Nová Šloufova a Melčákova partaj

20. 10. 2009 | 17:05
Přečteno 5229 krát
M. Šlouf opustil sociální demokracii a stal se hlavním předákem a mozkem nové strany. Strany socialistického zaměření, která chce atakovat ČSSD zprava a spolupracovat s kýmkoliv na pravici. Proto jeho guru na nedávném ekonomickém fóru Koruny české za frenetického nadšení pravičáků všeho druhu – řečníků, auditoria v sále i novinářů – vcelku nevybíravě všem odporujícím (včetně sociální demokracie) vnucoval přijetí tzv. Janotova balíčku. Tedy přijetí drakonických asociálních opatření v neprospěch mladých rodin s dětmi, důchodců, nezaměstnaných, veřejných zaměstnanců, sociálních organizací krajů, obcí i občanských sdružení atd... Sociální demokracie se ještě na této schůzi sněmovny pokusí přijít s legislativními návrhy, které směřují k odstranění přehnané tvrdosti plynoucí z uplatnění asociálního „balíčku“ ministerstva financí.

Sociální demokracie pod mým vedením bude dál věrně hájit zájmy českých občanů. Ne abstraktních bytostí, ale lidí s konkrétními zájmy z konkrétních sociálních a generačních skupin. Do termínu voleb do sněmovny bude ČSSD hájit Topolánkovou vládou nezlikvidované výdobytky sociálního státu. Velkou pozornost při kontrole výkonné moci státu budou sociální demokraté až do voleb věnovat zejména recidivám julínkovské a topolánkovské politiky v rezortu zdravotnictví či v dalších rezortech anebo langerovinám v rezortu vnitra a ve zpravodajských službách.

Politická strana usiluje ve volební soutěži o získání co největšího podílu na politické moci. To je u politického stranictví normální. Jde však o to, čemu užití politické moci slouží. Za téměř čtyři a půl roku, co jsem ve vedení ČSSD, lidé – voliči této strany dobře cítí, že jim sociální demokracie chce sloužit. Z desetiprocentních volebních preferencí v dubnu 2005 se ČSSD dostala o třináct měsíců později ve volbách do sněmovny na třetinu hlasů, tedy k nejvyšší podpoře ve své dlouhé parlamentní historii. Sociální demokracie nyní má 29 senátorů, to je počet, který nikdy neměla. Spravuje třináct ze čtrnácti krajů. Má na krajích takovou sílu, jakou nikdy předtím neměla. Totéž platí také pro Evropský parlament (místo dvou má nyní sedm europoslanců a z nich jednoho místopředsedu EP). Sociální demokracie srazila letos v březnu zprofanovanou, zkorumpovanou a asociální Topolánkovu vládu, zabránila jí tak dokončit celý její asociální „reformní“ program. A ČSSD dnes ovlivňuje agendu úřednické vlády.

M. Šlouf se ukázal jako neuvěřitelně úspěšný v nákupech poslanců pro Topolánkovu vládu. Přeběhlíci Melčák a Pohanka umožnili pravicové vládě její vznik i přijímání asociálních zákonů negativně dopadajících na životy milionů lidí. A odpovědnost M. Zemana v této věci je zřejmá. Stále se nechává unášet neuhasitelnou touhou po pomstě vůči řadě lídrů sociální demokracie za i jím zpackanou prezidentskou volbu. On přece z politiky nikdy neodešel, jenom pořád znova zkouší se do ní vrátit. Předchozí dva pokusy o podporu „jeho“ vyvolené politické strany v předchozích dvou volbách dopadly kolosálně neúspěšné.

Na co teď někdejší velký muž české politiky ještě spoléhá? Program to není, služba veřejnosti rovněž ne! Na Šloufa s Melčákem? Jim přece jde jen o to udržet se v politickém byznysu s Dalíkem a spol. Jeden je mistr klientelismu a korupce, ten druhý spíše prototypem ke všemu ochotné „oběti“. Také tento nový Zemanův politický projekt shoří jako ty dva předchozí. Svůj talent rozměňuje za drobné. Už chce jen škodit.

(článek byl otisknut v deníku Právo dne 20. října 2009)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Geronimo napsal(a):

Jako bych to nepsal o blog niz. Dalsi politik co umi akorat, oni, oni, za vsechno muzou oni.
20. 10. 2009 | 17:18

prduch napsal(a):

Od nepameti, krysy vzdy opousteji potapejici se lod.
20. 10. 2009 | 17:19

patriot napsal(a):

Paroubek:

ČSSD je politická strana jako každá jiná.
Program mají všechny stejný: moc, koryta, život na účet daňových poplatníků…

Platil jste vůbec někdy nějaké daně?
20. 10. 2009 | 17:20

prduch napsal(a):

To patriot:

On dane neplati, on je odpousti potrebnym!!
20. 10. 2009 | 17:33

vasja napsal(a):

Na co spoléhá?
No, na Kočky to nebude.
20. 10. 2009 | 17:33

MerryMan napsal(a):

Roko Ty si už nevidíš nejen na šulinka, Ty si nevidíš ani do huby. Každý má ve svém životě intelaktuální vrchol. Ten tvůj jsi měl asi před dvaceti lety.
20. 10. 2009 | 17:35

maryfox napsal(a):

Přestaňte už unavovat se svou stereotypní rétorikou a pseudosnahou o naše dobro.Největším přínosem pro většinu by byl váš odchod.Není mi z vás dobře.
20. 10. 2009 | 17:39

zpravodaj napsal(a):

Jiří Paroubek je manipulátor toužící po moci,
tvrdí psychologové. Možná má ale menší sebevědomí, než se zdá. Psychologové rozdělují lidi do tří kategorií. Jedni jsou fixovaní na sex, druzí na peníze a třetí na moc. Jiří Paroubek je podle některých psychologů typickým příkladem třetí skupiny.
Nevysvětlitelné veletoče, které v posledních dnech šéf ČSSD předvádí, tak získávají na logice. Paroubek je totiž podle psychologů typický manipulátor. Touží získat moc, chová se účelově a ze dne na den mění stanoviska. „Manipulátoři se vyznačují tím, že neustále hořečnatě přemýšlejí, jak dosáhnout svého cíle. Jakmile ale zjistí, že taktika, kterou doposud volili, není dobrá, začnou revidovat svá dřívější rozhodnutí,“ popisuje psycholog Jeroným Klimeš typický osobnostní rys Jiřího Paroubka. Pak podle Klimeše není nic neobvyklého na tom, že je předseda ČSSD schopen „obrátit se na obrtlíku“, jako to udělal, když znemožnil konání předčasných voleb. Snaha manipulovat, která je podle odborníků mezi politiky častým jevem, však není jediný Paroubkův problém. Podle psychologa Slavomila Hubálka má šéf ČSSD i pocit, že „politika se má dělat silou, a když to nejde, je třeba ještě přitvrdit“. Takový omyl však může podle psychologa stát Paroubka i stranický post.
Siláctví jako projev obrany Každý den v životě Jiřího Paroubka je podle Klimeše jako ruleta. „Neustále sní o tom, jak získat moc, co pro to má udělat a jak to má vymyslet,“ tvrdí Klimeš. A těžké to má podle něj sociálnědemokratický předseda hlavně v tom, že nemá vlastní názor. „Aby dosáhl moci, používá výzkumy,“ říká o Paroubkovi psycholog. A dokumentují to podle něj i předvolební billboardy ČSSD. Hesla „Třináctý důchod ze zisků ČEZ“ nebo „Zdravotnictví bez poplatků“ totiž nejsou podle Klimeše přesvědčení sociálních demokratů, ale výsledky předvolebních průzkumů. „Jde o účelové slogany sloužící jen k získání moci,“ tvrdí. „Paroubek si udělá průzkum a řekne si: Co by tak lidé chtěli slyšet? A to pak prosazuje,“ vysvětluje psycholog.
Silácké chování Jiřího Paroubka však podle reakcí oslovených psychologů nemusí být jen znakem dominantní extrovertní osobnosti, ale i běžným obranným mechanismem. „Jen podle chování lze těžko jednoznačně určit, zda je někdo introvert, nebo extrovert,“ tvrdí psycholog Otakar Fleischmann z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Vyhraněný introvert podle něj šéf ČSSD určitě nebude, lze na něm ale pozorovat určitou vnitřní nejistotu. „Snaží se velmi sebevědomě působit na okolí. Je ale otázka, je-li jeho sebevědomí opravdu tak vysoké i uvnitř,“ myslí si o Paroubkovi Fleischmann. Jeho tvrzení může vysvětlovat i agresivní postoj k novinářům, které šéf ČSSD raději zesměšní, než aby musel odpovídat na nepříjemné otázky například před objektivy televizních kamer. Největší hádankou ale není Paroubkovo chování pro psychology, nýbrž pro politiky.
Nespolehlivý partner. Politici nad neustálými názorovými obraty předsedy druhé nejsilnější parlamentní strany jen kroutí hlavami.
20. 10. 2009 | 18:07

zpravodaj napsal(a):

Jiří Paroubek: Papaláš roku

Papalášem se stihl stát už za bolševika jako potentát Restaurací a Jídelen. Pak už jen – coby politik – své papalášství piloval až k dnešní dokonalosti. Arogance a nabubřelost z něj odkapává při každém jeho vyjádření do sdělovacích prostředků. Je rovněž demagog, jeden z nejzdatnějších. Hodí-li se mu to do krámu, pak svá vlastní včerejší slova popře dnešními s naprosto opačným významem a ještě bez mrknutí oka sdělí všem, že ho špatně chápou. Příklady svého papalášství nabízí denně, za všechny připomeňme proslulé vysvětlování své nejasné finanční situace s odkazem na své příjmy – Nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má? Ve své touze po moci, která jak se zdá, je motorem jeho konání, je schopen se spojit i s „marťany“. Na otázku, kdože jsou to marťani, ať si odpoví každý sám…
20. 10. 2009 | 18:10

Admirál napsal(a):

Jak jsem si mimoděk všiml, je lovechá sezóna. Loví se škodná v revíru.

O blog níže zní halali: Loví se Severa se Schwarzenbergem!

Z Vašeho blogu zase štěká lovecká smečka: De se na Šloufa a Melčáka!

Škodná se holt hubit musí. Pokud se to dělá včas a důsledně, nerozplemení se v revíru.

To nejdůležitší a nejpodstatnější, totiž že máte bradavici a jste proto papaláš, na Vás vyslintá smečka Pavlovových psů. Slintají jen, jak slyší Vaše jméno.
20. 10. 2009 | 18:10

fafnir napsal(a):

Paroubek
ztrácíte glanc,i když těžko ztratit to,co jste nikdy neměl.Inu,nejlepší bude stoupnout si před zrcadlo a říkat svému protějšku ,že geniové mají těžký život.
20. 10. 2009 | 18:10

Petr Havelka napsal(a):

Pane poslanče,

píšete

"... řečníků, auditoria v sále i novinářů – vcelku nevybíravě všem odporujícím (včetně sociální demokracie) vnucoval přijetí tzv. Janotova balíčku. Tedy přijetí drakonických asociálních opatření v neprospěch mladých rodin s dětmi, důchodců, nezaměstnaných, veřejných zaměstnanců, sociálních organizací krajů, obcí i občanských sdružení atd.."

To si pište pro nemyslící bytosti, přemýšlivého člověka můžete takovou snůškou demagogie ("snůšku" mám rád, taková krásná floskule pro kovaného demagoga) jen urazit.

Takže vy příjdete s legislativními návrhy ohledně asociálního balíčku! Těším se na ně, tipuju to na nějaká škatulata, "tam se ubere, tam se přidá, půjčíme si."

Proč používáte takový slovník, koho tady chcete strašit, proč děsíte obyvatelstvo této země.

Při četbě Vašeho blogu se mi zvedl adrenalin, ale vztekem, na mně si tím pádem nic nevezmete, Vy stejně potřebujete ty druhé, které neustále strašíte. Potřebujete ovce, pro čtenáře Práva to asi platí.
20. 10. 2009 | 18:12

MartiN napsal(a):

Berte to s humorem... http://www.politologove.cz/...
20. 10. 2009 | 18:12

Admirál napsal(a):

Petr Havelka - Vy čtete zřejmě Lidové noviny. S Vámi se čtenáři Práva nemoho rovnat...
20. 10. 2009 | 18:17

fafnir napsal(a):

Admirále
vy také patříte mezi lidi,co tvdí,že stát nemusí platit dluhy.A nežijete tak také sám?
20. 10. 2009 | 18:32

VV napsal(a):

Pane Paroubku,divím se jak se můžete bezpečně pohybovat na veřejnosti. To se nebojíte,že do vás praští blesk,když jste tak negativně nabitý?
Zkuste si napsat do sešitu základní fráze českého jazyka jako třeba - Má dáti - dal. Dluh - splátka. Krást se nesmí. Lhát se nesmí a pomlouvat by se nemělo.
Zkuste si to pak přečíst alespoň stokrát.
Možná, že vám něco z toho v hlavě zůstane,i když o tom pochybuji.
20. 10. 2009 | 18:39

jarpor napsal(a):

Nejprve v OVM řeči o tom, že Zeman prostě pro pana Paroubka není soupeř... no a teď... roč nějaké pindy o úspěšnosti či neúspěšnosti toho či onoho, když jste si tak jist ?
Nebo je to jinak... začíná téct do bot, bobánky jdou do kalhot... i když se ještě navenek naparuju, že pod mým vedením....

Hezký večer
20. 10. 2009 | 18:51

Táňa napsal(a):

Pane Paroubku, přestaňte se za a/ neustále ohánět blahem všeho lidu. To je ještě Váš pozůstatek ze socializmu. b/ až, nedejbože,vyhrajete volby začněte konečně splácet náš astronomický státní dluh a ne pořád jen rozdávat a rozdávat na prožírání.
20. 10. 2009 | 18:52

Admirál napsal(a):

fanfir - kde čtete, že jsem proti placení dluhů? Nerozumím Vám.
20. 10. 2009 | 18:55

entice napsal(a):

Inu, zký ZemanŠloufčiMelčák se snaží naházet písek do soukolí jinak bezvadně fungujícího lžistroje sociální demoGracie, že pane předsedo. Z vašich úst vedle řečí o sociálním státu v době krize už mi chybí jen definice, kterou k dokonalosti posunul umění demagogie na Slovensku váš kamarád Fico, když pravil:....slovenský občan nebude platit za krizi, kterou způsobili bankéři v USA. Inu patrně i on i vy máte v zásobě nějaký jiný národ, který naše dluhy převezme? Že by Lotyšsko?
20. 10. 2009 | 18:55

kormoran napsal(a):

20. 10. 2009 | 18:57

Petr Havelka napsal(a):

@Admirál

Ano, čtu Lidové noviny, je to moje elitářská úchylka :)

Skutečně Vám nevadí ten zastrašující styl pana Paroubka?

balíček = asociální
opatření = drakonická

Není to demagogie?

Není to "vymezování" k "omezeným", jejich manipulace, místo "pracného" vysvětlování.
---
Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je dnes působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci zejména v demokraciích. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, primitivní a překroucené argumenty, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.

Demagog je původně politický vůdce, který se opírá o podporu lidu proti aristokracii. V Athénách to byl pro Perikla ještě čestný titul, ale už o Kleónovi užívá Thúkydidés toto označení pejorativně, v současném významu demagogického politika.

„ Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci. “
— H. L. Mencken

WIKI

----

Potom by tu sedl populismus

Termín populismus označuje získání přízně bez ohledu na podstatu problému.[zdroj?] Slovo pochází z latinského výrazu populus – lid.

Populismus je vícevýznamový termín, který je možno chápat několika způsoby. V politickém světě se jedná o způsob, jak se zviditelnit bez ideologického programu na základě reagování na aktuální společenské podněty, které se nesnaží řešit. Populismus staví většinou na rétorice, založené na kritice vládnoucí elity.
Taky WIKi

---

Nebo manipulace.

To si ve Wiki najděte sám.

Poslanec Paroubek v tom samozřejmě není sám, ale na té prvosignální(pro část obyvatel průhledné) zřetelně vede.
20. 10. 2009 | 19:12

zdesta napsal(a):

Zpravodaj.To máme celou snůšku špičkových psychologů,kteří se věnují osobnosti p.Paroubka.Vděčné téma a vyhovující dnešnímu trendu.Možná že mají i pravdu.Jsou veřejnosti dostupné i diagnozy jinších pánů politiků? Dejte vědět.Jinak se můžu domnívat,že toto zdělení odborníků je účelové,tendenční a především prospěšné.Tendenční vlezdopr..lismus známe již z minulosti.
20. 10. 2009 | 19:12

Petr Havelka napsal(a):

... prvosignální ÚROVNI
20. 10. 2009 | 19:18

Admirál napsal(a):

Petr Havelka - děkuji za lekci z řečtiny.

Vy opravdu vidíte takový velký rozdíl mezi populistickou rétorikou J. Paroubka a ostatních politikou, že Vám to stojí za to Paroubka vypíchnout? Skutečně si myslíte, že tak nebetyčně vyčnívá?

Každý politik oslovuje nějaký segment voličů a snaží se, aby těm ke kterým mluví, zněla jeho řeč libě. Paroubek v tom zajisté hraje 1. ligu.

V disciplíně manipulace hraje naopak ligu druhou.

Jinak k četbě Lidových novin Vám v žádném případě nemohu gratulovat.
20. 10. 2009 | 19:26

Petr Havelka napsal(a):

Co jako psychiatr říkáte Paroubkovi? Není Váš?
Josef Kadlec, Ostrava

Není. Opakovaně tady brojím proti zneužití psychiatrie, proti stigmatizaci, proti lacinému psychiatrickému nálepkování názorových protivníků, proti diagnózám bez vyšetření - a Vy teď tohle. Odpovím Vám jinak. Před týdnem jsem byl ve Strasbourgu na schůzi výboru Asociace evropských psychiatrů. Navečer jsme se šli s kolegou, německým profesorem, projít podle řeky a povídali jsme si. „Jak to tam teď u vás máte s politikou?“ otázal se. „Ále, stejné jako všude“, opáčil jsem, „povolební plichta jako v Německu, v Itálii, v Rakousku, na Slovensku…“. „No jo, ale Vy tam máte spoustu těch lumpů, co přímo ve vládě kradou, já viděl u nás v televizi jednoho, měl ruce v klepetech a vyplazoval jazyk. Prý to je tajemník vašeho prezidenta. Jak si jen ten prezident může vybrat takovýhle ksicht do takové funkce, vždyť to poznám i v Německu v televizi po pěti sekundách, co je to zač, na to nepotřebuju ani základní údaje“. „Jakého prezidenta?“ „No Vašeho“. Váhal jsem, jestli se mám pustit do vysvětlování rozdílu mezi prezidentem a premiérem a tajemníkem a šéfem úřadu vlády, ale pak jsem se rozhodl pro anekdotu: Radia Jerevan se posluchač ptá, jestli je pravda, že Ivan Ivanovič v Kyjevě vyhrál auto. My odpovídáme: ano, v zásadě to je pravda, ale nebyl to Ivan Ivanovič, ale Alexandr Alexandrovič, nebylo to v Kyjevě ale v Charkově, nebylo to auto ale kolo a nevyhrál ho, nýbrž mu bylo ukradeno. Zasmál se a řekl: “Ale stejně je zvláštní, že i kolem toho prezidenta se motají takoví lidé. A vůbec, celej ten Balkán má teď problémy; vem si Maďary v ulicích, bratry Kaczynski u moci, teď u vás tohle - máš pravdu, je to všude stejný“. A tak jsem převedl řeč na Chiraca a jeho bytové aféry. S psychiatrií to nemá nic společného.

Nedávno jsem v televizi viděl debatu o tom, jak se politici pod nesnesitelným mediálním tlakem chovají agresivně,vulgárně a zkratkovitě. Také jste tam cosi řekl, ale já jsem z toho nepochopil, zda stres opravdu omlouvá nízkou úroveň politické kultury. Můžete mi na to odpovědět?
Tomáš V.

V psychologii mezilidských vztahů zhruba platí, že každý se od svého okolí víceméně dočká takového zacházení, jaké v něm svými postoji indukuje. Jinými slovy, mnohé z toho, čeho se od ostatních dočkáme, si vykoledujeme. To platí i o politicích, kde je vše umocněno tím, jak jsou viditelní. Aby někdo v demokratickém systému uspěl v politice, musí se svými postoji a projevy strefovat do vkusu pokud možno co největšího množství voličů. Tento princip zpravidla vytřídí do nejvyšších pozic osobnosti, které do značné míry reprezentují úroveň všeobecného vkusu. To, jak se takto vybraní politici pak chovají, je tedy zčásti obrazem úrovně významné části publika. Na vině jsme tudíž tak trochu všichni. A teď k tomu stresu: mediální tlak a politické intriky, které ho využívají k ostouzení protivníků, jsou součástí politiky dnešního světa a stěžovat si na ně je asi tak bláhové, jako kdyby si vrcholoví sportovci stěžovali na nadměrný tlak fyzický a přílišný stres při zápasech. Volání po zodpovědnosti médií nemá daleko k potlačování „hysterie sdělovacích prostředků“ za socialismu, což byl eufemismus pro cenzuru, jež měla politikům mj. zajišťovat “klid na práci“. Je pravda, že u jedinců v náročných životních situacích ze zapojují různé obranné mechanismy a techniky vyrovnávání se zátěží, z nichž některé jsou odvozeny od agrese, jiné od úniku. K tomu přistupuje zkratkovité jednání, kdy dotyčný často učiní něco, čeho by se normálně nedopustil a čeho později lituje. Obsah těchto projevů je ale do značné míry předurčen osobností dotyčného, jeho výchovou, průpravou, vzděláním a talentem. Nedovedu si představit prezidenta Masaryka, že by novinářům nadával do idiotů, hňupů a hovad – a to navzdory tomu, že k tomu měl snad největší důvody v naší politické historii. Jsou typy bytostně “gándhíovské“ (nenásilí), religiózní (jsouce týráni, tiše se modlí), ale taky gladiátorské, agresivní, vulgární. Přitom i agrese může být kultivována a ventilována formou ostrovtipu, ironie a slovního břitu (Churchill) nebo formou lidové taškařice (Berlusconi), máme-li se vyhnout křiklavým příkladům z domácí scény. Se stresem je to mnohdy jako s alkoholem: Teprve pod jeho vlivem se doopravdy ukáže, co v kom
20. 10. 2009 | 19:36

Petr Havelka napsal(a):

To výše bylo pro pana Zdestu

http://www.hoschl.cz/?lang=cz

Tady je link, někde v hloubi jeho webu je i charakteristika Topolánka.
20. 10. 2009 | 19:38

hoven napsal(a):

může mi někdo v klidu vysvětlit, co je sociální na paroubkovo politice- ještě si nějaký čas žít na dluh, dokud nam někdo pujčí a pak padnoput na usta??? to mě vážně tisíckrát sociálnější připadá Janotuv balíček.
20. 10. 2009 | 19:47

mia napsal(a):

Mluvíte o ASOCIÁLNÍM balíčku -co je více asociální - ubrat nyní mladým rodinám, nebo zadlužit naše děti a děti našich dětí,....? Zdraví mladá žena na mateřské,čekající druhé dítě, s hypotékou :-) Volit vás nebudu,ačkoliv se mi snažíte namluvit,že vás lidé jako jsem já zajímají.
20. 10. 2009 | 19:51

Petr Havelka napsal(a):

@Admirál
Napsal jste

---

Každý politik oslovuje nějaký segment voličů a snaží se, aby těm ke kterým mluví, zněla jeho řeč libě. Paroubek v tom zajisté hraje 1. ligu.

---

To je čistokrevná manipulace, jestli v ní hraje Paroubek 1. ligu?

---

Některé techniky manipulace běžně používají také profesionálové v reklamě s cílem prodat zboží a v politice s cílem získat přízeň voličů. V těchto případech se zpravidla neuplatňují vyšší city, které jsou naopak hlavním nástrojem manipulátora v mezilidských vztazích.

Propaganda v totalitních režimech slouží k ovládání davu a je založena právě na manipulaci s lidským myšlením. Režim jejím prostřednictvím útočí i na základní lidské potřeby a city, cílevědomě přesměrovává přirozené emoce, nutí lidi vzdát se svých práv.

WIKI

To beru:)

Čtu i Hospodářské noviny a někdy i MF Dnes, se mnou je tošpatné, já jsem vybíravý :)
20. 10. 2009 | 19:58

DJ napsal(a):

Každý si musí pomoct sám!
To platí o jednotlivci, rodině stejně jako o národu.
Hloupý ten, kdo si myslí, že mu pomůže Paruobek (Klaus, topol...)
20. 10. 2009 | 19:58

zpravodaj napsal(a):

Petr Havelka napsal...
"Je pravda, že u jedinců v náročných životních situacích ze zapojují různé obranné mechanismy a techniky vyrovnávání se zátěží, z nichž některé jsou odvozeny od agrese, jiné od úniku.............obsah těchto projevů je ale do značné míry předurčen osobností dotyčného, jeho výchovou, průpravou,........"


----------

„Ze jména Paroubek šla tehdy mezi zaměstnanci restaurací a hospod snad ještě větší hrůza a strach než ze jména Brežněv či Štrougal. Zatímco Leonid to měl v daleké Moskvě za sebou a Lubomír se zajímal a vyšší záležitosti, Jiří si na vás mohl kdykoliv došlápnout. Metody měl přitom stejné, ne-li horší,“ uvádí Martin Š., v dobách tuhého socialismu zaměstnanec RaJ – státního podniku Restaurace a jídelny.

„Přišel-li s milenkou, bylo vždy nejhůře,“ dodává.

Paroubek měl mít tehdy coby „manažer“ RaJ pod palcem pražské vinárny, restaurace, kavárny i hospody. Bylo jich sice mnohem méně než dnes, přesto ale funkce skýtala značnou moc. S oblibou navštěvoval noční podnik Alcron nebo restauraci Pelikán.

„Podle mě se to nemohlo obejít bez nějaké spolupráce s režimem, třeba s StB,“ míní Martin Š.

„Jiří Paroubek tehdy prováděl s partou kumpánu spanilé jízdy městem. Obcházel pražské restaurace a v nočních hodinách i vinárny a dožadoval se jídla a pití zdarma pro celou partu. Jakmile jste neuposlechli, bylo jasné, že vás nemine obrovské manko v příštím vyúčtování a následné přeřazení do méně zajímavého povolání. Přeci jenom, číšníci si v osmdesátých letech nežili špatně,“ doplňuje pamětník.

Martinův kolega zase prožil v roce 1988 hotové martýrium v restauraci Pelikán v dolní části Václavského náměstí, kde tehdy pracoval coby šéf obsluhy.

„Jiří Paroubek tam zavítal s nějakou vysokou černovláskou, asi milenkou,“ pokračuje Martin Š. za svého kolegu, jenž před sedmi lety utrpěl smrtelné zranění při autonehodě.

„Paroubek chtěl udělat na dámu dojem a dožadoval těch nejdražších francouzských vín, která byla určena jen pro stranické papaláše od ministrů vlády výše. Když mému kolegovi pohrozil takovým mankem, že by jej mohli poslat do lochu i za rozvracení republiky, donesl mu tři láhve. Dvě si Paroubek odnesl domů,“ uzavírá Martin Š.
20. 10. 2009 | 20:07

Petr Havelka napsal(a):

@zpravodaj

1.Kopíroval jsem to já
2.Autor je Cyril Hoeschl
3.vůbec to nesouvisí s tím co jste uvedl ve svém pokračování příspěvku.
4.Váš příspěvek je sám o sobě diagnoza.
5.Ne Paroubkova, nýbrž Vaše.
20. 10. 2009 | 20:16

StandaT napsal(a):

Předsedo, příteli, jste veliké, ale opravdu veliké káčátko!
20. 10. 2009 | 20:25

StandaT napsal(a):

"...M. Šlouf se ukázal jako neuvěřitelně úspěšný v nákupech poslanců pro Topolánkovu vládu. Přeběhlíci Melčák a Pohanka..."

Takže až doteďka jste VĚDOMĚ pomlouval Dalíka!
20. 10. 2009 | 20:29

Rumcajs napsal(a):

Pane Paroubku, proč taky občas nenapíšete něco, co bude pro lidi s IQ nad 50 ?
20. 10. 2009 | 20:34

PatientO.T. napsal(a):

Zdravím vás, Rumcajsi. Už jste četl tohle: http://www.facebook.com/pro...
20. 10. 2009 | 20:41

PatientO.T. napsal(a):

2 StandaT (20.10.2009 20:29:19)

Šrapnel! :-)
20. 10. 2009 | 20:43

StandaT napsal(a):

Patient: MerryMan si mě připne na nástěnku v LD! Heč! Budu větší nepřítel lidu než Vy!
20. 10. 2009 | 20:48

karelhá napsal(a):

Rumcajs
To by nebylo nic pro vás.
20. 10. 2009 | 20:49

PatientO.T. napsal(a):

2 karelhá:
To ovšem nevysvětluje, proč to Paroubek nikdy nenapíše...
20. 10. 2009 | 20:56

Vico napsal(a):

Faktem je, že v části hodnotící novou Zemanovu stranu má Paroubek pravdu. To zbylé nechávám bez komentáře.

Zeman se skoro stoprocentně dočká dalšího velikého fiaska.

Zakládá stranu, nechá se zvolit do jejího čela, ale lídrem kandidátky nebude.

Čili vezme na sebe roli agenta s teplou vodou.

Obklopil se lidmi, které lze označit jako "Jurský park 2".Při vší úctě k takovým jako je Grégr, Fencl nebo Eduard Zeman.

Motorem hlavního lídra Zemana je jen nezřízená pomstychtivost. Těm, co nenávidí Paroubka a spol. to sice nezní špatně, ale hlas "ještěrům" kvůli tomu nedají.

A pak je tu zvláštní skupina účinných respirantů nikoliv proti hmyzu, ale proti voličům.

Šedivec Melčák - nejvzornější provládní poslanec. Kdyby byli takoví všichni poslanci ODS, ještě tu mohla Topolánkova vláda být. Tento člověk nejprve zmařil termín mimořádných voleb a teď zmaří volební ambice muže, který se "v politice mýlil".

Tahle parta,s roztleskávačkami Bobošíkovou a Volfovou asi díru do světa neudělá.
/ale možná se mýlím/
20. 10. 2009 | 21:02

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T

Tím odkazem jste mi chtěl způsobit nevolnost ?
20. 10. 2009 | 21:03

Rumcajs napsal(a):

karelhá:

Já to chtěl kůli Tobě Karlíku. Přeci jenom by jsi ten svůj 80% inteligenční potenciál mohl lépe využít.
20. 10. 2009 | 21:10

antispamer napsal(a):

Spamer denisa IP.86.160.73.154 je taky.........
sličný, bobr, popel, erik, Jan, Atilla, blog, sasa, gerta, biskup, goro, nespite, hadač, cyril,
Natálie, marie, rumun, fero, rozum, sokol, ruzenka, hector, deto, , karas, daniel, karas, filuta, hektor, marttin, lopata, hanka, neli, jilm, vejce, emil, hood, guláš, bambulka, jenda, eda, mohula, bambi, mijuk, maja, Nataša, Franta, Patrik, norbi, majda, marcel, karolína, gere, clk, ab, cd, bady, nikolas, atd.

je to SPAMER s mnoha nicky
20. 10. 2009 | 21:12

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
Vždyť je to legrace. Dozvíte se např. s kterými významnými evropskými politiky si pan poslanec tyká, že prezident Obama je socialista, že paní Paroubkové někdo prohledal auto, zatímco ona byla s Kecalem na Prodané nevěstě, že pan poslanec je jeden z největších žijících odborníků na všechno, atd., atd. Jak říkám, velká legrace.
20. 10. 2009 | 21:18

Socialista napsal(a):

Paroubku,každá byť i Zemanova a Šloufova strana bude nutně poctivější,nežli strana Paroubkova ,Kočkova,Drymlova,Rathova,Krausova,Doležalova,Mrázkova,Ďuričkova,Petry Paroubkové,Šárky Grossové...Prostě táhněte do p ...e.Dokud vás nevynesou jako hnůj na vidlích.
20. 10. 2009 | 21:53

blue jay napsal(a):

Vico,
Paroubek ma strach. Jinak by nevenoval blog Zemanove nove strane ale by je ignoroval. Boji se ze Slouf bude stejne neuvěřitelně úspěšný v nákupech poslanců CSSD pro Zemana jako byl podle Paroubka pro Topolanka. Je to velmi pravdepopodobne a Jirka ma z toho podle ceskeho receni bobky. Proto tento blog.
20. 10. 2009 | 21:53

blue jay napsal(a):

Jo a jeste neco Vico,
Kdyz uz pises o Bobosikove, tak ona pri Eurovolbach ziskala 4,26 % hlasu. Pokud se prida k Zemanove strane, tak Paroubek se opravdu ma ceho bat. A ani jeho dnesni falesne bravado ho neochrani od podstatneho ubytku hlasu pro CSSD.
20. 10. 2009 | 22:04

Kritik napsal(a):

Doufejme, že rozumní voliči ochrání tento stát před takovou hrůznou sestavou, jako je TOP09 nebo Zemanovi pohrobci. To by bylo opravdu lepší pozvat sem armádu Marťanů.
20. 10. 2009 | 22:13

blue jay napsal(a):

2 kritik,
Mas to marne socanskej Honzo. Paroubek je na ceste dolu. Doufam ze mu Zemantu tu cestu po skluzavce jeste poradne osoli.
20. 10. 2009 | 22:21

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:

Dnes jsem zaznamenal například tohle:
Jiří Paroubek - Byl to zajímavý víkend. V sobotu ráno jsem přednášel na půdě Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské - technické univerzity Ostrava v Mostě. Tématem byla ekonomická situace v ČR po dvaceti letech od Sametové revoluce. Krátce poté vznikla nová strana politických důchodců, lobbistů a aparátčíků minulého režimu. A nakonec jsem dnes byl hostem v Otázkách Václava Moravce. Všem děkuji za pochvalné reakce.
20. 10. 2009 | 22:26

siven napsal(a):

Pane předsedo, jste apopap.
20. 10. 2009 | 22:39

Jarda napsal(a):

Já se tedy vůbec nedivím, že vytvoření takovéto strany dokáže naštvat. Tedy mne ne, ale někoho jiného. To už je přímo existenční ohrožení.
20. 10. 2009 | 22:40

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T

Zvláštní je, že jakmile někdo opustí Paroubkovo řady, dovídáme se že to byl padouch.

Když to tak vezmu, tak léta za která se ČSSD plácá po ramenou byla ve znamení mafiánů Šloufa a Zemana.
Je to hrůzné zjištění, že ČSSD toto léta zamlčovala a nechala tu bandu důchodců vládnout.

Ufff. Ještě že to Jirka má pevně v rukou!
20. 10. 2009 | 22:44

blue jay napsal(a):

PatientO.T
Take jsem sledoval nedelni Otazky. Jedine jsem nerozumel tem ceskym slovum ktere tam Paroubek casto puzival. Jako hedhantr, ketering a podobne. Kde ten Paroubek vystudoval?
20. 10. 2009 | 22:47

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
Pokud někdo kráčel v Paroubkových řadách, musel být od počátku padouchem. Tím zůstal, pochopitelně, i po opuštění nejjasnějšího předsedy. A přítel předseda na to poukazuje. Čemu se divíte?
;-)
(tohle je můj útok na pozici StandyT)
20. 10. 2009 | 22:53

PatientO.T. napsal(a):

2 blue jay:
Mne zase rvalo za uši "argumentárium". Ale to jsem zaslechl snad v Událostech. OVM s poslancem Paroubkem bych asi nepřežil zdráv, na ty se dívat nemohu...
20. 10. 2009 | 22:57

Rumcajs napsal(a):

PatientO.T
Počítám, že další padouch bude Rusnok. Moc hezky o současném vedení ČSSD nemluví.

Taky se mi libí "frenetický potlesk pravice" . Není to přece tak dávno, co o sobě Paroubek prohlašoval, že on představoval liberálnější křídlo Zemanovi ČSSD.

A ejhle, najednou je to naopak.
20. 10. 2009 | 23:02

Ladin napsal(a):

Ani jsem nenašel sílu číst celý článek do konce a věrní přisluhovači co ho již jistě mají vytištěn na křídovém papíře a zarámován a pověšen mi namítnout, že ani nemusím. Mají pravdu. Naštěstí, tedy zatím, žijeme už skoro 20 let v demokratické společnosti, která mimo jiné přináší právo na svobodu slova a hlavně na vlastní názor.
Již jsem to v některých reakcích zahlédl, že Váš předseda (a dnes si i odpustím různé vtipné oslovení) osočuje všechny a všechno co není na sto procent s ním a za ním. Vše je tu špatně, všichni se snaží zničit a pošpinit český lid a stát. Ale vraťme se třeba na začátek. Volby v roce 2006 dopadli jak dopadli a vznikla vláda ať byla jakákoliv (to asi bude co odpověď to jiný názor) byla. Vznikla řekněme díky dvěma poslancům ČSSD, které předseda označil za přeběhlíky a vůbec nejlepší by bylo je postavit ke zdi a zastřelit, že? A tak začal žádat sněmovnu o hlasování o důvěře vládě ve snaze získat nějakou tu volební preferenci, ale ouha co se nestalo ?!?! Díky jiným poslancům i z řad ODS byla vládě vyslovena nedůvěra. To je tedy všechno v pořádku, že?? Ale tu se Váš pan předseda zalekl, že by snad musel převzít odpovědnost za fungování státu a snad a nedej bože splnit své nesplnitelné sliby (vždyť slibem člověk nezarmoutí). A tak to poženeme k předčasným volbám se dohodli všechny strany a tak se i dělo. I přes zádrhel s poslancem Mělčákem vše spělo ke zdárnému konci - tedy předčasným volbám. Auta rozvážela volební materiály do pověřených obcí, tiskárna chystala tisk lístků a teď mi opravdu není jasné čeho se předseda zalekl. Odpovědnosti, když vyhraje nebo ostudy když prohraje? Má přítelkyně v neděli přepnula televizi na nějaký diskuzní pořad, kde pan předseda svým nadhledem hodnotil vznik strany o které píše ve svém blogu. Opět mě utvrdil v mém přesvědčení, že je hanbou českého národa. Prosím Vás členové ČSSD vzbuď te se.
20. 10. 2009 | 23:12

PatientO.T. napsal(a):

2 Rumcajs:
"Sociální demokracie pod mým vedením bude dál věrně hájit zájmy českých občanů. Ne abstraktních bytostí, ale lidí s konkrétními zájmy z konkrétních sociálních a generačních skupin".

Podobné pocity jako při čtení těchto slov jsem měl, když nám na VK jistý soudruh plukovník, ohromen vlastní genialitou, sdělil nezapomenutelnou větu:
"Socialistická armáda je armáda konkrétního typu...". Myslel sem siže dotyčný se definitivně zbláznil.

Zajímalo by mne, kdo to Paroubkovi píše. Myslím, že autorů bude víc, protože jeden člověk nemůže bejt tak blbej...
20. 10. 2009 | 23:12

blue jay napsal(a):

argumentárium, lol!
To opravdu zni jako Paroubek. Jeste ze nerekl ze ma argumentárium proti keteringu hedhantru. To by popletl i Moravce.
20. 10. 2009 | 23:13

StandaT napsal(a):

Rumcajs, Patient: možná to je jen zbožné přání, ale myslím že tuto sobotu začal sešup dolů. Na Šloufa Tvrdík nemá a Paroubek samotný nemá (na rozdíl od Zemana) žádné křídlo - jen houf "nádeníků moci". Volbama končí.
20. 10. 2009 | 23:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, až sexy mozek and his melodycatsboyz opustí socdemáky nebo socdemáci opustí veškeré sexymozky, to bude teprva radosti na bělidle..
Veselé krizování a vepřové chřipkování..
http://www.ateo.cz/f/origin...
20. 10. 2009 | 23:21

PatientO.T. napsal(a):

2 StandaT:

No, nevím, nevím. Ale pokud to tak bude, jistě se dočkáme prohlášení, že pan předseda se na základě výzkumu veřejného mínění stáhl do předem připravených pozic a hodlá se věnovat boji o prezidentský úřad. V každém případě budou ústředním motivem jeho prezidentské kampaně vysoce aktuální 30,-Kč poplatky a stejně naléhavá Kubiceho zpráva. Na tomtéž bude založena jeho opakovaná kampaň po dalších 5 letech...
20. 10. 2009 | 23:23

blue jay napsal(a):

Souhlasim StandoT,
Je evidentni ze Paroubek ma velkej strach, V CSSD je porad hodne Zemanovcu. A je pravda ze Slouf je lepsi manazer nez Tvrdik. Co asi Paroubka strasi nejvice jsou ti CSSD volici co si porad pamatuji Zemana jako sarmantniho vudce. To Paroubek nema a nikdy mit nebude. A proto se Paroubek pousti do jemu typicke nenavistive kampane proti svemu byvalemu sefu.
20. 10. 2009 | 23:25

Pocestny napsal(a):

Ten příběh odněkud znám....
http://emil.htmlplanet.com/...
20. 10. 2009 | 23:43

Alibernet napsal(a):

Paroubku, když to bylo naopak (ODS na krajích, pohodlná většina v senátu apod.), blekotal jste cosi o modré totalitě.
20. 10. 2009 | 23:48

Pocestny napsal(a):

No, přátelé barikádníci, najednou jako by se po Mr. Poopeek a jeho partě slehla zem, pouť opustila náves, na návsi zbyly odpadky, ve škarpách nablito a pár lidí si ještě zejtra bude držet hlavu.

Jak je to směšné, ještě před rokem tu někteří hýkali blahem nad epochálním vítězstvím, no nevím, jak rádi by dnešní krajští radši udíleli panské rady z opoziční škamny, do které se pán schovává, jakoby ten dnešní kabinet nebyl zpoloviny stejně jeho dítětem jako dcerka s paní Pí.Pí.

To, že otec je nejistý, platí u žen, nikdy však u úřednických vlád..

Lidé mají pocit, že pionýrák špatně vaří, kuchyňské se nám rychle alibizují, jak tu čtu.
20. 10. 2009 | 23:51

blue jay napsal(a):

to webgarden,

ja spise vidim Paroubka takhle

http://www.youtube.com/watc...

jeho styl a ta tridni nenavist kterou podporuje me o tom dnes a denne presvedcuje. Ten podivnej mocichtivej clovicek me pripada zaroven srandovni a i tragickej.
20. 10. 2009 | 23:52

blue jay napsal(a):

Mylis se Pocestny,
Bylo to fabulozni vítězství. Jak vidis i mistr tesar se obcas utne. Den imakulatniho porodu se ale blizi. Pocitam ze pri te pilezitosti bude vyhlasen statni svatek. Den Margarity. Cheers.
20. 10. 2009 | 23:57

znalec napsal(a):

Jde však o to, čemu užití politické moci slouží.

Stále se nechává unášet neuhasitelnou touhou po pomstě.

Už chce jen škodit.

O kom hovoříte pane předsedo? O hejtmanovi Rathovi? Jsem rád, že jste konečně prozřel.
21. 10. 2009 | 01:01

Ládik napsal(a):

Paroubkovy texty mi začínají připomínat vřeštění myší někde ve sklepě opuštěného domu. Do takových míst už normální člověk ani nechodí - jen když zabloudí. Brrrrr.
21. 10. 2009 | 06:04

Kulajda napsal(a):

Máte pravdu pane Paroubku!
Víte, co je zajímavé? Pan Zeman chce být předsedou, ale do voleb nepůjde /kolikrát řekl, že NE a poté stejně ANO/. Co to je za politika, který se nechce veřejně utkat s politickými oponenty v případné vládě? Jde mu samozřejmě o to, jak co nejvíce poškodit sociální demokracii, o nic jiného mu nejde. Prokázal to těsně před volbami 2006, kdy svými výroky poškodil ČSSD a nahrál ODS, která použila ty nejhorší podpásovky, aby získala moc.
Je to od Zemana msta za jeho nezvolení prezidentem. Nic, než msta! A bylo by už konečně na čase, aby tuto jeho "politiku" lidé prohlédli! Pan Zeman se spolčuje s přeběhlíky a lidmi, o kterých víme své. Doufám ve zdravý rozum lidí, kteří ve volbách nedají této straně hlasy a podpoří jednoznačně ČSSD. Věřím, že ČSSD volby vyhraje, protože je jedinou stranou, která myslí na občany této země!
21. 10. 2009 | 06:12

Jan K. napsal(a):

Čím plnější gatě, tím silnější slova.
21. 10. 2009 | 07:57

Rumcajs napsal(a):

Ptáte se jako já, kdo může volit tohoto narcise s kůží hrocha a mozkem MerryMana ?

Kdo jsou a jak vypadají jeho voliči ?

Hrůznou odpověď naleznete zde!!!
http://aktualne.centrum.cz/...
21. 10. 2009 | 09:26

Luky napsal(a):

Nu, modřé podlitiny,
nejak ztěžka dýcháte. Orančová vám nevoní? Jen si zvykejte, již nastal čas. A na to si připijem skvělou oranžádou.
21. 10. 2009 | 09:33

slavwin napsal(a):

Dá se s tím souhlasit. Pan Paroubek není ideál, (sám uvažuji dát hlas VV - Johnovi) ale kdo je lepší, proto ta síla nenávisti pod jeho blogem, kamárádi musíme to překonat.
21. 10. 2009 | 09:36

JC napsal(a):

No předsedo, vy jste Zemanovi rozdupali bábovičku a on se vám chystá rozšlapat košíček.
Zeman mstitel ? No proč ne, myslíte si, že na to máte licenci jen vy s Rathem ?
21. 10. 2009 | 10:49

Jan napsal(a):

Zeman chce skutečně škodit ČSSD tak proč to neříci naplno. Příznivci pravice házejí na Paroubka od začátku jeho funkce předsedy špínu. Argumenty, které používají nejsou přesvědčivé. Zatím jsem neslyšel o nějakých vážných problémech pana Paroubka ve funkci na magistrátě nebo v RAJ. Podle mého odpovídá na útoky stejným kalibrem.
21. 10. 2009 | 10:53

Jirka napsal(a):

Paroubku! Přemýšlejícím lidem je z vás ZLE!!! Přestante škodit této zemi,vy neo-bolševickej kašpare..!!!
21. 10. 2009 | 10:55

sdělný napsal(a):

Úplně bez úmyslů(nevolím již) popíšu jak osobně se mi jeví dlouhodobě vstup ČSSD do velké politiky v ČR.
Za čistě vlády ODS do nástupu Zemanovy soc.dem existuje pro občana v průměru pestrá,funkční nabídka pracovních poměrů se slušným platem.Po nástupu ČSSD a jejím proplétání se s ODS u vesla rostly platy příjmově zanedbaných státních zaměstnanců a neklesaly platy v soukromém sektoru.Přitom ČSSD volila volební fabulaci pro méně majetné a výdělečné příznivější než za ODS,ale spolu s ODS je ubíjela jak a kde mohla.Tedy spíše se ČSSD jeví příčinou sociálního propadu desítek procent občanů.Zda to "jeví" je z více procent jenom její vinou nechci zde rozhodovat.Protože i je bránila,ale neúspěšně.
21. 10. 2009 | 12:15

MerryMan napsal(a):

Stejskal:
Někdo se pokusil zneužít můj nick. Poznáte to podle toho, že je vulgární a čas je 20.10.2009 17:35:13. Předpokládám ale, že Vám to nevadí.

Ostatní diskutující žádám, aby si ověřili IP adresu.
21. 10. 2009 | 12:48

MerryMan napsal(a):

Rumcajs opak inteligentního člověka.
Děláte mému ocenění čest. Nedokážete vymyslet nic originálního ani vtipného. Ale zkoušejte dál, naděje umírá poslední.
21. 10. 2009 | 12:50

MerryMan napsal(a):

sdělný:
Nejak jste ve svém příspěvku zapomněl, že Vámi oslavovaná vláda ODS skončila s balíčky opatření, protože neměla prostředky na vládnutí a nastoupila úřednická vláda.
Nyní je situace podobná. ODS se zase neudržela u vlády do konce volebního období a zase to skončilo tentokrát jen jedním balíčkem opatření.
Nic si z toho nedělejte. Podobný názor jako Vy má dost lidí ze společenské pyramidy (myslím z toho spodku pyramidy).
21. 10. 2009 | 12:55

stejskal napsal(a):

Pane Merrymanne,

nevidím sebemenší souvislost mezi Vašimi předploklady, mnou a tím, že si někdo vypůjčil/zneužil Váš nick.

Přeji hezký den

Libor Stejskal

P.S. Pokud chcete, abych inkriminovaný text smazal, dejte vědět. Udělám to.
21. 10. 2009 | 13:02

MerryMan napsal(a):

Stejskal:
Jestli si myslíte, že ten příspěvek je v souladu s kodexem diskutujícího, proč byste ho mazal. Rozdíl byste měl umět rozpoznat.
21. 10. 2009 | 13:18

StandaT napsal(a):

Patient: budete viset vejš než já! Na nástěnce LD. Vytahovat kubiceho zprávu zrovna teď, když začíná být tabu! Potvrzuje se. Policejní část bezezbytku a "Mrázkv archiv" taky už nelze paušálně odmítnout jako celek. Kdyby tam nebyla ta zmínka o Ďuričkovi, agumentárium :))) by bylo vystříleno. No, ale když už Předseda Přítel udělal takové PR, nechť si to prorůstání mafií dnes i zítra užije. Přejme mu to.
21. 10. 2009 | 13:22

stejskal napsal(a):

Dobře tedy, nebudu ho mazat, když myslíte (prokázat, že je v rozporu s čímkoliv totiž nelze), pane MerryMane.

Libor Stejskal

P.S. To, že jste jej nepsal Vy, je toliko Vaše tvrzení. Mohu mu věřit, ale stejně tak jej mohu považovat za mystifikaci (IP samozřejmě nic nedokazuje, já jich mám asi pět - v práci, doma, dvě přes mobil, na chatě atd. o vytáčeném připojení a proxy serverech ani nemluvě). Tak se mějte, popravdě řečeno nemám ani čas ani chuť s Vámi tímto stylem debatovat. Pokud po mne budete něco chtít, dejte vědět. Zvážím to (většinou se snažím lidem vycházet vstříc).
21. 10. 2009 | 13:39

zdesta napsal(a):

Politika je o karieře,o moci a o nejvyšším postu.Politik je špičkový kšeft,může škodit beztrestně i několik let a to za pěkné prachy.Snaha udržet si takový flek není něco neobvyklého.Nedělám si žádné iluze o snaze p.Paroubka i celé řadě dalších.Ty nově vzniklá politická uskupení někdo přirovnal ke starým děvkám v novém bordelu.(nic osobního)Co vlastně můžeme očekávat od lidí,kteří v politickém prostoru fungovali a nic "světoborného" nepředvedli.To se netýká jen Zemana.I když je může určitá část lidí volit,nic převratného se dít nebude.
21. 10. 2009 | 17:47

sdělný napsal(a):

to MerryMan:
já už jsem neměl rád komunisty,kteří šli "za ideálem",ne za racionalitou.Totéž jsem vlastně zde napsal o socialistech.To není automatická chvála ODS,ale vymezení proměny z r.1998.
Ona totiž ČSSD v roli "ošetřovatelky" raněných nouzí-dělá lidem pocitově dobře.Že na ně někdo aspoň myslí.
Ale celý vtip jejich skutečného budoucího úspěchu spočívá v tom,že po doléčení raněných musí pro své ideální sociální cíle především mohutně změnit dnešní trh práce.S ním pracovat jako nástrojem neflákačské sociální spravedlnosti.Ale potom už lidem nebude stačit situace z r.1998-slušný plat-budou očekávat více.I ve smyslu náplně práce,její dostupnosti apod.Pokud se nezmění trh práce zásadně,bude v očích lidí ČSSD marněním času na nešťastníky.
Na druhé straně trh práce se neprobudí dříve, než ODS neprovede zásadní změnu svého neoliberalismu v přístupu k ekonomice.Protože jedině aktivnější makroekonomie může zvyšovat platy,řešit nezaměstnanost.Proto se ODS a ČSSD vzájemně programově míjejí a obě míjejí svůj cíl.
21. 10. 2009 | 20:37

Rumcajs napsal(a):

Pěkně Vám to dneska Kalousek nandal Socani, co ?

Strach z nových stran a možné ztráty koryt vám zatemňuje mozek.

A tak si Jirko radši zapívej:

Bože můj, Bože můj,
aspoň jednou při mě stůj
Duše má špinavá trpí,
tak jí opatruj
Mám se kát? Mistr kat
naučí mě nedejchat
Měl bys při mě stát
kurva, měj mě rád!
Vrátit tak čas,
to tady na tom světě nejde
A než utichne můj hlas
Daj mi, co se do mě vejde

Měl jsem sen,
že na jeden den
mi otevřeli celu
a já mazal ven
Přes pole, přes řeky
abych zase cejtil tvoje doteky
už jsem nebyl bandita
už jsem nebyl lotr
byl jsem tvůj hodnej starej
a byl jsem dobrej fotr
ten nádhernej sen ráno zmizel jako pára
a já tu stojím pod voprátkou
sťatej jako kára
Vrátit tak čas,
to tady na tom světě nejde
A než utichne můj hlas
Daj mi, co se do mě vejde

Vrátit tak čas,
dostat další šanci
A jít konečně za světlem
V pekle je, sakra, tma jak v ranci.
21. 10. 2009 | 21:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, hodně slovíček jako vždy bylo zde nakladeno, takže ještě obrázek přidám, takový co by klukům socanským určitě slušel...
http://www.ateo.cz/f/images...
21. 10. 2009 | 23:01

antisocialista napsal(a):

Jak jste krásní a ušlechtilí, vy všichni zde přispívající.
Je to nádhera kochat se vašimi skvělými
dedukcemi, objektivními hodnoceními a prognózami.
Přeji vám hezké sny po příštích volbách.
A samozřejmě i před nimi.
Hlavně nepáchejte atentáty ani na jiné ani na sebe.
P.S.: to víte jako za moudruhů to pravděpodobně už dále nebude.
21. 10. 2009 | 23:25

mb napsal(a):

sice mi to smáznou, ale paroubek normálně strachy sere, jak se bojí zemanovy strany ...

konečně se štípne i levicovej elektorát , zaplat buh
22. 10. 2009 | 00:52

Pipin napsal(a):

Já mylím,že celý pořad "aktualne.cz-blogy" reálie moc nezmění.Je to glosování,ne akce.Našinec z lidu bude halasně volat něco o diktátorovi,dokud se neseznámí s další češkou.Bude cizá,zlá,protivná..a lid ve jménu,kterého volá o diktátorovi,mu rázem přestane tak ležet na srdci.Tato transakce se odehrává milionkrát za rok.
Další z častých přesvědčení našince je,že taková slepice půjde vždy za politikem,ančto má peníze.Jediní politici mají peníze,protože berou hotové.Podnikatel si šetří na bankrot a splácí dluh.Bursík si pořídil třetí dítě,ač je politická mrtvola.Stačí se mihnout v politice a máš prachy na celý život.A ženskou k tomu.No realita je daleko krušnější,idealisto.Za prvé i ten politik musí nejprve překonat odpor k té ženě,který je u mužů s rostoucím věkem větší.A pak,za týden shledá,že je nežádoucí,vlastně nehezká.Běžná praxe.A jak je to prachama politiků-hádej!
22. 10. 2009 | 06:52

vago napsal(a):

to sdělný:
škoda slov,ale nabídky práce jsou 1000x horší skutečnost v ČR než vraždy,peníze,politici,prostituce,korupce,..
Kdo a proč to sem natahal?
-aby někoho vzali,jen proto,že má tři vejšky a umí tři jazyky na místo řidiče.Vozit poštu,sekretářku na porady
-někoho na úřad č.554 do oddělení 203,aby zjistil,že tam má přeložit z AJ všechno za posledních 5 let,co se mělo vyřídit s EU a zaco tam bylo a je placeno 40 pracovníků EU apod
-aby byl přijat do firmy jako kvalifikovaný technik,a pak zjistil,že má pokaždé třikrát zmačknout knoflík,když vozík vjede do haly,
..
takových příkladů jsou tisíce.Obvykle konkurs má přes tisíc uchazečů,probíhá desetikolově,znalost jazyka a VŠ diplom nutný. Ani zbla nadsázky.Skutečnost je ještě mnohem horší-že už ani nejsou.
22. 10. 2009 | 09:33

Pepa Řepa napsal(a):

Rumcejs, přiznejte se.
Zneužil jste Veselého mužíka nebo ne?
22. 10. 2009 | 14:06

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

prece byste mu tohle nepral - skoda konopneho provazu :)

v oblibene detske knizce - Lovci mamutu- se pise ze nejhorsim trestem je vyhnani z tlupy - a zvlast ted na zimu!takoveho vyhnance nesmi nikde prijmout,nikdo mu nesmi nabidnout jidlo a ani nic jineho...:)
22. 10. 2009 | 18:52

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 03:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy