Archiv článků: duben 2011

30. 04.

Zelení v Německu uvažují o svém kancléři

Karel Hvížďala Přečteno 4544 krát Přidat komentář

Po velkém vítězství Strany zelených v konzervativní baště Spolkové republiky Německo, v Baden-Württembersku, kde získala více než 24 procent, a tím ukončila skoro šedesátiletou vládu křesťanských demokratů CDU, vstupuje tato strana do dalšího boje o moc na nejvyšší úrovni. Zelení spolu se sociálními demokraty mají v této zemi pohodlnou většinu a jejich tamější šéf Winfried Kretschmann bude prvním zeleným zemským ministerským předsedou. Jenže již jeho první slova jistě vzbudila nevoli u členské základny. Pan Kretschmann totiž prohlásil: "Pro mě je prvořadá země a teprve pak politická strana!"

Více »

27. 04.

Po dvaceti letech je ODS v troskách: ke kořenům se není s kým vracet

Karel Hvížďala Přečteno 9388 krát Přidat komentář

Ve čtvrtek 21. dubna 2011 oslavila Občanská demokratická strana v Praze na Žofíně dvacet let svého trvání a slavnosti se zúčastnil i zakladatel a bývalý předseda a ještě později čestný předseda a nynější prezident Václav Klaus.

Více »

25. 04.

RNDr. Nečas versus Ing. Nečas

Karel Hvížďala Přečteno 10068 krát Přidat komentář

"Změna hluboká, do základů našeho státu jdoucí, ponořila nás všechny dnes do nejhlubšího přemýšlení o budoucnosti našeho národa... Oč teď v první řadě jde, jest, abychom přemohli svou bolest svojí rozvahou, abychom nepředloženými citovými výbuchy svého žalu nezhoršili politickou situaci svého národa... Zachovejte klid, pracujte a vydržte nyní, co osud přinesl. Musíme se správně a rychle orientovat v životním prostoru, který zbývá našemu národu. Jsme teď malou zemí... Bez spolupráce s Německem, svým největším sousedem, bychom neuhájili své existence. Žijeme uprostřed německého národa, obklopeni kolem dokola německým lidem... Proto náš vlastní zájem vede nás ke spolupráci s německým lidem."

Více »

23. 04.

SRN: Co to jsou sociální volby?

Karel Hvížďala Přečteno 2861 krát Přidat komentář

V sousedním Německu se letošní rok označuje jako supervolbení, protože tam probíhají sedmery zemské volby a dvoje komunální. A navíc ještě by mělo 48 milionů pojištěnců se zúčastnit tzv. sociálních voleb.

Více »

20. 04.

Nečas i Klaus ohrožují demokracii

Karel Hvížďala Přečteno 4538 krát Přidat komentář

Politici se bojí změny, i tak by se dal s trochou nadsázky charakterizovat stav řešení současné krize. A snad proto zatím zuby nehty brání současnou koalici ODS, TOP 09 a Věcí veřejných i přesto, že existuje dokument Strategie 2009 - 2014, který nezpochybňuje ani strana, které se týká, tedy VV.

Více »

19. 04.

Přijďte zavzpomínat na Arnošta Lustiga

Karel Hvížďala Přečteno 3147 krát Přidat komentář

Více »

17. 04.

Diagnóza spojení Koženého, Bárty a Klause

Karel Hvížďala Přečteno 10948 krát Přidat komentář

Oslava dvacátého výročí privatizace mladoboleslavské automobilky Škoda nám připomněla, jak se tenkrát Václav Klaus jako ministr financí před červnem 1992, kdy proběhly volby a těsně po něm, kdy se stal předsedou vlády, choval. Tehdy totiž se tvrdě stavěl proti privatizaci přímým prodejem a hlavně proti tomu, aby automobilku dostali Němci. Byl zarputile proti, aby Škodovku dostal Volkswagen. Dnes tuto firmu chválí a veřejně tvrdí, že hlavní zásluhy měl tehdejší šéf koncernu Carl Hahn, který ho o privatizaci přesvědčil, ač režie prodeje byla v rukou české vlády: premiéra Pitharta a ministra Vrby. Jde o evidentní účelovou zapomnětlivost, řečeno velmi diplomaticky. Ministr Klaus si tehdy přál všechno privatizovat pomocí kupónů a vzýval podnikatele Viktora Koženého. Hřímal: Více takových Kožených.

Více »

15. 04.

Levice v Německu se rozpadá….

Karel Hvížďala Přečteno 2876 krát Přidat komentář

…nebo Padesát krajských organizací Levice protestuje, či Vrátí se Oskar Lafontaine? Tak znějí titulky v médiích po té, co tato strana v minulých týdnech v zemských volbách ztratila voliče.

Více »

12. 04.

Vít Bárta: zbanalizovaný Machiavelli

Karel Hvížďala Přečteno 11716 krát Přidat komentář

Machiavelli ve Vladaři popisuje různé způsoby uchopení moci a v osmé kapitole se zabývá i způsoby nečestnými, kdy se člověk dostane do čela státu zločinem a nekalýmis praktikami. Uvádí dva příklady: Agothoklése Sicilského, který se zmocnil Syrakus a Olliverotta de Forma. Oba skončili nakonec špatně a autor to zdůvodňuje tím, že tito nečestní vládci nepochopili, že ten, kdo se chce delší dobu udržet u moci, musí od chvíle, kdy ji má, opustit nečestné praktiky a musí pečovat o blaho občanů. Machiavelli píše: za špatné považuji to, když nečestností přibývá, opakují se, místo aby jich ubývalo. Proto jsou takoví vládci odsouzeni ke zkáze. Ze stejných důvodů skončil přece i Hitler.

Více »

10. 04.

Aféra Bárta: Nic nového! Komu ale prospívá?

Karel Hvížďala Přečteno 10963 krát Přidat komentář

Dokumenty, které v minulých dnech o dnes již bývalém majiteli detektivní agentury ABL a bývalém ministru dopravy Vítu Bártovi zveřejnila Mladá fronta Dnes, jsou - uvěříme-li, že nejsou zmanipulované - velice závažné, ale nepřinášejí přesto nic nového. A hlavně jsme se nedozvěděli, jak tento deník k dokumentům a nahrávkám přišel, ač právě odpověď na takovou otázku by nám mohla o současné situaci na našem politickém jevišti prozradit mnohem víc, než zveřejněná fakta. Ta totiž jen potvrzují to, co politici dávno tvrdili (Mirek Topolánek již v roce 2007 hovořil o tom, že ABL ho sleduje) a sám Vít Bárta svým vzezřením, chováním, dikcí i veřejnými výstupy vydával dost signálů o tom, aby každý zkušenější psycholog ho dokázal diagnostikovat jako nejspíš bezskrupulózního muže s hypertrofovanou touhou po moci. Získaná Strategie 2009 - 2014 to jen potvrdila.

Více »

07. 04.

Dotlačí Zelení Merkelovou k uzavření jaderných elektráren?

Karel Hvížďala Přečteno 3235 krát Přidat komentář

V posledním roce se strana zelených stala třetí silnou politickou stranou na německé politické mapě a dosahuje podobných výsledů jako sociální demokraté, což má evidentně vliv i na profilování zbylých stran zvláště v pravé části politického spektra. V posledních dnech to zřetelně ukazuje vztah těchto stran k ukončení provozu atomových elektráren.

Více »

05. 04.

Vondra je polomrtvý muž

Karel Hvížďala Přečteno 10190 krát Přidat komentář

Ministr obrany Alexandr Vondra z ODS po té, kdy jako politik je odpovědný za minimálně dvojnásobně předraženou zakázku firmy ProMoPro, která zajišťovala některé konferenční služby pro ministerstvo zahraničí v době našeho předsednictví Evropské unie a kdy jeho vojenská policie přepadla Českou televizi, je evidentně jako politik polomrtvý muž, a to ať jednání na mimořádné schůzi parlamentu, která se má zabývat právě jeho případem, dopadne jakkoliv.

Více »

03. 04.

Kalouskova „debilní“ odpověď

Karel Hvížďala Přečteno 6223 krát Přidat komentář

Ministr financí Miroslav Kalousek je bezesporu nejvýraznějším a největším politickým stratégem ze současné vládní sestavy a rozehrál kauzou Vondra zásadní hru: ze strany TOP 09, která měla pomoci ODS dostat se po volbách k moci, se z této strany stal její hlavní soupeř. Na pravici se rozmohl kanibalismus. Zatím to vypadá tak, že pan ministr Kalousek na všech frontách vítězí a právě v tom může být ukryto jeho největší nebezpečí. Sláva oslňuje, jenže každý bojovník potřebuje mít spojence a Kalouskovým největším spojencem doposud byla média, protože byl zábavně ostrý, což v době, kdy se mediální produkty považují už jen za zboží, zvyšovalo jejich prodejnost. Média ale zároveň jsou velmi často hodně háklivá na to, když se jim lže či veřejně nadává a pak mění náklonnost stejně rychle jako mladé dívky, když mají své dny.

Více »

01. 04.

O opožděné emancipaci vysokých škol

Karel Hvížďala Přečteno 5705 krát Přidat komentář

Konečně se vysoké školy emancipovaly a postavily proti tomu, že ministr Dobeš by chtěl od 1. dubna 2011, když neuspěl se jmenováním Ladislava Bátory na místo náměstka, kam ho doporučil Václav Klaus, tohoto muže zaměstnat alespoň jako poradce pro ekonomiku.

Více »

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy