Protesty a parlamentní demokracie

28. 04. 2012 | 08:20
Přečteno 12950 krát
Odborové svazy by měly „ubrat plyn“, když na masových demonstracích volají primárně po demisi vlády, jakkoliv neoblíbená může být. Role odborů v moderních demokratických společnostech je nezastupitelná, ale jejich požadavky a tlak by se měly zastavit před branami parlamentní politiky.

Řečeno jinak, odbory mají plné právo odmítat konkrétní opatření vlády, která nějak poškozující zájmy zaměstnaneckých skupin, které reprezentují. A mají bezpochyby i právo protestovat proti celkové politice vlády, kterou vidí jako asociální. V tomto kontextu jim zákony moderních demokratických společností nabízejí celou škálu kroků, od vyjednávání až po stávky.

Je ale diskutabilní, zda jsme ještě na půdě jasného a srozumitelného dělení rolí mezi různými institucemi v parlamentní demokracii, a vlastně na půdě parlamentní demokracie, když odboroví předáci nejen vyzývají jménem odborových organizací vládu k rezignaci, ale dokonce především za tímto účelem organizují masové protesty.

Taková role odborů je namístě v nedemokratických systémech, jako tomu bylo třeba v Polsku v 80. letech minulého století. Jenže Solidarita byla i kvůli způsobu, jímž vznikla, a protestům, které organizovala, spíše politické hnutí. My ale už nemáme „revoluční“ odborové hnutí, máme odborové hnutí.

Přitom v demokratické společnosti máme k dělání politiky celou řadu institucí, mezi nimiž hrají primární roli politické strany. Z jejich soutěže vzejdou po volbách vlády, pro jejichž odvolání pak existují ústavně jasně stanovená pravidla hry.

Různí představitelé občanské společnosti, kam patří i odbory, mají samozřejmě právo usoudit, že ta či ona vláda je špatná a nekompetentní, a mají právo ji kritizovat nebo na ni vyvíjet tlak. Za určitých extrémních situací může být na místě i generální stávka jako projev nesouhlasu s těmi či oněmi aspekty vládní politiky.

Nelze navíc samozřejmě vyloučit, že různé odnože občanské společnosti budou organizovat demonstrace proti samotné existenci té či oné vlády, ať už z konkrétních důvodů nebo z frustrace, jako projev „tekutého hněvu“. Ani v tom jim pravidla demokratické hry nebrání.

Pokud ale organizují takové demonstrace proti demokraticky ustavené vládě odbory, ocitáme se na velmi tenkém ledě. Žádná parlamentní demokracie nemůže fungovat v podobě tohoto typu nátlaku, a odbory by neměly takové snahy přiživovat.

Václav Bělohradský má pravdu, když upozorňuje, že se u nás místo politické opozice opakovaně formuje opozice proti politice. Protesty proti demokraticky zvolené vládě k tomu přispívají, navíc odbory by si neměly přisvojovat ani roli politické opozice.

V tomto kontextu je namístě také otázka, zda by se na masových protestech organizovaných odbory proti vládě měli přiživovat předáci levicové opozice. Ti přeci mají svoje politické prostředky, jak na vládu tlačit, popřípadě ji sesadit, k nimž patří i hlasování o nedůvěře vládě.

Představme si, že by masové protesty organizované odbory proti vládě vládu skutečně smetly. Jaká by byla od příště pravidla demokratické hry? Možná by se měli odboroví předáci nad touto otázkou zamyslet.

Právo, 28.4.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Díky. Jeden z mála komentářů, které jsou k věci.

Dovolím si nabídnout jiný úhel pohledu:

Češi jsou celkem poklidný národ, který od doh husitství nemá na poli válečném nějaké větší ambice. Občas nás popadne a pak dobýváme Habsburkům Vídeň nebo jsme odhodláni vzdorovat i silnějšímu nacistickému nepříteli. Ale zabíjet jet tak, tak to pouze výjimečně. Nakonec debata okolo bratří Mašínů jasně dokazuje, že k násilí máme jistý odstup.

No a tuto poklidnou skupinu je třeba uvést do varu. Vybičovat tak, že bude ochotna tolerovat nebo se na násilí přímo podílet. Takže je třeba brnkat na emoce, rozeštvávat, hrotit situaci atd.

Nevím, co konkrétně pan Pehe chce, možná prostě jen tak plodí texty, aby řeč nestála. Ale jsou tu i jiné možné interpretace.
29. 04. 2012 | 12:56

ghándí napsal(a):

maximus,
jak se někdo může dívat na OVM. to je přece sebeubližování. sláveček je určitě zase jako mluvící automat, otevře ozubený otvor a už ho nezavře.
29. 04. 2012 | 12:57

ivan tomek napsal(a):

Zopakuji:

Vlada byla zvolena demokraticky, ale to nestaci. Je-li demokracie vladou lidu, mela by ji byt stale, nejen v obdobi voleb. Je potreba zakonem stanoveny mechanismus, ktery umozni zvolenou vladu zase 'odvolit', jinak vlada muze vladnout nekolik let zcela zakonne proti vuli vetsiny lidu. Ten mechanismus by samozrejme musel byt chytre nastaven a mel by podobne problemy jako referenda, ale to neznamena, ze je nezadouci.

Gandhi: Kdyz 100,000 lidi je 'luza', kolik jich je treba k tomu, aby luzou byt prestali?
29. 04. 2012 | 13:05

buldatra napsal(a):

Ghándí má samozřejmě pravdu, když píše:

…nechápu, čemu nerozumíte. v roce 2010 proběhly volby, které byly demokratické, ferové a na zakladě nich vznikla vláda, která má v parlamentu většinu. pro mě je demokracie větší hodnota než momentální pocity nějaké uřvané lůzy v ulicích…..

Když se nad tím jeden zamyslí, musí uznat, že technicky tomu lze vytknout máloco, páč to opravdu vypadá, že to tak je.
Vypadá to tak.
A je?

Inu, má se to asi tak, jako když něco kráká jako vrána, vypadá to jako vrána a tak je to skoro vrána. Skoro.
U těch demokraticky zvolených vran je ještě jeden aspektíček a obávám se, že právě ten je příčinou poplašného kvikotu a nepokoje ve stádu voličů různého politického zabarvení. A samo, že i těch nemilých odborů (odbory se také však zabývají politikou, protože politika je dosti všeobjímající výraz, vyjadřující určitou činnost).
A sice, co vrány krákaly před hen tou demokratickou volbou, jako že udělají a co ve skutečnosti udělaly a dělají. Tedy jak krákají po těch (jak Ghándí velice správně píše), demokratických volbách.

Voliči zkrátka buď ne zcela správně pochopili, páč nejsou odborníky na jazyk vran a nebo vrány krákaly jen tak cvičně, ač hezky a samy tomu krákání nevěřily, páč jejich krákání světí prostředky.

Což však vůbec, ale vůbec neznamená, že snad byly zvoleny nedemokraticky.
Byly zvoleny demokraticky.
Závěr: Ghándí má pravdu.
Vrána k vráně.
29. 04. 2012 | 13:13

SuP napsal(a):

Zdeněk Brom -
(29. 04. 2012 | 09:41) Díky za vysvětlení. Na tom hodne co je. V takovém případě jsem mnohem raději, když se tomu věnujete Vy, než různé "kluby" a "zájmové kroužky" s vandasími samouky v čele.
29. 04. 2012 | 13:14

SuP napsal(a):

buldatra -
.... Nebo když někdo vypadá jak pingl, mluví jako pingl, je to pingl a přitom je předseda a kandiduje. To je potom zmatek.
29. 04. 2012 | 13:23

UmKab napsal(a):

ivan tomek
30 000, 120 000 ani jinej násobek Zavadilova čísla neni žádná vůle lidu.Na tom Václaváku nikdo nehlasoval protože se nedovedli ani spočítat.Kdyby si Nečas počkal až budou všichni řádně navátí vylez na podium a zařval "A ROHLÍKY BUDOU ZA KORUNU!!" bude to snad sto (co sto? DVĚSTĚ!) tisícová demonstrace na podporu Nečase?
29. 04. 2012 | 13:24

Emissary napsal(a):

Dobře, pane Pehe (všímáte si, že Vám opět říkám pane)

Pochybnosti mám, to oslovení si nezasloužíte, ale já už jsem takový dobrák. :)

„Představme si, že by masové protesty organizované odbory proti vládě vládu skutečně smetly. Jaká by byla od příště pravidla demokratické hry? Možná by se měli odboroví předáci nad touto otázkou zamyslet.“

Jaká by byla příště pravidla demokratické hry? To je zajímavá otázka. Vy zřejmě považujete demokracii za hru a podle toho máte k ní i takový přístup. Pravidla by byla asi takováto:

Oboroví předáci by pod tlakem vnějších okolností, které by se jim mimochodem mimořádně líbila, založili novou politickou stranu, hnutí či platformu. Ortodoxních socialistu by se našlo, jež by je volili, stačí číst zde. Převzali by moc a za pár let by z nich byla větší hovada (pan Stejskal snad promine, jinak se to napsat nedá), jež by trumfla i ta největší všech politických stran. Spojili by se s komunisty a uchvátili by moc na trvalo „demokratickými“ prostředky. EU by ani nepekla. (rozuměj nic neřekla, jako K. Peake, v souvislosti s ní jsem tento výraz použil poprvé)

Komunisté, socialisté a všelijací jimi vytvoření hybridi by konečně měli ten slastný pocit, iluzi, že vláda se stará o jejich oprávněné potřeby. Ekonomika země by se vyvíjela podobně, jako po únoru 1948 až by do několika let až desetiletí úplně zkolabovala. Pak by přišli opravdové demonstrace, spontánně se vyvíjející, jak tomu bylo v roce 1989. To je jedna z možných cest, nicméně cesta prověřená časem, jako velmi špatná.

Ze současného vývoje globálně propojených ekonomik má každý strach. Kdysi jsem tady řekl, že není se čeho bát, jedná se o přirozený rozvoj a vývoj lidské rasy zde na Zemi. Nakonec všichni na všechno přijdou, i když to může stát hodně. A že mám pravdu, o tom svědčí i toto:

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=742909#utm_medium=newsbox&utm_source=atlasHP&utm_content=position-2&utm_campaign=A

:)

Ne spletl jsem se, toto je správna cesta, jak demonstrovat:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=742800

Až nějaká šikovná americká firma vynalezne něco podobného, k vyřešení odstranění závislosti lidstva na ropě, pak stačí jen regulovat populaci a je na půl vyhráno. Ale pokud vím, byl tady článek i o tom, že americké korporace plánuji těžit suroviny z asteroidů v Sluneční soustavě. „Socialista a humanista“ bude namítat, že na takovou těžbu nemáme právo. Máme. V Sluneční soustavě neexistuje žádná jiná civilizace, která by si mohla nárok na těžbu činit.
29. 04. 2012 | 13:27

Jáchym napsal(a):

Vratiprst Choromysl 29. 04. 2012 | 12:45 :

Jsem rád, že se zde dosud vyskytují bratři - spolugeronti, kterým něco říká Krhůtská kronika ! Ještě řekněte, že znáte Křížovnickou kolu humoru bez vtipu a začnu Vás oslovovat po vzoru hrdinů rudozlatých prvorepublikových vydání verneovek: Bratře, soudruhu !
29. 04. 2012 | 13:41

Dalibor.M napsal(a):

Pithart už si vydělá dost jako reklama na Kentucky fried Chicken. A máte pravdu, sluší mu to. Do prezidentské kampaně se mu nechce
29. 04. 2012 | 13:45

Karel (taky) napsal(a):

Každý, kdo jakkoliv hájí současnou protilidovou a protiústavní "vládu", je naprosto amorální. Je úplně jedno, zda tak činí z přesvědčení nebo ze zištnosti (ať už krade, doufá, že bude krást nebo dostává zaplaceno), v každém případě nemá vůbec nárok být považován za člověka, už jen za špinavou samici jistého domácího zvířete.

Bavit se s takovým individuem je ztrátou času, přesvědčit jej nelze. Pánové, kašlete na zdejší pseudopravičáky a do ulic!
29. 04. 2012 | 13:48

Kresta napsal(a):

Když jsem si tohle přečetl nejprve v novinách, tak se mi nechtělo ani věřit, že to napsal p. Pehe, který má jinak vždy trefné blogy a komentáře. Jenže v tomto případě jsem si řekl, že tady něco už na první pohled nehraje.
Ano, z hlediska ústavy a zákona to vypadá, že má Pehe pravdu. Ale.
Jestliže už byly vyčerpány všechny ty prostředky obrany, které by p. Pehe považoval za standardní a vládnoucí vláda dál a více natahuje již zoufalou drtivou většinu národa na skřipec, jestliže zde není žádná jiná organizovaná síla pro aktivní obranu a hrozí další velmi vážná nebezpečí zneužití moci k totální destrukci všeho, na čem je tato společnost budována, tak mají i např. odbory zůstat tzv. za pecí a tvářit se, že se jich to netýká a že si nějaké protesty má zorganizovat někdo jiný? A jsou to odbory, kdo takové masové protesty organizuje a požadavky vyslovuje, nebo je to již zcela jiné, a to občanské hnutí s účastí odborů? A dostalo takto formované hnutí ústavní legitimitu, jestliže jen přímou účastí na jedné akci(nemluvě o těch milionech sdílejících) jej podpoří přes sto tísíc občanů? Pokud vím, tak to jsou již akce společného hnutí (s občanskými iniciativami) pod názvem - STOP VLÁDĚ!
Vládnou nám nějaké podivné útvary zvané politické strany, čítající pár tisíc lidí, mají moc, prostřednictvím které mají k dispozici všechny prostředky, ale také na ně napojené tzv. zájmové skupiny, mající tak přístup ke všem těmto mocenským prostředkům a k jejich zneužití pro své zájmy. Ústavnost a zákony se pod současnou vládou ohýbají tak, že řadový občan už v nich zcela ztrácí své postavení a místo. Neboli, chcete-li volat po uctívání ústavy a zákona, pak za této situace nejsou asi odbory tím správným adresátem, i kdyby se zdálo, že dělají víc, než je jim dovoleno.

A tak jsem dospěl k názoru, že publikované názory a postoje p. Pehe mají už na veřejnost natolik silný vliv, že si někdo řekl (a asi ne on sám), že za této již dost vypjaté situace, by mohl právě on situaci nějak zklidnit. Možná dobrý úmysl, ale jak se ukazuje dle diskuse, nešťastně uskutečněný. Já osobně se domnívám, že je naopak dobře, že se toho odbory zúčastňují, protože to je způsob jak předcházet nekontrolovanému výbuchu zloby, který by pak už ani odbory neměly jak řešit a mírnit. Nesmějí ovšem ztratit před veřejností tvář, protože jinak s nimi dál do boje nikdo již nepůjde a to by naopak mohlo být mnohem horší.
Můj děda (statkář) říkával - " I ten nejhloupější hospodář se především stará, aby mělo jeho bydlo-dobytek co žrát a bylo zdravé, aby mu přišel ten kýžený užitek". Vzpomínáte, že byla doba, kdy se dokonce krávám pouštěla ve chlévéch muzika, aby více nadojily. POchopitelně ze samotné muziky se nic nadojit nedá. A tak mi tohle vládnutí připadá, že tento náš nynější hospodář je hloupější než nejhloupější, protože si myslí, že bude dojit jen z té muziky, resp. dokola hrané jen jedné a téže písničky (která by navíc nebyla k poslouchání ani pro ty krávy).
29. 04. 2012 | 13:55

ghándí napsal(a):

ivan tomek,
to není o počtu, ale o duševní úrovni. ja nesouhlasím s odborama, čssd a lidma co byli na václaváku. nechci vládu uřvaných bolševiků. takže co uděláte s lidma, kteří s tím nesouhlasí?
buldatra,
žádná strana po volbách neplní svuj program do puntíku, to by musela dostat ve volbách přes 50% hlasů. pokud je vláda koaliční, tak je program vlády kompromis programů všech stran ve vládě. všechny vaše argumenty proč by měla vláda ted hned odstoupit jsou nesmyslné a vycucané z prstu. vláda se neprovinila vubec ničím proti zavedeným demokratickým pravidlům a vy to moc dobře víte. to, že škrtá, se možná rozežraným nelíbí a proto tak hystericky kvičí, ale já si myslim, že škrtá málo. dluhy jste za vlády čssd prožrali tak je taky budete platit.
29. 04. 2012 | 13:55

ghándí napsal(a):

ivan tomek,
pokud by vlády měla vládnou pouze pokud ma podporu většiny obyvatel, tak to by musely být volby každeho pul roku. šli bysme jenom z jedné volební kampaně do druhé, žádná vláda by nic neudělala a stálo by to spoustu peněz. trochu přemýšlejte, než začnene vypouštět z pusy takové šílenosti. jenom pro připomenutí, vláda čssd měla po tom, co se přišlo na to, že gross krade, podporu pouze 10%. přesto klaus jmenoval paroubka do čela vlády a paroubek dovládnul celé volební období s podporou ožarelého přeběhlíka kotta. kde tehda byly ukvičené odbory? proč nepořádaly na václaváku vítězný únor jako ted? no, protože se tehdá nešetřilo a čssd rozhazovala blbejm na dluh.
29. 04. 2012 | 14:02

Gabriela napsal(a):

zemedelec
... díky za pochopení. Bližší důvod ukončení hladovky o vodě už 22. den, je uvedený na posledním Zaorálkově blogu. Předem se omlouvám všem, pokud narazí na poněkud sprostě vyznívající výkřiky. Ujely mi nervy ;-)
Až jednou budete držet dlouhé hladovky, pak teprve sami na sobě pocítíte, jak křehká a citlivá je naše nervová soustava ...
Normálně mluvím slušně, fakt;-) ...
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/lubomir-zaoralek.php?itemid=16282#c
27. 04. 2012 | 23:01
28. 04. 2012 | 07:40
29. 04. 2012 | 14:03

pirát napsal(a):

UmKab:
Odbory mj. upozorňují na velkozlodějství klientelistické vlády pod skrytým vedením kmotrů, které vedou ke ztrátě stovek miliard. Jeden malý příklad neřešení kauzy Promopro ukazuje, jak se proti velkozlodějům fakticky nepostupuje.
Avízovaná prorůstová opatření vyžadují investice. Také odbory ukazují, kde hledat finance na jejich úhradu. Vaše pokleslé argumenty nijak nemohou popřít fakta.
29. 04. 2012 | 14:04

český maloměšťák napsal(a):

ghándí napatlal/a/ nažvatlal/a/ :
"...dluhy jste za vlády čssd prožrali tak je taky budete platit. ..."

Gentleman by před 18.00 - a to dokonce v den pracovního klidu - nikdy neměl být opilý.

Takže kromě Umkabových gumových projektilů zde máme pouze ghándího žvatlala patlala - co se týče v odpověď na otázku , jak chcete zabránit LIDEM /ona ta nálepka "odborář" se samozřejmě určitým individuím hodí k tomu, aby je hnali zpátky tam kam patří - tu do hutí, tu k pásu, jindy zase do lékařské ambulance, druhdy jinam.../, aby vyjádřili, že už mají dost politiků, kteří u nich vzbuzují velmi důvodné podezření, že ač byli formálně zvoleni lidem, jsou najati Mafií.

Nicméně i taková kvalita odpovědí je jistým informačním přínosem /ve směru že nositelem informace je tozdíl.... a tak jsem vděčen za ten rozdíl mezi nimi a jinými lidmi/.
Takže díky.

Jdu na ryby. Berou krásně líni. Jedna z nejnádhernějších ryb...

Stejně by mě ale zajímalo, jak se ghándí prožral skrzeva dluhy k nutnosti je splatit. Ghándí - nejste stroj ?
:))
29. 04. 2012 | 14:08

pirát napsal(a):

ivan tomek:
Tato vláda nebyla zvolena demokraticky. Platforma K. Peak není žádná demokraticky zvolená partaj.
29. 04. 2012 | 14:09

pirát napsal(a):

ghándí:
O jaké koaliční vládě mluvíte? Jaká koalice teď vládne?
29. 04. 2012 | 14:13

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Nevím, co konkrétně pan Pehe chce, možná prostě jen tak plodí texty, aby řeč nestála."

Hm. Tak teď nevím - mám poděkovat, nebo se rozčílit ?
---
Máte synapse méně věkem ohlodané než já.
Jste o chlup menší cynik než (v těchto týdnech) já.
***
Pan Pehe se snaží udržet jakous-takous morální integritu a zároveň zůstat naživu.
Což je maxima, na kterou jsem já osobně rezignoval.

Pravda, já se děsím představy, že existuje posmrtný život:

Koukat se z obláčku či paravesmíru na to, kam to spojení devótní havloidní chrchloidi všech zemí dopřikulili - za to mi nesmrtelnost duše nestojí. Problejt příštích pár biliónů let?

NEZÁJEM!
29. 04. 2012 | 14:20

Avanti napsal(a):

to Umkab

Jednoduchostí vidění světa překonáváš spolehlivě i členy současné vlády idiotů. Odboráři se jistě mimo jiné podílejí i na návrhu nových procesorů (předpokládám máš na mysli CPU), ale nějak mi uniká, jak návrh nového procesoru posune dál ekonomický růst :-)
29. 04. 2012 | 14:22

pirát napsal(a):

Jáchyme, hoď to do stroje.
29. 04. 2012 | 14:22

Kelt napsal(a):

To pirát,
edukovat myšlenkové giganty/neo,Kuchař,UmKab,ghándí atd./je pokusem o kvadraturu kruhu/bez toho,že bych se Vás chtěl dotknout/a vyplývá to z té skutečnosti,že jste na těchto stránkách krátce.
Máme zde nejlepší vládu za posledních 22 let,která se nás hlupáky,kteří tomu něchtějí uvěřit,dnes a denně ubezpečuje,že nás zachrání před řeckou cestou,která by nás v případě vlády levice neodvratně čekala.
Že se jí to daří celkem bezezbytku svědčí např.tato čísla.
Konec vlády pod vedením ČSSD v roce 2006-poměr státního dluhu k HDP 28%,nominálně 960 mld.Kč.
Od té doby se pravicovým vládám podařilo proškrtat na úroveň očekávanou koncem t.r.na 45% st.dluhu k HDP a nominálně na 1 600 mld.Kč,t.j.více o cca 650 mld.Kč.Rozhodně pozoruhodný úspěch.
Nominální úroveň HDP oproti roku 2008 bude nižší o 1%,při započítání inflace o cca 7%-opět úspěch.
V konkurence schopnosti jsme klesli za tato sledovaná období o 11 míst, za to v úrovni korupce jsme stoupli o zhruba stejnou míru a zařadili jsme se po bok zemí středního východu a subsaharské Afriky,kde se po tisíciletí ctí bakšiš,coby pobídka vnitřní směny.
Prostě ať se podíváme,kam se podíváme,samé úspěchy.
Na to se Vám dostane odpovědi,že Sobotka použil posl.náhrady na zakoupení bytu/zatímco poslanci ODSTOP je dávají na charitu/a Gross ukradené miliardy si odvezl na Floridu-a máte to.
A tak "furt a kolem dokola".
Ale nebudu Vám dále brát chuť-s blbostí se musí bojovat/jak pravil J.Werich/,neb by mohla zvítězit.
29. 04. 2012 | 14:38

Jáchym napsal(a):

Piráte 14:22 ,

vono už to v něm je.

Už chroustá.

Mě se to už tak moc netýká - osobně.
Když na to přijde - můžu se i upřímně bavit.
Ale věříte, že mi přijde našeho živočišného druhu placama i líto?
29. 04. 2012 | 14:42

UmKab napsal(a):

To že odbory upozornujou na nějakou zlodějnu vlády jim ještě nedává pravomoc vládnout.Boužel kauza promopro je typickej příklad kde se nedá poznat zda byl zástupce lidu blbej nebo navedenej a navíc mu rozpočet odsouhlasil parlament.Co si lidi zvolili to maj.Z čeho je má policie asi obvinit? Že to byla idiocie formátu internet do škol?

Stát může růst podpořit akorát seškrtáním sebe sama aby měly firmy a občané z čeho investovat. Představa že státní úředník co má problém se šoupáním papíru po stole se dopustí nějakeho soustavného tvořivého myšlení a založí druhej microsoft je směšná.
29. 04. 2012 | 14:42

UmKab napsal(a):

Avanti
Protože to jednoduchý je. Když nevytvoříme něco co od nás někdo bude chtít tak můžem pomalu začít pěstovat pšenici pro vlastní potřebu - to jsou zákonitosti obchodu.Odboráři jsou ale schopní i pak běhat po Václaváku a řvát na vládu že jim pšenice neroste sic jí vůbec nezaseli.
29. 04. 2012 | 14:58

Londýnská napsal(a):

TO JE OMYL !
Odbory jsou reálnou politickou silou, s níž musí každej politickej subjekt počítat. Reprezentuje většinu tzv. pracujících lidí, to jest po novu zaměstnance v "závislé činnosti" - a ty počty jdou do miliónů. NAVÍC s odbory jako reálnou alternativní silou (když byrokratické strany selhaly) sympatizují další statisíce lidí - viz např. poslední demonstrace na Václaváku (který má kapacitu nějakých 150.OOO lidí), která se odehrávala též v přilehlých ulicích (hlavně směr od HNádraží), protože se to tam nemohlo VEJÍT !
Takže pak je jasný, KOMU vadí odbory : lumpům zlodějskejm. A je trapný, že takový pan Pehe, který je jinak znám svým umírněným středo-levým postojem, nyní "kope" za ty naše rádoby pravičáky (co si kupujou poslance, jen aby se udrželi zuby-nehty u koryt).
29. 04. 2012 | 15:18

neo napsal(a):

Londýnská:

kulový. Odbory čím dál víc bojují za své prebendy a na zaměstnance kašlou. Jako zaměstnanec jsem proti politické angažovanosti odborů. Nejsou členy parlamentu a neměly by se tak chovat.
29. 04. 2012 | 15:26

Jáchym napsal(a):

Omluva - netapetuji, jen jsem se ubrnkl:

Pro ty, kdo momentálně nemají co (relativně) rozumného číst:
http://blisty.cz/art/63228.html
*******
Napsal bych to asi jinak, ale i tak je to furt strukturovanější než Pehe.

Ale co dnes není, že ? (Když nepočítáme hovenočochtanokuchařogonádoblablablagandíe)
29. 04. 2012 | 15:43

VMN napsal(a):

Nadávat na odbory se stalo módou. Jde o papouškování rádobypravicového názoru, který načal v 90. letech KLAUS nařčením odborů z návratu před Únor 1948 ... ! Pamatujete?
Přitom odbory reprezentují opravdu milióny zaměstnanců "v závislé činnosti", jak se dnes říká. Tato "skupina" je nejsilnější, nejmocnější, a proto též nejvíce obávaná. Komu vadí nejvíc ? No přece zlodějům a podvodníkům ! Jejich nohsledi v médiích si můžou ukousat nehty servilností, aby psali jen a jen proti odborům, tedy proti lidem v prac. poměru (ponejvíce). To vypovídá o tom, jak "daleko" jsme se za 22 let dostali : vypadá to na nový listopad 1989 !!! Už i generální stávka tu bude...
Ovšem pan Pehe toto poklonkování rádobypravici nemá, ale opravdu nemá za potřebí. Ten je znám dosud jako středo-levicový komentátor - tak proč najednou "kopat" za soupeře ???
29. 04. 2012 | 15:49

Medikolog napsal(a):

Odbory by se podle pana Pehe měly zastavit na prahu politiky... Proč to nenapsal v listopadu 1989?

Odbory se jistě zastaví na prahu politiky, až budou voliči moci ODVOLAT své volebnímu programu zpronevěřivší se zastupitele všech stupňů.

Komunisty se podařilo donutit odejít generální stávkou a zjištěním, že naprostá většina členů KSČ byli tehdy maskovaní přesvědčení antikomunisté.

Pavel Svoboda zase o pár blogů dál vyvyšuje nikým nevolený, lidem nevybraný JMENOVANÝ Ústavní soud ČR nad Parlament ČR. Protože církevní oloupení Českého národa nemá podporu elektorátu. Proto KDU-ČSL není v Parlamentu. Ano, všichni "polistopadovci" celé Evropy mají husí kůži z toho, že Timošenková byla povolána za výsledky svého panování před řádný soud a řádně odsouzena. I její pětihvězdičkový kriminál není Las Vegas. Co kdyby evropské národy daly udělat audit svých vlád? To by tálo másla na hlavách...
29. 04. 2012 | 15:50

ghándí napsal(a):

pirát,
už jsem to tady psal několikrát, tak teda zase. dle ustavy stačí, že se vláda opírá o většinu demokraticky zvolených poslanců, nikoliv stran. vláda se klidně může opřít i o přeběhlíky paroubka se šlégram, pokud by pro ni zvedli ruce. platforma karolíny peak sice zmenila název, ale drží se programu strany, za kterou byli zvoleni. nevidím v tom nic, co by porušovalo demokratické pravidla. jediné, co je z meho pohledu problematické je přeběhnutí soudruha podplukovníka humla z koaliční strany do opoziční čssd.
29. 04. 2012 | 16:32

SuP napsal(a):

Kresta -
"....Můj děda (statkář) říkával - " I ten nejhloupější hospodář se především stará, aby mělo jeho bydlo-dobytek co žrát a bylo zdravé, aby mu přišel ten kýžený užitek"...."

Pane Kresto, vy snad nemáte co jíst?
29. 04. 2012 | 16:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Cituji: "Komunisty se podařilo donutit odejít generální stávkou a zjištěním, že naprostá většina členů KSČ byli tehdy maskovaní přesvědčení antikomunisté."

Tak tohle nemá chybu :)
29. 04. 2012 | 16:40

PaM napsal(a):

A tenhle znáte ? Sedí na dnešní poměry, jen s jinými jmény.
Husák se Štrougalem jedou a auto se zastaví. Porucha. "Co budem dělat?" ptá se český představitel. "Nič. Seďte klidně dál a budem dělat, ŽE TO JEDE ... !"
¨To je z doby, kdy si už z nich každej dělal dobrýtro. A ty dnešní to teprve čeká. Paňáci jsou to věru podobní.
29. 04. 2012 | 16:41

Zdeněk Brom napsal(a):

SuP:

Snaha je, ale je to jako s těmi větrnými mlýny. Pokud vše dobře půjde, dám sem v sobotu o tom blog.
29. 04. 2012 | 16:41

SuP napsal(a):

Zdenek Brom -
V těch mlejnech máte mou podporu (já zase stavím "vzdušné zámky", ale to je zábavnější i klidnější). Na ten blog se těším.
29. 04. 2012 | 16:53

Pavel Rychetský napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Já být vámi, tak se psychiatry moc neoháním. Mohl byste se totiž dotknout mě. Jsem oficiální a veřejný magor. Když Hořejší (aby byl dříve v nebi skrze pozvednutí Palestinců pomocí vymlácení Židů) či Pehe (aby zasednul v novosvětovládě spolu s místopředsedou ČSSD a CEO Nokie) napíší nehoráznost, tak jsem schopen napsat o tom pět stránek na Neviditelného psa (ostatně nechal jsem link v této diskusi, 28. 04. 2012 | 10:49). I ten předpředposlední Pehe ve mě vyvolal trojjediného ducha magorství, posedlosti a vášně.

Ale máte naprostou pravdu, že vám řepám odtud rádi zdarma z letadla leccos shodíme. Dotknul jste se ale velice osobního tématu. Normálně se totiž tvářím a obhajuju, že globalizace je strašně užitečná jelikož pomohla skoro všem lidem na světě (myslím, že i pan Pehe, jako ředitel New York University in Prague, ji v hloubce vlastně má rád, už jen kvůli své vizitce). Ve skutečnosti ji ale upřímně nesnáším, protože mi přinesla peklo, když jedu navštívit příbuzné zpět do vašeho wydlákovského vnějšího mongolska. Dříve (r. 92) jsem totiž kromě střípků a korálků mohl přivézt silonky, žvýkačky a burskou pomazánku, a domorodci mi líbali nohy. Pak jsem přeskočil na tequilu. Pak zase na jerky z bizona, tedy sušené maso. A pak potěšil už jen syrup z plodů kaktusu opuncie, z kterého se dá dělat výborná růžová margarita. No a díky pitomé globalizaci už není možné přivézt skoro nic, a místo abych se do čehúnska těšil, tak se vyděsím, jak tento problém vyřešit. Bez dárků se totiž se mnou, kreténem, vůbec nikdo bavit nebude, a dávat jim peníze, je stále takové zvláštní.

Ale vždy se musí vymýšlet dál. A co tam tedy nemáte? Myslím, že je toho opravdu málo, ale tak bohužel české reálie zas tak dobře neznám. Ale možná jednou mezerou je profesionální Cikán, jako obdoba zdejšího profesionáního černocha. Tedy člověka, který sedí doma, když v ghettu zuří standardní drogová válka a postřílí se a navzájem znásilní desetitisíce černochů a zastřelí při tom i pár stovek bílejch. Ale tento samý člověk se okamžitě rozjede na druhý konec Ameriky, když běloch zastřelí černocha, který se mu vloupal s pistolí do baráku. A vyhlásí rasistické příkoří a snese džíhád viny za rasismus a otroctví na sedm pokolení Američanů (kteří jsou většinou napůl Korejci). Co, srabi, máte profesionálního Cikána? Co já tak odtušil, tak se této role ujímá Kocáb, ale to není ono (a uznávám Řepo, že toto je celkem zahrnuté v tom, co jste tedy zmiňoval, tedy PC).

Také vám chybí masívní protesty proti dodržování zákonů. Sem přicházelo ilegálně milión Mexikánů ročně, ale když se někdo odvážil namítnout, že to není úplně košer, tak ho smetla vlna veřejného odsouzení. A když guvernérka naší Arizony trošíčku přitvrdila přes kontroly zaměstnavatelů ilegálů, tak ji v přítomnosti mexického prezidenta zažaloval i samotný Obama. A začali nás bojkovotavat různí umělci, jako třeba ukrajinští Gogol Bordello. Ale, kurník, to je zase odnož PC, který tam máte.

Možná zaslat pokrytectví. Špindírové z Occupy Wall Street se u kafe ze Starbucks dohadují pomocí iPhonu nejen jak znásilní paní vedle ve stanu ale i jak omezit dosah bank, a vůbec je netrápí, že bez těch bank by neměli nejen Wall Street ale ani to kafe, ani iPhone, ani stan. Možná tu špínu by vyprodukovali i bez nich. Ale pokrytectví jsme tu asi nevynalezli, a už ho tam taky máte. Pehe of Prague from New York také nesnáší globalismus.

Vlastně nemáte Tea Party. Tedy poctivé lidové hnutí za rozum. Tedy, že stát nemá růst do nebes. A že nejlepší je, když se každý stará sám o sebe a vydělané peníze dá na charitu, místo aby se staral o to, jak z jiných vytáhnout peníze a za ně si koupí spásu pro sebe tím, že to dá na chudé (tedy na ty odborářské bossy milionáře).

A máte to Řepo. Nemáte Tea Party!!!! To jsem zvědav jako českou verzi tam zavedete. Určitě ale budete mít hezčí plakáty a lepší znělku, protože na design jsou v Evropě mnohem lepší a je tam mnohem důležitější být cool.
29. 04. 2012 | 17:16

pirát napsal(a):

UmKab:
Odbory chtějí vládnout?
Poslanci schvalovali rozpočet technického zajištění vedení EU vládou ČR resp účast Promopro?
ghándí:
K. Peak se drží programu strany, za kterou byla zvolena??!
Takže navedenej.
29. 04. 2012 | 17:20

buldatra napsal(a):

Pane SuPe.

No, on takový předseda vlády by vlastně měl být takový náš pingl. Dýško dostává solidní.
Ale praxe je taková, že ti pingli jsme ve skutečnosti my, co to dýško platíme.
29. 04. 2012 | 17:20

Pavel Rychetský napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Jo, další věc ještě v Česku neumíte. Nekonečný státní dluh. Díky masívnímu přílivu sentimentu nároků z Evropy, tedy že je lidské právo mít zdarma zdravotnictví, nám roste dluh do nebes. A jelikož se postupně podařilo lidem vysvětlit, že je to opravdu jejich právo, tak se do toho skoro nedá píchnout, jelikož nejen že politici jsou srabi, ale lidi si to teď už dobrovolně omezit nenechají. Ale my tu vždycky můžem natisknout peníze a udělat verzi starého českého triku - měny, zde pomocí inflace. A to vy český euroeuropani nemůžete. (Já vím, umějí to ve světovém civilizaci zakládajícím Řecku, ale nám jde o český wydlákov.)

Dříve (v šedesátých letech) tady ty zdravotnický finance byly naprosto spořádané. Byla tu pojistka ve smyslu pojistky, tedy že běžné kraviny si platili lidi sami, a katastrofy jim byly hrazeny. Lidi si pak ohlídali, aby to stálo co nejmíň. A teď pojistka není pojistkou, ale platbou za všechno, no a lidi samozřejmě chtějí všechny dostupné testy, diagnostiku a léčby. A na toto jejich základní lidské právo dohlíží zástupy právníků, připravených podojit nemocnice a doktory. A aby se náhodou lidi nestarali, kolik to stojí, tak je to rozhodnutí dvojnásobně oddělené od jejich peněženky. Zaprvé to "pojistkou" nepojistkou a za druhé to skoro vždy platí zaměstnavatel. A tak ten náklad "pojistky" vy neplatíte z daní (soukromé pojištění ano). Což má další hezký výsledek - dříve největší silou USA byla mobilita pracovní síly. Teď, když vyroste nezaměstnanost a je těší získat nový job, tak lidi se ani stěhovat nechtějí, protože by možná museli seknout s prací, a přišli by tak o tu zdravotní pojistku.

Děkuji vám na oplátku, ještě jednou, pane evropský Pepo Řepo, že jste k nám vyvezl ten zrádný požadavek, že zdravotnictví mi dluží stát. Bylo nám tu bez něj líp. Za vývoz PC si to ale zasloužíme.
29. 04. 2012 | 17:54

Kresta napsal(a):

SuPe - Pokud nevíte, co znamená metafora a k čemu se používá, tak to bude s Váma těžší. Já myslím, že kdo chce a je toho schopen, pochopí.
29. 04. 2012 | 18:03

UmKab napsal(a):

pirát
Jestli odvolávání prezidenta, rozpouštění vlády potažmo parlamentu a diktování kterej zákon jo a kterej ne, komu jaký daně atd není snaha vládnout tak je to prosím co? A nebudem si muset definovat i barvy a geometrický tvary aby jsme se domluvili že ne?

Vondra od parlamentu dostal prostředky a ty na odsouhlasenej účel použil - takhle se s veřejnejma prachama tady zachází už od dob Marie Terezie.Ano pro danovýho poplatníka to je smutný ale proč to mlátit o hlavu zrovna Vondrovi fakt nevim.Timhle klíčem by se dokázalo zpochybnit zastupitelstvo od Kotěhůlek po Prahu za všech režimů kromě absolutistický monarchie.
29. 04. 2012 | 18:12

Olda napsal(a):

Autor předvádí typickou reakci vylekaného intelektuála: nejprve kritizuje, povzbuzuje ke kritice, ale když zahřmí,potřebuje málem převinout.
Teoretizujete, že není od odborů legitimní volat po pádu vlády... a co si proboha myslíte, pánové? Že mají odbory řešit jen počet ventilátorů na pracovištích?
Na tom náměstí se ostatně nesešli jen odboráři, k nim se přidávali lidé z nejrůznějších společenských vrstev a prostředí, byla tam spousta studentů i jiných mladých lidí, byli tam postižení občané se svým představitelem Krásou, který přece není žádný buřič či revolucionář. A všechny spojuje jedno: mají dost této vlády a všeho, čeho je symbolem. Co by podle vás měli lidé na takové akci dělat? Vázat uzlíky za každý den, který ještě těm nehodným pánům a dámám u koryt zbývá? Prozpěvovat žalmy?
V této zemi graduje jistá sociální situace a ta má a bude mít své projevy - je dobře, když se se odbory zhostí svolání demonstrace proti vládě. Ti lidé na náměstí přišli demokracii hájit, nikoli ohrozit. Obraťte se se svými obavami na majitele tučných korýtek a pozlacených žlabů - ti jsou přičinou současného stavu, ti vyprovokovali vystoupení, na která zvysoka kašlou. Místo zvysoka podávaných obav byste se měli postavit vedle představitelů občanských hnutí a odborů, kteří tuto demonstraci - věřím, že ne poslední - organizují. A máte-li takovou obavu o demokracii, měli byste vyvíjet všechno úsilí pro odchod lidí, kteří svými chaotickými kořistnickými škrty její pád provokují... a provokují i možná vystoupení, která by nebyla organizována, která by neprobíhala tak slušně, jako toto. Včetně volání po pádu vlády.
29. 04. 2012 | 18:33

ivan tomek napsal(a):

Moje definice demokracie je, ze lid vladne prostrednictvim zvolenych zastupitelu, to jest lidi zvolenych, aby zastupovaly 'hlas lidu'. To neznamena, ze se jednou za x let vyjadri a mezi tim si zastupitele delaji co je napadne A 'lid' ignoruji. Soucasti skutecne demokracie musi byt moznost ty zastupitele v pripade nutnosti vymenit, jinak nejde o demokracii ale o jakousi konstitucionalni volenou oligarchii.

Nerikam vubec, ze je treba kazdeho pul roku potvrdit, ze narod jeste stale zastupitele podporuje. Rikam ale, ze ve skutecne demokracii musi byt mechanismus jak 'zastupitele' vymenit kdyz prestanou plnit svou zastupitelskou roli. A soucasna situace ukazuje jak je to dulezite - jinak nezbyva nez zkusit provest tu vymenu zpusobem, ktery pravidla neuznavaji - treba demonstraci 10 milionu lidi. Povazoval by snad nekdo takovy (fiktivni) projev vule lidu za projev luzy? Mohl by byt nezakonnmy, ale ne nedemokraticky. Kdyby jina moznost nebyla protoze 'zastupitele' nechteji ustoupit az do konce sveho demokraticky urceneho mandatu? Pripada mi absurdni, ze by takovou samovolnou situaci jeste pokladal za demokratickou.
29. 04. 2012 | 18:39

David napsal(a):

"...Odborové svazy by měly „ubrat plyn“, když na masových demonstracích volají primárně po demisi vlády, jakkoliv neoblíbená může být...."

-----------------

Vůbec nesouhlasím.

Nesmí se zapomínat, že protesty neorganizují osamoceně jen odbory, ale společně s dalšími dvaceti občanskými iniciativami. Odbory jsou pouze nejsilnější z nich.

Naše odbory by naopak měly "PŘIDAT plyn".

Jediné řešení vidím v uspořádání pouze - JEDNÉ -, ale za to perfektně připravené - pořádné - a časově neomezené stávky v dopravě, včetně blokády příjezdů do Prahy a za podpory VŠECH dalších odborových svazů a občanských iniciativ dokud vláda nepochopí, že jediným rozumným řešením je podat demisi.

Můžeme si vzít příklad z Nizozemska. Tam už vláda (bez stávek) sama podala demisi. Volby budou mít nejdříve v září a s opozicí se dohodla na rozpočtu na příští rok. Tak nevím proč by u nás nemohlo být řešení podobné.

Odbory nejen ve Španělsku, ale i v jiných vyspělých státech EU také organizují demonstrace proti vládním škrtům. Proto není žádný důvod, proč by naše odbory měly být jiné.

-----------------

Novinky.cz:

Statisíce Španělů vyrazily do ulic proti vládním škrtům

Statisíce lidí v neděli po celém Španělsku demonstrovaly

proti vládě a především jejím novým úsporným opatřením ve zdravotnictví a školství,

uvedly zahraniční agentury. Vláda chce v těchto citlivých resortech ušetřit 10 miliard eur (asi 249 miliard korun).

Španělé brojí proti vládním škrtům

29.4.2012 Dnes 17:34 - Madrid

Dva největší španělské odborové svazy

svolaly demonstrace do Madridu a Barcelony, ale lidé masově protestovali i v dalších 53 městech.

Demonstranti v centru Madridu a dalších měst zablokovali dopravu.

Protesty byly podle Reuters pokojné, násilí nikde hlášeno nebylo.

„Se zdravím a školstvím se nezahrává“, „Škrtat ve zdravotnictví je zločin“,

„Evropské národy, povstaňte“,

bylo možné číst na transparentech účastníků demonstrací.

U většiny sloganů byly nakreslené nůžky coby symbol rozpočtových škrtů. Vláda prosazuje nové škrty v době, kdy nezaměstnanost v zemi dosáhla rekordní míry 24,4 procenta.

Španělsko má po dohodě s evropskými partnery a s ohledem na stav svých financí 12 měsíců na snížení deficitu o více než tři procentní body z 8,5 na 5,3 procenta HDP. Vláda již podle AFP oznámila nejúspornější rozpočet v dějinách země.

Odbory jsou přesvědčeny,

že krizi, nezaměstnanost, recesi, nepořádek ve státní pokladně nepomohou vyřešit škrty, ale že je nutné provést strukturální změny, oživit ekonomiku a zvýšit kupní sílu obyvatel.

Další demonstrace se očekávají 1. května u příležitosti svátku práce. Poté mají lidé protestovat ve čtvrtek v Barceloně, kde bude zasedání guvernérů Evropské centrální banky. Úřady se obávají, že v katalánské metropoli může dojít i k násilnostem. A to především ze strany mladých do 25 let, kterých je ve Španělsku bez práce více než 50 procent.

Novinky, ČTK

http://www.novinky.cz/ekonomika/266223-statisice-spanelu-vyrazily-do-ulic-proti-vladnim-skrtum.html?ref=stalo-se
29. 04. 2012 | 19:00

SuP napsal(a):

Kresta -
Zdá se, že jste nepochopil tu mou.
29. 04. 2012 | 19:13

Pepa Řepa napsal(a):

Rychetský
Tea Party říkáte?
No, to asi nemáme.....i když, za mlada jsem chodil balit holky na čaje, Waldek, Cariocca a tak, proč se tomu říkalo odpolední čaje, když čaj nikdo nepil, netuším.
Ani si nejsem jist, jestli bych chtěl vidět tehdejší holky. Jsou buď na Olšanech nebo v LDNkách.
Sarah Palin by asi nepřišla a pokud ano. mě by nechtěla.Mám po sezoně.

Jinak máme všechno.
Profesionální Cigány-dokonce celá sídliště., profesionální asistenty profesionálních aktivistů, džendrtetické bezpohlavní brojlery, sušené maso mně tuhle nabídli v kafáči knihkupectví Luxor, odborářské bosse máme i eurohujery, artrididu i AIDS-jdeme s dobou-.............
a heč......máme něco, co nemáte Vy.

Komunisty!
nechcete barterový obchod?
Tea Party za KSČM. Guss Hall zřejmě nezanechal potomky. Bolševiků tady máme víc než je písku v Arizonské poušti. Mohl byste s nimi dláždit pěší zony. Kočičí hlavy, skvělá dlažba, vydrží.
Ale Vy zase nemáte pěší zony, Jezdíte všude autem.

Globalizaci nemůžu ani čuchat, považuji ji za matku všech průserů. Dcera studovala na Wasedě a posílala procesí šikmookých. už tehdy mně vrtalo hlavou, jak chceme konkurovat. Japko jde ráno do fachy, vrací se před půlnocí, dovolená 14 dní.Nemají parazity navěšené na systém. A to neznám Číňany. O nic jsem zřejmě nepřišel. Tam je to ještě horší. Tuhle tlumočila v jedné asijské továrně. Dělnice má pásku, když má menses dostane ještě jednu a zato má jednu návštěvu 5 minut na WC navíc. Vedle pásu nalepili šlápoty, když náhodou nemáte co na práci musíte si na ně stoupnout do pozoru, aby se vidělo, kde je problém.Hned se sejde komis a hledá rezervy.
Tihleti odborářští revolucionáři netuší, co je čeká.
Čang mlsně obchází Střední Evropu a vybírá, co koupí

Hezčí plakáty mít budeme, o tom nepochybujte. Celý život jsem se podobnými zbytečnostmí živil, užitá grafika je moje parketa. Jedna z mála, která umožňovala i za bolševika svobodné povolání, do fachy jsem nemusel, ČFVU v Mánesu dal razítko.
Přesto nevolám po starých dobrých časech. Neměnil bych.
Ani náhodou.
29. 04. 2012 | 19:13

Zdeněk napsal(a):

Tato vlada zahnala lidi do kouta a proto se přidaji k oborům k její odstranění. Pokud by tu politici provozovali rozumnou politiku, ne jen zodpovědnou, pak by se tu zklidnilo klima a tito představitelé by se nemuseli každé ráno budit se strachem jestli ještě mohou na jet na svá ministerstva. Nečasova zodpovědnost doslova zabíjí!
29. 04. 2012 | 19:16

UmKab napsal(a):

ivan tomek
To jako že milion lidí na václaváku bude opravovat volby těm šesti milionum co sedí doma? Nebo těch 6M bude během průběžnejch volebních oprav vyhazovat z parlamentu zástupce těch 1M? A jak se vlastně pozná vůle 10 000 000 lidí na václaváku? To Zavadil udělá ententýky dva špalíky KSČM je vedoucí silou? A "takyvolič" se pak bude chytat za hlavu řikajíc "proč jsem si já tenkrát nešel ten párek v rohlíku koupit na národní třídů"?
29. 04. 2012 | 19:18

Pepa Řepa napsal(a):

Rychetský
s tím vývozem bezplatného zdravotnictví se poučte u Božky Němcové.
Hloupé matky to synové.
Vraž do ruky tomu, koho budeš převážet veslo a ten bude odsouzen k převážení.

A tak se sešli Cohn-Banditi a různé bolševioké struktury a dumali, jak polořit strejdu Sama. Selhal Che Guevarra a vývoz revoluce, vyvezeme tedy myšlenku bezplatného zdravotnictví.

Koukám, že se dílo daří. Vy převážíta a my začínáme v ordinacích cálovat.
Jenže je tady malý problém.Dřív byl orthopéd zvyklý dostat za kyčel do kapsy, teď byste měl platit fakturkou. To se nelíbí dochtorům-ani se nedivím- a pořád někam odcházejí.
Kam nikdo netuší u Germánů se sice víc platí, ale zase nedávají obálky.
29. 04. 2012 | 19:26

Almo G™ napsal(a):

SuP napsal(a): .... Nebo když někdo vypadá jak pingl, mluví jako pingl, je to pingl a přitom je předseda a kandiduje. To je potom zmatek.
29. 04. 2012 | 13:23

--- Nebo když někdo píše jako bolševik, chová se jako bolševik, ukáže se, že BYL bolševik a přitom na blozích vystupuje jako nejzavilejší a nejagresivnější pravičák. To je potom zmatek.
29. 04. 2012 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

Rychetský
te´d mi došlo jestli prvním reformátorem českého zdravotnictví nebyl Mistr Jan a jeho následovníci, kteří fedrovali "přijímání pod obojí".

Platit se bude fakturkou i do kapsičky, za jednu kyčel přijímání pod obojí.
Třeba to za pár let vyvezeme i k Vám.
29. 04. 2012 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

Nebo když někdo vypadá jak pingl, mluví jako pingl, je to pingl a přitom je předseda a kandiduje.
.............
Safra, to jsou zapeklité otázky, ty by nezodpověděla ani královna Koloběžka První.
Kdopak to asi bude?
29. 04. 2012 | 19:37

UmKab napsal(a):

David

zablokovat Prahu dokáže šest traktorů od elektriky a pohoných hmot jde odříznout na dvou místech, u vody a plynu to bude taky jen pár ventilů.Jak to pak asi bude vypadat v parlamentu po dvaceti předčasnejch volbách? Bratrstvo traktoru z Karlovarské v koalici s Aliancí Lovosickýho ventilu po pěti dnech opět ustupuje Žábám z vodovodů?
29. 04. 2012 | 19:44

ivan tomek napsal(a):

UmKab:

Prosim o seriozni reakci - to co mi podkladate jsem zcela jasne nemel na mysli. Nejsem pravnik a nemam definitivni uspokojivou odpoved, ale kdybych mel zaimprovizovat, navrhl bych treba nasledujici:

Kdyz volebni urad nebo nejaky oficialni organ v urcitem volebnim obvodu dostane podpisy 80% mistnich volicu pod pozadavek o vypsani nove volby, vypisi se v tom obvodu volby a nove zvoleny zastupitel nahradi zastupitele soucasneho. Muze samozrejme vyhrat i zastupitel puvodni, jestli si to volici preji - volebni kampan probehne normalne, a stavajici zastupitel muze sve volice presvedcit, ze to nakonec vlastne dela dobre.

Nerikam, ze je tohle perfektni, ale nevidim na tom principu nic spatneho a rozhodne mi to pripada jako vylepseni systemu, kde mezi volbami nema 'lid' na vladu vliv zadny, respektive takovy, ktery vlada muze uznat nebo proste ignorovat. Muj navrh je pouhym navrhem a bylo by na expertech a 'lidu' vypracovat nejakou optimalni formu.

Mimochodem, tech 80% jsem si vybral proto, ze podle nejakych nedavnych vyzkumu je pocet nespokojenych obyvatel 80%. 80% vsech opravnenych volicu se podle meho nazoru uz tezko da kvalifikovat jako luza, a system ve kterem 80% je nespokojeno s vladou, ktera ne a ne odstoupit, ma podle mne s demokracii (vladou lidu) uz malo spolecneho.
29. 04. 2012 | 19:50

scientist napsal(a):

pan Pehe upozornil na podstatnou věc. A z reakci lze usoudit na dvě smutné věci: občané mají problém porozumět neheslovitému textu a pokud nu rozumějí, je jim cizí logika liberálních demokracií.
29. 04. 2012 | 19:54

Pavel Rychetský napsal(a):

Re: Pepa Řepa
"Tea Party za KSČM."

Děkuji, nechci, máme svých dost. Říkají si liberálové. Houfují se kolem New York Times a Gay Pride of San Francisco, a vůbec kolem míst, kde netuší jak se pěstuje řepa, soustruží srpy a kladiva či střílí po fašistech a stalinech. Místo Kominterny mají v Praze vyslaného Peheho, a Žida třískají pomocí Ashtonové. Chartu lidských práv mají přeloženou, také jim zajišťuje právo na to aby soused nikdy neměl víc a jeho koza chcípla první, a jako bílý otrokář jsem vinen, vinen, vinen. Učí moje děti ve státní škole, a představují 90% vysokoškolských učitelů. Akorát původ jejich nenávisti k úspěchu a bohatství není založen na poměrech v ruské stepi v 19. století ale vychází z lásky ke světovému míru skrze nenávist k americkému vojákovi který jediný byl schopen ho zajistit. Nemají to ze sebe, a ani z nudných politruckých školení, ale ze sedánků šedesátých let, kde místo čaje se servírovala tráva a výživné LSD. To zajistilo barevnou duhu i přes Stalina a vašeho Gusse Halla.

S chozením pěšky bohužel máte taky pravdu. Je to vpodstatě jediná díra v radosti pobytu v arizonské poušti. Tedy když vlastníte pubertála. Je mi jich strašně líto, protože auto nemaj do 16 let, a mlátí se po podivných parkovištích či procházejí bez ducha nákupním mallem, kam je přivezou a odvezou rodiče. Či se na to radši celkem rozumně rovnou vykašlou a tupě hrajou videohry. Praha a Petřín a nábřeží a jiný ráj nikde. Ale já si taky nestýskám po bolševickém mládí, to jsme dávno outsourcovali profesionálnímu hořejšímu.
29. 04. 2012 | 20:00

Mard napsal(a):

český maloměšťák napsal: ad Mard: Fuj, fuj...šťouraví odboráři - do politiky se mluvit nesmí!

Zkuste požádat někoho, aby Vám vysvětloval smysl textů, protože evidentně nechápete psaný text. Já ano pana Pehe jsme nikdy netvrdili, že odboráři neměli mluvit do politiky. Ale mluvit do politiky a prosazovat politické věci jsou dvě různé věci. Jenda věc je kritizovat třeba zkracování věku odchodu do důchodu, nebo kritizovat zvyšování dávek či důchodů a druhá věc je požadovat předčasné volby. V řádných volbách rozhodli řádní voliči a vláda byla ustanovena na základě daných výsledků. Ústava předepisuje jako řádné volební období pro poslance 4 roky. Pokud skupina nikým nevolených bafunářů pobírajících plat za zastupování pracujících, chce bojovat proti lidem a výsledkům jejich demokratického rozhodnutí, tak zcela jistě jednají nedemokraticky. Protože Ústava deklaruje, že u nás vládne lid a ne odboráři. O vládě odborářů sní jen blouznivci. A pokud chtějí odboráři hrát roli v politice, tak ať postaví kandidátku a kandidují ve volbách. Já osobně se domnívám že dostanou maximálně 7 procent. Důvod je ten, že umějí jen kritizovat, ale nic reálného nenabízejí.
29. 04. 2012 | 20:04

pirát napsal(a):

UmKab:
Nic takového odbory nedělají, jenom brání asociálnímu vládnutí.
29. 04. 2012 | 20:08

Mard napsal(a):

Pardon za překlepy "Já ano pana Pehe" je správně - Já ani pan Pehe
29. 04. 2012 | 20:09

pirát napsal(a):

Občan má tedy další 4 roky držet hubu, protože už volil. A když je těch občanů přes osmdesát procent, tím tuplem, demokraticky zvolená vláda přece musí dovládnout! Na takový nápad teda musela přijít hlava!
29. 04. 2012 | 20:13

Mard napsal(a):

ivan tomek napsal: Mimochodem, tech 80% jsem si vybral proto, ze podle nejakych nedavnych vyzkumu je pocet nespokojenych obyvatel 80%.

Jistě, já jsem také nespokojen, očekával jsem že parazitům budu tahle vláda kroutit krkem důrazněji. A tak bych si přál aby se sloučily obě sazby DPH, jak to požaduje EU. A taky by se měl zcela zprivatizovat důchodový systém. Ten současný jen narušuje rodinné a příbuzenské vztahy.
29. 04. 2012 | 20:15

pirát napsal(a):

"Piráti chtějí opravdovou změnu! Nejen převlékání dresů.
Změna musí vycházet od základů, usilovat o účinný a efektivní stát, zabraňovat plýtvání a rozkrádání. A v neposlední řadě poskytnout silnou kontrolní moc občanům."
http://www.pirati.cz/stanoviska/pirati-chteji-zmenu?page=1
29. 04. 2012 | 20:17

Pavel Rychetský napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Pod obojí tu také přijímáme. Experty jsou kongresmani z Demokratické strany. Ty přijímají jak peníze od právníků, kteří je vysoudili z doktorů, tak i peníze od odborářů, kteří by chtěli pro své ovečky laciné zdravotnictví od včasného důchodu po dvaceti letech služby až do smrti. A taky i od farmaceutických firem, kteří zase vydělají na tom, když všichni budou mít léky povinné. Americká inovace, přijímání pod obotrojí. Zapojí se do ní občas i takový republikánský Bush, který mění vodu ve víno když vyhlásí "compassionate conservatism", který znamená vpodstatě to samé. Akorát, že dříve lidé přispívali dobrovolně přes církev, Bush přinutí bolševika na berňáku ať to rozdám z mého já.
29. 04. 2012 | 20:22

UmKab napsal(a):

ivan tomek
80% udělá převrat kdykoliv kdekoliv na to není třeba žádnej specialní zákon to je prostě fakt. V systému 4letýho volebního období nemá valnej smysl šaškovat s předčasnejma volbama, první rok se sestavuje vláda, novej zákon se flikuje nejmíň dva roky a poslední rok kdy se prvně začínaj projevovat plody/smrad jejich práce už jsou beztak všichni rozhádaní pač je před volbama. Smysl má tak maximálně referendum k nějaký otázce aby se uklidnily vody ale to povede k rozbijení občanskejch svobod ještě rychleji než parlamentní cestou a tím se dostáváme i blíž k těm 80%.
29. 04. 2012 | 21:00

odborář : napsal(a):

Pan Pehe je vždy ochotný dle větru ? Kam vítr tam PEHE ! Kolik mu zaplatili za ten přitroublí názor ? Určitě dost na to aby veřejně přiznal že je troba ?
29. 04. 2012 | 21:01

František Srbek napsal(a):

S panem Pehem si člověk užije legrace. Pokud zrovna nemá na mušce prezidenta věnuje se jiným tématům. Odbory "nemusím", to je jedna věc. Na druhé straně ale jsou dnes v podstatě jediným zastáncem "levné pracovní síly". Až po demonstraci na Václaváku najednou začal pan Nečas mluvit o opatřeních pro růst ekonomiky. Slova ovšem v Čechách nic nestojí.
První reakce "demokratického tisku" na odborářský postoj je tady. Budeme se věnovat hodinkám pana Dufka. Vymezování role odborů je hoby některých "politologů". Je se domnívám, že podobné rady odbory nepotřebují. Na odpor vůči tzv. úsporným opatřením mají právo. Stejně tak, mají právo na generální stávku.
To co se u nás děje, např. poslední gag české politiky je vznik "s.r.o." paní Karoliny, už přesahuje všechny meze. Pokud odbory nebudou protestovat, pak budeme jako ovce čekat do příštích voleb. Za dané situace by se slušelo nechat rozhodnout voliče v předčasných volbách. Ale to bych chtěl asi moc na lidech, kteří si přilepili židli na .... a dále nás chtějí zachraňovat.
29. 04. 2012 | 21:10

SuP napsal(a):

Ólmouste -
Až je mi tě líto když vidím, jak se pořád snažíš se se mnou sblížit ......
29. 04. 2012 | 21:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Jáchym:

Tak jsem zavzpomínal na svoje mládí a asi tak:

http://www.youtube.com/watch?v=8XtaqwSz6dY

Punk to věděl už dávno.
29. 04. 2012 | 21:46

kocman napsal(a):

Představme si, že by masové protesty organizované odbory proti vládě vládu skutečně smetly. Jaká by byla od příště pravidla demokratické hry? Možná by se měli odboroví předáci nad touto otázkou zamyslet.

Tak to jsou Vaše slova.
Máte pravdu,pane Pehe.
Ona je to opravdu hra.Ale blbá.
Jsou v ní nastolena pravidla,která se nedodržují.
Ne ze strany diváků,ale ze strany hráčů.To je parta,která se nechá podplatit kýmkoli.A to ještě před našima očima.
Takže možná bychom měli vyprázdnit hlediště.

Nicméně co by to bylo za pitomce,který bude platit hráče,i když mu hrou ubližují,a ještě je nebude moci z mužstva vyhodit? Natožpak potrestat,protože ti hráči si sami ustanovili imunitu?

Nejlepší bude vyprázdnit hřiště od lemplů, najmout nové hráče,stanovit jim nová pravidla a takovým hráčům jako je ten s gulama po těch gulích dát,aby věděl,že měl hrát pro nás.

Nicméně podle tohoto článku Vás podezírám,že Vám jde jen o to,aby diváci zůstali v hledišti a koukali na ten hnus jako ovce,po čtyřech letech zase mohli zvolit ze stejných ogulených zmetků tým,kde obránci budou v útoku,útočníci v obraně a brankář si bude dělat čárky,kolik houslí má dostat.

Takový politolog jako Vy se mi teda vůbec nelíbí.Co vlastně o té hře víte?

No dobře,tak je recese a vláda musí dělat i nutná omezení,to by musela každá.Ale ať to nedělají tato individua.Nechci čekat do voleb.A chci mít větší vliv na práva hráčů a kvalitu jejich hry.Prostě chci změnu pravidel demokratické hry.Popsal jsem tu změnu dostatečně jasně?
29. 04. 2012 | 21:55

ivan tomek napsal(a):

UmKab:

Tak rekneme, ze ted mame tu 80% situaci. Jak ji budete resit? Lidi na ulici nechcete, budete tedy asi cekat az do konce. Nepripada vam, ze by mohlo byt lepsi udelat to podle stanovenych pravidel nez cekat az tech 80% udela prevrat s nepredvidatelnymi nasledky?
29. 04. 2012 | 22:21

Radek Mikula napsal(a):

František Srbek: Myslím, že jste si nedal mnoho úsilí s pochopením podstaty článku. Není tam nic o tom, že by odbory neměly protestovat, ani o tom, že by na to neměly právo, ba ani slovo proti jejich právu na generální stávku.

Jestliže jste usoudil, že odbory nepotřebují poradit s vymezením své role, pak já si myslím, že páně Peheho rady by jim užitečné být mohly. V demokracii totiž odbory a politické strany hrají poněkud odlišné role. Nebo ne?

Měl byste také rozvést svou myšleku o potřebě předčasných voleb. Ty by totiž nyní byly skutečně v pravém slova smyslu předčasné. Vy snad máte koho volit?
29. 04. 2012 | 22:52

Radek Mikula napsal(a):

kocman: Upřímně řečeno neposal jste ji prakticky vůbec...
29. 04. 2012 | 23:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva násilnické příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 04. 2012 | 23:24

Radek Mikula napsal(a):

Škoda pro pana Pehe i ostatní čtenáře. Už se asi nikdy nedozvíme, jak násilnické příspěvky mohou vyvolávat jeho úvahy.

Sláva věcné a korektní debatě!
29. 04. 2012 | 23:41

Starý napsal(a):

Mimořádně souhlas s panem Pehe.
Odbory mají úplně jiné úkoly než sesazovat vládu: vyjednávat se zamastnatetelskými svazy, případně lobovat v parlamentu za zákony výhodné pro zaměstnance.
Určitě není možné aby odboráři, kteří představují jen zlomek občanů, vydírali celou společnpst s politickými požadavky.
30. 04. 2012 | 00:12

Radek Mikula napsal(a):

Starý: "Určitě není možné aby odboráři, kteří představují jen zlomek občanů, vydírali celou společnpst s politickými požadavky."

Tak možné to ovšem je, dokonce to je i legální. Otázkou jen zůstává, nakolik je to legitimní z hlediska zásad parlamentní demokracie.
30. 04. 2012 | 00:23

Marie napsal(a):

Kdo a kde by měl vlastně tedy protestovat proti zkorumpované vládě, která si navíc vytváří podmínky pro vládnutí způsobem, jehož jsme teď svědky? Kam se má občan obrátit, pokud vláda útočí i na ústavou daný systém a kreativně si vytváří, bez ohledu na volební systém, subjekty pro své další vládnutí?
A proč se musí vlastně občan ozvat sám? Copak Ústavní soud si sedí na očích nebo čeká na "podnět" od občana? Žijeme ještě ve střední Evropě, nebo Nečas už přesunul Českou republiku někam za Ural?
Pokud by instituce k hlídání práva a ústavnosti fungovaly, pak přece nepotřebujeme Holešovské výzvy ani odbory.
Pane Pehe, napište o tom něco. Díky.
30. 04. 2012 | 04:11

plk. Kurvice napsal(a):

Pane Pehe, ted´jste se tímto článkem zavděčil této Atualně.fuj stránce, budete tu viset alespoń týden a ještě Vás přeloží do Angličtiny. Jo, kdybyste ještě k článku připsal, že toto je nejlepší vláda, jakou ČR kdy mělo, tak to už tady budete viset na doživotí a šéfredaktor této fuj stránky Vás bude brát každou neděli domů na oběd. Aby to dosáhlo dokonalosti, měl byste tu ještě plivnout na Paroubka, to se na této fuj také nosilo před posledními volbami.
30. 04. 2012 | 05:26

Kamil napsal(a):

Pane autore, mohl byste mi přiblížit odpověď na 3 otázky?
1/ Co je to demokracie?
2/ Funguje demokracie opravdu jen JEDNÍM směrem? (tj. občané mají demokraticky volit a hlavně držet hubu a oproti tomu vláda NEMUSÍ demokraticky dodržovat sliby a SMÍ BEZMEZNĚ demokraticky okrádat občany = dle hesla "je přece demokracie"????
3/Znamená demokracie to, že jen vládnoucí třída si může dělat co chce, nemusí respektovat zákony, může rozhazovat státní peníze prasatům u koryt atd, ale občané musí dělat ovce, nebo lépe "oslíčka ostřesse" a ohýbat hřbet před tím, co se jim nařídí?
Asi tomu nerozumím, ale to víte, mám jen 2 VŠ, mezinárodní vzdělání a IQ 140. Nám blbcům se musí vše vysvětlovat polopatě.

Děkuji za odpověď.
30. 04. 2012 | 06:35

Petružálek Stanislav napsal(a):

CH těl bych reagovat na článek pana Jiřího Pehe postupně na jeho některé výroky s kterými v žádném případě nesouhlasím.Cituji.Role odboru v moderních demokr.společnostech je nezastupitelná ale jejich požadavky a tlak by se měly zastavit před branami parlamentní politiky.Já se ho ptám jak muže považovat ČR za moderní dem.kde bylo rozkradeno a vytunelováno vše co zde bylo za desítky let vybudováno.V dalším odstaci si protiřečí když píše že mají právo protestovat proti celkové polit.vlády.Dále přirovnává odborové hnutí k hnutí které vzniklo v Polsku v 80tých letech a píše.My ale už nemáme revoluční odborové hnutí ale jenom odborové hnutí.Já mám ale takový pocit,že nastává doba kdy bude nutné opět to R k názvu přidat!V závěru chci říci že odbory jsou jedinou silou v této zemi a musí využít všech možností protestu s podporou široké veřejnosti,Z článku je jasné o co jde pisateli,ale určovat co mohou a nemohou odbory není v jeho kompetenci!
30. 04. 2012 | 07:50

rejpal napsal(a):

Asi mi něco uniklo.
Nějaký plamenný projev odborových předáků, vyzývajících lid, aby táhl na sídlo vlády s vidlemi v ruce. Nějaké budování revolučního tribunálu. V tom případě bych se s myšlenkami blogera naplno ztotožnil.
Ale v tom, co zaznělo minulou sobotu, nic takového nebylo. Žádné "lide svrhněte vládu", ale "vládo, podej demisi". Vláda si spočítala s pomocí několika diskutérů, že 20-120 000 lidí na nějakém náměstí je vzorek nereprezentativní, ti, co nepřišli, ji de facto podporují, tak proč by měla odejít.
Odbory mají proti ad hoc iniciativám velkou výhodu - struktury a členskou základnu. Mohou pro uspořádání akce udělat víc, než kdokoli jiný - pokud je na druhé straně vůle přijít (což loni nebyla, letos ano). Mohou dát prostor jiným iniciativám (což letos udělaly).
Nevidím na tom všem nic nedemokratického - spíš naopak. Je to zpětná vazba zezdola. Vláda ji může ignorovat (což činí). Ale běh věcí nezastaví.
V demokracii sice lze vládnout proti vůli drtivé většiny obyvatel, ale následky se dostaví. Vláda asi ví, proč nereaguje. Čas dojení ještě neskončil a hlavní úkol není splněn. Jiný důvod mě nenapadá. Reformní étos jsou pohádky z mechu a kapradí. Ti reformátoři nejspíš ani něvědí, jaký skutečný význam má slovo reforma.
30. 04. 2012 | 08:01

Myrek napsal(a):

Tuto vládu svrhnout, změnit volební zákon. Poměrné zastoupení poslanců volených přímou volbou. Politickým stranám ubrat kyslík a udělat z nich pouhá zájmová sdružení. Těch pár stovek lidí, kteří rozkradli stát nebo se na tom podíleli nebo k tomu mlčeli, obléci do slušivých mundůrů, zbavit majetku, jehož legální nabytí by neprokázali, a poslat je na "urláb" třeba na Mírov.
30. 04. 2012 | 08:35

nevlastní táta lidu napsal(a):

Na Václaváku se bosové odborů pěkně odvázali.
Už jen málo stačí, aby si založili své "mírové hlídky" ala "lidové milice".

Jó to když tekly prachy z rozpočtu za Grose a ministra financí Sobotky proudem komukoliv a tnula se do něj sekera během konjunktury to byl i Štěch pěkně zticha.

Až se tam po partičce ODS vrátí partička ČSSD tak budou bosíci zticha anebo budou dělat "akce" na podporu vlády jako v roce 2005 a 2006.

Co odborář to blb. Jednou zapomenou na svůj golfový turnaj, jindy zase na hodinky za 150 tisíc Kč.
30. 04. 2012 | 10:12

Pepa napsal(a):

Tak dokonce i pan Pehe je ovládán kmotry, kteří tahají za nitky stávající loutkové vlády. O něm jsem si to doposud nemyslel.
30. 04. 2012 | 10:23

JardaV napsal(a):

Pravidla demokratické hry - vy snad nevnímáte svět.Národ chce něco jiného a vláda spolu s parlamentem chce něco,za co nejspíš dostává zaplaceno odjinud.Jenom církevní restituce majetku,který zabavil Josef II ,budou drancovat naši zemi po léta - demokraticky budou naše děti platit za něco,o čem nic nevědí.Vážený pane,ve státě,kde je pomalu ale jistě podsouván médii profil kata našeho národa,aby si na jeho přítomnost pomalu zvykl a nedivil se,že se v naší zemi roztahují jeho příbuzní,kde u Dobronína esesák povraždil spoluobčany,sebral jim zlato a odešel do Německa,a dnes je z tohoto zločinu obviňován český národ plošně,v takovém státě může o demokracii mluvit jenom tichý revanšista,placený raději nechtějme vědět kým.Jediným cílem naší vlády je protahovat stav bezmoci práva a spravedlnosti tak dlouho,až vyprší promlčecí lhůty jejich "skvělých privatizací a dalších skutků".
30. 04. 2012 | 12:16

UmKab napsal(a):

ivan tomek
80% nenáviděnej režim prostě rozloží jenže 0,25% není 80%.0,25% se v pohodě vejde do vězení.
30. 04. 2012 | 12:44

dedek napsal(a):

vypadá to tak, že budujeme společnost všichni proti všem, no potěš koště, ale jediná útěcha, nic netrvá věčně......
30. 04. 2012 | 13:01

Radovan II. napsal(a):

Pane Pehe,
tato vláda může ještě do konce svého volebního období napachát nenapravitelné škody, které se budou dávat do pořádku léta. Pane Pehe, z platu 16 tisíc čistého se nedá žít, když ještě třetinu dáte za bydlení a nedej bože mít nějakou půjčku. Z čeho si pak pořídit nový byt a o autě se nedá ani snít a ještě spořit na penzi.Takoví almužny nejsou v žádné státě v Evropě. A co ti nezaměstnaní a důchodci, kteří často nemají ani 8 tisíc důchodu a polovinu dají i za malý byt, v domově důchodců jim důchod ani nestačí, tam často doplácejí děti, kteří sami mají málo.
A bohatí se cpou z našich peněz kaviárem, mají zlaté záchodové mísy a zadky si utírají tísicovkami.
Pane Pehe, je to normální? Už to opravd není k vydržení a ceny stále rostou. Pohár už dávno přetekl.Slušní občané jsou vyřazování z politiky, jako paní Šabatová - manželka Petra Uhla. Jak je to možné ? Tuneláři na Praze l - p. Hulínský si cpe kapsy podvinými penězi a ještě o všem rozhoduje. SLušní disidenti jako paní Šabatová, které není jedno ten "bordel" kolem nás jsou diskriminování a ti druzí dostávájí vyznámenání, sedi si v teplých trafikách a užívají velkých důchodů někdy na Bahamách. Je to normální ? Proto je třeba zabránit vládnutí této vlády, která odírá český národ, a chce z něho udělat chudé Afričany.
Nemůžeme za to, že máme vládu s hroší kůži,líné poslance a senátory, kteří do politiky už nepatří. Tato vláda do slova vykořisťuje občany a vůbec se za to nestydí. Bohatí se nám smějí a dělají si co chtějí.
Už nastal čas..................Z českého národa nikdo nebude stále dělat pitomce !!!
30. 04. 2012 | 16:18

olDa napsal(a):

nelze nez souhlasit s clankem.
30. 04. 2012 | 21:37

Admirál napsal(a):

Pane Pehe, od bory v "parlamentní demokracii".

Pokud někdo zjevně boří mafiánskými prostředky všechny složky parlamentní demoracie, že to postřehli i čtenáři MF, LN a diváci ČT, tak by jste neměl lidem vymlouvat jejich legitimní právo, se té pakáže, svoloče, jakýmikoli prostředky zbavit. Nemyslím zavřít pár exponentů, myslím zbavit/odříznout tu svoloč od ekonmické moci. Co bude pak? To se ukáže.
30. 04. 2012 | 21:47

JenTak napsal(a):

Rozumím vašemu sdělení, pane Pehe, ale nejsem si jist, že máte pravdu.
30. 04. 2012 | 21:48

Pavel napsal(a):

další důvod k tomu aby se tam Němcová už nedostala, neboť je mimo mísu
01. 05. 2012 | 07:44

david goliáš napsal(a):

S názorem autora se plně ztotožňuji. Ano, protesty odborů a jiných občanských iniciativ jsou oprávněné a legitimní, vše se ale musí odehrát v mezích zákona a na pevné půdě parlamentní demokracie, jinak by důsledky vynucené demise vlády vzešlé z demokratických voleb byly nedozírné. Já jistě nefandím tuto vládu ani způsob jejího vládnutí. Na druhé straně, odboroví předáci a jiní organizátoři takových protestních akcí by si měli vážně zamyslet nad svými už politickými požadavky. Já se velmi obávám radikalizace odborů/obč. iniciativ tímto směrem, zejména když ani nevylučuji, že někdo v zákulisí (? vládní/vládnoucí politici, ? extrémisté) má eminentní zájem na této radikalizaci, pochopitelně z různých motivů. Nechci z posezení p. Zavadila s p. Kalouskem po demonstraci u piva učinit definitivní soudy, ale ten timing (časování) je zcela nevhodné a přinejmenším vrhá špatné světlo na věrohodnost samotného p. Zavadila. Stejně tak, chovat se tak okázale s hodinkami údajně za 120000 Kč, co nosí údajně p. Dušek, znevěrohodňuje ho samotného, neboť člověk, který si to dovoluje určitě nestrádá a tudíž ani nemá co mluvit jménem skutečně strádajících lidí. Jinak samozřejmě s odbory a ostatními občanskými iniciativami já plně souhlasím, protože ty tzv. vládní reformy zcela deformují, ba zdecimují životy milionů lidí této země.
01. 05. 2012 | 11:40

pirát napsal(a):

Jeden z tisíců důvodů pro odstranění vlády pod vedením ODS zde:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=742485
01. 05. 2012 | 11:42

pirát napsal(a):

A to i neparlamentními způsoby nátlaku veřejnosti.
Pokleslé argumenty o hodinkách svědčí o myšlenkové úrovni tzv. obránců zákonnosti. :))
01. 05. 2012 | 11:45

pirát napsal(a):

david goliáš:
Dufek, ne Dušek:
"Dufek připustil, že tyto hodinky má, prý ovšem jde o narozeninový dar jeho rodiny. "Skládali se na to všichni, když mi bylo 55 let," odvětil pohotově Dufek a dodal, že o cenu dárku se nikdy nezajímal."
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sefodborar-dufek-pristizen-s-hodinkami-za-120-tisic_232715.html
01. 05. 2012 | 11:50

Radek Mikula napsal(a):

"o myšlenkové úrovni tzv. obránců zákonnosti"

Při pečlivém přečtení textu článku pochopíte, že nevhodnost zasahování odborů do podoby vlády nespočívá v otázce jeho legality.
01. 05. 2012 | 21:40

pirát napsal(a):

Jeho legality?? Koho?
Článek pana Pehe je natolik slabý, že je zbytečné se jím intenzívně zabývat. Vystihuje to konec: "Představme si, že by masové protesty organizované odbory proti vládě vládu skutečně smetly. Jaká by byla od příště pravidla demokratické hry?"
Jednoduše a prostě - jiná. A nejenže by byla, doba už nazrála pro jejich zásadní změnu. V době akcelerujícího společenského pohybu, bleskového masového šíření informací není možné řídit státy metodami z časů koňských povozů. Zastupitelská demokracie se přežila, což je poznat i na úrovni "práce" tzv. volených zástupců, kteří jako čert kříže se bojí zavádění a uplatňování prvků demokracie přímé. Proto ty v jádru hloupé řeči o nevhodnosti zasahování odborů do politiky, i když mají pravdu a stojí za nimi drtivá většina veřejnosti. Ujíždí vám vlak.
02. 05. 2012 | 00:31

Radek Mikula napsal(a):

Jste to Vy, kdo ten vlak brzdí! Svojí myšlenkovou leností, která se spokojuje s prostoduchými slogany. Článkem jste se bohorovně nezabýval, protože Vám stačí primitivní představa revoluce, která nastolí přímou demokracii, čímž skončí klasický politický boj.

Jenže ono to tak nedopadne, přinejmenším ne brzy a do té doby bude - přesně v duchu citátu Bělohradského - apolitická veřejnost marnit svou energii bezmocnou ventilací vzteku. To nepovede k ničemu jinému než ke konzervaci neoliberálních poměrů. Znechucení rebelové a piráti pak jen mávnou rukou, že nic nemá cenu a začnou se věnovat kariéře či rodinnému životu. Horší variantou je chilská cesta, kde se maoisté rozhodli, že demokracie je překonaná a nakonec nepřímo přivedli k moci Pinocheta.

P.S.: Měl jsem na mysli legalitu zasahování odborů do parlamentní politiky. To sice v podobě současných protestů legální je, ale demokracii to moc neprospívá. To ale pro Vám asi moc neznamená...
02. 05. 2012 | 01:36

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
Článkem jsem se zabýval a proto vím, že jeho úroveň je nízká limitovaná formalistickým pojetím zrovna tak, jako rozhovor V. Bělohradského, jehož nadpis sliboval víc:
http://aktualne.centrum.cz/rozhovory/clanek.phtml?id=738682
Bezmocná ventilace vzteku apolitické veřejnosti je ve skutečnosti důslednější využívání další formy nátlaku, které je odůvodněno a ospravedlněno dosud nevídanou arogancí současné asociální vlády. Piráti samozřejmě rukou nemávnou :)
http://www.pirati.cz/piznam/portal
Nerozumíte současnosti a tím více nechápete budoucnost.
02. 05. 2012 | 08:50

F.Srbek napsal(a):

Panu Mikulovi. S tou prvni casti Vasich pripominek souhlasim.

Pokud jde o druhou cast, at chceme nebo nechceme odbory do politiky vstupovaly a vstupuji. Jake role by mely hrat, je vec jina. Podivejme se nyni na priklad Francie. Predak odboru se v podstate vyslovil pro kandidata socialistu Hollanda.

Rada poslancu, kteri byli raden zvoleni nahlasila "prestup". Do parlamentu byli zvoleni lide za VV a ne za Peake s.r.o., panove Paroubek a Slegr za soc. dem. ne za narodni socialisty. Podle mne je to zmena pomeru sil a posun vuci volebnim vysledkum.
Koho volit? To je otazka. Pokud to vite, tak mi dejte prosim vedet. Vim pouze koho nevolit. Tech je hodne. Budu asi koukat na kandidatky a skrtat, pokud to nekdo nezmeni. Pak se budu divit, koho jsem zvolil.
Jinak se mejte. Za diakritiku se omlouvam pracuji v zahranici a muj notebook je moc neumi.
02. 05. 2012 | 13:39

Radek Mikula napsal(a):

"Bezmocná ventilace vzteku apolitické veřejnosti je ve skutečnosti důslednější využívání další formy nátlaku, které je odůvodněno a ospravedlněno dosud nevídanou arogancí současné asociální vlády."

A co z toho všeho?! Nic...

Vaše názory přesně ilustrují Bělehradského povzdech nad neschopností české veřejnosti vést politický boj za své zájmy, o zájmech širších než jsou národní nemluvě. Místo toho usilovně "ventilujete" a kompenzujete si tak svou bezmoc vůči systému. Sám na tom, pravda, nejsem o mnoho lépe, ale snažím si to alespoň přiznat. Vám stačí uspokojení z radikality vlastních názorů, aniž byste se nějak zvlášť zabýval otázkou jejich účinnosti.

Jestli je tohle příklad pirátství, tak lze již dnes odhadovat, že jeho protagonisté skončí u velkohubých tirád a nakonec odehnijí jako zelení.

Pak si snad uvědomíte svou omezenost s jakou zpochybňujete parlamentní demokraci, aniž byste tušil čím jí nahradit, nebo nabubřelost s jakou opovrhujete lidmi, kteří v českém prostředí dokázali více než kdo jiný problematizovat současný kapitalismus a zároveň bránit liberálně demokratické hodnoty.
02. 05. 2012 | 13:52

Radek Mikula napsal(a):

F.Srbek: V zásadě to vidím obdobně. Odbory by se politiky účastnit měly. Není také nic špatného na to, když vstupují do předvolebního boje. To, co autor článku kritizuje, ovšem představuje vstup do čehosi, co můžeme nazvat bojem "povolebním", a ten zpochybňuje výsledek demokratické soutěže politických stran.

"Rada poslancu, kteri byli raden zvoleni nahlasila 'prestup'. Do parlamentu byli zvoleni lide za VV a ne za Peake s.r.o., panove Paroubek a Slegr za soc. dem. ne za narodni socialisty. Podle mne je to zmena pomeru sil a posun vuci volebnim vysledkum."

Z hlediska legality mohu jen napsat, že udělali něco, co jim ústava umožňuje. S připomínkou, že ne vše, co je v souladu se zákonem, musí být nutně i správné. Ústavní řešení je jednoduché - výsledek dalších voleb.

Jestliže nevíte, koho volit, měl byste zvážit svou podporu požadavku na předčasné volby. Koho volit Vám neporadím. Jestliže nejste moc náročný ohledně stranického programu a upřednostňujete neposkvrněnost mocí, máte tu Českou pirátskou stranu. Pokud to máte naopak je tu ČSSD. Upoceným kompromisem by mohli být Zelení.

Možná je spíš na místě ptát se, jaké máme sami možnosti se politicky angažovat.
02. 05. 2012 | 15:50

Vladimir napsal(a):

Pehe je jako obvykle vedle jak ta jedle...
Na demonstraci na Václaváku vystupovalo kromě odborářů také několik občanských sdružení a iniciativ - to za prvé (čili odpor proti vládě je založený na širokém spektru občanů , nehledě na výsledky průzkumných agentur, které tvrdí, že s vládou souhlasí sotva 20% občanů).
Za druhé- v ČR nejde ani o moderní demokracii, ani o demokracii vůbec.
Žádná ze stran koalice nezískala vítězství ve volbách. Koalice je slepená a jako jaýček na vahách fungovaly VV, které měly volební program úplně jiný, než zbylé 2 strany a než znělo vládní prohlášení . Navíc VV byly z vlády vypuzeny, takže i zanikl ten jazýček na vahách. Koalice a vláda má tedy pochybnou legitimitu (podpora vládě od jedné i druhé platformy VV není dána ani tak programem vlády, jako spíš strachem z předčasných voleb; program, ideje, zájem státu, zájem společnosti šel a jde stranou).
Demokracie je vláda lidu a zákona. Tak to je , nikoliv, že to tvrdí několik politiků. Jenže jak občané, tak zákon a právo jsou pošlapáváni (-y).
Je nasnadě, že v demokracii mají občané právo odvolat politiky, kteří zradili jejich zájmy - čekat 4 roky na volby, když je ohroženo 80% občanů , je nemístný přepych. To není demokracie.
02. 05. 2012 | 19:44

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
Dal jsem Vám odkaz na stránku pirátů s dalšími odkazy (program, noviny...atd.). Očividně jste na ně ani neťukl, proto plácáte o příkladu pirátství. Kážete o omezenosti a nabubřelosti jiných, a Vám vlastní uniká. Diskuze s Vámi je planá a nebudu v ní pokračovat do doby, než si osvojíte relevantní informace.
02. 05. 2012 | 21:12

Radek Mikula napsal(a):

F.Srbek: Protože mě jisty nadšený straník oprávněně kritizoval za neznalost pirátského programu, chci Vám zprostředkovat odkaz na jeho stránku. Jistě Vás nadchne, jak je propracovaný. http://www.pirati.cz/piznam/program/start
Vladimir: Z toho, že "na Václaváku vystupovalo kromě odborářů také několik občanských sdružení a iniciativ", vyplývá, že by odbory měly nahradit sněmovnu?

Mimochodem, nebylo by nejlepší volební mandát současné sněmovny prodloužit? Dejme tomu do doby, než tu bude koho volit jinak než jako menší zlo?
02. 05. 2012 | 23:13

mik napsal(a):

Problem je v tom ze odbory jsou v CR zprofanovane a ve vedeni odboru jsou bafunari kterym jde o sva koryta a ne o lidi Odbory se ani za socialismu nikdy nezastavali zamestnancu ale vzdycky staly na strane zamestnavatele autor zde pripomina Solidaritu ano to byly odbory ktere mely podporu vsech a o jejim predakovi se rikalo skoda ze Lech neni cech Solidariata umela zorganizovat stavku to dnes v CR neumi nikdo ze do Prahy prijelo 120000 lidi ? a co se zmenilo ? Dokud nevyleze na namesti a do ulic po cele republice aspon milion lidi dokud se nezorganizuje opravdu generalni stavka a neskonci dokud vlada i prezident neodstoupi nic se nezmeni a CR bude EU jen pro smich v zadnem demokratickem state by nemohla dal vlada pokracovat a to ze odstupuji i prezidenti ukazalo jak Nemecko tak Madarsko moc se o tom nepise ,,,proc to je kazdemu jasne v Argentine vzali lidi do ruk dlazebni kostky a zacali rozbijet vylohy bank a obchodu ve Francii se pri demonstracich zapaluji a prevraceji auta Cesi vyjadruji nespokojenost mirumilovne ale vlada na to neslysi neslysi ani prezident ted ctu jak zemedelci pripravuji blokovani silnic ,,k cemu to bude dobre ? Dotkne se nejak nekoho z vlady ze budou nekde na nejake silnici traktory kombajny a dalsi zemedelska technika ? Dotkne se to prezidenta ? Dotkne se to zase jen obycejnych lidi urcite se stane kvuli tomu zase nejaka ta dopravni nehoda navic a pro lidi se nezmeni absolutne nic takze komu neni rady tomu neni pomoci,,
03. 05. 2012 | 12:44

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
Jaké nedostatky podle Vás obsahuje program pirátů?
03. 05. 2012 | 12:45

rejpal napsal(a):

mik
Čím jsou zprofanované? Že to o nich někdo říká? A vymýšlí historky, jak žijí z peněz daňových poplatníků. Mně Zavadil nevadí (jsem odborář a příspěvky platím raději než daně). Navíc akonomické analýzy odborů jsou podstatně víc relevantní, než vládní.
Vadí mi ti, co vstoupili do politiky - na dvou židlích se sedět nedá.
03. 05. 2012 | 12:58

Radek Mikula napsal(a):

pirát: Nejsem sice odborník na hospodářství, ale takhle vágní ekonomický program jsem ještě neviděl.
04. 05. 2012 | 01:15

pirát napsal(a):

Zveřejňujeme komponenty Pirátského programu, které schválil republikový výbor. Chybějící komponenty postupně vznikají v důkladné vnitrostranické diskuzi, kterou následují veřejné konzultace. Vybral jste nehotové pahýly. Ekonomický program však musí být vágní v situaci, kdy rozkošatělá teorie i dlouholetá praxe hospodářství ve světě prochází těžkou krizí. Přiznat realitu a neokecávat budoucnost je krok dopředu.
04. 05. 2012 | 01:35

Radek Mikula napsal(a):

Krok dopředu spočívá v tom, že si přiznáváte neschopnost vypracovat ekonomický program?
04. 05. 2012 | 01:56

Radek Mikula napsal(a):

Krok dopředu spočívá v tom, že si přiznáváte neschopnost vypracovat ekonomický program?
04. 05. 2012 | 02:17

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
To je jenom Vaše pokřivená interpretace. Vy jste nezaznamenal sdělení, že na programu se pracuje? Můžete svými značnými schopnostmi přispět i Vy. Btw. která partaj disponuje funkčním v praxi osvědčeným ekonomickým programem? Víte o nějaké takové?
04. 05. 2012 | 13:20

Radek Mikula napsal(a):

Já ale přece napsal, že na ekonomiku odborník nejsem. Laicky bych asi tipoval ČSSD. Inspirovat se však můžete i u myšlenek levicových liberálů, viz např. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-stern.php?itemid=15505

Na základě svých názorů zajisté můžete být své straně prospěšný i Vy sám: navrhněte ustanovení, podle kterého, v případě, že se ČPS dostane do vlády, Vaši ministři okamžitě rezignují, jakmile budou odbory požadovat demisi vlády. Piráti tak získají globální prvenství - tohle si do programu ještě žádná strana nedala.
04. 05. 2012 | 21:45

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
Odborník na ekonomiku tedy nejste, přesto Vám to nezabránilo dopustit se výroku o údajné neschopnosti vypracovat ekonomický program. Btw. dosud žádný ekonomický program kterékoliv socdem partaje se v praxi neobešel bez rozpočtových deficitů, u ČSSD dokonce v období masívního ekonomického růstu.
Současný požadavek na demisi vlády je zcela vyjímečný stajně, jako vyjímečně arogantní a asociální je politika Nečasovy vlády a jejích podporovatelů. Pregnantní příklad:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=743681
Pirátští ministři by odstoupili po usnesení většiny členů vyjádřené na jejich stránkách.
05. 05. 2012 | 13:23

Radek Mikula napsal(a):

"dopustit se výroku o údajné neschopnosti vypracovat ekonomický program" - když se i ten největší ekonomický ignorant podívá na aktuální stav Vašeho ekonomického programu, musí mu být zřejmé, že nevykazuje rysy práce schopných národohospodářů.

Sám podléháte démonizaci deficitu, aniž byste si uvědomoval, že zadlužení může být dvojího druhu: zodpovědné a nezodpovědné. Pokud doložíte, že ČSSD nenaložila s prostředky získanými deficitem ve prospěch společnosti, pak teprve bude Vaše kritika domyšlená.

Co se týká vlády, tak ta dělá jen to, co se od ní dalo čekat na základě programů stran, které jí vytvořily. Z tohoto hlediska jsem s ní plně spokojen.

Jestliže by pirátští ministři odstoupili, poté, co by si to přála většina členů jejich strany, neměli by současní ministři odstoupit také, až si to budou většinově přát členové jejich stran a ne odborů?
05. 05. 2012 | 17:58

Radek Mikula napsal(a):

"dopustit se výroku o údajné neschopnosti vypracovat ekonomický program" - když se i ten největší ekonomický ignorant podívá na aktuální stav Vašeho ekonomického programu, musí mu být zřejmé, že nevykazuje rysy práce schopných národohospodářů.

Sám podléháte démonizaci deficitu, aniž byste si uvědomoval, že zadlužení může být dvojího druhu: zodpovědné a nezodpovědné. Pokud doložíte, že ČSSD nenaložila s prostředky získanými deficitem ve prospěch společnosti, pak teprve bude Vaše kritika domyšlená.

Co se týká vlády, tak ta dělá jen to, co se od ní dalo čekat na základě programů stran, které jí vytvořily. Z tohoto hlediska jsem s ní plně spokojen.

Jestliže by pirátští ministři odstoupili, poté, co by si to přála většina členů jejich strany, neměli by současní ministři odstoupit také, až si to budou většinově přát členové jejich stran a ne odborů?
05. 05. 2012 | 18:01

pirát napsal(a):

Radek Mikula:
Vaše socdem fandovství Vám zakrývá obzor, prostě Vám je zřejmé něco, o čem podle vlastního přiznání máte znalosti laika, podle mne velmi slabpého. ČSSD samozřejmě nenaložila s prostředky ve prospěch společnosti - což by byly investice do efektívních projektů. Žádné se nekonaly, ČSSD deficit prostě prošustrovala především ve zbujelé administratívě, protože podle Paroubka státy dluhy neplatí. Současná vláda nekoná podle ani podle programů partají, ze kterých vznikla, ani podle vládního prohlášení. Původní ministři za VV na pokyn svého vedení samozřejmě odstoupit měli, ti však při obraně svých koryt raději opustili partaj. Současní političtí lídři z politiků degenerovali na politikáře a drtivá většina společnostgi se od nich odvrátila. Odbory naopak vyjadřují většinovou vůli národa a i proto je jejich počínání legitímní. Vládní formalismus je jenom projev zoufalé snahy co nejdéle se udržet u moci jakýmikoliv prostředky s cílem co nejdéle uchránit zlodějské kmotry a co nejvíce obrat obyvatelstvo. Rozumbradové Vašeho typu takovým vždy byli a i teď jsou jim ku prospěchu a mají svůj historický terminus technicus - užiteční idioti.
07. 05. 2012 | 00:17

Radek Mikula napsal(a):

Pokud jde o složení vlády, to je úlohou odborů, nebo demokraticky vyjádřené vůle voličů? Má tato vláda důvěru zástupců voličů? Byli tito zástupci zvoleni demokraticky, nebo nebyli?
Zdá se, že tyto otázky jste si ještě nestihl položit. Asi Vám nepřipadají důležité.

Nechtějte po mně, abych marnil čas obhajobou ČSSD nebo ministrů za VV. Požadavek na předčasné volby ovšem vyjadřuje především zájem soc.dem. - podívejte se na průzkumy veřejného mínění. Dochází Vám důsledky toho, co podporujete? Nebo máte pocit, že vítězství čeká na stranu, která si dosud ani nebyla schopna vypracovat komplexní program?

Lze "uchránit zlodějské kmotry a co nejvíce obrat obyvatelstvo" demokraticky? Pokud ano, tak nejsem proti. Jestliže se demokratickou cestou v téhle zemi vyvolá hladomor, nemám nic proti tomu. Bude mi milejší než nedemokratický blahobyt.

Užitečným idiotem může být nazván i ten, kdo, ač přesvědčený demokrat, pohrdá demokratickými procedurami a podporuje tak oslabování demokracie. Skutečnou šanci na úspěch nyní mají pouze strany, které nejsou zárukou demokratického vývoje. Když bychom k tomu připočetli nedemokraticky vyvolaný pád vlády a stejně nedemokraticky vyvolané rozpuštění Sněmovny, pak se inteligentně uvažující občan jen těžko může divit obavám J. Pehe.
07. 05. 2012 | 02:36

pirát napsal(a):

Chachá!
Tato vláda samozřejmě důvěru voličů nemá, bazírování na podpoře poslanců je formalizmus. Dnes vůli voličů vyjadřují odbory, nikoliv prodejní poslanci. Proto důrazné prosazování demise této asociální vlády, která neplní své vyhlášené programové prohlášení, ale cíleně ochuzuje většinu obyvatelstva, je legitímní. Vaše formalistické pojetí demokracie je zaostalé a směšné, blízká budoucnost vás převálcuje.
Ovšem preferovat hladomor vyvolaný "demokratickou" cestou před "nedemokratickým" blahobytem může jenom fanatik nebo blázen, což je vlastně totéž. Každopádně jste nebezpečný.
Nebudu se už s Vámi zdržovat.
07. 05. 2012 | 19:10

Radek Mikula napsal(a):

Tak si to povíme za dva roky po řádných volbách.
Vaší straně v nich srdečně přeji víc než čtvrt %.
07. 05. 2012 | 21:21

Pepíček napsal(a):

Jo vodbory, to znaméná v našich luzích a hájích něco úplně jiného než třeba v jůesej, víme? Místní odbory dávno nejsou kolektivní zástupce zaměstnanců. Je to taková pobočka ČSSD, které příležitostně generuje libové senátory a podobné ptáčky. A protože o koryta je velká tlačeníce, snaží se každé prase zviditelnit, k čemuž jsou odbory a jejich demonstrace vynikající příležitost.
08. 05. 2012 | 00:32

Pepíček napsal(a):

Jo vodbory, to znaméná v našich luzích a hájích něco úplně jiného než třeba v jůesej, víme? Místní odbory dávno nejsou kolektivní zástupce zaměstnanců. Je to taková pobočka ČSSD, které příležitostně generuje libové senátory a podobné ptáčky. A protože o koryta je velká tlačeníce, snaží se každé prase zviditelnit, k čemuž jsou odbory a jejich demonstrace vynikající příležitost.
08. 05. 2012 | 00:51

Radek Mikula napsal(a):

Pepíček: Mám zato, že v Evropě je napojení odborů na politické strany celkem běžné. Co je neobvyklé, to ukazuje autor článku, tedy nahrarování funkce politických stran odborovou politikou.
08. 05. 2012 | 00:56

Radek Mikula napsal(a):

oprava: tedy nahrazování funkce politických stran odborovou politikou.
08. 05. 2012 | 04:15

QuowCoano napsal(a):

1aldi foods market mn Answers and questions

The Hollywood Walk of Fame stretches jaitk <a href="http://www.cheapnfljerseysfactorys.com">cheap nfl jerseys</a> ,
on the sidewalk from Hollywood Boulevard and Vine Street in Hollywood to La Brea Avenue. Over 2,000 stars comprise the Walk of Fame, which was created in 1958. At the start, stars could receive multiple stars for separate performances, these days the Walk has a tendency to honor stars not previously zctha <a href="http://www.cheapsnfljerseysoutlet.com">www.cheapsnfljerseysoutlet.com</a> ,
on the Walk. These days, generally two celebrities are awarded a star every month.

The Walk of Fame was designated a Historic Landmark in 1978, and numerous tourists visit the Walk of Fame each and every year to photograph the stars adqro <a href="http://www.cheapnfljerseysonsales.com">wholesale NFL jerseys</a> ,
in their favorite celebrities. The first star was awarded to to Joanne Woodward last month 9, 1960. Each star includes the specific honoree in bronze in conjunction with an emblem designating the medium for the purpose the celebrity will be honored. The emblems include a movie camer for film, Tv dfjoq http://www.cheapnfljerseysforsales.com ,
for television, phonograph record for musicians, a microphone for radio plus the comedy/tragedy masks for stage acting.

Recent construction throughout the qugqy <a href="http://www.cheapnfljerseysofficial.com">cheap nfl jerseys from china</a> ,
Walk of Fame has created it required to remove certain stars, which can be being stored in an undisclosed location until they can be ehiyp <a href="http://www.cheapnfljerseysofficial.com">www.cheapnfljerseysofficial.com</a> ,
returned to their places about the Walk of Fame. Video security cameras watch over the Walk of Fame, but such safety measures<a href="http://www.cheapnfljerseysforsales.com">www.cheapnfljerseysforsales.com/#2546</a> ,cheap jerseys
haven't prevented thefts. As of yet, four stars are already stolen, including that regarding Jimmy Stewart, Kirk Douglas, Gene Autry and Gregory Peck.

Stolen stars have been replaced, and olxae <a href="http://www.cheapnfljerseysofficial.com">cheap jerseys</a> ,
repair off the Walk of Fame is undertaken by the Hollywood Historic Trust.
The modern honoree was actor Roger Moore, who received his star on Oct. 11, 2007. Moore is the most suitable noted for starring in seven Jason bourne films from 1973 to 1985. Moore star, appropriately, can be found at 7007 Hollywood Boulevard.

Preppy is really a term that is both a noun as well as adjective. Preppy term was initially coined for those who attend prep school however today madness of Preppy is different. http://www.cheapnfljerseysforsales.com ,cheap jerseys
There are many tips which one can follow so as to behave as Preppy and these tips are provided below: -

(1) One appearance is the key to do something as Preppy. <a href=http://www.cheapsnfljerseysoutlet.com>Dětský</a> Wear designer and branded clothes like Mens polo shirt, Cable Sweaters, Sperry Top-Sider Shoes, Keds Shoes, Oxford Shirts because the mannequin within the store.
25. 09. 2012 | 17:21

tureUrgeligeW napsal(a):

. Forhåbentlig du gerne Canada goose punge og håndtasker at en stor del enkeltpersoner vide en meget vigtig faktor særlig hvis du nogensinde glimt med couyk <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose jakke</a> ,
ideen samt det er til trigger vi vil udvikle at du helt sikkert Canada Goose jakke nu. Skulle du være spurgte til undsætning reparere et dilemma, din tillokkende kunne til punger ud hemyj <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose tilbud</a> ,
a afprøvet plus analyserede taktik rundt parka til tidsramme dette bare hvad der præcist fungerede godt lige før dqmcm <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>www.jakkercanadaparka.com/#9377</a> ,
vil fortsætte med at arbejde igen . Du vil være svælge i nogen hjælp a hammer der hclfx <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose outlet</a> ,
er overbevist at udfordringer kan være forudbestemt skabe en klo . Måske har du hjulpet os for dig til hensyn fxsdr <a href=http://www.parkajakkes.com>canada goose jakke</a> ,
for visninger Canada goose læder frakker af variere plus genkender udnytter denne information at lindre nxizd <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose outlet</a> ,
hjælp parka Sure vi har forkyndt i pakker af målbart procedurer.
04. 11. 2012 | 09:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy