Ten darebák Paroubek

05. 07. 2009 | 22:22
Přečteno 16704 krát
Seznámil jsem se s Jiřím Paroubkem někdy v roce 1990. Na podzim po volbách. Po nějaké levičácké diskusi jsme skončili na večeři s Vyvadilem, Valenčíkem a Paroubkem. Připadal mi tenkrát jako zkušený politik do nové doby, který ví, jak na to. Hvězda sociální demokracie musela do budoucna stoupat, a mne štvalo, že jsme tenkrát nakonec nedohodli fúzi mé Nezávislé levice s ČSSD. Paroubek s Vyvadilem vnitřně věděli, že volby v roce 1990 oba projeli i kvůli nepovedenému vystoupení za zákaz komunistů. Paroubek to pokládal za investici.

Paroubek přesto o tři roky později v souboji o vedení partaje prohrál. Strana potřebovala viditelnou plechovou hubu, která by se nedala přehlédnout ani ukřičet. Když je partaj v troubě, rozhoduje se racionálně. Sázka na Miloše Zemana vyšla. Za pár let byla socdem v parlamentu v plné síle. Paroubek byl zaskočen, chvilku stranicky rošťačil, a pak se soustředil na Prahu. Občas jsme se letmo potkali. Běžné politiky uvnitř partaje určitě převyšoval. Oni ale ti průměrní moc vysoko hlavu nenosí. Zemanovci ho nenáviděli, byl to nepřítel a hlavně „pravičák“, vedle kterého se nevešlo stéblo. Chtěli ho zadupat a vyloučit ze strany.

Plaval na okraji antizemanovské opozice a plaval docela úspěšně. Nebyl Grossův poskok. Praha pak musela vyhodit na kandidátku někoho, kdo by neurážel a on uzavřel koalici s ODS. Někdy v roce 2000 jsme byli na konferenci v Kyjevě, tak jsem ho poznal trochu blíž. Byl odborně lepší, než jsem si původně myslel, a své práci rozuměl. Občas mne potom pozval na nějaké sezení pražských programových komisí a někdy slušně poprosil telefonem o článek do Trendu.

O časopis Trend se staral, bylo to jeho dítě, a měl touhu tam sám psát. Ty články jsou slušné. Zaslouží ale hlavně pochvalu za tu ambici. Který politik léta vlastní rukou píše? A zaslouží pochvalu za výdrž, protože jinak by Trend těch patnáct let nepřežil.. Paroubek čte, celý život ho politika a moderní historie bytostně zajímá a má docela nevšední politické znalosti. Dá se s ním mluvit o lecčems. Snaží se věcem porozumět. Chce materiály, konzultace. Pracuje čtrnáct hodin denně.

Asi dva roky poté, co jsem opustil FNM a živil se zcela mimo politiku a státní aparát jen na škole, jsme si začali tykat. Nejsme snad nejbližší osobní přátelé, ale respektujeme se, těsně spolupracujeme a neděláme podrazy. Patřím k lidem, kterým nedělá problém mu říci i nemilé věci.

Když padla Grossova vláda i návrh na premiéra Honzu Kohouta, ptal se mne někdo, kdo to bude. Nebyl jsem u toho rozhodování, mohl jsem se jen dohadovat. Řekl jsem, že logicky to musí být Paroubek, protože partaj teď jiného nemá. Hledá se člověk s politickou (stranickou a exekutivní) praxí, elementární jazykovou výbavou, který by nebyl rizikem. Kamarád se rozplakal, protože jako skalní zemanovec nemá Paroubka rád. Ale pověření se stalo skutečností, protože přece platí to pravidlo, že v krizi se hledá racionální řešení. Když se stal předsedou vlády, zavolal mne prostě na mobil a požádal o spolupráci. O půl roku později mi řekl, že budu místopředsedou vlády. Protestoval jsem, protože jsem neměl pro tuto funkci valnou přidanou hodnotu. Pro volby jsem nemohl vybudovat pozici, mám komunistické stigma a vůbec nás tlustých strejců má národ plné zuby. Trval na tom a řekl, že tam mám být kvůli odbornosti. Že mi věří…

Období ve vládě bylo příjemné. Dokázal všechny motivovat k práci, řídil, hledal konsensus a cítil odpovědnost za to, co dělá. V porovnání s dusným ovzduším Milošovy smluvněopoziční vlády, které jsem znal, to byl úžasný rozdíl. Prožili jsme spolu i vyjednávání po volbách. Od prvního týdne po volbách, kdy nám Dalík vzkázal, že má ty přeběhlíky, jsme se snažili najít nějaký rozumný kompromis. Paroubek to dělal upřímně a s nasazením, ale druhá strana nechtěla. Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Netěšilo mne to, bylo to asi horší řešení pro stát, ale zase dlouhodobě lepší pro socdem. Z opoziční smlouvy nebo koalice bychom asi už nevylezli zdraví. V příštích volbách bychom dostali strašlivý nářez a byli na odpis. Ony i ty poslední volby sněmovní byly vlastně zázrakem. Patnáct měsíců před nimi, by se tipovalo kolem 15-20 %. Tenhle Paroubkův výkon (32 %) nikdo nedoceňuje. Pravdou ale taky je, že nám nezištně nejvíc pomohlo motovidlo Topolánek.

Modernizace, kterou Paroubek odstartoval, měla partaj rozhýbat, což se snad trochu povedlo. Kdyby se ze záměrů splnila tak desetina, byl by to pokrok. Že to stranickým strejcům moc nevoní, protože je to v konečném efektu připravuje o fleky a rozbíjí zavedená volební bratrstva, je samozřejmé. Přitom Paroubkovy cíle jsou lidem vcelku blízké, ví co dělat pro podnikání, chce skutečně oslovovat mládež a inteligenci, zbourat bariéry vstupu do strany. Počet členů strany znovu roste.

Jistě je tu Hydeovská stránka ing. Jekylla Paroubka. Jestliže postrkoval modernizaci většinou správným směrem, opravdu ne všechny Jiřího výroky a texty se dají tesat. Něco si pobryndal sám, něco přimalovali nenávistně vytrvalí „journalisti“. Musím ovšem kriticky k sobě říct, že v odhadu situace jsem se s Paroubkem mnohokrát lišil, ale většinou měl pravdu spíš on. Uvažuje s ohledem na průměrné publikum, a já dohlídnu tak sociologicky na vzorek exkluzivního čtenářstva Hospodářských novin. Tam jsme ovšem pravidelně biti.

Politik ovšem dostává postupně dávky jaderného ozáření, které se sčítají. Léčba nemoci z veřejného ozáření trvá dlouho ale není nemožná. Jiří Paroubek je určitě sebestředný. Úplně stejně jako třeba Zeman a Klaus. Jenže kdyby ti lidé nebyli sebestřední, tak to zase nebyli vrcholní politici... Každý politik se jednou přejí, i ten skvělý Blair s nejvyšší popularitou vydržel tak sedm, osm let.

Mám určitě k Paroubkovi nějakou vazbu loajality a dlouholetého přátelství. Takže cítím i nějakou morální povinnost se ho zastat. V tom tedy nejsem objektivní. Přesto si myslím, že si ten člověk zaslouží být posuzován bez obvyklých novinářských invektiv a čtenářských předsudků. Předal zemi s jedním z nejnižších zdanění v Evropě. Předal zemi s jedním z nejnižších nákladů sociálního státu v Evropě. Předal zemi s kritizovaným připravovaným rozpočtem, který se nakonec stal nejúspěšnějším rozpočtem dekády. Předal zemi s jedním z nejmenších veřejných dluhů kontinentu. V Evropě je vnímán jako zastánce moderní levice blairovského střihu. Je to opravdu tak málo? Asi to nestačí… Je to přece vůl a papaláš. A hlavně, má bradavici, jak moudře hlásaly transparenty českých humanisticky orientovaných demokratů. S tím posledním argumentem vážně neumím polemizovat…

Zkuste, prosím, pod textem napsat, v čem je ten Topolánek lepší. Jedna věc mne samozřejmě napadá, ale tu by musel pan Stejskal vyškrtnout…

PS. Možná jen v politice hledáme někoho, kdo není. Chceme člověka, který by uměl exekutivu jako Čalfa, byl vyjednávač jako Rasmussen, psal jako Čapek, řečnil jako Schulz, měl teoretický rozhled Giddense a Stiglitze, praktické ekonomické schopnosti Keynese, vnitrostranickou autoritu Brandta, mediální efektivitu Blaira se zázemím pilného Mandelsona. Kdyby přitom vypadal jako Schwarzenegger, nebylo by to určitě na závadu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

PatientO.T. napsal(a):

Pro Kristapána, pane Havle, vy ještě nejste zahlcen prací v Bruselu?
05. 07. 2009 | 22:33

Čehona napsal(a):

Soudruhu, soudruhu,
volské voko a vole padni jsou také východiska. Je to dojemné, ale naletět vám znamená být ještě větší blb než jsme doufali. Tož tak, soudruhu.
05. 07. 2009 | 22:45

Karel Mueller napsal(a):

Pane docente,
jste si opravdu, ale opravdu jist, že je expremiér Topolánek lepší v oné věci, co Vás napadla?
05. 07. 2009 | 22:47

jj napsal(a):

no, zkuste si vzpomenout na jeho povolební proslov. děkuji.
05. 07. 2009 | 22:50

Radek Mikula napsal(a):

Nemohu se, pane Havle, zbavit dojmu, že na svém oblíbenci vidíe pouze to, co vidět chcete. Zdůrazňujete primitivní kritiku Paroubka - transparenty odpůrců si všímají páně předsedovy bradavice.

Že levice, kterou považuete za "moderní" je již přežilá, protože všichni vidí, kam vedou její neoliberální koncepty, že nemá žádné smysluplné pojetí občanských či ekologických práv a pouze se předhání s pravicí v prosazování pravidel volného trhu coby nejvyššího zákona, to vše se do Vašeho technokratického obzoru nevejde.

Nemluvě o tom, jak primachlap Jiří spolu s konzervativní pravicí obnovuje autoritářské způsoby vlády a přeměňuje společenskou atmosféru podle normalizačního modelu.

Ani toto se Vám do Vaší argumentace nehodí, tak jste již raději zapomněl na předsedova slova o "nebezpečně posedlých lidech", rozumněj vyznavačích nezávislé hudební scény. Tak jste raději nepostřehl
jeho jakešovské výroky, kterými se snaží vloudit do přízně sociálně ohrožených, tím, že podle útočí na ty, kdo opravdu bojují za jejich zájmy.
"Skutečnost, že Kocáb hledá bydlení squaterům, považuje předseda ČSSD Jiří Paroubek za zvláštní a výstřední. "Možná to patří k jeho naturelu. Věřím, že bude mít stejnou starost i o ty, kteří nemají na nájemné," řekl ČTK Paroubek s tím, že Kocáb toho asi o životě moc neví."
http://zpravy.idnes.cz/dve-...

Zničmě Paroubka, zachraňme sociální demokracii!!!
05. 07. 2009 | 22:50

krakora napsal(a):

staci kdyz se vsichni podivaji na youtube pod nazvem: adolf paroubek
05. 07. 2009 | 22:51

PatientO.T. napsal(a):

2 Havel:
Píšete: "Předal zemi s jedním z nejnižších zdanění v Evropě. Předal zemi s jedním z nejnižších nákladů sociálního státu v Evropě. Předal zemi s kritizovaným připravovaným rozpočtem, který se nakonec stal nejúspěšnějším rozpočtem dekády. Předal zemi s jedním z nejmenších veřejných dluhů kontinentu."

Předal zemi zmítanou studenou občanskou válkou ( http://www.youtube.com/watc... ). Vzbudil v mnohých obavu z návratu Falmerových pohůnků do exekutivy (111 koalice, "spojenectví s Marťany"). Ukotvil politiku ČSSD v generálním boji o pouhou moc, v takovém boji, kde programové cíle jsou nejasné, hlavní roli pro okamžitou orientaci strany hrají průzkumy veřejného mínění. Povýšil bezbřehou touhu po vlastní mediální prezentaci na absolutní cíl svého snažení, bez ohledu na společnost (pište si, co chcete, Paroubkovo zděšení po pádu vlády bylo jednoznačné). Stal se politikem, kterému jeho partneři nevěří ani slovo. Nabídl mladým cuc na klacku. To jsme viděli...

Za sebe mohu říci: vláda sociální demokracie? Proč ne. Ale bez Paroubka!
V ostatních stranách nejsou o moc lepší, pravda. Ale takovou apologii, jako jste vy stvořil, jsem ještě na žádného partajního šéfa nečetl.)
05. 07. 2009 | 22:56

*** napsal(a):

spoustu nerozh. voličů pane Havel odrazuje vizáž p. Paroubka a málo reprezentativní chování, je chybou, že na tom systematicky nepracuje
05. 07. 2009 | 22:59

Čochtan napsal(a):

Z Paroubka čpí na sto honů sprostota, podrazáctví, chorobná touha po moci a plebejství.
Prostě pasuje ke svým kamarádům od kolotoče.
05. 07. 2009 | 23:01

Saliven napsal(a):

No pane docente, tady dostanete dobrou čočku. :-D Já myslím, že největší problém přítele Paroubek je ve dvou věcech - v lidech kolem sebe a v mediálním obrazu. Jako zákulisní organizátor by byl naprosto skvělý se svojí pracovitostí a zkušenostmi, jako "mediální xycht" moc dobrý není a socdem to asi bude škodit čím dál více.
05. 07. 2009 | 23:06

Čochtan napsal(a):

Topolánek je sympatičtější.
05. 07. 2009 | 23:07

Čochtan napsal(a):

Paroubek se hodně shodil tím, jak vyčítal Topolánkovi manželskou nevěru a ze sebe dělal kdoví jak čestného, a za pár týdnů,... :-))))
Abych nekecal, Paroubek se shazuje kde může. "kdo z vás na to má ?"
Prostě hnusný proletář.
05. 07. 2009 | 23:12

sociální demokrat napsal(a):

Pane docente, na Vašem článku je cenné především (a vlastně možná pouze) to postskriptum. Ano, všichni chceme politické vůdce, kteří v politice nejsou, a v silném smyslu vlastně ani nemohou být - protože prostě neexistují. Na druhou stranu - pod větší část Vašeho článku by se z hlediska jeho dikce a smyslu mohl podepsat třeba takový Vondra či Bursík, pozměnit některá fakta a nahradit zlořečené přízvisko "Paroubek" synonymem zářivých neoliberálně-euroskeptických zítřků "Topolánek". Jenže, v čem si tak pomůžeme? Vaše otázka - vzhledem ke společenské, mediální i politické realitě - je položena špatně. Správně - či užitečně - by měla znít naopak, totiž "v čem je Paroubek lepší, než Topolánek"? Ve lhaní, schopnosti nedržet slovo, vytáčet se, využívat zloděje a mafiány jako politické spojence? V hulvátství, laciném machismu, bouchání se v prsa? V prchlivosti, neschopnosti předvídat a siláckých prohlášeních typu "bez nás si pánové ruce neumyjí"? To jistě ne - a jízlivě (jak to umíte) byste mohl namítnout, že zřejmě očekávám v čele socdem právě onu utopickou kombinaci Rassmussena, Čapka, Stiglitze, Brandta a Mandelsona (Čalfu s dovolením vynechám, to prosím opravdu ne). To je opravdu nemožné a nesmyslné. Ono by ve skutečnosti stačila špetka Špidly. K tomu má ale přítel Paroubek tak daleko, jako jeho fámulus Benda k pojmu standardního politika.
05. 07. 2009 | 23:13

Ládik napsal(a):

Mirek nepotřebuje, aby o něm někdo psal takové traktáty. Paroubek Vás o to požádal?
Proč podsouváte volbu mezi MT a JP? Jsou to Losna a Mažňák.
05. 07. 2009 | 23:14

Palice napsal(a):

Řečnil jako Schultz? To myslíte Martina? Toho diabolicko-Vůdcovského vůdce socialistů v EP? Safra, safra..

Jinak, docente, tenhle post je o něco lepší než ten minulý (ten byl na jednu po čuni), takže jen tak dál! Na sklonku Vašeho EP dobrodružství budete třeba takový schriebender Schulz! Jen růžolícosti ubrat! Jinak samozřejmě - Vy a Paroubek jste nejlepší! Mistři světa! Blairovského střihu!
05. 07. 2009 | 23:17

Čochtan napsal(a):

Tak jsem si pane docente přečet nadpis a zajásal jsem. Konečně pan docent procitl, probral se, prohlédl, už není slepé štěně, mám číst dál, nebo si zkazím první dojem ?

Hlavně že vás neopustil humor, doufám že vám vydrží. Budete ho potřebovat.
05. 07. 2009 | 23:23

bab napsal(a):

Namísto jedné plechové huby jich tam teď máte několik a dobře vám neslouží.A servilita k šéfovi z vašeho článku kape.
05. 07. 2009 | 23:27

Gru napsal(a):

Těžko říct, kdo z dvojice GTopolánek.Oaroubekj je víc nesympatický. Je to skoro zajedno, přičemř Paroubek působ ví o trochu chytřeším dojmem a Topolánek je zase větší křupan a je trapnější. Možná dělá Paroubek moéně těžkých chyb, ale stejně jako Topolánek je nedokáže uznat. U Paroubka je nejtěžší chyba Rath. Fatální chyba. Skoro vyváží Čunka i s Dalíkem jakmo přívažkem.
05. 07. 2009 | 23:32

Saliven napsal(a):

Je vážně servilita, když někdo zveřejní pozitivní názor? Myslíte, že europoslanec tolik potřebuje svého šéfa? Než mu skončí mandát, už může být Paroubek dávno pryč.
05. 07. 2009 | 23:32

Honza napsal(a):

Aspoň dva lidé napsali v čem je Topolánek lepší. Podle nich. To se cení. Ale je to jen asi 1/6. Takže zbytek opět neví, jen je jim Paroubek protivný. A vše ostatní je tedy lepší. To není moc povzbudivé ohledně schopnosti hodnotit kandidáta. Jsme zase u toho, že kdyby V. Klaus postavil do čela kandidátky svou tenisovou raketu, ehm, tedy teď ODS M. Topolánka, vyhraje u vás kdokoliv? Jen když bude modrý? Nebo se dá říct i proč?
05. 07. 2009 | 23:32

arwen napsal(a):

Topolánek je určitě lepší ve lhaní. V tom ho netrumfne nikdo.Pan Paroubek ho nikdy nedožene.
06. 07. 2009 | 00:09

Michal Macek napsal(a):

Pane Havle :)

to ste napsal sam od sebe nebo ste to dostal za ukol?

topolanek je lepsi v tom ze to neni paroubek :)
06. 07. 2009 | 00:17

Honza napsal(a):

Pane docente Havle, jakožto příslušník mladé generace ( je mi 25, VŠ ) se Vám pokusím přiblížit PROČ je pan Paroubek vnímán mnou a mými vrtstevníky převážně negativně.( Vím, že to je velký problém, pro socdem., nedůvěra mladší generace ,tak by Vás to mohlo zajímat):
-- nedostatek nadhledu, haštěřivost kvůli "blbostem"; třeba i trocha sebeironie by prospěla
-- obklopení se lidmi typu MUDr. Rath (jistě, v tomto panu Paroubkovi zdatně sekunduje Mr. Topolánek s panem Dalíkem, ale chyba to je obou)
-- populismus, snaha o "uplácení" voličů, optický (jen optický? ) obraz zadlužené budoucnosti
-- kulantně řečeno, podpora nemakačenků, rozbujelý DEMOTIVUJÍCÍ sociální systém (ne, nejsem asociální člověk, jasně, nějaký sociální systém má fungovat, pro potřebné, ale ne pro vychytralé a flákače)
-- pokrytectví, např. již zmíněná kritika Topolánka za partnerské záležitosti a pak repete jak přes kopírák; falešné moralizování
-- slovník 80.let - viz povolební projev - na tom by se snad ještě dalo zapracovat, i když starého psa...
-- neochota k důležitým reformám důchodů ( to sám moc dobře víte), zdravotnictví,
-- papalášství - kdo z vás to má, jízda autem na svatbu rychlostí 200 km-h, a pak výmluvy typu řídil řidič, já spal - místo aby se chlapsky přiznal a vyvodil zodpovědnost
-- DTO vě věci Ďuričko, jednou je s ním kamarád a pak se k němu nemá - jistě, za tu střelbu nemohl, ale tohle schovávání bylo trapné
-- použití síly v kauze Czech-tek
-- nezodpovědné svržení vlády během předsednictví ( já tomu Mirkovi ten domeček rozšlapu), v EU vnímáno jako ČESKÁ OSTUDA par excellence a nedělejte prosím, že tomu tak není. To je fakt.
-- už během vládnutí před volbami 2006 obcházení koaličních partnerů a prohlasovávání zákonů s komunisty
-- má lví podíl ( spolu s jinými, i modrými samozřejmě) na zhrubnutí české politiky

Podotýkám, že nejsem voličem ODS a jsem si vědom toho , že i Topolánek má své mouchy a není jich málo - a zároveň, že i přeci jen Paroubek má nějaké klady, a na těch negativech, kdyby zapracoval, ...
06. 07. 2009 | 00:18

Fibonucci napsal(a):

No on takový Adolf Hitler byl také schopný chlapík a dal ten svůj manšaft pěkně do kupy. Ale měl hodně špatné ideály a proto se proslavil právě nechvalně. To samé s Ing.Paroubkem. On může být vychvalován docentem, může tu mít zastání 6/1 v porovnání s Topolánkem, atd. Ale když on ten lump chce realizovat takové nesmysly, tak se nemůže divit, že se proslaví, ale také nechvalně. Je mi jedno že pracuje čtrnáct hodin denně, byli bychom na tom lépe, kdyby pracoval jen osm hodin denně, nebo ještě méně. Když se chcete z Prahy dostat do Brna, je vám k ničemu, že jedete 180 km v hodině, pokud jedete po dálnici směrem na Plzeň. Šplhat po žebříku, který je opřen o nesprávnou zeď se nevyplatí žádnou rychlostí.
06. 07. 2009 | 00:20

Honza Český napsal(a):

V čem je Topolánek lepší než Paroubek ?

Tedy nejdříve, v čem jsou podle mne stejní: nejsou to Politici, za oba se stydím

Ale Topolánek je alespoň skutečnější a přímější. Když říká, že tu chce radar, tak pro něj udělá maximum (včetně podrazů, fíglů atd.)

Paroubek je jakoby umělý a proměnlivý. Když říká, že je proti radaru, tak stejně může být nakonec pro něj (včetně podrazů, fíglů atd.)

Když sevřete v rukách Topolánka, něco tam zůstane. Paroubek proteče mezi prsty …
06. 07. 2009 | 00:24

Čehona napsal(a):

Honza
co v tom chcete hledat za vědu? Je to přede jednoduché, docent tady dokazuje, že když šlápneme do ho?na, tak že to není tragedie a že se to dá i vědecky zkoumat. Že tedy to
ho?no má právo smrdět a omazat nám botu do hněda. Vy to chcete relativizovat jako STEM. Jste oba vedle jako jedle.
Rozumný volič botu s ho?nem bez diskusí omyje anebo ještě lépe zahodí a nepátrá po původu exkrementu a hnedle si opatří botu novou, nepotřísněnou a bez průkazného zahnědlého materiálu.
Jo, milý pane, teprve s tou novou botou už nemáte zbytečnou starost, ježto v sadě skví se jara květ zemský ráj to na pohled, bota je čistá a nemá vady.
Docente
zkuste si poradit jinak - kam s ním?
06. 07. 2009 | 00:26

milo napsal(a):

Pane, je dobře, že jste to napsal
i když s vámi v mnohém nesouhlasím.
06. 07. 2009 | 00:27

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
to je opravdu dobrý článek a zaslouží si slušnou polemiku. Tzn. sednout si, přemýšlet a psát. A možná jít trošku i do pramenů. Tedy hlavně proto, že v závěrech s Váma vůbec nesouhlasím. Ale to je pohled zvnějšku - Vy nabízíte pohled zevnitř.

Budu nad tím zítra přemýšlet, a mezitím se asi najde někdo, kdo Vám odpoví líp, než bych dovedl já.
06. 07. 2009 | 00:31

bigjirka napsal(a):

Pane docente, a proč se Paroubek chová jako hovado, když je tak dokonalej, ekonomickej náměstek RAJe a Rocco? Ten zájem o polytyku mu přetrval z dob, kdy ještě jako student chválil sociálismus v novinách?
06. 07. 2009 | 00:45

Jan Vaculík napsal(a):

On to tady dost dobře napsal Honza (00:18).

Pokud se jedná o působení osobní - nic naplat, JP působí jako řupoň, člověk kouká, jestli mu opravdu nečouhá sláma z bot. Tedy osobní noblesa nulová; mám na mysli třebas noblesnost chudého venkovského učitele. Viz například - "Dámy a pánové, kdo to tady má?". Ze sedláctví si lze vytvořit styl, dodá-li se patřičný šarm. K tomu Paroubkovi ovšem chybí zemitost Miloše Zemana, a taky jistý díl skromnosti. Tedy ne, že by MZ vynikal skromností, ale dovedl jasně dávat najevo, že hlavní je to, co má v hlavě. - A v srdci, podotýkám; to by měla být hlavní deviza sociální demokracie.

Nu, a s tím, že Paroubkova vláda snížila úroveň veřejných výdajů na minimum, to si děláte legraci, ne?
06. 07. 2009 | 00:46

Jan Vaculík napsal(a):

Ahoj (big-)Jirko,
tak vidím, že Tě JH svým Paroubkem probudil ze debatní hibernace...
Jsem moc rád, že Tě tu vidím!
06. 07. 2009 | 00:49

Zdeněk Steinbauer (Jan Novák) napsal(a):

pěkný a výstižný článek, pan Paroubek patří k nejlepším poltikům v zemi, možná je i nejlepší....ti kteří nemají rádi levici ho budou vždy špinit, ale tito lidé budou nadávat každému levicovému politikovi......ŘÍKÁM TOTO! VAŽME SI PANA PAROUBKA ŽE HO MÁME, AŽ TU JEDNOU NEBUDE, PAK TEPRVE ZJISTÍME JAK BYL DOBRÝ!
06. 07. 2009 | 00:55

Jan Vaculík napsal(a):

Jedním z neslabších Paroubkových míst se aspoň navenek jeví to, že nedovede svému oponentu přiznat nic kladného. V konečném důsledku je pak na místě obava, že kdyby se někdy ještě dostal k moci, tak bude schopen zbořit řadu dobrých věcí jen proto, že jejich autorem nebyl on sám, ale zůstaly tu po opozici.

Dalším rysem, který se navenek projevuje, je nebetyčná zbabělost. Mylím, že tak zbabělého politika jsme tu ještě neměli. Vždyť on své myšlenky řídí podle toho, jak dopadají výsledky veřejného mínění! Tedy není to člověk, který by - kromě touhy po moci - dokázal předložit nějaký plán.
06. 07. 2009 | 00:57

jenicek napsal(a):

"Byl odborně lepší, než jsem si původně myslel, a své práci rozuměl."

Jasně. A důkazem toho je kvalitní smlouva/dodatek s Inchebou o pronájmu výstaviště:-)
06. 07. 2009 | 00:58

Jan Vaculík napsal(a):

Tedy abych ti zbabělost ještě dovysvětlil:
JP vždycky půjde za svým osobním prospěchem a vždycky jen tam, kde lze čekat vítězství.

Copak napčíklad z období jeho působení v RaJ jsou nějaké výsledky, kterými by se mohl pochlubit? (Kdyby byla, jistě by to už byl udělal.)
06. 07. 2009 | 01:01

xx napsal(a):

Pane Vaculíku, vše co vyčítáte Paroubkovi platí jako přes kopírák na Topolánka. Vaše tvrzení "Jedním z neslabších Paroubkových míst se aspoň navenek jeví to, že nedovede svému oponentu přiznat nic kladného" je docela úsměvné. Jako kdyby Topolánek, nebo jiný opoziční politik pochválil politického protivníka.
Už vidím Langera, nebo Ratha, jak se navzájem chválí. Zrovna tak jako kdyby Topolánek nešel za svým osobním prospěchem, či za vítězstvím. O zbabělosti netřeba mluvit. ODS zbaběle lhala smlouvou s občany, Protože jinak by nebyla zvolena. Na to jste pozapomněl.
A co říkáte na Topolánkovo podnikání, když už jste se zmíníl o podniku RaJ. Pokud vím, tak po Paroubkovi manko nezbylo.
06. 07. 2009 | 01:30

ali napsal(a):

Topolánek nemá bradavici a nenosí růžový svetříky...
06. 07. 2009 | 02:15

Martin napsal(a):

Staci to zjednodusit, dokud odpurci paroubka budou na transparenty a do argumentu strkat bradavici, tak si tim sami vystavuji vizitku. Pro ne mozna pochvalnou ale pro normalni lidi je jasny, ze jde o mene schopne lidicky kteri se jen chytaji nejprimitivnejsich pudu.
06. 07. 2009 | 02:51

VOM napsal(a):

Veselý docent napísal Paroubkovi nekrolog. Docela zajímavé.
Stejně tak postscriptum. Zmíněním Čalfy prozradil víc než je třeba. Pokud ovšem socani hledají mustr na nového předsedu, tak si skromně myslím, že Tony Blair by úplně stačil.
06. 07. 2009 | 05:48

topsik napsal(a):

Pane Havle, opět vtipné a dobré. Otázka zněla, v čem je Topolánek lepší Paroubka? Mám pár svých postřehů pro Vás i Vaše oponenty:
- Topolánek je lepší v kopání do aut, jenž nejsou v jeho vlastnictví
- je lepší v argumentaci (jeho fakáče jsou známy po celém světě, ale on se přece nemusí stydět, on jen dává najevo, že je obklopen samými jedničkami)
- přizabil více novinářů! Tak tady mu Paroubek nesahá ani po kotníky a Mečiar mu tiše závidí
- má více nemanželských dětí! I manželských! Tady se Paroubek začíná snažit(teda, u těch manželských)
- jeho bývalá firma byla více vytopolánkovaná, než ta od Paroubka
- Topolánka už poznám i bez trenclí. Paroubka ještě ne!!
- Topolánek dokázal jako jediný premiér této země ukončit funkčnost dvou vlád! Ta druhá skončila dokonce i s jeho pomocí i přičiněním (na Dalíkových slovech, že to on poradil Topolánkovi, ať sesadí vládu a tím zařídí předčasné volby, na těch něco bude, že Vážení)
- jeho veřejný slovník má daleko pestřejší a peprnější zásobu, jenž si nenechává jenom pro sebe (debil, píč....y, apod.)
- a nakonec Topolánek má Langera. Největšího estébáka v polistopadové době!! Jeho praktiky myslím poznal a odsoudil už každý soudný člověk této země!
Myslím, že to už stačí. Je to jen můj názor a tolerujte ho tak, jako já toleruji ty Vaše. Přeji všem krásný a slunečný den
06. 07. 2009 | 06:27

Ládik napsal(a):

Ač jsem nikdy nevolil ODS, najdu na Mirkovi klady:

- byli jsme spolu v Tatrách
- je projektant
- dokáže udělat srandu
- přiznává odpovědnost za své činy
- nesoudí jiné
- nehledá výmluvy
- není politik (papaláš)
- je šedý jako můj pes
- poslouchá Tři sestry
- .... a mnoho dalších kladů.

Přestože jste o to nežádal, prozradím Vám Jirkovy mínusy; stejně s nimi nic neudělá(te):

- je Rocco
- byl náměstek RaJe
- zapře svého kamaráda
- přivede obyvatelé rudé planety
- nedovede přiznat porážku
- má nepatřičné ambice
- háže špínu na své soupeře
- dělá z lidí blbce ("....víte, pane redaktore"...)
- veřejně zapudil Zuzku (i když s odstupným)
- obklopuje se blbci (jednooký král)
- chová se jako papaláš a neví to
- .... a mnoho dalších mínusů.

Opakuju otázku - proč ho tak protěžujete? Je to protislužba za Brusel?
06. 07. 2009 | 07:06

claudius napsal(a):

No,čekal jsem více věcných argumentů!Hold politika je čím dál tím více entertainment,jak se říká na Valašsku,s tím už nic nenaděláme.Ale věcné argumenty se přece jen objevily a ty odpovídají na otázku,jaký by měl být příští předseda socdem.Asi to bude ten Miloš,vlast ho povolá.Zatím zkusme volit menší zlo.A to je zabránit nenažrancům.kteří chtějí zlikvidovat sociální stát,zvítězit.Dělící čára mezi modrými a oranžovými stále nčastěji bude kopírovat linii bohatý-chudý.
06. 07. 2009 | 07:45

Vilém napsal(a):

Dobrý článek,pane Havle, už druhý v řadě memoárů zasloužilého funkcionáře, soudruh Brežněv by Vám mohl závidět, navíc jste zdánlivě osobní témata dovedně zasadil do aktuálního rámce souboje mezi Paroubkem a Topolánkem, Vy se jako propagandista neztratíte, ani kdyby přišli muslimové.

Jen s tím tvrzením, že jste protestoval proti funkci místopředsedy vlády jste to přehnal, tomu neuvěří ani socani a někdo s vyššími nároky na pravdomluvnost by po Vás mohl i něčím házet.
06. 07. 2009 | 07:55

Pepa Řepa napsal(a):

Vaše otázka, pane Havle, zní:
V čem je ten Topolánek lepší?

Hajnej tady napsal, že se probírá Topolánkův pindík a Paroubkova bradavice.

Dovedete si představit, pane Havle, že by tomu bylo naopak?

To by preference padaly a padaly.
Milý pane Havle, polovinu voličů tvoří ženy. Málokterou osloví sexy mozek.Viz VV.V tom je Míra lepší, růžová trika to nedohoní.

Otázka je ovšem položena špatně. Kdo je lepší je zavádějící. Kdysi tady běžel film: Blbý a Blbější.

Jak ODS, tak ČSSD straší, že přijde Nejblbější. Tak si vyberte Blbýho nebo Blbějšího.

Že máte komunistická stigmata? Hmmm. Řekl bych, že k tomu příbyla stigmata světských, kolotočářů.
Co si budeme namlouvat. Zatímco "kulturnost" ODS představuje Richter a napomádované módní přehlídky tak u Vás to jsou střelnice a operetní divy.

Člověk nemusí být Sybila, aby odhadl, že v Čechách a na Moravě bude lépe, až projede jedna či druhá strana drtivě volby. Pak snad dojde k tomu, že bude sebereflexička, že se zbavíte profláknutých figur typu Langera nebo Ratha.

Protože to nehrozí ani náhodou, nic se nezmění. Jedna partaj- asi ODS- vyhraje o dvě procenta a alfasamci budou mít vystaráno. Vyhrajou oba.

Vždyť vy se zbavujete argumentů sami. Jak můžete mluvit o přeběhlících, když šoupnete na kandidátku Zubovovou?
Kolik asi obrazů budete muset od mazala koupit? No, ke kolotočům se jeho obrazy docela hodí.

Tak vzhůru do předvolebního boje, jako babička Mary.
A co si budeme povídat. O těch pár rozhodujících procentech rozhodne, kdo týden před volbami vytáhne kubiceho žolíka.
Jestli Tvrdík s Tichým nebo Dalík.

Vám to ale může být šumafuk. Máte vystaráno.Při nejhorším Vás nacpou jako spasitele v Bruselu do vagonu a pošlou do Hybernské. Jako Iljiče ze Švajcu.
06. 07. 2009 | 07:58

Pepa Řepa napsal(a):

Bejt Váma, tak koupím tento kousek:
http://www.zubov.cz/foto/sv...

Pro Vaši křesťanskou frakci.Co tak najednou?
06. 07. 2009 | 08:08

Pepa Řepa napsal(a):

........vůbec nás tlustých strejců má národ plné zuby
---------------------
Tak, tak, éra winstonů s doutníkem je pryč.
Co Vám brání chodit v Bruseli s Edwardem na plážák nebo squash?
06. 07. 2009 | 08:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jsem to samí křišťálovi chlapci, skvělí princové...
Jinak tato země si samořejmě nemůže dovolit vládu olepenou poctami mladých...
Veselé krizování, jo a o prasečím chřipkování se už taky dloho nemluvilo...
http://www.ateo.cz/f/images...
06. 07. 2009 | 08:16

jarpor napsal(a):

Nemohu se zbavit dojmu, že autor zblbnul.
Copak otázka kdo z těch dvou panáků je lepší má rozumnou odpověď ?
Dle mého, každý z nich má své klady a zápory z pohledu mne, jako sledovatele jejich kroků a z pohledu mé životní filosofie..
Soudím, že každý z mých přátel má své stinné stánky, stejně jako jisté pozitiva mají i ti, jejichž přítomnost v mém okolí nevyhledávám...

Jako vždy, Pepa Řepa to svým příspěvkem vystihl... Blbý a blbější.

Hezký den
06. 07. 2009 | 08:24

Admirál napsal(a):

Už jsem to někde psal. Pane Havle, největší problém pana Paroubka a potažmo celé Soc. dem. jsou média.

Kompletně celá média, včetně veřejnoprávních jdou proti Soc. dem. Rozjíždějí cílené, řízené kampaně, vytváří a veřejnosti uspěšně prodává mediální obrazy hlavních exponentů Soc. dem. I kdyby Soc. dem. řídil anděl, v médiích by byl černý, měl ocas a rohy.

Krátkodobě to jde přestát. Z dlouhodobého hlediska tlačíte naloženou káru do čím dál tím většího kopce.

Měli by jste s tím něco dělat. Co, to neporadím.
06. 07. 2009 | 08:29

lEVICOVÝ VOLIČ napsal(a):

byl to nepřítel a hlavně „pravičák“, vedle kterého se nevešlo stéblo.
TAK TÍMTO VÝROKEM O PAROUBKOVÍ JSTE MOC NEPOTĚŠIL LEVICOVÉ VOLIČE SOC.DEM.
06. 07. 2009 | 08:32

Theorem napsal(a):

Pane Havle, řekněte, už jste Jirku políbil?
06. 07. 2009 | 08:33

lEVICOVÝ VOLIČ napsal(a):

Ale vám věřím asi mátepravdu .
06. 07. 2009 | 08:41

xxx napsal(a):

Znám řadu velice inteligentních lidí, kteří při vyslovení jména Paroubek dávají okázale najevo, jak tohoto politika nesnáší. A když se ptáte proč, zmohou se pouze na mlhavé tvrzení, že je jim nesympatický. A když namítnete, že ho znají výhradně z článků a fotek pravicových novinářů, podívají se na Vás jako na komunistu, zablekotají něco nesmyslného o zadlužování nebo daních, a protože sami ví, že by se to dalo snadno vyvrátit, zakončí hovor výrokem, že je prostě tlustý a má bradavici ...
Bohužel, metoda "démonizace politického protivníka" ODS vyšla.
06. 07. 2009 | 08:49

Konavi napsal(a):

Pane Havel, klobouk dolů, nikdy bych nevěřil , že chvála obecně vyraběného, nepopulárního politika, skoro nepřítele lidu, se dá napsat s notnou dávkou elegance a v kusu a přitom jste zůstal velmi racionální. Myslím, že jste plivajícím expertům z řad hnědé pravice docela vytřel zrak a ostatním malinko ukázal, jak se má psát, když chcete být, v dnešní době nulové tolerance medií k vlastním čtenářům, poměrně objektivní. Přeji hezký den a držím pěsti..)
06. 07. 2009 | 08:53

Ládik napsal(a):

Inteligentní člověk myslí na zadní vrátka. Paroubek je nabízí zavřená.
Novinář má pravděpodobně VŠ, předpokládá se u něj určitá míra inteligence. Aby tisk nebyl pravicový, musel by to psát naprostý Hottentot (nechci Sany urazit) nebo Škromach.
06. 07. 2009 | 08:59

Petr Kukal napsal(a):

1/ To, co předvedl Parouek se Zubovou, nezakryje sebeservilnější laudatio, pane docente. Počítám, že tohle bude stát soc.dem.5 - 8 % volebního výsledku.
2/ Co se týče pana Stejskala, buďte v pohodě. Ten už nevymaže vůbec nic, podívejte se na blog pana Pence :-)
06. 07. 2009 | 09:02

zdesta napsal(a):

Jan Vaculík. Vy budete asi člověkem,který si zásadně nepřeje osobní úspěch a vyhledáváte situace kde můžete prohrát.Co si představujete za "viditelnými úspěchy"(chlubení) zmíněného p.Paroubka v RaJi. To měl za komoušů dostat Řád republiky Nebo N.C? Dodatek. To není o Paroubkovi,ale o hodnotě argumentací.
06. 07. 2009 | 09:08

bara napsal(a):

Myslim, ze jsem natolik stara, ze dokazu nehodnotit politiky podle vzhledu. Bradavice je to posledni, co by mi vadilo. S Paroubkem mam zakladni problem: kdyz zacne mluvit, vratim se 20 let zpatky - jeho retorika komunistickeho aparatcika mne vytoci behem prvnich vterin. Dale jeho posedlost pruzkumy verejneho mineni. A jeho oblibeny obrat: "ty veci". Proste pocitove k nezkousnuti.

to Pepa Repa:
ten obraz Zubova - to je sila!
06. 07. 2009 | 09:10

Ládik napsal(a):

faktická poznámka: Te Deum se zpívá až po smrti.
06. 07. 2009 | 09:14

pierre napsal(a):

to pepa repa
(06.07.2009 - 07:58:09 08:08:12 08:16:39 ) :

bravo !
takhle nenapodobitelne dovedete psat jen vy..
06. 07. 2009 | 09:14

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Po precitani Vasho prispevku som zostal niekolko minut v rozpakoch. Mysli to ten clovek vazne - pytal som sa sam seba. Alebo je to nieco ako prispevok p. Horejsiho uverejneny 1. aprila? Potom som si pozorne este raz clanok precital - a zhrozil som sa. Ten clovek (autor) to mysli uplne vazne!
Co ma najviac udivuje? Ani nie tak jednostrannost (ta sa da pochopit, ked clovek ma urcite nazorove vyhranenie, ten "jeho" vodca je samozrejme najlepsi - aj ked ma sem tam tie drobne ludske chybicky, ako nezabudol autor uviest zlahcujuco).
Najviac ma udivilo, az sokovalo nieco ine. Taketo oslavne reci a "ulitby" pre VODCU som naposledy cital pred rokom 1989. A to ubehlo este len 20 rokov!
06. 07. 2009 | 09:21

jiří napsal(a):

Vážený pane docente,
poté, co víceméně zmizely středové strany, se sociální demokracii otevřela obrovská možnost přitáhnout středové proevropské voliče. Se smutkem a často s úžasem pozoruji, jak je od sebe systematicky odhání (zahraniční mise, Rathovo chování, pokus o nominaci Brožové, který jako by národu říkal: „Pokládáme vás za idioty“, naposledy nominace Zubové – neoblíbené napravo, nalevo i ve středu). A pak je tu ještě kostlivec ve skříni z minulosti: Paroubek s Bublanem se chovali arogantně a lhali v souvislosti s Czechtekem, a doteď neměli odvahu se omluvit; dodnes je mladí a nekonformní lidé pokládají za nepřátele. Dokázat, aby sociální demokracie prohrála volby po situaci, která nastala po vládě ODS, je skoro mistrovský kousek. Sociální demokracie dělá všechno možné, aby ho dosáhla, a v přítomné době se zdá, že se jí skutečně podaří.
06. 07. 2009 | 09:23

Jeník napsal(a):

Je to tady zase pěkně vyhraněno, jestli chce někdo prožít zajímavé dopoledne, tak přikládám zajímavé adresy.
I když se zde zmiňuje pan docent o svém předsedovi, ten druhý by také neměl být opodál. Jeho včerejší prezentace z Karlových Varů byla skutečně všeříkající, jeho soudnost se dá vyjádřit tím co je na mnoha plakátech po republice - velký politik s malou hlavou.

Tož, kdo má zájem, ať se podívá na elitu, která nám chce opakovaně vládnout a vůbec jim nevadí, že ukázali co umí. Jediné co bude napínavé - jakou prasárnu vymyslí a s čím příjdou v září, možná že ti čtyři pupkáčí (kromě Ička) naladí cestovatele do Chorvatska správným směrem.

http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...

Příjemnou zábavu
06. 07. 2009 | 09:28

zdesta napsal(a):

Čochtan:Včera jsem byl s vnukem u kolotočů.Žádnou sprostotu,plebejství a chorobnou touhu po moci jem tam nezaznamenal. Mé pozorovací schopnosti jsou zřejmě na pendrek.
06. 07. 2009 | 09:32

radek napsal(a):

jiří
něco na Vašem komentáři je, největší chybou je asi způsob nominací viz. Benda a spol., s tím Czechtekem úplně nesouhlasím, každý premiér musí chránit slušné lidi před zdrogovanými "tanečníky"... (to jenom záminka...)
06. 07. 2009 | 09:33

Jeník napsal(a):

Zatím co jsem smolil můj příspěvek k diskuzi - objevil se zde pan Jiří se svými moudry.
Předem mu musím ale napsat, nejsem socan, nevolím socany a nelíbí se mi vše z jejich kuchyně, ale :

- zahraniční mise - vyhazování peněz ze strany ODS, kdy stále rozvíjela zahraniční okupanské expedice našich žoldáků bylo už neúnosné. Jste přesvědčen že místní obyvatelé touží po našich žoldácích, to věříte naší prostituující televizi a novinářům?
-Ráthovou chování - taky mám někdy pocit, že pan doktor to trochu přehnal, ale převážnou většinou má pravdu a používá metod, které platí na zločinné metody ODS-především v parlamentu je dovedl brzdit - proto taková štvavá kampaň a nenávist proti němu.
-Brožová a Zubová - s Vámi souhlasím, tyto dámy by byly zajímavé pro něco jiného, jenom ne pro politiku socanů
-CzechTek - mám pocit, že mám demokratický pohled na svět, ale Vámi uvedená akce měla být zakončena razantnějším způsobem, aby nepřízpůsobiví lidé si již nedovolovali ničit majetek a život slušných lidí.
- sdílím Vaše obavy, aby opět nenastala doba zločinů, lhaní, podvodů, podplácení - základní konání strany ODS. Socani svými současnými kroky odrazují slušnou část obyvatel a je nebezpečí, že přijde k volbám především lůza a podporovatelé ODS. Těm vyhrává volby to, že slušní lidé nejdou k volbám - viz. Eparlament.
06. 07. 2009 | 09:44

Vico napsal(a):

Panu Havlovi díky za pohled zevnitř. Soudím, že většina zde diskutujících, takouvoto možnost neměla, nemá a mít ani nebude.

Článek jsem nepochopil jako nějaké srovnávání Paroubek versus Topolánek a když, tak jen velmi okrajově. Spíše jde o imprese autora z jednotlivých setkávání s politikem, který, ať už chceme nebo ne, nenechává nikoho lhostejným v kladném nebo záporném smyslu.

Zubová není přeběhlice. Tou se stane, až poté, co jsouc zvolena za ČSSD, přeběhne zpět k Demokratickým zeleným anebo třeba k TOP09.

Havlův pohled je cenný jen již kvůli zparchantělým médiím, díky kterým si mohou veselí chlapci z ODS užívat v plavkách své bilboardové dovolené u vody a oranžoví se bránit mediální kanonádě, která si tentokrát odpustila i letní okurkový oddechový čas.

Třeba taková Martina Riebauerová - zástupkyně šéfredaktora MFDnes. Ta rozumuje v úvodníku nad tím, jak a kde všude Paroubek lhal.

Vemme si politika jednoho vedle druhého. Lhaní je součástí jejich denního chleba. Některé věci se zapírají a zatloukají. Vrcholná diplomacie je tím proslulá. Kužel reflektoru/reflektoru mladých, chtělo by se dodat/, je však zaměřen jen na jednu marně kličkující osobu.

Nejlegračnější na tom článku o lhaní, je označení prasárny MFDnes, která lživě uvedla, že se Paroubek setkal v luxusním apartmá s Kateřinou Brožovou, jako přešlap. Inu něco je lež a něco přešlap, za který se přece "seriosní" MFDnes mimo rozlišovací schopnosti běžného čtenáře omluvila.

To už je čistokrevný bulvár rovnější. Přehnaně našminkovaný, čpící levnou voňavkou a v síťovaných punčoškách nezastírá, jaké kratochvíle svému zákazníku nabízí.
Konzervativní Riebauerová v luxusním tmavě modrém kostýmku s jemným sotva patrným obláčkem chanelu n.5 nabízí totéž a dokonce za stejnou cenu.

Stejně tak to schytel Bohouš Sobotka. Darebák jeden použil cestovní náhrady na něco jiného, než na co byly určeny. Inu není to hezké. Hlavně, že zbytek toho poslaneckého ansáblu dělá něco jiného. Zdvojené a ztrojené náhrady za totéž, dle zcela neudržitelného systému nezdanitelných náhrad za dopravu dávají "poctivci" jen jedno východisko. Ty peníze navíc prostě vrátit nebo dávat na charitu. Když tedy roztáčet aféry, tak padni komu padni, že ano.
06. 07. 2009 | 09:46

Josef7 napsal(a):

V mnohém s autorem musím souhlasit. Položil si však otázku, zda je Paroubek přínosem pro socdem? Ještě nedávno ano, ale dnes už je to koule na noze. Prostě nastal čas a pokud je Paroubek opravdu tak chytrý, brzy mu to dojde a sám moudře odejde. Pokud tak chytrý není, vyhraje volby ještě blbší Topolánek, protože omu alespoň pomáhají sdělovací prostředky. A to říkám jako fanda oranžových.
06. 07. 2009 | 09:50

zdesta napsal(a):

J.Havel. Již delší dobu Vás podezírám,že tento diskuzní prostor je pro Vás (ne provaz)atestem, že někteří jedinci mají potvrdit známé vývojové stadium,že pocházíme z opic.(logika argumentů)
06. 07. 2009 | 09:52

Hahahahaha napsal(a):

Obě autorovy pointy jen dokládají stupeň jeho myšlení a schopností. Že by ten Brusel motivoval rádoby poslance tímto směrem? Ale spíš jen některé, že pane autore? Dá se od vás očekávat politika: pročeská, proevropská a nebo prosexuální - ber kde ber?
06. 07. 2009 | 09:53

1.J.2 napsal(a):

Každý vidí to co vidět chce. Takže zadlužování za vlády ČSSD naši modří spoluobčané vidí, větší zadlužování za vlády ODS nevidí. Nevstřícnost ČSSD vidí, větší nevstřícnost a hrubiánství ODS nevidí. To je ta objektivita té údajně vzdělanější části národa. Manipulovatelná mládež se zpracovanou myslí sdělovacími prostředky ale ještě nejsou vzdělanci. Tito se teprve vzdělávají. Pracují na své budoucnosti nad kterou mohou po čase přemýšlet, až budou vzdělaní.
06. 07. 2009 | 09:54

radek napsal(a):

Jeník a Vico
velký souhlas,
chlapci z ODS v plavkách jsou fakt trapní a pěkně ukazují, jak že si představují službu pro stát...
06. 07. 2009 | 09:57

Vysmátej napsal(a):

Vico, už se těším, až na bilbordech uvidím ten váš parádně narostlej do sytě oranžova vyzrálej pomeranč v trényrkách. Už jsem ho kdesi tak viděl.
06. 07. 2009 | 09:58

Rejpal napsal(a):

Autor

Dík za velmi zajímavý článek o Vaší známosti s panem Paroubkem.

Vzhledem k tomu, že nemám valné mínění o voličích v Česku, dovedu pochopit i páně Paroubkovu snahu protlačit do parlamentu nějakou TV celebritu. Mám také radost, že Ibl vypadl z kandidátky ČSSD. Ani MUDr. Rath mi příliš nevadí. Ale obávám se, že strana s paní Zubovovou na kandidátce zřejmě jen těžko získá moje sympatie.

Radši bych byl uvítal, kdybyby vedení ČSSD v parlamentu mahradilo okoukané tváře poslanců mladými a schopnými kandidáty, kteří úspěšně pracují především v charitativních organizacích. Měl bych v nich záruku, že jako poslanci se budou snažit zlepšit život jiným, nikoliv jen sobě samým. Pokud snad jsou takoví lidé na kandidátce ČSSD, měli by být zvlášť označeni, aby jim neznalí voliči mého založení mohli dát své preferenční hlasy.
06. 07. 2009 | 09:59

zdesta napsal(a):

Jeník. Co je lůza a kdo k ní patří? Buďte trochu konkrétnější.Vyjmenujte třeba sociální postavení,profese a.t.p.Doufámm že nebudete opakovat nějaké dogmatické kraviny a svou argumentaci podpoříte nějakými vědeckými poznatky.
06. 07. 2009 | 10:03

Alarien napsal(a):

Text autora je psán s nadhledem a tolerancí, což se o většině komentářů říci nedá. Jejich autoři se nemohou a zpravidla ani nesnaží oprostit od prvoplánové, často primitivní averze vůči mediálnímu obrazu Jiřího Paroubka, který přijali za vlastní. Oni ho ve skutečnosti nevidí a vidět ani nechtějí, vidí jen to, co jim vyhovuje. Stejně jako v případě Davida Ratha přechází jejich averze až k patologickým projevům nenávisti. Příznačná je v této souvislosti pozornost věnovaná vnějšímu výzoru (bradavice, "panděro", barva pleti), předchozímu zaměstnání či přátelským stykům a s tím spojené urážlivé přezdívky (prase bradavičnaté, Jyrka, číšník, kolotočář apod.) To, co tolerují u Mirka Topolánka, vyčítají JP. Příčinou je s největší pravděpodobností Paroubkova pozice v čele nejsilnější "levicové" strany. Kdyby ČSSD vedl Topolánek, byla by palba nejspíš zaměřena na něj.
06. 07. 2009 | 10:11

Neopřemyslovec napsal(a):

Pan doc. si neuvědomuje, že příšerným způsobem devastuje hiodnotu lidí vzešlých z UK. Paroubek po říjnových volbách bude nahrazen novou slušnější socanskou garniturou. Tím i Havel odejde do propadliště. Výkal s ním.
06. 07. 2009 | 10:14

radek napsal(a):

zdesta
lůza = zdrogovaní, zhulákaní a hluční "občané" obtěžující ostatní
06. 07. 2009 | 10:15

radek napsal(a):

Josef7
asi máte pravdu, avšak na přepřahání asi není dost času
06. 07. 2009 | 10:20

void napsal(a):

Dobrý den, ve většině věcí souhlasím s Jiřím a Honzou. Jenom bych doplnil pár bodů za sebe a ty jsou spíše na Vás:
- zdanění - raději bych řekl průměrné než jedno z nejnižších (což samo o sobě určitě nění nic špatného - problém je zda občan dostává solidní protihodnotu - rad si priplatim za ochotne uredniky, min korupce atd...)
- veřejný dluh - tohle beru jako blbou srandu, takze dal to mate bez hacku a carek :-). jde o trend a ten byl pri daných podmínkach (rust, nezamestnanost) hrozivy. tohle se neda omluvit ani sanaci po predchozich vladach. takze snad chapete, ze dalsi 4 roky si tahle zeme nemohla dovolit, proste jsme na to nemeli :-). to, ze kluci z ODS to taky moc nevysperkovali je pravda, takze je treba najit nekoho dalsiho.
- opravdu netusim jestli jste cetl blairuv program, se kterym vyhral volby, ale k tomu vasemu z 2006 to ma hodne daleko - asi spatnej strih
- marketing: typy jako Brožová, Rath, Kočka - to jsou v politice hřebíky do rakve. to odska si tam dá nějakýho mladýho joudu, kterýho nikdo nezná, je sice taky blbej jak troky, no ale neni to brozova
- tech veci je jeste daleko vic, ale platej me za jinou praci nez vam pomahat :-), takze jenom na zaver - myslim, ze jak Paroubek tak soc.dem. udelala neskutecnou praci - ziskat pres 30 procent, kdyz mate v cele cloveka, kterej vypada jak snatkovej podvodnik z prvni republiky a mluvi jak komunistickej aparatcik je super vykon, takze hlavu vzhuru :-)
06. 07. 2009 | 10:21

Gru napsal(a):

Alarien
Je to tak a je třeba věnovat pozornost právě těm médiím, která unisono tento obraz podávají a vytvářejí. Že jde o řízenou, koordinovanou činnost, lze vidět na sjednoceném jazyku - v posledních dnech se v mnoha médiích objevuje výraz "spílat". Zatímco pravice svým oponentům pouze "vytýká", u soc. dem míédia říkají, že svým oponentům "spílají". Takové vytváření podprahových negativních asociací je základem tvorby voličských postojů. Podobně s bradavicí či vajíčky - záběry vajíčka stékajícího po Paroubkově tváři a zařazující ho mezi "poznamenané" byly velmi často opakované a byly to dlouhé záběry. Vytvářely podprahový engram. Informace o tom, že na někoho hodili vajíčko je sama o sobě bezcenná. Ale emoce, který se takto podprahově spojila s dotyčnou tváří, emoce, kterou si ani neuvědomujeme, pokud tuto techniku vytváření engramů neznáme, tyto emoce rozhodují u volební urny.
06. 07. 2009 | 10:33

madqwert napsal(a):

to jste měl za domácí úkol od Paroubka?
Prokrista pána, oslavné chorály na předsedu strany.
Vidíte taky na něm nějaká negativa? Nebo je nesmíte psát.
Republikáni také museli psát oslavné články na Sládka, no vy jste je velice dobře nahradili, proč ne?
06. 07. 2009 | 10:37

radek napsal(a):

Gru
ano modré novinářské gestapo se snaží co může, vždyť je ještě co privatizovat...
06. 07. 2009 | 10:38

ali napsal(a):

Staci to zjednodusit, dokud odpurci Topolánka budou na transparenty a do argumentu strkat gule, tak si tim sami vystavuji vizitku. Pro ne mozna pochvalnou ale pro normalni lidi je jasny, ze jde o mene schopne lidicky kteri se jen chytaji nejprimitivnejsich pudu.
06. 07. 2009 | 10:41

frantisek z Asisi napsal(a):

Čochtane-rád bych viděl vaši vizáš,co bych zní asi vyčetl!Nenávist,sprostotu,netoleranci.
Skočte do svýho rybníka a už se neukazujte!Váš ideal je asi TOPOL,
noc dlouhých nožů/podle vás vyvraždit všechny socdem/,es komt der Tag,kdy bylo vyhozeno ze státní správy tisíce lidí a ani nebyli socdem.Zrušení protikorupční policie íčkem,aby se tunelářům lépe kradlo.Jste hnusný kapitalista!
06. 07. 2009 | 10:50

Alarien napsal(a):

Gru
Přesně! Stačí permanentní konfrontace "zamračeného JP" a "usměvavého MT", nepoměr v počtu článků věnovaných ČSSD a ODS, dikce jejich nadpisů apod.
06. 07. 2009 | 10:59

Gru napsal(a):

Článek pana Havla je vpravdě poněkud neobratně sservilní, a rovněž musím přiznat, že p. Paroubek sám je dost nesympatická postava, což je ještě opepřeno tragicky chybným tahem s dr. Rathem. Ale pocit nevole, který ve mně vyvolává, je pořád snesitelnější než pocit trapnosti a studu, který evokuje svým působením a už i pouhým zjevem Topolánek, fašizující figura, malý moravský Berlusconi. Tolik k osobám samotným.
Věcně pak je to také jednoduché. Topolánek (a Kalousek a Schwarzenberg)= US základna.
06. 07. 2009 | 11:11

lederer napsal(a):

Pane docente ,
to Vaše šlukování konečníku pana předsedy Paroubka je odporné........:((((
06. 07. 2009 | 11:14

Vico napsal(a):

Gru : bingo! Vystihl jste to přesně. Podprahové působení je například i v reklamní branži zakázáno. Například rozkvetlá jarní louka a do ní jen setinové skoro ani nepostřehnutelné problesknutí nějakého výrobku. Asociace v mozku zůstane jako těžko vysvětlitelné spojení. Zabírá to.

Veselí kaliči z MF a LN to samozřejmě většinou nedělají tak sofistikovaně, dávají do toho příliš svazáckého enthusiasmu, ale snaží se. Dobrovolně na sebe berou roli mouřenínů. Pak se sice divěj, že maj na hubě náhubek, ale mouřenín je od toho, aby vykonal svou mouřenínskou práci a šel. S vajíčkem v hubě.
06. 07. 2009 | 11:14

fafnir napsal(a):

soudruhu docente autore a místní rudá brigádo
přpomínáte malého školáka,který přichycen při rozbití okna oslnivě oponuje ,že je to v pořádku protože Franta přece rozbil také.Chápu váš vazalský vztah k příteli Paroubkovi,te vás ovšem neopravňuje dělat z čtoucích nemyslící blbce.Proč bych měl psát proč je Topolánek lepší.I kdyby byl 10x horší,nic to nemění na páně Paroubkových mizerných morálních vlastnostech a jeho jájovství.Nic to nemění na Paroubkově nezřízeném touze po moci,a častému slibování a lhaní.Jenom velmi nemoudrý člověk omlouvá své chyby srovnáváním s chybami druhých.Tak porovnávejte, rudá brigádo.Bude to vypovídat o vás samých.
06. 07. 2009 | 11:18

Holoubek napsal(a):

p. Havle, patříte do stejné odkalovací nádrže jako váš "vůdce" takže mne váš článek nepřekvapil ale úpřímně řečeno něco tak perverzního jsem dlouho nečetl.
06. 07. 2009 | 11:22

Jeník napsal(a):

To zdesta - ještě doplním formulaci - lůza - od pana Radka:

-lůza je nemyslící skupina lidí, která je ovládána určitou skupinou lidí, kteří ji chtějí využít pro své cíle.To není záležitost sociálního postavení a nebo postavení ve společnosti, to je stav mysli. Třeba zářný příklad lůzy z poslední doby byla skupina mladých lidí ovládaná prostřednictvím Facebooku panem Zahradilem a jeho grupou pro dosažení cíle - aby se tento bezcharakterní člověk opět dostal do parlamentu v Bruselu, kde bude opět kalit vodu proti celé Evropě a pobírat plat ještě větší než papá Tonello.

Prostě - lůza je ovladatelná skupina demegogů ovládaná ještě většími demagogy. Zajímavé, že tato sešlost u nás vyznává modrou barvu a letícího krahujce (nebo supa ?)
06. 07. 2009 | 11:28

ali napsal(a):

tady nejde přeci o to, kdo je lepší. Tady se pře o to, kdo je hnusnější. Nemyslí se teď fyzicky, tam je rozdíl zcela evidentní a poznámky na tyto rozdíly beru jako recesi (pro méně chápavé). Ať Paroubek, nebo Topolánek, oba mají tuny másla na hlavě a oba nejsou schopni se svorně vzít za ruce a přiznat veřejnosti své "hříchy" na účet lidí a hlavně jejich daní a peněz, neboť prachy jsou až na prvním místě. Oba by měli jít k šípku, protože nadělali paseky i ostudy habakuk. Místo práce se Topolánek nestydatě kamarádil s Talmanovou a Paroubek to velice tvrdě a hlavně veřejně odsuzoval, ale sám už měl Petru obšanclou. Dokonce jeho sprostota šla tak daleko, že nechal Zuzanu po prohraných volbách a jeho slavným gottwaldovským prohlášením, vystoupit v TV a nechat od ní na sebe svatořečit (plít tu snůšku lží) o své poctivosti a upřímnosti a Zuzana za něj strkala ruku do ohně. No? A co Paroubek udělal? Zachoval se ještě hnusněji než Topolánek. Poslal milou Zuzku, která mu zeztárla a zošklivěla, položila za něj slova hodné světci, no, kam jí poslal? To vše, prosím, kdy tvdě odsuzoval Topolánka a sám už to dělal dávno. O toleranci socanů amorála Ratha mluvit nebudu, tam je to jasný, ten by si nikde na světě neškrt, ale tady se mu ještě fandí. No nic, mluvíme o Par + Top, takže ať dělám co dělám, prostě Paroubek mi vychází hnusnější. Jen jsem také zvědavá, až pojede s malým Paroubkem na procházku a novináři mu budou strkat foťáky do kočárku a blejskat miminu do očí, jestli to ustojí...
udělat to mému dítěti, aby cizí člověk strčil foťák do kočáru a blejskal moje dítě, tak mu dám po čuni taky.
06. 07. 2009 | 11:29

Jeník napsal(a):

Ještě jednou pro zdestu:
Pane, přečtěte si průpovídky těchto pánů (nebo dam): Holoubek,fafnir,lederer,Neopřemyslovec

a máte typický vzor duševní lůzy. Potom budete ve světě politiky na český způsob orientován.
06. 07. 2009 | 11:36

ali napsal(a):

to jeník - hele, od jakživa byla lůza levičácká, takže si vymysli jinou nadávku na pravičáckou adresu, ať jsi aspoň originální...když už...
tvůj pravičák :o))))
06. 07. 2009 | 11:39

Gru napsal(a):

Ali

Docela pravda, Paroubek je dost odpudivý. Ovšemže srovnat s Topolánkem, jen k jeho propěchu, když už hovoříme o partnerských vztazích - manželku opustili oba, ale jen jeden to pravdivě oznámil, druhý dlouho lhal a zatloukal... vzpomínáte si? A ten pak taky vytvořil cosi, co je v podstatě monarchistického ražení, totiž tvorba politiky "v posteli". V modernich evropských dějinách to známe jen z Rumunska, od manželů Ceausescových. Paroubek svou novou manželku nepostavil do rozhodující politické pozice, na rozdíl od Topolánka a Bursíka, kteří své konkubiny (nikoliv manželky) nasadili do vedení sněmovny, resp. poslaneckého klubu.

Jste-li hulvát, pak není divu, že byste "taky dala po čuni". Jde jen o to, že hulváti by neměli proniknout na vysoká politická místa, víte.
06. 07. 2009 | 11:46

stoppa napsal(a):

Ali

máš to trochu popletené, vhodné doučit. Lůza byla samozřejmě vždycky lůzou, bez pravolevého dělení, ale pokud přece jen chceš, tak ve Francouzské revoluci v Paříži řádila lůza levičácká, zatímco v téže době ve Vendée lůza pravičícká. Totéž kříšťálová noc v Německu. SA byla luza pravicová, jak všichni odjakživa vědí.
06. 07. 2009 | 11:52

ali napsal(a):

2 Gru - nooooo, vždyť to říkám, jen jinými slovy, ale výsledek je stejný, ne?! :o))) Prostě vystrčit všechny lumpy, kteří se podepisují na zadlužení našeho státu takovou rychlostí, že světelná se zdá být hlemýždí...a je jedno jestli je oranžovej či modrej. Všude chleba o dvou kůrkách a všude lump se najde. Jen pořád vidím v řadách oranžád a rudochů těch lumpů mnohem víc...
06. 07. 2009 | 11:55

F.Srbek napsal(a):

I když z povzdálí jsem se "potkával" s J.Paroubek celou dobu po 90roce. Počátky soc. dem.nebyly jednoduché, ale pod vedením prof.Horáka soc.dem. vystupovala slušně. Po nástupu Zemana se říkalo voličům to, co chtějí slyšet a ne to, co je třeba dělat. Výsledek se dostavil. Nemám nic proti p. Zemanovi, ale jako prognostik se někdy šeredně mýlí. To se stalo i v případě určení následníka ve vedení soc.dem. Paroubek převzal vedení soc. dem v době výrazně "pokleslých" preferencí a po "standiádě". Dokázal téměř nemožné a chybělo málo aby volby vyhrál. osobně si myslím, že prohrál o "Kubiceho". Těsně po volbách hovořil p.Paroubek o únoru 1948. Tento moment, kterému nikdo nedokázal zabránit , nastartoval "sešup". Od té doby se stupňovala jeho agresivita a věcnost byla zatlačena mnohoráte do pozadí. Ve stejném tónu doplňoval předsedu i pan Rath. Vrcholem snažení bylo vyslovení nedůvěry vládě v době, kdy podle mého soudu, jí mělo býát umožněno dokončit naše předsednictví. Zde nešlo o nic jiného než o prestiž celé země. Ať chcete nebo nechcete odvolání vlády a nynější kandidatura paní Zubové jsou spojovány, i když to tak nemusí být. Proč se p.Paroubek neutká se svými rivaly v Praze. Proč se nechá "zapsat" ba první místo v severních Čechách? Soc.dem . v severních Čechách za vedení pana Bendy předvádí "kouzla" zcela mimořádná. Jsem navíc trochu unaven literárními exkurzy pana Zavorálka. Takvou sociální demokracii volit nechci a nebudu. Podotýkám, že ve volbách minulých jsem soc.dem volil vždy. Ale čeho je moc, toho je příliš.
06. 07. 2009 | 11:56

ali napsal(a):

stoppa - no vidíš, jakej jsi šikovnej...pořád mi ale vychází, že lůza je už od dob Francouzké revoluce ta levičácká a pravičákům pak jí levičáci začali říkat taky, aby to bylo fifty fifty :o)
06. 07. 2009 | 11:58

stoppa napsal(a):

Ali

Já vím, že ti to tak vychází a taky jsem ti uvedl příčinu, proř ti to tak vychází - nedostatečnou dovzdělanost. Tak např. kromě Vendée tam byla ještě pravicová luza v Lyonu - tam se to střídalo, to asi nevíš, že? Střídavě pravicová a levicová lůza.
Mussoliniho černé košile byly pravicová lůza, zrovna jako Pinochetova DINA.
06. 07. 2009 | 12:05

honza napsal(a):

Dobrý PR za faru v Bruselu. To za ten svítek na Smíchově stálo. Nejlepší je hodnocení Paroubkova vládnutí - větší kolaboraci a kooperaci s komunisty po revoluci tady nebylo a vy o tom píšete, jak to bylo fajn, to se máme na co těšit.
06. 07. 2009 | 12:12

Zacheus napsal(a):

Ono je pro tuto zemi lidsky tragické, jestliže fakticky existují pouze dvě alternativy na obsazení místa premiéra - buď pan Paroubek, nebo pan Topolánek...
06. 07. 2009 | 12:14

fudoshin napsal(a):

já osobně jsem dalek nějakého negativního osočování paroubka. na druhou stranu, některé jeho kroky jsou zvláštní...je těžké posuzovat člověka pokud ho člověk nezná.když dva dělají totéž není to nikdy totéž, důležité jsou i úmysly a podobně. docela rád bych ho někdy osobně poznal, abych si ho mohl aspoň "na rychlo pocitově prohlédnout" a mít tak alespoň něco bytelnějšího k tomu, udělat si o něm hlubší názor...
06. 07. 2009 | 12:17

ali napsal(a):

stoppa - lůzou neboli chátrou označovala vrchnost své neposlušné podané..zde je prvotní původ tohoto slova. O vzdělanosti se s Tebou přít nebudu, protože se neznáme. Takže lůza byla vždy označením pro tu nízkou třídu, ať chceš nebo nechceš. To, že toto označení vešlo do veškerých řad, je už druhotné. Pravicová lůza v Lyonu je jen opakem té levicové :o). Jinak jsi evidentně chytrý a dost s tím machruješ, že bys vstoupil k Paroubkovi a mohl mu radit, ambice na to máš...hodně úspěchů
06. 07. 2009 | 12:24

Lena napsal(a):

Pane Havle,

napíšu něco, co nesouvisí s Vaším blogem. Ale k němu samému jsem se vyjadřovat nechtěla, protože Váš lídr je mi mimořádně protivný z mnoha důvodů, to už jsem Vám psala a nechtěla jsem se opakovat.

Ale teď jsem si přečetla další geniální nápad vaší skvadry: že prý zateplování RD bude hradit stavební firma ze svého, přičemž jako splátky jí bude poskytován rozdíl mezi spotřebou energie bez zateplení a se zateplením.
A já se ptám:
1) kdo bude tento rozdíl počítat a jak? V RD přibude více lidí, více spotřebičů nebo naopak ubudou. Cena elektřiny bude kolísat atd. Kdo pak bude zjišťovat, kolik má firma jako splátku dostat?
2) Kdo bude ten rozdíl platit? Přímo elektrárna či plynárna nebo lidi z RD? Co když nebudou schopni splácet nebo se jim prostě nebude chtít?
3) Kde vezme firma peníze na zateplování byť jediného domku "zadarmo". Na 1 RD to odhaduji tak na 150 000, návratnost cca 10 let. Když zateplí jeden domek měsíčně, jsme na částce 1,8 milionu ročně. Která firma je schopna toto ustát? Zedník-živnostník se svojí partičkou 3 chlapů asi těžko.
4) Komu bude stát dávat dotace? Majitelům RD nebo přímo firmě?
5) Jak budou probíhat soudní řízení ohledně vymáhání dluhů? Pokud jako dosud, kdy já se soudím už 7. rok, byť můj nárok není soudem jakkoliv zpochybňován, hmmmm, tak to tu bude veselé.

Tak se mi zdá, že jste úspěšně vymysleli další likvidační opatření na živnostníky. Ta Vaše povedená partaj chce opravdu to, aby tady byla půlka lidí v dluzích zkrachovalá na Úřadech práce?

Chápu, je před volbami, takhle si můžete u nemyslících lidí udělat plus, že na ně myslíte Vy a pěkně se o ně chcete postarat. Že je to na úrok někoho jiného a stejně k tomuto mechanismu nedojde, protože u nás na to skoro nikdy (krom nadnárodních společností) nemá, to je asi fuk. Vaše strana to přece myslela tak dobře ....

Doufám, že se k tomuto tématu v nějakém blízkém blogu vyjádříte, a vysvětlíte nám, zabedněncům, kteří toto nechápou, jak je to doopravdy skvělé, zateplování bude vzkvétat a všichni zúčastnění na tom budou dobře.

Loučím se s pozdravem: vzhůru ke světlým zítřkům, zpátky ni krok.
06. 07. 2009 | 12:31

Tomáš Fuk napsal(a):

Aby naši modří soudruzi a jejich pohůnci v mediích oblbli většinu národa, která myslí levicově, musí vytvořit z vůdce strany, stranící dolním deseti miliónům, darebáka.
Jedině takovými způsoby, které vždy byly podvodem na voličích, mohou získat dostatek hlasů pro to, aby mohli prosazovat protilidovou politiku pro horních x tisíc zbohatlíků.
06. 07. 2009 | 12:36

ali napsal(a):

Tomáš Fuk - a o tom to je, z horních x tisíc zbohatlíků je jich spousta, co si to poctivě vydřeli od samého počátku a s dluhama...jenže to pan Zeman označil jako podnikatel=zloděj a socani v tom dál utvrzují. Že tak uráží pekaře, kadeřníky, zedníky, to je fuk, hlavně, že jim je záviděno to, co vybudovali...jó lenost a závist je metlou tvou a ne těch druhých...
06. 07. 2009 | 12:43

Gru napsal(a):

Zacheus

Není to tragické, je to spíše komické. České voličstvo samo sebe chygá do pasti. Klaus a poté Topolánek sice démonizují komunisty, "spolupráci" s nimi, a to za stále se opakující příležitostné spolupráce s nimi - ale nejsou schopni docílit výsledku, který by z komunistů udělal jen jakýsi ornament parlamentní scény. Myslím, že nerozhodnutí voliči, kteří tvoří více než třetinu elektorátu, rozhodnou volby. Pokud vůbec půjdou, nepůjdou volit Topolánka ani Kalouska, možná ani Paroubka, ale spíše komunisty, kteří jsou už dlouhou dobu daleko nejméně agresivní partají. Topolánkovské strašení komunisty se stále víc míjí účinkem. Máme.li se bát nějaké diktatury, pak té modré. Komunisti by ani neutvořilio vládu - mezinárodní situace to nedovoluje.
A pokud ti nezúčastnění zase k volbám nepůjdou, dopadne to zase plichtou.
Nezústnění k volbám nedostane strašení komunistama, ale témata jako zdravotnictví a radar.
06. 07. 2009 | 12:45

ali napsal(a):

Gru - nojo, ale poraď co volit? Aha? Všechno je to profláklý a lidi jsou znechucení jak z prava, tak z leva už vůbec...
volit to nejmenší zlo mi připadá dost omezené a navíc, které zlo je nejmenší, je-li vůbec zlo definováno jako větší a menší :o)
06. 07. 2009 | 12:53

Gru napsal(a):

To v současné situaci opravdu nevím. Bez odblokování politické scény, bez jakéhosi "odmrazení" asi nic nepůjde. Odblokovatale znamená vyloučit brzdy, jakými jsou Topolánek a Paroubek.
To nepůjde, takže nastoupí nejspíš scénáře, o jakých jsem mluvil.
06. 07. 2009 | 13:01

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé výkřiky, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
06. 07. 2009 | 13:07

Behy napsal(a):

Jirka mu zavolal.jestli by něco nenapsal.Ani mu Jirka nemusel říkat o čem to má být,on už vděčně věděl a pochopil.Takže soudruzi,čest.
06. 07. 2009 | 13:09

ali napsal(a):

Topolánek a Paroubek jsou bohužel zatím hodně silnou a zaseklou brzdou, která se jen tak neodblokne :o(
06. 07. 2009 | 13:09

MoB napsal(a):

Možná by stačilo, kdyby se Paroubek nechoval jako chovanec Nývlt. Jak ho líčíte to je hotový Gándhí... já ho znám z TV spíš jako Gejzu Lakatoše. Rada pro tento týden: rozhodně nebrat.
06. 07. 2009 | 13:14

Jaroslav napsal(a):

Dobrý den,
pane inženýre snad Vám a Jiříkovi P. někdy moje děti odpustí, až budou platit všechny ty dluhy co mám ještě uděláte. Já bych si Jirku (se sexy mozkem) navzal za záda ani v pravé poledne. Vaše osobní zájmy jdou nad zájmy občanů ČR a Evropy. Jen tak dál po 15 letech jsem byl u voleb a na podzim zase půjdu volit. Bylo by na čase rozpustit partaje. Parlament losovat s přihlášených kandidátů, bylo by to určitě lepší, demokratické, levné a spravedlivé. Ubyly všechny vazby mezi korytáři a jejich poskoky. Možná založím politickou stranu pod názvem Česko-moravská instantní strana, která Vás po vítězství demokraticky rozpustí.
Ještě bych poslancům zakázal ústavou pozměnovat návrhy zákonů a přilepovat přílepky. Dobrý zákon ať odhlasují špatný ať opraví ten kdo ho navrhl.
Jaroslav
06. 07. 2009 | 13:15

radek napsal(a):

Jaroslav
je chybou čssd, že není schopna vyčíslit dluhy po ODS, ono totiž nejde jen o těch 700 mld. Kč tunelů ale také ušlou částku která mohla být získána při vhodné privatizaci nerozkradených bank!!!, kauza LTO, dále zmanipulovaná výběrová řízení na všech úrovních (hlavními aktéry opět voliči ODS) atd...
06. 07. 2009 | 13:18

Jan K. napsal(a):

Pane Havle,
teď jste si u Paroubka nasbíral kladné body. Jednou, až ho Petra pošle kamsi, tak máte šanci, že zaujmete její místo v ložnici. O toto vám jde? To tedy gratuluji.
06. 07. 2009 | 13:20

Mard napsal(a):

Topolánek je lepší v tom, že ho pane Havle nechválíte. To se jeví jako důkaz jeho kvalit. Pokud takový vychvalovatel Stalina někoho kritizuje, tak to má cosi do sebe!
06. 07. 2009 | 13:24

MA-FU napsal(a):

ano pane Havle : zavolal a poprosil o článek...jinak není možné,že byste sám od sebe?
06. 07. 2009 | 13:25

eM napsal(a):

Pane Havle, nevím, nevím, jestli jste s tak aktivní adorací Vůdce neměl případně počkat až jak dopadnou podzimní volby :-)))
06. 07. 2009 | 13:26

Martiin B. napsal(a):

Kritíka zde adresovaná Paroubkovi, Havlovi a socdem, je většinou ukázkou neinformovanosti a výsledkem goebbelsovské stokrát opakované lži (MFDNES, HN, Lidovky atd.)
1. K údajnému zadlužování socany:
Za poslední dva uzavřené roky byly sumy, o které narostl veřejný dluh vyšší, než průměrné sumy za socanů. A to ještě nebyla krize!!! To, že Kalousek ohlásil schodek 20 miliard, byla jen vtipná demagogie.
2. K údajnému podporování nemakačenků:
Systém nastavil mistra Vodička z ODS v roce 1995. Od té doby se změnilo pramálo a spíš zpřísnilo (např. za Škromacha).
3. Svržení vlády během předsednictví. Kontrolní otázka: co bylo důvodem k hlasování o důvěře. Schválně by mne zajímalo, kdo si z přiznivců pravice ještě ten důvod pamatuje. Tipuju, že bez Googlu nikdo... Taky ukázka goeblsovštiny v podání médií. Úplně se jim meritum věci podařilo vyzmizíkovat.
06. 07. 2009 | 13:37

Vanis napsal(a):

Stejně tak musí nový kabinet zastavit katastrofální nárůst státního dluhu a masový úprk zahraničních investorů ze země, který je stále výraznější........To je závěr komentáře o výsledku včerejších voleb v Bulharsku,kde dosud tak úspěšně vládla sociální demokracie. A samozřejmě,odešla drtivě poražena. Tady to nedopadne jinak.
06. 07. 2009 | 13:45

Simona napsal(a):

Ještě nějakou o Rathovi,třeba tuto:

Ředitel KÚSK Ing. Petr Hostek, pracoval na NBÚ, v letech 1981-86 studoval na VŠ vojenské ve Vyškově, v letech 1986-90 byl náčelník týlových služeb ČSLA. Další komunistický nomenklaturní kádr obsadil důležitý post. Jeho manželka, Ing. Helena Hostková, nastoupila 1.dubna do manažerského týmu ČEPRO – viz link a příloha. ČSSD se distancuje od spolupráce s komunisty – ovšem ne s bývalými…?! Hejtman David Rath se obklopuje opravdu podivnými lidmi. Nyní se zbavuje náměstka Filipa Bušiny, podezřelého ze zpronevěry stamilionů korun. Ve věku 24 let už si dokázal pořídit v Karlových Varech hotel za 33 milionů Kč, schopný či všehoschopný náměstek? Hejtman má smůlu, on takový čestný, poctivý, myslící na blaho pracujícího lidu a kolem něho samé podivné existence
06. 07. 2009 | 13:50

Zbyněk Musil napsal(a):

Pane Havle,
zdá se mi, že si pletete politiku s akademickým prostředím. Tento Váš článek je evidentně propagandistický a striktně loajální k předsedovi Jiřímu, byť je psán rádoby objektivně a formálně se snaží o nadhled. Toto matení je pochopitelné od politika a trapné od vysokoškolského pedagoga.
06. 07. 2009 | 13:52

Petr napsal(a):

Pane docente,
Váš článek mi posloužil k zamyšlení, ale ani po trojím přečtení s ním nemohu souhlasit. Jen plnou pravdu máte v tom, že k úspěchu ČSSD přispělo Topolánkovo diletanství. Nezmiňujete se hlavně o výrazné převyšující Paroubkovo vlastnosti "JÁ". Znáte jiného politika který toto "JÁ" použil vícekrát? Znáte jiného politika, který se vyzdvihoval přítele a pak náhle byl zticha: "Standu Grosse jsem objevil a poté do ČSSD přivedl "JÁ". A když křišťálový Standa získal stamilióny (asi má možnost je získat jakýkoliv mašinfíra), je ticho tichoučko po pěšině. Jen si ho nerozházet. A nebo: "JÁ" mám Nové šaty a kdo z Vás na to má", takle se chvástat nad obyčejnými lidmi si nedovolil ani Stalin, ani Gottwald, ani Kim Ir Sen. Nebo kauza odpuštěných daní přítele miliardáře Dvořáka, hoteliéra z Mariánských lázní, beztrestné cestování 200 kilometrovou rychlostí ze schůze stranické buňky v Severních Čechách, opovrhování prací českých dělníků a techniků a ježdění místo např. v Octavii a jako řadový poslanec jezdí nejraději v BMV. Dosazování silou svých přátel na kandidátky např. Brožová, Zubová. Podivné dosud nevysvětlené kauzy jako "Pražská banka, či pronájem pražského výstaviště zpřízněné rodině. Nechává si nad sebou jak monarcha nosit deštník, který už si nosí i americký president sám. Nebo jeho vztah k Dimunovi. Před pár lety jeden z úhlavních nepřátel, dnes jeden z nejbližších spolupracovníků. A co vyštvání státní zástupkyně Benešové, a osvobození Katarského prince. To přeci nelze svést jen na podřízeného a jako premiér říkat jen, "já nic, (tentokrát malé já) já muzikant".
Naposled kauza Vlček na Středním východě, (Vlček za nic nemůže,) asi jsme mu vybrali spolupracovníky a zadaera cestovatele my obyčejní lidé, a protože je to přítel tak ho necháme na vysoké židličce dál. Může se hodit. A je před volbami, tak si přece Paroubek nebude dělat nepřátele ve své straně, bylo to asi jen šibalství, a zásadovost je najednou někde daleko. A tak by se dalo pokračovat.
Tolik volič, který nemá rád Topolánka a živí se vlastní prací.
06. 07. 2009 | 13:53

radek napsal(a):

Vanis
škoda, že jste nedal nějaký "vhodný" příklad třeba z Bangladéše...

Simona
a neměli by se ti lidé honotit podle toho co dělají, jak pracují..., zajímává Vás to stejně jako personalistika???
06. 07. 2009 | 13:54

Honza II napsal(a):

Připadá mi legrační, jak se pan Havel ptá, v čem je Paroubek horší než Topolánek - jako by si ani neuměl představit, že jsou tady lidé, kteří nijak zvlášť nemilují ani jednoho. Řekl bych, že nás bude většina.

Nicméně, když už jsem tázán, tak odpovím: mám sto a jednu výhradu k politickému stylu pana Topolánka a jeho stranu nevolím, ale několik věcí jsem u něj musel ocenit:
-ani přes obrovský tlak zevnitř vlastní strany, od prezidenta i od oposice neuzavřel po r. 2006 velkou koalici, což považuju za skoro hrdinský čin;
-dokázal zariskovat svou politickou budoucnost i budoucnost vlády na nepopulárním tématu radaru, ačkoli šel proti většině veřejného mínění;
-dokázal aspoň zčásti prosadit první kroky zdravotnické reformy (poplatky!), o kterých jak Dr. Rath, tak Ing. Paroubek dobře vědí, že jsou užitečné, ale k jejich zavedení nikdy nebudou mít odvahu.

Jinými slovy, Mirek Topolánek není populista, zatímco Jiří Paroubek naopak. Tenhle rozdíl mi připadá opravdu důležitý.
06. 07. 2009 | 14:11

radek napsal(a):

Honza II
Vy si děláte snad legraci...,
minulý týden Topolánek prohlásil, že chudí neplatí žádné daně, to snad nepotřebuje dalšího komentáře...
06. 07. 2009 | 14:16

radek napsal(a):

Zásadní rozdíly:

Topolánka zajímají pouze výlety za státní peníze a různé radovánky...

Paroubek se snaží alespoň něco dělat, samořejmě ne vše se povede...
06. 07. 2009 | 14:22

Vojta napsal(a):

A proc si vlastne pan Paroubek nedal onu bradavici odstranit? Trochu zaposilovat by taky mohl. Inu vzhled laka
06. 07. 2009 | 14:31

LEVAK napsal(a):

Ad Radek Mikula:"Neoliberalismus ničí všechna opatření,jimiž stát korigovál selhání klasického liberalismu.Je to pomsta majetných za to,že museli dočasně akceptovat fordistický kompromis!" Alain Bihr
PS:Je velmi zajimavé,příznačné a prospěšné,když v době kdy tisíce lidi přišli v důsledku povodní o střechu nad hlavou a někteří i o své příbuzné se ministr české vlády stará o 20 zavšivených,špinavých nefakčenků a pěstitelů konopí!Je to opravdu zásadový člověk,který v 90tém roku vykřikovál "Již nikdy žádná noha cizího vojáka nebude na české půdě!" a v roce 2007 první řvál aby noha US vojáka zde nastoupila!
06. 07. 2009 | 14:31

Gru napsal(a):

Když Paroubka odstavily volby 2006 od moci, tak kvičel jako podsvinče. Stejně tak kvičel Topolánek o tři roky později, když ho stejný demokratický mechanismus taky odstavil. O to to bylo směšnější, že se přitom dovolával českého "předsednictví" EU, tedy naprosto operetní rekvizity z arzenálu této super-říše, na kterou navíc sám nevěří. Ovšem byl jediný, kdo svou roli bral vážně. Tak to dopadá, když v čele vlády stojí infantilní jedinec. Vzali mu hračku... maketu...
06. 07. 2009 | 14:36

Honza napsal(a):

Paroubek - pilný mraveneček, práce všeho druhu. Jak je úžasný a skromný. Jen je smůla, že to nikdo nevidí a neocení. Má zkrátka pořád smůlu, že na něm pořád někdo něco vidí. Jen více takových oslavných článků, abycho si dobře uvědomili, jaká le to ludra.
06. 07. 2009 | 14:39

Lena napsal(a):

radku,

to snad Topolánek myslel daň z příjmů fyzických osob, ne?
A pokud ano, tak měl pravdu.
06. 07. 2009 | 14:39

LEVAK napsal(a):

Ad Honza k Vašemu zamyšlení jestli to umíte:
Karel Čapek:Život a dílo skladatele Foltýna
"Každý kdo má vyslovit spravedlivý soud o druhém člověku,musí dříve nebo později nahlédnout i do vlastního nitra a posoudit i svůj vlastní život.Jednotlivá svědectví nelze ovšem absolutizovat,neboť vyjadřují objektivní pravdu jen přibližně.Každý vkládá do své výpovědi i svůj subjekt-své sympatie či antipatie,svůj charakter i osobní zkušenost!"
06. 07. 2009 | 14:55

taughs 190 napsal(a):

Topolánek je lepší minimálně v tom, že o něm jeho přátelé nepíšou tyhle trapné oslavné ódy...
06. 07. 2009 | 15:01

jay napsal(a):

takhle uz jsem se dlouho nezasmal... kolik Vam Paroubek za takovy komentar dal? tohle bych videl tak na pekny bordel nekde u hranic s Nemeckem:-) kdybych to cetl 1.4. tak to beru jako genialni recesi, ale tohle nemuze byt mysleno vazne. Asi Vam zalezi na Vasem postu, tak mu lezete do (_!_), aby v case, kdy bude pokracovat v politice viz Rath a zbavovat se vsech "neposlusnych", jste mel aspon na chleba.

fuckt ulet! vetsi kravinu nenapise ani sam VELKY JIRKA!!!
06. 07. 2009 | 15:10

Roman napsal(a):

Vážený pane europoslanče,
díky za mimořádně hodnotný článek. Jsem hodně moc překvapen, že ještě někdo u nás je schopen takovýto článek napsat. Nikdy jsem nebyl antikomunista ani disident a hodně jsem si vážil slušných a odpovědných spoluobčanů. Znal jsem i Vašeho tatínka byl to velmi slušný a čestný člověk na kterého nedám dopustit.Po zpřístupnění dokumentace StB o mé osobě jsem si uvědomil co se tady posledních 20 let odehrávalo. Je třeba věřit pouze politikům a občanům, kteří nezklamali a byli vždycky odpovědní za své činy. Přeji Vám hodně úspěchů při čištění Augiášova chléva v ČSSD. A soudruh Topolánek není žádný pravicový politik je to jenom docela obyčejný kariérista...
06. 07. 2009 | 15:12

Boleslav D. napsal(a):

Velmi bych si pral, aby ve volbach (vyrazne) zvitezila CSSD.
Myslim, ze by tomu napomohlo, kdyby Paroubek dobrovolne okamzite prepustil misto sefa B.Sobotkovi...
I kdyz je jasne, ze za tu "nesympaticnost" do znacne miry mohou vytrvali aktivisticti novinari, je zrejme, ze se jim to povedlo a ze JP opravdu je spis pro CSSD nyni zatezi...
Kdyby to dobrovolne uznal a ustoupil (samozrejme by si zachoval nejakou dulezitou pozici), vyrazne by si vylepsil image.
Asi to ale nedokaze a v dusledku toho vyhraje Topolanek
Panbuh s nami...

..

..
06. 07. 2009 | 15:13

bobr napsal(a):

Čochtane!
Myslíte-li, že se Paroubek chová jako dobytek, pak já se domnívám, že hulvát Topol se chová jako hovado. Jaký je v tom rozdíl?
06. 07. 2009 | 15:22

Vasja napsal(a):

Pane Mihalco, pane Mihalco. Citace Docenta a urážlivý výkřik?
Tak to dopadá, když ucho dostane funkci a leze po mejdánech s Havlem.
To je Vaše práce, paní Vendlová.
06. 07. 2009 | 15:29

PatientO.T. napsal(a):

2 Vasja:
Cizí neštěstí, moje radost. Teď jsem první :-)
06. 07. 2009 | 15:33

Deailista napsal(a):

Pane Havle,
předseda ČSSD je pro mne nepřijatelný jako politik, protože:
1) Rath
2) Má tendenci jakýkoliv neúspěch házet na ODS, média, počasí a já nevím co ještě
3) Chová se nekonzistentně (přesněji nemá prakticky žádné názory, vše odvozuje od volebnách průzkumů)
4) Je populista, který slíbí lidem cokoliv
5) V minulosti se osobně podílel na několika špinavostech
6) Pravidelně lže
7) Je amorální (Foldyna)
atd.
06. 07. 2009 | 15:39

julča napsal(a):

vážený pane autore,
začnu osobně, je to ostatně stylistická figura vlastní i vám.
někdo mně velmi blízký pod vámi pracoval na Fondu a reference na vás jsou skvělé.

Pan Paroubek měl kdysi oponovat na VŠE diplomku jedné sestřenici někoho, koho znám, a řekl jí prý, že když se s ním vyspí, tak to projde.
pan Paroubek má asistenta, který je spolužákem někoho z mé rodiny a byl to prý třídní gauner, který se stal vekslákem, pasákem a pak hned náměstkem primátora Teplic. V socdem je dnes půlka té třídy. Nenechte se mýlit, že mají zájem o politiku, ne Péťa je prostě vtahuje do hry různými nabídkami a protislužbami.

vaši ochotu věcně argumentovat ve prospěch toho, že Paroubek byl jediným použitelným lídrem pro stranu, že ji dal dohromady a že je politicky pracovitý, jsem byla ochotna sdílet až do té letošní blonďaté sezóny. Proč se nestala místopředsedkyní strany vaše nejvýraznější politička Anna Čurdová s autentickými zájmy o rovnost žen, stínová minystryně atd. Namísto toho, je prý mimo hru o postup do sněmovny, nepodpořena ve stranických primárkách.
proč jsem obden vystavována ve veřejném prostoru kontaktu s nepolitickou, nevolenou figurou paní Paroubkové ml., která bulvárními tématy přivádí do politického prostoru na bulvár orientované čtenáře/taky voliče?
Proč na severu potřebujete nepolitičku Kateřinu Brožovou a trvale šikanujete politika Foldynu?

Ty rozpory s tím, co hlásá předseda v programu jsou nepřehlédnutelné. Ten, kdo lže, k tomu mívá důvod, a ten důvod, není asi v případě pana Paroubka nic pěkného.
06. 07. 2009 | 16:04

zdesta napsal(a):

Jeník: To je prosím vysvětlení značně zjednodušené.Výraz lůza je setskramentsky staré a má jiný význam.Víra náboženská nebo politická nedělá z jednotlivce příslušníka lůzy.Každý něčemu věří a je o něčem přesvědčen.Je otázkou jakou míru víry si každý připouští a co ovlivňuje. Jinak bychom neznali výraz dogmatik,ordodoxně věříci,fanatik a.t.p.Že nekritická víra vzbuzuje nesnášenlivost a nenávist není nic nového.Nezlomná víra má na svědomí stamilony mrtvol.S tím ovšem Vy ani já nic nenaděláme.
06. 07. 2009 | 16:05

Jan napsal(a):

Myslím, že Paroubek mediím vadí, protože je chytrý. Hloupý Topolánek jim nevadí, neb dělá ty správné věci - snižuje daně, likviduje policii, instaluje radary. Je z jejich světa. A mladí si myslí, že to bude taky jejich svět. Jsou ještě mladí.
Paroubek jasně řekl: uděláme vše co bude možné proti demontáži sociálního státu.
Co bude možné, ne cokoli.
Přesto se tím stal nepřítelem vládnoucí elity číslo jedna.
Kdo to kdy slyšel, aby bohatí platili daně? Zodpovědnost? Právo?
Snad silnějšího.
Ano Paroubek je zoufale nemoderní.Out.
A mi, lůza, s ním. Budoucnost patří Madoffovi, Koženému, Topolánkovi.
Nebo ne občane?
06. 07. 2009 | 16:06

radek napsal(a):

Jan
je fakt, že mediím bude asi vadit každý předseda čssd, který nebude ustupovat ODS...
06. 07. 2009 | 16:09

af napsal(a):

Topolánek vypadá seriózně. Ale je to podvodník.
06. 07. 2009 | 16:13

LEVAK napsal(a):

Vážení podíejte se okolo sebe a zjistíte,že veškerá media jsou pravicová kromě snad Práva!Nejvíce mi to vadí u ČT a ČRo!
06. 07. 2009 | 16:14

radek napsal(a):

LEVAK
a paradoxně CT A CRO žijí z daní...
06. 07. 2009 | 16:17

PatientO.T. napsal(a):

2 LEVAK:

Pan Paroubek to má těžké. Ani to Právo není dle jeho představ.

"Říká se, že koho pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje. Naši redakci pán Bůh miluje navštěvováním předsedy Jiřího Paroubka. Před několika dny nám poslal k otištění svůj článek, ve kterém se snažil hned v prvních řádcích redakci urazit nedoloženým tvrzením, že Právo je list provládní. Článek jsme z toho důvodu vrátili.
Urážku tedy spatřujeme v označení Práva jako provládního listu. Termín sám o sobě nikterak ošklivý, jenže v podání pana předsedy urážlivý význam získává. Naznačuje jím totiž, že nejsme listem nezávislým, objektivním, nýbrž takřka slouhovsky zapřaženým do kočáru (bývalé) vlády," napsal Jiří Hanák
06. 07. 2009 | 16:20

Kormoran napsal(a):

..Jak na mne pusobi soudruh papalas Paroubek , tak si dovolim napsat tuto hypotezu.
Telefonat ." Ahoj priteli soudruhu Jirko , tady je tvuj pritel Jirka . " Mam zjisteno, dle pruzkumu ver. mineni, ze mas vice procent nez ((JA)), proto priteli , mohl bys do blogu napsat o mne neco hezkeho???
.. Tak, asi tak......
06. 07. 2009 | 16:20

Deailista napsal(a):

Jan
Soudě dle jeho známého projevu bych neřekl, že je chytrý.
06. 07. 2009 | 16:23

Michal Macek napsal(a):

tak co pane docente nechtel byste zareagovat na par prispevku do diskuze (honza atd...) ktera je prekvapive slusna a vecna? teda az na vyjimky...
06. 07. 2009 | 16:28

borůvka napsal(a):

Někteří Češi s nostalgií vzpomínají na kožené panáky, hřímající z tribun o třídním nepříteli a Paroubek jejich představy splňuje.Mně se po tom ale nestýská a radši budu mít za premiéra Topolánka.Nevadí mi jeho občasná výbušnost,na druhou stranu se umí od srdce zasmát a nestydí se za to.
06. 07. 2009 | 16:30

zdesta napsal(a):

Levák:Ty media někdo vlastní a představa že majitelé budou fandit levicovému programu je utopie. Celostátním programem je neo-liberalismus.Tak proč by měla veřejná masmedia být vyjímkou.
06. 07. 2009 | 16:41

Petr napsal(a):

borůvka:Tak Topolánek se umí zasmát? To jak řval na toho fotografa, že ho zabije a kopal do auta kde se ten chudák schoval. Tak to je podle tebe ok? A jeho Kalousku jsi jednička. No to bylo opravdu k popukání. Bud upřímná Topolánek si může dovolit co chce i třeba se vládním letadlem stavit na lyžovačku. Za to Paroubek je za cokoliv kritizován. Media vám dokonale vymyla mozek.
06. 07. 2009 | 16:49

Petr napsal(a):

julča:prý jsi pěkná kurva říkala mě to jedna kamarádka kamaradky mě sestřenice. Pro peníze jsi prý ochotná udělat cokoliv i psát svoje bláboly do diskuzí.
06. 07. 2009 | 16:58

Petr napsal(a):

Deailista: Tak on nemá zádné názory. Opravdu neskutečnej blábol. Paroubek byl jasně pro Lis smlouvu. To není snad názor? příznivci malinko více proti. Paroubek je proti poplatkům snad kromě za jídlo v nemocnicích. To take není názor?
06. 07. 2009 | 17:06

Zacheus napsal(a):

To Gru. Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den. Zacheus
06. 07. 2009 | 17:11

Michal Vlček napsal(a):

No když jsem to četl tak jsem se docela styděl, že pan Jiří Havel má stejné občanství jako já. Moc krásně tady chválí svého kamarádíčka Jiříka Paroubka, ale já bych byl moc šťastnej kdyby zmizeli oba dva, bez nich naše politika bude rozhodně lepší. A pane Jiří Havle pamatujte se Sovětským svazem přišla bída na zem, z ČSSD je to ještě horší...
06. 07. 2009 | 17:12

prduch napsal(a):

"Hvězda sociální demokracie musela do budoucna stoupat, a mne štvalo, že jsme tenkrát nakonec nedohodli fúzi mé Nezávislé levice s ČSSD. Paroubek s Vyvadilem vnitřně věděli, že volby v roce 1990 oba projeli i kvůli nepovedenému vystoupení za zákaz komunistů"

Je tedy nutne uznat, ze soudruh znalecky
doporucujici metody stalinske metody jeste v lete 1989 stihl uz v roce 1990 mit svou-a-jeho "Nezavislou levici". Nekdo vyse
mluvil o exkrementu. Mam pocit, ze je to
mnohem smutnejsi.
06. 07. 2009 | 17:14

ondrej napsal(a):

Píšete: "Zkuste, prosím, pod textem napsat, v čem je ten Topolánek lepší."
To je možná ten Váš socdem problém, stále se vymezujete vůči někomu, místo toho, aby jste ukázali vlastní, jasnou, nezadluženou cestu. Billboardy s " prázdnou jistotou" jen dokazují, že směřujete k "prázdnému populismu", jen doufám, že neskončíme (v případě Vašeho vítězství na podzim) s "prázdnou peněženkou" jako Vaši socdem přátelé v Maďarsku.
06. 07. 2009 | 17:16

ole_gunar_scholes napsal(a):

Pane Havle. Chápu, že Váš vztah k Jiřímu Paroubkovi lze zřejmě označit za kamarádský. Pravý kamarád by však příteli měl říci i ty méně lichotivé věci. Nuže tedy: Jiří Paroubek se stal v době pádu Stanislava Grosse předsedou ČSSD, protože o to v daný okamžik nikdo jiný nestál. Na posledním sjezdu ČSSD dostal Jiří Paroubek prakticky nejnižší důvěru delegátů (z předsednictva získal méně hlasů pouze R. Onderka). Pokud jde o důvěru veřejnosti, poslední průzkumy popularity ukazují, že chování Jiřího Paroubka nerozumí ani většina voličů. Snad sám uznáte, že takový lídr volby prostě nevyhrává. Srovnání s Mirkem Topolánkem není fér. Oběma politikům, které spojuje snad jen bezbřehá touha moci, již ve stranách dávno vyrostla více než zdatná konkurence. Čím dříve se oba pánové odeberou do politického důchodu (rozuměj: dostanou slušná korýtka), tím lépe pro lidi v této zemi.
06. 07. 2009 | 17:17

Mráz napsal(a):

Poctivě je třeba ohodnotit blog - je napsán dobře. Méně inteligentním komentářům těžko vysvětlovat (např.ČOCHTANOVI a jiným podobným), že srovnávat p.Topolánka a p.Paroubka dost dobře nelze. P.Topolánek je výkvět vulgárností a namyšleností (to má asi z doby, kdy jeho otec mu co by komunistický funkcionář, zametal cestičky)a hlavně všeobecné inteligence mu chybí. Otec jej opravdu vyškolil politicky dobře. Naopak p.Paroubek nemluví sprostě ani vulgárně, nekope do aut, atp., ale bohužel veškerá media jsou v jeho případě silně neobjektivní, není divu, jsou v rukou zahraničních států, které nestojí o slušný sociální stát. Ve škole jsme se učili, že tisk je sedmá velmoc a to platí maximálně. náš národ potřebuje asi úplně padnout tzv. "na hubu", aby pozřel a šel volit. Neb nechápu, jak lidem nevadí tunelování v 90 letech, pokračování hrozné vlády p.Topolánka. Ostatně i z toho krátkého vládnutí naposledy ODS, ještě uvidíme, vše se totiž projeví později.U pana Paroubka snad může lidem vadit jeho poněkud přísnější výraz ve tváři, ale normální člověk si uvědomí, že výraz nikomu neublíží a oč je horší, když se politik (třeba p.Topolánek) jen tváří vstřícně a usměvavě a pak koná pro naši zem jen to nejhorší. Až toto národ pochopí, bude možná pozdě, viz privatizace ziskových podniků. A když tady čtu většinu komentářů opěvující ODS, je mi z toho smutno.
06. 07. 2009 | 17:17

Michal Vlček napsal(a):

Proč nemám rád Jiřího Paroubka a jeho lidi.
1) Lže jako když tiskne
2) chce spolupracovat s komunisti.fuj
3) chová se jako by mu vše patřilo
4) to jeho neustálý "Já" něco udělám atd
5) jeho spolupracovníci radši no coment
6) hlavně, že každýmu slibuje vše, ale kdo to zaplatí. zase my
7) někdy bych chtěl slyšet jeho názor, a ne jeho opakování názorů druhých avšak záporně.
8) když všichni dělat vše blbě, tak ať se ukáže, ale sám, bez urážení druhých
9) jeho proslov po volbách 06 to byl vrchol, stydím se opravdu, že máme stejné občanství
10) a doufám, že o Jiřím Havlovi dlouho neuslyším, ať se schová do Bruselu a hlavně nedělá ostudu

Pojďme všichni k volbám 09 a volme kohokoliv, hlavně ne ČSSD či KSČM, jinak se nám bude smát celý svět
06. 07. 2009 | 17:20

grőssling napsal(a):

Bylo delší volno, tak jsem věnoval 30 minut nastavení GRanku ( čti dži_renk ), podle kterého by mohly být hodnoceny schopnosti českých politiků v excelové tabulce. Když může mít pan Page svůj PageRank pro Google, tak proč nemít Groesslink Rank.
Přemýšlel jsem jaká kritéria do Ranku zařadit a nakonec jsem jako měřitelný etalon zvolil vlastnosti, schopnosti a znalosti TGM.
Výsledný GRank má 5 hlavních kritérií:
1.
5 sbvětových jazyků, kterými TGM vládl + španělština. Celkem podle míry jejich znalosti slovem a písmem ( státní zkouška, upper, intermediate ) maximálně celkem 20 bodů.
2.
Všeobecné znalosti z filozofie, politologie, sociologie, dějin starověku a novověku, dějin umění, ekonomických teorií, přírodních věd a praktického firemního managementu na úrovni buď semestrální zkoušky, nebo maturity.
Celkem maximálně 20 bodů.
3.
Fyzická kondice a zdravotní stav podle požadavků Armády ČR ve stupních výtečný a dobře, mximálně za 10 bodů.
4.
Psychologické předpoklady pro příslušníky Armády ČR, opět buď výtečně, nebo dobře a za maximálně 10 bodů.
5.
Charisma a leadership
od vysokého ( za 40 ) po ničemný za 10 bodů.

Celkem za všechna kritéria maximálně 100 bodů.

Vyšlo mi toto pořadí našich čelných politiků:

TGM 96, Klaus 66, Špidla 50, Paroubek 49, Zeman 44, Topolánek 37, Gross 33 .

Kde vzít, když není co ?
Pokud si myslíte, že jste od kritizování, doporučuji zkusit GR na sobě. Já jsem dopadl bídně, asi jako Topolánek.
Každopádně mi vychází, na premiéra pod 50 nebrat.

A ještě jedna poznámka, každý se může zlepšit, když na sobě bude tvrdě pracovat. Například pan Paroubek může zlepšit fyzičku a získat +10 bodů. Topolánek může během čtyř let co bude v opozici popracovat alespoň na státnici angličtiny a hned bude mít GR + 5 bodů a bude na tom skoro jako Zeman.

Jo politika, je tvrdé řemeslo.
06. 07. 2009 | 17:24

Radek Mikula napsal(a):

LEVAK 06.07.2009 14:31:56 S tezí Alaina Bihra, že "neoliberalismus ničí všechna opatření,jimiž stát korigovál selhání klasického liberalismu. Je to pomsta majetných za to,že museli dočasně akceptovat fordistický kompromis!" mohu souhlasit. Pokud se sociální demokrat hlásí k politice založené na bezskrupulózním prosazování třídních zájmů hyperburžoazie, je to zajímavý úkaz.

Podobně znepokojivé je, když
se předseda strany, která se hlásí k demokratickým hodnotám, naváží do ministra pro lidská práva menšiny ne proto, že podporuje zřízení cizí vojenské základny, již si tu nepřeje drtivá většina veřejnosti, ale proto, že zprostředkoval soukromou nabídku pro scénu udržující svobodnou kulturu. A to jen proto, aby se zalíbil pravicovými sdělovacími prostředky zpitomnělé části veřejnosti, která její příznivce považuje za "20 zavšivených,špinavých nefakčenků a pěstitelů konopí". Co jiného si také spořádaní otroci mohou myslet, že?
06. 07. 2009 | 17:25

Alarien napsal(a):

Borůvka:
Mně rovněž nevadí Topolánkova výbušnost, pokud zrovna někoho fyzicky nenapadá (neohání se pěstí, nekope do aut apod.). Přežil bych i jeho vulgarismy, pokud by zrovna v roli premiéra nedělal hanbu národu a státu. Co mi však vadí, je jeho arogance, jeho lži, jeho ochota k politické korupci a spolupráci s přeběhlíky, jeho snaha o udržení moci doslova za každou cenu, včetně rozvrácení justice (viz kausa Čunek a působení justiční mafie) či pokusu o umlčení novináře (viz vyslání Dalíka v případě Wolfovy aféry, jež byla bezprostřední příčinou pádu vlády).
06. 07. 2009 | 17:35

Bong napsal(a):

Pan Havel zase jednou udělal příteli Paroubkovi medvědí službu. Asi jako paní Zuzana svým spontánním přednesem: "Jiří je čestný muž."
Ano, člověk pochopí nával vděčnosti, je opravdu za co, to bruselské koryto je ze zlata, ale tady se otevřenými stavidly lidskosti valí pěkná dávka trapnosti.
Havel se ptá, v čem je Topolánek lepší. Já bych řekl, že pan Topolánek není ujetý magor.
06. 07. 2009 | 17:40

zdesta napsal(a):

Jan K. Tak J.Havel se snaží dostat k Paroubkovi do ložnice.Že zmíněný trpí homosexuálními sklony je pro mne novinka.Nemáte ještě nějaké pozoruhodné informace? Kolik je Vám let? Deset,nebo dvanáct? Podle toho výtvoru který jste ze sebe vypotil,bych hádal ještě míň.
06. 07. 2009 | 17:43

borůvka napsal(a):

Byl to prostě boj kdo s koho, Topolánek versus Paroubek.
06. 07. 2009 | 17:47

Ivan napsal(a):

Pajne docente, nebudu se vyjadřovat k vlastnímu obsahu článku. Musím, ale konstatovat, že píšete dobře, pište dál, aby se mnoho příznivců, mohlo v reakcích vyjádřit. Jenom podotknu, že ty reakce jsou bezobsdažné a velmi nevyzrálé, spíš hloupé. Myslím si, že jako, vysokoškolského pedaqgoga Vás musí velice trápit, úroveň vzdělanosti a morálních hodnot.
Toto říkám, bez jakékoliv politicklé angažovanosti.
06. 07. 2009 | 18:01

Ladic napsal(a):

http://data.idnes.cz/soubor...

,,reagoval Roko s tím, že co na něm budem požadovat a bude to v jeho možnostech, tak nám to sdělí.Dále se zajímal, v jakém směru by tyto informace měly být.,,
06. 07. 2009 | 18:11

Ladic napsal(a):

http://data.idnes.cz/soubor...

po přezkoumání jeho charakteristiky, prostředí odkud pochází a s ohledem na jeho postavení v zaměstnání byl námi vybrán jako zodpovědný občan, na kterého se mi, jako jedna z důležitých složek v našem státě můžeme s důvěrou obrátit. K tomu ,,ROKO,, neměl žádných připomínek, pouze sdělil, že ho tato upřímnost potěšila.
06. 07. 2009 | 18:12

Ladic napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov...

PAROUBEK: Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat.
Beseda se uskutečnila začátkem května 1978 a byla uveřejněna v deníku Socialistický směr. O čtyři roky později, 12.2.1982, byl na VIII. konferenci ČSS bratr Jiří Paroubek zvolen do Ústředního výboru ČSS.
06. 07. 2009 | 18:13

Ladic napsal(a):

http://extra.cz/blog/2007/1...

Čtvrtek, 11. říjen 2007Dámy a pánové, kdo z vás to má?!
Že má Jiří Paroubek mentalitu papaláše nižší kategorie (či nižší cenové skupiny, vzhledem k jeho původní profesi), víme už dávno. Teď jsme se navíc dozvěděli, že se chová také jako vekslácký buran, plácající o stůl peněženkou a vykřikující, že vydělá víc než ostatní.
Tisková konference, na které to Paroubek novinářům „spočítal“ (míněno své příjmy), patří k vůbec nejnižším momentům jeho kariéry. Nejde vůbec o podstatu sdělení, tedy o to, kolik vydělává a zda mu to stačí na život rozjařeného padesátníka. Nedůstojný a trapný byl především způsob, jakým to šéf socialistické opozice podal.
Tvrdí-li levicový politik, že 99 procent obyvatel země žije pod úrovní toho, co jemu „zbyde“ (po zaplacení nejrůznějších splátek a půjček), je to opravdu hodně silná káva. A když se před přítomnými novináři chvástá, že vydělává - „při vší úctě“ - víc než oni? To jsou výroky, za které by normální politická strana vykoupla jakéhokoliv svého člena obloukem. Ne tak Paroubka a ne tak ČSSD.
06. 07. 2009 | 18:14

Ladic napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/posl...

vzal si znovu slovo Jiří Paroubek, který zmínil, že "není přeběhlík jako přeběhlík".
06. 07. 2009 | 18:15

Ladic napsal(a):

1. Pohrdání mladými: cuc na klacku
Už to, jak mluví o nutnosti omlazení ČSSD, mnohé nasvědčuje – normalizačním jazykem hovoří o "zefektivnění metod politické práce". Nejvíce ho nenávidí mladí lidé, jež v nenávisti utvrzuje tím, že jim říká "děti". V podstatě jim říká, že jimi pohrdá – posílá je na mlíčko nebo do cukrárny na "cuc na klacku". Stejně se zachoval jako premiér v roce 2005, když policie rozehnala taneční party Czech-Tek a on tanečníky označil za "posedlé anarchisty, kteří provokují pokojnou společnost". A lidé si začali lepit na auta samolepky Plnou–parou–back s jeho přeškrtaným obličejem.
06. 07. 2009 | 18:17

Ladic napsal(a):

Nabubřelost: mám vyšší poslání
Působí arogantně, nafoukaně. On všemu nejlépe rozumí, zatímco ostatní jsou hlupáci. Má rád moc, a aby jí dosáhl, klidně se spojí s Marťany. Chce být prezidentem. "Mám něco jako poslání, možná od nějaké nejvyšší bytosti. O tom jsem nikdy nepochyboval," vysvětluje sebevědomě.
06. 07. 2009 | 18:18

Ladic napsal(a):

"Podívejte se na mě. Jestli jsem přišel jako od táboráku. To oblečení něco stojí. Boty, šaty, košile. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, kdo z vás to má?!"
06. 07. 2009 | 18:19

Ladic napsal(a):

S komunisty už schvaloval kontroverzní zákony ještě jako premiér na jaře 2006 a teď s nimi jeho ČSSD testuje vládnutí v pěti krajích. "Lidé si zvyknou na leccos,"
06. 07. 2009 | 18:20

Ladic napsal(a):

Slibuje krize nekrize
Nikdo nemusí být vystudovaný ekonom, aby pochopil, že stejně jako se ve špatných časech musí uskrovnit rodinný rozpočet, musí spořit i stát. Paroubkovo slibování všeho všem v době krize bije do očí. Buď je to lhaní, nebo nezodpovědné rozhazování. A mnoho lidí se ptá: To ty dluhy zaplatí naše děti?
06. 07. 2009 | 18:21

Ladic napsal(a):

Populismus a závist: Bohaté oškubeme
Politiku dělá jako marketing, soustředí se na reklamu. Pragmaticky se řídí průzkumy veřejného mínění. Takže po jánošíkovsku bohatým vezme a chudým přidá. Hraje na závist – třeba zveřejní, kolik na daních vydělal Mirek Topolánek. Ale o dvou platech, dvou domech a dvou ženách svého pobočníka poslance-hejtmana Davida Ratha, ani slovo.
06. 07. 2009 | 18:22

Petr napsal(a):

Ladic: a ty máš mentalitu hajzla a demagoga, kterej překrucuje pravdu. Paroubek to říkal těm novinářům. když jim musel na papíře, dokazovat svoje příjmy. Novináři ,kteří ho obvinovali, že neutrácí dostatečně za oblečení. Tobě kdyby novinaři tvrdily, že je Paroubek upír tak tomu budeš věřit. Myslet si o někom, že je papaláš jen proto, že dělal před revolucí v RaJ může jen idiot.
06. 07. 2009 | 18:22

Petr napsal(a):

Ladič. Smlouva s občany to byla ecelentní podvod na voličích. I tvůrce úspěchu ODS sama ODS vyhodila, když se mu nelíbilo neplnění slibů ODS
06. 07. 2009 | 18:26

Anton napsal(a):

To Mráz:
nepřícházíte náhodou z Kremlu?
06. 07. 2009 | 18:37

classic napsal(a):

pro ladika: to je requiem..
06. 07. 2009 | 18:38

Jolana napsal(a):

Petře zastav,Ladič má pravdu a ty už snad máš po šichtě,ne?
06. 07. 2009 | 18:40

Deailista napsal(a):

Petr
Ne, LS podporuje proto, že jeho voliče většinou nezajímá a z hlediska pozdějšího vlivu v EU je to pro něj výhodné. Navíc to dlouho bylo proti ODS.
Co se týče poplatků, jde jednoznačně o reakci na průzkum veřejného mínění.
06. 07. 2009 | 18:42

mira.le napsal(a):

Pro ladiče toto jsou ti praví hrdinové.
http://antiods.webnode.cz/k...
06. 07. 2009 | 18:44

Tomáš napsal(a):

Jestli jsem si správně všiml, Jiří Havel je někdo, kdo tady má dlouhodobě docela dobrou reputaci. Po přečtení tohoto blogísku "Jirkovi všichni křivdí" mi to nedává smysl. To nemohl napsat soudný neuplacený člověk. Přinejmenším jedno z těch adjektiv nemůže být pravda.

Celý článek je něco neuvěřitelného. Jen poslední odstavec naznačuje trochu soudnosti, když prozrazuje názor autora, že česká politika prostě kvalitní lidi nemá. Vážený pane, neházejte pušku do žita. Možná v ČSSD nenajdete žádného dobrého vyjednávače, nikoho, kdo umí psát, řečnit spatra, má teoretický rozhled nebo třeba praktické ekonomické schopnosti.

Ale když si zaplatíte skutečně kvalitní průzkum trhu, zjistíte, že stačí najít jediného slušného člověka, který má vizi, kterou umí "prodat", je konstruktivní, pozitivní, umí se slušně chovat, neplácá nesmysly.. já vím, je toho dost. Ale mimo politiku pár takových lidí opravdu je, věřte tomu. Jestli některé politické straně dojde, že potřebuje právě toto, utáhne 50% voličů na vařené nudli.

Zásadní otázkou je, co by slušný schopný člověk vlastně hledal v české politice.
06. 07. 2009 | 19:18

zdesta napsal(a):

Ono se v podstatě nejedná tak ani o kvalitách či záporech zmíněného p. Paroubka. Všichni předsedové ČSSD od Zemana počínaje a Paroubkem konče jsou dacani,postrádající sebemenší pozitivní vlastnosti. Takže je jedno jak se dotyčný předseda bude jmenovat.Dacenem bude na př.Nejezchleba,nebo Hrdlička.Je to socan a basta fidly. Hurá na ně!!
06. 07. 2009 | 19:27

Jna napsal(a):

ole gunar
aby jsme neskončili s prázdnou peněženkou jako v Kalifornii.
06. 07. 2009 | 19:28

Martin napsal(a):

Pan Havel ma problem svet je prece jasny a Paroubek je novy vteleni Antikrista a kdo ma jinej nazor je hlupak a urcite ma taky bradavici.
06. 07. 2009 | 19:38

alfalfa napsal(a):

Pane Havle, mně teď přijde k smíchu něco jiného, než Paroubek. A sice vaše "trval na tom"..., abych byl místopředsedou v jeho vládě. Paroubek na tom trval, tak jsem musel. Co vy jste za hadr, to jeden žasne.
06. 07. 2009 | 19:54

Občan napsal(a):

Lituji slušné členy ČSSD, že mají v čele taková hovada.
06. 07. 2009 | 20:00

Vico napsal(a):

Největším hříchem pana Paroubka bylo, že vytáhl po "hodném" Špidlovi preference zpět na třicet procent.

Soudě podle veselých novinářských kaličů byl zdaleka nejlepším předsedou ČSSD Horák. Ten to dotáhl na sedm procent a předtím nepřeskočil ani pětiprocentní hranici. Tak ten byl nejlepší.

Další, kteří by byli ještě vzati na milost, by byli sociální demokraté Fišera a spol, už si na jména všech těch, co se snažili oslovovat ty slušné/se srdcem na pravé straně/ nepamatuji. Ti by byli taky dobří, jedno procento volitelnosti - toť ideální stav.

Teď by se hodil za lídra trumbera Vlček - slepé kuře, které našlo zrno v podobě předsedy sněmovny. Ten by byl ten pravý. Nebo jelito Škromach - ideální duelant do televizních debat. Fackovací panák s moravsky masitými škraněmi. Pro veselé kaliče z mediální sféry "autentický sociální demokrat". Pokud by měl zastupovat ty blbé,mělo by to logiku.

Ne, ne pánové. Zvykněte si, že se vám lídr socanů, který bude schopen vytáhnout volební preference k třiceti procentům, líbit nebude. Vždycky to bude gauner, za kterého se budete útlocitně stydět/jak se tu někteří svěřují/. Tak to je, tak to i bude.
06. 07. 2009 | 20:13

SuP napsal(a):

Ladic(u) -
Problém je v tom, že většina dětí chudých bude přesvědčena (výchovou), že dluhy za ně zaplatí děti těch bohatých. Takže si zase dál nechají slibovat horydoly a mazat med kolem huby.... Jest to jejich úděl.
06. 07. 2009 | 20:13

Vico napsal(a):

SuP : Kdybych si mohl vybrat, tak i přesto bych byl raději dítětem těch bohatých.
06. 07. 2009 | 20:24

Stb ODS napsal(a):

Krákoro, Krákoro už jsi zase chlastal, koho by si chtěl ničit ty vymytá modrá hlavo MF Dnes.
06. 07. 2009 | 20:30

DeeBee napsal(a):

Člověče,
J.Havle, nemáte hnědé ušní boltce? Mechanismus vzniku onoho zabarvení snad vysvětlovat nemusím, ale pro méně chápavé vzniká tím, když strká a vytahuje hlavinku do/ze zadnice nejmenovaného J.P....
:-(((
06. 07. 2009 | 20:34

SuP napsal(a):

Vico -
A co pro to děláte? Nebo aspoň pro to, aby Vaše děti nebyly dětmi těch chudých?
Já jsem hlavně chtěl naznačit, že poukazování na to, kdo bude platit socanské dluhy, nemá úrodnou půdu, protože dětem chudých to je jedno, i když přestanou být dětmi....
06. 07. 2009 | 20:39

Čehona napsal(a):

Soudruhu docente,
napsal jste ten nadpis znamenitě, ten si bude člověčenstvo pamatovat dlouho a navíc i v recenzích a publikačních análech se bude navěky prezentovat pod pojmem - "Ten darebák Paroubek". Gratuluji, nic lepšího jste pro svého kamaráda-darebáka nemohl učinit.
06. 07. 2009 | 20:40

JN napsal(a):

Bohužel... nevěřím Vám ani slovo. Myslím, že se snažíte vylepšit obraz někoho, kdo si to nezaslouží... silně pochybuji, že píšete o jedné a téže osobě, která se řadu let pohybuje v politice. Jiří Paroubek je svéprávná osoba, která nepotřebuje obhajobu spolustraníků... ona si svůj obraz vytváří sama - činama a projevama... a ty se poněkud neslučují s tím, co se zde snažíte podstrčit. Profesionální politik je sice jen člověk (na jeho omluvu, ale je schopen předvídat a uvědomovat si, že může svým jednáním chybovat a chybovat v politice - to je politická sebevražda a odpis sebe sama... a to se stalo. Profesionál chyby nedělá.
06. 07. 2009 | 20:43

filip napsal(a):

to Ladic:
Ladici, cítíte se zcela zdráv? Stolici máte pravidelnou?
06. 07. 2009 | 20:50

ok napsal(a):

Konečně jste procitl! S velkým uspokojením jsem si přečetl nadpis vašeho článku a jsem rád, že jste procitl a já vám nefandil nadarmo. Doufal jsem celou dobu, že se do toho Bruselu dostanete a že od vás budeme mít pokoj. A nyní, když jste této mety dosáhl, uznáváte konečně, že Paroubek je darebák. Jsem rád, že jste k tomuto názoru dospěl, stejně jako 75% obyvatel této země. Přeji šťastnou cestu do Bruselu a pokud možno, už se sem nikdy nevracejte.
06. 07. 2009 | 21:04

Vico napsal(a):

SuP : Nejsem na odkazy, ale, když se podíváte na schodky státního rozpočtu, zjistíte, že ten dluh není jen socanský. Většina mandatorních výdajů je založena na základě Vodičkovy "sociální reformy". Daňové změny /neříkejme tomu reformy/ dle Sobotky a dle Kalouska jsou ve svých důsledcích podobné jako vejce vejci. Nebo další hit, který se socanům mlátí o hlavu - regulované nájemné. Hádejte, která vláda v první polovině devadesátých let režim regulovaného nájemného zavedla a která vláda nevyužila "historické" příležitosti a nezrušila jej.
Také se podívejte, jak jsou zadlužené příští generace u našich evropských sousedů. Zjistíte, že stále patříme do té lepší poloviny.

Jedna strana velkolepě, ale planě slibuje, druhá strana markýruje střídmost, ale skoro vždycky se vládní výdaje i počty vládních úředníků zvýšily.

Být dítětem bohatých rodičů je fain. Samozřejmě jsem se snažil, aby tomu tak bylo i u mých dětí.
06. 07. 2009 | 21:07

hanasan napsal(a):

V čem je pan Paroubek horší než kdokoli jiný? Proč se ptát, v čem je pan Topolánek lepší? Tím, že neuráží. Největším minusem pana Paroubka je jeho schopnost urážet. Jen schopný politik neplní své projevy urážkami svých rivalů. Pan Paroubek se vyjadřuje a chová tak, aby se zalíbil všem. Pokud ho znáte dobře, tykáte si s ním, řekněte mu, že by měl nominovat do vedení strany někoho, kdo nebude rvát do vedení MUDr. Ratha, Kateřinu Brožovou a podobné a kdo nebude arogantní, někoho, kdo nebude urážet při každé příležitosti, nebude zneužívat svou moc, někoho kdo se nebude obklopovat šibaly, kterých se momentálně v čele s MUDr. Rathem vyskytuje příliš mnoho. Tedy na Vaši otázku, pan Topolánek je lepší v tom, že neuráží a zcela rozhodně má větší smysl pro vtip. Pro Vaši informaci, je mi 39 let, a pan Paroubek je pro ztělesněním politika 80.let.
06. 07. 2009 | 21:33

ujo napsal(a):

pro Supa:
ono vůbec není jisté, že ty děti dnes bohatých budou za 20, 30 let stále bohaté. Vycházíte ze zřetelně mylné představy (stejné, jako měli minulí soudruzi), že současný systém bude navěky.
Navíc se ti dnešní bohatí všemožně snaží, aby ti chudí platili za ně.
06. 07. 2009 | 21:38

ali napsal(a):

2 Ladic - díky za připomínání, ale jak sám vidíš, ti skalní závistivci a lenoši ti ještě spílají..co na to říct..prostě omlouvají Paroubkovy (Rathovy) hnusárny a ještě Tě napadnou, že hnusnej jsi Ty..prostě klasika - my jsme ti slušní a ostatní jsou póvl... :o) až je jich člověku fraj líto
06. 07. 2009 | 21:51

Karel Ostrohvizd napsal(a):

Pane Havle, to co píšete tomu snad ani sám nemůžete věřit. Paroubek je katastrofou pro ČSSD a pro celý stát a vy mu v té likvidaci jistě rád pomůžete.Pokud byste to nestačili tak si zavolejte na pomoc Ratha,ten Vám jistě rád pomůže.
06. 07. 2009 | 21:52

Student napsal(a):

Když Paroubek vystupuje, tak je vidět úporná snaha zalíbit se voličům. Velice často jsou jeho nápady blbé nebo předpokládají, že blbí jsou ti voliči.
Nevím zda si to Parobek vymýšlí sám, nebo jestli tak blbě pracuje Tvrdík a Dimun.
V každém případě však Paroubek svým vystupováním kazí i některé správné myšlenky.
06. 07. 2009 | 22:19

SuP napsal(a):

ujo -
Kde jste takový kraviny vyčet? To jste snad vymyslel sám, ne?
06. 07. 2009 | 22:22

Velíšek napsal(a):

Děkuji vám pane Havle za ten článek, který trochu poodhaluje vztahy ve straně. Bylo by jistě zajímavé se dovědět více, ale jistě chápete, že tady se o tom diskutovat nedá.
Z diskutujících pak děkuji těm co nemění jména. Při hledání rozumných a smysluplných komentářů se ty jejich dají rychle přeskočit. A taky je hned zřejmé, že hlupáků není tolik, že se jen rádi opakují.
06. 07. 2009 | 22:28

Realista napsal(a):

Ten povolební projev Paroubka byl strašnej! To ho nemohl někdo zarazit? A podobné další a další projevy. Je prostě třeba občas Jiřího do něčeho nepouštět.

Jinak samozřejmě Topolánek v ničem lepší není...
06. 07. 2009 | 22:33

StandaT napsal(a):

Otázka v článku: v čem je Topolánek lepší?

Odpověď: v ničem.

Protitázka: stačí to pro vládnutí?

Odpověď: ani náhodou!
06. 07. 2009 | 22:39

Lokutus napsal(a):

"Předal zemi s jedním z nejnižších nákladů sociálního státu v Evropě"

Tak a teď tu o Sněhurce, prosím.
Je vidět, že se blíží volby a Paroubek má zahnědlé spoďáry. Aby ne, když vidí volební preference. Podle mě už je na čase, aby jak ODS, tak i ČSSD a vůbec všechny ty provařené zlodějské ksichty šly od válu a daly prostor někomu novému s trochu modernějším myšlením. Strany jako ODS a ČSSD jsou strany 20. století. Zastaralé, mocensky ambiciozní, zkostnatělé, plné zapšklých dědků.
06. 07. 2009 | 22:42

Tomáš napsal(a):

Velíšek :-))
Stačí přeskočit 197 z těch dvou set komentářů, tak si rychle najdete ty tři, které se vám zamlouvají.
06. 07. 2009 | 22:44

babča napsal(a):

To bara: Naprosto souhlasím. A pokud nepoužívá slovník 80.let, tak slibuje "hory i s horákama" a zadlužuje tenhle stát. Mladí ho neberou, tak se orientuje na důchodce. Já mu prostě nevěřím ani slovo. Je nabubřelý a ČSSD škodí.
06. 07. 2009 | 22:45

Jozef napsal(a):

Pan Topolanek
v jednom svojom prejave obhajoval vysledky volieb ako uspech,lebo podla sociologickych prieskumov je cesky volic prevazne lavicovy.

Volic je prevazne lavicovy,napriek tomu,ze media masovej manipulacie su pravicove.Odporucal by som ako jeden z najdolezitejsich volebnych cielov nastolenie vyvazenosti /demokracie/ v medialnej sfere. V kazdom pripade viest boj s mediami a netvarit sa,ze ich respektujem ako nestranne.
Je to boj o temy a sposoby ich interpretacie.

Ak je pan Paroubek malo"fotogenicky",ak nan reaguje vyznamne mnozstvo volicov doslova alergicky -a to je fakt,mal by sa stiahnut do uzadia a viac posielat do medii "fotogenickejsie" tvare.Cim viac schopnych fotogenickych tvari.
06. 07. 2009 | 22:52

Petr napsal(a):

Pane Havle,doufám,že neučíte studenty těm vašim levicovým bludům.Drtivá většina z nich se stejně určitě nedá oblbnout.Pane Havle,dokázal by jste mi vysvětlit,proč mezi politicky nezávislými ekonomy má drtivá většina(odhadem 95 ze 100)pravicové názory,dokonce většinou ještě pravicovější,než ekonomové z pravicových stran?Najít levicového ekonoma je opravdu obtížné.Jinak jste tu pěkně vychválil vašeho diktátora,papaláše roku Paroubka.Ani 100 Topolánků nenadělá tolik škody,jako 1 Paroubek.Doufám,že letošní volby prohrajete,protože to bude znamenat konec jeho politické kariéry a tím i konec jeho chráněnce,extremisty a hulváta Ratha.Mimochodem,děkujeme,že jste na kandidátku zařadili Zubovou,těch symbolických 30 stříbrných si opravdu zasloužila.A děkujeme i za Ploce,je to ten práskač a donašeč,že?Stejně je zajímavé,proč zrovna v ČSSD je tolik spolupracovníků STB.
06. 07. 2009 | 23:10

ehm napsal(a):

Ládik:
ono těch kladů a záporů by se našlo!
Tak krásně používat vulgarismy, jako pan T. pan P. teda neumí! Ani tak hezky zbít novináře v hysterickém afektu po prohraných komunálních volbách, kdy navíc málem vyklopil kojence z vozíku.
Prostě sympaťák každým coulem. Když navíc připočteme, že mu není trapné užívat si dovolenou na statcících jakéhosi evropského politického orientálce, pak tu máme před sebou obrázek moderního pravicového politika jako vyšitý.
06. 07. 2009 | 23:24

V. H. napsal(a):

Z mého pohledu je Topolánek lepší zhruba v následujícím: Nesrovnatelně lépe zvládl svou roli při našem předsednictví EU. Je mnohem menší populista. Během své vlády nespolupracoval s komunisty. S koaličními partnery zacházel jako s koaličními partnery, nikoli jako s křovím. Nejedná ve stylu "účel světí prostředky". Dokáže lépe unést porážku. Neoznačuje neustále různé nepřátele, kteří mohou za jeho neúspěchy.
06. 07. 2009 | 23:25

PatientO.T. napsal(a):

2 Jozef:
Už se stalo. Nástup fotogeničtějších tváří byl ovšem zastaven tvářemi méně fotogenickými.

http://aktualne.centrum.cz/...
http://www.ct24.cz/predcasn...
http://zpravy.idnes.cz/fold...
http://www.loh.cz/domaci/57...

Jiří holt na Wrestlera do kina nepůjde, Pojišťovnu štěstí však sjíždí denně. Před druhou večeří...
06. 07. 2009 | 23:26

ujo napsal(a):

Pro Supa:
Díky za (věcný a elegantní - jako obvykle) komentář.
Ale přeci jen, že nic netrvá věčně není kravina nýbrž fakt.
Zkuste se podívat do historie!
Myslíte si snad, že císař pán a následník trůnu na Silvestra 13 tušili, že za 5 let bude po monarchii i po nich?
Nebo Němci na jaře 40 si uměli představit jaro 45?
A co naši komunisté, myslíte, že je napadlo v r. 84 jak to bude vypadat s vedoucí úlohou za 5 let?

Trochu bych se, být Vámi, s tou jistotou bohatých držel zpátky.
Možná budeme za pár let chudí všichni.
06. 07. 2009 | 23:28

Jirka napsal(a):

Taky Vás z toho trošku mrazí, že takoví lidé sedí v evropském parlamentu ?
06. 07. 2009 | 23:54

ms napsal(a):

Díky pane Havle, sice o Paroubkovi se smí psát jen špatně nebo vůbec, ale není nad náhled z osobního hlediska. Pan Paroubek je rozhodně zajímavou osobností a dokazují to i ty nenávistné komentáře, které zapomínají, že obraz z novin neznamená pravdu a že svět není černo bílý a nejsou v něm jen čistí padouši a dokonalí klaďasové.

Lokutus, víte jaké jsou náklady na sociální stát v EU v porovnání k HDP ? Zdá se mi, že ne, jinak byste fakt neoznačil za pohádku.
07. 07. 2009 | 00:01

ali napsal(a):

čím víc čtu komentář pana Havla, tím smutněji mi je...člověk, který je vzdělaný a tak zaslepený...nebo, což by také bylo možné, sice vůdci pochlebuje, maže mu med kol pusy a pak, ňuf, až Paroubek neunese jednou tíhu prohry a splaskne do nicoty, soudruh Havel nastoupí v plné polní...brrr...až mi leze mráz po zádech
07. 07. 2009 | 00:14

Fasi napsal(a):

Tož mňa teda Paróbek jako bolšán nepřipadá. Když zavřu světla a on hovoří, slyším Sládka. Asi su nějaké marodné.
Moja už na mňa huláká, ať to vypnu, že sa nedoplatíme za elektriku. Jako by komp sežrál víc, než ten její blbej vysavač. Tož du spat. A vy sa tu nehádajte. Topol, Paróbek, jeden za osmnácť, druhý za dvacet bez dvouch, jak říkali náš staříček.
07. 07. 2009 | 00:17

Komenský napsal(a):

Copak napsali oni „journalisti“, co by nebylo pravda?
07. 07. 2009 | 00:56

ali napsal(a):

Fasi - tož máš právdu, néni nad životňů filozofiu. Si jak Hary Plotr, :o) abraka dabra, mávnéš prótkem a jakej je Paróbek s Topolánkem - takhle maličké... :o)
Dneska máš kultůru za 1000 bodů a jsi prostě hvězda. Dals nám to všem tkzv sežrat i s navijákem :o))) dobrou a pozdravuj starou :o)
07. 07. 2009 | 00:59

Go napsal(a):

Tady moudri Cochtanove a podobni s typicky prazskym rozumbradovstvim komnetuji,uskakuji, proste angazuji se. V hospde by je asi vynesli. A take se sem presouva cast sprostaku z chatu snad vsech online novin.
Udivuje mne, kolik lidi se uplne vzpina uz pri pomysleni, ze levicove mysleni je vlastni velke casti naroda.
Jiste. Chapu tunelare a "uspesne" podnikatele a dalsi lumpy. Trochu mne ale mate, ze se levicoveho mysleni temer stiti i hodne ruznych lidicek, ac ziji temer ze dne na den, zvlastne polistopadove ci okolo rocniky.
Co jako je na levicovem mysleni tak desiveho? Co ci koho tak moc ohrozuje ? Levice prece nejsou jenom komuniste.
Jinak ale. Sproste jednani vlastni panovi, ktereho autor vtipne nazval motovidlo a i vsech jeho pocetnych agitek se asi v tech politickych kampanich vyplaci.
Temer kazdy dnes vi ze Paroubek ma bradavici a podobne. A kolik sprostaren o nem napsali odeesacti chplaci na chatech a co vse navyvadeli na volebnich ci predvolebnich mitincich.
Je skutecne obdivuhodne, ze to cele davu, ci mase vubec jaksi nevadi.
07. 07. 2009 | 04:58

Konrad napsal(a):

Modra "pravda" uz zvitezila nad lzi a nenavisti....Jestli spis nejsou darebaci ti, co tu pisou o panu Paroubkovi lzi a polopravdy.
07. 07. 2009 | 05:03

gabri napsal(a):

No jo, takhle nějak začal kult Stalina! Nenápadně! Jinak po přečtení tohoto článku jsem pochopil, že Bůh se jmenuje Paroubek.
07. 07. 2009 | 06:16

silspok napsal(a):

Tahle veta mluvi za vse ... Uvažuje s ohledem na průměrné publikum, a já dohlídnu tak sociologicky na vzorek exkluzivního čtenářstva Hospodářských novin.
07. 07. 2009 | 06:49

skanzen napsal(a):

To je od Foglara?? ... Chata v jezerni kotline??
07. 07. 2009 | 06:54

6:57 AM napsal(a):

Jirko, v Bruselu budou taky vetsi, chytrejsi kluci, na ktery se muzes upnout ... neboj ... ;)
07. 07. 2009 | 06:57

7:00 AM napsal(a):

... a kdyz bude smutno, tak si muzete vzdycky brnknout ... telefon mate oba ... ;)
07. 07. 2009 | 07:01

7:02 napsal(a):

a muzete treba takhle o vikendu po telefonu vymyslet program strany ... kterej jasne dava smysl ... ;)
07. 07. 2009 | 07:02

7:05 AM napsal(a):

... ale kdyby te Jirka navadel, ze mas zmlatit Sobotku na zachode, tak si dej pozor ... to uz ses vyuzivanej a muze te zacit sikanovat ....
07. 07. 2009 | 07:05

klokan napsal(a):

Ma tohle nejakou souvislost s tim, ze David Rathu vysvetlil tem journalistum (sic pravicovejm, ale nekdy taky celkem inteligentnim), ze si takhle pred volbama po par letech uvedomil, ze se chova jako idiot???
07. 07. 2009 | 07:17

Ondra - Brno napsal(a):

[quote=Petr]
Ladic: a ty máš mentalitu hajzla a demagoga, kterej překrucuje pravdu. Paroubek to říkal těm novinářům. když jim musel na papíře, dokazovat svoje příjmy. Novináři ,kteří ho obvinovali, že neutrácí dostatečně za oblečení. Tobě kdyby novinaři tvrdily, že je Paroubek upír tak tomu budeš věřit. Myslet si o někom, že je papaláš jen proto, že dělal před revolucí v RaJ může jen idiot.[/quote]

Milý Petře, Ladič pouze a jen následoval výzvy docenta Havla. Mentalitu hajzla a demagoga mít může, Vy jím ale jste.

Paroubek slova ""Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?" Řekl v reakci na dotaz, zda si limuzíny, kterými jej vozí po Praze poté, co mu skončil mandát předsedy vlády (který na limuzínu má ze zákona nárok), platí sám a nebo zda mu je platí socdem. Protože pokud by si je platil sám, bylo by to pochybné, pač tolik peněz nevydělá. V tu chvíli přišel výrok české politiky 21. století. Takže doporučuji lépe prostudovat fakta a poté nadávat do mentálně zaostalých, popřípadě osobnostně negativně vyvinutých, jedinců.

Až si tohle všechno uvědomíte, možná pochopíte, že sociální demokracie je stranou průzkumů veřejného mínění. Paroubek sám rozjel vyjednávání o radaru v Brdech, ale poté, co zjistil, že je veřejnost (i když o těch 70 % dost úspěšně pochybuju) proti, obrátil. A tak je to se vším. Pokud tohle nevidíte, tak se posléze nedivte, že až bude mezi občany rozvinut názor, že nízké daně jsou fajn a nemakačenka nemají dostat ani halíř podpory, bude socdem ve svém programu hlásit nízké daně a nula podpory v nezaměstnanosti. To se teprve začnete divit.

Dále, soudruh Paroubek je komunistický kádr, jehož slovník nemá chybu, pokud jej berete podle rétoriky 70. let. Kamarádský vztah s člověkem, který na jeho oslavě narozenin zastřelí jiného (i když, gauner odpráskl gaunera - jen houšť), je najednou zcela tabuizován a je tvrzeno, že takový nikdy nebyl - tomu se říká lhaní. Lhaní o délce penisu (respektive jeho dovolené v Itálii) bych ještě pochopil, avšak tento způsob lhaní od politika, který má reálnou šanci být premiérem - to je dost silné kafe.

Je mi líto, jako pravicově zaměřenému člověku je mi rétorika současné socdem těžce evokující bolševickou. A já bych se nerad nějaké lehčí formy bolševismu dožil.

Jinak ještě k tomu grafu, co zde ukázal jeden z diskutujících, pokud byl etalonem (a tudíž vzorem) TGM, jak je možné, že dostal je 96 bodů? Asi nějaká statistická chyba. I když pan Polák taky skončil v soutěži o jeho napodobení v ČT až na čtvrtém místě...

Mějte se hezky modře.

Gándhí a Su Ťij = největší fašisté, že?
07. 07. 2009 | 08:10

MS napsal(a):

Pane Havle,

článek je Váš nápad nebo jste to dostal za úkol?
To jste ochoten se snížit k takovému článku?

Ať vyhraje kdokoliv, zásada číslo 1 je, že ani náhodou nemusí být nejlepší. Naopak, opak je pravdou, Češi, a nejen v politice vybírají za své “vůdce“ ty, kteří “nevadí“. To jste ještě nezjistil?
Vaše otázka v čem je Topolánek lepší, je tedy scestná.

Ano všichni hledáme, a to nejen v politice, někoho, kdo není. Dokonalost neexistuje, ale všichni ji chceme, když je nadosah, lekneme se, ucukneme a zase ji nemáme a začínáme od znova. V danou chvíli vyhraje vždy ten, kdo se zrovna trefí do nálady.

Nevím, zda trefou do černého je v ČR sebechvála, i když v podání “druhých“, protože Vám to nikdo nevěří, protože kdyby uvěřil, ztratil by všechny iluze o lidech v ČSSD a protože my Češi trpíme pocity méněcennosti, asi více než je v populaci běžné, a proto máme radši ty méně úspěšné.
Takže pokud je pravdou, co Vy a druzí v poslední době plkáte o Vašem “vůdci“ – nevyhraje, protože jeho “chyby“ (pokud nějaké má) jsou tak zanedbatelné, že vlastně jen zdůrazňují jeho dokonalost, a dokonalost Češi nezvolí, přestože ji hledají. :-)
07. 07. 2009 | 08:15

Luba Zavoralku z Moravy napsal(a):

Jirko,
zases jim to nandal, gratuluju. Hezkej popis Rocca si vystrih, asi budu muset vysvihnout neco v podobnym stylu, at mam taky naky plusovy body, nechci, aby mi to zahranici na podzim nekdo vyfouk! Uz se tesim na ty vylety do pasma Gazy, Moskvy, Iranu a tak... Trochu sem se zasnil, ale dem fakt do toho a s Roccem jim to urcite natrem.
Tvuj Luba
P.S. fakt me stve, ze nikdo nema vodvahu rict Roccovi at si tu bradavici necha vyriznout. a taky penisy se uz dneska prodluzujou, mam trosku strach, aby nam Tupolanek nevodlakal vsechny starsi volicky. nereknem to Jirkovi nekdy u piva, az bude v trosku lepsi nalade, Jirko?
07. 07. 2009 | 08:17

Lupulin napsal(a):

proč je Topolanek lepším politikem...protože si na nic nehraje...když nepopírá svoje osobní vztahy, navstevy u Berlusconiho atd....ale Paroubek klidne zneuzije svoji minulou zenu k projevu po volbach kdyz cetla jeho dopis jaky je jirka statecny a ze ji nikdy nezklamal a za pul roku se rozvedou..LOL..LOL..LOL...a VY se divite pane Havle??? mate asi stejny moralni deficit.....(ted nevim jestli slovo deficit jako politik CSSD chapete......
07. 07. 2009 | 08:21

ali napsal(a):

Go, tak ty jsi jedlej :o). Děláš se čistej a přitom v tobě kvete xenofobie na plný pecky. Jak bys mohl, tak bys pražáky, podnikatele a pravičáky pokosil. Co ti vadí na pražácích? Že jsou z Prahy? Já taky ne a nevadí mi. Co na podnikatelích? Že umí a kdo umí, ten umí a kdo neumí, čumí, krade a přiživuje se? Taky by se to tak dalo říct, ale nemíním urážet slušný lidi. Že tys malej venkovskej závistiváček s latrínou na dvorku?!
07. 07. 2009 | 08:23

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých textů, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
07. 07. 2009 | 08:29

Ašek napsal(a):

(Ten darebák Paroubek.)Dobry nadpis,ještě bych dodal-a cela jeho parta.
07. 07. 2009 | 08:38

Rumcajs napsal(a):

Nechce se mi věřit pane docente, že tohle myslíte vážně. Vykreslit tady Paroubka s několika málo chybama ale jinak jako v jádru dobrého chlapíka, to bych čekal spíše od zfanatizovanýho důchodce, jak od střízlivě uvažujícího člověka, dokonce vysokoškolsky vzdělaného.

Marně se utěšujete, že lidem nejvíce vadí jeho bradavice. Já si dokonce myslím, že ta je na něm ještě to nejhezčí.

Mě víc vadí, že jeho kámoši jsou mafiáni, že u soudu si nemůže na nic vzpomenout, že do vysoké politiky nechal vytáhnout či nechává krýt taková "Esa", jako je Benda ,Kraus....

Že svou nenávistnou kampaní rozdělil tento národ na nesmiřitelé tábory,že i za špatné počasí dává vinu Topolánkovi a pravicovým médiím,
že má plnou hubu sociálního cítění a přitom bezostyšně hrabe včetně jeho psíka Sobotky, že jeho manželka zázračně investovala.....

Pane docente, stojí Vám to za to, dělat ze sebe pitomce ?
07. 07. 2009 | 08:39

hv napsal(a):

"Zkuste, prosím, pod textem napsat, v čem je ten Topolánek lepší. Jedna věc mne samozřejmě napadá, ale tu by musel pan Stejskal vyškrtnout…"

Toto vidim, jako obecny problem socdem. Snaha ukazat, ze ODS (prip. Topolanek) je jeste horsi. Oni jsou velci zlodeji, my jenom mali zlodejicci. Permanentni straseni ODS, Topolankem, Zahradilem.

A neni to jen medialni obraz. Zkuste si prosim vzit par blogu p.Paroubka a spocitat vyraz ODS v blogu, bude tam vickrat nez CSSD ci jakakoliv jina strana.

Je to tim, ze CSSD (prip. predseda Paroubek) nema vubec co nabidnout krome zdrcujici kritiky protivnika?
07. 07. 2009 | 09:09

Ondřej Čapek napsal(a):

Kdosi napsal, ze pan Docent ma jakysi vhled zevnitr. OK, pridam ten svuj: pred casem jsem sedel na pivu s jednim socanem a ten se chlubil, jak to ma jirka zmaknuty: prej na kazdyho si vede slozku a potom staci jen sahnout a neco se najde. Pokud Docent tohle povazuje za normalni, ja ne.

Nabidku do CSSD jsem s diky odmitl. Dedecek vystoupil z partaje v padesatych letech a v ramsi rodinne tradice bych musel chodit kanalama. Docentovi kanaly nevadi a asi to povazuje na normalni.
07. 07. 2009 | 09:28

StandaT napsal(a):

Pro mě osobně je tento článek potvrzením toho co kolem sebe vidím, a to z pera jednoho z nejvyšších představitelů SocDem. A taky medvědí služba Paroubkovi. Co tento článek říká: že český levicový elektorát odmítá slušné a konsensuální politiky (zmíněný Špidla, ale i vynechaný Horák), ale slyší na agresivní a zupácké typy (zmíněný Zeman, Paroubkova veřejná stylizace, nezmiňovaní Rath a Dryml). To, že se Paroubek stylizuje do agresivní podoby, ale v soukromí je to rozumný a slušný člověk jsem zaznamenal již vícekrát od nejrůznějších lidí, co s ním přišli do styku. Proč toto konstatování považuji za medvědí službu: lidem, kteří jsou odchováni revolučními tradicemi dělnické třídy - což je (dle mě evidentně) cílová skupina současné SocDem se toto odhalení nebude líbit- místo skutečného "teď to těm modrákům nandáme" mají jen divadlo. Dalším se nebude líbit, že do politiky se zanáší agrese (jak verbální, tak personální v podobě Ratha) jen kvůli kariéře - že se polarizuje celá společnost jen proto, že si jeden ambiciózní okrajový politik zkalkuloval, že ho to vynese na výsluní premiérské pozice. Pro mě osobně je naprosto irelevantní, jaký ja Paroubek v soukromí. Pro mě je důležité, jaké následky jeho cesta za mocí přinese. Už nyní je považuji za nepřijatelně vysoké.

Tento článek je také medvědí službou celé SocDem. Říká, že agrese a dryjáčnictví je pro tuto stranu nutností, a že slušné, standardní evropské levice se nemůžeme dočkat z toho principu, že po slušné a korektní straně tady prostě a jednoduše není poptávka. Já k tomu dodávám, že nadbíhání agresichtivému elektorátu je jednak důvodem pro to, že nedokážete oslovit mladé (nedávno se rozběhla diskuse, proč mladí Češi jsou zpravidla pravičáky, zatímco v Evropě jsou zpravidla levičáky - i pro to zde máte odpověď na stříbrném podnosu) a střední třídu, druhak to znamená to, že na levicový elektorát se nebude působit, on se nezmění a zůstane i v budoucnu zakonzervovaný v poptávce po tomto politickém stylu dokud nevymře.

Závěr: jako strana nejste alternativou pro budoucnost, protože nemáte elektorát který vyžaduje slušnou politiku a protože nepůsobíte na změnu poptávky, ale naopak se jí přizpůsobujete.
07. 07. 2009 | 09:45

Pavlik napsal(a):

...když jsem si přečetl článek bruselského soudruha Jirky, ptám se Vás všech ...

...proč lezete do zadku a hájíte ty převlečené soudruhy z ČSSD nebo ODS.
ČSSD - ( pětiletku splníme i kdyby měla trvat deset let)

- jest stranou rudou - lidově - populistickou, hrající na struny méně chytrých hlaviček -lidiček velmi závistivých, udávajících a jiných dalších smutných čiností.
ODS - (Tuneláři všech tunelů - spojme se.)

- jest stranou bývalých zelinářů, veksáklů, překabátníků a jiných kapitalistických dravých ptáků.
Strana, kterou podporuje další skrytá tunelářská- lobingová kriminální partaj.
Dokud lidé nebudou mít rozum - budou tyhle dvě povedeně, vysmáté partaje se smát do očí slušných lidí ještě hoooodně dlouho.
Věřím, že jejich zkáza přijde velmi nečekaně a rychle.
Co takhle volit do parlamentu a senátu přes internet - bude to ještě dlouho tabu???

Nejsem v žádné partaji a nejsem hrdej na Kocourkov ve kterém žiju.

Je vidět, že čtyřiceti letej bolševik je v mnoha hlavičkách pořád trvale zahnízděnej, že...
07. 07. 2009 | 10:03

Ondra - Brno napsal(a):

[quote="Kovadlinka Petr"]Modráci,máte to marné,svět jde a půjde jiným směrem,než je bezduchý kapitalismus,ždímání a zotročovbání lidí v 21.stioletí.Co jste rozkradli a ještě rozkradete,si stejně do hrobu neveznete!Paroubek by měl být na tu modrou chátru ještě tvrdší a razantnější,trochu stylu přebrat od pana MUDr.Ratha.Jen ten totiž na tu modrou sebranku platí!!!!! [/quote]

Je vidět, že je Vám vlastní kontruktviní kritika. Avšak já, jako nepříliš vzdělaný a sociálně hloupý člověk, bych chtěl nějaké pojmy osvětlit.

Proč jsou příznivci "zeleného mozku" nazývány "modráky"? Vy nás jako zbijete?

Jakým směrem onen osvícený svět půjde? "Bezduchým socialismem, ždímáním a zotročováním lidí v 21. století."?

Onen bonmot o panu Rathovi necháme být, ne? Nebo berete tu jeho omluvu za chyby, kterých se dopustil, jako klopýtnutí na cestě ke světlým zítřkům diktátora? Či snad jako úsluhu plebsu, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý?

Zajímalo by mě, co platí na Vás, asi jen malý dvůr a dlouhý bič, protože ani pád po porodu na hlavu Vám k rozjasnění nepomohl.
07. 07. 2009 | 10:09

Skeptik napsal(a):

Autore:
Pořád Vám radím, když Vám Dimun něco napíše, tak si to přečtěte! Jinak budete za v...!
07. 07. 2009 | 10:14

Ondra - Brno napsal(a):

Škoda, že nemůžu editovat, ale nefungují ani citace, tak se nedivím.

Ale volba přes internet? Jako anonymně? To by prosím nešlo - buď pěkně na vlastní triko (což většina lidí nestráví) a nebo povinně k volbám (což se taky lidem nelíbí).

Volbou menších stran nic člověk nekazí, horší je neúčast u voleb, která produkuje fakt, že Česko jako demokratická země trpí ve svém Parlamentu lidi, jejichž ideologii zákonem zavrhla jako zločineckou.

Představte si NSDAP v německém Bundestagu...

I když - je pravda, že v Rakousku vládli nacisti v klidu do 70. let.
07. 07. 2009 | 10:18

Rumcajs napsal(a):

Ondra je šťastný muž.

Ondra je tak blbej, že ho nebude chtít ani Zubatá.
07. 07. 2009 | 10:40

Ondra - Brno napsal(a):

Děkuji, Rumcajsi, jistě na tom bude hodně pravdy.
07. 07. 2009 | 11:07

slav napsal(a):

Taková ta průmyslová šeď hodnotí tak aby sama vynikla, světový spisovatel Kundera je práskač, člověk s rozhledem je tlustý má bradavici byl náměstek v RaJ. Oproti nim jsou ti praví hrdinové Václav Klaus, bojovník proti euroatlantické alianci, podrazák Topolánek a vejcová eskadra primitivů, tam hledej hrdiny naší doby. Člověk by řekl téměř zbytečná diskuse.
07. 07. 2009 | 11:44

JAVÍT napsal(a):

Pane Havle, je opravdu tak nutné abyste lezl Paroubkovi tak vehementně do pozadí ???
Paroubek "modernizoval" stranu tak, že vyměnil "starou" manželku za novou a mladou !!
Perfektní modernizace !!
"Dialog" s opozicí nechává na "uřvaném" Rathovi.
Když již Paroubek nemůže chválit sám sebe, nechává tu chválu na panu Havlovi ??
07. 07. 2009 | 11:49

Arlon napsal(a):

Tah soudruha docenta s názvem ve smyslu trháku na téma Darebáctví celkově vyšel. Článek se prodírá vzhůru na pozici nejčtenějšího. Tedy to vám vyšlo soudruhu. Ale i toto plus má svou protiváhu, jak platí obecné rčení - stokrát opakované stává se pojmem - tedy vy jste z Paroubka učinil skutečného darebáka. Utvrdil jste čtenáře bez ohledu na obsah vašeho článku, že píšete o darebákovi.Co si asi nyní myslí JP o vás, soudruhu docente a je Brusel dost daleko?
07. 07. 2009 | 11:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sexymozek a darebák ? Úžasňák přece...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 07. 2009 | 12:26

-.- napsal(a):

v cem je topolanek lepsi? :) mozna v mnoha vecech, mozna v zadne. Pro me je to stejny druh jelita jako poroubek. To nekonecne hazeni hnoje jeden na druheho me proste nebavi. Vsichni kazou vodu a piji vino. neustale dohady o tom kdo komu ublizuje a svalovani viny na ostatni. Ale neco konkretniho do budoucna pro lidi? A prosim ne hrady z mraku. Socialni smysleni je pekne, ale v mezich. Kdyz jsou lidi radsi doma nez v praci, protoze je to pro ne vyhodnejsi, tak je uz asi neco spatne. Jenze ono staci rict - proplatime vam 30kc za lekare a tupe stado ovci zveda ruce bez toho aby se ptalo - a z ceho je proplati? :( hold kosile blizsi nez kabat. Paroubkovy histericke zachvaty ukrivdenosti a narcismus jsou stejne tak smutne jako topolankovo hrubianstvi a nevychovanost. Potazmo lidi, kteryma se obklopuji/stykaji se s nimi - no, kapitola sama pro sebe. Zkratka slusny clovek vrcholovou politiku delat nemuze, tot stara znama vec. Nicmene politici jsou obrazem naroda, nakonec si je volime sami, cili kdyz nekdy posloucham nazory lidi kolem tak se ani nedivim. Politici jsou jen vic videt. Tak jak tak nejakou cestu si clovek musi vybrat a ja radeji tim lesem projdu nez abych ho obchazel, utrzim mozna nejaky skrabanec, ale i to muze byt plus. Predstava mnoha volicu socdem apod., ze ti holubi nam prileti do huby mi nejak nejde pod kuzi. Rad zaplatim za sve chyby, ale rad sliznu smetanu za sve uspechy. To mi prijde spravne a spravedlive. Solidarita ano, ale "vycuranost" ne. Takze dekuji, nerad to sortyruji na pravici ci levici apod., je mi uplne jedno kdo je z ktere strany, to jsou jen nalepky a blaboly kolem co lidi hold potrebuji pro vsechno, aby se nekam zaradili, dali necemu jmeno a mohli to tak povazovat za sve. Spis mi to prijde na "pro me dobra cesta/blbost".. nicmene zustanu u pravice, i kdyz s mnohym, predevsim personami, nesouhlasim.
07. 07. 2009 | 12:30

Carlos V. napsal(a):

Pane docente,

V roce 1990 byla CSS vsim jinym nez levicackou stranou - Vyvadil byl (i kdyz ne prui projevech) pravicak a nacionalista. V te dobe (zejmena pred tragickymi volbami a rozstepeneim) bylo v CSS mnoho proudu - levych, pravych, nacionalnich, a Vyvadil nebyl jiste Levicakem, od toho tam byl Skoda.

V te dobe si Vyvadil vcelku notoval s panem Cejkou - dosti tvrdym nacioanlisotu.
07. 07. 2009 | 12:39

ali napsal(a):

Paroubek je ošklivé káčátko!
07. 07. 2009 | 12:54

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
07. 07. 2009 | 12:56

StandaT napsal(a):

Ještě jedna poznámka, či spíše dotaz: Jak to, že za ty roky Paroubek, když ostatní převyšoval, si nevytvořil své vlastní stranické křídlo? Když byl vytáhnutý do celostátní politiky, neměl nikoho a ad hoc si přilepoval kývaly. Tu Vyvadila, pak Tvrdíka, následně Dimuna... i Ratha si musel přivést z vnějšku ...

Jak to, že tento skvělý politik nikoho v partaji neoslovoval a nabalili se na něj jedinci až v okamžiku, kdy stoupal na mocenský vrchol? Nebo můžete, pane Havle, vyjmenovat politické souputníky a podporovatele (nějaké křídlo, které by se kolem schopného politika bezpochyby vytvořilo, tak jako se vždy tvoří kolem každého schopného politika) z doby, kdy to byl jeden z mnoha sociálních noname?
07. 07. 2009 | 13:07

Jochim napsal(a):

Výborná věc tendle článek, vono je to dobré aj na takové to domácí žvatlaní.
07. 07. 2009 | 13:13

Ondra - Brno napsal(a):

Zdeněk Mihalco:

Smazal jste příspěvek pana Kovadlinky. Byl opravdu natolik urážlivý? Pokud ano, budete muset smazat i můj, ve kterém jej cituji?
07. 07. 2009 | 13:37

Stores napsal(a):

Pane Havel, chapu, ze se obcas vyspite s panem Paroubkem. Je to konec koncu Vas nadrizeny pritel. Ale tim, ze jste po vuli i panu Topolankovi jste mne vylozene zklamal.

Predpokladam, ze jsem narazku v predposlednim poslednim odstavci pochopil spravne...
07. 07. 2009 | 15:35

PatientO.T. napsal(a):

„Nevidíme jediného důvodu, proč jedni mají mít několik aut, jachty a vily v zahraničí, a přitom více než dvě třetiny obyvatel země nedosahuje ani průměrného celostátního platu.“ pravil pan Paroubek na víkendové programové konferenci ČSSD. Myslím, že tato věta je esencí Paroubkovy politiky.
07. 07. 2009 | 15:37

ali napsal(a):

PatientO.T. - někteří mají i dvě oficiální domácnosti s dětmi a ženami, dva platy či babilión šest funkcí jen tak pro radost za prašule bez práce, heč :o)
07. 07. 2009 | 16:26

LEVAK napsal(a):

Ad borůvka:za podobné gesto jaké předvedl Topolánek v parlamentu v Portugalsku na místě odvolali ministra portugalské vlády!Myslíte si,že jsme více demokratičtí a slušnější než Portugalci nebo je tomu naopak?
07. 07. 2009 | 16:32

ali napsal(a):

Škromach ...blabla...a ODS ať drží hubu
Jandák...kdo mě nebude volit, tomu dám přes držku
Rathoviny netřeba dodávat...
Paroubek se vymyká tím, že nadává a uráží a ponižuje slušnými slovy, což je machrovina, ovšem o nic méně hnusnější, než klasika
07. 07. 2009 | 16:44

zdenek mihalco napsal(a):

Ondra - Brno

Dobrý den pane Ondro, Váš text, ve kterém citujete, mazat nebudu. Text pana Kovadlinky jsem smazal, protože obsahoval urážky.

Zdraví
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
07. 07. 2009 | 17:51

milone napsal(a):

Pane Havel, co tím chtěl básník říci ?? Myslíte, že si změníme názor na tohoto exota ???
07. 07. 2009 | 18:39

PatientO.T. napsal(a):

http://www.ahaonline.cz/cz/...!/showimg.php?name=/public/big/09_07_07/paroubek.jpg
07. 07. 2009 | 18:50

capacity napsal(a):

Zaručte nám aspoň to,že jmenovaní nejsou pouhá improvizace reakcí na sled událostí jimi vyvolávaný vlastně.Že jejich chápání světa jejich zorné pole ("světový názor") obsahuje více než mimiku,slovíčka,společenskou pružnost,výbavu gagů.Chceme v politice lidi,které si můžeme klidně od paty k hlavě prohlédnou a říci si:to je opravdu člověk který lidem,nám,době,ekonomice rozumí. Ví co chtít.Ví co dělat.Vidí dopředu daleko.Není závislý na pochlebnících a okolnostech.Neplácá nehorázné nesmysly a neuráží druhé.
07. 07. 2009 | 19:13

xy napsal(a):

pane Havel, že jste profesionální anální alpinista víme, jinak soukromě, to že se slizká nula jako vy dostane dál, než do samosprávy chatařské osady, je ostudou téhle země a vizitkou morálky voličů
07. 07. 2009 | 20:30

Smart napsal(a):

Pěkný článek, dobrý popis Paroubka. Zase pěkný článek. Souhlasím s vámi,Paroubka podržte.
07. 07. 2009 | 20:58

Smart napsal(a):

Komentáře pod článkem svědčí o podprůměrné inteligenci modrých. Pane docente, držte si svoji intelektuální úroveň a na ty chudáky nereagujte. Oni ani nevědí co je to slušnost a snaha pochopit někoho s jiným než modrým názorem.
07. 07. 2009 | 21:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 07. 2009 | 22:18

Pepik napsal(a):

Také souhlasím se "Smart", po dlouhé době normální článek o člověku jménem Jiří Paroubek. Pan Paroubek dokázal že umí, zná, atd. Proto je nebezpečný, víme pro koho. Kdyby byl nula, tak by o něm nebyla nikde ani zmíňka, jako třeba o Čunkovi. I negativní reklama je reklamou, že ano?
07. 07. 2009 | 22:46

jojo napsal(a):

Topolanek je lepsi v tom, ze to neni darebak. Mozna treba i to motovidlo, jak se nejapne snazite zertovat, ale neni to estebak, neni to Rocco, neni to papalas. Zkratka, neni to vekslacky pingl.

I kdyby to bylo vse, jakoze neni, tak to neni malo. Ale vysvetlovat to dalsimu bolsevikovi....Uz bezte do EU komousi, tma patrite. Myslite si, ze vam vsichni budou bastit ty vase radoby sebekriticke a radoby objektivni recicky?
08. 07. 2009 | 00:19

Konrad napsal(a):

Pan Paroubek je darebak, a pan Topolanek neni? Jste schopen tuto vec objektivne posoudit? Znate historii zhruba dva a pul lete vlady ODS? Korupce a klientelismus, tunelovani, manipulovani justice a policie, ovlivnovani medii, pohrdani zakony, porusovani ustavy, atd atd. Vse pod taktovkou, modreho poloboha Topolanka. Ale darebak je Paroubek...Opravdu zasvecena analyza priznivce nositelu te jedine modre "pravdy".
08. 07. 2009 | 04:26

NIX napsal(a):

Pane Havle,stydim se za to,ze i takova podrztaska jako jste vy,se muze pysnit akademickym titulem
Ing.Sokol
08. 07. 2009 | 05:12

vlaďa napsal(a):

Pane Havle,Topolánek jistě není v ničem lepší než Paroubek...ty dva lze snad srovnat jen jako nebe a dudy.Horší než Topolánek je snad už jen jeden ozářený a stále akční senior...myslím tím Klause.
Musím říct,že v Paroubka mám důvěru,protože nikdo jiný s tzv.pravicí(ví jen Bůh,co to vlastně je) není schopen hnout.Přeji Vám všecko dobré :) Váš volič.
08. 07. 2009 | 07:22

Ondra - Brno napsal(a):

Korad napsal
"Znate historii zhruba dva a pul lete vlady ODS? Korupce a klientelismus, tunelovani, manipulovani justice a policie, ovlivnovani medii, pohrdani zakony, porusovani ustavy, atd atd."

Vy myslíte kakao z Ghany, pět v českých na stole, vyhrožování soudkyni ve Středočeském kraji a výrok, že zákon o regulačních poplatcích se nemusí dodržovat, protože jej později zrušíme?

Ale to prosím dělali soudruzi z ČSSD, tak kde je ta "modrá" pravda? Úsměvné.
08. 07. 2009 | 07:27

Suchec napsal(a):

Ondra:

Trošku tu někdo míchá hrušky s jablky.

1. údajné kakaou z Ghany bylo čistě soukromou akcí poslance, vlády a státu se netýkalo (pokud vím, tak šlo jen o to, že se Kraus podepsal jako manager, kterým nebyl). A těch 54000USD ze svého 8-mi letého posl. platu měl levou zadní.

2. Pokud vím, nikdo žádné soudkyni za vlády socdem nevyhrožoval.
Zveřejnění veřejné informace, jako je telefonní číslo soudu, není , pokud je mi známo nic, co by porušovalo jakýkoliv zákon.

3. Jen soud může rozhodnout, co je protizákonné, a co není. A předběžné opatřžení soudu tímto není. To jen říká, že se má do rozhodnutí nějaká činnost pozastavit.
Pokud ji začnu provádět jinak, než stojí v předběžném rozhodnutí, není to nic protizákonného, a nemá vztah k původnímu.

Soudruhu, úsměvný.

Tady byla řeč přímo o počinech v exekutivě vlády a státu, a dávat do roviny toto, s kauzami Čunek, Řebíček, Topolánkovy výlety za exotikou a erotikou, to je silný kafe.
Po Grossovi se šlape za jeho akcie s Moraviaenergo (CHrenkovi to nějak následně ale krachlo s ranou 5Mlrd.), ale takový Viamont a Řebíček je jistě košer. Zvláště ten nárůst veřejných zakázek ve prospěch jedné firmy.

Pánové, srovnávejte srovnatelné, nebo ten trám v tom oku vlastním zůstane.
08. 07. 2009 | 09:26

Suchec napsal(a):

jojo:
Víte, on Topolánek je jen bankrotář, kterého od žaloby za úvěrový podvod zachránila páně ex-primátora Koukala firma, jménem Eltodo, kdy směnku za 8 mega, koupila za 5, a následně zničila.

Vy vyhodíte směnku fyzické osoby s majetkem, když ji můžete dokonale "sejmout" a dostat se alespoň k části těch peněz?

Ale jděte.

Pokud neočekáváte přínos v jiném směru, a to Topolánek kromě pol. vlivu, a kamarádšoftu s Hávou (tlaková plynárna Úžin a akce ČEZu) a Dalíkem (tamtéž), neměl, co nabídnout, tak asi to za těch 5 mega a beztrestnost Topolánka, který podepsal nekrytou směnku, stálo.

Tohle jsou veřejné informace, které proběhly i tiskem. Jen trochu poskládané do srozumitelné formy.

Captcha: corporation hunting
08. 07. 2009 | 09:34

Tom napsal(a):

Havlíčku, Havle,

jak směšně působí tento článek od člověka, který před 20 lety psal oslavné ódy na stalinistický systém. Víte, pane Havle, když chválíte někoho, koho má většina soudných lidí za mocichtivého uzurpátora a populistu, vystavujete se sám podezření, že to děláte účelově nebo jste úplný chlupák. Soudě z vaší akademické kariéry asi hlupák nejste, potom jste jen obyčejná podržtaška.
08. 07. 2009 | 09:42

zaba napsal(a):

Nečetla jsem sice všechny příspěvky, ale na základě těch několika musím napsat , že mediálně antiparoubkovsky zpracovaná "chudina", ať už duchem nebo majetkem se v Česku prohlašuje za pravici.

Není média, které by se Par. neotíralo a systematicky budovalo jeho obraz jako nabubřelého nesympatického papaláše - jen trošku pozornější člověk si musí všimnout, jaké fotky zveřejňuje tisk - přitom není vůbec umění u kteréhokoliv veřejně činného člověky vybrat momentku, kdy vyjadřuje emoce, mluví, mračí se -tudíž má tevřená ústa atd.,fotky s panem Topolánkem naopak jsou téměř vyžehlené.:) Není třeba, aby člověk Paroubkovi fandil, stačí, když se bude snažit být objektivní. On opravdu za těch asi 16 měsíců, co byl ve vládě neprovedl nic hrozného a fakta, která uvádí pan Havel, si může každý ověřit, ať už v Eurostatu, tak v tabulkách ČSÚ. prstě neplést si pojmy s dojmy.

Je vidět, že Topolánkovo heslo Strašení místo řešení v ČR nachází sympatizanty.Antikomunismus s křížkem po funuse, 20 let po jeho porážce, je opravdu program jen pro jednoduché voliče.
08. 07. 2009 | 10:40

JAHA napsal(a):

Ad: zaba
"fotky s panem Topolánkem naopak jsou téměř vyžehlené.:)"

Co by len fotky! I zabery kamerou! Napr. na strankach CSSD ten zaber, ked sa Topolanek ohnal na novinara, ktory strkal kameru a fotak jeho dietatu priamo do tvare, ked bol Topolanek "kocikovat" synka. Ten bol uplne vyzehleny:-). (Myslim zaber).
08. 07. 2009 | 13:18

ali napsal(a):

zaba - nemyslím, že by byly fotky nějak upravované, prostě každý vypadá tak jak vypadá a někdo se žehlit nemusí jako Topolánek a někdo jo, jako Paroubek. Ty fotky Paroubka jsou už totiž přežehlené a víc s tím udělat nelze. Ono i podle nosa poznáš kosa. Podívej se do řad socanům, třeba Jandák nebo Škromach, či bolševikům, tam kam koukneš, vyčteš bolševizmus jen z xichtů...a upřímě, Paroubek je fakt ošklivý káčátko, sorry
08. 07. 2009 | 14:20

arlon napsal(a):

Ještě dva dny a je to na zlatou mříž, soudruhu docente.
08. 07. 2009 | 14:20

Jan napsal(a):

Přečetl jsem poctivě všechny agitky modrých lemplů a dospěl jsem k jednoznačnému rozhodnutí. V podzimních volbách budu volit ČSSD
08. 07. 2009 | 14:27

ali napsal(a):

Jan, tak mrkni poctivě na odezvu v pravičáckých blozích a budeš zas smýšlet jinak, o volbách nemluvě :o)))))
08. 07. 2009 | 14:47

hanah napsal(a):

No teda soudruhu Havle, Vy jste mě fakt pobavil. Píšete:
- chce oslovovat mládež - tak to má splněno - prostřednictvím facebooku jich oslovil ažaž :-)
- počet členů strany roste - zvláštními metodami, za jídlo a nějakou tu tisícovku, ale roste...Co na tom, že dotyční ani nevědí, do které strany vstoupili...
- je to přece vůl a papaláš a hlavně má bradavici a s tím, jak píšete, neumíte polemizovat. No přece - proč ji má? Když má na to, aby nevypadal jako od táboráku a jeho žena má dražší prádélko, než kdekterý politik oblek, mohl by mít na plastického chirurga, který by mu ji jistě rád ufikl.(Aby nemusel kolovat slogan - to nejhorší v republice - oranžová bradavice)
Nakonec se ptáte: "V čem je Topolánek lepší?"
No přece v tom, že nemá bradavici a tak příšerné panděro.
08. 07. 2009 | 15:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy