Vládní krizové farizejství

27. 02. 2009 | 22:43
Přečteno 6378 krát
Dlouho popíral Mirek Topolánek, že nějaká světová finanční krize je. Země si krizi vymýšlely a on „rozhodný obránce neoliberálních hodnot“ hrozil Evropě, že bude její protikrizová opatření vetovat. Lucie Tvarůžková o tom na iHNed psala obdivné řádky, zatímco šéfové států EU si výmluvně klepali na čelo.

Potom Topolánek otočil. Už ví, že krize je. Ví nejlépe, jak ji řešit. Má dokonce jasno, kdo hlavní projevy počínající recese v naší zemi zavinil. Způsobila to sociální demokracie, protože nezakázala svobodnému trhu stavět montovny. Táž sociální demokracie krizi prohlubuje, když odmítá Topolánkův antikrizový plán. Sociální demokraté nespolupracují, a jsou negativističtí, torpédují věcná jednání.

Nerozumím tomu. Naopak od výzvy sociální demokracie na protikrizovou spolupráci uplynulo pět měsíců. Tu výzvu Topolánek označil za poplašnou zprávu, A pomalu za ni dával trestní oznámení. Později strašil, že plány sociální demokracie jsou zemi nebezpečnější, než celá hospodářská krize. Komická je kritika i za ta navrhovaná opatření, která vláda převzala. A euro vládě doporučoval i NERV.

Od publikace prvních sad krizových návrhů ČSSD uplynuly čtyři měsíce, a dnes se zvažuje jejich pátá generace. Některé návrhy už dostaly legislativní podobu jako třeba studentské půjčky, odpisy, DPH, šrotovné, důchody, podpory. Některé návrhy ale musí dále zpracovat exekutiva, to se týká případných změn dozoru a pravidel finančního trhu. Jsme připraveni podpořit i opatření vlády, pokud k tomu dostaneme příležitost a návrhy nebudou předloženy v balíku. V tom jsme čitelní, říkáme to od první chvíle, kdy vláda se zpožděním začala na protikrizovém programu pracovat. Určitě se protínáme v odpisech, v úvěrových garancích, ekologických investicích včetně zateplování, intenzifikaci využití evropských fondů, posílení programů pro drobné a střední podnikání, úvěrování a pojištění exportu. Konvenují nám i návrhy na dřívější vracení přeplatků DPH, jsme připraveni diskutovat i placení daňových záloh. Máme problémy s krácením pojistného a zdá se nám, že vláda zcela zapomněla na lidi.

Premiér Topolánek mluví o neakceptovatelném dopadu návrhů ČSSD na rozpočty. Opakuje to přesto, že program ČSSD byl v základní verzi nastaven na neutrální dopad na veřejné rozpočty, a byl tak opakovaně veřejně komunikován. Péči tu projevuje premiér, který zemi dovede k letošnímu rekordnímu zvýšení veřejného zadlužení o 150 až 250 miliard korun. Bylo by snadné počítat, že právě vládní návrhy jsou nyní dokonce dražší, ale nemá to smysl. Smysl má hledat opatření, která pomohou lidem i podnikům krizi přežít.

Za poslední půlrok nedošlo k žádnému jednání s vládou. Premiér umí zvát k opozici k jednání leda před mikrofonem, skutečnou pozvánku opozici nikdy nezaslal a žádné reálné jednání nenabídl. Vláda se vyhýbá přímé konfrontaci. Zatímco opozice nosí pravidelně kůži na trh, vláda nechce diskutovat mimo svůj vstřícný okruh. Schovává se za pravicové ideology. Schovala se za NERV, do kterého opozici nikdy oficiálně nepozvala. Jen před tím mikrofonem... Bylo by jistě normální, aby vláda o krizových opatřeních jednala s opozicí. Bylo by standardní, aby byl vyčleněn nesporný balík opatření, na kterém se koalice i opozice stoprocentně shodnou.

Pokud ale minulý týden nabídl premiér spolupráci a zároveň rozdal nepříčetný materiál o nepřijatelnosti téměř všech šedesáti návrhů opozice (včetně těch, které převzal), farizejsky jen znovu řekl, že spolupracovat nechce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

martys napsal(a):

největší komik v téhle zemi je Topolánek....ted svolává celou Evropu aby se "ujistili" že proti krizi chtěji bojovat jednodtně?!!!! proboha o čem se chce ujištovat?!!!
většinou taková ujištění potřebuje ten co se hooodně bojí!!! :-(
27. 02. 2009 | 23:02

Doug Badman napsal(a):

Tak nevím, pane docente, je to zase legrace?
Nebo to tentokrát myslíte vážně?
U někoho tak vtipného, jako jste Vy, se to těžko pozná.
27. 02. 2009 | 23:08

Gerd napsal(a):

Drobné doplnění z praxe, dnes euro chtějí i firmy, které o něm před půl rokem nechtěli ani slyšet. Příliš prudké změny kurzu neprospívají obchodu a přináší ztráty všem stranám. Je nejvyšší čas ukončit činnost CZK a přejít na jinou měnu.
EUR sicen neí nijak velkou výhrou, ale oproti vlastní měně přináší menší problémy.
27. 02. 2009 | 23:11

Fibonucci napsal(a):

Pane docente, poslední dobou ty vaše plky ani nečtu do konce... hlavně nezapomínejte, že tentokráte vám v marketingovém průzkumu vyšlo, že nemáte škodit. Tak prodávejte, co se od vás chce kupovat... jinak to bude zavánět vlastním názorem a to je u socanů zbytečné...
27. 02. 2009 | 23:11

radek napsal(a):

mít hlupáky a lobisty ve vladě v takovéto situaci je opravdu nadělení...
27. 02. 2009 | 23:30

Al Jouda napsal(a):

Pane docente, buďte v opozičním klidu a nechte vládu hezky v krizi vymáchat. Když se zapojíte do hašení, můžete se jedině popálit.Omezte se na komentování prokazatelně chybných vládních rozhodnutí, lidé to ocení v příštích volbách.
27. 02. 2009 | 23:37

Železnohorský napsal(a):

Měl jsem za to, že v době krize vláda jedná s opozicí. Vy tvrdíte, že nejedná? To nemůže být pravda, to vám nikdo neuvěří...
27. 02. 2009 | 23:58

Palice napsal(a):

Tak.

ad.montovny: ty tady bohužel nevystavěl svobodný trh, nýbrž INVESTIČNÍ POBÍDKY, které tu socdem hospodářskypolitickosociálněinženýrsky zpískávala...

ad.euro: trvat socdem růst míry zadlužování, tak tady euro nebude nikdá (upozorňuju: růst míry zadlužování, jo?)

ad. "proti-"krizová opatření, kt. už doznávají legislativní reflexe. Ono se holt těžko odolává nezavádět atraktivní populistická (proticyklicky buď zcela neúčinná nebo kontraproduktivní, to proboha docente vědět musíte!!!) opatření...

ad. "rozpočtová neutralita" - radši si zadejte u firmy vašeho šéfa z IES RIA analýzu. Nejsem si jist, zda by to bylo vhodné čtení pro slabé (liberální) povahy.

ad. zbytek. Ojoj, ten Jirka P.
28. 02. 2009 | 00:08

Spandau napsal(a):

Palice:
Ad montovny: pobídky byly stejné a dokonce menší, než ve všech okolních zemích, britská a irská orientace na finanční služby krachuje podstatně rychleji.
Ad zadlužování: Socdem vždy plnila konvergenční plán s předstihem.
Ad rozpočtová neutralita: Loňské Topolánkovo zadlužení země o 107 miliard Kč je včetně plků o rozpočtové odpovědnosti opravdu nedostižitelné.
28. 02. 2009 | 00:20

tomas.p napsal(a):

Všem ekonomům bych radil-přečtěte si ještě jednou pohádku"Sůl nadf zlato", snad se vám rozsvítí. Zdravim.
28. 02. 2009 | 02:15

JK napsal(a):

Ach jo, cim blize jsou volby do Evropskeho parlamentu, tim mene se muzu ztotoznit s nazory autora blogu.

Mimochodem, nevim, kde se bere vira politiku, ze zvysovani vladnich vydaju krizi vyresi. Jednou z hlavnich pricin krize bylo vysoke zadluzeni, tedy se budeme zadluzovat jeste vice a krize odejde?

Spis mi to pripada jako posledni zoufale reseni pred tim, nez se cely system zhrouti. Monetarni politika je neucinna, tedy se politici bez rozmyslu uchyluji k fiskalni politice, protoze masy volicu nemajici poneti o fungovani ekonomiky vyzaduji akci. Tedy ne racionalne zduvodnena akce s ohledem na vsechna pro a proti, ale jedina moznost, kterou si zada ulice (strach z nezamestnanosti, socialni nepokoje, ...).

Prijde mi trochu lacine pricitat vlade odpovednost za prubeh krize, zvlast kdyz neni vubec jasne, jakym zpusobem nastavit hospodarskou politiku (krome obecnych kecu o zvysovani vzdelanosti a konkurenceschopnosti).

A k vyrokum Kalouska a Topolanka. Vadi mi vylhany rozpocet postaveny na temer petiprocentnim rustu, ale komentare politiku by mely byt spise optimisticke, podobne jako komentare clenu vedeni centralni banky, protoze ovlivnuji chovani investoru.

I Obama mel ve zprave o stavu unie plnou hubu kecu o tom, jak krizi rychle prekonaji a vyjdou z ni silnejsi, nez kdy predtim, ackoliv tomu sotva sam veril.
28. 02. 2009 | 02:29

Parapes napsal(a):

Pane Havle,
Vaše blogy jsem četl moc rád dokud jste se, tak jako cela ČSSD nepodrobil strategii "za každou cenu kritizovat opozici uplně ve všem". Je to zkrátka nuda číst/slyšet od tak velké skupiny lidí stále to samé dokola.

Po shlédnutí pár talkshow s Jyrkou, kde jsem zaslechl něco o odpisování jachet(jacht?) + zvýšéní důchodů jako protikrizovém opatření, už nevidim jediný důvod, proč by měla vláda (ODS) s opozicí jednat.

Holt zkreslování faktů, slogany na billboardech jako vytažené z pohádky (tím myslím i propagandu ODS) - na to už jsem zvyklý. Ale když si začne předseda strany v TV diskuzi vycucávat z prstu něco takového... no to je menší peklo.
28. 02. 2009 | 03:52

Martina napsal(a):

Vážený pane docente,ve vašem blogu není nic, co by nebyla pravda. Víte, tato vláda vedená neschopným premiérem bude zapsána do dějin jako vláda lhářů, jako vláda, která považuje slovo občan za fujtajbl.
Že se Topolánek bojí silné sociální demokracie je také pravda. Utíká před přímou komunikací před jejími představiteli jako malé dítě před bubákem. Je to směšné u dospělého chlapa, ale je to fakt.
Je směšné, že vláda nemá odborníky, kteří si umí poradit s krizí a instalovala NERV. To svědčí skutečně o naprosté neschopnosti Topolánka, který je za vládu zodpovědný.
Doporučuji sociální demokracii klid a úspěšnou práci v opozici. A vláda, ta ať se v tom pořádně vykoupe. Volby rozhodnou správně a tuto vládu pošlou k čertu.
28. 02. 2009 | 05:40

grőssling napsal(a):

Snažil jsem se někde vygooglovat paragrafové, nebo alespoň předparagrafové znění závěrů NERVu, ale nenašel jsem je, na http://www.vlada.cz jenom obecné plky.
Abychom kritizovali něco co máme nastudované. Ví někdo, kde se dají tyto informace nalézt ?
28. 02. 2009 | 06:43

Roman966 napsal(a):

Dobrý den pane docente. Nedávno mne zaujal na aktuálně.cz tento článek :http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=630446 o návrhu uplatnění DPH pro firmy až po zaplacení faktury. Zdý se mi to jako vynikající nápad a zajímal by mne Váš názor.
28. 02. 2009 | 08:07

Ivan Hochmann napsal(a):

Podívejte se na sebe,na celou tu vaši zas....partaj jak se chováte.Jsou mezi námi lidé,kteří by s vámi nejenže nespolupracovali ,....nýbrž vás při každé příležitosti do ......nakopali.

Ivan.
28. 02. 2009 | 09:12

Ikena napsal(a):

vzdyt zadna krize neni, jak jsme tvrdili. Hyundai shani zamestnance a Skodovka rozsiruje vyrobu, banky hlasi rekodni obraty a tech par zkrachovalejch firem, to je holt bezny ocistny mechanismus.
A s kraji zatocime a policii nikomu nepujcime, holt platit se musi i za vzduch.
Tak bude vypadat tiskove prohlaseni pana Topolanka pristi tyden.
28. 02. 2009 | 09:18

JC napsal(a):

Včera jsem jel kolem nového betonového plotu který ohraničoval satelitní městečko ve výstavbě. Na tom plotě se skvěl čerstý nápis vyvedený v oranžové barvě " Proletáři všech zemí, vyližte si prdel" Fakt nekecám.
28. 02. 2009 | 09:39

Kamil napsal(a):

Nemám připomínek k Parapesovi a Hochmanovi. Už se ty obviňovací řeči nedají číst. Nakonec budeme vděčni Klausovi za opoziční smlouvu, že nedovolil socanům se rozjet jak v Maďarsku.
Potom nám to za čtyři roky ukázali, jak se dá rozfofrovat erár (zdroje tu jsou, dluhy se neplatí ).
Vláda ČSSD byla schopna vždy jen hasit problémy, které nastaly, ale nikdy nejednala prozíravě. Však to nějak dopadne. Dobrý hospodář musí předvídat, že po bohatých letech, budou roky chudobné a je třeba se na to připravit. Euro je taky Váš pomník, kdyby Vaše vláda pro to něco udělala a načasovala přijetí ve shodě se Slováky, tak mohl být kurz kolem 20 korun, protože to vyšlo na nejsilnější korunu.
Každý člověk, který si trochu dává dohromady souvislosti, tak vidí, že se chováte jako záškodníci. Je otázka, zda je to z nevědomosti, nebo záměrně.
Hezký den.
28. 02. 2009 | 09:58

yorick napsal(a):

A tak jsem se zase pobavil hnedle po ránu. Těch ekonomů, těch urážečů, těch co na blogera útočí, nemaje protiargumentů, a když tak smyšlených. Polarizovaná země pihovatých cikánů, charakterizoval drsně můj přítel z Dánska mínění o nás. Jediný potěšitelný neideologický a racionální příspěvek tu vnesl tomas.p, za což mu se smíchem děkuji.
Jinak já si myslím, pane Havle, že ČSSD pomalu projíždí svůj volební úspěch a obávám se, že z něj mnoho nezbude. Topolánek netopolánek. Nemohu si pomoci, ale pan Paroubek se svojí arogantní rétorikou a nulovou invencí, nemůže sociální demokracii přivést než k prohrám.
28. 02. 2009 | 09:59

SuP napsal(a):

grőssling -
zkuste si to přečíst pořádně. 52 antikrize socbodů je ČÁSTEČNĚ v paragafovém znění - tedy 5 měsíců poté, co s tím přišli na světlo. Poslední zasedání NERVu bylo před týdnem. Máte snad dojem, že tam diskutují formou paragrafových znění?
28. 02. 2009 | 10:31

SuP napsal(a):

JC -
Konečně něco pozitivního! A kdeže je to k vidění?
28. 02. 2009 | 10:35

Paterik napsal(a):

Zato pan Havel věděl o krizi s destiletým předstihem! Nebohá to opozice, když s ní vláda nejedná! Zato ona s vládou jedná ráda, třeba o radaru, že? V opozici si můžou dovolit navhnout opatření, která by udělala deficit třeba 2 biliony, protože oni to stejně nebudou muset realizovat. Montovny a svobodný trh - to je vtip dne. A to krácení pojistného - tady ČSSD poněkud zapomněla na zaměstnavatele - ať radši propouštějí nebo rovnou zkrachují, že?
28. 02. 2009 | 10:36

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
mně by se s vaší stranou asi taky nechtělo spolupracovat. Váš protikrizový plán budí dojem, že vám ani tak nejde zmenšeníá dopadů krize, ale hlavně o získávání potenciálních voličů, ať to stojí co to stojí. Jaký jiný účinek by mohlo mít přidávání peněz důchcům? (nad rámec valorizace)
28. 02. 2009 | 11:22

PU napsal(a):

Pokud si vzpomínám, tak nikdo nikdy nemluvil o tom, že krize není. Teď už Havel připsal finanční. Dřív ji pletl s hospodářskou. Ta finanční se nás ale přece nedotkla. Sanovala vláda banky, jak tomu bylo ve Francii, Belgii a USA??? No tak co ten Havel kecá. On totiž propagandisticky nemluví pravdu. Ale takhle to lépe vypadá. Ve třetím odstavci pak píše Havel hospodářská krize. Jsou to všechno pěkné žvásty. Ale hlavně propaganda. No, moc ten docent chytrý není. To, že při mluveném hovoru se člověk lehce zaplete do hloupých výkladů to lze uznat, ale že to dělá při psaném textu? To není moc metodicky čisté, viďte pane pedagogu.
28. 02. 2009 | 11:47

Pravda napsal(a):

o předvídavosti našich vládních politiků a vrcholných představitelů ČNB - všichni pobírající platy a přídavky k platům v řádu deetinásobku průměrného platu a 20 násobku průměrnéhodůchodu - viz úvodní pasáž včerejšího Krausova talkshow "Uklidněte se, prosím" Vřele doporučuji a mám dotaz: Jak dlouho ještě, pánové, hodláte českou veřejnost blamautit!
28. 02. 2009 | 11:47

Lipolt napsal(a):

to PU:
Vláda (socdem) ale sanovala naše banky, sice a zaplaťpánbůh s předstihem po převzetí vlády v roce 1998 a udělala v rozpočtu tolik vyčítanou "sekeru" cca 700 mld na tuto operaci.
Dovedete si představit ten vývoj pokud by k tomu tehdy nedošlo?!
28. 02. 2009 | 11:51

Lipolt napsal(a):

to Paterik:
re mimořádný důchod - třeba na částečné sanování těch 5,5 mld vytažených z peněženek nemocných za tzv. regualční poplatky a na sanování důsledků naprosto v Evropě bezprecedentní výše inflace v roce 08 dík pa-reformám současné vládní koalice!
28. 02. 2009 | 11:56

Vico napsal(a):

Jaký lid, taková vláda. Stačí si přečíst diskuzi pod blogem. I krize je jen složkou permanentní předvolební kampaně nebo ještě lépe nekonečné zákopové války. Sbírají se jen politické body, vyslovují ideologická klišé, vyslovují se prázdné výzvy, které nejsou ani na okamžik myšleny vážně.
Jsem skálopevně přesvědčen, že protikrizová opatření budou za velkého humbuku předložena v balíku a ne jednotlivě. Tak půjde do sraček i to, na čem by se obě strany dohodly, protože o to nejde. Tady se hraje rugby a je jedno, že divácké tribuny se vyprazdňují.
28. 02. 2009 | 12:10

ok napsal(a):

Já si zase klepu na čelo, kdyvás slyším, nebo od vás něco čtu. Už se nemůžu dočkat, až budete v tom Bruselu a bude od vás pokoj. P.S. Paroubek si v poslední době navykl vleci vás před televizní kamery. Záměr je jasný - chce vás zviditelnit před volbami do EP. Myslím, že se nemusíte ničeho obávat. Každý soudný člověk vás bude volit a to jen proto, aby byl od vás nějakou dobu pokoj.
28. 02. 2009 | 12:12

MerryMan napsal(a):

Parapes:28.2.2009 3:52
"...dokud jste se, tak jako cela ČSSD nepodrobil strategii za každou cenu kritizovat opozici uplně ve všem".

Můžete mi vysvětlit, proč ČSSD za každou cenu kritizuje sama sebe a hlavně proč Vám to jako příznivci pravice vadí? Asi to vysvětlit nemůžete.
28. 02. 2009 | 12:12

honza napsal(a):

Tím, že jsme nezmatkovali, situaci v klidu analyzovali a poté rozhodli jsme ušetřili desítky miliard oproti Německu, Francii a jim podobným "sociálním státům". V klidném řešení bychom měli pokračovat dál. 3 roky podpory nám nepomůžou. Lepší by byl váš přesun do Bruselu, tam si s úředníky EU jistě porozumíte.
28. 02. 2009 | 12:36

talentovaný šibal napsal(a):

Jak to že opozice neparticipuje na NERVu. Vždyt co může být ještě větší particpací než to když je členem NERVu Jiří Rusnok, člen ČSSD, bývalý ministr financí a ministr průmysl a obchodu ve vládách ČSSD a dále např. 1. náměstek ministra práce a sociálních věcí.
Docent Havel jako vždy zamlžuje fakta !! Myslim že profesor Mejstřík by mu měl až do červnových voleb do EP snížit plat o 90% za to jeho bláboly.
28. 02. 2009 | 12:47

zakosf napsal(a):

Zalez.
28. 02. 2009 | 12:51

talentovaný šibal napsal(a):

Jiří Havel (1957) trochu učí na IES FSV. Občas něco napsal, ale pod jeho články se skoro pokaždé objeví jako autor Jiří Paroubek. Kdysi byl předsedou FNM, ale žádná sláva to nebyla, museli ho vykopnout a tak si vzal zlatý padák a měkce přistál na IES FSV UK. Dělal taky místopředsedu vlády, ale aby nenaštval své nadřízené na fakultě, věnoval se vládě jen o přestávkách mezi vyučováním.
Ted tak trochu slintá po teplym fleku ve Štrasburku, kde by s tátou Falbrem rád vytvořil levičáckou údernou dvojici.
Jiří Havel má jednoho syna, ten tak trochu občas jezdí bez poznávací značky a dost často platí pokuty. Jiří Havel si z toho moc nedělá a nadále synovi všechny pokuty hradí, aniž by si na to stěžoval na svém blogu.
Od socanů se dnes očekává šrotovné, a tak nechce nikoho zklamat a sám sebe odveze na největší vrakoviště Evropy - do štrasburského europarlamentu.
Mezi jeho koníčky patří také poslech hudby, nejradši má internacionálu, písničky Vlasty Parkanový a všechny, kteří skončily v soutěži Superstar ve Hvězdné pěchotě na 1-10 místě.
28. 02. 2009 | 12:53

Brundibár napsal(a):

Možná, že by pan Topolánek pár miliónků, které by mohly přispět k řešení krize našel - třeba u svého stranického kolegy Řebíčka, který zázračně za dobu svého ministrování zbohatl. Ten ukazuje, jak se má řešit krize!
28. 02. 2009 | 13:19

guru napsal(a):

opet pouze levicacky plac, nic vic..
1, je rozdil mezi financni krizi a hospodarskym propadem
2, jen blazen by lidem hrozil krizi, druhy den by vzali banky utokem a meli jsme tu problem 3xvetsi nez normalne
3, soc.dem ted opravdu nikoho nezajima. ODS si to uzije, predsednictvi je bohuzel to nejvyssi co cesky politik muze zazit. CSSD zarli, svolava tiskove konference ale vsechno k nicemu. Proste u toho nejsou... ODS enjoy it !!
28. 02. 2009 | 13:48

Krteček napsal(a):

Jeho komentář mi připadá správný.
28. 02. 2009 | 13:52

JC napsal(a):

Sup,
Moravany u Brna.Doufám, že to do pondělí nesmažou, hodlám si udělat snímeček.
28. 02. 2009 | 14:01

ujo napsal(a):

pro guru:
no nevím s tím předsednictví, z Hradu ještě nedavno říkali že jde hlavně o rozdávání propisek a jiných upomínkových předmětů- ale to žádný strach, to Topolánek zvládne . Teď ještě dát pozor aby se nepodávaly oschlé chlebíčky a nebylo připisováno do podepsaných smluv.

A že nám padá HDP - to je přeci virtuální záležitost
28. 02. 2009 | 14:03

Isablla napsal(a):

Komentář Martiny , napsaná dnes 28. 2. považuji za zcela asprávný a nebudu tudíž opisovat. Pan Jiří Havel to má v hlavě srovnané
28. 02. 2009 | 14:07

Isablla napsal(a):

Komentář Martiny , napsaná dnes 28. 2. považuji za zcela asprávný a nebudu tudíž opisovat. Pan Jiří Havel to má v hlavě srovnané
28. 02. 2009 | 14:13

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
28. 02. 2009 | 14:40

talentovaný šibal napsal(a):

To Isabla:
Hmmm teda ta Martina to je fakt kus! Vůbec bych se nedivil kdyby se za tímto pseudonymem schovával třeba Bohouš Sobotka, docentova manželka, či docent sám nebo nákej jinej řitolezec najatej sockama.
A kdo se skrývá za nickem Isabla - TAK TO SI RADŠI ANI NECHCI PŘEDSTAVOVAT. Že by Jirka Čunek ???

Den odchází, Johnnie Walker přichází.
28. 02. 2009 | 15:41

Jan Vaculík napsal(a):

Yorick (9:59)
Přesné! Diskuse opravdu nic moc. Ale ono se ani k tomu samotnému blogu moc říct nedá.

Bylo by milejší přít se věcně.
28. 02. 2009 | 16:18

Petr Hájek napsal(a):

Milý talentovaný šibale, ne každý uplatňuje v životě nebo diskusích metody, které jsou vám a vaší straně vlastní. Kdo se vůbec tehdy schovával pod pseudonymem Lájos Bács? S pozdravem, Petr Hájek
28. 02. 2009 | 16:21

lenox napsal(a):

Pan premiér utrpěl obrovský šok, když nyní zjistil, že to s tou krizí nebude žádná sranda a že by se mohla nějak dotknout i tak silné ekonomiky, jako je ta naše. Já panu premiérovi věřím. Poradí si i kdyby ztratil posledního nerva. Dosud vše zvládnul. Již napodzim se takticky zbavil krajů, které tak zlomí vaz rádobyvítězné opozici, která ještě neví, že se jedná o nordickou lest. Další úspěchy hovoří za vše. V lednu, navzdory čabajce, zajistil v Gaze trvalý mír a následně pak takticky oblafnul Tymošenkovou a zajistil dostatek gazu pro Evropu. Prostě samé úspěchy. Teď vyřeší celosvětovou krizi. Evropa čeká, já mu věřím. Jen jedno mu opravdu nezávidím - neví do jaké míry se může spolehnout na toho levičáka v WH.
28. 02. 2009 | 16:25

polfin napsal(a):

Hmmm tak teda ten talentovaný šibal, podle projevu 100% Ivan Langrů, má holt ty pokuty z první ruky a marketingové triky,negativní kampaň jo v tom je jednička.
28. 02. 2009 | 16:32

hugo napsal(a):

pane Havle, že vůbec píšete o Topolánkovi. Každý v EU i mimo ní ví, že to je totální magor a rozumy bere od Hradního Klauna, který vyvolává na tvářích evropských politiků jen úsměv, bučení anebo odcházejí ze sálu. Pro takové jelita je škoda slov. Nezbývá, než čekat na volby a modlit se, že škody napachané ODS nebudou nenapravitelné.
28. 02. 2009 | 16:51

max napsal(a):

Je to stále stejné. Jakmile začne psát Havel politický blog (blíží se volby do EU, cíl všech odložených politiků), rozum utíká sprintem hodně daleko z dosahu.
Stačí první demagogický odstavec. Takže:
1) Finanční krize se nás zatím skutečně pane docente ekonomie (!) nedotkla. Nebo snad někdo zaznamenal,že by stát lil stovky miliard Kč do krachujících bank? Díky za to patří především ČNB a jejím přísným regulačním a kontrolním mechanismům.
2) Ekonomická krize k nám logicky musela přijít (jsme ekonomika závislá z 80proc.na exportu). Ale pan docent jistě ví,že její hloubku před pěti měsíci nikdo na světě neodhadl a nikdo na světě (myslím z těch zodpovědných, nikoli jen plkajících) dnes neví,kdy a jak skončí.
Jedná se především o krizi důvěry (aspoň tak se vyjadřují všichni vrcholní politici EU).

Na oněch slavných 52bodů protikrizových opatření ČSSD mám svůj názor. Něco je OK, něco ne a něco je úplně mimo realitu. Ale je zajímavé, že s vládním balíčkem nakonec až na jeden bod (snížení soc.odvodů o jeden bod) ČSSD vyslovila souhlas, když se probíral bod po bodu. Tak v čem je pane docente problém? Proč již dávno posl.sněmovna nekoná a protikrizový balíček nebyl schválen? Není hlavním důvodem to,že to v podstatě poslance nijak nebolí, neboť oni mají za každé situace své jisté?
Hezký den a příjemný pobyt v Bruselu, pane docente.
28. 02. 2009 | 17:13

Kamil napsal(a):

To Hugo
a jinak všichni zdraví?
Hezký den.
28. 02. 2009 | 17:14

Jos napsal(a):

"Soudruh" docent to má těžké,Stalina už vychvalovat nemůže, ale může ty svoje královské "rady" psát na netu a je dobře že jenom na netu a né ve vládě!To by bylo zadlužení.
28. 02. 2009 | 17:26

lulu napsal(a):

spinit za kazdou cenu,na to jsou socani dobry i komunisti vod nich utekli.
28. 02. 2009 | 17:59

Aleš Jakeš napsal(a):

Pouze jediná poznámka. Pan Havel říká, že návrh ČSSD na řešení hospodářské krize byl koncipován jako rozpočtově neutrální. Asi mají ještě jeden tajný plán, který skromně tutlají nebo počítají v kategoriích desetimiliarda od stomiliardy pojde...
28. 02. 2009 | 18:42

Lipolt napsal(a):

to Jos

re zadlužení - už sama tato vláda avízuje zadlužení v řádu 170 mld Kč takže koncem roku to bude 200-250 i bez J. Havla!

S pokračující krizí a nezaměstnanlstí je jen otázka času kdy v defaultu budou i střední vrstvz se svými milionovými hypotékami, které neutáhnou, do porblémů se tak dostanou i hypobanky a finační krize je tu coby dup

A také bez přičinění J. Havla
28. 02. 2009 | 18:47

jarpor napsal(a):

max

Přehledné, jasné, pravdivé.
Podepisuji.
28. 02. 2009 | 19:08

Parapes napsal(a):

MerryMan napsal(a):
Parapes:28.2.2009 3:52
"...dokud jste se, tak jako cela ČSSD nepodrobil strategii za každou cenu kritizovat opozici uplně ve všem".

Můžete mi vysvětlit, proč ČSSD za každou cenu kritizuje sama sebe a hlavně proč Vám to jako příznivci pravice vadí? Asi to vysvětlit nemůžete.
------------------------------
Ne, to opravdu nemuzu. Dostal jste me. Vzdavam se.
28. 02. 2009 | 19:38

borůvka napsal(a):

Nemohla bych dělat práci jako soudruzi Havel, Sobotka,Paroubek Rath a Hašek.Špinavosti z nich přímo číší a nedivím se vládě, že s nimi nechce jednat.To vyžaduje opravdu silný žaludek.
28. 02. 2009 | 19:39

lubka napsal(a):

Borůvka:
Naštěstí ji neděláte. Naštěstí...!!!
28. 02. 2009 | 20:19

Gregor napsal(a):

Článek je pravdivý a vystihuje mírně ironickou formou postup této vlády. Zdá se, že ti mladší si nepamatují kdo zadlužil banky, které musel Ing.Miloš Zeman sanovat (bylo to asi 400 miliard). Nepamatují se na úsporné balíčky Klause, pokles HDP atd.
Primární je poptávka po výrobcích a službách. Jakákoliv pomoc podnikatelům (např. snížení odvody do sociálního systému, snížení odvodů do nemcenské, odpisy DPH a pod.) má smyl, když budou moci své výrobky prodat, jinak si to strčí do kapsy a nebudou zaměstnávat další lidi.
Poptávku táhne střední třída, kterou Kalousek a spol. ožebračili.
28. 02. 2009 | 21:40

vlk napsal(a):

Maxi

vážně?
Opravdus e nás finanční krize nedotkla?
Takže credit crunch na českém finančním trhu je důsledkem čeho?
Děsivý propad akcií na pražské burze , větší než v tradičních zemích je důsledkem čeho?
Zastavení obchodování a mezibankovním trhu je důsledkem čeho?

A díyk za to patří především ČNB a jejím přísným regulačním opatřením?? Skutčně? můžete některá z těch opatření jmenovat? Konkrétně?
A můžete mi laskavě sdělit, jak to že ČSOB v podstatě celý zisk za 08 dala na oprávky?

pěkný je i tenodstavec o ekonomické krizi! Že prý jd eo krizi důvěry.. No nevím jak kdo, ale já v poklesu zákázek, leckd e až o 70% žádnou krizi důvěy nevidím. Já v n vidím prostě nedostatek poptávky. zaviněné prudkým zchudnutím a nedostatkem peněz zejména v USA.
Že k nám dorazit ta krise msuela? Ale jistě! Tohle nikdo nerozporuje. Jenže v době , dky už kris e jela na plno, současná vlád a geniu ze Strakovky tuto krizi popírala! A vykřikovala hesla, že jsme ostrůvkem stability a že jen budeme méně bohatnout...
Bavíme s e o loňském říjnu! A data za říjen, když s e objevila , už byla děsivá! Joa viděl jsem na Z debatu ekonomů a lidí z praxe. Byl tam také místopředseda Svazu průmyslu a dopravy. Jméno jsme zapomněl. A ten tam natvrdo konstatoval, že svaz varoval vládu už koncem léta. že je krize a že je proti ní třeba něco dělat. A že narazili n jasné nepochopení. A že ona říjnová čísla naprosto předsně předvídali. A že am musel činit každý, kdo měl něco spoelčného s ekonomikou téhle země. Je to volná reprodukce. Ale vznamově stejná.Asi to od něj byl taky předvolební tah ak s e dostat do Bruselu. Kupodivu jsem ho nenašel na žádné kandidátce.

A zajíavý je dotaz na docenta Havla, proč sněmovna nekoná. Ohledně protikrizových opatření... Balíček snad chce předložit vláda, ne? Proč jej do sněmovny nedodala? A už dávno? Nnemůže být hlasováno, když není nad čím.
A že není nad čím? No třeba proto, že ODS si zatíím vnitřně neudělala jasno napříkald nad tím, zda udělá daňové vratky pro živnostníky nebo ne. A že se ještě nerozhodla, jestli podpoří návrh paní Julínkové, pardon Filiové ohleděn posunutí stropů pro odvody zdravotního pro osoby vydělávající víc než 100 litrů měsíčně a že už s e ví, že pokud tohle projde, přijde se stejným návrhei Nečas. Jd eo řádově o potrestání za úspěch , jak se do teď říkalo z úst Kalouska ,Nečase a topolánka, pro 140 000nejlépe vydělávajícíh. Takže ti teď zacváknou svými platy třeba zrušení platby DPH u tzv. "firemních" aut. Pro Manželky, děti, přítelkyně atd. podnikatelů. Protože ten výpadek DPH přece musí někdo nahradit.
Tohle všechno není jasné. Proto nejspíš sněmovna ještě nejedná.
hezký a příjemný večer Maxi.
28. 02. 2009 | 21:41

vlk napsal(a):

borůvka

a mohla byste dělat práci jako třeba langer, Řebíček, Julínek, Parkanová, Čunek,Bursík nebo Liška?
28. 02. 2009 | 21:42

Marty napsal(a):

vlk: ceske banky nepujcuji, protoze nechteji. Penez maji dost. Pad akcii zase souvisi hlavne s krizi duvery.

Pokles zakazek je uz ekonomicka krize, o ktere psal Max.

Prijemny vecer vlku.
28. 02. 2009 | 22:53

jarpor napsal(a):

Nic nového.
Vlk a jeho "všichni věděli a géniové ze Strakovky - nic"
Opakuje se. Jako kolovrátek...
Patrně mu to z "krize" pomůže ...

Stejné jako Gregor :
"Poptávku táhne střední třída, kterou Kalousek a spol. ožebračili."

Je-li to pravda, pak jsou to borci. Ožebračili celou Evropu, kdy si vezmeme, kolik z naší produkce jde mimo hranice...

No, Havel a spol. to zachrání...
Pardon, nebýt Vlka, už jsme v pr... dávno.

Hezkou dobrou noc.
28. 02. 2009 | 22:56

jarpor napsal(a):

A jen dodatek :

Čím méně se budou snažit "Mesiáši" krizi řešit, tím líp.
Není co jíst ? Není co kupovat ? Nikoliv. Všeho je přehršel. Takže doporučení po zvýšení poptávky - není to mrhání vším ? Lidskou prací, surovinami, energií .. ?

Byl jsem týden venku. Za ten týden jsem slyšel v TV Rakousku a Německu ve zprávách slovo krize asi 5x.
Porovnávám s tím, co je zde. Jen ze zpráv se můžeme děsit ... a ze čtení Vlka...

Ne že se nic neděje. Děje. Ale, soudím, krize se to nazvat nedá. Alespoň v Evropě ne...

Tak dobrou...
28. 02. 2009 | 23:13

Marty napsal(a):

jarpor: ja mam takove podezreni, ze ceska vlada si uvedomuje, ze v soucasne situaci toho moc delat nemuze. Naopak muze situaci spise zhorsit a tak udelala nejaka zakladni opatreni, aby se nereklo, protoze lid che videt nejakou akci.
28. 02. 2009 | 23:20

Matěj Kopecký napsal(a):

No Mesiaš byl jenom jeden, proroků hodně... A pan Havel není ani jedno a ani druhé. Jeho ekonomické schopnosti, schopnosti socialistického ekonoma, jsou podobn=, jako ty Paroubkovy. Oba dva studovali v hluboké socialistické době a myšlení jim zůstalo v letech 1977...
28. 02. 2009 | 23:23

Pocestny napsal(a):

Helemese, já že kolem plotu je ticho a žádnej chlupáč neobechcává další patníky našeho aktuálního plotu vědomostí, huňáč hlídá u boudy a poštěkává na kolemjdoucí.

"Credit crunch" tu byl do roky 2004 kontinuálnš - v devadesátých se půjčovalo na modrou legitku, potom na rudou, až výprodej bank a EU přinesla "trh s dluhy".

Takže neštěkej chlupáči, jediné co se nyní dějej, je to, že se kácí ty firmy, které jsou / byly výrobkem či "obětí" konjunktury, která končí daleko menším přehřátím, než se čekalo.

To, co se děje zde, je ve srovnání s tím, co se bude dít zejména v Německu, kde "válka o Opel" bude stát vládu hlasy ve spolkové zemi nebo ve Skandinávii, kde Saab není jediným hnijícím podnikem a zejména v Itálii s notorickým chcípákem jménem Fiat, naprosto normální smrsknutí trhu, které rozdává černého petra těm nejslabším...

Oblíbené huňáčovo sklo je ukázkou leda tak synergie chrapounství erárních prebendářů (mohlo se to celé dávno privatizovat, ale rodinné stříbro..., že

a idiocie odborů, které snad mají "své zdroje expertízy", aby věděli, že podnik je dojná kráva a jde zu grunt.

Leta trpím srovnáním - Moser a malé privátní sklárny versus ten "postbolševickej" samospád skrčeniny v Crystalexu.

Už jejich podnikové prodejny vypadaly tak, že se tam jeden bál něco koupit, o flexibilitě zaměstnanců při prohlídkách, které si sklárna sama vymyslela a nechala dobře zaplatit, o té bych mohl zejména v Karolince povídat, tam vůbec nevědí, že "spotřebitel" je člověk, nikdo jim to neřekl...

Prostě, Vlku, padlo to na hubu a já vám povím, kdo na tom trhl - Poláci..

Proč?

Oni "odběratele" neotravují tím "klasickým nejlepším sklem na světě, které vypadá furt stejně", ale prostě vyrobí to, co zákazník chce.

České sklo odešlo ze scény, protože je to, podobně jako vše jiné "typicky české" ikonisticky neměnné, totemoidní, rigidní a nikdo nepochybuje o tom, že "se to bude prodávat vždycky".
Bum, a rovnou na díru.... to se stává.

Vlčáku, zrovínka tu mám jednoho klienta, je to obchodník se šmukama a sklem z Kanady, ten přijel do Prahy na obvyklou kontraktačku kvartál "po funuse", ale byl v Polsku a po zbylých podnicích u nás, říkal sám, nenabídli nic nového, to staré dnes neletí.

Takže, sám "odběratel" to zhodnotil tak, že neuměli obchodovat, protože sklo nejsou výfuky nebo světlomety, ale modní zboží, které prochází všude okolo Crystalex rychlým vývojem designu, ale naši pánové tohle naprosto ignorovali...

A procelánky? Pokud padá takovej lejbl jako je Rosenthal, tak je něco náramně špatně, nedivím se, že ani Thun nepřežije.

IKEA dishes effect se projevuje naplno, tak se vracíme k majolice, no...

Nakonec musím konstatovat, že huňáč u politrukovy boudy je pro mně takový švejkovský náhled na to, co se kolem děje....

Oba dva chytráci na slovo vzatí, taková škoda, že jinde se jim nijak nedaří....

Přeji příjemný kačer..-)
28. 02. 2009 | 23:32

Lukáš Bušina napsal(a):

Tak náš obecní pobavovač Marty opět dorazil s větou, že české banky nepůjčují protože nechtějí.

Nechci Vám kazit iluze milý Marty, ale na netu zrovna nedávno proběhl článek ohledně zadluženosti domácností a firem i ohledně úvěrů poskytovaných bankami...

Dám Vám čas si to nastudovat... Pak se tu můžete omluvit za další blábol, co jste napsal...

S pozdravem
01. 03. 2009 | 00:55

Lukáš Bušina napsal(a):

Jinak velmi vítám, že Marty přiznal, co jsme se mu s vlkem snažili vtloukat do hlavy už asi před několika měsíci a co stále popíral a popíral - totiž to, že české banky mají dostatek likvidity.

Je dost, že jste to Marty konečně pochopil...Gratuluji Vám.
01. 03. 2009 | 00:57

jos napsal(a):

O kolik % musí padnout koruna oproti euru, aby padla vláda,prezident a jeho bankovní prezident? 26 % od srpna 2008 nestačí?
01. 03. 2009 | 01:17

Stanislav Trojan napsal(a):

Stav mysli pana Havla je varující. Doporučuji vyhledání psychiatra.Zabraňme vládě Paroubkových gaulajtrů,jinak bude s ČR amen
01. 03. 2009 | 06:16

Libor Křen napsal(a):

Já si myslím,že potměšilý docent Havel je takový machr,že nás z krize určitě dostane.Není třeba nic vymýšlet,jen se ho zeptat jak na to!
01. 03. 2009 | 09:06

Mike napsal(a):

Topolánku, sociální demokracie předávala vládu na cca 6 % růstu GDP, a pořád všechno dělala špatně, jak jste tvrdili. Na jakém GDP ji předá ODS? Na 0 a budeš tvrdit, jak dobře jste tu ekonomiku řídili. Vy děláte progagandu jen pro hlupáky, čísla jsou ale jasná. Pak má Kalousek ještě jednu možnost, a to upravit medodiku, aby z mínusu bylo plus. To je opět dobré pro hlupáky.
01. 03. 2009 | 09:16

talentovaný šibal napsal(a):

VÝZVA PRO PROFESORA MEJSTŘÍKA:

Vážený pane profesore, prosím snižte docentu Havlovi až do červnových voleb do EP plat o 90%. Důvodem pro toto opatření je 52 šílených návrhů ČSSD vypracovaných docentem Havlem na zhoršení hospodářské krize v ČR. Jenom např. stavba veřejné infrastruktury by zemi zadlužila na 1000 let dopředu a stavebnictví by akorát zaměstnalo další cizince, který by se potom stejně nevrátili domů a parazitovali by na českém sociálním systému.
01. 03. 2009 | 10:28

vlk napsal(a):

Koukám, že Pocestnému sundali na víkend svěrací kazajkuz...No to neměli, chlape c nám evidentně trpí jak zvíře a když sedne ke klávesám má pěnu u úst a plodí nesmysly. Ve velkém. Jako obyčejně - spousta květnatých slov a jádro ppokud nějaké, tak naprosto zmatečné...
Credit crunch prý tu byl do r. 04 kontinuláně... Zajímavé. Credit drunch tu byl pouze oněkdy od jara 97 do konc e 98. Jako výsledek úspěšnéé Klausovy hospodářské politiky a totálního zprznění polostátních bank. Ovšem kdo byl dobrý, toho tehdy rády přeúvěrovaly banky zahraničních vlastníků. Dnes je situace jiná. Dnes nechce úvěrovat nikdo. Takže kecáš a nerozumíš tomu.
Sklárny- prý že nebyly privatizované, řeči o rodiném stříbře, aby to vypadalo zajímavě.. Víš obrouku, tak si najeď na justici a projeď si třeba Porcela plus. A projeď si třeba Sklárny Kavlier a Sklo Bohemia a tak. A uvidíe, jestli byly privátní nebo ne. Já na rozdíl o d tebe osobně některé aktéry o nichž je v kauze řeč potkal. A jednal s nimi. Stát ovšem selhal jako vlastník podílů ve sklárnách a porcelánkách, které zdědil od nebožks IPB přes její kajmanské fondy.
Co tam máme dál - jo , že přijel nějakej týpek z Kanady a projel ještě existující české sklárny a nic nového nenašel? Notaks ho měl poslat do Květné.Když jsi tak fundovaný borec, pak víš, že to je jen kousek od Karolinky.Tam by jistě byl spokojený.Protože jedou výhradně malé speciálně designované serie zahraničními výtvarníky pro ně. Ostatně-v Práglu mají repre prodejnu.
Jinak nic nového nemusí znamenat špatně. Jedním dechem totiž píšeš potížích Rosenhtalů s tím,ž to je kalsika. No v idíš a české sklárny s e svým broušeným jsou stejná klasika. enže lidé , kteří se sklářstvím a zejména prodejem mají zkušenosti trvdí, že začátel jeho konc e nastal , když partička Rázlových rozkulačila Skloexport. Jednak to neuměli, jednak zkazili co s e dalo i nedalo, jednak dělali hezké tunýlky. že nakonec Reginka a její povedený synátor vyšli z věci jako lilie je jiná píseň. Nicméně hlas skleněnejch říká, že jakmile byl Skloexport zprivatizován, začaly jednolivé firm y vyvážet sami. Aniž by to uměly. A bojovaly tak, že si kradly vzory, že jedna druhé ničily cenu. Až s e zničily navzájem. Moh bych ti vyprávět pár story na tohle téma. Moh bych ti vyprávět story o jistém Libanoci Jalloudovi, který doslova zazdil svě pěkné sklárny....Které tedy vlatsnil..
Ohledně porcelánu na tom s informacemi nejsem až tak dobře ako se sklem, ale sem tam něco také vím. A je to celkem jednoduché - levnému čínskému zboží s e prostě nedá konkurovat v českých podmínkách.Zbývá v podtsta ě jen prostor pro ten úplně horní segmenta cibulák.Na cibulák najeli Číňanés kopiemi. A horní segment? No tak ten má omezenou kapacitu prodeje. Kolik si koupíš porcelánových servisů za život? A koik jsi ochoten za sklo a porcelán vydat v krizi?
Co ale položilo jak porcelánky tak sklo naprosto, byly hrátky okolo kursu koruny. Zejména proti dolaru. Nepřetržité oslabování USD prostě nešlo ustát. Tolik vaty tam nebylo. Když s e zeptáš v jiných brranžích, navázaných na dolar- třeba u Petrofů nebo v Amatce, řeknou ti totéž.
Takže požádej zřízence, ať tě zas zašněruje.
Jsi úsměvnej.
01. 03. 2009 | 10:41

vlk napsal(a):

Lukáš Bošina
no někteří jsou skutečně pomalejší... Nedá s e nic dělat.
01. 03. 2009 | 10:43

Milan Kuneš napsal(a):

Pokud jsem si všiml, tak u nás loni ani letos žádná banka nezkrachovala, takže finanční krize, o které premiér Topolánek mluvil se skutečně neprojevila, na rozdíl od USA a řady států nejen v Evropě. A snahy ČSSD léčit hospodářskou krizi tím, že se zadlužíme ještě víc a půjčené peníze doslova a do písmene "prožereme"? Zaplaťpámbu za to, že tu socani v tuto chvíli nevládnou.....
01. 03. 2009 | 10:46

vlk napsal(a):

Milan Kuneš

pro vás finanční krize zřejmě existuje jen tehdy, když krachují banky... Zajímavý pohled. Takový neotřelý.

Stanislav Trojan
ano!!! AnO!! Nechť nám už navždy panují jen Topolánkovi gaulajtři- Langer, Řebíček, Prkanová, Kalousek a jiní podobní osvícenci! A zdálky je řídí MArtin Borman Dalík. Když jsme u těch gaulajtrů..
Libor Křen
buďte v klidu. Topolánek s e jej určitě na nic nezeptá. Nemusíte s e v noci budit hrůzou. On totiž kriz pozná, až když už svět i ČEskojsou v ní až po krk. Rozhodně ne tehd y když je jen po kolena. Což je dobrý znak kvalifikace pro ministerského předsedu.

Talentovaný šíbal

a koho požádáme o to aby zredukoval plat Topolánkovi?
Člověku, který tvrdil , že žádná krize není ještě v době, když už v ní celý svět plaval?
A investic e do infrastruktury jsou špatné? i když je musíme stejně udělat? A co tahle trochu sedativ? I talent potřebuje občas vypnout...
01. 03. 2009 | 11:02

talentovaný šibal napsal(a):

Souhlasim s Milanem Kunešem, kdyby tu ted vládly socky ocitla by se Česká republika v roli vánočního kapra. Zadluženost by vzrostla z nynějších 1,5 bilionu na 3 biliony a ocitly bysme se v roli Burkiny Faso, Malawi a Guinei-Bissau, který na všech summitech MMF, G7 a Světový banky žebraj a prosej na kolenou o odpuštění dluhů a oddlužení
01. 03. 2009 | 11:04

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: to je Vas problem. Vy jen ctete noviny a o praxi nic nevite. Ceske banky by mohly klidne dal pujcovat. Predchozi uvery davaly se zarukami, ktere na zapade nemely obdoby a diky tomu bylo nebezpeci bankrotu ceskych dluzniku pomerne dobre pokryto a nebylo treba strachu z dalsiho poskytovani uveru. Problem ceskych bank je v konkretnich lidech, kteri proste maji strach o svoje misto. Ridi se heslem "kdo nic nedela, nic nezkazi". Sedi na sve zidli a nepujcuji. A kdyz uz ano, tak predchozi vysoka mira pozadovaneho zabezpeceni prekroci jakekoliv racionalni hranice. Napr. vim o podniku, ktery je leta v zisku, ma na 2009 zajistene zakazky a smluveny provozni uver. Ale jeji zahranicni matka vyhlasila ochranu pred veritele atd. Ceska dcera je na matce absolutne nezavisla. To vsak ceske bance nebranilo uver utnout (dokonce za cenu poruseni smlouvy) a ceska dcera je tak dnes vystavena realnemu riziku insolvence. Opakuji, ze se jedna o zcela zdravou a perspektivni firmu. Dokonce jeji nejvetsi odberatele se za ni bance zarucili. Smula. V bance sedi nejaky trotl, ktery si muze nadelat do kalhot strachy a penize proste neda. Nastesti posledni vyvoj vypada dobre, ale vyhrano neni.

A k Vasi poznamce o debate, kde jsem se Vam a vlkovi marne snazil vysvetlit fungovani bank v CR, tak se radeji naucte pozorneji cist. Nepopiral jsem dostatek likvidity, pouze jsem poukazoval na moznost snahy matek vycucavat z dcer zisk a potencionalni problemy, do kterych by to banky mohlo dostat. Sam vlk mi dal nedavno neprimo za pravdu. KCB pravdepodobne ponekud nestandardne vycucla z CSOB zisk a hned se suskalo, ze CSOB je v problemech a run na CSOB byl tak bliz nez kdykoliv predtim behem krize. A to suskani bylo konkrenti. Lide z bank mi natvrdo rikali, ze jestli mam ucet v CSOB, at dam radeji penize jinam. A takto ty runy vznikaji. Zacne to nahore a pokud se to dostane k beznym klientum, je zle.
01. 03. 2009 | 11:50

Lukáš Bušina napsal(a):

Ohoho Marty si udělal obrázek o fungování bankovního sektoru poté, co mu nějaké přepážkový kolega řekl, že jedné firmě neprodloužili úvěr. Hmmm.. Znovu musím Vás odkázat, abyste si zašel na nějaké hodiny statistiky :-)

Pak zjistíte, že obecný výrok banky nepůjčují je nesmysl za situace, kdy se hodnota úvěrů zvyšuje a zadlužení domácností i firem taktéž... :-)

Ta debata tady milý Marty je :-) V té debatě jste tvrdil, že české banky nemají dostatek likvity, aby pokryli vývod zisku do zahraničí. Nyní jste pochopil jakouže kravinu jste napsal a já Vás za to pochválil... Nekažte si to.
01. 03. 2009 | 11:58

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: bohuzel opet jen neznalkovsky blabolite, protoze o praxi nic nevite a spolehate se na clanky v novinach a nejake jednoduche poucky v ucebnich ekonomike pro stredni skoly.

Nebavime se o malych uverech. Credit crunch proste v CR je, ale je zpusoben primarne strachem a neochotou bank. Nejde o nemoznost nebo problemy z jejich strany.

Psal jsem o problemech v pripade vyvodu zisku, protoze banka nemuze ty chybejici miliardy ze dne na den vykryt. To byste vsak vedel, kdybyste mel o vnitrnich procesech banky alespon male poneti. Dal jsem psal i riziku paniky, coz hezky indikuje nedavna situace CSOB.
01. 03. 2009 | 12:17

Lukáš Bušina napsal(a):

Marty: Vy jste moc pěkný blábolil :-)

My se bavíme o úvěrech milý Marty a jejich výše neustále roste, což nám milý Marty říkál že banky stále půjčují nikoli nepůjčují jak jste tady psal. Srovnejte si to v hlavě :-)

A už jsme Vám minule vysvětlili, že vývod zisku ze dne na den nelze provést a že do doby než to provést lze banka dostatek hotovosti bez problému získá.

To je jak bych se bavil s neandrtálcem :))))
01. 03. 2009 | 12:27

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: takze Vy skutecne tvrdite, ze credit crunch v CR neni, firemni uvery vesele rostou a firmy nemaji problem? To je zajimave. A uz jste byl v bance a chtel provozni uver na pul miliardy? Tak si to zkuste. Prestante cist noviny (kde napr. reditel Volksbanky rekl, ze nemaji zadne problemove dluzniky, coz nemuze rict v CR zadna firma, natoz banka) a radeji si zjistete informace v praxi.

Vyplatu dividend Vam s ochotnym notarem udelam za den. 15 dnu bez ochotneho notare. A na prikladu CSOB lze videt, ze to lze udelat i lisacky a i pres velkou celkovou likviditu to k potencialnim problemu vest muze.
01. 03. 2009 | 12:42

Lukáš Bušina napsal(a):

Marty: Kdepak to říkám. Já jenom reaguji na Váš blábol o tom, že banky v ČR nepůjčují - což není pravda jak už jsme si vysvětlili.

O tom, že klesá dostupnost úvěrů to je jiná písnička ;-)

Výplatu u bankovního domu ani s deseti ochotnými notáři neuděláte :-) Protože jak jistě (možná) víte akcie bank nemají jediného vlastníka ;-)
01. 03. 2009 | 12:50

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: od pocatku se tu bavime v kontextu velkych firemnich uveru. Ze Vy do toho michate drobne spotrebitelske, je Vas problem amatera.

Zkuste chvili premyslet, co je dusledkem poklesu dostupnosti uveru. Napovim Vam. Vic uveru to rozhodne neni.

Nektere banky maji jedineho akcionare a nektere ne.
01. 03. 2009 | 13:06

bobr napsal(a):

To Ivan Hochmann:
Ale, ale pane Hochmanne, inteligentní člověk, za kterého se jistojistě pokládáte, nepotřebuje ke kritice vulgární výrazy hodné podnapilého štamgasta hospody IV. cenové skupiny. Anebo vás pan docent trefil přímo do hlavy? Člověk, ale jen člověk na úrovni, může kritiku rivala eliminovat věcnými argumenty. Pokud je nemáte, nenahrazujte své nedostatky v myšlení vulgaritou.
Přeji hezký den.
01. 03. 2009 | 13:31

Lukáš Bušina napsal(a):

Marty: Milý Marty nejenom poskytování spotřebitelských úvěru roste. Roste i poskytování podnikových úvěru... Proto jsem Vás nenápadně naváděl, abyste si informace zjistil než něco napíšete... Vidím, že to bylo marné :-)

http://aktualne.centrum.cz/...

Velmi marné :-)

Pláču nad Vaší neschopností ;-)
01. 03. 2009 | 13:33

Lukáš Bušina napsal(a):

vlkodlak: Jj na pocestného výblitky ve zdejších diskuzích vlk mít nikdy nebude... Naštěstí.

Jediný kdo tady impotentně VYJE jste Vy.

S pozdravem
01. 03. 2009 | 13:36

Vilém napsal(a):

Návrhy ČSSD jsou v mnoha ohledech velmi přijatelné, to by však nemělo vést k ukvapenému a neopodstatněnému závěru, že je ČSSD myslí vážně nebo bude po převzetí vlády usilovat o jejich uskutečnění, nebo dokonce k šílené představě, že ČSSD je kvalitní strana přijatelná pro kriticky myslící voliče. Nakoupit komunikační strategii u mediální agentury je mnohem snazší než líbivá hesla uskutečnit a s ČSSD jsou v tomto směru nejhorší zkušenosti, pan Havel osobně se pak vyznačuje takovou flexibilitou, že v budoucnosti hbitě zežloutne, pokud to přivítají Číňané, nebo se bude producírovat v turbanu už za pár dní po vítězství islamistů. Jen v jednom se nezmění, věrohodný nebude o nic víc, než kdyby zase "vyváženě" vychvaloval soudruha Stalina.
01. 03. 2009 | 13:54

vlkodlak napsal(a):

Busino?

Komu vy fandite? Oranzade za 30Kc a nebo modrym strakam? Ma vlcatko na Pocestneho? A nebo je povazujete za rovnocene?
01. 03. 2009 | 13:56

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: jak jsem predpokladal, vychazite z novin. Ono je ale potreba vedet, ze v lednu nastal mirny rust po predchozim poklesu. Vy si klidne dal myslete, jak nam rostou uvery. Dokud tu nebude rust uveru alespon 3 mesice po sobe a s vyraznejsim tempem, ja budu stale toho nazoru, ze ceske banky nepujcuji, protoze vidim kazdodenni problemy firem se sehnanim uveru. Ten Vas clanek spise indikuje to, ze ceske banky nepujcuji, ac klidne mohou. Ale opet opakuji, jdete do banky pro provozni uver a poznate na vlastni kuzi, jak ty ceske banky pujcuji :) To je totiz praxe a ne clanky v novinach.
01. 03. 2009 | 13:57

vlkodlak napsal(a):

Hele Busino?
Vite ze Jiri Havel ucil za totality Stalinistickou ekonomii? A ze se po tom co ho CSSD zvolila jako lidra Europoslancu k tomu znovu hrde hlasi? Takovou prilezitost tu nemel od roku 1989. Bejt Vami Busino tak ho rozhodne volim.
01. 03. 2009 | 14:05

SuP napsal(a):

Bušino -
Vlk se aspoń snaží něco vyjádřit. Ale Vy jenom přicmrdáváte.
01. 03. 2009 | 14:08

Marty napsal(a):

SuP: nechte ho. Mali muzi se vzdy musi schovavat za neci stin.
01. 03. 2009 | 14:24

vlkodlak napsal(a):

To Sup,
Me docela bavi ze tu srandovni docent Havel neco zvatla o farizejstvi. Farizej podle slovniku cizich slov znamena..1. stoupenec starožidovské náboženské sekty; 2. licoměrník, pokrytec, člověk dvojí tváře .

Neni tedy Havel farizej? Podle me je pri nejmensim pokrytec. Mozna je i zid ktery kryje dalsi zidovske licomerniky jako Ratha a doufa ze si prijde na mesec dukatu v EU kdyz bude zvolen. Ale ono to asi bude daleko jednodussi. Jiri Havel je jen politicky prostitut.
01. 03. 2009 | 14:33

Lukáš Bušina napsal(a):

S Martym je to prostě marné :-)

Ale nejspíš se dočkáme, že Marty za dva měsíce na diskuzích napíše, že banky půjčují jako napsal nyní, že banky likviditu mají :-)

Já si rád počkám i když to docvaknutí Vám trvá neskutečně dlouho.

vlkodlak:Pocestný je vulgární blábolil, co si tady nad svými příspěvky onanuje ego...
01. 03. 2009 | 14:59

Lukáš Bušina napsal(a):

SuP: Já narozdíl od vlka nemám tolik času, abych tady něco vyjadřoval. Jenom opravuju zjevné bláboly, když je vidím a mám na tuto činnost chuť.
01. 03. 2009 | 15:00

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: pokud se za 2 mesice situace radikalne zmeni a banky zacnou opet pujcovat jako driv, nebudu mit zadny problem s takovym prohlasenim. A pokud me bude zajimat Vas nazor, prectu si noviny.
01. 03. 2009 | 15:05

Lukáš Bušina napsal(a):

Nj někdo ví hned někomu to docvakne až za dva měsíce :-)
01. 03. 2009 | 15:07

Marty napsal(a):

Lukáš Bušina: pochybuji, ze Vam neco docvakne. Pokud to tedy nebudou psat v novinach :)
01. 03. 2009 | 15:13

vlk napsal(a):

Lukáš Bošina

jakákolvi debata s Martym nemá naprosto žádný smysl. Když neví jak d ál, tak prostě lže.
Příteli, jen ztrácíte čas. Ať řeknete cokoliv, nebude to pochopeno.

Ten jeho příklad mi může utrhnout srdce, zám podobný.
Ano, lidé z bank mají dneska nahnáno. To je zřejmé. A vědí také proč. Umí s i totiž spočítat a celkem jednoduše, že když v celém průmyslu je průměrný stav zakázek je -30% pak logick y řad a firem skončí. Protože to prostě neutáhnou. Už na fixech ne.
A teď k dalšímu jeho blábolu - o tom jak byly místní banky v minulosti u nás přežajištěné. Blbost. většinou absolutní blbost. Byla to klasika , stejná jako venku. Jen rámce byly proti majetku firmy zpravidla nižší. Ne vždycky , ale nižší.
A musím se vrátit k tomu dojáku o zkrachovalé zahraniční matce... A dcerce , která je absolutně zdravá a má zakázy. Ano, i takové případy se stávají. Nicméně oo zejména teď záleží na jednoduché věci - totiž kd eměla sídlo matka a podle jakho práv a bude prováděn její úpadek. A ta práva jsou dost různá.A v řadě případů se ujímá řízení české dcery , formálně nezávislé buď konkursní správce matky či věřitelský výbor. Žádný div , že je banka opatrná. Byl bych také. Protože kdyby to byla jen záležitost nějakého trotla s hnědým kalikem, stačilo by přejít ulici ke konkurenci.

Ale mám lepší story.. Z první ruky. Znám firmu, která je česká . Obrat 1,5 miliardy. Výsadní postavení na s vém trhu. Ten trh je zasažen restrikcí. Banky daly tuhle branžii na černou listinu. Ovšem firma je v té branži naprostý speciál. A vláda dává v krizivém balíčku docel a slušné prachy přesně do jejího segmentu. A je to dost peněz. Firma bud e ve vatě.Pokdu tedy dostane provozní love. Má tři banky. Jedna tam přijela, pokývala hlavo - mi vám teˇ věříme ještě víc než dřív, pohoda a odjela. Další dvě reagovaly úplně stejně- vy jste sektor tena ten. To víte - krize. Takže do.. račte splatit úvěry, dál nefinancujem...
Jojo, tak takhle nějak vypadají ty přísná opatření bankovního dohledu, která uchránila české banky. Jak tady různí s oblibou píší.

Ale hlavní poselství mé r epliky vůči vám je, že Martyho neberte vůbec v potaz. Je to prostě lhář. Mouchu také ne. To je jen naprosto hloupý blábolil a ztrácet s oběma čas je něco jako sebepoškozování. Zdravím a přeji hezký nedělní večer.
01. 03. 2009 | 17:48

bobr napsal(a):

To vlkodlak:
mandrake, alias vlkodlak už je zase na scéně a provokuje. Doporučuji ignorovat.
01. 03. 2009 | 18:50

Marty napsal(a):

vlk: bud opet lzete, nebo nevite, o cem mluvite. Neni zadnym tejemstvim, ze naroky ceskych bank na zajisteni jsou o mnoho vyssi nez na zapade (videl jsem management matky, ktery prijel do CR a jen kulil oci). Kdyz neverite mne, tak se jdete zeptat. Ono ne nadarmo se mluvi o konzervativnosti ceskych bank. To se tyka i pozadavku na zajisteni.

V mem prikladu slo jen o to, ze si nekdo v bance na internetu precetl, ze matka je v insolvenci a hned automaticky banka porusila uverovou smlouvu a zavrela kohoutky.

A opet ve sve primitivno egomasturbacno demagogii v podstate potvrdite mnou napsane (banky maji nahnano) a zaroven tvrdite, ze mluvim z cesty. Kouzelne. A ted se jeste vyjadrete k nazoru Businy, ze v Cechach sice credit crunch je, ale banky zcela vesele pujcuji firmam, jako by ani zadna krize nebyla.
01. 03. 2009 | 20:31

Ben napsal(a):

Pěkné čtení, připadal jsem si jako při promítání filmu V sobotu večer, v neděli ráno - totiž jeden příspěvek v pozdní sobotní noci a jeden v pozdním nedělním ránu - opravdu počteníčko. Proč jenom vás dva tak rád čtu :-), ale stojí to za to! Paráda.
01. 03. 2009 | 21:20

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku ,

ten blbeček co Tě pořád opruzuje a neumí ani pořádně česky má v něčem pravdu.Občas mě taky připadáš jako Sociálně Demagogický čertík.Ivan.

Bobři a Havlové

jsou pro mě čerstvě vanoucím větříčkem do spodní části zad. Ivan.

Všem,kteří se tak pěkně vyjadřují o bankovních podvodnících, mohu říci pouze jedno:
Vždy když se utrhne nevychovaný a zlý a hloupý pes z řetězu - je průser.Tihle grázlové,kteří svými zlodějskými manýrami a bursovními manipulacemi (nejen v oblasti developerství a pojišťovnictví)ovlivnili dobu natolik ,že ji zase odnese globální společnost světovou recesí - nebudou mít nikdy dost.

Politikové a bankéři si myslí že oni jsou předurčeni,aby řídili chod společností lidských bez jakýchkoliv pravidel.Oni jsou prostě vyvolená elita a my všichni na ně těžce doplácíme.

Všimněte si jak se krize řeší.Myslíte,že budou hnáni k odpovědnosti lidé,kteří problémy způsobili svým megalomanstvím a hňupstvím?.......
Kde je pan Salzmann z Komerční...už umřel? Asi.

Ivan.
01. 03. 2009 | 21:49

Lukáš Bušina napsal(a):

vlk: Ale tak víte jak :-) Martyho si chovám jako malé rozpustilé zvířátko, které mi slouží pro zábavu přes víkend.

Nic víc v něm nehledám. Na nic víc se ani snad nehodí - možná jeho maminka má jiný názor, ale to posuzovat nechci :-)
02. 03. 2009 | 00:00

Rumcajs napsal(a):

Marty:

Nepřečetl jsem si všechny perly místních perlorodek, ale osobní praxí mohu potvrdit Vaše tvrzení, že naše banky se přezajišťovaly.
02. 03. 2009 | 08:11

Marty napsal(a):

Rumcajs: samozrejme. Neni to nic noveho a ani prekvapiveho. Busina nevidel praxi ani z okna jedouciho vlaku a v novinach to nepsali, tudiz to ani nevi. Zato vlk by to vedet mel, kdyz si porad hraje ne velkeho praktika.
02. 03. 2009 | 09:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,

Libor Stejskal, editor blogů
02. 03. 2009 | 10:45

vk napsal(a):

Lukáš Bošina

zcela nepochybně . Maminka Martýkovi od malička vtloukala do hlavičky , že je jednička. Když ne celého vesmíru, tak aspoň sluneční soustavy.
A chlapeček si to prostě vzal do halvy a za s vé. takže když neví kudy kam tak, vztekle dupá nožičkama a lže a lže alže. Nic víc.

Ivan hochmann
Ivane, s tím jak ti co připadá nic nenadělám.Že by mne tu někdo opruzoval. Až na lháře , kteří když neví jak dál, tak už jen a jen lžou nemám celkem s nikým žádný problém. Pokud myslíš ovšem takového mouchu, napříkald, no tak na toho platí , že hloupost někd y může být i roztomilá. Má takové chvilky.
02. 03. 2009 | 19:39

Ondra napsal(a):

Dneska jsme mohli slyšet výrok pana Havla že odpočtem DPH nehodlá sponzorovat podnikatelům nákup vozu Porsche... je možné takového člověka v uvozovkách ekonoma populistu brát vážně? Není, proto tady neztrácejte čas debatováním, je to o ničem...a to píšu moooc slušně
02. 03. 2009 | 19:58

max napsal(a):

to vlk:
omlouvám se za zpoždění s reakcí,ale nemám teď skoro vůbec čas.
Nechápu vaše rozčilení (tedy pokud nejste fanouškem pana docenta, což zřejmě jste - viz předchozí blogy:-)) a ani jsem nepochopil,čemu nerozumíte.
Takže stručně znovu:
1) Finanční krize je krizí bankovní a ta u nás skutečně neproběhla,to snad ví každý student ekonomie,měl by to vědět i docent.
2) Opatření ČNB - viz r.1998-1999. Lze snadno dohledat. Zjednodušeně - přísnější dohled ČNB nad bankami, nutnost vytváření větších rezerv a přísnější podmínky, povinnost určité výše likvidity.
Důsledkem je mj. skutečnost, že banky nyní disponují volnou likviditou cca 350mld.Kč. To je snad dobré,že? Co by za to dalo 90proc. jiných států EU.
3) To,že se jedná nyní (po obrovském nalití peněz do některých bank a podniků) především o krizi důvěry, je oficiální stanovisko EK a v podstatě vrcholných představitelů států EU, jakožto i 95proc. ekonomů. Pokud se domníváte,že to jsou hlupáci a pravdu máte vy, je to vaše právo,které vám nikdo nebere...
4) Na komolení jmen a vyvolávání závisti přesně ve stylu ČSSD reagovat nebudu, je to tak trapné,že se na tuto úroveň opravdu dostat nehodlám.
Jen dotaz pro vás a docenta: jestliže vám vadí uplatnění DPH na vstupu u pořízených aut (docent - "... je to pro Porsche...", vlk - manželky a přítelkyně - přečtěte si daň.zákony vlku, ale myslím,že je znáte,jen jste si potřeboval na někoho plivnout - "...majetek musí souviset s podnikatelskou činností subjektu..."), proč vám nevadí u jakéholiv jiného hmotného majetku,který je firmou pořizován a kde již leta platí možnost započítání DPH? V čem jsou auta jiná? Nebo ona praxe s mřížkami u N1 vám připadala lepší?
03. 03. 2009 | 18:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy