Poloprezidentský systém se zatím nechystá

09. 05. 2013 | 08:40
Přečteno 3907 krát
Miloš Zeman by chtěl být prezidentem aktivním, který nastoluje důležitá témata, nebo přímo návrhy na řešení problémů země. Chce tak činit i s pomocí účasti na zasedáních vlády nebo pravidelných projevů v obou komorách parlamentu.

Někteří politologové v této souvislosti varovali, že Zeman chce posunout Česko od parlamentního k poloprezidentskému systému. Nejviditelnějším symbolem těchto snah podle nich je zatím jeho spor s ministrem zahraničí o jmenování velvyslanců, v kterémžto procesu chce mít prezident na rozdíl od dřívější praxe poslední slovo.

Jenže se ukazuje, že Zeman to nebude mít nikterak lehké. Jeho první návštěva na zasedání vlády dopadla v březnu spíš rozpačitě. Těžko bychom hledali cokoliv, co by naznačovalo, že si prezident otevřel prostor pro větší vliv na chod vlády.

Podobně rozpačitě dopadlo i první Zemanovo vystoupení v Poslanecké sněmovně. Kritizoval sice „rozkrádání státu“, zejména „největší tunel v dějinách České republiky“, jímž je podle něj solární byznys. Promluvil také o korupci a několikrát se kriticky opřel do ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Opětovně mluvil o potřebě investic do lidí i hospodářství a znovu orodoval za majetková přiznání i změnu volebního zákona.

Jenže reakce na Zemanovo vystoupení nebyly příznivé. Část poslanců TOP 09 dokonce během jeho projevu odešla. Premiér Nečas vyjádřil pocity mnoha, možná nejen vládních poslanců, když ironicky poznamenal, že prezident nenechal na nikom nit suchou, ale že má právo říkat si, co chce.

Ukazuje se, že Zeman nemá morální autoritu Václava Havla, který podobně kritickým „rudolfínským projevem“ dokázal v roce 1997 obrátit českou politickou scénu vzhůru nohama. A ačkoliv někteří lidé v okolí prezidenta interpretovali úspěch v přímé volbě jako mandát k jeho silnější roli, na poslance, napříč politickým spektrem, zatím údajně silnější mandát nedělá velký dojem. Naopak: jsou vůči prezidentovi téměř a priori ostražití.

Zdá se prostě, že Zeman ve snahách posílit roli prezidenta jen těžko uspěje za současného rozložení politických sil, kdy má proti sobě pravicovou vládu i část ČSSD. Poloprezidetský systém u nás evidentně nevznikne jen z kombinace přímé volby prezidenta a snah interpretovat aktivisticky některé prezidentské pravomoci. Tyto pokusy nechávají stranické politiky v klidu.

Pokud by Zeman s posílením své role měl uspět, bude to záviset na tom, zda bude mít za sebou politickou sílu, která ho bude podporovat. Současná opoziční ČSSD, rozštěpená na „zemanovce“ a „sobotkovce“, takovou silou zatím není. A nemusí jí být ani v případě, že vyhraje příští volby, což koneckonců naznačuje „antizemanovské“ složení její stínové vády.

Jinými slovy: poloprezidentský systém u nás zatím není na obzoru. První skutečnou šanci posílit významně svoje postavení bude mít Zeman teprve po příštích volbách nebo případném předčasném pádu Nečasovy vlády.

Bude ale záležet, jak obratně bude hrát politické šachy. Zatím si na politické šachovnici počíná sice agresivně, ale dost neobratně. Zkušení protihráči vidí zatím všechny jeho tahy daleko dopředu.

Právo, 9.5.2013


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

Mstivý Bimbo hrát šachy nehodlá, raději rozšlape šachovnici i s figurkami. Pak všem teprve dojde, že pozdě Bimba honiti.
09. 05. 2013 | 09:01

Ládik!!! napsal(a):

Bimbo má stejně gramlavé ruce, jako šmajdavé nohy. Jestli nemá zanícený palec i na ruce - uvázat pentli by měl zvládat. Kladení věnců mu asi taky nejde, jenom si otřel palec o stuhu.
09. 05. 2013 | 09:05

buldatra napsal(a):

Poloprezidentský systém tedy dle Pehe zatím nehrozí.
Nu což, tak si musíme zatím vystačit s tím, co máme, se systémem polodemokratickým.
09. 05. 2013 | 09:50

vico napsal(a):

Bude-li u nás poloprezidentský systém, rozhodne voličská poptávka.Zeman je obrovsky nadaný populista. Neříkám to rád, ale populismus se lépe realizuje z levicových pozic, než-li pravicových.J.P. má pravdu, že zatím není poloprezidentský systém na pořadu dne.To se však může rázem změnit.Jen slepý by si nevšiml systematicky erozivní činnosti Zemana vůči nejsilnější politické straně - ČSSD. Personálně zatím ještě Zeman velvyslanecké posty ČR neurčuje, ale jinak "Zemanovci" obsazují v ČSSD jednu kótu za druhou. A lidi to chtěj. Odbory se brzy stanou ZOR /Zemanovským odborovým hnutím/,ostatně Zavadil se stává členem expertního týmu. Disidentka ve vlastní straně M. Benešová, která otevřeně podporovala cizího prezidentského kandidáta na úkor vlastního, je rovněž v expertním týmu, který se může stát jakousi stínovou vládou Sobotkově stínové vlády.

Zeman sice slovně deklaruje svou nadstranickost, ale okázale deklamuje a to při každé možné příležitosti, kdo je v ČSSD jeho kůň a kdo má u něho dveře vždy otevřené. Uhranutost klasických socdemáckých voličů M. Zemanem dává všem těmto Haškům politickou sílu a dosud nerozhodnutým rozhodnost/přiklonit se na tu správnou sílící stranu/.

I přes křečovité ujišťování, že se v ČSSD nic neděje, je zřejmé, že se děje.Samozřejmě, že i klid před bouří je klidem, neb fialová mračna obtěžkaná kroupami velikostí holubích vajec jsou zatím tichá.

Dopadnou-li parlamentní volby tak, že ČSSD bude schopna složit parlamentní většinu s KSČM a Zemanovci /+Zemanovci v ČSSD/, Sobotka a jeho přívrženci skončí. Dočkáme se obdobného tandemu, jaký je v Rusku Putin - Medvěděv, tím bude Klaus - Hašek. A my, kteří si tohle nepřáli, budeme ještě rádi, že je ten systém jen poloprezidentský
09. 05. 2013 | 10:02

vico napsal(a):

Freude, Freude, Freude, vždy na tebe dojde. Složení tandemu bude samozřejmě Zeman - Hašek.

vico
09. 05. 2013 | 10:05

blue jay napsal(a):

Podle mne je Zeman perfektnim obrazem CR. Ulhany sebestredny opilec. Se nedivim ze je Ceskym presidentem. Zrcadlo, zrcaddlo...lol.
09. 05. 2013 | 10:07

blue jay napsal(a):

vico,

proc jen tandem? Zeman si do postylky pozval uz i Zavadila. Bude mejdan.
09. 05. 2013 | 10:11

Ládik!!! napsal(a):

Samé obludy s kožními záhyby.
09. 05. 2013 | 10:13

Konrad napsal(a):

Ja si nemyslim ze na poslance z ODS, ci TOP 09 neudelal prezidentuv projev zadny dojem. :-). Jim se akorat to co rekl, nehodi. Zeman jde proti politickym svinstvum, toho jeho predchudce nebyl schopen. Pravicovy poslanci svym postojem, i odchod jejich casti ze salu ,ukazali ze jsou na strane lumparen. Az za rok se budou dit veci, az nove zvoleni poslanci ve spolupraci s prezidentem, zacnou cistit ten bordel. Aspon doufam.
09. 05. 2013 | 10:26

VFISCHER napsal(a):

ŽÁDNÝ SYSTÉM NEEXISTUJE - JEN CHAOS A VLÁDA GANGSTERISMU
- MOC FINANCÍ , KORUPCE A PROTEKCE ! ! !

Ve zdevastovaném, rozkradeném státě, dovedeném na úroveň neokoloniálního banánistánu - Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán neexistuje justice, policie a státní správa a vše dohromady splývá do jediné džungle a žumpy vlády gangsterských klik !

Základem veškerého společnesko-politického a ekonomického pohybu jsou nekontrolovatelné mafiánské řežby partajních klanů, které spolu chvíli táhnou a chvíli soupeří podle toho, jaké je momentální rozložení finančních sil, vlivu a moci na určítém území a určité úrovni státní správy.

Spiklenecké a konspirativní teorie a spřádání projekcí o nějakém takovém či makovém, prezidentské, poloprezidenzském nebo jiném systému jsou v dnešním marasmu bezpředmětné. Veškeré loupeživé kšefty stavebních betonových lobby, podvody v oblasti informačních technologií a gigantické rozkrádání všech myslitelných dotačních titulů využívají chaosu, diletantsví a nestability korumpované státní správy, justice a policie a využívají všech příležitostí ad hoc, podle toho, kde se komu jak podaří ovládnout příslušné finanční zdroje.

Klasickou ukázkou je stavba miliardářky Kuchtové Tykačové na unikátním chráněném území na křivoklátsku těsně u řeky Berounky - staví se už čtyři roky, gigantické trajlery betonu a železa ruinují místní komunikace a krajinu a nikdo ani necekne - strach ovládá celé širé okolí včetně všech odpovědných úředníků na okrese i kraji ! Teprve teď, když už je dílo zkázy téměř hotové to objevilo pár pisálků, jejichž vřeštění je platné jako dětská rýma.

Stejně tak probíhaly a probíhají ostatní loupeže - jsou objeveny s křížem po funuse a nikdo za nic nemůže a nikdo nic neví. To vše je výsledkem džungle chaosu ve všech sférách a na všech úrovních státní správy, kterého bandy zločinců úspěšně využívají a ve svůj prospěch vytvářejí a podporují.
09. 05. 2013 | 10:26

Konrad napsal(a):

Ja si nemyslim ze na poslance z ODS, ci TOP 09 neudelal prezidentuv projev zadny dojem. :-). Jim se akorat to co rekl, nehodi. Zeman jde proti politickym svinstvum, toho jeho predchudce nebyl schopen. Pravicovy poslanci svym postojem, i odchod jejich casti ze salu ,ukazali ze jsou na strane lumparen. Az za rok se budou dit veci, az nove zvoleni poslanci ve spolupraci s prezidentem, zacnou cistit ten bordel. Aspon doufam.
09. 05. 2013 | 10:27

Al Jouda napsal(a):

Stokrát nic umořilo i osla a doufám, že umoří i ty osly v parlamentu !
09. 05. 2013 | 10:41

český maloměšťák napsal(a):

Zeman má pravdu v tom, že je to zejména korupce, která rozkládá tento stát - jeho kulturně-civilizační vyjádření. To se mnohým obdivovatelům Mr. Cleana, Karla Dobroty , Karolíny Newspeeche plus jejich obskurních ovčinců...to se jim nelíbí. Bodejť, předchozí prezident tak maximálně zavrtěl hlavou nad tím, co že to zase dnes máme za ministryni obrany či zda se přestane Trojkolka hašteřit a navzájem se bonzovat a odposlouchávat.

O sociální demokracii si nedělám žádné iluze, tkzv. socodesáctví funguje Mafiii skvěle - viz ostravská radnice a její poslední velký skok ...nejdražší přivaděče zákazníků soukromé firmy na světě, budovaný za peníze daňových poplatníků : přesun tramvajových zastávek a propojení Nové Karoliny s dálničním přivaděčem a trolejbusovou trasou.
Ještě že Sobotka toho Kajnara z postu stín. ministra pro hospodářství...ještě že ho vyrazil.
Nicméně "boj s korupcí" - jak ho provádí " vláda rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí" je fraškou. Vždy když dojde na někoho z jejích členů, spustí se povyk a zametají se stopy, Kalousek brunátný vzteky řve ve sněmovně a odvolávají s epolicejní prezidenti...to je absurdní.
Stejně tak je absurdní požadovat po občanech pot, krev a slzy, přičemž tyto obskurní partičky rozjíždějí kšefty se softwarem s čističkama, s církevním majetkem , s dotacema - výsledkem je pak paradoxně jak nárůstdluhu, tak frustrace ve společnosti.
A vy se tu handrkujete jestli Hašek a Šašek, nebo Sobotka a Sralbotka.

Procesně je něco špatně.
09. 05. 2013 | 10:57

fafnir napsal(a):

Ano český maloměšťáku
stačí zavřít Kalouska,a svět bude náhle růžový.Naše Jawy na trhu zdrtí Yamahy a Sůzy,náš textilní průmysl převálcuje Čínu Indii,Bangladéš a Indonesii dohromady,naše ocel bude levnější než ta Indická nebo Nigerijská.A všichni budeme mít platy na úrovni nejméně Němců.Jak říkám,za všechno může Kalousek.Nebo také váš poněkud jednoduchý způsob uvažování a vaše přímo drtivá inteligence.
09. 05. 2013 | 11:20

fafnir napsal(a):

Zlatý Klaus.Ten byl jenom sebestředný.Jeho následník je sebestředný buran.
09. 05. 2013 | 11:22

Maximus napsal(a):

Zavedený mocenský systém u malé země jako je ČR z něhož tyjí jisté zavedené etablované skupiny lidí se dá významně a kvalitativně změnit jen za určitých předpokladů.
Vidím v podstatě jen dvě, tři varianty.
1. Vnější vlivy jako je válka apod. Brrr, raději ne.
2. Vnitřní pnutí kdy dojde k velkému propadu ekonomiky.
To nám reálně hrozí až v kontextu cca 5-10 let pokud budou spravovat stát podobní lidé jako tam jsou nyní.
3. Tehdy, když se na trůn nějakým nedopatřením dostane člověk, který tam podle techto elit se nemá dostat. V naší demkratůře totiž nemá jedinec, který by chtěl vážně udělat pořádek ve státě nejmenší šanci. Ihned je takový člověk označen za populistu popř. je majitelem několika nepěkných vlastností apod. No a to je případ M.Zemana, ten člověk nejde po penězích a majetku jako většina politiků a navíc to vypadá, že vše co dělá, myslí vážně, a tím je pěkně sejří! Jako prezident sice nemá přímé direktivy a možnosti jak spád věcí změnit, ale jisté možnosti opravdu má. Má v ruce nejen ty personální možnosti k ovlivnění kdo bude ministrem, rektorem, generálem, diplomatem, vysokým bankéřem atd., či může blokovat předkládané zákony, ale také může významně být příkladem v oblasti morálky, což jeho předchůdce zcela určitě nebyl a Václav Ruzyňský se také nestal etalonem morálky.
A Zeman "do nich" pěkně ryje, že už Kalousovi a spol. brnkají nervy a po projevu Zemana v PS vypadal jak vyhladovělý pes Dingo, po kterém jsou farmáři s flintami. A to je dobře. Zeman překvapil příjemně i výběrem lidí kolem sebe, nejsou to žádní "béčka" a někteří jsou sakra dobře kvalifikovaní jako např. ten pán od diplomatů. Chytrý vládce se obklopuje vždy chytrými schopnými lidmi a ne všehoschopnými lokaji či těmi, co mají jiné vlastní zájmy jako např. u Havla Schwarzenberg, kterému šlo hlavně a jedině ve funkci kancléře si pohlídat převod miliardového majetečku.
Pěkný den a nečilte se, není to dobré pro zdraví!
09. 05. 2013 | 11:23

Maximus napsal(a):

fafnir

Ještě na vás zareaguji. Ten "buran" má VŠ vzdělání a celkem má velmi slušný přehled v oblasti ekonomie, umí obstojně několik světových jazyků, byl předsedou vlády a neměl tehdy zase tak špatné výsledky a také se zachoval jako chlap, když odešel na 10 let z vrcholné politiky a tím si získal důležitý odstup a na druhou stranu jistý přehled o tom kdo je kdo a hlavně se v ničem nepěkném v těchto letech nenamočil!
Ten buran dovede celkem bez velké přípravy a z patra mluvit téměř hodinu před publikem a má to hlavu a patu a nebojí se lapsusů. Věří si!
Takže více takových buranů a opilců!
Přeji vám pěkný den.
09. 05. 2013 | 11:33

Kom napsal(a):

Pan Pehe už natolik zabředl do mocenského myšlení, že ho nezajímá program, který Zeman prosazuje, nýbrž z pohledu občana totálně podružné otázky hrátek mezi Zemanem, vládou, ČSSD atd. Je možné, že česká politika se nedokáže vůbec vzchopit k programovému jednání, ale pak je lhostejné, jestli bude parlamentní nebo poloprezidentský systém, to je téma pro kavárenské povaleče a plané žvanily a na život společnosti to má jen minimální dopad.

Za této vlády pochopitelně nelze čekat pozitivní vývoj, ta se bude držet jako klíště svého programu rozmazlování milionářů, ale tato vláda už se chýlí ke konci. Zeman může z Hradu podstatně přispět k tomu, aby se ta hrůza nějakou nešťastnou náhodou nezopakovala a konečně se podařilo sestavit vládu složenou aspoň z příčetných a nekriminálních lidí, kde nebudou mít místo Drábkové a podobní psychopati. Zeman je na rozdíl od ČSSD schopen eliminovat dopady mediální kampaně, která se před volbami do Sněmovny spustí, tím, že bude nastolovat občansky, nikoli mediálně důležitá témata, nezaměstnanost například.
Proto si myslím, že Zemanova strategie, jak se zatím jeví, je docela přínosná.
09. 05. 2013 | 11:37

Admirál napsal(a):

Pokud během Zemanova projevu část poslaslanců TOP odešla, je to znamení, že Zeman dělá něco dobře.
09. 05. 2013 | 11:49

fafnir napsal(a):

Maxime
býti vzdělán,ještě neznamená povahu.Býti buran,je povahová vlastnost,tu ničím nezakryjete,jen sebeovládáním.Toho evidentně není schopen.
A pravdu díte,jeho výsledky vládnutí byly oslnivé.Kausy Bamberg,Olovo a soudem usvědčený co lhář v cauze Brezina také není k zahození.Nakonec i po úspěšné kampani po něm zůstala sekyra v hodnotě pár milionů,co takhle je začít splácet.V kampani ve lhaní jen pokračoval.Jak říkám buranství je vlastnost.
09. 05. 2013 | 11:57

Ládik!!! napsal(a):

Absolvováním VŠ se moudrost nezískává. Ani několika VŠ. I cizího jazyka neznalý člověk může být moudřejší, než studovaný buran.
Od Zemana očekávám, že se pro přehlídky naučí dvojtého/trojtého axela a při kladení věnců že se mu podaří přepadnout dopředu. To není škodolibost, to je můj sen.
09. 05. 2013 | 12:15

Maximus napsal(a):

fafnire

Koukám, že vy máte v "kauze" Zeman jasno a tak vás nechám být. Příliš se totiž vymezujete a používáte extrémní názvy jako lhář apod. To je potom s vámi nemožná slušná diskuze. Zeman pokud je mi známo, nic neukradl a nenechával vědomě krást své souputníky, spíše okolí kolem něho s ním hrálo zpravodajské hrátky jako Bamberg či olovo apod., možná že o spoustě věcí tehdy nevěděl a měl tehdy problémy se svým okolím, které nemělo bohužel až na výjimky úroveň. Narážím tím na Grosse a později také Špidlu, který ho elegantně u prez. volby podrazil.

Ládik!!!
S moudrostí a absolvováním VŠ máte pravdu, není tam přímá souvislost, ale jistá korelace tam je. Takový J.Werich nebyl ani "vyučen" hercem a měl jen VŠ života a moudrý sakra byl! Ovšem vyzrál až ve svém stáří. M.Zeman ovšem přehledem a životními zkušenostmi převyšuje většinu politiků z českých luhů a hájů. Mám za to, že s alkoholem skončil a odhaduji, že jestli si dá možná za týden 2-3 dcl dobré slivovičky, tak to bude hodně. Ládiku, vy jste takové podnikatelské kopyto, skoro jako značná část Pražáků, kteří volili svého Kchárla a Kalouse schovaného za ním. Zřejmě budete i šikovný řemeslník a OSVČ, ale věřte, tahle parta, kterou tady neustále obhajujete Vám ve své podstatě škodí, oni totiž nechávají rozebírat a rozkrádat erár a tudíž obyvatelstvo ztrácí kupní sílu a tak to časem postihne i malé a střední OSVČ jako jste Vy. Zrovna včera jsem mluvil s mým kamarádem, co dělá šéfa u jedné velké a dost pro nás v ČR strategické německé firmy, má na starosti celý sektor úržby a část spedice této firmy kde 95% produkce jde ven před dopravu a byl docela naštvaný, že nyní má firma problémy. Klesá totiž výroba
ČR průmyslu a tato firma nemá zisky a škrtí jak může na nákladech. Nyní už to kleslo na asi 65% původních nákladů v úržbě a není vidět světélko v tunelu. To všechno má samozřejmě návaznost, jen trochu v čase posunutou. Tato firma už zrušila své závody v ULA, PL
a ČB a na řadě bude zřejmě vaše Ostrava!!! Vím co znamenají tři vykřičníky u Ostravy. Ono totiž Brno má větší páky, aby tam jejich závod zůstal.
Mějte se!
09. 05. 2013 | 12:51

Martin Gorin napsal(a):

Bývalý ředitel odboru IT na Ministerstvu zahraničních věcí Jakub Klouzal, který v minulosti upozorňoval na podezřelé zakázky na úřadu, podá v souvislosti s nimi trestní oznámení na ministra Karla Schwarzenberga. Schwarzenberg a TOP 09 káže vodu a pije víno.
Jsou to kreatury v lidské ne podobě!
09. 05. 2013 | 12:53

starý jezevec napsal(a):

Poloprezidentský systém se nechystá, to jen nepřehlédnutelný Zeman bude budit politicko-ekonomické mafiány ze spánku a tak mafiánští propagandisté poštěkávají.
09. 05. 2013 | 12:53

český maloměšťák napsal(a):

fafnir napsal(a):
Ano český maloměšťáku
stačí zavřít Kalouska,a svět bude náhle růžový.Naše Jawy na trhu zdrtí Yamahy a Sůzy,náš textilní průmysl převálcuje Čínu Indii,Bangladéš a Indonesii dohromady,naše ocel bude levnější než ta Indická nebo Nigerijská.A všichni budeme mít platy na úrovni nejméně Němců.Jak říkám,za všechno může Kalousek.Nebo také váš poněkud jednoduchý způsob uvažování a vaše přímo drtivá inteligence.
09. 05. 2013 | 11:20
--------
Drogy jen distribuujte. V momentě, kdy heroin aplikujete sám....dostáváte se na tenký led, kdy není možné rozeznat, co tvrdíte vy, co oponent a co jsou jen vaše halucinace.
Vydělají na tom všichni...zejména vaše blízké okolí.
09. 05. 2013 | 12:58

fafnir napsal(a):

ale Admirále
pokud promlouvající opakuje dokola známé vyčtené bonmoty,aniž by se dopustil jediné vlastní myšlenky,je spaní, případný odchod ze sálu, a věnování se jiným věcem rozhodně užitečnější čiností.Zvláště,jsou li po tu dobu placeni daňovými poplatníky.
09. 05. 2013 | 12:59

fafnir napsal(a):

Ale Maxime
jesliže soud někoho odsoudí za lež(causa Brezina) prostě je lhář,ne že není.Zkuste to vyvrátit.
09. 05. 2013 | 13:03

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k Ostravě a socodesáctví jako nejvyššímu stadiu mafiapartajkracie.
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/130206-podjezd-pro-sanitky-usetri-zachranarum-az-pet-minut.html

Policie ČR má služebny cca 50 m od Stodolní ul.
A s tou sanitkou je to taky lež.

Tak se rozkrádá v Ostravě -staví se zbytečnosti, staví se za peníze daňových poplatníků obslužné sítě pro privátní investory, postavené se neudržuje.
Systém Kajnar and his socodesac band.
09. 05. 2013 | 13:03

Martin Gorin napsal(a):

Zlatá bývalá vláda socanů v čele s nabubřelým Paroubkem!
Proti této bandě kriminálníků ožebračující občany poplatky u lékaře, doplatky za léky,operace a lékařské výkony, zvyšováním DPH a povolení zlodějen typu solární energie, staveb,spoření, likvidace penzijního systému nesystémovým vyváděním zbytku peněz které nestačili svého času Klaus a podnikatelé vykrást z penzijního systému, natahováním věku odchodu do důchodu na 72 let....zlodějny typu Parkanová - KASA -750 000 000,-
Vondra - Promopro - 400 000 000,-
Kalousek Padáky - 200 000 000,- a mrtví parašutisti
Topolánek - Pandury - cca 1,5 miliardy
a další rozkradené miliardy pomocí nestíhání zlločinců typu Tykač, Babiš, Bakala, atd.
Jen samý hnus a hyenismus a socioptství těchto kreatur v čele s Klausem,Topolánkem,Mackem,Philipem, Koženým, Kočárníkem, Schwarzenbergem a Kalouskem!!!!!!!!!!
09. 05. 2013 | 13:05

fafnir napsal(a):

ano český maloměšťáku
chápu,že něco co je delší než heslo je nad vaše síly.
09. 05. 2013 | 13:06

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

pehe objevil ameriku! přímá volba presidenta prý nevytvoří presidentský system. jak dlouho se o tom v souvislosti s přímou volbou dikutovalo? dva roky? chtěl bych být politolog!
09. 05. 2013 | 13:07

Ládik!!! napsal(a):

Maxime-
s těmi volbami nemáte pravdu - já budu volit až teď (2014), poprvé po 12 letech. Kopyto možná jsem, ale bohatě mi to k životu stačí. Německým firmám nedělám - vymyslely si "zádržné" a pok to nedoplatí, stačila mi 1 zkušenost. Obdobně se zakázkami z veřejných peněz. My kopyta je nepotřebujeme.
09. 05. 2013 | 13:16

Růže napsal(a):

Je dobře, jak veřejně poukázal pan prezident na spící kníže. Darebo jeden, může se stydět. Ráda bych jej viděla makat u pásu někde ve fabrice a za minimální plat.
Kreaturu takového vzezření vidět naozaj zřídka.
Věřím a fandím panu prezidentovi. Jen tak dále. Jsem ráda, že doba tajtrlíkování modrých srágorů končí. Nedovolme jim však odejít beztřestně. Za blbost a lenost je třeba zaplatit. Je z čeho. Nakradly toho dost.
09. 05. 2013 | 13:33

Kelt napsal(a):

Schwarzenberg a Kalousek při inauguračním projevu Zemana se ohromně a nahlas bavili.Při jiných příležitostech/mezinárodní konference v Bělehradě,zasedání PS a návštěva Zemana v PS spí Kchárl jako špalek,nebo tluče špačky.
Poslankyně za TOP09/lékařka/ v Hyde Parku na margo pospávání K.S.prohlásila,ža se jedná o nemoc.
Při inauguraci se Kchárl asi malinko předávkoval,což vyústilo v euforickou náladu,při návštěvě Zemana v PS si prášky zřejmě nevzal.
Když to Zeman glosoval,tak uražení poslanci v čele s Kalouskem opustili sál.
K.S je nemocný člověk,který by si měl to uvědomit a nedělat Kalouskovi směšnou loutku.
Bohužel cestování a návštěva "kamarádů"co by jím chápané diplomatické poslání ho baví,není divu.
Jinak jeho výsledky co by MZ jsou nulové,nebo záporné/likvidace důležitých zastoupení,neexistence spolupráce na tzv.vývozní politice a horlivé uznání Kosova/.
To,že p.Pehe je pupeční šňůrou spojen s TOP09 je známým faktem,takže celý jeho příspěvek je nutno vnímat v tomto kontextu.
Že zde exhibují jedinci s IQ tykve s prohlášeními na margo intelektuálních schopností presidenta ve kterých si léčí svoje komplexy je již místním koloritem.
09. 05. 2013 | 13:39

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
Karel říkal, že nespal, protože zeman mluvil moc nahlas.
09. 05. 2013 | 13:51

Dalimír napsal(a):

Mstivý bimbo ,tak tohle je přesná trefa ! Když jsem jej pozoroval při jeho první volbě za prez. ještě těmi valcíři koulí jak pak při neúspěchu vztekle a rychle opustil jednání tak mi bylo jasné že to těm svým stranickým souputníkům v budoucnu nedaruje ! Spící kníže dostal co si zasloužil a na ČSSD také dojde ! S těmi si ještě zahraje tu svou šachovou partii ! Deset let si chudák léčil ze zklamání od svých soudruhů svou bolavou duši na vysočině ! Bimbo je ale pašák ,ze všeho se vylíže !Tak to má být ! Ještě bych od něj očekával aby co nejdříve a to jakýmkoliv způsobem pomohl položit tuhle pravičáckou mafiánskou vládu ! Fandím našemu milému panu prezidentovi ! Hezký den
09. 05. 2013 | 14:06

otaznik napsal(a):

Dalimíre,

Zemanovi by se libil jako premier Vojta Filip. Co vy na to?
09. 05. 2013 | 14:13

dalimír milující mír napsal(a):

Otazníku Vy kujone,já vím jak to myslíte !! Ale stejně ,Vojta Filip je charakter a ROZDODNĚ má na to aby mohl zastávat v budoucnu důležitý post v některé s příštích vlád ! To že se hlásí k ideologii socialismu mu v budoucnu může jen u voličů prospět ! Jeho strana je již dávno reformovaná takže s těmi zloduchy z minulé éry nemá nic společného ! Hezký den
09. 05. 2013 | 14:30

Dumpling napsal(a):

Kelt

Pan Schwarzenberg za to nemůže, je to jeho zdravotním stavem. On má oběhové potíže, kromě srdece i poruchu prokrvení mozku, to se ale nedá, na rozdíl od srdce, řešit bypassem.
Stejně je zajímavé, jak se ta prezidentská volba vykristalizovala, že se do druhého kola dostali takoví dva křupani. Skutečně, všichni, co nepostoupili, dokonce i Dienstbier, jsou kultivovanější jedinci.
A zatímco Zeman má poruchu periferního nervstva (špatnou cítivost dolních končetin), je Schwarzenberg postižen nemocí nervstva centrálního.
09. 05. 2013 | 16:54

Pavel napsal(a):

Pane Pehe, to je trapné kopaní do prezidenta.

Zeman říká to, co si tu myslí většina občanů.
To pravičákům a pravdo-láskařům nevoní, tak tu pořvávají o populismu, o buranství atd.
Argumenty nikde.
09. 05. 2013 | 17:59

Kelt napsal(a):

Dumpling
Pokud je K.S.již ve stavu,kdy si již není schopen uvědomit svoji situaci,tak je to horší,než špatné.
Pak Kalousek zneužívá dost odporným způsobem jeho zdravotní stav k manipulaci veřejnosti v duchu hesel:Karel dobroty barel a kníže má k lidu blíže a K.S.se tomu usmívá.
Ministr zahraničí nosil veřejně placku na klopě"Putine k noze".
Má něco obdobného v civilizovaném světě dvojče?
Předpokládáte,ře "křupan"M.Z.by byl toho schopen.?
09. 05. 2013 | 18:03

Dumpling napsal(a):

Kelt

"Předpokládáte,ře "křupan"M.Z.by byl toho schopen.? "

Napsal jsem, že jsou oba křupani. Ale nenapsal jsem, že stejně velcí.
A jinak soudím, že Zeman by rovněž byl takové boty schopen, kdyby se domníval, že mu to nějak pomůže.
Schwarzenberg má ovšem soudnost více sníženou. Kdyby ne, nemohl by se přece tak propastně minout se vkusem voličstva, jak to udělal, když navrhoval postavit Beneše před Haagský tribunál.
09. 05. 2013 | 21:19

Encyklopedie napsal(a):

Víte o tom, že Schwarzenbergův otec provozoval koncentrační tábor v Letech u Písku a Havlův otec byl kolaborant s nacisty a udával židy, proto mu zabavili Lucernu podle Benešových dekretů?

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech.aspx
10. 05. 2013 | 11:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy