Langerovo schengenské chucpe

21. 12. 2007 | 10:23
Přečteno 6407 krát
V souvislosti se vstupem České republiky do schengenského prostoru se v těchto dnech nelze vyhnout při čtení denního tisku a sledování televizí obrázkům zářícího ministra vnitra Ivana Langera, který tu přeřezává hraniční závoru s nějakým ze svých ministerských protějšků ze sousedních států, tu si potřásá s jiným ministrem rukou a vzájemně si gratulují k „historickému okamžiku“.

Vstup České republiky a dalších nových členských zemí Evropské unie do společného prostoru, v němž nejsou hraniční kontroly, historickým okamžikem prvního řádu vskutku je. Politici takovým událostem rádi propůjčují svou tvář.

Langerovi nelze upřít zásluhy za to, že poslední fázi příprav na vstup do schengenského prostoru poměrně dobře v roli ministra „zúřadoval“, jakkoliv si přitom zároveň snažil přisvojovat i zásluhy za práci, kterou na přípravě tohoto projektu odvedli jeho sociálně demokratičtí předchůdci.

Rozpakům se nelze v jeho případe vyhnout z jiného důvodu.

Náš vstup do Schengenu je totiž výsledkem našeho členství v EU, k níž se Česká republika připojila v roce 2004. Tomuto vstupu předcházelo referendum ve dnech 13. a 14. června 2003, v němž 78 procent občanů hlasovalo pro vstup.

Ivan Langer, tehdy místopředseda Poslanecké sněmovny, řekl Lidovým novinám ze dne 31.5.2003, že „v nadcházejícím referendu hlasem vstup České republiky do Evropské unie svým hlasem nepodpoří. "Já jsem při tom rozhodování opravdu dlouho přemýšlel. A říkám, že za přispění mého hlasu to nebude," odpověděl Langer na dotaz listu, zda bude v referendu hlasovat "pro". Rozhodl se tak navzdory skutečnosti, že jeho nepříliš eurooptimistická Občanská demokratická strana nakonec „realisticky“ doporučila voličům, aby v referendu hlasovali pro vstup země do unie.

Každý z nás má samozřejmě právo na změnu svých názorů. Stal se i z Ivana Langera příznivec EU? Mohl by nám prozradit, zda by v referendu o vstupu do EU nyní hlasoval jinak a pokud ano, proč? Na první pohled vše nasvědčuje, že ano. Jak jinak si totiž jeho současné nadšení ze vstupu do Schengenu vysvětlit?

Langerovo vysvětlení by bylo dobré nejen proto, že by občané měli vědět, zda je při oslavách vstupu do Schengenu zastupuje politik, který věří nebo nevěří v základní ideu toho, na čem si—vzhledem k popularitě našeho vstupu do Schengenu—snaží vylepšovat svou politickou reputaci. Ukázalo by se též, kde stojí ve vztahu k čestnému předsedovi ODS a prezidentovi země Václavu Klausovi.

Ten v době referenda o vstupu do EU odmítl říci, jak hlasoval. Byl tedy diplomatičtější, a v oficiální rovině vlastně méně protievropský než Langer. K EU má nadále kritický postoj, Schengen se mu nezamlouvá. Nedávno prohlásil, že ty tři minuty, které lidé stráví na hraničních přechodech, aby ukázali svůj pas, by neměly být pro nikoho problém.

Když pomineme skutečnost, že Klaus za posledních 18 let jezdí po světě jen s diplomatickým pasem a na žádném hraničním přechodu se coby vysoký ústavní činitel nemusel podrobit hraniční kontrole nejspíš ani minutu (takže káže vodu, ale pije víno), lze mu přinejmenším v teoretické rovině přiznat právo na názor, že hranice a hraniční kontroly jsou symbolem státní suverenity.

Vstup do schengenského prostoru proto neoslavoval. Neudělal žádné prohlášení, nejel si na žádný hraniční přechod třást rukama se svými protějšky nebo přeřezávat závory. S jeho postojem lze nesouhlasit, ale nikdo mu nemůže upřít konzistentní postoje v této otázce.

A co Ivan Langer? Dokud nám nevysvětlí, jakým vývojem ve vztahu k EU v posledních letech prošel, musíme bohužel jeho chování ve velké „historické chvíli“ považovat za chucpe. Což je pěkný židovský výraz pro drzé, výsměšně či opovážlivé chování.

Zveřejněno též na www.pehe.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bigjirka napsal(a):

prostě Pehe......
21. 12. 2007 | 10:31

Václav napsal(a):

Té akceptované osobnosti si ještě užijeme.
21. 12. 2007 | 10:39

Karl von Bahnhof napsal(a):

Víte pane Pehe, EU má mnoho výhod i nevýhod. Schengen je výhoda a to ví i zarytí odpůrci EU. Já byl pro vstup do EU právě z tohoto důvodu a výhody volného pohybu osob i zboží jsou nesporné. S čím nesouhlasím? byrokracie EU. jenže když jsem tenkrát vážil všechna pro a proti (to samé dělal jistě i pan Langer), vyšlo mi PRO! Je mnoho věcí, které mi na EU vadí...ať to jsou nesmyslné kvóty a regulace, různá nařízení a normy, ale jsou tu i věci, které podporuji...zavedení Eura, evropa bez hranic a cel, možnost práce ve státech eu....

nic není jen černobílé.
21. 12. 2007 | 11:01

Al Jouda napsal(a):

Každý se může mýlit, pokud někomu neublíží. Nakonec bude Langer hlasovat pro prof. Švejnara - volba je tajná !
21. 12. 2007 | 11:02

K2 napsal(a):

Nechci se nijak pana Langera zastávat, ale sám jsem byl spíše proti vstupu do EU (obával jsem se té byrokracie, ještě většího přerozdělování a omezení, které se nakonec ukázaly ještě horší, než jsem si myslel). Nicméně když už v té EU jsme, tak naopak maximálně vítám Schengen, protože to je jedna z dosti zásadních výhod. Takže tomu postoji pana Langera se nijak nedivím, spíš mne udivuje, že si něco takového nedokáže pan Pehe představit...
21. 12. 2007 | 11:11

Megaloman napsal(a):

Já bych se do pana Pehe nenavážel...

Kromě změny postoje Ivana Langera poukazoval na to, jak se chlubí cizí prací. Přípravy na Schengen trvají 5 - 10 let (u nás 10) a Langer úspěšně absolvoval jen desetinu toho... Ano, je pravdou, že dokončil asi nejdůležitější fázi, ale není nic těžké dokončit práci, kterou někdo jiný započal a téměř dokončil.

Ale na to Joudové a jiní ani nepípnou, protože tady se nedá argumentovat "změnou postoje".
21. 12. 2007 | 11:23

Petr napsal(a):

EU nam krome vitaneho svobodneho pohybu lidi, zbozi, kapitalu a myslenek bohuzel prinasi rovnez spoustu byrokratickych prikazu, zakazu a narizeni. Pro velkou cast teto byrokracie by mely zustat hranicni zavory zavreny.
21. 12. 2007 | 11:28

Jedlon napsal(a):

Dobrý den,
pokud je mi známo, Schengenský prostor a Evropská unie není totéž. Zěmě nemusí být členem EU, aby mohla být součástí Schengenského prostoru. Schengenský prostor je přeci o volném pohybu osob a ne o ekonomické integraci. Zdá se mi že článek používá naprosto nekorektní argumentaci.
21. 12. 2007 | 11:37

veverka napsal(a):

Langer se jen pokouší slíznout smetanu(bohužel i za masivního přispění státní televize),kterou mu připravily předchozí vlády.Velice u mne tímto klesl.Navíc to pokrytectví s hlasováním proti vstupu do EU...
21. 12. 2007 | 11:38

Petr napsal(a):

Nikdy bych si nemyslel, že tak vzdělaný muž jakým pan Pehe bezesporu je, dokáže tak hloupě použít příklad pro "káže vodu, pije víno".
21. 12. 2007 | 11:42

Englishman napsal(a):

Pan Pehe opět "zabodoval" záměnou Evropské Unie a schengenského prostoru, což je chybička, která politologovi snadno unikne. Hlavně že si může kopnout do ODS.
Předpokládám, že až svoji chybu pochopí (nejpozději po vstupu Švýcarska do s.p.), tak se s plnou parádou omluví.
21. 12. 2007 | 12:00

Jedlon napsal(a):

Ještě bych k výše zmíněnému doplnil fakta.
Irsko a Velká Británie jsou v EU, ale nejsou plně součástí Schengenského prostoru (uznávají pouze části dohody například o policejní spolupráci).
Island, Norsko a od roku 2005 také Švýcarsko je v Schengenu, ale tyto státy nejsou členy EU.
21. 12. 2007 | 12:01

Olda napsal(a):

Mezi Schengenem a EU existuje rozdil mozna v propadech starych clenskych zemi, nebo u zemi, ktere jsou vysoce vyspele. Kdyby nebylo EU, tak CR a spol. se do Schengenu nedostanou dalsich 20 let. To, ze se na ceremonialu na cesko-polsko/nemeckych hranciich zucastnil Barros snad mluvi za vse.
21. 12. 2007 | 12:14

Jedlon napsal(a):

Nedá mi to abych ještě nepřidal svůj komentář k části článku, kde pan Pehe hovoří o Vaclavu Klausovi. Možnost kontrol na hranicích je skutečně určitým projevem suverenity státu. Schengenská dohoda umožnuje dočasně obnovit kontroly na hranicích, pokud je to v zájmu státní bezpečnosti.Toho využilo například Německo v roce při Mistrovství světa ve fotbale nebo Finsko když se zde konalo Mistrovství světa v atletice.
21. 12. 2007 | 12:14

Jedlon napsal(a):

Pane Oldo,
a proč myslíte, že státy jako V.B. a Irsko, které se hlásí k myšlenkám EU, nepodporují plně "Schengenskou myšlenku", přesto že jde také o velmi vyspělé státy?
21. 12. 2007 | 12:18

Katka napsal(a):

Pehe má naprostou pravdu. Pan Langer by dnes nebořil hranice v yáři televizních reflektorů, kdyby ČR nevstoupila do EU. Těm, co píší, že EU má své výhody, jako je Schengen, aale i spoustu nevýhod, lze jenom říst, že nic na světě není storpocentní. Musímě si holt vybrat. Pan Langer si v roce 2003, takže teď by nám měl něco vysvětlit.
21. 12. 2007 | 12:19

RUMCAJS napsal(a):

Jiříku, myslím že jsi to trochu domotal.
Proti volnému pohybu zboží,služeb i lidí v Evropě ,Klaus i ODS nikdy nebyli. Naopak.
Motáš to dohromady s unií!
21. 12. 2007 | 12:21

Jedlon napsal(a):

Slečno Katko,
pokud si přečtete moje komentáře, musíte uznat že pan Langer (ani pan Klaus) nemají co vysvětlovat, poněvadž v jejich názorech není žádný rozpor.
21. 12. 2007 | 12:24

Olda napsal(a):

Jedloni,

Velká británie a Irsko jsou ostrovy. Zrovna tak Kypr, který se taky yatím nepřipojil. Pro ostrovní státy nemá Schengen takové výhody, protože tak jako tak musí hlídat vjezdy do země u tunelů nebo převozů. Navíc je to připojení se k Schengenu svobodné rozhodnutí. Pehe píše pouze to, že když už jsme se k Schengenu rozhodli připojit, což je zásluha našeho členství v EU, pak je trochu divné, že si na tom dělá bodz politik, který nechtěl do EU.
21. 12. 2007 | 12:25

Olda napsal(a):

Rumcajsovi,

jo, jenomže ten volný pohzb služeb, kapitálu, lidí, atd, je zásluha EU v její současné podobě. Nelze chtít nějakou jinou Unii a zároveň Schengen, protože to mluvíme o tom, co by bylo kdyby. Klaus i Langer dostali možnost hlasovat pro ru stávající Unii a neylo jim to po chuti. Teď se Langer zviditeňuje s pomocí Schengenu, do něhož bychom bey EU v její současné podobě nikdy nevstoupili.
21. 12. 2007 | 12:29

Jedlon napsal(a):

Pane Oldo,
stále nechápu na základě čeho se domníváte, že by ČR v případě nečlenství v EU nebyla přijata do Schengenu. Pokud vím tak Schengen vyžaduje pouze zavést mechanismy evidence osob. Nezáleží na členství nebo nečlenství v jiných strukturách.
21. 12. 2007 | 12:31

Sylva napsal(a):

Petrovi,

"káže vodu, pije víno" je v případě Klausova postoje naprosto případné. Je to, jako když se milionář Havel kdysi divil, že je pro lidi drahá lampa za 15 tisíc. Klaus je od roku 1989 ve vysoké politice a tudíž pro něho hraniční přechody neexistují. Neměl by tedy vykládat nám ostatním, že je v yájmu suverenity a symoboliky vlastně docelá v pořádku stát ve forntách na hraničních přechodech
21. 12. 2007 | 12:32

Jedlon napsal(a):

Slečně Sylvě:
Pokud si přečtete můj 3. příspěvek do této diskuse, bude zřejmé, že V.K. o suverenitě mluvit může a není to proti ničemu ohledně EU.
21. 12. 2007 | 12:35

Jiri napsal(a):

Pane Pehe. Prosím, sdělte mně, jaké je vaše osobní přesvědčení. Jste více doleva, ve středu nebo více doprava. Prosím, pokud můžete, řekněte mně pravdu. Já to nikomu neřeknu.
Děkuji a hezké svátky.
J.Kukučka
21. 12. 2007 | 12:36

Honza napsal(a):

Jak už někdo psal na jiném místě. Když ministr Langer řeže s úsměvem od ucha k uchu závory, je to stejně věrohodné co do konzistentnosti názorů, jako kdyby před 18 lety stříhal dráty Husák.
21. 12. 2007 | 12:36

Olda napsal(a):

Jedlonovi,

je to jednoduché. Naše přijetí do Schengenu bylo do značné míry politické rozhodnutí, protože kdybychom nebyli v EU, tak by nás nechali čekat do doby, než budeme mít alespoň srovnatelnou životní úroveň. Pan Langer by to mohl jistě potvrdit. Dokonce ani v současnosti nebylo Rakousko nebo některé další země moc nadšené.
21. 12. 2007 | 12:37

Honza napsal(a):

J.Kukučkovï
Pehe sám o sobě nkěkde napsal, že je levicový liberál.
21. 12. 2007 | 12:39

Jedlon napsal(a):

Oldo,
a právě v tom se mýlíte. Schengen není o vyspělosti jednotlivých států. O tom není ani EU. Rumunsko a Německo je velký rozdíl, co do vyspělosti. A znovu opakuji svoje přesvědčení, že Schengen nemá s EU nic společného. Dokonce nemá ani nic společného s Evropou, vždyť i španělská území v africe jsou součástí Schengenu.
21. 12. 2007 | 12:45

Vladimír napsal(a):

Mě zaujal dnes v poledne Pan Langr v televizi, když se Slovenským ministrem vnitra přeřezával hraniční závoru ,na česko-slovenské hranici, tak pravil, že bourá část železné opony. Velmi mě tím pobavil. Musím mu vzkázat, že to co boural, vytvořil jejich čestný předseda s Mečiarem. Je vidět ,že to je jen žvanil.
21. 12. 2007 | 12:59

honza napsal(a):

No jasně pane Pehe, lepší by bylo, kdyby to jel přeříznout Standa Gross, eště by mohl z nakradených peněz tu "slávu" zaplatit.
21. 12. 2007 | 13:05

RUMCAJS napsal(a):

Olda:
Viz Jedlon.
21. 12. 2007 | 13:19

Arkansas napsal(a):

Pehe známý to havlobolševik se ozval.........
21. 12. 2007 | 13:42

LokalKanal napsal(a):

to Vladimír: ty hranice milý Vladimíre nechtěli Češi, ale právě "člováci". Tak si to nějak přeber, když už jsi tak zaujatý.
21. 12. 2007 | 13:44

Občan napsal(a):

Vzpomeňme, jak si sociálnědemokratičtí bafuňáři přivlastnili vstup do NATO. A většina jich byla původně proti. Pane Pehe, nemáte rád ODS, v pořádku, ale nehrajte sina nestranného politologa, když tak hodně levicového...
21. 12. 2007 | 13:48

Vaca napsal(a):

Langer je pro mne pravicový svazák. Jeví se mně až příliš pragmatický. Dovedu si ho představit jako předního funkcionáře svazácké organizace za dob reálného socialismu. Horlivý, vše zdůvodňující podržtaška nadřízených. Dobré je, že pan Pehe nám osvěžuje paměť.
21. 12. 2007 | 14:09

sociolog napsal(a):

Občane, až bude mít Pehe v záhlaví "můj text je textem nestranného pozorovatele", tak tady můžete vykřikovat cosi o pokrytectví. Nechápu, proč se domníváte, že politolog (sociolog, ekonom a kdo ví kdo ještě) musí být nestranný? Pehe je čitelný a za žádnou falešnou objektivitu se neskrývá. Jen mrtvola může být nestranná. A ostatní "nestranící" jen zneužívají naivní představy - a ti nejhloupější z nich vlastní nestrannosti dokonce i věří.
21. 12. 2007 | 14:10

Vladimir napsal(a):

to LokalKanal. Za prvé pokud se nestydím za svůj názor, tak se představím, svým jménem. Jen poseroutka se schovévá za nějaký pseudonym. Za druhé jak to víš ,že si to přáli jen Slováci.Bylo snad nějaké referendum?. Pokud ja vím, tak republiku rozdělil Klaus a Mečiar. Důvod byl velmi prostý dva kohouti se obvykle na smetišti nasnáší. A to chlapče naní žádná zaujatost to jsou fakta. Homo sapiens myslí mozkem a ne ideologií.
21. 12. 2007 | 14:21

bigjirka napsal(a):

Koukám, že řadě lidí, hodinky nebo holinky, obojí se natahuje, vse ravno. V rámci EU existují čtyři základní svobody: volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb. Vůči nám jsou dvě z toho pošlapány: pohyb osob (to je totiž vč. práce) a služeb. Tedy vůči nám unie funguje na 50%. Schengen je kosmetika. Mě to nevadilo, ukázat pas na letišti nebo na hranicích.
21. 12. 2007 | 14:50

Saliven napsal(a):

bigjirka:
Až se budeme chovat slušně jako Švýcar a budem bohatí jako Francouz, tak budeme plnohodnotným členem. Zatím jsme národem chudým, který se mnohdy neumí chovat. Já země, které si chrání pracovní trh chápu - my bychom také koukali divně, kdyby se u nás objevila záplava ukrajinců atd. (my máme s ukrajinou dokonce vízový styk). Vy euroskeptici by jste chtěli všechno hned, případně vyzobat jen to dobrý. Tak to ale nefunguje.
21. 12. 2007 | 15:04

Englishman napsal(a):

bigjirka:
Pokud mi je známo, svobodný pohyb služeb neexistuje ani mezi starými členskými zeměmi.
Ale je pravda, že je svobodnější.

Vladimír:
To, co máte za fakta vy, je pro mě ideologická zaslepenost. To, co mám za fakta já, je možná ideologická zaslepenost pro vás.
21. 12. 2007 | 15:11

Devátý hajný napsal(a):

Mám tři problémy: Paroubek, Rath a ten největší Pehe. Ostatní politiky umím pochopit.
21. 12. 2007 | 15:30

Buk napsal(a):

Myslim, ze ten clanek je vecny a vystizny. Reakce vetsiny me neprekvapuji, jakoz i to, ze vetsina chce Klause znova prezidenetem.
21. 12. 2007 | 15:45

Vladimir napsal(a):

To Englishman:
Ještě jednou pro vas zopakuji co jsem zde v diskuzi říkal. Pan Langr se velice mílí, když v televizi říkal, ze na česko-slovenská hranici boural železnou oponu,ta tam nikdy nebyla a to co boural je důsledek vlády Klause a Mečiara. Toď vše, Jestli je v tom ideologie, tak je to s vaším myšlením velmi špatné. Za druhé pro všechny slušné lidi by mělo platit, že se za své názory nestydí a představí se jmémem. Zkuste o tom přemýšlet pokud umíte . To co jsem tu napsal to není žádná ideologie. Pokud ano byl bych rád kdyby jste mě vysvětlil kde.
21. 12. 2007 | 16:14

Petr napsal(a):

Špulící se Iváňuška se nenadřel ani při tom řezání závory, byla už předem naříznutá.
21. 12. 2007 | 16:25

Jan.K. napsal(a):

Ach, kde jsou ty časy, kdy pan Pehe měl duševní zácpu? A ten myšlenkový průjem dostane zrovna na Vánoce. To teda máme "bohatého Ježíška".
21. 12. 2007 | 16:26

PetrK napsal(a):

Pro Vladimira:
Pane, zamyslete se vy, a to nad svou strašnou mateřštinou, kterou nám tímto předkládáte k nahlédnutí.
21. 12. 2007 | 16:28

Vladimír napsal(a):

To PetrK:
Ano pane za češtinu se omlouvám, ale píši bez brýlí. To ovšem nic nemění na podstatě mého příspěvku.
21. 12. 2007 | 16:59

vlk napsal(a):

ANo Langer byse mělnechat přejmenovat na Licoměrnost. To aby se stal oprvdu světovým. Aby lidé při vyslovení jeho jména okamžitě věděli oč že běží. Jako je tomu napříkald u jména Pilát Pontský nebo Quisling. Tam také už není co dodávat.
21. 12. 2007 | 17:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dalších několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 12. 2007 | 18:13

Karel (taky) napsal(a):

Devátý hajný: A zkusil jste to někdy? Opravdu se zamyslet nad tím, co říkají nebo píšou? Jestli ano a nepochopil jste, něco to vypovídá o vašem IQ. Ovšem jestli jste to nezkoušel a jen se vytahujete svým světonázorem, tak jste nemusel nic psát - diskusi jste o nic neobohatil.
21. 12. 2007 | 18:19

bigjirka napsal(a):

Salivene, já bych se zařadil jako eurorealista. A opakuji, že Schengen má pro men hodnotu omalovánek, na rozdíl od 50% vůči nám pošlapaných základních svobod, na kterých stojí EU a které my jsme asymetricky poskytli hned v přípravném období. Bohatý jako Francouz - to je nějaký nový chtip? Možná jste chtěl říct dotovaný jako francouzský zemědělec? A btw. pokud se někde chováte neslušně, tak mne do toho netahejte. Ani Ukrajince do toho netahejte, nejsou v EU.
21. 12. 2007 | 18:30

m&m napsal(a):

autor článku: Jsem rád, že to konečně někdo připomněl. Je smutné, že Langerovi všechny české noviny jen dělají PR...
21. 12. 2007 | 18:30

bigjirka napsal(a):

takykarle, a čím jste diskusi obohatil vy? Napadení jiného nicka jaksi nějak počítáte k obohacení?
21. 12. 2007 | 18:32

dej2 napsal(a):

@21.12.14.50.51 Myslím,že k takové události,jako je vstup do Schengenu,by se bývalí komunisté měli zdržet komentářů.
21. 12. 2007 | 18:42

dej2 napsal(a):

Jsem rád,že jste se našel.Nebudete věřit,ale to,co jsem napsal,je podle mého logické.Když je někdo takový tr.... a vleze pár týdnů před CELOSVĚTOVÝMI změnami do té "správné" partaje,tak by se aspoň v některých debatách měl držet opodál.Jestli Vám nevadilo ukazovat pas,tak ho teď klidně ukazujte komukoliv,třeba zřízenci na první toaletě v některé sousední zemi.Už s Vámi nebudu diskutovat,toto je maximum,co jsem ochoten řešit s komančem.Jak jsem napsal už v jiných příspěvcích,termín"bývalý"komunista neuznávám.Ende kollege...
22. 12. 2007 | 19:22

Zacheus napsal(a):

Děkuji, pane doktore Pehe, za Vaše objektivní konstatování, že "hranice a hraniční kontroly jsou symbolem státní suverenity".Jen mám takový skromný dotaz: dočkali jsme se tedy tzv. omezené suverenity, jejímž významným teoretikem byl generální tajemník ÚV KSSS Leonid Iljič Brežněv pouze v jiném eurobalení?
22. 12. 2007 | 23:37

bigjirka napsal(a):

Zachee, toto je kosmetika. Ve skutečnosti pro nás fungují jen dvě ze čtyř svobod EU... tedy 50% ???
22. 12. 2007 | 23:47

karelsmíchov@seznam napsal(a):

Pane Kukačko p. V.K není tak velký pravičák,
kdzž dostal od p.Potina vyznamenání!!!
27. 12. 2007 | 17:40

haga napsal(a):

pro bigjirka upřesnění:v době, kdy tehdejší poslanci federálního schromáždění řešili kompetetenční zákon!!! si pánové Klaus a Mečiar v hotelu u Banského rozdělovali Československo.Ani já tomu nechtěla věřit, bohužel tomu tak bylo, protičeské a protislovenské kampaně byly uměle vytvořené.Jednou to bude součástí zmapované historie, tady se nadloudo nic neutají.
27. 12. 2007 | 18:21

bigjirka napsal(a):

@haga - nemyslím, že za tím byli Klaus a Mečiar. Podle mne inicioval Veškrna na popud sudeťáků.
27. 12. 2007 | 22:12

NNOR75p1jb3 napsal(a):

Autocomplete is good but my users want also to SEE the GAL details, like tpenehole numbers, etc..I know I can search a see the detail but they mix up with the same contact one can already have in My contacts and merge is not sufficient.Why can't you show the contacts under a Global Address List section in each user contact page.This is the biggest complaint from my users, the mess with contacts.
23. 08. 2013 | 07:44

woJHkTLzk napsal(a):

Joe bought a fire for<a href="http://ohpgjmp.com"> hsielmf</a> and then gave it to me because something better came out he got his touch pad and now wants my kindle back. Sucker. There is a camera like spot on the kindle, top left corner, so I imagine a software update will soon give the kindle fire a nice update. Joe had to wait for an update and his camera works really well on his touch pad. Maybe demand and Christmas left no time to do the software end before releasing it to the market I will let you know if that happens.
24. 08. 2013 | 14:55

7XEa1Sjzs napsal(a):

I like Pablo's answer! Hang in there, Adino. Adino: It rllaey is a test of faith, and I hope I didn't bring it on myself. Anyway I also thank God for a very supportive wife. Poey Chin is rllaey helping me through this tough' time. http://awooiyhg.com [url=http://ukufnyyodrn.com]ukufnyyodrn[/url] [link=http://vtpjynd.com]vtpjynd[/link]
26. 08. 2013 | 12:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy