Tomáš Töpfer a jeho Imunita

30. 04. 2012 | 12:22
Přečteno 12194 krát
Recenze: Další funkce Tomáše Töpfera - režije v Senátu se skutečně povedla. Splnila poslání divadla: herci se bavili, obecenstvo se děsí.

Řeknu Vám, když se u příležitosti jmenování novým ředitelem Vinohradského divadla zpovídal Tomáše Töpfer z toho, v kolika funkcích sedí a kolik rolí plní, pochyboval jsem o jeho soudnosti. Sám sice opakoval, že díky své pracovitosti všechno úspěšně zvládá, přesto jsem nechápavě kroutil hlavou: copak se někdo soudný ptá spisovatele, jestli má ten jeho desátý nový román v jednom roce opět kvality klasiky nebo malíře jestli ta jeho patlanice projde branou národní galerie? Neptají se jiných? Divili byste se, ale čeští novináři ne.

Nicméně poraženecky přiznávám - měním názor. Tomáš Töpfer prokázal, že i v jeho další, nevím sice již kolikáté, funkci dokáže zinscenovat kus, který i z herců – neumětelů vymáčkne to jejich nejlepší, čehož ani oni sami před nástupem do role nevěřili, že jsou schopni.

Přes její titul – Imunita, nejde o inscenaci z nemocničního prostředí a to přesto, že kromě titulu i repliky herců napovídají o potřebě akutní hospitalizace.

Kam nový počin Tomáše Töpfera zařadit? Pravděpodobně se mělo původně jednat o čiročisté drama. Výkon některých herců se však evidentně natolik vymkl režisérovi z původního konceptu, až se herci sami bavili při výkonu kolegů a lze tedy hovořit o čiré komedii. Protože, na rozdíl od herců samotných, se obecenstvo děsí, jak sami herci připouštějí, musím inscenaci nakonec jednoznačně zařadit do kategorie tragikomedií.

Abych ale neovlivňoval soudy jiných, nechť se vážení čtenáři sami přesvědčí z drobných ukázek, zda se skutečně ještě jedná pouze o tragikomedii nebo je již nutno posunout hodnocení do kategorie čistých tragédií, ale také to, zda bylo správně zvoleno místo premiéry, kdo je zdráv a kdo je nemocen. Nu a protože si Tomáš Töpfer zařadil i pro sebe rozsahem sice malý ale významem velký štěk, jistě najdou čtenáři dostatek důvodů, zda mu za jeho osobní umělecký výkon dát palec nahoru nebo ...

Jaroslav Kubera, ODS, Teplice: Ve skutečnosti veřejnosti je naše imunita úplně ukradená, protože trestné činy 281 zákonodárců nijak nevybočují z normálního průměru. Není jich tedy tolik, že každý druhý den dojde k nějakému trestnému činu zákonodárce.

Miroslav Škaloud, ODS, Praha 5: Imunita není ochrana jednotlivce, je ochranou parlamentního sboru jako takového a má sloužit k tomu, aby výkonná moc nemohla svými rozhodnutími tento sbor a jeho rozhodování ovlivnit. A realizuje se, pokud komora jako celek toto nebezpečí, tj. nežádoucí záměr exekutivy, uzná za relevantní. A odstranění tzv. doživotní imunity by vedlo jen k odložení takto identifikovaného výkonu záměru exekutivy.

Jiří Pospíšil, ODS, České Budějovice: Imunita může být jen doživotní. To, co není doživotní, se nejmenuje imunita, to je prostě odložení. Pokud přijde do té doby nějaký návrh na zrušení tzv. imunity, která se dává teprve tím nevydáním; a imunitu poslanci a senátoři nemají na jakýkoliv čin, mají pouze na ten čin, kvůli kterému nebyli vydáni, tak představa, že poslanci a senátoři chodí po světě a páchají trestné činy, protože jsou nestíhatelní "až do smrti" je opravdu mylná.

Stanislav Škaloud, ODS, Praha 5: Já imunitu samozřejmě nepotřebuji pro sebe. , ale chci připomenout to, co zde již bylo řečeno v jiné souvislosti. Chci připomenout, že imunita není ochrana jednotlivce, je ochranou parlamentního sboru jako takového a má sloužit k tomu, aby výkonná moc nemohla svými rozhodnutími tento sbor a jeho rozhodování ovlivnit. A realizuje se, pokud komora jako celek toto nebezpečí, tj. nežádoucí záměr exekutivy, uzná za relevantní. A odstranění tzv. doživotní imunity by vedlo jen k odložení takto identifikovaného výkonu záměru exekutivy.

Vladimír Dryml, ČSSD, Hradec Králové: Podle mne jde o další, vyloženě populistický návrh změny Ústavy. Patrně ze stejných míst a od stejných lidí, jejichž cílem je možná destabilizovat politický systém v ČR, velmi lacině se zalíbit voličům, kteří stejně nás všechny politiky nenávidí.
Chci vám všem připomenout jiný, vrcholně populistický zákon, a to schválené snížení platů a především zdanění náhrad, který vás většina odhlasovala. Pak jste se většina z vás divila, kteří hlasovali pro, a stejně tak se budete možná i divit, pokud odhlasujete i tuto významnou změnu Ústavy. Možná tím i účelově bude ohrožena demokracie v této zemi a možnost nás, svobodně vyjadřovat názory lidí, kteří se na nás obracejí, když se jim nelíbí některé podivné postupy policie, soudů, státních zástupců a úředníků různých ministerstev.
Nezapomínejme ale, že politické poměry v ČR se mohou rychle měnit a tato změna Ústavy může být použita i proti tvůrcům této populistické změny Ústavy, k vyřizování osobních, ano, osobních účtů. Změny budou takové, že se poslanci a senátoři stanou lovnou zvěří, protože jejich obrana, imunita, před pozdějšími útoky padne!

Soňa Paukrtová, bezpartijní, Jablonec Nad Nisou: Dámy a pánové, já se omlouvám, ale v projevu mého kolegy pana senátora Drymla zazněla taková spousta nepřesností, a navíc jeho emotivní projev by mohl i v nočních hodinách vyděsit občany

Tomáš Töpfer, ODS, Praha 4: Já budu klidně pro zrušení imunity, když si budu jistý, že už tady nemáme justiční mafii, že to můžu říct a nebude to kriminalizovaný výrok, že tu máme skutečně nezávislé soudy, že tu máme nezkorumpované a nezkorumpovatelné státní zástupce, kteří nemají styky s podsvětím, že máme neovlivnitelnou policii, že z BIS neunikne ani jedna věta odposlechů a ještě navíc se potom třeba ukáže, že ty odposlechy vůbec nezavdávají žádný důvod k trestnímu stíhání. A jestli prosím si myslíte, že nás budou mít lidé raději, tak nebudou! Podívejte se na průzkumu i na důvěru v ústavní instituce. Pořád jsme někde na předposledním místě jako Senát. Zmrazili jsme si platy, snížili jsme si platy, nic nepomohlo!

Senátor Petr Vícha, ČSSD, Praha 4: ....já se přidám ke kolegovi Töpferovi k určitému opravování senátorky Paukrtové, která řekla, že kdo by v nočních hodinách slyšel projev kolegy Drymla, tak že by mohl být vyděšen. Musím říct, že my jsme někdy z jeho projevů vyděšeni i za bílého dne.

Miroslav Antl, ČSSD, Rychnov nad Kněžnou: Pokud tady bylo reagováno na vystoupení senátora Vladimíra Drymla, tak já k tomu mohu dodat jedno. Já jsem občanem jeho senátního obvodu, protože jsem z Hradce Králové, a i mně se psychicky přitížilo poté, kdy jsem slyšel svého senátora.

P.S. U jmen jednotlivých protagonistů jsem uvedl i hnízdo, odkud někteří komedianti vzešli a jejich domovskou příslušnost, aby si ctěné obecenstvo uvědomilo, koho si za svou vstupenku platí a zváží, zda si další vstupenku na divadlo s tímto obsazením příště opět zakoupí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

doufam ze za to dostanou syndrom ztraty imunity.....
30. 04. 2012 | 12:26

Maximus napsal(a):

Odporní lidé, namachrovaní, sebestřední a ani moc chytří nejsou, spíše vychytralí, jen mají vyzkoušené kecy a řečnické fráze. Škoda, že už tady není bolševik s jeho manýry, poslat je do fabriky na výrobu suspenzorů a preservativů, aby se měli do čeho obléknout...... bída jedna navoněná!
30. 04. 2012 | 12:32

LF napsal(a):

Ona tahle mince má dvě strany.

1) Nepochybně jsou naše represivní orgány zaujaté, přehnaně kriminalizují některé např. verbální trestné činy (kolik lidí bylo už perzekuováno pro samolepky, projevy, nášivky nebo dokonce tetování...) a riziko, že bude nějaký poslanec obtěžován jako prostředek nátlaku na změnu hlasu či omezení hlasovat vůbec je docela velké. Jeden precedens už tu byl - při volbě Václava Havla prezidentem byl zadržen z nictoných důvodů Miroslav Sládek.

2) Titíž poslanci ale neudělali nic proto, aby běžný člověk nemusel mít z policie a soudů strach a nebyl jimi denně ohrožován. Proto si v jistém smyslu zaslouží ochutnat svojí medicíny; sice jsou více vidět a represivní chobotnice je snáze uchvátí, na druhou stranu mají ale více známostí a lepší advokáty...

Těch policistů a soudců, jejichž zlovůle a libovůle se obáváme, se nezbavíme do té doby, dokud se jimi nebudou cítit ohroženi i poslanci, ministři a Klaus. Jinak si je budou pěstovat jako bič na slušné lidi.

Proto jsem pro úplné zrušení imunity.
30. 04. 2012 | 12:34

Pompeius Magnus napsal(a):

Jojo pan Topfer, to je ten rázný policista z brněnského televizního seriálu. Zas a znova u komediantů podléháme iluzi, že jsou stejní jako ušlechtilé figury, které ztvárňují. Nejsou, jsou jako děti, ale hodně zlé!!
30. 04. 2012 | 12:41

Carlos V. napsal(a):

Dost senátorů doposud nepochopilo, že oni nejsou našimi vládci.

Že jsou jen pouhými spávci majetku lidí, kteří si je k tomu správcovství vybrali. A že voliči těžko znova vyvolí správce, který se nad ně vyvyšuje, žádá si práva nadobčana, protože se za nadobčana považuje.

Politici jsou našimi služebníky. Tak se k nim i chovejme.
30. 04. 2012 | 13:00

český maloměšťák napsal(a):

V kontextu toho, jak se i Topfer vyděluje z běžného vztahu občan - orgány
policie a justice....bych skoro souhlasil s Maximem . /nebýt toho, že jeho příspěvek bude asi za chvíli smazán..../

I když - " bída jedna navoněná" snad zase tolik kodexu čistoty jazyka na aktualně.cz neodporuje ? Ne ?
Po všech těch Kuchařových výrazech....

Topfer je fajn herec. Umí zahrát jak kolchozníka - tak prvorepublikového i dnešního kapitalistu či četníka. Obojí zahraje přesvědčivě.
Nicméně je to dáno duchem doby.
Skutečně pro kulturu přínosní lidé mají v médiích vyhrazenu tak dvacetinu času toho, co komedianti....
Lid si to tak žádá.

Nebo ne ?

:(
30. 04. 2012 | 13:07

Kuchař napsal(a):

Možná by bylo dobré připomenout, kdo má ve sněmovně většinu.

To já jen kůli tomu, až bude někdo zase argumentovat nutností předčasných voleb.
30. 04. 2012 | 13:09

Realista napsal(a):

Topfer je přesně ten typ, jehož největší dovedností je umění udržet se zarputile u korýtka. Tento typ lidí jsou v této dovednosti mistři. Přesně ví a umí dávkovat poměr nutné aktivity (aby se neřeklo, že nic nedělá) a dovednosti nebýt přehnaně viděn, aby náhodou někomu, kdo rozhoduje o jeho místě, nezačal moc vadit. Ještě obratnější a slizštější je v tomto ohledu např. mladej Benda, kterýho do sněmovny dotáh fotr a budou z ní muset vytáhnout párem tažných koní.
30. 04. 2012 | 13:09

Kuchař napsal(a):

Pardon - v senátu, neníliž pravda.
30. 04. 2012 | 13:09

PK napsal(a):

Nevím na co je dnes politikům imunita.Copak se dnes popravuje,zavírá?Dyť se mají jak prasata v žitě,že jim není stydno chtít ještě nějakou imunitu.Radši ať řeší současné palčivé problémy společnosti a nestrácejí čas imunitama,názvy letišť,žabomyšíma válkama o koryta a jinymi pitomostmi.Krize postupuje-bude třeba pořádně zabrat.
30. 04. 2012 | 13:17

Kuchař napsal(a):

Ještě bych rád připoměl i obdivuhodné výkony socanského Krakena, který stíhá hejtmanství i poslaneckou lavici. A nejsem si jistej, jestli Hašek se svým poslaneckým mandátem taky nezapoměl seknout.

Na to by se nemělo zapomínat.
30. 04. 2012 | 13:20

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař
V SEnátu hlasovali pro návrh jen dva /číslovkou 2/ poslanci z ODS...přičemž v koaliční smlouvě se ODS zavázala, že zákon podpoří.
Zlé jazyky tvrdí, že jeden z těch senátorů se spletl a druhý že chtěl zabít mouchu a při tom zavadil o hlasovací tlačítko....

JIstě - ČSSD počítala asi s tím, že koaliční smlouva je smlouvou a ne cárem papíru....
A určitě tak měli být všici z ČSSD na místě.

NO a DRyml ?
Spadá pod to hodnocení, co napsal Maximus.....

Nicméně ten poměr hlasujících členů ODS /v prospěch návrhu/ o něčem vypovídá...o něčem systémovém. Nebo systematickém ?
30. 04. 2012 | 13:27

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Možná by bylo dobré připomenout, kdo má ve sněmovně většinu.

To já jen kůli tomu, až bude někdo zase argumentovat nutností předčasných voleb.
30. 04. 2012 | 13:09
---------
No právě...

KOnečně i manifestní pravičák a sprostý ubožák Kuchař prozřel...
30. 04. 2012 | 13:29

duvenblit napsal(a):

Kuchař také nenávidí a nenávidí a nenávidí, ale nyní praskne

http://www.lidovky.cz/ln-volby-senat10.asp?v=kresla
30. 04. 2012 | 13:38

Občan napsal(a):

Töpfer byl, je a bude příživník. Protože on není ani bohém; jenom příživník. Ať už jako privatizátor Fidlovačky, nebo jako obézní arogantní Arazim, tak i jako senátor nebo ředitel Divadla na Vinohradech.
Ale co také čekat od ODS, že...
30. 04. 2012 | 13:44

Kuchař napsal(a):

duvenblit

Proč mám prasknout ?
30. 04. 2012 | 13:45

duvenblit napsal(a):

a jak sám přiznal, jeho hlavní zájem v senátu je prosadit , aby se rybářské lístky prodávaly na pumpách podobně jako dálniční známky. Aby každý rybář mohl hned ukojit svou rybářskou vášeň jedouc někde okolo pěkného rybníka.

Toto napsal do rozhovoru v časopise.

utvrdilo mne to v domnění, že senát je k ničemu.

Ale senátoři mají blahé časy. Dovede si to někdo zařídit život. A ani se mu přitom nezvedá žaludek.

Parta je to tam tedy děsná.
30. 04. 2012 | 13:48

duvenblit napsal(a):

Kuchař

protože v senátu mají většinu vámi nenávidění socani, ale bohužel tam moc nechodí, takže prasknout můžete jen trochu.
30. 04. 2012 | 13:50

veverka napsal(a):

duvenblit

Zásah do černého.
30. 04. 2012 | 13:51

Kuchař napsal(a):

duvenblit:

Mám prasknout kůli tomu, že v senátu se povalují socani ?

To je poněkud stará informace, tekže nevidím důvod, proč bych měl praskat zrovna nyní.
30. 04. 2012 | 13:56

dříve čtenář napsal(a):

Já mám nejraději kuberu. To je můj "kůň" už asi 10 let. Na něm, kdyby kvetla, tak jsme v rajské zahradě.
Tak nějak si představuji mistra vaření...
30. 04. 2012 | 14:08

Kelt napsal(a):

Upřímně řečeno,pákrát jsem slyšel ve Sněmovně hovořit lži doktora Bendu ml.,takže mozkové poluce jeho souputníků v Senátu pro mne nejsou žádným překvapením.
Ono jak by k tomu přišli např.:Drobil,Vondra,Bendl,Drábek po příštích volbách,aby byli eventuelně posláni před soud za jejich "odklánění"veř.prostředků,že?
30. 04. 2012 | 14:12

duvenblit napsal(a):

Kuchař

kvůli příspěvku ze 13:09
30. 04. 2012 | 14:19

Kuchař napsal(a):

Takhle nějak si představuju, že to bude vypadat v nebi:

http://www.youtube.com/watch?v=8iGwHnG3l4Q

Samej inteligent.

ÉÉÉÉHEHE UAUHÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ............
30. 04. 2012 | 14:23

Xury napsal(a):

V blogu jsou projevy 9 senátorů. To, že je v nadpisu zmíněn jen Töpfer jen ukazuje úroveň autora a koneckonců i organizace, kterou řídí.
Co se komentářů týče, tak ty v drtivé většině daleko horší úrovně než blog sám.
30. 04. 2012 | 14:33

duvenblit napsal(a):

Kuchař

myslíte, že toto je lepší?

http://youtu.be/N5QFLOBTx9Y

http://youtu.be/-C6xuTTCbZM
30. 04. 2012 | 14:34

duvenblit napsal(a):

Xury

pokud komentujeme žumpu, která se stala z politky, pak jsou naše příspěvky naprosto adekvátní.
30. 04. 2012 | 14:35

Kvakin napsal(a):

Dějiny se opakují ... Poprvé jde o drama, podruhé jen a jen o frašku. Když se bojovalo o imunitu zákonodárců, šlo o dramatickou záležitost s cílem zajistit poslance před případným terorem (či šikanou) ze strany vládní moci. Dnes, kdy nikomu nic nehrozí, nanejvýš hlupcům, kteří se k partě připojili pozdě (Bárta), jde o frašku z rodiny veselých historek z natáčení, například nejprve seriálu Kamenný řád (kde hrál juvenilní Töpfer mladíka, který dospěl ke komumnistickému přesvědčení), později televizní série Četnické historky (kde si starý Töpfer zahrál legionáře, neohroženého a důvtipného četníka a stotřicetikilového obecního pomrdného). A bude ještě veseleji: v ODS přemýšlejí o kandidátovi na prezidenta a při pohledu na "zbytečného člověka" Přemysla Sobotku či nemrcoucha - europasivního Tošenovského dospívají k závěru, že mužem ODS na Hradě bude Töpfer. Takže po válce v 6 večer Na Bojišti.
30. 04. 2012 | 14:42

Pacák napsal(a):

Töpfer řekl:
"Já budu klidně pro zrušení imunity, když si budu jistý, že už tady nemáme justiční mafii, že to můžu říct a nebude to kriminalizovaný výrok, že tu máme skutečně nezávislé soudy, že tu máme nezkorumpované a nezkorumpovatelné státní zástupce, kteří nemají styky s podsvětím, že máme neovlivnitelnou policii…"

Trojjediné zlo nás dusí: Vláda, poslanci a senát obsahující tvůrce podobných výroků. Doživotní imunitu potřebují na obranu proti systému, který sami stvořili.
30. 04. 2012 | 14:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě antisemitský příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 04. 2012 | 14:51

Kuchař napsal(a):

duvenblit:

Takový kašpary ze sebe ODSáci nikdy nedělali,jak to předvedla ve své klipu ČSSD.
To doufám uznáte.
30. 04. 2012 | 14:55

Luba napsal(a):

Já to tušil ...

Na Hradě straší duch Rudolfa ... který jsme? Druhý!? Professorissimuss z toho dostal zubní kámen mudrců.
A ve Valdštejnově konírně chytili souzi ze žlabů s obrokem i zápal imunity.
30. 04. 2012 | 15:41

George Butter napsal(a):

Proč je blog o Topferovi a ne Drymlovi, Škaloudech, Kuberovi, Pospíšilovi a dalších ?
30. 04. 2012 | 15:48

Dáša N. napsal(a):

Proč by nemohl ředitel Vinohradského divadla docházet do senátu a mít tam projevy jak od Cimrmanů?
30. 04. 2012 | 15:49

SuP napsal(a):

Mimochodem ani Kobera ani Topfer se svými námitkami netajili a neslyšel jsem od nich, že hodlají ten zákon podpořit. V takovém případě bych zajištění hlasování v senátu spíš viděl podobně jako s vítězstvím ČSSD ve volbách 2010, které jim nestačilo ani na postup do losovačky. Vlastní ignorancí si nezajistili nemenšinu a teď pro formu poukazují na skupinu senátorů, kteří "PRO" nikdy nehodlali být.
Z toho zdáse být pravděpodobnější, že tento zákon schválit nechtěli.
A jak správně říká senátor Kubera, stejně ten zákon nic neřeší.
30. 04. 2012 | 16:55

Radkin Honzák napsal(a):

Chcete imunitu? PIJTE ACTIMEL!
30. 04. 2012 | 19:05

Baba napsal(a):

Divadelní analfabet pravděpodobně pro génia loci Vinohradského divadla nebyl vychováván. Neočekává, že by vinohradské publikum bylo tolerantnější než celostátní směska.
30. 04. 2012 | 20:09

sedlak napsal(a):

že to nepodpořili modráci, čert to vem, ale socani? legrace ovšem je, že prý je senát "ústavní pojistkou", po té co to parlamentem prošlo a ta další vysvětlení ;-) http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-55621410-urcite-bychom-dozivotni-imunitu-zrusili-rikaji-senatori-kdyz-to-mohli-udelat-chybeli
30. 04. 2012 | 21:17

sedlak napsal(a):

evidentně se bojí syndromu selhání imunity....dál už bez komentáře,,
30. 04. 2012 | 21:20

Jotidom napsal(a):

Töpfer je jako režisér Vávra. Taky se dokáže "uživit" ve všech režimech.
30. 04. 2012 | 22:26

Kanalnik napsal(a):

Mne na tom nepripada nic vtipneho ani tragickeho; pokud vezmu striktne vyrcena slova, nikoli osoby, tak davaji smysl; nac rusit pojistku ochrany parlamentu? na to tu nikdo odpoved nedava.

Nema cenu menit pojistku, kdyz problem je v lidech v policii, v lidech na statnim zastupitelstvi, v soudcich, v konkretnich poslancich a senatorech, a v konkretnich stranach.

Asi jsem natvrdly, muze mi to nekdo vysvetlit?
30. 04. 2012 | 23:05

katalyzátor napsal(a):

Pro Čechy je demokracie přehnaný luxus. Nemají na ni. A tato rozprava v senátu to jedině dokládá. Jsou to hlupáci a vyčůranci bez úrovně, kteří tak mohou dělat jedině sluhy. Taky tak dopadnou. Kdo byl a je v Čechách k něčemu, tak musí zákonitě zahnout kramle. Bohužel.
30. 04. 2012 | 23:33

Mastodont napsal(a):

"Režije", to si děláte prdel, pane "vzdělanče"?
01. 05. 2012 | 00:30

plk. Kurvice napsal(a):

Existenci tohoto "dobrovolného sboru hasišů" tady prosadil pravdoláskař Havel, jemu patří naše díky za toto hnizdo parazitů. Už kdysi jo přece nazval pojistkou ..., a tato pojistka to tedy zde jistí. Fuj Havlovi-
01. 05. 2012 | 04:40

zemedelec napsal(a):

Pane plukovníku.
Chtěl jste napsat pojistkou proti možnému trestu,za cokoliv,přesně.
U blogu Candole,palec nahoru a fandím.
01. 05. 2012 | 06:54

tomas napsal(a):

co anm tedy rika, senato topfer? ze vysledkem dvacetilete vlady ODS a socialni demokracie je justicni mafie. muze mi nekdo, prosim, napsat jediny duvod, proc volit lidi, kteri dosahli vlady justicn mafie? neeml by to skutecne prevzit nekdo jiny? kolik sanci jim jeste chcete dat?
01. 05. 2012 | 06:59

site napsal(a):

Já nevím, mě připadá, že tepfér žádnej olivier teda není. hraje všechno úplně stejně a navíc chodí jak kachna. k tomu zřejmě absolvoval instantní kurs asertivity a nyní s dobrou náladou vysvětluje co všechno dokáže řídit a v čem všem podnikat. zřejmě to bude ten úspěšněj typ, kterýmu neúspěšný jenom záviděj a proto mu nasazujou psí hlavu. Inu, člen ODS, pámbu požehnej, to není mnohoobročnictví, to je přirozenej talent
01. 05. 2012 | 07:17

site napsal(a):

delmont,
vy jste podle všeho bezva chlapík, s takovým jako rozhledem, to se pozná hned
01. 05. 2012 | 07:20

Pavel napsal(a):

Ale asi tak:
dostal nabídku do Senátu, vzal ji.
Poslanci ODS na rozdil od Sněmovny odmítly zrušit imunitu, tak se přidal
To že se nepřijala, je chyba především ČSSD, pak nebylo nutne to rozvádět.
Ty řeči senátorů, no je jasné že na to rozumné vysvětlení není, tak se plácá kolem dokola.
Větší problém je, že Senát je jen prebenda - důchoďák který volič nechtěl a politik ho prosadil navzdory a tak je to ze vším.
Politika si žije vlastním životem odtržena od reality, to zjistíte i z těch jejich výroků - a to je problém který nám přebujel a který si necháme líbit.
01. 05. 2012 | 07:22

tiram napsal(a):

A já budu senát bránit.
Jsou tam lidi s nepoměrně silnějším mandátem než ve sněmovně - a je opravdu problém voličů, že zvolej takovou ohavnou figuru jako je Dryml, jen kvůli regulačním poplatkům. Blbej jak hradeckej volič.....
Senát už vícekrát stopnul něco, co protlačili kmocháčci a lobisti sněmovnou bez povšimnutí - vinou všelijakých přílepků, či drobných změn, kterým nikdo nerozuměl ( jen ti lobisti).
Töpfer je případ sám pro sebe. Von by to prezidentsví vzal, stopro!!
01. 05. 2012 | 07:38

zdenek napsal(a):

Katalyzator má pravdu,prezident Masaryk říkal,že demokracie potřebuje vyspělého člověka - to chtělo po sametu Pinočeta,aby nás usměrnil/ukáznil/. Tento cirkus Senát ve zdivočelé zemi je třeba zrušit.
01. 05. 2012 | 08:02

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Tomáš Töpfer a jeho Imunita

Tento pan komediant je dlouhodobě geniální. V jednom případě však obvinil z geniality svého bratra, který světe div se, poznal odborářskho bose železničářů, Duška. Tomáš to takto okomentoval: "Bratr má nos na odboráře a nepustil Duška s jeho doprovodem do své restaurace." Pak mi teprve došlo, že jeho bratr je zřejmě slepý, ale nejen kvůli takovému postižení, bych se přimluvil, aby i jeho bratr dostal imunitu, zjevně ji potřebuje.

Tomáš prostě ví, proč je třeba IMUNITU opečovávat !!!
01. 05. 2012 | 08:09

Smetanův fanda napsal(a):

Imunitní pány a dámy přístě nevolit, sami nejlépe vědí, proč imunitu potřebují. Bohužel se domnívám, že nepoučitelný český volič je zvolí znovu. Možná, že mezi novými by se našlo pár lepších, bezimunitních. Kromě tvrdého jádra okolo ODS a TOP + přeběhlice Píč a podobných zjevů, lidé už nejsou jen naštvaní, ale zuří. Blbečkové nechápou a předstírají klid, dobře placení pisálkové snaží, aby situaci zvládli, seč mohou. P.S. Senát jako pojistka často selhává nevěřím ji ani za mák.
01. 05. 2012 | 08:20

delmont napsal(a):

V mém příspěvku ze dne 30. 04. 2012 | 18:02 ohledně „Tutterovy režije“ došlo k nepatrnému překlepu.
Věta „Smrt si říká Tutter“ má začínat písmenem Z.
01. 05. 2012 | 08:30

krajan napsal(a):

Töpfer je jen průměrný herec (ovšem s dalekosáhlými kontakty,které z něho udělaly jakous takous hvězdu) Králem komiků této země je ale bez jakékoliv diskuze jistý Kubera.
01. 05. 2012 | 08:50

Lakmus napsal(a):

Töpfer je podprůměrný herec. Ale je to žid a angažuje se v té správné straně, kde to nejvíc sype.
01. 05. 2012 | 09:26

Borky napsal(a):

Tirame- jaký mandát senátu.?? Těch 12% voličů co chodí k senátním volbám , a z toho dostane senátor až v druhém kole nad 50 %- to je ten mandát.??
Dvojkomorový parlament má význam když je země např. federace - jedna komora podle počtu obyvatel, druhá komora podle zemí federace aby malí nebyli utiskováni. U nás federace není.
Pro neznalé - Senát vznikl jako úlitba při rozpadu Československa - slíbili poslancům že když tu republiku rozpustí, dostanou koryto v SENÁTU. Potom byly zmatky a několik let jsme žili bez senátu. Potom jsme pro něj teprve vymýšleli co má vlastně dělat když už je v ústavě. Od počátku úplně nesmyslná instituce.
01. 05. 2012 | 09:35

Skalder napsal(a):

Imunita je ochrana poslanců - pardon, zákonodárného sboru - před tím, před čím by měli chránit celou společnost.
Pokud to nedokáží, pak je otázka, proč mají být sami chráněni.
01. 05. 2012 | 10:44

JF napsal(a):

alá Topfer - no to je docela slušná židovská anekdota - vystavit ubohého, ústavně ne zcela odpovědně vyjasněného, poslance takovému zlu ;-)

ps: samozřejmě poslanec by se měl vystavit tomu co zde sám také zavádí - ale také právě proto nikoliv. Komedie.

Druhá věc - pro posluchačsko v mistrovství světa skoku na špek, které to apriory totiž myslí tak dobře, že odpírači tohoto dobra i kdyby se jinověřci přesto stejné víry by se měli upalovat po stodolách. (viz. husitství) ČR je pravověrný husitsky bolševický stát v kulisách svobody a ještě větší svobody ... viva všem ideologům vezdejším.
01. 05. 2012 | 11:41

Ujko napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=9StYU14T6ZY&feature=related
01. 05. 2012 | 11:45

prorok napsal(a):

Kazdy hostitel se cas od casu pokusi zbavit svych parazitu. Prikladu je v prirpde dost; kone, sloni a dalsi se vyvaleji v blate, slepice se popeli, kytovci si nechaji parazity vyzirat rybkami, vyklovavat ptaky, atd. Parazite v prirode vsak navzajem nespolupracuji. Je to jen nizsi stupen vyvoje. Jeden nejmenovany narod tuto formu preziti mezi hostiteli povysil na vyssi uroven: Parazitovat a zaroven se podporovat. Silnejsi paraziti podporuji ci vydrzuji ty sve slabsi soukmenovce. Tady uz ma hostitel malo moznosti obrany. Silnejsi paraziti, diky sve slechtene recove adaptabilite a vrozene prohnanosti, obvykle proniknou do vsech vyznamnejsich spolecenskych a podnikatelskych pozic u sveho hostitele. Pod zaminkou volne souteze a demokracie vladnou media, bankovnictvi, prumysl i obchod. Mnohdy se ani nedaji odhalit, nebot zcela splynou s populaci hostitelu, avsak niterne udrzuji stale historickou pospolitost. A saji a saji. Je to deprimujici. Ale cas od casu se i hostitel vzbouri a porada tzv. pogromy, ve kterych se provadi bezohledna a dukladna deratizace. Likvidovani jsou bez vyjimky vsichni, vcetne deti. Ti nejvypecenejsi z nich ale obvykle stejne uprchnou jinam, aby s neztencenou intenzitou organizovali obranu vydobytych pozic ve svete. Obvykle zorganizuji najake valecne vravy a reze, ktere populace hostitelu oslabi, aby tak privedli ty prezivsi vzpurne k poslusnosti. Ze pri tom zahyne i spousta tech, kteri jim, diky vrozene mirumilovnosti, v parazitovani nevedomky pomahaji, je jim zcela lhostejno.
01. 05. 2012 | 11:58

Marie napsal(a):

honolulu
1
01. 05. 2012 | 12:02

Radovan II. napsal(a):

Herci a zpěváci žijí jen ve svém světě, bohužel s klapkami na očích a s tampony v uších. Dnes právě na 1. máje jeden známý zpěvák řekl, že hraje postavu levicového zaměření a že odboráři bojují jen za sebe. To jsou pitomé kecy !!!
Vy zpěváci, při svých honorářích a nikdo vám je nezávídí,pokud netunelujete a nekorumpujete, nikdy nepochopíte jak žije 70% občanů //v Praze jsou platy a důchody o 50% vyšší a to nevím z jakých důvodů, kdyby aspoň byli Pražáci chytřejší a pracovitější. //
70% slušných a poctivých občanů pracuje týdně často víc jak 60 hodin týdně,mají odpovědnou práci, jinak byste něměli co jíst a z čeho jíst atd. Za takovovu práci berou africký plat někdy i průměrný plat a polovina z nich ani to. Když chtějí aby rodina vyšla s výplatou, když třeba má půjčku, nebo dítě na VŠ, tak víkendy stráví na "Fuškách" A nejměné polovina pracovníků má VŠ a není na tom o nic lépe A to proto, že dnešní čeští podnikatelé se nechovají jako podnikatelé v sousedních státech, potřebují být brzobohatí, potřebují ne 2 vily, ale i 4 vily, auto za 4 mil. atd. A ty zisky právě tvoří ti pracovníci,, jestli to vůbec pochopíte za 1/3 plat za stejnou práci v sousedních zemích. V sousedních zemích mají i uklizečky plat kolem 35 tisíc, a třeba průměrný lékaař 100 tisíc a tak je to správně, přece nepracuje "48 hodin denně". Tady někteří vyskoškoláci i s doktoráty nemají ani 1/4 vašich příjmů. To v EU není. Politici dělají z lidi pitomce.
Z průměrné mzdy čistého asi 17 tisíc se nedá s rodinou vyjít. A to se zásadně nedá splácet půjčka na bydlení, školné a šetřit na penzi. Rád bych viděl Vás, jak byste to dělal. Český umělecký byznys je skoro lépe placený v cizině, český občan má výplatu jako černý otrok. a právě ten tvoří hodnoty, jinak byste umřeli hlady. Kdo tomu nerozumí, raději má mlčet a nedělat se směšným. Český národ nejsou burani.A žijete z jeho daní, ty malé daně co si schválili podivní manažeři, kteří přivedli tuto zemi do takového předřeckého stavu - ti pustoší naši zem a z lidi dělají černé huby.
01. 05. 2012 | 12:14

Maximus napsal(a):

Radovan II. napsal(a):
že, v Praze jsou platy a důchody o 50% vyšší a to nevím z jakých důvodů, kdyby aspoň byli Pražáci chytřejší a pracovitější.

Člověče, Vy jste snad zakomplexovanej, že? V Praze je platový průměr zvednutý opticky tím, že je tady sídlo velkých firem a to z různých důvodů. Dále průměr zvedají vyšší st.úředníci, manažeři a také spousta podnikatelů. Dále je tady logicky jako ve většině velkých aglomerací samozřejmě větší nabídka práce. Jenže, náklady na život jsou zde vyšší než jinde v ČR (třeba nájmy)a dále obyčejní lidé tady nemají příliš velké platy, třeba kolik si myslíte, že mají obyčejní dělníci, řidiči či státní nižší úředníci? Třeba takový skladník ve známém řetězci má cca 12-14 tis.Kč hrubého! To je nářez, že, když tramvaj.lístek stojí 20,-Kč pokud nemáte legitku, což je o něco levnější. Takže klídek a nejdříve než něco takového napíšete, tak si nejdříve zjistěte realitu. Tímhle tvrzením, jste jinak zbytek článku devalvoval i kdyby jste měl stokrát pravdu.
Přeji Vám pěkný den!
01. 05. 2012 | 12:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů, které neměly nic společného s naším záměrem poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (např. obsahovaly nadávky typu "parchant", "hovado" apod.).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 05. 2012 | 13:18

nestranný napsal(a):

ad Libor Stejskal:Kolik Vám pltí modrokabátníci za to,že vymazáváte příspěvky,
které nějakým způsobem kritizují pány z ODS?
01. 05. 2012 | 13:24

stejskal napsal(a):

Pět set za každý vymazaný příspěvek, pane nestranný. Plus různé bonusy.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Výraz "modré kabáty" znám jen v souvislosti s americkou občanskou válkou či tzv. válkami s Indiány ("Červenokabátníci" zase byli Britové v bojích o nezávislost). Zajímavé paralely.
01. 05. 2012 | 14:05

Pavel napsal(a):

Zamysleme se nad tímto odmítnutím zrušit nesmyslnou imunitu!
Vyvěšte jména těch,co hlasovali proti všude a hlavně před volbami. Jsou to hlavně lidé z ODS ,ale i někteří další. Zapomeňte na jejich bláboli v senátu a domysleme si sami proč tak jednají.
Bojí se.Bojí se ,že by za své činy museli za mříže! Vždyť po obvinění by následoval spravedlivý soud. Bojí se zmanipulovaných soudů.Ale sami se ten systém nesnaží zlepšit.Nechají nás, běžné občany,abychom byli pod knutou zpolitizované policie,státního zastupitelství a soudů.Na voliče kašlou.
Necháme si to líbit ???
01. 05. 2012 | 14:34

nestranný napsal(a):

Já myslím,že to bude daleko víc.Kdykoli je nějaký příspěvek,kteý haní a to i vulgárně
jinou stranu,necháváte vše bez povšimnutí.Jakmile se ale někdo dotkne ODS,tak
příspěvek mažete s odůvodněním,že je neetický,nebo nesouvisí s tématem.To že jsem napsal parchant,není nadávka.To je pouhé objektivní posouzení povahy daného člověka.
Navíc slovo parchant není slovo hanlivé.Od jakživa to bylo a je postavení člověka ve společnosti.Dříve to značilo člověka bez známých rodičů.Dnes je tento výraz posunut
do trochu jiné roviny.
01. 05. 2012 | 15:12

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Nebudu vymýšlet nic nového, jen trochu zavzpomínám

„Herec a senátor Tomáš Töpfer je pro radar
Jakub Rolčík
Je velmi zajímavé sledovat nejrůznější způsoby argumentace, jež používají zastánci umístění amerického radaru v České republice: Premiér Topolánek lže. Ministryně Parkanová své argumenty zapomíná a pomáhá si zpěvem agitky. Karel Schwarzenberg hazarduje potenciálně s životy českých občanů, když tvrdí, že ruské hrozby jadernými zbraněmi netřeba brát vážně.

Argumentace nájemného propagandisty Klvani je zřejmě nejpestřejší: Stávající ředitel společnosti British American Tobacco pro firemní a právní záležitosti zamlčuje, popírá, ignoruje, lže a manipuluje - podle zásady „účel světí prostředky“. Lékař Lukáš Pollert … jak jen to říci? Inu, žvaní. A jak na věc jde další zastánce radaru, herec a senátor Tomáš Töpfer?

Odpověď přináší část rozhovoru, který Tomáš Töpfer poskytl Scarlett Wilkové z magazínu DNES, jenž vyšel jako příloha deníku MF Dnes ve čtvrtek 16. srpna 2007. Hned zkraje se Tomáš Töpfer pozastavuje nad nadávkami, jimiž ho v Míšově častovali místní obyvatelé, když je s Tomášem Klvaňou přijel přesvědčovat pro radar.

Slova „Ty dobytku.“ nebo „Fuj, ty hajzle.“ do věcné, demokratické diskuse skutečně nepatří. Zvláštní však je, že politik Töpfer si neklade otázku, proč občané hned v prvních vteřinách tak sprostě reagují, když je přijde (ve věci radaru) navštívit nepochybně oblíbený herec Töpfer.“
http://blisty.cz/art/35864.html

Nedivte se, že tento typ lidí má dnes spoustu funkci, soukmenovecká chobotnice rozmísňije svá chapadla.
01. 05. 2012 | 19:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky hrubě nenávistné antisemitské příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 05. 2012 | 23:10

K Č napsal(a):

vazeny zeleny krasoduchu,prodavači teple vody

...daleko spíše u nás prospívá jiná forma nepravdy,
a to přepínání.

Jeden velký politik mi vypravoval, že k němu přišel jakýsi člověk od Jičína a řekl: "Život nás horalů je tvrdý." Tak jako se tento muž z pahorkatiny vydával za horala, mluví jiný o nesnesitelném útisku, druhý o katastrofálních poměrech, třetí o strašlivých zlořádech a čtvrtý o tom, že náš stát je na kraji záhuby.
Ba i celé politické programy a situace bývají založeny na soustavném zveličování a nadouvání několika špatně zjištěných a křivě vyjádřených faktů. Kdyby se jednoho dne scvrkly a srazily na svou pravou míru všechny ty křečovitě zveličené rozměry, obíhající v našem veřejném slovníku, nastalo by veliké vystřízlivění v národě

a lidé by vzali hůl na každého, kdo by k nim promlouval velkými a patetickými slovy.

Ovšem ten veřejný div se nestane a lidé nevezmou hůl na ty, kdo je balamutí, spíše ze zvyku nebo proto, že jsou za to placeni, než ze živé fantazie a překypujícího temperamentu.

Ale je ještě jedna forma nevážnosti k pravdě, která docela charakteristicky zabarvuje náš veřejný život: neochota informovat se o věci, o které mluvíme nebo píšeme.
Každému z nás se může stát, že ho jeho bližní slovem nebo písmem nařkne dejme tomu ze zavraždění vlastní babičky. Já vím, že kdyby se to stalo například vám, je to bídné utrhání a byl byste téměř v právu, kdybyste onoho bližního roztrhl jako slanečka.

Ale je tu ještě jeden veliký rozdíl: kdyby si ten dotyčný, dříve než vás tak nebo onak obviní, dal tu práci, aby zjistil, měl-li jste vůbec nějakou babičku, za jakých okolností se vaše babička odebrala na onen svět, kdo byl při tom a ostatní podobné okolnosti, tu byste mu mohl a měl s jistým uznáním říci: "Pane, zdrtím vás sice za okamžik těmito pěstmi pro vaše bídné utrhání, ale chci vám ještě předtím říci, že jste v jádře počestný chlap, neboť dal jste si vážnou práci zjistit skutečnou pravdu." Jenže je velmi pochybno, budete-li kdy mít příležitost takto svého utrhače oslovit. Odpůrce, který svá obvinění nebo námitky hledí předem ověřit, je koneckonců úctyhodný už proto, že ho můžete přesvědčit odvolávaje se na skutečnost; je to odpůrce, který je s to vám dát dostiučinění. Ale co máte dělat s človíčkem, kterému stačí, že slyšel, že vaše babička náhle zemřela, ač to bývala, chudák, taková silná ženská, aby ihned začal provolávat, že má z nejlepšího pramene, že jste svou babičku uškrtil řemenem od kalhot? Pravím, tento člověk není ani schopen satisfakce; bude tvrdit, že to neřekl, nebo že to řekl jinak, nebo si najde někoho, kdo prohlásí, že to nečetl, nepsal a do tisku nedal, nebo podepíše prohlášení, že vás tím nemínil urazit. Oč by nám všem bylo lépe, kdyby naši odpůrci byli na nás sice jako čerti a pásli po každém našem kroku, ale činili to s respektem ke skutečnosti; kdyby si na nás opravdu hleděli posvítit, místo aby mlátili hubou nebo perem ve stínu anonymity, nebo aby prsním tónem tvrdili na kterékoliv tribuně věci, o kterých je ani nenapadlo se přesněji informovat, spoléhajíce na to, že nedbat pravdy není u nás žádná ostuda. Někdy si nejsme jisti, co je nejhorší zlo veřejného života, zda nenávist, nebo korupce, nebo demagogie; ale největší zlo je nepravdivost, neboť nebýt jí, stála by nenávist, korupce i demagogie tak strašlivě naze před očima všech, že by už ani nebylo nutno ji vyvracet.

Říká se, že pravda je jako zlato. Ano, zejména proto, že zlato také neleží na návsi jako husí trus, nýbrž musí se celkem pracně vykopávat nebo rýžovat. I pravda, ať o čemkoliv, se musí s jistým úsilím hledat a vydobývat.

Kdybychom se obecně rozhodli nevěřit každému žvastu,
přinutili bychom i ty,
kdo nejvíc hřeší na lidskou lehkověrnost,
aby to začali brát s pravdou trochu vážněji.

Království lži není tam, kde se lže,
nýbrž kde se lež přijímá.

Lidové noviny 6. 5. 1928
02. 05. 2012 | 09:39

hihi napsal(a):

Zelená jede, Ivánku, kamaráde

Zrušit podporu takzvané zelené energetice pro všechny zdroje uvedené do provozu po roce 2014 navrhuje Energetický regulační úřad. Jeho šéfová Alena Vitásková se pouští na docela tenký led. Za roky uplatňování od počátku nesmyslných dotací se z tohoto odvětví stal neskutečně výnosný byznys, kde zisky plynou do kapes více či méně utajených investorů. Platí to lidé v účtech za energie, ale i v cenách zboží, protože i firmy musí zvýšené náklady zakalkulovat do svých cen. A veřejnost už toho má celkem plné zuby.

Bez zastavení dotací hrozí, že do roku 2040 bude tahle legrace stát téměř 1 500 miliard korun, což je asi o čtvrtinu více, než činí roční rozpočet České republiky. Každý občan včetně kojenců zaplatí ročně navíc něco přes šest tisíc korun. Pokud projde názor Vitáskové, bude to činit jen a pouze tři tisíce sedm set ročně. Kdo se o tuto věc zajímá, zná tyhle cifry už dlouho. Přesto se kvůli tomu žádné statisícové demonstrace na Václaváku nesvolávají.

Obnovitelný ráj?

Naopak opět vzplane diskuse na téma, jak obnovitelné zdroje potřebujeme k záchraně planety a jak je třeba je podporovat. Jen to, co se dělalo, byla trochu chybička a teď už to bude dobře a vybudujeme díky průmyslu obnovitelných zdrojů ráj na zemi a technologicky vyspělou společnost a vzniknou tisíce nových pracovních míst.

Zkušenost se solární energetikou je přitom opačná. Za peníze, které stálo vybudování a podpora solární energetiky v Česku, jsme zaplatili zcela mimořádnou cenu. Podle propočtu kolegy Miroslava Zámečníka, jemuž rozhodně nelze vyčítat nepřejícnost vůči zeleným iniciativám, vyšlo jedno nově vytvořené pracovní místo na 75 milionů korun. Slovy sedmdesát pět milionů.

Tedy částku, za niž tři lidé při standardní výnosnosti investice budou žít celý život na nadstandardně vysoké úrovni, a to jenom z úrokového výnosu.

Řeči o technologickém pokroku a nových pracovních místech jsou evidentně bláboly. Produkci většiny technologií pro obnovitelné zdroje postupně přebírají levní asijští výrobci, protože o žádné převratné technologie nejde. K překvapení Greenpeace na rozdíl od technologií pro jadernou energetiku.

Na kontinentu, jehož daňoví poplatníci cpou do zelených nesmyslů miliardy z vlastních kapes, se pak stavějí čínské solární parky. O tom, že zisky naloupené na podporách odplouvají do daňových rájů v Karibiku, netřeba mluvit.

Ze zelené energetiky se stal mohutný a vlivný byznys přisátý na státní kasu s nebývalým vlivem. Přesně tak, jak upozorňuje už léta mnoho odborníků.

Dnes se v Česku nejvíce hraje o biomasu a takzvané biometanové stanice, z čehož mají těžit zemědělci. Zemědělský sektor je v Česku již dlouho pod dominantním vlivem Agrofertu miliardáře a bojovníka s korupcí Andreje Babiše. Ovládá klíčové podniky poskytující zemědělské vstupy, jako jsou hnojiva, ochranné postřiky a další produkty. Je zdaleka největším skladovatelem obilí, odběratelem řepky na výrobu "zeleného biopaliva", ovládá většinu masného průmyslu, významnou část mlékárenského průmyslu a velké pekárny.

Je také velkým farmářem a jeho vliv je takový, že ostatní farmáři, ale i potravináři dnes prostě musí mít "pochopení" pro jeho potřeby. Úřad pro hospodářskou soutěž schvaluje posilování jeho impéria jako na drátku. Klade si sice své podmínky, které mají ochránit regulérní konkurenci na trhu, ale ty jsou tajné a vlastně nikdo není schopen zkontrolovat, zda nám tady ten trh ještě funguje. Většina jeho nezávislých účastníků má však dávno jasno. Je tedy celkem zřejmé, kde by skončily dotace na nové bioplynové stanice.

Moc odlišná situace není ani v jiných zelených oborech. A může se skutečně splnit požadavek ERÚ a dotace skončí? Těžko říct.

Zelená je tráva.
Ivánku, kamaráde, přece ten byznys nezrušíme.
02. 05. 2012 | 10:16

Václav H napsal(a):

Jaký má smysl založit blog s názvem Tomáš Töpfer .... a když napíšete co si o něm myslíte, cenzor to smaže že narážíte na to že T. je žid nebo napíšete něcio negativního o něm nebo o ODS či senátorech.
Má to být jen povolené slohové cvičení na téma TT je úžasný a vůbec není žid s jejich typickými vlastnostmi.???
02. 05. 2012 | 13:39

uno napsal(a):

Je potěšitelné, že zákonodárci nemají imunitu vůči AIDS, doufejme, že se budou chovat jako ochranka prezidenta Obamy.
02. 05. 2012 | 18:00

resl napsal(a):

Všichni ti "charakterní" senátoři nejsou proti zrušení imunity. Mají tolik "dobrých" nápadů, jak by měla být zrušena, jak zabránit zneužití imunity. Jen jim chybí ten rozhodující krok. Nemyslet na sebe až něco provedou.
03. 05. 2012 | 11:21

Karla napsal(a):

k blogu:
- Topfer kandidoval do Senátu jako bezpartijní na kandidátce ODS
- U senátorky Paukertové je napsáno to bezpartijní- ovšem kandidovala za snad za Starosty či SOS jako PARTIJNÍ (humor nechtěného).. a je v Senátu předsedkyní klubu TOP 09
-žádný J.Pospíšil není senátorem- pravděpodobně jde o dnešního ministra
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%==========> ergo kladívko
článek vykazuje značné rysy dezinformační, manipulativní a propagandistické..Cui bono?
A tak mě zajímalo, kdo to je, co kde vystudoval, kde pracuje a čím se živí blogger
Ing. J. Tutter
Vzdělání včetně kurzů: škola, obor, město, rok dokončení studia
VŠE, ekonomika a řízení zahraničního obchodu, Praha, 1980
Dosavadní kariéra
1981-1989 Koospol a.s.
1990-1994 Pragco Pte Ltd Singapur
1994-1997 CICC (Czech Industry Consultancy Co.)Pte Ltd
1998 TopAir
1998-2005 Greenpeace ČR
Od r. 2005 žádné informace, nebo je neumím najít
------------------------
To tu bylo debat a sporů o poradci presidenta Klause p. Haasenkopfa, jak napíše svůj profil.. Medailon p- Tuttera je tedy HÓÓÓdně zavádějící, alespoň pro mě.
Pan. H. měl alespoň vtip a doktorát z ústavního práva. Politiku však dnes řídí odborníci na právo procesní - a reformují-deformují-ústavnost a státnost.
03. 05. 2012 | 14:26

jiritutter napsal(a):

pro Karlu:

senátor Jiří Pospíšil - viz http://www.senat.cz/senatori/index.php?lng=cz&ke_dni=05.05.2012&O=8&par_3=14

1998-2010 Greenpeace ČR
od 2011 OSVČ
05. 05. 2012 | 00:51

Karla napsal(a):

Pro J. Tuttera
Omlouvám se za "popření" senátora Phdr.J. Pospíšila vám i spolubesedníkům - pracovala jsem s jinou databází, kde je uvedeno jeho posl. zvolení 2006 - započetla jsem mu i tento rok a vyšlo mi, že včetně r. 2006 mu skončil mandát 2011 -a tedy už je pryč..mandát mu však končí až letos v říjnu .. Mea culpa! Tudíž beru zpět a ještě jednou se omlouvám.
A p. Topfer už do ODS vstoupil? Nekřivdila jsem vám i v tomto?
-----------
To, že ohlasy alespoň čtete, mě příjemně překvapilo.
Doplnění medailonu jistě není důležité jen pro mě.
"OSVČ"- není to příliš vágní? A nejste nyní také nějakým poradcem? 8-)
- Jízlivost nebyla určena vám. To nedávné handrkování o medailon zde bylo trapné- pana Hasenkopfa potřeboval (bůhví proč) onálepkovat p. Stejskal, a i když autor své významné angažmá uvedl, došlo dokonce k tahanici o řádky, KAM to má napsat..
Avšak váš medailon je hodně lakonický a za "grínpísáka" jste se tím též tak trochu "onálepkoval".. Což je po tolika letech práce v té organizaci sice pochopitelné, ale také to vyvolává dojem, že ředitel ekologické organizace má spíše přírodovědné vzdělání, než zahraniční obchod na normalizační VŠE..
Vždy je poučné co, kdy, kde a u koho veřejně činní lidé studovali,
a to jak z hlediska doby, tak i z hlediska vyprofilování osobností-jakou životní cestou se na počátku kdo vydal, jak se do nich jejich studia vepsala a kam posléz směřovali, jak studia zúročili v praxi, jaké je za nimi dílo -říká to nakonec o lidech mnoho..
06. 05. 2012 | 17:08

Karla napsal(a):

Oprava:
Samozřejmě PhDr. (a minule jsem zas napsala Haasenkopfa..juj, ostudy kopec 8-)!
06. 05. 2012 | 17:16

starej pes napsal(a):

zrušit senát a nepotřebuji imunitu
06. 05. 2012 | 22:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy