Nasupenost není dobrý prodavač idejí

09. 01. 2010 | 11:44
Přečteno 6666 krát
Pro obyvatele ČR jsou klíčovými problémy sociální systém, zdravotnictví a nehynoucí korupce, a pouze funkční sociální stát je s to se ubránit vzmáhajícímu se neonacismu, xenofobií a rasistickým tendencím a poskytnout bezpečí většinové populaci i menšinám, napsal politolog Lukáš Jelínek v textu Nasupenost není volební téma (Právo, 6.1.2010).

Od této úvahy, s níž jistě souhlasí většina levicově smýšlejících lidí, se odráží k varování: nasupené chování politických lídrů nám prý často splývá, ale neměli bychom podléhat dojmu, že všechny politické subjekty a jejich programy jsou stejné. Neměli bychom věřit ujišťováním, že korupci a klientelismus chtějí vymýtit oranžoví i modří, protože například ODS je proti úpravě lobbingu či střetu zájmů. Je třeba číst pozorně slova politiků, ne jen novinové titulky.

Potíž je v tom, že slova politiků (včetně programů stran) čte a analyzuje do hloubky jen naprostá menšina společnosti. Zbytek, jak ukazují průzkumy, se rozhoduje na základě emocí. V takové situaci se ovšem volebním tématem stává i politické vystupování, k němuž může patřit například nasupenost, coby dominantní politický styl nějakého politika.

Vrcholní politici jsou prodavači idejí. Úspěšným politikem je nejčastěji ten, komu občané věří a jsou ho ochotni následovat. I proto, že si s ním spojují takový styl vystupování a osobní integritu, kterými ručí za ideje, jež nabízí. Má-li takový politik charisma, o to lépe.

Nabízí-li ČSSD, jak píše Jelínek, recepty na neduhy naší doby, jak je možné, že údajně tak silné a pozitivní poselství zajišťuje vnitřně konsolidované straně jen zhruba pětiprocentní vedení v průzkumech nad vnitřně rozvrácenou ODS, s programem údajně velmi nevěrohodným?

Nemůže to být například i tím, že když se předseda ČSSD Jiří Paroubek utká v televizi s předsedou ODS Mirkem Topolánkem, programové poselství zcela utone v jakési patologické osobní nechuti jednoho k druhému, doprovázené neustálými vzájemnými výpady, jež předseda ČSSD navíc pepří nasupeností, kterou hravě překonává i nasupenost svého soka?
Pro mnoho diváků se z obou lídrů už dávno stala jakási patologicky působící mediálně-politická améba, které můžeme říkat buď Paroublánek nebo Toporoubek.

U politického „zboží“ záleží více než u jiného na jeho prodavačích. Bohužel někteří prodavači, kteří údajně nabízejí skvělé zboží ČSSD, by si v žádném lepším politickém obchodě na západě ani neškrtli. Pokud nebude ve světle tristní situace v ODS nakonec ČSSD schopna vyhrát volby tak, aby sestavila silnou vládu, mohou za to poděkovat její lídři jen sami sobě.

Právo, 9.1.2008

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bigjirka napsal(a):

Nezklamal. Klaus 5x. OCD jak vyšitá.
09. 01. 2010 | 12:10

bigjirka napsal(a):

Nasupenost opravdu není dobrým prodavačem idejí. Pámbuví, proč se vyvrácené vazby staly takovou módou. Neskloňování jména, to pochází z vojny, odkud je toto, nevím.
09. 01. 2010 | 12:13

Vilém napsal(a):

Obávám se, že Jiří Paroubek ani zdaleka není hlavním problémem ČSSD, protože v případě jeho odchodu by nastoupila podobná osoba s velice podobným projevem, případně člověk Špidlova typu katastrofálně neschopný ovlivnit stranické kliky, jakýsi slušňák ve funkci zástěrky pro mafie v zákulisí podobný knížeti v TOP09. Dokonce ani výměna vedoucí garnitury není zárukou zlepšení tam, kde celá strana neví kudy kam a mezi členy převládají bezohlední kariéristé bez většího zájmu o program. Po případném volebním vítězství ČSSD se bude odehrávat podobné divadlo jako po roce 2002, pouze sklerotičtí voliči pod dojmem vládnutí ODS zapomněli, jak žalostný zmatek panoval v ČSSD, jak tehdy jménem ČSSD řádil spekulant Gross s kamarádem Jahnem, jak sociální myšlenky byly vydávány za zastaralé iluze dogmatiků neschopných jít s dobou, jak se tak ČSSD divoce modernizovala, že dokonce i provokatér Michl tehdy našel místo ve vládních strukturách.

Dokonce lze mít podezření, že mýtus o hulvátském předsedovi v čele jinak kvalitní a seriózní strany slouží spíš ke klamání veřejnosti s cílem získat kvalitnější voliče vedle tvrdého jádra bezohledných a destruktivních socialistických klientů.
09. 01. 2010 | 12:14

Eda napsal(a):

Pane Pehe, fascinuje mne vaše nadšení pro Západ a jejich andělské politiky. Myslíte, že francouský a britský premier je ukázka slušnosti a poctivosti? Asi stejná, jak u nás vámi vychvalovaný Havel. Poškodilo např. býv.britského premiera přiznání, že spolu s grázlem Bushem podvedli celý svět ve věci Iráku a použili stejnou fintu, jak Hitler pro rozpoutání války? Jak všichni lhali ohledně fašisty z Gruzie? Myslíte, že morální hnůj z ODS a TOP nabízí lepší zboží, nebo jen sliby hlupákům, kteří se navíc mohli přesvědčit, jak ty jejich kydy jsou pravdivé. Např. nácek Topol a nejlepší ministr financí světa, který u nás zahnal krizi do kouta. Pane Pehe, vy se také chcete dostat na výsluní novinářů tím, že budete obštěkávat ČSSD? To už vám opravdu došla témata? Jak se asi měl paroubek tvářit na Topola v TV debatě, když ten modrý ptáček neřekl slovo pravdivě a pořád se jen smál, jako 13letý Pepa Vyskoč?
09. 01. 2010 | 12:17

radek napsal(a):

souhlas pane Pehe, zdravím Vás
09. 01. 2010 | 12:20

Pípa napsal(a):

Eda:
Hezkýýý. Podepisuji.
09. 01. 2010 | 12:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jakápak nasupenost, dyť sou to docela milí kucí..., jak ostatně vám to taky může potvrdit i ctěná paní PePa...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 01. 2010 | 12:27

Kateřina napsal(a):

V novinách E15 proběhla anketa jestli lidem víc záleží na programu strany, nebo na osobnosti politika. Drtivá většina lidí, snad přes 80% uvedla, že se rozhodují podle osobností, ne podle programu. Ptala jsem se známých mužů, podle čeho se řídí oni a odpověděli to samé. Program je nezajímá, jde jim o osobnost. To jsem tedy čuměla. Možná je za tím mužské uctívání autority. Mně tedy rozhodně záleží na programu, protože dobrý program může lidem přinést svobodu.
09. 01. 2010 | 12:41

Amigo napsal(a):

Souhlas. Když jsem nedávno kdesu zahlédl sestavu Klaus, Paroubek, Topolánek, Kalousek. Filip a mezi nimi Ondřej Liška, napadlo napadlo mne, že snad lidé nejsou slepí, hluší a bez schopnosti rozlišování... Nejde přeci upřednostňovat postavičky, které jsou v neustálém sporu, nemohoucí se dohodnout na ničem, ani na tom, abychom prošli s jednou vládou předsednictvím EU. Oceňuji postoj španělských politiků, kteří jasně deklarovali podporu své vládě během celého předsednictví. Toho výše jmenovaný žluč tým není bohužel schopen...
Je tu nutná generační obměna, doplněna i obměnou vystupování. Proto podporuji ZELENÉ, v osobě Ondřeje Lišky vidím naději.
09. 01. 2010 | 12:57

stále rebel napsal(a):

Pro Kateřinu.
Lhaní vám nevadí, jen když se to hezky poslouchá. To jste zase vy, ženy.

Zásadně se rozhoduji podle osobnosti, sliby nedůvěryhodného člověka jsou k ničemu.

„Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme.“ Mirek Topolánek, předseda ODS , Lidové noviny, 15. 4. 2006

Zkuste si projít například toto.
DOKUMENT: Smlouva ODS s občany ČR
http://zpravy.idnes.cz/doku...
09. 01. 2010 | 13:07

Luba napsal(a):

Straníci tvoří 2% populace České republiky.

Znamená to, že strany fakticky zastupují zájmy pouhých dvou procent občanů.

Straničtí podnikatelé konkurenčních firem ČSSD a ODS, Paroubek a Topolánek, jsou placeni zbytkovými 98-mi procenty nestraníků za iluzi své vlastní nepostradatelnosti.

Ale nejsou to jen oni, kdo se skvěle uživí prodejem iluzí.

Skutečně je stranickost nezbytností?
Vždyť poslanci přece hlasují podle svého nejlepšího vědomí a svědomí!

Existuje sociálně-demokratické, občansko-demokratické, lidovecké či komunistické vědomí a svědomí?

Patrně nikoli.

Když strany nemohou zaručit voličům elementární jistotu, že ten "jejich poslanec" zastupuje jejich postoje a názory na řešení celospolečenských problémů dle programu - např. vázaným mandátem, nemá existence stran valný smysl.

2% straníků logicky nemůže vygenerovat dostatečně kvalitní kandidáty, schopné samostatného rozhodování o čemkoli.

Poslanci s deficitem v dimenzi moudrosti a morálky musí hlasovat na základě vázaného mandátu.

Nebo budou strany ze společenské diskuse vyloučeny úplně - poslanci mnohokrát prokázali hlavně schopnost přežít a udržet se u koryta za každou cenu - mají-li však hájit zájmy svých voličů, zdaleka tolik vitality neprojevují (natož intelekt).

Nahraďmež stranická rozhodování esemeskováním ve stylu SuperStár.
Nebo internetovým hlasováním dle adres.

Zajímavá je i myšlenka tvorby stranického programu dle internetových anket, k čemuž přistoupila strana Věci veřejné.

Blbce, co se nedokáží dohodnout a politiku si privatizují, nepotřebujeme. Medializace blbosti představitelů stran způsobí zánik zastupitelské demokracie, která bude nahrazena demokracií přímou.

Technologický pokrok to umožňuje.
09. 01. 2010 | 13:12

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, moje slova, bez osobností ani ránu.., natož pivo..
Veselé krozování a vepřové chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 01. 2010 | 13:16

RA napsal(a):

Lukáš Jelínek se dříve prezentoval jako poradce předsedy ČSSD Paroubka. Teď je to tedy jen politolog ? Alespoň víme, odkud vítr vane.
09. 01. 2010 | 13:16

MA-FU napsal(a):

Pane autore
...ano nasupenost,to je to ,co mi na p.Paroubkovi nejvíc vadí,někdy mluví žoviálně,někdy asertivně,monotoním hlasem --ale -
to si jen on myslí,že je žoviálně,asertivně,monotoně ,je to pořád nasupenost,to je to správné a výstižné,obvzlášť ,když dodá"kdo na to má"
09. 01. 2010 | 13:24

hanah napsal(a):

"Úspěšným politikem je nejčastěji ten, komu občané věří a jsou ho ochotni následovat. I proto, že si s ním spojují takový styl vystupování a osobní integritu, kterými ručí za ideje, jež nabízí. Má-li takový politik charisma, o to lépe."

Panečku, to je politologovo slovo do pranice!!!
Pehe, Vy se nezdáte...
09. 01. 2010 | 13:35

radek napsal(a):

Kateřina

hodně smutné zjištění a pro budoucnost dost nebezpečné...
09. 01. 2010 | 13:46

hefler, mrákotín napsal(a):

Pane Pehe, proč také něco nenapíšete o straně Věci veřejné a proč neobjasníte původ čistoty tváře Kalouskovy. Ano, máte pravdu, je třeba číst programy do hloubky, jenže v nich žádná hloubka není, viz naší prioritou budr vzdělání atd.std.
09. 01. 2010 | 13:55

vlk napsal(a):

Dobrý článek. S tím, že hlavním problémem dneška je skutečně korupc e a klientelismus. Který ODS dotáhla skutečně do absolutní" dokonalosti". Mně by nijak nevadila jaksi paroubkov a nasupenost, kdybych věřil, že on s tou korupcí a klientelismem:
1- něco zásadního opravdu udělat chce
2- něco zásadního skutečně udělat může
A dokonce - spokojil bych s e s podmínkou první. protože u ODs mám zcela jasno. Totéž u obskurních provařených Kalouskových ksichtů či dnes reinkarnovaných zelených v Bursíkově variantě zelené.
O ůidovcích nemluvě.

Ano jde o obchod s idejemi, či spíš e o obchod s iluzemi. Pokud ovšem někdo obchoduje s tímhle zbožím, musí být ten šťatsný typ, co beznohému prodá s jeho nadšeným souhlasem dva páry ručně šitých bot. což nasupený Paroubek rozhdoně není. A Paroubek obklopený Rathy, Bendy,Kočky a podobnými a nedržící ujednání ze včerejšho večera není dokonc e aniten typ, který by byl schopen prodat ideje racionlně myslícímu voliči. Naopak - takový suchar 'Spidla, ale s velkou vnitřní integritou, ano.
09. 01. 2010 | 14:44

Béda napsal(a):

p. Pehe,

Západ to je i velký Silvio.

Vaše meditování by bylo hezké, kdyby jste jej konečně rozšířil i o nověvzniklou nadějnou "parlamentní" stranu TOP s jejím duchovním otcem Kalouskem. Mimoděk jsem si proletěl vaši momentálně dostupnou bibliografii a zjistil, že jako nezaujatý politolog tento staronový politický větříček jaksi opomíjíte. Žeby se jí klientelismus a korupce vůbec netýkaly?

Jak je to možné?
09. 01. 2010 | 14:56

tečka napsal(a):

Bigjirka kde v tom článku máte slovo Klaus?
Vy jste to ani nečetl.
Co jiného také od vás čekat, že. Hodně ubohé.
09. 01. 2010 | 15:04

tečka napsal(a):

to Kateřina:
Mužské? :-))))))))))))))))))))))
A co ty Klausovy gerontoroztleskávačky?
Mimochodem zkuste Hanah v diskusi naznačit, že Klaus není autorita, ale šašek, ať se zasměji.
09. 01. 2010 | 15:12

jj napsal(a):

V článku je otázka, proč se voliči nezajímají o programy politických stran.
Zde je odpověď: Protože jim nevěří. (těm slibům. stranám přece jen trochu, proto jdou k volbám)
09. 01. 2010 | 15:16

george napsal(a):

Bigjirka to : Ať čtu článek 5x, nikde jsem nenašel jediné slovo KLAUS. Nezklamal/a/ jste mě. Byl/a/ jste první, bohužel s kecem.
09. 01. 2010 | 15:38

george napsal(a):

P:S. Omlouvám se tečce, už to řekl přede mnou.
09. 01. 2010 | 15:39

Rumcajs napsal(a):

Tak se nám tu někdo snaží naznačit, že stačí odstranit 2 - 3 lidi z vedení Čssd a máme tu stranu evropského střihu dokonce s receptem na nesmrtelnost.

Přitom vypsaní všech členů ČSSD kteří jsou namočeni v korupčních skandálech do nějaké databáze hrozí zhroucením systému.
Co nám nabízí ČSSD ?
Akci čisté ruce, po které se ztrácel i hajzlpapír ze sněmovny či po akci myslíme to upřimě, kdy si mašinfýra dojel pro cca 100 miliónů ?

A je snad v základních organizacích ČSSD situace lepší ? Pokud mohu soudit z Řáholce tak nikoliv. ODS mohu označit za partu prospěchářů a ČSSD za partu primitivních prospěchářů.

Rozdíl pro mě je ten, že díky jenom prospěchářům se v Řáholci udělalo kus práce. Kdežto až to chytí do ruky primitivní prospěcháři, pomůžou si leda oni a zbytek půjde do kytek.
09. 01. 2010 | 15:54

dalimír napsal(a):

Dobrý den . Pane Pehe je chvály hodné že jste se v tomhle blogu nezmínil ani slovem o panu prezidentu , to mne potěšilo !A o těch vrcholných politicích ,budu neustále opakovat ! Musíme volit nové mladé a ambiciozní tváře ! Pevně věřím že třeba takový pan Radek John by to mohl daleko dotáhnout protože při jeho neskorumpovatelném charakteru ta naděje zde je ! Tak mu prosím dejme všichni důvěru aby ten parlament trochu provětral! Šance je že jeho strana V.veřejné tam bude působyt jak štika mezi línými kapry ! Alespon já v to doufám !!! Dalimír .
09. 01. 2010 | 16:01

kozoroh napsal(a):

Jakkoliv mnohdy s blogerem nesouhlasím,tentokrát mu musím dát většinou zapravdu.Jak ale vyřešit(omezit) problém korupce a klientelizmu s politickým "materiálem",jež je k dispozici,tak to teda vidím hodně černě.Díky animozitám mezi "vrcholnými politiky" to bez zásadní změny nepůjde.A očekávat v tomto smyslu nějaký obrat je naivní.Takže jak z toho ven?Osobně by se mi líbil vázaný mandát stran.Vázaný na rozpočet nejen státní, ale i municipální.Protože ta hydra je všude.Kdo někdy přičichl k investicím, ví o čem mluvím.Že do politiky budou vstupovat stále tytéž typy lidí(exhibicionisté a narcisové) je jasné,ale měli by tam tedy být s křidýlkama přistřiženýma.Když už jsme tak blbí, že je furt volíme.Jsou to naši zaměstnanci a tudíž bychom jako zaměstnavatelé měli mít možnost jim min.zkrátit řetěz, když ne s nimi přímo vyrazit dveře.
09. 01. 2010 | 16:12

Jan Vaculík napsal(a):

Autorovi nedošlo, že zákon o lobbingu je víc na podporu lobbingu, než na jeho omezení.
Takto je lobbing - aspoň na morální úrovni - považován za špínu. Živě si představuju, jak v případě, že by ten zákon platil, boudou politici brojit proti novinářům, jakto že strkají prsty do něčích souromých záležitostí, když se jedná o lobbing v mezích zákona.
09. 01. 2010 | 16:48

hanah napsal(a):

Tečka

Nenavádějte jiné, zkuste to sama. Nemusíte naznačovat, napište to přímo.
Já vám předem a přímo napíšu, co si myslím o vás. Pokuste se přemýšlet a ne jen slepě papouškovat co je právě u jisté skupiny cool. Jinak byste mohla v mých očích vypadat jako hloupá husa. A velmi těžko si napravíte reputaci :-)
Hezký večer a mejte se
09. 01. 2010 | 17:00

J.P. napsal(a):

Jsem populista pane Pehe! Bezcharakterní nafoukaný bezbřehý populista. Snažím se tvářit, že mi jde o lidi. Většinou mi to jde, ale občas mi něco ujede a lidi poznají, jakým opravdu jsem. Prahnu po moci, víc mě nezajímá. Jsem fanoušek totalitních režimů, které dokáží udělat opravdový pořádek (a své "ovečky" mají pěkně pod kontrolou).
09. 01. 2010 | 17:09

Kritik napsal(a):

Úvaha pana Peheho je v zásadě správná, pokud vyzdvihneme v podstatě nezodpovězenou otázku z článku: Proč jsou preference politických stran téměř nezávislé na skutečném obsahu jejich programů?

Jednu odpověď mohou dát sociologické průzkumy: V našich končinách totiž převažují hedonici (požitkáři), jejichž smyslem a cílem života je "užít si co nejvíce". Těch je více než 60 %. Je rovněž naprosto zřejmé, že chování takových lidí dobře charakterizuje vyjádření "po nás potopa", nezájem o problémy ostatních, závislost na různých manipulátorech a šoumenech, závistivost a naprostý nezájem o kořeny, smysluplný život a jiné nadstavby společnosti. Je také platné konstatování, že hedonici se vyskytují v bohatých i chudých vrstvách, dá se i říci, že v chudých je jejich zastoupení větší. Vzpomeňme si na stálé platné "dejte nám chléb a hry".

Jenom poznámka, že v těchto dnech má údajně vyjít shrnutí posledních sociologických průzkumů a jistě by bylo dobré, kdybychom si o nich na blozích něco přečetli.
09. 01. 2010 | 17:09

radek napsal(a):

vlk

Benešová je důvěryhodná osoba pro boj s korupcí
09. 01. 2010 | 17:34

Antonín Nový napsal(a):

Milý Jiří, dobrá konstatace, ale co s tím? Kdysi, již dávno jsem u Karla Kosíka psal seminární práci na thema, Úloha osobnosti v dějinách, moc z toho již nepamatuji a jak je v Čechách dobrým zvykem, ztratilo se to jako i jako moje diplomka na FAMU na jiné thema.

To však není podstatné, jde o to, co s naší situací. Popsal ji před lety poměrně přesně právě Karel Kosík, který ji brutálně přirovnal ke druhé Bílé hoře a s tím vším co souvisí.

Asi budeš souhlasit, že dosavadní paradigma stranictví v politice již nemá budoucnost, jenže co - mezitím, než nastane nový, rajský svět? Války, každý s každým, přerozdělování fiktivního bohatství?

Jistě, v Německu či v USA se v myslích pokročilých lidí objevují podnětné myšlenky, ale tyto ideje vyžadují realisátory, vůdce, osobnosti. Jsou, nejsou? Nevím, ale máme zkušenosti z naší Evropy, i z Asie, že překotné pokusy o nápravu věcí lidských nedopadaly dobře.

Nebo bude všechno úplně jinak, mimo hranice naší představivosti? Taky nevím, lze jen tušit. Asi bude všechno jinak, jak pravil před odchodem na věčnost onen chasidský rabbi z Haliče.

Tomáš Halík kdesi moudře zvýraznil myšlenky z projevu Josepha Ratzingera před naší akademickou obcí zde v Praze, nebudu je zde uvádět, kdo chce, najde si je. Spojení transcendentní dimense s vědeckým poznáním má jistě velkou šanci. Těmto výzvám se nelze vyhnout.

Zdravím Tě Jiří a opět lituji, že Sorosz u nás nedostal šanci. an
09. 01. 2010 | 17:36

Qiedo napsal(a):

Rumcajs: Pokud Špendlíčci za nehorázný profit na výstavbě silnic a zvedání mostů nakoupí haciendy v Arábii a Taliánsku nemá z toho nikdo z nás nic.Předpokládám,že i zahradník tam bude někdo,kdo česky neumí.Nevím,proč tedy vyzvedáte jedny zloděje nad druhé!
09. 01. 2010 | 17:46

Antonín Nový napsal(a):

Milý pane Stejskale, stýskám si,
nešlo by tu opakovačku gardena, nebo co to je, nějak usměrnit, či v nejhorším - vypnout? Je to již otravné a plevílí to zde prostor. Už to není vtipné, folkrol ani rockń roll. Zkuste mu domluvit po dobrém jako panu Adamcovi, třeba. Předem děkuji, an
09. 01. 2010 | 17:56

hoven napsal(a):

sociální system bude fungovat pouze za předpokladu, že nebude vládnout paroubek, protože ten přivede stát k bankrotu. pak teprve dostanou prostor radikálové z DS a ksčm.
09. 01. 2010 | 18:01

Rumcajs napsal(a):

Qiedo :

Já s tím nezačal.
09. 01. 2010 | 18:03

blue jay napsal(a):

Stejskale?
Neslo by vypnout lidi jako Antonin Novy? Asi je to ale spise Antonin Novotny. Umlcet! Smazat! "Me se ten webgarden nelibi!. JA Antonin chci rozhodovat kdo co smi a kdo co ne. Byl jsem na to zvyklej z totality!"
09. 01. 2010 | 18:04

Antonín Nový napsal(a):

Milý pane Modrá Sojko, nic ve zlym.

ale zdá se mi, že spíše Váš jazyk zní totalitně - vypnout. Já jsem pouze navrhoval, a to je ěpatné?

Ten ptáček americký, Blue Jay je moc krásný, zkuste být také takový jemný, příjemný. Lidé Vás budou mít rádi.

Přeji Vám Vám dobrý rok 2010, an
09. 01. 2010 | 18:40

Antonín Nový napsal(a):

A ještě, pane Modrá Sojko, to s tím Antonínem Novotným,
není to tak trošku CHEAP ? Čekal jsem od Vás peprnější ťafku.

S úctou, an
09. 01. 2010 | 18:52

Albert napsal(a):

Kritik
Kdo jsou ti manipulátoři? Píše-li p. Pehe: „Nabízí-li ČSSD, jak píše Jelínek, recepty na neduhy naší doby, jak je možné, že údajně tak silné a pozitivní poselství zajišťuje vnitřně konsolidované straně jen zhruba pětiprocentní vedení v průzkumech nad vnitřně rozvrácenou ODS, s programem údajně velmi nevěrohodným? „. Sám si odpovídá a není pak on ten šikovný manipulátor? Dodává vysvětlení, jak je to u politického „zboží“ a úplně zapomíná na reklamu. Reklamu u politického „zboží“ dělají novináři a politologové.
Jsem přesvědčen, že největší škůdci v naší společnosti jsou novináři a hlavně novináři veřejnoprávní. Nemyslím, že pro nás platí, že máme politiky a tím vládu jakou si zasloužíme. Náš problém je, že máme novináře, jaké si nezasloužíme. Těch dobrých je moc málo. Abych nebyl tak negativní uvedu kvalitního novináře: Jan Petránek. Má velký přehled a dokáže podávat informace, které vedou k přemýšlení a ne k nenávisti k protivníkovi.
09. 01. 2010 | 19:08

bigjirka napsal(a):

Nový, vy jste denunciant a žalobníček. Zkuste si představit, že někomu se nelíbí zase vaše pindy.
Všem se omlouvám za zmateční napočítání 5 Klausohryzů v tomto článku a odvolávám! Tento článek je Klausohryz free!
09. 01. 2010 | 19:17

kozoroh napsal(a):

bigjirka:
Pehe už nežere Klause, protože se ho přežral.Mi se nemlich to samé stalo s kaviárem.
09. 01. 2010 | 19:30

Gerd napsal(a):

Pane Pehe,
zkusím Váš sáhodlouhý článek shrnout v pár větách. Potřebujeme pouze Žižku s cepem poslat do parlamentu, oči nepotřebuje. Pokud přitom klepne i "nové" nadějné politiky Kalouska se Schwarzenbergem, škoda jich opravdu nebude. (Pro zastánce/lokaje "knížetepána" doporučuji zjistit si něco o privatizaci Tesly Blatná a restituci majetku hlubocké větve Schwarzenbergů pánem z Orlíku tímto "morálním" politikem. Jde jen o fasádu, jinak se do dnešní party politiků a poslanců dokonale hodí.)
Pak už jen stačí nepřipustit nové podobné klony.
Dokud nedojde ke kompletní obnově parlamentu, je změna politických poměrů nemožná! Tohle hejno zlodějů si stačí vycvičit nástupce.
Pokud je to možné, nevolte již nikoho, kdo někdy v parlamentu pracoval, ať se jedná o profiposlance Marka Bendu nebo Davida Ratha nebo Kalouska! Nevolme je, jinak tam bude zase stejná parta!
09. 01. 2010 | 19:31

Jiří Machek napsal(a):

Tolik autorů na Aktuálně.cz už popsalo situaci v Česku výstižně a přesně , že snad není možné k tomu co dodat. Pochopil jsem , že základem současného marasmu bylo záměrné vytvoření
legislativních zmatků a právních zmetků v 90.letech . Z vlastní zkušenosti vím, že např. Zákon o půdě byl dlouhodobě navrhován a upravován tak, aby každý rozumně uvažující člověk neměl odvahu
začít soukromě hospodařit a nechal půdu v družstvu. Od diskutujícího LEXe v blogu Dr, Veselé Samkové jsem se dověděl, že něco podobného bylo v zákoně o prokuratoře a veřejným zakázkách.
Uvědomil jsem si však, že chyba není v politicích , ale ve voličích. Politici se rychle zorientují a pouze
využívají pravidla ku svému prospěchu. Kdo je neznalý a nepoučen je volič, občan.
V dnešní mediální době je to však televize a hlavně Česká televize , která by měla veřejnost dostatečně široce informovat a vzdělávat. Stačí , aby v nějakém nočním programu promluvil někdo z Pirátské strany , či za Moravu nebo p. Havlík za Občané.cz a člověk si říká , že dotyční mluví docela rozumně.
Po krátké zkušenosti v politice mně došlo, že bych si měl nejdříve pořídit vlastní noviny a televizi.
Nebo usilovat o nápravu v těch současných.
09. 01. 2010 | 19:48

Antonín Nový napsal(a):

Milý pane Machku, noviny vlastní se dají pořídit, teď právě v Brně vznikají Kulturní noviny, je to na inetu, přispívá tam třeba Ivan Hoffman, Erazim Kohák a mělo by to fungovat na bázi družstva, podobně jako třeba v Německu Tageszeitung. Majitelé jsou vlastně družstevníci, kteří do spolku dobrovolně vstoupí. Je to dobrá myšlenka a je na nás, zdá ten projekt podpoříme. Možná by mohly vzniknout i jiné noviny tohoto typu, ale pro začátek by to mělo snad stačit. Mrkněte se na jejich www stránky.

Noviny ještě nějaký čas budou potřeba, nad stávajícímu tv stanicemi se smráká, soudný člověk to nebere.

Zdravím, an
09. 01. 2010 | 20:08

Antonín Nový napsal(a):

Ad bigjirka, snad máte pravdu a asi jsem to neměl psát, jsem asi neurotický.

Zdravím, an
09. 01. 2010 | 20:15

naštvaný napsal(a):

"které můžeme říkat buď Paroublánek nebo Toporoubek."
Hlavně, že to nebude Pehvel
09. 01. 2010 | 20:15

bigjirka napsal(a):

Antoníne, tady si každý pindá co chce. Nesmíte nikoho posílat do řiti, do plynu, vůl je urážkou toho nevinného zvířete, na to dohlíží náš pan censor. Jinak můžete klidně tvrdit, že 2 a 2 jsou tři. Z útoků na ostatní nicky namísto diskuse k topicu jsou většinou nějaké flamy.
09. 01. 2010 | 20:22

bigjirka napsal(a):

naštvaný - a co třeba Tvrlousek - Kadík?
09. 01. 2010 | 20:25

vlk napsal(a):

Rumcajs

máš pravdu. Když krad e modrý, krade tak nějak inteligentně. Už to ho omlouvá, že?
Halvně , ež s e ta noblesa líbí v Řáholci.
Tobě musel hodně imponovat i ten modrej pták, co ho předváděli dneska v bedně. Už jste v Řáholci také aplikovali připojení na Opencard?
Ano soc dem děsivě s elhala s akcí Čisté ruce. To byla poslední šance , jak tady pořídit normální stát. Kdyby jí byla opravdu nastartovala a dotáhla do konce, myslíš, že by dnes ještě existovala ODS jako politická strana?

Radek
Benešová, řečená Máňa z brna jako garanc e boje s korupcí? zkuste se na ní přeptat.

Antonín Nový
Prosím používat v diskusi , dky e s e vyskytuje taková Moucha na zdi /Sojka/ jména jako Kosík nebo Halík? Tak to prosím jen na vlastní nebezpečí! Na vlastní nebezpečí. Doporučujis epřed tím vybavit helmou a obléci atombordel neblahé paměti. Jako obrana před muším slintem.
09. 01. 2010 | 20:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, teda kroupa nevím, nevím, ale mám takový divný dojem, že především slintaj psovití, vzteklí obzvlášť..
Veselé krizování...
http://images.bugaga.ru/pos...
09. 01. 2010 | 20:37

bigjirka napsal(a):

joj, to je sabáčka...
09. 01. 2010 | 20:50

Adam napsal(a):

A co tak volit Českou pirátskou stranu? Mají provokativní název, ale myslím, dobrý program. Ani Pehe o nich nepsal vůbec nic. Asi z nich má strach. Hlavně nemají žádné totálně okoukané politiky. Uvádím z jejich webových stránek:
„Bývalé vlády i premiér Fišer vítají hospodářskou krizi jako ideální výmluvu
Viníkem nového zadlužení o dalších 200 mld. Kč za rok 2009 není hospodářská krize, jak uvedl premiér Fišer. Skutečným viníkem je mafiánské prostředí, které dlouhodobě ovládá českou politiku, tedy veřejné finance. Promyšlenou a dokonale fungující společnou taktikou parlamentní pravice i levice, které se pravidelně střídají ve vedení země od vzniku ČR, je faleš a matení veřejnosti. Jedna politická síla vždy svalí vinu na druhou a toto jako vysvětlení obrovského deficitu kupodivu i novinářům ekonomům postačuje. Je zřejmé, že cynickému rozkrádání státní pokladny skrze skryté penězovody do spřátelených firem však politici ve skutečnosti zabránit nechtějí. Je zapotřebí zdůraznit, že nechtějí vědomě.“
http://www.ceskapiratskastr...
09. 01. 2010 | 20:54

radek napsal(a):

vlk

horší než za ODS to už snad (doufejme) nemůže být (viz. Vesecká, Kučera, Olomoucké zastupitelství...)
09. 01. 2010 | 20:56

SuP napsal(a):

Radku, radku, nelez mu do zadku ....!
09. 01. 2010 | 21:22

Bilderberg fanklub napsal(a):

Na p.Pehe bych měl jediný dotaz,rád bych věděl,co nám pro příští roky nachystali za překvapení demokratičtí humanisti z bilderbergu.Zdvořile děkuji za odpověd´.
09. 01. 2010 | 21:39

*** napsal(a):

vlk
nekape ti z toho leváctví na karbid? Projevuješ se nekoordinovaně a s náznakem třesavky, lítá šelmo.

Zase si se přežral spálených koláčů?
Nech Rum-Zeuse v klidu, to je rozumný a spravedlivý diskující.
Jeden z mále rozumných, kteří se zde vyskytují z obou stran.
09. 01. 2010 | 21:48

Antonín Nový napsal(a):

Pane bigjirko, kde jste u mne našel něco plynu nebo řiti, to je trošku mimo můj styl, nějak jsem neporozuměl. an
09. 01. 2010 | 22:09

bigjirka napsal(a):

Jejda, to nebylo na Vás, to bylo tak fšeobecně, ke zdejšímu mravu :-)
09. 01. 2010 | 22:10

Antonín Nový napsal(a):

Pane Vlku, díky vřelé za varování, mám však pro strach uděláno, nezabili mne svazarmovští agenti stb, 2 pokusy na Slovensku a smrti se tak nějak nebojím. Můj anděl strážný je svižný chlapík a pokud usoudí, že zde mám ještě pobýt, nějak to zařídí. A když bude dáno, s radostí opustím tuto neblahou pláň. I i Vy - nebojte se, vlastně nic se nemůže stát.

S úctou, an
09. 01. 2010 | 22:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Nový,

mohu-li mluvit za pana bigjirku, pokusil se velmi výstižně formulovat princip těchto stránek, kde si každý (tedy i pan webgarden) může povídat co chce. Jediná omezení vyplývají z Kodexu diskutujících (s trochou nadsázky z nich vyplývá, že zde "nesmíte nikoho posílat do řiti, do plynu, vůl je urážkou toho nevinného zvířete". Ten cenzor je tam proto, aby mne trochu poškádlil).

Nebylo to míněno tak, že Vy byste Kodex porušoval, spíše Vám odpověděl za mne na Vaši výzvu k "vypnutí" pana webgardena.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou výměnu názorů.

Libor Stejskal
09. 01. 2010 | 22:17

stejskal napsal(a):

No, tak koukám, že se to vyjasnilo i beze mne ;-) l.s.
09. 01. 2010 | 22:18

blue jay napsal(a):

hele "vlku"

Uz jsem ti psal ze z Canady znam vlky jako "magnificent" zvirata. Ty jsi jakasi opechalichana ceska odruda co ani neumi poradne vit. Jakym jazykem pises? Rozlustit ty tve blitky plne preklepu a hrubek je asi nejen pro me narocne. Mas pry blog, lol!! Pocitam ze je tam asi tohle ,"krad e modrý modrej pták, e aniten typ provařených Kalouskových ksichtů ,
dky e s e vyskytuje , ja levo, k oby la. "

P.S. Tonda Novy je ubohy udavac. Za totality by byl velmi dobry material na spolupracovnika STB. Pokud by tedy nebyl jednim z nich.
09. 01. 2010 | 22:24

hanah napsal(a):

Bilderberg fanklub

připojuji se k dotazu a čekám, že Pehe nebo někdo odpoví...
09. 01. 2010 | 22:30

blue jay napsal(a):

Lol Stejskale,
Jak se zda tak tu mame noveho hrdinu. Tondu Novacka. Tvrdi ze prezil 2 atentaty na Slovensku, ROFL. A ze jeste chvilku vydrzi na planich Ceske Republiky. Mozna je to novej "Old Shatterhand" .

PS. Radsi ho neskadlete. Ma pistole proklate nizko. I vlci se pred nim plazi po brise.
09. 01. 2010 | 22:34

blue jay napsal(a):

hanah,
Bilderberg fanklub je skupina lidi ktera vyznava nacistickou ideologii.
The mentally ill, those who are considered unsuitable to reproduce and all genetically unsound people,
the poor and uneducated and any person or people who do not meet the standards of the Nazi doctrine.
Jednoduse receno Bilderberg fanklub jsou zamindrakovani fanatici.
Jake standarty mas ty hanah?
09. 01. 2010 | 22:58

Antonín Nový napsal(a):

Ale pane Stejskale, zírám, že v mých glosách objevila se objevila se ona slova o řiti a plynu? Nezdá se Vám to? Jsem snad na jiné síti? I ten pan bigjirka to přece stáhnul s omluvou a on s tím přišel, v tom smyslu, že to nebylo na mne. Za svým názorem na pana gardena však stojím, je to vskutku otravné a politicky nekorektní spamování. To nemá nic společného s diskusí, to je jen otrava a nic nesdělující šunt, který zavání propagandou pro jednu politickou stranu. Opakovaný vtip není vtipem, snad jsem vskutku alergický, ale denně číst to - stále budu opakovat veselé prasečí chřipkování je mimo můj horizont.

Tak se tímto s Vaším serverem loučím, a - "veselé chřipkování...", užívejte si to.

an
09. 01. 2010 | 23:11

hanah napsal(a):

blue jay,

v každém případě jste první kdo se ozval.
jednak si nepamatuji, že bychom si tykali,
pak nevím, zda myslíte standarty nebo standardy ?
a dál, žádnou relevantní informaci jste mi nepodal/a.
Vyznávají nacistickou ideologii ?
O tom doopravdy nic nevím.
Vy nemáte českou klávesnici?
09. 01. 2010 | 23:11

hanah napsal(a):

Ježíši pane an, nenechte se rozhodit. Tak hezky jste psal a teď mi připadáte malicherný a samonasírací (pardon).
S Vaším životním nadhledem to prostě přejděte.
To JÁ bych se tu z různých diskutérů musela dávno zbláznit...:-)
09. 01. 2010 | 23:17

stejskal napsal(a):

Tak nevím... l.s.
09. 01. 2010 | 23:23

Antonín Nový napsal(a):

Milá hanah, nejsem nasr.., ale smutný z toho co zde čtu, a taky mám jenom jedny pojistky a ty asi teď právě bouchly.

Zkusím to opravit a děkuji, an
09. 01. 2010 | 23:23

Antonín Nový napsal(a):

Taky nevím, ale sere mne to...
09. 01. 2010 | 23:28

dalimír napsal(a):

Dobrý večer pane Stejskale zdá se že tenhle ten svižnější slovník od Nov.roku praktikující se zde se brzy ujme ! Co myslíte je to dobré nebo špatné ? Pane v posl.době jste mi smazal 2 příspěvky a dovolím si tvrdit že to nebyly žádné spamy a vše slušnou formou psané ! Ale chápu Vás bylo to o romech a to je velmi háklivé téma ! A Vy moc dobře vite že já jim moc nefandím protože , no však víte proč ! Třeba Vám jde pouze o mou bezpečnost a to bych bral ! Člověk nikdy neví ! Přeji dobrou noc mějte se ! Dalimír .
09. 01. 2010 | 23:41

stejskal napsal(a):

Pane Nový,

z ničeho jsem Vás neobvinil, tím méně z toho, že byste někoho posílal "do řiti či do plynu". Ta věta pana bigjirka je sukus toho, co zde není povoleno. Vše ostatní, včetně vstupů pana webgardena (které ale myslím moc lidí nečte) ano. Pan bigjirka ani já jsme tou inkriminovanou větou NEMĚLI na mysli Vás. Nenapadlo nás, že jí vztáhnete na sebe.

Nicméně - jak už bylo řečeno a stojí v záhlaví každé debaty - jsou zde zapovězeny vulgarismy. Prosím, abyste se jich vyvaroval, jinak budu Vaše texty mazat.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
09. 01. 2010 | 23:44

Rosanellus napsal(a):

Vracim se k poznamce, ze se v Cesku voli zpravidla podle emoci (tj. xichtu). Pripada mi, ze na tom asi neco je, minimalne kdyz porovnam Nemecko, kde se lide rozhoduji hlavne podle programu.
Jsou k dispozici prislusna cisla a lze z toho neco vyvozovat? Prijde mi to jako zajimavy fenomen.
09. 01. 2010 | 23:47

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Dalimíre, od Nového roku se nic nemění.

I Vám dobrou noc.

Libor Stejskal
09. 01. 2010 | 23:47

blue jay napsal(a):

Novy Tonik je srandovni.
Na to ze prezil 2 atentaty na jeho zivot na Slovensku se zda v Cesku je dost labilni. Mozna se boji ze ho tu Stejskal definitivne odpraskne. A nebo webgarden. Kdo vi?
09. 01. 2010 | 23:54

Antonín Nový napsal(a):

Pane Stejskale, pokud ono jediné slovo s... se Vás dotklo a považujete je za vulgarismus, hluboce se omlouvám.

V kontextu jsem je považoval za patřičné, jistě něco víte o básnické licenci, která cosi dovoluje.

Považuji se za básníka a proto si troufám uvést, že cosi v onom smyslu je mi dovoleno.

Myslím to však v dobrém a i Vy buďte nadále v dobrém, i s panem gardenem. Asi začnu šetřit síly na něco pořádného, něco ve mně dupe, snad to bude knížka, více knížek, uvidíme.

Se vší úctou, an
09. 01. 2010 | 23:58

stejskal napsal(a):

V pořádku, pane Nový.

Mně se nic nedotklo (kdyby se mne zde mělo něco podobného dotýkat, asi bych se už po těch letech zbláznil).

Prostě jsou zde vulgarismy zapovězeny, neboť na jiných serverech zcela znemožňují slušnou debatu.

Myslím, že velmi záhy sám zjistíte, jak to tu chodí. A snad Vám to bude i vyhovovat, rádi uvítáme každého zajímavého diskutéra.

Libor Stejskal
10. 01. 2010 | 00:09

blue jay napsal(a):

Basniku Tondo Novy?
Nenapsal jsi na tom Slovensku nejakou basnicku ktera hanbi Fica? Pak bych rozumnel tem atentatum na tvuj zivot. Mas kliku ze jsi utekl do Ceska. Cesko potrebuje basniky tveho kalibru. Dupej. Snad tu vydupes nejakou knizku. Kdyz to dokazal i Paroubek....on dokonce 4 kilogramy! CR je zeme neomezenych moznosti, nemyslis?
10. 01. 2010 | 00:10

hanah napsal(a):

blue jay

pls, věnujte se mi :-)
10. 01. 2010 | 00:22

blue jay napsal(a):

Zda se ze tu mame novej talent Stejskale,
Uprchleho basnika ze Slovenska. Slo mu tam o zivot. Jako vy si myslim ze by mu mel tady byt udelen azyl. Mozna nas obohati o par originalnich basnicek.
10. 01. 2010 | 00:24

blue jay napsal(a):

hanah darling,I am sorry,..
What was it?... Oh, the Bilderbergs.

It is a most controvertial group. Some are even comparing it to the Masons.

Very mysterious. What do you know about them? And why are you so fascinated by them?
10. 01. 2010 | 00:32

Antonín Nový napsal(a):

Hm, asi bych už neměl reagovat, pane Stejskale, ale ještě sbírám síly, tak podle Vás je můj vulgarismus nepřístojný expresivní výraz a není vulgární vyjadřováni toho člověka výše na mojí adresu nepřístojnější? Tolerujete nesmyslné urážky a když mi ujede v kontextu silné slovo tak je to špatně.

Sorry, nerozumím Vám. Asi jsem se spletl.

an
10. 01. 2010 | 00:45

otokar napsal(a):

Pane Nový,
jak jste se mohl nechat od těch amatérů vytočit?
myslil jsem že máte na víc, než diskusi s mimoněm.
Dovolím si radu: Neberte to osobně!
10. 01. 2010 | 00:48

hanah napsal(a):

blue jay

Nevím skoro nic. Nejsem tou skupinou nijak fascinována, jen ji opřádá tajemno a vím o její existenci. Hledám souvislosti, někdy překvapivé, chci být informována, když Pehe nic nesdělí. Ani o té nacistické ideologii. Proto sháním info jinde.
Ale krucifix , ta moje špatná angličtina.
10. 01. 2010 | 00:51

Antonín Nový napsal(a):

Pane Otokare, už nebudu takto zlobit, ale nebylo to vytočení, jen pokus o dorozumnění.

Díky a buďte v dobrém, an
10. 01. 2010 | 00:51

blue jay napsal(a):

Otokare,

Stejskal a ani ja nejsme mimonove. Nedivej se tolik na pohadky. Tonda Novacek ze sebe zatim udelal basnika kterej skoro 2x prisel na Slovensku o zivot. A ted vyhrozuje ze v CR bude psat knizky. To te nedesi?
10. 01. 2010 | 00:55

blue jay napsal(a):

Hele Tondo Novej,
Ja te neurazim. Ty urazis moji inteligenci. Vysvetli nam za co jsi skoro na Slovensku 2x ztratil zivot. Jsi se tu tim chvastal. A prestan ze sebe delat basnika! Znas tuhle?
"There once was a woman named Jill
Who swallowed an exploding pill
They found her vagina
In North Carolina
And her tits in a tree in Brazil "
Can you top that, poet Novy?
10. 01. 2010 | 01:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kritik:
"Proč jsou preference politických stran téměř nezávislé na skutečném obsahu jejich programů?" Především proto, že partaje programy stejně neplní. Ale ono je lepší se otírat o voličstvo, protože nedostatečně volí tu vaši partaj, že.
10. 01. 2010 | 01:29

Antonín Nový napsal(a):

Hele, ty modrý ptáku, já jsem vysílal z obsazený četky fotky Rusáků, kteří nás 21. srpna obsazovali. Šlo mi o život, bušili na mně kalašnikovy, a přesto jsem ty fotky poslal do celého světa navzdory zákazu. Je to na stránkách, čti, dobytku. Ukaž se, co jsi dělal tenkrát Ty, ty hrdino ! Ty jsi zdrhnul a teď se tady frajeříš nějakou Canadou, která Tě jako zbabělce přijala. Co jsi udělal pro naši vlast, tenkrát, Ty hrdino, ukaž se !

an

an
10. 01. 2010 | 01:36

otokar napsal(a):

blue:
To mi spadl kámen ze srdce. Jinak mne nic neděsí, většinu věcí mám již za sebou.
Se Stejskalem tvoříte zajímavou dvojici(jestli o tom ví!)
10. 01. 2010 | 01:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tak jsem si fajn početl. Jako kdysi komunální satiru v Dikobrazu.
10. 01. 2010 | 01:42

Pocestny napsal(a):

jejej, tady se to zase sešlo....
http://www.youtube.com/watc...

MUHAHA
P.S. Pro nestraníky....
Buzen jsou 4% a ta by je i volila...
Straníků jsou procenta dvě, ale volí je procent šedesát....

Základní otázka zní, kdo je debil, kdo jen blbeček?...-)))

Kdepak, zde se těch "sedmdesát procent" makovic ukloní jedním směrem jen, když říkají NE.
10. 01. 2010 | 01:47

Antonín Nový napsal(a):

Ad Pocestný, ale ten odkaz není moc vtipný, onehdá jsem potkal Svěráka a byl dosti zasmušilý, tak nevím. Třeba je to jinak. Když teď skenuji ty fotky z let před dvaceti lety, někde Vás hrome poznávám. Chcete foto?
10. 01. 2010 | 02:01

Kelly napsal(a):

Je asi těžké se ovládat, když proti Vás sedí člověk - tedy Topolánek, který z pozadí orchestroval sepsání Kubiceho zprávy. Bylo to tak nízké, nízké a nízké a je mi z tohoto činu do dnes na zvracení. Fotku Kubiceho mám pověšenou na zdi a jduli kolem, plivnu mu do tváře a bude tam tato lidská žumpa viset možná až do mé smrti. Jak mohla tato země zrodila takovou nízkou kreaturu? Copak dnes už "úroveň", tedy závazek k sobě samému, že tam ještě jo, ale tam už ne, protože by se za mě přece táta musel stydět, už dnes nemá žádný punc?
10. 01. 2010 | 05:09

zdesta napsal(a):

Vlk. Klikněte si pane kolego na http://www.Zlo.cz Člověk nemusí se vším co tam je bezvýhradně souhlasit,ale námětů k uvahám je tam dost a dost. V každém případě to stojí za zhlédnutí.Naprosto nevhodné pro ortodoxně orientované pravicové občany.
10. 01. 2010 | 07:07

xyz napsal(a):

Rumcajs, díky...
tak jsi se nám loupežníčku pěkně vybarvil... teď sice spíš vypadáš jako ten z Avataru, jenže tím se Ti to loupežničení poněkud ztíží, budeš prostě na pozadí lesa nepřehlédnutelný...
Svoji loupežnickou náturu jsi ale ani tentokrát nezapřel. Možná spolu s prospěcháři Tvůj Řáholec získal, ale na úkor koho? Myslím že Tebe ani Tobě podobné netrápí ani tak to na kolik si pomohou primitiví prospěcháři a kolik jim zůstane za nehty.... Tebe a Tobě podobné nejspíš mnohem víc trápí pomyšlení, že to co se podařilo rozfofrovat jim jste mohli rozfofrovat sami
10. 01. 2010 | 07:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, primitivní prospěcháři to nemají určitě lehké a myslím to fakt upřímně...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
10. 01. 2010 | 08:26

Rejpal napsal(a):

Souhlasím s autorem blogu, s jeho názory,že nasupenost není dobrým prodavačem idejí i s autorovým zdůrazněním klíčových problémů obyvatel ČR.

Bohužel však ani programy stran nejsou pro voliče v ČR příliš důvěryhodné a v nejlepším případě snad jen naznačí směr, kterým by ta která strana mohla jít.

Naštěstí občan ČR je i občanem EU, která má sílu ovlivnit mnohé domácí politické blouznivce.

Proto ani nepovažuji spory v politickém plivátku ČR za příliš zajímavé.
10. 01. 2010 | 10:04

vlk napsal(a):

Pane Nový

já Vás varoval! Řekněme , že jsem trochu znalec zdejšího prostředí. A tady to mají ontelektuálové dost složité.

Když tady někdo jako Moucha na zdi /Sojka/ vykřikuje, že někdo uráží jeho rozum !! a není to okamžitě smáznuto jako obscénní vulgarita, pro svou fatální obsahovou závadnost, pak opravdu zanechte všech nadějí. Nicméně - je tad y zas enaopak dost těch, co si vás g ustem přečtou. Mluvím o nás, co nicky jako nadporučík ,nepovažují ani za rozumné natož spravedlivé diskutující. Na rozdíl o už permanentně zlinýrované přítele Rumcajse.
No ic. Jste li připraven na řadu duševních modřin, na nutnost brodit se občas hodně vělkou záplavou muších a jiných duševních zvratků - vítejte. Budete zajímavým přispěvatelem a budete mít hodně fatálních nepřátel. Což znamená, že máte co říci.

Zdesta
příteli, díky za link. Ale já tahle videa mám uložena minimálně už 3/4 rokuv počítači...,-))
10. 01. 2010 | 10:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, evropští jistě skvělí političtí blouznivci zde:
http://www.youtube.com/watc...
Jinak kroupův pozoruhodný socanský slovník k laskavém povšimnutí, to by se už mohlo i tisknou.
Veselé krizování...
10. 01. 2010 | 10:41

Grandmaster napsal(a):

Rejpal,
souhlas. Prodavaci idei uz ani nevedi, jak se maji chovat. Sedi na Olympu a jetli neco prodavaji, tak jsou to prakticke ukazky mravniho upadku politiku.
Co se tyce tech progranu stran - 'kdyz ptacka chytaji, pekne mu zpivaji'.
Jsou ruzne teorie, co volice 'chytne', v nekterych zemich je to charizma, jinde je to dobra politicka myslenka. Kdyz se clovek zamysli nad tim, jakym zpusobem se programy stran nabizeji volicum v CR, tak to asi bude volba mensiho zla a ne vlastni program, co volice upouta.
10. 01. 2010 | 12:27

bigjirka napsal(a):

Pane Nový, Vy jste nějakej moc vztahovačnej. Kakraholte, dyť Vám nikdo nic nedělal, proč se tak čertíte? Když chcete někomu vynadat, vynadejte Pehemu za vyvráceno vazbu! On Vám stejně neodpoví, asi to ani nečte. A budete mít dobrej pocit. A na wbgardena nám nešahejte, je to náš palubní básník.
10. 01. 2010 | 12:32

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane Nový,

nevím, jestli jste se spletl či nikoliv, ale znovu opakuji: na základě mnohaletých zkušeností z celé řady tuzemských i zahraničních stránek podobného ražení zde zasahuji toliko proti sprostým urážkám (typu "debil, magor, čůrák, kokot, kunda, führer, duce" apod., jsou jich plné české servery), vulgarismům (např. "prdel, srát, hovno, mrdat, do píči" apod., neboť zahltily už nejednu debatu v tuzemské blogosféře), HANLIVÝM komolení jména, tomu, co vyhodnotím jako porušení zákona, zjevným spamům a ještě jednomu či dvěma typům prohřešků. Viz Kodex.

Všemu ostatnímu nechávám volný průběh, protože věřím v sílu necenzurované debaty. Věřím ve zdravý rozum, v právo vyjádřit se, ale také ignorovat, nečíst, nekonfrontovat, neodpovídat na sprostotu sprostotou. A také proto, ani není ani v mých silách neustále sedět u PC a číst úplně vše (například celý víkend sem chodím jen proto, že mi na těhle stránkách záleží. Nikdo mi to neplatí, ale to není důležité).

Takto to zde chodí. Je řada lidí, kterým to nemusí vyhovovat. Počítám s tím, vím, že se nedokáži zavděčit všem a ani o to neusiluji. Prostě zde funguje systém, který považuji za nejlepší a jehož fungování jsme schopni s kolegou Zdeňkem Mihalcem zajistit.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu.

Libor Stejskal

P.S. Intelektuálové to tu mají opravdu těžké. Jiným, jako třeba mně to tu přijde docela zajímavé.

P.P.S. Pana blue jay (alias fanda ratha, madrake a ještě asi deset dalších nicků) doporučuji ignorovat, je to internetový stalker, baví se tím, že provokuje ostatní (mně skoro nejraději ;-). Pomáhá to.
10. 01. 2010 | 13:54

bigjirka napsal(a):

Ehm, pane Nový, blue jay neznamená modrý pták, ale sojka :-)
Tož zkuste nebejt tak vztahovačnej
10. 01. 2010 | 15:31

babča napsal(a):

Antonín Nový
Jste si jistý, že to, co ve Vás dupe, je námět na knížku?
Copak jste měl k obědu ? :-)
10. 01. 2010 | 16:06

babča napsal(a):

Hanah, blue jay
no, taky mě ti zákulisní vládci světa zajímají.
Tuhle jsem mluvila se známým a ten mě varoval před očkováním na prasečí chřipku, že z rozhodnutí
Bilderberg(ů) jsou v něm nanosondy, které zůstanou v těle a díky jim budem dálkově ovladatelní :-)) Není nad to, promluvit si se znalcem.
10. 01. 2010 | 16:23

*** napsal(a):

Pane Stejskale,
vaše klasifikace sprostých urážek a nadávek je veskrze chybná. Budu vám to muset zpracovat lépe, SVE.
***
rcptch. and morales
10. 01. 2010 | 16:47

vlk napsal(a):

Jíro

když už tady tak exhibuješ na panu Novém- myslíš , že je aspoň z půlky tak vztahovačný jako ty ve svých " nejlepších" dnech?
A co kdybys zvážil, že je tu opravdu nový? Nikoliv jen ve smyslu svého jména? A žebys ho měl nechat rozkoukat a ne mistrovat? A co kdyby jsi četl, co má jaksi za sebou? Třeba bys pochopil, že sem zas e jednou jako diskutující zavítal někdo, kdo má asi docela co říci a nechal ho to říkat? Něco s e totiž můžeš dozvědět. Já taky. A nejen my dva. Že s enic nedozváí Moucha? No to je normální. Takže nech pana Nového laskavě na pokoji.
Jestliže někdo dělal pro AP, tak to není žádnej Rumcajs z jeskyně.
10. 01. 2010 | 17:29

bigjirka napsal(a):

vlku, já mu nic nedělám a pokusil jsem se ho telegraficky uvést do situace, což kvitoval i pan Stejskal, nevím co máš. Náznak denunciace wbgardena mne fakt popudil, ale zůstal jsem korektní a naznačil jsem, že si tu každý píše co chce a jak chce, pokud je to v mezích, které nyní pan censor zbytečně nepřehání. Nic víc, nic míň.
10. 01. 2010 | 17:55

Gerd napsal(a):

Pane Stejskale,
koukám, že s p. Mihalcem musíte znát úplně všechny nadávky vyskytující se v českém nebo světových jazycích?
Tak to není radno dostat se s Vámi do sporu, ve znalosti nadávek máte nadstandardní výhodu. :-)
Ale třeba se Vám to hodí při řízení auta nebo domácí hádce.
Hezký večer
10. 01. 2010 | 21:45

Gerd napsal(a):

bigjirko,
neustálé opakování p. Slámy alias wbgardena opravdu není vtipné. Zvláště když u spousty jeho textů se jedná jen o stále stejné kopie.
Ovšem čarověníky má hezké a možná to stálo za jeho přímluvami pro výstavbu X-band radaru v Brdech. K těm genetickým změnám by u ozářených stromů docházet muselo, a genetickou poruchou vznikají čarověníky, ne? To uvádím jen jako příklad, jako je asi třeba brát jeho postoje (můj názor dle jeho příspěvků zde). Ovšem to neustálé opakování ... Kdyby bylo možné některé nickname ignorovat, třeba příspěvky Františka Adamce.
10. 01. 2010 | 21:56

stejskal napsal(a):

Nemusíme, pane Gerde ;-) Ale pár jich člověk pochytí ;-)

Snažím se je v hádkách nepoužívat, doma bych za ně byl bit ;-) Ale si dobrými přáteli, kteří se hodně dobře znají a vědí, kdo co jak myslí, sprosťačím ostošest (jednou Vám se s Vámi podělím o teorii své známé, jež údajně vysvětluje, jak v češtině vzniklo slovo "píča" ;-) Vulgarismy k totmuto jazyku patří jako cokoliv jiného a jsou krásné. Občas ale, třeba v internetových debatách, ale nejen, působí poněkud destruktivně ;-)

A máte pravdu, také si myslím, že není ;-) Ale alespoň nejsou přes půl stránky a nevyskytují se v nich třeba urážky typu "židobolševici" a tak. Ignorovat se dá na těchto stránkách cokoliv, věřte mi ;-)

Hezký večer

Libor Stejskal
10. 01. 2010 | 22:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Gerde, to že já tady neustále opakuji, že se opakuji, to vyplývá pouze z mé přebujelé přecitlivělosti.
Suverenní blogeři a jejich ještě suverennější respondenti, kteří minimálně rok, co to aktuálníčko drobet sleduji, se zde pravidelně při svých exhibičních cvičeních opakují až někdy k uzoufání, a vůbec nestydí se, a samozřejmě je ani nenapadne napsat, že se opakují, gůglují a neustále wykypedují atd, atd.
Dyť je to tu většinou samej propagčík, který kope tak, jak mu chlebodárci přikazují. No a když on furt stejně, tak co já demokraticky na to. Na hrubou hrubá, ne.
To že mě díky přesně cíleným odpovědím tito ideotvůrci nesnašejí, to je mi zcela jasné už od základky. Žalují, stěžují si, donášejí, udávají atd, atd a to vše především ve jménu prý vyššího jistě principu mravního. Houbelec, pouze sami příliš nestíhají a zaměstanvatelé je za to hubují. Tož tak.
Takže drahý Gerde, ukažte co ještě umíte, ať se taky posmějem. Jste chlapci diagnostikovatelní, ani nevíte jak. Jinak mě, prosím, zkuste upozornit na něco zde opravdu originelního, co jsem ještě nikdy nečetl. Děkuji.
Veselé krizování...
http://kaifolog.ru/uploads/...
10. 01. 2010 | 23:52

bigjirka napsal(a):

Gerde, věru nevím, co jste chtěl říci. On vám někdo brání, abyste si psal co chcete? Nechce-li wbgarde v diskusích používat své jméno, proč to nerespektovat? vy ho snad používáte?
11. 01. 2010 | 07:11

Gerd napsal(a):

Drahý wbgardene,
opakování matka moudrosti, tak opakujte, opakujte, vesele krizujte a praseče chřipkujte.
Nemohu vědět, co jste ještě nikdy nečetl, nejsem většec ani jasnovidec.
Nemám ani potřebu prezentovat zde své ego, proto ani nedávám žádné odkazy na sebe samého. Jde přeci o názory a jejich hodnocení, že?
Za mým nickname si můžete představit, co chcete.
Pěkné sněžení
11. 01. 2010 | 07:34

Gerd napsal(a):

bigjirko,
pokud nechce používat své jméno, je to pochopitleně wbgardenova věc, ale proč potom proboha dává odkazy na sebe samého?
Ale o tom podstata mé odpovědi nebyla. Psal jsem o tom, že jeho příspěvky často postrádají jakoukoliv myšlenku, jsou stejně zkopírované. Možná ani netuší, že to není vtipné. Ale když jej to baví...
Nejsem členem žádné politické strany a nejsem ani řízen nějakým stranickým sekretariátem. Stejně jako není řízen třeba Rumcajs nebo SuP.
Pěkný zasněžený den
11. 01. 2010 | 07:41

bigjirka napsal(a):

Ani já nejsem řízen, jsem totiž neřiditelný. Snad jen tolik, že neexistují-li důvody hodné zvláštního zřetele, je vhodné v tomto zachovávat přání diskutérovo.
11. 01. 2010 | 08:57

bigjirka napsal(a):

A jinak.. forma objektivisace je poněkud manipulativní. Ich-forma mi připadá poněkud vhodnější: Myslím si, že jeho příspěvky často postrádají jakoukoliv myšlenku...
11. 01. 2010 | 09:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Gerde, byl byste tak laskav a blíže specifikoval, co si vy kupříkladu představujete pod pojmem myšlenka ? Děkuji.
Jinak si prosím prohlédněte své příspěvky za poslední období.
To že někdy uvedu svoji adresu, a to výhradně v zelených souvislostech, tak jen proto, by se drobet vědělo, že vím o čem mluvím. Připadá mi totiž velmi pumprdentní, jak vášnivě a zasvěceně a hlavně manipulativně o zelené zde diskutují ti, kteří pravděpodobně nedovedou vypěstovat ani řeřichu za oknem...
Veselé krizování...
http://i3.korzik.net/2009-1...
11. 01. 2010 | 09:41

bigjirka napsal(a):

Některé myšlénky zhmotněny unikají občas zde zmiňovaným otvorem ve formě ducha. Někdy bývám duchaplný.
11. 01. 2010 | 10:54

Gerd napsal(a):

Drahý wbgardene,
postačí jakékoliv vyjádření k tématu. K tématu blogu! I odlišný názor.
Co se Vámi zmíněného zahradničení týká, můžete být o mě bez obav. Řeřichu za oknem nepěstuji (proč také, není to žádné umění), ale s ovocnými stromy si hravě poradím, jen mně moc nejde očkování broskvoní.
Hezký den
11. 01. 2010 | 11:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovati, drahý Gerde, jistě skvostné myšlenky, typu žižka s cepem ? v parlamentu já produkovati nemohu. Je to jednoduché, nemám na to a co se týče názorů mívám obvykle drobet odlišné už dětství a aby se vědělo že příliš nekecám, doprovodím svá písmenka obvykle i obrázky. Což zdejší mudrlanty velmi prudí. Chápu.
Jo a jednoho statečného na koni bych měl a všimněte si jaký má v ruce přístroj. Schválně...
Veselé krizování....
http://www.ateo.cz/f/images...
11. 01. 2010 | 13:22

bigjirka napsal(a):

Kupříkladu Gerde nejméně poslední čtyři vaše příspěvky jsou off-topic a nespočívají v ničem jiném, než že se serete do wbgardena, nabádajíc ho, aby psal k topicu. Nasupenost opravdu není dobrým prodavačem idejí. Jestli vy jste od Peheho nechytil OCD?
11. 01. 2010 | 15:50

Gerd napsal(a):

wbgardene,
ten že je statečný? Navíc není na koni, ale na žebřiňáku. S palcátem v ruce, husitským kalichem a polskou šavlí? Vypadá to spíše jako všehochuť.
Hezký večer
11. 01. 2010 | 19:19

Gerd napsal(a):

bigjirko,
byl by z vás výborný politik! Takovou snůšku demagogie jsem nedávno slyšel v oranžovém, modrém, rudém i černém pojetí od "vůdců" této země. Gratuluji!
11. 01. 2010 | 19:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zcela jasný a uznávaný Oftopyč Oftopyčovič Oftopyčenko.., Tleskám.
Veselé krizování...
http://i2.korzik.net/2009-1...
11. 01. 2010 | 20:35

bigjirka napsal(a):

Vidíte, Gerde? Efektivně pokračujete v nastoupeném trendu. Tak se dál do někoho serte, mne tohle nebaví.
11. 01. 2010 | 21:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy