Milé vnitro!

27. 05. 2013 | 23:08
Přečteno 7181 krát
Aktualizace 3.3.2014: Úřad pro ochranu osobních údajů vyřídil mou stížnost kladně. Rozhodl, že Česká pošta rozesílala do datových schránek spam. Viz Rozhodnutí ÚOOÚ.

Otevřený dopis plný optimismu nad Českou poštou, Datovými schránkami a eGovernmentem vůbec.


Milé Ministerstvo vnitra, chápu že máš pod sebou mamutí státní podnik, kterému pomalu ale jistě končí monopol, a bojíš se že zkrachuje. Není se čemu divit, bez konkurence časem zakrní každá firma - třeba České dráhy by mohly vyprávět. V momentě kdy se do doručování listovních zásilek pustí včechny ty UPSky a PPLky, bude potřeba se o Tvůj podnik postarat jinak.

Proto chápu Tvůj záměr udělat z firmy na doručování obálek a balíků sběrnu informací o cenách benzínu, firmu na měření rychlosti, píchačku pro nezaměstnané a taky pojišťováckou filiálku. No, to by v tom byl čert aby se jeden z těch nápadů neuchytil. Lepší než dělat se samýma balíkama, že jo. Cha cha.

Za Tvůj vůbec nejlepší nápad ale považuju plán udělat z Pošty IT giganta, kterej jsi nedávno i tak šikovně protlačilo na vládě. To je přeci fór, ta Pošta vlastně vůbec nemusí nic dělat - stačí jí přišťouchnout pár monopolů a koncesí, ona už je pak rozprodá a zbyde jí i nějaká rejže na placení pošťáků, kámošů od ministra a tak. Datovky bude dělat Telefónica, Elektronický tržiště potají spíchne QCM, Centrální adresu Profinit a CzechPointy udělá Novell (to se rozumí že né ten nadnárodní IT gigant, ale firma co se jmenuje skoro stejně a vlastní jí ten holding z Panenských ostrovů). Docela se těšim kdo bude dělat tu e-Sbírku, prej to bude něco jako zakonyprolidi.cz, jenom to bude stát o 400 milionů víc. Ještě, že šéfuješ ten eGovernment, fakt nevim co by se dalo Poště přihrávat třeba v takovým rezortu zemědělství. Mimochodem, tady jsme napsali jednu studii o tom, jak vám to pěkně šlape. Jenom, nevim jak bude do budoucna ten IT gigant zaměstnávat těch 30 tisíc současných zaměstnanců, co zrovna nejsou programátoři.

Ale proč Ti píšu - mám datovou schránku, a furt mě do ní chodí od Pošty zprávy, ať si prej koupim nějakej trezor. Že mi pak jako v tý datovce nebudou všechno po třech měsících mazat. Říkam si, že to by bylo fajn - ještě trochu vylepšit posílání příloh, a už to bude skoro tak dobrý obyčejnej e-mail. Co, dokonce lepší - ten prosťáček totiž nestojí ročně 500 miliónů, a hlavně neni tak bytelně zakopanej v zákonný úpravě!

Chtěl jsem Tě ale poprosit - tu reklamu, ať mi už Pošta ale neposílá. Je to opruz, muset se kvůli tomu hlásit do datovky, aby pak člověk zjistil že to zase to ... no, to nevyžádaný obchodní sdělení. Nejdřív jsem jim to psal po dobrým, že ho nechci, ale neodpověděli. Tak jsem poslal stížnost na ten úřad, co to má na starosti. Jmenuje se ÚOOU, nebo tak nějak - a to bys nevěřilo, Ministerstvo, on to po měsíci postoupil Tobě, že prej to vyřídíš líp.

Tak jsem si říkal, juch - moje oblíbený ministerstvo se domluví s mým oblíbeným státním podnikem, a ten už mě nebude otravovat. Je to prima, že zároveň spravuješ Poštu, a zároveň vyřizuješ tyhle žádosti. To se pak nemusim bát, že se ta moje stížnost někde ztratí. Prča by byla, kdybys mělo svý vlastní Poště dát citelnou pokutu, jak to tady píšeš. To Ty bys určitě udělalo, kdyby ten spam do miliónu datovek Pošta opravdu posílala, viď?

No, ale odepsal ti mi nějakej Tomáš Požár (Tvůj zaměstnanec), že prej to podle něj nevyžádaný obchodní sdělení neni, bo to co jsem dostal nebyla datová zpráva ale systémová zpráva! To mě dost uklidnilo. Ale byl hodnej, protože mi taky vysvětlil, že se to děje jen výjimečně, a že jsi už Poštu upozornilo aby takhle formulovaný zprávy neposílala. To jsem si oddechl.

Jenže dneska mě, milý ministerstvo, přišla do datovky další zpráva. Vyhrabal jsem papírek s heslem, přihlásil ... a zase mi psali že prej si mam něco koupit. Tak já Ti nevim. Říkalo jsi to tý Poště, že už tu reklamu nechci? Řekni jí to radši ještě jednou, vono je to dost drsný jak mi vyhrožujou, že moje "zprávy budou nenávratně smazány". Víš, nevadilo by mi to, kdybych si tu službu objednal nebo tak něco, ale tu datovku mi vlastně zřídili povinně, a teď mi do ní píšou takový ošklivý věci..

Dá se proti tomu Požárovi nějak odvolat? Já Ti Ministerstvo věřim že to zařídíš, ale víš - rád bych mu vysvětlil, že se splet, a že ta Pošta mě tu reklamu furt posílá. A asi každýmu kdo tu schránku má. Lidi jsou totiž hrozně blbí, oni nepoznaj rozdíl mezi systémovou a datovou zprávou! Mohli by si taky stěžovat, a byly by z toho opletačky, protože né každej je tak chápavej jako já. Jak jsem si totiž tady přečet, v systému datových schránek vůbec žádnej spam neni. No, řek jsem si - Jirko jsou študovaný, musí to vědět líp. Dyk si ty zákony sami píšou!

tvůj
Jirka Skuhrovec


P.S. Přeju ať vám vyjde ten nápad s cloudem pro ceeelou veřejnou správu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Díky Jirko Skuhrovče za článek, přesně tyhle pocity nebo spíš názory mám, nevím proč, ale chce se mi z tady z toho bordelu zvracet. Tohle už snad nikdo nedá dohromady, podraz za podrazem, kam se člověk podívá a pak má být člověk pozitivně naladěn ....
27. 05. 2013 | 23:26

nejni spam ale úřední sdělení napsal(a):

Někde jsem narazil na seznam úřadů a firem, co si člověka kádrujou, jakmile si takovou datovku opatří.
A hned sem si řek, že už ten pozastavenej živnosťák obnovovat nebudu.

Navíc by mně pak Mládek měl za parazita a chtěl mě hubit.
Odjedu někam natrvalo sklízet olivy.
27. 05. 2013 | 23:32

Ládik!!! napsal(a):

Kdysi existoval soudruh Norbert Požár - dlouholetý předseda KSČ v Bruntále. Nedivil bych se, kdyby Tomáš Požár patřil do hnízda.
28. 05. 2013 | 05:05

Mac napsal(a):

datovky jsou učebnicový příklad tunelu na státní rozpočet.

Docela by mě zajímaly závěry NEZÁVISLÝHO auditu a analýzy hospodaření té milé firmičky, které provozování datových schránek spadlo do klína
28. 05. 2013 | 06:41

Dalibor Štys napsal(a):

Estonians use information technology as an instrument for increasing administrative capacity and ensuring an innovative and convenient living environment for citizens.

That is a lifestyle that values simplicity, speed, comfort, and economic savings. Therefore the keywords behind the development of e-State in Estonia are sustainable development and high-quality environment.

http://www.egov-estonia.eu/

Myslím, že jsme měli stejnou šanci. Naši IT-specialisté byli v 90. letech 20. století světově proslulí a dodneška je z těch několika málo skutečně úspěšných technologických firem většina IT.

".... dopadlo to jako vždycky. " jak pravil Černěnko
28. 05. 2013 | 07:32

Baba Jaga napsal(a):

Jasně, pane Skuhrovče. Proberte to příležitostně s chytrými z NERVu. Datovou schránku nemám, poštu nám v naší vísce omezili na půldny a je otázka, zda ji nezruší vůbec. Mnoho dušiček si tam dochází pro své důchody, já občas koupit známky - trafiku tu nemáme a v našem mini obchůdku je zatím nevedou.
Když se rozhodlo, že se Česká pošta nemá zabývat telefony a doručováním tisku, přibylo nám pravda generálních ředitelů. A pošta dělá kde co - v malých vískách vlastně i tamní jedinou banku, bohužel bez bankomatů. Nu, přeju si, aby svou existenci zachovala.
To, že Vám posílá opakované nabídky, jistě ve zdraví přežijete.
28. 05. 2013 | 07:57

Občan napsal(a):

Upozornění pro pana Skuhrovce - v následujícím textu NEJDE o familiárnost, ale o hořkou ironii, plynoucí ze zoufalství a pocitu bezmocnosti!

Milý Jiříku,
já bych Ti napsal, jak to ve skutečnosti s datovými schránkami je. Jenže bych v cukuletu přišel o osobní ohodnocení, občasné prémie a při nejbližší příležitosti i o práci.
Jistě proto pochopíš, že dělám jen to, co mi nařídí nadřízení. Proto jsem Ti poslal ten nicneříkající blábol; nic víc už ze mne nevyrazíš, neb nejsem sebevrahem.

Z téhož důvodu jsem Ti ani neporadil, abys využil možnosti kvalifikovaného získání informací prostřednictvím "žádosti o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím".

Navždy Tvůj

Tom
(subalterní podúředník Ministerstva vnitra ČR)
____________________________________________________

A teď vážně.

Pane Skuhrovče,
všechna tahle "udělátka" BY MOHLA být opravdu funkční, efektivní, úsporná a zjednodušující komunikaci. Kdyby...
Kdyby nešlo, jako u veškerého IT ve veřejné sféře, jen o "malou domů" pro spřátelené firmy politiků, ministrů, náměstků a sekčních šéfů.
Subalterní úředníci do toho nemají co mluvit a pokud tak učiní, se zlou se potáží.

Takže jako aktivistický občan skutečně využijte možností dle výše zvýšeného zákona a požádejte Ministerstvo vnitra o informace.
Žádost velmi pečlivě připravte a zformulujte; nejlépe ve spolupráci s nezúčastněnými právníky. Pečlivost je namístě, protože ministerstvo i ÚOOÚ udělají vše pro to, aby Vám informaci nepodaly, resp. podaly neúplnou či zcela bezobsažnou. Žádný řadový úředník nepůjde hlavou proti zdi, takže od nich nečekejte vlastní iniciativu. Musíte se obracet zásadně na nejvyšší vedení úřadů a zásadně kvalifikovaným způsobem.

Informace vyžádané kvalifikovaným způsobem jsou vynutitelné, a to i soudní cestou.

P.S.: Česká pošta a datové schránky jsou v tom celkem nevinně.
Pošta to dostala befelem a dělá jen to, co musí. I kdyby měla xy "konkurentů", ti by postupovali stejně. Jde o business a boj o přežití, o nic jiného.
Datové schránky nejsou špatný nápad, ale... (vysvětleno výše).
Tahle hra se, pane Skuhrovče, nehraje v rámci České pošty, ale v úplně jiných levelech.
28. 05. 2013 | 08:03

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.
Zdravím.
Sice tohle není moje parketa,ale snad už i ta ministerstva budou brzy v soukromích rukou.
28. 05. 2013 | 08:14

Občan napsal(a):

Pane Dalibore Štysi,

tahle barvotisková heslíčka najdete i na oficiálních webech českých provozovatelů "e-governmentu". zda to skutečně funguje, byste se musel ptát řadových občanů Estonska.
Otázkou je, zda vůbec srandastát, jakým Estonsko je (1 300 000 obyvatel), vůbec potřebuje něco jako digitalizovanou veřejnou správu.

Ono to je s tou digitalizací vůbec celé takové vachrlaté.
Běžný člověk (instituce, firma) velmi rychle zjistí, že to, co OPRAVDU potřebuje vyřídit, vyřídí nejrychleji SLUŠNÝM CHOVÁNÍM, KVALIFIKOVANÝM POSTUPEM, osobní návštěvou a eventuálním pořízením zápisu o ní.
28. 05. 2013 | 08:14

neo napsal(a):

Občan:

pletete si dnešek s obdobím totality. Dneska vás nikdo nepřeřadí na vrátnici jen prot, že jste nevyvěsil vlaječku :)

Ten nářek jak se chudáček bojí napsat pravdu aby nepřišel o místo, vždyť je to směšné.
28. 05. 2013 | 08:29

Daňový poplatník napsal(a):

To Neo:
Vy už jste v důchodě, pobíraným ze zahraničí?
28. 05. 2013 | 08:45

neo napsal(a):

Daňový poplatník:

nikoli. Mám do důchodu ještě hodně daleko, pokud se ho vůbec dožiju.
28. 05. 2013 | 08:47

český maloměšťák napsal(a):

Pošťáci jsou nuceni prodávat losy, jízdenky, pojistky....
Což je nezákonné - domovní prodej. Přesto jsou k tomu nadřízenými nuceni, pokud neprodají tolik a tolik produktů - je jim vyhrožováno výpovědí.
Máme možnost tomu zabránit my - klienti....pokud si na ně budeme stěžovat např. na magistrátu - který vydal vyhlášku o nezákonnosti podomního prodeje.
Paradoxně jsou ti pošťáci rádi - když je udáme.
Divné ?
Jo - je to divné, ale je to tak...udáním lidí je samotné bráníte před zvůlí nadřízených.
Coby milovníka pardaxů by mě něco takového mělo těšit - ale spíč mi to připadá hnusné. Nutir někoho aby se prohřečil proti zákonným opatřením - a pokud to neudělá - tak mu hrozit výpovědí...

Ale že by i takové vadné úkony přišly seshora ? Jak se snaří naznačit Občan....
Hmm - já si myslím, že jde o perverzity, které si kraďákovští dělají vzájemně uprostřed a dole.
Není přece možné, aby pošta dostala od vlády befehl " tak a teď prosím porušujte zákony nebo vás všecky vyrazíme". Nebo od Mafie a pak od vlády - abych tedy byl přesný.
K čemu by to té Mafii bylo ?
Vždyť ta přeci potřebuje privatizařní cenu České Pošty SNÍŽIT - ne zvýšit...
28. 05. 2013 | 08:50

Jen tak napsal(a):

Tomáš Požár je opravdu malá ryba. Kdo je v téhle hře OPRAVDU zajímavý, je Tomáš Ječný, současný máměstek Pošty pro IT. http://obchodni-rejstrik.podnikani.cz/tomas-jecny/tomas-jecny-113917.htm
28. 05. 2013 | 08:50

neo napsal(a):

český maloměšťák:

Zas opakuješ tyto ničím nepodložené nepravdy?
Kdo je nutí? Jak je nutí?

znovu se tě ptám, nemají náhodou tuto činnost ve smlouvě, dobrovolně podepsané?
28. 05. 2013 | 08:53

český maloměšťák napsal(a):

neo
Ne. Už dva mi to řekli, že ne /ýádná zmínka o domovním prodeji coby součástí pracovní smlouvyú...ale vy - známý to hlupák stejně budete stále mlít svou.

A tykejte si prosím svým kamarádům nacistům nebo komunistům.

P.S.Že vy lumpe, zase ty své výlevy sepisujete na výrobních prostředcích zaměstnavatele a v pracovní době ?
Vy byste letěl i z té pošty - a to i kdybyste prodal dnes třeba i tucet losů.
Apropo - možná i zaměstnavatel by měl potíže - s financama....protože do nákladů je možno si dát pouze ty výdaje (a to včetně odpisů výrobních prostředkůú, které prokazatelně slouží k podnikání (dosahování příjmů) - čímž vaše nenávistné plky rozhodně nejsou.
Zkuste to probrat na stranické schůzi.
28. 05. 2013 | 09:05

Občan napsal(a):

Český maloměšťáku,

jde o tzv. "doplňkové služby" a jejich "poskytování a nabídka" jsou motivováno "zvýšením komfortu klientů pošty".
Takhle už to vypadá o dost jinak než "podomní prodej" (ačkoli oba dobře víme, že přesně o ten jde), že?

No, a protože je Česká pošta STÁTNÍM PODNIKEM dle příslušných platných právních předpisů, o tom, co bude nebo nebude dělat, rozhoduje její ZŘIZOVATEL.
Zřizovatelem s.p. Česká pošta je Česká republika - Ministerstvo vnitra. To, společně s vládou ČR, rozhoduje o náplni činnosti státního podniku. Tedy i o vnucovaných "finančních produktech", o DONEZ, o buzeraci zaměstnanců ČP a dalších "službách".

Račte nastudovat.
28. 05. 2013 | 09:24

Xaver napsal(a):

Autore,
jak dlouho vám to trvalo než jste zjistil chyby, které popisujete a než jste dal dohromady svůj příspěvek ?
A vy myslíte, že nějaký zaměstnanec státu má, za ty mizerné peníze co bere, tolik času co vy ?
28. 05. 2013 | 09:27

Baba Jaga napsal(a):

To: Český maloměšták
Vy znáte svého pošťáka? Ó, Vy se máte...
28. 05. 2013 | 09:31

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Jde o podomní prodej. Může se to nazvat jak chce, ale procesně i typologicky je to prostě podomní prodej,
A ten ržní řád zakazuje.

http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/zitra-zacina-platit-novy-trzni-rad-1

Baba Jaga
Vy ne ?
Smůla - občas totiž chodí dvakrát.
:)
28. 05. 2013 | 09:41

neo napsal(a):

český maloměšťák :

Už dva? Tyjo, to položí i hrocha.
Viděl jsi tu smlouvu? Nebo ses spolehnul na někoho, kdo ji podepsal a ani nečet?

Nemam kamarády nacisty ani komunisty, ty nejsi kamarád. Tykat ti budu, už jsem ti vysvětlil proč několikrát a stále nejsi schopen to pochopit.
Lumpem si nazývej sebe ty nicko ubohá. Použiji tvých vlastních slov. Ne v každé práci musíš stát 8 hodin za lopatou.

Na poště bych nikdy nedělal. Státní podniky a jsou mi proti srsti.
28. 05. 2013 | 09:41

Občan napsal(a):

Jen tak napsal(a):
"Tomáš Požár je opravdu malá ryba. Kdo je v téhle hře OPRAVDU zajímavý, je Tomáš Ječný, současný máměstek Pošty pro IT. http://obchodni-rejstrik.podnikani.cz/tomas-jecny/tomas-jecny-113917.htm
28. 05. 2013 | 08:50"

Nejen ten.
Ona je velice zajímavá i personální politika ČP. Na jejím webu můžeme snadno zjistit, že neustále shání doručovatele, přepížkáře a další PRACOVNÍKY. Po rozkliknutí kteréhokoli inzerátu snadno zjistíme i PROČ má takovou fluktuaci právě v oblasti těch, kteří SKUTEČNĚ vykonávají POŠTOVNÍ služby:
- práce NIKOLI na řádnou pracovní smlouvu, ale převážně na DPČ a DPP
- zásadně TERMÍNOVANÉ smlouvy a dohody
- zásadně práce na zkrácený úvazek v rozsahu max. 37,5 hodiny týdně
- "plat" blížící se minimální mzdě
- rozšiřování doručovatelských "okrsků"
- absurdní pracovní doba
- nucení k prodeji "produktů", které nemají s poštovními službami nic společného
Ale proč se divit této "personální optimalizaci", když personálním ředitelem ČP je Ivan Feninec, bývalý ředitel Poštovní tiskárny cenin, a.s. a ředitel společnosti Klub zaměstnavatelů, o.p.s.

Myslel jste Telefónica Czech Republic, Eurotel, SIDUS, solární baronstvo, ELFIN, i-software, kšefty s realitami, Credit Management Services, RENCAR (a to jsem vypsal jen obchodní aktivity SOUČASNÉHO managementu ČP)?
Věru zajímavé postavy nacpali Kalousek s Kubicem do vedení STÁTNÍHO PODNIKU :o)))
28. 05. 2013 | 09:55

neo napsal(a):

český maloměšťák:

takže pro pořádek abys v tom již neměl guláš.

Na České poště pracují tisíce doručovatelů a kromě doručování zásilek mají v pracovní smlouvě také nabízení produktů aliančních partnerů. V dnešní době jsou listovní služby na ústupu a pošta musí hledat nové zdroje výnosů pro své zaměstnance další práci. Za každý sjednaný produkt či tip dostává zaměstnanec ke svému platu odměnu.

toto je prohlášení tiskové mluvčí České pošty.

Takže zaměstnanec to má ve smlouvě, kterou dobrovolně podepsal.
Pokud sedí za přepážkou, nabízí doplňkové služby zcela v souladu se zákonem.
Pokud se jedná o doručovatele, který nabízí tyto služby mimo provozovnu, pak porušuje vyhlášku tam, kde obce podomní prodej zakazují.
28. 05. 2013 | 09:56

český maloměšťák napsal(a):

neo
Pošťák /klasický pošťák/ nesedí za přepážkou. Roznáší poštu PO DOMECH.
To snad uznáte i vy za přepážkou, že ?
:))

Prosím ještě jednou - nikdy jsem nebyl členem žádného nacistického či komunistického kroužku...tykejte si tedy jen svým, ju ?
28. 05. 2013 | 10:03

neo napsal(a):

český maloměšťák:

to nic nemění na faktech výše uvedených.
Má to ve smlouvě.
Porušuje nařízení pokud je v obci vydáno.

Nikdy jsem za přepážkou nedělal. Nikdy jsem nebyl a ani nebudu zaměstnancem státu či státního podniku.
Vykám jen svým. Tobě tykám a tykat budu, dokud budeš napadat mne a mou rodinu. Stačí, aby ses omluvil, požádal slušně o vykání a přislíbil, že budeš diskutovat slušně a nebudeš napadat mě ani mé přátele, známé a členy rodiny. Pak jsem ochoten ti vykat.
28. 05. 2013 | 10:09

Občan napsal(a):

Milé Neo,

většina PRACOVNÍKŮ s.p. Česká pošta nemá v PRACOVNÍ smlouvě nic, protože nemají ŽÁDNOU pracovní smlouvu. Pracují na pouhou dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce.

Doručovatelé neporušují nic, protože NEJSOU prodejci žádných produktů. Aby mohli být PRODEJCI produktů, museli by být jako takoví zaregistrováni Ministerstvem financí ve zvláštním registru licencovaných prodejců.
28. 05. 2013 | 10:10

neo napsal(a):

Občan:

Milé Občano,
Nezajímají mě ti, kteří nemají pracovní smlouvu. Nicméně i v dohodě o pracovní činnosti či provedení práce toto sjednáno býti může. Ovšem vaše obvyklá změna tématu je irelevantní. Bavíme se o tom, jestli to mají v pracovní smlouvě či nikoli. mluvčí potvrdila, že ano. Tečka.

Doručovatelé porušují vyhlášku. Pokud ji daná obec má

Podomním prodejem se rozumí prodej zboží bez prodejního zařízení mimo provozovnu, kdy je prodejcem bez předchozí objednávky prodáváno zboží uživatelům nacházejících se mimo veřejně přístupná místa, zejména v různých obytných prostorech, například domech, bytech apod.

V souladu s ustanovením čl. 1 odst. 1 tohoto nařízení je pod pojmem prodej zboží třeba rozumět nabídku, prodej zboží a poskytování služeb.

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud zaměstnanec České pošty, s. p. zneužívá návštěvu určenou k doručení zásilky adresátovi také k předkládání nabídek dalších komerčních služeb, např. finančních produktů, dopouští se tím porušení výše uvedeného nařízení a podle ustanovení § 46 odst. 1 zákona o přestupcích také přestupku, neboť porušuje povinnost stanovenou v nařízení obce.

V případném správním řízení pak může být za porušení zákazu podomního a pochůzkového prodeje uložena pokuta právnické a podnikající fyzické osobě až do dvou set tisíc korun, fyzické osobě, která není podnikatel, až do třiceti tisíc.
28. 05. 2013 | 10:20

český maloměšťák napsal(a):

neo napsal:
"Vykám jen svým."
Hmm...myslel jsem si , že si nacisté a komunisté tykají.
Zajímavé vědět...nu, vývoj i v této oblasti jde kupředu.

Nicméně jsme rád, že jste pochopil, kdo je to pošťák a co je to podomní prodej.
/moc dobře víte, že se už asi po desáté bavíme o situaci v Ostravě /tedy v konkrétní mmístě/, kdy již minule jsem vám dával odkaz na tržní řád, zakazující podmní prodej...takže to zbabělé mlýení si nechte na ty své schůze nacistů či
komunistů/
28. 05. 2013 | 10:26

český maloměšťák napsal(a):

re : zbabělé mlžení
28. 05. 2013 | 10:27

SergioL. napsal(a):

...hele, já si mysím, že ten kuk Langrů snad začal číst knížky...ale bo hů žel...začal u Orwella...mysím, že nejste jedinej, co si tohohle fšimnul...to že přinde rozervanej balík uod známejch z Flander, na to hůž sem si zvyknul (je to totiž jako za bolševika, gdy estébáci lezli do pošty)...ale tady to vypadá (podle toho co mi říkali známí, co maj firmu...), že to vypadá na uostře prodlouženou ručku Ministerstva vnitra vrostlou do Český pošty, která vám fšem uostře vleze do soukromí..a to už přestává prdel...Kdybych jim věřil, že to dělaj padni komu padni...tak neceknu...ale když promrdaj desítky miliard (na izipech, skartách a co já vím ještě gde...)a MV ani necekne, tak se jedná vo tak farizejskou záležitost, že uoko nezústane suchý...A jak píšete...leze to nechutně plíživě...jooo..panáčky z panenskejch vostrovů lustrovat nebudou...oooooooo to néééé...ale firmičku o třech lidech, tu je třeba ŘÁÁÁÁDNĚ zbuzerovat...
28. 05. 2013 | 10:38

neo napsal(a):

český maloměšťák :

hm, takže další sprostá urážka. Omluva nikde. Tykat ti tedy budu i nadále.

Vykám jen svým, tj slušným, poctivým lidem (se kterými jsme si nenabídli tykání).

nic nemlžim, uvádím pouze a jen a pouze fakta jako vždy.
Že ti je to nepříjemné mě nepřekvapuje.
28. 05. 2013 | 10:42

pan Sedlak napsal(a):

Verejna sprava v claudu? To bychom meli preci podporovat. Staci pak poradne fouknout a .... klaud je fuc a mame jasno :D
28. 05. 2013 | 11:05

jiriskuhrovec napsal(a):

pan Sedlak: tak nějak :). Supercloud Pošty by mohla být takové hezká tečka, za tím naším eGovernmentem.

Občan, neo, maloměšťák: nedělám si ambice řešit tu všechny problémy České pošty, to by bylo na monografii. Ale díky za diskusi, bál jsem se že dnes na urážky, nacisty a komunisty nedojde. S problémem zneužití doručovacího monopolu k nabízení finančních produktů skrze pošťáky (ať už je nazýváte jakkoliv) celkem souhlasím - mě osobně to odrovnalo i při převzetí doporučeného dopisu na přepážce.

Xaver: sepsání článku (i studie) mi zabralo kus včerejšího odpoledne. A ano, myslím že průměrný český státní zaměstnanec má podstatně víc času než já.
28. 05. 2013 | 11:26

loud napsal(a):

To je článek, to jsou odpovědi... Dnes je IT každý od pěti let. Chodí mu reklama do datové schránky, větší blbost jsem neslyšel a asi neuslyším. Měl by se poptat jen po kamarádovi z některé správy, tam bude problém.

Xaver: sepsání článku (i studie) mi zabralo kus včerejšího odpoledne. A ano, myslím že průměrný český státní zaměstnanec má podstatně víc času než já.

Tyto slova mne dojala, asi další IT z Marsu s kvalitním spánkem...
28. 05. 2013 | 11:49

jura napsal(a):

hehe, to je náhoda. Zrovna jsem poslal dotaz na uvedenou instituci, která je tu pro občana, proč je týden zavřená pošta vedle v dědině. Jsem zvědavý jestli uvedou důvod (pokud mi vůbec moloch odpoví) a kterým je, že tam nemají po čas dovolené někoho dát. Ten benzin jsem jim tam samozřejmě lepl taky. No, jak to ti komunisti dělali, že pošta byla otevřená furt, pošťák stačil pokecal, aj kalíšek si dát. jj, byly zlaté časy
28. 05. 2013 | 11:53

Míla napsal(a):

Prima diskuse,už se nám to hemží komunistama,nacistama.ale v...vé převládají.
28. 05. 2013 | 13:08

Baba Jaga napsal(a):

To: český maloměšťák a neo
Vámi vzpomínaná detektivka o 2x zvonícím pošťákovi mi neutkvěla, pane český maloměšťáku.
Ale nemáte Vy dva poněkud divné společenské zvyklosti? Normální snad je neznámým lidem vykat a pouze s dobrými známými a po domluvě si tykat. Nechápu, proč ještě do toho pletete i strany.
Takže to neouškovo tykání zkuste považovat za poctu, pane maloměšťáku. A nebo na jeho psaní prostě nereagujte.
Kdo ví, až tu bude doručovat dopisy těm, co si datové schránky nemíní zřídit, kde kdo, zda budou muset být v určitou dobu povinně doma či jim je budou uschovány na některém státním či obecním úřadě. Monopol má i své výhody.
28. 05. 2013 | 13:13

Vlkodav napsal(a):

Baba Jaga:

Za pár let už nebude pošťáků potřeba, papírová pošta zanikne. Škoda, že to Česká pošta ještě nepochopila. Zůstane doručování balíků, se kterým má pošta neskutečné problémy a trh ji už stihli ukrást ostatní.
28. 05. 2013 | 13:23

neo napsal(a):

Baba Jaga:

Babouško Jagouško, tykání pro maloměšťáka není pocta. Ještě když se tu on vyskytoval pod nicky Tencokida Hnůj, Tenco a Šlapka, tak tykání nabídl a tedy jsme si tykali. Pak změnil svůj nick na český maloměšťák a požadoval vykání, což jsem akceptoval a normálně jsme si vykali. Pak ale přišel s napadáním mě a mé rodiny, začal nadávat do fašistů a byl kvůli tomu i zablokován, a tak jsem se vrátil k tykání, protože neslušným agresivním a sprostým lidem jako je on nevykám.
28. 05. 2013 | 13:23

český maloměšťák napsal(a):

neo
Coby fašistu jsem vás označil tehdy, když jste se zde mohl posrat radostí z té nechutné goebbelsovsky laděné předvolební fotomontáže nahého Zemana a jeho dcery - jak jsou spolu ve sprše.
Toho co kydá hnůj neznám - asi váš fort pracující v zemědělské živočičné výrobě.
Šlapka, šlapka ...že by matinka ?
Tenco - tak ten pokud vím tak umřel.

Všimněte si - i přes ty lži, pomluvy, očerňování atd..,vám stále vykám.
Tak jak slušní lidé ve vztahu k cizím lidem postupují už leta.
Vy ale nejste slušný - vy si na slušňáka jen hrajete. Takže jak bys perly sviním házel.

Baba Jaga
http://www.imdb.com/title/tt0082934/
U nea nejde o vyjádření pocty - neoušek tímto způsobem aspoň na chvíli získává iluzorní pocit převahy svého velmi mizerného a malého ega nad egem oslovovaného.
Jedině snad coby jeho duševní terapii bych to mohl přijmout.
Musíme to s ním vydržet, hůř je na tom jeho šéf - chudák si myslí, že ho platí za práci.
28. 05. 2013 | 13:35

neo napsal(a):

český maloměšťák:

už jsem ti řikal, že nemáš smysl pro humor. A ta fotomontáž nemá s goebblesem nic společného. Tyto koláže vznikají zcela bez vlivu politiky. Jsou mířené na všechno a na všechny. Dělat si z někoho či něčeho legraci není nic fašistického. Kdyby tam byl Klaus, připadalo by ti to taky fašistické?

Dále tu máme opět sprosté napadení mé rodiny. tak co je potom fašistického? Takovýmu člověku nemohu vykat.
Hnoje znáš, jsi jím ty a sám jsi se doznal.
Šlapku znáš, opět ty a sám jsi se doznal.
Tenco neumřel, jsi to ty a sám jsi se doznal.
Jsem slušný a opět mám důkaz, kdy ty sám jsi prohlásil, že slušný jsem.

Ale v jednom máš pravdu. Tvý ego je vysoko daleko, za lesy za hory tvé trapné parohy.
28. 05. 2013 | 13:44

Baba Jaga napsal(a):

To: český maloměšťák a neo
Zdá se, že Vás vzájemné osočování oba baví - "štengrujte" se klidně dál.

To: Vlkodav
Doufám, že papírová pošta nezanikne nikdy - nelze všechny donutit, aby korespondovali prostřednictvím počítačů. Vy třeba nedostáváte rád papírové pohlednice z dalekých krajů a stačí Vám SMS? No, e-maily s fotkami nejsou marné...
28. 05. 2013 | 14:10

Vlkodav napsal(a):

Baba Jaga:

Rád dostávám pohlednice, ale už jsem asi 4 roky žádnou nedostal ani neposlal. SMS, MMS a email (+digitál) jsou rychlejší a poskytují daleko více možností. A to nejdůležitější bude, že se to už ekonomicky neudrží. Tedy pokud pošta nebude vydělávat taky na něčem jiném. Nevím zda další "přidružené! činnosti jsou správnou cestou, jak udržet pošťáky při životě. Přiznám se, že nic jiného mi nenapadá, škoda že si pošta nechala ujet vlak s těma balíkama, tam jsou velký možnosti dle mne.
28. 05. 2013 | 14:34

Petka napsal(a):

Milá pane Skuhrovec,

hezky jste to napsal. Úplně mi mluvíte z duše. Taky jsem si už chtěl stěžovat na zasílání nevyžádaných zpráv do Datový schránky (v sobotu v noci mi přišla SMS o nové zprávě v DS). Mám teď však na práci důležitější věci, tak díky, že jste na ten b... upozornil.
28. 05. 2013 | 14:54

už vidím, jak se mazánci mydlí napsal(a):

Dalibor Štys
Udělejte si v těch ruskejch státnících pořádek.
Konstantin Ustinovič by něco takového zaživa nevypustil z úst.
Řekl to zoufalý Černomyrdin.

Na poště (kam chodím málokdy) mě zajímá skutečně jen kovbojka, která se sehraje kolem její privatizace.

Vsaďte boty, že nejdřív se oddělí od pošty nemovitosti (jako od dráhy koleje) a ty se nějakému gau..., pardon, Bakalovi přihrají za hubičku.
Pak se zprivatizují a propustí chudáci listonoši.

Místo fiktivního doručování se pak uzákoní, že musíte 8 dní předem VĚDĚT, co vám který úřad chce.
Nějakému Kahudovi se svěří státní zakázka za pár miliard, aby zjistil jak.

Do té doby budete chodit ke všem úředním tabulím ve městě každý týden. K nejvyššímu soudu si pošlete kurýra, kterému dají cedulku s razítkem NIC NEMÁME.
28. 05. 2013 | 15:01

ld napsal(a):

Je fakt, že tak jak je to nyní, tak hrozně pošta nefungovala nikdy.
-předplatím tisk, a chodí mi složenky;
-zaplatím balík do ruky, a přijde mi jen sms, ať ho čekám jindy;
-pošťačka už ani nepředstírá, že na mě s rekomandem zvoní, rovnou mi flákne upozornění do schránky;
-na margo toho napíšu doporučeně stížnost GŘ, ten mi neodpoví vůbec.
Takže kecy místních tydýtů-neů o zvyšofání konfortu zákazníků pošty jsou jedna věc, debakl pošty je však smutný fakt.
28. 05. 2013 | 15:08

neo napsal(a):

ld:
hele tydýte, kdo tady psal o zvyšování komfortu?
Mluvčí, ne já. Na poštu kašlu, jejích služeb nevyužívám často, naštěstí. Dokáží je s přehledem zastoupit jiní.
28. 05. 2013 | 15:45

Baba Jaga napsal(a):

To: Vlkodav
Nu, to já občas pohlednici dostanu a pošlu - také na ně začnu po vzoru paní britské velvyslankyně psát "škoda, že tu nejste s námi". Všichni mí známí ani počítač nemají. Vy myslíte, že budou časem pro každého občana povinné? A telefon také?
Nu, úřady asi poštu vyřeší tak, že rozhodnutí vyvěsí na úřední desku a kdo se tam včas nepodívá, dobře mu tak. Nebo budou mít úřední poslíčky? A kdo doručí seniorům na vesničkách důchod či kde si ho budou moci vybrat? Všude ještě pořád kartou platit nelze a konec konců i výpis z účtu každý elektronicky mít nechce.
A až jednou vypnou elektrický proud, to bude věc. Nebo už nic takového nikdy nenastane?
28. 05. 2013 | 15:45

expost napsal(a):

Technická poznámka: od začátku roku 2013 Česká pošta ztratila i poslední "monopol", v zákoně označen jako "výhrada" a ten byl na listovní zásilky do hmotnosti 50 gramů. Nadávat na neexistenci konkurence je tedy již passé. Bohužel se zatím žádné jiné firmě nevyplatí doručovat malou obálku z Bukovce do Domažlic za 10 korun. Ale to už je jiný příběh:-)
Případné zájemce o hlubší vhled do problematiky a názory běžných provozních zaměstnanců pošty mohu odkázat na stránku http://www.pc-guru.cz/ceska-posta-dnes-podate-zitra-dodame.
28. 05. 2013 | 15:46

neo napsal(a):

Baba Jaga:

pokud by vypli proud, předpokládám, že by ani na poště nevěděli, že maj nějaký dopis doručit. Jen pro zajímavost.
28. 05. 2013 | 16:03

must atboodu napsal(a):

V notifikaci toho spamu bylo napsáno:

Do datové schránky "XXXX" dorazila nová datová zpráva.
Její ID je 138926181.

Takže žádná systémová zpráva. Běžná datová zpráva.
28. 05. 2013 | 18:07

Pokorny napsal(a):

Je to mimoradne otravny dostavat "datove zprávy" z Posty o tom, ze si mohu něco objednat. At si daji sdeleni o svých produktech na svůj web. K tomu prece nebyly datove schránky urceny!!
28. 05. 2013 | 18:45

skorpion napsal(a):

No, a to máte jednu schránku... Jako malá účetní a daňová firma máme přístup do cca 20 schránek našich klientů - cizinců. Proběhne jedna taková "nabídková akce" České pošty a pink, mail máte plný notifikací o došlých zprávách. A potom se spolehněte, že ve všech případech se jedná skutečně o tutéž reklamu a ne třeba o výzvu finančního úřadu...
29. 05. 2013 | 01:09

yNmmUDWY napsal(a):

Dobrfd den,děkuji za připomednku i pochvalu. Je před ne1mi ještě velkfd kus pre1ce, ale jdeme do buooucndsti s optimismem a velkou chuted vyřešit vše, co ne1m minulost připravilaJaroslav Pružinec, starosta obce
23. 08. 2013 | 10:36

KxFubEwN napsal(a):

You have shed a ray of <a href="http://icdltgrqw.com">susnnihe</a> into the forum. Thanks!
24. 08. 2013 | 15:48

kA6LEiMWDt napsal(a):

That's a smart answer to a tricky queositn http://bxfpktyfvo.com [url=http://uxjsje.com]uxjsje[/url] [link=http://asehbpx.com]asehbpx[/link]
26. 08. 2013 | 14:03

QzwqroqZ80p napsal(a):

This post has helped me think things <a href="http://wrpqrjtn.com">thogurh</a>
28. 08. 2013 | 21:28

whsVitM5ftem napsal(a):

I suosppe that sounds and smells just about right. http://sehqyik.com [url=http://zyvcqu.com]zyvcqu[/url] [link=http://fwmnclprsmc.com]fwmnclprsmc[/link]
06. 09. 2013 | 18:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy