Dobártováno, teď se babišuje

27. 01. 2014 | 09:15
Přečteno 7829 krát
Odpor Andreje Babiše vůči umístění sociálně demokratického náměstka na ministerstvo financí nastoluje řadu otázek ve vztahu k Babišově působení v politice.

Tak především vláda, i koaliční, není „soubor volných elektronů“, použijeme-li slovník někdejšího premiéra Petra Nečase. Nemůže sestávat ze vzájemně nezávislých ministerských lén a stranických hájemství, v nichž si každý pán dělá co chce. Je to kolektivní orgán, se společným programem.

Pokud projednávaný zákon o státní službě zcela nezruší systém politických náměstků, mělo by být zcela přirozené, že když je ministr z jedné strany, jsou jeho „političtí“ náměstci ze stran ostatních.V politice sice každá strana soupeří s každou další o přízeň voličů, ale sejde-li se několik stran ve vládě, mělo by být v jejich zájmu pracovat jako tým.

Babiš neustále upozorňuje na to, že jeho hnutí ANO vynesla nahoru vlna nespokojenosti s praktikami politických stran a šlendriánem ve fungování státu. Uniká mu, že k nespokojenosti s politikou přispěla nejen konkrétní selhání a korupce, ale také nesnesitelná řevnivost mezi politickými subjekty—a to nejen jakýsi téměř „třídní“ boj mezi vládními a opozičními stranami, ale i neustále konflikty uvnitř vládních koalic.

Jedno zdánlivě logické vysvětlení Babišova odporu k politickým náměstkům je skutečnost, že hnutí ANO se profiluje jako „nepolitická“ struktura. Jím nominovaní ministři, jakož i jím nominovaní náměstci na ministerstvech vedených koaličními partnery, jsou prý odborníci. Zdá se, že Babiš zatím nepostřehl, že nejpozději vstupem do vlády se z jeho hnutí stal politický subjekt.

Je možné, že se domnívá, že ho voliči ocení za to, že sám, bez pomoci zbytku vlády, zlepší fungování státních financí, přičemž toho dosáhne tak, že se obklopí skupinkou expertů, které prý „ukecal“, aby obětovali statisícové platy v soukromém sektoru za „nuzných“ devadesát tisíc náměstka. Je ale také možné, ba dokonce pravděpodobné, že voliči začnou být na podobný nedostatek týmového ducha a slovník, který si začíná říkat o výraz „babišování“, brzy alergičtí.

Čím dříve si uvědomí, že politická budoucnost jeho hnutí i jeho samotného závisí mnohem víc na úspěchu vlády jako celku, s níž svázal svůj osud,než na jeho zdánlivém úspěchu osobním, tím lépe pro něj, ANO, vládu i Českou republiku. Dělat z ministerstva financí jakési Babišovo, které se na rozdíl od ostatních ministerstev řídí vlastní logikou, není příliš prozíravé.

I Nečasova vládní koalice měla jednu stranu, kterou de facto vlastnil bohatý podnikatel s mesiášským komplexem. Ten pro změnu do omrzení „bártoval“. Jak dopadl on i vláda, už víme.

Právo, 27.1.2014

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

ad I Nečasova vládní koalice měla jednu stranu, kterou de facto vlastnil bohatý podnikatel s mesiášským komplexem.

Jednu?
27. 01. 2014 | 09:29

Ládik!!! napsal(a):

Rozhodnou peníze.
27. 01. 2014 | 09:33

martin_ka napsal(a):

kdopak asi dneska řídí ABL? :-)
27. 01. 2014 | 09:39

Ládik!!! napsal(a):

Za Havla se na hradě havlovalo a bylo to v cajku. Dnas to vypadá, že tam sedí Šavel.
27. 01. 2014 | 09:41

JAHA napsal(a):

Ako vam, v Cesku, zavidim. Stale sa nieco deje, stale je o com sa pri pivku bavit.

U nas - uplna nuda. Vsetky reformy (podla prijatych zakonov) davno urobene reformnymi vladami, i ten dohlad nad zdravotnou starostlivostou, o ktorom zacinate meditovat, uz mame skoro 10 rokov. Uz len socialisticky novelizovat. Tak ako zakonnik prace, zakon o zdravotnom poisteni...zakon o statnej a verejnej sluzbe (uz asi 20 noviel mame a vy zatial ani len zakon?). Bezak a bezakovci uz dobezakovali (aj ked nase "krestanske" televizie - TA3, JOJ, Markiza - sa snazia sem tam nieco vytiahnut k teme, o tom potom).
Skratka nuda. Esteze mame birmovaneho krestana katolika Fica, clena KSC, SDL a Smeru. Ten trochu svojou kandidatkou na prezidenta rozceril nase stojate, pokojne, smradlave rybnicky☺.
Zaplatpanboh, aspon za to.
27. 01. 2014 | 09:48

Mařenka napsal(a):

Stále nechápu lidi, co si myslí, že tento stát zachrání miliardář a ještě k tomu Slovák a spolupracovník Stb. Už v prvním případě platí biblické, že "Dříve projde slon uchem jehly, než boháč do království nebeského". A také každý vidí, kam dostaly republiku strany, které šli na ruku bohatým, zejména zlodějská ODS.
27. 01. 2014 | 09:54

blecha písečná napsal(a):

Skoro to vypadá, že má Babiš oprávněné obavy ze sosanské páté kolony ve svém ouřadě.
Že by věděl, o jaké ptáčky jde?

Směsku sosanů, nových krásných lidovců a babišovců, si lze představit jako státotvornou koalici, sloužící lidu, dost obtížně.
Odborníci nevěří, laici nechápou.

Ještě, že je tu Pehe, který ví politologicky přesně, jak by to mělo vypadat a jak by se to mělo dělat.
To je uklidňující poznání.
27. 01. 2014 | 09:55

mimo napsal(a):

Mařenko,

znám lidi kteří Babiše použili jako nástroj. Pokud se neosvědčí, snadno zahodí ho, je potřeba přestat vidět jen motiv "spasitele". A navíc to neznamená, že potom zvolí nějakýho fakt exota.
27. 01. 2014 | 10:07

Dalimír napsal(a):

Ládiku za Havla se na praž.hradě opravdu jen havlovalo ale mohlo být i hůře ! Ale kdyby vyhrál poslední volby spící kníže tak by se tam nehavlovalo ale jistě hajlovalo ! Samozřejmě ne hned !
27. 01. 2014 | 10:07

tajemný pan H napsal(a):

prvnotní a nutnou podmínkou k tomu aby se omezilo rozkrádání a korupce v teto zemi je odsekat socany od jakehokoliv přerozdělování a rozhodování o státních penězích. v tom babišovi rozumím. jde o to, aby se zase negrossovalo, nerathovalo, nepalasovalo, nezgrazbovalo, nesvobodovalo, nebřezinovalo, nehulínskovalo, navaňkovalo a nekočkovalo.
27. 01. 2014 | 10:10

Jirka napsal(a):

"nesnesitelná řevnivost mezi politickými subjekty"
Zaprvé se nejedná o politické subjekty, ale o jakásí mafiánská sdružení a zadruhé - nesnesitelná řevnivost byla jen pro kamery, aby si většinový volič jako mohl vybrat a nedošlo mu, že vlastně volí dokola jednu partu. Skutečnou "nesnesitelnou" řevnivost v praxi předvedl např pan Zavadil s panem Kalouskem při společném popíjení piva, že.
http://www.blisty.cz/art/63185.html
27. 01. 2014 | 10:11

Radio Gaga napsal(a):

Pana Pehe, navazujete na svuj blog ohledne odbornicich vs politich. uz uvedeny blog byl silne zavadejici a zadnymi relevantnimi daty jste sva tvrzeni nepodporil.
Ovsem Vase tvrzeni, cituji: "..mělo by být zcela přirozené, že když je ministr z jedné strany, jsou jeho „političtí“ náměstci ze stran ostatních.."je naprosto zavadejici.
Proc by to melo byt prirozene? Aby kazda strana mohla krast pro sebe a svou vyvolenou skupinu? Mel jsem tu cest s nekterymi namestky z ruznych mluvit. Vesmes to bylo grazlove, kteri umeli jedine - vymahat desatky pro sebe a neco malo pro ty, co je drzeli u vesla a jeste mene pro stranu, kterou "zastupovali". To je jedina prirozenost o kterem vim. Vsichni zlodeji to delaji proto aby ten dalsi zlodej nekradl vice nez je dohodnuto. S politikou to nema nic spolecneho. I kdyz ANO nemusim, tak byt na miste p. Babise, delam to same. Nikdo nema pravo mu diktovat namestky. Pokud ovsem jeho podrizeny, ktereho si vybral bude krast, tak je to chyba nadrizeneho, ktery si ho vybral. Zatim vsichni pouzivali osvedceny argument, ze za sve namestky nemohou, protoze si je nevybrali, ale byli jim v ramci politickych dohod prideleni. Zkuste neco podobneho jako manazer v normalne rizene firme. Krabici s osobnimi vecmi najdete do hodiny na vratnici.
27. 01. 2014 | 10:25

dennis napsal(a):

Kazde kategoricke prohlaseni otvira jen maly prostor pro dalsi jednani. Babis prosazuje "odborniky" pred "rutinovanymi politiky" nebo "starymi zvyklostmi". Budoucnost, a verme ze ne prilis vzdalena, ukaze, jak nesnasenlivy je Babis a jak poctive "odborniky" maji koalicni partaje.

(parcialni) Uspechy Sobotkovy vlady budou zalezet na poctivosti umyslu vsech zucastnenych. Bude zalezet na poctivosti kazdeho clena vlady, vedeni kazdeho ministerstva. Prilehava je definice sily retezu: Nosnost retezu je dana nejslabsim clankem retezu.

Budeme se modlit, aby se neopakovala odporna tradice Necasovy vlady, kdy se vystridalo vic ministru, nez byl jejich puvodni pocet.
27. 01. 2014 | 10:30

Antonín Malík napsal(a):

Velký Kobliha má silné gravitační pole - dokonce i šlehy známého sarkasty Pehe jsou takové krotké a uctivé a Zeman na Hradě raději jmenuje vládu den před soudem nad našim (ko)bližním, kterého milujeme. Protože co kdyby se náhodou nezadařilo a on nadále zůstal vylustrovancem?
Chudák Sobotka! Napadá mě, jestli by se mu s těmi náměstky nemělo trochu pomoct? Kdepak jsou ti demonstranti, kteří volali, že "Sobotka je zárukou demokracie". Tentokrát je nikdo na Hradčanské, ani jinam nepošle? Takhle to ovšem vypadá, že Sobotka se nemá vůbec o nic a o nikoho opřít, stal se z něho Kůl v plotě, ani média už k němu nesténají sympatiemi a obdivem... Jen Chovanec ještě naoko váhá, ale vsadím se, že už má zajištěný flek v Agrofertu. Co se to stalo? Bez randalistů na náměstí a komentátorů ve studiu je Sobotka náhle úplně nejslabším premiérem v naší historii, ještě před vysazením do křesla.
Ovšem nezapomínejme, jak vrtkavá je láska lidu. Momentálně je Sobotka babišován, jak píše Pehe, ale nepotrvá dlouho a lidé budou Babiše svorně napříč politickým spektrem nenávidět víc než Kalouska. Už vidím ta protestní shromáždění, kde budou davy šlapat po koblihách rozházených po dlažbě a vylévat na ně obsahy fekálních vozů. A to bude okamžik, kdy se vrátí Bárta.
27. 01. 2014 | 10:37

Ládik!!! napsal(a):

Zřídil bych preventivně nezávislou komisi pro vyšetřování budoucí korupce na MF + MMR.
27. 01. 2014 | 10:40

Baba napsal(a):

Orientovat se a mít dovednost obstát v právním a soudním systému, věcném a osobním, je věru něco docela jiného než považovat možnost, obrátit se na soud, za v podstatě neslušnou navíc s vyhlídkou prováděcí praxe ve váš prospěch.
27. 01. 2014 | 10:40

Roni napsal(a):

No tak vám Zeman a Babiš ten zahnívající rybníček troch rozvířily, kdo byl v oněch "kalech" až po krk tak teď nemůže ty výkaly vydejchat. I to se stává.
Člověka to až potěší, jak se ty boží mlýny točej a točej...
27. 01. 2014 | 10:57

Xaver napsal(a):

Na kontrolu má Sobotka policii, NKÚ a různé parlamentní výbory a komise. Tak ať se stará aby to fungovalo.
27. 01. 2014 | 10:58

Baba napsal(a):

Ládiku, prosím, přijď mi na pomoc, jen si člověk začne myslet, jaké duchaplnosti produkuje v pondělí dopoledne, hned se naň přilepí ještě vtipnější perlič.
27. 01. 2014 | 10:59

Arnie napsal(a):

Pane Pehe, v lecčems máte asi pravdu - zejména v tom, že i pro hnutí ANO je podstatný úspěch vlády jako celku.
Na druhou stranu lidi volili ANO právě proto, aby se neblahým politickým čachrům udělal konec.
Chce-li tedy ČSSD vnutit Babišovi na MF náměstky ze svého seznamu "zasloužilých straníků", ala Hulínský, pak se mu vůbec nedivím, že se tomu brání.
A držím mu palce, aby se ubránil.
27. 01. 2014 | 11:13

Antonín Malík napsal(a):

Hlavně, že pan Pán Babiš má jasné a přehledné úmysly. Má to jako chytrá horákyně, která už před panem Pánem Babišem přijela ani pešky-ani na voze, ani nahá ani oblečená.
Všichni jasně rozumíme zcela prostým a jasným úmyslům, vzpomínáme si přece, jak říkal že nemusí-musí být ve vládě, jak nebude-bude ministrem financí, jak nikdy nebyl - po 30. lednu nebude agentem StB. Jak nemá žádný souběh, žádný střet zájmů, protože se svým impériem nemá nic společného, kromě toho, že mu patří.
27. 01. 2014 | 11:15

Baba napsal(a):

Manipulovalo se a manipulovat se bude. A těm, kteří nevědí, co s tím, vyjde vstříc prozřetelnost.
27. 01. 2014 | 11:23

Alfa napsal(a):

Bylo by divné, kdyby Pehe neobhajoval i tuhle bizarnost (mírně řečeno).
Já jako daňový poplatník nehodlám kromě politických ministrů (často "odborníků" k pohledání - viz Stropnický) platit ještě politické náměstky jako stranické trafiky. Ať si takový stát financují Pehe a spol!
27. 01. 2014 | 11:25

Gudka napsal(a):

Arnie
"lidi volili ANO právě proto, aby se neblahým politickým čachrům udělal konec."

Ale kdepak. Lidi volili Babiše, protože jsou infantilně hloupí a naletí úplně na všechno. Pak se ovšem brání to přiznat a není jim žinantní používat při hájení svého "favorita" ty nejhloupější výmluvy - to jsme konečně viděli právě v případě Bárty. Jak dlouho trvalo, než jeho voliči potichu stáhli svou podporu a přeběhli k Okamurovi a Babišovi?
Rozdíl mezi Babišem a tzv. "zavedenými stranami" je v intenzitě. Zatímco ony strany instalují do funkcí nevhodbé lidi jaksi kradmo a teprve postupně se ukazuje, co tam sedí za kvítko, udělá Babiš kozla zahradníkem hned a s velkým rachocením, jako v případě MŽP. Logika odůvodnění mi přijde podobná, jako by argumentoval, že ministr spravedlnosti je muž na svém místě, který se vyzná, protože už byl několik let zavřený.
27. 01. 2014 | 11:25

deep throat napsal(a):

Babiš se začal "vysírat", a to ještě není jmenován ministrem financí. Jak dlouho vydrží tato vláda Plešatého Rovnátka, pokud bude skutečně jmenována? Odpovím Kodetovou větou:"Dávám jim tak maximálně dva roky"!
27. 01. 2014 | 11:27

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

S Bártou bych to neviděl tak jednoznačně.
Nebylo to náhodou, že se věci s odhalováním korupce na nejvyšších místech začly hýbat s příchodem VV do vysoké politiky...a Bártovo " odstavení" spíše připomíná likvidaci provedenou Mafií, což mj. dokumentuje i jeho definitivní očištění před soudem.
Hoši, co spolu mluví, stojí mimo Bártu a zřejmě i mimo Babiše /zatím, ovšem zde je nutno připomenout, že na Babiše už asi těžko půjde vytáhnout větší kalibr, než proces ve vztahu k jeho možné spolupráci s StB a tak asi bude těžko vydíratelný či zastrašitelný/.
Babiš je změnou, o kvalitě té změny bude možno pohovořit až za nějaký ten pátek - ale rozhodně dostal mandát ve volbách svobodnýh /i když dosti obskurních - ale to je na jinou debatu/.
Babiš by zklamal, kdyby výsledkem i jeho práce byla opětovná konsolidace Mafie. Protože o to jde především, zabránit její konsolidaci , do struktur Mafie je třeba vrážet další a další destruktivní klíny, i uvnitř ní panují antagonismy, ty je třeba dále a více rozhýbat.
27. 01. 2014 | 11:28

Sagner napsal(a):

Ten Babis a Zeman tim jejich arogantnim vystupovanim nekdy pripominaji Rimskeho Cesara z minulosti a my lide zase jejich otroky.
27. 01. 2014 | 11:29

tajemný pan H napsal(a):

čssd si vyrobila zemana přímou volbou a vyrobila si i babiše neustálým žvaněním o korupci jako středobodu všeho vesmíru. nutno dodat za vydatneho přispění hlásné trouby lihoveho domu pehe. tak at si to sežerou. levice neustále tvrdila, že za pravicových vlád se každoročně rozkradlo 200 miliard. čekám, kde se ted těch 200 miliard zázračně objeví. oranžoví soudruzi přece nekradou.
27. 01. 2014 | 11:36

Jan napsal(a):

Teď je třeba přijat nový zákon,který zabrání exekutorům vylupování domácností,což je naprosto zbytečné a neúčinné,protože lup nepokryje dluh dlužníka.Exekutor si může strhávat (a to se také děje) část finncí z příjmu dlužníka)Rovněž by exekutor neměl mít možnost zabavit celý účet dlužníka a to proto,že pokud je dlužník zaměstnán drtivá většina firem a zaměstnavatelů posílají plat na účet dlužníka !Pokud exeklutor zabaví celý účet dlužník nemá výplatu a pak nemá co jíst ani nemá možnost platit nájem a inkaso a pak se dostává do dalších dluhových problémů !Páni poslanci máte ideální možnost udělat něco pozitivního pro občany ČR !Ukažte,že jste lepší a užitečnější než za vlády pravicové trojkoalice !!
27. 01. 2014 | 11:36

Ládik!!! napsal(a):

babo -
já se nemůžu smát, protože si vysypu písek z ledvin.
27. 01. 2014 | 11:39

Jindra napsal(a):

Zajímavé, jak Pehe jako zapomněl, že onen navrhovaný náměstek pracoval za Ratha na středočeském vedení kraje.
Přece Babiš není tak hloupý, aby si za náměstka vzal někoho, kvůli kterému mu může na ministerstvo financí vtrhnou Šlachtovo komando z ÚOOZ a zabavit mu půlku dokumentů. Stačí, aby jen Rath u soudu se rozpovídal, jak přeposílali z kraje peníze z úplatků do ústředí ČSSD. A pro Šlachtu bude úplně vedlejší, zda Rath říká pravdu nebo jen chce nepravdivě očernit Sobotku.
Já bych čekal od autora trochu inteligentnější úvahy než jen lacenou agitku proti hnutí ANO. Snad by se měl v textu zamyslet alespoň omylem nad tím, zda to Sobotka s oním prosazovaným námětskem nedělá Babišovi naschvál. A jména jako Březina nebo Hulínksý na námětsky na další ministerstva snad už nemůže přehlédnou ani nejoddanější Sobotkův přisluhovač. Zásadní otázkou ale je, proč si Sobotka vybírá právě ty korupčně nejproblemačtější lidi z ČSSD, aby je vnutil na ministerstva vedené hnutím ANO. Že by testoval, zda s Babišem může skoncovat jako s Haškem? To, že onu podmínku jako zapomněl Sobotka dát písemně do koaliční smlouvy nyní jen potvrzuje Sobotkovu podlost, tak jako mu nevadí, že se najednou Chovanec po schůzce se Zemanem rozvzpomněl, že vlastně kope za Sobotku.
27. 01. 2014 | 11:51

Ludva napsal(a):

Dopehováho :-)
27. 01. 2014 | 11:52

Antonín Malík napsal(a):

Sagner
"Ten Babis a Zeman tim jejich arogantnim vystupovanim nekdy pripominaji Rimskeho Cesara"

Na tom něco je. Všimněte si, že média už neříkají "Bohuslav Sobotka", ale "pan Bohuslkav Sobotka".
Z prostého důvodu. Musí totiž bezpodmínečně říkat "pan Babiš", tak, aby se to pánování tak nelišilo, tak to přilepili i Sobotkovi.
Jinask on skutečně vypadá trochu jako Tiberius, zatímco Sobotka je tak typ účetního v panském pivovaře.
27. 01. 2014 | 11:54

Karel napsal(a):

Babiš hodlá spojit nějaké české a slovenské banky ve stylu United Bakeries. Prodloužením tunelu vzniká rychlejší průtočnost. Kam asi?
27. 01. 2014 | 11:56

Gudka napsal(a):

Jindra
"jen potvrzuje Sobotkovu podlost, tak jako mu nevadí, že se najednou Chovanec"

Sobotka je tragická postava polistopadové politiky. Jeho touha po premiérské židli převyšuje dokonce podobnou touhu M. Němcové. Rozdal kvůli tomu křeslu už všechno, Nebude mít nejmenší sílu cokoliv jako premiér udělat a prosadit, takže jediný efekt, jaký to bude mít, je, že na chvíli bude zabírat sedátko té židle. Spor o náměstka prohraje, Babiš si ho namaže na koblihu.Sobotka prohraje úplně všechno. Bude ještě víc Babišovým maňáskem, než byl Nečas maňáskem Kalouskovým.
27. 01. 2014 | 12:24

Kanalnik napsal(a):

Ano, a jak pise vlk, Babis by mel vzhledem ke svemu pruzracnemu stretu zajmu ostatni partnery v koalici primo prosit o namestky, kteri nejsou z ANO, aby si zajistil transparentnost. Jinak bude v tezkem podezreni, ze na ministerstvech bacuje ANO ve prospech Agrofertu bez jakekoli kontroly zvnejsku.

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/01/27/bitva-o-namestky/
27. 01. 2014 | 12:32

petr napsal(a):

tak hlavně že se nešPehuje jako za komoušů.
27. 01. 2014 | 12:45

yt napsal(a):

Dalimile, nejste ten StBák Zavadil, co vykresloval Knížete jako nacistu?
27. 01. 2014 | 12:54

fler napsal(a):

Já myslím, že by bylo třeba i dokalouskovat, doknížepánovat a dopolitikařit, pak snad se najde nějaká společná nit, která bude vést k nápravě věcí. Tenhle humus, co se tu nakvartýroval po roce 89 pod záminkou, že tu bude svoboda, demokracie a pravda a láska, tak ten je horší, než jsme mohli vůbec domyslet. Nezasloužíme si to, jsme občané a platíme daně.
27. 01. 2014 | 12:54

šašek z Jihlavy napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
prvnotní a nutnou podmínkou k tomu aby se omezilo rozkrádání a korupce v teto zemi je odsekat socany od jakehokoliv přerozdělování a rozhodování o státních penězích. v tom babišovi rozumím. jde o to, aby se zase negrossovalo, nerathovalo, nepalasovalo, nezgrazbovalo, nesvobodovalo, nebřezinovalo, nehulínskovalo, navaňkovalo a nekočkovalo.
27. 01. 2014 | 10:10
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
...a nefenclovalo, nekrausovalo, neschlingovalo, nekajnarovalo, netvrdíkovalo, neonderkovalo.... zbyl tam ještě někdo použitelný?
Jakmile vyšla nejevo Sobotkova snaha udobřit si kmotrovstvo od socanů a vpustit do kurníku šelmičky z pražského magistrátu, nelze se Babišovi divit. Zatím poslední zásek se odehrává na krajské úrovni v Plzni. V záloze jsou další šíbři (Poche, Jansta, poraděnko Pokorný aj.), nakonec to Bimbo rozšlape i s porcelánem a máme na krku předčasné volby. Pak by si asi lízli i soudruzi.
27. 01. 2014 | 13:12

fikus napsal(a):

fler napsal(a):
Já myslím, že by bylo třeba i dokalouskovat, doknížepánovat a dopolitikařit,
______________________________
..konečně jste na to káp..
Bohužel se nikomu nechce přestat tohle dělat, neb zájem o voliče končí po volbách
Hezký den do Sněmovní
27. 01. 2014 | 13:15

Arnie napsal(a):

Gudka, 11,25
"Lidi volili Babiše, protože jsou infantilně hloupí a naletí úplně na všechno."
Netvrdím, že lidé jsou géniové a nenechají se napálit, ale nepodceňujte je.
Dle mého soudu je mezi Babišem a Bártou značný rozdíl. Ale nemám chuť kohokoliv přesvědčovat.
Čas ukáže kdo se mýlil.
27. 01. 2014 | 13:16

Gru napsal(a):

Pán Babiš mi typem svého střetu zájmů připomíná jednoho gigantického darebáka rakouské poválečné historie H. Androsche. Tento chlapík byl 11 let Kreiskyho ministr fiínancí - ačkoliv byl Kreisky nesrovnatelně silnější šéf vlády, než by kdy mohl být Sobpotka se svým neduživým charismatem - bylo i pro Kreiskyho nepohodlné a téměř nemožné se Androsche pro střet zájmů zbavit.
Střet spočíval v tom, že Androsch vlastnil jako ministr financí také kancelář pro daňové poradenství, kde se za těžké peníze poskytovaly daňově odkláněci služby. Pochopitelně, každý, kdo si jejich služby zaplatil, si mohl být bezpečností provedených daňových úniků zcela jistý, protože jaktěživo nemohla přijít kontrola z finančáku do podniku, který patří nejvyššímu šéfovi. Androsch nakonec - ale opravdu hodně pozdě - musel ministerský úřad opustit. A i pak to trvalo historicky dlouho, než byl nakonec odsouzen.
Babiš má stejný souběh - nikdo z žádného českého finančáku nepůjde na daňovou kontrolu do holdingu, který patří ministrovi.
27. 01. 2014 | 13:18

george napsal(a):

Panu Pehemu se vždy něco nelíbí. A že má vždy pár přicmrdávačů na jeho blogu je přirozené. Ještě štěstí, že nemluví za všechny, ale menšinově za sebe. Vláda Nečase musí padnout! Co si to ten prezident dovoluje jmenovat svou vládu. Jak je možné, že vláda v demisi, nikým nevolená, dělá to a to! Po volbách je nastavena vláda nová, ještě nezasedla do křesel a už zase - Babiš, ten lump, agent atd., jakto že nechce náměstka z Rathovy éry, atd. Na takové věčné šťouraly a nespokojence asi platí pevná ruka a tvrdý řád, jako za diktátora bolševika. Za něj z nás nešel ani prd, holt svoboda slova je praktická. Malý příklad : Před příchodem Němců do republiky se jezdilo vlevo. To bylo keců v parlamentu, že to nejde změnit, co bude bouraček a mrtvých. Jeden den Němci přišli a druhý den se jezdilo vpravo, žádní mrtví, pořádek na silnici. Pěkný den.
27. 01. 2014 | 13:24

Madison napsal(a):

p. Pehe by měl svoji knížecí radu napsat přímo Babišovi, protože Babiš nemá čas číst tenhle Peheův blog, ani diskuzi pod ním. Je velká škoda, že vzácná rada zase zapadne.
Jinak držím palce Babišovi, aby skutečně začal trochu čistit Augiášúv chlév, i když to asi nedotáhne až do vítězného konce.
27. 01. 2014 | 13:25

Neudržitelný napsal(a):

Gru
"nikdo z žádného českého finančáku nepůjde na daňovou kontrolu do holdingu, který patří ministrovi. "
Proč ne? Já být zaměstnancem toho finančáku, tak tam jdu a v co nejkratší době, tak abych nikoho neobtěžoval, nebo nedej bože nezdržoval zjistím, že je vše v naprostém pořádku. :-)
Ale z druhé srany já bych si také nevzal jako podřízené nějaké dosazené náměstky. Jo jak řekl Babiš, ať si tam dají pozorovatele, kteří budou informovat o tom co se děje na ministerstvu, ale náměstek je funkce s velmi velkými pravomocemi a hlídat si dosazené náměstky, to by pak musel kdo? Babiš? Ten chc ministrovat, ne hlídat aby mu někdo něco na ministerstvu nep....
No necháme se překvapit. Už jsme si ho zvolili, dost lidí jej volilo za tu koblihu, aniž by si tito lidé uvědomovali co je to střet zájmů, co je to pokušení spojené s politickou mocí. Také já bch si přál, aby pan Babiš popřel vše co nám v těchto věcech historie ukazuje a nastolil něco nového,okouzlujícího, inspirujícího.
27. 01. 2014 | 13:36

Baba napsal(a):

Já se smát můžu, myslím, že i chci, někdy poznám i komu, že.
27. 01. 2014 | 13:36

Reveil napsal(a):

Neudržitelný

"Také já bch si přál, aby pan Babiš popřel vše co nám v těchto věcech historie ukazuje a nastolil něco nového,okouzlujícího, inspirujícího."

A jestli neumřete, tak tam budete žít pořád...
Pěkná ukázka, jak moc je pravda, že lidské iluze jsou jedním z nejhorších nepřátel člověka. Lidi si své iluze hýčkají, tím usilovnějí, čím více jsou v rozporu se skutečností. Těžce nesou, je-li jim iluze brána poukazem na fakta či reálné možnosti neblahého vývoje. Pak říkají - počkejme chvíli, jestli ten vývoj bude neblahý. Ta "chvíle" se u nich nekonečně protahuje, může trvat div ne věčnost, než konečně uznají, že k neblahému vývoji skutečně došlo.

"Také já bch si přál, aby pan Babiš popřel vše"

Přání už se vám splnilo. Pán Babiš skutečně popře cokoliv, jak jsme už měli příležitost poznat.
27. 01. 2014 | 13:45

Apoštol napsal(a):

Bože,ochraň všechny Ty,co psali většinu výše uvedených příspěvků.
27. 01. 2014 | 13:46

desider napsal(a):

Dalimír napsal(a):

Ládiku za Havla se na praž.hradě opravdu jen havlovalo ale mohlo být i hůře ! Ale kdyby vyhrál poslední volby spící kníže tak by se tam nehavlovalo ale jistě hajlovalo ! Samozřejmě ne hned !
A curalo pod stul.
Nekdy umyslne jindy ve spanku
27. 01. 2014 | 14:11

Baba napsal(a):

Babo, jak jen to děláš, že ta tvá slůvka tak ujímají?
27. 01. 2014 | 14:15

marxík napsal(a):

Pan Pehe nejprve pomůže elektorátu, aby si zamiloval tatíčka Baťu, a když se jeden současník šikovně nasouká do jeho předobrazu, začne Pehe lomit rukama.

Aspoň zpětně vidíte, autore, jaký jste nebezpečný element.
27. 01. 2014 | 14:17

Neudržitelný napsal(a):

Reveil
Musíte číst celý diskuzní příspěvek, pak byste z textu porozuměl, že to co píšete Vy, píši i já a stejně jako Vy . Nejsme tedy v rozporu, naopak máme na věc stejný názor.
27. 01. 2014 | 14:34

Petr z Tábora napsal(a):

Pan Babiš má pravdu a pokud ustoupí, tak je měkota. Jak má zavádět nový systém práce na ministerstvu financí a dalších, pokud mu tam koaliční partner dá někoho osvědčeného z těch starých časů, které je třeba změnit byť je pan Pehe brání ?
Jde prostě o to, hodit Babišovi do toho vidle a pak říci "vidíš, že to nejde, musí se zvednout daně" - tj bude se dělat volební program ČSSD a ne ANO.
27. 01. 2014 | 14:43

Pepa Řepa napsal(a):

šašku, šašku koledujete si.
:-)
To Vám nestačila lekce z politické korektnosti, neb dělat si z Cigána srandu a líčit jej jako pracovitého zahrádkaře je už za hranou.
I když to bylo vtipné, jemné.
Psssst o tom se přece nemluví.
A teď vandrujete do sosana, to se taky nedělá.
Ale pan Pehe to rád, on to sosanství jen markýruje.

A to jste zapomněl na kukaččí vejce. U sosana Potáta u lidovců Gabal.
Až dá Kníže povel, jde se na slona.
Už se to vrbí.
Lišáci Babišáci proti kolíkům Bakalíkům.
Proč si myslíte, že se kupují media.
Sosan nepochopil, že je do počtu, dělá v té hře křoví.
27. 01. 2014 | 15:02

babočka napsal(a):

Pan Babiš jedná podle příkladu prezidenta Zemana. Odchodem ODS skončila demokracie a skončí i svoboda slova. Ten, kdo bude chtět projevit svůj svobodný názor si může připravit tisíce na soudní poplatky. Lhát bude moci jen ten, který bude mít na kontě miliony. Novinářům bude stačit nasliněný prst jako řediteli ČT.
27. 01. 2014 | 15:04

Lord Helma napsal(a):

Kdyby fungovala logika páně Peheho, tak Kalousek s knížetem nedopadnou tak dobře, jak dopadli. Ve skutečnosti se naše politická scéna zcvrkla na cosi přísně iracionálního a úloha, kterou v ní prostý lid přisuzuje Babišovi, vše jen potvrzuje. Ale dobře pro ně, neboť jim patří království nebeské :D
27. 01. 2014 | 15:19

Pepa Řepa napsal(a):

Malíku, co máte proti Koblížkovi?
Koblížek pomalu vychládal, ale brzy ho to přestalo bavit, jen tak ležet. Skutálel se z okna na zápraží, ze zápraží na zahradu, ze zahrady na cestu vedoucí kolem chaloupky. A jak se tak kutálí a kutálí Hybernskou, potká plešatého zajíce a ten povídá: "Koblížku, koblížku, já tě sním!"
"Ne, nejez mne zajíčku, zazpívám ti písničku."

...no nakonec ho sežrala Liška, ta zelená to nebude, ta je na to moc hloupá.
Zatím to vidím tak, že si Koblížek pochutná na ušákovi. Strčí ho do pece a budou zaječí hody.
27. 01. 2014 | 15:36

Pepa Řepa napsal(a):

yt napsal(a):

Dalimile, nejste ten StBák Zavadil, co vykresloval Knížete jako nacistu?
---------------
Ten vodborář?:-)
povídejte.
27. 01. 2014 | 15:55

pepa napsal(a):

pane babočka,
za vlády ODS Top 09,a jejich satelitů,žádná demokracie nebyla, to jen pravicový huncůti si to namlouvají a utěšují,doufají, že se opět dostanou ke korytům a pravičáci jim k tomu pomohou. A co se týče svobody slova, svoboda jako poznaná nutnost, zde nebyla a není. existovala potud, pokud jste hlásal pravicovou lež a slátaninu.
Cenzura také není, ale je autocenzura redaktorů a všelijakých pisálků, buď budou psát podle stranické příslušnosti, nebo nashle.Uvědomte si, že media všeho druhu jsou v rukách západních mafií a ty- velí a nařizují . Čus ( a proberte se)
27. 01. 2014 | 16:24

Dalimír napsal(a):

Pepošku Řepo Vy jste fakt rozený humorista ,z Mírou Šimkem by jste si určitě rozuměli ! Jen prosím Vás již neprovokujte více pana Stejskala ,bylo by škoda kdyby Vám vystavil červenou kartu ! Přeji Vám pevné zdraví at ty babišovce přečkáte ! Dl
27. 01. 2014 | 16:27

JT napsal(a):

To jsou nazory :( Z nekterych je mi spatne.
27. 01. 2014 | 16:38

Libertad napsal(a):

Pane Pehe, dovoluji si tyto poznámky:

a) název blogu je odfláknutý, laciný až ubohý
b) ani já nechci, aby na ministerstvech jako náměstci fungovali Hulinští, Březinové, Peřinové, etc., když už holt ministrem vnitra bude 9 měsíční bakalář z Plzeňské Sorbony,

Nevadí mi sociální demokrati, vadí mi podivní studenti, přeběhlíci z KSČ (zrovna dnes se jeden stane hejtmanem v Plzni), etc.

Dnes bez pozdravu.

Sidonio Libertad
27. 01. 2014 | 17:10

Pepa Řepa napsal(a):

Dalimíre, on ten sosan není i nic méně šikovnější než modrý pták.

Mascheková, pravá ruka mučedníka Davídka, vytvořila internetovou stránku za 2 mega a za zdejší džendrtetou nyní ministryní jde 20-30 mega. Oni ti mamlasové zdejší si myslí, že se tunelují jenom lístky na metro. Vytunelovat můžete i pečovatelskou službu, zhotovit naprosto zbytečný a zhovadilý sociologický průzkumeček či právní poradenství, jedna pekárna na Florenci, kam chodiola zdejší vědma pro rozumy, zrovna zatahuje roletu.
A teď nedej Bože, aby v odvolačce začal Davídek zpívat, pro koho byly prašule ve škatuli, to by i kukaččím vajcu zatrnulo a na pana Pehe by toho bylo moc, začali by s Diágem cosi o soudní mafii.Ono se i Bakalovo klepe, kupujte ostravsko je to samej tunel pod nohama.

Já jsem už nyní nejen nemajetný, ale i nesvéprávný, mně je to fuk.
Vidíte někde vulgaritu? Porušení kodexu?

Tuhle se ptal Havelka, kde že je satira.Kde je Česká soda.
Pche!!!
Kde by byla.
Politicky korektní voli ji vypili.
Kde jsou ti voli?
Jejich páni je snědli.
Kde jsou ti páni?
Za chvíli budou na hřbitovech zakopáni.
27. 01. 2014 | 17:16

kulich napsal(a):

Jakákoliv změna včetně Babiše a úsvitu je žádoucí, než staré struktury(ods,top,ksčm, i čssd měla vypadnout)
Lepší estébák než modrý pták a ti další.
27. 01. 2014 | 18:11

dennis napsal(a):

Starostlivy blog publikovan v 9:15 dostal v 17:00 castecnou odpoved ve zpravach na Nove: Babis zacal jednat se Sobotkou. Zda se, ze se chteji dohodnout driv, nez by z otazky namestku ministru mel byt konflikt. Kdyz se to podari, bude to stokrat lepsi, nez sebedelsi diskuse pod blogem.

Tesim se zitra na dalsi zhave tema...
27. 01. 2014 | 18:29

zbyněk napsal(a):

Tentokrát s panem Pehe nesouhlasím, neboť co se u nás praktikovalo, opodstatnění nemělo. Handly s náměstky žádnou kontrolu nepřinesly, naopak, všechny strany kradly, ani poledne nedržely, aby později vše rozházely za volební plakáty. Nejsem fanda pana Babiše, ale má-li dokázat, že to myslí upřímně, tak žádnou veš v košili nepotřebuje. Stejně tak mají postupovat všechny koaliční strany, nemají-li nekalé úmysly. Dojde-li k něčemu nekalému, obohatí se pouze strana, ministerstvo spravující, nikoli všichni a vyjde to levněji. Řeči o kontrole jsou nesmysl, stejně se vždy dohodli všichni, neboť prospěch byl kolektivní. Zavede-li pan Babiš jiný systém, proč by nemohl být lepší a levnější? Komu se líbilo, když nějaká zlodějina praskla, ječel ministr, že on ne, to náměstek, nebo naopak. Pro soudržnost koalice, bude tento systém také lepší, odpovědnost jasná, hádky odpadnou.
27. 01. 2014 | 18:42

joza prosek napsal(a):

Když komunisti odešli zbyl po nich majetek cca 10bilionu, dnes máme 2 až 3 bilionu dluhu.Ani Babiš nebo jeho náměstek to za 4 roky nedá dohromady.Ty co to mají na svědomí by zasloužili gilotinu.Jak se říká ,Mlyny melou pomalu ale jistě.
27. 01. 2014 | 18:46

hugo napsal(a):

Pan Babiš stojí přísně na zásadách demokracie, nikoliv však demokracie usměrněné, číselné, kvantitativní — mechanické, nýbrž na zásadách demokracie kvalitativní, organické, stavovské. Tím je dán i jeho poměr k národu a státu. V poměru k náboženství trvá na mravních zásadách dvoutisícileté kultury křesťanské, která učinila »Západ« tím, čím jest pro celý svět. Zastává evoluci ve výchově k lepšímu v těchto zásadách, šířených v prvé řadě náboženstvím. Je vzdálen bigotnosti a slepému »přijímat za dobré vše, co se předkládá«. Nemůže schvalovat odštěpenectví a sektářství ani za účely opravnými, ale doporučuje opravné prostředky v rámci celku, který jest právě středem hlavního židovsko-zednářského náporu.
27. 01. 2014 | 18:52

joza prosek napsal(a):

To všichni vidíme jak prohnila je církev křesťanská.Však taky "zapad" 2000 let učila atak te ted mame všichni z první ruky.Díky jim za to.
27. 01. 2014 | 19:35

Lektor napsal(a):

Jestli hledame zmenu naseho naprosto provareneho politickeho systemu - pak je to Babis !
Ten je prokazatelne dobry investor a administrator.
Jako jediny ve vlade !
Ti ostatni jsou dobri tak akorat na slibovani, schuzovani a kradeni.

Stare porekadlo rika: Money talks, bullshit walks !
27. 01. 2014 | 19:36

TomášL napsal(a):

Vždy jsem si myslel, pane Pehe, že před mravními principy budete upřednostňovat ideologické cíle. Mě jste nepřekvapil, ale co ostatní?
27. 01. 2014 | 19:53

vinca napsal(a):

Velmi pěkný článek, pane PEHE.
Třeba ještě dodat = DODRÁTHOVÁNO.

S obvyklým pozdravem stop komunismu, socialismu, ANO , ......., který se dostal k moci lživou podvodnou kampaní, kde lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou. vinca
27. 01. 2014 | 19:54

Michal napsal(a):

konec politiky, nastupuje obchodování...lidi běží s prachama za šmejdy, aby jim něco předvedli... lidi volí obchodníky, aby je ještě víc odrali, než ti předchozí... milionové mzdy jsou v pořádku, ne však na státních pozicích, tam třeba lidi ještě s dalšíma kvalitama, než narejžovat na lichvařině, exekucích atd, bez čehož nelze, ale ne v čele státu, hokynáři a kupčíci spropadený, nemůžete mít všechno, zadavte se miliardama, ale stát nechte žít!
27. 01. 2014 | 20:10

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

hugo
Hmm...nemohl byste to přeložit do češtiny, potažmo vyjádřit jednou větou, např. " Babiš je náš skvělý vůdce, obdivujme ho ! " ?
Co vy na to ?

Hezký den.

P.S. Byl jste taky u KSČ či StB ? A též jste volačo získal - z privatizace ?
27. 01. 2014 | 20:20

šašek z Jihlavy napsal(a):


S tím koblížkem to vidím jinak:
Děti dostaly chuť na koblížky a Babiška dostala nápad a napékla jich kopu a tomu dala, tomu taky, až ten poslední utekl. Kutálel se z vršku, na slunci se leskl a vychloubal se - já koblížek na sýpce metený, na másle smažený, utekl jsem v tom nečase ušatému kalousovi, strejci Tejci, švejkovi a i kdyby přišel zajíc nebo liška, tak jim taky uteču.
Jenže nepočítal v našich končinách se slonem Bimbo, který si odskočil z cirkusu, kde se naučil všeliké triky.
I domluvil se s Babiškou a pozvali koblížka na TV šou, aby tam zazpíval svou písničku. Nechali koblížka těsně vyhrát a pozvali ho na recepci. Tam mu mazali med kolem rovnátek a zatím, co se koblížek předváděl, brousili si dlouhé nože.
Dál už to není nic pro děti, postupně si ho salámovou metodou naporcovali a společně si ho vychutnali.
Písnička se ale líbila a tak si ji Bohdalka zamluvila pro večerníček o hloupém, příliš ambiciosním koblížkovi. A pak zazvonil zvonec a poslední divák tiše zhasnul.
27. 01. 2014 | 20:22

vinca napsal(a):

Pokud Babiš nedodá negativní lustrační osvědčení , Zeman by jej neměl jmenovat do vlády jako MF. Soudruhu prezidente PADNI KOMU PADNI ,NE? S obvyklým pozdravem vinca
28. 01. 2014 | 08:03

křemílek napsal(a):

Povalečů v republice přibývá jako hub po dešti ,všichni by chtěli prachy ale dělat nikdo ! Už za socialismu se tenhle druh lidí místo práce jen flákál ,zam.bylo pro ně jen formalita ! S takovými lidmi musí zkrachovat každý režim !
28. 01. 2014 | 09:43

JAHA napsal(a):

Ad: repovity pepa a jihlavsky sasek

Konecne komentare, kvoli ktorym som na ACZ. A som rad, ze som to vydrzal. Oplatilo sa.
Bravo, davno som sa tak nepobavil. Akurat, ze musim casto utierat obrazovku. Ale ta cena stoji za to:-).
28. 01. 2014 | 11:26

Mc. Boulder napsal(a):

1. navrhovaného náměstka Peřinu jsem viděl v TV, typický státní šíbr, lehkoživka, kterého bych si také držel od těla

2. neustále mediální masáži obav z p. Babiše nerozumím (i když platí koho chleba jíš toho píseň zpívej). Za posledních 25 let tady kradli naprosto všichni ouředníci a politici, a to co se dělo za Topolánkovi ODS, později za Nečase + Kalouska, už podle mě nemůže překonat nikdo. Babiš zatím neudělal nic, jen řekl pár rozumných věcí. Reakci rozkrádačů chápu, reakce pisálků je naprosto nepřiměřená.
28. 01. 2014 | 13:38

JUDr. Josef Hörl napsal(a):

Milý pane Křemílku, zajisté jste si všiml, že diskutující nepostřehli tu maličkost a to je co říká LID. No a jelikož je to obšírné a již o tom ví všechny státy OSN a EU, tak Právníci Radící Občanům odkazují na stránky ERS i PRO. Dnes si jdeme pro lustrační osvědčení na MVČR, abychom mohli vstoupit jako kandidáti na doplnění Rady ČTV a ČRO. V pátek je půjdeme dáti do podatelny PSČR a to na základě výzvy předsedy sněmovny pana Hamáčka. Tak nám držte palce, aby lid mohl radit a kontrolovat činnost těchto veřejnoprávních médií. Zajisté uznáte, že je to státotvornější než tyto diskuze zde i jinde. Také Vás všechny chceme informovat, že jsme byli požádáni o doplnění důkazů a vysvětlení od ÚOKFK na trestní oznámení vůči ČNB a bankovní radě. My to akceptujeme a ve čtvrtek to jdeme splnit. Můžete se dozvěděti více, když příjdete na brífink pod otevřeným nebem, protože jsme nebohatí a jen pod tím nebem nejsme zpoplatněni. Také Vás můžeme seznámit s přílohami, které PRO přiložilo k trestnímu oznámení na expremiéra pana Rusnoka. Záleží jen na Vás jest-li přijdete a požádáte nás o tuto službu od občanů v odporu a odboji podle ÚSTAVY ČR a LZPS. Čas bude upřesněn na www.ers.blog.cz a místo je v Praze 7, Strojnická 27, Prezidium policie ČR. Je tam i podloubí, kdyby pršelo nebo padal sníh. Hezký den přejí všichni sympatizanti a členové PRO a ERS.
28. 01. 2014 | 14:10

yes napsal(a):

Já to tu říkám furt poslední události v ČR a komentáře zveřejněné zde i jinde. Mně utvrzují v tom, že současné a budoucí dění v ČR. Nás směřuje od vyspělé Evropy někam přes Balkán, Ukrajinu až na Sibiř. Až se lidi nebudou moct opírat o výdobytky vyspělé civilisace, a až se budou muset živit jen svýma vlastníma rukama jako kočovní zemědělci v Afganistánu. Tak se možná budou muset zajímat o to jak ta vyspělá civilisace vlastně kdysi fungovala.
Jó kočovní zemědělci v Afganistánu maj před náma velkej náskok. My tam teprve směřujem.
28. 01. 2014 | 14:44

yes napsal(a):

Já to tu říkám furt poslední události v ČR a komentáře zveřejněné zde i jinde. Mně utvrzují v tom, že současné a budoucí dění v ČR. Nás směřuje od vyspělé Evropy někam přes Balkán, Ukrajinu až na Sibiř. Až se lidi nebudou moct opírat o výdobytky vyspělé civilisace, a až se budou muset živit jen svýma vlastníma rukama jako kočovní zemědělci v Afganistánu. Tak se možná budou muset zajímat o to jak ta vyspělá civilisace vlastně kdysi fungovala.
Jó kočovní zemědělci v Afganistánu maj před náma velkej náskok. My tam teprve směřujem.
28. 01. 2014 | 14:45

Standa napsal(a):

Proč by měli být na každém ministerstvu náměstci z koaličních stran? Co to je za kontrolu? Má to smysl, nebo jde o koryta? Nestačilo by udělat po každém uplynutém roku, nebo jednou za dva roky, audit o hospodaření na všech ministerstev a to i s důsledky při záporném zjištění. To by snad bylo pro premiéra věrohodnotnější, než náměstek, který se dá vždy podplatit.
28. 01. 2014 | 16:56

Zak napsal(a):

Na druhou stranu: nesu - li odpovědnost, nesu též tu personální. Babiš se rychle zorientoval, jeho tvrdost v jednání zdá se nemá v koalici relevantního partnera a MF je klíčová instituce vlády. Sobotka se stáívající vládou stojí a padá. Ne tak Babiš. Ten může v předčasných volbách jedině posílit. Pehe nějak ztrácí analytickou jasnozřivost - pokud bych jej nechtěl přímo podezírat z lobbyngu za "mimorozpočtové by - passy" z ministerských rozpočtů do kasy zavedených stran, organizovaných právě na úrovni náměstků. Tyto toky totiž MF na jednotlivých ministerstvech kontroluje. A příslušný náměstek může hrát roli požárního hlásiče.
28. 01. 2014 | 17:37

zkoumal napsal(a):

Po odvysílání pořadu Veselovského o uplynulém roku prezidenta Zemana, i když mu nefandí a mám k jeho počínání spoustu výhrad.
Položil jsem si dnes otázku, zda čeští novináři, komentátoři, politologové, veřejně právní masmédia,... jsou objektivní.
Uvědomil jsem si s děsivým poznání, že zdaleka nejsou. Pomozte mi prosí nalézt objektivní pohled.
Podle mě jsou lokajsky servilní hlupáci, omezení blb.., a zbabělí zlojedi, šmejdi,kariéristi,... další adjektiva nechám na vás.
28. 01. 2014 | 19:17

yes napsal(a):

zkoumal napsal(a):

"Po odvysílání pořadu Veselovského o uplynulém roku prezidenta Zemana, i když mu nefandí a mám k jeho počínání spoustu výhrad.
Položil jsem si dnes otázku, zda čeští novináři, komentátoři, politologové, veřejně právní masmédia,... jsou objektivní.
Uvědomil jsem si s děsivým poznání, že zdaleka nejsou. Pomozte mi prosí nalézt objektivní pohled.
Podle mě jsou lokajsky servilní hlupáci, omezení blb.., a zbabělí zlojedi, šmejdi,kariéristi,... další adjektiva nechám na vás."

A vy jste si závažných profesních nedostatků současné vládní garnitury nevšim? Do který školy jste proboha chodil? Respektive chodila zdejší vládní garnitura? Tolik blbců snad v jednom normálně fungujícím státě ani nemůže být. A nejenže jich je dost na sestavení "vlády". Ještě jich tu je dost aby zvítězili ve volbách. - Sem si myslel bláhově za totáče, že jsme národ inteligentní a slušně vychovanej, že tu jsou vzdělaný lidi co svý profesi rozumí. A proto jsem si myslel že návrat do Evropy nám může trvat i půl roku. Ale takhle to je naprosto vyloučená věc, teď tu můžem jenom zírat jaká bída tu nastane. Intelktuální tu už je. A hmotná nouze jí bude následovat. Už teď je strašný jaká je tu nezaměstnanost. Zakázky nejsou, peníze nejsou. Inteligence se stratila jak pára nad hrncem...
A vy si tu píšete něco o šmejdech a kariéristech. Svatá prostoto. Vy máte taky v palici...
28. 01. 2014 | 20:27

Pepa Řepa napsal(a):

ale no tak:-)
To Vás jenom oči šálí, máte zákal.
:-)
Hlavně ať pan Pehe a jeho parta nezapomene.

V °13.00 bude jmenována Vláda národní spásy ve 14.00 začíná hon na mamuta.
Jámy vykopány, hezky lovci ze všech stran, pehýčka, diágové, hvíž´dalky možná přijde i kouzelník Karel se slečnou Fendrych s Lipoldem určitě.

Inu hlídací psi demokracie a svobody slova jako víno.
29. 01. 2014 | 07:39

JUDr. Josef Hörl napsal(a):

Milí diskutující, tak jeden bulvár již dnes zveřejnil výši trestu pro Singera a všechny kdo podle trestního zákoníku jen připravovali, neohlásili, spolupracovali, i páchali jako organizovaný zločin z trestným činem proti ČR. Zítra v 15.00hod se můžete zúčastnit tiskovky po doplnění důkazů a vysvětlení na žádost ÚOKFK Policie ČR. Je to v Praze 7, před Prezidiem policie ČR. Možná, že to zveřejní i ČTK, kterému to dáváme na vědomí. Zveme všechna média a na jejich všetečné dotazy zajisté vřele odpovíme. Všechny zdraví sympatizanti a členové PRO i ERS. Je již čas činů ne debat.
29. 01. 2014 | 10:15

yes napsal(a):

Re JUDr. Josef Hörl napsal(a):
"Milí diskutující...všechny kdo podle trestního zákoníku jen připravovali, neohlásili, spolupracovali, i páchali jako organizovaný zločin z trestným činem proti ČR...Všechny zdraví sympatizanti a členové PRO i ERS. Je již čas činů ne debat."

Jsem jenom prostý občan bez titulu JUDr. tak se jenom blbě zeptám: Podle kterého paragrafu je zločin formulovaný jako: "organizovaný zločin z trestným činem proti ČR"? Že by zákon Okamura §220? Nebo soudíte dle revolučního zákoníku rudých gard z února 1948? Nebo snad dle zákníku Francouzské revoluce z roku 1789? Nějak si nevybavuji žádný reálný paragraf a formulaci trestného činu kterého by se běžný občan mněl vyvarovat aby nebyl vámi obžalován.
Jinak byste se mněl dostavit na pravidelnou lékařskou prohlídku. Než fakt něco blbýho provedete. Myslím že jsem se něco o vás dozvěděl. A ta lékařská prohlídka je zcela na místě. Mněl byste pochopit že za své jednání, či úchylku máte plnou trestní odpovědnost. Pokud ovšem nebudete lékařem shledán nepříčetným či nesvéprávným. A zneužívání titulů před či za jménem se taky řídí trestním zákoníkem. Příjemný den.
29. 01. 2014 | 13:11

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy