Houfy akademických ovcí?

11. 06. 2013 | 11:48
Přečteno 16844 krát
Na dnešním předávání profesorských dekretů prezidentem Zemanem podle všeho chybí sedm docentů a pět rektorů*). Neúčastní se ho ani reprezentant Rady vysokých škol.

Pět chybějících rektorů je vcelku dobrou vizitkou akademických elit - samozřejmě v případě, že se skutečně jedná o bojkot účasti, nikoli o to, že by rektor za sebe vyslal prorektora (což bych osobně považoval za za projev pokleslosti, nikoli hrdosti).

Skutečnost, že sám akt za přítomnosti Miloše Zemana považuje tváří tvář jeho svévoli vůči Martinu Putnovi za znehodnocený pouze sedm z více než šedesátky dnes do profesorů povyšovaných akademiků, je poněkud smutnou vizitkou toho, nakolik je jedním z prvořadých úkolů univerzit pěstovat ducha nezávislého kritického myšlení ve společnosti.

Martin Putna je podle mne v této kauze pro Miloše Zemana jen nástrojem rozšiřování osobních pravomocí prezidenta na úkor toho, co mu svěřuje Ústava, zákony i ústavní zvyklosti.

Teď to byl jeden v podstatě namátkou vybraný profesor. Příště to bude některý z rektorů zvolených akademickým senátem své školy - to ostatně Miloš Zeman avizoval v předvolební kampani.

Vyvrcholí to jmenováním premiéra po příštích volbách.

To je nepochybně ta nejmenší sázka, kvůli které Miloš Zeman do této věci šel.

Pro vynucenou změnu prezidentské povinnosti si vybral podepisování profesorů. V křesle odpovědného ministra, na kterém veřejně ukazuje zuby, si zvolil politologa, o kterém může předpokládat, že nepůjde do otevřeného střetu.**) Ten by totiž připomínal víc občanský aktivismus, než důstojně státnicky se tvářící klasickou zákulisní kabinetní politiku.

Prezidentova žádost o úpravu zákona je korektním postupem v dohledné době nerealizovatelná. Prezident ze svého působení jako premiér musí znát omezení na postup předkládání vládních návrhů zákonů (a změn zákonů) daná Legislativními pravidly vlády.

Nejedná se o žádnou živelní katastrofu. Korektním postupem by proto bylo zařadit nejdříve tuto změnu do plánu legislativních prací vlády na další období. Pak zpracovat věcný návrh zákona s příslušnou analýzou nutnosti nové normy. Poté zpracovat zpracovat paragrafové znění. Atd.

Zrychlený postup vyvolaný pouze prezidentovou svéhlavostí by evokoval podobnost s pozůstatky monarchistického stylu vládnutí dávno před jeho omezením konstitucemi a parlamenty. Mnohem více, než je údajným monarchistickým přežitkem sama zákonná zvyklost jmenování profesorů hlavou státu.

Jak ale uvádím výše, o profesory nebo univerzity zde nepochybně nejde. Prezident vcelku jistě míří nejméně na výběr příštího premiéra zcela podle svého gusta.

Houfy akademických ovcí slouží jen k otestování všelidové přijatelnosti takových posunů pravomocí.

*) Na jmenování profesorů chodí rektoři univerzit, na kterých se příslušné jmenovací řízení uskutečnilo. Nejedná se zejména o rektory všech vysokých škol, kde zejména soukromé školy nemají právo konat jmenovací řízení. Celkový počet univerzit, jejichž rektoři by zvykově byli přítomni, zpravidla nepřesahuje dvacet. Viz http://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/rozhodnuti-prezidenta/jmenovani-odvolani-rozhodnuti/profesori-vysokych-skol.shtml. Pět rektorů z dvaceti je čtvrtina, což není zas tak špatný poměr, jak by se neznalým nebo manipulacechtivým mohlo zdát z celkového počtu cca šesti tuctů vysokých škol v Česku.

**) Konstatování o ministrovi jako o zdrženlivém politikovi, který nepůjde do střetu aktivistického typu, plyne nejen z jeho dosavadního jednání, ale i z jeho publikovaných textů o charakteru české politiky. Blog byl psán několik hodin před večerním Hyde Parkem v ČT, kde prezident pochválil alkohol, Klausovou a Remka, a k tomu ze současné vlády vyzdvihl ministra školství Petra Fialu "jako bývalého rektora". V této časové následnosti je Zemanova pochvala jen dodatečnou indícií k obsahu blogu, nikoli podnětem k němu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

To máte pravdu. Bimbo se ukájí představou, jak jmenuje poskoka premiéra. Bude to jeho vyvrcholení.
11. 06. 2013 | 11:58

jozka napsal(a):

Proc by to melo vrcholit jmenovanim premiera? Tyhle hratky uz mame prece za sebou...
11. 06. 2013 | 12:02

deep throat napsal(a):

Akademici zasadili Zemanovi zdrcující úder!
Ta celá komedie mně připomíná jeden vousatý výrok. "Dal jsem mu tři rány a koukám kde je? Jé, a on mně sedí na prsou!"
11. 06. 2013 | 12:02

dříve čtenář napsal(a):

Pane Zlatuško, Vy jste sami za uplynulých 23 let natolik rozvrátili a zdegradovali školství, že titul profesora neznamená krom peněz a postavení vlastně nic. Samostatností v tomto rozhodování o lidech, kterým tyto tituly vůbec nepatří, nic nezískáte. My jsme se kdysi v teorii regulace učili, že systém bez zpětné vazby se stává neřiditelným. Zakládejte další VŠ, jmenujte další a další profesory...
Systém už není řiditelný.
11. 06. 2013 | 12:02

starý jezevec napsal(a):

Kdyby byl soudcem a Putnův spor se Zemanem se dostal ke mně, tak by měl Putna smůlu, protože má představa o univerzitním profesorovi je trochu jiná, než co předvádí Putna

Kromě toho, co již bylo ventilováno ještě připomenu

„PUTNA: Hořko je siónské dceři“
...
„Protože udělat se nyní nedá vůbec nic. Nehledat ani laciné útěchy „třeba to s Ovarem nebude tak zlé“. Protože to bude zlé. Je třeba nechat hoře plně dopadnout a působit. Až se duše vykoupe v hořkosti, až se ztiší, pak bude teprve možno přemítat, co dále. A mezitím se věnovat nějakým pěkným knihám.“

Martin C. Putna
Zdroj: http://www.lidovky.cz/putna-horko-je-sionske-dceri-dgg-/nazory.aspx?c=A130201_172356_ln_nazory_hm

Ovarem může prezidenta nazývat dělník od pásu, ale akademik by měl používat jiné výrazy. Jako soudce bych se Zemana plně zastal v tom, že není povinen jmenovat profesorem VŠ člověka, který jej nazývá Ovarem.

Podle mne jsou hanbou v tomto případě především někteří politikařící akademici.
11. 06. 2013 | 12:19

modrý edvard napsal(a):

ládík a autor: jen aby.
captcha k tomu: "problem itigaza" . Kto éto itigaz?
11. 06. 2013 | 12:22

Pepa 3 napsal(a):

"Martin Putna je podle mne v této kauze pro Miloše Zemana jen nástrojem rozšiřování osobních pravomocí prezidenta na úkor toho, co mu svěřuje Ústava, zákony i ústavní zvyklosti."
Pane Zlatuško, před několika roky (3-5) jsem si vás vážil, pro vaše vcelku rozumné názory na rozvoj školství a pod. Kde ty loňské sněhy jsou! Vaše jednostranná podpora senilnímu lžiknížeti (šlechické tituly byly u nás zákonem zakázány v roce 1919) bez i jen náznaku kritického posuzování jeho "spáčských" kvalit mne z toho, že jsem vás uznával probudila. A teď další případ, kdy jste se chopil mediální příležitosti, jak si kopnout do toho, kdo "počuraného spáče" vyřadil z kola vás již naprosto diskvalifikuje! Vám vůbec nevadí - jako držiteli tohoto akademického titulu, naprostá degradace titulu PROFESOR? Nevadí vám veřejné vystupování pana Putny, jeho dementní klip "Putin volí Zemana", to že publikoval "celých" asi osm "vědeckých" prací s jedinou citací v zahraničí? Nevadí vám, že se s tímto pánem zařadíte na stejnou úroveň? (I když když Klaus, tak proč ne Putna, že?) Mimochodem váš oslí můstek ke jmenování premiéra má jednu vážnou trhlinu! Zeman jednoznačně prohlásil, že jeho cílem je VZDÁT SE PRAVOMOCI jmenovat profesory.
11. 06. 2013 | 12:34

Romadůr napsal(a):

To modrý Edvard:

problem itigaza" . Kto éto itigaz?

Čtete špatně. Kalousek se dozvěděl, že Paul Gasgoin nastoupil na odvykací léčbu. Vydechl jen: I ty Gaza?
11. 06. 2013 | 12:37

Rekatolizovaná profesorská buzna napsal(a):

to Zlatuška:

Sedm z kolika že chybí? Neměl byste být tak skoupý na informace.
11. 06. 2013 | 12:39

kocour počtář napsal(a):

Pět rektorů ze 75 univerzit (jen, samotných) je něco kolem 6,7%?
Je to významné?
11. 06. 2013 | 12:39

Honza II napsal(a):

Proč by měl prezident podávat ruku nějaké "katolické buzně"?
Tak jako si někteří profesoři myslí, že mohou vystupovat ve vulgárním Q-magazínu, a tvrdí, že to je jejich právo, tak si úplně stejným způsobem Zeman myslí, že on má právo se nějakýmu Putnovi vyhnout na sto honů.
Opravdu jsem zvědav, kdo bude chtít jít teď studovat Fakultu humanitních studií (kromě nějaké tříporcentní menšiny studentů.) Zvláště když jejím prvním děkanem byl takový akademický podvodník, jako je Jan Sokol. On by totiž Putna nikde jinde preofesuru nemohl udělat mež jen u Sokola.
P.S.
Kde je Zlatuškova přísnost na vědecké tituly, jako když u každého jiného zpochybňival poctivě získaný titul než u Moserové, při kandidatuře na prezidenta. Zřejmě se tedy Zlatuškova objektivita řídí hlavně politickými názory dotyčného. Snad by mohl alespoň matematik Zlatška vysvětlit, jaký odboný přínos představoval Putnova předmět "Václav Haverl" - a hlavně, jak a kde si ho zaakreditoval?
11. 06. 2013 | 12:41

nebo bába s koštětem, je to fuk napsal(a):

Když nefunguje akreditační komise, musí na stará kolena dělat pořádek Bimbo.
11. 06. 2013 | 12:42

český maloměšťák napsal(a):

Zdravím akademickou půdu ! /ale i sklep atd./

"...Nevadí vám veřejné vystupování pana Putny, jeho dementní klip "Putin volí Zemana", to že publikoval "celých" asi osm "vědeckých" prací s jedinou citací v zahraničí? Nevadí vám, že se s tímto pánem zařadíte na stejnou úroveň? ..."

Dovolím si sem vložit příspěvek pana Jemnického :

Jemnický napsal(a):
Vážený pane profesore Zlatuško

Toto je přímá citace z podmínek na profesuru na Universitě Karlově (http://www.cuni.cz/uk-215.html)

Profesor

Uchazeč o jmenování profesorem by měl být zpravidla nositelem vědecké hodnosti DrSc., nejméně však některého z titulů doktorského studia. Vědecká činnost a ohlasy na ni by i v případě absence vědecké hodnosti DrSc. měly být ekvivalentní.
Publikační činnost: požadováno nejméně 40 publikací doplněných v příloze seznamem citací. V oborech, kde je to možné, budou uvedeny údaje ze SCI.

Potud pravidla na UK

Pan Putna má dle zdroje Web of Science 1 impaktovanou publikaci a jednu citaci.
Níže je přepis z výsledků analýzy přímo z Web of Science:
Results found: 8

Sum of the Times Cited [?] : 1
Sum of Times Cited without self-citations [?] : 1

Citing Articles[?] : 1
Citing Articles without self-citations [?] : 1

Average Citations per Item [?] : 0.12

h-index [?] : 1

Výsledek: Martin C. Putna nesplňuje odborná kritéria pro profesorské řízení na UK. Nesplňuje ani kritéria na docenta. (Tím už je).

Pan Putna, pokud bude chtít být profesorem, bude muset více psát a méně demonstrovat.

Pan president Zeman nemůže jmenovat profesorem někoho, kdo nesplňuje kritéria samotné UK.

Pokud se týká prof. Zlatušky, tak Web of Science ho vidí takto:

Results found: 1

Sum of the Times Cited [?] : 0
Sum of Times Cited without self-citations [?] : 0

Citing Articles[?] : 0
Citing Articles without self-citations [?] : 0

Average Citations per Item [?] : 0.00

h-index [?] : 0

Na titul profesora na Masarykově Universitě to stačí.
19. 05. 2013 | 15:10
11. 06. 2013 | 12:44

smutný napsal(a):

Jsem přesvědčen, že těm statečným ovcím by nedělalo sebemenší problém převzít dekret od narcistního, arogantního, prolhaného zloděje per.
11. 06. 2013 | 12:46

horta napsal(a):

Veřejnost slabě registruje změny přístupových práv na vysoké školy,dění uvnitř vůbec.To je černá skříňka.Ví se,že země,kde je počet VŠ snížen (Švýcarsko) ,resp.profesory jsou všichni (USA)-fungují ekonomicky lépe než my.
Zeman mohl volit Alles oder nichts (USA), resp.počet profesorů -dva až tři za rok,resp.redukci počtu VŠ ale přistoupil na dosavadní,s lety rostoucí, kvotu -takže vcelku nezměnil vůbec nic zde.Nečekal bych taky nikdy zejména od presidentů převrat vědy,ale v tomto bych čekal více.Jisto je,že slýcháváme často,že profesoři jsou jen vychovatelé,titul jim má zajistit vyšší plat a nárameníky a studenti usilují o diplom jen kvůli lépe placeným místům.
Je ale špatné,že celých dvacet let akademická sféra bojuje jen za formální svobody a výhody (prakticky nekontrolovatelnost hraničící s neužitečností) ,které jiní jinde od státu nemají a nikde ani slovo od ní co hodlá společnosti odvést a dát.
11. 06. 2013 | 12:51

Grőssling napsal(a):

Zlatuška také napsal : Pět chybějících rektorů je vcelku dobrou vizitkou akademických elit

To máte na mysli podle vás elity ze škol, které se v mezinárodním srovnání nedostaly ani do prvních 5000 na světě ? Pěkná elita. Dobře, že v Carolinu nedělali ostudu.Ještě je třeba jim pokrátit výplaty, dokud se nedostanou alespoň do prvních 500. Taková lepší gymnázia. Nicméně předpokládám, že to budou Volímkarlové, Pravdoláskové a antikomunisti. Prostě svoloč přisátá na státní rozpočet, neschopná si vydělat na slanou vodu.
11. 06. 2013 | 12:55

pamětník napsal(a):

Houfy akademických ovcí?
Sporadičtí trucovití berani?
11. 06. 2013 | 13:05

oranžáda natvrdlá napsal(a):

vysoké školství je dnes v zoufalém stavu......i díky jménům, jako je Zlatuška, když se člověk dozví, kdo také učí......nezbývá mu, než zvrátit oči v sloup, jedna katolická buzna už to nezhorší a jméno Karlovy univerzity je stejně definitivně v p.......rachu.
11. 06. 2013 | 13:07

Občan napsal(a):

A chyběli jste tam někomu, pane Zlatuško?
Postrádal tam někdo putnu, barel či jiné těleso?
11. 06. 2013 | 13:09

neo napsal(a):

postrádali lháře stbáka a agresivního sprosťáka Občana
11. 06. 2013 | 13:16

Pavel napsal(a):

Vypadá to, že pan Zlatuška vůbec nepřipouští, že by mezi přítomnými akademiky mohli být i tací, kteří Miloše Zemana volili a s jeho názorem na chování pana Putny souhlasí. Svobodně se rozhodli ti, kteří nepřišli - i ti, kteří se dostavili. Škoda, že si nějak nevzpomínám na kritiku pana Zlatušky z doby, kdy Václav Havel odmítl jmenovat akademickou obcí už navrženého rektora i profesora.... Dostavili se tenkrát všichni? A bylo to taky smutné?
11. 06. 2013 | 13:17

Pavel napsal(a):

Vypadá to, že pan Zlatuška vůbec nepřipouští, že by mezi přítomnými akademiky mohli být i tací, kteří Miloše Zemana volili a s jeho názorem na chování pana Putny souhlasí. Svobodně se rozhodli ti, kteří nepřišli - i ti, kteří se dostavili. Škoda, že si nějak nevzpomínám na kritiku pana Zlatušky z doby, kdy Václav Havel odmítl jmenovat akademickou obcí už navrženého rektora i profesora.... Dostavili se tenkrát všichni? A bylo to taky smutné?
11. 06. 2013 | 13:17

Pert napsal(a):

Tolik povyku kvůli homosexuálovi, který sám sebe označuje jako katolickou buznu, človek s titulem profesora by měl být na úrovni a podle toho se taky chovat. Jmenováním Putny ztratí titul profesora veškerou prestiž.

Hezký den
11. 06. 2013 | 13:19

deep throat napsal(a):

Vážený pane Zlatuško,

nejlépe to popsal "český maloměšťák" s citacemi vašich vědeckých výdobytků z "Web of science". Jinými slovy jste absolutní profesorská nula. Se slzami v očích vzpomínám na své profesory z ČVUT, např. profesora Trnku, profesora Kotka a jiné, kteří něco uměli a uměli nás to naučit. Těm byste nemohl ani čistit boty, natož třeba dělat pomvěda.
11. 06. 2013 | 13:20

jino napsal(a):

Nejlepší příspěvek má "dříve čtenář". Souhlasím. Hodně VŠ = nízká úroveň. Každý chce vysokou školu,vybírají se jednoduché, soukromé a titul je jasný. Potom začíná personální genocida
11. 06. 2013 | 13:23

Josef napsal(a):

Stejné jako za komančů - nevzdělaný ožrala rozhoduje o těch vzdělaných...
11. 06. 2013 | 13:24

pamětník napsal(a):

Josefe,
Pepku, vždyť o ničem nerozhodujete, třebaže jste nevzdělaný ožrala. Jenom někdo takový může napsat takovou blbost.
11. 06. 2013 | 13:28

VP napsal(a):

český maloměšťák

Chcete-li posuzovat, zda někdo může nebo nemůže být docentem/profesorem na určité škole:
a) najděte relevantní kritéria (UK: http://www.cuni.cz/UK-2667.html)
b) zjistěte si význam potřebných zkratek, abyste nepsal nesmysly.
11. 06. 2013 | 13:28

Rosťa napsal(a):

Profesor pracuje se studenty a jde jim do života příkladem. Pokud se chová jako buran, nic pozitivního v tom nevidím. A Zeman také ne.
11. 06. 2013 | 13:29

au napsal(a):

Blábol, pane profesore Zlatuško:
Prezident že si ROZŠIŘUJE pravomoci? Tím, že se vzdává pravomoci jmenovat profesory?
Vám už ta marná snaha stát se ministrem opravdu leze na mozek.
- - -
A ta snaha rozdělovat společnost na "dobré" (kteří se neúčastní) a "špatné" (kteří se účastní)? Koukám, že vám komunistické časy (a kari/éra v ODA) opravdu poškodily mozek. Ale pokud vaše morálka a rozum selhávají (a poslední dobou je to znovu a znovu), nebylo by načase přepustit místo inteligentnějším a čestnějším lidem?
- - -
11. 06. 2013 | 13:30

Horákyně napsal(a):

Jsem ráda,že většina lidí má pocity podobné mým.Sama tituly nemám a velmi si vážím vzdělaných lidí. Ale i oni mají mít úroveň. Pan Putna, i když bude profesorem, zůstane pro většinu lidí jen Putnou, protože důstojně nereprezentuje nositele akademických titulů. Pan Zlatuška rovněž.
11. 06. 2013 | 13:31

Jarda P. napsal(a):

Myslím si,že pán Zlatuška je úplně mimo realitu života, vůbec neví co se v této zemu děje a jak žijí obyčejní lidé v této zemi. Úplně nejlíp by mu prospělo,kdyby se zapojil v zaplavených oblastech do pomoci postiženým a navlastní oči viděl tu realitu života. Promočený,unavený,špinavý a v nedohlednu konec této ,by mu nějaké profesorské jmenování či nejmenování někoho byla "PUTNA."
11. 06. 2013 | 13:32

Hmmm napsal(a):

Smutnout vizitkou jsou ti, kteří neměli odvahu napsat pravdu a "omluvili" se z důvodů dovolených a pracovních cest. Se styděli za svůj nebo co ? Když se jim to nelíbí, měli říct narovinu proč nepřišli. Palec dolů pro ty pány bez gulí.
11. 06. 2013 | 13:37

pepča napsal(a):

pan Zlatuška je zapšklej závistivec toužící po křeslu ministra a ono mu to nevychází ,tak si chudinka léčí komplexy psaním takovejch hovadin
11. 06. 2013 | 13:39

Dělník o pásu napsal(a):

Viděl jsem bohorovného Zlatušku na Hajdparku a bejt Vovarem, tak mu titul vezmu. Prázdná už nádoba nadutá. Povýšený stejně jako exhibicionista Putna. Stýček Toby dělil tyhle typy na Všetečky, Šťoury a Hnidopichy. Hádejte, kam patří tahle "elita"?
11. 06. 2013 | 13:41

Ivan Tomek napsal(a):

Zda se, ze rada ctenaru prehledla, o cem pan Zlatuska vlastne pise:

- To, zda je universitni rada vice kvalifikovana rozhodnout koho povazuje za kvalifikovaneho na profesuru. (Jestli tu kvalifikaci nema akademicka rada, kdo ji ma? Obecneji, jestli rada zakonne vybranych profesionalu z jakehokoliv oboru (lekari, instalateri, stavebni inzenyri, ...) nema kvalifikaci posuzovat odbornou kvalifikaci svych kolegu, kdo ji ma?)
- Jake jsou moralni kvalifikace jmenovanych akademiku kdyz mohou zavrit oci nad vyjadrenim svych predstavitelu a sklonit se pred zasahem authority mimo jejich obor?
- Je mozne, ze tento akt je pouhou zkouskou toho, jak daleko je mozne zajit v interpretaci ustavy?

Toto jsou podle meho nazoru otazky, ktere clanek chtel polozit. Bohuzel, mnohe z reakci s temito tematy maji velmi malo spolecneho.
11. 06. 2013 | 13:42

Dáša N. napsal(a):

Jako bojkot bych neúčast docentů na akci neviděla. Spíše virózu, nebo špatné svědomí. V případě takového Kalouska však vidíme, že to může být i obojí.
11. 06. 2013 | 13:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiku, Bimbo chce premiéra, se kterým by mohl sehrát fintu Žůžo Labůžo - http://www.youtube.com/watch?v=NBfst0BkNwg.
11. 06. 2013 | 13:44

Občan napsal(a):

VP,

z uvedených kvalifikačních kriterií nesplňuje Putna ani jedno.
Přesto byl spřáteleným proděkanem doporučen na profesora a universita mu to odmávla.

V únoru letošního roku proběhlo bleskové "řízení" o navržení samostatného vyučovacího modulu pro Putnu, aby alespoň FORMÁLNĚ byla splněna alespoň jedna podmínka pro udělení profesury. Bleskově schválený modul dosud nezískal akreditaci MŠMT takže stále neexistuje a Putna tedy nesplnil ani jednu jedinou z kvalifikačních podmínek.

Jako vizitka University Karlovy otřesné.
Jako známka úpadku vysokého školství v ČR a projev neúcty k zakladateli universtity, jehož jméno nese, tragické.
Jako důkaz celospolečenského úpadku příznačné.
11. 06. 2013 | 13:47

antisoudruh napsal(a):

Já to říkám celou dobu,
Tomuto národu chybí elity. Elita tohoto národa jsou mildové viz příspěvek z 13:32.
11. 06. 2013 | 13:47

ládík napsal(a):

šašku z Jihlavy - můžeš nastoupit na to žůžo labůžo
11. 06. 2013 | 13:50

Kraken napsal(a):

Mluviti stříbro mlčeti zlato. Věnujte se školství, vyučování žáků, aby z nich něco bylo. A že není (hlavně, když má titul a může z druhých dělat voly. Podstata věcí jim naprosto uniká). V tomto státě dnes prakticky nikdo neumí počítat. 90%dětí má žaludeční problémy, když mají sečíst dvě a dvě..Dělníci informatiky, tedy ti, kteří deset hodin vytváří programy se za pár let stávají nepoužitelní v praktickém životě a lidově řečeno jim z toho hrabe. Tam je váš píseček. Tak si vemte talár a jděte na něj:)..Good luck.
11. 06. 2013 | 13:56

starý jezevec napsal(a):

Pro Ivan Tomek.
Nemohu s vámi souhlasit.
Zeman Putnu jmenuje – dekret mu podepíše, jen mu ruku nepodá, čili s ústavou, ať si ji vyložíte, jak chcete vy, asi nepochodíte.
Kdyby byl Zeman jen prostým úředníkem a někdo o něm psal jako o Ovaru, tak čistě lidsky nelze Zemana nutit k tomu, aby musel takovému člověku, který jej takto nazývá, podávat ruku.Sprostota je především na straně Putny a jeho stoupenců.
11. 06. 2013 | 13:56

resl napsal(a):

Pro některé, zdejší slabochy je hrdina jejich nulový ekonoma a slinta i když si většina /ano byly dotazy na jeho extempore s Putnou/ myslí, že udělal chybu. To ovšem nemůžete chtít od těchto slouhů. Ti se dovedli mistrně převlíknou ze zlodějského kabátu Klause do páchnoucího saka Zemana. Mají rádi Rusko, tak naši pobratimové ho budou hájit velmi silně. Než jim pozvrací oblek. Ovšem někteří i potom, že občané.
11. 06. 2013 | 13:58

JAHA napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
ládík a autor: jen aby.
captcha k tomu: "problem itigaza" . Kto éto itigaz?

Je to maurska skomolenina americkej anglictiny a francuzstiny.
Povodne - ET gaz, cize ET plyn.

Teda je to problem plynu ET.
11. 06. 2013 | 13:58

pepa napsal(a):

pane Zlatuško, v tomto případě je mlčeti zlato. a ty řeči o poslání univerzit mi přijdou z vašich úst jako nejapně vtipné kecy, neb pozbývají takto svůj obsah. ale jinak jste pěkně od lesa odsoudil všechny, co si pro jmenování přišli. bravo! aneb kdo nejde s námi, jde proti nám. opravdu na úrovni, takové akademické.
11. 06. 2013 | 13:58

Hloupý Honza napsal(a):

Tuhle se dva kloučci hádali na písku o jednu žvýkačku. Maminka jednoho z nich šla a koupila tomu druhému žvýkačku taky. Problém vyřešen.

Bože můj, to je zase kauza s profesorskou putnou. K čemu je putně titul, aby měla navíc pár stovek k vejplatě ? Ať jde doplňovat zboží do marketu. K čemu je nám ČEZké školství ? Na putnu.

Bože můj, tak se všichni akademici světa složte a kupte Putně titul z Plzně, nebo z nějakého jiného ČEZkého renomovaného školského zařízení. Je jich tady víc jak puten po dešti. I v tom je ČEZko namber uan. Za chvíli bude mít profesorský titul i ten můj pekař co si u něj ráno kupuji rohlíky a u pečení chleba stejně ti všichni páni profesoři jednou skončí. Ale já si jej od nich kupovat nebudu. Znám jednoho rómského spoluobčana co začal s výkopama, přišel k penězům a koupil si bez maturity študia a titul na jedné takovej juniversitě, dneska sedí doma a cikáňata mu říkají pane doktore.

Tož hodně štěstí profesore Putine, Putně, Putno.
11. 06. 2013 | 13:59

Twist napsal(a):

Divím se, že pan Zlatuška mohl něco tak pitomého napsat. Je to obrácené naruby. K.S. by dotyční nepřítomní zřejmě lízali paty.
11. 06. 2013 | 14:02

Zdeněk napsal(a):

Proč se novináři zajímají o nekvalitní a nemorální adepty na profesory, ale proč se nezajímají o pana Kalouska,který byl nepřímo pozván do Ruska, aby navštívil ve vězení ruského podvodníka, zřejmě kolegu?
11. 06. 2013 | 14:03

scallop napsal(a):

Grőssling

Jako vzdycky to mate cele popletene. Kdyby byli ti akademici volimkarlove, tak by prece do Miloskova Zemanstvi pro cukricek nesli. Jsou to tedy patrne pravoverni zemanici.
11. 06. 2013 | 14:03

Občan napsal(a):

Heeezkyyy! To by fofr :o)))
11. 06. 2013 | 14:05

resl napsal(a):

hloupý honza : Bože můj, to je zase kauza s profesorskou putnou. K čemu je putně titul, aby měla navíc pár stovek k vejplatě ?
........ nick, jak ma byt
11. 06. 2013 | 14:06

šašek z Jihlavy napsal(a):

ládíku fajn, já budu ten Bimbo a ty ta moucha, OK?
A vymysli si jiný nick, tenhle je zadán (až přijde Ládik!!!), tak ti to vysvětlí.
11. 06. 2013 | 14:07

Jim Devon napsal(a):

Pane profesore, ano je to smutné. Nikoli však to, že se 5 rektorů zapřelo, ale je smutné to, že:
- rektoři nepodpořili (i) profesory ze svých univerzit osobní (ne)účastí na jejich jmenovacím ceremoniálu, čímž jim a jejich schopnostem "dokonale" ukázali svoji úctu (tutéž úctu, kterou od nich žádají sami?)
- Prerekvizity v pravidlech pro jmenovací řízení profesorem na UK pro obor Doc. Putny (http://www.cuni.cz/uk-215.html) patrně nebyla splněna. Alespoň to tvrdí Web Of Science: http://apps.webofknowledge.com/summary.do?product=WOS&parentProduct=WOS&search_mode=OneClickSearch&parentQid=&qid=5&SID=2EoP2caPjmmo3eOgfmC&&page=2 (8 až 12 děl, 1 citace, 7 jeho děl je založeno na počtu do 8 referencí)
- Je také smutné, že ač mě někteří v dřívější diskuzi přesvědčovali, že pan Putna knihy "neopisuje", ale "tvoří" a proto jsou jeho díla založena na nízkém počtu zdrojů. Přesto však jsou akademické obci jeho díla dobrá natolik, že je ani necituje (1 citace na dílo o Václavu Havlovi a všechno).
- A vůbec nejvíc smutné je to, že se pan Putna chová a zejména vyjadřuje hůř než mnoho nastoupivších studentů do bakalářského studijního programu a nebo lidí vůbec (katolické bu*ny, Putin volí Zemana a bezpochyby řada dalšího).

Vysokoškolsky vzdělaní lidé, kteří jsou dnes v praxi (a nejsou na univerzitách) totiž studovala a byla tedy v minulosti členy akademické obce (student se jím stává nástupem do lavic univerzitních učeben). Pořád jsou to absolventi (chcete li alumni(s)) a pořád na to to mohou vyjevit svůj (jak jsem si všiml povětšinou nesouhlasný) názor.

Navíc univerzity vždy při promoci apelují na své studenty příslibem věrnosti své alma mater a náznakem toho, že budou studenti svou univerzitu prezentovat a měli by se tomu úměrně v budoucím životě chovat (čímž byť student, pokud nenastoupí doktorský program studia přestává členem akademické obce formálně být, avšak morálně členem akademické obce studenti patrně zůstávají, jinak by přece univerzita toto přání na studenty neměla).

Je vidět, že politika dělá s lidmi divy (paradoxně zejména ve špatném smyslu slova :-().

Pane profesore, zajímalo by mě, jestli i Vy, jakožto (formálně bývalý) zástupce univerzity jste při tomto svém postupu vzal do úvahy i názory absolventů (formálně bývalých členů akademické obce) i Vaší univerzity a nebo jste jen zaujal v rámci akademických svobod svůj (opravdu svůj?) názor aniž byste zvážil, zdali za Vámi stojí celá univerzita?

Pokud se ukáže, že za Vámi celá univerzita nestojí, pak je Vaše vyjádření nikoli "vyjádřením MU", ale "vyjádřením (bývalého) rektora MU".

Máte pocit, že Váš postup je postupem, který univerzitu v žádném případě ani aspektu nepoškozuje v očích široké veřejnosti?
11. 06. 2013 | 14:08

Aerocell napsal(a):

Pane prof. Zlatuško. Svého času mě mrzelo, že přes desítku odučených let na VŠ (v době kdy to na technikách byla jiná liga - bez výuky Bc.), desítku let ve výzkumu v ČSAV, kde jsem získal vědeckou hodnost, s 10-ti uděleným autorským osvědčeními (vynálezy) a jinak s publikovanými asi 100 články a s glejtem od porevoluční rehabilitační komise z VŠ (že jsem za normalizace, jako nestraník, nebyl kádrovou rezervou a proto kariérně nepostupoval), jsem ani v porevolučních poměrech na přelomu století nebyl dostatečně "způsobilým" se ucházet o docenturu. Dnes jsem ale osudu za to rád, že jsem u svého okolí neztratil renomé, když jsem se tak nedostal do stejné množiny s prvky i takových "kvalit" jako prof. Putna.
11. 06. 2013 | 14:10

pamětník napsal(a):

resl:
Už dlouhodobě jsem zvyklý, že příspěvky od Vás nestojí za nic, ale Váš výtvor v 11. 06. 2013 | 13:58 je opravdový paskvil na normální diskuzi. Něco takového může vymyslet jenom řekněme poněkud vyšinutý jedinec.
11. 06. 2013 | 14:12

Majk napsal(a):

Kdybych neviděl ten výpis z WoSu, neuvěřím... Tohle zavání buď lumpárnou, diletantstvím, nebo ignorantstvím. Na slušné VŠ nemůže být docentem (natož profesorem) někdo, kdo nepublikuje a není citován. V současné době je to hlavní kritérium hodnocení vědecké činnosti vědců, obvykle i činnosti odborných pracovníků VŠ. U profesorů se též počítá vedení studentů, vyžádané (zahraniční) přednášky, monografie, pořadatelství, projekty, garantované předměty atp.
Všude se říká: když s něčím nesouhlasíš, nepodepisuj! Když v demokratické zemi někdo něco MUSÍ podepsat, tak je na pováženou, jestli to náhodou není ve střetu s Ústavou a neměl by takový vynucený podpis být zneplatněn. Osobně si myslím, že by podpis prezidenta měl být zachován, právě jako pojistka proti kamarádšoftům na škole pochybných kvalit. A v tomto případě je to do očí bijící...
11. 06. 2013 | 14:12

dříve čtenář napsal(a):

Resle, resle. Vaše automatické zařazování každého, kterému se cokoliv ve zdejší době nelíbí, na slouhu Moskvy, je již zcela srandovní.
Když řeknu např., že kvalita potravin u nás je nejmizernější v celé střední Evropě, tak už jsem podle vás sympatizant Moskvy?
11. 06. 2013 | 14:12

Ivan Tomek napsal(a):

Stary jezevec:

Nepsal jsem o tom, zda president ma povinnost doporuceni podepsat, podat ruku, a tak dale. Psal jsem o tom, ze podle meho cteni autor vznasi tri otazky a ze skoro nikdo se o nich ani nezminuje.

Misto toho se vetsinou pise o tom, zda je pan Putna kvalifikovan nebo ne, jaka je uroven ceskych university, zda president Havel jednal podobne nebo ne, jestli je pan Zlatuska Havlista, a o rade dalsich veci, ktere s podstatou clanku maji jen vzdalenou pribuznost.
11. 06. 2013 | 14:14

JAHA napsal(a):

Pre istotu, lebo nie som si isti, ci niektori vedia, co je to E. T. ( the extra - terrestrial). Takze cela veta znie: Plyn mimozemstana, alebo mimozemstanov plyn. Niektori jazykovedci tvrdia, ze je to cele z francuzstiny. Je pravdou, ze aj vo francuzstine sa mimozemstan pise L´Extra-Terrestrial, co vyzera podobne, okrem urciteho clena (the - le), no vo francuzstine sa rozhodne skratka E. T. necita iiitiii. Ako vieme, e sa vyslovuje ako e,nosove e (skoro a), alebo vobec NIE. Nikdy vsak ako i! Po tychto nezvratnych a jasnych dokazoch nakoniec sa Francuzi uspokojili aspon s ucastou francuzstiny na tomto vyraze (za chrbtom si aj tak medlia ruky, pretoze ako mensi narod ako americania si vybojovali v slove rovnocenne zastupenie (3 pismena), hoc na konci slova.
11. 06. 2013 | 14:17

JAHA napsal(a):

Samozrejme, ...nie som si isty...Majestat zatial nepouzivam.
11. 06. 2013 | 14:19

dříve čtenář napsal(a):

Aerocell - děkuji. Myslím, že v životě jsou důležitější věci, než být uznávaným vynálezcem v době, kdy si obyčejného veksláka vážíme daleko více!
Přeji Vám hodně zdraví a koníčka takového, který Vás nezruinuje, ale bude Vás obohacovat po celý další život!
11. 06. 2013 | 14:20

Hnzd napsal(a):

"Skutečnost, že sám akt za přítomnosti Miloše Zemana považuje tváří tvář jeho svévoli vůči Martinu Putnovi za znehodnocený pouze sedm z více než šedesátky dnes do profesorů povyšovaných akademiků, je poněkud smutnou vizitkou toho, nakolik je jedním z prvořadých úkolů univerzit pěstovat ducha nezávislého kritického myšlení ve společnosti."

Jsem naopak rád, že více než 53 do profesorů povyšovaných akademiků je jasnou vizitkou toho, že případ Martina C. Putny nemá nic společného s jedním prvořadých úkolů univerzit pěstovat ducha nezávislého kritického myšlení ve společnosti.

Více než 53 do profesorů povyšovaných akademiků naopak naprosto přesně pochopilo, že případ Martina C. Putny souvisí s jeho dětinsky hloupým, prostoduchým exhibicionismem, neslučujícím se s úrovní chování profesora univerzity. Po profesoru Horynovi z FF MU v Brně je budoucí profesor C. Putna jenom dalším odstrašujícím případem.
11. 06. 2013 | 14:20

Povýšený napsal(a):

Jako budoucí Akademik důrazně protestuji ex offo ad Arbitram Homo novus W.C.Putnensis. V Jeho věci. Rekatolisaciensis est nutnensis ab ovo. Homo homini erectus. Pro oba platí, i pro Jeho Magnificenci OroOroOruschka, Ab equo ad asinum. Z ovce na koně a z koně na osla. "Kniže má totiž k lidu blíže!" tvrdí PEN. Absens carens. Není hoden, nedostane. Jako profesor pracuju tvrdě 2 hodiny týdně. A plat mi zvyšují jen o osmnáct tisíc nad docenta. I poslanec má více! Protestuji! Zvysoka! Zvysoka, zvysoka protestuji!!! Tolik nespravedlnosti je na tom ubožím světě!? A nejvíc k nám nahoře! A tak zvysoka se cítím! Však střeva dole mi bouří! Přidávám se kvapně Ad vocem populi 4%!
11. 06. 2013 | 14:26

Matematik napsal(a):

"Svoboda je pocit viny za křivdy páchané na druhých"

Je zde velké množství příspěvků a zdá se , že opravdu titul porfesora ztrací validitu. Předpokládám, že většina zde nejsou profesory a přesto nepřehlédli či neobrátili v opak prostý fakt, že Zeman se opakovaně veřejně vzdal práva jmenovat profesory. Označil to za hloupost
Tedy, co si myslet o soudruhu Zlatuškovi, jenž takto orwellovsky vaří z vody?
Čert vem Zemana i Zlatušku, jsem rád tomu, že podstatu věci nebylo možno lidem přeformátovat.

Cesta do pravěku Karla Zemana je takovým posledním záchvěvem kmotrostánu.
Většina profesorů je s kmotrostáne spojena analogicky jako to bylo před 89.
Nejsem voličem Okamury ani Bobošíkové nebo nedej bože bolševika Dlouhého, ale v zájmu všech, celého systému, musím zopakovat jednu vec.
Omlouvam se za delsi text, ale ministerstvo vnitra ty podpisové archy skartuje a zadny "Mirek Dušín" se k tomu nijak nevymezil.
Jak tomu mam rozumet? Marxistika dialektika k pravde a lasce?
Zde je seznam kandidatu vzdy s jejich dvema procenty spatnych podpisu na zaklade dvou velkych vyberu (8500).
Uvedene chyby by se mely vzhledem k velikosti vyberu 8500 jen malo lisit.
To je to podstatne.
Jméno p1=chyba 1.vzorku p2=chyba 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

Zmerime tu odlisnost p-hodnotou, což je pravdepodobnost realizace pozorovaneho odlisnosti podilu p2 a p1 nebo vetsi v pripade OPRAVDU NAHODNEHO vyberu. Lze to zmerit pravdepodobnostne pomoci toho "z" (viz dale)
Mohlo se tedy "spatnemu" vybrat teoreticky 100% spatnych a dobremu 0%. Zalezi jen, jak moc spravedlnost vykukuje zpod sveho satku.
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.104702659
Jan Fischer 0.001192443
Vladimír Franz 0.21938861
Zuzana Roithová 0.001003558
Táňa Fischerová 0.070116338
!!!!!!!!
Jana Bobošíková 0.0000000000000000177602
Vladimír Dlouhý 0.000074
Tomio Okamura 0.0000000045
Metoda dva výběry o velikosti n1=n2=8500
z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo jinak (vyjde stejne)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu p-hodnota =NORMSDIST(z)
(p1 a p2 se nedosadi v procentech ale jako podil tedy 10%=0,1)
Napriklad u Okamury to odpovida pravdepodobnosti ze kdyz se vyhodi 28 minci do vzduchu spadne 28 orlu.
Zdroj dat
http://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-vyradilo-kandidaty-z-prime-volby-prezidenta-p99-/domaci.aspx?c=A121123114054domacikop

Myslim, ze Karel je starec nad hrobem a s vladou ma zatracene hodne spolecneho nebot je jejim mistopredsedou. Zeman je alkoholik jako Kalousek.
Alkoholika bych ja neposadil ani do vratnice.
Co vy Zlatuško?
Dialekticky a v souvislostech?
11. 06. 2013 | 14:29

ld napsal(a):

60 profesorů jednou ranou? Není tak ten titul devalvován? Kdyby se mě někdo zeptal, kolik jich máme ke včerejšímu dni sakumprásk, tipl bych tak do stovky, protože mám stále k tomuto akademickému označení úctu, proto to numerické chození kol zdi. Jestli ale Česká republiky profesory vyrábí jako Putny, za čas budou mít váhu stavebního portýra.
11. 06. 2013 | 14:30

dříve čtenář napsal(a):

český maloměšťák:
Na reklamy kliká paní Hradílková ve svém blogu. Nebo spíše gůgluje.
Já raději vulvuju...
11. 06. 2013 | 14:31

Hloupý Honza napsal(a):

Resle

Hloupý Honza se píše obojí s velkými písmeny. To by měl chytrý resl vědět, takže příště prosím obé velké. Já vaše texty nečtu, takže stačí nečíst ty moje a máte klid a slunce v duši.

Jinak jste asi ze všech těch otitulovaných pantátů paf, takže vám prozradím jedno malé tajemství, co mi říkávala už moje prababička - chytrost se nedá vyštudovat, a taky to, že ti co sbírají tituly to dělají pro dvě věci:

1) posílení svého nafouknutého ega
2) posílení svojí sfouknuté výplatní pásky

Rád se nechám ochytřit i jiným důvodem, jsem jedno velké ucho resle. (spíše oko)

ad 2) platí pouze v tzv. kecálkovské sféře, to je to odvětví, které zrovna v ČEZku (až na pár výjimek) nevytváří skoro žádné hodnoty, ale s nataženou rukou žebrá o peníze (asi jako všichni v tomto kradákově). Jen se kecá a kecá, že nejsou peníze, že nejsou kapacity, že není technika, že nejsou mikroskopy, bla, bla, bla. A pozor resle, když budete dělat třeba u soustruhu v továrně tak nemůžete očekávat, že budete-li mít profesorský titul tak vám zaměstnavatel na mzdě přilepší. Na to si dávejte resle setsakramentsky bacha. Za tituly se přilepšuje výhradně ze státního eráru.
11. 06. 2013 | 14:34

Mac napsal(a):

prvorepublikový profesor na gymplu měl vyšší úroveň než katolická buzna.
Takže PROFESORE Zlatuško, přestaňte už hysterčit kvůli buzně.

Zeman se pouze pokusil dále nesnižovat úroveň a prestiž party profesorů, tím, že by k Vám přibyl jeden buzna.

Ale vám je to fuk, vy prostě musíte stále protizemanovsky dávit, že jo?

Mimochodem, jakou hrůzu očekáváte, až bude Zeman jmenovat premiéra?

Něco podobného jako když Klaus nepověřil sestavením vlády šéfa vítězné strany? Nebo máte další katastrofické scénáře?
11. 06. 2013 | 14:37

Ládik!!! napsal(a):

ld -
portýr otvírá dveře, ne? Na stavbě velí polír, a ten musí mít v hlavě mnohdy víc, než profesor. Jinak sedí v krimu.
11. 06. 2013 | 14:45

Ládik!!! napsal(a):

Mac -
zeman prodlužuje dlouhou řadu komunistických presidentů a dá se očekávat, že bude jmenovat komunistického předsedu vlády. Nemyslím z KSČM, ale přímo z KSČ. To by k němu sedělo.
11. 06. 2013 | 14:48

ld napsal(a):

Hloupý Honza,

žil byl mezi námi bourák, o kterém věděli jen zasvěcení. V dobách, kdy se pravdoláskaři dostávali do nirvány představou Nobelovky pro Havla, si ji tady tento zasloužil stonásobně. A aplikovat tvrzení vaší babí na profesora Holého by mi přišlo jako nestoudné zvlášť při vědomí, že tento titán zachránil svou činností stamilióny lidských životů. Snad se nenajde trouba, který mu na dhrobem to vyčte.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Anton%C3%ADn_Hol%C3%BD
11. 06. 2013 | 14:49

Míla napsal(a):

Matematiku-jeden kandidát Vám tam chybí.Nutno přepracovat.
11. 06. 2013 | 14:49

Lspeedy napsal(a):

Proč by to mělo souviset se jmenováním premiéra? Naši ústavní zvyklost v tomto směru určil VK po posledních dvou volbách - prezident si může jmenovat koho chce a kdy chce...pozdě plakat nad rozlitým mlíkem, zvlášť u úplně jiného stolu...
11. 06. 2013 | 14:49

Analytik napsal(a):

Parafráze na text, který kdysi napsal kardinál Richelieu:
Vše, co učinil a ještě učiní nositel titulu "prezident ČR", činí pro své blaho a pro svou nesmrtelnou slávu!
11. 06. 2013 | 14:51

ld napsal(a):

Ládík,

jo, polír!
Pravda...
Ale i buzna je svého druhu portýr :-).
11. 06. 2013 | 14:51

VP napsal(a):

Občan

Zkuste si prostudovat ta kritéria, a pak se k nim vyjadřujte: např. pro jmenování profesorem v humanitních vědách nemusíte mít jedinou publikaci a citaci ve WoS (část II/A odkazovaného dokumentu). A teď prosím neřeším, zda je to dobře nebo špatně. Jde mi o to, že se tady vyjadřujete spolu s maloměšťákem a na jiných diskuzích s mnoha dalšími k věcem, o kterých nic nevíte. Přitom není těžké informace zjistit, jsou zpravidla dobře dostupné na webech univerzit.
K zákulisním (zaručeně pravdivým) informacím se nevyjadřuji, neboť o nich nic nevím. Z toho, co jste ale napsal, to čistě z hlediska termínů považuji za velmi nepravděpodobné.
11. 06. 2013 | 14:53

Zbyněk napsal(a):

Jsem překvapen, jak velké množství občanů naší země si myslí, že pan profesor musí mít morální hodnoty. Nemusí a ani je nemají, tak jako všude ve světě. Jen malé procento, tento sen splňuje, většina má všechny špatné vlastnosti stejné, jako celá společnost. Znám profesory mnohokrát rozvedené, honící žákyně jako o život, jiní paří se studenty a zlejí se do němoty, prostě jsou to normální lidé jako my všichni. Důležité je, zdali umí přednášet a zůstanou-li za ním vzdělaní absolventi. Morální hodnoty má tvořit rodina, popřípadě základka. Chce-li je tvořit pan prezident, je již pozdě.
11. 06. 2013 | 14:53

Občan napsal(a):

VP,
ANI JEDNO z kriterií doporučených UK (viz. Váš odkaz) pro profesuru v oblasti humanitních věd Putna nesplňuje.

Ohledně té jeho jediné známé "zahraniční citace" - ono vlastně o ZAHRANIČNÍ citaci nejde.
Citován je v ÚNORU 2013 v ČESKÉM literárním periodiku ZAHRANIČNÍM "sougayem" z jakési university tuším v Arkansasu, který tam a občas v Praze přednáší "havlologii".
Takže Putna ve skutečnosti NEMÁ ŽÁDNOU zahraniční citaci.

Nejpikantnější na Putnově "profesuře" je, že ji dostal za obor, v němž vůbec nepůsobí a nepřednáší.
11. 06. 2013 | 15:04

Marian napsal(a):

Zbyněk- v morálně zdevastované společnosti se slušnost jeví jako úchylka či přetvářka a těžce znevýhodňuje toho, kdo se jí důsledně řídí.
11. 06. 2013 | 15:09

Hloupý Honza napsal(a):

Id

Jasně souhlas. I bez těch titulů by však pan Holý dosáhl toho, čeho dosáhl, kapacitu ve svém oboru nedělají z člověka tituly ale výsledky, jeho práce, jeho mozek. Tituly na tom nic nezmění, to už je pro lidi jako byl pan Holý jen takovou třešničkou na dortu. Pro většinu ostatních jsou však tituly primárním zájmem, jejich výkladní skříní vydávanou druhým na odiv, za níž se snaží schovat svoje křupanství a hlupáctví. Srovnáte-li profesora Klause a profesora Holého, JUDr. Romana Janouška a JUDr. Vojtěcha Cepla staršího, mělo by Vám být jasno co mám na mysli.
11. 06. 2013 | 15:14

Hnzd napsal(a):

ad. Zbyněk

Tím spíše je o důvod více k tomu, aby pak profesora nemusel jmenovat prezident, aby jeho působení byla spjato jenom v určitém časovém období s konkrétní vysokou školou, která by pak byla výhradně postižena jeho excesy. Změňme zákon a nezatahujme prezidenta do jmenování profesorů...
11. 06. 2013 | 15:14

ld napsal(a):

Hloupý Honza,

ano, nejsme ve při :-).
11. 06. 2013 | 15:17

Občan napsal(a):

Id,
sedíte pevně? :o))

Po plyšáku jmenovaných profesorů tu je asi 3000!!!
Jen od r. 2003 dosud jich bylo jmenováno 1350.
Údaje do r. 2003 se mi nezobrazují.
A pak je tu ještě hromada profesorů předplyšákových.

Statisticky mi to vychází na 1 profesora na 1000 obyvatel. Půjde-li to tak dál, budeme mít v dohledné době každý svého proferoa :o)))
11. 06. 2013 | 15:22

starý jezevec napsal(a):

Pro Matematik.
Píšete, že je Zeman alkoholik, můžete to nějak doložit?
Nějaká konkrétní fakta, ne jen dojmy a drby z médií. Zeman je v politice více než dvacet let, několik let byl premiérem, ale nějak si nevzpomínám na opileckého Zemana až poslední dobou se vyrojila řada spekulací.
Skutečnost může být i taková, že Zeman toho nevypije více než průměrný Čech.
11. 06. 2013 | 15:25

Pavla napsal(a):

Je smutné ,že se jmenování zúčastnilo tolik osob.Čekala jsem,že alesponˇpolovina
odmítne převzít dekret od prezidenta,pro mne osobně,by to nebyla pocta.Čekala jsem,že většina z nových profesorů si nechá dekret předat společně s doc.Putnou nebo ho převezme poštou.Dnešní událost mne utvrzuje v názoru,že s naším školstvím to jde z kopce.Jsem VŠ a už dlouho mám pocit,že úrověň VŠ školství klesá.
11. 06. 2013 | 15:28

Marian napsal(a):

Pavla- jste VŠ? Podle toho, co píšete a jak píšete úroveň vaší VŠ asi nebyla nikterak valná už za dob vašeho studia. V každém případě vás nenaučila samostatně a kriticky myslet, uvažovat v co nejširším kontextu a být odolná vůči vymývání mozků.
11. 06. 2013 | 15:32

ld napsal(a):

Občan,

jestli jsou do statistiky započteny i Klausovy profesury, tak si jich tak stovku můžeme škrtnout. Ale i tak by titul profesor vykazoval velkou konkurenceschopnost třeba vůči maturantovi :-).
Pravda je ta, že tuto byvší poklonu a uznání dostávají osoby, pro které je bývalý Csc. metou z nejvyššího šprincle.
11. 06. 2013 | 15:32

Ládik!!! napsal(a):

šašku -
to je z nového večerníčku? To bude i večerníček brzy na indexu.
11. 06. 2013 | 15:35

ld napsal(a):

Pavlo,

když tak pozoruji vaši větotvorbu a interpunkci, tak vy smutná být nemusíte, neb s profesurou vás nikdo obtěžovat nebude.
11. 06. 2013 | 15:36

zdenekbrom napsal(a):

ld:

Poměrně slušný dokument o profesorech:
http://data.blog.ihned.cz/c1-59928020-profesor-mim-i-profesor-myslivec-seznam-vsech-profesoru-od-roku-1999
11. 06. 2013 | 15:39

scallop napsal(a):

Marian

Proste ten, kdo s Vami nesouhlasi, ma vymyty mozek ... Jak proste.

Pavla

To vite, hrad laka, dovnitr se ti profesori dostanou jednou za zivot. A mit na sobe ten habit je prece tak nadherene !
11. 06. 2013 | 15:39

scallop napsal(a):

zdenekbrom

Zrovna jsem chtel tenhle odkaz dat. Ukazuje to jednoznacne, ze v humanitnich a spolecenskych vedach je novych profesoru minimum.
11. 06. 2013 | 15:41

Marian napsal(a):

scallop- ano, vaše úvaha je velmi,velmi prostá.:o)) Naprosto souhlasím.
Ještě byste mohl uvést několik příkladů-argumentů pro své tvrzení.
11. 06. 2013 | 15:42

scallop napsal(a):

Marian

Ale ja jen parodoval nejakeho mariana 11. 06. 2013 | 15:32
11. 06. 2013 | 15:45

ld napsal(a):

zdenekbrom,

to je síla. Já ani netušil, že některé VŠ vůbec existují.
Problém vidím v tom kreditním systému, kdy je škola velmi zainteresována na vyučujících profesorech. A proto řečené tituly lítají, jako jiskry od brusného kotouče.
11. 06. 2013 | 15:48

Marian napsal(a):

Teď věcňěji, scallope. Člověk, který (bezmyšlenkovitě) opakuje to, co do něj od rána do večera hustí všechna možná sdělovadla a nijak se nad tou skutečností nepozastaví, nechal stranou kritické,kontextuální a nezávislé myšlení.Proč?Buď takového myšlení z nějakých důvodů není schopen nebo si nechal vymýt mozek.
Je to tak prosté, milý Watsone.. to, jestli se mnou dotyčný souhlasí či nesouhlasí nehraje žádnou roli-nebo jen zcela minimální.
11. 06. 2013 | 15:49

Marian napsal(a):

Scallop- tak vy jste parodoval... aha, tak to je jasné.Ještě byste si mohl někde přečíst, co je to parodie-a až to pochopíte, o nějakou se pokuste,určitě to ocením.:o))
11. 06. 2013 | 15:51

Aerocell napsal(a):

Prof. Zlatuška napsal: "Pět chybějících rektorů je vcelku dobrou vizitkou akademických elit". Prof. Zlatuška je mj. také informatik, takže: Solidárních akademiků je pět. VŠ v ČR pětaosmdesát, takže to představuje asi 6%. Tj. sice více než jsou často jistou minoritou citovaná 4%, na druhé straně, protože výpočet se pohybuje mimo teorii velkých čísel, je to pořád v rámci statistické chyby. Takže se vkrádá otázka, zda motivaci je jen, ve vší úctě, "vyšší mravní princip" zmiňovaných akademických elit.
11. 06. 2013 | 15:52

Marian napsal(a):

věcněji, samozřejmě.To je tak, když člověk dělá víc věcí najednou a není žena.:o))
11. 06. 2013 | 15:53

scallop napsal(a):

Marian

Aha. Pavla treba psala, ze s nasim školstvím to jde z kopce coz do nas od rána do večera hustí všechna možná sdělovadla. Patrne to dokazuje jeji neschopnost kritickeho mysleni.

Do me treba sdelovadla husti, ze byly povodne a ja jsem takovy naivka, ze jim - povazte - verim !
11. 06. 2013 | 15:54

neo napsal(a):

scallop:

nehádejte se s profesorem, psychologem, docentem Sladkým Marianem, on má pravdu. V tv vymývaj mozky, žádný povodně nebyly, je to výmysl pravicových médií v žoldu ODS :)
11. 06. 2013 | 16:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiku, to je večerníček pro dospělé, děti by to mohli zkoušet napodobit a v ZOO by byl ve sloním pavilonu poplach. Ale musíš uznat, že je to originální nebídka pro labužníky, když si to člověk pustí, nemůže si na Bimba nevzpomenout. Ta moucha mi připomíná Koudelku.
11. 06. 2013 | 16:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Hloupý Honza napsal:
"Srovnáte-li profesora Klause a profesora Holého, JUDr. Romana Janouška a JUDr. Vojtěcha Cepla staršího, mělo by Vám být jasno co mám na mysli."
11. 06. 2013 | 15:14
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Lepší příklad bych těžko nalezl.
11. 06. 2013 | 16:03

Marian napsal(a):

scallop:o)) děláte se hloupějším,než jste? To není třeba, tím žádnou výhodu v diskusi nezískáte.Přečtete si ještě jednou -a pozorně o čem Pavla píše. O školství je tam JEDNA JEDINÁ VĚTA. Podstatné sdělení je obsaženo v daleko obsáhlejší části článku.
S tím, že školství je v rozvalu naprosto souhlasím. Dokonce bych řekl že se řítí volným pádem přímo do....

Jen tak mimochodem, pane scallope- můžete mi říct, podle čeho jste usoudil, že mám jiný názor,než Pavla?
K tomu příkladu s povodněmi:o))) Výstižnější příklad jste si už nemohl zvolit.Gratuluji.
11. 06. 2013 | 16:05

zdenekbrom napsal(a):

scallop, ld:

Zcela upřímně se tou aférou bavím. Pokud Občanovi vydrží nasazení, pak na letošní Grygarův Bludný balvan je zralá UK. A tuto událost bych si věru nenechal ujít.

Když k tomu připočtu aféru s falšováním výzkumu prof. Bezoušky a exotického kanárka mezi novými profesory RSDr. Hanzalíka z Univerzity obrany Brno, pak pojem pavěda dostává nový rozměr a míč putuje na hřiště akademiků.
11. 06. 2013 | 16:05

Marian napsal(a):

Bravo, neo.Další sofistikovaný ,pronikavě inteligentní komentář. Člověče, tys pro tu svou firmu opravdový analytický poklad.
11. 06. 2013 | 16:07

Marian napsal(a):

Neo, cituji "je to výmysl pravicových médii v žoldu ODS".Ale kdepak, neo. Za těmi povodněmi stojí spiknutí sociálistů z EU a komunisty Obamy. Je to boží trest za to, že jsme v 89 nepověsili všechny bolševíky..:o))
11. 06. 2013 | 16:11

scallop napsal(a):

Marian

"děláte se hloupějším,než jste ?" Ano, je to didakticky ucinne.

O skolstvi jsou tam dve vety, o jmenovani profesorem tri vety. Tri vety dokazuji vymyty mozek, dve vety nemyty mozek. Takze musim po naporem Vasich argumentu uznat, ze Pavla ma vymyty mozek (ale jen trochu). Kdyby ovsem ty dve vety rozdelila na tri, elegantne by se z toho vyvlekla.
11. 06. 2013 | 16:11

mb napsal(a):

jmenuje slávka ...
11. 06. 2013 | 16:16

neo napsal(a):

Marian:

to já vím a firma taky, proto si mě cení.
11. 06. 2013 | 16:17

mb napsal(a):

jo jinak chování odeesackeho ministra skolstvi v kauze putna a zeman vs. putna považuji za nechutné a ostudné ...
11. 06. 2013 | 16:17

Kelt napsal(a):

Malá otázka pro prof.Zlatušku,

nedistanocovalo se těch 68 přítomých od buzny Putny?
Nemohu si pomoci,ale jak na "gymplu",tak na VŠ byli profesoři vzorem nejen vzděláním ale také coby morální vzory.
Putna v ušance,s flaškou v ruce a za zpěvu hloupé častušky může být vzorem pro koho?
Naše školství upadá a upadat bude,pokud tací "putnové"budou profesory.
Nestačila práva v Plzni s kriminálními postupy dosahování vysokoškolských titulů?
11. 06. 2013 | 16:18

buldatra napsal(a):

Profesor do každé rodiny, páč
Profesorů není nikdy dost.

To by si měl konečně uvědomit i prezident.
Zaplaťpánbůh, že alespoň hen tomu Zlatuškovi je to jasný.

My kulaci vidíme, že ovcí, ale i skotu je čím dál méně a méně. Inu, živočišná výroba nejen, že stagnuje, jde zu grunt.
Na štěstí alespoň profesoři se nám úspěšně množí.
Čeho je profesor Klaus?
11. 06. 2013 | 16:18

Marian napsal(a):

Scllop- už si s tím nelamte hlavu, je to zbytečné, stejně nepochopíte.
11. 06. 2013 | 16:26

scallop napsal(a):

Kelt

Ale Miloskovi plzenska prava prece nevadi ....
11. 06. 2013 | 16:34

FetaBrie napsal(a):

Úroveň většiny příspěvků dokazuje proč byly dnes u Zemana houfy akademických ovcí a ty budou rovněž předávat svým studentům jejich názory a postoje a všichni společně budeme potají nadávat, bát se, volit tak, jak volíme a je a bude to tu stále stejné, stejné,stejné.
11. 06. 2013 | 16:40

Gándhí napsal(a):

Když

Když hlava státu znectí korunovační klenoty

v takovém státu se kácí všechny hodnoty

A zástup lidu co se tísní na achodech

blije a krátí se mu dech

A národ který tuto hlavu ihned nesetne

Do roka a do dne zhebne a leží na zádech
11. 06. 2013 | 17:00

Naštvaný napsal(a):

"Houfy akademických ovcí?": Zlatuško, a vy jste jejich pasák, co!
11. 06. 2013 | 17:02

Kelt napsal(a):

scallop,
jak jste na to přišel?On Vám to osobně sdělil?
Pokud se dobře pamatuji,tak lži doktoři a lži bakaláři převážně z řad ODS a jejich přisluhovačů "absolvovali" práva v Plzni v době,kdy Zeman trvale pobýval na Vysočině a pokud se na toto téma vyjádřil,tak to naše nezávislá media nezveřejnila.
Buďte si jist,že by to nebylo nic,co by se Vám líbilo.
Zeptejte se šedesátiřádkového Bendy ml.,třeba o tom něco bude vědět,nebo Řápkové,která ani neví,v které ulici její alma mater sídlí.
11. 06. 2013 | 17:04

au napsal(a):

FetaBrie:
Mýlíte se: nejtěžším úkolem každého vysokoškolského pedagoga dnes je vybudit ve studentech vůbec nějaký odpor.
Ovcemi, které udělají COKOLI, jen aby nemusely samy myslet, jsou dnes bohužel studenti.
11. 06. 2013 | 17:04

born65 napsal(a):

mb 16:17:
Mohl byste mi trochu rozvést, v čem spatřujete nechutnost a ostudnost chování ministra školství P. Fialy v dané kauze?
11. 06. 2013 | 17:06

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Zeman vede klasický zápas o matfyzickou moc: co je více- panovník nebo intelektuál. Napoleon nebo Goethe?
Zeman není Napoleon: nesjednocuje Evropu, nedává jí nový rozměr, jeho armádu netvoří půlkas kontinentu, Chopin pro něho neskládá Mazurku. Zeman je Napoleon, který má blíže k Alexandrovi a Metternichovi, jen ten jejich vkus nemá - Kněžna Sagen - Zaháňská (aby tomu rozuměl i Čech) není jeho chotí, ani milenkou. Popravdě - Zeman jakožto novodobý vládce se liší nejen od Napoleona svým nevkusem. Tím se však neliší od jistého účetního Klause.
I Histler měl, zdá se lepší vkus, Stalin se alespoň, zcela bsurdně upnul na fiorentskou renesanci....stavěnou Němci. Také Stalin má v armádách půl Evropy a Šostakoviče a další, kterým zajistí tu daču tu pryčnu v Gulagu.
Zemanovi s jeho nevkusem odpovídá i oněch 58 profesorů, kteří dorazili do ubykace na Hradčanském ostrohu. Nebudou nikdy Goethem.

Ostatně jejich země nemá Goetha v lásce, suděťák prokletý, tedy Sas? nebo co ještě?
Nemá ráda ani Komenského, z něho zbylo asi jako z Marxe u Lenina, Kunderu, nemá ráda desítky jmen, které má rád svět.

Zeman se jako myška dírkou dívá na svět a komentuje ho svým obyvatelům. Za chíli po vzoru Erdogana začne chodit nahý...ale ani jeden z akademiků mu neřekne, že je nahý.

Tak tedy bajka ....Pokleslost intelktuála je horší než pokleslé chování Eduarda Beneše.

Kde jsou ti Kriegrové? , které obyvatelstvo se zemany tak lehce odvrhává na své pouti ....
Být Češi Židy nepřešli by z Egypta suchou nohou, naopak....pohltily by je bažiny....Kdo by si vzpomenul?
11. 06. 2013 | 17:08

Karel napsal(a):

Zas jeden rádoby profesor dělá prokárlovskou politiku. Zlatuška, vy nejste pro mne profesor stejně jako buzna Putna. Absolvoval jsem také univerzitní vzdělání před 25 lety. Pan profesor, to byl pro nás symbol člověka hodného úcty a respektu, ne jen proto, že měl formální znalosti, ale svým jednáním , chováním a prací byl symbolem neformální autority, někým kým jsme si přáli se jednou také stát. Člověk s vystupováním nehodným úcty a respektu, který je profesorem jen proto že zastává ty správné politické názory a má ty správně politicky myslící přátele, není pro mne profesor, tedy ani vy Zlatuško. Za minulého režimu se pár takových politicky uvědomělých také našlo, ale mezi studenty byly předmětem pohrdání. Zeman udělal naprosto správný krok , kteří oceňují všichni slušní lidé, samozřejmě ti co nevydýchali porážku Kááárla budou halasně bojovat i za čerta, pokud tento čert nebude Zemanovi vhod, neboť nelze promeškat žádnou příležitost jak ukázat svůj správný politický postoj (takové prorežimní hujery známe i z dob před listopadem) Zlatuško, velmi si vás nevážím a je nás většina (soudě podle Zemanova volebního výsledku)
11. 06. 2013 | 17:09

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Kelt

Morální vzory?

Jistý Spinoza musel prchnout a přesto se stal ....Morální vzor davu není morálním vzorem nýbrž pouhým nástrojem socializačním.

Máet v hlavě zmatek, či zmetek?
11. 06. 2013 | 17:12

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Kelt. Tedy prchnout musel i Komenský, z mravních důvodů, ale co víte o Komenském? Zatracený emigrant, že?

Mengele byl mravním vozrem? či český advokát, který poslal své sousedy do plynu? Jistě, v dané chvíli se to o něm tvrdilo.

Co to je morálka, Kelte?

Lhát o původu češství? Je to mravné? Krást ve jménu rodiny, jak to dělalo 99% tichých klausovských bojovníků s normalizací je mravné?

Jste zmatený, nic víc.
11. 06. 2013 | 17:14

scallop napsal(a):

Kelt

Co je Milosek v urade uz se stihl vyjadrit ke vsemu podstatnmemu a aktualnimu - zakaz automobilovych zavodu, spojeni ceske a slovenske ligy, spojeni ceske a polske burzy, spojeni labe, dunaje a orinoka, utopeni novinaru, demonstrujicim buznam, spavosti ministru a skleroze a viroze prezidenta (zatim nikoliv jeho cirhoze).

Vyridilka mu jede s pozoruhodnou kadenci, ale k plzenskym pravum se v tom fofru vyjadrit nestacil. Holt jsou pro neho buzny dulezitejsi nez prava.

Nebo mate pravdu a nase pravotociva media nam vetsinu jaho vyroku taji. Ja uz jim neverim ani ty povodne.
11. 06. 2013 | 17:17

Kelt napsal(a):

Kulajda.......,
když tak-metafyzickou-to jen na okraj.
Jak jste přišel k názoru,že Napoleon sjednocoval Evropu?Asi tak jako Hitler,že?
Jinak je lépe ty bláboly nechat bez povšimnutí-ale skopnětete to Putnovi,on by z toho mohl udělat doktorskou práci.
11. 06. 2013 | 17:19

Qin napsal(a):

to Karel:Ne Vy jste nemohl vystudovat vysokou školu/kromě Vúmlu/ To byste nemohl napsat,že profesoři byly hodny pohrdání/.A, že si Vy někoho nevážíte jako volič někoho to je úplně jedno.
11. 06. 2013 | 17:25

Kelt napsal(a):

scallope,
doufám,že z toho,že se Zeman údajně nevyjádřil k plzeňským právům nemáte ujímání-to by mně bylo opravdu líto.
Chtělo by to ale křenovou placku na hlavu a nohy do lavoru studené vody-to je zaručený lék na obsesi na cokoliv.
11. 06. 2013 | 17:28

scallop napsal(a):

Kelt

No ja pocitam, ze to dozene, a v nasledujicich deseti letech se vyjadri uplne ke vsemu. Naseho predchoziho prezidenta asi neprekona, ale kdo vi !

Ujimabi pochopitelne mam, vzdyt Karla jsem proklel minutu pote, co jsem mu hodil listek, a ted visim ocima na spasiteli z vysociny.
11. 06. 2013 | 17:34

ld napsal(a):

Gándhí-hoven,

nechcete o tom napsat muzikál? Máte pěkný kus libreta. Už vidím tu děkovačku!
Dirigent Hejma se uklání s Nohavicou, Chadimovou a Jimem Čertem, který by mohl psát repliky protest songů.

Na scéně se objevuje také orchestr Michala Davida či v alternaci Františka Janečka.
Pravda a láska konečně zvítězila, šeptá v závěrečném akordu Melčák.

Jo, a mohlo by se to jmenovat Česko, čímž by se kasaštyk zaručil ze vstupného vybraného od ploskolebých, imigrantů a zchudlých Železných.
Neo by jistě aplaudoval.
11. 06. 2013 | 17:34

Qin napsal(a):

Tohle jmenování profesorů na Hradě mi připadá,jako návštěva socialistických údernic v čele s Kabrhelovou u Gusty Husáka.
11. 06. 2013 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já nevím.
Já myslel, že akademické svobody jsou od toho, aby byl každý sám za sebe.
Když tam chtěl jít...jeho volba.
A ejhle....je ovce.

Když mi bylo šest volali jsme ve Vršovicích:
Za vozem, za vozem a následovali pošťáka s końmi.
Teď letí:za Putnou, za Putnou....škoda, že se toho nedožili uhlíři z Brikety u US na Žižkově.

Kdo nepochoduje s námi, pochoduje proti nám, pochoduje s Bimbem.
Svoboda je do řady!
Hradílková- možná i o tom- napsala blog. O stádním reflexu.
Pravda, akaděmiky nezmínila, ale akademik je snad taky člověk.
Nebo už ne?
Musí i akaděmik za Putnou, aby nebyl za skopce?
11. 06. 2013 | 17:46

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Kelt
Kupodivu Napoleon sjednocoval Evropu, ale Vaše znalosti jsou asi ze sovětských učebnic...nebo, že by ještě Rakousko? A nejen to, byl nositelem toho, co dnes nazýváme progres. Ale ono tu bude, tedy ve Vašem případě, jako s tou liškou zrzavou, že? Miloš V.Kratochvíl nebyl nejlepší tvůrce dějin...ale hlavičky po něm zůstaly prázdné.

Qin
Chyba se vloudí, jen všeznalec jest chyby prost.
11. 06. 2013 | 17:50

Baba Jaga napsal(a):

Tak nevím, co akademické ovce a kolik jich vlastně je a také nevím, jak bych se zachovala, kdybych měla být v téhle situaci (kterou dle mého stejně pan prezident Zeman prohrál) být jmenována na Hradě. Školství se nám amerikanizuje již dlouho - každá prodavačka bude mít VŠ - takovou nic moc a ti nejlepší si následně udělají ty opravdové. U nás se zatím VŠ = VŠ.
Předpokládám nicméně, že premiérem bude jmenován ten, komu se podaří sestavit vládu a bude ze spolku, co vyhraje volby.
Koukla jsem dnes opět na transparentní volební účet pana Zemana - poslední půlmilion přistál na účet 30.5. a další den ním byly zaplaceny reklamní panely. Auditorská zpráva o financování této kampaně bude jistě zajímavá, doufám, že pan Mynář k ní udělá extra tiskovku. Možná by mohl nahradit nynějšího ministra financí.
No, aby ten nynější nenechal řádně prověřit firmy, kde se dárci angažují - své hospodářské výsledky třeba tyhle poslední tutlají a do obchodního resjtříku raději žádné výroční zprávy neposílají. Možná další prezidentský návrh bude, aby tato povinnost byla zrušena.
11. 06. 2013 | 17:51

Pepa Řepa napsal(a):

Pavla je taky dobrá
Je smutné ,že se jmenování zúčastnilo tolik osob.Čekala jsem,že alespoň polovina
odmítne převzít dekret od prezidenta,pro mne osobně,by to nebyla pocta.Čekala jsem,že většina z nových profesorů si nechá dekret předat společně s doc.Putnou nebo ho převezme poštou.Dnešní událost mne utvrzuje v názoru,že s naším školstvím to jde z kopce.Jsem VŠ a už dlouho mám pocit,že úroveň VŠ školství klesá.
-------------------
Pavlínko, opravdu si myslíte, že klesající úroveň VŠ je dána tím, že se málo pochoduje za Putnou?
Skutečně?
A to se přiznám, rád si Putnu občas přečtu a aféra mi žíly netrhá.
11. 06. 2013 | 18:00

Jáchym napsal(a):

Pokud bych byl dostal tři pohádkové úkoly:

1) Udělat z prdu kuličku
2)udělat z putny profesora a obhájit to.
3)napsat článek o Zlatuškovi coby inteligentním obhájci Demokracie a Akademické svobody,

vybral bych si nejprve nejlehčí - tj. první.

Dvojka by byla výzva pro mou kreativitu, ale nejspíš bych to také zvládl
.
(Popravdě - někteří z mých někdejších profesorů na tom byli s publikační činností ještě hůř neš Putna, i když ne tak mizerně jako Zlatuška.)

Navíc mám Putnu, ač nebuzna, vcelku rád.
Kdyby existovala u nás Vysoká škola cirkusácká, jmenuji ho děkanem.
(Snad je to tím, že jsem stále ještě nominálně katolík, přestože bych dnes Dukovi rukou ani jinou částí těla taky nepotřásl.)

Ale ten třetí úkol by byl fakticky nad moje síly.
Asi bych zašel do Zverimexu, jestli náhodou nemají funkční zlatou rybku z čeledi zlatuškovitých.
11. 06. 2013 | 18:00

Kelt napsal(a):

Kulajda...........,
pro Vás a Vám podobné pořádá ústav v Dobřanech každý měsíc odborný seminář.
Účast je honorována makovou buchtou a společnou seancí ve skotských střicích.
Nenechte si to ujít.
11. 06. 2013 | 18:05

ld napsal(a):

A co kdyby vznikl úřad na jmenování profesorů? Divím se, že to ještě četařku Babinčákovou nenapadlo, ačkoli jí musí být jasné, že pro její zásadovost nikdo Lidem volit nebude.
Tichou aulou kráčí Píková, za znělky gaudeamus, nese diplomy buzna-nebuzna.

Získali bychom to, že nás prezidentský abuzus, hošani, humanbombarďáci nenechají na holičkách.

Vondra zajistí ozvučení, Íčko prádelnu, Knížák výzdobu a Stejskal by na hajzlíkách mazal podvratné vzkazy ze zdí. Byl by tam také nezávislý pedel, čehož by se výtečně zhostil Pepíček Dobeš, nejlepší popřevratový minškol. Pak prý, že nemáme odborníky!
11. 06. 2013 | 18:07

ld napsal(a):

Občan,

existuje statistika, kolik máme maturantů?
To by byl průser, kdyby méně, než profesorů.
Jestlipak mám profesor dyzajnu maturitní výzo pod kontrolou?
11. 06. 2013 | 18:12

ld napsal(a):

Jedinému, komu bych titul profesor ze srdce přál, je Toníček Panenka.
Ti za ním už jen poblikávají.
Ale jestli AP není buzna, tak to nevidím nadějně, ačkoli je Bohemek jako kuliček v lusku.
11. 06. 2013 | 18:17

Inutak napsal(a):

Páni profesoři, zabečte! Kolega Zlatuška vás má za tupá hovada...
11. 06. 2013 | 18:48

Pavel napsal(a):

Toto Zemanovo testování hranic svých prezidentských pravomocí aspoň navodilo diskuzi o VŠ titulech a vůbec situaci na VŠ.Většina lidí stále nevnímá situaci tak,jaká je. V době,kdy se u nás dá vystudovat a získat titul bleskově, kdy Klaus získal profesuru v době kdy byl prezidentem také narychlo a dalo by se pokračovat dál. Tak titul profesora je devalvován a samozřejmě vůbec neodráží občanské a morální kvality jedince,byť by si to třeba velká část veřejnosti přála.Mnozí naši profesoři by se ve své funkci nemohli v cizině na lepších univerzitách uživit. Proto by bylo správné převzít anglosaský model, kdy profesura je vázána na funkci v určité VŠ a není přenosná na jinou VŠ ani doživotní titul.Tomu se naši nafoukaní profesoři budou bránit jako čert kříže.
11. 06. 2013 | 19:08

resl napsal(a):

Hnzd 14:20,
ne, nepochopilo, jen se trochu česky podělalo, protože na revoltu nejsou zvyklí.
11. 06. 2013 | 19:12

Tazatel napsal(a):

Milý pane Zlatuško,

Píšete: "...Skutečnost, že sám akt za přítomnosti Miloše Zemana považuje tváří tvář jeho svévoli vůči Martinu Putnovi za znehodnocený pouze sedm z více než šedesátky dnes do profesorů povyšovaných akademiků, je poněkud smutnou vizitkou toho, nakolik je jedním z prvořadých úkolů univerzit pěstovat ducha nezávislého kritického myšlení ve společnosti..." Jakého nezávislého a krotického ducha máte na mysli? V čem mělká primitivní volební agitka pana Putny podporovala kritické myšlení? C čem podporoval Putna kritické myšlení svým transparentem o katolických buznách? Mám e čekat od dalších profesorů snad veřejnou pornografii?

"... Martin Putna je podle mne v této kauze pro Miloše Zemana jen nástrojem rozšiřování osobních pravomocí prezidenta na úkor toho, co mu svěřuje Ústava, zákony i ústavní zvyklosti..." O jaké rozšiřování pravomocí prezidenta se jedná, když prezident žádá, aby profesory vůbec nejmenoval a najmenovali si je na vlastní odpovědnost ministři školství spolu s akademickou radou? To je rozšíření prezidentských pravomocí?
11. 06. 2013 | 19:21

resl napsal(a):

Hloupý Honza napsal(a):
Resle

Hloupý Honza se píše obojí s velkými písmeny. To by měl chytrý resl vědět, takže příště prosím obé velké.
---------------
díky, dám si příště větší pozor. vy doufám též r.
11. 06. 2013 | 19:22

jozef napsal(a):

Normalne by bolo,
ak by pan Putna odmietol prijat profesuru z ruk nim skandalizovaneho Zemana a normalne by tiez bolo,keby media spolu s prezidentom republiky a aktivnou castou verejnosti v pozicii strazcu urovne slolstva a kultury odmietli osobam typu Putna udelit status garanta vyspelosti kultury a vzdelanosti naroda.
V normalnej dobe vsak nezijeme.Media su strazcami zaujmov inych,nie ceskych.Media su aj garantom pokleslosti a upadku skolstva a kultury.
11. 06. 2013 | 19:33

miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Jsem znechucen.Nic nového,že?
Ve věci,kdy jsme slyšeli v ČT,že jsou již návrhy na to,aby případné profesory jmenoval a podepsal vždy ministr školství!Je-li to tak,tak bych jednoznačně a pro výstrahu za demagogický nápad a tím i návrh potrestal toho,kdo to první řekl a současně toho,kdo se toho chytil a bojuje o to to dáti opravdu k předtřesu na těch orgánech,které o tom pak případně rozhodují a schvalují!!!
Jen tak nakonec,tato záležitost je horší jak všechny potopy světa od vzniku světa!!!
11. 06. 2013 | 20:06

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Zeman odmítá plnit své ceremoniální povinnosti ("nejsem automat na podepisování"), které jsou těžištěm práce presidenta a levičáci, kteří nám tuhle pohromu navolili mu za to ještě tleskají.
11. 06. 2013 | 20:23

spectator napsal(a):

Ivan Tomek se dožaduje odpovědi na tři otázky:
1)"To, zda je universitni rada vice kvalifikovana rozhodnout koho povazuje za kvalifikovaneho na profesuru. (Jestli tu kvalifikaci nema akademicka rada, kdo ji ma? Obecneji, jestli rada zakonne vybranych profesionalu z jakehokoliv oboru (lekari, instalateri, stavebni inzenyri, ...) nema kvalifikaci posuzovat odbornou kvalifikaci svych kolegu, kdo ji ma?)"
Tato otázka je ovšem z kategorie otázek zbytečných, neboť odpověď "Samozřejmě, kdo jiný." je nasnadě a pouze bloud by mohl soudit jinak. Článek prof. Zlatušky ovšem evokuje otázku jinou, totiž "Využila univerzitní rada při posuzování daného problému své nepochybné kvalifikace v plném rozsahu?". Předpokládám, že ano a proto mne udivuje, že jsem dosud nezaznmenal žádnou věcnou reakci universitních hodnostářů na probíhající veřejnou debatu, kterou vyvolalo jejich rozhodnutí. Očekával bych, že v nastálé situaci z jejich strany zazní jasná slova typu: "Kandidát splnil všechna kriteria a pověsti o tom, že tomu tak není se nezakládají na pravdě....", nebo "Kandidát sice kriteria nasplnil, ale jeho přínos pro daný obor je natolik vyjímečný, že....". Pokud je mi známo nic takového zatím universita oficiálně neprohlásila a její dosavdní reakce jsou spíše typu: "Máme na to právo". To právo nikdo nezpochybňuje, nicméně vzbudí-li nějaké rozhodnutí ve veřejnosti tak bouřlivou debatu, bylo by na místě nějakým způsobem věcně reagovat. Absence věcného zdůvodnění naopak otevírá prostor nejrůznějším spekulacím.

2) "Jake jsou moralni kvalifikace jmenovanych akademiku kdyz mohou zavrit oci nad vyjadrenim svych predstavitelu a sklonit se pred zasahem authority mimo jejich obor?"
Z formulace otázky je zřejmé, jakou odpověď tazatel očekává. Já bych ovšem byl s hodnocením velmi opatrný. Z hradu v jistém okamžiku jasně zaznělo, že president všechna jmenování podepíše a když si pro ně někdo na slavnostní předání nepříjde, tak mu ten dekret prostě doručí jinak (např. poštou). Takže, kromě té slávy, vlastně o nic moc nejde a není se čeho bát. Naproti tomu, veřejně a demostrativně zpochybnit názor čelných akadameckých funkcionářů, kteří mohou dotyčnému případně fatálním způsobem znepřijemnit profesní život, nehledě na možné důsledky v oblasti společenské ve vztahu ke části rozvášněné akademické a kulturní obce, k tomu je naopak, podle mého názoru, potřeba značná osobní odvaha a morální integrita.

3) "Je mozne, ze tento akt je pouhou zkouskou toho, jak daleko je mozne zajit v interpretaci ustavy?"
Tato otázka je ovšem přímo úsměvná. Neboť kdo vidí panu presidentovi do hlavy? Možná si skutečně sonduje možnosti dalších dalekosáhlých výbojů v oblasti svých ústavních pravomocí. Stejně tak je ovšem možné, že prostě na základě informací, které měl k disposici usoudil, že kandidát nemá pro funkci vysokoškolského profesora potřebné morálně volní vlastnosti a dal to tímto způsobem hlasitě najevo.

Závěrem podotýká, že doc. Putnu neznám, nic jsem od něj nečetl a co vím to jsem zjistil z medií. Podle toho, že část veřejnosti soudí, že je to extrovert pro funkci pedagogického učitele nezpůsobilý, zatím co druhá strana je toho názoru, že se jedná o člověka v daném oboru vyjímečně talentovaného s neobyčejně vysokou morálkou, mám za to, že to bude nejspíše osoba poněkud rozporuplná (asi jako každý z nás).
11. 06. 2013 | 21:00

honolulu napsal(a):

Kulajdo, (17:08)
Zide v Egypte nikdy nebyli a kdyz neco pises soustred se na JEDEN subjekt, abychom se mohli hadat ! Ty jsi pod vlivem slivovice navaril gulas z tolika casovych obdobi, ze Ti nejde oponovat. Ale pomohu Ti, aby jsi i Ty mohl byt jednou profesorem.

Zacatky existence Zidu jsou v casovem obdobi XIX. a XX. dynastie v Egypte !

XIX. dynastie 1320-1200 B.C. mela pod uplnou kontrolou dnesni Israel a tam, kde je dnes Libanon vedla velkou valku s risi Hittitu. (Kadesh 1275 B.C.)

Zide v te dobe byli posledni z nejposlednejsich. Vandrovali mezi ohrazenymi mesty Canaanitu s ovcemi a s kozami. Byli nezadouci !

Velkou valku mezi Egyptem (Rameses II.) a Hittity
(kral Muvattali) Zide nevnimali a zadna strana nevnimala je....

Kde tu smyslenku Zide vzali o uteku z Egypta (Mojzis) je zahada.
V Egypte nikdy zadne cizi etikum nezilo krome otroku z Libye, a t.zv. Sea people. (Najezdnici z more.)

HYKSOS vsak okupovali docasne (1648-1538 B.C.) cast dolniho Egypta, ale v te dobe Zide neexistovali. To bylo v dobe vlady XV. dynastie.

Prvni zidovske kralovstvi vzniklo 1025 B.C. ! Tak do ktereho obdobi ten "UTEK" z Egypta spada ?

Za panovani XX. Dynastie (1200-1085 B.C.) v celem Egypte existovala snaha VYPUDIT z Egypta vsechny nezadouci !
Rameses III. se vyznamenal v zabijeni Libyjcu a najezdniku z more - SEA People - illegalnich immigrantu..

Mel vsak pravdolaskare mezi svymi radci/zradci a proto po
1085 B.C. dochazi ke slabnuti jeho zeme, coz umoznilo vzestup a vznik dvou zidovskych kralovsti.

(Na zasmani ! Alfred Rosenberg - veleknez a hlavni ideolog vsech Nacistu se jednou rozcilil v Caffe Heck a rekl :
"Kamaradi, tam kde se pose.e civilizace, tam vzdy vznikne jeruzalemske kralovstvi". Tim asi myslel upadek Egypta.
11. 06. 2013 | 21:39

Silvie napsal(a):

Nejvíc mě pobavily titulky v novinách - SEDM profesorů se nezúčastní trachtace, ale nikde přitom nebylo uvedeno, že skoro šedesát se bez problémů účastnit bude. Čtenář získal mylný dojem, že snad Zeman bude cítit jako kůl v plotě.
Média opět nezklamala.

Vůbec už nechápu, proč se tady z Putny dělá mediální hrdina... je to trapka.
Hrdinou by byl v Polsku, kdyby si troufnul vystupovat podobným způsobem na půdě jejich univerzity nebo uspořádal pochod "hrdosti" před polským katolickým kostelem, nikoliv v sekulární a maximálně tolerantní ČR.

Hyde Park dnes opět příkladně cenzuroval dotazy. Prošly jen ty, vůči Zemanovi hodně negativní , pozitivní Zemanovi snad ani nekladli.
Můj dotaz na to, kdy odvolá Nečas konečně diletantského a senilního Kárla neprošel, stejně jako dotaz, proč nereagovala vláda na žvásty Stadlera v europarlamentu.

A pak, že naše média nejsou postbolševická žumpa.
Zase vládne jeden světonázor.
11. 06. 2013 | 21:41

Silvie napsal(a):

Pane Zlatuško,
mimo jiné - všichni víme, jak si profesorské tituly vzájemně rádi dopřáváte.
Jednou já tobě, příště ty mě.
Na každé obskurní škole je to už samý baby-profesor. Za mých mladých let to bývávali počestní muži s šedinami, kteří měli velký intelektuální rozhled a mravní kredit.

Devalvace vysokoškolských titulů je podmíněna devalvací školství.
Plzeń do každé rodiny, že?
11. 06. 2013 | 21:46

Silvie napsal(a):

Pepo,
vy tady řešíte nějakého Putnu a jeho jasnost Bukvoj byl v Měšicích ,chudák, vytopen. Hnůj mu protéká komnatami, kocór se mu utopil a tady se mlátí prázdná sláma.

Nechcete přispět zchudlému šlechtici na zvelebení obydlí?
Vyhlásil sám na sebe sbírku.
11. 06. 2013 | 21:52

Ládik!!! napsal(a):

Bacon říkal, že hnůj je jako peníze - taky má být rozházený.
11. 06. 2013 | 22:07

Reveil napsal(a):

Vcelku bych souhlasil s autorem, že primárně nejde zrovna o profesuru C. Putny, že je pouze nástrojem. Svědčí o tom i dnes jednotně kolportovaný slogan (2x v pořadu Písařovicové - Horáček, Němcová - a 1x Zlatuškův blog), že Zeman "je nebezpečím".

Pokud jde o problematiku profesorů, považuji za vhodné, aby vzhledem k poklesu hodnoty tohoto označení (velký vzestup kvantity za poslední roky, nízká kvalita - viz třeba právě C. Putnu) toto nebylo uměle zhodnocováno tím, že by je uděloval prezident.

Hon na Zemana samozřejmě teprve nabírá na obrátkách, bude se stále více stupňovat, a to nejméně do parlamentních voleb.
Média v tom zaujímají roli velmi ochotného pomocníka schwarzenberské kliky, která nedokáže vydýchat neúspěch svého maskota.

Bohužel, zástupný konflikt mezi dvěma nesympatickými jedinci - Zemanem a C. Putnou - je vítaným fíkovým listem zejména pro vládu, jejíž údajný premiér není schopen udělat problému přítrž (taky proč by si podřezával na posledních 11 měsíců pod sebou púředčasně větev?)
11. 06. 2013 | 22:16

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Kelt
Právě jsem povečeřel telecí játra s lehkou příchutí citronu, salát z čínského zelí s olivovou zálivkou a popil Toro Loco Tempranillo, 2011. To vše s výhledem doi divoké zahrady holandského typu a za hřejivého ohně krbu. Takže mi nabízíte značný ústupek z mých stravovacích zvyklostí a kultury stravování. Řekl bych, že co jest dobré pro Vás, může ostatním připadnout i odpudivé.
Ale každý máme jiné horizonty.
11. 06. 2013 | 22:23

Reveil napsal(a):

Jinak díky českému maloměšťákovi za zveřejnění údajů o publikační potenci pana Zlatušky, nyní alespo%Ň vidíme, jak nízkokarátový profesor sám Zlatuška je.
11. 06. 2013 | 22:26

Alfa napsal(a):

A to jsem si o panu Zlatuškovi ještě nedávno myslel, že je opravdu profesor...

No, což, školství vzkvétá. I vysoké.
11. 06. 2013 | 22:53

pamětník napsal(a):

honolulu:
"Kde tu smyslenku Zide vzali o uteku z Egypta (Mojzis) je zahada"
Nejstarší zmínka o národu jménem Izrael je vytesána na Menheptahově stéle z r. 1206 BC.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Merenptahova_st%C3%A9la
Z ní je zřejmé, že šlo o jeden z národů v Kenaanu.
Izraelský mýtus o egyptském zajetí je metamorfovaný pozůstatek historického vyprávění o vyhnání Hýksosů Egypťany ze země v 16. století BC po několikastaleté nadvládě. Hýksosové byli také jeden z kenaanských národů.
11. 06. 2013 | 23:40

honolulu napsal(a):

Pane pametnik, to je docela mozne !
Hyksos je proste zahada. Prisli odnikud a zmizeli buhvikam.
Byli velmi kruti, takze proti nim povstal cely Egypt.

Faraon, ktery je zmasakroval a vyhnal se jmenoval AHMOSE I. (Amosis.)
Byl to zakladetelem XVIII. dynastie a tzv. Noveho kralovstvi.
Sjednotil cely Egypt a vladl mu 25 let. Byl bojovne povahy a mel palac v Thebach. Obchodoval cile s Kretou, ktera s nim uzavrela i dohodu o spolecne obrane proti Sea people.. To je pres 300 let drive, nez se na scene objevili Zide. Zemrel 1525 B.C.
Vice o nem neni znamo. Jsou vsak zname rodine vztahy k bratrovy a dedovi, ale ty nejsou dulezite...

Byl-li Mojzis Hyksos, tak to byl super barbar a loupeznik a bylo by logictejsi, ze pozdejsi Zide ho zaprou a nebudou se k nemu hlasit.
Protoze jsou vsak pomerne MLADYM narodem, silne spiritualnim, a v Antice neuspesnym, tak si vylepsuji dejiny fantaziemi, jak mohou. (Jako komousi v Africe.) To hledace stare Atlantis privadi k zoufalstvi.
Sumerove (4000 B.C.) zasadili do Atlantis nekolik povesti a nejakym zazracnym zpusobem se pozdej take dostaly do Stareho zakona psaneho o 3500 let pozdej. To si musi vzit zvedavec uklidnovac, kdyz to cte a porovna s dejinami.
Ten jejich stary zakon - to je uplny rodokaps...

Takze si jdu radej cist o Hurvinkovi. Good night.
12. 06. 2013 | 01:43

honolulu napsal(a):

Pane Zlatusko,
svet je velmi zajimava planeta o ktere existuje stale mnoho nejasnosti.
Na tech nejasnostech je nejzajimavejsi daleka budoucnost, hluboka zapomenuta minulost, a to co mame nad makovickami - vesmir.

Protoze akademicka elita jsou jesitna, nabubrela jelita, ktera se boji vybocit z predepsaneho nabiflovaneho mysleni - aby nedej Boze byla zneuznana a ztratila prestyz, tak lidstvo pokulhava ve vyvoji.

Profesori a doktori Ekonomie zdrabali cely svet.
Profesori Sociologie svymi socialnimi pokusy zabili tisice lidi a osobne jsem byl svedkem zniceni 4 zemi, z nichz jednu jsem mel rad. (JAR).

A tak je to ze vsim. Vyridte proto na universitach, ze ovoce jejich prace je zhnile, ze nazor sedlaka v prdelakove je hodnotnejsi nez vse, co bylo svetu predlozeno k spolknuti od jesitnych nul za posledni leta - od nich.

A proto volejme vsichni SLAVA - Vam pres. Zemane... Mluvite nam z duse.
Pokorte je vice, ty namyslene zivocichy !
12. 06. 2013 | 05:51

Maximus napsal(a):

Honolulu,
možná to nevíte, ale Zlatuška patří také mezi ty správné a vyvolené. Snad pochopíte. Já jen pro pořádek, abyste věděl s kým máte tu čest.
P.S.
Před chvilkou vzpoměli v TV pořadem starým 25 let na nebihého vězněného Nelsona Mandelu. (-: Tehdy na Wembley zpívali slavní zpěváci a vybrali prý na něj mld.USD. (Sting a další....)
12. 06. 2013 | 06:21

Skogen napsal(a):

No tak, veřejný prostor se nevede k rozvoji, ale k loajalitě, na tom se s výjimkou vnější politické orientace vůbec nic nezměnilo. A partičku přiměřeně schopných lidí, kteří to budou myslet naprosto upřímně, dokážete najít k jakémukoliv účelu, cizí zájmy nevyjímaje. Stačí zaměřit se na vhodný osobnostní profil a raz dva tři je tady nůše profesorů (putna už je ohraná). Samozřejmě i takový profesor by měl umět jíst příborem a být schopen nadrtit se profesní pravidla své instituce.

Pan Putna už vzdor všemu profesorem je. Nevím sice, zda mu to na prestiži přidá, on sám se zřejmě cítí být bojovníkem za svobodu, takže vnitřně asi ano, v očích mnoha jiných to však asi bude jen taková z nouze ctnost.
12. 06. 2013 | 06:56

Šunkoil napsal(a):

Nebylo po jeho, tak Zlatuška pojmenoval nové profesory houfem ovcí. Typický elitář: všechno ví nejlépe a kdo má jiný názor, je nepřítel. Škoda, že tady takový mamlas dostává tolik prostoru.
12. 06. 2013 | 07:00

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
Sláva, sláva, sláva
Bimbo chléb nám dává
....je to tak dobře?

to je taková národní hra.
Na jedné straně směs ovarových hlav kolem Bimba, který dřepěl deset let u kamen na Vysočině a je zvyklý vykládat místním Pepkům Vyskoč své bonmoty a teď se diví, že zaznívá....to už tady bylo, co máš novýho .... sukses slabý

a na druhé pšátelé číra.....trpajzlíci zpívající

hej hou, hej hou profesoři jdou
pěkně v řadě za Putnou
hej hou, hej hou

snažící se Bimba uštvat, protože narušil itinerář vydávání posledních drobků helmutům a stojí v cestě zbrusu novému světu na kterém akaděmici parazitují a vzdělání devalvují jako málokterý

Pororuhodné je, že rozvášněná Zlatuška, pobouřená nad újmou akaděmických svobod, vyčítá malou disciplinu profesorů, docentů, a přescentů-to většinou-kteří se neúčastní duhového pochodu.
Nesešikovali se s mávátky, nepostřehli, že svoboda-i akademická- je přece poznaná nutnost.
Nutnost jít do průvodu

hej hou, hej hou trpajzlíci jdou
pěkně v řadě za Putnou
hej hou, hej hou

Tak si to koukejte Homolkové akademičtí napravit.
Jinak jste-u Zlatušky-ovce!
:-)
12. 06. 2013 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

Pro autora:

http://www.youtube.com/watch?v=U5Cpc9YM4rY
a Vy jste kterej?
Šmudla, Rejpal nebo Stydlín....perfektní design s klimatizací zdarma....no, nekup to!
12. 06. 2013 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

A Moše byl Eskymák od řeky Paraná.Žádný Hyksós.
Zjistil to Finkelstein při svých vykopávkách ve Slivenci a objevem kamenných desek Protokolů sliveneckých mudrců, kam jej navedla Šifra mistra Leonarda z Batikánkých archlívů.
Jsou všude. I pod postelí.
Máme Maxíkovy občanské seznamy.
Psssst!
Občané legitimujte se!
Ukažte orgány, kdo byl osmého dne skalpován.
Honolulu začíná.
12. 06. 2013 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Heslo akce
HAVEL HAVALIM
12. 06. 2013 | 07:38

Luba napsal(a):

Včera jsem sledoval audienci pana redaktora ČT Dolanského u pana Hradního.

Při Bimbově exhibování mě obestřel pocit trapnosti.

Klátivý dosazenec na stolci českých prezidentů opět věšel občanstvu bulíky na nos kol svého zavirování, a opět nepadla slova omluvy. Notorik si svůj poklesek nepřizná, protože je standardní součástí jeho životního stylu. Špidla měl s tím Zemanovým alkoholismem pravdu.

A nejen to ... Hradní notor se dokonce vyjádřil i k Putnově nejmenování stylem, který svědčí pro naprostou ztrátu soudnosti.

Řekl, že se rozhodl vzdát se části svých prezidentských POVINNOSTÍ!!!

Prý jsou tyto povinnosti "monarchistické".
No - monarcha má jistě též své povinnosti - ale monarchistické, autoritářské či autokratické je právě to, že se svých povinností VZDÁ, lidově: "hodí na ně bobek", protože si to jako nejvyšší arbitr tzv. může dovolit.

Ne,
takové uvažování je v rozporu s funkcí prezidenta, vázaného Ústavou demokratického státu.

Člověk,
který ctí tradice První republiky a chce navázat na jejího nejskvělejšího představitele, T. G. Masaryka, by měl k zákonům své země přistupovat daleko pokorněji.

A nebrat si di huby TGM, kdy se mu to zrovna hodí.

Škoda, že pan Dolanský po Bimbově chvále konzumace lihovin, což je prý normální, nevyrukoval s tímto Masarykovým vyjádřením ohledně alkoholismu:

"... Chceme utvořiti nový, vyšší život, nové životní ideály. Povznesený, obnovený člověk — to jest náš úkol a k jeho řešení jest nutná vedle ostatních snah opravdu pokrokové ethiky také abstinence od alkoholu. V tomto smyslu platí slova: budoucnost patří střízlivým, totiž těm, kdož se rozhodli pro vyšší, mravnější světový názor a způsob života."

Zdroj:
http://cs.wikisource.org/wiki/O_ethice_a_alkoholismu
12. 06. 2013 | 07:39

Pepa Řepa napsal(a):

Luba
jen neprozradil, jak se to technicky a hlavně právně udělá, vzdát se pravomocí?
Můžete je uplatńovat či ne, ale vzdát se?
Jak?
Přepíšete Ústavu, aby Franta po vás už nemohl?
To, že nebude některé-jako osobní jmenování profesorů-provozovat, klidně udělat může, deleguje na jiné.
Přirozeně ho bystré hlavy ze Senátu zažalují, jen žasnu, že nikoho nezajímá kolik stály jen posudky spojené s neumětelskými žalobami, aby se Jiříček zviditelnil.
12. 06. 2013 | 07:48

scallop napsal(a):

Dovolil bych si zhrnout debatu. Profesor by mel byt vyraznou osobnosti. Tato "vyraznost" se projevuje zejmena tim, ze nechodi na demonstrace, nekomentuje politiku a travi svuj zivot vyrazne schovany ve sve kancelari, kde ma za radou odbornych monografii schovanou lahvinku, kterou mu sekretarka diskretne doplnuje.

Krome toho je treba opakovane zduraznit, ze za nasich mladych let byli profesori skutecne osobnosti, ktere se do politiky nepletli. A vubec slunce vic svitilo a i ten tuzemak vic chutnal nez ty dnesni s....y ze syntetickych eurobrambor.

Co Milosek cini, dobre cini.
12. 06. 2013 | 07:50

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
opak je pravdou!
Ovcí přece není ten, kdo jde do průvodu sedmi trpaslíků, ale ten, kdo se do něj nesešikuje.
:-)!!!!
To je -zbrusu nové- podání akademických svobod prof. Zlatušky
12. 06. 2013 | 07:56

Luba napsal(a):

Pepo,
nikoli "vzdát se pravomocí" - Bimbo mluvil o vzdání se povinností.
12. 06. 2013 | 08:08

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Zalezi na tom, kdo je pro Vas trpaslik, tj. jaky metr pouzivate.
12. 06. 2013 | 08:11

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
malej, ale vzteklej, kam nemůže....doplivne
12. 06. 2013 | 08:14

Gru napsal(a):

Luba
"nejskvělejšího představitele, T. G. Masaryka... A nebrat si di huby TGM, kdy se mu to zrovna hodí."

Brát si TGM do huby je tuzemský tik - máme nepočítaně Masarykových ulic, náměstí, Masarykovo nádraží, Masarykovu čtvrt, Masarykovy nemocnice, Masarykovy stezky, Masarykův les... slovy, je tak přemasarykováno, že nějaké další zamasarykování se zcela ztratí.

Horší je, že Zeman skutečně řekl, že se "vzdal svých povinností", ačkoliv jde samozřejmě o KOMPETENCE.
Ten hloupý spor o to, zda prezident může nebo musí, když ústava říká, že něco "dělá" (jmenuje, pověřuje... atd) je vyřešen dávno už v bouři kolem amnestie - neboť o té ústava také říká, že ji prezident vyhlašuje, avšak všichni tvrdili, že to samozřejmě dělat nemusí - a vlastně ani nemá...
Takže - jednou tak, podruhé onak?
Zeman moc vystupovat neumí, je spíše takový havlovský selský typ - docela bych očekával, že jako Havel bude svolávat lidi na náměstí, aby měl ke komu pronášet své projevy. Ale zcela správně uvedl na pravou míru klábosy o "ústavnícjh zvyklostech", což je něco, co skutečně neexistuje. Dnes je již zřejmé, že se, stejně jako Havel, bude lišit od uhlazeného a precizního Klause, že stejně jako u Havla nebude nikdy jasné, jestli je lízlý, či zda se neprojevuje zdravotní stav.
12. 06. 2013 | 09:19

Ferda napsal(a):

Zlatuškův blog je příkladným dokladem o úpadku našeho školství včetně toho vysokoškolského po plyšáku. Puštění trhu do vzdělávacího procedu vedlo k tomu, že se tituly udělovali a patrně dále udělují, aniž by člověk musel školu navštěvovat, potlačení výuky matematiky, rušení maturit a po dlouhé době jejich karikatura za obrovké peníze a nyní i jmenování přihřátých profesorů s názory někde mezi realitou a náboženským blouzněním. A výsledky se dostavily nečekaně rychle - máme politiku a státní správu plnou nedouků vedoucí nás zřeteně k úpadku morálnímu, ekonomickému a vzdělanostnímu. Možná si naši kleptokrati myslí, že tupé státo lze lépe ovládat. Že to je hloupá strategie, poznají možná už brzy.
12. 06. 2013 | 09:20

Gru napsal(a):

Luba

"Škoda, že pan Dolanský po Bimbově chvále konzumace lihovin, což je prý normální, nevyrukoval s tímto Masarykovým vyjádřením ohledně alkoholismu:"

To těžko mohl, neboť dotyčná maxima z doby rodící se prohibice (neúspěšný, blamovaný projekt, k němuž se ostatně pžidal i komunista Gorbačov - taky neúspěšně) dnes působí směšně, obzvláště v politice, kde opilectví V. Havla v době prezidentování bylo přímo legendární. Rovněž Schwarzenberg byl v opici nejen viděn, ale i dokumentován, Kalousek v podroušeném stavu působí zákonodárně ve sněmovně a někteří poslanci bývají tak zlinýrovaní, že nenajdou cestu do sálu, jiní zase ze sálu...
Byl by to divný mravní kodex, odsuzující pití alkoholu, avšak propagující a velebící biologicky jalové odchylné chování, marihuanu, atp...
12. 06. 2013 | 09:28

scallop napsal(a):

Gru

Ja porad rikam, ze Kalousek a Zeman je jeden za osmnact a druhy bez dvou za dvacet. Ale vzdycky to nekoho podrazdi. Nevite proc ?
12. 06. 2013 | 09:33

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
přepsal jste se, to se Vám stává. Často.
Ja porad rikam, ze kníže a Zeman je jeden za osmnact a druhy bez pěti za dvacet.

Mimochodem, že se někdo lízne je to poslední, co by mi vadilo, a za trávu by měl být bonus.Spíš to vidím na chatrný zdravotní stav, absenci sportu, u K.S. to není jenom o vadě řeči a spavé nemoci, ale není často schopen pochopit smysl otázky, senilita hlodá a u Zemana bych to -kromě samolibosti na kterou se neumírá- viděl na neuropatii od cukrovky a to není sranda, to bych mu nepřál.

Nutno říct, že za 100 dní nic podstatného nevyvedl, zkoušky ohněm teprve přijdou.
Průser jsou ti čípci okolo něj a to bylo za Havla taky.Rusnok to nespasí.Najednou se ukazují positiva Klause. Taky byla.
To, že po Bimbovi knížecí smečka-která nevydejchala prohru- jede jako slepice po flusu je zřejmé.
Aby si neuhnala souchotě, říkala babička.
Bitva o Putnu je spíš k pobavení.
12. 06. 2013 | 10:15

jogín napsal(a):

Bylo by vhodné, aby se pan Zlatuška na protest vzdal profesorského titulu. Vědeckou produktivitu v Česku by to příliš nepoškodilo, lepší výsledky má spousta doktorantů.
12. 06. 2013 | 10:18

Luba napsal(a):

Gru,
ony jsou ty "kompetence" skutečně spíše povinnosti, než co jiného.

Když v Ústavě stojí, že prezident jmenuje, neznamená to, že může nejmenovat.

Ale formulace: "vzdát se svých povinností" je nesmyslná.

Vzdejte se svých pracovních povinností a doufejte, že vám za to někdo zaplatí. Skutečně - "vzor občanských ctností", tenhle Bimbo.
12. 06. 2013 | 10:19

Luba napsal(a):

Mimochodem,
on někdo někdy viděl prezidenta Havla na veřejnosti opilého?
Nebo snad Havel otevřeně propagoval chlast a kouření?

Havel pro mě byl slušný a osobně statečný člověk.
Jistě - během svého prezidentování provedl pár hloupostí.
Můžeme ho za to kritizovat.

Ale proč na něj házet vlastní špínu?
12. 06. 2013 | 10:27

Kelt napsal(a):

Kulajda.....
a poté jste "cinknul"na komorníka,který Vám přinesl plášť z velbloudí srsti,hůlku se zlatým kováním a nechal jste šoféra přistavit RR Silver Shadow a odjel na thajskou masáž.
U svého oblíbeného stolu "Casina Roxi"jste vyhrál v ruletě trochu peněz/cca desettisíc dolarů/tisícovku pro personál,šofér Vás odvezl do Vaší skromné residence s deseti pokoji,pěti koupelnami s výhleden na holandskou zahradu,ve které problýskávala hladina bazénu s mořskou vodou.
Poté jste se probudil s rukou v nočníku.
12. 06. 2013 | 10:28

Gru napsal(a):

Luba

Ústava ve svém článku 63 říká, že prezident vyhlašuje amnestii - je to jeho kompetence.
Znamená to tedy, že prezident MUSÍ vyhlásit amnestii? Jak často? Za jak dlouho po nástupu do funkce? Okamžitě? Neprodlene? Co nejdřív?
Pokud vím, tak se mu naopak vyčítalo, že ji vyhlásil a argumentovalo se, že to udělat nemusel, neměl a vlastně nesměl.
Nyní mnozí z těch, co takto argumentovali, prohlašují, žer kompetence uvedené v ústavě znamenají automatickou povinnost. Netluče se vám to trochu? Nebo používáte dvojí výklad, dle toho, co se vám zrovna hodí?
Z řečeného je přinejmenším vidět,. že jde o věci nejednoznačné, které lze různě interpretovat. Zejména není z ústavy jasné, jak by to mělo být s termíny jednotlivých úkonů.
Prezident se samozřejmě může "vzdát" těch pravomocí dvojím způsobem. Za prvé je prostě neuplatnit - tzn. nevyhlásit amnestii, nejmenovat profesory, nepověřit velvyslance... Nebo si zařídit, aby mu změnili legislativu - to ovšem musí udělat vláda a parlament a není to tak honem.
12. 06. 2013 | 10:46

Honza II napsal(a):

Z příspěvků zasvěcenějších čtenářů je velmi patrné, že Putna nesplnil pro jmenování buď žádné nebo jen jedno kritérium. A tohle jako rektor Karlovy univerzity neví? Jak je možné, že přesto předala Karlova univerzita návrh jmenování Putny ministerstvu?
Kdyby se takovýmto profesorem měl stát jakýkoliv jiný (většinový) občan, tak to rektora ani nenapdane ho navrhovat. A ještě to velmi ostře vytkne navrhující fakultě.
Otázka tedy zní, proč u Patny byla učiněna výjimka. Vždyť to přece připomíná nejrůznější vtipy kolující za mého studia o tom, co který zahraniční student neuměl u zkoušky, přesto dostal za tři. To je to nejhorší na celé věci, proč někumu se na Karlově univerzitě nadržuje. Je to kvůli jeho politické nebo sexuální orientaci?
Tohle bude UK dlouho vysvětlovat a osobně naprosto nechápu, zda třeba rektorovi Hamplovi stojí jeden pravděpodobně nespravedlivě navrhovaný titul profesora za to, aby si mnoho lidí myslelo, ža se úspěšně vydala na cestu Západočeské univerzity v Plzni. Na jedné se nesmyslně zastávají Právnické fakulty a na druhé zase Fakluty humnitních studií.
Snad by bylo načase, aby konečně rektor Hampl někde vysvětli, jak se to má s oněmi kritérii u Putny. To, že si hraje v tomto směru na mrtvého brouka jen dokazuje, ža Putna byl skutečně navržen, aniž by ony body vyžadované jinak na UK splňoval.
12. 06. 2013 | 10:56

resl napsal(a):

Luba 10:27,
překvapil jste, zdá se, že budete vyobcován. Co to ?
12. 06. 2013 | 11:03

resl napsal(a):

Honza II napsal(a):
Z příspěvků zasvěcenějších čtenářů je velmi patrné, že Putna nesplnil pro jmenování buď žádné nebo jen jedno kritérium.
-------------------
ano, již brzy přijde doba, kde budou o akademických titulech rozhodovat "zasvěcení" čtenáři. Au, hlava bolí a bolí ... to jsou ti praví voliči Zemana ?
12. 06. 2013 | 11:07

Gudka napsal(a):

Luba
"Mimochodem,
on někdo někdy viděl prezidenta Havla na veřejnosti opilého?
Nebo snad Havel otevřeně propagoval chlast a kouření?"

Ovšem. Havlovy opilství bylo zcela legendární. Zkuste si dát - české zdroje vynechejme, kvůli možné předpojatosti, do googlu "havel alcohol"
Vypadne vám nejen:

http://www.thefreelibrary.com/VACLAV+HAVEL%3A+A+Political+Tragedy+in+Six+Acts.-a065160622

ale i množství dalších linků pojednávajících jeho alkoholismus.
12. 06. 2013 | 11:20

Qin napsal(a):

P.Řepa:Neškodilo by, kdybyste alespoň občas uvedl prameny svých orakulosních výroků.Zdravím.
12. 06. 2013 | 11:47

Pepa Řepa napsal(a):

Mighty Qin
Jak je libo
jako seriozní diskutér čerpám vždy ze dvou pramenů
1. http://www.youtube.com/watch?v=MElI-N7rsw4
2. http://www.youtube.com/watch?v=edxNM2nsSMg
když si protiřečí bádám v archívu n.p. Pramen Praha
12. 06. 2013 | 11:58

honolulu napsal(a):

Maximus,
vim tolik veci, ze se kvuli nim nemam rad !
Samozrejme, ze poznam kdo je kdo ! Zast vsak necitim zadnou.

S Mandelou je to horsi, tam zast citim.
Patril do terroristicke skupiny ktera se jmenovala RIVONIA podle luxusni ctvrte v Johannesburgu. Tato tajna skupina bojovala proti oddelenosti, (Apartheidu), tim ze terrorizovala JAR. Prepadala banky, posty, obchody s potravinami, trafo stanice, zeleznice, draty vysokeho napeti atd. Lide vsech ras a vsech kmenu umirali. Policie ho obzalovala ze 196 terroristickych aktu. Jednou dokonce tato skupina dala bombu i na hlavni nadrazi do Johannesburgu (srdce mesta).

Zahynulo 7 belochu. O krasny oblicej prisla i ucastnice souteze o kralovnu krasy... Skoncila sebevrazdou o dva roky pozdej po utoku na nadrazi. Jak to, ze ho nepovesili v Pretorii, nevim ?

On Mandela, je vsak upny andelicek proti jeho zene Vinnie. Ta upalovala cernosky zaziva pneumatikou nasaklou benzinem. Ma jich na svedomi 900 +/-. To byly cernosky, ktere pracovali v bilych rodinach jako chuvy malych deti. Psal jsem o tom vsem Reaganovi...
On potom ve svem projevu obvinil cely ANC z barbarismu a odepsal me... On, prvni mezi prvnimi - president of USA, napsal me immigrantovi, ktery v jeho zemi nebyl ani narozen...

Zide prisli v JAR o velke majetky, ktere budovali po generace.
Take jich prislo hodne o zivot po uteku belochu. Cernochum bylo uplne jedno, jeli-li nekdo Nemec, Polak, Zid, nebo Cech. Oni proste zacali lovit belochy.

Zide byli nepratele B.J. Vorstra. (Helen Suzman a jeji progresivni strana.) Doplatili na to daleko vice nez my.
Oni jsou tak vzacne idealisticky SEBEDESTRUKTIVNI, ze to az udivuje, a melo by se prostudovat, proc ten rys v povaze maji.

Bylo to tak vzdy ! V roce 70 A.D. kdyz Rimane oblehali Jeruzalem tak Zide misto aby se spojili, tak se zacali vrazdit mezi sebou. Take jeste stihli znicit cast svych hradeb - omylem....
To kdyz clovek vidi (Johannesburg - Helen Suzman, nebo ANC politruk Joe Slovo), nebo cte, (Jerusalem 70 A.D.) tak zasne.

Pane Pepa Repa,
Vase psani trha moje brisni svaly. Ceka me tezky osud, az uplne zdedkovatim. Budu se pokakavat u computru. Duseni smichem zatim zvladam.
12. 06. 2013 | 12:03

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Neprepsal, Milosek je nesrovnatelne lepsi technolog moci nez satan Kchaaarl. Ale s Kalouskem jsou si rovni - oba jsou (vseho) schopni.

Zemanova smecka jede po Kchaarlovi, kampan pro ne neskoncila, ciro ciha. Smecky uz jsou takove.

Podle meho je Zeman nebezpecny a jeste se to projevi. Jednak to odnese pristi vlada (Sobotky me je predem lito), ale zavaznejsi je absence zabran Miloska co se tyce zahranici. Jeho medializa velvyslancu a odmitnuti jiz odsouhlasenych Klausem je neco, co se proste nedela. K tomu pridam jeste dve veci. Prvni je Ficovo prohlseni, ze by chtel Klausovou, ja skandalni samo o sobe (odkdy si cilove zemem vybiraji nase velvyslance ???) a neverim, ze by si to Fico dovolil bez predchoziho signalu od Miloska. Druha vec je azerbajdznaksy velvyslanec - ten je dlouhodobe mimoardne agilni (psala o tom ceska pozice, nechce se mi to hledat) a normalne reaguje velice rychle na kde co. Na Kachaarlovi vyroky dlouho nereagoval a pak mel najednou vycistenou cesticky na hrad s halasnou stiznosti ... opet to silne vypada na predem domluvene divadylko jak znemoznit Schwarzenberga. (Kmonicek se myslim v obou pripadech hodne nabehal.) Ja jsem jeste ochoten nad standarnimi politickymi krivarnami mavnout rukou (holt se tomu vyhnout neda) kdyz se delaji doma, ale zahranici se do toho proste netaha, ma-li politik alepson minimalni pocit odpovednosti za tuto zemi. Milosek - zda se - takto neuvazuje. Obavam se, ze bude hur.

Putna je skutence nepodstatny - Miloskovi verni mu nadsene visi rtech a o ostatni nejde.
12. 06. 2013 | 12:34

Reveil napsal(a):

scallop

"Podle meho je Zeman nebezpecny a jeste se to projevi"

Ano, to je současný slogan protizemanovské koalice. Začal se kolportovat včera (v ČT včera Němcová a Horáček, na blogu hned potom Zlatuška). Má to být jednoduchý slogan, žádné složitější konstrukce, ale často opakovat, aby se to uhnízdilo pod kůží - přesně tak, jak to vypracoval Joseph.
12. 06. 2013 | 12:55

Qin napsal(a):

Zatímco se strážníci před strážnicí hádají,zloději se do strážnice vkrádají.Divide et impera.Rozděl a panuj.Kdo rozděluje chce vládnout.Komu se podaří rozdělit ,bude vládnout.Musí k tomu být nějaký nepřítel,proti kterému se bude bojovat a on se postaví do čela.--Hádání mezi "Zemanovci" a"Karlovci" je uměle vyprovokované a živené.Totéž "pravdoláskaři" a "protiláskaři".Skutečný protivník je Plutokracie snažící se ovládnout politiku,media a tím i demokracii,plutokracie ovládající 2/3 HDP a proti ní stojí populace,voliči,kde je podle Gaussovy křivky 1/3 chudá duchem.
12. 06. 2013 | 12:56

Luba napsal(a):

Gru,
on snad Zeman vyhlásil nějakou amnestii? To mi uniklo.
12. 06. 2013 | 12:57

Gru napsal(a):

Luba

"Gru,
on snad Zeman vyhlásil nějakou amnestii? To mi uniklo."

On snad v ústavě je přímo jmenován Zeman?
To zase uniklo mně.

Já myslel, že se debata točí kolem kompetencí prezidenta, nikliv kolem kompetencí Zemana.
Jde o to, zda kompetence prezidenta v ústavě vyjmenované znamenají automaticky povinnost tyto kompetenmce vykonat.
Umíte bez vykrucování na toto odpovědět?
12. 06. 2013 | 13:05

Luba napsal(a):

Gru,
ale připomněl jste mi jiný ostudný Zemanův výrok ze včerejška - ten o potrestání tří osnovatelů Klausovy amnestie vypuzením z Hradu.

Bimbo se nijak neobtěžoval sdělit, kdo to byl - jen konstatoval, že stojí za výroky svého kancléře Mynáře.

Návštěvníci blogů "Aktuálně.cz" vědí, že Mynář mezi viníky zařadil zde blogujícího právníka Hasenkopfa, a ví rovněž, jak "solidní" informace to byla.

Hasenkopf byl nucen hájit svou profesní čest - a domnívám se, že uspěl. Už jeho samotné nové angažmá u pana Lásky je něčím, jako dobrozdáním:

http://beta.parlamentnilisty.cz/zpravy/Spolu-s-Hasenkopfem-uskodime-spatnym-lidem-doufa-advokat-Laska-274899?beta=enter
12. 06. 2013 | 13:06

Pepa Řepa napsal(a):

Reveil
Svá úskalí to má......to jeho panašování z různých partají.
jak bude sestavovat vládu? Podle počtu zakroužkovaných? Která bude vlastně vítězná partaj? Jak se budou dohadovat? Bez programů? V hospodě na rohu?

Sestaví sice veřejnostimilejší PS, ale co to má společného s vládou?
Bude poslanec členem vlády nebo se to vyloučí?
A proč by nemohl pověřit sestavením vlády anonymního neposlance Frantu Nováka z Hornídolní?
Kdo mu zabrání? Ústava? Jak to tam hodlá napatlat, když tvrdí, že ji měnit nechce?
Cepl válí v hrobě sudy.
Jasně, že je slogan idiotský, pozor na něj....má za ušima.
K dokonalosti chybí, aby ho Potáta s Hrádelou hnali k ÚS jako Klause.
Má vlastizradu za ušima.
Ale je tam spousta nejasností.O těch nikdo nemluví.
12. 06. 2013 | 13:10

Pepa Řepa napsal(a):

Qin
přes konšpiraci je tady Maxík
Teď mu vyšel Michael Morris Co nesmíte vědět!...to zase bude smršť.
:-)
Ne, že by neměl Morris místy pravdu-dost často ji má- ale Maxík z toho vyvodí pouze spiknutí pejzatých. Moc to s ním mává.
Mimochodem Havel v hebrejštině znamená cosi jako zmar, proto začíná Kohelet tím Havel Havalim-Marnost nad marnost-, čte se to ale jako ch.
12. 06. 2013 | 13:22

Pepa Řepa napsal(a):

Honolulu
Vase psani trha moje brisni svaly. Ceka me tezky osud, az uplne zdedkovatim. Budu se pokakavat u computru. Duseni smichem zatim zvladam.
--------------------
Dám Vám dobrou radu. A zadara.

Švejcka dělají křesla Biocon je v nich magnet, vytvářející magnetické pole. Je to nejen dobré po operacích zhoubných nádorů ale -prý- i na odstranění nedostatečného orgasmu u žen. Kde to mají je fronta neukojených i když to stojí pětikilo za půl hodiny. Třeba by to pomohlo i na to pokakávání.
Divil bych se, kdyby to v Miami Heat neměli.
12. 06. 2013 | 13:34

LukyFox napsal(a):

Kdo na jmenování přišel, je ovce. Kdo nedorazil, je hrdina. Na osobním názoru nezáleží. Na důvodech přijít taky ne. Důvody nepřijít jsou jasné a nemá cenu o nich ani diskutovat. Existují pouze 2 krabice lidí - lidé v krabici ovcí, lidé v krabici hrdinů. Svět je černobílý a příslušnost ke správné barvě je jasná. Kdo nejde s námi, jde proti nám. Nakonec se možná zase všichni sejdeme v jedné straně. Ale tentokrát to bude určitě správné.
Nejspíš krátká paměť, pane autore.
12. 06. 2013 | 13:48

Qin napsal(a):

P.Řepa:Podle Masarykova slovníku naučného Plutokracie= vláda bohatých.Zdar
12. 06. 2013 | 14:06

pamětník napsal(a):

honolulu:
"Byl-li Mojzis Hyksos, tak to byl super barbar a loupeznik a bylo by logictejsi, ze pozdejsi Zide ho zaprou a nebudou se k nemu hlasit."
Asi nebyl, k Židům se časem vzniklá legenda přenesla slovesně. Pro kenaanský původ Hýksosů svědčí nejnovější archeologické nálezy. Ostatně samotný název národa je řecky zpatlaný, jak se Hýksosové skutečně sami nazývali, se neví.
12. 06. 2013 | 14:08

Alfonz 11 napsal(a):

Pane Zlatuško a měl jste to zapotřebí?...dostat takhle "přes držku".. vidíte většinový názor, že?
12. 06. 2013 | 14:29

Quadelupe napsal(a):

Alfonz:Je to zbytečný,ale i kdyby to byla většina,nemusí to bejt pravda
12. 06. 2013 | 15:13

Qin napsal(a):

Podle Maximuse už existují seznamy?/vyvolených?/
12. 06. 2013 | 15:23

veritas napsal(a):

Vážený autore,

přesně tak jako Vy vnímám celou tu trapnou kauzu, ač laický pozorovatel .
Akorát bych si představovala, že by ten poměr podpořivších akademiků byl v obráceném gardu. O to víc si potom člověk váží i těch pár statečných a moudrých vzdělanců, kteří se neohli před mocí. No a pan ministr PF, to je "dílo". Že byl dříve rektorem MU, to napovídá mnohé také o vedení této školy. Jeví se, že jsme coby civilizačně vyspělá společnost momentálně plná ubožáků a omezenců, každý nějak jinak. O mentálním míjení se ani nemluvě.... Vám přeji hodně sil v každém ohledu a pro nás všechny bych si přála vytěžení Vašeho mega-intelektuálního potenciálu.
12. 06. 2013 | 15:41

Alfa napsal(a):

Neměli bychom se opravdu vážně zabývat tím, zda Putna splnil kriteria pro jmenování profesorem nebo ne?
Jsou vznášena velmi vážná obvinění, ale nikdo na ně nereaguje, chodí se kolem nich po špičkách.
Přestaňme pořád dokola meldovat o nějakém transparentu a věnujme se podstatě!
12. 06. 2013 | 17:22

JAHA napsal(a):

Ad: prispevky Pepa Repa

Nuz, nejaku tu spodinu by som ocakaval, ze bude adorovat bimbovi za predecens porusenia ked nie ustavy (aj to sa nevie ci ano, ci nie), tak aspon nepisanych zvyklosti prvorepublikovej (tak SVATEJ!!! pre knedlikov) demokracie a NORMALNOSTI, aj kulturny clovek...,. A "vida". Okrem zjavnych nedoucencov a doucencov "ex libris stalinisiensis" sa pridava (z neznamych dovodov, asi este nevyprchanej zlosti na uplatnenie demokracie), clovek, ktory este pred casom (pred volbami prezidenta) mohol byt kompasom pre nezorientovanych. Smutne...Pretoze to nie je posledne dva - tri mesiace ojedinely jav.
12. 06. 2013 | 18:15

kolega Fyzik napsal(a):

hmm, takze sedesat profesoru za jeden zatah? Kolikrat to tak za rok otocite? Dobre to tam v Cesku vedete, hosi, to bude uplna vzdelanostni spolecnost, kdyz bude kazdy maturant docent a kazdy, kdo zvladne vyplnit prihlasku bude dozivotni profesor. Inteligence a drina netreba, staci rozdelit tituly, a bude. Hlavne a nekdo nejde delat a vyrabet neco realneho, stat si pujci a roztoci kola ekonomiky na sekeru...

Asi tech profesoru uz budete mic vic jak studentu, ne? Ale to neva, Armada Ceska ma taky vic dustojniku nez vojaku a vic generalu nez del a tanku.
12. 06. 2013 | 18:19

honolulu napsal(a):

Pane pametnik, dokud budou Zide dominovat informace (media), tak se o mnoha vecech v jejich dejinach psat neda !
K jejich vlastni skode ! Cele jejich dejiny stoji na pohadkach a povestech. Pritom jejich opravdove dejiny - vztahy, ktere meli ke svemu okoli v Antice, mezi lety 1025 B.C. - 70 A.D. by pro ne byli daleko hodnotnejsi a poucnejsi nez to, cim jsou krmeni...
O tech Hyksos ze zeme Canaan s Vami souhlasim...
Prave me zmizel popis politickeho usporadani na blizkem vychode pred znicenim kralovstvi Israel v roce 722 B.C.
12. 06. 2013 | 18:24

Qin napsal(a):

Jaha:Mysliem,že sa mylite.Qin
12. 06. 2013 | 18:36

honolulu napsal(a):

Zidacci a Zidulky, ja honolulu vas kamarad, ktery vas uprednostnuje pred Machometany celym svym srdcem vas informuje, ze jste mistri v umeni si pokadit svoje zajmy. Jste umelecky sebedestruktivni.

Dale jako hledac Atlantis a skoro prumerny znalec antiky (a zdaleka ne sam) vas informuji, ze vasi nejvetsi nepratele nebyli Assyrane, Rekove, nebo Rimane, ale lide z Vaseho stredu...

My, Indoevropane (Aryjci) - nase rasa, vam 2x zachranila vasi existenci pred totalnim vyhubenim, tim, ze jsme znicili Assyrany a Babylonany...Prestante zlobit nebo prolezu antickou knihovnu a napisi Cechum vsechny vase sebedestruktivni baznoviny a Cesi se vam budou smat jako Vlastu Burianovi.

Pekne se omluvte Zemanovi a prestante ho kritizovat. Ceska kritika obracena proti vam je mazana, tak s tou vasi prestante.
12. 06. 2013 | 18:51

Maximus napsal(a):

Honolulu

Díky za reakci, jste velmi zajímavý a životem dost sečtělý člověk, zřejmě se život s Vámi nemazlil, ale necítím z Vás zahořklost a naštvanost a to je fajn. Do zdejších zašpiněných malých českých a trochu zakalených vod vnášíte jistou dávku nadhledu a to se mi moc líbí. Tady se u nás s námi jisté skupiny lidí snaží už více než 20 let manipulovat a bohužel česká společnost strádá. Tenhle národ měl a možná, že ještě má na víc. Je to obrovská škoda, promarňujeme resp. možná už promarnili jsme příležitost přiblížit se k těm sebevědomějším a úspěšnějším národům Evropy. Dostávám se do styku s různými lidmi a zejména u těch vzdělanějších a produktivních zaznamenávám jistý názorový posun a nespokojenost a někteří velmi adresně jmenují příčiny problémů.
Pište sál, rád Vás čtu i když na Vás třeba zrovna nereaguji.
Mějte se a přeji Vám pohodu!
12. 06. 2013 | 19:29

Karl IV. napsal(a):

Honolulu
udělejte si pořádek mezi indpoevropany, semity atp. Ale historii si konstruujete hezky, málodušní Vám uvěří, vždyť i Etruskové byli Slované....
A propos, Buchenwald probozovali NKVD do roku 53 a mrtvých v něm bylo cca 50% co za nacistů. Kdybyste hledal ty vzory.
12. 06. 2013 | 20:18

honolulu napsal(a):

Na pobaveni a na zasmani z dejin Antiky.

V roce 28 A.D. rok pred ukrizovanim Krista se v Jeruzaleme narodila princezna BERENICE. Jeji dedecek byl kral Herod Antipas, syn Heroda Velkeho a vladl mezi lety 4 B.C.-37 A.D. (zemrel 39 A.D.)
Jeji otec byl Agrippa I. - take kral, vladl mezi lety
37 A.D.-44 A.D. a jeji bratr Agippa II. byl samozrejme kral take. "Vladnul" po smrti jejiho otce...

Tato Berenice byla nejen super krasavice, ale i tak schopna carodejnice, ze Himmler porucil o 2 tisice let pozdej prostudovat jeji zivot...

Ona totiz vladla za zady sveho bratra Agrippi II. a bavila se tim, ze udelala z okupacni mocnosti - z Rimanu poskakujici tajtrliky.

Od jejiho veku 20-ti let, kazdy rimsky prokurator (zastupce Rima) byl jeji podrztaska a sluzebnik ! A kazda rimska podrztaska touzila byt jeji podrztaskou ! V roce 66 A.D. se Zide vzbourili proti rimskym pordrztaskam a vyhlasili samostatnost.

Neplatili dane a cisar Nero tam poslal generala 3 legii Vespasiana. A vite co se stalo ? Tento velky general a zakladatel Flavian dynasti se stal podrztaskou take...

Panove, zde vidite co dokaze zenska ! Hruza me jima nad carovanim teto princezny.

Situace zacala byt beznadejna, ale anticti Bohove zasahli v nas prospech a poslali do cesty teto carodenici genarala Tituse, syna Vespasiana.

Ano panove, pod Titusem a Berenici nekolikrat spadla postel. Obrovska laska z toho byla.
Berenice v zidovske valce se pridala na stranu Rima a kdyz v roce 79 A.D. se Titus stal cisarem, tak zadal rimsky senat o souhlas si vzit za manzelku cizinku - princeznu Berenici.
Senat zadost zamitl !

Titus se zblazil po odjezdu Berenice z Rima a zemrel v roce
81 A.D. ve veku 40 let. Milovan Rimem a zoufale nestastny. Berenice zemrela kratce po smrti Tituse v okupovane Judei. Byla o 13 let strasi nez Titus.
Seznam rimskych prokuratoru, (mistodrzicich) z kterych Berenice udelala podrztasky !
48-52 A.D. Vetidius Camanus
52-59 A.D. Antonius Felix
59-61 A.D. Porcius Festus
61-65 A.D. Albinus
poslednim byl Gessius Florus - 65 A.D...
Potom zacala velka valka.
Vespasian a Titus meli armadu slozenou ze 4 legii (70 000 Legionaru a Auxiliaris.) Byly to Legie -
V. Macedonica,
XII. Fulminata,
XV. Apollinaris a
X. Frentensis. (To byla ta, co ukrizovala Krista v roce 29 A.D.)

V teto valce zahynulo 1 az 1.1 millionu Zidu. 97 000 jich bylo odvleceno do otroctvi v Rime. Nevratil se nikdo.

Panove, zde je ponauceni. Potkate-li krasnou Zidovku zeptejte se ji na jmeno. Jmenuje-li se Berenice - UTIKEJTE, UTIKEJTE, nebo dopadnete jako rimsky procurator. A nebo se zblaznite jako Titus a nakonec zemrete ve 40-ti letech...

(Jsem 100 % presvedcen o tom, ze existuji kouzla.)
12. 06. 2013 | 20:49

pamětník napsal(a):

Bože, to jsou kecy, co ta agitproggrupa plodí!
12. 06. 2013 | 20:52

pamětník napsal(a):

honolulu:
" jako hledac Atlantis "
Kde ji hledáte? Tady?
http://www.reflex.cz/clanek/dokument/41054/vedci-nasli-atlantidu-kterou-pry-kdysi-smetlo-tsunami-tentokrat-ve-spanelsku.html
12. 06. 2013 | 20:56

pamětník napsal(a):

honolulu:
A po jiné Berenice zůstaly vlasy na obloze.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Souhv%C4%9Bzd%C3%AD_Vlas%C5%AF_Bereniky
12. 06. 2013 | 21:00

honolulu napsal(a):

Maximus, dekuji za kvetiny. To co pisi mam z knihovny antiky.
Tu jsem potreboval a zbiral mnoho let, protoze jsem po tropickych horeckach na Zambezi zacal hledat Atlantis...
(Mam vysvedceni, ze mam nasledky.)

Karle IV. o povalecnych "radostech" v Buchenwaldu vedi vsichni. Na tom vsak nema vinu cesky narod.
Daleko horsi veci se staly, ale nesmi se o nich psat.

Odnese-li vsak pristi povoden Stejskala do Hamburgu - napisi je, at je sranda.

(Venku je strasne horko a vlhkost. Jdu plavat, ahoj pozdej.)
12. 06. 2013 | 21:11

Qin napsal(a):

Já být panem Stejskalem,tak bych toho"Floriďana"mazal,jednak zabírá spousta místa a jednak vůbec nemluví k věci a druhak trpí samosmíchem a to je velice odporné.Opisuje nějaký dějepis nebo co a nikdo o to nestojí.
12. 06. 2013 | 21:56

Maximus napsal(a):

Qine

Nežaluj žalobníčku.
12. 06. 2013 | 22:01

Raven napsal(a):

M.Z. má v zákoně,že jmenuje profesory. Nejdřív si to vyloží,že bude jmenovat jen ty co se mu líbí.Když mu to neprojde tak zas prohlásí, že odmítá jmenovat profesory. V obou případech porušuje ústavu a zákon.To by měl posoudit Ústavní soud.Při tom sliboval,že s ním přijde zákon.
12. 06. 2013 | 22:32

honolulu napsal(a):

Qin,
dejepis je z anticke knihovny a poucuje o mnoha vecech o kterych je zakazano vedet. Hlavne indoktrinovanym zivocichum, kterym staci postekavat, kteri maji dejepis predzvykany a
kterym take dela cteni problemy i v cestine.

Mluvit k veci napr. o diplomech a profesure ?

Je davno jasne i hloupejsim lidem nez jsi Ty, ze diplomy a profesury se udeluji hlavne na zaklade moralni ELASTICNOSTI ci rasoveho profilu. To je sice zakazano, ale pouze jedne strane.
Tak proc o tom mluvit ?

Kdybych Te videl 10 vterin tak poznam, budes-li profesorem, nebo nebudes. Kdybych to nepoznal, tak bych s Tebou musel mluvit minutu.
Z Tveho prispevku jde snadno poznat, ze jsi rozeny doktor !
Z Tveho volani po cenzure je jasne poznat, ze jsi nadany gauleiter nebo politruk. To, ze nevis co to je, je plus pri ziskani jmenovani.
A ted pojd Ty zeleninko na bloq pana Kurase. On je chytrej a hloupaci jako Ty, mu navadi.
12. 06. 2013 | 22:53

pamětník napsal(a):

honolulu:
Pro jistotu uvádím, že agitproggrupu v 12. 06. 2013 | 20:52 jsem myslel Karla IV. alias Yosif K. alias |Josef K. Nikoho jiného, aby náhodou nedošlo k omylu.
12. 06. 2013 | 23:11

agitprop napsal(a):

Prispevky 11.6.21.39,12.6.01.43. 18.24 18.51 jsou antisemitske a rasisticke.
12. 06. 2013 | 23:34

honolulu napsal(a):

Prispevek 12.06. 2013... 23:34.... napsal novy - Fasisticko Nacisticky Hitlercik. Dalsi novy dr. Josef Geobles, ktery povazoval knihy za zlo a palil je verejne 10. kvetna 1933. Spalil jich
20 000...
Agitprop je nepritelem knih. Kniha ktera napise, ze jeho deda mel koule jako Kanarek, je samozrejme rasisticka ci antisemitisticka...

Nejcennejsi knihovna vsak byla spalena v Alexandii 48 B.C. !
At si agitprop sam zjisti proc, a komu to vyhovovalo.

Jelikoz on nema knihy rad, a cte pouze Dikobraz a Materidousku, tak na to nikdy neprijde. Ale stejne mu to nevadi. On vynasi soudy bez vedomosti. On bude urcite novy, politicko korektni profesor.
Mezi datumem a casem udelej pomlcku nevzdelance !

Oprava 22:53.... MU NEVADI - v posledni vete.
13. 06. 2013 | 02:25

Jan Perun napsal(a):

Je to opačně,
většina jmenovaných profesorů nejsou ovce, které by si nechaly od Zlatušky a podobných expertů a od nějakých studentíků diktovat, že si nemají z rukou prezidenta převzít diplom o jmenování profesorem.
A těm osobám, které si pro dekret nepřišly, bych nerposílal dekret poštou, ale zaslal bych jim dopis, aby si jmenování vyzvedly tehdy a tehdy v prezidentské kanceláři. A zde by jim ten jmenovací dekret předal, po ověření totožnosti a proti podpisu nějaký nevýznamný pracovník prezidentské kanceláře.
13. 06. 2013 | 03:52

Jaroslav napsal(a):

Zeman nechce jmenovat profesory. Má to být v pravomoci jiných, kteří se následně budou potýkat i s ostudou typu "nic nesplňující buzna musí být jmenována". Celkem ho chápu, ruce pryč od špíny a slizu ....
13. 06. 2013 | 06:39

Pepa Řepa napsal(a):

Stréc McPeppin z Honolulu tady aspoň občas provětrá - mezi podáváním prášků - to zatuchlé a politicky korektní kukaččí hnízdo .

Akademik buď má osobní svobodu názoru i činu, buď má právo na jmenování jít nebo nejít, nebo jít za holkama, je to jeho volba a ne aby nějaký aktivistický mudrc ho masíroval, že když nebude stát-povinně- za Putnou plnou dobrot, je ovce.

Ono to zase tak složité není.
Je to v prvé řadě o svobodě názoru, kterou politická korektnost drtí a snaží se implantovat švába autocenzury na mozek.
Začíná se to měnit v diktaturu pravdy a lásky, udej svého rasistu, radí další moudrá hlava.

Je to směs Orwella, musí být tvář zloducha a čtvrthodinka nenávisti, jednou je to Havel, pak Čunek, Klaus, teď zase Zeman, o Huxleyho zbrusu novém světě predestinovaných a o světasprávě vyvolených i o diktatuře holičů Nováků.
Tu zase měl jakýsi Ivan Hochman z Reportera v jedné knize, která se množila v samizdatu.
Už nevím, jak se jmenovala.

Perun-jako jeden z mála-pochopil.
13. 06. 2013 | 07:12

Pepa Řepa napsal(a):

Teď je zrovna McPeppin na komíně a přednáší o Alexandrii, měl by jít raději na basket, aby to Miami neprojelo se Spurs.
13. 06. 2013 | 07:44

Odjinud napsal(a):

Co jiného od komunisty Zemana, bývalého člena zločinecké organizace KSČ očekávat. Zhrzený komouš, který se nikdy (ani po smrti) nesmíří s tím, že byl z KSČ vyhozen a nemohl tak realizovat svůj cíl - stát se hlavou ÚV KSČ. A tohoto zločince, nadutce a ignoranta si polovina národa zvolí za prezidenta. No z toho je na blití.
13. 06. 2013 | 08:54

KAb napsal(a):

Co asi tak měl pan prezident dělat. Ke schválení a jmenování mu bylo předáno jméno exota a úchyla, kterému takový titul nenáleží ani omylem, s čímž logicky nemohl souhlasit a tak úkon provést odmítl.

Pokud si školy chtějí jmenovat takovéto Putny profesory, ať si to dělají samy, svědčí to o jejich kvalitě, ale nemohou požadovat po prezidentovi, aby jim takové věci zaštiťoval vahou své funkce.
13. 06. 2013 | 09:38

Kelt napsal(a):

Odjinud,

jedna rada zdarma-běžte plakátovat ty Vaše zvratky někam jinam.
Všichni ti zastydlí antikomunisté jako Vy za "reálného socialismu drželi hubu a krok",nebo kolaborovali s režimem a jsou v Cibulkových seznamech vedeni coby agenti STB.
Zeman jako jeden z mála se odvážil veřejně kritizovat tehdejší režim a byl za to persekuován.
Jelikož si užíváte anonymity,tak můžete bez obav popsat Váš boj proti zločinecké KSČ ve všech barvách-puste se do toho.
13. 06. 2013 | 10:32

Qin napsal(a):

Jak to vidím,tak brzo dojde k rozehnání univerzit Čechy.Ale musí to zase podpořit Lukoil v takovém referendu.
13. 06. 2013 | 11:22

honolulu napsal(a):

Pane odjinud, (08:54)
Zeman byl idealisticky Dubcekovec, kdyz bylo prazske Jaro.
Lide kteri se tenkrat pridali k Dubcekovi a jeho komousum chteli reformu.
Pamatuji si tu dobu nadseni, pred utekem. (Jezis, Maria ja starnu. To uz je 45 let.)

Pane Pepa Repa,
verim pevne, ze clovek ma cist vse a na kazdy problem se divat ze vsech stran...At uz to byla revoluce v Rusku ci v Nemecku.

Ted se u nas mluvi o diari Alfreda Rosenberga.. (On vubec nebyl Nemec. Matka byla Estonka a otec Lotys.) Je-li diar opravdu pravy a neni to podvod, (jako zapisnik Hitlera), tak to bude mit
historickou cenu a objasni to vztah Nemcu k Baltum a vztah jeho k Rusku a Ceskoslovensku. On totiz mluvil plynule Rusky a nejakou dobu studoval v Moskve. (Byl to Balt.)

Byl take jeden se zakladatelu Thule society (s Eckartem) a napsal mnoho KNIH Z DEJIN Evropy...
Jeho zena mu zemrela na TB v Mnichove. (Tam byla po WWI velka bida.) On vubec ze vsech Nacistu nejvice psal.
(Take napsal: "Myth of the Twentieth Century".) Mohl bych jmenovat dalsi knihy z dejin Evropy a sveta, ktere napsal, ale zase by mi bylo nadavano.

Knihy jsou v Evrope zakazany ! ZLATA AMERIKA ! My muzeme cist vsechno.
Nenavidel Katoliky, Etrusky, Zidy a Syrany. Psal jednu knihu za druhou... (Byl popraven 16. rijna 1946... 01:44 rano.)

Dejiny jsou velmi zajimave, ale akademicka, chladna, bez-emocionalni diskuze o dejinach je PRISNE zakazana.
Opice vsech politickych barev v Evrope to zakazuji...
- Nejlepsi je proste zapalit knihovny !
Aby nejaky RETARD nam predepsal, ktera kniha se povoluje a ktera zakazuje.
13. 06. 2013 | 14:49

vasja napsal(a):

Pane Honolulu, kdybyste tuna občas nenapsal, už by to byla nuda. Tak se šetřte.
13. 06. 2013 | 16:00

pamětník napsal(a):

Odjinud:
Na blití je především z Vás a Vašeho hnusu, anonyme.
13. 06. 2013 | 20:59

kanálpucer napsal(a):

hovnolulu:Ty když jsi byl v tý Africe u Zambezi jak jsi měl tu horečku,tak to byl zápal
mozkovejch blan a vod tý doby hledáš Atlantidu vole.
13. 06. 2013 | 22:31

honolulu napsal(a):

kanalpucer (22:31)
Ty SYPHILISTICKY mozku orangutana. Porusil jsi kodex diskutujicich 2x v jedne vete, vole - VOLE !
Ted sem vpadne Stejskal a -JA- to vodseru. Protoze on, nadrzuje privilegovanym retardum - trdicne.
14. 06. 2013 | 02:09

Alenka napsal(a):

Dala jsem si tu práci a podívala se na autorovy údaje na universitě, když ho několik diskutérů kritisovalo. Porovnala jsem to s úrovní kolegů.
Má za sebou pozoruhodné PhD studenty, kteří se uplatnili v zahraničí. Ani jednou není "dopsán" k jejich publikacím jako spoluautor. Prakse přidání školitele je přitom úplně běžná. Školitelům zvyšuje počty bobříků, které v různých hodnoceních získávají.
Etika patří do posouzení, kdo je dobrý profesor. V tom také není co vytknout panu profesoru Putnovi!
14. 06. 2013 | 09:09

kanálpucer napsal(a):

hovnolulu:Až budeš zas sedět u rybníka,sundej si gumáky a umej si aspoň jednou nohy.
14. 06. 2013 | 16:00

arbitr napsal(a):

Albert Einstein ve své knize "Jak vidím svět" napsal - po velkých tyranech nastupují padouši. Po listopadu 1989 se politická scéna začala hemžit padouchy, kteří zrušili zákony ve prospěch obyčejných lidí a nechali právní vakuum ve sféře zaručující nepostih padouchů, zlodějů, politických žraloků a chobotnic. Vím z vlastní zkušenosti, že se po listopadu na akademickou půdu dostaly kromě pár slušných existencí také padouši. Tak se nedivím, že i současný prezident si dává pozor, komu předá jmenování a komu ne. Jestliže se někteří akademici tím cítí ukřivděni, ať si udělají pořádek a zejména morální, ve svých řadách. Díval jsem se na tu amorální komedii pana Nečase v parlamentu a všiml jsem si, že kandidát na funkci prezidenta, který naštěstí neuspěl se v parlamentu choval jako hovado, pospával provokativně a tvářil se jako by mu parlament patřil.
Tak mám dojem, že Češi volili to lepší z obou zel, a pan prezident Zeman všem dává najevo, že není ničí poskok, což mu schvaluji. Když se jeho jednání zastáncům "parlamentního spáče" nezdá, nic už s tím nenadělají, rozumná většina ho nevolila a ukazuje se že právem - přidal se jako obhájce zkompromitované vládnoucí garnitury a vůbec mu nevadí, kdo ji ovládá. Asi k těm kmotrům nemá daleko.
15. 06. 2013 | 14:17

fedor napsal(a):

To: autor
Vážený pane, jak vidím Vy nemáte ani páru o tom, jak by měl vypadat profesor, jaké by měly být jeho lidské a morální kvality. Já jsem to štěstí měl a měl jsem tu čest získávat znalosti pod vedením prvorepublikových profesorů jimž nějaký Putna nesahá dnes ani po kotníky. A mezi těmi profesory byli i ti, kteří museli svého času si protrpět různá ponížení a ústrky, jednou od českých přisluhovačů za protektorátu a potom po r. 48. Přes to všechno si zachovali lidskou důstojnost a byli vysoko nad věcí, protože jejich přesvědčením bylo, že jejich práce je posláním. V jejich přítomnosti si nikdo ze studentů nedovolil říci jediné sprosté slovo byli tací, co si nemohli zvyknout na oslovování na Ty. Nikdo ze studentů si v jejich přítomnosti nedovolil ani zakouřit, natož jít do restaurace na pivo. O roce 68 nejspíš víte kulový, protože Vám bylo deset roků a těžko můžete posuzovat, s jakou nadějí spojoval profesorský kolektiv na školách politické změny za Dubčeka. I tehdy ještě titul pofesor něco znamenal. Díval jsem se na Vaše CV. Nějak tam postrádám zprávu o činnosti před r. 89. Není nesnadné se domyslet proč asi. Ono nebylo radno dráždit hada bosou nohou, že pane Zlatuška. To jste nechal jiným, hloupějším a čekal, co z toho vyplyne. No a pak již to šlo ráz na ráz. No ao Vašich kvalitách snad dostatečně hovoří Vaše zastávání se nějakého Putny, jenž pro mne rozhodně nikdy profesorem nebude. A to, že se plzeňáci na předávání dekretů omluvili nebo je ignorovali je zcela v souladu s průkaky, jimiž tato univerzita proslula. Přes své profesorské tituly dovolili degradaci své univerzity a před světem zostudili tisíce slušných a poctivých profesorů českých před světem. A před některými jejich absolventy, kteří se dostali do vlády je lepší si odplivnout a přejít na druhý chodník.
16. 06. 2013 | 01:29

Ruskij Ivanuska napsal(a):

honolulu napsal(a):
kanalpucer (22:31)
Ty SYPHILISTICKY mozku orangutana. Porusil jsi kodex diskutujicich 2x v jedne vete, vole - VOLE !
Ted sem vpadne Stejskal a -JA- to vodseru. Protoze on, nadrzuje privilegovanym retardum - trdicne.
14. 06. 2013 | 02:09
Myslim, ze je na case abyste se dobrovolne sel lecit honolulu. Kdo vam dava pravo takhle urazet spoludiskutujici? Vek,vysoka inteligence, zkusenosti? Jste starej prudivej dedek, ktery si mysli, ze si muze dovolit na ceskem webu co chce. Zkuste takhle diskutovat na nejakem americkem webu a budete tam nejdele 10 min, nez vas nekdo nahlasi. A nemyslete si, ze mate patent na rozum, to co zde nekdy od vas ctu, je snuska blbosti.
17. 06. 2013 | 00:33

Appatarip napsal(a):

Perhaps You Also Make Some of these Slip ups With the watch ! <a href="http://uit.edu/camera01.html">一眼レフ</a> The Amazing Progressive watch approach Figured out By My Friend <a href="http://uit.edu/camera02.html">デジカメ 人気</a> Carry out the following to learn more about omega before you are abandoned. <a href="http://uit.edu/camera03.html">コンパクトデジカメ</a> The reason all kinds of things you might have heard of omega is almost certainly entirely wrong and what you should understand.<a href="http://osdi.org/oakley26.html">ファッション</a> The 100 MostWicked watch Secrets... And Approaches To Utilise them ! <a href="http://uit.edu/images/oakley27.html">oakley</a> The Spectacular omega Hack Who Can Fool Almost all <a href="http://uit.edu/images/tokei01.html">時計</a> Possibilities Absolutely everyone Need To Know With Regards To The omega Business <a href="http://uit.edu/images/tokei02.html">オメガ 時計</a> Almost Certainly The Most Detailed omega Handbook You Ever Seen Or Your Money Back Simple guide instructs you all cogs and wheels linked with watch and also something you need to do right away. <a href="http://uit.edu/images/tokei03.html">ロレックス 中古</a> Further from the ultimate fix for watch that you're able to understand immediately. <a href="http://uit.edu/images/gucci.html">グッチ</a> Advanced questions on omega replied and the reasons why you must absolutely go through each and every term in this article. <a href="http://uit.edu/mwaseem/adidas01.html">adidas</a> Summary posting clearly shows the undeniable info regarding omega plus the way it can certainly harm users. <a href="http://osdi.org/images/adidas02.html">adidas originals</a> Specifically what everyone else engages in when considering omega and furthermore exactly what you will need to try and do completely different.

http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?page=3&disp_order=6
http://www.rolextokeijp.com/
http://www.rolextokeijp.com/products_all.html?page=5&disp_order=1
http://www.rolextokeijp.com/products_all.html?disp_order=1
http://www.rolextokeijp.com/page.html?id=24
http://www.rolextokeijp.com/products_all.html?page=4&disp_order=1
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html
http://www.rolextokeijp.com/specials.html
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?page=2&disp_order=6
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?page=6&disp_order=6
http://www.rolextokeijp.com/reviews.html
http://www.rolextokeijp.com/products_all.html?page=2&disp_order=1
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?page=5&disp_order=6
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?page=4&disp_order=6
http://www.rolextokeijp.com/products_new.html?disp_order=6
24. 06. 2013 | 10:04

BgOi0LT92 napsal(a):

There is no reason why Japan suhdlon't triple its nuclear capacity because of population density. Earthquakes are not that damaging to nuclear reactors. That is proven in the Fukoshima incident. Even a 9+ quake did not damage critical structures. It was the unwise tsunami tolerance, that was the culprit. That is solved now for all reactors. In fact Fukoshima proved the above tolerance of nuclear power to devastating influences. After tree LOCA's in Fukoshima, there is in fact not that much permanent pollution to be expected. The amount of lives lost is negligible. The real disaster, is the bad press in Japan. Risk is very over-hyped in Japan, radiation risk specially. WITH nuclear power they had the oldest population in the world. Solar investment is 50 times more expensive than nuclear investment for equivalent capacity. If Japan chooses to be green -with solar-, it chooses to be poor. The same for Europa and the USA. In fact the import of substitution fuel for the power production with nuclear PP's,which is prohibited temporary now in Japan, is causing prise rises and inflation. It could even cause the Japanese economic system to collapse. ABE's economic policy of printing money and making the Yen weak , is dangerous with the combination of trade imbalance, because of raw materials and energy import.
24. 08. 2013 | 15:48

9ughb6CDpm8y napsal(a):

The two nuclear <a href="http://fddpnmxdvz.com">recotars</a> at San Onofre, between Los Angeles and San Diego, are going to be shut down and dismantled after a minor radiation leak last year. The combination of high regulatory costs due to over-hyped risks and the near-certainty of enough low-cost natural gas to last for decades has rendered the nuclear option uncompetitive. It is sad that the lowest-cost and safest method for producing electrical power is out of the picture in the US for a very long time.
25. 08. 2013 | 08:29

Q69ykdVK4KDn napsal(a):

How does one calculate "50 times more eipxnseve than nuclear investment for equivalent capacity"? Nuclear costs 5 /W and solar in germany 1.6 /W, and annual production is 8000h and 1300h (Japan), respectively. Either it is around 2 or infinity, depending are you really talking about capacity or energy. Solar PV in Japan has an excellent correlation with load and therefore the two are equal in "benefit to invest"-terms. http://obzvpllufzp.com [url=http://qkilndokjf.com]qkilndokjf[/url] [link=http://jpliga.com]jpliga[/link]
06. 09. 2013 | 22:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy