Proč ODS prohraje i senátní volby

20. 10. 2008 | 12:09
Přečteno 28812 krát
Drtivá porážka Občanské demokratické strany v krajských volbách a rozpačité výsledky v prvním kole senátních voleb budou zpečetěny porážkou v druhém kole senátních voleb. Existuje pro to několik důvodů.

Tak především, krajské volby i první kolo senátních voleb ukázaly, že současná vládní koalice je nepopulární i u mnoha voličů vládních stran. Obě menší strany—lidovci a zelení—ve volbách propadly i z tohoto důvodu. Jejich voliči nebudou mít žádnou motivaci jít podpořit kandidáty ODS v druhém kole. Ta tak bude muset spoléhat jen na svoje voliče.

Jenže maximum toho, co ODS může „vydolovat“ ze svých voličů, ukázaly už výsledky prvního kola. Naopak kandidáti sociální demokracie mohou spoléhat nejen na podporu svých voličů, ale i na jistou podporu komunistických voličů. Jinými slovy: identifikace komunistických voličů s levicovými kandidáty ČSSD bude mnohem silnější, než identifikace voličů, kteří hlasovali v prvním kole pro zelené, lidovce a nezávislé, s kandidáty ODS.

Druhým důvodem pro pravděpodobnou prohru ODS je nejednotnost strany. Ta po zdrcující porážce v krajských volbách nedokáže odsunout vnitřní spory až na dobu po druhém kole senátních voleb, takže za kandidáty ODS nebude stát slibovaná mobilizační jednota, ale spíše je zastíní hádky a boj o moc v ODS. Navíc mobilizování v podání lídrů, které mnozí už teď považují za odepsané, nebude příliš účinné.

Vedení strany se bude sice snažit strašit budoucí spoluprací ČSSD a KSČM, které je údajně třeba vystavět hráz, jenže výsledky krajských voleb ukazují, že toto téma má minimální mobilizační potenciál. Jiří Paroubek už před volbami otevřeně říkal, že v některých krajích může ČSSD spolupracovat v koalicích s KSČM, a ČSSD i přesto jasně zvítězila. Řečeno jinak, voliče téma možné spolupráce ČSSD a KSČM nechává ve většině případů chladnými.

ODS se může pokusit apelovat na nutnost „vyvažovat“, jenže i tady je ODS v nevýhodě. Nejenže právě ona ještě stále kontroluje většinu pater české politiky (prezident, největší strana v Poslanecké sněmovně, vláda), ale i její postavení v Senátu, kde má před druhým kolem voleb absolutní většinu, je ve vztahu k ČSSD takové, že i kdyby ČSSD vyhrála ve všech 25 obvodech, kde má v druhém kole kandidáty, a ODS by nezískala jediné senátorské křeslo, bude mít ČSSD ještě stále o jednoho senátora méně než ODS.

Problémem jsou i euroskeptické postoje vedení ODS. Právě voliči ODS jsou totiž nejvíce proevropští. Jsou také v průměru vzdělanější než voliči ostatních stran, takže vědí, že Senát toho zmůže málo například v otázkách ekonomických reforem, ale zato hraje důležitou roli při schvalování mezinárodních smluv. Pokud by si ODS podržela absolutní většinu křesel v Senátu, dává jí to šanci blokovat ratifikaci Lisabonské smlouvy. Ti nejvíce proevropští mezi voličí ODS si tak mohou paradoxně přát, aby jejich strana několik křesel v Senátu ztratila.

ODS je prostě strana v těžké krizi. Důvody jsou mnohem hlubší, než jak se neúspěchy strany v krajských a prvním kole senátních voleb snaží relativizovat její tradiční mediální příznivci v pravicovém tisku. Autor tohoto textu už před časem varoval, že ODS má „zaděláno“ na mimořádné problémy v textu Krize v ODS musela přijít.

Je zábavné (kdyby to nebylo pro ODS tragické), když se nyní z úst mediálních vykladačů a některých předáků ODS dozvídáme, že volební prohra údajně souvisí jen s nezvládnutou volební kampaní, volebním cyklem, nebo špatnou schopností vedení vysvětlit veřejnosti, že nepopulární reformy, jsou ve skutečnosti dobré, a že se vše nakonec zúročí i pro vládu na konci jejího období. ODS si prostě musí projít zásadní vnitřní obrodou. Mnozí její voliči to, jak se zdá, vědí lépe, než její politici.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Germanicus napsal(a):

Toto nebylo hlasování pro ČSSD, toto bylo protestní hlasování proti současné, arogantní vládě bez mandátu.
Doufám, že si lidi zdravě uvědomili, že v demokracii mají moc. Stačilo, aby se jich k volbám dostavila pouhá hrstka - 40 procent - a změněn svět.
Snad to už nezapomenou.
Sluší se poznamenat, že výše uvedená slova jsem si vypůjčil od Jana Čulíka z blistů. Sám bych to líp nenapsal.
20. 10. 2008 | 12:27

Lenka napsal(a):

Již delší dobu si ověřuji, že za propad popularity ODS může rovnou měrou president Klaus, jeho pochlebovači v ODS, a boje o moc = pražská vyčůranost pana Béma a dalších, která se určitě líbí pražákům, ale nikomu jinému. Ano, nebylo to o lásce k Paroubkovi, nikdo ho nemá rád mimo několika blondýn, bylo to o protestu...
20. 10. 2008 | 12:38

I_H8_Reds napsal(a):

Nesouhlasím.

Pehe je koryfej lidí "pravdy a lásky", těch, co vždy prosazovali nepolitickou politiku, elitářství a tahání za nitky v zákulisí.
Pehe sám je v současné době již přežitý a jeho názory nejsou vůbec směrodatné. Asi to sám nechápe...
je to podobné jako klasické Havlovy bývalé "polibky smrti" před volbami jeho oblíbeným stranám... vždy z toho měly problémy.
20. 10. 2008 | 12:42

Jeník napsal(a):

Pan Topolánek si libuje v germanismech. Před časem nám oznámil :Es kommt der Tag. Na to je mu třeba dnes odpovědět:

Der Tag ist da. Herr Topolánek raus!

Ten den je tady, pane Topolánku táhněte pryč!

Je velmi ošidné po vyhraném nějakém kole voleb tančit vítězné tanečky a tlouci se v prsa a vykřikovat nějaká hesla, která se dají vysvětlit různě (třeba kostka cukru, ochrana proti raketám darebáckých států, atd). Proto by si měla sociální demokracie také uvědomit, že křepčení po vítězství v krajských volbách není na místě. Protože je bude čekat moc nepopulární a velké práce při vymetání Augiášova chlívu, které (zatím pouze slovně-a proto tak dopadl) nám tak halasně začal pan inženýr Topolánek t.č. ještě sedící na židli předsedy vlády v Teplicích na sjezdu Zelených.

Každý politik by měl mít nad vstupními dveřmi svého bytu nápis obdobný jako u našich babiček - kde je láska, tam je bůh - něco modernějšího - POZOR BRZY BUDOU VOLBY.

Pouze slušnost, pokora,férovost a plnění slibů umožní dlouhé vládnutí, a tohoto měli členové ODS a hlavně jeho vedení pomálu (jestli vůbec nějaké).
Proto to budou mít nyní socialisté velmi těžké. Také to mají na dobu do nějakých příštích voleb.
20. 10. 2008 | 12:47

Železnohorský napsal(a):

Promiňte, pane Pehe, můžete odkázat, kde jste před krajskými volbami psal o tom, že v nich ODS dostanou tak jednoznačně na zadnici? Nikde to nemohu najít... To se vám to prognózuje, když vám protihráči ukázali karty, co? Mám ale jiný tip: Voliči si uvědomí dosah a v druhém kole budou volit proti ČSSD; ODS získá nejméně polovinu senátorů, ba víc, a už s ní v Senátu nebude tuplem k vydržení. Jednobarevný stranický Senát je to nejhorší, co nás může potkat...
20. 10. 2008 | 12:47

irxx napsal(a):

Pane Pehe, pokud bude Váš odhad správný, pak potěš bůh každého v ODS. Ale ani bůh by nedokázal potěšit po takovém výprasku. Netroufám si s vaším odhadem polemizovat, jak ukázal minulý víkend, možné je vše, a Mirek Topolánek sklízí úrodu za ignorování občane a zbožnění svého mandátu. Jak vachrlatý je život politika...
20. 10. 2008 | 12:48

Olda napsal(a):

I H8 Reds

Je zajímavé, že články "překonaného autora" Pehe například na totmo blogu skoro vždy automaticky putují mezi "nejčtenější" nebo jsou prostě nejčtejěnší.

Pokud jde o "Pravdu a lásku", je to nesmyslný pojem, ale i kdyby k něčemu takovému Pehe ještě dnes patřil, vlastně mu to dává v polarizované české politice pozici nad dvěma póly. Na rozdíl od naprotsé většiny ostatních komentátorů.
20. 10. 2008 | 12:48

Libor napsal(a):

Soudruh Pehe si konečně může zapálit vítězný doutník. Tu chvilku slávy po celkem bezvýznamných volbách (ale významných pro nás demokraty) mu přeji. On se zdiskreditoval už dávno :-/
20. 10. 2008 | 12:51

NObody napsal(a):

Nevím, ale mě osobně připadalo (když jsem byl volit), že se děje něco zvláštního...nikdy jsem v okolí volební místnosti neviděl tolik starších lidí...pominu-li zaryté komunisty, kteří by svůj hlas pro třešňový kompot odevzdali nejraději 2x (v pátek i sobotu)...
Tohle překvapivé vítězství je podle spíš než vítězstvím programovým vítězstvím 30ti korunovým, ČSSD se povedlo negativní a prázdnou kampaní postavenou proti reformám probudit ve stačí gereraci vzpomínku na skvělé zítřky a tito voliči s vidinou, že ušetří 30 korun za návštěvu u lékaře jaksi přehlédli, že kromě těch 30 korun (které nemusí platit pravidelně) jim NIKDO NIC PERSPEKTIVNÍHO NENABÍZÍ...
Rozpočty krajů soudím dle populistických prohlášení některých čelných politiků, kteří svým zadkem dokáží obsednou hned několik výnosných židlí (smekám před poslancem Haškem dostojí-li svému slibu), přijdou zkrátka a bájné tunely o kterých vedou politici "babské řeči" jen změní barvu a tím i směr toku peněz...
20. 10. 2008 | 13:03

čtenář napsal(a):

To Jenik: Nevšiml jsem si, že by socani nějak křepčili kromě logické noční oslavy. Jednak volby ještě neskončily a druhak křepčení není tou činností , která se od nich očekává.
Souhlasím, že výsledek voleb je protestní.
A zároveň si troufám tvrdit , že tento článek pana Pehe je nejlepším krátkým rozborem ze všech , co jsem doposud četl.
Havlova pravda a láska s tím nemá, co dělat. - Zase projev jedné obzvlášť vybarvené modré dužiny. - Paradoxně takováto dužina charakterizuje názorně neschopnost modré voliéry jako celku chápat podstatu.
Jenom bych k panu Pehe přidal , že i celkové světové klima mohlo napomoci k takovému výsledku.
Je nad slunce jasnější , že na samu hranu své existence dorazil jeden koncept organizace lidské společnosti.
20. 10. 2008 | 13:04

Kritik napsal(a):

Pěkný článek.

Uvidíme, jak autorova předpověď vyjde. Ve vedení ODS jsou umní kouzelníci. Vyčarují ze lživých blábolů národ ovládající kauzu.
20. 10. 2008 | 13:06

Mike napsal(a):

Proč tentokrát ODS dopadlo tak špatně bylo také z toho důvodu, že po průšvihu s Moravou již ODS nemělo odvahu vytáhnout stejnou kartu jako v případě Kubiceho. Vyjít před těmito volbami s tvrzením, že Paroubek znužívá nezletilá děvčata apod. by již bylo mírně asi "mimo mísu". ODS tedy byla nucena pod vlivem nedávných okolností zápasit relativně čistým způsobem. Nechci být falešným prorokem, ale toto nebude trvalým jevem a ODS se vrátí ke svým osvědčeným praktikám. Možná, že se do konce týdne již setkáme s novými Kubicemi a prodejnými Jidáší formátu Melčáka apod.
20. 10. 2008 | 13:12

Janovec napsal(a):

Když jsme nynějšího prezidenta pasírovali skrze masomlýnek do role prezidenta podruhé, věřil jsem, že tomu osmička v datu 2008 zabrání a bude se účtovat a poté možná i hledat viník za oloupení obyvatelstva a firem v devadesátých letech. Nepodařilo se.

Fatální osmička se pak projevila - nad skromné české poměry a zafungovala nějak globálně - v podobě celosvětové finanční krize z přejídání. Zdá se, že bude potřeba reformovat trh bez přívlastků. A iniciátorem jsou americký a francouzský prezident. Tak tomu bych před půl rokem tedy opravdu nevěřil.

Co je ale nad vší pochybnost a co mne děsí, je že k dvacátému výročí sametové revoluce tady budeme mít ve vedení krajů (vlády II. úrovně) rudooranžovou koalici. Teď už mají komunisti skutečně co slavit. 20 let po revoluci. První krok na cestě do centrální vlády. Lepšího postupu se nemohli dočkat. Mohou vylézt, žádné převlékání, mohou si klidně sundat kabáty, vystrčit hruď a zase zdravit Čest práci, soudruzi. To bude změna. Ať žije Topolánek, Čunek a Bursík, Zkuste najít lepší viníky.
20. 10. 2008 | 13:14

Freedom Fighter napsal(a):

Tak teď už je jasné, že 2. kolo senátních voleb vyhraje ODS.
20. 10. 2008 | 13:27

Ajta napsal(a):

Děkuji inteligentním českým a moravským voličům, že šli volit, a zejména těm, kteří volili proti špatným reformám a proti radaru. Potvrdilo se, že v zemi je většina lidí pro demokracii, navzdory dvouletému modrému teroru. Snad se brzy dočkáme, že modrá herka zdechne a my se vrátíme do Evropy mezi civilizované demokratické státy, kde si užívají i referenda!
20. 10. 2008 | 13:29

,passant. napsal(a):

Podle chování lídrů koaličnich stran je zřejmé že vůbec nepochopili co jim lidé ve volbách vzkázali.
Nepochopili že ten debakl utrpěli ne proto že by jsme chtěli přebarvit stát na oranžovo nebo že je to jen z důvodu špatných reforem.
Myslím že ten hlavní důvod je jednodušší.
O co méně člověk má o to víc si potřebuje zachovat svou vnitřní hrdost, aby si mohl vážit sám sebe.
Težká arogance a neochota alespoň vyslechnout nazory veřejnosti jsou ten hlavní důvod prohry.
Jeden příklad nepochopení,poplatky u lékaře.Ono skutečně nejde ani tak o těch 30 korun,jako o ten pocit poniženého žadatele s třiceti korunama v ruce i když celý život platíte nemocenskou.
Pokud toto politici nepochopí prohrají.
20. 10. 2008 | 13:32

třebaKarel napsal(a):

Drahá Lenko ,
nejsem blondýna ,přesto nevím proč bych neměl Paroubka mít rád , pokud to nevztáhnete i na ostatní z branže .
A nejsem ani blonďák .
tK
20. 10. 2008 | 13:32

vlk napsal(a):

Čekal jsme, kdy s e objeví první povolební komentář. Zkusím svůj.

O vítězech a poražených.
Jednoznačným vítězem je soc dem. O tom není sporu. A vítězství je skutečně gigantické! Jenže pokud si v Lidovém domě myslí, že zvítězili oni, jejich program a že mají legitimaci na řízení zeměkoule, jsou na hrozném omylu. zejména, pokud podle toho začnou jednat a vymění modrou aroganci za oranžovou, modré rozkulačování za oranžové a modrou bohorovnost a nestydatost za oranžovou. V Lidovém domě by si měli uvědomit , že byli pouze oranžovou rákosku v ruce totálně frustrovaného voliče, který s ní zlinýroval do úplně modra onen modrý zadek, který na něj Topolánek and his boys po volbách 2006 vystrčili. Volič prostě nemá rád, když na něj někdo vystrkuje zadek. A pokud sní oranžová rákoska o metamorfoze , že je trestající rukou, sama se brzy změní v oranžový zadek, který bude zlinýrován do modra.

Jiný přímý vítěz není.
Jsou jen poražení. Jakkoliv si postbolševik myslí, že vyhrál také a že to bez něj nepůjde. Falmer už vydal v tomto směru prohlášení, že tentokrát jsou tiché podpory vyloučeny a že chce svoji libru masa. Neuvědomuje si , že by nejlíp udělal , kdyby nabídnul právě tu tichou podporu. Ve všech krajích.A umožnil socanům menšinové a nerušené vládnutí. Samozřejmě nikoliv zadarmo. Ale za rozumnou,a le hlavně tichou cenu. protože pak by socany učinil odpovědným za úplně všechno. Což znamená do budoucna velký problém.
Takhle socana vysloveně nutí, aby s e spojil s lidovci, jimž nečiní problém jakýkoliv veletoč. A místo komoušů budou kasírovat bratři a sestry. A to minimálně v osmi krajích. Takže se dostáváme k druhému poraženému. Lidovcům. Stokrát mohl Hošek vykřikovat, že volby dopadly dobře. Nedopadly. Je to prohra. Která ovšem není ani drtivá, ani katastrofální a lidová strana z ní nakonec může a nejspíš vyjde , jako druhý vítěz. Kvůli hlouposti komoušů. Pokud by totiž poskytli socanům tichou podporu, lidovci by jako partaj na krajích, zmizeli z povrchu zemského . Vytratili by s e do ilegality. Spousta těch, co tam mají velmi dobré ďolíky, by přišla o chleba, což lidovci bytostně nesnášejí, a buď by úspěšně dál rozvraceli rozklíženou partaj nebo by zmizeli z politiky. Obojí by lidovce dále mohutně oslabilo, a možná tak, že příští parlament už by byl bez nich. Nejspíš k profitu socanů, ale i komoušů. Ovšem hladový Falmer zdravému rozumu nepřeje.
Dalším jasným loserem je Bursík a jeho parta. Prý mu nepřišli voliči. Ptám se , jací asi voliči mu měli přijít? Fundies, které nemilosrdně vyhladil na posledním kongresu nebo jak s e ta jeho sešlost nazývá? Proč by volili Bursíka? kvůli tomu, že podporuje radar? Kvůli jeho ostře pravicové politice, Kvůi tomu jak bezzásadově se chová? Sotva. Takže zbývá onen protestní potenciál městských liberálů.. Kterými se Bursík do teď legitimoval. I ti ale nejspíš mají plné zuby buršování, jeho neprincipiálního lavírování, jeho moresů. Ti kteří jsou z pravicového spektra si řekli - proč volit tohle potížistické béčko, když mohu volit A mančaft? Ti zleva vzali oranžový klacek a natřeli s ním rádi Bursíka s Katuškou /a tentokráte žádné její jau jau do kamer body nepřinese/ i Lišku. A že je věru proč.Prostě potenciál Brursíkových modrozelených je někde kolem 5-ti procent absolutně. Pokud k volbám přijde jak fundamentální, tak liberální křídlo. Pokud jedno vynechá, je modrozelená out. Což je dobře.Moc dobře.
Velkým poraženým je , bezesporu ODS. Na rozdíl od pana Peheho si myslím,že nikoliv , zatím fatálně poraženým a že může být dokonce , po dalším kole senátních voleb tzv. třetím vítězem. Pan Pehe říká, že ODS prohraje i v dalším kole senátních voleb. Otázkou je, co myslí prohrou.
Prohrou by bezesporu bylo, pokud by neudělala víc než tři senátory v Praze. O tom,že ti vyhrají asi nelze pochybovat. Já bych si vsadil na další tři. V Plzni, Kolíně a Trutnově.
Pokračování.
20. 10. 2008 | 13:37

PetrQ napsal(a):

Ajta: Ano, správně pod vedením sockomoušů za kolaborace s gottwaldovými pohrobky z KSČ se zcela jistě "vrátíme do Evropy mezi civilizované demokratické státy"...

...to spíš zpátky do ruské sféry zájmů
20. 10. 2008 | 13:37

AltaVista napsal(a):

Bohužel Hehe trpí stejnou obsesí ODS jako pravdoláskař Havel, který je schopen si notovat s Prasoubkem jen aby se nějak vymezil vůči Klausovi.
20. 10. 2008 | 13:39

Vanek napsal(a):

Nejak me ta bitva novych a starych "hejtmanu" o koryta nezajimala ale nedalo mi kdyz jsem videl v Blogu titul clanku "Odolá ČSSD na Karlovarsku modrému a rudému vábení?" a tak jsem si o situaci na Karlovarsku kde jsem nejaky patek prozil precetl abych byl v obraze co se ve Varech deje, pak se trochu zamyslel a ejhle ejhle dnesniho hejtmana znala moje matka:

http://tinyurl.com/Cesky-He...
20. 10. 2008 | 13:41

vlk napsal(a):

To je dohromady 6. Pokud by tohle byl skutečně minimální výsledek ODS,pak sice ztratí většinu v senátu, ale zůstane , s odstupem, nejsilnějším klubem a bez ní nepůjde v senátu vůbec nic. a za stávající situace lze klidně a bez nadsázky říci, že po totálním propadáku obhájit 2/3 senátorských míst je úspěch.
Jenže to by znamenalo, že zbylých 14 kandidátů ODS ve druhém kole propadne..Promiňte pane Pehe, ale tomu nevěřím.Volební účast bud e daleko menší. Zkusím opět tipnut -tak 15%. Což rozhodně ODS pomůže. A spoléhat,že socialisty podpoří komunardi? Nevěřím. Proč by to dělali? Nemohou podporou socialistických kandidátů nic získat. žádnou protislužbu.Naopak cena jejich halsů , při případném přehlasovávání senátu se ještě v parlamentu zvýší.
Takže ODS může být vítězem.
Ovšem vítězem Pyrrhovým. I kdyby posílila v senátě, což by byl úspěch, je o domácí zabijačku už postaráno.
Příliš mnoho modrých bylo odstaveno od koryt, příliš mnoho modrých bud e řešit svoji elementární existenci. příliš mnoho modrých přišlo o lukrativní konexe s přidělováním krajských zakázek. Příliš mnoho modrých bud e želet toho, že gigantické rozdělování peněz z fondů EU na krajích, které s e už nikdy nebude opakovat bude bez nich a bez jejich inkasa. A tohle se neodpouští. Příliš mnoho jich bude volat po krvi viníka. Přiliš mnoho motorových pil bud e chtít vykácet všechny topoly v okolí. A také to provedou. Je jich však příliš mnoho, než aby si snadno našli vhodného vůdce, Na toho bud e příliš mnoho adeptů. Skoro bych napsal, že ODS čeká zničující a dlouhá vláka. nenapíši. ODS má Klause. Nikoliv na Vysočině, ale na Hradě. A ten nepochybně už obstará, aby strana našla nového vůdce a byla mu jakž takž loajální. Fenomen Klaus bude pro modré darem z nebes. Pokud ovšem Klaus dostatečně zachová nadhled a nebud e chtít vládnout své partaji prostřednictvím jím designovaného lídra. Protože tohle nemůže fungovat na dlouho. V tom případě by se také z ODS snadno mohl stát věčný loser.A nikoliv třetí vítěz.

Ovšem jsou ještě soliterní poražení.
Například Julínek. Ten si může svojí reformu zabalit do mašliček a odvézt na nejbližší skládku. Kam ostatně patří. Chce s e mi volat hosana.!
Dalším poraženým je radar. Jsem zvědav, moc zvědav, na další tahy socanů. Druhé senátní kolo mohou vyhrát,a to dost drtivě a možná i v Praze, za jedné podmínky. Pokud teď jasně řeknou, že hlas pro jejich kandidáta je šancí na zablokování radaru. Že budou jasně hlasovat pro radar. Pro mne s e teď láme chleba. Tohle by lidi mohlo dostat k urnám. Přesvědčit komouše a řadu z těch, ze 70-ti % ,kteří radar nechtějí. Osobně nevěřím, že to udělají. Vede mne k tomu skutečnost, jak na radar v proběhlé kampani rezignovali. Ioni otiž vědí, že Paroubek by jako ministerský předseda měl navštívit Bílý dům. Bez radaru to nepůjde.. P5esto - pokud bud e košile bližší než kabát, může být radar dalším poraženým. Nebyl bych rád. O některých věcech s nekšeftuje. O některých věcech e dělá referendum.
Howgh!
20. 10. 2008 | 13:44

Pavel Poštulka napsal(a):

Výborný text a v dlouhodobém kontextu i validní. Jen je ještě potřeba dodat, že nikotinové zajetí, ve kterém nás ODS drží, také na její popularitě nepřidalo. Tvrdí něco o liberalismu, přitom jde o hrubý klientelismus vonící penězi a tabákovým dýmem. Petici proti kouření v uzavř. veřejných prostorách podepsalo 105 tis, lidí, 65% občanů ČR si přeje abychom se přidali k Evropě a Americe a kouření v těchto prostorách zakázali. Posl. ODS (tedy kromě B. Šťastného) se tomu jen arogantně smějí
20. 10. 2008 | 13:48

Germanicus napsal(a):

To: Vlk
Zatím nejlepší povolební komentář. Posílám ho dál svým přátelům s copyrightem Vlk a Vám opět co jiného než květiny.
20. 10. 2008 | 13:53

Pamětník napsal(a):

Vždycky mě pobaví strašení nynějšími červenými komunisty, což provozují dřívější též červení, nyní natření namodro. Co by se stalo, kdyby se i podíleli na vládě? Konec světa? Jistěže ne! Současní komunisté jsou též bohatí, protože pilně provozují kapitalismus a nepodřežou si přece větev. Komunistický skanzen by tu také asi těžko zřídili, uprostřed demokratické kapitalistické Evropy. Myslím, že červení komouši by byli nakonec víc demokratičtí, než současní modří, kteří tu předvádějí totalitu z 50.let s plnou parádou. Nebýt v EU, už by zakotvili vedoucí úlohu ODS do ústavy - zatím to provozují jen v reálu s přeběhlíky. Zřídili si též ústav na ochranu estébácké literatury, z něhož tahají hnůj na likvidaci předem vytypovaných lidí, co urazili jejich milovaný komunistický systém, jako např.Kundera svou literaturou. Kdyby byl onen ústav objektivní, už by se zabýval modrou totalitou a jejími protagonisty, Klausem, Dybou, Kočárníkem, Dlouhým, Knížákem, Túčkem, Íčkem, dalšími písmeny a spol. - už jste se někdo někde dočetli, co dělali ti pánové za normalizace a předtím? To by se médiím zvedly náklady, snad i Respekt by si polepšil!
20. 10. 2008 | 13:55

vlk napsal(a):

Germanicus

díky. A copryright máte i bez vlka.
Už jenom jakopoděkování za to upozornění na Marka. Já bych na ten Havlův blog normálně dnes nešel. Připadá mi mimo neaktuální, jakkoliv aktuální je. Ale v nevhodnou dobu.
20. 10. 2008 | 14:01

Mike napsal(a):

Pane Janovec, to je nízké, co jste tu prezentoval. Jak jste se již mohl přesvědčit, ta stará otřepaná písnička, že ČSSD jsou vlastně komunisté, už nějak přestala fungovat. Je na čase si vymyslet nový předvolební trhák, třeba ten, že voliči ČSSD jsou vlastně sexuální devianti. To se Vám nelíbí? Toto je zhruba na stejné intelektuální úrovni jako Vámi prezentovaná vize o dvojích komunistech (těch rudých a těch oranžových).
20. 10. 2008 | 14:04

topsik napsal(a):

pro vlk:
Docela s vašim komentářem souhlasím, až na to, že si myslím, že ODS opravdu neuspěje ve druhém kole. Těch skoro 40% lidí, co vidělo tuhle oranžovou mapku se slzou v oku (i když zdaleka nemohli volit senátory), tak ty to povzbudí. Čekám, že lidé budou chtít dovršit tohle vítězství zvlášť, když vidí (nebo spíš nevidí) povolební sebereflexe koaličních předsedů! A ještě jedna věc. Nejsem si 100% jistý, jestli vůbec vláda do těch voleb vydží! Jsem hrozně zvědavý na reakci odstupujících hejtmanů (vím, že by ještě nemuseli,vše záleží na jednání), kteří se ještě moc nevyjádřili,ale mohli by s kartami před a při hlasování o nedůvěřě vlády pořádně zamíchat (určitě víte, že to jde). Možná by stačila hlava Topolánka!:o) Uvidíme. Ale kdyby Topolánek do pátku padl, pak bych dal senátorům ODS větší šance. Však si to můžeme ověřit po volbách. Přeji pěkný den
20. 10. 2008 | 14:11

čtenář napsal(a):

Hele ,vlku, dobrý. A navíc je to vtipně napsaný. Hned jsem si představil, že na skládce sedí i omašličkované kindrvejce.
Dát tomu textu trochu redakci , bylo by to na blog.
Je Ti ale jasné , že ti oficiální blogeři to takhle natvrdo asi napsat nemůžou, i když je to stokrát ptavda. Ačkoli - kdo ví?
Socani dostali hlasy podmíněně. Je už jenom na nich , jak s nimi naloží.
A to si piš, že za týden vznikne sposusta nových interpretací.
Zaregistroval jsi, jak se junák Topolánek dmul před Merkelovou , že my s Lisabonem nebudeme dělat problém. Jakmile Irové, řeknou , že dobrý, tak my to prý zdržovat nebudeme. Jestli po takovýchto veletočích Reflektorového předáka modrá voliéra ještě nezvrací , tak prostě nemá žaludky. Ale co v té krajině těla tedy vlastně mají?
I Pamětník je vtipný: Ústav na ochranu estébácké literatury...
Zatím absolutně nejlepší označení , jaké kdo vymyslel.
Ostatně i tato praxe možná pomohla socanům k hlasům. Nekonečné píchání modrých hnid do rudého hnoje je už možná silně kontraproduktivní.
20. 10. 2008 | 14:35

Jochim napsal(a):

Tenhle článek má rádoby vyvolat asi vaše dlouho očekáváné přání, ale kdo ví, jak to nakonec bude. Debakl se dá předpokládat intuitivně, ale do voličů nevidíme. ODS má krizi, kterou vidím pouze personálně a to je krize Topolánka, myslím, že se to vleče už od počátku jeho kostrbatého a kompromisního sestavování vlády, přes volbu prezidenta až do těchto voleb. Vůbec v tom nevidím vliv reforem. Kdyby zítra Topolánek rezignoval, tak by někteří senátoři dostali v druhém kole ještě šanci, jenže on si myslí opak, takže nevím, asi to fakt projedou.
20. 10. 2008 | 15:00

Radka napsal(a):

Je pravda, že ve volebních místnostech bylo plno gerontů (starých lidí), taky mě to překvapilo. Neviděla jsem tam (krom sebe a svého doprovodu) nikoho pod 60let...
20. 10. 2008 | 15:04

třebaKarel napsal(a):

Radko ,
na Vás tu čekám !
Posledně jste psala o Gellnerovi jako tuším o "levicovým básníkovi " .
Jelikož ho mám moc rád ,
dal jsem si práci a našel specielně pro Vás
jeden verš , abych Vás s ním usmířil .
je to :
Nad mou hlavou rudý prapor ,
hlásá jenom zmar a zápor .

Mějte se , tK
20. 10. 2008 | 15:14

Baba Jaga napsal(a):

vlk. Občas bych vás zabila, ale dneska ne. všechna čest, ani písmenka dnes nevynecháváte.
20. 10. 2008 | 15:19

čtenář napsal(a):

To Jochim: Krize personální? Já nevím , kde žijete, ale ODS jako strana žije politickým a ekonomickým konceptem , který se právě zřítil.
Nebo se ještě pořád domníváte , že tzv. reformy jsou tím, oč běží? Obzvlášť ve zdravotnictví a důchodovém systému.
Všiml jste si , že ten americký kandidátní stařec - důchodce jak vyšitý - začíná slibovat voličům dostupnost zdravotní péče v USA. Proč to dělá, když tam mají všechno nej?
A do podoby amíckýho zdravotnictví to chce dotlačit modrá perestaltika. Ne proto, aby něco vyřešila. Nýbrž proto, aby se vybraní jedinci pakovali sami pro sebe a pak následně vyvolávali třeba i krize. Třeba i světové.
ODS je nefalšovanou součástí krizového světa. S Topolánkem , nebo bez něj.
20. 10. 2008 | 15:20

Dave napsal(a):

No... mnozí jste jistě viděli ten billboad - dojemná fotka matky s kojencem a k tomu heslo "Minule jsem nevolila a pak nám všechno zdražili!". Zamyslete se na jaký typ lidí tohle může zapůsobit a víte proč volby dopadly jak dopadly. Už nejde o politiku, čistě marketing na úrovni "je nový? Ne vypraný v "pervolu"". Jediné co to v mých očích překonává je "myslím to s vámi upřímně". Volit šli ti, co se nechají snadno zblbnout, ostatní byli znechucení a nešli. ODS má zásadní problém v tom, že vše co dělá je jaksi koaličně "polovičatě". ČSSD má problém v touze po moci. Chytré by bylo udělat to jako v SK, nechat pravici udělat nepopulární avšak nezbytné a pak se teprve drát ke korytu. Jenže kmotr už je dlouho odstavený a hlad už je asi nesnesitelný.
20. 10. 2008 | 15:23

čtenář napsal(a):

to tK: Zajdi na blog o půdě.
20. 10. 2008 | 15:23

čtenář napsal(a):

To Dave. Dej Bože, ať jim takovéto výsernice vydží. Jak říkal Bilak: Co se babe chcelo, to se jej aj zdalo.
20. 10. 2008 | 15:26

vlk napsal(a):

čtenář

ano zaregistroval jsem Topolánka jeho slib Merkelové. Zřejmě si naivně myslí, že tahle dáma je něco jako Talmanová. A ž e neví, že v dnešní situaci s rozbouranou partají může rozhodovat tak maximálně o tom, co budenajídelním lístku při nejbližším jednání výkonné rady ODS a vlády.
Jinak k Topolánkovi ještě dronost.
Velmi jsme byl zvědavna jeho první reakci do kamer po prohraných volbách. A musím objektivně říci - komu čest, tomu čest! Zvládnul to skutečně státnicky a brilantně. Takhle si představuji frajera , který prohrál. Škoda , že to následně pokazil hloupým relativizováním. To měl nechat poskokům, jako je Tluchoř.

Baba Jaga
vaše květiny přijímám s obzvláštním potěšením.Ale buďte klidná, příště vás určitě zase naštvu. Soulad by vás určitě dlouho nebavil.,-))
20. 10. 2008 | 15:29

třebaKarel napsal(a):

Babo Jago ,

Vy jste formát ! Akorát si myslim že by Vám slušelo jiný jméno .
tK
20. 10. 2008 | 15:29

vlk napsal(a):

Stejskalovi

právě jsme si přečetl výstup z jednání mezi Rathem a Bendlem. A musel jsme s i vzpomenout na naši debatu ohledně volebního plakátu s Bendlem, porsche a heslem - S poctivostí nejdál dojedeš.
Ex hejtman totiž jako vyjednávací variantu oranžovým navrhl, že tedy společná vláda s menšinou ODS v radě ovšem s tím,že bude mít hejtmana.

Pokud vím, argumentoval jste mi, ohledně toho, zda je platák falzum nebo pravý jednak tím, že máte své zdroje, a jednak tím, že námi dehonestovaní politici nejsou tak retardovaní, jak si o nich myslíme.
Pokud beru onu nabídku pana Bendla ohledně krajského vedení za autentickou, viz váš server a porovnám její absurdnost a míru úletu s možností, že by Bendl skutečně nechal tisknout ony zmíněné plakáty, pak nemohu jinak než konstatovat, že ten plakát je v podstatě v pohodě.
20. 10. 2008 | 15:35

pepr napsal(a):

S řadou věcí lze souhlasit, i stím že má ODS vzdělanější voliče, ale že by byli až tak vzdělaní aby si uvědomilim, že má senát nějaké větší pravomici v zahraniční politice, to už totální iluze...Spíš než pan Pehe ale očekávám, že zoufalá snaha ODS v druhém kole (pro Toplánka a Julínka je otázka okamžitého přežité) jim přece jen jisté zlepšení přinese..
20. 10. 2008 | 15:39

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj příteli vlku,
se zájmem jsem si přečetl Tvé úvahy, s nimiž bych se ztotožnil. Měl bych jen pár připomínek:
S Tvým hodnocením KSČM si dnes už nejsem tak úplně jist, ještě před rokem by platilo bez výhrad. Posice KSČM byla optimální: Do všeho mohli kecat, za nic nodpovídat, leccos ovlivnit, sbírat body tím, že se v ničem ani teoreticky nemohli zašpinit. Dnes už je situace trochu jiná ... asi tušíš, co mám na mysli.
- Nemyslím, že by lidovci definitivně zmizeli z parlamentu. Na Moravě mají přes katolickou církev stále dostačující základnu a zbytek nějak v Čechách posbírají.
- Myslím, že o volbách podstatnou měrou rozhodly dvě věci: Radar a současná finanční krize. Hlavně z druhého důvodu budou zejména sociálně slabší volit soc. dem. Podvědomě spoléhají na větší oporu, kdyby došlo k hluboké krizi. Proto považuji za problematický předpoklad, že jí voliči komunistů nedají v druhém kole hlas. A zásadní odpůrci radaru půjdou proti ODS z principu.

Soc. dem. tedy bude stát před dvěmi pohromami. Říct Američanům ne a nadto řešit ekonomii, pokud by se krize prohloubila a oni převzali moc. Což znamená prakticky ze svého programu skoro nic nesplnit ... dáno objektivně.

A to by mohla být slušná tragedie, obě nosné strany by ztratili věrohodnost, ODS kvůli ekonomické krizi a jejím dopadům, ČSSD kvůli neplněným slibům a hlavně radaru.

Další vývoj nelze odhadnout, ale každá trpělivost - i českého voliče - může mít meze.
20. 10. 2008 | 15:54

třebaKarel napsal(a):

Milý pane Vlku ,
díky za první povolební text , přečetl jsem ho navzdory dvěma dílům jedním dechem .Jsou to sice z velké části doměnky a předpoklady, umíte to dát moc krásně dohromady .
A buď máte paměť jako slon , nebo archiv jako Dalík .
Víte , s tím Bendlem - mně se někdy zdá , že opravdu vyargumentovat se dá skoro všechno ,záleží na tom , kolik energie jste ochoten tomu dát vy a kolik ten druhý .Nikdy mi nepřipadla vaše varianta ztracená , Stejskalova jde jen možná běžnější cestou .
Beru to jako takovou rozcvičku dvou nesmírně schopných a nesmírně tvrdohlavých lidí .A kdyby si všichni při pohledu na ten billboard řekli - nevim , bylo by tu mrtvo a smutno .
Hezký den Vám i Vaší paní , tK
20. 10. 2008 | 15:56

zdesta napsal(a):

Charles ce Gaull kdysi prohlásil, že moc je přítažlivější jak sex. S pánem bohem zdravý rozume. To je vystavený účet za ztrátu zdravého rozumu.Fastinující je věta p.Topolánka po volbách.Měl jsem vyhodit víc lidí.To mluví za vše.
20. 10. 2008 | 16:03

vlk napsal(a):

KArel Mueller

zdar Karle.
Uvidíme. Ví š komunardi prostě považují stále soc dem za největší zlo. Bere jim kyslík na levici.A nemají důvod ji podporovat. Však ji také nikdy zásadně nepodpořili.

Pokud jde o lidovce. Jsou silní na jižní Moravě. A dále na Pardubicku. Další reiony už jsou významně slabší.

Ä v řadě regionů - Střední, čechy, severní ČEchy Morava, Plzeň, Vary Praha, tam všud e jsou nuloví. A pokud by zmizeli do zapomnění její regionální figury a centrální jako Kalousek, Čunek, Svoboda budili jen odpor? Ale každý máme s vůj názor.
Pokud jde o okrizi, nemylsím si, že zasáhla do voleb.A radar, k mému velkému překvapení soc dme vůbec neakcentovala.

A ještě k lidovcům. teď musí řešit velké dilema. Církevní restutuce vers. krajská koryta. Je zcela zřejmé, že pokud s ena krajských úrovních spojí se socany a nedoženou je ke koalicím s komouši, které s e dá následně volebně využít, mohou na církevní restituce zapomenout. ODS bud e mít dobrý důvod od nich odstoupit. Nejsou ostatně populární ani v ODS. Jsme sám zvědav, čemu bratři a sestry dají přednsot. já bych vsadil na korýtka.
A radar? Uvidíme. Je o podle mne cesta, jak soc d em může opravdu vyhrát senátní volby. A le musel a by se proti němu neodvolatelně vymezit. Což je možné. Mají totiž přeběhlíky. A ti by teď působili jako mana nebeská.
protože vymezit s eproti radaru a ten být s chválen hlasy Wolfa, Pohanky , Melčáka a Snítilého? CO si kdo může přát více. Radar je pod střechou, oni byli principální. Jenže ouvej - tři zelení s tím mají problém.
20. 10. 2008 | 16:06

vlk napsal(a):

třebakarel

žádný archiv nemám.
Jiak děkujiza vaše psímena. Karkuli pozdrav vyřídím.
A pokud s etýká poslední hlášky o plakátu - no musím poněkud pošimrat pan Stejskala ne? Jakkoliv vím, co odepíše. a vím, co si myslím, v v nitru já sám.
20. 10. 2008 | 16:09

Taky volič napsal(a):

pro pana Vlka:
Nevím, které strany jste volič (vypadá to na ODS či KDU ČSL), ale vaše komentáře k ostatním stranám jsou povrchní, plné různých kliché představ a k neučtení dlouhé - asi proto, že jen tak kloužete po povrchu. Vaše hodnocení pana Bursíka je na úrovni pavlačového drbu a nevím, proč svůj příspěvek uvádíte tim, že se pokusíte o komentář - a potom takové řídké bláto. Obraty jako "jau jau Katuška" pak opravdu patří do hospodských půtek po čtvrtém pivě a nepřínáleží jim přídomek "komentář", který si sebevědomě přisvojujete.

Co se týká politické role pana Bursíka, omezím se na to, že bude tvrdit, že pan Bursík stranu plné nerealistické naivity (která bohužel přežívá v energetické politice a postavách jako je Dana Kuchtová) a romantismu až komunistického (viz články pana Patočky, bývalého předsedy) přetváří ve stranu, která se učí plnit úkoly na všech úrovních správy a která si postupně buduje realistické postoje v celém spektru politických otázek. Vyčítáte panu Bursíkovi bezchrakternost - já naopak v něm vidím člověka, který se snaží udržet určitou politickou vizi v reálné politice a ve střetus lidmi, kteří mají často úplně jiné názory a to při zachování slušnosti a respektování důstojnosti svých oponentů - což se těžko dá říci o většině naší politické reprezentace naším prezidentem Klausem počínaje.
20. 10. 2008 | 16:15

Marty napsal(a):

Volby byly velkou merou vitezstvim marketingu. CSSD utahla ridice ne demagogickych slibech (poplatky z rozpoctu kraju, ktere jsou zase finacovany z dani) a negaci ODS na celostatni urovni a hlavne byla poradne videt. Holt staci dost slibovat. Topolanek zase nechtel prilis posilovat hejtmany, takze ODS nemela centralni kampan s tim, ze mozna prijde o par kraju, ale jinak pohoda. Topolanek se krute prepocital.

Osobne me mrzi vysledek ve Stredoceskem kraji. Vitezstvi lhare a podvodnika s neexistujici moralkou a pateri je skutecne smutnym obrazem dnesni ceske politiky.
20. 10. 2008 | 16:37

vlk napsal(a):

taky volič
máte na svůj názor pravdu.
Mohu vás ale ujistit, že nejsme volič ODS ani lidovců. ANi sympatizant. Mé preferenc e tu jsou doře známé.

Vy jste zřejmě bursíkovec. Zajímalo by mne proč. Protože , to , co zd euvádíte, je řídké bláto pro mne.
Pokud s e dobře pamatuji, je Bursík nejméně v páté politické straně. Pokudje toto znakem charakterové stálosti a setrvaklých hodnot pro vás, mohu jen pokrčit rameny.
Píšete , že Bursík ved e stranu r ealistickým směrem a jedním dechem íšete o energetické politice. Takže milý takyvoliči, doporučuji, abyste se seznámil s programovým prohlášením vlády. Kd eje výslověn řečeno, že nebudou ani prolomeny limity těžby , ani zahájena píprava na dostavbu dalších jaderných bloků. Jak chce pan bursík, kromě úspor zajistit dostatek energie zatím nesdělil. Uvážíme li, kolik času je potřeba v výstavbě konvenční elektrárny, o jádru nemluvě, máme na krku deficit.

Máte pravdu - Bursíkovi zelení s emění ve standardní s tranu,která, jak vy říkáte, se učí , ale nikolvi plnit úkoly. Uči se ohebnosti charatkeru, politikaření a prospěchářství. jak napříkald dokázala při Čunkiadě, odstřelu Kuchtové a kšeftu, kdy proti výsledku voleb odstřelila socialistické předsedy parlamentních výborů za křeslo další místopředsedkyně pro Katušku. Učí s e jak zlomit vnitřní oposici silou a jak zacházet s krávami.
Pokud tomu říkáte zachování slušnosti a důstojnosti svých politických oponentů, ptám s e, jak vypadá v jeho podání neslušnost a nedůstojnost.
20. 10. 2008 | 16:37

Radka napsal(a):

Třeba Karel:

Díky, pěkné. :o) Ano vzpomínám si, co se týče Gellnera, zmiňovala jsem ho v souvislosti s jeho díly Radosti života a Po nás ať přijde potopa, jakožto příznačnými pro levicovou politiku.

Mimochodem, máte výbornou paměť! :o)
20. 10. 2008 | 16:50

Pražák napsal(a):

Dúvodů debaklu ODS je samozřejmě víc, ale zatím nikdo neupozorňuje na jeden z nejvýznamnějších: Podvod na voličích po Tupolánkově podpisu předvolební Smlouvy s občany. TO BYLO SlÁVY! - "Nebudeme zvyšovat poplatky ve zdravotnictví." "Dlůchodcům přidáme (Pozor! - každému, ne všem dohromady! - pozn. Pr.) tisíc korun..." Atd. atd. - To se to lhalo, že - milá ODS? - A teď se divíš, že Tě obelhaní voliči odstavili. Jedna Smlouva nám holt stačila.
20. 10. 2008 | 16:55

bape napsal(a):

pro pana vlka . Dobrý den. Vaše postřehy jsou skvělé. Jde skutečně o ptotest voličů proti modrozelené , černě zarámované vládě. Jen aby se té oranžové teď nezalekli. Můj názor ovšem je, že by socani neměli moc taktizovat a měli by část odpovědnosti nechat i na komouších. Ať se ukáže, jak jsou schopní, právě proto, že v politice činní jejich funkcionáři nemají žádné aféry a jsou neustále a demokraticky voleni. Dělat z nich bubáky a myslet si, že to někdo spolkne, to je už za námi. Tak to dnes zkusil hejtman Zahradník i Juránek. Zdravím
20. 10. 2008 | 16:58

čtenář napsal(a):

Vlku, ty jseš dneska ve formě. To poslední je taková coda k výsledkům voleb.
Vlastně nevím, čím se živíš /o to nejde/ , ale já myslím, že jako politický konzultant /záměrně neříkám poradce , Klaus těm svým prý radí/ pro politika se smyslem pro realitu všedního dne a praktickou oponenturu, by ses docela slušně uživil.
Ale kolik takových politiků je? Je vůbec nějaký takový?
20. 10. 2008 | 17:00

veverka napsal(a):

Taky volič

Bursík není zelený,je to liberál.SZ pouze zneužil jako výtahu k moci,tak jako předtím už několik jiných stran.Stejně tak jeho kámoši Karásci,knížata a Kocábové.Co mají tito lidé společného s ochranou přírody? Naprosto nic.Zato jsou to všechno kamarádi Havla a klaní se před vlajkou s hvězdami a pruhy.Bylo jen otázkou času než si původní zelení voliči této strany uvědomí jak je Bursík zneužívá,a to jen proto aby se svými starými kamarády (včetně Havla) prosadil americkou vojenskou základnu.To je to jediné oč mu ve skutečnosti jde,pak nechá klidně SZ padnout a časem zase přeleze do nějaké další strany,kde bude moci opět nepřímo sloužit velkému bratru.
20. 10. 2008 | 17:01

čtenář napsal(a):

To Radka. Zatím to vypadá, že potopa se vylila z echtovního pravicového futrálu v Americe.
20. 10. 2008 | 17:02

bape napsal(a):

pro taky volič : hezký den. Opravím pana vlka: Máte na svůj názor nárok...a Pan Bursík je jen technokrat moci, který jde arogantně a bezohledně za svým cílem. Kdo se mu postaví do cesty, toho smete. To je zase můj názor. Pan vlk velmi přesně vystihl páně Bursíkův charakter. Hezký den.
20. 10. 2008 | 17:06

suchánek napsal(a):

především vlku, ale vlastně i ostatní:

přiznám se, že jsem dychtivě čekal na nějaký relevantní článek o valbách zde stejně netrpělivě, jako vy. ovšem v něčem se výrazně lišíme, já už pár dní po volbách vlastně ani nemám chuť se ňák zvlášť rozepisovat. přešlo mě to. přesto uvedu pár subjektivních bodů, které mě zaujaly:

1. mé preference jsou zde snad dostatečně známy. i když je však naprosto opustím, nejnormálnější mi připadal v nedělní debatě topolánek. ono totiž toto referendum o vládě (páč tomu, co se odehrálo, se nedá říkat komunální volby) bude mít setsakra krátkodobou platnost. to dychtivé navršení hnoje a míra deklasace se později jednoznačně MUSÍ projevit jako zcela kontraproduktivní. jakkoliv jednobarevná mapa republiky, ať už modrá či oranžová, nemůže přinést nic pozitivního (ano, čtete správně). mám však obavu, že pěknou řádku let to tu prostě jiné nebude. škoda. stranická rivalita jednotlivých krajů mmně bude chybět (jakožto mi chyběla už nyní).

2. 20 let po revoluci lze bez jakýchkoliv okolků prohlásit, že nastoupenou cestu kapitalismu zdejší obyvatelstvo neakceptovalo a razantní oranžová výhybka nás přešoupla na protijší kolej - tedy ZPĚT.
exotických dovolených jsme si užili dosytosti, a teď pojďme zase k našim bezbolestným sociálním jistotám.

to vše bych ještě byl ochoten kousnout, ale co naprosto nejsem ochoten rozdýchat je:

3. 20 let po revoluci se v krajích vytvoří koalice s ksč. je to bohužel jen předzvěst parlamentních voleb, na což už tu nějakou dobu upozorňuju. po 20 letech pádu komunismu nás čeká vláda s komunisty, jimž budou přiděleny významné (nebojím se napsat i ministerské) posty. po dvaceti letech se naše republika přejmenuje na ČSSR. a já pravděpodobně emigruju.
paroubek je blázen, když chce svrhnout vládu. měl je po tom fiasku nechat se rozklížit zcela a zevnitř. pak by růži, srpu a kladivu nestálu už vůbec nic v cestě.

4. dovětek: je nesmírně interesantní, jak pitomý třiceti korunový poplatek dokáže vyhrávat volby. nikdo mi nikdy nerozmluví, že právě ten poplatek nebyl 90% podílem na výsledku. z toho mi jednoznačně vyplývá, že volby ODS prohrál Julínek. ne kvůli poplatku, ale kvůli tomu, že jej nebyl schopen vysvětlit. ODS ho (julínka) samozřejmě odstřelit nemůže, takže jsme zpět na začátku příběhu.

5. v některých krajích byl výsledek ZCELA iracionální a s komunální politikou neměl zbla společného. ano, mluvím o moravskoslezském kraji.

vlku, těší vás vůbec ten výsledek voleb? tipnu si: ani ne. mýlím se?
20. 10. 2008 | 17:12

Jos napsal(a):

"Politolog" Pehe jásá a má radost že růžovo-rudá koalice vyhrála volby, kam až klesne ve své nenávisti k ODS že mu bolševik nevadí!
20. 10. 2008 | 17:15

Ela napsal(a):

To Jos:
ODS si volby prohrála sama,dobře
jim tak. Největší vliv na to mělo zdravotnictví a vystupování jeho představitelů Julínka a Cikrta. VŠICHNI, se kterými jsem v posledním půlroce mluvila, SE SHODOVALI:.. "TY DVA NEMŮŽU VYSTÁT..." A vůbec modří soudruzi se ukazovali opravdu ve svém nejlepším vlastním světle - arogance, lži, lhostejnost k občanům, očividná provázanost s velkotuneláři atd., atd. Jejich "hvězdou" je jejich vůdce v JMK buran Venclík. Takového člověka za kandidáta na hejtmana si nemůže přece zvolit strana, která to se získáním jakékoliv funkce myslí vážně!! Jsem ráda, že volby dopadly jak dopadly, i když moje volba byla jiná. ODS potřebovala tuto facku jako sůl.
20. 10. 2008 | 17:22

Jos napsal(a):

To Ela:
Tu facku dostal normální občan ČR v podobě bolševika u moci(po 20letech)!
20. 10. 2008 | 17:26

Admirál napsal(a):

Vlk - s názorem, že doufejme reforma zdravotncví ala Julínek je odpískaná souhlasí. Naprostý souhlas také s názorem na úlohu radaru v před volbami (podivné mlčení ČSSD). Rezonuji s vaším názorem, že radar tu může v podstatě být, ale nesmí se sem dostat pokoutně.

Nesouhlasím s Vašim názorem o utváření krajských koalic. ČSSD se definuje jako levostředová strana. Jako levstředová strana nemůhou mít radost s případného vymazání menších stran oscilujících okolo středu. Zůstali by pak svázáni s KSČM, protože ODS není v současné podobě proavostředová ale posunula se o dost doprava. Případná velké koalice s ní je velmi krajní řešení.

Proto si myslím, že ČSSD pomůže lidovcům a nenechá je vymizet. Samozřejmě je také v pozici, kdy za to může něco chtít.

Koalice budou s komunisty to odevře nové možnosti. A i s ODS. I to se do budoucna může hodit.
20. 10. 2008 | 17:27

Jochim napsal(a):

Suchánek.
Poplatek už se víc vysvětlovat nedal. Byl vysvětlen do bezvědomí. Jestli tyto volby byly o tom poplatku, tak bude mít tenhle národ ještě hodně problému a ta emigrace je nabíledni. Že by šlo důchodcům opravdu o to chybějící scházení se na pokec u doktora mi připadá neuvěřitelné. Vše co jsem ja slyšel s krytických úst v mém okolí bylo na hlavu Topolánkovu, k těm poplatkům už v poslední době tolik připomínek nebylo. Myslím si, že je to skutečně nezvládnuté Topolánkovo vedení strany.
20. 10. 2008 | 17:29

stejskal napsal(a):

Další možnost je, pane vlku,

že jste vyjednávací taktice pana současného hejtmana ne zcela porozuměl ;-) Mně až tak nepochopitelná nepřijde, je normální, že politici nejdříve kladou maximalistické požadavky ;-) Zejména když nechtějí, aby byly splněny ;-)

Nicméně nerad bych tu vystupoval jako páně Bendlův advokát. Není mým klientem, tedy kromně toho, že zde má blog, kam ovšem moc nepíše.

Libor Stejskal

P.S. Ostatně ten plakát byl vskutku z dílny politické opozice ;-)

P.S.S. Ta analýza se Vám povedla, většinu bych podepsal. No, dobrou polovinu určitě ;-)
20. 10. 2008 | 17:29

bape napsal(a):

pro Jos : Můj názor stran pana Pehe je jiný než Váš. Nicméně mluvíte o nenávisti druhých, ale co ta Vaše vlastní? Měl byste si přečíst po sobě svůj text /podívat se do zrcadla/.

pro Suchanek : Vážený, když se Vám to tu nelíbí, tak emigrujte jinam. Nepodceňujte , prosím , ostatní voliče. Jsou dospělí a mají svoji zodpovědnost. Je to hlas lidu o tom, jak se nám vláda koalice líbí, včetně Vámi zmiňovaných poplatku. Nejen, ale i ...Hezký den.
20. 10. 2008 | 17:31

čtenář napsal(a):

Zdravím pana Stejskala.
20. 10. 2008 | 17:37

JC napsal(a):

Pehe, tak na tu vaši prognozu si počkám. Týden není zase tak dlouhá doba.
20. 10. 2008 | 17:42

JC napsal(a):

Vlk,
By nám ještě mohl politologicky vysvětlit, jak se stalo, že v roce 2004 za vlády vstřícné,lidumilné ČSSD dostala tato v komunálních volbách giganticky na prcinu, až nám mapa republiky skoro kompletně zmodrala.
P.S. Já jen aby ten pohled na politiku byl kompletní.:-))
20. 10. 2008 | 17:50

Velký Vezír napsal(a):

Bože to je titulů, bohužel žádná myšlenka. Ostatně u Tebe Jiří jsem nikdy žádnou nezaznamenal. U někoho, kdo nějaký čas pobýval v zahraničí ( krom východního bloku)bych nějaký reálný postřeh očekával. Ale kde nic tu nic. Opravdu jsi tam byl (nebo jenom po probuzení ruka v nočníku)?
20. 10. 2008 | 17:55

RUMCAJS napsal(a):

Vlku ! Místo aby jsi držel padající akcie, tak máš čas psát takové traktáty ?
Ale aby jsi neřekl, tak Ti to pochválím, i když s 20% nesouhlasím.

Já to zkrátím:

Tam kam jedeme je sice teplo, ale jinak tma a smrad.
20. 10. 2008 | 17:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane čtenáři,

Vy jste tu též? Rád Vás vidím a zároveň se omlouvám, ani jsme si Vás nevšiml ;-)

Libor Stejskal

P.S. Pro ostatní: to je tajný kódovaný vzkaz. Pro obyčejného smrtelníka je prakticky nesrozumitelný, že, pane čtenáři? ;-)
20. 10. 2008 | 17:58

myrta napsal(a):

Pro VLKa:sleduji už Vaše diskusní příspěvky delší dobu a uznale říkám,že jste do škol nechodil nadarmo.Jen by mě zajímalo,proč tolik času věnujte zde-proč nejste na rozhodujících postech,myslím politických.Protože určitě soukromě jste už mnohého dosáhl.Vás bych si představovala v týmu třeba p.Švejnara!
20. 10. 2008 | 18:03

vlk napsal(a):

bape

dík za květiny. Pokud jdeo komunardy,máme orzdílný názor. Ale ok. Čas ukáže

čtenáři

ne mne by žádný politik nechtěl.Jsem příliš prostořeký a oni chtějí lidi obdivující císařovy nové šaty. Tak trošku vím o čem mluvím.

Suchánku
já radost mám. řekl bych - uměřenou. tenhle výprask je plně zasloužený.A zpřetrhání nastavených vazeb, konexí a klientelismu na krajích je moc dobře.
k bodům
1- navršení hnije říkáš? Jakého máš na msli? Čunka například a ohnutí justice? Topolánkovy lety na lyže? Řebíčkovo řádění na dopravě? Tlustého aferu? A jednobarvená je momentálně dobrá. Umím si otiž představit, jak by to a si vypadalo s penězi, přístupem a podporou, pokud by regiony byly půl napůl. aby se ukázalo, že ti šikovní hejtmani pochází z té správné strany. Jsou li všichni z jendé strany, tenhle problém odpadá.
2+3
ne, k ničemu takovému nedošlo.
Jen lidi řekli, že chtějí západoevropský model kapitalismu. Nikoliv kapitalismus gruenderský. A komouši, resp. Filipova partička? Osoběn si myslím, že by byli první, kteří by s e bránili zavedení stalinského modelu. Těm to v těhle podmínkách náramně svědčí. Takže - na krajské úrovni komouš neudělá vůbec nic. Na celostátní úrovni? No zavede daně pro bohatší 1/3 národa. To jo. a zkusí nějaké plošné dávky. To také jo. Al e žádný Vítězný Úmor s ekonatnebude. žádné zadrátování hranic, znárodnění, výjezdní doložky. Výsledkem bude, že narazí na ekonomickou realitu a jeho skalní voliči zjistí, že Filip prostě reálný socík taky nenastolí. A tím pádem Filipa zavrhne do zatracení. a máme je z krku jednou pro vždy. Tedy Filipmlačky. Což bude spíše prohra. Protože zmizelého Filipa nahradí Štěpán a jeho Tavárišči. A to už bude jiná píseň. To už bude bolševi nikoliv folklorní.Ovšem vládu skomunardy odskáče také soc dem a asi tak dvě volební období si nsáledně neškrtneˇK emigraci nebude důvod, pokud nepotřebuješ dańově optimalizovat těžké prachy.
4-ano bylo to o zdrvaotnictví. Třicetikorunový poplatek byl symbol. Jen symbol. Který lidem říká, ne že s ebud eplatit marginálních třicet kaček, ale že se ve zdravotnitcví do budoucna bud e platit . A hodně. Spor o poplatek byl spor o to, zda je zdravotnictví v rámci pojištění už dál bezplatné nebo jestli s e tam pustí trh. Tohle Julínek ne, že neuměl, ale ani nechtěl vysvětlit. Vzpomínáš na Topolánkův výrok před volbami 06? Kdybychom lidem řekli, co připravujem, tak nás nebudou volit? Takže teď s e to lidé dozvěděli s plnou parádou. A řekli,c o si o tom myslí.
5- ano v některých krajích byl výsledke iracionální a neměl nic společného s krajskou politikou. ve všech krajích! Protože na krajské úrovni toho udělá stejně Petr i Pavel. Opraví stejně silnic, bude stejně spravovat školy a nemocnice, jen v nějaké Dolní Horní vyroste zimál, místo toho, aby byl aquapark v Horní Dolní. Kraje prostě dostanou příděl penz, s kterými se zas až tak moc čarovat nedá. Dá se jich pouze ukrást více či méně.
A suchánku, pokud se jich v oranžovém provedení ukradne více než před tím, věru, že mne výsledek bude , dodatečně, hodně mrzet.
20. 10. 2008 | 18:07

vlk napsal(a):

JC

vysvětlím a snadno. Z téhož důvodu jako v sobotu ODS.
Rumcajsi
horší kombinace je zima a smrad. Co říkáš? a tohle byl ten případ.
Akcie.Dělám co můžu.
20. 10. 2008 | 18:11

RUMCAJS napsal(a):

Vlk:

Tam kde je zima, není smrad! To by jsi už moh vědět.
Až Tě zmrazej, taky nebudeš smrdět.
20. 10. 2008 | 18:13

čtenář napsal(a):

Tak tak, pane Stejskale.
Volal kamarád. Je po volbách , tak jdeme Aktualne na pivo. Jsem zvědav , jaké komentáře USLYŠÍM.
20. 10. 2008 | 18:13

juvel napsal(a):

pro Jos: je 20 roků po převratu a většina lidí se již komunistů nebojí. Strach však nahání arogance, mocichtivost, egoismus, bezohlednost a chamtivost ODS. Doufejme, že ČSSD současnou šanci nepromarní kvůli nějakým ideologickým předsudkům, nebo tím, že umožní postavení radaru bez referenda. Určitě by jí to lidé při parlamentních volbách spočítali.
20. 10. 2008 | 18:17

Admirál napsal(a):

Čtenář - dobrý nápad - už se také chystám provést nezávisle na Vás to samé.
20. 10. 2008 | 18:19

Pobo napsal(a):

Kdo prohraje či vyhraje senátní volby je otázkou zatím nezodpovězenou.

Ale hlavní poražený už tady je. Je to volič, který se nechá oblbnout prostým cíleným marketingem. Ale kdyby tady takoví důvěřivci nebyli, potom by tady krachovaly různé TV-Shoppingy a co já vím co dalšího.

Bude docela zajímavé sledovat, jak naši spořiví spoluobčané budou dojíždět x kilometrů kdoví odkud za y peněz jenom proto, aby ušetřili 30 Kč na regulačním poplatku. Ani bych se nedivil, kdyby někteří takto "šetřili" vydávajíce více peněz na cestu než zmíněných 30Kč r.p. Zajisté budou šťastni jak "ušetřili" a mají to "zadarmo".

Člověk by se i zasmál, kdyby to nebylo spíš k pláči.
20. 10. 2008 | 18:25

Tupelo napsal(a):

Vlku, diky za komentare, to je veru poctenicko. Jen s jednim bych polemizoval. O 'podpore' komunistu pro CSSD podle me plati co jste napsal, ovsem jen na nejake centralni urovni. Myslim ze obycejny komunisticky volic (nejen on ;)), tvari v tvar politice ODS k tem volbam pujde, prestoze pohlavari teto strany z toho nic mit nebudou, alespon doufam ze tomu tak bude. A druha vec, mate pravdu, oni jsou ted v zavetri a maji z toho jen vyhody (bez odpovednosti), podle me by vubec nebylo spatne pro CSSD tvorit koalice s KSCM na urovni kraju (a snad i zrusit bohuminske usneseni).
20. 10. 2008 | 18:27

vlk napsal(a):

Rumcajs

omyl, jsou tací, co dokáží netušené. Na krajích bylo zmraženo a obrovský smrad. Kdo umí, umí.
20. 10. 2008 | 18:28

jarpor napsal(a):

Nejsem politolog, ani neaspiruji na traktáty vlka (vcelku souhlas, RUMCAJS jej popsal velmi dobře), necelý týden si bez předpovědi počkám na výsledky do senátních voleb, protože :
- o tom jak vrtkavý dovede být volič by mohla vyprávět Kateřina Jaques, stejně jako dnešní vítězná strana z výsledků krajských voleb v roce 2004
- voliči řekli ne vládní koalici, ale nejsem si jist, zda to znamená ano sociální demokracii, která se bude muset vyrovnat se sliby stran poplatků a v případě, že dostane vládní úlohu, budu zvědavě pohlížet jak řekne Ne amíkům stran radaru. Jinak, vím co ČSSD nechce, ale nevím, jak chce dosáhnout toho, co chce, aniž by to neodnesli ti, jimiž se zaštiťuje.
- marketing voleb měla sociální demokracie na výbornou, založen na negaci programu ODS (vládní koalice). Boří se vždy lépe než staví.

Nicméně, sluší se poblahopřát vítězi, čímž tímto činím a snad jim vítězný doutník, řízky, guláš, tlačenka, oranžády i whisky chutnala.

Názor, který jsem dříve vyjadřoval, že po prohraných volbách by mělo vedení stran jež prohrály nabídnout svá místa k dispozici novým lidem platí i v tomto případě. Týká se nejen krajských reprezentací ale i celostátního vedení. Reflexe reality je třeba, a je jedno, zda za to vedení může, nebo k výsledku přišlo „jako slepý k houslím“ (hejtmani ODS).

Naprostý souhlas s Pobo.

Hezký podvečer
20. 10. 2008 | 18:29

vlk napsal(a):

Tupelo

vidím to jinak. Nezapomeňte ,že koalice s komouši je automaticky Kainovo znamení na čele pro příští volby.

Pokud má Paroubek rozum, půjd e s nimi do koaly až na celostátní úrovni. Aby došlok tomu efektu, o kterém píši. Totiž aby jejich voliči zjistili, že Falmer a jeho parta jsou jen vypráskaní kecalové a slibotechny lepších zítřků.a tím bychom s emohli zbavit komoušů jednou pro vždy.
20. 10. 2008 | 18:31

JC napsal(a):

vlk,
Ale to jste to vlku pěkně odflákl - myslím tu odpověď.Já jen že ČSSD v roce 2004 :
O radaru nerozhodla
Zdravotnictví bylo zadarmo
Byla sociálně přecitlivělá
a přesto se to lidem asi nelíbilo. Tak čím to bylo ?
20. 10. 2008 | 18:34

jarpor napsal(a):

Jen naivkové si mohou myslet, že se lze zbavit "komoušů jednou pro vždy".
Myšlenka každému podle potřeb je přece tak krásná nejem pro starší generaci ... proč se o to nepokoušet stále znova a znova i s mladými ?
20. 10. 2008 | 18:35

Tupelo napsal(a):

vlku, presne stejny efekt bych od toho ocekaval i ja (viz Fr. a snad i I.), ale nejspis mate pravdu, bylo by to, vzhledem k parlamentnim volbam predcasne. Jinak, nekde jsem nevidel vyjadreni velkeho ekonoma a jeste vetsiho klimatologa, pri minulych volbach pred ctyrmi lety rikal neco v tom smyslu ze volici dali jasne najevo ze si preji zmenu - letos zadny podobny vyrok... ;)
20. 10. 2008 | 18:38

pavlik napsal(a):

... no vida, tak nám ta slavná ODS taky spadla do toho našeho " sudu s...", vyhrabat se z něj, to bude mít hóóódně těžké....
Pořád se ptám, koho tedy?

-dalíkův Topolánek

-únorový Paroubek

nebo

svatý vykutálený Čunek ?
20. 10. 2008 | 18:39

Štancl napsal(a):

Díky za článek, často s vámi nesouhlasím, teď zcela.Lidé nevolili ČSSD, hlasovali proti ODS a jejím protilidovým "reformám".
20. 10. 2008 | 18:41

vlk napsal(a):

JC
nikoliv.Lidé jí tehdy měli, po řadě skandálů,zrovna tak dost, jako dnes ODS. Zřejmě máe problém se svou selektivní pamětí.
20. 10. 2008 | 18:44

JC napsal(a):

Tupelo,
Měl byste si opravit váš názor na Pana Klause.
Prohlasil totiž to samé s dodatkem - odnesli to bohužel hejtmani
20. 10. 2008 | 18:45

MA-FU napsal(a):

juvel
souhlasím s Vámi -nejhorší byla ta arogance a mocichtivost
takovou pravici nechci ,i když jsem jí v předchozích letech byla velmi nakloněna
20. 10. 2008 | 18:45

Tupelo napsal(a):

JC, diky za info, je to od neho fair, snad si to politikove vezmou k srdci.
20. 10. 2008 | 18:48

Bessy napsal(a):

No, já nevím, jestli ten volič byl zrovna inteligentní-v době světové finanční krize volit tohle-teď by se snad mělo šetřit,což určitě sociální demokracie neumí-dá vám všechno, pak nebude nic-dost neprozíravé- jen emoce.Nakonec se ale dozví, že trěch nemocnic je 5 a 1/2 a tak se na všechny s těmi odpustky nedostane-navíc to asi bude pěkný maglajz.Ačkoliv křičí/ČSSD/ dost dlouhou dobu o zrušení poplatků,na druhou stranu moc jasně neřekla, že to bude jen v krajských nemocnicích a že ani neví,jak to udělat, aby nepřekročila zákon.Dost diletantské-tedy jen populistické-takže vzhůru do dluhů -v této době cesta do pekla.
20. 10. 2008 | 18:49

Sláma napsal(a):

Pehův blog dobrý, vlkovy připomínky výborné.
20. 10. 2008 | 18:54

Pobo napsal(a):

2 Bessy:

Kdyby to ČSSD řekla jasněji, tak by se jí taky mohlo stát, že by její volič nezvedl a neodnesl své ctěné pozadí k urnám, ale zůstal sedět doma.
20. 10. 2008 | 18:58

RUMCAJS napsal(a):

Tyto volby nejsou jenom o drtivé porážce ODS ale i o vítězství hroší kůže.

Když opomenu Kočku, jsou tu další příklady Paroubkova (Oprávněného) přesvědčení, že si u svých voličů může dovolit cokoliv. Tedy kromě reforem.

Dneska už mu zkorumpovaní a do této doby všemi špatnostmi prolezlý socani Melčák s Pohankou nevadí. Už je láká zpět.

Dokonce mu nevadí ani KDU-ČSL pod vedením Čunka a otevřeně jim nabízí spolupráci, když pomůžou shodit vládu.

Nevadí mu ani Zeman, kterého spojoval s nejhorším mafiánem všech dob, Šloufem.

Pomůže jenom jedno.
Zajet k Lihovému domu s hovnocucem a pěkně to tam všechno vycucnout !
20. 10. 2008 | 19:14

Komančov 008 napsal(a):

Asi chyba se vloudila politici se braní referendu o volebním sistemu ,prostě si ho voliči udělali sami .Špatni to voliči a nejen politici kteří si pletou volby to není jen populismus TO JE NEŘÍZENA STŘELA V POLITICE v podani Paroubka přetele nepřatele kde jste všichni konečně je našel a nemusel na mars .Je aby ta jeho touha po moci nepřerostla ve fanatizmus moc mu k tomu nechybí.
20. 10. 2008 | 19:19

Bessy napsal(a):

to Rumcajs- ano ,morálka nikomu nic neříká-je fakt, že když čtu výlevy vůdce ČSSD, tak se mi dělá dost šoufl.Topolánek je sice křupan, ale Paroubkovo ukázka chtivosti moci je odporná.
20. 10. 2008 | 19:19

Bessy napsal(a):

to pan Stejskal -ta CAPTCHA je dnes příšerná-
a ještě mi to napíše jestli nejsem stroj-tak to ne-ale dost si připadám méněceně.
20. 10. 2008 | 19:21

Jirka M. napsal(a):

JO, Vlku dobrý. Jen mám názor, že na vládu výsledky mají minimální vliv, tam se panáčkové koryt nevzdaj. Dál si myslim, že nejsi obyčejnej ,,kecálista", ale ňákej ,,poloanalytik". A se Zelenými si to napsal naprosto přesně. Díky !!!!!!!!!!!!!
20. 10. 2008 | 19:21

Fraser napsal(a):

Vlku, hezky komentar (ten uplne prvni). Dokonce me to inspirovalo k tomu, abych napsal do CSSD, jak je to s tim radarem, protoze to ticho je ohlusujici. Kdybych cirou nahodou dostal odpoved, dam vedet ;).
20. 10. 2008 | 19:23

agent Smith napsal(a):

Mám dotaz. Kolik Pehe stály Vaše ctěné akademické tituly a univerzitní úřady? Já bych měl také o takové místo zájem, brát peníze za kopance do jedné politické strany.
20. 10. 2008 | 19:23

Karel Mueller napsal(a):

Fraser:
Milý pane Fraser,
kdyby nastala ta pro ČSSD mimořádná situace a mohli smést radar ze stolu ... tak se určitě najde někdo, kdo bude jednat státnicky :-)).
20. 10. 2008 | 19:54

Otis1 napsal(a):

bravo Vlk, vyborne i ostatni, jsem unaven z diskusi k clankum, tam je to jen samy vulgarni vylev, pravopisne chyby a myslenky vetsinou ani kousek. Taky myslim, ze od komunistu je chyba se ted drat k moci, ja bych na jejich miste sazel na tichou podporu a vybral si to v po parlamentnich volbach v PS. Ale mozna maji taky par kamaradu, kterym by chteli pomoct evropskymi penezi ...
20. 10. 2008 | 20:12

Otis1 napsal(a):

jeste poznamka k StC, zda se, ze Bendlova arogance a rychloprivatizace zdravotnickych zarizeni byly o chloupek odpornejsi nez hulvatsky demagog Rath
20. 10. 2008 | 20:15

Bessy napsal(a):

Otis 1-proti gustu žádný dišputát.Každý máme jiné představy o morálce.Kéž Vás Bůh ochrání.
20. 10. 2008 | 20:22

Otis1 napsal(a):

Bessy, co presne mate na mysli? Pochvala Vlka a vas ostatnich to si nebude, ze by takticky navod komunistum? Ten mi nepripada az tak zavadny. A ty kamaradi a EU fondy s tim se prosim neztotoznuji.
20. 10. 2008 | 20:25

Pavel Adamec napsal(a):

Pane Pehe, neříkejte si politolog, urážíte tuto vědu. Říkejte si stranický ideolog, to bude přesnější.
20. 10. 2008 | 20:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden nevěcný výkřik, jehož jediným cílem bylo zesměšnění autora a jeho jména, a byl tudíž v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 10. 2008 | 20:31

actor_publicus napsal(a):

Volby

Ach jo. Můžete mi vysvětlit co odpuštění poplatků u lékaře v krajských nemocnicích zachrání? Ono platit něco z daní opticky tolik nebolí jako když to mám solit já, že.
Krajské lékárny bez poplatků ostatní s poplatkem. Volič ČSSD a nejen on si zajede do krajské, aby ušetřil poplatek a neuvědomí si, že projel víc než těch 30,- Kč. Víte jak se změnily doplatky léků po zavedení poplatku?
Pochopil někdo, že nastává odliv lékařů? A že je potřeba je zde udržet třeba i za cenu poplatků?
Víte něco o příspěvkových organizacích a akciových společnostech? Jakým způsobem nakládají s financemi p.o. a především jak pružně?

Bohužel arogance ODS byla taková, že mu to voliči spočítali a možná je to tak dobře. Bohužel z té spousty oranžové nemám dobrý pocit a i moje koleno to pochopilo a bolí jak s...a
20. 10. 2008 | 20:40

Petr napsal(a):

Je docela zábavné, že jakkoli jde o diskusi k blogu pana Pehe, skutečná debata se odvíjí k analýze vlka :-). Když pan Stejskal onehdá oslovil diskutující, aby navrhli potenciální nové bloggery, navrhl jsem právě vlka a prirodovedce. Bez odezvy...

K tématu: ohledně výsledku senátek souhlasím s Pehem, nesouhlasím s vlkem. V Peheho argumentaci nesouhlasím s jediným: ani "vzdělaní" voliči ODS nebudou brát v úvahu reálné kompetence Senátu, to je přehnané.
Tipuji následovně:
Účast sice jako obvykle klesne, ale nikoliv k hodnotám z minulých senátek (pod 20%) - bude se pohybovat mezi 25-30%. Ubyde tentokrát méně voličů ČSSD. Ti se ještě povezou na euforické vlně, navíc dostanou mobilizační dávky, jež jim Paroubek bude průběžně servírovat skrz středeční Sněmovnu. Ať hlasování o vládě dopadne jakkoli, efekt bude pro ČSSD pozitivní. Naopak u ODS nedojde k potřebně silné mobilizaci, znechucení a deprese jsou příliš velké a řada kmenových voličů zase nepřijde. A dnešní výkonná rada jim v tom nepomůže - leda by do pátku došlo k palácovému převratu, což nepředpokládám. Takže proporce z 1. kola by měly zůstat víceméně zachovány, s tím, že se projeví tradiční efekt "všichni proti ODS", i když výrazně mírněji než dříve. Suma sumárum, mně vychází skóre ČSSD 17-18, ODS 5-6, po jednom KSČM (Bayerová), KDU (Vaculík), SNK ED (Novotná), NK (Mlátilík). ODS získá Plzeň, Hradec a Lípu, možná Kladno, nic na Moravě, naopak ČSSD konečně udělá jeden pražský mandát.
20. 10. 2008 | 20:49

MS napsal(a):

vlku,
to je snad poprvé, kdy souhlasím s většinou Vašeho názoru (první příspěvek). :-).

Jen aby ještě oranžová nedostala na zadek, protože krajské volby pojala jako volby do poslanecké sněmovny a tím řadu lidí “podvedla“. Z krajů zákony a tím reformy tolik neovlivní a za “dva“ roky při volbách voliči budou zklamáni z ODS, ale přitom si budou pamatovat sliby Paroubka z voleb letošních :-). Aby se dnešní kampaň ČSSD proti ní neobrátila, každá mince má rub i líc, už se těším na ČSSD po nastávající dva roky, i když si toho asi moc neužiji – jsem Pražák :-).
Nebo si myslíte, že vláda nyní nedostane podporu? To si myslím by pro ČSSD nebylo extra výhodné, ale třeba bylo?

P.S. jen k těm poplatkům, snad nejsme tak hloupí a nevolila se ČSSD kvůli poplatkům, protože ty hejtmané nezruší, jen je budou platit z peněz, které by v regionální politice utratili za něco jiného – třeba silnice, střední školy, vybavení krajských nemocnic, veřejnou hromadnou dopravu apod.
20. 10. 2008 | 20:50

Petr napsal(a):

Omlouvám se za feminizaci senátora Novotného...
20. 10. 2008 | 20:52

Bessy napsal(a):

to Otis--ne to bylo jen srovnání Bendla a Ratha-říkám ,asi se Vám to nezdá,že tedy demagogie Ratha je pro mne neunositelná- tedy Bendlovu aroganci jsem nezaznamenala.
Jen jsem teď jen mimochodem chvílemi koukala na ČT1-Zdivočelá země-snad by to mělo vidět více lidí.Ten morální aspekt je dost potřeba.Snad se pak povzneseme nad malichernostmi a budeme se rozhodovat drobet šířeji.
20. 10. 2008 | 21:04

Ikena napsal(a):

Zdravim Vlku,
trefne postrehy a po dnesku mohu prohlasit. Spolek kolem Topolanka jsou nepoucitelni, nejsou schopni sebereflexe. To co predvadeji, je klasicka hospodska politika, pokud nekoho po x-tem pivu nepresvedcim, tak jdem ven a dostane ranu. Zase to hroti, ted pesti, pesti proti volicum. Smutne, fakt hospoda 4. cenove skupiny. Da se rici, ze nic nepochopili a Rath bude najednou umirneny salonni bijec.

Jarpore,
souhlasim i s Vasim nazorem na nutnou vymenu vedeni, ale to jsem doporucoval jiz
drive. Pan Topolanek a jeho styl je pro ODS
pohroma. Ani se nedivim stredoceskym a prazskym priznivcum ODS, ze mu nemohou prijit na "jmeno".
20. 10. 2008 | 21:06

stejskal napsal(a):

Mýlíte, se pane Petře,

panu přírodovědci jsem blog nabídl opakovaně (veřejně), ale jednoznačně a nedvojsmyslně odmítl.

S panem vlkem jsem se sešel osobně a vím, že má dobré důvody pro to, že nechce vystoupit z anonymity (proto jsem mu blog ani nenabízel).

Nicméně neustále se snažím najít možnost, jak některé zajímavé diskutéry více zapojit do dění na zdejších stránkách (nejen prostřednictvím Čtenářova blogu).

Zatím to ztroskotová na tom, že nejsem programátor a v rámci Aktuálně.cz dostávají v tomto ohledu přednost jiné projekty, než jsou "moje" blogy.

Tolik k "absenci" mé odezvy.

Libor Stejskal
20. 10. 2008 | 21:10

Tupelo napsal(a):

Ikeno, nejde jen o Topolanka, v podstate vsichni ministri ODS (resp. i dalsich stran), kteri do Topolankovi vlady vstoupili (a i sirsi vedeni strany), se na tvari a zpusobu politiky ala ODS (vlady) spolupodileji. Nejspis budeme v blizke dobe svedky cim dal vetsiho distancovani se od stylu 'sveziho vanka - Topolanka', dle me pujde pouze o alibismus(mozna s vyjimkou Bema ci Tlusteho, atp.), kdo chtel (jako napr. pan Tosenovsky) se drzel od soucasneho vedeni ODS dal. Zde nejspis kosmeticke zmeny stacit nebudou.
20. 10. 2008 | 21:21

RUMCAJS napsal(a):

Je třeba si taky připomenout, že Ráth se chystá proplácet třicetikorunový poplatek pouze návštěvníkům krajských nemocnic. Na to předpokládá náklad cca 80 mil. Kč. Sice říká, jak ušetří jinde ale tak nějak skromně mlčí kde.

Takže obyvatelé nekrajských obcí si to proplatěj dvakrát. Jednou sami u doktora a podruhé nějakým tím ušetřujícím škrtem ,který jak známo, populisti směřují tam, kde mají nejméně hlasů.To znamená do menších obcí.

Taková menší diskriminace.

Taky jsem se dneska dozvěděl, jak si představují socani léčbu "Zadarmo".
Každý doktor, či nemocnice mají od pojišťovny předepsány limity. Pokud ho překročí, zaplatí to ze svého. Tudíž výsledek je předem jasný. Sám jsem se o té léčbě zadarmo přesvědčil. Manka dostala léky, které ji sice nepomohly, ale nehrozilo u nich překročení limitu, jako u injekcí, které ji sice pomáhaly, ale ....

Někteří mozci bez hranic by to nazvali chamtivostí trhu.
Já to nazývám socanským léčením zadarmo.

Ráthe, už se na Tebe těšíme !
(Peklo)
20. 10. 2008 | 21:22

Otis1 napsal(a):

to Bessy:
Rath nad Bendla - to je vysledek voleb, nikoli muj osobni nazor. Arogance pana Bendla je mozna jen muj osobni pocit z nekolika jeho vystoupeni v mediich. Pana Ratha, jeho politicke kotrmelce, obsah a zpusob jeho vyjadrovani nemusim.
20. 10. 2008 | 21:26

Pitrýsek napsal(a):

Phe - PEHE či PEHA ?
20. 10. 2008 | 21:30

Janovec napsal(a):

Při vší úctě k autorovi a není v tom žádná ironie, by se tento původní blog spolu se všemi komentáři dal nazvat třeba "Jiří Pehe ve stínu Vlka". Pane Vlku, osobně smekám, nicméně tu nahrávku Vám poslal Jiří Pehe přesně, takže má rovněž důležitý bod do kanadského politického bodování.

V každém případě stojíme dnes před jasným bodem zlomu: Špatné vládnutí "tuberkulózní" TBČ koalice způsobilo jasnou výhru sociální demokracie. Pokud lidovci zůstanou zatvrzele na straně poraženého, tak je jasné, že poražený si asi nemůže diktovat žádné významné podmínky. Může si tak akorát říci o to, aby se s ním slušně zacházelo.

Tím ovšem úsilím voličů nastala úplně nová situace, v níž se ocitla sociální demokracie nyní, a opakuji, stalo se to v předvečer 20. výročí sametové revoluce. V podstatě jim nezbývá, než dohodnout koalici s KSČM. Ať se nám to líbí, nebo nelíbí.

Mají k tomu omluvu, jiné východisko z této prekérní situace není, jinak by museli totiž udělat to samé, co Topolánek. Nesplnit nic ze svých volebních slibů a ještě to vyhlašovat za velký úspěch koaličního vládnutí. Pro splnění svého volebního programu mohou mít na své straně jedině komunisty. Nebo zase jen "nějaké" přeběhlíky.

Problém však může být v tom, že koaliční spolupráce dvou stran na levici může být ošidná právě z pohledu příštích voleb. Levicoví voliči jsou něco na způsob spojených nadob a mohou se přelévat ze strany na stranu. Něco jako luxování voličů. Na zaoceánském parníku, který dva roky pluje přes Atlantik, to pak může vyvolat nebezpečné kymácení, nestabilitu a ztrátu rychlosti. Mnohem výhodnější je spolupráce levostředová, kde se nejedná o tak drsně jemné názorové střety.
20. 10. 2008 | 21:32

KADO napsal(a):

V roce 2004 byla u vlády ČSSD, ODS v opozici. Pro ČSSD tehdy hlasovalo v krajských volbách – tedy v poločase jejího vládnutí na centrální úrovni – 14 procent voličů, ODS zvítězila se ziskem 36 procent. Rozdíl mezi vládní ČSSD a opoziční ODS byl 22 (!!!) procentních bodů. Krajské volby 2008 proběhly v obráceném gardu. Vládní ODS prohrála se ziskem 24 procent, opoziční ČSSD zvítězila s 36 procenty. Rozdíl činí 12 dvanáct procentních bodů. ČSSD nyní vydává výsledky krajských voleb za referendum o vládě a vyzývá Topolánka k odstoupení. Fajn. Proč tedy ale v roce 2004 po daleko větším volebním fiasku nerezignoval sociálně demokratický předseda vlády? V Lidovém domě by měli trochu "myslet"!
20. 10. 2008 | 21:34

Petr napsal(a):

KADO, tehdejší premiér Gross nerezignoval možná proto, že nastoupil 4 měsíce před tímto debaklem a za výsledek skutečně nemohl nést rozhodující odpovědnost. Ale tu rezignaci jen o pár měsíců oddálil...
20. 10. 2008 | 21:44

Bessy napsal(a):

To vlk-sice tu máte samé pochvaly -ale sám říkáte,že poplatky byl "symbol"-tedy jaksi podvod-budeme si tu povídat jaký je boj o moc? Budeme si povídat jaký bude výsledek? řekněte mi- co očekáváte od této krajské vlády? Ale od začátku.A do konce!!Já začínám- v x-procentech nemocnic nezaplatím 30 Kč....Ve většině % je zaplatím...Do vlád krajských zastupitelství se dostanou komunisti./Nevadí-tedy krátká paměť?/.Ty peníze na ty poplatky těžko vytáhne ČSSD z vlastní kapsy.Kdo to bude platit?/zásadní otázka!/.Je blbost existenci přirovnávat k hazardu-"kdo umí ten umí ".A taky- vysvětlete mi, jestli doopravdy můžete takto postavení kampani ČSSD věřit./nebo jí naletět?/
20. 10. 2008 | 21:46

Petr napsal(a):

Děkuji za vysvětlení, pane Stejskale, to jsem nevěděl.
Každopáně děkuji za nejlepší a nejinspirativnější blogosféru na českém netu, která je takové i (a možná přečdevším) díky vašemu citlivě-razantnímu moderování.
20. 10. 2008 | 21:53

Pocestny napsal(a):

No, Pehe se opět živí mršinami, brka na jeho holém krku Ghálího dojídače však nerostou.

ODS vůbec neprohrála volby proto, že Pehe myslí a domnívá se. Ona je prohrála proto, že místo věcí, které očekával volič, trávila čas mocenskými kotrmelci. Vláda, která nevládne, tenhle chaos není vládnutí, nemůže přežít a ta frivolita, která tu nastala byla pozásluze potrestána.

ODS není dnes žádná ideová strana, je to osobní selfpromotion jednotlivců, kteří dodržují zděděná vnitřní pravidla z dob, kdy v jejím čele ještě seděli jedinci schopní bazálního státnictví. Ti se odvařili tím jediným, čím jest Velký Vezír zakladatelem - byl to první pachatel credit crunch v národním měřítku. Dnes bude brzo překonán hungárskými socany, jejich "snědený krám" bude jak od Herrmana.

ODS to nepodělala, ona ještě není dost jiná než ta původní, Klausova, aby mohla znovu padnout na hubu, ne, to se tu jen omylně a zpozdile někdo domníval, že má takový potenciál.

Je to prázdná maska, která si nesměle hraje s u nás tak vděčným tématem národa. Je to parta soukromých fakturantů veřejných služeb, čili cosi smrdící klasickým parasitismem, normálně vyčítaný levicovému státu.

Nejsou to pravičáci, nejsou to hráči jsou to etatisté a přizdihráči.

Pravicová strana nemůže akceptovat vládu založenou na překupu dvou hlasů, zvláště, když opozice, tehdy plošně nenáviděná za způsoby, které před volbami praktikovala, konala tak, že přímo vše velelo k tomu, aby ODS dorazila socany v opakovaných volbách. Báli se o koryta ve sněmovně, tak riskli špinavý kšeft, který nevyšel. Dnes je mnozí kopou do zubů, ale rozumný člověk od tohoto manšaftu opravdu už od počátku nic nečeká.

Já doufám, že vidíte paralelu se Spartou, která byla dlouho "mocným týmem", aby se "náhle" ukázalo, že je to už pár let průměrný domácí tým.
Kdepak, ODS se nikam zásadně nehnula od dob, kdy padla pod Klausem naposledy, Topolánek je opravdu "prázdný a falešný" (to druhé si nemyslím), ale hlavně průměrný balík, na kterém je vidět stejně jako na Čunkovi, jak těmhle "okresním vyklouzům" velká politika nejde.

Tohle kupčícké politikaření nemůže přitáhnout než ty, kteří na něm bydlem visí ostatní čekají na ideu, to nemůže stačit na zvlčelé masz, které tu brzskně podporují na socialismu přímo zainteresovaní státní zaměstnanci.

Toto nebylo žádné epochální vítězství "lidu" nad reakcí, tohle je souboj dvou paret státních prebendářů.

Povšimněte si, kolik levicových intelektuálních státních zaměstnanců tu mydlí své encykliky jednu za druhou. Onhi mají své příbuzné, známé, jsou to pilířové společnosti, tudíž kdejaká teta na ně dá, proti nim si ti troubové krajského formátu naběhli jako koťata.

Jediné dobré, co z toho pochází, je fakt, že se teď partaj může zbavit oposmluvních charakterů v krajích.

Pokud dojde na předčasné volby, hrozí jí pád někam mezi 15 - 20% a faktický úpadek do velikosti KDU, Zelených a pod. To hlavní je ale jinde - ztratí posici a vliv hráče o velké peníze, investoři vždy následují ruku s razítkem. Dnešní sponzoři si najdou jiné koně.

Senátní volby jsou jen odstavec v té letošní kapitole staleté knihy o boji o moc nad státní kasou. O nic jiného nejde.
20. 10. 2008 | 21:58

jogín napsal(a):

Tajemství volících penzistů je jasné. Do kapsy nesahá 30 kč u doktora, ale 30 kč za položku receptu + doplatky. A inflace- ona je sice oficiálně 6%, ale penzistům stoupla na 9% a k tomu nájemné , když nebydlí ve svém. Opravdu by brali dvacku od vrchního ekonoma, aby se na konečné mohli napást čisté trávy.
20. 10. 2008 | 22:07

Pocestny napsal(a):

Co nás čeká?

No, stačí zavzpomínat....v roce 1998 vstupovala takhle CSSD do politiky pod Zemanem, hodně slibů, pěna u huby o "spálené zemi" a pak to spustilo....Bamberg, Kočárkárna pana Svobody, Lidový dům, .......ježiš, těch teček.

Vzpomeňme, jak lidé panu Paroubkovi nadávali před dvěma a půl roky. Co se stalo jednou, stane se podruhé, jen je teď řada na oranžových.

Paroubek nemá kvalitní lidi, to poznáte teď, dva roky "krajské kůry" nikomu nezaškodí.

O Buzkové a Grossovi si také leckdo myslel, že jejich poslanecká pověst bude stačit na exekutivu, byli bezpečně nejhorší ve své generaci.

Skoro si přeji, aby tak i vše skončilo, konec ODS stejnou cestou jako ODA (jak zaplatí dluhy za volby, když do týdne přijdou o státní kasu?) a protože je mi jasné, že tenhle kabinet, který je opravdu to nejlepší, co ODS a koalice má v lidských zdrojích, je mi jasné, že dobrovolně nepůjdou. Tak je podrazí poslanci zelených, kteří si naivně myslí, že se bez Bursíka a s Kuchtovou udrží sněmovnu. Konec této vlády je koncem strany Zelených jako parlamentního hráče.

KDU, strana "všech koalic 1929 - 2008" neudělá nic, než obvyklou rošádu - Kasal a Kalosek do šuplíku, Cyrda a spol. na scénu, panáci pro "alternativní polovinu života v koalici" jsou ready.

Na moravské vsi to tak bzlo, je a bude.

No, máme tu dvě rozeštvané "velkostrany", rostou jim v patách extremisté, ya Yahradilovými yádz náckové, za zády socanů se vezou komouši.

Padne lustrační zákon.....

...bude veselo.
20. 10. 2008 | 22:18

Pocestny napsal(a):

pardon za nezvyk na této klábosnici, ty y a z si časem sednou.
20. 10. 2008 | 22:19

insider napsal(a):

Pane Stejskale, mně se "Vaše" blogy velmi líbí a je velká škoda, že na realizaci Vašich eventuálních projektů v tomto směru vedení aktualne.cz nemá (nebo nechce uvolnit) dost volných programátorů. Máte nějakou představu kolik by Vaše projekty spotřebovaly člověkodní (1 člověkoden = práce jednoho programátora po dobu jednoho pracovního dne) a jestli by to zvládli i externí konzultanti - programátoři? Třeba by jsme se na to my, spokojení čtenáři a diskutéři mohli složit. Já bych rozhodně několika tisíci korunami na takové projekty přispěl.
20. 10. 2008 | 22:27

Pocestny napsal(a):

Kdo je dnes¨ODS?
1. Druhá liga klausových darebáků z pražského magistrátu
2. Klausovi dnešní neopuritánští cherubíni se stárnoucím "rychlým šípem Bémem", historicky prvním miláčkem Velkého vezíra, Jindrou, co se ještě neholí.
3. Svaz "modrých buranů" - Topolánek, Nečas, Vlasta, Ivánek , Řebíček, Gandalovič.....
4. "požárníci" - Bendl.

Kdo nastupuje:
Ráth, Emmerová, Hašek.... MU HA HA.
20. 10. 2008 | 22:34

badatel napsal(a):

to vlk,
ODS nemusí prohrát, pokud ČSSD znechutí postbolševika svými námluvními tanečky a neschopností dát najevo, že se levice bude unifikovat.
Stačí, aby komunisté ignorovaly toto kolo a vyhraje ODS. Filip, pokud má filipa, může vyjednávat o účasti na vládě a ČSSD by to mělo akceptovat.
20. 10. 2008 | 22:35

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zvítězila stará dobrá známá, česká závist, na kterou oranžoví kolotočáři s umem sobě vlastním zabrnkali.., takže asi bude konečně realizován zemský RaJ to napohled, ale je v tom i kolega Mars a ten byl vždycky rudej a to mě drobet mate. Lépěji zde:
http://svarc.blog.idnes.cz/...
20. 10. 2008 | 22:40

kočka šklíba napsal(a):

Pocestný: nemůžu si pomoct, musím to napsat, proč proboha nepíšete tak jako jste napsal tyto dva Vaše příspěvky? A nemyslete, že to píši proto , že v nich tepete stejně do ODS jako do ČSSD, ale proto, že jste se skoro vyhnul Vašim hrubým a prostě pro mě nepřijatelným výrazům a zevšeobecňování a urážení celých skupin jak Vy rád píšete "populu". Naopak, s těmito příspěvky člověk může nebo nemusí souhlasit, může mít výhrady, případně Vás i doplnit, ale hlavně se nad nimi dá přemýšlet, protože je opravdu nad čím. Zřejmě je Vám je jedno, jak jsem vypozorovala, co si o Vás a Vašem vyjadřování kdo myslí, ale já spíš více chápu teď p. Stejskala, proč se domnívá, že jste přínosem. Já osobně s Vámi téměř ve všem co jste napsal souhlasím, jak s hodnocením stran, tak i s možným budoucím scénářem. Nesouhlasím pouze s tím, že by ODS prohrála volby proto, že nevládla, prohrála proto, že vládla špatně, s voliči nekomunikovala, byla arogantní(a zdá se , že jí to zatím nějak nedošlo). Voličům rozhodně nešlo pouze a jenom o poplpatek 30 Kč, jak tu někteří dovozují. Byl to celý tenhle způsob vládnutí. Tedy podle mého. Mimochodem, mně Buzková a Gross, ale i Langer a Nečas a našlo by se jich ještě víc,vždycky připomínali svazácké funkcionáře, snaživí, kariérističtí a ne moc schopní.
20. 10. 2008 | 22:43

Pocestny napsal(a):

Víte, on se Don Giorgio žene k opratím zrovna, když v Evropě je kromě chcípající Británie a chudnoucího Španělska "modro". Počítat Fica by bylo hnidopišstvím....

Nebudou peníze na velkorysé projekty, leccos se možná položí, zdá se, že málo lidí si myslí, že když nelehla žádná banka, nebude se omezovat výroba.
USA padá do recese, Británie padá do recese, kupní síla padá, no nevím, kde je prostor pro revoluční utrácení.

Sami socani si spálí pozadí, budou z krajského rozpočtu živit, to co funguje, ale uráží to prý lidskost.

Prosil bych nějakého socana o zapůjčení lidskosti, abych nad těmi 30,- mohl plakat jako vy.
20. 10. 2008 | 22:49

Petr napsal(a):

Pan pocestny je mým dalším horkým kandidátem na bloggera, pane Stejskale. Jeho jazyková ekvilibristika zde nemá konkurenci a je požitkem jen tak číst ty věty, obraty, přirovnání, citace, které na běžného konzumenta české žurnalistiky a blogů musí působit jako Vančura vedle Zlámalové...

Jenže forma vítězí nad obsahem, je mi líto. Ten je téměř vždy nenávistný a netolerantní, někdy jsou závěry nepřípustně zkratkovité a zjednodušující a někdy tam náznakem cítit dost hloupé, furiantsko-hospodské "já to vždycky říkal", jako dnes.
20. 10. 2008 | 22:50

Al Jouda napsal(a):

Souhlasím s autorem, že ODS opět v senátních volbách těžce pohoří. Lidé totiž tak rychle nemění své smýšlení a na ODS jsou pořádně nasíření. A pokud jde o ČSSD a radar, tak věřím, že pokud by byla vládní stranou, tak se umoudří a spolupráci s USA nenaruší.
20. 10. 2008 | 22:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane insidere,

popravdě řečeno nemám. Neumím to odhadnout, nejsem na to v oboru IT dostatečně vzdělán.

Ale musím přiznat, že bych se touto cestou ani nechtěl vydat. Naprosto chápu, že jsou i jiné projekty v rámci Aktuálně.cz než jen blogy a že potřebují více pozornosti než tyto stránky, které podle mého mínění fungují docela dobře.

Není to tak, že by se neuskutečnilo nic, co považuji za důležité (a že se nerealizuje vše, co se mi honí hlavou, je spíše pochopitelné).

Velmi zajímavý projekt se chystáme rozjet na přelomu měsíce. Mám ho tak trochu na starosti, věřím, že bude pro Aktuálně.cz přínosem.

Pane Petře,

panu Pocestnému jsem zatím blog nenabízel. Mám? ;-)

Libor Stejskal
20. 10. 2008 | 23:13

čtenář napsal(a):

Mobilizace!!!!!
Mobil i za ce /nu/ , že Trabant z Proseka půjde zase do čela.
Do čela docela je možno mobil tlačit v boji .
Boj už běží ... po modré stopě státostrany ... Jánský vršek jako Kramářova vila ...
mobil i za ce /nu/ , že vrátíme Tlustého Vlastíka na scénu.
20. 10. 2008 | 23:14

Fraser napsal(a):

Karel Mueller napsal: "kdyby nastala ta pro ČSSD mimořádná situace a mohli smést radar ze stolu ... tak se určitě najde někdo, kdo bude jednat státnicky :-))."

Jsem stejneho nazoru - radar je podle me silne tema, ktere by si politik, ktery to 'mysli uprime' nenechal ujit. Ale tech par radek me nezabije a zadna informace taky informace ...
20. 10. 2008 | 23:21

insider napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji za odpověď a budu se těšit na Vámi zmíněný nový projekt.
20. 10. 2008 | 23:22

Pocestny napsal(a):

kočko šklíbo, když tenkrát v "divokých dějinách" nastupovala "panská koalice" po řádění Edy Beneše na trůně premiérském, tak se konalo, vládlo. Krást se začalo až v době "oposmlouvy", tedy vrcholné velké pětky.
Víte, kdybych byl předseda pražské ODS, tak problém Paroubek cestoval okamžitě po mém nástupu ke státnímu zástupci už v době, kdy byl náměstkem na magistrátu.

Kdybych byl pravičák, tak Paroubek nikdy nemohl být ani tím náměstkem primátora, kdybych byl v politice, on by v ní nebyl.
Nebyl by tam ani Burgemeister, ani Igorek, už vůbec ne ti mladí smradi kolem Béma, Pavel by byl dobrej náměstek pro sociální záležitosti, pan starosta pětky by tahal tramvaje ne u Anděla, ale na Borech. Pan Dvořák by byl dobrej radní pro dopravu, i když si pan Steiner dodělal na krista tu maturitu, jeho taximinulost je příliš kočkovitá.

Jo vidíte, Kočka.... Venda byl milej kluk (když nebyl v noci v práci, tu měl hnusnou, mlátit lidi, to je smutný řemeslo).
Buď mu země lehká, tíží ho dost, co si bere s sebou.

Je ale třeba dodat, Teryngel, Mrázek, Doucha (a jeho rusáci), ti dva socanští "právníci na vší špínu", Jansta a Vyvadil, Šlouf a jeho lidi, Paroubek.....

tohle je o kožíšek, milá kočičko, Pavel Bém také není žádnej Catani. Najděte nějakého Johna Wayne, bude to také muset umět se Skanskou a spol.

Podívejte na Grigárka, byl to pan nejvyšší, pohlédněte zpět časem na to, na čem pan Nejvyšší státní zástupce pohořel.
No a pak tu máme "karlínské", Sttandu a jeho kluky, těm teď mocně odlehlo.

Paroubek odsud mazal, až se mu za patami prášilo, on věděl proč... ale ono ho to stejně dohoní, jinde a jindy.
Tohle se nemělo stát, vy neznáte starého Kočku, nechtěj bych bejt ředitel basy, ve který sedí Ďuríčko, ten bude "druhou obětí náhody". Tou politickou.
20. 10. 2008 | 23:27

Petr napsal(a):

Pane Stejskale,
ano, MÁTE!

Pocestný je trochu jako Richard Wagner. Ano jistě, svým způsobem protonacista, ale inspirativní a neodolatelný. Asi jako "Olympia" Leni Riefenstahl.

Sem si zapřeháněl, no.
20. 10. 2008 | 23:38

čtenář napsal(a):

Modrá argumentace je asi určena jenom naprostým pitomcům.
Dva roky tu vládne lidský a politický hybrid, jaký tato země ještě nepoznala.
A místní socani za to nesou odpovědnost.
Dokonce i za to, že McCain potřebuje viagru a privátní subjekty v usárně státní peníze.
Místní socani vládnou USA a proto měl být už dávno prodán Budvar, aby ještě hůře bylo.
Vzpomínám si velmi dobře:
Takové křeče předváděli rudí soudruhos na nějaké seanci v listopadu či prosinci roku 1989.
20. 10. 2008 | 23:40

Pocestny napsal(a):

Já je nevolil ve volbách parlamentních, já jsem perverzní čuně, tak jsem volil svého kamaráda Petra Štěpánka z Nuslí.
Víte proč? Protože ODS prostě není pravice a u zelených mám osobní známé a přátele. Já jsem dokonce velmi v pohodě Martinem Bursíkem, na blondýny neletim, however.

To ovšem neznamená, že programově jsou jen přjatelnou politickou marginalitou. I když je pro mně potěšením vidět dle mého úsudku nejlepšího pražského politika dneška - M. Bursíka, který hravě doufám semele Béma v komunálkách, nic jiného mu totiž nezbývá, pralment je asi v prd...

Na tu chamraď modrou budu přísnej jako na bolševika, to není nenávist, to je pohrdání lidmi, kteří se nějak cpou, protože jim jede "poslední vlak" a pak předvedou takovouhle šaškárnu.

Já totiž zcela perversně a a nechutně tvrdím, že Václav Klaus měl být rituálně odpraven kamsi do bezpečí IMF, WB nebo kamkoliv za oceán.

Havel by se se Zemanem dohodli lépe. To by ovšem tenkrát Zeman nesměl uzavřít pokrevní bratrství s modrým bratrem.

Víte, Petře, ale odkývu vám jeden negativní osobní ton, který vždy uslyšíte, mám rád toho Klause, kterému tu vedle spílají za sarkasmy a sponzorské peníze, ale jeho otce, toho přímo nesnáším, vy jste nikdy nebyl s Klausem starším na lyžáku!!! -)) Nesnáším pedanty! -))
20. 10. 2008 | 23:43

Pocestny napsal(a):

Ježišmarjá, pane Stejskal, rčychle smažte tu Vendlovou, nebo tyhle chlapci zase začnou tápat, je bolestné je přitom pozorovat...

Sarkasmus není nenávist a povýšenost....

Baptismus nemá nic společného s tím, co masy předvádějí, když jimi cloumá hnědý či rudý bolševik, pokud chtejí osvobodit svá těla z ovčince Páně, musejí se projevit jako lidé, ovec jest demokracie neschopna, ale také musejí unést své občanství jako "white mans burden", ne jako talon na menáž.

Mluvný Mueller tu rád vzpomíná antického ideálu, já jen připomenu, že Atheny se s těmi, co nestíhali, nemazlily, otrok byl norma, a antika není jen Akropolis, ale také Sparta.
20. 10. 2008 | 23:55

insider napsal(a):

Pane pocestný, jsem rád, že máte velký přehled o pražské politice a zejména o straně zelených. Povězte mi, prosím, proč pan Bursík nejdříve velmi rád přistoupil na to, že pan Soukup na začátku roku 2006 koupil pro zelené několik průzkumů veřejného mínění a po volbách pan Bursík pana Soukupa při první příležitosti odkopnul i s paní Kuchtovou. Byl za tím jen boj o moc, nebo něco víc? Pan Soukup poté začal mezi podnikateli šířit mnoho nepěkných věcí o panu Bursíkovi. Pana Soukupa prý ty investice do zelených stály celou "desítku" a byl z toho nevděku dost rozmrzelý. I když samozřejmě pan Soukup hrdě prohlašuje, že po několika měsících svého působení na MŠMT byl zase "na svých"...
21. 10. 2008 | 00:43

Petr napsal(a):

No jo, pane Pocestný, občas tápu ve vašich textech, máte pravdu. Jeden blogger, který stojí za čtení (syn vašeho skorosouseda z Vršovic), má svůj blog nazván "Proudy vědomí". Výstižný název pro vaši tvorbu zde, soudím. Až na to, že on má hlavu a patu zpravidla umístěny v souladu s anatomií, zatímco Vy mi připadáte občas (na blog) trochu kubistický.
21. 10. 2008 | 00:55

kočka šklíba napsal(a):

Vlku, je tolik chvály na Vaši hlavu, že jsem jí původně nechtěla už opakovat, ale pravda je, že Váš rozbor je určitě jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, co jsem na netu našla. V podstatě s Vámi souhlasím téměř ve všem, což není pro mne překvapením, ale mám obavy, že v senátních volbách bude ODS opravdu tím třetím vítězem. Podle mého výsledek krajských voleb vyprovokuje jednak příznivce ODs a právě lidi, kteří se se skutečně bojí, že se snad vrátí únor 1948. Média se už docela snaží tento dojem vzbudit, prostě komunisti se vracejí. Takže ODS mobilizuje. Nebyla by to ani taková tragédie(pár zvolených senátorů za ODS), ale pokud by měla tato strana ústavní většinu, pak nás ochraňuj Pánbůh.
A ještě bych se moc divila, kdyby hejtmané a spol., kteří nyní zřejmě budou muset balit kufry, si museli nějak obtížně hledat lukrativní zaměstnání, za ta léta jsou velmi dobře zaháčkováni ve spřízněných firmách a určitě se teplá a hlavně dobře placená místa najdou, a pokud náhodou ne, tak na státních úřadech je určitě také místa dost.
21. 10. 2008 | 01:12

David napsal(a):

Nevím zda ODS prohraje i senátní volby. To ví jen Bůh. V každém případě by si ODS tu definitivní porážku zasloužila.

Z ODS se časem stala velmi nebezpečná strana totalitního typu. Je velmi agresivní, nemá žádné slitování s obyčejnými občany. Neuznává solidaritu, odmítá referendum, reformy prosazuje silou.

V senátu má nadpoloviční většinu 41 senátorů z 81. Pokud by se ODS podařilo tuto většinu alespoň udržet, tak nás všechny čeká nemilosrdná pomsta ODS za porážku v krajských volbách. Proto je nutné porazit ODS i v senátu. Jedině až taková porážka může aroganci ODS zastavit a i pomoci ke skutečné obrodě uvnitř ODS.

Jsem si jistý, že ODS volby prohrál především ministr Julínek. To, že svůj podíl na prohře neuznává, odstoupit nehodlá a stále považuje svoji reformu za krok správným směrem jen ukazuje na jeho bezmeznou aroganci. Pokud se ODS Julínka co nejdříve nezbaví, tak jí Julínek svými reformami prohraje i případné parlamentní volby v roce 2010.

Bylo by dobré si vzít příklad z Maďarska.

Uvádím výběr z článku:

Maďarskou vládu svrhli pacienti. Hrozí to i u nás?

07:15 | 2.5.2008 | Aktualizováno | Petr Holub

Praha - Koaliční vláda Ference Gyurcsánye skončila. Zpráva z Budapešti může být varovná pro českého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka.

Krach Gyurcsányova kabinetu způsobila nepodařená reforma zdravotnictví. Její scénář byl prakticky totožný s českou reformou, Maďaři jen začali o rok dříve.

Poplatky u lékaře byly v Maďarsku zavedeny počátkem roku 2007. Byly zhruba stejně vysoké jako v Česku a také měly podobný efekt, jaký zaznamenali Češi letos v prvním čtvrtletí.

Druhý krok reformy měl nastat letos v lednu. Jeho hlavním motivem měla být jako v Česku privatizace zdravotních pojišťoven. Vládní socialisté a liberálové se však dlouho nemohli shodnout, jak daleko reforma půjde.

Sněmovna schvalovala privatizační zákon na poslední chvíli loni na podzim. Vysloužila si za to ostrou kritiku opoziční strany Fidész.

Té vadilo, že veřejná debata o vládním návrhu prakticky neproběhla. Podobně jako v Česku se maďarská opozice obávala, že reforma omezí dostupnost péče. Také nebylo jasné, jak má fungovat konkurence pojišťoven, když v nich stát udrží většinu.

Nakonec Maďaři do konce roku reformu nestihli a sněmovna ji definitivně schválila až v lednu. To však už byl poslední úspěch.

80 procent proti reformě.

V březnu proběhlo referendum, ve kterém pravicový Fidész požadoval zrušení poplatků u lékaře a také zákaz školného na univerzitách, které Gyurcsány plánoval na příští rok. Návrhy získaly osmdesát procent voličů.

To byl pro premiéra dostatečný signál, aby ministryni zdravotnictví vyhodil z vlády a aby oznámil, že se pojišťovny nakonec prodávat nebudou. Pokud by na privatizaci trval, dal by opozici novou šanci svolat předem vyhrané referendum.

Preference socialistů se i bez toho propadaly směrem k deseti procentům, liberálové měli v průzkumech okolo dvou procent.

Liberálové nakonec vzali odvolání své ministryně a přerušení reformy jako záminku k odchodu z vlády.

"Souboj o zdravotnictví byl důležitý a nezbytný," shrnul události, které vedly k pádu maďarské vlády, komentátor András Szigetvári pro rakouský deník Der Standard.

Ukázal se na něm základní politický rozpor, který dnes řeší země Evropy. "Jde o to, jakou roli má hrát stát v základních oblastech, od ochrany zdraví přes vzdělanost až k penzijnímu pojištění. A jak spravedlivé má být přerozdělení mezi bohatými a chudými, mezi zdravými a nemocnými?" ptá se Szigetvári.

Z Maďarska podle něho nepřišla jasná odpověď. Občané odmítli reformu, která zaváděla tržní poměry ve zdravotnictví.

Další odpověď na evropskou otázku přijde během několika měsíců z Česka.
21. 10. 2008 | 07:28

RUMCAJS napsal(a):

Tyto volby možná také přinesou více populismu i do vládních stran. Už nyní se můžeme dočíst, že Čunek prosazuje refinancování a státní podporu hypotékám.
Jinými slovy,připravuje nám tady takovou českou bublinu. Věřím, že pan Pehe a ostatní členové stranolásky tomu budou nadšeně přikyvovat. Až pak bublinka praskne, stejně nadšeně bude kývat hlavičkou, že za to může chamtivost bankéřů a nízká regulace trhu.

Před kým je nutno dát klobouk dolů je Julínek. Je jediný, kdo opravdu nějakou reformu připravil a zřejmě se ani nenechá stáhnout na cestu populismu. Je smutné vidět, jak někdo, kdo tyto opravdové reformy začal prosazovat, je lidmi osočován a zkorumpovanej populistickej šašek se pomalu dere na jeho místo.

Ale už v pohádkách dostávali lidé na výběr dvě cesty. Jedna byla snadná a druhá plná těžkostí . A pokud se dobře pamatuju, ta snadná vždy vedla k záhubě.
21. 10. 2008 | 07:37

Miflonides napsal(a):

Proč tihleti senátoři / provládní / proč že v sobotu / prohrají? / No přece opět kvůli poplatkům! / Poplatkům a aroganci moci. / Stejné to bylo / s oněmi hejtmany / co minuly je / veškeré oslavy. / A tak vraťme k nim ještě jednou / několika slovy.

Hejtmani ach / hejtmani / hejtmani vy / bývalí. Pročpak jste včas si / neuvědomili / že se od vás čekají / rázné a odvážné akce / ne až teď po boji / neslané nemastné / reakce? / A od vás / co tyhlety hejtmani / po rameni plácáte nyní. / Je to přece / tak trapné / když je považujete / za oběti. / Oběťmi skutečnými jsou kupříkladu / některé děti / ty co vzduch jedovatý / dýchají / a co důchody invalidní je / čekají. / A pro vás co důvody svých nezdarů / začínáte hledat. / Ve volebních místnostech / to tam byl ten váš / Rhodos / tam jste měli skákat / ne nad rozlitým mlékem / teď plakat. / Času i prostředků jste měli / dost / teď viníky hledáte. / Jednoho prý už / máte / je to prý ministr jeden. Cože? Jen jeden jediný / že by byl snad / vinný? / To po něm se teď / házeli kameny / navíc vesměs / z vlastní strany? / A to se na to / podívejme! / Kde je vláda / kde poslanecká sněmovna / kde senátorů drtivá je / většina? / Inu inu / nějak se nám zasekla / ta politická / mašina.

Ještě ku hledání / té viny: nové termíny / se nám přes noc / zrodily! Za prvé: věci nebyly dostatečně / “vykomunikovány“. A za druhé: poplatky to prý byla / jen taková “pirueta“. / Ale ne. To byl začátek konce / arogantního světa. / Světa co na občany / nedbá. / A jeho politici? / Ti kudy chodějí / tam se holedbají / přitom máslo na hlavě / mají / nějak se jim totiž nedaří / vyčistit ty dnes již všude u nás zapáchající / Augiášovy chlívy.
21. 10. 2008 | 07:48

RUMCAJS napsal(a):

V Teplicích se mafie znovu dere k moci.
Hlava této mafie,pan Bendl, se původně krčil na kandidátce hluboko za panem Foldynou, protože v Teplicích tohoto mafiána každý zná. Nakonec ejhle!
Z poza krytu vyskakuje Bendl a stává se hejtmanem místo Foldyny.

Doufám, že minimálně Tepličáky to vyburcuje a půjdou zastavit nástup mafie do senátu.
21. 10. 2008 | 08:43

veverka napsal(a):

RUMCAJS

Bu,bu,bu!
21. 10. 2008 | 08:50

bape napsal(a):

Komunisté se musí profláknout oficiálně a nikoliv v závětří, kde si jen hrají na zodpovědnou stranu bez faktické zodpovědnosti. Nikdo je nebude volit pro jejich ideologii /proklamovanou/, ale proto, jak se budou chovat, když ponesou kůži na politický trh a pěkně sami za sebe, protože dnes jim odnikud nehrozí "bratrská"pomoc.Chceme-li být demokraty, nemůžeme jejich potenciál ignorovat. To je omezení demokracie, tedy našlápnutí stejným směrem, jak to tady v minulosti na 100 procent dělala KSČ. Jsme nebo nejsme jako oni ???
21. 10. 2008 | 08:54

veverka napsal(a):

RUMCAJS

"Ale už v pohádkách dostávali lidé na výběr dvě cesty. Jedna byla snadná a druhá plná těžkostí . A pokud se dobře pamatuju, ta snadná vždy vedla k záhubě."

Ano ,je velmi snadné všechno zprivatizovat,nic nedělat a spoléhat na neviditelnou ruku trhu.A je to přesně ta cesta,která vede k záhubě,jak mimochodem ukazuje i současná finanční krize.Dokonce už i v USA to pochopili a znárodňují,akorát tady ta naše banda samozvaných pravičáků se snaží být papežštější než papež.
21. 10. 2008 | 08:57

bape napsal(a):

pro Rumcajs : co pan Dr. Julínek připravoval, to nedokázal vysvětlit ani lidem, ani Ústavnímu soudu /trapné mlčení a páně Cikrtovo poskakování za jeho zády. Je od Vás pěkné, že soucítíte s bližním, což dotyčný nedělal.
21. 10. 2008 | 08:59

Novák napsal(a):

Druhé kolo senátních voleb by mělo brát v úvahu především to, jaký mají názor páni kandidáti na senátora na vlastizrádnou politiku Topolánka a jeho grupy, která připravuje novou okupaci našeho státu, prohlédněte si:

http://senat2008.euweb.cz/v...

Toto druhé kolo voleb je nutné pojmout jako referendum třetiny státu k radaru.
21. 10. 2008 | 09:12

Marty napsal(a):

Tolik reci a pritom slo s nejvetsi pravdepodobnosti jen o to, ze lide chteji usetrit 30 korun u doktora a mysli si, ze CSSD jim da penize zadarmo (dokonce jsem se setkal s tim, ze nekdo chce vyhru CSSD, protoze ma malo penez a CSSD mu nejake urcite da). Opravdu by me zajimalo slozeni volicu, kterych CSSD pribylo. Vsadil bych se, ze pujde velkou merou o duchodce a lidi s nizkym vzdelanim a prijmy.

O nejakem nastvani z vlady ODS bych ani moc nemluvil. Krome ODS zustaly strany vicemene na svem. Zadny odliv volicu k CSSD se nekonal. Holt to je o penezich a CSSD jich libuje nejvic.

Desi me situace, kdyby soucasna vlada delala svou praci poradne a skutecne provadela reformy, ktere nejsou vzdy prijemne. CSSD by pak ziskala jeste vice hlasu ...
21. 10. 2008 | 09:13

Pocestny napsal(a):

Státotvorný Paroubek Sjednotitel!!!

http://aktualne.centrum.cz/...

MUHAHA, socani....

Kdepak, vše je při starém, někteří výtečníci zde zapomínají, že zničit CSSD je tak lehké, stačí jim zamávat korytem před nosem, už se řežou.....
21. 10. 2008 | 09:29

RUMCAJS napsal(a):

veverka:

Snadné je věřit, že pečení holuby lítaj ......
21. 10. 2008 | 09:39

RUMCAJS napsal(a):

bape:

Zaplatit 30 Kč Vám nepřijde jako projev solidarity ?

Pro Vás je asi snažší vybíjet si své sociální cítění na státu jak sám na sobě.
21. 10. 2008 | 09:42

bape napsal(a):

pro Rumcajs . Děkuji za milé uvítání. New. Nepřijde, ale přijde mi to jako projev grandiosní hlouposti , nota bene utvrzené zákonem. Stačí, že platím pojištění ! Je to diskriminace ostatních soukromníků, kterým ze zákona občam nic, kromě ceny služeb, které poskytují, neplatí. Hezký den.
21. 10. 2008 | 10:02

Pocestny napsal(a):

Kočko šklíbo, jste na naprostém omylu, já vás tu čtu pod různými tématy, já těď na vašich názorech budu s dovolením demonstrovat některé zásadní bludy o ODS, které tu nezasvěcení šíří.

1. Je naprostým nesmyslem, že by ODS měla totalitární návyky. Jsou to burani, ne bolševici.

2. Je naprosto mylné spojovat ODS a bolševika, ODS je parta, která vznikla tím, že si jednoho dne pan Klaus v OF stoupl stranou a pronesl: "Každý, kdo nebyl ve straně a zároveň nechce podporovat Havla, obrodářské bolševiky a augusty, každý, kdo si myslí, že je potřeba silná partaj pro ty karierní státní úředníky, kteří "trpěli" kádrovým stropem pro ty, kteří nebyli součástí nomenklatury, za mnou".

Je faktem, že ODS je jedinou stranou, která od počátku hnala exbolševiky do exekutivy, ale poslanecké lavice jimi neplnila, počet exkomoušů je u nich z té "staré party" nejmenší.

3. Není pravda, že ODS je nějakou platformou "zlé ideologie", jedinou ideologii, kterou se tu kdy někdo pokoušel na pravici definovat, přednesla ODA. ODS se vezla za tím ostrým pluhem, který do levice vráželi politici, kteří se ovšem poté provařili osobně natolik, že jim tu pravicovost už nikdo nevěřil. ODS není, co neuvěřit, ona žádnou "víru" neservíruje.

4. Není pravda, že ODS je stranou velkokapitálu. ODS je stranou úředníků (politizace státosprávy ODS zavedená od počátku mi například zabránila stát se členem vedení Státního Fondu ŽP, podmínkou bylo členství ve straně), dále těch, kteří vždy podporovali úřednickou antipolitik, tedy právníci, notáři, privátní lékaři (specialisté, zubaři, praktikové), dále lidé z managementu různých velkých podniků, které dodávají veřejné sféře a mnozí manažeři z podniků ovládaných státem.

Právníci, lékaři, ekonomové. A pak jsou tam "trafikanti moci", čili ti, kteří shánějí "výhodné kšefty". Ale ty má každá strana.

Tito lidé většinou jdou do politiky, aby se osobně "společensky prosadili", tím obsesívním trváním na titulech (Klaus je tím pověstný), paranoiou, která je daleko hlubší, než ta levicová (oni se skutečně mnozí bojí, že je jste schopni postavit ke zdi, vy toho chopni jste, socani, ne, že ne!!) i prostou potřebou se representovat statky a životním stylem prázdného snoba - konzumenta prostě vylučují to, co je jim přičítáno -

nutkavou potřebu organizovat masy. To je vskutku výhradně levicová nemoc.

Příklad, Sobotka Přema, ten masíruje své ego nejen jako senátor, ale hlavně jako doyen severské oborové party, takže on se realizuje nejen politikou, ale i svou karierou na politice nezávislou. To u socanů umí jen Ráth. Taky bývalý "přirozený" člen ODS, který našel svou extrémní přirozenou niku právě u socana.
21. 10. 2008 | 10:06

Marty napsal(a):

bape: s poplatky mate castecne pravdu. Ale nelze prehlizet fakt, ze jejich cilem bylo omezeni zbytecnych navstev lekare, a to se skutecne stalo. Jednim z nejhorsich neduhu ceskeho zdravotnictvi je zneuzivani jeho relativni bezplatnosti. Toto zneuzivani poplatky pomerne vyznamne omezily. A nejde jen o usetrene penize. Zkratily se i cekaci doby na vysetreni, protoze uz na nej chodili skutecne ti, kteri ho potrebovali. Napr. na Slovensku po zruseni poplatku razantne stouply cekaci doby na narocnejsi vysetreni a i na operace.
21. 10. 2008 | 10:12

RUMCAJS napsal(a):

bape:

Stačí si přečíst noviny a zjistíte, že pojištění nestačí. Nejenom že se dotují nemocnice z obecních a krajských rozpočtů ještě sekaj obrovské dluhy.

Tak co navrhujete ? Dělat "Lota"?

Těch věcí, které si platíte z daní a stejně si doplácíte, je přece fůra.

Pokud Vám přivítání přišlo ostré, omlouvám se. Mě to přišlo normální.
21. 10. 2008 | 10:15

Pocestny napsal(a):

Další omyly, tentokrát silové poměry.

Dnes je (stále ještě) ODS rozdělena na dvě zásadní party-
- tu, co šla do kolen před šesti lety a tu, která jde do kolen teď.

Jdou do kolen proto, že nedošlo k noci dlouhých nožů zejména tam, kde k ní mělo dojít nejdříve, v partaji.

Topolánek to nemohl neprohrát, už v den volby byl "proklet", to se s ním táhne. Je naprosto pasívním symbolem pro ty, kteří s Klausem v čele dodnes chápou svou volební porážku v roce 2002 ne jako názor lidu, ale neschopnost lidí, "kteří to měli zařídit". Tedy krajů.

Tím se ODS v roce 2002 rozdělila na "sudeťáky", vyhodňáry a pražáky, vznikla ochromující vnitřní animosita.

Praha je ODS specifikum. Praha je přirozené centrum , komunita, která žije v realitě vesmírně vzdálené venkovu a maloměstu. Praha je "kus světa" v Česku, křižovatka obchodních a politických zájmů všech směrů a původů. Je to území, kde lidé přirozeně volí proti bolševikům a vyplácí se jim to.

Prahu nelze srovnávat se žádným jiným městem, protože její velikost populační i ekonomická je někde úplně jinde - srovnejte rozpočet Prahy s kraji...a pak s městy.

Zde ODS vládne automaticky, protože dokud nám bude CSSD cpát ten odpad, který tu kandiduje, nemá prostě šanci. Komouš je v Praze stejný folklor jako ten Tunisan, co prodává hulení po pasážích, taková obskurnost.

Je zajímavé, že od Horáka všichni postbolševičtí socani tohle věděli a Praze se ve volbách vždy vyhýbali. Zeman kandidoval v Ostravě, Špidla v jížních Čechách, Gross ve Středočesku a Paroubek v Ústí.

Kandidovali (zpětně) : Ráth (-24%), Buzková (-18%), prostě každý volební lídr levice tu dostane šeredně zabrat.

Je zábavné, že kdyby byly volby v Praze také, nemají modří ani Prahu. To je ovšem také dílo Klause.
21. 10. 2008 | 10:27

Barich napsal(a):

Pocestny:
Souhlas - Praha město bolševiků:
dříve rudých - dnes modrých.
V roce 1946 i v roce 2006.
21. 10. 2008 | 10:40

Terry napsal(a):

Janovec napsal(a): 20.10.2008 13:14:14
"..Teď už mají komunisti skutečně co slavit. 20 let po revoluci. První krok na cestě do centrální vlády. Ať žije Topolánek, Čunek a Bursík. Zkuste najít lepší viníky."

Řekl bych, že "lepšími" viníky jsou všichni ti polistopadoví "demokratičtí" (vládní, tj. nečlenové KSČM)politici, kteří svoje posty chápali a chápou jako zdroj svého obohacení (platy, členství v představenstvech a dozorčích radách jen za účelem "braní peněz" bez jakékoliv odpovědnosti) a netrestatelného "loupení"; a projevovalo se to hned po "sametové revoluci" (čím asi ta "sametovost" byla podmíněna?!!): privatizace spojená s tunelováním v "režii" ministra Klause, ministři Čermák, Kočárník, Dyba, Ježek (ten se až po 10 letech "odvážil" vyjádřit svůj názor na průběh a legislativní zajištění privatizace, shodou okolností zhruba ve stejně chvíli, kdy se předchozí jmenovaní "camrali" touto akcí, při které jaksi "zmizelo" cca 660 miliard, krachy (vytunelovaných, zadlužených) polosoukromých či soukromých bank a pojišťoven a penzijních fondů s následným "zachraňováním" státními penězi, prohrané arbitráže s následnými finančními dopady, "úspěšné" působení celé plejády ministrů zemědělství (Fencl, Zgarba, Palas..), až po nedávný "nástup" buranů a hulvátů do vedení státu ("Kalousku, jsi jednička!", "Ať jdou do prdele všichni!"), prostě všichni ti naši "demokratičtí" politici, kteří jdou do politiky s jediným cílem: pořádně si nahrabat a zajistit sebe a své rodiny, známé na věky věků.
A své počínání konají bez jakýchkoli skrupulí, studu, a s cynicky předpokládají, že voliči přece nebudou místo nich volit "ty komunisty". Omezeně nechápou, že pro mladé prvovoliče je rok 1989 stejně "daleko" jako bitva u Lipan a že tyto už nezajímá předlistopadové totalitní zřízení; oni se dívají na současný stav, a ten ti naši "demokratičtí", nekomunističtí politici totálně posrali (pan Stejskal promine, ale slušnější a přitom lépe vystihující výraz mě nanapadl), hlavně morálně: mají plnou hubu řečí o demokracii a myslí přitom jen na svoji kapsu. A "současnýma očima" je nejslušnější stranou KSČM (kroutí se mě prsty, když to píšu; taky jsem zakládal OF a cinkal klíči, ale že přijde k moci ještě "nadutější", arogantnější svoloč jsem v listopadu 1989 nečekal).

Časem to tedy nemohlo dopadnout jinak:

"Ať jdou do prdele všichni!"

Tento národ už za jejich hrabivost, aroganci, cynizmus, nekompetentnost a nízké chování "nadlidí" zaplatil dost.
21. 10. 2008 | 10:43

Pocestny napsal(a):

Klaus a Bém.

Pavel Bém je člověk, který stál u zrodu instituce, která učinila pro Prahu něcoo, co Pražané nikdy nedocenili.

Díky Nadaci Drop in, kde Bém začínal jako učedník pánů Presla a Doudy, máme v Praze hluboce podprůměrné problémy s feťáky. Já nebudu zabíhat, skočím k výsledku - jako exponent Drop in v Meziresortní komisi nejen zvládl Komorouse, ale i oddělil důležité od balastu a nasměřoval policii i síť záchrannou proti tvrdým drogám tak efektivně, že jejich notorická klientela za deset let poklesla na čtvrtinu. Teď se to vrací s imigranty, to ovšem je vina změny systému, ne politiky drogové.

Klause zaujal natolik, že mu dal šanci na rednici P6, kde se Pavel nijak nepředvedl. Má v patách daleko většího chrta, pan Chalupa je vskutku drsný karierista, je to dlouholetý "asistent aktovky" Velkého Vezíra a můj tip na koně hradu do budoucna, v Praze i dále. Cili vedle něj je Bém poněkud prázdný.

Bém je solista, člověk, který má úzký okruh přátel, jinak je komisní a odtažitý. Není přirozený Herákles na ten náš modrý chlívek, ale svým, podivným způsobem zvládl, co si v prvním volebním období přecevzal - vytlačil tu starou Cosa Nostra (Burgemeister, Němec Igorek, Koukal atd.) z města. Bohužel, Klaus od něj čekal rasantní nástup do Topolánka, a to Pavel nedodal, protože on je tam nový a nemá své sítě. Tak se Vleký Vezír prohlásil, že Pavel Bém je jeho největší životní omyl a tím mu podtrhl nohy.

Zbytek "nové ODS" jsou kucí po třicítce, kteří popojíždějí z Klausovy SS (Konzervativní Mládeže) do vrcholné politiky.

Čili "Klausovi Standové, Tvrdíci, Sobotkové".

A to je banda bez skrupulí, která odpadla od suchopáru ideologie, který tu v jejich generaci zastupuje Pospíšil, aby navázala na volněných posicích Cosa Nostra, když si Jenda Purkmistr odběhl pořídit poslaneckou imunitu.

Bém je "bílá" ovce, která se teprve nyní špiní na obvyklé šedo. Tak to mezi vlky moci chodí.

Přitom je to starosta, který roztlačil nejvíce projektů a dle mých informací asi ani nic neukradl, což je naprosto ojedinělé, to ještě nebylo....

Kočko, na Praze 5 a všude jinde mají Pavla na háku. Velký Vezír to přece řekl jasně. Proto je Jančík v pohodě, on ho podrží i Paroubek, dyk se kucí znaj....
21. 10. 2008 | 10:48

Pocestny napsal(a):

To Schutz Staffle myslím doslova, to byl "sbor adorantů svatého Vácslava z Proseka".
21. 10. 2008 | 10:50

Terry napsal(a):

A ještě k mému předešlému příspěvku: bordel pokračuje v oranžovém provedení:

Paroubek je vyhodil, teď z nich budou hejtmani (http://domaci.ihned.cz/c1-2...)

Werich: "A jede se dál močálem černým kolem bílých skal."

PS. Koho volit? Koho nám "demokratické" strany nabízejí?!! Není to jedno?!! Není to jen další důkaz toho, "JACÍ" jedinci jsou v politice??!! A jací se tam derou?
21. 10. 2008 | 10:52

StandaT napsal(a):

Nemůžu si pomoci, ale odpuštění 30Kč v krajské nemocnici mi nějak nic moc neříká. Když mám chřipku, jdu k obvoďákovi. Když něco horšího, jdu k němu taky a ten mě přepošle na polikliniku nebo do fakultní nemocnice. Všude zacáluju 30Kč.

Rath dal slib, kerý vypadá hezky a lidově, ale ve skutečnosti s Vámi zaobchodoval stejně, jako když evropané měnili s indiány půdu za korálky. Dostali jste cetku. Dostal moc nad krajským rozpočtem, který bude v příštích letech nadstandardně posílen o desítky miliard.
21. 10. 2008 | 10:53

petka napsal(a):

S mnohými ze zde diskutujících dnes nemohu než nesouhlasit. Napříč názory... Ať už s Vlkem, Pocestným, Rumcajsem ( s tím především o:)) Dle mého názoru kraje zoranžověly proto, že arogance této vlády přesáhla hranice únosnosti a spoustu lidí pravicového smýšlení (včetně mě) uvrhla téměř do stavu apatie. Proto jsem tentokrát (poprvé) nešla volit já ! Vždy jsem volila a patrně i nadále budu volit ODS, přestože v poslední době jsem měla k jejím čelním představitelům tisíce výhrad.

Každopádně mě moje rozhodnutí nevolit zamrzelo už v sobotu večer po vyslechnutí prohlášení pana Paroubka, že k druhému kolu voleb nepůjde jen politicky stupidní jedinec. Utvrdilo mě v přesvědčení, že blbost je věčná (myslím tím tu svoji) a příště nepodlehnu svému nepříliš vysokému "politickému intelektu" a dám přednost intuici. Beztak je to to jediné, čím se dá v tomto případě řídit. Myslí si snad někdo, že při volbách jde o jakýsi politický program, neřku-li o jeho plnění?

Není nic výstižnějšího než tento citát:
Politika je akrobacie, při níž se rovnováha udržuje tím, že se hlásá opak toho, co se dělá.
21. 10. 2008 | 11:01

Pocestny napsal(a):

Hele, mudrlanti, dokud to budete brát jako záležitost volby, nebude to lepší. Politik musí být každý den jebán těmi, které representuje.
Jeho partaj to, narozdíl od vás, voličů, dělá, proto jí slouží místo službě vám.

Musíte pochopit, že váš osobní život nelze nikomu ani prodat, ani pronajmout, že ho musíte odžít sami.

Dnešní situace nám odhaluje, nakolik si místní populus zase hledá "politický věšák" na své životní patálie, pod heslem: Státe starej se.

Těch 30,- je symbol -
na jedné straně je to symbolický poplatek, který na domácím účtu průměrné české "chudiny" znamená fragment toho, co tito napálí do her, chlastu a zábavy, pokud srovnáme, kolik ročně projedí, je už naprosto trapné.

Na druhé straně je to symbol toho, kolik lidí chodilo k lékaři ne jen, když muselo.

Výraz "nemám na lékaře", alternativně "nemám na nájem", ve verzi Křečkově, je masová lež pohodlných a oprávněný výkřik těch, kteří jsou obětí nefungovaní sociálního státu, který zrovínka na tyhle případy jaksi pozapomněl.

Levicově naladění se tu dopustili "referenda o vládě a radaru v krajských volbách". Já doufám, že Paroubek neshoří na tom, že až budou příští volby parlamentní, nebudou tito hlasovat o parlamentu, ale vyjadřovat svůj názor na krajskou politiku CSSD.

Obecně a sociologicky vzato, příznivci levice v této zemi nikdy nepřipustili volební porážku a v našem lobotomickém prostředí dovedně předstírají, že vlastně furt vládnou socani.

Já jsem hluboce sklíčen poznáním, že levice dominuje v této generaci natolik, že se z politiky stává vírou.

Kde trpí levice vírou, tam je zaděláno na řezníka.
21. 10. 2008 | 11:27

JC napsal(a):

Pocestný,
Je to velmi čtivé, ale smutné.
21. 10. 2008 | 11:41

Pocestny napsal(a):

Terry, Janovec, každý po svém, oba mimo.

Koukněte do zrcadla a uvidíte jedne z deseti milonů ksichtů, kteří za to mohou, protože to připouštějí.

Problém je v tom, že se tu moc lidí schovává za to "vono stejuně nic nejde dělat" jako za bolševiků.

to bylo možná pravda - vaši političtí dnešní tribunové tehdá rozhodně zádumčivě neseděli - tenkrát, ale dnes se naopak "může vše".....

Tak proč proboha volíte za 30,- lidi, které musel před třemi lety Paroubek vyrazit na hodinu, aby nepřišel o Las Cojones hned, jak je do bitvy vystrčil???
21. 10. 2008 | 11:56

wbgarden napsal(a):

OSTATNÍ

Nemocný sní
mocný zakazuje
zbabělý na uších si sedí
němý opakuje
slepý hledí
chytrák penízek už valí
hlupák chválí
hlupák chválí
laciný levným slovo ředí
národ marod
repta reptá
sudí popiskuje
hlídač z mříží hledí
a blázen
ten se neptá

/ v síni kat
zas přešlapuje.../
21. 10. 2008 | 12:02

Pocestny napsal(a):

Pro slněné úspěchem.

Výsledky "modernizované levice za deset let vlády
http://www.telegraph.co.uk/...
21. 10. 2008 | 12:12

HM napsal(a):

Pocestny:

Váš výrok "...vono stejuně nic nejde dělat..." podle mě není zcestny. Jediné,co dělat můžete, je dát někomu hlas ve volbách. Koho si pak strany to svých vedoucích pozic, na ministerstva atd. jakokandidaty zvolí, jaké koalice vytvoří, jak budou plnit své předvolební sliby atd. - to už je jen na jejich vedení. Jednou jsou "v módě" ti študovaní, s praxí a vzdělávacími kurzy v Moskvě, jindy zase z Ameriky - nejlépe z nějaké elitní University (Harvard, Columbia, ...).
Z ohledem na toto má i kočka šklíba pravdu, je jedno, jestli je u vedení modrá, oranžová či jiná strana, hrají si většinou jen na "žabomyší" války a bojují mezi sebou jak na stranické, tak osobní urovni, alespoň to vypadá pro lidi tak, že se něco pořád děje.
Bez ohledu na to, kdo v posledních letech vládnul, se počet chudých a chudších stále zvyšuje, na druhé straně mají to bohatí stále víc - tak jako Váš link ukazující na Anglii. Nejen to, lidem ve vlastním státě patří stále méně - ať to jsou hotely, banky, fabriky, pojišťovny a brzy třeba i školy a zdravotnická zařízení. Ale hlavně, že se nám "průměrně" (plat) daří líp!

Už Karel Marx řekl, že pro některé lidi jsou nejvyšším Bohem peníze a jejich životním krédem je snaha si "urvat" co nejvíc. A to platí pro jakoukoliv barvu - ať modrou, oranžovou, červenou či jinou. Casto se naskýtá dojem, že ve stranickém vedení jsou "nastrčení" lidé, kteří plní roli "fackovacího panáka pro jiné, pro jakousi "šedou eminenci", neboť jejich charakterové, osobní a morální vlastnosti, profesionální, jazyková a pod. úroveň a schopnost diskuse a vyjadřování by na takové funkce v normálním případě těžko stačily.
21. 10. 2008 | 13:21

Slav napsal(a):

Nevěřím na nějaký návrat totality, která u nás byla zavedena Rusy. Nebezpečím je nositel Puškinovy ceny prezident Václav Klaus, jehož kořeny sahají do dnešního Běloruska. Základem nové totality nemusí být levicová platforma, ale třeba nějaké zbožnění oligarchů,nebo vyzdihování slovanské vzájemnosti. ČSSD je stranou středovou spolupráci s komunisty je zapříčiněno že tady není solidní pravicová strana, v jiné konstelaci jsou to strany navzájem nepřátelské. Pokusy o vznik něčeho nového je vždy odesáky úspěšně potlačen. Namátkou Kalvoda Ruml, ty strany národové jsou nepřijatelné stejně jako silně protievropská ODS. Klaus určitě chce vyštípat Topolánka pro jeho vynucené proevropské postoje.
21. 10. 2008 | 13:33

Pocestny napsal(a):

HM, prosím vás, ušetřete si chvilku, prozkoumejte stránky ČSU a zjistíte,

že přes veškeré znažení všech vlád je nám čím dál lépe.

Peníze? Nejvíce o nich mluví ti, kdo je nemají, takže pozor na jednobaravné plakáty!

Karel Marx byl neukojený renegát ze zchudlé vrstvy střední třídy, intelektuál s obtížnou praktickou použitelností...

Já bych se jako selskej mozek nerad pouštěl do dalších experimentů s ideou magora.

Kdepak, politik je jen obraz duše svého voliče, "z čí řítě vyčníváš, toho jsi člověkem..."

insider: Jo pan Soukup..... tak to jo, insidře, jistě!-))))

Kuchtová , to je to slovo.....česká matka na výplatnici rakouských stromolezů. Proč mi letí hlavou myšlenka na podobnost s Janou Wolfovou? Žena, která se "profiluje" odmlouváním šéfovi.

Matěj "Kopčem" Stropnický - to je geniální munčičák pro politickou reklamu. Utok na vší emoční nereálno, geniální souběh povahy fracka z lepší rodiny karierních diplomatů a nevlastního bratra Agáty Hanychové, to je přesně to, co se v hantýrce jmenuje "oplodňovák" neboli "řízený estrus u voliček".
Problém je v tom, že patří na kolotoč, ne do sněmovny, to tak za pět let.

Bursík? On už leckde dělal to samé - ministra nebo konšela pro ŽP. Je v tom profesí doma, vždy se jako úředník choval zásadově tam, kde to bylo třeba a naopak umí kompromis tam ,kde nemá na hegemonii. Je to jediný zelený politik, zbytek jsou fantastové....
Vážený insajdře, Strana Zelených bude bez Bursíka naprsotým teletem pod kudlou Tvrdíkovou / Dalíkovou , vyberte si svého kata, chudinky....a chraň vás Pán před pokusem se postavit do cesty Milošovi ku hradu, spadnout pod kosu mistru Šloufovi.....radši nemyslet.

Kdyby byl Bém státník, tak počká, až tohle padne na tvář a počne Bursíka přemlouvati, Bursík u modrejch, to bude fungovat daleko lépe, než Kuchtová u Paroubka - už vizuelně...-)))
No, to bylo "kdyby"
21. 10. 2008 | 14:06

P. Rejholcová napsal(a):

Dobrý blog. Nemohu nevzpomenout poznámky pana Pehe v jednom z minulých blogů, že zde chybí skutečně kvalitní pravicová strana. Taky by mě zajímalo, jak si za současných podmínek představuje ODS to vládnutí. Komické mi přijde také to, když pan Paroubek po tak drtivém volebním vítězství zve pana Zemana, aby sestoupil z hor, místo aby začal kultivovat politiku své strany, o výběru kandidátů na své poslance ani nemluvě. Také nynější Paroubkovo přemlouvání pana Melčáka, Pohanky, o Snítilém ani nemluvě, mi přijde jako kontraproduktivní. Já bych je zanechala jako bonus ODS na památku.
Pan Vlk dnes opravdu exceluje. Žeby mu našeptávala babička?
21. 10. 2008 | 14:13

Dzejpi napsal(a):

Když ti tvůj nepřítel něco radí udělej přesný opak a nemůžeš udělat chybu.
21. 10. 2008 | 14:22

HM napsal(a):

Pocestny:

Oficiální statistiky nějak moc nečtu, nejsem tomu oboru cizí a vím, že se dají "udělat na objednávku" (nemyslím hned zfalšovat, ale třeba zvýraznit ukazatele, které chci a vynechat jiné, které mi nevyhovují, užít nesprávné a nevhodné statistické metody, nereprezentativní vzorek pro svůj výzkum (prostředí, počet, sociální a jiné vrstvy atd.)) ...
Místo statistik se spíše dívám kolem sebe, jak se lidem daří, podotýkám, že nejsem z Prahy ani ze žádného většího města...
K Vaší poznámce o K. Marxovi - využít se dá kdokoliv, ať je z jakékoliv třídy, jakéhokoliv vzdělání, inteligence nebo náboženství. Záleží jen na správné motivaci (nemyslím tím jen finanční :-) ), možnostech a zkušenostech s tím využíváním. Příklady i ze současnosti by se asi našly...
21. 10. 2008 | 14:25

P. Rejholcová napsal(a):

Slav:
A já si pořád říkala, proč najednou chtějí Muchovu Epopej na pražské Výstaviště, když 80 roků pokojně odpočívala v M. Krumlově.
Co si myslet také o úmyslu současné vlády prodat letiště Praha Aeroflotu?
21. 10. 2008 | 14:28

F.Srbek¨ napsal(a):

Po bitvě je každý generál. Různé nové poplatky, rostoucí nájmy i cenz energií vzbuzují normální oidskýá strach nejen u staších lidí a důchodců. Objevují se i u mladých lidí. Do toho suverenita, že české banky jsou "zdravé" a v podstatě není třeba střadatele chránit a další "dorbnosti". Navenek to vyznělo jako referendum proti ODS, straně pana Čunka a unifikovaným zeleným. ČSSD by přes vítězství neměla příliš jásat. Je otázka zda vyhráli proto, že jsou tak dobřím nebo proto, že druzí byli tak slabí. Vypadá to na to druhé. Zvláště když už dnes "operativně a demokraticky" jak jinak v ČSSD, odstavili jasného vítěze na Ústecku Foldynu, neboť on "Zemanovec" jest. Šedé a mdlé myši ze sekretariátů smázli vítěze voleb. I to je poučné.
21. 10. 2008 | 14:43

Terry napsal(a):

Pocestny napsal(a): 21.10.2008 11:27:11
Kde trpí levice vírou, tam je zaděláno na řezníka.

A kde "trpí" (vedení) pravice arogancí, cynizmem, a v poslední době sprostotou a vulgarizmy, tam je zaděláno na co?

A tam, kde (a platí to obecně) "trpí" "demokratičtí" politici (a strany) opojením mocí ve spojení s totální nekompetentností a navíc s přesvědčením, že si můžou dovolit COKOLI (a jak vidno, zatím můžou, zatím se národ dostatečně nenasr....), tam je zaděláno na co?
21. 10. 2008 | 15:04

Pocestny napsal(a):

Terry, nic z toho odsouzeníhodného listu vlastností nesmrdí ničím jiným než tím, co popsáno jest.

Znovu opakuji, je rozdíl mezi buranem a bolševikem, buran je vo ostudu, bolševik o život.
21. 10. 2008 | 15:11

Kral napsal(a):

Tak vidite mudrlanti, tady to mate. Kam se podivate burani a bolsevici.Jeste ze máte politickyho promiskuitniho Bursika. A kdo nas spasi,kdyz je vsude bolsevik? No prece Pocestny, mudrlanti zabedneny. A koho volil on? No prece Petra Stepanka. Toho blba z rady CT, tajtrlika Vovky Zeleznyho, pevnou pest ODS.

Nevite koho volit? Volte vykvet naroda lobotomici. Volte pocestnyho, Ten vas z toho vyvede.
21. 10. 2008 | 16:24

Kral napsal(a):

Tak vidite mudrlanti, tady to mate. Kam se podivate burani a bolsevici.Jeste ze máte politickyho promiskuitniho Bursika. A kdo nas spasi,kdyz je vsude bolsevik? No prece Pocestny, mudrlanti zabedneny. A koho volil on? No prece Petra Stepanka. Toho blba z rady CT, tajtrlika Vovky Zeleznyho, pevnou pest ODS.

Nevite koho volit? Volte vykvet naroda lobotomici. Volte pocestnyho, Ten vas z toho vyvede.
21. 10. 2008 | 16:26

hawk napsal(a):

Pehe samozřejmě nemá pravdu, a celá diskuse je moc prima. Co je to platné, když jediný ostrůvek svobody zůstal v Praze. A to vše kvůli pitomci, jako je topolánek, ogar s gulemi.
21. 10. 2008 | 16:45

Vico napsal(a):

Vrátil jsem se z dovolené a jak se zdá, do trochu pozměněné situace. Boží mlýny na chvíli zvýšily otáčky otáčení. Topolánek znovu dokázal, že umí sbírat hlasy pro vítěze. Doposud ve prospěch ODS. Teď zase udělal možné i nemožné pro ČSSD.Julínek se stal pro dvanáct měsíčků /hejtmanů/ODS něco jako skvrnitým tyfem, inu ministr zdravotnictví.
Ke komentářům Vlka není co dodat, ke komentářům Pocestného je k dodání toho tolik, že se to rovná nekonečnu. Řekl bych slovy nešťastného Sallieriho Mozartovi : "Je tu příliš not.."
21. 10. 2008 | 16:49

insider napsal(a):

Pane Pocestný,

děkuji za Vaši charakteristiku některých členů SZ.

Já osobně ale nepatřím ke SZ, jen se občas dozvídám od "kolegů" podnikatelů zajímavé informace o různých politicích a lobbistech, mimo jiné i to co jsem zmiňoval o panu Soukupovi a Bursíkovi.
21. 10. 2008 | 18:25

insider napsal(a):

Pane Pocestný,

děkuji za Vaši charakteristiku některých členů SZ.

Já osobně ale nepatřím ke SZ, jen se občas dozvídám od "kolegů" podnikatelů zajímavé informace o různých politicích a lobbistech, mimo jiné i to co jsem zmiňoval o panu Soukupovi a Bursíkovi.
21. 10. 2008 | 18:26

třebaKarel napsal(a):

Vico ,
P!
Jenom v případě toho druhýho co začíná na p. - nevím ,každý tu o něm pořád mluví , jako uhranutí .To je dost nespravedlivý , poněvadž třeba já píšu stejný kraviny , snad jen méně
krásně , ale pořád kraviny . No dělá to fakt chytřejc , syčák jeden . A přitom je to tak jednoduchý ...
Chci jen říct , že méně not bude tehdy , když si budeme všímat i jiných , méně produktivních , zato rozumných lidí .A nepůjdeme všichni za Krysařem .
tK
21. 10. 2008 | 18:45

Glock napsal(a):

Hmmm. Když jsem se díval na předchozí senátní volby a jejich výsledky (http://www.volby.cz), tak jsem si všimnul, že strana, jejíž kandidáti v prvním kole vítězili, tak ve druhém kole (ve srovnání s prvním kolem) trochu ztratila. Vycházím z údajů senátních voleb od roku 2002. Nevím, kde autor bere svůj názor a zde jej nemísí s optimismem.

Můj tip: posílí lidovci a nezávislé formace, ODS zůstane na svých a mírně tratit bude ČSSD (jako ODS v senátních volbách v roce 2004). Komunisti mají ve druhém kole 1 kandidátku, která má převahu, zde asi vyhraje (obvod Znojmo?). Jde o můj osobní názor, který nikomu nevnucuji, jen vycházím z jiných údajů.
21. 10. 2008 | 18:45

Pocestny napsal(a):

Karlíku, ty jednoduchosti moje, Štěpánek Petr, geolog, SZ.

Jo, rychlej to jsi, ale....-)

tK - Everybody talks out of his bottom. Somebody has better talks, others have better cheeks
Well shaped ass is the way how one makes women forget what bollocks one really says....

Keep smiling, Charlie
21. 10. 2008 | 19:15

VK-Can napsal(a):

Stinna stranka pomerneho volebniho systemu.

Vedeni VSECH stran musi vybirat politiky s malou davkou dusevniho rozhledu, s velkou davkou poslusnosti a pokud mozno s nejakym "skraloupem" z minulosti, ktery se da pouzit v pripade, ze v politikovi by se nahle hnulo svedomi a zacal konat skutecne svoji praci a povinnost.

Ma to jednu nevyhodu - neni tezke poznat ten dusevni rozhled politika!
A tak se musi cekat, az nejakemu mozku ve vedeni stran dojde to, ze by se preci jen meli vybirat politici, schopni aspon castecne pouzivat sveho mozku, svedomi a moralni odpovednosti.

I to ma svoji nevyhodu. Takovy politik potom lehce muze poznat, ze vedeni stran moc zajmu na rozkvetu zeme nema!
Tedy ma, az kdyz vlastni kapsa patricne "rozkveta"!

A tak vedeni vsech velkych stran to nema lehke!
Ze vyhrala presvedcive CSSD ?
Jen do te doby, nez se zase prijde na to, ze CSSD hraje se stejnymi figurkami jako ODS, SZ ....
Oni totiz vsichni politici maji svoji zpovednici na sekretariatu strany, nikoliv u volicu.
Mozna, ze treba tam je ten "zakopany pes"!
21. 10. 2008 | 20:10

Vico napsal(a):

třebaKarel : Jo, máte pravdu. Jenže ono je to někdy těžký. Vy jste třebaKarel, pak je tu nick takyKarel a jeden čistokrevný Karel. Kdo se v tom má vyznat. Někdy je moc not, někdy zase moc Karlů.
21. 10. 2008 | 20:37

Tupelo napsal(a):

Pana Pehe, asi Vam predpoved nevyjde (i kdyz bych si pral). Nestrany prezident Klaus se zucatnil prevolebniho mitingu ODS a to nikoliv jako prodavac burtu!

Vsiml jsem si jine veci, soucasna mobilizace ODS se nese pod boxerskym heslem Proti levemu haku nasadme hak pravy. Opet to ukazuje, ze si ODS predstavuje politiku jako silovou zalezitosti a je dobre ze na takovou hru CSSD nepristupuje.
21. 10. 2008 | 21:12

Vico napsal(a):

Tupelo " Ten volební slogan je opravdu úchvatný. Silná agrese, testosteron na litry. Už vidím Íčka jako vyzývatele o titul mistra boxu v polotěžké váze, jak lesknoucí se potem podlézá pod provazy ringu. Čtyřicítka na krku, žádná velká sláva. V druhém rohu pupkatý Paroubek alias Kočka známá to mlátička z pražských předměstí. Ringovým rozhodčím šedovlasý muž s knírkem absolutně nestranný Klaus udílí sveřepě na sebe hledícím soupeřům poslední pokyny. Trenér Topolánek natírá vazelinou roztržené obočí z posledního zápasu před týdnem. Nakonec mu natře i pleš tu a tam porostlou vlasovými implantáty.Na druhé straně stejně vyčouhlý Tvrdík masíruje tlusté špeky svého svěřence, které dokáží stlumit i rány koňským kopytem.Tak uvidíme, jak to dopadne.
21. 10. 2008 | 21:37

Marty napsal(a):

Tupelo: az se ze sveho tripu vratite do reality, tak si nekdy poslechnete, jak pan Paroubek nebo Rath tu politiku "neberou" jako silovou zalezitost
21. 10. 2008 | 21:50

Tupelo napsal(a):

Vico, nesmime ovsem zapomenout i na borce z ostatnich teamu, hraci v zelenych trikotech se povzbuzuji udernym 'silou katusko, silou' zatimco cerni jdou na vec od lesa, vyjednavat s kazdym podle momentalnich dispozic, hlavne aby nejakou neutrzili.

Marty, ono kolikrat z tripu lze videt a slyset vic, jakoby ozvenou ke me dolehaji slova o dlouhych nozich a kristalovych nocich dopravazene skripnenim plechu auta neboheho novinare, jemuz je vyhrozovano smrti. To by se jeden ani nedivil ze sem tam nekoho nechteji pustit na diskoteku, ani v pomerne vzdalene zemi. :)
21. 10. 2008 | 22:02

Vico napsal(a):

Tupelo : Sakra máte pravdu. Zapomněl jsem na předzápas v muší váze mezi Bursíkem a Čunkem.Bursík udivoval svým technickým až profesorským boxem a skvělou prací nohou /předtím patřil k předním uměleckým gymnastům a pak přeběhl k lukostřelcům/.Po pátém kole však obecenstvo poznalo, že Bursík své údery jen markýruje a vpodstatě svého soupeře Čunka má rád. Ve třetím kole šel sice Čunek k zemi, ale díky svému vlastnímu levému háku, který zakroutil natolik, že mu přistál na vlastní bradě. Sice byl odpočítán do deseti, ale v sedmém kole se do ringu vrátil a pokračoval v zápase. Diváci prý dost pískali.
21. 10. 2008 | 22:17

Marty napsal(a):

Tupelo: a? Na svem oranzovem tripu vam unika, ze nikdo tu nemluvi o ODS jako o parte vybranych mravu.
21. 10. 2008 | 22:21

Tupelo napsal(a):

Vico, :)). U Bursika jste zminil umelecke gymnasty a lukostrelce, ovsem pokud me pamet neklame sve zkusenosti sbiral minimalne v peti teamech, zbyvajici tri bych tipoval na hod kladivem, paka a trhani ctyrlistku. ;) Ovsem k Cunkovi nemam co dodat, vycerpavajici poznamka.

Marty, vzdyt tak o nich nemluvim ani ja, takze je vse v nejlepsim poradku :)
21. 10. 2008 | 22:30

Germanicus napsal(a):

Pod blogem pana Pehe se podařilo rozjet diskuzi, která měla vlastní dimenzi (postupně bez ohledu na výše uvedený blog). To se ne vždy podaří, ale tentokrát to opět vyšlo a ještě občas zajiskřila i inteligence. Oranžová rákoska kolegy Vlka se dokonce ocitla v dnešních (22.10.) HN str. 11. Akorát novinář Cap cituje Ladislava z diskuze na ihned.cz a nezmiňuje Vlka. Přitom Ladislav Vlka ve své diskuzi jmenoval. Jóó to jsou ti novináři.
http://domaci.ihned.cz/43-4...
http://hn.ihned.cz/c1-29259...
21. 10. 2008 | 22:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 10. 2008 | 23:08

třebaKarel napsal(a):

Pocestný -
můj oblíbenější kolego ,
víš jedna z věcí kterou my jednoduchý lidi odchovaní dělnickou třídou poznáme jak velikou "osobnost " máme před sebou je právě to , když si dotyčný plive pod nohy .Třeba okázalým používáním angličtiny nebo jinými " znaku "učenců" a "vzdělanců" vůbec . Popravdě se slovníkem bych to asi nakonec dal dohromady , možná by mi i Rumcajs pomohl . Ale já nějak nechci .Asi tušíš proč, viď ?
- Anebo že bych poprosil pana Stejskala ? :-)
tK
22. 10. 2008 | 08:01

Pocestny napsal(a):

Jojo, tKarle, jedny naučila strana plynule sprostě a částečně česky, jiní izučílis paruski, aby to mohli velet.

My Pocestní se držíme toho starého, předrevolučního "kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem".... to nám přibalily babičky s buchtama do uzlíku, když jsme zamlada za drakem a princeznou vyráželi...

To víte, my bílí Romové máme kromě té vznešené češtiny ještě tu naší přízemní hatmatilku. Taky umíme být "plynule Němí"....

Ničevo, drug moj, parazgavarivali, pajechali, nu vot....žizň takája.
22. 10. 2008 | 08:36

HM napsal(a):

Pocestny:

Dalo by se tomu rozumět tak, že Vy jste pak takový "obojživelník" (existují jistě více trefné české výrazy), který se nechal učit všemi stranami, když mluvíte rusky a anglicky ?
Mohu se zeptat, koho máte na mysli v tom Vašem krátkém anglickém textu ? Politiky, čtenáře tohoto blogu nebo prostě všechny obyvatele státu ?
22. 10. 2008 | 08:50

P.Trn napsal(a):

Vážený pane Pehe,

Jak jsem se mohl dočíst z Vašeho článku, tak žijete v jiném světě než ostatní populace a nebo máte něco s pamětí. Proč ?

Za prvé.
Zapomněl jste se zmínit o tom, že p. Topolánek demonstrativně před volbami v r. 2006 v pořadu p. Moravce představil a následně dále prezentoval SMLOUVU ODS s občany. Zde se něco slibuje s tím, že se bude pravidelně provádět kontrola.
Co jste pro to udělali jako političtí komentátoři ? Klidně jste ji záměrně nechali zmizet, a teď hledáte jiné zástupné důvody ! Voliči nezapomínají !

Za druhé.
Voliči jasně dávají najevo, že v této zemi nechtěli mít prezidenta p. Václava Klauze. Politikaři ODS na tuto žádost arogantně reagovali a prosadili si své záměry.

Za třetí.
Většina voličů nechce mít na našem území znovu cizí vojska a žádné vojenské zařízení. A co se děje ? Arogantní vystupování protagonistů vůči veřejnosti při jeho prosazování a schvalovaní. Dokonce pro tuto věc neváhali zneužít zprávy tajných služeb.

Atd:
Nebudu tu rozvádět další politické rošády ze smlouvami s církví a majetkem, který je proti vůli veřejnosti. Také mafiánské metody v ODS při vydírání přinesly své ovoce.

Za to vše teď byl vystaven účet.
Myslím si, že voliči na rozdíl od politikařů a jejich přisluhovačů, komentátorů a dalších různých figur spojených s politikou, mají dobrou paměť a jedině ve volbách to mohou dát najevo.
22. 10. 2008 | 09:16

pr napsal(a):

Po včerejšku mě napadlo,za jakých okolností a jakým způsobem se lze zbavit prezidenta?
22. 10. 2008 | 09:56

Pocestny napsal(a):

HM, víte, jak se poznal sovětskej bolševik od českého?
Uměl anglicky....

Ein Esel und Ein Knecht
spricht mit Akzent im Dialekt.
Wie ein Esel erkennt die Herren?
Na, durch dem Fakt, dass sie auf Hofsprache sprechen.....

Mahlzeit!
22. 10. 2008 | 10:24

Pocestny napsal(a):

pr - kupte mu sezonní lístek na Tres Valles.

Alternativně.... ho můžeme kandidovat na presidenta EU dle Lisabonské smlouvy....
22. 10. 2008 | 10:29

HM napsal(a):

Pocestny:

Sice jsem se neptal přímo na Vás, ale díky za odpověď :-)
Jinak k Vaší říkance:
Ein Esel und ein Knecht
sprechen mit Akzent und im Dialekt.
Wie erkennt ein Esel die Herren ?
Na durch den Fakt, dass sie Hofsprache sprechen...
:-)
22. 10. 2008 | 10:33

HM napsal(a):

pr:

Zkuste to na eBay :-)
22. 10. 2008 | 10:37

Pocestny napsal(a):

HM, to nebylo omně, ale o Vás...
Rusky a anglicky mluví daleko více lidí než bolševiků česky, ostyatně sprostě také.
22. 10. 2008 | 12:17

HM napsal(a):

Pocestny:

Váš úsudek o tom, že kdo mluví anglicky (nebo třeba i více jazyky?) už je podezřelý z toho, že by mohl být "sovětskej bolševik", je zajímavý. Kdo nebo co je vlastně ve Vašem pojetí "bolševik" ?
S tím počtem lidí mluvících anglicky a rusky máte pravdu, i s tím "sprostě". Ale osobně se domnívám, že k té posledně zmíněné "řeči" se uchylují jenom ti, kterým normální slovní zásoba (ať už v jakémkoliv jazyce) na smysluplné argumentování nepostačuje.
22. 10. 2008 | 12:45

Pocestny napsal(a):

HM, úplně každej, kdo nemluví česky (klidně i sprostě) je podezřelej, to zase ví každej českej tK bolševik, tak "si slintá na nohy", jak sám říká.

Bolševik? To je ten, kdo přichází a říká: "Nenesem nic, chceme všechno a je nás moc."

Když je někde moc lidí, vzniká tam "lidová moc".
22. 10. 2008 | 14:35

Honza napsal(a):

Pocestny:

Do Vámi definovaného pojmu se bohužel (nebo bohudík?) nevejdu. Moc sice nemám(e), ale stěžovat si taky nemůžu (nemůžeme), pro sebe a rodinu/známé nepožaduji nic extra, jen na co si vyděláme a na co máme právo - a jestli je takových málo nebo hodně, to nemohu odhadnout :)
No a s těmi davy to není vždycky tak lehké a jednoduché, to je fakt:

Tisíce nespokojenců demonstrují v ulicích Prahy za práci a chléb. Jeden z přihlížejících podnikatelů se najednou rozhodne a chytí jednoho demonstranta za rukáv: „Hej, Vy, pojďte se mnou, dám vám práci i chléb!” „Sakra,” zvolá oslovený, „pochoduje nás tu několik tisíc a vy si vyberete zrovna mě!”
22. 10. 2008 | 15:12

HM napsal(a):

Pocestny

Honza = HM
22. 10. 2008 | 15:14

actor_publicus napsal(a):

To Germanicus:

Taky jsem četl HN, ale nevzpoměl jsem si, že oranžová rákoska je copyright páně Vlka.

Jo němec je potvora.
22. 10. 2008 | 18:27

Karel Mueller napsal(a):

Tak přátelé,
je po volbách a tak si můžeme zpětně vyhodnotit, kdo je jaký analytik.
25. 10. 2008 | 16:08

JC napsal(a):

Hm Pehe, tak ODS dostala na zadek. Pro tentokrát jste měl pravdu.
25. 10. 2008 | 16:54

tata napsal(a):

Jé se přiznám bez mučení špatně

V obou případech sem tipoval jen mírnou prohru ODS toto sem nečekal ani nahodou.V mé současné praci,podle nazoru převyšoval nezájem nebo mírně pravicové nazory.

No duležité bude jak se k tomu postaví ČSSD,ABY ZA 2 roky ona nepila kalich hořkosti.

Ato je myslím pozitivní,že přeci jen by politikum mělo dojít že volič není tak bezvýznamný.A co právě já vidím největší chybu ODS její aroganci možná že se poučí a bude to přínos pro všechny.
25. 10. 2008 | 18:39

MA-FU napsal(a):

Jste i prognostik,pane Pehe.
25. 10. 2008 | 20:54

Karelhá napsal(a):

Pane Pehe, Vaše argumenty mi 20.10. zněly logicky, ale nevěřil jsem. A ono to tu je. Až tak, že až příliš.
25. 10. 2008 | 21:29

Janovec napsal(a):

Klobouk dolů, pane Jiří Pehe. Posílám pětihvězdičkové uznání. Já jsem tipoval spíše mírnou výhru ČSSD nad ODS. Magická Praha plná dobrých a chytrých lidí naši ODS trošku ochránila a přibrzdila Paroubkovo vítězství. Ale bylo to podle procent jen o chlup, naši milí Pražané. Málo jste se snažili. Že by taky ty poplatky zabraly, nebo Vondrův zradar?

Lidovci si tu senátní nulu zasloužili po právu. Aby věděli přespříště, jaký je poločas rozpadu romské otázky a dokázali dříve odložit Jirku Čunka, který byl díky Renátě V. snad čistější než Standa Gross, a ten, jak už víme, byl přece čistější než křišťál.

A po bankrotu českých skláren už ani ten křišťál naše děti nebudou znát, s čím se my politici budeme pak srovnávat?

Přeji všem dobrou noc, další trefa na blogu od politologa J. Pehe je rovněž velmi zajímavá a hlavně dost provokativní. Jsem zvědav, jak se náš profesor prezident nyní zachová, když už to Jiří P. tady tak pěkně vyzvonil do luftu.
25. 10. 2008 | 22:03

Janovec napsal(a):

Přátelé, nemohu si pomoci, ale musím ještě něco poznamenat. Všichni víme, co znamená jméno svatý Václav v české historii. Je symbolem mučednické smrti z bratrské nenávisti.

A po dnešní době tu budeme mít i určitou analogii pro jiné jméno. Tentokrát pro jméno Alexandr, které se patrně stane synonymem hrdinské smrti z bratrské lásky.

Před 40 lety umírali naši občané pod střelbou ruských samopalů. A měli jsme tehdá slaboučkého politika Sášenku (Alexandra) Dubčeka, který se jim trošku dokázal postavit. Spouště samopalů mačkali přitom naši sovětští bratři. A pak tu s námi dočasně zůstali a dusili nás po mnoho let, až se začalo říkat, že jednotkou dočasnosti je jeden Furt.

A dnes po těch 40 letech tu máme dalšího Sášenku - ministra, který z podobné bratrské lásky nám proti vůli většiny obyvatelstva cpe do republiky zradar. Abychom mohli zase nesmyslně a hrdinně umírat třeba v důsledku mírné netrefy antirakety. Chybička se občas může vloudit.

Přimlouvám se za svatořečnění Alexandra Dubčeka a nanebevzetí Alexandra Vondry, českého patrona a slovenského patrona hrdinské smrti z bratrské lásky. Zase něco, co nás navždy bude spojovat s bratry Slováky.
25. 10. 2008 | 22:27

Karel napsal(a):

Pane Pehe, když nad tím přemyšlím, tak mě mrazí v zádech, jak jste odhadl situaci.
Ale je to i tím, že jste v Praze, a máte blíže ke zdrojům.
Ne se vším, ci napíšete, mohu souhlasit, ale zatím fakt dobrý.
Karel
26. 10. 2008 | 00:24

kočka šklíba napsal(a):

Ano, p. Pehe, trefil jste se, myslela jsem, že přece jenom v druhém kole to nebude tak drtivé, lidé jsou opravdu znechucení více než se mohlo zdát například právě z diskusí na netu. Dokonce i u nás v Praze nebyly takové výrazné rozdíly mezi jednotlivými kandidáty(s výjimkou Prahy 1). Njn, obyvatelé Prahy jsou opravdu přece jenom na tom lépe materiálně než zbytek republiky, a bohužel jim zřejmě až tolik nevadí arogance, pozitivní a negativní motivace, kupodivu ani radar(i když se to týká všech a Praha je hodně blízko jeho uvažovaném umístění), hulvátství a tak dál. Ale trochu jsme se i my Paržáci naštvali ;)
26. 10. 2008 | 00:55

Smir napsal(a):

Dobrý den,
Váš komentéř jsem před týdnem nečetl až nyní. Dorazil jsem sem ze stránky statistického úřadu volby.cz, kde jsem zkoumal jednotlivé hlasy a musím říct, že jste před týdnem udělal dobrou analýzu. Přesně jak jste napsal (a jak ukazují výsledky minulých voleb). ODS v druhém kole obdrži ten samý počet hlasů co v kole prvním, většinou o pár set míň. Pokud proti ní kandiduje v druhém kole ČSSD, vždy se dostaví voliči KSČM se svojí legendární železnou displínou podpoři kandidáta ČSSD.
Př." 2006 volební okres Domažlice
První kolo ODS 11 393 hlasů > Druhé 11 097
První kolo CSSD 10 854 > Druhé 15 227
KSCM nela v prvnim kole 5 829 hlasu....

Louny 2008 v zasade totez.
ODS 9 051 > 10812
CSSD 12 747 > 21 529
KSCM 8 344

Perfektni predvolebni analyza - gratuluji, pane Pehe!
26. 10. 2008 | 05:27

Smir napsal(a):

Vétšina dalšich krajů dopadla velmi podobně.

Je zvláštní, že si podobnou analýzu neudělali po prvním kole lidi z ODS, v každém kraji a nepokusili se těch chybějících 5000 hlasů jakkoliv sehnat a ty voliče do těch místností dostat.

Je dost směšné a naivní to teď hodit na předsedu ať je to kdokoliv. Žádný předseda nemůže objet dvacet pět krajů během týdne a pomoci senátorům. To je jejich práce sehnat ty hlasy. Navíc oni ho tam ani nechtějí :D , aby jim ty voliče neodehnal...

Je v tom i pěkné pokrytectví těch krajů. Když v minulosti vyhráli - tak je to jejich zásluha. Když teď prohráli - může za to vedení... To je úplně typicky české...

Napřiklad hejtman Bendl, vláda a sněmovna mu připravily půdu pro privatizaci nemocnic. Bez nich by se nehnul z místa. Pak privatizoval o stošest, nová hvězdička, neustále na titulních stránkách a v televizních show (u Krause). A teď si myslí, že voliči jsou blbí a jeho privatizce nevidí... a on to chudák malá schytal za Mirka, co mu to pos..al, s Julínkem.

Svojí vlastní prohru teď využijou k mocenskému boji uvnitř strany, rozhořčené loutky hrajíci ve hře pána z hradu...
26. 10. 2008 | 05:51

AA napsal(a):

EKONOMIKA: Sázkaři v senátních volbách opět favorizují spíše kandidáty ODS

9.10.2008 ceska-media.cz Společnost-Extra

Praha 9. října (ČTK) -

Bookmakeři přisuzují v nadcházejících senátních volbách úspěch většinou kandidátům ODS, jejichž kurzy patří k nejnižším.

====

Tak to někdo prodělal dobré peníze ...
26. 10. 2008 | 18:24

Jano napsal(a):

Janovcovi:

dobré komentáže k zase dobrému článku autora.

Sdílím Váš pocit, že naše KSČM volená a letos "jenom podržená" hlava státu se bude "opravdu, ale opravdu moc mračit", když zde Dr. Pehe vyzvonil další machiavelistický plán sebestředného ješity, kterého nám, na rozdíl od toho, co kdysi Lucinka Blbinka Vůdcova fanynka Zaňáková-Bílá svým fanouškům tvrdila, svět skutečně nezávidí.

Slováci se nakonec dokázali zbavit své adikce na Mečiára. Proř to stále nejde, stran Klause, údajně vyspělejším Čechům?
26. 10. 2008 | 18:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden nevěcný výkřik, jehož jediným cílem bylo zesměšnění autora a jeho jména, a byl tudíž v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 10. 2008 | 09:04

vojta napsal(a):

dotaz na max: jak na takové zadání mají úředníci dohlížet? Myslíte cenzuru?
14. 01. 2009 | 15:13

Bisnis Online napsal(a):

Therefore I think that the CSSD will help lidovcům and let it disappear. Of course, it is also in a position where it can for something like.
12. 06. 2009 | 19:20

karel.smíchov napsal(a):

ODS si nic jiného nezaslouží
aby je občané nevolili už
proto,co nám nadrobili,a
koho nám posadili na Hrad,
Co nato páni Topolánku +
Langře,neměli by jste se
občanům OMLUVIT !!!
26. 09. 2009 | 16:29

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:45

Jana napsal(a):

Dobrý den. Pane Pehe čteme rádi Vaše články, prosím, pište dál, nenechte se odradit některými diskutéry. Je to hrozná ůroveň, ti lidé vůbec nemyslí. Proč je v lidech tolik nenávisti?
30. 05. 2010 | 18:04

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:25

Petr kabátek napsal(a):

Dovolím si napsat svůj názor na ,ODS.Je potřeba si uvědomit proč byla strana založena.Strana byla založena ,a řízena jako podnikatelský subjekt.Z téhož důvodu také jako smečka divokých vlků zaůtočila ODS,na nově vzniklý podnikatelský subjekt,totiž Věci veřejné.Nemohli si dovolit pustit na dvorek konkurenci.Jako podnikatelský subjekt má samozřejmě za ůkol dovést svoji firmu k prosperitě.No a tady je zakopaný pes.Dále již to nejde,protože již není z čeho ukrást.Tak se alespon utahují šrouby ,aby výnosy těch správných firem zůstaly nad inflací.A tím se dostáváme k závěru.Přivedením dvorku na mizinu,zaniká smysl podnikatelského subjektu ODS.A oni to samozřejmě dobře vědí.Tak proč by se prali o nezajímavé funkce ve vytunelovaném státě.
06. 09. 2012 | 13:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy