ODS - kam se podíváš, samý pragmatik, žádný Lennon. Ani Michálek.

20. 12. 2010 | 23:37
Přečteno 10662 krát
Českou politiku a tím i společnost drtí korupce. Jejím ideologickým rámcem je primitivní pragmatismus.

F.A.Hayek použil v jedné z kapitol v jeho Právo, zákonodárství a svoboda titulek: Svoboda může být zachována jen sledováním principů a je ničena sledováním účelnosti. Principy pak Hayek rozumí všeobecně platná pravidla správného chování. Podívejme se, jaký je výsledek souboje principů a účelů v současné realitě samotné české politiky, která by měla nastavovat úroveň pravidel správného chování.

V devadesátých letech u nás halasně rozbujel zprimitizovaný pragmatismus. Takový, který nechtěl rozlišovat mezi čistými a špinavými penězi. Jaká pravda a láska, jaký právní rámec, když jde o peníze, že. Šlo a jde o dogmatické sledování účelnosti, jehož trpké ovoce sklízíme v těchto dnech. S ohledem na to, jací staří a noví dnes sedí ve vedoucích křeslech, budou naše sklizně nepochybně ještě dlouho bohaté. A hodně drahé.

Zastánci pragmatismu považovali za ideologicky správné naprosto odideologizovat společenské dění a tím spíše politiku. Nebýt pragmatický znamenalo být diskvalifikován až na úroveň obecního blba. Praktické uplatňování pragmatismu se naopak stalo klíčovým kvalifikačním předpokladem pro raketový růst po kariérních žebříčních stranických i úřednických hierarchií směrem k dosažení dokonalé singularity – jak explicitně vyjádřil hlavní aktér korupčního skandálu, poradce ex-ministra Drobila: koncentrace kontroly (rozuměj rozkrádání) veřejných peněz do jednoho místa.

Odideologizování nepadly za oběť jenom chudinky pravda a láska. Stejně špatně dopadl i boj proti korupci. Hned od počátku se mu dostávalo posměšného přívlastku populistický, aby snad voliči nebrali sliby politického protivníka vážně. (Naneštěstí, korupční praxe samotných protivníků potvrdila tento nomen omen.) Pragmatici přitom jaksi nepochopili, že pravda, láska i kategorické odmítání lorupce nejsou ideologické, ale etické kategorie, pro mnohé životní principy i to, co by nám mělo jasně ukazovat směr v situacích těžkého rozhodování.

Dnes si nechtěná záře reflektorů posvítila na předsedu a místopředsedu ODS. Přirozeně. Ex-ministr Drobil se v konfrontaci se záznamy hovorů marně snažil svou naivní suverenitou přesvědčovat o své čistotě. Premiér Nečas skrýval třes z megaprůšvihu, do kterého se namočil se špatně zahranou razancí. Oba dva zpívali svoje party tak falešně, že jejich výkon musel fascinovat kdekoho. Stejně jako hvězdná pěchota.

Silné světlo namířené na uvedené aktéry však způsobilo, že v šeru okolo téměř zanikly jiné charakteristiky stále téhož. Den před erupcí na MŽP citovala média věty nového pražského primátora MUDr.Svobody : „Jestli je výběrové řízení takové či onaké je rozhodnutím o tom, že přijdeme o bruselské peníze. Musíme udělat všechno pro to, abychom peníze dostali.“ Obavy demonstrantů proti koalici ODS a ČSSD na pražském magistrátu byly oprávněné. Řeč totiž byla právě o výběrovém řízení na údajně drasticky předraženou rekonstrukci čističky vod, která měla posloužit suverénním chlapcům z ODS.

Před volbami i po nich nabádal primátor Svoboda voliče a posléze i protestující, aby mu v jeho plánu pro boj s korupcí důvěřovali. Několik umazaných figur magistrát již skutečně opustilo. Aby se ovšem pouze uhnízdili jinde. Citované prohlášení však potvrzuje , že korupce není věcí jenom mladých psích deček z ministerstev či magistrátu utržených z řetězu. Korupce je stav mysli i seriózně se tvářících politiků - pragmatiků. Primátor na sebe prozradil, že je ochoten obětovat princip poctivosti, férové soutěže, povinnosti řádně hospodařit s penězi daňových poplatníků (a své sliby) účelu získat peníze třeba i podvodem. S takovou nemůže nikdy korupci z magistrátu vymést, nanejvýš se stává její součástí. Nemůže být ani dobrým politikem. Protože pokud rouškou pragmatismu i on toleruje korupci, jenom se tím podílí na dalším prohlubování celkové demotivace společnosti . Nebo ji naopak pomáhá nahnat do náruče extrémistů. V lepším případě se společnost zradikalizuje jenom do té míry, že bude tleskat třetí defenestraci.

Snad někdo zavčas upozorní primátora, že právě v okamžicích složitého rozhodování je nejlepším kompasem jednoduchá úvaha – správné je to, co je etické. Možná přijdeme o peníze z EU. Současně je ale velká šance, že zastavením a přehodnocením celého výběrového řízení na čističku zabráníme rozkradení miliard z našich vlastních daní a ušetříme si grandiózní ostudu v celé EU, pokud by odtud peníze skutečně přišly. Strana mu to jistě spočítá. Občané však sotva. A návdavkem získáme alepoň první náznaky hrdosti, že jsme schopni si zorganizovat vlastní věci sami a za vlastní peníze.

A konečně, za důkladnou pozornost stojí postoj Václava Klause, otce všech českých pragmatiků k současné kauze. Je nešťastný z toho, že se ta věc vůbec stala. Nikoli snad pro její podvodný charakter, nikoli pro katastrofální morální profil většiny účastníků, nikoli pro negativní dopad aféry na důvěru veřejnosti v politiky a politiku. Ty jsou jistě pod jeho rozlišovací schopnosti. Je nešťastný proto, že vláda možná nebude moci vládnout, třeba i s korupcí, ale vládnout. A také že odešel ministr, který si vytkl za cíl „odideologizovat“ ministerstvo životního prostředí. Že ztratil souputníka ve svém vlastním ideologickém boji proti ochráncům kvality životního prostředí.

V jak silném kontrastu ke Klausovu „principiálnímu“ postoji k této kauze jsou celoživotní postoje skutečné světové osobnosti, o které referovala před pár týdny média. Při příležitosti nedávného výročí zabití Johna Lennona zaznělo z úst různých povolaných hodnotitelů hudebníkova života hodnocení, že z dnešního pohledu byly Lennonovy postoje údajně naivní. Nebyly, byly principiální a byly prožité. Lennon byl aktivním pacifistou. Protestoval proti válce, ať už byly důvody jejich obhájců jakkoli vysvětlující. Držel se své víry v princip, že násilí plodí násilí. Princip prověřený věky.

Aniž bych znal skutečné a celé pozadí celé dnešní kauzy na MŽP, jeví se mi, že jediný, kdo se v této kauze přiblížil k Lennonovi byl Libor Michálek. Ten, o kterém premiér Nečas řekl, že je jediným, kdo selhal. Jediný obklopený pragmatiky. Pokud má F.A.Hayek pravdu, naše svoboda je ohrožena. Měli bychom s tím zavčas něco udělat.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jen trochu pedant napsal(a):

pěkné, jen škoda těch překlepů
20. 12. 2010 | 23:45

mb napsal(a):

Dnes si nechtěná záře reflektorů posvítila na předsedu a místopředsedu ODS. Přirozeně. Ex-ministr Drobil se v konfrontaci se záznamy hovorů marně snažil svou naivní suverenitou přesvědčovat o své čistotě. Premiér Nečas skrýval třes z megaprůšvihu, do kterého se namočil se špatně zahranou razancí. Oba dva zpívali svoje party tak falešně, že jejich výkon musel fascinovat kdekoho. Stejně jako hvězdná pěchota.

smutné, pravdivé, nevánoční ...

co ehm jaksi s tím, že ... ?
20. 12. 2010 | 23:47

hoven napsal(a):

čeho se konkretně dopustili nečas s drobilem, zelený soudruhu ???? jaké korupce???
20. 12. 2010 | 23:48

mb napsal(a):

A konečně, za důkladnou pozornost stojí postoj Václava Klause, otce všech českých pragmatiků k současné kauze. Je nešťastný z toho, že se ta věc vůbec stala. Nikoli snad pro její podvodný charakter, nikoli pro katastrofální morální profil většiny účastníků, nikoli pro negativní dopad aféry na důvěru veřejnosti v politiky a politiku. Ty jsou jistě pod jeho rozlišovací schopnosti. Je nešťastný proto, že vláda možná nebude moci vládnout, TŘEBA I S KORUPCÍ, ale vládnout. A také že odešel ministr, který si vytkl za cíl „odideologizovat“ ministerstvo životního prostředí. Že ztratil souputníka ve svém vlastním ideologickém boji proti ochráncům kvality životního prostředí.
20. 12. 2010 | 23:50

ventos napsal(a):

jen takový detail, pan Drobil vystoupil pro média že odchází s funkce, ale rezignoval skutečně na svoji ministerskou pozici a nebo si to nakonec rozmyslel ???

a pan premiér, to je šikula, boj s korupcí je samozřejmě priorita vlády, ale krást se prostě bude, o tom se žádná diskuse nepřipouští
21. 12. 2010 | 00:15

argun napsal(a):

"..společnost drtí korupce"
"jediný, kdo se v této kauze přiblížil k Lennonovi byl Libor Michálek"

Bingo! Netřeba číst dál, první a poslední věta stačí, Kolumbovo vejce bylo nalezeno.

Tak Lennon nám prý reinkarnoval. Nezávidím mu. A společnost, jsouce drcena, vydá možná své nejlěpší plody, jak praví Talmud.

Milý pane Tuttere, bohapustě žvaníte. Běžte se vycpat a místo psaní raději pomáhejte péct linecké. Bude to užitečnější.
21. 12. 2010 | 00:20

Colt napsal(a):

pane Tuttere

dobré, až na ten závěr.
Myslet si, že zmizí války a násilí je dětinská představa.Lidské myšlení je složité a není zdaleka jen pozitivní .
21. 12. 2010 | 00:21

jetotukormoran napsal(a):

...Byvaly vykonny reditel Greenpeace....To Vas lachtani vyhnali z vaseho ostrova?
21. 12. 2010 | 01:11

Luba napsal(a):

ČSSD před časem v rámci senátorské kampaně zveřejnila úsměvný klípek s názvem "Tucet neohrožených".

http://www.youtube.com/watch?v=w8rR64dQCvU

Ptám se: Má ČSSD alespoň jednoho statečného/neohroženého?

Odpovím si: No nemá!
Protože pan Michálek rozhodně není sociální demokrat(d).
A v našem politickými mafiemi rozkrádaném státě je spíš ohrožen, než neohrožený.

Zajímavé je, že nikdo z politiků a spřátelených novinářů se ani slůvkem nezmínil o základním opatření proti Drobilům různých barev: o přijetí Zákona o státní službě, který Nečasova vláda zamítla, i když ho měly VV v programu.

Jedinými lidmi, kteří na tento fakt poukázali, byla profesorka politologie Dvořáková v "Událostech, komentářích", pak Ivan Štern z ČRo-6 a představitelé ČPS:

Např. pan Štern píše:
"(...)Státní správa by nepracovala, jak je tomu dnes, na politickou objednávku, ale tak, jak jí ukládá zákon.
(...)
Pavel Drobil v rozhovoru s Liborem Michálkem řekl jasně: Buď budeš, úředníku, mně po vůli, anebo tě na hodinu vyhodím, neb jsem pánem nad tvým profesionálním bytím či nebytím. Čestný člověk, kterým Libor Michálek je, riskuje vyhazov a nakonec odejde. Mravní relativista se přizpůsobí.

Jenže tady nejde o to, že náhodou se na tom místě našel slušný člověk a my se dozvěděli, co se chystalo, ale o to, aby fungovala instituce, která přiměje i mravního relativistu vzepřít se, protože díky ní má větší strach ze zákona než z nějakého ministra.

To je ten důvod, proč Evropská unie po nás vyžadovala zákon o státní službě. Tady se nachází ona hranice mezi civilizovaností a zaostalostí. Ve státní správě zcela určitě."

Zdroj:
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/ivan-stern-pavel-drobil-z-pohledu-zakona-o-statni-sluzbe--826438

V článku "Drobilova aféra odkrývá pozadí politické mafie" se v Pirátských novinách dočteme:

"(...)Zmanipulovaná média označují aféru se zpackaným financováním ODS jako údajný pokus o korupci. O žádnou korupci přitom nejde.

Podstatou aféry je přímé rozkrádání veřejných prostředků. Obdobné formy rozkrádání jsou pro většinu parlamentních politiků naprosto běžné. Boj o moc a koaliční jednání jsou vedena zejména jako rozdělování potenciállu k okrádání. Největší spory jsou vedeny o ministersva a úřady, přes které protéká nejvíce peněz.
(...)

Dnes už mají zloději a podvodníci demokratický systém pod kontrolou. Neuvědomují si však, že svým konáním zpochybňují legitimitu celého systému. (...)

"Pozn.: Nezapomínejme že profláknutá zakázka je předražená o 3 miliardy. Ty také někam "potečou". Zmíněná půlmiliarda měla být "odčerpána" z prostředků pro financování, nikoliv z ceny zakázky. Celkově tedy správci státu měli naplánováno ukradnout nebo umožní ukradnout 3,5 miliardy z projektu za 21 miliard, tedy téměř 17%. Kolik desítek miliard nám "správci státu" ukradnou?

Zdroj:
http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=32762

Co soudí o Zákonu o státní službě pan prezident Klaus, nejvyšší Nečasův našeptavač?:

"(...)Co může přinést zákon o státní službě proti dnešnímu stavu?

Určitě přinese „zabetonování“ dnešních úřednických struktur, nastolí další stupeň zbytečné a nefunkční rigidity a výrazně posílí úřednickou mentalitu, která u nás přetrvává ještě z dob c. k. Rakouska-Uherska.
To je v každém případě věcí negativní, ať už u státu dnes pracují andělé nebo zloduchové.
(...)
Podstatné je i to, že žádný zákon nezabrání povolební výměně úřednických špiček, tedy lidí, pohybujících se blízko volených politiků. Ale i tato výměna je naprosto normální a nutná, ale v realitě není nijak dramatická.
(...)
Ale to všechno je spíše druhořadé. Klíčové je to, že nás do zákona o byrokracii tlačí jiná byrokracie, resp. že naše úředníky „ochraňují“ úředníci evropští. A že většina našich občanů naopak chce, abychom měli úředníků co nejméně a aby měli co nejméně pravomocí. (...)"

Zdroj:
http://www.klaus.cz/clanky/2374

Je hezké, že pan prezident Klaus vždy ví, co chce většina našich občanů.
Kupodivu je to vždy to, co vyhovuje Klausovi samotnému a jeho podruhům z ODS a spol.
21. 12. 2010 | 01:30

Důchodce68r napsal(a):

S článkem naprosto souhlasím.
Co bych dodal?
Korupci všichni známe, stejně tak úsloví - kozel zahradníkem.
Zdá se, že nyní jsme už svědky "korupce druhé generace".
Vystupuje v ní vysoce vyšlechtěná odrůda kozlů.
Pozná se jednoduše. Když se kozli prozradí, sveřepě trvají na pokračování ve funkci zahradníka. A prochází jim to.
Je možné to tak ponechat? K čemu to povede?
Můj názor – ne. Za žádnou cenu.
Kdo to dokáže zastavit?
21. 12. 2010 | 02:06

Inci napsal(a):

Tato vláda má dnes až neuvěřitelný protikorupční potenciál , stačí když padne , a naše země se posune v korupčním žebříčku alespoň před Kostariku ... :-)
21. 12. 2010 | 03:58

Inci napsal(a):

No a ještě jedna drobná poznámka pro příznivce VV :

Mrtvej parašutistickej instruktor mi našeptává , že ve společnosti s Kalouskem žádnej boj proti korupci rozhodně nevyhrajete ... :-((((
21. 12. 2010 | 04:09

nuovocimento napsal(a):

Stokrát opakujete svá tvrzení o korupci a souběžně píšete o odměnách na obraně,paní Nagy,platech profesorů,lékařů-neurologů,u policie a zejména politiků.
Popředí a pozadí.To výše a níže.Oko čtenáře padá únavou-celkový stav mysli ochabne,čtenář masově dochází k názoru,že korupcí je to druhé,níže,ale aby se to zakrylo mluví se stále otom výše uvedeném,prvém.Ale neví zda má pravdu celou,zda ví vše.Je podezíravý.Nedůvěřivý.Zatrpklý.Nyje.Občas pláče.Stává se i hysterický,uzavřený,nevěřící Tomáš,skrčí se do klubíčka,nechce být dále klamán a zraňován,zjistil,že se ve všem mýlil,všichni ho zradili,neměl se narodit,nepůjde už radši klékařům s ničím.Platy jsou a mají klid.Mohou psát knihy konečně,jako president.Knhyse nekupujílidmi,tedy rozdíl v zisku a nákladech zaplatí stát.Ale neučila se snad Marie Majerová-Siréna ,Hečko-Červená dědina aj.,kde se to také doplácelo?
21. 12. 2010 | 04:41

Rejpal napsal(a):

Skvělý blog, díky i za připomenutí rozdílu mezi "etikou" a "ideologií".

Odmítnou-li dnes VV při hlasování o nedůvěře vládě spolupráci s korupčníky všeho druhu (napravo i nalevo) a přejdou tak do opozice, mohou tím získat v příštích volbách přízeň mnoha poctivých voličů.
21. 12. 2010 | 04:42

Inci napsal(a):

TO Luba

Přístup Klause k celé cause je z hlediska demokraticky smýšlejícího občana otřesný zážitek ....

Sám Klaus byl do svého druhého funkčního období zvolen jen pomocí vydírání a korupce ...

Klausův morální profil devastuje pojetí demokracie v naší zemi ještě hluboko pod padesáté třetí místo v žebříčku korupčnosti !!!

To
21. 12. 2010 | 04:43

Shirley napsal(a):

Tak asi můj blázínek si asi zase myslí,že dnes se stane něco veledůležitého.Může stát.Rozpadne se Nečasův kabinet,přijde k válu ČSSD,sezdá se obměna trojkoalice,VV odejdou apod.
Dokud bude na funkci XY,na té židli myslím,nálepka plat extreme condition,pak myslím,že bude vždy a stále úplně jedno,zda na ní sedí Petřík či Pavlík,v pravou či jinou příhodnou či špatnou chvíli,vyvolenec osudu nebo vyvrženec lepší společnost,láskou zklamaný či naopak.Nejhorší je si pomyslet,zda se to nezmění ani při "plat ten či onen" vůbec.
Plat profesora,plat neurologa,odměna paní Nagy,....
A on,můj blázínek,si přesto všechno podrží mou náklonnost.Žere mé roupy,visí mi na rtech,co řeknu,jako by to byla svatá pravda,jako bych byla jediná,kdo ho může ochránit před zlem a potěšit.Jakoby vše záleželo jen na mně a mé moci,moci nad ním.Dokáži být silná,dokonce i sama,třeba i dokonce života,tak proč to vše mezi námi? Trvám na to já nebo on více nebo my oba vlastně.Co nám to dává?
Ne musím sebrat všechny své síly,dát rozum dohromady a zaplašit ty divné nápady,co tu povídám.Pro koho to vlastně dělá,mluvím k sobě nebo k lidem? Ne to se dějou s námi všemi asi divný věci,tajné něčí zásnuby,to bude asi tím.Jednou,jednou přijde čas a sám poodhalí roušku tajemství,tak proč tak napjatě všichni čekáte.Vždyť jednou se vše dozvíte a bude vám to úplně jasné,v hlavinkách,se broučci mojí rozsvítí.Ale musí,jak to,že nemusí.Uvidíte,že ano! ÁNO? Nie.Ně vrav,zlé.
21. 12. 2010 | 06:12

Blaseo napsal(a):

Kdo to tu zase funí?
Já ještě chrním.Jsem věčný spáč.
Ví vůbec někdo co jsou to nedospalky?
To si mám natáhnout svý podělaný gatě a jít do parku honit holuby a vrány,ty bláznivá Shirley
21. 12. 2010 | 06:29

Honza napsal(a):

včerejší vystoupení předesedy ODS a výroky Václava Klause ve mně vyvovalo stejné pocity jako vystoupení Klementa Gotwalda v únoru 48 a Gustava Husáka v dubnu 69.

ideologie KSČ a ODS je postavena na pragmatismu toho nejhrubšího zrna:
Václav Klaus:" ... mne nezajímá spolupráce, mne zajímá business, postavený na nerozlišování (poctivě / nepoctivě vydělané peníze)

to hoven: je mi Vás upřímně líto stejně jako každého duševně nemocného člověka
21. 12. 2010 | 06:43

posmutnělý napsal(a):

Smutno je mi nejen z trefně popsaných skutečností, ale i z některých komentářů. Zpravidla se vyznačují vulgárností a obsahem zapadají do party lidí, jichž se článek týká. Je-li jich dost, nedivím se už statistické podpoře pana prezidenta.
21. 12. 2010 | 06:45

Sladký napsal(a):

Tak jsem se na Novinkách dočetl, že příprava trestného činu (podvodu za stamiliony, např.) už není přípravou trestného činu ale tzv. PLETICHOU, která je beztrestná.Tohle není Absurdistán, tohle je Superultraabsurdistán.
21. 12. 2010 | 07:04

Sladký napsal(a):

Podvodu,nebo rozkrádání, doplňuji a upřesnuji.
21. 12. 2010 | 07:07

Cech napsal(a):

Nevím pakliže řekneme o někom ,že je pragmatik neznamená že jsme ho nazvali zlodějem.Proto s Vámi nesouhlasím pane Tutter.
Další na táto kauze je to,že přesměrované prostředky nebyli určeny pro jednotlivce ale pro stranu.Takto se přesměrovávali obecné prostředky již jako samozřejmost dlouhou dobu.Proto ta udivená reakce na Michálkovo práskačství.Doufám,že i Vám došlo,že ty peníze nyní budou ve stranické pokladně chybět.
21. 12. 2010 | 07:17

Sladký napsal(a):

Jsi-li Cech,Cech,Cech, tak si toho vaz,vaz vaz. A nepiš že prostředky nebyLI a že se přesměrovávaLI. Nechci být hnidopich, ale neznalost základních pravidel pravopisu Cecha neomlouvá.:o))))
21. 12. 2010 | 07:27

Terry napsal(a):

Nevím, proč autor omezuje své "hodnocení" jen na ODS (zřejmě díky aktuální kauze Drobil).

Posledních dvacet let se do všech (parlamentních) stran dostali "pragmatici" (= přeloženo: vychcánci, mající politiku jen jako zdroj svého snadného a rychlého zbohatnutí, zajištění "na věčné časy"). Korupce není "výdobytek" posledních pár let; byla tady již od poloviny 90. let (první kauza - ministr ODS Petr Čermák), pak se dostala k "moci" ČSSD a "nastoupili" její ministři (Fencl, Zgarba, Palas, Gross..). A jména se střídají podle toho, která strana je právě "u lizu", na kterém ministerstvu, fondu, úřadu...

"Špatné", nevýhodné smlouvy, předražené zakázky...

A milióny, miliardy tečou, tečou... Do jistých kapes.

Korupce zjistila, že v české pseudodemokracii jí nic nehrozí a tak se postupně rozrostla až do dnešní obludnosti.

Pro pochopení "vývoje" a oblastí tunelování a korupce stačí nahlédnout do seznamu
99 BUDOVATELŮ "MAFIÁNSKÉHO" KAPITALISMU (http://www.konzervativnistrana.cz/sksmain/clanky/texty/seznam99b.htm) - co jméno, to pojem, to chybějící miliardy...

A výsledek dvacetiletého kapitalizmu a demokracie v ČR?

Vytunelovaná ekonomika (a stále ještě tunelovaná!), zadlužená země (http://www.verejnydluh.cz/ - aktuální částku není možné zachytit, jak fofrem narůstá!).

A jak ukázaly předchozí (několikeré) volby, ani ty nejsou řešením tohoto stavu, protože do politiky, vedení "zavedených" stran se nasomrovala stejná sorta lidí, se stejným "politickým" cílem: HRABAT, HRABAT, HRABAT...

Tři opoziční roky Hulinského z ČSSD ve firmách města? 19 milionů...(http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/159276/Tri-opozicni-roky-Hulinskeho-z-CSSD-ve-firmach-mesta-19-milionu.html)

Kolik si vydělali noví vládci Prahy z ODS
(http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/grafika/2010/11/02/kolik-si-vydelali-novi-vladci-prahy-politici-ods/?cid=681644)

Kolik si vydělali noví vládci Prahy z ČSSD
(http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/grafika/2010/11/02/kolik-si-vydelali-novi-vladci-prahy-politici-cssd/?cid=681644)

(Články sice o pražských politicích, ale takhle to vypadá všude!!)

A pouze takovéto lidi nám strany na kandidátkách nabízejí jako své "nejlepší", mající jejich důvěru...

Jen je proboha zvolte, ať můžou hrabat další volební období!!

A když je voliči odmítnou, tak o ty "věrné", "zasloužené", ale nezvolené, se jejich strany postarají ("Strana se o Tebe postará, soudruhu!"):
ODS rozdala trafiky vlivným straníkům, kteří propadli ve volbách (http://zpravy.idnes.cz/ods-se-postarala-o-vykrouzkovane-kandidaty-rozdala-jim-trafiky-ps9-/domaci.asp?c=A101110_221147_domaci_vel):

Voliči je vykroužkovali, o práci ale nepřišli. Někteří vlivní členové ODS, kteří neuspěli ve volbách, se dostávají na vysoká místa ve státních podnicích. Podle zjištění MF DNES obsadili například místa v ČEPS či dozorčí radě VZP. Někteří si dokonce na dohozené pozice stěžují.

Na první pohled mezi Milošem Paterou a Ladislavem Libým není žádný rozdíl. Oba jsou bývalí poslanci ODS, jež nespokojení voliči "vykroužkovali" ze Sněmovny. Oba zůstali bez práce, ovšem o každého se strana postarala úplně jinak.

Karlovarský Miloš Patera díky ní zasedl ve správní radě VZP, za což bere zhruba 15 tisíc korun hrubého měsíčně.

Pardubický Ladislav Libý získal lukrativnější trafiku za zhruba 50 tisíc korun měsíčně - místo v dozorčí radě ČEPS, podniku provozujícího elektrizační přenosovou síť.

"Strana by měla chovat větší úctu k lidem, kteří pro ni pracovali. V mém případě tomu tak není. Pomohla mi sedět v jedné správní radě za pár korun, nejsou to žádné statisíce, padesátitisíce ani třicetitisíce. Samozřejmě, čekal bych víc," stěžuje si Patera, jenž byl osm let poslancem pravicové strany hlásající, že každý zdravý člověk se o sebe musí postarat sám.
(konec krátké citace)

Tak co volby "vyřešily"?

Nic!!!!

Werich: "Jede se dál močálem černým kolem bílých skal."

Tato politická svoloč se nenechá od "lizu" odstavit nějakými naivními demokratickými výzvami typu "Děkujeme, odejděte!" (mj. signované studentskými vůdci, těch studentů, kteří tao "začali" a v důsledcích umožnili "nástup" dnešních "demokratických" politiků), demonstracemi s cinkáním klíči. To "platilo" na hnusné totalitní kádry a politiky; ti dnešní jsou přece "DEMOKRATI", ale o to víc hluší, arogantní, cyničtí...

Musí nastoupit NEDEMOKRATICKÉ metody jejich "odstřelení"!

(To "odstřelení" je pochopitelně myšleno obrazně, pane editore, abyste nemusel tento příspěvek jako "nedemokratický" smazat.)
21. 12. 2010 | 07:29

Marcus Agrippa napsal(a):

Osobně nechápu co se tady vlastně řeší?! ODS chtěla ČR okrást o 1/2 mld. Celou kauzu bagatelizuje Klaus i Nečas ( dva nejvýše postavení politici ) a Michálka označují lidé z ODS jako práskače. ODS je vyřízená. Obavy vzbuzují spíš reakce těchto bezpáteřních a bezcharakterních lidí zahnaných do kouta.
21. 12. 2010 | 07:29

Marcela napsal(a):

Moc výstižný blog!Slovíčku etika pan president opravdu ale opravdu nerozumí.A čemu nerozumí pan president tomu přeci nemůže rozumět ani jeho vláda.Už minulá volba presidenta byla otřesným zážitkem,tam se o nějaké etice nedalo opravdu hovořit.Kdyby dnes VV položily vládu,získaly by zřejmě zpátky své voliče.Ale nevěřím,že se to stane.
21. 12. 2010 | 07:31

rejpal napsal(a):

Cech
Nejspíš máte pravdu, tohle se asi dělo (a děje) ve velkém. Protože všichni zúčastnění znají zákon omerta, podpořený ještě finančními úlitbami. Někdy se ale do soukolí dostane písek. I mafiím italským či americkým se tohle čas od času stane - a pak se všichni diví, že tenhle stát ve státě existuje tak dlouho a nikdo nic konkrétního nevěděl.
21. 12. 2010 | 07:32

Sladký napsal(a):

OPAKUJI ZNOVA.Přehlédli jste zcela zásadní věc! Příprava podvodu či rozkrádačky už není trestným činem,ale jakousi PLETICHOU, za niž dotyční nemohou být nijak potrestáni.Má takový "zákon nějakou obdobu ve světě? to bych opravdu rád věděl.
21. 12. 2010 | 07:35

rejpal napsal(a):

Sladký
Ono je to v praxi jedno, neodsoudí stejně nikoho. Soud může nahrávky jako důkaz odmítnout, a navíc si myslím, že kvalifikace trestného činu je v rukou právníků a celé vyšetřování může trvat několik let.V tuto chvíli jsou důležitější politické důsledky, a ty nesouvisí s tím, zda jde o mystickou pletichu nebo o přípravu trestného činu korupce. Výsledek by měl být stejný - pád vlády, protože v případu je namočen premiér.
21. 12. 2010 | 07:45

rorýs napsal(a):

Pragmatismus je slušné slovo a nepatří mezi negativní vlastnosti. V politice to totiž není vlastnost, ale prostředek.
Bylo by jistě silně naivní si myslet, že "skoroveřejné" samofinancování politických stran je českým specifikem.
Proto existují žebříčky míry korupce napříč celou zeměkoulí.
A jsou oblasti, kde je korupce minimální, a nebo se jí daří umně maskovat. Ale obojí se můžeme jenom pragmaticky domnívat. A zcela pragmaticky prezentovat tyto naše domněnky ve svůj prospěch, či neprospěch.
My u nás máme holt tu smůlu, že nám chybí jaksi morální elity v politice.
V českých hospůdkách tomu zcela pragmaticky říkáme, - máme tam nenažraná prasata.
Nezbývá než je nechat nechat utratit.
Ve volbách.
Zcela pragmaticky.
21. 12. 2010 | 07:51

Jan napsal(a):

Milí spoluobčané.
Shodněme se alespoň mezi sebou, že je jedno zda má zloděj nálepku ODS,TOP či ČSSD. Je jednou z klausových lží, že jene ve volbách můžeme rozhodovat. O čem rozhodovat po zkušenostech z pražských voleb?
Přestaňme se nálepkovat mezi sebou. Nedávno to tu dokázal třeba arcineoliberál Kohout.
Korupce ničí podstatu demokracie. Nálepky levopravé tu nemají žádný smysl.
Je třeba "udávat" jako Michálek, demonstrovat jako Pražané, dávat výpovědi jako doktoři, psát petice, protestovat, prostě nechovat se jako stádo.
Můžeme být většinou, bojí se nás, nebo disidenty, to už tady bylo - bude..?
21. 12. 2010 | 07:52

Sladký napsal(a):

Rehpale s malým r, dík za Reakci. S nečím z toho, co říkáš souhlasím, s něčím ne. Proč ne? Protože nejde jen o tuto "KAUZU" ale o všechny další podobné. Už to, že nahrávka není důkaz je důkazem naprosto neskutečné ZHOVADILOSTI tohoto právního systému a těch, kdo ho tvoří.
Znovu a znovu získávám pocit, že tenhle submisivní národ je ideálním cvičným polem pro to, jak daleko lze jít. Pokud se někdo bude bouřit, bude zlomen.Směřujeme plnou parou do totalitního systému, který svou rafinovaností a sofistikovaností překoná vše,co zde dosud bylo. Requiescat in Pacem, Demokracie.
21. 12. 2010 | 07:53

Sladký napsal(a):

Rejpale, promiň.Ale h je hned vedle r, jsi inteligentní člověk, snad pochopíš. Přidám malý žertík. Ruština- na rozdíl od ukrajinštiny- nezná h. Proto Rusové říkají Gašek. Znamená to, že Gagarin byl ve skutečnosti Haharin? :o))))
21. 12. 2010 | 07:55

schlimbach napsal(a):

Sladký,

je to síla, stále říkám, že je třeba vyhrnout z veřejného života všechny bez výjimky, kdo zvedal pracky ve sněmovně a senátu pro zákony, jimiž nás zavlekli tupouni do ekonomického otroctví a takového morálního marasmu. Pleticha se ale týká jen veřejné soutěže, máme k dispozici ale paragrafy pro ty, kteří spravují cizí majetek ne ve stylu správného hospodáře,čímž můžeme postihnout navyšování cen zakázek, podepisování jednostranně nevýhodných smluv (ze zákona jsou stejně neplatné), to, co zaznělo z nahrávek - je jednoznačně podvod - příprava ve spolčení a navíc to dává návod policii, jak rozmotávat již dokonané trestné činy v této oblasti. Když všechno selže, ještě jsou zde občané a sukovice.
21. 12. 2010 | 08:04

Cech napsal(a):

to rejpal
Zde jsem chtěl sjednotit ještě jednu drobnost této stranické práce.Lze ztotožnit v některých případech prostředky==kádry za nimiž stojí.
21. 12. 2010 | 08:05

savanahej napsal(a):

St.Gyorgi: About me,my life,my famous discovery,Nobel Prize in fifties.I am Hungarian
česká překladatelka:O mně,mém životě,slavném objevu.Nobelova cena v padesátých letech.Jsem Maďar.
Dále už jen český překlad originálu:

100 roků kopal jsem uhlí,až svaly mi v železo ztuhly.Potom jsem 3x byl tím,čím jsem byl a vším jsem byl rád: neurofyziolog,profesor,autor knih.
Tak tedy v obraze účetním náš skvělý stát,jemuž tímto vyjadřuji mou vděčnost a poklonu,mne platil třikrát:jako neurologa za mnou pozorované svalové kontrakce, podruhé jako profesora naší slavné university Koruny Štěpánské,potřetí hradil plně náklady mých knih,kterým nikdo nerozuměl a jako lid ani v lidodemo přec nekoupil.Pár výtisků bylo laskavostí naší knihovny národní v Budapešti zapůjčeno členům Nobelova výboru pro udílení Nobelovy ceny,poté co mne naše slavná Akademie navrhnula na tuto cenu.Uznejte sami,že částka,kterou do mne vložil náš lidově-demokratický stát jako do neurologa,profesora a autora byla nakonec směšně nízká,oproti tomu co mi přinesla Nobelova cena a nám všem moje vědecká práce.Díky všem lidem a všemu lidu Maďarska za podporu.Nyní již nebudeme pouhými kulturisty-svalovci dávajícími na odiv narcisisticky své tělo,ale budeme lidmi práce,která člověka šlechtí,zdokonaluje a polidšťuje jak popsal náš velký přítel a učitel Bedřich Engels ve své knize "Podíl práce na polidštění opice".Budeme užiteční,protože naše svaly začnou být dynamické a slovo únava,nyní když je dokonale pochopena,již neznamená dřívější otrockou práci.

Pozn.překladatelky :
Fyzik Dennis Gábor,rovněž Maďar té doby, zhyzdil svým útěkem na Západ v téže době tvář lidového Maďarska a zásluhy soudruhů Rakosiho,Nagy a Kadára.Na tom nic nemění fakt,že jmenovaný dostal v Anglii Nobelovu cenu za objev holografie.Renegát a přisluhovač imperialismu -Gábor-nechť je navěky vymazán z naší paměti a zničen i se svými trojrozměrnými obrázky hologramy,které spíše než užitek připomínají pouťové atrakce k vyvolávání halucinogenních představ.Soudruzi a soudružky,kupředu levá,
Nechť zazní Internacionála je zítřka lidský rod,zpátky ni krok!!! Třikrát hurá profesoru ,autoru,neurologu St.Gyorgimu!!!
21. 12. 2010 | 08:07

Rumcajs napsal(a):

Směsice blábolu a pravdivých faktů. To je Váš blog pane Tuttere. Označovat za původ dnešního stavu politiky Klausovy výroky o špinavých penězích a to ještě silně překroucené, to chce silnou dávku halucinogení látky. Kampak došly opačné výroky "Akce čisté ruce" či "Myslíme to upřimně" ?. Podle mne do stejných konců.

Prapůvod je jinde. Je to stále silnější pozice státu , státního úředníka a státního zaměstnance. O úspěchu nerozhoduje zákazník, ale povětšinou právě výše uvedení. Ekonomika není řízena tržními vztahy, ale rovněž výše uvedenými.

Jsme znovu v socialismu, kde si člověk bez úplatku ani neutře prde...

P.S.

Nedávno jsem se dozvěděl, na kolik si přijde "Bokem "mistr ve Skanske. Cca 100-200 tisíc měsíčně. Stát vybere peníze, ty pak rozdá sockám a spřáteleným firmám za provize a pak ty penízky pokračují dál systémem, ukrajovány o provize skrze zaměstnance, až na ty, co tam najedou opravdu s těma strojema a na ty nezbude pomalu nic. A pokud jim něco zbude, stát to od nich vybere zase na daních a kolečko může pokračovat.
21. 12. 2010 | 08:12

Vico napsal(a):

Sladký : Není tomu tak. Příprava je trestná i dnes, ale jen u trestných činů s horní trestní sazbou alespoň deseti let a zároveň tehdy, když to zákon výslovně stanoví. U podvodu, kterým měla být způsobena škoda velkého rozsahu/nejméně 5 mio/, tomu tak je.

/Nový trestní zákoník je dohledatelný na internetu./
21. 12. 2010 | 08:13

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

to vaše PS zrealizovali rukou společnou a nerozdílnou za posledních 20 let právě ti, kteří pro ty zákony hlasovali - zde je zcela jedno, jestli seděli nalevo nebo napravo. Možná již dnes chápete, že u nás žádná pravice neexistuje a skutečná levice také ne. Pokud vám to již došlo, je to super, povedeme třeba plodnou a smysluplnou diskusi. Klausovo nerozlišování čistých a špinavých peněz bylo jedním ze základních kamenů společnosti, ve které žijeme dnes. Pro rozvoj společnosti jsou důležité i symboly a toto byl jeden z těch, bez kterých jsme se mohli obejít.
21. 12. 2010 | 08:24

jihočech napsal(a):

Nebojme se vláda nám nepadne, však oni se dohodnou. Jinak by to byla strašná katastrofa, kdyby nám už nechtěli vládnout. Modlím se, aby se dohodli, dal bych i na modlení, kdyby - ještě lépe - odešli (i na státní útraty) na Hawai.
21. 12. 2010 | 08:28

Sladký napsal(a):

Vico, dík za upřesnění..Já vycházel jen z běžně dostupných informací, a stejně mám obavu, že tohle nové pojetí bude v případě potřeby aplikováno v Drobilgate.Jinak, spolu s Vlkem a Lexem patříš ke zdejšímu Triumvirátu,(čímž nechci nikterak podcenit pozoruhodné texty,které se zde občas objeví pod nicky,do té doby pro mne neznámými)skutečné elitě, jejíž příspěvky čtu s úctou a zatajeným dechem -Vlka občas s námahou, ne kvůli myšlenkám,ale kvůli překlepům,:o)))) A je tu tu i Feminát, nebudu dámy jmenovat, nerad bych některou opomenul).Ostatně si myslím,že patriarchát je slepá vývojová ulička lidstva. Přeji pohodový den, vico.
21. 12. 2010 | 08:30

GrýnPis napsal(a):

Dal bych si velrybí steak a pak se vydal na výlet na ropnou plošinu
21. 12. 2010 | 08:30

Sladký napsal(a):

Schlimbach- přísámbůh,člověče, o svátcích si najdu čas a protuduji ty tvoje stránky (ekonomickareforma?) A jinak- patříš k lidem s nimiž si dobře rozumím, s nimiž souzním, tak hodně štěstí v nocém roce.
A na tvé stránky se fakt podívám,přísahám.
21. 12. 2010 | 08:33

vasja napsal(a):

Rumcajs napsal(a):
Je to stále silnější pozice státu , státního úředníka a státního zaměstnance. O úspěchu nerozhoduje zákazník, ale povětšinou právě výše uvedení.
---------------------------------------------
Zlatý slova. Tohle si leváci nalejte trychtýřem do palic.
Žádná firma nejásá, že musí úředníkovy strčit prachy, aby dostala práci.
21. 12. 2010 | 08:37

schlimbach napsal(a):

Sladký

díky za pěkné přání a příslib :) není to ale povinnost :), pokud ale tomu budete věnovat čas, podívejte se i na diskusní fórum, kam se dostanete z webovek.

Přeji vám také hodně zdraví, štěstí a pohody o vánocích i v novém roce :)
21. 12. 2010 | 08:38

Vico napsal(a):

Sladký : :-)
21. 12. 2010 | 08:38

argun napsal(a):

Luba
"Čestný člověk, kterým Libor Michálek je..."

Jak to víte, znáte ho?

Základní otázka zní - má šéf firmy, který ví, že ve firmě má vážný problém, jít škemrat o pomoc generálního ředitele a nebo má ten problém sám řešit? Není dobré zanměňovat mravnost s neschopoností.

Pan Michálek se stal přes noc celebritou. Zvýšil svou cenu na trhu stonásobně. Dost chytrý tah od špatného manažera.

Doporučji laskavé pozornosti blog Tomáše Sokola. Nerozporuji, že je to šíbr, to ale ještě neznamená, že nemůže mít pravdu. Narozdíl od zdejší mravnostní policie je totiž schopen myslet.
21. 12. 2010 | 08:38

schlimbach napsal(a):

Sladký

ano, www.ekonomickareforma.cz
21. 12. 2010 | 08:40

schlimbach napsal(a):

argun

ano, chce to skutečně myslet - začnete u sebe?
21. 12. 2010 | 08:42

Petr.. napsal(a):

Spíš samý zloděj a podrazák ....
21. 12. 2010 | 08:49

anti politik napsal(a):

Takže jednoduše řečeno česká politika dostoupila do stadia kdy už neokrádá jen své občany, ale i své zahraniční partnery, vykrádá evropské fondy a v zájmu vyrabování evropských peněz a když už je to teda zmanipulovaný tak jak to je a prachy jsou na cestě se primátor pan čistý "Svoboda" postavil zvesela za to aby EU byla skutečně českými politiky okradena! No hezká sqadra tady vládne! Já už se ani nedivím, že Čechy mají všichni a všude za zloděje, bodejť ne když v tom jede celá politická třída země a hlavně v tom vynikají naši přední politici!!
21. 12. 2010 | 08:50

Krupa Vaclav napsal(a):

Souhlasím s každou větou. Pro mne je Klaus svou povahou symbolem této korupční politiky. K posledním událostem velmi jen krátce. Myslím, že při pozvání Martinů na Hrad byl V.K. již o všem informován a přesto se zastal Drobila a nepřímo obvinil p. Michálka. Včera jsem se díval po 18 hod. na brífing ODS. Jsem už dědek, převčírem jsem zaměnil Drobila za Drábka, ale když jsem po jednání místo premiéra Nečase poslouchal Lukašenka, dobře mi nebylo. Ten stejný záznam už v telce nebyl. Nejspíš by Nečasovi ubral další body.
21. 12. 2010 | 08:51

Drzá zrzka napsal(a):

Kříže se nemění,
jen příjmení a jména,
když letí kamení,
jde kolem huby pěna,
potom se omluvíme,
pomníky postavíme
a hlavy ozdobíme.
21. 12. 2010 | 08:51

argun napsal(a):

Co dodat pane schlimbachu... trochu infantilní replika, nemyslíte?

Chtělo by to nějaké argumenty a méně "spravedlivého" rozhořčení. Víte o tom prd, stejně jako my všichni.
21. 12. 2010 | 08:53

Sladký napsal(a):

Argun- mluv za sebe.
21. 12. 2010 | 08:58

SuP napsal(a):

Rumcajsi -
Seš to Ty?
21. 12. 2010 | 08:59

Sláma napsal(a):

Drobilova aféra nám dává nahlédnout pod pokličku naší politické scény. Arogance ODS už zřejmě přesahuje jejich pud sebezáchovy. ODS už vůbec neskrývá, že "dinosaurus" Langer tahá za mnoho nitek a na jedné z těch nitek je i policejní prezident Martinů. Jak jinak by mohl Langer nabízet novinářům údaje z policejního spisu aféry Drobil? Je zřejmé, že když Drobil s Nečasem vybízel Michálka k návštěvě Policie ČR, už předem počítali s tím, že kmotr Langer vše zahraje do autu. Kdyby si Michálek nepořídíl nahrávky, už by byl v tichosti odklizen a po celé aféře by se slehla zem.
Zajímavý je také údaj o rušičkách odposlechů. Pokud tomu dobře rozumím, tak se naši přední politici chovají jako mafiáni a při svých jednáních používají rušičky. Proč asi?
Nečas se prý bál, že jej bude Michálek nahrávat. Kdyby byl čestný, tak se snad nemá čeho bát!
Se svým koaličním partnerem ODS zachází jako s kusem hadru. Současný požadavek, spojit odchod Martinů s odchodem Johna je vrcholem arogance. Pokud John nyní povolí, bude s ním ODS už napořád orat.
21. 12. 2010 | 09:01

schlimbach napsal(a):

argun
to není o rozhořčení, stejně, jako to není jen o trestně právní odpovědnosti. Je to i o morálce a postojích, které jsou pro každou společnost neméně důležité. Pokud bych ale zůstal na pozicích trestně právních, normální občan, nebo nějaký úředník magistrátu by už dávno seděl ve vazbě a čekal, až se klubíčko tak nebo onak na policii rozmotá. U nás? Nečas bude dál vládnout i se svými kumpány - v normální demokracii a slušné a právní společnosti by takový politik již dávno v čele vlády nebyl a to i proto, že by sám odstoupil. Pokud chceme ale něco změnit k lepšímu, k právnímu státu a slušné společnosti,musíme se naučit s podobnými "politiky" velice rychle rozloučit a to bez ohledu na to, jestli je trestní spravedlnost někdy dožene nebo ne. Morální hledisko musí být naplněno ihned.
21. 12. 2010 | 09:02

jozka napsal(a):

vasja, Rumcajs:

No, pokud verite, ze v privatu korupce neexistuje, je to vase pravo. Nekteri zase veri na jeziska...
21. 12. 2010 | 09:11

Sladký napsal(a):

SUP-chápu tvůj údiv,sám jsem byl překvapen.Na neobyčejné zázraky nevěřím, stačí mi ty obyčejné, které jsou základem každé existence, včetně té tvojí SUPE.
I velmi inteligentní člověk může zblbnout, naproti tomu z hlupáka se jen zřídkakdy stane myslitel.
21. 12. 2010 | 09:11

Sladký napsal(a):

Vicovi a Schlimbachovi se omlouvám za tykání- ale osobám blízkým jaksi instinktivně nevykám.Pokud s tím máte problém, promiňte.Pokud ne, klidně mi též tykejte.:o))))
21. 12. 2010 | 09:14

JF napsal(a):

ano, velmi pěkné.

Centrální postavou tohoto "systému pyramidy" je zřetelně osoba, která nedokáže dávat věci dohromady, rozděluje a pokud sjednocuje, tak jen proto aby to sloužilo jemu - jeho egu, jeho jinak zraňvanému(?) egu. (prosím, prosím, špatná a zlá slůvka, moc by si přál, měl by radost)

... velké dítě, které se bude velmi zlobit (citové vydírání), když nedostane ten krásný velký bagr/funkci (udělá mu to radost), ale pokud ho dostane pěkně to tu rozbagruje. Ale pozor je to naše chyba,nechali jsme se jím přeci přelstít. (citové vydírání)

... a pokud, tak to myslí přeci tak dobře až nevinně.

"Dětský" kult osobnosti?
21. 12. 2010 | 09:18

Vosavbotě napsal(a):

Pane Tuttere, diskutující

- v kauze je zatraceně vážné podezření podepřené nahrávkami

- pan Nečastočistý potrestal toho, kdo to vykecal

- tentýž pán křičí na koaliční partnery aby drželi hubu a krok

- tentýž pán kvičí do médií cosi o tom, že snad možná třeba asi v únoru se začne opatrně uvažovat o nějakých těch protikorupčních zákonech

- diskutující pravouni blekotají cosi o tom, aby byly zveřejněny konkrétní důkazy

- diskutující pravouni blekotají cosi o silné pozici státu a jeho úředníka, který rozhoduje, ačkoli jim musí být jasné, že rozhodují mafiáni a úředníci jsou loutky

- a potom, pane Mleziva, vy do toho nešťastně přijdete s nějakými etickými principy...
21. 12. 2010 | 09:19

vasja napsal(a):

jozka napsal(a):
vasja, Rumcajs:

No, pokud verite, ze v privatu korupce neexistuje, je to vase pravo. Nekteri zase veri na jeziska...
-------------------------------------------
A že vás leváky to bere:)))

Vy jste původci korupce, když pořáde chcete mít nad sebou socanskej stát, kdy úředník dá berana jen nejvyšší nabídce do svý kapsy.
Sobě si nafackujte.
21. 12. 2010 | 09:21

argun napsal(a):

schlimbach
"Morální hledisko musí být naplněno ihned."

Tu hloupost jen hrajete, doufám. Platilo to někdy v dějinách?

Vaše suverenita je fascinující, Vaše průřezové znalosti od trestně - právní problemtaiky přes politologii po etiku rovněž.

Zapomněl jste definovat, co je to "normální demokracie". Ta bruselská? Ta a la alfa samec Silvio?

Ve vazbě? Hm, a za co? Za to, že si schlimach a pár dalších něco myslí? Chápu, že takový stát by se "revolucionářům z profese" líbil. Mě ne.

Žvaníte stejně jako Tutter. V této zemi jsou vazební věznice přecpané lidi, o kterých nikdo netuší, co provedli a z čeho jsou obviněni.

A že je to o morálce? Jistě. Ale jen každý sám za sebe milej zlatej. Nepocybuji, že jste byl morální perlou i před rokem 89.
21. 12. 2010 | 09:25

JF napsal(a):

... a pak je hodně lidí ochotno konat dobro ať to stojí co to stojí. Ale korupcí bych to rozhodně nenazýval ;-)

Co třeba financování politických stran. ;-)))

Politické strany by se mohli dohodnout na jistých pravidlech, potom nebude třeba kultu - no třeba peněz. Je to hodně o domluvě - nějaké zcela elementární.

Třeba nepsané -;), ale o to třeba méně formální a formalistické a personifikované až skoro kultovní.

Nám a myslím i někomu ;-) se uleví ... důchod je důchod. ;-))) ... i ten politický
21. 12. 2010 | 09:27

argun napsal(a):

Sladký
A proč tykáte mě?
21. 12. 2010 | 09:28

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Nazdar kamaráde ! To víš, že to su já. Kdo jinej ?

Cos mi koupil pod stromeček ?
21. 12. 2010 | 09:35

Belgičan napsal(a):

Rumcajs,

krom slova blábol (moc radikální) je Váš příspěvek čirá pravda. I s tou Skanskou - v Olomouci máme se Skanskou zkušenosti stejného rázu, jako Vy. Zajímavé na tom je, že to funguje od začátku, nezávisle na tom, která strana je u moci. (a nejen ve Skanské)

Bohužel situace není tak jednoduchá a těch prapůvodů je o pár víc a ne za úplně všechny mohou sockomové.
21. 12. 2010 | 09:39

Rumcajs napsal(a):

Cukrouši, ty mě děsíš !
Okažitě mi začni Vykat !
21. 12. 2010 | 09:40

JF napsal(a):

Rejpal: souhlas, dovolím si navázat a trochu to rozvinu

... zideologizovat lze i etika. Ideologie je vlastně svou podstatou čistá teorie.

Zteoretizivat lze potom cokoliv a to se dá i dobře přivlastnit ... hlasatel ideologie/teorie.

... je to ta normalizace v nás. Možná to rádi posloucháme?

Pěkné by bylo pokud by politici začali mluvit skutky ... třeba drobnostmi, možná ale o to čitelnějšími ;-)

zdravím!
21. 12. 2010 | 09:41

schlimbach napsal(a):

Sladký, nemám problém s tykáním, takže ahoj :)

Argun
obávám se, že pláčete na nesprávném hrobě, souhlasím s vámi, že u nás je ve vazbě hodně lidí i ve vězení, kteří neví ani za co a jak se tam dostali. Pokud nebudeme vyžadovat tvrdě od svých představitelů bezúhonnost, jsme v totalitě coby dup. Ty nahrávky dávají konkrétní podezření a pro veřejně činné osoby musí pro jejich funkce platit presumpce viny, v oblasti trestněprávní jim nikdo presumpci neviny neupírá. Váš příspěvek je plný rozhořčení, které je směšné a dělá z vás potrefenou husu. Má činnost před rokem 1989 - jakpak to souvisí, chybí argumenty? Asi ano :)
21. 12. 2010 | 09:42

Drzá zrzka napsal(a):

Celou dobu causy Drobil - Michálek - John - Nečas mi vrtá hlavou, proč hned po první nahrávce bylo vše předhozeno obecenstvu i s jménem zdroje a zrovna v době, kdy byl Nečas v Bruselu. Ne Nečas, ale čas ukáže. :o)
21. 12. 2010 | 09:43

anti politik napsal(a):

jozka, korupce v privátu možná existuje, ale při ní nikdo neokrade celý národ a partnery z EU a povětšinou ji dělají pouze firemní nákupčí a soukromník si takového člověka hlídá a pokud dělá neplechy i záhy odhalí a zamete s ním! Tohle upozornění má být omluvou pro korupci v řádu stamiliónů a miliard? Jako bych slyšel demagogický žvásty politiků!
21. 12. 2010 | 09:44

Carlos V. napsal(a):

Mimochodem, pár údajů k osobě pana Dušana Fibigra, máměstka SFŽP. Krom jiného, spoluvlastnil firmu Renards, která se zabývá poradenstvím při získávání dotací (krom jiného u SFŽP).

Před nástupem na SFŽP prodal svůj podíl jednomu ze společníků, panu Jiřímu Cibochovi.

Mimochodem, člověk stejného jména byl kandidátem TOP09 do zastupitelstva Brna-Bystrc.

zdroj : justice.cz, volby.cz
21. 12. 2010 | 09:45

JF napsal(a):

na MŽP to začalo už tou čistkou - viz. blog Rút Bízkové a "klid na práci".

Dalo se to čekat. I návštěva pana Klause na MŽP po tolika letech již něco signalizovala.

Docela zajímavé je že vše co se stane, pan klaus i předem říká.
21. 12. 2010 | 09:47

anti politik napsal(a):

Zrzko objevilo se to dřív než Nečas odjel do Bruselu. Ten tam odjel v bohorovném klidu, že aféra opět vyšumí jako vždy, kór když věděl, že po dobu co tu nebude, bude v jeho zoržvaňování aféry pokračoval Klaus!
21. 12. 2010 | 09:50

Luba napsal(a):

Inci,
píšete výborně!

Už dlouho mne tak nepobavila jediná věta, ve které je řečeno vše :)

Cituji:
"Tato vláda má dnes až neuvěřitelný protikorupční potenciál , stačí když padne , a naše země se posune v korupčním žebříčku alespoň před Kostariku ... :-) "
21. 12. 2010 | 09:51

jozka napsal(a):

anti politik:

Kdepak, to byla jen pznamka k tomu, ze zdrojem korupce je vzdy urednik.
21. 12. 2010 | 09:53

Carlos V. napsal(a):

K "odpornému" odposlouchávání - domnívám se, že všichni vyšší státní úředníci by měli mít právo nafasovat u BIS (třeba) příslišnou zpravodajskou techniku.

Nahrávat, odposlouchávat, sekat hlavy. U ochrany státních peněz to jinak nepůjde.
21. 12. 2010 | 09:53

Sladký napsal(a):

Argun- proč tykám tobě? Za zcela jiných důvodů.Protože uvažuješ a píšeš aspoň v příspěvku, na který jsem reagoval) jako zcela nezralý člověk.Protože jsem v ten m oment cítil (nejen) věkovou převahu.Prostě instinktivně. Omlouvám se, tykat vám nebudu.Tak tedy MLUVTE ZA SEBE Argune. OK?
21. 12. 2010 | 09:53

karel h. napsal(a):

Tak autor naznačil to bahno, které nás obklopuje a které by měl volič sledovat. Má pravdu - ale sledovat české bahno je práce na několikanásobný úvazek, bohužel. A mám obavu, že absolutní většina novinářů (a možná všichni) se stále jen ženou za senzací, být první něco první zveřejnit atd. místo poctivé mravenčí práce zveřejňováním "výtahů" např. z jednání vlády, z jednání magistrátu Prahy i dalších velkých měst. Že je to nezajímavé? Možná místo obřích fotografií na titulní straně by si část národy ráda přečetla tři odstavce o tom, o čem jednala vláda, hejtmané či magistráty.
21. 12. 2010 | 09:56

Sladký napsal(a):

Schlimbach- ahoj, paráda.Bylo mi jasné, že si porozumíme.:o)))
21. 12. 2010 | 09:57

Drzá zrzka napsal(a):

anti politik

Takže mezi lid bylo vypuštěno jen něco, aby mohl zaplát spravedlivý oheň hněvu nebo je to vrtění psem, které odvrací pozornost od něčeho mnohem horšího. Raděj se jdu radovat z toho, že dneškem počínaje se zase začínají prodlužovat dny. :o)
21. 12. 2010 | 09:58

krael h. napsal(a):

to Carlos V. - expresívně vyjádřen správný úsudek. Možná by stálo za to, aby veškerá jednání vlády, jednání zaměřená na veřejné soutěže by měla být nahrávána (oficáoně, účastníci by o tom věděli) - nikoliv pro potřeby novinářů a zveřejňování, ale pro potřeby kontroly, kdyby se stal nějaký problém. Že se to v demokraciích západního stylu nepoužívá? My také nejsme demokracie západního stylu.
21. 12. 2010 | 10:00

almost glossed™ napsal(a):

Sladký, Vico: V přepisu rozhovoru je nepřímo zmíně zajímavý údaj, kolik stála poslední předvolební kampaň ODS:

" To je prostě o tom, že když vezmeš rozpočet na mediální
kampaň na úrovni 130ti milionů korun, které deklarují strany, tak zjistíš, že ta mediální kampaň
stála dvě a půl miliardy. A teď si samozřejmě říkám: ano, není to správný prostě, že víceméně se z
těchhle věcí musí potom financovat tohle. Ale děje se to všude na světe. A když ten člověk nebude
mít možnost tam být, tak neudělá nic dobrýho. Jinými slovy prostě, opravdu to budou loupeže za
bílýho dne."

Knetig sice říká "strany", ale zjevně vychází ze znalosti strany své a automaticky předpokládá, že tak to dělají i ostatní.

A dvě a půl miliardy v posledním roce + další plánovaná krádež půl miliardy z Fondu životního prostředí, to už není "škoda malého rozsahu"...

Tady prostě musí jet kriminální služba na plné obrátky...
21. 12. 2010 | 10:01

burier napsal(a):

Zatím se zdá,že z titulu cara Petra Velikého-car vělikoj,běloj i maleňkoj Rusiji-to vrže více poněkud v té prostřední -běloj právě.I když vládce maleňkoj byl domácími již před časem označen za psychopata,u běloj Rosiji teprve tuším včera sdělil,že Medvěděv považuje vládce běloj za psychopata potřebujícího jeho pomoc.No a ČSSD má už dlouho ve svých řadách také známého psychopata.
21. 12. 2010 | 10:01

almost glossed™ napsal(a):

Viz http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A101217_KOT_ODP_KNE_MICH.PDF
21. 12. 2010 | 10:02

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Už jsme všichni měli strach, že ty jsi ten nezvěstný Knetig.
Vítej opět v první "blue line".

Demosnstrovat pudeš ?

http://zpravy.tiscali.cz/demonstrace-pred-sidlem-vlady-podnikatele-si-postezuji-na-korupci-60599

Tvůj doktor zůstane, nebo ho nahradí farář?

K blogu
Někde Skanska, v Ostravě třeba Tchas.../i Skanska, of course :(((/

Nakonec samozřejmě dělají práci subky. Ale ten hlavní vývar jde jinam.
A nejsou to mistři /stavbyvedoucí/ Skanska/y/, kteří se pak setkávají v různých restauracích s těmi či oněmi politiky.
To jsou Mistři zcela jiného formátu.

Co jste čekali od prezidenta ? Že vezme krumpáč a bude mobilizovat proti penězovodům ?
V takovývh situacíh je přeci hlavní klid, soudruzi spoluobčané.
Hlavně klid k další práci.

laissez-passer /"nechte nás konat"/
21. 12. 2010 | 10:06

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Rád Tě vidím, měl jsem trochu starost. Pod stromeček? Ještě nic, je to čím dál větší problém, když už nejsou chudý, ale jenom bohatý a všichni už všecko maj. Mně například Ježíšek naježí TUV zásobník. Člověče já si přpadám jak v dětství! Ale těšim se, až si tu dáme toho panáka.
21. 12. 2010 | 10:06

Petr napsal(a):

Ze všech, kteří jsou do toho namočeni, opravdu věřím pouze Michálkovi. Nikdo ze současných "vládců" není schopen ani ochoten jeho postoj pochopit, protože není pragmatický, ale etický. Současná koexistence českých politiků / všech stran / se řídí pragmatickým uvažováním. Kdo je "etik", musí být zlikvidován, protože "jde proti všem", tzn. řídí se pouze svým svědomím. To je u pragmatiků zcela potlačeno Pokud tam zůstane on a ne "oni", mohlo by se začít něco měnit.
21. 12. 2010 | 10:06

yt napsal(a):

VOSAVBOTĚ kvičí, blekotá .... Jak se vám líbí takový slovník?
21. 12. 2010 | 10:10

JF napsal(a):

Docela bych se nedivil, že jde o to že kradou společně a pak si to rozdělí. a teď jde jen o to, koho pustí k lizu (chování VV). domnívám se že by měly jasně dát najevo, že chtějí zákon o financování politických stran a způsob vedené kampaně (společné blbordy)

jinak je to prostě jen o těch penězích a kamarádšoftech. Rovněž cena za ty blbordy je dle mého nadsazená ohledně penězovodu.
21. 12. 2010 | 10:10

SuP napsal(a):

Drzá zrzka -
Pozor na nepovolené myšlenkové pochody!
:-)
21. 12. 2010 | 10:12

Carlos V. napsal(a):

karel h - zápisy k vládě mi až tak nechybí.

Spíš jde o to, aby se každý politik, každý úředník, každý lobbysta ... a aby se všichni báli udělat krok stranou, šáhnout po státních penězích.

Tajné odposlechy by měly být povoleny při všech jednáních o pezích státu, obcí či státních organizací.

Ať se bojí, v noci odkopávají, ať mají žaludeční vředy, ať dělají děvku vrahounům v krimu ... to přeju korupčníkům k Vánocům
21. 12. 2010 | 10:13

yt napsal(a):

almost glossed
1/ Ty údaje o nákladech na volby nesedí hlavně u ČSSD.
2/ Část z té půlmiliardy by šla k ČSSD, to už by si Hulínský s Březinou ohlídali.
3/ Ne že by to sebeméně omlouvalo ODS, jen vy se díváte výhradně napravo.
21. 12. 2010 | 10:15

jozka napsal(a):

Carlos V:

Amen. A to pisu jako agnostik.
21. 12. 2010 | 10:16

Tenco napsal(a):

Carlos V.
Skutečný exemplární příklad, kdy se celá rodina korupčníka ocitá pod mostem a on sám pracuje v zimě, v dešti, v horku, za větrného počasí i bezvětří na poli či v lomu za minimální mzdu - to vskutku chybí.
/osobně bych byl pro vyhnanství do KLDR a pranýř, ale když už máme ten humanismus.../
Každopádně pouhé vláčení tiskem se - jak známo, slyšeno a vidno, příliš neosvědčuje. Z ostudy sice kabát, ale z peněz vily a švýcarská konta. To už pak jeden zahanbený nějak unese. I jeho rodina.

Několik takovývh případů plus institut korunního svědka a jeden by se zřejmě nestačil divit, proč ty fronty před policejními stanicemi a sídly státního zastupitelství.

Včera Gazdík (pře)řekl na kameru : "Pan Michálek BY skutečně asi neměl přijít o místo."/významově relevantní parafráze/
On si pan Gazdík není tak zcela jistý.
On pan mistr řeči ano-i-ne asi uvidí.
Co a jak a hlavně klid súdruhovia, lebo ty eúropské peniaze by sa mohly na nás nahněvať....

Podle mě by tak o místo měl přijít pan Gazdík. On tam totiž není proto, aby vypouštěl neslané, nemastné kydy.

Ale možná, že je to jenom takový ten hloupý, bodrý strejc z Horní Dolní.
Možná ani nikdy nečetl Freuda.
:)))
21. 12. 2010 | 10:20

Já nic já muzikant napsal(a):

Pravda a láska v košickém Tv studiu v listopadu 89 tvrdila, že o žádný majetek žádat nebude/prroč by to dělěla, že ? Ona má dům v Prraze a chalupu na Hrrádečku/ a za pár let se o něj vehementně pragmaticky přihlásila.
21. 12. 2010 | 10:22

almost glossed™ napsal(a):

yt: Jistě. A Elvis žije.
21. 12. 2010 | 10:24

Pípa napsal(a):

p. Tutter,

výborné hodnocení. Pragmatizmus nehrubšího zrna byl dán už tím, že změnu režimu provedli ti nejpragmatičtější protagonisté předcházejícího režimu, nomenklaturní kádry ksč, stbáci, a tak. Nic na tom nemění fakt, že mouřenínskou práci pro ně vykonali disidenti a slušní lidé.

Luba,

nechápu, proč do popředí svých komentářů k aféře ODS tlačíte ČSSD, když si navíc odporujete, když zmiňujete Zákon o státní službě. ČSSD ho snad chtěla nebo ne? Že ho neprosadila je další věc. Neříkám, že tato strana je jako John Lennon, to by bylo proti přírodě, ale bojím se zevšeobecňování, protože to je nebezpečí pro demokracii a náběh na totalitu. Výkřiky typu špína a korupce je všude a "napříč politickým spektrem" jsou laciným a jak jsem zmínil, nebezpečným klišé.
21. 12. 2010 | 10:29

NevericiTomas napsal(a):

Boj s korupci je populismus ve state kde 50% HDP prochazi statnim rozpoctem.
21. 12. 2010 | 10:41

argun napsal(a):

schlimbach
Nepláču, kolego, to jen u vánočního stromečku nad ponožkami... Bezúhonost jistě. Drobil pokud vím, rezignoval. To je ok, tam vidím převzetí politické odpovědnosti. A co dál? To už jsou jen kecy... Buď policie něco vyšetří a nebo ne.

Račte sledovat další kariéru pana Michálka, to bude zajímavé. Jeho příští angažmá Vám dá odpověď na vše.

Rozhořčení? Jen nad tím, jak stádo zajásá, je-li mu předhozena laciná kost. Stádo miluje veřejné soudy. Zejména těch druhých a zejména ty morální. To je ideální příležitost jak exhibovat svou "mravnost". To je ta souvislost s rokem 89.

Carlos V
"Nahrávat, odposlouchávat, sekat hlavy"

Zapomněl jste ráno na léky? Dokážete si představit, kam by to vedlo?
21. 12. 2010 | 10:43

Tenco napsal(a):

Tak jednu broukovku k tématu :

http://www.youtube.com/watch?v=xTUagXO4kKU&feature=related

Come on come on come on come on
Come on is such a joy
Come on is such a joy
Come on lets take it easy
Come on lets take it easy
Take it easy take it easy
Everybody's got something to hide except for me and
my monkey.

The deeper you go the higher you fly
The higher you fly the deeper you go
So come on come on
Come on is such a joy
Come on is such a joy
Come on lets make it easy
Come on lets make it easy.

Take it easy take it easy
Everybody's got something to hide except for me and my monkey.

:---()

Ale asi to mysleli jinak.
21. 12. 2010 | 10:47

argun napsal(a):

Výborně Kozino!
Všichni mistři bojových umění ví, že není nic lepšího, než když soupeř cítí svou vlastní převahu. V první chvíli to vypadalo, že jsi chytřejší.
21. 12. 2010 | 10:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

argun
Stádem máte na mysli veřejnost ?
Či snad i sebe ?!?!?

Hmmm. Zvláštní. Vždy jsem si myslel, že jste radikální individualista s mírným sklonem k exhibicionismu.
Vidíte, vidíte - jeden dá na mediální dojem, přičuchne k pár kostem a hned je se svým úsudkem v řiti.

No nic. Jdu na pastvu.

Zdar.
21. 12. 2010 | 10:52

Luba napsal(a):

Pípo,
chcete snad tvrdit, že zloději a špinavci jsou jen v ODS?

Přece jen,
v ČSSD je o dost více pitomců, než v ODS. Jejich agresivní výpady vůči potenciálnímu spojenci - veverkám, jsou vrcholem arogance a stupidity.

Obě zdánlivě antagonistické strany, ODS i ČSSD si příliš zvykly na roli hegemonů.
Je třeba je tomu odnaučit.

Faktem je,
že přijetí Zákona o státní službě odložila i Paroubkova vláda, stejně, jako Topolánkova.

Co o tom napsal politolog Pehe:

(...)Česká republika byla Bruselem za absenci kvalitního zákona o státní službě pravidelně kritizována. V roce 2002 zákon nakonec s remcáním přijala, do EU vstoupila, ale pak jeho účinnost několikrát odložila. Jako své poslední rozhodnutí v úřadě účinnost zákona naposledy odložila vláda Jiřího Paroubka v létě 2006 s tím, že pokud by zákon začal naplno platit od začátku roku 2007, tak jak se předpokládalo, stálo by to příliš mnoho peněz.
(...)"

Zdroj:
http://www.denikreferendum.cz/clanek/999-boj-s-korupci-a-kde-je-zakon-o-statni-sluzbe

Nezní Vám takové zdůvodnění jako výmluva?
21. 12. 2010 | 10:55

Sladký napsal(a):

Argun- vy jste rodný bratr Jarpora? Pokud si myslíte že ne, zeptejte se raději mámy a táty, třeba vám přece jen řeknou pravdu.:o))))
21. 12. 2010 | 10:58

Carlos V. napsal(a):

Argun : kam by vedla taková hezká vybuzená paranoia u úředníků a politiků ?

Každý by korunu tisíckrát v ruce otočil .. a pak radši neutratil. A o to jde.
21. 12. 2010 | 10:59

Standa 2 napsal(a):

Vytvořme čestnou občanskou společnost!
Protestujme proti praktikám dnešních politiků – zabraňme snahám odsávání národního důchodu politickými pijavicemi. Postavme hráz příživníkům všeho druhu na všech úrovních – v obcích, městech, krajích a ve vládě. Internet je výborným prostředkem, jak se v těchto protestech sjednotit!
Donuťme předsedu vlády ať koná podle svého hesla : Padni komu padni – je to i heslo Věcí Veřejných – tak jen se nebát a nekrást!
21. 12. 2010 | 11:07

Standa 2 napsal(a):

Vytvořme čestnou občanskou společnost!
Protestujme proti praktikám dnešních politiků – zabraňme snahám odsávání národního důchodu politickými pijavicemi. Postavme hráz příživníkům všeho druhu na všech úrovních – v obcích, městech, krajích a ve vládě. Internet je výborným prostředkem, jak se v těchto protestech sjednotit!
Donuťme předsedu vlády ať koná podle svého hesla : Padni komu padni – je to i heslo Věcí Veřejných – tak jen se nebát a nekrást!
21. 12. 2010 | 11:09

standa 2 napsal(a):

Vytvořme čestnou občanskou společnost!
Protestujme proti praktikám dnešních politiků – zabraňme snahám odsávání národního důchodu politickými pijavicemi. Postavme hráz příživníkům všeho druhu na všech úrovních – v obcích, městech, krajích a ve vládě. Internet je výborným prostředkem, jak se v těchto protestech sjednotit!
Donuťme předsedu vlády ať koná podle svého hesla : Padni komu padni – je to i heslo Věcí Veřejných – tak jen se nebát a nekrást!
21. 12. 2010 | 11:09

standa 2 napsal(a):

Vytvořme čestnou občanskou společnost!
Protestujme proti praktikám dnešních politiků – zabraňme snahám odsávání národního důchodu politickými pijavicemi. Postavme hráz příživníkům všeho druhu na všech úrovních – v obcích, městech, krajích a ve vládě. Internet je výborným prostředkem, jak se v těchto protestech sjednotit!
Donuťme předsedu vlády ať koná podle svého hesla : Padni komu padni – je to i heslo Věcí Veřejných – tak jen se nebát a nekrást!
21. 12. 2010 | 11:10

Sladký napsal(a):

Stando, škoda že spamováním degraduješ dobrou myšlenku.Nešťastná náhoda nebo úmysl?
21. 12. 2010 | 11:16

rejpal napsal(a):

Luba
S těmi pitomci... jak má člověk chápat řadu výroků premiéra (a Schwarzenberga) směrem k rozlíceným V? Jako vzor diplomatické uhlazenosti? (Nejde mi o meritum věci, to by se muselo rozebírat, kdo vlastně porušil smlouvu jako první) Když chci někoho dostat zpátky ke stolu:
a) vynadám mu, ultimativně mu připomenu jeho povinnosti, eventuálně mu ještě nasolím něco o egu,
b) nechám ho vyšumět bez komentáře,
c) zkusím ho něčím přivábit.
Jestliže mají VV pocit, že smlouvu porušuje někdo jiný (je jedno, zda mají nebo nemají pavdu), je úplně nejhorší varianta a).
21. 12. 2010 | 11:19

argun napsal(a):

Tenco
Kdyby místo "jste" jste napsal "jsem", pak by Vaše replika dávala smysl.

Stádem myslím hejno morálních soudců z lidu, kteří, ačkoliv ví jen to, co si přečtou v médiích, a ačkoliv nemají nejmenší ponětí o tom, jak by se v podobných situacích zachovali oni, přesto mají naprosto jasno o všem.

Veřejnost je poměrně důstojný pojmem, který zavání občanem a demokracií. Ale o ty tady vůbec nejde.

Běžte kam chcete. Zdar.
21. 12. 2010 | 11:24

Luba napsal(a):

rejpale,
Nečas i Schwarzenberg předpokládají, že motivace představitelů VV pro vstup do politiky byla stejná, jako ta jejich.

Totiž - uzurpovat moc a brát požitky z toho vyplývající.

U části veverek se nepochybně nemýlí - lidé, kteří do strany vložili milióny ze své kapsy očekávají "zhodnocení investice".

Ovšem - investice jde zhodnotit i způsobem, který protřelí šizuňkové z ODS a TOP-09 nepředpokládali.
Cíle idealistů i pragmatiků z VV tak můžou být totožné, i když motivace je rozdílná.
21. 12. 2010 | 11:28

argun napsal(a):

Carlosi toho jména pátý,

paranoia,jak jste ten stav správně definoval, nemůže nikdy vést k ničemu pozitivnímu. Paranoia je totiž psychická choroba.

Možná to nevíte, ale ona už nastala. Hrozí společenská infekce. Paranoidní zastupitelstvo města složené z půlky z poserů, z druhé půlky z konjkuturalistů, je schopné odhlasovat, že jste podřízl svou babičku, i když jste byl tou dobou v Austrálii. Mám osobní zkušenost ze včerejška.

Politické módy jsou strašlivě nebezpečná záležitost.

Neutratit není žádný kumšt, to umí každý trouba. A nedá se na tom založit fungování čehokoliv, to není princip ani systém. Kumšt je utratit dobře.
21. 12. 2010 | 11:37

malma napsal(a):

pragmatig?..spíš podvodník :)
21. 12. 2010 | 11:40

Sladký napsal(a):

ODS je strana, která není ani občanská, ani demokratická.Je to STRANA, JAKOU SVĚT NEVIDĚL.
21. 12. 2010 | 11:43

Al Jouda napsal(a):

Dobrý článek na ekoteroristu:)))
Jinak bych chtěl poznamenat, že VV stojí před svojí historickou příležitostí jak vrátit straně důvěryhodnost a přízeň statisíců voličů. Na blogu politologa Peheho jsem předpověděl, že jednou bude muset VV na svém blogu pochválit. Myslím, že se tato chvíle přiblížila!
21. 12. 2010 | 11:50

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Šak já si na drahý dárky nepotrpím. Mě stačí nějaká drobnost, co zahřeje u srdce.

Třeba:

http://sk08.blog.cz/0708/3-nejdrazsi-auto-na-svete-ssc-ultimate-aero
21. 12. 2010 | 12:00

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Kdepak chlapče rozumná diskuze mezi náma ! Tvůj domov je na planetě Pandora a můj tady na Zemi.
21. 12. 2010 | 12:01

Rumcajs napsal(a):

Tenco :

Já půjdu, až se nebude jednat o demonstraci, ale defenestraci.
Na tyhle srandy nemám čas.
21. 12. 2010 | 12:04

Terry napsal(a):

Boj o důvěru už definitivně vláda prohrála (http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/boj-o-duveru-uz-definitivne-vlada-prohrala/)
21. 12. 2010 | 12:07

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

Možná kdybyste byl na Zemi jen jako host, jako já, choval byste se jinak :)
21. 12. 2010 | 12:08

rejpal napsal(a):

Luba
"Cíle idealistů i pragmatiků z VV tak můžou být totožné, i když motivace je rozdílná"
Přesně v tomhle jsme zajedno. Už po volbách jsem psal, že podnikatelský záměr VV může být obecně prospěšný, ať už je skutečná motivace jakákoli. I byznysmenům může vadit, když tok veřejných peněz je nestandardní. Protože většina z nich do téhle hry zapojena není.
21. 12. 2010 | 12:08

Sladký napsal(a):

"Veverky" rozhodnou.Obávám se, že dají přednost vrabci v hrsti.Co je ODS zač musí být každému,kdo se zajímá o politiku jasné nejpozději za dob Pepy z Hongkongu.Tím pádem na naší politické scéně tímto volebním obdobím končí.
21. 12. 2010 | 12:12

Občan napsal(a):

Hayek a laissez-faire jsou prototypy účelového pragmatismua mají pramálo společného se svobodou. A Lennon je vůbec nesmysl.
Tolik k těm srovnáním...

Jinak ale má autor pravdu; v této republice jsou právě ničeny poslední zbytečíčky morálky, mravnosti, slušnosti - a to vše ve jménu koryta. Zničit a umlčet každého, kdo na lumpárny upozorní - v podstatě jakkoli vč. vraždy.
Nejhorší je vědomí, že už jsem moc starý na to, abych začínal někde znovu od nuly. Ale děti přesvědčuji, aby si sbalily kufry a vypadly, dokud to ještě jde...
21. 12. 2010 | 12:16

Terry napsal(a):

A pokud už někdo je odsouzen za korupci, je trest někdy směšný (pro "někoho"):

Bývalý senátor přijal úplatek 40 miliónů, dostal podmínku a pokutu pět miliónů (http://www.novinky.cz/krimi/219669-byvaly-senator-prijal-uplatek-40-milionu-dostal-podminku-a-pokutu-pet-milionu.html)

..jindy (a to se jednalo o daleko menší částku!!):

Korupce v Brně: Kvapil a Novotný dostali sedm let (http://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/soud-dnes-mozna-rozhodne-o-kvapilovi-20100907.html)

Ukazuje to i na stav našeho soudnictví (justiční mafie)!
21. 12. 2010 | 12:17

Terry napsal(a):

Kupodivu někteří politici "prohlédnou", až když z politiky odejdou:

Topolánek označil Klause za symbol prorůstání byznysu a politiky (http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/topolanek-oznacil-klause-za-symbol-prorustani-byznysu-a-politiky/544805)
21. 12. 2010 | 12:17

Sladký napsal(a):

Otec Zakladatel celé téhle odporné,páchnoucí ŽUMPY si pozval následníky na Hrad.Tohle už je opravdu k zblití.
21. 12. 2010 | 12:19

David napsal(a):

Co bylo příčnou pádů vlád pod vedením ODS?

Proč padla Klausova vláda?

Proč padla Topolánkova vláda?

Proč by nyní nemohla padnout i Nečasova vláda?

Kde jsou ty sebereflexe?

Místo pokory a pokání, drzost, arogance a útok!

Starého psa novým kouskům nenaučíš!

Pokusy o jistou míru bagatelizování kauzy „Drobil“ ukazují jen na hloubkou mravní degeneraci celé ODS i TOP 09. Výroky jako, „tato aféra není tak závažná, aby kvůli ní padla vláda“, to je už vrchol!

Někdo tady zase zapomněl, že občané NEJSOU MALÉ DĚTI !

Slušný premiér, ve vyspělé demokracii, by za takové situace rezignoval sám. To, jak se Nečas drží funkce zuby nehty jen ukazuje na jeho mravní úroveň. Místo toho, aby pokorně ubral plyn, tak se chová jako mistr světa. Je naprosto nedůvěryhodný a s ním i celá vláda.

Pokud Věci veřejné podrží tuto vládu u moci, tak

- DEFINITIVNĚ -

ztratí svou tvář bojovníka proti korupci.

(Doufám, že je ani ve snu nenapadlo, že by mohly udělat výměnný obchod, podpora vlády za odchod policejního prezidenta).

Případnou podporou vlády sice, jen na čas zachrání ODS a TOP 09, ale sami na tuto svoji bezzásadovost dojedou a ODS a TOP 09 jim za tuto jejich oběť ani nepoděkují.

Nečasova vláda je pro občany už absolutně nedůvěryhodná a nejde to už NIČÍM zachránit, než pádem vlády!

Potom, co se stalo, může jen hlupák věřit, že máme vládu rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci!!!

Pokud Věci veřejné svým postupem zabrání pádu vlády, nechají se jako vždy zase ukecat, stane se z nich hlasovací stroj tupých ovcí a nakonec zmizí z politické scény stejně tak rychle, jak se objevily.

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!
21. 12. 2010 | 12:21

Sladký napsal(a):

Terry, vaše zhodnocení polistopadového vývoe bylo nejvýstižnější,jaké jsem kdy četl.Máte dobré příspěvky, kloubouček dolů.:o)))
21. 12. 2010 | 12:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pragmatik sem, pragmatik tam, hlavně že co grýnpiss to zaručený lenonek.
Nakolik ste si letos přišli, neziskovkové jistě velmi morální....
Veselé krizování bude líp...
http://prikola.net/content/pic/story16/982/5.jpg
21. 12. 2010 | 12:29

Carlos V. napsal(a):

Argun : mě by opravdu nevadilo, kdyby se velká část vládních výdajů vůbec nekonaa.

Co by se stalo, nebýt SFŽP ? Odpadlo by spousta výdajů ... a jedno hnízdo úniků.

Co by se stalo, kdyby našo vojáci měli stále samopaly vzor 57 ? Maximálně se koupilo pár speciálů do Afgánistánu ? O skandál méně.

Co by se stalo, nebýt sčítání lidu ? o skandál méně.

Co by se stalo, nebýt OpenCard ? O skandál méně.

Co by se stalo, nestát sjezodvky v nížině, penziony v nezajimavých místech či aquaparky bez vody ?

A další a další projekty - kde skandál nebyl ... zatím ?

Kdepak. Paranoia a rozhodovací paralýza je dobrá věc. protože nejlevější je ten politik/úředník, který nedělá vůbec nic (když už holt musí existovat)
21. 12. 2010 | 12:29

siven napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=XLgYAHHkPFs&feature=related
21. 12. 2010 | 12:31

Cech napsal(a):

Nyní již bez ironie a hádanek.
Už je téměř jasné,že tato vláda vydrží do konce svého volebního období.Pakliže přežila toto přežije vše.
21. 12. 2010 | 12:51

Tenco napsal(a):

Carlos V.

Co by se stalo, nebýt Klause ?

Radši ani nedomyslet. :))))

Víte, ono hodnotit věci ex post je velmi snadné. Těžší je, aby ve své podstatě rozumné projekty, byly také rozumně provedeny a byly efektivní.

Když politik či úředník nedělají nic, dělají vše jiní.
Když pak takový politik či úředník navíc vyznává stanovisko, že sex a peníze jsou vždycky dobré na zasmání, konečná rozhodnutí pak dopadají dle obou těchto premis.

Pak to vypadá tak, jak to dopadá.

Zatím velmi, velmi málo na ty správné hlavy.
Zatím Kalousek a Nečas čůrají na hlavy všech státních zaměstnanců - paušálně , bez rozdílu.

Uvidíme. Aby je za čas z toho balkónu někdo nevyházel všecky.
21. 12. 2010 | 12:51

argun napsal(a):

Carlosi,
mýlíte se, nejlevnější je ten úředník, který není, nikoli ten, který nic nedělá. Ten je naopak nejdražší. Ztráta pramení jak z nákladů na něj plynoucích, tak i z jeho nicnedělání.

Rozhodovací paralýza je to nejhorší, co se může stát. A nejdražší a nejnákladnější. To je vítězství alibismu. Na oběhu peněz, zboží a služeb je založen tento svět.

Nejde o přiblblé akvaparky ani o zbytečné grippeny. Jde o tisíc dalších nezbytných procesů. Jde o práci pro tisíce lidí a jejich kupní sílu. Jde o účelnost a pozitivní efekty investic. A to píšu jako víceméně pravicový volič.
21. 12. 2010 | 12:56

Carlos V. napsal(a):

argune, problém je v tom, čemu říkáte pozitivní efekty investic. Vždyť jaké investice - s pozitivními efekty - se žádají od státu ?

Doprava.

Co ještě ?

Hladové zdi, co dávají tu práci těm tisícům lidí ?
21. 12. 2010 | 13:02

Sladký napsal(a):

Doufám, že na ten senilní kafemlejnek co se neustále opakuje nebude nikdo reagovat.Toč se a vrč, kolovrátku.
21. 12. 2010 | 13:10

Kaštan napsal(a):

Šmarja, to je ten moula z "Peacelandu". :-))) Že tenhle psychopat má vůbec dovoleno psát?!
21. 12. 2010 | 13:14

schlimbach napsal(a):

o zakázku výstavby pražské čističky se může ucházet pouze stavební firma, která vlastní 6 říčních lodí - ČSSD + ODS ... všechno stejný brak :)
21. 12. 2010 | 13:14

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakoavat, jedna reakce od tebe úplně stačí cukrouši. Zase jsem se trefil, viď ? Ostatně jako obvykle nájemný.
Veselé krizování bude líp...
Obrázek opět milý, skoro předvánočně brčálnický..
http://www.xa-xa.org/uploads/posts/2009-10/1256883577_320894.jpg
21. 12. 2010 | 13:16

jozka napsal(a):

schlimbach:

...nebo ma nasmlouvano, ze ji je da nekdo k dispozici. Naopak, je to velmi rozumne. Jen ta cena se mi nezda...
21. 12. 2010 | 13:32

dimi napsal(a):

Co se dnes umí,dovolují poměry?

Deficit s dluhem znamená dnešní blahobyt otců.Později chudobu jejich dětí.

Kafemlejnek mele praženou kávu-korupci.

Akademismus-platonismus-nejzákeřnější a nejzhoubnější choroba lidstva.Potažmo sací roura všech peněz.
21. 12. 2010 | 13:41

Pípa napsal(a):

Luba,
netvrdím a ani jsem netvrdil, že v ČSSD nejsou šibalové, ale divil jsem se tomu, že mluvíte o ČSSD, když jde o průser ODS. To mi prostě hlava nebere. Mluvte o této straně, když to bude její průser. Rovněž se divím tomu, že vyčítáte ČSSD, že p. Michálek není jejím členem. Jestli toto nechápete, tak prostě nemám další komentář.
21. 12. 2010 | 13:41

Tenco napsal(a):

schlimbach
Pro dopravu po Vltavě jsou ale třeba i Zelení. A čistička má stát blízko řeky.
Pokud je to doloženo studií, že je to levnější, ekologičtější a přínosné z hlediska logistiky a také - tak proč ne ?

Pokud je to ale dražší o jednu třetinu, tak ekonomika odpadá. Částečně i logistika.
Zbývá ekologický přínos.
Když bude zargumentován z hlediska kvality života Pražanů - tak proč ne ?

Ale nezdá se mi ten chvat. V souvislosti s Nečasiádou by to měli zastupitelé odložit.
A nevyhrožovat tím, že přijdeme o evropské peníze.
Vše se dá vykomunikovat.
Jen to chce přestat s propagandou a hlavně celou věc stoprocentně zprůhlednit směrem k veřejnosti.
21. 12. 2010 | 13:45

Tenco napsal(a):

re : logistiky a také ekologie..
21. 12. 2010 | 13:47

schlimbach napsal(a):

Tenco

já nezpochybňuji, aby se vozil materiál po vodě, ale zpochybňuji ten fakt, že účastnit se může jen stavební firma, která ty lodě vlastní. Proč by to nemohla být i jiná stavební firma, která si tu vodní dopravu objedná. Takto to je zase nastaveno pro předem vybraného zájemce.
Pokud by byla podmínka v zadání povinnost využít vodní dopravu pro dovoz materiálu nejméně v objemu ..%, neřekl bych ani popel, ale trvat na vlastnictví lodí??? Ta informace byla doplněna i informací, že kvůli tomu to má být o 30 % dražší ???
21. 12. 2010 | 13:49

Luba napsal(a):

Pípo,
já to nevidím jako spor ČSSD-ODS, ale jako střet slušných s neslušnými.

Pan Michálek zůstal slušným člověkem, proto může mít nepřátele mezi všemi neslušnými z ODS, TOP-09, VV, ČSSD a KSČM.

ČSSD s ODS klidně mohou, po vyslovení nedůvěry Nečasově vládě, vytvořit Velkou koalici neslušných (VKN).
Je jich tam na to dost a dost.
21. 12. 2010 | 13:50

schlimbach napsal(a):

jozka

viz má odpověď Tencovi
21. 12. 2010 | 13:51

george napsal(a):

Pípo, stále ještě není jasné, že ODS vůbec nějaký průser má. Jen byla ohozena novináři o údajném korupčním skandálu, který ještě nebyla ani prokázán. To jsme celí my, hr na ně, dav se řídí, šupněte je na lucerny. A je z toho málem pád vlády, ve které sedí i ti, co bylo jejich povinností vše ihned nahlásit policii (John). Je přece jasné, že i bez důkazů na ohlášení Michálka měl ministr vnitra KONAT, ne ho posílat za novináři, aby si nějaký důkaz opatřil. Michálek přece nebyl v postavení bezdomovce na ulici, které by si neměl všímat. A úplně trisktní je postoj socialistů, nemohli Johnovi přijít na jméno, ale dne ho zneužívají ke svým mocenským choutkám. Nic jiného v tom není, houby jim záleží na tom, co bude s reformami. Zdroje přece jsou (v dalším zadlužení).
21. 12. 2010 | 13:52

jozka napsal(a):

schlimbach:

Tam zadna podminka VLASTNICTVI neni! Prectete si to poradne!
21. 12. 2010 | 14:00

jozka napsal(a):

Jasne, george, na tech zaznamech (a jejichz autenticitu ucastnici potvrdili nebo alespon nezpochybnili) se domlouva nedelni piknik u vody.

Gratuluji, prave jste se kvalifikoval mezi ideologicke gymnasty :-)
21. 12. 2010 | 14:03

Bedna napsal(a):

Klaus jako pragmatik vyžaduje služby v bedně a pak je úměrná odměna
21. 12. 2010 | 14:12

zapojte rozum... napsal(a):

Michálek je řadu let ODSbijcem, stačí si jeho názory najít (například kauza IPB). Bavím se tím, jaký je to pro všechny hrdina. Chytrému člověku musí být jasné, že jde o prachy, konkrétně o ekotendr. Kellner se schází se Schwarzenbergem (jen tak, haha), Drobil se jim nehodí do krámu, protože přišel s tím, že by to mělo stát výrazně méně než 40 miliard. A pár miliard navíc se hodí i Kellnerovi nebo Bakalovi... Ať žije čistej Kalousek!
21. 12. 2010 | 14:17

hoven napsal(a):

zapojte rozum,
myslim, že ste uhodil hřebíček na hlavičku. mam dojem, že michálek sou s knetigem domluvený, a že jim někdo za to pěkně solí.
21. 12. 2010 | 14:25

george napsal(a):

Jasně Jožko, gratuluji k právnímu vědomí. Na záznamech může být třeba to, že tě zabiji, ale chybí tvoje mrtvola. Dokud se neobjeví dokumenty, osvědčující přinejmenším přípravu tr. činu, na jehož konci by "mohly" odejít peníze jinam, než měly, jsou to stále jenom kecy. Michálek jako nejvyšší manažer by je musel od svých podřízených dostat na stůl a zastavit je - nepodepsat - a ohlásit tuto přípravu. Nic takového nenastalo a Michálek je davem vyzdvihován - na Hrad s ním.
21. 12. 2010 | 14:27

vasja napsal(a):

Chytrému člověku musí být jasné, že jde o prachy, konkrétně o ekotendr. Kellner se schází se Schwarzenbergem (jen tak, haha), Drobil se jim nehodí do krámu, protože přišel s tím, že by to mělo stát výrazně méně než 40 miliard. A pár miliard navíc se hodí i Kellnerovi nebo Bakalovi... Ať žije čistej Kalousek!
------------------------------------------
Kua fix.Až takhle? To chce trochu rozebrat.
Ale v každym případě Nečas nezvlád primitivní komunikaci s podzámčím. A když to neumí, má si najmout chlapa.
Ono platí, že mluvit - stříbro, mlčet - zlato a držet hubu, tak to je diamant.
21. 12. 2010 | 14:52

Ara napsal(a):

"Primitivní pragmatismus" je suchá ale docela přesná charakteristika nejen ODS, ale prakticky celé současné pravicové politické scény.
Vítr, spíše ale jen vánek, se v tom nyní snaží trochu dělat jen VV, to však zřejmě není typická pravice.
Bohužel "Lennona" nevidím ani na levici, ani ve středu politického spektra. Nevidím ho dnes nikde. ;/
21. 12. 2010 | 14:52

Tenco napsal(a):

schlimbach
Já nemám informace o tom, že by tam byla podmínka vlastnictví těch lodí.
To by samozřejmě byl jasný důkaz o korupci.
21. 12. 2010 | 15:03

Pípa napsal(a):

george,
promiňte, ale to jste asi jediný, komu není jasné, že ODS má průser.
21. 12. 2010 | 15:17

citizen napsal(a):

argun napsal(a):
Luba
"Čestný člověk, kterým Libor Michálek je..."

Jak to víte, znáte ho?

Co jest to za vykopávkovou sofistiku? Jestli je Slunce horké nevím, nebyl jsem tam. Mohla by to ale být pouze "mediální kauza". Myslím, že dokonce největší Čechy Karla IV. a Járu Cimrmana zná osobně málokdo. Naštěstí k hodnocení jevů - např.nahrávek, nikoho osobně znát nemusíme. A ani to není žádná větší záruka poznání. Knetig si přes osobní známost myslel, že Michálek se zachová méně čestně.
21. 12. 2010 | 15:21

george napsal(a):

Pípa, promiňte, ale patříte asi do skupiny lidí, kteří dají na to "jedna paní povídala". Jenom administrativní důkazy mohou ve spojení s nahranými hovory být relevantní. Jinak je to jen přání otcem myšlenky. Je sranda, jak už p. Sobotka se domáhal pověření sestavování nové vlády a korekce kroků, které současná vláda udělal. Jde o koryta, nic víc.
21. 12. 2010 | 16:05

jozka napsal(a):

Ale samozrejme george, to je ten prusvih poslednich dvaceti let. Pokud neni notarsky overeny zapis, ze se dotycni chystaji spachat trestny cin, dukaz neexistuje. Samozrejme, pokud se to tyka "nasi" party. U cizi party samozrejme staci podezreni, aby se zacalo kvicet.

Bezte laskave kamsi. Na te nahravce to bylo receno jasne a bez obalu. Hrajete jarpora, nic vic.
21. 12. 2010 | 16:08

schlimbach napsal(a):

Tenco, Jozka jo je to tak, mohou být i pronajaté nebo jinak zajištěné, já to psal, když jsem slyšel redaktora na ČT 24 hovořit o tom, že je daný subjekt musí mít. Takže zbývá jen ta cena, že má být nárůst o 30% u dopravních nákladů.
21. 12. 2010 | 16:37

schlimbach napsal(a):

Tak a je to tu, veverky podpoří vládu, Nečas coby osoba podezřelá v korupční kauze, který se sešel i s policejním prezidentem bude garantem boje proti korupci i nadále. Super. Jdu zvracet -(
21. 12. 2010 | 16:38

george napsal(a):

Josko, určitě už kamsi jdu, ale pro mne je důležitý fakt, že neexistuje v materiálech podřízených Michálka jediný vyhotovený dokument, který by se mohl stát základem tlachů, co jste z nahrávek mohl slyšet. Michálek je provokatér, měl si počkat, až mu některý z jeho úřadníků něco takového přinese k podpisu. Ať se dílo opozici a jejím příznivcům daří.
21. 12. 2010 | 16:51

SuP napsal(a):

josko -
Odpověděl sis sám.
..."U cizi party samozrejme staci podezreni, aby se zacalo kvicet...."

Jak sebekritické!!
21. 12. 2010 | 17:57

Pípa napsal(a):

Tak a je po průseru. Naším heslem budiž to osvědčené: Přes průsery vpřed.
21. 12. 2010 | 18:12

jozka napsal(a):

Blby Supe je, ze ja partu nemam. Kdyby byl Drobil na cele se Srbou nebo Dolezelem, nebyl bych proti.

Ale jinak jako pokus o nejpitomejsi prispevek to beru, jdes do cela.
21. 12. 2010 | 18:35

Čvančara napsal(a):

Dohoda pana prezidenta s koalicí je tak tajná, že ji prostě blbý český občan nemůže rozumět. Zavání to pěkným svinstvem. Jako už mnohokrát.
21. 12. 2010 | 19:46

Petr napsal(a):

Je to boj černé s bílou, černá díky Klausovi vítězí.
21. 12. 2010 | 20:10

eva napsal(a):

Vy jste jim všem někdy věřili? I ten populární Schwarzenberg řekl po Drobilově rezignaci:
Už s tím nemám co dělat, tím to pro mě skončilo.
Nechtěl se jako blazeovaný šlechtic hrabat v těch s.ačkách, chtěl, aby dál bylo o všeobecné korupci ticho po pěšině.
Taky politik.
21. 12. 2010 | 20:42

argun napsal(a):

citizen
Jak víte, co si Knetig myslel? Řekl Vám to?

Zvolil jste příliš blbé příklady na to, aby stálo za to konzistentně reagovat. Polepšete se.

Teplota Slunce je dnes relativně dobře měřitelná, lidské oumysle nikdy změřit nešly a nejdou ani teď.
21. 12. 2010 | 22:12

camponotus napsal(a):

Právě jsem si přečetl na ohradě Sběrných surovin, že Česko už není republika, ale monarchie, protože z prezidenta se stál král zlodějů.
21. 12. 2010 | 22:20

argun napsal(a):

Carlosi Carlosi...
to přece nemyslíte vážně.

Doprava jistě. Ale zkuste se zamyslet, kam třeba tečou torpéda z Vašeho WC.. že by jste si je vypouštěl kvůli vyšším výnosům mrkve do skleníku? Taky se občas hodí nějaká škola, věznice, či přehrada. Takhle se dá pokračovat ještě týden.. Obávám se, že by to bylo trochu infantilní.

Hodnocení efektivity investic se učí v základním kursu na VŠE a je například také běžnou součástí dokumentace všech projektů, spolufinancovaných z EU. Je úplně jedno, jestli jde o investici komerční a či investici veřejného sektoru. Hodnotit efektivitu je nutné u obou a kritéria mohou být jak finanční, tak i nefinanční.
21. 12. 2010 | 22:24

owl napsal(a):

Lennon byl povrchní levicově milionářský žvatla "tepající" nešvary zapadu zpoza oken vyzdobeného Rolls-Royce, je příznačné že i jemu podobní lavicoví pseudointelektuálové ostatní si pohodlně žili na západě a tleskali nepřátelům západu inu užiteční idioti.
21. 12. 2010 | 23:33

Kaštan napsal(a):

owle, tleskám! Sice to je hodně proti proudu a kultu "nedotknutelného" Johna, ale Tys to vystihl jasně, hutně, skvěle!
22. 12. 2010 | 02:38

článek o ničem napsal(a):

Autor je jenom další "vyvolenej" který má rodinu a chce si přilepšit, "Soroš" zadarmo lidi krmit nebude. Tradičně se nesmysly navézt do Klause, za to ho pochválí. Když jsem viděl v televizi Michálka jak rudne při lhaní, tak mně bylo jasné oč tu běží. Přirovnat ho k Lenonovi, to už jsem se přímo řechtal. A jen co bylo jasné že vláda nepadne, tak se Michálkův komplic Knetig začal vybarvovat. Co takhle napsat, že se začala vyšetřovat korupce na MO, Rathova kamaráda vyšetřují protože nezaplatil 250 milionů DPH a už vyslýchají spoustu lidí a skuteční gauneři potřebují svrhnout vládu, ale za to se neplatí. Co se zmínit o tom, jak se pokusil ústavní soud zlikvidovat zpětně důkazy proti mafiánům. Autor píše že nezná pozadí, tak teď už ho známe, podvod a lži je celé pozadí a celé se to maskuje za pomocí různých Tutterů.
22. 12. 2010 | 08:28

Ara napsal(a):

citizen:

"...Jestli je Slunce horké nevím, nebyl jsem tam. Mohla by to ale být pouze mediální kauza...".

Co je to za argumentace, takové podivné přirovnání? V Americe nebo Austrálii jste možná také nebyl, existují tedy vůbec, není to existence těch světadílů "jen mediální kachna"? Znáte ten populární výrok Bolka Polívky z filmu "Kurvahošigutntag"? Jak v něm zareagoval na jistou dámu, když ta o něčem prohlásila, že "to být nemůže, protože to ještě neviděla"? ;)
23. 12. 2010 | 00:08

Ara napsal(a):

"článek o ničem" napsal:

"...Když jsem viděl v televizi Michálka jak rudne při lhaní, tak mně bylo jasné oč tu běží..."

Taky jsem viděl, žel to Michálkovo "rudnutí" mi jaksi uniklo. Asi jsem koukal na blbý přístroj s nekvalitním obrazem. ;-)
Vy však máte zřejmě bednu mnohem kvalitnější, takovou, co postihne i nejjemnější barevné změny v obličeji aktéra. Nemohl byste prozradit značku a model onoho technického zázraku? Taky bych si na svátky nějaký takový pořídil. ;-))
23. 12. 2010 | 00:21

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Jiří Tuttere. Jste můj člověk. Geniální sonda do typicky české óbr pragmatické politiky, super!
Padl jste mi do oka:-) Hned bych vás brala do vedení strany zelených, zatím stále ještě tak trochu podivně pragmaticky a lišácky vedené a ujeté sešlosti. Tak to prostě je. Pojďte do toho, prosím, prosím, smutně koukám...
---
Blíží se Štědrý den a vánoční svátky. Přijměte ode mne pár dárečků pod stromeček...
Pokoj, Mír a Láska Kristova ať je s námi se všemi.
http://www.youtube.com/watch?v=Ft9qJ9NteQI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yUwPhrLlgx0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZBZ0Fe44ppg&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=RWtzoZNb8kM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ugql6D4pFKM&playnext=1&list=PLBD04C29ECDCADEAF&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=K1YzK0Fiz-I
http://www.youtube.com/watch?v=7irynJtKI4I
http://www.youtube.com/watch?v=XIJjUAqEna0
http://www.youtube.com/watch?v=LLfjG0QLe5w
http://www.youtube.com/watch?v=1vXy2-oVQO4
http://www.youtube.com/watch?v=DZ2J-3aCgaE
http://www.youtube.com/watch?v=oYSYHN-w8dg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
http://www.youtube.com/watch?v=ITK79auSsw4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=O-vlysatIZQ
http://www.youtube.com/watch?v=APxXwp23hi0
http://www.youtube.com/watch?v=FkSA1g8WAjE&feature=related
23. 12. 2010 | 09:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy