Kolik Olova uneseme

30. 07. 2013 | 10:58
Přečteno 3235 krát
Říká se, že staré psy novým kouskům nenaučíš. Já bych spíše řekl, že se neodnaučí postupům, které se jim minulosti osvědčily. Vzpomínám si na akci Olovo, kdy blízký spolupracovník tehdejšího premiéra Zemana na Úřadu vlády připravoval milý, difamační spisek Olovo. Ten měl zhovadit tehdejší místopředsedkyni ČSSD Petru Buzkovou. Připomenu jen, že v té době byl Zeman předsedou této strany a ona jeho velmi blízkou spolupracovnicí. Lumpárna byla díky statečnosti doktora Šarapatky odhalena.

Včera jsem ve dvou českých médiích zaznamenal články podobně difamačního charakteru, týkající se ovšem mé osoby. Co se stalo příčinou dvou "vystřelených" malých Olůvek? Je to jasné: Mé poněkud nekompromisní výhrady vůči Zemanově vládě, způsobu jejího vzniku a kreatůrám typu Fischera, Rusnoka, Benešové, Balvína ad., které sděluji veřejnosti. Bohužel, ani M. Zeman se za jedenáct let pobytu mimo vysokou politiku vůbec nezměnil. A když, tak ne k lepšímu. To vše píši vlastně velmi nerad, protože jsem Zemana veřejně podpořil nejen před druhým, ale již i před prvním kolem prezidentské volby.

Teď si chudák ten náš Miloš vzal do hlavy blouznivou myšlenku, že je reinkarnací generála de Gaulla a že je povolán jako on v roce 1958 převzít do svých rukou výkonnou moc ve státě. Z premiéra udělá - podobně jako v případě J. Rusnoka - jakéhosi nejvyššího státního příručího a v sedmdesáti letech to začne zachraňovat. Směšné? No, jak ho znám, on sám tomu věří, že to zvládne. Já na základě své zkušenosti z výkonu funkce premiéra nevěřím, že by muž, který už jaksi není v plném rozpuku sil (a to říkám při pohledu na fyzickou kondici M. Zemana velmi šetrně) mohl takový gigantický úkol dobře zvládnout. Správě státu není možné se věnovat hodinu či dvě před obědem a pak - po posílení pár štamprlaty - ještě sporadicky pár hodin po obědě. Vedení státu je velmi náročná disciplína a v tom nepomůže premiér, degradovaný na příručího, a kámošové z mokré čtvrti.

První Olůvko vystřelilo 11 let po údajném spáchání virtuálního činu. Podle článku na objednávku v posledním čísle Týdne jsem se včera dozvěděl, že to já a jen já jsem způsobil, že se dnes město Praha nemůže v Bruselu dostat k dotaci na modernizaci čistírny odpadních vod. Že to já a jen já jsem způsobil prý okasní prodej třetinového majetkového podílu města Prahy v Pražských vodovodech a kanalizacích a.s. (PVK). Zemanovští pisálkové jsou pořád stejní, celá léta. Řekněme, že jsou nedokonalí. Abych nemusel napsat, že jsou blbí. Zapomněli totiž, že to byla Zemanova vláda, která v roce 2000 privatizovala dvě třetiny PVK. Takže to byla Zemanova vláda, která způsobila dnešní problém v dotacích na čistírnu odpadních vod. Bdělý pan prokurátor Ištvan se může zabývat další kauzou: Proč Zemanova vláda nepřevedla celý podíl státu v PVK na město Prahu, tak, jak to v roce 2000 požadoval tehdejší klub zastupitelů ČSSD na pražské radnici? Důvody jsou jasné... Pan Ištvan má jistě velkou imaginaci.

Majitelem Týdne je můj starý známý M. Soukup, mediální magnát. Je pro mne trochu novinkou, že spolupracuje se Zemanovci. Ale proti gustu žádný dišputát.

Druhé Olůvko, které po mně bylo "vystřeleno" tentýž den v Parlamentních listech, je to, že nový Fouquier-Tinville z doby jakobínské diktatury, prokurátor Ištvan se svým týmem organizuje vyšetřování lumpáren souvisejících se solárním byznysem. Vedle Langera a Topolánka prý vyšetřují i mne. Už údajný holport s těmito pány, s nimiž jsem, jak známo, nikdy nebyl právě v ideálních vztazích, staví celou věc do velmi nepravděpodobného světla. Že bych dělal byznys s těmito dvěma vykřičenými firmami, tomu nemůže uvěřit snad ani sám prokurátor Ištvan. Připomínám, že v roce 2009 už jsem nebyl českým premiérem a neměl jsem tedy možnost ovlivňovat věci ve svůj prospěch. A proč si myslím, že vím, kdo za tím stojí? No, ve výčtu skutečných i virtuálních lumpů, kteří jsou v článku uvedeni, chybí jeden důležitý: ministr Zemanovy vlády J. Fischer. Tedy jediný, kterého by nechtěli vyšetřovat právě - Zemanovci. Mimochodem, článek v Parlamentních listech se odvolává na článek v Savovově Euru (pan Savov úzce spolupracuje s panem Soukupem, jak známo), které čtou už jen výstředníci.

No a třetí broček se mně opravdu, ale opravdu dotknul. Má strana LEV 21 prý uvažuje o podpoře Rusnokovy vlády. No, to už mě tedy nadzvedlo ze židle. Tak to prrr, a uklidnilo mě to zároveň. Uklidnilo mě to proto, že jsem si uvědomil, že se jedná o úplně stejný pokus o mediální manipulaci jako v případě ODS, LIDEM a ČSSD. Jde o to přes "PíáRisty" vytvořit v médiích zdání, že podpora Rusnokovy vlády je vlastně hotová. Že všichni jsou rozpolceni, rozvráceni a už už se třepou podpořit vládu velkého kormidelníka. No, za dva poslance LEV 21 můžu říci, že to nehrozí. Opravdu ne.

S praxí Olůvek a broků je třeba rychle skončit. Proto by vedřinová vláda neměla o mnoho přežít současná vedra.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jiřímu Paroubkovi napsal(a):

Jirko, Šarapatka žádný hrdina nebyl - to bych ho nesměla znát!
A o akci Olovo víte také dost málo.
Myslím, že tam šlo zcela o něco jiného.
Já ovšem nevím, zda píšete pravdu, či píšete na objednávku.
To nebylo patrné ani z novin té doby.
Koukám, drahý Sexyjirko, že bych mohla dělat jednou premiérku, když mám lepší informace než Vy ...
Rozhodně bych ale - narozdíl od Vás - neporušovala dopravní předpisy, či neodpouštěla hoteliérovi Horákovi daně - za jakoukoli oplátku!

Jirko, myslím, že se už zabýváte dost nepodstatnými "Olůvky".
Pokud jste nepochopil "Velké Olovo", nemůžete chápat "malá olůvka".
Petruška Vám strádá tím, že nejste doma (ta Vaše Petruška) a vzhledem k otcovským povinnostem k dítěti, které jste si pořídil jako "starý pardál", byste už měl mít rozum a žebříček hodnot ucelený.
Jirko, nestrkejte nos tam, kde evidentně "nevíte"!
30. 07. 2013 | 11:07

VFISCHER napsal(a):

PAROUBKU, KONČÍME - OPONA PADÁ

Kdybyste se upsal a ubrečel, ukřičel a ulhal, máte konec - finito vymalováno. V příštích volbách ať řádných nebo mimořádných si už ani neškrtnete. Otevřete si hospodu se svou novou napomádovanou blondýnou a vykládejte turistům své báchorky. Nahrabáno máte, tak co vám schází. Ale jinak - opona padá a je vymalováno.
30. 07. 2013 | 11:08

Gustáv Kočí napsal(a):

Kreatůra? To je nějaká poznávací procházka posázavím?
30. 07. 2013 | 11:16

Joachym Brezina napsal(a):

Gustáv Kočí:

ano myslím si že tak nějak to bude, jedná se o nový druh adrenalinové relaxace v přírodě i mimo ni.

krea - tůra je vlastně tůra plná kreativních prožitků a zážitků, turista kreativně se seznámi s divokými včelami a jinou havětí a ke konci tůry může být zdráv nebo kreativně zmrzačen.

Vyšší level je Re-krea-tůra, to je stejné jako předchozí, akorát je to skupinové a přes nějakou kreativní cestovní kancelář.
30. 07. 2013 | 11:32

Rodeo napsal(a):

když odmyslíme že to psal nemilovaný Parou-back tak to o prasárnách těch zemanovských rádoby špílmachrů vypovídá.
Naiva kdo si myslí že zeman je záruka změn směrem od těhle estébáckých metod - není kompro, tak se prefabrikuje.
30. 07. 2013 | 11:53

Yosif K napsal(a):

Koukám že mezi levicovými soudruhy jsou neméně srdečné vztahy než ve smečce vlků (nebo samozřejmě Vondra vs Kalousek).

Naivní pseudopřátelé proletošů si tedy zde mohou přečíst leccos zajímavého přečíst PŘÍMO ZE ZÁKULISÍ o kvalitách krále jitrnic A dobrého pití a falešného "zastánce plebejů".......
30. 07. 2013 | 11:53

santawizard napsal(a):

1)Pane Paroubku:
Nezkrachovalo náhodou tržní hospodářství okolo worholismu a alkoholismu mezi buržoazii a proletariátem???Hned po ránu cigaretu ,ale na pivo až na večer,koloběh života,kdy bychom měli nejenom dobrou práci ,ale aby nám zbylo ještě něco navíc na pivo a na cigarety??????
2)Pane doktore:
myslíte si ,že Iveta Bartošová ztratila důvěru v psychiatrický systém? Ona je totiž nedobrovolně hospitalizována v proti- alkohlickém oddělení v Bohnicích.Místo chclastu jí tam cpou prášky.Kdyby odmítla si brát svoji denní dávku léků ,tak by ji za trest proti její vůli ihned ordinovali jednu velkou injekci na celý týden dopředu.Nikdo ji nechtěl pomoci chlastat lépe a méně v domácí léčbě na svobodě,ani v žádných lázních protože žádné takové lázně vůbec neexistujou.Naopak je velké podezření ,že místo aby jí ,slavné a bohaté zpěvačce ,pomáhali chlastat lépe a méně,tak ji pomáhali chlastat více a hůře ,jenom aby se ji to zprotivilo a ona přestala chlastat úplně ...zapomínaje ,že se tím jenom zvyšuje tolerance pro ještě větší a větší dávku.Proto se nakonec zhroutila do rukou lékařů v Bohnicích!!?
Rád bych věděl jestli tak "vzestupně" dopadne i samotný prezident Miloš Zeman.Měl by kouřit a chlastat lépe a méně a nebo hůře a více ???Jaký je vůbec mezi tím rozdíl pane doktore?Dr Hnízdil a spol proti Zemanovi by ho rádi viděli na záchytce s Ivetou Bartošovou a nebo aby ho mohli soudit pro velezradu.Neměl by náš pan prezident v protiútoku zavřít svoje nepřátele za trest do vězení a do blázince na léčení,než bude úplně pozdě????? Co si o tom myslíte vy pane doktore?
30. 07. 2013 | 11:57

vyměněný vlnovec napsal(a):

Naše budoucnost bude hlavně o tom, kolik Olova unese naše největší opoziční strana. Miloš Zeman už jiný nebude. Nejnověji nominoval na ústavního soudce Jana Sváčka, kterého Senát už jednou odmítl. Tak M. Zeman testuje míru rozdrobenosti ČSSD a J. Sváček už hujersky hovoří o nutnosti zvýšit pravomoci přímo zvoleného prezidenta. O potřebě upřesnění prezidentských pravomocí je slyšet ze všech stran.

Zásadní otázkou je zda má ČR zůstat státem, který řídí Parlament anebo změněně prezident. Taková změna by nepochybně znamenala právní chaos porovnatelný s rozpadem Československa. Stav, který by vyhovoval M. Zemanovi a všem tunelářům. Upřesnit pravomoce nějakým manuálem prezidentských úkonů je nesmysl. M. Zeman by se tím neřídil. Třeba z důvodu rozdílného výkladu nebo něčeho podobně chytráckého.

Jak ukázala nedávná minulost a vlastně naše zkušenost se všemi 3 českými prezidenty, je potřeba zejména rozšířit samojedinně nedostatečný důvod k odvolání prezidenta (vlastizrada): např. o poškození zájmu ČR po kvalifikované výtce Senátem (nadpoloviční nebo ústavní většinou všech senátorů). Prezident Zeman a všichni další jeho nástupci by tak sice mohli nadále předvádět divy improvizace a slizkosti, ale jen do té míry, jakou by jim dovolili volení zástupci občanů.
30. 07. 2013 | 12:04

Dalimír napsal(a):

Pane Paroubku vy všichni co jste byli premiéři v tomhle mafiánském kapitalismu jste stejní prevíti ! Když nedovedete dodržet věrnost v manželství tak nemůžeme očekávat od vás všech respektování ústavy a věrnost lidu téhle země , to je jasné ! Každý z vás jste si ve vrcholové funkci pořídili nové partnerky a to dokládá něco o charakteru českých politiků ! A Nečasem to určitě neskončí ! Ale za vše se v životě platí ! Ty nové manželky vám všem bývalým premiérům ještě osladí životy s tím pane Paroubku počítejte ! Co se týče Vás tak politiku by jste měj již hodit za hlavu !
30. 07. 2013 | 12:08

Petr. napsal(a):

"Abych nemusel napsat, že jsou blbí."
Asi nevystudovali levou zadní při desítkách stranických a státních funkcích jako Váš superpřítel křišťálový Standa.
Holt taky asi (ti blbí) nemají obrovské bohatství, takže Vás srdce táhne tam, pane Paroubek, kde nesmírné křišťálové bohatství je, což pro Vás jistě v době krize je opět důležité. Jako to bylo už i v RaJi.
30. 07. 2013 | 12:25

Bavor V. napsal(a):

Kreatůra nám tu osočuje jiné z téhož. Patrně dostala zaplaceno od kamaráda Kalouska, aby společně bojovala za zachování vlády Kalousků, Rampulů a Grygárků, Vesecké nevyjímaje.
Když se vám Rusnok nelíbí, posbírejte všechny kreatůry a vypadněte z PS. A Zeman bude mít po Olůvkách.
Pane Stejskale. Doufám, že pokud bloger může psát o politicích jako o kreatůrách, tak je možné o něm psát podobně.
30. 07. 2013 | 12:30

Yosif K napsal(a):

Nejzajímavější poznámky ze zákulisí přčicházejí samozřejmě od politických mrtvol, Petr Nečas také začíná mít "výlevy upřimnosti" ted když ví že v politice definitivně skončil.

Manželé Paroubkovi by mohli ještě napsat zajímavý updatovaný bestseller:
"V botičkách od Diora aneb Vzpomínky z politického záhrobí ve vile na Ithace - a nyní již nahá pravda opravdu bez servítků".
Proto špidla dostal trafiku v Bruselu - aby nepsal paměti bývalého premiéra.
30. 07. 2013 | 12:37

Yosif K napsal(a):

Zapomněli totiž, že to byla Zemanova vláda, která v roce 2000 privatizovala dvě třetiny PVK. Takže to byla Zemanova vláda, která způsobila dnešní problém v dotacích na čistírnu odpadních vod. Bdělý pan prokurátor Ištvan se může zabývat další kauzou: Proč Zemanova vláda nepřevedla celý podíl státu v PVK na město Prahu, tak, jak to v roce 2000 požadoval tehdejší klub zastupitelů ČSSD na pražské radnici? Důvody jsou jasné... Pan Ištvan má jistě velkou imaginaci.

KONEC CITATU.

Pan doktor Ištván má především nadstandardní vztahy s nynějším presidentem, dostal mazáckou pochvalu "před nastoupenou jednotkou". Tím pádem ví kam má boj proti korupci směřovat. So it goes.
30. 07. 2013 | 12:40

-Kde je matoušek? napsal(a):

Kolik olova unesou ostatní nevím, ale nechce se autor- v zájmu vědy-obětovat?
Kolik vydrží ran z brokovnice do sedinky - 5 unese-a pak půjde konečně do Prčic.

Rýsuje se tady nová NF.
Diago, Pehe, Paroubek, Němcová, Karel......samej velikán, jeden nemůže čuchat druhého a najednou spolu chtějí obcovat.

CO BIMBO SPOJIL ČLOVĚK NEROZDĚLUJ
30. 07. 2013 | 12:41

stejskal napsal(a):

Pokud chcete být stejný jako autor (i s tím, co Vám vadí), tak jej tak nazývejte, pane Bavore V. Nebudu to v této debatě mazat (laťku si nastavil autor).

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 07. 2013 | 13:01

Dalimír napsal(a):

Pane Paroubku špatně jste již za socialismu začal budovat ráj na zemi ! Ano vy papaláši jste čekali že si jej lidé sami vybudují ,vy by jste se v tom komun.ráji pouze přiživovali ! Jenže co s toho nakonec vzešlo víte sám ! I v tom vašem ráji kradli jako straky ! Na zlodějnách padne každá dobře míněná ideová myšlenka ! Tak se také stalo !
30. 07. 2013 | 13:02

xyz napsal(a):

Z toho, že se to v komentářích k Paroubkovým textům jen hemží placenými manipulátorskými pisálky, je zřejmé, že někomu pořád ještě nahání velký strach.
30. 07. 2013 | 13:11

xyz napsal(a):

A to je dobře!
30. 07. 2013 | 13:12

Bavor V. napsal(a):

Nikoli, pane Stejskale. Laťku nastavujete vy tím, že podobné věci tolerujete. A to je "kreatůra" ještě mírný blogerský výraz. Urban s DrDrBB jsou ještě "výživnější".
30. 07. 2013 | 13:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

vyměněný vlnovec
Pokud budou naši prezidenti pendlovat mezi Pražským hradem a zámkem v Lánech, mohou se časem cítit jako feudálové (ještě že přišli o Topolčianky).
Daňoví poplatníci by myslím uvítali, kdyby čeští prezidenti úřadovali v civilnějších prostorách. Na reprezentaci a přijímání význačných hostů by měl stačit Štiřín, alespoň by zašla různým privatizátorům chuť jej zašmelit za menší cenu, než stála rekonstrukce. Na Lány nebo Hrad by si snad různí "developeři" netroufli, i když v minulosti byl pokus prodat Karlštejn, drzost dnešních zlodějů je nekonečná.
Celá ta namlsaná hradní čeládka by se konečně dočkala privilegia poctivé obživy někde ve službách, i tak by měla co se týče kvalifikace jisté výhody.
30. 07. 2013 | 14:21

stejskal napsal(a):

Aha, pane Bavore V.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 07. 2013 | 14:27

resl napsal(a):

nedal trafiku, je to blbec, dá trafiku, je to génius.
30. 07. 2013 | 14:28

čert }:o napsal(a):

xyz
nenechte se obalamutit jste dost chytrá holka než
abyste se nechala nachytat, nebo jmenujte placené
manipulátorské pisálky
Já si to nemyslím, naopak lidi reagují na člověka,
který se nějaký čas vyhříval na výslunní, aniž by
dokázal víc, než je mu přisuzováno, potažmo než si
přisuzuje sám, natož aby z něho měl někdo strach.
Stal se svou vlastní obětí svých chtivých plánů
a na ničem jiném mu nezáleželo. Tak ho vidí dnes už
spousta lidí, včetně bývalých a velkých příznivců
a má-li jich ještě pár, sice nechápu, ale to už je můj problém ;o)
Hezký den
---
dalimíre
člověk je není tvorem monogamním a tak se nedivte rozvodům.
Víte ten kdo vydrží navěky s jedním partnerem a není mu nikdy
nevěrný je buď hodně ošklivý nebo nemocný nebo je to prostě
bore bore boreček. Čímž se těmto lidem hluboce klaním a je
jedno jakým aspektem zrovna trpí, ale zároveň neodsuzuji ty,
jenž to nevydrželi a ujely jim nohy.
Odsuzuji pouze ty, co svým partnerům pak ubližují a hojí si
svoje hloupé komplexy
30. 07. 2013 | 14:56

Kolik volova , tolik mrtvol napsal(a):

A cvrty brocek je Paroubek a solarni panely.
30. 07. 2013 | 15:01

MJ napsal(a):

Sprejerský nápis "Parouback" zdobí jeden dům ve vesnici střední Moravy přes 3 roky, a přes 3 roky má pravdu.
30. 07. 2013 | 15:16

Maximus napsal(a):

Byli tŕi bratři malíčci, Šroubek, Vroubek a Paroubek. Ti první dva byli automechanici a sestrojili auto jezdící na sodovku, tak byli šikovní, malenky v Kvítečkově z nich byly hotové a měly je moc rády. Třetí z nich Paroubek neměl technické vlohy a tak zkoušel jiné obory. Práce mu nevoněla a tak zkusil dělat chytrého, ale to mu nešlo a místo bylo již obsazené jistým Všeználkem. Naštěstí se potkal s nějakým Neználkem a když je jednou odnesl spolu s ním balón do cizího města jistého Kocourkova, tak Paroubek ucítil šanci! Spolu s Neználkem založili politickou stranu "Chcíplá kočka" a to se občanům Kocourkova či někdy přezdívaného přespolními Kočkov, moc líbilo. Paroubek se tam stal radním přes finance a starosta Kočka, který se tak fakt jmenoval si ho doslova oblíbil. Jenom Neználkovi se moc nedařilo, páč opravdu věděl lautr gross hovínko a tak se ho zbavil a vyplatil, páč ten na něj spoustu věcí věděl a odehnal ho někam na Flóridu. Kariéra nového občana Kocourkova závratně rostla, dokonce jedna blondýna si všimla, že má sexy mozek! A pořídila si s ním miminko, bylo hezké po Jirkovi, tak se totiž náš sexy idol jmenoval a chytré po ní!
Tak a jestli čekáte nějaký další děj, tak tůdle. Ti dva se měli rádi až do smrti a měli spoustu dalších dětí (Lůďu, Myvka, Yvetu, Mivana a Džambulku) a náš Jirka byl zvolen prezidentem všech občanů Kocourkova a okolí a všichni se měli rádi a hlavně měli rádi jeho a i jeho parchanty. A nezkazil to ani nějaký Ďurička, který provrtal jeho bývalého přítele Kočku nábojem Luger 9. A pohádky je konééc!
30. 07. 2013 | 15:17

Dalimír napsal(a):

čerte tady není co omlouvat a ba ani schvalovat ! Tito lidé na nejvyšších postech české politiky totálně zklamali i po stránce morální ! Příkladně, Topolánek když chtěl napodobnit a s totožnit se s bláznivým Italem Berlusconim ? Veřejně dělali ostudu národu a jako takový by zasloužili vyobcování ze společnosti ! Člověk se musí naučit ovládat své chtíče ,jinak to nemůže být člověk ale boží hovádko ! Pěkný den
30. 07. 2013 | 16:17

Rumcajs napsal(a):

A hele, uz se perou !
To je asi dobre,protoze od te doby, co Zeman dosadil do vlady sve poskoky,tak mafie boucha jedno sampano za druhym. Snad je ten rozkol ve vlastnich radach trochu pribrzdi.
30. 07. 2013 | 16:26

čert }:o napsal(a):

Rumcajs =o)))

Dalimíre
Nebuďte tak kritický. Chlapi to tak mají nastavený
a mladý holky taky, neboť je jich hodně co si béřou
o generaci ba i dvě starší vypelichaný pány pro
vše možné jen ne pro lásku boží a už vůbec ne morálku
V přírodě se tohle neděje, tam starý vypelíchanec
odejde do ústraní byť je ještě pohlavně schopný a
i samičky umírají v osamocení. Příroda je velice
moudrá na rozdíl od lidí. Aspoň někdo =o)
30. 07. 2013 | 16:59

čert }:o napsal(a):

Tento systém zavedl Paroubek a od té doby s tím nikdo nehnul.
V EVROPĚ existují tři modely vymáhání dluhů: německý,
švýcarsko-britský a český.

NĚMECKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 576 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372 Kč
Odměna exekutora 595 Kč
CELKEM 3307 Kč (v přepočtu)
(Německý model funguje třeba v Polsku)

POLSKO
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 180 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423 Kč
Odměna exekutora 530 Kč
CELKEM 2473

Švýcarsko-britský model
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 292-710 Kč
Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč (přiznává se až
od určité výše dluhu v Británii 150 000 Kč)
Odměna exekutora 420-835 Kč
CELKEM 2565 Kč

A teď ČESKÁ REPUBLIKA
Dluh např. 1020 Kč
Soudní poplatek 400 Kč
náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 5220 Kč
Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 2920 Kč
Odměna exekutora 7800
CELKEM 17 360 Kč

Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni: "Každý rok musejí lidé na
vymáhání zaplatit 40-60 miliard korun. To je astronomická částka,
která jde advokátní lobby. V září 2011 jsem na jednání se zástupci
ministerstva spravedlnosti prezentoval, jak náš systém vymáhání
pohledávek funguje. Přítomný švýcarský expert řekl, že vůbec nevěří,
že je něco takového v Evropě možné!!!!"
Z médií se to ovšem nedovíte a žádná vláda to neukončí a Paroubek
se tím chlubit nebude. Ten bude jen pět ódy sám na sebe a druhé
bude kreatůrovat =o)))) to se mu vážně povedlo

p.s. nebo ne?
30. 07. 2013 | 17:24

to čert napsal(a):

čerte, to jsou zajímavá fakta!
Ale jak vidíte - DÁLE si budeme hrát na demokratický stát, politici se budou v plamenných projevech poplacávat po plecích-jací jsou pašáci, a voda ve Vltavě poplyne dál ...
No, hlavně když už tady - pro pár zakomplexovaných pseudochartistů a pseudodisidentů - není "ten strašný komunismus".
Myslím, že možná právě kvůli této ekonomické džungli se ten Listopad 89 dělal, ne?
30. 07. 2013 | 17:31

Medikolog napsal(a):

Čerte, bravo.

Kéž vám připadnou (do pekel) duše všech exekutorů i těch, co ten svinčík schválili, prolobovali a tyjí z něj.
30. 07. 2013 | 17:52

Ládik!!! napsal(a):

Kreatůra se skloňuje jistě podle vzoru kultůra. A sloveso "zhovadit" též není špatný novotvar, je tak dál, pane Paroubku, vzhůru do RaJe.
30. 07. 2013 | 17:52

čert }:o napsal(a):

Medikologu
nevím Ládik Paroubka posílá do RaJe a dělá mi
v tom pěknej čurbík Už takhle mám v hlavě guláš
koho poslat do kotle a koho na rožeň a najednou
do se tu vytelí Ladik s RaJem =o)
30. 07. 2013 | 18:01

Parabellum napsal(a):

Maximus

Pohádka dobrá:-))))

Já přidám krátký verš ze Sudet začátku let devadesátých...

Eins, Zwei, Drei,
Choolky, Pííífo, Zimmer Frei.....
30. 07. 2013 | 18:29

Parabellum napsal(a):

Dalimír

Vidíte, jaké má státník povinnosti k zahraničním partnerům, pokud se ocitne ve funkci Kleinpappelbaumfuehrera.
30. 07. 2013 | 18:31

Dalimír napsal(a):

Fajn čerte ,prostě fandíte chlapům s pořádnýma gulama ! Tak to se dá pochopit
30. 07. 2013 | 18:31

čert }:o napsal(a):

Dalimíre
z čeho tak usuzujete? =o))))
30. 07. 2013 | 20:30

JF napsal(a):

když už nic jiného je Paroubek dobrým zpravodajem z podsvětí - vždy u toho jako na dýchánku a stylových křtinách jeho spisovatelské ega v kavárně Monarch. To rozhodně dodává jeho zpravodajství opravdový říz. Jen snad ještě odolat módním vlnám a může mezi klasiky. Ale opravdu dost čtivé a plastické podání a ne poprvé.
30. 07. 2013 | 20:35

cha, celé 2? napsal(a):

Milý Jiří

Prosím nekazte už tak bídnou pravopisnou morálku zdejších stále ubývajících (začalo to u těch inteligentních a my, prostý lid to už nijak nevytrhneme) diskutérů používáním slov jako kreatůra s kroužkovanýn ů.
Které se používá v posledním půlstoletí hlavně v písňových textech jako Dělám hů.

Takhle psané se to slovo vyskytovalo v psané češtině na rozhraní čtyřicátých a padesátých let v dopisech, kterými se údajné kolektivy dojiček domáhaly pověšení generálního tajemníka ÚV KSČ.
Psali je úředníci v budově Na Příkopě, kde je dnes Komerční banka.
Tedy bývalí podřízení k pověšení určeného.
Ti obvykle mívají na podobné akty největší žižeň.

K problému vámi zmiňovaného hlasování bych připomněl slova francouzského klasika policejní a podrazácké práce: každý člověk má svou cenu.
(To je něco jako "Není malých rolí".)
30. 07. 2013 | 20:58

HonzaS napsal(a):

"Má strana LEV 21..." - další krásné kouzlo nechtěného - tato formulace vypovídá o mnohém...

"difamační" - Paroubku, je hezké, že se pro každý druhý "článek" naučíte nové slovo :-), jen mi s ohledem na to, na jakou voličskou skupinu míříte ( IQ pod 50) jaksi uniká smysl :-)

"No, za dva poslance LEV 21 můžu říci, že to nehrozí" - mohl by mi Paroubek vysvětlit kolik v minulých parlamentních volbách dostala "strana" LEV 21 procent ??? Paroubek byl zvolen za ČSSD. Poté co převlékl kabát se měl logicky vzdát mandátu. To neučinil a nyní se vydává za poslance za LEV. Dle mého osobního názoru je tedy tento přeběhlík v parlamentu podvodem na voliče a nemá tam logicky co pohledávat.
Přestože je znám svou posedlostí médii a průzkumy a tuto diskusi nepochybně čte (bez ohledu, zda to přizná či ne) je mi jasné, že na tohle zbaběle neodpoví.
30. 07. 2013 | 21:04

Ferda napsal(a):

Paroubek je velký pokrytec. Podle Wikileaks by mu americký radar nevadil, ale na veřejnosti se tvářil jako jeho velký odpůrce. Nebo jako "sociální demokrat" neustále bojoval s ODS, ale jeho domovská organizace na Smíchově instalovala Jančíka do funkce starosty. Navíc, když uvážíme, jaké problémy trápí naši republiku, což je zejména korupce a jí umožňující třeba anonymní akcie, tak Paroubek v tomto ohledu neudělal nic. Buď nechtěl nebo nedokázal vidět realitu a trochu i do budoucnosti. V tomto ohledu byl zajisté špatný politik.
31. 07. 2013 | 09:31

Josef napsal(a):

Svého času p.Paroubka málem zadupal M.Zeman do země,oba prošli ČSSD a potřebovali její vlnění. Určitě p. Paroubek nebude k prez. Zemanovi vstřícný jako pánové Hašek a Škromach ,už se odhalili o co jim jde.Je to záludnější postoj jak u p.Paroubka a proto si na oba pány musí dát členové ČSSD velký pozor ,aby tuto stranu nezdemontovali se vším všudy.Lepší Paroubek jak pátá kolona v ČSSD.
31. 07. 2013 | 13:42

jozef napsal(a):

Pan expremier,
ste uplne mimo,cira destruktivita.Co blog,to ziarlivostna scena.Na zaplakanie.

Aj chlapi vedia ziarlit.Silni levi vedia ziarlit na silneho supera priam neznesitelne.
Keby bol Zeman slaboch,stali by ste za nim.Milos Zeman nastastie vobec nie je slaboch,povaha je to zizkovska.Nema problem postavit sa proti vsem,ktori su za mediami a s mediami.

Blahozelam Cesku k tomuto prezidentovi republiky a zelam silne osobnosti aj v parlamente.Ak to uz nie je mozne v dohladnej dobe v mediach.
Vam raneneho leva vo Vas nezavidim.Zbavuje Vas sudnosti,zbavuje nadhladu,nuti konat nepricetne,destruktivne.Zijete dni,ked ste pre stat a narod neuzitocny.Viac skodlivy,nez uzitocny.

Liecba ziarlivosti je vec narocna,ale zvladnutelna.Ale musite chciet sa vyliecit.

Pan expremier,co ste schopny urobit pre integraciu a vyrazne posilnenie potencialu lavice? Ste vobec niecoho takeho dnes schopny?
Ak by ste bol fanusikom lavicovej politiky,ci zanietenym publicistom,nepolozil by ste takuto otazku kazdemu vplyvnemu politikovi?
31. 07. 2013 | 22:15

Tomik napsal(a):

Chlope,

vy jste po boku te kubeny uplne zblbnul !!!

zdar !!!
07. 08. 2013 | 21:33

FB napsal(a):

Skvělá řeč v PS. Sobotka mě nezklamal, ale vy jste mě nadchnul, díky. Snad se o pravici už nikdy články psát nebudou. Nenechte se odradit.
09. 08. 2013 | 20:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy