Umění diskuse

14. 05. 2009 | 21:36
Přečteno 5195 krát
Zašel jsem si popovídat o kultuře naší diskuse na blogu. Pozval mne pan Stejskal a já neodolal. Myslel jsem, že tak nějak neformálně pošvitoříme, sranda bude zamíchána s trochou poučení a reality. Jenže moderátor Jan Urban to hned v úvodu posunul do vyššího patra. Ten úvod, který připomenul válečné letce a jejich slavnou chvíli s Toscaninim dirigujícím Mou vlast a následné poúnorové ponížení a utrpení v kriminálech, zamrazil. A závěrečná otázka, zdali se umíme dohodnout, tak získala o dost jiný smysl než hledání titěrné pravdy o blogu. Zalitoval jsem, že jsem v džínách a nemám uvázanou kravatu.

Následné projevy mi přišly v lecčems trochu oficiózní až škrobené. Ale neumím posoudit, zdali mi tak jen nepřišly ve světle naléhavosti a pathosu té úvodní Urbanovy otázky. Jan Švejnar akademicky připomněl, že blog znamená svobodu v přístupu na „trh“ myšlenek a zdůraznil potřebu učit se diskutovat. Robert Miller se věnoval potřebě učit se mluvit a komunikovat úměrně situaci. Paní Vašáryová mne zaujala tím, že upozornila na naši zakomplexovanou snahu mít za každou cenu pravdu. A potlačit výměnu názorů. Svou řeč zakončila konstatováním, že předseda vlády nechce vůbec diskutovat. Uklidnilo mne pouze, že se nejednalo o našeho premiéra, nýbrž slovenského.

Kolega Zlatuška mne zaujal úvahou, že i neanonymní diskuse může vést k značné otevřenosti bez excesů a doložil to příklady z vlastní univerzity. Erik Tabery se podivil, že dochází k tak malé výměně názorů mezi samotnými novináři a že ani blogy nevedou k vzájemné diskusi. A pak zalitoval, že v otevřených diskusních fórech nemají politici snahu hledat shodu. Zamyslel se i nad žánrem blogu, jako otevřenějším a intimnějším útvarem než jiná publicistika.

V diskusi jen tak mimochodem upozornili pan Tomský a paní Klára Veselá na opakující se rasistické odpornosti v diskusi pod blogy. Otřásl jsem se. Netušil jsem, že se toho musí mazat tolik. Tomský se vyslovil pro korigovanou diskusi a Berwid-Buquoy byl proti cenzuře. Poznámka pana Tomského o tom, že na blozích se musí šetřit ironií, vtipem a kulturními odkazy, protože to běžný čtenář nechápe, mne dost zkrušila.

Ivan Gabal překvapil názorem, že kvalitní blogy začínají nahrazovat stále klesající úroveň publicistiky. Karel Mueller byl názoru, že bloger a diskutér pod blogem by se měli snažit o maximální objektivitu. Měl jsem pocit, že auditorium úplně nechápalo tento Muellerův názor. Podle mne mu šlo o to, že bychom měli mít sebekázeň k ocenění argumentace druhého. Měla by tu být přítomna schopnost práce s faktem a logikou. Hlavně ne redukce diskuse na dokolečka sdělovanou emoci…

Asi nejpřesněji zareagoval Jan Jirák. Je to totiž proděkan mé fakulty, a tak musím být servilní... Upozornil fakticky na to, že na blogy blogeři nechodí primárně diskutovat, ale exhibovat. Jestli tedy nehledáme tu diskusi tam, kde není…

No a odtud bych začal. Pokud hledáme dohodu třeba mezi politiky v televizních debatách, je to opravdu to úplně poslední místo, kde k řádné diskusi či dohodě může dojít. Ukazuje se tam přece, co nás odlišuje, nikoli co nás spojuje. Předvádíme tam své zboží. Dohody se uzavírají jinde.

Nenávist před televizními kamerami po nás často výslovně žádají moderátoři. Není většího zklamání ve studiu, než když se sezvaní soupeři před kamerou shodnou. Optimální pro sledovanost pořadu je, pokud protivníkovi v přímém přenosu utrhnu límec, rozbiju mu nos a rozšlápnu brejle. Dámě bych měl alespoň strhnout podprsenku a mávat jí vítězoslavně nad hlavou. Takový záběr převezmou všechny televize a mnohokrát se o něm bude psát v Blesku. Naopak potlačovaná je korektní odborná diskuse. Nudí. I připravené dotazy moderátora mají návštěvníka často masakrovat, ba hovadit.

Moresy z televize jsou pomalu ve všech profesionálních médiích. Noviny kromě gramatických chyb se hemží chybami věcnými. Noviny totiž dávno nemají na to, aby ve všech rubrikách zaměstnávaly odborně vzdělané a zkušené redaktory. Elév-redaktor jeden den píše o bilanci zahraničního obchodu, druhý den o požárech v Ghaně a třetí o množení střevlíků. Noviny v době internetu také přestávají být primárním informačním pramenem. Přesné informace hledáme jinde.

Otázkou je, proč by měly být blogy jiné. A proč by měla být jiná diskuse pod blogy. Onehdy jsem zabloudil na stránky renomovaného velkoserveru s blogy. A když jsem tam zalovil mezi nejčtenějšími blogy, zjistil jsem, že mnohé z nich jsou evidentně psány autory s IQ pod devadesát. Mají nadšené čtenáře.

Chtěl bych poděkovat Aktuálně, že mezi jeho blogery kromě mne ti s IQ pod devadesát nejsou. Tím se omezuje i počet čtenářů s tímto postižením. Není to úplné. Nedávno jsem třeba napsal na blog článeček, který populárně přepisoval jednu standardní kapitolu z učebnice. Úroda poznámek o mé levicové odborné debilitě však zůstala konstantní. Plánuji proto pod svým jménem vydat nějaký ekonomický text Václava Klause. Samozřejmě s jeho laskavým svolením. Aby si i pan prezident o sobě aspoň jednou mohl přečíst, jaký je levicový trouba.

Myslím si, že blog má sloužit k prezentaci, humoru, osvětě a vzdělání. K experimentu. K provokaci (Berwid-Buquoy) nebo snad i umění (Burian). K ověření reakce lidí. K nalezení sdělnosti. Blogem se autor učí upoutat a udržet čtenářovu pozornost. V tomhle je zas génius Hořejší.

Blogem se učím dorozumět se s lidmi. Proto je pro mne čtenář tak důležitý. Potřebuji čtenáře, co souhlasí i toho, co zásadně oponuje. A potřebuji čtenáře vzdělaného i toho prostoduššího. Učím se totiž jednat a argumentovat se všemi. Učím se čelit ranám. A odpusťte: Učím se být otrlý.

Díky za blog.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer pane Havle. Všiml jste si také jak pěkně a objektivně píšete o nepolitických tématech ?.....
14. 05. 2009 | 21:47

xx napsal(a):

Vážený pane Havle, jak jste správně podotkl, tak váš případný text na úrovni Nobelovy ceny by byl zamítnut, jakožto slabomyslný.
Připravte se tedy na otázky, kdo vám tento blog napsal. Podle některých zdejších diskutérů budete nejspíš analfabet.
Tak doopravdy - kdo píše vaše texty? Není to nakonec ten Klaus? :))
14. 05. 2009 | 21:49

Michal Macek napsal(a):

zdravim

po dlouhe dobe namam s tim co ste napsal zadny problem - asi ze to neni na politicke tema :)
14. 05. 2009 | 21:52

Neopřemyslovec napsal(a):

Chtěl bych poděkovat Aktuálně, že mezi jeho blogery kromě mne ti s IQ pod devadesát nejsou. Blbe z UK.
14. 05. 2009 | 21:53

Michal Macek napsal(a):

jinak IQ90?to na tom nejste tak spatne - takove IQ ma treba Homer Simpson :)
14. 05. 2009 | 21:53

alesdrobek napsal(a):

Skvělý blog, pane Havle. Jak jsem vám řekl už na mítinku v Bohumíně - doufám, že po zvolení do Štrasburku budete pokračovat dál.
14. 05. 2009 | 21:58

Pepa Řepa napsal(a):

To Neopřemyslovec
IQ 90 máme my tři dohromady.
Já, Park-Inn-Son a Alzi Heimmer.
14. 05. 2009 | 22:01

PatientO.T. napsal(a):

2 Havel:
Píšete:
"Blogem se učím dorozumět se s lidmi. Proto je pro mne čtenář tak důležitý. Potřebuji čtenáře, co souhlasí i toho, co zásadně oponuje. A potřebuji čtenáře vzdělaného i toho prostoduššího. Učím se totiž jednat a argumentovat se všemi. Učím se čelit ranám. A odpusťte: Učím se být otrlý."
Hezké, pane Havle. Tak proč s námi nediskutujete? Vaše občasné reakce ex post v následujícím článku jsou chabým odvarem možné bezprostřední komunikace. Hledíme na vás jako na politika a otrlí jsme už dávno. Rádi vás doučíme. A nejen otrlosti...
14. 05. 2009 | 22:04

malma napsal(a):

hezké,výstižné....
kam se hrabe Zahradil, to se nedá srovnat :))
14. 05. 2009 | 22:19

Saliven napsal(a):

malma:
Pan Zahradil bylo moje jediné nepříjemné překvapení z tohoto setkání - přišel tam asi na půl hodiny ve volebním tričku ODS. Doufám, že alespoň odešel ze studu.
14. 05. 2009 | 22:22

malma napsal(a):

Saliven
jo jo, všiml jsem si ho na videu, hlavně že byl "vidět",když už nemá co říci
14. 05. 2009 | 22:26

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ad řepný pepa, ešče ste zapomněl toho třetího profesora slovutného Cr Ohna...
Jinak ta evropa se svým rudými jožky, bandity, a jinými bývalými rudobrigadisty a vrhači molotovů nyní obohacena o významné české politruky a jiné vissarionoviče a taky abych nezapomněl na ty nové uculené kluky v dokonalých oblecích leč s batůžky přes rameno..,a slečny ya basta biomasé.., no nevím nevím, jestli to bude i moje evropa...
14. 05. 2009 | 22:27

RUMCAJS napsal(a):

Kdybych si dneska nepřečetl, co chystáte s tím zločincem Sobotkou , blog bych Vám pochválil.

Ale radši bych si ruku urazil!
14. 05. 2009 | 22:34

Čochtan napsal(a):

IQ 90 ?
Věděl bych o jednom. Nedávno byl v televizi. Byl tam i pan Čunek, ale ten má IQ mnohem vyšší.
14. 05. 2009 | 22:44

Al Jouda napsal(a):

Dobrý blog, který nic neřeší.
14. 05. 2009 | 22:48

Karel Mueller napsal(a):

Dobrý večer pane Havel,
zmínil jste můj příspěvek a tak bych k tomu dodal asi tolik (podrobněji se rozepisuji v blogu pana Stejskala):
Každý blog lze rozdělit podle tématu, obsahu a formy + aktivní účasti blogera v diskuzi. To rozhoduje jednak o spektru diskutérů v debatě, jednak o tom, jak bude debata vypadat, jde samozřejmě blogy se společensky či politicky závažnými tématy.
Podmínka nestrannosti a objektivnosti je nutná k tomu, aby debatéři museli své stanovisko promýšlet a pracovali s fakty a logikou, jak píšete. Zkrátka by měl blog obsahovat kompletní souhrn faktů a pohledy z různých úhlů, přičemž by měl bloger uvést i stanoviska případně znesvářených stran. Bez tohoto se blog stává propagandistickou nalejvárnou, která je poněkud trapná a ubohá poté, co definitivně vyplavou na povrch holá fakta. Čítankovým příkladem může být hysterie kolem Gruzie, vzpomeňte si na útoky na prezidenta kvůli jeho z dnešního pohledu naprosto přesnému stanovisku.
Prostě k objektivitě mají mnozí blogeři na míle daleko. Může stranit, může dát najevo sympatie i svůj názor. Ale nesmí lhát z hlediska faktů a musí vážit argumenty i druhé strany.

A jaký je v tomto směru bloger, taková je pak většina debatérů. Na ZVS se říkávalo za našich mladých let "Aký čatár, taká čata ..."
14. 05. 2009 | 22:50

Saliven napsal(a):

Karel Mueller:
Já myslím, že není nutná podmínka, aby byl blog objektivní - přece jen je blog většinou prezentací názorů blogera a kdo z blogerů nebo z nás diskutujících se může prohlásit za objektivního? Vyžadovat pravdivá fakta a objektivitu jsou přece dvě různé věci. Nicméně i pod hloupým blogem může být slušná diskuze (viz. některý blog pánů Kohouta nebo Macha)

PS:
Ta poznámka KVS o tom, že by tedy bloger neměl také kouřit, pít a souložit byla docela vtipná, co myslíte? :-)
14. 05. 2009 | 22:59

Karel Mueller napsal(a):

Nu, po mém příchodu do sálu mi to zopakovala a k tomu poslednímu požadavku jsem při pohledu do pléna chtěl říct něco méně vhodného :-)), ale přeci jen jsem se omezil na lapidární konstatování, že to není můj aktuální problém.

Pravda, měl jsem po dvouhodinové procházce Petřínem (nikoliv sám) ale mohla si to přebrat jakkoliv :-)).
14. 05. 2009 | 23:10

Marty napsal(a):

Po velmi dlouhe dobe jste pane Havle dokazal napsat blog sam za sebe (jak se rika od srdce) a ne jako politik. A hned jsem ho s chuti a zajmem precetl.

Skoda, ze zitra budete zase tim politikem, co se bude snazit honit politicke body.
14. 05. 2009 | 23:14

gogol napsal(a):

Ja si myslim, ze je to pekne napsano. Ale je citit, ze pan JH sice krouzi kolem, ale do konkretnich politiku nerizne, protoze by musel dodat ze podobne fauly delaji obe trsany, resp. vsechny strany. Aby bylo jasno - mirim k zametani pred vlastnim prahem.
To je vyhoda p. Urbana, ze je vic nezavisly.
14. 05. 2009 | 23:21

george napsal(a):

Jaký autor, takový blog a ohlasy (reakce) diskutujících. Diskuze mohou žít nezávisle na autorovi a nemusí nutně mít s ním něco společného.
*** Mimochodem ... Hlas lidu hlas Boží.
Odkaz nemám.
14. 05. 2009 | 23:35

siven napsal(a):

Pane Havle a pane Stejskale,

tak mě (možná dávno předtím nejen mě...) něco napadlo. Co kdyby se vyčlenila malinká platforma, kde by se jednou denně (týdně) objevil anonymní blog.
Po týdnu sveřepého diskutování by se teprve zjevil... autor.

Ty by bylo žůžo : Diskutovat nad textem a jeho sdělením, nikoliv nad autorem.

Co myslíte?
14. 05. 2009 | 23:42

davs napsal(a):

Jen bych dodal, ze Horejsi opravdu genius je, ale genius banality a povrchnosti.
14. 05. 2009 | 23:48

Ikena napsal(a):

Po delsim case se vracim a zase ty stejne nudne, ale skutecne nudne prispevky, osocovani za kazdou cenu.
Kde jsou ty zanicene rozbory pripominky ci uvahy o budoucnosti, jsou v nenavratnu.
Mnohe to preastalo bavit a kdyz ctu tu nenavist, nic jineho nez nenavist, tak souhlasim s temi, kteri odesli.
Bohuzel ti pravicovi stali prispevatele padaji cim dal tim hloubeji do sve nenavisti a boje proti kazdemu, kdo se jen naznakem postavi vuci jejich dogmatum, idolum a rodne strane. Preci, co je pravicove, je jedine spravne, spravedlive a smysluplne, ostanti jsou idioti............
Bohuzel je to bolsevismus s jinymi znamenky a barvami, ale podstata je stale stejna, verime strane a jejim vudcum, ti se preci nemyli.
Kdyby byl svet takto jednoduchy, tak by nekteri nemeli tolik problemu pochopit trochu slozitejsi text.
15. 05. 2009 | 00:01

gogol napsal(a):

Ikeno - uz jsem myslel, ze budu chvalit, ale pravicovi prispevatele to zkazili - hadej proc ? :-)

ps: nejsem volic ODS
15. 05. 2009 | 00:10

Skogen napsal(a):

Dnes ráno jsem se v pekařství z reklamy dozvěděl, že k zakoupenému pečivu obdrží nakupující i výtisk Mladé fronty Dnes a to zdarma (do rozdání zásob). Asi aby to pečivo musel také zapíjet..

Mf Dnes jsem si nevzal. Co to asi musí být za nalejvárnu, že se vydavateli vyplatí přidávat ji k rohlíkům. Tak mne zase prozměnu teď po půlnoci pod tíží zjištěných potíží s diskutujícími pod blogy napadlo, že by možná taky stálo za to mít nejen loajální čtenáře tisku, ale i loajální internetové diskutéry. Co kdyby taky dokázali vychovně zapůsobit. Takže nějakou placenou klaku, která zahltí diskuse zdáním názorové výměny, tříbící se tím žádoucím směrem, zatímco skutečné diskutéry je třeba poslat „do Hořovic“ ;o)
15. 05. 2009 | 00:21

Gerd napsal(a):

george,
výrok "Vox populi, vox Dei" bylo poměrně časté zvolání prelátů, když se dovolávali potvrzení svého názoru. Prvenství je připisováno Alcuinovi z Yorku (735-804), v plné citaci: "Nec audienti sunt qui solet docere, 'Vox populi, vox dei'; cum tumultuositas vulgi semper insanitas proxima est." . Ale mínil tím, že se NEMÁ naslouchat hlasu lidu, protože lid se přečasto mýlí a dav podléhá poměrně primitivním pudům.
15. 05. 2009 | 01:43

Gerd napsal(a):

Pane Havle,
myslel jsem, že blogem se politik učí reagovat na nejčastější nálady veřejnosti a dostává zde v předstihu otázky, které dostane potom i jinde (ale možná taky ne, průměrná úroveň Vašich parlamentních kolegů všech stran přeci jen nedosahuje úrovně zdejších diskutujících).
Jasně, pod Vaším blogem se objeví též lidé, kteří nebudou chtít diskutovat, ale vynadat dotyčnému politikovi. Tím jsou si vinni sami politici, jednak tím, že do politiky vůbec lezli a také, že se obklopili hradbou svých strážců - asistentů, poradců, parlamentních schůzích, zavřenými poslaneckými kancelářemi v průběhu volebního období (nebo s natolik směšnou dobou otevření, že je návštěva stejně nemožná). Prostě po vítězných parlamentních volbách a obdržení poslanecké imunity zvolený poslanec na 4 roky zapomene na své voliče. Jednou z posledních forem diskuze je blog. Zde se totiž často projeví, že pisatel názoru není osamocen, jak by si poslanec mohl myslet po přečtení dopisu do jeho poslanecké kanceláře.
Příliš jste se poslanci (a oslovuji vás jako jednoho z nich) vzdálili od svých voličů, žijete ve vlastním světě parlamentních debat a diskuzí, jehož virtuální realita nemá s realitou skutečného světa vůbec nic společného. Budiž Vám útěchou, že podobně postižených je Vás celkem 200 a někteří z Vás (např. Evžen Snítilý nebo Kateřina Jacques) jsou na závěr své politické kariéry natolik mimo, že budí dojem potřeby urychlené hospitalizace v léčebně typu bohnice, Kosmonosy, Korměříž, apod.
15. 05. 2009 | 01:53

Lukáš Bušina napsal(a):

Dobře se to čte.

Ale lépe se bavím u kontroverze :-)
15. 05. 2009 | 02:23

Ládik napsal(a):

Na Váš věk moc soudíte (jiné podle sebe), ještě 20 let máte čas - spíš déle, pobyt v Bruselu se nepočítá. Opakuji - pan Jirák měl pravdu.
Pokud je blog politický, je nutně kontroverzní. Bloger by se ho měl aktivně účastnit. Nejde o praní špinavého prádla, ale obnažení myšlenkové podstaty. Mnohdy jde o sdělení, které pro balast není vidět (jen cítit), jindy jde jen o balast (převážně Paroubek, Sobotka, Zaorálek), který s diskusí nemá nic společného.
15. 05. 2009 | 05:54

prirodovedec napsal(a):

Ladik: Vypadlo Vam v posledni zavorce: "... Zahradil, Kozusnik, Bursik, P.Sobotka, ...)" pusobi to pak bez toho, ze to tak nejak jinak obnazuje podstatu Vaseho vstupu a snizuje jeho kvalitu.
15. 05. 2009 | 06:53

vlk napsal(a):

Tohle e destilovaná dokonalost pane docente! Víte o tom panelu psalo už hodně z těch , co tam byli. Ještě jsem s i nepustil celý záznam, jen kus, ale vyjadřujete přesně pocity, které jsme při poslechu měl. Respektive -větší část pocitů, které jsme měl. Ty zbylé si pro jistotu nechám pro sebe.
Je Vás pro ten Brusel skutečně škoda. Soudím, že byste byl potřeba jako sůl v domácí politice.
Ale to by bylo na jiný panel.
15. 05. 2009 | 07:04

Meňous napsal(a):

Angažujte ekonoma Havla J. do protikrizového týmu.
NERV byl zatím na nervy, né na krizi.
Zdraví M:
15. 05. 2009 | 07:11

komenský napsal(a):

Tak to zde ještě nebylo, všeuměl a všeználek pan Havel komentuje blogy a dává rady, jak by to mělo být a k čemu by blogy měly sloužit. Tak vážení pozor, protože tohle je overtura k jejich vládnutí a jejich komunistická minulost a oranžová současnost je staví do role opět, co se smí, nesmí a když se to poruší, tak kriminál..., naštěstí je Rozvadov jenom 100 km od Prahy. Ale komu pak oni budou vlastně vládnout, když poslední vypne světlo...?
15. 05. 2009 | 07:18

xixao napsal(a):

komensky

vazeny, priste az budete chtit reagovat, prectete si pozorne uvodni text (tj, blog autora ), nejlepe nekolikrat, pak se nad nim zamyslete, jste li neceho takoveho schopen, a pak teprve s odstupem cca. tri mesicu ( slovy 90 dni ) zkuste reagovat.
a dejte si nejaky jiny nick, at tolik neurazite puvodniho majitele a navic nejste tolik pro smich (doporucuji nick aparatcik ... )
15. 05. 2009 | 08:14

xixao napsal(a):

apropo, asi pane stejskale

muzete mi vy, nebo nekdo ze ctenych zde pritomnych, dat odkaz, je li to tedy mozne, na zaznam one akce ??

myslim ze by stalo za to shlednout nebo aspon zeslysnout

dekuji i za negativni reakci
15. 05. 2009 | 08:19

Ládik napsal(a):

prirodovedec:
máte recht, v poslední závorce nejsou všichni, dal jsem tam jen kapry ze slepého ramene.
15. 05. 2009 | 08:29

xixao napsal(a):

omlouvam se

uz to mam a uz nebudu otravovat
15. 05. 2009 | 08:35

Meňo napsal(a):

Pan Havel nám připomněl dost smutné skutečnosti.
Předně národ T.G.Masaryka neumí (po 70 letech totalitních systémů) diskutovat. "Demokracie je diskuse" (TGM), takže i s naší demokracií je to divné.
Zejména nám však připomněl dnešní úlohu médií. Jejich zaměření na nejnižší lidské pudy (odstavec 8 zač. "Nenávist před TV kam.")v zájmu jakéhosi zisku (?) vytváří podmínky pro hloupnutí a primitivnost národa, tedy lidí. Zatímco za KSČ vychovávala všudypřítomná cenzura, dnes "vychovává" trh bez přívlastků. Taky cenzura, ne ? Úvozovky jsou na místě, protože takováto výchova je bezmyšlenkovitým (anebo naopak prvoplánovým) působením zejména na naši mládež !
Takže né "vypněte si to, když se Vám to nelíbí" (Klaus), protože výchovné poslání média MAJÍ ze své veřejné podstaty, ať chtějí nebo nechtějí!
No a chyby gramatické a věcné (odst. 9 zač. "Moresy z TV") jsou notoricky známé a pan Havel nám neznalým dnešních "mores" jen připomněl, že je to nedostatkem odborných pracovníků v médiích. "Noviny v době internetu přestávají být primárním inform. pramenem" - takže tím to je ! /Hlavně brát za to nestydaté peníze/
Takže uzavírám povzdechem "Pámbu s námi a zlý pryč ..."! Asi v dnešní době raději dáme na modlení (ač ateisté).
Zdraví M:
15. 05. 2009 | 08:44

Tribun napsal(a):

Přidám také svoji trošku do debatního mlýna "o metodě": blog nemusí být objektivní (je vůbec něco takového možné?), ale měl by být konzistentní, tedy mí něco jako "program" a nespokojovat se s lacinou provokací za každou cenu napsat s odpuštěním hovadinu jenom proto, že je to chytlavé, přijdou lidé a počitadýlko se bude vesele šponovat do tisícových výšin.

Ale to hlavní, co chci říct, je že platforma blogu je LIBERÁLNÍ - kdo chce píše, kdo chce čte a kdo chce diskutuje, ale nikdo nic nemusí. Ale to znamená i to, že "majitel" blogu nemusí "na svém" trpět nikoho, kdo je mu protivný a může kohokoliv z diskuse vykázat. Svoboda projevu neznamená právo monopolizovat si blogosféru pro své názory (a "názory"). Blogosféra může fungovat jen do té doby, dokud zůstane principielně "antimonopolní".

Co se samotného "umění diskuse" týče, myslím, že diskutovat umíme, ale nechceme, protože naším cílem vesměs není hovor a z něj pramenící formulace "správných mínění", ale mocenské opanování příslušného diskursu. A také hodně zaléží na tom, s kým člověk diskutuje - být slušný na sprosťáka často situaci jenom zhorší.
15. 05. 2009 | 08:48

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Viaceri to uz napisali, takze sa len pridavam. Celkom dobre zhrnutie z Vasho pohladu. Naozaj Vam "nepoliticke" texty idu lepsie.
Ad: siven
Ten napad s anonymnym blogom sa mi zda velmi dobry. Len by to potrebovalo trochu domysliet, ako na to (napr. - suhlasil by s tym nejaky vazeny bloger?, cenzurovat taketo blogy? - teraz to p. Stejskal nerobi, uverejnuje vsetko, no a niekto by to mohol lahko zneuzit na hociaku vec, napr. i "nepriatelsku propagandu", a pod..
15. 05. 2009 | 09:17

StandaT napsal(a):

Pane Stejskale, připojuji se k Sivenovi, 14.05.2009 23:42:34.
15. 05. 2009 | 09:20

Jedla napsal(a):

Mám nějakou zkušenost s vlky (těmi čtyřnohými, Canis lupus). Rádi čichají k místům, kde se v pokožce nacházejí pachové žlázky, ale zásadně si tam nelezou !
(Tím neříkám, že se mi blog nelíbil, ale "destilovanou dokonalost" naleznete jen u mne ve sklepě v lahvích s voskem zakapaným korkovým špuntem.)
15. 05. 2009 | 09:47

Holubář napsal(a):

Já k Janu Jirákovi servilní být nemusím, zkušku u něj jsem složil už před drahnými lety, ale (nerad přiznávám) poněkud mě odhalil. Tak si na to dám napříště trochu bacha.
15. 05. 2009 | 09:49

Vico napsal(a):

Umění diskutovat..zatím skoro každý zůstal na svém. A kdyby ne, možná by mu bylo odměnou jen zděšené mlčení.

Asi, jako kdyby v Jiráskově hře Jan Hus po obhajovací řeči našeho mučedníka král Zikmund vstal a řekl /jak se kdysi na prknech ND stalo/ "Huse, jsi volný!"

Jana Husa z toho málem kleplo a dobrotivý Zikmund dostal od ředitele tučnou pokutu.
15. 05. 2009 | 09:49

Tribun napsal(a):

Ten pseudoanonymní blog není zase až tak špatný nápad, ale má to jeden háček: každý autor má svůj osobitý styl a podle něj se dá poměrně dobře odhadnout, kdo je autor.
15. 05. 2009 | 10:01

fantom napsal(a):

Že Vám, pane Havle, ale Jan Urban pěkně vjel do vlasů. A uřízl si při tom pěknou kšandu.
15. 05. 2009 | 10:13

lurker napsal(a):

Námět do diskuse:
Nechovají se blogeři jako všichni ostatní autoři, kteří se chápou pera (počítače)?
A které popsla George Orwell ve svém eseji Proč píšu?
http://www.k-1.com/Orwell/i...
Uvádí zde čtyři hlavní motivy:
- čirý egoismus (zviditelnit se, zapsat se do dějin)
- estetický entuziasmus (radost z tvorby)
- historický podnět (podat vlastní svědectví o událostech)
- politický účel (ovlivňovat vývoj událostí).
15. 05. 2009 | 10:28

komensky napsal(a):

Pro xixao
Vážený, přečetl jsem si to 10 krát, ale je to samé bla, bla, bla, což je pro pana docenta typické, a myslím, že pro vás také..., neplatí si vás náhodou...?
15. 05. 2009 | 10:31

Bob napsal(a):

To jekrásně napsané, chci aby to bylo..., ale kdy si pane Havle čtete, co za reakce na blogu čtenáři píší, jak na vaše články reagují ? Asi moc ne, asi vás to moc nezajímá, protože vy chcete srandu, ale ty vaše články nejsou¨žádná sranda, spíše je to k pláči, sranda je pak, co vy a vaši soukmenovci provádíte s touto republikou, jak vydíráte vládu, která ještě ani nezačala vládnout. Květnaté řeči zde a "za rohem" kudla v zádech, to jste vy. Neměl by jste být jako farizeji, měl by jste stát za tím, co děláte a jak mluvíte ne věřejnosti.
15. 05. 2009 | 10:37

Železnohorský napsal(a):

Proboha! Jen ať blogeři nejsou objektivní, jak tady taky někdo požaduje!
15. 05. 2009 | 10:41

suchánek napsal(a):

chtěl jsem onen diskuzní panel, ke kterému panu stejskalovi gratuluju a velmi oceňuji jeho produkční schopnosti, rozebrat v jeho blogu. udělám to zde.

existuje naprosto chybný mýtus, že diskuse pod zdejšími blogy vyjadřuje nějaký hlas lidu.

internetový diskutér je VELMI atypický tvor, skupina diskutérů je minoritní a nemá absolutně nic společného s většinovým (reprezentativním) názorem společnosti. na blozích aktualne tvoří 90% diskuzních příspěvků skupina cca 100 diskutérů (z čehož 30% příspěvků obstarává jedna osoba - vlk). možná má někdo z těch diskutérů pocit, že jeho subjektivní názory zastupují nějakou širší skupinu, ale není tomu tak. zjednodušeně řečeno, máme tu DEBATNÍ KROUŽEK (s věkovým průměrem cca 50 let - tento údaj jsem vypozoroval a rozhodně nemusí být pravdivý).

takže pane havle, jestli tak pozorně čtete reakce v diskuzi, vězte, že z hlediska poznání společnosti a náhledu veřejnosti na vaši osobu zcela marníte čas, jelikož získáváte jen obrázek duševních stavů několika zcela specifických exotů (patřím mezi ně, tento výraz nemyslím pejorativně).

a když jsme u té debaty, položím vám naprosto konkrétní otázku:
kdysi jste tu přispíval do diskuzí poměrně často, proč už nepřispíváte vůbec? prozradíte to? a bajky o tom, že nemáte čas, prosím vynechte.

vyplývá z toho totiž můj zásadní postřeh k onomu panelu.

jak, PROBŮH, může švejnar nebo vašáryová vést diskuzi o diskuzi, pokud nejsou schopni za celou historii svých blogů podniknout JEDINOU cestu k napsání příspěvku. připadá mi to stejné, jako by na panelu o praktikách skupinového sexu nebo kvalitě soulože v patnáctiletém manželství diskutoval svobodný panic.

právě umění do diskuze vstoupit a patřičně se s touto specifickou skupinou lidí po svém vypořádat ukazuje na kvalitu tvůrce. a to, že z hlediska vulgarit a osobního napadání je to na aktuálně nejjednodušší, to víme všichni.

vstup blogera do diskuze onu diskuzi v 99% případů zjemňuje. diskuze se zpravidla stává konstruktivnější a je o dané problematice. je směrována autorem k jádru pudla a průběžné zodpovídání dotazů ji posunuje o několik parníků vpřed.

tohle je, karle muellere, to zásadní, co jste tam PODLE MĚ měli probrat.

hořejší budiž toho zářným příkladem, ideově jsme úplně jinde, tohle ale zvládl a zvládá precizně.

(tomského snad ani komentovat nechci - neuvěřitelné).
15. 05. 2009 | 11:16

zdenek mihalco napsal(a):

lurker

díky za zajímavý odkaz.
15. 05. 2009 | 11:29

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové sivene a StandoT,

tuto myšlenku nosím v hlavě již delší dobu (respektive od chvíle, co mi na ní přivedl jeden ze zdejších diskutujících ;-)

Kajícně přiznávám, že jsem se k jejímu uskutečnění ještě nedostal. Ale nápad je to podle mne výborný a někdy pro něj zkusím některé z blogerů získat.

Libor Stejskal
15. 05. 2009 | 11:49

Hajný napsal(a):

Pane Stejskale,dobrý den.
Nápad je to výborný.A myslím,že pro něj získáte lehce většinu blogerů.Alespoň těch,co mají co říci.Ž e mezi nimi nebude asi pan Kožušník,žádná škoda.
15. 05. 2009 | 12:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suchánku,

myslím, že debaty pod zdejšími blogy skutečně neodrážejí realitu české společnosti ve všech jejích polohách, úhlech a rozmanitostech (jako ji ostatně nedokáže reflektovat žádné médium; a tím nemyslím jen sdělovací prostředky ale zprostředkovatele jako takového). Reálný obraz nedostanete ani na ulici, ani v hospodě, ani na stadiónu, ani v kavárně ani nikde jinde.

Byl bych ale dalek tvrzení, že "nemá absolutně nic společného s většinovým (reprezentativním) názorem společnosti".

Je prostě takový, jaký je. Segment (a zdaleka ne tvořený jen pár jedinci, ale spíše stovkami a někdy i tisíci debatujícími - viz např. první text pana profesora Švejnara http://blog.aktualne.centru..., přes 125 tisíc návštěv, reakce se mi počítat nechce, ale je jich hodně).

Vím, že to může vyznít jako propagace toho, co zde děláme, ale řekl bych, že v současné době není mnoho lepších způsobů, jak získat zpětnou vazbu. Dozvědět se, co si lidé (samozřejmě ne všichni, ale docela slušný vzorek) myslí. Tedy pokud o to někdo stojí.

Co se týče vstupů do debaty: zcela s Vámi souhlasím. Jen dávám k uvážení z vlastní zkušenosti. Kdykoliv se objeví v debatě někdo, kdo má jméno a tvář (a může to být i takový nýmand jako já, o vlivných a známých ani nemluvě), najde se vždy pár lidí, kteří se na něj dost nevybíravě vrhnou. Čím je vlivnější a známější, tím je jich více a jejich útoky jsou nevybíravější.

Je jistou známkou deviace, pokud to někomu (jako třeba mně) nevadí, ba si v tom určitým způsobem libuje. Řada lidí zde přestala pár blozích psát s odůvodněním, že nemá zapotřebí vystavovat se agresivitě anonymních přispěvatelů. Mrzelo mne to, ale svým způsobem jsem to chápal. Ne každý je tak okoralý a otrlý, aby mu to bylo jedno.

Libor Stejskal
15. 05. 2009 | 12:06

Honza napsal(a):

Ad objektivita a pan Mueller:

"Čítankovým příkladem může být hysterie kolem Gruzie, vzpomeňte si na útoky na prezidenta kvůli jeho z dnešního pohledu naprosto přesnému stanovisku".

Problém je, když se neshodneme ani na základních faktech, neshodneme se ani na tom, co je objektivita. Pro mne zůstává stanovisko presidenta k ruskému vpádu na území sousedního suverénního státu stejně skandální, jako bylo v srpnu loňského roku.
15. 05. 2009 | 12:22

siven napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

děkuji za nadějnou odpověď, držím palce v realizaci a těším(e) se velice!
Tribun - tento drobný háček napadne každého, ovšem v praxi to již tak jednoduše nevypadá. Rozhodně nelze čekat 95% úspěšnost správných tipů. ;)
A nutnost VŠECH diskutujících rozebírat sdělení, diskutovat o ČLÁNKU a nad jeho autorem moci určitou dobu jen spekulovat, je báječná.
Nemluvě o bezbrannosti individuí, která zde budou postrádat svůj oblíbený pranýř. A pokud přeci jen plivnou na šátkem zakrytý obličej, teprve posléze se jim zjeví... třeba i jejich miláček a favorit. :D
15. 05. 2009 | 12:23

pH 77 napsal(a):

Pane Havle, doufám, že až si vás zvolíme za poslance v EP, nepřestanete sem psát.
15. 05. 2009 | 12:34

prirodovedec napsal(a):

Stejskal, siven, Tribun: Vynikajici napad. Prosim o realizaci, protoze nam to pomuze ve vyzkumu (drive zminovany text mining) z hlediska algoritmu pro verifikaci zdroje. Slibuji predem, ze hypotezy kdo je autorem nebudu zverejnovat.

suchanek, stejskal: Bezvadna vymena nazoru. S mnohym souhlasim.

Zastavam "prostredni stanovisko", zdejsi diskusni vymeny podle mne statisticky vypovidaji vice nez se suchankovi zda. Opiram nazor o cisla, ale nezadam jeho sdileni. Co se tyka vlka je 30% ponekud nadsazeno. :) Vychazi to docela zajimave, ale je bezva si srovnat cisla s necim vnimanim. :)

Lze srozumitelneji podat Vasi poznamku o Svejnarovi a Vasaryove? Diky.

Mate na mysli to, ze nediskutuji nebo to, ze nepublikuji puvodni texty a vetsinou pretiskuji?
15. 05. 2009 | 12:40

JC napsal(a):

Siven, Stejskal,
To s tím anonymním blogem by byla opravdu bžunda. Ještě větší by ovšm byla, kdyby "po čas anonymity" byly anonymní i diskutující:-))
15. 05. 2009 | 13:35

talentovaný šibal napsal(a):

"Zašel jsem si popovídat o kultuře naší diskuse na blogu. Pozval mne můj adoptovaný synovec Stejskal, který mi říká strejdo."

No to je super, docentův dvorní cenzor pořádá večírky a talentovaného šibala nikdo nepozve. To je skandální !!!

Předpokládám že celá tato LOBBYSTICKÁ akce se nesla v duchu odstraňte náhubkáč ať můžem zase podplácet fízly, státní zástupce a soudní zapisovatelky a tisknout odposlechy.

Názory prof. Švejnara si samozřejmě vždycky poslechnu rád, ale nevim co tam sakra pohledávala ta modrá Vašáryová - to je šílená pravicová demagožka. Místo ní je lepší poslouchat splachovací zařízení.

A proč se sakra docent nezmínil vůbec o Zahradilovi ... A proč ani neřek co tam bylo k jídlu a pití ...
15. 05. 2009 | 13:56

stejskal napsal(a):

Pozval, pane šibale, pozval, ale Vy jste neprojevil zájem (a pozvání zaznělo dokonce několikrát, třeba zde - první příspěvek diskusi http://blog.aktualne.centru...)

Tak příště. Dvorní cenzor doc. Havla a lobbista v jedné osobě Vás již předem srdečně zve. Budete vítán.

Přeji hezký nadcházející víkend.

Libor Stejskal
15. 05. 2009 | 15:11

suchánek napsal(a):

pane stejskale,
vzhledem k mému obdivu nad exkluzivitou (vámi vytvořenou) tohoto prostředí už nechci dál rozvíjet teorii o reprezentativnosti zdejšího vzorku.

jen budu reagovat na tu druhou věc. je to vše o osobnosti. pokud se vulgarismus stane spouštěčem potřeby se mu inteligentní a klidnou silou postavit, svědčí to o síle osobnosti. je to pro mě ten nejvyšší možný level (sám ho neumím, vy ano a dokonale, na druhém místě za vámi dávám hořejšího, který si to občas pokazím fňukáním a dožadováním se mazu). další z cest je se diskuze zúčastnit a veškerou formu agresivity a hulváctví v ní ignorovat (v překladu, povídat si v diskuzi jen s těmi, kteří diskutují věcně a korektně. nejhorší možná varianta je (a hovoří o nejslabší osobnosti) diskuzi nikdy nenavštívit a fňukat o tom, jaká je v ní žumpa. zažil jsem zde několik případů, kdy ostrá a lehce vulgární diskuze se po vstupu autora změnila jako mávnutím kouzelného proutku na slušnou a věcnou - zářným modelovým příkladem je v tom bigjirka). ono totiž ti hulváti krytí anonymitou vůbec nepočítají s tím, že by přišli do kontaktu s osobou, na kterou plivou. jsou totiž neuvěřitelně frustrovaní zbabělci. vstup osoby do diskuze je v mnoha případech automaticky z diskuze vyhání, aniž by se na ně jakkoliv reagovalo.
15. 05. 2009 | 15:15

Karel Mueller napsal(a):

Honza:
Víte, přídavná jména přesný a skandální nevyjadřují totéž. Výrok, který je přesný může být skandální třeba proto, že není zcela politicky korektní.

Já si myslím, že na faktech se všichni dávno shodli, dokonce i pan Tomský mluvil o odvážném pokusu prezidenta Sakašvilliho.

Není shoda v tom, zda byl tento odvážný pokus oprávněný či nikoliv. Prezident ho oprávněný neshledal a k obhajobě tohoto názoru shledal holá fakta.

Protože Vy nejspíš patříte mezi stoupence oprávněnosti tohoto pokusu, není názorová dohoda mezi Vámi a prezidentem možná.
15. 05. 2009 | 15:20

suchánek napsal(a):

přírodovědec: musím být stručný. vlk byl nadsazen zcela záměrně (náš vztah jste tuším již rozklíčoval), každopádně pokud má v dobách svého detoxu pod každým blogem 5 příspěvků, musí být to číslo neuvěřitelné (znovu nadsazeno).

vašaryovou jsem si musel proklepnout na aktualne sk, opravdu nediskutuje. příspěvky jsem myslel diskusní příspěvky. platí vše, co píšu nahoře stejskalovi. nevyužít té exkluzivní možnosti si svůj názor v tomto prostředí obhájit a ten boj za vlastní myšlenku vybojovat považuji za nehorázné mrhání příležitostí.

švehnar je navíc umocněn tím, že sám jen publikuje publikované (zde sdílím názor vlka a vidím to stejně, podle mě spousta těch věcí ani není ze 100% autorských), o samotné diskuzi nemůže být ani řeč. považuji to za neuvěřitelně arogantní, povýšenecký a zneucťující postoj vůči zdejšímu blogovému prostředí.

a pokud si ony dvě osoby nedokáží zadiskutovat ani pod svým blogem, jak pak chtějí diskutovat o diskusi. ono totiž to, že jsou schopni diskutovat jen v selektivních kruzích (defakto si vybírají, kdo je hoden jejich diskuse), tak to z nich dělá lidi naprosto neschopné dialogu a ty neneschopnější rádce v tom, jak diskutovat. jsou to antidiskutéři.

nakonec stručný nejsem, ale k případným reakcím se dostanu opravdu až večer.
15. 05. 2009 | 15:25

LEVAK napsal(a):

Ad Karel Mueller:Vážený pane už 21.8.2008 nás sdělovací prostředky informovala takto - "NYT:pozorovatelé zpochybnili gruzínskou verzi srpnové války.
Zprávy expertů OBSE vyvracejí tvrzení Tbilisi o ruské agresi
Zpráva z tisku:Srpnovou válku na Kavkazu odstartoval gruzínský dělostřelecký útok na jihoosetskou metropoli Cchinvali.Vyplývá to ze svědectví a zpráv mezinárodních pozorovatelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě(OBSE) v Gruzii zveřejněných v deníku The New York Times(NYT)"Nově dostupné zprávy vojenských pozorovatelů války mezi Gruzií a Ruskem zpochybňují gruzínské tvrzení,že útok Tbilisi na Jižní Osetii byl obranou proti agresi separatistů a Rusů", shrnul NYT.Podle listu ze zpráv vyplývá,že nezkušená gruzínská armád napadla 7. srpna metropoli odštěpeneckého regionu Cchinvali a dělostřeleckou palbou vystavila smrtelné hrozbě civilisty,ruské stabilizační síly i neozbrojené pozorovatele.Podle listu tak nyní pozorovatelé OBSE "mohou postavit USA do obtížné pozice.Spojené státy,hlavní zdroj mezinárodní podpory Saakašviliho, léta přijímaly závěry této organizace(OBSE) a chválily její profesionalitu",napsal NYT."
si jste to přehlédl!
15. 05. 2009 | 16:38

stejskal napsal(a):

Pane Suchánku,

ad 1) Šlo mi jen o míru, kategoričnost resp zasazení do kontextu. S tím, že toto prostředí plně neodráží celé spektrum názorů v této společnosti a je do určité míry (tím, kdo jej navštěvují a diskutují zde) zkreslující, plně souhlasím.

ad 2) Též svým způsobem souhlas (paní Vašáryová zde do debaty vstoupia pod svým prvním blogem, ale to vcelku není důležité).

Za sebe ale mohu říct, že kdyby mne čtení a povídání si na těchto stránkách neživilo (tím vůbec nechci říct, že to dělám jen a pouze pro peníze), asi bych zde též moc nepolemizoval. Neměl bych na to totiž čas (práce, rodina, spousta zájmů a koníčků).

A sám vím, jak moc je lákavé se sem znovu a znovu vracet a debatovat. Někdy až nebezpečně lákavé...

Neomlouvám, jen se zamýšlím nad tím, jestli bych zde za jiných okolností měl sílu diskutovat tak často a tak inspirativně, jako třeba pan Hořejší či paní KVS. Ale máte pravdu, politici by o zpětnou vazbu zájem mít měli. I o debatu s těmi, kdo debatovat chtějí (i při vědomí toho, že není v lidských silách stíhat úplně vše).

Mějte se (dnes večer jsem v hospodě, zítra celý den na kole a večer pak na koncertě Schlomo Mintze. Také se sem asi hned tak nedostanu ;-)

Libor Stejskal
15. 05. 2009 | 16:43

vlk napsal(a):

vidím,že nemusím být přítomen a pro některé, kteří zd ejen tak mimochodem vedou řeči Gutha -Jarkovského v nejlepší formě, jsem přesto fenomen.

Jsem přesvědčen , že základem každé slušné diskuse je podmínka nelhat. Zejména ne o druhých.
Další podmínkou , rovněž kategorickou, je nebýt křivý.

Pak teprve mohu zkoušet být krasoduchem. Aspoň z Ostravy.

P.S. přírodovědče, přijmi poděkování.
15. 05. 2009 | 17:48

Mirka napsal(a):

Poslechla jsem si dnes debatu a mírně mě rozrušily dva poslední vstupy.

Varování před preferováním blogů před novinami a doporučení, aby se blogeři řádně ucházeli o prezentaci v novinách.

Nevím kdo to přednes a ni neznám jeho motivy, ale u nás neexistuje svobodný tisk.
Všechen náš tisk je v rukou neviditelné ruky trhu a ta která má velmi diskriminační pravidla. Kdo novinám jí zaplatí na majitele zatlačí tomu se chce líbit. Je to holka trhu.
Kdo nepřijme její pravidla je ze hry vyřazen, poatlačován, odstrkován, finančně znevýhodňován, kárán, zlehčován, posmíván skandalizován.

Jsem povahou pesimista proto mám ráda humor a nadsázku, blog pana Jiřího Havla je můj oblíbený, jemné sarkasmy a velmi slušně formulovaný satirický podtext, (zároveń schopnost psát přirozeným mluvný jazykem) ve mě vyvolává návaly radosti až smíchu. kéž bych vždy doházala být tak nad věcí jako on.
15. 05. 2009 | 18:08

Karel Mueller napsal(a):

LEVÁK:
Nespletl jste si adresu? :-)).

Pane Havel:
Ještě trochu osobní dodatek:
O tom setkání se podrobněji zmiňuji na blogu pana Stejskala a oteřeně přiznávám, že jesm tam jel kvůli tomu, abyh osobně poznal několik lidí, byl jste jedním z nich. Proto si další komentáře odpustím :-).

Přítel vlk má pravdu. Do Bruselu je Vás škoda. Nemyslím si (pardon), že by jste tam něco výrazně ovlivnil, zato tady bychom Vás potřebovali jako sůl, jak správně vlk uzavřel.
15. 05. 2009 | 18:24

Pepa Řepa napsal(a):

Suchánku, na otázku, zda je zdejší server odrazem společnosti musím poznamenat, že v žádném případě není.

Jednak generačně.
Odhad věkového průměru 50 let, je značně optimistický.
Když je člověku pětadvacet má chodit za holkama a věnovat se jiné, zajímavější činnosti.

V pětapadesáti se hormon sklidní a nastupuje místní žvanírna.Horší je, když si to někdo otočí.
V pětadvaceti prošoupe zadek na stranických schůzích a v pětapadesáti, za vydatné podpory medikamentů, se počne rozmnožovat.

Pak bych řek, že sestava není zdaleka reprezentativní ani profesně.Když kšefty běžej nemáte čas.
15. 05. 2009 | 21:15

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Myslím, že jste docela trefil do černého :-).

Ten hormon se bohužel sklidnil natolik, že jsem měl letos několik dam, které vedle mě ležely nahé a koukaly, jak se tady té žvanírny učástním. Samozřejmě nakone prchly ... :-)).
15. 05. 2009 | 21:58

Ben napsal(a):

Napravo,nalevo,napravo...to není o tom, koho budu volit, ale jen mi kmitá hlava a proč? Člověk se na blozích opravdu dočte všechno...
15. 05. 2009 | 23:04

prirodovedec napsal(a):

K.M., P.R.: Doporucuji posledni komentar zpracovat formou foto (anonymizovane - jako zde :) ) a dodat editorovi za verne sluzby za ucelem vyuziti pro reklamu na zdejsi blogy.

Pepo zkuste k fotu dle K.M. vymyslet text. :) Prosim uvest jako inspirator. :)
15. 05. 2009 | 23:04

vlk napsal(a):

Karel Mueller

jedinýna co s e zmůžu po tvojí poslední replice je týýýýý vole...
Jo a příště , až s epotkáme, vezmi s sebou počítadlo. Já ti ho uředně zabavím, hodím do nějaké popelnice,aby s byl zas normální.A editor si tolik nevyskakoval.
15. 05. 2009 | 23:08

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, psovitej vy jste k popukání, jinak ovšem všem politrukům zdar, vždyť my češi jsme přece tak neskonale chytří...
Veselé krizování a praečí chřipkování...
15. 05. 2009 | 23:15

vlk napsal(a):

bgarden

nechcete zas e zkusit nějaký veršík o učitelkách? Abyste dokázal svou převahu?
15. 05. 2009 | 23:23

suchánek napsal(a):

tak hurá, je to tady. tamaguči vlk mě tímto přestalo bavit, takže poslední reakce, tento flejm už vyhořel.

a) ad - vidím,že nemusím být přítomen a pro některé, kteří zd ejen tak mimochodem vedou řeči Gutha -Jarkovského v nejlepší formě, jsem přesto fenomen.

ano, bezpochyby jsi nejen dobrá značka, ale i fenomén. s tím přívlastkem už bych byl hodně opatrný, pro mě jsi neuvěřitelný úkaz. jsi totiž encyklopedická definice losera. inteligentní chlap, který všechno zná, všechno ví, všude byl a se vším je hned hotov. manipulátor. rád by mluvil k davům, ale schopen je toho jen pod anonymním nickem. v realném životě pravděpodobně nesympatická nicka, se kterou není k vydržení, jelikož svůj nesporný talent promrhal v anonymních diskuzích.

b) ad - Jsem přesvědčen , že základem každé slušné diskuse je podmínka nelhat. Zejména ne o druhých.
Další podmínkou , rovněž kategorickou, je nebýt křivý.

již několikrát jsem to nařčení z křivosti přešel. a nikdy jsem se vlastně nedozvěděl, v čem spočívá. celý náš spor eskaloval v době, kdy jsem zpochybnil tvou tvorbu a poukázal na tvou neschopnost se pod své dílo podepsat. měl jsem tu nějakou serii blogů. a populárním jsem chtěl dát prostor v nich. rozhodně ne z důvodu přátelství či osobních sympatií. osobní sympatie mám vůči pepovi řepovi (pepo omlouvám se, používám vás v tomhle sporu naposled, vy to mlčky ustojíte). napsal neuvěřitelně vtipný blog a dal si záležet (upozornil mě, že tam možná budou chyby - nebyly). ty jsi napsal velmi slabý blog. dlouho jsem uvažoval, jestli jej vůbec pověsím, ale za arbitra jsem být nechtěl. a docela mě zajímalo, jak se diskusní fórum atvůj fanklub zachová, při tom kvalitativním kontrastu s pepou řepou. tvému fanklubu však stačí opravdu málo. co je však nejvíc zarážející, zaslal jsi to v tak příšerném stavu, že je téměř vyloučeno, abys to po tobě alespoň jednou přečetl. psal jsi to ve wordu a to červené moře se prostě nedalo přehlédnout. čekal jsi, že to za tebe opravím? čekal jsi, že to opraví pan stejskal? nefackovala tě hanba něco takového někam poslat??? opravil to nakonec pan stejskal, já jsem to principálně odmítl. každopádně jsem jediný, kdo tě donutil něco vytvořit. výsledkem byla katastrofa. potvrzuje mi to bod a)
to o tom lhaní předpokládám nepatří mě a je to jen taková nadstavba, pokud ano, napiš mi tu lež. když jsem tu četl tvé důvody nenávštěvy panelu, nesmírně jsem se bavil. že prý je nutno hlásit 14 dní dopředu, páč diář praská ve švech. předpokládám, že každý den a řádek v tvém diáři obsahuje seznam blogů na aktuálně. ahlavně je naprosto jasné, že svůj ksicht prostě veřejně ukázat nechceš.

c) ad - Pak teprve mohu zkoušet být krasoduchem. Aspoň z Ostravy.

můžem tu začít vytahovat detaily vytrhávající z anonymity. nemám s tím žádný problém. ano, je mi 35 let, jsem suchánek a jsem z ostravy. co ty, loulo? aspoň příště vymaž ze svého dokumentu popis firemního software, předpokládám, že tvou tvorbu rakouská banka nesponzoruje. vím na devadesát procent kdo jsi. a nikdy by mě nenapadlo to zveřejnit.

závěrem si bez dovolení vypůjčím dvě citace:
PŘ: Pak bych řek, že sestava není zdaleka reprezentativní ani profesně.Když kšefty běžej nemáte čas.

LS: Za sebe ale mohu říct, že kdyby mne čtení a povídání si na těchto stránkách neživilo (tím vůbec nechci říct, že to dělám jen a pouze pro peníze), asi bych zde též moc nepolemizoval. Neměl bych na to totiž čas (práce, rodina, spousta zájmů a koníčků).

definitivně na tebe přestávám reagovat. game over. na jakýkoliv tvůj výplod už tady ani jinde reagovat nebudu.

(a když já něco takového napíšu, tak to platí)
15. 05. 2009 | 23:47

suchánek napsal(a):

pepa řepa: při určité kadenci vstupů se zdejší diskutování dá s pestrým sexuálním životem náramně skloubit. ale to vy víte moc dobře z vlastní zkušenosti, viďte?
15. 05. 2009 | 23:58

Karel Mueller napsal(a):

Přírodovědec:
Ten text mohu dodat sám:

"Marné čekání ... proti duševní přitažlivosti pana Stejskala nemá její sex-appeal šanci ... "

To foto nemusím nijak vymýšlet. Stačí foto z reality :-)).
16. 05. 2009 | 00:19

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, proboha psovitej nebuďte labuť, kdo si tady chce něco dokazovat ? Jsem pouze krevní skupina A, tudíž výsostně tvor spolupracujcí především. A pouze, jak je v česku zvykem, se mi chce občas něco říct. Systém anton špelec..., chce se mi prostě jenom něco k tomu vůkol svinstvíčku něco říct.
Jinak, myslíte si, že kdyby se mi chtělo opravdu býti českým géniem a navíc i duchaplně býti zvolen do veškerých českých mozkoven, že bych nějakou tu blogovou legrácku ala švejnar, paroubek, sobotka, havel a spol nevyplodil. Do not be stupid. Simply and easy. Česky, a plóóč.... Kdo umí ten umí a kdo je jinej, je pochopitelně jenom mírně hezkou
učitelkou českou....

SOUŽKA

Ani malá ani velká
světem bloudí
učitelka

Vlídně hloupá
mírně hezká
je to učitelka
česká

Však schopna je
i za dráty
muklům
dávat
diktáty...

Veselé krizování a prasečí chřipkování....
16. 05. 2009 | 00:21

Skogen napsal(a):

Webgardener, ještě párkrát a naučím se tu říkánku zpaměti :o) Pak ji odříkám manželce a postavím ji tak před dilema, zda mi zapíše za jedna, anebo mi dá pěstí. V neprospěch prvého hovoří to, že nejste součástí literárního dědictví, třebaže jako proklatý básník (něco jako prokletý) byste mohl mít dobře nakročeno, jen kdybyste přitvrdil a začal kritizovat něco, co mají jiní rádi, namísto kritiky toho, co tak jako tak v oblibě zvlášť není. No a proti druhému zase vystupuje fakt, že tělesné tresty jsou zakázány, takže bych ji mohl prásknout a ona by pak šla dělat brigádně uklízečku, jak o vydělávajících kantorkách poutavě píše Kohout. Dejte se s Kohoutem dohromady, on tomu dá šílenou zápletku a vy to zveršujete v tragédii.
16. 05. 2009 | 00:50

Ben napsal(a):

Pane Suchánku,
nic mi do toho není, ale překvapil jste mne. Když jsem loni četl Váš blog, pak blog PŘ a vlkův, myslel jsem si tehdy, že jste sehraná trojka.
Abych řekl pravdu, ani jeden blog se mi tehdy moc nezamlouval. Připadalo mi to takové škatulkování...,teď se tomu směju...,ale myslel jsem si o vás, že se znáte a že jste kamarádi.
To jsem byl blbec, co? Vlastně jsem pořád.

Pane Suchánku,
35 let, to je krása. Jste mlád, plný energie, já už ji nemám, ale přece jenom si dovolím jednu otázku, můžu? Proč si někdy dva nemůžou přijít na jméno? Ne, to není ta otázka, tady je odpověď jasná, ale proč ti dva se musí navzájem urážet? Není to škoda?
Život je krátký, než se člověk otočí, už ta krásná léta nemá...
Promiňte mi mou opovážlivost, jak jsem už psal, nic mi do toho není.
16. 05. 2009 | 00:57

bigjirka napsal(a):

no, suchánku, jste mimořádně agresivní případ psychopata. nevím, jste-li z Ostravy, pokud ano, proč píšete ze zrdavotní pojišťovny MV Praha.. koneckonců je mi do toho houby.. škoda bavit se s knechtem, který mne drze nařknul z nacismu a teď zase drze a stupidně pomlouvá. Fuj!
16. 05. 2009 | 01:02

bigjirka napsal(a):

koneckonců co taky čekat od štoudve, která nám buší do hlav reklamy..
16. 05. 2009 | 01:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tragédie nepatří mezi mezi moje oblíbené špílce, jsem spíš pro kousky veselé.., o kohoutech nic moc nevím ale slepičkách mám toto:

SLEPIČKOVÁNÍ

Kvoká kvoká slepice
a vzpomíná
velice
jak se kdysi hrozně bála
než se z vejce
vyklubala
teď zas má problém
jinačí
bojí se co
vytlačí….
16. 05. 2009 | 01:08

suchánek napsal(a):

pane Bene,
evidentně jste rovnej chlap. nezlobte se, prosím, ale na vaši otázku vám odpovídat nechci, je to poměrně letitý příběh a bylo by to na dlouho. ale především, ten příběh skončil.
o tom, že byste byl blbec, tedy vážně pochybuju. nejste.

no a ktěm kamarádům. víte, mí kamarádi mají jména, telefon, chodím s nimi sportovat, do kina, na akce s dětmi, na kola atd. atd. jsou živí a konkrétní. zde kamarády nemám a mít nebudu. což ovšem neznamená, že mi něčí výstupy imponují a z jiných je mi šoufl. je to však velmi neosobní a nekonkrétní, zdejší prostředí je pro mě specifickou formou relaxu a inspirace.

života užívám plnými doušky, to mi věřte :-)
mějte se moc hezky a dobrou noc
16. 05. 2009 | 01:11

bigjirka napsal(a):

Ahoj Bene a ..brou
16. 05. 2009 | 01:15

suchánek napsal(a):

muhehe velký jirko,
netuším, z čeho konkrétně ti praskl vřed, ale potkávat se raděj nebudem, že jo? :-) začínám litovat té neúčasti na panelu. je fakt fascinující, jak ti, co nejvíc lpí na své anonymitě mají neuvěřitelně silné estébacké nutkání lustrovat ostatní. prozradím ti to tajemství, mí klienti mají ke mně maximální důvěru a občas mě dokonce pustí ke kompu. :-)

zdar a sílu parde :-)
16. 05. 2009 | 01:22

Saliven napsal(a):

suchánek:
Nechci blbě kecat, ale zrovna bigjirka na panelu byl a já si pokládám za čest, že jsem ho mohl poznat. Nějak moc nechápu proč píšete jak píšete, neznám genezi problému, ale vůbec se mi tenhle způsob psaní nelíbí, ale to je Váš boj.
16. 05. 2009 | 03:45

bigjirka napsal(a):

suchánku, nemyslím, že bychom si tykali. nemám ve zvyku si potykat s každým vygumovancem. Na co narážím? Obvinění z nacismu kdysi. A kreténská drzost včera "kdy ostrá a lehce vulgární diskuze se po vstupu autora změnila jako mávnutím kouzelného proutku na slušnou a věcnou - zářným modelovým příkladem je v tom bigjirka). ono totiž ti hulváti krytí anonymitou vůbec nepočítají s tím, že by přišli do kontaktu s osobou, na kterou plivou."
Odkud agresivní psychopati pocházejí, to je opravdu celkem jedno. Nejlépe jsem si na setkání popovídal s oponenty včetně doc. Havla a prof. Hořejšího. Agresivní nule, jako jste vy bych ovšem ruku nepodal.
16. 05. 2009 | 08:29

bigjirka napsal(a):

Ahoj Salivene, co strašíš v noci?
16. 05. 2009 | 08:30

JAKO napsal(a):

Ano diskuse,jsem pro aby sršela někdy vtipem,a to,co říkal i pan Havel,že by p.Václav Klaus měl taky něco uveřejnit,aby takříkajíc zjistil,jak se to tu hýří samým vtipem,at již na adresu jakéhokoliv blogera nebo diskutéra.Někdy to lidé opravdu přeženou,a někdy pokaždé vždy když vsoupí do diskuse.Souhlasím s panem Stejskalem,že navážení se do nějakého blogera nebo diskutéra je nechutné,a mnozí z těch,kteří si takto počínají ,to dělají s jistou zlomyslností.Chápu,že jsou frustrovaní z politiky,krize,rodinných problémů,osobních neúspěchů,apod.To by koukali,jak lze jinak překonat tyto problémy zamyslením se.A to někdy tyto diskuse blogerů umějí,a reflektují,tak proč u některých diskutérů tato reflexe ztrácí na významu,nejsou blogy náhodou v mnoha ohledech odpovědí na jejich otázky?Myslím si,že je tady řada inteligentich blogerů,kteří tyto otázky pokládají a daří se jim to ,udeřit na nějaký vnitřní rozpor,a problém nechat poté my\šlenkově zpřístupnit.PODSTATNÉ JE,ABY SE LIDI NAUČILI VĚNOVAT TÉMATU,A TOMU,PROČ SE AUTOR PUSTIL DO DANÉHO PROBLÉMU.Souhlasím s tím ,že osobní antipatie některých frustrovaných diskutérů jsou na hraně snesitelnosti,určitý takt u diskutujících by byl na místě.Teď si vemte,kdyby nějaký bloger si vás vzal na mušku,a navážel by se do vás prostřednictvým článku,rázem by se význam toho,co chtěl říct a sdělit vytratila...Potom to není diskuse,ale pouliční výmena invenktiv,nenávistí,předsudků.Diskutujicímu by nebylo naškodě se naučit odhodit své frustrace,a přenést se přes své problémy,které s tématem nemají nic společného.Já bych byl pro,zřídit blog pro frustrované,kde by měly prostor se zbavit přetlaku...Jako vzory vybití bych dal nějaké osoby z minulosti:A.H,J.V.Stalin.K.Gotvald,apodobní.:-).
Je škoda,jak podotkl p.Stejskal,že kvůli některým hulvátům to tady někteří zajímavý lidé vzdaly.Diskutující by si měl uvědomit,že tady není on nezajímavý anonymní diskotér ze zánovního Pick-upu ,nebo BMW,ale,že jsou tady lidi,kteří sem nevstoupuili jen z nějakých užších zájmů,ale mají potřebu něco kulturně sdělit.
16. 05. 2009 | 08:58

vlk napsal(a):

Suchánku klidně budu v tvém pojetí loserem. Na tvém mínění mi nezáleží. Záleží mi jen na tom, co si myslí moje rodina, mí přátelé, obchodní partneři a klienti.. O mojí osobě. A pokud budu schopen svým přátelům a klientům , když se dostanou do maleru schopen pomoci, ochoten budu vždycky, nemám o svou pověst strach. A čas mne přesvědčil, že pokud mne kritizují lidé tvého charakteru, není důvod, že bych měl něco měnit. AN Sucháncích mi ani zbla nezáleží.
Popuzuje tě, že jsem schopen si poměrně rychle udělat názor? A většinou správný? No mám už v životě lecos za sebou. Takže disponuji tím, čemu s e říká zkušenost. Snažím s e číst lidi a přemýšlet o tom co říkají, proč to říkají a jak to říkají. Nemohu si dovolit chybný odhad. Byl by spojen s příliš velkými finančními ztrátami pro zaměstnavatele a pro mne s e ztrátou existence,kterou jsme budoval velmi usilovně s nasazením, které si sotva umíš představit , v podstatě od převratu. Jestliže tohle funguje v profesi, pak tím snáze si to mohu dovolit v obecných diskusích na téma politika atd. Jakkoliv to týpky jako ty překvapuje.
Ano základem každé diskuse je , že účastníci nebudou lhát / 30% příspěvků je od vlka/.Dalším kategorickým příspěvkem je nebýt křivý. Kdysi,jsi mi čímsi vyhrožoval. Nezapomněl jsem to. O rovnosti tvého charakteru bych s odvolal na tvou dnešní výměnou s Jírou. Je to signifikantní Zejména ta story s počítačem. Dá s e snadno dovodit, jestli lžeš čímikoliv. Ale nechme toho. Nezáleží mi na tobě. Žiješ a jednáš, jak jsi zvyklý.

Teď k oné strory s blogem- kdybych byl věděl, co jsi zač,, rozhodně bych byl svou účast odmítnul. Tak jako Pocestný , SuP, Rumcajs či jar-por, které jsi také jmenovitě vyzval.. Hloupě a naivně jsem předpokládal, že jde o férovku / neměl jsem důvod předpokládat, že jde o boudu/. A podle toho jsme jednal.
Pepa Řepa napsal skutečně skvostný blog! Ostatně, ten svůj jsem začal takto:
SNĚHURKÁM O VOJÁCÍCH – autor VLK

Slíbil jsem, že se pokusím vyhovět Suchánkově výzvě a popsat diskutérské okolí ze svého pohledu. Pokud budu schopen se přiblížit úrovni Pepy Řepy a jeho předchozího skvělého dílka na stejné téma, zde na Čtenářově blogu , alespoň na dostřel dalekonosného děla.

Může být, že jsem se k tomu Pepovu nepřiblížil kvalitou ne na dostřel dalekonosného děla, ale třeba ani dolet strategického bombardéru. Pepa Řepa je skutečná hvězda, a já nemám sebemenší problém to akceptovat kdo umí, umí. Nicméně nemohu zmínit jednu drobnost. Ten můj měl čtenost o téměř 2000 .vstupů vyšší. Unikátních vstupů, jak alespoň říká pan Stejskal / to abych vyvrátil podezření, že jsme si to naklikal sám/ a diskusních příspěvků bylo skoro 4x více. Nechlubím s e tím a už vůbec nechci postavit pro mne od samého počátku elegána zdejších stránek Pepu Řepu do svého stínu. Může být , že to fakt byla ode mne taková dryáčnická slabota, že s e tam čtenáři z celého českého internetu chodili pobavit na můj účet. Odezvy tak nevypadají. Dokonce ani ta z 16.12.2008 15:54:07. od nějakého Suchánka.
Svůj text jsem psal, jak jsem jej psal. Překlepy dělám, hlavně, když jsme hodně unavený. Může být, že tam byly a omlouvám s e za ně. Ba co více – stydím se za ně. Jen se mi nechce věřit, že bych je pustil, pokud by je editor označil. Ale vyloučené to není. .
Zajel jsi do mne kvůli tomu, že jsem psal pod nickem.. Velmi nevybíravě. Nevšiml jsme si, že bys zajel kvůli stejné věci do Pepy Řepy. Třetím předpokladem každé rozumné diskuse je totiž měřit všem stejným metrem. .Říká s e tomu pokrytectví. Účelové lhaní. Tím s e opět nijak nedotýkám Pepy Řepy. Zároveň jej prosím o odpuštění, že jej zatahuji do téhle bahnité louže jménem Suchánek. .Nechť prosím uváží, že je tu velmi zpochybněna moje osobní integrita…
Pokud jde o panel –měl jsme k neúčasti víc než jeden důvod. Termínový také. Nejsem Pražák. Musel bych do Prahy dojet. A diář jsme měl skutečně plný.Třeba i proto,že jsem
16. 05. 2009 | 11:32

Ben napsal(a):

Pane Suchánku,
věřím Vám, samozřejmě musím věřit, že žijete naplno. Když jsem byl ve vašich létech, žil jsem stejně. Byly to nejkrásnější roky a myslel jsem si, už to bude jenom lepší a lepší, radostnější a vůbec. Bylo. Chvilku. Pak přibývaly starosti, problémy, kapka po kapce...ani jsem to nebral moc vážně, ale jak jsem už psal, než jsem se stačil otočit, léta i bezstarostnost byly pryč a problémy přibývaly. A teď už jsou jen problémy a musel jsem se jim částečně přizpůsobit, abych vůbec mohl si někdy večer říct, nebyl to špatný den...
Víte, proto je mi někdy líto, když se lidé hádají nebo jsou na sebe zlí. Jistě, já také nemám všechny rád a musím se moc držet, abych nevyprsknul, vím, někdy to ani nejde, ale pak si člověk řekne: Proč? Kvůli blbostem.
Ne nejsem rovnej chlap. Ale i tak
díky Vám. Vás si vždycky rád přečtu, i když nemusím se vším souhlasit.
Vy se taky mějte hezky a nezapomeňte, život je krátký.:-)
16. 05. 2009 | 11:33

vlk napsal(a):

pokračování
si před časem přivodil úraz, který mne na měsíc vyřadil z činnosti. Což je tady také dobře známo. Měl jsem i jiné důvody. Podstatnou část jsme jich sdělil osobně panu Stejskalovi. A jeden z nich byl ten, že jsem s e skutečně, vlivem svého osobního přístupu k diskusím, necítil povolán, být tím, kdo by měl nějak. Spoluformulovat pravidla anglického diskusn0hío klubu Což jsme tady také napsal veřejně.
Pokud jde o anonymitu. Tak účast na panelu mne nijak nenutila z ní vystoupit. Tři účastníci panelu znali tak jako moji plnou identitu.

Nicméně o tom,kdy a kde a komu ukáži svůj kvicht, jak píšeš, budu rozhodovat výhradně já sám,nikoliv nějaký Suchánek. A jen na okraj, navezl jsi se také do svého David a Lynche a způsobu, kterým on odmítnul Pocestný přijmout pozvání pana Stejskala?

Nevšiml jsme si. Ale mám tady v poslední době velké absence, takže mi to možná uniklo.

Takže Suchánku z Ostravy ve stáří 35 let- zkus s e pro změnu otírat o někoho jiného. U mne jsi vedle, nevážím si tě a považuji tě za dokonalou nulu.


P.S:
prosím o prominutí i ostatní čtenáře, nejen Pepu Řepu,, že je zatahuji anudím svým osobním sporem. Nevyvolal jsem jej.
16. 05. 2009 | 11:34

vlk napsal(a):

Jo a ještě drobnost.
Jakokoliv mám s bigjirkou jisté rozmíšky, v každém případě mohu potvrdit jedno. Je Suchánku, na rozdíl od tebe rovný a přímý. A ochoten dát dát svou identitu k disposici, pokud si myslí, že ten na druhé straně s ním bude hrát fér.
A že si to o tobě nemyslí mne nijak nepřekvapuje. Svědčí to o tom, že má zdravý rozum a pud sebezáchovy.
16. 05. 2009 | 11:38

prirodovedec napsal(a):

Je skoda, ze zajimava diskuse o diskusi o diskusi :) zde konci takto.

Jen si uvedomuji, ze jako subjektivni svedek vseho toho, jak to zacalo, presneji zacinalo, ktery by z vlastniho archivu dokazal reprodukovat i jak to zacalo, vlastne chape vsechny. A pritom uz je to nevratne. A mozna byly momenty, kdy kazdy mohl pocitat do deseti a couvnout a kazdy mohl pri predeslych postojich druhych (pocinaje psanim pro mne ctiveho blogu a na druhe strane pozvanim autora k nemu) tusit, kam to mezi nesmlouvavymi postoji dospeje. Proc nejsem prekvapen, ze to tam dospelo? Protoze ma zkusenost? Nebo protoze vim, ze diskusni vecery a psani blogu zde nejsou pro mne. Ze se za to plati. Protoze pravidla zdejsi hry jsou jinde. I kdyz ti, kteri sem zprvu vstupuji s jasnou identitou na to mivaji jiny nazor.

Proc nemam rad tu nenapadnou, ale citelnou hru na rozkryvani (pritom vice mene snadno rozkrytelnych - vidte bigjirko - vime, ale nepovime, pokud nejsme prilis zranovani - to je prece soucast jakesi urovne zdejsi etiky) identit? Proc ale chapu kdyz si kolegove naznacuji, ze by mohli identitu druheho odkryt? Protoze vim, ze bych to dokazal od jiste doby a vymen nazoru a napadani take? Ze vedet to je zpusob zdejsiho jaderneho odstrasovani, ktery rychle dokaze zmrazit vztahy smerujici k flame?

Ona vlastne i tato diskuse je zajimava. I ta jeji geneze. Kdo skrtl sirkou, kdo vhodil klesti, kdo prilozil polinko, kdo pritahl parez. Takze panove i za toto dekuji. Pro sebe si z toho beru: "byt pripraven :) a byt i rezervovanejsi" :) Nekracet po ceste ohrati se u ohne, ale mit polinka a parezy v zasobe.
16. 05. 2009 | 12:00

Vico napsal(a):

Suchánku : jediný výstup,který z vašich neuvěřitelných kyselých zvratků lze považovat za pozitivní, je slib, že už tu do budoucna zvracet nebudete.
16. 05. 2009 | 12:07

vlk napsal(a):

přírodovědče

zdá, se , že než jsi sem vstoupil, nebyls nikdy na nějakém takovémhle diskusním foru.
Já ano. Mám za sebou hodně tvrdou školu diskusního fora na stránkách ODS a když bylo zavřeno, pak následně tzv. Kavárny na ˇwebu ČSSD. Než byla opět zavřena. NA Suchánky,Marty, Pocestné a jiné tedy byl připraven. Dokonce víc než to. NA spousty triků, které se tady ještě ani neobjevily.Viděl a zažil jsme toho skutečně dost. Dokonc e z kadlubu, který s e tady přihodil Vedysovi. To pak už e absoltní vrchol. Tam už ti polínka apařezy opravdu nepomohou. A Vendysovi s e to stalo tady. Jen bohužel nevím, kdo byl ten kdo ho tad yutavil. A nebyl sám.
Na začátku jsem nezaregistroval, že tady je to JEŠTĚ jinak a proto jsem se dostal, velmi záhy , do zbytečného prvního konfliktu s editorem. Stalo se.
píšeš o hře o rozkrývání identity. Nikdy jsem se jí neúčastnil aktivně. Pasivní účast nemohu bohužel nijak ovlivnit.
Říkáš - jaderné odstrašování? Mám jiný termín - nízkost. Jde o charakterovou nedostatečnost. Snaha potřít druhého za jakoukoliv cenu, když už na to nestačím ani argumentačně, ani formulačně.
A promiň tohle do disksue o diskusi výsostně patří! hezká slova někde na panelu jsou hezkými slovy. Ale ničím více. Rozhoduje praxe. Netajil jsem se skepsí, k výstupu z panelů. leč vztáhnul jsem to na sebe. Nechtěl jsem předem ani potom kazit obecné nadšení.proto jsem k tématu napsal - že nepůjdu také proto,že tam nepatřím a že se nezměním.Jestli jsem zaregistroval účast čtenářů správně, bylojich tam a si 5. tři z nich jsem identifikoval - Karel Mueller, Saliven, bigjirka. Pokud jde o první dva, byli rozhodně těmi s právnými. patří mezi vysloveně korektní a nekonfliktní typy.A ani vsebeobraně nejdou nijak daleko. Jiný typ je Jíra. nemyslím to dehonestačně. Prostě je jiný a tím to končí. Proto mám problém jej najednou akceptovat jako mentora.I tohle patří k diskusi o diskusi. Je to o věrohodnosti. Pokud teď Jírovi stouá tlak, pak zbytečně. Je pro mne věrohodný jako člověk, jako jedinec a jako profesionál. Ale nikoliv jako arbirt na diskusním foru o chování v diskus. což jej nijak nediskvalifikuje jako člověka. Je to vlastnost - jako umět malovat nebo zpívat.
Co mne osobně velmi rmoutí je tvoje věta , že diskusní večery a psaní blogu zde nejsou pro tebe.... promiň, ale tohle je hodně elitářské. A pro mne navíc obrovská ztráta. Protože od tvého prvního příspěvku o školství bych byl vděčný, pokud bys otevřel svůj samostatný blog. Pokládám totiž za osobní ztrátu, když tady svůj blog nemají lidé, kteří mají mnoho co říci. a místo toho s e tu producírují , no řekněme, různí poručíci Troníci a tety Běty. Naštěstí, je jich zanedbatelná menšina.A musím s e naučit je přeskakovat - vida, chyba je zas ejen u mne.Má to snadné řešení.

Víš české blogymne naučili, že je potřeba postupovat dle Starého , nikolvi Nového zákona. Žádné - nastav i druhou líc, nikoliv. To nefunguje. Co funguje dokonale je oko za oko. Dost velká osobní zkušenost.
Dobře víš, že když jsem dělil čtenáře, měl jsme kategorii šermíř. Tedy ty co bojují jen do určitého stavu pak skončí. Byls tam. Vidíš se tam dneska? Ty sám? Já nikoliv. Al e pořád tě vidím v další /nikoliv nižší kategorii/ -rytíř. Už jsi ochoten za svůj názor bojovat do krve. Což dříve nebylo.
Je jich tu také jen pár. Byla by škoda, kdyby ten,jehož erb je snad nejblištivější, z kolbiště odešel.

Uvědomuji si, že píši hodně nekonzistentně. A zmateně. Marně hledám osnovu.
Pokud jí není eventuální sdělení, že stojíš nad námi.
16. 05. 2009 | 13:38

prirodovedec napsal(a):

vlk: Mozna jsem nebyl Tebou pochopen ve formulaci:

"Co mne osobně velmi rmoutí je tvoje věta, že diskusní večery a psaní blogu zde nejsou pro tebe.... promiň, ale tohle je hodně elitářské. A pro mne navíc obrovská ztráta."

Z psanych diskusi se vzdalit nehodlam. Pouze jsem zde nahlas usoudil (i po Vasi vymene nazoru se suchankem), ze jsem spravne drive uvazoval, ze diskuse zde ano, blogy nikdy ne, osobni besedy, jako ta uterni, nikdy ne. A ze spravne se toho drzim. Protoze mne zde zajima neco jineho, nez pod svym jmenem hajit zde sve nazory. To jsem cinil, a pripadne cinim jinde. Zde, jak jsem i psal v minulosti podrobne, mne zajima mnohe jine. Pripomenu: Rad ctu a sbiram velice zajimave namety, napady, momenty, priklady do vyuky (ac ted trpi kontextem a prekladem) moznost trenovat srozumitelnost formulace svych myslenek a v neposledni rade shromazdovani materialu pro vlastni vyzkum. A jak vi/tusi bigjirka, nejsem na to vse sam, takze se hure utika. :) Ale pozor pro takove, jako jsi ty, jsem vzdy original. :)

Navic, diky jednomu zdarilemu projektu, na diskuse muze byt vice casu nez posledni pulrok. :) Uvidim. Ted jsem si uzil par dni zde prurezove, zase ale budu radeji vyzobavat rozinky, ktere mne oslovi.

Co se tyka Tve davne klasifikace a vet: "Dobře víš, že když jsem dělil čtenáře, měl jsme kategorii šermíř. Tedy ty co bojují jen do určitého stavu pak skončí. Byls tam. Vidíš se tam dneska? Ty sám? Já nikoliv. Al e pořád tě vidím v další /nikoliv nižší kategorii/ -rytíř. Už jsi ochoten za svůj názor bojovat do krve. Což dříve nebylo."

asi mne povedou k hlubokemu zamysleni. A dekuji za ne. Uvedomil jsem si ve svych diskusich se Stejskalem, kde jsme se podle mne OBA stali daleko nesmiritelnejsimi, i kdyz to mozna neni videt. A vidim, ze to, co povazuji za opakovane diry v argumentaci, ci pripadne vypady proti memu oblibenemu skolstvi, s chuti napalim daleko primeji nez drive. Uvidim na co prijdu. Asi sledovani chystane reformy VS na dalku mne bralo vice, nez jsem si pripoustel a stal jsem se na "reformatory" vice alergicky.

Nicmene asi tezko se vstupuje dvakrat do stejne reky. Diky.
16. 05. 2009 | 15:21

Hajný napsal(a):

Pane Suchánku,
musím Vám sdělit,že glosy pánů vlk,Pepa Řepa,Lex a několika dalších tady na těchto stránkách čtu vždy.A to někdy aniž bych četl samotný blog.A jsou jiné,na příklad Váše,které téměř vždy přeskakuji.
Ale můj názor není směrodatný,já jsem jen obyčejný vidlácký hajný.Kromě toho nasáklý pobytem v severozápadním pohraničí.No prostě něco co bych musel dohledat jak takové lidi nazval Váš guru.A na dokreslení svého profilu dodávám,že moje praprababička,která zemřela v r.1876 měla na kolébce namalované rudé květy a tudíš byla pramátí Říjnové revoluce a já tedy trpím vrozeným bolševismem.
16. 05. 2009 | 17:30

actor_publicus napsal(a):

Život je bohužel boj a nezmění to nic.

Anonymitu na blogu vnímám jako ochranu před špínou a hnusotou lidí. Pokud to totiž nevíte 99,9% lidí má v sobě tuto špínu a je jen otázkou kdy ji hodí na druhého.

Smutná diskuze. Vracím se sem po dlouhé době a místo úvah čtu špínu.

A dost bolo smutnění hurá na pročtení blogů mojich oblíbenců (Těšte se pane Urbane). :-)
16. 05. 2009 | 18:30

Pepa Řepa napsal(a):

Přijde mně, že je duel zbytečně vyhrocený.
Nejlepší detox je týden na chirurgii.Bereme se moc vážně.

Po bouřce se vzduch-většinou- vyčistí. Pořád je lepší přestřelka, než bezpohlavní debata duševních eunuchů.

Já si z toho nic nedělám.Klidně mně jmenujte jak chcete.

To Hajný
něco důležitějšího. Žena se vzhlídla v psounech. Máte s nimi nějaké zkušenosti?
Jde to dohromady se psy? Nejsou to pro ně chodící jednohubky?

Jo a teď jsem si vzpomněl na Hrabala.Myslím, že spisek páně Baptisty doporučoval, abyste si při pohnutí mysli omývali přirození vlažnou vodou nebo si pořídili medvídka mývala.
Nebo psouna.Zkuste to a dejte vědět, jestli to pomohlo.
16. 05. 2009 | 19:30

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Se psouny zkušenosti nemám.Jediné zvíře které jsem kdy v bytě choval(mimo psa)byla kuna.A pokud zůstala pohromadě se psem sama na př.v kuchyni tak během pěti minut to tam vypadalo jako by tam vybuchl granát.A to kuna uměla psu utéci na garnýž nebo kredenc.
Být Vámi dám si ženino přání potvrdit písemně.
Jinak jako všechna domestikovaná divoká zvířata psoun smrdí.U psů a koček jsou pachové žlázy dlouhodobým šlechtěním potlačeny.

Takže Vám neporadím.O psounech toho vím jen tolik,kolik je v enciklopedii.
16. 05. 2009 | 19:53

bigjirka napsal(a):

Zdravím, byl jsem u mámy v Plzni starat se.. :-)
Spousta slov... Duel? Jestli jsem dobře počítal, byli jsme alespoň tři... tak jen tak pár poznámek...

suchánek se pohybuje daleko za čárou. jeho obvinění z nacismu, tykání drzého fracka a další drzé braní si do huby ad hominem namísto jakékoli věcné debaty... domněnka, že tupá reklamní štoudev, snažící se nám nasazovat do hlav komerční tuposti, se může relevantně vyjadřovat k úrovni ostatních debatérů, to je prostě chucpe....

vlku, já tě nemistruju, ale snažím se ti zatím marně vysvětlit, že ty mistruješ ostatní a hraješ si na Majitele Pravdy. máš sice většinou správná fakta, ale účelově je filtruješ a zdaleka ne vždy je správně intepretuješ. To se nám stává všem.. ale ty se k tomu stavíš do té role Majitele Pravdy. Nemistruju tě, to je moje zpětná vazba, dělej s ní, co chceš. Za sebe mohu říci, že já se pro to diskusi s tebou spíš vyhýbám. Samozřejmě to můžeš považovat za pozitivní nebo negativní, tvoje věc.

Přírodovědče, ta moje poznámka byla podložena čistě sémantickou a stylistickou analýzou. Zrovna vy nepatříte k těm, které bych potřeboval jakkoli identifikovat nad rámec, který sám volíte. I když bych byl docela rád, kdybychom měli přímý kontakt.

Co se týče lustrace IP adres, systém aktuálně je zveřejňuje a já osobně nepovažuju za nic nesprávného použít k hledání informací otevřených zdrojů. Druhou věcí může být reálné použití podobných informací a jeho účel. Tak třeba se tady vyskytl bonzák ing. I.S., který ze zištných důvodů práskl jednoho zdejšího besedníka o. jeho zaměstnavateli. Důvodem byla nabídka bezpečnostních služeb zaměstnavateli. Besedník o. zčásti proto přišel o místo.

Takže podstatný je výstup. Hledání v otevřených zdrojích je zcela nezávadné. Vadí někomu hledání v OR, registru DPH a dalších? Ono to spíš vadí těm, kteří si ta data najít neumějí, ale to je jiná písnička :-)

Když už tu takhle kecáme, nemá někdo další zkušenost s podvodnou firmou TopInternet a jejími podvodnými fakturami? Budu podávat trestní oznámení.
16. 05. 2009 | 20:24

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Jsem už senilní stařec.Správně má být ....encyklopedii.
16. 05. 2009 | 20:29

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko,
tys trochu změnil styl? Tak dlouhý příspěvek jsem od tebe ještě nečetl :-)

Zase ty IP adresy! Zjistit kdo odkud píše asi není nesprávné, s tím souhlasím, ale nesprávné je napsat nepravdu. Že dotyčný píše z Aše a zatím on sedí u počítače v Mostech u Jablunkova. A neříkej, že se to už tady nestalo.

Cos myslel tím VŠECHNO JE JINAK?

Mně to dneska nemyslí, jako obvykle :-(
16. 05. 2009 | 20:59

bigjirka napsal(a):

Bene, to řekl rabi Loewe. O tom, co fšecko je nesprávné, by se daly napsat traktáty :-)

Co se týče délky příspěvku, dal jsem několik do jednoho, neb jsem dnes pracoval pro mámu :-)
16. 05. 2009 | 21:06

vlk napsal(a):

Hajný
parde jsi ve formě! To s tou prababičkou byl tey supergol. Tohle musí pozítří skončit dobře ve všech směrech. Zkusím tam být nějak na dálku s Tebou!

Přírodovědče

díky. Ne všemu co píšeš, rozumím, zejména tomu, co píše či tuší bogjirka, leč ptát se nebudu.

Pokud jde o tvoje rozvrstvení - disksue, blogy, setkání - více méně, spíš více, jej sdílím také.
Zbytek nechám , jaks to napsal. Jsi jeden z nejchytřejších lidí, které jsme kdy potkal a uděláš , bez jakékoliv mé ingerence automaticky správný závěr. Jen bych rušil v tomhle procesu.

Jíro
jo značka IS tady skutečně napáchala hodně zla. řeba tím jak ten somrák najel do paní Brixi..... Tohle je skutečně už stoka.

Ne hochu, já nejsme majitelem žádných pravd. Umístím sem názor. Něčím podloženým. Ty nebo kdokoliv jiný ho můžete zkusit rozstřílet. ic víc,nic míň. Nevyhýbám se střetům.
Neprohrávám tady často. Ale sem tam se to stane. Což neznamená, že ten druhý, který byl v danou chvíli je můj nepřítel. Ne jen byl v danou chvíli lepší a věděl víc. A já se něco přiučil.
16. 05. 2009 | 21:27

prirodovedec napsal(a):

bigjirka, vlk: Necitim potrebu vice komentovat Vase jasna vyjadreni i osobni komentare. Vite, ze Vas oba respektuji a vazim si Vas, i kdyz jeden ma dourucak stale pohotovy a druhy kdyz sahne do pokladnice ceske mluvy tak to stoji stejskalovsky za to. :)

Dovolim si komentar. On i podle mne kolego bigjirko vlk prezentuje vzdy svuj nazor, jak pise. Jenze vlku podavas to casto bez toho "podle mne" (ja se casem poucil) i kdyz to tak zrejme vetsinou myslis, a tak presvedcive rezolutne, ze zakonite musis vytocit celkem vysoke procento tech, kteri maji sympatie i k tem nejsvetlejsim verzim studenejsich barev svetelneho spektra. :)

Takze panove - hezky den.
16. 05. 2009 | 21:55

Hajný napsal(a):

to vlk:
Já jen,že mi už leze krkem to neustálé kádrování.Někdy mám dojem,že naše společnost je horší než Němci při požadování osvědčení o árijském původu.

Jinak děkuji.Prý na mě bude myslet tolik lidí,že mám obavy,že bude mít policie pohotovost pro nepovolené shromáždění.Tedy kdyby se všichni zhmotnili.:)

To Pepa Řepa:
No já bych raději volil tu vlažnou vodu.U těch zvířat nevím,hoňte moudí po stromě nebo někde v noře.Co hygiena?!!:)
16. 05. 2009 | 22:37

siven napsal(a):

Pane Hajný, dobré dopoledne,
Choval jste kunu lesní, nebo kunu skalní?
siven
17. 05. 2009 | 07:56

vlk napsal(a):

Hajný
já se tomu nedivím! Je to, řekněme, osud HVĚZD!
Vy i Marko jste sem přišli po špičkácha po pár příspěvcích jste byli okamitě mezi celebritami. Proto že oba jste předevší LIDMI.

Jestli s e totiž Stejskalovi něco povedlo , vymetením jednoduchých blábolistů, pak tady udržet alespoň část publika, která používá mozek.¨
co s e mu nepodaařilo a podařit nemůže jsou ti s pavlovovským reflexem. Ti co vidí Křeček - a slitají - regulovaný byt, ti , co vidí Urban a slintají -Kosovo, ti co vidí Havel a slintají socan, atd. atd.
Aniž by s e obtěžovali přemšlet, co že ien dotyčný dnes napsal konkrétního.

Ono je totiž daleko snazší reflexivně slintat než přemýšlet. Řada z nich toho možná není ani schopa. Nevím.
17. 05. 2009 | 09:22

Hajný napsal(a):

to siven:
Byla to kuna skalní.Kdosi mi ji přinesl jako malinkaté mládě,že ji našel při bourání kozího chlívku.Choval jsem ji polodivokým způsobem,v dospělosti se vrátila znovu do přírody.Žádný chov v kleci.Ostatně tak jsem choval všechna mláďata která mi lidé jako "opuštěná"nosili.
17. 05. 2009 | 11:18

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Trochu jsem přemýšlel o těch psounech.Já osobně bych se jejich chování bránil do krajnosti.Ony milostivé dámy se vždycky zblázní:"Jé to je roztomilé zvířátko,to si musím pořídit."!To je sibiřský tigr taky.Ale co s ním až vyroste.
Psoun není pejsek.Kdyby dostali ochránci přírody,tedy ti skuteční,do rukou ty blázny,co vypustili norky z klecí do přírody,tak tu máme serii vražd.
Jestliže vám psoun uteče do přírody,tak zlikviduje chovy králíků a slepic široko daleko.A bude to na Vás,i kdyby tu drůbež ukradli kladenští bezdomovci.Takže opatrně.Zoologickou zahradu ať má na svém panství kozí taťka Penc.
17. 05. 2009 | 11:28

Honza napsal(a):

Pro Karla Muellera:
"Já si myslím, že na faktech se všichni dávno shodli, dokonce i pan Tomský mluvil o odvážném pokusu prezidenta Sakašvilliho. Není shoda v tom, zda byl tento odvážný pokus oprávněný či nikoliv. Prezident ho oprávněný neshledal a k obhajobě tohoto názoru shledal holá fakta."

Od prezidenta ČR neočekávám politologické analýzy nebo politicky nekorektní "názory", na to máme novináře a blogy. Od prezidenta očekávám obranu národnách zájmů České republiky. Ruské tanky v sousední nezávislé zemi národní zájmy české republiky ohrožují mimořádně nebezpečným způsobem, protože pokud akceptujeme Putinovu představu, že v "blizkém zahraničí " mohou zasáhnout dle libosti, stáváme se příštím cílem. Poláci, Litevci a Estonci to velmi dobře chápou, jenom panu presidentu Klausovi to nějak není jasné.

P.S. Vaše opakované narážky na Vaši potenci, vzhled a úspěch u žen jsou opravdu slizké. Člověče, nechte toho.
17. 05. 2009 | 12:28

siven napsal(a):

Pane Hajný, sice v žádném případě nepatřím mezi "ťuťuňuňáky", ale být já u toho jak vám ji jako malou přinesli, asi bych se úžasem polulal. Ty kunovité potvůrky jsou zkrátka roztomilost mezi šelmami. No a mláďata... škoda mluvit.

Každopádně gratuluji k úspěšným odchovům a opětovnému vypouštění zpět do přírody.
17. 05. 2009 | 13:03

Karel Mueller napsal(a):

Honza:

Očekáváte od prazidenta obranu národních zájmů? Určitě chválihodné, ale co jsou to národní zájmy? Ještě nedávno byl národ sprosté slovo.

Já od prezidenta očekávám stanovisko odpovídající závažnosti situace. A také přesný popis toho, co se stalo a proč se to stalo. Ruské tanky sem opravdu nedorazí, snad nejste osoba natolik prostinká, abych Vám dokazoval proč. Pokud jste, tak třeba proto, že žádná střední skupina tankových vojsk už neexistuje, jsme v NATO a mezi Ruskem a námi je Ukrajina.
Co se však mohlo stát, že ten "odvážný pokus" mohl rozhořet a skončit tím, že by sem dorazilo, resp. přiletělo cosi jiného než ruské tanky.

A pokud jde o ty ženské ... óoo ... tak Vy jste moralista? Nikde jsem neuvedl ani vzhled, ani úspěšnost, uznávám ovšem, že se Vám tento styl humoru nemusí zamlouvat.
Nebo tím předstíráním úspěšnosti myslíte zmínku o několika nahých ženách? Milý pane, snad žijete tady a nikoliv někde jinde. A tak víte, že chlubit se počtem milenek je totéž, jako chlubit se stavem své portmonky. A na těch několik ženských by jste zcela jistě měl .. . při správnosti Vašich názorů zcela určitě.
17. 05. 2009 | 13:50

Hajný napsal(a):

to siven:
Bohužel stoprocentní úspěšnost se mi nepodařila nikdy.O to více hlavně děti,ale i naše živitelka každou ztrátu obrečela.
S těmi kunami máte pravdu.Ba dokonce si dovolím tvrdit,že kdyby se současný chov těchto šelmiček a psů masově rozšířil,tak nikdy by nenastala situace uzavření skláren a keramiček.Ba naopak,nestačily by vyrábět.
17. 05. 2009 | 14:11

siven napsal(a):

Pane Hajný, díky za pozvednutí nálady na celý den :D:D:D
17. 05. 2009 | 14:18

blue jay napsal(a):

Je komicke jak Jiri Havel
umi knucet za par tisic korun. Ale kdo by to nakonec neumel. Typicky socialisticky Havel by za to prodal i svou vlastni mamu.
17. 05. 2009 | 19:24

fantom napsal(a):

Mně to nedá: fantom kdysi autorovi slíbil, že když bude aspirovat na nejvyšší veřejné funkce, což první místo na kandidátce do EP splňuje, že mu hodí svůj hlas. Jenže IQ devadesát dá fantom dohromady těžko a neví, zda svým hlasem autora neurazí. Heleďte, je to na Vás, jestli ten hlas chcete, napište mi, odpovězte: "fantome, blbečku, já ten hlas chci." Jinak propadne.
17. 05. 2009 | 21:38

Jiří Havel napsal(a):

Fantome, génie, děkuji Ti za Tvá slova i hlas. Tvůj JH
18. 05. 2009 | 13:35

Ben napsal(a):

:-)
To je nadějné,
když o něco jde, tak i z blbečka může být génius.
18. 05. 2009 | 15:26

fantom napsal(a):

Předepsanou formulku sice autor nesplnil, génius ale horší blbečka: proto je hlas Váš.
18. 05. 2009 | 16:13

Ben napsal(a):

Fantome,
doufám, že jsem Vás neurazil, ale ten Váš nápad mne zaujal
:-))
18. 05. 2009 | 16:22

fantom napsal(a):

V pohodě, Bene. :-)
18. 05. 2009 | 16:32

Slonik napsal(a):

Tohle je pravé umění diskue ála ČSSD.
http://i.idnes.cz/09/053/ga...

Kde jste tuhle národní gardu vyhrabali?
25. 05. 2009 | 14:59

omega watches napsal(a):

Many lassie get married, they will choose omega watches as their own wedding ring.omega watches can great interpretation of the mysterious sea. it is Very romantic.http://www.omegawatchessale...
30. 06. 2009 | 08:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy