Kdo se bojí komunistů?

26. 04. 2012 | 07:29
Přečteno 7631 krát
Jakkoliv bylo jasné, že současní vládní politici udělají téměř cokoliv, aby odvrátili předčasné volby, už pouhá možnost, že by se vláda Petra Nečase mohla poroučet, načež by se konaly předčasné volby, zažehla v části českých médií politický aktivismus, jehož cílem je oslabit volební šance sociální demokracie. Děje se tak před každými volbami, přičemž arsenál temných předpovědí a varovných úvah na téma, co všechno by vláda ČSSD mohla znamenat, se částečně obměňuje.

Často se přitom překrucují některá fakta, nebo se tak trochu manipuluje s veřejným míněním. Populární je například bajka o tom, jak socialistické vlády zemi neodpovědně zadlužily, ačkoliv to bylo právě během poslední vlády ČSSD, kdy se země nejvíce přiblížila plnění maastrichtských kritérií. Historická paměť je krátká, takže se také už nezmiňuje, že stovky miliard musely vlády ČSSD utratit na sanaci dluhů vytvořených během transformačního období Klausovými vládami.

To neznamená, že se za vlád ČSSD zbytečně neutrácelo. Jisté ovšem je, že největší černá díra, do níž mizí stamiliardy, tedy systémová manipulace státních zakázek, se plně rozvinula, ba přímo rozkvetla, až během vlád vedených po roce 2006 občanskými demokraty. Ti také dominovali na radnicích velkých měst a ve vedení krajů, kde je ČSSD vystřídala až v roce 2008.

Pokud jde o korupci, ČSSD rozhodně není čistá jako lilium, ale po šesti letech v opozici se rozhodně nejeví jako hlavní viník. Nejrůznější kmotrovské struktury jsou pevně přisáty především k současným vládním stranám.

Možný arsenál zbraní proti „rozhazovačné“ vládě levice je též oslabován skutečností, že současná vláda sice neustále něco „reformuje“ a škrtá, ale deficity i státní dluh přesto rostou. Navíc to činí chaoticky a stylem, který popuzuje už i pravicovou část veřejnosti.

V tomto kontextu asi nezabere ani démonizace některých předních představitelů ČSSD, jak se to dělo před volbami v roce 2010, kdy navíc měla média pohodlný terč v podobě Jiřího Paroubka, jehož se dařilo úspěšně vykreslovat jako politika s údajně autoritářskými sklony a „papalášským“ stylem. Ačkoliv šlo do značné míry o účelovou démonizaci, je zároveň pravda, že Paroubek iritoval mladou generaci, která raději vsadila na nové strany.

Jenže po tom, co předvedla současná vláda, se těžko budou hledat přední politici ČSSD, jejichž styl by mohl děsit veřejnost ještě více než chování některých současných ministrů. I když uznáme, že část současných problémů je zapříčiněna globální ekonomickou krizí, jen málokdo, jak ukazují průzkumy, si po šesti letech pravice ještě myslí, že by ČSSD vládla hůř.

Novinářským aktivistům ve službách pravice tak nakonec zbývá už jen jedna tradiční zbraň: strašení komunisty. Ačkoliv ČSSD v posledních dvaceti letech několikrát mohla, ale nakonec se nikdy nespojila s KSČM, přesto jsme před každými volbami byli vystaveni tvrzením, že se tentokrát už opravdu, ale opravdu po volebním vítězství s komunisty spojí.

I nyní se ve světle i jen vzdáleně možných předčasných voleb začaly rojit texty na téma vláda ČSSD s komunisty. Co na tom, že nic nesvědčí o totálním selhání vlády pravice lépe než skutečnost, že podle různých anket a průzkumů by většině společnosti spojenectví ČSSD a KSČM nevadilo., a že KSČM už předběhla ve volebních preferencích i ODS.

To neznamená, že taková vláda by byla pro Českou republiku nějakým požehnáním, a i proto je jisté, že pokud to bude možné, utvoří ČSSD raději vládní většinu s lidovci, popřípadě zelenými, než s komunisty. Není to ale její vina, že už jen z pomyšlení na koaliční spolupráci s ODS nebo TOP 09 se většině příznivců ČSSD dělá nevolno. Zejména ODS se navíc zprofanovala natolik, že to nejlepší, co by se jí mohlo stát, pokud se nemá úplně zničit, by byl delší pobyt v opozici.

Při strašení některých médií komunisty jsou především směšná varování, že účast KSČM na vládnutí, ať už v podobě přímé koaliční spolupráce s ČSSD nebo v podobě podpory menšinoví vládě ČSSD, by zavedla Českou republiku do mezinárodní izolace.

V nejhorším případě, v závislosti na chování KSČM, by totiž vedla k podobnému povytahování obočí v zemích na západ od nás, kterého jsme byli svědky během koaliční spolupráce strany Právo a spravedlnost s extrémistickou Ligou polských rodin a Sebeobranou v Polsku, nebo koaliční spolupráce Směru se Slovenskou národní stranou a Hnutím za demokratické Slovensko u našich východních sousedů.

Pokud jde ale o možnou mezinárodní izolaci, do té Českou republiku už svojí „evropskou“ politikou zavedla úspěšně současná vláda. Dokonce i v NATO, kterému by prý vládní angažmá komunistů vadilo, má současná Česká republika kvůli vládním škrtům v obraně pověst černého pasažéra.

Jestliže se KSČM na vládnutí má někdy podílet, bylo by rozhodně lepší, kdyby se tak stalo za situace, kdy bude jen sekundovat silné ČSSD. Podíl na vládě by byl za takové situace mnohem větším testem pro KSČM než pro ČSSD, protože přijetí odpovědnosti za vládu by docela jistě nejen ovlivnilo pohled veřejnosti na KSČM, která v posledních letech z opozičních lavic věci bez odpovědnosti jen kritizuje, ale navíc by s velkou pravděpodobností vedlo k pročištění poměrů uvnitř strany.

Jinými slovy, ukázalo by se rychle, zda KSČM vůbec může fungovat jako součást „systému“, nebo je to strana veskrze antisystémová. Pokud by se ukázalo to druhé, zřejmě by se jako každá „antisystémová“ strana, která se „ušpinila“ vládnutím v rámci „nepřátelského“ systému, začala štěpit. Bývalí francouzští komunisté, rakouští Svobodní, či již zmíněná Liga polských rodin by mohli vyprávět.

Už proto by se neměla ČSSD nechat předpokládanou antikomunistickou hysterií zastrašit, jakkoliv bude vzhledem k nedostatku jiných zbraní, používaných tradičně proti vládě ČSSD, asi tentokrát ještě silnější. ČSSD by si měla nechat dveře otevřené k takové koaliční spolupráci, která ji bude po volbách nejlépe vyhovovat.

I z hlediska předvolební strategie se jeví jako poněkud kontraproduktivní občasné veřejné úvahy některých sociálně demokratických představitelů, s kým strana spolupracovat po volbách rozhodně bude či nebude. ČSSD by měla představovat v první řadě svůj program a zároveň sebevědomě odbývat dotazy médií na povolební spolupráci slovy, že o tom se jako suverénní strana rozhodne až po volbách.

Deník Referndum, 24.4. 2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

není to jedno ? napsal(a):

perfektní povolání si zvolilo Pehe, pořád dokola stejné píše jen bláboly o špatné ODS a dobré sockom party a stačí to. Být levicovým politologem nebo politikem je opravdu terno. Naučíš se pár floskulí a jsi v pohodě.
Nebo že by chtělo Pehe do Senátu ?
26. 04. 2012 | 07:43

Acid ass napsal(a):

..a ještě : Kdo se bojí opozice, tan se bojí o pozice !
26. 04. 2012 | 07:45

Sláma napsal(a):

Souhlasím s panem Pehem ve všem, co napsal. Zkorumpovaná bulvární média budou dělat všechno proto, aby se zavděčila svým pánům (Bakala, Arnold atd.) a kmotrům, stojícím v pozadí (Bakala, Dlouhý, Hrdlička, Janoušek, Pavel Němec atd.).
26. 04. 2012 | 07:46

StandaT napsal(a):

To by nanapsal snad ani Dimun. Další vrchol pokořen.
26. 04. 2012 | 07:48

aga napsal(a):

Paralelně s tím, jak stoupají preference stran, stoupají i Pehecí sympatie k nim - je naprosto jedno, jaké strany to jsou, hlavní je, že budou u moci, a u té musí být i pan Pehe se svými želízky v ohni.
26. 04. 2012 | 07:52

Medikolog napsal(a):

Kdo se bojí komunistů?

Z lidí neblbých ti, jejichž zbohatnutí by nesneslo nestranný audit po němž by zákonitě následovala RESTITUCE nakradeného - podvodně získaného A POBYT ZA MŘÍŽEMI BEZ TĚLOCVIČNY, s pravou vězeňskou stravou - jejíž výdej by byl vázán na předchozí SPLNĚNÍ pracovních povinností... Asi by na dvě desetiletí byla narušena romská maiorita v nápravných zařízeních. Změna režimu na vězeňský by ovšem cikánům pobyt v kriminále natolik zneatraktivněla, že by možná poklesla romská kriminalita.. takže i ze zlého může povstat dobré.
26. 04. 2012 | 07:57

ZM napsal(a):

Další blog o tom, kdo toho víc rozkradl a kdo toho víc zkazil :)

Pehe- začínám pochybovat o tom, že jste schopen něčeho jiného, než obecných politických plků.
26. 04. 2012 | 07:59

Doug Badman napsal(a):

Komnistů se Pehe nebojí. Strachy se třese jen tehdy, když v Bruselu povytahují obočí.
26. 04. 2012 | 08:05

Luba napsal(a):

"Deník Referndum"? ... Nebo Refrndum?

Já věděl, že ňújorský politolog žertuje ...
Pan Pehe nás bude zřejmě vyvádět aprílem celý duben.

Soudruhovi Filipovi se už od samého okukování asijských vzorů sešikmily oči. Zjevně u nás chce zavést blahobyt, jaký zažívají Severokorejci, neb životní standardy ve fabrikách u pásů přespávajícího čínského dělnictva. Už se těší, až si sestaví vlastní sbírku plastinátů ze svých ideových nepřátel.

Tak to ne, soudruzi! Buď vyhážete své stalinisty a stranu přejmenujete na něco slušnějšího, nebo si můžete políbit své ničím nezasloužené, vysoké preference.
Neboť i to 1% je pro vás přespříliš.
26. 04. 2012 | 08:05

Karel napsal(a):

Bingooo.

Pane Pehe, zase trefa do černého.

Bezargumentační rykot a nadávky pravice to potvrzují.

PS.
1) Nezapomeňte, že pravice hraje na rasovou kartu. A v zoufalství ji naplno otevře.
2) Bude se recyklovat Kubice II., Budišov, ...
26. 04. 2012 | 08:06

Pepa Řepa napsal(a):

aga
kdepak. Pan Pehe vidí dál. Až ke světasprávě vyvolených.
Komunistická karta či komunistické větry-jak tu kdosi poznamenal- je jen jednou z mnoha.
Najde se dost rudých mamlasů, co mu to baští, ovšem máte pravdu v tom, že maska nestranného pozorovatele se poodkryje. To už tady bylo mockrát.
Autor je prostě schopen spojit své úsilí s kýmkoliv.
I s bolševikem, aby příště opět otočil kormidlo a dělal, jaklo že nic, že přece on bolševika nemusí.
To je pan Pehe.
Nevím jak Vy, ale já takovými lidmi hluboce opovrhuju.
Pravda, nestrukturovaně.
26. 04. 2012 | 08:06

ZM napsal(a):

Realita v tomto státě je taková, že velká část obyvatelstva bude makat za nízkej plat. A to nezmění ani vláda ČSSD. Vypadá to, že jediný, co s tím můžou dělat, je totiž zvýšení minimální mzdy, kterou však není možné zvýšit nějak výrazně. Stačí se podívat do tzv. průmyslových zón po celé ČR. Ty firmy sem investovaly proto, protože počítají s relativně levnou pracovní silou. A ve skutečnosti v podstatě nevládne vláda, ale dění ovlivňují velký zahraniční firmy pomocí lobbystů. ČR je v podstatě něco jako kolonie. Taková je realita, ať se to někomu líbí nebo ne.
26. 04. 2012 | 08:07

David napsal(a):

Naprostý souhlas.

------

"...Už proto by se neměla ČSSD nechat předpokládanou antikomunistickou hysterií zastrašit, jakkoliv bude vzhledem k nedostatku jiných zbraní, používaných tradičně proti vládě ČSSD, asi tentokrát ještě silnější. ČSSD by si měla nechat dveře otevřené k takové koaliční spolupráci, která ji bude po volbách nejlépe vyhovovat...

...Novinářským aktivistům ve službách pravice tak nakonec zbývá už jen jedna tradiční zbraň: strašení komunisty...."

-----

Strašil Klaus, strašil Topolánek a teď s tím strašením začíná i Nečas. Doufám, že občané se nenechají už dále ohlupovat.

Vinu na tom, že posilují komunisti nese

zcela jednoznačně

arogantní způsob vládnutí pravice.

Klaus, Topolánek a teď Nečas končí vždy stejným způsobem.

ČSSD by měla zrušit Bohumínské usnesení, aby se neopakovala situace z voleb v roce 2010.
26. 04. 2012 | 08:11

jarpor napsal(a):

Když si čtu od pana politologa, že až "připuštěním" současných komunistů do vlády by se ukázalo, zda ona strana může fungovat v "systému" či je úplně antisystémová...
když si čtu, že by zahraničí jen "povytáhlo" obočí... že v NATO jsme stejně jen "černým pasažérem"... /přičemž je všeobecně znám program komunistů týkající se zahraniční orientace kan NATO , transatlantická vazba vůbec nepatří.../

a když si čtu že pan Pehe v roce 1981 emigroval z Československa a žil v New Yorku...
kdy po návratu byl poradcem prezidenta Havla...

pak, nemohu si pomoci, naskočí mi staré přísloví :
Jen hlupák se nepoučí z vlastní zkušenosti. Jen hlupák se nepoučí z historie.

Vzhledem k tomu, že pan Pehe zásadně na repliky nereaguje, pak otázku, kterou bych mu položil snad nemá cenu psát... leč přesto :
Proč pan Pehe emigroval, jak ohebný má hřbet, když byl poradcem prezidenta Havla, jež stál u začátku povalení komunistické ideologie... a dnes píše to co píše ?

Hezký den
26. 04. 2012 | 08:13

Anuszka napsal(a):

Dobrý den.

Když se pane Pehe ptáte, tak já se bojím komunistů.
26. 04. 2012 | 08:14

jarpor napsal(a):

Sorry za překlepy...

.... orientace k NATO, a kam transatlantická vazba vůbec nepatří... mělo být.
26. 04. 2012 | 08:16

ZM napsal(a):

Co by člověk mohl čekat od politiků, kteří jsou mnoho let v poslanecké sněmovně a zřejmě mají minimální kontakt s realitou. Např. Sobotka asi nikdy ani nikde zaměstnanej nebyl, po studiích se hned angažoval v politice. Nebo např. Nečas.Ten sice možná 2 roky po vojně pracoval, myslím že v Tesle Rožnov, ale taky je už leta v politice. A takových je tem hodně. Jak by tito lidi, "odtržení" od reality, mohli být schopni něco pořádně řešit? Komanči za socialismu se aspoň občas v nějaké fabrice setkali s "pracujícím lidem" a ujistili ho, že řeší problémy socialismu :) Ale ti, kteří jsou u koryta teď, už na "pracující lid" nemají čas, protože se nestíhají ani setkávat se všema lobbystama :) Takže bych si nedělal iluze o tom, jak se všechno do roka zlepší, až bude u vlády ČSSD.
26. 04. 2012 | 08:16

Pepa Řepa napsal(a):

Israel Finkelstein učinil pozoruhodný objev.
Pod horou Moriah vykopal hliněnou destičku s nápisem
-------------------------------
Na počátku bylo PEHE.

Země byla nesličná a pustá.
Tma byla nad propastí,jen duch Václava Klause vznášel se nad hlavou pana Pehe.
I řekl Bůh: Buďiž světlo!
A pangalaktický rádce Pehe rozsvítil světlo poznání v hlavách bližních celé galaxie
To bylo na počátku všech věcí
------------------------------
Destičku zkoumají vědci z Mount Scopus a neví, co z toho vyvodit.
Hezký den, pane Stejskale
:-)
26. 04. 2012 | 08:19

emerit 74 napsal(a):

Hodně lidu v této zemi se vyjadřuje. Dobře už bylo.Zlatí komunisti.A nálada téměř na nule.Jen ti křupani ve vládě a parlamentu si neuvědomují že ohýnek
hoří a oni do něj foukají čím dál víc.Až vzplane požár
okrádaní hasiči ani policisté (ti nezkorumpovaní)jim ho zřejmně hasit nepomohou.Nevím kde se průzkumi dělají
ale mezi obyčejnými lidmi asi né.Určitě by vypadali jinak.
26. 04. 2012 | 08:20

Sláma napsal(a):

To Anuszka:
Já se také bojím bolševiků, nejvíce ale těch, co jsou nyní v ODS, TOP09 nebo z nich jsou vlastníci podniků.
To jsou ti bezkrupulózní kariéristé, kteří nadělali za bývalého režimu tolik zla a nyní je dělají znovu.
Nejvíce se bojím modrých svazáků, typu Nečase nebo na tomto blogu nea, jarpora atd.
Jak to tady zcela správně před časem napsal jeden bloger, bohužel jsem si nepoznamenal, kdo to byl:" po listopadu 1989 ďábel změnil tvář ..."
26. 04. 2012 | 08:20

Levičák napsal(a):

Pane Pehe,domnívám se,že toho strašení komunisty bylo již opravdu dost.Každý rozumný člověk již dnes ví,že KSČM není pouhým tupým pokračovatelem KSČ.To,že i nadále obhajuje některé ze svých ideálů je zcela v pořádku.Naopak chybou ČSSD je,že se stále bojí s KSČM spolupracovat a tím přichází o své voliče a nahání je do sítí VV a podobných populistických stran.Já sám jsem byl letitým voličem ČSSD,nyní budu volit komunisty.A vysvětlím jednoduše proč.ČSSD se zatím vždy ochotně spojila s ODS,aby mohla zůstat u moci.To,že se tak nestalo při minulých volbách není její zásluhou,ale ODS si prostě našla koaliční partnery v TOP 09 a VV a o ČSSD neměla zájem,takže to z její strany byla z nouze cnost.To levicoví voliči neodpouští.ODS a TOP 09 jsou vyloženě stranami pro horních 30 - 50 000 občanů,kterým umožnila hezký život a vytvořila pro ně takové zákony,které ten hezký život umožňují i za cenu obcházení zákonů.Herci,zpěváci,vedoucí manažeři,ředitelé státních podniků,dnes vedou život o kterém se jim za minulého režimu ani nesnilo.Frustraci zbytku národa si nepřipouští.Baštou pravicových voličů i nadále zůstane Praha a středočeský kraj,protože jak i včera uvedla ČT,v Praze jsou výdělky o 10 000,-Kč v průměru vyšší než ve zbytku republiky.
To,že se dnes občané začínají radikalizovat není náhodou.Plný Václavák při odborové demonstraci není náhoda.V období popřevratového kvasu bylo stále z čeho brát,a proto lidé vnímali spíše zvýšení životní úrovně,nárůst množství zboží v obchodech,lepší automobily v ulicích a nevnímali,že je to za cenu rozprodeje a tunelování státního majetku.Fungovaly ještě i některé továrny z minulého režimu a tak nebyla velká nezaměstnanost a zadlužení domácností.
Tehdy skutečně stačilo strašit lidi komunisty a každý z nich měl hrůzu.Máme se lépe a oni by nám to všechno znovu vzali.Strašení vydrželo dost dlouho a fungovalo na většinu lidí.
Dnes,když již jsme u vyjedeného krámu lidé začínají více přemýšlet a vzpomínat na minulý režim.Politickými sliby a demagogií se člověk nenají a lidé najednou zjišťují,že máme politickou reprezentaci,která se nesnaží jejich životní úroveň zvýšit,naopak snížit,aby se mělo dobře oněch horních 30 - 50 000 občanů.Proto vzrůstají preference KSČM.Lidé a i já věříme,že KSČM by postupně při podílu na moci byla schopna tlačením na striktní dodržování zákonů a ústavy dosáhnout navrácení některého rozkradeného majetku,znemožnit další tunelování a zlepšit tak životní podmínky i těch dole.Možná se mýlím,ale 22 let vlády ostatních stran ukázalo.že ony toho schopny nejsou.
Odborům nynější vládní garnitura vyčítá,že jejich akce se stávají politickými a že vlastně jdou mimo rámec svých kompetencí.Já jako občan s jednáním odborů plně souhlasím,vždyť kdo se má postavit třeba za práva důchodců,či tělesně postižených?Oni nejsou v odborech registrováni,politické strany mimo KSČM na ně kašlou - starají se o ně jen při předvolebních slibech a je tedy zcela v pořádku,že se konečně našel někdo,kdo je schopen se jich zastat proti zvůli pravicové vládnoucí garnitury.Psal jsem již několikrát,že to co bylo za éry socialismu v tomto státě vybudováno - elektrárny,atomové elektrárny,bytový fond,přehrady,silnice,opravy historických památek,tak to vše prováděli Ti dnešní důchodci,za nevelký plat a všeobecného nedostatku v obchodechjak se dnes poukazuje.Dnešní stát i soukromí majitelé dnes tohoto majetku využívají a mají z něho zisk,ale důchodce by nejraději postavili ke zdi,protože na jejich důstojné stáří nemají peníze.
Občané,dejme tedy komunistům příležitost,ať mohou složit dějinný reparát.Církev má za sebou stejnou řadu historických i novodobých skandálů a přesto není tak zatracována jako KSČM.
26. 04. 2012 | 08:20

deep throat napsal(a):

Ani já komouše nemusím, ale prosím připomeňte mi, zda některý z poslanců KSČM v průběhu svého mandátu změnil stranu.
Pík odešla z ODS, teď z VV do "platformy". Kampak asi bude pokračovat. Od ní si proto pohádky o boji s korupcí, o její ctnostné morálce, jejích slzách, potu a krvi nechám vyprávět. Ale jedině po ránu, protože kdybych je slyšel před spaním, křičel bych hrůzou celou noc.
26. 04. 2012 | 08:23

ZM napsal(a):

Až si Dluhoslav sedne do premiérskýho křesla, tak první akce bude klasická čistka na všech důležitých postech na ministerstvech, v různých fondech a v dozorčích radách :) Žádný odborník nebude ušetřen, pokud nebude mít tu správnou stranickou příslušnost. To je taky částečně odpověď na Peheho otázku- kdo se bojí komunistů? Bojí se jich i soudruzi z ČSSD, protože se nechtějí zbytečně dělit ze soudruhy z KSČ(M) o lukrativní posty ve státní správě. Ani soudruhům z ČSSD se nehodí příliš silná KSČM. Potřebovali by, aby KSČM měla tak mmezi 12 a 14 %. Ale 20 %, to už je moc.
26. 04. 2012 | 08:25

Jana Pechová napsal(a):

Komunismus fungovat nemůže, o tom už se lidstvo spolehlivě přesvědčilo.
Trvají-li soudruzi na této zavedené značce, pak jsou buď hloupí (a do politiky tím pádem nepatří), anebo na hlouposti lidí stavějí (a v tom případě jsou pro politickou scénu ještě větším nebezpečím než sami hlupáci).
Ta strana měla dávno stát mimo zákon. Její existence je pro národ ostuda, dokazující, kolik lidí si tu s KSČ před listopadem zadalo.
26. 04. 2012 | 08:25

Lila napsal(a):

Anuszka

I já, Anuszko, se bojím komunistů.

(Také mi vrtá hlavou, proč pan Pehe vlastně emigroval a neužíval si tu s námi... A dnes nám uděluje knížecí rady.)
26. 04. 2012 | 08:26

Pepa Řepa napsal(a):

deep throat
nechci Vám brát iluze, ale řekl bych, že ani v NSDAP byste příliš přeběhlíků nenašel.
Pokud je toto argument k volbě bolševika,či k jeho volbě za registrovaného partnera, máte pravdu.
Jsou konzistentní.
26. 04. 2012 | 08:28

SuP napsal(a):

Jardo -
Pan Pehe ZJEVNĚ emigroval proto, že je výhodnější dělat "nějakou práci" v kurzu 1:18(nebo kolik to tenkrát byl dolar?), než 1:1. Emigraci z vychcanosti dokážu tolerovat u lidí, kteří TAM něco dokázali a postavili se na vlastní nohy. Těžko u lidí, kteří se vrátili jen proto, aby se po návratu akorát tak přisáli na státní cecek.
26. 04. 2012 | 08:28

zdenekb napsal(a):

Luba:

Asi málokdo má radost ze strany, za níž vystupují Filip, donedávna Vondruška a soudružka Semelová. Jde o to, že KSČM je naší srandapravicí hýčkána (i když s komunisty jakože "nemluví" - před kamerami), protože bezpečně zneplatní mnoho (nyní až pětinu) voličských hlasů. Zároveň se před "návratem bolševika" krásně "mobilisuje" a tento trik ODS vychází, zde platí to, co napsal jarpor o hlupácích a schopnosti poučit se ze zkušenosti (vzácný moment sebekritiky).
Kde schází jiná témata, nebo je třeba odvést pozornost, vytáhneme Gottwalda, bububu. Funguje to!
KSČM to taky vyhovuje, protože si to nerušeně odsedí ve Sněmovně, je "čistá" a bez afér, a preference utěšeně rostou.

Kdo má opravdovou smůlu, je Sobotka - jedna nevěsta ošklivá a zakázaná, i když by si v lecčems hezky poplkali, druhá ještě odpornější a navíc si s ní nemá moc co říct.
26. 04. 2012 | 08:31

Bunny napsal(a):

Někdo se bojí Boha, jiný svého špatného svědomí. Kdo nemá ani jedno, bojí se komunistů. Ještě že je máme, že.
26. 04. 2012 | 08:32

Silvie napsal(a):

Já už jsem z téhle vlády vyděšená natolik, že mi proti ní i bolšáni přijdou,jako hodní strýčkov

Už nezabírá ani Řecko, ani komouši...

Co ptačí chřipka, to už tady dlouho nebylo?!
26. 04. 2012 | 08:35

zdenekb napsal(a):

SuP:

Zvláštní, že kádrovat a hrabat v minulosti jiných lidí se vám nijak zvlášť neekluje... možná se tu vyskytují dva supové...
26. 04. 2012 | 08:36

slavwin napsal(a):

Komunisti jsou kašpárci ti co straší a odesáci a bývalí podřízení spolupracovníci lidovci. Jestli je ČSSD puze maskovací manévr nebo pokus o něco jiného úplně nepoznám, komunističtější je určitě ODS, také se tam více krade.
26. 04. 2012 | 08:36

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

vysvětlete mi, proč tedy pronásleduje policie výhradně "pravicové extremisty"?

Teď po 22 letech zakazovat komouše? Když už si rozebrali, co si rozebrat po převratu mohli?
Čirý populismus. Dnes už nejsou zdaleka tak nebezpeční - přerodili se totiž v buržoazii, přece si neznárodní vlastní majetky?
26. 04. 2012 | 08:38

SuP napsal(a):

Anuszka -
Já se komunistů nebojím, ale asi tak jako jaderné elektrárny. Pokud nepřelezou svých 15% a nezpůsobí štěpení, nebylo by od věci je taky konečně zapřáhnout do práce. Zatím připomínají odstavený reaktor - spotřebuje spoustu vnější energie jen na to, aby se neřízeně nerozjel.
Nicméně do vlády jen v případě, že zůstanou na vodítku, tedy když KONEČNĚ začne fungovat systém, jak je taky odvolat a jak je taky nezvolit.
26. 04. 2012 | 08:38

Krupa Václav napsal(a):

Velmi, velmi stručně...KSČ kdysi s pomocí všech medií přes všechny hospodářské potíže v zemi, tak dlouho varovala před životem na západě až se lidi nasrali a rozhodli se žít jako na západě. Tahle vláda tak dlouho varuje přes hospodářské potíže, které neustále narůstají až se lidi naserou a.....Jak to skončí nevím. Jsem si ale téměř jistý, že koalice s KSČ by byla konečná pro většinu všech zlodějů a korupčníků... A hlavně tomu má zabránit dnešní primitivní antikomunismus. Souhlasím s p. Pehe. Nechme je spoluvládnout pod silnější ČSSD jedno volební období a uvidíme. Vygumovat by šli rychle. Pokud vydrží min. jedno volební období, znamenalo by to jemom to, že se lidem žije lépe.
26. 04. 2012 | 08:39

aga napsal(a):Nemusíte mě přesvědčovat. Přesně tak jsem to myslel původně - tím Peheho želízkem v ohni, které musí být kuto za každé vlády, každé koalice, každé situace je jedna globální elitářská vláda.

A nejenže opovrhuji, ale i bojíím, bojíím...
26. 04. 2012 | 08:42

rorýs napsal(a):

To Jarpor:
Mýlíte se.
.."Jinými slovy, ukázalo by se rychle, zda KSČM vůbec může fungovat jako součást „systému“, nebo je to strana veskrze antisystémová. Pokud by se ukázalo to druhé, zřejmě by se jako každá „antisystémová“ strana, která se „ušpinila“ vládnutím v rámci „nepřátelského“ systému, začala štěpit. Bývalí francouzští komunisté, rakouští Svobodní, či již zmíněná Liga polských rodin by mohli vyprávět."

Tedy zcela zřejmý odkaz na historii a zkušenosti. Na zkušenosti dopadu vlivu komunistické ideologie v pevně zakotveném demokratickém prostředí.
Pravdu by jste měl, leda že by jste si nebyl jist silou té naší demokracie.
26. 04. 2012 | 08:42

zdenekb napsal(a):

Silvie:

Svaz Mladých Komunistů byl zakázán, rozpuštěn a vypuštěn ještě před DS... to je technická, nikoliv hádavá.
26. 04. 2012 | 08:43

Pepa Řepa napsal(a):

jarpor
pravda Havel válí v hrobě sudy.
Jsem zvědav na reakci těch, kteří si Havla váží-pokud jde o disent, patřím mezi ně- až si článek přečtou.

Komunista je vlastně fajn. Proč si nezasmilnit.
Chucpe, říkají pejzatí. Ale pan Pehe má dobrý žaludek.
26. 04. 2012 | 08:43

vico napsal(a):

1 Na svatého Jiří, vylézají štíři.

2 Kdo se bojí/komunistů/, nesmí do lesa

3 Tak dlouho se chodí s komunistickým nebezpečím pro volební hlasy, až se ucho utrhne.

1 K prvnímu přísloví. Chceš-li z díry vylákat živé zkameněliny ještěrů a jiné havěti, nastol otázku komunistického nebezpečí. Vylezou/rudí,modří,hnědí/.

2 Prohlásí-li někdo zcela vážně, že se bojí komunistů, neboť zde zavedou Severní Koreu, neměl by svým okolím brán vážně.Starokomunisté jsou, jak výstižně napsal komentátor Jiří Hanák, psem na seně. Sami seno nežerou, ale druhé nažrat nepustí. Anebo zhlediska ČSSD jsou žábou na prameni. Přijde to nastejno.

3 Zásluhou Topolánsovsko-Nečasovské sloty spolehlivý džbán na volební hlasy těch ad bod 2 dosluhuje. Brzy se mu utrhne ucho.
26. 04. 2012 | 08:43

Asfalt napsal(a):

Pořád dokola. Luba (8:05) přikazuje, co má někdo jiný dělat (holt, správný despota), Jarpor (8:13) zase vidí ohnutý hřbet (holt, správný mstitel).
Žádného "demokrata" ale ještě nenapadlo, že komunisté jsou reprezentanty vůle lidu a že úvaha "musíme vládnout, aby nevládl někdo jiný" je zcela nedemokratické znásilnění této vůle.
Žádného "demokrata" nenapadne, že antikomunistické útoky jsou útoky proti přesvědčení, názoru či společenské skupině se skutečnou demokracií neslučitelné.
Žádného "demokrata" nenapadne, že historické omyly komunistů nejsou historické omyly ideologie, ale technologie moci, a že horkým adeptem na další historický omyl je dnes právě pravice.
26. 04. 2012 | 08:45

deep throat napsal(a):

pepa řepa
Asi jste správně pochopil, že mně vůbec nejde o nějaké iluze. Já když hledám u vládnoucí party soulad slov s činy, který by měl být pro voliče zárukou serioznosti, tak nenacházím.
Když u premiéra neplatí co řekne na veřejnosti ani 24 hodin a vše je opět úplně jinak, když premiér obvolává poslance z VV aby je přetáhl na svojí podporu (což patrně v Anglii by okamžitě muselo skončit podáním premiérovy demise), když si vládnoucí parta vymýšlí neustále nové a nové obezličky, jen aby nemusela ze Strakovny a národ přesvědčuje o tom, že jí nastoupená cesta nesmyslných, hodpodářství i společnost dusících deforem je tou nejsprávnější, o které se prostě nediskutuje, tak si myslím, že bolševíků netřeba se obávat! Lidé s bolševickým myšlením nám totiž v současnosti vládnou a jedno jestli se jmenují Nečas, Kalousek nebo Pík.
26. 04. 2012 | 08:47

dříve čtenář napsal(a):

Nedávno jsem měl ostřejší debatu s bývalým členem KSČ, pak sympatizantem ODS, nyní obrovským nadšencem z TOPKY... Ač jsem byl za bývalého režimu "zažraný antikomunista", tak teď si nějak začínám více vážit lidí, kteří co 2 roky nemění kabát.

Chtěl bych se do třetice zeptat pana Jarpora, proč mi dosud neodpověděl na mou otázku : proč je tak důležité, aby se z hegerem navrhovaných úspor vybralo o 2,5 až 3 miliardy navíc, když schodek v čerpání dotací z EU ve výši 30 miliard je zanedbatelná věc?
26. 04. 2012 | 08:50

SuP napsal(a):

zdenekb -
Milý Zdenku! Vzhledem k tomu, že v době změny režimu jste chodil na základní školu, je pravděpodobné, že vám uniklo, že emigrace z bývalého československa probáhaly ve vlnách. Každá vlna měla VPODSTATĚ podobnou motivaci. Ta hlavní motivace byla jiná v roce 48, jiná v roce 68, jiná v roce 78 a jiná v roce 81. A pokud se příběh toho kterého nějak výrazně lišil (třeba vyšším stupněm osobního ohrožení na životě), většinou se o tom ví. Já jsem v té době mezi těmi lidmi žil. Asi tolik k vašemu kádrování.
26. 04. 2012 | 08:50

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Přesné... s tím žaludkem a i s tím... že nezbývá než opovrhovat takovými týpky... "politologickými".

"rorýs

Nemysím si... i když si nečiním nárok, že mám patent na rozum...
A navíc, když je zde i taková historická zkušenost, kterou jste odcitoval, abychom jí uvěřili, musíme si to ověřovat, také zkusit ? Uvědomit si historii opravdu nestačí ? Dle mého - mělo by stačit.

SuP

Máš pravdu.
Zajímavé, jak někdo porovnání slov a činů hned nazve hrabáním se v minulosti... což mělo by se eklovat.

Hezký den
26. 04. 2012 | 08:57

aga napsal(a):

Asfalt

Máte samozřejmě obecně pravdu. Prakticky ale pochybuji, že by dnes jakákoli strana, a to včetně komunistů, po svém nástupu k moci měla skutečný zájem a cíl naplnit vůli lidu tak, jak ji lid ve volbách vyjádřil. Ta technologie moci není atributem jednotlivých stran nebo proklamovaných ideologií, ale systému jako takového, a ten bude fungovat víceméně stejně, maximálně s drobnými kosmetickými úpravami, ať se dostane k moci kdokoliv. Tento systém tu není z principu pro lid, a "demokracie" je jen jeho velmi sofistikovaná lest. Lid totiž, kromě svého hlasu, nemá žádný nástroj skutečné moci - na rozdíl od systémových elit.
26. 04. 2012 | 08:59

Levičák napsal(a):

tO:Asfalt
Rozumná řeč.Mnoho lidí stále nechápe o čem je demokracie,anebo sní to tom,že jejich demokracie = totalita v provedení trojkolky,která bude většinou hlasů válcovat opozici a postaví se do role neomylných.Kdosi tady také psal o změně názvu KSČM nebo jejím zákazu.Ale tady přece nejde o nějaký název strany!!!Jde o životní názor a ideu.A potom je úplně jedno,jak se spolek lidí se stejnými názory jmenuje!!!!
Smůlou zarytých pravičáků je,že čas pokročil,22 let vládnutí ostatních stran ukázalo,že je cestou do pekla a strašení komunisty již opravdu přestává fungovat.A koho si lidé zvolí toho budou v parlamentu mít.Marně se tady někteří blogeři vztekají,že takhle to přece nejde,aby se komunisti vzmátořili.Ale ano,půjde to,hlavně zásluhou trojkolky,která nám bohužel dala co proto.
26. 04. 2012 | 09:05

Silvie napsal(a):

zdenekb,

já měla na mysli něco jiného.

Viděla jsem na vlastní oči dokument o mladých konzervativcích a mladých komunistech (radikálech). Bolševici šli veřejně s portréty Stalina, Stalina měli na tričkách ,přehlédnout se to nedalo. Na transparentech nesli nenávistná hesla, cosi o třídním boji a likvidací "demokratického"systému, kolem byla spousta policajtů a nikdo nezasáhl. Kolik tisíc dalších lidí ten dokument viděla? A nic.

Přičemž nácka zašijí už jen za logo s 88 a tetování s "hákenkrajcem".

Řekla bych, že to bude evidentně kvůli tomu, že sedí komunardi v parlamentu a ti bývalí jsou rozlezlí de fakto ve všech ostatních pol.stranách.
Buď tedy platí absolutní liberalismus a beztrestnost pro všechny nebo tvrdé trestání jakéhokoliv extremismu.
Jinak lze exemplární tresty pro nacionalisty a neonacisty pokládat za účelové.

Můj silně vyvinutý smysl pro spravedlnost a vyváženost mi napovídá, že tady něco sakramentsky smrdí.
26. 04. 2012 | 09:07

zdenekb napsal(a):

Milý SuPe, věděl jsem, že informaci o mém "nevysokém" věku vytáhnete při první příležitosti, abyste argumentačně posílil.
Pan Pehe se prostě jasně odkopal tím, že emigroval v roce 81, kdy je jeho přízemní motivace nahrabat si dolárky už zcela zjevná. Měl emigrovat v roce 68, nebo lépe 48, to by mu snad ještě šlo věřit nějaké vyšší, mravopočestné důvody. Že mu bylo v roce 68 třináct let a po vítězném Únoru by prchal prenatálně jej nijak neomlouvá. Fuj! Křivák jeden...

jarpor:

Smůla je, že u diskutérů se nedají porovnávat slova a činy. Ale jen slova a slova. I tak je to v mnoha případech zajímavé.

Sluníčkový den!
26. 04. 2012 | 09:07

SuP napsal(a):

Jardo -
I když jsem asi skutečně měl napsat "podle mého názoru" místo "Zjevně".
;-)
26. 04. 2012 | 09:10

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Odpověď: Zbabělci.
26. 04. 2012 | 09:13

jarpor napsal(a):

dříve čtenář

Můžete tu otázku, na kterou, již třikrát vyřčenou / podle Vás / jste neobdržel odpověď... nějak pro mne pochopitelně formulovat ? Totiž : Heger - úspory - vybrané... - evropské dotace - nečerpání ... Na co se vlastně ptáte?
Předem děkuji...

Asfalt

Ne "ohnutý" hřbet.... ohebný jsem napsal.... a hned je význam jiný...
a P.S. - nezakazuji nikomu komunisty volit, nikomu nezakazuji s nimi spolupracovat... Jen poukazuji na historii... Nedemokratické ? To snad ne...

Hezký den
26. 04. 2012 | 09:13

Asfalt napsal(a):

Aga, Levičák:
Omlouvám se, Vaše příspěvky přečtu a zamyslím se nad nimi později, teď nemohu.
26. 04. 2012 | 09:13

SuP napsal(a):

Milý Zdenku -
Věděl jsem, že to budete brát jako "vytažení informace". Nicméně jste ji dal sem do pléna sám a dobrovolně a já jsem ji použil zase jen pro ilustraci rozdílných pohledů na totéž z hlediska životní zkušenosti.
26. 04. 2012 | 09:14

SuP napsal(a):

P/.S. zdenekb -
Já mám z té doby zkušenost vlastní, vy zkušenost přejatou od svých rodičů. Čemu na tom nerozumíte?
26. 04. 2012 | 09:18

jarpor napsal(a):

zdenekb

"Smůla je, že u diskutérů se nedají porovnávat slova a činy. Ale jen slova a slova. I tak je to v mnoha případech zajímavé."

Nevím jak Vy, ale já jsem tak naivní, že mám za to, že v anonymním prostoru, když někdo píše reakci na blog, píše tak, jak to cítí, jinak - že jeho slova a činy jsou v souladu...
A že i srovnání slov je zajímavé ? Taky si myslím...

Hezký den
26. 04. 2012 | 09:20

StandaT napsal(a):

SuP: ahoj. Nepodceňuj ho, Pehe je profík. Když psal "pro Havla", psal chytře a nelhal, vědom si toho, jací příznivci Havla jsou. Dneska píše pro Sobotku. A opět velice doře ví, kdo je sobotkův elektorát. V Havlových službách by, například, nikdy nenapsal něco takového, jako že ač SocDem mohla a přesto nikdy s Komunisty. Věděl by, že ti lidé by si pamatovali "hlasovací stojedenáctku", stejně tak by mu dali sežrat koalici ve Středních čechách. Tohle u Sobotkovců nikdy nehrozí, naopak lži vděčně přejmou v přesvědčení, že takováto autorita to dostatečně posvěcuje.

Jestli někdo personifikuje ony Kellerovy služebné elity, které měl tak rád Béda, pak je to právě Pehe. Profik v každým článku.
26. 04. 2012 | 09:22

Veronika napsal(a):

Jirko,
tohle je nádherné

hospodaření Ústavního soudu
http://jdem.cz/ujbu7
...z kontroly MF například vyplývá, že podle záznamů o jízdě aut dokázal jeden soudce ve stejný čas jezdit ve dvou vozech.
Nebo že na 128kilometrové trase mezi Jihlavou a Prahou dokázalo soudní auto najet o 402 kilometrů víc.
Dokumenty také ukazují, že řidiči platili na čerpacích stanicích CCS kartou jindy, než měla být auta oficiálně na cestách.
etc
a pak tady máme něco hezkého vymudrovat :-)))
26. 04. 2012 | 09:25

Vlado napsal(a):

Po dobu "výprodeje obrovského státního majetku", která pokračovalo nehorázným zadlužování až po současnost a kterého se zúčastnili všechny polistopadové vlády vedené buď ODS nebo ČSSD stála KSČM stranou a bez vlivu. Měla jen pevnou voličskou základnu a ani po 23letech tomu není jinak a z politické scény nezmizela. Přesto,že to bylo a je přání mnoha "demokratů". I ten prvotřídní prognostik Zeman se své vize nedočkal.

ČSSD není stranou levicovou. Na ní si před voliči jen hraje.
P.Pehe to dobře ví, když píše, že ČSSD by šla spíše s KDU-ČSL nebo SZ do koalice než s KSČM. Jen v případfě, že nebude mít vyhnutí, protože s ODS nebo TOP09 by se před svými voliči znemožnila, přichází v úvahu KSČM.
Proč by se KSČM měla ušpinit v koalici s ČSSD? To má snad legalizovat to rozkradení státu těmi politickými hoštaplery?
Nikdy! Vyjádřit jen tichou podporu jednobarevné vládě ĆSSD.
Maximum ke kterému by se měla KSČM SNÍŽIT!!!
26. 04. 2012 | 09:31

Jana Pechová napsal(a):

Silvie
Nepsala jsem, že by se měli zakazovat komunisti po 22 letech. Ti měli být mimo zákon dávno. Tvrdit, že dnes nejsou 'zdaleka tak nebezpeční' je obrovský omyl. Jako kdybyste si zasadila na zahrádku bolševník, protože hezky kvete a jeden přece nemůže nic zkazit.
Extrémistickým proudům je totiž společné jedno: líbivé ideje o jednoduchém, účinném a rychlém řešení, na což lidi tak rádi slyší. O to ochotněji se infikují mysli politicky neprozíravých lidí (kterých bývá pohříchu hodně).
Když pak ti lidé pochopí, že to jednoduché, účinné a rychlé řešení je jen pro někoho, už je pozdě.
26. 04. 2012 | 09:32

Silvie napsal(a):

Veronika,

zapomněla jste napsat, že Kalousek nakonec uznal svou "chybu" a bordel(resp.krádeže) na soudech soudcům velkoryse odpustil. Podobně rád odpouští i silným podnikatelům.


Kalousek odpustil Ústavnímu soudu finanční chyby. Šéf kontroly kvůli tomu odchází

Kontroloři ministerstva financí na podzim prošetřovali hospodaření Ústavního soudu. Objevili porušení zákona a účetní nesrovnalosti. Přestože ministr financí Miroslav Kalousek v minulosti jejich práci ocenil, nyní výsledky kontroly smetl pod stůl.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-55608150-kalousek-odpustil-ustavnimu-soudu-financni-chyby-sef-kontroly-kvuli-tomu-odchazi
26. 04. 2012 | 09:33

Silvie napsal(a):

Jana Pechová,

ale co si myslíte o tom, že zatím stanuli před soudem jen "pravicoví ex."?

Jaké jsou podle vás důvody? Je jich přece mnohem méně, nežli komunistů a nemají vysoké preference. Kdo je tedy nebezpečnější?
26. 04. 2012 | 09:35

xx napsal(a):

Mimochodem, víte kolik peněz nás politické strany stojí ? Zjistili jste si někdo, kolik dostávají od nás politické strany ročně a kolik dostávají jednorázově za volební výsledek ?

Tipujte, hledejte, přemýšlejte.

ČSSD je na mizině a ty peníze se jí zatraceně hodí. Musí tedy využít situace (a byla by skutečně hloupá kdyby to nedělala) kdy má vysokou podporu, protože vysoká podpora voličů znamená vysokou odměnu. Každé procento na preferencích, které by jim delší volební kampaní opozice ubrala je setsakra cítit.

Koláč o který se politické strany perou je opravdu velký.
26. 04. 2012 | 09:38

zdenekb napsal(a):

SuP:

Dal jsem ji do pléna na dotaz vykřičníkového Ládika. Myslím, že v těch třinácti čtrnácti už obvykle člověk bývá při vědomí, lecos i pamatuje, a nemusí tedy posléze všechny názory přejímat od rodičů. Ale je to individuální. Samozřejmě dospělá zkušenost z minulého režimu je jiná než puberťáka, to nepopírám.

Reagoval jsem jen na to, že dotaz na vaše členství v KSČ vás velmi čílí (přitom na čem by byl jarporovsky řečeno "rozpor slov a činů" lépe vidět?), oproti tomu nemáte problém nimrat se ve vnitřních motivacích člověka, o němž nevíte zhola nic. Navíc slovníkem, který ty soudružské projevy dost připomíná (ziskuchtiví emigranti!). A tak jen porovnávám slova a slova.

Tuto osobní vsuvku uzavírám, blog je na trochu jiné téma.
I když...
26. 04. 2012 | 09:39

neo napsal(a):

Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď. Třeba ti, kteří emigrovali.

Nebo že by Pehemu otrnulo?
26. 04. 2012 | 09:41

Ládik!!! napsal(a):

Jdu sekat trávu.
26. 04. 2012 | 09:42

Džin z lahve napsal(a):

současný postoj ČSSD k občanskému protestu proti vládě, který mám dojem pomáhali organizovat, je hodně nebezpečný.

Hlavně pro ně. Zahrávají si opravdu s ohněm.
Za pomoci médií a neschopnosti vlády srozumitelně vysvětlovat a hlavně konat, vyvolali v lidech pocit nouze a bídy.

A neuvědomují si, že jakmile se takto zmanipulovaní lidé dají do pohybu, nezastaví se před ničím, ani tanečky ČSSD.

Protže jak chtějí hospodářskou a finanční situaci řešit? Zvýšením daní bohatým a korporacím(jak je dnes módní říkat firmám)? Ti jim utečou a ty firmy navíc i s výrobou. A jsem zvěavá, jak to bude ČSSD řešit, bude-li ještě existovat……
26. 04. 2012 | 09:44

Brundibár napsal(a):

Krupa Václav:

Píšete, že "Nechme je (KSČM) spoluvládnout pod silnější ČSSD jedno volební období a uvidíme. Něco podobného se říkalo v Československu i v r. 1946... Že tehdy byl poměr sil jiný vnímám jako nepodstatný detail.

Jinak komunisté se občas k moci již dostali, hlavně na obecní úrovni. Mám s tím osobní zkušenost tak sedm let zpět, kdy na "naší" radnici zásadně (a ruku v ruce s ČSSD) ovlivňovali školství. Zcela nepokrytě vytáhli proti nejlepším školám v obci a jali se je "slučovat" s jinými. Že se ty děti do menšího počtu budov nevejdou, že to jsou školy, kterými se radnice chlubí doslova po celém světě, to bylo vše marné, jak se těmito kroky dostane více dětem co nejlepšího vzdělání, to jsme se také nedozvěděli (návrhy, že by ředitelé horších škol mohli přece zkušenosti z těchto dvou nejlepších přenést k sobě byly odmíntuty s tím, že co by se asi tak mohli naučit, když mají mnohaletou praxi). Naštěstí to to vyřešily blížící se komunální volby, kde voliči dali jednoznačně najevo, že jakýkoliv zásah do nejlépe fungujících škol si nepřejí.
26. 04. 2012 | 09:47

Jozef napsal(a):

Ono to za chvilu
bude demokraticke,teda pre velku vacsinu,vratane velkej vacsiny sucasnych clenov vladnych stran akceptovatelne - zakazat sucasne vladne strany.A ich funkcionarov na 10 rokov nepripustit k volbam.Zakaz vladnucich stran, ako podakovanie vacsiny spolocnosi a prevencia,bude aktualny za chvilu.Ak sa vyvoj nepretrhne.

Vyvoj sa vsak, tak,ci tak,rychlo pretrhne,lebo kapitalizmus je kaput.
Kapitalizmus je kaput.Mnohi ekonomovia to nielen par rokov vedia,oni tu vedomost obcas aj medializuju.Nevadi,ze su ti ekonomovia v spickovej pozicii,nevadi,ze este pred par rokmi boli niektori z nich lidrami liberalnej ekonomie.Vedomost potichu siria,obcas aj medializuju.
Basnik Pepa ani rumcajs Kuchar, agilni v sluzbach volstritu, si to nedokazu vsimnut.Volstrit totiz este nie je celkom v cinskych rukach.

Je iste,ze na juhu Europy bude velmi horuco.Je jasne,ze celu Europu,tvoriacu hospodarsko-politicky celok,cakaju historicke vyzvy.
Stastie praje pripravenym.Stastie praje pripravenym a zorganizovanym.
Myslim,ze lavicove organizacie v nasich koncinach,vratane KSCM mozu a budu zohravat v nadchadzajucom case velkych europskych /i svetovych/ turbulencii len pozitivnu,konstruktivnu,stabilizacnu ulohu.

Sucasnych medialnych a politickych dinosaurov ideologie a patologickych hier volstritu treba urychlene vyhnat do haja.
Lebo v zaujme prezitia tejto civilizacie, je nutne okamzite vyhnat z ich vysavacieho raja vladnucich zralokov,ci upirov.
26. 04. 2012 | 09:48

SuP napsal(a):

zdenekb -
Jste ve věku mé dcery, takže vím, že na spoustu věcí máte (jako generace) jiné pohledy než my. To je normální a spíš by bylo divné, kdyby ne. Rozdíl je jen v tom, že my už víme, že nemáme patent na rozum.
26. 04. 2012 | 09:54

Xury napsal(a):

Pro autora:
tedy ne, že bych byl tak naivní, že to budete číst,ale nedá mi to.
Tvrzení o tom, že se korupční systém rozjel až po nástupu Topolánka by bylo dobré nějakým způsobem dokázat. To, že to hlásá pan Babiš,který je vyhlášený svými kontakty na ČSSD (která mu šla většinou na ruku), to nepovažuji za důkaz.
Co se krajů a velkých měst týče, tak jsem očekával, že poté co se ČSSD tak prsí svým protikorupčním úsilím, budou stránky měst a krajů přetékat informacemi o veřejných zakázkách. Doporučuji všem si je prolézt. Pokud najdete informace o proběhnutých výběrových řízeních včetně vyhodnocení, smluv a přehledu plnění, dejte vědět. Děkuji.
26. 04. 2012 | 09:54

JaWa napsal(a):

ČR se podle mne jednoznačně nachází ve 2 fázi médiokracie: média sice určují politickou agendu, která hýbe veřejným míněním (to jest to, o čem se baví a co si myslí průměrný občan), ale tuto agendu jim stejně podstrkávají politici, resp.skutečná mocenská centra v pozadí.

Výsledkem je falešná realita,
ve které obrovské mediální pokrytí a drtivou většinu veřejné debaty okupují bagatelní causy typu Čunek či Bárta.
Mezitím skutečné tunely a roury na veřejné rozpočty běží bez větší publicity dál. Insiders a chytřejší lidé pak
celý tento cirkus považují za divadlo pro prostý lid
a jednu z forem showbusinessu, kde hvězdou se stává ten, kdo pronese lepší bonmot během 20tivteřinového vstupu v Otázkách Václava Moravce.
Prostě někdo čte Spy a Rytmus života, někdo MFD a HN.
O tom je k veřejnosti obrácená tvář politiky.
Zajímavá je zmínka o vlivu finančních trhů.
NFerguson ve své knize The Cash Nexus popsal 4úhelník moci: Státní/daňová byrokracie – Centrální banka – Parlament/konstituenti – Bondholders/finanční trhy.
Těžiště moci se v průběhu staletí různě přesouvá,
ale čtyřúhelník zůstává.
Je zcela logické,
že když se státy zadlužují,
finanční trhy získávají větší podíl na moci.

Kdo show platí, ten ji řídí.
26. 04. 2012 | 09:58

Míval napsal(a):

Bát se komunistů? Pokud za touto ideologií stála nezpochybnitelná moc stalinistického SSSR, pak tu byl oprávněný důvod. V současné době něco takového neexistuje a neexistuje ani společenská síla (dříve silný proleteriát), kterou by komunisté mohli využít. Takže tyto obavy jsou spíše jakýmsi psychologickým resentimentem, objektivně zcela zbytečným a skutečně pouze sloužící jako klacek současné rádoby pravici.
Co v současnosti opravdu hrozí a čeho by se asi ta slušnější část společnosti bát opravdu měla, to je fašizace. Vůči ní se mi naše společnost v současném stavu zdá velmi bezbranná. A pokud se další vláda - nejspíš soc.dem. i třeba s podporou KSČ - neukáže jako spravedlivější a poctivější než ta současná, pak už vládě silné ruky nejspíš nikdo nezabrání. Společnost si o ni řekne sama a dost důrazně.
26. 04. 2012 | 10:05

veverka napsal(a):

Kdykoliv pravičáckým individuím dojdou argumenty(což je skoro pořád),tak začnou strašit komunistama. Zoufalý kvikot zdejších pravičáckých individuí to jenom potvrzuje.
26. 04. 2012 | 10:06

Almo G™ napsal(a):

SuP napsal(a): "Já se komunistů nebojím"

--- Pravda, ono většinou nedává moc smysl bát se sám sebe.

"ale asi tak jako jaderné elektrárny. Pokud nepřelezou svých 15% a nezpůsobí štěpení, nebylo by od věci je taky konečně zapřáhnout do práce. Zatím připomínají odstavený reaktor"
--- Obdivuji drzost tohoto člověka.

Podrobnosti zde:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-krasa.php?itemid=16234
26. 04. 2012 | 10:07

SuP napsal(a):

Taky jdu sekat trávu.
26. 04. 2012 | 10:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 04. 2012 | 10:11

Sid napsal(a):

Nevymlouvejte se neustále na komunisty!!! Každý hlas ve volbách pro komunisty je důsledkem počínání vlád po roce 1989. Jestli se bojíte komunistů jako Anuszka či Jana Pechanová, tak vyměňte současnou vládu, konejte protesty atd., protože současná vláda může za popularitu KSČM!!! Je trapné, když lidé jako Vondra (Promopro) či Kalousek varují před nástupem komunismu - ti samí lidé, kteří se chovají u moci hůře než komunisté
26. 04. 2012 | 10:13

SR napsal(a):

dneska to vypadá
na medyjalně vypečený propečený den

„Služby asistenta
jsou vykonávány na základě zvláštní smlouvy,
a ne podle zákoníku práce“
píše v analýze pro předsedkyni sněmovny M Němcovou Ljuba Čechová z její kanceláře.
A je to!

ažeprej
hypobanky v průběhu 03 poskytly více než 6k hypoték v celkovém objemu 10,32 miliard korun.
V součtu za celý 1Q objem sjednaných hypoték dosáhl 28,4 miliardy korun, což je druhý nejlepší výsledek v historii. Celkem banky a stavební spořitelny od začátku roku poskytly úvěry na bydlení v hodnotě 37,6 miliardy korun.
Nadprůměrné objemy poskytnutých hypoték, kterých se bankám podařilo dosáhnout v prvních dvou měsících roku, mají lví podíl i na impozantních výsledcích za celé čtvrtletí.

Od začátku roku totiž banky sjednaly hypotéky za 28,4 miliard korun, což je pouze o necelých 200 milionů Kč méně než v rekordním roce 2007.

Pokud však sečteme objem sjednaných hypotečních úvěrů za poslední 4 měsíce, pak nikdy v historii český hypoteční trh nezažil takto úspěšné období přelomu roku.

Celková suma poskytnutých hypoték totiž činí 41,3 miliardy korun, což je o 2 miliardy více, než na přelomu let 2007/2008.
?...s ohledem na stav okolního světa a děje budoucí, jako docela průšvihovou bublina…?

jojo, pokrok se nesmí zastavit ani v kotlince,
šak si ho všici vychutnáme do dna, at chcem nechcem :-)))
26. 04. 2012 | 10:15

buldatra napsal(a):

Pehe může říkat a psát co chce třeba do aleluja, ale jedna věc je a bude stále stejně jistá.
Dokud budou vládnout jakékoliv partaje, bude to stále stejné.
Změní se to jen tehdy, pokud si lidičkové prosadí Demokracii, jejímž prostřednictvím si začnou vládnout sami.
Toho se Pehe a partaje bojí jak čert kříže.

Když se podíváme jen pár let zpět, uvidíme, že to tady řídila komunistická partaj, nikoliv lid, kterým se ta partaj tak ráda oháněla a proto šla nakonec dost neslavně od válu.
Pak přišly další partaje a ty se opět ohánějí tím samým. Lidem. Neboť se ohánějí čímsi, co zovou demokracií, tedy vládou lidu. A lid vládne? Prdlajs, lid nosí lístky do uren a pak jen zírá. Zírání a vládnutí není totéž.
Spíš se to podobá zprávě z rádia Jerevan o tom, že pracující lid konzumuje výsledky své práce prostřednictvím úst svých volených zástupců.

Globální Pehe stále dokola vtlouká lidem do hlav nějakou tu správnou hodnou partaj, pod jejímž jediným laskavým ideologickým velením se lid dobéře tak nějak lepších zítřků. Stále dokola ta samá partajní písnička, která má za úkol nalákat nezkrocené do ohrady. Tentokrát do ohrady globální. Když ptáčka lapají…
26. 04. 2012 | 10:15

TNT napsal(a):

Pane Stejskale, proč mažete výraz Kuní ksicht pro ministra Drábka? Zeptejte se v jeho rodném Jablonci nad Nisou, tam mu nikdo jiný jinak neřekne, ve škole se mu říkalo Krysák (to ještě TV nedávala MASH)
26. 04. 2012 | 10:15

Medikolog napsal(a):

Ládk 09.42

Také už nemám dobré zuby:-).

Silvie,

Komunisté byli Židy stvořeni a mnohdy Židy veleni a vedeni. Pojem židokonunismus/židobolševismus vznikl jako reakce na personální složení vedení VKSb a Vládní věrchušky Sovětského Ruska, od roku 1922 "CCCP" Nacisté Židy zbavovali vlivu a později i nekompromisně vyhlazovali. Nacisté chtěli vyhladit i Čechy a ostatní Slovany.

Podle pamětníků protektorátu i normalisačního života bylo v tom druhém nesrovnatelně bezpečněji a byl i bohatší.

Nacismus je NĚMECKÁ záležitost. V SRN je ZATÍM nucen držet ústa a krok, ale lidskou základnu má podle všeho mnohonásobně početnější než bubák komunismus.
26. 04. 2012 | 10:16

dříve čtenář napsal(a):

Jarpor, na vás je vidět, že chcete chápat to a bavit se jen o tom, co je vhodné pro váše vidění světa.
Můj dotaz formuluji speciálně ještě jednou pro vás, tedy polopaticky:
V rámci Hegerovy reformy, zvýšením poplatků ve zdravotnictví je očekáván přírustek do státní pokladny o cca 2,5 až 3 miliardy Korun. To je naší osvícenou vládou předkládáno, jako nezanedbatelná částka při snižování dluhů ve státním rozpočtu.
Současně je tu schodek v čerpání 30 miliard korun z Evropských dotací (doufám, že jenom tolik). Ten je naší vládou prezentován, jako zanedbatelná částka v rozpočtu.
Můj dotaz na vás je ten: Proč zatěžovat všechny obyvatele dalšími poplatky, zvyšováním daní a podobně, když nám utíkají daleko větší peněžní částky a našim představitelům to nevadí?
Jestli upřesnění mého dotazu stačí pro to, abste jej pochopil, čekám na odpověď.
Děkuji
26. 04. 2012 | 10:20

Viola napsal(a):

demokratický komunismus, strana demokratického komunismu,
26. 04. 2012 | 10:22

Jana Pechová napsal(a):

Silvie
Extrémistické proudy jsou naprosto stejně nebezpečné, jestli jdou zprava nebo zleva.
Kolik případů těch či oněch se ocitlo před soudem, nejsem schopna posoudit: na obou stranách jsou ale zakázané organizace i odsouzené výroky.
Záleží spíš na aktivitě oněch uskupení a na síle projevů. Levicoví extrémisté se zatím nejspíš neprojevovali tak výrazně. Až začnou pořádat pochody v rudých hadrech a řvát hesla, budou je rovněž provázet těžkooděnci.
26. 04. 2012 | 10:22

resl napsal(a):

čssd může vyzvat k novým volbám zelené, nebo piráty a dát tak lidem ve volbách potencionální koaliční partnery. to by byl odvážný kousek a vyřazení top z kola. socani se ale bojí, že by nemohli tak krást a tyto dvě strany by je usvědčily a později zničily. kde je to právo, spravedlnost ?
26. 04. 2012 | 10:25

irma napsal(a):

Dříve čtenář:
Obávám se, že nechápat nepohodlné dotazy patří k základní výbavě dobrého politika. Někdo tu psal, že je jarpor zastupitel za ODS.
26. 04. 2012 | 10:29

politolog napsal(a):

Pehe
' I z hlediska předvolební strategie se jeví jako poněkud kontraproduktivní občasné veřejné úvahy některých sociálně demokratických představitelů, s kým strana spolupracovat po volbách rozhodně bude či nebude. ČSSD by měla představovat v první řadě svůj program a zároveň sebevědomě odbývat dotazy médií na povolební spolupráci slovy, že o tom se jako suverénní strana rozhodne až po volbách.'

A když už bude ČSSD tak intentensivně představovat svůj program , zároveň z toho vylyne s kým hodlá po volbách spolupracovat, však-li.
26. 04. 2012 | 10:31

Petr z Tábora napsal(a):

Shoduji se s autorem v kritice současné vlády. Ta je zklamáním pro vlastní voliče. Ve vládní koalici není síla, která by chtěla zohlednit většinové názory lidí, na ty se obrátí zase až před volbami.Takže nestáhne nejvíce kritizovaný nárůst DPH u potravin a léků, snížení valorizace důchodů a nezmění nicnedělání proti korupci a pro rozvoj hospodářství. Nyní plní úkoly od jistých lidí v zákulisí a bude se držet do konce. Navíc její členové vědí, že následkem toho většina z nich po volbách skončí, takže se během zbývající doby potřebují ekonomicky připravit na čas povolební.
ČSSD naříkat nemusí, protože pan Nečas a spol. jí nahání nespokojené voliče a připravují ideální podmínky pro začátek vládnutí. Bohužel nás nepřesvědčuje, že by zatočila s korupcí, nevyrovnala se s profláknutými jmény a někteří její představitelé si už zkazili renomé v předchozí vládě, například pan Sobotka zvaný Dluhoslav.
Strašení komunisty ze strany vládních stran je sice ubohé, ale pravdivé. KSČM dokazuje, že se po roce 1989 nezměnila a kdyby mohla, tak zde nastolí už jednou vládnoucí režim. Se zájmem jsem si početl přání korejským soudruhům.
26. 04. 2012 | 10:35

jarpor napsal(a):

dříve čtenář

Díky za zformulování...

No já nevím, zda snaha zvýšením poplatků, tedy vyšší příjem do SR... lze porovnávat s čerpáním evropských dotací...
Nejsem takový odborník, abych věděl, zda peníze z evr. fondů jsou součástí příjmů SR, jak se zaúčtovávají...
Domnívám, že prostě tyto evropské peníze přijdou a jsou čerpány... vydávány, čili de facto schodek SR njak neovlivňují...

Tedy přímou souvislost, že by šlo nezvyšovat příjmy SR nezvyšováním poplatků ve zdravotnictví a schodek řešit čerpáním evropských peněz... to mě nějak dohromady nejde...

Navíc - také něco do Evropy - posíláme...
A dodatek na závěr :
Je-li celá Evropa v dluhových problémech, než skládáním se na eurovaly a jak se to vše "zajišťující" jmenuje... snad logické by bylo, kdyby Evropa řekla : Sorry Vážení, evropské penízky prostě nemáme... takže dotace, mnohdy navíc na pitomosti, na nepotřebné "projetky"... finito. Konec. Financujte si, státy... "projekty"... ze SVÉHO !

Hezký den

P.S. Je to téma mimo blog. Omlouvám se, leč odpovědět je slušnost...
26. 04. 2012 | 10:46

buldatra napsal(a):

Dříve čtenář:

Kladete zlé otázečky.
Zeptejte se na něco jiného.
Třeba jak si tázaný představuje hezký den, nebo tak něco.
26. 04. 2012 | 10:50

Viola napsal(a):

Já si zas myslím, že pokud ČSSD nezruší Bohumínské usnesení o nespolupráci s komunisty, tak ve volbách můžou komunisté zvítězit i před ČSSD.
A vůbec, po volbách by měli spolupracovat všichni, vláda by měla být sestavena ze všech, teří se do parlamentu dostali, to je pravý pluralismus a hlasovat a domlouvat se a vysvětlovat a kdo toho nebude schopen, toho vyloučit a ten by byl jako černá ovce v opozici.
26. 04. 2012 | 10:51

poznámka napsal(a):

Petr z Tábora
Vy máte přímé kontakty na korejské soudruhy??
26. 04. 2012 | 10:52

jarpor napsal(a):

irma

jistě, i za to že nočním mrazem zmrzly květy meruněk... může ODS...
jistě, všichni modří, a jejich sympatizanti jsou nechápaví, tedy na co odpovědět nechtějí, tak nechápou...

Jen vy a Vám podobní jsou ti slušní... nerýpající, nenapadající...

Pro Vás : nestydím se za to, že jsem zastupitelem v jedné Horní- doln, a že jsem se tam dostal ze spodního, nevolitelného místa jako nezávislý na kandidátce ODS...

A co vy ? Něco ve prospěch Vaší obce děláte... ? Nebo jen rýpete a nadáváte... jak vše stojí za h... o a jací jsou všude haj..i ?

Z mého pohledu, spíše to druhé a třetí...

Mějte se.
26. 04. 2012 | 10:53

krajan napsal(a):

Džin z lahve 9:44
Cituji vás:"Protže jak chtějí hospodářskou a finanční situaci řešit? Zvýšením daní bohatým a korporacím(jak je dnes módní říkat firmám)? Ti jim utečou a ty firmy navíc i s výrobou. A jsem zvěavá, jak to bude ČSSD řešit, bude-li ještě existovat"
Takže národ padne na zadek a bude se dál pod tíhou tohoto strachu dívat, jak si vláda bezskrupolozních cyniků dělá naprosto co chce!
Rozuměl jsem tomu dobře?
26. 04. 2012 | 10:53

pragmatická sankce napsal(a):

Pokud si na jednu stranu položím možnou vládu ČSSD s Kalouskem jako ministrem financí a Švarcenberkem jako ředitelem státních lesů a proti tomu vládu ČSSD s Filipem a Dolejšem (prosím ne do ekonomických resortů), přijde mi to druhé jako mnohem méně škodlivé.
Na žádné jné škále než potenciálního zla to zvážit nejde.

Pokud by nějací marketingoví géniové u socdemáků přišli s výhybkami směrem k malým stranám, představím si okamžitě Bursíka, Pavla Němce nebo Vítka Bártu s Kristýnou Kočí a Peakou.
Nemám pro komouše žádnou slabost, a't už se jedná o jejich "liberální myslitele" jako je Dolejš, nebo o zapálené důchodce z okresů, kteří na posledních konferencích požadovali návrat k "skutečně komunistickým" ideálům.

Prostě jen vidím, že jejich potenciál páchat škody je neporovnetelně menší než u Drábka nebo Hegera.
Ostatně eurokomunisti, ve zlatých dobách před vítězstvím Washingtoského konsensu, udělali hodně dobré práce v místních samosprávách v Itálii nebo ve Španělsku.

Spíš se bojím ČSSD samé, protože nemá dneska lidi formátu Grégra, kteří by za sebou měli nějakou skutečnou práci a něčemu opravdu rozuměli.
Jejich dnešní přestavitelé se jako politici už narodili.
A politik, to je vždycky jen držka plechová.
Umí jen opakovat blbosti dokola a žrát.

Pokud je Česko dnes nemocným mužem střední Evropy, vděčí za to svým politikům, v zvláštní míře těm, kteří začínají škrholou Topolánkem.
Každá partaj, která bude mít ještě ambice břídit věci tohoto státu, by od teď měla především vystoupit daleko před volbami s lidmi, kteří to pro ni budou dělat.

Takže: na MF člověka, který dělal 20 let u PriceWaterhouse nebo Moodys. Možná KPMG. Na školství pedagoga, jehož žáci ve větších počtech šli dál na MIT. Na spravedlnost státního zástupce, který dovedl k úspěšnému konci (aspoň 10 let natvrdo) nejméně dvacet korupčních kauz. Na miniterstvo kultury paní Třeštíkovou, která se pozvracela z Melčáka (jako kvalifikace kulturního člověka je to víc než dostačující).

A tak dále. A garantovat, že pokud bude strana toto ministerstvo obsazovat, bude tam tento člověk, nebo strana složí vládu.
To jsou myslím věci, které bychom měli začít už teď požadovat. Než si to partajníci obrátí nahoru dolů, dva roky uplynou jako voda. A my budeme mít jasno, koho volit a koho ne.
26. 04. 2012 | 10:55

Anuszka napsal(a):

Paní Pechová, děkuji Vám za Vaše vstupy.

Tato diskuze mi jen potvrzuje, že můj strach je oprávněný.
Věta: "před rokem 89 jsme se měli lépe", kterou jsem v poslední době slyšela několikrát, je pohrdání svobodou ... A ty řeči o tom, že dneska je všechno jinak a jistě by to nikdo nedopustil - to je jako když se dívám na dokumenty z předválečné doby...
26. 04. 2012 | 11:00

Milan napsal(a):

Je pravděpodobné,že ČSSD vyhraje volby.Jít do vlády s komunisty je nejlehčí alternativa,která nebývá zpravidla nejlepší.Pokud chce ČSSD udělat něco pro tento stát ,musí jít do vlády z nejsilnější pravicovou stranou a to bude pravděpodobně TOP09.Bude to složité vládnutí,ale můžeme se odrazit od dna.Musí to být vlád,která se nebojí jít do střetu a která vyčistí politickou scénu od kmotrů a jim podobným lanařům.Nebude to čistá "velká koalice",ostatní jsou experimenty.Koalice s komunisty se obávám,protože komunité by vládu skrytě ovládli na to jsou mistři a pomáhala by jim i sílící rudá velmoc.Proto na to pozor.
26. 04. 2012 | 11:01

dříve čtenář napsal(a):

Jarpor děkuji. Tak podle vás, když peníze do EU pošleme, tedy je jednou vydáme a pak je nečerpáme, tedy o ně příjdeme, není ztrátou?
Jinak oceňuji vaši výjimečnou schopnost neodpovídat na konkrétní dotazy a odpověď zamotat tak, že by z ní nebyl ani kalósek moudrý. A to už je dle ocenění nějaký ministr financí...
Omlouvám se, že tento dotaz nepatří k blogu, ale už jsem se na něj 2x ptal pod různými blogy a k mému prvnímu pokusu o dotaz se vztahoval. Vy jste se 2x nenamáhal reagovat.
Mě osobně jako daňového poplatníka, a to platím nemalé částky, zajímá, kolik a na co dává naše vláda peněz a kolik ji dalším zvýšením daní vybere navíc. Chápu, že takovéto starosti jsou pro vás zcela zbytečné a nad vaši rozlišovací schopnost.
Hezký další rozhazovačný den naší vlády!
26. 04. 2012 | 11:05

Xury napsal(a):

Pro pragmatická sankce :
k panu Grégrovi, který má za sebou (pokud jde o úspěchy) hlavně dostavbu Temelína, bych dodal, že byl i strůjcem propojování ČEZu a regionálních distributorů, na což tu řada levičáků nadává, navíc prosadil patrně nejdražší variantu řešení špatných bankovních úvěrů z 90. let - odkup za nominální cenu, což nás stálo desítky miliard. To jen tak aby vám naznačil, že ono to není s tím výběrem tak jednoduché.
Taky si nejsem jist, jestli někdo z ČR studuje na MIT. Nemluvě o tom, že to nedokazuje, že by takový člověk dokázal řídit ministerstvo. Totéž platí i o min. spravedlnosti.
26. 04. 2012 | 11:09

ČZ napsal(a):

JaWa
"Kdo show platí, ten ji řídí"
nakonec není tak špatné heslo. Jen tu show nesmí platit kradenými nebo ve vlastní tiskárničce natisknutými penězi.
Současné uspořádání je hluboce ekonomicky incestní, proto nemůže plodit žádné pozitivní hodnoty.
Všechno co v posledních měsících vyplývá na veřejnost o fungování finančních trhů ukazuje, že řízení světa ovládla sprostá galerka.
A stakeholdeři současného uspořádání se začínají docela pěkně mydlit o to, kdo si udrží svoje a kdo utře hubu. Viz aktivity vojenskoprůmyslového komplexu USA.
Až to začne být opravdu kdo s koho, vzpomeneme si na soudruha Lenina.
Který říkal, že válka impérií je jedinečnou příležitostí k vítězství lidu.
26. 04. 2012 | 11:10

pragmatická sankce napsal(a):

Xury
Neříkal jsem, že to má být nějaký studentík z MIT. Říkal jsem, že to má být někdo s prokázanou potencí takové studentíky nacházet a připravovat. Kreativní, zkušený a koncepčně myslící pedagog.
Co se Grégra týče, každý dělá chyby. U něj mi to připadá, že je nedělal, aby si nacpal kapsy. Jmenujte lepšího.
26. 04. 2012 | 11:14

Medikolog napsal(a):

Dámy a pánové,

ČSSD jistě triádní vláda nahrává zoufalé (vládním asocialismem) postižené. Ale nebojte se. Nic se neděje.

ČSSD je spolehlivě pravicová strana využívající levicovou rétoriku vždy krátce před volbama a důsledně jenom do uzavření volebních místností. Následuje dlouhý nos levicovým voličům, spřažení se s krajní pravicí včetně klerikálů a privatisuje se dál, buduje se kapitalismus a vrací se spolehlivě do bruselské.. Voliči poslaní do brusele se chlácholí jenom krapet méně asociální verzí pravicové politiky. Naplnění či neplnění volebních slibů je determinováno typem koaličních partnerů a ty ČSSD spolehlivě hledá napravo a hodně napravo. Spolupráci v rámci levice si přeci zakázala Bohumínským usnesením...

Takže asociální pravice, co napáchá nenapravotelné škody a vrhá nás do devatenáctého století, se ve chvíli kdy hrozí výbuch sazí mezi občany a omluva komunistům NECHÁ VYSTŘÍDAT levicově se tvářící pravicí..co lidi na chvíli uklidní a ČSSD s nimi zase zahraje "levou".

Milí pravičáci i levičáci, díky senátu NEHROZÍ ZKÁZA ani kdyby komunisté získali ve sněmovně po dvě volební období přes 120 křesel. To by toti museli ve dvou po sobě jdoucích senátních volbách získat VŠECHNA VOLENÁ SENÁTORSKÁ MÍSTA. Jinak zůstane ústava beze změn.

A zdá se snad někomu, že jakákoliv strana může získat alespoň 101 křesel? Úsměvné...
26. 04. 2012 | 11:16

Ives napsal(a):

Zdravím. Může mi někdo vysvětlit, jaký je čas rozpadu komunisty na demokrata? Technicky vzato, komunistickým sekerníkům z padesátých let stačilo cca 20 roků k přerodu na ryzí demokraty a legendy disentu. O převlékačích z r. 89 a dále nemluvím. Nyní tu máme další stranu, která přes dvacet let funguje v demokratických poměrech a ejhle, ono to nestačí? Nebo máme dvojí metr? Za sebe mohu říci jen jedno, je mi milejší autentický poslanec bolševik než poslanec, který si uprostřed volebního období řekne"Oops, spletl jsem se" a změní dres. Na závěr, nechtěl náhodou p. Kalousek spolupracovat po volbách i s komunisty v rámci koalice s ČSSD? Za odměnu byl vykopnut od KDU ČSL, kterou vzápětí zničil založením vlastní platformy.
26. 04. 2012 | 11:18

Gabriela napsal(a):

Kdo se bojí komunistů? Já, Jiří Pehe!
Už jenom proto, že za celých 22 let po sametovém švindlu a handlu se nebyli schopni ani přejmenovat, natož zreformovat, a že stále mezi nimi "oxiduje" tvrdé stalinistické jádro strašidelných týpků poslance Grebeníčka a Vondrušky. Stačí?
http://www.youtube.com/watch?v=IjM5L4W-r84
******************************************
Jinak je to už 21. den, co držím hladovku o vodě za odchod této nenáviděné vlády, která slouží jenom svým břichům, a také bankám, nadnárodním korporacím, všem možným i nemožným kmotrům a mafiím. Pro občany rozhodně nevládne. Přesto, a nebo právě proto, se zuby nehty drží svých otřásajících se koryt.
Je to smutné zjištění, ale tato vláda nese všechny znaky totalitního vládnutí. Která normální demokratická vláda, a ve kterém koutě světa by si troufla vládnout přes odpor 80% lidí? Tak toto je možné snad jedině v českém "Kurvistáně", jak někde trefně ponamenala Nuba.
Všichni, kteří nejste lhostejní, a kteří hledáte světlo na konci tunelu, přijďte se podívat a diskutovat 3.5. v 17.00 hod. na Václavák. Pokud to ovšem nemáte příliš z ruky. Budu tam také, pokud ovšem už nebudu už příliš vysílená a zvládnu cestu do Prahy.
http://www.sk-de.cz/
http://www.sk-de.cz/news/jednotlive-materialy-skde/
Přeji všem krásné sluníčkové dny bez pošilhávání po rudých kmérech...
26. 04. 2012 | 11:19

ALT napsal(a):

To Ládík!!!,
doufám, že v množství
menším než malém:)
26. 04. 2012 | 11:22

Carlos V. napsal(a):

Osobně se levicově smýšlejícím občanům divím, proč volí ČSSD. Mají přece - na rozdíl od pravicově smýšlejících - alternativu.

ČSSD is přece už dost smočila prsty v korupčních kauzách, a pakliže hovoríte s levičáky, často chtějí volit ČSSD celostátně, ale lokálně ... kdo by chtěl volit Hulínského, Palase, co říkají levíčáci ze severních Čech či Plzně ?

ČSSD i ukázala, jak to s levicovostí myslí. Od koaličních partnerů se nechá "přemluvit" a jejich vláda tak vlastně nebyla nikdy až tak úplně levicová - až do období pár měsíců před volbami, to se vždy objeví nějaké pastelkovné.

Levicoví voliči mají alternativu. KSČM je dost nejspíš opravdu levicová. Díky izolaci není navázaná na kmotrovské struktury, bez vlivu není ani úplatků. Není tedy provázána na kmotry ani na nadnárodní monopoly. A navíc, díky "víře" se dá očekávat propojení podstatně menší, nežli je tomu u ČSSD.

Jistě, KSČM nese svoji formální minulost. Ale - kdo je nyní v KSČM. Prospěcháři, kteří vstoupili v 70 a 80 letech ? ne, ti už jsou dávno jinde. Udavač, či opravdoví lumpové 50tých i dalších let ? To ano, je jich pár a jsou již staří. Reálně jsou tam prostě levíčáci, neumazaní žádnou historickou ani novokorupčněpodnikatelskou špínou.

Být levičákem, volím KSČM.

P.S. pro pana Stejskala - omlouvám se, netapetuji, pod Bélobrádka vlepeno omylem ;-)
26. 04. 2012 | 11:24

neo napsal(a):

Gabriela:

být vámi, tak hladovku zrušim ještě dnes, protože zítra by vás mohl navíc trefit šlak, pokud vláda dostane důvěru.
26. 04. 2012 | 11:25

Xury napsal(a):

Pro pragmatická sankce:
to je jsem pochopil, že nemáte na mysli studenta. Jde o to, zda by se v této zemi takový pedagog vůbec našel a pokud ano, zda by byl ochoten dělat ministra, což je diametrálně odlišná práce. No a konečně ty předpoklady nic neříkají o tom, zda by byl úspěšný.
Pokud jde o Grégra, tak v čem byl úspěšný jako ministr? V tom, že za něj se dostavěl Temelín? A není to málo? když už tedy chcete někoho koncepčního nebo kreativního.
Když mám dát příklad, tak co třeba Jan Vrba?
26. 04. 2012 | 11:28

Jozef napsal(a):

Vazeni,
uvedomme si predovsetkym,ze dnesni, v raji danovom i inom vladnuci "komunisti",pracuju tvrdo na tom,aby dolar i euro/o to viac koruna/ stali sa bezcennou menou.Aby sa majetok doteraz americky,alebo europsky,stal lacnou koristou pre zodpovednych hospodarov.
Uvedomme si,ze korejski robotnici v korejskych fabrikach zarabaju 4-krat tolko,nez ceski,alebo slovenski robotnici v korejskych fabrikach.
Uvedomme si predovsetkym,ze Amerika i Europa je for sale.For sale.Na predaj!Ze kazdym dnom sa mena i konkurencieschopnost tejto civilizacie znizuje,ze kazdym dnom sa cena Ameriky i Europy znizuje.
Myslime na svoje dochodky a buducnost deti v azijskych fabrikach!
26. 04. 2012 | 11:31

Pepa Řepa napsal(a):

Anuszka
vidím, že jste jedna z mála, která si zachovala zdravý rozum.
Když čtu článek vybaví se mi jedno jméno: Fierlinger.
Pravda, Pehe je v jiné pozici, odpovědnost nulová, cíl je také jiný, ale duch a charakter jsou totožné.
Jak takový člověk může vyčítat Klausoivi paktování se s komunisty v parlamentě při volbě prezidenta?
Čím se liší?

Je zajímavé, jak se to tady dělí na slušné socany typu Battěka a bolševiky tělem a duší. A po volbách to bude ještě zajímavější.
Pozoruhodné je, že skalní příznivci Havla vymizeli nemají snahu sdělit názor na kamarádšoft s komunistou.

Inu, není nad občanskou statečnost.
26. 04. 2012 | 11:45

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore!

"Novinářským aktivistům ve službách pravice tak nakonec zbývá už jen jedna tradiční zbraň: strašení komunisty. Ačkoliv ČSSD v posledních dvaceti letech několikrát mohla, ale nakonec se nikdy nespojila s KSČM, přesto jsme před každými volbami byli vystaveni tvrzením, že se tentokrát už opravdu, ale opravdu po volebním vítězství s komunisty spojí."

Nejvíce mne zaujala v tomto odstavci část "přesto jsme před každými volbami byli vystaveni tvrzením".

Nikoliv nadhled, ale součást... O Vaší objektivitě politologa netřeba psát.
26. 04. 2012 | 11:48

Gabriela napsal(a):

neo
takovou radost vám neudělám. Nemám nejmenší úmysl hladovku předčasně "zabalit". Díky Bohu mám docela silné srdíčko.
26. 04. 2012 | 11:48

bitner napsal(a):

Naprosty souhlas s blogem.
Kdo udelal z komunistu druhou nejsilnejsi stranu?
Kdo udelal z komunistu druhou nejprijatelnejsi stranu?
Ano, soucasna "pravice" a trapni kaspari z VV.
KSCM bych nevolil kvuli svemu presvedceni, ale koalice CSSD + KSCM by mi ani v nejmensim nevadila. Horsi nez ted to pro obycejneho blbce (coz zahrnuje tak 9,5 milionu obyvatel CR) byt nemuze.
26. 04. 2012 | 11:49

pragmatická sankce napsal(a):

Xury
Vrba je pro mě ok.
Jinak s tím oddlužením bank je otázka, jestli bylo v daném okamžiku reálné to udělat jinak. Kupní síla koruny by se byla propadla v nějaké analogické křivce k tomu, v jakém poměru by se dluhy seškrtaly. Na to nemělo ani obyvatelstvo (už tehdy nahé zadky) ani vláda (do nevolitelnosti na 50 let)..

Jiná otázka je, za kolik se banky prodávaly. Tam vidím velký potenciál pro činnost orgánů, pokud nebude promlčení rychlejší.
To, co si teď Kalousek myslí, že dělá, je jen finální promítnutnutí důsledků huráprivatizace do kapes obyvatelstva. Nešlo to odkládat pořád, ale to, jak to dělá je hovadné.

To s tím personálním obsazením ministerstev nejde obejít. Pokud v čele nebudou lidé s představou nějakých POZITIVNÍCH cílů, které vedou do budoucnosti a ne do 19. století, nemůžeme se z toho vyhrabat.
Ale nemůže to být představa politika, který v zásadě vždycky prd ví.
Jeho rozhodování se řídí líbivostí, libovůlí jeho sponzorů a tlakem zájmových skupin zevnitř ministerstva.

Lidí, kteří tomuhle dokážou čelit není mnoho. A ještě mnohem méně těch, kteří by se chtěli špinit s politikou, pokud jsou doma ve svém oboru a mají úspěchy. Šance je v tom, že právě tihle lidé už jasně chápou, že bez změn v politice to můžou akorát zabalit a stěhovat se pryč.
26. 04. 2012 | 11:53

tata napsal(a):

zdenekb

take se bavíte?JAK jinak píšící pravověrny o zavisti a podobně píši co vlastně znamená emigrace autora blogu,a proč protože si dovoluje jiny pohled,ještě stojí za zminku apel pana ktery ma plné usta nestranosti jak sou lidi nepoučitelní zajimavé že to platí jen jednostraně že když je tak nestrany nezakalkuluje tam to proč,no ovšem perlička byla jeho udajná neznalost jinak znaleho všeho,že vlastně EU DOTACE JDOU MIMO ROZPOČET,tady teda taky nevím ale co je znamí a musí to byt znamo i dotyčnemu největší problem je rozjetí zakazky založenou na čerpaní eu,nebot nejdřív se financuje z našeho rozpočtu a po dokončení nam jí proplatí,a tady je zakopany pes,když je chyba neproplatí a to postihne rozpočet a to musí ten pan znat nebot na to tema sme vedli i nedavno spor,nojo není nad korektnost
26. 04. 2012 | 11:53

Pravda napsal(a):

Pehe pořád stejné lži a polopravdy.

1) Běhel let 2002 - 2006 se dluh zvedlu dvojnásobně 300 na 800 miliard. Když už levičáci neví jak by tento fakt překroutili tak vytáhnou lež o tom že dluhy z těchto let byli z dob Klause. Jenže v robě vlády v Klause měla ČR nízký dluh, který se během let 1995 - 2000 pohyboval kolem 10% HDP. Nárůst dluhů započal až za vlády ČSSD důsledkem naprosto nezodpovědné vlády ČSSD která rozhazovala za nesmysly. V roce 2005 například Škromach zvýšil sociální dávky a naprosto ignoroval námitky opozice že to zvýší zadluženost.

Lež o tom že za ČSSD jsme byly nejbíž Maastrichským kritériim je čistě jeho fikcí. Nejblíže plnění Maastrichtských kritérii jsme dnes, protože neplníme jen jedno ze stanovených kritérii a to výši schodku rožpočtu, který má být 3% a ČR ho překračuje jen 0,7%. To se Pehe usvědčil ze lži.

2)Lež že nás ČSSD s komunisty nezadluží je pohodně vyvrácena situací v krajích kde dominuje ČSSD a zadlužení všech krajů se zvýšilo, nejvíce ve středočeském kraji kde vládne ČSSD spolu s komunisty. To je vládnutí stylem levice, jaké nastane až se dostane k moci a jak levice nezadlužuje :)

3) Kecy o démonizaci Paroubka je vrcholem Pehovi demagogie. Chápu že ideologům poulistického socialismu nepřipadá styl Jiřího Paroubka jako autoritářský protože podobný styl vyznává mnoho socdemácký politologů se který řídí zmršeným a upravenou poučkou Keynsovým na rozpočtovém deficitu nezáleží; je možné se zadlužovat téměř neomezeně, protože reálnou hodnotu veřejného dluhu lze snížit nekontrolovanou emisí peněz.

Proto je třeba odpůrce Paroubka co nejvíce stylizoval a démonizovat do "fašistů" (tak jej nazvalo vedení ČSSD s Paroubkem v čele) a "nacistické svoloče" jak to udělal kandidát ČSSD Pecina, kdy nebo jejich protesty bagatelizovat, přehlížet jak to dělá mnoho levičáckých komentátorů jako Pehe, přitom jiné protesty jako odborářské vedené, organizované na pokyn ČSSD, komentuje jako rozzlobená občanská společnost. Pehe patří do fanklubu Paroubka protože Paroubek je populista a demagog stejně jako Pehe.
26. 04. 2012 | 12:01

neo napsal(a):

Gabriela:

to je vaše věc. Ale 2 roky pak nevydržíte.
26. 04. 2012 | 12:01

jarpor napsal(a):

dříve čtenář

1.
Ta má dlužná odpověď - nebylo to ptoro, že jsem odpovědět nechtěl, ale proto, že se někdy nevracím do blogů další dny...
Věřit nemusíte, ale tu otázku jsem zde četl poprvé...
2.
Platím nemalé daně taktéž... taktéž mnezajímá, jak s mými penězi stát zachází. Platíme-li příspěvky do EU otevírá se mi kudla v kapse, na co ty peníze jdou... proč si golfová hřiště nazaplatí uživatelé ZE SVÉHO... atd. atd... Proto raději zaplatit dluhy /dluhy i vyplývající z našeho vstupu a pivinností v EU/... a nečerpat na pitominy, to je můj názor na ony dotace...
3.
Nějak Vám z té Vaší reakce na mou odpověď vypadla ta "souvislost", které jsem nerozuměl... ty poplatky...
Tak teď, když si stěžujeje na mou nekonkrétnost... konkrétně : Jakou souvislost jste sledoval s výběrem poplatků a nečerpáním z fondů ? Že když budeme čerpat, nemusí se vybírat poplatky ???

Děkuji za reakci...

a přeji hezký den v očekávání, že protesty odborářů budou bolet avšak tím se dostanou veřejné peníze do pořádku... !

P.S. Vaši poznámku o mé rozlišovací schopnosti raději komentovat nebudu... stylnicka irmy ?? Jak myslíte...
26. 04. 2012 | 12:04

poznámka napsal(a):

Pepa Řepa
Jestli vám dobře rozumím , tak každý slušný socan se kamarádí s Kalouskem nebo s panem 'Trapným' ( dříve 'Čistým') .
26. 04. 2012 | 12:05

Jan K. napsal(a):

Gabriela:
S tou hladovkou jste opravdu dobrá. Já jsem to včera zkusil taky a není to jednoduché. Jedl jsem naposledy večer po sedmé hodině a vydržel skoro do rána, teprve ve 3:30 jsem si došel do ledničky pro kousek salámu. Ale částečný úspěch to byl taky.
26. 04. 2012 | 12:06

jarpor napsal(a):

tato,

když jste tak vzdělaný, pak jistě Vám nebude činit potíž odpovědět, jak souvisí nečerpání peněz z eu - které podle Vás nejdou do SR s poplatky, jež jsou příjmem zdravotnických zařízení... potažmo tedy jsou součástí SR.

Děkuji předem za vysvětlení. Mě nevadí se poučit třeba i od "lopaty", pokud se orientuje v SR...

Hezký den
26. 04. 2012 | 12:09

scallop napsal(a):

Jedna vlada s komunisty nebude velka tragedie. Jenze kdyz dneska komunisti, tak proc ne zitra Vandas ? Vzdyt ani s nim by to nebyla zadna tragedie, konecne by lid slysel politika, ktery nadava na Cigose.

Proc volice komunistu mam vzkaz: naletite jako volici veverek. Kdo chce nalestenou, neuspinenou partaj s krasne namalovanym programem, zaslouzi si pak byt zklaman.
26. 04. 2012 | 12:12

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Kdo nás nejvíce straší komunisty? - Fašisté!

Komu dnes vadí demokracie, kdo se dnes snaží lidi odradit od toho, aby šli vyjádřit svůj názor na náměstí?
Není to komunista, dnes je to fašista.

Hrozbou naší demokracii je pravice, nebo přesněji to, co se za ni vydává.
26. 04. 2012 | 12:21

Gabriela napsal(a):

Jan K.
gratuluji, málokdo se odhodlá i k té jednodenní hladovce. Máte maji úctu. Ale i tou malou jednodenní hladovkou jste minimálně udělal něco pro své zdraví i pro svoji dušičku. Kuk sem, pokud byste někdy dostal chuť jít i do delší hladovky...
http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
http://pust.cz/
26. 04. 2012 | 12:21

kolemjdoucí napsal(a):

Pokud do nejbližší vlády nevezmou jako koaličního partnera komunisty, aby se konečně patřičně znemožnili a přestali se tvářit svatě, tak po dalších volbách už vytvořej komouši věšinovou vládu sami.
26. 04. 2012 | 12:26

Stařeček napsal(a):

nevidím důvod, proč by se měla pravice bát komunistů. Kdyby jich nebylo, možná dopadnou příští volby jak na Slovensku. Pravice to ví a proto jenom bubu o jejich zrušení. Komunisti pěkně ubírají hlasy SOCDEM a ten dodatek o jejich nemožné spolupráci, ten to pěkně komplikuje.
26. 04. 2012 | 12:27

FN napsal(a):

Gabriela
Na rozdíl od Jana K. jsem si hodil mražená spicy křidélka do grilu už v 00:42.
A pak ve čtyři ráno třičtvrtě litru acidofilního mléka, kvůli stabilizaci metabolismu.

Ale jsem připraven po dnešní večeři se k Vašemu protestu přidat.
Zamknu dveře od kuchyně a dám klíč na neznámé místo.
Pak si dám dvojitého panáka Jacka, abych usnul a zapomenul.
Klíč náhodně najdu na Prvního máje, abych měl sílu vyrazit do průvodu.
26. 04. 2012 | 12:29

jozka napsal(a):

Pravda:

Jasne a Klausova vlada se poroucela prave proto, ze byla uspesna. Tohle zkousejte na nekoho, kdo se narodil vcera, ne nas, co tu dobu pamatujem.
26. 04. 2012 | 12:31

Al Jouda napsal(a):

Pan Pehe by měl přesvědčit komunisty, aby svoji stranu přejmenovali. Pak by mohli jít do koalice s ČSSD a provést totální nápravu nyní zkurvených věcí veřejných.
26. 04. 2012 | 12:31

dříve čtenář napsal(a):

To Jarpor. Někdo přede mnou napsal, že máme rozpočet. Ten se skládá z několika kapitol. Pokud to dobře chápu, některé některé se týkají příjmů a výdajů vůči EU, některé se týkají zdravotnictví, jiné vnitra, atd. Vyjmout jednu rozpočtovou kapitolu např EU zcelkového státního rozpočtu je asi stejné, jako bych v domácích výdajích sledoval všechno, kromě např. nákladů na energii. Takže podle Vás nemusíme sledovat náklady a příjmy z EU, protože je to nějaká jiná, nevýznamná a nezajímavá část rozpočtu?
Čoveče, neunikají Vám souvislosti? U Vás v obci si také dáváte dotace, příjmy a výdaje např. na školství stranou a ty celkového hospodaření obce se nedotýkají?
26. 04. 2012 | 12:35

Pravda napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude:

Komu nevadilo spojenentví z komunisty? Bývalým komunistům dnes v komunistické odnoži marxistické ideologie zvané sociální demokracie - který vadí demokracie a pořád kecají o boji proti kapitalismu a svobodnému trhu. Komunisti dnes převlečení za demokraty nás snaží přesvědčit popocí lží a závisti, že socialismus (socialně tržní hospodářství) je spravedlivější. Přitom je to novodobá forma otroctví akorát nejsi otrokem lidí ale státu.
26. 04. 2012 | 12:38

oranžáda obecná napsal(a):

pan Pehe nám sděluje, že nejlepší pro nás budou sockomanči..... pane Pehe, proč jste vlastně emigroval ???
26. 04. 2012 | 12:38

tata napsal(a):

Carlos
PROTOŽE VYCHAZÍTE ZE ZAKLADNÍHO špatneho předpokladu,ted mluvím o těch levycovych co jim jde o princip ne o ideologii že sprincipu je pravice to hrozné zlo .OPROTI VÁM PRAVICOVYM KTERE TO ZLO U LEVICE vnimate pricipialně,jak nedavno tu myšlenku zhmotnil třeba STANDA T,ŽE LEVICE bude vždy principielně proti pravici použil jiná slova ale vtomto kontextu,to samé nepřimo řikate vy v podobě že tato vlada je špatna ale to co přide bude mnohem horší.

OBJEKTIVNÍ levicovy volič nema problem vidět že mnoho šibalu je na straně levice,ovšem vnimá že srovnaní afer za čssd to bylo vicemeně šibaly jednotlivci aspon dukazy jsou jasné afery ČSSD JEDNOTLIVCU A AFERY KOLEM DROBILA,JANOUŠKA jasně systemové,nic takového na čssd nevyplulo,ano stoprocentní jistota není nikdy ovšem přitom jak věčinu medii je vlastněno pravicí je celkem dost nepravděpodobné že kdyby to bylo že se to neproflakne.

TUDÍŽ je promě bernou mincí že ČSSD JAK PROGRAMEM,TAK promě konaním je menší zlo,tudíž je promě hlavní tuto partu odstavit,,současnou vladu,, muže to udělat jen čssd,přes to že vím že to není idealní je promě a dost jinych menší zlo,bohužel komunisti sou pro typ jako já nevolitelny,vaše argumenty že se nesmočili jsou spíš stypu vychytralích aby jste mohli křičet,nebot na druhé straně snimi hrozíte,pro mě jsou nevolitelny že stale koketují s bagatelizací zločinu 50 let naposled FILIP V TELEVIZI povidaní o SEMELKOVÉ tím padem pro mě nevolitelní,jina je že budou podporovat ten program co maj společny s ČSSD ALE ANI PÍD mimo tento program,chapu že i zde hrozite vidite spoluprace nikoliv pane pravice taky neprotestuje když naky zakon sní hlasuje snimi nebo NEVADILI HLASY pro KLAUSE,ALE BĚDA když podpoří program ČSSD,ROZDIL JIM USTUPOVAT nebo připustit ustupky jim nebo že budou hlasovat za program čssd

ale co je pro lidi jako vy nepochopitelné ŽE JA nebudu myt problem volit pravici co oní vy mluvite tu poctivou bohužel zatím nikde nebyla a není do te doby volím menší zlo ano mužem se mijet co je menší zlo oproti ale vám promě není principialně pravice zlo,a takovych jako já je mnoho,vytvořte tu poctivou pravici a nemám problem jí volit
26. 04. 2012 | 12:40

jarpor napsal(a):

dříve čtenář

Tak po přenášce o kapitolách... opět s taktním pomlčením o Hegerovi a "jeho" poplatcích... podruhé, a naposled :

konkrétně : Jakou souvislost jste sledoval s výběrem poplatků a nečerpáním z fondů ? Že když budeme čerpat, nemusí se vybírat poplatky ???

Hezký den
26. 04. 2012 | 12:43

Pravda napsal(a):

jozka:

Klausova vláda se poroučela díky jejím členům, kteří založili Unii svobody, která později zradila své voliče a šla do koalice s ČSSD.
Jinak v první polovině 90 let zažila ČR největší hospodářský rozmach po 40 letech úpadku v době komunistů. Ekonomika rosta a zadlužení nebylo tak vysoké jako dnes což se začlo měnit až příchodem Zemanovi a hlavně později Špidlovi a Grossovi vlády, kdy nás v době růstu zadlužovali.Klaus ať k němu máme jakékoliv výhrady nás alespoň nezadlužoval.
26. 04. 2012 | 12:44

krajan napsal(a):

Tahle diskuze mi opět potvrzuje, že Pehe je čelným červenohaderníkem pro mnohé zde časté diskutéry a to i pro ty,kteří zde mávají svou nestranností a jemnými fórky.
Netvrdím,že pan doktor je neutrál. Od politicky nezařaditelného Havla se vychýlil poněkud vlevo, ale mnohé sudokopytníky v této aréně to natolik irituje, že se místo argumentů uchylují většinou jen k nechutným výpadům. Chci říci asi tolik: Když politici spolu s lidem obecným nevypráskali komunisty brzy po převratu a jejich prokázané zločince nezavřeli za deset zámků, je velmi stupidní vyrábět znovu a znovu z toho seskupení strašáka.Podobný postup může akceptovat jen volič s myšlením desetiletého dítěte.
26. 04. 2012 | 12:47

Anuszka napsal(a):

Pepa Řepa

Víte, mě ani nevadí, že to někoho napadne a napíše. Děsí mě ten dav souhlasných vymítačů.
Čerta ďáblem.

I když nemám ve svém okolí žádného staršího a vzdělaného člověka, který by si nebyl vědom hrozby, kterou v sobě komunisté skrývají... natož, aby v nich viděl naději ...
O to víc tady koukám, jak zjara...
26. 04. 2012 | 12:53

Gabriela napsal(a):

FN
jste milý ;-), ale raději než na 1. máje bych vás viděla toho 3. máje. Není nic lepšího než vlastní zkušenost. Nenechte se manipulovat médii trapnými řečičkami o "kontroverzním taxikáři" a "lidovém folklóru" a přijďte se kouknout "na vlastní oči" O.K.?
26. 04. 2012 | 12:53

dříve čtenář napsal(a):

Pane Jarpore, děkuji vám za reakce. Klidně můžete přejít i na vyšší politiku. Bude vás tam třeba. Jako mlůvčí kteréhokoliv ministerstva byste byl ideální "mlžič", totiž odpovídač na konkrétní dotazy absolutně nesouvisejícími odpověďmi nebo úplně jinými dotazy na tazatele.
Asi tak nějak jako Hlaváček a Vilma v Rozpuštěném a vypuštěném...
Už od Vás nepotřebuji nic vědět. Připadám si v komunikaci s vámi stejně beznadějně, jako když hluchý bouchá do vrat.
Přeji Vám hezký, slunečný, bezkonfliktní den s přebytkovým rozpočtem v obecní kase.
26. 04. 2012 | 12:56

jozka napsal(a):

Pravda:

A ti si US zalozili proc, kdyz se vse tak darilo?

Klaus skoncil 30.11.1997

Pripominam jen par cisel z roku 1997:
HDP -1%
nezamestnanost 5,2% (rok predtim3,5%)
Inflace 8,5%

Tak vypada uspesna vlada :-)
26. 04. 2012 | 12:58

jozka napsal(a):

Jo a pripominam jeste usporne balicky, kterym se sam Veliky tak branil... ty byly zrejme proto, ze jsme se nezadluzovali.

Jak uz jsem napsal, tyhle kliny valte do hlavy detem ve skolce, pametnikum budete pro smich.
26. 04. 2012 | 13:00

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro dokreslení demokratičnosti naší pravice ještě připomenu útoky na předvolební mítinky ČSSD. Skutečnou hrozbou demokracii jsou jedinci, kteří takové věci organizují, zúčastňují se jich nebo je jinak podporují.
Komunisté to asi nebyli.
26. 04. 2012 | 13:05

tata napsal(a):

jarpor

vaše jako vždy manipulace,ja se bavil o tom že dělate hloupého a jako se domnivate že dotace EU jdou mimo SR,VTOM JE JASNÉ ŽE MLŽITE,OTOM SEM PSAL.........KDYŽ SE BAVÍM O VOZE NEpTEJTE SE MI na kozu oté ja opravdu nic nevym nebo hodně malo,ale že neschvalení nakeho proplacení programu EU postihne SR VÍM STOPROCETNĚ A VÍTE TO I VY,piše se otom všude a zde je doklad co jste psal

..........Domnívám, že prostě tyto evropské peníze přijdou a jsou čerpány... vydávány, čili de facto schodek SR njak neovlivňují...

A TED SEM SI PŘEČET JEŠTĚ JEDNOU co se vas dotyčny ptal,,,,,,,to je zde..........

Můj dotaz formuluji speciálně ještě jednou pro vás, tedy polopaticky:
V rámci Hegerovy reformy, zvýšením poplatků ve zdravotnictví je očekáván přírustek do státní pokladny o cca 2,5 až 3 miliardy Korun. To je naší osvícenou vládou předkládáno, jako nezanedbatelná částka při snižování dluhů ve státním rozpočtu.
Současně je tu schodek v čerpání 30 miliard korun z Evropských dotací (doufám, že jenom tolik). Ten je naší vládou prezentován, jako zanedbatelná částka v rozpočtu.
Můj dotaz na vás je ten: Proč zatěžovat všechny obyvatele dalšími poplatky, zvyšováním daní a podobně, když nám utíkají daleko větší peněžní částky a našim představitelům to nevadí?
Jestli upřesnění mého dotazu stačí pro to, abste jej pochopil, čekám na odpověď.
Děkuji
26. 04. 2012 | 10:20

takže i zde manipulace nebot se vas pta jak je možné že vladě zaleží a staví to jako zasadní poplatky kde jde 3 miliarda a staví se laxsně ve sve podstatě DLOUHO NIC NEČINILA A už je jisté že nam EU NEPROPLATÍŘADOVĚ V DESITKACH MILIARD DOKONCE HROZÍ STOVKY ten nejhorší scenař hovoří o 500 ALE TAM TŘEBA SE ZLEPŠÍ ZATÍM JDE O desítky..

JINAK JSTE SE V REAKCI asi spletl zde........jarpor napsal(a):
tato,

když jste tak vzdělaný, pak jistě Vám nebude činit potíž odpovědět, jak souvisí nečerpání peněz z eu - které podle Vás nejdou do SR s poplatky, jež jsou příjmem zdravotnických zařízení... potažmo tedy jsou součástí SR.

Děkuji předem za vysvětlení. Mě nevadí se poučit třeba i od "lopaty", pokud se orientuje v SR...

Hezký den
26. 04. 2012 | 12:09

ja tvrdím praví opak že neproplacení pujde z SR A SOVISLOST JE VTOM jak je možné že vlada staví poplatky jako zasadní a jde o 3 miliardy a desitky miliard ji dosud nechali v klidu asi je to provas nepochopitelné ale stím nic nenadělam že tak chytry pan nechape že je dost divné bazirovat na 3 miliardach a nevadit zvětšit dluh o 10 miliard......to vite ja sem jen lopata.
hospodaře by teda mělo zajimat minimalně oboje a čím větší častka tím větší duraz......ale tak uvažuje lopata vlada ne a vy zzřejmě taky ne.
26. 04. 2012 | 13:09

Levičák napsal(a):

Vztekejte se jak chcete,ale KSČM jdou preference nahoru a žádné pořvávání na to nemá vliv.A vždy jen čas ukázal,kdo má pravdu.Bez příkras a ideologie.Každá říše jednou skončí a zrodí se něco nového,takže zloději a rozkrádači republiky těšte se i na Vás naštěstí dojde,jen se budou muset přistavět větší vězení.
26. 04. 2012 | 13:11

FN napsal(a):

Gabriela
V tom je s Vámi alternativci ten kříž. Vždycky děláte všechno alternativně.
Pro pocit je to jistě pěkné.
I kdybych to o ty dva dny déle vydržel (potřebuji shodit 10kg, takže motivace jakž takž), výsledný efekt by nebyl lepší.
Pětset je míň než padesát tisíc.
26. 04. 2012 | 13:12

ali napsal(a):

Nikdo se komouše a bolševika dneska nebojí..jsou to trosky, co ještě mají z nedávných dob bohatou podstatu a tak z toho žijou..ale strach z nich nikdo nemá. Jen normální člověk je z nich znechucenej..
26. 04. 2012 | 13:12

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro jozka.
V devadesátých letech za vlády pravice je především prožral státní majetek v tehdejších cenách asi za bilion, dnes by ta částka byla mnohem vyšší.
Takový, jako je Pravda (on je to spíše Lež) řvou, že levice dá slabším pár korun, ale že pravice rozdala majetek za bilion jim nevadí. V devadesátých letech se státním majetkem a inflací sanoval deficit rozpočtů. Například v kuponové privatizaci lidé dostali asi 40 – 50 tisíc, které prožrali a tím se držela ekonomika, vedle vykrádání bank – asi 400 miliard dluhu, které musela zaúčtovat levice.
26. 04. 2012 | 13:13

jarpor napsal(a):

dříve čtenáři,

lituji, ale musím napsat :

Začal jste :

"V rámci Hegerovy reformy, zvýšením poplatků ve zdravotnictví je očekáván přírustek do státní pokladny o cca 2,5 až 3 miliardy Korun. To je naší osvícenou vládou předkládáno, jako nezanedbatelná částka při snižování dluhů ve státním rozpočtu.
Současně je tu schodek v čerpání 30 miliard korun z Evropských dotací (doufám, že jenom tolik). Ten je naší vládou prezentován, jako zanedbatelná částka v rozpočtu.
Můj dotaz na vás je ten: Proč zatěžovat všechny obyvatele dalšími poplatky, zvyšováním daní a podobně, když nám utíkají daleko větší peněžní částky a našim představitelům to nevadí?"

Na mé, že nerozumím... naznačené souvislosti mezi poplatky a nečerpáním peněz z EU jste totéž zopakoval...

Asi jsem Vás neuspokojil odpovědí...
když jsem se teď dočkal, že jsem mlžič... obecně plkající mluvčí...

přičemž

na můj dotaz :
"Jakou souvislost jste sledoval s výběrem poplatků a nečerpáním z fondů ? Že když budeme čerpat, nemusí se vybírat poplatky ???"

dvakrát zopakovaný, jste neráčil regovat vůbec...

Fajn.
Jsem mlžič, co mi nevyhovuje, na to neodpovídám...
Vy jste charakter. Na jasnou otázku prostě nezareagujete vůbec. Dvakrát.
Po třetí z Vás odpověď páčit nehodlám...

Mějte se
26. 04. 2012 | 13:13

Abe Normalni napsal(a):

V pristich volbach budu volit CSSD a zkusim k tomu presvedcit co nejvice lidi. A pak se budu s potesenim koukat, jak se luze netahlum a zavistivym sockam budou protahovat ksichty az k zemi, neb
A) to socani s komousema dotahnou k statnimu bankrotu a uz to nebude snizeni zvyseni duchodu, ale jejich kraceni o desitky procent, budou se vyhazovat desetitisice "pracantu" ze statni spravy a na drabkovy verejne prospesne prace se budou stat fronty.
B) socani podepisi evropskou umluvu o rozpoctove odpovednosti (kterou Pehe tak prosazoval) a vezmou je u huby tak, ze budou na Kalouska vzpominat jako na roky hojnosti
Tak jak tak, tomuhle neutecete soudruzi. Klidne si na Vaclavaku muzete zaridit kemp, jak vasi spanelsti kolegove. Kde nic neni ani odborar nebere .-D
26. 04. 2012 | 13:15

Pravda napsal(a):

oranžáda obecná:

To nevím ale vím proč tam nezůstal. V USA musíte něco umět aby jste se uplatnil a né jen plácat jako Pehe.

Ti co jsou v USA chudí a bez zdravotního pojištění jsou v drtivé většině lidé co mají:

1) naprosto nevyhovující kvalifikaci se kterou se asi těžko uplatníte (politolog,sociolog,teologie, nebo obor umění)

2) nízké dosažené vzdělání často jen vyučení
3) nemají schopnosti se kterýma by se mohli uplatnit na pracovním trhu nebo jim chybí píle a chuť pracovat.

4) To je ale dnes si myslím málo lidí protože dnes se to v USA poměrně dost hlídá a jsou za to přísné tresty a to je že nemůžou najít uplatnění kvůli rasové příslušnosti.

V USA to není jako v některých zemích severu, kde dostane každý vysoký dávky což ho odradí od toho si najít práci. Tito lidé jsou sice více šťastní, ale zvávislý na práci jiných a zvyšuje to státní výdaje. Vzhedem k tomu že příjmy nelze stále zvyšovat (tyto státy dosáhly stropu) a výdaje stále rostou je jen otázkou času kdy bublina prosperity praskne a tyto státy se dostanou do krize.
26. 04. 2012 | 13:18

Abe Normalni napsal(a):

A pokud ma Necas smysl pro hru, posledni co ve svem urade udela, ze tan papir Eu podepise. At se s tim kluci z lihace popasuji, kdyz po tom tak volali :-D
26. 04. 2012 | 13:19

Kanalnik napsal(a):

ti, co nemaji cernobile a ideologicke videni sveta, nemaji s clankem pana Pehe problem a nemusi mu klast podivne otazky, ktere (pokud clanek cetli) nedavaji zadny smysl

komuniste byli pred revoluci zlo, a byli jim predevsim proto, ze z titulu totalitni strany a diky velkemu procentu prisluhovacu ve spolecnosti, meli velkou moc omezovat svobodu a utiskovat obycejne obcany

dnes jiz KSCM tim stejnym zlem neni a nebude (i kdyz mi neni prijemna predstava toho, ze budou u moci) a ja se jejich podilu na moci nebojim

moje vysvetleni proc?

protoze ti lide, kteri meli za minuleho rezimu pré, tedy karieristi, mocichtivi a nad ostatni povyseni vejlupci, neodesli z KSC do nicoty nebo do zapomneni, ale prekabatili se do dnesni spolecnosti podle jejich vlasntich potreb, a stejnym manipulativnim, totalitnim a mocichtivym stylem likviduji to dobre, co tu jeste zbylo, za prispeni mladsich lidi, kterym se tento povysenecky a arogantni styl libi (korupce, male domu, zajmove nedemokraticke site)

dnes je v KSCM takovych karieristu a veljupku minimum, jejich nejvetsi koncentrace je momentalne ve vladnich stranach a pak v CSSD vladnouci na krajich a komunalne

to je odpoved na otazku, jak je mozne, ze se pan Pehe a dalsi lide neboji podilu komunistu na moci... z logiky veci to totiz nemuze by o mnoho horsi, nez soucasna sebestredna politicka reprezentace, ktera jedna tak, jak komuniste pred revoluci, a svym jednanim dela vsechno proto, aby se lide utikali k nejakym jinym alternativam, tedy i k soucasne KSCM

za posileni KSCM nemuze nikdo jiny, nez soucasna reprezentace statu; tam se mohou jit soucasni "anti-komuniste" vyplakat a vylit sva srdicka
26. 04. 2012 | 13:19

jarpor napsal(a):

tata

Vezměte to tak, že na Váš jasný a strukturovaný text prostě nemám... že mé IQ není schopno sledovat tok Vašich přesně formulovaných informací...

Já totiž se prokousávat Vašimi souvětími nehodlám... tak jen k poslednímu odstavci :

"ja tvrdím praví opak že neproplacení pujde z SR A SOVISLOST JE VTOM jak je možné že vlada staví poplatky jako zasadní a jde o 3 miliardy a desitky miliard ji dosud nechali v klidu asi je to provas nepochopitelné ale stím nic nenadělam ..."

Já soudím, že když se realizovaný "projekt" neproplatí z evropských peněz... vino "nečerpání"... pak prostě realizátorovi nic státní rozpočet nekompenzuje... žádná díra do SR se tedy nekoná... Realizátor má problém... neb, dle mého - na tyto dotace NENÍ žádný právní nárok...

A pokud se něco teprve realizovat má... tak se to nezrealizuje... u pitomých "projektů" a těch je většina... si naopak myslím, že jejich nerealizování je DOBŘE !

Tolik k tomu, co tvrdíte vy...

Hezký den
26. 04. 2012 | 13:27

Myšelín napsal(a):

Komunisti by se měli přejmenovat. A Piráti ať klidně zůstanou Piráty.
26. 04. 2012 | 13:28

Vývojář napsal(a):

Komunistů se musí bát ti co nechtějí pracovat a kradou. Slušní pracovití lidé na návratu komunistů jenom vydělají.
.
Jana Pechová a ostatní lháři - socialismus u nás nezkrachoval ekonomicky a už vůbec ne morálně a sociálně. ZKRACHOVAL PROTO ŽE BYLY ZAVŘENÉ HRANICE, a lidi si mysleli že západ je to co je na barevných prospektech obchodních domů a cestovních kanceláří. U nás ze západu viděli jen bohaté obchodníky co přijeli na veletrh mercedesem. A když se ještě doslechli že na západě se nemusí povinně pracovat a dostanete sociální dávky, bylo vymalováno.
Jestli někdo dnes krachuje tak je to západní kapitalismus. Všechny země EU A usa SE NEUMÍ UŽIVIT, jsou zadlužené a žebrají o půjčky u komunistů v Číně a RUSKU. Tak kdo krachuje???
.
Bohužel je u nás pořád dost lidí kteří objektivní fakta neuznávají, stačí jim ideologické poučky
26. 04. 2012 | 13:29

jozka napsal(a):

Pravda:

Vzhledem k tomu, co pisete je zajimavy, ze ta krize zacala zrovna v tech vasich USA :-)

Mate odpoledni za Rumcajse?
26. 04. 2012 | 13:35

dříve čtenář napsal(a):

Pokusím se tedy potřetí. Na mou repliku ohledně výňatku kapitoly obecního rozpočtu na školství jste jako obvykle nereagoval.

Takže, abyste to pochopil i vy. Peníze do Bruselu odvádíme. Zatím máme možnost čerpat více, než dáváme. Peníze, které máme možnost čerpat zpět a použít je v rozpočtu třeba obce (jak, to už vás jako radního nemusím poučovat), nečerpáme. Protože s čerpáním EU dotací státní i např. obecní úřady počítají v plánování rozpočtu, nečerpáním těchto dotací nám vzniká rozpočtový schodek. Je celkem jedno, jestli se jedná o schodek z čerpání dotací z EU nebo např. o schodek vzniklý nedostatečným výběrem daní. Ten se snažíme zalátat zvyšováním příjmů v jiných kapitolách téhož státního (obecního) rozpočtu. Tak tedy souvisí neočekávaný přísun peněz v jedné rozpočtové kapitole se zvýšenou snahou dorovnat takto vzniklý schodek v jiných kapitolách téhož státního nebo u Vás v obci obecního rozpočtu. Tak zvyšujeme např. příjmy ve zdravotnictví nebo DPH.
Takové složitější věci, jako že zvýšením daně u pohonných hmot, klesne celkový objem prodeje a tudíž i daní vybraných z PHM, protože spousta řidičů už kupuje PHM venku, se vám ani nebudu snažit vysvětlovat.
No a z nebe snesený majetek např. majitele Slávie řebíčka je už zcela nad úroveň chápání... To pak ty prachy v kapitole ministerstva dopravy asi někde chybí.
Uf, snad by mi to nedalo tolik zabrat ani, kdybych to vysvětloval desetiletému, slušně vzdělanému jedinci.
26. 04. 2012 | 13:36

scallop napsal(a):

Vývojář

Jeste si pamatuju hesla "Veci verejnych se musí bát ti co nechtějí pracovat a kradou."

Opicite se.

PS Socialismus s otevrenymi hranicemi nikde neuspel. Jestli nerozumite, zkuste se zamyslet, proc byla postaven berlinska zed. Bylo to z estetickych duvodu ?
26. 04. 2012 | 13:37

český maloměšťák napsal(a):

Název strany nevypovídá o straně skoro nic.
Můžeme tak mít stranu " občanskou", která pohrdá občanskými iniciativami, referendem...která dělá kmotrovskou, mafiánskou a v podstatě tak fašistickou politiku.
Můžeme mít i stranu , která má v názvu " veřejné" - a přitom se veškerá rozhodnutí tvoří v soukromém bytě .
Nebo můžeme mít stranu se slovem "prosperita" v jejím názvu - a tato strana žene společnost kamsi do 19. století , potažmo do Číny.

A tak to slovo " komunistická" - i vzhledem k mezinárodním souvislostem , závazkům ČR a hlavně

Mně se daleko nebezpečnějšími jeví všichni ti ožralové vlastních halucinací....co imrvére a furt straší Evropskou unií, kritzují ji, nadávají na ni...ale když mají šanci ovlivnit její chování...tak se místo toho dloubou v nose.

Mimochodem - nemáme coby občané a voliči možnost odvolat ty záatupce lidu či státní úředníky, kteří by skutečně ten byrokratický centralizovaný kapitalismus sovětského typu /protože komunismus jako takový je samozřejmě pouze teoretický, nikdy - snad kromě kibuců či osad Hutteritů v USA - nikdy na Zemi neexistoval/.,,nemáme možnost je odvolat.
Ostatně stejně jako nemáme možnost odvolat ty poslance, které jsme zvolili coby členy nějaké politické strany - s tím, že budou prosazovat její program...a oni se nechali koupit jinou politickou stranou.
Paradoxně tak všechny ty " občanské", " veřejné" strany či strana " Tradice, Odpovědnosti a Prosperity" - mohou tuto zemi přivést svým nekonáním / či naopak až příliš aktivním konáním/ v této oblasti demokratického obcování...mohou ji přivést tam, čím naopak straší....

Mně je taky jedno, kdo s kým prosadí a schválí zákony, které budou rozumné a povedou k řešení těch nejdůležitějších problémů /energetické, zemědělské, kriminalita..../ - pokud se vše bude dít v duchu humanismu. Třeba i radikálního humanismu (ve smyslu, že i "dobro" se někdy musí nařídit).
Ať se třeba takové strany jmenují např. Cimrmani z Vidlákova nebo Spolek pro tahání řep.
Seru na názvy.
Co vadí - je případný nedostatek občanské kontroly. Nebo neefektivita výkonu takové občanské kontroly. Neefektivita proto - že nopak " někdo" je až moc efektivní.
26. 04. 2012 | 13:40

Luba napsal(a):

Vývojáři,
co vyvíjíte?

Plyny?
26. 04. 2012 | 13:40

resl napsal(a):

Vývojář,
komunismus zkrachuje vždy, je to prolhaná ideologie. Nikdy v komunismu nebylo ani z 10% tak dobře, jako v západní Evropě o Státech nemluvě. Vše, na co šáhli bolševici, bylo špatně, vše smrdělo vraždami, šikanou a ničením charakteru lidí. Všechny výrobky z bolševické doby jste mohli okamžitě vyhodit, kdyby byla možnost koupit z Evropy jiné. Vše špatné, pocintané, zablácené a hloupé. Jako soudruzi.
26. 04. 2012 | 13:41

Vývojář napsal(a):

Myšeline - proč by se komunisti přejmenovávali?? Prostě propagují komunistické myšlenky- to jsou ty kde se lidé živí vlastní prací, bez dluhů, systém vedoucí k uspokojování potřeb pracujících.
Je mně smutno že svobodA NEPRACOVAT A PARAZITOVAT JE PRO VÁS TAK DŮLEŽITÁ, ŽE RADĚJI SNESETE I TU NÁSLEDNOU BÍDU.
A přejmenování k čemu - vojta Filip to redaktorce řekl jasně - oni nemají zapotřebí být bývalí komunisti. Na rozdíl od jiných
26. 04. 2012 | 13:42

český maloměšťák napsal(a):

re :

...A tak to slovo " komunistická" - i vzhledem k mezinárodním souvislostem , závazkům ČR a hlavně vzhledem k tomu, že přece máme nějakou hrdost, rozum a především odvahu - nenechat už nikdy běžet věci tak, jak si vymyslely nějaké kreatury...postrádá význam.
Nebo ne ? ....
Jsme posraní ze sebe - nebo z komunistů ?
26. 04. 2012 | 13:43

kokoshka napsal(a):

Komunismus nikdy nezkrachoval,zradila ho vlastni elita(viz.Gorbačev a dalši jako Jelcin co chteli byt novokapitalisti a oligarchy)přikladem je Čina(ano neni dokonala a tržni ale přesto komunisticka),take Kuba,Belorusko,KLDR,Venezuela...mužou smele odolovat mezinarodnimu ekonomickemu a politickemu tlaku-embargum,maji zodpovedne vudce co se neprodali svetovemu židovskemu kapitalu,Rusko take bylo připravovane na poražku dokud nepřišel Putin ktery je za to nenavideny zapadem.
Za dvacet let uplne zkrachoval svetovy neoliberasmus s debilnima mantrama o všemocne ruce trhu a navratil svet do kolonialnich valek což začalo už rozdelenim Jugoslavii a pokračuje treba dnešni Lybii nebo Syrii,protože mezinarodni pravo bylo uplne převalcovane novym svetovym řadem!
26. 04. 2012 | 13:44

buldatra napsal(a):

Jsou-li na přetřes Hegerovy poplatky a miliardy ležící spící, připadá mi zdůvodnění poplatků navýšení ani ne tak komické, jako spíše Monty-Pythonovské. Ostatně, v situaci, kdy občan povinně platí zdravotní pojištění, je existence poplatků z téhož soudku.
Je to snad něco jako Hegerova žebračenka? Všimné? Obolus?

Takže, nahlédneme-li do kabinetu hrůzy, kterému se říká resort zdravotnictví, vidíme, že do něho má z ojroshůry přijít několik desítek miliard, ale kabinet ty love buď nechce, nebo neví, jak je má chtít, nebo je chce, ale nedostane je, páč je chce na nějaký nesmysl, zkrátka musel by hodně, ale fakt hodně zabrat, aby je dostal a na to Heger &. Comp. zkrátka nemá. Anebo je Heger hrdobec a ty love hrdě odmítá. Nemáme to zapotřebí, nechte si to.

On má své pacoše a těm zvedne cenu za tu svou žebračenku a nějaký ty love z nich dostane. Sice nic moc, ale za čas jim to může zvednout zas a tak dále a tak podobně.
Kabinet hrůzy se sice moc nenažere, ale lepší vrabec v hrsti, že a pacoš to nějak rozchodí. Hlavně by to neměl škrábat, aby to nesvědilo.
26. 04. 2012 | 13:46

Vývojář napsal(a):

Resle - u nás je dobře.??? Když máte něco na dluh, jste bohatý???
Ty 2 miliony rodin co jsou v exekuci za polsední 2 roky a další bezdomovci a milion nezaměstnaných se má lépe než v socialismu ???
Vaše postoje připomínají opilého Feldkuráta Katze - To se nám to hoduje když nám lidé půjčují.
Celý stát takovým stylem ale neuživíte.
.
Až mně v Evropě ukážete kapitalistickou zemi, která se umí uživit sama bez dluhů, možná s vámi bude mít cenu diskutovat. Dříve ne.
26. 04. 2012 | 13:47

vysedlina napsal(a):

vysedlina
26. 04. 2012 | 13:51

Karel napsal(a):

Komunistů se bojí ti, kteří by nemohli stát zadlužovat tak, jako nyní nejrůznější Kalousci a bankéři na ně navázaní.
Pochybuji, že by komunisté znovu zavedli pracovní soboty, i když současný stav se dá možná srovnat se stavem po válce, když se v osmačtyřicátém dostali po volbách k moci.
Možná by něco znárodnili, ale jen to, co rozumný stát ponechává ve svém vlivu, energetiku apod.
Komu by se to mohlo nelíbit?
26. 04. 2012 | 13:52

Viola napsal(a):

Gabrielo, nebylo by lepší držet jedlovku?

Budete silnější a nikdo vás odnikud neshodí a když se do vás opře, neshodí vás. Vybírat si stravu bohatou na bílkoviny, vitamíny a minerály. Magnesium je dobré, člověk pak netrpí křečema.
26. 04. 2012 | 13:55

SuP napsal(a):

dříve čtenář -
http://ekonomika.idnes.cz/dotace-z-eu-misto-navysuji-statni-dluh-ceska-fml-/eko_euro.aspx?c=A120426_102044_eko_euro_neh
26. 04. 2012 | 13:59

CarlosV. napsal(a):

tata : já ani nemám problém pochopil motivace levičáků. Rozepisovat své chápání nebudu, ale některé motivy podle mého výklady urážlivé nejsou.

Spíš nechápu, co může někoho přihovat na konkrétní ČSSD. Pakliže to ovšem není otázka morálních výhrad k KSČM (zčásti podle mě - beru li to z pozice levice - obstarožních) a tedy výběru nejmenšího zla.

Což je zoufalé. Podotýkám, že úplně stejně zoufalé jako na pravici.
26. 04. 2012 | 14:01

jarpor napsal(a):

dříve čtenář

" Peníze do Bruselu odvádíme. Zatím máme možnost čerpat více, než dáváme."

Připomínám, že na ty odváděné peníze do Bruselu si PŮJČUJEME, a správa dluhu taky něco stojí... když ZATÍM můžeme čerpat více. Z čeho pak budeme to více splácet, je-li SR v deficitu ? Položil jste si taky tuto otázku ?

"Peníze, které máme možnost čerpat zpět a použít je v rozpočtu třeba obce (jak, to už vás jako radního nemusím poučovat), nečerpáme."

Pokud obec naplánuje fondové eu peníze do rozpočtu jako příjem obce, pak tam obec řídí banda ťulpasů. Asi stejné to je, jako byste si přivlastnil holuba, který sedí na střeše Vašeho domu.
To za první...
A za druhé :
obec nejprve musí zpracuje projekt, aby bylo zřejmé, na co žádá o dotace... projekt je posouzen a buď je příslib dotací a schálení... nebo není...
Pokud je, obec musí posoudit, zda MÁ na kofinancování či nemá...
a celý mechanismus běží tak, že obyvkle když je příslib, pak obec zfinancuje celý projekt sama, často s nutným úvěrem !!! od bank, než peníze skutečně dojdou... !!! /pominu to prodražení pro obec/
Tedy : dovolím si tvrdit, že u zodpovědně hospodařící obce se nemůže stát, že "nečerpáním" ze strany státu, se jim stane újma... a že se jim udělá díra do obecního rozpočtu !
Jo, je-li na obci polulista, dostane obec na buben... to však není "státním nečerpáním" z evr. fondů !

"Tak zvyšujeme např. příjmy ve zdravotnictví nebo DPH."

Může to, bohužel tak být.... Sobotka také chce zvyšovat daně...

"Takové složitější věci, jako že zvýšením daně u pohonných hmot, klesne celkový objem ..."

Rýpance a dělání a debatéra blbce se Vám celekem daří... Hovoříte to ale i cosi o Vás...

"No a z nebe snesený majetek např. majitele Slávie řebíčka je už zcela nad úroveň chápání..."

Zloději patří za katr. Dík za další rýpanec... poslužte si, když Vám to dělá dobře !

Uff.

Mějte se...
26. 04. 2012 | 14:02

kokoshka napsal(a):

resl:
elena,a jak ti přijdou dnešni činske vyrobky,ostatne jine u sebe v emerice nenajdeš!
Sediš za činskym kompem,nosiš spodary vyšite v Čine a tenisky z Malaisie,objednaš do domu dodavku jidla z činske restaurace abys mohla nadavat na socialismus,uboha osamela potvurka!
26. 04. 2012 | 14:02

resl napsal(a):

kokoschko,
takže až do té doby, kdy se tu objevil Gorbačov, válcoval váš komunismus Evropu. Mohl odrátovat hranice, aby jsme se přesvědčili, proč jen nám nechtěl tu jejich bídu ukázat, tomu nerozumím. Dále nenavádějte Vývojáře co má dělat a s kým se bavit. To už je taková vaše soudružská starost o jiné. Přestaňte si měnit nicky, prozrazujete tím na sebe, že jste si vzal z těch rudých ubožáků příklad ve lhaní a podvádění. Celý komunismus byl tak velký podvod na lidech, že se dá těžko srovnat s německou okupací. V komunismu jste se totiž nikdy nedovolal svého práva. A když píši nikdy, tak myslím nikdy, soudruhu kokoško. Promiňte, vy asi ano, z rudou legitimací jste naději měl.
26. 04. 2012 | 14:10

Myšelín napsal(a):

Vývojář

Jak jste přišel na to, že svobodně nepracuji, parazituji a je to pro mně důležité?

Zamyslel jste se nad tím, proč Piráti jsou hrdí na název Piráti a jdou s ním do voleb? Proč by měli lidé volit ausgerechnet nějaké Piráty? Proč by měli lidi volit stranu, která chce žít z toho, že bude přepadat nějaké lodě? O co jsou tedy lepší Piráti než Komunisti, kteří se nikdy nezadlužovali a vychovávali lidi k tomu, že pracovat se musí, i když to někdy přehnali a od někoho chtěli, aby pracoval za dva?
26. 04. 2012 | 14:13

Xury napsal(a):

Pro pragmatická sankce:
neměl jsem na mysli privatizaci bank, ale řešení jejich nedobytných pohledávek. Ve vládě byla prosazována dvě řešení - odkup za nominál (Grégr) a odkup za tržní cenu a následná rekapitalizace (Mertlík). Bohužel pro nás vyhrál Grégr.
26. 04. 2012 | 14:17

kokoshka napsal(a):

resl:
Jen čist tvoje blivajzy,elena,je odporne,natož na ne odpovidat!
Ale psat musiš,kde by si jinak ventilovala svoji tupost a šilenstvi!
Stejne na tebe nikdo nereaguje,takže diskutuj jako vždy sama se sebou!
26. 04. 2012 | 14:18

Kancelář napsal(a):

pro uvádění románových příběhů na pravou míru
obludné
je to, že se furt říká pravicová vláda,
či ultrapravice lidem, co jsou socialisté a národní socialisté.

Takže obyvatelé, Ti hloupější, mají pocit, že je nějaké střídání levice a pravice ve vládě

Pravičáci
v kotlině jsou v podstatě pokroková sociální demokracie oirostřihu. Těch pár vyjímek, no, voni vědí kdo to je a Ti to nezmění...

A ČSSD..
je to komunistická strana západního typu,
tedy čistě utilitární spolek založený na co nejmasivnějším ždímání státních peněz, ber kde ber, zdroje jsou a když nejsou, půjčíme si
Názorně jsme to viděli v Praze, kdy před očima veřejnosti došlo k otevřené ehm...
26. 04. 2012 | 14:34

Gabriela napsal(a):

Viola
Nebylo. Věřte mi, že když držíte hladovku "za něco" tak vás to nesmírně duchovně nabíjí. Také cítím silnou podporu "Shůry". A dokonce mě to začíná bavit, mám ráda hraniční zážitky. Tříbí to ducha. O.K.?
26. 04. 2012 | 14:44

Blažej napsal(a):

Komunistů swe musí bát nemakači, kriminálníci a tuneláři. Slušní pracovití lidi na vládě komunistů jenom vydělají.
Náš stát nemůže uživit nic jiného než práce, tvoření hodnot - a poslední kdo to chápal byli zase jenom ti komunisti.
Dotace, sociální dávky a škrty všech vymožeností, které tu byly už před 40 lety , blahobyt nepřinesou.Život na dluh a polévka od Armády spásy není řešení.
26. 04. 2012 | 14:53

Vlkodav napsal(a):

"Kdo se bojí komunistů?"

Každej, kdo nezapoměl.
26. 04. 2012 | 14:53

Petr napsal(a):

máte pravdu.
26. 04. 2012 | 14:57

jozef napsal(a):

není nad komentář, který obviňuje pravicová média z manipulace, a přitom sám používá vylhané argumenty. stačí se podívat do statistik Eurostatu a tady je výsledek:

1) údajně nejblíže plnění maastrichtu jsme byli v době poslední socialistické vlády (myšleno zřejmě co do deficitů, protože celkové dluh je v mezích maastrichtu dodnes). skutečnost?

2005 (socdem): - 3,2, 2006 (socdem): -2,4, 2007 (topolánek): -0,7, 2008 (topolánek a začínající krize): -2,2 (vládní deficity, vše v % HDP). čili jasná lež, deficity byly nižší za topolánkovy vlády, než za poslední socdem. a to odhlížíme od hospodářského růstu, který by měl být při stanovování rozpočtové politiky stěžejní a přesto socdem sekala dluhy v dobrých dobách jak na běžícím páse...

2) údajně i přes škrty nečasovy vlády vládní deficity po krizi rostou. skutečnost?

2009 (nejhlubší krize): -5,8, 2010 (odeznívající krize): -4,8, 2011: -3,1 (vládní deficit, opět v % HDP). čili zase lež.

dál ty vaše bláboly nemá cenu číst, protože prostě lžete, milý pane Pehe.
26. 04. 2012 | 14:58

ghándí napsal(a):

soudruhu pehe,
pokud srovnáváte zadlužování vlád čssd a pravice, tak by bylo docela duležité uvést, že čssd nad zadlužovala v době ekonomického růstu a pravice v době krize, kdy došlo k dramatickému výpadku příjmů. to je velice podstatná a důležitá věc. jinak souhlasím s tím, že by čssd měla vzít ksčm do vlády. at už přestanou chodit kolem horké kaše a padnou si do náruče jako brežněv s husákem.
26. 04. 2012 | 14:59

irma napsal(a):

jarpor:
jistě, i za to že nočním mrazem zmrzly květy meruněk... může ODS...
jistě, všichni modří, a jejich sympatizanti jsou nechápaví, tedy na co odpovědět nechtějí, tak nechápou...

Jen vy a Vám podobní jsou ti slušní... nerýpající, nenapadající...

Pro Vás : nestydím se za to, že jsem zastupitelem v jedné Horní- doln, a že jsem se tam dostal ze spodního, nevolitelného místa jako nezávislý na kandidátce ODS...

A co vy ? Něco ve prospěch Vaší obce děláte... ? Nebo jen rýpete a nadáváte... jak vše stojí za h... o a jací jsou všude haj..i ?

Z mého pohledu, spíše to druhé a třetí...

Mějte se.
_____________
Jemináčku, to je keců kvůli jedné větě, to jsem vám musela šlápnout přímo na kuří oko.
Pokud jde o to rýpání a nadávání, nebyl to včera náhodou nejmenovaný jarpor, který oponenty pravicových diskutérů implicitně nazval sviněmi? Pěkná práce pro obec.
Hezký den, svatoušku
26. 04. 2012 | 14:59

politolog napsal(a):

Kancelář,
Já vás ještě doplním. Jediní ryzí pravičáci jsou čínští komunisti.
26. 04. 2012 | 15:01

irma napsal(a):

ghándí:
pokud srovnáváte zadlužování vlád čssd a pravice, tak by bylo docela duležité uvést, že čssd nad zadlužovala v době ekonomického růstu a pravice v době krize, kdy došlo k dramatickému výpadku příjmů. to je velice podstatná a důležitá věc.
___________________
Zajisté, Klausův "bankovní socialismus" devadesátých let probíhal v době stagnace a ekonomické krize.
26. 04. 2012 | 15:06

Vlado napsal(a):

RESL Vy jste se svými antikomunistickými výkřiky dobře čitelný až politováni hodný. Vy se kominustů štítíte, protože lidem dali práci? I ti disidenti v kotelnách ji měli zajištěnu. Zato dnes je 700tis. nezaměstnaných. Myslíte, že jsou tito lidé s tímto kapitalistickým systémem spokojení? Komunisté nemají na svědomí
2 slovy dvě světové války. Ty kapitalistům nemůžete odpárat ani Vy s Vašim pravicovým názorem. Jen v té druhé činili oběti na 50milionů!!!
26. 04. 2012 | 15:08

Hey napsal(a):

Media jsou schizofrenni. Soucasne delaji vse proto, aby na Hrade zase sedel komunista.
26. 04. 2012 | 15:14

Kelt napsal(a):

Vládní prohlášení vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci.

§ 1-S přeběhlíky nikdy vládnout nebudeme
§ 2-Pokud s nimi vládnout budeme,platí §1

Nečas minulý pátek"pokud nebudu mít institu
ciovanou většinu"/klub Peakpárty/budu iniciovat předčasné volby.
Nečas v pondělí-stačí mně podpisy k většině
Nečas včera-pokud prohlásí,že mne podpoří,bude mně to stačit

Co dodat-LEŽ je pracovním nástrojem této vlády.
Důkazů je nepřeberné množství.Jenom se mně nechce je vzpomínat a kazit si hezké odpoledne.
Pokud jenom by byl opravdový zájem,tak se přemohu,ale pouze na prázdný žaludek.
26. 04. 2012 | 15:15

Vlado napsal(a):

Irmo co to kážete za bludy o zadlužování. Stát začali zadlužovat tito političtí zlotřilci již v době privatizecí!!!
Již v roce 1993 činilo zadlužení 158,8miliardKč. Mě jako občanovi je jedno, která strana okradla tuto zemi. Vedoucí vládní strany jsou jen dvě ODS a ČSSD. Jedině kdo se na tomto vyprodávání státního majetku nepodíl je jediná sněmovní strana KSČM!!! Právě tak jako se nepodílela na zadlužování!!
26. 04. 2012 | 15:18

mb napsal(a):

SLOVAN JSEM A SLOVAN BUDU !!!

... až někdy jindy Lakatoši ...
26. 04. 2012 | 15:38

mb napsal(a):

Pane Pehe ... sosani si u mne šplhli ( a nejen u me ) že odmítli soudruha Koudelku ... maji kredit ...
26. 04. 2012 | 15:40

neo napsal(a):

mb:

u tebe si šplhne každej kdo nějakým způsobem nesouhlasí s Klausem :)
26. 04. 2012 | 15:42

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro jozef.
Máš tam několik omylů.
Rozpočet na rok 2007 byl společný, vláda v důvěrou vznikla až v lednu 2007 a rovněž příznivé ekonomické výsledky nebyly díky pravicové vládě, ale díky tomu, že ještě nestačila napáchat škody. Od nástupu nové vlády trvá minimálně rok až dva, než se začnou projevovat důsledky její politiky. Bude trvat několik let, než to tady dá po pravici do pořádku.

Rok 2008 růst deficitu podle tebe začínající krize, ale na začátku roku 2009 se zde počítalo s vysokým růstem. Rostoucí deficit v roce 2008 byl způsoben více pravicovými zásahy do ekonomiky než externí krizí.

A ještě něco k vymlouvání na krizi.
Tady je porovnání ekonomického růstu ČR a Německa, našeho hlavního ekonomického partnera. Z toho lze zjistit, kdy recese přišla zvenčí a kdy jsme si ji zavinili sami.

Reálný ekonomický růst
Rok, Německo a ČR %
2002 0; 2,1
2003 -0,4; 3,8
2004 1,2; 4,7
2005 0,7; 6,8
2006 3,7; 7
2007 3,3; 5,7
2008 1,1; 3,1
2009 -5,1 -4,7
2010 3,7; 2,7
2011 3; 1,8

Když vládla levice, tak naše ekonomika rostla výrazně rychleji než německá, dnes je to obráceně.

A ještě něco, dluh není jediná škoda. Pravice páchá škody, které nejsou přímo vidět, ale jsou významnější než dluh. Například srazit ekonomiku o procento znamená, že se nevytvoří produkt v hodnotě téměř 40 miliard, pravice od roku 2008 nastartovala útěk peněz (hodnot) do zahraničí, přestali jsme být atraktivní pro investory a mnohé další.
26. 04. 2012 | 15:42

Darth Maul napsal(a):

Komunistů se bojí každý slušný člověk.
26. 04. 2012 | 15:43

mb napsal(a):

Ačkoliv ČSSD v posledních dvaceti letech několikrát mohla, ale nakonec se nikdy nespojila s KSČM, přesto jsme před každými volbami byli vystaveni tvrzením, že se tentokrát už opravdu, ale opravdu po volebním vítězství s komunisty spojí.

a bylo by konečně na čase ...
26. 04. 2012 | 15:44

tata napsal(a):

JARPOR

ANO ZČASTI mate pravdu že nepíšu uplně srozumitelně ovšem když chcete vždy jste to pochopil,vždy toto použijete když matete ale uznavém že čast pravdy to je,bohužel jako vždy jen čast.

takže kte časti co jste pochopil a tady mlžite,nebo zaměrně neřikate pravdu nebot je to obecně znamé takže vaše odpověd.....

1/Já soudím, že když se realizovaný "projekt" neproplatí z evropských peněz... vino "nečerpání"... pak prostě realizátorovi nic státní rozpočet nekompenzuje... žádná díra do SR se tedy nekoná... Realizátor má problém... neb, dle mého - na tyto dotace NENÍ žádný právní nárok...

2/A pokud se něco teprve realizovat má... tak se to nezrealizuje... u pitomých "projektů" a těch je většina... si naopak myslím, že jejich nerealizování je DOBŘE !

očisloval sem to takže k bodu 2......tady souhlas než platit ,když nejsou schopni to realizovat tak už je opravdu lepší se oto čerpaní vubec nepokoušet......ovšem to zrovna není dobrá vizitka vlady.

bod 1 zcela připustme že to neznate o čem vyslovuji velke pochybnosti nebot zcela mimo.........nebot vy zaměrně mluvite e realizatorovi jako soukromemu subjektu,ano takovy také sou ale co mi mluvyme je to stat jako třeba programi ve školství,tudíž stat to začiná platit a nedoplacení od EU ZNAMENÁ CO?odpovězte si sám jak zde uvadite velke nepřesnosti natolik znamé že je jasné že to je zaměr,mlžení jak u VÁS NORMALNÍ
26. 04. 2012 | 15:45

mb napsal(a):

neo ... ohybač zákona/ů ústavním soudcem ?

kozel zahradníkem

a servilní podlézavec mocných trafikantem ...

zdravím nea ...
26. 04. 2012 | 15:46

Irma napsal(a):

Vlado:
Prosím, zklidněte hormon, abyste neviděl rudě, mrkněte znova na to, co jsem napsala, a teprve pak reagujte. Nápověda: O vašich komouších tam není ani slovo.
26. 04. 2012 | 15:47

mb napsal(a):

ČSSD by si měla nechat dveře otevřené k takové koaliční spolupráci, která ji bude po volbách nejlépe vyhovovat.

... souhlasím s Pehe ...

jen doufám že se volby uskuteční již v červnu ...
26. 04. 2012 | 15:49

Xury napsal(a):

Pro vlada:
WWII spustil národní socialismus (Německo) a nacionalismus (Japonsko). Národní socialismus byl politicky nejblíže fašismu, což je v podstatě korporativismus a ten má podle mne spíše blíž k socialismu. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že WWII byla "válka kapitalistů".
A ještě k tomu zadlužení - státní dluh v roce 1993 byl prakticky celý přenesený z doby socialismu.
26. 04. 2012 | 15:49

neo napsal(a):

mb:

mně je to jedno, ani nevim, kdo to je. Vim, že ho chtěl Klaus a vim, že Klause bytostně nesnášíš, nic víc:)
26. 04. 2012 | 15:49

tata napsal(a):

Carlos

ALE ono je to zoufalé že není ve sve podstatě vyběr toho naprosto nezpochybnitelného dobra,to sem přehnal to není nikde ani pro všechny ale nam by stačilo posuzovat toto třeba s pohledu to co platí v NĚMECKU.ASPON TEDA JAK TO CHAPU A PÍŠU JÁ
26. 04. 2012 | 15:52

SuP napsal(a):

Ólmouste -
Až je mi tě líto, když vidím ty tvoje pokusy se se mnou sblížit.
26. 04. 2012 | 15:53

Irma napsal(a):

neo:
A proč teda do všeho kafráte, když je vám nakonec všechno jedno?
26. 04. 2012 | 15:54

irma napsal(a):

Xury:
WWII spustil národní socialismus (Německo) a nacionalismus (Japonsko). Národní socialismus byl politicky nejblíže fašismu, což je v podstatě korporativismus a ten má podle mne spíše blíž k socialismu. Rozhodně nesouhlasím s názorem, že WWII byla "válka kapitalistů".
_______________
Můžete mi vyjmenovat nějaké ideje, které má německý nacismus společné s demokratickým socialismem? Myslím jako, v čem jsou si podobné jejich cíle, ne jestli k jejich dosažení používaly takové nebo makové ekonomické prostředky.
26. 04. 2012 | 16:08

Asfalt napsal(a):

Jarpor:
Napsal jsem "...Jarpor (8:13) zase vidí ohnutý hřbet (holt, správný mstitel)."
Odpověděl jste: "Ne "ohnutý" hřbet.... ohebný jsem napsal.... a hned je význam jiný...
a P.S. - nezakazuji nikomu komunisty volit, nikomu nezakazuji s nimi spolupracovat... Jen poukazuji na historii... Nedemokratické ? To snad ne..."

Záměnu "ohnutý" a "ohebný" nepovažuji za podstatnou.
Je dobře, že nikomu nezakazujete někoho volit či nějakou spolupráci, rozhodně není nedemokratické nezaujatě poukazovat na historii (což jste ale nečinil - Peheho emigrace není historií, ale věc soukromí jednotlivce).
Začíná mne spíš děsit, že Vás otázky, na které odpovídám, vůbec napadly :o))

Tušim, že by možná byl mezi námi rozdíl v tom, že já nepovažuji za nezbytné soupeře v demokratické soutěži zničit nebo pomluvat, ani nepovažuji za nezbytné voliče svým soupeřem strašit. Dále si myslím, že skutečně jsme v demokratické soutěži, nikoliv v nějaké permanentní revoluci, kterou pravice stále vidí, jak se mi z některých rétorik zdá.
Myslím, že rozhodující by měly být ideje. Na druhé straně chápu, že těch moc není a že fakticky jde o majetky a výhody s mocí spojené. To je ale škoda.

Levičák:
Díky a souhlas s Vaším názorem.

Aga:
Možná je v našich názorech jen ten zdánlivý rozdíl, že můj názor zdůrazňuje to, co má být, zatímco Váš názor hovoří spíše o tom, co je.
Proto si myslím, že v zásadě nejsme v rozporu. V podstatě s Vámi souhlasím, nejsem slepý, abych neviděl to, co je.
26. 04. 2012 | 16:10

Oranžáda obecná napsal(a):

titulek článku pana Pehe je opravdu zvláštní..."Kdo se bojí komunistů" , jedna otázka, bál se komunistů pan Pehe, když emigroval ??? Komunistická strana je zločinecká organizace (dokonce to potvrzuje i platný zákon), je tak divné, že by se komunistů, se všemi zločiny, které v minulosti spáchali, mohl někdo bát ???? Já jen říkám, jen blbec se dvakrát spálí o stejná kamna, kdo je na základě této úvahy pan Pehe, to ať si každý dosadí sám !!!
26. 04. 2012 | 16:24

aga napsal(a):

Asfalt

Je otázka, do jaké míry je ještě produktivní zdůrazňovat to, co má být (na úkor toho, co je), když chybí reálné prostředky, jak toho dosáhnout. Nebo vidíte nějakou tady a teď průchodnou cestu?

Jinak ale považuji vaše příspěvky za jedny z nejhodnotnějších.
26. 04. 2012 | 16:27

neo napsal(a):

Irma:

protože se mi chce a protože mě to baví a protože žijeme ve svobodné zemi, kde se nemusíme bát projevovat své názory.
26. 04. 2012 | 16:28

Xury napsal(a):

Pro irmu:
demokratickým socialismus je co? Můžete uvést nějaký příklad země, kde byl tento systém realizován? Děkuji.
Jinak s reálným socialismem měl nepochybně společnou diktaturu vládnoucí strany, ovládání ekonomiky i správy státu z vůdcova centra potažmo vládnoucí strany, hledání (a nalézání) nepřítele, neexistence právního státu atd. Nepochybně by se shodly i na hesle: "Vše ve státě, nic proti státu, nic mimo stát".
26. 04. 2012 | 16:32

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

V devadesátých letech pravice prošustrovala obrovský státní majetek, teď byl pro ni připraven tento dáreček, kterým mohla podpořit ekonomiku a jak to dopadlo?

„V období let 2007-2013 může Česko získat z Bruselu podle aktuálního kurzu uváděného ministerstvem pro místní rozvoj 776,1 miliardy korun. Úřady zatím schválily dotační projekty za celkových 577 miliard korun. Z těch bylo dosud vyplaceno 327 miliard. Ovšem nikoliv Bruselem, ale českým státem, protože peníze proplácí EU až na závěr celého procesu. Česko dosud získalo z EU zpátky jen 138,1 miliardy, zbytek visí ve vzduchoprázdnu.

Podle odborníků na čerpání dotací je navíc už nyní jasné, že značnou část těchto peněz Brusel nikdy neproplatí, protože šly na projekty, které odporují základním podmínkám pro přidělení dotace. „
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/dotace-z-eu-misto-navysuji-statni-dluh-ceska-fml-/eko_euro.aspx?c=A120426_102044_eko_euro_neh
26. 04. 2012 | 16:32

Kelt napsal(a):

Pehe klade otázku-"kdo se bojí komunistů"?.

ODS rozhodně ne,/i když před každými volbami vytahuje tuto kartu/protože jim vůbec nevadilo s jejich podporou zvolit Klause presidentem.
Za to se KSČM a jmenovitě jejich tehdejšímu předsedovi/odpornému to pohrobkovi stalinismu Grebeníčkovi/dostalo cti poobědvat s bojovníkem proti komunismu na zámku v Lánech s dodatečnou památeční fotkou na balkoně zámku v čele s nově zvolenou hlavou státu.
26. 04. 2012 | 16:44

český maloměšťák napsal(a):

Xury
Obávám se, že kdybyste předstoupil před Hitlera či Himmlera a řekl jim, že mají nejblíže k socialistům...tak že byste vylétl komínem jako první - ještě před komunisty, socialisty či Židy.
Hitler nechal zabít i Röhma - ne že by to byl nějaký " demokratický socialista" - ten starý, dobrý spolubojovník Roehm (z dob , kdy Hitler donášel na socialisty v Bavorsku)...ale chtěl skutečně cosi jako kontrolu podniky dělníky.
Což tedy Hitlerovým sponzorům moc pod fousy neštimovalo, že...

Mimochodem - on ten Áda tedy v jednom socialista byl. Nechat chcípat za sebe jiné - a zde vskutku byli zvýhodněni prostí lidé...dělníci, rolníci, malí živnostníci....

Ten pokus - vyrobit z Hitlera socialistu...ten tady sleduji už dlouho.
A nestačím se divit, kdo všecko se té bídy logiky i faktografie chopí - v zájmu takříkajíc " něčeho vyššího"....tedy ideologické propagandy.
26. 04. 2012 | 16:49

ali napsal(a):

Oranžáda
26. 04. 2012 | 16:24

Kdyby vyšlo najevo, že J.Pehe byl úmyslně emigrován, tak se už dneska divit nebudu..
26. 04. 2012 | 16:53

Vlkodav napsal(a):

čm:
„Jsme socialisté, jsme nepřátelé dnešního kapitalistického ekonomického systému kvůli jeho vykořisťování ekonomicky slabých, nespravedlivými platy, nepěkným hodnocením jedince podle jeho bohatství a prosperity místo odpovědnosti a výkonu a jsme odhodláni zničit tento systém za jakýchkoli podmínek.“
Tak pravil Adolf Hitler v roce 1927.
26. 04. 2012 | 16:54

Medikolog napsal(a):

Darth Maul 15.43

Slušný člověk se nemá proč bát. Snese bez problémů jakýkoliv majetkový audit. Bát se ovšem musí band přepadajících slabší "na cikánskou férovku".
26. 04. 2012 | 16:59

ghándí napsal(a):

já se bojim oranžových komunistů
26. 04. 2012 | 17:00

ghándí napsal(a):

soudruh hitler byl akorát trochu jiný komunista
26. 04. 2012 | 17:02

aga napsal(a):

Vlkodav

A co tím chcete říct? Že psychopatovi se nedá věřit, ani když hlásá rozumné názory? Pak rád souhlasím, a varuji před tím, abychom dali jen na sebelíbivější názory, aniž bychom bedlivě zkoumali toho, kdo je hlásá. Problém je, že právě oni psychopati zavedli to "korektní" pravidlo, že je třeba diskutovat pouzek věci a ne k osobě. Jistě dobře věděli proč a pro koho je to výhodné.
26. 04. 2012 | 17:04

Brundibár napsal(a):

jozef:

Píšete: "korejski robotnici v korejskych fabrikach zarabaju 4-krat tolko,nez ceski,alebo slovenski robotnici v korejskych fabrikach."

Udejte prosím zdroj, odkud čerpáte. Je to totiž poněkud s tím, co udávají Český a Korejský statistický úřad.

Konečně, čeští i slovenští dělníci v korejských automobilkách dostávají pravděpodobně vyšší platy, než jejich indičtí nebo čínští kolegové
26. 04. 2012 | 17:04

Kelt napsal(a):

To Vlkodav,
to je také důvod,proč když stojí před naším soudem neonacité,tak si soud vyžaduje posudky na "PRAVICOVÝ EXTREMISMUS".
Ono brát vyhlášení A.H.z roku ´27 za směrodatná je dost odvážné.
Směrodatnější je posloupnost a výběr ,dle které německý "narodní socialismus"likvidoval fyzicky své politické protivníky.
26. 04. 2012 | 17:05

jen tak dále napsal(a):

Komunisté by si měly dobře rozmyslet, koho si k sobě připustit. Zdegenerovanou ODS, nebo SD, která, ač vystupuje jako levicová, ji Bohumínem odmítla.
Ať předloží obě jmenované strany, co za to? Komunisti jsou dnes v kursu a jejich preference budou na dále stoupat. Ještě se budou ODS s SD předhánět, která se komunistům zavděčí víc.
Komunisté konečne dosáhly cíle. No jo, morálka, čestnost a pracovitost, konečne vítězí i v Česku. Nezbýva, než poblahopřát a volit komunisty.
26. 04. 2012 | 17:06

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák 26. 04. 2012 | 16:49:

Váš názor Vám neberu, ale prameny a fakta jsou s ním v hlubokém rozporu.
26. 04. 2012 | 17:08

Zdeněk Brom napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude,:

Zkusil jste si někdy položit otázku, kterak některý majetek stát po roce 1948 nabyl?
26. 04. 2012 | 17:11

SuP napsal(a):

Irrma -
Demokratický socialismus, to je něco jako Svatý čert? A co takhle demokratický socialismus sovětského typu?
26. 04. 2012 | 17:18

jan napsal(a):

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1636-autor-knihy-co-nesmite-vedet-pravda-o-kolosalni-manipulaci-lidstva-jiz-prosakla-ven.aspx
26. 04. 2012 | 17:20

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

K debatám o Hitlerovi.

Víte, kdo v Evropě zavedl to, že jsou zaměstnanci zastoupení v dozorčích radách podniků?

Začalo to po válce v Německu a jeho tehdejší záměr byl zamezit návratu nacismu do německých korporací, které nacismus podporovaly. Dnes je to i mnoha jiných zemích a účel už je jiný.

Tím chci jen připomenout, že nacismus – fašismus si nevytvořila levice, ale kapitál a pravice, a to především jako ochranu před levicí.

K nacismu a korporativismu, tedy důraz na národností otázky a propojení moci politické a ekonomické, to je především naše pravice, ne levice.

ODS se pyšní s pojmy občanská a demokratická, čímž by mohla u nějakých jednodušších jedinců tyto pojmy diskreditovat. Občanskost ani demokratičnost nemůže ani za kmotry, ani nedemokratičnost této sekty.
26. 04. 2012 | 17:21

Blažej napsal(a):

Ano Brome, stát majetek zčásti znárodnil fašistům,kolaborantům kulakům a lichvářům co měli nakradený majetek od židů. Velký majetek měl stát už před válkou, kdy se za Masaryka znárodnilo hodně továren patřících rakušanům. Polnosti a lesy měl stát už od dob Josefa II.
A potom to docela dobře fungovalo, kdo pracoval a žil slušně, měl zaslouženoun podporu státu.
Ale byli mezi námi škůdci, co např. sabotovali sklizeň chmele v naivní představě že tím zničí národní hospodářství. Při cinkání klíči spolu s jinými kriminálníky vypluli na povrch, dnes jsou někteří takoví klidně i učitelé v Jižních ČECHÁCH. . A ani si TAKOVÝ UČITEL neumí vyhledat jak je to se státním majetkem. Podle toho vypadá úroveň školství i celého národa.
26. 04. 2012 | 17:27

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
A teď si zkusme představit, že by neexistoval internet a lidi by se báli to, co tu čteme, říkat. Potkávali bychom se na ulicích a v hospodách, usmívali se na sebe hezky nebo přiblble, .....a vůbec by nás nenapadlo, že si tolik těch druhých může myslet třeba to, co tu čteme.
Ještě že ten internet existuje! (díky americkému imperialismu a přípravě programu hvezdných válek)
26. 04. 2012 | 17:29

scallop napsal(a):

Blažej

"A potom to docela dobře fungovalo ..." az do roku 1953, kdy stat zbankrotoval.
26. 04. 2012 | 17:32

Vlkodav napsal(a):

Hitkler nebyl ani pravičák, ani levičák. Byl diktátor. Stejně jako Stalin.
A ti říkají a dělají to, co je udrží u moci a je jim ku prospěchu.
Hesla typu Hitler byl pravičák/levičák jsou nesmysl. Obdobný, jako že u nás Hitler prosadil pravostranné řízení.
26. 04. 2012 | 17:32

občan čr napsal(a):

ODS nebyla NIKDY demokratická, NIKDY pravicová.
Strašení KSČM už nezabírá, šetřte dech, budete ho všichni zastánci ODS potřebovat !
26. 04. 2012 | 17:37

Zdeněk Brom napsal(a):

Blažej:

Obzvláště užití slova kulak se mi líbí. To slovo sem bylo speciálně dovezeno k použití při kolektivizaci. Byl to slovník bolševických fanatiků, který zde ještě zčásti, jak vidím, funguje.

Cituji: "...stát majetek zčásti znárodnil fašistům,kolaborantům kulakům a lichvářům co měli nakradený majetek od židů." Krásná věta. Jak z příručky agitátora.

Historii znárodˇˇnování znám. Nemíním zavírat oči ani pře násilnou kolektivizací, zabíráním majetku drobným řemeslníkům a nesmyslné znárodnění malých firem.
26. 04. 2012 | 17:37

UmKab napsal(a):

Komoušů se neni třeba bát ted už v zádech nemaj sovětskej svaz.Dnes by se s tou bandou gerontů netáhel a neschopáků vymetla podlaha během dvou tří týdnů.
26. 04. 2012 | 17:39

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

Není vyloučeno, že ta doba přijde.
26. 04. 2012 | 17:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Vlkodav:

S tím, že Hitler nebyl ani vpravo ani vlevo, souhlasím. On hrál jinou úroveˇn.
26. 04. 2012 | 17:42

Ládik!!! napsal(a):

Komunistů netřeba se bát, zejména pokud jsou v kriminále nebo alespoň nejsou u moci. Komunistů u moci je třeba se vyvarovat. Pod praporem komunismu bylo nejvíce hladomorů a genocidy v dějinách lidstva, o likvidaci životního prostředí ani nemluvím. Nechápu, za kolik je pan Pehe ochoten vypouštět džina z láhve.
26. 04. 2012 | 17:43

Blažej napsal(a):

Nejvíc se těším na to až socani vyběhnou s tím, že je třeba zrušit bohumínské usnesení. Udělají to před volbama, nebo až po volbách řeknou že jinak by vláda sestavit nešla???
Tipl bych, že takový výsledek jako na Slovensku kde Fico měl nad 50% poslanců, se u nás tyto volby ještě nepodaří ani ČSSD, ani KSČ.
26. 04. 2012 | 17:48

Ládik!!! napsal(a):

Každý druhý socdemák je bývalý komunista, který má školení, jak slušným lidem zakroutit krkem. A ten, co nebyl komunista, ten je obdivuje.
26. 04. 2012 | 17:50

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Na základě některých příspěvků musím bohužel poznamenat, že inteligence pravičáka nestačí ani na to, aby se tento jedinec „poznal v zrcadle“.
26. 04. 2012 | 17:51

Dandy napsal(a):

Ládíku, fakt hustý, ale ještě popros všechny slavné kapitalistické evropské země a USA ať se naučí uživit se sami a nechodit žebrat o půjčky ke komunistům do Ruska a ČÍNY. Když se ti to podaří, sláva . Potom už ty tvoje bludy budou alespoň naoko vypadat.
26. 04. 2012 | 17:52

Ládik!!! napsal(a):

Komunista nevezme lidem práci, protože sám neumí a nechce pracovat. Komunista chce jen vládnout a dokazovat svou moc, organizovat druhým život ve jménu svého přesvědčení, ve jménu Lenina, Stalina a Kosygina. Komunista chce vyrábět na sklad neprodejné výrobky, případně je vyměňovat za podobné, nebo za volně nesměnitelnou měnu. Komunista chce vyrábět uniformy, ostnaté dráty a kysličník siřičitý. Československý komunista to už předvedl dvěma generacím.
26. 04. 2012 | 17:56

Ládik!!! napsal(a):

Dandy,
Vás se to dotklo?
26. 04. 2012 | 17:58

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Dandy.
Když kapitalista žebrá, to je od něj ještě hezké, protože on nežebrá rád, ale raději posílá tanky nebo bombardéry.
26. 04. 2012 | 18:02

Zdeněk Brom napsal(a):

Ládik!!!

Tak to pardon, znal jsem a znám dost komunistů, kteří pracovali hodně tvrdě a poctivě. Komunisté, stejně jako jiné strany a spolky, nejsou jednolitý celek.

Mimochodem, řada skutečných poctivých komunistů se octla v "komunistických" lágrech a na popravištích vexlfods.
26. 04. 2012 | 18:02

Vývojář napsal(a):

Ládíku, on ten komunista co vyrábí neprodejné na sklad, dokázal to že svého času byla více než polovina tramvají na světě made in ČKD, taktéž trolejbusy, Zetor byl pro polovinu světa synonymem zemědělské techniky, stavěli jsme po celém světě pivovary, cukrovary / dnes neumíme vypěstovat ani cukrovku a cukr dovážíme/ strojírny a továrny. a mnohé jiné věci. Že by to ti kapitalisti kupovali aby měli také plné sklady zbytečností a nemuseli komančům závidět???
To je blbost, viď že jo. Kdo by si něco takového myslel, musel by být úplný idiot, že Ládíku. PŘIZNEJ že ano. A učitel Brpom by se mohl také odborně vyjádřit.
A můžeš přitom, vyjmenovat ty slavné kapitalistické výrobky, co vyvážíme dnes a jsou české. Nějak si mnemohu žádné vybavit

A teď
26. 04. 2012 | 18:22

Ládik!!! napsal(a):

Zdeněk Brom -
ti samí měli heslo "když se kácí les, lítají třísky".
26. 04. 2012 | 18:32

Sladký napsal(a):

Ládíku, každý rok zemře na Zemi 10-15 milionů lidí hladem.Myslíš, že se to děje v komunistických zemích,nebo že za to mohou komunisté? Dík za odpověď.
26. 04. 2012 | 18:36

Ládik!!! napsal(a):

Vývojáři,
do celé 1/6 světa se vyváželo. SSSR, Kuba, Angola, Vietnam, Mongolsko, KLDR.
Dnes bych jmenoval lodní hřídele, části vrtných plošin (Huisman), části rypadel (Caterpillar).. nemám čas na blbosti a nechce se mi zabývat se komanči, to je ztráta času a přivolávání nasranosti.
26. 04. 2012 | 18:38

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
tam kde se přemnoží, tam umřou. Lumíci taky.
26. 04. 2012 | 18:39

Asfalt napsal(a):

Aga:
Pokud chcete říct, že existují darebáci, kteří zneužívají druhé nebo díky kterým řada lidí víc či míň strádá nebo i umírá, pak odpovídám, že existují, dokonce dodám, že je řada těch, co slepě pomáhají, a řada těch, co si myslí, že jinak tomu být nemůže. Neznám cestu, jak to změnit. Znám jen pár principů (to, co má být), které považuji za správné. Vím, že tyto principy nelze nikomu naordinovat ani je považovat za vždy a všude aplikovatelné a že žádný z těchto principů nemůže fungovat sám o sobě.

Existovala řada těch, kteří si mysleli, že znají pravdu o lidských vztazích, tuto pravdu pak chtěli lidem dát či vnutit a špatně to dopadlo. Dnes je to u nás tak, že patent na rozum si přisvojili neoliberálové, kteří si říkají všelijak, kteří tuto svou pravdu vnucují ostatním a diky nimž to asi zase špatně dopadne. I zde pak můžete vidět povyk těch, co jsou k jiným pohledům slepí, co mají svou neomylnou pravdu, ale mnohdy ani netuší, o čem vlastně mluví...

Nevím, zda Vás moje odpověď uspokojí, ale načal jste tak široké téma, že ho tady a tímto způsobem neprobereme.
Jinak díky, právě Vašeho uznání si vážím.
26. 04. 2012 | 18:39

plk. Kurvice napsal(a):

V čele této histerické demagogické kampaně proti ČSSD stojívá právě toto Aktualně.fuj. Na dva měsíce odhodí zcela masku rádo by objektívního informačního kanálu a masíruje a masíruje do modra. Vy jste jeden z mála, koho tady ještě čtu a vždycky si říkám, že si necháte špinit své jméno touto modrou žumpou. Jinak samozřejmě k tématu, dopracoval jsem se do stavu, že už by mi KSČM ve vládě ani trochu nevadila.
26. 04. 2012 | 18:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Vývojář:

ˇCKD je jeden z podniků, který svůj věhlas založil před válkou a po válce byl znárodněn. Zetor je poválečná záležitost. Ano, obě firmy vývážely do zahraničí. nebyly ale samy. V rámci RVHP byly asi dominantní, jak to bylo na západě, to nevím přesně.

Problém nastal v době nástupu elketronizace zařízení a přechodu na počítače. Tady byl západ o kus dál.

S těmi cukrovary v naší zemi je to smutná a bolavá záležitost, stejně jako u řady další národních podniků. V drtivé většině je na buben nebo do tunelu přivedli ředitelé, kteří ještě v září 89 vlastnili stranické knížky a burcovali k plnění pětiletky. Pak ale nějak procitli, změnili názor a už to jelo.

Nicméně je také fakt, že řada podniků vyráběla skutečně věci, které horko těžko prodávaly i na tuzemském trhu, především proto, že zboží ze zahraničí sem nesmělo. Např. magnetofonové kazate Emgeton byly ukázkový šmejd. Tak vznikl unikátní "nádor" zvaný Tuzex nebo potom Eso.
26. 04. 2012 | 18:51

aga napsal(a):

Asfalt

Naprosto souhlasím. Má poznámka se týká spíše toho, že považuji právě za celkem fungující taktiku tzv. neoliberálů podporovat tzv. korektní a věcné diskuze o tom, jaké by to mělo být, aby si mohli za clonou těchto diskuzí dělat i nadále to, co být nemá.

Na druhou stranu chápu, že je třeba neztratit zbytky víry a optimismu, a pouze nebědovat a nelomit rukama. Vaše příspěvky považuji v tomto směru za velmi vyvážené.
26. 04. 2012 | 18:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Ládik!!!

Všichni prostě ne.
26. 04. 2012 | 18:52

Ládik!!! napsal(a):

ZB -
já vím, že ne, taky znám komanče z přesvědčení, ti mi nevadí. Ti v rádiovce a montérkách nebo fáračkách. Ale většina byla těch vychcaných, na všech stupních "řízení". A ti házeli všechny nekomunisty "do jednoho pytle" jako méněcenný plebs, tak proč bych se k nim nechoval stejně. Navíc dnes nejsou v pozici nějakých ušlápnutých nebožáčků, ale mají v rukaách ekonomickou moc a tvorbu zákonů. Celých 20 roků od 89 byla v parlamentu minimálně polovina komančů. V Ústavním soudu jsou komanči, premiéři jsou komanči a svazáci... škoda slov. disagel anno
26. 04. 2012 | 19:05

Ládik!!! napsal(a):

ty 2 slova je rekapča, nic sprostého
26. 04. 2012 | 19:07

Zdeněk Brom napsal(a):

Ládik!!!

Tak to si rozumíme. Tuhle skupinu lze nazvat "všehoschopní chameleoni". To je jeden z největších problémů této země.
26. 04. 2012 | 19:08

jarpor napsal(a):

Milá paní irmo,
níže jsem zkopíroval Vaše vyjádření k mé osobě... nic k tématu debat, jen k osobě... / a tuším, že je to vůbec poprvé, co jste se obrátila přímo na mne :

"Obávám se, že nechápat nepohodlné dotazy patří k základní výbavě dobrého politika. Někdo tu psal, že je jarpor zastupitel za ODS."

"Jemináčku, to je keců kvůli jedné větě, to jsem vám musela šlápnout přímo na kuří oko.
Pokud jde o to rýpání a nadávání, nebyl to včera náhodou nejmenovaný jarpor, který oponenty pravicových diskutérů implicitně nazval sviněmi? Pěkná práce pro obec.
Hezký den, svatoušku"

Velmi zdvořilé zahájení našeho dialogu, což ? Od ženy obzvláště !
Nejsem svatoušek, stejně jako Vy asi nejste Zorro mstitel, i když se snažíte tak v replice vystupovat...

Dovolím si prosit, abyste nelhala. Nikoho jsme nenazval sviní ! To si prosím vyprošuji !!
Na citáty zkopírované panem SuPem a následnou diskusi jsem napsal, že mi naskakují přísloví : Házet hrách na zeď a také házet perly... /víte komu/.
Když už mne hodláte pomlouvat, alespon pomlouvejte to co píšu a ne to, co si vylžete !
A v této souvislosti mne napadlo také jedno přísloví : Potrefená hus zakejhá ... A je zcela Vaší věcí, zda se pod tím příslovím nacházíte či nikoliv....

Na hrubý pytel patří hrubá zápata. Myslím, že se tak stalo... a ani ta hrubá záplata mi nebrání Vám popřát

Hezký večer.
26. 04. 2012 | 19:12

Ládik!!! napsal(a):

Jo, to je neřešený problém. Tak chronický, že ho nejde vyléčit, vytáhnou ho až 2 metry hlíny nebo teplo kremačky. A Pehe se s tím chce smiřovat. To je totéž, jako odpustit vrahovi úmyslnou vraždu. Jako podat ruku brejvíkovi. Děkuji, nechci.
26. 04. 2012 | 19:15

Antroid napsal(a):

Vy Pehe jste typický salonní levičák, který je schopen "pro myšlenku" skoro čehokoli, třeba prodeje vlastní matky.

Komunisty ani socany netřeba strašit, stačí je poslouchat.

Sledovat dnešní vládu JE BÍDA, ale tu soc-kom s podporou odborů lze těžko nazvat jinak, než SVRAB. Pokud navrhují či přikyvují nápadům jako permanentní schodek 120 miliard ročně (více, než 10% státního rozpočtu !), pak nechť raději vládne dnešní bída s nouzí, když v PS nemáme solidní pravici.
26. 04. 2012 | 19:19

jarpor napsal(a):

Asfalt

"Záměnu "ohnutý" a "ohebný" nepovažuji za podstatnou."

V tom se lišíme. Mít záda ohnutá je něco zela jiného, jak je mít ohebná... Dovolím si trvat na tom, že pan Pehe má záda ohebná, nikoliv ohnutá.

"Tušim, že by možná byl mezi námi rozdíl v tom, že já nepovažuji za nezbytné soupeře v demokratické soutěži zničit nebo pomluvat, ani nepovažuji za nezbytné voliče svým soupeřem strašit. Dále si myslím, že skutečně jsme v demokratické soutěži, nikoliv v nějaké permanentní revoluci, kterou pravice stále vidí, jak se mi z některých rétorik zdá.
Myslím, že rozhodující by měly být ideje."

Pokud bych strašil a pomlouval já.. chápal bych, proč mi to píšete. Vzhledem k tomu, že tak nečiním, pak rád konstatuji, že v tom se tedy nelišíme.
Že pravice upozorňuje za historické zkušenosti s komunistickou ideologií... není ani pomlouvání, ani strašení. Mrtví v lágrech kom. režimu nejsou fikce, odsouzení k těžkému žaláři pouze za názor, není fikce... leč to vše... a mnohé další jevy komunistické vlády, byla holá skutečnost ! Dle mého, zástánci takové ideologie, prostě do vlády nepatří... když už jistá část společnosti toleruje jejich existenci, zatímco se celá shodne, že fašistická strana je prostě nepřijatelná !
Nemýlím-li se, komunismus a fašismus byly našimi zákony postaveny na stejnou úroveň...
Hezký večer
26. 04. 2012 | 19:23

opily odborar napsal(a):

Je zahada proc vlastne pan Pehe za velmi obtiznych podminek emigroval do USA. Ze by mladistva nerozvaznost kapitana Minarika?
26. 04. 2012 | 19:23

opily odborar napsal(a):

plk. Kurvice
Vy budete taky nejakej ten modrokabatnik ze ctete takovou zumpu
26. 04. 2012 | 19:27

jarpor napsal(a):

tata

"očisloval sem to takže k bodu 2......tady souhlas než platit ,když nejsou schopni to realizovat tak už je opravdu lepší se oto čerpaní vubec nepokoušet......ovšem to zrovna není dobrá vizitka vlady."

Vážený pane tato, celý můj příspěvek, včetně onoho bodu 2 se netýkal VLÁDY, nýbrž SAMOSPRÁV. Konkrétně - projekty podávané OBCEMI.
To je jistý rozdíl !

Lišíme se. Já ty projekty, jež vznikaly na ministerstvu školství považuji za vyhazování peněz a i zde tedy platí - raději nečerpat než financovat pitomosti...
Vypracovávat projekty jak se má učit to či ono....!!! Tak buď máme kvalitní učitele a pak ti takové "projekty" nepotřebují, nebo takové učitele nemáme... ale "projekt" je učit NENAUČÍ.

Už jsem si od Vás zvykl, že buď slovíčkařím nebo mlžím... no, jak myslíte... zajímavé, že když se Váš nesouhlas týká i nějakého názoru jiného nicka..., který se pokouší Vám svůj postoj vysvětlit... taky prý slovíčkaří...
Holt, máte pravdu jen Vy... beru na vědomí.

Hezký večer
26. 04. 2012 | 19:35

mb napsal(a):

doufám že se Nečas po zítřku popakuje ... ale příliš v to nevěřím ...
26. 04. 2012 | 19:45

ghándí napsal(a):

mě by jenom zajímalo, proč čssd nikdy před žadnýma volbama neřekla a neřekne, jestli bude vládnout s komunistama nebo ne. soudruh pehe obvinuje kde koho, ale tak trochu zapoměl na bohumínské usnesení. takže odpověď na vaší otázku soudruhu pehe, kdo se bojí komunistů? nejvíc čssd.
26. 04. 2012 | 19:59

plk. Kurvice napsal(a):

Dovolím si říci k tématu zkušenost ze svého života. Mám syna, je mu cca 34 let. Nikdy se o politiku nezajímal a bylo mu to úplně fuk, která vláda a politik apod. Dokud jsme žili pohromadě, vždycky jsem ho vzal k volbám a řekl jsem mu, tady máš lístek a hod´ ho tam. Už žije sám, po posledních volbách jsem se ho zeptal, byl jsi volit? A k mému překvapení odpověděl ano. Moje další otázka zněla, a koho jsi volil, ČSSD, jako jsme vždycky volívali? Odpověděl, ne, VV. Já se ho zeptal, a proč jsi volil tuto stranu a ne ČSSD? On mi odpověděl, protože proti VV vedl Paroubek takovou negativistickou kampaň. Paroubek byl v zásadě jediný, kdo varoval před Johnem a VV tuto společnost. Pravicová média, jako Aktualně.fuj, tohoto varování zneužila před volbami proti Paroubkovi, přesto, že měl jako jediný zde pravdu. Tak toto je ten pravý obraz této fuj pravicové mediální propagandy, masírovat a masírovat do modra. Pochopil jsem, proč „Člověk v tísni“ vyběhl po školách a dělal nábor k volbám a učil studenty, jak hlasovat. Mládež je totiž ta nejlépe manipulovatelná složka společnosti a to je ta karta, se kterou hrála ODS, TOP a VV, kdy se tato pravicová fuj média zaměřila na mládež, a uspěla. Levná, ubohá propaganda proti Paroubkovi, to byl velký nízký trumf fuj médií. Pořád mi to připomíná bulling na vojně, vybereme si jednoho z kolektivu a tomu budeme všichni vespolek ubližovat. Přemýšlím, jaký trumf zase pravice vytáhne na příští volby, při pohledu zpět, nejdříve to byla Kurviceho zpráva, minule to bylo Řecko a Člověk v tísni, co nám ODS vymyslí opět za nízkost, aby daly těmto fuj médiím střelný prach, aby dva měsíce mohli spustit demagogii nejhrubšího zrna. Proto je mi pravice tak odporná, nemá v sobě kousek smyslu pro čestnou hru. Jeden příklad manipulace této fuj stránky. Před minulými volbami tu byl permanentně na stránce články od Sedláčka se svými varováními o zadlužování a k tomu tomuto člověkovi zde bubnoval pravicový tisk v rytmu – „volíte ČSSD, volíte zadlužování“. Mám dojem, že za rok 2011 jsme měli druhý největší schodek státního rozpočtu hned po Fisherovi. Napadá mě otázka, proč se tu v souvislosti s astronomickým deficitem za minulý rok neobjeví Sedláček s varováním proti zadlužování? Odpovím si sám, protože ještě není potřeba ta politická předvolební masáž. Sedláček mi dal pochopit smysl výrazu - politická ekonomie, ekonomie přizpůsobená zájmu politiky.
26. 04. 2012 | 20:00

mb napsal(a):

ghandi ... bohumínské usnesení je buržoazní přežitek ...
26. 04. 2012 | 20:01

ghándí napsal(a):

mb,
ja nehodnotím bohuminské usnesení. ja jsem jenom pehe odpověděl na otázku, kdo se bojí komunistů.
26. 04. 2012 | 20:05

jarpor napsal(a):

plk. Kurvice

Myslím, že Váš syn se chová podle Vaší výchovy... dříve jste mu dával volební lístky Vy a on je bezmyšlenkovitě házel do urny... dnes jiní... a on se chová stejně.
Naučil jste jej nepřemýšlet... a teď se divíte a obviňujete okolí... jen na svůj podíl na tomto chování Vašeho syna jste zapomněl...
Dovolím si vyslovit názor, že média, propagada... nejsou tím pravým důvodem, že Váš syn volí tak, jak volí...

Hezký večer
26. 04. 2012 | 20:14

mb napsal(a):

ghandi ... čssd se bojí ksčm trochu ... tak jako se jich v různé míře bojí aj ostatní partie ... ods ji kupřikladu používá jako strašáka, hrabadlo na hlasy ... zdravím s pozdravem
26. 04. 2012 | 20:19

SuP napsal(a):

mb -
Takovej velkej kluk a ještě věří na pohádky.
Zejtra o nic nejde, tak bude důvěra. Ale počkejte, až bude něco, na čem bude investigativec moct nabrat body. Bum, krize, ....a aspoň ještě 3x. A pořád jen divadlo. Já už ani nevěřim, že by Nečas dokázal něčím překvapit.
26. 04. 2012 | 20:19

mb napsal(a):

partie = partaje ...
26. 04. 2012 | 20:20

mb napsal(a):

Sup ... JAK JAKO NEJDE ???

jde přeci o pravdomluvnost, serioznost, duvěryhodnost petra nečase ne ... ???

Nečas: jasno chci mít do pondělí ( to už bylo ) v opačném případě máme v červnu volby

Nečas: chci poslanecký klub píkovců ... v opačnem pripade predcasne volby

Nečas: nepřipustím volně pobíhající zdivočelé radikální poslance, dávám přednost předčasným volbám ...

kdyby měl nečas čest ( von neví co to je ) spáchal by harakiri, rozpustil by se, a vypsal předčasné volby ...

jenže von je to nečas ... a nečas je halt nečas ...

bylo by konečně na čase
zbavit se konečně nečase
je třeba zabít Sekala
situace je přezrálá ...
26. 04. 2012 | 20:24

Asfalt napsal(a):

Jarpor:
"Dovolím si trvat na tom, že pan Pehe má záda ohebná, nikoliv ohnutá."
Dobrá tedy, nemám námitek.
Podotknu ale, že Pehe není rozhodčí hokejového zápasu ani arbitrem nějakého zápasu, aby tím, že vysloví názor ve prospěch či neprospěch té či oné strany či smýšlení, se stal přítelem či nepřítelem a mohl tak mít pro někoho rovná, ohnutá, ohebná či jiná záda.
Pehe prostě vyjádřil názor, není důvodů spatřovat v těchto názorech ohebnost zad, která nemají s jeho názorem nic společného. Nezápasíme, nebojujeme, političní konkurenti nejsou nepřátelé, jsou to jen lidé s jiným názorem.

"Že pravice upozorňuje za historické zkušenosti s komunistickou ideologií... není ani pomlouvání, ..."
Politický systém je založen na soutěži politických stran. Možná namítnete chybnou analogii, ale inspirací pro posouzení diskutovaného by mohlo být právo hospodářské soutěže. Tam jde také o soutěž a i tam se v různých sporech řeší, co je a co není pomlouvání konkurenta způsobilé zapříčinit jeho poškození v soutěži.
Obávám se, že jednání pravicových stran by bylo v tomto ohledu jako nekalosoutěžní kvalifikováno.

"Dle mého, zástánci takové ideologie, prostě do vlády nepatří... "
Pokud byste byl ale exaktně spravedlivý, pak byste musel připustit, že do vlády nemohou patřit ani pravicové strany, na základě jejichž ideologie nosili lidé v Paříži a jinde useknuté hlavy šlechticů a církevních hodnostářů na holích. Myslím pane, že to bylo daleko větší násilí, než leckteré jiné. Nezlehčuji zločiny komunistického režimu, pokud ale nevidíte, že zločiny páchají všechny režimy, včetně těch liberálních, pak nevidíte nezaujatě. Pokud nevidíte nezaujatě, neměl byste soudit.

Posuzovat jednotlivé ideologie nechci, už by to bylo moc dlouhé. Uvítám ale Váš názor na to, co je fašismus.
26. 04. 2012 | 20:34

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

ČSSD by si měla dát bacha, aby ji spolupráci s KSČM nevyfoukl Kalousek.

Ještě doplním toho pravičáka před zrcadlem.
Napsal jsem to proto, protože většina pravičáků asi nechápe, že symbolizuje to, co dělá Hitlera Hitlerem a fašismus fašismem. Hitler nebyl levičák, protože prý někdy v dvacátých letech řekl něco proti kapitálů, ale byl pravičák na základě vypjatého nacionalismu a vyznávání kultu nadlidí. Ale byl patrný i kladný vztah nacistů ke kapitálu. Když přijeli essesáci do Prahy, tak na svých klínech nehoupali děti z dělnických rodin, ale děti z lepších rodin. Nejeden náš podnikatel se s nimi zapletl, proto se taky po válce znárodňovalo. Vztah nacistů k „úspěšným“ na jedné straně, a k „lidem z ulice“ na straně druhé byl hodně podobný tomu, jaký má naše dnešní pravice, i když to někteří patrně nejsou schopni pochopit.
26. 04. 2012 | 20:35

petrof napsal(a):

člověk by řekl, že s příchodem jara, bude chlapovi hučet v klacku??? Jak vidno, Peheti zatím hučí jen v makovici.....
26. 04. 2012 | 20:42

tata napsal(a):

jarpor

vy jste opravdu zvlaštní tvor mluvíte uplně o nečem jinám,tady je debata o dotacích EU JAKO CELKU a konkretně o těch co dělá stat a dotikaj se pravě SR.jestli schvalujete nebo ne je vteto debatě uplně vedlejší vy jste tvrdil že se dotace nedotíkaj SR CHAPU ŽE KDYŽ jste nachytan obratíte a mluvite o něčem jinem jak jinak čistá JARPOROVINA STÍM JSTE SLAVNEJ.......TAK KVULI TOMUTO VZNIKLA DEBATA
...................
Domnívám, že prostě tyto evropské peníze přijdou a jsou čerpány... vydávány, čili de facto schodek SR njak neovlivňují...
26. 04. 2012 | 10:46

DOMNIVATE SE špatně,ale vy to vyte a ted to okecaváte,toto je jasná věta punkt ,KDYŽ Jste CHYCEN NA švestkach mluvíte o něčem jiném,všechno co čerpa stat A NEBUDE SCHVALENO EU OVLIVNÍ SR,KECY ŽE SE LIŠIME SOU mimo mysu,je to odvedení od toho že zaměrně po vašem že se domnívate,tečka punkt stat neschopností teto vlady přide o desítky miliard nikoliv co jste psal že se domnivate,no pravověrný přece nepřizná že něco je špatně vy ani nahodou nemlžite ,neokecavate no tomu věřite jen vy a vám podobný......no nic opět sem se pobavil.

oni penize nepřidou a my budem platit ano za hlouposti co vymyslela vlada ,oto je to horší pane a dokladuje co nam ted šefuje
26. 04. 2012 | 20:48

ghándí napsal(a):

mb,
čssd je jediná strana, která si zakázala vládnutí s ksčm. asi se jich bojí hodně a ne trochu.
26. 04. 2012 | 20:49

mb napsal(a):

tak oni si to tam ghandi dali protoze mysleli, ze demokratické strany nebudou tak kleptokratické ( včetně čssd ) ... v současnosti je bohumín přežitej ... proč ? ... kdyby ksčm byla antisystémová strana ... pak ji demokratický systém mel v průbehu více než 20ti let zakázat ( pro neslučitelnost s demokratickým řádem země ) ... to že narůstá obliba ksčm je zajisté způsobeno chybami a kleptokracií ´demokratických´ stran ... pryč s bohumínem ... vzůru za ušpiněním ksčm demokratickou legitimitou a mocí ...
26. 04. 2012 | 20:55

Zdeněk Brom napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Nacisté po svém nástupu přijali Svátek práce jako státní svátek.

"Jednou z prvních reforem ve prospěch německých pracujících bylo uzákonění placené dovolené. Vláda levicové Lidové fronty ve Francii v roce 1936 hlasitě proklamovala, že stála u zrodu zákonem upravené placené dovolené (byla chudobná a jednalo se o pouhý týden ročně). Ve skutečnosti ji však první uzákonil Hitler a to již v roce 1933, byl navíc vzhledem k jejich délce dvakrát až třikrát štědřejší."
Leon Degrelle (Volksfuhrer der Wallonen), Le premieres annes du Troisieme Reich, str 84
A.Hitler v proslovu v Reichstag dne 31.1.1937:
"Víme, že národní socialismus je nejtvrdším protivníkem koncepce liberalismu, podle které ekonomika existuje pro kapitál a národ pro ekonomiku. Hned na samém začátku jsme se rozhodli skoncovat s mylnou ideou, podle které by se mělo tržní hospodářství uvnitř státu vyvíjet svobodně, nekontrolovatelně a bez jakékoliv státní kontroly. Nebudeme v něm pěstovat svobodnou ekonomiku, tedy trh, jenž je zcela ponechán pouze svému osudu. Něco takového by bylo politicky nesnesitelné a zároveň by to vedlo k ekonomicky nemožnému stavu....."
(Johannes Ohnquist, Le national socialisme, Avalon, Paris 1989, str.345)
Tady najdete ještě víc.

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012030404
26. 04. 2012 | 21:00

ghándí napsal(a):

mb
v lihovem domě si nemyslí , že bohumin je přežitej, jinak by ho přeci zrušili.
26. 04. 2012 | 21:04

mb napsal(a):

to ghandi ... ja myslim, že je na čase bohumin zrusit / prehodnotit ... a vyvesti po vice nez 20ti letech ksčm z karence/ghetta ... když už ji vyváděla z ghetta taková esa jako byl Václav Klaus ...

zdravím
26. 04. 2012 | 21:06

Almo G™ napsal(a):

Z.Brom: Vždy je divné a trapné sledovat fašounka, který se snaží zbavit ostudy spojené s fašounským guru a přehrát nepohodlnou postavu na druhou stranu.
26. 04. 2012 | 21:21

Carlos V: napsal(a):

něco nadpravolevého ;-)

Dovolím se zde vylepit seznam našich politiků, správů našeho majetku, kteří ve své nabubřelé papalášské nadustosti považují sami sebe za nadlidi. Nadlidi, kterým je třeba udělovat zvláštní nadobčanská práva.

Není to čistá levice ani pravice. Je to mix oněch nejhorších nabobů.

Nevolit příště do Senátu, nevolit ani nikam jinam, ani do zastupitelstva Horní Dolní. Až budou mimo Senát, nezaměstnávat, nedávat zakázky. Doživotně. Ignorovat, dávat najevo svůj názor. FUJ !

Vladimír Dryml (CSSD)
Pavel Trpák (CSSD)
Jaroslav Kubera (ODS)
Milan Pešák (ODS)
Jir(í Pospíšil (ODS)
Zdenek Schwarz (ODS)
Karel Šebek (ODS)
Miroslav Škaloud (ODS)
Tomáš Töpfer (ODS)
Jaroslav Doubrava (Severoceši.cz)
Petr Gawlas (CSSD)
Pavel Lebeda (CSSD)
Petr Bratský (ODS)
Pavel Cáslava (ODS)
Pavel Eybert (ODS)
Tomáš Grulich (ODS)
Tomáš Kladívko (ODS)
Jirí Oberfalzer (ODS)
Veronika Vrecionová (ODS)
Marta Bayerová (nezar., KSCM)
Petr Pakosta (nezar., dríve ODS)

P.S. neuvádím jména těch, co na schůzi nepřišli. Možná zlý úmysl, možná fakt nemohli, nebudu to zkoumat. Ti nejhorší se ale odkopali.
26. 04. 2012 | 21:23

ghándí napsal(a):

mb,
jenže čssd si to nemyslí, pořád se bojí komunistů.
26. 04. 2012 | 21:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

A.H. nebyl fašista, ale nacista. To je velký rozdíl.

Navíc se ani k jednomu směru nehlásím.

Zkuste se spíš vyjádřit k citacím pramenů.

Mimochodem, proto je v Německu nacismus stále poměrně populární, protože v paměti leží především vzpomínky na to, jak dobře bylo. Bohužel se zapomíná, jak to dopadlo.
26. 04. 2012 | 21:25

zdenekb napsal(a):

jarpor:

"Dovolím si prosit, abyste nelhala. Nikoho jsme nenazval sviní ! To si prosím vyprošuji !! Na citáty zkopírované panem SuPem a následnou diskusi jsem napsal, že mi naskakují přísloví : Házet hrách na zeď a také házet perly... /víte komu/.
Když už mne hodláte pomlouvat, alespon pomlouvejte to co píšu a ne to, co si vylžete!"

Pokud vám paní (či přezdívka) irma vyčetla, že jste implicitně (=nepřímo) někoho nazval sviní, pak jste se ve své prostotě k tomu doznal, obvinil ji ze lži a ještě popřál hezký večer. Svatouškovské, to je velmi trefný výraz.

Měsíčkový večer!
26. 04. 2012 | 21:27

mb napsal(a):

ghandi ... ja bych řekl, že komunistů se bojí jen určitá část čssd či že čssd se bojí komunistů jen do určité míry ...
26. 04. 2012 | 21:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Carlos V:

Díky, chtěl jsem si to vyhledat, ale ušetřím práci.
26. 04. 2012 | 21:29

SuP napsal(a):

zdenekb -
Z čeho usuzujete(š!), že ty citace jsem adresoval "irma"?
26. 04. 2012 | 21:31

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Zdeněk Brom.
Co je pravicové nebo levicové musíte rozlišovat podle jiných znaků. Taková debata nemá smlsl, nechápete podstatu a točíte se kolem pitomostí.

A ten Svátek práce.


„Poprvé se Svátek práce celostátně (USA) slavil 1. května 1888, kdy probíhaly celý den stávky a demonstrace na památku dva roky starých událostí. O rok později (tedy 1889) přijala II. internacionála na návrh francouzských socialistů 1. květen (nebo též 1. máj) za oficiální svátek práce.

Postupně se k oslavě tohoto svátku přidávaly další politické proudy, jako například nacismus (i když ještě roku 1922 trval Adolf Hitler na zákazu tohoto „marxisticko-anarchistického výmyslu“) nebo třeba katolická církev, která jej roku 1955 zasvětila sv. Josefu „
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C3%A1tek_pr%C3%A1ce

Svátek práce, práce, dělník nebo dovolená to není jen levice, to je něco, co jde napříč. Tam nehledejte charakteristiky levice či pravice.

Tím končím nepovedu tuto hloupou debatu.
26. 04. 2012 | 21:31

mb napsal(a):

hoši pořádám bleskový výzkum ...

kvizová otázka: kteří z nicků si přejí pád nečasovy vlády a kteří si přejí její pokračování v nezměněné/zmutované podobě ... ?

můžete kdo chce odpovědět / odpovídat ...
26. 04. 2012 | 21:33

zdenekb napsal(a):

SuP:

Koukám, úderka stále v pohotovosti. Bavím se teď se zastupitelem Jardou, který tu někoho označuje za svině (byť nedořečeně) a tváří se při tom konstantně svatouškovsky se svým hezkým dnem, večerem i nocí.
26. 04. 2012 | 21:36

Almo G™ napsal(a):

Z.Brom: Vždy je divné a trapné sledovat fašounka, který se snaží zbavit ostudy spojené s fašounským guru, přehrát nepohodlnou postavu na druhou stranu, odvádět pozornost k nepodstatným věcem, nimrat se v nich.

Ještě trapnější je, když trapnosti takového počínání ve své nabubřelosti není vědom.
26. 04. 2012 | 21:39

Carlos V. napsal(a):

mb :
přeji si, aby vláda nepadla. Aby občané měli větší šanci uvědomit si, kam nás vedou politické špičky.

Více odposlechů, více odhalených špinavostí. A nejen ze špičky, ale i z krajů a obcí.

Jen tak snad občané prozřou a nebudou volit žádnou z současných parlamentních stran, nikoho provázaného na kšeftové utrácecí mafie.

Nenechme padnout vládu. Ječné zrno musí uzrát - a prasknout.
26. 04. 2012 | 21:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy