Svět podle Událostí ČT

01. 02. 2014 | 09:25
Přečteno 31910 krát
Události ČT jsou coby vlajkový pořad České televize, do něhož tato instituce financovaná z koncesionářských poplatků nepochybně investuje podle svého mínění to nejlepší, co může nabídnout, smutným úkazem té části českého žurnalistiky, která se považuje za seriózní.

To první, co diváka Událostí udiví, je nápadný rozpor mezi bombastičností i kýčovitou estetikou celého pořadu na jedné straně, a jeho informační prázdnotou i rozplizlostí na straně druhé.

Pokud by měl podle Událostí soudit Česko poměrů u nás neznalý cizinec, musel by se domnívat, že naše země je místo, v níž se „Češi“ ze všeho nejvíc a neustále zajímají o počet centimetrů technického sněhu na sjezdovkách, sjízdnost řek pro vodáky, složení i ceny potravin, cestování a nejrůznější výhodné nákupy. Průměrný Čech je prostě zřejmě sportovec či turista, který když zrovna náhodou nesportuje, nakupuje, a to s vysokou mírou hladu po spotřebitelských znalostech, které mu Události naštěstí neustále aktivně vylepšují.

K „Čechům“ občas také problesknou skrze Události zprávy o jakýchsi nepříjemných konfliktech na Ukrajině nebo válce v Sýrii, a pak ne vždy politicky relevantní zprávy z několika míst, kde má ČT korespondenty (takže je musí vytěžovat, ať už se tam něco děje nebo ne). Korespondenti, které ČT v některých těchto místech, včetně ohnisek konfliktů, má, jsou sice z hlediska profesionality to nejlepší, co může nabídnout (kupříkladu takový Josef Pazderka by byl hvězdou v jakékoliv západní televizi), ale ve srovnání se zpravodajstvím pro konzumenty nejrůznějšího druhu, což je skutečná páteř Událostí, jsou to naneštěstí zprávy spíše okrajové.

O cizincích u nás—tedy o těch, co nejsou „Češi“--se divák Událostí nejčastěji dozvídá prostřednictvím rádoby dramatických reportáží ze zátahů udatné české policie na tržištích Vietnamců a dalších „živlů“, kteří v naší krásné zemi pobývají, jak jinak, načerno.

Nejúžasnější je ale domácí politické zpravodajství. Většinou se odehrává tak, že reportér ČT někde postává a čeká, až odněkud, nejlépe z nějakého napínavého zasedání, kde se dohaduje nějaké grémium nebo se jedná o vládě, vyjdou politici. Ti pak nedočkavé reportéry—v zimě promrzlé, v létě propocené—informují o dění, které probíhalo za zavřenými dveřmi. Drama je často ještě vylepšováno dohady o tom, co se asi kdesi „uvnitř“ odehrává, jakož i záběry na přijíždějící a odjíždějící limuzíny.

Zásadní komentáře k politickému dění poskytují, jak je u nás zvykem, v krátkých vstupech samotní politici, kteří v zájmu dramatičnosti přenosu zásadně postávají někde venku, v přímém přenosu, kouří se jim od úst, a kvůli zpoždění zvukového signálu obvykle odpovídají na „dobrý den“ moderátora svým vlastním „dobrý den“ až v okamžiku, kdy už se moderátor ptá na něco jiného.

Moderátoři ve studiu mají strategickou převahu, i když vzhledem k otázkám, na které se musejí ptát, ne také vždy převahu intelektuální. Jsou v klimatizovaném studiu, zatímco zpovídaný politik se někde krčí v zimníku, popřípadě naopak v horku odhání komáry a další hmyz, který přitahují rozsvícené kamery. Moderátoři se obvykle tváří přísně a především spěchají. Politikovi, pokud neodpovídá jednou větou, se obvykle nepodaří dokončit, co chce říct, a nakonec je uťat, protože Události už zase pospíchají jinam. Čas je drahý, a diváci evidentně touží třeba po zprávách o tom, zda jsou obědy levnější v Pardubicích než v Praze.

Leckdo by si mohl myslet, že když Události tolik šetří časem, nebudou se opakovat. Jenže Události rády a opakovaně recyklují reportáže, včetně stejných záběrů, které už odvysílaly několikrát.

Úžasnou částí Událostí je pak „téma“, které nám nabídnou někdy okolo půl osmé. Události postupně stupňují napětí krátkými upoutávkami a zmínkami nadcházejícího „tématu“, což má být dle režisérů zřejmě jakýsi hluboký ponor do závažného sociálního či politického problému v podání skutečných novinářských „es“. Někdy se zajímavější pohled na důležité téma podaří, většinou je to ale jen povrchní snůška banalit, opírajících se o interaktivní televizní grafiku.

Fascinující je, že se ČT odváží tento pořad nabízet jako svůj hlavní zpravodajský program, ačkoliv má vedle něj vcelku dobrou, občas nadprůměrnou ČT24, vysílající non-stop, jejíž redaktoři se v kontrastu s tím, co jsou nuceni předvádět jinak jistě inteligentní moderátoři Událostí (kteří, když se sami ještě objevovali na ČT24, nepůsobili jako úplní trotlové), jeví jako novinářští géniové. O častější vstupy kvalitních novinářů působících dnes převážně na ČT24, jako jsou Daniel Takáč, Barbora Kroužková, Hana Scharffová, Zuzana Tvarůžková nebo Michal Kubál, zřejmě v Událostech není velký zájem.

Jsou tři možnosti. Tou nelepší je, že jsou Události jen výrazem neschopnosti jedné televizní redakce, která se (nepříliš úspěšně) snaží soupeřit s komerčními stanicemi a jejich stylem zpravodajství. Horší možností je, že se redakce Událostí bojí, aby si kvalitnějším a méně politicky rozplizlým zpravodajstvím nepobouřila mocné.

Tou nejhorší možností je, že Události ve skutečnosti dost přesně odrážejí stav české národní duše. Že vlastně přesně vystihly, že průměrný Čech chce jen zpravodajský odvar se silnými prvky infotainmentu, neb je to především konzument bez většího sociálního záběru, kterému nevadí žít v jakési virtuální realitě, v níž forma převažuje nad obsahem. Pokud se zajímá o politiku, je pro něj nejpřitažlivější hádání ze skleněné koule (co kupříkladu bude, až bude nová vláda), na což se už dopředu dobře nadává, politické drby, a obecně takové trochu slepičí kdákání: co který politik utrousil, kdo mu na to co odpověděl, atd. Hlavně žádná dřeň a zbytečné kontroverze! Pokud je tomu tak, je to dvacet pět let po pádu bývalého režimu docela tristní situace.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pepa Řepa napsal(a):

Taky jsem si všiml, že pana Pehe nepozvali k mudrování, jak dopadl u maturity před Bimbem ten a nebo ten, respektive-pokud se mihnul- tak tam ve studiu nevyseděl vejce, protože kdo jiný může hodnotiti, než pan Pehe, zaslouží si to.
Ano...je to hanebné!!!

A to se tam vystřídala různá politologická ucha, z různých obskurních univerzitětů, žasl jsem nad množstvím politologů, kteří jsou obdařeni darem jasnovidectví,vidí za roh i za dveře, a ze slovutné NYU nikdo.

Takže....otázkou je, jak by si kritik správnou CT představoval.

Naštěstí je na střeše takový talíř, chytá kdeco.
01. 02. 2014 | 09:47

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Tak dlouho tito zpravodajové drželi uvědoměle u koryt ods pravici,

až se tato sama historicky znemožnila tak, že navzdory jejich mediální přízni a fandovství samo o sobě vyhnila a zdegenerovala tak, že rádoby pravičáci prý ted' nemají koho volit. Ale dle mne si za to můžou sami, páč už i po smrti ods tuto stále fanaticky a prý "uvědoměle" volili. Tímto ji sami(české pravici) zasadili smrtelnou ránu, páč měli představu jakési vedoucí úlohy pravice ve společnosti.
Pravice v českých lukách tak po zásluze a záslužně vyšuměla na svůj vlastní politický cintorín a pokud né na věčné časy, tak alespon' tak nadlouho, aby jsme od ní měli svatý pokoj a klid od jejich neschopných, zlodějsko-tunelářských neoliberálních experimentů.
01. 02. 2014 | 09:51

Joe Ratata napsal(a):

Co se děje na Ukrajině mně docela zajímá.
VŠECHNA média (včetně mnou placených veřejnoprávních) unisono informují, že zlá totalitní vládnoucí menšina snažící se Ukrajinu připojit k Ruské federaci, tvrdě potlačuje hodnou vzdělanou demokratickou většinu, snažící se přimknout k Německé unii.
Vše je tak jednoduché a jeden se snadno orientuje, že?
01. 02. 2014 | 09:52

Al Jouda napsal(a):

Pan Pehe opět přiložil polínko na ohníček, na kterém se v kotlíku vaří ČT. Jediné východisko je referendum o zrušení této zcela zbytečné pijavice peněz prostých občanů, kteříz valné většiny koukají na NOVU nebo PRIMU, které jim dávají nejen zábavu, ale i zpravodajství zcela zdarma !!!
01. 02. 2014 | 09:58

mb napsal(a):

dvacet čtyři a čtvrt
01. 02. 2014 | 10:10

Kala napsal(a):

Pepa Řepa - radši bych ve studiu viděla pana Peheho. Všimla jsem si, že jeden politolog měl na bradě kousek krupicové kaše, a jednou jednomu ekonomovi koukalo z kapsy chrastítko.
01. 02. 2014 | 10:10

kokoshka napsal(a):

Joe Ratata:
Co se deje na Ukrajine mne take velmi zajima z osobnich duvodu.
U nas už koluje termin majdanauty.
Te"užitečni..."vubec nevedi co chteji,odmitaji jednani s vladou a presidentem,vypada to jak ve Španelsku 1936,žadne rozumne požadavky krom odstavky vlady jsem ješte nezaznamenal.Jde nasilne obsazovani statnich instituci,Vychod začal silny Antimajdan,je to durdom na entou.
Už se probudili Polaci a připominaji že neobanderovcu nechteji s ohledem na nepřiliš lichotivou společnou minulost a Krym se mobilizuje.
01. 02. 2014 | 10:19

aga napsal(a):

Na tom, co očekává "česká národní duše" od zpravodajství a od TV vůbec, se po sametu podepsala "židovská národní duše" prostřednictvím Železného (Sorose, Laudera)) et consortes - zcela cíleně a programově. Tam, Pehe, obraťe svou analytickou pozornost a kritiku.
01. 02. 2014 | 10:19

TomášL napsal(a):

Dnes po delším čase Vás čtu a jdete mi do rány!

"Pokud se zajímá o politiku, je pro něj nejpřitažlivější hádání ze skleněné koule (co kupříkladu bude, až bude nová vláda), na což se už dopředu dobře nadává, politické drby, a obecně takové trochu slepičí kdákání: co který politik utrousil, kdo mu na to co odpověděl, atd."

Přiznám se, že tak Vás pane Pehe vidím- Vaše rádoby odborné pohledy do problematiky. Raději jsem si zvykl počkat, kdo a jak to politik udělá, než řešit Vaše domněnky, které nejsou prosionální (neboť nadržujete jedné straně na úkor druh) a často mylné.

Víte, už jsem si kolikrát položil otázku, jaký smysl může dávat člověku Váše práce?
01. 02. 2014 | 10:30

aga napsal(a):

TomášL

Však jste si na otázku sám odpověděl - smyslem je protežovat onu "druhou stranu" a její zájmy. Zajímavější otázka je, kdo je ve skutečnosti tím protežé pana Pehe a proč. Zvonku to vyzerá, če "česká národní duše" to asi nebude.
01. 02. 2014 | 10:33

kokoshka napsal(a):

Nemužu nic jineho rict než 158krat tady opakovat začatek genialni filmove trilogie Petera Jacksona(King Konga mu do zadku):"Svet se meni,citim to v zemi,citim to ve vzduchu,citim to ve vode,svet se meni a my s nim,vše bude jinak...!"
01. 02. 2014 | 10:49

Da.Rock napsal(a):

Jak už tady bylo zmíněno, informování o událostech v Ukrajině je typickou ukázkou manipulativnosti současných médií, které neinformují, ale vytvářejí obraz událostí a to takový, jaký vyhovuje buďto majitelům, nebo vládnoucímu establishmentu.
Podle těchto médií jsou mírumilovní prodemokratičtí demonstranti brutálně masakrováni totalitní policií. Když už náhodou do médií proniknou obrázky skutečného stavu, kdy jako panáci ve vitrínách stojící policisté jsou mláceni tyčemi, řetězy, ostřelováni světlicemi a poléváni hořícím benzínem, je k tomu dodán komentář jakože to dělejí jen malé skupinky radikálů a to jsou beztak jen provokatéři najatí vládou. O mrtvých demonstrantech, ať už umřeli z jakéhokoliv důvodu, se píše takřka jako o hrdinech a mučednících revoluce, mrtvý policista médii jen tak lehce probleskl a ihned z nich zmizel.
Díky bohu za internet, který nám umožňuje opatřit si pravdivé informace a nemuset se spoléhat jen na oficiální mediální masáž.
01. 02. 2014 | 10:49

Divobyj napsal(a):

Ukřivděné Pehe mne nezajímá.

Na Ukrajině jde stále o hodně.I když se to našinci nezdá,stále ještě je tam co rozkrást,zadlužit,zničit.
Já jsem na Letné pouze civilizovaně cinkal klíči a nechal se unést davem,abych s nimi řval:Havel na Hrad!
Lidé na Majdanu však riskují své zdraví a životy.Nebude dlouho trvat a drtivá většina z nich pochopí,zač vlastně.
Kola dějin nezastavíš.Musí to tak být.....
01. 02. 2014 | 10:52

TomášL napsal(a):Všiml jsem si, že Metropolitní má nějaký monopol na ČT. Kdyby neměla, asi bych netušil ani o její existenci.

aga

Máte recht.
01. 02. 2014 | 10:55

pozorovatel napsal(a):

Že se nám tu poslední dobou vyrojilo politologů.
Je jich jako pojišťovacích agentů.
Jenže pojišťovací agent musí být registrován u ČNB, vyzkoušen, musí vést záznamy o jednání s vámi, na jeho práci si můžete stěžovat a v případě např. zavádějících informací dostane milionové pokuty. Navíc, poškodí jen vás. A nemáte-li na něho náladu, vyrazíte s ním dveře.
Nu a co takhle všichni ti politologové, které nám cpou média vrchem spodem? Třeba pan Pehe?
Jejich vývody se neliší od vývodů šarlatánek se skleněnou koulí v nočních programech některých televizí. Nenesou za ně žádnou odpovědnost. Klamou a nasírají celý národ. Přispívají k relativizaci takových hodnot, jako je slušnost, pravdivost, zodpovědnost, sebereflexe.
Naopak jsou soběstřední, nezodpovědní, nepravdiví, povrchní, neslušní, příživničtí, šarlatánští. Z čeho a za co vlastně žijí?
Celý život jsem politology nepotřeboval, a myslím, že kdyby dnes nevystrkovali hlavy ze všech děr, byli bychom všichni s našim selským rozumem a s výchovou, kterou jsme dostali od maměnky, šťastnější.
Co Vy na to, pane Pehe?
01. 02. 2014 | 10:57

Kelt napsal(a):

Redaktoři-spíše redaktorky ČT s velkým "úspěchem"nejsou schopny rozeznat zprávu od komentáře.
Při zpovídání politiků jsou vybaveny silnou podjatostí vůči některým,což je odrazem jejich působení v minulých letech a často tragickou neznalostí daného tématu.
Že např.pí Drtinová i další se neobejdou bez podrobného scénáře a pokud tázaný chce uplatnit sdělení,které nezapadá do scénáře,není mu dovoleno ani dokončit větu.
Jediný, který dokáže klást mimo "scénář"zasvěcené otázky,zejména v HP je p.Takáč a dokáže klást nepříjemné otázky celému politickému spektru.
Když je u Drtinové Kalousek,tak se jedná pouze o jeho monolog,při kterém,když je ve "formě",tak ho Drtinová nechá opakovat jeho moudro třeba i pětkrát za sebou.
01. 02. 2014 | 11:07

kokoshka napsal(a):

"Devateho termidora,važeny Konvente a Vybor pro Veřejne blaho"
Jen aby Kličko neskončil jak Robespier,revoluce ma ve zvyku požirat sve deti!
01. 02. 2014 | 11:08

Analytik napsal(a):

Koho by napadlo dívat se na Události ČT1, když v tu dobu běží zprávy na Primě?
ČT1 možná pro pamětníky a milovníky pohádek.
01. 02. 2014 | 11:22

kokoshka napsal(a):

Sekaček na led do zatylku dobre osvežuje pamet!
Trockij byl chytřejši než Stalin ale prohral,nezachranila ho ochranka ani cela pevnost vojaku!
01. 02. 2014 | 11:25

.K.V napsal(a):

Také mne udivuje, že když má někdo v televizi něco vysvětlit, musí stát nutně na co nejšpinavější ulici, v mrazu a ve tmě, nebo v dešti.
A naproti tomu 1/3 zpráv zaberou pohledy jaké má moderátorka punčochy a boty na vysokém podpadku a jak u toho poskakuje.
.
O kvalitě infrormací škoda mluvit- z Ukrajiny VIDÍME JEN BARIKÁDY a záběry na podivné týpky jak házejí zápalnou láhev, o co tam jde, kolik je příznivců, názor někoho z vládních představitelů nikdy. Vrcholem žurnalistiky bylo když včera jeden reportér alespoň ukázal že o ulici dále je normální klid.
.
Stejně tak referovali celou dobu v Sýrii, nikdy jsme se nedozvěděli kdo jsoun povstalci a co chtějí. TeĎ mají být mírové rozhovory a najednou zjišťujeme že se povstalci neumí dohodnout kdo je vlastně má zastupovat a co chtějí.
.
Veřejnoprávním médiím 1000 x hanba, je to k blití.
Zrušit bez náhrady, tohle platit nechci
01. 02. 2014 | 11:29

modrý edvard napsal(a):

autor: Opravdu nevím, co jsou ty správné zprávy /zdražily brambory; převrat v Bujumbuře; sto let od narození velikána; vyšla nová kniha?/. Velmi rád bych si přečetl od někoho z TV, jak to má být.
Souhlasím s tím, že zprávy na ČT jsou klipovité a víceméně na ně pro to nekoukám. Popis přijíždějících a odjíždějících potentátů je velmi trefný. Stejně jako popis názorného předvádění akce /zdražila čokoláda - redaktorka ukusuje čokoládu/.
Nesouhlasím s kritikou negativního zobrazování menšin - negativně jsou zobrazováni všichni /uvidíme, že Janoušek naboural, ale ne, že se Janoušek stará o nemocnou kočičku/.
Zprávy jsou povrchní. Otázka je, zda česká populace je ochotná koukat na nějaké jiné. Další otázka je, zda česká populace, která kouká na bednu, je ochotná koukat na nějaké jiné.
Joe Ratata: nemyslím, že všechna média. Slyšel jsem i negativní hodnocení "majdanu". Ale bez ohledu na Váš (nebo můj) osobní názor, pokud před parlamentem několik měsíců protestují davy lidí, něco je špatně.
01. 02. 2014 | 11:29

Joe Ratata napsal(a):

kokoschka
Stalin posílal vrahy i na Tita. Ten mu pak jednou odepsal, ať už toho nechá, nebo že jednoho pošle i on a víc nebude třeba. A pak už měl pokoj.
01. 02. 2014 | 11:32

mimo napsal(a):

Přesně popsaná mizérie hlavních zpráv na ČT. Člověk, který se zajímá do dění, se lépe a efektivněji doví co ho zajímá jinak, ostatní se raději kouknou na komerční televize, kde zpráva o umělém zasněžování a ztraceném psovi nevypadá tak lacině.
Podobně degeneruje Ekonomika CT24, kterou navíc zkrátili. V nědeli pak pohádka s Václavem Moravcem, pro koho je takový pořad proboha určený? Moravec je Ebenem "politických" debat - mějme se rádi a hlavně ať to všechno dobře dopadne.
Bůhví, jestli je to výsledkem Dvořákovy vlastní snahy o nějaké změny, nebo je pouze užitečným idiotem. Tipuju trochu od obojího.
Jsou zprávy na CT odrazem české duše? Možná jo - když vidím některý příspěvky v diskuzi, stačí k reakci jenom jméno autora, o čem píše je jedno. Pro takové stačí, když se něco v televizi hejbe, obsah si dodají sami jaký se jim hodí.
01. 02. 2014 | 11:46

Viola napsal(a):

Mi se velmi líbí Miroslav Karas. Komentoval z Polska, teď komentuje z Ruska a Ukrajiny a jeho poslední reportáž se mi líbila, připadala mi pravdivá a nezkreslená. Ukázal například, že ty mohutné demonstrace jsou jen na tom Majdanu a okolo je to normální. Je zvláštní, že takový malý bobek nebyli schopni zpacifikovat.
01. 02. 2014 | 12:08

kokoshka napsal(a):

Joe Ratata:
Asi neznate ten historicky pravdivy vtip o Stalinovem ochranci,pro odlechčeni:)
Stalin mel ochrance jakse patři na vudce,ten pořad usinal v praci,jednou Stalin zavolal Beriju a povida":"Ten v den spi protože ma doma novorezene miminko,daj ho na jinou lehši službu,představ sobe,Lavrentij Pavlovič,před tim než usnul v aute dal mi svoji služebni pistoli a povida:_"Střilejte,Josefe Vissarionoviče,kdyby neco..."
Stalin mel smysl pro humor!
01. 02. 2014 | 12:08

Aleš napsal(a):

Nepochybně správně je možnost, popsaná v posledním odstavci.

Což ovšem neznamená, že by se této poptávce měla ČT přizpůsobovat, nebo ji povrchním a laciným podbízením se spoluvytvářet. To je role komerčních stanic.

Veřejnoprávnost média spočívá v tom, že má zobrazovat společnost takovou, jaká skutečně je, jak odpovídá každodenní životní zkušenosti obyvatel této země. Nikoli rozsekat její obraz do segmentů, z nich vybrat ty, které vyhovují žánru "příběhovosti" a ty pak sestavit do líbivé sekvence, ve které (jak píše autor) vyniká kontrast mezi banalitou obsahu a dramatem formy.

Pokud by do tohoto státu přilítnul mimozemšťan a začal si dělat názor na jeho obyvatele podle ČT, zjistí, že typickým tuzemským obyvatelem je politik, novinář, vrcholový sportovec, ekonom, sezónní hvězdička popkulturního polosvěta a semtam nějaký ten usvědčený či domnělý zločinec.

Což je zjevně v rozporu s pozorováním.
01. 02. 2014 | 12:10

Maximus napsal(a):

Nejdříve tu byl malý plazivec mlok,
potom z toho vzniknul politiolog!
Žere papá plazí se a kouše,
zabalen je občas v tom či onom rouše.
Všechno zná a všude byl
a není to žádný de..l.
Vytváří pro lidi potřebné hodnoty,
to jsou, ale fakt dobroty!
Nechme politilogy tvořit duševní mantry,
alespoň poznáme kdo jsou ti a kdo tamti!
Kdo je pracovitý, hodný a kdo nikoliv,
a kdo nám tady rozvrací kapitalistický kolektiv!
(BKP - brigáda kapitalistické práce)
01. 02. 2014 | 12:11

Viola napsal(a):

mimo

Moravec se mi líbí a oceňuji ho právě proto, že se tam u něk nikdo nebije, netak jako u toho ruského kanaďana Šustěra. Skvělý je i zde pan Stejskal, tak se má dělat, konstruktivně řešit.
01. 02. 2014 | 12:17

.K.V napsal(a):

Violo, ale nerozplakejte se nadšením,
že by ten Karas sehnal stanovisko někoho z vlády, zjistil nějaký statistický průzlum kolik % ty povstalce podporuje, co vlastně chtějí, jaký je názor veřejnosti,
To se tam nepovedlo.
Nevím ale na kolik za to může Karas a nakolik centrální redakce.
V každém případě způsob referování o Ukrajině je vrchol hnusu, vlastně pomůže jen úchylákům kteří mají radost že je někde mela, a dá se to vyložit jako boj proti Rusku.
01. 02. 2014 | 12:22

Viola napsal(a):

.K.V

To byl právě ten Miroslav Karas. Také se mi líbí redaktor z Asie, co má bráchu herce, Tomáš Etzler se jmenuje.
01. 02. 2014 | 12:24

.K.V napsal(a):

Violo, po vašem textu 12,11 už nevím co si o vás myslet.
Ironie, nebo chcete dostat blog jako embéčko a lezete do pozadí??
01. 02. 2014 | 12:24

Viola napsal(a):

.K.V

Myslím si, že dělá, co může.
01. 02. 2014 | 12:26

dennis napsal(a):

Ctu si tady kritiky na adresu autora blogu, ale nevyplyva mi z nich, zda ty nase mile Udalosti jsou lumen mezi zpravodajskymi porady ruznych tv stanic, a nebo zda to stoji za vsechny nase prachy (co z nas ceska televize bezpracne zdima). Uz jsem slysel dokonce vyraz, ze prace takovych novinaru tvori cely ostrov negativni deviace.

Jiri Pehe je takovy nebo onaky... OK. A jake jsou vlastne ty Udalosti? Co kdyby nam kritici nazoru pana Pehe prinesli cisla o sledovanosti Udalosti a treba vecerniho zpravodajskeho poradu na Nove.

Porad mam pocit, ze jsem jediny, kdo uderem pul osme okamzite prepina z Udalosti na Novu. Jsem opravdu jediny?

Existuje nejaky udaj o sledovanosti? Usuzuju, ze divacka obec (at uz se o ni vyjadreju kazdy jakkoliv) nakonec neco prece jen napovida.
01. 02. 2014 | 12:27

Míla napsal(a):

A stejně nejlépe byla divácká obec informována při souboji kandidátů na prezidenta.Zvláště při finálním zakončení a bitvě posledních dvou.To jsme se dozvěděli věcí,dokonce i jaké číro má jeden,druhý krušné mládí a lásku k Becherovce a ovaru.A těch novinářských expertů,politické nevyjímaje.Prostě bylo rušno v české chaloupce,chtělo by to opakovat.
01. 02. 2014 | 12:31

Viola napsal(a):

.K.V

Podívejte, sami politici vědí, že takový novinář udělá práce za více než nějaký "stbák", nebo jiný speciální agent. Ten Šustěr je mimořádně mazaný a dělá, že není. A pan Stejskal je upřímný, snaží se o smír a jde mu to, protože diskuze jede od začátku bez přerušení a i ti, kteří byli vymazáni, mohou po dohodě s pane Stejskalem opět psát, ale prostě to musí umět. Jsou zde blogeři kontroverzní a o to jde, říci jim, jak to kdo myslí, ale demokraticky slušně.
Když už si někteří z nás tu demokracii vycinkali, tak bychom si ji měli chránit a ne ničit. Takové demonstrace jako v Kyjevje jsou jen pošlapáváním demokracie. Pokud je něco akutní a lid chce něco vyjádřit, tak v demokracii jen pokojnou cestou, jinak si koledují o tuhý režim.
Jeden si tak může myslet, že je to jakási dvojí hra, právě pro utužení systému.
01. 02. 2014 | 12:33

Šuster není Moravec, je Litevec napsal(a):

"... netak jako u toho ruského kanaďana Šustěra ..."

Pan Savik Šuster - Ševelis Šusteris - (nikoli Šustěr) není Rus. Je to Litevec s kanadským a italským pasem.

Práce v prostoru bývalého SSSR je pro novináře životu nebezpečnou záležitostí. Pokud hledají a odhalují pravdu.
Nepohodlné žurnalisty tam střílí.

Pan Savik Šuster je rovněž nepohodlným žurnalistou, protože se mu propaganda hnusí. Vždy se snažil o objektivní pohled.
Proto byl z Ruska putinovci vyštván.

V roce 2004 pan Pazderka o jiných formách perzekucí napsal:

"... Výhrůžky, úplatky, kontroly z daňového úřadu či z požární nebo hygienické služby fungovaly proti novinářům lépe než okaté násilí. Z ruské mediální scény tak postupně zmizela nezávislá televize TV6, svůj kdysi ostře kritický tón značně zjemnila konkurenční NTV nebo rádio Echo Moskvy.

Opoziční vlajku už jen tu a tam drží týdeníky Novaja Gazeta, Moskovskije novosti nebo internetová periodika. Pouze pár hodin před smrtí Paula Klebnikova odvysílala NTV naposledy talk show „Svoboda slova“.

Moderátor Savik Šuster se sice elegantně vyhnul výslovnému potvrzení, že tento pořad, považovaný v Rusku za poslední televizní platformu pro otevřenou debatu, definitivně končí, osud „Svobody slova“ je však podle dostupných informací prakticky zpečetěn. ..."

http://www.cs-magazin.com/2005-09/index.php?a=a2004092105

Což se také stalo.
Proto pan Šuster působil a působí na Ukrajině.
01. 02. 2014 | 12:37

schroth napsal(a):

Pane Pehe, čt má nepochybně prostor k zlepšení, ale řeknu vám, že v sedm hodi zapínám zprávy Čt na internetu, protože drahoušek kouká na nějaké přiblblé seriály na Nově. Potom jsou na Nově zprávy a to je pane teprve pokoukáníčko! Dovolím si tvrdit, že seriál na Nově pod názvem Televizní noviny, je ještě horší, než všechny ty Ulice, Gymnázia a Ordinace. Hrůza, děs, na blití.
Takže zprávy na Čt jsou i s vámi vyjmenovanými nedostatky nesrovnatelně, ale opravdu nesrovnatelně lepší.
01. 02. 2014 | 12:41

hlupáci - spojenci všech totalit napsal(a):

Violo,
díky takovým "slušným lidem" jako Vy v Německu zvítězil nacismus a v Rusku stalinisté.
01. 02. 2014 | 12:44

Viola napsal(a):

Šuster není Moravec, je Litevec

Nestudovala jsem toho pána Šustěra (tak se píše rusky) důkladě, ale všimla jsem si, že při jedné debatě schválně posadil dva politiky, kteří se nesnášeli těsně vedle sebe a ti se pak do sebe pustili fyzicky a vůbec si do pořadu zval lidi ostře vymezené proti sobě, aby nejspíše schválně vyvolal konflikt, protože tak to chtějí v Tv, protože tak je velká sledovanost, tak to prostě "primitivy" baví. Proč je tak populární Kličko? Protože je to idol primitivů.
Jeho styl se velice podobal stylu, který dříve zavedla paní Jílková a nyní jej oprašuje pozvolna. Styl paní Jílkové je trochu v menším ten Šustěrův.
Ale paní Jílková je krásná žena, vezme si na sebe kouzelné šaty, vyprsí se a tím se mnohdy ostří otupí :-)
01. 02. 2014 | 12:52

Viola napsal(a):

hlupáci - spojenci všech totalit

slušný člověk sedí doma a nejde s nadšením vítat kohokoli, dívá se hodnotí a rozhoduje se po důkladné úvaze, takže bych asi nevolila ani Hitlera, ani
Gotwalda, Stalina to nevím, to bylo po vyhrané válce těžké.
01. 02. 2014 | 12:56

vasja napsal(a):

To já jednou videl na Nově "sporťáka" a ten měl v kapse baterku.
Možná by tohle mohla bejt inspirace pro Čt. Mohly by třebas něco jejich holky.
01. 02. 2014 | 12:57

roman napsal(a):

Pravda pane Pehe. Události v 19.00 se již nějakou dobu mění postupně svojí formou do trapností a obsahem do nicneříkání. V podstatě nemá smysl je sledovat. Ještě nedávno byly výborné Události a komentáře ve 22.00, ale jakýmsi "zemětřesením" se stalo něco, co vypadá jakoby měl redaktor za uchem nově naslouchávátko, kterým je mu napovídáno, aby se držel jedné otázky nebo jednoho tématu celých 25 minut. Takže divák se zase nic nedozvídá, přitom je ale neustále zmítán emocemi jako hrom.
Nebude mi nikdo vykládat, že to není úmysl. Tandem Drtinová Železný byli odejiti. počítám, že Veselovský také nevydrží. I když byl tento pořad pod jejich taktovkou až okatě "antilevicový", nebylo pochyb, že byli tito redaktoři vynikající a mohli dále karierně růst. Je jasné, že veřejný zájem stále někdo řídí. Mně je jedno, jestli je to nějaký estébák, komunista, nebo lobbista nějakých oligarchů. Prezident, nebo nadnárodní společnost. Já platím poplatky a daně proto, abych byl informován a ne proto, abych byl oblbován. Mne nemusí zajímat sledovanost a příjmy z reklamy, protože já a mí spoluobčané si veřejnoprávní televizi sami platíme. Na rozdíl od většiny komerčních médií snad nemusím být neustále vtahován do tržních praktik a povrchností. Já jsem schopen udělat si na politiku a zboží svůj názor.
01. 02. 2014 | 12:58

Pepa Řepa napsal(a):

Základem debaty je konfrontace různých názorů a ne chrčení vodovodních trubek na jednom tonu, Violko.
Šustěra neznám-moje chyba-, ale i ČT je někdy odvážná.
Krajčův pes se jmenoval Šousták.
01. 02. 2014 | 13:01

Viola napsal(a):

roman

tak vypadá jen pan Veselovský, jiní jsou lepší.
01. 02. 2014 | 13:01

yaya napsal(a):

Já se na zprávy nedívám a mám klid. Stejně se jedná o zkreslené informace, kterými chce ministerstvo propagandy masírovat ovčany. Kdo chce objektivní informace, podívá se na několik zdrojů a vezme nějaký průměr. Nyní každý den je protiruský fejeton, rozhovor nebo jiná informace, nejlépe od organizace Terorista v tísni, v novinách protiruský článek, nebo raději více, tak k čemu budu tyto lži sledovat. Proto raději polemizuji i těmi, se kterými bytostně nesouhlasím, než číst a sledovat nepravdivé "pravdy".
01. 02. 2014 | 13:04

Richard napsal(a):

"slušný člověk sedí doma"

Violo, perfektní, máte jedničku!
01. 02. 2014 | 13:05

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

konfrontace ano, ale ne vybičování napjaté atmosféry, kde se zdá, že by ne jeden, ale všichni mohli vypustit duši. Toho Savika Šustěra si klidně dejde do vyhledávače, celá paní Jílková. Pořady paní Jílkové se vám líbí Pepo?
Úžasný byl ten kotel, kdo se chtěl zrovna vybičovat k něčemu, tak se na to díval, teď se tam spíše hádají, než by něco skutečně probrali.
01. 02. 2014 | 13:05

marxík napsal(a):

Se zájmem pozoruju, jak místní demokraté (samozřejmě svobodní - říkají to totiž v televizi) postupně odmítají sezobat rozsáhlé okraje hustého chrchlu předhozeného jim rozhodujícími sdělovadly, ale vlastní jádro tohoto nevábného výtažku až kdesi z paty jim stále chutná. Že je komunista metlou lidstva, na tom se téměř všichni, i s proradnými médii, shodnou.
Pokud bych zjistil, že se mě někdo pokouší tahat za nos, všimnul bych si, co je ústředním tématem jeho manipulace, a rázem bych věděl, odkud musím začít s manipulátorem bojovat.
Je mi ale jasné, že občanstvo zpracované osvědčeným způsobem (Ariel vypere dočista do čista! + 20 000 opakování téhož) může být přesvědčen o dneska nepředstavitelném sdělením: Jedině Ariel nevypere dočista do čista, pouze s náležitým počtem opakování této nové ústřední myšlenky.
Ani mě nepřekvapuje, že jste si zatím intenzivní práce na změně ústřední myšlenky nevšimli. Podstatná většina z nás má genetickými sudičkami určenu pouze konzumaci předhozené návnady.
01. 02. 2014 | 13:11

čeho se naši redaktoři bojí? napsal(a):

"... Horší možností je, že se redakce Událostí bojí, aby si kvalitnějším a méně politicky rozplizlým zpravodajstvím nepobouřila mocné ..."

Ano!
Tato možnost je zřejmě nejpravděpodobnější.
Když mají redaktorští nad sebou šéfy, které je v případě problémů nepodrží, je to špatné. A když mají generálního Dvořáka, proslulého prezidentským popelníčkem a vyhazovem kritiků, je to jasné.

Přitom známý kritik ČT z Blistů Kotrba si takto dopisoval z později Dvořákem vyhozenou Pavlínou Kvapilovou:

https://www.facebook.com/pavlina.kvapilova2/posts/101038696656257

Vyčítal jí, že se jakožto novinářka účastnila jakési konference. Prý se ocitla ve střetu zájmů. Přitom Kotrba si práce paní Kvapilové vysoce cenil. Jen byla na něj zřejmě příliš statečná a nezávislá. Na což dojela.

Zdá se, že mezi našimi žurnalisty panuje nějaká patologická atmosféra existenční nejistoty s potřebou klanět se mocným, a snažit se nepřekážet jejich zájmům.
Ale co zájem veřejný?

Je to strach, nebo lhostejnost?
Vždyť u nás snad žádný novinář zastřelen nebyl a nebude.
Když přežila i Jana Lorencová, kdo by se dál bál?

http://zpravy.idnes.cz/slusny-clovek-byl-a-je-za-hlupaka-rika-investigativni-novinarka-jana-lorencova-19o-/zpr_archiv.aspx?c=A080523_153646_kavarna_bos

Kotrba o Moravcovi:

"... Vrcholem pýchy je dnes namyšlený Václav Moravec, hrající si na moderátora, mediátora a mentora centrální politiky. Na větu „A o čem se po dnešních Otázkách bude mluvit?“ už jsem alergický. Určuje snad jeden moderátor politický diskurs? A jestliže ano, je to ještě veřejná služba? ..."

Kotrba o Dvořákovi:

"... Jeho myšlení je stále korporátní. Nechápe, že instituce veřejné služby nemůže své zájmy prosazovat pomocí agresivních politických lobbistů a arogantních mocenských reakcí vůči Radě ČT či RRTV.

Zástupci veřejnosti v radě Dvořák v podstatě pohrdá. Jeho snaha před několika týdny přesvědčit politiky koalice o rozpuštění RRTV byla trestuhodným politickým diletantismem, který se mu ještě vymstí a může mu i zlomit vaz. Právem.
Bylo to něco nestoudného, doteď nemyslitelného.

Dvořák stále nechápe, že musí být otevřený při informování veřejnosti. Ta si svoji televizi platí. Veřejnost jsou „akcionáři“. A veřejnost jsme my všichni.

Generální ředitel musí umět přiznat chybu v odpovědi na oprávněnou stížnost. Místo toho je arogantní až nenávistný, osobní. Vykrucuje se a je ochoten i znásilnit realitu, jen aby nemusel přiznat vlastní chyby. Arogantní je i k některým kritickým členům rady, kteří mu nezobou z ruky.
To je důkazem jeho osobní vnitřní nejistoty a politické slabosti. ..."

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Velky-rozbor-CT-Namysleny-Moravec-pravicove-zpravodajstvi-a-trocha-nadeje-270877
01. 02. 2014 | 13:18

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
přes bičování je tady Urban. Ale musí to být strašně vzrušující sledovat OVM.
Česká tradice.....spánek po obědě.
01. 02. 2014 | 13:19

varadero napsal(a):

Naše čt sežere ročně 7 miliard a co za to máme velký kulový 5 celoplošných kanálu na které se díva par lidí a výrobu pochybných seriálu pro vymyté mozky je třeba totalně rozbít a předělat moloch zvaný česká televize.
01. 02. 2014 | 13:23

zbabělci nesnáší statečné napsal(a):

Violo,
musíte se smířit s tím, že někteří novináři jsou skutečně aktivní, vzdělaní a stateční lidé, jako je Savik Šuster, a jiní dělají Moravce.
01. 02. 2014 | 13:24

Yosif K napsal(a):

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):
Pravice v českých lukách tak po zásluze a záslužně vyšuměla na svůj vlastní politický cintorín a pokud né na věčné časy, tak alespon' tak nadlouho, aby jsme od ní měli svatý pokoj a klid od jejich neschopných, zlodějsko-tunelářských neoliberálních experimentů.
01. 02. 2014 | 09:51
A český proletariát bude zachráněn Jiřím Příhodou bývaým poskokem vězněného proleztářského vůdce Davida Ratha, Janou Vanhovou, vdovou po proletářském vůdci alkoholikovi Romanu Houskovi, hejtmanem Tesaříkem, proletířským vůdcem a bratrem proletářského majitele dvou mrakdorapů atd atd atd.

Proletáři, tančete šetěštím, pijte, zpívejte a radujte se na Stodolní ulici s polu s nickem hujero.....
01. 02. 2014 | 13:30

babočka napsal(a):

Stará komunistická generace je zvyklá na komunistickou televizi s výkaldy pana Jambora o americkém iperialismu. Mladší komunistická generace nerada slyší, že se podíleli na degeneraci naší společnosti a je ráda,že jim to už Václav Havel nemůže připomínat. No a když prezident z ústavního právníka udělá blba z ulice, tak to ředitel ČT a jeho spolupracovníci mají velmi těžké.
01. 02. 2014 | 13:40

odjinud napsal(a):

Pepa Řepa se stal Okamůrovcem. Asi Česká tradice....lol!
01. 02. 2014 | 13:44

Míla napsal(a):

Yozífku
hrozné zhodnocení nastupující nové generace,se starými obličeji,politiků.Jenom se mě na Vás líbí,jak opatrně našlapujete okolo miliardáře,majetek získal prací a schopností podnikat.Tam byste mohl narazit,proto ta opatrnost.A co ti ostatní?
01. 02. 2014 | 13:49

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Také o práci kvalitních politologů je stále menší a menší zájem.
Bohužel ne v televizi.
01. 02. 2014 | 13:58

vedoucí odd. přestávek napsal(a):

"... No a když prezident z ústavního právníka udělá b.ba z ulice, tak to ředitel ČT a jeho spolupracovníci mají velmi těžké ..."

Proč těžké?
Ať se Bimbo natáčí sám.
Česká televize má plno důležitějších a zajímavějších úkolů, než plýtvat materiálem a mrhat časem na exhibování se jednoho ulváta.

Pro zdraví společnosti bude přínosnější nahradit přenosy z Hradu přestávkami s hrajícími si koťaty.
01. 02. 2014 | 14:05

Yosif K napsal(a):

Miloš Zeman bojovník proti šmejdům a tunelování????

Antonín Koláček ve švýcarským nožíkem na krku promluvil: Zemanovi ministři věděli, oč se v MUS jedná
15:31 | 14.10.2013
ČTK
Antonín Koláček má také pocit, že se od něj a jeho společníků odvrátili všichni, kteří s ním kolem MUS spolupracovali. "Chtěl bych zdůraznit, že mnozí nás v tom fakt nechali a zapomněli, jak s námi tehdy spolupracovali a co s námi dělali," řekl s tím, že spolupracovali s poslanci i "senátory, třeba s Richardem Falbrem".

"Spolupracovali jsme s odbory, spolupracovali jsme s ODS, se sociální demokracií ... hledali jsme spojení pro podporu toho podniku. To se tehdy dařilo a myslím, že nám všichni docela normálně politicky pomáhali a pak ... od nás všichni v podstatě utekli," řekl.
Politici o tom věděli, hájí se Koláček

Za chybu považuje, že ve své době otevřeně neřekli, "kdo jsou Appiani". Appian Group byla v druhé polovině 90. let prezentována jako skupina zastupující americké investory, jak se později ukázalo fiktivní. Vlastnili ji Koláček a další odsouzení.

"My jsme to říkali neveřejně politikům a novinářům. Mnozí to věděli, ale jako hráli s námi tu, dá se říci, hru na kapitalismus," prohlásil.

Tehdejší vláda Miloše Zemana v červenci 1999 prodala Appian Group zbývajících 46 procent akcií MUS za 650 milionů korun, tedy podle švýcarských i českých vyšetřovatelů za podhodnocenou cenu.

NEBERTE TO 12 miliard za 660 milionů, proletářský ráj na zemi.......
01. 02. 2014 | 14:19

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Yosif K
Pobíráte o víkendech nějaké příplatky ?
Jak vysoké ?

Hezký den.
01. 02. 2014 | 14:41

Anna napsal(a):

Svět podle Událostí ČT

Že by Svět podle Garpa ???
01. 02. 2014 | 15:15

Anna napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
přes bičování je tady Urban. Ale musí to být strašně vzrušující sledovat OVM.
Česká tradice.....spánek po obědě.
-------------------------------------------------------------------------------

Za totáče v rozhlase po obědě dávali pohádky (OPRAVDICKÉ pro děti).
Slyšela jsem, že za Čepičky po O museli spát i vojáci (asi aby ji nemusel sundávat. Já si čepičku představuju jako nosil Molierův Lakomec nebo Vlasta Burian, ale nevzpomínám si, ve kterém filmu).
01. 02. 2014 | 15:21

fikus napsal(a):

Je třeba tušit proč se rotující satelity stále vrací do politiky a kdo jim připravuje půdu. Zcela jistě se jedná o nepostradatelnost těchto odborníků a jeich vynikající výsledky především pro stát, nikdo jiný mě nenapadl se přiznám.

Pokud se týká ČT, na tu již nedá dívat, i když jsme nuceni to platit, obzvláště bych vytáhl politickou publicisttiku = otřes profesionality a nezaujatosti. Víc není třeba nic dodávat
Hezké odpoledne
01. 02. 2014 | 15:25

ld napsal(a):

No, zařadit Tvarůžkovou či Kroužkovou do kategorie kvalitní novinář je vskutku velkorysé. Ona je otázka, koho za něj považovat.

Večerní zprávy by stačilo zkrátit, pak by tam neměly místo blbiny.
Teď zrovna ukazují toho Ukrajince - krvácejícího disidenta, který byl týden jako že unesený. Ve skutečnosti má všechny příznaky bezdomovce, který byl nějaký čas v lihu. To je patrné na vodnatosti tkáně, česky řečeno zpuchlosti. Agentury už nesdělí, kolik ampér měl v krvi.
01. 02. 2014 | 15:33

Anna napsal(a):

Jiří Pehe
" Pracoval jako redaktor, číšník, recepční, analytik, ředitel, poradce prezidenta a univerzitní učitel. Je znám jako politický komentátor. "
--------------------------------------------------------------------------------

Hm, a jak se Vám s tím žije, pane Pehe? A jinak se daří dobře?
01. 02. 2014 | 15:44

Ládik!!! napsal(a):

Televizní noviny = pražský večerník. Slangový jazyk a blbosti.
01. 02. 2014 | 15:57

Martin1 napsal(a):

Proč se dozvídáme v ČT, kde kolik napadlo sněhu , kolik je vody v Nežárce a jiné blbosti s dramatickým výrazem reportéra ve tváři?
Protože v takovém případě můžeme vzít klacek a vetknout ho do sněhu nebo do řeky a ověřit si tu informaci - bude určitě pravdivá.
U ostatních informací máme často taky chuť popadnout klacek, ale za jiným účelem. Když se to pak ale v TV spočítá a zprůměruje s ostatními zprávami, tak z toho vznikne docela objektivní zpravodajství. :)
"a vo tom to je"
01. 02. 2014 | 16:01

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Televizní noviny = pražský večerník. Slangový jazyk a blbosti.
---------------------------------------------------------------------

Nutí Vás někdo, abyste na koukal nebo to četl ??? Proč místo toho neděláte něco, co Vás baví?
Na druhou stranu každý se musí něčím živit a dnes si člověk těžko může vybírat zaměstnavatele, když je taková nezaměstnanost. Navíc zahraniční firmy v mnoha případech (např. manažerům) líp platí. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej - to vždy platilo, platí a bude platit. S tím se asi těžko dá něco dělat.
01. 02. 2014 | 16:04

takoví jsme byli napsal(a):

K čemu je nám potřeba Událostí?

Česká televize má archív plný Mužů na radnici, Inženýrských Odysejí, Plechových kavalérií, Okresů na severu, Žen za pultem, a dalších pravdomluvných filmů, např. Osvobození Prahy, Májových hvězd, Gottwalda, a jiných ideově výchovných pokladů.

Z diskuse je jasné, že sledovanost bude vysoká.
01. 02. 2014 | 16:34

Pavel napsal(a):

Když už ze sebe dělá pan Pehe i odborníka na televizní zpravodajství, měl by si ujasnit terminologii. Televize nemá dopisovatele (korespondenty), ale zpravodaje...
01. 02. 2014 | 16:46

Ládik!!! napsal(a):

Anno -
dělám, co mě baví. 24 let.
01. 02. 2014 | 16:47

palivec napsal(a):

svatá pravda,nedá se na to koukat.poslouchám německý MDR Figaro a to je jiný kafe.někdy okolo vánoc měl výročí k.čapek,četli jeho povídky,hodnotili jeho postoje k národnímu socializmu v našich mediích sem nezaznamenal,že by to někdo zaznamenal.sounáležitost se světem je patrná,zatímco sledováním našich medií je implementována nedůvěra k EU,strašení prolomením benešovejch dekretů a jiný hovadiny.doufám,že se z těch sraček někdy dostanem,odchodem klause a spol.k tomu byl učiněnej aspoň krůček.
01. 02. 2014 | 16:48

Martin1 napsal(a):

palivec
Pane Palivec, je vidět, že vás v tom kriminále už pěkně srovnali do latě, kde jste seděl za vyjádření směrem k vyobrazenému mocnáři, kterého si oblíbili dvoukřídlí pro vykonávání své potřeby.:)
01. 02. 2014 | 17:01

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Víte pokud budou v tv pravicové podrž tašky, tak to lepší prostě nebude.

To se bude pořád jen omílat Rath, ale o služebníku mafiánských Kmotrů a celosvětově uznávané ostudě s.Nečasi ani slovíčko. Raději s nim pěkně pod modrý kobereček, jako by ani nikdy nebyl, však ono to utichne a pojede se postaru po pravičácku pěkně dál. Že ano, modří ideologové pravicově zářných zítřků.
Neznám totiž žádného pravicového tuneláře, který slovy osvědčeného pravicového soudruha s.Ivánka Langera: bručel.
01. 02. 2014 | 17:14

Cech napsal(a):

To že ČT slouží pouze jako skupina roztleskávačů ve prospěch ODS je fakt.
To ale je naprosto jednoduše řešitelná věc.
1) Vyměna Uhdeho
2) Výměna Dvořáka

To proč se zde pan JUDr. Pehe rozohnil má poněkud jinou příčinu !!

Pro pochopení si prosím připomeňme jeho agitaci ve prospěch TOP 09 a starostové konkrétně při prezidentské volbě pana Schwanzenberga.
"Schwarzenberg na Hradě by jistě nebyl aktivistickým soupeřem"

Protože Dvořák jakožto roztleskávač ODS nevěnoval dostatečnou pozornost panu JUDr. Pehe za jeho obětavou agitaci von.Karla viz:
"Pokud by ale ČSSD přemýšlela strategicky, otevírá ji Schwarzenbergova ochota kandidovat i v nepřímé volbě zajímavý prostor k ofenzívě. Mohla by totiž nabídnout jeho kandidatuře podporu výměnou za předčasné volby."

No a pan Pehe se oprávněně obává,že pokud pan Dvořák nezačne rychlostí Blesku roztleskávat za TOP 09 a starostové,tak jeho pozice bude tímto projektem ohrožena.

Proto se připojuji a souhlasně volám s panem Pehe:
PANE DVOŘÁK VZBUĎTE SE ODS JE NA HRANICI NEVOLITELNOSTI I POSPÍŠIL UŽ ZDRHNUL !!

Opravdu pane Dvořák jde především o Vaši žili,proto i já se domnívám, že je nutné pro Váš prospěch opustit zkostnatělé agitky ve prospěch ODS a začít agitovat ve prospěch TOP 09 a starostové.
Věřte mi že v současnosti je úplně jedno, zdali se to panu Uhdemu líbí či nikoliv.
01. 02. 2014 | 17:16

Viola napsal(a):

čeho se naši redaktoři bojí

"Když mají redaktorští nad sebou šéfy, které je v případě problémů nepodrží, je to špatné. A když mají generálního Dvořáka, proslulého prezidentským popelníčkem a vyhazovem kritiků, je to jasné."

Už je to tu zas, ten popelníček, vy jste také jeden z těch, který neprohlédnul. Pan ředitel Dvořák je pěkný pokrytec, ten popelníček nebyla žádná servilnost, jen zastření mnohem horší věci, kterou předvedl krátce před tím. Zosnoval na prezidenta přímo atentát a ten kameraman, který to natočil byl vyhozen.
Jinak správně uvažujete, měl by se vyměnit ředitel a kurs zvolit zas doleva.
Ale redaktoři by se vyměňovat nemuseli, dělají jen svou práci a měli by být zcela nestranní a těm, kterým to nejde, tak by měli sami odejít, protože by se ani sami na sebe nemohli dívat.
01. 02. 2014 | 17:17

vasja napsal(a):

Učit levičáky dávat blinkry na kruháku, by mohla Savarová s Drtinovou. Železnej přísnym policajtem, co je trestá plácačkou. Místo Událostí.
Hvězdička by u toho měla bejt.
01. 02. 2014 | 17:21

kokoshka napsal(a):

Co pořad je z tim Šusterem?
Ja ho videl,normalni chlap,vedl televizni debaty z Kyjeva,mluvil slušne rusky,kde je ted nevim,to bylo ješte před druhou oranžadou,podle mne docela profesional!
A nikdo nikoho necenzuroval,přestante delat babovky na detskem hřišti!
01. 02. 2014 | 17:22

Viola napsal(a):

zbabělci nesnáší statečné

Na rozbíjení není nic statečného, stmelovat a šířit mír, klid, lásku a pohodu, to je umění a přitom přijít věcem na kloub a ještě je vyřešit, tak to by bylo na vyznamenání.
01. 02. 2014 | 17:29

Viola napsal(a):

Pan Šuštěr šel jen po profitu a basta. Někdo mu dobře platil.
01. 02. 2014 | 17:39

Qin napsal(a):

Noo mne by třeba zajímalo kdo zbudoval na Letné zimní areál pro olympijské fanoušky.Kolik to stálo a kdo to zaplatil,když se všude musí šetřit a není na bezdomovce.-
01. 02. 2014 | 17:40

Viola napsal(a):

A pan Mximus, kdyby tu byl by ještě dodal a žid.
01. 02. 2014 | 17:43

kokoshka napsal(a):

Češi nejsou hrde na sve sportovce?Nechteji metaly ze Soči?
To je moc divne,ostatni narody se na to třesou!
01. 02. 2014 | 17:46

kokoshka napsal(a):

Viola:
Maximus je jeden z nejlepšich zdejšich diskuteru,dokonce piše basne,nikdy mne nezklamal.
Jeho znalosti a umeni psat bych chtel mit:-)
01. 02. 2014 | 17:50

tajemný pan H napsal(a):

mě nejvíc chybí katovna. just a rejžek . nebo studio jezerka se stryčkem jedličkou. to byly pro me oddechové pořady spolu se starými seriáli typu chalupáři či malý pitaval z velkeho mesta. nebo 30 případů majora zemana. nemam už několik let televizi, ale občas při nějaké návštěvě jsem nucen to sledovat. agresivita reklam je neuveřitelná. stejně tak trapnost zábavných pořadů. co se týká zpravodajství, nejvic me vadí ta přehnaná dynamika. plácání pateho přes deváté, rychlost střihů, jako by jediným cílem všech televizních pořadů, zpravodajství a seriálů bylo zpusobit divákovi epileptický záchvat. po par hodinach sledování televize se mi udělalo špatně od žaludku a rozbušilo srdce. musel jsem odejít na vzduch. myslým si, že televize má největší podíl na veškerých duševních poruchách lidí. to už není televize ale zabiják. vysávání mozku a energie. utváření veřejneho mínění a podvědomí. současná televize je největší hnus lidské společnosti.
01. 02. 2014 | 17:53

kokoshka napsal(a):

Dvojitym licomerstvim čechačku(ne Čechu)plakat o obavy bezpečnosti v Soči a pak tady dat članek s nazvem:"Hry v pevnosti,policista na každem kroku."
A jak to ma bejt?Pozvat Al Kajdu na uvitaci ceremonial,ha,pane Stejskale?!
01. 02. 2014 | 17:56

strýc virus HxNx napsal(a):

ja, Zuzka Tvarůžková, Míra Karas a ozdoba každé domácnosti Tomášek Etzlerů, který koktá z Pekinu, vot kakája krasóta!
škoda že investigativec Hynek emigroval k Novákům---
01. 02. 2014 | 18:04

Ondřej napsal(a):

A o Moravanech a Moravě se toho také moc nedozvídáme...
01. 02. 2014 | 18:05

strýc virus HxNx napsal(a):

toš, kokoshka

Msijé Stejskal predsa článok "Hry v pevnosti..." nepísal, toš mu neklněte!
01. 02. 2014 | 18:07

kokoshka napsal(a):

Pravo na provedeni Zimovych Olympskych hry v Soči bylo udeleno Ruskemu mestu ješte v roce 2007,to jako myslite že Putin 7 let na to nemyslel?Udelal srandu a zapomnel?
Jeden tady dole pod fotečky napsal:"Bude to top olympiada stoleti!"
Bude,to neni prosty zajezd v lyžovani,jestli Češi nechteji mužou jit klouzat,a hnusne pomlouvy nedustojne civilizovaneho narodu!
01. 02. 2014 | 18:08

Terry Fox napsal(a):

to tajemný pan H 17:53
kua jak to, že tady pomlouváte kapitalistickou televizi kvůli 50% podílu reklam? Už si konečně ujasněte v té své dutině lebeční co jste. Řekněte si "Jsem pravičák, kua, jsem pravičák, tak nebudu pomlouvat kapitalistickou televizi, kua!" Takhle vypadáte jako vážný schizofrenik.
01. 02. 2014 | 18:10

kokoshka napsal(a):

stryc:
A kdo sem dava članky,Ja nebo Vy?
01. 02. 2014 | 18:11

maprof napsal(a):

Výstižný popis zpravodajství ČT1 a za něco takového jsme nuceni platit.
01. 02. 2014 | 18:12

Anna napsal(a):

Terry Fox
"Takhle vypadáte jako vážný schizofrenik."
----------------------------------------------

Každej jsme ňákej. Já např. vypadám jako nevážný bipolární Shrek :-)
01. 02. 2014 | 18:13

Platan napsal(a):

Divobyj napsal(a):
Já jsem na Letné pouze civilizovaně cinkal klíči a nechal se unést davem,abych s nimi řval:Havel na Hrad!

Já jo, a denně se za to v duchu fackuji...
To, že pan Pehe ohledně V.Havla ještě neprohlédl, o něčem svědčí. Zatím přesně nevím o čem - některé jeho komentáře mi připadají docela trefné...
01. 02. 2014 | 18:13

RP napsal(a):

Osobně si myslím, že než bych začal poučovat jiné a o jiných podíval bych se kriticky na sebe. Co takhle si po sobě text několikrát přečíst a opravit sémantické chyby. Ale to se dnes moc nenosí. Hlavně rychle a povrchně. To platí nejen pro autora článku, ale i pro ty neználky z české žuralistiky, kteří poučují druhé o chybách a sami neovládají ten svůj základní nástroj - tím je jazyk.
01. 02. 2014 | 18:16

Viola napsal(a):

pane kokoška

však nic proti Maximusovi nepíšu a Putin to dělá dobře, že vyhazuje takové novináře jako Šustěra. Jak by se vám vládlo, kdyby vám pořád někdo podrýval autoritu. Média můžou být kritická co se týče konkrétních záležitostí, ale nemají podkopávat, se divím, že vy jako rodilý Rus jste to nepoznal.
Tolik nebezpečí číhá na Rusko a ještě se najdou pisálkové, kteří budou nahlodávat.
01. 02. 2014 | 18:18

strýc virus HxNx napsal(a):

kokoshka

Stejskal má přece na starosti blogy, ne zpravodajství na aktuálně.
01. 02. 2014 | 18:24

Twist napsal(a):

Pane Pehe, zcela výjimečně s Vámi souhlasím. Pan Šámal si dělá s ředitelem Dvořákem co se mu zamane, Uhde na to zírá a je mu to promíjeno, protože je zasloužilý (modla, do které se nekope). Je očividné, že ten moloch si dělá co chce, Dvořákovo pimprdlové divadýlko je trapné, i když se moderátoři snaží seč mohou a seč umějí. Je to agónie.
01. 02. 2014 | 18:25

kokoshka napsal(a):

pani Viola:
Co ma Putin k Šusteru?
Ten vysilal každy patek z Kyjeva na ukrajinskem kanalu Inter,co pořad na nas vešete každeho psa?
01. 02. 2014 | 18:25

Martin1 napsal(a):

". . . . .kteří poučují druhé o chybách a sami neovládají ten svůj základní nástroj - tím je jazyk."
-------
Já mám základní nástroj jiný, ale jazyk taky používám, převážně v předehře a pak někdy i v závěru symfonie.
01. 02. 2014 | 18:26

Anna napsal(a):

Oh HAPPY DAY

Proč bychom se netěšili... Já s písničkou jdu jako ptáček:

Ó zazni písni vznešená,
o práci, která vrozena,
přírodou lidstvu jest.
Vše čeho člověk užívá,
z šlechetné práce vyplývá.
|: Buď práci čest! :|

Ta práce matka pokroku
a s ní armáda otroků
jde hájit svoji čest,
zásada naše na světě
po šťastném boji rozkvete.
|: Buď práci čest! :|
01. 02. 2014 | 18:27

Anna napsal(a):

Martin1
"Já mám základní nástroj jiný, ale jazyk taky používám"
---------------------------------------------------------------

To já taky - brzy, jazyk, nazývat se Ruzyně... je otázka, jestli vyletím, nebo mě zavřou :-)
01. 02. 2014 | 18:30

Medikolog napsal(a):

Qin 17.40

Dovoluji si kontrasignovat.

Kokoshka 17.46,

krásný večer vám i všem. Ty medaile nemají význam pro jiné Čechy než pro ty, kteří je dostanou a pro jejich příbuzné. I když mají všichni Češi co v Čechách platí daně na jejich získání podíl. Na to, aby je vydražili nemají obvykle peníze, a nikdo jim je nikdy nedaroval, ani nedaruje. I Čáslavská kdysi darovala (ve 26 letech věku svého) medaili Slovákovi Dubčekovi.

Co říkáte na naši federální vládu v postfederaci?

Paní Violo 17.43, já zírám! Vy sledujete kdo je pan Šustěr? Těch, kteří píší co je někdo ochotný dobře zaplatit, je v presspartě většina. Milionářů ekonomicky nezávislých, kteří mohou psát co chtějí do šuplete, nebo to vadat vlastním nákladem, moc není... a ostatní se musí nějak uživit..
01. 02. 2014 | 18:30

Viola napsal(a):

Pane Medikologu

já hlavně čtu blogy a prostě se někdy něco dovím. :-)
01. 02. 2014 | 18:32

hudry napsal(a):

Pan Pehe má v tomto případě (ČT) naprostou pravdu. Současná ČT je směsice trapností. Žádné reklamy na ČT ? Cha-cha. Lžou a dělají si z lidí přímo vrtel. Např. Ve 20:04 vysílají tzv. upoutávku: "Za chvíli uvidíte film XY!". Přitom film XY měl dle programu začít už ve 20:00. Jak u flfejch. Řešení? Velmi jednoduché. ČT jako zbytečný, nudný a drahý kolos úplně zrušit, ponechat pouze jeden kulturně-zpravodajský kanál na bázi současné ČT 24 a ten úsporně hradit ze státního rozpočtu. Je skutečně ponižující, že takovéto trapnosti musí zákonně povinně financovat všichni občané, i když většina (za ty peníze) o to vůbec nestojí. A reklamy? Ty ať tam klidně jsou. A i ve větším rozsahu. Ale ať jsou součástí pevné programovém struktury. Např.: 19:45 - Reklamní a informační blok. 20:00 Fantasy-film: Viróza v podhradí...
01. 02. 2014 | 18:35

Viola napsal(a):

pane kokoška

o panu Šustěrovi je toho napsáno dost. Působil v Rusku, než odešel na Ukrajinu.
01. 02. 2014 | 18:38

Anna napsal(a):

hudry
A reklamy? Ty ať tam klidně jsou. A i ve větším rozsahu.
--------------------------------------------------------------

JÁ UŽ HO VIDÍM :-)
01. 02. 2014 | 18:38

kokoshka napsal(a):

Medicinman:
Mluvite najednou normalne a ne ezopovskym jazykem?
Na vaši vladu-všechno bylo a bude,opakuje se kolovrat politiku v přirode,tady to neni o moc lepši,ja mel dojem že žijete v anglosaxu?
01. 02. 2014 | 18:42

Čech napsal(a):

Holt, v Česku je všechno jinak. Když redakcí přizvaní konzultanti koncem pořadu děkují za pozvání namísto obvykle zvyklého "rádo se stalo" anebo "není zač", přestože právě naopak je, není to normální. Slyšet totéž od znalce u soudu by asi každému vyrazilo dech.
01. 02. 2014 | 18:43

puding1 napsal(a):

ČT..není zas tak špatná! ČT24 je dobrý zpravodajský kanál....Moderátoři kvalitu mají.Pak třeba sportovní úsek.Ten je bezkonkurenční...včetně moderátorů,kteří se svým komentováním starají o správnou dávku a porci adrenalinu pumpujících jí přímo do žil...v tom jsou nejlepší.Události? To nevím,ale sám bych pochyboval o tom,zda by měla média zas hrát ulohu "histerické ženy",která udělá scénu každému,kdo v zaměstnání podléhá právě jejímu zájmu ,která shledala nějaký pohyb, za to hodný.Mě by zajímalo třeba jak by zněla skutečně upřímná odpověd každého diváka na otázku...po čem při takovém sledování vlastně SKUTEČNĚ dychtí a prahne.Nevím zda po obsahu.Možná právě spíš o vytržení ze životního stereotipu,šedi,problémů a starosti..které mají být kompenzovány vnitřním sycením že se na někoho JINÉHO TED může ukázat,do někoho kopnout a tak.To asi spíš.S vyjímkou samozřejmě těch co se aktivně o toto zajímají...těch je ale u obrazovek procentuelně málo,řekl bych.
01. 02. 2014 | 18:45

ji.do napsal(a):

Události- trapnost sama i s moderátory a jejich oblečením, dámy to je na hranici, to máme takové ubohé návrháře, pan je v obleku ,ale jeho obličej ,samá grimasa.
To ještě nepromluvili, to je jen vizáš. Rozhovory s politiky, kteří mrznou venku, ty otázky trapas a tak dál se dá hodnotit.Opravdu už se nedívám, upadáme a proč to máme platit. Snad nová vlada s tím něco provede. V televizi se nešetří, jen rozhazuje.
01. 02. 2014 | 18:46

Anna napsal(a):

Čechomor i Lenka Dusilová - Proměny

To mi rozum nebere !!! vždyť Čechomor i Lenka Dusilová kopou za Čechoslováky. Nebo se pletu ???
01. 02. 2014 | 18:46

Anna napsal(a):

Čech napsal(a):

Holt, v Česku je všechno jinak.
-------------------------------------------------------------------

Že by? Už ???
To mi zamlčeli :-)
01. 02. 2014 | 18:49

Paco Mexicano napsal(a):

Tohle je pottřebné téma. Potřebné ne pro plácání kravin, ale pro zlepšení. Takže, pane Pehe, díky za nadhození. A mnoho ostatních zde bbbblogujících, žádné díky za kraviny.
Pan Pehe má pravdu: současná koncepce Událostí se prostě nepovedla. Postávání a ukazování grafů mě taky děsně irituje. Pokud šéf televize tohle nevidí, neměl by do Události už nikdy mluvit (vycházím z toho, že nové Události prezentoval jako velký progres právě Dvořák). Akčnost a klipovitost vyžadují ti, kteří se stejně na Události nikdy dívat nebudou, ani kdyby se jim Dvořák vešel do zadku úplně celý. ČT by se neměla snažit získat "mladé" diváctvo zbraněmi, jakými to dělá Nova nebo Prima. To přese ani nemůže přinést cokoliv pozitivního...
Nova a Prima zprávy jsou ale ještě mnohem a mnohem horší. Těžko si představit, že tahle žumpa naprosté amatérštiny by mohla nějak zaujmout ty občany, kteří mají mozek a nenechávají ho navíc odpočívat. Už jen proto nemá smyslu s nimi soutěžit o sledovanost.
Je to stejné, jako s volbami: velká část voličů nemá nejen mozek, ale ani vkus. Totéž platí pro televize. Takže boj se sledovaností Novy (tuplovaná žumpa)je stejně dopředu prohraný. Teď jde jen o to, neztratit to, co zbývá...
ČT by se měla prostě zeptat na názor svých diváků.
I když nic jiného, než Události na ČT nesleduju, i tak by mi tím pan Dvořák udělal radost. Kdyby se zeptal. ČT využívá kde co z moderních technologií, ale na názor k Událostem se neptá. Fuj...
A ještě jedna poznámka: přál bych si, aby relace o počasí dostala celých 10 minut (opřed Událostmi). Vona když se Tatjána zapovídá o snímcích diváků a mačká přitom ovladač projektoru nazdařbůh dopředu a dozadu, prostě pak nemůže dát slušnou předpověď v těch posledních 30 vteřinách relace. To je taky jasné.

Závěr: pan Pehe má se svou kritikou pravdu. A opravdu v jeho příspěvku chybí nadhození myšlenky, jak by to mělo být. Jenže pan Pehe není dobrovolný poradce, je placeným odborníkem. Takže ho nepomlouvejte, že své rady netrousí všude, kde se vyjadřuje. Ale pojďme se domluvit, že místo kritiky Peheho oslovíme rovnou Dvořáka. To by totiž mělo smysl (pocyhbuje, že on sleduje tuhle diskusi).
Alespoň já to teď hned udělám.
Čau.
01. 02. 2014 | 18:49

Anna napsal(a):

Medikolog
"já zírám!"
---------------------------------------------------

Tak nezírejte a poskytněte první pomoc... Že zrovna Vy budete zírat na otevřenou ránu, to bych nečekala.
01. 02. 2014 | 18:52

Anna napsal(a):

Paco Mexicano napsal(a):

Tohle je pottřebné téma. Potřebné ne pro plácání kravin
----------------------------------------------------------------------------

Nejste Vy pako? Potřebné téma k čemu, vždyť kraviny se kydají...
01. 02. 2014 | 18:54

Jirka napsal(a):

Mezi zpravodajstvím na ČT a názory pana Peheho nespatřuji rozdíl...oboje stojí za starou bačkoru...
01. 02. 2014 | 18:55

Anna napsal(a):

Teď mi tu úžasným hlasem zpívá Věra Špinarová - Jednoho dne se vrátíš

SLIBUJI :-)
01. 02. 2014 | 18:57

Anna napsal(a):

Jirka napsal(a):

Mezi zpravodajstvím na ČT a názory pana Peheho nespatřuji rozdíl...oboje stojí za starou bačkoru...
------------------------------------------------------------------------------

To ocení vždy pozůstalí po tom, kdo natáhl bačkory.
01. 02. 2014 | 18:59

strýc virus HxNx napsal(a):

Anna

ja, Špinarka, vzpomínám si na "V zahradě roste kmín a sama jsem tu, hleď..."

pak nabádá k přeskočení zdi, mám ten dojem...

ten kmín a ta zeď, to mi utkvělo...
01. 02. 2014 | 19:15

Stařeček napsal(a):

nemít znalosti, jak většina lidí Ukrajiny dopadne po příklonu k EU, měl bych radost, že zase možná budeme mít alespoň pár let možnost pojídat rukama cizích majitelů zdejších podniků, zisky z výrobků vyrobených rukama našich lidí.
01. 02. 2014 | 19:16

Martin1 napsal(a):

Copak programy, zprávy, ale kam se poděly umělecké přestávky, ty úplně vymizely a ty plnily mnoho funkcí.
To už se asi nevrátí.
Chtěl jsem zde dát adresu na tu scénku se Šimkem a Sobotou, prý to ale porušuje kodex, nebo je to spam - bylo to odmítnuto. Tak si to najděte, jmenuje se to Nad dopisy diváků a trvá to 15:23
01. 02. 2014 | 19:19

Yosif K napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):
Co se děje na Ukrajině mně docela zajímá.
VŠECHNA média (včetně mnou placených veřejnoprávních) unisono informují, že zlá totalitní vládnoucí menšina snažící se Ukrajinu připojit k Ruské federaci, tvrdě potlačuje hodnou vzdělanou demokratickou většinu, snažící se přimknout k Německé unii.
Vše je tak jednoduché a jeden se snadno orientuje, že?
01. 02. 2014 | 09:52
Media celkem otevřeně uinformují o tom, že západní část Ukrajiny tíhne spíše k EU zatímco východní část Ukrajiny tíhne spíše k Moskalům. A že je to půl na půl.

Což jest svatá pravda. Východní část ukrajiny (tzv Chochlí) také mluví spíše rusky než UkrajinSKY, takovou měkčí západní ruštinou který Moskali říkají "hákat i chákat...." západní ukrajinština je pro ně téměř cizí jazyk cca jako pro čechy slovenština. Pamatuji si časy kdy v Kijevě nebylo na ulicích slyšet ukrajinsky mluvit nikoho, ted je to asi jiné.

To že půlka ukrajiny ČÁSTEČNĚ inklinuje k rusku však neznamená a) že jde o většinu b) že by se jim úplně všechno an EU hnusilo, bezvízový styk s EU by chtěli všichni, celkem přirozeně, kdo rád stojí ve frontě u ambasády......
01. 02. 2014 | 19:22

bohata socka napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Taky jsem si všiml, že pana Pehe nepozvali k mudrování, jak dopadl u maturity před Bimbem ten a nebo ten, respektive-pokud se mihnul- tak tam ve studiu nevyseděl vejce, protože kdo jiný může hodnotiti, než pan Pehe, zaslouží si to.
Ano...je to hanebné!!!
Z Kodexu internetoveho diskutera, ktery napsal peparepa a podle ktereho peparepa jede. Evidentne autor Pehe neni z tabora pepyrepy....

1. Pohleď na jméno autora, je-li „náš“ nebo „jejich“

2. Když je „náš“, vyraz ze sebe extatický výkřik o tom, jak autor trefil článkem do černého, respektive udeřil hřebíček na hlavičku. Jeho slova se přece mají tesat do kamene.

3. Patří-li k „těm druhým“, napiš, že tak slabomyslný blábol jsi dlouho nečetl.
01. 02. 2014 | 19:28

tablet napsal(a):

Souhlasím s Ládíkem, že televizní noviny = pražský večerník....Dívat se nemusím, ale platit musím!
01. 02. 2014 | 19:31

tajemný pan H napsal(a):

terry fox,
jsem pravičák a proto jsem udělal svobodne rozhodnutí a televizi sem vyhodil do popelnice. pravice nebo levice, vono je to už neska jedno. mě zajímá jenom, jestli ma ta strana v programu vystoupení z EU. pokud jo, ma muj hlas, pokud ne, nema muj hlas. dělení na levici a pravici ztratilo smysl. jestli bude plnit příkazy a kvoty EU nějaká pravicová loutka nebo levicová loutka. to je pod mojí rozlišovací schopností. dejme tomu, že s levicí možná zbankrotujeme a staneme se muslimskou zemí jenom o něco dříve, než s pravicí. ted je jenom otázka co je vlastně lepší.
01. 02. 2014 | 19:32

Martin1 napsal(a):

Yosif K
A u nás je to podobné, lidé za řekou Moravou - mluví také jazykem trochu podobným jazyku slovenském a ti zase mluví jazykem více podobnému tomu ukrajinskému a kus dál zase tomu ruskému a lidé zde před Moravou - mluví česky, ale někteří by raději raději německy - snad se to neroztrhá - co půjdeme na barikády? Ještě, že nás sjednocuje ta rómština :))
01. 02. 2014 | 19:33

kokoshka napsal(a):

Yosif K:
To se da snadno zpočitat,48 milionu Ukrajincu,odečteme duchodce,neplnolete deti a ruzne invalidy všech valek a Černobylu-zustava 30 milionu,pak pracujici proletariat,minus 10 milionu,pak 5 milionu na pracich v EU a možna i v Africe.
Vetšinova populace Vychodu a Krymu,minus 20!MILIONU!
Tak jaka vetšina tam pobiha na Majdanu?
01. 02. 2014 | 19:33

Pepa z depa napsal(a):

Jo jo, pozdě bycha honit. Teď již pomůže jen odvolání původce tohoto marasmu a zvolení nových Rad ČTV, ČRo, ČTK. Již se na tom pracuje, jde to ale dře to. Občané v odporu dělají vše možné a někdy i nemožné. Teď se na výzvu předsedy PSČR přihlásili do volby na nové radní v těchto veřejnoprávních médiích. Postrádáme v médiích objektivní a necenzurované zpravodajství, které je jim přímo uloženo ústavně a souvisejícími zákony. Co se okolo toho děje se dozvíte na stránkách Poslanecké sněmovny z ledna. Něco informací kolem trestního oznámení na ČNB a dalších potentátu a i potrefených husí se dozvíte na stránkách občanů v odporu a odboji /ers/.
01. 02. 2014 | 19:49

NárodníKoncesionář napsal(a):

Velmi výstižné. Drbna z recyklátů za 7mld. ročně. Ještě zvířátko na konec a rakvička na silnici na začátek a nepoznáš veřejnoprávní od soukromé TV.
Otázka, jestli tomu nemůže být jinak v této době a společnosti vymknuté z kloubů....
01. 02. 2014 | 19:50

Anna napsal(a):

Yosif K
"Což jest svatá pravda."
--------------------------------------------

Šla Pravda světem a na chudý duchem se smála
pro blahoslavený navlíkla honosný šat
v zákoutí špinavým drzá Lež ve stínu stála
ta Pravdu pozvala k sobě přenocovat
a Pravda znavená usnula jen co si sedla
ze sna se culila najivka důvěřivá
jen oči zavřela už se Lež z postele zvedla
a začla si pokradmu zkoušet ten její háv

S Pravdou mně můžete leda tak políbit záda
ženská je ženská tak jakýpak cavyky s ní
kdopak tu rozpozná která je Lež která Pravda
až budou obě dvě donaha vysvlečený
na její blůzu si její brož fešácky připla
pod paží stříkla si jejím dezodorem
peníze hodinky doklady - všechno jí štípla
odplivla odporně zaklela vypadla ven

K ránu až zjistila Pravda co všechno jí schází
před zrcadlem se pak notně podivila
někdo už odněkud donesl hrst černých sazí
aby se ta čistá Pravda tak nelišila
Pravda se smála že na ni kameny házejí
vždyť lež je to všechno a Lež taky mí šaty má
blahoslavení s ní protokol sepsali rázem
byla to rozmluva dost málo přívětivá

Vyfásla pokutu a ještě mohla bejt ráda
ostatně cizí šmouhy přišili jí
nějaká mrcha tu tvrdí že je prej Pravda
a zatím se potlouká nahá a ve škarpě spí
ubohá Pravda se brání a přiznat se nechce
to máš holka marný jak chceš se dušuj a křič
Lež zatím potvora ukradla vzrostlýho hřebce
a dlouhý a pěstěný nohy ji odnesly pryč

Leckterej hlupák se dodneška pro pravdu hádá
Pravdy se ovšem v těch řečičkách nedobereš
jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda
ale až dokáže to co dokáže Lež
často je k mání vodky jen půl litru na tři
a ani nevíš s kým dneska přenocuješ
někdo tě vysvlíkne řeknou ti že ti to patří
a dřív než se naděješ nosí tvé kalhoty Lež

(Vysockij, Nohavica)
01. 02. 2014 | 19:52

Putine, k noze! napsal(a):

Vyjolo,
ve Vás nemá Šuster co nahlodávat.
Vy to tam evidentně máte totálně vyhlodaný!

Máte ráda mocné trpaslíky?
Trochu masochistka, trochu fetišistka, co?
01. 02. 2014 | 19:55

Santawizard napsal(a):

Jsou češi válečná rasa jako Jan Hus a Jan Žižka v mučednictví a válečnictví samého Ježíše Krista a nebo jsou češi rození bohémové jako zemský ráj to napohled?Kdo je ten bohémský císař,který má toho lidem zvoleného prezidenta a Bohem vyvoleného krále na každé straně trůnu,jako ten arijský čaroděj na burze býka a medvěda?
Bílá rasa je dneska v ohrožení.Blíží se konec světa ,tak jak to prorokoval Nostrodames?
Bude nakonec válka mezi Ruskou federaci a Evropskou unii,jako mezi americkoizraelským imperialismem a ruskosrbským imperialismem?
Vždyť židoanarchistický bolševismus , atheistická čína a náboženský islám se už nemůže dočkat!!!
Peníze ve špatných rukou mohou býti nebezpečné jako drogy ,ale některé informace ve špatných mohou býti nebezpečné jako atomové bomby.
Lidé jsou závislí na penězích podobně jako na drogách.Závislost může býti polehčující nebo přitěžující okolnost.Záleží na tom, jestli jsou pro svou závislost vydírání a nebo jestli svou závislostí vydírají.Proto je dnešní kapitalismus skoro jako špinavé peníze.
Čajové ceremonie,kávové rituály,tabákový mági,opiový farář,hospodský kaplan a marijuána guru,to všechno se dneska více méně zákonem a církvemi zakazuje jako primitivní náboženství na drogách a obcování se Satanem,ale dovoluje se více méně jenom moderní náboženství na 3.světové válce a propagace militarismu,jako je bojovné umění,konvenční chemické,biologické a jaderné zbraně.Nejhorší scenário je ,že nakonec nebudou ani vojenští kaplani ani hospodští kaplani a budou jenom samí vojáci,žoldáci ,somráci a feťáci.Originálně se Hitler spikl s mešitama aby vyhubil synagogy a homosexuály,kdežto dnešní Hitler se zase spikl se synagogama a homosexuálama ,aby vyhubil mešity a cigány.
01. 02. 2014 | 20:00

kokoshka napsal(a):

Anna:
Nohavica zaplatil Vysockemu autorska prava,a to jaksi nekomilfou...?
01. 02. 2014 | 20:02

MICHAL DAREN napsal(a):

Vážený pane Jiří Pehe. Přeji Vám dobrý den . V mnohém si dovolím s Vámi nesouhlasit a rád bych s Vámi polemizoval o Vašich názorech na spoustu věcí, ale v tomto článku mi při čtení připadá, že citujete moje slova. Naprosto jste vystihl,jak to v ČT funguje a souhlasím s názorem v jedné odpovědi na Váš článek, že by se měla ČT o sebe finančně postarat sama a ne z lidí sát peníze za něco ,co kvalitou zpravodajství nesahá např BBC ani po tkaničky od bot.
01. 02. 2014 | 20:03

..., na množství nehleďte! napsal(a):

"... Tak jaka vetšina tam pobiha na Majdanu? ..."

kokoška,
pobíhá tam Mocná hrstka/Mogučaja kučka/Mogutnaja kupka!
01. 02. 2014 | 20:08

kokoshka napsal(a):

Mogučaja kučka,skupina volnomyšlenkařu do ktere bohužel naležel genialni skladatel Musorgsky!
Mne překladat netreba,važeny...Ja nejsem K.V.)
01. 02. 2014 | 20:16

Revolta napsal(a):

Stádo hloupých ovcí nevidí, kam to směřuje.
New world order, po staletí se to plánuje.
Evropská Unie ‒ fašistická mumie!
Peníze, možnosti, svoboda? Iluze.
Myslíš, že jsi svobodný,
přitom dýcháš chemtrails
denodenně ze vzduchu,
o tom nemáš ani pojem.
Stejně jako, že jedenácté září má na svědomí americká vláda, žádný Bin Ládin, žádná Al-Káida.
Pravý teroristi chodí v sakách za sta tisíce,
nebuď hloupý, je jedno jestli vládne levice či pravice.
Je to falešný pocit, že žijem v demokracii,
politici jsou jen figurky korporacií.
Udržovat lidi ve strachu, je nástroj, jak je ovládat.
Terorismus globální oteplování - nasrat!
Ptačí chřipka, prasečí, všechno to byla lež,
Bill Gates řekl, vakcíny měly zredukovat svět.
Dávno nejde v politice o zájmy občanů,
ale o zisk bohatých, elitářů, bankéřů.
Televize, média, showbyznys, kecy,
falešná propaganda, lidi žijou ve lži!

(televizní spoty ‒ překlad)
‒ Průmysl vůbec nezajímáte!
‒ Nový světový řád.
‒ Jde o konspiraci.
‒ To, čím trpí lidstvo, je masová hypnotizace. Jsme hypnotizovaní lidmi, jako jsou tihle. Novináři, politici,...
01. 02. 2014 | 20:16

Roman Siwek napsal(a):

Tady není co řešit, ten popis ubohých zpráv na ČT1 je naprosto přesný.
01. 02. 2014 | 20:24

Gudka napsal(a):

Pehe zapomněl na důležité věci. Například moderátorka v ČT musí přednášet vstoje (zajímalo by mne, který chytrolín to vymyslel, nejspíš chce podprahově přebít komerční televize, kde moderátokry sedí a nerýsuje se jim tak spodní prádlo, které na ČT málokdy zůstává skryto), a musí mít jednu nohu předsunutou, aby nepůsobila rozkročeně, jinak by informace byly bezcenné. Důležité je rovněž, aby se moderátoří s reportéry opakovaně oslovovali křestními jmény a odříkábaly otázky dle scénáře. A taky je dobré se aktuálně spojovat s reortérem, který je "přímo na místě", kde se něco stalo třeba ráno nebo včera. Pehe se mýlí v tom, že považuje televizní čas (v ČT) za drahý. Lze vysledovat opak. Události v ČT jsou vyplněny banalitami snad ještě horšími než na Nově a chybí už jen, aby ČT zavedla nějaké "inspektory". Veřejnoprávní médium nemá zjevně smlouvu s Ivetou Bartošovou, takže z žízně po nejnovějším vývoji je třena přepnout, ovšem místo Bartočové má nejspíš smlouvy se Šídlem Lukšerm Jelínkem, Hospodářskými novinami a podobně, protože komentátoři z tohoto soudku jsou tam naložení pořád, tím pádem jsou komentáře pořád stejné, ba čím dál víc stejnější.
Pokud jde o "drtinování", pak se tato technika v ČT uchytila, například si ji oblíbil Dolanský.
Takže bych rozdíl mezi veřejnoprávní a soukromou televizí viděl hlavně v drtinování a zmíněném moderování vstoje, což soukromé TV ještě nezavedly.
01. 02. 2014 | 20:30

zlatá brána otevřená napsal(a):

"... naležel genialni skladatel Musorgsky! ..."

kokošák,
Vy rád Musorgského?
Já taky rád Musorgského!

Dáme si tu našu: Velká brána kyjevská
01. 02. 2014 | 20:32

JardaV napsal(a):

Opravdu si myslíte,že ČT24 je "dobrá"?Vždyť papouškuje dokola několik zpráv.To se na celé planetě děje tak málo?Kolik získává ČT z našich poplatků?Kolik platí svým
reportérům po celém světě?A z toho vytěží maximálně 5 zpráv spíš bezvýznamné úrovně
pro svět i naši zemi !!!!!Taky tendenční přenosy z Ukrajiny jsou nechutné - 1000 lidí dělá hluk,za který by v západní Evropě šli do basy,ale někomu se to hodí,někdo to platí,tak se z toho dělá "revoluce".Kdyby opravdu něco ti lidé na ulici chtěli,měli by program,měli by mluvčího,a hlavně by nezapalovali pneumatiky - tak si asi někdo,
kdo to financuje,představuje revoluci.Jenže ono to s jejich opozicí bude asi jako u nás s disidenty - nakonec se z nich vyklubou zrádci národa,kteří prodají za babku
majetek státu,zbaví bankovní systém domácího vlastnictví a darují ho cizákům,
a to nemluvím o zcela nepochybném cíli - paralyzovat Ukrajinu tak,aby NIKDY nezačala využívat svých možností v zemědělství - to by byl konec jižní Evropy.
Cíle jsou tak zjevné,že to,co přenáší naše ČT jako"zprávy z Ukrajiny",je obratně
nafilmovaná manipulace a ve svém důsledku LEŽ.
01. 02. 2014 | 21:06

zdenekb napsal(a):

Qin 17:40

Možná budou mít bezdomovci příležitost vyzkoušet si v Olympijském parku curling, aby zahnali chmury...

Viola:

Když jste vzpomněla Karase a Etzlera, pořád čekám na nějakou alespoň mírně optimistickou nebo třeba v náznaku pozitivní reportáž z Ruska nebo Číny, a nejspíš se nedožiju. Což je strašné. Protože pokud hoši nekecají, musejí tam i tam prožívat skutečné peklo na zemi...
01. 02. 2014 | 21:06

born65 napsal(a):

Já jsem asi taky staromilec. Moderní pojetí TV mi nevyhovuje. Moc zběsilé. Mně osobně v TV chybí nejvíc ranní monoskop. Jednak jsem si ráno ověřil, že existuje spektrum barev a já je rozeznám (většinu umím i pojmenovat!), a to napjaté čekání, až monoskop skončí (a s ním to protivné pískání!), to cvičilo trpělivost, jako platonická láska k nedobytné slečně....
01. 02. 2014 | 21:09

babočka napsal(a):

ČT a státní úředníky bych řešil zveřejňováním platu. Je primitivní a zavádějící nadávat na Kalouska nebo ODS a přitom se bát zveřejnit, kdo si kolik vydělá. Zatím ČT vysílá líbívé řeči nových ministrů o zvyšení platu státním úředníkům ale kolik bere prodavačka je každému putna. Pokud se nezvedne plat prodavačce se několika dětmi, tak svržení vlády bylo zbytečné a vydělá na tom jen školený chytrák Babiš.
01. 02. 2014 | 21:15

všedrtič mudrák napsal(a):

Ukrajina mě nezajímá. Je to někde v Číně nebo v nějaké jiné úpně stejné stepi. Jsou tam jen velbloudi, ovce, pštrosi, neandrtálci a podobná havěť.
01. 02. 2014 | 21:21

JKohout napsal(a):

Stále lepší zprávy na ČT než černá kronika na Nově. Tam míchají vraždy, nehody a politiky dohromady, takže člověk občas málem pochybuje, zda nespáchal nějaký politik sebevraždu při automobilové nehodě ...
01. 02. 2014 | 21:21

Firefly napsal(a):

Svatá pravda, pane Pehe. Je vám chybí říci B - zavřeme ten krám.

Všcichni zbohatneme. Tedy krom těch, co nechtěně živíme.
01. 02. 2014 | 21:23

Trtkos napsal(a):

nehapu, nac si Pehe stezuje, sam se na tom svinstvu podili..
.. socialisticky moloch Ctv fungfuje v rezii USA zlocincu a jejich figurek v EU se svym havloidnim neomarxistickym vyplachem na jednicku...

cely ten prolhany mainstreem v cele s Ctv vytvari jakysi falesny svet a vetsina lidi vcetne mistnich kecalku vubec nevi, ktera bije...

porad lidem cpou pod nos nejake uzvanene "sociology", "experty na cokoliv", "politology" ... "arabology" a vyplachuji lidem hlavy...

znam plno chytrych lidi a odborniku, kteri se do medii nikdy nedostanou, protoze by nelhali a hlavne by usvedcili ze lzi vsechny ty "kapacity" vcetne Pehe..

je to medialne vylhany falesny svet, je to silenstvi a sebedestrukce..

realita zvitezi a bude to drahe..
a bude to bolet..
01. 02. 2014 | 21:25

Ládik!!! napsal(a):

Otčenáš sosana:

Pane náš, jenž jsi na Hradčanech,
posvěť se jméno tvé,
přijď království tvé,
buď vůle tvá
jako na hradě, tak i ve vládě.
Bůček levnější dej nám dnes
a odpusť nám naše činy,
jakož i my odpouštíme našim nešikům
a neuveď nás v poškození
ale zbav nás mozku mdlého.
Eman.
01. 02. 2014 | 21:32

Antonín Malík napsal(a):

Ne, že by česká televize dělal kotrmelce, ale je dostatečně plastická. Skoro až obdivuhodně. Během jediného roku stačila dvakrát vyměnit svého favorita a přeběhla plynule od Reformní odpovědnosti k Fajfce a odtud ke Koblize.
Ale v některých přípädech se ukazuje, že stará láska nerezaví. Tak si snad ani nechci představovat, co se ve skutečnosti děje s Krásnou Danielou, když k ní promlouvá v jejím interview Kalousek. A to Babiš-nebabiš.
01. 02. 2014 | 21:35

Janda Josef napsal(a):

Úroveň zpravodajství není slabá jen na ĆT. Ať se podíváme na Novu, Primu, ta zoufalost je snad ještě větší. S tím rozdílem, že na Nově ty samé zprávy slyším večer již potřetí. To je ovšem jejich chyba, že začínají poslední. V dřívějších dobách jsme to měli cenzurováno, takže jsme slyšeli, co bylo třeba. Dnes bohužel ty zprávy jako cenzurované vypadají taky, protože všechny tři stanice melou prakticky to samé. O kolem dokola to opakují. Vyjímkou je Barandov, který se snaží to dělat jinak, ale dává tomu zase méně. A když se k tomu přidají komické výkony některých moderátorů /na př. muži na Primě/, tak máme o zábavu postaráno.
01. 02. 2014 | 21:35

Martin1 napsal(a):

Janda Josef
"V dřívějších dobách jsme to měli cenzurováno, takže jsme slyšeli, co bylo třeba."
-------
V dnešních dobách je cenzura na daleko vyšší úrovni, takže slyšíme jen to, co není třeba, ale je toho mnohem víc, než je třeba.
01. 02. 2014 | 21:47

toska napsal(a):

Na úpadek celé ČT, nejenom zpravodajství, jsem si stěžoval u jejího vedení, šéfredaktorů i u Rady ČT již mnohokrát a dávno. Dostávalo se mi odpovědí, že mi děkují za názor, ale mají prý reakce jiných s ČT spokojených diváků... Z obce novinářské v té době žádná výtka slyšet nebyla...
Takže dál nuceně platím TV "daň", a chodím pro informace na Internet...

Na webu Poslanecké sněmovny je v materiálech pro nadcházející její schůzi (začne 4.2.) i ke schválení výroční zpráva za rok 2012 (to je fofr,co?)a v té se lze dočíst i to, že o 29% byly meziročně zvýšeny výdaje na seriály, poklesky výdaje na zpravodajství a publicistiku...

Je nezbytné rozprášit trafikanty z Rady ČT, vedení ČT a vedení jejích redakcí. Z 5 kanálů by bohatě stačil 1 veřejnoprávní zpravodajský a 2. publicistický...A místo 7 miliard 3 z našich daní...
01. 02. 2014 | 22:33

toska napsal(a):

...ke schválení výroční zpráva ČT za rok 2012...
01. 02. 2014 | 22:36

Jarda napsal(a):

Pan Pehe má bohužel pravdu. Je to obrovská kvalitativní rozdíl sledovat např. zprávy z Erste, či ORF a naší ČT. V prvních dvou případech se dbá na vyváženost, srozumitelný výklad (ten je rozveden do podstatně větší hloubky), tempo řeči je klidné a je zde prostor pro mnohem více zpráv ze světa.
01. 02. 2014 | 22:57

Gru napsal(a):

Jarda
"tempo řeči je klidné"

To je velmi důležité hledisko a určitě lze tvrdit, že dynamika projevu souvisí s povrchností nebo nepovrchností zpravodajství. Povrchní až bulvární zpracování tématu je zamaskováno kdákavým, drmolivým a ječivým projevem, jaký na tuzemskou televizní scénu vnesla Nova. Dnes jsou možnosti přijímat TV z mnoha zemí, a tu kdákavost, kterou začíná přebírat i ČT, v rakouské, francouzské, německé či US televizi nevidíte.
01. 02. 2014 | 23:07

Hurá napsal(a):

Vcelku souhlas s panem Pehe-m. Ovšem Tvarůžková patří k těm horším, to je evidentní. Jinak si myslím, až na výjimky, že na to prostě moderátoři nemají. Je to také zoufalý odraz jejicj "vysoké" školy, která je především neučí myslet. Asi jsou ti nemyslící i profesoři. Navíc se mně zdá, že v pojetí televizních zpráv se zeměkoule značně smrskla. Je to zoufalost. TV navíc asi nezná nikoho jiného než politiky. Jakoby k politice neměli co říct "obyčejní" moudří lidé. Ještě tak unavovat s lidmi z ulice, IQ tykve, to jim jde. Zprávy jsou prostě zoufalost. Nelze je sledovat. A nebo se občas kouknout na TV Prima, tam to je lepší.
01. 02. 2014 | 23:25

zdenekb napsal(a):

Hurá:

Nechci tvrdit, že je to "evidentní", ale Tvarůžková na ČT24 dle mého patří naopak k lepším (s Takáčem, Veselovským). Co do zaujatosti a kdákavosti (zmíněné Gru) je z mého pohledu nedostižitelná inkvizitorka DD, a zdatně sekundují Kroužková a Borek. Moderátorky Událostí vypadají jako vcelku inteligentní bytosti, bohužel jsou většinu vysílacího času plně zaneprázdněny novátorskou spartakiádou, aneb přesunem "na značky" a pohledem do správné z pěti kamer...
01. 02. 2014 | 23:33

desider napsal(a):

Hurá napsal(a):
Zprávy jsou prostě zoufalost. Nelze je sledovat. A nebo se občas kouknout na TV Prima, tam to je lepší.
-------------
No pravda svata!!!
Prima a Nova, neni nic lepsiho
hlavne ohledavac okurek a dalsi znalec jidla Lada Hruska
zlata Jilkova :o)))
01. 02. 2014 | 23:36

Anna napsal(a):

Antonín Malík
"Ale v některých přípädech se ukazuje, že stará láska nerezaví."
--------------------------------------------------------------------------

Podle mě je dobře, že stará láska nerezaví. V každém případě tam láska byla a přetrvala.

Podle mě minulost má pro lidi se svědomím většinou trochu natrpklou příchuť. Málokdo může říct, že ve všem je jeho svědomí čisté. Asi každý s ne úplně čistým svědomím ho čas od času zpytuje. Hoď kamenem, pokud jsi bez viny...
Jenže hodit si je pro někoho asi snadné, soudě dle házených kamenů. Někdy to vypadá na ukamenování. NESUĎ NIKOHO, DOKUD JSI ASPOŇ 3 DNY NECHODIL V JEHO BOTÁCH, říká se.

Jarek Nohavica mi tu teď zpíval s jizvou na rtu Minulost. Jsme lidé chybující a podle mě by měli odpustit ti, kterým případně ublížil, a on by měl odpustit sám sobě. Podle mě jsou však činy neodpustitelné - vraždy.
01. 02. 2014 | 23:39

Anna napsal(a):

desider
"zlata Jilkova"
--------------------------------------------------------

Máte slovo
01. 02. 2014 | 23:42

desider napsal(a):

Anna napsal(a):

desider
"zlata Jilkova"
--------------------------------------------------------

Máte slovo

Annicko jste se tu dnes sekla
jeste ze tu jsou zeny jako Vy
01. 02. 2014 | 23:45

desider napsal(a):

Anna napsal(a):
Jenže hodit si je pro někoho asi snadné
--------
jak pro koho
ja bych si hodil ale nemam s kym
01. 02. 2014 | 23:49

Anna napsal(a):

desider
ja bych si hodil ale nemam s kym
--------------------------------------

Mariášek asi nepůjde, stejně ho neumím, ale šlofíka bychom mohli. Jenže já se právě probudila. Tak tu budu asi bloumat jako bludička Júlie.
02. 02. 2014 | 00:12

Anna napsal(a):

Martin1
"V dnešních dobách je cenzura na daleko vyšší úrovni, takže slyšíme jen to, co není třeba, ale je toho mnohem víc, než je třeba."
-----------------------------------------------------------------------------------

Všechno zlé je pro něco dobré - špatně slyším... špatně vidím - už jste probírali autocenzuru?
02. 02. 2014 | 00:16

Pidalin napsal(a):

No můžete si o Událostech myslet co chcete ale furt jsou to jediný seriózní (v rámci možnostíú zprávy kde se člověk občas i něco dozví a má to nějakou technickou i lidskou úroveň. To se o Nově a nebo nedej bože o Primě (nehorší zprávy v ČR, teda hned po Barrandovu sampozřejmě) říct nedá. Jestli kritizujete dramatický záběry a hudbu na ČT tak si to dejte na osmou + ještě nějaká ta černá kronika a máte zprávy na nově. :-)
02. 02. 2014 | 00:26

Martin1 napsal(a):

Anno, ano vím co je autocenzura a proto nyní jen mlčím, už neříkám to, co by bylo kdysi určitě hezké, ale dnes už se bojím, že by to bylo možná jen směšné. :) tak jen úsměv - to se ještě smí.
02. 02. 2014 | 00:40

Ivan Růžička napsal(a):

jste starý a nejste In pane Pehe...
já ovšem také, TV ani rádio nemám a jestli mě pan biskup donutí zaplatit za jejich možnost, budu dost smutnej... :-/
...
2160,- Kč za rok jsou pro důchodce tedy dost velký prachy
...
a restituce mě žádná nečeká...
02. 02. 2014 | 00:47

zdenekb napsal(a):

Anna:

Jílková není Máte slovo. Ale Slovo mate.
02. 02. 2014 | 00:53

Bořek z Miletínka napsal(a):

A my všichni ty blbosti měsíčně musíme platit!
02. 02. 2014 | 00:54

Jupp napsal(a):

A pak tu jsou i zpravojdaští redaktoři komerčních stanic, věřící ve své demenci upřímě mj. i tomu, že informace o tom, jak v Kanadě vyjel nákladní automobil na dálnici do protisměru nejen patří do hlavní zpravodajské relace coby hlavní zpráva ze zahraničí.
02. 02. 2014 | 00:55

Martin1 napsal(a):

Bořek z Miletínka napsal(a):
A my všichni ty blbosti měsíčně musíme platit!
02. 02. 2014 | 00:54
-------
Ne - to není pravda, matete lidi, když víte, že budete rok v cizině a nemůžete platbu měsíčně tedy pravidelně zajistit, tak si to můžete zaplatit dopředu.:)
02. 02. 2014 | 00:58

Jupp napsal(a):

to Janda Josef: Rozdíl je v tom, že Nova a Prima ony debility vysílá *zdarma* (resp. přijdou si na své z příjmů z reklam), ale za stejné "informace" poskytované ČT musí koncesionáři platit.
02. 02. 2014 | 00:59

Jupp napsal(a):

Oprava překlepu (02. 02. 2014 | 00:55): Nemělo být *zpravojdaští*, ale "zpravodajští".
02. 02. 2014 | 01:02

Jupp napsal(a):

ČT 24 je (v průměru většinou) kvalitním informačním kanálem, ale zpravodajské relace na ČT1 v hlavních vysílacích časech z nějakého důvodu začasté působí dojmem (navíc značně nezvládnutého) pokusu o konkurenci bulváru, podniknutých&produkovaných (za veřejné prostředky) nějakými podstatně méně kvalitními redaktory než těmi zaměstnanými v bulvárních médiích.
02. 02. 2014 | 01:09

Martin1 napsal(a):

Jupp napsal(a):
A pak tu jsou i zpravodajští redaktoři komerčních stanic, věřící ve své demenci upřímně mj. i tomu, že informace o tom, jak v Kanadě vyjel nákladní automobil na dálnici do protisměru nejen patří do hlavní zpravodajské relace coby hlavní zpráva ze zahraničí.
02. 02. 2014 | 00:55
-------
A pak se už kvůli té hořejší zprávě nedostane do hlavních zpráv, čekáme na to s celou rodinou a střídáme se u přijímače, že princezna Kate ucítila první kopnutí, to je pak na sebevraždu v nějakém přímém přenosu.
02. 02. 2014 | 01:10

Anna napsal(a):

Dominika Mirgova & Suvereno - Musim mat nadej

Naděje umírá poslední, to bychom měli mít stále na paměti.

Starší dcera v době dospívání o prázdninách jako brigádnice uklízela na dětské onkologii. Změnila pak své priority. Asi by pro spoustu z nás byl takový týden úklidu na dětské onkologii k nezaplacení.

Všem dětem na dětských onkologiích držím palce, aby průběh nemoci byl jen směrem k lepšímu a naději, že to tak bude. Skladbu si určitě koupím. Ahoj všem dětem !!!
Anna
02. 02. 2014 | 01:13

Anna napsal(a):

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

Bylo, je i bude...

Není snad jeden z Ivánků právník a ex-ministr? Takže bychom se mohli dozvědět, že jánabráchismus je anachronismus, když spousta má kmotra a v tom případě neznají bratra.
02. 02. 2014 | 01:20

Jupp napsal(a):

to dennis: ["Ctu si tady kritiky na adresu autora blogu, ale nevyplyva mi z nich, zda ty nase mile Udalosti jsou lumen mezi zpravodajskymi porady ruznych tv stanic, a nebo zda to stoji za vsechny nase prachy (co z nas ceska televize bezpracne zdima). Uz jsem slysel dokonce vyraz, ze prace takovych novinaru tvori cely ostrov negativni deviace."]

To jste slyšel špatně, ba možná ještě hůře než odpovídá úrovni pravopisu na jaký jste schopen se zmoci. (Nic ve zlém, ale Váš písemný projev opravdu působí dojmem jako byste běhěm Vašeho trudného, a tristně nedokončeného studia prvního stupně školy základní, nevěnoval ani nejmenší pozornosti eventuáním zmínkám o diakritice, které k Vám případně dolehly.) Ony zmínky o "negativní deviaci" v nejmenším nebyly specifikovány coby směřované ke kvalitativní úrovni žurnalistické práce, naopak - celkově vzato, pokud lze vůbec z daného blábolené něco věcně usuzovat - vyzněly jako kritika pokrytí *témat* vzbuzujících nelibost u koryfeje pronášejícího daný projev.
02. 02. 2014 | 01:23

Jirka napsal(a):

Toto ale platí pro všechny televize, ne jen pro ČT. Z toho lze soudit, že televize opravdu jen následují poptávku diváků. Na tom není nic zvláštního. Čt má navíc podle mě přece jen zpravodajství kvalitnější, než konkurence. A na ČT 24 jsou dost kvalitní pořady. Nicméně kdo chce podrobné a odborné informace, nechť si je vyhledá na internetu. Já beru zprávy v televizi jako oddychovku a jakmile začnou rozebírat nesmysly a politické drby (včetně některých komentářů politologů), přepínám jinam.
02. 02. 2014 | 01:31

Martin1 napsal(a):

Jupp
Pozor na to, to není vtip. Je tady pár lidí, kteří píší i pusou - mají takovou tyčku v ústech a těm pak opravdu lze prominout tu nedokonalost. Nevím, ale "dennis" má také nějaký problém - nechtěl to specifikovat - fakt to není vtip.
02. 02. 2014 | 01:38

jiras napsal(a):

O úrovni tzv. "politologů" svědčí jeden celkem dosti pochoitelný jev. Divácky relativně atraktivní pořad "taxík" totiž nabízí zcela zdarma skutečný průřaz českou populací. je až s podivem, kolik se za tu dobu v tomto pořadu prezentovalo různých manažerů, budoucích právníků a také budoucích politologů. Výsledek jejich vědomostí je obecně známý. Dopadly nejhůře ze všech sociálních skupin. Tento pořad je dokonalým profilem současné úrovně celé české společnosti
02. 02. 2014 | 01:38

Jupp napsal(a):

Opět typo: Nikoliv *eventuáním*, ale *eventuálním*.
02. 02. 2014 | 01:43

Anna napsal(a):

Jako záskočná bidelnice Vás vítám u pořadu Scénky (každý známe nějaké z domova). Pořad je nevhodný pro všechny věkové kategorie, protože znevažuje...skoro všechno. Ale nenechte si ho ujít, protože je tam porušeno listovní tajemství - NAD DOPISY DIVÁKŮ.
-------------------------------------------------------------------

Jupp
"pokud lze vůbec z daného blábolené něco věcně usuzovat"
-----------------------------------------------------------------

Počúvajte, Jupp, čo také rozumíte pod takým věcně? Holicí strojek, paličku na maso, záchodové prkýnko, nebo ne, to snad opravdu, ale opravdu ne WC splachovací...

Juppe, s blábolením se setkáváte dnes a denně a VĚCNĚ Z BLÁBOLENÉHO NIKDY NEUSUZUJTE.
Za tento kurz blábolení pošlete do 7 dnů částku 7 000 Kč na účet KAPKY NADĚJE.
Získáte tak naději, že budete o kapku chytřejší. Děkuji. Zdravím
02. 02. 2014 | 01:46

Anna napsal(a):

UDÁLOSTI POSLEDNÍCH LET V ČR (že by i v SR? - k tomu hledám Klíč):

Kupci prodali poslední zboží
zamkli krámy a odešli pryč
dav naslouchal kázání z lóží
o tom, jak chutná cukr a bič.

Každý stál a tiše se díval
na ten výprodej hanby a lží
někdo nadával a jiný zíval
kdekdo za rohem myslel si svý.

Stačí písknout a poslušně skáčem
jenom čekáme, co bude dál
když nám nadrobí, radostí pláčem
žijem život jak maškarní bál.

Stále umíme ohýbat záda
klečet před těmi, co všechno smí
člověk s člověkem o trůn se hádá
láska s pravdou jen pod mostem spí.

Kupci prodali poslední zboží
v tomhle tržišti slibů a lží
pak vstali a odešli z lóží
z tváří lidí se vytratil smích.
02. 02. 2014 | 01:50

Anna napsal(a):

Události:

VYPAD MI MOZEK. ASI HO NĚKDO ZE MĚ VYSTŘELIL.¨

NASTUPUJE TEAM - není nad týmovou práci. Děkuji, děkuji.. všem týmovým parťákům. Ahoj
02. 02. 2014 | 01:55

Ivan Tomek napsal(a):

Je docela zajimave, kolik ctenaru si clanky pana Pehe precte jen kvuli tomu, aby mohli napsat, ze to co on napise je vubec nezajima, je to blbost, nicemu nerozumi, a ze stejne vubec nevi k cemu politologove jsou. Docela by mne zajimalo, jestli take s takovou pravidelnosti, zaujetim, a odbornosti ctou clanky atomovych fyziku, muzikologu, literarnich kritiku, a dalsich. Nejspise ano.

Jeste ze tyhle vdecne komentatory, kteri o kteremkoliv autorovi z jakehokoliv oboru s prehledem napisi, ze autor nic nevi a jen vyzira jejich tezce vydelane penize, jeste ze takove ctenare mame. A pozehnane.
02. 02. 2014 | 02:02

Martin1 napsal(a):

Ivan Tomek
To je slabé zjištění!
Já už dávno zjisti, že dost lidí žije i své vlastní životy jen pro to, aby mohli tvrdit, že stojí za (ano za to)!
02. 02. 2014 | 02:07

tajemný pan H napsal(a):

rád bych založil politickou stranu lidí, kteří ztratili tvář. už se na sebe nemužou podívat do zrcadla, bojí se vycházet mezi lidi a hledají unik v chlastu a drogách. jako já. dejme se dohromady. lets strike back.
02. 02. 2014 | 02:12

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H
Váš volební program vám už dávno vytunelovaly stávající strany, ale jen to vše nestačily uskutečnit, ale přicházejí stále noví a mladší a tak se dílo podaří.
02. 02. 2014 | 02:18

Anna napsal(a):

UDÁLOSTI - nejnovější zprávy:

Večerem dům zvolna doutná,
k tanci tiše hraje loutna.
/:Vane vítr z polí,
dědeček se holí:/. La la la...

/:Dům hoří, dům plápolá, dědeček se češe:/
Dědeček se češe.

Není strop a padaj trámy,
nevíme, co bude s námi.
/:Objednán je hasič, až přijde, tak zasyč:/ La la la...

/:Dům hoří... :/

Protože má v sedm rande
někde u hotelu Ritz,
/:ale o tom přesně kam jde, vlastně neví nikdo nic:/ La la la...

/:Dům hoří... :/
Dědeček se češe...
(dále píseň pokračuje v ruském jazyce) ACHTUNG, ACHTUNG, ACHTUNG

USA - POINT OF VIEW: "„Haló, haló. Co tam děláte na tý centrále? Haló, žádám sofort K und K, Korpskomando. Co? Ale já vám nerozumím... "

KEEP SMILING, KRÁVO, JITKO.. A CHČIJE A CHČIJE....
Katz: „Švejk... Švejku, poslyšte, nebyla v noci nějaká vostuda?”
Švejk: „Poslušně hlásím, všechno prošlo hladce. Jenom když jsem pouštěl ty slečny z baráku, z protějšího bytu vyšel nějakej turek. Na hlavě měl fez a pokusil se rušit noční klid.”
02. 02. 2014 | 02:20

desider napsal(a):

Yosif k , resl i Stejskal spi
a proto je tu pohoda
02. 02. 2014 | 02:33

Anna napsal(a):

desider
"a proto je tu pohoda"
-------------------------------------------------

To je fakt. Na rodinu jsem si dříve moc času neudělala, tak to teď doháním.

Jen aby to nebyl klid před bouří :-)
02. 02. 2014 | 03:03

tajemný pan H napsal(a):

martin 1,
no, celý ten politický souboj je jenom o jednom. slabost se nepřipouští. idiotská hra na větší koule. klaus, zeman, havel, železný, kalousek, topolánek, paroubek, babiš..... zašlapají vás do země. já bych chtěl seskupit ty slabé. proč nepřijít s originální myšlenkou? společesnství lidí bez egoistických prasopsů. jak by se nám pekně dýchalo.
02. 02. 2014 | 03:05

kokoshka napsal(a):

Z.W.
Pozde ale přece,dekuji panu Wachfaitlovi za poutave přispevky pod moji povidkou.Vim o jakem vyroči mluvite,neco moc znameho...ale o tom to ted neni,nemužu řict že se všim souhlasim ale rad vyslechnu jiny nazor-občas,když mam naladu:-)
Všem hezkou nedeli!
02. 02. 2014 | 06:10

Pepa Řepa napsal(a):

Hádanka
Co je to?
PEHE LEZE PO ŽELEZE
NEDÁ POKOJ AŽ TAM VLEZE

Pomůcka pro pomalejší dušefně bohaté fi(l)cky
Klika od vrátnice ČT
Kdo zavolá do 30 minut dostane jako premii sebrané spisy Socrata z NYU
Duševní boháč může hádat 3x
02. 02. 2014 | 06:47

Anna napsal(a):

UDÁLOSTI:

Na českých silnících zemřelo ...mladých motorkářů, pro vysokou rychlost při srážkách aut...lidí

Teď naprosto vážně: VZÍT SI DROGY, ALKOHOL PŘED JÍZDOU, PŘEKRAČOVAT PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU ODSUZUJU !!!!!

Se svým životem ať si nakládá každý, jak uzná za vhodné. Ale jízdou v autě nebo na motorce jsou ohroženi i jiní lidé. PROSÍM, MĚJTE TO VŽDY NA MYSLI A JEZDĚTE OHLEDUPLNĚ !!!!!! Díky
02. 02. 2014 | 07:26

Vlasta napsal(a):

ČT je po nástupu Dvořáka, zcela z formy. Koukám jenom na Události, pokud je tam Veselovský.
Drtinová, Pazderka Takáč, by v žádné normální TV nemohli pracovat. Je to jenom novinářská bída!!!
Platit poplatky za takovou slabotu, mi připadá jako vydírání. Vrcholem všeho jsou procházky panenek z umělé hmoty ve studiu při hlavních zprávách. Tak z toho se mi opravdu nedělalo dobře, takže raději Prima i Nova.
02. 02. 2014 | 07:53

Anna napsal(a):

Podle mě je zásadní chyba, že existují I charitativní organizace, které část peněz zneužívají a využívají na jiné akce, než pomoci bližním v nouzi. Napíšu to radši do událostí.

Cituji ze serveru ROMEA Fotoreportáž: Ralsko po prvním roce s Agenturou pro sociální začleňování, jak konkrétně pomáhá Agentura pro sociální začleňování obcím a městům, se kterými spolupracuje, a jejich obyvatelům. Fotoreportáž na blogu ředitele Martina Šimáčka přiblížuje, jak vypadají některé výsledky Agentury po roce společné práce s městem Ralsko a organizacemi, které v něm působí.
Peter Szendy · Autor nejlepších komentářů

To snad není možný...Opravte mě, jestli se mýlím, ale Šimáček hned v úvodu avizoval, že se ho lidé často ptají na konkrétní výsledky a vypadalo to, že teď vybalí nějaké trumfy. Přečetl jsem si teda celý článek, ne jen jeho zkrácenou verzi zde. A výsledek je následující. Člověk v tísni tam založil klub Klubík pro předškolní děti. Čili máme tady Agenturu pro sociální začleňování a Člověka v tísni...Dvě agentury placené státem, přičemž se mezi sebou můžou navzájem chválit, dělají stejnou věc (navíc se stejnými členy), ale když jsou dvě, tak je více peněz ze státu že...Dále agentura pro sociální začleňování, ve městě, kde 40% lidí bere dávky zaměstnala celých 15 (slovy patnáct) lidí na dočasné práce. Dále byla schválena vyhláška zakazující hazard, což je sice fajn, ale je to zásluha městského zastupitelství a ne žádné agentury a dále zde obyvatelé města zbudovali 3 posezení se stoly a lavičkami (z textu není patrné, nakolik se na tomto podílela jedna či druhá agentura), materiál dodalo město. Další zmíněný projekt je věcí budoucí, takže ho nebudu započítávat (to až příště). Jo a ještě je tam nějaký nízkoprahový klub v Náchodě, který vyhlásí čtenářskou soutěž, jejíž vítěz získá výlet do Liberce. Perfektní. Asi by bylo lepší udělat věcný a stručný rozpis, kolik všechno stálo a jaký je výsledek. Tipoval bych, že místo s 25% nezaměstnaností má dál 25% nezaměstanost, starosta se zmínil něco o tendenci přitáhnout investora (pokud se mu to povede, tak fajn, zde ovšem zase nevidím žádnou roli agentury), čili jediný hmatatelný výsledek je zaměstnání 15 lidí dočasně s tím, že 10 z nich bude pracovat v dotovaných veřejně prospěšných pracích s výhledem, že alespoň část z nich bude mít šanci se uplatnit na pracovním trhu. Čili takový je výsledek působení minimálně dvou agentur v oblasti...Je to tak? Pokud ne, doplňte...jo a taky můžete zmínit, kolik to všechno daňovéh poplatníka stálo.
-----

Chvála Bohu za OPRAVDOVÉ CHARITY (mezi něž výše uvedené neřadím).
02. 02. 2014 | 07:57

Jarda napsal(a):

Já jsem se na to přestal dívat. Nic se tam nedozvím. Je to zráta času.
02. 02. 2014 | 08:02

vasja napsal(a):

Ty hlasatelky s předsunutou nohou, tak to je jasný znamení příslušnosti k zednářum, ba iluminátům a když na ně koukám, začne mi divně hučet v hlavě. Určitě něco vysílaj. Hnedle to rači lupnu na Novu.
02. 02. 2014 | 08:27

Ládik!!! napsal(a):

vasja -
Míková útočí pravidelně levou rukou zprava doleva, minimálně 20 let. Pravděpodobně to bude mít příčinu ve směru pohybu vzduchu kolem tlakové níže, vyvolaném presecí Země. Možná taky proto, že tropický rok je kratší, než siderický. Jsem po zprávách o počasí tak zmatený, že další zprávy mě dorazí po 5 minutách a musím se jít napít.
02. 02. 2014 | 08:48

Anna napsal(a):

Události:
Děkuji, děkuji, všem, kteří bojovali za naši vlast ve válce. Podle mě nikdy nebyli dostatečně oceněni.
Dovolím si za sebe říct: VZDÁVÁM VÁM ČEST A DĚKUJI. Anna
**************************************************************************************
--------------------------------------------------------

Neznám přesně "pravidla" hry, ale může se za války zastřelit svázaný člověk? Jsou bratři Mašínové hrdinové? Pro mě nikoliv.
02. 02. 2014 | 08:50

Ládik!!! napsal(a):

Po zprávách na ČT1 bych byl schopen uvěřit, že rotaci Země způsobuje střídání ročních období a zemská osa je nakloněná na druhou stranu a že sluneční den je kratší, než hvězdný den. Ztrácím orientaci v prostoru, sahám po ovladači a přepínám na Simpsonovy, kde najdu opět rovnováhu.
02. 02. 2014 | 08:52

Ládik!!! napsal(a):

Anna -
proč taháte Mašíny do války a proč taháte válku do zpráv na ČT1 v době míru? Nechejte si komentáže na příští týden, možná nenašli černou vdovu.
02. 02. 2014 | 08:54

Ládik!!! napsal(a):

Anno -
Mašínové se dokázali prostřílet z oblasti s diktaturou proletariátu do svobodné oblasti. To je hrdinství.
02. 02. 2014 | 08:58

Tomas napsal(a):

Tak to vypada, když si malinky stateček zřídí televizi, na CT se nedivam, radeji sleduji DW neno neco solidnejsiho, celkove je CR zrala na rozpusteni(termin navrhuji k smutnemu 100. vyroci tohoto nestesti zvaneho samosatne CSR), experiment se samostanosti se nezdaril, heslo po r. 89 melo být Zpátky do říše (Evropa je přiliš abstraktni a mlhavý pojem majici problem se sebeidentifikaci) ... nejlepsi zahranicni politika je nasledovat priklad NDR
02. 02. 2014 | 09:09

.K.V napsal(a):

Mšínové provedli věci ktreré jsou zločinem i ve válce. A tady válečný stav vyhlášen nebyl.
Odpiorné když antikomunisti za 24 let od cinkání klíče a za mnoho desítek let předtím nemají jiné hrdiny než vrahy, kriminálníky a parazity.
A ještě se diví proč je nikdo nevolí ve volbách
02. 02. 2014 | 09:09

Ládik!!! napsal(a):

Tomas -
jenže nadploviční většina vidí říši u medvěda.
02. 02. 2014 | 09:10

Ládik!!! napsal(a):

.K.V -
tak paraziti jsou hrdinové...? Máme tedy milion hrdinů, podle soudruha Mládka z ČSSD. A kriminálníkem byl i soudruh Husák, asi 10 let.
02. 02. 2014 | 09:13

pepa z depa napsal(a):

Asi hlavní problém ČT je v tom, že se snaží konkurovat (napodobovat) televizi NOVA.Také by si v ČT měli ujasnit zásady posloupnosti zpráv.Nejdřív z domova, potom z EU a dál ze světa.Vynechat z domova černou kroniku atd.
02. 02. 2014 | 09:25

Karel (taky) napsal(a):

Já, dříve narozený, se tomuhle jen směju. Jsem totiž zvyklý celý život (s výjimkou necelého jednoho roku 1968), že Československá/Česká televize vysílá jen propagandu a kraviny.

Prostě to ignoruju. Že to platím? Platil jsem to vždycky, přece se kvůli tomu neoběsím až teď. Dnes si radši pustím nějaký film, stažený pro svou osobní potřebu z netu, než sledovat tu trapnou pravičáckou propagandu, která evidentně vzniká v atmosféře, kdy jí nevěří ani sami její tvůrci, ani její přednašeči (až na výjimky, blbec se najde všude).
02. 02. 2014 | 09:34

Jana Pechová napsal(a):

1/ Řekla bych, že všechny tři možnosti v závěru blogu platí zhruba vyrovnanou měrou. Je to logické: pan Dvořák není novinář, je to manažer s technickým vzděláním. O jeho povaze napovídá i jeho kandidatura do KSČ v době, kdy mlel bolševik z posledního a její zrušení těsně po 17. listopadu. Postrádá naprosto všechno, co by člověk v jeho funkci měl mít. Že se obklopuje lidmi, kteří jsou mu buď podobní anebo mu aspoň neodporují, je nabíledni. Ryba páchne od hlavy.
2/ Otázkou je, proč se Petr Dvořák vlastně generálním ředitelem stal. A tam jsou možnosti dvě: buď to někomu vyhovuje, anebo prostě nejsou lidi. Též nejspíš platí obojí.
Ne, že by nebyli lidé schopní, ale nejsou ochotní. Úplně stejný obrázek, jaký se nabízí v členských základnách politických stran (kam se také lidé zrovna nehrnou zpravidla s argumentem, že se takovým prostředím nechtějí špinit), je vidět i v zájmu o funkce, kde se člověk s politiky dostává do styku, a ne ledasjak.
Vítěz výběrového řízení na v podstatě jakoukoli ředitelskou funkci může očekávat v zásadě dvojí výsledek: pochvalu od momentálních mocných (a v tom případě pád po nástupu opoziční garnitury) anebo udržení se za cenu všemi přijatelné šedi.
A ty politické strany jsem zmínila záměrně: oč menší ochota lidí je do těch stran vstupovat, o to zarytější příznivce či odpůrce i mezi televizními diváky mají. V televizním zpravodajství je o to těžší hledat linku, která nikoho neurazí.
02. 02. 2014 | 09:35

Pepa Řepa napsal(a):

Myslím, že to chce občas pochválit. I pes potřebuje podrbat za uchem.

Jistého výchovného úspěchu dosáhla ČT24 a ať dělám, co dělám, tak je příjemnější pohled na slečnu Písařovicovou i další tety než na pana Pehe.
Asi jsem divnej, nepoznám krásu ducha i těla.
Pravda, některá zblbne jako Saša, která obdivuje vlekaře. Tak ji šoupli o schůdek níže.
Tak to má být. Nikdo nežádá kvoty, většinu holek vybrali dobře. Ještě bych tam šoupnul mezi spor´táky místního Mádla.
To nejlepší, co tady je. Přímočarý, má to hlavu a patu.
02. 02. 2014 | 09:36

Anna napsal(a):

Tak si tu s Cikány i Romy zpívám Nane cocha.
Radost ze života :-)
02. 02. 2014 | 09:39

bolševické pokrytectví napsal(a):

"... Mašínové se dokázali prostřílet z oblasti s diktaturou proletariátu do svobodné oblasti. To je hrdinství ..."

Mladí Mašínové byli otcem k hrdinství vychováni. Stříleli už jako náctiletí v Pražském povstání - byli za to vyznamenáni.

A pak stříleli i v době rudého teroru.

Je jasné, že se to rudým teroristům nelíbilo, stejně jako se to dříve nelíbilo nacistům a esesákům.

Kdybi Mašínové zabíjeli jako partyzáni za hitlerovského protektorátu, byli by za stejné činy vysoce oceněni.

Jenže Mašínové zabíjeli za protektorátu stalinského, a tak byli a jsou odsuzováni.

To je přece "logické", že?

Tak to je, když zbabělci posuzují, co je a není hrdinství.

Kdyby Mašínové ty jézéďácké stohy zapalovali coby živé pochodně a kdyby zhořeli s tou slámou, nebyli by prohlášeni za hrdiny bojující proti kolektivizaci zemědělství, ale za blbce, co kouřili ve stohu.

Inu - propaganda.

Ale když je marně pronásledovala celá soldateska tisíců rudých pochopů - povětšinou marně - takové hrdinství už ututlat nešlo.
Tedy - né tak snadno.

A to soudruhy dodnes nevýslovně zlobí.
Na několika zastřelených a jednom podřezaném stalinistům nikdy nezáleželo: "když se kácí les, musí létat třísky"!

V SSSR tato "filozofie" připravila o život milióny nevinných lidí.
02. 02. 2014 | 10:09

Anna napsal(a):

podle Událostí ČT: FAKT JO???

Pirátská strana oznámí tehdy a tehdy svůj nový název a tato nová strana patronuje Anna.
Gratuluji původním Pirátům k dobré volbě patronky :-)))))))))))))))))))))))))))
02. 02. 2014 | 10:11

Sním či bdím? napsal(a):

Pehe je šéf pobočky Open society fondu, což je jedna z nejmocnějších organizací v EU. Tedy díky takovým jakoje Pehe a spol pak zpravodajství vypadá, jak vypadá. Čt si to s mocnými samozřejmě nechce rozházet.
Pehe má z titulu své funkce samozřejmě největší starost o to aby menšiny byly náležitě uctívány , oprašovány a aby ve zprávách vypadaly dobře. V této oblasti plní čt svoji úlohu dokonale.
02. 02. 2014 | 10:14

Hloupý Honza napsal(a):

Bla,bla
02. 02. 2014 | 10:20

Hloupý Honza napsal(a):

Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat. Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
Stejskal neumí ani pořádně zabanovat.
02. 02. 2014 | 10:29

narodovec napsal(a):

Pane Ratato,
co je Nemecka unie?Zrejme dojna krava,ze ktere tece € jedna a pul miliardy neto do Ceska -rocne.
Co byste asi delal,kdyby si Nemci vzpomeli,ze se musi za Bensovy dekrety Cechum pomstit? Takze budte rad,ze Nemecka Unie drzi Nemce na uzde,aby se Cechum nic nestalo.
02. 02. 2014 | 10:30

Hloupý Honza napsal(a):

Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...Stejskale honem utíkej za ajťáky ...
02. 02. 2014 | 10:34

Jan Horák napsal(a):

I mně pije krev šaškárna ČT, kdy se tým 15 lidí (řidiči, osvětlovači, kameramani, zvukaři, technici, ...) v noci vypraví do terénu, aby odtamtud Augustová důležitě blábolila o tom, co se kde během dne stalo a co šlo naprosto stejně vyprávět ze studia.
Akorát, že to stojí fůru našich peněz a to ty mrchy ještě chtějí poplatky zvýšit.
02. 02. 2014 | 10:43

Karel Pucalek napsal(a):

V Celku má pan Pehe pravdu. Grafika CT 1 je kýčovitá až k poblití a zprávy jsou plytké a jednostranné. Vyzdvihovat všal modrácké fanynky Tvarůžkovou a Kroužkovou, ( ta si užívala odesácký sjezd jako národní svátek), jako kvalitní novináře, je dost odvážné tvrzení.
02. 02. 2014 | 10:44

button napsal(a):

ČT nemá jeden privilegovaný interpretační jazyk,jako za socíku:

Ale má to přirozený důvod.Nejvěhlasnější teorie starší 90 let datem jejich vzniku již neplatí,nebo aspoň ne zjevně:
t.j.
Malthusiánství je popřeno demografií Číny a Indie,
Marxův třídní boj ustoupil do pozadí spolu se sociáldemokratismem,jeho potomkem ,
Leninovy komunistické strany sice dál existují,ale ne jako vedoucí síly,ale již pouze jako parlamentní,součást pluralismu a demokracie.
Totéž platí o katolicismu,liberalismu a fašismu,že již neplatí v někdejší "Domino" poloze.

De facto zbyly ze vší skvělé intelektuální výbavy,kterou dodalo lidstvu evoluční 19.století jen trh a parlament.
Což je nápodobou přírody (J.J.Rousseau-návrat k přirozenosti v 18.st.) v tom smyslu,že trh je ovládán periodickými rovnováhami podobnými problému "lišky a zajíci" v přírodě a parlament je "bludný balvan" okolo něhož a jímž probíhají smyčky dějů mnoha větví pluralismu.
Zatím platonickou naději lidstvo vkládá do energie větru,pohánějícího elektrárny-větrníky (téma Cervantesova Dona Quichota z raného středověku)
Parlament,který se ale sám bez něčeho dalšího ukazuje bezzubým,plodícím regresívní ekonomiku.Účel světí prostředky.
02. 02. 2014 | 10:51

Pepan napsal(a):

Vůbec jsem netušil, že se na tento pořad někdo dívá.
02. 02. 2014 | 10:51

Ivan Hochmann napsal(a):

Pan Pehe se mě poslední dobou začíná líbit.
Nastává tu ale jeden problém.Buďto jsem změnil svoje pohledy na děním kolem ,anebo pan Pehe přestal se svými nenávistnými průhlednými replikami na některé politiky a píše o faktických zhovadilostech tohoto českého společenství.
To co napsal v tomto blogu,nesnese oponenturu.Vše je nakrásně a dopodrobna vysvětleno.
Technologie zpravodajství je dokonale vypracována k manipulacím s informacemi.
Mohou se Chytráci z vedení ČT vztekat jak chtějí.
Prostě a jasně vysílají ty svoje "zprávy"jen pro nemyslící davy.

Pokud se někde podívám na ČT tak jen na pěkná prsatá děvčata s plnými rudými ústy a na hezké sympatické štíhlé kluky.

Ivan.
02. 02. 2014 | 10:51

Anna napsal(a):

Události:

KAPLAN ŘEKL: SVŮJ K SVÉMU, ANNA PŮSOBÍ JAKO PĚKNÝ HEJSEK, TAK, HEJSKOVÁ, VEMTE JI POD SVÁ KŘÍDLA.

Mnohokrát děkuji, pane Kaplane, pod křídly slečny Hejskové je mi moc dobře. Úspěšný let nám všem přeji
Anna :-)
02. 02. 2014 | 10:53

resl napsal(a):

fak je, že při sledování událostí na Ukrajině, jsem slyšel jinak orientované závěry v čt a odlišné na nově. dle mě, je naše veřejnoprávní čt nenápadně na straně bolševika, aby se jí nedalo moc co vytknout, přesto mě ten rozdíl dost překvapil. asi proto, že zprávy z novy sleduji jen málo.
02. 02. 2014 | 11:01

Anna napsal(a):

bolševické pokrytectví
Jenže Mašínové zabíjeli za protektorátu stalinského, a tak byli a jsou odsuzováni.

To je přece "logické", že?
------------------------------------------------------------------------------

Cituji:
Ctirad Mašín, Milan Paumer a Zbyněk Janata se 28. září 1951 rozhodli opatřit další zbraně, a proto přepadli další služebnu SNB, tentokrát v Čelákovicích.[2] Tentokrát byl zvolen postup, který vymyslel Ctirad – a to příslušníka „okecat, pak mu říct ruce vzhůru, odzbrojit ho, svázat, uspat chloroformem a pak ho oddělat“.[3] Čelákovického příslušníka Jaroslava Honzátka, který toho dne zastupoval za kolegu, vylákali ze služebny pod záminkou dopravní nehody. Příslušníka poté odzbrojili, svázali a vrátili se s ním na služebnu. Zde odcizili několik samopalů, pistole a střelivo. Chloroformem omámeného a spoutaného Honzátka poté podřízl Ctirad Mašín dýkou. Vražda byla považována za loupežné přepadení a její politické podbarvení vyšlo najevo až v souvislosti se soudním řízením s částí skupiny.
---

Co je na tom logického???

Co je logického na tom, že ze živých pochodní v 69., je za hrdinu pouze Palach???

Co je logického na tom, že po Miladě Horákové "neštěkne ani pes", copak to nebyla hrdinka?

LOGIKA MAGIKA
02. 02. 2014 | 11:01

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Pravičáci neustále lžou a všude.

Lžou o všem a ovšem i o Ukrajině. Lžou i v Tv a kradou kudy chodí, jako ty modré straky. A lžou nám hlavně neustále o zářných modrých zítřcích, pak si napakují žochy a smějí se vám, jací že to jste hlupáci.
02. 02. 2014 | 11:03

Marie Křížková napsal(a):

Bravo!
Pan Pehe vystihl mé dlouhodobé pocity. Myslím, že kdyby byl předložen rozpočet ČT, o neschopnosti ve vedení ČT by nikdo nepochyboval. Zpravodajství na Nově má podobnou kvalitu, ale několikanásobně nižší rozpočet.Obávám se, že ti, jež za kvalitu sdělovaných informací zodpovídají,zapomněli, pokud to vůbec někdy věděli, v čem je kvalita sdělované informace. A nebo, a o to je to horší, si myslí, že většina našich spoluobčanů jsou prostoduší jelimánci.
A úplně nejhorší je to, že se to děje za velké peníze, které plynou z našich daní a poplatků!Tedy jinými slovy: Dělají z nás blbce za naše peníze!
02. 02. 2014 | 11:11

Martin1 napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Anno -
Mašínové se dokázali prostřílet z oblasti s diktaturou proletariátu do svobodné oblasti. To je hrdinství.
02. 02. 2014 | 08:58
------------
Vážený pane, vy jste ale inteligent na úrovni toho chlapa, co zastřelil toho pána na motorce, co měl koženou bundu, protože podle popisu ji měl mít i ten, koho STB měla zadržet.

Na vás je vidět, že "vaše inteligence" je ve společnosti a v celých dějinách spravedlivě vždy rozprostřena pro všechny politické směry.

Představte si, že vy v bývalém režimu tlačíte trakař s nějakým haraburdím zrovna kolem plotu, v tom já hrdina okolo utíkám na západ, máte smůlu, jste svědek mého útěku, já vás zkušeným tahem zaříznu jako čuníka, protože jste sice nic neudělal, ale jen jste se tam prostě připletl a ten trakař taky mohl pocházet z JZD - zločinecké organizace - to stačí.

Chtěl bych vás pak slyšet, jak z vašich úst společně s krví a bublinami vzduchu tiše zní vaše poslední věta:

"Ó hrdino - správně činíš, jen prchej na západ, děkuji, žes mne ušetřil zdejšího trápení v tomto podělaném systému"

Zkuste se někdy vžít do situací toho druhého, dokážete to? Myslím, že ne. Začněte tím, že místo vykřičníků si dejte za nick ??? Občas se ptejte, co bych dělal já? Jak bych se tvářil, kdyby nějaký Martin1 třeba mého syna zabil, který byl totálně proti režimní jako já, jako on, ale můj syn byl zrovna na vojně - musel narukovat a ten "hrdina" ho - mého syna zastřelil.

Vím, že to je marné - tak si Ládíku zase k sobě přifrkněte ty 3 !!! a dělejte si ostudu dál a reprezentujte tu "elitu", která jde vždy s dobou !!!:))
02. 02. 2014 | 11:15

gregor napsal(a):

Souhlas,Modertorky ze sebe udlaj herečky,s
važnou tvaři-chtě´ji byt serioznějši...
Rychle spčhaji při rozhovorech,aby vzapěti
připomenuli tema s celou historii-od "sedlaků u chlumce"-kterou každy zna...
udalosti vedou hezke holky,ale novinařky
to nikdy nebudou-měly by to vest spikove novinařky z praxi-pokud nechteji jen něco čist...potraviny,snih,trochu ubrat...
02. 02. 2014 | 11:15

Ládik!!! napsal(a):

Martin1 -
máte Martin5. To nemáte v neděli nic jiného na práci, než smolit tak dlouhé litanie? Čas jsou peníze, soudruhu.
02. 02. 2014 | 11:26

Ládik!!! napsal(a):

Martin1 -
kdyby běžel kolem mě, dám mu kus špeku a pořeju šťastnou cestu.
02. 02. 2014 | 11:28

Ládik!!! napsal(a):

popřeju
02. 02. 2014 | 11:28

Martin1 napsal(a):

Ládik!!!
Je to s vámi ještě horší, než jsem si mohl domyslet. Vy jste nepochopil, že by vám nebyla dána žádná možnost se vyjádřit. Vy jste nepochopil, že ti lidé mohli mít také podobný názor na režim?
02. 02. 2014 | 11:34

Fialenka napsal(a):

Informace o kvalitě potravin a o zátazích na podvodné vietnamské podnikatele velmi vítám. Zprávy o množství sněhu na sjezdovkách mě nezajímají a co mi vyloženě vadí, je prostor, jaký je dáván sportu. To vypovídá o naprosté marnivosti a o nezájmu o životně důležitá témata.
02. 02. 2014 | 11:46

fikus napsal(a):

informace o podvodnicich jsou prima, ale nic se nedeje, takze to nevitam.
Pehe radeji napiste co se povedlo jak jsme dospeli k tomu, ze se mame tak jak jsme se nikdy nemeli. CO jsme si vyzvonili za uzas a blahobyt
02. 02. 2014 | 12:02

Ládik!!! napsal(a):

Martin1 -
já vůbec nepochopil, jak Vy můžete posuzovat inteligenci někoho jiného. To máte tak velkou hlavu?
02. 02. 2014 | 12:03

Ládik!!! napsal(a):

Martin1 -
nebo se díváte na zprávy ČT1. Jinak to není možné.
02. 02. 2014 | 12:15

Martin1 napsal(a):

Pane Ládíku!!!, když někomu napíši:
"Představte si, že vy v bývalém režimu tlačíte trakař s nějakým haraburdím zrovna kolem plotu, v tom já hrdina okolo utíkám na západ, máte smůlu, jste svědek mého útěku, já vás zkušeným tahem zaříznu jako čuníka, protože jste sice nic neudělal, ale jen jste se tam prostě připletl."

A on ta to zareagujete:
"kdyby běžel kolem mě, dám mu kus špeku a pořeju šťastnou cestu."
-----------
Stačí k tomu mít mozek jako oříšek a hned vím, koho mám před sebou. Ale já se klidně rád pohádám s reslem, tomu to stále myslí - sice silně zaujatě, ale v základu mu dám za pravdu - i když ne třeba nahlas, ale takovou koninu by nevypustil. On je takový buldok, kterého je třeba vypouštět proti rudým buldokům. Je tedy svým způsobem užitečný. Ale u vás ten dojem nemám. Skoro mám pocit viny, že jsem vás špatně odhadl a tím vám ublížil - to už vy ale nepochopíte - proč jsem k tomu došel. Tak se omlouvám ostatním - já nevěděl, jak na tom Ládík je. Omluvte mne.
Věřte, že už vás Ládíku !!! nebudu obtěžovat. Mějte se pěkně.
02. 02. 2014 | 12:21

Qin napsal(a):

Fialenka:A co říkáte zřízení zimního olympijského areálu na Letné pro fanoušky?Také Vás zajímá kolik to stálo a kdo to zaplatí?
02. 02. 2014 | 12:22

resl napsal(a):

modrý pohunek :
Pravičáci neustále lžou a všude.
Lžou o všem a ovšem i o Ukrajině
---------------
ovšem, jsou slepí, hluší, tak se jim nedivte vy, který dobře vidíte, slyšíte.

Martin1 :Vážený pane, vy jste ale inteligent na úrovni toho chlapa, co zastřelil toho pána na motorce, co měl koženou bundu ...
---------------------
vy jste zase na úrovni toho chlapa, co se pokoušel mluvit bez papíru v Červeném hrádku, než zjistil, že všichni nemají stejně nabiflované pitomosti, jako vy a dovolují si myslet jinak.
02. 02. 2014 | 12:24

Qin napsal(a):

Martin 1.Je vidno,že Vy se s Ládíkem nemůžete pochopit. Tak už to bohužel na světě je.Smiřte se s tím a neměňte své názory,Kam byste přišel.
02. 02. 2014 | 12:28

Anna napsal(a):

Události z domova

Doporučuji zakoupit nebo půjčit si turistické průvodce (doporučuji Soukup a David. Nebo Toulavou kameru knížky nebo je to na internetu) a o víkendech vyrážet.

Začít třeba cestou na Tábor :-)
02. 02. 2014 | 12:34

vrazi a hrdinové napsal(a):

"... Vy jste nepochopil, že by vám nebyla dána žádná možnost se vyjádřit. Vy jste nepochopil, že ti lidé mohli mít také podobný názor na režim? ..."

Těm lidem ve Stalinově CCCP také nikdo nedal možnost se vyjádřit. "Kde máš obilí, vesničane? Nemáš? Tak si kulak a my tě zastřelíme." "Umíš polsky? Tedy jsi členem spiknutí proti naší krásné Zemi sovětů a vykopej si hrob."

A ten voják Wehrmachtu, co ho partyzáni utloukli, měl též negativní poměr k nacistickému režimu - a nikdo to nezjišťoval.
02. 02. 2014 | 12:38

Pavel B napsal(a):

Naprosto přesné pane Pehe. V ČT, i na Radiožurnálu proběhla destrukce vyváženého zpravodajství. Rozval byl potřeba, aby veřejnoprávní média nepodrývala svými nezávislými informacemi vládnoucí garnituru. Pořád vidím před očima, jak Drtinová a Toušlová se zarputilým výrazem vedli rozhovor s kýmkoli z levice a infantilně podlézaly pravicovým politikům. Jenže co teď, když politická korouhvička neukazuje momentálně "správný" směr. Ještě k Ukrajině. "Vyváženost" našich médií můžeme vidět na internetu. Videa s hořícími policisty na které demonstranti házejí Molotov koktejly a střílí po nich katapultem dlažebními kostkami lze bezproblému najít...
02. 02. 2014 | 12:46

Martin1 napsal(a):

resl
Pane resl, děkuji vám, vás už znám lépe, nezklamal jste. Jste má jistota, jako že vyjde Slunce.
nick: "vrazi a hrdinové"
Ano doba je zlá a tak se může stát, že si dají po palic "resl" s "Ládíkem!!!" a oba tak zahynou v boji proti rudému nepříteli a "Yosif K" nad jejich hrobem pronese, že oba zemřeli v boji proti třídnímu nepříteli a ze žalu za nimi skočí do hrobu a pak už bude na světě opravdu všude mír.
02. 02. 2014 | 12:52

kokoshka napsal(a):

Martin1:
Podle toho co piše resl(obecne)i pod blogem dr.Bukvoje bych mu doporučoval pobyt pod dohledem Radkina Honzaka,mne nezajimaji jeho pokřivene nazory paranojika ktery trpi težkou rusofobii a totalne zkaženym moralnim chrupem,jestli je to buldok tak jsem bobr.
Vrazi a hrdinove:
Vesele lžete,vrahouni,jenom v tom zdarne pokračujte!
02. 02. 2014 | 12:59

adekvátní odpověď napsal(a):

Pavle B,
je hezké, že tak soucítíte s ozbrojenými berkutovci.

Ale proč nesoucítíme se zbitými neozbrojenými demonstranty, novináři a zdravotními sestrami, co jim šli na pomoc?

Víte, co bylo první, a co bylo druhé?

V právu platí, že za dopady svého útoku nese primárně odpovědnost útočník, nikoli oběť, která se bránila.

Na náměstí Nezávisloti v Kyjevě pokojně demonstrovalo 200.000 lidí. Na berkutovce přitom útočily destítky či stovky radikálů.
02. 02. 2014 | 13:02

resl napsal(a):

Martin1-2,
to je potíž, když vám zbývá jen fantazírování, aniž byste bránil své socialitické myšlenky. Tomu říkám ztráte argumentů, vy zase veselé kritizování antibolševika, za čímž je dobře ukrytá komoušská ideologie. No dobře, jak pro koho. Hezký den Martinejedničko, bude-li třeba, jistě se stanete Martinemdvojkou a hezký den vám bude pokračovat
02. 02. 2014 | 13:03

zpět do Putinovy žopy napsal(a):

kokoška,
stěhujte se!

Domácích hňupů tu máme neúrekom.
Nepotřebuje ještě ty ruské.
02. 02. 2014 | 13:06

DL napsal(a):

Já mám nejradši divácké zprávy na Primě - hlavně naražená varlata o jakýkoli předmět, smějící se dítě poté, co dopadlo z balkónu atd. V TV jde vždy pouze a jen o zábavu, tak co tu mudrujete?
02. 02. 2014 | 13:07

resl napsal(a):

kokoško,
vážíte si toho, jak se tady můžete svobodně vyjadřovat, zatímco s opačným názorem, než má váš primitiv Putin, byste nemusel dožít rána ? jsou sice hezké názory na můj zdr. stav, ale to je jen o mně. Já bych moc rád četl, jak na váš Sovětský svaz nazírají vaši krajani, Samozřejmost je, že si nebudete vymýšlet. Pokud tam nežijete, poprosil bych vás, abyste byl objektivní, což se vám opravdu občas stane.
02. 02. 2014 | 13:08

kokoshka napsal(a):

Tvuj nazor mne tak zajima!
Budu si psat kam chci.
02. 02. 2014 | 13:10

Martin1 napsal(a):

Na náměstí Nezávislosti v Kyjevě pokojně demonstrovalo 200.000 lidí. Na berkutovce přitom útočily desítky či stovky radikálů.
02. 02. 2014 | 13:02
-------
A teď být, či nebýt.
Mám chuť na řízek, ale já už jeden snědl, když si dám další, přiberu další kilo, to neprospívá mé nemoci, ale chuť je velká.
Svět je v pohybu, zítra už tu nemusím být a řízek tu zůstane sám - smutný, opuštěný a nesnědený.
Musím se obětovat a tak to je dnes a denně - stále samá vážná rozhodnutí - furt se něco děje. Stále stojíme před otázkami na vlastní tělo.
02. 02. 2014 | 13:11

Sláma napsal(a):

bolševičké pokrytectví napsalo: "Tak to je, když zbabělci posuzují, co je a není hrdinství."

Hrdinstvím rozhodně není podřezat svázaného člověka. Pokud se týče mezinárodně uznávaných norem práva, ty jsou jasné. Člověk může bojovat se zbraní v ruce vůči režimu, ale musí při tom zachovávat čtyři základní pravidla:
1) skupiny musí mít jasně vymezeno, kdo dává rozkazy a je za ně odpovědný
2) musí být jako nepřátelský bojovník jasně označen (tedy de facto mít uniformu)
3) musí zbraně nosit viditelně
4) musí dodržovat mezinárodní pravidla války, včetně humanitárních pravidel pro zacházení s civilním obyvatelstvem.

Z těchto pravidel Mašíni nedodrželi ani jedno. Jsou to tedy obyčejní zločinci. To je důvodem, proč se nikdy nevrátili do Evropy - Němci by je s největší pravděpodobností odsoudili za zločiny, které spáchali na území Německa.

Mimochodem, stejná pravidla platila i pro partyzány během 2. světové války, proto byl v Československu přijat zákon o amnestii, který se pak týkal i odsunu Němců. Podobné to bylo i v jiných evropských zemích.
V mezinárodním právu existuje na to precedent - United States v. Wilhelm List, et al., 11 Tr. of War Crim. Bef. Nuremberg Mil. Trib. 1248 (1948)
02. 02. 2014 | 13:13

kokoshka napsal(a):

resl:
Ja se mužu naprosto svobodne vyjadřovat se kde uznam za vhodne,mne nikdo ukazovat co mam řikat nebude,delam to cely život bez obav.
Na Sovetsky Svaz jsou ruzne nazory,starši generace vzpomina s nostalgii,moje středni s mirnym rozpakem,mladi se o to moc nezajimaji.
Ja tam opravdu nežiju od roku 1991,ja žiju v Ruske federaci.
02. 02. 2014 | 13:15

uspokojivé vytření napsal(a):

Sláma,
na bojišti jde o přežití, nikoli o lejstro.
Lejstro se tam používá k jedinému účelu.
Když není lejstro, postačí lopuch.
02. 02. 2014 | 13:28

resl napsal(a):

kokoška : Ja se mužu naprosto svobodne vyjadřovat se kde uznam za vhodne,mne nikdo ukazovat co mam řikat nebude,delam to cely život bez obav.
------------
jak to, že některé Rusy za svobodné vyjadřování váš režim zavřel, zavraždil, "vyhostil" na Sibiř. Jsou tři možnosti, vždy jste táhl s nimi, nebo jste se dovedl dobře ukrýt v blízké popelnici, nebo jste nová generace, která jen z vlasteneckých důvodů nechce přiznat hrůzu vašich totalitních režimů. přesto by mě zajímala ta střední generace, která vaši totalitu přijímá s mírnými rozpaky. co to jsou mírné rozpaky, je velice široký pojem.
02. 02. 2014 | 13:28

Martin1 napsal(a):

kokoshka
Kokoshko, můžete být klidný, já vidím jednu velkou Evropu, kde v míru spolu žijí všichni a jsou tam všechny země i všechny z bývalého uskupení v SSSR a celý západ.
Zřízení je tam velice podobné tomu socialistickému, ale bez bordelu, protože to organizují Němci a to bude ta správná říše na 1000 let.
02. 02. 2014 | 13:29

pováleční partyzáni napsal(a):

Vyšetřované a nepotrestané zločiny "čs. partyzánů":

1) Přerov, kde bylo 18. 6. 1945 zastřeleno jednotkou 4. brigády východní armády pod vedením por. Karla Pazura 246 spišských Němců vracejících se z Čech domů na Slovensko

2) Teplice nad Metují, kde bylo 1. 7. 1945 vojenskou jednotkou pod vedením škpt. v zál. Svobody kulomety postříleno 20 dospělých osob a 5 dětí.

3) Tušť a Lužnici, kde v noci z 24. Na 25. 5. 1945 bylo revolučním soudem svolaným na popud velitele partyzánů plk. Hobzy odsouzeno k smrti 12 mužů a 2 ženy

4) Třebívlice, okres Litoměřice, kde byl usmrcen Jaroslav Hadámek na chodbě budovy, kde byl vězněn

5) Liberec, aktivity útvaru RG, při níž přišlo o život několik osob německé národnosti

6) Krnov – v květnu zde byly dislokovány jednotky 1. čs. tankové brigády, vyhlášeno stanné právo

7) Bruntál - v květnu hodil civilista vedle kasáren petardu, vyběhnuvší mužstvo několik Němců zastřelilo

8) Krásné Březno- po výbuchu v Krásném Březně příslušnici posádky v Ústí n. Labem, aniž by k tomu dostali jakékoliv rozkazy, zahájilo palbu na Němce

9) Domažlice postřelil příslušník čsl. jednotky škpt. Josef Fahrner ve věznici zajištěného Němce, kterého odvezl neznámo kam. Pro podezření, že odebírá zajištěným Němcům cenné předměty, bylo zahájeno šetření, při čemž vyšlo najevo, že zadržení Němci byli vyvážení na určené místo a zastřeleni – jeden hrob se nachází v lesíku v obci Draženov (100 Němců), druhý přímo na nádraží v Domažlicích (asi 120 Němců)

10) Bílina – zpravodajský důstojník dislokovaného útvaru por. v zál. slov. národnosti Ladislav Toporcer svévolně zajišťoval Němce a dopouštěl se na nich násilností a to také na osobách, u kterých národnost nebyla prokázána

11) Česká Kamenice – v září 1945 byla MNO předložená zpráva o činnosti národního výboru v České Kamenici, ve zprávě byla zmínka o škpt. Dovarovi, kde se hovořilo o násilnostech páchaných na občanech, které uvěznil

12) Žatec – koncem května a v červnu 1945 přišla do prostoru Žatec a Postoloprty I.čsl. divize, složená většinou z příslušníků slovenské národnosti. Podle výpovědi došlo v té době k popravám Němců a dle úřední zprávy nachází se v Postoloprtech sedm hromadných hrobů.

13) Žamberk, Dobruška, Náchod, Nové Město n. Metují – dle sdělení MNO z n6.1.1947 nacházejí se v těchto politických okresech hroby německých vojáků, kteří přišli o život za války a květnové revoluce.

Hroby jsou v těchto obcích - Rokytnice v Orl. Horách, Říčky, Černá Voda, Hláska, Velké Zdobnice, Kunštát, Nová Ves, Bartošovice, Vrchní Orlice, Panská Pole, České Petrovice, Klášterec n. Orl., Žamberk, Těchovín, Mladkov, Nové Město n. M., Šonov, Vršovka, Olešnice, Nový Hrádek, Bohuslavice, Černčice, Lhota za Čern. Kostelem, Žďárky, Vysokov, Studnice, České Meziříčí, Náchod, Čeká Skalice

14) Hranice - byli v internačním středisku týraní Češi a Němci

15) Ostrava – po vzpouře v budově firmy Hanke, kde byli zadržováni Němci, bylo 21 vzbouřenců zastřeleno. Mimo to docházelo zde k týraní a mučení zadržených osob

16) Klatovy – ve věznici docházelo k násilnostem proti zatčeným osobám většinou německé národnosti

17) Hustopeče – dne 14. 5. 1945 byli zastřeleni něm. občané ve sklepě radnice

18) Litomyšl – členové vyšetřovací komise se dopouštěli násilností

19) Kolín – v internačním táboře se strážci dopouštěli násilností.

Zdroj:
http://www.bruntal.net/2008030601-vysetrovani-skoncilo-zapomente
02. 02. 2014 | 13:39

kokoška nám píše z Putinovy říše napsal(a):

"... ja žiju v Ruske federaci ..."

kokoška,
vážně? Já jsem si myslel, že žijete tady.

Pak jsou tři možnosti:

1. Patříme do Ruské federace (názory mnoha diskutérů tomu odpovídají)
2. Žijete ve svém snovém světě, tedy jste mimo realitu
3. Píšete k nám ze své domovské centrály FSB - Ljubjanky
02. 02. 2014 | 13:48

Miloslav Vágner napsal(a):

Nebuďme nespravedliví a extrémní. Dělají, co mohou: je známá věc, že český divák world news prostě nevydrží. Po třech minutách zpráv z Kingstownu a deseti minutách z Čečny má kyslíkový dluh a s úlevou přepíná na Novu, kde vrcholí drama z českých a evropských sjezdovek. To je realita, opak by byl bojem s větrnými mlýny, a tento boj nemají daňoví poplatníci, myslím, v oblibě. Tak se zase uklidněme a přemýšlejme, co mají asi tak rádi diváci televizních zpráv např. v Belgii. Jestli ono to nebude podobné ...... Zdravím
02. 02. 2014 | 13:52

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Jak lže pravice, zrovna ted' ukazoval na ČT v OVM John.

Všecko tento pravicový politik za vlády ODS cituji: 'udělal a zařídil' samozřejmě jak jinak pravičák ..hahahaha... ale proč je po nich(po pravičácích a jejich pravicové koalici) takový bordel a nepořádek neví...hahaha... neví nic, neví ani proč jsou dva policejní presidenti(či co to je).

Prostě neví nic, neví proč je po nich takový nepořádek a bordel, ale ví jenom pouze to, že prý "vše udělal a zařídil"!

Pokud si však volí rádoby pravičáček do vlády takovou pravici, pak at' se nediví, že nemá pak koho volit. Tečka a není co řešit.

Nebýt tzv. pravicového voliče nebyl by s.Nečas, s.Topolánek, s.Kalousek, s.Langer, s.Klaus... ba by nebyl ani ulhaný pravičácký politik jménem John. Taky kdysi TV bavič a to nejenom posttotalitní.

Proto si rádoby pravičáčku nestěžuj, že nemáš koho volit, když za vším stojíš ty a tvůj modrý neobolševismus. Ted' si bouchej třeba dutinou do zdi, jestli ti to ale pomůže. Je to prostě manipulovaný svět pravicového TV zpravodajství a jeho 'uvědomělých' rádoby pravičáčků.
02. 02. 2014 | 14:01

geniální Peha je též geniálním kritikem napsal(a):

Pane Vágnere,
buďme maximalisté.

Vezměme si příklad z pana Peheho.
Ten dokázal napsat celou knihu o Václavu Klausovi, aniž by ho osobně navštívil a na cokoli se ho zeptal.
To je přece vynikající výkon!

Podobně pan Pehe předložil dokonalou studii pořadu Události v ČT, aniž by k tomu potřeboval vyzpovídat šéfa zpravodajství či jednotlivé redaktory. Opět prvotřídní novinářská práce!

Pan Pehe je prostě náš génius!
02. 02. 2014 | 14:04

Viola napsal(a):

.K.V a pán v čase 01. 02. 2014 | 19:55

dovolila bych si přirovnat pana Stejskala k prezidentu Putinovi, oběma jde o zachování toho, o co usilovali a oba používají stejné prostředky jen pan Stejskal o mnoho tříd nižší a mírumilovnější, protože jsme tu přeci jen mírové holubice ve srovnání s tím, co je v Rusku.
02. 02. 2014 | 14:13

resl napsal(a):

"Vezměme si příklad z pana Peheho.
Ten dokázal napsat celou knihu o Václavu Klausovi, aniž by ho osobně navštívil a na cokoli se ho zeptal."
-----------------
Vezměme si pravdu. Klaus by nikdy Peheho nepřijal, ani nikoho jiného, kdo by se mohl intimně zeptat na jeho politiku, rodinu, přátele. Znáte někoho takového, koho by hradní zloděj přijal, aniž by si diktoval podmínky ? Odpovím za vás. Neeistuje. A víte proč ? Odpovím za vás. Nemá nic za co by se v osobním rozhovoru nestyděl. Čili totalitní prezident s totalitním myšlením, takový, pravý, sovětský člověk. Už víte, proč nám Klaus nikdy nic o sobě neřekl ? Nevíte ? Tak já vám to povím ...
02. 02. 2014 | 14:33

jenda benda napsal(a):

donkey resl zas vyvadi
Ty to musis mit radne rozmichany v ty palici
co takhle vylezt ven a dat nejakymu muzikovy na budku??
to by ale musel byt chlap a ne zakomplexovana atrapa bojujici na klavesnici
svuj boj s mentalni nedostatecnosti
02. 02. 2014 | 14:35

resl napsal(a):

zdar bendíku,
přijeďte, netykejte a zkuste to. ležím u jiráskova most a střežím resslovku. zastaňte se mužika a napište, proč a v čem vám učaroval. váš r.
02. 02. 2014 | 14:47

občan napsal(a):

jo Zuzka Tvarůžková a Bára Kroužková, to by šlo, ale v jiném pořadu...
02. 02. 2014 | 14:57

jenda benda napsal(a):

hned jak bude cesta do Cech dam vedet zavitam
02. 02. 2014 | 14:59

yaya napsal(a):

geniální Peha je též geniálním kritikem - já znám spoustu spisovatelů, kteří napsali knihy o Napoleonovi, Caesarovi, egypťanovi Sinuhetovi, Karlu IV. atd atd, přestože se s nimi nikdy nesetkali, velice zajímavé určitě i pro vás, a velice poučné. Je totiž mnoho pramenů ke knize ve veřejně přistupných zdrojích. Totéž platí i o Událostech. Asi zřejmě vám chybí inteligence pana Pehe, on jinak není novinář, ale především politolog.
02. 02. 2014 | 15:14

KAteřina napsal(a):

Daniel Takáč a Barbora Kroužková také patří k těm, kdo skáčou lidem nesmyslně do řeči když se jim odpovědi nelíbí a dávají najevo své politické preference. Bohužel, protože jinak jistě nejsou hloupí nebo nudní.
02. 02. 2014 | 15:16

Ládik!!! napsal(a):

Martine1 -
proč se chlubíte, že máte mozek jako oříšek? Upřesněte to prosím, lískový nebo kokosový? Můžete se s ním jít prostřílet do Bočarov ručej.
02. 02. 2014 | 15:34

Anna napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,

jak to vidíte Vy? Mám se jít nahlásit do Bohnic?
Předem děkuji za odpověď.
Hezký den
Anna
02. 02. 2014 | 15:48

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

jenda benda
Resl má fyzicky co dělat sám se sebou. Nezbývá mu pak sil na víc než prskat zde. V tom je však velmi úspěšný a tak i svým virtuálním nepřátelům nebezpečný. Jde o jakousi obdobu Usáma bin Ladin a Al Kajda - tedy Ušák Resl a Al Blogajda.
Ušák mu říkají proto, že má stále nastraženy uši, jakmile se objeví někdo, kdo mu není po vůli - vystartuje.
Naštěstí většinu dne stráví zdrogován - natažený ve svém ušáku přemítá jak naložit dál se svým životem. To jsou pak ty nejmilejší chvíle zde - tehdy zde diskuze opravdu vzkvétá.
02. 02. 2014 | 15:49

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Resl

Pan Pehe skutečně napsal knihu o Klasovi a můžu říct, že je jedna z nejlepších o tomto 'čestném' samolibém arogantním pravicovém politiku z ods V.Klasu na trhu. Kdo jste nečetli, tak kupte. Doporučuji. Výživné čtení. A pak, že to nejde bez Klause. Prostě jedna z nejlepších na českém trhu.
02. 02. 2014 | 16:01

resl napsal(a):

pohůnku,
mrk jsem se a nelíbilo

člene spotřebitelů,
jointuju, nemám na vás čas
02. 02. 2014 | 16:34

lžiprofesor Klaus napsal(a):

"... Pan Pehe skutečně napsal knihu o Klasovi a můžu říct, že je jedna z nejlepších ..."

Skutečně?
A jak v knize pan Pehe vysvětluje, jak pan Klaus ke své profesuře přišel? Je to jedna z velmi podstatných informací.

Protože Klaus prý nesplňoval řadu kritérií, které jsou pro udělení profesůry podmínkou. Kdo se o to přičinil a proč?

Tak pište, kopírujte.
02. 02. 2014 | 16:51

Dalimír napsal(a):

Pravicoví pomatenci kteří neustále otravujete tenhle server nevíte asi co činíte ! Třeba resle co máte stále proti rusům ? Je to hrdinný národ bez kterého by evropa v dnešní podobě nikdy neexistovala ! Němci fašisti dávno by s vás sedřeli kůži ! Můžete být východu vděčný za to že žijete a ne ho stále pomlouvat ! Co jste to za člověka ??
02. 02. 2014 | 17:05

špatná kniha o špatném člověku napsal(a):

Ta Peheho kniha "Klaus" nemůže být dobrá už proto, že ji psal politolog.

Vysvětlovat zdejší marasmus srovnáváním se západním standardem a popisovat je konvenčními politologickými pojmy není případné.

Ta kniha by mohla být zajímavá, kdyby ji napsal psycholog.
Podtitul jakoby naznačoval, že pan Pehe takovou ambici měl:
"Portrét politika ve dvaceti obrazech". Ale po pár stránkách zjistíte, že nikoli.

Pan Pehe v podstatě popisuje, co Klaus dělal, co dělat měl a nedělal, nebo co udělal špatně.

O motivech nic. O rodině nic. O profesorství nic. O sběratelství titulů nic. O všeználkovství nic.

Jednání člověka není možné vysvětlovat politologicky, byť by to byl významný politik.

Plytká a nezajímavá kniha, která se nelíbí ani příznivcům, ani odpůrcům Václava Klause. Jediní, kdo si počtou, jsou zase politologové.

Možná, že na "University of New York in Prague" jde o povinnou četbu.
02. 02. 2014 | 17:15

Stanislav Trojan napsal(a):

většinou s panem Pehe nesouhlasím, ale v tomto případě s ní bezvýhradně souhlasím
02. 02. 2014 | 17:16

kokoshka napsal(a):

Jiste,pišu přimo z ruske ambasady,to je take vysostne uzemi RF:-)
Vedet kdo je kdo je treba pozorne sledovat mistni blogy a ne jenom nadavat,ovšem Ty všecko viš.
resle:
Mirne rozpaky to je smišene pocity,každy ma horši nebo lepši vzpominky,však jsme zažili konec imperia a nasledny bordel,to nebylo obdobi rozkvetu ale život se nezastavil a bylo i hodne pozitivu.Ostatne nejste ten kdo by tomu rozumel,plkejte dal o"primitivnich mužicich",a kde jsou u Vas"primitivni mužičky"-genderna tolerance?

Kde jsou nove blogy?
02. 02. 2014 | 17:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

Pražákům, těm je hej, oběhnou pár hospod a mají informace z první ruky. Co si ale má počít poustevník z prdelákova(honolulův termín pro Jihlavu a přilehlé okolí), když tištěné noviny a časopisy dávno nekupuje, Svobodná Evropa už nevysílá, hlasům z Ameriky nevěří, a nemá čas ani chuť si všechno ověřovat a srovnávat ne mnoha serverech internetu. Zbývá český rozhlas a televize.
Tuhle jsem se díval na dvojce na seriál Náš venkov a opět jsem si ověřil, že co se týče různých vzdělávacích a osvětových pořadů, má ČT chválabohu stále schopné týmy, se kterými komerce nemůže a ani nechce soupeřit. Takže hlasuji pro veřejnoprávní TV všema deseti.
Poněkud odlišný názor mám na politická zpravodajství a v tom se s panem Pehe shoduji. Doufám, že až se nová vláda trochu rozkouká a vyřeší své hlavní priority (zdravotnictví, školství, státní správa, bezpečnostní složky a hlavně pořádek ve financích), dojde i na ČT.
Při existenci sportovního kanálu bych značně zredukoval sporovní zpravodajství na ČT24, stačilo by v poledne a večer, zpravodajství z hor a sjezdovek bylo dříve v pořadu Panorama na dvojce on line, mně to stačilo.
Podobně by byla třeba redukce zahraničních zpravodajů, tam asi tečou velké peníze. Pokud ale plní i další úkoly a připravují se na diplomatické či jiné služby, pak bych to chápal, ale o tom se nic nedozvíme. Taková Hana Scharfová a Josef Pazderka by byly pro naši rozvědku jistě velkou posilou.

Jakýkoliv blog pana Pehe je hojně čten a diskutován, což svědčí o kvalitě autora.
I taková kapacita, jakou je Pepa Řepa si ho nenechá ujít!
02. 02. 2014 | 17:18

šipkový sport napsal(a):

"... Jakýkoliv blog pana Pehe je hojně čten a diskutován ..."

Do hostince "U grobiána" se taky nechodilo kvůli vlídné obsluze a kvalitnímu moku, ale proto, že byl poblíž nádraží.

Pehe je prostě první na ráně.
Diskutéři sem lezou kvůli nadpisu a terči na šipky.
02. 02. 2014 | 17:26

Děpold Glatajs napsal(a):

Tou nejhorší možností je, že Události ve skutečnosti dost přesně odrážejí stav české národní duše.
---------------------------------

Pehe očividně nechce pobouřit mocné tohoto státu. Tím nejhorším faktem je, že Události ve skutečnosti dost přesně odrážejí stav české politické kultury. Tu spoluvytvářel taky Jiří Pehe.
02. 02. 2014 | 17:30

skandál mezinárodních rozměrů napsal(a):

"... pišu přimo z ruske ambasady ..."

kokoška,
tak to jste byl Vy!?

Tak se přiznejte - čím jste nám vožrali prezidenta?!
02. 02. 2014 | 17:34

Honza napsal(a):

Události na ČT rozhodně nejsou ideální, ale ve srovnání třeba s Novou či jinými komerčními TV jsou to jediné zprávy, kde se člověk přece jen něco málo dozví. Bohužel to je realita a zrovna pan Pehe byl svého času člověkem, který něco ovlivňoval a mohl udělat třeba pro zprávy na ČT víc. Neudělal, ale kritizovat umí.
02. 02. 2014 | 17:39

Miloš Novotný napsal(a):

Pane Pehe, velice si vás vážím za výstižné blogy a obdivuji vaši odvahu publikovat své názory v tomto médiu. Když jsem si přečetl asi třetinu těch komentářů tak mám pocit, že téměř všichni pisatelé trpí nějakou morální vadou, která je nutí vylít své negace pod článek autora. Fandím vám a vydržte. S tou TV máte pravdu. Je to problém všech masmédií, které jsou manipulativní a ovládané mocichtivými a penězchtivými skupinami. Jejich cílem je dostat diváka (čtenáře) do role konzumního brojlera.
02. 02. 2014 | 17:43

oranžáda kulturní napsal(a):

nejhorší je, že ty rádobyveřejnoprávní blitky musíme platit, ať na to čumíme, nebo ne......za chvíli budeme muset povinně kupovat rohlíky u toho, koho nám "dobrotivý socialistický" stát označí. Oni ničím ke kvalitě tlačeni nejsou, mají přece povinné poplatky...
02. 02. 2014 | 17:46

resl napsal(a):

Dalimír : Třeba resle co máte stále proti rusům ?
-------
nic, Dalimíre, mluvím o komunismu, který ničí ruskej národ /a nejen jej/ sto let. promiňte,, zdá se nejste zcela při smyslech, už to tu opakuji několikrát.
02. 02. 2014 | 17:46

yaya napsal(a):

lžiprofesor Klaus - na rozdíl zmiňované PutnyKlaus alespoň nějakou vědeckou činnost vyvíjí a není oficiální bukvice.
02. 02. 2014 | 17:47

todi napsal(a):

Ano, a to já ještě nestačím zírat, když jsme v červenci varováni, abychom raději nevycházeli do extrémních veder celých 29°C nebo se v lednu zavřeli do svých domovů před účinky stejně smrtonosných ranních mrazů -14°C. Pak se máme bát ještě deště, větru, mlhy sněhu, mravenců, klíšťat, zmijí, vzduchu, slunce, měsíce, světa, vesmíru... sousedů a sami sebe.
02. 02. 2014 | 17:55

resl napsal(a):

jájo,
pst, ale václav klaus st. vyvíjí protistátní činnost. čistě mezi námi.
02. 02. 2014 | 18:01

Mýtus a realita napsal(a):

"... Klaus alespoň nějakou vědeckou činnost vyvíjí ..."

Jakou?
Kde je Klausova habilitační práce?

Co napsal prof. Švejnar: "Václav Klaus nemluví pravdu"

Deník Právo přinesl ... zprávu o návštěvě prezidenta Václava Klause ... na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V odpovědi na otázku jednoho ze studentů ohledně Jana Švejnara řekl Václav Klaus:

"Na webové stránce pana doktora Švejnara je první věta v angličtině, že byl jeden z hlavních architektů české ekonomické reformy na počátku 90. let minulého století. Tato první věta v jeho životopise je nepravdivá. On se na ekonomické transformaci u nás prostě nepodílel, ani milimetrem se toho nezúčastnil. To říkám s plnou zodpovědností, protože jsem tehdy byl ve všech orgánech a komisích, které to řešily."

Toto prohlášení je nepravdivé.

Termínem „architect of reforms“ se všeobecně myslí ideový tvůrce reforem, nikoli výkonný inženýr. Na konci roku 1989 jsem přišel s jedním z hlavních návrhů ekonomické reformy, ... Tento návrh jsem předložil československé akademické obci v lednu 1990 a ministrům federální a české vlády a guvernérovi Národní banky na víkendovém zasedání na zámku v Kolodějích 2.- 4. února 1990. ... Václav Klaus těchto jednání neúčastnil. ...

Text mého návrhu je přístupný na mé webové stránce, www.jansvejnar.cz, v sekci Akademické působení, Publikace.

Pokud Václav Klaus sepsal nějaký seriózní koncept ekonomické transformace, rád bych si jej přečetl.

Zásluhy za realizaci kuponové privatizace, která mimo jiné obohatila světový slovník o pojem „tunelování“, ale Václavu Klausovi samozřejmě upřít nelze. "

Zdroj:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-svejnar.php?itemid=2141

Klausovy knihy jsou povětšinou sebeprezentační a exhibicionistické, nikoli vědecké.

To profesor Putna je skutečný vysokoškolský učitel s rozsáhlou publikační činností: http://www.mcputna.cz/veda
02. 02. 2014 | 18:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy