Předzvěst epochálních změn v české politice

03. 07. 2013 | 15:00
Přečteno 3880 krát
V červnu jsme zažili několik událostí, které budou ovlivňovat českou politiku po mnoho příštích let.

A. Babiš dotvořil mediální impérium

A. Babiš koupil po (zřejmě dlouhodobém a důvěrném) vyjednávání největší mediální dům v zemi. A tak, jak to bývá mezi novináři u nás zvykem, nikdo si příliš nevšiml, že se A. Babiš poprvé v těchto dnech jasně vyjádřil o středopravé orientaci svého hnutí. A. Babiš zatím zcela bez konkrétního programu (pokud pominu jeho veliké řeči o boji proti korupci a mafiánům) a bez zkušených a zajímavých osobností ve své blízkosti, ale s vlastním silným mediálním impériem v zádech (jen naivkové mezi novináři si můžou myslet, že investoval pár miliard do koupě MFD, aby pak přihlížel žurnalistickým exhibicím jdoucím proti jeho zájmu), s podporou, nebo nejhůře s pozitivní neutralitou, mediálního impéria M. Soukupa a otevřenou podporou Bakalových novin a vlivného serveru Aktuálně.cz má zřejmé ambice hrát roli nových Věcí veřejných. Kromě pravostředových hlasů, zklamaných děsuplným účinkováním ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, bude nepochybně usilovat také o hlasy nerozhodnutých a vlažných levicových voličů.

Capo di Tutti Capi z Úřadu vlády

Druhým jevem, který zasáhl českou politickou krajinu silou tunguzského meteoritu, byl nekonvenční zásah policie a státních zástupců na Úřadu vlády. Když před rokem jsem po zatčení D. Ratha upozorňoval na mnohé podivné okolnosti této kauzy v případě předhození D. Ratha světské pravedlnosti, neváhala předsedkyně sněmovny Němcová ani minutu. Na mé dotazy, vznesené v tomto směru přímo ve sněmovně, nereagovala ani vzdechem. Teď, po teatrálním zatčení šéfky sekretariátu premiéra Nagyové, které bylo doprovázeno nejen nezbytnými želízky, ale také spoutáním Nagyové do "medvěda", jako nejhoršího kriminálníka s podezřením na spáchání hrdelního zločinu, M. Němcová kňučí. Pryč je neskrývaná a škodolibá radost po zatčení D. Ratha. Také zatčení tří bývalých poslanců ODS je poněkud komické. Proč? Podíleli se na politickém byznysu, kterých každý čelný politik udělá za svůj politický život určitě více nežli jeden. Souhlasím, tenhle politický kšeft byl obzvláště nechutný a zavrženíhodný. Ale co například A. Vondra, bývalý minist obrany, na kterého po odchodu z placené vládní funkce chlapci z policie a prokuratury jaksi zapomněli? Nemluvím přitom o jeho angažmá v nechutné loupeži v rámci kšeftů s ProMoPro. Přeci i on pobírá korupční prachy z Aeroholdingu jako člen jeho orgánů. Proč tento dobrý muž nebyl dán také do klepet a nebyl převeden z politické trafiky ke konstruktivnější činnosti lepení pytlíků? Všechno má asi své meze a organizátorům akce provedené na Úřadu vlády poskytl v minulosti cenné služby. Anebo je to jinak?

A co Melčák, Pohanka, Snítilý a Wolf? Ti neudělali žádný byznys? Těmi se nikdo nezabývá? Ale pojďme dál.

Nepochybné je, že ODS dostala úder na plexus solaris a motá se v politickém ringu jako omráčený boxer. Zdá se, že čeká jen na ránu z milosti. Anebo na příležitost se vzpamatovat. Pokud by ovšem volby do sněmovny byly v září či říjnu, nemůže se ODS dostat přes 8% voličské podpory. Byl by to konec jedné epochy v české politice. Z dřívějšího hegemona pravice by se stala okrajová strana.

Lídři pravice - pokud jim ještě zbyly alespoň ještě nějaké mozkové buňky - musí silou moci, která jim ještě zbývá (tedy svými hlasy ve sněmovně), zabránit uspořádání mimořádných sněmovních voleb v průběhu podzimu a snažit se "to" dokoulet až do termínu řádných voleb. A mezitím se může ještě něco stát, třeba zázrak. V každém případě může pravice odkladem voleb zabránit vlastnímu politickému sebezničení.

Pokušení bonapartismu aneb 18. brumaire prezidenta M. Zemana

V situaci, kdy levice nemůže prosadit konání mimořádných sněmovních voleb a pravice je zdá se nenapravitelně zkomromitována, nastupuje nový Ludvík Napoleon - M. Zeman. Z moci svého úřadu prezident jmenoval předsedou vlády svého blízkého politického přítele, liberálního ekonoma a dlouholetého exponenta privátních penzijních fondů J. Rusnoka. Ten se aktivně podílel jako člen NERVu na všech pseudoreformách pravicových vlád. Teď chce, podle vlastních slov, za pár týdnů pobytu v úřadu prosadit státní rozpočet na příští rok, vyřešit evropskou finanční perspektivu na léta 2014-2020, prosadit zákon o státní službě atd. atd. To vše vlastně do konce léta. Prostě dokonalá továrna na iluze. Kdybych byl kuřákem hašiše a byl bych v trvalém rauši, snad bych tomu i věřil. Političtí Einsteinové však nejspíše neexistují. Není jím určitě průměrný politik ve službách penzijních fondů J. Rusnok.

Vlastně M. Zemanovi jde jen o to využít rovnovážné situace mezi pravicí a levicí k upevnění vlastních politických pozic. A o co jde? Po Nečasově vládě bude každá vláda skvělá. A ještě to umožní zviditelnit pár Zemanových ministrantů - promiňte, ministrů přechodné letní vlády, coby volebních lídrů SPOZ. Zájem státu a jeho občanů? O ten přeci Zemanovi nikdy nešlo. Že to tak někdy vyšlo, no dobrá.

A co bude následovat? Je to jednoduché. Zemanovci v rámci ČSSD se budou pohoršovat nad Sobotkou, že se celkem logicky chce bránit. První souboj v ČSSD se odehraje o důvěru Rusnokově vládě. Další pak o podporu státního rozpočtu v režii Zemanovy - promiňte, Rusnokovy vlády. Oni spoléhají na to, že se sociální demokracie bude postupně rozkládat. Uvidíme. ČSSD má ještě jinou možnost - nedělat vůbec nic a pak se rozloží s jistotou.

Pokud se ČSSD se Zemanem a jeho přáteli dostane do intenzivních sporů, bude to příležitost pro zdecimovanou pravici, Babiše a další. A o to tady asi jde. Je to a bude to velký rozklad celé české politické třídy a velké střídání stráží.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sedlak napsal(a):

nemám sílu to číst, jenom doplním protivnou blondýnou - předzvěst??? veverek http://www.protivna-blondyna.cz/2013/06/hlas-lidu-podle-vita-barty.html

tak asi tak se to u nás má

ať hodí kamenem první, kdož jsi bez viny
03. 07. 2013 | 15:16

zdenek napsal(a):

Omlouvám se, ale považuji tyto úvahy za nedůstojné státníka. Zjednodušené, demagogické, bez nadhledu a schopnosti nabídnout alespoň náznak řešení. Je zcela zřejmé, že obsahují i část obecně reflektovaných faktů, ale to ovšem, samo o sobě není přínos. Nemohu volit tento způsob moci. A není nejdůležitější zda vpravo nebo vlevo. Mějte se dobře!
03. 07. 2013 | 15:17

Yosif K napsal(a):

Ano ODSje v troskách, po chzbách jejího vedení a zkmotrovtšění dostane snad 8% hlasů.

V jketšě větší p....eli je však proletářský vůdce z vily na Ithace. Po 30 milionech utracenáých ve volební kampani dosat asi 15 tisíc hlasů, takže jeden hlas jej vyšel na 2 tisíce Kč.

To je nejhorší vyýsledek v dějinách české republiky. Kmotři (Janoušek, Bendl atd) platící kočkopsa LEV 21 Paroubka odhazují do odpadkového koše dějin.

Pan paroubek propásl svou příležitost. Místo ostentativního předstírání plebejství, chudoby a požírání sekané a jitrnic v zemljance na Vysočině
zvolil peroletářskou vilu na Ithace, frutti di mare, chobotničky, ančovičky, retsinu atd atd.

Kdepak pane Paroubek, prohrál jste a končíte v odpadkovém koši dějin, takhle se srdce utlačovaných proletářů nezískává.....
03. 07. 2013 | 15:18

Lukáš D. napsal(a):

"bez zkušených a zajímavých osobností ve své blízkosti" odbornínů jako váš kolega Šlégr :-D. Dnes to pan Babiš celkem pěkně řekl v rádiu. Politika je plná lidí kteří nikdy nic pořádného nedokázali a jsou jen politiky a žvaní. V byznysu je každý nesplněný slib koncem. U politiků je to běžný standard.

Druhý odstavec nemá cenu ani komentovat.
"Pokušení bonapartismu aneb 18. brumaire prezidenta M. Zemana" - wikipedii by měli zakázat :-D - na koho může používání divných výrazů ještě zapůsobit. Autor je jako ti diskutující co používají výrazy jako mordobolševik, rudozloděj a podobně. Článek pak není ani vtipný ani nepůsobí sofistikovaně spíše arogantně když nutí čtenáře googlovat, aby věděl o čem je řeč.
03. 07. 2013 | 15:18

sedlak napsal(a):

máme (j)elitu z řad zelinářů, synáčků co studovali za totáče ve Švýcarech, pinglů, bývalých šéfů Raj, atd, co se z toho tady dá vybrat
03. 07. 2013 | 15:18

Yosif K napsal(a):

Není jím určitě průměrný politik ve službách penzijních fondů J. Rusnok.

KONEC CITATU.

Průmernému služebníčkovi penzijích fondů však holandská soukromá firma platila 250 K hrubého měsíčně, když se o podobné koryto v soukromém sektoru ucházel finanční genius Paroubek tak jej všude shodili se schodů.
Ještě že manželé Paroubkovi mají za sebou ryze české kmotříčky kteří podporují jejich kočkopsa LEV 21. ZATIM. ZATIM. ZATIM.
03. 07. 2013 | 15:22

vasja napsal(a):

Jako talentovanej literát tuna máte námět na bezceler.
Tak sedněte a diktujte.
03. 07. 2013 | 15:33

Taky žvanil napsal(a):

Paroubkovi nezbývá nic jiného než odhalovat spiknutí "pravicových médií". Jinak by se totiž volební preference jeho strany, které jsou hluboko pod velikostí statistické chyby jakéhokoliv průzkumu, těžko vysvětlovaly. Snad jen tím, že lídr LVA je totální nýmand.
03. 07. 2013 | 15:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pokud jde o tu macatou rádobyblondýnu, tak pravděpodobná epochálnost pravděpodobně spočívá v tom, že štyrysta těžkoděnců mělo co dělat, by ju dotáhlo do ostravy.
A já to zase platím
Vivát ...
Veselé krizování, bude líp ...
http://ateo.cz/f/images/r/RomanSlachta.jpg
03. 07. 2013 | 15:42

Jindra napsal(a):

ČSSD se pomalu rozkládá proto, že si zvolila zbabělého Sobotku do čela strany. Za celé tři roky se nepokusil o žádnou akci vůči protilidové vládě Kalouska a Nečase. Jen nějak vyčkává, že ho možná někdy nějaký prezident po nějakých volbách jmenuje premiérem. Ale to by pak dopadla vláda jak se Špidlou. Ovšem Zeman tohle dobře ví, a tak Sobotku nikdy premiérem nejmenuje. Maximálně mu dovolí navrhnout nějakého schopnějšího sociálního demokrata na premiéra.
ČSSD proto nerozvrací Zeman, ale politická neschopnost Sobotky. Otázku, na kterou by měl Parobek ale odpovědět, proč se on zbaběle vzdal předsedy strany a nechal u vesla podržtašku Sobotku. A proč tam vůbec tuhle neosobnost měl jako místopředsedu. Aby mu do práce nikdo nemluvil nebo aby ho sobotka jen servilě podporoval? Takže z určité části může za všechny protilidové akce nedávno paldé vlády právě paroubek. Hlavně že si ale svůj cíl života našel v nové mladé manželce.
03. 07. 2013 | 15:51

Míla napsal(a):

Když pominu pravici,tak musím konstatovat,že se nám ani ta levice nějak nepovedla.Zaorálek,Sobotka,Paroubek,vynikající řečníci dostávající se na úroveň pouťových žvanilů.Nejlepší je moc nemluvit,pozorovat veškeré dění a s úsměvem ,tak jak to dělá jedna nejmenovaná strana ,čekat na příležitost.A ta se nebezpečně blíží.
03. 07. 2013 | 16:20

kenyh napsal(a):

Paroubku, přestaň planě plkat a začni sebekritikou a vrať se do předminulých voleb, kdy vlastní připosraností jsi zavinil, že se k moci dostal hochštapler Topolánek. Potom už všechno bylo k ničemu a na rozklad ČSSD Máš stejný podíl jako možná bude mít Zeman. Lev 21 tě nezachrání. Lehko nabytý příjem skončí.
03. 07. 2013 | 16:31

born65 napsal(a):

Epochální změna přijde, až politici Vašeho ražení (i Vy sám) konečně sejdou lidem z očí a z mysli.
03. 07. 2013 | 16:48

SuP napsal(a):

"....jmenoval předsedou vlády svého blízkého politického přítele, liberálního ekonoma a dlouholetého exponenta privátních penzijních fondů J. Rusnoka. Ten se aktivně podílel jako člen NERVu na všech pseudoreformách pravicových vlád...."

Takže jinými slovy - Zeman nepovažuje reformy prosazené touto vládou za úplně pitomé....(ví, že by je sosani museli udělat taky)
03. 07. 2013 | 16:53

český maloměšťák napsal(a):

V nejbližších dnech hodlám zajet pro případnou inspiraci sem :

http://www.muzeumvidli.cz/

Těžko zatím soudit, ale myslím si, že vždy je dobré obeznámit se s problematikou transformací daných společenských poměrů zevrubněji, takříkajíc v historicko-kognitivním vyjádření změn reality. Když už tedy napravovat poměry...tak poučeně, exaktně - ne hned brát jen to, co je zrovna po ruce.
03. 07. 2013 | 17:04

Mac napsal(a):

SuPe

ty máš fakt dost :-)))

které "reformy prosazené touto (asi myslíš vládu kriminálníků svazáčka Nečase) vládou" máš na mysli?

Snad ne krachující druhý pilíř (spíše se jedná o milíř), fiaskem končící S-karty, včera Ústavním soudem zatrhlou zdravotnickou deformu... nebo co vlastně máš na mysli, ty reformátore?
Které jsou ty "prosazené" reformy?

jedinou úspěšnou "reformou" této vlády je zdrcující pokles HDP.
Vivat!!
03. 07. 2013 | 17:19

trololo napsal(a):

jiřiku simtě ..
03. 07. 2013 | 17:23

čert }:o napsal(a):

že by nový epochální výlet pana
Paroubka tentokráte do 21.století?
03. 07. 2013 | 17:41

Přihlížející napsal(a):

Co se tu člověk dozví? Nic .Ubohost.Napadání ,zesměšňování,urážky.Co chcete?Jací jste,taková je i politika.
03. 07. 2013 | 18:06

ZdeněkJ. napsal(a):

SuP
"Takže jinými slovy - Zeman nepovažuje reformy prosazené touto vládou za úplně pitomé..."
Máte pravdu, za úplně pitomé ne.
03. 07. 2013 | 18:15

ex-nemo napsal(a):

Příjmení, jméno Narozen(a) Bydliště Typ spolupráce
Evidující správa STB Krycí jméno
Svazek
Babiš Andrej 02.09.1954 Agent
Centrála SK + Bratislava Bureš
25085
Babiš Andrej 02.09.1954
Tajný spolupracovník
neurčeno Bureš
25085
je to ten zmíněný, nebo jen náhodou jeho jmenovec ?
03. 07. 2013 | 18:27

ex-nemo napsal(a):

.....silou tunguzského meteoritu.....
Velmi trefné a přesné přirovnání. U obou jsou známy následky, ale vlastní zdroj energie nikoli.
03. 07. 2013 | 18:30

zemedelec napsal(a):

Pro ex-nemo.
Jak se říká,jablko nepadá daleko od stromu.
Větší zásluhu na tom podnikání,má jeho táta.
03. 07. 2013 | 18:56

Glock napsal(a):

2014 - další parlamentní volby, kde pan autor skončí "jako vítěz". Ovšem, na rozdíl od roku 2006, to nebude "druhý vítěz", ale "sedmý vítěz" (za ČSSD, ODS, KSČM, TOP09, SPOZ a KDU-ČSL).

Mimochodem, pan starosta z Františkových Lázní (jinak člen Vaší partaje) vydává takový ohavný plátek jménem Františkolázeňské zrcadlo, kde nešetří sprostými invektivami na všechny strany. Je podivuhodné, že 90% všech článků nespokojených občanů je podepsáno 3 osobami, mezi nimiž vyniká jméno Anežka Vzpupná. Takže až budete (pro změnu) kopat do VeVerek, Bárty a toho jeho plátku, ubezpečte se prosím, že podobné kostlivce nemáte ve Vaší partaji.
03. 07. 2013 | 19:15

murat napsal(a):

Babiš o středopravé orientaci mluvil minimálně před měsícem, jen vy nedáváte pozor.
18. brumaire L. N. - Jiří, kde vy byste bez toho Karla Marxe jako rétor asi tak byl?
Když uvážím váš rozbor situace (který neříká víc, než je každému jasné), vidím mezi vámi a Milošem Zemanem jeden podstatný rozdíl.
Miloš je inteligentní člověk a vyzná se v politice.

Navíc bych myslel, že pro roli atrapy premiéra není potřeba nijak zvlášť ambiciozního nebo myšlenkově průrazného (to ovšem v Česku stejně neseženete) člověka.
Stačí účetní, který si neplete čísla účtů - to by Rusnok mohl zvládnout.

V EU když uvidí dobrou vůli a pošle se jim člověk, který rozumí, co mu říkají a je schopen formulovat podmínky, za kterých pro nás má smysl v tom spolku setrvávat, budou možná ochotni udělat nějaký deal.
Koneckonců setrvale rozmnožovat počet členských zemí, které jsou totálně na sr...y také není v jejich zájmu.

Babiše bych se až tak nebál. Snaží se být lidový a myslí si, že je mnohem chytřejší, než je.
Chce si na stará kolena namlátit ústa, ať si poslouží.
Drahé PR agentury za nikoho žádnou politiku neudělají.
03. 07. 2013 | 19:21

Karel (taky) napsal(a):

Paroubek to na svém serveru podělal, pustil se do Zemana. Tím se přiřadil ke Kalouskově vládě a ztrácí podporu levicových voličů - těm imponuje Zeman a kdo na něj sáhne, je pravičák.
03. 07. 2013 | 20:04

martin napsal(a):

Oni by jako ti policajti měli sebrat v jeden den úplně každýho , koho Paroub jmenuje s otazníkem? ale to by sebrali i vás, děsivý mistře politiky. A pamatujou, voni jeden Paroubku, ten Zeman neni žádnej Napoleon, to je náš Rusáček, jako byl Klausovič, to jsou ti lidé, co se jim líbí kapitalismus tak říkajíc řízený pevnou rukou odborníkovou a každý kdo má jiný názor...však viděj, jak to chodí v Rusku. No jo,blíží se něco divokýho, nuly se spojujou a chtěj nahradit nuly, co už kradly, až už to nešlo, ale vy, Paroubku, jstechystal usilovně půdu pro tyhle odpudivé květinky. Na vás je však jedna věc milá, na vás je , protože jste komunální mužíček, krásně vidět ta hloupost české politiky, ignorantsví, nevzdělanos nedostatek sebereflexe, sebekritičnosti, šeď bezvýznamnosti. Totiž ti tzv, velikáni od Zemana přes Kalouska po Klause tohle všechno maskují svou světáckostí. Vaše sláma z bot umožňuje vidět, co duní z každého vašeho slova-BLBOST, dobrovolné sebeomezení svých mozkových kapacit za účelem setrvání u moci. V tom vy jste film o těch Velkých. Z každého jejich slova, tady i vašeho, je cítit absolutní nechuť k demokracii jako systému. U vás je to legračně jednoduché. a to je naposledy, co jsem mařil čas čtením vašeho blogu. V úctě martin U.
03. 07. 2013 | 20:07

Da.Rock napsal(a):

Cituji: "Také zatčení tří bývalých poslanců ODS je poněkud komické. Proč? Podíleli se na politickém byznysu, kterých každý čelný politik udělá za svůj politický život určitě více nežli jeden."

Takže konečně nastal čas, kdy podobné politické kšefty skončí. Už žádné "něco za něco"! Politici mají plně hájit zájmy svých voličů, pokud toho nejsou schopni nebo ochotni, mají čestně odstoupit. Ale ne za nějakou trafiku!
Už žádné rozdávání korýtek za "zvednutí ruky" pro nějaký zákon. Pokud takový zákon není v souladu s programem, za nějž byl poslanec zvolen, pak pro něj ruku zvednout NESMÍ. Ani za místo v dozorčí radě nebo bůhvíčem. Protože voliči mu dali důvěru, aby prosazoval program svůj, ne program někoho jiného.
Pokud tohle páni politici nechápali dosud, doufám, že nyní to pochopí. Ta klepeta by se jim určitě na pazourech moc nelíbila.
03. 07. 2013 | 20:21

schlimbach napsal(a):

Na vase vec jsem reagoval na tento článek takto:

Nevím, nevím. Myslím pane Paroubku, že z Vás čiší uražená ješitnost, že prezident nejmenoval premiérem Vás - ostatně v některém článku na Parlamentních listech jste se obul do Rusnoka, kdy, jste poznamenal, že by musel být premiér jiný sekáč, aby dokázal vyřešit stávající situaci. Vaše výhrady stran Nervu a penzijní reformy sdílím, ale nakonec přece jen pan Rusnok a jeho zaměstnavatel odstoupili od snah zapojit se do této stupidity. Pravdou ovšem je, ať už prezident jmenuje kohokoliv, vždy se najde někdo, koho to neuspokojí.

Neustále se navážíte do prezidenta, přitom ani jeden z vás - "čelných" politiků nepředpokládal, že něco takového udělá - já to předpověděl na VaVě již 17.6.2013 v blogu "Jak dál".
Evidentně jste nepostřehl, že prezident dostal více než 2 700 000 hlasů ve volbách - podstatně více než celá stará trojkoala, která se potácí s mizivým procentem preferencí. Kalouskův dojem, že mandát z roku 2010 bude neměnný a stejně silný, bez ohledu nato, kolik svinstva vypotí celá koala je tak říkajíc "na hlavu". Z tohoto pohledu je mandát prezidenta velmi silný.

Možná jste si nevšiml, ale změnou ústavy, kdy se prezident volí přímo, získal prezident sakra silné pravomoce. Může to kdo chce okecávat horem a dolem, nicméně, zatím neudělal ani jeden krok, který by byl v rozporu s ústavou. Navíc, tato podstatná změna ústavy zakládá celkem jasnou možnost změny zvyklostí, protože základní a podstatné podmínky se změnily. Pokud se poslancům nelíbí prezidentův postup, mají nejjednodušší možnost - rozpustit Sněmovnu a jít do předčasných voleb.

Kalouskovy kecy, stejně jako Němcové a dalších pomatenců by si měli voliči velmi dobře pamatovat, když již předem proklamují, že rozpočet neprohlasují, neprohlasují případné změny rozpočtu atd. Berou si jako rukojmí celý svůj národ, jen aby jim zůstaly ještě chvíli koryta.

Co asi měl prezident udělat? Jmenovat Němcovou premiérem? Již jen návrh Němcové, absolutně nevzdělané a nezkušené osoby v řízení čehokoliv je totálním výsměchem národu. Národ potřebuje v čele silné jedince, vzdělané, zkušené, s vizemi, ne šedivé neschopné nebo všehoschopné myši. Zajímalo by mě IQ tupouna, který vypotil nominaci Němcové.

Z Vašich postojů a postojů ČSSD v poslední době vyvozuji pouze jediné. Je třeba nechat ještě stávající levici možnost se znemožnit a potom, vypráskat všechny ty postavy, které škodily této zemi v posledních 23 letech od koryt. Období od 1989 prohlásit obdobím zločinného spolčení, a umožnit novým lidem, s politikou zatím nespojených (nemyslím ani Babiše ani Okamuru), aby realizovali svoje vize a s občany této země vyčistily ten augiášův chlív.

Zcela jasně jste mi ukázal, že vy a Lev 21 nejste alternativou, budoucnost země je vám ukradená.
03. 07. 2013 | 20:33

vividi napsal(a):

sorry,text znovu s opravou překlepů :
to Schlimbach:

já myslím,že jste smysl presidentských voleb nepochopil:to,že národ dal skoro stejně hlasů jako Zemanovi starému vybledlému knížecímu rodu -jasně ukazuje s kým může M.Zeman jedině soupeřit:že je totiž sám je archa,politická starožitnost.Pro Vás je ovšem starožitnost klenot.
Domnívám se,že existuje jistá historická periodizace aktivit běžných lidiček na dění společnosti :

V monarchiích do jakobínské revoluce 1789 lidé nemohli nic sami určovat z žádné pozice.O všem rozhodoval dvůr a posvěcovala vše církev.Právě proto zuřivost jakobínského hnutí doslova neznala mezí v krutosti.Monarchie-první období,pasivita.

V druhém období zhruba 1848 -1933 byla dosud největší aktivita lidiček v politice.To jest ti co byli na tom hůře a nejhůře se sami především účastnili hnutí za lepší život.Vlastní.

V třetí periodě 1933-1945-fašismu se objevilo masové násilí,které lidičky vesměs nadlouho jejich decimací postrašilo:stávali se jeho oběťmi za projevy dříve (v druhé etapě) zcela možné aktivity.

Po 2.sv. válce ,v letech 1945-1989-čtvrtém období- se politika "kanonizovala " do velkých stabilních vedoucích politický systém stran.Ve všech zemích:KSČ-ČSSR,KPSS-SSSR,CDU-CSU v Německu ,Republikání a demokraté v USA,Putinova strana Jednotné Rusko Tím ta aktivita -všestranná,obětavá,neformální,statečná,bojovná -lidí běžných -z období 1848-1933 byla vygumována.I z důvodů strachu z bezprostředně předcházejícího fašismu.

V pátém období 1989-dodnes se do jisté míry politizace běžných lidí zvyšuje -a tím je podobná i druhému období 1848-1933.do něhož patří i Ludvík Napoleon,jehož Paroubek srovnává s M.Zemanem.Ovšem je tu ale značný rozdíl ve srovnání pátého a druhého období aktivity:dnes ,po roce 1989 se zpravidla sociálně nejslabší politiky neúčastní na rozdíl od tehdy.Jsou vyřazení i pocity,že nic nezmohou.

Je otevřena otázka mnoha malých stran,které vypadnou volbami.S nimi existence 23 občanských iniciativ zde.Zda by nebylo moudré zkusit z nich udělat přece jenom aktivní element politiky - v podobě 2.signální soustavy..1.signální soustavu by nadále tvořily vítězné volené strany,vlády vzešlé z parlamentních voleb,ale tito zmínění hrající druhé housle by je hráli jako kritický filtr činnosti vlády a parlamentu s možností pozměňování,blokování.Tím masy lidí,které vypadly po roce 1989 z rozhodování by možná i vstoupily autenticky do dění opět jako v letech 1848-1933.Spolurozhodovali by sami o sobě,což dnes vskutku zde naprosto není.V rozporu s demokracií.Klasický příklad toho,že to nefunguje jak by mělo je Mládkovo vystoupení v ČSSD k OSVČ.
03. 07. 2013 | 21:37

schlimbach napsal(a):

vividi
mám pocit, že jeden píšeme o voze a druhý o koze :)
Zcela rozhodně nepovažuji vámi zmiňovanou starožitnost za klenot ...
03. 07. 2013 | 21:40

okolojdoucí. napsal(a):

Paroubku, snažíš se jenom zviditelňovat, ale nikdo o tvoje rady už nestojí.
03. 07. 2013 | 21:55

strašidlo z hanspaulky napsal(a):

Babišovo politické hnutí se dlouhodobě pohybuje pod hranicí rozlišovacích schopností statistiky. Neměl by se přeceňovat význam nákupu MFD a LN. Dlouhodobý úpadek jejich informační hodnoty je všeobecně znám. Kup může být pokusem o záchranu jakési kvázidůstojné tváře českých médií. Pokud by uvedené tiskoviny zanikly, zůstalo by tady na mediálním trhu nejviditelnější jenom užneRudé Právo. To by byla další ukázka katastrofického propadu reforem Klausovy modré ptákostrany. Asi proto miliardový čobolský privatizační vekslák tak nákladně mlží.

Zajímavý blog, Jiří Paroubek určitě ví o čem píše.
03. 07. 2013 | 22:03

Prabába Čechová napsal(a):

vividi,
pane, napsal jste to hezky, i když Šlimbach také, ale obávám se, že ta vámi viděná druhá signální soustava by se mohla klidně ujmout role filtru, ale s jinými, méně lidumilnými, občanskými sdruženími, než by se vám líbilo. Pak by to byl ale šupec. Naštěstí naše země leží v centru Evropy a ta žádné zvrhávání, doufám, nepřipustí.
03. 07. 2013 | 22:22

HonzaS napsal(a):

"Pokud by ovšem volby do sněmovny byly v září či říjnu, nemůže se ODS dostat přes 8% voličské podpory."

Paroubek uz nam sve uzasne predvolebni tipy na vysledek predvedl mnohokrat :-) Kdybych i ciste teoreticky pripustil, ze se jednou muze +/- trefit, tak by to sice pro ODS byla katastrofa (byl jsem jejich volic od zacatku a musim bohuzel poctive priznat, ze zaslouzena), ale porad by to bylo o 7,9% vice nez paroubkovci :-)
04. 07. 2013 | 00:26

HonzaS napsal(a):

"strašidlo z hanspaulky napsal(a):
Neměl by se přeceňovat význam nákupu MFD a LN"

Ja osobne s Vami nesouhlasim. Priznejme si poctive, ze velka vetsina volicu je medii velmi snadno ovlivnitelna ("Máňo, vono na tom něco bude, když to píšou v novinách") a bohuzel stale platí ono Goebbelsovské: "Stokrat opakovana lez se stava pravdou".
Babis vi velmi velmi dobre co dela. Pro inspiraci nemusel chodit daleko (Silvio Berlusconi se na vrchol italske politiky nedostal nicim jinym, nez zasluhou sveho medialniho imperia).
A proc se tlaci do politiky je kazdemu, kdo o bysnysu neco vi, snad uplne jasne.
04. 07. 2013 | 00:46

vividi napsal(a):

to Prabába Čechová:

Schlimbach byl pouze kamínek,který spustil lavinu mé ideje,u níž se obáváte zvrhávání. Podotýkám ,že jsem v 2.kole přesto volil Zemana jako menší zlo.Ač kníže jevil známky "klasického manželství",pro jaké horoval kdysi v presidentských volbách V.Klaus a které aspoň navenek prezentuje. Ono jde i o to, ŽE TO CO JSEM NAZVAL PERIODIZACÍ AKTIVIT OBČÁNKŮ , tím se za těch 170 let nesporně prolínalo dilema přírodní vrozené polygamie lidstva vůči vládnoucí katolické ideologii (ale tím pádem pak oslabující se ), -bigotnosti,která hlásala monogamii-anti-polygamii a utužení prvního manželského svazku.Víme,že naši přední politici,s výjimkou Klause, vesměs se po dosažení pozice v politice rozváděli a našli si fyzicky efektnější ženy.To je projev sexuality v politice.Sexualitu vídeňský psychiatr Zygmund Freud řadí pod pojem 2.signální soustavy sovětského fyziologa nobelovce I.P.Pavlova.Naopak tedy I.P.Pavlov natývá 1.signální soustavu -činnost smyslovou a pudovou,2.signální soustavou činnost mozkovou-intelektuální.Freud vidí myšlení jako sublimaci-konverzi neuskutečněného sexu v potenci.
Právě s tím možná i souvisí vším tendence Západu přecházet k toleranci k vysokému přistěhovalexctví polygamních islamistů k nim,dnes velmi vysokou-v Německu již
20 % obyvatel.V Paříži celá velká předměstí atd. Předtím Poláky ,možná podezírané z bigotní monogamie předem -odstraňovali v historii Západu (Dombrowski -Komuna,Spartakovci Luxembourgová,Munk (tuším jméno) -Bavorská republika rad).
Marxista B.Engels věnoval písemně-knižně rozboru polygamie značnou pozornost.Marx zase Ludvíku Napoleonovi v 18.Brumaire.Považoval ji za přirozenou.Ač sám neutvořil manželství,ale pouze partnerství.Jako továrník si našel ženu z plebejského prostředí,o desítky let mladší Mary,která mu byla pouze dvacet let partnerkou bez potomků a jako emigranta ho zasvětila do lomdýnských a anglických reálií.Přes její rodinu se seznámil s poměry v živnostnických rodinách (tuším byli mlynáři)a chudších,lidových vrstvách vůbec.Asi příliš neladila do společnosti Marxových dcer,žen-barones,zmiňují se o ní jako ,že hodně pije ač je velmi bystrá a milá. Umřela ve čtyřiceti.Emgels se pak staral o její sestry sociálně.Ovšem Emgels se z rámce,o kterém právě píši vymyká:To byl skutečný intelekt. Něco podobného jako Engels si našel později po Engelsově smrti manžel Marxovy dcery Eleonor-Aveling (přeložil Marxův Kapitál z němčiny do anglického jazyka ),asi přes svou činnost v amatérském divadle (byl prominentním lektorem darwinismu předních londýnských nemocnic).Dvaadvacetiletou herečku,málo známou,možná spíše z kočovné herecké společnosti.Finančně nezávislá překladatelka Eleonor po návratu Avelinga bez všech svých peněz ,s rakovinou v nejvyšším stádiu k ní domů zpět spáchala sebevraždu.Služku poslala pro cyankali.Přeložila z francouzštiny do angličtiny výdělečně Paní Bovaryovou,která takto spáchala sebevraždu-kniha i literární postava spisovatele Gustava Flauberta.
04. 07. 2013 | 06:08

vividi napsal(a):

oprava :...Engels se pak staral o její sestry sociálně.Ovšem Engels se z rámce...
04. 07. 2013 | 06:56

zemedelec napsal(a):

Pro vividi.
Jak mnozí tvrdí,snad sexuální orientaci,se Klaus vyhnul změně manželky.Osobně bych tam viděl i jiné zábrany.
04. 07. 2013 | 08:25

Petr. napsal(a):

Pane "JÁ",
dle Vás by pro český stát by bylo nejlepší kdyby opět vládli "osvícenci" Paroubek a Gross.
Děkujeme, ale dílo zkázy jste započali vy dva. A i když z dnešního politického bahna není v České republice z čeho vybírat, tak opakovaný "křišťál" a neustále "JÁjování", by česko poslalo na skládku dějin šupem. S jinými současnými politiky, zleva i zprava, máme šanci živořit alespoň tak 50 let.
04. 07. 2013 | 08:52

Klaus napsal(a):

Pane Parobku,
víte, jde vidět, že nemůžete zapomenout na osobní problémy.
Stále dokola řešíte sebe a zhrzenost.
Nepotřebujeme takové lidi, aby vedli tuto zemi, potřebujeme lidi, kteří navrhují a prosazují řešení v zájmu lidí v ČR.

Pořád dokola ať je to Nečas, Peak, Benda, Němcová,Vy a další ...členové parlamentu, řeší především zájmy své a osobní ego !!!

Potřebujeme lidi, kteří navrhnou opravdu efektivních řešení stěžejních problémů hospodářských, protikorupčních zákonů...
Tedy to není o politické straně, ale o konkrétních lidech, jelikož opravdový politik pracuje v zájmu většiny společnosti a tedy navrhuje zákony, které max. šetří veřejné prostředky a účelně je vynakládá a vytváří vysokou morální kulturu, jako vzor pro všechny občany ČR.

Takoví lidé jsou, ale určitě ne v současné vládě a možná jich je několik v senátu a parlamentu, ale Tito ví, že za současné situace nezmůžou nic a vezou se...

Do parlamentu se má volit přímo zástupci, kteří jsou odvolatelní voliči...

Snad se najde slušný a opravdu schopný člověk, který dokáže tuto zemi pozvednout...
04. 07. 2013 | 08:58

ktuality.czmiláno z Děčína napsal(a):

Redakci!
Jen můj silný názor na část Paroubkova článku k věci účinku Aktuality.cz!
Jsem již několikráte velice nespokojen,kdy Vaše reakce je strašně,strašně a strašně "POPLATNÁ" heslu:
"Kam vítr tam plášť!!!"
Hovořím např. o tendenčních-živých informacích:
- před a za prezidentských voleb,velice a okatě jednostraněno K.Schw.!
- o amnestii prezidenta V.K. ani nemluvě,vůbec bez inform.
- vrcholem je současné "zastírání,či úplné se odprostění
od situace v ČR k velice nebezpečnému a hrozivému tématu
Romové v lokalitách a co stím???Z Vaší strany podraz a zbabělé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Schrnuto:Babiš a Aktuality.cz,"JEDEN" neupřimnej,ale zavčas jako by se distancující protispolečenský "Objekt i subjekt"!!!
04. 07. 2013 | 09:44

Matematik napsal(a):

Je systémově dobré poslouchat ty, co odcházejí a nemají motivace v stávajícím rybníku. O morálním kreditu Ratha a Paroubka netřeba nic dodávat, ale přeci jenom v těch kuloárech pluli a hlavně Babiš opravdu není náhoda a Zeman také ne.
To, jak byli odstraněni 3 kandidáti v orezidentské volbě je prostě velká špinavost a hlavně snadno doložitelná.

Zeman a Babiš jsou rozhodně pozonosti hodné figury.
Vlastně vše v řádcích blogu, vřádcí všech až po tuto čáru je zpochybnitelné. Vše pod touto čarou je důkaz:
______________________________________________________________________

Zde je seznam kandidatu na prezidenta, vzdy s jejich dvema procenty spatnych podpisu stanovených Min vnitra na zaklade dvou velkych vyberu n=8500 kontrolovaných podpisů. Uvedene chyby by se mely vzhledem k velikosti vyberu 8500 jen malo lisit. Pokud ovsem nekdo nepodvadel a ty pocty maji byt spravedlive....
To je to podstatne.
Jméno p1=chyba 1.vzorku p2=chyba 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

Rozdilnost techto dvou čísel změříme p-hodnotou.
To je pravdepodobnost realizace pozorovaneho odlisnosti p2 a p1 nebo vetsi v pripade OPRAVDU nahodneho vyberu u jednoho kandidáta (lze to zmerit pravdepodobnostne pomoci toho z viz dale).
Mohlo se tedy "spatnemu" vybrat teoreticky 100% spatnych a "sympatickemu" 0%. Zalezi jen, jak moc spravedlnost vykukuje zpod sveho šátečku.
Zde seznam těch pravděpodobností:
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.1047
Jan Fischer 0.00119
Vladimír Franz 0.219
Zuzana Roithová 0.0010
Táňa Fischerová 0.070
!!!!!!!!
Jana Bobošíková 0.000000000000000018
Vladimír Dlouhý 0.000074
Tomio Okamura 0.0000000045
Metoda dva výběry o velikosti n1=n2=8500
z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo take jinak (vyjde vsak stejne pravdepodobnost)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu pak pro dané z najdeme pravděpodobnost takto: p-hodnota =NORMSDIST(z)
(poznámka: p1 a p2 se nedosadi v procentech, ale jako podil tedy například 10%=0,1)
Tak tedy u Okamury to odpovida pravdepodobnosti, ze kdyz se vyhodi 28 minci do vzduchu spadne 28 orlu.
Zdroj dat
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-vyradilo-kandidaty-z-prime-volby-prezidenta-p99-/domaci.aspx?c=A121123114054domacikop

Následovala Cesta do pravěku od režiséra Karla Zemana.
Zdravím tímto soudruha Babiše a jeho jistotu desetinásobku.
Koho to zajímá? Není čas lámat si hlavu, rozkaz byl jasný....

PS: ty podpisové archy už nikdy nikdo nesmí vidět, to je snad jasné každému....
04. 07. 2013 | 13:32

Matematik napsal(a):

Ještě metodická poznámka. Z uvedeného nelze vyvodit,že některá procenta jsou dobře nebo špatně. Ty p-hodnoty ukazují na skutečnost, že výběr ke knotrole nebyl reprezentativní.
To, že se to náhodou stalo Okamurovi a Bobošíkové s Dlouhým je již interpretace.
To, komu se to stalo akomu ne není důležité. Důležité je, že pokud Ministerstvo vnitra neukáže ty archy, bude to jistota, že podváděli.
Mohou to snadno vyvrátit a archy zveřejnit.
Nebo nejsou veřejné?
04. 07. 2013 | 13:40

FB napsal(a):

...který zasáhl českou politickou krajinu silou tunguzského meteoritu... Ale no tak :), buďme objektivní.

Vážený pane Paroubku, moc pěkný článek. Taky jsem čekal, co se z toho pana Babiše vyklube, doufal jsem ve středovou vládu. Nakonec jsem si ale, cca před měsícem, udělal analýzu (psychologický rozbor) toho člověka a zjistil jsem, že je studený jak kámen. Což mi zpětně zapadá do jeho profilu boháče. Srdce z kamene. Co čekat od takového člověka. Zajímá ho jen jeho, dnes díky krizi ohrožený, zisk. O nic jiného mu nejde. Svou stranu drží jen díky penězům, co do ní vrazil. Nejspíš ještě pár lidí zláká, ale jinak mu nikdo nevěří. Jak by také mohl, Babiš, Kelner, Bakala a jim podobní mají nahrabáno část našich peněz. Metody se různí, ale většinou dřou zaměstnance a klienty a kvalitu zboží. Fakt nechápu, proč a kam to pořád všechno hrabou. K čemu? Kolik miliard je dost, kolik vyhořelých zaměstnanců jejich firmy ještě vyplivnou, než budou mít dost? Kolika klientům prodají svoje nekvalitní zboží? Tváří se jako spasitelé a se zaměstnanci si utírají zadek. Takoví lidé nikdy nebudou dobří vládci, jsou to asociálové, samotáři, lidé bez soucitu. Při svém "podnikání" očešou, koho můžou, těžko si pak mohou hrát na dobráky ve vládě. Budou prostě jen dál ožebračovat. Jsou to lidé, kteří v zoufalství, aby v současné krizi nepřišli o zisky klidně finančně podpoří i novodobého Hitlera, jako to udělal kdysi Ford. Poslední výkřik pravicových vlád a jejich podporovačů a pochlebovačů po celoživotním terorizování pracujícího obyvatelstva svést na poslední chvíli všechno na komunisty nebo židy.

S panem Rathem stále nevím, čemu mám věřit. Ale znám ty pravicový tuneláře (Klaus, Kalousek, Dlouhý, Kočárnik) ad., a pan Rath pravici pěkně šlapal na paty. Za to bych mu jménem daňových poplatníků těch 7 miliónů i proplatil jako odměnu, kdybych o tom rozhodoval. Tím, jak je kritizoval a upozorňoval na ně, zachránil státu nejednu miliardu (po jeho zatčení to ale stejně zase rozkradli). Paní Němcová je jen taková figurka. Nechala se zblbnout těma jejich řečima o důležitosti soukromého podnikání a podobných blábolů. Určitě skončí spolu s ODS v odpadcích.

Pan prezident Zeman si vždy podával ruku s Klausem s úsměvem. To rozhodně není v pořádku. Ale teď nově trochu překvapil, jestli to je jen návnada nebo se kaje, to netuším. Pana Rusnoka moc nepřečtu, ale dát pana diletanta "neumím si nic spočítat" Fischera (viz prezidentská kampaň a jeho dluhy) na post ministra financí je určitě výsměch celé ČR. Nejdůležitějším problémem je ale nyní Kalousek. I když odstoupil, všechny krysy z ODS stejně jen změnili barvičky na plášti a přeplavali k TOP9, a ti stále představují hrozbu státní svrchovanosti ČR. Nejnověji co vím, tak Kalousek vzal peníze z jednotlivých státních institucí, přemístil je pouze na účet státního dluhu a prohlásil, že je dluh nižší. To je u mě čistá demagogie, ty peníze měl stát k dispozici na jiném účtě, on to jen přesunul a jednoznačně se tím snažil zakrýt vydané dluhopisy za těch cca 20mld. kterými ten dluh předtím zvýšil. To je "ekonom". Jestli těm institucím budou chybět? Nejspíš ano, jinak by je odtam vzaly už dřívější vlády. A pokud ne, tak neříkám, třeba je to dobrý krok, taková návnada na voliče. Teď jako snížil (čtěme přesunul dluh ze státní kasy do těch institucí). Ale co těch kolem 300 mld. co tam dluh za jeho vlády aktuální udělal (to nemluvím o jeho dlouhodobém negativním počínání, co je ve vládách). A to mluvím o tom viditelném, ten zbytek se ještě ukáže.
11. 07. 2013 | 15:06

Josef Pravda napsal(a):

Já Panu Paroubkovi věřím. Myslím, že je to jeden z našich nejčestnějších politiků. Žel krajní pravice má z něj hrůzu, a obyčejný ovčan je tak debilní, že ty útoky verbálně podporuje. Boží prostoto! Tak řekl Jan HUS ženské co přiložila na jemu postavenou hranici. Co dodat?
22. 07. 2013 | 18:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy