Argumentační bída prvního náměstka ministra zahraničí

03. 06. 2014 | 18:04
Přečteno 3880 krát
Petr Drulák je 1. náměstkem ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. V pátečních Lidových novinách se pokoušel obhajovat něco, co se obhájit nedá, a to servilní postoj našeho ministra zahraničí při jeho nedávné návštěvě Číny v naprosto neudržitelném prohlášení o Tibetu a popření jeho práva na nezávislost a to jednou provždy.

Mám neodbytný pocit a skoro jistotu, že ten člověk měl raději mlčet a vyhýbat se jako čert kříži redaktorce Kateřině Šafaříkové, která s ním interview dělala.

Z jejich otázek, které Petru Drulákovi kladla, se ukazovala argumentační neschopnost a trapnost přinést věcně alespoň zdání věrohodnosti obhajoby současného postoje vlády při vnímání lidských práv kdekoliv ve světě, stejně jako u nás doma. A to postoje, který je zcela nový v této věci a který nikdy oficiálně zatím naše vláda nezaujímala, přes snahu Druláka to popřít.

Je-li tento člověk persona, která ovlivňuje zahraniční politiku našeho státu, pozdrav nás Bůh!
Jen krátce zopakujme, co se pan Drulák odvažuje tvrdit:

ČR hledá lidská práva a považuje jejich vnímání a prosazování předcházejícími českými autoritami za chybné a agresívní, že se s nimi neztotožňovala ani politická reprezentace, ani podstatná část společnosti. Ten zbytek prý byl jen úzkým segmentem populace představovaný hrstkou členů nevládní sféry a spřátelených intelektuálů a novinářů, kteří podlehli Havlovu pojetí lidských práv. Jeho pojetí a prosazování toho bylo veskrze špatné a škodlivé!

Uff! Věru silná a odvážná tvrzení, už při prvním pohledu plná nesmyslů a polopravd.

Jako by se lidská práva dala hledat. Ta tu prostě jsou nebo nejsou a mají univerzální platnost.

Když pan Drulák obhajuje současnou politiku vlády, říká, že nejsme nevládní organizace a nemůžeme ten oficiální kanál ignorovat. Výrazem „my“ myslí nepochybně stát, ten oficiální kanál náleží jen a jen vládě. Nevládní organizace z tohoto postoje vyčleňuje. O vládě tvrdí, že její postoje se nutně liší v tom, směřují-li proti velkému a silnému státu, jako je na příklad Čína a vůči menším státům může už naše vláda projevovat, řekněme sebevědomější postoj. Skutečně myšlenky hodné pozoru, když uvážíme, jaká veličina je vyslovuje. Nikoliv tedy zásadní a principiální postoje, nýbrž lavírování, jak se to zrovna hodí, není-liž pravda pane Druláku?

Panu Drulákovi evidentně nedochází, že mezi popřením nároku na suverenitu Tibetu je úzká a nepopíratelná souvislost mezi možným popíráním lidských práv na zcela opačném konci kontinentu, jako třeba v ČR, což je zrovna dobrý příklad konkrétního dopadu takových prohlášení.

Jaký div, že nám zrovna tohle v ČR příliš nefunguje a za této situace ani nikdy fungovat nemůže.

Stát sice může zaujímat nějaký postoj, třeba i špatný, ale kvalita demokracie a síla občanské společnosti se prokáže v tom okamžiku, kdy vládu dokáže přivést zpět na správnou kolej.

Věřím v dobré síly české společnosti i mnohých jejich autorit, že to možné je. To, co se nám odvažuje s vážnou tváří pan Drulák tvrdit, nemůžeme přece brát vážně.

Celý svět oceňoval názory Václava Havla a Česká republika z toho dosud těžila a těšila se vážnosti u největších postav ve světě, stejně jako oficiálních autorit. Dokud pan Drulák nepřijde s pádnějšími argumenty, nelze se obávat, že by tento stav mohl být zpochybňován.

To snad nemůže myslet ani naše vláda vážně.

Při tom se skřípajícími zuby můžeme mít pochopení pro její „úlitby bohům“, ale i ty mají své hranice, které nelze beztrestně překračovat. Už jich bylo za poslední dobu dost. Stačí!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

libertad napsal(a):

Jak známo, ČSSD je KSČM "B". Tak se nedivte, pane Holomek.

S pozdravem

Sidonio Libertad
03. 06. 2014 | 18:38

juch napsal(a):

Správně Holomku, lidská práva obřanů Iráku jsou jaká, můžou ze země uprchnout, nechat se zamordovat americkými okupanty nebo jejich evropskými posluhovači, možná členy nějakých souikromých armád, potom možná i teroristou. Tuto ukázku lidských práv tam američani přivezli na tancích a v bombách, ó samozřejmě, okupace v r. 68 byla mnohem horší, to tady Rusáci povraždili miliony civilistů a napáchali miliardové škody při vojenských akcích. Jaká byla lidská práva civilistů při bombardování Jugoslávie. Toto vše Havel schvaloval a za toto hnije v pekle
03. 06. 2014 | 18:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pane Holomku, Vás by nemělo nechat chladným zejména to, jak se staví jistí lidé k událostem na Ukrajině. Jak je postupováno ve vztahu k místním menšinám tam.
Nevím co si Vy sám myslíte např. o oděském pogromu, doufám, že jste jím rozhořčen daleko více než nějakými diplomatickými pletkami poměrně nevýznamného vykonavatele politiky Bruselu..

Měl byste zde troubit na šofar , zde byste měl zvonit na zvony....ptát se , jak to že " Mykola" se dobře zná s Parubijim a kdo je to ten Parubij dnes a jakou má funkci...ne že to odbydete mávnutím rukou " Eh, zas ta proruská propaganda....", připomeňte si vítkovský útok, už jste zapomněl ?

Hezký den.
03. 06. 2014 | 18:45

Analytik napsal(a):

Ministr Zaorálek je skutečně obrovský problém, který ČSSD zlomí vaz a na dlouhou dobu ji smete z politické scény.
Stačí jen před každými volbami připomenout:
Zaorálek - Tibet.
03. 06. 2014 | 18:49

arnazach napsal(a):

Souhlasím s autorem. Zaorálek bohužel totálně selhal. I tady se ukazuje, že hraje na strunu takových xenofobů, jako je Znechucený 19:01.
03. 06. 2014 | 19:24

koncil forenzních rašomonů, nicea 325 napsal(a):

Ajvajvaj, plukovnik Holomek se nám pustil do mezinárodní politiky.
Co kdyby místo toho dělal pořádek v Bronxu.

Libertade, vy byste taky moh dělat romskou mezinárodní politiku (tj. zvolit si přesídlení do Lvovské oblasti nabo do Grónska), hlavně nepouštějte ze zřetele, če ČSSD je B team Kalouskova barelu a KSČM team C.
A Kalousek brzo zaujme Barrosovo místo, pokud teda Kárlovu mluvení ze sna lze nějak věřit.
03. 06. 2014 | 19:33

Divobyj napsal(a):

Autor

Pan Drulák to vystihl celkem dobře.
Holomku,nepleťte se laskavě do vysoké politiky,které naprosto nerozumíte.
Vezměte si raději proutek a běžte vyhnat prasátka z Letů u Písku.
A k tomu vám dopomáhej sám Havel!
03. 06. 2014 | 19:54

Jana Pechová napsal(a):

Pane Holomku, díky za upozornění na rozhovor, který mi unikl.
Osobně mě v něm opravdu "nadzvedla" jiná citace:

"U Číny, která roste do role globálního giganta, je navíc až komicky absurdní říct, že tohle je náš pohled a kašleme na to, jak se nás dívají Číňané. My bychom si tohle mohli dovolit vůči menším státům, ale ani tam by to nebylo fér. U Číny si to dovolit nemůžeme."

Za tohle bych toho náměstka - být ministrem - vyrazila, okamžitě. Ten člověk nemá vůbec představu, co je to důstojnost.
03. 06. 2014 | 20:43

Jakelin de Mailly napsal(a):

koncil forenzních rašomonů, nicea 325

Smekám před Vaší nickovou kreativitou, dlouho jsem se tak nezachechtal :-D
03. 06. 2014 | 21:10

Lila napsal(a):

Jana Pechová

Zdravím Vás.
Zmíněný rozhovor s náměstkem ministra Drulákem vyšel v pátečních Lidovkách. Mám z páně náměstkových názorů stejné pocity, jako pan Holomek; říci, že mě "nadzvedl" je slabé slovo. Po přečtení onoho rozhovoru mě začalo zajímat, kdo je pan Drulák a kdo jej do této vysoké funkce ve státní správě nominoval.
03. 06. 2014 | 21:21

Putin a jeho kámoši z KGB napsal(a):

Ježíši ..zase moudra o druhém konci světa.Jako by v Evropě nenarůstalo nebezpečí konfliktů ze strany Putinovského režimu .
Ochránci všeho možného mají zase velké hody!
Nebude-li nic na rebelování,tak si najdou ochranu vzácných trav a čolků.
Nač koukat po cizích chlívech když ve vlastní Evropské maštali máme
snad problémů HAFO !
03. 06. 2014 | 21:50

.................... napsal(a):

Autore, mlátit do klávesnice a kritizovat porušování lidských práv ve světě je takové in, že? Co tak se zaměřit na píseček naší kotlinky? Kdo se zastane práv lidí, kteří trpí a vyklízejí pozice svých domovů, ke kterým mají jistě svoje citové vazby? Mají také ta práva? Nebo práva mají jen někteří vyvolení? Tak jak je to? Odpovíte? http://m.denik.cz/teplicky_denik/c/problem-neprizpusobivych-obcanu-je-nekonecne-tema-20140603.html
03. 06. 2014 | 22:34

Medikolog napsal(a):

Stárneme, pane Holomek, že? Stárneme.....

Kazetové bomby svržené pučistickou vládou v Kyjevě na antifašisty a civilisty vás nechávají lhostejným. Jsou to Gójim-Gádžové... ostřelovaná železniční nemocnice z minometů v Kramatorsku... Letecké a tankové údery na civilisty jako při drang nach osten... Na jihovýchodě Ukrajiny již jednotky pučistů zavraždili přes tisíc civilistů a páchají další válečné zločiny... ale Holomek tlachá o Tibetu... kde Čína osvobodila pracující z otroctví budhistické klerikální bandy, Čína, která zavedla do Tibetu železnici, moderní medicínu, školství (ne memorování manter)... Čína udělala z tibetských otroků občany velké, prosperující země. EU by si z Číny měla vzít příklad, jinak nikdy nepřekročí stádium bezbrannosti a směšnosti, když se nedokáže ubránit ani invasi neozbrojeného ochlonu přes moře.

A když se tak pan Holomek bere za lidská práva, kde jsou lidská práva Čechů, starat se o své děti i o své staroušky a zabránit olupování Čechů o zdroje ve prospěch preferovaných parasitů všeho druhu?
04. 06. 2014 | 00:32

Amonre napsal(a):

Jsou základní lidská práva, jak jsou definována chartou OSN (byť tato se sama popřela když byla definována podobná listina pro muslimský svět, tedy natolik univerzální není), o ta ať se zasazují jednotlivé státy a nadstátní celky, zbytek nechť je na osobách soukromých a organizacích nevládních.

Avšak také musí být vždy přihlédnuto k tomu o jaký čin šlo, tedy to se týká různých disidentů atd., zda by náhodou takový čin nebyl ve státě uvěznění této osoby stíhán taktéž. Není totiž možno podporovat čin, který by na území kritizujícího státu byl také shledán trestným, či minimálně přestupkem, jen protože se stal na území státu, který zrovna nemusí stát kritizující.

Nechce se mi nyní, je pozdě, onu listinu hledat, ale nepletu-li se je tam psáno cosi o nároku na vzdělání, svobodu náboženství a ještě nějaká další práva, která ně všude jsou dodržována zcela. Proč tey místo kritiky nepodniknou státy kroky k tomu aby těmto lidem bylo umožněno odejít (utéct) a usadit se jinde?

Vrátím-li se k Tibetu, pokud jsou tamní buddhisté utlačováni, pak, je jasné že Čína toto území nepustí, dokud bude jakš takš stabilní a růst, proč tedy nebylo třeba Havlem nabídnuto území k výstavbě nové Lhasy, kde by se mohli usadit uprchlíci z Tibetu? (ano je to přes půl světa, ale myslím, že by byli tito mniši a uprchlíci prospěšnější, než leckterý zde narozený). (Ostatně když jde Izraeli o ten západní břeh Jordánu, proč jim nepronajmout ten u Tábora? Mimochodem zde před pár měsíci o importu židovského obyvatelstva snad psal pan Klíma. Možná by to bylo k něčemu dobré)

V některých částech světa je poměrně silně porušována svoboda náboženská ve vztahu ke křesťanům, proč se neotevře evropa více těmto a místo toho přijímá uprchlíky muslímské?
04. 06. 2014 | 00:33

KvL napsal(a):

to: Medikolog
Je jenom otázka, jestli to za to stálo. Ona každá mince má dvě strany a přestože čína prosperuje, je klidně možné že stejně jako většina svata dříve či později padne. Tak vám nevím, jestli je lepší padat z malého palety, nebo z vrcholu továrního komínu (jen příměr), kam západ vyšplhal a kam se dere i Čína a už je na středním ochozu, minimálně.

Co se děje s kutlurou nevíme, nedá se to hodnotit takto nadaleko, umírá, žije transformuje se?
04. 06. 2014 | 00:39

Medikolog napsal(a):

KvL 00.39

S komína padáte buď že vám někdo "pomůže", nebo že jste neobratný, nebo se poroučíte i s tím komínem (to bude nejspíš váš příměr)... ale když padnete i s komínem na někoho "rozpláclého" vedle vaší palety... nula od nuly pošla. Pravda, bezdomovec zůstane i po ožebračení zbytku národa zase bezdomovcem... ale nikde mu jíst nedají, tak si zpívá potají;-).. Dovedete si představit tu hrůzu kočovníků, když zjistí, že nikde v okolí už NENÍ ani CO UKRÁST?

Takže Tibeťanům neublíží, když se naučí čínsky i něco z praktických poznatků lidstva užitečných k práci a k lepšímu životu, než ve středověku teokratické despocie. A kultura se vyvíjí .. již v Římě pohanském platilo: "Tempora mutantur et nos mutamur in illis"...
04. 06. 2014 | 03:11

Fialenka napsal(a):

Souhlasím a díky Vám a paní Pechové za upozornění na ostudné stanovisko našeho ministerstva zahraničí.
04. 06. 2014 | 06:21

petrph napsal(a):

Já se opět musím smát jak jak mediální právkoláskaři vyskakují. Česká republika přece pro Tibet nikdy nic neudělala, neposlala jediného vojáka na jeho obranu či vysvobození,neposlala mu žádné zbraně, ale dokonce nikdy ani nevedla nějaká důležitá diplomatická jednání směřující k jeho osvobození (dejme tomu na platformě OSN). A ani kvůli Tibetu sama nevyhlásila vůči Číně žádné embargo, ani nic podobného. Jediné co se dělo, že naši politici o tom něco prohoděj na kameru, že jsme jako proti , to jo...
A ten dokument který jsme nedávno sepsali v Číně, říká totéž, my se v něm zavazujeme v tom že dál nebudeme dělat toto nic, což nám jde -zvláště v politice vždycky výtečně
04. 06. 2014 | 07:29

resl napsal(a):

Hloupost a zbabělost jsou dvě hlavní vlastnosti, které "zdobí" českého politika. K tomu připočteme komunistickou minulost mnoha zdejších kolegů a máme stát, jak vymalovaný k poníženeckému postoji. Každý malý závan statečnosti vnímáme, pak přijde buran Z. a vše je ztraceno. Havel měl kredit u lidí, ti druzí jej mají u domácích zvířat, které se poníženě krčí před páníčkem. Když na ně dupne bolševik, nebo strach z voleb, podělají se stejně, jako před dvaceti lety.
04. 06. 2014 | 07:52

Bestia triumphans napsal(a):

Medikolog:
Připomínáte Hitlera nebo Heydricha, když mluvili k Čechům v protektorátu.
04. 06. 2014 | 07:57

Míval napsal(a):

Pane Holomku, lidská práva tu nejsou jen tak sama od sebe. Každá společnost, resp. kulturní okruh, si vytváří své vlastní pojetí lidských práv. To naše je výsledkem činnosti "osvícenců" a Francouzské revoluce. Tedy jejich historie je asi tak 250ti letá. A teď slouží naší, bohužel dost upadající, společnosti jako klacek na ty, kteří nám začínají ekonomicky utíkat a vidí svět poněkud jiným pohledem.
04. 06. 2014 | 08:20

čert }:o) napsal(a):

myslím, že to p. Holomek napsal výstižně
Co na tom, že druzí budou hledat problém
jinde. To už by nikdo nemohl psát o ničem
aby se na něj nesesypaly vosy. Zaorálek to
prostě podělal a Drulák tomu dal korunu.
Tu českou nefalšovanou a originální!
04. 06. 2014 | 09:09

paprika napsal(a):

Pan Sobotka tomu všemu dal ve Vídni korunu- personální bída české politiky je nekonečná. Osobnosti takového formátu- Sobotka, Gros, Drulák, ale i Zahradil, Topolánek, Nečas- nejvýše tak Obecní úřad na maloměstě. Toto je česká katastrofa. Při první větší krizi jdeme zase pod nějakého Ádu, nebo dnes spíše Putina.
04. 06. 2014 | 09:16

Kontrolor napsal(a):

Jestli tady budete nadávat mému příbuznému ,(p. Holomek).
Tak Vás všechny vymažu !
04. 06. 2014 | 10:33

Pavel13 napsal(a):

:Amonre
Ještě jste zapoměl na orožené Benátky. Což Benátčanům nabídnout ty nad Jizerou? To bude najednou u nás turistů.
04. 06. 2014 | 10:44

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Tibetské separatisty by měli přijet podpořit naši budoucí spoluobčané z Pravého sektoru či ze Svobody. Pokud by měli dostatečnou podporu finanční jistě by si věděli poradit s centrální kyjevsk...eh, teda pekingskou vládou i vojensky , zejména pokud by měli dost chloroformu a benzínu ( prázdných flašek a nějakých těch hadrů se najde všade vždy dosti, i v Tibetu).

Možná by pomohli i čert a paprika, jsou natěšení si zaválčit nejen zde - na blozích, ale jistě i v terénu. Snad by je i s jejich invalidními vozíky CASA stihly převést na frontovou linii v předhůří Himalájí včas tak, aby se stihli aklimatizovat ještě než Pravý Sektor vyvěsí na budově kyjevs...eh pekingského parlamentu tibetskou vlajku.
A nezapomeňte přibalit hesla...eh, teda resla...a taky Yosifa - to ať máte cestou tam i zpět postaráno o solidní , ryzí a nefalšovanou zábavu. Vemte raději sebou i Holomka, to ať se menšina necítí být krácena na svých právech položit život za dobrou věc, kdybyste to opomněli, mohli by vás poslat do Haagu (což by vyhovovalo snad jedině reslovi, marjána tam je k dostání na každém rohu).
Po návratu z této humanitární lidskoprávní mise se vám dostane vysokých vojenských vyznamenání - " Řád hýkajícího osla 1. stupně", čert navíc po návratu domů obdrží i nové paroh...eh, samozřejmě že rohy, nač by byly čertovi asi tak doma parohy, že.

Chlapci, dobro dojdite ! Bohdá vozík českého invalidy aj do Zakázaného města vjede!

P.S. Paprikovi dopředu zajistěte v Tibetu nějaký ústav se stálou službou i v noci, nijak ho raději přes den na veřejnosti neukazujte - mysleli by si o nás Češích, že jsme magoři - když něco takového taháme sebou i na lidskoprávní frontové mise. Popřípadě ho vozte ven v přestrojení za cirkusovou atrakci, to by nemělo dát moc práce - ho takhle namaskovat, v podstatě by mělo stačit vyvěsit pouze tabulku s výší vstupného. A slibte mu, že taky dostane válečný řád - za to nic nedáte a on bude rázem klidnější.
04. 06. 2014 | 10:46

občan volič napsal(a):

Nevím, nevím pane Holomku, zda by vaše etnikum chtělo žít ve společenském systému, který vládl v Tibetu. To se týká i místních reslů a pechových.
Ostatně živý bůh Dalajláma jezdí po světě, takže mu můžete nabídnout místo třeba někde na Bratislavské ulici v Brně. Třeba by se vaši krajané pod jeho vlivem změnili.
P.S. A nyní vážně p.Holomku. Stále je vám připomínáno, že by jste se měl věnovat problémům svého etnika, které i v této zemi narůstají do obludných rozměrů.
Vy a celá romskocigánská inteligence by se měla stydět a vzít si příkladu indického aktivisty Kumara Vishwanathana, který působí již 20 let na Ostravsku. Je každý den přímo mezi těmi nejproblémovějšímu, tedy v terénu ostravských ghet.
Vaše články o romskocigánské kultuře tito lidé nečtou a nikdy číst nebudou, mají zcela jiné problémy.
04. 06. 2014 | 11:05

zk napsal(a):

Souhlasím s nickem petrph, ČR v minulosti pro Tibet neudělala lautr nic, celá slavná "protibetská" politika je jen vábničkou pro pražskou kavárnu. Stejně tak pro Tibet neudělaly nic ani podstatně větší a vlivnější země jako USA, Francie, VB, Německo apod., takže příliš nerozumím poprasku, který Drulákova slova vyvolala. Opět se ukazuje, že české kulturní elity postrádají smysl pro elementární politickou racionalitu, raději se opájejí nejrůznějšími kýči a iluzemi, například té o zahraničně-politických názorech Václava Havla, které prý svět dosud oceňoval... Václava Havla jsem si vážil (nikoli ovšem pro jeho názory na mezinárodní politiku), ale přiznejme si, že pokud byste se v New Yorku, Paříži nebo Berlíně zeptali vzdělaného člověka s mezinárodním rozhledem na Havla a jeho myšlenky, řekne vám možná něco o Moci bezmocných, konformistickém zelináři nebo, maximálně, o nepolitické politice, ale Havlovy polistopadové názory na světovou politiku opravdu nikoho nezajímaly. Za sebe říkám, že za jeho mezinárodně-politické postoje jsem se spíše styděl, připomeňme nekritickou podporu intervenci NATO v Jugoslávii, podobně nekritickou podporu Bushově intervenci v Iráku nebo dopis Obamovi z roku 2009, v němž Havel a další středo- a východoevropští intelektuálové v podstatě převzali argumentaci těch největších republikánských jestřábů (a také prokázali pro mě šokující neporozumění základním principům liberální demokracie, viz zmínku o José Bovém).
04. 06. 2014 | 11:09

lser napsal(a):

to pechová, fialenka,lila
Přečtětě si vyjádření propuštěného amerického vojáka voj.Bergdahla, který byl 5 let držen v zajetí Afgánci. Jeho hodnocení US ARMY je jasné. Představte si, že většina Američanů je na jeho straně. Víte o tom, že v USA denně zpáchá sebevraždu přes 20 vojenských vysloužilců, kteří byli nasazeni ve válkách po celém světě.
P.S. Mimo jiné proto většina občanů ČR nemá zájem na tom, aby zde byly americké vojenské základny. U sousedů v SRN je jich stále dost !
04. 06. 2014 | 11:15

Honza II napsal(a):

Poznámka k paprice.
Já jsem viděl Sobotkovo vyjádření včera hned v poledne. A velmi mě překvapilo, že večer už naši američtí přisluhovači v ČT ustřihli hned další větu Sobotky. Že totiž my pro naši obranu Američany nevoláme.
Takže všichni, kteří odsuzujete Sobotku, jste buď zmanipulocvaná tlupa militantů anebo čeští ubožáčci, kteří u nás chtějí mít vždy cizí vojska. Jedněch vojenských samozvanců jsme se před časem zbavili a hned se objeví skupina nových zaprodanců, která chce k nám přivést jiné zelené primitivy ve zbrani. To snad nemůže žádný Čech chtít, ani kdyby mu za jeho postoje platili.
04. 06. 2014 | 11:22

paprika napsal(a):

17,5 ukradených rublů, plesnivá machorka
velmi dobrá společnost, i ten Tibet je krásný, to mezi vámi milicionáři, kolaboranty a usmolenými bolševiky toto budete mít v Putinsku tvrdší život.
04. 06. 2014 | 12:03

Medikolog napsal(a):

Bestia triumphans 07.57

Opravdu myslíte, že to tak "pohledem zpoza závěsu Miškanu vyzerá"? Ovšem chápu, že záleží nejenom na úhlu pohledu, ale i na tom, co si k tomu vaše fantasie vysní, či jako výnosné klišé ze zásob "průmyslu..." připojí. Nebo můžete dokladovat a citovat konkrétní projevy H+H a z jakého církevního otroctví Čechy vysvobodili? Že by z nich učinili jako z Rakušanů plné OBČANY (ne státní příslušníky, B.T.) Nota bene, i ta Třetí se transformovala ve Čtvrtou říši EU... která nás pevně třímá... a podporuje vyvolený putch na Ukrajině...
04. 06. 2014 | 13:28

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ostatně na cedulce s taxami vstupného bych doporučoval spíše ceny mírné, Tibeťanům přístupné - např. :

" paprika se krmí bez asistence personálu ústavu.....2 juany, paprika přemýšlí....100 juanů (velmi vzácný to jev), paprika tančí kozáčka....1 juan, paprika přednáší o stranické linii...1 juan, paprika agituje pro vstup do KSČ / Číny/....2 juany, paprika namol...zadarmo, paprika spílá neznámým lidem do bolševiků a kolaborantů....papriku odvézt urychleně zpět do ústavu"

Takto by se na tom dalo trhnout možná i více, nežli např. na přednáškách " O lidskoprávním univerzalismu a jak je uplatňován civilizací Západu např. v Íráku či na Ukrajině".
Před dobytím Pekingu by ale čert měl juany směnit na koruny, ty /pokud se Singer dobře vyspí/ vyletí nahoru.
04. 06. 2014 | 13:39

paprika napsal(a):

17,5 ukradeného ruble a plesnivá machorka
člověče, Vám už v tom VUMLU úplně vymyli tykev- představte si, že spousta lidí kozáčka netančí, to jen Vy a Vaši soudruzi. Na ostatní duševní produkty neumím reagovat, nemám překladatele.
04. 06. 2014 | 14:57

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ovšem paprika právě podotýká, že kozáčka tančí jen když je opilý....to trochu narušuje celou ekonomiku jejich společného branného výletu.
Co tak kdyby ho resl naučil brát drogy ? Ty jsou v tamnějších oblastech poměrně levné...a když tak by mohl paprika užívat ono " opium lidstva" - to je mnohdy k dostání dokonce zdarma.

paprika
Paprika, už jste někdy bral drogy ? Co to s váma udělá jiného, než že nadáváte zcela neznámým lidem do usmolených bolševiků apod. ? Zvládl byste toho kozáčka například po hodinovém předčítání z Matouše ?

Tvrdí že jo, ale musel by dostat cukřík.
04. 06. 2014 | 15:14

Divobyj napsal(a):

Můj názor je ten,že Tibet měl jít svou vlastní cestou a Čína se do toho neměla míchat.
Jde o to,že každý národ má svá specifika,logicky je i na různém stupni vývoje.
Budeme-li však všem národům na Zemi vnucovat nějakou vyšší civilizaci,pak jednoznačně spějeme k celosvětové multikulturní bramboračce,která v konečném důsledku není výhodná pro nikoho.
Anexe Tibetu byl zločin,stejně jako tisíc různých jiných příkladů ve světě.Identitu různých malých národů ničí všechny světové mocnosti bez rozdílu.
Na druhou stranu se podivuji,proč pravdoláskaři u nás vytrhli tybeťany z celosvětového kontextu a začali kvůli nim povykovat.
V Brazílii se v režii USA likviduje každý den spousta km2 deštných pralesů.V těchto pralesích žijí mimo jiné i vzácné národy,kterým těžké stroje denně ukrajují spoustu místa z jejich přirozených teritorií. Zajímá toto naše slavné pravdoláskaře?
04. 06. 2014 | 18:36

Vandal napsal(a):

přinucen pracovat

tak, tak, přinuceni pracovat, za nacistů a komunistů

po r. 1989 se VĚNUJE integraci romů do společnosti - dneska pracovat nemusí, buď
jsou integrovaní, nebo se integraci VĚNUJÍ - to je ovšem strašlivá dyškrymynácija!
06. 06. 2014 | 09:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy