Kdo zastaví poslance Béma?

02. 04. 2012 | 06:00
Přečteno 9264 krát
Poslanec Pavel Bém prosazuje zákon, který má zabránit vyšetřování korupce cestou zamezení přistupu k bankovním kontům. Proč asi?Pavel Bém se dušuje, že nečinil nic nezákonného ani neetického. Dne 13. března, tedy pouhý týden před zveřejněním odposlechů jeho hovorů s Romanem Janouškem však sám na sebe prozradil, že ví, že koná nejen neeticky, ale i nezákonně a že tedy dnes pouze pokračuje ve lhaní. Pravda, 13. března ještě nemohl tušit, co se semele.

Na webu poslanecké sněmovny lze totiž nalézt pod sněmovním tiskem č.536 s datem 13. března pozměňovací návrh bývalého kandidáta na předsedu ODS, potažmo na premiéra země a současně „nejlepšího primátora“. Pavel Bém jím chce měnit připravenou novelu zákona o bankách.

Předmětem novely je, mimo jiné, zajistit možnost přístupu bezpečnostních služeb k podezřelým bankovním účtům při potlačování financování terorismu a uvést tak stávající zákon o bankách do souladu s mezinárodními závazky, které na sebe Česká republika převzala. Nutno zdůraznit, že tyto závazky nijak neomezují přístup k bankovním informacím při vyšetřování jiných nezákonných činností.

Pavel Bém ve svém pozměňovacím návrhu umě zneužil věty z důvodové zprávy k novele zákona a navrhnul omezení přístupu k bankovním informacím jenom pro případy financování terorismu. Ve zdůvodnění svého návrhu přitom Pavel Bém mistrně manipuluje s původním textem novely a dovozuje že „navrhovaná novela zákona si klade za cíl přijetí opatření na identifikaci a odhalení finančních prostředků použitých anebo určených na účely spáchání teroristických činů...“.

Takovou manipulací neudělal Pavel Bém nic jiného, než že účelově zúžil odůvodnění novely zákona a zneužil mezinárodní úmluvu ke snaze o zamezení přístupu bezpečnostních služeb k informacím o bankovních kontech při kriminálních vyšetřováních z jakýchkoli jiných důvodů, než je financování terorismu.

Samozřejmě, že Pavel Bém má pro ostatní poslance bohulibý záměr jeho pozměňovacího návrhu. Zdůvodňuje, že bez jeho pozměňovacího návrhu by novela představovala „zásadní průlom do ochrany údajů spadajících do rámce bankovního tajemství“. Údajně by se jinak jednalo „o další omezení soukromí fyzických i právnických osob“.

Pavel Bém spoléhá, nejspíše velmi realisticky, na to, že jeho pozměňovací návrh projde, protože část poslanecké sněmovny se nebude obtěžovat vyhledáváním původních zdrojů citací a jejich srovnávání a druhé části bude jeho návrh plně vyhovovat. Pokud by skutečně prošel, pak už by šance na odhalení tunelování České republiky a zabavení takto odkloněných miliard existovala pouze v případě, že by všemožní mazánci a kolibříci financovali teroristy. To už je to poslední, co by nám scházelo.

Zdá se, že Bémův pozměňovací návrh není zrovna v zájmu občanů a nenaplňuje tedy ani obsah jeho poslaneckého slibu. I to je důvod, proč Pavel Bém nesmí zůstat poslancem. Jeho zdravá zarputilost nadále sloužit pražanům je nám vhozenou rukavicí, abychom ho k tomu sami důrazně vyzvali. Stačí poslat mu email: bemp@psp.cz. Pro případ, že by se nechtěl pochlubit, kolik voličů si ho nepřeje, kopii by měl dostat i předseda ODS Petr Nečas: petr.necas@odsvs.cz a předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová: nemcovam@psp.cz. Koneckonců, všichni mají na svých profilech serveru poslanecké sněmovny ikonku Můžete mi napsat. Tak o tom řekněte i ostatním.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Co máte s Bémem společného? Janouška?
02. 04. 2012 | 07:02

Ládik!!! napsal(a):

Napadla mě vzpomínka na Egona Bondyho - o oblbenosti: http://www.youtube.com/watch?v=dvokbU_JpeU&feature=related
02. 04. 2012 | 07:16

Jonáš napsal(a):

Titulek Novinek: Vládě posíláme konkrétní údaje včetně jmen, brání se BIS
Tak, kde to vázne?
02. 04. 2012 | 07:28

zemedelec napsal(a):

Pane Tutter.
Vynikající.
Sice víme už dávno,že si poslanci schvalují zákony k obrazu a prospěch svému.Tohle je ale nadějné v této sestavě parlamentu a prezident už netrpělivě čeká že to podepíše,když se to schválí.Tím se skutečně odkryje snaha podvodníků,co ještě je potřeba schválit.
02. 04. 2012 | 07:39

schlimbach napsal(a):

Pokud by poslanci schvalovali zákony ve prospěch lidu této země, jak slibovali složením poslaneckého slibu, nemohli bychom nikdy dojít ke stávajícím koncům. Kolik je tedy ve Sněmovně a v Senátu Bémů? Musí to být ta většina, která schvalovala ty zákony -(
02. 04. 2012 | 07:53

rejpal napsal(a):

schlimbach
Myslíte, že poslanci rozeznají rozdíl mezi prospěchem země a prospěchem strany případně svým?
02. 04. 2012 | 08:19

pepa napsal(a):

zločinné spolčení poslanců ČR = světový unikát!!!

Pomoc EU nutná a pro zoufalého člena EU nezbytná a povinná.

Pokrytecký postoj řady poslanců dokládá jejich zvrácenost.

Snaha o rozvrat ČR dokonaná přímo ústavními činiteli.
02. 04. 2012 | 08:38

pavelp napsal(a):

Hm...hezky se to cte ale vazeny autore jsem na 100% presvedcen ze pozmenovaci navrh Bema projde!!! A to uz pouze proto ze to jsou i poslanci a senatori..snad ne vsichni...kteri se maji proc obavat aby nahodou nekdo nenakoukl na jejich bancovni conta a lehce si pak spocital ze nikdy nemohli za svuj zivot vydelat takove penize ktere na contech maji..konec koncu jsou to i bancy ktere z techto penez znasobujou svoje zisky a bancovni lobby celi system ovlada...nejaky Bem nebo Janousek a spousta dalsich jsou pouze poskokove kterym bylo umozneno si privydelat nejaky centik!! Hezky den
02. 04. 2012 | 08:48

Silvie napsal(a):

Mazánku, ty vole, říkal jsem přemluv bábu, ne přejeď bábu!
02. 04. 2012 | 08:55

rejpal napsal(a):

pavelp
Je návrh reformní? Je. Pak projde.
02. 04. 2012 | 08:56

pavelp napsal(a):

Pro rejpal..souhlas!!! Hezka odpoved..navrh je skutecne velice reformni proto projde!!
02. 04. 2012 | 09:02

Šašek z Jihlavy napsal(a):

pavelp, rejpal
Vidím jistou naději v možnosti rozpadu koalice a v obavách poslanců jako celku, že se bude dříve či později účtovat. Proto by toto téma nemělo zapadnout a mělo by být průběžně přetřásáno i v médiiích. Aby se to neztratilo z veřejného zájmu, navrhuji tento návrh zákona nazývat BÉMOVOU INICIATIVOU. Tato konotace by mohla v hlavách občanů signalizovat nejvyšší nebezpečí.
02. 04. 2012 | 09:19

pavelp napsal(a):

Sasek z Jihlavy...vite ze mate asi pravdu..kdyz se cela vec bude nazyvat Bemova iniciativa tak se mozna vetsine lidi spusti v hlave alarm..v tom pripade by mozna jeste byla nadeje!!! Neco jako cerveny cod..stupen nejvysiho ohrozeni!! Ja jsem pro!!! Hezky den
02. 04. 2012 | 09:37

JF napsal(a):

Bém toho loutkoherectví má evidentně dlouhodobě již plné brejle - docela by mne zajímalo zda je loutka či loutkovodič. Ale neumím si předsavit že by jsme měli tak nekvalitní mafiány a mafie každopádně se nechce obtěžovat vysedáváním ve sněmovně. Totožné klaus. Myslím že to nebaví nikoho v poslanecké sněmovně a také to jde tím směrem z toho udělat jen kulisu demokracie či už se fakticky stalo dříve. S klausem naprosto demonstrativně ani ne však originálně jak je u klause image ale zcela putinovsky.
02. 04. 2012 | 10:01

Děda z V. napsal(a):

Souhlasím s Bémem, nechci aby se mi kdokoliv pod jakoukoliv záminkou prohraboval v soukromí. Ani v bance.
02. 04. 2012 | 10:08

rejpal napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Mám vás rád, ale nesouhlasím. Bémova iniciativa se v médiích přetřásat dlouhodobě nebude, přijdou stejně štěpná, ale novější témata. Média jsou roztěkaná, v tom je problém, ne v tom, že by o něčem nepsala. Ale chybí jim instinkt loveckého psa.
Nesouhlasím ani v druhém bodě. Ještě loni na jaře jsem se domníval, že koalice ty vzájemné ataky přežít nemůže, teď už jsem přesvědčen, že je přežije.
ODS ji neopustí - v preferencích si vůči TOPce stojí víceméně na remízu, a absolutně také nic moc. Navíc - mohou kalkulovat i s tím, že po skončení úřadu se vrátí Václav Klaus (vyloučit to nelze, i když jsou i jiné možnosti), což by jim preference zvedlo určitě o víc než pět procent (hádám 10). Mohla by to udělat TOPka, ale pro dva z jejích čelných funkcionářů by to nejspíš znamenalo odchod do politického důchodu. A převzít ODS významnou část voličů se jim moc nedaří.
VV ji neopustí - proč by si neměli užít ještě druhý poločas zápasu, který je jejich posledním. Už si chystají alibi - hlásí nálady zdola 50 %, což znamená, že na misku zůstaň přihodí reformní étos, a zůstanou.
A tak nám dál bude vládnout podivuhodné seskupení, z nich jedna část druhé pokládá za sprosté pučisty, druhým se při pohledu na první dělá špatně, ale oni se pro národ obětují. Jedno oko nezůstane suché.
02. 04. 2012 | 10:08

Madison napsal(a):

Opět je zde příliš mnoho zbytečných příspěvků od diskutujících, ale ani jeden, který by oznámil, že se už připojil k výzvě, uvedené v blogu autora. A jsou tam uvedené i potřebné adresy. Tak to tam rychle napište, a neztrácejte čas zbytečným klábosením zde.
02. 04. 2012 | 10:09

Sims. napsal(a):

Béma zastaví jen pobyt na Hima...pardon na galejích.
02. 04. 2012 | 10:09

lubosek napsal(a):

Já myslím že se to bude moc líbit Papá Tunelovi.Konečně někdo přišel na to,jak předejít veřejným slyšením.Stačí už jen vychytat odposlechy
02. 04. 2012 | 10:14

pavelp napsal(a):

Pro Deda z V. jasne...pokud se mate ceho obavat musite souhlasit..a jestli si myslite ze vase soukromi je pro statni aparat tajemstvim tak doporucuju studenou vodu na hlavu...nekdy to pomuze!!!
02. 04. 2012 | 10:16

Šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal
Pokud správně hodnotíte situaci a vaše odhady se naplní, budu velmi zklamán (myslím že i vy), a s námi všichni občané tohoto státu, kteří si ještě uchovali trochu nadějě na elementární spravedlnost. V skrytu duše doufám, že se mýlíte, i když uznávám, že vaše závěry jsou logické. V tom se asi naše povahy liší: U vás převažuje racionalita nad emocemi, u mně je to bohužel naopak.
Jinak děkuji za projev přízně, vaše příspěvky čtu nejraději a řadím je k těm nejpřínosnějším.
02. 04. 2012 | 10:26

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore,

zrovna čtu na iHnedu jak VV bohatnou...

A co čert nechtěl! Včera při procházce Bubenčem jsem uslyšel cvrlikat vrabčáky na střeše, jak jeden druhému cvrliká, že si John z VV pořídil nový půdní byt na Puškyňáku za 5,2 mega. Sic nevím, co je na tom pravdy, avšak to cvrlikání mě tak nějak pronásleduje...
02. 04. 2012 | 10:42

zemedelec napsal(a):

Pabe Šašek z Jihlavy i pan rejpal.
Skutečně jestli tomu nepomůžou i media,muže to vyznít do stracena.Sice útočit na poslance nemá cenu,ti musejí poslouchat vedení strany a ti zase mafii.
02. 04. 2012 | 10:44

rejpal napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Doufám, že se mýlím. Možná máte i pravdu, že snaha o chladnou racionalitu je určitou formou boje proti emocím. Ale snažím se si tohle panoptikum nepustit k tělu. Život je proklatě krátký a má i mnoho lepších stránek. Určitý idealismus a pozitivní přístup si nechávám spíš do soukromí a běžného života - tam se většinou skutečně vrací.
Taky vás čtu rád, myslím, že máme některé životní zkušenosti podobné.
02. 04. 2012 | 10:46

rejpal napsal(a):

zemedelec
Pamatujete, jak kdysi Kudláček v Annonci opakovat nějaký hodně politicky nekorektní slogan v záhlaví své tiskoviny? Vypadalo to směšně, ale své racio to mělo. Představte si, kdyby třeba MF nebo jiný deník každý den na titulní straně v boxu opakoval rekapitulaci "neukončených" kauz mocných. V tezích, bez komentářů či návodů k použití, stručně, ale permanentně. Aby se nazapomínalo. Stokrát nic umořilo oslo, na tom něco asi je.
02. 04. 2012 | 10:50

Spatny den ODS napsal(a):

OP Modrý tým
odkaz
2012-04-01 19:52:36 -0000

http://www.odskh.cz/

DEFACED

http://pastehtml.com/view/btarzxv5k.html
OP Modrý tým
odkaz
2012-04-01 12:31:30 -0000

http://chrudim.ods-pce.cz/

http://litomysl.ods-pce.cz/

http://pardubice.ods-pce.cz/

http://rosice.ods-pce.cz/

http://svitavy.ods-pce.cz/

http://uo.ods-pce.cz/

DEFACED

http://pastehtml.com/view/btarzxv5k.html
02. 04. 2012 | 10:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 04. 2012 | 11:17

Ivan napsal(a):

Neverim, ze ty odposlechy jen tak "unikly" samy od sebe. Je docela dobre mozne, ze o tom Bem vedel dopredu, ze se to stane. Bemovi taky nic moc nehrozi, ty odposlechy nejdou pouzit jako dukaz, a k tomu aby mu nekdo dokazal korupci tak k tomu by prave potreboval vysledovat toky penez.
02. 04. 2012 | 11:46

zemedelec napsal(a):

Pane rejpal.
Pamatuji si to,ale některé články,myslím Zavoral mne neseděli,ale dobře se četli Fríbortove fejetony.Teď si málokdo vzpomene na p.Kudláčka a jeho Český deník.
02. 04. 2012 | 11:52

Jedna paní povídala napsal(a):

pro TomášL.

Cvrlikání bubenečských vrabců je pravdivé. John vlastní na Puškiňáku velký mezonetový byt - od r. cca 2003. Pronajímá ho zásadně cizincům. Osobně(!!) chodí ukazovat ten byt zájemcům - patrně zatajuje příjmy z pronájmu.
02. 04. 2012 | 11:59

TomášL napsal(a):

Jedna paní povídala

Děkuji za objasnění...
Já si říkal, že v tom musí být nějakej ten čert a potrefený vrabec, když se ten byt stavěl v roce 2009/2010... Prý je to tutový, od vrabčáků, neboť prej tu stavbu viděli...
A já? Pro mne záhada největší... Sic vyzbrojem Topologii jsem včera tak dlouho křivil ten náš prostor, až jsem upadl do hlubokého spánku...
Tož já se ještě zeptám těch vrabčáků, kolik že to žilo cizinců mezi roky 2003-2009... Voni věděj, když do toho bytu viděj! No ni?
02. 04. 2012 | 12:12

jedna paní povídal napsal(a):

Ale kdepááák, ten byt, co mám na mysli já, se stavěl dřív. Od té doby si ho pronajímají cizinci, tu anglicky, tu rusky hovořící.
Ale možná že Džony vlastní na Urale ještě jiné půdní byty. Kdyby byl člověk jóóó´zvědavej, tak zapátrá v katastru, no ne? Ural není tak velikej, těch pár čísel popisných se prorešeršuje snadno, no ne?
02. 04. 2012 | 12:31

TomášL napsal(a):

jedna paní povídal

Rusů jako much, tož pravda milá babko... I já si všiml, jen co je pravda...

Ale jak říkám, voni uši něco slyšej, ale jak přesně, tož to se posoudí ještě jednou tuze pěknou vycházkou... :-)
02. 04. 2012 | 12:45

jedna babka povídala napsal(a):

Tak hezkej špacír!
02. 04. 2012 | 13:02

Ing. N. napsal(a):

(autor)
Výzva ke složení poslaneckého mandátu P. Béma odeslána Bémovi a Nečasovi.
02. 04. 2012 | 14:16

resl napsal(a):

Bém /a jiní/, správně počítají s leností poslanců koumat nad jeho návrhy a kdyby se jim do toho různí pořádníčci nepletli, už by tu byl zákon o zabití voliče, který ho nebude volit.
02. 04. 2012 | 14:29

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Toto si přímo říká o prošetření

„Úřady obešly zákon. Vypsaly stovky tendrů last minute“

„Pro ilustraci: zatímco za poslední pracovní den loňského března se objevilo deset nových veřejných zakázek, letos jich v pátek přibylo 458. Novela totiž ztěžuje málo průhledné přidělování zakázek. „

„Kvůli tomu se za ně ročně podle odhadu společnosti Transparency International utrácí o zhruba deset až patnáct procent navíc. Nejde o malé částky, například v roce 2009 byly zadány veřejné zakázky za 635 miliard korun. „
http://byznys.lidovky.cz/zakazky-na-posledni-chvili-d0h-/firmy-trhy.asp?c=A120402_125045_firmy-trhy_rka
02. 04. 2012 | 14:33

Nostradamus napsal(a):

K neuvěření, ale v této zemi normální. Sotva se někde v médiích objeví podezření ke konkrétní osobě, už je nýmandskou lůzou (jak výše potvrzeno) odsouzená.
Udavačství, závist a nenávist k úspěšnému - to vše se snoubí s povahou českého národa od nepaměti.
02. 04. 2012 | 14:35

Historik napsal(a):

Problém je v tom, že daty, které sbírá oficiálně BIS, nakonec disponují soukromé detektivní agentury. Po WW2 zpřísnilo Švýcarsko zákony o bankovním tajemství poté, co se zjistilo, že údaje o kontech německých Židů se dostaly do rukou Gestapa, které posléze od dotyčných ty peníze vymlátilo.
02. 04. 2012 | 15:01

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Nostradamus.
Ba naopak, Češi jsou až příliš tolerantní k různým „úspěšným“, s kterými by jinde zatočili rázněji.
Z pohledu cizinců nejsme žádní udavači, ale spíše hlupáci, kteří si nechají srát na hlavu. To, co ty zřejmě považuješ za udavačství, by jinde považovali za morální povinnost a to, co je na náš Češích odpudivé, tak jsou především, jedinci, jako jsi ty.
02. 04. 2012 | 15:02

Honza999 napsal(a):

TomášL

Půdní byt.... To naznačuje, jakým způsobem chce John řešit problémy až mu poteče do bot.

Jsou totiž dvě možnosti, byt na půdě nebo byt v přízemí. Ti, co si říkají "v nejhorším zdrhnu" si pořídí byt v přízemí, kde mohou snadno vyskočit z okna a vzít kramle. Ti co jsou odhodláni vytrvat za všech okolností si pořizují byty na půdě - v každém patře se dá vybudovat obranná linie a doufají, že vydrží do příchodu "pořádkových sil".. Ztráty na životech je nezajímají...
02. 04. 2012 | 15:21

petrof napsal(a):

ajéje, Grenpísáci si tady dávají dostaveníčko....a jeden příspěvek hloupější, než druhej....??!!
02. 04. 2012 | 15:51

Ing. N. napsal(a):

Doporučuji se podívat na portál prvnízprávy.cz na článek

"Únik odposlechů i Janouškova bouračka nebyla náhoda"
02. 04. 2012 | 16:46

Olda napsal(a):

V tomto blogu jsou uvedeny e-mailové adresy. Domnívám se, že by bylo vhodnější všecny názory na pana Béma zveřejnit tam. Jinak všechny kritické názory zde uvedené nemají význam. Protestujte na správných adresách, máte tak jedinečnou možnost.
Děkuji autorovi blogu, že tyto adresy uvedl, protože svůj protest jsem tam rovněž zaslal.
02. 04. 2012 | 16:53

veselý napsal(a):

Tak je to správné , konkrétně pojmenovat toho, kdo předkládá zákon na ochranu zločinců. JEN BY TO CHTĚLO VŽDY A K TOMU JEJICH MAILOVÉ ADRESY. DÍKY
02. 04. 2012 | 18:35

jin napsal(a):

Bém jako psychiatr je schopnej okecávač a ozřejmovač.Je mistr v používání polopravd a lží.Jenže ho dohonily nahrávky,které se nedaří zakázat a teď se snaží ještě hasit co se dá, zákazem nahlížení do kont mafie !!!
02. 04. 2012 | 19:18

ujo napsal(a):

Kdo si nyní vzpomene na Bémův kandidátský projev na volebním kongresu ODS (není to tak dlouho - cca 3 roky) při kterém koulel očima ( když si dovolím použít oblíbeného autora p. Kryštofa) jak kocour , když se.. do řezanky.
Marnost nad marnost.
Už tehdy to měl prohrané .
A Topola nakonec zařízli taky.
Nemají to někteří politici až tak lehké.
Útěchou jim budiž, že valorisace důchodů je pod jejich rozlišovací schopnost
02. 04. 2012 | 21:19

Jana Roza napsal(a):

Kdy už konečně někdo tyto PARCHANTY A ZLODĚJE odstaví ?????
03. 04. 2012 | 11:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy