Viróza zpupnosti aneb "vožralej jak prase"

11. 05. 2013 | 18:19
Přečteno 56749 krát
Hrad informoval občanstvo, že se pan prezident nakazil mírnou virózou, pročež se při vyzvedávání korunovačních klenotů motal, přidržoval nenápadně různých předmětů, aby neupadl, a do přítomných kamer vrhal krhavé pohledy, pokud vůbec věděl, kde kamery jsou. Kvůli léčbě virózy pak pan prezident zrušil víkendový program. Nyní nás Hrad pravidelně informuje, že páně prezidentova „viróza“ ustupuje.

Pan prezident, který rád rozvíjí úvahy o blbcích, řekl mimo jiné, že on a bývalý prezident Václav Klaus nedělají z lidí blbce, „ale my, když někoho považujeme za blbce, tak mu to dáme najevo.“ To jsou slova do pranice.

Dělání blbců z lidí pohádkami, které nám vypráví na jedné straně bývalý prezident o amnestii, a na straně druhé aparát současného prezidenta o jakési viróze, je totiž vyslovené blbé. Navíc mnozí z těch, kdo viděli pana prezidenta při vyzvedávání korunovačních klenotů, si jistě vybaví, že velmi podobně vypadala i „viróza“ Romana Janouška, když ho chytili po pokusu přejet ženu, která si nechtěla nechat líbit, že jí naboural auto. Až na to, že pan prezident má příznaky téhle virózy nápadně často.

Proslýchá se, že si Hrad chce pořídit testovací zařízení na alkohol, aby se pan prezident a další neotrávili, třeba metylalkoholem. Možná by se hodil i tester na hladinu alkoholu v krvi. Jakmile pan prezident onemocní zrádnou virózou, například po návštěvě ruské ambasády, kde bujaře pěje, mohl by dát určený úředník panu prezidentovi za přítomnosti státního notáře „dýchnout“, aby pak zlé jazyky netvrdily, že byl prostě „vožralej jak prase“.

Být těžce podnapilý není samozřejmě zločin, pokud člověk zrovna neřídí auto, ale jenom by rád řídil stát. Ale nesmí se to přehánět a spoléhat na to, že „těm nahoře“ se takové věci vždy odpouštějí nebo se to nějak zamázne.

Jaroslav Hašek to ostatně pěkně popsal v povídce „Stavovské rozdíly“, v níž panský šafář Nykles velmi trpí tím, že po pravidelných společných pitkách s panským správcem Paserem lidé pokaždé říkají: „Šafář Nykles byl vožralej jak prase a pan správce byl trochu veselej.“

Ožralí jsou totiž pokaždé oba, jenže panský správce Paser je postaven společensky výše, takže má v uctivé interpretaci „podřízených“ vždy jen takovou, řekněme „virózu dobré nálady“.

Když ovšem jednoho dne Nykles a Paser hodí v bujaré opilosti do rybníka četníka, a lidé opět dosvědčí, že Nykles byl přitom „vožralej jako prase“, zatímco pan správce byl „jen trochu veselej“, do vězení jde Paser, protože měl chápat, co dělá, zatímco Nykles to ve své ožralosti nemohl vědět.

Ponaučení je, že se alespoň občas vyplatí říkat pravdu a nedělat z lidí blbce.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel Kejha napsal(a):

Jak tak koukám pane Pehe, tak nějak nevíte kudy kam ... Vašík Havlovic Vám už neposkytuje baldachýn, Venca Klaun Vás také nemuel a Vy jste se proto zaostřil na Zemana ... kluku jeden, zkus také někdy pracovat - ne jen kecat .... my víme, že to tu ve státě není ideální, ale blby z lidí nedělej ..... Zeman je možná násoska, ale zatím - neudělá-li nějaký těžký faul, jako některý z jeho předchůdců - je prostě lepší - zatím ... a k tomu netřeba žaludečního výlevu ...
12. 05. 2013 | 00:34

prirodovedec napsal(a):

mb: nerikam ze sudetak původem, ale názorem. Presneji prosudetak. Takovy ten nazorove naturalizovany :), i když ne jako doleschal ci eSeS ci diago Diky tomu protibeneschovec, protirudogardista, protibimbovec, protiklausemanovec aj. :). I když nade vim cni triteckovec :).
12. 05. 2013 | 00:35

Richard napsal(a):

pan Zeman nedělá blbce z lidí, ale především sám ze sebe, což je trochu průser, protože mít blbce včele státu, to je dost nebezpečné...
Snad se z toho vyspí, i z toho blbce.
12. 05. 2013 | 00:48

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

Id, Darwin,
mě to poměrně hodně rozesmálo a připadá mi to hodně paradoxní. socani lžou, jenom otevřou usta, od rána do večera, je to v podstatě jejich existence. sám soudruh pehe tady na těchto stránkách nesčeknětrát socanil, až se mi z monitoru prášilo...a najednou se tady pohoršuje nad tím, že někdo dělá z lidí blbce. není to legrační? on zeman, nebo kterýkoliv jiný socan někdy snad říkal lidem pravdu? spálená země, kuponovka - podvod století, akce čisté ruce, zdroje jsou, myslím to upřímě, dluhy se platit nemusí. a taky by se namělo zapomínat na kmotra kmotrů alkoholika havla, který byl taky v podstatě socan a jeho "mafiánský kapitalismus". já si myslim, že dělání blbců z lidí má levice v popisu práce. takže pehe, zanechte tý srandy. zeman je jenom menší zlo než kte tomof muj, kte tomof muj. já jsem nečekal od zemana zázraky. a musím říct, že mě zatím příjemě překvapil. není tak špatnej, jak jsem čekal.
12. 05. 2013 | 00:53

mb napsal(a):

nejsem ani prosudetak prirodovedec ... akorat si myslim, ze sebevedomej narod nemusi lhat o sve minulosti, nemusí ji zatloukat, to je tak slozite na pochopeni ... ??

editor taky neni prosudetak ...

to je jen vase cernobile videni sveta ...

tri tecky no ... co uz ... stane se ... dobrou ...
12. 05. 2013 | 00:55

Dáša N. napsal(a):

A já si myslela, že procesí jsou už dnes nepovinná.
12. 05. 2013 | 01:05

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

taky bych chtěl ještě dodat, že se tu pan pehe dopouští hrubé urážky hlavy státu a mě osobně to připadá hodně nechutné.
12. 05. 2013 | 01:09

blondyna z Londyna napsal(a):

Že Vám to nevadilo v 89 to se tam chlastalo, to bych Vám přál vidět. Nezastávám se ani jednoho, jenom konstatuji, je to hlava státu a když si ho zvolili, tak ho respektujte, nevím jestli chápete národní hrdost, nebo jsme národem pomlouvačů, kteří jsou vždy chytřejší než ti druzí, co jste dokázali, vy.
Ano je treba mit uctu k prezidentskemu uradu, ale kdyz nema uctu sam prezident ke svemu postu a svym chovanim se degraduje na obycejneho opilce, proc musim mit uctu ja k nemu? Proc okamzite kdyz se objevi zaslouzena kritika, se zvednou hlasy typu: A vy zase v Americe mlatite cernochy....
12. 05. 2013 | 01:09

ld napsal(a):

hoven,

jsem rád, že jste v pořádku :-).
12. 05. 2013 | 01:14

nacisti zhebnete, brzy napsal(a):

A nadávky nacistických pravdoláskařských a pravičáckých prasat tu poskok mafiána Bakaly Stejkal nechá.
12. 05. 2013 | 01:19

prirodovedec napsal(a):

mb: No prave o minulosti se lhat nemá a zatloukat se nema. Zadna. Podle mne je potřeba vzit vyctove všechny vzajemne vrazdy, spory, klady i zapory a vypsat se z nich az do dob kolonistu pohranici, a to nejen ty texty prosudetacke. Mit proti sobe komance i witikobundske texty. Priznat sve zivotni zkusenosti a zainteresovanosti na tech nenavistech (pokud pribuzne odsunuli nebo naopak zplynovali nebo plynovali, pokud se predci za války pakovali nebo utikali atd.). Ja o svých psal. Po mne je to dnes proto jednoduche. Jsem navíc stastny v jake ziji dobe. Pro CR a EU jsem potesen, ze zmizely minority z tech statu, kde byly vždy po desitileti ci staleti záminkou k nemecke ci prusacke, ci jiné agresi. A je mi jako vždy hluboce lito tech trpicich většinou nevinych. A jsem rad, ze jsem se nenarodil za Uralem. Staleti jsou plna mrtvych nevinych, kteri se stali obeti mocných a mocichtivých psychopatu, kteri jsou glorifikovani zpetne a nenavideni za života. Pak zkratka lide pisici v diskusich selektivne (podle mne) jako vy a i editor, kteri oziji jen u sudeťáckých temat a timorska, kosovska, ci iracka je nezajimaji pusobi prosudetacky a jejich hratky na omluvy a smirovacky jsou pro mnoho dalších jen kapitulantstvím, které muze ohrozit lidi z kotlinky. Zase nevine. Inu at se zamindrakovani omluvi (urcite to zvladnou drive nez sudetaci - od nich omluva na rozdil od Nemcu nezazněla, ze?) a ostatní po porážce ceskych zemi ve studene valce zachranuji to co, ještě zustalo vitezi nerozkradeno. Pracne se to bude krast zpetky, ale jak se pise "vláda věci tvých se k tobe zase navrati ...". Po promrhani sanci, majetku a zadluzeni je ale pro mlade celkem nelogicke o něco usilovat v zemi, ve které jiz mladym vetsinove nic moc nepatri, mozna dluhy po verchusce. Takze se ten lebensraum nakonec asi uvolni ... dokonaly výsledek cinnosti vekslacke věrchušky CR ...
12. 05. 2013 | 01:19

smrt nacismu napsal(a):

Urážte hlavu státu nacistická prasata. Narozdíl od vás, má podporu národa a den zůčtování se blíží...
12. 05. 2013 | 01:20

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

sem se dost pozorně díval na záznam a upřímě si netroufám říct, že byl president zeman opilej. je to spekulace. zeman se motá i za střízliva. on už je starej a odcházejí mu síly. pokud má pehe nebo urban dukazy o tom, že byl zeman opilej, at je předloží, nebo at se omluví.
12. 05. 2013 | 01:22

zemekf napsal(a):

njn všichni sme vzorní
no aj kdyby byl drink, no tak byl já bejt na oslavě u rusů tak su našrot )))
12. 05. 2013 | 01:23

Michal napsal(a):

Zhanobení klenotů, zhanobení seniorů co se nestydí za použití hole, zhanobení invalidů co se nestydí za vozík, když nemohou chodit..lež za lží. Hanba! Kdo lže, ten ....,
12. 05. 2013 | 01:30

blondyna z Londyna napsal(a):

ednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):
sem se dost pozorně díval na záznam a upřímě si netroufám říct, že byl president zeman opilej. je to spekulace. zeman se motá i za střízliva. on už je starej a odcházejí mu síly. pokud má pehe nebo urban dukazy o tom, že byl zeman opilej, at je předloží, nebo at se omluví.
12. 05. 2013 | 01:22

Muj nazor je, ze Zeman je tzv, functional alcoholic. Vecer se poradne opije, mozek dostane svuj staly prijem alkoholu a rano se nastartuje, jako nic. A to trva zase do vecera.... pokud dostanu alkohol behem dne, telo hur zvlada vyssi
obsah alkoholu v krvi a tzv funcional alcoholic se dokaze opit i z mensiho obsahu alkoholu. Ze je pravda, ze Zeman byl opilej je i fakt, ze Hrad nikomu nevyhrozuje, mlci a ceka az se na to zapomene.
12. 05. 2013 | 01:36

Jaroslav napsal(a):

Me se Zeman jako prezident take nelibi, ale co jsem mel delat, kdyz jsem nechtel na hrade PANA SCHWARZENBERKA, 10.NEJBOHATSIHO Rakusana, ktery si necha pridelovat dotace od chude ceske vlady - pry 40 milionu, nepouzije je spravne a ani je nevrati, ... ktery ac ma velke majetky i v Nemecku, neustale skupuje ceskou pudu , jiz pry koupil 9 500 ha navic krome sveho panstvi.... na co , ma jen dve deti ????, takovy chamtivy a nenasytny deda, co je sice noblesni, ale ceka jen na to, kdy mu Cesi umozni restituovat dalsi cast majetku tim , ze nejak prolomi Benesovy dekrety

tak se holt musim spokojit s mozna opilcem, ktery je sice intelingentni a skromy, ale je jaky je...
12. 05. 2013 | 01:37

LUF napsal(a):

Do slovníku přibývají postupně nové obraty- mít virózu = být namol, kromě nedávného- odklonit = ukrást
12. 05. 2013 | 01:37

blondyna z Londyna napsal(a):

zemekf napsal(a):
njn všichni sme vzorní
no aj kdyby byl drink, no tak byl já bejt na oslavě u rusů tak su našrot )))
12. 05. 2013 | 01:23


s tim rozdilem, ze vy nejste prezident a neni na vasi pocet otevirana vystava ceskych korunovacnich klenotu.
12. 05. 2013 | 01:38

Lentil napsal(a):

Kdyz nekdo chronickeho alkoholika z Vysociny oprasi - a udela z neho prezidenta - znamena ze nejaka mocna skupina s nim manipuluje pro sve nekale ucely.
Ostatne clovek se da lehce posoudit podle lidi s kterymi se prateli.
12. 05. 2013 | 01:40

pet napsal(a):

Hnusná je celá politická reprezentace.
Zeman tomu ovšem dává korunu a svět se baví !
12. 05. 2013 | 01:57

jednotka chytrosti - jeden antizaorálek napsal(a):

blondyna z londyna,
nevěřim, že by pan president opilej, maximálně trochu veselej )))). nicmeně by mělo platit, že president je president. že by si jakýsi politolog měl o něj otírat boty? mě je to proti srsti, sem asi stará škola.
12. 05. 2013 | 02:07

Luba napsal(a):

Jaképak "hanobení klenotů"?

Vždyť nejtěžší opilec z hlav pomazaných byl nejmilejší syn samotného zbudovatele svatováclavské koruny, císaře Karla IV., Václav.

O něm, Václavovi IV. se můžeme dočíst, že: "... se zejména v německé bibliografii objevuje jako lenivý král a opilec ...

Zahraniční kronikáři se "kacířského" krále snažili vylíčit především ve špatném světle. Soudobí kronikáři, kteří Václava skutečně poznali, ho líčí mnohem příznivěji.

Jeho současník, brabantský kronikář a diplomat Edmund de Dynter, se kterým se osobně setkal, ho popisuje jako výborného společníka, moudrého a zdvořilého ... Zdůrazňuje i jeho vzdělanost, sečtělost a znalost cizích jazyků."

http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_IV.

Čili,
dobové názory na Václava IV. se nápadně podobají současným názorům na vladaře Bimba. Jen německé bibliografy nahradili Němci placení tuzemští publicisté.
12. 05. 2013 | 02:23

Dattelhein napsal(a):

Lentil
Ano, s tím lze souhlasit. Jsou ale mazaní jedinci, kteří si najdou mocnou skupinu a pak s ní manipulují pro své vlastní účely.
Co vy víte, když všechno je jinak, než si myslíme.
12. 05. 2013 | 02:27

Maprof napsal(a):

Pane Pehe,co je zpupného na tom,že se prezident trochu nalije?Nebo také hledáte na každé blbosti nějakou senzaci?
12. 05. 2013 | 03:25

viróza napsal(a):

No jo. Staré známé. Všichni blejou, jen pan starosta zvrací.
12. 05. 2013 | 06:14

Pepa z depa napsal(a):

Kdo nás ochrání před pisálkama, kteří jsou za mrzký peníz schopni čehokoliv. Pehe, zkus něco jiného než psaní. Z tebe by člověk hodil šavli i střízlivý
12. 05. 2013 | 06:25

Statistik napsal(a):

Prozatím z řad čírovců Diag Urban, Pehe, Bartlová. Kdo další se ujme plnění Stejskalova úkolu?
12. 05. 2013 | 07:15

Vinca napsal(a):

Výborný článek a postřehy, pane Pehe!
Je vidět, že se mu i Ivanka...konečně :-) směje. Možná, je naděje, že mandát ani nedokončí...Není to můj prezident, jelikož se Mišlouf dostal k moci pomocí lživé kampaně, kde lež a nenávist zvítězila nad láskou a pravdou.Možná že nebyl ožralej, ale byl velmi motoricky nestabilní a jevil známky tabes dorzalis, možná, kdyby zhasli, tak by dopadl jako "hrdina" v PETROLEJOVÝCH LAMPÁCH...Něco v pořádku nebude...S pozdravem stop komunismu a socialismu.V
12. 05. 2013 | 07:36

José Koukal napsal(a):

V podstatě jsou dvě možnosti:

1) buďto má pravdu mluvčí hradu a za prezidentovou indispozicí stojí (zčásti anebo úplně) viróza. V takovém případě by se mediální hyeny měly prezidentovi omluvit.

2) Anebo byl prezident v mírném alkoholickém rauši. V takovém případě, i když jde o odsouzeníhodné faux pas, které by se nemělo opakovat, lze ocenit alespoň to, že nemluvil sprostě, nikoho neurážel, fyzicky nenapadl, nepoblil se, neusnul při plnění státnického úkolu, nemluvil z cesty a neblekotal nesmysly ani nepos..l, jako někteří jiní politici, kterým jsou takové drobné prohřešky médii blahosklonně přehlíženy a promíjeny.
12. 05. 2013 | 07:39

Arni Rimmer napsal(a):

No hlavně, že nepřibyla ŠAVLA...k pokladu...
12. 05. 2013 | 07:39

strejčínek napsal(a):

Co se kdo diví, vždyť v téhle společnosti je hamba vystřízlivět !
12. 05. 2013 | 08:03

Michal napsal(a):

Na hrubý pytel hrubá záplata. To je to, o co se řekl bych prezident snaží. Bohužel pro nás, jeho minulá politická angažovanost v české politice a lví podíl na současném stavu politiky je jako bavlnka použitá na zašití děr obrovských rozměrů. Ty záplaty nebudou držet.
12. 05. 2013 | 08:06

kanibal napsal(a):

Pan Pehe zveličuje. Tak hrozné faux pas to nebylo.
Prezident se trefil klíčem do zámku, zvládl strmé točité schodiště, nenablil nikam do kouta ... Prezident připařenej určitě byl, ale nikoli zlitej!

Alkohol v kombinaci s léky má drtící účinky. Následky omlouvat pouze virózou bylo ze strany mluvčí hodně amatérské!
12. 05. 2013 | 08:09

krajan napsal(a):

Upozorňuji, že nejsem Zemanův volič. Ze šotu ovšem přímo čpí, jak si ČT na prezidentovi zgustla a ve stejném stylu to rozpatlává Neff, Urban i Pehe. Když totiž na Zemana dosud nic nevyhrabali,a zřejmě asi nevyhrabou, budou se patlat v jeho údajném (!) alkoholizmu do aleluja. Stokrát opakovaná sprostá lež se tak může stát pravdou.
12. 05. 2013 | 08:21

Petr z Tábora napsal(a):

Já si myslím, že chování pana Zemana bylo výsledkem kombinace věku, virózy a konzumace alkoholu na velvyslanectví, které se při oficielní oslavě nemohl vyhnout, ale měl ho více omezit.Tvrzení, že se ožral je přehnané, on v tom umí chodit.
12. 05. 2013 | 08:26

Přidat komentář napsal(a):

To je dobrý Pehe, to vožralý prase. Vožralé jak carský důstojník a četníci v Putimi. Bimbo se naštěstí nedopustil urážky panovnického domu, jinak by už seděl jinde, takhle se mu místodržitelství v Praze ještě ponechává. Třikrát sláva a vožralé prase, střízlivé je zase?
12. 05. 2013 | 08:33

Arni Rimmer napsal(a):

U nás na RED DWARD se nechlastá!
12. 05. 2013 | 08:34

Bestia triumphans napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
mb: ..."Pak zkratka lide pisici v diskusich selektivne (podle mne) jako vy a i editor, kteri oziji jen u sudeťáckých temat a timorska, kosovska, ci iracka je nezajimaji..."

!
Vidíte, mb, co jste to za člověka, že vás nezajímá otázka Timoru???
:-) :-) :-)

prirodovedec: děkuji, Váš výrok si zařazuji do své sbírky perel.
:-)
12. 05. 2013 | 08:52

Pavel napsal(a):

Pane Pehe díky, jako vždy přeseně vystižený a Milouš jako vytřižený... Ještě že si ho zvolila většina z menšiny a těch šedesát procent ne-voličů co o volbách seděli doma k tomu nemá právo ani ceknout, protože 'co je doma ustájený, nemá to žádnou váhu společenskou, maximálně jen vyživovací...'.
12. 05. 2013 | 09:05

Není prase jako prase napsal(a):

Pan Pehe asi neví co to je být "vožralej jak prase". Měl by si doplnit vědomosti u pana primáře Nešpora a rozpomenout se na prezidentování jiného pana prezidenta, kterému posluhoval anebo na opilecké eskapády jistého nejmenovaného ministra.

U jiného pana ministra není patrno jestli jde o konání pod trvalým vlivem návykových látek - chronická spavost kdy se všude válí a blekotání, anebo jde o střízlivý stav.
12. 05. 2013 | 09:06

Kelt napsal(a):

Nenávist pravdoláskařů a obdivovatelů B.Posselta včetně neonacististické páté kolony zastánců vysídlených nacistů k M.Zemanovi dostala nový impuls ve lživém článku Urbana.
Přidala se modrá soudružka v odkazu na Urbana a Pehe,který srovnává Zemana s Janouškem obviněným z vraždy.
Spodina naší kulturfronte se opět ukázala ve své ubohosti a navázala na výrok Hřebejka,že Zemana zvolila hnědorudá prasata.
Více snad není třeba dodávat.
Za sebe jen jsem nucen konstatovat,že ač Zeman byl mojí druhou volbou,tak jsem povděčen tomu,s pohledem na nitro duše těch,kteří zde předvádějí své duševní výblitky,že presidentem je Zeman a ne Kchárl.
12. 05. 2013 | 09:19

Kelt napsal(a):

Ještě dodatek-je pozoruhodné,jak ti,kteří nemohli "soudruha Pehe"hehehe ani cítit,když například se obouval do Klause,tak teď radostně hýkají nad jeho výblitkem ala Urban.
12. 05. 2013 | 09:35

Čech napsal(a):

Pane Pehe, když pan prezident čas od času zavrávorá a netrefí se, ať již pro cokoli, je to pro mne, ale i větší zbytek české společnosti, menší škoda, pokud jaká, než když se jiný státník trefí. A o tom to je.
12. 05. 2013 | 09:36

Jindřich Plzák napsal(a):

Podřadný intelektuální výkon, to je u pana Pehe standart. Zeman, on Sobotka atd. atd. jsou z jedné socialistické stáje.
12. 05. 2013 | 09:37

veverka napsal(a):

Pravdoláskovci jsou v křeči. Jejich Kárl von Kalousek prohrál a oni to stále nemohou rozdýchat. Tak se chytají kdejakého stébla.

Ovšem skutečnost je taková,že je furt lepší cvaknout si na ambasádě ,než humanitárně vybombardovat Bělehrad,cpát nám sem cizí základny,rozdávat církvím 140 miliard nebo amnestovat miliardové zloděje.

Duševní ubožáci z Bakalova Aktuálně jako je Pehe(Urban,Hvížďala atd,jsou to stále ti samí) nic nenadělají s tím,že i kdyby byl Zeman nalitej třeba 24 hodin denně 365 dní v roce,tak je furt TISÍCKRÁT lepším prezidentem než byl Havel,Klaus nebo by byla ta sudeťácká onuce.
12. 05. 2013 | 09:40

Milan napsal(a):

Obecně platí, že co se nelíbí Pehehemu, to je vcelku dobré.
12. 05. 2013 | 09:41

Lukáš Tkadlec napsal(a):

Zemane táhni z Hradu! Co asi může vylézt z člověka,který se neustále chlubí tím co chlastá,kterému pití dává přednost a jeho volební kampaň se vysílala z Vysočinské hospody? Tohle vše se dá shrnout do jednoho slova,a to je OŽRALA!
12. 05. 2013 | 09:44

Jindřich Plzák napsal(a):

Tohle považuji za vrchol: "...a navázala na výrok Hřebejka,že Zemana zvolila hnědorudá prasata." Hřebejk, co je to zač? Ve vyspělých zemích, jak se tady rádo říká, by po něm ani pes neštěkl. Je načase, aby si všichni ti režiséři, herci a podobná zvěř uvědomili, že jsou nuly tak, jako průměr společnosti a vůbec nic výjimečného.
12. 05. 2013 | 09:45

Jan Vorel napsal(a):

Chuďáčci malí, chřipkové bacily. Ti museli byt pěkně zalkoholizovány.
12. 05. 2013 | 09:57

sorros napsal(a):

Zvůláštní je, že když chlastal Havel, nikomu to nevadilo... Holt na každého jiný metr.
12. 05. 2013 | 10:02

Kelt napsal(a):

Lukáš Tkadlec,
dá se tedy dovodit,že zde máme levicový dobytek,pak pravicový dobytek s příznivci B.Posselta pod záštitou Kchárla s čírem,co by poslal presidenta Beneše před haagský tribunál?
Je to tak správně?
12. 05. 2013 | 10:03

Daniel napsal(a):

Do finále prezidentské volby se dostali dva nejhorší kandidáti!
Menší zlo sice zvítězilo, ale , co jsme to za národ, vybírat mezi milovníkem alkoholu a urážek a spící kreaturou, co neumí říct souvislou větu!?!
12. 05. 2013 | 10:06

Standa Gross z Floridy napsal(a):

Mluvčí prezidentského opilce a ti další...
Podle mne to bylo nějak takhle. Pan prezident právě vešel do kaple. kde jsou uloženy korunovační klenoty.
Zeman: No to mě poser....hezké...
Nečas: Prosím?
Duka: Pan prezident asi myslel něco jiného, je zde špatná akustika.
Zeman: Poser mě.....jo jo...jé...
Hradní sekretář: Pane prezidente dýchá se vám dobře...
Vrávorající Zeman padne držkou na klenoty......a prdne si....až na šleh......
Duka: Pan prezident trpí zřejmě meteorismem, stejně jako svatý Lukáš.....ano ano
Nečas: No von se tady normálně posral....To není možné.........
Hradní sekretář: Pomozte mi ho vyndat z toho zlata.
Zeman se probírá......
Zeman: Hezké to tu máte........pak nazvrací do Svatovítské koruny....
Nečas: To je nenatrávená Becherovka s Vodkou....to je humus..........
Duka: Opravdu a já v první chvíli myslel, že to je svatá voda......
Zeman: Povsjegdá budět slnce...povsjegdá budět slnce.....
Nečas: Vytáhněte ho.....já se poseru......
Duka: Ne, ne. Poprvé v české historii se dnes zde posral a poblil pan Zeman..
12. 05. 2013 | 10:06

Lukáš Tkadlec napsal(a):

Ti voliči Zemana jsou podivíni!Když Klaus ukradl pero,tak tady z toho měli druhé vánoce a uznali to i sami Klausovci,i sám Klaus že to byla blbost co provedl. Ale že Zeman se ožralý klaní naším národním klenotům,tak to už je podle Zemanovců normální? Tohle je přesně taková mezinárodní ostuda,jako s tím Klausovým perem! Tak už si to Zemanovci konečně přiznejte, a neoblbujte nás jako mluvčí z Hradu!
12. 05. 2013 | 10:12

Vladimír Krychtálek napsal(a):

Pusť vsěgdá, Stando.
Madla Albrightová, jejiž tatík začínal jako sprostý agent Moskvy, tě to špatně naučila.

Neva.
Pokud už jste skončil s počišťováním svého trávicího traktu, mohl byste zas zazpívat šláfnberskou hymnu.
Miloš si nad jeho zimním (jarním únavovým, letním z fotosenzibilizace, podzimním z opětovné únavy) spánkem nemístně zajásal a tady to má.

Eště navíc poslancům řek že fotovoltaikou ukradli dětem hračky.
12. 05. 2013 | 10:32

mb napsal(a):

to prirodovedec ... nepisu selektivne ... ted jsem psal trosku vic ( ze žalu, že mi ls opět napsal že mi žádný blog nedá ... /// sběsilému/šílenému/zavilému (a nedostudovanému) hellerovi jo ... ale mně ne ...///

takže shoda náhod ... sudetáci se myslim už taky ( několikrát ) omluvili ... ale to mate jedno ... kdo slyší slyší, kdo neslyší neslyší ...

mějte se hezky ...
12. 05. 2013 | 10:33

pavel napsal(a):

Jako Kléma.
Ani nabalzamovat nepůjde, jak bude prolitej.
12. 05. 2013 | 10:39

mb napsal(a):

kelt napsal: Za sebe jen jsem nucen konstatovat,že ač Zeman byl mojí druhou volbou,tak jsem povděčen tomu,s pohledem na nitro duše těch,kteří zde předvádějí své duševní výblitky,že presidentem je Zeman a ne Kchárl.

tak to se shodujete s pepou řepu ... ten ovšem nepíše o duševních výblitcích anobrž o duševní syfilitidě ...

njn ... stane se ...
12. 05. 2013 | 10:43

mb napsal(a):

(((( prirodovedec, nazory kelta a veverky se vam libi - jsou i vašimi názory ... ??? ... zatim ...)))
12. 05. 2013 | 10:47

Kelt napsal(a):

Lukáš Kadlec,
podle Hřebejka zvolila Zemana hnědorudá prasata,podle Vás a to byl nejdříve levicový dobytek a teď jenom jenom podivíni?
Kam se řadíte Vy?
Mezi vysoce inteligentí,slušné a vzdělané pravicové voliče,kteří volili K.S.obhájce nacistů vysídlených ze Sudet,který se sám přiženil do rodiny prominentního rakouského nacisty a který by s chutí poslal presidenta Beneše před haagský tribunál?
12. 05. 2013 | 10:51

Vox populi napsal(a):

Kde se bere ta drzost čecháčků okecávat Zemanovo ožralství? Chtějí pokračovat ve stylu Klause,zatloukat,zatloukat,zatloukat. A hlavně nemluvit pravdu,jenom lhát. Na tom už dojelo mnoho lidí,ale u nás v Česku je lež povýšena na dobrou vlastnost.
12. 05. 2013 | 10:55

Nostradamus napsal(a):

Odpadový výplod emigranta profilujícího se do Mirečka Dušína je zvlášť usvědčující, že postrádá židli sluhy pro členy zednářské lóže. Takto sloužil a vtíral se pravdoláskaři, který si hrál na elitáře a chlastal jako duha.Jak zjevně vidno - ztráta zednářské židle slouhy spícího číra je bolestivá.

Lidičky, co je na tom, že ač hlava státu "přehnala" pití alkoholu,bylo-li to na Ruské ambasádě, pak šlo jen o plnění služebních povinností ( pokud nešlo o zdravotní indispozici ).

Rusáci nám dovezli svobodu a pak nám ji ukradli, nicméně jsme v NATO, vykopli jsme jejich vojska a čím nám dnes vadí??? Že mají demokracii na háku-to nám radí fan club Pehe, abychom posílali demarše, nebo Rusákům máme vyhlásit embargo??? A není tak náhodou v našem zájmu s nimi udržovat diplomatické a hospodářské styky??? Stačilo před pár roky omezení dodávek plynu a co technologie jaderné elektrárny v Dukovanech plus palivo-to máme z Monaca??? Nerostné suroviny atd...

Je pikantní, že odpad našel svou stoku v komentářích, kde si "vylejvají" jemu podobní své mindráky.

Připomíná mi to myšlenku V.Škutiny :

Blbec, hledá vždycky většího blbce...
12. 05. 2013 | 10:55

vzniká hromada hnoje, agrotechnik jásá napsal(a):

bosohlavá zpupnost stále pokračuje.
dobře založenej flejm doutná leta, zvlášť, když tomu admin přeje.

vožralej jak prase chválim, škoda, že tu takovejch exkrementů není víc.
12. 05. 2013 | 10:56

Maximus napsal(a):

Píseň o šavli a koruně!

Pěji dnes po ránu píseň o šavli a české koruně,
a věnoval bych jí jednotce krásy, Němcové Miruně!

Provětrat a vytáhnout na světlo české drahé klenoty,
přišlo panoptikum šašků a ten co má rád bonmoty!

Unavený nejvyšší jako první vytáhl těžce klíč,
trefil se do dirky a prý zase neovládl svůj chtíč.

Druhý přistoupil syn informátora a bývalý vzorný svazák,
nyní tento kapitálista otevřel zámek a odstoupil nazad.

Třetí otvírala vrátka co kradla v sámošce rohlíky,
nyní je etalon morálky a kázně a Timur v sukni, ó díky!

Pak přistoupil pupkatý plelát, co má bokem miminko,
klenoty se zachvěly strachem, aby je nerestituoval jako českou zem, zle je, moje matinko!

Když tak na to koukám tady zdálky od stolu,
bylo to panoptikum velice divných apoštolů.

Co jsme my Moravani a Češi udělali zlého komu,
že jsme si natáhli tuhle squadru přímo do domu!

Ještě tam chyběl sudeten Kchárl a jeho fendkurát,
pak už by snad v této zemi nikdo nemohl vydýchat tenhle sm..d!

Pokud byl Miloš nasáklý etylem, pak má to jistou logiku,
člověk musí chlastat, aby přestál takové panoptikum balíků!

Pěkné nedělní ráno milí a "udatní" Čechové,
máte v kožichu blechy a vši Vy stvoření bláhové!

Pokud Vám nebudou vládnout a zem spravovat lidé čestní,
bude na státní hranici nápis, že jen zloději a lapkové tady běsní!
12. 05. 2013 | 10:57

český maloměšťák napsal(a):

"....Dělání blbců z lidí pohádkami, které nám vypráví na jedné straně bývalý prezident o amnestii, a na straně druhé aparát současného prezidenta o jakési viróze, je totiž vyslovené blbé. Navíc mnozí z těch, kdo viděli pana prezidenta při vyzvedávání korunovačních klenotů, si jistě vybaví, že velmi podobně vypadala i „viróza“ Romana Janouška, když ho chytili po pokusu přejet ženu, která si nechtěla nechat líbit, že jí naboural auto. Až na to, že pan prezident má příznaky téhle virózy nápadně často...."

Nebo až na to, že Zeman nikoho nepřejel, že pane Pehe ?
Schwarzenbergovy mentální projevy pak nekritizujete. Proč ?
Vždyť ten vypadá, že je zlitej furt.
Ale je třba říct, že taky ještě nikoho nepřejel. Jenom převez.
12. 05. 2013 | 10:59

Kelt napsal(a):

mb,
"pravdoláskaři"a česká neonacistická spodina volila "Kchárla s čírem" a dodnes nevydýchala zvolení Zemana a teď nemaje nic jiného než nepotvrzenou doměnku o Zemanovi pod "vlivem"si zde ventiluje svoji frustraci formnou,která odpovídá jejich naturelu.
Je snad to,co zde píší kritikou,nebo výblitky?
Já tvrdím,že to druhé.
12. 05. 2013 | 10:59

sokolí oko napsal(a):

Jo,jo...kdyby se ono raději mlčelo, než mlžilo a nedělalo se z národa blbce!A pozor na jarní větřík na Pražském jaru, aby nám to pana prasedenta zas neofouklo :-)!
12. 05. 2013 | 10:59

Anastázie Králová napsal(a):

Měla jsem před lety spolupracovnici/resp.podřízenou,jejíž manžel byl průměrný anbiciozní člen KSČ/.
Nedělal aparátčíka,pouze na generálním ředitelství.

Tehdy mi vyprávěla,jak masivně bylo nazvraceno ve vládním letadle vracejícím se z USA z Havlovy 1.návštěvy.
Nevěřila jsem tomu.
Nyní nevěřím,že není nikdo se sdělovacích prostředků,který by o tom nevěděl.
Ale zřejmě zvraceli stejně jako president a jemu nejbližší.

Zajímalo by mne,zda:/někde existuje správa o vyčíslení škod na vládním letadle.

Ale spíše bych si tipla,že letadlo prošlo kompletní renovací hlavně sedadel/ono kyselé zvratky hluboko vsáknuté do polstrovaných sedadel jsou asi těžko odstranitelné.

A důvod renovace:přece jasný-prezident Havel se svým doprovodem
zjistil,že letadlo po komunistickém předákovi není dostatečně reprezentaivní.

Ráda bych věděla,zda někdo z novinářů zprávu /pod svým vlastním jménem /potvrdí či vyvrátí.

P.S.Já jsem Zemana nevolila-spíše bych tam dala Fischera.Ale při 1.kole jsem byla nemocná a v 2.kole jsem nechtěla vnášet rozbroje do rodiny.

Ale jak tu kdosi poznamenal-vy slavní disidenti s páteří,kterou by vám mohla závidět jakákoliv zmije-ale též dokážete plivat jed jak kobra-povedete už nyní k tomu,že nejspolehlivějším doporučením k volbě bude vaše ostouzení.

Tváří tvář vám,fanatickým komunistým z let padesátých,blbci,kteří způsobili okupaci našeho národa v r.1968 a nejméně ze 2/3 pilní informátoři chytřejší části S¨tb/myslím,
že takto vidí zasloužilé bývalé disidenty větší část národa /-
ještě jsem zapomněla-po r.199O ti nejhnusnjší podlézači sudetoněmechého landsmanšaftu.
Vám se podaří sjednotit větší část národa /na opačné straně spektra /.
A velká jména mezi Vámi budou též postupně mizet-ale nezaměstnaní,chudí ,zadlužení nevymřou /bezdomovci těžko chodí k volbám /.
12. 05. 2013 | 11:02

mihe napsal(a):

Škoda že klenoty nepoblil. Z 10 kandidátů lidi správně vybrali toho, který je nejlépe reprezentuje: neúcta, nezodpovědnost, křupanství.
12. 05. 2013 | 11:12

elsa napsal(a):

P. PEHE zrovna vy nemáte právo kritizovat p.Zemana vy by by jste se měl vrátit do novinářského hrobu a neblbnout lidem hlavu stačí žeji máte vypatlanou vy ještě jsem od vás neslyšela co čtu vaše články rozumné slovo natož větu kde berete tu drzost vůbec něco takového napsat vy jste to bahno které ničí novinářské řemeslo ,jen doufám že ty slušný vás aspon´nakopnou do zadku...
12. 05. 2013 | 11:19

mb napsal(a):

kelt ... já právě myslim že je blbý, když Zemanovi příznivci Zemanovi jeho alkoholismus promíjejí ... od příznivců by to měl dle mého názoru Zeman schytat jako první ...

hele mě se taky nelíbí, že schwarzenberg během projevu prezidenta klímá ... nota bene když Kalousek šermuje daňovým poplatníkem ... který věru ministra neplatí za chrápání ...

takže jako to ode mne schytal schwarzenberg ( volil jsem jej pouze ve 2. kole a to ještě z nouze) ... tak by to od svých příznivců měl jako první schytat Zeman ...

to se ovšem neděje ... příznivci Zemana brání/chrání uvěřitelnými i neuvěřitelnými způsoby a argumenty ...

... zdravím ...
12. 05. 2013 | 11:24

Išan napsal(a):

Naposled diagnostikoval alkoholismus u politika, z jiného tábora ovšem, na dálku lékař, David Rath a nějakého velkého zastání se nedočkal. Nepopírám, že Zemanova indispozice, ať tak, nebo tak, byla rozhodně nešťastná. Naznačené okolnosti večírku na velvyslanectví Ruska mohou celkem vysvětlit, že špatná forma prezidenta při aktu, kterému se nemohl a nechtěl vyhnout, nesvědčí o jeho vážněji zpochybněné schopnosti pro výkon funkce. Zdá se však, že latentně od počátku přítomná strategie útoků na Zemanovo prezidentování je plně na světě. Doufejme, že nebude u kritiků kamuflovat politické výhrady.
12. 05. 2013 | 11:30

krajan napsal(a):

Tragikomické na celé věci je, že většina zdejších diskutérů bere Zemanovu údajnou opilost v popisované scéně jako neoddiskutovatelný fakt. Jen by mne zajímalo, jakými cestami k tak nezvratnému názoru došli. Odpovídat mi ovšem nemusí, neboť je zřejmé, že věří tomu, co jim ke konzumaci předestře televize a většina novinářů.
12. 05. 2013 | 11:31

Jan napsal(a):

Důležité je....pečovat o svoje zdraví.
12. 05. 2013 | 11:45

argun napsal(a):

Jaký blog taková debata, jedno blbější druhého, a těžko říct, co je jedno a co druhé.

A hele, přírodovědšec!

Dobří holubi se vracejí? Zdravím. Na rozdíl od jiných, Vaše tapety jsou ke čtení. Ta poslední je vážně moc dobrá... Chybíte tu. Slétají se sem ted houfy podívných nevyslovitelných nicků, které mají jedno společné, a sice, že se to nedá číst. Fakt panoptikum. Tím neříkám, že moje pindy ano, ale zas tak moc nepíšu čímž ty druhé šetřím... Ale pan Stejskal si libuje - je tu vyluxováno a hodně se kliká. Co chtít víc.

embéčko

co znamená ta Vaše oblíbená hláška "njn, stane se" s třemi tečkami? To jsem vážně nikdy nepobral. To víte, nejsem učitel, rozumu málo... Ale zase vím, že "procesí duševních syfilitiků" není nadávka. Zkuste si na doškolováku zapsat předmět - smysl pro humor. Třeba Vám to pomůže.
12. 05. 2013 | 11:46

Strýček Joe napsal(a):

Pane Pehe, proč jste se nerozhořčoval nad alkoholikem Václavem Havlem? Protože Vás královsky uplácel?
12. 05. 2013 | 11:46

Pražan napsal(a):

Jiří Pehe má samozřejmě právo na svůj názor. Jeho levicové postoje (v dnešním doprava vychýleném prostředí) jej v tomto konkrétním případě naopak činí spíše věrohodnější(i když Zemana, jak známo, "nemusí"). Na druhou stranu jsou jiná kritická vyjádření, za která bych si raději nechal spílat od nesouhlasících, než je žádání přiznání k "pravé" příčině Zemanovy nejistoty. Mnohé sociální nepravosti (jedna z desítek odhalena např. ve filmu Šmejdi) by doopravdy zasloužili pranýřování. Kritický publicista Pehe však posuzuje nepevnost fyzického postoje prezidenta a ČSSD je asi spokojena natolik, že pracuje na věcech jako povinné čerpání rodičovské dovolené otcem. (Docela dobře by se mohlo týkat např. příštího sociálně-demokratického premiéra.)
12. 05. 2013 | 11:49

Ivana napsal(a):

Kam jsme to dospěli ožralej prezident při tak slavnostní události je katastrofa.Nemá v sobě kousek zodpovědnosti. Měl zůstat sedět na zadku na vysočině a tam mohl chlastat jak chtěl.On má ve zvyku dělat z lidí blbce a teď se potvrdilo, že dělají z nás všech blbce, výmluva na virózu nic trapnějšího si vymyslet nemohli.
12. 05. 2013 | 11:49

lynč mb jen odložen, ne zrušen napsal(a):

mb, vedle toho, že zjevnou pedofilii nepopírá, seká elegantní pózy jako je excentrická tangová figura s kritičností k šláfovu chrápání.
ten, ježto nedožije švestek, stal se zbytným.
záměrem je opakovat tolikrát, kolikrát možno slovo alkoholismus, aby po zadání do googlu identifikovalo jím obmyšleného.

potěšitelné je, jak veřejnost konečně přestala věřit "faktům" a obrázkům, které jim média prezentují.
bylo na čase.
fakta vytvářejí z pomyjí a hnisu špatně placení duševní otroci a obrázky jsou v éře photoshopu a animace reálného obrazu to nenedůvěryhodnější.

obrana proti matrixu je myslet si svoje.
12. 05. 2013 | 11:51

lynč mb jen odložen, ne zrušen napsal(a):

mb, vedle toho, že zjevnou pedofilii nepopírá, seká elegantní pózy jako je excentrická tangová figura s kritičností k šláfovu chrápání.
ten, ježto nedožije švestek, stal se zbytným.
záměrem je opakovat tolikrát, kolikrát možno slovo alkoholismus, aby po zadání do googlu identifikovalo jím obmyšleného.

potěšitelné je, jak veřejnost konečně přestala věřit "faktům" a obrázkům, které jim média prezentují.
bylo na čase.
fakta vytvářejí z pomyjí a hnisu špatně placení duševní otroci a obrázky jsou v éře photoshopu a animace reálného obrazu to nenedůvěryhodnější.

obrana proti matrixu je myslet si svoje.
12. 05. 2013 | 11:52

mb napsal(a):

to argun ... hláška njn, stane se ... znamená povzdech ... jakože když ti někdo zvolí klause prezidentem a ty ho nechceš ... nebo když ti někdo zvolí bimba prezidentem a ty ho nechceš ... hláška/povzdech njn stane vyjadřuje povzdech nad záležitostmi světa, které tě přesahují ... a se kterými ty, v rámci svých možností/schopností bohužel nepohneš ... to znamená hláška: njn, stane se ...

zdravim arguna ...
12. 05. 2013 | 11:53

jakub napsal(a):

Pane Pehe.
Je to snad poprvé, co s Vámi musím souhlasit.
Ještě více takovýchto realistických článků a začnu si na Vás opravovat svůj zatím skeptický názor.
12. 05. 2013 | 11:54

prvotní hybatel napsal(a):

argune, neblbněte. vašek peha z prdu stvořil. s knížecím návodem.
tomu se nelze vzepřít.
12. 05. 2013 | 11:55

ševčík napsal(a):

Vláda je často střízlivá, rozkradla, zdevastovala a zadlužila náš stát na jednu generaci dopředu. Je tu takový bordel, že už i presidenti se veřejně opíjí. Občané, kteří nemilují alkohoj uvažují o emigraci.
12. 05. 2013 | 12:06

třebakarel napsal(a):

Snad by měli všichni co tam byli jít do karantény , aby se nám ta viróza nerozšířila na arcibiskupství , do poslanecké sněmovny a do senátu . Televize by nestačily točit .
A kdo si myslí že v podobným případě se dá zachovat tvář jen hozením ručníku do ringu , namísto obhajování nahého císaře , tak jsme takoví dva . Omlouvat Kweukeho faul jen proto že fandí jeden Spartě může jen cvok .
A kdo chce nějak prezidenta v dobré víře šanovat považte , že nekritičností si můžete vychovat pěkný trable a nám zbývajícím taky . Konec mouder , tK
12. 05. 2013 | 12:13

piková dáma napsal(a):

Pan Pehe je naprosto v obraze a vyjadřuje mínění většiny normálních Čechů. Kořala I. se nedokáže ovládnout, když mu zrak skloune na ohnivé vodě. Lump prezidentem není po prezidentu - patronu zlodějů - žádným mternem pro Česko.
12. 05. 2013 | 12:14

Jan napsal(a):

Od voleb se na Hrade usadila praseci chripka..vlastne virooza..
12. 05. 2013 | 12:29

argun napsal(a):

mb

Jo tááák, a já v tom pořád hledal nějaké moudro, anglickou zkratku nebo tak něco. Takže to je - no jo no, že jo? Však říkám, rozumu málo.. Hele nevšiml jsem si, že bychom si potykali, ale proč ne, nejsem proti. Mimochodem, napadá ti jedinej rozumnej důvod, proč bys tu měl mít svůj blog? Ted poprvé jsem se dočetl, že ti ho editor nabízel. Že tak pláčeš nad tím, že ho nemáš.. Njn, stane se... (jsou tři, přepočítal jsem je).
12. 05. 2013 | 12:32

argun napsal(a):

prvotní hybatel

Vzpeřít ne, jen trochu poplivat ty bílé rukavičky. Kasta morálních šampionů by chtěla zase dominovat. A jsou plni žluči, když jim to volby nějak překazí. Je to zvláštní, třeba Urbana jsem si kdysi hodně vážil, bylo za co. Ted už ne. Inu panta rhei..
12. 05. 2013 | 12:44

zahranicni ctenar napsal(a):

Cesi, Cesi, cloveku se z Vas dela spatne. A uz hodne dlouho
12. 05. 2013 | 12:45

jarda napsal(a):

Jo,pane Pehe,znáte ten starý vtip o nejvytrvalejším upírovi na světě-kdy Gusta Fučíková žila z jedné mrtvoly desítky let?tak mě to teď napadlo-inu dlouholeté blogy,hodnotící polopravdově narcise už asi nepotáhnou,tak je třeba si na pár dalších let zajistit další oběť,že...
12. 05. 2013 | 12:46

pavjan napsal(a):

Pane Pehe, i kdyby byl Zeman nalitej, tak si Hrad musí najít nějakou výmluvu, to ví každej blbec. Takže Váš článek je o ničem. Nanejvýš o tom, že jste dosud nerozdýchal Karlovo prohru.
12. 05. 2013 | 12:47

mb napsal(a):

argune ... ja jsem vam netykal ... jen jsem objasnoval tu zkratku ... zdravim ...
12. 05. 2013 | 12:47

Melanie napsal(a):

Proč žádat prezidenta " na výbornou", když vše je tu nedostatečné, bylo li by známkováno na škole. Jsme na úrovni Balkánu, jelikož stupeň kulturnosti a současné klanění se zlatému teleti dosáhlo stejného stupně jako je v zemích zaostalých a primitivních.
12. 05. 2013 | 12:50

Jiří z Karviné napsal(a):

Pane PEHE, pokud někoho chcete obvinit, že byl pod vlivem alkoholu, tak laskavě předložte důkaz, pokud ho nemáte tak laskavě mlčte. Pan prezident není už nejmladší a i kdyby na Ruském vyslanectví neodmítl alkohol, stačí jedna "půlka" a když mu tzv. nesedne, tak zle mu může být i celý druhý den.
Váš problém je, že nebyl zvolen váš kandidát na prezidenta, tak součástného budu kritizovat a pozorovat, jest-li nebude mít vlas nakřivo, jen abyste prezidenta Miloše Zemana mohl očernit.
12. 05. 2013 | 12:51

Ares napsal(a):

Už volba mezi arogantním ožralou a chrápajícím kalouskovým maskotem bylo celkem trauma. A teď žít ještě pět let s jejími důsledky?

Sleduji video, kde u korunovačních klenotů vypadá Zeman lehce pod vlivem. Podle mluvčí hradu je ale prý jen pod vlivem lehké virózy. Jenže Zeman má pověst opilce a ne maroda. A navíc, kdo by věřil jeho mluvčí?

Karlův fanklub se raduje. „Podívejte na to ožralé prase“. Zemanovi zastánci ho brání. „Co když za to opravdu nemůže ruská vodka ale český bacil.“

Tak je to vždy. Až bude příště potřeba bránit ty svoje, strany se zase otočí. Najisto samozřejmě nic nevíme. Každý věří tomu, čemu chce věřit.

Kdyby se slovo politika dalo brát jako fakt, nebylo by co řešit. Každodenní zkušenost nám ale ukazuje, že tihle prodavači lží, mají vždy nějakou v zásobě. Aby ospravedlnili své chyby a zločiny.

Úcta k hlavě státu? K té pozici musí mít úctu nejvíce ten, kdo je na ni zvolen. A on sám si musí úctu zasloužit i bez ohledu na ni.

Proč naše politická scéna vypadá jako směs frašky s tragédií?

Mohlo to být horší. Nepoblil korunovační klenoty v přímém přenosu. To víte, těžká viróza.
12. 05. 2013 | 12:55

JJ napsal(a):

Pane Pehe, tento blog je dost trapny - predvidatelny, nudny, podbarveny osobni zasti. To polopaticke vysvetlovani Haskovy povidky taky neni nic moc. Zemana nijak neobhajuji. Ale pokud mate potrebu se k nemu timto stylem vyjadrit, doporucuji si to nechat do hospody u piva s kamarady.
12. 05. 2013 | 12:57

fkar@seznam.cz napsal(a):

dokonale popsaný stav nejvyššího. zdá se, že překoná i toho před sebou. ona taková viróza může i končit jinak než ztrátou soudnosti a uhnívajícím palcem. a co potom?
fr vídeň
12. 05. 2013 | 13:00

mb napsal(a):

Úcta k hlavě státu? K té pozici musí mít úctu nejvíce ten, kdo je na ni zvolen. A on sám si musí úctu zasloužit i bez ohledu na ni.

... tak nějak ...
12. 05. 2013 | 13:00

Notorický abstinent napsal(a):

Kéž panu prezidentovi vydrželo zdraví alespoň 4 roky, aby mohl trošinku nastavit zrcadlo vládní Bakalici neumětelů.

Státnickou povinnost spnil a divím se, že se ve slovutné společnosti klíčníků nepoblil. Já bych se v ní možná poblil a to jsem abstinent.
12. 05. 2013 | 13:07

Šarik napsal(a):

Měli jsme prezidenta, který měl ego větší než zeměkoule a protože byl nejchytřejší na světě, kdekoho urážel. Myslela jsem si, že to nemůže být horší. Dnes máme prezidenta s obrovským egem, který každého uráží. Ale vylepšili jsme to. Tenhle je navíc vulgární notorický alkoholik. Hned po volbách jsem měla pocit, že se brzy dočkáme našeho vlastního Jelcina. Ještě by měl plácat sekretářky po zadku.
12. 05. 2013 | 13:17

Komu čest tomu čest napsal(a):

Jsem rád, že se pan prezident nestyděl připomenout si na ruské ambasádě výročí osvobození českého národa od nacismu a záchrany před vyhlazením. Pan Pehe s panem schwarzenbergem by toto výročí asi nejraději slavili s panem Posseltem a dožívajícími SS-many.
12. 05. 2013 | 13:21

Franta Bucek napsal(a):

Musím dát zase za pravdu , pane Pehe. Dobrý článek. Jak trefné.
12. 05. 2013 | 13:25

otec napsal(a):

někdo tu psal že pana prezidenta poznal osobně a omlouval jeho virózu ...
taky jsem nynějšího pana "prezidenta" poznal osobně ... byli jsme s dětmi (cca 4 a 5 let) v Polničce na obědě a on přišel právě když jsme začínali obědvat , sedl si k vedlejšímu stolu, necelý metr od našich dětí a kouřil jednu cigaretu za druhou a bylo mu naprosto jedno že kousek od něho nějaké malé děti kašlou a vadí jim to ... jó taky jsem ho poznal osobně !!!
12. 05. 2013 | 13:31

Benjamin Muraš napsal(a):

otec,

ano kuřáctví je odporný zlozvyk a návyková věc. Mě to taky štve v restauraci ale nic s tím nenadělám, když to není zákonem zakázáno a je na libovůli každého, kam chodí a kam si v restauraci kecne.

BTW: nevíte jak byl na tom v tomto ohledu třeba pan Havel, pan Kalousek, Přemek Sobotka? Snad kuřáctví není pouze úchylka levicových politiků?
12. 05. 2013 | 13:38

čert }:o) napsal(a):

Upřímně řečeno mě zajímá to hradní testovací
zařízení na alkohol aby se pan prezident a jeho
rodina neotrávili například metylalkoholem
(tož za císaře pána a jeho rodinu =o) )
Pokud vím mluvilo se něco o cca pořizovací ceně
kolem milionu! Kdepa je Id? Halóooo Ide to si taky
prezident zaplatí ze svýho prasátka?
A proč to bude mít? Proč si to nepořídil už Klaus
když začala metylalkoholová aféra?
Lidi to jste fakt tak tolerantní jen proto že nesnášíte
Schwanzerdberga? Ze vzteku a nenávisti budete fandit
alkoholikovi egoistovi a koprolálistovi co potřebuje sám léčbu?
12. 05. 2013 | 13:40

Právní stát napsal(a):

čert,

navrhuji sdružený alkotester pro všechny veřejné zaměstnance nejenom z hradu ale také ze Strakovky a obou komor sněmovny. V případě zjištění alkoholu v krvi by měl i pro ně platit Zákoník práce, tak jako pro běžné zaměstnance.

Vždyť jsme přece společnost kde prý "zákony platí stejně pro všechny".
12. 05. 2013 | 13:46

český maloměšťák napsal(a):

Technická.

Viděl někdy někdo ze zdejších čumilů , zejména z řad Pražáků...viděli jste někdy ožralé prase ?
Já pocházím z vesnice...ale ožralé prase jsem nikdy neviděl.

Ožralého čerta ano - Na Mikuláše například.
Ale ožralé prase ?
Nebo čerta ožralého jako prase ?
To je nonsens.
12. 05. 2013 | 13:46

český maloměšťák napsal(a):

Právní stát napsal(a):
čert,

navrhuji sdružený alkotester pro všechny veřejné zaměstnance nejenom z hradu ale také ze Strakovky a obou komor sněmovny. V případě zjištění alkoholu v krvi by měl i pro ně platit Zákoník práce, tak jako pro běžné zaměstnance.

Vždyť jsme přece společnost kde prý "zákony platí stejně pro všechny".
12. 05. 2013 | 13:46
---------
Obávám se, že po takovém zásahu bychom nebyli už žádný stát. Respektive panovalo by bezvládí.
12. 05. 2013 | 13:48

Míla napsal(a):

Ty příspěvky to je počteníčko-jednotlivě autoři-blbec,blbec,rozumný,blbec,blbec,rozumný.atd.A z toho si má diskutující vybrat.Skoro nemožné diskutovat.
12. 05. 2013 | 13:48

mb napsal(a):

ad Ještě by měl plácat sekretářky po zadku. ... pouze se ( v náladě ?) věšel na Bobo(šíkovou) ...
12. 05. 2013 | 13:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Právní stát:

Souhlasím.
12. 05. 2013 | 13:55

au napsal(a):

jednotka chytrosti:
Blbce ze sebe děláte vy sám.
To už jste ze druhé třídy základní školy zapomněl, nebo jste k tomu nikdy nedospěl, že ve slově "zapomněl" se píše "n"?
12. 05. 2013 | 14:01

mb napsal(a):

Kraj co se sluncem odívá
a národ žbrblá u píva
kmotři si srovnaj noty
slon blije na klenoty
chvátám sám k vám
s písní jásám

Jen národ plný nezmarů
může si zvolit ožralu
teď se v tom trošku koupá
Bimbo se ladně houpá
Petr, Dominik ni Pavlík
žádný nechce hodit šavli

Kraj co má opět svobodu
a národ žbrblá u blogů
mířil kozla trefil kozu
někdo sází na virozu
jiný ale tvrdí zase
že byl ´vožralej jak prase´

Kraj, co sluncem odívá ...
12. 05. 2013 | 14:09

Petr napsal(a):

Trefil jste to dobře. Že je Zeman ožralka se ví všeobecně a dávno. Trošičku mě zaráží, že Vy máte potřebu se k tomuto faux pas vyjadřovat. Vcelku renomovaný politolog a ještě tak trochu s křížkem po funuse. Rozebrali to dávno novináři, tisk, internet, diskuzní fóra a nakonec i garnitura. Myslím, že politologové mají na práci mnohem a mnohem důležitější témata než ožralého prezidenta. Mě by spíše zajímaly Vaše názory na další vývoj ( předpověď ) EU, české vlády, pozavírání nějakých dalších "elit", na lhaní politiků a zastupitelů obecně. Tak nějakou radu, jiný úhel pohledu, rozbor. Vypitý zoufalec fakt za to nestojí. To je téma do hospod a tramvajových čekáren.
12. 05. 2013 | 14:09

čert }:o) napsal(a):

Právní stát
jo nebo taky tak =o)

maloměšťák
říkal jste něco?
blbě vidím slyším a jsem na šrot
jako maloměšťák z hnojiště na vesnici
12. 05. 2013 | 14:12

Stařeček napsal(a):

pane Pehe, podíval jsem se na fotku Zemana i na vaši. Že vy jste tam popíjel s ním.
12. 05. 2013 | 14:18

český maloměšťák napsal(a):

čert }:o) napsal(a):
"...říkal jste něco?
blbě vidím slyším a jsem na šrot..."
12. 05. 2013 | 14:12
-----------
I dnes ?
Mikuláše je přeci až v prosinci.

No potěšpánbů...a já naiva myslel že v ulicích dnes nablito nebude.

Ale i tak přeji hezký den.
Na hnojiště si ale nelehejte - mohli by vás zahrabat do válků na brambory.
To se nevidí a neslyší téměř vůbec.
Počkejte až bude zasazeno.
12. 05. 2013 | 14:22

blondyna z Londyna napsal(a):

slovak co emigroval napsal(a):
blondyna z Londyna napsal(a):
---
11. 05. 2013 | 22:18
Z vas primo kape ta zdegenerovana cechackovska xenofobni nenavis
Zvlastni jak Cech [pod nickem blondyna z londyna] hodnoti zdegenerovane cechacstvi ,jo vsichni Cesi jste zdegenerovani [krome me vznesenosti a tech co zdileji muj postoj]
Muzete mi prozradit jak jste to dokazala nestat se stejne zdegenerovanou ac Ceska?
11. 05. 2013 | 23:30


Mohu a rada. Zrozena z Rakusanky, ktere bylo dovoleno zustat po valce v Ceskoslovensku a na Jugoslavce, ktery se po skonceni valky dostal s RA do Ceskoslovensku. A ze nejsem zdegenerovana nacionalisticka Ceska mne presvedcuji nektere prispevky mistnich zamindrakovanych soudruhu, kteri si mysli, ze kritika prezidenta je vlastizrada.
12. 05. 2013 | 14:22

otec napsal(a):

Benjamin Muraš:

já mám zkušenost s tímto člověkem a to můj prezident rozhodně není ... je mi jedno co říká zákon, důležitá je liská slušnost a tou by měl především vynikat člověk, který chce reprezentovat jakýkoliv stát !!!

ty pánové které zmiňujete mi jsou naprosto ukradení, a klidně budu věřit, že by se zachovali podobně a to je právě to co mi vadí na těchto bezpáteřních lidech (bez rozdílu strany) ... naprostá lhostejnost a pohrdání obyčejnými lidmi, ty potřebují a mažou jim med kolem huby a nesplnitelné sliby jen když je potřebují ke zvolení do svých karierních funkcí !!!
12. 05. 2013 | 14:27

čert }:o) napsal(a):

maloměšťáku
pokračujte a předveďte se
v plné zbroji já budu jen
tiše sledovat a fandit až
kam může vaše mysl dojít =o)
Hodně úspěchů ve střízlivém
hodnocení ;o)
12. 05. 2013 | 14:29

čert }:o) napsal(a):

blondýna z Londýna
nevidím to tak tragicky neboť se spousta
lidí kteří volili MZ od něj teď odvrací
Otevírají se jim oči a vidí jakou blbost
učinili a i spousta nicků tady prozřívá
Já jen volám více Zemana v médiích!
Čím víc tím líp =o)
12. 05. 2013 | 14:45

blondyna z Londyna napsal(a):

Pro cert}:o)
mate pro mne, pravou blondynu dost slozity nick :-))))) ale jinak s Vasim prispevkem se da souhlasit, hlavne s tou posledni vetou :-)
12. 05. 2013 | 15:16

Petr Jihlava napsal(a):

Miloš Zeman nikdy nebyl žádný skutečný socan .Patřil vždy mezi pragmatickou část soc.demokracice.Jako obratný politik se uchyloval a stále uchyluje na veřejnosti svým populismem k získání hlasů také levicových voličů.
Patřím mezi levicové nekomunistické voliče. MZ pro mě nikdy nepředstavoval důvěryhodného autentického levicového představitele.Po vyřazení Jiřího Dienstbiera a Táni Fischerové(měli moji největší důvěru) v prvním kole přímé prezidentské volby můj hlas ve druhém kole MZ nebo K.Schwarzemberg nedostali.
Politolog Jiří Pehe patří mezi liberálně-levicové intelektuály v Česku, který svými články a komentáře-mi pochopitelně přivádí krajně pravicové kruhy a neostalinisty k šílenství.Viz např.zde příspěvky v diskuzi.
12. 05. 2013 | 15:22

Jarda napsal(a):

My, co jsme soudruha Zemana nevolili, jsme dobře věděli, že na tu funci prostě nemá a bude z toho šlamastyka. Jeho denní normy spotřeby alkoholu (údajně okolo 2 litrů vína a několika panáků) nám skýtají naději na Jelcina č.2. Pokud tedy v budoucnu někde zůstane stát vládní letadlo na letišti a nikdo z něj nevystoupí, tak je nám jasné, že vašnosta je vožralej jako prase a bude dva dny léčit virózu, neboli vyspávat kocovinu po ruské vodce.
12. 05. 2013 | 15:38

Pozorný napsal(a):

Petr Jihlava

Pehe není žádný levicový liberál ale pravdoláskař a NWO TOP-kař. Podobně jako Schwarzenberg.
12. 05. 2013 | 15:43

Ernesto napsal(a):

Ještě zde chybí Pocestný a ansábl českých mudrců bude kompletní ! Sice ještě nic pro společnost kloudného nevymysleli ale hlavně že jim to dobře kecá !! Dělat si ze všeho prču není žádné hrdinství ! Zbabělých co koukaj za rohem je v česku nejvíce na celém světě !
12. 05. 2013 | 15:48

Na zdarovje - Cheers! napsal(a):

Hradní politika vs politika podhradní knajpy=

Tradicí nevětraný pelech, bašta čecháčkovského nihilismu v hávu nejvyšší nutné humanity, pravdy a lásky, v duchu a puchu nejlepších tradic po listopadu 1989.
(Klause a jeho politický kabaret tří nepočítám)
vs
Potěmkinovy kulisy vznešených saloonů (kde se čepuje whiskola)

Nebo néé? (se ptá Homer Simpson)
Na zdraví!
12. 05. 2013 | 16:00

čert }:o) napsal(a):

Petr Jihlava
přesně tak i když patřím mezi
pravicové neneokomunistické voliče =o)))

blondýna z Londýna
na složitost nicku nehleďte
hlavně že mi rozumíte =o)))
12. 05. 2013 | 16:31

Marie napsal(a):

Kdyby to bylo první alkoholové extempore,snad bych mu i odpustila,ale od samého začátku se potácí,motá a padá.I z jeho bytu na vesnici ho museli do obchodu podpírat dva statní muži.Toto je jenom závěrečné finále,které potvrdilo,že alkoholismus je vážná nemoc.Přejmenováním diagnózy na virózu bude snad jen dosaženo osvobození Janouška,protože když řádí viry,není člověku pomoci.Pan Pehe má pravdu.
12. 05. 2013 | 17:08

aga napsal(a):

Zlořečený Zeman svou indispozicí při vynášení klenotů zcela zničil úctu k posvátným symbolům českého národa, kterou sv. Havel I. tak pracně budoval třeba tím, že jezdil po chodbách Hradu na koloběžce, pořádal tam mejdany pro svou bandu z mokré čtvrti a aby nebyl nikdo na pochybách, označil Hrad bordelovým srdíčkem. Tolik pečlivé, dlouhodobé snahy a vše nazmar.
12. 05. 2013 | 17:30

resl napsal(a):

Bimbo, ostuda Evropy a hvězda na ruské ambasádě. Není o co stát. Jeden proruskej zloděj zmizel a "chytrá" část českého národa si zvolila další neštěstí. Ochlastu bez zábran, ochlastu, který měl večer jít před kamery, v podstatě mírně rozumově retardovaného člověka, který by měl zbytek života pospávat se síťovkou, před venkovskou samoobsluhou. Na zdraví soudruhu Klausi a Filipe, nechali jste českého troubu ožrat o samotě, pouze s básníčkou, neboli písničkou. Zloděj a komouš se opět shodli. Není nad chytrý národ.
12. 05. 2013 | 17:36

resl napsal(a):

to zoufalství hanobit Havla, když českej trouba z Kolína dělá ostudu, je poslední záchvěv trudnomyslnosti nad volbou uslinateného kořaly. tak si to vychutnejte, éto váše dělo.
12. 05. 2013 | 17:39

čert }:o) napsal(a):

Marie
ten chlast mu odpustí i peklo samotný
Jen by fakt neměl chlastat na základních
státních obřadech zvláště ne u klenot
nebo třeba (jako příklad aby to někdo
nevzal za tvrzení) u hrobů padlých vojínů
Ještě že si nenasadil ve své vášni
tu Svatováclavskou korunu na hlavu =o)
12. 05. 2013 | 17:44

čert }:o) napsal(a):

aga
právě proto by si z toho měl ten božský Zeman
vzít příklad a chovat se slušně a nepít při
státních obřadech a nepokračovat v ostudách
těch předchozích
Vám to nevadí že byl jak kára a argumentujte
tu teď Havlem? Trochu málo a trapný
12. 05. 2013 | 17:49

aga napsal(a):

čert

Ne, opravdu mi to nevadí, jak píšu vedle, Zeman nezesměšnil symboly úmyslně, zatímco Havel jimi pohral ostentativně, a zesměšňoval je od začátku s celou tou svou vožraleckou partou programově. Byli jsme tak naivní, že jsme věřili, že tím zesměšňuje moc komoušů, než nám došlo (po všech těch omluvách sudeťákům a řečech o zaprděnejch čecháčcích v králíkárnách), o co mu vlastně šlo.

Trapný/á jste vy s těmi plky o božském Zemanovi - nic takového ani nenaznačuji, ale přiznávám, že z těch dvou je mi milejší, a odpustil bych mu víc. A trapné jsou plky o braní si příkladu a podobně - to zkoušejte na své děti či podřízené, ale hlavně sam/a na sebe. Dospělý svéprávný člověk se většinou takhle komandovat nenechá, ani od samozvaného čerta.
12. 05. 2013 | 17:58

prorok napsal(a):

NOVINARSKA CEST

Diskretne, vsak vehementne!:
'Je ozrala!' del Pehementne.
12. 05. 2013 | 18:04

Admirál napsal(a):

Na Hradě řádí viróza vzpupnosti. A to zřejmě od nástupu Havla do prezidentské funkce.

Toho si ale autor jaksi nevšiml. Ne, toho si nemohl nevšimnout. On to taktně zamlčel, nebo jemně zaobalil. Přesně jako v Haškově povídce "Stavovské rozdíly" „Šafář Nykles byl vožralej jak prase a pan správce byl trochu veselej.“

Tady by ta paraela byla o poznání trefnější. Ne takový oslí můstek, který jste odkazem na Haška stvořil.
12. 05. 2013 | 18:14

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: Pane Pehe, již dlouho nečtu Vaše příspěvky, neboť se domnívám, že již nestojí za čtení, nicméně jsem si tento blog kvůli provokujícímu názvu přečetl. Jsem velice zklamán. Mylně jsem se domníval, že ohledně opilosti MZ máte nějaký důkaz a kde nic, tu nic. Takto soudím, že jste jen báchorkář. Mimochodem, v loni jsem byl s tchyní na pohotovosti, měla teplotu, bolesti hlavy a problémy s rovnováhou. Bylo to naštěstí jen virové onemocnění. Bohužel se motala víc než MZ. Opilá rozhodně nebyla, co Vy na to? Proč neověříte a nedoložíte své tvrzení? Bohužel takto spadáte do stejného ranku jako bulvár.
12. 05. 2013 | 18:26

resl napsal(a):

ajeto,
a vůbec se nestydíte i takové příznivce má, náš uslintaný buran z hradu. Ruská, vládnoucí lůza, váš vzor, tak koukejte vylézt z EU, zvolte si Filipa a řekněte dětem, že jim jdete zničit životy, jako to udělali vaši rodiče vám.
12. 05. 2013 | 18:37

aga napsal(a):

resl

že vy jste si, čoveče nešťastná, z žalu nad tím opileckým prezidentem kapku přihnul, co? Plácáte už naprosto z cesty.
12. 05. 2013 | 18:46

chachar napsal(a):

Jak je možné že zaměstnanec by porušil hned několik předpisů a byl by ve většině případů vyhozen z práce poslanec,ministr nebo prezident můžou beztrestně pod dohledem tv kamer chlastat,spát nebo se vůbec nezůčastňovat dění kolem,to už určite je dělání si z lidí blbce chtělo by to více kritických hlasů ,jen čekám kdy to někoho už přestane bavit a začne to řešit "ručně a stručně"
12. 05. 2013 | 18:47

Bestia triumphans napsal(a):

aga napsal(a):
..."označil Hrad bordelovým srdíčkem."
?
Pokud vidíte v červeném srdci symbol bordelu, vypovídá to něco o vás, Ago, ne o srdci samotném.
Nic lichotivého to nebude.
12. 05. 2013 | 18:54

být schopen znamení dešifrovat napsal(a):

BT
Úplně totožným neonovým znamením byly a jsou označeny desítky (ne-li stovky, nebyl jsem ve všech) veřejných domů v této zemi.
David vždycky vychází z kontextu.
A humoru hradního pána to plně odpovídalo.
Vedle jak ta jedle, milá bestie, víte prd.
12. 05. 2013 | 19:15

Jarča napsal(a):

Super článek pane Pehe.
12. 05. 2013 | 19:20

čert }:o) napsal(a):

ago ago
pravíš že Zeman nezesměšnil úmyslně..!
Ty máš opravdu toho Zemana tak rád
že bys pro něj dejchal a je jedno že
Zeman zesměšňuje úmyslně všechny
celýmu národu kálí na hlavu se
svojí nabubřelostí zesměšňuje
každýho kdo není po chuti zesměšňuje
protože zesměšňování je jeho nemoc!
Ale věř mu je ti to přáno
hodně štěstí
12. 05. 2013 | 19:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů obsahujících hrubou nadávku, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 05. 2013 | 20:06

Kemor napsal(a):

Vždy s úžasem zírám na reakce v komentářích na články blogu. Většinou články na blogu mají "hlavu a patu", jsou psány inteligentními lidmi. Reakce na články svědčí o pisatelích samých.
Nemohu si ovšem odpustit poznámku; když někdo nevidí co vidí .... tak je s prominutím vůl !
12. 05. 2013 | 20:33

MA-FU napsal(a):

Pane Pehe

Velice dobře napsáno.Kdyby kdokoli přišel takhle indisponován(vožralej jak prase) do zaměstnání,vyhodí ho ! Jak muselo být ostatním držitelům klíčů? Doufejme,že nechytili a nenakazili se virozou.
12. 05. 2013 | 20:57

Tazatel napsal(a):

Konečně vím, co je to být podle pana Pehe "vožralej jak prase ..."pročež se při vyzvedávání korunovačních klenotů motal, přidržoval nenápadně různých předmětů, aby neupadl, a do přítomných kamer vrhal krhavé pohledy, pokud vůbec věděl, kde kamery jsou...." Rád by se tohoto věhlasného poblitologa z NYU zeptal, co je to podle něho, když politik sprostě nadává, táhne z něj jak ze sudu, fackuje člověka na věřejnosti a slovně napadá jiné politiky.
12. 05. 2013 | 21:16

Alfa napsal(a):

Ubohé, Pehe, ubohé.
Ale pište dál, táhněte tu svoji káru pravdy a lásky až na úplné hnojiště...
12. 05. 2013 | 21:51

Balan napsal(a):

Moc hezky píšete, pane Pehe, ale selektivně.
Okomentujte nám taky Khárla, jak chrápal v přímém přenosu za předsednickým stolem parlamentu.
12. 05. 2013 | 21:55

TYLER napsal(a):

Největší zpupnost předvedl pan kníže, který usnul při projevu pana prezidenta.
Usnul?
Nebyl taky ožralej?
Co takhle článek proti knížeti, pane Pehe?
Ale ne - tohle byste přece za žádných okolností neudělal, že?
12. 05. 2013 | 22:20

vasja napsal(a):

Chytrej nadpis.
Jak obálka s rozcapenou babou.
12. 05. 2013 | 22:50

Starej krokodýl napsal(a):

Hezké zamyšlení. Sice je těch úvah fakt plno, jenže mě to fakt těší, že se náš pan prezident těší takovému zájmu médií i prostých občanů. Stačily na to pouhé dva měsíce. Na Slovensku si z našeho pana prezidenta dělají legraci servítky si nedělá ani Komsomolskaja Pravda, tedy list co vydávají v Rusku. Jaká nevděčnost, pan prezident tu "virózu" chytil při oslavě ruského státního svátku a jejich noviny mají tu drzost, že o něm píšou nepokrytě jako o opilci. Inu nevděk světem vládne.
12. 05. 2013 | 22:53

Steve Irwing napsal(a):

Starej krokodýl

já bych na rozdíl od vás ani neřekl, že je konec světové války v Evropě, rsp. osvobození Československa od nacismu RA výsostně ruským svátkem.

Ale každý je na něco jiného. Někdo slaví začátek světové války, jiný "slavné" časy Protektorátu, a někdo je vděčen za záchranu svého národa před genocidou. Holt lidi jsou veskrze různí.
12. 05. 2013 | 23:11

stoppa napsal(a):

otaznik

Mandrake pořád ještě píšeš pod různými nicky? Proč?
Co ta Kanada? Pořád se tam ještě nemůžeš vrátit?
12. 05. 2013 | 23:13

Starý krokodýl napsal(a):

Co je největší ostuda? Potácení se, vrávorání, divné pohyby hlavou, kroucení očima, zkrátka motorika, která vypadá, že dotyčný je řádně opilý. I když jak píší někteří, nutně o opilost jít nemusí. To je jistě ostuda, ale ne největší. Největší ostudou jsou lži od paní hradní mluvčí. Hloupé řeči o viróze jsou teď námětem k zesměšňováním. Vysvětlení tak nejapné, že nezachránilo nic. Ono asi to vysvětlení vymyslel sám pan prezident, který jednak o sobě myslím, jak je velmi chytrý a pak jak ti druzí jsou hloupí. Jinak si jeho vysvětlovací a poučovací mánii neumím vysvětlit. Realita je taká, že on zas tak chytrý není, kdyby nešlo o prezidenta, asi bych řekl, že není vůbec chytrý - ale to radši ani neříkám. A druhá věci, ti druzí nejsou opravdu tací volové, i když si to pan prezident myslí. Dokonce vypadají, že jsou chytřejší než on, teda většina lidí.
Nejchytřejší po dané aféře by bylo přejít to mlčením. Ticho po pěšině, jak se říká. To by těžko vyprovokovalo nějaké narážky o lahvích virózy apod. A nebo, ale to by nesmělo jít o zbabělce, ale o osobnost, by se dotyčný k činu přiznal. Prostě by řekl, byl jsem slavit na ruské ambasádě, krapet jsem to přehnal, omlouvám se.
Bývalý premiér Topolánek taky nebyl lumen, např. jeho nudistické vystoupení. Ale měl tu odvahu říct, ano, jsem to já. Teda tu erekci tu nepřiznal, ale tím by jeho vážnost rozhodně neklesla. Ale aspoň něco tam přiznal. Zřejmě proto, že to nebyl naprostý zbabělec, ale aspoň trochu chlap.
Den předtím Zeman zesměšňoval Schwarzenberga, i když jeho spaní bylo možná hrané, protože dobře věděl, o čem se podívá. Podívání se na něj, případně gesta, jestli nespí. Schwarzenberg to nějak ustál, což by každý nezvládl. A pán, co zesměšňoval jiného, tak zesměšnil sebe den poté. Hned dvakrát, opileckým výstupem a pak nejapnými řečmi, kde každý vidí jasnou lež.
Prezident opilec je malér. Prezident lhář je katastrofa.
12. 05. 2013 | 23:19

Starej krokodýl napsal(a):

Steve Irwing Nerozumíme si. O ruském svátku jsem mluvil proto, že šlo o datum 9.5. My slavíme s ostatním světem, krom Ruska, konec 2. světové války a to 8.5. O den později se slavilo za bolševika.
Státní svátek na konec této války mi přijde v pořádku, i když pamětníci jsou dosti staří a vymírají. Porážku nacismu je vhodné slavit, i když potom místo jedné totality přišla totalita jiné. Režim do února 1948 už demokracií nebyl, komunisti obsadili silová ministerstva, zřídili si ozbrojené milice, ovládali vnitro a armádu i justici. I hlavní znárodnění bylo za Beneše, který byl jen loutkou komunistů. Prezident, který nebyl zvolený, resp. před válkou včas emigroval a válku prožil v bezpečí. Beneš udělal mouřenína na špinavou práci, než ho odstavili, když už ho nepotřebovali.
Musím být objektivní, navzdory řádění rudých gard a roztahování komunistů šlo o selhání celého národa. Ty volby po válce komunisti skutečně vyhráli, i když ne většinově. Německá totalita přišla bez pozvání našich obyvatel, kdežto bolševická a ruská totalita u nás přišla za souhlasu velké části obyvatel, myslím šlo o 40% pro ksč.
12. 05. 2013 | 23:28

Medikolog napsal(a):

Teda pane PEHE.. stvořil jste CHUCPE. Blahopřeji vám.

Jinak platí i pro vás, co jsem napsal pod blogem sudettendeutsche vaterladera DIAGa Jana Urbana autorovi blogu.

Ale chápu vás. Penze nestačí, to dobře znám. Na vrátnici platějí málo, Král Opilců je mrtev.. a ten Zeman se narozdíl od něho nepozvrací, nepomočí, ani nepokadí.. "Kde se stala chyba?" zařval starý nečech a praštil pěstí do stolu.. "pište, jako by všechno udělal!"
13. 05. 2013 | 00:33

jozef napsal(a):

Bulvarny titulok subbulvaru.
Bazy bulvaru.
Mediokracia stale v predvolebnom vytrzeni zahadzuje hnojom tretiu z najvyznamnejsich ponovembrovych osobnosti Ceska,autora programu OF,dnes prezidenta republiky.

Je to kiks prezidenta,zrejme aj hovorkyne.
Suc stalym tercom bulvaru a subbulvaru,nemoze si prezident republiky dovolit takych kiksov privela.Na rozdiel od medialnych favoritov,aktualne vladnucich.
13. 05. 2013 | 02:11

Karel napsal(a):

Krokodýle,
píšete, že prezident lhář je katastrofa.
Ale co třeba takový prezident zloděj, a navíc přistižený? Kde jste byl, když minulý prezident nejen, že lidem lhal, ale také je ve velkém stylu okrádal a ani si k tomu nerozsvítil světlo? Zabránila vám v tom snad ta uhlazenost, se kterou tak činil, že jste si netroufl? Nebo že snad měl přitom dokonale padnoucí drahém oblek, či byl snad oděn v drahé sportovní výstroji?
13. 05. 2013 | 02:38

Steve Irwing napsal(a):

Starej krokodýl,

Pražské povstání vyvrcholilo 8.5.? Kdo a kdy rozdrtil poslední části 2. SS-Panzer Division „Das Reich“ a 44. Waffen-SS Panzergrenadier Division Wallenstein[? Kdo a kdy přjel na pomoc Praze? Kdo při tom umíral?
13. 05. 2013 | 06:31

Ládik!!! napsal(a):

Jsem zvědav, jestli se dnes opět zlíská.
13. 05. 2013 | 06:42

Ládik!!! napsal(a):

Ale na druhou stranu - vyléčený alkoholik je ještě horší, než normální.
13. 05. 2013 | 07:41

skeptický napsal(a):

Náklonnost k alkoholu je známkou inteligence.
Nechápu,proč mi to nechutná.
13. 05. 2013 | 09:42

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Myslíš, že tak blazeovanej a sebestřednej prďola si může připustit, že je trapnej? Navíc to vypadá, že vyléčit to už nepůjde.
13. 05. 2013 | 10:12

Klaus napsal(a):

No Pehe,
Vy jste vehementně vystupoval proti Zemanovi i před volbou, tak se nedivím....Klidně to mohla být viróza...

Nicméně prezident sklamal v tom, že si myslí, že pouhé konstatování: " Sdělím kdo amnestii psal" a jak stroze sdělil a k tomu dodal, že věc je ukončená, to si snad dělá prdel.

Každopádně to zavání min. nedůvěrou v to, že chce opravdu vypátrat všechny autory. ...Pravda je opak, nechce, jinak by přistupoval k vyšetřování a následnému sdělení viníka zcela jinak.

Jednoduše volič se nažere a koza zůstane..

Pomalu uvažuju, že nebudu volit ani SPOZ, CSSD, TOP, ODS...ale KSČM. Ti ještě můžou dokázat, že své tvrzení přetaví v činy, které popisují.Ještě neměli šanci se projevit a šanci by min. měli dostat.

Demagogie tytu normalizace apod.....na to nikdo neskočí pánové z ODS, TOP, CSSD, SPOZ...Polopravd od nynějších politiků jsme slyšeli a slyšíme denně desítky počínaje vládou, Zemanem...

To je to co mi na Zemanovi vadí, silná slova, popisuje věci tak jak by měly být...ale skutky jsou zcela jiné...vi. prohlášení o amnestii...

Tedy než nejít k volbám, to by byl nejvyšší zločin...dát šanci KSČM ať společně s Kováčikem ( stínový ministr zemědělství), když mluví, tak to má hlavu a patu...

Majetková přiznání,pomoc matkám s dětmi, pro rodinná politika...to je program pro lidi.

Pro namítače, zastěrače: " jen blázen nebo ten co má za úkol odklánět a vyrábět témata si myslí, že by komunisti znárodňovali, likvidovali podnikatele a přitom si mysleli, že to lidi spolknou i s navyjákem..." Toto je jasné i dětem na ZŠ, že to je likvidační politika.

Jde jen o to, srovnat zdanění s vyspělými státy, přijat funkční zákon o státní správě co potírá korupční chování v max. možné míře s jasnou odpovědností úředníků, majetková přiznání, efektivní hospodaření na všech úrovních státu formou el. aukcí, min. výdaje na marketing státu, max. průhledná VŘ, centralizovat výkony státní moci, zvýšit příjem obyčejným lidem, kteří by vydělané peníze reinvestovali zpět do ekonomiky, tedy snížit přímé daně lidem a jiná opatření pro lidi v tomto státě.
13. 05. 2013 | 10:35

Klaus napsal(a):

Potom Pehe,

takový Schwarzenberg spí i při státních návštěvách a kdo ví, zda si to domácí pivo nevaří i na úřadě. Ale o něm ani zmíňka...Vy jste ho hodně oslavoval při prezidentské volbě...

To jeho chování je ještě horší než to, že někdo má třeba horečku a zrovna se do kamery nesměje.

Dívejte se co ten člověk hlavně říká a jak nakonec jen formálně vykoná v duchu hesla " ať se volič nažere a koza zůstane" !

Kdokoliv, kdo to myslí vážně, např.řekne: " Vyšetřím řádně, a veškeré autory zveřejním. Do té doby než bude zcela zřejmé, kdo za vším stojí, nic nebude hrad zveřejňovat "... Ale hold Zeman určitě není tak naivní, že by si mohl myslet, že mu to voliči sežerou....Potom bych měl důvod si vážně myslet, že není to co říká Zeman: "Padni, komu padni" ( kromě mojich kamarádů, rodinných přátel a..Klause...) pravdou....a bylo by to jen další potvrzení toho, že něco jiného si myslím a ve skutečnosti dělám opak.

Jednoduše pokrytectví, ignorace, hloupost, nadutost a v nejhorším případě ztráta povědomí o realitě....
13. 05. 2013 | 10:51

Přidat komentář napsal(a):

Trpět bimbozou v prezidentské funkci je sice neštěstí, chudák prezident, ale v porovnání s předchozími Vašky si národ svou upřímnou volbou notně pomohl. První Vašek lhal, chlastal a psal idiotské hry včetně humanitárního bombardování. Druhý Vašek nechlastal, ukradl jen pero pro sepsání idiotské amnestie. Tenhle Bimbo jen chlastá, nepíše ani idiotské hry ani idiotskou amnestii, zatím jen lže. Bombardovat šavlí se mu nepovedlo páč v soudružském objetí s kardinálem situaci zvládli. To je ten pokrok.
13. 05. 2013 | 10:57

four rsteAon napsal(a):

Karel: nikde jsem se nezastával předchozího prezidenta. U něj by mi nevadilo, že si nechal tu tužku, problém byl, že si to neuvědomil a zprivatizoval ji - tak, jak se privatizovalo ve velkém, za toho zhasnutého světla. Tenhle prezident a jeho příbuzní velmi silně Zemana podporovali a útočili na ostatní kandidáty.
Zeman např. sliboval, že zatočí s tuneláři. Místo toho přišly kauzy jako gripeny, podivné kufříky, spojenectví s ODS, nejdražší kilometr dálnic na světě, kde ovšem místo drahého štěrku jsou ve skutečnosti odpadky ze skládky apod. Oba dva mají víc než blízko k Rusům a jejich zájmům, i když ten bývalý byl šikovnější a řadu věcí nedělal tak okatě.
Steve Irwing napsal(a):
Na pomoc přijeli Vlasovci a pak i Rudá armáda. Američani totiž přijet nesměli, Stalin i další sověti se tomu velmi silně bránili. Praha by tak byla osvobozena o dost dní dřív. 9.5. nebyl konec války, ale znamenalo to příchod Rusů do Prahy. Oni totiž mrtví a menší boje byli i potom. Jsem rád, že naše země slaví konec války, tak jak je mezinárodně přijímáno. Rusům jsme to osvobození tvrdě zaplatili. V podstatě jsme se stali sférou jejich vlivu, natvrdo řečeno, jejich kolonií.
13. 05. 2013 | 11:04

Viola napsal(a):

No já teda nevím, ale neměl by zaúřadovat alespoň pan Stejskal ohledně nadpisu?
To jsme jako všichni prasata, když něco takového musíme číst (tedy nemusíme, že)?
Nemělo by se vtipkovat, protože je to docela vážná věc. Zatím to pan prezident zvládal, ale pokud se nebude léčit z alkoholismu, tak se takových situací může přihodit více. Vážně by se měli poradci zamyslet a kdo ještě, kdo může prezidentovi nařídit protialkoholní léčbu?
Pan Urban se mi tentokráte jeví lepší, než pan Pehe, co se týká člnánku, alespoň mile oslovil (i když to asi upřímně nemyslel)
13. 05. 2013 | 11:10

peterka napsal(a):

To Pehe a ostatní s ním hýkající:
Ani dlaždiči se takhle navyjadřují, a proto škoda slov a perel.
13. 05. 2013 | 13:24

santawizard napsal(a):

Miloš Zeman dodnes nemůže věřit vlastním očím,že vyhrál prezidentské volby.10 let se bývalý český premier a předseda parlamentu skrýval na vysočině jako poustevník a najednou hop a už ho češi zvolili za preidenta.To jenom ti jeho body gardi manévrují,jako kdyby Milošovi chtěli ukrást nohy a dát mu je na ramena,když někdo začne střílet. Schwarzenberg Karel byl jako český lev ,ale Miloš Zeman je jako ruská lvice.Pan prezident to má těžké ,protože ho jeho nepřátelé chou obvinit z vlastizrady jako bývalého Klause.Proto ho pořád tak hlídají a hledají jakoukoliv chybu.
Celosvětová hospodářská krize workholismu a alkohlismu mezi buržoazii a proletariátem však přivedla celý svět do úpadku i v otázce jak a koho motivovat láskou nebo karabáčem.Tabákové novinářství a hospodská politika je totálně na úpadku.Např celý islám je v ohni.Muslim zabíjí muslima pod vlivem zdraví škodlivých cigaret.Podobně to bylo na Balkáně a napětí pod vlivem tabákového novinářství existuje v celé východní Evropě.
Severní Korea si teďka úplně otvírá hubu pod vlivem cigaret a alkoholu.Podobně Čína je samá cigareta a alkohol v komunistické diktatůře.
I když Češi jsou rození bohémové jako zemský ráj to napohled,na rozdíl od všech ostatních postkomunistických zemí,češi jsou normalizovaní dialektičtí materialisti samotným vojskem varšavské smlouvy.Proto se chcou ze všech národů nejvíce zavírat jeden druhého do vězení a do blázince ,jako do těch státních a soukromných ústavů pro lumpy a cvoky a nebo politické vězně a pseudoblázny.Zdraví a bezúhonní lidi jsou nejvíce ohrožování jenom psychiatrickými a kriminálními živly.Proto i tady na aktuálně.cz, zlo vždycky bud kritizujem a nebo ignorujem.V případě ,že ale kritizujeme nebo ignorujem dobro,tak jsme otroci nebo otrokáři zla!
13. 05. 2013 | 14:06

Marie napsal(a):

Jsem zvědava, do kterého houští by se šli ukrýt ti, kterým vadila nejistá Zemanova chůze a výraz tak, že byli schopni vyplodit jeduplné texty, kdyby vyšlo najevo, jakými chorobami prezident trpí. Je jasné, že není v jeho zájmu toto zveřejňovat, ale minimálně lékaři ví, že na tom není zdravotně nejlíp.
V tyto dny opravdu nebylo nejlépe mnoha lidem, a to ani nemuseli vykonávat tolik akcí za den, jako on. Že se poveselil na ruské ambasádě, je spíše než jeho chyba, chyba jeho týmu, který by měl mít na zřeteli reálné síly prezidenta a jeho program korigovat podle nich.
Jak říká dr. Nešpor, lidem, kterým chybí laskavost a porozumění a plivou kolem sebe jed, se to odrazí na délce života a také na zdraví.
Zajímavé je, že těmto lidem dosud nevadilo, že ministr zahraničí schůze v Parlamentu prospí a také různé konference v zahraničí, to vidí všichni.Do oduševnělosti má výraz jeho obličeje ale daleko i když nespí. Zajímavé by bylo, kdybychom mohli také vidět, jak je aktivní na svém pracovišti v Černínském paláci. Pan Pehe, v zájmu objektivity, by to měl zjistit a informovat nás o tom.
Oba kandidáti, kteří se dostali do finále, měli svůj zenit za sebou a na krku nemoci, to je každému jasné. Není ale jasné, proč by měl být ten úspěšnější ostouzen způsobem, který tady vidíme již pár dní.
Léta nikomu neubývají a zdraví se nikomu nezlepšuje.Protože jsme lidé, neměli bychom se chovat jak supi a přát prezidentovi své země to nejlepší, aby mohl pracovat pro všechny občany státu, pokud má svědomí v pořádku.

Na každého totiž jednou dojde.
13. 05. 2013 | 14:45

santawizard napsal(a):

V každé české hospodě je jenom samá ku++va a samý žoldnéř,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát,křížem krážem s božskopu erotikou a čertovou pornografii.I když člověk nemá povinnost věřit ani v Ježíše ani v Satana, natož nedej bože v nějakého tabákového mágiho či hospodského kaplana nebo dokonce v nějakého marijuána guruho,právo na to pořád existuje.Všechno totiž může být podle vzoru křesťanského vína jako pomazání a nebo podle vzoru alkoholu ,který je tou drogou ve víně.Např. v bibli slovo droga neexistuje.Tam se o tom mluví buď jako pokrm modlám a nebo jako liturgie.Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,hospodský kaplan a marijuána guru všechno to jsou potom jako liturgie.
13. 05. 2013 | 14:50

santawizard napsal(a):

Začnou se nakonec i čeští katolíci mezi sebou hádat ,kdo je abstinet a kdo je konzument jako to dělají práškaři a duchaři v blázinci?
13. 05. 2013 | 14:59

vasja napsal(a):

Kníže sice chrápe a všude, ale to má od tý mouchy cece, když byl v Africe s Gazdikem střílet opičky.
13. 05. 2013 | 15:09

Přidat komentář napsal(a):

Nadpis je slabý bez štávy a neúderný. Pehe, předělejte to na pořádný trhák.

Opilecká bimbózo přiďte poblejt.
13. 05. 2013 | 15:37

blondyna z Londyna napsal(a):

peterka napsal(a):
To Pehe a ostatní s ním hýkající:
Ani dlaždiči se takhle navyjadřují, a proto škoda slov a perel.
13. 05. 2013 | 13:24
Ja nevim jak se vyjadruji dlazdici, povidejte prehanejte a nebo vy to vite, vy jste z dlazdicke branze? Takze, kdyz se kritizuje hlava statu, ktera je opila tak, ze se musi kazdou chvili hledat nejakou oporu, jeho oblek je spinavy od opirani se o zed, pohled, typicky pro opilce, kymacive pohyby a vsechno jde tak daleko, ze mluvci prezidenta dokonce verejne lze o viroze, po ktere nebyla ani pamatka pri odpoledni oslave osvobozeni RA na ruske ambasade. Proc si myslite, ze lide jsou pitomci a ze nikdo nevi, jak se chovame, kdyz se o nas pokousi opravdova viroza a jak se chovame, kdyz se opijeme? Vy, co si myslite, ze lhanim budete kryt Zemana, jednou to je hnisavy palec, podruhe viroza, potreti to bude hnisava pata, poctvrte to bude co? Milos Zeman, prezident Ceske republiky je alkoholik a nekteri jeho volici si to proste nepripusti. Bohuzel, bude to cim dal tim castejsi, on se alkoholismus da schovat treba na chalupe na Vysocine, ale ne na Hrade. Zeman pro sve vlastni dobro, by mel abdikovat a jit aspon na rok na leceni, pokud se chce jeste tesit z manzelky a dcery.
13. 05. 2013 | 16:09

Doc. MUDr. Chocholoušek CSc. napsal(a):

Pehe, měl jsi zůstat u té práce pingla. Nebo ani to ti nešlo?
A přijď ráno do ambulance, podívam se na tebe.
13. 05. 2013 | 16:24

Stela A. Sádlová napsal(a):

I pan doktor Jekyll Pehe má svého doktora Hydea. Tenhle text přece nemohl napsat někdo, kdo napsal třeba text o Demokracii na rozcestí a mnohé další.
13. 05. 2013 | 16:25

blondyna z Londyna napsal(a):

Sice budu trosku off topic, ale vcera prezident vypadal s tim motylkem jak pingl. Copak na tim Hrade maji jenom lhare a nikdo nedovede poradit prezidentovi, ze ma typ tohoto motylku je vyhrzen pinglum v hogofogo restauracich?
13. 05. 2013 | 16:33

Anna Česká napsal(a):

pravda a láska, kde je ?
No u Vás rozhodně ne. Prahnu po zprávě po tom pomočování, ale kde nic, tu nic. Nějaký jiný odkázek by nebyl ?
13. 05. 2013 | 17:26

Luba napsal(a):

Marie,
Schwarzenberg si s tím spaním "nemůže pomoct", protože má tzv. organický psychosyndrom.

Před časem totiž prodělal těžkou operaci - operaci srdce - s použitím mimotělního oběhu.
13. 05. 2013 | 18:20

Tohle dělá ministra zahraničí? napsal(a):

„Při loučení se paní Margueritte Rohanová - Kottulinsky na pana kancléře Karla Schwarzenberga obrátila velmi naléhavým a osobním apelem: Abyste při vší té práci nezapomínal na restituce,“ vzpomíná Jiří Polanský a upozorňuje, že majetek Rohanů byl v roce 1945 zabaven na základě Benešových dekretů pro jejich kolaboraci s nacisty.

Schwarzenbergova odpověď podle něho byla šokující: „Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí,“ měl tehdy reagovat kníže.
13. 05. 2013 | 19:19

blondyna z Londyna napsal(a):

antifašista napsal(a):
blondyna z londyna, ty nejsi off topic, ty jsi normální čurák. Na tyhle kecy v tomhle rozkradeném bordelu není už nikdo zvědavý. Kromě vás pár zlodějů, samozřejmě.
13. 05. 2013 | 17:25

komunisto, dekuji ze jste mne prirovnal pro zeny tak dulezitemu organu, ale v tom pripade si ale vubec nejsem podobna :-)). Pokud nejste placeny Zemanovci zde opruzovat a nejste na ty kecy zvedavy, tak sem nelezte a ctete si v Parlamentnich listech a nebo Pravu, tam se vam urcite bude libit. Jo a asi jsem trefila hrebicek na hlavicku, ze jste tak rozparadil co :-)??
13. 05. 2013 | 20:23

Marie napsal(a):

Luba
To je mi vážně líto. Neměl by ale v tom případě již být v důchodu?
Řekněte - jak je možné, že nižšího státního úředníka, např. na magistrátu, z vedoucí pozice vyženou v lepším případě v 65 letech. A tady jsme svědky toho, kdy státní úředník - přestárlý sedmdesátiletý kmet ovlivňuje chod státu. Tedy - neovlivňuje, on spí. Takže někdo to řídí za něj. A to si jej lidé chtěli málem zvolit za prezidenta.
Nemáte někdy pocit beznaděje?
14. 05. 2013 | 02:51

Luba napsal(a):

Marie,
já bych se o nikom neodvážil říct, že je "přestárlý".

Věk biologický často neodpovídá chronologickému.

Např. psychiatričtí pacienti vypadají starší, než ve skutečnosti jsou. Třicetiletý feťák je stařec fyzický, duševně je to kojenec. Atd., atd.

Co se týče Schwarzenberga ...
Jeho politika nesmírně baví. Na Orlíku by sešel nudou. Čerpá ze svého okolí energii. Je veřejně známý ...

Na jeho panství by se mu klanělo mnohem méně lidí, než jako šéfovi/maskotovi TOP-09.

Já mám pro Jeho Jasnost pochopení jako pro člověka. Ale absolutně nechápu lidi, kteří ho volili za prezidenta :)

P.S.: K tomu organickému psychosyndromu ... Mimotělní oběh (MTO) je přístroj - pumpa se systémem hadic, vedoucích krev z pacientova zastaveného srdce do oxygenátoru, kde je krev obohacována kyslíkem a do tepelného výměníku, kde je chlazena/ohřívána ... a zase je vedena zpět k pacientovi, kanylou do aortálního oblouku. Pacient je během operace na otevřeném srdci "klinicky mrtvý" (jeho vlastní srdce a plíce nepracují) a vitální funkce přebírá MTO, který obsluhuje specialista - perfuzionista/perfuziolog.

Jelikož během výkonu se krevní elementy stýkají s umělohmotným a kovovým povrchem hadic a výměníku, dochází k tvorbě mikrosraženin, které se jako mikroemboly mohou dostat až do mozku - častěji a více však k mikroembolizaci dochází manipulací s tkáněmi ze strany chirurgů, protože samotný MTO je opatřen systémem filtrů.

Výsledek operace nezáleží jen na preciznosti a šetné manipulaci ze strany kardiochirurgů, ale také na umu perfuzionisty/perfuziologa. A vlastně na sehranosti celého operačního týmu kardiochirurgie.

Pokud vím, pana Schwarzenberga neoperovali u nás, ale ve Švýcarsku. Jelikož je naše KCH na špičkové úrovni, možná by nebyl tak spavý, kdyby ho operovali v našem IKEMu (Pirk) nebo v brněnském CKTCH (Němec).

Ovšem - samotný výkon je na vitalitu pacienta velmi náročný. Jak se o anestézii tvrdí, že jde o "řízenou intoxikaci", tak pro perfúzi (MTO) platí, že jde o "řízený stres".
14. 05. 2013 | 08:47

lser napsal(a):

Pane Pehe, od kdy vám vadí, že hlava státu pije ? Váš chlebodárce V.Havel začínal i končil každý den s alkoholem. Tehdy vám to nevadilo.
14. 05. 2013 | 09:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 05. 2013 | 10:30

atque napsal(a):

Možné je obojí, jak viróza, tak opilost. Případně viróza v kombinaci s množstvím alkoholu menším, než malým. Pehe evidentně píše podle zkušeností s Havlem a nedokáže si žpředstavit, že indispozice se nerová automaticky opilost. Jen tak mimochodem, před několika lety jsem jel na důležité jednání, které se nedalo odložit a den předtím mě sklátila viróza. Nadopoval jsem se prášky a že se mi podařilo ráno vylézt z postele považuji dodnes za výkon srovnatelný s uběhnutím maratonu. Když jsem si vyzvedával auto a šéf autoprovozu viděl moje zarudlé oči a celkovou skleslost, tak mi raději dal dýchnout ... a nechtěl věřit tomu, že jsem nenadýchal absolutně nic. Součástí jednání byla i prohlídka provozu, trvala necelou hodinu, ale mě se zdálo, že trvá věčnost. Sotva jsem se držel na nohou, občas jsem se taky o něco podepřel a jediné na co jsem dokázal myslet bylo jak se dostat do postele. Jediné štěstí bylo, že se v okoléí nevyskytovalo Pehe, protož etomu by bylo absolutně jasné, že jsem na mol. Ne nadarmo se íká - podle sebe soudím tebe.
P.S.
To není ani obhajoba Zemana ani naivní věření oficiálním prohlášením. Jen konstatpvání, že nevím a že možné jsou obě dvě, popřípadě ty tři možnosti. Blahoslavení ti, kterým je podle pár krátkých záběrů ihned vše jasné ... teď mě napadla jedna literární postava, které taky bylo vše ihned jasné - jmenovala se Brouk Pytlík.
14. 05. 2013 | 11:07

Marie napsal(a):

Luba
Děkuji za výklad, zdá se, že jste odborník.
Těžká operace na tak důležitém orgánu je však v jeho věku důvod, aby se věnoval v důchodu procházkám, pokud má v pořádku kolenní klouby. Z toho, jak popochází, je vidět, že nožky už také neslouží. To však neříkám škodolibě, to v žádném případě.
Politika jej baví, píšete. Má však hlavně své vlastní zájmy, o kterých říká, že je to polívka, do které se nesmí foukat. V tomto věku a za těchto okolností se může lehce stát, že by mohl být skrz ty své zájmy snadno manipulovatelný. Vím z vlastní zkušenosti, jak snadno může osoba školená dosáhnout u starého člověka všeho, čeho si zamane.
Staří lidé většinou čerpají energii z okolí a milují, když jim někdo říká, jak jsou úžasní, inteligentní a že vypadají čím dál tím mladší. To je jistě případ i pana Schwarzenberga, o tom není pochyby.
Já na rozdíl od Vás jsem toho názoru, že by v politice se již neměl angažovat. Dokonce si myslím, že jeho osoba je rizikem pro ČR. Nejen pro jeho brebtavost, která je možná následek nějaké mozkové příhody a která jej připravila o prezidentský post. On je totiž navíc také důkazem, že do vysoké politiky a diplomacie se lze vyšvihnout po něčích zádech, nebo prostě být do ní dosazen, ani nevíme kým, aniž by absolvoval příslušné diplomatické školy. Pak by se mu totiž nestávalo, že se chová v politice jako slon v porcelánu.
Nebo si myslíte, že šlechtic je tak nějak už sám o sobě k politice předurčen od narození?
P.S. K té přestárlosti - četla jsem kdysi článek o domově pro přestárlé. Byli tím míněni klienti nad 75 let. Ale jinak s Vámi souhlasím, obdivovala jsem třeba čilost myšlení pana kardinála Špidlíka, a to nejsem vyznavačkou jakéhokoli náboženství.
14. 05. 2013 | 13:48

Hagha napsal(a):

Zajímalo by mne, zda už se našel některý z voličů Miloše, který se trochu zamyslel a zapochyboval o správnosti své volby?
Jsem přesvědčen, že to co dělá a předvádí M.Z. nyní je jen začátek a já něco obdobného čekal. Nenamítejte prosím, že Karel Schwarzenberg je ještě horší,neboť s tím plně souhlasím. Hloupost byla to,že se do druhého kola dostali právě oni dva, chlapy za zenitem, oba s dost svérázným vystupováním a názory, oba letití politici které známe a mohli jsme tudíž volit někoho nadějnějšího a perspektivnějšího pro naši zem. Je mi smutno z trapné argumentace zdejších vševědů.
Když vidím chování prezidenta, říkám si že lepší by byl i Fišer, i když mým kandidátem nebyl ani on,ale takovou ostudu by nikdy neudělal.
14. 05. 2013 | 14:19

george napsal(a):

pane Pehe, jste ještě mnohem větší ubožák, než jsem si myslel do přečtení této vaší slátaniny; za více času mi nestojíte.
14. 05. 2013 | 14:46

atque napsal(a):

> Hagha 14.5.2013 | 14:19

Hlavní problém vidím v tom, že nikdo z prezidentských kandidátů nebyl nadějný a perspektivní pro naši zem.. Zemana jsem volil až v druhém kole jako diametrálně menší zlo, přesto mě v řadě věcí příjemně překvapil. Fišer by se v Rakousku/Německu choval jako pucflek ... i když pořád lepší než Sch., en by nás rovnou vyměnil za 30 stříbrných :-(
14. 05. 2013 | 15:56

Luba napsal(a):

Von se Pehe někde vožral ... ?

Tak ať si to zapíše do deníku, a ať s tím nevobtěžuje.
14. 05. 2013 | 18:03

Karel napsal(a):

Pane Pehe, hrdino. Co jste psával, když Havel a jeho partička poblila i vládní speciál? Že ani naši hokejisté letící z Nagána byli proti nim jak žáci z nedělní školy.
14. 05. 2013 | 20:01

oskar napsal(a):

Proč média už týden živí a přiživují historku o tom, jak Zeman vrávoral...
http://www.protiproud.cz/svet/politika/media/231-jak-je-to-doopravdy-s-alkoholismem-prezidenta-zemana-proc-tento-problem-media-objevila-az-dnes.htm
14. 05. 2013 | 23:31

nazdar menšino napsal(a):

Kníže buď spí, nebo neví, o čem se mluví. A Zemanovi budou nadávat, nechápe Foldyna. A můžete se tam v diskuzích bez cenzury dočíst, co si tu lidé doopravdy myslí. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-bud-spi-nebo-nevi-o-cem-se-mluvi-A-Zemanovi-budou-nadavat-nechape-Foldyna-271964
15. 05. 2013 | 07:11

fikus napsal(a):

mě by vcelku zajímalo, jak by hodnotil autor případný výkon Švarcnberka na Hradě
15. 05. 2013 | 21:03

blondyna z Londyna napsal(a):

fikus napsal(a):
mě by vcelku zajímalo, jak by hodnotil autor případný výkon Švarcnberka na Hradě
15. 05. 2013 | 21:03

proc mate porad s tim Svarcenberkem, nechapu, mne by treba vic zajimalo, kdyby se takhle opil a verejne znemoznil treba Fiser a nebo Roithova, co by asi tak pan Pehe napsal.
15. 05. 2013 | 22:43

mik napsal(a):

To je zase komentaru ,,proc ? Cesi jsou nejvetsimi konzumeny alkoholu v soucasne dobe vedou rebricek proc by prezident mel byt nejaka vyjimka a jestli byl na akci u Rusu tak se tam nepily sadne stamprlata ale stakany a to je uctihodny vykon ze nechodil po ctyrech nebo se nekde nevyvalel ale uz existuje prirucka pro ciznce ze s Cechy nemaji soutezit v piti proste trening je trening nakonec asi dobre reprezentoval na te akci nekteri vystupuji z letadla ve spodnim pradle a kdyz uz pripominam sport tak letadlo z Nagana div nespadlo a nekteri se neodvazili vystoupit jenze ono preci nejde rict byl jsem ozraly ..celebrity politici sportovci umelci herci a ja nevim kdo vsechno proste zname osobnosti vymenuji popularitu slavu nebo sve ziskane postaveni za sve soukromi bohuzel v CR plati mam penize mam moc jsem kral na me se zakony nevztahuji muzu si delst co chci jiste i v jinych statech nelze rict ze bude vzdy to co Zeman propagoval padni komu padni ano slavni a mcni bohati budou vzdycky mit malickou vyhodu oproti tem ostatnim ale ve vyspele demokraticke spolecnosti vedi kam az mohou zajit v CR ma Janousek porad ridicsky prukaz a porad neni ve vezeni ,,tak co tu resite ? Komu neni rady tomu neni pomoci Svejnar byl cizak a emigrant Schwarzenberg chtel vratit Sudety,,,Klaus delal ostudu po svete svymi nesmyslnymi nazory a kleptomanii v Chile nejakymi urazkami ruznych vlad a lidi no a Zeman dela ostudu lidovym chovanim CR ted resi zakaz koureni v hospodach ,,,V Irsku kde je k alkoholu a cigaretam hodne blizko zakaz koureni dokonce i v barech plati dlouho stejne jako si v sobotu nebo nedeli dopoledne nekoupite pivo ani v obchode,,,leda tak okurku,,,v CR jak se zda to neprojde ,,a i kdyby proslo tak se to tezko striktne uplatni nebo Zeman nebude kourit ?a pujde si zakourit nekam ven ? Nakonec Cesi stejne vymysli jak nejaky zakon obejit jak najit skulinu jak prostre se vsim vydrbat misto toho postavit se celem tak prekazky obchazet podlezat jen ne nikdy preskakovat je to proste narodni mentalita ve vsem nakonec v narodnim sportu na kteru si Cesi neradi nechavaji sahnout tedy v hokeji se to jen potvrzuje ,,jiste system sampionatu v MS je pro vsechny stejny ale proc uz hned po prvnim vyvoji vznikala taktita umistit se na 4 miste ?ne bojovat a jednoznacne porazit celky vykonostne porad slabsi ale proste bez prace se stat mistry sveta,,,,jiste nadsazka trosku ale presne vyjadreni ceske mentality,,,na zdarovje tavarist Zeman ,,,
16. 05. 2013 | 07:32

Standa M. napsal(a):

Pane Pehe, proč se snižujete k takovýn blábolů. To už jste tak vyhořelý, že jiné témata, než to co píše bulvár vás již nenapadají?
17. 05. 2013 | 14:01

Arnie napsal(a):

Že máme prezidenta ochlastu je už nyní zřejmé, že ale ve stavu ožralosti jde ještě do Svatováclavské kaple vyzvednout korunovační klenoty, je na pováženou.
Nicméně, stalo se.
Co je však na tom všem snad nejhorší, je fakt dokladovaný zdejší debatou, která ukazuje, že řada lidí nechce vidět skutečnost jaká je, pokud se jim z nějakého důvodu nehodí.
Myslí-li si snad zdejší skalní příznivci prezidenta Zemana, že mu pomáhají, když se tváří, že prostou skutečnost nevidí, pak jsou na velikém omylu.
Naopak - škodí mu, svojí zabedněnosti a snahou skutečnost měnit k obrazu svému.
A to je jak známo marné.
17. 05. 2013 | 19:38

diviš napsal(a):

Kdo nepije s námi,
pije proti nám!(Vám!)
21. 05. 2013 | 09:53

Milan napsal(a):

Jestliže prezident Zeman nazývá české novináře blbci pak takto musí pojmenovat i novináře zahraniční.Zeman vyjádřil svou neúctu k třetím nejstarším klenotům v evropě posvém a udělal opět ČR reklamu,která vzbudila ve světě rozpaky.Klaus je v zahraničí znám jako Císař arogance a Zeman jako těžký pijan.Můžeme být rádi,že se při takové těžké viróze nevymočil přímo vedle klenotů.Jací lidé takový prezident.Máme co jsme si zasloužili.Tak držte huby a krok.Hlavně nekecejte o revoluci nebo změnách.Začněte radši u sebe jestli to chápete.
24. 05. 2013 | 15:02

Desdichado napsal(a):

Po přečtení (většiny) příspěvků jsem dospěl k názoru, že Češi najsou nejatejističtějším národem světa, ale nejbolševičtějším. Lenin by z většiny Čechů měl ohromnou radost. Možná by stálo za zvážení převézt jeho voskovou figurínu z Rudého náměstí na Hradčany (mohl by ležet vedle Karla IV.) nebo na Vítkov či do Lumbeho vily.
27. 05. 2013 | 01:40

Richard Lukeš napsal(a):

Očekával bych, že prezident bude mít na zřeteli především zájem republiky. Ale Zeman? Dokola kdekoho uráží, kdekdo je amatér a Mr. president nám jde příkladem. Opilecká eskapáda u korunovačních klenotů, zneužívání prezidentských pravomocí při vyřizování svých osobních účtů s panem Putnou, prosazování paní Klausové na velvyslanecký post opět není nic jiného, než Zemanův osobní zájem! Máme tu vládní krizi, a co dělá pan prezident? Řeší své osobní zájmy, koná pouze v zájmu vlastních pravomocí! To je to, co Česká republika potřebuje? Toto je role prezidenta politicky vyspělé demokratické republiky? Česká republika si nezaslouží prezidenta, který dále mrví politickou kulturu!
24. 06. 2013 | 22:31

Terry napsal(a):

Z povídky Jaroslava Haška je nejlepší ten závěr = zoufalá "obhajoba" odsouzeného pana správce:

Případ tedy byl velice jasný a podle toho taky dopadl rozsudek. Pan správce, protože byl jen „veselej“, byl odsouzen na měsíc, ožralé prase Nyklesa propustili na svobodu, protože si nebyl vědom svých činů. A šafář Nykles měl ještě o jedno zadostiučinění víc, neboť po vyhlášení rozsudku zvolal pan správce zoufale: „Ježíšmarjá, pánové, vždyť já byl taky jako prase!“
Ale to na věci nic neměnilo.
07. 08. 2013 | 14:56

hIIhUPyp napsal(a):

, the devil is in the details And it could not be more cocrret here. Having said that, let me inform you what did give good results. The text is rather powerful and that is possibly the reason why I am taking an effort to opine. I do not really make it a regular habit of doing that. Second, even though I can easily notice the leaps in reason you come up with, I am not certain of just how you appear to unite your points which inturn make the actual final result. For right now I shall subscribe to your position but wish in the foreseeable future you link your facts better.
25. 08. 2013 | 12:51

GjG6K4E989 napsal(a):

I figured out more new thngis on this losing weight issue. One particular issue is that good nutrition is extremely vital whenever dieting. A tremendous reduction in fast foods, sugary food items, fried foods, sugary foods, red meat, and white colored flour products could possibly be necessary. Retaining wastes bloodsuckers, and harmful toxins may prevent ambitions for fat-loss. While specified drugs temporarily solve the challenge, the nasty side effects will not be worth it, and they never give more than a short-term solution. This is a known indisputable fact that 95% of diet plans fail. Many thanks sharing your opinions on this site.
25. 08. 2013 | 13:24

bBKpqRIKvDoB napsal(a):

Hello, Ken. Thanks for your comment, which <a href="http://glnokxqcepx.com">haeppns</a> to be the first on this new blog of mine! NPN is a wonderful community and I would definitely recommend you join. I've been a member there for a few years, and my photography has improved quite a bit as a result. I do shoot RAW using a Canon 5D2. RAW files are fairly important when it comes to adjusting the white balance and exposure in my landscape photographs. I use Adobe Camera Raw and CS4 to do all my post processing. Regarding the clarity you mentioned I suspect you might be referring to the sharpening methods I use. Before I learned about sharpening for web, I always felt like my photos were out of focus and they didn't have that POP. As it turns out, sharpening for web is EXTREMELY important. Email me direct if you'd like some tips, or simply google Marc Adamus Web Sharpening Method . This is the method I most often use; it's easy and provides excellent results. Thanks again for visiting and keep shooting.
26. 08. 2013 | 08:51

plLwBdew0Ckj napsal(a):

A formidable share, I just given this onto a coalulgee who was doing slightly analysis on this. And he in reality bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! But yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love reading more on this topic. If doable, as you turn into expertise, would you thoughts updating your weblog with more details? It is highly useful for me. Massive thumb up for this weblog publish! http://scaifpw.com [url=http://vszgmnbu.com]vszgmnbu[/url] [link=http://kwxcrm.com]kwxcrm[/link]
27. 08. 2013 | 15:51

Pq2ACZGKZQg napsal(a):

made a lot of sense. But, think about this, what if you added a little<a href="http://aangkrncoq.com"> cnnetot</a>? I mean, I dont want to tell you how to run your blog, but what if you added something to maybe get peoples attention? Just like a video or a picture or two to get people excited about what youve got to say. In my opinion, it would make your blog come to life a little bit.
29. 08. 2013 | 18:58

F6mdGFFQC93P napsal(a):

I want to get across my grutitade for your generosity supporting all those that should have help with this particular matter. Your personal dedication to getting the message all over appears to be exceedingly productive and have regularly helped many people like me to get to their pursuits. This valuable tips and hints means a lot a person like me and especially to my office colleagues. Regards; from all of us. http://awekfgye.com [url=http://srdapecax.com]srdapecax[/url] [link=http://hgnfmhuygcp.com]hgnfmhuygcp[/link]
07. 09. 2013 | 00:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy