Vláda má naši důvěru

15. 03. 2012 | 13:08
Přečteno 4406 krát
Občas mám pocit, že už je dovoleno vše. Bývaly doby, kdy se odstupovalo kvůli pitominám. Kalvoda hodil flintu, že nebyl dochtorem práv, jenom magistrem, Dlouhý to vzdal, že přestal být dost populární. I já hodil kdysi ručník kvůli nějaké maličkosti, že se mi tak úplně nezdálo nějaké banální výběrové řízení...

Dnes se koukám v přímém přenosu na to, že doba pokročila a lidi jsou nějací otrlejší. Přímý přenos procesu s Věcmi veřejnými, kde se vystřídali na lavici čtyři členové vlády (dva, pravda, bývalí), je něčím neskutečným. Ne proto, že bych věděl, jak to dopadne. Nemohu pochopitelně za soud posuzovat trestnost nějakého jednání.

Čučím na to, kdo mne v té politice zastupuje, kdo rozhoduje o tom, jaké budou školy, silnice, kdo byl ministrem vnitra a kdo nás reprezentuje za hranicemi státečku. Já vím, lidi z mého stádečka taky udělali lecjakou ostudu. Udělali hodně ostudy, to je fakt. Jenže to bylo důvodem, že z politiky odešli. Někteří možná později než měli. Určitě o dost později než měli!

Problém je v tom, že tady vlastně nikdo neodchází. Premiér řekl, že obsah soudu není ničím novým, a že není žádného důvodu k nějakým dalším vládním korekcím. Počítá tedy s Veřejnými věcmi až do konce volebního období. Já to chápu. Standu Grosse a penzión paní Barkové sociální demokraté taky chvíli hájili. Ale neuhájili.

To Petr Nečas Věci veřejné obhájí. Jsme zase o kus dál. Vláda má naši důvěru.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

modrý edvard napsal(a):

Nesleduju proces s Bártou. Ale jediný obžalovaný (ex-)ministr je snad on. Pokud se ministr objeví jako svědek, o nic nejde.
15. 03. 2012 | 13:19

Sláma napsal(a):

Nejde jen o Veverky. Stále je tady otázka politické odpovědnosti Alexandra Vondry za aféru PROMOPPRO. Buď v celé věci sám jel nebo v ní nejel, ale zcela selhal jako vedoucí pracovník, a to jak výběrem svých spolupracovníků tak i z hlediska kontrolních mechanismů.
Je tu i aféra Drobil. Tím, že z něho modří ptáci udělali místopředsedu, přihlásili se de facto k odpovědnosti za (plánovanou) korupci v resortu životního prostředí.
Je tady celá řada podobných kauz, které se sice stále metou pod koberec, ale ony mršky vždycky někde vyskočí.
15. 03. 2012 | 13:23

Konrad napsal(a):

Obhaji. Necas VV potrebuje. Aby mohl s Kalouskem, Drabkem a spol, dokonat dilo zkazy.
15. 03. 2012 | 13:23

Xaver napsal(a):

Nejde jen o nějaké VV. Každý kdo u nás někdy byl poslancem se podílel na vytvoření našeho hloupého systému. Důkazem té hlouposti je skutečnost, že něco takového jako je ta Kočí se mohlo stát vlivnou poslankyní.
15. 03. 2012 | 13:34

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
máte pravdu: "Standu Grosse a penzión paní Barkové sociální demokraté taky chvíli hájili. Ale neuhájili."
Ale křišťálový JUDr Standa za to dnes může v klídku za legálně vydělané peníze, vegetovat mezi nejbohatšími multimiliardáři světa na Floridě. A nečistí tam bazény.
Takže "binec" je na obou stranách. Koho si vybrat? Komunisty, nebo Sládkovce, nebo koho?
Zkuste poradit, při Vaší eurofunkci.
15. 03. 2012 | 13:38

Sladký napsal(a):

Je absurdní, když hopodářství státu řídí lidé,kteří apriori tvrdí, že stát je nejhorší hospodář.Ještě absurdnější je, že takoví lidé jsou voleni do čela státu aniž by se někdo nad takovou mírou absurdity pozastavil.
15. 03. 2012 | 13:40

prak napsal(a):

Není co dodat pane Havle. Naprosto věcný a trefný článek. Navíc jste sebral sebekritikou a kritikou do vlastních řad i vítr z plachet býčkům, vidícími červeně při spatření oranžové.
15. 03. 2012 | 13:41

Jane napsal(a):

Pane Havle.
"sociální demokraté hájili, ale neuhájili". Dnes vládne pragmatizmus jehož pravidla se vyvíjejí. A vy to víte. Nic dobrého není pouhou zásluhou ČSSD.
Jediný rozdíl mezí ní a vládnoucí koalicí ve vašem příměru je dán jako výsledek obyčejného vážení. Gross se stal balvanem, který drsně převážil druhou misku vah ze zbytky čehosi co se kdysi dalo zužitkovat. Bárta na tom je podobně s tím rozdílem, že si ještě chvíli podrží svou cenu.
15. 03. 2012 | 13:41

Dash napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
Nesleduju proces s Bártou. Ale jediný obžalovaný (ex-)ministr je snad on. Pokud se ministr objeví jako svědek, o nic nejde.
--------
to je sice pravda, ale pokud se prokaze ze krive svedcil, je to zavazna vec

A nejenom u (ex-)ministra, ale u vsech poslancu. A nekteri z tech poslancu svedku evidentne lzou, at uz je to kterakoliv strana

A pokud se prokaze vina Barty tech krive svedcicich ministru a exministru bude vic nez jeden. Pokud se soud prikloni na Bartovu stranu, budeme mit nekolik verejne krive svedcicich poslancu

Nezda se mi, ze by druha moznost byla pro CR o moc lepsi
15. 03. 2012 | 13:43

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Nepřekvapilo by mne, kdyby pravice přišla s tím, že pokud Bártovi může vypršet trest dříve než mu skončí volební období nebo pokud bude mít šanci na milost nebo amnestii, tak by neměl odstupovat.

Podle některých pravičáků ztráta důvěry není důvod k rezignaci.
Dobrovolný odchod (pokud jde o jejich souvěrce) naopak považují za nemorální. Když jednou získali od voličů mandát, tak je jejich povinností vládnout celé čtyři roky.

Je to pořád ve stejném duchu
Jen vláda, s kterou jsou lidé nespokojeni, je dobrá.
Dobré reformy musí bolet, to je nejpodstatnější.
Kompetentnost ministra se pozná podle toho, zda umí škrtat
Přidal bych ještě něco dalšího, ale nebudu přidávat práci cenzorovi.
15. 03. 2012 | 13:43

mb napsal(a):

vaší důvěru má především Václav Klaus ...

pozve vás na chlebíčky do Vladislavského sálu ...

a vy jej opět pochválíte za státnický projev ...

byť je to oberkmotr a mafiánů táta ...

tak si to užijte ...
15. 03. 2012 | 13:45

zdenekb napsal(a):

Petr:

Ne že by Gross chodil po žebrotě, ale s tím multimiliardářstvím mu krapet fandíte... Každopádně byl nucen odejít. Dnes se vám mnozí pachatelé větších průserů smějí do tváře a ve funkcích hodlají škodit dál. Doba opravdu pokročila...
15. 03. 2012 | 13:45

mb napsal(a):

Prezident nemůže vyznamenat všechny. Ale jeho výběr stvrzuje hodnoty, které ctíme. Podnikatele Frolíka znám léta osobně, navštívil jsem i jeho úspěšný podnik. Určitě bych nevybral lépe.

to je ten Frolík, který se nechává danit v holandsku ???

jaj ti vaši kamarádi co dejchaj pro českou republiku ...

Přímo na Pražském Hradě jsem za povedený večer poděkoval kancléři Jiřímu Weiglovi i paní Livii Klausové.
15. 03. 2012 | 13:53

Sladký napsal(a):

Před několika lety (ten okamžik by se dal popsat s přesností týdnů, moížná i dokonce dnů) změnili manipulátoři veřejného ménění taktiku, která byla málo účin ná leckdy kontraproduktivní a navíc se očividně rozcházela s pozorovanými skutečnostmi.Do té doby neustále tvrdili, že ODS je ta správná strana, která nás spolehlivě vede k zářným zítřkům, zatímco ČSSD tvoří v podstatě spodina společnosti.
Manipulátoři začali tvrdit- ODS je špatná,ČSSD je také špatná, všichni jsou stejní, není mezi nimi žádný rozdíl. Bohužel, na tuto denně mnohokrát opakovanou nepravdu slyší dnes veliké množství lidí, dokonce i nemálo lidí jinak evidentně velmi inteligentních.
15. 03. 2012 | 13:55

Sladký napsal(a):

Jedním z extrémů je například zde přítomný Petr, který v každém svém příspěvku píše o tom, jak se MULTIMILIARDÁŘ Gross povaluje na floridských plážích s ostatními multimiliardáři.
15. 03. 2012 | 13:57

antiovce napsal(a):

ono jich tam je více, kteří už dávno měli skončit v politice ze stejných důvodů spolu s Grossem. Ale po nich, z nějakého důvodu, naše "objektivní" "nezávislá" média nešla. Tak škodí dodnes z nejvyšších pozic.
15. 03. 2012 | 14:00

RA napsal(a):

Havle, nemravný je hlavně tvůj plat (spíše výpalné), za "práci" v Bruseli...... jste jen banda příživníků....
15. 03. 2012 | 14:09

Zdeněk napsal(a):

Kdyby článek napsal kdokoli jiný - tak prosím .....ale: Od "ekonoma", jehož ekonomickým bludům, které hlásal v době perestrojky soudruhům z Kremlu (a ti se "chlámáli" až močili do trenclí) - tak od takovéhoto "ekonoma" to neberu !!!!
15. 03. 2012 | 14:13

RA napsal(a):

Sladký......ale Petr přece píše pravdu....i když si zacpete uši a zakryjete oči, stále to bude pravda... a pravda také je, že Sobotka jako ministr financí odpouštěl daně STBáckým kamarádíčkům Paroubka, a to byly daně v řádu desítek milionů,že. Tak kampak se ty penízky poděly ???
15. 03. 2012 | 14:15

blue jay napsal(a):

Vlada moji duveru nema, srandovni docente Havle.
Ale nemate moji duveru ani Vy. Sedite v Brusselu, berete 10x vice nez obycejny clovek CR a misto psani o dopadech Evropske politiky na CR se zabejvate psanim o papouscich a nebo tu perete stare vtipy. Ci tu omilate Vasi, asi povinnou, oranzovou demagogii. Me by spise zajimalo Vase vysvetleni jak Cesi prisli o cukrovary a proc, a nebo co si myslite o Evropskych smernicich tykajicich se velikosti slepicich kleci ci vybehu pro prasata...atd.

Vite Havle, kdyz uz v tom Brusselu tak pohodlne sedite a rad pisete, tak bych od Vas ocekaval vice pohledu na EU. Ale to by asi bylo tezsi nez psat lacine oranzove utoky na vladu. Na to tu mate Sobotku a spol. z Lidoveho Domu. Co psat o necem z prostredi ve kterem se pohybujete?
15. 03. 2012 | 14:17

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Petr:
Ne že by Gross chodil po žebrotě, ale s tím multimiliardářstvím mu krapet fandíte... Každopádně byl nucen odejít. Dnes se vám mnozí pachatelé větších průserů smějí do tváře a ve funkcích hodlají škodit dál. Doba opravdu pokročila...
15. 03. 2012 | 13:45

Pane Zdenek, mate uplnou socdmeackou pravdu - Gross zatim ofivcielne nepriznqal miliardy, oficielne priznal jen nezdanenych 87 milionu.

To je v dnesni Ceske republice temer normalni vec - aby pologramotny "proletarsky vudce" s pseudodiplomem z Plzne, si odnesl vysluzku do politicke penze 78 milionu Kc. To je prece mezi asketickymi vodci chudiny celkem normal. Kdyby se Janosik dozil politicke penze, take by necistil bazeny.

O majetkovych pomerech mezi obetavymi zastanci proletarskych prav SVEDCI MJ I 25MILIONOVY BARAK Palase v Jesenikach, a narozky vrchniho reditele RSD Michala Haly za 800 tisic Kc.

Proc ne? Akorat ze Vam neni podezrele ze Kolotuk byl predsedou strany, ktera zurive bojuje za vetsi zdanneni bohacu a jemu samtnbemu se povedlo nezdanit 788 milionu Kc :vydelanych" 6 mnesicu drzby cennych bezcennych papiru.

Kristalove jasny pripad do ucebnice o prani spinavych penez.

Avanti Popolo!
15. 03. 2012 | 14:18

Karel napsal(a):

Ano, nikdo z nich neodchází. Možná si ale nevšimli, že už je opustili ti, z jejichž peněz žijí.
15. 03. 2012 | 14:20

resl napsal(a):

Petr Nečas je neskutečný zbabělec a divím se, že mu toto srovnání nevadí před vlastní rodinou. Napište to velkým písmeny na titulek novin, třeba se vzmuží a řekne Klausovi, ne. Bém to nedokázal a je zapomenut.
15. 03. 2012 | 14:21

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro RA.
Měl by ses starat především o plat svého poslance a tomu vysvětlit, že jeho plat je nemravný a pokud si myslíš, že plat všech poslanců je nemravný, tak chtěj nápravu po svém poslanci a na poslance jiných se vys...!
15. 03. 2012 | 14:24

chichi napsal(a):

hihihi, prej..šetřit šetřit šetřit
Bloomberg: Nemecky dluh zvrostl na e 2,4 bilionu !
15. 03. 2012 | 14:25

Yosif K napsal(a):

Sladky napsal:
ČSSD je také špatná, všichni jsou stejní, není mezi nimi žádný rozdíl. Bohužel, na tuto denně mnohokrát opakovanou nepravdu slyší dnes veliké množství lidí, dokonce i nemálo lidí jinak evidentně velmi inteligentních.
15. 03. 2012 | 13:55

Vite pane Sladky - jestli ta neduvera k CSSD mezi lidmi co umi aspon trochu pocitat nespociva v tom, ze CSSD se snazi presvedcit lidi, ze kdyz se zacne rozhazovat vice na socialnich davakach, ze bude vsem lepe. VECI VSAK TAKHLE JHEDNODUCHE NEJSOU.

Historicka zkusenost uci ze kdyz se zacne rozhazovat mezi lidi vice na socialnich davkach a platech ve statni sfere, ze to muze dopadnout jako v Jugoslavii, Chile, Zimbabwe, Argentine nebo naposledy v Recku. A to sice totalnim kolapsem a statnim krachem.
15. 03. 2012 | 14:25

Sladký napsal(a):

Yosif- představte si, že ani já jsem zatím nepřiznal miliardy- a určitě nejsem sám.Nepřiznává je vlastně skoro nikdo.:o)))
15. 03. 2012 | 14:26

Jane napsal(a):

Petr
si neuvědujemuje, že Gross se stal miliardářem díky své píli, pracovitosti a úsilí. Pohyboval se přísně v intencích zákona, jehož paragrafy byly stvořeny převážně jeho legislativními partnery a kolegy z pravé části politického spektra, dávajíc tak spravedlivě možnost všech schopným lidem demokraticky se prosadit. A Gross to využil! Mladý Stanislav nejenže během zaměstnání a plného vytížení vystudoval práva. On důsledně využíval všech tržních principů a mechanizmů, které mu náš moderní kapitalistický trh nabízí. Dokázal umně využít informací v obchodním styku. Svým filigránským rozplétáním zákonů obchodního i trestního práva uměl přesně rozlišit mezi pojmy "využití" a "zneužití". Ukázal, jak se dá elegantně skloubit služba veřejnosti s vlastním duševním i materiálním růstem. Brilantně odrazil prostřednictvím nezávislých soudů všechny pokusy o zprofanování své osoby a všechna lživá obvinění všech různých Petrů a jiných, maskujících takto svou vlastní neschopnost. Ukázal současně i cestu všem reptajícím z cechu nádražáckého, nabídl alternativu k nihilizmusmu, stávkování či demonstracím. Cestu odpovědného budování vlastní kariéry!
15. 03. 2012 | 14:26

Yosif K napsal(a):

Cituji Miltona:
Kategorie I představuje utrácení vašich vlastních peněz pro vaše vlastní potřeby. Například nakupujete v obchodním domě. Určitě máte silnou motivaci, jak ušetřit a jak zároveň dostat pokud možno co nejvyšší hodnotu za každý dolar, který utratíte.
Kategorie II odpovídá utrácení vašich peněz pro potřebu někoho jiného. Nakupujete na vánoce nebo na narozeniny.
Kategorie III odpovídá utrácení cizích peněz na naše potřeby například oběd na cizí účet. Nemáte žádnou silnou motivaci, abyste snižovali cenu oběda; ale máte silnou motivaci, abyste dostali co nejvyšší hodnotu.
Kategorie IV odpovídá utrácení cizích peněz na cizí potřeby. Platíte za oběd někoho jiného cizími penězi.
Všechny sociální programy spadají buď do kategorie III například Sociální pojištění, které v sobě obsahuje placení v hotovosti, které příjemce v hotovosti nemůže libovolně utratit; nebo do kategorie IV - například státní byty; dokonce programy spadající do kategorie IV mají jeden rys kategorie III, zejména když úředníci, kteří řídí program, se účastní oběda; a všechny programy kategorie III zahrnují úředníky mezi své příjemce.
Podle našeho názoru tyto rysy sociálních programů jsou hlavním zdrojem jejich selhání.
Zákonodárci hlasují za utrácení cizích peněz. Voliči, kteří si zvolili zákonodárce, v jednom smyslu volí, aby utráceli své vlastní peníze pro své zájmy, ale ne v přímém slova smyslu jako v kategorii I. Vazba mezi daněmi, které platí všichni, a mezi výdaji, pro které
hlasují, je velmi volná. V praxi voliči, stejně jako zákonodárci, mají tendenci si myslet, že za programy, které zákonodárci zvolí přímo a voliči nepřímo, platí někdo jiný. Úředníci, kteří provádí a řídí programy, také utrácejí peníze někoho jiného. Není potom divu, že se výdaje prudce zvyšují.
Úředníci utrácejí peníze někoho jiného na potřeby někoho jiného.
Ale to není všechno. Touha dostat se k penězům někoho jiného je silná. Mnozí, včetně byrokratů, kteří řídí programy, se budou snažit získat pro sebe peníze spíše, než by je nechali někomu jinému. Vzniká silné pokušení ke korupci, k podvodům. Každý se nenechá odradit a každý neodolá. Lidé, kteří odolají pokušení podvádět, použijí legitimních prostředků, aby přesměrovali peníze směrem k sobě. Budou ovlivňovat legislativu ve směru vlastního zájmu, budou prosazovat pravidla, ze kterých budou moci mít prospěch. Úředníci, kteří řídí a provádějí programy, budou vykonávat nátlak na lepší plat a osobní výhody - výsledky, kterých může být dosaženo pomocí větších programů.
Pokus lidí přesměrovat vládní výdaje na sebe, má dva důsledky, které nemusí být na první pohled patrné. Za prvé se tak vysvětluje, proč tak mnoho programů má tendenci podporovat spíše střední a vyšší vrstvy než vrstvy nižší a chudé, pro které se tyto programy dělají. Chudina nejenže nemá schopnosti, které jsou ceněné na trhu, ale také schopnosti, kterých je potřeba k úspěšnému politickému boji o peníze. Ve skutečnosti její nevýhoda na politickém trhu je pravděpodobně větší než na trhu hospodářském.
Výdaje z kategorie IV také mají tendenci korumpovat lidi, kteří se na přerozdělování podílejí. Všechny takové programy přivádí některé lidi do pozice, kde rozhodují, co je dobré pro jiné lidi. Důsledkem je, že se v jedné skupině vytvoří pocit skoro božské moci a v druhé pocit až infantilní závislosti. U příjemců pomoci zakrňuje schopnost chovat se nezávisle a činit svá vlastní odpovědná rozhodnutí. Vedle plýtvání penězi, vedle neschopnosti dosáhnout proklamované cíle je konečným důsledkem zahnívání morálních principů, které drží pohromadě vyspělou společnost.
15. 03. 2012 | 14:30

Sladký napsal(a):

Yosife, proboha, vy tomu co píšete opravdu věříte? O jakém rozhazování to blábolíte? Sociální sít vznikla a byla nastavena za ministra Vodičky, zjistěte si za čí vlády).A zjistěte si také, kolik se vyplatí na sociálních dávkách (které příjemci samozřejmě utratí za zboží, tady u nás) a kolik peněz se ROZKRADE a vyveze ven z republiky bez jakéhokoli hospodářského efektu.
15. 03. 2012 | 14:31

Elév napsal(a):

modrý edvard - nesleduje, ale ví víc než ostatní

jinak doba pokročila
Vondra se prý očistil, ale nikdo neví jak
Bárta i s poslanci se taktéž očistí a můžeme jet dál, vláda poslance potřebuje.
Čeká nás opětovné zvyšování DPH, proto musíme dát vládě podporu. Voni ty reformy nějak nefungují. Propad příjmu je větší a větší a Kalousek chce zdanit nás- úspěšné progresem. My-pravice mu to odpustíme, i ty Véčka, a Sašu, a odklony, hlavně když ty socani nebudou řídit stát.
15. 03. 2012 | 14:34

Yosif K napsal(a):

Tohle je dobre shrnuti oficielniho programu CSSD:

Důsledkem (socialnich programu) je, že se v jedné skupině vytvoří pocit skoro božské moci a v druhé pocit až infantilní závislosti.

Jde o vytvoreni skupiny infantilne zavislych obcanu (zavislych na socialnich davkach), kteri budou jako jeden blok naveky hlasovat pro CSSD.
15. 03. 2012 | 14:34

Sladký napsal(a):

Yosif, cituji "Cituji Miltona"...:o))) Všimněte si prosím, že Yosif nazývá "proslaveného" ekonoma důvěrně křestním jménem!
Yosife, všechna třři Friedmanova klíčová díla jsem důkldně prostudoval a pročetl jsem i názory jeho stoupenců a odpůrců. Utvdil jsem se v přesvědčení, že nejde o žádnou VĚDU, aleš o jakýsi druh náboženské víry, kde roli Boha či Prozřetelnosti hraje vševědoucí,všemocný a spravedlivý trh. Ty knihy jsou snůškou ideologických plků a blábolů, teorií, které nikdy a nikde žádná praxe nepotvrdila a které byly navíc prosazovány brutálními režimy (vojenské junty v Chile,Argentině,Brazilii.
15. 03. 2012 | 14:37

Drzá zrzka napsal(a):

Estráda, kterou předvedl Vondra kvůli firmě Promopro byla politicky uhlazenější.
15. 03. 2012 | 14:39

slavwin napsal(a):

Na to odcházení dnešní bolševický zloděj hraje pokud se je to odcházení netýká. VV vnímám jako lidi kteří tu zlodějnu chtěli přibrzdit, protože nejsou tradiční stranou, tak si chtěli několik hráčů zavázat, protože vědí že peníze to umí, ale nevěděli kolik je jich třeba, tak to dopadlo jak vidno ze soudní síně. Hledat záchranu v socanech je kravina, Nečas má v poslední době jasnější představu jak s tím skončit.
15. 03. 2012 | 14:40

Sladký napsal(a):

Váš poslední příspěvek, Yosife, lze hodnotit jako výplod chorého mozku, fantasijní blábol, který nemá nic společného s realitou."Důsledkem sociálních programů....pocit božské moci...infantilní závislost" chlaqpe, vy jste se z toho svého Miltona nadobro zbláznil.Neprožil jste v nedávné době nějaké těžké šoky? :o))))
15. 03. 2012 | 14:41

zdenekb napsal(a):

Yosif K:

Nevím, proč na váš blábolivý text z 15. 03. 2012 | 14:18 podrobněji reagovat. Gross je pro mne křivák, jen jsem napsal, že si nevydělal "multimiliardy" a byl nucen odejít z politiky.
(Mimochodem čistoskvoucím Kalouskem). Nic víc.

Zůstaňte u osvědčeného, citujte Miltona a tepejte Hálu.
Pokusy o myšlenky navíc jsou zatím neúspěšné.

Sladký:

Yosífek s Miltůnkem cvrnkali kuličky. Vašík jim to z křoví záviděl.
15. 03. 2012 | 14:45

slavwin napsal(a):

Důležité je zastavit rozkradání státu. Pak ten zlodějský peníz dát lidem, výše DPH je závazek lidem v průseru nechte nás krást my Vám vytvoříme zdání, že Vás chráníme. Je pořád z čeho dávat v Německu se za nezlodějskou práci platí několikanásobně.
15. 03. 2012 | 14:47

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosife, proboha, vy tomu co píšete opravdu věříte? O jakém rozhazování to blábolíte? Sociální sít vznikla a byla nastavena za ministra Vodičky, zjistěte si za čí vlády).A zjistěte si také, kolik se vyplatí na sociálních dávkách (které příjemci samozřejmě utratí za zboží, tady u nás) a kolik peněz se ROZKRADE a vyveze ven z republiky bez jakéhokoli hospodářského efektu.
15. 03. 2012 | 14:31

Pane Sladky - je jedno zda socialni sit vznikla za byvaleho komunisty Vodicky pozdeji ODS nebo jak byla zdokonalena byvalym trockistem Spidlou pozdeji CSSD.
Kdyz jsem pracoval v CR tak z me socialky zilo stastne 5-6 nezamestnanych proletaru. V okoli baracku na periferce jsem znal 8 pobiracu socialnich davek jen mezi nejblizsimi sousedy. Vsichni krome kluka ktery mel prelecenou rakovinu a matky 3 deti si zili jako lordi - brali davky, byli leta jakoby nezamestnani a chodili po fuskach. Meli vetsi cisty prijem nez mnozi jini sousede, kteri normalne pracovali a platili na ne dane.

Nevim jak je socialni system nastaven nyni, ale v Evrope je spousta zemi, kde je socialni system nastaven tak volne, ze nezbyva nez jej utahnout. Nezbyva nez jej utahnout, protoze "zdroje nejsou".

Co se tyce vyvozu penez ven - neda se tomu zabranit bez obnoveni zelezne opony a strelby do lidi na hranicich. CSSD je v tomto punktu na urovni jinych stran - i jeji clenove dani ve Svycarsku kdyz se jim to hodi. Je to legalni - jak by Vas poucil docent Havel.
15. 03. 2012 | 14:48

Sladký napsal(a):

Friedmanovy úvahy a srovnávání jsou tak zoufale primitivní, tak neuvěřitelně odtržené od reality, že nejvíc ze všeho připomínají fabulace člověka, který podstoupil dlouhodobou senzorickou deprivaci.Ale možná se mýlím, jsem zvyklý číst filosofy a skutečné odborníky, ne vizionáře pseudonáboženského ražení.
Vůbec se už nedivím, že Nobelovu cenu dostali také Obama a Arafat.
A dodám ještě, že se nedivím jeho drtivému dopadu na mozky prosťáčků Yosifova typu a katstrofickým následkům, které mělo a má uplatňování jeho "vnuknutí" v praktickém životě.
15. 03. 2012 | 14:51

Daa001 napsal(a):

Tak Bárta není první. Dokonce ČSSD má primát, neb její ministr Svoboda už byl odsouzen a taky seděl a rozhodně neodešel z ministerského křesla.
15. 03. 2012 | 14:51

Yosif K napsal(a):

zdenekb napsal(a):
Yosif K:
Nevím, proč na váš blábolivý text z 15. 03. 2012 | 14:18 podrobněji reagovat. Gross je pro mne křivák, jen jsem napsal, že si nevydělal "multimiliardy" a byl nucen odejít z politiky.
(Mimochodem čistoskvoucím Kalouskem). Nic víc.

Pane Zdenek - Kalouska take nemam rad. Dtto Drobila, Dalika, Macka atd.

Je mi vsak lito lidi, kteri jdou k volbam a mysli si, ze politici budou delat to co rikaji volicum. mnozi delaji pravy opak. V CSSD je takovych taky hodne - patrne vetsina - tim spise ze haldsaji nerealny socialne utopicky program,ketremu sami stezi mohou verit. (Podobne jako KSCM.)
Jak vidite na Halovi a na prazskem magistratu - CSSD drzi za jeden provaz - s cestnou vyjimkou Dienstbiera - ktery ma nulovy vliv.

Divejte se dobre kdo co rika a kdo co dela. A jaky je mezi tim rozdil. Mozna ani pan docent denani v Cechach - pokud je mimo CR vice nez 183 dni v roce. Zcela legalni vec.
15. 03. 2012 | 14:59

zdenekb napsal(a):

Yosif K:

Díky za radu. Dívám se kdo co dělá, a kdo co říká - dlouhodobě.
Z toho plynou mé názory. Možná jedna věc viděna různýma očima se dá různě vyhodnotit. Každopádně, až budu hájit evidentní zlodějnu jen proto, že je oranžová (v mém případě spíš zelená), můžete mi to omlátit o hlavu. Ale nedělejte to, prosím, preventivně. To mi dost vadí.
15. 03. 2012 | 15:08

Yosif K napsal(a):

Ja na rozdil odf pana docenta nazor na Bartu mam i pred vyrokem soudu - Barta minimalne poskytoval netrzni pujcky za nulovy urok. Pakovat by se meli vsichni, kdo to neoznamili (i kdyz Koci inteligenci nevynika - oznamila to.)

Zda se ze nmezi pomery v VV a v CSSD je tento rozdil:
Ve VV se vsechno nahrava a Barta poskytoval opakovene bezurocne "pujcky" v nehorazne vysi a nevyslo mu to.
v CSSD se vsechno nahrava a misto pujcek je nutno "obkopit poctiveho blba nasima lidma a TAKHLE JEJ DRZET ZA VARLATA". To ovsem na krajske urovni. I tam se da leccos rozkrast.
Mimochodem - poslanec Tancos stale jsete poslancuje a zaroven "cerpa"? Jasne ze ano - jde o schvaleny EU program - je to legalni. TYPICKE UTRACENI CVRTEHO STUPNE! Rozhazovani cicich penez pro cizi lidi. Princip socialismu.
15. 03. 2012 | 15:09

Sláma napsal(a):

Obracím se s výzvou na kolegy diskutující, abychom již nekomentovali nesmysly psané nickem Yosif K.
Myslím, že reakcemi na te jeho nesmysly jej jenom stimulujeme k chrlení nesmyslů dalších.
15. 03. 2012 | 15:10

český maloměšťák napsal(a):

Profesor Keller rád používá slovní spojení "společnost nesouměřitelnosti " - coby vývojovou etapu, charakterizovanou rozevřením nůžek mezi těmi dole a těmi nahoře takovým způsobem, že zdola nahoru už nejen že nejde dosáhnout - ale i dohlédnout.
Pan europoslanec Havel se zde snaží naznačit, že je možné, aby zcela legálním způsobem vládla vláda, ve které se jak na běžícím pásu střídají psychopati s korupčníky, nemakačenkové s naivními Bárbinami, alkoholici s daňovými defraudanty a puberťáci s pleticháři, připravujícími pochybné privatizace a ještě pochybnější europrojekty.

No - je to možné.
Jak vidno tak v Kádevítkostánu Klausoidním je možné i to. A to před očima veřejnosti a za bílého dne.

Quo vadis ?

Jednoduché jak facka.
Vykopat je všecky.
Včetně Vodichky.
Čím dřív - tím líp.
A čím rychleji - tím levněji.

P.S. CDS sice meziročně kleslo...ale za jakou cenu ? Společnost přece není účetní bilance !
15. 03. 2012 | 15:11

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Friedmanovy úvahy a srovnávání jsou tak zoufale primitivní, tak neuvěřitelně odtržené od reality, že nejvíc ze všeho připomínají fabulace člověka, který podstoupil dlouhodobou senzorickou deprivaci.Ale možná se mýlím, jsem zvyklý číst filosofy a skutečné odborníky, ne vizionáře pseudonáboženského ražení.

V praktickem zivote vidite pane Sladky veci ktere vy videt proste NECHCETE:
A) Staty kde prerozdelovani presahuje 50% GDP jdou vetsinou ke dnu - i Skandinavie od tak vysokeho prerozdelovani ustupuje. Tam to vsak funguje lepe proto, ze se tam temer nekrade. Jak to ma fungovat ve statech kde se chronicky krade? Vuysoka mire prerzodelovani je pochybny luxus vyspeluych statu, ktery fgunhuje jen tam, kde se vubec nekrade.
B) I ve Skandinavii se ustupuje od prerozdelovani pomoci korporatnich dani z prijmu a zvysuje se DPH.
C) Staty kde prerozdelovani je mensi (Singapur, HongKong) naproti tomu rostly a rostou.
D) staty kde se krade si mohou dovolit nizsi miru prerozdelovani nez staty kde se nekrade.
E) Ve statech kde se krade, kde se chronicky nevybiraji dane atp vede vysoka mira prerozdelovani k hospodarske katastrofe (Recko, Italie, Spanelsko....)

Pokud si myslite zestaty jako Recko mohou dal fungovat aniz by se sahlo na vydobytky proletaru (jakkoliv humanisticky vypadajici) tak jste zcela mimo.
Proletarske vydobytky v Recku byly financovany zvenci a s tim je nyni konec.

S proletarskymi vydobytky kdekoliv to neni vec, kolik by si lide "zaslouzili" ale co je ekonomicky unosne. V tom levicove strany malokdy rikaji volicum pravdu.
15. 03. 2012 | 15:25

kristusek napsal(a):

Pane docente,

jak vidno, vám by nepomohlo ani kdybyste napsal blog, jehož obsahem by bylo tepání nešvarů jen a pouze členů (včetně bývalých) ČSSD:-DDD

Jinak máte naprostou pravdu, ale na to už jsem téměř zvyklý:-)
15. 03. 2012 | 15:36

zvídavý napsal(a):

Maloměšťák
Vykopat je všecky . To je sice hezké, ale není mi pořád jasné, jak se tím sevřou ty kellerovy nůžky. Snad nechcete volit komunisty?
15. 03. 2012 | 15:40

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Váš poslední příspěvek, Yosife, lze hodnotit jako výplod chorého mozku, fantasijní blábol, který nemá nic společného s realitou."Důsledkem sociálních programů....pocit božské moci...infantilní závislost" chlaqpe, vy jste se z toho svého Miltona nadobro zbláznil.Neprožil jste v nedávné době nějaké těžké šoky? :o))))
15. 03. 2012 | 14:41
Pane Sladky - vy jiste dobre znate skupinu obyvatelstva temer infantilne zavislou na socialnich davkach? Patrate v pameti? Nemusite dlouho. Z prevazne kulturnich pricin jsou na socialnich davkach silne nadprumerne zavisli Romove.

A koho voli naprosta vetsina Romu - tedy tech co jsou zavisli na socialnich davkach? KSCM. Voli pohrobka rezimu, ktery se o Romy tvrde lec PATERNALISTICKY a svym zpusobem realisticky staral, a ktery tak vyhovoval potrebe po infantilni zavislosti.

Jiste jsou rozdily mezi tim co slibuje KSCM a co slibuje Sobotka. Ale hraje se na stejne struny - socialni jistoty, paternalisticka pece..... staci jen trochu vice prerozdelovat a vsichni budou nekonecne stastni a vse pojede jako po dratkach.... staci jen "burzoazii odstavit od koryt plnych kaviaru" .....

Pokud si nekdo zvoli jako business byt volen pravidelne do parlamentu ci europarlamentu, vytvareni infantilni zavislosti ve volicich je celkem spolehlivy marketingovy tah....
15. 03. 2012 | 15:43

Mard napsal(a):

Tak a teď si pane Havel představte, že lidi na Vás osobně koukají (čučí) stejně jako jste vy čučel (koukal) na politiky z Věcí veřejných. To je hrůza, co?
15. 03. 2012 | 15:47

peterka napsal(a):

To YosifK - Poslyšte a z ktérépak země sem píšete, jestli to tedy není tajné? Což kdybyste nám neznalým sdělil tu zemi a také jak tam sociální a zdravotnické zabezpečení funguje. Díky za info, budu se těšit.
15. 03. 2012 | 16:09

český maloměšťák napsal(a):

zvídavý
Komunisty ?
Hmm - nikdy jsem ODS a její klony nevolil a volit se nechystám.

Vysvětlení :
KSČM zde již několik dekád pouze ubírá hlasy autentick élevici. Tedy přičítá je k hlasům tkzv. pravice /autentickou českou pravici aktuálně nejsem schopen identifikovat/.
15. 03. 2012 | 16:19

SuP napsal(a):

A tohle znáte?
Politici jsou jako holoubci. Když jsou dole, zobou ti z kuky. Když jsou nahoře, serou na tebe.....
15. 03. 2012 | 16:20

SuP napsal(a):

z ruky...
15. 03. 2012 | 16:20

český maloměšťák napsal(a):

Též něco ocituji z Miltona :

"...Křivdou zveš poutat volné zákonem
a rovnému dát,
by vlád' rovným.

Duše rabské,
z mdloby většinou chtí sloužit...."

/překlad J. Jungmann 1843/
15. 03. 2012 | 16:25

modrý edvard napsal(a):

dash: k čertu se všemi lhoucími poslanci a ministry (ale souzený ministr je jen Bárta).
15. 03. 2012 | 16:35

Admirál napsal(a):

český maloměšťák - pokládáte za autentickou levici ČSSD? I přesto, že přes některé persóny splývá s tou nejautentičtějčí pravicí (viz. Rusnok)?
15. 03. 2012 | 16:36

bella ciao napsal(a):

Zapomínáte dodat, že nynější mrchožrouti už jen likvidují zbytky toho, co tu po Kalvodovi, Dlouhém, Klausovi, Ježkovi, Vás a pár dalších pod vedením guru Dušana Třísky ještě zbylo.
Nepil říká, že jste nechali zmizet 3200 miliard. To byl slušný výkon.
Tříska teď říká, že je potřeba začít nanovo, devalvovat a destruovat. Znáte to: kreativní destrukce.
Jenže už teď nám po ní zbyly jen holé pr...

PS: Líbu Barkovou jsem vždycky měl ze sociálních demokratů nejradši, opravdu. Je to od pohledu poctivý materiál. To se u vás jinak těžko hledá.
15. 03. 2012 | 16:42

karelhá napsal(a):

Věřím panu Nečasovi, je to čestný, pravdomluvný, zásadový muž! (Kdo o tom pochybuje ať si zasurfuje na youtube). Pan Nečas již dávno tuto situaci předvídal a dávno zná řešení.
Sdělí nám je určitě neprodleně poté, co s nimi nejdříve seznámí mezi čtyřma očima prezidenta republiky.
15. 03. 2012 | 17:06

karelhá napsal(a):

bella ciao
k číslu 3200 mld mám nedůvěru. Nesetkal jsem se totiž s tím, že by se někdo pokusil vyčíslit hodnotu privatizací zachráněného a zhodnoceného státního majetku na současné ceny.

Ale potkal jsem se už s názorem, že za současnoun ekonomickou situaci může výhradně předlistopadová KSČ. Po její vládě tu prý zůstalo pouze tolik majetku, že po dvaceti dvou letech už není co rozkrádat,
15. 03. 2012 | 17:15

zemedelec napsal(a):

Pane peterka.16:09
Také by mě to zajímalo.
Pan YosifK,už má po službě,tak možno zítra odpoví.Sice už to bylo tady propíráno,že píše z Izraele a jistě víte jak to v těch jejich kibucech chodí.Snad bude tak skromný a popíše pravdivě.
15. 03. 2012 | 17:30

blue jay napsal(a):

otazka na malomestaka,
kdo je podle Vas v CR autenticka levice?
15. 03. 2012 | 17:41

Normální 1 napsal(a):

"I já věřím naší vládě.." pravil chovanec psichyatrické léčebny odcválal na růžovém slonu...
15. 03. 2012 | 18:06

gort napsal(a):

Nedůvěru od lidu tu nazažila žádná polistopadová vláda.Leda od parlamentu.Částečně proto ne od lidu,že mnoho z těch co mají hluboko do kapsy věří a věří,že ten kapitalismus přece jen je o tolik lepší.Ale postupně je více lidí,kteří to hodnotí - po listopadu to nikam nevede,oč by stáli trvale.
Přemýšlel jsem navrhnout následující:donutit Nerv předkládat včas použitelné ekonomické návrhy.K němu zřídit externí Radu ekonomické bezpečnosti,která by svým vnitřním hlasováním mohla vetovat jakýkoliv návrh Nervu,ve složení:
J.Dolejš,J.Havel,Paroubek,Švejnar,Klaus,Michl.
Pokud by návrh Nervu prošel i touto Radou,musel by jej premiér respektovat a zavádět.
Ovšem nejsem si jist,zda by nezamítli v takové Radě i dobré návrhy.Jsou to poněkud konzervy -hlavně průpravou.
15. 03. 2012 | 18:30

350 mld napsal(a):

jak Vám šmakuje dnešní schválení europrotektorátu..ESM ?

Bylo by bizarní, kdyby si česká vláda vybrala (jak ještě ráno plánovala) přesně 73 výročí počátku české okupace a vzniku protektorátu Čechy a Morava jako den pro přijetí Evropského stabilizačního mechanizmu (ESM).
ESM v praxi uděluje 17 členné radě guvernérů diktátorské pravomoci nad veškerými financemi členů eurozóny a efektivně tak likviduje zbytky demokracie v EU.
Jak je možné, že premiér Nečas odmítne relativně neškodný fiskální pakt a současně se v tichosti snaží protlačit senátem smlouvu ESM?

Jak je možné, že se vládní strany včetně ČSSD spikly a chtějí tento bezprecedentní závazek 350 miliard,
který se ještě může libovolně navyšovat,
hodit na české občany. Zcela v tichosti, bez zájmu medií se nejen v ČR ale v celé EU provádí zásadní mocenský převrat, který se děje jednou tak jednou za 73 let.
15. 03. 2012 | 18:45

fdf napsal(a):

máte také radost, soudruzi ?

http://jdem.cz/t7m55
Eurobanka varuje: Čaká nás zdražovanie

Podľa Európskej centrálnej banky pretrváva riziko ďalšieho rastu inflácie.
Európska centrálna banka (ECB) pripúšťa, že riziko inflácie v krátkodobom výhľade narastá. Banka to uviedla vo svojom pravidelnom mesačnom bulletine, ktorý dnes zverejnila. Minulý týždeň po zasadnutí bankovej rady prezident ECB Mario Draghi povedal, že inflácia zostáva pod kontrolou.
15. 03. 2012 | 19:03

leon napsal(a):

Normální1, jste vtipný, ale kdyby jste si udělal průzkum, zjistil by jste s hrůzou, že pacienti psychiatrických léčeben opravdu vykřikují hesla ODS a protože je živí maminka i s případným vnoučetem, chtějí snížit všem důchody na pět tisíc, přitom nemají ani zuby-protože na ně nemají peníze, že by to bylo z přemíry sledování televize!? Vzhůru k zářným zítřkům...
15. 03. 2012 | 19:16

vlasta napsal(a):

Bohužel zde není žádný blog k dnešním demonstracím. Já jsem se asi před půl hodinou vrátil z demonstrace v našem městě. Kupodivu zde bylo asi 400 lidí a je to vůbec poprvé, kdy zde lidé vyšli do ulic. Samozřejmě zde bylo neskutečné množství policistů. Asi mají pánové pořádně nahnáno. Velmi mě udivilo, že televize demonstracím věnovala pouze několik vteřin (ale co se vůbec divím). Horší je ale to, že i internetové servery se přihlásily až po skončení demonstrací. No a Babiš to rovněž nepodpořil. Ale to, že už mnoho tisíc lidí svůj názor projevilo, je posun k lepšímu. Teď vytrvat a přitvrdit. Doufám, že nespokojení návštěvníci zdejších blogů dnes nezůstali doma.
15. 03. 2012 | 19:25

blue jay napsal(a):

vlasto?

400 socanu vyslo do ulic? 400? Tak to je tedy uder. Skoro jako na Islandu,lol. Akorat ti nedoslo ze 400 kasparku neudela revoluci.
15. 03. 2012 | 19:37

vlasta napsal(a):

Blue jay
sice normálně na hlupáky nereaguji, ale v tvém případě udělám vyjímku. Pokud ti nedochází, že každy, kdo není spokojen s touto diletantskou vládou, nemusí být socan, je dáno pouze tvým omezeným rozhledem a asi i nedostatkem inteligence, místo blue jay si dej raději nick yayteles, aby to vypadalo inteligentně anglicky. A asi jsi nezjistil, že v celé republice to bylo mnoho tisíc lidí. Jdi si pro instrukce na vaše ústředí, aby ti dali návod, jak aspoň trochu na výši argumentovat, ať nejsi stále za hlupáka.
15. 03. 2012 | 19:48

rejpal napsal(a):

Proč už tady najednou není skoro nikdo, kdo by velebil kvalitu a prospěšnost reforem (už by mělo být co, po skoro dou letech). Část ideologů poukazuje na to, že ČSSD jsou stejní lumpové jako koalice, tak proč něco měnit, a druhá dumá nad tím, zda tahle vláda je opravdu pravicová nebo ne. Pokud totiž je, pak dělá pravici ostudu jako hrom, pokud ne, tak proč ji podporovat.
Kdyby byly volby zítra, volím piráty, i kdyby měl hlas spadnout do koše.
15. 03. 2012 | 20:14

blue jay napsal(a):

ok vlasto,

kolik procent z 10 milionu lidi v CR se zucastnilo tve akce? A za kolik se prodavali burty a pivo? Zpival vam tam David ci Maxa? Hlavne ze jste meli srandu. I kdyz se to z tve blbe nalady nezda. Cheer up.
15. 03. 2012 | 20:16

blue jay napsal(a):

rejpale,

ja taky.Yo Ho Ho and a bottle of Rum.
15. 03. 2012 | 20:22

Almo G™ napsal(a):

blue jay: Jak to děláte, že po tolika letech trollování v diskusích http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet) váš nick ještě (na rozdíl od mnoha jiných) není zabanován?
15. 03. 2012 | 20:26

Toulen napsal(a):

Almo G™ blue jay je ve skutečnosti Stejskal. Tak asi proto:)
15. 03. 2012 | 23:51

Jeremiáš napsal(a):

JEREMIÁŠ to blue jay:
DVACET DNÍ:
Netvor opustil Elbu.
Zlověstný Korsikán odplul do Francie.
Bonaparte přistál.
Generál Bonaparte obsadil Grenoble.
Napoleon vjel do Lyonu.
Včera byl císař radostně přijat ve Fontainebleau.
Jeho Veličenstvo je dnes očekáváno v Tuileriích.

ČTYŘICET DNÍ:
Projev soudruha Františka Pitry.
Výzva k rozvaze a občanské odpovědnosti.
Dialog ano – konfrontace ne.
Pokračují demonstrace a studentské stávky.
Od argumentů síly k síle argumentů.
Horníci SHD proti rozvratu.
Soudruh Karel Urbánek novým generálním tajemníkem ÚV KSČ.
Generální stávka v celé naší republice.
Poslanci schválili změny v ústavě. Bez čtvrtého článku.
Nutno odsoudit vstup vojsk.
Pod ultimáty se nedá pracovat.
Vyslovena nedůvěra ÚRO.
Odstoupil prezident ČSSR.
Změny v ÚV KSČ.
Volba prezidenta bude 29. 12.
Zrušeny Lidové milice.
Hněv rumunského lidu dosáhl vrcholu.
Přestřižení drátů v Hraničkách.
Alexander Dubček v čele parlamentu.
Václav Havel prezidentem ČSSR.

KOLIK DNÍ???
Pryč, vládo. Vyzývali demonstranti.

Tisíce lidí žádaly demisi vlády i odchod prezidenta.
15. 03. 2012 | 23:56

Marek Kobera napsal(a):

To Havel:

"Problém je v tom, že tady vlastně nikdo neodchází. "

Pochopitelně. Nejsou lidi, chybí nám silné kádry. Kde brát a nekrást?
Když člověk neví, měl by se poradit. Takže budeme potřebovat nějaké ty poradce. Když budou z Bruselu taky dobře, když z Moskvy nebo Istanbulu, tak si s tím taky poradíme, ne? ;-)
16. 03. 2012 | 00:15

galejnik napsal(a):

to Jeremiáš:

nechť Vás hřejí vaše veršíky do konce Vašich dní

maličkost:nedokáži si představit,že by se roku 1910,kdy Einstein učil v Praze,zde sešlo 100 000 Čechů a skandovali by "Ať žije Einstein"

pro mne by bylo více rozhodujícím kritériem,to zda by se V.Havel apod. objevili na prvomájové tribuně o 10 let později,třeba roku 1999 před totéž skandujícími davy,jako to dokázali po dvacet let každoročně Svoboda,Husák

Osvobozoval 1945 Svoboda ČSR nebo Havel? Šli dělníci na Staromák 1948 kvůli Havlovi nebo Gottwaldovi? Pak ale můžete z dějin vyškrtat úplně vše,podobně jako ze státního rozpočtu.

Proč chybí odvaha zvážit posmrtně mozky V.Havla apod? Mozek Turgeněva byl zvážen.

Jste si opravdu jist,že na ulicích tehdy bylo 10 milionů Čechů,má-li rozhodovat ulice?
16. 03. 2012 | 08:12

hergontit napsal(a):

A taky je otázkou zda by satanské verše Jeremiáše Péťa Nečas vyvěsil na nástěnku
ZO SSM Tesly Rožnov už roku 1987 nebo v roce 1989 nebo ještě o něco později?
Ale na pohřbu V.Havla přiznal Nečas veřejně a otevřeně ,že V.Havel měl tehdy 1989 úspěch.Tehdy ,t.j. roku 1989.Ať se tedy Nečas snaží,aby si od tvůrců ultra-anti-lidové politiky vysloužil pochvalu.A ne jednu.UŽ NENÍ MLADÝ JAKO TENKRÁT,ROZUMU BY MĚL MÍT DOST.
16. 03. 2012 | 08:53

Yosif K napsal(a):

rejpal napsal(a):
Proč už tady najednou není skoro nikdo, kdo by velebil kvalitu a prospěšnost reforem (už by mělo být co, po skoro dou letech). Část ideologů poukazuje na to, že ČSSD jsou stejní lumpové jako koalice, tak proč něco měnit, a druhá dumá nad tím, zda tahle vláda je opravdu pravicová nebo ne. Pokud totiž je, pak dělá pravici ostudu jako hrom, pokud ne, tak proč ji podporovat.
Kdyby byly volby zítra, volím piráty, i kdyby měl hlas spadnout do koše.
15. 03. 2012 | 20:14
Pane Rejpale - reformy bolej. Velka cast socialnich transferu je celkem zbytecnaq, jelikoz se vyplaci styredni tyride na ukor stradeni tridy, ale jejicj odbouravani boli.
Specielne uprostred stagnace nnabo doznivajici krize.

Ale nebojte se - vrati se konjunktura, vrati se socani do vlady, a zase se zacne rozhazovat! Raj proletaru se blizi!!!!

Avanti o popolo, alla riscossa,
Bandiera rossa, Bandiera rossa!
16. 03. 2012 | 10:33

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Křeček je oranžový Marek Benda a čím dříve jej ČSSD pošle do penze, tím pro ni lépe.
Křečkovi to psát nebudu, ten je mimo, a musí za něj rozhodnout jiní.
16. 03. 2012 | 17:05

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pane poslanče, čtěte!

„Slavi Binev, John Attard-Montalto, Nirj Deva, Mario Mauro a Hannu Takkula předložili na půdu Evropského parlamentu písemné prohlášení o zavedení programu „Šachy ve škole“ do vzdělávacích systémů Evropské unie.
S ohledem na články 6 a 165 Smlouvy o fungování Evropské unie a s ohledem na článek 123 jednacího řádu:
vzhledem k tomu, že článek 6 Smlouvy o fungování Evropské unie stanoví, že mezi oblasti, v nichž má „Unie [...] pravomoc provádět činnosti, jimiž podporuje, koordinuje nebo doplňuje činnosti členských států“, patří sport;
vzhledem k tomu, že šachy jsou dostupnou hrou pro děti ze všech sociálních skupin a že mohou napomoci sociální soudržnosti a splnění politických cílů, jako je sociální integrace, boj proti diskriminaci, snižování kriminality a dokonce boj proti různým závislostem;
vzhledem k tomu, že bez ohledu na věk dítěte mohou šachy zlepšit koncentraci, trpělivost a výdrž dětí a rozvíjet kreativitu, intuici, paměť, analytické myšlení a rozhodovací schopnosti; vzhledem k tomu, že šachy učí rozhodnosti, motivaci a sportovnímu chování;

1. vyzývá Komisi a členské státy, aby podporovaly zavedení programu „Šachy ve škole“ do vzdělávacích systémů členských států;
2. vyzývá Komisi, aby ve svém připravovaném sdělení o sportu věnovala nezbytnou pozornost programu „Šachy ve škole“ a od roku 2012 pro něj zajistila dostatečné financování;
3. vyzývá Komisi, aby vzala v potaz výsledky všech studií ohledně účinků tohoto programu na rozvoj dětí;
4. pověřuje svého předsedu, aby toto prohlášení spolu se jmény signatářů předal Komisi a parlamentům členských států. „

http://www.kcfe.eu/sites/default/files/declarations/CS.pdf

Strasbourg: Getting chess into schools Europe-wide
http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=7951

Kasparov battles for chess at school
Wednesday 15 February 2012

The former professional chess player Garry Kasparov was to set to challenge, in the European Parliament in Strasbourg late on 15 February, MEPs, their assistants and the staff of the EU institutions to a series of simultaneous chess games. His aim is to secure the 86 missing signatures needed to validate the written declaration penned by John Attard-Montalto (S&D, Malta), Slavi Binev (NI, Bulgaria), Nirj Deva (ECR, UK), Mario Mauro (EPP, Italy) and Hannu Takkula (ALDE, Finland) on introducing the programme ‘Chess at school’ in European education systems – the deadline for which is 15 March 2012.
http://www.europolitics.info/social/kasparov-battles-for-chess-at-school-artb326225-23.html
16. 03. 2012 | 18:05

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

PS: to považujte za „lobbing“ a kdyby se o tom hlasovalo v EP, tak se nad tím zamyslete.
Můžete samozřejmě vyvinout i nějakou vlastní iniciativu a záměr nějak podpořit.
16. 03. 2012 | 18:23

No tohle napsal(a):

Vidím,že hlídači či pasáci totaldemokracie mají obšlápnuto všude,kde se lidé pokoušejí sdělit své názory.To aby, nedejž bože,nedošlo k infikování myslícími mozky do nezvládnutelných rozměrů.I když za peníze v Praze dům, lidé zase mají tolik rozumu,aby pochopili, že rozeštvávací taktika má jen dočasný účinek.Pokud se zdá nějakému inteligentovi bez zvládnutí pravopisu vlastního jazyka tak marginální počet 400 lidí na město,měl by ještě požadovat doučování v kupeckých počtech.V malém městě se jedná o poměrně slušné zastoupení všech generací.Rozhodně tam nikdo nečeká specialisty na příjem z práce ostatních.Čili těch nejhorších prožíračů st. rozpočtu.A dozajista to nebudou pobírači soc. příspěvků, vždyť dnes už učí drábek,či spíše dráb, beznohé běhat,slepé vidět, hluché slyšet.Sociální úřady práce jsou téměř Lurdám podobné,přesně v intencích křesťanského soužití,jež je základnou vladařů z TOP,ba některých zmodralých soudruhů z ODS.LIDÉ, jste-li lidmi s myšlením,sociální inteligencí a se zbytky morálky dané i nepsanými zákony,braňte se demagogům a vykřičte všude,co si myslíte o současné politice pro politiky a jejich donátory,ovšem za naše prachy,nenechte si vymývat mozky pdkazy na počty statečnějších, než dovedeme být sami doma a za bukem.
17. 03. 2012 | 15:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy