a nemají VŠ, se musí zavázat, že v horizontu dvou let začnou studovat. Nic víc. A kdo magisterské vysokoškolské vzdělání má, nemusí znovu studovat pedagogickou fakultu. A zákony přece jen nepřijímá nějaká Buzková, ale parlament, který má dvě komory, zákon dále může odmítnout pan prezident.
29. 07. 2007 | 22:18

Anba napsal(a):

To Ladic: to znám, já jsem už dost stará, víte. Ty dráty byste dnes asi přivítali, když se tak všichni bojíte přívalu z islamských států. Nakonec dráty a zdi se stavějí dál, jistě jste informován. Dr. Horáková zřejmě těhotná nebyla p. Zemane,byla to již starší dáma, ale měla asi 11 ti letou dceru. Popravit ženu pro politické názory je strašné, jakož i popravit člověka vůbec ,je strašné.Obávám se však, že humanistou nebudete, spíše zastáváte princip kolektivní viny.
29. 07. 2007 | 22:47

Ladic napsal(a):

Mohu vás ujistit, že dráty bych nepřivítal a pokud vám uniklo, že se nestavějí dál, ale naopak v lednu budeme mít hranice bez kontrol, tak je to opravdu jen váš problém...takže vlastně moc nevíte, ale píšete výrazy jako ,, by nadávali i kdyby , by jste přivítali......atd. Tak vás jen poprosím, nikomu nic nevnucujte...děkuji
29. 07. 2007 | 22:52

Ladic napsal(a):

Popravit ženu za politický názor je strašné, ale je fajn, že jen všichni se bojíme přívalu z islámských států, jen Anba ne.......ale jak ona ví, že se bojíme všichni? Islámská vědma? A přitom není důvod se bát islámistů, že ano Anbo....
29. 07. 2007 | 23:03

LEVAK napsal(a):

Pro Ladiče:Výstavba zdi na mexické a izraelské hranici je asi fata morgána a neslušná pomluva demokratických států!Jinak doporučuji prostudovat éru McCarthysmu.Pokud se nemýlím tak stále existuje CIA,FBI a další.Taky si dovolím upozornit že Velká Británie uvolnila poválečné archivy.Bylo zjištěno že těsně po válce její tajné služby mučily a vraždily německé komunisty a cca 450 jich zabily.Používaly k tomu i takové prostředky jako středověké palečnice apod.PS:Jste zřejmě asi takového vyznání a přesvědčení jako pšoňšci.Na to jednání interupčních komisí ty ženy někdo hnal?Pokud jste o tomto přesvědčen tak proboha přestaňte se tady zvýrazňovat!
29. 07. 2007 | 23:44

kopec napsal(a):

Je to sice od veci, ale me se ten maly Nikolas zda byt strasne podobny na Dalika.Nemel v tom nakonec taky prsty?
29. 07. 2007 | 23:47

Anba napsal(a):

To Ladic: nic vám nevnucuji, to vy jste mne nabádal ke čtení minulosti, kterou já jsem prožila, ale vnímala všechny její stránky.K těm hranicím a drátům - nedělejte nevědomého, když se vám to hodí. Naopak víte, že já nevím, že se staneme od příštího roku součástí Schengenského prostoru, tak to jste vědma vy.
Interrupce existují i dnes, ale jejich nižší počet je dán jen jinými ochrannými prostředky, nikoliv morálkou či společenským systémem.
Pokud vy se nebojíte islamistů tak je to dobře, já se zatím bojím hlupáků u nás doma. Dobrou noc.
30. 07. 2007 | 01:56

Ládik napsal(a):

Pane Havle,
když jste byl malý, asi jste si hrál s vlastním přirozením, protože kamarádi vám nepůjčili svoje. Teď na stáří to neměňte.
30. 07. 2007 | 05:23

Hořký Kozina napsal(a):

proti rodičům narozence můžeme mít cokoliv, ale proč hned vařit politickou polívčičku s jména dítěte - to je buď z nedostatku práce, nebo blbosti
30. 07. 2007 | 07:19

Tekina napsal(a):

Vtipné, výstižné:-)
30. 07. 2007 | 08:23

Karel napsal(a):

To se opravdu povedlo, výstižné a zasmál jsem se.
30. 07. 2007 | 08:35

Michal napsal(a):

Pane Havle, Vase marxisticke mysleni me fascinuje, vy a Vasi spolustranici vyrvarite ve spolecnosti tridni nenavist. Z vaseho projenu ve kteremkoli prispevku cisi zavist, neskryvany odpor k pravicove smyslejicim lidem a tyto pocity sirite prostrednictvim medii do ceske spolecnosti. Ted si dokonce berete do ust cerstve narozene dite pravicoveho politika, clovicka ktery neni smyslenim ani nalevo ani napravo. Jste kreatura z padesatych let, dusevni mrzak ktery se nedokaze vyrovnat s vlastnimi neuspechy.
30. 07. 2007 | 08:36

kýla napsal(a):

Komentovat jaké jméno dá kdo svému synovi je trapné. Jen jsem zvědav jak okomentuje jméno dítěte paní Kováčové až se eventuelně narodí malý kluk s bradavicí.
30. 07. 2007 | 08:41

Ladic napsal(a):

To:Anba: napsala jsi:Nakonec dráty a zdi se stavějí dál.....Takže lžeš jak se ti to právě hodí...a porovnávat dnešní interupce s komunistickými komisemi může pouze prostoduchý člověk...
30. 07. 2007 | 08:46

petrof napsal(a):

Acho jo Halíčku, Havle - to je zase výpotek. Je vidět, že už potřebuješ na dovolenou. Jako ten váš starosta Paroubek. Týden na Slovensku a hned vypadá čilejší. Plácá ale pořád stejné blbosti !!!
30. 07. 2007 | 08:46

Ladic napsal(a):

To: Levák.....soudruhu, už téměř nestojíš za reakci, jednak jsi zde nazval celý český národ plebsem a pokud zaměňuješ debatu o českých hranicích s hranicemi někde ve světě, tak to není diskuse, ale paroubkodemagogie.....
30. 07. 2007 | 08:48

Bonka napsal(a):

Článek mne pobavil. Je opravdu těžké vybrat jméno či alespoň jeho podobu tak, aby nevyvolávala asociace s někým jiným.Co už mne nepobavilo, byly histerické reakce těch, kteří za každým úsměvem hned vidí nebezpečí či vzdor. Nesnášenlivost - to je opravdové nebezpečí mezi námi, ne humor.
30. 07. 2007 | 08:58

honza napsal(a):

Čalánek je velice vtipný a nejlepší na něm je, že nikoho neuráží narozdíl od všech rádoby vtipných článků v novinách:-)
30. 07. 2007 | 09:08

dilbert napsal(a):

Pane Havle, nenechte se otrávit fanatickým řevem a nadávkami příznivců modré strany. Vaše články jsou většinou trefné. I když ne vždy se vším souhlasím, bývá to většinou skvělý pohled, jak těm rozeřvaným jednoduchým lidem šlapete na kuří oka :-)
30. 07. 2007 | 09:11

Ladic napsal(a):

To:Dilbert......mám tomu rozumět tak, že pokud se někomu článek líbí, je příznivcem rudé strany?
30. 07. 2007 | 09:15

Dilbert napsal(a):

Nejak nechápu tok vašich - zajisté brilantních myšlenek.
Nepíši o lidech, kterým se nějaký článek jednoduše nelíbí. Píši o individuích, která budou Havlovi nadávat vždy z pouhého principu. Jejich tupé a ideologií vymyté mozky jim nedovolí se na to dívat s nadhledem. Ideologické tuposti a primitivní nenávisti je v současné době na té modré straně neuvěřitelné množství.
30. 07. 2007 | 09:24

Zacheus napsal(a):

Možná by jste také mohl napsat něco vtipného o vašem ženatém předsedovi a jeho nové lásce...
30. 07. 2007 | 09:29

Ladic napsal(a):

To: Dilbert.....je kouzelné, jak podle nesouhlasu s článkem dokážete kádrovat...netýká se vaše slaboduchá úvaha o ideologické tuposti právě toho vašeho mozku....diskutující si určitě udělají obrázek, kdo tady plácá o stranách a ideologii......
30. 07. 2007 | 09:35

neo napsal(a):

Pane Havle,
Ideologicky nepřijatelný neni Mikuláš, ale jakýkoli komouš. Jste zamindrákovanej, protože se o vás po zplození čehokoli nikdo nezajímal, že? Ventilujete si tady ty své ubohé ideologické žvásty na dítěti, po kterém je vám ho*no. Dostal jméno Nicolas, protože se dnes taková jména dávají, přece se nebude jmenovat Jiří.Ne z ideologie( protože by se tak snad jmenoval komouš Havel,nebo Paroubek), ale protože dnes to již není jméno moderní.

A navíc, Modrá šance, Vámi toliko přirovnávaná k Mikulášům Šohajům a Jánošíkům naruby není vůbec naruby, ale je to šance pro slušné,pracovité lidi. Vím, nelíbí se Vám, vy musíte totiž vyvolávat nenávist ke schopným, aby jste měli stále za zády to Vaše stádo lidí bez vlastního názoru.

EU si prosadí jednotné ceny letenek a zájezdů, ale sociálně bude podporovat progresivní (dvoje, troje, čtvery) ceny pokud jde o danění příjmů.
Hezký den a špatnou noc.
30. 07. 2007 | 09:39

ss napsal(a):

Pane docente Havle, výborný a vtipný článek. Nechápu primitivní, hloupé a vzteklé komentáže některých diskutujících, nikoho jste přece neurazil.
30. 07. 2007 | 09:49

Jiří napsal(a):

Vážený pane Havle,
na vysokoškolského pedagoga je to opravdu ubohý článek!
Možná jste odborník na ekonomii, ale tímto článkem a jeho myšlením se řadíte mezi "socky" z hospod IV.skupiny. Dřív, než něco takového zveřejníte, zamyslete se prosím nad sebou a nad tím, co chcete psát, abyste zbytečně neztrácel autoritu u svých posluchačů a studentů.
30. 07. 2007 | 09:50

Anba napsal(a):

To Ladic: hádáte se o stošest, rozebíráte každé slovo a kádrujete. Zřejmě byste mohl být členem nejen interrupčních, ale i prověrkových komisí.Vám tedy bych se do rukou dostat nechtěla.Jdu raději sázet denivky, kdybyste nevěděl co je to, tak ani levé, ani pravé, ale krásné kytky.
30. 07. 2007 | 10:03

Anba napsal(a):

To Ladic: a proč děláte, že nevíte o zdech na hranicích Mexico-USA a pásmo Gazy? Politická slepota?
30. 07. 2007 | 10:07

qqqq napsal(a):

No jak si tak čtu komentáře modrý ptáci, tak se domnívám a ne jen já, že tomu vášemu Topolánkovi zatím se povedla správně akorát jedna věc, a to zplodit dětátko, jo a ještě přejet nohy novinářům, vyplazovat atd. atd.
30. 07. 2007 | 10:12

pepin napsal(a):

Havle, vtipný opět za každou cenu, že je to ubohost vám je asi zbytečné říkat. Možná je vás škoda na UK, ekonomii stejně nerozumíte, co takhle psát sloupky v Rudém Právu ?
O své odbornosti jste opět přesvědčil v televizní diskusi k žalobě státu na ČSOB, bravurně jste se prokoktal odpověďmi s nulovou myšlenkou, ty vaše přednášky musejí být nářez. Jste pouze chudák k politování.
30. 07. 2007 | 10:18

Ladic napsal(a):

To:Anba......kdy konečně pochopíš, že diskuse byla o drátech na hranicích Československa, co sem pleteš Mexico? Ta zmínka o mém členství v nějaké komisi - poněkud trapné.....
30. 07. 2007 | 10:18

Ladic napsal(a):

To: qqqq - Ty jsi rudý?
30. 07. 2007 | 10:19

LEVAK napsal(a):

Anbo ten Ladič mi připomíná brouka hovnivála.Valí si svou modrou kuličku a co je ve světě ho nezajímá protože se mu to nehodí do krámu!Taky mi připomíná ministra Římana,který na otázku proč chce privatizovat železnice odpověděl, protože je znárodnili komunisti.Na otázku ve které komunistické straně byl císař František Josef I.,který železnice v roce 1876 zestátnil už neodpověděl!Ladič nám taky tady předvádí takové hluboké znalosti když tvrdí že potraty byly "výdobytek" socialismu.A Ladiči k tomu "plebsu"-proč ještě naši občané při cestě do USA musí žádat o vizum?Přece nám bylo řečeno při vstupu do EU,že tam platí jeden za všechny a všichni za jednoho!Občané Francie,VB,Dánska atd. o vizum nemusí žádat a zatím jsem neslyšel,že by se nás tyto státy zastaly.Anbo to jsou typy lidí a podle mého názoru by se Ladič nejlépe uplatnil jako inkvizitor a jezuita!Jeden rozdíl by tu byl inkvizitoři byli vzdělanější!!!
30. 07. 2007 | 10:28

Zeman napsal(a):

K těm co se zastávají p.J.Havla chci dodat , že jsou asi totožní s těmi a též s p. Havlem, Krausem, Dlouhým, Dybou a více jak milionem komunistů, kteří po listopadu v roce 1989 zahodili-vzdali se členství v KSČ a měli až směšné výmluvy, proč byli ve straně a že nikomu neškodili!V tu dobu věřili ve vyšší moc a čekali,, že budou občany potrestáni za zločiny které jejich strana napáchala za dobu svého vládnutí a oni ji podporovali! Báli se a byli zbabělí! Kdyby měli čisté svědomí, tak by zůstali ve straně. Z více jak jednoho milionu straníků, jak si říkali, zůstalo jen pár desítek tisíc! Ti co zůstali byli straničtí aparátníci, kterým stejně nikdo nevěřil! A ti co zbaběle utekli měli strach z pomsty! Oni si totiž mysleli, že se jim bude národ mstít za to co napáchali! Oni si totiž mysleli,že ti co nejsou straníci,nebo konfidenti STB, tak jsou stejní jako oni! Oni nepředpokládali, že většina národa-nestraníků, občanů druhé kategorie, jsou slušní lidé a jim se nic nestalo! A věřte vážení bývalí straníci, že nadále zůstanou šlušnými lidmi! Totiž bez těchto lidí, by ve světě, už dávno nebyla a občas nezvítězila spravedlnosť! A nebylo by demokracie! Sice nedokonalému a drahému způsobu vládnutí, ale vládnutí o kterém rozhoduje lid ve svobodných volbách! Vážení bývalí straníci přidejte se k té většině slušných lidí!

(Vadí mi u soc.dem.že připouští spolupráci s komunisty.)
30. 07. 2007 | 10:29

Ladic napsal(a):

Leváku, urazil jsi tady celý český národ a tak zalez do díry, ze které pocházíš a neotravuj tady vzuch...a pokud popíráš,,výdobytek,, socialismu interupční komise tak buď nejsi informovaný, nebo svéprávný....
30. 07. 2007 | 10:35

Jiří napsal(a):

To Anba: Každý má právo na svou ochranu před vetřelci a násilníky. Anebo Vy svůj byt nebo dům nezamykáte?
30. 07. 2007 | 10:46

Pája napsal(a):

Sraffa: Tak jsem si dala tu práci a našla ten školský zákon. Jadná se mi o základní školství, nikoliv o mistry odborného výcviku. A je tam jsně uvedeno, že pedagogický pracovník na II. stupni ZŠ musí mít nově stanovené, přesné pedagogické vzdělání. Nejpozději do 1.1. 2010 musí splnit toto vzdělání (VŠ pedagogickou, přesný obor pro II. stupeň ) a nebo MUSÍ opustit školu. Takže, jak píši, spousta kvalitních SŠ a jinak VŠ vzdělaných odborníků, kteří teď na ZŠ učí jazyky, techniké a umělěcké předměty téměř zadarmo, budou muset v roce 2009 odejít a budou nahrazeny kým? Důchodkyněmi s titulem Mgr. Príma!
Jinak nejsem hloupá a vím, jak to funguje při schvalování zákonů v našem státě, nebojte. Pochopitelně jsem měla na mysli osobu, která se o tento paskvil nejvíce zasloužila - iniciovala ho! Konkretně to bylo ministerstvo školství pod vedením pí. Buzkové. Pan Havel toto bohužel podporuje, resp. extremně se ohradi, proti návrhu poslanců ODS, kteří tento nesmysl chtěli odstranit. No, ač se mi jinak návrhy ODS moc nelíbí, tak v tomto jim držím palce!!!
30. 07. 2007 | 11:04

modrý_ďábel napsal(a):

Je to tak zábavné to tady číst :-))
Dovedu si představit, že by podobný článek vyšel o Paroubkovi. V tom případě by zde Ladič a spol pěli na autora chválu a ještě by přidali sem tam nějakou sprosťárničku. Vše by bylo OK a kdo by napsal větší urážku Paroubka, byl by King. Ale protože je článek o Vůdci Topolovi, rázem je z autora vyvrhel.
Ten modrý fanklub mně nápadně připomíná partu opilých fanoušků Baníku či Sparty.
30. 07. 2007 | 11:07

Ladic napsal(a):

Ďáble, pokud to píšeš, určitě to bude pravda...jsi taková vědma, máš můj obdiv......co se týká tvého třídění na fankluby: ty jsi v rudém?
30. 07. 2007 | 11:09

Ladic napsal(a):

Ještě k ďáblovi: že tě neštve výrok nějakého leváka o českém národě jako plebsu mne nepřekvapuje, ale proš przníš někomu příjmení, to má být solidní diskuse?
30. 07. 2007 | 11:12

modrý_ďábel napsal(a):

Ladiči, kdybs šel raději něco dělat. Jak tak koukám, smrdíš tady už pěkně dlouho a práce určitě stojí. Tyhle modrý panáčky mám nejradši. Plná huba keců o sockách a nefachčenkách, ale samotným jim jdou ručičky stranou a hlavou se mnozí neuživí. Značné procento těchto lidí bývá ve vzspělých zemích příznivci nahnědlé krajní pravice. U nás tuto roli teď plní ODS :-)
Jinak mám dovolenou, tak jsem v poho :-)
30. 07. 2007 | 11:16

qqqq napsal(a):

"Ladic" jsem rudý míň než ty komouši, jdi radši pro socanské dávky stejně nic neděláš jenom otravuješ svými žvásty.
30. 07. 2007 | 11:24

Ladic napsal(a):

qqqq - já jsem se zeptal, zařazuješ ty....takže plácáš....díky za vysvětlení
30. 07. 2007 | 11:28

Ladic napsal(a):

Ďáble na dovolené...už jsem si vydělal, nepotřebuji pracovat....ale to tě asi bude štvát....jinak...mohl bych tě požádat o odkaz, kde jsem použil ty výrazy které mi podsouváš.?...děkuji předem..
30. 07. 2007 | 11:30

modrý_ďábel napsal(a):

:-)
Bacha na šéfa, aby se náhle neobjevil za tvými zády.
30. 07. 2007 | 11:33

Ladic napsal(a):

To:Ďábel - ty odkazy prosím....?
30. 07. 2007 | 11:44

modrý_ďábel napsal(a):

Jaké odkazy ?
Na nějaké plky o sockách a nemakačenkách, které nevolí ODS ? Těch najdeš plná fóra na českých webech. Modří tlachalové se činí.
30. 07. 2007 | 11:53

LEVAK napsal(a):

Zemane víte Vy vůbec,že maminka Václava Klause a taky Stanislava Devátého byly straníčky a dokonce předsedkyněmi ZO?
30. 07. 2007 | 11:57

Ladic napsal(a):

Rudý panáčku, opět musím použít tvé třídění - promiň....v příspěvku jsi mi podsouval výrazy, které jsem nepoužil, takže ty asi budeš ne modrý ďábel, ale rudý tlachal....chlapče, pokud o někom něco tvrdíš, musíš si to obhájit, aby jsi nepůsobil poněkud trapně...
30. 07. 2007 | 12:02

Sraffa napsal(a):

To Pája: Nemáte pravdu. Od účinnosti zákona (nikoli školského, ale zákona o školských pracovnících) do pěti let musíte zahájit studium. Právo učit ztratíte, pokud školu neukončíte řádně, avšak nikoli do toho roku 2009. Váš říďa neumí číst zákony. Pokud máte příbuzný, ale nepedagogický obor, nemusíte studovat ani bakaláře, stačí kurs v rámci celoživotního vzdělávání (postgraduál). To se ale požadovalo vždy. Nevěřte fámám...
30. 07. 2007 | 12:02

Džejpí napsal(a):

Autor pouze dokázal svou nebetyčnou hloupost a ubohost.
30. 07. 2007 | 12:12

Ladic napsal(a):

To: Ďábel:
Tak jsem ti tady udělal odkaz na váš klub, to jsou fakta která nezmińuješ, ale narozdíl od tebe já mám argumenty zde:
Jako potomek dvou ODSsáků by mohl zdědit vědomosti všech ODSsáků. Možná to bude nová modrá modla vedle Klause-- Via
Tento parvenu trpící chronickou koprolálií snad ani jinak nemohl svého potomka pojmenovat. –Levák
A takoví Ladici budou jenom zbožně a úslužně kývat svými dutými hlavičkami! –Levák
Modré trubky, - Občanka
Ještě že mezi námi jsou takoví stoupy, pardon, sloupy, -Verbum
Ať Europa vidí vyspělé modré inteligenty! – hogofogo
modří "inteligenti"- Mirek
Jen lemplové, flákači a nemakačenkové Vás uráží. –Tenisák
nedbejte na ty hloupe kriklouny.-Václavhořejší
"modrá ynteligence"- Dresů
"My jsme mládež nová,mládež Tupolánkova!" –Levák
demagogičtí přátelé jedné modravé strany- Jirka
většího dementa a blba zmodralého ptáka zloděje než jste Vy jsem fakt neviděl. –milda
vládního levobočka (česky parchanta) -hudry
je přinejmenším naivní dělat si iluze o tom, co čeká takový plebs, jakým je Český národ. –Levák
smrdíš tady už pěkně dlouho a práce určitě stojí. Tyhle modrý panáčky mám nejradši. Plná huba keců –modrý ďábel
30. 07. 2007 | 12:33

Ladic napsal(a):

Takž bych tě chtěl ďáble požádat, než někoho budeš bez důkazů obviňovat, koukni se na ty příspěvky a za koho diskutující kopou...děkuji...já jsem svoje tvrzení doložil, narozdíl od tebe...
30. 07. 2007 | 12:36

Anna napsal(a):

Co vám na tom vadí?
Politici by se měli pářit jen mezi sebou. Jinak elitu národa nevybudujeme.
Paroubek s Parkamovou, Rath s Džamilou,Langer s Buzkovou, Pospíšil s Hvížďalou.
30. 07. 2007 | 12:58

LEVAK napsal(a):

Dovolil bych si Ladičovi pro osvěžení paměti zde uvézt Slovník pravých pojmů docenta Havla :
Globální oteplování: Slabomyslná levicová mystifikace.
Levicový ekonom: Blbec, který zná čísla lépe než my.
Daně: To, co my sice nikdy neplatíme, ale přesto nás o to levice okrádá.
Důchodce: Černý pasažér s volebním právem.
Dítě: Černý pasažér, zatím bez volebního práva.
Učitel: Hojně se vyskytující parazit placený ze státních peněz.
Hospodářský růst: To, co jsme navzdory Paroubkovi zajistili naší poctivou prací v ilegalitě.
Statistika (OECD, MMF, Eurostat, ČSÚ, CIA): Lživá oranžová propaganda z Lidového domu.
Paroubek: Nedouk, kterému Evropská unie platila, zatímco my hrdě platíme Evropské unii.
Topolánek: Intelektuální jemný mistr nonverbální komunikace.
Vláda: Ali Baba a osmnáct ryzích charakterů.
Vládní většina: Dva morální sociální demokrati a stovka našich statistů.
Hrubý domácí produkt: To, co za levicových vlád nedopatřením rekordně rostlo.
Životní úroveň: To, co nám navzdory optimistickým statistikám levice nemůže zajistit.
Nezaměstnanost: To, co nyní stále klesá, aniž jsme hnuli prstem.
Mzda: To, co je kvůli nenažraným odborovým pijavicím zbytečně vysoké.
Zisk: To, co je příliš nízké a socky to ještě chtějí zdanit.
Dávky: To, co je sice u nás jedno z nejmenších v Evropě, ale přesto to levice marnotratně rozdává.
Dluh: To, co má devatenáct Evropanů z dvaceti vyšší než my, ale přesto je to veliké.
Sociální stát: Široce rozšířený omyl vyspělých zemí.
Ransdorf: Idiot, který zná aktivně deset a pasivně dvanáct cizích jazyků.
Ježíš Kristus: Další jméno ze seznamu StB.
Krádež: viz Spravedlnost
Spravedlnost: viz Krádež
Ladiči když se tak probírám Vašimi příspěvky tak docent Havel vás všechny, jejichž jste typickým představitelemzhodnotil velice přesně!
30. 07. 2007 | 13:01

Ladic napsal(a):

Leváku leváku, pokud nedáváš odkazy, neberu ....a ten český národ ve tvém pojetí?
30. 07. 2007 | 13:25

neo napsal(a):

LEVAK:
Zkus toto ty levaku:)

Globální oteplování: přirozený jev, o kterém nelze pochybovat, neb jak je dokázáno, klima se na planetě mění od jejího vzniku.
Levicový ekonom: Ekonom, dívající se na věc jinak, než pravicový ekonom.(keynes vs. monetaristé)
Daně: to co platí všichni, ale snaživější platí více.
Důchodce: člověk, který je okrádán státem o peníze, které za svou pracovní kariéru odvedl do SR.
Dítě: dítě (co tím chtěl básník říct?
Učitel: špatně placený VŠ vzdělaný člověk, jen díky státnímu školství
Hospodářský růst: nikdo ho nepopírá
Statistika: taky ne
Paroubek:populista, kolaborant se zločineckou stranou,která tu 40let naši zemi drancovala.
Topolánek: Hulvát, kazí image ODS.
Vláda: Koalice kde se přiživili KDU(jako vždy) a levičáčtí ekoteroristé.
Vl.většina: není.
HDP: nerostlo nedopatřením, pan Havel se předvádí..pokrok nezastaví ani socialisté.
Životní úroveň: no levice ji opravdu dosti brzdí..
Nezaměstnanost: normální, přirozený,potřebný jev na trhu práce...umělé snižování je nebezpečné.
Mzda:každý má takovou, jakou si vyjednal ve smlouvě (tržní mzda)
Zisk:účel podnikání, nic víc, nic míň.
Dávky: podporují ty, co se nehodlají snažit...zrušení či snížení a následná kompenzace daňově by omezila tzv.parazitování.
Dluh: není vysoký v porovnání se státy EU, nicméně, oni ho tvořili 60let, my to zmákli za 8:)
Sociální stát:(čeho je moc, toho je příliš): tzn. sociálně k potřebným, ne k zneužívatelům.
Randsdorf: obdivuhodný řečník, jazykově vyspělý..nicméně komouš jak Havel.
Ježíš Kristus: Komouš se vyjadřuje k náboženství?kde jsme?
Krádež: Krádež..následuje potrestání.
Spravedlnost: všichni podle zásluh = neokrádat ty co se více zasloužili o vlastní blaho:)
30. 07. 2007 | 13:30

LEVAK napsal(a):

Neo a Ladič potencionální pacienti profesora Chocholouška!
30. 07. 2007 | 14:00

neo napsal(a):

Levak:

copak, došli argumenty? teda vlastně, žádné jsi neměl, i ten seznam pojmů máš od Havla:)
30. 07. 2007 | 14:08

Anba napsal(a):

TO LEVAK: to jsem neznala, zasmála jsem se. Čím to je, že modráci typu Zeman Ladic nemají ani kapku smyslu pro humor? Pořád opakují, co kdo řekl. Jistě si to ukládají do paměti, co kdyby se to hodilo? Nepříjemně to připomíná minulé doby.Inkvizice je správný výraz. Mně to tedy hodně připomíná tu prověrkovou komisi v roce 1970, která prověřovala i mne, ač jsem straník nebyla.Ale nakonec byli slušní, poznala jsem totiž za mého už dost dlouhého života, že nikoli stranická příslušnost, ale charakter je
rozhodující. Tak ať žije p. Havel, a píše dál své vtipné blogy.
30. 07. 2007 | 15:11

Zeman napsal(a):

Pane Levák, to ale vůbec nemění na věci, že by se šlušný člověk měl spojit a podporovat někoho, kdo se chová neslušně a protildsky!Zvláště to neomlouvá lidi s určitým vzěláním!Omlouvá to jen lidi, kteří pro své vzdělání a rozhled opravdu nevěděli co vlastně podporují.Ale nemůže to omlouvat lidi jako Dubček,Dienstbier,Jičinský,Pithart,Kohout,Pelikán,Tlustý, Jiří Havel a mnoho dalších vzdělaných lidí včetně pí. Klausové starší nebo pí. Deváté. Protože předpokládám, že tito lidé věděli, že byla popravena pí. Dr.Horáková a spolu s ní další, že byl popraven generál Herold Píka a další, že byl popraven R.Slánský a další jeho spolusoudruzi! Že byly zabavovány soukromé majetky a zemědělská půda! Že to bylo děláno komunistickou stranou,kde byli členy.Jejich lidskou poviností bylo okamžitě minimálně s takové strany vystoupit, když už by nechtěli protestovat! Ti mladší do takové strany neměli vůbec vstupovat! Když to neudělali tak to bylo jen proto, že z toho měli prospěch a to je na nich to hnusné!To je to hnusné,že věděli a okamžitě nekonali, spojili se ze zločinem, který byl konán! Pane Levak, spojili by jste se s nějakou organizací lidí o které by jst věděl, že páchá násilí a vraždy? Prosím odpověste mě upřimně. Kdyby všichni komunisté okamžitě vystoupili ze strany, když se dověděli o nepravostech, které se konaly tak se nemusilo stát tolik křivd! Proto si musí každý nést svůj kříž odpovědnosti a svého černého svědomí!Nelze říc já nic já muzikant! Nebo já jsem po roce 1968 byl stranou vyloučen a potom jsem proti straně bojoval.Bylo hodně lidí kteří za svoji česť položili život. Ale oni to nebyli!Jich už nebude soudit žádný soud,oni už se jen budou dívat sami sobě do očí a do svého svědomí! S úctou
30. 07. 2007 | 15:13

LEVAK napsal(a):

Zemane pro Pána Boha vždyť Slánský,Reicin a další to tady v roce 1948 nastartovali.Že je potom vlastní soudruzi odkráglovali bylo jejich riziko a to by se sem nemělo plést!Jste přesvědčen,že by bylo umožněno Klausovi studium v zahraničí kdyby jeho mamka nebyla předsedkyně ZOKSČ?Víte z jakých průšvihů vytáhla paní Devátá své synáčky?Jenom tak na okraj Stanislav před revolucí na Družbě prodával mládeži jointy za 50 Kč a potom dělal ze sebe velkého bojovníka proti komunismu.Jo jeho sestra si vzala za manžela předsedu MěSSM později pro přestárlost byl "zvolen" předsedou MěNF.Tady je ta hlavní otázka kdo je více vinen?Komunisti do r. 68 nebo ti po roce 70.Podle mého názoru jsou to ti kteří po vítězném únoru až do roku 68 byli v KSČ.Zahájili tady něco co ublížilo celému národu.V bibli je psáno "běda z koho pohoršení pochází" a to byli tito bořitelé a posléze budovatelé.Nezlobte se tedy i Vy a taky Váš jmenovec.Že se s Vama Vaši soudruzi rozešli je věc interní,stranická a nevím proč Vy a Vám podobní s tím zatěžujete národ.Máme Vám věřit že jste proti KSČ bojoval z přesvědčení nebo to byl pocit ukřivdění?To si však musíte vyřídit se svým svědomím a nezatěžovat ostatní aby Vám pofoukali bebínko!Všichni se shodují,že období do roku 68 bylo daleko horší než po roce 70.Proto se ptám jak jste mohl vstoupit do KSČ,když jste věděl o procesech etc.?A propó Pithart byl v roce 1964 studentem univerzity v Oxfordu a víte proč?Jeho táta byl velvyslancem ČSR ve Francii.Údajně tam byl uklizen aby nebyl v Praze na očích jako jeden z hlavních organizátorů a vykonavatelů procesů po "vítězném únoru".Vždycky by bylo potřeba se podívat na rodinné pozadí jednotlivých protagonistů.Na závěr jenom takový dotaz.Jak se mohli dostat na VŠ Benda,Vidím,Mejstřík a další protagonisté listopadové revoluce?A to jsem ještě nezačal zvažovat zdravotnickou sféru!
30. 07. 2007 | 16:38

Sraffa napsal(a):

ODS dnes rozhodla zachovat pastelkovné.
30. 07. 2007 | 16:58

Anna napsal(a):

Milý pane docente
neuvažujete také o upgradu manželky? Váš kormidelník by pro vás měl být vzorem.
30. 07. 2007 | 18:53

LEVAK napsal(a):

Typická ženská!Co je Vám po soukromém životě kohokoliv!Ohrožuje Vás osobně,že Topolánek,Macek,Paroubek odešli od manželek, dětí a navázali druhý vztah?Je to jen a jenom jejich problém a jak si ho vyřeší je nám po tom houbeles!Nebo se Vám stýská po době kdy toto řešili úsekoví důvěrníci?
30. 07. 2007 | 19:00

radek napsal(a):

Nejlepší je Georgos!
Jestli se ještě vypnu k max.výkonu a narodí se mi syn, bude se jmenovat Georgos!
Kam se člověk podívá, všude samý skvělý Georgos.
Určitě to jmnéno bude nosit hrdě a bude moci jmenovat řadu významných jmenovců, zvláště pak z řad ČSSD,což mi činí radost dvojnásobnou.
30. 07. 2007 | 19:07

Pája napsal(a):

Sraffa: Však ano. Sám to potvrzujete. Jinak, já osobně neučím. Psala jsem, že nám ředitel školy, kam chodí mé děti vysvětloval, že toto bohužel povede k odchodu odborníků, kteří nemají ono přesné vzdělání, byť jsou vystudovaní (SŠ nebo VŠ) v oboru! Toto celou dobu řeším, nikoliv drobnosti o tom, do kdy musí kdo začít studovat! To mě, prosím pěkně, ani nezajímá. Pochopte, že oni studovat nepůjdou. Už mají jiné školy, které vystudovali. Na základní škole učí ve svém volném čase, téměř zadarmo. Nahradí je důchodkyně s titulem Mgr. Mladí a schopní lidé se do školství nehrnou.
30. 07. 2007 | 19:29

Zeman napsal(a):

Pane Levák, Nikdy jsem nebyl v žádné straně,nebyl jsem ani pionýr,ani svazák. V 56 roce mi a ještě jedné žákyni ředitel základní školy oznámil a napsal do sešitu pro rodiče, že na lesnickou školu nepujdu a že zůstanu doma, protože moji rodiče nevstopili do JZD a matka byla týden zavřená, protože bránila zcelování půdy, vlastní půdy.Víte,tehdy jsem měl slzy v očích.Stáli jsme se žákyní v lavici jako provinilci a ředitel říkal něco o mé rodině, že je protistátní. Byl už tehy kádr. Většina ostatních učitelů se rodičům tajně omlouvala. Mé sestry se rodiče vzdali a u stýce ve městě šla do učení. Pak jsem skoro celý život dělal dělníka. Dělníka kterého si vážili pro odbornst studovaní lidé. Nikdy jsem nedělal žádného funkcionáře, ani při MNV ani ROH. Po roce 89 i přes velkou snahu funkcionářů OF jsem se do veřejného života nezapojil.Věděl jsem,že pod pláštíkem obnovy mají mnozí nečestné úmysly. A já jsem chtěl zůstat čestný a mít čisté svědomí.To pro mě hodně znamená.Takže minulosť posuzuji z úhlu čestnosti. A to,že teror a křivdy pomáhal roztáčet Slánský a spol nijak neočištuje stranu, že je nechala popravit! A znovu uvádím . Kdo věděl o zločinech na lidech, které schvalovala strana a okamžitě z této strany nevystoupil,tak se také na těchto zločinech podílel. A to u mě platí všeobecně a nejenom v případě komunistické strany! To je základ lidskosti. Dobro noc.
30. 07. 2007 | 21:43

Ruda napsal(a):

tolik slov a politického hádání pro jeden vtipný blog?Pane Havle jen tak dál nenechte se znechutit
31. 07. 2007 | 00:11

West napsal(a):

Moc hezké kolik pitomců nevezme docela vtipnou satiru a vyrábí tu naprosto trapné floskule vedoucí k příběhům z historie, globálnímu oteplování až po ubohé nadávky! A o ty jde zdejším mindrákům a ubožákům nejvíc - můžou k někomu patřit a za někoho kopat(a do někoho) jeden je modrý a druhý oranžový a už do sebe mlátí - čím víc toho druhého urazí nebo ztrapní tím se cití důležitěji a víc u "svých"!

Ps:To co napsal pan Havel tomu se říká satira(satira skutečně není to co provozují pánové Suchánek a Genzer, když předvádějí prdícího Paroubka - to je prasečina)- ono se zase tak často ve světě nestává, aby se předsedovy vlády narodil potomek s místopředsedkyní vlády a navíc mu dal tak (alespoň v těchto zeměpisných končinách)zvláštní jméno! To přímo k satiře láká!
31. 07. 2007 | 01:11

§ napsal(a):

Hezký a vtipný článek
31. 07. 2007 | 10:25

Jana.H napsal(a):

Hezké letní počtení, jste chytrý a vtipný muž. A kolik žluče to vyvolalo! Ale lepší když se vyřvou tady než aby se mlátili na ulicích.
31. 07. 2007 | 13:06

Ladic napsal(a):

To: Jana Havlová - tak to ano, chytrý muž, který vystudoval politickou ekonomii a kam jsme to s nima za 40 let dotáhli snad víte i vy.....s chytrými muži typu komunisty jiřího Havla....
31. 07. 2007 | 16:52

West napsal(a):

Tak po přečtení tohoto "vtipného" komentáře http://zpravy.idnes.cz/nazo... nějakého Škrabala si toho vašeho skutečně vtipného vážím ještě víc!
01. 08. 2007 | 01:52

Eva. napsal(a):

Ať žije Nikolas, hanba Havlovi a jemu podobným socdemákům !
01. 08. 2007 | 11:13

jed napsal(a):

Lidi četli jste dnešní tisk, např. článek "Nikolas šuhaj Topolánek" také vtipný článek. Jsem nad věcí, ale co je vtipné to se musí uznat a článek p. Havla je roztomile vnipnej.
01. 08. 2007 | 11:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Je zajímavé jak každá zhovadilost současné doby vyvolá v lidech diskuzi o minulosti.Je vidno,že tlustá čára nefunguje.Bez jasného označení viníka,vyjmenování jeho VIN,adekvátního potrestání,-nedochází ke katarzi,k očistě společnosti.Pořád tady budou fungovat postkomunistické manýry,třebas v podání socdemáckých docentů.Ano pane Havle, měl jsem pravdu vezete se na vlně a je vám jedno komu tím sloužíte.Jste jedním z oněch permanentně selhávajících -elit- národa.Ivan
01. 08. 2007 | 14:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Teď jsem si přečetl páně Paroubkův traktát.No to je dílo.Končím s těmito stránkami,poněvadž se mě udělalo nevolno.Je mě hanba za vás -vzdělanci-hovada.Ivan
01. 08. 2007 | 14:33

jirka napsal(a):

Pane Stejskale, navrhuji zakázat psát pod různými nicky. Zde vemte příklad: imbecilní zrůda jed,§, qqqq je jedna a ta samá slabomyslná osoba, pracující v Sazce.
02. 08. 2007 | 01:05

Andy W. napsal(a):

Skvělé, nadčasové.
25. 09. 2007 | 20:23

Lenka napsal(a):

někteří přispěvatelé jsou opravdu hulváti. ale nic si z toho nedělejte. čtěte jen to, co budu psát já:) moc vás chválím
12. 01. 2008 | 23:15

通販 napsal(a):

今日みつけたサイトは<a href="http://www.fudousangel.com/">賃貸 住宅</a>も<a href="http://www.fudousangef.com/">収益物件</a>も<a href="http://www.fudousan-no1.com/">不動産 賃貸</a>も<a href="http://www.chintai-1ban.com/">賃貸マンション</a>も<a href="http://www.sintiku-no1.com/">新築マンション</a>もしっかりカバーしてありすごく充実したさいとでもちろん<a href="http://www.fudousantousi-no...">投資</a>を目的の方や<a href="http://www.tokyo-no1.com/">リフォーム</a>をしたい人もすごく参考になるだう。ところで今,SEO対策などいまはやっているが<a href="http://www.president-partne...">ホームページ制作</a>会社にいらいしてもうまくはいかないようだ。最近私は、<a href="http://www.presidentpartner...">資産運用</a>にこっていて税金対策に<a href="http://www.interior-no1.com/">インテリア</a>を集めている。もちろん<a href="http://www.no1-fashion.com/">ファッション</a>にこだわり<a href="http://www.brand-no1.com/">ブランド</a>品や<a href="http://www.sitagi-no1.com/">下着</a>,<a href="http://www.sitagi-no1.com/">ランジェリー</a>にはこだわりがある。 <a href="http://www.kesho-no1.com/">化粧品</a>も<a href="http://www.kesho-no1.com/">ダイエット</a>用品高価なものがよく<a href="http://www.kagu-no1.com/">家具</a>も最高級しか買わない、先日<a href="http://www.daikenf.com/">海外旅行</a>にいってきてお土産に<a href="http://www.gaisha-no1.com/">外車</a>と<a href="http://www.jewelry-no1.com/">結婚指輪</a>と高級<a href="http://www.tokei-no1.com/">時計</a>をかったが、日本でしらべたら<a href="http://www.1-no1.com/">通販</a>ですごく安く売っていた。 物件探しは<a href="http://www.a-fudosan.jp/">広島 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/">岡山 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/are...">松山市 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/are...">香川県 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/are...">徳島 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/are...">高知 不動産</a> <a href="http://www.a-fudosan.jp/are...">高松 不動産</a>をフルカバーしてます大手で <a href="http://272003.sintiku-no1.com/">和歌山</a> <a href="http://776126.sintiku-no1.com/">富山</a> <a href="http://78239.sintiku-no1.com/">滋賀</a> <a href="http://782821.sintiku-no1.com/">石川</a> <a href="http://87201.sintiku-no1.com/">山梨</a> <a href="http://kajsi.sintiku-no1.com/">新潟</a> <a href="http://333.fudousantousi-no...">沖縄</a> <a href="http://4333.fudousantousi-n...">大分</a> <a href="http://55.fudousantousi-no1...">鹿児島</a> <a href="http://555.fudousantousi-no...">宮崎</a> <a href="http://5555.fudousantousi-n...">熊本</a> <a href="http://19292.tokyo-no1.com/">高知</a>
18. 10. 2008 | 04:14

dafdasfasd napsal(a):

エロ動画 http://www.erodoga.net/
<a href="http://www.erodoga.net/">エロ</a>
04. 11. 2008 | 16:36

Karel napsal(a):

Většinou Vás čtu s potěšením, ale tohle se moc nepovedlo.
13. 12. 2008 | 09:56

tk napsal(a):

Sprostota, zaobalená do inteligentní formy...zřejmě nejčtenější blog hned po Blesku...
12. 07. 2009 | 19:51

jarda napsal(a):

Je dobré se vracet ke starým blogům. Zrovna tento číst v době, kdy Topolánek je na smetišti dějin a Talmanová tamtéž odchází, je docela dobré. Chudák kluk, do smrti si na něho budou ukazovat jako na nepovedeného potomka dvou zkrachovalých politiků z období seniorské etapy tvorby velikána Karla Gotta a zřejmě poslední divadelní hry dvojice Smoljak-Svěrák.
27. 07. 2009 | 06:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy