Opravdu trapná vláda

29. 06. 2011 | 07:39
Přečteno 13508 krát
Vláda Petra Nečase je kritizována opozicí jako antisociální, chaotická, či dokonce jako „spolek parazitů“. Opozice i odbory o vládě také říkají, že je arogantní, nekomunikativní. Bývalý premiér Miloš Zeman pro změnu soudí, že členům vlády chybějí odborné schopnosti.

Mnohé z výše řečeného na vládě jistě vadí i obyčejným občanům. Lze ale argumentovat, že průměrný občan, který nemá čas studovat detailně vládní reformy, a o politice nepřemýšlí „systémově“, aplikuje na politiku, a tudíž i na tuto vládu měřítka, která bychom mohli s nadsázkou popsat jako „politicko-estetická“.

A lze zároveň argumentovat, že velkou částí současného politického marasmu u nás je skutečnost, že Nečasova vláda v tomto ohledu naprosto propadá. Její jednotliví členové, koaliční strany i vláda jako celek vyvolávají jakýsi těžko uchopitelný pocit trapnosti či studu.

I politický analytik, který sleduje politiku takříkajíc profesionálně, se musí nutit, aby ještě bral vážně vystoupení jednotlivých ministrů, ušlápnutého premiéra či machistické výstřelky ministra financí. Je téměř nad lidské síly sledovat vzájemné výhrůžky a přestřelky koaličních partnerů, a zejména zcela amatérské počínání a vydírání Věcí veřejných.

Je s podivem, jak dokonale uzavřený do sebe může být politický svět. Vládní politici se zřejmě domnívají, že občané jsou „troubové“, kterým lze s vážnou servírovat tuto nechutnou politickou polévku, a ještě se snad dokonce věřit, že tím či oním dalším trapným bonmotem, „rezolutním“ prohlášením, invektivou nebo teatrálním vystoupením získají oni i jejich strany nějaké body ve veřejném mínění.

Znechucení valné části veřejnosti zvyšuje skutečnost, že právě tato, v podstatě směšná vláda, prosazuje reformní kroky, které mohou poznamenat životy občanů na generace dopředu. Aby byla jakákoliv reforma veřejností přijata, musí nejenom dávat smysl, ale musejí ji také prosazovat politici a instituce, kterým veřejnost důvěřuje. Pokud tomu tak není, narůstá ve společnosti frustrace.

Nejposlednějším vykřičníkem za touto fraškou je nápad ministra Drábka najmout profesionální PR agenturu, která by reformy veřejnosti „prodala“. Vychází ze zcela mylného předpokladu, že vládní reformy, které téměř nikdo nechce, se budou lépe prodávat v blyštivějším balení.

Jenže v případě Nečasovy vlády už téměř nejde o lepší či horší vysvětlování „reforem“, jde o to, že většina lidí po více než roce trapné politické tragikomedie prostě nechce reformy z dílny této vlády. Je to podobné, jako když vám v roli obchodního cestujícího přijde prodávat nějaký produkt, k němuž už beztak máte despekt, člověk, jehož považujete za nedůvěryhodného šaška.

Snaha právě této vlády vnutit společnosti svoje „reformy“, přičemž vládní koalice evidentně nemá na to, aby získala zpátky alespoň nějakou důvěryhodnost, je potenciálně výbušnou směsí. Čím dříve se rostoucí frustraci a nevoli společnosti podaří odšpuntovat, tím lépe.

I proto nemají pravdu ti, kteří tvrdí, že nové volby by údajně nic nevyřešily. Pomohly by totiž přinejmenším sprovodit ze světa koalici, která nikdy neměla vzniknout, a vpustily by, když už nic jiného, do dusivé atmosféry české politiky trochu čerstvého vzduchu.

Deník Referendum, 28.6.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

tata napsal(a):

pane Tomas B

uvedte zdroj na tu statistyku,pak mužem hodit řeč,ono statisticky si mě take snaži třeba přesvedčit že vněmecku platí 1000euro najem ,,vše kolem bytu i energie,,což je 25000 ale spohledu te častky už nedodavaj že ale bere 2000 euro nic mimořadneho takže zhruba tam za bydlení platí 30/50 procent platu pišu ty prostí,no a unas,nic mimořadneho u těch obyčejnych že platí 60/70 procent platu.............a to sem použil opravdu udaj dost nahoře protože to už je vetšinou v dobre lokalitě a dost solidní byt což plat 2000 euro není nic neobvykleho,vym očem pišu pohyboval sem se tam skorem 14 let
ovšem tento udaj je s byvale NSR BYVALA NDR JE stěma platy jinde a najmi taky nevym.VE ŠVEDSKU SEM taky zhruba rok pracoval ne v kuse,takže bych svami hodně polemizoval,je to opravdu ruznorode,me zkušenosti otom rovnostařství bych řekl jsou spiše jine proto dodejte tu statistiku at si ji přečtu a vyjadřim se
29. 06. 2011 | 19:10

Analytik napsal(a):

Tomas B.
Chápu, můžete pro názornost uvést, s jakým příjmem a za jak dlouho se ze školáka stane miliardář?
29. 06. 2011 | 19:15

Faust napsal(a):

ovšem nerad bych, aby Tomas B. se cítil odstrčen s tím výrokem o odborech.
Takže jak je to s tím terorismem a jakpak je to s odbory?
Něco plácnout a utéct od toho umí každý ...(autocenzored)
29. 06. 2011 | 19:22

Sláma napsal(a):

ver45 napsal: "socialni stat zkrachoval...Potrebujeme nove Bate"
Potřebujeme především vzdělané lidi, kteří by nás udrželi konkurenceschopné při rozvoji tzv. vzdělanostní ekonomiky a ekonomiky založené na inovacích. Kalouskova vláda dělá pravý opak - komplikuje přístup ke vzdělání pro tisíce talentů.
Napsal jste, že potřebujeme nové Bati (pochybuji, že by se jméno Baťa skloňovalo podle vzoru píseň). Právě Tomáš Baťa věděl, že potřebuje vzdělané pracovníky, o které je dobře postaráno. Organizoval pro ně večerní vzdělávání a posílal je do škol. Stavěl jim "sociální" bydlení a udílel různé sociální výhody. Byl tedy pravým opakem toho, co dnes dělá vládní koalice.
Napsal jste, že sociální stát zkrachoval. Cožpak ale jste si nevšiml průzkumů volebních preferencí v Západních zemích? Ve Francii, Německu i Velké Británii současné pravicové vlády prohrávají jedny volby za druhými - naposledy dostala Merkelová velkou nakládačku při volbách v některých spolkových zemích. Před nimi Liberálové ve Velké Británii. Sárközi je rekordně neoblíbený a předvolební odhady mu nedávají mnoho šancí. Takže si to pane ver45 povíme. Já říkám, že za pár let zjistíme, že sociální stát není v žádném případě mrtvá záležitost, protože pravice nebude schopná přesvědčit voliče o opaku. Jako se tomu děje i u nás.
Pokud ovšem už Kubice nepíše Kubiceho zprávu č. 2! Tedy snůšku pomluv a drbů, jako byla ta zpráva č. 1!
29. 06. 2011 | 19:27

tata napsal(a):

pane FAUST

POVŠIMNETE SI,reakce,29. 06. 2011 | 18:49

opravdu poučne jak se vylhavat.........bazirovat na udaji 70procent.........na základě Vašeho argumentu nelze tvrdit, že 70 % lidí žije na pokraji chudoby...

jasna lež....nebot po možna a to hodně musim přimhouřit oko,sem to vysvětli nejdři normalně,ale pak uplně pro blby že ten udaj o chudobě se tyka 15/20 procent,samozřejmě vždy je to udaj +/- zbytek byl že tak tak dobře,a další huř.a protože vym že hlupak není tak vědomě lže

už jen jak se krasně usvedčuje.........Vy sám s těmi kuřaty dokazujete, jak ošidné je ohánět se průměry... a o ničem jiném není má polemika... Ale... opravdu, je to marný, marný, marný...
NO PROTOŽE kazdy vy že ošidny je použivat pruměr směrem obracenym to znamena na dokazaní že těch lidí co nedosahnou na pruměr je naopak min,neznam jediny udaj o pruměru ani to není možne matematicky ,protože když by tech lidí bylo min zakonitě by pruměr změnil směrem nahoru,takže pruměr vždy ukazuje že to vic lidí nema než ma,.............no ale to asi je jasny jen blbymu dělnikovi. ale utohoto pana vubec nic neobvykleho jen tentokrat opravdu moc okatě sam sebe usvedčuje
29. 06. 2011 | 19:33

hoven napsal(a):

dočekal,
kdyby špidla nezdědil pasiva v konsolidační agentuře, tak se nemá na co vymlouvat. krom těch tranfsormačních nákladů stačili ještě socani prožrat pul bilionu. za celých 8 let neudělali nic, jenom si pekně namastili kapsy.
29. 06. 2011 | 19:36

Ben napsal(a):

Ládík a jemu podobní jsou pouze pomatenci.Je zbytečné ztrácet čas.Reformy jsou samozřejmě nutné, ale ne s tímto podvodným trojspolkem.K tomu, jak s oblibou tvrdí Kalous, žádný mandát voličů nedostali.Tato vláda nikdy proti korupci nepůjde, neboť je její součástí.ODS pod vedením "největšího zloděje Evropy" zdevastovala v 90tých letech celou ekonomiku.Dnes to jen opakuje ve spojenectví s přeběhlíky t.zv.TOP09.Nebo jsme již zapomněli, že Kalous -jako červená nit, se plížil všemi vládami ve fci náměstků?Odpadl až ve funkci předsedy KDUČSL, kdy se chtěl spojit s komunisty?!Dnes vede "boj" za co největší deficit veřejných financí, v zájmu finanční a zbrojařské oligarchie.Jenže český volič má někdy IQ tykve. Nechápe, že politika této vlády jej žene do náruče komunistů.Tato vláda musí skončit za každou cenu co nejdříve.
29. 06. 2011 | 19:36

Ládik!!! napsal(a):

Ben -
chtěl jste mi něco sdělit?
29. 06. 2011 | 19:41

jarpor napsal(a):

Smekám pane tata.

"NO PROTOŽE kazdy vy že ošidny je použivat pruměr směrem obracenym to znamena na dokazaní že těch lidí co nedosahnou na pruměr je naopak min,neznam jediny udaj o pruměru ani to není možne matematicky ,protože když by tech lidí bylo min zakonitě by pruměr změnil směrem nahoru,takže pruměr vždy ukazuje že to vic lidí nema než ma,....."

Takhle prohovořit o statistické veličině zvané průměr, to opravdu dokáže aVašimi slovy je jasné : " ...ale to asi je jasny jen blbymu dělnikovi."

Zvláště ten závěr.. že průměr ukazuje, že to víc lidí nemá než má... to je na Nobelovku. Takovou Vaši...dělnickou... :-))
Zkuste dávat lekce... jak radí ten Volím VV, uvidíme... a budete "za vodou"... /je-li nějaký ústav pro lidi s chorou myslí za řekou.../

Hezký večer
29. 06. 2011 | 20:02

Jan Žura napsal(a):

Většinou trapné výlevy zejména zástánců pravicových názorů. Čte to vůbec někdo, kromě těchto geniálních diskutérů a placeného cenzora Stejskala? Vsadím se s kýmkoliv a cokoliv, že po těchto plamenných diskuzích se nezmění vůbec nic, je to žvanírna, hayde park. Většina diskutujících nenabízí řešení, jen žvaní a žvaní a v tom žvanění se ztratí i zrnka smysluplných návrhů na řešení situace, sjednocení národa k vybřednutí z marastu, do kterého byl vtažen nezodpovědnými snílky a také nenažranými gaunery, kterým nezáleží na ničem, jen na nich samých.
29. 06. 2011 | 20:44

edgar napsal(a):

to mě pobavilo, jak tady "Analytik" požaduje demisi Topolánkovy vlády. no hlavně že občané jsou demokrati a vědí, která bije.
29. 06. 2011 | 20:51

tata napsal(a):

PANE edgard

no hlavně když někdo zamerně přehledne opravu překlepu že pane demokrat
29. 06. 2011 | 20:55

Kritik napsal(a):

Pěkný článek, jako vždy, pane Pehe.

Jen to neustálé mluvení o reformách, přesněji "tak zvaných reformách", je založeno na mylných formulacích. Nejde totiž o žádné reformy, ale pouhé účetnictví. Na jedné straně je "má dáti" a na druhé straně "dal". O žádné reformy nejde, reformami by bylo, kdyby vláda vyprodukovala nějaký zdroj příjmů, což se obvykle dělá výhodnými investicemi či prodejem výsledků vědy a techniky.

To zde však není. Takže zůstává, jen jak veliký podíl bude na straně "má dáti", přičemž dávat budou ti, kteří finanční propad nezpůsobili, tedy nemocní, důchodci, studenti, děti, zaměstnanci. A na straně druhé ("dal"), tedy komu se dává, budou nově vzniklí spotřebitelé - důchodové fondy, dále pár vychytralých firem a bank s jejich chamtivými manažery. A velký podíl si též uzmou mezinárodní farmaceutické společnosti, jejichž bezmezná chamtivost je světově pověstná. Ti si na zisky z prodeje léčiv a tak zvaných léčivých doplňků v Česku zvykli, neboť zde jsou lidé fanaticky až bigotně věřící v jejich moc dát jim zdraví a věčný život (mluvit o smrti je tu nepřístojné až zakázané), neboť nevěří v Boha a proto podlehli i tomuto vychytralému náboženství nazývanému honbou za zdravím.
29. 06. 2011 | 20:56

tata napsal(a):

ona někdy věc prezentovana ,,chytrymi lidmi,,složitě je někdy naprosto jednoducha,samozřejmě ten pruměr se stahuje vždy na pruměr vyjadřen matematicky to znamena čisly což je pruměrna mzda je..............samozřejmě vždy se to muže někdo snažit otačet v něco jineho.........konkretně pruměr matematicky o čem je řeč se otačet neda.

je tady někdo matematik aby toto zjednodušení mohl vyvratit.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,zaklad je jasny bud muže myt 100procent veličina ten pruměr dostaneme třeba 2400 .TO ZNAMENA 100 LIDÍ MUŽE MYT 2400,JEDINY člověk ovšem vymikajicí se pruměru už tuto veličinu muže změnit jen směrem dolu,ale nikoliv směrem obracenym a to nikdy .to značí.........x lidi 2400......x lidí min ale stale jeden nad 2400 nikoliv přirustek nad to nikdy.
jesliže vyme a to prokazatelně že dotoho pruměru se započitavaj i statisicove platy musí zakonitě byt ubytek nikoliv přirustek.

SAMOZŘEJMĚ ŽE VYM KAM NAŠ PŘEKRUCOVAČ FAKTU MIŘÍ,že to ale není veličina 70 procent,jenže otom nebyla řeč.70 PROCENT BYL PODAN UDAJ že agentury odhadují,kdyby teda byl rozporovan udaj70 procent nedosahne pruměrne mzdy je jasne že matematicky je tento udaj +/-,i když agentury prokazatelně prokazují že se mylí vřadu několik procent takže je bezvyznamne jestli to je a použiju jen jedno znamenko 66,67,68 procent jenže tady byl a je rozporovan ,zesměšnovan............ ten závěr.. že průměr ukazuje, že to víc lidí nemá než má... to je na Nobelovku. Takovou Vaši...dělnickou... :-))

no a to je teda na NOBELOVKU PODNIKATELSKOU,RAD SE OMLUVIM JESTLI MI NĚKDO vysvětlí a dokaže že pruměr muže jit nad 100 tudiž lajcky mohlo byt vyce lidí s platem nad 2400 než pod podle mě to matematicky nejde.

RAD SE NECHAM POUČIT.
29. 06. 2011 | 21:01

tata napsal(a):

pane KRITIK
ZDRAVIM,ano co dodat
29. 06. 2011 | 21:05

hlaslidu napsal(a):

Žádná reforma či nová zákonná úprava bez toho, že by byla pod taxativně tvrdým postihem zaměstnavatelů odbourána dávno u nás již zcela běžná praxe bezesmluvní "cashjob" (1/2 polovina a více mimo výplatní pásku, bez zdanění, ale také bez nemocenské, bez započtení na důchod) nemá prostě vůbec žádný smysl. Páni ministři to dobře vědí a znají čísla s tím spojená, byla by tím vyřešena celá důchodová reforma (přesněji by byl narovnán tímto nešvarem nabouraný důchodový systém), byly by další peníze pro zdravotnictví, žádná DPH by se nemusela zvyšovat atd. Takže nelze než z toho učinit závěr, že tato vláda sama velmi vážným způsobem porušuje zákony, ústavní práva a mezinárodní právní závazky, zavazuje v rozporu s právem, aby jedni plnili závazky druhých atd. Je tady dle nás dostatek závažných a průkazných důvodů se obrátit na mezinárodní instituce a orgány a právě toto by neměly příslušné občanské iniciativy a především odbory ze svých iniciativ vynechat. Dalo by se i postupovat proti jednotlivým členům vlády, jestliže vědomě a cíleně zamlčují či zkreslují významná fakta, uvádějí zákonodárné orgány v nevědomost či omyl, skrytě podporují a rozvíjejí společensky nebezpečné, diskriminační, nekalé a protiústavní praktiky. Takové iniciativy odborně a právně zpracované, vedené směrem k mezinárodním institucím a orgánům by nepochybně měly značný ohlas, ale patrně i účinek.
29. 06. 2011 | 21:10

tata napsal(a):

něco zajimaveho

kde soudruzi dělaj chybu

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=705803#utm_source=blog.aktualne.centrum.cz&utm_medium=carousel

zajimave že škrty maj nak opačny učinek,jak neobvykle že panové
29. 06. 2011 | 21:21

ver45 napsal(a):

Slama - predevsim a uplne nejdrive, Bata byl hospodar, rozhodne by dnesni zivot na dluh netoleroval. Vse co delal, muselo byt predevsim rentabilni. Napriklad jedno z jeho opatreni bylo vyrazne snizeni platu za cenu udrzeni zamestnanosti v dobe krize.
Uz vidim dnesni moudre statni zamestnance.
A druha vec, opravdu by me zajimalo, jak si predstavuje konkurenceschopnost nasich ale celkove evropskych firem v porovnani se zememi Dalneho Vychodu. Jen me hloupeho to zajima, odkud se tedy vezmou zdroje na financovani vaseho socialniho statu, kdyz jakakoli vyroba je v Evrope cim dal min rentabilni.
29. 06. 2011 | 21:24

Tenco napsal(a):

hlaslidu
Kdysi jsem dělal hypotéku pro lékaře.
Velmi mě udivilo, že i on byl honorován zčásti mimo výplatní pásku.
Tak na tu hypotéku nedosáhl.
A to byl prosím jeho zaměstnavtel (jedntel s.r.o.) lékař z nemocnice. Krajské.
Do té doby jsem se domníval, že takhle to funguje u klempířských, stavebních, či jiných výrobních firem.
Myslím si, že tam je velká rezerva - co se týče obcházení povinností vůči eráru.
Ale to je o práci.
Škrtat a provádět účetní triky je vždy snazší.
Kór když se lze spolehnout na AHM (automatické hlasovací mašinky - což se zcela evidentně ukázalo například při hlasování v minulém týdnu).

Smutné - ale pro tudletu vládní partičku signifikantní.
29. 06. 2011 | 21:30

Tupelo napsal(a):

Tomas B: omlouvam se, musel jsem odskocit. Nezminuje se ta statistika take o tom, ze Irsko, byvaly keltsky tygr, nedavno nam davany pravici za vzor, nyni spise vypelychana kocka, ma velke rozdily mezi temito skupinami? Takze je mozne (nekteri to proste berou jako fakt, mozna i jako dobrou zpravu) ze se rozdily budou zvetsovat i u nas a budou se rozevirat. To nutne bude mit dopad na pozdejsi vyvoj, historie je plna ruznych 'zvratu' a bylo by blahove si myslet ze nase spolecnost, zijici v tom bezva vyspelem 21. stoleti (tu vlastni vyspelost si prisvojovali lide snad vzdy), bude vyjimkou. Proto ode me vystoupeni proti nastolenym trendum (ne stavu). Navic apaticky ci rezignovany dav se da snaze koupit populizmem extremistu, nerad bych se toho dozil (ale asi mi nic nezbyde, viz ta stale se opakujici historie). Snad jsem vysvetlil muj uhel pohledu.

K predchozimu odstavci snad mala poznamka, vsiml jste si novych vybuchu nasili v Belfastu? Muze to byt samozrejme jen nahoda, ale mozna na to ma jisty vliv i ekonomicka krize, ze zrovna ted, po tech letech...Zrovna tak se srazky mohou objevit jinde, jako vysledek frutrace, spokojeny clovek na barikady nechodi.

A k Vasi otazce, obavam se ze Vas zklamu, ja nevim jaky stav (5 nasobek nebo dvacetinasobek) by byl idealni, ale urcite si myslim ze minimalne platy minimalne vsech statnich zamestnancu (tedy i poslancu napr.) by mely byt vazane na minimalni prijem. A urcite by mel z pohledu stability byt zavisli i na vysi samotne minimalni mzdy, s ohledem co se za ni da poridit. Pro me je hlavnim problemem korupce, kdyby se zacala resit, tak by mohla nejen zabranit nesmyslnym skrtum, ale mohla prispet k tomu aby se i pres ne nejlepsi materialni jistotu mohl clovek i tak citit spokojeny (vystavba hrist, letni tabory pro deti, efektivni policie,...). A protoze se korupce neresi, pripada mi, ze ty nastolovane trendy k rozevirani nuzek jsou vytvarene zbytecne a tedy i dopady mohou byt zbytecne.
29. 06. 2011 | 21:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

ver45
Co navrhujete ?
Hodinovou mzdu 1 USD ?
Takhle se bude konkurovat Indii a Číně ?

No - pod vedením psychopatů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů k tomu ČEZko, Morava i Slezsko k tomu má našlápnuto.
Ty komparativní výhody jsou jinde.
Infrastruktura Evropy, její technologický mobilizační potenciál a celospolečenský konsenzus.
Ten, kdo narušuje tyto základní principy a chce se spoléhat pouze na nízké mzdy - na takové by se měl vydávat lovecký lístek.
Měl by stát tak 200 korun na rok.
29. 06. 2011 | 21:35

Al Jouda napsal(a):

Jsem všemi deseti pro předčasné volby a také pro změnu volebního systému! Není pravda, že minulé volby nic nepřinesly. Jen se podívejte, jak se rozčeřila hladina naší politické scény vstupem VV do vlády. Děly se před tím takové věci ?
29. 06. 2011 | 22:04

Rumcajs napsal(a):

tata:

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vlad_fin_stat_55736.html
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vlad_fin_stat_55650.html

Tady máte výdaje na sociální r.2005 a r.2009
Rozdíl cc 160 mld.

Bohužel zatím nemám víc času, ale pak Vám dohledám čerstvější informace. To co uvádíte Vy, nejsou kompletní soc. výdaje.

P.S.
Nehrejte si na chytrého. Nemáte na to !
29. 06. 2011 | 22:11

Sláma napsal(a):

Jarpor napsal:
"přece máme mít tak trochu stejně... kopáč jako chirurg, zaměstnanec jako majitel firmy."
Nenapsal jste, ale pane Jarpore, Tunelář stejně jako špičkový chirurg ve fakultní nemocnici.
Zatím ve zdejším Absurdistánu příjmy vůbec nekorespondují s kvalitou práce, pracovním nasazením, vzděláním či mírou rizika.
My tady nekritizujeme samotný fakt rozdílných platů, nýbrž to, že Kalouskova reforma uvrhne střední třídu do pásma těsně nad pásmo chudoby, zatímco co Tuneláři si tady budou žít jako Kalouskova prasata v žitě.
To je pro tento stát velice špatná situace. Silná střední třída je potřeba z těchto důvodů:
a) zajišťuje politickou stabilitu, je nejlepší prevencí proti revolucím
b) zajišťuje znalostní společnost a státu schopnost obstát v inovační konkurenci (protože do střední třídy tradičně patří vědci, špičkoví technici, lékaři, knihovníci, archiváři, učitelé atd., prostě elita národa).
c) zajišťuje spotřebu, tedy základní motor ekonomiky.
Extrémně bohatých 10 tisíc, to je pro společnost i pro ekonomiku pohroma, protože Ti zpravidla většinu peněz, které od společnosti získají, utratí v zahraničí - za děvky v Thajsku, za exotickou dovolenou na Borneu, za japonská auta a ruský kaviár - a to jsou peníze, které pak v naší ekonomice chybí.
Horních 10 tisíc, to alespoň u nás je největší odpad, nejhorší lidská sedlina, pasáci děvek či pasáci politiků, a ty nemám žádnou chuť podporovat. Nechci podporovat ani Bakalu, ani Pitra, ani Komárka ani nikoho podobného.

Podívejte se laskavě na článek na serveru Aktuálně. Kalousek chce ještě škrtal letos, příští rok i napřesrok. Došlo totiž přesně k tomu, co jsme předvídali už před rokem. Výběr daně z příjmu fyzických osob nepřináší očekávaný efekt, protože Kalousek plošně osekal platy státních a veřejných zaměstnanců, i tak značně malé (Kalousek o výši platů státních zaměstnanců dovedně manipuloval - příznačné je, že ani on ani nikdo jiný neví, kolik jich vlastně je. Pan ministr Heger se při odhadu počtu lékařů ve veřejných službách sekl o cca 40%, za to by v normální Západní zemi musel z vlády jako naprostý neschopa.) Poklesl výnos spotřební daně a DPH, protože domácnosti neinvestují do nového bydlení (bodejť, když jim zdanil stavební spoření a osekal příjmy) a šetří.
Každý národohospodář s IQ větším než tykev ví, že nejlepším řešením pro snížení schodku rozpočtu je povzbudit spotřebu a hospodářský růst, které se projeví zvýšeným výběrem daní. Jen Kalousek to neví, ale není se čemu divit - chronický alkoholismus se nutně projevuje poklesem inteligence. I když - jako inteligenci člověk čeká od gumaře?
29. 06. 2011 | 22:59

Sláma napsal(a):

Aby nedošlo k mýlce. Ze státní spotřeby se dá ušetřit spousta peněz. Ale musí se na to úplně jinak, než jako to udělal Kalousek.
Kdyby mi to svěřil, najdu mu určitě více než 50 mld., které potřebuje. Je totiž nutno si udělat audit činností státu a osob na nich zůčastněných a najednou poznáte, kde se dá ušetřit smysluplně.
Dám jeden příklad: když jsem si byl vyměnit řidičský průkaz, musel jsem si nejprve osobně podat žádost na Městském úřadě. Ale to je přeci úplná zbytečnost. Proč bych si nemohl vyplnit žádost doma přes internet a poslat ji i s fotkou elektronicky? Vždyť klasickou poštou to šlo v Americe už před válkou?
Vyzvednout jsem si musel řidičák znova osobně. Proč osobně? Vždyť ta paní u okénka mě stejně nezná a její osobní přítomnost není k ničemu dobrá. Kdyby úřad centrálně rozeslal řidičáky poštou, ušetřilo by se několik set úřednic v pověřených obcích. Místo na úřadě by mohly pracovat na poště, která stále nestíhá (fronty přes půl hodiny jsou normální) - pošta je financována mimo státní rozpočet.
29. 06. 2011 | 23:12

Kvakin napsal(a):

A nyní něco k potrhání bránice. Dnešní MFD přinesla obsáhlou zprávu o návštěvě středoškolských studentů u premiéra Nečase s vyznáním jedné studentky: "Jak je možné, že máme tak strašnou vládu, když máme tak skvělého premiéra?" Shválně, čím to asi bude. Myslíte, že takových studentek je u nás více než jedna?
29. 06. 2011 | 23:26

Sláma napsal(a):

To Ver45
O Baťovi máme asi každý poněkud jiné informace. Měl byste prosím také pochopit, že mi ještě nejsme v deflační krizi, kterou byla Velká hospodářká krize, ačkoliv nás do ní Kalousek rychle tlačí (viz dnešní článek na serveru Aktuálně).
Jinak ale samozřejmě Baťa znal a využíval úvěrové financování. To je totiž něco tak naprosto normálního, že vůbec nemohu pochopit, jak Vás mohlo napadnout něco jiného. Každý normální podnikatel si na stavbu nového provozu, na modernizaci strojů, na materiál apod. bere úvěr. O úvěrovém hospodaření se dočtete v každé pořádné učebnici ekonomie.
Zdá se mě, že jste skutečně v otázkách ekonomie naprosto naivní. Máte vůbec nějaké vzdělání nebo jste jenom takový hospodský čtenář bulvárního tisku, jako je MF Dnes, Lidovky či Blesk, který jen bezobsažně tlachá?
Kalouskovy reformy nejsou ničím odůvodněné a jsou krajně nezodpovědné. Ostatně, američtí ekonomové nás před nimi varovali, ale u nás se slyší jen to, co se slyšet chce.
Pane ver45 - sociální stát se financuje sám. Zaměstnanci si platí sociální pojištění, ze kterého jim jsou vypláceny důchody. To jen u nás, v našem Absurdistánu, všechny vlády přebytky na tzv. důchodovém účtě projídaly. Když se oddělí sociální pojištění od státního rozpočtu a bude se spravovat fondově (podobně jako zdravotní pojištění), mohly by Kalouska přestat svrbět ruce.
I v asijských zemích je utahování opasků jev jen dočasný. Podívejte se na Čínu, jak tam roste spotřeba a platy. Většinou tzv. dampingové ceny práce mají omezenou dobu, po kterou mohou fungovat.
Nezdá se Vám trapné a už od pohledu hloupé, že by se Česká republika, která má HDP na úrovni 80% průměru EU měla vydat stejnou cestou jako Kazachstán a Bělorusko a konkurovat jim nižší cenou práce?
Řešení pro nás je jen jedno - rychle dohonit vyspělé státy Západu a zařadit se mezi ně. Toho dosáhneme jedině znalostní ekonomikou, a ne tím, že zde budeme mít davy nevzdělaných a nepřizpůsobivých dělníků. Mimochodem, jejich takovým prototypem jste u mne Vy.
29. 06. 2011 | 23:38

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

429 420
..........103422
325 998
.......
TAKŽE pan chytrej by mněl umnět počitat,takže nejdřive 200,pak 160 ale skutečnost je 103422,to je to čislo kterym se to liší

to za 1 už zde hrubě zkreslujete,navic vaše tabulka neukazuje to nejduležitější to co je na duchod a co na skutečnou soc podporu.

což ten muj odkaz přesně vypisuje přesně položky,jestli ale se třeba vydalo za nemocenskou vic ,na duchody,takže opět jen oblbujete.............takže kdo tady koho oblbuje?kdo nato ma kdo ne ponecham na jinych,vyte opravdu na to oblbovaní ve vašem stylu nemam.
29. 06. 2011 | 23:40

repete napsal(a):

Tato česká společnost se od roku 200 deset let kulila po nakloněné rovině anti-růstu=útlumu svých potencí.Pak se v roce 2008 nasadil odlitek americké krize na nás.Nečasova vláda už už měla vyběhnout z krátkých kalhotek-krize-ale spodnička útlum a nakloněná rovina, panečku to je jinší problém.V tom se ani Zemanovi,ani Špidlovi a Grossovi,ani Paroubkovi,ani Topolánkovi a nyní asi ani Nečasovi nepodaří tak lehce vyběhnout.A svléci se donaha a říci:hle,polena socialismu do ohně privatizace už jsme všechny co byly naházeli,oheň naděje vás všech dohořívá a je téměř jisto,že zhasne.No tuto odvahu nikdo nemá.Tak Kalousek raději to říká nepřímo-já budu vždy jen škrtat a škrtat a čím dále tím více.Ne stát vás potřebuje,ale vy potřebujete stát,k vaší smůle.
29. 06. 2011 | 23:49

repete napsal(a):

Má být od roku 2000-opravuji u sebe výše
29. 06. 2011 | 23:52

tata napsal(a):

p.s

už jen kdyby někdo použival hlavu a psal na jedne straně jak levicova vlada rozhazuje na socialnich davkach,a schvaloval jak tato vlada škrta na davkach už to by mu mělo vrtat hlavou kde je rozpor ale ja vym logiku pani podnikatele nak postradaj,jestli zaměrně nebo ji opravdu nemajuž nedokažu posoudit,ono je asi spiš potřeba někoho očurat,než nalevat čisteho vina že.
29. 06. 2011 | 23:57

Sláma napsal(a):

Problém Irska je v tom, že se podbízelo až příliš a podtrhlo příjmovou stránku rozpočtu. To, co dělá Kalousek, dělalo Irsko před několika lety a proto je teď tak zadluženo.
Nejpodstatnějším důvodem byla ale tzv. property buble, tedy kombinace spekulativního chování a rychle rostoucích cen, kterou vytvářely irské banky (v Irsku byl stejný důvod finanční krize, jako v Americe).
Tedy klasický důvod krize - nezodpovědnost vysoce přeplacených bankéřů, kombinovaná s nezodpovědným působením médií.
V Irsku v letech předcházejících krizi vládla strana Fianna Fáil, což je centristická populistická strany, jejíž obdobu u nás nemáme. Nejednalo se tedy o pravicovou stranu našeho typu.
Ačkoliv velké firmy měly v Irsku velké daňové úlevy, daň z příjmu fyzických osob tam byla a je progresivní, jak je to normální ve všech normálních zemích (jen u nás máme tuto daň nenormálně regresivní). Má dvě sazby - 20 a 41%. V Irsku mají ještě jednu zajímavost. Aby kompenzovali zaměstnancům, že platí zálohy na daň každý měsíc a podnikatelé platí daň až o rok později, mohou si zaměstnaci od daně odečíst 1830 Eur ročně. Tomu říkám spravedlnost!
29. 06. 2011 | 23:59

jedovatá slinka napsal(a):

Tak za toto bere peníze?

Inu Pehe pak se nedivím, že je to tak pěkně jedovaté tak nějak po odborářsku.

Jen pěkně přitopit pod kotlem ať se lid bouří!
Krev zrádců musí téci proudem! Do Vltavy s nima!

A pak, že si nic Pehe ze stávky neodnesl.
30. 06. 2011 | 00:06

Sláma napsal(a):

V Irsku mají stále normální sazby DPH. Na knihy, dětské oblečení, vzdělávací pomůcky a vzdělávání jako takové je sazba 0% (slovy: nula procent). Horní sazba DPH je 21%.
Zemědělci z řady věcí platí 4,8% nebo 5,2%. Na služby, které vyžadují hodně práce, jako např. v restauracích nebo pekárnách se uplatňuje DPH ve výši 13,5%.
30. 06. 2011 | 00:12

Sláma napsal(a):

To ver45:
Pořád jsem nevěděl, k čemu připodobnit Vaši neschopnost pochopit, že úvěrové financování je naprosto normální. Až teď mě to napadlo - je to stejné, jako kdybyste nemohl pochopit, že 1 + 1 jsou 2. Prostě, pokud tohle nejste schopen pochopit, nejste schopen pochopit nic.
30. 06. 2011 | 00:16

tata napsal(a):

pane Rumcajs

DALŠÍ rozpor co hovoří proti vam vydaje a naklady mezi levouny a pravouny je že levouni měli naklady o 47448 min

v roce levounu je to 162448 ovšem pravice 210033.......v miliardach,takže už sme na rozdilu jen 55974 miliard,kde je další rozpor se neda zvašich tabulek vyčist...........to byse musely porovnat položky a ty vy tam nemate.
30. 06. 2011 | 00:22

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

PROČ TŘEBA,mohly byt větší vydaje vysvětluje toto,to jsou tak složite věci že se to neda porovnatvat jen udajemi čisel je to s oficialnich stranek zde...........http://www.demografie.info/?cz_detail_clanku&artclID=354..............

K nejdynamičtějším dávkám, co se růstu výdajů týče, patří příspěvek na bydlení. I přes pokles v posledních třech letech rostly nominální výdaje průměrně téměř o 20 % ročně a vzhledem k roku 1996 vzrostly až 3,6krát (z 0,677 mld. Kč v roce 1996 na 2,459 mld. Kč v roce 2005). Nejvyšší nárůst v letech 1998 a 1999 byl ovlivněn rozšířením okruhu příjemců příspěvku na bydlení a zvýšením jeho výše.

Nejen výdaje na jednotlivé dávky SSP, ale i počet příjemců těchto dávek se rok od roku mění. Příčinou jsou jednak „vnitřní“ změny parametrů určující podmínky pro nárok na danou dávku a její výši (legislativní změny výpočtových koeficientů), a také „vnější“ faktory zahrnující jak populační vývoj, tak vývoj ekonomický. K nejvýznamnějším ekonomickým faktorům patří vývoj cenové hladiny, podle které dochází k valorizaci životního minima a tím i samotných dávek, a vývoj příjmové situace domácností, průměrné mzdy apod. Tyto vnitřní a vnější podmínky přitom můžou působit samostatně nebo se mohou vzájemně posilovat.

Z tabulek 1 a 2 je zřejmé, že v letech 2003 až 2005 peněžní výdaje na většinu - zejména testovaných - dávek SSP i počty příjemců těchto dávek klesaly. V pozadí stojí především ekonomické okolnosti, neboť nízký růst cenové hladiny nevedl k valorizaci životního minima (životní minimum se předtím naposledy upravovalo k 1. 10. 2001 a poté až k 1. 1. 2005!), čímž se snižoval jak okruh příjemců dávek, tak i výše dávek samotných. V těchto letech totiž poměrně rychlým tempem rostla nominální i reálná průměrná hrubá měsíční mzda a příjmy domácností, což pro některé domácnosti znamenalo překročení hranice pro nárok na dávku. Oproti tomu výdaje na dávky nezávislé na příjmu rodiny/příjemce a počty příjemců těchto dávek (s výjimkou zaopatřovacího příspěvku) v tomto období zpravidla každoročně rostou.

Zmiňované tři „nejnákladnější“ dávky - přídavek na dítě, sociální příplatek a rodičovský příspěvek - pobírá i nejvyšší počet příjemců (vedle příspěvku na bydlení a na dopravu). Pro srovnání - grafy 1 a 2. V souhrnu však lze konstatovat, že průměrný počet příjemců většiny dávek ve sledovaném období klesá. Přídavek na dítě pobíralo v roce 2005 téměř o 200 tisíc dětí méně než v roce 1998. K relativně největšímu početnímu propadu (vyjma příjemců zaopatřovacího příspěvku) však došlo u příjemců sociálního příplatku z 505,8 tisíc v roce 1998 na 329,6 tisíc v roce 2005, tj. o 35 %. Vliv klesajícího počtu narozených dětí se projevoval i ve snižujícím se počtu příjemců rodičovského příspěvku. Ten od roku 1998 (s výjimkou v roce 2002) pobíralo každoročně stále méně a méně rodičů, až rok 2004 (v důsledku výše naznačených změn) přinesl přibližně 5% meziroční nárůst. Vývoj porodnosti se odráží i v počtu příjemců porodného - od roku 2000, kdy se počet narozených dětí poprvé od roku 1990 meziročně zvýšil, dochází i k nárůstu počtu příjemců porodného každoročně zhruba o 1 - 2 %.

Pokles počtu příjemců příjmově testovaných dávek v posledních třech letech se týká i příjemců příspěvku na bydlení. Důvodem byl hlavně rychlejší růst příjmů domácností a naopak velmi malý růst cenové hladiny, který nevedl k valorizaci životního minima. Náklady na bydlení sice každoročně poměrně rychle rostou, poskytování příspěvku však skutečné náklady na bydlení nezohledňuje. Ty se budou posuzovat až od ledna 2007.............................................

jen stohoto je každemu jasne jak je zavadejicí udat jen vydaje v čislech,bez hlubší souvislosti
30. 06. 2011 | 01:01

orba napsal(a):

V posledním dvacetiletí v ČR došlo k radikální změně hospodářského života a to si přizpůsobuje vše ostatní.
Oheň privatizace rozhořel znovu i pomyslný i požár Mistra Jana Husa,i požáry nacistů s knihami (Papež Jan Pavel to chápal rehabilitací Husa).
Oheň dohasíná a dialektici se zaklínají,že podle Herakleita se znovu rozhoří.Tradice zanesené do Čech K.Marxem a Leninem-v podobě ČSSD a KSČM se zde zdály abstraktní.Ale přehlédlo se např.kolik možností individuu dával zespolečenštěný výrobní majetek v jistotě života a rozvoji zájmů ve volném čase.
Nyní se od dob krále železného a zlatého Přemysla Otakara II kovový český národ proměnil.Ve rtuť-kapalný kov.Dříve ronil kovové ingoty z vysokých pecí žhavených uhlím z naších uhelných pánví,dnes je tříští krásných kovově lesklých kapek rtuti,které se dále rozpadají a slučují,majíce jedovaté páry.Rtuť -amalgám středověkých alchymistů má i zde plodit "laboratoř" nových hospodářských forem a účinků-ale tím jakoby národ dostal svěrací kazajku.Politika ODS je umělost a jakobínství,které vrací moderní ekonomii na úroveň alchymistických tajemství a empiriků.
30. 06. 2011 | 02:06

močálem černým kolem bílých skal napsal(a):

izrelité budou u moci vždycky ,současná mocenská struktura je jejich systém moci a tzv parlamentní demogracie a monetární politika je skvělý nástroj moci úzké elity co tiskne peníze a dluhopisy.
30. 06. 2011 | 03:49

močálem černým kolem bílých skal napsal(a):

to znamená že žádné volby nic nezmění na jejich plánech
30. 06. 2011 | 04:05

schlimbach napsal(a):

ver 45

napsal jste kromě jiných bludů také toto:

"Nezlobte se, ale poslanci jsou pouze obrazem spolecnosti. Jaka spolecnost, takovi jsou jeji reprezentanti"

Vážený pane, uvědomte si, kdo a jakým způsobem sestavuje kandidátky a jakou možnost mají toto změnit občané ve volbách. Takže poslanci nejsou vůbec průřezovým obrazem společnosti, ale speciálně vybranými individui, která nejlépe vyhovují stranickým sekretariátům, kterým se nejsnáze ovládají - poslušné ovce, šedé myši - jak kdysi říkal Zeman.

K dalším vašim bludům se raději nebudu vyjadřovat -(
30. 06. 2011 | 04:12

močálem černým kolem bílých skal napsal(a):

Ještě jednou opakuji ,současný systém moci založený na monetární politice dává absolutní moc úzké části vyvolených co tiskne peníze, podobně jako to bylo ve středověku u šlechty.
Představy, že lze něco změnit při zachování tohoto systému jsou naivní.
30. 06. 2011 | 04:28

Lenin napsal(a):

Jednou byly volby,tak co.
A na ten "čerstvý vzduch" podle soudruha Peheho ve formě ČSD+KSČ si opravdu,ale opravdu radši ještě 3 roky počkám.
30. 06. 2011 | 06:27

jarpor napsal(a):

Sláma

Jen stručně.
O tunelářích jsem nepsal. Ti patří za katr... ne do debaty o platech a odměnách... o "chudobě" střední třídy... A pokud si někdo velké peníze řádně vydělá, ať si je utratí kde chce...

Podpora spotřeby - zde se neshodnem. Jít za spotřebou prostřednictvím dluhu nevidím jako pravé ořechové... a to i s vidinou vyššího výběru daní...
Je-li firma v problémech, "spotřeba" /=utrácení na režijních nákladech, odměnách.../ nic neřeší... jen rozumné restrikce /=škrty/, nebo i na úvěr dobře zvážené investice do "vyšší kvality" výroby... Stát není nic jiného než firma...

Jistě - škrtat by se mohlo jinak ... dejte se na politiku a jděte to Kalouskouvi ukázat... jaký že jste to borec.

Elekronizace - samozřejmě... Vy ovšem neberete v úvahu samotný odpor jisté části úřednictva v této věci vůči snahám shora... neb oni vědí, že by jejich místo bylo zrušeno okamžitě...

Není toho moc, kde se lišíme...

tata

V jakém jazyce je napsán Váš příspěvek z 21:01 ... ?
Hotntotštinu neovládám... a nehodlám luštit, co autor chtěl vlastně sdělit...

Víte, já se do třeba svařování nepletu, protože svařovat neumím.... a málo, skoro nic o tom nevím... O Vás by podobné mělo platit o statistice a jednotlivých jejich pojmech... co vyjadřují, jaká je interpretace...
Ono totiž že 1 + 1 = 2 víme všichni. Jeden statistik by Vám ovšem vysvětlil, s jakou pravděpodobností výše uvedená rovnice neplatí... a jiný, stejně erudovaně, s jakou pravděpodobností se ten první mýlí...

Hezký den
30. 06. 2011 | 07:10

Terry napsal(a):

Pane Stejskale,
v poslední době se mně stále častěji stává, že je můj příspěvek odmítut:

Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu.

(a to i u citací, které dříve šly bez problémů vkládat!)

Prosím o objasnění, co všechno je považováno (nastaveno) za spam.

A myslím, že by to zajímalo i ostatní diskutující.
Děkuji.
30. 06. 2011 | 07:45

ver45 napsal(a):

Slama
Nevim, proc mi vzdycky podsouvate neco co jsem nerekl. Asi proto, ze pri prvnim naznaku neceho co vam potvrdi vas nazor dal uz nepremyslite o smyslu vet. Tedy vam vysvetlim jak jsem to myslel vetou zit na dluh. Touto vetou jsem nemyslel nic jineho nez, ze naklady vcetne mezd, vydaju, investic, splatek uveru musely byt pokryty prijmy a jinymi aktivy. Coz je chrakteristika, kterou dnes uz prakticky cela Zapadni spolecnost nesplnuje.
Co se tyka vydaju statni spravy, tady se shodneme. Vyjmenoval jste jednu vec, ale jiste by se naslo more dalsich.
Ted jenom k znalostni ekonomice, kterou se dneska ohani kdekdo. Bohuzel vas musim zklamat, ale i na tomto poli panuje konkurence a diky rozvoji komunikacnich technologii v teto oblasti dnes prakticky neexistuji zadne bariery. Napriklad Indie uz dnes ma zhruba 300 milionovou stredni tridu, ktera je na stejne vzdelanostni i zivotni urovni jako my jen s tim rozdilem, ze naklady na jednotku prace jsou v Indii 25 dolaru a u nas uz dnes asi $41. Mluvim o konkretnim oboru, ve kterem pracuji. Mohl by jste mi tedy poradit jak mam presvedcit zakaznika, aby tu praci dal nam a ne aby ji poslal do Indie? Treba mi dokazete poradit.
Vzdelani a vysoka kvalifikace je dnes v zivotni nutnost, ne vselek. A take to neni vselek, protoze ne kazdy(krome nekterych politiku) ma na to, aby absolvoval vyssi vzdelani.
30. 06. 2011 | 07:51

SuP napsal(a):

Vykydale -
A kdo by potom zaměstnával ty, co platí na Tvůj důchod? Stát? To by sis pomohl.
30. 06. 2011 | 08:07

Terry napsal(a):

Tunelování neskončilo, tunelování trvá...

Tunel s jistotou. Stát prodává pozemky, které bude potřebovat (http://byznys.lidovky.cz/tunel-s-jistotou-stat-prodava-pozemky-ktere-bude-potrebovat-p54-/ln-doprava.asp?c=A110629_103330_ln-doprava_nev):

Za polovinu ceny nabízí stát dva pozemky v Praze-Liboci. Minimální cena je necelých šestnáct set korun za čtvereční metr. Nejlevnější sousední pozemky přitom stojí tři tisíce, o ulici dál už šest tisíc korun za čtvereční metr. O polovinu nižší vyvolávací cena není jedinou výhodou. Budoucí majitel pozemků má jistotu, že svou investici zhodnotí ještě víc.
Pozemky totiž leží v trase modernizace železniční tratě Praha – letiště Ruzyně – Kladno.

Proč stát pozemky prodává právě teď a kdo prodej navrhl, mluvčí majetkového úřadu Jana Rennerová nevysvětlila. Pozemky, které žádná jiná státní instituce nepotřebuje, je podle ní úřad povinen prodat bez zbytečného odkladu.
(konec citací)

Vláda neodpovědnosti...
30. 06. 2011 | 08:13

Dočekal napsal(a):

Terry:

Vysvětlení je velice prosté.

Když jsem byl v podobné situaci, tak jsem dumal, co za tím odmítáním mých příspěvků je doopravdy.

Když mi automat opět sdělil, že můj text byl odmítnut, neboť vykazuje známky spamu, změnil jsem svoje příjmení coby nick tak, že jsem je napsal opačně. A pod tímto takto upraveným nickem jsem vložil STEJNÝ! text znovu. A ejhle! Tentokrát mi jej automat přijal bez problémů.
Tím jsem mohl vyloučit blokaci podle IP adresy.

Můj závěr je tedy takový, že někdo vložil do SPAMfiltru moje příjmení a bylo jak se říká vymalováno.

Takovýmto zásahům bez jakéhokoliv vysvětlení se říká skrytá cenzura. Před nějakými třemi roky jsem si to ověřil na jednom nejmenovaném on-line serveru. Tehdy mi taky automat neumožnil vložení příspěvku a tak jsem stejný příspěvek vložil do diskuse z počítače naší mladé. A vida, automat mi jej bez problémů přijal.

To, že počítač nepracuje samostatně, ale že jednotlivé příkazy mu musí dát člověk, vám jistě nemusím vysvětlovat.

Pro šťouraly: Tímto příspěvkem jsem se pouze podělil s ostatními diskutujícími o svoje osobní zkušenosti!
30. 06. 2011 | 08:23

Rumcajs napsal(a):

Tata:

Nehledejte v tom složitosti.
Sociální náklady stouply, což je z výkazů 2005 - 2009 jasné. Další výkazy nejsou zatím v této podobě uvedeny, a tak se to těžko porovnává s čerstvějšíma, která mají jinou strukturu.
Pochybuju ale, že za rok 2010 klesly, zvláště, když enormě stouply náklady na důchod.

Taky si uvědomte, že socani v rámci předvolební kampaně v roce 2005 schválili řadu sociálně populistických dárečků.
30. 06. 2011 | 08:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

SuP
Já nemám důchod. A už vůbec ne od státu.
To je jen pro takové zoufalce jako jsi ty.

Nazdar !
30. 06. 2011 | 08:41

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Pokud byste svařoval, tak jak interpretujete statistické metody....docela bych se obával sednout si na jakoukoliv kovovou židličku.
:))

"Hezký den"
30. 06. 2011 | 08:44

Inci napsal(a):

Tu drzou Kalouskovu složenku nosím furt v kapse a až ho potkám , nacpu mu ji zmuchlanou do kuličky do chřtánu a utěsním další složenkou ... tentokrát tou od slušných občanů řádně platících daně které Kalousek a jeho gang tak bezskurpulózně rozkrádá ... bude na ní číslo vyjadřující Kalouskovo šafářování na MF ...
30. 06. 2011 | 08:45

Oslýk skeptik napsal(a):

Výsledkem článku je, že praví a leví se dohadují, čí vlády jsou trapnější.

Těžko říci.
30. 06. 2011 | 08:47

jarpor napsal(a):

Volím VV, Uvidíme... :-)))

No, Vaše interpretace mají asi takovou hodnotu jako výše uvedené... což jste zde vykřikoval půl roku...
O tatových "výplodech" raději vůbec mluvit nebudu...
Než o něčem začnu debatit, alespoň něco bych měl o tom vědět... A že se Vám nelíbí fakt, že s použitím statistiky si vždy dokážete to, co potřebujete... Váš problém.

Hezký den
30. 06. 2011 | 09:03

Oslýk komentátor napsal(a):

A nebo ještě jinak;

článek byl o trapnosti vlády; o nevalném uměleckém dojmu z jejího vládnutí.

Debata je zejména o penězích. A o nekonečné bitvě modrá Sparta - oranžová Slávie.
Což ukazuje hlavní téma myšlení veřejnosti.

Kromě vlastní šrajtofle a toho, zda vyhráli naši nebo ti druzí, málokoho zajímá něco dalšího.
30. 06. 2011 | 09:13

Lada napsal(a):

Pan by radeji komunisty s Bohuslavem
30. 06. 2011 | 09:21

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

NAK JSTE UBRAL,psal jste že nato nemam,psal jste něco o 200 miliardach,to co pišete ted je nak trochu jine,stim co jste napsal ted nemam problem,nebot sem nikdy nezapiral že socialisti vtomto směru až zbytečně rozhazují,je rozdil jestli argumentujete ve smyslu pravicova vlada dava o 200 miliard vic........jako ve smyslu ona je tak dobra tak co řvete..........než se nam to scvrkne na třetinu a nakonec stoho vyleze že je to v dusledku toho co zavedly socialisti.

VYTE AČ SEM DĚLNAS PLNO VĚCEM NEROZUMIM MĚ TIM ROHLIKEM JEN TAK NEOPIJETE,ty svoje hesla a plivance si směrem kemně musite vyargumentovat,ja nejsem stěch kdo nevidí plno špatneho co dělali a dělaji a když je darebak levoun tak to napišu,bohužel o vas a zvlaště v poslední době se o objektivitě řict neda.

ONO JE ROZDIL pohled vtom se samozřejmě shodnout nemužem,vy budete vždy o naprostem volnem trhu ,ja o kontrolovanem tady je to regulerni pohled ani jeden samozřejmě nedokaže podat dostatečne argumenty otom se dohadují jine kapacity a oboje ma minusi a klady vždy je to take o miře čim jste a co vam vyhovuje dobře to a pravdivě popsal pan NEO A NATO SE OPRAVDU NEDA NIC NAMITAT JEN,ŽE MĚ VYHOVUJE PRAVY OPAK.

ted jde že on by dokazal žit v mem pohledu ja v jeho,co je duležite aby se stěch pohledu odstranili ty darebaci,bohužel nad těma vy naprosto přivyrate oči a oto jde
30. 06. 2011 | 09:30

tata napsal(a):

NO vida jeden pan na jasny argument odpoví že hatmatilce nerozumí,i když není slohově spravny je jasny........v rovnici pruměrne mzdy jde o matematiku takže je jasne,a zase to odvedl jinam i když piše že to nepochopil tak je zajimave co odpovida zase vyloženě lže,protože kdyby to nepochopil tak takto nereaguje.COŽ u tohoto pana je normalní,těch lži je použito několikrat,lehce prokazatelnych.PRVNÍ největší že pišu že 70 procent je na pokraji chudoby.........pravda je že toto čislo sem udaval 15/20.........těch rozporu je tam několik jako třeba ta dělnicka nobelovka.......bohužel je vidět že ji svoji podnikatelskou nedokaže vyvratit a musí to převest na statistiku očem řeč nebyla.

JE PRAVDA ŽE JA pišu v hatmatilce ,on je ovšem lhař,a velky mystikator,což není uražka ale jasně prokazatelna věc kdo si projde co psal............takže je škoda se snim zabyvat,jen občas musim zareagovat nepřimo na jeho manipulovaní s fakty co napiši jinak je mi ukraden,kdyby se neustale nepokoušel omně otirat tak ho zcela ignoruji.
30. 06. 2011 | 09:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Terry,

popravdě řečeno nevím, čím to je (ve spam filtru jsou z 99 procent anglická slova, která jsou obsažena v URL adresách, jež sem vkládají spamoví roboti).

Vzhledem k tomu, že si v poslední době více lidí stěžovalo na nelogické a ničím neopodstatněné odmítnutí příspěvku, vše jsem ze spam filtru odstranil (uvidíme, jak moc se to odrazí ve výskytu spamových roborů na těchto stránkách; dnes jsem ručně mazal asi deset takových textů).

Libor Stejskal

P.S. Pane Dočekale, myslím, že jsem Vám jasně napsal, že budete-li zaplavovat debaty svými ublíženeckými, lživými a ničím nepodloženými obviněními, budu Vaše texty mazat. Na tom se nic nemění, nemáme sebemneší zájem Vám pro tyto vaše teorie poskytovat prostor. Tyto stránky jsou určeny k diskusi, ne k fantazírování. Berte, či nechte být.
30. 06. 2011 | 10:03

mthrfckr napsal(a):

Ládik!!! - správně uvědomělý pravicový svazák s modrýma gulama místo mozku.
30. 06. 2011 | 10:05

Rumcajs napsal(a):

tata:

Nestíhám - nečetl jsem Vás celého, ale zahlédl jsem, že se prý nejednalo o 200 mld. Jak to ? Na tom trvám.
30. 06. 2011 | 10:33

tata napsal(a):

pane Rumcajs

pak jste asi mimo a nepamatujete si co napišete............
Rumcajs napsal(a):
tata:

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vlad_fin_stat_55736.html
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/vlad_fin_stat_55650.html

Tady máte výdaje na sociální r.2005 a r.2009
Rozdíl cc 160 mld.

Bohužel zatím nemám víc času, ale pak Vám dohledám čerstvější informace. To co uvádíte Vy, nejsou kompletní soc. výdaje.

P.S.
Nehrejte si na chytrého. Nemáte na to !
29. 06. 2011 | 22:11

no jak vydim nema to cenu ty udaje tam jsou jine ani tech cc160 neni spravnych to sem konečně psal vyše.

trvejte si načem chcete když sam sebe popirate,navic udaj je tam jasny,navic naš podnikatel sečetl položky uplně nepochopitelně.ale trochu si namahejte mozeček,zvlašt když nekomu napišete že na to nemá,doporučuji vam ty tabulky prostudovat než se budete zase ztrapnovat
30. 06. 2011 | 10:51

Jee napsal(a):

Kdo "má na odchod do daňových rájů" (adekvátní obrat, jazykové vybavení atd.) ten už je dávno pryč.

Poněvadž Rumcajs a Jarpor s Hovnem zůstali tady, je bezpochyby buď podle nich daňovým rájem ČR anebo neplatí u nich první odstavec. Nějaké vyměklé kecy o rodině, rodné zemi, atd. jsou jen omluvou vlastní neschopnosti.
30. 06. 2011 | 11:02

tycho napsal(a):

Veškerá moderní ekonomie byla soustředěna na překonání důsledků neviditelné ruky trhu: inflaci -cenové nůžky-tedy zvyšování cen-drahotu-monopolizaci vyšší ceny-nerovnováhu nabídky a poptávky.
Vidíme,že firmy lehce sáhnou po vyšší ceně a její monopolizaci,protože jim stačí zaplatit 10% lidí mnohem lépe placených aby zaplatili na trhu to co co by zaplatilo 10x více mnohem hůře placených a spotřeba je částečně zachráněna.
Dnešní doba přidala do pracovního procesu -komfort.Kapitalista zaplatí daleko více služeb-od instalace počítačových sítí,vylepšení software až po zprostředkovatelny pracovníků.Tím mu uchází část možného zisku,tedy zvedá cenu.Část podnikatelů zvyšuje produktivitu práce,část zvedá hlavně tím pouze své náklady.Vlastně jde o souboj nákladů (výrobní ceny),tržní ceny (monopol),produktivity práce,nadhodnoty s její dělbou dnes do více položek úniku,nabídky a poptávky.Toto dohromady je skrumáž,která je těžko průhledná,Ale navíc je řada názorů,které ještě více než této skrumáže se obávají vlivu zvenčí-monetárního tlaku a daňového nulování účastí globálního kapitálu.Navrhují jako ODS částečně kapitalismus železné pěsti,sevřené, ale v praxi prodali cizině co mohli,nekontrolovaně demokratickou většinou.
30. 06. 2011 | 11:06

Rumcajs napsal(a):

tata:

To jsou údaje do roku 2009. Nárust soc. výdajů o cca 40 mld. ročně.

Dá se tedy předpokládat s takřka 100% jistotou, že dneska je to těch 200 mld.
30. 06. 2011 | 11:24

Peter napsal(a):

To je vrchol drzosti, pravicová vláda nás tady už 5 roků okrádá a chce, abychom to zaplatili a tady se nějaký Rumcajs, Jarpor a podobní budou kasat, jak jsou chytří. Je to to jediné co umí, kecat, ruce olšové. Kdyby to nebylo tak otřesné a pořád nám Kalousek nemával složenkou tak by byli akorát trapní a k politování, takhle je to nebetyčná drzost a doufám, že se jim to i s úroky vrátí. Kalouskovi se rozpočty rozpadají pod rukama a protože chce být za toho nejlepšího, tak si navymýšlí pravičáckých kydů aby dokázal oblbnout ty, kteří se ještě dají. Zdejší drzé a namistrované pravičáky s dutou hlavou nemusí, ti té chytrosti nepobrali, takže mají na to papouškovat, jinak z nich nic nevypadne. Stáhněte už ocas a vůbec nevystrkujte hlavu vy chudáci.
30. 06. 2011 | 11:26

Inci napsal(a):

Tuhle republiku dělí od statusu koloniálního , nebo postkoloniálního území jen její energetická soběstačnost .Tady už naši prodejní vlastizrádní politici pracují na plné obrátky : místo aby pohrozili náckům uzavřením energetického trhu na oplátku za politické uzavření jejich jaderných elektráren za účelem využití ekonomické síly jejich občanů k uchvácení energetického trhu se naši politici skopčákům za mrzský groš jen lýsají ... nechutné a nanejvýš odporné při myšlence že tuto zlodějinu podporuje náš ministr financí Kalousek !
30. 06. 2011 | 11:27

Rumcajs napsal(a):

Peter:

Jdi do Pelhřimova chudáku vyzobanej.
30. 06. 2011 | 11:35

David napsal(a):

Novinky.cz:

Facebookovou generaci opustila energie v boji proti politikům

Když se před loňskými sněmovními volbami na Facebooku sdružovaly mnohatisícové davy mladých voličů, zdálo se, že všechno bude jinak, protože se přihlásila o slovo nová generace vyzbrojená moderní komunikační zbraní – internetem. Motivace byla jasná: změnit politiku i politiky.

Praha 29.6.2011

Dnes je však na sociálních sítích, kde se mladí lidé s takovým nadšením sdružovali, až hřbitovní klid. Ne proto, že by byli s politickou reprezentací země spokojeni. Naopak. Jsou znechuceni a převládl pocit marnosti.

Přitom výsledky voleb mohly mladé lidi povzbudit. Proč se tak nestalo? Mnozí dinosauři sice byli vykroužkováni, z vrcholných funkcí odešli další, ale nové tváře jsou v lepším případě bezvýrazné, v horším rovnou odpudivé. Naprostým zklamáním jsou pro bývalé mladé aktivisty Věci veřejné.

Nové stránky na Facebooku nemají valný úspěch

A tak není divu, že stránky, kde se ještě před rokem masově diskutovalo, zejí spíše prázdnotou. Pokud vůbec vznikají na Facebooku nové skupiny, mají často jen desítky, maximálně stovky členů. Například se skupinou CZ Česko – Skutečná Demokracie TEĎ, vybízející k protestům po vzoru Španělska, sympatizuje pouze 643 lidí.

„Lidé mají pocit, že využili veškerých demokratických prostředků ke změně, ale nic se vlastně nestalo,“ řekla k tomu Právu politoložka Vladimíra Dvořáková.

Mladí voliči vnímají boj proti korupci jako jen naoko. A že místo zdůvodněných reforem přišly jen škrty. Podle Dvořákové nevědí, co mají s touto situací dělat.

Pomineme-li organizované protestní iniciativy a platformy, jako jsou ProAlt či Demokratická levice, tak například ve facebookové skupině Vyměňte politiky se nyní více než názory občanů objevují prokliky na články zpravodajských serverů. Před volbami přitom byla hlavní skupinou, která nabádala ke kroužkování.

NapišteJim.cz nějak nezabírá

„Na Facebooku může být mrtvo. Ale když se na druhou stranu podíváte na články, na které jsou tam odkazy, tak pod těmi již probíhají velmi početné diskuse. Co se týká blogů, porovnáte-li míru agresivity před rokem, zjistíte, že v tuto chvíli je mnohem vyšší. Varuji, že může dojít k radikalizaci,“ dodala Dvořáková.

Všeobecnou netečnost si zřejmě uvědomují i umělci. České celebrity i občanská iniciativa KohoVolit.eu představily novou aplikaci NapisteJim.cz, která lidem usnadní komunikaci s poslanci a senátory. Stránka najde vhodného politika podle regionu, strany nebo podle toho, jakému tématu se věnuje. Slouží jako webová brána, jež zprostředkuje e-mailovou komunikaci mezi veřejností a politiky.

„Podpořím jakoukoliv iniciativu, která dokáže vytrhnout lidi z apatie,“

říká v úvodním klipu Václav Marhoul. Herci jako Tomáš Hanák nebo Milan Šteindler se snaží přesvědčit lidi, že kontaktovat politiky není tak těžké, jak se zdá.

Zatím je to však operace bez větší odezvy, navzdory mediální publicitě. Jestliže předvolební klip s Marthou Issovou a Jiřím Mádlem Přemluv bábu zhlédlo před volbami na YouTube 781 526 lidí, tak spot NapišteJim.cz jen 3775.

Marek Přibil, Právo

http://www.novinky.cz/domaci/237613-facebookovou-generaci-opustila-energie-v-boji-proti-politikum.html
30. 06. 2011 | 11:54

tata napsal(a):

pane RUMCAJS

za prve uvaděl jste vždy udaj ve smyslu jak pravice přeje oproti levounum to už jste popřel sam sebe zde..............

Rumcajs napsal(a):
Tata:

Nehledejte v tom složitosti.
Sociální náklady stouply, což je z výkazů 2005 - 2009 jasné. Další výkazy nejsou zatím v této podobě uvedeny, a tak se to těžko porovnává s čerstvějšíma, která mají jinou strukturu.
Pochybuju ale, že za rok 2010 klesly, zvláště, když enormě stouply náklady na důchod.

Taky si uvědomte, že socani v rámci předvolební kampaně v roce 2005 schválili řadu sociálně populistických dárečků.
30. 06. 2011 | 08:27
už zde jasně pišete že to je zasluhou levounu takže si musite vždy rozmyslet co vlastně argumentujete,jestli jedno když se to hodí že oproti socanum vyc myslite na lidi,nebo jestli socani rozhazujou.

za druhe jako vždy jste nenapsal pravdu nebot jste to přelet a neprostudoval nebot ty udaje vypovydaj o nečem jinem takže rozdil je..103422
429 420
..........103422
325 998

dale tam sou provozni naklady otom sem psal zde.........
tata napsal(a):
pane Rumcajs

DALŠÍ rozpor co hovoří proti vam vydaje a naklady mezi levouny a pravouny je že levouni měli naklady o 47448 min

v roce levounu je to 162448 ovšem pravice 210033.......v miliardach,takže už sme na rozdilu jen 55974 miliard,kde je další rozpor se neda zvašich tabulek vyčist...........to byse musely porovnat položky a ty vy tam nemate.
30. 06. 2011 | 00:22
takže vy jste k 103422 přičetl 55974 ztoho vam vyšlo cc 160

takže vy vydavate nehospodarnost cc56 miliard za plus pro pravicovou vladu celkem nelogické ne?protože vubec nevime proč ty naklady na provoz se zvedli nemužeme ani odsoudit ale už vubec argumentovat že pravicova vlada je geroj že mysly vic na lidi,jako většinou jsou vaše argumenty uplně mimo realitu.
30. 06. 2011 | 11:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Ty jsi člověče asi podnikatel na baterky.
Dělník tata tě tady načapá při lži a ty místo aby ses imluvil - tak furt jen cancáš.
Kde je teda těch 200 miliard - o které tady opírášě sé hysterické výkřiky ?

Člověče - jestli ty a jarpor podnikáte - pak se nedivím, že je kasa prázdná.
Dyť vás musí držet nad vodou jenom ty předražené veřejné zakázky.

Vy byste v normálním kapitalisnu skončili pod mostem.

Ty takhle vystupuješ i ve vztahu k zákazníkům ?
Že jim lžeš ?

Hmm.
Dávek bacha, abys neskončil pod mostem i tady - v českém mafiakapitalismu.
/i když to ti zřejmě nehrozí - neb dle svých vlastních slov jsi napojen na ty, kteří podplácejí při udělování veřejných zakázek....- proto ten lobbying zde - ty bys asi lobboval i kdyby tam místo chemika seděl bývalý člen Národní Fronty...:((/

jarpor
Tomu " Volím VV" nerozumím .
To je nové heslo zastupitelů za ODS ?
Kteří by mohli bát klidně i zastupiteli za KSČM ? A nestali se jimi jen proto, že za nimi přišel velrybář z ODS dřív než náhončí z KSČ ?
:((
30. 06. 2011 | 11:57

Peter napsal(a):

Nejlepší obrana je útok, to je jisté, co už máš delat, když potrebuješ zajistit rodinu, že, ty ubohý fanatiku, roztahuješ se tady od rána do večera každý den a myslíš si, že te kdosi bere vážne, divím se, že se s tebou kdosi ješte baví ty baviči ! Fíkový liste! Pro tebe škoda každého slova.
30. 06. 2011 | 11:59

Tupelo napsal(a):

Peter: souhlasim s Vami, take doufam ze se jim to jednu vrati a divim se te drzosti, ze v probihajici krizi, ktera ma puvod v nenazranosti deregulovanych bankeru, endorfinu burzovnich spekulantu a zpolitizovanych ratingovych agenturach, nechodi kanalama. V jednom vsak nesouhlasim, bylo by chybou obvinovat ze vseho co se v CEZku deje jen pravicove politiky (ti mozna pusobi spis jako uzitecni idioti daleko vetsim hracum) - soucasny puvod krize je nadnarodni a nadnarodni kapital muze byt vyhozen jen tehdy, pokud se obyvatele postizenych statu spoji (o tom ze si lide zacinaji uvedomovat tyto souvislosti, spolecneho jmenovatele problemu, svedci spenelska inspirace Islandem, recke a spanelske vlajky na demonstracich druheho statu). Recko bylo vybrano jiz dlouho dopredu jako nejslabsi clanek eurozony - viz poradci z firem okoro wallstreetu, kteri pomahali falsovat recke ucetnictvi a statistiky aby recko dosahlo na euro; coz nakonec vede k tomu ze za tyto chyby nejsou potrestani ti lide o kterych jsem mluvil (bankeri, financni poradci), ale vetsinou ti nejchudsi z rad obyvatel.
30. 06. 2011 | 12:00

dalimír napsal(a):

Ti slavní herci at se do dění v politice raději neserou ! Udělali to hromadně v roce 1989 v listopadu a ted se můžem těšit s toho výsledku ! Herci hrejte ! A nebojte se ,naše děti už nám nikdo bít nebude ,i když by si občas zasloužili pár facek !!! Dalimír ,světu mír !
30. 06. 2011 | 12:04

Peter z Pelhrimova napsal(a):

to pred tím bylo pro toho na tech nitích

Jinak je to katastrofa, VV ti už nemají žádnou sebeúctu, propadli až na dno, sice nevím, co mají delat jiného než zkusit zachránit značku aspoň pár mesícu i za tu cenu, že lidi budou platit ješte víc, než kdyby šli od válu. Ale to se čekat nedá, Peake se teda ukázala v plné paráde. O to to bude všecko horší. Kalousek už mele z posledního, zkouší holit a zabírá už i skalp a z hlavy začíná valit krev. Ale proč by se tím vzrušoval, on mu to asi ten nahore jednou odpustí, možná za ty restituce církevního majetku. A má predplacený ten ekologický tendr, to jsou prece najdôležitejší veci na svete. Však my to zas zaplatíme, lidi si nechali kálet na hlavu vždycky, tak proč by to tak nešlo zas ?
Je to politický hanbinec, jinak se to nazvat nedá
30. 06. 2011 | 12:10

David napsal(a):

Pokračování - 30. 06. 2011 | 11:54

------------------------------------------------------------------------------------

Jsem už tak nasr..., že už to nemohu vydržet!

Mohou se ty zpropadené VeVerky, po tom všem, sami ještě více znemožnit?

Nemohu!

Nedovedu si představit, že by to s nimi mohlo být ještě horší. Čeho jsme se to dočkali 21 let po revoluci???!!! To je přímo katastrofa!!! Zase jim jde jen o koryta!!!

Takový mravní úpadek, především u mladých lidí, to jsem tedy nečekal. Prostě bezpáteřnost, hnus a bahno. Ultimátum do konce června byla jen nechutná fraška, která měla odvrátit pozornost veřejnosti od schvalování důležitých deforem.

Je už nejvyšší čas přejít od slov k činům. Ukazuje se, že po dobrém to nepůjde a pokud tato koalice

svojí silou prosadí často i nevratné změny, tak to u nás musí špatně dopadnout.

Buď dovolíme vysávat náš státní rozpočet na věčné časy mafiánskými strukturami nebo se stejně utopíme v řadě arbitráží, a to bude konec.

Vidím jen jedno řešení.

V říjnu časově neomezená generální stávka, která ty darebáky donutí k demisi.

Proto by to chtělo se začít aktivizovat, konečně se už PROBUDIT a

co nejdříve

založit novou politickou stranu, (nebo jakési Občanské fórum 2 - sdružením řady občanských iniciativ, jako jsou např. Vyměňte politiky, ProAlt, NEO 2011, Veřejnost proti korupci, apod.) ...

složené na čelních místech ze

SKUTEČNÉ ELITY národa

- takových lidí, kteří v životě už něco dokázali, jakými jsou např.:

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Ivan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, Tomáš Haas, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Jan Vávra, Petr Příhoda, Iva Bezděková, Hana Brixi, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Tomio Okamura, Tomáš Tožička, Milan Štěch, Libor Michálek, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Hana Marvanová, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Vladimíra Dvořáková, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Ludmila Rakušanová, Zdeněk Jemelík, Karel Wichs, Josef Klíma, Ivan Hoffman, Jan Petránek, Petr Holub pod.

Tento seznam bychom měli postupně dále rozšiřovat o další lidi a tyto lidi pak moc poprosit o záchranu našeho státu.

Bez nové politické strany, složené

s takto veřejně známých osobností, které v životě už něco dokázali,

je šance na změnu poměrů minimální.

Současné strany jsou úplně všechny zdiskreditované různými skandály a nikdo jim už nevěří!!!

Něco změnit lze jen přes politickou stranu.

Právě v podobných diskusích na blozích
bychom měli

hledat

veřejně známé osobnosti, které bychom chtěli mít ve sněmovně.

Už si nemůžeme dovolit znovu udělat tu chybu a zvolit zakuklené darebáky, jakými se ukázaly ty zpropadené VeVerky, protože jinak hrozí velké nebezpečí zakonzervování dosavadního, přímo katastrofálního stavu.

Naděje umírá poslední!!!
30. 06. 2011 | 12:24

Peter napsal(a):

Tupelo souhlasím s Vámi, na jednu stranu je ta svetová krize hrozná, je to jeden obrovský tunel nenažranosti nekterých, který ted musíme zaplatit. Na druhou stranu ale ukázala skutečný stav společnosti, kdo kde stojí a o co mu vlastne kráčí. Lidi dole byli vždycky ti, kterí museli makat a platit a tak to bude i nadále. Ti nahore už ztratili jakoukoliv soudnost, roky tady bačují a berou z našich penez a nemají ani trošku studu dál mávat tím porád se zvyšujícím zadlužením a brát to jako dôvod k dalšímu okrádání tech nejslabších. Rezervy se nehledají tam kde jsou, protože to by dostali pres prsty od tech nad nimi, to máte pravdu. Prý vláda rozpočtové zodpovednosti a boje proti korupci. Nahore se otevrene lže a krade a svádí se to na lidi. To už je horší jak za komunistu, ti aspoň rikali, že o problémech vedí a že je reší. Ti současní kradou a rikají, že za problémy to mužeme my. Jak si tohle vubec mohou dovolit ? K čemu máme takovou vládu ? Já bych vedel, ale nesmím to tady ríci otevrene.
30. 06. 2011 | 12:25

jarpor napsal(a):

Peter

"Stáhněte už ocas a vůbec nevystrkujte hlavu vy chudáci."

Hmm... velmi zdvořilé... Co takhle, kdybyste se podle toho choval Vy, pane Peter ?

A pro dalšího pána, který napsal :
"Tomu " Volím VV" nerozumím ."

Hmm... Tak přece jen ztráta paměti... Už si nepamatujou co zde klápal do kláves více jak půl roku... ?
Ne můj pozdrav... Váš.. a lživý jak se nakonec ukázalo... Ani ten jste nedokázal dodržet, nebo se za propagandu omluvit...

Inu, co s takovým "bez paměti" ? Nechat svému osudu... Ignorovat.

Hezký den
30. 06. 2011 | 13:18

Clouseau napsal(a):

Pan Stejskal: "Pane Dočekale, myslím, že jsem Vám jasně napsal, že budete-li zaplavovat debaty svými ublíženeckými, lživými a ničím nepodloženými obviněními, budu Vaše texty mazat."

Pane Stejskale, byl byste tak laskav a podrobněji vysvětlil mně a dalším diskutujícím vaše výše uvedené kritérium "ublíženeckých, lživých a ničím nepodložených obvinění" jakožto základ pro vymazání příspěvku? Znamená to, že od nepřijatelných slov přecházíte k posuzování "přijatelnosti" obsahu příspěvků? Předem děkuji za odpověď.
30. 06. 2011 | 13:20

Rumcajs napsal(a):

tata:

Co to proboha furt melete ?

Sociální výdaje r.2005 - 502 mld
................r.2009 - 663 mld.

Další okecávání je jen okecávání.
30. 06. 2011 | 13:32

stejskal napsal(a):

Omlouvám se, ale nebyl, pane Clouseau.

To, co zde před nějakou dobou zaznamenali neustále opakované spamy na dané téma, vědí, o čem hovořím. Ostatním bych to asi vysvětloval jen velmi těžko resp. pro to nevidím žádný důvod (týká se to jen několika lidí, tuším asi tří či čtyř).

Pokud zde takto nastavený mnou spravovaný debatní prostor někomu nevyhovuje, je mi to osobně líto, ale nemohu s tím nic dělat. Jistě najde nějaký jiný, který se více blíží jeho představám.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 06. 2011 | 13:44

ludia napsal(a):

Milí diskutující,nejlépe je si realitu nepověsit na krk a tahat se s takovým závažím,nálepkování je snadnější
30. 06. 2011 | 13:46

jarpor napsal(a):

"Recko bylo vybrano jiz dlouho dopredu jako nejslabsi clanek eurozony - viz poradci z firem okoro wallstreetu, kteri pomahali falsovat recke ucetnictvi a statistiky aby recko dosahlo na euro; coz nakonec vede k tomu ze za tyto chyby nejsou potrestani ti lide o kterych jsem mluvil (bankeri, financni poradci), ale vetsinou ti nejchudsi z rad obyvatel."

napsal Tupelo

Hmm... tak vlastně za všechno v Řecku může wallstreet... že pečení holubi do huby nelítaj... že bez práce nejsou koláče... a na dluh že se dlouho prostě žít nedá...

A teď ještě jim budou kázat, co musí udělat, aby jim zase půjčili... no fakt... děs.. !

"Dobrá" úvaha... zase ti kapitalisti ... imperialisté hnusní...

Hezký den
30. 06. 2011 | 14:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Kolik je , žáku Rumcajsi, 663 - 502 ?
/cos dostal dneska na vízo?....bude mazec , co ??..(dej si pod kaťata výtisk volebního programu TOP 09...tak snad nebude tak zle.../

Jarpor
Nerozumím ?
Jak mám rozumět - "že jsem se za propagandu nedovedl omluvit" ?
To blábolíte z hladu, anebo proto, že z vás tata - dělník, udělal evidentního nafoukaného hlupáka ?
Můžete mi to vysvětlit - co tím míníte " nebo se za propagandu omluvit..."

P.S. Vy se za svoji každodenní propagandu a lži někomu omlouváte ?
A komu ?
A kdy ?

:---()

"Hezký den "
30. 06. 2011 | 14:18

naprostykokot napsal(a):

jarpor
pane jarpor nevim co tim sledujete ze ze sebe delate takoveho hlupaka mozna ze chcete aby si lide mysleli ze pravicaci jsou idioti kteri nerozumi textu ale ja za sebe vim že pan Tencokida Hnuj vam uz nejmene dvacetkrat naserviroval nasledujici text - protoze jsem spravněe odhadl ze jste zakerny niceho se nestitici exot tak jsem si ho zkopiroval a tu je

jarpor
Je mi Vás upřímně líto. S tím " VV. Uvidíme" jsem Vám to vysvětlil. Anebo jste hlupák, který nic nechápe ,
ale to si musíte vyřídit buď s předky nebo učitelem na základce. S tím já už nesvedu mic. A le dám Vám
to tady (tedy aby jste se ztrapnil znova) ještě jednou. UŽ PO TŘETÍ !! Jarpore - V nejste pravičák,
Vy jste obyčejný noshled něčeho , čemu vůbec ani nerozumíte ani to nikdy nepochopíte.

Pravičák není, jarpore žvanit , pomlouvat a brát. Pravišák je makat a dávat.

-----------------------------------------

VV jsou pro mě velkým, velkým zklamáním.
Pokud se takhle staví ke svým voličům, budou v předčasných volbách pohřbeni.

Proč předčasných ?
Protože pokud svůj přístup k plnění vlastního programu nezmění, dostanou v komunálkách červenou kartu.

Topolánek(hmm.. a já !:)) jim radil dobře. Měli zůstat u poctivé parlamentní práce a nervat se za
každou cenu do exekutivy.

Takto to skutečně vypadá, že jde o pouhý marketingový tah rozmarného čeledníku, ne poctivou politiku
via sliby voličům.
A Johnovy plky jsou ubohé.
Mělo mě to trknout, že tady psal blogy a nikdy neodpovídal na otázky. Teď už vím proč.
I když - kdoví jestli mu je nepsal někdo jiný. Tedy ty blogy. Na což jsem se jej mimochodem ptal taky.

Ještě ale naposledy napíšu " Uvidíme". Tedy do komunálek.

Mějte se.

P.S. Asi jsem udělal nakonec dobře, že jsem volil Zelené. Ale pokud se tady na aktualne.cz (protože
NIKDE jinde jsem
za VV - tedy kromě vylepení jednoho plakátu na mém domě- neagitoval) vyskytne někdo, kdo mi do klávesnice
osobně napíše,
že na základě mých úvah (agitek ?? - no vždy jsem se snažil svůj názor zargumentovat) se rozhodl
pro VV i on, rád
si s ním o tom poklepu klávesnicí.

TOTO JE PRÍSPĚVEK, který jarpor minimálně dvakrát četl. Už asi před měsícem.

Udělejte si o pravicovosti a pravosti jarpora úsudek sami.

SAMI. Prý pravičáci.Jo, v esessemáckých košilích. jeden jak druhý.
24.06.2010 17:34:27
.......-------.......--------

pane jarpor jak to vysvetlite myslim tem u kterych pana Tencokidu pomlouvate stejnym zpusobem uz skoro rok jste decko pane jarpor anebo dospely jedinec odpovezte prosim
30. 06. 2011 | 14:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

naprostykokot
Díky.
Ale nebylo to dvacet krát.
Tuším že jen dvanáct krát. :)))

Je to možné, naprostykokote, že jarpor je nějaké děcko. Je to docela možné.
Jen děti se takhle přhlouple chovají.
Děti anebo lidé duševně postižení.

Víte co ?
Pomodleme se za něj, naprostykokote. /nechcete si změnit nick...symbolické by bylo, kdybyste si ho prohodil s jarporem.. :)))/
30. 06. 2011 | 14:30

jarpor napsal(a):

Pánové,

název blogu je "Opravdu trapná vláda".

O vašich replikách lze napsat totéž... tož jak myslíte...

Mějte se...
30. 06. 2011 | 14:33

Tupelo napsal(a):

Řecký parlament prověří roli Goldman Sachs v řecké dluhové krizi - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/recky-parlament-proveri-roli-goldman-sachs-v-recke-dluhove-krizi-311262
Bloomberg: Role finanční skupiny Goldman Sachs v kauze Řecko - http://zpravy.e15.cz/nazory/zahranicni-tisk/role-financni-skupiny-goldman-sachs-v-kauze-recko

Jeste ze Bloomberg sidli tak daleko, jinak by si od CEZkych fanatickych pseudopravicaku vyslechl , ze je nepritelem imperialismu... Na ceste po modre, ke svetlym zitrkum, se nesmi zapochybovat :)))

Zajimavy rozhovor: "Axel Leijonhufvud: Wall Street ničí Ameriku i kapitalismus" - http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/axel-leijonhufvud-wall-street-nici-ameriku-i-kapitalismus/
30. 06. 2011 | 14:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Jsi děcko - anebo jste blázen ?
:))

Odpověz(te) naprostemukokotovi.
Dík.

Nevím kdo je trapný ... :)))) /symptomatické je, že se zastává trapné vlády....no - jarpor..eh tedy vrána k vráně sedá..., že pane zastupiteli za ODS a statutáre obchodní společnosti ...anebo jen nezvedené děcko, které se naučilo kdysi bezostyšně lhát a pokud je přistiženo u lži tak zapírat, zapírat... ??? Taky symptomatické.
:))))
30. 06. 2011 | 14:50

Rumcajs napsal(a):

Vykydal:

Kolik je 160/4*5 ..... ?
30. 06. 2011 | 14:56

Rumcajs napsal(a):

naprostykokot:

Jsi !
30. 06. 2011 | 14:58

Rumcajs napsal(a):

Tupelo:

Kdo může přehlížet totální lití peněz do kanálu, tak jak to je v Řecku ?

Jenom Tupelo.
Horší nadávku bohužel neznám.
30. 06. 2011 | 15:01

NVS napsal(a):

Ládiku, Ládiku, ani pravicový člověk by neměl ztratit soudnost, což se vám bohužel, jak vidno, stalo. Snad ji časem najdete.
30. 06. 2011 | 15:29

Tupelo napsal(a):

Rumcajz: vy si myslite (vlastne ne, vy vsechno vite; nekdy mam pocit ze ty pseudopravicacke moudra sem pise jen jeden clovek nebo mozne pravdepodobneji spatne naprogramovany robot), ze schavaluji liti penez do recka. Ok, pochlubte se jak jste k tomu dosel (pokud vychazite z tech odkazu, tak ty se opravdu tykaly neceho jineho), rad bych nahledl do abstraktni rise vasich dusevnich pochodu (a pripojte co si myslite, vlastne ne, co vite, o lidech v recku, jestli demonstranti take chteji liti penez do jejich zeme). Zkuste to, jen tak pro srandu.
Seriozni vypomoc, v pripade ze neznalost vetsi nadavky berete jako problem, shanejte u odborneho lekare nebo vaseho programtora...(pokud bylo vasim cilem urazet, mate smulu ;))
30. 06. 2011 | 16:08

tata napsal(a):

pane RUMCAJS
bohužel jasně sem ty čisla rozepsal a dokazal jak manipulujete,ČISLA JSOU JEN ČISLA,jestli za těmi čisli je něco jineho,manipulace jak se vam to hodí je to přesně jak vy podsouvate argumenty,spolehate že si někdo nesečte položky,navic nejhorší že nevite co jste psal a zapletate se do lži.NO bohužel je ted u pravičaku zvykem chapu je těžke ubranit marast.BOHUŽEL je videt že nejbliž je VAM STYL CO JSTE PROJEVIL.............30. 06. 2011 | 14:58
tento blog.......
to byl poslední kaminek jak je zbytečné svami komunikovat.
30. 06. 2011 | 16:30

Rumcajs napsal(a):

1.Počet státních zaměstnanců 1,5 mil... tedy 2* větší jak u nás, přitom i u nás se kopou do zadku.
2. Průměrný plat státního zaměstnance je 2,5* vyšší, jak prům. plat v privátu.
3. Důchod je 90% prům. platu, tedy o 30% vyšší, než ve vyspělých ekonomikách.
4. Odstupné u státního zaměstnance je i několik let.

... Tedy kdyby Řekové měli stejný počet státních zaměstnanců jako my, ušetřili by asi 50 mld. eur ročně. Kdyby měli průměrné platy jako u nás , ušetřili by dalších 20 mld. eur.

... jaké číslo by nám vyskočilo, kdybychom k tomu připočetli přemrštěné důchody , vybírané důchody na již mrtvé, neuvěřitelně štědré odchodné ....adt ?

Klidně to můžeme střelit na nějakých 100 mld eur.ročně. A to prosím tohle si dovolí země, která nemá kromě turistiky co nabídnout.

Kdo v takové situaci mele něco o bankéřích, olympiádě, finančních spekulantech.... tak je u mě totální tro.....
Já už tak hloupé,zfanatizované,retardované lidi ani neumím okomentovat.
30. 06. 2011 | 16:32

Rumcajs napsal(a):

tata:

Jaký jiný čísla ? Copak vy nedokážete přečíst z přiloženého výkazu "Sociální výdaje" ?
30. 06. 2011 | 16:34

Tupelo napsal(a):

Rumcajz: tak mne nekomentujte, kdyz to neumite, me je to prece jedno. A docela chapu ze se nechcete bavit o dobe kdy recko do eurozony vstupovalo a co tomu predchazelo. U moci tamnejsi pravice (cimpak asi strasila davy ona? ;)), falsovane ucetnictvi za prispeni goldman-sachs, jen aby se mohli placat po ramenou jaci jsou pasaci, ze mohli prijmout euro a pritom narustajici dluhy (podobne jak ted u nas)...zadne skvele tema, chapu. Pro dnesek s vami koncim, ciao. :)
30. 06. 2011 | 16:50

Občan zZz napsal(a):

K nejnovějšímu Drábkovu nápadu vzít si PR agenturu, která by vládní reformy tzv. prodala.

Tak na to jsem ale opravdu zvědav, jak se bude PR agentura snažit lidi opít rohlíkem. A kdo tomu bude věřit.
Pravda je totiž taková, že na chystaných reformách vydělají jenom bohatí, ale zaplatí to chudí a střední třída.
Lidi se ještě víc naštvou.
30. 06. 2011 | 16:50

tata napsal(a):

PANE rumcajs

ja ano ale zřejmě vy ne. když michate jabka hrušky sčitate položky co se vyplacej a co jsou na provoz je rozdil,když jednou pišete že to schvalily socani,pak zase jak vaši sou lidumilove kolik platej,podruhe vaší maj vetši vydaje na provoz a vy je započtete do jejich plus ste už opravdu jen k smichu.

to bylo posledni na co jsem reagoval každy kdo si to otevře tabulky a přečte co jste pasal vidi jak si nepamatujete kde jste lhal,a hlavně jak stěma čislama manipulujete.
VYTE JE ZNAČNY ROZDIL KOLONKA VYPLACENA na duchody a socialní a kolonka vydaje na provoz no myslel sem že zakladni věc pan podnikatel bude chapat takže finito vic času vam nedam
30. 06. 2011 | 16:53

Rumcajs napsal(a):

Tupelo :

A co říkáš na ty čísla ?
30. 06. 2011 | 16:55

ta Bumsy napsal(a):

ver45

Nezlobte se, ale vy jste další Ládík na těchto stránkách. Vy se kolem sebe nedíváte,neposloucháte co se děje?? Šílené názory!!
30. 06. 2011 | 17:36

Peter napsal(a):

Jarpore, já nemám proč stahovat ocas, tuhle vládu jsem nevolil a já z její činnosti, nekompetentnosti, zlodejny a tolerance korupce profit rozhodne nemám, ani moje rodina. Nevím, proč bych mel nadávat jen na vládu, když tady na netu sedí od rána do večera její fíkové listy v podstate poskoci, kterí se snaží jak mohou aby tu nekompetentnost nejak vysvetlili. Nevím proč to deláte, jaký z toho vy nebo Rumcajs máte užitek, já z toho mám akorát škodu. A zkažený žaludek. Nemám se s vámi o čem bavit. Jo, kdybyste tady hájil scopné pravicové politiky, tak ano. Ale tahle hanbárna tdy vládne už celých 5 roku a jde to od 10 k 5. A vy tomu tady dáváte zelenou, prípadne tleskáte. A dáváte palec dolu názorum, které to kritizují. Nevím, co si vubec o sobe myslíte ? Kalouskovi jde v podstate o pár vecí, založit soukromé fondy, jiste za ním nekdo už s prosbičkou a obálkou zašel, taky se postarat o ten ekologický tendr, to je jeho priorita a možná církevní restituce, aby mu pánbíček odpustil tu zlodejnu na té vetšine národa, která mu ten raut platí.
S človekem, který schvaluje, aby vláda resp. Kalousek a Drábek okrádal moji rodinu se bavit nehodlám. Nemám zájem podporovat sortu vládních zlodeju a jejich kmotru. To bych na tom byl s hlavou tak špatne jako vy. A toho bohdá nebude, vy dýlerský smaragde.
30. 06. 2011 | 18:08

Peter napsal(a):

Je to jednoduché jak facka, tahle nekompetentní a asociální vláda tady rejdí už 5 roku a výsledkem je čím dál tím vetší státní dluh. Jak si vzpomenu na tu sprostou Kalouskovu složenku, tak me chytá amok. Co si ten človek už v živote dovolil, to snad ani neí možné a porád se najdou jakýsi divní lidi, kterí mu to žerou. VV je kapitola sama pro sebe, ti se stačili znemožnit opravdu tepmem kosmickým a hroší kuže už jim narostla taková, že by Čunek mohl závidet. A ODS - mlha prede mnou mlha za mnou. Jak rikám, trpelivost mi došla, jak s vládou tak jejími fíkovými listy. Drít na korupci a zlodejnu me už fakt nebaví a vy si ty obhajovací reči nechejte k soudu, až je pozavírají, budou vás potrebovat a jiste i dobre zaplatí. Sbohem
30. 06. 2011 | 18:22

stále rebel napsal(a):

Kdyby měl Rumcajs jednu jedinou mozkovou buňku (možná má dvě, tři) tak ale bude plně sloužit všiváctví a demagogii. Psát a počítat se nenaučí, ale pro některé věci se snad narodil. Český pravičák každým coulem a částečně za to ani ani nemůže. Deficit inteligence a morálky z něj dělají to, co si doba žádá.
30. 06. 2011 | 18:29

Ikena napsal(a):

Ja se bavim, kdyz uz nekdo ztraci argumenty, tak si vzdy pomuze unfair zakrokem.
To je zde pravidlem a nekteri jsou v nem mistri. Pro jistotu nebudu jmenovat

Treba toto je klasicke zakonceni :
"Jenom Tupelo.
Horší nadávku bohužel neznám."

Uz me nudi cist utocne-mlzne vykriky naseho bojovnika za cistotu ODS a ubranit neobhajitelne pred novzmi nicky.

Vzdyt je to pro kocku, vse se zamete a jedeme dal.......
Jo Jourova, to je jiny kafe, to je ostuda statu jak, kdyz vysije.....

Jinak vsem, zavidim vam ten volny cas behem dne....
30. 06. 2011 | 18:54

jarpor napsal(a):

Peter

Takže jen jednu poznámku a jedno zkopírování :

Dejte sem odkaz, kde se "slepě" zastávám této vlády. To, že se nepřidávám k laciným levicovým kritikům, neznamená souhlas s jejím působením... Jako pravicově založený člověk skřípu zubama... nicméně hlas levice taková jaká je a co nabízí... mne neláká.

"Nemám se s vámi o čem bavit."
Nápodobně.
Tak si to o tom ocasu, o smaragdu... strčte za klobouk.
Své názory zde budu psát kdykoliv uznám za vhodné, aniž bych byl sprostý k těm, kteří se zde také vyjadřují kdy chtějí, aniž bych jim zakazoval se vyjadřovat... Vás nevyjímaje !

Hezký podvečer
30. 06. 2011 | 18:56

Rumcajs napsal(a):

stále rebel :

Příroda je moudrá. Hlupákům jako jsi ty dala aspoň sebevědomí.
30. 06. 2011 | 19:40

Dočekal napsal(a):

stejskal napsal(a):

P.S. Pane Dočekale, myslím, že jsem Vám jasně napsal, že budete-li zaplavovat debaty svými ublíženeckými, lživými a ničím nepodloženými obviněními, budu Vaše texty mazat. Na tom se nic nemění, nemáme sebemneší zájem Vám pro tyto vaše teorie poskytovat prostor. Tyto stránky jsou určeny k diskusi, ne k fantazírování. Berte, či nechte být.
30. 06. 2011 | 10:03
--------------------
Tak tohle mi stojí za uložení.

Ne snad proto, že mne zcela nepokrytě obviňujete z něčeho, čeho jsem se tady nikdy nedopustil. To, že se tady opakovaně objevovala ničím nepodložená obvinění Václava Dočekala, proti kterým jsem se nemohl nijak bránit, je skutečnost. Tyto konkrétní "diskusní" příspěvky jsou v těchto diskusích stále dohledatelné.

Mě jen tak trochu zarazilo, jak elegantně jste se vyhnul vysvětlení toho, co se mi tady přihodilo celkem nedávno. Popsal jsem to už v reakci na dotaz nicku Terry, takže tady to jen připomenu.

Od jisté doby mi automat při každém pokusu o vložení příspěvku oznámil, že můj příspěvek byl odmítnut, protože vykazuje známky spamu. Tak jsem zkusil vložit STEJNÝ příspěvek znovu. Předtím jsem ale změnil moje příjmení coby nick tak, že jsem místo Dočekal vložil příspěvek pod nickem lakečoD. Příspěvek byl okamžitě přijat.
Tímto jsem si ověřil, že do SPAM filtru někdo neznámý(?) vložil jako nevhodný výraz moje příjmení Dočekal.

Tento konkrétní případ pouze potvrzuje moje předchozí podezření, že tyto diskuse jsou ovlivňovány skrytou cenzurou. Co jiného je blokace VŠECH diskusních příspěvků bez ohledu na jejich obsah?

Jo a ten dodatek, kterým jste pane Stejskale to své expozé zakončil, také hovoří za vše.

Jinak mne docela těší, že už v tom tady nejsem sám.
30. 06. 2011 | 20:14

Peter napsal(a):

Jarpor pište si co chcete, v tom vám nemůžu bohužel zabránit, ale nečekejte ode mne žádnou debatu, od lidí, kteří se zastávají téhle vlády, která mě okrádá a nic neřeší než svoje problémy nebo profit svých kamarádů, dávám tady ruce pryč, jinde bych to řešil jinak. Myslete si co chcete, kdo mlčí nebo dokonce souhlasí, tak je vinen, a vy většinou když ne přímo souhlasíte, tak jakoby decentně něco připlkáváte. Dejte sem na plac nějakou kritiku současného stavu a ne jenom kritiku oponentů, buďte konečně chlap, vždyť ani tak se vám nic nestane. Že by se vám někdy měly líbit levicové myšlenky tak o tom přece řeč být nemůže, i kdyby je říkal Jan Zlatoústý, prostě jste pravičák, tak proč byste se měl reinkarnovat. Buďte svůj !
30. 06. 2011 | 20:15

Peter napsal(a):

Rumcajs, ty už taky konečně sklapni, tebe už vážně nebere nikdo, jsi tady za zabedněného fanatika, takový Urválek naruby. Jdi do háje ! Nebo mi alespoň zaplať, o co mě tahle vláda i tvým roztleskáváním okradla. Mažoretko, aspoň kdybys byl hezkej, když už nejsi chytrej
30. 06. 2011 | 20:21

Sláma napsal(a):

Rumcajs napsal o Řecku: "A to prosím tohle si dovolí země, která nemá kromě turistiky co nabídnout."
Rumcajsi, že jste typický pravičák - tedy nezvdělaný primitiv, to dokazujete soustavně.
Asi Vám nějak ušlo, že Řecko má největší obchodní loďstvo na světě - celkem 142 mil. BRT.
Před vypuknutím finanční krize mělo Řecko výrazně vyšší růst HDP než byl průměr EU. Podle průzkumu Groningenského centra pro růst a rozvoj byli Řekové v počtu odpracovaných hodin za rok na 3. místě EU (pokud namítnete, že nezáleží na počtu odpracovaných hodin, nýbrž natom, co děláte, tak máte pravdu - pokud se podívate na tuto studii, tak nejlepší výsledky mají země, které odpracují méně hodin ročně).
30. 06. 2011 | 20:26

jarpor napsal(a):

Peter se sice se mnou nemá o čem bavit... ale oslovuje mne. Hmm...
Lituje, že mi nemůže zabránit se vyjadřovat... no, "demograt" každým coulem... patrně levým coulem ... :-))
A prej jinej má sklapnout... "demograt"...

Jsem svůj, To si buďte jist.

No, a jednejte tak, jak chcete po druhých... učiňte totéž co požadujete od Rumcajse...

Mějte se...
30. 06. 2011 | 20:29

Sláma napsal(a):

Jedním z důvodů rozpočtových problémů Řecka bylo přesně to, co připravuje Kalousek. Obyvatelstvo pod vlivem nepříznivých zpráv značně omezilo spotřebu, což se projevilo v poklesu výběru DPH.
30. 06. 2011 | 20:39

Peter napsal(a):

Jarpor, tak demokrat ke lhárum a zlodejum nejsem, to pardon, to je mýlka, tahle vláda me obrala snížením platu o víc než 3000 Kč a deje se tak proto, aby si mafiáni a jejich kámoši politici mohli platit dovolené v Toskánsku. Tak si nechejte školení pro Rumcasje, který tady rozdává "poklony" každému na počkání a nemluvte za nej, on se o sebe dokáže velice dobre postarat. Musím to prece vedet, když ho platím. Z ceho asi tak žije, když ne ze sociálních dávek ? Na prci čas prece nemá, nebo je poslanec ? No tak to ho platím taky úplne zbytečne.
30. 06. 2011 | 20:48

Sláma napsal(a):

Pokud porovnáme škrty v Řecku na vrcholu krize a tím, co tu udělal Kalousek loni, tak se to až tak neliší. V Řecku mají být platy ve veřejném sektoru zkráceny o 15% a naši státní zaměstnanci přišli v reálu také o 15% (protože stát musí dorovnávat mzdy těm státním zaměstnancům, kteří mají nominální platy pod hranicí minimálního platu).
Bohužel, škrty u státních zaměstnanců nebyly u nás provázeny odpovídajícími škrty u ostatních veřejných zaměstnanců, jako jsou soudci, úředníci zdravotních pojišťoven apod.
Platy zaměstnanců ve státem vlastněných firmách byly v Řecku seškrtány o 30%, ale u nás jsem nic neslyšel o tom, že by se platy v ČEZu, Českých drahách či Lesích ČR krátily. Pokud se týče státních podniků, ty ani neznají mechanismus, jak by mohly do státního rozpočtu přispět. Například Lesy ČR do státního rozpočtu nijak nepřispívají, dokonce ani neplatí pozemkové daně a ještě od státu dostávají dotace!
30. 06. 2011 | 20:57

Rumcajs napsal(a):

Slámo !

Takovej brilantní mozek jako máš ty, to není jen tak, že jo ?
Ten se snad do normální hlavy ani nevejde.

Tys na to kápl chlape. Když chce stát vybrat pořádný daně, tak si to musí taky zaplatit. No néééé ?
30. 06. 2011 | 21:03

jarpor napsal(a):

"... tahle vláda me obrala snížením platu o víc než 3000 Kč..."

Hmm.... to vysvětluje mnohé... patrně státní zaměstananec...
Mno... když se tak zle chovají... je tu soukromý sektor jako zaměstnavatel.
Nebo ... být si pánem sám sobě.... a může být snížení platu ve státním ukradené...

Dštít síru je však daleko snažší... jeví se mi. Jako jisté mé pochopení je, že nejste takový nadávající sám... Petere.

Mé daně, které odvádím / a nejsou ve svém součtu nijak malé /, stát obhospodařuje hrozně... část dovolí rozkrást, část použije naprosto neefektivně /=vyhodí doslova oknem/, jen malou část zbývá na "podle mých představ" na "servis" pro mne - daňového poplatníka.

Nadáváním /sírou na vše kolem/ se to nespraví... levice s nimi zacházela stejně... tak jediné je se snažit aktivně o nápravu... nic jednoduchého... ale jediné směřující k nějakému pozitivnímu cíli.

Hezký večer
P.S. Nesklapnul jste. Chováte se jinak, než požadujete po druhých - kážete vodu a pijete víno... Není to chlapské...
30. 06. 2011 | 21:15

Rumcajs napsal(a):

Peter:

Buď rád vyžírko, že tě obrala jen o tři tisíce. Lemplové jako ty by neměli dostávat nic. Každej tvůj plat je okradení daňového poplatníka.
30. 06. 2011 | 21:18

Peter napsal(a):

Jarpore

to sklapnutí nebylo určeno vám, tak se o to nestarejte a taky nevím, proč bych se měl jít živit nějak jinak jen proto, aby si jiný užíval za peníze někoho dalšího v Toskánsku, to přece nedává žádný smysl nebo si myslíte, že by všichni státní zaměstnanci měli jít na živnosťák ? Snad by se mělo hospodařit tak, aby se platy lidí nemusely snižovat, né ? Ta zlodějna nabyla nebývalých rozměrů, v žebříčcích korupce neustále klesáme navzdory halasnému křiku o korupci. Nevím, koho by to nenaštvalo, vy jste asi anděl nebo co ? Já chci za práci dostat plat odpovídající stoupajícím nákladům a ne platit někomu dovolené a jachty. Co se vám na to zdá nepochopitelné, odmítám platit dluhy, které jsem neudělal. Každý jdeme nebo měli bychom jít s kůží na trh i tihle neschopní vládní panáčci. Kde je jejich hmotná zodpovědnost za hospodaření s našimi penězi. To se jim to vládne, tomu věřím, mají svoje jisté a ještě od těch kmotrů navrch, paráda. A na to jim mám já přispívat ? Neříkejte mi, že nemám pravdu, jinak bych si musel něco šeredného pomyslet o vaší pravicové hlavince, ale vyslovit to samozřejmě nesmím, stop je stop
30. 06. 2011 | 21:30

Sláma napsal(a):

Rumcajs napsal:
"Počet státních zaměstnanců 1,5 mil... tedy 2* větší jak u nás, přitom i u nás se kopou do zadku."
Rumcajsi, nevím koho máte na mysli, že se u nás kope do zadku. Policisté? Hasiči? Lékaři? Možná, že byste si měl dát pozor, aby někdo nenakopal Vás!
Uvádíte, že počet státních zaměstnanců je u nás polovina z 1,5 mil, tedy 750 tisíc. V tom se hluboce mýlíte.
Podle údajů "Státního závěrečného účtu za rok 2010" pracovalo v roce 2010 v organizačních složkách státu a příspěvkových organizacích 429083 osob, z toho v organizačních složkách státu 198299 osob, z toho ve státní správě 159854 osob. Je to o hodně méně, než jste uváděl, ale i tak je to hodně, s tím souhlasím. Hlavně mi připadá stále příliš vysoké číslo 93253 osob ve "složkách obrany, bezpečnosti, celní a právní ochrany". Mimochodem - nepatříte mezi ně? Tipoval bych vás na bachaře!
V tomto případě se ale na Vás nezlobím, že jste tak zabedněný a nevzdělaný a vůbec útrpnosti hodný, neboť Kalousek, když obhajoval škrty pro státní zaměstnance laškoval s těmito čísly velice usilovně, např. volně zaměňoval zaměstnance v nepodnikatelské sféře se státními zaměstnanci.
30. 06. 2011 | 21:36

Peter napsal(a):

Rumcajs - z čeho bys žil, ty neplatiči daní, ty univerzální optimalizátore daní, sedíš na zadku u kompu, válíš si šunky a zamořuješ tady ovzduší, zvedáš si urážkami ostatních svoje nevalné sebevědomí, proč asi chlapečku, kápni božskou, mažoretko, kdybych na tebe nemakal, tak bys sis ani neuprd, cos dneska vlastně udělal užitečného, pochlub se, není ti ze sebe samého blbě ?
30. 06. 2011 | 21:38

Sláma napsal(a):

Jarpor napsal:
"když se tak zle chovají... je tu soukromý sektor jako zaměstnavatel. "
Vy jste taky trochu jako ten Rumcajs, trochu natvrdlý, že? Nějak Vám ušlo, že jsou obory, ve kterých je stát prakticky monopolním zaměstnavatelem. Kolik policistů se u nás může uživit v soukromých bezpečnostních službách? Kolik vojáků si tady kdo najme - možná mohou vstoupit do Légion étrangère, ale kolik jich tam vezmou. Kolik hasičů se uživí na živnostňák? Kolik učitelů, když chce Kalousek sebrat soukromým školám dotace? Ne každý má hodného strýčka Romana, jako Klaus jr.
Chápete už, jak jste omezený?
30. 06. 2011 | 21:47

Rumcajs napsal(a):

Peter:

Už si viděl státního zaměstnance, kterej na někoho maká ?
Nebo kterej dokonce maká ?

Ty vůbec netušíš, co to znamená makat.
30. 06. 2011 | 21:48

Rumcajs napsal(a):

Slámo, nepoužívej slova natrdlý a tak všelijak podobně.
Copak ty v sobě nemáš ani špetku inteligence, která by ti signalizovala, kde je tvé místo ?
30. 06. 2011 | 21:50

Sláma napsal(a):

Jarpore, v další části si odporujete. Píšete "Mé daně, které odvádím / a nejsou ve svém součtu nijak malé /, stát obhospodařuje hrozně... část dovolí rozkrást, část použije naprosto neefektivně /=vyhodí doslova oknem/, jen malou část zbývá na "podle mých představ" na "servis" pro mne - daňového poplatníka."
Daně v tomto státě platí jen zaměstnanci. Pokud jste podnikatel, patrně neplatíte vůbec nic nebo dokonce dostáváte daňový bonus. Takže Vaši předchozí poněkud neuspořádanou větu v souvislosti s Vaší osobou dost dobře nechápu - ačkoliv s ní beze zbytku souhlasím.
30. 06. 2011 | 21:54

Peter napsal(a):

Rumcajs, hlavně jsem neviděl podnikatele, který se válí celé dny u kompu a ostatním nadává, že nic nedělají a že na ně maká, to je opravdu, ale opravdu naprosto nepochopitelné, chameleone, tebe by měli vystavovat v muzeu - konečně vynález perpetum mobile
30. 06. 2011 | 21:55

Sláma napsal(a):

To Rumcajs:
A kde je podle Vás mé místo. No, přidejte zase něco natvrdlého, ať se pobavíme!
Chudák jarpor, tak se Vás snaží omlouvat a zastávat a stále nemůže pochopit, že obhajuje neobhajitelné!
30. 06. 2011 | 21:56

Rumcajs napsal(a):

Slámo, Tvé místo je v boudě na řetězu.
Plácáš a píšeš naprostý kraviny, který nedokáže vypotit ani rotwajler v horečce.
30. 06. 2011 | 21:59

Rumcajs napsal(a):

Peter:

Neumím si představit, čím se živíš ty. Tvůj projev odpovídá IQ pterodaktyla v kómatu.

Co děláš tak náročnýho ? Neděláš ty placenýho komparsistu ČSSD, který ná za úkol tleskat, kdykoliv uvidí Sobotku ?
30. 06. 2011 | 22:06

jarpor napsal(a):

Pane Sláma, jen jednu poznámku :
Daně v tomto státě neplatí jen zaměstnanci.
Jste na obludě... a napsal jste nesmysl.

Skutečně nevím, kdo zde je omezený a natvrdlý... proto další debatu považuji za ztrátu času. Až upustíte od takové demagogie a populistických žvástů, jak jste předvedl stran plátců daní, dejte vědět.

Peter
"Kde je jejich hmotná zodpovědnost za hospodaření s našimi penězi. To se jim to vládne, tomu věřím, mají svoje jisté a ještě od těch kmotrů navrch, paráda."

Souhlas. A kde je hmotná zodpovědnost těch tisíců státních úředníčků, odsopdu až navrch ? Mají nějakou ? Taky nemají. Na jiných to vidíte, na sobě nikoliv. A to je to, co zde zásadně chybí. Odpovědnost státních zaměstanců..

Hezký večer

Hezký večer.
30. 06. 2011 | 22:07

pich napsal(a):

No tak děti ! Nezlobte, nebo vám to pískoviště zavřu. Ládiku, nešlapej po bábovičkách pepíčkovi. No sakra, či je to dítě. Ono tady pije rum a nějaké nevychované nám tady udělalo dokonce kupku hoven ...
30. 06. 2011 | 22:09

Sláma napsal(a):

Jarpore, stejně jako obhajujete neobhajitelného Rumcajse, tak stejně nesmyslně obhajujete neobhajitelného Kalouska. Co je na Kalouskovi pravicového?! Co je na mafii pravicového? Myslíte si, že je pravicové krást a neplatit daně?
Ve Velké Británii konzervativní podnikatelé berou svůj původ a svůj majetek především jako závazek vůči společnosti a proto nic nenamítají proti placení vysoce progresivní daně ze mzdy (nejvyšší pásmo se zdaňuje sazbou 50%!).
Naši podnikatelé raději neplatí žádné daně a ještě se nestydí si nechat vyplatit od Kalouska daňový bonus. Tomu říkáte pravice?
30. 06. 2011 | 22:10

jarpor napsal(a):

Pane Sláma, k Vašemu dalšímu blábolu jen jedno : staňte se podnikatelem.
Bonusy, žádné daně, paráda... a podle Vás, budete moci krást...

Hezký večer
P.S. Nemám pocit, že potřebuji někoho obhajovat a že to dělám...
30. 06. 2011 | 22:14

Rumcajs napsal(a):

Slámo, tebe omlouvá jen ta mozková mrtvice.

Viděl jsi někdy strukturu příjmů SR ?
Viděl jsi, kolik odvádí podniky za zaměstnance ?
Viděl jsi, kolik odvádí podniky na DPO ?

Kde bys byl ty šašku, nebýt těch podnikatelů ?

Na pracáku, jako nyní, že jo ?
30. 06. 2011 | 22:17

Sláma napsal(a):

Jarpore,
omlouvám se, někteří podnikatelé občas platí daně, to je pravda, ale většina to nedělá.
Na jedné z tzv. daňových kalkulaček na internetu dělali statistiku, když si lidé dělali výpočet daně, kolik peněz v průměru dostanou podnikatelé od státu zpět v podobě bonusu a průměr byl 17 tisíc. Já vím, jsou to pro podnikatele malé peníze, ale jsou to peníze, které do systému platí zaměstanci.
Dám Vám příklad. V roce 2010 jste byl "podnikatel" a pracoval např. jako sekretářka. Máte dvě děti, které uplatňujete u sebe. Náklady uplatňujete paušálem. Při ročním příjmu 450000 Vám stát v roce 2010 vyplatil 21048 Kč daňový bonus. Sociální pojištění jste zaplatil polovinu částky, kterou platí zaměstnanec.
Stačí Vám to?
30. 06. 2011 | 22:21

jarpor napsal(a):

" V roce 2010 jste byl "podnikatel" a pracoval např. jako sekretářka."

Pohádky dětem... pane Sláma. Ta sekretářka-podnikatel vyrábí co ? Orazítkované papíry ? Hmm... to je chytrý, to někdo kupuje... a platí ? Možná u Slámů... ?
Nestačí, ani náhodou...
Blábolíte... a tu omluvu si schovte... nestojím o ni... od člověka, pro kterého je podnikatel automaticky zloděj...

Mějte se... opravdu nemám na Vás dál chuť jakkoliv reagovat.
30. 06. 2011 | 22:30

Sláma napsal(a):

Pane jarpore,
už se stalo, podnikatelem jsem už dlouho. Ale vadí mi lidé, jako Vy, kteří si hrají na pravici a přitom skutečně konzervativně založeným lidem dělají jen hanbu.

Rumcajsi,
Vy jste opravdu pomalu chápající! Když Vám tady cituji přesná čísla ze "Státního závěrečného účtu ČR", tak by Vás mohlo přeci napadnout, že mám ta čísla přímo teď před sebou. Že Vy nevíte, co to je "Státní závěrečný účet"?!
Mimochodem, odvody za zaměstnace u normálního podnikatele jdou z toho, co podnikatel za své zaměstnance fakturuje, tedy de facto si na to zaměstanci vydělají.
Ostatně, zaměstnanci u podnikatelů začínají být vzácní. Většina uplatňuje Švarcsystém, kterým okrádá skutečné zaměstnance.
30. 06. 2011 | 22:31

Tupelo napsal(a):

Rumcajz: co bych mel rikat na ty vase cisla? Za prve se ukazuje ze jsou, jak je u vas uz pomalu tradici, mimo (ani jste se, krom urazek, nezmohl na to vyvratit cisla ktere uvedl Slama) a za druhe, i kdyby bylo recko takova katastrofa, jakou vam nalinkoval 'dobry hospodar' Kalousek (ano ten ktery chtel mensinovou vladu se socany, opirajici se o Stranu) a Strana, tak se ohledne pumpovani penez do kanalu obratte na evropskou pravici (vzdyt se tady cesti pseudopravicaci chlubi ze vladne skoro vsude, nejen Nemecko a Francie) - ale co by se neudalo pro spasu nemeckych a francouzkych bank. Za par mesicu bude recko na krku znovu. Jak byt rekem tak bych dal euru sbohem a ty co nyni nabizeji pujcky bych hnal asi tak jako kdyby u mych dveri zazvonil lichvar nabizeji pujcku...A pri te prilezitosti bych nakopal i ty, kteri maji na soucasnem stavu podil - nebude to ani postacka, ani ucitel ani pekar ale spis nejaky banker a politik.
30. 06. 2011 | 22:31

Tupelo napsal(a):

Jo jeste neco ke cteni (rumcajzi, vy se ani nenamahejte, zkuste si parkrat, treba stokrat, precist napred ty predchozi linky a pak napsat co si myslite o ucasti GoldmanSachs na upravovani ucetnictvi, spolu s reckymi politiky) http://www.outsidermedia.cz/Demokracie-vs-Mytologie-Bitva-na-namesti-Syntagma-1.aspx
30. 06. 2011 | 22:34

Sláma napsal(a):

Jarpore,
mě je srdečně jedno, jestli moji omluvu přijímáte nebo ne. Já si Vás totiž vůbec nevážím.
Sekretářka na živnostňák - o tom jste nikdy neslyšel? V čem podnikáte?
Sekretářku jsem dal jen jako příklad, to by rychleji přemýšlející člověk pochopil. Jednu takovou znám, tak jsem ji uvedl jako příklad absurdity, do které nás Kalousek zavádí.
Absurdita je v tom, že stejný člověk, pokud vykonává svoji práci jako zaměstnanec, platí skutečně velké daně, i když jednu část jakoby nevidí, protože ji zaměstnavatel odvede přímo, a pokud si udělá živnostnák, tak nejen že žádné daně neplatí, ale ještě mu stát pošle bonus. Nelze se čemu divit, že státní rozpočet nemůže naplnit příjmovou stránku rozpočtu.
30. 06. 2011 | 22:38

Sláma napsal(a):

Jarpor, znovu jsem si přečetl Váš výtvor o několik příspěvků výše. Jarpore, já jsem Vás přecenil, Vy jste stejně inteligentní jako Rumcaj!
Napsal jste: " Ta sekretářka-podnikatel vyrábí co ? Orazítkované papíry ?"
Vy skutečně nevíte nic o sektoru národního hospodářství, kterému se říká služby?
To si dělát kozy!
Tomu se mi snad nechce ani věřit, že jste to mohl myslet vážně!
Vždyť v každé vyspělé společnosti je sektor služeb, který tvoří tzv. terciální sféru, tím nejrozsáhlejším a nejrychleji rostoucím sektorem!
Co asi vyrábí podle Vás bankéř? Pravda, mohl byste uvést, že bubliny a měl byste pravdu. Ale kromě bublin bankéř nic nevyrábí, on poskytuje služby! Co vyrábí bezpečnostní agentura - nic, ona poskytuje službu! Co vyrábí obchodník? Nic, poskytuje službu. Co vyrábí děvka - nic, poskytuje službu!
30. 06. 2011 | 22:47

Sláma napsal(a):

Pro pana Tupela:
Máte zajímavé myšlenky, ale mohl byste se naučit psát čárky a háčky, lépe by se to po Vás četlo.
Na serveru BBC (doporučuji ke stálému čtení!) jsem četl zajímavý o podílu Goldman-Sachs na falšování řeckých statistik. Zdá se, že tentokrát jim to asi úplně neprojde.
30. 06. 2011 | 22:57

jarpor napsal(a):

Hmm...

tak lekce, že existují služby....

Už jste někde narazil na bankéře - živnostníka, jehož služeb využívá nějaká banka ? Nebo děvku se "živnosťákem" na sex ?

Máte ale fantazii... rozdíl mezi námi je v jednom - já mluvím o podnikatelích bez úvozovek... a těch je většina... zatímco vy o "podnikatelích" v úvozovkách, což jsou spíše vychcánci...
Jsou takoví. V menšině... výrazné... Nebudu pátrat, zda Vy jste ten bez či s úvozovkami.
Za sebe mohu říci, že bych nikoho s živnosťákem ve firmě "nezaměstnal".

Dobrou...
30. 06. 2011 | 23:02

Sláma napsal(a):

Jarpore,
když jsem mluvil o kradení, samozřejmě jsem myslel naše tzv. pravicové politiky, které tak obhajujete, nikoliv podnikatele jako celek. Určitě jsou podnikatelé, kteří nekradou, například já.
Ale většina podnikatelů, které znám, krátí daně. To je u nás národním sportem, avšak ve vyspělém světě, včetně Řecka, to je nejtěžším prohřeškem proti společnosti a velice přísně trestaným zločinem.
Příkladem je americký herec Wesley Snipes, který byl za krácení daní odsouzen na 3 roky do vězení, které nastoupil 9.12.2010 (jeho daňový poradce Eddie Ray Kahn byl odsouzen na 10 let).
Mimochodem, v Řecku je berňák velice nesmlouvavý, to vím z osobní zkušenosti přátel.
30. 06. 2011 | 23:10

Sláma napsal(a):

jarpore,
Vám to skutečně myslí pomalu!
Když jsem psal o bankéři a děvce, byla řeč o službách jako takových a nikoliv o živnostňácích. Samozřejmě!, u nás mají živnostňák pasáci, akorát nevím, jestli i ti, co pasou "naše" politiky. Slovo "naše" jsem dal raději do úvozovek, abyste to zase špatně nepochopil. Jak ale chcete diskutovat, když nejste schopen pochopit sémantiku poměrně jednoduché věty?
30. 06. 2011 | 23:15

Sláma napsal(a):

Jarpor napsal: "Za sebe mohu říci, že bych nikoho s živnosťákem ve firmě "nezaměstnal".
To jste skutečně rarita! Lidí, kteří pracují ve Švarcsystému přibývá geometrickou řadou. Četl jsem, že jich dnes je cca 700 tis.
Přibývá také jiný nešvar, agenturní zaměstnání, což je typické pro zahraniční dělníky.
Pracují také ve Vaší firmě, jarpore, zahraniční dělníci agenturním systémem?
30. 06. 2011 | 23:20

Sláma napsal(a):

Jarpore,
už před drahnou chvílí jste napsal: " ak vlastně za všechno v Řecku může wallstreet... že pečení holubi do huby nelítaj... že bez práce nejsou koláče... a na dluh že se dlouho prostě žít nedá..."
Z tohoto úryvku jsem pochopil, že jste takový ten čtenář bulváru, třeba MF Dnes či jeho bratříčka Lidových novin, kde si přečtete redakční úvodník, opsaný (samozřejmě s opačnými znaménky) z kojzarovského Rudého práva a vše, co tam vidí, považuje za zjevenou pravdu.
Ono by bylo bývalo lepší, kdybyste si nejdříve zjistil fakta a pak něco psal.
Je totiž naprosto nepopíratelným faktem, že Řekové ze zaostalé agrární země, poznamenané válkami a fašistickou vládou svým úsilím vytvořili moderní vyspělou zemi. Je pravda, že se zadlužovali, ale většinu peněz investovali do rozvoje infrastruktury. Kdyby nedošlo k finanční krizi v Americe, která se rozlezla i do Evropy a shodě okolností, za které si ovšem můžou částečně sami (Olympijské hry, zbrojní závody s Tureckem) a částečně za ně vůbec nemohou (války v bývalé Jugoslávii), dnes bychom žádný problém Řecka neřešili.
30. 06. 2011 | 23:40

Ikena napsal(a):

Rumcajsi,
proc kazdemu nadavate? Vzdyt se sam shazujete a navic si z vas utahuji a vy na to skacete jako maly Jarda. Hezky vas vytaceji.
Ony ty vase prispevky prichazi behem dne stale a jsou vsude. A proto se nabizi otazka, zda-li si to muze schopny zivnostnik ci majitel firmy dovolit. Par jich znam, nemohou. A ani ti statni zamestnanci, treba na dopravnich inspektoratech na prepazkach, myslite si, ze nemakaji a mohou si s vami dopisovat? A ani spickovi manazeri nemaji behem dne lelkovat na zdejsich strankach.
Skutecne divne.
Ale ono to zase neni tak divne, on je pan Stejskal rad, ze zatrhnete nevhodne prispevky, ktere kritizuji vladu. Skoro bych rekl, ze patrite do teamu Aktualne.
30. 06. 2011 | 23:53

Jan Vaculík napsal(a):

Autor má v něčem pravdu, ale některá fakta zase tak překrucuje, že celek je úplně vedle. Esencí překrucování je poslední odstavec, kde obhajuje nové volby: že by vnesly do politiky čerstvý vítr.
Nikoliv: karty by se znovu rozdaly, ale hráči by zůstali ti samí. Jestli je v naší politice nějaký nový vítr, tak jsou to právě VV ! Takže by místo jedněch zkorumpovaných politiků nastoupili jiní zkorumpovaní politici; i se svými tituly z podivných škol.
Ještě jednu věc tento břitký analytik kupodivu nevidí: boj proti korupci, i kdyby zprvu nepřinášel žádné podstatné výsledky, nutně musí vézt k tomu, že se bahno rozvíří a otráví veřejný prostor. To se teď (aspoň do jisté míry) stalo. Tato optika vládě přitěžuje a způsobí to, že pozitivní posun je vnímán negativně.
01. 07. 2011 | 00:28

stále rebel napsal(a):

Navrhněte vysvědčení pro Rumcajse

Jeho znalosti můžete ocenit zde
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a5.txt

a chování tady
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a6.txt
01. 07. 2011 | 03:50

jarpor napsal(a):

Sláma

Tak abychom to nějak uzavřeli, pane Sláma...
Nejprve napíšete, že daně platí jen zaměstnanci, pak že jste podnikatel... a prý nekradete .. ale co znáte, tak všichni krátí daně...
Mě z toho vyplývá, že daně neplatíte, /psal jste to jasně, že podnikatelé daně neplatí/ a tedy jste ten podnikatel v úvozovkách...

Odporujete si ve Vašich vyjádřeních... ale hlavně, že se snažíte mne mistrovat... Tak o takový způsob komunkace skutečně zájem nemám.

Takže poslední reakce k Vám, pokud nezměníte styl naší debaty :

Nemám žádné zkušenosti se švarc systémem... mám zájem mít "své" zaměstnance, dobré a moudré... nikoliv vychcánky... a nehodlám takové zkušenosti nabýt... mám zájem o kmenové zaměstance...

Pokud Vy šmahem odsuzujete zaměstnávání "agenturních zaměstnanců" pak je celá řada oborů se sezónní prací a tam si takový postup zaměstnávání dovedu představit... každý zemědělský podnik nebuduje již personální agendu... Na kontrolu těchto agentur, aby tam zaměstnaní nebyli otroci, na to mechanismy jsou... a hlavně - především je to věcí těch jednotlivých zájemců o práci...

Řecko - složitá věc. Nepomíjím vliv zahraničí..., ale hlavní problém je v nich samých... výmluvy na wallstreet neberu... každý musí žít jen tak, na co má... když si nabere půjčky a je v situaci, že další půjčkou splácí tu předcházející... jeho problém,, nikoliv problém ratingu...

Mějte se.
01. 07. 2011 | 07:08

tata napsal(a):

no celkem dost vymluvny odkaz

http://www.novinky.cz/finance/237579-vetsina-rodin-vyda-pristi-rok-z-penezenek-vic-nez-do-nich-vlozi.html

ale určití si stale povedou sve
01. 07. 2011 | 07:26

tata napsal(a):

HLAVNĚ TOHO LIDI MAJ DOST KVUKI TAKOVYMTO VĚCEM

http://www.novinky.cz/finance/237579-vetsina-rodin-vyda-pristi-rok-z-penezenek-vic-nez-do-nich-vlozi.html

ted se toto tyka ods ale to same probyha u všech politickych stran,dokavad se toto neodstraní,všimněte si ROZPORU POLITIKA JAK LŽE okamžitě by měl byt donucen odstoupit s politickeho života s vyznamnych funkcí,pak ovšem se nedivme i s přihlednutím na ten prvni odkaz že tady bude horko,tady se prostě musi něco stat aby si toto politici uvědomily
01. 07. 2011 | 07:36

Rumcajs napsal(a):

Nezlobte se na mě pánové, ale přijde te mi jak parta po těžké autonehodě. Kde Sláma uvádí nějaká čísla ? Snad ten růst ?
A co to má společného s tím, že se Řekové zadlužili díky nehorázné rozhazovačné politice ?
Co má společného falšování účetnictví s touto realitou.

Omlouvám se, ale skutečně mi připadáte jak paka.

The end.
01. 07. 2011 | 08:35

jarpor napsal(a):

"... že tady bude horko,tady se prostě musi něco stat aby si toto politici uvědomily"

Hmm... pan Zahradník má pravdu... mohli jsme dnes být dál... kdyby se koaliční vláda více zabývala prací nad změnou zákonů, změnou systému hospodaření... než vnitřními problémy véčkařů... ale že by to změnilo fakt, že by se to nedotklo občana... to si nemyslím.

Soudíte, pane tata, že jen prostá výměna politiků Vám peneženku naplní, přípádně oproti minulým letům do ní přidá ?
Omyl, pane. Velký omyl. Nebo naivní očekávání... a to může být horko jak chce..

Svou peněženku máte především ve svých rukou. S příjmy i s výdaji... Že Vám ji bude někdo plnit, aby Vy jste mohl vydávat... to nikdy dlouhodobě nebylo a nebude...

Posloucháte rádio, díváte se kolem sebe ?
Plné cesty... odjezd na dovolené, prázdniny... u supermarketů nezaparkujete...
Soudíte, že to je opravdu zapřičiněno tím, že 70 % lidí se blíží chudobě.. ?
/Tím neříkám, aby každý netlačil kde může na to, aby ti, kdo rozhodují, nesli za svá rozhodnutí osobní odpovědnost... aby zloději si mysleli, že jsou nepostižitelní... Naopak./

Hezký den
01. 07. 2011 | 08:48

Ládik!!! napsal(a):

Pehe mimo jiné píše o tom, že vláda je trapná ovlivňováním života lidí dopředu. Mi to připadá lepší, než ovlivňovat životy lidí zpětně, což by dělala zřejmě jiná vláda, která by nebyla trapná.
Dále pan Pehe předpokládá, že většina lidí nechce volby (když nechce zvolenou vládu a nechce její reformy) - bez voleb by se obešla jen většina takových lidí, jako je Naprostykokot alias Kydač.
Nemohu změnit nic na svém názoru, že Pehe seskočil z ruského tanku (to je obrazně, možná ze Zilu nebo Maybachu - nevím, v čem jezdí) a zakládá rudé gardy (to je taky obrazně - rozsévá nenávist mezi lidmi, které je plný).
01. 07. 2011 | 08:55

tata napsal(a):

Pan JARPOR.........NAPOSLEDY K VAM PŘIMO

NO VIDIM ŽE PAN JARPOR LHAŘ SI NEDA pokoj,takže kdykoliv se omně otře budu jen reagovat že pan lhař zase exceluje,ze svoji podnikatelskou NOBELOVKOU S ODKAZEM NA TENTO BLOG,kde si každy muže dohledat že lže a strapnuje se.

lhal zde krom jineho...............Pane tata, já polemizuji pouze s jedním - na základě Vašeho argumentu nelze tvrdit, že 70 % lidí žije na pokraji chudoby...29. 06. 2011 | 18:49

opakovaně sem psal že .....že 15/20 procent se dostava na hranice chudoby není muj vymysl ale co udavaj zdroje 29. 06. 2011 | 14:00
psal sem to i zde že 70 nedosahuje pruměrne mzdy ale 15/20 procent je v neřešitelne situaci.........jen hlupak muže něco opakovat když je něco zřejme že to co piše překrucuje,jen hlupak ignoruje informace otom že kolem 70procent lidí nedosahnou na pruměrnou mzdu,jen hlupak muže ignorovat že 15/20procent se pohybuje mezi 11/14 hrubeho což vysledna častka jasně ukazuje že žije na hraně aby udržel chod domacnosti,stačí omarodit a je v neřešitelne situaci.29. 06. 2011 | 17:34

jasny dukaz času kdy to pišu jasne přesto překrucuje/lže

ted kte Trapnosti pana podnikatelskeho NOBELA

...........MOJE tvrzení podle statistik že 70procent nedosahuje puměrné mzdy vyvrací timto......................Jen hlupák se domnívá, že všichni mohou dělat guvernéra ČNB, manažera Škodovky... /ti jsou také zahrnuti do Vaší "průměrné mzdy"/.29. 06. 2011 | 17:43
no to je opravdu argument na nobelovku když pravě proto nemuže plno lidí dosahnout toho pruměru.

bylo toho vice třeba o pruměrne mzdě a dělnicke nobelovce to už si ale muže každy vyhledat.

TAKŽE PANE Jarpor NEBOT SEM zjistil že se omně otirate a zkreslujete i jinde,přesto že nemam zajem s VAMI debatovat pokažde kdy se omě otřete bude jen tato reakce,ano mate pravo jako ja mam pravo všem sdělit že jste lhař a překrucovač faktu.BOHUŽEL TADY JEN IGNORACE NESTAČÍ

PANE Stejskal OMLOUVAM SE,ale ten pan bohužel neda pokoj,přesto že ja když se to netyka mě ho ignoruji a přerostlo to unosnou mez.
01. 07. 2011 | 10:19

Oslýk ekonom amatér napsal(a):

Tato,

nevím, proč tolik silných slov.
Čísla, že 15-20% se pohybuje na hranici chudoby a 70% lidí nedosahuje průměrného výdělku vypadají rozumně.
Ono to totiž tak je zřejmě ve většině vyspělých zemí po dvě staletí, a nenapadá mne, jak by to mohlo být jinak.
Jedině snad mnohem hůře.
01. 07. 2011 | 10:24

tata napsal(a):

pane Oslýk ekonom amatér

nerozumym včem použivam ostrych slov
01. 07. 2011 | 10:30

jarpor napsal(a):

Pane tata,

myslím, že než mne označovat za lháře, byste si měl znovu, v klidu přečíst, co jste napsal, čím naše debata začala.. a na co jsem reagoval...

Napsal jste :

"JAK JE MOŽNE ŽE PŘES VEŠKERE ŠKRTY a že jich je se tempo zadlužovaní nesnížilo naopak ukazatele ukazují pravy opak.Jakto že vami potřebne reformi jsou spiše deformi viz duchodova otom většinou i vy přiznavate že je nanic,že tady mame nejvic afer a to zarok vladnutí ktere jine vlady nestihly ani za 4 roky?
TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře..
A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby
....."
29. 06. 2011 | 12:28

Na to jsem vyjádřil s tím, že 70 % je ...spíš špatně, na pokraji chudoby.. nesouhlas.

Také jsem napsal na Vaše někde v této debatě /to už hledat a kopírovat nebudu/, že 70 % nedosáhne na průměrnou mzdu... že tot nemá souvislost s žitím těch 70 % na pokraji chudoby.

Více klidu a chladné hlavy... ale máte-li chuť mne opět označit za překručovače, slovíčkaře a lháře... poslužte si. Neuděláte to poprvé a asi ani ne naposled.
Zloba není dobrým rádcem... pane tata.

Hezký den
01. 07. 2011 | 10:49

Ládik!!! napsal(a):

Dovolím si jen poznámku -
mám nulovou mzdu už 21 let a necítím se na pokraji chudoby.
01. 07. 2011 | 11:01

tata napsal(a):

LADIK

to je veledilo,přečtětesito,a musite litovat že jste to napsal,a to sem vždy psal že pravici přece jen podporují studovanější,no někdy si začinam myslet pravy opak.POTOM VAŠEM URČITĚ.
01. 07. 2011 | 11:18

Ládik!!! napsal(a):

tato,
nemusíte reagovat na poznámky; je to čistě oznamovací věta, navíc pravdivá.
01. 07. 2011 | 11:41

Oslýk napsal(a):

Tato,

zbytečně moc slov a zbytečně bojovně. Vaše myšlenka je natolik jednoduchá a přesvědčivá, že stačila jediná věta.
01. 07. 2011 | 11:57

tata napsal(a):

pane OSLIK

vy neznate pozadí,zaprve jednoduše se neumim vyjadřovat,a jinak se jednoduše neumim branit když se omě otira člověk ,lže a překrucuje skorem všude kde se objevím,přestože když nepřekrucuje me věty tak naněj nereaguji,jasně to dokazal ted v reakci na mě....... blabol..........jasně dokazuji časem přispěvku že mojí neobratností psaneho sem to několikrat polopatě vysvětlil on ale stale vede svou jestli toto považujete za přiliš bojovné...nu je to VAŠE PRAVO JAKO MOJE ZVOLIT SVUJ ZPUSOB STIM NIC OBA NENADĚLAME.nebo ja rozhodně ano když se mě nebude všimat ignoruji jestli ano odpovim timto.
01. 07. 2011 | 12:18

tata napsal(a):

pane LADIK

TO JE PRAVĚ to že pravdiva ale ......,nebot každy obyčejny člověk nema jiny přijem tudiž je to jeho jedina možnost.NU COŽ,JE TO MARNY.
01. 07. 2011 | 12:22

Ládik!!! napsal(a):

pane tata, nedá mi to...
rozumím Vám dobře, že mzda obyčejného člověka je jediná možnost, jak se uživit? A co OSVČ? Mě vyhodili z práce před 21 lety, bez odstupného (komunisti dostávali 90% snad 12 měsíců). OSVČ je neobyčejný člověk? Tím, že dělá více, než 8 hodin? Není to marné. Žádná diskuse není marná. Jenom s někým.
01. 07. 2011 | 13:05

Oslýk z prací a mezd napsal(a):

Pane Ttato,

šlo mi o to, že mne jste přesvědčil, a stačila jedna věta, Jarpora asi nepřesvědčíte i kdybyste popsal půl internetu.

No, stran té mzdy, nemáte pravdu vy, ale Ládik - plno obyčejných lidí má OSVČ, nebo vedlejší pracovní poměr, nebo různé další kšefty. A někteří mají také sociální dávky. Vydělávat se dá různě, a to zcela legálně - jen je to hromada práce.

Problém je třeba pan Rath, který měl tři hlavní pracovní poměry najednou(osmihodinové...), které mu zaplatili, což je prostě podvod, a nikomu jinému by to neprošlo.
A osobně se mi nelíbí to, že poslanci sedí ve správních radách soukromých firem (Palas v blogu pana Havlíka), což sice není trestné, ale je to konflikt zájmů a zákon by to dovolovat neměl.
01. 07. 2011 | 13:18

tata napsal(a):

PANOVÉ OSLIK,LADA

tak zaprve zavadite debatu jinam,a co je vydělek osvč?že si hrajete ze slovičky?plat ,vydělek ,přivydělek,zisk, co to mění?

asi je reč oněčem jinem,že pan Ladik ma přijem jinej,A CO kolik lidí OSVČ BUDOU TOUTO POLITIKOU kte chudobě dohnano?JA SEM SE někde proti nim někde vymezoval,nesmyslnost pana LADIKA JE JESTLI JE osvč že nevidí že neschopnost te male koupěschopnosti postihne i jeho ,zedniky ,klempiře,autopravaře,male kramky.

PROBOHA PANE osliku kam mě to manevrujete,ano da se vydělavat ruzně,třeba i kradeží .JESTLI NĚKDO napiše poznamku že nebere 21 let mzdu a necti se chudy na tema že se čim dal vic lidí řití k potižim tak je to hloupe nic vic nic min.

ono už pod druhym blokem uplně měnite to co ja řeknu.je to přesně o tomto neni to muj vymysl...........http://www.novinky.cz/finance/237579-vetsina-rodin-vyda-pristi-rok-z-penezenek-vic-nez-do-nich-vlozi.html

co nato proboha chcete zpochybnovat včem ma ladik pravdu že on si dokaže vydělat,argumentem že nema plat 21 let. on snad každy muže podnikat?někdo ty schopnosti ma někdo ne,ano mezi těmi co brečí je i plno lemplu jako mezi podnikateli čast darebaku,PRAVĚ že největši dopad a zvětšovaní těch lidí co nebudou schopni platit chod domacnosti bude myt na drobne živnostniky,pravě ty nesmyslne škrty ktere tu situaci pro tuto zemi naopak zhorší.
01. 07. 2011 | 13:43

jarpor napsal(a):

Oslýk z prací...

Máte pravdu... jsou věci, ve kterých se přesvědčit nechám... ale jsou jiné, kdy sice respektuji jiný názor, ale svůj měnit nehodlám...

A dvě poznámky :
OSVČ - nestudoval jsem výhodnost či nevýhodnost stran zákona a z pohledu všech dopadů do společnosti.. ale OSVČ se živí a i v důchodovém věku živí sami, proto si jich vážím...

účast ve správních radách - je-li zakladatelem právnické osoby kraj, do má být ve statutárních orgánech, nést odpovědnost za hospodaření ? Někdo, kdo není nijak spjat s krajem ?? Totéž v případě státních podniků...
Dle mého - jediné omezení při souběhu funkcí : pouze "dva souběhy" a limit na příjem z tohoto souběhu vyplývající...
Den má přece jen 24 hodin a má-li zaměstnanec právo odpočinku mezi směnami..., pak u lidí jako je Palas další by odpočinek měla být povinnost !

Hezký den
01. 07. 2011 | 13:53

tata napsal(a):

pane LADIK

A CO JA VIC JAK 20 LET DŘEL MINIMALNĚ 12 hodin/den,soboty mnohdy i neděle,rekord mam 360/měsic věčinou to bylo 250 a vic a co?JA NENAPADAM osvč naopak si těch poctivejch nesmirně važim,třeba u nas na sidlišti je kramsky soboty neděle svatek nesvatek ted třeba po 5 letech měli poprve 14 dni zavřeno ten at ma klidně 10krat tolik a ani nešpitnu,jenže se pravě na nej řití neschopnost vydělavat otom ja mluvim,takže mě nemanipulujte jinam,prostě jste napsal na to co se zde probira hloupost.
01. 07. 2011 | 13:54

Ládik!!! napsal(a):

pane tato,
asi bude chyba mezi mou klávesnicí a židlí, protože ostře odlišuji mzdu od jiných příjmů. Taky ostře rozlišuji fyzickou a právnickou osobu (ručení majetkem za svoji práci). Zaměstnance snad lze za průšvih postihnout jen do výše 3měsičního platu, ne? (nevím, před 21 lety mě to přestalo zajímat).
Taky není pravda, že někdo má schopnosti "podnikat" a někdo ne. Když vás vyhodí z práce, nemusíte jít (podle Vás) podnikat, ale můžete svou pracovní sílu prodat podle vlastního uvážení. Existenční starosti Vás přinutí jednat. Útokem nebo útěkem. Záleží na vychování.
01. 07. 2011 | 14:23

jarpor napsal(a):

"...jenže se pravě na nej řití neschopnost vydělavat otom ja mluvim,..."

Víte, pane tata, co je zajímavé ? Že o tom, co se "řítí" na OSVČ nemluví většinově oni sami, ale hlavně ti, co OSVČ nejsou....

Jak si to vysvětlujete ? Já tak, že mnohdy píší o něčem jedinci, kteří o tom, o čem píší, ví hodně málo, nebo neví nic ... a jen opakují jim libě znějící obecné floskule...

Hezký den
P.S. jak jsem si přečetl, další nick, podle Vás - slovíčkaří... Myslím, že se i u něho mýlíte...
01. 07. 2011 | 14:27

hoven napsal(a):

Je to tak.
Vláda Petra Nečase je antisociální, chaotická, spolek parazitů.
01. 07. 2011 | 17:22

tata napsal(a):

pane Ladik

že to rozlišujete nic natom nemění,je to prostě přijem at ho nazvete čim chcete,co stim ma dělat kolik postihu,stimto sporem?JINAK SAMOZŘEJMĚ OSVČ ryskuje vice ja to někde popiram?BLBOST JE OVŠEM ŽE PODNIKAT MUŽE KAŽDY,zaprvé kdo by dělal už stohoto pohledu jste zase placl hloupost,teoreticky ano prakticky vyloučeno smnoha přičin,co člověk umi řika si jak je to jednoduchy,když pominem lemply ktery nechtěj každy ma určite předpoklady,ale taky sve limity,ano mezni situace někdy něco uvolní ale hranice jsou i zde.
01. 07. 2011 | 17:52

Honza999 napsal(a):

hoven

"u jakých sousedů byla červená čísla, když sobotka v době celosvětového růstu zadlužoval republiku???"

V Německu (a i jinde, v podstatě VŠUDE kolem)...
Soustava veřejných rozpočtů SRN 2004 – 2006 (mld. €)
2004 výdaje 251,6 příjmy 211,8 saldo -39,8
2005 výdaje 259,9 příjmy 228,4 saldo -31,4
2006 výdaje 261,0 příjmy 232,8 saldo -28,2

Zdroj: http://www.podnikanivnemecku.cz/nemecko-financni-a-danovy-sektor-s144
01. 07. 2011 | 17:53

tata napsal(a):

tak pan lhař exceluje,ona mu nestačí jedno lhani a trapnost zde01. 07. 2011 | 10:19

přida další ve sve zlosti ,ono jine kapacity než je pan lhař vědí a varují že jestliže klesne koupěschopnost obyvatelstva zakonitě se to promitne u OSVČ,NEBOT U MALYCH ŽIVNOSTNIKU NAKUPUJE PRAVĚ TA POSTIŽENA SKUPINA,TO JSOU JEJICH HLAVNÍ ZAKAZNICI,no když se chce vic ztrapnovat mě nevytočí jen mu vždy dam podnos jeho lhaní a trapnost rozhodně nic jineho
01. 07. 2011 | 18:03

jarpor napsal(a):

Mno...

předpovídal jsem, že zese budu lhář, podle pana taty.

Jako obvykle - nemýlil jsem se.

Zato Vy, pane tato se opět mýlíte.
Necítím žádnou zlost... jen jsem se ptal a naprosto klidně a věcně... jak si vysvětlujete to, že většina OSVČ "nebije na poplach...

Prý jsem se podle Vás ztrapnil...
Jak myslíte. Neodpověděl jste. Jen cosi prý mám na podnose...

Dovedu pochopit, že po celoživotní dřině... /rekord 360.. jak jste psal/ jste nespokojen... neb jste asi nenaložil se svými příjmy tak, abyste si mohl užívat zasloužené stáří.. Neovládnuté emoce to však teď nespraví...

Nicméně - stále je možnost na normální debatu... Dříve jste proklamoval, že mne už nikdy číst nebudete...
Je dobře, že jste změnil názor...

Hezký podvečer
01. 07. 2011 | 18:44

Rado napsal(a):

Ta paní PÍK má blbý jméno. Není to chlap ?? Chce to zjistit.......
01. 07. 2011 | 19:33

tata napsal(a):

PAN LHAŘ
opět klesl niž do bahna bravo ,no emoce jsou svinstvo.
01. 07. 2011 | 19:56

Honza999 napsal(a):

jarpor

vy si myslíte,že pan tata je se svým názorem na vaši osobu osamocen?
01. 07. 2011 | 21:57

jarpor napsal(a):

Pane tata,
je mi Vás fakt líto.

Honza999

Možná ano, možná ne.
Já vím pouze jedno : nepříjemné pravdě někteří rádi dají nálepku lži.

Hezký večer
01. 07. 2011 | 22:12

Ikena napsal(a):

Vazeny Jarpore,
vy jste neuveritelny, mozna ano mozna ne.
Kolik jsem zde cetl nicku, kteri vas oznacili dost hanebne. Kolikrate jsem Vas upozornil na mlzeni a vy tohle,
Trochu sebereflexe by neskodilo.
Nebo zase role politruka ODS?
01. 07. 2011 | 22:25

jarpor napsal(a):

Ikena

Na hanebné označní zde jsem si zvykl... to mne nerozhodí... ani os pana taty.
Píšete o sebereflexi... fajn.
Tak se pokuste dokázat mi onu mou údajnou lež v této debatě s panem tatou. Nikoliv obecnými nálepkami, ale konkrétně....
Jistě to bude pro Vás hračkou... abyste mi dokázal, jak jsem "neuvěřitelný".

Hezký večer
01. 07. 2011 | 22:52

Honza999 napsal(a):

jarpor

S tím průměrem je to vskutku ošidné. Opravdu může HYPOTETICKY nastat stav, kdy podprůměrný plat bude menšina lidí. To by ovšem muselo znamenat situaci, kdy PLATOVÝ MEDIÁN je vyšší, než PRŮMĚRNÝ PLAT. Je ještě jeden mezní stav, kdy průměr je roven mediánu - a to v případě, kdy berou všichni NAPROSTO STEJNĚ.

A teď se soustřeďte a řekněte mi JEDNU JEDINOU zemi světa, ve které jsou průměrné platy nižší, než je medián.

Cože? Nikde? Všude je medián pod průměrem?

No a co z toho plyne? Že VŠUDE je pod průměrným platem NADPOLOVIČNÍ většina..

Na hypotézy se vykašlete, žijeme v realitě a v té je tvrzení pana taty o nadpolovični většině pod průměrem pravdivé.
02. 07. 2011 | 01:13

jarpor napsal(a):

Honza999

"No a co z toho plyne? Že VŠUDE je pod průměrným platem NADPOLOVIČNÍ většina.."

Ale přece to nezpochybňuji. Zpochybňuji závěr pana taty, že tato NADPOLOVIČNÍ většina se blíží k CHUDOBĚ.

Aby takové tvrzení mohlo být vzato jako pravdvé, pak je potřeba si definovat chudobu. Co je jejími znaky, jaké životní náklady jsou hranicí nezi chudobou a "nechudobou"... a pak se může dojít k závěru, že PODLE TAKTO STANOVANÝCH kritérií bude ona nadpoloviční většina, třebas oněch tatových 70 % žít v chudobě... Bude-li to realita, budou-li takto stanovená kritéria "v realitě"... to je věc jiná...

Zkusím jeden příklad. 100 lidí normálně si žijící a nepatřící k chudobě bere 100. Jeden najednou bude brát 200. Lze jednoduše odvodit, že 99 % z této množiny lidí žijící toto jedinou změnou pod průměrným platem se blíží chudobě ? Dle mého - nikoliv.
A o tom je /byla/ celá má polemika s tatou...

Hezký den
02. 07. 2011 | 08:30

tata napsal(a):

pane honza999

v zemi kde,a spravně jste napsal i ve světě ,konečně to napsal i pan lhař,kde platy ředitelu,manažeru převišují o desitky tisic,není ani nic jineho možne,než vždy bude vic lidi nedosahujicí pruměru,ale opět lže.........nikoliv 70 procent ale 15/20 je na hranici chudoby a není to muj termin ale odborniku,70 procent podle odborniku nedosahuje pruměru a to jsem psal,no a co on piše je lež,prokazatelně ,navic ji stale opakuje,těch 15/20 už svymi platy nejsou schopni dostat svym zavazkum,samozřejmě že nezname procento tam je svoji vinou když si třeba veme pujčku na darky,ale jsou tam lidi co stratili praci, měli uraz a jejich přijmy klesly,a pak jsou další 2 skupiny to odbornici aspon ja sem to nenašel kolik je vktere skupině,jedna skupina stale splací sve všechny zavazky ale jakekoliv nečekane vydaje většiho razu je muže dostat na kolena,no a ta třetí žije tak tak dobře,muže si dovolit dovolenou,ma něco v zasobě ale ty se ji budou kratit stale většimi vydaji už nebude šetřit,nebo opravdu velice malo tudiž se začne přibližovat kte druhě skupině.OTOM BYLO TO HLAVNÍ,KROM JINYCH VĚCÍ.........NIKOLIV 70 PROCENT NA HRANICI CHUDOBY,VĚDOMĚ PROKAZATELNĚ LŽE,A PAK jen mlží že pravda bolí,ale jeho nebot je jasne kdo lže a překrucuje.
02. 07. 2011 | 10:10

jarpor napsal(a):

Takže, pane tato, dobře.

Já podle Vás lžu. S tím nic neudělám...

A tak jen Vám znovu zkopíruji Váš text, PRVNÍ Vaši repliku na kterou jsem regoval /po Vašem - lhal/ nesouhlasem, jinak, že dle mého, v této zemi nežije na pokraji chudoby 70 % obyvatelstva jak jste se vyjádřil :

"TAKŽE OCO DE,nejde otuto zemi ale že 30procent naroda se bude myt,, čast luxsusně,,čast vyborně,, čast dobře..
A ztěch zbyvajicich 70 procent...jen tak tak dobře,,už spiš špatně,,na pokraji chudoby
....."
29. 06. 2011 | 12:28"

Hezký den
02. 07. 2011 | 10:39

Vico napsal(a):

Proboha Jarpore, připusťte si, že jste s Tatou totálně prohrál. I tou poslední citací.

Za prvé, když vás Tata poučil, že uvozovky mimo jiné znamenají ironii, hyperbolu anebo to, že pisatel údaj vpodstatě nebere vážně...uvedu příklad : Jarpor "vyhrál", měl jste toto poučení přijmout a s pokorou poděkovat.

Poslední citací Taty jste znovu vytáhl argument sám proti sobě.

Tata vám trpělivě, a marně, vysvětluje, že samozřejmě nemyslel, že je 70% na hranici chudoby. První skupina, která se má tak tak dobře, se prostě má stále dobře a tudíž není na hranici chudoby. Druhá skupina je na ostří nože. Platí třeba hypotéku a případná ztráta zaměstnání je může na hranici chudoby poslat, neboť nemají překlenovací rezervy. Tedy chudoba jim potenciálně hrozí. A teprve ta třetí skupina je reálně na hranici chudoby anebo v chudobě.

Nestyďte se zato, že jste nepochopil Tatovo prvotní sdělení. To se občas stane každému. Nejhorší je, že ani po 24 hodinách vysvětlování jste se nestal blahoslaveným, kterému je určeno království nebeské :-)
02. 07. 2011 | 11:39

jarpor napsal(a):

Tak jo, pane Vico,

chudobou "trpí", lépe může trpět ten, kdo splácí hypotéku...

Blahoslavení budiž chudí duchem... opravdu.
Dle mých "soukromých" kritérií, komu chudoba hrozí, takový na hypotéku ani nepomyslí... ale podle Vašich... no ... raději toho nechám...
Jen poznámku : Myslíte, že při schvalování hypotéky je tato "přiklepnuta" někomu na hranici chudoby ?
Odpověď nepište... Odpovězte si jen tak sám...

Hezký den
02. 07. 2011 | 11:59

Vico napsal(a):

Ale jo Jarpore. Hypoteční krize v USA mimo jiné vznikla i tím, že hypotéky byly přiklepnuty i těm, kterým opravdu přiklepnuty být neměly - článků a rozborů, že tomu tak bylo, je plno.

I skromné bydlení typu 2+1 se řeší hypotékou jako jediný způsob získat nějakou tu vlastní střechu nad hlavou. Bydlení ZATÍM se nepovažuje za zbytnou potřebu ani za "vzácný" statek dle DH a usilují o něj i ti, kteří nemají potřebnou hotovost v kapse. Pro takovou rodinu, která navenek působí relativně blahobytně/panelákový 2+1, starší Felicie/ ve skutečnosti bruslí na hraně. Stačí déletrvající nemoc u OSVČ nebo ztráta zaměstnání a nebezpečí osobního bankrotu se stává velmi reálné.

Jarpore podoba chudoby v 21. století ve střední Evropě nemá podobu z Dickensových románů a ani z fotografií dětí s nafouklými bříšky někde z rovníkové Afriky.

Kdo chce rozumět, rozumí a kdo chce chápat vyřčené, tomu se to usilovnou snahou podaří.
02. 07. 2011 | 12:46

kočka šklíba napsal(a):

Ah bože, to snad ani není pravda. Pane tato, všichni, kromě Jarpora to pochopili. Jarpor přece většinou nechápe co čte a tady tomu nasadil korunu. Ale tato obdivuji Vás, máte nekonečnou trpělivost.
02. 07. 2011 | 12:47

jarpor napsal(a):

Vážený pane Vico,

zde šla řeč o obyvatelstvu ČR, nikoliv USA, tedy máte pravdu v tom, že hypotéky v USA dostali takoví, kteří je nikdy dostat něměli, ale proč to taháte sem, do této debaty ?

Dle Vašeho vysvětlení z minulé repliky, co pan tata psal a co po té dovysvětloval, a jak jsem to měl pochopit... / za které děkuji, leč obešel bych se bez něho/ a když píšete v souvislosti s možnou chudobou při ztrátě zaměstnání... pak s nadsázkou lze říci, že žijeme na hranici chudoby všichni.
Zaměstnanci protože mohou ztratit zaměstnání, majitelé firem, protože mohou zkrachovat a to i díky špatným rozhodnutím nikoliv jich samotných... OSVČ protože onemocní...

Dotáhnu-li Vaše chápání do podoby podpory chudým, pak by tato společnost vlastně měla podporovat všechny... tedy sociální dávky všem. Z čeho ? Ale to je snad jedno, všichni žijeme na hraně chudoby.. Ne ?

Díky za školení, jak dnes chudoba nevypadá a jak dnes vlastně vypadá...

A teď vážněji : V této společnosti je kolem 15 - 20 % lidí, kteří si plně zaslouží podporu úspěšnějších, kteří jsou možná na té hranici života v chudobě. A snad tak 3 - 5 % skutečně chudých...
Věta taty, kterou jsem několikrát zkopíroval je blábol, dobře se mu poslouchající floskule... A na tom nezmění nic ani povzdech kočky šklíby.

Dovoluji si tímto uzavřít mou debatu s tatou i s Vámi s vědomím, že slovíčkařím, případně lžu, a také, že jediný nechápu hloubku tatových napsaných vět.. že mne na hlavu porazil svými "argumenty" - frázemi o chudobném žití našeho obyvatelstva /pod jhem současné vlády, která by nejraději tančila nad hroby zdejšího zbídačeného lidu - dodávám jeden z mnohých mých pocitů z jeho psaného.../.

Hezké odpoledne

Hezký
02. 07. 2011 | 13:11

tata napsal(a):

pani kočka šklibla

ani ne tak trpělivost jako obranu,nebot se omně začal otirat jak jeden čas o pana vlka,všude kde něco napišu přesto že ho ignoruju když piše blbosti jinejm,kupodivu nepochopitelně každym přispěvkem dava zbran proti sobě jako ted.SKOREM KAŽDY vy že pravě hypoteka je ted jednim z nejhlavnějšich duvodu co zvas uděla bezdomovce,někdy přestavam chapat jak poslední dobou poskytuje tak lechce viditelnou zbran proti sobě to se prostě neda obhajit,zvlašt na tomto blogu,asi už holt straci nervy při přečtení meho nicku,asi jeho ego nemuže překousnout dělnase,no ja se bavim,třeba jeho vsuvkou kde si mysly že mě donutí byt sprosty,,,,,,

,Dovedu pochopit, že po celoživotní dřině... /rekord 360.. jak jste psal/ jste nespokojen... neb jste asi nenaložil se svými příjmy tak, abyste si mohl užívat zasloužené stáří.. Neovládnuté emoce to však teď nespraví...

kdo ma emoce je scela jasne,no zase jen trochu odhalil svoje ja,on ktery každemu vyčita spekulace,my už davno vyme co je zač,proto jsem snim přestal debatovat přimo,jak sem sdělil budu jen vždy kopirovat po utoku namě toto co jsem psal vyše,kdyš ho to baví poskytneme mu zabavu,jen ignorace holt byla chyba.
02. 07. 2011 | 13:18

Honza999 napsal(a):

jarpor
"Zpochybňuji závěr pana taty, že tato NADPOLOVIČNÍ většina se blíží k CHUDOBĚ."

Tak teď vyloženě LŽETE. Už jste zde tuto konkétní lež napsal MINIMÁLNĚ dvakrát nebo třikrát a vždy jsem o kousek níže nalezl dementi pana taty, ve kterém DOSLOVA uvádí, že hranici chudoby nevidí na 70% ale na 15-20%. Pan tata není žádný spisovatel a pokud se v některém ze svých předcházejících příspěvků neobratně vyjádřil způsobem, který demagogové vašeho typu hbitě překroutí, již několikrát jej od té doby uvedl na pravou míru.

Vzhledem k tomu se musím připojit k názoru pana taty, že jste nehorázný lhář a demagog.
02. 07. 2011 | 13:45

Ládik!!! napsal(a):

Chybí tady vysvětlení termínu "hranice chudoby" v českých podmínkách. Podle http://www.ct24.cz/ekonomika/112518-co-cech-to-zivnostnik/ je v ČR vydáno přes 3mil, živnostenských listů, cca 2,2mil. je aktivně podnikajících. Když zjednoduším, že je 5mil. práceschopných adultů, z nich 0,6mil. bere plat ze státního rozpočtu, tak přínos do SR přináší 4,4mil lidí. Těch 2,2mil. = 50% lidí a ti určitě nedělají samostatně proto, aby byli "chudí". Proto 70% lidí se nemůže blížit hranici chudoby. To by chudoba musela být definována dost optimisticky. Může se ovšem stát, že 70% lidí se dostane do ekonomického průšvihu v krátkodobém horizontu (2-3měsíce). Zejména, když mají prachy v bance, ne v nemovitostech.
02. 07. 2011 | 13:59

Honza999 napsal(a):

jarpor

Ano, ta definice hudoby..

Vezmeme-li v úvahu, že žijeme ve středoevropském prostoru (ve většině Afriky či Azie bychom pochopitelně byli boháči) a vy pravičáci se neustále hlásíte k západoevropským tradicím, tak porovnáme-li kupní sílu českého příjemce PRŮMĚRNÉHO PLATU a kupní sílu PRŮMĚRNÉHO ZÁPADOEVROPSKÉHO CHUDÉHO (tedy občana posuzovaného statistiky toho kterého státu jako chudého), je na tom půměrný západoevropský chudý mnohem lépe.
I v tom, že při koupi 100 gramů salámu (všimněte si toho, že si západoevropský chudý i český příjemce průměrného platu koupí STEJNÉ MNOŽSTÍ salámu a po pčepočtu za ně ZAPLATÍ STEJNOU ČÁSTKU plus mínus pár procent) sní západoevropský chudý 80 gramů masa a 20 gramů přísad, zatímco český příjemce průměrného platu sní 30 gramů masa a 20 gramů přísad a 50 gramů balastu, převážně trouhanky, soji a vody.
02. 07. 2011 | 14:00

jarpor napsal(a):

"SKOREM KAŽDY vy že pravě hypoteka je ted jednim z nejhlavnějšich duvodu co zvas uděla bezdomovce,..."

Prý skorem každý ví.... ne pane tata, za sebe snad hovoříte, nikoliv co každý ví... proto se obrátím na Vás :
Když tvrdíte co tvrdíte : Kolik je bezdomovců z těch co si zvali hypotéku nebo kterým to hrozí ? Doložte to Vaše : každý ví...

Je tomu naopak. Banky nemají zájem o nemovitosti, navíc někdy nedokončené.. proto nabádají, aby každý kdo se ocitne ve finančních problémech, aby kontaktoval banku, nenechal věc "vyhnít"... tedy jednají o změnách splátek u takových, kteří se dostali do finančních problémů... To jsem mnohokrát v různých vyjádřeních a pořadech zaznamenal já... co si myslíte a předkládáte Vy, je s těmito vyjádřeními v nesouladu.

A aby bylo jasno, pane tato - neotírám se o Vás, natož s emocemi.
Klidně Vám oponuji v tom, co si myslím, že je jinak... a klidně prosím o doložení Vašeho tvrzení.
Zeptal bych se takto každého, kdo by takové tvrzení napsal... takže si nemyslete, že si Vás vyhledávám a jen na Vás mám "emoce".

Hezké odpoledne
02. 07. 2011 | 14:43

jarpor napsal(a):

Omlouvám se pane tata, ale ještě jedno musím Vám sdělit :

Je-li někdo "dělňas" nebo vysokoškolák... technik, to u mne nehraje roli. Technik může být hňup stejně jako "dělňas" může do kapsy strčit vysokoškoláka.

Ve firmě zaměstnáváme asi 35 "dělňasů" kterých si vážím, protože bez nich, a oni bez vedení, nikdo by nebyl nic.

A svěřím se Vám s jedním : nedávno jeden co odešel do důchodu mi vehnal slzy do očí.
Přišel ráno, když se jako obvykle rozděluje práce a řekl asi toto :
protože dostával pravidelný plat, se všemi odvody, nikdy nic firma nikomu nedlužila... dostal velmi dobrý důchod. Vyšší, prý o dost vyšší než dostali jiní v jiných firmách, které znal, a kterým dávali v té firmě "peníze do kapsy". Prý mnohokrát byl trochu i rozmrzelý, že ti "do kapsy" měli vyšší příjem než on a byl jsem to já, který řekl, že "dokud zde budu, takový způsob odměn zde nebude".
Poděkoval s tím, že pochopil jaké je vedení zde a jaké "tam"... a řekl, že pokud budeme potřebovat, stačí jen říct... že na odměnu se ani ptát nebude.

Pane tata, to Vám nepíšu proto, abych se dělal dobrým, abych si děla u Vás snad alibi...
Vedení firmy nejsem jen já... to, jaká to je firma, je zásluha všech... i "dělńasů".

Hezké odpoledne
02. 07. 2011 | 15:05

kočka šklíba napsal(a):

Jarpore a proč to tedy píšete?????? :D, :D. No dojal jste mě :D.
02. 07. 2011 | 16:13

jarpor napsal(a):

Vy, kočko, taková chápavá, a Vy se ptáte ??????

Tak pro Vás : protože nemám problém si rozumět s "dělňasy"... bez emocí.

Hezký den
P.S. Dnes denní... ? Obvykle bývá noční...
02. 07. 2011 | 16:25

Honza999 napsal(a):

jarpor

Lidé bez emocí neexistují. Lidé bez emocí=roboti. Takže pro vás není problém porozumět si s "dělňasy" za předpokladu, že se chovají jako roboti.

Pochopil jsem to správně? :-)
02. 07. 2011 | 17:11

Ládik!!! napsal(a):

Tolik zášti svět neviděl.
02. 07. 2011 | 17:31

jarpor napsal(a):

Honza999

Chytrému napověz, hloupého....

Je mi celkem jedno, jak jste to pochopil. Je na Vás, zda patříte k těm prvním či druhým...

Hezký den
02. 07. 2011 | 17:57

kočka šklíba napsal(a):

Jarpore normální člověk to nemusí zdůrazňovat, normální člověk si prostě rozumí s normálními, slušnými lidmi a nerozlišuje zda jsou to vašimi slovy "dělňasové" nebo jiné profese. Profese na to, zda si někdo s někým rozumí, či ne, totiž nemá u normálního, slušného člověka vůbec žádný vliv. Zdůrazňuji u normálního a slušného, ne pokryteckého plkače rozplizávajícího své "myšlenky a názory" do nesrozumitelna, snažícího se i lží oponenta znemožnit. Naštěstí na to nemáte dostatečný mozkový potenciál abyste tohle dokázal, jen jste tady nádherně zdokladoval jak na tom jste ;). Takže tata 100 bodov, vy 0 bodov :D.
02. 07. 2011 | 21:18

jarpor napsal(a):

Milá kočko,

za hodnocení děkuji a Vaše body panu tatovi přeji z celého srdce.

Pokud jste si nevšimla, nebyl jsem to já, kdo zde použil termín "dělňas"...
pokud jste si nevšimla, napsal jsem panu tatovi, že já takto lidi nerozlišuji...

Špatně mne čtete, špatně si mé texty překládáte... což je jistým překvapením oproti tomu, jak si zakládáte na tom, jak rozumíte psanému...
Ale rozumíte, dle mého... po svém, po kočičím, tedy falešně...

Hezkou dobrou noc.
02. 07. 2011 | 22:57

Sláma napsal(a):

Naporučík československé lidové armády Ládík napsal: " je vydáno přes 3mil, živnostenských listů, cca 2,2mil. je aktivně podnikajících. Když zjednoduším, že je 5mil. práceschopných adultů, z nich 0,6mil. bere plat ze státního rozpočtu, tak přínos do SR přináší 4,4mil lidí. Těch 2,2mil. = 50% lidí a ti určitě nedělají samostatně proto, aby byli "chudí". Proto 70% lidí se nemůže blížit hranici chudoby."
npr. Ládíku oceňuji, že už jen neplácáte naplno a pokušíte se věcně argumentovat.
Vaše argumentace ovšem svědčí značně ve Váš neprospěch.
Především tata neuváděl, že je 70% lidí na hranici chudoby, nýbrž že 70% nedosáhne na průměrný plat. Což je naprosto správná informace, snadno ověřitelná. Proto se při srovnávání takovýchto údajů nepoužívá aritmetický průměr, nýbrž medián.
Nechápu ale Vaši úvahu v tom, proč by důchodci neměli být na hranici chudoby. Podle údajů Českého statistického úřadu v roce 1993 byl průměrný důchod na úrovni 47% průměrné mzdy, v roce 2010 byl však už jen na úrovni 41,1% průměrné mzdy. Důchodci nám tedy stále chudnou.
Rovněž nechápu, proč by OSVČ, tedy člověk zaměstnaný ve švarcsystému nemohl být na hranici chudoby. Nezapomínejte, že švarcsystém je výhodný především pro zaměstnavatele a nevýhodný jak pro zaměstnance, tak zejména pro stát. Proto zaměstnavatelé zaměstnance do švarcsystému nutí.
Počet vydaných živnostenských listů o ničem nevypovídá, protože už několik let se žádné živnostenské listy nevydávají - místo toho se zapisuje do živnostenského rejstříku.
Nechápu ani jak jste přišel na to, že by se státní zaměstnanci nemohli blížit pásmu chudoby. Vám se zdá plat 7680 Kč hrubého (státní zaměstnanec v 1. třídě a 1. skupině) dostatečný?
Podle údajů Českého statistického úřadu bylo v 1. čtvrtletí letošního roku u nás 3985 tis. zaměstanců, podnikatelů bez zaměstanců (tedy převážně švarzaměstnanců) bylo 672,5 tis. a podnikatelů se zaměstnanci (tedy skutečných podnikatelů) bylo 176,4 tis. Je zajímavé, že ačkoliv počet podnikatelů se zaměstnanci se meziročně vůbec nezměnil, počet podnikatelů bez zaměstnanců se zvýšil o 40 tis. - to jsou ti zaměstnanci, kteří byli přinuceni přejít do švarcsystému.
04. 07. 2011 | 11:16

Sláma napsal(a):

Je třeba si uvědomit, že hranice chudoby je u nás dána deklarativně zákonem č. 110/2006 Sb.
Například pro dvě osoby nad 15 let, které spolu žijí, činí tato hranice 2880+2600 Kč, tedy v průměru 2740 Kč. Za to se člověk ani nenají tak, aby získal všechny pro tělo nezbytné látky v optimálním počtu, tedy nejen kalorie, nýbrž i proteiny, nenasycené mastné kyseliny a vitamíny v hygienicky nezávadném stavu. Nastává u něho to, čemu se anglicky říká "malnutrition") a jeho zdraví se postupně zhoršuje a umírá předčasně. Navíc samozřejmě nežijeme na rovníku a k životu bohužel potřebujeme i další věci, např. ošacení.
Samozřejmě, pokud by se hranice životního minima, která se už 5 let nehnula, bez ohledu na inflaci a zvyšování DPH, zvýšila na reálnou mez, tak by se Česko hodně propadlo v mezinárodních statistikách.
04. 07. 2011 | 11:30

Pepa z depa napsal(a):

Moji milí zlatí a co takhle se zamyslet nad tím, že v Mladé Boleslavi vyrobí za šichtu dělník 1 auto a v Kolíně i Nošovicích a jinde jeden dělňas 6-8 aut. Za to můžou ti zaměstnaní? Nebo ti neschopní zaměstnavatelé, co? A tak to je se vším i s našima OSVČ a dalšími podnikateli a mudrcmany. Ty školy to je taky bída, že? Ta maturita je ostuda celé společnosti. Co jen to vychováváme za lidi a hlavně KDO to vychovává a pro KOHO. Milí zlatí dělníci, toto nemůže ufinancovat ani čaroděj dobroděj. A proto čtěte www.vymenilijsmepolitiky.cz a potom konejme, první na ráně je datum 12.7. a zatím to organizuje ProAlt, nechtělo byto větší podporu od rádoby zastánců dělnické třídy? Nebo Nás potřebujete jen doopravdy k těm volbám. A to si myslíte, že vám to budeme žrát do nekonečna? Každému DŽBÁNKU SE NĚKDY UCHO UTRHNE, ŽE? A co teprva když je malovaný a nebo zmalovaný, AŽ BĚDA? Tak kdo se má stydět za současný stav Naší společnosti? Hlavně se nehlašte jeden přes druhého, MY VÁS MÁME JIŽ PROKOUKNUTÉ, vy politické a jiné struktůry a elity. Tak CHLAPI, co my jim na to ODPOVÍME? ANO SPRÁVNĚ, GENERÁLNÍ STÁVKA, máte recht, po dobrým to s nima NEJDE. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
05. 07. 2011 | 13:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy