Sbohem, Zemanova vládo

29. 01. 2014 | 09:56
Přečteno 9196 krát
„Odbornická“ vláda Jiřího Rusnoka, která po více než šesti měsících právě končí, byla v mnoha směrech ta nejpodivnější od vzniku České republiky. Dokonce i ve srovnání s předešlými vládami „expertů“ byla výjimkou v tom, že byla ustavena a vládla bez podpory většiny v Poslanecké sněmovně.

Navíc se rychle ukázalo, že takzvaná odbornost ministrů ve skutečnosti znamenala především buď blízké vztahy s prezidentem, nebo jeho Stanou práv občanů-zemanovci, že tedy v jistém perverzním slova smyslu to byla vláda nanejvýš „politická“. Byl to prezidentův nástroj ve snaze přerýsovat dosavadní pravidla české parlamentní demokracie.

Prezident Zeman namítá, že vládu nelze hodnotit podle „žvástů“ politických komentátorů. Když se prý podíváme na její účinkování optikou „tvrdých dat“, jako je zdárné sestavení státního rozpočtu a údajně až dvacet miliard úspor na výdajové straně rozpočtu, byla prý úspěšná.“

Pojem „tvrdá data“ zní pěkně. Bohužel, jak skutečně vládla vláda, která nebyla vystavena téměř jakékoliv politické kontrole, se možná dozvíme, teprve až ta nastupující, politická, udělá nějaký audit. K „tvrdým datům“ totiž patří i to, že prezident jmenoval a udržoval vládu při životě způsobem, který znemožnil, aby musela předkládat skutečné účty Sněmovně, která ji má v parlamentní demokracii kontrolovat.

Kolik ještě budou Českou republiku stát desítky personálních změn na vysokých úřednických postech, které ministři bez politického mandátu „velkoryse“ prováděli dokonce i poté, co vláda nezískala důvěru, v tuto chvíli nevíme. Vláda se totiž politicky nemusela z těchto kroků, jakož i z následných činů nově dosazených lidí, nikomu zodpovídat. Spočítat se také nedá, kolik stál Zemanův neortodoxní postup Česko, pokud bychom převedli do čísel poškozenou prestiž demokracie u nás.

Vláda byla vystavena dvěma politickým testům, a oba prohrála. Nejprve, jak už bylo řečeno, neprošla hlasováním o důvěře. Později pak prezidentova SPOZ, za níž kandidovalo několik členů vlády, utrpěla zdrcující volební fiasko.

Prezident by možná namítl, že politickým testem, podle něj úspěšným, bylo schválení rozpočtu. Jenže ten byl schválen jen proto, že Zeman všemožně zdržoval ustavení vlády politické, takže nezbylo nic jiného, pokud země neměla spadnout do rozpočtového provizória. Nastupující vláda navíc otevřeně říká, že rozpočet během roku výrazně upraví.

Historii, jak známo píší vítězové, a to jsou v tomto okamžiku koaliční strany v nové vládě, které prezidenta v přetahované o charakter naší demokracie, „přehrály“. I proto lze od nich jen těžko očekávat vůči odcházející vládě nějaký vděk. Veřejnost už v podobě nízké důvěry nad vládou ortel vynesla.

Po této vládě tak zbude spíše pachuť. Ministři, kteří s ní spojili svoje jména, si politicky, lidsky i odborně ublížili. Nikdo už z nich nesmyje, že byli ochotni hrát v prezidentově nepodařeném, ústavně pochybném kusu.

Právo, 29.1.2014


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Suchec napsal(a):

Pehe? Hehe. :-)
29. 01. 2014 | 10:02

Pepa Řepa napsal(a):

Kdybych já byl sosanem
A měl jeho víru
Rudým žárem ozářen
Proklínal bych Míru

Vláda z jisker zrozená
A z drahejch kovů
Zněla by mi jak ozvěna
Každý večer znovu

Marně mozek roztápím
Marně slova sháním
To já se spíš utrápím
Slušnost není k mání

Kdybych já byl sosanem ptal bych se, kde je slušný Bublan, Urban a zdali by byl v nové vládě slušný veselý docent s nadhledem a uznáním pro protivníka, budiž mu země lehká

Kdybych já byl sosanem ptal bych se za co je tam turbo ze z Plzně, nový Fierlinger.

Kdybych já byl sosanem ptal bych se, zda je morální když je ve vládě džendrteta, za kterou visí vytunelování 20 mega péče o stařenky, která se stane nadřízenou těch, kteří na nejasnost poukázali

Kdybych já byl sosanem zamyslel bych se , jak dopadne podpora hrdinným mudžáhidům ze Suchdola avizovaná vrtulníkovým Cvachem

Kdybych já byl sosanem ptal bych se kdo mně do Lidového domu posadil kukaččí vejce vysezené Čalfou, propagující spolupráci s bolševikem a požadující ministerstvo pro přizpůsobení nepřizpůsobivých, další místečka pro kocábovité a jejich kamarády

Kdybych já byl sosanem ptal bych se, proč přeceda Bohouš masíruje články o konci vodníků i podvodníků v Čechách, když současně předkládá seznam trafikantů

Kdybych já byl sosanem ptal bych se, zda je reálná cesta hadamczyka zubatých koleček, že všichni budeme zaměstnanci státu a zařízneme OSVČ

Kdybych já byl sosanem ptal bych se, zda jsou hulínští, zrzavá štěňata od tety Karoliny a jiní oučetní od středočeského Dejva opravdu tím nejlepším, co Hybernská má

Kdybych já byl sosanem ptal bych se proč přeceda demagogicky velebí služební zákon, když z něho ve finále nezbude ani věta

A hlavně kdybych já byl sosanem ptal bych se, z čeho smělé a velkolepé plány zaplatím, zdaním slunce, vodu, vzduch?

Naštěstí sosanem nejsem. Ten se neptá.
Píseň Kdybych já byl pekařem příště.
29. 01. 2014 | 10:05

Xaver napsal(a):

"Po této vládě tak zbude spíše pachuť."

A po které ne ?
29. 01. 2014 | 10:18

istropolitan napsal(a):

Vážený pane Řepo,

škoda, že jste se neptal, kdy vládl slovutný Nečas a Kalousek
29. 01. 2014 | 10:23

Ferda napsal(a):

Vládou "odborníků" ji označoval Zeman. Sami se označovali titulem "vole", takže reálně to byla vláda "volů". Je dobře, že odchází.
29. 01. 2014 | 10:25

david napsal(a):

To : Istropolitan

Pepa Řepa se neptal na Nečase proto, protože Pepa je třídně uvědomělý a ví, kdy a kde se má a nemá ptát.

Těch mnoho let, co se v Česku snaží dělat z lidí ...... se přece muselo projevit na Pepovi, a to i kdyby nechtěl a Pepa navíc zřetelně chtěl a chce.
29. 01. 2014 | 10:33

JC napsal(a):

PŘ - Náhodou, dobrý.

P.S. Dávám Bohušovi rok...maximálně dva.
29. 01. 2014 | 10:41

MMacek napsal(a):

"Spočítat se také nedá, kolik stál Zemanův neortodoxní postup Česko, pokud bychom převedli do čísel poškozenou prestiž demokracie u nás."

No, tak zrovna prestiž naší "demokracie" výrazně poškodila především Nečasova vláda (z věcí, které v mých očích demokracii poškozovaly, namátkou vybírám: zneužití vojenské tajné služby, naprostá ignorace opozice a absence dialogu s ní - o nějakém pokusu o konsensus ani nemluvě, bezohledné prosazení tzv. církevních restitucí, prosazování ideologie na úkor reality), po ní už toho k poškozování moc nezbylo.

Neortodoxní postup po takové hrůze byl poměrně namístě - i když bych asi postupoval jinak, ale já nejsem Miloš Zeman ;)
29. 01. 2014 | 10:48

modrý edvard napsal(a):

Nová váda ještě není. Nechval dne před večerem.
29. 01. 2014 | 11:05

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Nějak mi vždy unikalo, proč by Zeman měl mít zájem na podpoře mafiánských způsobů správy státu. Vždyť z toho nemá žádné výnosy - jeho osobní majetek je nevýznamný, žil poměrně skromným způsobem...připadá mi to nelogické, aby on měl osobní zájem na tom krýt mafiánské struktury - kvůli osobnímu prospěchu.
Dále mi začlo vrtat v hlavě, proč porušil svůj veřejný slib - kdysi daný, že definitivně odchází z politiky.
Vychází mě z toho spekulace, zda ho někdo nevodí, nějaký loutkař - aby uskutečňoval své cíle. Že na něj něco někdo má, někdo docela vlivný a něco moc nehezkého. Protože o uplácení to zjevně není.
Ale jde jen o docela spekulativní úvahu, bez možností jak věc doložit...prostě jen takové vyslovení pochybnosti, založené na pokusu seřadit fakta tak, aby měla logiku, logiku založenou na předpokladu, že věci se nikdy nedějí jen tak, bez příčiny a bez souvislostí, že se prostě jeden den někdo dobře vyspí a řekne si napřílad : "tááák.... a teď jdu dělat prezidenta", to je podle mě báchorka.

Stále ale raději Zeman než Klaus /nebo Kalousek (Schwarzenberg)/.

Mimochodem - do další prezidentské volby máte koho, lide Česka, Moravy, Slezska a Romska ?!?
Já vím - toho, co vám zas někdo naordinuje, co ?
V tom se od dob kajzra Franz Josefa nezměnilo lautr nic.
29. 01. 2014 | 11:06

Pompeius Magnus napsal(a):

Pan Pehe píše, že prestiž naší "demokracie" byla poškozena!!! To je vtip dne? K tomu, aby byla prestiž naší demokracie poškozena by bylo potřeba, aby naše demokracie nějakou prestiž měla. Ostatně důkazem toho, že naše demokracie žádnou prestiž nemá je i to,že lidé jako pan Pehe mohou být považování za "politické komentátory".
29. 01. 2014 | 11:12

Yosif K napsal(a):

Kudy chodil tudy krad, sociální demokrat.

Dříve sociální demokrat nyní SPOZISTA ministr zemědělství Toman, syn bolševického ministra zemědělství a člena UV KSC Tomana šikovně přihrál Agrotrade - firmě svého bratra a tatíka pozemky za stovky milionu Kč.

Štavnatou lacinou privatizací nepohrdnou ani nezištní bojovníci za práva proletářů......

Všechno lze vygooglovat.....
Cituji HN:
Spory státu s rodinnou firmou Tomanových Xaverov skončily vstřícně pro drůbežářskou společnost ovládanou otcem odcházejícího ministra zemědělství Miroslava Tomana. Přitom dokumenty ukazují, že státní Pozemkový fond měl velkou šanci vyhrát.Vojtěch Blažek
redaktor Čtěte více o: Ministerstvo zemědělství | Pozemkový fond | soud | střet zájmů | pozemky | nemovitostiČlánekDiskuse (239)Video
Infografika
Fotogalerie
Ministr v demisi
foto: ČTKZasněžené pole na okraji Prahy má všechno, co z něj už teď dělá superzajímavou investici: cena čtyř hektarů půdy u dálniční spojky, navíc poblíž obchodního centra, může jednou vystřelit do stamilionů.

Pozemek v pražských Štěrboholech je jedním z více než 50 hektarů, které patří rodině odcházejícího ministra zemědělství Miroslava Tomana. Přesněji drůbežárně Xaverov, v níž Tomanův otec drží 80 procent a bratr Zdeněk je jediným členem představenstva.

Rodina odcházejícího ministra přišla k lukrativním pozemkům v Praze díky vstřícnosti úřadů. Xaverov se o zhruba 50 hektarů parcel roky přel se státem. A přestože Pozemkový fond ve třech ze šesti případů u soudu vyhrával, souhlasil před třemi lety s ukončením všech sporů.
29. 01. 2014 | 11:18

mik napsal(a):

No dnes ma dobry komentar Martin Fendrych bohuzel se k nemu mohou vyjadrovat jen priznivci facebooku jelikoz ten odmitam tak nezbyva nez se vyjadrit tady schody se zametaji odshora kdyby se pocitaly jen hlasy do 45 let pri prezidentskych volbach tak novou vladu by jmenoval Schwarcenberg nejen ze by uz davno byla ale nebyla by ani ostuda s Rusnokouvou vladou kterou nikdo nejmenoval nezvolil ani nemela mandat klidne se mohlo zustat v rozpoctovem provizoriu je jedno jestli je dnes euro za 28 nebo by bylo za 30 koruna jde dolu a Babisovu se verit nebude ten euro nechce stejne jako ho nechtel Klaus dale potecou nekterym bezpracne zisky na plovoicim kursu 23-28 jen je otazka jestli se kurz zacne tlacit dolu nebo se bude splhat nahoru aby se pak vracel na tech 28 ,, je jasne ze euro za 23 Kc byl nesmysl a koruna byla umela nadhodnocena staci se podivat na realne ceny smerem zapadne od ceskych hranic na zivotni uroven mzdy ale lidi holt cizaka prezidenta nechteli ani kdyz jeste volili politici tak nemeli dost odvahy svrhnout Klause a zvolit skutecneho ekonoma Svejnara no ale komu neni rady tomu neni pomoci tak jak pise Martin Fendrych ve svem komentari rok mozna rok a pul mozna s poslednich sil jeste o neco dele ale urcite ne cele obdobi co pak bude potom neumi predpovedet nikdo Zemana dostat s Hradu nepujde leda ze zdravotnich duvodu ,,ale vypada to ze v Afganistanu si dal na virozu pozor ale jedna vlastovka jeste jaro nedela rozhodne je ale smute jak se nenapadne meni funkce jak se na vlivna mista dostavaji lidi co zcela jiste pred 89 stali na jine strane barikady ale jak se rika kazdy chvilku taha pilku a je myslim ze tech 45 % volicu co volilo hajneho flintu do zita nezahodi i kdyz treba uz u toho hajny pro svuj vek nebude ,,,stale je nadeje ze Aeroflot Ruzyni sefovat nebude a z Karlovych Varu se hlavni mesto nestane,,, i pres obchodni virozu na ruske ambasade a at je Sobotka jakkoliv slaby premier tak treba Babise uhlida ,, i kdyz se to pak vse sesype jako domecek s karet ,,, cim driv tim lip
29. 01. 2014 | 11:23

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Mimochodem - do další prezidentské volby máte koho, lide Česka, Moravy, Slezska a Romska ?!?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Několik kandidátů by se našlo, třeba Dryml, Onderka, Vlček, Hašek, jak já to Vidím, je třeba hledat a oslovit ty pravé (nebo levé). Třeba taková Levá, kupředu levá a za dva, tři pátky máme je zpátky zadními vrátky. I ve středu bych hledal třeba, takovej Středula...
Ale mě by nevadil ani Zavadil. Zkrátka máme z čeho vybírat.
29. 01. 2014 | 11:23

resl napsal(a):

Zemanova duševní prázdnota, pramenící z letité izolace, alkoholu a schémat odkoukaných z televizní obrazovky, není odhalena hlavně proto, že většina voličů žije v zajetí schémat úplně stejných.
Politická filmová satira „Přímá volba prezidenta“, se zapíše do zlatého fondu české kinematografie. Miloš Zeman v ní exceluje v roli slabomyslného důchodce, žijícího na prahu stáří, v uzavřeném prostoru domu na Vysočině. Opuštěný manželkou i přáteli se stará o malou zahradu a drobnou květenu, objímá stromy, na rybníku se nechává kolébat v nafukovacím člunu. Jeho největší zálibou je televize, která mu zprostředkovává styk s vnějším světem, i když je přirozenou otázkou, nakolik dokáže vysílaným obrazům porozumět. Styk se světem vnitřním mu zprostředkovává alkohol. Jeho poklidný život naruší až příchod dávného přítele Šloufa. Ten stvoří ďábelský plán, jak z penzisty udělat prezidenta. Zeman, jenž nemá žádnou osobní integritu, ochotně souhlasí. Shodou absurdních náhod se ocitá uprostřed volební kampaně. Omylem je považován za zkušeného vysloužilého politika a dostává se do televize. Jeho vystoupení, při nichž opakuje několik primitivních bonmotů, jsou voliči přijímána jako hlubokomyslné metafory a sklízejí fenomenální úspěch. Zemanova strnulá gesta, prozrazující letitou oblibu v alkoholu, jsou považována za projev velebné duševní vyrovnanosti, dlouhé tisknutí rukou za utajovanou srdečnost, společenská neomalenost a hulvátství za výraz upřímnosti. Mohlo by se zdát, že nemůže být nic jednoduššího než zahrát roli retardovaného idiota, ovšem pravdou je přesný opak, kdy herci mají sklon k přílišnému přehrávání, příliš zdůrazňují vnější gesta a zcela zapomínají na to, že autentická idiocie musí být hrána zevnitř, tak, aby na diváka namísto gest zírala naprostá mentální prázdnota. A právě v tom je Zeman nepřekonatelný.
-částečně opsáno-
29. 01. 2014 | 11:26

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Kudy chodil tudy krad, občanský demokrat.

Tak občanský demokrat kradl a tuneloval, až to tu vytuneloval. Etapa odeesáckého tunelování, byla přerušena Rusnokovou vládou, aby pomalu vyklidila svá místa regulérně zvolené vládě a to bez pravičáckých zlodějů z ods.
A tak je tomu jenom dobře, že stranu Kmotrů ods vypráskali stejně jako tu škodnou. Republice se ulevilo a občani si úlevně oddechli.
29. 01. 2014 | 11:39

Bestia triumphans napsal(a):

Ahóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóój !!!
:-)
http://www.youtube.com/watch?v=aZH_qZD7q7s
29. 01. 2014 | 11:40

fikus napsal(a):

Otázka co bylo horší, zda panoptikum Nečase a Kalouska, či Bimbova eskadra. POkud si ubližili ti první a ti druzí ne, je něco v nenormálnu že?
29. 01. 2014 | 11:57

vinca napsal(a):

Od zítřka = VZHŮRU K BLAHOBYTU.

S obvyklým pozdravem.vinca
29. 01. 2014 | 12:04

modrý edvard napsal(a):

šašek. A Kájínek, jestli ho do té doby pustí.
29. 01. 2014 | 12:13

Xaver napsal(a):

Nebudeme mít nikdy dobrou vládu pokud budou platit stávající špatná pravidla.
1) Politici (od hejtmana až po presidenta)nejsou vůbec závislí na výsledcích své práce. Nemají žádnou osobní zodpovědnost, naopak příjmy a požitky se jim pravidelně zvyšují i když jejich svěřený úsek očividně chátrá. Nikdo z nich nepoznal situaci, kdy při špatně odvedené práci šel domů s polovičním příjmem.
2) O tom co je správné se nerozhoduje podle spravedlnosti ani logiky, ale pouze podle vykladačů našeho špatně napsaného práva.
Právní předpisy vznikají podle toho, které skupině se podaří uplatit o jednoho poslance víc. Od vykladačů se chce pouze to aby špatně napsaný předpis dovedli přečíst.
29. 01. 2014 | 12:15

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Rusnokova vláda jistě nebyla ideální, ale musíme si pamatovat, proč vznikla, a tak díky vládo.

Vláda Kalouska s tetou Mirkou by frustrovala občany nepochybně více, než vláda Rusnokova. Kalousek, Nečas, Němcová a pod mají v sobě dar na jednu stranu fascinovat a mobilizovat některé, na druhou stranu strašně štvát ostatní, když ti největší lotři s psychopatickými sklony, které zajímá jen jejich osobní prospěch, a kteří zcela kašlou na názory a zájmy veřejnosti, stále melou: MUSÍME, MUSÍME, MUSÍME!!!
S odchodem Nečase jsem přestal MUSET a strašně se mi ulevilo.
29. 01. 2014 | 12:39

Petr napsal(a):

Aspoň se začalo víc mluvit o demokracii a svobodě, které pomalu zapadávaly prachem lidi je brali jako samozřejmost. Zeman ukázal, co dokáže udělat jeden člověk, jedna autorita, jak si dokáže svévolně upravovat pravidla, která platí pro všechny. Je dobře, že se mu společnost postavila a ukázala, že ještě vidí a slyší a že se ještě nepomátla na rozumu :-)
29. 01. 2014 | 12:40

Honza II napsal(a):

Hlavně mi připadá divné, že každý článek, který autor napíše do blogu, vyšel v Právu.
Chápe autor, že zde na blogu je mírně inteligentnější skupina čtenářů, než pro které píše své prostoduché články do Práva?
Co tím autor - nebo hlavně Stejskal - sleduje? Ukázat, jak jsou levicová periodika primitivní? Anebo za to Pehe dostane vždy nějak více zaplaceno?
29. 01. 2014 | 12:41

Otmar napsal(a):

Zítra ve čtvrtek bude naČT 1 v pořadu paní Jílkové téma,kdo může za zdražení potravin ?Dnes víme,že za to může guvernér ČNB milionář Singer,který se svou grupou dalších milionářů oslabil korunu a tím způsobil zdražení potravin !Dnes můžeme říci,že Singer poškodil občany ČR!Médium uvedlo,že ČNB zaznamenala velký zisk,mám dojem,že to bylo 70 miliard !Uvaha:Neměli by občané zařídit,aby před ČNB to vypadalo jako v Kyjevě ?
29. 01. 2014 | 12:50

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Připomenu Nečasovu demagogii a to jak jsme stále museli, a kam nás přivedly ty neodkladné reformy – deformy.

„Špatně fungující stát znovu srazil konkurenceschopnost Česka
Česká republika si v žebříčku konkurenceschopnosti zemí, který sestavuje Světové ekonomické fórum (WEF), letos pohoršila o sedm příček na 46. místo. Je to dosud největší propad Česka v historii.“
Více na: http://zpravy.e15.cz/domaci/ekonomika/spatne-fungujici-stat-znovu-srazil-konkurenceschopnost-ceska-1018500#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Když začínala vládnou pravice v roce 2006, tak jsme byli tuším na 31. místě, Nečas a jeho reformy nás měly posunout na 20 místo, občas byly i kecy o Švýcarsku.
29. 01. 2014 | 12:52

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
"Mimochodem - do další prezidentské volby máte koho, lide Česka, Moravy, Slezska a Romska ?!?"
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Několik kandidátů by se našlo, třeba Dryml, Onderka, Vlček, Hašek, jak já to Vidím, je třeba hledat a oslovit ty pravé (nebo levé). Třeba taková Levá, kupředu levá a za dva, tři pátky máme je zpátky zadními vrátky. I ve středu bych hledal třeba, takovej Středula...
Ale mě by nevadil ani Zavadil. Zkrátka máme z čeho vybírat.
29. 01. 2014 | 11:23
Jistě, můžeme si z toho dělat i legraci, však život nmá být radostný a veselý, ne nudný /zdravím resla/ či upjatě nenávistný /zdravím i autorský kolektiv s názvem " Yosif K/.
A tak si lze představit i to, že posléze má lid Česka, Moravy , Sleszka i Romska za prezidenta tu Tluchoře, ondy zase Bendu, ale nabízí se i Čunek, Bém, Drobil anebo triumvirát : Julínek, Šnajdr plus Cikrt.
Od věci ale není ani prezidentka - co tak Parkanová, Kočí nebo Peake, popř. ona často zmiňovaná Premiérka Stojedničky /P.S./ ?
Či nějaký nestraník - například Rittig nebo Rampula ?

A co tak přímo Pehe ?
Ten o českém prezidentování ví mnoho.
29. 01. 2014 | 12:53

fikus napsal(a):

Pehe ne, Benda jun., to je pravý kandidát na prezidenta. Taky se ho nelze zbavit
29. 01. 2014 | 12:55

tajemný pan H napsal(a):

do roka budou lidé nevávidět burešovu vládu stejně jako soudruha hollandeho lidé ve francii. škoda, že si na to nemůžu vsadit peníze. nakonec se to zase začne všechno řezat mezi sebou. ANO se rozpadne, lidovci v pravou chvíli vrazí vládě šroubovák do zad a haškovci se zemanem si nakonec slávečka ugrilují na zahradě. já si myslim, že se rusnok zase vrátí . pehe, ještě nejásejte. tahle trojkoalice nemá vyřešený to nejpodstatnější. kde na sve velkouste sliby vezmou peníze. v podstatě ještě nic nedohodli. vidím to na předčasné volby.
29. 01. 2014 | 12:59

Kelt napsal(a):

Topolánkova vláda vládla bez důvěry PS půl roku,Rusnokova o málo déle.
To jen na okraj.
Velice bych uvítal,pokud by kritici Rusnokovy vlády svoji kritiku podložili věcnými argumenty.Dočkám,se?Dost o tom pochybuji.
Ta kritika má svůj základ v tom,co osobně pokládám přínos.
A to konec vlády rozkroku kantýnské z Chodova a tím zamezení další devastace státu a ekonomiky.Nehledě na to,že na zametání stopo nebylo mnoho času.
Rusnokova vláda nic nepokazila a to jak vznikla byl jediný možný způsob,jak zamezit vládě Nečase bez Nečase v pokračování jejího zkázonosného díla.
29. 01. 2014 | 13:03

Petr z Tábora napsal(a):

Rusnokova vláda si věcně vedla nad očekávání dobře a byla určitě lepší alternativou než ta předchozí "Kalouskova". Já jsem spokojen.
Přeji úspěch nastupující vládě. Někteří ministři budí solidní dojem, pár probouzí obavy.
29. 01. 2014 | 13:07

Míla napsal(a):

Vinca
ono to tak rychle nepůjde,bude třeba počkat zdali Sobotka sesmolí nějakou Smlouvu s občany a v televizi se ukáže se síťovkami.Jistě se bude snažit se ukázat na světovém foru s novou kočkou.Stačí si vzít příklad s předchůdců.Tak mu dejte 100 dní hájení.
29. 01. 2014 | 13:07

tajemný pan H napsal(a):

a je zajímavé že naše havlistická kulturní fronta ani nehlesne, že je estebak ve vládě. kde je ruml se svěrákem , holubovou a černým??? jak to, že nestojí s megafonem u sochy svateho václava a za nima nezpívá koller?
29. 01. 2014 | 13:28

resl napsal(a):

Už komedianti jedou,
Forejt prošacoval ministry, Mynář je vyzkoušel z č.j. a matem. a prezident je pozvracel. Vznikla další, nová vláda, která chce zpátky ke kořenům, kde se jejich vývoj nezadržitelně zastavil.
Výjimku tvoří min. spravedlnosti, H. Válková.
29. 01. 2014 | 13:37

vico napsal(a):

Úřednická vláda "odborníků", která nevzešla z parlamentu, ale z vůle prezidenta, a nezískala ani důvěru parlamentu se především vyznačovala tím, že provedla personální smršť a rozdala koryta, tvořili ji z velké části příslušníci Klubu přátel Miloše Zemana a Strany práv občanů - zemanovci, která se tak se svými 1,5 procenty stala fakticky vládní stranou.

Jediný efekt této epizody je, že příští diktátor už bude vědět, jak na to. Ustanovit vládu mimo vůli Parlamentu a pak prostřednictvím jí vládnout do nekonečna. Koudelka s Hasenkopfem už nějak vyloží, že bez zbytečného odkladu může znamenat třeba i dvacet let viz smlouva o DOČASNÉM pobytu sovětských vojsk.

Bez zbytečného odkladu například odcházel i Jiří Suchý v písni Nashledanou.
29. 01. 2014 | 13:41

santawizard napsal(a):

Politická a úřednická vláda:
Jestliže soukromník přemluví vládu ,aby od ní dostal kontrakt za peníze daňových poplatníků,tak to může být korupce, jedině když je to podvod. Ne každý podnikatel je však podvodník. Stát může podvádět svoje občany stejně dobře jako soukromníci,kteří podvádějí stát.
29. 01. 2014 | 13:46

buldatra napsal(a):

premiér Bohóš to konečně může rozjet a ukázat, jak se to dělá po sosansku.
A aby to neměl tak těžké v začátcích, snaží se mu někteří lidé pomoct.
Tak například sosani tradičně pláčí, že již mnohokráte se snažili jako partaj prosadit zákon o referendu, ale zlí opoziční kazišuci jim to vždy znemožnili. A stále referendum chtějí.
Ale to víte, práce habaděj, všecko sosani naráz nezvládnou, ač se snaží, až se z nich kouří.
I přispěchal populista zlý, moravský Japonec Okamura s rukou pomocnou a včera předložil návrh zákona o referendu, aby se s tím sosané nemuseli zdržovat.
Nyní může Bohóš názorně předvést celému národu, jak se to dělá, když má konečně podporu pro něco, oč se léta letoucí jeho partaj snažila a slibovala, že to něco prosadí a uvede v život.

A co o tom říká zlý Okamura, který onenzákon předložil ke schválení:

Dovolte mi oficiálně oznámit, že dnes po zapracování všech potřebných připomínek do Sněmovny odevzdáváme finální návrh zákona o celostátním referendu.

Bude dobré připomenout, že nejde v základu o náš návrh, ale o návrh z dílny ČSSD, který jsme v podstatě jen modifikovali podle parametrů lichtenštejnského a švýcarského vzoru. To znamená, že by tak jako v těchto špičkových vyspělých zemích měli mít občané právo rozhodovat - v případě, že budou občané sami chtít - v podstatě o čemkoliv s tím, že otázka pro referendum NESMÍ směřovat ke změně podstatných náležitostí demokratického právního státu, jakož ani ke zrušení nebo omezení ústavně zaručených základních práv a svobod nebo k rozhodnutí, které by bylo v rozporu se závazky, jež pro Českou republiku vyplývají z mezinárodního práva, nebo k zásahu do výkonu moci soudní.
Na přípustnost otázek v referendu bude dohlížet Ústavní soud, který má pravomoc případně referendum odporující těmto principům nepovolit.

Návrh na vyhlášení referenda bude oprávněna prezidentu republiky podat občanská iniciativa na základě petice o 100 tisících podpisů nebo skupina nejméně 50ti poslanců či skupina nejméně 33 senátorů. Počet 100 tis. podpisů považujeme, vzhledem k zahraničním modelům, za dostatečný počet pro prokázání palčivosti dané otázky.

Jsou-li splněny podmínky pro vyhlášení referenda, stanovené tímto ústavním zákonem, prezident republiky vyhlásí referendum ve lhůtě tak, aby se konalo nejdříve 6 měsíců a nejpozději rok ode dne, kdy prezident republiky referendum vyhlásí. To je z důvodu dostatečného času na přípravu a také celospolečenskou diskusi, aby mohli občané rozhodnout uvážlivě a kvalifikovaně. Rozmezí pro vyhlášení referenda by mělo být dostatečně dlouhé také z toho důvodu, aby se mohlo hlasovat eventuálně o více otázkách, které se posbírají a pak hlasují najednou - ideálně tak, jak námi navrhovaný zákon upravuje, současně s dalšími volbami, pakliže v daném období jsou.
konec 1. části
29. 01. 2014 | 13:50

desider napsal(a):

Poloobratlovec Resl zas rozjel kafemlejnek.
Resle nebyl jsi to nahodoy Ty a Tvoji bratri v triku Veskrna a spuchlej Pithart co slyseli travu rust a rvali nejsme jako oni?
Komuse jste nevyhnali tak ted mate co jste chteli.
Pozde bycha honit. Ted si s vami rudosi vytrou chyndak a Ty se tu muzes treba ze.rat trotliku
29. 01. 2014 | 13:51

buldatra napsal(a):

2.část

Aby byla omezena mediální manipulace a populismus, stanovíme, že v době začínající 60tým dnem a končící 48 hodin před zahájením hlasování se vyhradí pro referendum v Českém rozhlase celkem 5 hodin a v České televizi 5 hodin vysílacího času, který se bezplatně rozdělí rovným dílem mezi navrhovatele a oponenty. Tento konkrétní paragraf by sice patřil spíše do prováděcího zákona, ale připojili jsme ho proto, že chceme, aby bylo zcela zřejmé, že bude vždy čas i mediální prostor na diskusi nad každou otázkou v referendu, aby občané měli co nejobjektivnější informace a čas na přemýšlení.

Další důležitou změnou oproti návrhu ČSSD je samotný princip platnosti referenda - náš návrh, tak jak tomu je obvyklé ve světě, není omezený volební účastí. A není třeba při tom odkazovat na svět - také u nás jsou všechny volby do Parlamentu, jakož i volby komunální a evropské platné bez ohledu na volební účast. Prosil bych proto zvlášť ty členy Parlamentu, kteří byli zvoleni marginálním počtem hlasů (což se týká například všech senátorů), aby zvážili své námitky, protože by tím v prvé řadě zpochybnili svůj mandát. Žádný zákonodárce, žádná strana ani prezident nebyli zvoleni nadpoloviční většinou oprávněných voličů, také vládní koalice zastupuje jen menšinu oprávněných voličů. A senátoři byli většinou zvoleni v druhém kole volby třeba jen 10% hlasů oprávněných voličů.
Principiálně vycházíme z toho, co již tedy dávno platí a to, že ten kdo nehlasuje, tak hlasuje také, jelikož tím říká, že je mu jedno, jaký bude výsledek a souhlasí s ním, ať je jakýkoliv.

Nejčastější výtkou k referendu je, že jsou občané hloupí a manipulovatelní. Tady máme zásadní připomínku, že podle našeho názoru jsou miliony občanů mnohem hůře manipulovatelní než nějakých pár stovek zákonodárců.

Děkuji za pozornost.
Tomio Okamura - předseda hnutí Úsvit přímé demokracie

A v této souvislosti, něco málo otom, kterak se kroutí sosan s modrým ptákem ve společném rytmu, ruku v ruce:

http://nezavisly.com/cssd-a-ods-se-boji-okamury/

Inu cesty páně jsou nevyzpytatelné
cesty politiků předpokládatelné
29. 01. 2014 | 13:53

Maximus napsal(a):

Když se na to hemžení ministrů vea všech těch vládách za 23 let podíváme s jistým nadhledem a odstupem, většina z nich byli..... hledám slušné slovo a moc nenalézám.
Rozdělit by šli ovšem na čtyři skupiny:

1) amatéři, idealisti a naivní postavičky
(jeden střílel v letadle, druhý se běhal podívat na sloupy na Malé Straně, že tam něco bylo připevněného, jiný byl napeden v podloubí u PS .... bylo jich hafo)

2) odklaněči st. financí pro sebe a polit. strany
/v různých verzích/ Tady jich byla spousta a někteří to doslova nadrobili či odklonili....

3) 100% lumpové a gangsteři- ale stupída
Tady se mi podsouvají slůvka jako Drápalík a Langster
a ten co má angl. jméno Krysy, pak třeba Čurban a spousta dalších jako jeden co si hrál s mašinkami.

4) skuteční odborníci s rozdělením na podverze:
a) interes o lumpárny a vyvádění financí
b) interes o práci a potažmo o stát a občany

4a) nejmenovat, mohlo by to být žalovatelné....
Po všech těch zkušenostech se ukazuje, že zastoupení lidí ze skupiny 4b byli k nalezení ve všech těch vládách asi tak, jako kdyby jste chtěli potkat v poušti Gobi bájného červa Orgoje Chorchoje. Rozdělení všech těch ministrů by bylo možno procentueně vyčíslit
asi takto:
No a tip na novou "odbornou" vládu?
Tak to nechám raději na Vás!

Hezký den.
29. 01. 2014 | 13:53

Maximus napsal(a):

Rozdělení všech těch ministrů by bylo možno procentueně vyčíslit
asi takto:

Tady jsem použil autocenzuru!
29. 01. 2014 | 13:57

Míla napsal(a):

Resl
tak on p.Babiš tvoří také vyjímku.Osobně je za vodou a tak se předpokládá že ty,kteří jsou ve vodě a místo férového plavání používají vesty a kruhy,zdárně potopí.A vůbec není závadou,že je to bývalý.Jenom mám obavu aby nějaký Heller nevyvolal druhou Ukrajinu.
29. 01. 2014 | 13:58

yes napsal(a):

Re Bakalův nezvaný host napsal(a):
"Rusnokova vláda jistě nebyla ideální, ale musíme si pamatovat, proč vznikla, a tak díky vládo."

A vo tom ten stav pane Bakala je: Lidi kteří mají vzdělání v oboru kterým se pak živí. Jsou pro lidi kteří za socíku vychodili stranickou rychlokvašku lidmi nadutými s psychopatickými sklony kteří sledují jen vlastní cíle. A odmítají pracovat pro blaho lidu a papouškovat stranické fráze o budování lepších zítřků.
Ano pane, když máte pracovat pro blaho lepších zítřků MUSÍTE něco znát a abyste něco znal MUSÍTE chodit do řádné školy. A když něco znáte, a něčemu rozumíte pak je nad slunce jasné že MUSÍTE své nabyté vědomosti uplatnit před lidmi nevzdělanými. Že se to lidem nevzdělaným neMUSÍ líbit je pak nasnadě. A je jasné, a historicky doložené že prosperující společností je ta společnost která zaměstná a motivuje lidi keří něco znají a umí. A když něco umím a znám je jasné že si dotoho od kdejakého obejdy nenechám mluvit. Je nad slunce jasné že se mnohým odkojeným socialistickou rychloškolou a komunistickou ideologií toto zajídá, protože o tom slyší poprvé v životě. A nikdy s něčím podobným předtím nepřišli do styku.
Je mi úplně jasné že: "S odchodem Nečase jsem přestal MUSET a strašně se mi ulevilo." To naprosto chápu, ale skuste pochopit že moderní svět stojí na tom že prostě MUSÍTE!!! A ne na tom že až budu chtít tak možná...
29. 01. 2014 | 13:59

babočka napsal(a):

Jsem zvědavý, zda pánové Ištván a Šlachta svrhnou i tu dnešní vládu kvůli nějaké babě. Nebo jen zavřou pár nevinných.
29. 01. 2014 | 14:23

Alfa napsal(a):

S nickem Pompeius Magnus často nesouhlasím, ale dnes vystihl situaci přesně:
"Ostatně důkazem toho, že naše demokracie žádnou prestiž nemá je i to,že lidé jako pan Pehe mohou být považování za "politické komentátory".

Peheho vývody vyvracet jeden po druhém nemá cenu. On se do toho svého přediva zaplétá čím dál víc a asi i za dveřmi WC na něj juká Zeman jako strašidlo. A tak píše, pomlouvá, špiní.
Rusnokova vláda byla lidmi rozhodně lépe přijímána než Kalouskova. Nic podstatného nezkazila. Nedostala důvěru, takže prezident standardně vypsal volby. Z nich vzešel tento slepenec (ovšem s "politickým mandátem"!), tak má jistě Pehe radost, že se bude vládnout demokraticky.
29. 01. 2014 | 14:32

resl napsal(a):

desider,
netykat, p. desidere, neznáme se a ani po tom netoužíme, jinak vás budu považovat za lůzu, která nemá co říct a jehož slovní zásoba se skládá z nadávek. Nechcete tu být za primitiva, že ne ?
29. 01. 2014 | 14:32

Míla napsal(a):

Resle
nevíte zdali se nechystá nějaká protivládní demonstrace?Kdyby to nebylo daleko od Prahy,tak se zúčastním i za cenu,že nastydnu od nohou.
29. 01. 2014 | 14:40

david napsal(a):

To : resl

Jen vykání na to, aby někdo nebyl považován za lůzu nestačí.

Podmínkou je také se jako lůza neprojevovat a ve vašem případě i nepsat.

Všimněte si, že já vám i nadále vykám, pane resle.
29. 01. 2014 | 14:43

resl napsal(a):

davide,
ano jste zdvořilý, omlouvám se vám, že píšu, píši, projevuji se, projevuju se. ještě prosím, co mně vytýkáte, abych věděl proč nepsat a nezlobit vás.

Míla,
není mi známo Mílo, ale jste asi z Prahy a tam se pořád něco děje, tak vám dám vědět. Vemte si nějakou fangli, ať vás poznám, budete sám.
29. 01. 2014 | 14:54

Pepa Řepa napsal(a):

buldatro
A JE TO TADY!!!
ano...náš -vlastně Váš Bohóš- se rozjel.
:-)
jmenoval nám hned dva ministry zdravotnictví, zaměnil Brabce za Brabence a Ezop se chechta, když Brabenec kyselinu leptá, z Mariana udělal Martina, opomenul umělecké jméno jedné džendrtety a naděla několik dalších chyb v základním vládním dokumentu.

Kde je Kysela či welšský Přibáň?
Prezident je povinnen vyhovět návrhu premiera, tvrdili právní puristé!!!!!
Panenko skočická, je ta vláda platná, když dokument Bimbo svévolně pozměnil?
Co na to Kysela?
:-)!!!!

To jsou věci, to tady ještě nebylo.
Pojedeme dál.
Pět minut po jmenování vyskočilo Šídlo, že jmenoval bez lustráku.
No jmenoval, vzal to na sebe, čisté to není, všichni čistý lustrák dávali.

Zítra to rozjedou peháčci ve velkém. fedruje estébáky!

A kde byli tito agitátoři celé tři měsíce?
Řešili zda ministr bez ministerstva musí mít lustrák nebo ne. Zítra tady budou všichni, všetně paní SŠ, statečná kluci a kholky, kteří leželi na matracích a vykřikovali, že zdržuje, že musí do písmene podesat to, co Bohóš předhodí.

Není nad občanskou statečnost.
To se bude zase mazat!!!
29. 01. 2014 | 14:55

xerox napsal(a):

sbohem pehe ... :-)
dáváte odbornost odcházející vlády do uvozovek a mluvíte o výhodách blízkosti k prezidentu při jejím sestavování ...
čeho jste pehe vy odborníkem krom toho , že jste pingloval a pak jste měl blízko ke kulisákovi a dokonce jste mu dělal ,, poradce ,, ... ? ... :-)
29. 01. 2014 | 15:12

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Od toho rudomodrého sametu v roce 1989 neměla česká republika vládu která by nebyla hodna kritice za strany celkové společnosti ! Je to zoufalá situace která dává pramálo šancí že se to v budoucnu změní ,hlavně pro běžného pracujícího občana ze všedními starostmi ! Nemůžu si pomoci tohle je v lidech ty špatnosti které zde tihle vládní aktéři po mnoho let prováděli ! To že si všichni mastili kapsy na úkor nás danových poplatníků by ještě nebylo to nejhorší ! Ale to jejich zákulisní politické intrikaření to byly podpásovky lidem kteří v česku vytvářeli a vytvářejí hodnoty ,pracujícím lidem ! Těm s korumpovaným pravičáckým i levičáckým mafiánům to ale nevadilo ! Hlavně že jim tihle vládní dobrodruzi šli ve všem na ruku ! Vážení přátele co s tím uděláme pokud se situace v budoucnu nezmění k lepšímu ? Budeme v téhle neštastné republice i nadále trpět nezodpovědné chování námi volených politických reprezentantů ?
29. 01. 2014 | 15:28

Jiří napsal(a):

:D p. Pehe očividně nevydýchal slova Prezidentova na jeho adresu. A nutno říci, že slova naprosto správná...
29. 01. 2014 | 15:31

desider napsal(a):

resl napsal(a):

desider,
netykat, p. desidere, neznáme se a ani po tom netoužíme, jinak vás budu považovat za lůzu, která nemá co říct a jehož slovní zásoba se skládá z nadávek. Nechcete tu být za primitiva, že ne ?

Ja tykam po vasem , po soudruzsku
pramalo me trapi jestli me nekdo povazuje za luzu
o to mene v pripade vykroucenyho srouba
29. 01. 2014 | 15:32

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro yes.
Když chceš psát o vzdělání, tak si nejdříve dodělej alespoň to základní.
Pologramota, který píše například „skuste“, by se neměl zesměšňovat tím, že bude radit lidem kolem.
29. 01. 2014 | 15:37

Ládik!!! napsal(a):

Volali mi z berňáku, že mám přeplatek na daních. Že by už nová vláda fungovala?
29. 01. 2014 | 15:46

santawizard napsal(a):

Politická a úřednická vláda:
Jestliže soukromník přemluví vládu ,aby od ní dostal kontrakt za peníze daňových poplatníků,tak to může být korupce, jedině když je to podvod. Ne každý podnikatel je však podvodník. Navíc stát může podvádět svoje občany stejně dobře jako soukromníci,kteří podvádějí stát.
Babiš je miliardář,který se chce státi slavným politikem,kdežto Václav Klaus je slavný politik ,který se chce stát slavným miliardářem.Možná ,že se jim to ,ale nepovede.Za peníze hrajeme blůz nebo vstup zdarma ,ale jenom s dobrou náladou.?
Je Petr Havlík druhá vlna Radka Johna?Strana blogařů a komentátorů?Klub čížek a malíček?Blogaři jsou na jevišti a diskutéři za plentou? Je Babiš druhý Vít Bárta,který si pro jistotu koupil celé aktuálně cz?Pozval si Pan prezident na hrad všechny ty neúspěšné prezidentské kandidáty na pokec?
29. 01. 2014 | 15:49

resl napsal(a):

desider,
vidíte že vám to jde, ale časy se změnily, tak už nemusíte soudruhovat, jedině že by se vám to zadřelo tak pod kůži, že už bez soudruha nedáte ani ránu. to máte toho šrouba z vlastní hlavy, nebo vám musí kdosi napovídat ? nepůsobíte sice chytře, ale že byste musel opisovat ?
29. 01. 2014 | 16:17

david napsal(a):

To : resl

nevyčítám vám nic , protože vyčítat je bezpředmětné a zbytečné, pokud se jedinec jako takový narodil.

A tak i výraz " prezident je pozvracel " může napsat jen příslušník lůzy, tedy ten, který se se smyslem pro toto výjadřování už narodil

Na této diskuzi tento výrok předvedl resl v 13:37.

Takže proč vyčítat, když je to velmi pravděpodobně vaše přirozenost, resle.
29. 01. 2014 | 16:20

resl napsal(a):

"david,
"promiňte falešný "davide" ale nenašel jsem odpovídající výraz pro to hradní trdlo a "zadávil" "podávil" se mi nezdálo, mohl jsem napsat "poblinkal" ale to mně k slonbidlu nějak nešlo, zvlášť když jsem si intrikána-nemotoru představil v kočárku s čepičkou na hlavě a fajfkou v hubě. A nestyďte se za svůj nick, víte že se takhle maskujou všichni komouši ? Říkáte, že mi nic nevyčítáte pokud jsem se takový narodil. A máte pravdu, tak proč vyčítáte ? To vy za sebe můžete sám, vy jste se nenarodil, vy jste byl jmenován, dekorován a možná i povýšen. Jdu si dát jointa, třeba se mi budete později jevit lépe.
29. 01. 2014 | 16:44

kulich napsal(a):

Všichni vedoucí redaktoři a ti co odpovídají za zveřejní neobjektivních zpráv - poslat na školení 1 rok v USA a 3 roky na Sibiř.
Představte si ,že by Zeman jmenoval všechny navržené ministry, tak jak je předložil Sobotka. Kdyby měl Zeman ve svém úřadu ignoranty, tak bychom měli dva ministry na jedno místo.
Jasné snaha znemožnit jak Sobotku tak Zemana zatím jsou kuliši z ods a top, možná je řídí Langer.
29. 01. 2014 | 16:52

david napsal(a):

To : resl

Resle, ve vašem případě není nutné řešit zda lůza tyká nebo vyká , vy jste přesvědčivý na oba způsoby.

P.S.
Pro diskutující , zejména pro ty normální a slušné doporučuji se podívat, jak se chová a prezentuje lůza.

Resl se vám to právě snažil předvést svým zdejším mediálním výstupem a byl v tom velmi přesvědčivý.
29. 01. 2014 | 16:59

Pepa Řepa napsal(a):

Až tak?
Že by tu patlaninu podstrčilo Bohouškovi Íčko?
A on to náš pan přeceda nečte?
Ovšem otázka pro Kyselu zůstává.
Může být platné jmenování vlády, když návrh pana přecedy Bimbo svévolně pozměnil?
:-)
Pan Pehe to zítra rozebere na dálku s Přibáněm.
Strukturovaně.
29. 01. 2014 | 17:17

Reveil napsal(a):

Po dnešním jmenování-nejmenování vlády zuůstává takový právní guláš, že se obávám, aby pan doktor doktor (2x nebo 3x?) Kysela z toho nedostal psotník.
Je jmenování vůbec platné? Formálně? Morálně? Lze to zařadit mezi ústavní zvyklosti podobně jako třeba pískání Druhé ženy při prezidentské volbě?
Mohl si prezident vůbec dovolit zmínku, že dostal návrhy na jmenování neexistujících kandidátů?
Já bych řekl, že v případě Sobotkovy vlády je to vcelku jedno. Dá se počítat s tím, že Sobotku ani nebude muset Velký Kobliha rozmáznout v dlani, jak jsem očekával, nýbrž že to za něho udělají bojovníci novinářské sekty, i když budou Sobotka s Chovancem dřít jako koně (nedoporučuji, tento typ dření zavání kriminálem). První výstřely už byly vypáleny. Těším se, na kterou stranu se dá Zaorálek, až bude třeba uchlácholit lidi na Ostravsku kvůli tunelu s jejich byty. Vsadil bych se, že tentokrát Kalousek své randalisty vykřikovat na náměstí hesla na podporu Sobotky asi nevyšle.
29. 01. 2014 | 17:43

Yosif K napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
S odchodem Nečase jsem přestal MUSET a strašně se mi ulevilo.
29. 01. 2014 | 12:39

Jo - úpícímu proletaiátu se děsně ulevilo od starých trafikantů. Noví trafikanti (například Jiří Peřina bývalý poskok Davida Ratha) budou pro život proletářů ohromná úleva, proletáři zpívejte, pijte, palte ohně na náměstích, tancujte radostí, hrůzováda starých trafikantů jest svržena, s novými trafikanty vypuká ráj proletářů na zemi.

Jiří Peřina
2009 - 2012 Krajský úřad Středočeského kraje > Odbor finanční a investic - vedoucí
29. 01. 2014 | 17:54

vobo napsal(a):

Sbohem...Bylo to překrásné a bylo toho dost...
29. 01. 2014 | 18:38

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl napsal(a):
Už komedianti jedou,
Forejt prošacoval ministry, Mynář je vyzkoušel z č.j. a matem. a prezident je pozvracel. Vznikla další, nová vláda, která chce zpátky ke kořenům, kde se jejich vývoj nezadržitelně zastavil.
Výjimku tvoří min. spravedlnosti, H. Válková.
29. 01. 2014 | 13:37
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pane kolego, vidíte to příliš černě. Jestli jste poslouchal společnou tiskovku financministrů, nemůžete velkému Andreji upřít jeho tah na branku. Znovu opakuji, věřím že šel do politiky ni pro slávu, ni pro peníze ale z docela obyčejného nasralismu. Jen aby nám ho cestou na Slovač nějaký starý jagár neznehybnil (čehúni nám zabili Štewfánika a Dubčeka, tak si podáme Banbiše, stejně je našinec).
29. 01. 2014 | 18:47

vinca napsal(a):

Bez obvyklého opopozdravu= PIŠCUCOVÉ...
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2014/01/29/cesko-ma-novou-vladu/
VINCA
29. 01. 2014 | 19:48

Pepa Řepa napsal(a):

šašku
já si zase všimnul, jak se Štěch zapotácel a Bohoušek zblednul, když Bimbo prohlásil, že tři kousky nejmenuje. Velkopekař se jen pobaveně pousmál. To napovídá, kdo bude ve vládě žáček a kdo šéfik.Možná ho nacpe do koblih.
Jestli dobrý šéf financí si netroufám odhadnout. Pokud půjde o jeho money tak určitě ne, pokud o cizí penězovody, jistá naděje tu je.Je to škrt.

Nedovedu si představit, co by bylo za smrš´t, kdyby to nenapatlal Bohoušek, ale Bimbo. Že byl jako puma a tak.Šroub by se zadřel.

Poučení?
Není pro člověka zdravé, když je abstinent jako Bohoušek.
Zítra se pohorší Pehe, suchar bez humoru.Konečně mělo nudné jmenování vlády jiskru.
29. 01. 2014 | 20:07

tablet napsal(a):

Pan Pehe zase zapomněl, že pan prezident byl volený v přímé volbě. Tak i jeho vláda měla jakous takous legitimitu. Kdo volen zajisté nebyl, bylo sdružení robky Peak, zvané LIDEM a pak ta panička Nagyová/Nečasová. To že si ji na ehm jisté radovánky zvolil Petr Nečas bylo velice neslušné, bo ju platil z eraru. To nějak pan Pehe zapomněl....Navíc prezident Zeman lidem slíbil, že tu Nečasovskou sešlost pustí k vodě a to se taky stalo......Takže tak pane Pehe, sliby se mají plnit, nejen o vánocích :-)
29. 01. 2014 | 20:14

YES napsal(a):

Re Bakalův nezvaný host napsal(a):
"Pro yes.
Když chceš psát o vzdělání, tak si nejdříve dodělej alespoň to základní.
Pologramota, který píše například „skuste“, by se neměl zesměšňovat tím, že bude radit lidem kolem."

Mně samozřejmě potěšilo když jste se skusil nad příspěvkem aspoň zamyslet. Snad jste aspoň částečně pochopil o čem vyspělá civilsace je, že to tedy rozhodně není o vyspání si a o počkání si až se mi bude chtít. Ale o spoustě různých věcí a jedním z nich je i slovíčko MUSET.
29. 01. 2014 | 20:33

totsai napsal(a):

"proletáři zpívejte, pijte, palte ohně na náměstích, tancujte radostí, hrůzováda starých trafikantů jest svržena, s novými trafikanty vypuká ráj proletářů na zemi."
to Yosif K.:

víte,že v některých zemích po delší době za jisté konstelace a životní situace mnoha lidí i toto může znamenat nelíčený zájem o svoji zemi? Kde třeba místo ohňů jsou stany.
Pro dnešní dobu je delší dobu patrný přechod řady politiků a politik různých zemí od východiska nalézajícího se přímo v životu u nich k pohledům z ptačí perspektivy na "geopolitiku",kde se střetává kde kdo s kde kým.
Spojenou s ilusí,že vše lze vyjednat smlouvou,většinou finanční mezi správnými strategickými partnery.Tedy teorie "přelévání peněz".Následků se chytají nacionalisté a odstředivky.
Sociální demokracie je pouze 150 let za dobou,jež její vznik podmínila,ale moderní Diokleciánové,tvůrci di-,tri-,tetra-rchií jsou za dobou římskou již 1700 let-dobou Diokleciánovou.Většinou jde o vyjmutí reálného obsahu politiky z ní,a nahrazení teologií v podobě geopolitiky.Nechápaní rodílů mezi prací lidí masově a prací velkých peněz.
29. 01. 2014 | 20:34

totsai napsal(a):

opravy : Nechápaní rozdílů
29. 01. 2014 | 20:44

yes napsal(a):

Re kulich napsal(a):
"Všichni vedoucí redaktoři a ti co odpovídají za zveřejní neobjektivních zpráv - poslat na školení 1 rok v USA a 3 roky na Sibiř.
Představte si ,že by Zeman jmenoval všechny navržené ministry, tak jak je předložil Sobotka. Kdyby měl Zeman ve svém úřadu ignoranty, tak bychom měli dva ministry na jedno místo.
Jasné snaha znemožnit jak Sobotku tak Zemana zatím jsou kuliši z ods a top, možná je řídí Langer. "

To my známe, Komunisty co volili tu hrůzu na hradě tak by opozici nejraději poslali na sibiř. Vono je totiž pane úplně putna koho jmenoval Sobotka a koho připustil ke kormidlu Zeman. Neschopní a všehoschopní ignoranti tam jsou už teď počínaje Zemanem. Jak to řekl Zaorálek, jako z Čechova: Dělat třeba nám, nebo něco podobnýho. To by blbýho fakt nenapadlo:
„To hlavní, co jsme si nakonec řekli, se mi spojuje s tím, co píše Anton Pavlovič Čechov ve všech svých hrách, protože to říká strýček Váňa. Myslím, že to zazní ve Třech sestrách i ve Višňovém sadu, a je to věta: ‚Musíme pracovat‘."

A vy si tu chcete dělat starosti že je někdo úmyslně zesměšňuje? Jak vidno tak tam nemá co pohledávat ani jeden protože ví prd co to je "důstojné" chování.
29. 01. 2014 | 20:56

šašek z Jihlavy napsal(a):


Já mu na to taky málem skočil, už jsem viděl defenestraci, no, nakonec se vše vysvětlilo. Bohouš bude mít těžké spaní a s paní si taky užije, doma šéfovat určitě nebude.
Dovedu si představit, jak zrichtuje toho nešťastníka, kterému to svěřil napsat. Andrej by ho nepustil ani do vrátnice, v hospodě v Novém Veselí bude dnes veselo.
Jestli si nasadí na vnitro jako náměstka Turka, vydrží sotva do žní, nanejvýš do švestek. Rok nebo dva mu nedám ani náhodou.
29. 01. 2014 | 21:06

Gudka napsal(a):

yes
"‚Musíme pracovat‘."
vy si tu chcete dělat starosti že je někdo úmyslně zesměšňuje? Jak vidno tak tam nemá co pohledávat ani jeden protože ví prd co to je "důstojné" chování."

Tak ovšem důstojnost chování, jakou jsme viděli od vládní dvojice Nagyová-Nečas se zase nějakou dobu nedá očekávat.
Pracovať - to říkal určitě komunistický premiér Adamec, zatímco pan Babiš říká "jednať" a "řídiť" a "analyzovať". Říká i pracovat, ale bez háčku.
No, tak ani tu pracovitost nemůžeme chtít v takovém měřítku, jako u Nagyové.
29. 01. 2014 | 21:07

Baba napsal(a):

Polepšit si a být odborníkem, není totéž. Dnes už se počítá i se stříbrnolžičkaři. Mít dlouhodoběji realizovatelnou vizi, je fajn.
29. 01. 2014 | 21:25

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro YES.
Co jsem z tvého příspěvku pochopil, je to, že jsi jedinec s velmi nízkou inteligencí, a že nemá smysl s tebou diskutovat. Nicméně jsi posloužil jako názorná ukázka toho, jaké lidí psychopatičtí politici svou demagogií oslovují.
Většina normálních lidí již tehdy chápala, že to Nečasovo MUSÍME nejen nemusíme, ale že ta jediná správná cesta není nejen jediná, ale ani správná. Ty to zřejmě nechápeš dodnes.
Rozumní političtí vůdci říkají MŮŽEME a naslouchají veřejnosti.
Psychopati a demagogové hlásají MUSÍME a vedou společnost do pekel. Na chodnících postávají s mávátky davy takových, jako jsi ty.
29. 01. 2014 | 21:32

Qin napsal(a):

Bakalův nezvaný:Přestat MUSET je katastrofa.Je to známka zástavy střeva a rovná se to operaci v zbankrotované nemocnici.
29. 01. 2014 | 23:06

Michal napsal(a):

nakradli skrze své kumpány si dost, ještě desetiletí si budou kupovat pozemky za hubičku, které jim nějaký sympatizant za hubičku prodá.. viz ministr rolnictví, lidi jsou jim jen pro blázny, jako hovada na pastvě připravená pro řezníky, hanba komunistickému vrahu zemanovi a jeho přisluhovačům, podporovali okupanty, dnes si nahrabali vrchovatě..snad moudrá příroda je udáví jejich vlastním špekem
29. 01. 2014 | 23:22

Dáša N. napsal(a):

"Podivnost" vlády jmenované Zemanem po pádu vlády Kašpárka Nečase, lépe řečeno po pádu vlády Kalouskově s podporou Jany Nagyové, není zdaleka srovnatelná s podivností vlády Topolánkových přeběhlíků, jmenované Klausem. Podivovat se nad tím, že Rusnokova vláda nedostala podporu Poslanecké sněmovny vedené trucující Miroslavou Stojedničkou, může jen málokdo. Divím se, že zrovna politolog ano.

Vyčítat Zemanovi, že chtěl něco přerýsovat jmenováním politické vlády, když se evidentně jednalo o to jak navrátit České republice alespoň zdání civilizované země po odchodu operetky režírované Kalouskem, nemůže z občanů nikdo, pokud nepozbyl čtením novin poslední zbytky soudnosti.

Co může občan této vládě vyčítat je to, že za relativně dlouhou dobu nedokázala občanům předložit audit činů vlády minulé, která je bez studu připravila o hodně peněz a také o iluze, že pravice musí nutně vést k prosperitě státu.

Spočítat bychom měli ne Zemanovi, ale Klausovi, kolik stál naši republiku jeho neortodoxní přístup k národnímu majetku, a teprve pak soudit činy, které následovaly.

Vláda premiéra Rusnoka prostě podporu získat nemohla a test se proto nekonal. Fiasko SPOZ bylo dáno zčásti tím, že o jejích členech lidé neměli relevantní informace. Znovu se ale potvrdilo, že nešlo o sdružení, které si utvořil Zeman, ale sdružení lidí, kteří chtěli využít Zemana, který jako jediný socdemokratický premiér vedl úspěšnou vládu celé čtyři roky.

Divit se Zemanovi, že se chtěl důkladně seznámit s členy vlády, kterou má jmenovat, nemá valného smyslu. Možná ještě bude Zeman litovat, že toho nebo onoho rovnou neodmítl.

Pachuť může občanům zůstat ne z Rusnokovy vlády, jak se jim snaží média i pan Pehe namluvit, ale jen z lidovců v koaliční vládě, kteří, jak se zdá, jsou krajně podivnými vítězi vládní anabáze za okolností, kdy podpora občanů církvím se přiblížila nule.
30. 01. 2014 | 01:30

Ládik!!! napsal(a):

Je mi líto, že už v bedně neuvidím ministra Žáka. Občas si ho najdu na YouTube, abych se mohl nahlas řehtat.
30. 01. 2014 | 07:40

Pepa Řepa napsal(a):

Tak teď nevím.
Půjde Turek teď k našemu Bohóóškovi nebo po žních Bohóóšek k Turkovi?

Ještě, že ten pan Pehe je jistota, kámen úhelný z Brikety.
Nahlédneme do jeho tajemství, když o ně nestojíme a shlédneme jen vnějšek, když se pídíme, řekl by taoista.

A pan Pehe se pídí jako píďalka, jen smysl věcí mu pokaždé uniká.

Očekávám hanopis na Bimba a blog Vítej ty hnusná nová vládo s krásným a chytrým Jiříčkem Potátou, našincem.
30. 01. 2014 | 07:47

ŠŤOVÍK napsal(a):

Milé Pehe, chápu, že Vás mrzí, že modrofialoví nedovládli až do konce, ale nechte být. Vždyť už to bylo neudržitelné. Miloš Zeman z titulu své funkce udělal to nejlepší, co mohl. Nebo snad chcete tvrdit, že aktuální premiérkou měla být knihkupkyně z partaje, která má 7%? Jo, Vám by se to líbilo. A k tomu senilní "kníže" presidentem. Lidé ale holt mají rozumu trochu víc, než si myslíte.
30. 01. 2014 | 08:29

Myšelín napsal(a):

Ládik!!!!
Vždyť teď máte plnohodnotnou náhradu - bilingvního ministra financí s koblihovým přízvukem.
30. 01. 2014 | 08:42

Miky napsal(a):

§ PRAVDA o těch co nám vládli a vládnou od r.1945 §
...........................................

ps.Porvedena přísná autocenzura to abych ušetřil dřinu pro dozorce p.Stejskala
i přslušného vyšetřovacího orgánu a patřičného státního zástupce .

Děkuji za pozornost
S úctou
M.N.-chudák občan
30. 01. 2014 | 08:50

čistič bot napsal(a):

velmi příjemným vedlejším produktem v souvislosti s instalací zemanových odborníků do vlády byl naštěstí debakl zemanovců ve volbách, a taky vyjasnění úmyslů alkoholika a jeho stylu hry, díky tomu se stává na další 4 roky neškodnou figurkou, kterou netřeba brát vážně - jenom je třeba se poučit a nevolit, národe, sobě hovado takovéto při další příležitosti.
30. 01. 2014 | 09:04

resl napsal(a):

řepa,
kdyby, kdyby a podobně, jenže zmazanej byl bimbo, takže až bude někdo jinej, jako třeba Kalousek, dostane to tady taky. takže čekejte a nevytvářejte si svúj scénář, který doprovodíte zase svým komentářem. předstvte si, co bych o vás mohl napsat, kdybyste se podělal v přímém přenosu, kdybyste se poblinkal, co jste pil, jedl, asi berete nějaká svinstvo atd. takhle tady postupuje mnoho "kdybylů."
30. 01. 2014 | 09:24

Otokar F. napsal(a):

Snad ten zápach po "vládě odborníků" rychle vyvane.
30. 01. 2014 | 09:42

QEntity napsal(a):

Na celé věci je dobré, že od začátku bylo všem jasné, že do Zemanovy vlády bez podpory sněmovny může vstoupit jen gauner.

Nyní přichází doba, kdy se ukážou detaily toho, proč si Zeman takovou vládu sestavil.
30. 01. 2014 | 10:28

john petres napsal(a):

Vláda Zemana a jeho sluhy Rusnoka byla přesnš taková,jako jsou občané Česka...Ostuda Evropy.Čest Bůh,junáci!
30. 01. 2014 | 10:47

Jirka napsal(a):

Jiiirka Peheee nana nananana :DDDDDDDDDDDDDDD Co bychom si počali bez podobných glosátorů typu Pehe, Fendrych, Pečírka, Šídlo, Tabery, Leschtina a spol. ??? Děkujme bohu za takové komentátory, jelikžo jejich názory mají vždy hloubku a jsou nezatíženy vlastními pocity nedůlěžitosti ... :D
30. 01. 2014 | 11:25

curs napsal(a):

Bilance Rusnokovy vlády je pozitivní. Její vznik byl sice netradiční, ale schopný politik se pozná podle toho, že se nechová mechanicky a nepodléhá tlaku mediální ulice, nýbrž je schopen najít i netradiční řešení krize. Kdyby Zeman minulou koalici nepopravil, patrně by mohla uspět i v řádných volbách. Na jaře by žurnalisté vylezli z kanálů a spustili mečení, jak jsme úspěšní a nesmíme výsledky reforem zmařit volbou levice, čemuž by nemalá část občanů podlehla. Zemanův zákrok proti sněmovní většině naštěstí tuto ponurou vyhlídku eliminoval. Místo mafiánského Nečase nastoupil věcný Rusnok. Přes zběsilou kampaň v médiích zemi bez problémů dovedl k sestavení politické vlády, žádná Zemanova diktatura nenastala. Asi největší kaňkou na činnosti vlády je návrh na časové omezení podpory bydlení na ubytovnách, který by vyhnal na ulici další tisíce lidí a způsobil sociální katastrofu srovnatelnou s řáděním Drábka. Příznačné je, že toto u našich samozvaných ochránců demokracie žádnou pozornost nevzbudilo, věhlasný politolog Pehe asi zabývá politicky důležitějšími otázkami typu jmenování profesorů předsedou Senátu nebo datem Zemanova výročního projevu. Pak se diví, že tolik lidí u nás má ke státu a politické a mediální třídě nepřátelský vztah a hledá důvody někde v pozdním středověku.
30. 01. 2014 | 12:27

yes napsal(a):

Re Gudka napsal(a):
Tak ovšem důstojnost chování, jakou jsme viděli od vládní dvojice Nagyová-Nečas se zase nějakou dobu nedá očekávat.
Pracovať - to říkal určitě komunistický premiér Adamec, zatímco pan Babiš říká "jednať" a "řídiť" a "analyzovať". Říká i pracovat, ale bez háčku.
No, tak ani tu pracovitost nemůžeme chtít v takovém měřítku, jako u Nagyové.

Bohužel důstojnost chování se v naší společnosti strácí, nejen u dvojice Nagyová-Nečas. Ale po opuštění předsedy ODS Klause, se to týká i Topolánka. A to máte dva předsedy nejsilnější pravicové strany, kteří vyhořeli excelentním způsobem hned za ssebou. Tolik minulost, ale tahle vláda je bohužel přítomnost. U ODS si člověk mohl dělat iluze protože image měli oba v poho, ale u těchle už předem víme o co jde. A s prominutím pan Babiš ať má výsledky jaké chce, tak to není ani Baťa ani Emil Škoda. A česká republika není žádná zemědělská usedlost aby se dala řídit jako Agrofert. Pan Babiš nikdy nic nemusel vymýšlet ani investovat do výzkumu a do nových technologií. Jediné co se tomu trošku přibližuje je, že umí zprostředkovat nákup a prodej kombajnů a traktorů. A co od toho chcete očekávat?
30. 01. 2014 | 13:45

yes napsal(a):

Re Bakalův nezvaný host napsal(a):
Váženej pane, netykejte. Husy jsme spolu nepásli.
Pokud tu někdo posloužil jako ochotný nástroj psychopatických politiků, tak já to tedy rozhodně nejsem. Zjevně proto že tu dnešní vládu (............ politiků) nepodporuji. A ani je nevolím.
Pokud tu někdo něco nepochopil nebo dodnes nechápe, je rozdíl mezi historicky potvrzenou úspěšnou cestou a neúspěšně provedeným socialistickým experimentem budou lidi a voliči jako ste vy. Jak patrno ze složení vlády. A z historie lidské civilisace není známo mnoho různých cest jak se dobrat optimálního výsledku. Pokud se ovšem zhodneme na tý cestě k tomu výsledku. Jak patrno, odhaduji že spousta lidí by byla nejspokojenější a nejšťastnější někde mezi domorodci v deštném pralese. Zdravotnictví zdarma, školství zdarma, pracovat nikdo nikoho nenutí. A vlastně ani nikdo vlastně ani nic NEMUSÍ. Pokud si chcete užívat blahobytu vyspělé civilisace, tak naopak MUSÍTE. MUSÍTE chodit do práce, MUSÍTE platit daně, MUSÍTE chodit do školy. MUSÍTE udržovat vyrovnaný státní rozpočet. MUSÍTE pracovat podle svých schopností a možností. MUSÍTE se celý život vzdělávat. Zkrátka furt něco někde MUSÍTE. Kde tu někde vidíte možnost pro diskusi a naslouchání veřejnosti a pro slůvko MŮŽEME? A rozhodně vás mohu ubezpečit že necítím potřebu mávat mávátky na rozdíl od soudruhů vašeho formátu. A asi nejen touto potřebou davového exhibicionismu se budeme asi lišit.
30. 01. 2014 | 14:10

Lad-dyg? napsal(a):

Po Rusnokově vládě zbyla pachuť .Po chemicko-lesnické vládě neskutečný bordel.
30. 01. 2014 | 14:52

yt napsal(a):

ODS odkláněla prachy kde mohla, totéž ČSSD přes kraje, myslíte že Rath byl jediný? Tak se nehádejte.
A Rusnokovci toho chtěli stihnout také hodně.
30. 01. 2014 | 15:57

zajíček napsal(a):

Vláda pana Rusnoka neudělala nic špatně, řekl bych, že to byla asi nejlepší vláda po těch pravicových. Pan prezident vyřešil situaci ČR výborně. Asi ani jiná možnost nebyla. Nechápu některté novináře a jejich komentování, domnívám se, že je třeba informovat občany podle pravdy a ne podle svých sympatií, třeba k pravici nebo Sch. Lidé mají možnost na satelitu si porovnávat zprávy ze světa, je zajímavé, že mnohdy je komentář úplně jiný, než v ČR. Stokrát opakovaná zpráva, možná i lež, se stane pravdou a lidé papouškují, co slyší. Je to i smutné. Můj názor.
31. 01. 2014 | 10:42

yes napsal(a):

zajíček napsal(a):
"Vláda pana Rusnoka neudělala nic špatně,..."

Dovolím si ostře nesouhlasit. Vláda pana Rusnoka, není vládou která by vzešla ze svobodných voleb, a která by měla odpovědnost volenému parlamentu. A tedy nemá žádnou pravomoc cokoliv měnit. Přesto různá personální a finanční rozhodnutí provedla bez toho aniž by byla kontrolovatelná parlamentem. A rozhodovala o voličích bez voličů, a to rozhodně není dobře, už z principu.
Pan president Zeman je sice zvolen lidem, ovšem v parlamentním systému. A má odpovědnost ne svým pár voličům kteří ho volili ale parlamentu. A pan Zeman se na vůli parlamentu vyprd jmenoval si svou vládu, a defacto změnil byť dočasně parlamentní systém na presidentský systém. Bez toho aniž by tu byly ústavní zákony které by takovou vládu nebo formu vlády umožnili. Pan president se chová jako Bohem pomazaný vládce, kterým ovšem není. V dobách kdy vládli monarchové tak se žezlo dědilo z otce na syna a vládci měli zkušenosti které se dědili po generace. A spolu s dobou po které staré generace vládců vládli vzrůstali i jejich skušenosti a schopnosti. A uvědomte si že těmto vládařům pan Zeman nesahá po kotníky. Pan Zeman nemá ani skušenosti ani vychování. Je to jen zvolený občan jeden z mnoha. Zrovna jako kdokoliv jiný z nás. A nikdo z nás nemá právo zasahovat do věcí veřejných bez kontroly svobodně zvoleného parlamentu. Může se vám to nelíbit ale vyvyšování jednoho běžného smrtelného člověka na úroveň Boha se mi hrubě nelíbí už jen proto že s tím máme ve dvacátém století dost smutné skušenosti.
31. 01. 2014 | 11:58

NE, dobře už bylo?! napsal(a):

Pospíšil zakládá novou stranu : "NE, dobře už bylo?!"
31. 01. 2014 | 20:31

čukotka napsal(a):

Pehe vy už máte taky nakoupíno,co? Plácáte nesmysly.
31. 01. 2014 | 20:46

fler napsal(a):

Tak pachuť. No, já cítím něco jiného a to stále, když některý chytrák začne mluvit o zadlužování, nedostatku penět ve státní kase a tak podobně. A jsou tací, kteří tomu přitakávají. Přitom - v kase je tolik peněz, kolik se tam vybere od nás, daňových poplatníků-takže je tam peněz až až. Jen jsou tu správci této kasy a ti rozhazují tam, kde není třeba. To znamená do vlastních kapes. Nevěřím, že ve státě, kde se platí daň z každého rohlíku a z každé koruny dvakrát, nejsou peníze. Tak to je ta pachuť, kterou cítím já - lež o celé státní kase.
31. 01. 2014 | 23:59

Pavel napsal(a):

Dovoluji si prosbu vůči pánům (nevšiml jsem, že by v této diskusi byly dámy), kteří proti panu Pehemu chválí Rusnokovu - Zemanovu (či SPOZ) vládu. Prosím, napište mi konkrétně, bez generických klišé, v čem (ve kterých jednotlivostech) jste si tak výrazně polepšili za Rusnokovy vlády oproti té předchozí? Je-li to Váš lepší pocit nebo ještě něco jiného?
01. 02. 2014 | 01:01

paval napsal(a):

Proč Pehe vidí špínu, kterou chce vidět......Pehe, co tak se vyjádřit k vládě Nečase a toho hooooooovááádka Kalouska, kterého s udřeným koněm vodil jako loutku
01. 02. 2014 | 12:24

Vláda... napsal(a):

...personálního inženýrství
01. 02. 2014 | 19:54

yes napsal(a):

Re fler napsal(a):
"Tak pachuť. No, já cítím něco jiného a to stále, když některý chytrák začne mluvit o zadlužování, nedostatku penět ve státní kase a tak podobně. A jsou tací, kteří tomu přitakávají. Přitom - v kase je tolik peněz, kolik se tam vybere od nás, daňových poplatníků-takže je tam peněz až až. Jen jsou tu správci této kasy a ti rozhazují tam, kde není třeba. To znamená do vlastních kapes. Nevěřím, že ve státě, kde se platí daň z každého rohlíku a z každé koruny dvakrát, nejsou peníze. Tak to je ta pachuť, kterou cítím já - lež o celé státní kase."
Tak proč se nepodíváš pravdě do očí? Počítač máš, internet máš... Teď ještě tu odvahu že? Kdyby sis našel holou pravdu, tak bys tady neplácal komunistický žvásty o rozkradeným státě, o politicích kteří si údajně celý národní produkt rozfofrují do vlastních kapes a pod.
Je to vážně jenom lenost a nebo zlý úmysl šířit pomluvy? Já se ptám a doufám že dostanu regulérní odpověď díky.
01. 02. 2014 | 22:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy