Při sčítání jde o fakta nikoliv o pocity

26. 03. 2011 | 10:55
Přečteno 4878 krát
Slyším výhrady mnohých proti účasti romských asistentů sčítacích komisařů při sčítání lidu. Expert na ústavní právo Jan Kysela tvrdí, že je to prohřešek proti objektivitě sčítání z hlediska působení na to, kdo se kým být cítí. Pan Kysela se hrubě mýlí, protože sčítání má podat fakta, nikoliv pocity. On má na mysli Romy, kteří by mohli být ovlivněni romskými asistenty sčítacích komisařů v tom, že by se snad Romové cítit být Romy nemuseli. Jak hořké a při tom směšné!

Copak v této společnosti se neví, kdo je Rom a jakou roli tu hraje jeho romství ve vysoké nezaměstnanosti, v diskriminaci na české škole a životě kdesi na okraji měst v nejhorších lokalitách? Při sčítání jde právě o statistické zjištění těchto faktů, které mají napomoci jejich řešení.

Romem se člověk narodí a zůstane celý život! Na tom nezmění nic ani pocity, že by se snad ze strachu a pohodlí cítil být někým jiným. Svými antropologickými rysy a jazykem se liší ode všech. Kdo s tím chce něco dělat, sám pozná, až zmoudří, do jakého nešťastného postavení se dostal. Kromě toho, že každý kolem dokola to pozná bez potíží.

Je daleko větším prohřeškem proti lidským právům ponechat Romy v „neinformované“ nevědomosti, než tím, že se jim poskytne „informovaná“ pomoc, jak si při sčítání lidu počínat. Jsou dva důvody, pro které je tato asistence naprosto žádoucí i z hlediska lidských práv: odstranit obavy, že by sčítání pro ně mohlo mít nebezpečné dopady a velice nízké právní vědomí a s tím spojená i očekávání takových aktů, jako je sčítání. Pro Romy je to naprosto nevysvětlitelná záležitost!

Kulturní antropolog Marek Jakoubek účast romských asistentů rovněž považuje za kontraproduktivní. Ano, souhlasím. Ale kontraproduktivní jedině pro jeho scestné teorie, že Romové neexistují, nemají žádnou kulturu, leda tu „kulturu chudoby“. I sčítání lidu může odhalit scestnost a nebezpečnost takových nesmyslů, pokud by se ve společnosti prosadili.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

AC napsal(a):

Celá staletí stále a jedno totéž - neinformovaní?
26. 03. 2011 | 11:11

češka napsal(a):

Pane Holomku, nezlobte se, ale působíte na mne jako rasista.
Moje kama rádka měla tatínka Inda, ona i její bratr jsou od "Romů" k nerozeznání.
Stejně další známá, jejíž tatínek byl Egypťan.
Všechno to jsou lidé vzdělaní a zaměstnaní na místech, odpovídajících plně jejich kvalifikaci.
To za chvíli budeme národ dělit na lidi nad 170 cm a pod 170 cm výšky, nad 70 Kg a pod 70 Kg váhy?
Kam jste to až došel?
26. 03. 2011 | 11:18

Občan napsal(a):

Pane Holomku,

podle posledního sčítání je v celé ČR cca 12 000 Cikánů (kmeny Roma, Sinti, Olach, Rumungr a další). Na to, jak je vás málo, máte zajímavou míru kriminality a dělá se kolem vás nějak velký bugr.

O Cikánech se nesmějí vést statistiky - to jste si ale prosadili VY!

Tak co tedy vlastně chcete?
26. 03. 2011 | 11:29

Jamima napsal(a):

pane Holomku, píšete:...Pro Romy je to naprosto nevysvětlitelná záležitost!.....jak můžete tvrdit, že je to pro někoho nevysvětlitelná záležitost a zároveň hystericky řvát, že vaše příslušníky diskriminujeme zařazováním do zvláštních škol?
26. 03. 2011 | 11:33

route66 napsal(a):

Už se mi z toho zvedá kufr!!!!! Rasismus v podání romských aktivistů jen kvete? Jak dlouho si ještě necháme kálet na hlavu???
Zatímco na jedné straně se ořezává rozpočet na výdajové straně v neprospěch maminek, invalidů, neúměrně zatěžují rodiny normálně pracujících lidí, krátí podpory ne vlastní vinou nezaměstnaných, ždímou peníze z nemoných....tak na druhou stranu se neustále lejou peněžní prostředky do černé bezedné díry pro jednu jedinou komunitu, která se ani nesnaží cokoliv sama se sebou udělat a ještě budou neustále řvát?!!!!!!!!!
Kdy konečně tohle skončí?? Dokdy se budou podporovat nemakačenkové od spoda až nahoru???!!!!!
Tak už dost!!!! Místo aby byli vděční alespoň za to, že se přecijenom něco pro ně dělá, budou neustále vydírat???

Nálada mezi lidmi je zlá, dost zlá...hrnec jednou přeteče.
26. 03. 2011 | 11:54

Ovčan napsal(a):

Nízké právní vědomí?Rómové? Ti vědí velmi doře o tom,na co mají právo!Pravda,o povinnostech toho moc neví.
Myslím,že letos se jich k rómství přihlásí dost a dost.Proč se nepřihlásit k elitě,na kterou gádžové musí pracovat?
26. 03. 2011 | 11:59

Silvie napsal(a):

Dost dobře nechápu, jak může náš stát vydávat stamiliony na různé "vzdělávací granty" pro toto etnikum, když se k němu při sčítání hlásí jen bezvýznamný počet jeho příslušníků. Pokud tu žádní cikáni nežijí, není nutné uměle vytvářet nová ministerstva a zbytečné drahé programy pro tyto "minority".
Pokud jde o samotné sčítání lidu, mám s ním taky problém. Nepokládám za normální, aby mi stát pod pohrůžkou pokuty lezl do mého výsostného soukromí. Je mu kulové do toho, jestli máme hajzlík na dvorku nebo luxusní toaletu ve vile. Nejhorší na všem je to, že ti neschopní politici stejně nedokážou výstupní data nijak zhodnotit. Je to, jakoby vyhodili 2,5 miliardy z okna.
26. 03. 2011 | 12:00

Občan napsal(a):

To Sylvie:

Mám z posledního sčítání stejný pocit jako Vy. Což mne zaujalo, protože mám takový nepříjemný pocit poprvé - předtím mi stejná sčítání vůbec nevadila.
Poprvé mám totiž pocit, že je o mně zjišťováno nikoli za účelem statistického vyhodnocení a nastavení podmínek na slušný život pro všechny slušné lidi, ale proto, aby si někdo zmapoval co ještě mám a zda by se mi to dalo nějak sebrat nebo toho využít proti mně.
Zvláštní, když tu máme tu "svobodu a demokracii"...
26. 03. 2011 | 12:14

Milan napsal(a):

Pane Holomku, v neinformované nevědomosti se Romové především ponechávají sami. Je doba, kdy se na nás informace všeho druhu hrnou ze všech stran. Stačí ležet na zádech a ty informace sosat. Bohužel negramotná 40-letá Romka kterou jsem nedávno pootkal na poště mne utvrdila v tom, co už dávno vím. Oni prostě nechtějí. Jejich lenost dosahuje galaktického maxima. I kdyby si jen ve svém věku denně na refýži vzala 1 výtisk deníku Metro zdarma a slabikovala si v něm, měla by základní povědomost o tom, co se děje. Že povědomost nemá, nepřičítám našemu - jak zní romská mantra - "rasýzmu", ale tomu, že Romové prostě nikdy užiteční pro tuto zemi nebudou. Moje 3,5 letá neteř se nauřila číst jen z barevných prospektů, do kterých ráda nakukovala. Dnes v 7 letech umí používat slova jako je "kolize", "diskuze", rozpor" a podobně; je sečtělá. Organismům, kteří jsou existenčně závislé na nějakém hostiteli se říká parazité...
26. 03. 2011 | 12:15

mimozemstan napsal(a):

Ja jsem do rubriky "narodnost" napsal Martan,
Jako prijem jsem zaskrtnul "duchodce bez prijmu". Vzdelani? Kopani kanalu. To na Marsu frci. Da se tim videlat i na prostornou jeskyni. We come in peace earthlings.
26. 03. 2011 | 12:15

scientist napsal(a):

pane Holomku, hluboce se mýlíte v tom, že v přihlášení se k identitě nehrají pocity roli, ale že jde o fakta.

prosím pěkně, na čem je založen "fakt", že je někdo Rom?
-Na pigmentaci?
V Kanadě je mezi ostatními snědšími lidmi nepoznáte. A já bych řadu Romů nerozpoznal ani na italské pláži.

-Na genech?
Na jakých?, nikdo je ještě neidentifikoval.

-Na jazyku?
Co Romové, kteří romsky nemluví? Nemluvě o etnolektech, kterých je řada a o tom, že kodifikovanou romštinou většinou Romové nemluví...

-Na kultuře?
na jaké? Co Romové, kteří jsou asimilovaní do majoritní střední třídy (jako Vy). Co bílí, kteří žijí "jako Romové"? Je navíc nutný vzít v úvahu fakt, že může existovat i etnicita bez kultury, resp. bez jasně ohraničené kultury. Možná je Bavorák odlišnější od Sasa než od Rakušana, co s tím? A lze pokračovat do nekonečna.

I když se to zdá možná málo pochopitelné, etnicita není věc, fakt, který existuje tak nějak nezávisle mimo nás.
26. 03. 2011 | 12:19

Silvie napsal(a):

Občane,

taky mi to předtím nepřišlo, ale mám už těch politických vychc....,kteří nás systematicky odrbávají a sami si chrochtají u plných koryt, plné zuby. Tenhle stát pro mě nikdy nic neudělal, nemám pocit, že mu něco dlužím.
Hlavně mě ale popouzí, že se tady vyhodí úplně na hov.. 2,5 miliardy. Ať je radši rozdají chudým.
26. 03. 2011 | 12:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek (cosi o mlácení kohosi železnou trubkou do hlavy), který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 03. 2011 | 12:32

Milan napsal(a):

I když - možná že má sčítání Romů něco do sebe. Být Romem může být někdy výhodné. Pokud zlynčuji člověka téměř k smrti a ještě jej znásilním, je dobré se pak prohlásit za Roma a odejít téměř s podmínkou. Za dva romky bych byl venku a ještě by se za mne braly pravdoláskovské organizace. Možná kdyby na tenhle trik přišli právníci tzv. Vítkovských žhářů", mohli od soudu odejít jejich klienti vysmátí. Go, censor, go!
26. 03. 2011 | 12:37

čaroděj napsal(a):

Nevíte, jak dopadl ten mladý muž, tuším z Liberce, který před3 lety požádal o dotaci na nákup počítačů a světe div se, byl odmítnut, že není rom...
26. 03. 2011 | 12:53

Drzá zrzka napsal(a):

Lehce si zapafrázuji jednu větu z Vašeho blogu.
Člověk se narodí jako člověk, a člověkem by měl zůstat celý život.
Teď se můžu, než mi to někdo spočítá, v klidu sečíst.
26. 03. 2011 | 12:55

vlasta napsal(a):

Občan
Kupodivu i já mám naprosto stejný pocit. A rovněž poprvé.
26. 03. 2011 | 13:03

míval napsal(a):

Teda tady v tomhle státě bych Romem rozhodně být nechtěl. V celém svem životě jsem neměl problem z Romy na rozdíl od různych asocialnich zrud. Pan Kalousek ,Drábek a spol. musí chrochtat blahem , kyž vidí jak proti sobě staví různé soc. skupiny a jak mu to občané baští, stačí jen pekně zabrnkat. Jen tak dále . Krasný nový svět už je na dohled je krasně bílý antiseptický čistý. Hodně štěstí pane Holomku.
26. 03. 2011 | 15:20

schneidirek napsal(a):

Vážený pane rómský aktivisto. Vám docela vyhovuje, že Cikáni jsou negramotná neiformovaná sociálně naprosto nezařaditelná grupa. Kdyby neexistoval cikánský problém, co byste dělali? Museli byste se živit prací.
Jenže mezi cikány znám jen dvě sorty lidí. Jedni žijí ze sociálních dávek, jsou leniví až běda, páchají výtržnosti, drobnou kriminalitu a produkují neskutečný bordel (mám na mysli svinčík) všude, kde se usadí. A ti druzí, kteří žijí z toho, že nafukují rómský problém. Makat nebudou ani jedni ani druzí.
26. 03. 2011 | 15:25

schneidirek napsal(a):

Míval:

To budťe rád!!!! Předpokládám,že jste s cikány neměl žádný problém, protože žijete někde hodně daleko od nich. Já mám bohužel opačný problém. A mohu vás ubezpečit,že dokud jsem se s nimi osobně nesetkal, měl jsem podobný názor, jako Vy. Rozhodně nejsem asociální zrůda. Ale takto kritické nározy slyším prakticky od všech lidí ve sv émokolí. Bez ohledu na povolání,sociální postavení či politickou orientaci.
26. 03. 2011 | 15:29

míval napsal(a):

nnn Vážený pane jedíný kdo tady smrdí jste vy .
26. 03. 2011 | 15:29

mival napsal(a):

schneidierek měl jsem je 10 let za sousedy a neměl s nimi žadný problém. S některými jsem koncertoval.. a krome toho jsem kdysi psal psal práci z romských ghet na Slov. kde jsem i delší dobu pobýval takže je znám myslím docela dobře
26. 03. 2011 | 15:36

schneidirek napsal(a):

Míval:

Jo u nás v ulici taky bydlí jedna rodina. Ale ty snad ani za cikány nepovažuju. Ale o kus dál je cikánské gheto. Kdysi to byla pěkná klidná čtvrť. Ti lidi, co tam bydlí, tak z těch jsou do jednoho totální rasisti. To vám garantuju. Stačilo pár let žít vedle cikánů (a nemyslím jednu cíkánskou rodinu). A a ťmi nikdo netvrdí, že jsou vyloučení. Doslati pěknéčisté byty. A dneska? Všechno rozbité, všude chlív, hromady odpadků, časté požáty ve skelepech, lidi se tam bojí chodit. Do konce ani děcka do školy neposílají. Všední den dopoledne, a létá to kolem baráků. Satří sem tam rozřezávají nějako kradené auto na ulici, sem tam něhoko přepadnou. Ovšem na sociálku cestu znají.
Fandím vašemu nadšení, ale jste mimo realitu. Bohužel.
26. 03. 2011 | 15:42

češka napsal(a):

To Míval,
víte, ta "Romská" politika je velice nebezpečná, protože z různých důvodů žije v Čechách mnoho lidí na hranici bídy a potřebují pomoc.
Je přece jedno, zdali dítě v rodině lenochů, opilců a hazardních hráčů, je Rom nebo člen majority, těch je dokonce pravděpodobně víc. Jenže státní politika vymýšlí dotované programy pro Romy. Takže proti sobě staví dvě skupiny obyvatelstva, rozdělené barvou pleti. To znamená, že státní politika podněcuje rasismus.
Nechtěla bych nikdy zažít to, co moje babička v 33 v Drážďanech.
Bydlela v nárožním hotelu, z jedné strany se k němu blížili komunisti, z druhé příslušníci NSDAP, všichni se chtěli vrhnout na cizince v hotelu, který chránilo pár zaměstnanců. Naštěstí se obě skupiny servaly dřív, než dorazili k hotelu.
Naši politici svým chováním podněcují tyto nálady, z jedné strany sympatizanty DS, z druhé Romy, jsou to 2 strany stejné, politicky nekorektní, mince.
26. 03. 2011 | 15:50

míval napsal(a):

hm nejsem nadšenec a vim že máte v pravdu v tom , že problemy romské komunity jsou obrovské. Akorát , že za to nemůže pan Holomek, a problem nemůžou řešit lidé jako jsou Řápková, Janáčková..to opravdu znamená zadělávat si na velké problemy.Jenže to chce bohužel dlouhodobou koncepci, kterou udelají lidé , kteří tomu rozumí. a stát do toho musí dát peníze. Pokud to neudělá dlouhodobě nas to přijde pěkně draho.
26. 03. 2011 | 15:58

Medikolog napsal(a):

Mívale, proč rovnou nenapíšete, že jste jeden z nich?

Ivo 14.26.. Také se obávám, že budou tak dlouho napínat naši trpělivost, až si vyřvou "Jídlo a pomoc jenom v případě předchozího splnění uložených povinností".

Blogger: Jsou tři kategorie Cikánů. Jedni pracují a žijí jako my a k vám se nehlásí. Nemají s námi žádný problém, mají jej občas s Romy.
Potom jste vy, co se živíte vyráběním a využíváním problémů.. Ze svého svým přesto nepomáháte. Jste Romové z povolání.
A nakonec je tu skupina pro kterou vynalezl sjezd Cikánské elity v Londýně roku 1971 krycí jméno Rom. Na jejím parasitismu parasitují Romové z povolání a profesionální pomahači (samo)vyloučeným. Zaměstnávají kromě toho ještě policii, státní zastupitelství, soudy, vězeňskou službu, sociálku a pracáky. Za to vše se "odvděčují" svojí existencí. Kdyby někdo vypsal soutěž o nejneužitečnější skupinu lidstva, byli by Romové vážným kandidátem na "bednu".
26. 03. 2011 | 16:01

míval napsal(a):

medikolog a tohle má být argumentace..to se zase budu muset jit osprchovat,, jinak Rom nejsem a vadí mne plošné odsuzování lidí kvůli jejich etniku.je mezi nimi spousta tak kvalitnich lidí , kterým vy nesaháte opravdu ani po podpatky.mají tak těžkou startovací pozici ve svém životě , že o tom vy nemáte ani..
26. 03. 2011 | 16:11

Medikolog napsal(a):

Mívale, Mívale.. neznáte mě, takže plácáte.. Navíc máte zřejmě problém pochopit obsah jednoduchého čteného textu. Zkuste si jej přečíst znovu a pomalu. Jinak byste nepřehlédl tu první skupinu Cikánů, kteří žijí a pracují jako my.. Nemají s ostatními poctivými pracujícími problémy.
Nemusíte být Rom rodem.. prostě vyznáváte romský životní styl a romské hodnoty, rozumíte si s Romy a tak vás berou jako jednoho z nich.
Nebo jste žil a pracoval s Cikány z té první, poctivé, pracující skupiny. Ti nepoužívají krycí jméno (skoro 40 let) Rom, protože si na nic nemusejí hrát. Říkají o sobě že jsou Cikáni a jsou na to i patřičně hrdí. U mnohých z nich byste mohl na čisté podlaze i povečeřet.
Považujete-li za argumentaci, že se osprcujete... já se také koupu.
26. 03. 2011 | 16:39

Č o c h t a n napsal(a):

Pane Stejskale,
kdysi jste tvrdil, že se cikánům v této zemi nenadržuje. Není to pravda. Ti kluci v Ostravě dostali za hození láhve s benzinem přes dvacet let. Měli smůlu, že jsou “bílí”, Češi a že jsou tu doma. Že napadli 14krát trestaného zloděje. Tohle je zpráva z iDnes, váš server o tom diskrétně pomlčel. Tihle cikánšti vrazi jsou vyšetřováni na svobodě !!!!! Není to sprosté, fašohumanistické nadržování cizím darebákům ???
iDnes:
“..Útok, o kterém se ve městě i na internetových diskusích hodně mluví, se odehrál v pondělí 14. března. Policisté o něm ale informovali až nyní. "Hlavním důvodem byla obava z maření vyšetřování. Až v okamžiku, kdy bylo pachatelům sděleno obvinění, mohli jsme informace uvolnit," vysvětila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.
Podle ní se zraněný v nádražní restauraci připletl do roztržky čtyř mužů. Záchranka k němu vyrazila po telefonického oznámení asi ve tři čtvrtě na tři ráno.
"Sedmadvacetiletý muž utrpěl velmi těžká zranění a byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice," uvedla Urbánková.
Bližší podrobnosti o zraněních popsal ředitel krajské záchranky Ivo Mareš. "Muž měl poruchu vědomí, roli v tom zřejmě sehrála i opilost. Ukázalo se také krvácení do mozku. Proto byl převezen na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice," uvedl Mareš. Tam se sedmadvacetiletý mladík podrobil operaci na neurochirurgii kvůli těžkému poranění mozku.
Nyní je napadený už v přerovské nemocnici. Jeho stav je ale stále vážný a zůstává v kómatu. "Pacient je v péči anesteziologicko - resuscitačního oddělení. Jeho stav je kritický a zůstává v ohrožení života v důsledku utrpěných zranění," popsala mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.
Agresoři jsou stíháni na svobodě, o útok se zajímá i primátor
I přes brutalitu útoku zatím soud nevyhověl návrhu vyšetřovatelů na vzetí agresorů do vazby. Jsou stíháni na svobodě. "Za těžké ublížení na zdraví ve spolupachatelství a výtržnictví jim v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení," uvedla přerovská policejní mluvčí. Podle informací Deníku, na který se obrátila matka napadeného, jsou oba muži Romové…”
Konec citátu z iDnes.
Cikánům “hrozí” poloviční trest, než Čechům.
26. 03. 2011 | 16:51

Maximus napsal(a):

mívale, Vy jste ale dílo! To, že mají Cikáni těžkou startovací pozici máte sice pravdu, ale ten problém s nimi je poněkud složitější a mohou si za to Cikáni především sami. O tom co z člověka vyroste a co ho zformuje totiž rozhodují celkem dva podmiňující faktory. Je to genetické vybavení a prostředí ve kterém člověk vyrůstá. Prvním z uvedených jsou geny a genetická vybavenost a tady je u cikánského etnika jasný inteligenční deficit, jen část je z nich schopná dosáhnout vyššího vzdělání, druhým je prostředí, který se skládá ze dvou segmentů z výchovy v rodině a ve škole! Takže zde máme v podstatě 3 jasné podmínky, které utváří celkovou osobnost každého člověka. S geny toho moc neuděláme, ale jasně nevýhodné postavení oproti většinové populaci
mají mladí lidé z cikánské komunity v rodinném zázemí. Rodiče totiž nejvíce utváří a mají největší vliv na mladou osobnost, na mladého člověka. Výsledek je nám všem znám a jsme v začarovaném kruhu. Mladý Cikán velmi často oprávněně nedostane práci na postu kde bílého vezmou či upřednostní. Proč? Protože, každý kdo si s novým pracovníkem cikánského původu začne, je velmi často zklamán
a už o další podobnou zkušenost nestojí. Češi nejsou rasisti, ale mají bohužel s Cikány velmi špatné zkušenosti a v tom je hlavní problém. Proč asi Kanada zavedla víza kvůli Cikánům, pokud vím tak Kanada bere neustále nové lidi, kteří tam chtějí řádně pracovat a žít! Každoročně to jsou tisíce lidí z celého světa, jen ty Cikány z Čech nechtějí! Kde bude asi chyba?
26. 03. 2011 | 16:54

češka napsal(a):

To Míval i Medikolog
Pánové, nemáte oba pocit, že mluvíte o tomtéž, t.j. o lidech na okraji společnosti, kteří svým způzobem života ohrožují vlastní děti, které neumí vychovat v řádné pracující občany?
Bohužel vím i o středoškolském profesorovi matematiky, který se díky zálibě v hracích automatech dostal na samé dno společnosti a dokonce tam stahuje i vlastní děti. Řešení tohoto problemu bez ohledu na na barvu pleti připraví "romské aktivisty" o chléb a zároveň vezme vítr z plachet DS.
Otázka zní, zdali o vyřešení této otázky má vláda vůbec zájem.
26. 03. 2011 | 17:06

drahomirradekhorvath napsal(a):

to Karel Holomek:

Vážím si Vás i přez to, že s Vámi velice často nesouhlasím.

"Pro Romy je to naprosto nevysvětlitelná záležitost!"

Tak s tím naprosto nesouhlasím. Tím, že toto sdělíte de facto tvrdíte, že jsme hendikepovanou a inteligenčně méněcenou skupinou obyvatel. Mě to uráží. Nepotřebuji asistenta a navíc se domnívám, že když ho nemají jiné národnostní menšiny v ČR tak ho nemáme právo(morální minimálně) mít ani my.
26. 03. 2011 | 17:13

Gren napsal(a):

Zase jde jen a jen o peníze.Sčítání lidu má podat důkaz o potřebě různých organizací dotovaných státem i soukromníky o nutnosti podporovat určitou etnickou skupinu.
Čim více lidí se přihlásí k určité skupině "jiných" tím lépe se bude argumentovat o potřebě jim pomáhat za solidní plat.Různých profi asistentů běhá po úřadech již úctyhodné množství a další tzv. nevládní organizace zaměstnávají profi asistentů jak menší továrna zaměstnanců.
Lidé se rychle přizpůsobují - být asistent přináší řadu výhod např.kvalifikace nemusí být žádná,zodpovědnost minimální,pracovní doba free,plat jistý,společenské postavení na vzestupu.....
26. 03. 2011 | 17:43

Č o c h t a n napsal(a):

Holomek:
Copak v této společnosti se neví, kdo je Rom a jakou roli tu hraje jeho romství ve vysoké nezaměstnanosti, v diskriminaci na české škole a životě kdesi na okraji měst v nejhorších lokalitách? Při sčítání jde právě o statistické zjištění těchto faktů, které mají napomoci jejich řešení.

Ale ví se co je cikán, ví se čemu Slováci říkají "cigánění".
"..jakou roli tu hraje jeho romství ve vysoké nezaměstnanosti.." i tohle víme. Když cikán přijde do firmy a jeho první slova jsou: "dejte mi razitko, že mě nechcete".
"..v diskriminaci na české škole.." to je taky sprostá lež od Holomka. Pardon, cigánění.
"životě kdesi na okraji měst v nejhorších lokalitách" No, Chánov bylo kdysi krásné nové sídliště v krásné krajině. Janov taky. Nejhorší lokalitu z nich udělali cikáni sami.

Holomku, cigáníš. Sprostě cigáníš.
26. 03. 2011 | 17:49

Jamima napsal(a):

Radek Horváth - dnes s vámi musím plně souhlasit....a ráda :-D
26. 03. 2011 | 18:26

Jamima napsal(a):

dneska jsem se dočetla o případu z Přerova. Nějaký mladík se tam v obchodě ozval proti tomu, že dva cikáni předbíhali. Oni si na něj počkali venku a zmlátili ho tak, že leží už deset dní v bezvědomí. Dříve to nezveřejnili protože prý by to v době procesu s vítkovskými žháři nebylo vhodné. Před třemi dny vysílali reportáž ze Slovenska, kde pár malých cikánských fakanů napadlo nejen učitelku ale i zasahující policajty. Tak se jen tak ptám, kam až to nechá naše společnost dojít a co všechno se ještě musí stát aby lidi konečně dali najevo, že už toho bylo tak akorát dost.
26. 03. 2011 | 18:42

ali napsal(a):

Před nedávnem jeden velice opálený mladík vzal z regálu u LIDLA do vozíku asi 30 lahví piva. Místo pokladny zamířil k vracečce, která je přímo v prodejně vedle pekárny. Tam zdatně vyndával plné pivní lahve z košíku, a dával je do vracečky. Vracečka mu lahve přijala a vyplivla lístek s 90,0 Kč. Mladík nelenil, otočil se a udělal toto ještě 2x. Pak zamířil k pokladně a nechal si peníze vyplatit. Pokladní si lístky z vracečky vzala a peníze dala cikánskému spoluobčanovi.. :o)
26. 03. 2011 | 18:53

Aktiv napsal(a):

Pane Holomek, jak vybudovat multikulturní společnost- jednoduše...
Minority ve většinové majoritě musí buď najít své plnohodnotné místo, nebo jít.
Po nějaké době jsem zjistil, že multikulturní společnost lze vybudovat pouze v místech, které nikomu nepatří, tzn. žádné minoritě, ale i tak může docházet k třenicícm, třeba právě kvůli problémové komunikaci a porušování dohod, nedostatečné konkurenceschopnosti a adaptability na různé podmínky, které vyžadují vzájemnou rovnocenou spolupráci a podporu.
V současné české společnosti i evropské je čím dál tím více vidět, že se nedaří minority zařaďovat do rovnocenného spolužití,a že pořád vznikají zbytečné třenice, které jsou převážně způsobené minoritami.
Proč se Češi dokázali adaptovat v cizím prostředí? Přitom od Švédů, nebo Američanů mají hodně rozdílné kulturní specifika. Jednoduše, získali si přízeň...
Málokterý čistý Rom to však dokáže. Přitom získat si přízeň nebo zájem je zcela lidská vlastnost. Proč to nejde u Romů, Arabů, ale třeba u černochů se s tím nesetkáme... Čím to je?
Proč například černoši, pokud nejsou islámského vyznání dokáží se zcela běžně zařadit do společnosti a jsou přijímáni. Přitom černošské obyvatelstvo na to mělo sotva 200 let, kdežto Romové let 2500 let, počítáme-li cikánský pobyt v Perské říši.
Jaký je problém mít ctižádost něčeho dosáhnout, naučit se komunikovat s okolím, získat si veřejnost! Nikdy není pozdě, ale romové nic nedělají, nebo spíše nic není vidět !
Určitě jednou to dojde k tomu, že populace Evropy bude vyžadovat odchod Muslimů i Romů, protože to má jednak ekonomický a sociální dopad na rozvoj společnosti.
Toto rozhodnutí není si myslím rsistického důvodu,ale spíše ztrátou trpělivosti nad neměnnou pózou těchto národů.
Už teď lze vidět, že tyto etnika žijí odděleně, a to několik desítek let. Pokud nedokáží žít pospolu a spolupracovat, pak zbývá jen rozdělení a odchod, ať tato etnika žijí bezkonfliktně v prostředí, které jim je vlastní, tak jak je to i u Evropanů, kteří sdílejí stejné hodnoty.
Pokud nebudeme chtít nacismus, který je odpornou součástí evropských dějin, musíme se rychle všichni rozhodnout, zda chceme sdílet západní a evropské hodnoty, a nebo žádné, a tím i návrat tam, kde nalézáme ty hodnoty, které mají pro minority význam(jako zločinnost, fundamentalismus, náboženství, vendetu, drogy, apod.).
Především soužití je o hodnotách, pokud je nemáme, nezbývá než rozvod. Tak jak je to v manželství, tak to bohužel je i ve vztahu mezi národy.
Nikdo nechce žít s nevzdělanou,vulgární, hloupou špindírou, která nemyslí na druhé, a nechce si získat přízen a uznání. Bohužel v moderní západní civilizaci to platí, než třeba před 100 lety,a to nelze vidět jak u Muslimů, tak i u Romů...

A to je moment, který nemůže překousnout majoritní společnost, protože sama se potácí v ekonomických a sociálních křečích.
Pokud to nepochopí nyní Romové, nelze než čekat jen výmluvný nevěřící pohled majority a úsměv v koutku úst, že už jste svůj čas promrhali...
26. 03. 2011 | 19:00

kormoran napsal(a):

Pane Holomku , naucil jsem se cikansky pocitat.
1-jednonko
2-dvonko
3-tronko
4-ctverko
5-pago
6-pridavky
7-socialka
8-chlastino
9-casino
10-bangoofky fuc
26. 03. 2011 | 19:25

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás Češko,

vládě zřejmě současný stav vyhovuje.. Divide et impera.. Jinak stačilo navázat na "civilisační úsilí prací" z období předsametu. Jamina správně ukazuje na prolhanost a

Zdravím vás pane D.R.Horváthe. Co vaši milovaní delfíni?:-) Dáte se také k Atlanťanům?
26. 03. 2011 | 19:52

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás Češko,

vládě zřejmě současný stav vyhovuje.. Divide et impera.. Jinak stačilo navázat na "civilisační úsilí prací" z období předsametu. Jamina správně ukazuje na prolhanost a nedůvěryhodnost sdělovadel i represntace.
Zamlčování pravdy je totéž ne-li horší, než LEŽ. Zamlčování zločinů Romů na neromech graduje nedůvěru ve vládu a v orgány ministerstva spravedlnosti a posiluje již velmi palčivý pocit NESPRAVEDLNOSTI. Nedivil bych se, kdyby spoluobčané, kteří by jinak vítkovské události odsoudili, prosili nyní presidenta republiky o milost pro odsouzené. To vláda chce? Vypadá to tak.

Zdravím vás pane D.R.Horváthe. Co vaši milovaní delfíni?:-) Dáte se také k Atlanťanům?
26. 03. 2011 | 19:59

LEVAK napsal(a):

Vážený pane inženýre,můžete mi prosím sdělit kdo byl JUDr. Tomáš Holomek, poslanec FS a ČNR?Taky občan šedé zóny? Byl to Váš bratr,strýc,bratranec či jiný příbuzný?
26. 03. 2011 | 20:13

m.v. napsal(a):

Čína - 1 338 612 968 obyvatel (2009)- náklady na sčítání -přibližně 1,85 miliardy korun

Česká republika - 10 506 813 obyvatel (2009)- náklady na sčítání -přibližně 2,48 miliardy korun

Česká republika - cca 200 000 cikánů (2010) - náklady - přibližně 30 miliard korun ročně

Evropská Unie - cca 5 000 000 cikánů (2010) - náklady - přibližně 300 miliard Eur(za 10 let)
26. 03. 2011 | 20:23

drahomirradekhorvath napsal(a):

Medikolog:

Delfíni připplouvají většinou do diskuze pod mím článkem....Takže dneska možná něco vyplodím k tematu a uvidíme kolik mořských savců dorazí. :-)
26. 03. 2011 | 20:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem čtyři hrubě urážlivé příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 03. 2011 | 20:29

elf napsal(a):

No napadlo by vás to? tedy myslím normální lidi .................Konečně návod, jak zbohatnout!!!
Vracení plných neotevřených pivních lahví! Tak to tu tedy ještě opravdu nebylo. Před nedávnem jsem s doslovným překvapením sledoval, jak si jeden opálený mladík vzal z regálu u LIDLA do vozíku asi 30 lahví piva.Místok pokladně zamířil kvracečce,která je přímo v prodejně vedle pekárny.
Tam zdatně vyndával plné pivní lahve z košíku, a dával je do vracečky.Ta mu lahve přijala a vyplivla lístek s 90,0 Kč.
Mladík nelenil, otočil se a udělal toto ještě 2x.S údivem jsem sledoval, jak počítá,že dostane za vrácené lahve s pivem 240,0
Kč. Zamířil k pokladně, a nechal si peníze vyplatit.
Pokladní si lístky z vracečky vzala a peníze dala cikánskému spoluobčanovi. Pak že se ekonomika nebude točit.
Myslím,že vás lidé podceňují pane Holomek.
26. 03. 2011 | 20:31

Fuksa napsal(a):

Granty na vzdelavani Romu v Evrope konci v kapsach Ceskych, Slovenskych, Madarskych, Rumunskych,Polskych,Italskych,Srbskych, Chorvatskych,Reckych a v dalsich kapsach! Vzdelavaci Program Romu je tunel z Evropske Unie a Financni Transakce pro kazdou vladni garnituru v Evrope. Je to Kasino Prague.
26. 03. 2011 | 20:39

češka napsal(a):

Zdravim pane Medikologu,
už mne opravdu štve jednání "věrchušky" rozděl a panuj.
Lidi se navzájem žerou a vládnoucí garnitury napříč politickým spektrem tiše kradou.
26. 03. 2011 | 20:45

obcan CR napsal(a):

Damy a panove,

Doporucuji v rubrice "narodnost" vyplnit NYOB. None Of Your Business.
26. 03. 2011 | 21:02

věra jansová náchod napsal(a):

Pane Holomku, běžte spát. Zbytečně píšete.
26. 03. 2011 | 21:17

Fuksa napsal(a):

Pisatel Ceska vystizne napsal: Lidi se navzajem zerou a vladnouci garnitury napric politickym spektrem tise kradou.

Asi takhle to nejak je a trva to jiz dost dlouho, lidstvo se pomalu a jiste vzpamatuje a pujde do ulic na celem svete bez rozdilu Arab,Evropan,Aziat,African. Svet se dal do pohybu a tezko to nekdo dokaze zastavit.
26. 03. 2011 | 21:29

jo napsal(a):

"Svými antropologickými rysy a jazykem se liší ode všech."

Romsky mluví asi polovina Romů, kteří žijí v Česku, odhaduje lingvista Viktor Elšík z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
http://www.romea.cz/index.php?id=servis/z2006_0549
26. 03. 2011 | 21:34

Medikolog napsal(a):

Paní Jansová,

pan Holomek nikdy nediskutuje.. takže asi ani diskusi, natož "on line", nesleduje. Možná ji po několika dnech vyhodnotí jeho romský poradce. To jenom my a zlatý šífák D.R.Horváth.. (jsem zvědavý co "vyhodí na plac") děláme diskusi diskusí..
26. 03. 2011 | 21:44

Medikolog napsal(a):

buskuliakova.blog.sme.sk Obyvatelia Slovenska sú diskriminovaní.
26. 03. 2011 | 22:17

Borochovský napsal(a):

Plně se ztotožňuji s přispěvatelem Aktiv.Lépe bych to nenapsal.
Pokud to tak půjde dál,budou se ve škole za 50-100 let učit Staré pověsti indické a bílá minorita bude ve zvláštních školách.
26. 03. 2011 | 22:52

Jamima napsal(a):

medikolog - ano, mnohé v tom článku sedí, bohužel pro nás. Považuje-li někdo Romy za slabé etnikum, je totálně mimo mísu. Kdybych to měla vyjádřit opisem ze zoologie, musela bych napsat, že Romové jsou vpodstatě predátoři, daleko rvavější než majorita, zatím jsou početně slabší, to se však asi v dohledné budoucnosti změní. Pak budeme v buď v podřízeném postavení jakýchsi mšic, snášejících sladkou šťávu nebo území kolonizují jiní predátoři z východu a strhne se boj o území a zbytek poddajného kdysi majoritního obyvatelstva, nyní živitelů. Bez obalu, bez sentimentu, takové jsou vyhlídky. Že by došlo k posunu romského etnika směrem k žebříčku hodnot majority nelze dosti dobře předpokládat na základě zkušeností z historie pobytu Romů na našem území.
26. 03. 2011 | 23:24

schneidirek napsal(a):

Jamima:

Docela přesně popsáno. Někteří místní krasoduchové stále operují s tím, že je třeba spousty peněz a úsilí, aby se cikáni zařadili, asimilovali. Jenže oni ani o jedno z toho nejeví sebemenší zájem už několik staletí.
Cikáni naopak jeví velice živý zájem o způsoby, jak žít v této společnosti a přitom neprodukovat žádné hodnoty. Tohle se dokázali naučit sami, bez asistentů, zaškolovacích akcí a aktivistů.
26. 03. 2011 | 23:31

Josefína napsal(a):

Vážený pane Holomku,
udivuje mne,že hlásáte,jaké mají RÓmové problémy s možností se vzdělávat ajak se podařilo Vám vystudovat dokonce i vysokou školu.Jak je to možné? Před lety jsem měla kolegyni učitelku,která byla Romka a rovněž i její dvě děti vystudovaly střední školy.Prostě měla zájem a snahu se vzdělávat.rovněž i její dva bratři se vyučili a sestra vystudovala také střední školu.Tato kolegyně mi vždy tvrdila, že jí ani jejím sourozencům nikdo nebránil získat vzdělání a hlavně měli rodiče,kteří se o ně starali a vzdělání jim poskytli.Proč to u některých Rómu jde a u jiných nejde? Můžete mi to, prosím, vysvětlit?
27. 03. 2011 | 01:00

Občan napsal(a):

Pane Holomku,

zajděte si na školení k panu Horváthovi a dalším integrovaným neprofesionálním Cikánům. Ti svým příkladem dělají pro ostatní Cikány dalěko větší a prospěšnější službu než nesmyslné organizace.
Přitom Vy sám jste ukázkovým příkladem Cikána, který chtěl a jehož rodiče také chtěli a dokázali to. Máte s panem Horváthem a kupou dalších Cikánů v tomhle mnoho společného - a já si takových lidí vážím, i když s nimi v lecčems nesouhlasím.

Vykašlete se na organizace budované shora. Dělejte to odspodu, stavte na osobních příkladech, na sousedské pomoci, na komunitě. V ní ty dobré příklady uplatníte, pokud budou dobře vidět a slyšet. Organizace vytvořené úřady jsou k ničemu proto, že je v nich málo Cikánů a jsou to pro ty obyčejné lidi zase jen další "úřady" - jak pro ty "obsluhované", tak pro ty, co to ze svých daní platí. Proto to nefunguje a fungovat nebude.
"Proudžekty" nejsou k ničemu, to jsou jen tabulky, grafy a pindy na papíře.

Snažte se dosáhnout toho, aby šly dotace konkrétním lidem na základě odvedené práce a hlavně VÝSLEDKŮ.
Dám příklad; neberte to, prosím, osobně - Holomek nebo Horváth přesvědčí 10 Cikánů s nedokončenou ZŠ, aby si ji dokončili. Po večerech je bude doučovat češtinu a matiku a ohlídá, aby do školy opravdu chodili. 10 Cikánů udělá zkoušky a dostanou vysvědčení, které jim umožní jít třeba do učení (to jde i v dospělosti). No, a za tohle ať Holomek nebo Horváth klidně dostane odměnu 100 000.- Kč a ti doučení po 10 000.- Kč.
A když půjdou do učení a úspěšně to zvládnou, ať ti vyučení také potom dostanou odměnu 100 000.- Kč. Ty jim umožní rozjet třeba vlastní živnost nebo další učení.
Podám výkon, dostanu odměnu - jednoduché a funkční. A věřte tomu, že tohle se zatraceně rychle rozkřikne a chytne. O tohle usilujte; nakonec se totiž zjistí, že to vyjde daleko levněji než sociální dávky a nesmyslné "proudžekty".
27. 03. 2011 | 10:06

anti politik napsal(a):

Holomku problémem je, že sice žijeme v 21 století, ale máme tady bohužel spoluobčany, kteří by bez naší pomoci nebyli schopni ani vyplnit dotazník! To není ostuda nikoho jiného než cikánů samotných, že v dnešní moderní době neuměj ani spát, natož pochopit daný text v dotazníku!! Děláte jako by cikánům někdo ve vzdělání bránil a ono je to naopak-my musíme cikány nutit aby vůbec nějaké vzdělání měli a do školy chodili! Že si s tím poraděj Vietnamci a nemusí k nim nikdo chodit a něco za ně vyplňovat a myslím, že jejich startovní čára v Českých zemích byla původně hlouběji a níž než cikánská a zvesela vás překonali nez naší pomoci jako prd! Jen s váma jsou nekonečný starosti!! Až si přestanete plést lenost a kašlání na všechno a všechny s diskriminací tak se možná ledy hnou, ale nekonečným brekotem docilujete pouze toho, že každému už je jasné, že bez cikánů by nám bylo líp!!
27. 03. 2011 | 10:49

Stařeček napsal(a):

není to k rómské otázce, ke sčítání však ano. Ještě jsem to neprohlížel, někde ale proběhlo, že je tam otázka kde, že se nacházela moje maminka při mém narození. Jak to mám vědět, když sem byl při narození tak maličký a ještě ani základním vzdělání nepostižený? Navíc si to v sedmdesátce již vůbec nepamatuji a maminka nežije, abzyh se jí zeptal. Poraďte.
27. 03. 2011 | 11:38

Občan napsal(a):

Stařeček:

Mrkněte do rodného nebo křestního listu. Tam máte místo narození. A protože se v okamžiku narození obvykle nacházejí matka i novorozenec minimálně v jedné obci, lze předpokládat, že to je tedy místo, kde se nacházela Vaše maminka v okamžiku Vašeho narození :o))
27. 03. 2011 | 12:15

Stařeček napsal(a):

Občan:
To máte asi pravdu, faráři tehdy snad ještě nelhali. Nechápu ale proč se tedy ptají kde se nacházela při mém narození má matka a nezeptají se, kde sem se narodil já, když už jak říkáte musí být přítomnost nás obou při mém narození stejná. Předpokládám, že je ten dotazník adresován mně.
27. 03. 2011 | 12:41

Č o c h t a n napsal(a):

"kde, že se nacházela moje maminka při mém narození."
V porodnici na sále.
27. 03. 2011 | 12:59

věra jansová náchod napsal(a):

Slyšela jsem dobře, že pan holomek neumí číst?
27. 03. 2011 | 13:39

pgjed napsal(a):

Dobrý den pane Holomku.

Plně s vámi souhlasím. Je-li stav romské populace takový, jaký je, tedy s vysokým procentem negramotných, ještě vyšším procentem snadno v "úředních" záležitostech ovlivnitelných úřední osobou a nemá-li být výsledek sčítání zcestný, je třeba Romům pomoci. A kdo jiný by to měl udělat, než vzdělaní a věci znalí Romové. (Ten nešťastný termím Rom, jakoby neradostný obras neradostné situace kdysi svých a hrdých mnohde stabilizovaně usedlých Cikánů. To je ale na jinou diskusi.) Tvrdit, že Romové nemají svou kulturu, dnes může opravdu jenom hlupák, nebo ten, komu by se to hodilo do krámu. O nutnosti působení romských asistentů svědčí i neobjektivní výsledky minulého sčítání, kdy mediální masáží a manipulativní činností sčítacích komisařů byly v řadě ohledů získány nepravdivé výsledky. Nejenom v počtu Romů, ale i v počtu Moravanů.
27. 03. 2011 | 16:00

Herrkarl napsal(a):

ad Stařeček:
Do kolonky máte napsat TRVALÉ BYDLIŠTĚ matky v době Vašeho narození. Tím se liší od místa narození, které záleží na tom, kde právě Vaše matka byla (mohla být v jiné obci - to je časté u pozdějších ročníků, které se narodily zpravidla v porodnici v blízkém městě - ti mají za místo narození město, kde je porodnice, ale bydliště matky je ta obec, kde žili hned po narození). Jedná se tedy o Vaše první trvalé bydliště. Tento údaj sleduje dlouhodobou migraci - na rozdíl od údaje v jiné kolonce, který sleduje, kde jste bydlel před rokem.
27. 03. 2011 | 16:19

stejskal napsal(a):

Zdá se, že s dotazníkem by mohli mít problémy i vysokoškolsky vzdělaní lidé (viz dotaz "pod" panem Stařečkem).

Díky, pane karle, ono je to ostatně vysvětleno v přiložených instrukcích. Ale není od věci pro některé zopakovat, proč tam taková otázka je a že má velký smysl.

Hezký den. I Vám, pane pgjede.

Libor Stejskal
27. 03. 2011 | 16:38

elf napsal(a):

By mě zajímalo,jak vyplní dotazník o sčítání lidi,co neumějí číst psát?O počítačové gramotnosti ani nemluvím.
27. 03. 2011 | 19:47

Stařeček napsal(a):

Herrkart: sice měl být můj dotaz spíše legrace, ale za odpověď děkuji. Možná i za jiné (v dotazu jsem napsal, že jsem ještě dotazník neprohlížel a čerpal z doslechu). Takto se dotaz jeví jako logický. Na net jsem se dostal až teď a tak proto má pozdní reflexe.
27. 03. 2011 | 21:28

Terry napsal(a):

Pan Holomek píše:
"Je daleko větším prohřeškem proti lidským právům ponechat Romy v „neinformované“ nevědomosti..."

Pane Holomku,
je daleko větším prohřeškem proti lidským právům postoj cikánských rodičů, kteří sami jsou (v 21. století, v Česku!!) NEGRAMOTNÍ (a nemají snahu to změnit), že tentýž úděl "ordinují" svým dětem a vnukům, nesnaží se přejímat základní hygienické návyky a učit to další generaci (nač mýdlo a kartáček na zuby; stačí satelit, auto, kterým si zajedou pro sociální podporu...), nesnaží se je připravit na školní docházku (která navíc pro mnohé Cikány zřejmě ani není povinná)...

Díky "nerasistům" a pseudohumanistům vyrůstají cikánské generace, které nic jiného než nataženou ruku vůči státu neznají, perfektně znají svá práva (a když ne, tak se snaživí státem placení pseudohumanisté a poradci a zmocněnci jistě najdou!), ale nechtějí slyšet o OBČANSKÝCH POVINOOSTECH (fuj! Něco požadovat po "Romech", něco vymáhat, to je přece RASIZMUS!!).

Je to i Váš výsledek....
28. 03. 2011 | 09:10

dennis napsal(a):

Pane Holomku,
Vas kraticky blog presne vyjadruje i muj nazor. Prave ted a v tomto duchu jsem vyjadril strucne svuj nazor i pod blogem pana Horvatha. Ten zas na rozdil od Vas scitaciho asistenta pojal ryze "diskriminacne". Citlivost a ohleduplnost oficialnich mist i jednotlivych zastupcu "vrchnosti" muze a casto byva sporna, ale scitaci asistenti by meli poslouzit vsem, Romum i cele spolecnosti. Ze konecny ucinek nebude dokonaly? No, zadne lidske dilo, ani napad, ani "dobra vec" neni dokonala.
28. 03. 2011 | 11:28

Vandal napsal(a):

Holomek zase lže jako holomek. Chudáci cigáni , furt je někdo diskriminuje, v přístupu k práci, na školách, v bydlení, a já dodávám, že i vysokou kriminalitou.. Holomku, zalži nám, jak by sis to ty představoval, jak by to mělo vypadat podle tebe, aby konečně skončila diskriminace cigánů, to jsem ještě neslyšel, a hodně by mě to zajímalo. Všude samá diskriminace, kurník šopa, holomku, cigán nic neumí, nic se není schopen naučit, jen ta soulož, to cigána nikdo učit nemusí, to mu jde perfektně, no není to zajímavé? Holomku, tempora mutante, sladké časy nicnedělání a souložení jak o závod končí, hochu, přemnožili jste se, a už nejste k uživení, takže výsady a privilegia končí, realitu neobelžeš, vrátíte se zase zpět na pozici, kam správně patříte. To je objektivní realita a nikdo tomu nezabrání. Ani tvoje lhaní, měli jste šancí až moc, vybrali jste si lenost, blbost, příživu a věčné skuhrání o diskriminaci.
Teď přichází čas návratu do reality, holomku. Bez práce nejsou koláče a kdo nepracuje, ač může, ať také nejí.
28. 03. 2011 | 17:09

jin napsal(a):

Tahle pštrosí politika vůči Romům se nám jednou vymstí.Naši vnuci nám jednou poděkují ,až je nebudou schopni uživit,neboť se množí jako myši.Chovají se jako zvířátka a jdou instinktivně tou nejschůdnější cestou,kterou jim pečlivě zametáme.Nejhorší snad je ,že jsme v nich potlačili jeden přírodní zákon -že i člověk by měl mít tolik dětí,kolik je schopný uživit a připravit pro život, jako platné a nezávislé členy společnosti.Vrhnout deset dětí,nedbat na jejich vzdělání a nechat je živit společností jako nezaměstnatelné ,je nezodpovědnost,kterou musíme postihovat a ne omlouvat !!!
28. 03. 2011 | 18:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy