Lidovci až 361 Kč za hlas, Svobodní či Piráti jen 100 Kč

27. 10. 2013 | 15:55
Přečteno 2617 krát
Na největší příspěvek za volby si může přijít ČSSD. Pokud nová Sněmovna „vydrží“ celé čtyři roky, může to být téměř 313 milionů Kč. Naopak nejméně získá SPOZ, „pouhých“ 7,5 milionů Kč. Příspěvek dostane 11 kandidujících stran.

Politické strany získávají za volby hned tři druhy státních příspěvků: Jednorázově 100 korun za každý platný hlas, pokud má strana celostátně alespoň 1,5 % hlasů. Dále každoročně 6 milionů korun, pokud má celostátně alespoň 3 % hlasů, a dalších 200 tisíc korun za každých započatých 0,1 % hlasů do výše 5 %. A v neposlední řadě roční příspěvek 855 tisíc korun za každého poslance. Při "přeběhnutí" příspěvek zůstává původní straně.

Nárok na pouze první druh příspěvku získaly tři strany: Svobodní, Piráti a SPOZ. Bude jim tedy vyplacen jednorázový příspěvek ve výši 100 korun za hlas. Na roční příspěvek 6,4 milionu korun za hlasy si přijde Strana zelených. Sněmovní strany získají všechny tři druhy příspěvků: jednorázově 100 korun za hlas a ročně 10 milionů korun a 855 tisíc korun za každý mandát.Pokud Poslanecká sněmovna nebude rozpuštěna a strany získají čtyři roční příspěvky, přijde si v přepočtu na jednoho voliče na největší příspěvek KDU-ČSL.Pokud se vám tento článek líbí, podpořte občanské sdružení KohoVolit.eu pomocí DMS na číslo 87777 s textem: DMS KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč pro KohoVolit.eu), DMS ROK KOHOVOLIT(cena 30Kč, z toho 27Kč, odchází automaticky každý měsíc po 1 rok)

O našich dalších stejně zajímavých článcích se můžete dozvědět, když nás zalajkujete na Facebooku:

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Yosif K napsal(a):

Jaké jsou náklady na jeden hlas u Zemanovců? Něco jako 80 tisíc na získání jednoho hlasu? Zatím poněkud ztrátový business.

Prej: "Milí spoluobčané, určitě běžte volit, kdo nevolí je zbabělec, a určtě volte ODBORNÍKY!"

A odborníci jsou minimálně na nějakou dobu v p...i.....
27. 10. 2013 | 16:09

Analytik napsal(a):

Zapomeňte na roční příspěvky!
Zemanovi se dnešní složení Sněmovny nehodí a co nejdříve se pokusí vyhlásit další předčasné volby.
Určitě se nebude řídit takovými ústavními blbostmi, jako je třeba čtyřleté funkční období poslanců. On je prvním prezidentem, kterého si zvolili občané, tak ho nějaké ústavní zvyklosti nemusí zajímat.
27. 10. 2013 | 16:50

zasMeňo napsal(a):

Docela mě překvapilo, kolik lidí se dá koupit miliardářem Babišem, který si předtím koupil média všude jeho transparenty hlavně v Praze nikdo ho neznal...
Též mě překvapilo, jak málo lidí dalo hlas prozatimní Rusnokově vládě potažmo Zemanovcům, nejen že se lidi dali zblbnout mediální anti-kampaní proti 15, ale hlavně že lidi nedají nic na serióznost a jistou razanci nepolitické politiky...
Můj tip ? Menšinová vl. ČSSD s podporou KSČM a s podporou japonce Okamury.
27. 10. 2013 | 17:04

zasMeňo napsal(a):

Analytikovi :
ale prez. Zeman dopředu jasně avizoval, že nový předčasný volby nepřipadají v úvahu, takže to je jen vaše úvaha, kdybyste byl na místě prezidenta.
Zdraví zasMeňo.
27. 10. 2013 | 17:07

zasMeňo napsal(a):

Redakci :
ne ! Stroj teda rozhodně nejsem.
A opisovat ty vaše krávoviny, to je teda dílo...!
27. 10. 2013 | 17:08

fafnir napsal(a):

zas Meňo
ale Zeman lhal,lže a bude lhát tolikrát,kolikrát se mu hodí.Takže je zcela irelevantní co kdy a kde řekl.
27. 10. 2013 | 17:13

Irwin napsal(a):

zasMeňo:
A proč by proboha někdo měl dávat hlas nevolené, nesmyslné, zločinné a rozkrádající Rusnokově vládě??? Tu poznámku fakt nechápu.
27. 10. 2013 | 17:29

Analytik napsal(a):

fafnir a zasMeňo
Je to tak, pánové!
Jestli Zeman opravdu prohlásil, že další předčasné volby nepřipadají v úvahu, tak je nejvyšší čas rozjet novou volební kampaň.
A jak objektivně poznáme, že předčasné volby 2013 definitivně skončily?
Jednoduše - Davida Ratha zbaví soud obvinění a pustí ho na svobodu.
27. 10. 2013 | 17:32

zasMeňo napsal(a):

Já myslím, že dr. Rath (který sedí už 18 měs. aniž by byl právně VINEN) bude propuštěn na svobodu a dál stíhán na svobodě, tak jako dr. Pancová (první museli dát partón dámě); hlavní indicie podle mě je přerušení soudu do prosince, než Nejvyšší soud přezkoumá stížnost Rathových advokátů na protiprávnost vazby.
Právě pro to jsem po 20 letech nevolil tentokrát ČSSD, že se dr. Ratha nezastala, ale naopak ho hodila přes palubu žraločím Kalouskům a spol. To jmenovaný politik TOPky se jinak zastal kolegyně Parkanové, když na ní padl stín podezření - pamatujete ? Ten by byl schopen pro Vlastičku vyprovokovat občanskou válku...
Pan Irwin jen opakuje mediální vyplachování mozečků ve svém zdejším příspěvku - škoda že nemá vlastní návrhy.
27. 10. 2013 | 17:46

Analytik napsal(a):

zasMeňo 17:46

Je to mnohem jednodušší!
Vládnoucí Mafie zadala objednávku své justiční filiálce v Praze, aby odstranila Davida Ratha z politické scény do skončení sněmovních voleb. To je právě ta souvislost mezi koncem vazby Ratha a definitivním koncem voleb.
Kdyby se Rath dostal na svobodu o jediný den dříve, zadání zakázky by nebylo splněno a sjednaná odměna by padla.
Proto soud stále odkládá další jednání, aby dodržel podmínky smlouvy. Další stíhání Ratha a ostatních obviněných je irelevantní pro naprostý nedostatek důkazů. Ty "odposlechy" sesmolené pouze na papír, nejsou ničím podloženy.
Státní zástupce to ví, soudce to ví, teď to víme i my, ale kšeft je kšeft a nesplnit zakázku Mafie neprospívá zdraví.
27. 10. 2013 | 18:08

etsCbite ISLAND napsal(a):

Analytikovi :
Dost jsem ten případ sledoval jako občan (nejsem právník) a Váš výklad zde 18:08h dává průběhu otřesně zapravdu.
Zdraví zasMeňo.
27. 10. 2013 | 18:29

Yosif K napsal(a):

zasMeňo napsal(a):
1) Docela mě překvapilo, kolik lidí se dá koupit miliardářem Babišem, který si předtím koupil média všude jeho transparenty hlavně v Praze nikdo ho neznal...
2) Též mě překvapilo, jak málo lidí dalo hlas prozatimní Rusnokově vládě potažmo Zemanovcům, nejen že se lidi dali zblbnout mediální anti-kampaní proti 15, ale hlavně že lidi nedají nic na serióznost a jistou razanci nepolitické politiky...
3) Můj tip ? Menšinová vl. ČSSD s podporou KSČM a s podporou japonce Okamury.
27. 10. 2013 | 17:04
ad 1) miliardář Babiš vypadá jak prostáček ale mluví pravdu. Řekl že korupce je problem a že socani brali taky, i když méně než Dalík. Spousta lidí radšji slyší čirou prvdu než umně konstruované politické frky velkobavičů proletošů. Miliardář Babiš také pproti korupci může bojovat, on už miliony nepotřebuje.
ad 2) Rusnok je solidní odborník který dělá kašpara Zemanovi aby se dostal ke korytu guvernera CNB. Koníček a Toman pocházejí z prostředí rudé tunelářské velkoburžoazie. Balvín je psychotik, Žák a Pecina jsou hulváti atd. Fischer tak je proto že musí - jinak by za něj Lukoil nezaplatil dluhy a Fischer trumbera by udělal bankrot. Zemanovci jsou suma sumárum víceméně zločinecká čeládka. Slušní minostři co tam vlezli aby jejich resort neřídila nějaká náhodně vyštrachaná hov...da se tam asi necítí moc dobře.
ad 3) Nezapomínejte na Babiše. Bez Babiše si socani ani neuprdnou. Jsou z něj podělaní strachy a Zeman taky. Kdzž slyší Babiše jak říká že nestojí o funkce ale že nedovolí zvyšování daní a že bude bojovat proti korupci tak socany chytá fantas. Babiš útočí na 2 základní pilíře jejich plánů. Nějak se s ním domluvit budou muset, jsem zvědavý jak to dopadne. Babiš je má dost na háku.

Poslední finta socanů - vyhazov Sobotky a japonské kalkulačky Haška - sice zabetonuje Zemanův vliv ve vládě ale v parlamentu jim to asi moc nepomůže.
27. 10. 2013 | 23:28

Yosif K napsal(a):

zasMeňo napsal(a):
Já myslím, že dr. Rath (který sedí už 18 měs. aniž by byl právně VINEN) bude propuštěn na svobodu a dál stíhán na svobodě, tak jako dr. Pancová (první museli dát partón dámě); hlavní indicie podle mě je přerušení soudu do prosince, než Nejvyšší soud přezkoumá stížnost Rathových advokátů na protiprávnost vazby.
KONEC CITATU.

Ilustrace typického mentálly challenged voliče socanů - bud věří že Kott, Pancová a Rath jsou oběti spiknutí (opravdu beznadějný mamlas) nebo říká do TV: "No on ten Rathasi něco krad ale kradl taky pro nás, postavil kašnu a tak, máme jej rádi, až jej pustí tak jej budeme volit zase."
CSSD se netřeba bát. 21% a morální a totální morální rozklad - jak říkal Rath před soudem, pro CSSD sháněl peníze ve dne v noci............ i pro Dienstbiera sháněl peníze....
27. 10. 2013 | 23:35

Trtkos napsal(a):

O Piratech a Svobodnych v Tv a novinach pomalu ani slechu, ale Zeleny havloid Liska tam byl porad...
A vydelal...
28. 10. 2013 | 00:22

Pravda? napsal(a):

Strašně se mi líbí jak se zde pějí ódy na Babiše. U nás získal hlasy setkáváním s majiteli velkých firem, kteří pak na ředitele, manažery a zaměstnance dělali nátlak, aby Babiše volili. Od běžných letáků, které se dali i na záchod, až po "naznačování" koho je potřeba volit, aby člověk měl práci i po volbách. Rozhodně tento slovenský chachar není rytíř z Blaníku.
28. 10. 2013 | 03:29

zasMeňo napsal(a):

Pravice chce opět uchopit moc, jako Gottwald v r.1948 (nic jiného neumějí). Proto za vydatné pomoci mediální masáže občanů-kývalů vynesli na světlo boží neznámou "stranu" miliardáře Bakaly a dotlačili je na druhé místo "svobodných" voleb v ČR.
Jako druhé číslo tohoto cirkusu se pak pravici za pomoci médií podařilo rozklížit vedení ČSSD, která nyní opravdu hrozí totálním kolapsam. Za tohoto stavu se pak můžou chopit vlády zase Kalouskova parta s Němcovou v čele za vydatné podpory miliardáře kupujícího si primitivní občanstvo.
Hanba !
28. 10. 2013 | 17:57

zasMeňo napsal(a):

opravuji : miliardáře Babiše (já si ho s Bakalou pletu, miliardář jako miliardář aneb s poctivostí nejdále dojdeš).
28. 10. 2013 | 17:59

zasMeňo napsal(a):

Pan Yosif je zkrátka nadšeným voličem pravice,
a já jsem zas nadšeným voličem levice.
Každý máme vlastní, navzájem protilehle odlišný,
názor na život kolem nás.
To z nás ale nedělá nepřátele, protože když vynecháme sporná témata, můžeme se ve vzájemné pohodě bavit třeba o sportu..... že?
Zdraví zasMeňo.
28. 10. 2013 | 18:16

zasMeňo napsal(a):

dodatek pro pochopení :
Já měl kamaráda, zavilej slávista, jinak prima chlap; no a pokud jsme se nebavili o fotbale, tak spolupracoval na všech frontách pohodově. Ovšem to jedno téma jsme museli ze vzájemného rejstříku témat vyškrtnout. A stálo to za to, myslím si po zkušenostech. Je lepší si dělat přátele, než si dělat nepřátele.
Takových příkladů mám "něurekom", ale už s nimi zdržovat nebudu, každý pozná, o co jde.
Vše nejlepší přeje čtenářům zasMeňo.
28. 10. 2013 | 18:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy