Proč vyhrál Václav Klaus a ne Jan Švejnar

17. 02. 2008 | 11:20
Přečteno 52039 krát
Pokud bych byl sportovní komentátor, pak bych řekl, že síly obou mužstev byly do poslední chvíle vyrovnané. V poslední třetině však tým Václava Klause využil blahovůle rozhodčího, vyřadil nepovolenými zákroky několik hráčů soupeře a vstřelil vítězný gól.

Přístup Václava Klause k volbě byl od počátku naprosto rozdílný od Jana Švejnara. Václav Klaus potvrdil svoji pověst zkušeného politika, který si skvěle osvojil technologii moci a proto od počátku věděl, že rozhodovat nakonec nebudou ani občané, ani volitelé, ale zcela jiné faktory, především zkušení lobbyisté.

A tak zatímco Jan Švejnar objížděl zemi, setkával se s občany a vedl kampaň prezidenta všech občanů, Václav Klaus a jeho nejbližší okolí vsadilo na schůzky s lobbyisty v čele s Markem Dalíkem.

Jan Švejnar, ale i já osobně, ČSSD i Strana Zelených a další politici v rámci této volební koalice jsme si neuvědomili dostatečně včas, jak hluboce zasahují tito lidé do demokratických mechanismů a kam se za rok a půl vlády Mirka Topolánka vychýlilo těžiště moci. Díky lidem typu Marka Dalíka, kteří tvoří nejbližší okolí premiéra Topolánka, se po událostech s tzv. Kubiceho zprávou a s jejím zametením pod koberec, uplácením poslance Ploce či přeběhnutím poslanců Melčáka a Pohanky, kteří zajistili Topolánkově vládě mandát, česká politika zvulgarizovala a směřuje k hluboké degradaci demokratických zásad a principů. Hlavní aktéři této politiky mají pocit, že se jim nic nemůže stát.

Václav Klaus tím, že nezasáhl proti těmto praktikám a naopak jeho nejbližší okolí vsadilo na schůzky s lobbyisty, kteří mu zajistili nejtěsnější možnou většinu pro zvolení tím, že vytvořili dalšího přeběhlíka a zajistili, aby chyběla pro jistotu ještě jedna poslankyně z tábora volitelů Jana Švejnara, se zařadil bohužel po bok pána Dalíka a spol., když ne aktivně, tak tím, že mu to není proti mysli.

Takové vítězství je sice vítězstvím ODS a Václava Klause osobně, avšak je prohrou všech, kdo si přáli změnu a návrat k odkazu TGM a Edvarda Beneše.

Je smutné, že 90 let po vzniku naší samostatnosti, v tzv. osmičkovém roce, který je pro naši historii symbolickým, rozhodují o vládě či prezidentovi nikým nevolení lidé či přeběhlíci. Že místo hlasů občanů a jejich vůle je klíčovým faktorem naší dnešní politiky to, kdo má nestydatější metody a více špíny na své politické oponenty, využitelné k dehonestaci či vydírání.

Chtěl bych na tomto místě ještě jednou pogratulovat Václavu Klausovi k vítězství. I když je vítězem, jehož vítězství je poznamenáno podivnými metodami jeho mateřské politické strany a s ní spolupracujících lobbyistů.

Ukazuje se, že volba prezidenta republiky prostřednictvím parlamentu není tou nejlepší cestou, jak věc řešit. Sociální demokracie dlouhodobě prosazuje přímou volbu prezidenta republiky, tedy volbu všemi občany. Parlamentní politické strany by si měly dát jako pokání po proběhlé prezidentské volbě závazek, v co nejkratší době projednat příslušnou legislativní úpravu v parlamentu. Ostatně, návrh sociální demokracie na přímou volbu je již delší čas zpracovaný k dispozici v Poslanecké sněmovně.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tereza napsal(a):

Lenko, vystihla jste to velice přesně.
17. 02. 2008 | 16:04

Janes. napsal(a):

Vážený p.Paroubku,tak jak to popisujete je pravda,bohužel slušný člověk,bud s vysokoškolským vzděláním,nebo pravým selským rozumem to chápe a vidí jak ted,tak celou dobu.Nejhorší je ,mimo všechno co jste popsal,že nikdo ze strany ODS si nepřizná ,že vyhráli pouze 3 hlasy přeběhlíků a jedním hlasem v záloze ze SZ a tím je mandát presidenta oslaben.Náš president by se to měl silně uvědomit a začít být opravdu tím jak se pro tuto funkci prezentoval, být hlavně president všech,on ten mandát jinak je velice oslaben,taky proto,že nejmín 60%našeho národa byla pro p.J.Švejnara.Dokonce se nestydí lhát všem do očí a především sobě,že to tak není.Nejhorší je pro zemi,když jedná z jejich politických stran přeroste v něco tak příšerného a lidu vzdáleného.Myslím,že nastal čas nechat co nejrychleji v závažných věcech,přirozeně ve věcech ve kterých je možno rozhodovat v referendu,nechat rozhodnutí na nás,na lidech.
17. 02. 2008 | 16:07

m&m napsal(a):

Lenka: k tomu stupínku - je běžný v televizních přenosech a jeho použití záleží spíše na režisérovi přenosu. Ono asi není pro kameramana právě nejjednodušší švenkovat zešikma nahoru a dolů. Naposledy se na stupínku vystřídali téměř všichni, kdo předstupovali před kameru v prezidentské volbě. Dokonce je k tomu moderátoři téměř nutili. Bavila jste se také?
17. 02. 2008 | 16:08

naštvaný koncesionář napsal(a):

A propó zamysleme se.
To že Snítilý je krtek a srab bylo jasné již 9.února odpoledne kdy se nechal odvést do ÚVNky a první kdo ho navštívil byla ta čúza Horníková!Další důležitý symptom bylo úterý kdy po jednání poslaneckého klubu ČSSD pravil že se rozhodne do čtvrtka a to ve třech variantách...Tehdy jsem došel k závěru na 101 procent- prodáno, přesný dalíkovský prstoklad. Takhle vážení přesně jednali a vyjadřovali se Pohanka s Melčákem už v prosinci 2006 před hlasováním o důvěře vládě!!
Jenom mě k blití nutí fakt že mister Snítilý takový geroj a suverén viz před novináři sobota ráno...,není schopen být rovný v reálném čase a ve všem!
Veřejná volba prezidenta a přímý přenos TV - stokrát za to vše díky jasně odhalilo jak je na tom naše politická scéna!
Děkuji vedení ČT za přenos a těm kdo hlasovali pro veřejnou volbu za prvotřídní komedii a kabaret,
tak od srdce jsem se již dlouho nepobavil.
17. 02. 2008 | 16:13

Karel napsal(a):

Vážení diskutující,pane Paroubek ,

i já s dovolením něco přidám ....

Skutečně je mi šumafuk , kdo je na Hradě i politice.Ani jedno totiž nemohu nijak ovlivnit.Dokud dle mého nebudou obecně politici brát politiku výhradně jako službu občanům (ne pouze jako mocenskou DOJNOU KRÁVU),nemůžeme se mít lépe!Nechápu,proč např.premiér "POTŘEBUJE"plat 140tisíc/měs. ;poslanci si plat "SCHVÁLÍ SAMI"-zkusme to někdo udělat v práci sami si něco schválit - tak 50 tisíc/měs. ??!!
Žádný koncept podotýkám žádné strany jak se v historii ukázalo není samospasitelný,pokud politici nemají jako prioritu výhradně blaho občana a ne jen blaho své!Bude trvat minimálně 2 - 3 generace , než se na komunistické zvěrstva zapomene - toho věku se my současníci těžko dožijeme.
Totiž, to , v čem žijeme , bych jednoznačně nazval ne kapitalismem , ALE KAPITALISTICKÝM HYENISMEM !
Kde jsou- kam se sypou naše měsíční tisícové odvody sociálního + zdravotního pojištění?Proč platit u lékaře?Na důchody prý nebude?Vždyť si na to přece každý platíme - takže jaképak doplatky?
Vůbec se mi v dalším výčtu nechce pokračovat a tak zbytečně ztrácet drahocenný čas ..... Je to prostě H N U S !!!!
17. 02. 2008 | 16:16

Lenka napsal(a):

m: vážený M and M ;-)..., pan Paroubek ten stupínek vyžadoval, tudíž to nebylo nic o "švenkování" (mimochodem, pochybuji, že u přenosu používají 1 kameru!). Jde prostě o obyčejný napoleonský syndrom. Mimochodem, běžně se u Paroubkových výstupů nebavím, spíš se děsím, zvlášť například ten výstup po volbách. Bohužel doby minulé pamatuji a opravdu mě polilo horko! Pokud Vás ne, tak to je mi Vás opravdu líto.
17. 02. 2008 | 16:16

Tereza napsal(a):

Milý Janesi. Jsem člověk studující na VŠ humanitní vědy, diplom budu mít příští rok. Tudíž se cítím rozhořčena, že všechny vysokoškoláky a racionálně uvažují lidi ztotožňujete se svým názorem. Přijde mi to od Vás hloupé a neomalené... Mimochodem, podívejte se lépe do statistik. Pan Klaus není majitelem svatozáře, ale jako prezident se mi zamlouvá víc než pan Švejnar, i když i před ním smekám.
17. 02. 2008 | 16:17

Hariet napsal(a):

Měla jsem velké štěstí, že jsem odmítla dnešní nedělní rozhovor s prezidentem V. Klausem poslouchat. Z jeho karatelských řečí, které prý přednesl na adresu svých kritiků při prezidentské volbě, by se mi určitě zvedl žaludek. Sliboval, že bude nadstranickým preidentem - to by ale musel umět přijímat i kritiku a semo tamo by měl být schopen i sebereflexe. To on ovšem nedovede a ani se o to nikdy snažit nebude. On zůstane prostě svým. Sebestředný, namyšlený narcis, který nikdy neuzná názory jiných. Je to pro nás velmi, velmi smutná vize, pane Klausi...
17. 02. 2008 | 16:22

Lenka napsal(a):

Mimochodem, ti kteří tak milují pana Paroubka, si asi vůbec neuvědomují, jak jim vědomě lže a to neustále. Když vezmu jen poplatky ve zdravotnictví. Jak může někdo tvrdit, že je zdravotnictví zadarmo?!! Copak Vám nestrhávají nic z platu? Kde je tedy to zadarmu. Nebo, jak tvrdí, že se jinde neplatí za děti! To je tak neuvěřitelná lež!! Žijeme momentálně v zahraničí, pojištění jsme u anglické pojišťovny a když jsem byla těhotná, tak jsem si hodně věcí musela platit sama, protože bych se nevešla do rozpočtu! Každý si totiž musí sám hlídat, kolik utratí. A že se neplatí za děti? Další lež jako věž. Normálně se platí + platíme 10% z každého účtu! Necháte si lhát a všemu věříte! 30Kč je nic proti tomu, co se platí jinde!
17. 02. 2008 | 16:23

brnas napsal(a):

Clenske zakladne CSSD,...v dobe ,kdyz byl ve vedeni vasi strany Milos Zeman, byla vase politika tvrda a mnohdy to leccim zvanelo,ale jeste se dalo mluvit o jakesi ferovosti hry s protivnikem a dodrzovani volebnich slibu svym volicum, tu a tam to bylo hodne u mantinelu ,ale dalo se to prejit.Spidlovo kratke pusobeni bylo spise k pousmani ,ale s prichodem mladeho Grose se vase politika zacala stavat mocenskou a uz tak trochu s prichuti korupce a nekalych machinaci. S odchdem Grose se mnozi cekali, ze novy predseda strany Paroubek pomuze a celou situaci uklidni a vasi stranu to posily a sjednoti,ale Paroubkovo nezdrave sebevedomi a prahnuti po moci za jakokoliv cenu, vasi stranu naopak poskozuje.Muj nazor a myslim,ze je to nazor i vetsiny bez partijnich obcanu ceske repuliky je ,ze pokud by jste se semkli a zbavili se ,,Paroubka ,Sobotky, Zaoralka,Haska a hlavne Ratha,ktery svym prichodem nejvice ubral na vaznosti vasi strany a nahradily je starymi cleny strany,kteri nejsou poznamenani korupcnimi a jinymi skandaly,tak jsem opravdu a vazne presvedcen o tom ,ze by vase preference okamzite stoupli o nejmene 10%.Pokud vse zustane pri starem a ve vasi strane bude nadale vladnout strach diktatura , vyhrozovani a mocenske hry bude to pro CSSD sebeznicujici.Ve vasem nazvu je socialni a demokracie,tak se tim ridte.
17. 02. 2008 | 16:26

Verne napsal(a):

V jedné nejmenované zemi žili kdysi dva dobře zašití i placení fištróni, spíše nefachčenkové. V práci si dlouhou chvíli, inspirováni filmem Meč a váhy, krátili vymýšlením scénářů, jak nepostižitelně zločinně konspirovat na účet všech prostáčků, jimiž bezmezně pohrdají. Nemožné se stalo skutkem a jim se to už dvě desetiletí daří, protože si podle svého scénáře vycvičili i smečky věrných nohsledů se zabijáckými hafany a díky jim nám vládnou dodnes. Jak dlouho budeme opovrhovanými prosťáčky?
17. 02. 2008 | 16:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujících. Stejně tak je na těchto stránkách nepřípustné zvýrazňovat texty na úkor jiných, tedy psát je celé velkými písmeny. Bohužel jsem proto byl nucen smazat i jinak korektní text pana Smarleye.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2008 | 16:41

Jarda napsal(a):

Brnas, jestli to neni trochu jinak
ODS byla vždy vedena pevnou rukou arogantního vůdce, kterému dokázal svého času oponovat jen Zeman. Po něm přišel Špidla a pak něco ještě horšího - Gross. Členové fun klubu modrého brku si zvykli, že Klaus na něj jen povytáhl výnamně obočí, Stáníkovi se rozklepala kolena a zatancoval jak jejich velký guru pískal. Jenže nastalo střídaní, přišel Paroubek, který si nenechá kálet na hlavu a tady hledejme původ nenávisti z modré strany. Jak to, že se vůbec našel někdo, kdo se postavil jejich vůdci? Jak se opovažuje? Jak to, že se neklepe strachy? A když pak chtěl zcela poprávu zakázat jejich svatému obrázku, že nebude jezdit po světě, kde hlásá politiku rozdílnou od tehdejší vlády - dostal cejch nepřítele, na kterého je nutné útočit ve dne v noci, vždy a za každé situace. Vždyť přece jejich generalisimus (toto pojmenování dostal kdysi pouze jediný člověk, který byl tak vyjímečně nadprůměrný, že mu pozemské hodnosti nesahaly ke kotníkům - jak často o těch kotnících zase v souvislosti s jedním člověkem slýcháváme) jim umožnil zhasnutím tak skvělé živobytí a z těch ostatních udělal občany druhé kategorie.
17. 02. 2008 | 16:44

Skogen napsal(a):

Milá Lenko... Podle práva stále platí, že zdravotnictví je v rámci zdravotního pojištění zdarma... Nic takového, jako absolutně zdarma, nikde psáno není a není to ani logické.

Zavádění poplatků ve zdravotnictví, tedy úhrada mimo zdravotní pojištění, to je změna zdravotního systému, kdy je solidární forma nahrazována formou, kdy zátěž nákladů přechází ve vyšší míře na nemocné, aby šetřila kapsy těch zdravých.
17. 02. 2008 | 16:54

Tereza napsal(a):

Jardo, není tohle malinko přehnané? Dělat z pana Paroubka hrdinu ve zbroji, který se hrdě postaví všemu příkoří? Vždyť je to směšné. Sociální demokracie začne opravdu plnit své ideály, až v bude mít v čele rozumného člověka s nohama pevně na zemi, který vládne zdravou inteligencí. Takový člověk se v celé poslanecké sněmovně nenachází, možná v senátu by se mohli porozhlédnout. Vždyť i v ODS mají za předsedu nekompetentního člověka. Vím, že ti tvůj názor nevymluvím, ale podívej se na Paroubka alespoň trochu z lidského hlediska. Jsou s Topolánkem jako dva kohouti na smetišti a předhánějí se, kdo nakydá na toho druhého větší kopec špíny.
17. 02. 2008 | 16:54

Araine napsal(a):

p.Paroubku to,že jsou v parlamentu lidé,kteří nebyli voleni je práce stran i té vaší,bohužel se nedá na hlasovácím lístku zakroužkovat koho přímo ze strany chci aby seděl v parlamentu.Každý má právo volit koho chce,takže když vaši lidé uznali jako vhodnějšího Klause tak jen řekli svůj názor a je svoboda takže na to mají právo.A vy byste je za to neměl trestat a vylučovat z klubu nebo jste strana co neuznává svobodu slova?!
17. 02. 2008 | 16:54

Skogen napsal(a):

A ještě bych, Lenko, dodal, že by od nás bylo nesmírně hloupé vylévat s vaničkou i dítě a to, co se ve srovnání se zeměmi, kde spíš nefunguje než funguje komerční zdravotnictví a zdravotní pojištění, likvidovat kvůli zájmu rádobyoligarchů.

To kolik zrovna vy platíte či neplatíte už není vůbec žádný důvod, plaťte si tam kolik chcete.
17. 02. 2008 | 16:58

me napsal(a):

Vážený pane Paroubku, velmi se raduji z vaší další prohry a z dalšího veřejného kopance do Vašeho ega. Jen tak dál...
17. 02. 2008 | 16:59

modrej soudruh napsal(a):

Hlavně klid, nechte ty modré ptáčky vykrákat. Volby do PS nejsou až zas tak vzdálené.
17. 02. 2008 | 17:05

Skogen napsal(a):

Terezo, ptal jsem se kvůli tomu, že mi připadá, že i vy politiku příliš mnoho personifikujete. Pan Paroubek je výslednicí jakýchsi tendencí v dané sociální skupině, stejně jako pan Klaus a ostatní. Kdyby pan Paroubek svou osobností neodpovídal jakési potřebě, nemohl by tu potřebu naplňovat - nereprezentoval by ČSSD. Potřeby se přirozeně v závislosti na mnohém mění, trochu jiné byly za Zemana, atd..

Zeman za změněných okolností neuspěl. Situace si žádá otevřenější politiku s menším důrazem na zákulisní hry, čímž Zeman řešil vše. Byl neschopen styl změnit. Špidla také neuspěl. Po Zemanovi byl příliš mediálně nevýrazný, ačkoliv byl dobrým a čestným politikem. Gross - neuspěl, není třeba říkat proč. Zdá se, že máte v oblibě neúspěšné premiéry ;o)

Panu Paroubkovi příležitost k úspěchu neupírejte, je jeho, ne vaše :o)
17. 02. 2008 | 17:06

Newman napsal(a):

Kdo nejvíc křičí od toho to fičí...
17. 02. 2008 | 17:08

Lenka napsal(a):

Skogen> vážený pane, žiji ve Švýcarsku, které bych z toho, že tu nefunguje zdravotnictví nepodezírala! Je vidět, že vy sociální demokraté prostě nechcete vidět pravdu a jenom lidem lžete a říkáte polopravdy. Oni se na to ti voliči lépe chytnou že! A Vaše poslední věta je přesně dokazuje, proč jste jistě příznivcem p. Paroubka, protože je stejně arogantní jako on a vy asi také.
17. 02. 2008 | 17:12

Jirka P. napsal(a):

to Martin (s velkým časovým odstupem): nejde o to, současné poslance ČSSD špiclovat.To by bylo v lepším případě pod úroveň,v horším hnusné.Ale mně se zdá,že hlavní chyba je už ve výběru.Ať mi nikdo neříká,že ty dámy a pány na okrese nikdo nezná a neví jak budou případně reagovat.A,třebaže neznám organizační strukturu té partaje,vím,že koho ti hoši napíší na volitelné místo,ten se do parlamentu s největší pravděpodobností dostane.Chtěl bych vidět,kde by byl dnes třeba pan Melčák,kdyby kandidoval jako nezávislý...
17. 02. 2008 | 17:13

Skogen napsal(a):

Uberte prosím, Lenko... Je řada zemí, kde je komerční zdravotnictví méně efektivní než naše současné.

Co se týče mé poslední věty, opravdu netuším, proč bych vám neměl dopřát platit za zdraví kolik je vám libo... Jen netuším, proč vy mi chcete diktovat, abych platil stejně jako vy.
17. 02. 2008 | 17:15

Ing.Vladimír Minařík napsal(a):

Nemá cenu číst výlevy zástupců ODS, strany hulvátů, lhářů a podvodníků, využívající nejspíše špinavě získané peníze na uplácení a vydírání. Panu Snítivému nemohla ČSSD slibovat výmaz soilupráce s StB, ale ODS. Bylo to RTA pro Východní Čechy. Jaký pán, takový krám. Kde jsou sliby "Nebudu jmenovat vládu závislou na přeběhlících a další sliby ODS před volbami. Pouze mazání medu kolem huby.
17. 02. 2008 | 17:18

Lenka napsal(a):

Skogen: uberte? z čeho mám ubírat? z toho, že říkám svůj názor a popisuji realitu (a ne tu virtuální, kt. tvrdí čssd - o tom, že se to překvapilo, jak to funguje jinde, když jsme vycestovali a uvědomila jsem si, kolik pozitivních věcí naše zdravotnictví má. Proto mi vadí, když se jen nadává a zkreslují se informace - to se Vám nelíbí? Nehledě k tomu, ta Vaše poslední věta byla míněna arogantně a Vy to dobře víte.
17. 02. 2008 | 17:19

Tereza napsal(a):

Skogene, jak jsem již psala, když byl u vlády pan Špidla a o panu Zemanovi už vůbec nemluvím, sice jsem se o politiku zajímala, ale nebyla jsem ještě plnoletá, za éry Zemana dokonce nezletilá, tudíž nepříliš způsobilá k tomu volit. Tudíž jsem je ani nemohla mít v oblibě. Možná máte pravdu, že politiku, jak vy říkáte, personifikuji. Ale jak řekla paní Lenka, nic proti sociální demokracii nemám, naopak by mi mohla býti i sympatická. To by ovšem v jejím vedení nemohl stát právě pan Paroubek s panem Rathem v závěsu. Zrovna tak bych nevolila v současné době žádnou jinou parlamentní stranu, protože vysokou politiku tvoří především členové parlamentu a členové vlády a ti se opravdu nechovají tak, jak by měli. A vskutku se domnívám, že když se nejvyšší představitelé strany chovají tak nepatřičně, jak se chovají, což předvedli i při první volbě, nezbývá mi než zaplakat. Protože to jsou především oni, kdo pošramocují pověst a prestiž svých stran. Právě proto jsem se reagovala na pana Jardu tak, jak jsem reagovala. A jestli měla ČSSD potřebu sice velice inteligentního leč agresivního člověka (Zrovna jako ODS), pak to zřejmě vypovídá o ní samotné.
17. 02. 2008 | 17:25

Vaca napsal(a):

Pane Paroubku, vydržte a nenechte se odradit. Máte mé sympatie. Nejdříve je nutno vyčistit ČSSD od zkorumpovatelných politiků. Příští volby vyhrajete a snad napravíte nějaké škody způsobené současnou vládou. Divím se kolik špíny se na Vaši hlavu vylévá. Obdivuji Vás, že to vydržíte. Většina voličů je na Vaší straně a preference budou stoupat. Pouze je nutno maximálně prověřovat kandidáty, aby se na kandidátku ČSSD nedostali takoví jako Melčák, Pohanka, Snítilý.Věřím ale, že vaše příští vítězství bude tak drtivé, že ani tato skutečnost vás neohrozí.
17. 02. 2008 | 17:27

Goral napsal(a):

ČSSD nutně potřebuje externího poradce ( Já nemám čas ! ).Externí kandidát na presidenta nestačí . Obecně platí :"Vzdělaností k samostatnému myšlení" a úbytku členů směrem vpravo - Pohanka,Melčák,Mrs.Paroubek,Snítilý . "Vstanou nový bojovníci!"Tonda Zápotocký by měl radost !
17. 02. 2008 | 17:28

Skogen napsal(a):

Jinde není tady, Lenko. jinde se tamní stav vyvíjel kontinuálně do současné podoby. U nás by mělo dojít ke skokové změně stejně jako v případě kupónové privatizace a stejně jako tehdy je u toho i dnes ODS a jí blízká individua. Tudíž jsem právem skeptický, pokud mi rozumíte.

Nemám nic proti tomu, když třeba i v rámci zahraničních investic vzniknou privátní kliniky a lidé budou mít možnost pořídit si komerční zdravotní připojištění, poté, co budou definovány nadstandardy. Aby se však za pakatel privatizovaly státní nemocnice a pojišťovna, v tom nevidím přínos. Leda snad pro mamonáře.
17. 02. 2008 | 17:29

Stonožka napsal(a):

Dalík-noční můra Jiřího Roka.Atěch ještě bude....
17. 02. 2008 | 17:32

demagogie napsal(a):

Klaus zvítězil o 30 hlasů, jenom ubožák může tvrdit, že šlo o vyrovnaný zápas. Komunisté totiž nevolili ani Klause ani Švejnara
17. 02. 2008 | 17:40

Desiderius napsal(a):

Jiří Paroubek má samozřejmě pravdu.Především je třeba zdůraznit,že zvolením Klause slušnost opět prohrála s (velmi mírně řečeno) s neslušností,jak je to již v Čechách dlouho tradicí.ODS je v dnešní podobě a složení výsledkem 18leté úporné snahy Klause a jeho kamarádů a jejím jediným cílem je podporovat jejich mocenské cíle.ODS je stranou jednoho muže-Klause a každý,kdo to nechápe,tam prostě nemůže být.ODS není standardní politickou stranou a v tomto smyslu je na úrovni KSČM se stejným stupněm společenské nebezpečnosti.ODS je pohrobkem komunistického režimu,je plně odpovědná za morální deformace 90tých let.Posun k odstranění ODS z politického života je již vidět,ale jde to pomalu.Je to spolek hodně zkostnatělý.Nicméně jsem optimistou,budoucnost je v demokracii a ve slušnosti a na období působení Klause v různých funkcích se bude z dějinného hlediska pohlížet jako na období plné postokomunistických deformací,mafiánských způsobů apod.Slušní lidé plně podporují Jana Švejnara a všechny strany a ústavní činitele,kteří ho prosazovali.
17. 02. 2008 | 17:52

šumavák napsal(a):

Pro sociální demokracii je nutné aby si co nejdříve uvědomila, že dokud v jejím vedení budou lidé typu Paroubka a Ratha není prakticky žádná šance, aby se nějakým způsobem modernizovala a demokratizovala. Paroubek je rádoby politik, ale kromě toho, že vnesl na českou politickou scénu vulgaritu, nedosáhla ČSSD po jeho vedením ničeho.
17. 02. 2008 | 17:56

Igor napsal(a):

Na co je dobry prezident?
Na nic, ja si zelam, aby sme tuto funkciu na Sk zrusili. Usetrime statnemu rozpoctu 200M rocne na vydavky prezidentskej kancelarie: recepcie a cestovanie.
Vas kandidat strany, Vaclav Klaus, je v mojich ociach ten isty pripad. Ziadna ludova volba, zrusit bez nahrady. Za Masarika a Bensa mal prezident ine povinnost-pravomoci, dnes je to len pajac.
17. 02. 2008 | 17:58

kyslík 02 napsal(a):

Pane Paroubek
pokuste se někdy ohlédnout zpátky na cestu po které jdete. někde jste totiž cestou ztratil DEMOKRACII, vídí to celý národ a taky i následky, které to přináší.
17. 02. 2008 | 18:00

giovanni napsal(a):

Dnes jsem poslouchal pana prezidenta Klause na Tv. Prima.Byla to opravdu síla.Ten člověk naprosto nesnese žádnou kritiku.Bohužel zůstává opravdu konzistentní.Mám obavu,že bude naší politickou scénu ještě více rozdělovat.Je ohromná škoda,že se nestal prezidentem pan Švejnar.Posunulo by nás to do předu.
17. 02. 2008 | 18:00

tom napsal(a):

Jaký národ,taký prezident.A rve to někomu žíly?
17. 02. 2008 | 18:01

jk napsal(a):

Neměl náhodou nadpis znít "Proč vyhrál Václav Klaus a ne já"?
17. 02. 2008 | 18:03

HOnza napsal(a):

Paroubek poplakává, že nevyhrál. Máme všichni v živé paměti, jak to bylo při minulé volbě. SocDem vymýšlela způsob, jak v budoucnosti zabránit zvolení Klause. Měli dlouhou dobu na návrh přímé volby prezidenta, ale ani se nepokusili to navrhnout, protože měli obavu, že by lidé opět zvolili Klause. Proto se drželi nepřímé volby, protože předpokládáli, že budou mít potřebný počet hlasů pod kontrolou. Dlouho dopředu vyhrožovali a hovořili o morálce. Když se jim to nepodařilo, jsou vzteky bez sebe. U Paroubka je to normální, ale že se k tomu přidal i Švejnar mě trochu překvapilo. Pro hodně lidí se stal Švejnar nepřijatelným právě proto, že ho tak vehementně prosazoval Paroubek.
17. 02. 2008 | 18:06

Honzaz napsal(a):

Pane Paroubku, nezdá se vám, že zrádce ve vaší straně generujete výhradně Vy?
17. 02. 2008 | 18:15

wonk napsal(a):

Skutečně!Paroubek možná vnesl do naší politiky vulgaritu. Ale, ten kdo ji v plné míře a s neuvěřitelným gustem,používají, jsou pánové Topolánek a Langer. Upřímně řečeno, nepamatuji, že by Paroubek použil obdobná slova jako tito pánové
17. 02. 2008 | 18:20

Karel napsal(a):

Pane Paroubku, je to děs, když si prolítnu komentáře /a až na menšinu/ vidím tu směs zloby, hlouposti,neznalosti,překrucovánípapouškování.To není ani k diskuzi ani k polemice.
Když mi konkurent neuznávající žádná pravidla hry korumpuje, zastrašuje a vydírá partnery a pak povykuje, že to provádím já, to chápu. Chamtivost a touha po moci je silná. Ale že tomu tleská i okrádané publikum, to nechápu.
Jako výrazná postava ČSSD dráždíte dost lidí a myslím, že to je dobré znamení a potvrzení toho,že svoji práci děláte dobře. Určitým zájmovým skupinám stojíte v cestě, nelze vás koupit a zastrašit, a to nelze odpustit.
Pohybuju se mezi lidmi s příjmy pod 10000 i vysoce nad 200000 měsíčně. A mám pocit, že nastává u těch i oněch mírná změna k lepšímu v přemýšlení o věcech kolem sebe. Není divu, když mohou u ODS živě sledovat to, co se kdysi učili v dějepise o bolševickém způsobu boje v politice. Taky začínám chápat až teď na "stará kolena" o co se vlastně jedná. Mrazí mne ale poněkud v týlu z hnědnutí některých modrých bolševiků.
Přeju vám, abyste vytrval a aby vám zdraví drželo.
17. 02. 2008 | 18:23

Mik napsal(a):

To má z toho , že s ním nemohli hlasovat pro Švejnara Marťani.
Škoda Jirko, zkus to jindy ...
17. 02. 2008 | 18:30

Skogen napsal(a):

A kdopak měl, Honzo, Švejnara prosazovat? Zelení mocnou silou šesti mandátů ;o)) Anebo lidovci, na které se nemůžete spolehnout ani v tom, že dva a dva je čtyři?
17. 02. 2008 | 18:36

Kohy napsal(a):

Nevim Jirko, pořád se oháníš veřejnou, resp. svobodnou volbou, kdy má každý právo hlasovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale ve chvíli, kdy jeden z "tvých" poslanců, mám na mysli Evžena Snítilého, hlasuje tak, jak uzná za vhodné ho okamžitě na veřejnosti očerníš a posléze vyloučíš ze strany. Zameť si nejdřív před vlastním prahem, než začneš opět někoho obviňovat.
17. 02. 2008 | 18:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Paroubku, od začátku prezidentské předvolební kampaně, ba ještě dříve, bylo zřejmé, že Václav Klaus nemá v této zemi sobě rovného soupeře, a proto jste museli vsadit na reimportovanou osobnost. Tuto volbu jste navíc se snažili pojistit si veřejnou kontrolou volitelů. Prostě a jednoduše jste hráli vabank a prohráli. A žádnými několika hlasy odpadlíků, nýbrž celkově chybnou strategií a taktikou. Jenom politický naiva např. mohl věřit v neochvějnou podporu ze strany KSČM. A nyní tuto naivitu nechcete přiznat a vymlouváte se na přeběhlíky. Na druhé straně není divu, je třeba mít argumenty i proti vnitrostranické opozici, ber kde ber.
17. 02. 2008 | 18:53

Bača napsal(a):

Pane Paroubku, nemůžete házet vinu za zvolení Klause na nikoho jiného než vlastní partaj. Ta už zradila jak za Grosse, tak Špidlu. Co může být ještě průkaznější, než to, že jste si před pěti lety odstřelili vlastního kandidáta? A zřejmě to bylo opět z podobných příčin jako tentokrát. ODS uplatila poslance ČSSD, ti se nechali zlákat penězi a tak je to i nyní. A co víc, vždyť ČSSD se na jedné straně objímá s ODS, především téměř ve všech krajích a také na radnicích ve větších městech. Ta vzájemná animozita v Parlamentu je falešná. Melčák pochází ze Zlína, kde jak na radnici, tak na Kraji vládne koalice ODS a ČSSD a proto se nelze divit, že také Melčák ve Zlíně nemá obavy ze svých spolustraníků. Když ve Zlíně na radnici komunisté poukazovali na ten Augiášův chlév na zlínské radnici, tak místostarosta ČSSD byl první, který zahájil trestnou výpravu proti komunistům. Proto se zdá, že si nemáte co s ODS vyčítat.
17. 02. 2008 | 18:53

Javít napsal(a):

Pane Paroubku, jestlipak jste si spočítal, kolik různých hlasování (o vyslovení důvěry vládě, o reformě zdravotnictví, daňové reformě, volbě prezidenta a pod.) jste vyhrál ?
Ani jednu. Od té doby, co jste předsedou ČSSD ani jednu.
Pokaždé se vymlouváte na korupci, přeběhlíky, lobisty atd.
Máte dojem, že např. pan Rath, který "cestuje" z jedné politické strany do druhé, mění názory jako ponožky, je poctivec každým coulem ?
Děláte, jako strana to samé, úspěšní však přesto nejste.
Proč asi ? Je to Vaše neschopnost, či neschopnost celé vaší strany ?
Neměl byste raději odstoupit ?
17. 02. 2008 | 19:04

Skogen napsal(a):

Terezo, jste tedy nevolič, je to vaše právo.

Víte, jen se zajímám, proč a čím zrovna pan Paroubek některé lidi zjevně irituje, navíc nevoliče - u zastánců ODS ani bych okem nemrknul, třebaže od té statisticky vzdělanější skupiny voličů bylo by možné objektivitu očekávat.. ;o)

Nuže vězte, že Špidla je politikem se vší slušností a důstojností, avšak s těmito atributy zde neprorazil. Dokonce bych řekl, že jakási vystupňovaná asertivita je přímo radou politické PR. V ČSSD však nejsou politici vyloženě vulgární. Neposílají oponenty a konkurenty do prdele, nepohlavkují je zezadu a neukazují na ně zdviženým prostředníkem. Pan Rath si nebere servítky, ale ani on není vulgární, natož pan Paroubek, který na formu projevu docela dbá.

Jemu je zhusta vyčítán ten slavný povolební výstup, ale řekněte mi proboha, v čem to bylo vulgární a v čem se mýlil?

Často si všímám, že Paroubkovi se vysmívá teenagerská generace. Vy jste mladá, můžete mi to objasnit? Jistěže nepůsobí jaksi "cool", ale o to přece v politice neběží...

Vzdor tomu v oblibě hravě on i Rath strčí do kapsy Topolánka a jiné hvězdy ODS, s výjimkou Béma. Co mu konkrétně vy vyčítáte? A buďte prosím skutečně konkrétní, protože pocity jsou dobré do postele, ale do politiky nikoliv..
17. 02. 2008 | 19:05

Fin napsal(a):

jak se rika mezi devcaty, kdyz uz si vyberes tak si nestezuj......mimochodem jsem si vsiml, mily Jiriku...kdyz mluvi president, tak se nepisi SMS a nevyvaluje bricho...tedy pokud sedim v prvni rade tak jak tomu bylo ve Spanelskem sale...promin
17. 02. 2008 | 19:06

Jirka1 napsal(a):

Pane Paroubku,nečetl jsem předpisatele,ale stále nemůžete pochopit,že nejste vítězný typ a nebude to trvat dlouho a odejdete jako poražený ze scény.
17. 02. 2008 | 19:15

m&m napsal(a):

Lenka: Máte nějaký důkaz o tom "vyžadovaném" stupínku?
17. 02. 2008 | 19:18

Skogen napsal(a):

Bačo, při vší úctě.. Dokážete si Zemana představit jako prezidenta? Já ne. Vždyť by s humorem sobě vlastním urazil půlku planety... Klaus sice zhusta plácá nesmysly, ale k médiím je korektní a dokonce i s Putinem mluvil rusky ;o)

ČSSD se se Zemanem zbavila zasmrádlého přívažku devadesátých let, ODS se ho křečovitě drží, vědoma si toho, že to pro ni bude nejméně stejně bolestné, jako pro ČSSD, s tím rozdílem, že je pozadu.
17. 02. 2008 | 19:21

jaf napsal(a):

Pane Paroubku, kolikáté volby jste již prohrál? Vždy za to mohli ostatní, viz Vaše zdůvodnění poslední prohry. Že si to sám sobě zůvodníte, budiž, ale ostatní, kteří chtějí silnou ČSSD by se nad totálně neúspěšným vůdcem, který nedokázal vyhrát jediné volby, měli již vážně zamyslet.
17. 02. 2008 | 19:22

antikomanc napsal(a):

To Skogen.....Skogene to co tady pises a jak se navazis do kazdeho, at uz je to Lenka ,nebo Treza, za jejich demokraticky nazor.Nejenom to,ale dokonce v minulem prispeku, cituji,,Terezo,jste tedy nevolic,je to vase pravo,,No tak to uz presahuje vsechny meze ,tak ,ze ona od tebe ma tedy schvaleno ,milostive a velkoryse,ze je jeji pravo byt nevolicem CSSD.To jsme radi,ze jsi ji to dovolil.Pises tady o Paroubkovy a Rathovy,ale me se zda ,ze pred clovekem jako jsi ty by se obaval i sam Gottwald.Podle tvych prispevku a z nich vyplyva, ze zkracene tvoje kredo je ,,kdo nejde s nami jde proti nam,,Je videt koho volis, ale neboj ja ti to zakazovat nechci a ani nemohu, je totiz demokracie a kazdy si muze rikat a myslet co chce. Tak se uz probud
17. 02. 2008 | 19:29

Mobrules napsal(a):

Zapomněl jste jen připsat, že jste se demogracii naučil u p. Gottwalda - tenhle Váš bolševický blábol nemá chybu. Pán Bůh nás chraň aby lidé jako Vy se ještě někdy dostali do čela této země!
17. 02. 2008 | 19:51

Peter napsal(a):

je to super jeste ze nam roste nova garnitura ktera nahradi loutkove divadlo na nasi scene. jo Ladic jsi vsima pravopisu a ostre sleduje kdo je jine barvy a vyznani. Skogen se dokazdeho navazi.jaf se chce stat novou hlavou CSSD. super A cim dal vic se podobate tem co nahore delaji totez. boze je to proste v nas Ta povaha ceska,.......
17. 02. 2008 | 19:59

Skogen napsal(a):

A copak se dělá, Fine? Ukazuje se prostředník, jde se tančit mezi hroby, anebo se vstane a jede se s Dalíkem na tenis?

Dvě věci jsou pro Jiřího Paroubka v očích infantilců diskvalifikující: Bradavice a pupek. Mně se také zrovna nezamlouvá Topolánkův nepříliš duchaplný výraz, křivá huba Langera a Vondry a zvlášť Tluchoř jeví se mi jako mimořádně odpudivý jedinec, ale to je přece vedlejší.
17. 02. 2008 | 20:00

RUMCAJS napsal(a):

Tak zatímco pan Švejnar objížděl občany... pan Paroubek nakupoval fotoapáráty na focení volebních lístků, speciální tužky nebo dokonce mikročipy implantované poslancům ČSSD do mozku. Ta poslední možnost samozřejmě byla z pochopitelných důvodů technicky neproveditelná a tudíž se ani nedostala na veřejnost.
17. 02. 2008 | 20:07

Peter napsal(a):

Ukazuje se prostrednik,tanci se mezi hroby,chodi se na tenis z Dalikem a hleda se cesta jak tancit tak at jsi spokojeny a at hrajes tenis taky tak dobre jako Dalik,a hlavne at ukazes vsem ze patris na hrad.
17. 02. 2008 | 20:08

Skogen napsal(a):

Antikomanc, jsem ochoten se s tebou bavit o mnoha věcech, na osobní témata však mám kamarády ;o) Říkal jsem to už tisíckrát - bavme se o tématech a ne o sobě. A bác ho... Zase má někdo potřebu se konfrontovat zcela mimo téma.

A pozor, abych se do tebe nenavezl, mohlo by tě to sebrat víc než má diskuze s Terezou a Lenkou ;o)) Ber to jako vtip, k mindrákům nemám důvod a tudíž se ani do tebe navážet nebudu.
17. 02. 2008 | 20:15

ruda vatra napsal(a):

...rudi komancove !!! prestante konecne zavidet, chlastat a zacnete makat a poctive,kapitalismus se priblizuje k tvrdym zakonum prirody,takze to vy flinkove konecne pochopte, jina cesta stejne nevede!!!!
17. 02. 2008 | 20:22

Skogen napsal(a):

Antikomanc, jsem ochoten se s tebou bavit o mnoha věcech, na osobní témata však mám kamarády ;o) Jako vždy si nepřipadám natolik důležitý, abych měl být tématem debaty. Téma je dáno celkem jasně.

A pozor, abych se do tebe nenavezl, mohlo by tě to sebrat víc než má diskuze s Terezou a Lenkou ;o)) Ber to jako vtip, k mindrákům nemám důvod a tudíž se ani do tebe navážet nebudu.
17. 02. 2008 | 20:22

unknown napsal(a):

Vážený pane Paroubku.

Jste už s tím házením špíny na druhé trapný. Patříte do politického důchodu. Jste neobvyklá politická kreatura toužící po moci. Je mi z Vás zle.
17. 02. 2008 | 20:26

jirka napsal(a):

..Lenko plne s tebou souhlasim, ja zase ziju v us, totiz spousta lidi nechape , co je to demokracie a touzi zase , s vlastni neschopnosti, aby se o ne nekdo staral.....dal to rozvadet nebudu nema to smysl...
17. 02. 2008 | 20:29

RUMCAJS napsal(a):

Pane Paroubku, vím proč jste prohráli.

Protože jste demokrat a hroznej dobračisko. Jestli chcete vyhrávat, musíte zavést tuhou stranickou disciplínu.
Pro začátek navrhuji:

1. Rozdělit poslance ČSSD do družstev zhruba po deseti lidech.
2. Možnost pohybu jedině skupinově- v družstvech.
3.Určit velitele družstva, fotografa družstva, průzkumníka(tzv. slídiče),špióna a dvojitého agenta. Úkoly jednotlivých funkcí jsou myslým jasné z názvu.
4.Na veřejnosti a v parlamentu pochodovat jednotným krokem, čímž se veřejnosti dá jasný signál o soudržnosti uvnitř ČSSD.
5.Zavést stejnokroje.
6.Jmenovat se doživotním vůdcem strany. Proč se oslabovat vnitřní volbou a zbytečně s ní ztrácet čas.

... To je jenom část z mých geniálních nápadů o které jsem se s Vámi ochoten se podělit a které jak věřím, pomohou dokočit to, co jste ve své prozíravosti již započal.
17. 02. 2008 | 20:41

antikomanc napsal(a):

Skogene,, jsem strachy bez sebe, aby jsi se do mne nahodou nenavezl a konfrontaci mimo tema nemuze byt reci.Mam ale urcitou schopnost velice rychle cist mezi radky a poznat podle tvojich prispevku na jake strane demokracie stojis.Mel jsem moznost nekolik let studovat charaktery lidi v te nejlepsi skole, v komunistickem vezeni.A jako politicky ,jsem poznal mnoho ryzych charakteru,ale na druhe strane i tech o kterych je skoda mluvit i psat, mezi ty druhe jsem zaradil i tebe,protoze posuzovat nekoho podle toho jak se tvari, a nebo kdo ma krivou(cituji)hubu, mi pripomina mnoho komunistickych bacharu a vysetrovatelu,presne tak posuzovali lidi, jak kdo vypada anebo i kdyz byli nekteri telesne postizeni,bylo to pro ne peklo jak se k nim chovali.Skogane ani tenkrate jsem se techto komunistickych bacharu nabal, tak proc bych mel mit strach s chudaka jako jsi ty???A tema je tu ,je to zase o Paroubcich a Rathech,kteri mluvi o demokracii,ale mysli jako diktatori,nastesti to neumi tak dobre zakryt
17. 02. 2008 | 20:45

Zuzana napsal(a):

Nejprve rozchod s KSČ, potom se socialisty - to jsi přeběhl k M. Zemanovi, potom s Václavem Klausem, potom ses rozešel s Milošem Zemanem, potom se mnou - to jsi přeběhl k Petře, potom jsi přeběhl k Filipovi, Bursíkovi a Švejnarovi, teď rozchod s Filipem ... Vždať Tys vlastně superpřeběhlík.
17. 02. 2008 | 20:46

kamila ostrava napsal(a):

pane skogen , byla bych velice vdecna, kdybyste prestal zvanit hlouposti , jste nafoukany hlupacek a jesita!!!
17. 02. 2008 | 20:47

jirka napsal(a):

...joo a Lenko jeste neco, nerozcilujte se!! s lidmi jako je skogen vubec nema smysl diskutovat o zivote vi velice pramalo!!!!
17. 02. 2008 | 20:50

MP napsal(a):

K 1. odstavci:
Jen hráče s nevyvinutým smyslem pro fair play může podvodem získaný bod těšit, přestože jeho umělecká hodnota se rovná nule. Nezaujatí diváci to však patřičně ocení.
17. 02. 2008 | 20:57

Věžák napsal(a):

1) Jeden z intelektuálně méně vyvedených textů autora. Proti modré mafii nelze bojovat výstavbou konkurenční oranžové mafie ála Gross. To je cesta do levicového pekla, pokud ještě vůbec jste levicí! Tam, kde nejde o program, ale o prachy, tam bývají zrádci a přeběhlíci. A vo tom to je ...

2) Diskuze k zblití. Stačí jeden Ladic a jeden Kockowetz a úroveň diskuze jde do ..... Novinek. Je to Váš cíl, pane Stejskale? Pro mne zklamání.

3) Dnes to toho hnoje lepší myšlenku nevyšlu, umazala by se.
17. 02. 2008 | 21:05

Tom napsal(a):

Prezidenta si zvolili odesaci,a přeběhlíci(jak se jim slušně říká), za laskavého přispění komunistů. Obyčejní občané do toho neměli co mluvit.
17. 02. 2008 | 21:16

prirodovedec napsal(a):

Na rozdil od Vezaka rada pro nas:

Vyzadujme od na podzim volenych kandidatu/senatoru jasne a zretelne vyjadreni k prime volbe prezidenta. A volme je i s prihlednutim k tomu, jak jsou v tom presvedcivi z hlediska vlastni minulosti. Pri znacnem procentu zvolenych souhlasicich s primou volbou zustane z nej znacne procento ochotnych slovo dodrzet, protoze si to opravdu preji a vsechny koupit asi nepujde.
17. 02. 2008 | 21:22

prirodovedec napsal(a):

Staci, aby se prima volba stala tematem senatnich voleb a mozna bude vymalovano.
17. 02. 2008 | 21:23

Ach jo ! napsal(a):

Důvod je jediný:Paroubek,Ráth,Hašek a spol . Tihle všichni jsou dostatečně odpudiví na to, aby jim někdo volil jejich kašpárka....
17. 02. 2008 | 21:25

ivos napsal(a):

Obyčejní občané by volili podle mediální masáže, Tome. A Klaus se stal presidentem o 1-2 hlasy, ale Švejnara porazil 141 ku 111. A rozhodně né hlasy komunistů. Pan JŠ by musel vyhrát jen s komunisty.
17. 02. 2008 | 21:29

RUMCAJS napsal(a):

Já myslím pane Paroubku, že by to teď chtělo trochu podrbat toho Bursíka pod bradou.Sem tam se zmínit, že to globální oteplování je hotový peklo,ledovce mizej jak moje vejplata,z tý céódvojky že se vám točí hlava atd. On tohle hrozně rád slyší a pak ho utáhnete na vařený nudli. Pak už zbývá jenom odstranit Filipa. Tak se trochu prohrabete komunistickejma archívama, zapojíte do toho tu svou poradentskou firmu a za chvíli je po problému.
Následuje hlasování o důvěře vládě a konec Topolánka.

Přichází Váš čas. Čas nových vizí !
17. 02. 2008 | 21:30

honzik napsal(a):

ach jo, pan Paroubek uz nam zase nastavuje dlan se zrnim s nadeji, ze mu budeme zobat z ruky...doufam ze uz brzo nastane cas, kdy mu dojde zrni a prijde o par prstiku...:)
17. 02. 2008 | 21:31

Al Jouda napsal(a):

Vše o prezidentské volbě řekl v televizi sám Václav Klaus : "Podařilo se nám to "udělat".
17. 02. 2008 | 21:36

Petr napsal(a):

Již několikrát jsem v diskuzích uvedl, že jenom díky panu Paroubkovi, jsem přestal být členem Sociální demokracie. Občas jsem zapochyboval, zda jsem neudělal chybu. Po posledních událostech jsem rád, že už nemám nic společného se jmény Jiří Paroubek a David Rath. Tihle dva se na tváři strany podepíší na dlouhá léta jako brutální a destruktivní faktory.
17. 02. 2008 | 21:36

Skogen napsal(a):

Antikomanc, už jsem nesčetněkrát řekl, že mě osobní záležitosti nezajímají. Nechci se bavit o sobě, ale ani o tobě. Je mi líto, že jsi bručel, pokud to z tebe udělalo fanatika, pak třeba dvojnásob, ale dnes je situace naprosto jiná a nemá smysl pokoušet se na ni násilím napasovat minulost - a tím opravdu s osobní tématikou končím, urážky si strč do řiti.
17. 02. 2008 | 21:37

Hubert napsal(a):

Podnětná diskuze, zvláště od takových jako je pan Ladič a jemu podobní modří bolševici.Teď teprve vidím pane Paroubku, že Váš emotivní projev po volbách v roce 2006 byl pravdivý.
17. 02. 2008 | 21:42

Skogen napsal(a):

Milá Kamilo, nemusíte mě mít ráda, ale budete muset přetrpět, že píši. Přece nechcete patřit mezi ty, kteří zakazují a přikazují.

A znovu, jako u kolotočů - máte něco k tématu, anebo se půl dne budeme bavit o mně?
17. 02. 2008 | 21:43

Olda napsal(a):

Já si myslím, že kdyby se stranický vůdce nechoval jak dobytek a nevytvářel ve své straně teror, tak by nebylo přeběhlíků a sem tam by šlo i něco vyhrát. Ale s takovým chováním pak vůdce může jen naříkat a svalovat vinu na druhé.
17. 02. 2008 | 21:44

Vlastenec napsal(a):

Vážený pane Paroubku!
Váš komentář považuji za velmi výstižný. Jen ta nejhnusnější součást této společnosti může souhlasit s mafiánskými praktikami, které zde ODS předvádí. Hanba národu, který si to nejen nechá líbit, ale který to již začal považovat za samozřejmost. Začíná mi být z této zkorumpované společnosti na zvracení. Za nejhorší však považuji, že prezident této republiky, který by nám měl být příkladem slušnosti, je této zvrácené morálky tím prvotním autorem.
17. 02. 2008 | 21:45

ivan napsal(a):

Myslím si, že odpověď na otázku obsaženou v nadpisu
článku Jiřího Paroubka najdeme třeba i tady: http://www.virtually.cz/ind... . Upozorňuji, že se s názory JP ani Tomáše Krystlíka neztotožňuji, jen mne provokuje příliš hlasité odvolávání se na TGM a EB:)
17. 02. 2008 | 21:52

RUMCAJS napsal(a):

No a další krok, co bude nutné udělat pane Paroubku, je zatočit s těmi co píšou v žoldu ODS.Mě se úplně udělá blbě, když tam čtu ty nehorázné lži o Vás. Nejenom to. I to vždy šíleně obrečím a dostávám deprese. Takhle o Vás teda psát nebudou! To jim zakážeme, hned jak to s Bursíkem domluvíte.
Všichni budou psát jedině pravdu. Že jste tolerantní, inteligentní,spravedlivý atd....
S podrobnostmi přijdu později. To má ještě čas.
17. 02. 2008 | 21:55

Ludva napsal(a):

Vážení pánové diskutující,
něco k zamyšlení a na rovinu. Položme si pár důležitých otázek na které si můžeme zároveň odpovědět. Potřebujeme už konečně dobrou sociálně demokratickou stranu, která bude hájit docela obyčejné občany ? Soudruh prognostik Zeman bohužel zklamal a teď píše paměti. Ty politiky,jako Snítily a spol., které tam ve straně ponechal, ti se zajímají pouze o svůj prospěch. Přetvořit tuto stranu ve slušnou stranu to chce hodně odvahy a úsilí.Je někdo schopen mimo pana Paroubka vytvořit novou a moderní levicovou stranu ? A kdo ? Pane Paroubek vydržte, ti pisálkové, kteří Vás jen kritizují stejně nic pro obyčejné lidi nevykonali. Přeji Vám hodně úspěchu a hodně zdraví.
17. 02. 2008 | 21:58

RUMCAJS napsal(a):

Jo a taky budeme muset rozšířit team, co se bude starat o Vaši image. Von ten Ráth teda pěkně mydlil toho Tuchoře na tý Čtyřiadvacítce. Jak mu furt skákal do řeči a šťouchal do něj! To jsem se teda nachechtal.
Ale to je málo. Kromě mě samozřejmě, bych přibral Wolfa, m mínus m,entomologa,profesora Dolejšího,Ročník 35 a Skogena.
Další instrukce přijdou později. Manka se dere k počítači.
17. 02. 2008 | 22:03

Olda napsal(a):

Pan Paroubek je schopen vytvořit akorát atmosféru strachu, podrazů a politické nekulturnosti. Ten člověk by vůbec neměl zastávat vedoucí funkce, je nemocný a posedlý mocí!
17. 02. 2008 | 22:03

schup napsal(a):

P. Paroubku víte kolik nepřátel měl socialismus? Jen čtyři: jaro léto, podzim a zimu. A vydrželo mu to 40 let. Vy vidíte nepřítele za každým rohem. Doufám, že Vám to už dlouho nevydrží. Jen do voleb v ČSSD v příštím roce.
17. 02. 2008 | 22:04

Denda napsal(a):

Je mi strašně smutně, že jsem se narodil ve stejné zemi jako J.Paroubek - jediná nová cesta pro Česko je cesta bez J.Paroubků a jeho věrných komických figurín
17. 02. 2008 | 22:07

prirodovedec napsal(a):

RUMCAJS: :)) diky.
17. 02. 2008 | 22:07

Olda napsal(a):

Je mi strašně smutně, že se Paroubek narodil ve stejné zemi jako já. - jediná nová cesta pro Česko je cesta nevolit Paroubka a jeho věrné komické figuríny.
17. 02. 2008 | 22:10

Jahůdka napsal(a):

Typická sprostota, aneb zloděj volá Chyťte zloděje! Pane Paroubku, co se nám to zase snažíte nabulíkovat? Co to melete o Dalících, když zároveň mlčíte o Tvrdících a kakao - Krausech?
Neuspěl jste proto, že jste nebyl schopen vybrat někoho lepšího, než je Švejnar a Klaus. Spoléhal jste na komunisty a svoji pevnou ruku a - nevyšlo to.
Jste v čudu, a možná už to sám čucháte.
17. 02. 2008 | 22:13

Tereza napsal(a):

Skogene, vězte, že rozhodně nepodléhám trendům a docela mě urazilo použití slůvka cool ve spojitosti s mou osobou:-D Toto je blog Jiřího Paroubka a každý zde může vyjádřit svůj názor týkající se jeho osoby. Nepleťte sem, prosím jeho předchůdce i zástupce jiných parlamentních stran. U pana Paroubka mi zkrátka nevyhovuje způsob jeho chování a prezentace na veřejnosti. Nemluvě o jeho, dle mého názoru leckdy paranoidních, výstupech v médiích. Toť vše:-)PS: Nejsem nevolič, jen jsem podotkla, že za současného stavu bych si z našich politických stran nevybrala. A asi Vám už nezbývá se smířit s faktem, že předsedu ČSSD zkrátka nepovažuji za dobrého politika a s většinou jeho postojů a názorů nesouhlasím. I když váš názor samozřejmě respektuji a nehodlám Vám jej vyvracet...
17. 02. 2008 | 22:14

antikomanc napsal(a):

Vazeni ja si narozdil od Ludvy myslim,ze pokud nekdo chce opravdu dobrou socialne demokratickou stranu,tak staci aby CSSD udelala generalni asanaci a zbavila se hlavne Ratha a Paroubka, mozna jeste nekolika jim podobnych radobyvudcu a do sveho cela postavili nekolik nezkorumpovanych a proverenych lidi,kteri obnovi demokracii v CSSD a to pro zacatek staci
17. 02. 2008 | 22:16

Rex napsal(a):

Pokud měl Švejnar posloužit jako beranidlo k oslabení klubu ČSSD a rozhádání sociální demokracie a komunistů, splnil svoji roli dokonale. Bursíkovi bychom měli poděkovat, že takto rozhasil levicový konglomerát. Švejnar evidentně neví, která bije - lísá se k levici, ačkoli se deklaruje za pravicového, ale ve finále levici oslabil. Jen se zase ukázalo, co je Paroubek zač. Znamená nový politický styl, deklarovaný Švejnarem, fízlování, zastrašování, vydírání a vyhazování z partaje? Pamatujme si - nejprve ČSSD tvrdila, že je veřejná volba nejdemokratičtější projev svobodné vůle - ve finále vylučuje své lidi za to, že si troufli mít odlišný názor. Takováto politika může vyhovovat jenom plebsu.
17. 02. 2008 | 22:25

RUMCAJS napsal(a):

prirodovedec:

Není zač.Poklona za to, že jste se tam našel.
17. 02. 2008 | 22:25

hanasan napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
nepřímá prezidentská volba svádí k tomu, aby se utkali lobbyisté všech zúčastněných stran. Lobbying je dnes součastí téměř standardního politického souboje. Původ výrazu je nejistý, téměř všechny definice se vztahují ke skupinách neurčených osob v lobby hotelů, parlamentů apod. Nicméně, myslím si, že ani v případě nepřímé volby, by Jan Švejnar možná prohrál. Hlavně pokud by ho nominovala Vaše strana. Když Vás slyším, mám pocit, že slyším nějakého komunistického předáka. Václav Klaus je konzervativní člověk a příštích 5 let se bude chovat, jako tomu bylo doposud. Doufám, že nebudeme muset říkat, že "dobře už nám bylo".
17. 02. 2008 | 22:39

Sofi napsal(a):

Stydím se za to, koho zvolili ti, které si my všichni platíme. Pevně doufám, že to nebude na pět let. Stydím se za to, jak vypadá, jak mluví, jak se chová - to bude zase ostudy, až vytáhne paty do ciziny. Může stokrát opakovat, že bude prezidentem všech. Mým prezidentem není a nebude! Proto také zásadně nekupuji známky s Klausem. Styděla bych se poslat někomu slušnému dopis s takovou známkou.
17. 02. 2008 | 22:41

PatientO.T. napsal(a):

Jedna věc mi není jasná: byla-li myšlena kandidatura pana Švejnara vážně, počítali jeho deklarovaní volitelé s hlasy přeběhlíků z ODS nebo s hlasy KSČM případně s hlasy Marťanů? A svou morálku by tito volitelé během prezidentské volby schovali kam? P.S. Je mi líto, že česká politická scéna nenašla pro V.Klause tak silného soupeře, který by jej poslal do penze...
17. 02. 2008 | 22:42

selský R. napsal(a):

Tak se mi zdá že ti(nebo TEN,je-li sám)co tu plkají ty B L Á B O L Y to učitě nedělají

ZDARMA ! Koho jiného by napadlo přesvědčovat lidi,že ti co je OKRÁDAJÍ a OBELHÁVAJÍ

jsou ti NEJLEPŠÍ !?? A pravdu převrácejí na ŠPÍNU !! Myslím že špinavým už špína nevadí!
17. 02. 2008 | 22:56

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Dekuji. To vite, ja take jinde dnes "kodoval" jmena :). A kdo cim zachazi, tim take schazi. :)

Radeji Vas pisu v osloveni malymi pismeny, aby to nekdo nesmazal :). Na poradenkovstvi ale musi byt dva a ja bych to asi nebral. Staci takto nezodpovedne prikecavat. Ale uznejte, ze zleva ci zprava, ty reakce zucastnenych politiku jsou jeste lepsi nez ty nase :).

A to tema voleb do Senatu jsem bral jako "prosty trik", jak tu volbu skutecne prosadit :), pokud to chceme. Nikoliv rada autorovi, ale "nam". Ono to ale asi ztrati kouzlo, kdyz se k tomu prihlasi nakonec vsichni, asi stejne svobodne, jako k oni k te verejne volbe. Cili pak tu primou mit budeme, ale chceme ji doopravdy :)?
17. 02. 2008 | 22:59

Skogen napsal(a):

Dík Terezo za odpověď.

Upřednostňuji obsah před formou, takže pokud je někdo dobrým správcem věcí veřejných (úmyslně říkám správcem a ne vládcem), mnohé jde stranou. Úměrně tomu, jestliže si jiný dělá ze správy státu holubník, image by mu nemělo být nic platné. Přesněji řečeno, mělo by se to na jeho image příslušně projevit. Dojmy jsou ošidné a ODS včetně Klause bohužel staví zejména na dojmech. Mnozí, jak je vidět, si ty útoky na první signální soustavu nepřeberou.

Předchůdce pana Paroubka sem netahám pro nic za nic, má to kontext. Že jste tenkrát byla na politiku podle vašich slov příliš mladá na věci nic nemění.
17. 02. 2008 | 23:12

Slávek napsal(a):

takle jako,já taky hraju kuželky a nikdo mi doteho nefušuje
17. 02. 2008 | 23:26

koren napsal(a):

Naivně jsem si myslel, že se z toho blogu zpoceného Jirky skutečně něco dovím o tom, proč to dopadlo tak jak to dopadlo - a místo toho jen bláboly a skuhrání. Jak všichni jsou na ně zlí a ubližují jim a že nic už nepomáhá, ani ti Marťani, dokonce ani dril a kasárenské metody a při tom on je tak vynikající a myslí to tak dobře.. Když se firmě nedaří, tak jde šéf od válu. Jak to, že na to ještě nepřišli.
17. 02. 2008 | 23:27

ret napsal(a):

Pane Paroubku, bojovat proti chobotnici je vždy těžké. Boj o prezidentské křeslo byl do poslední chvíle vyrovnaný a proto jej nepovažuji za Váš neúspěch, spíše máte můj obdiv, jak jste ODS zatopili. Myslím si, že se to nedalo vyhrát. Sledoval jsem obě volby v přímém přenosu a pozoroval tu faleš, zlobu, vyhůžky a především strašnou špínu. Z toho nemůže mít dobrý pocit ani vítězný kandidát, kterého opravdu nemusím. Dbejte na to, abyste měl glanc, ostatní Vám přinesou Vaši voliči. Pokud Vás budou Vaši protivníci nenávidět, tak máte důkaz, že to děláte dobře.
17. 02. 2008 | 23:48

Javít napsal(a):

Pane Paroubku, jestli Vám skutečně záleží na tomto státě a Vaší ČSSD, nabídněte svůj post předsedy ČSSD panu Švejnarovi.

To by bylo gesto hodné velkého politika. Jenže to Vy nejste.

Myslím, že by pan Švejnar udělal pro ČSSD několikanásobně více než Vy, Rath, Sobotka a Hašek dohormady.

Jenže to byste ztratil svou moc a to nemůžete přijmout, že ?
Takže to Vaše ohánění se lepším prezidentem Švejnarem, který by údajně udělal pro ČR více než V. Klaus, to bylo jen Vaše nabubřelé gesto !!
Přece Vy, pan Paroubek, jste vynikající, jen ti ostatní jsou špatní, podrazáci, korupčníci atd. atd., ostatní si již dosadíte sám.
17. 02. 2008 | 23:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujcích.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 02. 2008 | 00:04

Tereza napsal(a):

Skogene, nevím, za jakým účelem mi pořád předsouváte nedokonalost ODS. O ní přeci řeč není. Od toho jsou jiné blogy, nemyslíte? A upřímně řečeno, když stál v čele státu pan Paroubek, v čem to bylo lepší, než stávající situace? Já moc rozdílů nevidím. Stále řeči a skutek utek. Ať se Vám to líbí nebo ne, pan Paroubek ve správě státních záležitostí také zrovna neexeluje. Ach promiňte, za to tehdy taky vlastně mohl komplot ODS:-D A když se ještě ke všemu chová, jak se chová... Není to právě nejlepší kombinace, že? A výroky pana Paroubka si opravdu osobně neberu, nebo jste mě nějakým záhadný způsobem podrobil psychoanalýze (To by Vám i Freud záviděl:-))? Přijdou mi jen zcestné:-)Stejně tak jeho vystupování. Upřímně řečeno, takového ministerského předsedu zkrátka nechci a chtít nebudu. Protože svoji nedokonalost ve vystupování rozhodně nepřebíjí svou genialitou v řízení státu. Co mohl, předvedl, tak ať v tom, proboha, nepokračuje. Ale Vaše přesvědčení o jeho Genialitě Vám rozhodně vyvracet nehodlám:-) Dobrou noc
18. 02. 2008 | 00:20

MASH napsal(a):

Vazeny pane Paroubku, bezne me Vase projevy zase az tak nezajimaji. Stale vic mi v nich totiz vadi zbytecne zduraznovana (prehnana) samolibost a neustale shazovani nejake viny na ostatni... Prestoze muzete mit v mnohém pravdu, takto vydavane texty a rozhovory pak ale pusobi neskutecne kontraproduktivne a dovolim si i odhadnout, ze u velke casti napr. stredovych volicu, jako jsem ja vyvolavaji spise odpor k Vam i CSSD!

Nicmene, pod timto Vasim blogem musim konstatovat, ze s UPLNE kazdym sluvkem v nem souhlasim! Je psan pekne, neagresivne a vystizne!
Proste se mi libi a diky za nej. Doufam, ze v podobnem "umirnenejsim", presto ale velmi vystiznem stylu budete pokracovat i nadale. Ostrejsi vyjadrovani prosim prenechte panu doktoru Rathovi - to je zkrátka retoricky genius, se silnymi pragmatickymi sklony, kteremu jeho ostrejsi, ale presto inteligentni reakce temer vzdy slusi.
Mejte se pekne a preju i hodne stesti se "spravou" CSSD (jsem Vas potencialni volic a velmi by me mrzelo, kdyby se i v budoucnu napr. me hlasy pro program CSSD presouvaly k jine politicke strane, kterou jsem volit nechtel (viz. Melcak, Pohanka, Snetily a dalsi ultralevicovi pratele pana Zemana, Sloufa a Skromacha).
18. 02. 2008 | 00:23

Líný černý pes napsal(a):

to stejskal :
co bylo vulgárního na nabídce sázky, že pan JP nenabídne svou funkci panu JŠ, Vejslužka? To jako o šunku se sázet smím a o jiné produkty zabijačky ne?
Too už není politická korektnost, ale neomalenost.
18. 02. 2008 | 00:31

Skogen napsal(a):

Protože vycházím z reálných podmínek, kdy je ve vládě buď ODS nebo ČSSD a jsem toho názoru, že vím, kdo z nich to dělá hůř. Co se týče Paroubka, ale i jiných, je mi proti srsti povrchnost hodnocení.

Dobrou noc :o)
18. 02. 2008 | 00:35

bob napsal(a):

Skutečně hledím, kolik má Jirka na Vašem blogu místa se svými ťápaninami. Nevím, zda jste natolik soudní, že jenom on a téměř nikdo, nebo samá socanská verbež. To, že jsou to verbež dokazovali při volbě prezidenta denně se svými zelenými bratmi v čele s Martinem a jeho novou metresou Kateřinou.
18. 02. 2008 | 00:39

jaddy napsal(a):

Stydím se za to, koho zvolili ti, které si my všichni platíme. Pevně doufám, že to nebude na pět let. Stydím se za to, jak vypadá, jak mluví, jak se chová - to bude zase ostudy, až vytáhne paty do ciziny. Může stokrát opakovat, že bude prezidentem všech. Mým prezidentem není a nebude! Proto také zásadně nekupuji známky s Klausem. Styděla bych se poslat někomu slušnému dopis s takovou známkou.
18. 02. 2008 | 00:42

bob napsal(a):

Pane Stejskale, měl by jste smazat také tu hloupost, co tam napsal Paroubek. To, co předvádí on, je urážka kultury psaní a myšlení. Takže se nezlobte, když někdo jemu podobný pýše trochu hruběji na jeho adresu. Je to 1:1.
18. 02. 2008 | 00:43

Tereza napsal(a):

Milý Skogene, už mě nebavíte:-) Zastávám ten názor, že s fanatiky se nevyjednává. Bye PS: Skogene, každej ho zkrátka bezmezně obdivovat nemůže. Ale neberte mi laskavě můj názor, byť je podle Vás povrchní:-D Nebo chcete být jak Paroubek?:-D
18. 02. 2008 | 00:43

Maláč L. napsal(a):

Paroubku jsi lhář a blázen toužící chorobně po moci.Naštěstí tvoje působení v čele strany nemůže mít dlouhé trvání protože poslanci nejsou takoví hlupáci aby nepoznali že straně vlastně škodíš.ČSSD má svoje místo na scéně ale né s takovými lidmi jako ty,Sobotka,Zaorálek a ten největší blb Rath.
18. 02. 2008 | 00:50

stejskal napsal(a):

Já šunku nemazal, paní pso.

Nebo alespoň o tom nevím, ale občas každý udělá chybu. Pamatuji si na tu nabídku sázky, pobavila mne. Zřejmě jsem ji vymazal omylem. Omlouvám se. Dnes byl na těchto stránkách dost náročný den.

A není třeba mne hned obviňovat z neomalenosti, že ne? Už sem nějaký ten pátek chodíte, víte, co mažu a co nechávám.

Libor Stejskal
18. 02. 2008 | 00:52

Mojmír Kovář napsal(a):

Jiří Paroubek se přesvědčil, že s Filipovými „marťany“ se nedá budovat vůbec nic pozitivního – ani nekomunistická sociální demokracie, jak se bláhově domníval i Miloš Zeman. Filip, to je rigidní Gottwald, s jinou maskou – ale se stejným srdcem, duší i myslí, který vzdává hold masovému vrahovi, největšímu křesťanobijci novodobých dějin, Leninovi-Uljanovovovi (in: http://www.zrusmekomunisty.... ). Názor křesťansko-hodnotový se diametrálně liší od onoho Paroubkova. Ale s jeho hodnocením Filipových komunistů, coby „trojského koně“ prezidentské volby - je vzácná shoda. Jeho spoléhání se na tyto „marťany“, je buď největším Paroubkovým omylem, anebo velmi neetickou politickou kalkulací.
18. 02. 2008 | 01:01

Líný černý pes napsal(a):

On tam totiž jiný příspěvek nebyl, já tu číhala na Javíta, jestli se chce vsadit.
18. 02. 2008 | 01:01

Hloupy Honza napsal(a):

Vazeny pane predsedo Paroubku,
vim jak je tezke prohravat, obzvlast mafianskym zpusobem soucasne ODS vlastnim, dokazi si take predstavit, jak pro vas musi byt tezke vstrebavat neustale utoky na vasi osobu a to nejen verbalni! Jste take jenom clovek, kteremu pod neustalym tlakem mohou (i kdyz by nemely) selhat nervy. Faktem vsak zustava, ze to ublizuje vasi osobe a CSSD take. Je to skoda po te, kdy se vam jakz takz zdarilo stranu CSSD sjednotit a opet zacina ziskavat preference volicu. Zkuste se nad pochybnymi skutecnostmi a praktikami ODS povznest a zamerte se na veci konkretni. Obcane nejsou hloupy a pochopili nebo brzy pochopi , kdo haji jejich zajmy a kdo nikoli. Kdo je politikem z prospecharstvi. Zamerte se jako strana, jak zamezit clenum strany, prebehnout behem jejich mandatu na opacnou stranu. Jsou drzitele mandatu urcite strany, ktera jim take umoznila dosazeni mandatu. Je proto nutne zmenit stanovy strany, aby clen strany v pripade hrubeho poruseni zajmu a slibu strany volicum mohl byt ze strany vyloucen VCETNE AUTOMATICKE ztraty mandatu. V CR bude zajiste jeste nejakou dobu pretrvavat moznost vydirani jednotlivych osob politicky cinnych za pomoci hledani v jejich minulosti. ODS ma v soucasne dobe obsazeny vsechny k tomuto potrebne resorty a neni ji nic blizsiho, nez toho zneuzivat. Ostatne, proto je take se vsi vervou obsadila. Prosadte jako strana primou volbu prezidenta, pak se uvidi, zda panu Klausovi podobni obdrzi hlasy obcanu a budou se moci stati jejich prezidentem. Prosadte jako strana, aby mohli volici jimi zvolene zastupce v pripade ztraty duvery take sami predcasne odvolit. Zajistete jako strana, aby mel kazdy volic moznost kontroly volebnich vysledku, ktere se musi ukladat nejmene po cele volebni obdobi. Zajistete jako strana, aby byla kazda volebni komise obsazena dozorem vsech kandidujicich stran a zdruzeni. Jsem si jisty, ze dochazi k manipulacim s volebnimi vysledky. Zajistete jako strana, aby se zrusily vsechny asocialni zakony vcetne danovych zmen. Ve spolecenstvi musi byt kazdy solidarni, bohati vice, chudi a potrebni mene. Obcany nelze zneuzivat.
Zaverem jeste jedno: Kdyby se vetsina soucasnych politiku starala stejne intensivne o blaho spoluobcanu, jako se rve o vlastni mocenske postaveni, zilo by se i v CR podstatne lepe.
Preji vam klidnejsi casy a uspech v nadchazejicich senatorskych volbach.
S uctou stary cesky Hloupy Honza
18. 02. 2008 | 01:17

hamar napsal(a):

Pane inženýre, jste typickým produktem Strany, kde stranická knížka a stranická disciplína je nade vše. Navíc trpíte stihomanem, že vám pořád někdo ubližuje. Byl jsem pro změnu na postu prezidenta, tudíž jsem držel palce p. Švejnarovi, ale způsob, jak jste se ho snažlili protlačit byl velice nedůstojný. Myslím si, že máme nejhorší politickou reprezentaci za posledních 19 let a to napříč politickým spektrem, tudíž ČSSD je za osmnáct a 0DS bez dvou za dvacet....
18. 02. 2008 | 02:55

Pepeec napsal(a):

Soudruhu Paroubku, vím že je pro Vás těžké smířit se s další prohrou. Vaše výlevy za posledních 14 dní,ale svědčí o tom, že už ztrácíte soudnost. Slušnost jste už ztratil dávno, proto o ní ani nemluvím. Můj známý pravidelně dochází do Modré Laguny psychiatra a psychologa MUDr. Jana Cimického. Vyprávěl mi jaký šok utrpěl společně s dalšími lidmi čekajícími v přízemní čekárně, když z ordinace pana Cimického vyšla ven zcela zhroucená paní Zuzana Paroubková. Bylo to v pondělí dopoledne po Vašem šťastném svatebním víkendu. Všem lidem, kteří tam tam Vaší bývalou manželku viděli, především to v jak zoufalém stavu byla, bylo Vaší někdejší paní velmi líto. Třásly se jí ruce, nemohla téměř mluvit. Takové svinstvo jaké se podařilo Vám, se jen tak někomu nepovede. Pro mě jste obyčejný bezohledný buran a primitiv.
18. 02. 2008 | 03:30

MK napsal(a):

Mandát poslance v parlamentu představuje pro každého člena, a to v jakékoliv straně, vrchol kopce, ke kterému se musí prostoupat přes hierarchii různých funkcí od těch nejnižších. Principem práce každé strany je tzv. zásada demokratického centralizmu, to je, mohu mít svůj názor, ale pokud je tento názor přehlasován většinou, je mou povinností začít hájit názor většiny. Každý poslanec na této cestě „vzhůru“ ví, co to obnáší. Každý člen strany ví, že i když může diskutovat na stranické půdě o mnoha věcech, o tomto principu se nediskutuje. Nelíbí se Ti tento princip, pak tady v této straně nemáš co pohledávat a běž do voleb jako nezávislý poslanec. Jinými slovy. pokud nějaký poslanec někde na stranické půdě prohlásí veřejně, že s tímto principem demokratického centralismu nesouhlasí, tímto jeho stranická kariéra okamžitě končí. Každý straník ví, o co jde a co hraje, A ejhle, po létech stranického „stoupání“ nahoru, až jsou pánové Melčák, Pohanka a Snitilý na vrcholu tohoto kopce se najednou začnou divit, co se to po nich chce, a jak je toto vlastně nedemokratické, že musí svůj názor přizpůsobit většinovému názoru. A část veřejnosti je téměř lituje, co je to za chudáky, kterým někdo „masíruje“ jejich svědomí. Tak pro ty méně chápavé, toto je to náhlé procitnutí, o kterém mluvil pan Paroubek. Takže pokud jde o názor, kdo jsou Melčák, Pohanka a Snítilý, zda-li hrdinové a nebo špíny. za mou osobu, špína, špína, špína. Ti „hrdinové“, ti už totiž skončily na úpatí tohoto kopce.
18. 02. 2008 | 03:46

DOST BYLO BOLŠEVIKŮ napsal(a):

Soudruh Paroubek bloguje, i taková je česká demokracie. V příspěvku níže zazněla slova "buran a primitiv", v blogu V.Tlustého zaznělo něco o "diktátorském projevu", k těmto výrazům se musím připojit. Když se rozhlédnu po okolních zemích, tak jediné srovnatelné hovado ve vysoké politice je předseda slovenské SNS Ján Slota. Ožralý nadává jednou na Maďary,jindy na Poláky a naposledy i na Švejnara. Je zbytečné snažit se usměrňovat Paroubka,protože jeho přirozenost je buranství a to se nezmění.Stejně jako se z prasete domlouváním nestane holubice.
18. 02. 2008 | 03:47

Krakonoš napsal(a):

Dotaz pro předsedu ČSSD !

Pane předsedo,proč tolik utočíte na komunisty???
Proč jste nepřesvědčil svého kandidáta , aby:
1) podporoval referendum o radarové základně , chce to 70% občanů
2)případně souhlasil s rad.základnou,ale za podmínky,že bude pod velením NATO, kterého jsme členy.
Ani jedno,ani druhé jste neudělal,proč, proto,že váš nesouhlas je jenom proklamatívní, podobně jako u zelených? Přístup komunistů je jednoznačně čitelný a zásadový! Váš přistup ?????
Probudte se a udělejte si pořádek ve vlastní straně a svých přistupéch.Nejleší obranou je někdy útok,to vám jde skvěle.ale pozor útočník NE VŽDY VYHRÁVÁ !!!
18. 02. 2008 | 05:29

andy napsal(a):

Velice dobrý článek pane předsedo.Držím Vám palce a náš čas ještě přijde.vracet budeme i s úrokama.bohužel do té doby tady modří grázlové nadělají ještě hodně škody.Slušní lidé za Vámi stojí.Vydržte
18. 02. 2008 | 06:15

K4my napsal(a):

Ja porad nechapu jak zdravy soudny clovek muze tvrdit ze Paroubek je buran atd atd. Normalne za dnesni situace to vidim bud jako nesoudnost, naivitu, slepotu, fanatismus a nebo proste demenci, a jelikoz podle nicku soude, a projevu diskutujicich je posledni moznost ta nejvice pravdepodobna :-)
18. 02. 2008 | 06:18

celem napsal(a):

pánové vy si prezidenta nezasloužíte, zasloužíte si malej dvůr a dlouhej .... bič ? ... co si zasloužíme my to opravdu nevím .....
18. 02. 2008 | 07:52

Jara napsal(a):

Poslanec Evžen Snítilý nezradil program ČSSD (s kterou bude dál hlasovat), on zradil pouze pány Paroubka, Dimuna a Tvrdíka. A s prominutím, zrada těchto pánů se určitě nerovná zradě programu ČSSD, naopak to může být vnímáno jako výhra zdravého rozumu nad politickou brutalitou demagoga Paroubka! Poslanec Snítilý se provinil jenom tím, že místo pravicového ekonoma Jana Švejnara nominovaného Stranou Zelených volil pravicového ekonoma Václava Klause nominovaného ODS. Který z volitelů ČSSD dal hlas nějakému levicovému kandidátu a nikoli pravicovému? Žádný, ani Paroubek!

V Právu jsem četl, že vedení ČSSD vědělo už několik dnů před volbou, že Snítilý pro Švejnara hlasovat nebude. Takže to nebylo žádné salto mortále, jak nepravdivě tvrdí pánové Paroubek, Hašek nebo Rath.
18. 02. 2008 | 08:13

tomas napsal(a):

socialni demokracie ma ambice, alespon podle predsedy paroubka, byt stranou blairovskeho strihu. myslenka hezka, k jejimu provedeni schazi pouze onen tony blair, jeho roli by mohl sehrtat svejnar a pritahnout tak k soc. dem. lidi, kteri se politice a levici vyhybaji. svejnarovi se do neceho takoveho zrejme nechce, takze budeme muset jeste vydrzet par podobnych paroubkovskych blogu nez ho vlastni steana potopi stejne jako zemana
18. 02. 2008 | 08:25

george napsal(a):

TO MK: Přečti si příspěvek JARY v 8.13. hod. Je to jasný a zřetelný postoj, s kterým souhlasím. Žádní zrádci, ano možná v očích Paroubka a spol., ale ne v očích sociální demokracie. Paroubek není soc. dem., Paroubek je nejhorší zrno bolševiků ze 70 let v době Husáka. Jestli se ho nezbaví, půjde ČSSD ke dnu, bez ohledu na příznivé výsledky průzkumu. To je jen chiméra, vzniklá začátkem reforem, to nás všechny přejde. Na dluh se žít nedá.
18. 02. 2008 | 08:50

Pavel napsal(a):

Přitom ze strany ODS stačilo k hladké volbě tak málo. Nasadit kandidáta, který by měl podporu i KDU-ČSL, případně i SZ. Alespoň se ukázalo, že Václav Klaus je ODS předsedou NEčestným.
18. 02. 2008 | 08:56

kuk napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku.Dvě věci. Prohru můžete svádět na cokoliv ,ale důležitá jsou čísla. Ty dva hlasy navíc pro Kluse šly od Zelených -1 a 3 !!! od vaší strany...takže být Vámi, hledal bych chybu mezi svými. Ta druhá věc je, jak je to možné. jak je možné, že když o něco jde, ODS si z Vaší strany dělá trhací kalendář a jsou to Vaši poslanci, kteří selžou. I tady bych hledal chybu u sebe, jaké lidi s jakou minulostí dáváte na kandidátky. A to je Vaše systémová odpovědnost. Pokud tam budete dávat lidi typu Pohanka(údajné zpronevěry), Snitilý / Stbák / tak je jasné, že ODS, která si v těchto věcech libuje, na každého něco vytáhne a pak náležitě využije.
Začnětě tedy s hledáním chyb u sebe. jak u Vás, tak ve vaší staně.
18. 02. 2008 | 08:57

MK napsal(a):

Pro pane Jara,
Máte pravdu, oba byli politici s pravicovými názory. Jenže za Klausem a jeho stranou, zůstává jen šňůra korupce, vydírání, Kubiců, Dalíků apod. Pan Švejnar skýtal naději, že tyto praktiky z naší politiky vymizí. Bohužel, bude nutno počkat dalších 5 let, než se zde klíma změní. Snítilý tedy volil pro pokračování v těchto praktikách po dalších 5 let a tím se provinil proti zásadám ČSSD, která byla ochotna obětovat své politické ambice jak za to, aby se tu do politiky vrátila slušnost. Takže díky panu Snítilému bude tato ruleta dále pokračovat, kdo bude další uplacený?
18. 02. 2008 | 09:01

rs napsal(a):

vsadim se o co chcete, ze ani pristi prezidentska volba nebude vselidova. ze to zase bude parlament.

to mate jako s platama a vyhodama. poslanci si to proste nezmeni, ackoliv kazdy jednotlive se nad tim pohorsuje a rika, ze on je pro zmenu.

totez s volbou prezidenta. tohle je tak silny nastroj na politicke obchodovani, ze se ho proste nevzdaji, ackoliv budou rikat cokoliv a ze oni chteji...
18. 02. 2008 | 09:01

jamo napsal(a):

..ano díky za odkaz a naprostý souhlas s Klausem..odblokujte si mozek (pokud to jde), abyste byl schopen alespoň triviální analýzy..
18. 02. 2008 | 09:05

Henry napsal(a):

Pro Stejskala: jste zábavný, začínám pozorněji sledovat vaše "vstupy".
18. 02. 2008 | 09:06

Lipolt napsal(a):

Pro demokracii bylo v uplynuém týdnu nejenbezpečnější chování ředitel Žáčka, který zdás e má na každého poslance/senátora spis, který je na požádání připraven a ochoten vynést na veřejnost. Orientace v životě poslance Snítilého je v řádu hodin u tohoto úředníka státu obivuhodná!
18. 02. 2008 | 09:21

Golem napsal(a):

Pane Paroubku, kdyby Vaši analytici řádně sledovali interntové diskuse, a Vy jste měl odvahu, tak jste se zeptal veřejně na to, co bychom měli vědět všichni:
1. Klaus a jeho nezákonné obchody s pozemky v Praze Libni -podáno trestní oznámení panem m2008@volny.cz, který podá bližší informace
2. Vazba Klause na Šalgoviče a jeho spolupráce s STB, bližší na SLOVENSKÝ ÚSTAV PAMĚTI NÁRODA NÁM ŘÍKÁ TO,CO BY ČEŠI UŽ DÁVNO MĚLI VĚDĚT SAMI.KLAUS BYL AGENTEM StB.NEJEN PREMIÉREM A PREZIDENTEM: *** http://www.upn.gov.sk/regpr... ***
3. Pořádný rozbor Klausovy hospodářské mafie - viz Kožený, Krejčíř, Pitr, Soudek a jiní se nám jen smějí, jací jsme blbci.
4. Roman a jeho stamilionové dary Klausově rodině a neb proč máme platit v cenách elektřiny toto bezprecedentní nenežrané obohacování povedené Klausovy rodinky.
5. a další - jistě je toho více.
Pokud jde o poslance ČSSD, nesouhlasím s našimi slizskými politology, že poslanec je odpovědný jen sobě. Je odpovědný voličům a tedy programu strany, za níž byl zvolen. Takže, když chtěli "emigrovat", měli se zeptat nejdřív voličů, jestli s tím souhlasí. Jistě by si to za peníze, které berou z našich kapes mohli dovolit. A nebo takové referendum voličů mohla ČSSD v jejich volebním obvodu uspořádat sama! Co na to říkáte?
18. 02. 2008 | 09:21

george napsal(a):

TO MK: To co provádí na veřejnosti Paroubek, Rath , Zaorálek atd. je je dle tebe výklad slušnosti, kterou by se měla celá politika v zemi řídit? To snad nemyslíš vážně. Máš nějak divnou představu o tom, jak by Švejnar z pozice prezidenta mohl ovlivnit poslance z jejich tribuny, když si vyměňují mezi sebou "názory". Švejnar byl jen figurkou na šachovnici - přirovnal bych ho tak maximálně ke koni nebo střelci, ale rozhodně ne k věži, či dámě (pokud šachům rozumíš).
18. 02. 2008 | 09:22

tt napsal(a):

Dobrý den všem,
úvodem - sice útočný - ale kupodivu ne až tak sprostý článek, jak jsem čekal (za to je malé bezvýznamné plus)
PS: Pane Paroubku, existují ještě nějaké volby, které jste neprohrál? komunál-kraje-vláda-EU ... myslím, že jste zvládl prohrát již všechno... Opravdu není čas hledat chybu u sebe???
18. 02. 2008 | 09:22

Ivan napsal(a):

Tak kdo bude další "přeběhlík" ??
18. 02. 2008 | 09:36

george napsal(a):

TO GOLEM: Ponechám bez komentáře tvůj vývod na stranu Klause. Jen chci od tebe odpověď na otázku, zda zvolení Švejnara bylo programem socialistů, nebo momentální strategií jejich vůdce? Čím porušil poslanec Snítilý program ČSSD, když volil Klause? Nebylo to náhodou tak, že porušil příkaz Paroubka volit toho a ne toho? Ptal se Paroubek voličů, zda má jejich strana volit Švejnara? Schovávat se na tak zv. průzkum je snadné, to co se hodí, bereme, co se nehodí ignorujeme. Taková je současná politika vedení socialistů.
18. 02. 2008 | 09:40

Milan napsal(a):

S tímto hodnocením lze jen souhlasit. Politická korupce může mít mnoho podob. Ať už je ekonomická či existenční. Strana ČSSD je v současnosti zřejmě jedinou stranou, na kterou lze tyto praktiky uplatňovat. Pokud bude chtít nějaká strana získat nějaké hlasy, jistě se nezaměří na skalní příznivce KSČM. Zelení jsou novou a konzistentní stranou a jsou s lidovci ve vládě, takže zbývá ČSSD. Kdyby se chtěl poslanec Snítilý zachovat čestně, složil by po této své odlišné volbě poslanecký mandát a vše by bylo v pořádku, každý by uznal, že má právo na svůj odlišný názor. Takto ale, se řadí po bok poslanců Melčáka a Pohanky. Každá strana disponuje po volbách jistým počtem poslaneckých mandátů, které by měly být nepřenositelné. Poslanci musejí být bez jakýchkoli diskusí loajální ke straně a programu, za který kandidovali a byli zvoleni. Vše je o životní filosofii a vidění světa. Mohou se vyvíjet i politické názory poslanců, ale není možné přepřahat jak se to komu líbí v průběhu volebních období. Zde jsou právě kořeny těchto politických machinací.
18. 02. 2008 | 09:45

ročník 52 napsal(a):

pane Paroubku, to vám fakt ještě nedošlo, že Švejnar prohrál proto, že jste mu dělali takovou kampaň.
18. 02. 2008 | 09:52

Jarda napsal(a):

Paroubek, jak již bylo výše uvedeno-prohrál úplně vše, čeho se jen dotkl. Je to ostuda naší země a s tím asi souhlasí drtivá většina, bez ohledu na další "šachy"! Pan Klaus je to nejlepší, co momentálně v naší zemi máme.
18. 02. 2008 | 09:57

george napsal(a):

To Milan : Snítilý byl volením Klause neloajální ke své straně, nebo ke svému vůdci, který se za stranu prohlašuje? Jak porušil Snítilý program ČSSD, vždyť zatím žádné hlasování, související s prosazováním programu ČSSD ve sněmovně nebylo. Zato byl promtně z klubu po bolševicku vyhozen. To je demokracie - kdo nejde s námi vždy a za všech okolností, jde proti nám? To už ti komunisti hlasovali rozdílně a nejsou za to pranýřováni.
18. 02. 2008 | 09:58

Al Jouda napsal(a):

Pane Paroubku, přímá volba prezidenta je vyhazování peněz daňových poplatníků. Cesta k dobrému prezidentovi vede přes kvalitní parlament ! Už příští parlamentní volby by měly vyčistit ten Augiášův chlév.
18. 02. 2008 | 10:04

Bobo E napsal(a):

Jako příznivec VK musím panu Paroubkovi poděkovat. Zajistil VK vítězství, o jakém se Kalusdovi ještě v listopadu nesnilo! Nejen že VK zvítězil proti pravicovému AntiKlausovi, ještě navíc ve veřejné volbě. I kdyby nakrásně pan Snítilý hlasdova pro JŠ, stejně při nepřítomnosti dvou dalších volitelů stačilo jen 140 hlasů - de facto si ČSSD zbytečně vyhodila z klubu dalšího poslance:)
Nevím, jestli má pan Paroubek na očích růžové či oranžové brýle, ale tyto prezidentské volby prohrál na celé čáře.
Škoda jen, že nejsou volby každý měsíc - za půl roku by již pan Paroubek neměl na koho svůj neůspěch "hodit".
18. 02. 2008 | 10:13

Milan napsal(a):

To George: Tady vůbec nejde o vůdce, ale o strategii a znova opakuji o vidění světa, pohledy na svět a o to, jaké názory zastává ten či onen kandidát v oblastech ekonomických, zahraničně-politických a sociálních. Který z kandidátů je vhodnější jako reprezentant strany. Proto byl kandidátem ČSSD J. Švejnar a ne V. Klaus. Snítilý sice nijak neporušil program, ale naboural svým postojem strategii strany. Pokud by jste se tímto způsobem choval např. v jakékoli firmě, došlo by zajisté k Vašemu okamžitému vyhazovu. Své svobodné a měnící se názory si každý může prosazovat dle libosti, ale jako nezávislý poslanec. Toto je principiální záležitost a nic jiného.
18. 02. 2008 | 10:38

ego napsal(a):

Co ODSák, to grafoman a hlavně, za všechno špatné může Paroubek. Slušňáci typu Topolánek, Langer, Dalík jsou ozdobou naší současné politiky. Ještě lidem není tak špatně, utahujte šrouby dál.
18. 02. 2008 | 10:49

Bobo E napsal(a):

to Milan: Jde opravdu o pohled na svět. Dle mého mínění něšlo ČSSD ani tak o zvolení JŠ, ale o porážku ODS - a nepovedlo se. S poslencem Snítilým je to složité - já mám v rodině několik skalních voličů ČSSD, kteří nemůžou ODS ani cítit. Přesto, když jsem s nimi mluvil o prezidentské volbě, říkali, že VK byl dobrý prezident a že je jim určitě bližší, než JŠ. A podle, panem Paroubkem oblíbených, průzklumů, zastává takovýto názor necelých 30% voličů ČSSD.
18. 02. 2008 | 10:50

Bobo E napsal(a):

to ego: Vámi jmenovaní pánové jistě nejsou vzory "slušnosti a férovosti". Ale to není ani pan Paroubek. Rozdíl mezi těmito pány a panem Paroubkem je v jedné věci - oni nepláčí každý týden na blogu, že se jim něco nepovedlo, a že za to můžou Komunisté, ODS, KDU-ČSL, Zelení, novináři, marťani, ...
18. 02. 2008 | 10:54

JC napsal(a):

Paroubku,
Klaus vyhrál ze dvou důvodů.
1. Je lepší
2. Protože jsi to pohnojil.
/ostatně jako všechno na co sáhneš/.
18. 02. 2008 | 11:12

Milan napsal(a):

to Bobo: Domnívám se, že máte částečně pravdu. Je v tom zajisté úsilí o porážku ODS ale rovněž snaha o změnu. Vždyť VK vzešel s ODS a reprezentuje i její názory. Některé jeho názory a postoje lze akceptovat a dokonce ocenit, ale řada jiných a dost zásadních mluví v jeho neprospěch. Když se např. člověk podívá na jeho postoje a vyjádření bezprostředně po volbě, to jak hodnotí svého soupeře a jakékoli odpůrce, kteří se neztotožňují s jeho názory, je to velmi smutné. A dále - blogy slouží ne k prolévání slz, ale právě k určité prezentaci názorů a postojů. Věta začínající - Rozdíl mezi ... - marťani, zdá se být velmi zjednodušeným pohledem na celou situaci. A v této situaci přeci nejde o osobu J. Paroubka, ale o popsání toho co se stalo a za jakých okolností. Své názory na lidi a dění člověk přece opírá o své životní zkušenosti, konfrontuje to co bylo vyřčeno a uděláno se svou životní filosofií a zapojuje samozřejmě do těchto hodnocení i svůj cit a jakýsi šestý smysl, který mu říká co je správné a co ne.
18. 02. 2008 | 11:21

Twardowski napsal(a):

Vážená pane předsedo,
díky Vaši politice jsem volil ČSSD a volit ji také (pravděpodobně) budu i za dva roky. Ze všech politiků (vysokých politiků) mi mluvíte nejvíce z duše a jsem rád za Vaše snahy vystupovat proti asociálním snahám ODS (které nemají nic společného s tzv. pravicí nebo s trž. mechanismy, kterými se ohání). Bohužel jsem se přesvědčil (hlavně poslední dvě léta), že lidé spíše než vztah k sociálním otázkám zajímají jiné věci. Obávám se, že Vašim soupeřům nahrává Vaše vystupování (které by bylo vpořádku, kdyby se u lidí kladl důraz právě na obsah, nikolik na formu). Vaši soupeři tak mohou místo Vaší politiky útočit na Vaše jednání a tím se vyhnout skutečné a věcné diskuzi. To je ostatně politika, kterou se ODS naučila od Ing. Václava Klause (tu se asi naučil zase on doma od komunistů). Velice Vás prosím: Už jste mohl ODS dost prokouknout a víte, že některé výstřelky (s fotografiema) Vám prostě nepomohou (bohužel). Ale Vy (díky jejich jednání) máte na to je porazit politicky a argumenty jak to činí prof. Švejnar. Jeho podpořením jste mě přesvědčili, že můžete stát za skutečnou osobností. Hlavní rozdíl mezi prof. Švejnarem a Ing. Klauzem bylo právě vystupování a osobnost. U prof. Švejnara je cítit jeho rozlet a nadhled, lidskost. Z Ing. Klauze necítím vůbec nic, prostě nic. Velice bych si přál inteligentnějšího prezidenta.
18. 02. 2008 | 11:26

Blue Jay napsal(a):

Paroubek ma asi pravdu.

http://neviditelnypes.lidov...
18. 02. 2008 | 11:33

JC napsal(a):

Twardowski,
Dalo by se polemizovat s každou vaší větou, ale nemám na vás náladu.
18. 02. 2008 | 11:39

Bobo E napsal(a):

to Milan: Bezprostřední reakce po zvolení VK byla, že za to mohou komunisté - buď měl v té chvíli totální zatmění mysli (podobně jako po volbách 2006) a nebo prostě svaluje vinu na všechny, kdož jsou zrovna po ruce.
Pokud jde o (pro mě překvapivě) tvrdá vyjádření VK na adresu pánů Paroubka a Bursíka (např. v Partii na Primě), mohl si je pan prezident odpustit - pokud si ale v archivech ČT najdete projevy těchto pánů (a hlavně ty z první volby), dospějete k názorů, že tato zbytečná odveta byla poměrně mírná.
18. 02. 2008 | 11:49

Bobo E napsal(a):

to Twardovski: Z vás by si měl p. Paroubek vzít příklad - hezky volená, slušná slova, která prošpikujete drobnými náznaky, nepřesnostmi a polopravdami. Např píšete Ing. Václav Klaus a prof. Jan Švejnar. Pokud by špatné používání akademických titulů bylo trestné, měl byste to tak na dva roky natvrdo :) Pan Václav Klaus má akademický titul profesor (krom toho Ing. a doc.). Naproti tomu oficiální tituly Jana Švejnara jsou Mgr. a PhD.
18. 02. 2008 | 11:56

hamar napsal(a):

MK - ad demokratický centralismus, viz např.:
http://demokraticky-central...

To vaše povídání je úder na hřebíkovou hlavičku, nebo také Bingo!

Ušetřeme za parlament a dosaďme tam jen šéfy politických stran, kteří budou mít váhu hlasu podle % voličů. Vyjde to nastejno ohledně hlasování, a ušetříme nemalé prostředky na tu "šaškárnu".
18. 02. 2008 | 12:38

Meňo napsal(a):

JAK RYCHLE VÁS STÁHLI AKTUÁLNĚ.CZ
z první strany ... a jiný tam zů-
stává celé dny trčet.
A já už chtěl poprosit, aby Vám
to otiskli v Právu.
Ten článek byl skvělý, líp bych
to nemoh´ napsat, a slušelo by se
aby si to v novinách mohlo přečíst víc lidí. Škoda.
18. 02. 2008 | 12:41

stejskal napsal(a):

Pane Meňo,

dovoluji si Vás upozornit, že text pana Paroubka byl v neděli krátce po svém zveřejnění několik hodin poután zvláštním článkem z titulní strany (velmi výjimečný a účinný způsob, jak k němu připoutat pozornost).

Podobně se poutají jen mimořádně důležité blogy (některé texty pana premiéra či pana profesora Švejnara). Poté byl ještě půl dne poután ve stále rubrice vpravo nahoře. Celé dny nezůstává na titulní straně Aktuálně.cz "trčet" nic.

Přeji Vám hezkou a pohodovou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 02. 2008 | 12:49

Radomír napsal(a):

Pomozte prosím prosadit přímou
volbu prezidenta lidmi této země!
18. 02. 2008 | 13:05

Bobo E napsal(a):

to Radomír: Ne že bych byl proti přímé volbě, jenom si nemyslím, že by to byla změna k lepšímu. Kdo bude favoritem přímé volby? Ten, za koho se postaví největší politické strany, ten, kdo bude mít nejvíce peněz na kampaň a ten, co naslibuje všem hory doly. Místo dvou "trapných a nedůstojných" víkendů budeme mít půl roku trvající ńedůstojnou kampaň. Přímo zvolený prezident, pokud se neobjeví nějaká "superosobnost, se kterou se ztotožní 90% národa", bude dále štěpit a polarizovat českou společnost. Jak jsem psal, nejsem odpůrcem přímé volby, ale ani jejím nadšeným zastáncem. Prostě v ní nevidím řešení.
18. 02. 2008 | 14:14

Boris69 napsal(a):

Pane Paroubku, čtěte:
http://blog.aktualne.centru...
18. 02. 2008 | 14:15

Karel napsal(a):

Stále se v mnoha diskusích omílá, že poslanec má právo hlasovat v souladu se svým svědomím. Ano to vyplývá z poslaneckého slibu. Ale žádná chytrá hlava jak z poslanců tak z komentátorů či novinářů za celou kampaň okolo prezidentsbé volby nezmínila další pasáž z poslaneckého slibu a to, že poslanec je povinnem konat ku prospěchu veškerého lidu České republiky.
18. 02. 2008 | 14:41

eva napsal(a):

ty hloupé přísppěvky mě deprimují. Lidé neví, že mnoho lidí mělo zájem, aby sílila jedna strana, víme která, a seriozní levicová strana se vůbec nemohla profilovat. zesměšňovat a degradovat slabší stranu je poměrně jednoduché. přímá volba by byl ještě větší humus, protože by nás občany masírovali různé mediální agentury a chudinky babičky by zase volili toho, koho by jim někdo doporučil atd. Dav se dá velmi silně ovlivňovat.
18. 02. 2008 | 15:11

Roko napsal(a):

Šachovou partii prohrává ten král, který se nemá kam vrtnout. Ale JÁ ho hodnotím tak, že dosáhl ohromného úspěchu, když skončil na druhém místě.
18. 02. 2008 | 15:12

Javít napsal(a):

pro eva:
A Vy si myslíte, že Paroubek a ČSSD nezesměšňovala a nedegradovala slabší strany (zejména ODS) v době kdy vládli?
Kdopak tvrdil, že Klaus a ODS jsou neštěstím tohoto státu.
Nepamatujete si ?
Kdo zaseje vítr, sklízí bouři.

Jestli někdo ovlivňuje (přímo oblbuje) dav, tak je to především ČSSD v čele s Paroubkem, Sobotkou a Rathem.

Kdo si dovolí myslet anebo dokonce volit jinak než si přeje vedení (=Paroubek, Sobotka, Rath atd.) je zrádce.
To je skotečně demokratické smýšlení, že ?
Paroubek, Sobotka, Rath nejsou celá ČSSD ale chovají se tak.
18. 02. 2008 | 15:27

JC napsal(a):

Karel,
Karlíku to prosím jaksi není možné ani teoreticky pokud je podpora kandidátů mezi lidmi 50 ku 50,
Víme ?
18. 02. 2008 | 15:29

Javít napsal(a):

pro Roko:
Ve sportu, ale i jinde platí, že být druhý, znamená prohrát s prvním. Víc kandidátů na prezidenta přece nebylo.
Kariéristku paní Bobošíkovou za seriozního kandidáta nepovažuji.
18. 02. 2008 | 15:30

Martin napsal(a):

Dobrý den,
Pane Paroubku, kupodivu hezky napsaný článek! Konečně bez zbytečných ataků, které pak v celku nepůsobí moc dobře, ikdyž máte třeba v tu chvíli zrovna svatou pravdu.
Jen tak dále, nenchte se zbytečně vyprovokovávat.
S pozdravem Martin.

Javit: "Vy jste dokonale oblblý (á) nejspíše nějakým lobistou z Jánského Vršku"?.
Ano, i takto uboze, až fanaticky může člověk reagovat na oponenta, pokud mu dojdou argumenty pro diskuzi...

A proč právě ČSSD nejspíš dostane můj hlas v příštích volbách?
a) Pravě proto, že tam jsou lidé, jako David Rath, Hašek, Tejc, ale i třeba Sobotka. Nikdy bych nevolil ČSSD, která by vyhovovala ODSce - tedy s bolševickym papalášem Šloufem, ochlastou Zemanem, či levicovým idealistou Škromachem.

b) Není tu žádná jiná solidní středová politická strana schopná se dostat do Parlamentu

c) Nesnáším praktiky ODS a je mi zle z jejich představitelů
18. 02. 2008 | 15:38

Bobo E napsal(a):

to Martin: Vy budete volit ČSSD díky pánům, díky kterým je pro mne absolutně nevolitelná. Např. pan Ráth, který v roce 2006 propagoval poplatky u lékaře jako životně důležité a zdravotnictví napravil tím, že do něj "nalil" miliardy KČ a lékárníky a lékaře označil za zloděje.
Naproti tomu "idealista" Škromach upravil systém soc. dávek tak, že snížil jejich neoprávněné užívání o 10mld.
18. 02. 2008 | 15:43

Líný černý pes napsal(a):

to stejskal :
Vkládání komentářů opravdu není jak by mělo být, včerejší výzva k sázce byla dána 2x, jednou zmizela, podruhé se zachovala.
PS :. Javít sázku nepřijal.
18. 02. 2008 | 15:48

MK napsal(a):

Pane Hamare, to je dobrý nápad, že by tam seděli jen předsedové stran a měli takovou sílu podle toho, kolik získali strany hlasů při poslední volbě. Alespoň by nebyl prostor pro korumpování dalších poslanců.
Já jsem ale ve svém článku chtěl především zdůraznit, že pánové Melčák, Pohanka a Snítilý se museli při své stranické cestě „nahoru“ po celá léta tvářit úplně jinak, a to i v době, kdy poprvé zaklapali na dveře ČSSD kanceláře a žmoulajíce čepici v ruce, drmolili, že by tedy jaksi chtěli být členy této strany protože mají to sociální cítění. Takže přetvářka a pokrytectví po celá léta. A nebo spíše, pět před hlasováním v parlamentu a pět po ukončení volebního období? Mě se zdá reálnější ta druhá varianta.
18. 02. 2008 | 15:48

Vítek napsal(a):

Dobrý den, pane Paroubku, Váš článek je pěkně napsán, opět dokáže oslovit spousty lidí, bohužel v něm neříkáte pravdu.
18. 02. 2008 | 15:54

kanibal napsal(a):

Asi budete, pánové, se mnou souhlasit, že VOLBA PREZIDENTA je nejdůležitějším hlasováním každého poslance. Proto se koná na Hradě, kde tradice místa, kouzlo atmosféry, genius loci umocňují důležitost celého aktu. Pravda, mnohdy dost drsně probíhajícího - viz. 1990 (výhrůžky poslancům, že dostanou přes držku), 1998 (den před volbami nezákonné zatčení a uvěznění předsedy parlamentní strany Miroslava Sládka), 2002 (zrada Lidového domu).

Letošní volby patřičně rozdýchala ODS. Snítilému se z toho až zapotily brýle, když kolem sebe viděl igelitky v rukou lobistů. Jedna dokonce zapříčinila jeho kolaps a následný pobyt na JIP.
Na poslankyni Zubovou z toho šly také mrákoty a tak si dost nezodpovědně, v týdnu mezi hlasováním, odskočila do nemocnice na operaci čehosi pfujdajbl. Operace sice mohla pár dní počkat, ale takhle si alespoň směla zahrát na chuděru. Novinářům vyprávěla, jak to při první volbě bylo drsné : „Tam se na každém kroku vydírá, posílají obálky s kulkami a ...“ Cestou na Hrad prý dokonce omdlela a proto se nemohla dostavit. Naštěstí pro ni, již den před volbami o tom předvídavě uvědomila muže s igelitkou Dalíka ...(!)
Poslankyně SZ tímto přístupem možná jenom hledala zlatou střední cestu (senátor Mejstřík by pravil „Aurea mediocritas“), ale kdo jí něco podobného uvěří, když ODS předváděla na Hradě i v podhradí své velice účinné igelitkové KNOW HOW.

Olga Zubová i Snítilý by si měli nalít čistého vína. V rozhodujícím okamžiku politicky těžce selhali, jsou nedůvěryhodní, měli by tedy z politiky odejít!
18. 02. 2008 | 15:57

Martin napsal(a):

Bobo E: Ano budu! Rath nikdy netvrdil a nevtrdí, že všechy poplatky jsou špatné a že je všechny zruší! Víte, musíte poslouchat Ratha a né, co o něm říkají jiní (nejlpépe členové ODS).
Ano, paní Musílková (kterou zuby nechty chránila ODS) byla skutečně ta správná "vedoucí". Hrubě zadlužená pojišřovna si stavěla nepotřebné paláce, posílala do schránek stupidní časopisy na křídovém papíře, pouštěla se do podivných podnikatelských záměrů...
Lékarnící? Proboha, kdybych já, jako podnikatel měl státem zaručenou tak brutální marži, notabene na zboží, které si lidé MUSÍ kupovat, jinak umřou? Co bych za to dal!
Nedělám si o Rathovi iluze, ale jeho kroky dokázaly zdravotnictví částečně stabilizovat (to Vám potvrdí i odborníci).
Pokud mám správné informace, tak ten škromachův návrh, nebyl zase až tak Škromachův, ale to řešit nebudu. Každopádně z dalších x vyjádření a návrhů pana Škromacha mě spíše mrazí. Občas se ztrácím v tom, jestli je Škromach člen ČSSD a nebo KSČM.
18. 02. 2008 | 15:58

JC napsal(a):

Švejnarovci,
Nebulte nad prohrou svého kandidáta. Slibte nám, že budete tlačit na své poslance, aby Vašík mohl vyjímečně za 5 let kandidovat ještě jednou a my zařídíme přímou volbu se Švejnarem "na férovku".Co říkáte ?
Vaše matka strana ODS.
18. 02. 2008 | 16:09

Jirka1 napsal(a):

Příteli Paroubku,před volbou jste tvrdil do TV,že jste třetí nejpopulárnější politik naší vlasti.Už jste konečně první,nebo jste spadl po svém "vítězství" do propadliště?
Odpověď : dostal jsem se do první desítky (nechal jsem si okamžitě dělat průzkum spřátelenou agwnturou)!
18. 02. 2008 | 16:18

MBlack napsal(a):

Vážený pane Paroubku Vy jste fakt kus hovězího! A měl byste vyloučit toho rebela Křečka, co ten si dovoluje vůči fuhrerovi:
http://blog.aktualne.centru...
Prohrál jste si to sám tak to prosím nesvádějte na nefér hry a já nevím na co ještě, prostě co jste v čele ČSSD je to jedna prohra za druhou!
18. 02. 2008 | 16:23

Bobo E napsal(a):

to Martin: Jak říkáte, v únoru 2006 to mělo být podle D.Rátha 30Kč za návštěvu lékaře, 60-100Kč za den v nemocnici, poplatek 20Kč za recept. A hle, v roce 2008 je to protiústavní :) Zadruhé, lékárníci nemají zaručenou marži, mají pouze nastavenou maximální marži. Problém z penězi ve VZP nebyl ani tak v časopise, ale v tom, že stát platil za státní pojištěnce (jichž většina je u VZP) podstatně nižší ZP než bylo minimální pojištění placené lidmi. Také Ráth kritizoval VZP, že dává peníze na projekt Internetových zdravotních knížek, že prý je to pitomost a zbytečnost. Hle, letos, v zárodcích své zdravotní reformy, o které již před dvěma lety říkal, že ji má komplet napsanou a připravenou, se objevuje online zdravotní knížka.
18. 02. 2008 | 16:39

Bobo E napsal(a):

to Martin: Trochu jsme odbočili od tématu. Já jsem býval volič ČSSD, ale poté, co se do vedení dostali Jiří Paroubek, David Ráth a Lubomír Zaorálek, se pro mne tato strana stala nevolitelnou. Pritom je v této straně spousta lidí, kterých si vážím pro jejich levicový, ale reálný a nepopulistický pohled na svět, např. páni Havel, Škromach, Urban, a další.
18. 02. 2008 | 16:43

RA napsal(a):

Paroubku, je to zkrátka smůla co, všechno prohrát. Možná se to soudruhům bolševikům přestane líbit, a začnou se ptát, čím to je, že stále prohráváte. Schválně, jestli to uhodneš. Ten poslanecký klub se ti za chvíli rozuteče, protože zřejmě "spolupráce " s tvojí osobou je tak náročná, že to nikdo nevydrží.
18. 02. 2008 | 17:23

Richelieu napsal(a):

Pane Paroubku, M.Dalík v dokumentu ČT Cesta k moci(18. ledna 2006) prohlásil, že je spolu s M.Topolánkem přesvědčen o tom, že jsou činovníci ČSSD kriminálníci (citoval jsem doslovně!). Nemusím asi připomínat, že o několik měsíců později v onom inkriminovaném rozhovoru s panem Kmentou Dalík dokonce řekl, že chce sociální demokraty zavírat. Jak to, že nejste už v kriminále, pane Paroubku? Za těch 5 na stole v českých!?? Já to ale myslím vážně, pane Paroubku. Já si dobře pomatuji, jak jste hráli společně s ODS na veřejnost habaďůru, že jste státotvorní. Ještě že pan Kmenta na konci minulého roku odhalil, že hrajete společně s ODS jen teatrální hru , kterak vám jde o blaho národa.
18. 02. 2008 | 17:24

LANGERGATE napsal(a):

18. 02. 2008 | 17:24

Javít napsal(a):

to Martin 18.02.2008 15:38:21 :

Martine, neberte tu politiku až tak tragicky.
Právě proto, že nejsem oblblý politiky, kteří naopak,zdá se, oblbli Vás, tak tu politiku tak vážně neberu.
Vy mně sdělovat Vaši oblíbenou politickou stranu nemusíte. Je mi totiž naprosto jedno, koho budete volit. Já mám svůj zdravý rozum, nepotřebuji Váš.

Já také nesnáším praktiky ČSSD a je mi zle z jejich představitelů (zejména "shovívavé a rozšafné" jednání pana Paroubka a "korouhvičku" pana Ratha).
Nevnucuji, na rozdíl od Vás, své názory nikomu, jen je sděluji.
Bez nároku, že s nimi musí každý souhlasit.
Přeji pěkný podvečer.
18. 02. 2008 | 17:30

Javít napsal(a):

to Martin:
Vy jste podnikatel, alespoň to tvrdíte.
To se nebojíte, že Vám Paroubek a spol. splečně s komunisty, brzy ten podnik znárodní ??
Já bych se bál, ale opravdu, opravdu bál.
18. 02. 2008 | 17:35

Petr B. napsal(a):

Souhlasím s argumenty v článku pana Paroubka a zároveň vyjadřuji znepokojení nad zde vyjadřovanou mimořádnou sprostotou jeho odpůrců z řad ODS. Preference ODS kvůli výsledkům této vlády stále klesají, nicméně na tomto blogu to není vidět. Nechápu jak některým jedincům můžou imponovat nejen porušování volebních slibů, ale hlavně korupce, zastrašování a jiné mafiánské metody ODS z kterých se dělá zle i pravicovým politikům typu pana Mejstříka. To bych čekal od skinheadů či jiných extremistů, ale od údajně "vysokoškolsky vzdělaných" příznivců stále daleko nejsilnější strany v našem hlavním městě?
Měl bych jedno varování pro pana Paroubka: přímá volba prezidenta občany nemusí znamenat zlepšení politické kultury, odpadne sice špína v parlamentu a na Hradě, ale o to více bude špíny a pomluv v médiích. A víme, komu jsou většinou média v této zemi nakloněna. Nebo čekáte, že by například novináři Mladé fronty typu Steigerwalda, Bendové, Kubíka, Komárka, Párala atd. mohli nestranným způsobem informovat o člověku kandidujícímu proti ODS?
18. 02. 2008 | 19:43

Javít napsal(a):

to Petr B.:
Můžete sdělit, která vyjádření se Vám jeví jako mimořádně sprosté ?
Myslí, že jich zde zase tolik není.
18. 02. 2008 | 20:16

sem tam tuk napsal(a):

..vono Jhyrka to mel vypocitany docela presne, ze pokud vyhraje Svejnar, tak si diky jemu vezme v USA nejakou miliardovou pujcku, kterou by nehodlal splacet , nooo prece pujcky se NEPLATI, jeeeenze ! nadseni je "dite" blbosti, usa maji jhyrku na haaku, znici se sam! novodoby Napoleon...mozna by byl pro nej nakej flek, uklizet v naky burgrarne pro zacatek, aby vychladnul...
18. 02. 2008 | 22:27

sem tam tuk napsal(a):

aaaa az te Petra kopne do, z....
je predci mlada a chce se bavit , pochybuji , ze jsi zabavny spolecnik, tak ji nazves zraadkyni a nastrcenou figurkou od ODS hihi....
18. 02. 2008 | 22:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivé a vulgární příspěvky, které porušovaly Kodex diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 02. 2008 | 23:26

Blue Jay napsal(a):

Otazka to mr. Stejskal,

Jak se rozhodujete co mate mazat a co ne? Vim ze kapitalky jsou "a no no" a take sproste slova. Ale zda se me ze mazete i ironicke prispevky. Nak jsem si nevsiml ze by ve Vasem Kodexu bylo neco o ironii. Nemel by jste to tam pridat pane Stejskale? A nebo tu jen chcete prispevky typu Skogen? Aby tomu "kazdej" rozumel?
19. 02. 2008 | 03:57

entice napsal(a):

Pořád ta samá slova, korupce, přeběhlíci... Zvlátní, že když se řekne korupce, napadnou pana Paroubka a nakonec i oranžové voliče jen a pouze zkorumpovaní poslanci ČSSD. Dokazujeto i touha socdem voliče po veřejné volbě, by mohl kontrolovat své zákonodárce. A tak se nabízí otázka? Zatraceně, koho si to volíte, když nejste schopni mu věřit? Jenže v tom problém není. Všichni ti, kdo křičí o zkorumpovanosti Snítilého, Melčáka či Pohanky nejsou přes svojí zaslepenost ke kultu pana Paroubka ochotni vidět, že k onomu přeběhlictví mohlo vést prozaické - kašlu na Paroubka. A v tom je rozdíl mzi voličem ČSSD a ODS. Volič ODS nevolí Topolánka či někoho jiného, volí stranu. Volič ČSSD volí Paroubka. A ten prostě ČSSD rozvrací spolu s Rathem lépe, než jak by to dokázal sebeschopnější lobbysta :-)
19. 02. 2008 | 11:03

Nedory napsal(a):

Pane Paroubku, Vase prirovnani k hokeji je vic nez lacine a presne vypovida o tom, co si o nasi spolecnosti myslite. Zamerne lzete a co rikate je ocividne ucelove (jako vzdy). Kazdy vi, ze lobbyiste lobbuji a zastupitele rozhoduji.
19. 02. 2008 | 11:12

Kamil napsal(a):

Rumcajs> bravo, dost jsem se pobavil :))
19. 02. 2008 | 11:25

stejskal napsal(a):

Čistě subjektivně a voluntaristicky, pane Blue Jay.

Ale nemám rád hrubé útoky, vulgarismy a vůbec sprostotu jako takovou.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 02. 2008 | 11:52

Hana napsal(a):

Milý Jiří Paroubku,
musím želbohu konstatovat, že těmi nejlepšími voliči ODS to jest i našeho starého narcise pana profesora Klause jsou členové z řad KSČM, proto máme takového presidenta jakého nám soudruzi jednomyslně zvolili - členové ODS sice stále vykřikují do světových stran jak jsou proti komunistům, ale jejich hlasy se jim hodí ... a náš staronový president!! škoda mluvit ... zase začíná plácat ty svoje nesmysly a zase budeme přesvědčováni jak se máme dobře a jak žijeme v těch nejlepších letech pod dozorem a dohledem ODS - sakra to už tady někdy bylo nebo nepřipadá vám to přinejmenším hodně, ale hodně známé ... takže máme jako Česká republika na 5 let o ostudu ve světě postaráno ...
19. 02. 2008 | 13:55

nn napsal(a):

Autor si zasluhuje soucit.
19. 02. 2008 | 14:05

Věra napsal(a):

Pane Paroubku,Vaše nenavist kterou jste zasel v politice je veliká.Slušnost se vyplatí. Jste diktátor a to nebudete mít nikdy klid.
19. 02. 2008 | 15:28

Javít napsal(a):

pro Hana:
Vážená a milá slečno či paní Hano, Vy jste se asi právě probudila.
Komunistů (těch skrytých)není v ODS zdaleka tolik, jako v ČSSD.

Komunisté přece nedali Klausovi ani jeden hlas, jak jste přišla na to, že ho volili ?
Pokud vím, V. Klaus, při předvolebním jednání s KSČM, prohlásil, že si komunisty nedovede představit ve vládě.
Vy pana Paroubka považujete za pravicového politika ? Potom si asi pletete levou ruku s pravou.
Zdravím, a přeji dobré poledne.
20. 02. 2008 | 11:56

Denisa Krátká napsal(a):

Pane Paroubku, nechápu, že se nestydíte svalovat vinu za nezvolení p. Švejnara na ODS a její údajně "špinavé" praktiky, které nejste schopen jakkoli prokázat, ani podložit důkazy. Všem těmto spekulacím jste mohl zabránit právě Vy, kdybyste si zachoval demokratický přístup, nebojoval tak tvrdě a neústupně proti tajné volbě, která je bezpochyby nejdemokratičtější formou v zemi, kde neexistuje prozatím volba přímá. Vy ale právě proto, že svým poslancům a senátorům nevěříte, a jistě k tomu máte důvod, jste potřeboval tímto způsobem získat nad jejich hlasováním kontrolu. A skutečně kontrola hlasování Vašich poslanců i senátorů při volbách byla i pro televizního diváka nepřehlédnutelná. Nedivím se, že z Vaší strany pod takovým nátlakem, kdy všichni jsou nuceni mít a vyjadřovat jeden názor, a to ten Váš, který je mimochodem společný s názorem politického "cestovatele" p. Ratha, se eliminují "přeběhlíci". A vůbec bych se nedivila, kdyby Vám takových "přeběhlíků", jak tyto lidi označujete (nechápu zcela proč, do jiné strany nevstoupili, pouze odmítli Vaši diktaturu, proto i tento termín považuji za nesmyslný), pouze přibylo. Co se voleb týká, nepokoušejte se neustále shazovat vinu na jinou stranu, vždyť právě díky té Vaší došlo k situaci, kterou lze nazvat snad jen pouhou politickou fraškou, za kterou byste se měli jako strana skutečně stydět. Všechny obstrukce, protahování volby, neskutečně dlouhá jednání i s komunisty, to všechno (a není možné zde vypsat všechny jednotlivé události, potřebovala bych mnohem více místa), přispěly k Vaší další porážce. Že nebyl zvolen pan Švejnar, Váš Antiklaus, je pro tuto zemi skutečně dobře, neboť on jako "pravicový liberál", jehož projevy byly plné obratů "nadstranický prezident, sjednocování, a j.", svým chováním popíral právě tato svá tvrzení, když se opíral po celou dobu své kampaně i mezi dvěma volbami o levicové strany, především o ČSSD, a pokoušel se, stejně jako Vy, domluvit s KSČM, aby mu dala hlasy. Důvod Vaší prohry vidím spíše v prohlubující se krizi uvnitř levice, a myslím, že jste si této skutečnosti velmi dobře vědom. Přestaňte napadat slušné lidi, přestaňte napadat kohokoli, a místo vymýšlení nesmyslných závazků a plakátů se zamyslete nad tím, jak řešit vnitrostranickou krizi demokratickým způsobem.
Poslední poznámka, kterou bych ráda věnovala prezidentským volbám je tato: Kdybyste se od počátku se vším úsilím nevěnoval společně se SZ hledáním Antiklause, ale hledáním skutečného protikandidáta na post prezidenta¨, mohla dnes situace vypadat také jinak. To byla podle mne jedna z nejzávažnějších prvotních chyb, kterou jste se SZ udělali, ty další následovaly společně se zoufalým úsilím a hlavním cílem (který měl podle mého názoru způsobit vládní krizi, předčasné volby....)"dostat p. Klause z Hradu".
20. 02. 2008 | 14:08

Javít napsal(a):

to Denisa Krátká :
Nebojte se, on pan Paroubek to má již spočítáno. Při příští volbě šéfa ČSSD ho, ta slušnější část straníků, z předsednického postu sesadí.
20. 02. 2008 | 16:43

Denisa Krátká napsal(a):

to: Javit

Díky, dost dlouho jsem si myslela, že je dobře, když je v čele ČSSD Paroubek, protože je pro mne takovým "garantem" neúspěchu sociální demokracie. :-). Teď ale vidím, že se Paroubek pustil do předvolební kampaně hodně v předstihu, takže jeho sesazení bude nejspíš lepším řešením. Snad k němu letos dojde. :-)
21. 02. 2008 | 12:51

jupi napsal(a):

.sesadit Paroubka!!!! sesadit Paroubka!!!!
21. 02. 2008 | 14:25

Anba napsal(a):

ČSSD vede v přízni obyvatel o 9,5% před ODS. A o tom to je. Jistěže to není jen zásluhou p. Paroubka, ale hlavně zásluhou ODS, ale Paroubek má výdrž a to se cení.Co je platný kdysi oblíbený Standa, když nevydržel tlak vysoké funkce, co je platný bonmotista Zeman, když se uraženě stáhl do hor, co je platný slušný Špidla, když utekl do Bruselu. V politice může být úspěšný jen pragmatik s nervy jak špagáty. Váš Topol to už dlouho nevydrží, jeho sprosťárny jen hovoří o jeho slabosti.
21. 02. 2008 | 15:06

Javít napsal(a):

to Anba:
Topol je chachar z hor. Tam si hoši do huby (pardon, do úst) moc nevidí.
21. 02. 2008 | 19:54

MP napsal(a):

Asi mi to nebudete věřit, ale po prvním zvolení pana profesora Klause před pěti lety měl jeden známý sen, že mu v obývacím pokoji rozmrzl Vladimír Iljič Lenin. Není to nějaké znamení?
21. 02. 2008 | 20:14

BeBe napsal(a):

Anba: čssd vede v průzkumech proto, že ods musela konečně udělat pořádek po tom b....u, kt. tady udělali a to samozřejmě bolí + nárůst cen surovin na světových trzích (bohužel). Je to zcela běžné, že když se dělají reformy, tak opozice posiluje, protože jenom kritizuje a ještě bohužel nemluví pravdu.... Ale to je možná na Vás moc složité že....
21. 02. 2008 | 21:43

BeBe napsal(a):

... dodatek..., bordelu, který udělala vláda čssd...
21. 02. 2008 | 21:45

PN napsal(a):

To MP: Pokračovánísnu - z rozmrzlého Lenina se nakonec vyklubal Paroubek... :-)
22. 02. 2008 | 10:49

RA napsal(a):

člověka zaráží úroveň článečku soudruha Paroubka. Zřejmě je to absolvent VUMLu.
22. 02. 2008 | 16:12

MP napsal(a):

PN
:-) nezlehčovat prosím. Nemáte pocit, že si leninovi pohrobci zase začínají poněkud důvěřovat? Těm, kterým dosud stát dluží za znárodněné živnosti a kteří měli minimální šanci živnosti obnovit, nikdo nic podruhé nevezme, ale co podnikatelé vzešlí z kuponové privatizace a další?
22. 02. 2008 | 16:40

Anba napsal(a):

BEBE -jaký pořádek máte na mysli? Zvýšení příjmů hodně bohatým, snížení příjmů důchodců a rodin s dětmi?
Myslíte, že nárůst cen surovin na světových trzích ovlivnil kupříkladu cenu mléka, sýrů? Vždyť nám ještě před měsícem říkali, že to zavinila Čína a Indie, kde chtějí také pít mléko. Nárůst poptávky. Já Vám to řeknu česky - chamtivost po ještě větším zisku -k tomu dosud obrovskému mít ještě víc.Nestydatost mocných (dosaďte si politiky i třeba nadnárodní řetězce) puštěných z řetězu. Jak můžete za pořádek považovat nemravnost.
22. 02. 2008 | 21:00

skeptický napsal(a):

Proč vyhrál...
Ono to bude asi tím,že polovina
každého národa je ta chytřejší,a druhá méně.Pak se to pak snadno zvrtne tam i tam.Statistický fakt,s tím jste měli počítat.
23. 02. 2008 | 11:13

pvvk napsal(a):

Já se domnívám, že přímá volba velkým přínosem nebude. Teď nás to volební bláznění obtěžovalo jen zprostředkovaně, skuteční volitelé jsme nebyli. Myslím si, že volební billboardy, spoty, pořady,... bohatě stačí pro přímé volby, které už máme. Obzvlášť s ohledem, kolik procent voličů se pak dostaví k volebním urnám.

Nepomohlo by dosavadní prezidentské volby jen co nejvíc odlobbovat?
Krasobruslení před pár lety vyřešilo problém s ovlivňováním rozhodčích zřejmě docela dobře. Nikdo ze soudcovského sboru neví, čí známka bude vylosována pro skutečné hodnocení závodníka.
24. 02. 2008 | 07:58

Mike napsal(a):

Je cosi Snítilého ve státě českém....
24. 02. 2008 | 22:45

Tomáš Vlček napsal(a):

Paroubku,
jsi chudák a doufám, že brzy skončíš jako Zeman, Špidla a Gross. Jinými slovy, že tě brzy spolustraníci "sejmou".
25. 02. 2008 | 22:41

Mladý lékař napsal(a):

Uvidíme jak se bude jednou za 20-30 let hodnotit tato epocha. Pro mne to bylo velké rozčarování již v 90 letech, že něco takového jako Klaus a spol mohl vést Republiku, a mrazí mne nadále když pomalu vyplývá napovrch jak se utváří nová architektura moci, kde hlavní kartou je politická příslušnost jako to bylo za Komunistů, a peníze, tak jako to bylo v parlamentu. Modrá šance je již pevně ukotvena pravděpodobně i v státním zastupitelství a finančně sebejistá... to se dá pozorovat na hulvátských projevech jejích zástupců. Že se situace v Čechách rychle nezmění jsem pochopil brzy a žiji nyní v zahraničí. Mrzí mne, že jednání vlády poškozuje dobré vztahy s Evropou, že se nechávají pro osobní zisk využívat jako klín na rozdělení její jednoty. To už nás mohou přímo přičlenit k USA. Vždyť ten minister pro vztahy s Evropou je bývalým (?) zaměstnancem Amerických zbrojních koncernů. Kdy už budou mít konečně dost a začnou se starat o politiku???
07. 03. 2008 | 23:11

Důchodce napsal(a):

Zajímalo by mne porovnání, kolik editor cenzuroval příspěvků vyznívajících pro ODS a kolik pro ČSSD. Podle mně cenzurovaných příspěvků se domnívám, že je pan Stejskal modrý i za ušima. Proto si nemohu udělat obrázek o výsledku a proto už sem nepíši
08. 03. 2008 | 01:57

proklaus napsal(a):

Tomáši Vlčku, jsi chudák.
Tak jako Vl.Špidla by chtěl skončit každý z nás.
Za žijící (díky politické korupci) politickou mrtvolu
považuji jednoho člověka, kterého si absolutně nevážím.
Nevážím si také Zemana z Vysočiny.
16. 03. 2008 | 20:52

SD Salazar Duarte napsal(a):

Jak se líbily zátarasy před Svobodnou evropou buzeranti bolševický ?!? Mouhahahahahaha hahahahaha nechám klidně naházet 609 Long Javelins na spartu kdykoliv a z Bechyňských Totenkopfů na pancířích vám taky nebude dobře stejně jako z těch krodýlů které patří komu _!_! ha vy sráči bolšánský ?!?! mouhahahahahahaha hahahahahaha stačí vypustit z huby pražskej flak a Orlům je zle jako tobě generální sráči pankáči Jiřiku který si z prahy udělal levnej bordéllo pro ty tvoje slavný angličany kterým diablos verte smrdí stejně jako nám ty bordely a tvoje strana ty sráči ! Salut TOPO ! VIVA Czechie !
06. 04. 2008 | 21:00

Moutonbléreau napsal(a):

profesore vyhrál protože prostě vyhrál neboť si to přál Topo i jeho malý Nicolae ČaučauŠestku.
Je to o šestce sráči a brodu mezi Nižborem a Žloukovicema a ne o socanských kurvách a kecech v zprofanovaných institucích v jejichž kompetenci mostní konstrukce opravdu nejsou stejně jako operativní rezerva hlavy státu.Pravda vítězí stejně jako TOPO i prezident který v doživotní funkci se cití stejně dobře jako vy s Légion du Tchéque na těch pár železničních mostech v okolí matky měst jejíž výbornou pověst a tradici zkazila tlupa oranžovorudých tluztokožců kterých už bylo dost stejně jako chytráků z vysočiny nebo židomilů a jejich nadací.C´ est guerre jak říkal T.G.M. i Klaus Barbie jak od Mattela.
06. 04. 2008 | 21:21

Radan napsal(a):

Máte naprostou pravdu v tom, že prezidenta volí politici a nikoli občané. A též máte pravdu v tom, že Klaus je zkušený politik který tohle ví a podle toho se též zažídil. A ačkoli nejsou stoupencem VK, tak jsem rád, že ten "chytřejší" vyhrál. Protože nedejbůh aby nám vládnul prezident ponekud nevědoucí základní strategie a taktiky v politickém životě. Pokud si toto myšlení Švejnar osvojí, a bude umět rozlišit kdy má objíždět kraje aby to vůbec mělo nějaký smysl a kdy je to jen zbytečné divadlo, tak pak nechť je prezidentem. A řekl bych, pane Paroubku, že i vy jste podle toho co píšete poněkud mimo. Síly možná byly vyrovnané - ale váš soupeř měl chytřejšího kapitána který stanovil lepří strategii. A pro jste v tomto zápase dostali na prdel .-)
20. 04. 2008 | 10:40

Vlasta Mastná napsal(a):

S chutí a radostí se dívám na vystoupení pana Paroubka, Ratha a Haška, jsou to odborníci a umí svoji práci. Vtipní,brilantní hoši. Karafiát Klaus, jezeďák Topolánek a Velký a malý Fantomas kroutí svoje poslední dny v křečích. Těším se, co budou o nich psát dějiny.ČSSD držte se!
30. 06. 2008 | 14:34

karas napsal(a):

Klaun zvítězil stejným podvodem,jako parta kolem Ády před mnoha lety v německu ....
15. 03. 2009 | 19:23

milone napsal(a):

Pro Vlasta Mastná. Čssd se může tak maximálně držet za ruce. To je tak asi vše...A ty dějiny se budou určitě psát, ale o jejich prohře !!!
09. 06. 2009 | 07:56

Bisnis Online napsal(a):

Otherwise, ie citizens in total agreement with your contribution ...
12. 06. 2009 | 17:51

Záopotočný napsal(a):

PePo je stejný politik jako Klaus, tedy
"politik" z milosti komunistů a jeich kamarádů!
26. 06. 2009 | 23:43

Hájek z Libočan napsal(a):

Veškeré akce ODS proti ČSSD a Paroubkovi jsou a byly konsultovány s řídícími pra-
covníky Klause na sovětské ambasádě!
Takže svádět na Paroubka, že povalil Topol-vládu je velmi zcestné! Soudruzi
mají bohaté zkušenosti s oblbováním lidí
a Klaus je jejich člověk, ne moc chytrý,
ale vychcaný! Nejbližší doba "odhalí"
úlohu tohoto individua! Jeho konec se blíží!
26. 06. 2009 | 23:51

RNDr. Frant.Radost napsal(a):

Nabízí se otázka, proč nebyl pro volbu prezidenta aplikován jiný postup? Proč již dvakrát zvítězil Václav Klaus, když cítíme, že je to pro náš stát spíše neštěstí než vhodný výhled do budoucnosti?
Uvědomme si, že již podruhé rozhodující slovo měli komunisté, členové strany, o které se negativně vyjádřil i Ústavní soud!

Současný prezident by měl včas sám odstoupit,
dělá nám ostudu-SIT VENIA VERBO Václave Klausi, takto to cítím nejen já. Jste patrně zkušený ekonom, ale na prezidenta
se zřejmě nehodíte.

RNDr. Frant.Radost

09 09 21

Frant.Radost@centrum.cz
21. 09. 2009 | 13:28

RNDr. Frant.Radost napsal(a):

Nabízí se otázka, proč nebyl pro volbu prezidenta aplikován jiný postup? Proč již dvakrát zvítězil Václav Klaus, když cítíme, že je to pro náš stát spíše neštěstí než vhodný výhled do budoucnosti?
Uvědomme si, že již podruhé rozhodující slovo měli komunisté, členové strany, o které se negativně vyjádřil i Ústavní soud!

Současný prezident by měl včas sám odstoupit,
dělá nám ostudu-SIT VENIA VERBO Václave Klausi, takto to cítím nejen já. Jste patrně zkušený ekonom, ale na prezidenta
se zřejmě nehodíte.

RNDr. Frant.Radost

09 09 21

Frant.Radost@centr
21. 09. 2009 | 13:29

panerai watches napsal(a):

very happy to comment here
08. 03. 2010 | 04:14

rolex watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 04:15

tag heuer golf watch napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
11. 03. 2010 | 09:37

tag heuer monza napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
11. 03. 2010 | 09:38

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:30

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 04:25

men-s watches napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
02. 04. 2010 | 10:25

rolex replica napsal(a):

Good recommended website. I really love it. Thanks!
03. 04. 2010 | 08:08

omega watches napsal(a):

Good recommended website. I really love it.
13. 04. 2010 | 08:53

Fracek napsal(a):

Přečetl jsem si blog J.Paroubka po dvou letech - v srpnu 2010 - a musím říct, že se mi líbí. Klaus má sice figuru, ale k našim prvním prezidentům má hodně daleko. Také lituji, že nebyl zvolen prezidentem Švejnar. Škoda.
07. 08. 2010 | 07:42

prorok napsal(a):

Lide český,
prostoduchý, slabomyslný, naivní a mdlého úsudku bez morálních a mravních zásad.
Pomni, že existuje i jiná spravedlnost než ta tvoje, již na obě oči slepá. Každý z nás prozří na smrtelné posteli a zjistí, jak krutě se mýlil.
Leč bude již pozdě ........ Proto setrvávajte stále v těchto přízemních sporech, obdivujte a klaňte se zlatému teleti a záviďte bohatým jejich poctivě nakradené majetky...
01. 09. 2010 | 22:28

Míla 2 napsal(a):

Na volbě prezidenta je pravdivá jedna věc.Lepší komedii snad už ani nebylo možné sehrát.Ti moulové co to režírovali dostali ve volbách spravedlivou odměnu a ani ne příliš férový vítěz se jim neodvděčil.Při posledním volebním období se ani nenamáhal.
08. 09. 2010 | 14:05

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:14

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:13

ranhojič napsal(a):

Jsem si jist, že kdyby byl zvolen právoplatně pan prof. Švejnar, tak by to dnes tady po těch pár letech vypadalo jistě jinak. Ovšem ani v politice neexistuje "kdyby". Volit presidenta parlamentem je ovšem věc špatná již od samého začátku, co tento zákon byl schválen. Lid chce svého presidenta a lid sám má právo si jej volit. Současný pan president není náš president a ani můj. Není třeba k tomu nic dodávat.
20. 12. 2010 | 10:36

online cialis napsal(a):

lithium salicylate, or magnesium salicylate. The, http://orderonlineviagra.org order viagra useless to discuss its incompatibilities. precipitate of ferric hydroxide. http://cialis-generic-online.net buy generic cialis no harm in it, and there should of course be no, the patient finally discovered that his black, <a href=http://orderonlineviagra.org#9,99727E+98>buy viagra 50mg</a>, tannic acid and lead acetate. tablets are generally made to contain some, <a href=http://cialis-generic-online.net#5,40579E+81>buy cialis 10mg</a>, phor monobromide, phenol or menthol it forms a, of water, emulsified it, added the first three, <a href="http://orderonlineviagra.org#76915">buy viagra super active</a>, I solved the problem by dispensing it as follows, Guaiacolis Benzoas. Benzosol. Decomposed by, <a href="http://cialis-generic-online.net#16991">cialis pharmacy</a>, in the same prescription, and such an ointment,
16. 01. 2013 | 00:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy