Jsou mladí opravdu voličskou doménou ODS?

01. 06. 2009 | 10:34
Přečteno 30712 krát
Lidové noviny a MFD se snaží ve veřejnosti vytvářet dojem, že kravály bojůvek velmi mladých lidí napadajících v posledních dnech mítinky sociální demokracie vlastně ukazují, znamenají vlastně souboj generací. Těch starších lidí, kteří jsou stoupenci sociální demokracie a naopak těch mladých, kteří chtějí jen ODS. Jinak řečeno, jak fantazírují, ČSSD je prý stranou starých lidí, stranou vymírajících voličů a tedy bez budoucnosti. A naopak ODS je stranou progresivního mládí.

Kolikrát v životě jsem si něco přál, jako v tomto případě LN a MFD a mladí pravicoví novináři. Často se však stává, že dojmy se nekryjí se společenskou realitou. Také v tomto případě pánové redaktoři trefili kozla. Já osobně se proto při rozhodování o závažnějších otázkách a rozhodnutích málokdy opírám o svou intuici, ale pokud mám takový údaj k dispozici, vycházím vždy z přesných sociologických analýz.

A co ukazují analýzy v tomto případě? Uvedu tři grafická znázornění vycházející z průzkumu veřejného mínění STEM, která přinášejí porovnání podpory českých parlamentních stran v červnu 2006 a květnu 2009.

Graf 1
Graf 1

Graf 2
Graf 2

Graf 3
Graf 3

Zdroj: STEM pro ČSSD, květen 2009, N=1586


Jak je zřejmé z tabulek, ve věkovém segmentu mladých voličů ve věku 18-29 let je voličská podpora ČSSD a ODS velmi vyrovnaná. Lze dokonce říci, že ODS ztratila oproti červnu 2006 velkou část podpory nejmladších voličů (ze 40% se podpora snížila 28%).

Ve skupině v mladším středním věku se již sociální demokracii podařilo situaci za tři roky převrátit ve prospěch ČSSD. ODS v červnu 2006 ve volbách podpořilo 47% těchto lidí, dnes je to už jen 29% lidí. Sociální demokracie má podporu 34% respondentů.

Takže příště každému doporučuji, aby se řídil více fakty a ne dojmy.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

topsik napsal(a):

Dobrý den. Nebudu polemizovat jestli jsou, či nejsou tyhle údaje pravdivé. Na to prostě nemám. Co však mám, tak to je taková malá zkušenost s mými čtyřmi dětmi. Všechny čtyři v pubertě politika nezajímala. Ale pokud jste se objevil pane předsedo někde v televizi, nebo bulváru, nevyjádřovali se k Vám pochvalně. A dnes. Tři z nich už pracují (čtvrtá nejmladší devatenáctiletá letos úspěšně maturovala) a nestačil byste se divit, jak politiku vnímají dnes. Nemohl jsem je doposud dostat k volbám. Bylo by mi jedno, koho by volili, ale chtěl jsem, aby splnili svou občanskou povinnost. Poslední měsíce rozhodli. Jdou k volbám! Co se stalo? Prostě si uvědomili své hodnoty ve společnosti. Koho budou volit mi taky řekli. Nebudu to prozrazovat, jenom podotknu, že se distancují od zákeřných výpadů proti demokracii! A to mně těší. Až dnes si uvědomuji, že nutit poberty jít k volbám byla velká chyba. Proto se divím např. Rakousku (pokud se pletu, tak mne můžete někdo opravit), že tam umožnili chodit k volbám i šestnáctiletým. Jinak Vám přeji hodně úspěchů při následujících volbách
01. 06. 2009 | 10:52

Karlík napsal(a):

Na to se dá reagovat jen slovy zeleného Raula: Poběž tygře" :-)))
01. 06. 2009 | 10:54

osa napsal(a):

Ale no tak dobře, Paroubku, opravdu pěkně vám ty sloupce stojí. Jenomže ono jde o něco trochu jiného - chtělo by to totiž pěkně barevně "vygrafovat", kolik lidí se z vás pozvracelo v roce 2006, kolik v roce 2008 - a kolik jich z vás vrhne letos. A naznačit, kdy tomu bude konec.
01. 06. 2009 | 11:00

PatientO.T. napsal(a):

Respekt, 3.5.2009:

Kvalita médií se mimo jiné pozná i podle toho, jak často je „potrefené husy“ žalují, atakují či jinak se snaží zastrašit. O zvyšování sebevědomí se nám permanentně stará Jiří Paroubek. Lidé z jeho okolí a zejména on sám totiž s nadstandardní frekvencí zasílají výhrůžky soudy, pokud se mu neomluvíme za to či ono, nebo rovnou podávají žaloby či trestní oznámení.
Minulý týden zaslali Paroubkovi advokáti „žádost o omluvu vydavateli a autorovi článku Paroubek a jeho Kočka III“. Pokud se prý neomluvíme, podniknou proti nám všechny právní kroky.
Připomínám, že šlo o glosu, tedy krátký názorový útvar. Ústavní soud už několikrát konstatoval, že by politici neměli žalovat názory novinářů, protože je to jejich práce, a navíc protože politici musejí být vystaveni kritice. Jen tak se jejich chování drží pod jakousi kontrolou.
Shrňme ale, za co vlastně Jiří Paroubek chce omluvu. V glose jsme napsali, že nynější šéf ČSSD kdysi fungoval jako „ekonomický náměstek magistrátu“. Podle Paroubka mělo být napsáno, že byl „náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast finanční politiky“. Děsivý rozdíl. Média, třeste se, pokud jste někdy napsala ministerstvo práce místo ministerstvo práce a sociálních věcí, hrozí vám žaloby.
Dále se předsedovi ČSSD nelíbí věta o střelbě, „která ukončila loni na podzim oslavu křtu knihy šéfa opozice Jiřího Paroubka...“. Podle advokátů už byl pryč, takže i když šlo o jeho hosty, tak to nebylo finále křtu. Skoro, aby se už lidé báli říkat, že dvě a dvě jsou čtyři. Ale my si zatím ten luxus dovolíme.
Je tu ještě jedna část glosy, která se Paroubkovi nelíbí. Týká se faktu, že společnosti Incheba budou pojišťovny vyplácet dvě a půl miliardy korun za vypálené křídlo Průmyslového paláce na Výstavišti. Je to možné jen díky podivným smlouvám mezi Inchebou a magistrátem. Ty se uzavíraly v době, kdy byl ekonomickým náměstkem magistrátu Jiří Paroubek a asistentem a pravou rukou majitele Incheby a skutečným vládcem Výstaviště Václav Kočka starší.
V glose jsme doslova uvedli: „Fakt, že podle smluv má nárok na dvouapůlmiliardovou pojistku Incheba, a nikoli majitel, tedy magistrát, je šokující. Spojení této skutečnosti s naprostou nevýhodností nájemních smluv pro magistrát se podle řady právníků dá kvalifikovat v trestním řádu paragrafy nekalé soutěže a poškozování cizího majetku. Na smlouvách sice nenajdeme ani jméno Václava Kočky, ani Jiřího Paroubka, ale oba odpovědnost za dohody z pozic svých funkcí nesou.“
Podle šéfa ČSSD však o odpovědnosti nemůže být řeč, protože o smlouvách hlasoval kolektivní orgán – rada města (ODS a ČSSD). Ano, schovávání za kolektiv má v této zemi dlouhou tradici, ale to neznamená, že na to musíme přistupovat i my.
Jiří Paroubek nedávno prohlásil, že ČSSD svrhla stávající vládu, protože Topolánek „poslal svého nejbližšího přítele a rádce pana Dalíka zařizovat ochranu poslanci-defraudantovi Wolfovi“. Měl tím na mysli to, že Dalík položil otázku redaktorovi ČT, jestli by nemohl stáhnout reportáž o Wolfovi. Redaktor odmítl a tím to skončilo. Předseda ČSSD používá sofistikovanější metody, neposílá poradce, ale právníky, aby umlčeli kritická média. Zřejmě se nedá očekávat, že by svolal hlasování o vyslovení nedůvěry sám sobě, že?

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, příjemné a nezcenzurované čtení vám přeje
ERIK TABERY
01. 06. 2009 | 11:00

StandaT napsal(a):

Když jdu z nádraží domů, cestou potkám bilboard s důchodci, kteří dostanou přidáno. Pak vidím padesátiletého dělníka, kterýho ochráníte před nezaměstnaností (a taky mu dáte víc). Pak míjím rodinku s dítětem. Ti taky dostanou. Tím výčet končí. Žádný bilboard který by cokoliv slíbil těm mladým. Mě to je jedno. Oni však vidí jak slibujete všem kromě nich, a vidí, že v podstatě slibujete peníze. A oni vědí, že veškerá ta přidání budou na jejich úkor i to, že to budou právě oni, kdo to časem zaplatí. A to se samozřejmě projeví jako "my a vy staří". On to je generační spor, ne že ne. Oni budou generace, která bude zatížena dvakrát. Jednak na nás budou dělat a druhak budou zároveň platit naše dluhy.

To, že neumí formulovat své požadavky a představy neznamená, že jsou blbí. Přestaňte je posílat do cukrárny a dělejte pro ně něco. Už teď mají pocit, že tato země není pro mladý.

Výzkumy STEMu si strčte za klobouk. A odstupte!
01. 06. 2009 | 11:09

Michal Macek napsal(a):

1/ "trefit kozla" - co to je za obrat?to sem v tivote neslysel - "cuc na klade" je taky hrozny ale to aspon znam - kde ste to vyhrabal?

2/vcera sem videl v TV jednoho clena "socialnedemokraticke mladeze" - vypadal jako vy jen o 20let mladsi - takovej ten vesnickej chasnik :))

3/soukroma otazka jestli muzu - kam vam zmizela bradavice?

4/vek neni rozhodujici - spis inteligence - takze navrhuji ustavni zmenu - volebni pravo poze pro lidi s IQ nad 110 - tim se vyvarujeme toho aby o nasi budoucnosti rozhodovali lide jen na zaklade populistickych slibu

hezky den :)
01. 06. 2009 | 11:10

Ládik napsal(a):

Neškodí vám Farkaš?
01. 06. 2009 | 11:13

Pavlik napsal(a):

RaJský Jiříku, že ty si ještě nečetl od Mňačka .... JAK CHUTNÁ MOC....
PS.
Mé dvě nevlastní dcery ti říkaj D...l.
Nevíč proč?
01. 06. 2009 | 11:14

JC napsal(a):

StandaT,
Prosím tě neraď, nebo zítra půjdeš kolem bilboardu s pionýrama.
01. 06. 2009 | 11:17

jo napsal(a):

Čím horší jsou preference ODS, tím více modrých novinářů škodí. Poslední dobou se články ve Vaječné frontě DNES a Vaječných novinách nedají ani číst. Jsou to jen samá zástupná témata, která neinformují nýbrž kritizují co a jak čssd dělá špatně a že si vlastně útoky nevychovaných dětí z čekteku zaslouží. Hlavně škodit, škodit a škodit, ale už je to příliš okaté.
01. 06. 2009 | 11:18

Béda napsal(a):

PatientO.T,

kostlivce v Paroubkově skříní na magistrátu jsem čul od samého začátku. Zrovna tak jako kostlivce VAE ve skříni Topolánka, a různé jiné kostlivce pod "utajenýma" smlouvama - DIAG Human, Cyrus Agnum, výstavba dálnice, mýtný systém, vojenské zakázky, IPB - Nomura, převod České pojišťovny do soukromí, převod Paláce na Náměstí republiky do soukromí...) a jiné kostlivce v Kubiceho zprávě, v Krakatici...

Je to prostě jeden velký hnus. Dokud tlakem neprosadíme přímou demokracii, odtajnění a transparentnost veřejných zakázek, odvolatelnost politiků ... nikdy se nápravy nedočkáme.
01. 06. 2009 | 11:18

mapolenka napsal(a):

zdravím Erika Tabery, dneska jsem si koupila respekt,foto na titulní straně se mi líbí, Paroubka považuji za zlo v našim státě,myslím že by ČSSD měla Paroubka odvolat a zvolit si nového předsedu.
01. 06. 2009 | 11:20

jo napsal(a):

Prosím o smazání reklamy na časopis RESPEKT :-) děkuji
01. 06. 2009 | 11:24

Paterik napsal(a):

Znáte to - je malá lež, velká lež a statistika. Prostě klasika - Paroubka volí všichni. Jak to řekl sám velý šéf - nevoli ČSSD může jen hlupák.

Bédo, není tohle náhodou ten slavný Cibulkův volební program?
01. 06. 2009 | 11:25

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda:

Máte pravdu, tohle je ovšem Paroubkův blog.
01. 06. 2009 | 11:25

mapolenka napsal(a):

Respekt je vítěz časopis roku...
01. 06. 2009 | 11:26

tera napsal(a):

Pane poslanče,

Váš článek má jednu podstatnou chybu. U jednotlivých grafů nejsou uvedeny informace o způsobu provedeného šetření, počtu respondentů atd. atd. Každý, kdo se jen malinko vyzná v problematice výzkumů veřejného mínění, se nad těmito grafy tak maximálně pousměje.

Mám však jednu otázku, necháváte si pravidelně a vpodstatě na vše zpracovávat výzkumy, kolik to tak ČSSD stojí ročně ? Pokud se jedná o výzkumy kvalitní, s vypovídající hodnotou, nemůže to být malá částka.... V opačném případě jsou to jen další grafy, které neříkají nic, ale Vám se hodí jen pro blbnutí veřejnosti.

Ale jinak kladně hodnotím skutečnost, že se chováte v závislosti na výzkumech veřejného mínění, jen mě utvrzujete v tom, že z Vás nikdy charismatický politik nebude, jen demagog.
01. 06. 2009 | 11:28

juvel napsal(a):

Pane předsedo, nemáte strach, že až veřejnost uvidí fotografie nahého Topolánka z večírků u Berlusconiho, přijdete o Vaše mladé voličky?
01. 06. 2009 | 11:31

cesan napsal(a):

Jsem ten váš "idiot" co volí ODS. Nevím kde berete vaše průzkumy, ale mohu vám řici, že v mém okruhu kamarůdů ve věku 50 - 60 let vás nikdo nevolí a hlavně vás neůže ani cítit, natož vidět.. Ale oni se vlastně pletou, protože to jsou jenom "idioti". Po tomto průzkumu budu tvrdit, že vy jste ještě větší "i...t" než všichni ti voliči ODS ( pro cenzora : urážka za urážku ).
01. 06. 2009 | 11:35

Fibonucci napsal(a):

Michal Macek,

já bych zase nechal rozhodovat ve volbách pouze ty, kdo nejsou čistými příjemci ze státní kasy, tj. důchodce, nezaměstnané a bůh ví, na koho se to ještě vztahuje.

To je přeci fér. Jinak u voleb hlasují příživníci za to, aby dostali ještě více a to s demokracií nemá vůbec nic společného.
01. 06. 2009 | 11:36

Hloupý Honza napsal(a):

To autor:

Protože lid již od nepaměti přeje mučedníkům, doporučoval bych Vám abyste se z této role nesnažil příliš vymanit, nějakým uváděním faktů apod.. Tato skutečnost Vám nejen může uškodit v (díky vajíčkové eskapádě) nabytém mytologickém postavení, ale může svědčit i o určitém odtržení Vašeho vědomí od reality, čehož výsledkem může být sekundárně i to, že v některé části populace vzbudíte dojem, že pochybujete o jejím rozumu a příčetnosti. Nechte proto na lidech, aby zhodnotili co se Vám událo a nesnažte se tuto celou záležitost "legalizovat" v jakýchkoliv souvislostech jakýmikoliv faktickými polemikami o čemkoliv.

Rovněž bych Vám doporučoval, abyste se neobklopoval (aspoň na veřejnosti) lidmi typu pana Březiny, Tvrdíka a spol., protože lid má rovněž paměť jako slon, a i z odstupem času na Vás každý po probuzení vychrlí přesná čísla a kauzy, týkající se těchto a jim podobných pánů a kumpánů.

Jsem si vědom toho, že máte všichni dvě tuny másla na hlavě (a tím samozřejmě nemyslím výhradně jenom Vaši stranu), a že díky tomu ten ví na toho tamto, a ten zase ví na něho to atd., ale takovíto lidé se již jednou v očích lidí zprofanovali a nemají už(aspoň veřejně) vedle Vás co pohledávat. Mirek si taky na své mítinky nevodí Dalíka a spol.

V očích (i mladých) lidí opravdu působíte jako socialistický náměstek z RaJ (Restaurací a jídelen) a nic na tom nezmění i skutečnost, že se díky změnám hladiny Vašeho pižma v přímé úměře k získané moci, předháníte s Mirkem (i jinými ve světě) jakou si ten který pořídil lepší samičku.

A když se na vše podíváte úplně z té nejlepší stránky, tak vajíčka jsou dobrá na pleť.

Mé rady berte jako sponzorský dar. Však vy už to nějak umíte zaúčtovat.

Hezký den
01. 06. 2009 | 11:39

Béda napsal(a):

Paterik, PatientO.T,

Paterik,
Cibulku, přiznám se, jsem ještě nečetl a jeho volební program neznám.

PatientO.T,
Děkuji cenzore, za upozornění. Slibuji, že vaše rady zohledním ve své nedělní kázni. Myslel jsem sice, že jde o grafy všech politických stran, ale když myslíte že jde řeč pouze o kritice Paroubka, tak si to ještě přeberu.
01. 06. 2009 | 11:41

Silvie napsal(a):

Pane Paroubku, běžte už s těmi vašimi "průzkumy" do pryč.
Nejsem už úplně mladá, věkově patřím ke střední generaci, ale neznám osobně nikoho, koho by neiritoval už jen pohled na váš nesympatický obličej.
Doufám, že mladá generace odstartuje svým oprávněným protestem společenské změny, které vymetou z politiky lidi,jako jste vy.
Ne, že bych byla nadšena ostatními pol.stranami, ale speciálně vy a vaše strana jste ztělesněním toho nejodpornějšího, nejnenávistnějšího a nejnegativnějšího na celé politické scéně.
Pokud jste to ještě nepochopil, počkejte si na výsledky voleb.
01. 06. 2009 | 11:44

Železnohorský napsal(a):

A to mi řekněte, pane Tabery, u nás nemáme žádné významné levicové noviny (Haló noviny jsou spíš závodní plátek), i to Právo už není, co bývalo, všechny týdeníky jsou tvrdě pravicové, nemáme žádné "nezávislé" významné "politické" noviny ani časopisy (nemyslím třeba Květy nebo Vlastu) - a přesto má ČSSD tak obrovské preference. Kruci, kde děláte chybu?
01. 06. 2009 | 11:44

Michal Macek napsal(a):

Fibbonuci:

vida takhle sem na d tim jeste nepremyslel - zajimave....
01. 06. 2009 | 11:45

Železnohorský napsal(a):

Silvie:
Když ono to takhle neplatí. Pokud si všichni vaši přibuzní dávají po obědě dvojku červeného a vy ve svém okolí neznáte nikoho, kdo by si ji nedával, nevyvrací to, že si většina dává pivo. Paroubkovi je možné vyčítat cokoliv, ale statistiky těžko. Navíc ho s nima naučili dobře pracovat...
01. 06. 2009 | 11:49

PatientO.T. napsal(a):

2 Béda,

pište si o čem chcete kde chcete. Já jsem svou poznámku mínil tak, že jsem si vědom toho, že Paroubek není sám, kdo má máslo na hlavě, nicméně na jeho blogu nebudu diskutovat o jiných.
P.S. Oslovit mne cenzore? Poněkud paranoidní, nezdá se vám?
01. 06. 2009 | 11:50

Paterik napsal(a):

Železnohorský:

ona existuje v nějakém zákoně povinnost, aby ve státě byl poměr pravicového a levicového tisku 50:50? No a pokud má ČSSD vysoké preference, tak se může radovat, protože tisk evidentně nemá na myšlení lidí větší vliv. Tan na co si stále stěžují?
01. 06. 2009 | 11:53

neo napsal(a):

my přece víme, že jste nejoblíbebější, nejvyšší, nejštíhlejší, nejhezčí politik na světě. Máte širokou volební základnu a jak jste sám prohlásil, jen ti politicky stupidní vás nevolí.

takže se řadím mezi politicky stupidního voliče a nadále vás volit nebudu. Ani marťani mě nepřemluví.

Jinak ty vaše billboardy s důchodci a dělníky vám může sežrat jen ten, kdo netuší, kam se vůbec volí a proč:)
01. 06. 2009 | 11:55

malma napsal(a):

Mireeg Topoláneeg

Jirka je možná Paroubeeg, ale na Myrkovo vejce nemá :))

http://www.corriere.it/cron...
01. 06. 2009 | 12:08

neo napsal(a):

malma:

si pleteš EEG a Egg.

btw: četl jsi ten článek?
01. 06. 2009 | 12:12

klop napsal(a):

to neo : ještě jste opomenul, že Vůdce se také dokázal nejčestněji vykašlat na svou ošklivou a starou manželku a pořídit si novou. A rozvedl se také nejbrilantněji ze všech lidí
01. 06. 2009 | 12:15

siven napsal(a):

Pane předsedo, na uměle vyvolávaný střet mezi ČSSD a ODS, kterým souběžně předsedají jejich historicky nejhorší předsedové v dějinách ČR, vám neskočím ani omylem.

Jsem mladý a ODS i ČSSD pro mě představují, hned po KSČM a DS, nejhorší možnou volbu.

Běžte se s panem Mirkem Topolánkem raději pohádat někam na dvorek na kopu hnoje a přenechejte (nejen) zde prostor vašim kultivovanějším a inteligentnějším kolegům, např. panu Jiřímu Havlovi.

Dekuji za pochopení a sbohem
01. 06. 2009 | 12:17

Michal Macek napsal(a):

malma:

ja myslel ze tam bude ta fotka :((( zklamal si me Luku.Pana paroubka naheho uz zname tak ted mirecek :))
01. 06. 2009 | 12:17

malma napsal(a):

neo
no jo, ještě že tě tu mám :)

tak tedy Miregg Topolánegg:)

btw.kterej článek myslíš?ten o myrkovi či ten jirkovo? Jirkovo ano, Myrkovo ne..aspon ne ten italskej:)
01. 06. 2009 | 12:18

Kamil napsal(a):

Paroubku
něco k zamyšlení:
1. Prosperitu nelze založit na bezstarostném zacházení s financemi.
2. Slabí se neposílí oslabením silných.
3. Malí nevyrostou omezováním velkých.
4. Chudým nepomůže zničení bohatých.
5. Mzda pracovníků se nezvýší utlačováním těch, z jejichž peněz je placena.
6. Nedostaneš se z problémů, když utratíš víc, než vyděláš.
7. Spolupráci lidí neposílíš zvyšováním nenávisti.
8. Solidní jistotu nezajistíš vypůjčenými penězi.
9. Charakter a odvaha se neposílí zničením lidské iniciativy a nezávislosti.
10. Lidem nepomůžeš, když za ně soustavně děláš to, co by mohli a měli dělat sami.
Právě jste dočetli Desatero (Ten cannots) Williama J. H. Boetckera (1873 - 1962), presbyteriána, myslitele a konservativního politika, narozeného v Německu a žijícího v USA. Myslím, že zvláště při probíhající předvolební kampani ČSSD osvěží svojí moudrostí.
Hezký den.
01. 06. 2009 | 12:19

VP napsal(a):

Tohle je o ničem. Jestli chcete zjistit věkový profil voličů, tak si udělějte koláčový graf pouze ze svých voličů, abyste viděl procentuální zastoupení dané věkové skupiny na všech Vašich voličích a to pak můžete srovnávat se stejně vypočtenými podíly za ostatní strany. To už Vám může něco říct. Když kouknu na 1. sloupcový graf, tak jasně vidím, že procentuální zastoupení mladších voličů je jasně vyšší u ODS. Z čehož nic nevyvozuju, pouze konstatuju.
01. 06. 2009 | 12:21

malma napsal(a):

Michal Macek

neboj,dočkáme se..to bude kontraútok,Kubice2, nahej Myregg s děvčátkama v harému duceho Berluscconi:))
01. 06. 2009 | 12:21

Michal Macek napsal(a):

malma:

byl tam luckou takze lolitky asi nebudou bohuzel - ocekavam trapnou fotku treba jak vyleza z bazenu nebo neco takoveho :))
01. 06. 2009 | 12:28

jo napsal(a):

Ing. Jiří Paroubek je NEJLEPŠÍ!!!!
01. 06. 2009 | 12:29

malma napsal(a):

Michal Macek
no tak to by bylo opravdu trapný,na takovýho valacha ostudný;
tam budou gule,já to vidim :))
01. 06. 2009 | 12:33

malma napsal(a):

jo

oprava ,jirka je 3.nejlepší,první je Bohouš Sobotků
..a hádej kolikátej je Ing.Myregg Topolánegg..můžeš jednou:)
01. 06. 2009 | 12:35

StandaT napsal(a):

kamil: lze to napsat v jednom bodu: prosperitu nelze ukrást a přerozdělit.
01. 06. 2009 | 12:35

jo napsal(a):

malma:

Tuším, ale nechám se překvapit :-))))
01. 06. 2009 | 12:36

neo napsal(a):

malma: samozřejmě jsem myslel ten italskej článek, když jsi nám hodil ten odkaz.
01. 06. 2009 | 12:48

lukas napsal(a):

Od vás už člověk viděl takových grafu že už je to směšné. A váš boj s "pravicovými medii" už je také trapný. Říkat že každé noviny které j´vás nechválí jsou pravicové je nesmysl (pamatuji si váš výrok o deníku Sport). Neměla by o vás nakonec psát i Mateřídouška a Žena a život ? Je mi 26 a rozhodně vás volit nepůjdu a navíc jste mě v těchto volbách přesvědčili (i s Topolánkem) že volby do EP vlastně nemají žádný smysl když se volí jen podle nesmyslných hesel. Když si člověk jde koupit televizi chce vědět jakou má výbavu a rozlišení a ne jestli je černá nebo šedá.
Většina politických stran rezignovala na jakýkoliv program a vás se to týká jako prvního vy jste s tím začal.

Jinak nechápu jak se můžete ohánět sociální spravedlností (viz váš minulý blog) když navrhujete jednorázové 13 důchody a co ti co jdou do důchodu příští rok a další rok ti nedostanou nic ? Jde jen o prosté kupování voličů a argument že se důchodců dotkne krize je zcestný protože se zboží všeobecně díky krizi zlevňuje.

Ještě ze zmíním o vašem návrhu na zvýšení mýtného. Taková věc je v době krize zřejmě tím největším nesmyslem. Zvednutá cena dopravy bude mít za následek zvednutí nákladů všech firem na výrobu (nedotkne se to dopravců ty jen zdraží služby a jako domino se to dostane k zákazníkům respektive k výrobcům).

Moc vám u voleb fandím :-)
01. 06. 2009 | 12:49

Holoubek napsal(a):

Politici, jejichž jediná ambice je uchvátit moc a to pokud možno jakýmkoliv způsobem a za pomoci jakýchkoliv prostředku v rámci pseudodemokratického volebního boje, jsou jednoduše zavrženihodní. Navíc vydávajice populisticky a nepravdivě svůj vklastní zájem za zájem občanů a potažmo národa jsou navíc ještě odsouzenihodni. Je nutné tyto tzv. politiky demaskovat a z veřejného života odstranit, samozřejmě demokratickými prostředky. Źe je k tomu zapotřebí určitá intelektuální vybavenost volitelů je nasnadě, doufejme tedy, že s nástupem mladé generace volitelů k volebním urnám v letech nejbližších, rádobypolitici typu Paroubka a spol. budou mít svůj populistický chlebíček čím dale trvrdší.....
01. 06. 2009 | 12:56

ROSSIAN napsal(a):

Pane Paroubek, máte naprostoru pravdu. Pokud média vysvětlují vajíčkovou agresi zfanatizovaných puberťáků jako generační záležitost, tak jsou opravdu vedle. Já jako mladý člověk to mohu potvrdit a nejsem sám, vedle mne je spousta mladých lidí, kteří agresi vajíčkářů jednoznačně odsuzují, bez ohledu na to zda jsou či nejsou příznivci ČSSD. A mne osobně naopak to co se stalo na Andělu postrčilo k tomu že půjdu k volbám do EP a budu volit některého z vašich kandidátů. Potom co jsem vyděl alibistické žvanění Topolánka neochotného jednoznačně odsoudit agresi vajíčkářů, škodolibý smích mediálních žoldáků a jimi podporovanou atmosféru lynče, je v současné době volit ČSSD nebo komunisty jediná šance jak zabránit příchodu k moci nových pravicově fašistoidních elit které vzniknou v příštích letech postupným slučováním ODS a radikálně nacionalistických proudů. Návrat Topolánka a jeho nově rozšířené party k moci již znamená opravdové nebezpečí a ohrožení demokracie, a každý odpovědný člověk by si to měl uvědomit.

Mimochodem náznaky spojování pravicově konzervativních a radikálně nacionalistických proudů nejen u nás ale i v EU již začínají. ODS chce s novými nacionalistickými stranami (vč. například fašizujícíh bratrů Kaczynskych) v EP založit "nacionalistický" klub. Kdy tam přizvou DS a Národní stranu je pouze otázka času. Liberálně-konzervativní snílci by si měli uvědomit, že ODS je dnes už zcela něco jiného než čemu by ze setrvačnosti chtěli věřit, což ostatně svědčí o tom že v celoevropském kontextu liberálně-konzervativní proud euroatlantické orientace postupně zanikne, a demokratickou opozici vůči novému křiklounskému nacionalismu budou tvořit pouze sociálně demokratické a v budoucnosti nově vzniklé centristické strany (například jak je dnes v Rusku politická strana Jednotné Rusko).
01. 06. 2009 | 13:00

Kamil napsal(a):

StandaT
méně chápaví jedinci to mají rozložené a stejně to nestačí.
Hezký den.
01. 06. 2009 | 13:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, milé děti...
http://www.ateo.cz/f/images...
Veselé krizování a globální oblbování, jo a nezapomeňte kupovat jenom české banány...
01. 06. 2009 | 13:10

neo napsal(a):

tohle jsem našel na STEMu:
• KSČM častěji upřednostňují občané starší 50ti let, zatímco ODS a Stranu zelených preferují spíše mladí lidé (18 až 34 let). Straně zdravého rozumu dávají výrazněji přednost lidé středního věku (35–49 let), zatímco preference ČSSD je vyrovnaná ve všech věkových skupinách.
• Co se týče vzdělání, vysokoškolsky vzdělaní lidé žijící ve Středočeském kraji budou pravděpodobně mnohem častěji volit ODS, stejně jako lidé se středoškolským vzděláním s maturitou. Tito občané – s úplným středoškolským vzděláním – budou navíc častěji volit i Stranu zelených. KSČM naopak výrazněji preferují lidé bez maturity. Preference ČSSD nejsou vzdělanostně tolik diferencovány, naznačuje se jen relativně méně příznivců z řad vysokoškolsky vzdělaných voličů.
• Muži a ženy vykazují podobné stranické preference, není mezi nimi významný rozdíl.
http://img1.ct24.cz/multime...
01. 06. 2009 | 13:12

Dzarda napsal(a):

Pane Paroubku, k tomu, aby se mohl člověk opřít o svou intuici je třeba mít otevřené srdce a chtít mu naslouchat.
Vaše je však chladné jako kámen. Uvědomte si konečně, že v životě jde o daleko víc, než ČSSD vs ODS. Mladí proti Vám protestují, protože jste dokázal a stále dokazujete, že Vám jde jen o Vaši osobní moc.
Vejce skutečně neměla na svědomí ODS a věřte nebo ne, skutečně to byla spontánní akce těch, kteří Vám nemohou zapomenout CzechTek.
01. 06. 2009 | 13:19

Gabrielle H. napsal(a):

Zdravím inzultovaného, docela obdivuhodně statečného, a oproti vajíčkářům vlastně noblesního předsedu ČSSD Jiřího Paroubka. Spolu s ním zdravím i další, podobně nechutně inzultované čelné představitele ČSSD a hlavně všechny přispěvovatele a čtenáře tohoto blogu...
Zkuste si prosím všichni předvolební průzkum vašich názorů a postojů, vajíčka -nevajíčka, věk - nevěk...
http://www.kohovolit.eu/dru...
Milí přátelé, opravdu si vyzkoušejte... Tak toto je tedy opravdu bomba. Až tak moc shody s ČSSD i mě samotnou překvapilo. Dříve jsem totiž pravidelně volila Zelené...
Vyšlo mi 70% shody názorů s ČSSD, 52 % shody s hasiči, živnostníky a učiteli, a 48 % shody s Demokratickou stranou zelených pana Solise a Jana Kellera - tolik ctěného a světově proslulého profesora, sociologa a spisovatele v jedné osobě...(obávám se, že se mi spousta procent strhla díky mojí vlídé přízni k lisabonské smlouvě...)
Další jsou už pod 30 % a méně... Tak u mě je to jasné. Milí Hasiči, zatím sorry, ČSSD má o 22 % více shody s mými názory, tak třeba někdy příště:-)
Je rozhodnuto... Dear ČSSD a předsedo Jiří Paroubku, v eurovolbách máte můj hlas. Vlastně bych správně měla říci: Milá jedničko do eurovoleb pane Jiří Havle, máte můj hlas...
V eurovolbách pan Jiří Paroubek totiž nekandiduje, pokud si hlavně vajíčkáři a jejich sympatizanti stále ještě nestačili všimnout...
Přeji nám všem pokud možno akceschopnou, neproděravělou a pro všechny Evropany pevnou loď, do které nepoteče, a která bude ku prospěchu všem stávajícím, ale i těm dalším příchozím Evropanům. Šťastnou plavbu v rozbouřených vodách celosvětové hospodářské, ale i té duchovní krize...

http://www.kohovolit.eu/dru...
PS: Vřele doporučuji tuto názorovou kalkulačku všem. Období muk a trápení s nerozhodností se vám podstatně zkrátí... A nebojte se dát svůj hlas i menší straně, pokud vám vyjdou vysoká procenta.
Stačí jedno jediné procento úspěchu ve volbách a tyto menší strany díky vašemu přispění obdrží za všechny hlasy, které dosáhnou 1 % a více finanční podporu ke svému dalšímu rozvoji od státu. A to za každý jeden hlas... No a příště to už může být lepší, třeba i těch vytoužených 5% a více...
Ještě vás všechny prosím kuk na video níže. Takto vidí vajíčkovou kauzu herec a komik Jan Kraus. Zlatá jsou jeho slova, kéž dolehnou ke všem, kteří je potřebují slyšet...

http://frekvence1.stream.cz...
01. 06. 2009 | 13:20

neo napsal(a):

Gabrielle H.

už jsem tu kalkulačku zkoušel před pár dny a doporučuji ji všem, nejen nerozhodnutým.

Občanská demokratická strana (ODS) 83%
Národní strana (NS) 77%
Strana svobodných občanů (SSO)
65%
Libertas.cz 38%
Strana soukromníků České republiky (SSČR) 29%
Evropská demokratická strana (EDS)6%
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) 4%
Česká strana národně socialistická (ČSNS) -2%
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) -4%
Demokratická strana zelených (DSZ) -12%
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (REP) -12%
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) -15%
Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy -19%
Strana zelených (SZ) -19%
Zelení (Zelení) -23%
01. 06. 2009 | 13:27

Martin P. napsal(a):

Děkuji panu předsedovi Paroubkovi za článek i za včerejší slušné a věcné vystupování v TV-Moravec. S tou fámou o té mládeži (fámy se vypouštěly uměle za KSČ i dnes za ODS - jaká shoda !) je to jak u každé totality. Hitlerjugend vraždili ještě v době, kdy dospělí odmítali bojovat a věděli, že je konec války. Zneužívání mládeže pokračuje v jiné formě v r. 1948 (boj proti starým přežitkům), a po r. 1990 jsme jim říkali "nové struktury". Zkrátka, nic nového pod sluncem. Takže souhlas.
Kéž Vám Vaše utrpení u Anděla a jinde přinese volební zisk ! Mám za to, že lidi když viděli tu hrůzu, budou soc-dem volit byť jen z "trucu".
Zdraví M.
01. 06. 2009 | 13:34

iga napsal(a):

to gabrielle

Proboha!!!
Ja jsem podle nich komunista:-DDD
Takze obdobi muk a trapeni pro me tedy nekonci - budu volit ty, se kterymi vlastne nesouhlasim...
01. 06. 2009 | 13:45

george napsal(a):

Myslím, že to přesahuje značně rámec psychopatologie a člověk prudící touto politikou nikdy šťastný nebude. A deprivaci rostou rohy, nejdřív nahoru, pak dolů ...přirozený vyrovnaný úspěšný člověk je znechucen a mladí studenti si pamatují.
Vidím to i takto:
*
http://czaktualne.blogspot.com
*
Zdravím stromečky a kytičky pana webgarden.
01. 06. 2009 | 13:47

PatientO.T. napsal(a):

Už se perou, už se perou!
Blog pana Potůčka, kandidáta ČSSD do EP, zmizel!!!

Blog se týkal zákulisí ČSSD, ovládaného panem Březinou...
01. 06. 2009 | 13:50

jachtík napsal(a):

ach bože, hráblo mu už definitivně
01. 06. 2009 | 14:00

jo napsal(a):

Neo:

je vidět jak je ODS podobná s NS a jejich posthitlerovská politika je úplně stejná i výroky jejich představitelů.
01. 06. 2009 | 14:03

neo napsal(a):

jo:

laskavě si přečti ty otázky,pak mudruj.
01. 06. 2009 | 14:05

Realista napsal(a):

Mám dotaz k prvnímu grafu: jak tam může být srovnání 2006/2009, tam je vlastně údaj jen jeden.
01. 06. 2009 | 14:10

george napsal(a):

Je jaro ale já ho nemohu vidět ...Nezlob strejdu Libora!
*
http://ninivemail.blogspot.com
01. 06. 2009 | 14:10

student napsal(a):

Pane Paroubku. Pokud kritizujete ODS tak máte často pravdu. Pokud se snažíte někoho získat svými vlastními názory a jejich prezentací tak je to katastrofa. Zkuste si najít nějaké jiné zaměstnání.
01. 06. 2009 | 14:11

Realista napsal(a):

wbgarden:

Co Vy budete neustále opakovat, do toho nám nic není.
01. 06. 2009 | 14:15

Paterik napsal(a):

Gabrielle:

jestli opravdu potřebujete nějakou internetovou aplikaci, aby vám vyjasnila vaše názory, tak je mi vás trošku líto.
01. 06. 2009 | 14:17

:) napsal(a):

Uz z prncipu odmitam jakokouliv argumentaci soucasnych celnich predstavitelu naprosto zdiskreditovane strany CSSD. To co resite jsou naproste voloviny. Jako urazena hadava sousedka, ktera musi za kazdou cenu vzdy mit pravdu, vse vysvetlit, okecat tak, aby vysla lepe nez jeji protivnik. Bl bla bl bla. Ocem byl tento blog? Pro vase fanousky?

Kriste chlape, nejste zadnej vul, vzchopte se a zacnete delat politiku. Vzdyt jste pro smich, stejne jako to vasi politicti souperi, ktere tak drsnacky tepete.

Vy jste dalsim duvodem, proc je u nas politik nadavka.
01. 06. 2009 | 14:17

ok napsal(a):

Jen všem "madým voličům" připomínám, že politických stran je xy, a opravdu není nutné se rozhodovat mezi ODS a ČSSD. Volte i jiné strany!
01. 06. 2009 | 14:17

arwen napsal(a):

Držíme palce, lidé zmého okolí jsou mladí a volíme Vás všichni. Protože Vy jste jediný, kterého se se totalitní strana ODS bojí.

Langerova armáda na rozkaz házela, na další rozkaz s házením přestala. Z toho, jak to začalo a jak to končí jasně vyplývá, že to vše bylo organizováno. Kdyby to bylo spontánní, jak se ODS snaží namluvit, nikdo by ty házeče NEDOKÁZAL ZASTAVIT...
01. 06. 2009 | 14:20

neo napsal(a):

to : JO

abys měl představu, tak ODS a NS se shodly v těchto otázkách:


Evropský parlament by měl mít právo odvolat konkrétního evropského komisaře.
ano
Všechny budoucí evropské dohody typu Lisabonská smlouva by měly být ratifikovány na základě celoevropského referenda.
ano
EU by se měla změnit jen na volnou zónu obchodu.
ano
EU by se měla snažit o trvalé členství v Radě bezpečnosti OSN namísto Velké Británie a Francie.
ne
Všechny zemědělské dotace z EU by měly být zrušeny během následujících pěti let.
ano
EU by měla mít společnou energetickou politiku.
ano
EU by měla podporovat rozvoj obnovitelných zdrojů energie.
ne
Atomové elektrárny by měly být v EU zakázány.
ne
EU by měla podporovat atomovou energii jako způsob snižování emisí CO2.
ano ano
EU by měla zvýšit objem peněz vydávaných na vědecký výzkum.
ano
Všichni imigranti bez platných povolení by měli být deportováni z EU.
ano
Na úrovni EU by měly být zavedeny striktní finanční regulace.
ne
EU by měla zvýšit rozpočet Evropského sociálního fondu.
ne
EU by měla zavést evropský minimální plat.
ne
EU by měla zavést jednotnou míru daně z příjmu právnických osob.
ne
EU by měla zavést společnou fiskální politiku, aby se zamezilo sociálnímu dumpingu („přetahování firem díky nižším daním mezi členskými zeměmi“).
ne
Opatření EU k ochraně práv pracujících by měla být pro členské státy závazná.
ne
Směrnice EU o délce pracovní doby (max. 48 hodin týdně, min. 11 hodin odpočinek denně) by měla být závazná pro všechny členské země.
ne
Všichni pracující by měli mít právo na plnou ochranu dle pracovních zákonů země, ve které pracují.
ano
EU by měla zavést jednotný minimální důchod.
ne
EU by měla zajistit veřejnou kontrolu základních veřejných služeb jako je zdravotnictví.
ne
Veřejné služby by měly být podrobeny soutěži na volném trhu.
ano
EU by měla mít vlastní armádu.
ne
EU by měla mít ministra obrany.
ne
Zahraniční politika EU, nyní rozhodována jednohlasně, by měla být rozhodována většinovým hlasováním.
ne
Zahraniční pomoc EU by měla být zaměřena na země s dobrou úrovní lidských práv.
ano
EU by měla mít svoji ústavu.
ne
V EU by měla platit Lisabonská smlouva.
ne
EU by měla legislativně chránit duševní vlastnictví (např. hudbu, filmy, počítačové programy)
ano
01. 06. 2009 | 14:21

Marty napsal(a):

A protoze nase mladez tak miluje Paroubka, usporadala pro nej na Andelu vajecne hody :)

Ale to je samozrejme muj dojem. Stejne jako je mym dojmem, ze predmetne pruzkumy byly cineny mezi lidmi bez maturity a vyssiho vzdelani.
01. 06. 2009 | 14:27

ales prochazka, praha napsal(a):

pane poslance, pokud nejste schopen zalozit svou politickou vizi na cemkoliv jinem, nez negaci, straseni, kupovani si lidi, kteri jsou lini premyslet, co je za druhym rohem, pak vas vzdy budou volit lide s nizsim vzdelanim, stari, chudi, nastavani. vase politika zene cssd k agresivnim protestnim volicum. je fajn, ze vyzobete prostestni volice cssd, ale prijde mi legracni, ze by vas zacali volit mladi lide. je mi 29, ziji v praze s rocnim prijmem kolem pul milionu. pochybuji, ze bych byl ten, kdo vyslysi vasi demagogii, naopak, asi budu ten, kdo jednoho dne vase sliby bude muset platit. muj hlas nemate. jste mi kulturne i civilizacne vzdalen na svetelne roky a jen prohlubujete mezigeneracni propast mezi lidmi. je smutne, ze zrovna vy, rath a dalsi technologove moci tu budou vladnout. co se me tyce, ja muzu jit pracovat kamkoliv po evrope. lide, kteri vas v dobre vuli voli, ze dostanou trochu toho zvance navic a dusledkem vasi zadluzovaci populisticke politiky za par let prijdou o misto, takovou moznost nemaji. lzete vsem. skodite vsem.
01. 06. 2009 | 14:32

jo napsal(a):

Neo:

čili antievropsky a NAZIonalisticky.
01. 06. 2009 | 14:39

Realista napsal(a):

Aleš Procházka, Praha:

To víte, když někdo začne kupováním poslanců, někdo jiný to roztočí s kupováním voličů.

Jinak se hrubě mýlíte, u voličů ČSSD jsou zastoupeny všechny vzdělanostní kategorie.

Váš plat kolem 40.000,- Kč je v naší republice dost nadprůměrný. Nemůžete soudit situaci podle sebe, ale podle celkové úrovně společnosti, ve které mají 2/3 lidí příjem nižší ne než Vy, ale než příjem průměrný.

Ono je vždycky dobré se na problém podívat z druhé strany než stále JA, JA, JA.
01. 06. 2009 | 14:40

128,5 napsal(a):

Autorovi
Mé průzkumy mi rozumějí
01. 06. 2009 | 14:44

realista napsal(a):

S článkem nelze než souhlasit. Já osobně studuji vysokou školu a mám hodně kamarádů, kteří ČSSD volí nebo jsou dokonce členy. Jinak když se člověk baví s těmi vajíčkáři, tak 80% z nich by házeli vejce po každém, jen když je to zrovna "IN". Jinak o politice nemají ani páru.
01. 06. 2009 | 14:46

neo napsal(a):

JO:

proč tak kategoricky? v některých odpovědích je shoda i s levicovými stranami. Zkuste si odpovědět sám na ty otázky, či rovnou na všechny, které jsou k dispozici...nebude pro vás problém zjistit, je-li váš názor na některé věci shodný či nikoli.
01. 06. 2009 | 14:48

jo napsal(a):

Realista:

Ten "pepík" soudí podle sebe všechny ostatní. V prdelkovicích kde bydlím, si o takovém platě můžou zdát i VŠ, utíkaj jak jen to jde. Jít do Prahy je sice fajn, ale dotovat tam nějakýho darmožrouta s nájmem 15000 za nic nehodlám.
01. 06. 2009 | 14:49

Vico napsal(a):

Patient OT : Ten editorial v Respektu jsem také četl. Souhlasím s vámi, že způsob reakce Paroubka může být iritující. Stejně neomaleně útočí na deník Právo, který je snad jediným spřáteleným periodikem ČSSD, nicméně i s určitým kritickým odstupem, což je jen dobře.

Tabery však nepřímo klade na misky vah Paroubkovo "kverulantství" a Topolánkův spíše nesmělý pokus ovlivnit televizní reportáž o přeběhlíku Wolfovi prostřednictvím svého přítele Dalíka.

A tady je ten problém. Paroubek/často ke své škodě/ bojuje legálními prostředky tedy formou soudních žalob. Topolánek už po několikáté je oprávněně podezírán, že využívá moderně řečeno mimosoudního řešení, aby netrápil přetíženou justici. Akce Kořistka, ovlivňování vyšetřování Čunka, přeběhlíci, pozitivní a negativní motivace.

To jen tak na okraj, když už je tu řeč, co od koho můžeme čekat. Podle ksichtů se to určit nedá.
01. 06. 2009 | 14:54

tera napsal(a):

Realista

je zvláštní, že zatím nikdo nebyl za "kupování" poslanců obžalován, ani odsouzen. Jen další ukázka toho, že 100x opakovaný výrok se zdá jako fakt (a tím nechci polemizovat nad tím, jak to celé bylo, to myslím ani jeden z nás neví).

Hlavním problémem ČSSD je skutečnost, že svou politikou přímo ohrožuje onu skupinu občanů s podprůměrnými příjmy. Já do té skupiny také nepatřím, nejsem asociální, ale rozhodně se v budoucnu nehodlám podílet na financování těchto nesmyslů. Pokud mi nevěříte, věnujte v následujícíh měsících pozornost Maďarsku, tam už socialistická vláda musela přiznat, že lhali ve dne i v noci.
01. 06. 2009 | 14:59

ales prochazka, praha napsal(a):

realista:

nepochopil jste me, jak rikam, ja muzu diky vzdelani a shcopnostem pracovat kdekoliv, narozdil od vetsiny volicu cssd. pritom jeste za spidly by tahle strana na lidi meho typu dosahla, ted oslovuje a lze tem, kteri si sami pomoct neumeji a myslim, ze pomoc ala cssd jim jeste vice uskodi, mozna ne hned, az dostanou 13 plat nebo se budou citit dobre, ze to tem bohacum nandali, ale tehdy, az na zaklade toho vseho zacne skutecne kolabovat ekonomika. 2/3 lidi, co ma mensi plat nez ja, nepomuze, kdyz dostanou par stovek a na zaklade toho zadluzime tuhle zemi jeste vic. naopak, je treba uvolnit trh prace (zpotvoreny zakonem kscssd), ne populisticky brat "bohacum".
01. 06. 2009 | 15:03

Gabrielle H. napsal(a):

to gabrielle
Proboha!!!
Ja jsem podle nich komunista:-DDD
Takze obdobi muk a trapeni pro me tedy nekonci - budu volit ty, se kterymi vlastne nesouhlasim..
Gabrielle:
Rozumím:-DDD
Teď zrovna čtu od Jakovleva Rusko plné křížů a je to takové počteníčko, že při četbě mám pocit, jakoby věšeli na kříž mě samotnou. Svatá Panenko Maria Svatokopecká, lidičky!!! Všichni, kteří jste kdy volili či volíte KSČ přečtěte si to, zajděte do knihovny, nebo si to kupte, půjde vám mráz po zádech. Tuto knihu napsal sám dříve vysoký představitel komunistické strany, který měl v období perestrojky přístup k tajným materiálům a napsal skutečně faktografickou perlu!!!
Jde o 70 milionů umučených a zavražděných lidí... V podstatě šlo o vědomé vyvražďování veškeré, jenom trochu výše postavené elity národa pro "štěstí", kterého tím měla dosáhnout hlavně galérka, spodina a lůza národa, která je lehce ovladatelná a snadno manipulovatelná... A to na příkazy samotného Lenina. Stalin a další byli pouhými pokračovateli Lenina. Nekonečné množství vysídlených kulaků, drobných živnostníků, zemědělců, živící se původně na svém políčku vlastníma rukama. Odsuny na Sibiř, do tajgy, nekonečné množství gulagů, koncetračních táborů pro muže i ženy, dětské domovy a jesle pro všechny děti "nepřátelů vlasti", střílení do žen, dětí a starců, donašečství, udavačství, stínání hlav lidí sekerou jako dobytčata... Tak toto je přátelé komunistická ideologie dovedená ad absurdum. Marxismus-leninismus vyplodil fašismus ještě těžšího kalibru, než byl fašismus samotného ďábelsky zvráceného Hitlera, který na rozdíl od Lenina, Stalina etc... alespoň nešel proti vlastním lidem...
Takovéto "božské" prozření jaké se dostalo Jakovlevovi, konečné odvrhnutí komunistické ideologie včetně její značky, vřele doporučuji všem současným představitelům, členům a voličům KSČM. Třeba je tato četba už konečně binkne do hlavy a rozejdou se s touto prázdnou a v konečném důsledku zločinnou ideologií podobně, jako to učinil sám vysoký představitel strany Jakovlev...
Hodně odvahy, milí současní komunisté, kteří se snad doufejme s tímto svým smutným dědictvím neztotožňuje. To byste se možná i divili, kolik přízně voličů by se vám dostalo, pokud byste radikálně přetrhli pupeční šňůru ke své matičce, lépe řečeno "maceše" straně...
Hodně štěstí a požehnání všem odvážným, kteří si tuto knihu přečtou a něco se svým postojem provedou... Gabrielle H.
01. 06. 2009 | 15:03

Temelín napsal(a):

Paroubek je skutečným titánem své mateřštiny. Podívejme se hned na jeho první větu:

Lidové noviny a MFD se snaží ve veřejnosti vytvářet dojem, že kravály bojůvek velmi mladých lidí napadajících v posledních dnech mítinky sociální demokracie vlastně ukazují, znamenají vlastně souboj generací.

Vyjměme jádro výpovědi:
...mítinky sociální demokracie vlastně ukazují, znamenají vlastně souboj generací.

Ta věta je zralá na invalidní důchod, kolečkové křeslo a plenu pro seniory.

Pan Paroubek evidentně zvládá větu holou, ale v souvětích nám pan inženýr socialistické ekonomie bloudí jak študákova ruka v blůzce spolužačky. S tím rozdílem, že to nepřináší nikomu potěšení, pouze pocit trapnosti. Zaslouží si tento národ, aby měl za premiéra - a jednou třeba i za prezidenta - burana až takového formátu?

Odpověď zní: zaslouží. Ale to už je pohled z jiného úhlu.
01. 06. 2009 | 15:14

jo napsal(a):

ales prochazka, praha

Progresivní systém zdanění tady byl a opět bude...strašit můžete kde chcete. Ti skutečně bohatí viz Pitr, Kožený, Krejčíř už jsou dávno v "mexiku" a ti další boháči se nechají danit ve všech vyspělých zemích Evropy taky pogresivně, nebo do jaké země chcete jít? Do zemí ráje rovné daně? Víte, které to jsou?
01. 06. 2009 | 15:16

zadluzen napsal(a):

Averzi mladé generace vůči ČSSD bych rozdělil na dva druhy:

První je nechuť obecně k politice a tudíž i ČSSD, případně ke konkrétním politikům (Paroubek s vyjadřováním předsedy JZD logicky moc populární není). Aktivizovat lze víceméně negativně, například když Paroubek slíbí svým voličům zmlátit "máničky" v době, kdy je jejich akce povolená a má legálně pronajat pozemek. A následně jeho ministr vše zařídí (či podobné chování od Langera, v zásadě soupeřícího o stejné voliče).

Ta druhá je ryze pragmatická. ČSSD má politiku zadlužování příštích generací ve prospěch dnešní spotřeby. Z toho logicky plyne, že 13. nebo 14. důchod financovaný z dluhů u nich sympatie nevzbuzuje. Stejně tak balvan v podobě 5O miliard korun splátky úroků bilionového zadlužení, které bylo prožráno.

První skupina je politikům víceméně lhostejná: k volbám nejde, tak na ni nezáleží. Ta druhá logicky tíhne spíše k ODS či nějaké straně, alespoň slovně slibující boj se zadlužením. Osobně si myslím, že ČSSD velmi děkuje za současnou hospodářskou krizi, protože bez ní by se předchozí vládě mohl podařit zázrak a dostat rozpočet z věčného deficitu.
01. 06. 2009 | 15:20

Roland napsal(a):

V blogu p. Kozusnika se nekdo ptal na statistiky facebooku, kdyz uz jsem to hledal, tak to dam i sem, kazdy se muze sam podivat na http://www.checkfacebook.com/

CR: 776 540 registrovanych
vek:
14-17 20,5%
18-24 44,2%
25-34 25,5%
35-45 4,9%
01. 06. 2009 | 15:24

Radka napsal(a):

PRŮZKUM:
Jsem studentka VŠ a musím říct, že všichni z našeho ročníku (cca 120 lidí) bytostně nesnáší p. Paroubka a jeho styl vystupování ála komunistického papaláše.

Ano ano, zapomněla jsem na jednu studentku, která "proti všem" hájí barvy ČSSD. Jedná se o studentku z chudých poměrů, která se ovšem "vyžívá" v pozici chudé děvečky z vesnice, a která se, na rozdíl od vetšiny, kteří se snaží si při studiu všemožně přivydělat, či se rovnou zapojit do pracovního procesu, raději válí celý den na koleji a čeká s nataženou rukou, nadávajíce na ostatní, kteří jsou "v balíku", protože "oni si to určitě někde nakradli" a "Proč já nemám peníze, když jsem poctivá?"

Tak takový je průzkum mého okolí (věk 24-26 let)

:o))))
01. 06. 2009 | 15:25

rr72 napsal(a):

to jo:
Nejspíše ti uniklo, že progresivní zdanění tu stále je.(díky slevě na dani je skutečná míra zdanění stále proměnlivá) Pouze není, tak výrazné, což je správně, protože nechápu, proč mají být pracovití lidé trestáni výrazně více než ti co jsou někde schovaní.
01. 06. 2009 | 15:27

jo napsal(a):

Přivítejte občany Ukrajiny a sýstém ráje rovné daně kde nemají co jíst a musí dělat kde to jde...absolutní absence střední třídy Jsou tam jen bohači a chudina to je systém superhrubých mezd a rovných daní. Ti skutečně bohatí daní na Kajmanech atd. O čem se chcete dohadovat? To není o tom, že Vám chtějí krvelační socani ukrást vaše peníze, to je o tom, že Vám ODS dala a chudým vzala.
01. 06. 2009 | 15:27

Realista napsal(a):

Zadlužen:

Přečtěte si zpráva ombudsmana k zásahu na Čechteku. Jejich akce legální podle ní nebyla (a ani nebyl ve všech aspektech zákonný zásah policie).

Jinak tamto je fakt: mladé generaci o penze (zatím) nejde.
01. 06. 2009 | 15:31

rr72 napsal(a):

to jo:
existuje nějaká optimální míra progrese v daních, ale jedné věci můžeš věřit, Sobotkova a Paroubkova představa to rozhodně není...
01. 06. 2009 | 15:31

Valerie napsal(a):

Pane Parobuku, své statistiky si nechte a raději se zamyslete, co dělaté v rámci svého programu pro mladé lidi, vůbec nic. Třinácté důchody - populismus pro důchodce; poplatky ve zdravotnictví rovněž mladou generaci až tak netrápí; regulované nájemné je přímo proti mladým, co si začínají zařizovat bydlení a musí platit několikanásobně větší částky; zvyšování daní těm schopnějším a úspěšnějším je pro mladé vysoce demotivující a tak bych mohla pokračovat, a to ani nemluvím o tom, že to vaše rozdávání budou mladí a ještě jejich děti splácet řadu let, pokud by jste se dostali k moci. Není proto důvod, aby vás volila mladá generace, pokud si všechny uvedené body uvědomí.
01. 06. 2009 | 15:37

tera napsal(a):

jo

víte, já nepovažuji za nesprávné, že i v současném systému daní platím mnohonásobně vyšší daně, než jiní. Ale pokud chce někdo financovat své nesmysly tím, že mě ještě více zdaní, tak to na mě může mít následující dopady:
1) nebudu tolik pracovat (to už se mi to nevyplatí vzhledem k hodnotě mého času)
2) začnu optimalizovat své příjmy (a to čistě jen z principu, současné daňové zákony mi toho umožňují poměrně dost, aniž bych musel přímo podvádět)

Když to vezmu kolem a kolem, ODS mi nic nedala, to jsou peníze, které jsem si svou vlastní aktivitou vydělal! Takže popravdě nakonec ty peníze pošlu raději dětem do Afriky, než do státní pokladny.
01. 06. 2009 | 15:38

Realista napsal(a):

Tera

Znáte nějakou korupční kauzu v ČR obecně, za kterou by byl někdo odsouzen? Asi hodně málo jich bude...

S tím Maďarskem hodně přeháníte: místní vláda totiž nezvýšila nikdy platy ve veřejné správě o 1/3 ani neprováděla jiné nebezpečné experimenty á la Maďarsko typu podněcování občanů k braní si půjček v zahraniční měně.

Co byste tedy těm podprůměrným nabídl Vy sám? Problém je v tom, že ODS se zaměřuje jen a pouze na ty nadprůměrné, ty mají z její politiky okamžitý přímý užitek. Nikdo se jim nemůže divit, že volí jak volí...oni také chtějí, aby někdo obhajoval jejich zájmy.
01. 06. 2009 | 15:38

Bava napsal(a):

Konečně pochopte - Vaše
P E R S P E K T I V A
N U L O V Á !
01. 06. 2009 | 15:43

sociolog napsal(a):

Pane predsedo, to co jste tu zverejnil je informace zcela nezajimava. Zajimalo by mne jakou část voličů jednotlivých stran tvořili lidé ve věku od 18 - 29 let. Ale to nám asi neukážete, protože by se ukázala pravda, že mladí voliči hrají v ČSSD ve srovnání se Zelenými a ODS marginální roli.
01. 06. 2009 | 15:44

Realista napsal(a):

Aleš Procházka:

Nikdo Vás nenutí volit ČSSD. Jinak až začně kolabovat ekonomika: nemyslíte, že už jsme toho kolapsu svědky? Neříkám, že 2/3 lidí mají menší plat než Vy, ale že 2/3 mají nižší plat než PRůMĚRNÝ. Vy máte celkem nadprůměrný příjem.
01. 06. 2009 | 15:45

jo napsal(a):

tera:

doporučuji se odstěhovat do ráje rovné daně jak tady všichni "boháči" vyhrožujete :-) Vždyť běžte, nikdo Vás tady nedrží. SK, UK, Rusko....

Odírat lidi umí každej primitiv. Tvrdit, že Čech je drahá pracovní sila....atd. Jak to dělaj v Německu, Francii... Platy uplně někde jinde a dokážou je vyplatit a být konkurence schopní.Proč to tady nejde? Kdo lže? Co je tady špatně? Může za to Paroubek :-)))
01. 06. 2009 | 15:47

neo napsal(a):

jo: nejlepší bude, když si to vyzkoušíte na vlastní kůži.

založte firmu, zaměstnejte lidí kolik jen chcete a plaťte jim kolik chcete , třeba 100 000měsíčně. Pak se vraťte sem na blog a sdělte nám, proč to nejde jako v Německu a ve Francii.
01. 06. 2009 | 15:50

Rufus napsal(a):

Pane Paroubku pletete se. Mladi lide vas opravdu nemaji radi a vetsinou touzi po jinych vecech nez po vasi vlade s komunisty a ostude, kterou jste nam v Evrope udelal. Navic oni chteji prosperitu a ne zvyseni duchodu a zruseni poplatku. Vy jste pro ne skutecny prizrak z minulosti, bohuzel. Socialni demokracie by mohla byt volitelna strana, ovsem s jinymi politiky nez jste vy a Rath. Mracite se, neustale napadate sve prave i domnele nepratele. Uz jsem vam to psal jednou, negativni propaganda rozdeluje narod a nastvava nebohe duchodce, ale nezblbne mlade, nezatizene minulosti. Prohrajete to, byt negativni na mlade nepusobi a stari nepribyvaji tak rychle.
01. 06. 2009 | 15:50

Realista napsal(a):

Sociolog:

Kdybyste se pořádně podíval na ty grafy, zjistil byste, že v květnu 2009 volí ČSSD skoro stejně mladých voličů jako ODS. Je Vám tato informace málo? Prostě u mladých voličů je ČSSD skoro tak populární, jako ODS.

Jaké to je procento co do voličů jednotlivých stran celkově je přece podružné. Podíl mladých by byl asi u ČSSD menší, neboť ji volí hodně důchodců, ale to je stále jenom podíl.

Pro mě je zajímavý aspekt první.
01. 06. 2009 | 15:52

jo napsal(a):

jo

Proč tam to jde a tady ne určitě znáš odpověd. Jinak by jsi mě tak pěkně neporadil.
01. 06. 2009 | 15:52

Faraon napsal(a):

Nechtěl jsem jít k volbám, ale po histerii v Práglu k volbám jdu, a hádejte koho budu volit :-)) ČSSD
01. 06. 2009 | 15:52

J.Potměšil napsal(a):

Vážený pane předsedo,
mohl byste konečně ustoupit od stálého srovnávání s ODS, ať už to je v otázce kdo vlastně házel vajíčka nebo kdo to podporoval, nebo jakou máte podporu u mladých. Ta vajíčka vnímám opravdu jako spontánní akci mladých, aniž by museli být příznivci ODS, proti Vám, jako představiteli stylu, který ve své vládě mít nechtějí. Nejste člověkem, který by mohl zaujmout mladé, a to nejen kvůli svému vzhledu či slovníku. Přiznejte si to, místo zesměšňování či shazování mladých a místo hloupých řečí o podílu ODS na protestech. Ve své ideologické zaslepenosti a kvůli ztrátě ontaktu s realitou si zřejmě neuvědomujete, že někomu můžete vadit bez ohledu na jeho/její politickou příslušnost. Přiznejte si, že ČSSD profilujete jako stranu Důchodci za životní jistoty č. 2, nikoliv jako moderní středolevou stranu. Osobně se považuji za pravostředového voliče s některými "levicovými" názory a některé soc.dem. názory či politiky akceptuji (Radko Martínek např.), ale ČSSD v podobě, kam ji vedete (a s lidmi, kterým dáváte prostor, jako např. zjevný psychopat dr. Rath), je pro mě nestravitelná. Jako relativně mladému člověku mi svým vystupováním i kampaní dáváte najevo, že Vás zajímají jen zapšklí důchodci, kdy mladí mají max. nárok makat jim na důchody, platit vyšší daně a moc nevyskakovat, aby nerudné důchodce neiritovali svou jinakostí. Vajíčka berte vážně, jako zpětnou vazbu a výzvu k zamyšlení, přemýšlejte prosím!
01. 06. 2009 | 15:52

Rumcajs napsal(a):

Mě by zajímalo, co tak hrozného se stane člověku při přechodu z roku 44 na 45, že pak najednou začne volit ČSSD ? Pokud vím, tak všelijaké duševní choroby začínají mnohem později. Alespoň doufám.
01. 06. 2009 | 15:53

jo napsal(a):

Bylo pro neo
01. 06. 2009 | 15:54

neo napsal(a):

jo: jen jsem chtěl, abys svou teorii aplikoval do praxe.

Když si myslíš, že to jde, tak jdi do toho...lidé tě budou jako zaměstnavatele zbožňovat.
01. 06. 2009 | 15:54

neo napsal(a):

RUFUS:

sociální demokracie by opravdu mohla být volitelná strana.

Nejlépe to vystihl její člen a kandidát do EP ,pan docent Jiří Havel :
Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.

Jiří Havel, Listy 4/2004.
01. 06. 2009 | 15:56

Realista napsal(a):

Rufus:

Asi si neuvědomujete, že zvýšení důchodu a zrušení poplatků znamená pro jistou kategorii lidí větší prosperitu. To, co mladí předvedli na Smíchově, je spíš znakem toho, že jsou minulostí a jejími arogantními návyky zatíženi mnohem víc než se Vám zdá.
01. 06. 2009 | 15:56

stále rebel napsal(a):

Pro Radku.
Tak přece jen tam nebudete samí hlupáci, že vy budete z toho modrého VUMLu soudružko?
Jsem o pár let starší než vy a tak na rozdíl od vás vím, jak vypadá komunistický papaláš. Názorná ukázka je komunistický synek Topolánek. Komunistické vojenské gymnázium udělalo asi taky své. A vás taky znám, soudružko svazačko. Víte, číst příspěvky jako jsou ty vaše, nás co už něco pamatujeme, vrací před listopad. Ti nejhloupější byli vždy nositeli těch „jedině správných“ myšlenek.
01. 06. 2009 | 15:58

jo napsal(a):

neo

Ono to jde, ale kapitalismus jak ho tady klausovci nastavili - čili zbohatni jak jen nejrychleji to jde, to neumožňuje, bohaté firmy na západě bohatly desetiletí. Tady čecháčci honen honem za rok at jsem milionářem a když ne může za to Paroubek
01. 06. 2009 | 16:01

tera napsal(a):

Realista

to máte pravdu, ale hovoří to o stavu politické kultury v ČR.

Já vím, že zatím k Maďarsku máme relativně daleko, ale trendem jedeme přímou trajektorií do stejné situace. Padlá vláda se snažila nastolit otázku tolik nezbytných reforem, mnohdy špatně, mnohdy nešťastně, ale ty reformy jsou potřeba právě proto, aby v budoucnu byli chráněni ti s nízkými příjmy. (Btw. teď do zdravotnictví míří dalších 10 mld. ze státního rozpočtu, tedy vyšší schodek a za tržní úrok půjčené paníze. Spočítejte si, kolik to bude stát např. za pět let a kdo to bude platit ?). Byť to tak nevypadá, padlá vláda se chovala sociálně, program ČSSD, pokud mohu soudit dle publikovaných nástřelů, je silně asociální.
01. 06. 2009 | 16:03

neo napsal(a):

jo:
vždyť jsi tvrdil, že když to jde ve Fr a N, tak tady to musí jít taky...tak šup do toho.

Ono to možná bude taky tím, že ti hoši na západě si pěstovali kapitalismus o pár desítek let déle než my tady...
01. 06. 2009 | 16:04

jo napsal(a):

neo

Tady se pěstuje kapitalismus? O tom nevím
01. 06. 2009 | 16:05

Rumcajs napsal(a):

U nás ve vesnici volí socany akorát jeden pán. Má strašně velkou hlavu, chodí jak posranej a pořád se přiblble usmívá.
Říkáme mu Stále Rebel.
01. 06. 2009 | 16:08

tera napsal(a):

jo

já jsem nevyhrožoval, že se odstěhuji, ale máte pravdu, můžu to kdykoliv udělat (uživím se i v zahraničí).

Zkuste si tedy najít nějaké relevantní statistiky (doporučuji Eurostat, ten má srovnatelná data dle ESA 95) a zahleďte se do čísel. Možná pochopíte, že Váš názor pravděpodobně vychází z neznalosti údajů a dat, která jsou srovnatelná v rámci Evropy.
01. 06. 2009 | 16:08

Ford napsal(a):

Jo: Přesně! A proto že Paroubek má pravděpodoně poslední příležitost zbohatnou rychle a zajistit sebe a potomky na další generace, tak slibuje cokoliv pro cílovou skupinu, která je nejpočetnější a zajistí mu koryto. Viz jeho předchozí manželka.
01. 06. 2009 | 16:08

neo napsal(a):

jo: aha , tak to jo.

a netrpíš takhle náhodou schizofrenií? viz. příspěvek 16:01:25
01. 06. 2009 | 16:09

Rufus napsal(a):

Neo - tohle jsem uz jednou cetl a ma to hlavu i patu. Socialni demokracie, ktera by byla mene populisticka a mene promorena lidmi, kteri jsou solidarni pusou ale zadkem si radi sednou do mercedesu nebo na kozenou sedacku floridske rezidence, by mohla mit volitelny program. Ale takova situace u nas neni. To co zasadne vadi na CSSD a jejich lidrech dnes, je jejich nepokryte rozestvavani spolecnosti, osocovani protivniku z korupce a zlych umyslu a negativni, zle vystupovani. Odpustte ale to urazi inteligenci vetsiny nejen mladych. Jakoby snad CSSD a jeji politici byli imunni vuci korupci a nizkym umyslum vice, nez pravicovejsi politici. A tak to neni.
Realista: zruseni poplatku neznamena podstatne zvyseni prosperity jednotlivce. To by naopak znamenala jeho vetsi aktivita v pristupu k vlastnimu zdravi a k vlastni aktivni ceste za prosperitou. Muj otec pracuje v 72 letech tri dny v tydnu a je za to vdecny. Nikdy jsem ho neslysel nadavat, ze si priplaci za lekare. Chape, ze tim pomaha lidem, kteri by jinak nedostali napr. extremne drahou lecbu tezkeho onemocneni. Rozdil mezi nim a komunisty je v tom, ze oni jsou presvedceni, ze poplatky jsou vykoristovanim chudych a slouzi k luxusnimu zivotu bohatych :-]]. A Paroubek jim v tomhle s Rathem hraji do karet. Jejich heslem je, ze ucel sveti prostredky. Vzpomente si na ostudu s vojenskymi misemi a nasim predsednictvim. Takovou cenu to navyseni prosperity lidi, kteri nemaji na poplatky pro mne a radu mladych lidi urcite nema.
01. 06. 2009 | 16:13

Valerie napsal(a):

Forde, velmi výstižné. Ještě bych v této souvislosti připomněla příklad křišťálově čistého Grosse, který se rovněž přes naivní voliče ČSSD propracoval na milionáře a je v současné době za vodou.
01. 06. 2009 | 16:16

Vladimir Hrubes napsal(a):

Myslim, ze je treba vzit v uvahu, ze STEM je agentura, u ktere si CSSD pravidelne zadava pruzkumy, je tedy jejim "zakaznikem", proto bych vyse uvedenym grafum nedaval prilis velkou vahu..
01. 06. 2009 | 16:21

jo napsal(a):

Ford

to dělaj všichni politici...hlavně ke korytu. ODS taky naslibovala populisticky 1000kč pro důchodce a že nebude zvyšovat spoluúčast ve zdrav. viz. smlouva s občany. Topolánek: Kdybychom lidem říkali pravdu nikdy bychom nevyhráli.

Valerie:

Závidíš Standovi jeho křištál? Podnikej a zbohatneš.
01. 06. 2009 | 16:24

PatientO.T. napsal(a):

2 neo:

Pověste to Havlovi na blog, třeba to okomentuje. Paroubek to určitě neudělá...
01. 06. 2009 | 16:25

Realista napsal(a):

Tera:

Já s reformami také souhlasím, ale ne v podobě, v jaké je prováděla Topolánkova vláda, která skutečně chudým brala a bohatým dávala. Že si Mirek přišel skoro na 300000 po své daňové reformě je pravda. A jak to vysvětlíte penzistovi s 8000 měsíčně, kterému zvýšíte DPH na potraviny a zavedete poplatky? Ten si má na další růst standardu počkat, až stoupne DPH? Bylo to hodně nespravedlivé a hodně se to ODS vymstí.
01. 06. 2009 | 16:28

PatientO.T. napsal(a):

2 jo:
Vzhledem k tomu, že takovým způsobem jako Gross může podnikat pouze bývalý ministr vnitra (především) a premiér, který ke všemu ještě tyto funkce zastával nikoli díky svým schopnostem, ale protože na něj během vnitrostranické líté bitvy zbyly, je vaše rada poněkud bezcenná...
01. 06. 2009 | 16:29

Johua Slocum napsal(a):

Malinká otázka, bude zveřejněna smlouva nebo něco obdobného mezi ODS a ČSSD na pražském magistrátě ? Primátor Bém hned po volbách 2006 prohlásil, že dohody mezi ODS a ČSSD se na pražském magistrátě nemění ! o čem to bylo ? o korytech v podnicích, kde má magistrát rozhodující většinu ?
01. 06. 2009 | 16:30

jo napsal(a):

PatientO.T.

Neni bezcenná....může jít do politiky a stát se premiérkou a dělat úspěšné obchody aláá ODS
01. 06. 2009 | 16:30

MichalMojzis napsal(a):

Pan Paroubek teda moji podporu nema a mit nebude.
01. 06. 2009 | 16:33

Marťan napsal(a):

Tentokrát jsem přečetl celou diskuzi a musím se přiznat, že se stydím za většinu příspěvků, které postrádaji objektivnost a jen prosazují svůj vlastní názor. Nenávist k Paroubkovi není důvod k vajíčkovým excesům.Udivuje mne ,že tito bojovníci za demokracii nenavštívili s platy vajíček demonstrace Dělnické strany, kde je daleko větší ohrožení demokracie než na shromážděních ČSSD.Prostě řečeno je mi vás líto.
01. 06. 2009 | 16:37

Realista napsal(a):

Rufus: Prosím Vás, penzistovi, co celý život dělal fyzicky, budete v jeho 70 něco vysvětlovat o vlastní aktivní cestě za prosperitou, dejte pokoj. Váš otec asi v životě pracoval mozkem, že může dělat ještě po 70, a proč ne, ale sestra v nemocnici, co od 18 let dělá na směny, ta je ráda, že to v 60-i zakončí. Kdyby poplatky nebyly protiústavní, také bych byl pro, nicméně s mnohem nižším stropem (5000,- Kč je pro mnohé lidi likvidační) a ne pro děti - ty přece nevydělávají, proč mají poplatky platit. Samozřejmě, že zruseni poplatku neznamena podstatne zvyseni prosperity jednotlivce, ovšem nízkopříjmové kategorie zrušení přivítají, neboť jim odpadnou výdaje.

Když Váš otec v 72 ještě pracuje a ještě k tomu bere penzi, tak se nedivím, že proti poplatkům nic nemá, neboť jsou pro něj s dvěma příjmy asi marginální. A že je tak aktivní znamená, že asi k lékaři tak často chodit ani nemusí. Jenže jsou na tom lidi hůř.
01. 06. 2009 | 16:39

PatientO.T. napsal(a):

2 jo:
Aha, tak takhle to ten Gross provedl... Důvtipné od něj bylo tedy především to, že vše prováděl jako člen ČSSD, čímž zakryl dovedně skutečnost, že dělá obchody ve stylu ODS.
01. 06. 2009 | 16:40

tera napsal(a):

Realista

zavedení stropů na odvodech soc. a zdravotního pojištění je instrument používaný ve většině států EU, a to dokonce i na nižší hladině ve vztahu k průměrnému příjmu. Jedna sazba daně z příjmu je dle mého názoru v prostředí ČR nejlepším řešením, je to jednoduché a nemůžete oblbovat lidi (jak to např. dělal Sobotka prostřednictvím tzv."skrytého zdanění.")

A to poslední, náklady na reformy ponesou v podstatě všichni občané ČR, někteří více, někteří méně. Z dlouhodobého pohledu to bude ale právě současná mladá generace, které z této hypotetické sumy zaplatí nejvíce (a v celku proti tomu nic nemám). Je sice hezké, že argumentujete důchodci a jejich důchodem - nicméně bohatství člověka není jen o jeho příjmu, ale také o majetku. V nedávném průzkumu, mezi důchodci v Praze jsem vidděl, že více než 40 % z nich tráví léto ve svých rekreačních nemovitostech. Když nezvýšíte DPH, zrušíte poplatky, z čeho chcete financovat výdaje státního rozpočtu a úroky z dluhů? Pokud zavedete vyšší zdanění pro vysokopříjmové skupiny, získá SR max. okolo 5 mld. Kč ročně, což je pouhá polovina současného navýšení zdravotnického systému z prostředků SR pro příští rok.
01. 06. 2009 | 16:40

mleziva napsal(a):

Realista: Odkdy platí penzisté daně? Navíc zvýšené DPH u potravin o pár procent (kolik to je u běžého týdenního nákupu?) se zdražení potravin nijak nepodepsalo. Daleko víc se podepsalo zvýšení DPH u energií o 14% a to zavedla ČSSD;-)
01. 06. 2009 | 16:41

Ford napsal(a):

Jo: Mezi lidmi je rozšířeno mnoho polopravd a lží. Důchod je od voleb vyšší než o onu zmiňovanou 1000,-. O kolik se zvýšila spoluúčast? Před tím byla něco přes 5000,- Kč. Topolánek řekl: Kdyby jsem řekli všechno co chceme udělat, tak by nás nevolili. Malý rozdíl ve slově ale obrovský ve významu.
01. 06. 2009 | 16:41

jo napsal(a):

Ford

Proč by je lidi nevolili kdyby řekli všechno co chtěli udělat? Oni populisticky slibovali tisícovku, a to hned k důchodu. Naopak minimální mzda pořád u dna kdo je tady populista? Kdo tady pořád slibuje? Když ODS je to OK když ČSSD tak se vaječní novináři - rychlokvašky chopí pera. A vytvoří konspirační teorie a virtuální realitu. Smlouva s občany je podvod.
01. 06. 2009 | 16:53

Radka napsal(a):

pro "stále rebel":

Nerozumím tomu, proč musíte hned někoho napadat, já jsem jen popsala situaci, jak to vypadá u nás v ročníku. Rozhodně to pro mne má větší vypovídací hodnotu, než odkudsi vytažené Paroubkovy grafy. To, že je někomu Paroubek nesympatický přece automaticky neznamená, že je příznivcem ODS...

A mimochodem... napadat někoho za vyjádření jeho názoru, to už tu někdy bylo nééé ?
Chtěla jsem seriózně diskutovat, nehodlám přistupovat na vaše primitivní reakce. Trochu mi tím připomínáte p. Paroubka :o)
01. 06. 2009 | 16:55

marek napsal(a):

mam za to, ze pan Paroubek by si mel misto grafu vsimat vice lidi a nalady na ulicich
a prestat mentorovat a edukovat

pak si mozna s chuti prectu nektery z dalsich elaboratu o tom, jak nas, co nevoli cssd, plne ovladaji modre gardy

ale mam opravdu strach, strach z toho, ze podzim bude plne v barve agent orange, zacnou se tvorit lidove milice, deti budou stat u pomnicku a jen co se vladni strana napakuje na "bohatych" - to je to zdaneni, po kterem tolik socani volaji, prijde menova reforma a voberou i ty chudaky, co je volili....

history will teach us nothing....
01. 06. 2009 | 16:57

blue jay napsal(a):

Paroubek ma grafy a pruzkumy,
Ja mam jen oci. A jedine mlade lidi co jsem videl na mitincich CSSD byli v pozadi s transparenty rikajici: " Paroubku odejdi". A pak tam bylo bylo par mladych svalnatcu ktere si Paroubek najal.

Asi nerozumim pruzkumum ala Paroubek. Ale jedine pratele CSSD bylo videt sedet na zidlickach. Prumerny vek priblizne 60 let veku. Rekl bych ze je vice statisticky korektni. Podle STEMU se volebni zakladna CSSD a KSCM od sebe moc nelisi.
01. 06. 2009 | 17:01

Téma napsal(a):

Vy byste si měl kamarádit s jinými lidmi, pane Paroubku. Co agenti StB? Duričko, Dvořák? Co Kočkovi? Včera nám 168 připomněla, že ten velkohubejFalbr byl agentem Stb. Takoví lidi vy vyznáváte. Samí komunisti. I ten zdejší bloger J.Havel byl oportunistickej komouš. Leccos toto o vás vypovídá. Navíc jste pěkně arogantní. Jak můžete po oněch krajských volbách tvrdit, že jen blbec by nevolil vaší stranu? Měl byste odejít.
01. 06. 2009 | 17:05

Konrad napsal(a):

Pane predsedo, stali jste proti vajickovemu teroru, hrde, se vztycenou hlavou, a to se modrym strakam nehodi,oni vas chteli videt utikat a plakat. Cim vice Vas clenove a priznivci ODS nenavidi, tim vice si Vas vazim. Neuhybate jim ani o kousek, jste dobry predseda sve strany.
01. 06. 2009 | 17:15

miki napsal(a):

Jsem rád, že je tady tolik "sympatických názorů" na pana Paroubka. Je vidět, že lidi cítí, co se tady děje a co se hlavně během těch pár týdnů stalo. Kdybych voličům ČSSD řekl, že pan Paroubek koupil manželce k valentýnu pěknýho ...... Nebudu prozrazovat, ať si to každý zjistí sám. Ono je to vlastně nepodstatný, stejně obyčejný lidi slyší na třinácté důchody, soc. dávky, ale že to jsou peníze, které se prožerou, neůčelově se vyhodí, to nikomu prostě divný není. Pro mě byl pád vlády v době, kdy jsme se dostali na pomyslný piedestal Evropy, prostě nožem do zad. Je to zrada, kterou umí opravdu jen socani. Nedivím se, že Zeman dal od nich ruce pryč....
01. 06. 2009 | 17:16

Ford napsal(a):

Jo: Já jsem tam žádné hned k důchodu nenašel. Je tam jen že zvýšení cen se bude kompenzovat ve výši 1000,- Není tam nic že hned nebo naráz či jiné podmínky. Ale že důchod je od voleb větší o více než 1000,- je fakt. Smlouva s občany, byl jen jinak pojmenovaný volební program. Takže si tak můžete porovnávat co slibovala ČSSD 1998, 2002.

Rozdíl je v tom že třeba těch 1000,- je vázáno na nějaké podmínky. Ale na co je 13 důchod? Když bude 13 měsíců? Pokud ano, tak je to v pořádku. Jenže ono to není. Je to jen obyčejný úplatek velmi početné skupině voličů. Jinak řečeno. Vy nám dáte možnost si nakrást a my vám za to počleme nějaké drobky co nám spadnou od chřtánu.
01. 06. 2009 | 17:22

blue jay napsal(a):

ale no tak pratele,
Nechte Paroubka v iluzi ze ho mladi lide maji radi. Nikomu to neuskodi a soudruh Paroubek se bude domnivat ze ma porad poslani od nejake vyssi bytosti. Bohuzel ta jeho "bytost" je jiz desitky let zakonzervovana v mausoleu na Rudem namesti v Moskve. Pry je to turisticka atrakce ktera si na sebe vydelava. Kez by i Paroubek byl nekdy tak uzitecny.
Ale pruzkumy verejneho mineni podle agentury STEM rikaji ze Paroubek ma sanci mit mausoleum jsou pouze 23.7%. Podle pruzkumu souhlasilo 21.05% volicu CSSD ze by Paroubek mel mit i sochu na Letenske Plani ve velikosti 8patroveho paneleku. 2.65 byli volici KSCM kteri tvrdili ze by ta socha mela byt jeste vetsi. Zbytek by na to pry radeji hazeli vajicka. Ach ty pruzkumy.
01. 06. 2009 | 17:29

Linda Hrušková napsal(a):

Někdo si dělá ze své teplé kanceláře sociologické průzkumy na určitém vzorku lidí a někdo mezi těmi lidmi žije a každý den se s těmito mladými lidmi stýká a diskutuje. Takže asi takhle..mě je 23 let a jsem opravdu pravicový volič. Proti straně ČSSD jako takové nic nemám. Je to strana s historií a tradicí, čili má zde jistě své místo a své voliče. Ovšem jako mladý člověk, hledící do budoucnosti, který se nechává inspirovat energickými, schopnými a názorově vyspělými lidmi, nemohu podpořit stranu, jejíž předseda je pro mě(v mém krátkém životě) zatím nejnebezpečnější a to jak svým chováním, vystupováním, tak i svými projevy. Mám opravdu strach z nástupu pana Paroubka k moci a stejně tak to vidí i moji spolužáci, kteří si stejně jako já cení svobody, kterou máme. Chování a vystupování Paroubka a Ratha nám tohle nadšení bere. Proto si myslím, že většina mladých lidí nejde k volbám vůbec, volí pravici, nebo menší strany z dílčími prioritami. Vaše průzkumy si ale klidně dělejte dál, ale bojím se, aby vám brzy neprasklo ego. Mladý volič.
01. 06. 2009 | 17:31

blue jay napsal(a):

ale no tak pratele,
Nechte Paroubka v iluzi ze ho mladi lide maji radi. Nikomu to neuskodi a soudruh Paroubek se bude domnivat ze ma porad poslani od nejake vyssi bytosti. Bohuzel ta jeho "bytost" je jiz desitky let zakonzervovana v mausoleu na Rudem namesti v Moskve. Pry je to turisticka atrakce ktera si na sebe vydelava. Kez by i Paroubek byl nekdy tak uzitecny.
Ale pruzkumy verejneho mineni podle agentury STEM rikaji ze Paroubek ma sanci mit mausoleum jsou pouze 23.7%. Podle pruzkumu souhlasilo 21.05% volicu CSSD ze by Paroubek mel mit i sochu na Letenske Plani ve velikosti 8patroveho paneleku. 2.65 byli volici KSCM kteri tvrdili ze by ta socha mela byt jeste vetsi. Zbytek by na to pry radeji hazeli vajicka. Ach ty pruzkumy.
01. 06. 2009 | 17:31

Miroslav Skuček napsal(a):

pane Paroubku, Vam, kdyby vylezlo z ,,přesných sociologických analýz´´, ze politici maji byt ruzovy a hranati, tak Vam strana zaplati operaci..

To co se mladym na Vas nelibi, je, neustala do oci bijici snaha populisticky podkurovat - to jsou nerealne sliby a kdo to zaplati?? - bohuzel pres 30 procent lidi toto nevidi.. a Ty prave zneuzivate..

Dale, Vase evidentni touha po moci a jakymkoliv zpusobem se k ni dostat....

A take rvoun a hulvat David Rath - ten az bude ( doufam, ze ne ) ministrem vnitra, tak nam tady zavede protektoRath..

Take nemuzou zapomenout Vas stalinisticky projev po prohranych volbach - to byla urazka vsech, co persekuoval komusticky rezim..

Jeste bych toho napsal spoustu, ale uz me nebavi o Vas psat - venku je pekne a ja si nechci kazit naladu..
01. 06. 2009 | 17:32

Trouba napsal(a):

Nejlepší statistika bude z výsledků voleb. Za týden.
01. 06. 2009 | 17:34

stále rebel napsal(a):

Pro Radku.
Jen část z toho, co jste před tím napsala.

„Jsem studentka VŠ a musím říct, že všichni z našeho ročníku (cca 120 lidí) bytostně nesnáší p. Paroubka a jeho styl vystupování ála komunistického papaláše.

Jedná se o studentku z chudých poměrů, která se ovšem "vyžívá" v pozici chudé děvečky z vesnice“ a tak dále

Vyjadřujete názor způsobem, který mi něco připomíná, proto jsem reagoval, tak jak jsem reagoval.
01. 06. 2009 | 17:38

blue jay napsal(a):

Uz to chapu,
CR ovladne agentura STEM. Ta bude rozhodovat o osudu obcanu teto zeme. Copak to damy a panove nechapete? Loutky jako Paroubek jsou absolutne bezvyznamne.
01. 06. 2009 | 17:39

blue jay napsal(a):

stale rebele?
Ja budu volit starosty a nezavisle. Ty porad ty papalase z minuleho rezimu? A pokud ano tak proc?
01. 06. 2009 | 17:42

jorkšír napsal(a):

Vítězný Únor je pro nás mladé stále živým odkazem.... Tohle psal Paroubek před listopadem 89.
Tenhleten výtečník by měl zmizet z politické scény,kde jen škodí nejen svým odporným bradavičnatým zjevem.
01. 06. 2009 | 17:47

Prokop Závada napsal(a):

Milý pane Paroubek,
Vaše neoblíbenost u mladých lidí je opravdu způsobena asi nejvíc vašim vystupováním - věčně nespokojeným výrazem a typickou dikcí normalizačního politika. Zásah na CzechTeku vám na popularitě u mladých také nepřidal. A co reforma školství, která by mladým mohla pomoci? Tam jste se ukázali jen velmi "systémovým" příspěvkem na pastelky pro děti v prvních třídách. Opravdu směšné. A váš program? Populistické návrhy "přidám všem" mladí lidé už prokoukli jako plané sliby.
01. 06. 2009 | 17:52

anssa napsal(a):

Pane Paroubku...
Nechci vám do toho příliš mluvit, ale vajíčka na mítincích ČSSD nejsou až tak vyjádřením názoru na politiku ČSSD, ale na vaší agresivní, hrubou a nekulturní politiku, kterou předvádíte ruku v ruce s panem Rathem. Račte si všimnout, že vajíčka létají na vaši hlavu, mítinky, kde nejste, probíhají celkem v klidu. Já vím, že to co píšu, pro vás není žádná novinka. Kdybyste byl opravdu alespoň maličko politikem, tak byste se nad tím alespoň zamyslel a neplkal jednu hloupost za druhou. Jenže to by od vás všichni chtěli asi trochu moc. Jen doufám, že voliči mají víc rozumu než vy a v říjnu vám dají jasně najevo, že hulváty tu vážně nechceme.
01. 06. 2009 | 18:01

Mark napsal(a):

Pane Paroubku, máte moc pěkný grafy. Děláte si je sám, nebo je připravuje někdo z Vašeho týmu?

@marek Pan Tvrdík vedl ČSA úspěšně - straně vydělal hodně peněz.
01. 06. 2009 | 18:12

DeeBee napsal(a):

Vysoce nevážený pane P.

Vzhledem k tomu, že se mému městu vyhýbáte (Nymburk) a já za Vámi jezdit nehodlám, využívám této možnosti k vyřčení tohoto: Jste největším nebezpečím pro normální lidskou otevřenou demokracii od dob Gottwalda. Patříte do ohrádky v jakési politické Zoo, hned vedle bych dal MUDr.Atha, ale museli byste být odděleni důkladným ohrazením, jinak byste se sežrali.
Přeji ČSSD rychlé prozření a nalezení dobrého leadera, který stranu nepovede do how.enn.....
01. 06. 2009 | 18:14

Mark napsal(a):

Pěkný blog od Dušana Streita:

"Dědičkou KSČ není KSČM, ale Paroubkova ČSSD"

http://streit.blog.idnes.cz...
01. 06. 2009 | 18:15

asten napsal(a):

Pane Paroubku, doufám, že si ze zdejší spodiny nic neděláte. Nejsou to lidé moc vzdělaní a hlavně, jsou to podobné typy jako komunisté v 50.letech. Jestli vyhrajete volby, budete muset pečovat i o tuhle spodinu. Nezávidím vám.
01. 06. 2009 | 18:19

Marceluška napsal(a):

To wbgarden:
:-)

To Paroubegg:
:-(
01. 06. 2009 | 18:22

Admirál napsal(a):

Někteří se zde odkopali, viz výsledky volební kalkulačky. Tož budu je následovat.
Evropská demokratická strana (EDS) 60%
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) 60%
Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy - http://www.hnpd.cz, http://www.sdzp.cz 57%
Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) 43%
Liberálové.cz (Lib.) 40%
Zelení (Zelení) 40%
Strana zelených (SZ) 34%
Demokratická strana zelených (DSZ) 23%
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) 17%
Libertas.cz 17%
SNK Evropští demokraté (SNK ED) 14%
Strana soukromníků České republiky (SSČR) 9%
Česká strana národně socialistická (ČSNS) 3%
Národní strana (NS) -9%
Občanská demokratická strana (ODS) -11%
Strana svobodných občanů (SSO) -49%
Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa (REP) -51%

Nebýt toho, že znám názor lidovců a EDS na umístění radaru v ČR a uznání Kosovava asi bych zvažoval volbu některé z těchto stran. Po přidání výsledku této úvahy na váhu a věcí dalších, to ode mne dostane asi ČSSD.
01. 06. 2009 | 18:30

Rumcajs napsal(a):

asten:

Nech hochu radši pečovat tu spodinu , protože jestli o nás bude pečovat Paroubek, tak tlustý budou hubený a hubený budou studený.
01. 06. 2009 | 18:33

Rostislav Ulman napsal(a):

V mladych volicich CSSD a ODS vidim jeden neprehlednutelny rozdil: volici ODS jsou vzdelani, maji dobrou praci a odvadeji vysoke dane. Volici CSSD maji odborne uciliste bez maturity (prinejlepsim!), vykonavaji pomocne prace nebo pobiraji podporu v nezamestnanosti. Samozrejme tim je deformovana jejich politicka orientace - nezamestnani si preji obrovskou podporu do konce zivota, pracujici si preji aby s jejich danemi stat zachazel s rozumem.

Otazka, kterou si kladu, je nasledujici:
Skutecne stat vice potrebuje ty nezamestnane pobirace podpor, nez ty jez generuji HDP (jinak nez na dluh)? Skutecne je treba provadet vladu nad lidem tak, jak si preje nevykonna cast obyvatelstva?
Z ceho bude pan Predseda zivit tento stat, az mu produktivni obcane odejdou na zapad a az pobidkami vytvorena pracovni mista prestanou byt pro velke koncerny lukrativni a presunou se za levnejsi praci na vychod?
Z ceho se budou splacet giganticke zavazky tohoto statu?
Myslete si ze to vidim cerne, ale cim dele tu dane platim tim vice jsem znechucen tim, kde konci a daleko radeji budu platit podobne vysoke dane ve Svedsku, kde za ne ovsem stat poskytuje skutecny servis a ne jen podplaceni neschopnych z prace schopnych a kde nikdo neslibuje, ze tem schopnym sebere jeste vic aby neschopni meli na vic alkoholu, cigaret a her na automatech :(
01. 06. 2009 | 18:34

blue jay napsal(a):

2 asten.
No pokud se bude muset Paroubek starat o tebe...to ma tedy poradny socialisticky ukol. Spodina je jak se zda narocna. Ani ji uz nejde o 50sata leta. Chce vse zadarmo ted a hned. Take mu nezavidim. Starat se o spodinu co ho zvoli nebude mit jednoduche.
01. 06. 2009 | 18:35

blue jay napsal(a):

Ulmane,
Uz Lukáš Jelínek napsal.....


Volici CSSD, kterí jsou na rozdíl od ostatních stran méne sociálne a demograficky ukotveni a vyjadrují nejnižší loajalitu, mají podle prezentovaného pruzkumu spíše strední vzdelání bez maturity, ci jsou vyucení, je jim více než 45 let a jsou to více ženy z Jihomoravského ci Moravskoslezského kraje. Volici sociální demokracie jsou predevším mezi nepracujícími duchodci a ostatními zamestnanci a jejich príjem ve vetšine nepresahuje 12 000 korun.
Stranický pohled prinesl politolog a reditel Masarykovy delnické akademie Lukáš Jelínek. Strana je v soucasnosti, kdy stojí po osmi letech v opozici, dle Lukáše Jelínka a jím prezentovaného výzkumu konfrontována s nekolika problémy: slabším volebním jádrem, neschopností oslovit mladé vzdelané volice a živnostníky, image konzervativní strany bez modernizace spolehající na populistickou rétoriku.
19. 3. 2007

Seminár CEVRO Institutu se zameril na vývoj v nejsilnejší opozicní strane.
01. 06. 2009 | 18:38

Targus napsal(a):

To Radka

Zajímalo by mne, kde jste vy všichni z VŠ viděli, potažmo zažili, chování komunistických papalášů, když je vám všem 24 - 26 let. To vás ti papaláši navštěvovali v mateřských školkách?

:-):-):-)
01. 06. 2009 | 18:48

Mik napsal(a):

To Marek:: To je jeste hodne slabe slovo rict jen ironicky, ze Tvrdik ,,uspesne,, vedl CSA. On totiz CSA naprosto vytuneloval (toto slovo nemam rad, ale v tomto pripade je naproste trefne ). Nejvice komicke je to, ze pred nim byl reditelem CSA clovek, ktery jako prvni dovedl tuto spolecnosti k zisku a dostal ji tam kde nikdy nebyla pak, ale zafungovala CSSD, protoze uz slibila Tvrdikovi, ze dostane jeho misto a tak uspesneho Reditele pod naprosto absurdni a lzivou zaminkou vyhodili a dosadili si tam Tvrdika, ktery tuto uspesnou spolecnost jako mavnutim kouzelneho proutku behem neuveritelne kratke doby premenil v bankrotujici spolecnost(proste ji rozkradl ). Dnes je pan Tvrdik vysmaty a v pohode zatimco ohromne mnozstvi lidi, (i dlouholeti zamestnanci ) kvuli nemu prislo a jeste prijde o praci.
01. 06. 2009 | 19:07

zdesta napsal(a):

Pane předsedo:Váš volební program je pro mladé nepřijatelný.Vyhlaste program -"Sociální stát pro majetné." To se bude líbit.Razatně zvyšte školné (někde jsem četl,že je to přání studentů) 150 klacků za semestr.Odboural bych státní příspěvek u stavebního spoření.(socialistický nesmysl.)Inicioval bych rasatní zvýšení úroků u hypoték.(ať si socky v bankách trochu přilepší.)Zrušená spoluúčast u dětí-ani náhodou.Děti jsou ulékáře každou chvílku,skoro jak zdravý důchodci.Žádných třicet,spíše třista.Snížit razatně délku a úhradu mateřské ženám, které nevykazují alespoň průměrný plat a.t.p. Dodatek:"Když tady čtu spoustu kravin,proč bych nějakou tou kravinou nepřispěl i já."
01. 06. 2009 | 19:10

Hajný napsal(a):

Je to nad slunce jasné:

Kdo nebude volit Balbínovce Pepy Řepy
ten lže a krade
a do pekla se hrabe!!!
01. 06. 2009 | 19:21

Rufus napsal(a):

Realista: moc hezky jste to nenapsal. Clovek, ktery v 72 pracuje by se mel asi podle Vas vlastne stydet, ze ma krome duchodu i penize, ktere si vydela praci. Ja to spis vidim opacne, vite on neni zase tak zdravy aby si nemohl sednout a plakat, jak ho stat zklamal malym duchodem. Naopak, ma dost nemoci. A urcite by se mohl vymluvat a nikdo by se nedivil. A muj deda, ten take pracoval do 74, az do smrti a zdravy taky moc nebyl. Nicmene byl to lakomy pravicak, ktery misto aby brecel a zavidel, tak radsi chodil delat hlidace aby se doma nenudil. Likvidacni poplatky? Clovece, ja nevim kde zijete, ale mne se zda, ze polovna nasi populace ma chatu, skoro vsichni maji auto a to i duchodci a jeste jsem neslysel, ze by nejake podstatne mnozstvi duchodcu napriklad ty chaty prodavalo a nebo se stehovalo do maleho bytu kvuli 5 tisicum na zdravotni peci, nebo vysokemu najmu. Kdyby se to delo, povazoval bych to za normalni stav. V Holandsku uzakonili odchod do duchodu v 67 letech, to je pritom dost socialni stat. U nas je velike mnozstvi duchodcu na predcasnem duchodu, neni vyjimka, ze jsou v nem uz pred 60 rokem zivota. Je to tezky, komunisti tloukli lidem do hlavy, ze byt delnik je zasluha, ukazali nam, ze vzdelani a osobni iniciativa je bezcenna, lidi si zvykli, ze zelinar, havir a nebo taxikar je nad ucitele a ted by meli platit 30 korun u lekare. Mozna je to protiustavni, v tom pripade mame spatnou ustavu. U nas se solidarita masove zneuziva a to, ze je nekomu prez 60 jeste neznamena, ze by mel sobecky kaslat na budoucnost svych vnoucat a trvat na bezplatne peci, vysokych duchodech a koukat na to, jak se stat zadluzuje na ukor nasich potomku. Nicmene levicova politika se da delat i slusne a ja ji povazuji za pravoplatnou alternativu. Ale ne v podobe pana Paroubka a spol., to je spis obcanska valka, co on predvadi.
01. 06. 2009 | 19:22

blue jay napsal(a):

Zdesto o skolnem uz psal Jiri Havel,

Opet to nerad delam, ale myslim si ze by jsi mel/a tohle precist!


Pozitivní přístup k programu, nebo líbivá hesla?

Dnešní koncept principů hospodářské a sociální politiky České sociální demokracie je nepochybně zastaralý. Projevuje se to již dokonce rozporem mezi programem a prováděnou hospodářskou politikou. Odůvodněním tohoto stavu není jistě tvrzení, že nynější etapa znamená jen dočasný ústup od principů sociálního státu. Změna v podmínkách hospodářského rozvoje světa je trvalá a návrat k modelům šedesátých let není možný. Východiska hospodářské a sociální politiky ČSSD je nutno přeformulovat tak, aby odpovídaly změněné situaci a zároveň nabízely ještě atraktivnější variantu levicové politiky.

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do¬bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta¬kový mechanismus, který by fungoval au¬ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko¬nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy¬stém apod. Pokud se jimi levice nevydá, ponechává prostor pravici, aby tak učinila později.


Jiří Havel, Listy 4/2004.
01. 06. 2009 | 19:30

Radka napsal(a):

pro Stále rebel:

Vyjudřuji se naprosto korektně. Na "chudé děvečce z vesnice" není nic špatného, ovšem takoví lidé ze sebe dělají chudinky cíleně, sedí doma, makat se jim nechce a jen natahují ruce po dávkách, které jim soudruh Paroubek nabízí (samo, že z cizího, tam to přece nebolí)...

Na takové lidi já vydělávat nechci. Vy ano ?
01. 06. 2009 | 19:31

Radka napsal(a):

pro Targus:

Pokud přistoupím na vaši (řekněme) logiku: Předpokládám, že vás Hitler taky nenavštěvoval ve školce a taky víte, co to bylo za prevíta, takže nemelte blbiny, prosím vás!!!! :o)

Moc se mi líbí, jak když některým jedincům dojdou argumenty, melou úplně z cesty :o)))))
01. 06. 2009 | 19:33

Hajný napsal(a):

to Rufus:
Velká většina těch,co odešli předčasně do důchodu je v něm proto,že je propustili za zaměstnání a člověk po padesátce v mnohých oblastech nemá šanci novou práci sehnat.Pokud není skutečně špičkový odborník.
01. 06. 2009 | 19:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých příspěvků, neboť byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Dále jsem smazal jeden text, který byl zvýrazněn na úkor druhých, tedy celý napsán velkými písmeny (viz záhlaví každé diskuse)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 06. 2009 | 19:35

blue jay napsal(a):

Ja bych mazal Paroubka Stejskale,

Je to lhar. Tvrdi ze se ridi vuli lidu. Inu, vice nez 68% lidi CR nechce LS. A chteji o tom referendum. Nak se tato statistika nestotoznuje s politikou demagoga a pruzkumnika verejnych mysleni Velkeho Jirky. Nejak se mu to nehodi, lol.
Mazte lhare a lidi co si z obcanu CR chteji udelat sve ovecky. Mazte Paroubky.
01. 06. 2009 | 19:54

Karel napsal(a):

Jako dlouholetý volič ČSSD doporučuji panu Paroubkovi,aby si jako milovník průzkumů nechal udělat také průzkum o tom,kolik lidí by volilo ČSSD ,kdyby on nebyl předsedou!!!!Nejen já jsem přesvědčen,že ubírá straně minimálně 3-5 procent hlasů!!!!Ptám se,musí k tomuto poznání dojít ČSSD až po prohraných volbách?
01. 06. 2009 | 20:04

danny66 napsal(a):

Mimochodem, Jiri Paroubek se pry bude se svou tehotnou manzelkou Petrou rozvadet pro neprekonatelny odpor. Pripravila mu k snidani michana vejce...
01. 06. 2009 | 20:15

Gabrielle H. napsal(a):

to Arwen - dávám 1000 bodů a ztotožňuji se plně s názorem pisatele...
Také proto volím ČSSD. Nechci tu jakékoli druhy násilí, totalitní způsoby myšlení, chování a morálně pokleslé boje proti "úhlavnímu nepříteli"...
Viz např. v minulosti obludně vykonstruovaná kauza podle vzorce starého estébáckého způsobu boje odstraňování politicky nepohodlných osob, tzv. "Kubiceho zpráva". Koneckonců to všechno dorazila kauza "Morava" a "Wolf"...
Už jste zapomněli???
To Paterik :
Mimochodem v posledních volbách do krajů z těchto závažných důvodů dostala poprvé ode mne můj hlas právě ČSSD, Pateriku. Takže nejde jenom o internetový průzkum, i když neskrývám, že mě potěšil. Nejsem totiž dlouholetý volič ČSSD, dříve jsem skutečně pravidelně volila zelené ...
Proč znovu volím ČSSD? Nemohu zapomenout na to, jak vládní modré a promodralé strany ODS, KDU a Zelených Martina Bursíka tlačili do Čech radar proti vůli 70% národa...
A připomínám všem, kteří tak trochu ztrácejí paměť, že také díky profesionálnímu, kvalitnímu a dobrému vedení tolik osočovaného Jiřího Paroubka se tato totalitní zvůle mocných proti valné většině národa zatím nemohla uskutečnit...
A vůbec mi není líto, že dřívější ideově a zřejmě i hmotně zkorumpovaná vláda nakonec padla...
Díky předsedo Jiří Paroubku, díky pane europoslanče Roučku, europoslanče Falbře, poslanče Zaorálku, Rathe, Bublane, etc,etc,etc..., že nejste hluší k hlasu národa, že jste bojovali za svůj národ a chtěli jte mu dopřát právo volit v referendu. Bohužel i díky zdržení se hlasování zelených, kteří referendum měli zakotven přímo v programu, jsme se ho nikdo nedočkali...
Vaše skutky hovoří, milí poslanci za ČSSD, a proto vás můžu v klidu a míru nadále volit... Díky, Gabrielle

Názor Arwena i můj osobní:
...Držíme palce, lidé zmého okolí jsou mladí a volíme Vás všichni. Protože Vy jste jediný, kterého se totalitní strana ODS bojí.

Langerova armáda na rozkaz házela, na další rozkaz s házením přestala. Z toho, jak to začalo a jak to končí jasně vyplývá, že to vše bylo organizováno. Kdyby to bylo spontánní, jak se ODS snaží namluvit, nikdo by ty házeče NEDOKÁZAL ZASTAVIT...

Arwene, super postřeh, také jsem si všimla :-)Gábi
01. 06. 2009 | 20:17

blue jay napsal(a):

Skvele Gabrielle,

Bohuzel to jednoduche ovecky Paroubka nepochopi.
01. 06. 2009 | 20:30

blue jay napsal(a):

Myslim tim tu tvoji ironii Gabino,
Velmi chytre.
01. 06. 2009 | 20:37

Hammerhead napsal(a):

Jyrka STEM" Parobeeg promluvil. Co mě potěšilo více - stoupá % v kolonce jiná než parlamentní strana. Snad obrat k lepšímu?
01. 06. 2009 | 20:42

PatientO.T. napsal(a):

2 blue jay:
To není ironie, Gábina to tak prostě má. Hleďte:
"Krásný den, milý a sympatický už skoro hejtmane Stanislave Eichlere a vážený a milý pane předsedo Jiří Paroubku. Vyhrát hejtmanství v tradiční baště modrých ptáků v Liberci, působí tak trochu jako malý zázrak. Mám spolu s Vámi, s ČSSD i s téměř celým národem obrovskou radost. Doufejme, že i 2. kolo senátních voleb vyjde takto fantasticky. Už 25. den držím hladovku proti radaru a medituji na to, aby tu nebyl, a aby jste ODS převálcovali i v senátu. Kéž celému národu i celé straně ČSSD dají své požehnání všechny dobré bytosti “Shůry“ .
Těším se na Vás v superroli krajského hejtmana překrásného libereckého kraje. Moc Vám fadím, hned jste mi padl do oka při předvolebním mítinku před kulturákem. Mimochodem ptala jsem se na Váš osobní postoj k radaru (bytosti, které radar chtějí jsou mi duchovně cizí a nerozumím jim, proto jsem to chtěla slyšet od Vás), a také jsem chtěla odpověď na to, jestli se zásadně vyhnete jakékoli koalici s ODS. Už tam jste mi to přislíbil a moc mě potěšilo, že se Váš závazek objevil i v tisku. Viz níže.
Vážený a milý Stanislave, Bůh Vám žehnej. Ať Vám na cestu životem svítí všechny dobré bytosti nahoře i dole...
Tento dopis přeposílám i váženému a milému panu předsedovi Jiřímu Paroubkovi. Obrovské díky za výsledek voleb patří také jemu. Hlavně on se velmi zasloužil za to, že krajské, a doufejme že i senátní volby jsou takto fantasticky rozehrané. Celá ČSSD by si měla hodně vážit toho, že v jejím čele má tak vynikajícího a schopného vůdce, který je navíc rovný, přímý, není sebestředný, je schopen sebereflekce a hlavně myslí na lidi. Zato vše mu skláním hlubokou poklonu. Vše dobré i to nejlepší Vám osobně, skvělému panu předsedovi i celé ČSSD ze srdce přeje Gabrielle H. - prvovolička ČSSD (dala jsem Vám osobně i preferenční hlas)
PS: doufám a pevně věřím, že hlavně záluhou ČSSD tady radar stát nebude a také, že se lidi budou mít pod Vaším vedením o kousek lépe a bude se jim pod vámi volněji dýchat... Gabrielle"
01. 06. 2009 | 20:49

stále rebel napsal(a):

Pro Radka.
No právě, kdybyste žila v padesátých letech, tak byste asi napsala něco takového.
Všichni soudruzi a soudružky svazáci z našeho ročníku jednotně podporujeme politiku KSČ, až na jednu velkostatkářskou dcerku (popřípadě buržoazní slečinku), za kterou se kolektivně stydíme.
01. 06. 2009 | 20:57

Jarda napsal(a):

Pro Gabrielle H. ::: :-)))))))))))))))) Jako vtip je to skutečně dobré. Ale pokud jste tohle myslela vážně tak to u Vás vidím tak, alespoň na 3 promile alkoholu v krvi.
01. 06. 2009 | 21:00

Kormoran napsal(a):

....Stale toka a stale toka!)))
Jen par poznatku . Cas od casu se potkavam s lidmi(sirokeho vekoveho spectra) na ruznych setkanich.
"Sledujes politiku v CR?" zeptal se mne , asi 70tnik. A co rikas na Paroubka? "Pekna komunisticka
s....!!!" Skocila do reci jedna dama . A prevlecena za lidumila!!! Dodavam.
Dovedes si predstavit , ze by ty slinty prednasel tady? Ano ! Predstavit si to dokazu, ale pochybuji , ze by se tento clovek , ale i jini podobneho charakteru do vrcholne politiky tady vubec dostal.
Pokud bych hluboko sahnul do fantazie , jako ze ano , tak by nezustalo jen u vajec!!!
....Asi tak.....
Drzim palce vsem mladym lidem a lidem zdraveho rozumu!!!
Krasne dny.
01. 06. 2009 | 21:45

Ing. Ivo A. Benda napsal(a):

Teda soudr..pane vachmajstr, voni jsou hlava... Ba jo, ne nadarmo jsou předsedou rudé fronty.
01. 06. 2009 | 21:51

MK napsal(a):

Náhodou jsem našel dobrou sci-fi, sice trochu připomíná bývalá usnesení ÚV KSČ, ale dá se to přežít....Opravdu doporučuji!
Hezký večer a pohodu všem.
http://blog.aktualne.centru...
01. 06. 2009 | 21:58

znalec napsal(a):

Spousta skvělých komentářů z obou stran.
K Blogu - neumím ani nechci reagovat. (Labutí píseň?)
01. 06. 2009 | 22:01

MS napsal(a):

Pro Vás, kdo jste dnes ještě nečetli a máte na to sílu. :-)

Pozor ale, vrátíte se do minulého století.

http://www.e15.cz/rozhovory...
01. 06. 2009 | 22:32

johana napsal(a):

to Temelín: nazýváte Paroubka titánem své mateřštiny a já se k Vám musím přidat. Mě fascinuje jeho ... pědasendesát procent obyvatel.... Kromě jeho očividné lačnosti po moci a trapných vystoupení - viz Kdo z vás to má? je pro mě druhořadým politikem okresního významu a nechápu jakým omylem měl 14 měsíců svůj tlustý zadek zabořený v premierském křesle. Představa, že se stane premiérem, a nedej Bože prezidentem, je pro mě opravdu smutná.
01. 06. 2009 | 22:54

johana napsal(a):

to MS: to byl slovní průjem... Měli na něj vzít podkladek. (sádrový).
01. 06. 2009 | 23:01

dallas napsal(a):

Jedna pekna uvaha od p. Streita pro Saliveny...-Dědičkou KSČ není KSČM, ale Paroubkova ČSSD
Nepohoršujte se, nejde o laciný výkřik, ale o výsledek hlubší úvahy. Znám historii a zhruba i programy obou stran. To však není podstatné na rozdíl od praktik, jež ztělesňuje Paroubek.

Bipolarita: mocenské vymezování proti třídnímu nepříteli
Do programu je možno napsat cokoliv. Zvláště u dnešní ČSSD je zřejmé, že program je pojat jako marketingový a populistický produkt bez jakékoliv starosti o splnitelnost. Vždy se najdou třídní nepřátelé, na něž bude možno nesplnění slibů svést. Tuto úlohu plní ODS, proti níž se ČSSD už od Zemanových časů vymezuje.
Když si to dáte do souvislosti s bývalou KSČ, ani oni se neprezentovali ničím, co by běžný člověk neuvítal; proklamativní starost o člověka dávali na přední místo (zdravotnictví a školství zadarmo, vše s heslem každému podle zásluh). Problém byl jen v tom, že bez konkurence - politické a hospodářské - to nemohlo dlouhodobě fungovat. O nesvobodě ani nemluvím. Tu úlohu strašáka, kterou pro ČSSD plní ODS, hrál pro KSČ světový imperialismus.
Hlavním znakem tedy není nějaký programový kalkul na papíře, nýbrž praktická politika, prostřednictvím níž se realisticky ukáže, zda straně jde o všeobecný prospěch, nebo jen o mocenské postavení. A Paroubek jednoznačně ČSSD autoritářsky táhne k mocenskému pojetí politiky.
Autoritářství kamuflované populismem
KSČ ponechme historii - ta už své neblahé výsledky předvedla - a aktuálně si vzpomeňme, jak ČSSD dokázala zadlužit stát v době konjunktury. Vládla osm let a tak je možno bilancovat, jaké sliby dokázala také splnit. Na všechno, co slibuje, už měla dost času.
Je třeba tedy odlišit sociální cítění přetavené do naivního levicového světového názoru od pragmatických a autoritářsko-totalitních manýrů. To první dokonce mělo v historii své opodstatnění, než se kapitalismus a společnost kultivovaly k dnešnímu standardu. Co však opodstatnění nemá, je zneužívání černobílého vidění světa k autoritářskému oklešťování demokracie.
Prospěchářská ideologie v ČSSD
Tady je srovnání jasné. Bez ohledu na na programy KSČM a ČSSD je třeba vidět, že u komunistů zůstali ti autentičtí levičáci, jimž je v mnoha případech možno přičíst kladnou motivaci, zatím co u socanů se formuje kolem Paroubka pseudolevice, která odhodila původní ideály, veškerý levicový liberalismus a pragmaticky směřuje k upevnění moci a utužení poměrů (viz třeba vztah ke svobodnému tisku).
Je nepochybné, že ambiciózní autokraté u komunistů nezůstali, protože z levicových stran pouze ČSSD naplňuje jejich touhu po moci a ambicích. Prostě lidé jako Jiří Havel u komunistů neměli důvod zůstat. Je nesporné, že v tomto světle má KSČM daleko upřímnější funkcionáře. A v tomto smyslu bych řekl, že i méně levičácky agresivní a zištné. Pro mě Filip s Ransdorfem nejsou tak vyhroceným nebezpečím jako Paroubek s Rathem.
01. 06. 2009 | 23:38

dallas napsal(a):

pokracovani-Falešné salónní levičáctví, dirigismus, klientelismus, zášť
ČSSD se jen lépe adaptovala na moderní dobu. Sociální programy používá jako prostředek pro naplnění mocenských ambicí všechno ovládat, řídit, usměrňovat v zájmu svých politicko-hospodářských cílů. Zde už se o nějaké srdečně motivované levicovosti nedá ani uvažovat. Socani se plně adaptovali na kapitalismus a nemají žádné zábrany se na něm majetkově přiživovat a parazitovat na jeho regulaci. Nemají žádné záklopky, které měli za bývalého režimu i nejvyšší představitelé KSČ, kteří nesměli příliš vyčuhovat.
O nějaké morálce se tváří v tvář reálnému klientelismu nedá hovořit, naopak. Čím méně svobody a čím více lidí na pokraji chudoby, tím lépe pro zájmy sociální demokracie. Aby to voliči neprohlédli, používá tato strana již zmíněné strašáky, politickou zášť vůči stranám, jež preferují svobodu, a závist proti úspěšným lidem. Neúspěch je živnou půdou ČSSD.
Staré myšlení, generační střet
ČSSD je stranou, která nechápe, že když se někomu příčí její metody, že zdaleka nemusí jít o příznivce ODS nebo dokonce ani pravice. Její spojování oponentů s pravicovými „zloději" je plytké, paranoidní a urážlivé. Projevilo se to při vajíčkové revoltě převážně mladých lidí, kterou zpočátku bagatelizovala, aby později následky své bohorovnosti a zpupnosti připisovala ideovému nepříteli. Ano, »nepříteli«, protože bez antagonisty by ztratila téma. Pro ty mladé to bylo ovšem zneuctěním motivu jejich protestů.
Vrcholem pak bylo spojování mládeže s nacismem, fašismem a dokonce s bojůvkami SA. Přehánět takovým způsobem historické reminiscence je nechutné, zvláště u vědomí toho, že k prvotní eskalaci situace přispěli najatí násilníci v černých brýlích, kteří narušovali svobodu pohybu a slova oponentů a daleko spíše připomínali nějaké klaky neurvalců. Bylo jen tupostí funkcionářů ČSSD, že z toho vyvolali generační střet, v němž zákonitě museli stát na straně zastaralých poměrů.
Preference jistot na úkor svobod a vazalský internacionalismus
Veškerý projev ČSSD pod Paroubkovým vedením vzbuzuje oprávněné obavy z ohrožení porevolučních svobod a návratu starých pořádků. Tomu přisvědčuje, že heslo svobody bylo odstraněno z propagačních materiálů a nahrazeno heslem JISTOTA. Není se co divit, že jistotu chudoby a nesvobody, výměnou za starostlivou péči ČSSD, valná část populace nejen odmítá, ale hodlá proti ní i revoltovat.
Docela signifikantní je, že po vajíčkových excesech se Paroubek neprodleně obracel dopisy na bratrské evropské strany, aby žaloval na domácí poměry. Stejně tak on s druhou manželkou začali vyhrožovat mezinárodními soudy, když byli terčem jednoho kresleného komiksu v časopise. Je to opravdu příznačné, že takovíto lidé se vždy potřebují opírat o cizího protektora. Uvědomme si, že české soudy ještě ani žalobu neobdržely a už tady někdo temně vyhrožuje větším bratrem. I tohleto vazalské dědictví má ČSSD v genech po bývalé nesvéprávné KSČ.
Komunistické manýry přebírá ČSSD
Kdybych to měl shrnout, tak jde o totalitní, bipolární a na cizí moci závislé myšlení přizpůsobené novým podmínkám. To všechno už známe jako genetickou výbavu bývalých komunistů.
A co dnešní KSČM? Kritikou ČSSD je nemíním v žádném případě hájit. Je to však okrajová strana, jakýsi kultivovanější skanzen, z něhož už nejhorší prospěcháři dávno odešli. Připadají mi jako rezervace Indiánů, kde už tomahawkem po hlavě nedostanete. Skutečné nebezpečí se přesunulo jinam. Opravdu nebezpečné by bylo, kdyby komunistické manýry plně vykvetly právě v ČSSD. Pod Paroubkem jako autokratickým předsedou mají živnou půdu.
Doufám, že je jasné, že moje preference jsou úplně jinde a nemám v úmyslu KSČM obhajovat. Jen jsem pokládal za nutné vyargumentovat, že to je ČSSD, kdo převzal od bývalé KSČ štafetu.
01. 06. 2009 | 23:39

Kormoran napsal(a):

Dallas neni co dodat!
Bravurniiiiiiii !!!
02. 06. 2009 | 01:08

Mystic napsal(a):

Ale pane Paroubku,
ty průzkumy nemusí být nutně objektivní. Moc jim nevěřím. Ale vy byste si měli upravit kandidátku, protože to je jedna hrůza vedle druhé. Nevím, co si o vás myslet, když máte za kamarády agenty StB. To je Duričko, od něhož jste se později účelově distancoval, pak Dvorak, který Vám poskytnul zázemí pro vaší svatbu. Vy se vůbec nestdíte? Do toho pan Benda, mimochodem podle vaší Brožové a jiných svědectví majitel nevěstinců a taktéž váš osobní přítel. Mimochodem, tady u nás je pan Benda krajně nepopulární - zvláště potom, když navrhl na ředitele nemocnice zprofanovaného pana Madara. Pak ti mafánsští Kočkovi. No děs běs, do toho pan Falbr - někdejší agent StB a pan J.Havel - svého času oportunistický člen totalitní strany. Pabna Ratha raději jmenovat nebudu.
A Vy jste ještě tak arogantní a tak si nevidíte do svých úst, že jste schopen do médií prohlásit, že jen blbec by nevolil vaší stranu. Podívejte se někdy do zrcadla. Ti vaši nejvližší devoti vám asi neřeknou, jak na mladé lidi působíte - že se výrazově projevujete
jako Gottwald. Pane Paroubku, pak se nedivte, že vajčkiáda bude pokračovat:
http://zpravy.idnes.cz/hodi...
02. 06. 2009 | 03:31

Mystic napsal(a):

Dallasi,

mě vadí krom jiného skutečnost, že tou bipolární kampaní Paroubek rdousí malé strany. Vajčkiáda zastínila důležitá témata. Nejde jen o socany, ale i o ODS. Prostě pro ně je výhodné vyvolávat bipolární tření - udělat z voleb souboje ODS a Soc. dem. Jestli Paroubek vyhraje volby, patrně se dočkáme sociálních nepokojů. Ne že bych si to přál, ale mám takový pocit, že se tomu nevyhneme.
02. 06. 2009 | 03:42

Pavel napsal(a):

Pane Paroubku,nevidite svet trochu bipolarne? Nedochazi vam,ze paklize nekdo nepreferuje CSSD jeste to neznamena,ze je automaticky stoupencem ODS,nebo ze pokud nekdo vyjadruje svuj nesouhlasny nazor na vasi politiku na namestich, jeste to neznamena, ze ho vyzbrojil vajicky pan Topolanek. Treba ( a nejspis ) je to ten, kdo se na vas ani na tu ODS uz dal nechce divat a potrebuje se nejak ozvat. Vite,tento svet neni o vas, dokonce neni ani o Topolankovi, on tady bude i kdyz uz ani jeden z vas ne,bude dal fungovat,jen ti mladi,co vas preziji se boji o svou budoucnost,kterou jim vy,svym nezodpovednym bazenim po moci muzete pekne zavarit. Prosim prestante byt tak sebestredny,je to trapne a skodlive.
02. 06. 2009 | 07:48

milone napsal(a):

Tento arogantní despota nemá v politice co dělat !!!
02. 06. 2009 | 07:51

komenský napsal(a):

To, že Jiří Paroubek je totální paranoik je známo, že si nechává dělat různé, jemu příznivě nakloněné průzkumy také. nevím, kdy Jirka bude spokojen, asi, až usedne do křesla předsedy vlády této země. Měl by ale jednu věc udělat předem. Své ženě, kterou mnozí považují za sexy, poučit, co je porno..., dáma sice sexy, ale ve svých letech hodně nezkušená. V Nitře asi neměla možnost vidět ve svém mládi lechtivé filmy a musela se slepicemi na kutě. Takže ani nemá základní vzdělání v této disciplíně... No, nejak mě to uklouzlo z daného tématu, ale po pravdě¨, ani moc ne, protože by si Jirka paroubek měl začít asi dělat průzkumy ve své rodině, v té současné, ale i v té bývalé. Měl by si zametat hlavně před svým prahem u svého syna, který zrovna nevyniká morálkou. Říká se, jaký otes takový syn...
02. 06. 2009 | 07:51

marek napsal(a):

Vážený pane Paroubku- vy jste evidentně vůbec nepochopil oč jde a v čem je problém. Narozdíl od Vás jsem nikde nezaznamenal, že by někdo tvrdil to, že vaši mladí odpůrci jsou voliči ODS- ale pouze a jedině to- že jsou apriory proti vašim názorům a vašemu politickému stylu. Pravda-nečtu ani LD ani MfD- nicméně vidím a slyším,co ti lidé říkají a píší na své plakáty. Takže bych vám velmi doporučoval buď se nám snažit nelhat i při blogování, nebo pokud skutečně věříte tomu co tu píšete - se nad sebou samým velmi zamyslet.
02. 06. 2009 | 07:55

Fernetman napsal(a):

Jistě - a vy jste pane Paroubku podobný Delonovi.
02. 06. 2009 | 07:55

Jiraak napsal(a):

Tak to máme 20dkg Vlašáku, 30dkg Šunkovýho.. Paroubku prober se..
02. 06. 2009 | 08:04

vašek napsal(a):

A propos:mladí a Paroubek.Nebo Paroubek? Vlastně je logické,že klauzo-odé-esesáčtí nevycválanci se takhle spolu se svými komunistickými bratry klauzovoliči chovají a jódlují.Duo stranických ještě nedávno bratří Klaus-Topolánek vymysleli špínu,která je měla zbavit svědků jejich špinavostí a pokrytectví,když si oba hrají na pravici a vůbec jim v tom nevadí ani jejich styl,ani názory,ani rodinný komunistický původ.Mottem je vždy jen osobní zisk a nemravnost jako taková exportovaná s cílem ty slušné zotročit v naivní domněnce,že kdo je slušný,musí být podne NICH taky automaticky trouba.Ze starších pracovitých zkušených lidí si po roce 2006 chtěli vyrobit chudinu,kterou okradou,vyházejí je z práce a pak ještě následně ze msty jen proto,že TO na NĚ vědí, budou do konce jim fašisticky naprogramovaného života jejich poslední leta života než ničit.Jak hluboce se zmýlili,pochopili po necelém 1 roce.Technické i obchodní katastrofy jejich podobně jako ONI nezvedených mladých-šikovných fakanů:sprostých kreatur profesně neschopných,ale o to více dravých...Teď je fakticky ve jménu záchrany života a národa někdo od koryt musí rychle demontovat a dát na posty konečně od roku 1948 poprvé schopné a odpovědné lidi - tedy lidi v letech,kteří nikdy nebyli v KSČ ani jejich inovacích po sametce, a poctivě pracovali.Aby se aspoň pár slušnějších mladých vůbec něco naučilo.Paroubek jen politicky zahrál na tuto kartu,nečekám,že by byl lepší,ale i to stačí,aby ONI kvičeli jak domácí zvěř,házeli vajíčky a vůbec chovali se jako dobytek.Jsou to totiž zas jen JEJICH rudí fakani,nikoli mladí obecně.Další fakt,který ONI nezkousnou:existují i slušní mladí co pracují a neflákají se s vejci bůhvíkde.To by se to mlátilo a vraždilo,že,soudruzi a rudí fakani! Jen kdyby se mohlo a kdyby na vás někdo,smradi z ODSKSČM ještě dnes chtěl dělat.Ale to vám říkám: už brzy budete dřít až budete padat na hubu.S tím počítejte!!
02. 06. 2009 | 08:04

Mona napsal(a):

Pane Paroubku,jen stručně :už mě strašně unavujete řečmi,grafy,průzkumy veřejného mínění,rétorikou,prostě vším.Proto vás vypínám nejen v TV ale i ve svém životě,který si nadále již vámi nenechám ničit.Pro mne jste prostě přestal existovat
02. 06. 2009 | 08:08

noblesse_oblige napsal(a):

Dobrý den, pane Paroubku, pochopte, prosím, že pro přemýšlivého voliče jste zkrátka nesnesitelný svým vystupováním a chováním (přečtěte si znovu fejeton Ludvíka Vaculíka ze srpna 2006: "Vy už nepůsobíte tolik svými myšlenkami, názory a programem jako svou povahou, která budí odpor až strach.").

Váš jazyk normalizačního aparátčíka ("cuc na klacku", "třesky plesky" apod.) mladým lidem připadá jako z jiného světa. Mám několik známých, kteří by byli ochotni volit ČSSD, ale ne pod Vaším vedením, s "kádry" typu pana Ratha, Tvrdíka, jenž zruinoval ČSA, "ekonoma" Sobotky, který měl zůstat právníkem etc.

Vždyť Vy si ani neuvědomujete, jak směšným se jevíte zveřejněním tohoto průzkumu (znáte vůbec něco jiného než průzkumy?), protože právě (a pouze) něco takového se od Vás čekalo. A hlavně, prosím Vás, netvrďte, až prohrajete ve volbách do EP, že za to můžou vejce. Byl byste první politik, který byl poražen vejci, a byl byste v tu chvíli ještě směšnější než jste.
02. 06. 2009 | 08:08

zdesta napsal(a):

blue jay:Vážený pane.Hledání nejoptimálnějšího a nejlépe fungujícího společenského systému je dlohodobou realitou.Že existují různé modely a jejich aplikace do praktického života také.Předkládané modely mají jeden nedostatek,že fungují za určitých ideálních podmínek.Ty tu nejsou a také nebudou.Z jednoho prostého důvodu,protože do něho vstupují lidi,kteří se bohužel ideálně (předpokládaně) nechovají a chovat nebudou.Teď o snaze udržet sociální smír.To není populismus,ale nutnost.Všechny společenské třenice,končící nějakou tou krvavou revolucí nevznikají z důvodů všeobecného blahobytu.Snaha eliminovat toto nebezpečí patří k programům civilizovaných států.(Kanadu nevyjímaje)O schopnostech celé politické garnitury nemá smyslu moc diskutovat.Tady je všechno nějak postavené na hlavu.Mladí na západě revoltují proti konzumní společnosti-často proti generaci rodičů,levicově.Zde v ČR je to opačně.Západ nazývá zelené -"melouni"-Na povrchu zelení,uvnitř červení.Zde opět tvoříme vyjímku.Nahoře zelení,uvnitř modří.Máme svá opravdu překvapující specefika. To se týká i udajné politické "angažovanosti" mladých.Diskuze by byla velmi dlouhá a upřímě řečeno nemám na ni náladu ani chuť.Dodatek:Házení vajec nepovažuji za civilizovaný projev nesouhlasu.Navíc od lidí,kteří v den voleb dají přednost rockovému koncertu,mejdanu,nebo jiným přítažlivější činnostem.Mám s tím své zkušenosti.
02. 06. 2009 | 08:08

tygr napsal(a):

No teda ty grafy! Uplnej Delon! ;o))
02. 06. 2009 | 08:11

Občan napsal(a):

Doporučuji všem, kteří podporují násilí v podobě útoků na představitele ČSSD,
aby si přečetli yjádření prezidenta republiky a někdejšího svého zbožňovaného předsedy ODS profesora Václava Klause. ..... To, co se děje na mítincích politické strany je skutečně ohrožením demokracie a svobody v této republice !!
02. 06. 2009 | 08:15

Jojo........ napsal(a):

Nezapoňte někam poslat manželku, aby budila soucit a získávala Vám hlasy. Je to dobrá taktika, pitomců, co na to naletí je dost, viz Kateřina JAUJAU Jacques....podle výsledků vládnutí ČSSD bych na místě těch mladých a -na rozdíl od Vás zodpovědných_ lidí zvolil házení ne vajíčkem, ale vajíčkovým granátem....vraťe se do své páté cenové a ke své profesi pingla, tam nenaděláte tolik škody a nebudete ubližovat celé zemi, jen okrádaným hostům, co si to nechají líbit...možná....
02. 06. 2009 | 08:22

Upřímě napsal(a):

Zřejmě je Paroubek na svém místě.
Pravicový volič volí pravici,takže levici nemá rád.Je to normální a není třeba vyvolávat nacustické bojůvky a předpovídat budoucnost.Jinak se chci té studentky zeptat kolik spolužáků má rádo Topolánka a Langera?
02. 06. 2009 | 08:29

Marcus Agrippa napsal(a):

Moc tomu nerozumím proč by vlastně měli mladí podporovat ODS? Vždyť to je strana která je naopak právě proti mladým zaměřená. Zavádění cenzury, nemožnost svobodně rozhodovat o umístění radarové základny, snaha o zavedení školného na vš atd. Tohle ti"mladí"opravdu chtějí? Sám se počítám mezi mladé, ale ODS bych určitě nevolil ( tím neříkám že je ČSSD můj favorit ).
02. 06. 2009 | 08:33

Dominik napsal(a):

Co tahle stejný grafy pro vzdělání? Máš na to koule Paroubku?
02. 06. 2009 | 08:34

Michal J. napsal(a):

Jak je možné, pane Paroubku, že Vaše průzkumy (STEM pro ČSSD) v některých partikulárních oblastech dávají odlišné výsledky než průzkumy jiných renomovaných agentur? Zamyslel jste se nad tím někdy?
02. 06. 2009 | 08:34

kasparek napsal(a):

Pane JYri, nepřekvapuje mne, že jste ten vzkaz od lidí nepochopil. Obklopen kuratelou věrných si můžete navzájem pobrukovat jak jde vše dobře, ale pravda je jinde. Výhodou pro nás všechny je, že se tyhle nůžky budou časem jenom rozvírat. Nejvíc se těším, až si půjdete po krku s Rathem. :)
02. 06. 2009 | 08:36

NoName napsal(a):

Aaaaaa opět statistiky. Moc bych si přál, aby jednou v nějakém lokálním průzkumu natrefili shodou náhod na 1000 lidí, kteří vysloví přání, abyste skočil ze střechy. Pak s neobyčejným zájmem připravím kameru a založím si účet na YouTube.
02. 06. 2009 | 08:36

frank napsal(a):

Jsem moc rád,že vidím , že situace je jiná než jí popisují neše pravicová media.A Vám mladým bych poradil Nebuďte tak hrrr. Až si odpracujete pár let a zjistíte,že 90% z Vás budete dělat jen poskoky a nepomůže Vám ani vzdělání, rozsvítí se Vám.Život je tvrdý a to co se Vám snáží nacpat do hlav ODS je demagogie bez chyby.Ale pokud chcete být otroky Topolánků,Hřebíčků a jim podobných,tak si to užijte.
02. 06. 2009 | 08:38

MIchal J. napsal(a):

RE Marcus Agrippa: Mladí lidé podporují ODS, protože mají rozum a ví, že není jiné cesty. Já jako 25letý občan jsem pro radar, jsem pro školné na VŠ, pro zdravotnické poplatky atd.
02. 06. 2009 | 08:38

patriot napsal(a):

Chytří lidé nevolí hlupáky ...
02. 06. 2009 | 08:39

Rydlo napsal(a):

Demagogie! Co když je to jen odpor proti Paroubkovi jako takovému, jeho způsobům, vystupování, falši, demagogii, papláštví, nafoukanosti....etc. Stavět to jako že ti co nejsou proti Paroubkovi jsou od ODS je ta Paroubkova demagogická, lživá a účelově vykalkulovaná přidaná hodnota.
Co když je to jen OPDOR PROTI PAROUBKOVI, vyjádření silných nesympatií pohrdání a posměchu....
02. 06. 2009 | 08:40

pítrs napsal(a):

Vážený pane předsedo,
nehodlám tu polemizovat ani o Vašem názoru na aktuální situaci a o nutnost zabránit návratu ODS k moci. Nehodlám se ani vyjadřovat k Vašemu nedávno vyjevenému stihomamu o pokusech o (Vaši) fyzickou likvidaci ze strany Dalíka+Langera+Topolánka (E15 z 1/6).
Jen mi ňák neštymují ty grafy: za prvé ten první by měl srovnávat dvě období "červen 2006 vs. květen 2009", ale to tu nevidím, je tu jen strnulý graf jednoho momentu (kterého ?) A ještě horší lapsus je graf druhý, kde součat preferencí v roce 2006 dává celých 103 (slovy sto a tři) procenta ! Těžko Vám potom uvěřit, že i Vaše dále uváděné myšlenky jsou zcela správné (a nebo jsou správné na 103 procenta ?)
02. 06. 2009 | 08:40

Jarka napsal(a):

ČSSD by se měla zbavit Paroubka a Ratha a myslím, že by vyhrála volby. Jarka
02. 06. 2009 | 08:41

Pražák napsal(a):

KOLIK ŽE TOHO SOCIALISTÉ PROŽRALI?
Vlády ČSSD musely sehnat více než 500 miliard na sanaci bank, záložen, dluhů po Konsolidační bance, FNM atd. - prostě všeho toho bordelu, který jim zanechaly vlády ODS. Aby socialisté rozvrácené banky a tím i ekonomiku zachránili (Česká spořitelna a KB byly před kolapsem, IPB v kolapsu skončila, v bankrotu skončilo celkem 18(!) bank - dluhy PO NICH ovšem zůstaly), tak holt museli stát zadlužit a bankovní závazky vůči jejich novým zahraničním majitelům uhradit. - Odtud jsou ty dluhy, víte? Jen proto pak Topolánek převzal bankovní sektor zcela vyčištěný a Kalousek se mohl chlubit, že naše banky jsou absolutně zdravé a finanční krize se jich vůbec nedotkla. Přitom oběma politikům spadlo ještě do klína 100 mld. rezerv, vytvořených socialisty na ministerstvech. Ty šly podle účetních pravidel do nákladů ihned v době svého vzniku, tedy k tíži soc. dem. vlád - aby je Kalousek za jediný rok rozfofroval a snížil si o ně vlastní deficit (letos v únoru už z nich nezbyla ani koruna). Tolik fakta.
Ještě poznámka: Socialisté převzali státní dluh ve výši 155,2 mld. (1996), po jejich odchodu činil 802,5 mld. (2006). Narostl tedy o 647,3 mld. Náklady na sanaci bank činily přes 500 mld. (v letech 1996-2002 dle ČNB cca 350 mld. Kč, dalších 150 mld. v letech 2002 – 06). A to se soc. dem. vlády ještě musely vypořádat s následky obou povodní: v roce 1997 jen přímé škody činily 62,6 miliard, v r. 2002 73 miliard. Socialisté tehdy chtěli dočasně zavést mimořádné daně, ale pravice je přehlasovala. Takže se opět vydaly dluhopisy. Celkem jen sanace bank a povodně přišly na cca 650 mld. Stavěly se ovšem také dálnice, želez. koridory… Takže co vlastně ti socialisté ze „svých“ dluhů za 647,3 mld. prožrali?
02. 06. 2009 | 08:43

perník napsal(a):

Chtěl bych říci něco k ček-teku za který je p.Paroubek napadám.Já bych přitvrdil a všechny ty smaženky co tam byly zlikvidoval jednou pro vždy.
02. 06. 2009 | 08:44

Petr napsal(a):

Paroubka nechtějí ani na Marsu: http://www.webvize.cz/play.... Jak Paroubek kradl salámy: http://www.betaknihy.cz/kni...
02. 06. 2009 | 08:45

Marcus Agrippa napsal(a):

Pro MichalJ. Jsem mladý a nepodporuju ODS. Právě proto že jiné cesty samozřejmě jsou. Ale je pochopitelně na každém z nás kdo je mu svým programem blíž.
02. 06. 2009 | 08:46

NoName napsal(a):

Poprvé po revoluci nejdu volit "někoho". Poprvé jdu volit "proti někomu". Ano, jdu volit proti levici. Ještě za Zemana jsem ČSSD sice nevolil, ale respektoval ji jako alternativní stranu která by prostě měla na politickém trhu být. Už si to nemyslím. Strana, která otevřeně obchází platné zákony a která sdružuje lidi typu Rath, Jandák, Paroubek, Hašek, Škromach, Sobotka, Jičínský a podobně u mne zcela propadla. Raději Dělnickou stranu nebo třeba Balbínovce, jen ne ČSSD a její "A" tým KSČM. Volím ODS jako ne ideál, ale jako nejmenší zlo.
02. 06. 2009 | 08:46

Rejpal napsal(a):

Proč asi starším lidem je ČSSD bližší než lidem mladším?

Odpověď vidím v pohledu na život lidí různých generací:
Mladí bojovníci se snaží ze svého života co nejvíc pro sebe získat. Staří by naopak většinou chtěli dožít v jistotě, klidu a pohodě.

Přestože si hodnocení obou pohledů dělá každý sám, zdá se mi egoismus mladých přehnaný. Stačí se v tramvaji podívat na sedící mládež a stojící dříve narozené. To je solidarita v praxi. Škoda, že teprve až "odrostlá mládež" si snad uvědomí svůj egoismus v mládí. Většině lidí by bylo lépe, kdyby solidarita a "slušnost" nebyla cizí ani mladým lidem.
02. 06. 2009 | 08:47

paroubEgg napsal(a):

poslechnete si anti-paroubek song pro pobavení před volbama

http://leteckaposta.cz/4277...
02. 06. 2009 | 08:48

petr napsal(a):

když tady vidím jak někdo napíše, že není jiné cesty než školné a poplatky ,vidím,že omezenost některých lidí nemá hranice.
02. 06. 2009 | 08:51

yony napsal(a):

Pane Paroubku, nenechte se odstřelit vajíčkem hysterického "začátečníka" a věřte, že vaše stále silnější voličská základna vás přijde ZVOLIT, i kdyby si roztrhli vejcovody. Nechci se setkávat na ulici s nezvladatelnými hejny potěru. Jen, měním názor na jednu věc. Jsem pro okamžité zavedení školného v co nejvyšší možné částce, stejnokroje ve škole a zákaz vycházení po 22.hodině bez doprovodu rodičů. Přesně tak, jak by si to jejich konzervativní bratři v polsku představovali. Přeji úspěch ve volbách !!!
02. 06. 2009 | 08:52

NoName napsal(a):

Rejpal:

Není to o gerontském egoismu. Mé matce je hodně přes 70 let a nežije si nad poměry - bývalá účetní v malém podniku. Ale volí budoucnost pro mne a mého syna, ne současnost pro sebe. Ona ví, že tady bude ještě pár let a že volbou Paroubka, Ratha a dalších bychom ještě x let po jejím úmrtí sklízeli plody její krátkozraké volby. Není každý senior blbec.
02. 06. 2009 | 08:53

Tygi napsal(a):

Za takové grafy bych dostal pětku i na základce.
02. 06. 2009 | 08:53

Milada napsal(a):

Jsem ráda, že se pan Paroubek naučil velice rychle ovládat pravicové sdělovací prostředky a také bloguje. Gratuluji k posunu, o kterém si pan Dimun dovolil říct, že je pomalejší, než by si představoval (LN 30.5). Naopak, tak rychlé vklouznutí do výše zmiňovaných sdělovacích prostředků mi imponuje.
A teď, kapitola druhá. Jestliže pan P. ovládlklávesnici a myš, je čas začít s kultivací jeho neoblíbené osobnosti a zbavit ji nálepky "křupanská". Začněme citátem... "Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo, a všechny si byly podobné. Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasat na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."
02. 06. 2009 | 08:56

rýša napsal(a):

Škoda , že se nedá vyzkoušet to co by bylo, kdyby se povedlo vše ODS.Až by Ti mladí co je tak podporují žili ve feudalismu,který by nastal a svému pánovi by museli každé ráno pokleknout,tak by je ty kecy přešli.A nejraději mám ty pravicové dětičky, co jim tatíček koupil v 18 auto a za prachy si nechávají napsat seminární práce ve škole, protže pro svoji absolutní tupost by to nezvládli.
02. 06. 2009 | 08:56

Elias antikomunista napsal(a):

"Nejvíc věřím té statistice, kterou si sám zfalšuji." Winston S. Churchill
02. 06. 2009 | 08:57

bUd napsal(a):

Kazdy mame neco,deniky neuspesnou teorii o mlade volicske zakladne ODS a pan Jirka zase nespravnou teorii, ze vsichni antiparoubkovci jsou volici ODS. Chyba. V tom je ta sila, antiparoubkovci jsou tvoreni lidmy napric politickym spektrem, naopak, politicke spektrum to presahuje.
02. 06. 2009 | 08:58

Miroslav Buček napsal(a):

Píši zde jako otec dvou dcer, studující na VŠ a SŠ. Je zajímavé pozorovat, prohlubující se zájem mladé generace o společenské dění, se kterým ony pochopitelně začínají spojovat svoji budoucnost. V zásadě se dá říci to, že v prostředí studentek se výrazně profiluje orientace, kde ČSSD a její případná volba je symbolizována jako projev, který absolutně nelze slučovat s jejich perspektivou.
S vajíčky nesouhlasím, ale je fantastické, že ti mládežníci si našli samostatnou cestu jak toto soc.dem sdělit!
02. 06. 2009 | 08:58

Pavel M. napsal(a):

Je nebezpečné, když si politik neustále nechává dělat výzkumy veřejného mínění a ve svém konání se jimi řídí. Tento populismus vede ke stupňujícímu se zadlužení státu. Paroubek si v podstatě kupuje hlasy důchodců,gayů,neschopných, líných a závistivých, aby zůstal u moci. Zaplatí to ovšem mladá generace. Ta už to ví. A proto páně Paroubkovým grafům nevěřím.
02. 06. 2009 | 08:59

cml11 napsal(a):

To rejpal:
Víceméně jste popsal jak by to mělo vypadat. Skutečnost je ale taková, že chování ČSSD nemá se slušností nic společného a solidaritu se nebojí nepokrytě zakládat na populistických gestech a zadlužování příštích generací. Tudy cesta opravdu nevede.
02. 06. 2009 | 08:59

Fanynka napsal(a):

Paroubku ,s Brožovou Roznožkou jste neomládl,ale zestárl,a zesměšnil jste se v růžovém svetru...před opravdovým mládím,
jinak vajíčka Vám prospějí na omlazení pleti ...
02. 06. 2009 | 08:59

Milada napsal(a):

Politickému grémiu ČSSD.

Ostře se ohrazujeme proti označení jako skupina příznivců organizovaná ODS. S touto politickou stranou nemáme nic společného a i k jejím počinům máme své výhrady. Jsme nezávislá iniciativa, která není podporovaná žádným politickým subjektem v ČR. Spojuje nás odpor ke konfrontačnímu a populistickému stylu politiky, vyvolávajícímu třídní nenávist, jak jej v naší zemi prezentuje současné vedení ČSSD, konkrétně její předseda Jiří Paroubek, hejtman David Rath, statutární místopředseda Bohuslav Sobotka a další.

Naše iniciativa si přeje seriózní a konstruktivní politickou diskuzi, ve které by jednotlivé politické strany a uskupení společně našly konsensuální řešení problémů současné krize a také směr, jakým se naše země bude dalších 10 až 15 let ubírat. Nechceme, aby se s každou novou vládou radikálně měnily parametry ekonomického prostředí a závažné problémy, jako je zdravotnictví, školství nebo penzijní reforma, se odsouvaly. V sázce je nejen naše přítomnost, ale hlavně budoucnost.

Nelíbí se nám, že předáci jednotlivých stran upřednostňují své osobní ambice na úkor občanů tohoto státu, nechceme aby politici v boji o moc přicházeli s nesplnitelnými populistickými sliby, které pouze zvýší výdaje státního rozpočtu. Ti, kteří teprve vstupují do veřejného života, jsou bez vlastní viny zatíženi již stomiliardovými dluhy. Nestojíme proto o laciné sliby okamžitého sociálního státu na úkor budoucích generací.

Vyzýváme tímto dopisem ČSSD, aby ustoupila od nekonstruktivního a populistického stylu, kterým se v posledních letech a zvláště před volbami prezentuje. V případě pokračování konfrontační politiky ČSSD, hodláme i my pokračovat v pokojných projevech nesouhlasu na jejích akcích. Své názory na chování a argumenty jednotlivých stran pak vyjádříme v říjnových volbách.

Voliči.
připojit se můžete na :

http://www.facebook.com/hom...

pro ty, kdo nejsou v sít FB na:
http://www.malejjarda.cz/po...

děkujeme
02. 06. 2009 | 09:00

kon napsal(a):

Pane Paroubku!Myslím , že volby vyhrajete,protože i přes některé chyby jste jedinná rozumná alternativa.Přeji Vám mnoho úspěchů a z těch pár výrostků si moc nedělejte. Ale musím říci, že za to co udělali, měli dostat pořádně přes hubu.
02. 06. 2009 | 09:01

Elias antikomunista napsal(a):

Já chápu, že pan Paroubek, bude raději věřit tomu, že to byla diverzní akce ODS a že ho mladí, staří, prostě všichni milují. Pro každého člověka je totiž těžké si přiznat, že ho leckteří lidé mohou opravdu hodně nesnášet.
02. 06. 2009 | 09:03

Hugo napsal(a):

Pane předsedo Paroubku. Kdyz porovnáme průzkumy různých agentur, často dojdeme k velmi rozdílných výsledkům. Takže vaše grafy můžou mít pravdu, ale taky ne. Navíc na prvním grafu není žádné srovnání období, ale pouze jedna hodnota. Můžeme vzít grafy podle velkých měst, podle vzdělání a výsledky můžou být zcela odlišné. Takže děkujeme, hezký pokus. Jsem volič, který má manželku na mateřské dovolené, doma malé dítě a mám nadprůměrný příjem. Když se dívám na vaše sliby, nemáte mi co nabídnout. Naopak také díky mým daním a mým odvodům na sociální zdravotní pojištění máte možnost slibovat to, co slibujete... A i tak na to nebudete mít peníze.
02. 06. 2009 | 09:04

Menethor napsal(a):

Budu vašim voličem natruc těm bl*cům z Facebooku, ale vaše posedlost průzkumy mě opravdu začíná celkem štvát. Vím, že politici asi musí ze sociologických průzkumů vycházet, ale abyste je všem pořád cpal, mi nepřijde jako dobrý nápad.
Navíc jediným opravdovým průzkum věřejného mínění jsou volby. A se známým výrokem Winstona Churchilla se též ztotožnuji.

PS: ČSSD má štěstí, že zde neexistuje její alternativní strana. V příštích volbách budu volit Pirátskou stranu a budu doufat, že nás bude dost. Ty alespoň chtějí něco změnit a ne jako naše slavná modrooranžová, kteří si jen své zákony navzájem ruší a nic se nepohne dopředu.
02. 06. 2009 | 09:05

zarmuz napsal(a):

Když se Jirka P.narodil vypadal jak krokodýl.Toho nám byl čert dlužnej!
02. 06. 2009 | 09:06

pravicový volič napsal(a):

Myslím ,že platit by se mělo všude. Co nejvyšší školné,u lékaře a snížit důchody a žádná podpora v nezaměstnanosti. Je mi 22 let,tatíček mi zaplatil školu a koupil mi byt a auto a už všemu rozumím. To co chce Paroubek je hrozné.Myslím, že každý inteligentní člověk musí volit ODS.Jiné cesty není. Ostatní jsou pitomci a neschopný socky.
02. 06. 2009 | 09:07

frantík napsal(a):

glog: statistika nuda je má nepřesné údaje, já jsem důchodce a mě plakáty neovlivní,celý život jsem musel volit levici,teď bych nejraději středopravou stranu,ale bohužel není,socialisty a komunisty opravdu nemusím,přeji všem,hezký den.
02. 06. 2009 | 09:08

jiří napsal(a):

Jestli vajíčkové útoky něco ukázaly, tak jedině silně rozšířené salónní pravičáctví v české společnosti... uslintaní a poloopilí středoškoláci s proložkami vajec na náměstí, budoucnost této země v akci... jako VŠ pedagog pozoruji degradaci "nového materiálu" co k nám na fakultu každý rok přibývá, ale začínám mít velkou obavu z toho, až k nám dorazí tihle yuppies
02. 06. 2009 | 09:08

nozkoid napsal(a):

Soudruhu Paroubku, teď si sečtětě procenta mladých voličů ODS, SZ, KDU a ostatních oproti vašim mladým příznivcům. Proč porovnáváte jen ČSSD s ODS? Už si prostě uvědomte, že nikdo jiný nevyvolává tolik nenávisti jako vy a ne každý váš odpůrce (a není jich málo) volí zákonitě ODS. Vaši odpůrci volí jakoukoliv stranu, jen ne tu vaši KSČSSD. Přeji vám hodně neúspěchu při každých volbách!
02. 06. 2009 | 09:08

Vlah napsal(a):

Když vidím v TV Jyrku,tak se mi zvedá hned krevní tlak. Ani nemusí mluvit.V neděli u Moravce se tvářil jako duce a stale se snažil převolebně plkat. A myslím,že Topolánek docela v klidu argumentoval. Každou chvíli jsem čekal, že puchejř pukne.
02. 06. 2009 | 09:10

pravda napsal(a):

Pane Paroubku ,už to tady bylo napsáno .Nejsme v 50-tých létech minulého století .tak se někam ukli´dte ,anebo se odstěhujte.Dejte prostor jiným schopnějším . Odejděte uděláte to pro ČSSD.
02. 06. 2009 | 09:11

Pavel napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku.Nejprve vám chci napsat,že si vás vážím a já i moje rodina patříme mezi stabilní vaše voliče.Sám jistě dobře víte co je příčinou součastného stavu.Pravice se zalekla možného vítězství ČSSD v podzimních volbách a proto zahájila masivní útok.Protože hájí zájmy vlivných a bohatých má v rukou sdělovací prostředky.A novináři masivně bojují proti ČSSD,využívají každou příležitost jak vše podat tak aby vše vyznělo,že ČSSD škodí,zadlužuje budoucí generace,používá agresivní metody apod.A jak je vidět částečně se jí to i daří.Hlavně se zaměřili na vaší osobu,vypadá to ve skratce tak,že stačí odstranit Paroubka a nastane ráj na zemi.Ti kteří to mají v hlavě srovnáno tomu však naštěstí nepodléhají.Součastnou krizi nevyvolaly žádné levicové vlády ale pravicová politika nekonečného snižování daní těm nejbohatším a nekonečné zadlužování jedinců-aby byla spotřeba a mohly se kola kapitalismu točit dál,tak když na to lidé nemají peníze,tak jim je půjčíme,pokud budou splácet budem e mít zisky s ůroků,pokud ne tak to stát zacáluje-krachy bank vždy platí daňoví poplatníci-viz nekonečné krachy vytunelovaných bank za vlády ODS v 90 letech.Tam začalo to zadlužování,za které teď samozdrějmě může Paroubek,což je ubohé a primitivní.Jakým právem na vás metají vajíčka ,za co?Za to že se zastáváte rodin s dětmi,nezaměstnaných,pracujících,důchodců?Já mám dvě děti,první co bylo,že mi Topolánek sebral přídavky na děti,žena má nízký plat,tak jsme dělali společné zdanění,to je též pryč,teď nám zdvihli 3krát daň z nemovitosti,v lednu jsem byl nemocen,po 5 letech,první tři dny zadarmo a spoustu jiných.Držte se ona probíhající krize přinutí spoustu lidí aby jim spadly modré brýle,bohužel není nad osobní zkušenost s nezaměstnanotí,bídou,exekutorem a jinými výdobytky této skvělé v uvozovkách demokratické společnosti
02. 06. 2009 | 09:11

Eram napsal(a):

Tento komentár se bohužel nedostane k autorovi, třeba by se zamyslel.

Je trochu pošetilé označovat průzkumy a výzkumu za fakta!!! Protože jak jste si pane předsedo stačil všimnout, agentury v rámci svých průzkumů většinou mají odlišné výsledky a hlavně věková struktura voličů není oficiálně sledovanou statistickou veličinou, nýbrž jen předmětem zkoumání průzkumu.

A když už poukazuje na HN na LN, že se snaží vytvářet dojem, tak Váš blog není opět nic jiného než vytváření dojmu.

Rétorice zdar
02. 06. 2009 | 09:12

NoName napsal(a):

Jiří: Vy jste VŠ pedagog? Podle Vašeho vyjadřování soudím, že přiopilý a uslintaný jste tu jen Vy, profesore Indigo. :-)))))
02. 06. 2009 | 09:12

Eram napsal(a):

Tento komentár se bohužel nedostane k autorovi, třeba by se zamyslel.

Je trochu pošetilé označovat průzkumy a výzkumu za fakta!!! Protože jak jste si pane předsedo stačil všimnout, agentury v rámci svých průzkumů většinou mají odlišné výsledky a hlavně věková struktura voličů není oficiálně sledovanou statistickou veličinou, nýbrž jen předmětem zkoumání průzkumu.

A když už poukazuje na HN na LN, že se snaží vytvářet dojem, tak Váš blog není opět nic jiného než vytváření dojmu.

Rétorice zdar
02. 06. 2009 | 09:12

RA napsal(a):

letos poprvé budu volit proti něčemu. Budu volit proti KSČSSD , protože tohle Zlo by byl poslední hřebík do rakve státu.
02. 06. 2009 | 09:12

Tom napsal(a):

Právě jsem dohulil jointa. Nemusím do školy, protože mi jí zaplatil můj fotřík podnikatel a učitelky se ho bojí.Říká, že Paroubek furt myslí jen na zaměstnance a nemohl by kvůli němu ty socky tolik škubat.Až skončím školu pudu do dozorčí rady jedné firmy. Fotr se zná s Bendlem a budu tam moct za 60kolíků na měsí c sedět.Volím ODS.
02. 06. 2009 | 09:13

hahaha napsal(a):

Stále se považuji za mladého - a když vidím, jak někdo silně komunistickou rétorikou slibuje moje peníze (které jsem ještě ani nevydělal) někomu jinému (obvykle dost neschopnému), otevírá se mi kudla v kapse. A o tom to všechno je ...
02. 06. 2009 | 09:14

Ebo napsal(a):

..on to tady stejně nečte..
02. 06. 2009 | 09:16

ali napsal(a):

to MartinP.
a jeho citace:...kéž Vám Vaše utrpení u Anděla a jinde přinese volební zisk ! Mám za to, že lidi když viděli tu hrůzu, budou soc-dem volit byť jen z "trucu".
Zdraví M.
01.06.2009 13:34:59

Truc = závist, nic víc. Takže je vidět Martine, že popěvek "Martineee, já mám něco a ty neeee..." tě zcela zatemnil mozek. Dělat něco z trucu se nevyplácí. Na to většinou dojede ten, jenž truc podpoří. Jinak o přirozené inteligenci u Tebe hovořit nelze, neboť vyslovit, že budu volit populistu a demagoga jen z trucu je nejprimitivnější gesto
02. 06. 2009 | 09:16

Milada napsal(a):

Mám neodbytný pocit, že článek Jiří Paroubek nepsal. Ostatně p.Dimun prozradil tisku, že Předseda má k informačním technologiím trochu jiný, řekněme velmi konzervativní přístup. Obávám se, že tzv.blog J.Paroubka je jedna velká iluze a po pravdě nevěřím, že by se jakékoli příspěvky ze zdejšího diskuzního fóra dostaly k uchu Předsedy. Mimochodem, pane Menethore, pan Paroubek má také FB profil. Znamená to, že i on je blbcem?
Jen pro upřesnění, jsem matka 14 leté dcery, v šestém měsíci těhotenství, OSVČ a plátce daní. Na Andělu jsem byla s několika velice milými seniory, kterým bych chtěla poděkovat za jejich občanský postoj. Vejce neházel z naší skupiny nikdo a nikdo nebyhrožoval psu pana Předsedy. Jen jsme vyjádřili své mínění o člověku, který jakožto normalizační kádr hnal pár dní před tím k odpovědnosti politické vězně, kteří neumožnili zástupci ČSSD p.Křečkovi řečnit na pietním aktu. I takoví lidí stáli mezi demonstranty
P.S a voličem ODS jsem nikdy nebyla. Jsou i jiné strany, které může volič podporovat...
02. 06. 2009 | 09:17

ochranka napsal(a):

Škoda,že Ti co házeli vejce,neházeli také kameny. Aspoň by byl důvod je postřílet a byl by od těch zfetovaných smažáků pokoj.
02. 06. 2009 | 09:17

mih napsal(a):

ČSSD je stranou páprdů typu Paroubek.Těch, kteří chtějí žít na úkor budoucnosti, na úkor jejich dětí.
02. 06. 2009 | 09:18

Kateřina Amiourová napsal(a):

Inu, chtěla jsem podat pomocnou ruku těm, kteří si na nástěnku vyrazili pro akt psychohygieny a čímž také bychom odpověděli značně exponovanému (a nejen proto) psychologicky vylágrovanému (a tedy hnusnému) politickému leadrovi odpověď na to, kdo je jeho volič a jak moc brát vážně výzkumy. Konstatování bude to, že výzkumy jsou dobré možná na to, aby si ČSSD spočítala kroky ODS - voliče, voliče tím získat moc nemůže - volič z minulých voleb, tedy ten, který byl vyhodnocen jako třiceti korunový a zesměšněn, je onou kategorií lidí, kteří si poměrně dostatečně uvědomují, že politika a veškeré výzkumy slouží zejména k upevnění moci oligarchů - a že od těch vlastně nikdy nic dobrého nepošlo, že se totiž za dvacet let neobjevil v politice nikdo, kdo by nebyl korytář. Většinový volič je většinou ten, který po dosažení určitého věku ví, že jediné, čím může ovlivnit svůj osud, je zvolit momentálně menší zlo. Proč volí, zatajuje, drží hubu, přeci to nebude říkat. A tak skupina dospělých voličů, jimž každému druhému zemřel nějaký příbuzný na špatný postup lékařů resp. zdravotnictví, předhodila mýtus o třiceti korunách, protože se přeci nebude patlat s takovým svinstvem.
Ano, ve skutečnosti, dokud nebude nic lepšího, Česká Republika opravdu další silnou stranu z ideového protipólu "potřebuje", ale ve skutečnosti by potřebovala něco velmi zásadního (co si sama ani neuvědomuje), a jestli to tu někdy bude, pozná se to podle toho, že půjdou volit klasičtí nevoliči. Ty, jak jste si všimli, vy lenoši, dosud nezískal nikdo. A má velmi malou možnost je získat, dokud se jednoznačně nevyhraní proti asociálnosti (i ve svých řadách), a nevytvoří nebo nepomůže vytvořit platformu pro slušnou práci party zapálených intelektuálů. Když si uvědomíte, jak ohromná skupina lidí jedoucích ala baise tu je - není vám stydno? Klidně si položte otázku, co například ve zdravotnictví dokáže ministryne ODS zdravotní sestra, co si nepovšimla, jaký profesní rozklad způsobila "regulace" vzdělávání sester, jak platný bude v EP Váš oblíbený vyjednávač, který připravil půdu pro zničení tisícovek podnikatelských subjektů v potravinářství, atd.
02. 06. 2009 | 09:20

Milada napsal(a):

ad ochranka....
velmi inteligentní postoj. Řekla bych takřka intelektuální. Zastupujete jen typického voliče ČSSD a KSČM nebo váš login odpovídá skutečnosti a pohybujete se v bezprostředním okolí Jiřího Paroubka jako jeho....jak řekl p.Dimun....neplacený okolojdoucí sportovec, tedy přeloženo do lidštiny, anabolická, trochu tupá hrouda nemyslící muskulatury?
02. 06. 2009 | 09:20

Milada napsal(a):

ad ochranka....
velmi inteligentní postoj. Řekla bych takřka intelektuální. Zastupujete jen typického voliče ČSSD a KSČM nebo váš login odpovídá skutečnosti a pohybujete se v bezprostředním okolí Jiřího Paroubka jako jeho....jak řekl p.Dimun....neplacený okolojdoucí sportovec, tedy přeloženo do lidštiny, anabolická, trochu tupá hrouda nemyslící muskulatury?
02. 06. 2009 | 09:21

Mirek napsal(a):

A neni to jedno pane předsedo?
Ztráta času mladých pravicových redaktorů i vašeho, jíst se to nedá....
Napište Blog o tom, proč Hejtmani v poslední době plaší s těmi poplatky, nutí důchodce na malém městě poplatky platit a bohatým lidem pracujícím ve větších městech ty poplatky vrací, a to ještě za cenu, ře je to na hraně zákonů jak morálních tak těch psaných.... MK
02. 06. 2009 | 09:23

důchodce napsal(a):

Pane paroubku,našel jste odvahu se zeptat mladé generace,které jste připravil gigantický,neřešitelný dluh, do jejich budoucího života, na jejich názor ? Tím,že si kupujete hlasy vyděšené odcházející generace,aby jste se prodral k moci a mohl spolu s Kočkami,Rathy,řádit ve státních penězích,jste zadlužil tento stát bilionovou sekyrou.Vy to splácet nebudete,ani váš povedený syn.Budou to oni mladí,bez ohledu na jejich politickou orientaci.O tom se nedá diskutovat s takovými ,jako jste vy.Poděkování vejci bylo stručné a výstižné.TÁHNĚTE....
02. 06. 2009 | 09:24

Pepa napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku. Podepsáním asociačních dohod V.Klausem roku 1992 začal konec českého zemědělství. ODS jasně politicky vystupovala proti těm, kteří se rozhodli, že budou pokračovat ve společném hospodaření, takže velká část zemědělské veřejnosti se postavila na stranu levice. Bohužel pro Vás jste tuto přízeň zemědělců a venkova propásli. Začalo to za ministra Zgarby, který provedl nějaké lumpárny s pozemky a vyvrcholilo to vstupem EU, kdy jste přistoupili k tomu, že se čeští zemědělci stali občany a podnikateli EU II. kategorie, kteří nemají rovné podmínky se zemědělci ve Francii, v Německu a ostatních starých státech EU. Jako datum vyrovnání podnikatelských podmínek byl stanoven až rok 2013. Mnoho lidí v zemědělské veřejnosti to bralo tak, že se to „nějak do té doby přežije,“ a pak se podmínky srovnají, mnoho lidí už tenkrát poukazovalo na to, že ČSSD připravilo českým zemědělcům cestu do pekel. Dnes to vědí i ti optimisté, že ČSSD udělalo obrovskou chybu, když přistoupila na nerovné podmínky. České zemědělství je v obrovské krizi, kterou nemusí většina zemědělských přežít do roku 2013 přežít. Staré země nechtějí přistoupit na rovné podmínky a prakticky tak konzervují stav, kdy ČR je v postavení koloniální země, do které proudí zemědělské přebytky koloniálních mocností. Lidé přicházejí o práci nejen v zemědělství, ale i souvisejících oborech. Snižují se stavy dobytka a propouští jak zemědělské podniky, tak zpracovatelé, jatka, potravinářské firmy, veterináři, plemenáři, dodavatelé osiv, míchárny krmiv, výrobci zemědělských strojů a nástrojů, firmy poskytující služby a servis zemědělské techniky, atd. atd. V českých montovnách aut už ale nejsou pracovní místa. Česká překladiště zboží také nepřibírají. Česko, které bylo již za císaře pána potravinovým vývozcem, se stalo dovozcem vysoce dotovaného potravinářského zboží. A na to se podepsala i ČSSD. Možná, že si řekněte, že jsou vám nějaký 3% potencionálních voličů zemědělců u p.dele, ale uvědomte si, že to nejsou jen lidé pracující v zemědělství, ale na to se nabalují i jejich rodinní příslušníci a lidé, kteří pracují v souvisejících oborech a občané, žijící na venkově. Třeba taková prodavačka venkovského obchůdku, který se musí zrušit proto, že zemědělská akciová společnost zrušila kravín i prasečák a ti lidi už si tam nakupovat nepůjdou, protože si nakoupí v okresním městě, když jedou na pracák. Vy slibujete lidem sociální jistoty, přídavky a já nevím co. Ale z čeho to chcete dávat, když lidé místo toho, aby se starali o kravičky, o selata o drůbež apod. stojí fronty na pracáku, protože se to maso a mléčné výrobky dovezou z Německa. Ti lidé z pracáku neodvádějí ani daně, ani sociální pojištění a jejich spotřeba je jen ta nejnutnější. A tito zjišťují to, že na této situaci se výraznou měrou podepsala ČSSD. Proto dnes tito lidé stojí za Klausem, který nechce podepsat Lisabonskou dohodu, která naše koloniální područí EU ještě prohlubuje.
02. 06. 2009 | 09:24

IronNick napsal(a):

Líbilo se mi, jak J. Paroubek v nedělních OVM nejprve tvrdě zkritizoval Klause, Topolánka i senátory za zdržování ratifikace LS. Když potom Moravec zmínil výsledky průzkumu, které podporují taktiku vyčkávání (65%), okamžitě během vteřiny otočil, že vlastně s tím také souhlasí... A po chvíli pak opět zkritizoval Topolánka, že nemá konzistentní názory ;-)

Ta obscese průzkumy a grafy, u nichž každý rozumný člověk ví, jakou zásadní roli tam hraje formulace otázek (mimojiné...), to je opravdu směšné. Politik bez vize, jehož každodenní činnost závisí výhradně na posledním průzkumu "nálad veřejnosti", a pro něhož žádná míra populismu není dostatečně vysoká (viz 13. důchod), nikdy nemůže mít nic víc než mé pohrdání...!

-> yony:

Takže mítinky ČSSD budou taky až po 22hod, aby nenarušily mravní vývoj mládeže? :)
02. 06. 2009 | 09:25

jirik napsal(a):

Pane paroubku,vase politika zalozena na populismu a vyuzivajici toho co v lidech zanechal komunismus-tedy lepsi byt otrok ktery se ma aspon trochu dobre nez svobodny clovek kteremu kdyz bude lemp muze hrozit bida pomalu konci s vymiranim teto populace.Tento nazor totiz v mladsi vekove skupine neni tak popularni.A nam svobodnym lidem nezbyva nic jineho nez doufat ze brzo odejdete s tou jiz odchazejici skupinou obyvatelsva
02. 06. 2009 | 09:25

Gabrielle H. napsal(a):

Srdečně zdravím všechny modré Pacienty i Patienty...
Váš modrý patent na rozum mě tedy opravdu upřímně fascinuje...
Zvláště pak zdravím soudružskou a vzorně soudružnou akční Modrou gardu, která se pravidelně schází na všech blozích Jiřího Paroubka, Davida Ratha a dalších představitelů ČSSD, aby tu mohla házet svými exkrementy, blít svoje zvratky, tlačit sem svůj slovní průjem a dělá jí to očividně primitivní radost:-)
Ó jak hluboko jste morálně klesli, modří ptáci...
Totalitní manýry jsou v dnešní době želbohu na té vaší ODS-modré straně, a kdo toto nevidí, tak toho je mi upřímně líto. Asi by si měl nechat vyšetřit svůj zakalený modro-rudý zrak...
Zdravím též milé Íčko a spol...
Je od vás moc hezké, že tak vzorně sledujete stránky ČSSD, kde jste asi objevili i můj příspěvek. Musím vás ovšem upozornit, že opravdoví hladovkáři nejsou alkoholici. Ono by je to totiž zabilo. Fakt. Držela jsem soukromou osobní hladovku proti radaru až do 4.11., takže celkem 42 dní o vodě a začínám vážně uvažovat, že se zítra pustím do nějaké krátké, ne tak nebezpečně dlouhé. Budu při tom meditovat na duchovní pozvednutí mentality národa a dobrou volbu...
A prosím všechny čtenáře tohoto blogu, dříve než půjdete volit, prosím otestujte si svoje znalosti o Lisabonské smlouvě...
http://aktualne.centrum.cz/...
Osobně jsem odpověděla chybně na jednu jedinou otázku a to hned tu první, ačkoli jsem smlouvu nečetla. Asi to bude ženským šestým smyslem, alias intuicí. Zkuste si to i vy, modrá gardo... Vřele doporučuji... Poté se podívejte na názorovou kalkulačku, také hodně dobré v orientaci, koho jdete vlastně volit, a jak bude hájit vaše postoje a názory...
http://www.kohovolit.eu/dru...

S úctou všechny zdraví Gabriela
02. 06. 2009 | 09:26

Jan napsal(a):

Pojem a dojem;) Prosim, aby publikujici statisticky elev zverejnil vsechna sociodemograficka data. Pravdou je, ze CSSD je schopna oslovit mlade volice se zakladnim nebo stredoskolskym vzdelanim bez maturity. Bohudik cim dal tim vic lidi maturitu ma a vice lidi jde i VS. Elektorat CSSD je mezi mladymi s maturitou a VS vzdelanim druhy nejnizsi, hned po KSCM. Pravda, ted o toto neslavne druhe misto bojuje s KDU, ale to asi neni velke vitezstvi. Pane predsedo, diky Vam je mezi vzdelanejsimi a pracujicimi mladymi volba CSSD povazovana za zavazny poklesek, ktery zavdava okoli takto smyslejiciho cloveka duvod k pochybnostem o jeho dusevnich schopnostech. Za to Vam samozrejme dekuji. Pres nazorove rozdily Vam preji hodne stesti v osobnim zivote, neb verim, ze Vase ocekavane dite si zaslouzi tatu na plny uvazek a ne jen obraz hrimajiciho ideologa v TV.
02. 06. 2009 | 09:28

Marcus Agrippa napsal(a):

Pro důchodce : Prosím Vás doufám že je Vám jasné že to s tím zadlužováním díky ČSSD je stejná hloupost jako to s těma montovnama a s tím jak mladí a perspektivní budou u nás dělat vývoj. Ten dluh tady postupně narůstá od roku 89. A teď hlavně díky Kalouskovi a zásahům do výběrů veřejných financí a to je hlavně vina právě Topolánkovi vlády a nikoho jiného!
02. 06. 2009 | 09:28

ochranka napsal(a):

Milado používáte velmi odborné názvy.Tak jako když se snaží Topolánek, když někde zaslechne nějaké slovo.Na parchanty se musí tvrdě. To je historická zkušenost a žádné řečičky na člověka, který je schopen hodit člověku do obličeje vařené vajíčko na něj neplatí.Řezat a nechat pořádně makat.A když to nepomůže znovu.Zdravím
02. 06. 2009 | 09:28

Jiří Militký napsal(a):

Vše začalo jedním popsaným vejcem a postupně jich přibývalo. Někdo si hodil z přesvědčení, někdo jen tak, protože nebývá častá možnost si hodit anonymně po politikovi. Ale pozorný divák si všimne, že studenti vědí, co je to utrácet na dluh. Třeba mají zodpovědné rodiče, kteří se ve vlastních domácnostech chovají ekonomicky. Nejspíš si nekupují oblibu svých potomků slibováním drahých obleků, dovolených, či technických vymožeností. Asi si tito rodiče hlídají rozpočty a utrácejí s rozmyslem. Jejich děti pak samozřejmě tuto vlastnost kopírují a nechtějí v celostátním měřítku utrácet peníze za populistické sliby, které jsou předem odsouzeny k nesplatnosti! Ti, kteří tak rádi utrácejí peníze krajů v ordinacích, či nemocnicích, zatím co předtím stačilo 30Kč ukočírovat utráceče všeho druhu, ti jistě budou podporovat soudruhy Paroubka, Ratha a další spolustraníky. Jenže tito mladí, kteří poprvé hodili vejce složili vaječné zbraně a vypsali výzvu: "PŮJDEME RADĚJI VOLIT!" Sice neřekli koho, ale jasně řekli, koho ne! A to je vzkaz pro soudruha Paroubka, že tito studenti a mládež nejsou hloupí. To je vzkaz, že když se papalášská nadutost bude stále stejně a přehlíživě chovat k nim a jejich předchůdcům, opět to vezmou tito mladí do ruky a pak to sice bude méně demokratické, ale natolik důrazné, že se může ČSSD dostat do značných potíží i s hlasy pohodlných občanů, kteří mají rádi pohodlí na úkor těch aktivnějších! Proto ankety soudruha Paroubka neberu vážně. Proto věřím studentům a mládeži, že svůj názor řeknou ve volbách a děkuji jim předem za něj!
02. 06. 2009 | 09:31

Dalik napsal(a):

Rumcajzi antisocane ! Nechci se zde do nikoho navážet ale budte trochu objektivní prosím už nejste žádný nerozvážný studentík ! Jinak některé názory třeba na romské etnikum máte vytříbené ! Souhlasím Dali.
02. 06. 2009 | 09:31

hohoho napsal(a):

Paroubek se vrátil od Anděla do liháče a po zhlédnutí se v zrcadle konstatoval,"vypadám jako prase."No a to jste ještě k tomu zapráskaný od vajíček ,vyhrknul úslužně poskok Dimun.
02. 06. 2009 | 09:32

kll napsal(a):

Pro pana důchodce. Můžete mi říci z čeho chcete mít důchod, když jste tak chytrý?Dá Vám ho Topolánek ze svého? Asi ne.
02. 06. 2009 | 09:32

Temelín napsal(a):

pro Johanu:
Ano, těch "pětasendesát" je moc hezkých. Vzpomínám i na Grosse, ten říkával "mysímsi". Ale za to jsem se na něj nezlobil, určitě to věrněji vystihovalo biologické procesy probíhající v jeho hlavě, než kdyby říkal "myslím si". Takže to vlastně "myslel upřímně". Nebo "mysel"?

pro mladé:
Někteří to asi víte, ale pro jistotu: ČR nesplatila z dluhů udělaných za posledních 20 let ještě ani korunu. Těch aktuálních 50 miliard splátek ročně je pouhý úrok. Jsme tu svědky "letadla" nebo pyramidové hry. Na jejím konci, který příjde za 20-30 let, jste VY. Pokud s tím nic neděláte, tak si ten průšvih vlastně zasluhujete. Sorry, ale je to tak. Nevolením dáváte postkomunistům a komunistům mandát k tomu, aby VÁS zadlužili. Je to na Vás.
02. 06. 2009 | 09:33

kombajn.bloguje.cz napsal(a):

ze si to pan Paroubek nesel vyrikat s mladyma do Brna na mitink... tam radeji ani zbabele neprijel a poslal za sebe tehotnou manzelku...
02. 06. 2009 | 09:34

KROKODYL napsal(a):

Aáááááá Jyrkuv pruzkum ! Proc kdyz Jyrka potrebuje na neco odpoved, prijde s pruzkumem od STEM ? Mam pocit ze s zadosti o pruzkum do STEMu chodi i papir s vysledky, jak ma pruzkum dopadnout :)
02. 06. 2009 | 09:35

dělník napsal(a):

Je to jednoduché. Na mítingu bylo možná 10tisíc nespokojených pražáků.Ale v našem státě jsou statisíce lidí,kteří nechtějí dělat otroky novodobým otrokářům z ODS.A můžete tady psát o p. Paroubkovi co chcete a nic na tom nezměníte.
02. 06. 2009 | 09:37

rick napsal(a):

Je zajímavé jak tady někteří stále píší jak nás zadlužila čssd. A to Vám nevadí, že ODS tady rozkradla stovky miliard a nic se neděje?
02. 06. 2009 | 09:40

Ostravak ostravski napsal(a):

Paroubek,jeho strana,její program může být přitažlivý pro mladší lidi,asi jako je přitažlivé bydlet na sídlišti Chánov.Socani by rádi rozhazovali na dluh a to se nemůže líbit nikomu,kdo je jen trošku soudný!Holt nemůžeme k snídani íránský kaviár,když máme s bídou na gulášovku že ano!!!!
02. 06. 2009 | 09:40

Honza napsal(a):

Od Kubiceho po vajíčka. ODS nic jiného neumí. Teď pomocí naverbování s fanatizované mládeže a možná i nafetované, útočí přímo fyzicky na příznivce ČSSD nebo jiné občany, kteří se chtějí od ČSSD dozvědět více, než přihlouplý novináři napíší v tisku. A opět jsou u toho všeho novináři, kteří události komentaují jednoznačně tím, že mládež nevěří lžím ze strany ČSSD a že mají všeho dost. Poblouzeny špiněným sociálních hodnot, sváděním vše na komunisty a důchodce, kteří údajně prazazitují na mladých. Jednoznačně tedy chtějí za každou všechny zastrašit nebo všem namluvit, že dělat něco pro občany špatné. Chudý prá zavidějí bohatým a bohatí jsou jen úspěšný lidé. Jaksi si za vše mohou lidé sami, ale zapomínají a to se nesmí tzv. náhubkovým zákonem se strefit do vosího hnízda všech nenažraných a zlodějských lumpů. To jsou ti všeci, kteří podporují ptravicové strany - zejména ODS.
02. 06. 2009 | 09:40

Mr. CaroTen napsal(a):

Pane Paroubku, stručně, doporučuji vám, abyste odešel z politiky a českému národu už se neukazoval na očích. To samé by měl udělat i Míra Topolánků. Myslím si že by to českému státu velice prospělo. Bohužel, pro sebe jste udělali zřejmě to nejlepší, ale co se týče ČR, v tom jste naprosto pohořeli.
ODS a ČSSD ode mne hlas nedostane a to jen díky jejich předsedům. O KSČM nemluvě.
02. 06. 2009 | 09:41

Jindra napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku,

stojím na Vaší straně od té doby, co jste vstoupil do politiky. Přinesl jste tam něco, co neradi slyší všichni, co dnes v této České republice žijí. Jedná se o to krásné slůvko pravda. Pravda o národě jenž za chyby minulosti viní dnešní komunisty, a nechce a ani nemůže pohlédnout tváří tvář na své činy, kterých se dopustilo mnoho lidí v této zemi za normalizace. Mnozí z nich co jsou v dnešní ODS, či v jiných stranách, či jsou to jen studenti, zaměstnanci, či novináři trpí komplexem sebepoznání. Sebepoznání, že jejich rodiče byli udavači, spolupracovníci STB, či jen mlčící většina, která se nechala koupit za normalizace, ojetou škodovkou, chalupou, či dovolenou v NDR, či na Baltu. Nejsem pamětníkem té doby, prožil jsem v této době jen své dětství, ale vím, že to co se dneska v naší zemi předvádí je pokrytectví. Pokrytectví že nejhorším zlem jsou dnešní komunisté, či socialisté, kteří rozdávají peníze ze společného a chtějí pomoci těm, co na to nemají, či které neměli podmínky či schopnosti se stát plnohodnotnými občany. Narozdíl od jiných, co jejich morální kredit nedosahuje ani hoven v záchodě, kteří vychovali nové generace, které více na pomoc bližnímu, či víře v hodnoty, uvěřili ve víru peněz. A jak by ne, když za normalizace se vše přepočítávalo na peníze. Kdo měl co ztratit, hodně si rozmýšlel, jestli půjde proti režimu, protože členové strany měli lepší postavení, tedy lepší platy, kdo mlčel, dostal odměnu, kdo ne tak přes hubu. Český národ rychle zapomíná, mnoho z nás si nepřipouští své svědomí. Někteří ho již ztratili a někteří se k němu neradi vrací. Bohužel to co nedokázala generace osmašedesátníků, se objevuje na jejich dětech. Děti ze kterých se stali dnes dospělý nesou jejich špatné svědomí svým životem. Patřím mezi tuto generaci a je mi líto říci, děkuji Vám za to že jste nám zkazili naše dětství, mládí a dospělost.

Za ztracenou generaci

Jindra
02. 06. 2009 | 09:42

VH napsal(a):

Vypadá to, že na internetu se neprosadíte))..tak Vám to přeju i v reállu..)
Vladimír z Mostu
02. 06. 2009 | 09:43

Petr Kludský napsal(a):

Honzovi. Je vidět, že jste rozumný člověk. Ale sám vidíte, co blbců je kolem nás. Zdravím
02. 06. 2009 | 09:45

Jura napsal(a):

Po přečtení diskuze mi to nedá - musím říct, co mám na srdci. Patřím ke dříve narozeným, takže mám osobní zkušenosti - na rozdíl od mnoha diskutujících - s dobou tzv. totality. Takže několik mých poznatků: ODS i ČSSD jsou pod jednou taktovkou, to znamená, že s ani jednou z nich to moc nevyhrajeme. Přitom ODS je stranou preferující bohaté a úspěšné. Mladí lidé toužící po úspěchu jsou pro ni snadnou kořistí. Rovněž novináři mají snadné uvažování: z levé strany politického spektra příliš peněz nepřijde. V celém našem mainstreamu je podpora pravice novináři až příliš zřejmá. Bez ohledu na objektivitu. Je zajímavé, jak rychle novináři zapoměli na prohřešky vlády ODS a troubí k mohutnému protiútoku proti ČSSD. Že přitom využijí především mládež je jasné. Lidé se zkušenostmi jim neskočí na lep a mladí skočí vždy na všechno, co je tzv. IN. Viz Havlova "revoluce" v roce 89. Musím použít příměr z bible o falešných prorocích - nepoznají se podle řečí, ale "poznáte je po ovoci jejich" - zní doslovný citát. To ovoce má dnes pro mnoho lidí dost trpkou příchuť.
Mladí však jiné ovoce nepoznali, je tedy snadnější je oklamat. Nemám rád ani Topolánka ani Paroubka. Pokud ale někdo nepozná, že Paroubek má o dva řády vyšší inteligenci je to jeho problém. Celkem tedy mohu říct, že kdybych musel volit mezi ČSSD a ODS, rozhodně by to ODS nevyhrála. Nejsem však voličem ani jedné z těchto stran. A argument, že "se někomu zvedne tlak když vidí Jyrku" je natolik závažný, že o debatérově inteligenci říká vše. Přejme Topolánkovi a potažmo ODS více takových příznivců.
02. 06. 2009 | 09:46

dědeček hříbeček napsal(a):

jirko, ty hlavo dubová, nic jsi nepochpopil. dobře,at je teda po tvém, medvěd se mi bude klanět, ale tvůj hřbet se přitom ohne. cink.
02. 06. 2009 | 09:48

Petr napsal(a):

Paroubkovo heslo zní:Dokázal jsem,že zájmy ČR mám u svého zadku.A myslím to upřímně!
Já vyzývám všechny slušné a inteligentní lidi,zejména mladé,přijďte k volbám a společně Paroubkovi napráskáme.A uštědříme-li mu výprask i v podzimních volbách,Paroubek zmizí z politické scény a vezme s sebou i dalšího arogantního hulváta,psychopata Ratha.Mně je bohužel již 64let,jsem důchodce s příjmem 7000Kč,ale Paroubkovi napráskat ve volbách půjdu,nesnáším naduté lháře a arogantní hulváty.
02. 06. 2009 | 09:49

Milada napsal(a):

ad ochranka
To nejsou odborné výrazy, milý inteligentní voliči...Děkuji za odpověď. Tedy anabolické hovádko s fašizujícími sklony. Skvěle.
Mimochodem, z náhodně zaslechnutých slov inteligentní větu složit nemůžete, natož větu, která zní odborně. Jiřímu paroubkovi intelekt neupírám. Naopak, občas se ho obávám. naneštěstí ale oslovuje voličskou základnu, které jste vynikajícím příkladem Bohužel pro něj.
P.S nejsem voličem ODS. Papalášové jakékoli strany se mi velice hnusí.
02. 06. 2009 | 09:50

fff napsal(a):

Jurovi.Opravdu slušné a hlavně realistické.
02. 06. 2009 | 09:50

Marcus Agrippa napsal(a):

pro Jura : absolutně bezchybný komentář.
02. 06. 2009 | 09:50

Alex napsal(a):

Nelíbí se mi, jakým způsobem se tady v mas-médiích bojuje proti levicově smýšlejícím lidem. Pořád se lidem podsouvá, že co levičák to komunista. Člověk aby se styděl, že má soucit se slabším nebo nějak hendikepovaným. Novináři pořád vytahují nějaké směšné kauzičky, datované ještě do 50-tých let, nějako související s komunistama a hned se to vztahuje směrem na „levičáky“. Lidem se teď pěkně masírují mozky. Přitom „všechny tyto názory jsou již dnes placené“. Žádný žurnalista už není nezávislý. Každý je někde zaměstnán, každého někdo platí. I žurnalisté na volné noze jsou závislý na tom, kdo otiskne jejich článek a v konečném důsledku je zaplatí. Vždyť z toho živí své rodiny. Lidem jaksi uniklo, že z období „bohémské demokracie“, která tady byla zhruba do druhé poloviny 90-tých let, po roce 2000 nastal přesun k „tvrdé komerční tržní realitě“. „Chceš li mít peníze, tak napiš článek co se mi bude líbit a já ti za to zaplatím. A nebudeš to li Ty, tak to udělá někdo jiný, lepší…“ Lidem jaksi uniká, že dnes když někdo se chce nějak veřejně k něčemu vyjádřit, tak sice může řvát na ulici, ale to pak obyčejně skončí v Bohnicích, nebo když se chce vyjádří písemně, tak ho nutí posílat SMS, které se ON-LINE promítají velice malým písmem na TV obrazovce, obyčejně v hodně pozdní dobu… Takže taková je dnes skutečnost, demokracie dostává pěkně na prdel.
02. 06. 2009 | 09:50

IronNick napsal(a):

-> dělník:

J. Paroubek má pro vás skvělý plán: zvýší daně podnikatelům (hurá!), zvýhodní zaměstnance proti zaměstnavatelům (hurá!) a zvýší sociální dávky těm, kteří nutně touto skvělou soc. politikou skončí na podpoře (hurá!??).

Má to dobře spočítané - čím víc lidí závislých na státu, tím víc voličů ČSSD, a tím opět víc lidí závislých na státu, a opět víc voličů... Myslí si, že s touto politikou nelze prohrát. Opravdu z toho máte radost?
02. 06. 2009 | 09:50

dědeček hříbeček napsal(a):

pane paroubek, sám jste přiznal , že vaš program je založen na závisti. co si mám o vás myslet?? je mi z vás akorát na blití.
02. 06. 2009 | 09:51

Konrád napsal(a):

Pane Paroubku, ti házeči vajec jsou obyčejní spratkové, zmanipulovaní ODS, asi Dalíkem Jinak je třeba se spíš ptát zda ti mladí jsou např. studenti a vajíčka byla zbraní za zavedení školného, což je program ODS, nebo zda to je boj o vyšší nezaměstnanost, či jiné zbídačující body programu ODS a Zelenáčů. ODS a její fašistické bojůvky se uchýlí ke sprostotám ve světě vídané jen v banánových republikách. Bušova zkrachovalá ideologie věčného třídníhoi boje opravdu zkrachovala. Divím se voličům ODS. Jste opravdu, ale opravdu ovce se kterými si Dalík a jeho loutka dělá co chce. To není urážka slušných lidí ale zmanipulovaných hlupáků fandících zbídačování národa.
02. 06. 2009 | 09:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy