Jak jsem inzeroval v Právu aneb O mediální (ne)gramotnosti

18. 05. 2010 | 12:07
Přečteno 10485 krát
Můj text nazvaný Licoměrná štvanice na Paroubka, který jsem zveřejnil v Deníku Referendum 10. května a následně pak v blogu na Aktualně.cz, vzbudil řadu zajímavých reakcí. Překvapily mne dva základní druhy reakcí.

Především jsem obdržel nezvyklé množství dopisů, jež byly z 90 procent souhlasné. Dopisy nejsou samozřejmě žádná sociologická sonda, ale přesto stojí zato zmínit, že většina z nich se nesla v duchu „děkujeme, konečně měl někdo odvahu napsat, že to co se v části médií děje okolo osoby Jiřího Paroubka, je hloupá propagandistická válka proti němu a ČSSD“.

Druhý druh reakcí byl ještě zajímavější. Celá řada lidí se dotazovala, proč musím takový text publikovat jako inzerci. Text totiž vyšel o pár dní později také v deníku Právo jako placená inzerce. Jenže ten text jsem jako inzerci nepublikoval já. Publikovala ho ČSSD.

Zavolal mi nejprve šéfredaktor Deníku Referendum Jakub Patočka, že můj text má zájem přetisknout v rámci své kampaně ČSSD, a zdali bych s tím souhlasil. Neměl jsem s tím problém, pokud bude zřejmé, že jsem text nepsal pro kampaň ČSSD—že tedy bude zřejmé, že byl původně zveřejněn jinde, a že ČSSD ho jen přetiskuje.

Dle mého názoru, je-li text jednou ve veřejném prostoru, může ho, pokud to neporušuje copyright, přetisknout kdokoliv.

Přetisk článku pak vskutku vyšel formou placené inzerce ČSSD v Právu, a soudě podle některých dopisů, i v některých jiných periodicích. Pokud jde o text v Právu, který jsem osobně viděl, i při zběžném pohledu (jiný druh písma) bylo zřejmé, že jde o inzerci, že je to přetisk článku z Deníku Referendum, a že inzeruje ČSSD.

To, že tyto „zřejmosti“ nepostřehnou lidé, kteří média nesledují profesionálně, mne překvapilo jen zčásti. Když jsou ale zcela „mimo“ komentátoři, kteří skoro každodenně oblažují českou veřejnost svými texty, včetně „analýz“ obsahu médií, je to na pováženou. Ukazuje to, že neumí „číst“ média, ačkoliv se sami pasovali do role vykladačů politiky a obsahu medií.

Komentátor Bohumil Doležal ve svých Událostech napsal:
Jiří Pehe napsal propagandistický proparoubkovský článek natolik stupidní, že ho dokonce i v Právu zveřejnili jen jako placenou inzerci (finanční možnosti panu Peheovi závidím, musí to být pořádně drahé). V závěru parafrázuje slova šéfredaktora HN Šimůnka a píše: „my bychom chtěli, aby takzvaně seriozní deníky v naší zemi řídili moudří muži, nikoli pravicoví svazáci, kteří si myslí, že reprezentují „lidi, co si zaslouží odpovědi““. Doufám, že si pan Paroubek vybere pana Pehe do své vlády za budoucího ministra informací.

Ponechme stranou, že v podstatě všechny texty pana Doležala jsou de facto skrytými nebo otevřenými agitkami ve prospěch ODS. Je to koneckonců jeho právo, ale otázkou je, proč ostatní komentátory mistruje člověk, který tak evidentně kope za jednu stranu. Nic na tom nemění skutečnost, že se pan Doležal na ODS chvíli zlobil, když se zbavila Mirka Topolánka.

Ve svém textu o Paroubkovi jsem jasně napsal, že ČSSD ve své současné podobě není stranou, kterou bych volil, a že nejsem fanouškem Jiřího Paroubka. Nevím tedy, proč bych měl psát agitku pro ČSSD. Napsal jsem pouze, co si myslím o tom, jak část českých médií katastrofálně rezignuje na objektivní zpravodajství, a jak se v podobě dětinské anti-paroubkovské propagandy snaží za každou cenu docílit volebního vítězství pravice. Pan Doležal je součástí tohoto mediálního houfu.

Komentátor a editor Neviditelného psa Jiří Wagner pro změnu napsal:
Kdo otevřel středeční Právo, čekalo jej překvapení. Hned na třetí stránce na něj vybafl velký článek s burácejícím titulkem Licoměrná štvanice na Jiřího Paroubka. Teprve na druhý pohled si čtenář všiml odlišného písma a maličkého slůvka "inzerce". Autorem článku-inzerátu není nikdo jiný než levicový politolog Jiří Pehe. (Ten o sobě tvrdí, že studoval v Americe, tak by měl vědět, že se nemá míchat do inzerce - tomu se říká střet zájmů.)

Zbytek Wagnerova článku je pak obvyklou protiparoubkovskou tirádou, obohacenou o apokalyptické předpovědi, jejichž cílem je zřejmě dokázat, že štvanice na Paroubka je v pořádku.

To hlavní, co mne zarazilo, je ovšem neschopnost i tohoto autora pořádně si kritizovaný článek prohlédnout a dojít k jedinému možnému závěru: že jde o přetisk mého textu sociální demokracií v rámci její volební kampaně,a že zadavatelem inzerce je ona, nikoliv já.

Není také jasné, jak pan Wagner došel k závěru, že inzerování je jakýsi střet zájmů. Střet zájmů jakých a s kterými?

Nejenže jsem v Americe studoval, což se pan Wagner podprahově snaží zpochybnit slovy (pan Pehe o sobě tvrdí…), ale pracuji pro skutečnou americkou univerzitu. V USA je zcela běžné vyjadřovat své názory, ať zastáváte jakoukoliv pozici.

Kdybych na tom byl v přístupu k médiím tak špatně, že nemohu publikovat bez inzerce, nebo bych měl tolik prostředků, abych si mohl dovolit zaplatit půl stránky v předních denících, nikomu by v USA nevadilo, ani kdybych takto inzeroval. Je to moje občanské právo.

Á propos: Ne, nedostal jsem od ČSSD za přetisk článku formou inzerce nic zaplaceno. Neplatí mne pan Dimun (jak okamžitě tvrdilo v internetových dikuzích několik příznivců naší vždy kultivované pracie), jenž prý v jakési televizní diskusi objasňoval, proč se ČSSD rozhodla můj text použít.

Nejsem také už dávno ani pomyslným členem pomyslného tábora Pravdy a lásky, jakkoliv si Václava Havla vážím—i navzdory některým názorovým neshodám. Nebudu tedy například volit zelené v jejich současné podobě, i kdyby Václav Havel v jejich kampani vystupoval denně.

Budu volit lidovce. Volím je pokaždé, když nevím, koho volit. Proč? Docela dobře to shrnuje tento text v Deníku Referendum.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

S tím nic nenaděláte pane Pehe. Příznivci ODS jsou jako Arabové. Ti nenávidí židy, většina sice neví proč, ale prostě je nenávidí. Nenávist jim zabraňuje rozumně uvažovat a analyzovat argumenty.
Totéž se děje s příznivci ODS. Nenávidí Paroubka, ale nevědí proč. Pokud to "proč" ovšem není vytáhnutí preferencí ČSSD po odchodu Standy. To musí ODS hodně bolet.
18. 05. 2010 | 12:17

Bara napsal(a):

V době předvolební je možné kdeco, co by jinak možné nebylo. Například úmyslná slepota, nebo Kubiceho zpráva. Všechno je dobré, co škodí politickým odpůrcům a je úplně jedno, jestli je to pravda nebo lež. Hlavní je vyhrát volby za každou cenu. Ono se to po volbách zase uklidní.
18. 05. 2010 | 12:32

neo napsal(a):

V inzerci agitka pro Paroubka... normálka od levicového quasipolitologa, zaujatého, nenávistného především k preidentovi čr.
18. 05. 2010 | 12:33

Arnold Zach napsal(a):

Pan JenTak je zřejmě znalec Arabů.
18. 05. 2010 | 12:33

Marcus Agrippa napsal(a):

Ještě že existují tyto svobodné blogy na aktuálně.cz. Jinak by p.Pehe asi neměl moc šancí vyslovit svůj názor a byl by v našich"objektivních"médiích totálně rozcupovaný ( a takový Reflex by okamžitě přišel s nějakou velmi"vtipnou"karikaturou ).
18. 05. 2010 | 12:36

fotograf napsal(a):

Taky jenom tak - za povšimnutí stojí bilbor s foto Nečase a Paroubka. Paroubek, normální muž, zachycen asi v momentu přemýšlení, kde nás to až dovedla ODS. Nečas, vysmátej naducanej debílek, vypadající jak kynutá knedle. Ještě jej bylo dobré zachytit, když odmítl post min. obrany. Tam byl jako vždycky - připosratej. Jak knedel mající plné gatě. Tak si tedy vyberte.
18. 05. 2010 | 12:37

Filipi napsal(a):

Pehe, myslim ze se shodneme na tom ze jste hodne nalevo. Problem ktery s Vami mam je ten ze jste ten typ levicaka z USA co ma rude oci a dokazal by za svou ideologii snad i vrazdit. Opravdu se Vas bojim. Pokud byste se nekdy dostal k moci budete napriklad schopen za "neobjektivni" informace sazet drsne tresty pokut nebo vezeni a lustrovat lidi podle toho jestli se vyjadruji dostatecne politicky korektne.
k psani o Paroubkovi.
Problem s Paroubkem je ten ze se chova takovym zpusobem ze psat o nem tak aby to nevypadalo jako stvanice skoro nejde. Clovek by musel ucelove vynechavat spoustu faktu ktere ho ukazuji ve spatnem svetle a to byste chtel aby vsechna media "kompenzovala realitu" to je presne to kam Vase vseobecne uvazovani vede.
18. 05. 2010 | 12:38

alarm napsal(a):

to Jen Tak: O panu Pehe napsal pan Kratochvíl, že byl "nejlínější" pingl v USA. Ano, je to člověk, který by se ničím neuživil. V Čechách je všeobecně považován za nemocného člověka. Zobrazovací metody by nezjistili žádné organické postižení, jen mu mozek nefunguje tak jak má.
18. 05. 2010 | 12:38

noether napsal(a):

2 fotograf: přes všechnu snahu vypadá Paroubek na tom bilboardu ODS mnohem líp, než Nečas.
18. 05. 2010 | 12:39

jarpor napsal(a):

Pane Pehe, víte co je zajímavé ?

V reakci na Váš text jste obdržel "nebývalé množství dopisů z nichž 90% bylo souhlasných a Vy se zde zabýváte dvěmi reakcemi, dvou pánů ?

Tak nějak... politologicky mimo - nemyslíte ? Copak nestojí za to, seznámit všechny kolem, včetně Rudého práva, snad i formou placenéé inzerce, stěmi kladnými ohlasy ?

Nějaké nevyvážené, řekl bych... tož proto palec dolů...

Hezký den
P.S. K tomu Vašemu textu jsem tenkrát napsal : Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá... a nemám důvod na tom cokoliv měnit.
18. 05. 2010 | 12:40

Belgičan napsal(a):

JenTak,
já proubka nsnáším a vím proč. Myslím, že s ostatními lidmi je to stejné. Mám pocit, že spíše obdivovatelé pana Paroubka neví proč to dělají. Alespoň pro mně je záhada co si kdo od takového člověka slibuje.
Teď nemám na mysli lidi zcela zblblé propagandou a lidi co z něj mají prospěch.
Já vím, že není na našem politickém nebi moc velký výběr, ale pro myslícího člověka se přece něco najde.
Není divu, že v místech, kde je více vzdělaných lidí ČSSD prohrává. Proto šel Paroubek na kandidátku do Ústí.
18. 05. 2010 | 12:45

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, pekne, myslim ze potrefene 'novinarske' husy zakejhali, netusic ze jen potvrzuji to, o cem Vas clanek byl. :)
18. 05. 2010 | 12:51

JF napsal(a):

pan Pehe:

bezva, pěkné, souhlas.

ps: ten kdo tady mluví o "pinglech a mozku" by mohl sám naznačit. To ale nečekám.
18. 05. 2010 | 12:52

vlk napsal(a):

Pane Pehe
hluchým nelze nic vysvětlit!
A těm , co s e bijí za lepší zítřky proti bradavici už vůbec ne.
Přiznám se, že onoho Wágnera jsme do teď nezaregistroval a nechybí mi.
Doležal? To je jiná!

Tenhl e jednorozměrný fanatický pisálek prostě chrlí pořád stejná moudra.
O ODS, o pravicia o Sdetských Němcích.

Ten nedojde klidu ani v rakvi.

To víte , psát na česém internetu nestranně a klidně? Není většího hříchu. Tad y je vajíčková demokracie.
18. 05. 2010 | 12:53

Béda napsal(a):

p. Pehe,

souhlasím s tím co jste napsal a jako "taky placený" (jak neprokazatelně tvrdí kupř. zdejší komentátor DDD) Dimunem vás tímto srdečně zdravím.

Sice vám to asi k ničemu nebude, ale za sebe mohu říct, že z celé plejády českých politologů a taky politologů vás považuji v této oblasti za absolutní špičku.
Jak co se týče obažnosti, tak formulací.

PS: Když si vzpomenu na p. Matuškovou (pod blogem vedle), resp. p. Doležala (z Lidlovek), musím se nad jejich odborností v duchu od srdce smát.

Holt nejste mainstreamově přitažlivý (nejste in) a nekonformnost, vybočení z pruhu, i kdybyste měl tisíckrát pravdu, se konformisty nepromíjí.
18. 05. 2010 | 12:57

Marcus Agrippa napsal(a):

Belgičan:
osobně bych se neodvážil o někom ( navíc z politiky ) říct, že ho nesnáším - snad Kalouska - ale to není o jeho osobnosti, ale o neschopnosti. ČSSD nebo KSČM rozhodně není můj šálek kávy, ale Paroubkovi se nedají upřít jeho organizační schopnosti - dokázal vyvést ČSSD z úpadku a pod jeho vedením dokázala ČSSD drtivě zvítězit v krajských volbách. Ano Paroubek je sice sebestředný a občas arogantní, ale je to taky schopný politik a dokáže na sobě pracovat.
18. 05. 2010 | 12:58

Jedla napsal(a):

Ta "Licoměrná štvanice" (10.5.2010) není zas tak dobrý text, i když chápu, jak vytáčí lidovky a neviditelného psa. Lepší je text:
http://www.denikreferendum....
z Patočkou "vyžádané" (a symbolicky prvního máje zahájené) série Proč se hlásím k levici.
To se pak ztuha papouškují Mladou-Frontou-Zítraužznamenávčera zjevené pravdy o sebevědomé podnikavé a pracovité většině a příživnické líné přerozdělující a k bankrotusměřující menšině.
18. 05. 2010 | 13:00

Eva napsal(a):

Pane Pehe,
prosim vas, neohanejte se zde USA, jeji svobodou a ostatnimi pritroublymi kecy. Ziji v USA uz hodne dlouho na to, abych nevedela, ze drtiva vetsina universit je levicacka a takove pitomce jako jste vy, si tam primo hyckaji. Mne staci se podivat na vas ksicht a vim s kym mam tu cest.
18. 05. 2010 | 13:04

Pepa Řepa napsal(a):

To Filipi
ale no tak, bát se pana Pehe?
To snad nemyslíte vážně.

Že má rudě podlité oči? Inu nejen oči.
Vždyť je to komické.
opět ten úvod ve stylu Vovky.
Obdržel jsem několik set dopisů, které se mne ptají......

Nevím jestli je pro Cyrdu dobré doporučení, že bude pan Pehe volit lidovce. Pokud se připojí Patočka a mladej Stropnický budou moravští tatíci koukat na drát.
Na konservativní tradiční křesťanské hodnoty.
18. 05. 2010 | 13:05

blue jay napsal(a):

vlku,
tobe taky nelze nic vysvetlit. Ty jsi beznadejne obarvenej na oranzovo. Akorat kdyz se rozcilis tak popletes pismenka skoro do cervena. Jsi zajimavej zivocich. Kde jsi byl kdyz tu Petra Pee perlila?
Prc s nhtlill neco o pravicia jako to dela poblitolog Pehe? a nebo o o Sdetských Němcích? Popripade o česém internetu ?
18. 05. 2010 | 13:09

blue jay napsal(a):

Bedo?
Pracujes? Jak koukam tak travis vetsinu casu na internetu jako ochranka Paroubka. Delas to za penize a nebo jen ze socialistickeho nadseni?
18. 05. 2010 | 13:13

Béda napsal(a):

hovne,

to byste mněl vědět nejpíš vy jako odborník na tuto část (jak plyne již z vašeho nicku)anatomie.

Čistě obecně - asi stejně anebo podobně jako každý jiný za**k.
18. 05. 2010 | 13:16

popapuli napsal(a):

Filipi: citace - jste ten typ levicaka z USA co ma rude oci a dokazal by za svou ideologii snad i vrazdit- konec citace. Ještě, že je tam slovo snad. Vždyť usáci jkožto pravičáci za svou ideologii vraždí a to hned po celém světě. Co potom tady kydáte o levicovým Pehe.
18. 05. 2010 | 13:16

Béda napsal(a):

blue jay,

Prozradím ti tajemství broučku. Dělám to pro potěšení. Libuji si v argumentaci a logice. Dělám to stejně rád, jako každý kdo zde přispívá. (Někdo víc, někdo méně.)

Ještě nějaké subjektivní dotazy, pane cenzore?
18. 05. 2010 | 13:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 05. 2010 | 13:22

Matrix napsal(a):

Pehe a levouni neví, a přitom si stačí přečíst vyjadřování toho pána:

http://www.lidovky.cz/parou...
18. 05. 2010 | 13:27

blue jay napsal(a):

Ok Bedo,
Takze tvuj zivot se odehrava na internetu. Ti ten tvuj naslibovanej perfektni virtualni oranzovej svet zavidim. Jen at ti to zase nepokazi nekdo kdo po volbach prohlasi, ""Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí."
18. 05. 2010 | 13:28

tečka napsal(a):

Belgičane ve kterých mediích probíhá ta Paroubkovská propaganda?
18. 05. 2010 | 13:29

ondroun napsal(a):

obávám se, že nepotřebuji k životu názory pana Pehe ani pana Doležala. ale jejich vzájemné infantilní napadání na téma, kdo pro koho agituje, je vcelku zábavné.

nevšiml jsem si žádné štvanice na Paroubka. všiml jsem si ale zpráv o tom, co pan Paroubek skutečně dělá a co skutečně říká a s jakými lidmi se spojuje; pokud jsou to zprávy nepravdivé, ať je někdo vyvrátí. kromě zpráv se píší také komentáře, které jsou ze své podstaty subjektivní, a nechápu, jestli by chtěl pan Pehe nějak reegulovat, kolik novinářů smí mít jaký názor; ostatně tyto komentáře mě z 95% také nezajímají, jelikož myšlenkovou hodnotou se podobají článkům pana Pehe.

proč se mi hnusí pan Paroubek a proč jej považuji za nebezpečí pro naši zemi, vím naprosto přesně a nepotřebuji k tomu žádné "fundované" "politologické" "analýzy". (pro ty uvozovky viz např. předchozí článek pana Pehe na téma Facebook.)

a pro úplnost samozřejmě musím dodat, že mě neplatí Ivan Langer ani mně Langer nevede ruku ani mně Langer nehacknul počítač ani mě Langer nezhypnotizoval ani mě Langer nezdrogoval, děkuji za pochopení.
a volím Stranu zelených.
18. 05. 2010 | 13:30

JC napsal(a):

No já přispívat nebudu, jen se budu dobře bavit.
Např. Eva :-)) 100 bodov
Jarpor, bluejay,PŘ, 99 bodov:-))
18. 05. 2010 | 13:31

Belgičan napsal(a):

Marcus Agrippa,

to co jste napsal o Paroubkovi, že dokázal, jestli to je pro Vás důvod k obdivu, tak jste nejspíš i obdivovatelem Hitlera. Hitler to také "dokázal". Obdivovatele měl a má jak vidno všude.

A pro Váši osobu, můj odpor k soudruhu Paroubkovi pramení z osobní zkušenosti s ním z druhé poloviny osmdesátých let.
18. 05. 2010 | 13:32

lederer napsal(a):

Eva

Bingo !!!!!!!!!!

Děkuji ,moc hezky jste to vystihla....:)))))
18. 05. 2010 | 13:32

chytryhorak napsal(a):

Paroubka nesnáším především proto, že je prolhaný a nabubřelý papaláš. Na tom Pehe ani JenTak nic nezmění.
18. 05. 2010 | 13:33

ctenar napsal(a):

blue jay,
vlka si lze vychutnat na neoficilani strance Neviditelneho psa, kde se schazi se stejne potrefenymi, az na par vyjimek, levicove zamerenymi pisalky, kteri se navzajem ujistuji, jak jsou vysoce moralni a inteligentni a druhymi nepochopenymi. Blog
na pobliti.
18. 05. 2010 | 13:34

Béda napsal(a):

blue jay,

já jsem po této stránce vcelku velice skromný. Mně bude docela stačit, pokud ti co budou po volbách mlaskat u koryta (jakože to budou rukou společnou a nerozdílnou všichni), nerozkradou, nezprivatizují (a nevytunelují) přitom s řečmi o budoucnosti veškeré zbytky státního majetku, které budovaly předchozí generace a zachovají v platnosti princip solidarity a sociální stát.
18. 05. 2010 | 13:35

blue jay napsal(a):

Zda se ze Pehe vycerpal
skoro vse. Aktualni poblitolog nejdrive busil do Klause, ODS, VV, TOP0... a ted se soustredil na sve JA. Stane se z nej dalsi Jajinek? To bude skoro tak zajimave jako JA Petry Pee.
18. 05. 2010 | 13:38

Iveta napsal(a):

je tak osvěžující vidět před volbami inteligenci pravice .. jen tak nějak nechci zažít ty jejich světle modré zítřky
18. 05. 2010 | 13:38

Béda napsal(a):

dovětek:

a nějaký Paroubek s Dimunem, Tvrdíkem a spol. je mi přitom srdečně ukradený (stačí se podívat na blog JP a jeho manželky.
18. 05. 2010 | 13:38

Iveta napsal(a):

děkuju pane Pehe
škoda že není více takových článků .. snad by se i ta media dala konečně číst
18. 05. 2010 | 13:39

Belgičan napsal(a):

Tečko,
nesmíš jen sedět u telky a u počálu! Zajdi si ven a podívej se na bilboardy. Co se tam všechno slibuje, a lidičky na těch obrázcích, jak září štěstím, vysmátí jako v prospektech svědků Jehova. Jestli to není propagandistický lov na blbečky?
18. 05. 2010 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

Je zajímavé sledovat předvolební finále.

Bloggeři-po vzoru Hnojaře- se ztopoří a zařvou.

VOLÍM ČSSD (ODS,VV, TOP.......) lze doplnit dle libosti!!!!!!!!!!!!!!!!!

Řekl bych, že politolog, pokud chce jen trochu zachovat zdání, že politologem je, by se měl tomuto výkřiku při politickém orgasmu vyhýbat.

Přiznat barvu je možné-na jasný dotaz-ale pokud toto vytrubuju na šófar do světa, stávám se pouhým Hnojařem a ne politologem, pouhým agitátorem, podílejícím se na politické nalejvárně.

Je jedno jestli pravé nebo levé.
18. 05. 2010 | 13:42

Marcus Agrippa napsal(a):

Belgičan:
ale já nikoho neobdivuji ( jak jste na něco takového došel ). Jen osobně nevidím důvod k tomu Paroubka urážet. Ale pokud s ním máte osobní zkušenosti, tak to je něco jiného. A hlavně si o Paroubkovi nemyslím že je to nějaký diktátor - to takový Langer nebo Vesecká je z mého pohledu větší nebezpečí pro ČR. Osobně je mi odporné dělení na pravice / levice. Rád bych viděl stranu a média, které objektivně a střízlivě dělají svou práci - a to u nás chybí ( z TKM a SSM jsme se stejně primitivně předělali na pravicovou ideologii alá Reflex ).
18. 05. 2010 | 13:43

blue jay napsal(a):

ctenari,
J a si vkla vhutnavam. Je ot cvlkvek co nza skleve cesyk jazky. M a neco od sebe.
18. 05. 2010 | 13:45

JenTak napsal(a):

Mohl by my někdo z příznivců ODS vysvětlit, co strašného Paroubek provedl?! Dočkám se?

Paroubek nemá moje sympatie, ale že bych ho nenáviděl jako někteří zdejší "arabové", to tedy ne. Rozčilení není program, říkával TGM. Připadá mi to, že Paroubek nepochopitelně rozčiluje své odpůrce, aniž by ti mohli uvést konkrétní Paroukovy přečiny. Možná jen, že Paroubek dělá svoji práci dobře.
18. 05. 2010 | 13:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, vrcholní organizační všehoschopnosťové zde...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/u/U...
18. 05. 2010 | 13:47

tečka napsal(a):

Belgičane
televizi nemám. Všechny bilbordy kolem mého bydliště patří ODS, několik VV a dnes jsem objevil 2x TOP 09 a 2xČSSD s hlavou Paroubka. Znova se ptám v kterých mediích probíhá ta propaganda?
18. 05. 2010 | 13:47

honza napsal(a):

Pane Pehe, opět brilantní. Že je ODS strana stalinského typu a to jak fanatičností mnohých jejich příznivců, tak i nenávistí vůči jiným názorům, to je přeci naprosto zjevné..
18. 05. 2010 | 13:47

vilček napsal(a):

Pane Pehe, děkuji. Vždy to, co píšete má hlavu a patu ,i když ne vždy a ve všem s Vámi souhlasím,vždy píšete korektně.
Pro Evu: O levici na amerických universitách toho moc nevím, ale
stačil jsem si všimnout toho, že pro "pravicového, kdysi čestného předsedu ODS" se stal levičákem
(po vpádu USA do Iráku) i G.W.Bush. Co Vy na to?
18. 05. 2010 | 13:47

blue jay napsal(a):

Pepo!
Bud hodnej. Nebo te tu nejaka oranzada jeste nazve beag beetem. Skoda ze cukrovary uz v CR nejsou. Repa byla kdysi uzitecna. Ale jak se zda tak dnes se cukr vyrabi v Lidovem Baraku.
18. 05. 2010 | 13:50

zk napsal(a):

Cituji:
"Budu volit lidovce. Volím je pokaždé, když nevím, koho volit."
Bezva, budete volit lidovce, ti i díky Vašemu hlasu přelezou 5%, následně vstoupí do koalice s ODS, TOP 09 a VV a budou prosazovat přesně tu politiku, proti níž jste tady za posledních několik let napsal desítky blogů.
Je dost možné, že KDU-ČSL je po odchodu Kalouskovy kliky mnohem více stranou lidovou než stranou křesťansko-demokratickou. Ale s čestnou výjimkou Ludvíka Hovorky všichni její poslanci podporovali Topolánkovy reformy, všichni její poslanci bez výjimky umožnili vznik - od prvního dne nelegitimní - Topolánkovy vlády.
Nemám žádné iluze o současné ČSSD, zejména ne o jejím vedení, ale v čem jsou, pro lásku boží, lidovci lepší?
18. 05. 2010 | 13:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Milý übermenschi, Velký Mogule korektnosti a prospektore modrého pozadí!

Víš, že mluviti o někom, kdo není přítomen, je neslušné ? Říká se tomu pomluva, kleveta, pavlačový drb. Ale můžeme to třeba ode dneška nazývati "pepřepovský argument".

A bráti si při svém plkání nick nepřítomného do klávesnice - no fuj.

Takto tedy, milý Vezíre slušnosti a nadčlověčího mentorování, působí Vaše poučování skutečně poněkud rozmarně.

Pepřepovskodemagogičně.
18. 05. 2010 | 13:51

hoven napsal(a):

pehe,
ukolem novináře nebo komentátora není hájit politka před "propagandou". vaše blogy se vracejí před rok 89 do rudého práva, kde soudruzi ohnivě psali o imperialistické propagandě a očernování socialismu.
18. 05. 2010 | 13:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Aááá - máte zde svého kamaráda. Zastánce.
Blue jaye.

Taky exemplář.
18. 05. 2010 | 13:52

vlk napsal(a):

Moucha

netrap s e, že nic nechápeš, to máš prostě dané. ty jsi schopen tak potetovat obraz císaře pána. Nic víc. To je přesně tvoje úroveň.A že by ses někdy dopustil myšlenky?Ty? tak to opravdu nehrozí ani ve zlém snu.

čtenář
Asi tě zklamu. Na Neviditelném psu jsme nebyl nejméně 5 let. Takže pokud tam někdo píše pod stejným nickem jako já, nemám s ním , kromě toho nicku vůbec nic společného.
Neznám tedy ani úrověň či neúroveň tamějších příspěvků.

Ovšem , chápu, že někdo jako ty se může z reálných faktů poblít.

To je přesně to, co všelijací čtenáři a Mouchy prostě zásadně nesmí. Tedy respektovat fakta a myslet. Myslet je totiž práce, která leckdy hodně bolí.
A takoví jako ty nehodlají pracovat. Hodlají vydělávat.
18. 05. 2010 | 13:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pehe
Pište dál. A vysvětlujte bolševikům jak se věci ve skutečnosti mají.

Když Váš text není přes čtyři obrazovky, čtu Vaše příspěvky docela rád.

Mějte se.
18. 05. 2010 | 13:55

Belgičan napsal(a):

Marcus Agrippa,
napsat o někom, že ho nesnáším není snad urážka. Především, když se jednalo o poukaz, že vím proč, jako odpověď na opačné tvrzení. Můj názor na Paroubka a ostatní Vámi jmenované nemohu zde zveřejňovat. Pan Stejskal by to smazal.
S tím dělením na pravici/levici... máte pravdu.
18. 05. 2010 | 13:56

blue jay napsal(a):

vilceku?

Jste pribuznej vlka? Pehe ma hlavu kde obycejni lide maji patu. Pocitam ze se brzy stane pravidelnym poblitologem pro Halo noviny. A ruzni obycejni Honzove budou z toho nadseni. Konecne levicovej brilantni tisk s brilantnim poblitologem.
18. 05. 2010 | 13:56

Pepa Řepa napsal(a):

Milý Hnojaři
dřív se dopis končil pozdravem Světu mír (či tak nějak).
Je hezké, že se držíte tradice a každý výpotek zakončíte zvoláním:

Volím V.V.

Mluvit o nepřítomném?
Kdepak, Vy jste všude. Vaše reakce trvala 9 minut.
Lepší už je jen Bolt.
18. 05. 2010 | 13:56

Olda napsal(a):

Eva

nevím, jak dlouho žijete v USA, ale z vaší dost hloupé reakce je zřejmé, že jste na žádné univerzitě (nejen v USA) nejpíš nestudovala. Nevím, kho si americké univerzity hýčkají, ale v ve všech možných přehledech nejlepších univerzit světa vedou s obrovskou převahou právě ty americké.
18. 05. 2010 | 13:56

Béda napsal(a):

blue jay,

ten kterému se zde posmíváte kvůli písmenkovým přesmyčkám a vynechávání, co do obsahu a logiky příspěvků je od vás na míle vzdálen od. Tomu v tomto ohledu nedovidíte na záda, seč byste sebevíc chtěl. Vaše rychlopalné poštěkávání argumenty nepřebije.
18. 05. 2010 | 13:58

stále rebel napsal(a):

Inteligentní, vtipné – A*.
18. 05. 2010 | 13:58

blue jay napsal(a):

Bedo, lol
lvk je afnatic. Jestli povazujete nekoho kdo mele pate pres devate a je tak zapalen levicovou ideologii ze nevnima nic okolo, tak to asi ziskate vice znalosti z blogu Petry Pee.
18. 05. 2010 | 14:04

jams napsal(a):

Pane Pehe, udělal jste chybu, že svolil, aby váš komentář použila jedna politická strana v rámci své kampaně. Nepodezírám vás, že vás za ten článek někdo platil, vím, že to nemáte zapotřebí, ale byla to chyba. Z politologa, komentátora, se tím stáváte politikem, tak byste se jím měl stát buď otevřeně (a proč ne?), nebo zůstat komentátorem.

B. Doležal je silně zaujatý a občas něco nepochopí (sám píše, že je penzista), ale své komentáře drží v rovině komentářů.
18. 05. 2010 | 14:06

Mour napsal(a):

Autor: Díky za příspěvek. Čtu Vás stále radši.

Neo, blue jay, ondroun: Výborné příspěvky - z hlediska diagnózy a poznání myšlenkových pochodů těch, kterým se "hnusí" Paroubek.
18. 05. 2010 | 14:08

Belgičan napsal(a):

Tečko,
co pořád máte s těmi médii? Já měl na mysli plakáty s nerealisticky pozitivně naladěnými lidmi, do nadlidskosti vyšminkovaným Paroubkem a nereálnýmy sliby. Taková propaganda cílí na lidi s IQ pod osmdesát.
18. 05. 2010 | 14:09

Sladký napsal(a):

Už poměrně dlouho pozorně sleduji a studuji virtuální diskuse, na všech úrovních,od těch nejpokleslejších (např.svobodná diskuse aktualně) až po ty relativně velmi kvalitní ( třeba ty ke zdejším blogům). Mám mnoho zajímavých poznatků-jedním z nich je pozoruhodná skutečnost,že voliči ODS (potažmo pravice) svým slovním projevem, myšlenkovou chudobou (v podstatě do nekonečna opakují několik ideologických frází a klišé) fanatismem a netolerancí nejvíc ze všeho připomínají onen druh komunistů,kterým jsme říkali "kovaní". Ta podobnost je až přízračná, v podstatě nejde o nic jiného,než o zrcadlově převrácený obraz.
18. 05. 2010 | 14:10

nick y napsal(a):

ČSSD platí za souhlasné články v inzerci, taky platí za souhlasné pokřiky ...
Je s podivem, kolik preferencí agentury předvolebních průzkumů ČSSD nadělují...
Budu volit Věci veřejné, hezký den
18. 05. 2010 | 14:11

pepík napsal(a):

belgičan:

a to mluvíte o jaké straně?

:-)
18. 05. 2010 | 14:11

blue jay napsal(a):

Hnojari?
Verejne tu prohlasujes ze volis VV. Proc tu tedy tak vehementne branis vse levicove? Dokonce i nekolik hodin denne! Je VV levicovou stranou? A nebo tu jen hrajes trapne divadlo?
18. 05. 2010 | 14:11

Pepa Řepa napsal(a):

To Olda
situaci na amerických univerzitách neposoudím, ale znám situaci na t. zv. americké univerzitě, kterou se autor chlubí.
Kamarád tam má potomka, nechci mu zavařit.Až budete mít doma totálního blba a spoustu peněz Plzeň je proti tomu
Sorbona.
18. 05. 2010 | 14:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Můžeš být konkrétní , milý prospektore modrých pozadí ?
Co komkrétně levicového máš na mysli ?

Díky za odpověď .
18. 05. 2010 | 14:14

Sladký napsal(a):

Podotknu ještě,že se soustřeďují především v "nejnižších diskusních patrech" -tam velmi často převažují a vulgaritou a agresivitou vytlačují diskutující s odlišnými názory.Čím vyšší úroveň mají diskuse,tím méně často je zde naleznete.Projevují se též daleko kultivovaněji, přesto se jejich příspěvky zcela jednoznačně (až na pár výjimek) řadí k těm formálně i obsahově nejslabším.
18. 05. 2010 | 14:14

blue jay napsal(a):

Pane Sladky?
A jake to ideologicke fraze do nekonecna opakuje levice? (v podstatě do nekonečna opakují několik ideologických frází a klišé) fanatismem a netolerancí nejvíc ze všeho připomínají onen druh komunistů,kterým jsme říkali "kovaní". Ta podobnost je až přízračná, v podstatě nejde o nic jiného,než o zrcadlově převrácený obraz.
18. 05. 2010 | 14:14

Pepa Řepa napsal(a):

Až budete mít doma totálního blba a spoustu peněz, víte na koho se obrátit.
Plzeň je proti tomu
Sorbona.
Pardon.
18. 05. 2010 | 14:14

JC napsal(a):

Sladký,
Studujete sice dlouho a pilně, leč s nevalnými výsledky.
viz otázka blue jay.
18. 05. 2010 | 14:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay napsal
Hnojari?
Verejne tu prohlasujes ze volis VV. Proc tu tedy tak vehementne branis vse levicove? Dokonce i nekolik hodin denne! Je VV levicovou stranou? A nebo tu jen hrajes trapne divadlo?

A já se zeptal
blue jay
Můžeš být konkrétní , milý prospektore modrých pozadí ?
Co konkrétně levicového máš na mysli ?

Díky za odpověď .
18. 05. 2010 | 14:18

Karlík napsal(a):

No to koukám... Údajně nejlepší politolog v ČR, absolvent amerických univerzit a bude volit lidovce? To je na komentář jako od Zdeňka Svěráka v Obecné škole :-DDD
18. 05. 2010 | 14:18

Lubas napsal(a):

Pro autora.
Moje a Vaše vidění světa se poněkud rozchází, ale to není důvod proč jsem se rozhodl reagovat. Důvodem je Vaše kritika mediální (ne)garamotnosti názorových oponentů. U člověka natolik zběhlého médii, za jakého se zcela zjevně pokládáte, bych očekával jistou míru sebereflexe. Mám na mysli bod 3) Vašeho traktátu, který zcela správně pan Kamberský kritizuje na Vašich stránkách. Pro zájemce zde http://www.pehe.cz/ohlasy/o... Proč se zde zabýváte takovými hloupostmi jako zda si někdo přečetl větu "Placená inzerce" nebo nepřečetl? Daleko přínosnější by asi bylo reagovat na výše uvedenou věcnou kritiku, která se, myslím dotýká přímo Vaší mediální (ne)gramotnosti.
18. 05. 2010 | 14:19

Jana napsal(a):

Děkuji panu Pehe za článek, je výborný, objektivní především. Pokud se týká pana Doležala, jednoznačně má pravdu, že ten člověk není schopen racionálního myšlení, řekla bych, že mu to přestává myslet a měl by zmizet z médií. Jeho články se nedají ani číst, natož, aby si člověk vzal nějaké ponaučení.
Ještě jednou pane Pehe dík! Jste jediným slušným a skutečně myslícím politologem.
18. 05. 2010 | 14:20

blue jay napsal(a):

Muj milej hnojniku,
Sledoval jsem tvoji fantastickou snahu branit tu falesnou blondynu Petru Pee . To bylo neuveritelne. Hodiny a hodiny. Tomu rikam oddanost ke strane. Skoro jsem si jistej ze to nemuzes delat zadarmo. Tak blbej snad nejsi. A nebo ano?
18. 05. 2010 | 14:22

Sladký napsal(a):

2 JC. S nevalnými výsledky? Copak o těch výsledcích víte,vševěde? Jste snad čmuchající fízl? Nebo Langerova vědma? Nebo prostě a jednoduše jeden z pravicových nadřazenců a nadlidí? Možná vám také poněkud ušlo,že celý fenomén nelze popsat v jednom jediném příspěvku...ale to je pro jednodušší jedince typické.
18. 05. 2010 | 14:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

/blue jay nyní odchází za svým řídícím důstojníkem a oba se dají do prohlížení svých archívů... kamsi volají - pochvíli přicází pepařepa, otevře tašku, cosi vytahuje a všichni tři se ponoří do práce ....../

Tencokida rozechvěle čeká na svůj ortel.

P.S. Blue jay - co konkrétně LEVICOVÉHO ??
18. 05. 2010 | 14:23

Béda napsal(a):

Belčičan,

ještě si živě vzpomínám na leták ODS před volbama v r.2006 s rozzářenými důchodci typu telemarketingových jehovistů.

To vám byla taková krása.
18. 05. 2010 | 14:23

ms napsal(a):

Ty jo, vidím, že pan Pehe je teď extrémním cílem pětiminutovky nenávisti našich slušných pravičáků. A to jen proto, že nebečí jako jejich stádo.
18. 05. 2010 | 14:25

jan holubář napsal(a):

Ano, oranžoví příznivci, máte pravdu. Vyhubit ty hnusný pravičáky, všechno jim sebrat. Jenom zapomínate, že až ten jejich majetek projítě a prochlastáte, nebude mít na Vás kdo dělat, pak pochcípáte hlady. V Řecku už se to podařilo, tak musí na výživu levičáků přispívat třeba Německo....
18. 05. 2010 | 14:26

Sladký napsal(a):

Jiří Peehe je jedním z velmi mála skutečných odborníků, je člověkem,který si v tomto nechutně korumpujícím prostředí zachovává vysoký stupeň objektivity.
18. 05. 2010 | 14:27

Tupelo napsal(a):

Pane Sladky, doporucuji Vasi pozornosti, pokud se tak nestalo, i jedinecnou zumpoindni 'diskuzi' pod poslednim blogem p. Paroubkove - myslim ze jde o dobry studijni material, vhodny k archivaci...

Blue Jay, co je divneho na tom, ze nekdo branil Petru Pasroubkovou? Podle toho se pozna ze je clovek levicak nebo pravicak? Neexistuji treba i jine kriteria, proc se nekoho zastat, nebo naopak proc se distancovat od stada?
18. 05. 2010 | 14:27

rhisus sardonicus napsal(a):

sladký napsal: "...v podstatě do nekonečna opakují několik ideologických frází a klišé..."

Kubice, přeběhlíci, nenávistná kampaň, antiparoubkismus, vajíčka, nástup fašismu, 30 korun... To jste měl na mysli?
18. 05. 2010 | 14:28

JC napsal(a):

Sladký,
Se mi zdá, že tady někdo ztrácí glanc:-)).A na začátku se zdálo jaký je to slušńák.
Sladký, ty výsledky vašeho dlouhodobého studia jste přece sám popsal ve svém příspěvku.Není potřeba abych někde čenichal, nemám to ve zvyku.
18. 05. 2010 | 14:29

Sladký napsal(a):

Blue Jay- přečti si příspěvek holubáře (14.26).Najdeš tam hned dva z oněch stokrát denně omílaných pravicových ideologických žvástů.
V rudé ideologii zlí a líní kapitalisté vykořisťovali hodné,pilné a pracovité dělníky. V ideologii modré zlí a liní dělníci a jiná nefachčenka brutálně vykořisťují hodné,pilné a pracovité podnikatele.
18. 05. 2010 | 14:30

sladký napsal(a):

2JC. "Mám mnoho zajímavých poznatků.. jedním z nich..." patrně trochu hůř chápete psaný text.Nebo jste nečetl pozorně?
18. 05. 2010 | 14:33

Eva napsal(a):

pro Oldu,
odpovidam na vas hloupy prispevek vuci me osobe. Studovala jsem coby nemajetny californsky obcan na public community college, Monterey Peninsula College, v cem jsem major, vas uz nemusi zajimat. Ze o pomerech na americkych universitach vite primo houno, je evidentni uz s to vasi posledni vetou, ktera nema nic spolecneho s tim, ze drtiva americkych universit je levicacka. Zkuste si neco precist od pana profesora Ulce, ktery se na americke akademicke pude pohybuje uz hodne dlouho a dost o tom taky pise.
18. 05. 2010 | 14:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay napsal
/na mou otázku co LEVICOvÉHO je na mých postojích/

" Muj milej hnojniku,
Sledoval jsem tvoji fantastickou snahu branit tu falesnou blondynu Petru Pee . To bylo neuveritelne. Hodiny a hodiny. Tomu rikam oddanost ke strane. Skoro jsem si jistej ze to nemuzes delat zadarmo. Tak blbej snad nejsi. A nebo ano? "

Takže.
Milý modrý fanatiku,
kvalitu "dílka" P.Paroubkové necháme stranou ano ? Tak.

Ejak napsal(a):
Tahni odkud jsi přišla ty Slovenská děvko!

Takže. Po přečtení desítek (zbytek zřejmě editoři smazali) takovýchto vskutku literárněkritických zhodnocení "dílka" autorky, nedala mi má přirozenost a zastal jsem se. Ano zastal.

Obyčejné lidské slušnosti.

Reakce ?

Např. : Facebook napsal(a):
Drahy tencokida Hnuj,
uz jsi dnes onanoval? Ja jen, ze jsi viditelne az po usi zamilovan do Paroubkovny a jaksi se ti nedari samotnemu pacifikovat "fejsbukare". To jak, priserne foneticky kur. vis anglictinu mne trha srdce, je druha vec. No a proc se ptam na to tvoje onanovani.
pokud jsi uz ejakuloval, tak by se ti uz mohli trosku zklidnit hormony A hod sem odkaz, podle ktereho blogeri
dostavaji $1 za klik, jinak si budu myslet, ze fabulujes, kretene. Nepsal jsi tady nahodou rano, ze odchazis a ted
je skoro pul jedenacty a ty tady jeste porad smrdis, hnojari."

Tak. Víte proč se "FACEBOOK" ptal na ten 1 USD za klik. No já spustil takovou malou mystifikaci -

milí fejsbůkaři
Tak to sakra dotáhněte na těch 50000, ne ?
Paní Paroubková takto dle paradigmatu profesora Hořejšího bude za vodou a vy....
.... tak utřete zase hubu(y).

P.S. Vy nevíte že bloger má za každý Váš klik na blog 1 USD ?

Na chvíli byl klid. To víte , sprostě nadávat to jo. Ale aby za každý můj příspěvek dostala paní Paroubková prachy ???
Nu zasmál jsem se. Ještě jednou: FACEBOOK napsal (a) :

"A hod sem odkaz, podle ktereho blogeri
dostavaji $1 za klik, jinak si budu myslet, ze fabulujes"

Tak. Milý)á) nicku (o) neo, Vy byste se nezastal své paní, kdyby ji někdo říkal ať táhne a že je děvka ?

Hmm. Tak dobře, třeba jste gay, tedy Vašeho přítele ?

UŹž teď víš, milý pazgřivče, co je to LEVICOVÉ a co PRAVICOVÉ ?

Ne ? Ale vždyť jsi to TY SÁM takto DEFINOVAL !!

Sneem.
P.S.
18. 05. 2010 | 14:34

černovláska napsal(a):

mě můžou jak ODS tak ČSSD trhnout nohou, jsem znechucená vrcholnými představiteli obou stran, místo skuzečné práce opozice jen osobní invektivy, které se táhnou již drahnou dobu...co se těmto dvěma stranám OPRAVDU daří je znechutit část národa a tu zbývající část pak nesmiřitelně rozdělí .asi za svoji rodinu bych se takhle prala, ale za politika? ;-))) jo, klyby mě platil, tak jo ;-)))
18. 05. 2010 | 14:35

Béda napsal(a):

jan holubář,

o vyhubení obvykle v diskusích mluví někdo jiný. Stačí zběžně projít tuto anebo jiné diskuse a člověk si lehce utvoří názor, který proud je těmto řešením blíže. Stačí si zajít na mítink jedné a druhé strany a budete moci v praxi vidět, jak je tomu doopravdy.

S tím majetkem bych byl opatrný. Znáte Masarykovo "nebát se a nekrást!". Ve skutečné demokracii by se měli zloději klepat strachem. I ti, co se dnes holedbají svojí "humanitou", když v průběhu 10 let vykradli státní majetek - tedy majetek generací.

Zkuste si někdy udělat statistiku, kolik z dnešních nejbohatších Čechů nezbohatlo díky privatizaci. Pak pobesedujem.
18. 05. 2010 | 14:36

Charlie napsal(a):

zk

ok :)
18. 05. 2010 | 14:36

pepík napsal(a):

eva:

co na té větě není pravdivého?
18. 05. 2010 | 14:37

blue jay napsal(a):

Hnojivko,
Ja mam na rozdil od tebe zivot. Nechapu jak muzes travit hodiny a hodiny a hodiny obhajovat nanu jako je Petra Pee. To nemas nic lepsiho co by jsi se svym zivotem udelel?
18. 05. 2010 | 14:38

jipindripich napsal(a):

To Sladký:
Ano, je to vskutku podivuhodné, ale princip opakujících se frází je typický více pro sympatizanty konzervativního chápání světa.
I když je to na druhou stranu někdy úsměvné, protože při ječení úderného "Chytří volí pravici a ne levici" je my poněkud líto chytrých, neboť v Čechách není žádné skutečné pravicové strany.
Chudáci chytří.
18. 05. 2010 | 14:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Na druhém kompu obchoduji s akciemi /převážně americkými/. Dělám daytrading - je to trochu adrenalin, ale baví mě to.

No a když se nic neděje, dobírám si takových nýmandů, jako jsi ty.

Asi tak.
18. 05. 2010 | 14:45

Lubas napsal(a):

To Sladký.
Pehe skutečný odborník. A včem prosím pěkně. To si děláte srandu. Mrkněte na můj předchozí příspěvek a odkaz v něm. Vytahuje se tady už nějakou dobu jaký je mediální znalec a neumí si ani přečíst noviny. Teda umí, čte akorát titulky. Možná si je dává pod hlavu a čeká až mu tam obsah naleze sám.
18. 05. 2010 | 14:45

tečka napsal(a):

Belgičane o Paroubkovské propagandě jste začal vy a propaganda probíhá v mediích, např. v novinách, v televizi, v radiu, na internetu, jako doplněk lze použít letáky, plakáty, bilboardy. Jmenujte tedy nějaká media. MfDnes? Lidovky? Týden? Reflex? Nova? Prima? ČT? TV Barandov? Aktuálně.cz?
Zatím jsme se dostali pouze k tomu, že za propagandu považujete předvolební bilboardy ČSSD. V MÉM OKOLÍ NEPŘEVYŠUJÍ POČTEM BILBOARDY VV. A nezlobte se rozhodně se nedotýkají počtu bilboardů ODS.
Prostě jste plácl něco co evidentně není pravda a mou snahou je, abyste o tom začal přemýšlet. Dělám to z čistě sobeckých důvodů, protože čím víc lidí přestane papouškovat naučené fráze a nesmysly a začne o věcech trochu přemýšlet a hledat fakta tím větší bude šance, že já a moje rodina nebude žít v diktatuře.
A nezlobte se žít ve státě kde budu vydán na pospas alarmovi, Blue Jayovi nebo hovenovi opravdu nechci.
18. 05. 2010 | 14:47

jo napsal(a):

Docela sranda jak hlavní agitátoři kvičí kvůli placené inzerci. Přitom "jejich" noviny jsou placenou inzercí od začátku až dokonce. :-)))) Lihové noviny, Hospodské noviny, Modrá fronta.....
18. 05. 2010 | 14:47

Hao Lin Doun napsal(a):

Blue jay
A co rozkročení američtí mariňáci?? Stále na útěku, stále na útěku před do zadele kopajícím Vietcongem??
18. 05. 2010 | 14:50

neo napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
Tak. Milý)á) nicku (o) neo, Vy byste se nezastal své paní, kdyby ji někdo říkal ať táhne a že je děvka ?

Hmm. Tak dobře, třeba jste gay, tedy Vašeho přítele ?

UŹž teď víš, milý pazgřivče, co je to LEVICOVÉ a co PRAVICOVÉ ?

Ne ? Ale vždyť jsi to TY SÁM takto DEFINOVAL !!

Sneem.
NAPROSTO NETUŠIM CO TO BLÁBOLÍŠ, nikdy jsem nic takového nenapsal
18. 05. 2010 | 14:50

Narrno napsal(a):

A stejně si myslím, že pan Pehe se zastává pana Paroubka jen proto, že mají stejné iniciály... Jmenná solidarita je mocná věc.
Asi si dám inzerát, abych tohlo moudro dostal mezi lid.
18. 05. 2010 | 14:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 05. 2010 | 14:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
S IQ ,pokud je dáno geneticky se nedá nic dělat, neo.

Budete se s tím musit tedy smířit.

Ještě jednou :

neo napsal
Hnojari?
Verejne tu prohlasujes ze volis VV. Proc tu tedy tak vehementne branis vse levicove? Dokonce i nekolik hodin denne! Je VV levicovou stranou? A nebo tu jen hrajes trapne divadlo?

A já se zeptal
blue jaye

Můžeš být konkrétní , milý prospektore modrých pozadí ?
Co konkrétně levicového máš na mysli ?
Díky za odpověď .

blue jay :
Muj milej hnojniku,
Sledoval jsem tvoji fantastickou snahu branit tu falesnou blondynu Petru Pee . To bylo neuveritelne. Hodiny a hodiny. Tomu rikam oddanost ke strane. Skoro jsem si jistej ze to nemuzes delat zadarmo. Tak blbej snad nejsi. A nebo ano?

Nic víc konkrétního tedy blue jay neucvedl.

Takže implikace + Tencokida Hnuj 18.05.2010 14:34:51 = neo definuje SLUŠNOST jako LEVICOVÝ postoj.

Ano, neo jsem takto levičák až do morku kostí.

Howgh. Nudíme ostatní.
18. 05. 2010 | 14:58

blue jay napsal(a):

Hnojuvko!
Ted jsi me prekvapil. Ty jsi investment broker ? Clovece ja mam nekoho uz 12 let. A doposud me radil dobre. Mas pro nej nejake "tips"? Daytrading je dobre. A Adrenalin taky. Co doporucujes ty wizarde burzy? Na co vsadit? Ja napriklad vsadil ze Ceska koruna spadne proti dollaru. A za 5 dni jsem si vydelal 608500 Kc.Doufam ze jsi toho take vyuzil.
18. 05. 2010 | 15:00

Eva napsal(a):

pepík napsal(a):
eva:

co na té větě není pravdivého?
18.05.2010 14:37:36


Kterou vetu pepiku mate na mysli????
18. 05. 2010 | 15:01

blue jay napsal(a):

Hnojuvko,
Umis kopirovat. Umis i neco jineho?
18. 05. 2010 | 15:02

Eva napsal(a):

Pro blue jay,
A Vy tomu opravdu verite, ze hnojar je invwestment broker????? :-)))))
18. 05. 2010 | 15:04

jo napsal(a):

blue jay

ahoj mandrake, jak se daří? Odstop09 prohraje volby a vyhraje KSČM co ty na to? Lidi můžou slavit. :-)
18. 05. 2010 | 15:04

Eva napsal(a):

pro hnipirda opravuji. Spravne a bez preklepu....investment
18. 05. 2010 | 15:06

mb napsal(a):

Až na tu pracii celkem dobrý Pehe ... pane Pehe Doležal napsal dnes v LN celkem dobrý popis Paroubka a jeho stylu ... zajimala by me vase reakce ....

jinak myslím že Doležal nekope za jednu stranu ( ODS ) ...

doležal sní svůj sen o občanském ( pravostředém táboře ) .... před rozkolem ods ... před sarajevským atentátem ....

sní o jendotné ( sjednocené ) či aspoň se navzájem netupící občanské pravici ....

snažil jsem se mu v mailu napsat, že je to jen jeho sen ...

neboť moralisté nikdy nemohou udělat houf / jeden šik se zloději a mafiány ....

tak to prostě nefunguje ...

proto je pravice rozštěpená ( roztříštěná ) ...

dojela na zloděje, bandity, gaunery, mafiány atd. atp. z ods ..... ( i odjinud)

příjemného dne .....
18. 05. 2010 | 15:07

blue jay napsal(a):

jo,
A co si prejes ty? A proc?
18. 05. 2010 | 15:09

blue jay napsal(a):

Evo,
hnojari verim asi tak jako Paroubkovi. Radi kecaj a maj velke plany. A pak zjistej ze to neni ekonomicky mozne ala Bohus (co dostal do drzky od CSSDaka) Sobotka.
18. 05. 2010 | 15:15

malda323 napsal(a):

Moraváci jeďte dom a volte MORAVANY. Dyť to sa tady nedá číst.
18. 05. 2010 | 15:15

Jindra napsal(a):

Chtěli prohlásit Klauna za blázna:
http://spiknutilekaru.wordp...
18. 05. 2010 | 15:16

černovláska napsal(a):

blu jay & comp. sleduji tady Vaše komentáře k Tencokida hnuj, nebudu komentovat obsah, ale formu, i když jste zřejmě názorově každý někde jinde (a na to máte svaté právo oba), zaráží mne spíš Váš projev, tykání, osobní výpady mimo téma blogu, zdobilo by Vás více respektu k odlišnému názoru a racionálních argumentů..... není Vás to hodno nebo snad ano? pro Vaši info, nemám chuť ani čas se hádat, jen jsem už z několika jiných diskuzních servrů znechuceně odešla právě kvůli podobným výpadům, a tento i připadá jako oaza, jsem ráda, že tu mohu číst názory mnoha lidí, kteří když píšou, jenom šoupu nohama a mlčím, protože se mám stále co učit........velmi Vám tedy děkuji, že se pokusíte zachovat status quo, s úctou
18. 05. 2010 | 15:17

Eva napsal(a):

Skoda, ze se Bohous slozil hned po prvni rane.
18. 05. 2010 | 15:18

pepík napsal(a):

eva:

olda: "Nevím, kho si americké univerzity hýčkají, ale v ve všech možných přehledech nejlepších univerzit světa vedou s obrovskou převahou právě ty americké."
18. 05. 2010 | 15:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

černovláska
Po volbách nastane klid. Duševní eunuchové zmizí, adolescenti se znuděni vrátí na fejzbůk a oáza zase rozkvete přítomností krásných černovlasých tanečnic, vousatých řáholeckých bardů, mravokárných cajzlíkovských řep, vítězoslavných pravicových neů a hloupých samurajských synků (navíc odložených), které všechny z jejich rajské letargie vytrhne snad jen hřmotný hlas Ivana Hrozného.

Vše má svůj čas , milá černovlásko. Jak říká bible.

P.S. Tedy aspoň doufám, himlherdek !
18. 05. 2010 | 15:29

Narrno napsal(a):

pro černovlásku: Internetová diskuze je žumpa, s tím se musíme všichni smířit. Je velmi, velmi, VELMI málo diskutujících, co nejedou podle šablony "vysmát se blbečkovi oponentovi". Nicméně je pochopitelné, že většina lidí tuto šablonu ráda používá, ona je totiž nejlevnější a co si budeme povídat, na slůvko nejlevnější hodně lidí dosti slyší...
18. 05. 2010 | 15:30

StandaT napsal(a):

Kdyby jen Právo!

Když jsem o víkendu na chalupě zatápěl, tak jsem na ten text narazil v Blesku. :))) Chvíli jsem uvažoval, že si raritu ponechám, ale teplo je teplo...
18. 05. 2010 | 15:31

Iveta napsal(a):

Eva
možná stojí za to přečíst, co napsala černovláska ..jak např. přímo Vá oslovuje názor, že ženy by neměly podporovat agresivitu a naopak rozbouřené vášně uklidňovat
18. 05. 2010 | 15:32

Eva napsal(a):

Pro pepika,
s touhle vetou taky nemam zadny problem...
18. 05. 2010 | 15:35

Eva napsal(a):

Iveto,
byla bych hrozne rada, kdyby jste si tyhle feministicke kecy vuci mne, nechala od cesty. V diskuzich nevidim rozdilu mezi muzskym a zenskym mozkem. Dekuji.
18. 05. 2010 | 15:38

Emissary napsal(a):

Kam vítr, tam plášť, aneb
jak Pehe, když neví, volí lidovce aneb
chytrému napověz, hloupého kopni aneb
"kategorický imperativ velí při volbě způsobu techniky přenosu intelektuální pomoci směrem k jedinci schopnému samostatného abstraktního myšlení přiklonit se k verbálnímu projevu, zatímco u ostatních subjektů volit přímý prudký tělesný kontakt."

Pehe Píše:
„Především jsem obdržel nezvyklé množství dopisů, jež byly z 90 procent souhlasné. Dopisy nejsou samozřejmě žádná sociologická sonda, ale přesto stojí zato zmínit, že většina z nich se nesla v duchu „děkujeme, konečně měl někdo odvahu napsat, že to co se v části médií děje okolo osoby Jiřího Paroubka, je hloupá propagandistická válka proti němu a ČSSD“.“

To ne Pehe, tu odvahu má kde kdo, to jen Vy si o sobě příliš myslíte. Novinářům myšlení nelze nařídit, píši v souladu se svým názorem, stejně tak činíte Vy. Anebo naznačujete, že jsou za to placení politickými odpůrci ČSSD a J.Paroubka? V tom případě si mohu o Vás myslet totéž.
A těch 90 procent? To je směšné. Osobně bych se neobtěžoval Vám vypisovat. Víme, kdo těch 90 procent je. :)

Pehe dále uvádí:
„Ve svém textu o Paroubkovi jsem jasně napsal, že ČSSD ve své současné podobě není stranou, kterou bych volil, a že nejsem fanouškem Jiřího Paroubka. Nevím tedy, proč bych měl psát agitku pro ČSSD.“

Jedná se o obvyklý trik socialistů. Tvrdí, že nejsou fanoušci, aby pak jejich text nevypadal jako neoprávněná kritika či bezmezný obdiv, nebo dokonce jako se to říká lidově vlezdo…….

Celkem by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby Pehetext chtěl použít někdo jiný a za stejných podmínek. Třeba tak dlouho Pehekritikou „drcen“ V. Klaus. To by tady Pehe vykřikoval a socialisté kvičeli o závod. Přece nezáleží na pravdě, Pehepravda se dá různě ohýbat.

A tak se nedivím, že Pehe chce volit lidovce, celkem to na něho sedí. Bezzásadovost a podrazy, to je přece ta správna a Pehemu vlastní taktika, blízka jeho povaze.

Nakopnout Váz nelze, Pehe, tak alespoň virtuální kop. :)
18. 05. 2010 | 15:38

Eva napsal(a):

A ja se pridavam k Vam Emissary, kop!!!!!!!!
18. 05. 2010 | 15:42

Dalimír napsal(a):

Dobrý den všichni ! Tvrdím stále že jen sjednocená levice ,to zn. KSČM+ SOCDEM mohou býti téhle naši neuhovené a rospolcené české společnosti dobrým vůdcem ! Musíme se mi lidé více zamyslet sami nad sebou ! Proč vlastně jsme byli na tenhle svět vůbec stvořeni ! Určitě to nebylo proto abychom si zde na světě pěstovali kapitalismus a nahrabaným majetkem se zalkli , to nebude te pravý důvod ! Bude to něco o lásce svornosti skromnosti a ne o okrádaní a vykořistování člověka člověkem ! Kapitalismus všude ve světě ukazuje svou ohavnou tvář a nemůže býti ani dobrým příkladem následným generacím ! Už i v americe paní Evo začínají lidé více o tom přemýšlet ! Levicově zaměřené univerzity ! A TO JE JEN DOBŘE ! Svět se musí dát jinou cestou ne cestou kapitálu jinak zanikne ! Hrabivost chamtivost sobeckost že já musím vlastnit více nežli třeba můj soused ,tak tohle vážení povede k zániku lidstva !!! Dalimír. @
18. 05. 2010 | 15:44

ms napsal(a):

Emissary, jedna prostá otázečka ? Čtete poštu pana Pehe, že víte kdo s ním souhlasí ? A proč o sobě mluvíte v množném čísle ?

Jinak kdyby vám někdo napsal někdy reakci na nějaký text, tak sám zjistíte, že většinou píšou lidé, kteří souhlasí. Většina nenávistníků je schopná tak leda plivat v diskusích, mailu se bojí.
18. 05. 2010 | 15:45

hovorka11 napsal(a):

Paroubka ani soc. dem. nikdy škoda nebude, když zmizí z politického spektra. Jejich spolupráce s ODS při zatajování rozkrádání miliard, dlouho připravovaným mlácením mladých lidí při Czech Teku 2005 a populismu s třináctými důchody- když řada mladých rodin se dostává do příjmových problémů s dětmi ukazuje jejich antisociální praxi.
Sociální demokracie zradila socální program skutečně potřebným a nahradila ho uplácením zájmových vrstev bez příjmových problémů.
Kdo je socálně zaměřen- nevolit, nevolit, nevolit !
18. 05. 2010 | 15:46

neo napsal(a):

Tencokida: opět jsi se seknul, koukám:) To jsem nepsal já..
18. 05. 2010 | 15:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Pardon. Do pr...e.
Omluva.

stejskal
Můžete dát 18.05.2010 14:58:29 místo "neo"..."blue jay" ?

Díky.
18. 05. 2010 | 15:51

jirka napsal(a):

Tak se pochvalte, že 90% souhlasí, protože to nikdo za p. politologa neudělá! Pehe asi nechápe, že ti co sním nesouhlasí se ani nenamáhají mu napsat! Mě by teda nenapadlo mu něco psát taky proč bych to dělal a přitom nesouhlasím z 90% jeho textů!
18. 05. 2010 | 15:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Radši rekapitulace BLUE JAY
A ještě jednou se omlouvám nicku neo .

blue jay
/na mou otázku : CO LEVICOVÉHO je na mých postojích/

odpověděl
" Muj milej hnojniku,
Sledoval jsem tvoji fantastickou snahu branit tu falesnou blondynu Petru Pee . To bylo neuveritelne. Hodiny a hodiny. Tomu rikam oddanost ke strane. Skoro jsem si jistej ze to nemuzes delat zadarmo. Tak blbej snad nejsi. A nebo ano? "

Takže.
Milý modrý fanatiku,
kvalitu "dílka" P.Paroubkové necháme stranou ano ? Tak.

Jak se tedy vyjadřovali milí fejsbůkaři k paní Paroubkové" např.
Ejak napsal(a):
Tahni odkud jsi přišla ty Slovenská děvko!

etc. (ať ti neprasknou prsní bradavky, vymatlaný sexymozek..)

Takže. Po přečtení desítek (zbytek zřejmě editoři smazali) takovýchto vskutku literárněkritických zhodnocení "dílka" autorky, nedala mi má přirozenost a zastal jsem se. Ano zastal.

Obyčejné lidské slušnosti.
Tak. Milý(á) nicku(o) blue jay, ty by se nezastal své paní, kdyby ji někdo říkal ať táhne a že je děvka ?

Hmm. Tak dobře, třeba jsi gay, tedy tvého přítele ?

Už teď víš, milý pazgřivče, co je to LEVICOVÉ a co PRAVICOVÉ ?

Ne ? Ale vždyť jsi to TY SÁM takto DEFINOVAL !!

Sbluejayem.
P.S. Všem. Omlouvám se za záměnu nicků "blue jay" za "neo". A že s tím obtěžuji, ale chtěl jsem vše uvést na pravou míru.
18. 05. 2010 | 16:08

já napsal(a):

Je úplně jedno, kde jste ten článek uveřejnil, podstatou je, že nejste politolog, nýbrž politologická nula, která se vybarvila na oranžovo.
18. 05. 2010 | 16:10

já napsal(a):

Pan Pehe se diví, kolik to dostal dopisů. Možná byly psány i podezřele podobným stylem, to bych se vůbec nedivil :-)
18. 05. 2010 | 16:12

Nemo napsal(a):

Lidi,
už se vykašlete na Paroubky a Nečase. Ještě se nenarodil člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Vykašlete se i na předvolební řeči představitelů všech politických stran.

Doporučuji všem, aby se ohlédli do minulosti a posoudili, jak která strana skutečně v reálu jednala a prosazovala vaše zájmy. Můžeme porovnávat. Vždyť od roku 1989 jsme měli u vlády i v parlamentu zástupce pravice i levice. Volte podle toho, kdo pro Vás a Vaše blízké udělal více a kdo Vám naopak život zkomplikoval. A hlavně buďte slušní a ohleduplní k názorovým protivníkům a vzájemně se nenapadejte.
18. 05. 2010 | 16:19

JF napsal(a):

názor na současnou polarizaci (i v médiích) a názor na ČSSD:

Celkem mi vychází, že paní Zubová byla kůň ČSSD+ODS ve straně zelených při volbě prezidenta a použila ji ČSSD.

Celkově mi to vychází na souručenství ODS+ČSSD (i současná vzájemná polarizace - vířivka na získání hlasů za každou cenu - rozdělení společnosti)

ČSSD se povedl odklon od Zemana (díky Špidlovi), ale balancuje na hraně poklonkování vůči současnému Hradu a ne nemožnému budoucímu prezidentovi. (Zeman?)

Přál bych ČSSD jít vlastní cestou. (ODS s panem Nečasem moc šancí nedávám)
18. 05. 2010 | 16:19

borba napsal(a):

to Tencochida:
díky za webové odkazy v blozích,vesměs velmi zajímavé,kdykoliv je dáváte.Kam na ně chodíte? Mohl by jste možná jednou udělat jejich úplný počet v jednom příspěvku.Nestačím to dočítat časově vždy.Ale jsou kvalitní.
18. 05. 2010 | 16:24

Honza napsal(a):

Dvě poznámky:
1/ nechat svůj text použít jako inzerci politické strany ve volebním boje je chyba a profesionální selhání. Obávám se, že si to pan Pehe uvědomuje, a tímto článkem se to pokouší zakrýt
2/ Člověk nemusí být volič ODS, aby agresivní styl pana Paroubka považoval za ohrožení demokracie v ČR a kontinuity polistopadového vývoje. Pana Paroubka a ČSSD v současném složení považuju za nebezpečné populisty se sklony k autokracii, a žádnou hysterii sdělovacích prostředků k tomu nepotřebuju, úplně mi stačí projevy pánů Paroubka, Ratha a Haška. Ti lidé jsou nebezpeční a jsem rád, že na toto nebezpečí svobodný tisk upozorňuje. Pana Pehe nechápu.
18. 05. 2010 | 16:25

blue jay napsal(a):

dear JF,

A jak si predstevujes tu "vlastni" cestu CSSD? Muzez to vysvetlit?
18. 05. 2010 | 16:26

jirka napsal(a):

Většina komentátorů a Pehe není vyjímkou popisuje politickou situaci tak, že je vlastně všechno v pořádku, společnost je OK, trochu to drhne, ale jinak věci běží tak jak mají a sem tam poukáží na nějakou drobnost, že to jako není přesně podle demokratických pravide, ale hlavně nikoho nejmenovat,(leda toho kdo na ně nemůže) nenaštvat a moc politiky neprudit!! Změnu k lepšímu si nelze vyžvanit, to nám spíš vyžvaní díru do hlavy než pohnou jediným gaunerem v politice! Stejný jako za totáče, tehdy se tomu říkalo konstruktivní kritika!
18. 05. 2010 | 16:31

snowfox napsal(a):

Pehe,

solidní politický komentátor - podle mě - NEDÁVÁ K DISPOZICI své analýzy jednotlivým politickým stranám pro účely propagandy. To je základní premisa a vše ostatní je druhotné.
Vy jste překročil mez, za kterou by slušný člověk nešel a je jedno, jestli to je pro Paroubka, pro Klause nebo třeba Vandase. A ještě se hloupě divíte, čemu se ostatní diví. Zkrátka, zase mimo.
18. 05. 2010 | 16:32

JF napsal(a):

blue jay:

máte to špatně, ale nevadí.

Pravda trochu té představivosti ...

ps: třeba i jako přímou volbu prezidenta a navržením opravdu vlastního kandidáta za sebe. Ne jen kandidáta "jako".
18. 05. 2010 | 16:44

JC napsal(a):

Honza,
S vaším dovolením, se můžu pod váš příspěvek podepsat.
18. 05. 2010 | 16:45

Dale Cooper napsal(a):

Pan Pehe se nikdy se svým levo-středovým zaměřením neskrýval. Přesto mi jeho komentáře připadají daleko objektivnější, než u jiných komentátorů, kteří budou donekonečna tvrdit, že jsou naprosto nestranní.

Pokud jde o úroveň místní diskuse, tak to je téměř škoda mluvit, protože právě ti s nejhorším vystupováním se nad svým chováním nikdy nezamýšlí...
18. 05. 2010 | 16:50

Pepa Řepa napsal(a):

Tady to vypadá
Trautenberg kydá hnůj jak vzteklej, nad tím lítá sojka a z křoví vylez dokonce Vietcong.

Ještě že občas zavyje vlk nebo zaštěká sněžná liška či zatroubí zelené embéčko.

Já nevím-Hnojaři- nemá se nechat kejda uležet?
Abyste si neuhnal kýlu.

To snowfox
tak, tak.
Otázkou je, zda je PEHE solidním komentátorem, či politologem.
18. 05. 2010 | 16:51

Michal Macek napsal(a):

pane Pehe tama lidovcema ste me dostal - proc zrovna bezpaterniky?to uz radeji volit ja nevim - komunisty.u tech aspon clovek vi na cem je....
18. 05. 2010 | 17:06

popapuli napsal(a):

p. M. Kocourek ještě jako poslanec za ODS (dnes hlavní ekonomický expert ODS) v televizní „7“ v lednu 2004 (moderátor pí Bobošíková) prohlásil: „ano jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé ODS bylo v letech 1990 až 1996 rozkradeno v ČR více jak 3 biliony (tedy více jak 3.000 miliard) korun“. V té době byla součástí vlády také bývalá strana ing. Kalouska.
I ohlupování mladých voličů je založeno na předpokladu, že jsou nezkušení, manipulovatelní a snadno podlehnou masírování (viz ubohý klip Issové a spol.). Málokterý z nich o těchto skutečnostech ví. Jistě by se v ČT našel záznam z té diskuze. Ostatně současný poslanec za ODS p. Michal Doktor to řekl před asi 2 měsíci v PS sněmovně zcela jasně a otevřeně: Ti bohatí (co na tom, že mnoho z nich se na rozkradení státu podílelo) jsou ti chytří a ti chudí jsou ti hloupí!

Právě tato arogance a zároveň vědomí, že většina sdělovacích prostředků nahrává pravicovým stranám a pravdu buď nezveřejní vůbec, nebo ji všelijak překroutí, dovoluje takovým lidem balamutit veřejnost.
18. 05. 2010 | 17:11

mb napsal(a):

Pro řepa ... Gabal má dnes výborný článek v LN ... zitra vam to sem ( nebo jinam ) zkopnu .... ať pořád nevidíte antikocábovitě / antigabalisticky .... s pozdravem .....
18. 05. 2010 | 17:13

Morová rána napsal(a):

Vážení ideoví souputnící, pane Sladký!
Nechce se mi číst celou tu předlouhou debatu až do konce, proto vám i ostatním přispivatelům, jež zatím nestratili soudnost, jen položím jistou otázku.
Proč si myslíte, že se pravičáci pořád tak příšerně rozčilují? Co z toho mají, uvážíme-li, že jsou z toho akorát vředy a vysoký tlak?
18. 05. 2010 | 17:21

blue jay napsal(a):

rano od moru,
Co trapi tebe? Oranzova nemoc? Otazka. Proc se levičáci pořád tak příšerně rozčilují? Co z toho mají,?, Viz Petra Pee.
18. 05. 2010 | 17:39

blue jay napsal(a):

JF,

Ja si vydelal na slabe Ceske korune. Cim se zivite Vy?
18. 05. 2010 | 17:42

Míval napsal(a):

Pepa Řepa: když se podíváte na příspěvky (a nejen pod tímhle článkem), tak z těch protipeheovských je vždy jen marginální menšina takových, které by stavěly nějaký protinázor k jeho článkům. Většinou jde o odsouzení levicověji zaměřeného autora. Z toho by možná šlo vyvodit, že pan Pehe je solidní politolog spíše než komentátor.
Prostě oponenti proti jeho názorům nejsou v naprosté většině schopni argumentovat. Což na straně druhé také nemusí být způsobeno abnormálními kvalitami politologa, ale myšlenkovou chudobou jeho oponentů.
18. 05. 2010 | 17:48

blue jay napsal(a):

Mimochodem,
Pokud budou v CR lide jako Paroubek a jejich pohunci jako Pehe, budu se mit lip. Ekonomie CR pujde do rite a ja si na tom vydelam. A nejlepsi kdyz pritom budou vit lvci a kydaci hnoje. Oni totiz budou mit prd.Zbyde jim akorat tak upeni a nadavani.
18. 05. 2010 | 17:50

Vilém napsal(a):

Jedna věc je oprávnění kritika pravicových médií, jiná věc je veřejná obhajoba ČSSD a Jiřího Paroubka osobně. Tím pan Pehe vzbuzuje dojem, jako by se jednalo o slušné lidi, kteří si zasluhují respekt a ohleduplnost, a média jim ji neprávem upírají. Ovšem chování ČSSD třeba vůči konkurenčním stranám jasně ukazuje, že socialisté do kategorie slušných lidí nespadají, že se jedná se o smečku podlých individuí, jimž je dobrý každý prostředek na cestě za mocí a privilegii, kteří se v politickém boji a při používání veřejné moci neštítili ničeho a kteří neprojevili sebemenší ochotu korigovat vlastní omyly. Za těchto okolností je údajně nespravedlivé kritika zcela v mezích toho, co sami socialisté provozují - Paroubek a jeho smečka si tedy nemohou stěžovat, že se jim každodenně lijí na hlavu kbelíky mediální špíny - sami s těmito metodami přišli. Soudný člověk dnes proti libovolně tvrdé kritice ČSSD nemůže nic rozumného namítat.
18. 05. 2010 | 17:52

snowfox napsal(a):

Míval

Ale no tak...
Nelze oponovat panu Pehe ve článku, kde popisuje osud svého jiného článku.

Argumentuji proti použití politického komentáře, který se tváří jako nezávislý analytický materiál, jako placené inzerce pro konkrétní politickou stranu.

Že jde o stranu ČSSD, která se snaží média nejrůznějšími cestami ovlivňovat, mě nepřekvapuje. Vás ano?

Že jde o pana Pehe, mě překvapuje ještě méně.

Podle mého názoru tím ovšem netrpí ČSSD (tu už nikdo z - byť nepatrné - slušnosti nepodezírá, čili může skoro vše), jako pan Pehe (tam se možná někdo najde, uvidíme).
18. 05. 2010 | 18:05

vlaďa napsal(a):

Aby kdokoliv pochopil o co jde,stačí poznat jednoho živého ODSáka...znám dva.Již 10let je radši nevidím a je to tak lepší.Zlatý hnusný Paroubek,měl snahu zvolit na Hrad Švejnara a to je pro mne směrodatné.Se Švejnarem by politické klima bylo jistě přijatelnější(možná by ani tolik nepršelo...posraný svět je třeba min.3x denně splachovat!).Lidovce nemohu brát i když bych chtěl sebevíc.Svoboda není důvěryhodný,volil Klause.Kdyby se aspoň za ten výkon účelově neomlouval.
Pane Pehe,vážím si vašich názorů a čtu Vás rád,ale volit Lidovce,to radši volit nejdu :) Ale tu radost ODS a KSČM neudělám (velmi často se jedná o tytéž přidrzlé týpky).
18. 05. 2010 | 18:10

Béda napsal(a):

Vilém, dokonale jste mě pobavil.

O slušnosti v případě ODS (donedávna s Topolánkem, Dalíkem, Řebíčkem, dnes s Íčkem, Bémem, Bendlem, Gandalovičem, Bendou... a ČSSD s Paroubkem, Tvrdíkem, Dimunem, Sobotkou, by se dalo předlouho diskutovat. O osobním životě, manželstvích, individuální morálce, kauzách, rozmařilém způsobu života a vládnutí, klientelismu, o dikci lídrů, dodržování slibů...

Pokud jde o slušnost jejich voličů, myslím, že tam je to zcela bez diskuse. Stačí porovnat jejich projevy zde a na veřejnosti - mítincích oponentů.
18. 05. 2010 | 18:20

gesho napsal(a):

2pehe
nepovazuji se za kultivovaneho zastance ceske pravice (nejsem ani kultivovany ani nutny zastance pravice), zajima me fungovani moderni demokracie a v pohledu na politiku jsem spise realista nez cokoli jineho

nevim, zdali narazite, co se tyce odstavce o dimunovi, take na muj komentar, ale ja jsem nikdy netvrdil, ze vas plati pan dimun, narazel jsem jen na to, jak dimun zamerne manipuluje s nepravdami, ktere pretvari ve fakta, k podpore sve demagogicke retoriky... nejen, ze vas neni mozne povazovat za nestranneho (jakkoli vam je mozne verit, ze je clanek 'licomerna stvanice' vasim osobnim a maximalne nestrannym nazorem), ale je take naprosto nestoudne vas uvadet jako profesoru, jelikoz profesorem nejste a asi ani nikdy nebudete (soudny clovek by to povazoval za dehonestaci)

pokud mate 10min shlednete a kratce se k tomu vyjadrete a pak to take nabidnete cssd jako potencialni inzerci http://www.ct24.cz/vysilani...
18. 05. 2010 | 18:22

Zacheus napsal(a):

"...ale pracuji pro skutečnou americkou univerzitu. V USA je zcela běžné vyjadřovat své názory, ať zastáváte jakoukoliv pozici".

Skutečně, nebo jen v rámci politické korektnosti?

Jakou mají pozici vědci v americkém univerzitním prostředí, pokud polemizují čí přímo vyvracejí tzv. Darwinovu teorii? Je pravdou,že jejich posice je mírně řečeno "existečně obtížná?"

Je zde možná svobodná diskuse o početnosti kriminality černochů ve srovnání s bělochy ve vazbě na jejich počet, připadně o příčinách takového stavu,pokud jsou zjištěná fakta v neprospěch Afroameričanů?

Mohl íránský prezident bez přerušování a skrytých urážek přednést na americké univerzitní půdě svoje názory, které nebyly zrovna po chuti jeho hostitelům?

Rozebírá se na amerických univerzitách skutečnost,že FED je v rukou soukromých subjektů, často de fackto nezávislých na zákodárné a výkonné moci Spojených států amerických? Jaké možnosti k prezentaci svých názorů zde má například Ron Paul?
18. 05. 2010 | 18:24

Pepa Řepa napsal(a):

To Míval
Jen namátkou:
1.Článek odsuzující jakýsi hon na Paroubka je z pera pana Pehe úsměvný.
Nikdo nevynikal v patologockém klausohryzectví tak, jako on. Totéž pokud šlo o čunkomanii.

Ponechávám stranou, kdo z nich si to zasloužil, je-li lepší Klaus, Čunek či Paroubek.A´t si každý vybere dle svého gusta.
Nemůžete odsuzovat to, co sám děláte a v čem jste mistr nad mistry.Umanutost, vytí s davem, svezení se s náladou.

2. Když dáte někomu souhlas s použitím článku v předvolební kampani-nota bene takovému individuu jako je Patočka- musíte počítat s tím, že může být využit, ba zneužit.
Není pravdou, že nějaký článek můžete prsknout na partajní inzerci bez souhlasu autora. Nemůžete.

A to opět ponechávám stranou, že šlo o článek téměř oslavný, dělající z Paroubka oběť.
Kdyby se článek nedal témto způsobem vykládat, nikdo by jej na svou inzerci nepoužil.
Nebo ano?

3. Nezávislý politolog nebude vykřikovat deset dní před volbami: Volím ty a ty.

To můžete dělat Vy, já , Hnojař,B.B. chystající se za ně kandidovat, kdokoliv.
Nestavíme se totiž do této role.
Podotýkám, že pro mne není KDU-ČSL,nevolitelnou stranou. Jde o tu falešnou pózu "nezávislosti a objektivity".

Takových věcí byste v každém článku p. Pehe našel.
18. 05. 2010 | 18:25

Zacheus napsal(a):

To Pepa Řepa. To máte pravdu. To, co pan Pehe ( neřeším teď, zda zčásti oprávněně) považuje za mediální štvanici na pana Paroubka, je podle mého názoru naprosto srovnatelné s tím, jak on sám byl "kriticky náročný" vůči prezidentu Václavu Klausovi zejména v době, kdy se český prezident zdráhal podepsat Lisabonskou smlouvu ( což se zjevně nemohlo líbit mládencům z Bilderbergské skupiny :-).
18. 05. 2010 | 18:37

JF napsal(a):

blue jay:

No, já jsem takovej ten vobybyčejnej, tak pracuji. Ale snad aspoň pro někoho, kdo to trochu ocení ... no a taky může ocenit ;-)

ps-vtip: ... no já jsem na ní prodělal ;-))))
18. 05. 2010 | 18:38

Pepa Řepa napsal(a):

To Zacheus
od Vás mne to těší.
Jinak jsem byl vyzván k věcným připomínkám, tak jsem to učinil, i když je to proti mé přirozenosti.

Ne, že bych věcně debatovat neuměl, ale chodím se sem bavit.
A musím podotknoui, že autor blogu je figurkou komickou jako málokdo. Už to jak prská na novináře z opačné strany.

Pan Míval a možná i jiní, by se spíše měli zamyslet nad úlohou víajpíků a viajpiček, zahleděných do sebe a oslněných vlastní moudrostí.

Kdyby jim někdo zakryl jméno autora a dal vedle toho blog Lojzy z Hornídolní, dali by přednost tomu druhému.

Totéž u Hvížďaly atd. atd....
18. 05. 2010 | 18:52

Béda napsal(a):

gesho, PŘ,

Já se domnívám, že ČSSD může svůj autentický názor prezentovat v Junge Fronte Heute, Lidlovkách a Hospodských novinách pouze, pokud se jí povede zveřejnit jej na jejich stránkách formou placené inzerce.
Jinak pravděpodobně dojde k vytržení z kontextu, krácení, významovým změnám anebo přímo k překroucení smyslu.

To, že zmíněná média dlouhodobě pořádají hon na ČSSD, nikoliv pouze na Paroubka a na celou levici si může nevšimnout pouze slepý. Těžko by totiž v jejich redakčním zpravodajství hledal něco pozitivního na margo levice.

Zajímavé, že se nikdo zde nesnaží dokázat objektivitu a nezaujatost těchto médií vůči ČSSD.
18. 05. 2010 | 18:57

mb napsal(a):

Jiří Paroubek se do role oběti stylizuje rád .... jak přesvědčivě píše p. Doležal v dnešních LN ....

asi jako když Kanada vyprovokuje rvačku ( kdo začal negativní kampaň ... ???
18. 05. 2010 | 19:04

hovorka11 napsal(a):

Jako "Klausohryz" musím potvrdit že předešlé poznámky blogerů ke kritice o "mediální štvanici" na Paroubka jsou trefné, protože Paroubek je ve straně, která se zašťiťuje sociální starostlivostí. Že to tak není nás ale přesvědčuje svou předešlou činností. Nemůžu jim ani odpustit spojenectví s ODS při krytí afér za miliardy. Volební program ODS je zaměřen na prospěch nejbohatších. Jejich jednání směřuje ke krytí různých kauz za miliardy, ale ČSSD jim napomáhá a navíc balamutí lidi z nejnižších vrstev, slibuje jim hory doly a přitom chce dávat peníze zájmovým skupinám. Ve své podstatě je neprůhlednější a nebezpečnější než ODS. To co hlásá oproti tomu co dělá je protipól.
18. 05. 2010 | 19:05

mb napsal(a):

směsice hrubosti, obhroublosti ( která imponuje masám ) a bolestínství, ublíženosti ( Jiří jako chudák ... přišel o jezevčíka a zabili mu kočku ...)
18. 05. 2010 | 19:15

gesho napsal(a):

2beda
vy porad nechapete podstatutu tohoto boje, pidite se bohuzel po dusledcich a nikoli po pricinach (a to plati i pro vas pehe), proc pisou zminena media proti cssd? no protoze maji pravicove ctenare, protoze u nas je nositelem gramotnosti a zajmu o hospodarstvi a politiku pravicovy ctenar, tady proste nejsme v US (ty jsou kulturnim a historickym vyvojem ovlivneny zcela jinak a za intelektuali je mozne povazovat {at average} spise levicove smyslejici obcany)... to by preci byla tato nase media sama proti sobe, kdyby psala naprosto vyvazene-podivejte se jaka je navstevnost pravicovych a jaka levicovych medii, nesrovnatelna

pokud teda hledate vinika, jste to prave vy! napred donutne sve negramotne (mysleno internetove) soukmenovce, aby se zacali zajimat i o neco jineho nez poplatky, materskou a duchody a jiste dosahnete nazoroveho vyrovnani onech zminovanych medii
18. 05. 2010 | 19:16

Anička z Kuřimi napsal(a):

Kuci a holky,
je to fajn.
S chutí jsem se zasmálaa,
TCKH 14:23:11- promiň, ale to jsem se přímo řechtala.

Pehův blog jako obvykle,
"žlučí" bylo pohnuto a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat ..

Jen houšť a většími kapkami.
18. 05. 2010 | 19:19

tata napsal(a):

pane JARPOR

PROTOŽE Vam naprosto unikl smysl tohoto blogu,nebo lepe nehodil se VAM,ONO TOTIŽ PANU PEHEMU šlo především o reakce te druhe skupiny,proto byl tento blog napsan,ale to je provas nepodstatne že?no použiju Z DOVOLENÍM VAŠE slova,naprosto mimo logiku tohoto blogu takže

palec dolu.
18. 05. 2010 | 19:20

mb napsal(a):

Dimun - citát : ´vyvolávání negativních emocí není úplně správným prostředkem v politickém boji ...´

Dimun vyvrací sám sebe ....

KDO VYVOLÁVÁ NEGATIVNÍ EMOCE ehm ......
18. 05. 2010 | 19:20

mb napsal(a):

?
18. 05. 2010 | 19:21

Béda napsal(a):

hovorka 11,

když myslíte? Uvedu několik příkladů:

- zavedení zdravotních příplatků. ODS pro, ČSSD proti. Otázka pro vás. Ublížilo anebo neublížilo jejich zavedení sociálně slabým (původně "regulovalo" taky těhotné ženy, kojence, novorozence a nezletilé), chronicky nemocným...?
Ústavní soud jej legalizoval, protože prý "neodporuje zásadě nároku na bezplatnou zdravotní péči". Teď TOP dokonce programově hlásá zavedení 25%-tních plateb ve zdravotnictví. ODS to samozřejmě nevadí. Jsem zvědav jak si s tím poradí kulišnící z Ústavního soudu.

- zavedení školného. Myslíte, že to poškodí anebo nepoškodí (ve smyslu dostupnosti vzdělání) nižší sociální skupiny?

- vyvedení části financí z garantovaných státních důchodových fondů na negarantované účty privátních fondů. Co to z hlediska příštích důchodců vyřeší? Komu to bude vyhovovat? Jaký význam to bude mít pro nižší sociální skupiny? atd..

Pokud jde o charakteristiku "elit"ODS,ČSSD, ale i TOP a ostatních není mezá náma sporu.
18. 05. 2010 | 19:24

Béda napsal(a):

mb,

Všimnul jste si diufám, že Dimun mluví o SROVNÁVACÍ kampani? Zřejmě tím míní, že ČSSD předkládá části svého programu a proti nim části oponentního programu. Co je na takovémto způsobu negativistického?
18. 05. 2010 | 19:28

Béda napsal(a):

gesho,

otázka: proč komentátoři JFH, HN, LN nekomentovali "padni komu padni" stejným způsobem úlety Mirka Topolánka, kde je objektivita u Kalouska a Schwarzenberga? Jsou snad tito výtečníci lepší nežli ti sociálně-demokratičtí?

Chcete snad říct, že "hlídací pes demokracie" píše na zakázku svých čtenářů?
18. 05. 2010 | 19:31

mb napsal(a):

bedo ... dimun mluvil OBECNĚ o vyvolávání negativních emocí ...

mistr ve vyvolávání negativních emocí ( opravte mě pokud se pletu ) je Jiří Paroubek ...

Jiří Paroubek je populista ... říká to co chtějí lidé ( lid, masy) slyšet ....

vyhrál krajské volby na poplatcích u lékaře ( i když to řešení bylo protiústavní ( pokud se nepletu ))

prostě počítal s tím že kraje udělají něco co se nesmí a on to potom ve sněmovně zákonem pokryje .... ( o zadlužení krajů nemluvě )

trvám na tom, že Jiří Paroubek je mistr ve vyvolávání negativních emocí .....

můžete tomu oponovat ?
18. 05. 2010 | 19:32

jarpor napsal(a):

tata

Máte pravdu, pane tata.

Taky si teď dávám palec dolu. Protože jsem se soustředil na ty spousty dopisů s kladnými ohlasy ....a porovnal kvantitativně s těmi dvěmi polemizujícími... a necvaklo mi to postatně důležitější - totiž to, co neušlo Honzovi a snowfoxovi :
"profesionál" politolog Pehe dá svůj text pro zveřejnění v placené inzerci...
a to, co neušlo Pepovi Řepovi :
"profesionál" politolog Pehe před volbami zveřejňuje, koho bude volit...

No řekněte sám - "profesionál" každým coulem je ten Pehe, což ?!

Hezký večer
P.S. Na tom přísloví trvám... i vsouvislosti, ve které jsem jej použil.
18. 05. 2010 | 19:32

Béda napsal(a):

vsuvka:
... píše ve svém zpravodajství a komentářích na zakázku...
18. 05. 2010 | 19:33

Charlie napsal(a):

pane Pehe

volbou Lidovců se spíše tomu sociálnímu státu (ne socialistickému) vzdalujeme.
Je to, jako byste hodil hlas rovnou ODS.
Ti už došli, až na statečného jedince p.Ludvíka Hovorku, do stavu, že kývnou na cokoli, jen když zůstanou u koryta.

Bohužel....
18. 05. 2010 | 19:37

Béda napsal(a):

mb,

pokusím se vás opravit. Mistrem negativních emocí není pouze Paroubek. Každý z vůdčích politiků má svůj "fanklub". Měli jej Topolánek, Řebíček, má jej Íčko, Tlustý, Bém, Bendl, kromě Paroubka taky Tvrdík, Kalousek...

To, že paroubek vyhrál krajské volby na 30-Kč poplatcích je interpretace mainstreamu. Já osobně se domnívám, že to bylo poněkud složitější. Lidé vypsali ODS účet kupř. za plnění její Smlouvy s občanem, za radar, za přeběhlíky, za Kubiceho...

PS: Samozřejmě stanovisko ÚS je zákonem. Zákon musím plnit, i když si můžu o těch, kteří o něm rozhodli, resp. jej posvětili cokoliv nelichotivého ve smyslu logiky. Kvalifikace, že poplatek vůbec není v kolizi s bezplatností je absolutní nonsens. Píši o tom výše. Jsem zvědav, jak ÚS rozhodne v případě, že vznikne pravicová koalice a TOP se pokusí prihlasovat zákon o 25%tní platbě keš za zdravotnické úkony.
Jestlipak se opět dovíme, že je to plně v souladu s bezplatním charakterem zdravotnictví?
18. 05. 2010 | 19:41

mb napsal(a):

pane Bedo, vůbec nepopírám, že lidé ( politici) které jste vyjmenoval vyvolávají negativní emoce ....

jen si myslím, že Jiří Paroubek, co se vyvolávání negativních emocí týče, přeherodoval Heroda ....

myslím, že se nemýlím, dá se empiricky ověřit ....

( a dimun tedy cílí sám na sebe .... )
18. 05. 2010 | 19:49

franta napsal(a):

ad gesho: úplně vedle! právě nositelé sociálně-politických myšlenek jsou i u nás levicově smýšlející intelektuálové. Pravicoví lidé umí akorát opakovat deregulace, privatizac, snížení daní. To je jejich politický rozhled. Doporučuji panu Geshovi nahlédnou třeba na Britské listy. Uvidíte, že se na svět dá dívai jinak.
18. 05. 2010 | 19:51

Vico napsal(a):

Nemoc dna čili podagra je pěkný prevít. Navíc je to nemoc pravičáků, jak mne v Pravicové kuchařce poučil B.Kuras. Tato nemoc se projevuje zejména bolestí v palci na noze a je ukrutná. Když to začne, jde palec nahoru, když povolí, jde palec dolů.

U Jarpora jen dost nechápu, že mu jde "palec nahoru", u Kurase a palec dolů u Pehe.

Není pan Pehe léčitel ??
Taky koukám, že došlo i na samurajského synka. Koho "elegán" zaregistruje, nemá to lehké.

Zatím se samurajský synek brání skvěle. Uvidíme.
18. 05. 2010 | 19:53

gesho napsal(a):

2beda
kdo pochybuje, ze media nepisi [v naproste vetsine pripadu] pro svoje ctenare, neni mu uz co vysvetlovat

jen mi pripada, ze podstatu toho, co jsem se snazil napsat vyse nikdo zase nechytil a to dimunovo zvracene manipulovani s pseudofakty a lzi, jedine co se mi musi nechat je, ze si moderatora znacne vychutnal

ps: jeste bych zapomnel, na peheho skromnost, ze pane profesore
18. 05. 2010 | 19:58

gesho napsal(a):

2franta
ja blisty take ctu, nebojte, a samozrejme pravicove gramotnymi obcany jsem nemyslel intelektualy [kterych je nepobchybne take vic nez levicovych, alespon u nas, za coz vdecime totalite] ale prave tyhle deregulace, liberalizace etc. jelikoz se alespon zdanlive zajimaji o temata znacna a ne okrajova - poplatky, materska, duchody
18. 05. 2010 | 20:01

Ivan napsal(a):

Dobře jste odhalil mediální problém naší společnosti. Lenost přečíst, lenost poslouchat, jen psát, někdy i řvát, přítom věčně hovořit o enpatii a toleranci. Naše média jsou skutečně slepá, asi ví proč. Neořikláním se k žádnému politickému názoru a proto vidím, protoslyším. Ovšem daˇzde je, jsem znechucen.
18. 05. 2010 | 20:04

Ivan napsal(a):

Omlouvám se za překlep: Správně je daň.
18. 05. 2010 | 20:05

jarpor napsal(a):

"U Jarpora jen dost nechápu, že mu jde "palec nahoru", u Kurase a palec dolů u Pehe."

Hmm...

Nepřekvapuje mne, pave Vico, že nechápete...

Není na tom nic tak složitého...
Ale Vy nechápete více věcí... třeba vhodnost či nevhodnost "žertování" na úkor trpícího... . Třeba trpícího záplavami.
Takže - normálka... pan Vico nechápe... .

Hezký večer
P.S. Koukám, že máte s palcema dost zkušeností... :-) Lze to líčit... Neváhejte. Čím později, tím bolestivější.
18. 05. 2010 | 20:09

Pepa Řepa napsal(a):

To Vico
asi Vás zklamu, ale na registrované partnerství s Hnojařem se nechystám.

I když by se možná pohnojené řepě dařilo lépe, dusičnany by dílo zkázy dokonaly.
18. 05. 2010 | 20:10

Béda napsal(a):

gesho,

jestliže zpravodajství a komentované zpravodajství někdo podává jako agitky, překrucuje autentické výroky autora, oklešťuje je a podsouvá jim jiné významy, pak to není zpravodajec viz (Steigerwald, Komárek, Doležel).
18. 05. 2010 | 20:12

Pepa Řepa napsal(a):

To jarpor
některým je asi ouvej.
Třeba Tarqus bude asi pod vodou. To pak humor přejde.
18. 05. 2010 | 20:16

Michal Macek napsal(a):

beda:

zpravodajec je clen tajne sluzby - rozvedcik - agent.novinar je zpravodaj - jen pro poradek
18. 05. 2010 | 20:30

Béda napsal(a):

MM,

budiž, tedy zpravodaj.
18. 05. 2010 | 20:31

frauenmilch napsal(a):

a Jiří Pehe se baví, a právem, opět trefil ... diskuse je lahůdková, přesně podle jeho gusta. To je to, co ho činí odlišným od dalších komentátorů, trefit v pravý čas zanícené místo českého politického diskurzu. Lze jen tipovat na jakou čtenost vlastně základní text vystoupá, jednou ranou do středu terče.
18. 05. 2010 | 20:39

Petr z Tábora napsal(a):

Samozřejmě neschvaluji jakékoli formy fyzického napadání v politickém boji, i facky či vajíčka jsou už za hranicí.Nelíbí se mi ani bilboardová negativní kampaň mnoha stran.

Nevím o žádné štvanici velkých médií na pana Paroubka. Pojmu štvanice bych rozuměl, kdyby média psala ošklivě o člověku ve významné politické funkci, který :
>nelže,
>neporušuje dohody v okamžiku kdy mu přestanou vyhovovat,
>nenadřazuje osobní prospěch nad státní zájmy,
>nepřisuzuje politickým odpůrcům na bilboardech záměry, které nevyslovili
>netrpí výběrovou ztrátou paměti
apod
18. 05. 2010 | 20:41

mb napsal(a):

s tou selektivní ztrátou paměti je to u paroubka stejné jako u klause ....

jinak bedo nechtěl jste tedy uz na me reagovat ?

18.05.2010 19:49:21
18. 05. 2010 | 20:46

Honza napsal(a):

Beda klade dobré otázky, na které si zaslouží odpověď:
"- zavedení zdravotních příplatků. ODS pro, ČSSD proti. Otázka pro vás. Ublížilo anebo neublížilo jejich zavedení sociálně slabým?"

Prokazatelně a jednoznačně to sociálně slabým pomohlo. Menší zneužívání péče, méně peněz na aspiriny, více pro onkologické pacienty a v život ohrožujících situacích. Byl zaveden strop na spoluúčast, který dříve vůbec neexistoval, takže ti skutečně postižení a potřební, kteří donedávna platili desetitisíce ročně (ano, takoví lidé existovali, milý Bedo) mají dnes strop spoluúčasti na 3 000 Kč. Skvělý, jednoznačně pozitivní krok.

"- zavedení školného. Myslíte, že to poškodí anebo nepoškodí (ve smyslu dostupnosti vzdělání) nižší sociální skupiny?"

No, rozhodně to nemůže být horší. Víte, že v ČR je vůbec největší sociální bariéra přístupu na vysoké školy za všech zemí EU, tj. nejmenší pravděpodobnost, že dítě ze sociálně slabé rodiny se dostane na VŠ? Víte, že VŠ dnes prakticky nedávají stipendia? Školné s dobře promyšleným stipendijním programem může hodně pomoci.

"- vyvedení části financí z garantovaných státních důchodových fondů na negarantované účty privátních fondů. Co to z hlediska příštích důchodců vyřeší?"

Nižším sociálním skupinám to neublíží, velké části populace, která je dnes nespravedlivě odsouzena k hlubokému propadu po dosažení důchodu, to může pomoci. Mimochodem, jsme prakticky JEDINÁ země EU, která podobný systém dosud nemá. Co navrhujete pro řešení financování důchodového systému Vy?
.
18. 05. 2010 | 20:56

Mour napsal(a):

Ad Honza: Poněkud příliš sebejisté a apodiktické odpovědi. Píšete např. o "prokazatelném" positivním účinku poplatků (předpokládám) ve zdravotnictví a o menším "zneužívání" zdravotní péče. Čím můžete (vyjma tvrzení ministra Julínka and co.) "prokázat" údajné dřívější "zneužívání" zdravotní péče? Jste schopen nějak fakticky vyvrátit např. tvrzení, že nyní oproti dřívějšku prostě nechodí část opravdu nemocných lidí k lékaři (mj. s ohledem na "výši" nemocenské v prvních třech nemoci)?
18. 05. 2010 | 21:20

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

jen pro informaci některým tápajícím: pánové Steigerwald, Komárek, Doležal (podobně jako třeba pánové Hanák, Franěk, Mitrofanov či třeba Kotrba) nejsou nejen zpravodajci, ale dokonce ani zpravodajové. Jsou komentátoři, předkládají svůj názor, pohled na věc.

Smyslem je, aby čtenář mohl jejich názor konfrontovat s tím svým, popřípadě porovnat různé úhly pohledu. S pány Hanákem, Fraňkem, Steigerwaldem a Komárkem jsem pracoval v různých redakcích. Nemusím s nimi souhlasit (a často s nimi ani nesouhlasím, se všemi), ale psát resp. formulovat své názory umějí všichni velmi dobře (stejně jako třeba autor tohoto blogu či profesionální komentátoři z opačné strany názorového spektra).

Libor Stejskal
18. 05. 2010 | 21:23

Béda napsal(a):

Honza,

Hezké. Tady je můj názor.
1) zdravotní poplatky:
- pro celou řadu obyvatel je limit 3000 Kč takřka likvidační. Když máte 9000 Kč starobní anebo invalidní důchod a 3000 Kč měsíčně vydáte na nutné léky zbývá vám na úhradu nájmu. energií, ošacení, potraviny 6000 Kč.
- to,. že někdo (z finančních důvodů) přestane chodit k lékaři nemusí nutně znamenat, že je zdráv. může to taky znamenat, že přechází nemoc.
Podotýkám, že mně osobně (nejsem chronicky nemocen) zavedení "30 Kč" (myslím, že je to 30 Kč u praktika a 30 za každý recept (do dvou léků). TOP ka ale chystá platbu 25% keš za léčbu.

školné:
- že se nedávají stipendia slyším prvně.
- zavedením platby 20 až 30 tisíc/rok (plán TOP) se dle mého znedostupní vzdělání sociálně slabým, pro které je dnes dostupné. Navíc nikde nemáte zaručeno, že vzdělání budete moci skutečně po ukončení školy v oboru využít. Jak pak bude sociálně slabý absolvent splácet půjčku a k čemu mu bude vzdělání, když vlivem strukturálních a odbytových změn nenajde uplatnění na trhu práce?

- že vyvedení peněz do negarantované privátní sféry (vzpomeťe na americké fondy, čeké kampeličky...) nižším sociálním skupinám nijak neublíží je snad pouze jenom vaše interpretace. V každém případě tyto fondy budou znamenat vícenáklady na správu.
Platby zůstanou zachovány - akorát proběhnou škatule hejbejte se a vznikne nejistoty důchodců - čekatelů.

Mé řešení - nezměnil bych vůbec nic. Ti co na to mají se můžou připojistit již nyní. Je docela dobře možné, že s nárůstem důchodců v populaci budou muset důchody níže. V tom případě bude muset své seniory dotovat rodina. Bohužel o žádném skutečném řešení problému narůstání podílu důchodců v populaci nevím.
18. 05. 2010 | 21:23

Da.Rock napsal(a):

Pane Pehe, vykašlete se na modřiny, ony budou štěkat a karavana půjde dál. Nic si z toho nedělejte, pro ně je každý, kdo se nezařadí do jejich houfu, jen Dimunem placený agent. Kolikrát já jsem to na diskuzích na iDnes o sobě slyšel! Kdybych měl za každou takovou poznámku dostat od Dimuna jednu korunu, trávím dovolenou na Seychelách.
Teď už tyhle poznámky neslýchám, na blozích iDnes už nediskutuju, jelikož mě admini zcela demokraticky vybanovali. Dopouštěl jsem se totiž strašlivých urážek pravicových blogerů, například jistému promodralému blogerovi Polaneckému jsem na jeho článek s názvem "Je třeba zabít Paroubka" odpověděl, že je třeba zabít Polaneckého. A to jsem se dopustil smrtelné urážky VIP blogera, což přispělo k mému vyloučení z diskuzí na iDnes - zcela demokraticky a dle hesla Quod licet Jovi (modřině), non licet bovi (oranžádě).
18. 05. 2010 | 21:29

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

různé úhly pohledu můžete porovnávat v diskusi akorát zde (myšleno v diskusích na internetu). Nikoliv v MFD, HN, LN. Ty jsou příliš jednostranně zaměřeny a oponentům neposkytují rovnocenné možnosti. Já osobně se domnívám, že podobně jednostranně aktivistická je i ČT. Nedávno jsem shlédnul diskusní pořad k válce v Afghánistánu. Obsazení: l odpůrce války (D. Solis) a tuším 5 anebo šest oponentů, nepočítám li v to jasně vyprofilovaného moderátora.

Tož tak.
18. 05. 2010 | 21:32

Emissary napsal(a):

Hm, pane Stejskale.

Dobrý večer.

Clavas Thesauris Infinitas.

Až budete vědět přesně, co to je, ozvěte se.

Jinak řečeno. Béda a jeho socialisté jsou mi volní. :)
18. 05. 2010 | 22:05

slavwin napsal(a):

Právo už není rudé, normalizátoři ho v roce 69-70 nazývali růžovým, dnes by toto označení mělo mnohem ošklivější nádech, což považuji že modrá je vlastně maskovaná rudá. Lžou a překrucují stejně jako ti Hořeního rudí. Zdá se mi že u toho Práva je ten modrota ještě nejvíce přijatelná.
18. 05. 2010 | 22:13

Honza napsal(a):

Beda:
"- pro celou řadu obyvatel je limit 3000 Kč takřka likvidační. Když máte 9000 Kč starobní anebo invalidní důchod a 3000 Kč měsíčně vydáte na nutné léky zbývá vám na úhradu nájmu. energií, ošacení, potraviny 6000 Kč."
Vy jste mi nerozuměl. Až do zavedení poplatků nebyl limit žádný, teď je zaplatť Pán Bůh 3000 Kč. Jestli si myslíte, že před Julínkem se v lékárnách neplatilo, tak se sakra pletete. Doplatky na řadu léků byly v řádech desetitisíců ročně, a odnášeli to právě ti nejpotřebnější. A na dostupnost onkologické péče za Julínka versus Ratha se zeptejte Klenera nebo Kouteckého, prof. Klener o tom ostatně opakovaně psal.

"- to, že někdo (z finančních důvodů) přestane chodit k lékaři nemusí nutně znamenat, že je zdráv. může to taky znamenat, že přechází nemoc."

A můžete mi nějak srozumitelně vysvětlit, proč jsme až do zavedení poplatků a nepoplácení prvních 3 dní nemocenské měli DVAAPULKRÁT větší nemocnost než Německo nebo Francie? Proč dramaticky rostla nemocnost na jižní Moravě v době vinobraní? A na celém území státu v pondělí a v pátek?

Vaše úvahy o školném a důchodech opravdu nemá cenu komentovat.
18. 05. 2010 | 22:16

Petr z Tábora napsal(a):

to Béda:
Předesílám, že vůbec nechci kritizovat Vaše přesvědčení a mezi mými známými je řada voličů levice.
Hodnocení zda to které médium píše třeba doprava záleží i na tom, kde stojí ten kdo hodnotí. Takže z Vašeho úhlu pohledu jsou výše jmenovaná média pravicová, z mého pohledu konstatuji, že neznám mezi nimi žádné pravicové médium, maximálně bych některé nazval liberální - a oba máme svůj kus pravdy.
18. 05. 2010 | 22:23

jarpor napsal(a):

Honza

Sledujíc Vaši snahu... kterou nelze z mého pohledu neocenit... ale znáte to o hrachu a zdi ?
Je to marné, je to marné, je to marné...

Hezký večer
18. 05. 2010 | 22:28

Béda napsal(a):

Honza,

nejsem natolik zběhlý ve zdravotní problematice. K doktorovi téměř nechodím. Pokud se ale nepletu, za Rátha vzniknul jakýsi seznam levnějších variant léků s účinnou složkou na každou běžnou nemoc, které byly pojišťovnou hrazeny v plné výši.

To vám tedy vysvětlit nedokážu. Mám zato, že před zavedením poplatků o práceneschopnosti rozhodovali titíž lékaři, co po jejich zavedení. Jestliže tedy posoudili stav pacienta jako práceneschopného, byl úředně nemocen. Jestliže ne, tak se mohl kurírovat v pracovním procesu. Žeby byli nějak podjati?

Vidím, že vaší silnější parketou je zdravotnictví, nikoliv školné a důchody.
18. 05. 2010 | 22:30

mb napsal(a):

Béda, Solis tam šel dobrovolně ... a nebyl zas úplně extremně utlačovanej, měl hodně prostoru ....

( oslovili jich spoustu, Solis přijal .... )
18. 05. 2010 | 22:38

Béda napsal(a):

mb,

Dobrovolně do TV snad chodí každý, nebo snad ne? Pokud si pamatuji tak tam v oponentuře k Solisovi byli D.Kroupa, jakýsi mladý politolog, vojenský politolog, exnáčelník PRTu a vojenský lékař. Názory těch třech vojáků byly předem dány - musejí být loajální zaměstnavateli. Kroupa byl taky předem jasný. A mladý politolog byl z podobného ranku jako komentátor Doležal.

Kdyby měla být diskuse vyvážená, muselo by to být buďto fifty fi¨fty, anebo by Solis musel mít tolik prostoru jako jeho oponenti. Jeho prostor byl ovšem časově vymezen 1:5 s moderátorem 1:6.

Obzvlášť výživné bylo relativizování účasti českého kontingentu v okupační válce slovy. My nic, my jsme humanisté, my tam máme pouze PRT, nemocnici a cvičitele policistů a vojáků. Jako kdyby nešlo o násilný vývoz "Trvalé svobody".
18. 05. 2010 | 22:58

mb napsal(a):

Solis měl dostatečně prostoru .-..

jeho názor - anarchizujícího levičáka ( vůči byrokratickému vojensko průmyslovému komplexu)

byl naprosto vyvážený ...

spíš bych čekal, že čt pochválíte za to, že vůbec Solisovi dala prostor ...

jeho názory byly v jistých ohledech velice, velice extrémní ....

rozhodně nebyly mainstreamové a jako ne - mainstream měly odpovídající zastoupení ....

ale nezareagoval jste na mého nasupeného negativistického paroubka, který cíleně vyvolává negativní emoce (v) lidu ....

s pozdravem .....
18. 05. 2010 | 23:34

Suchec napsal(a):

Nu což. Opravdu pěkné počteníčko.

Pane Sladký, ten Váš postřeh lze jen podepsat.

Da.Rock:
Víte, oni to ti "pravičáci" nemají rádi, když jim někdo příliš oponuje.

Na FB, ale i tady vykřikují o svobodě slova a projevu, o demokracii a toleranci. Kupodivu nejvíce na blzích konkurenčních, kam se vmezeří, a pokřikují své mantry, a v poslední době i sprosťárny a idiotské urážky (jo ta inteligence se musí někde projevit).

Na vlastních (FOE ODS, virtualnidemonstrace, cssdprotivam, Modrý tým) jede jejich cenzura "nevhodných" názorů taková, že bolševik by se mohl učit. Tam si pěstují jen "souhlasné" příspěvky.

Je pousta lidí už hodně nasraných, a jsem zvědavý, jaké ty výsledky voleb doopravdy budou.

Tenco:
Vzhledem k pozornosti některých a jejich "něžnostem" směrem k Vaší osobě, mohu říct jedno: Je to lepší, než bych si dokázal byť jen představit :-))))))).
19. 05. 2010 | 00:06

Suchec napsal(a):

MB:
Paroubek se, Paroubek tam, co já s ním jen udělám?
Jak malej Jarda na písečku.

Kurnik, Vy byste si ho musel vymyslet, kdyby tu nebyl (stejně jako Zemana, Špidlu apod. co?).

Jak říkám. Někteří začínají velmi silně žít mimo reálný čas a prostor.
19. 05. 2010 | 00:11

kočka šklíba napsal(a):

I když se to blogu p. Peheho netýká, tak já Vám sem Honzo překopíruji jeden z diskuzních příspěvků pod blogem na téma zdravotnictví a reaguji tak na Vaši otázku k nemocnosti a Vašemu tvrzení , je z 09.10.2009 14:47:14 od nicku Filip:

...."Jenže ždná statistika nemocnosti neexistuje.

O „nemocnosti“ existují statistiky. OECD a WHO. Ve statistikách OECD můžeme nalézt tyto informace:
1. Informace o zameškaných pracovních z důvodu onemocnění, které pocházejí z veřejných průzkumů. V nich dotázaní zaměstnanci subjektivně udávají počet zameškaných pracovních dnů z důvodu onemocnění. Průzkum se týká obvykle všech pracujících a nerozlišuje finančně kompenzovanou absenci a nekompenzovanou.

2. Informace o počtu finančně kompenzovaných absenci v zaměstnání z důvodu onemocnění. Údaje pocházejí z administrativních zdrojů (nejčastěji správy sociálního zabezpečení) a většinou pokrývají pouze část pracujícího obyvatelstva.

Statistika WHO, stejně jako druhý typ statistiky OECD podchycuje z nemocenského pojištění kompenzované dny absence v zaměstnání z důvodu nemoci. Údaje převážně poskytují instituce spravující nemocenské pojištění. V případě členských zemí OECD přebírá WHO data ze statistiky OECD pokud jsou dostupná (kompenzované absence).

Statistika WHO (pouze jakž takž aktuální údaje): 1. Slovensko 39 pracovních dnů (2006), 2. Švédsko 26 pracovních dnů (2003), 3. ČR 21 kalendářních dnů (2006) 4. Španělsko 18,6 pracovních dnů (2003), 5. Německo 13,8 pracovních dnů (2005), 6. Maďarsko 12,7 pracovních dnů (2006), 7. Rakousko 11,3 pracovních dnů (2006), 8. Portugalsko 10,4 pracovních dnů (2003), 9. Nizozemí 10 pracovních dnů (2006).

Všimněme si, že ztráty se vypočítávají z průměru EU. A co tvoří ten průměr. Na jedné straně Němci se 14 dny (ve kterých nejsou započteny neschopenky kratší 4 dnů a na straně druhé Finové, kteří dokonce nezapočítávají neschopenky kratší 10 dnů a u delších neschopenek není započítáno těch prvních 10 dnů a tak mají 8,5 zameškaných pracovních dnů v roce. A to se porovnává s ČR, v níž podle statistik absentujeme v práci 21 dnů (přesně 21,2). Jenomže je v tom malý háček, v případě českých dat se nejedná o kompenzované pracovní dny, ale kalendářní dny a v té době ještě neexistovala karenční doba 3 dnů. Takže se 5 zameškaných pracovních dnů ve statistce jeví jako 7 (sobota i neděl)."

Velmi zajímavé že? Takže ono to s tou nemocností je úplně jinak. Ovšem to nám jaksi Julínek a spol. neuvedli. Mimochodem píše sem nick NL, který uvádí odkazy na stránky, kde se s těmito fakty můžete seznámit. Takže přepodkládám, že to nejsou jeho výmysly.
19. 05. 2010 | 00:43

kočka šklíba napsal(a):

Ještě pro Honzu.
Co se týká důchodů, vyvedení POVINNÝCH odvodů do soukromých institucí, tak tam Vám stačí normální rozum, abyste věděl se 100% jistotou, že pokud začnete v 25 letech, tak v 65 budete vůbec rád, pokud dostanete zpět hodnotu třeba 50% odvedeného. A nemusíme se odvolávat jen na nedávnou situaci v USA, toto se již stalo během 20. století vícekrát. Krize se opravdu cyklicky opakují, a za 40 let jistě nejméně jednou. V soukromých fondech nebudete mít zaručeno nic. Nehledě na to, že nutit lidi odvádět POVINNĚ finanční částky do soukromých institucí je nemravné.

Ke školnému. Nějak mně uniká logika toho: "Víte, že v ČR je vůbec největší sociální bariéra přístupu na vysoké školy za všech zemí EU, tj. nejmenší pravděpodobnost, že dítě ze sociálně slabé rodiny se dostane na VŠ?" Protože Vámi napsané obecné tvrzení "Školné s dobře promyšleným stipendijním programem může hodně pomoci." rozhodně nijak neřeší ten stav který kritizujete. Spíše ho bude prohlubovat a to vzhledem k tomu, že školné sice bude zavedeno, ale žádný propracovaný systém stipendií ne, o tom už právě víme svoje ze zavedení poplatků ve zdravotnictví ;).
19. 05. 2010 | 00:45

kočka šklíba napsal(a):

TCH když už jste tu zmínil tu "diskusi" (já bych to spíše nazvala žumpou pravicových voličů, tak jsem se tam mrkla. A víte co mě rozesmálo, jak si PŘ krásně rozuměl s mouchou(mandrakem, blue jaye, znalcem, obyčejným člověkem, Evou), ptz pod nickem Eva- bb se rovněž skrývá stalker blue jay :D, :D. No elegán k elegánovi :D. Vlk má jistě radost ;)
19. 05. 2010 | 02:05

almost glossed™ napsal(a):

Honza: Je naprostá DRZOST blahořečit limit na platby, které jsem sám zavedl.

Je DRZOST kvůli několika lidem, kterým pojišťovny nezákonně neproplácejí veškerou péči na základě jeho vlastního zdravotního pojištění zatížit platbami nad rámec pojištění celý národ včetně dětí v inkubátorech.

Je naprostá DRZOST ignorovat protizákonné jednání pojišťoven a svalovat jejich ztráty na údajné simulanty - ve skutečnosti nemocné.

Je naprostá DRZOST hovořit o tzv. "solidaritě méně nemocných s "více nemocnými", ve skutečnosti neplnění příslibu pojistného plnění.

Je drzost s těmito poučkami ze svazácké příručky poučovat lidi, kteří si platí daně, zdravotní a sociální pojištění v řádné výši.

A to nemluvím o školném. Pokud má někdo z bohatých pocit ukřivděnosti, že se nedostal na vysněnou školu (protože nedosahoval úrovně lepších uchazečů) a považuje se za zmarněný talent, nechť si platí už dnes na kterékoliv z řady soukromých škol. Jeho cílem je ovšem sobecky vyřadit konkurenci velkou část z nich - těch pár s prospěchových stipendiem už jeho pozici na škole neohrozí.
19. 05. 2010 | 02:15

S.Š. napsal(a):

Chudák Jiří Pehe, opět problém s B. Doležalem. To aby se upsal ! Předpokládám, že další blog bude prozměnu proti Jiřímu Rejžkovi (reakce na http://www.lidovky.cz/jiri-...). Nebo proti Petru Kamberskému, Petru Holcovi, Eriku Taberymu, Jinřichu Šídlovi, Jiřímu Leschtinovi, Petru Šimůnkovi, etc. Jiří Paroubek momentálně (tvrdil 17.5.2010 v LN), nemá problémy toliko s Právem, to prý píše (jenom) "kriticky, bez patologické nenávisti". Jenže : jak je to dlouho, co srovnával Jiřího Hanáka s Goebbelsem, Z. Porybnému vyhrožoval ztrátou inzerce a o A. Mitrofanovi tvrdil, že byl členem KSČ (jímž nikdy nebyl) ? Jak se do lesa volá, tak se z něj i ozývá. Jiří Paroubek by se měl především vzmužit a přestat fňukat, siláckou, agresivní, 4 roky trvající kampaň rozehrál sám. K obrazu silného vůdce se krokodýlí slzy nehodí. A Jiří Pehe jeho pošramocenou pověst rozhodně napravit nemůže. Ani kdyby se upsal.
19. 05. 2010 | 03:59

Béda napsal(a):

S.Š.

co já pamatuji tak svazáci (i starší svazáci které uvádíte a p. Pehemu vkládáte do úst), psali vždy proti ČSSD a jejich představitelům - jedno jestli byl v jejich čele Zeman, Špidla, Gross (na toho uspořádali dokonce hon jako na trofejní lovnou zvěř - ne žebych toho litoval, zatímco Vlastík Tlustý, Mirek Kalousek ... zůstali stranou loveckého zájmu) anebo Paroubek.

Tak to prostě je. To snad nevidí jenom slepý. Jiná věc je, proč k tomu dochází. Myslím, že nejlépe ten jev popsal sociolog Keller, který mluví o diskrétních elitách a jejich placené
SERVISNÍ SLUŽBĚ (obsluze).
19. 05. 2010 | 06:08

Béda napsal(a):

Honza,

zde něco málo o regulovčíkovi reformátorovi zdravotnictví Šnajdrovi, který má dlouhodobě velice pozitivní vztahy s farmaceutickou lobby.

"Kvůli Šnajdrovi se zdražila čtvrtina léků

Česká lékárnická komora (ČLnK) v pondělí upozornila, že by se stát měl chovat férově a přiznat, že na snižování úhrad ceny léků ze zdravotního pojištění neušetří pacienti, ale státní pokladna, přestože podle šéfa lékárníků Stanislava Havlíčka Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vytrvale tvrdí opak.

"...Je zcela běžné, že úhrada se po poslední revizi snížila u některých léků o desítky až stovky korun. Pacienti se pak diví, proč jim ministerstvo i SÚKL tvrdí, že se doplatky na léky nezvýší, když to není pravda. Tato realita se může týkat podle našeho odhadu až 28 procent léků na trhu," uvedl Havlíček.

Jako příklad Havlíček uvádí léky na vysoký cholesterol s účinnou látkou rosuvastatin, u kterého podle něj doplatek vzrostl ze 41 korun na 378 korun. Doplnil, že podle státu by se snížením úhrady za lék mělo jít ruku v ruce snížení cen léků ze strany výrobce, jenže to se neděje. "Samy firmy se tak nechovají a stát nemá účinnou páku, jak k tomu dospět," tvrdí prezident ČLnK..."

http://www.prvnizpravy.cz/z...
19. 05. 2010 | 06:29

Béda napsal(a):

Honza,

zde "řešení" ODS pro důchodce, podle expertky Filipiové:
http://www.prvnizpravy.cz/v...
19. 05. 2010 | 06:41

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, já Vás obdivuji.
Vy snad nespíte, Vás by měl Paroubek pozlatit.
Skončíte ve dvě v noci, jste tu v šest.

Koukáte někdy na anglickou ligu?
Jakmile se někdo začne-a to i po evidentním faulu-svíjet na zemi, lidi začnou pískat.

Divím se, že pan Pehe nezaloží Facebookovou skupinu.

POFOUKEJ PAROUBKOVI BEBÍ!

Sobotka bude s krejzlíkem chodit pět let.Koukejta, jaký jsem chudák.Politujte mne.

Bédo, chovejte se jako chlapi, nebrečte, že je celá novinářská obec-až na Pehe-proti Vám.
Je to směšný.

Čekal jsem, že na závěr vytáhnete Tichou sedmu, zbavenou mlčenlivosti.
A zatím? Svíjení se na trávníku.

A ten Staník Grossů jako nevinná lovná zvěř-to jste tomu dal korunu.

A pak, že je ráno moudřejší večera.
19. 05. 2010 | 07:23

jarpor napsal(a):

Béda

Nehodlám se plést do Vaší debaty, ale když už dáte odkaz a z něj citujete, nevybírejte jen to, co se hodí Vaší argumentaci...

Ve Vašem odkazu se dále píše :

"SÚKL s takovou kritikou ale nesouhlasí. "Výrobci jsou motivováni přizpůsobovat svou cenovou politiku novým úhradovým podmínkám. Podle údajů dostupných Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) řada farmaceutických firem nabízí dostupné léky se stejným nebo nižším doplatkem i po snížení úhrady ze zdravotního pojištění. Léky tak pro pacienty nezdražují," uvedla mluvčí Veronika Petláková.

Jako příklad uvedla léky k léčbě vysoké hladiny cholesterolu. Zároveň Petláková upozornila, že každá skupina léků obsahuje ze zákona vždy nejméně jeden, na nějž pacienti nemusí doplatit ani korunu. "Vliv změn v cenové a úhradové regulaci na českého pacienta je tedy ve skutečnosti jen minimální," dodala mluvčí. S tím ale zase nesouhlasí lékárníci a tvrdí, že toto pravidlo ne vždy funguje."

Takže - dle mého - minimálně jde o tvrzení proti tvrzení... a Vaše tvrzení, podepřené citací "jen něčeho" z uvedeného odkazu postrádají to základní - objektivitu i té citace.
Prostě straníte jednomu směru.

Hezký den
P.S. Berte můj vstup jen jako poznámku... bez zájmu k další debatě. Dík.
19. 05. 2010 | 07:33

Béda napsal(a):

PŘ,

díky za uznání velikého pěstovatele a šlechtitele řepy.

Toho Stáníka jsem vytáhnul z klobouku proto, že bytové kauzičky Vlastíka Tlustého a Mirka Kalouska (kde tuším za nabytím stála i podivná dvojí sebevražda) zůstaly zcela stranou zájmu mediálních lovců.
Naopak každé slůvečko pana Kalouska, bijícího se za čistotu v politice na margo Stáníka bylo médii pečlivě zvýrazněno a velkými písmeny otištěno.

Nečujete v tom drobounkou asymetrii?

PS: jinak, nechal jsem vám odkaz u Kurase - taky z pera J.Pehe otištěný v plné palbě na Deník referendum.
19. 05. 2010 | 07:33

Béda napsal(a):

jarpor,

díky za doplnění. Za tuto těžkou "chybu" - stanovení léku bez doplatku v každé lékové skupině vděčíme osmívanému MUDr. Ráthovi z ČSSD.

PS: záleží ovšem taky trochu na tom, co doporučí a předepíše farmaceuty motivovaný lékař.
19. 05. 2010 | 07:36

jarpor napsal(a):

Pepa Řepa

Sdílíme společný obdiv k Béďovi. Je to borec... taky jsem si toho všiml... a nejen zde ! Boj na mnoha frontách ... snad by pro jisté i dýchal...
usíná a vstává se stejným...
a moudřejší ráno... ne vždy to platí .. :-))

Hezký den
19. 05. 2010 | 07:37

jarpor napsal(a):

Béda

Vaše replika stran toho, komu za cosi vděčíme, není relevatní k mému, že citujete jen to, co se momentálně hodí...

A tím k Vám skutečně končím.
Nemá smysl debatovat s hluchým... bez urážky.
Není hluchý jen ten, kdo skutečně neslyší...

Hezký den
19. 05. 2010 | 07:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nevinná lovná zvěř zde a myslí to jako obvykle upřímně...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/d/d...
19. 05. 2010 | 07:46

Béda napsal(a):

wbgarden,

neříkal jsem NEVINNÁ lovná zvěř.

Neměl byste v archivu taky obrázek neloveného zbědovaného bytaře padáka Kalouska?
19. 05. 2010 | 08:01

Pepa Řepa napsal(a):

To šklíba
a víte, že mi je úplně fuk, jestli je sojka Eva nebo Eva sojka.

Zaprvé-lidi, ani jejich IP adresy nefízluju, mně je dokonce jedno, jak fyzicky Eva,či sojka vypadá.

Zadruhé i naprostý blb může
vypotit kloudnou větu, s kterou můžu souhlasit.
Dokonce bych řekl, že i genius může plácnout blbost.

Půjdu ještě dál. Někdy i kočka zavyje jako vlk a vlk zamňouká jako kočka.Proč bych si měl z toho dělat těžkou hlavu?

Vaší glosou jste jen potvrdila, že to máte pěkně rozškatulkované,
ten je "náš" s tím budu mňoukat, ten je jejich.
Mně je to fuk.
19. 05. 2010 | 08:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý Bédo, já se vám snažím dělat radost a proto si dovoluji zvěřejňovat jen ty svaté které tak uctíváte...
Veselé krizování...
http://ateo.cz/f/images/p/p...
19. 05. 2010 | 08:25

neo napsal(a):

Kočka šklíba opět v říši divů..

kočka šklíba napsal(a):
Ještě pro Honzu.
Co se týká důchodů, vyvedení POVINNÝCH odvodů do soukromých institucí, tak tam Vám stačí normální rozum, abyste věděl se 100% jistotou, že pokud začnete v 25 letech, tak v 65 budete vůbec rád, pokud dostanete zpět hodnotu třeba 50% odvedeného. Nehledě na to, že nutit lidi odvádět POVINNĚ finanční částky do soukromých institucí je nemravné.
Za prvé bych uvedl, že nejsem pro povinné platby nikam. Ani do soukromých institucí,ani do státního rozpočtu. Nicméně ta nemravnost je běžně používána státem ať už jde o povinné ručení nebo zdravotní pojištění.

Co se týče soukromého spoření,či investování nebo jiného zajišťování na stáří, tak máte minimálně šanci získat na důchod vloženou částku + výnos. U dnešního systému nezískáte na důchod ani 50% odvedené částky.

Se školným má pravdu Honza, dnes je studium nedostupné pro studenty ze sociálně slabších rodin. Po zavedení školného bude dostupné všem, pokud bude systém dobře nastaven, tedy zavede se splácení až po studiu a sníží se absolventům odvody do státního rozpočtu, třeba formou odčitatelných položek školného apod..
19. 05. 2010 | 08:26

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě dodatek.
stejně jsem si naběhl, když se mnou p. Hořejší komunikoval jeden čas jak Boleslav D.
Nakonec mne to rozesmálo, co jsem za blba. Já ani nevím, co to IP adresa je.

Ale klidně, když uvidíte Řepa, tak se nahrbte, naježte chlupy a prskejte: Ten je jejich.Psí.

Možná máte pravdu. Psy mám dva, kočku žádnou.
Mějte se.
19. 05. 2010 | 08:27

Belgičan napsal(a):

Nejedná se o první a nikdy se neopakující úlet. Nejedná se totiž o žádný úlet, takový je skutečný pan Paroubek.

Nepotřebuji žádná média, ani pravá, ani levá, abych věděl, že budoucí prmiér by měl mít jiné morální vlastnosti.
Kdybych volil pana Paroubka, tak bych se musel považovat za politicky stupidního já sám. Vůbec bych se nemohl divit tomu, že by mne i okolí považovalo za politicky stupidního.
Pan Paroubek si to zavařil sám.

http://www.youtube.com/watc...

Tím nechci ani naznačit, že jsem s úrovní kandidáta ODS spokojen.
19. 05. 2010 | 08:29

zdesta napsal(a):

Kočka šklíba. Také jsem si všimnul dost překvapující změny.(P.Ř)Dříve diskutér s decentním sarkastickým humorem a určitým nadhledem,vyhýbající se radikálnějším osobním útokům a nyní.....No, snad k té změně má své důvody.Tak teď si to asi od něj vyžeru. Přeji příjemný den.
19. 05. 2010 | 08:30

Béda napsal(a):

neo,

famózní.

"Se školným má pravdu Honza, dnes je studium nedostupné pro studenty ze sociálně slabších rodin. Po zavedení školného bude dostupné všem, pokud bude systém dobře nastaven, tedy zavede se splácení až po studiu a sníží se absolventům odvody do státního rozpočtu, třeba formou odčitatelných položek školného apod.."
To je fór týdne. Bezplatný systém = nedostupný pro chudé. Systém, kde budou platit= zdostupnění vzdělání pro všechny.

Jste vskutku "mistr" logiky".
19. 05. 2010 | 08:35

blue jay napsal(a):

@Cheshire cat ala kocka skliba,
mas to ty kotatko nak popletene. Uznam ze jsem tu mel par nicku, ale Evou ci znalcem jsem nikdy nebyl. Mandrake pouzivam jen ve verejnych debatach na aktualne.cz. Myslim ze vy se tam jmenujete Tukan a nebo topolfanatikum,topofuhrerovým fanat,nekonzevatifašist...atd. Jak se zda kocicko tak tu politiku opravdu berete vazne.
19. 05. 2010 | 08:36

blue jay napsal(a):

Bedo?

Mas cas na spani? Ty jsi opravdovej Stachanovec! Kolik ti LD plati za prescasy?
19. 05. 2010 | 08:40

Béda napsal(a):

Belgičan,

já nebudu volit Paroubka.

To pravice neustále personifikuje - ztotožňuje ČSSD s Paroubkem (jakoby tato strana nebyla nic jiného než Paroubek), aby se vyhla jejímu programu, sociálnímu charakteru který vnáší do politiky, solidaritě, které chcete postupně demontovat.

Půjdu volit ČSSD ne kvůli Paroubkovi, anebo Tvrdíkovi (který je ve své podstatě ne nepodobný Bémovi, Bendlovi - doufám, že k Íčkovi a Kalouskovi mají oba dva daleko...) ale kvůli sociálnímu charakteru jejich programu. Nemám rád egoisty. Nechci aby provedli nevratné tunely na zbytky státního majetku a zprivatizovali si životy ostatních kvůli svému neomezenému chtíči.
19. 05. 2010 | 08:43

blue jay napsal(a):

Bedo?

Budes tedy volit komunisty? No konecne! jak by rekl Cibulka. To ti trvalo tak dlouho se dopidit faktu ze CSSD je jen beckem KSC (KSCM)? Jses na socialce Bedo?
19. 05. 2010 | 08:47

Tupelo napsal(a):

@neo: Beda me uz predbehl, ale to co jste napsal rozesmalo i me. Mozna Vam tam jeste neco chybi, za podminek ktere popisujete (a ktere Beda opsal) to je opravdu humorne...

@blue jay: par nicku?Vzdyt Vy vladneme celou armadou zoombie-nicku, ktere jen cekaji na Vas pokyn, aby ozily. :) Fly, Fly on the Wall, Facka Ratha, Mandrake, a to jsem jich nejmin polovinu zapomel. Pred par dny jste metastazoval do nicku obycejny clovek, pokud se nepletu. Kdo vi kolik jich teprve na svou inkernaci ceka. Proste, s takovym ansablem mimiker se nesmite divit, ze Vam nekdo obcas prideli i nick, jehoz stvoritelem nejste Vy ;)

@Beda: ta strategie 'personifikace CSSD' je pochopitelna, tykala se snad vsech poslednich predsedu a ani do budoucna zlepseni nevidim. Nejdriv jde o soustredenou palbu na jednoho cloveka (predsedu CSSD) a pote o preneseni politickeho boje z programu do osobni roviny. Ne ze by si to Gross nezaslouzil, ale ta palba byla vedena uz pred jeho prusvihem s igelitkami (tusim ze grosstapo pouzil i Langer) - zatimco bytove problemy Kalouska ci Tlusteho byly mimo zorne pole.
19. 05. 2010 | 08:50

jarpor napsal(a):

Hmm...
tak prý Pepa Řepa se "nám změnil"... soudí někteří.

No, vždy je snadnější hledat změnu u jiného ... na sobě se to tak nevidí... :-)

Jen jestli to nebude zvýšenou frekvencí "perel" jistých... na které replikuje tak, jak jen Pepa umí...

Hezký den
19. 05. 2010 | 08:50

blue jay napsal(a):

Hele Bedo on je i Sobotka podobnej Topolankovi. Pamatujes si jeste na jeho sliby v 2002? A co po pul roce prohlasil? Jo a ten strejda Skromach. Toho jiste budes volit. Obcas neco kvakne o duchodech ale pry se to nema brat vazne. Kraus pry udela s CR kakaovou republiku. A Rath?
Bedo? Znas aspon jednoho politika CSSD kteremu by jsi duveroval? Hod sem jeho jmeno. Nerikam jeji jelikoz si dodsnes CSSD nenasla povinou mistopredsedkyni.
19. 05. 2010 | 08:54

Mour napsal(a):

kočka šklíba: Díky za tu informaci o statistikách nemocnosti. K něčemu takovému jsem se pokusil vyzvat Honzu.
19. 05. 2010 | 08:56

obycejnej clovek napsal(a):

Tupelo,
Obycejnej clovek je perfektni, nemyslite? Jsem i Tupelem.
19. 05. 2010 | 08:57

neo napsal(a):

Bédo:

máš v hlavě taky mozek?

Dnes student vráží spoustu peněz do školy a pokud nemá bohatší rodiče, je pro něj studium nedostupné. Po brigádách taky moc nevydělá a ztrácí čas, který by mohl studiu věnovat. Pokud školu dokončí a začne vydělávat, školné si splácí formou vyšších odvodů v závislosti va vyšším platu oproti nevzdělaným či lidem s nižším vzděláním..

Se zavedením školného se takovému studentovi otevře možnost zvolit si jakýkoli perspektivní obor a financovat studium z půjčky poskytnuté státem chcete-li, kterou bude splácet až po vystudování, nalezení zaměstnání a navíc by mu byly sníženy odvody do státního rozpočtu.
19. 05. 2010 | 09:00

Tupelo napsal(a):

Obycejny clovek: ale jo, dobry nick, akorat by me zajimalo proc to vlastne delate? Chapu ze k manipulaci se zmeny nicku hodi, k rozbijeni diskuzi taky, ale to je tak vse, nebo ne? Nemate konzistentni nazor? Nebo to povazujete za vtipne? Nebo chcete vytvorit dojem ze nazor ktery zastavate ma daleko sirsi podporu? Nebo snad vse dohromady? Ma tato praxe bliz k demokracii nebo bolsevismu (proti kteremu verbalne tak vystupujete; ostatne z prave casti v tom nejste sam;))?
19. 05. 2010 | 09:03

obucejnej clovek napsal(a):

Tupelo ,
"Pro nás v CSSD, kterí jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum predevším historická událost, kdy byla s konecnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentu buržoazie v politickém živote republiky. Nyní, v 2010 , 62 let po únoru 1948, jsou pro nás v CSSD ideje Února živou výzvou. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. "

Vy si myslite ze se Paroubek nejak zmenil? A pokud ano jak?
19. 05. 2010 | 09:09

neo napsal(a):

obycejnej clovek:

změnil se. Přibral pár desíek kilo:)
19. 05. 2010 | 09:13

Tupelo napsal(a):

Obycejnej clovek: to je odpoved na moje otazky? :))) Lepsi priklad toho jak to na ceske pravici chodi jste nemohl dat - polozim nejake otazky a kdyz neni odpoved, prevede se rec na Paroubka :)). Super, jako bych o tom par prispevku vys nepsal. Dekuji :)
19. 05. 2010 | 09:17

Béda napsal(a):

neo,

1) chcete tedy říct, že po zavedení školného odpadnou studentům veškeré další platby? (ubytování na intru, strava, kapesné na přilepšení ke stravě ... takže nebudou muset na brigády?

2) kde máte jistotu, že se požadavky trghu nezmění a potávka po kvalifikaci studenta neopadne? Co když se zaměstná až za dlouhou dobu anebo v iboru nezaměstná vůbec a celá 訚kola bude k ničemu? Mÿslíte¨, že věřitel bude se svojí pohledávkou trpělivě čekat, bez sankčních úroků?

3) teď si snad uchazeč nemůže zvolit jakýkoliv obor?
19. 05. 2010 | 09:19

owing pettigoe napsal(a):

EVA

No já taky studoval v USA--na Ivy League School. Takže Kalifornie, Community College? To je asi tak jako nadstavba nad střední školou u nás. Nechci vás nijak shazovat, ale s panem Pehe byste si to neměla rozdávat...Pokud jste frustruovaná, zkuste si léčit mindráky nějak jinak.
19. 05. 2010 | 09:22

neo napsal(a):

Béda:
1) další platby neodpadnou, jen je bude mít kryté tou půjčkou a nebude závislý na finanční situaci rodičů.

2) co je to jistota v moderním světě? Nikdy nemáš jistotu ničeho. Stačí si postavit barák v Troubkách... Samozřejmě, že se nemusí uplatnit vůbec či za mnohem nižší plat....ale to je na něm. Ovšem fakta jsou fakta a VŠ vzdělaní mají nejnižší % nezaměstnaných.

3) Fakticky nemůže. Mnoho škol nedostane akreditaci na různé obory, nemají prachy. Školné pomůže.
19. 05. 2010 | 09:36

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo
už mne debata nebaví, jen ke školnému.
Mám tři děti na VŠ. Všechny od prváku pracují, všechny si našly práci samy.Přivydělají si. Chce to znalost jazyků, nějaký exotický.Bez toho se neobejdete, zvláště když jednu školu skončíte a začínate jinou nebo je děláte souběžně.
Na Fildě bude většina pro rozumné školné už proto, aby byla vlastní učebna.

Vy pořád žijete v představě, že Vám po škole někdo zajistí uplatnění.
Nezajistí Bédo, umístěnky nebudou.
Musíte počítat s tím, že vystudujete obor, ve kterém nebudete mít uplatnění.
Starejte se, podílejte se na vystudování toho, co Vás zajímá.
Školné Vám zavede socan i modrej pták.

Proč by měl nějaký skladník v Lidlu dotovat bezplatné studium papuanštiny vašeho potomka?

A víte co? Zajděte na tu slavnou universitu s honosným názvem, kterou se tady autor blogu chlubí a zjistéte si, jaké je tam školné za semestr a padnete do kolen.

A jsme u kořene věci. U kázání o vodě a konzumaci vybraných značek vína.
19. 05. 2010 | 09:44

Béda napsal(a):

neo,

ad1) úsměvné. Takže v podstatě dojde akorát k navýšení stávajících výdajů o 20/30 tisíc ročně. To donutí uchazeče o vzdělání ze slabších sociálních vrstev se zadlužit (jistě tam bude i nějaký úrok), čímž se obecně zdostupní vzdělání všem.
To myslíte vážně?
19. 05. 2010 | 09:45

blue jay napsal(a):

owing pettigoe,
Platil jsi skolne? Ja ano . A trvalo me to 5 let splatit kdyz jsem si po studiu nasel praci. Sam mimochodem. Vysvetli prosim te mistnim socanum jak to skolne v USA a v Canade vlastne funguje. Jak se zda tak o tom nemaji zadne informace. Jen hesla ze skolstvi je zadarmo.
19. 05. 2010 | 10:00

neo napsal(a):

Béda:

ty to pořád nechápeš že?

Dojde k navýšení výdajů, ale ty bude mít na starost sám student.

Co je lepší?
1) Zadlužit se, vystudovat a splatit ?

2) Nezadlužit se, nestudovat?
19. 05. 2010 | 10:01

blue jay napsal(a):

Pepo Repo,
Pocitam ze Beda ani nestudoval. Je to clovicek co si mysli ze dosahl zivotniho optima kdyz si kolem krku omotal oranzovou salu. A pak vykrikuje hesla jako, "Skolstvi musi byt zadarmo! A i zdravotnictvi! Deset tisic ovlada 9.9 milionu!" Bedovi to staci.
19. 05. 2010 | 10:07

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, poslední glosa
vzpamatujte se, procitněte z pohádek.

Myslíte, že až malá Paroubková doroste, tak ji zapíšou do smíšené školy, kde bude polovina cigánů z Karlína?
Totéž dcerka pana Pehe, vnučka pana Kocába. Nebo půjdou cestou Petry Buzkové?

To, že nás čeká všechny vodrbání je jasná věc, bez ohledu jestli vyhraje socan nebo modrej pták.

Pokud jste sociálně slabý, moc se Vám nestane,nemají Vás o co "vodrbat".

Pokud jste v příjmové skupině pana Pehe, Paroubka....(račte doplnit jména dle libosti) moc Vás to neohrozí.

Pokud jste t.zv. střední vrstva, budou Vás drbat zprava i zleva. Pořád je co. Jeden mudrc zjistí, že v Japonsku je dědická daň, že Vás zruinuje jiný půjde pro inspiraci na dań z nemovitosti do Londýna.
19. 05. 2010 | 10:13

almost glossed™ napsal(a):

Poezie a filosofie na Aktuálně: "Co je to jistota v moderním světě?"

To mě dostalo.

Je stokrát lepší být v nejistém světě zadlužen než bez dluhů. Miluj každý svého exekutora.

Neo-básník.
19. 05. 2010 | 10:19

almost glossed™ napsal(a):

Je rozhodně lepší být po škole s několikasettisícovým dluhem než bez něj. Je rozhodně lepší sledovat, jak narůstají úroky z dluhu a manipulační poplatky banky než mít po studiu čistý stůl, protože jsem si na provozní výdaje při studiu vydělal na brigádách. To vám potvrdí 9 z 10 chudých studentů.

Sledovat výši dluhu tak nějak uklidňuje.
Zvláště rodinné sledování výpisu z účtu v rodině dvou vysokoškoláků.

Dluh takových 400-600 tisíc v době výměny prstýnků, to je přímo obklad na hlavu a balzám na duši.

A ten adrenalin při představě, jestli bude spíše klesat nebo narůstat... Paráda.

Ostatně, co je to jistota v moderním světě?
19. 05. 2010 | 10:27

neo napsal(a):

almost glossed:

jaký si to uděláš, takový to máš...
19. 05. 2010 | 10:27

jarpor napsal(a):

neo

Včera jsem napsal Honzovi :

"Sledujíc Vaši snahu... kterou nelze z mého pohledu neocenit... ale znáte to o hrachu a zdi ?
Je to marné, je to marné, je to marné..."

Dnes jste adresátem Vy...

Taky mám občas pocit, že snad "selský rozum" mají všichni... a nechám se unést klávesnicí...
avšak při sledování podobných debat, jako zde vedete, docházím k tomu, že všichni opravdu jej opravdu nemají a ani nebudou mít...
Takovým hrozí lecos, ale nabytí toho "selského rozumu", to určitě ne.

Hezký den
19. 05. 2010 | 10:29

almost glossed™ napsal(a):

Tvrdit s vážnou tváří, že podstatným zdražením něčeho se to stane dostupnější pro chudé, to je Orwelovština jak vyšitá.

Nezastydět se u toho, to je kumšt.

Ale chápu, že na stranickém školení to jistí lidé hltají s otevřenou pusou a pocitem, že je to geniální.
19. 05. 2010 | 10:36

blue jay napsal(a):

otazka @ almost glossed,

Ty jsi studoval? A pokud ano tak co a v jake dobe. Predem dekuji za odpoved.
19. 05. 2010 | 10:37

blue jay napsal(a):

almost glossed,
Jsem primo unesen ze vis kdo byl Orwell. Takze asi znas "War of the worlds". Doufam ze to dopadne podobne a Paroubkovi Martane prohraji. Me se spis libi "The Marching Morons" od Cyril M. Kornbluth. Jiste se tam najdes.
19. 05. 2010 | 10:44

neo napsal(a):

almost glossed:

To není Orwelovština, to je holý fakt.

Pokud nemáš na auto, je nedostupné, nekoupíš si ho.

Pokud nemáš na auto, půjčíš si, prodraží se to, ale je dostupné a koupíš si ho.
19. 05. 2010 | 10:55

Grandmaster napsal(a):

A za par dni pujde drtiva vetsina diskuteru na tomto blogu s usmevem na rtech k volbam a po volbach bude budovat novou a lepsi spolecnost.
Hallelujah!
19. 05. 2010 | 11:03

Míval napsal(a):

Pepa Řepa: patologické Klausohryzectví (roztomilý termín:-), vytí s davem, nezávislost.
Je pravda, že pan Pehe svého času neopomněl připomenout V.K. ve většině svých článků. To není až tak neobvyklý jev - svého času jistý pán končil každou řeč Aut censeo ut Cartaginem ... (pokud se mi zbytky latiny správně uchovaly). Jenže na rozdíl od Kartága je V.K. u nemalé části obyvatel oblíben, takže ze strany autora nešlo o žádné vytí s davem. A v zásadě, dle výronů nenávisti pod jeho texty asi s davem nevyje ani v ostatních případech.
Pokud jde o nezávislost, lépe řečeno nestrannost, řekl bych, že jí nikdo opravdu schopen není. Lze ji lépe či hůře předstírat, ale osobní postoje, preference se vždycky projeví.
U pana Pehe se mi líbí, že jeho dílka dle mého soudu mají hlavu a patu, vyjadřují názor, se kterým lze polemizovat. A jak jsem už uvedl, co se mi na příspěvcích k nim nelíbí je (většinou) znevažování autora místo věcné oponentury k textu.
K použití jeho článku v inzerci se vyjařovat nechci - předvolební šaškárny mne opravdu nezajímají, ať jsou spojeny s kteroukoliv stranou.
19. 05. 2010 | 11:10

jozka napsal(a):

To je moc fajn neo, ze si budu moct vzit pujcku na neco, co ted neplatim a tim to bude dostupnejsi.

Takovej exemplar logika aby fakt jeden pohledal, vas meli vyvezt do Sanghaje do naseho pavilonu :-)
19. 05. 2010 | 11:19

Grandmaster napsal(a):

Asi snim,
konecne nekdo s rozumnym nazorem na pana Pehe.
Mival, smekam klobouk!
I have a dream ze Mivalu bude vic....
19. 05. 2010 | 12:06

hanah napsal(a):

Napadlo mě trchu zlomyslné, ale smysluplné předvolební heslo :

Paroubek do Troubek......
19. 05. 2010 | 12:11

hanah napsal(a):

Neuměl by prosím někdo založit na "fejsu" skupinku s tímto názvem?
19. 05. 2010 | 12:18

neo napsal(a):

jozka: to jsi asi kouzelník.

ti kantoři tam učí zdarma, jíš zdarma, bydlíš zdarma, škola zdarma topí, svítí ....
19. 05. 2010 | 12:19

stále rebel napsal(a):

Je úsměvné sledovat, které skupiny horují pro rozšíření přístupu ke vzdělání. Společnost by podle mne měla prostředky daňových poplatníků vynakládat účelně a poskytovat bezplatně vyšší vzdělání především těm nadaným bez ohledu na jejich finanční situaci. Pitomci jako například neo si pokus o své vzdělávání mohou zaplatit z vlastních prostředků.
19. 05. 2010 | 12:33

Eva napsal(a):

owing pettigoe napsal(a):
EVA

No já taky studoval v USA--na Ivy League School. Takže Kalifornie, Community College? To je asi tak jako nadstavba nad střední školou u nás. Nechci vás nijak shazovat, ale s panem Pehe byste si to neměla rozdávat...Pokud jste frustruovaná, zkuste si léčit mindráky nějak jinak.
19.05.2010 09:22:14

owing,
zrejme se spatne vyjadrujete,ale zde cerne na bilem ctu, ze jste studoval Ivy League School. A ta Ivy League School je prosim kde? Vzdyt vy ani neznate spravny nazev. Proc jste nenapsal konkretni jmeno jedne z techto osmi universit, ktere jsou znamy jako Ivy League? Takhle mne to prijde velice ubohe a upocene machrovani cloveka, ktery sice nikoho nechce shazovat a pritom v nasledujici vete to hned udela. Co vy jste za moralni prase, ktere se dokaze posmivat nekomu, kdo nemel doma zadnou tlacenku a nemohl si dovolit studovat,ano byli v tom socialistickem Ceskoslovensku lide, kteri museli jit do prace, aby ubyl jeden krk v rodine, kdo nemel zadneho sportovniho sponzora, kdo nedostal zadne granty, kdo mel jenom dve ruce a pracoval 7 dni v tydnu, aby mohl i na te community college studovat a kterou nekteri vystudovani z Ivy Leauge opovrhuji??? Co jste za cloveka? U mne jste moralni prase, tak jako proflaknuty Pehe, ktery mohl v roce 1981 studovat na Columbijske universite??? Kdopak mu to studium Political/Activist asi tak financoval? V te dobe totiz muj tehdy nastavajic manzel, chtel studovat na Harvard University a i kdyby delal sedm zamestnani, tak na tu universitu proste nemel. V te dobe jeden semestr na Harvard University stal $20 000. (proto to vim a muzu si udelat usudek kolik mohlo stat Peheho studium na Columbia University). A kdo poskytne pujcku cerstvemu emigrantovi, ze? Proto tyhle Pehove a owingove, jsou mne s dovolenmi u pujdele, studovat za cizi dokaze, kazdej vul, dokonce i Paroubkova dokazala vystudovat UK a pak se staci podivat na jeji blog a clovek ma jasno. Takze aby jsme to owingu uzavreli, vy si vytrete zadek s vasim brectanem a ja budu spokojena bez dluhu zit se svoji montereyskou nadstavbou, ktera mne zajistila praci, kterou delam rada a hlavne owing, vy mne se svym prasecim charakterem nesahate ani po kolena i s vasi Ivy League. Howgh.
19. 05. 2010 | 13:01

jarpor napsal(a):

hanah

Včera jsem reagoval na Vica, dnes musím i na Vás -
nepřipadá mi moc vhodné žertovat v souvislosti se zaplavenýma Troubkama...

Lituji...(asi nemám ten správný smysl pro humor).

Hezký den
19. 05. 2010 | 13:06

neo napsal(a):

stále rebel: ano správně, člověka s jiným názor je nejlepší nazvat pitomcem. Toť rétorika pochycená odkud rebele? Od rodičů, od politických představitelů té jediné správné strany??

Jsi chudáček.

Bez školného nikdy nebude vzdělání přístupno všem sociálním skupinám.
19. 05. 2010 | 13:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Evo,

pokud zde budete nadávat lidem do "prasat", budu Vaše texty mazat!

Nebude v tom nic osobního, nebude to ani vyjadřovat mé sympatie či nesympatie k Vašim názorům, ale vede mne k tomu snaha, aby se z těchto stránek nestala žumpa běžná na jiných podobně koncipovaných stránkách. Hrubé nadávky totiž vždy vyvolávají hrubé resp. ještě hrubší reakce (to je zkušenost získaná tříletou praxí na těchto stánkách). Ani Aktuálně.cz ani já osobně nemáme zájem, aby se to zzde zaplavili "prasata", "svině", "idioti", "magoři" (o sprostších nadávkách, které logicky následují, ani nemluvě).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Takto dlouhou repliku Vám píšu proto, že jste tu zjevně nová a se zdejšími pravidly ještě ne zcela obeznámená.
19. 05. 2010 | 13:15

hanah napsal(a):

jarpor

Chápu, vím, že to je na hraně, ale
- jednak si myslím, že by tam fakt jako člověk, který si dělá ambice na příštího premiéra měl být

- dál si myslím, že stavět nové domy v záplavové oblasti bez záruky, že se něco změní, je přinejmenším hodně velká blbost...

Ano, ale souhlasím, humor to asi není hezký ....

Jen se to tak nabízí ..:-)))
19. 05. 2010 | 13:16

jozka napsal(a):

Fakt, zadnej zlatej poklad, neo do pavilonu :-)

Tim, ze pridame dalsi platbu, umoznime to vsem. Predpokladam, ze tohle pochazi ze stejne rality ve ktere po zavedeni poplatku u lekare zmizely fronty v cekarnach.
19. 05. 2010 | 13:21

neo napsal(a):

jozka:

to si špatně vykládáš hošku.

Umožníme to všem tím, že jim dáme možnost si studium financovat a nebýt závislý na příjmech rodiny = budou moci studovat i lidé ze sociálně slabýchz rodin, kteří si to dnes nemohou dovolit. Dále to umožní školám otevřít více oborů o které je zájem, ale dosud na ně nejsou peníze = opět dostupnější vzdělání.
19. 05. 2010 | 13:24

jozka napsal(a):

Aha, dnes si to nemohou dovolit, protoze za to neplati. Az za to budou muset platit, tak si to budou moci dovolit.

Neco podobne legracniho by tam nebylo?
19. 05. 2010 | 13:32

jarpor napsal(a):

hanah

Fajn...

i s tím žitím v záplavové oblastu to není tak jednoduché...

Já ty "spanilé" jízdy politiků tam, kde je problém, a oni se tam jen pletou, protože vše ostatní se dá vyřídit v dnešní době informačních technologií (video, videokonference se štáby, když zasedají...) úplně jinak, já je "nemusím".

Jó lopatu, čerpadlo... týden vyhrnovat bláto, to by byla volební kampaň... - to bych ani necekl... jenže oni jen překážejí těm, co skutečně musí pomoc organizovat a mnohým dalším, kteří se o ně musí "postarat".

A to vše jen proto, aby "projevili zájem" .... kulový.... jen si přihřát polívečku...

Hezký den
19. 05. 2010 | 13:40

mb napsal(a):

to stejskal ... moralni prase je ovsem prase ne obyčejné, neobyčejné, zvlastni .... mozna by zasluhovalo milost ....

to repa ... slibeny odkaz ... treba vezmete gabala na milost ...http://www.lidovky.cz/co-mi...

s pozdravem ....
19. 05. 2010 | 14:16

mb napsal(a):

ještě jeden odkaz: Paroubek vs. Rejžek .... http://www.lidovky.cz/jiri-...

a uz dost bolo odkazů ....
19. 05. 2010 | 14:18

neo napsal(a):

jozka:

jsi normální?

dnes si to nemohou dovolit, protože jejich rodiče nemají peníze aby jim financovali studium.

Az za budou platit školné s odloženou splatností, budou si moci půjčit a na studium mít budou.
19. 05. 2010 | 14:24

pgjed napsal(a):

Nejzajímavější na článku pana Peheho je odkaz v samotném konci. nevím zda jej všichni zachytili a využili. Obsahuje dvě brilantní analýzy. Proto si dovoluji dát sem odkrytou formu:

http://www.denikreferendum....
19. 05. 2010 | 14:26

jozka napsal(a):

Co jim maji rodice dneska financovat? To, co se dnes neplati? Nebo si snad myslis, ze si vezmou pujcku na zradlo + bydleni + veci do skoly + skolne a vylezou se skoly s melounem v minusu a zacnou radostne splacet? Tomu snad neveri ani Madl s Issovou :-)

I kdyz jsou lidi, co dneska jeste verej na poplatky u doktora...
19. 05. 2010 | 14:36

stejskal napsal(a):

Pane mb,

já vím, že Vás asi nepřesvědčím (nedaří se mi to u jiných už tři roky, proč by mělo zrovna nyní?).

Zkuste si ale představit, že člověk označený jako "morální prase" odvětí: "Já jsme možná prase, ale ty jsi pěkná svině."

Dost těžko bch před sebou i jinými obhajoval, že jsem proti jeho textu zasáhl.

Pak se objeví nějaký střelec (chodí sem různí lidé, často sem zabrousí náhodou, z jiných serverů s jinými diskusními "návyky") a vypálí: "Co jí nadáváš, ty debile?" (v lepším případě, v horším pak napíše "čůráku").

Bude to třeba ráno, v době, kdy povedu děti do školy a pak budu mít třeba nějaké jednání. Nebo o víkendu, kdy jsem s rodinou na kole a kolega Zdeněk také není u PC (protože o víkendu stejně jako já oficilně nepracuje).

Kolik lidí se přidá? Kolik nově příchozích nabyde pocit, že tento styl je zde obecně přijímanou normou? Těžko říct. Pár? Hodně? Už to tu bylo http://blog.aktualne.centru...

Tyto stránky se budou lišit od jiných, podobně koncipovaných jen do té doby, dokud je nezavalí sprostoty, vulgarismy, obscenity naprosto jinde běžné. Nevím, jak dlouho to vydrží, ale dokud mi budou stačiít síly, budu se tomu snažit zabránit. Ne až tak kvůli svému zaměstnavateli, ne kvůli některému konkrétnímu čtenáři či blogerovi, ale protože mi to přijde jako dobrý nápad. Tedy udržovat prostor, kde se dají jakžtakž vyměňovat názory.

Budu rád za každého, kdo se přidá a bude též cítit za tento prostor nějakou zodpovědnost. Stejně jako za celou tuto společnost (vzájemné urážky a nadávky jí totiž stahují čím dál hlouběji).

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 05. 2010 | 14:39

mb napsal(a):

ja vim mr. stejskal ... souhlasim s vami ( jen se mi termin moralni prase libil(o) pac jsem ho slyšel / viděl poprve ...)

jinak mate pravdu pravdoucí ...

dosť bolo morálních či jakýchkoli jiných sviní ....

howgh ...

/ odhoďte všechno lidské
vše co vás dělá člověkem
staňte se : * censored * /
19. 05. 2010 | 14:46

almost glossed™ napsal(a):

jožka:

Co na tom nechápete. To je přece absolutně modře logické.

Vzdělání bude dostupnější, ale počty studentů se sníží, protože se nyní zneužívají.

Vzdělání bude levnější, protože se za něj na rozdíl ode dneška bude platit.

Budeme jako národ vzdělanější, protože se na školy dostane více lidí, kteří na to mají na úkor lidí, kteří na to nemají nebo se nebudou chtít zadlužovat, což je riziko jako hrom.

Na školách bude méně chudších studentů, ale žádný talent na rozdíl ode dneška, kdy se vybírá podle schopností, nespadne pod stůl.

Ti, kdo budou ochotni se zadlužit, tj lidé s většími sklony k riskování, náhle nebudou považováni za socky, co si neumí na sebe vydělat a podléhají vlastní hloupostí lichvářským podmínkám, ale zodpovědnými jedinci, kteří jsou dostatečně odvážní, aby stáli na prahu rodinného života se statisícovými a milionovými dluhy.

Přestože budou platit více, budou ve výsledku platit méně.

Jak logické.
Stále ještě nevěříte, že Perpetuum Mobile neexistuje? Máte zřejmě malou fantazii.

ODS09 Vám ji rozšíří. Chcete? Zažijete věci, které jste si do dneška neuměl představit.

Pravda je lež. Válka je mír. A ODS09 Vás miluje.
19. 05. 2010 | 14:57

Eva napsal(a):

Pane Stejskale, vidim Vas point a beru na vedomi.
a pro nick mb,
dekuji a mate u mne virtualni xoxo, neboli kiss and hug :o))
19. 05. 2010 | 14:59

neo napsal(a):

almost glossed:

vzdělání nikdy nebylo a nebude zadarmo. Ti profesoři a docenti to nedělaj zadarmo a ani nikdy nedělali a dělat nebudou.

Zrovna od komunistů a socialistů nechápu, proč jsou proti školnému s posunutou splatností s daňovou kompenzací, když právě ti jejich voliči z řad dělnické třídy nyní platí školné tisícům studentů.
Osobně nevidím rozdíl v tom, splácet školné státu jako půjčku a splácet školné státu ve formě daní. Jen přímá platba jde od využívatele služby, kdežto nepřímá jde i od těch, kteří nikdy nestudovali.
19. 05. 2010 | 15:18

almost glossed™ napsal(a):

neo: Neuhýbejte a nezkoušejte levné triky. NIKDO tady netvrdí a nevtvrdil, že je vzdělání zadarmo. Na to platím opravdu dost vysoké daně, abych si takový nesmysl myslel.
19. 05. 2010 | 15:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy