Kapry to všechno jen začíná …

22. 12. 2007 | 11:04
Přečteno 7517 krát
Dočetl jsem se v novinách, na co všechno je třeba dávat pozor při nákupu kapra. Že proběhla kontrola prodejců a poučení z ní bylo takové, že pokud nebudete mít oči na stopkách, je skoro jisté, že zaplatíte víc než třeba. Musíte hlídat cenu, potom také to, jestli prodejce kapra nebere nějak šikovně, aby si kapr lokl a měl v sobě víc vody, pak také jestli na kaprovi a na vahách není led. A tak dále. Stojí za úvahu, zdali pro toho štědrovečerního kapříka nejít s celou rodinou a úkoly si rozdělit. Protože je třeba být ve střehu.

Jenže – stejně to je při nákupu stromku, už se nabízejí předbalené stromky, které po rozbalení doma hned opadají, jsou dávno předem uříznuté a suché, také třeba dávat pozor na měření a pochopitelně na výpočet ceny. A zase být ve střehu, hrozeb je mnohem víc. Nemluvě o svařených vínech, chytráctví na všelijakých trzích a chmatácích v davech, zkrátka jít na předvánoční nákup je vzrušující a frustrující.

Nemám vůbec nic proti předvánočnímu shonu, chceme-li si udělat něco hezké, pak to něco stojí, a když to chceme dělat všichni najednou, tak se hodně potkáváme, překážíme si a vadí nám, že všichni chtějí jedno a totéž. Leckdo pak skoro z bezradnosti říká, že se těší, až bude po vánocích. Není však třeba z nich a od nich utíkat. Je na nich něco nepostižitelného a jedinečného, napořád a pro celý rok.

Shon pomine, stromek stejně uschne, kapr už nebude kaprem, dárky se porouchají, omrzí, nebo dobře slouží, přijde leden, únor, březen a tak dál, avšak vánoční ozvěna může ještě dlouho znít. Není totiž vůbec třeba naložit s ní jako s rozbitou ozdobou nebo ztvrdlým cukrovím.

Když je nyní třeba být tolik ve střehu, rádi využijeme něco ze skoro neskutečné nabídky vánočních koncertů. Sice jsou si trochu podobné, ale je jich spousta. A všude plno lidí. Chodíme tam proto, že si na koncertech odpočineme od stresu a střehu. Zapomeneme při nich na konzumní rub vánoc, zaposloucháváme se do umu skladatelů, básníků a interpretů a to všechno, i atmosféra, nás povynesou nad to všední, tedy i stres a shon. Vlastně takové povznesení potřebujeme.

Koncerty zpravidla končívají, hrozí návrat do syrové reality. Nejvánočnější dění však říká, že když v Ježíši Kristu vstoupil mezi nás Bůh lásky a milosrdenství, přišel proto, že chce jistit, aby naše povznesení trvalo co nejdéle, aby vlastně nekončilo. Když už jsme se, díky schopnostem druhých, dostali do odstupu do toho, nač si často stěžujeme, pak nám Boží jednání nabízí, že nás v odstupu, nebo ve svobodě od přízemskosti, podrží. Vším, co Bůh pro člověka dělá, ukazuje, že dobrému dává vznikat právě v odstupu od reality všedního boje a vzruchu.

Nejbližší dny jsou tedy sdělením o tom, co nadčasově platí z Boží strany. Celý další rok pak my budeme sdělovat, v čem se nám v těch dnech zalíbilo. Zůstat právě na tom podstatném, pak ani nechci domýšlet, co všechno by u nás bylo jinak.

Představit si to umím. Proto potřebuji žít z vánoční naděje delší dobu než jen pár dní.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

RUMCAJS napsal(a):

Česílko se zlobí, že vše začíná vraždou kapříka.
Nemohli by jste vymyslet něco jiného ?
22. 12. 2007 | 11:19

vlk napsal(a):

Jsem rád, že jsem si přečetl Váš blog. Děkuji.
22. 12. 2007 | 12:23

Kobliha napsal(a):

Letos jsme se na kapry i stromky vykašlali. Dostali jsme onehdá štiku, vyndáme ji z mrazáku. Stromek máme v květináči, takže se prodejci nenecháme rozhodit :)
Užíváme adventu a tváříme se, jako že ty davy kolem sebe nevidíme. Jde to.
Přeji klidné Vánoce!
22. 12. 2007 | 12:41

Zacheus napsal(a):

Dovolím si přidat k Vašemu článku několik myšlenek papeže Jana Pavla II., které pronesl při promluvě k rektorům polských vysokých škol v Toruni dne 7. června 1999:

"Dnešní svět potřebuje naději a hledá ji. Jenže nevedou dramatické dějiny našeho století- války, zločinné totalitní ideologie, koncetrační tábory a gulagy - spíše k tomu, že člověk podléhá pokušení znechucení a beznaděje?
Pascal kdysi napsal, že jakmile člověk pozná vlastní bídu, propadne zoufalství. Chce-li objevit naději,musí nejprve pozdvihnout oči vzhůru. Jedině poznání Krista, jak dodává Pascal, je vysvobozením z beznaděje. V Kristu totiž poznáváme nejen vlastní bídu, ale také vlastní velikost. On sám dokázal lidstvu nejhlubší pravdu o Bohu a zároveň o člověku tím, že zjevil Otce "bohatého milosrdenstvím".

Přeji požehnané Vánoce Vám, pane Rumle a též případným čtenářům tohoto mého příspěvku, který se mně jeví aktuální i ve století nynějším...
22. 12. 2007 | 12:43

SuP napsal(a):

Pane Rumle -
hezkej článek, potěšil.
(...jen jesli jsem ho správně pochopil, co Vlku?...)
:-)
22. 12. 2007 | 14:36

vlk napsal(a):

SuPe
věřím v to dobré v každém člověku....Ostatně - tenhle blog k tomu přímo nabádá.
22. 12. 2007 | 17:01

Al Jouda napsal(a):

Přejme si všichni k letošním vánocům, aby nám Pánbůh zdravý rozum zachovati ráčil !
22. 12. 2007 | 18:25

Knapino napsal(a):

STOP sponzorování církve! Ať si na sebe vydělaj a vybíraj od svatých lidiček! Ptal se někdo vás jestli mohou dávat vaše peníze takové gansterské organizaci,která gumuje mozky už od narození!!
22. 12. 2007 | 20:04

vlk napsal(a):

Knapino - tolik žluči před Vánocemi? Proč? Jestli jste nemocný, využijte ještě starého systému zdravotní péče a ponechte nám tady tu atmosféru, kterou sem pan Ruml tak pěkně přičaroval.
22. 12. 2007 | 20:40

Knapino napsal(a):

Já jsem to psal s čistou hlavou,já si vánoce nekazím,pokud máte problém vstřebávat určité informace raději je nečtěte. Pán nadnešený,zajištěný a bezstarostný.) Přeji pěkné vánoc i všem co v dětství byly vedeni k víře a v dospělosti z ní mají strach! :)
22. 12. 2007 | 20:54

Ondra napsal(a):

Co mám udělat aby se o vánocích a nebo možná ještě den před nimi stal jeden zázrak?
22. 12. 2007 | 21:02

Knapino napsal(a):

Hmmmmm ehhmmm brum ehmmmm no tak ten tvůj zázrak ti nevyčaruji ani já a vyšší mocnost už není .)
22. 12. 2007 | 21:55

Knapino napsal(a):

Joel Ruml je jeden z mnoha našich občanů co se bojí práce a nechá se živit státem(mnou,tebou a tebou taky) Je mi to líto,že si tihle lidé dokážou tyhle peníze brát,které chybí např. ve školství atd.! Je to hnus velebnosti,podnikejte a živte se jako každý občan tohodle státu! Zeptejte se v referendu lidí jestlí vás chtějí dotovat! Odpověď je jasná,ale hyeny jako Vy budete za pomoci KDU-ČSL(křesťanské nelidské strany) drancovat státní kasu!!! Chudák člověk co propadl víře a ještě větší chudák ten co kvuli takovému člověku trpí(např. Svatý GEORGE BUSCH a nevinní lidé v Iráku) a opět tak jak to za moci křesťanství vždy bylo-smrt nejen mužům ale i ženám a dětem. Odpustky a omluvy vůdců téhle tlupy vrahů nikdy nevrátí život zavrážděným, umučeným, upáleným a hladem usmrcených lidí! Pryč s tím! Hitler je proti křesťanství rákosníček! Nic neni horšího než vaše nábory nezletílích jedínců za podpory jejich rodičů dokud nemají rozum. Jdu si odpočinout,možná ještě něco někdy napíšu,tedy jestli budete chtít .)
22. 12. 2007 | 22:30

Zacheus napsal(a):

Knapino, dokud je ještě zdravotnictví levnější, navštivte,prosím, ve Vašem zájmu ( a v zájmu Vašich nejbližších, pokud vůbec nějaké máte) nejbližšího spádového psychiatra, snad pomůže pouze dlouhodobá ambulatní léčba, a budete zase - při optimistickém předpokladu třeba za i za půl roku - v pořádku.
22. 12. 2007 | 23:31

Knapino-jediný žijící bůh věřícího lidu napsal(a):

O mou finanční situaci se bát nemusíte. Nebojte moji věřící,váš jediný žijící bůh se o sebe a svou krásnou a zdravou rodinu dokáže postarat a nejen o ni .) Přeji dobrou noc a nezapomeňte přispět na neprůstřelný papamobil :) :) :)
23. 12. 2007 | 00:06

Petr napsal(a):

Knapino, Vy fakt nejste normální. Z toho co tu píšete je jasné, že o církvi máte silně zkreslené představy, zřejmě ještě silně zakořeneěné komunistickým vymýváním mozků. Je mi Vás skoro líto. A mimochodem, proč vlastně slavíte Vánoce když jste ateista???
23. 12. 2007 | 02:04

todi napsal(a):

Otevírám referendum nadhozené panem Knapino (brrrr).
Ano, já chci dotovat takové lidi jako je pan Ruml a kdyby to bylo možné, chtěl bych si jednou provždy zapovědět dotování lidských typů a la Knapino.
23. 12. 2007 | 07:36

Ládik napsal(a):

uklidňující.... jenže člověk musí být ve střehu nejen před prodejci kaprů, ale před všemi, kteří něco podsouvají..
23. 12. 2007 | 08:47

vánoce napsal(a):

Bůh lásky a milosrdenství si žádá krvavé oběti http://www.goveg.cz/bloodyc...
23. 12. 2007 | 12:32

vlk napsal(a):

Petře,
dobrý nápad, i jáhodlám na lidi jako pan Joel Ruml v klidu přispívat dále.
23. 12. 2007 | 13:43

Knapino napsal(a):

To Petr: Za komunismu jsem byl ještě v plenkách. Snad si nemyslíte že jsem nějakej starej páprda :) :)
23. 12. 2007 | 18:22

Zacheus napsal(a):

To Knapino.Také jsem si myslel, že jste byl svazákem na stavbách mládeže v 50. letech. Jsem rád,že jste poměrně mladý člověk - tím také je větší šance na Vaše obrácení. I to nejtvrdší srdce má šanci.
23. 12. 2007 | 19:06

knapino napsal(a):

Já věřím pouze realitě .)
23. 12. 2007 | 19:08

ruda napsal(a):

To vlk: Dal jste si jméno toho parazita Vlka, to znamená, že je to váš guru ve zlodějně. Ti šamani a grázli lidovci nám chtějí nadělit pěkný dárek, chtějí okrást občany o 300 miliard, k tomu pozemky a v se divíte, že lidé mají zlost. Odkud k tomu přišli? To jim nadělil bůh, anebo to za ty staletí nakradli pomocí vražd, upalováním lidi a povinnými desátky? Kdyby bůh existoval, musel by ty církve a hlavně katolíky za to potrestat, ale jelikož se s těmi darebáky nic neděje, tak logicky bůh není.
23. 12. 2007 | 19:25

geras napsal(a):

Joel Ruml je evangelík, takže jeho předkové ve víře byli spíše mezi těmi upalovanými a PRONÁSLEDOVANÝMI. Nicméně evangelíci nejsou blázni, aby z toho obviňovali dnešní katolíky,
mezi oběma sklupinami je sbližování už dobrých 50 let. To jen tak pro přesnost.
Zajímá mne, kdo by psal hezkou češtinou, až knapino a další zruší faráře. POlitici, novináři a TV cháska tedy určitě ne.
23. 12. 2007 | 21:43

Ala 001 napsal(a):

Knapino, ty zamindrákovanej člověče. Tvoje předsudky vůči křesťanům jsou ubohý, je poznat, že jsi naprosto nevzdělanej týpek, který pod pojmem křesťané vidí jen katolickou církev. Kdybys jenom věděl, co všechno patří do sféry práce farářů, tak bys byl rád, že makáš jen na pokladně v supermarketu. Snad to doceníš, až si budeš v osmdesáti slintat na pyžamo v domově důchodců a jedinej, kdo ti bude naslouchat, bude právě někdo z tohoto prostředí.
23. 12. 2007 | 22:43

hutor napsal(a):

Cely ten prispevek pana Rumla je jedna velika fraze, chapu, ze s tim takovi lide jako Kapino maji problem. Na druhou stranu si pane Kapino ale uvedomte, ze spousta lidi tyto fraze zivotne potrebuje. Nedokazou bez nich zit. Kdyz se podivate do historie, vsude vznikly kultury zalozene na nabozenstvi. Z toho, ze kazde nabozenstvi je jine, se da jiste usoudit, ze zadne prave neexistuje. Ale zrovna tak se da usoudit, ze spolecnost zalozena na vire je zivotaschopnejsi nez ateisticka. Ja ackoli presvedceny ateista se na radujici se krestany, kteri oslavuji slunovrat a pritom se chovaji velmi modlosluzebne, divam velmi shovivave. Tak oslavte slunovrat a nerozcilujte se.
24. 12. 2007 | 01:15

lopuch napsal(a):

Dobre stedre rano....
to: hutor
..si uvedomte, ze spousta lidi tyto fraze zivotne potrebuje. Kdyz se podivate do historie, vsude vznikly kultury zalozene na nabozenstvi.

Teoreticky si dokazeme predstavit kulturu, ktera by byla "bezverna". Clovek se vsak rad nechava zbavovat vsedni odpovednosti.
Jak s virou zacne jedna z kultur, ostatni uz nemaji jinou volbu.

Fikce jenz mohou vyvolavat nektere nabozenske frakce...... atd.
24. 12. 2007 | 02:21

Mojmír Kovář napsal(a):

Pane synodní seniore, na 19.1. 2008 připravují radikálové rasistický pochod ve třetím obvodu Plzně - podobný tomu z 10.11.tr. v Praze. Občanské sdružení Jordan-CZ-EU (http://www.jordan-cz-eu.est...) vyzývá k obraně hodnot demokracie. Je to mravní problém. Prosíme, reagujte.
Forum angažovaných křesťanů.
24. 12. 2007 | 02:40

Jan napsal(a):

Vše je v lidech.
24. 12. 2007 | 09:51

vlk napsal(a):

ruda
jsou vánoce, jen proto zatím nechám vás a knapino bez odpovědi.emám žádný zájem na tom hrabat se na Štědrý den v bahně. Štně bych se cítil u stromečku večer. Buďte si ale jist, že se k vaší žluči vrátím!
24. 12. 2007 | 09:56

Kritik napsal(a):

Kdo má z vánoc prospěch?

Zamyslete se nad tím. Ježíš se v této době nenarodil. Nikomu neuložil slavit jeho narozeniny. A vůbec - kdo v Biblickém podání slavil narozeniny? Zkuste v Písmu najít, zda to byl nějaký člověk s Božím duchem.

Kdo tedy má z vánoc prospěch? Obchodníci určitě. Katolická církev také, vždyť její pozlacené modly a bohatství připomínají pozlátka a bohatý výběr ze supermarketů. Proto se těší takové návštěvnosti ve vánočním čase. Myslíte, že mezi těmito "věcmi" naleznete ducha víry, naděje a lásky?

A co s tím mají společného reformované církve?
24. 12. 2007 | 12:16

Zacheus napsal(a):

To Kritik. Je smutné, že i ve vánoční den považujete za vhodné se "navést" do katolické církve. "Neodsuzuj druhého člověka, dokud nejsi na jeho místě"-praví se v Talmudu...
24. 12. 2007 | 13:32

Zacheus napsal(a):

Všem slušným diskutujícím přeji hezké a požehnané Vánoce. Pro všechny pak přidávám jednu myšlenku Karla Heinze Waggerla:

"Kdo odsuzuje bližního svého, může se mýlit, kdo mu odpustí,nikdy se nemýlí".
24. 12. 2007 | 13:36

Knapino napsal(a):

Dobrou chuť všem
24. 12. 2007 | 18:03

Zacheus napsal(a):

Přeji všem hezké prožití prvního vánočního svátku - Božího hodu vánočního.
25. 12. 2007 | 09:16

lucifuge napsal(a):

Knapino, máš pravdu, všichni svatoušci se přetrhnou dokazovat, jak je jejich svatost pro lidstvo nezbytná. To bylo skuhrání, jak stát je má podvázané. Čas trhl oponou a oni najednou chtějí být pro stát oporou - za sponzoring ovšem.
25. 12. 2007 | 21:36

Lojza napsal(a):

Vážený pane Rumle,čtenáři blogů jsou povětšinou vzdělaní a sečtělí.A často mají rádi prózu, poezii,nebo mají vědomosti v nějakém oboru. Při vší úctě,nemohu si pomoci a musím srovnat Váš článek,např.s článkem p.Hvížďaly(rozhovor s p.Pleskotem).Pane Rumle,nevím,co Vy sdělujete lidem.Píšete o ničem,slova,věty,ale co vlastně chcete sdělit? P.Pleskot je architekt a srozumitelně laikům o architektuře předal zajímavé informace.Vy byste podobně jako p.Pleskot,měl být ve svém oboru odborník.Ale žádné zajímavé a "laikům" srozumitelné informace nesdělujete.Nic,s odpuštěním ani ta ohlodaná kost to pro mě nebylo. Třeba jsem z nějakého důvodu vůči Vám kritický(snad v očekávání informací od odborníka) a snad i Váš žánr se sem hodí. Ale chtěl jse Vám sdělit svůj názor. Zdravím
26. 12. 2007 | 10:20

Zacheus napsal(a):

Přeji všem diskutujícím krásné prožití druhého vánočníhno svátku - svatého Štěpána - s pokojem v srdci a s dobrým obědem, případně večeří.
26. 12. 2007 | 11:31

vlk napsal(a):

ruda

svátky končí,jemožné vrátit půjčené i s úrokem.
Takže, v době kdy jsem získal své jméno vlk, jsem neměl ponětí, že existuje , tehdy mladý farář, toho jména, velmi neohroženě vykonávající svoje povoláí. Takže ho nevykonával dlouho. Ovšem ani to nebyl pro něj důvod, přestat se svojí pastorační činností.
Řečeno slovy Adama Michnika, nebyl jsem ehdy statečný s níím, nebu ani nyní, když už je diktatuře a každý má právo na svobodný názor, statečný s Tebou proti němu!

Bude dobře , když si něco zjistíš, co má být vlastně nyní restituováno. Jde o církevní majtek zabavený církvím a řádům PO ROCE 1948! Nic víc , nic méně.
Také se třeba innformuj, jak jsou církve placené dnes. Ze státního rozpočtu. Majetkové vyrovnání by mělo vést k odluce státu a církve, tak aby církvebyly schopné si svůj chod financovat ze svého. Také se zkus všimnout , jaký je stav církevních památek. většinou zoufalý. Třeba ti bude dělat dobře, když u vás na náměstí se zhroutí kostel. Mně nikoliv.
Můžeme diskutovat o rozsahu restitucí, ale že současný stav je neudržitelný , je každému soudnému člověku jasné. Církev prostě k Čechám patří. A mimomochodem, nechápu, proč si svou frustraci vybíjíš na blogu představitele prostestantské církve,, tedy církve chudé dnes hmotnými statky a chudé hmotnými statky i po restitucích.
A když jsem u těch jmen. Jméno Ruda ti vaši dali po Slánském. Nejspíš, že?
26. 12. 2007 | 12:20

Joel Ruml napsal(a):

Pro Lojzu:
Vážený pane, když si zjistíte význam slova blog (blog=internetový deník, kde jeho autor píše své názory, zkušenosti, události ze života, komentáře, dělí se o své pocity, hobby zájmy atd.,vzniklo stažením termínu: web log; http://slovnik-cizich-slov....), tak zjistíte, že ani zdaleka nejde o to předávat informace, které obohatí tisíce lidí, ale třeba i vyjádřit pocit, zformulovat pohled, popsat náladu, což s autorem může leckdo sdílet. Nakonec i mezi komentáři pod mou úvahou najdete nejen svůj přístup, ale i jiné.
To, že jste v tom nenalezl ani ohlodanou kost, nemusí přímo znamenat, že to nemá sdělení.
Pěkný rok 2008 Vám přeji.
26. 12. 2007 | 14:05

vlk napsal(a):

Knapino, přišel i čas se vypořádat d tebou. Víš je něco úplnějiného se ve stáji narodi a ve stáji vyrůstat. To první se stalo Ježíšovi Nazaretskému, to druhé evidentně tobě.
Přišel jsi na blog pana synodního Rumla a měl jsi dvě možnosti, přečísta tiše odejít, když nesouhlasíš nebo slušně a tiše vyjádřit svůj názor a odejít. Ne , ty jsi si vybral třetí cestu, v duchu nejlepších bolševických tradic. Možná, že ti to zapomněli tam, kde jsi vyrůstal říci - dnes už si skutečně každý může veřejně věřit čemu chce. Pan synodní Ruml i ty. Svobodně, což znamená, že víra jednoho nesmí omezovat víru druhého. Nemůžeš doložit, že by pan Ruml někdy přišel k Vám domů a zkusil něco podobného jako ty tady. Proto bude jen v pořádku, když zbalíš svých duševních pět /kruciš nejak ti moc fandím, ale neš´t/ a po tichu vypadneš.
Vezmi si svoje příručky z VUMLu, nalistuj kapitolku - Nábožentsví, opium lidstva a posiluj se ve své víře nevíře.
Z
Nech ostatní na pokoji. Až se jednou začneš léčit, oni budou solidárně financovat tvoje léčení. Tak jim za to dopředu poděkuj tím, že nebudeš otravovat.
26. 12. 2007 | 16:51

Lojza napsal(a):

Pane Rumle,máte pravdu,je to Váš deníček. Ale veřejný a jak říkáte mnozí jsou spokojeni s tím co píšete.Někdo může mít pocity jako já.S tím asi počítáte. Já jsem Vás nechtěl urazit,chtěl jsem jen trochu rozčeřit klidnou hladinu Vašeho rybníčka. Šalomoun v Kazateli píše,že pro všechno je ustanovený čas.Odhlédnouc od Vánoc,dnes určitě není čas na klid a bezstarostnost.
26. 12. 2007 | 17:14

Nečitelný napsal(a):

A zase, jeden se otírá o druhého. No dobře, tříbíte si názory na věc, tedy na problém s církví. Aktuální je dnešní moje příhoda,kdy v pravé poledne mne navštívil cizí pár,tedy muž a žena. Prý by se mnou chtěli prodiskutovatp
praktické využití Bible v současném životě. Nevím, koho zastupovali, nejspíše tyto praktiky provozují Jehovisti, ale poslaljsem je, no slušně řečeno, o číslo dál. Ne,k Bohu se obracet v tuto hektickou dobu, to jednak není řešení, ale co víc, on za nás nic nevyřeší a to ani v případě, že existuje. S ohledem na to,co se ve světě děje, evnt. dělo (nechci rozvádět) lze o jeho existenci silně pochybovat. nicméně, kdo v něj věří, budiž mu přáno, ale tady bych udělal vyjímku - kromě poslanců a ministrů KDU-ČSL. Ti sice jako křesťané vystupují, ale jejich činnost a skutky jdou proti křesťanským ideím a kdyby Bůh existoval, dávno by je musel ztrestat za provinění proti Desateru. Ale ono se nic neděje, takže kde je ona Božská spravedl-
nost, to OKO Boží, co všechno vidí? Ani bych se nedivil, že to dělá záměrně,protože to co se alespon u nás děje, na to se nedá dívat. Takže trochu té vánoční melancholie, proč ne, alespoň na chvíli člověk zapomene, s plným žaludkem,obklopen dárky a bližními svými. Aspoň do Nového roku, protože pak nastane krutá realita, zas až na vyjímky!No nic, někdo se bude modlit k Bohu, jiný bude rebelovat, ale k lepšímu nás nepřivede ani Bůh, ani rebelie. Nezbyde nám, než dále trpět zvůle politiků a čekat na další Vánoce. Do té doby " Bůh s námi!" Ale dodávám, že ani Bůh, ani církev nám v tom nepomůže. A o tom jsem přesvědčen. Šťastný a veselý (což asi nebude) Nový a celý rok!!
26. 12. 2007 | 21:18

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
14. 08. 2009 | 13:48

Cialis online napsal(a):

Přeji požehnané Vánoce Vám, pane Rumle a též případným čtenářům tohoto mého příspěvku, který se mně jeví aktuální i ve století nynějším...
11. 10. 2009 | 22:16

louis vuitton online shop napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 04:31

louis vuitton napsal(a):

HO>>>>>>>>
26. 10. 2009 | 06:03

rolex napsal(a):

http://www.watchesview.com
[url=http://www.watchesview.com]Rolex Watches[/url]
<a href="http://www.watchesview.com">Rolex Watches</a>
14. 11. 2009 | 03:41

uggs napsal(a):

<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boot</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boots sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg australia</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap ugg boots</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>uggs</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap uggs</A>
21. 11. 2009 | 03:51

replica watches napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 16:48

iPhone SMS transfer napsal(a):

very informative, thanks for the great article.
25. 03. 2010 | 09:37

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:16

puma shoes napsal(a):

13. 04. 2010 | 15:53

mie napsal(a):

<a href=http://www.okaysneakers.com...>cheap dolce gabbana shoes</a>
<a href=http://www.okaysneakers.com...>gucci mens sneakers</a>
27. 04. 2010 | 04:27

mie napsal(a):

27. 04. 2010 | 04:30

loallyduh napsal(a):

Dating chilmark, <a href=http://dating-death-valley.vvsspeed.com/>dating death valley</a>. Sex dating in paso robles california.
Sex dating in freedom station ohio. Dating sarona, <a href=http://dating-pepperell.vvsspeed.com/>dating pepperell</a>.
Australian christian dating, <a href=http://dating-tuppers-plains.vvsspeed.com/>dating tuppers plains</a>. Dating athlete problems.
Sex dating in lone mountain tennessee. Dating mingoville, <a href=http://dating-west-des-moines.vvsspeed.com/>dating west des moines</a>.
Dating recently divorced, <a href=http://dating-vardaman.vvsspeed.com/>dating vardaman</a>. Dating adriane tipes.
11. 03. 2011 | 21:40

Attantvak napsal(a):

Free online dating in connecticut, <a href=http://dating-triplett.vvsspeed.com/>dating triplett</a>. Marisa miller dating.
Hot hot dating sites. Jennifer landwehrle dating nfl, <a href=http://dating-lawrenceburg.vvsspeed.com/>dating lawrenceburg</a>.
Dating free personals services, <a href=http://dating-guildhall.vvsspeed.com/>dating guildhall</a>. Free free free local online dating.
Dating edmon. Simulate carbon dating, <a href=http://dating-nucla.vvsspeed.com/>dating nucla</a>.
Dating south gibson, <a href=http://dating-cutlerville.vvsspeed.com/>dating cutlerville</a>. Christian dating service texas.
29. 03. 2011 | 04:10

lowest car insurance rates napsal(a):

I have been exploring for a bit for any high quality articles or weblog posts on this kind of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site. Studying this info So i’m satisfied to convey that I've a very just right uncanny feeling I came upon just what I needed. I so much certainly will make certain to don’t put out of your mind this web site and give it a glance regularly. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">lowest car insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 23:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy