Ctižádost mě opouští, ale mám se rád (rozhovor s A. Lustigem)

07. 10. 2010 | 11:56
Přečteno 11138 krát
„Tachles, Lustig“ znamená v jidiš „K věci, Lustigu“. Spolu s Arnoštem Lustigem jsme tak nazvali náš knižní rozhovor, který vychází příští úterý v Nakladatelství Mladá fronta.

... U nás na univerzitě přednášel marxismus-leninismus Němec, Gerd Müller, kterého propustili ze zajetí v lágru na Sibiři, kde marxismus studoval od zavřených profesorů. Pro Američany byl zajímavý právě tou jinou zkušeností, a dokonce mu dali přednost před Američanem, kterého nevzali. Podobně to bylo s námi. Ironií osudu jsem později psal doporučení, aby pana Müllera před odchodem do penze jmenovali řádným profesorem. Jednou jsme ho se ženou potkali na ulici, já jí ho představil a žena se ho optala: Byl jste v Hitlerjugend? Málem upadl, ale přiznal se. Jinak si nic nepamatoval. Jednou jsem do povídky potřeboval německou dětskou písničku, a dělal, že žádnou nezná.

* A byly americké univerzity doleva?

Byly, ale tak, aby to v nejmenším nepoškodilo kapitalistické podnikání školy, protože všechny univerzity v Americe jsou ve skutečnosti obchodní instituce. Vzdělání tam stojí kolem 40 000 dolarů a s těmi penězi se podniká. Svobodu považují za základ lidské existence, to nikdo nikdy nezpochybňuje. Když jsem jim říkal, že jsem bez svobody žil od roku 1938 do roku 1968, nedokázali pochopit, že jsem to přežil. Američané jsou bytostně svobodomyslní. To je na Američanech to nejhezčí, jinak by ti prodali babičku.

***


* Proč nejsi schopný nenávisti, jak jsi před chvílí řekl...

... ono se říká, že člověk má dvě oči. Jedním okem vidí tu veselejší stránku a tím druhým tu vážnější stránku. To máme všichni. Jenže každý se narodíme s určitou povahou a já mám takovou povahu jako krátkozrakej, který si sundá brejle a pak všechno vidí růžověji. To nesvědčí o žádné mé moudrosti, ale je to příjemný. Lidi se tomu smáli. A tak to je. Já mám v tomto směru dobrou povahu. Moje žena na tom byla opačně: ta z deseti věcí devět viděla černě. A, bohužel, ona měla pravdu a já ne. Já mám takovou povahu, která spíš hledá bezstarostnost, lehkomyslnost a mírnost, čili není to povaha pronikavého myslitele, který vidí skrz věci, aby věděl, jaký to opravdu je, jak fungují. Mně je bližší vidět věci v mírnějším provedení, abych se nemusel bát brutálnějších důsledků. A jestli je to správný, tím si nejsem jist. Ale zatím jsem s tím v životě vystačil.* Tachles: Jaký je Arnošt Lustig? Jak by ses charakterizoval?

Já třeba o sobě vím, že rád utrácím peníze. Řídím se příslovím, že s penězi to není tak dobrý, jako bez peněz špatný. To jsem se naučil až v Americe. Protože vím, co to je, nemít ani pětník, být v New Yorku a mít hlad. Ne v Buchenwaldu, ne v Terezíně, ale v New Yorku. Viděl jsem film Sever proti Jihu a tam jedna holka říká, že už nikdy nechce být bez peněz. A v ten moment jsem slyšel sám sebe. S tím jsem se ztotožnil. Třeba jsem byl pozvaný ke Xandovi Zemánkovi na večeři a on se divil, že jsem snědl šest řízků dřív, než ta večeře začala. Já jsem celej den nejedl. Peníze mám rád, ale důležitý je si je vydělat. Nikomu bych neukradl ani deset halířů, ale vždycky chci vydělat o něco víc, než potřebuji, abych, když uvidím u Vietnamce v Praze v Nuslích ředkvičky, tam mohl jít a věděl, že na ně mám a že to, co utratím, mně nebude moc chybět.

* Když jsi vydal tolik knížek, které se prodávají, přece si nemůžeš stěžovat. Na ředkvičky máš...

Nestěžuji si a s knížkami zacházím jak Hašek s foxteriérem. Knihufoxteriéra prodám, ale ona mi přiběhne zpátky, já ji učešu, vykoupu, dám jí nový obojek a prodám ji znovu, takže nemám hlad. Jak dlouho to bude fungovat, nevím, ale kromě toho tady beru penzi přes deset tisíc. Když z toho nemusíš žít, tak je to příjemný příspěvek. Čeho ale lituju, že tady jsou knihy moc drahý, že je na knihy a na noviny tak vysoká daň. V tržní Americe dodnes distribuci novin dotuje stát. Moje kniha Kamarádi, o židovské partě kluků v Praze, stojí čtyři sta korun. Takovou knihu si přece může jen málokdo koupit z penze, a to mě mrzí. Proto, když jsem byl teď v Mexiku na univerzitě a oni mi věnovali moji knihu, o které jsem nevěděl, že vyšla, protože mi neposlali ani smlouvu, ani honorář, oni knihy kradou, tak se na ně nezlobím.

***


* Vrátil bych se k tvým vlastnostem. Jsi ctižádostivý?

Šíleně, jako spisovatel. Chtít být spisovatelem, to znamená si přivlastnit ctižádost. Najednou patříš do rodiny géniů. Sám víš, že nejsi, ale tvůj kolega je Hemingway, Tolstoj, Vančura. Ty víš, že oni jsou daleko a daleko lepší. Kdyby to byl závod, tak oni jsou u cílové pásky a ty jsi dva kroky za startem. Ale pustíš-li se s nimi do soutěže, musí se ti tvá činnost propojit s ctižádostí. Chceš být dobrý. To jsou zvláštní vlastnosti literatury. Proto literatura už trvá řádově tisíce let a nic ji nenahradí. Je to taky tím, že v literatuře se nakonec uplatní jen to nejlepší, to už říkal Jack London. Ale tohle by mohl říci každý: to k literatuře patří. Stejně jako k povaze literatury patří skromnost, protože víš, že nikdy nemůžeš dosáhnout dokonalosti, ani Bůh, když nás stvořil, nedosáhl dokonalosti. Každý spisovatel je obětí svého povolání. Když máš literaturu opravdu rád a nechceš nic jiného dělat, nejenom proto, že nic jiného neumíš, ale protože jsi tuhle práci spojil se svým životem, musíš v sobě vzbudit i ctižádost. To je, jako když ohřeješ jídlo, a je teplé. Ta ctižádost se zrodí z toho, co děláš. Ale teď musím uznat, že v třiaosmdesáti mě ctižádost opouští.

***


* ... ale zároveň víš, že už jsi toho vyšplhal dost...

... nevím, člověče. Myslím, že moje nejlepší knížka byla ta první: Noc a naděje. Ne proto, že to někdo říká, ale říkám to sám sobě a měřím to tím, že do té knížky jsem dal úplně všechno, co ve mně bylo. Veškerou ctižádost a touhu, snahu, úsilí, práci a zkušenost, píli a i pot. A odevzdal jsem ji po několika letech přepisování teprve tehdy, když jsem věděl, že víc už do ní dát nemůžu. Věděl jsem, že i kdybych se přetrhl, nemůže být lepší. Štěstí bylo, že ta knížka uspěla a že jsem na ni nemusel dodnes změnit názor.

* Do téhle knihy jsi ani později neudělal žádný zásah?

Nikdy jsem nic nezměnil, ale dopsal jsem, protože ta poslední povídka Naděje je o tom, že lidi jsou na konci a vidí jedinou naději v příchodu ruského medvěda, který šlápne na nacisty. Část povídky se odehrává na latríně, kde jeden člověk hlídá latrínu, což je naprostý nesmysl, protože tu nemůže nikdo znečistit, ale on ji musí hlídat, je mu zima a prší a baví se se ženou, s kterou se pak vrátí nahoru do starobince. Ta žena čeká, že přinesou špatný kafe, který vařili z žaludů, ale slibuje si, že bude možná teplé. Jenže oni nejdou. Ona se ptá: Kdy přijdou? On říká: Přijdou, ale nemyslí kávu, ale Rusy. Chtěl jsem, aby z toho čišela ironie: ona myslí kafe, on Rusy. V dalším vydání jsem tuhle scénku projasnil. Stejně si ale myslím, že to je nejslabší povídka ze sedmi, které tvoří knížku. Dobrá je určitě ta první, a to proto, že dosáhla mého stropu. A to bych považoval dodnes za chybu, kdybych svému nakladateli odevzdal něco, co nedosáhlo stropu, za co bych se styděl, a proto se k některým knihám stále vracím.

***


* Pojďme k dalším vlastnostem: Jsi žárlivý?

Já v jednom směru nebyl žárlivý, protože jsem měl strašný štěstí, že všechny ženský, které jsem měl, byly krásný. Nemůžu je jmenovat, kromě své ženy, protože by to bylo blbé. Jak říkají Skotové, gentleman to nedělá. Ale to víš, že jsem byl žárlivý. Jednou jsme byli v Rumunsku a tam se ucházeli o mou ženu asi čtyři krásní chlapíci, tancovali s ní, jí se to líbilo a já jsem - pokud to takhle myslíš - na ni žárlil. Myslím si, že v spoluživotě muže a ženy jsou dvě vlastnosti, kterých se ani jeden nikdy nezbaví, a to je pocit spoluvlastnictví, nebo dokonce vlastnictví toho druhého. Není to hezký, ale jenom teoreticky. Pokud se to týká tebe, tak se už nedíváš na to, jestli je to hezký nebo nehezký, a prožíváš to. Nechtěl bych být Othello, a to určitě nejsem: nezaškrtil bych ženu proto, že mi byla nevěrná. To bych neudělal. Uvědomil bych si, že jsme jen polidštěná zvířata, a někdo víc a někdo míň.

***


* Žárlil jsi někdy na milenku?

Musíš mě nechat přemýšlet. Myslím, že ano. Protože většinou ta milenka měla manžela. No ale musíš se s tím smířit. Odpovědi na tvoje otázky jsou nádherný náměty na povídky. Kdybych měl čas, pustím se do nich, ale teoreticky to zevšeobecňovat, to se zdráhám nebo ostýchám, protože na to nemám. Jen jsem věděl, že na manžela své milenky žárlit nesmím, protože je to nemorální, zvlášť když se vzali z lásky a když mezi nimi trvá hezký vztah. Vždycky jsem moc dobře věděl, že míra lásky, kterou jsem si vyzvedl, musela chybět někde jinde. Věděl jsem, že nevěrou s nějakou ženou okrádám jejího manžela, že ho šidím. Představ si, že se s ní miluješ v pátek odpoledne, vyřídíš tím sebe i ji, podlamují se vám kolena a ona teď přijde domů, přitulí se k ní muž a jí zbude jen síla, aby ho vzala kolem krku a řekla: Miláčku, dneska jsem unavená, pojď, vyspíme se v míru. Samozřejmě si její manžel nepřipustí, že je unavená z toho, že se celé odpoledne milovala s někým jiným. Kdyby odpoledne jen odpočívala, udělala lehkou večeři a muž se k ní přitulil, otevřela by nohy. Milenec vždy šidí manžela.

* A z toho jsi nikdy neměl špatné svědomí, když jsi věděl, že je to nemorální?

Ne. Je rozdíl mezi výčitkou a lítostí. Polituješ toho manžela, protože ti nikdy nic zlého neudělal, a ještě ho šidíš, jenže tím se dostáváme k jiné otázce, jestli v lásce vůbec existuje morálka. Jestli v lásce existuje mravnost. Jistý druh mravnosti v lásce určitě existuje, protože ve všem, co dělá člověk, je správné a nesprávné, dobré a zlé, spravedlivé a nespravedlivé. V lásce je to spíš mezi ohledem a bezohledností. V lásce nakonec člověk udělá úplně všechno, po čem touží, bez ohledu na to, jestli je to mravné nebo nemravné. Člověku stačí, když je to méně nemravné, ale vždycky to udělá, když ho láska táhne. Asi proto, že někoho milovat není vražda, milovat někoho není ani loupež, milovat někoho není ani podvod, ačkoliv se říká, že milenec i milenka podvedli manžela. Jak známo, v literatuře je několik obrázků lásky mimo mravnost a to hrozné i dobré v tom je, že takový člověk jako Čechov, což byl i mravný člověk, i geniální spisovatel, napsal povídku o lásce, která nedbá na mravnost. Respektuje jen touhu a splnění co největší sumy té touhy, kolik je jen možné bez ohledu na všechno. Vždyť i jeden kandidát na anglický trůn se kvůli lásce vzdal královské koruny. Buď ta Čechovova povídka představuje ďábelský svod a ďábelské pokušení s ďábelskou výmluvou, nebo je to geniální vysvětlení určité lidské situace, ale existuje to. I v Bibli píšou o Davidovi a jeho lásce. Pokud existoval, a někdy o tom pochybuji, je to něco jako Kristus, ale je to jedno, protože i kdyby to byl jen výplod fantazie, tak je to tak pravdivý a tak potřebný člověku, že se tomu dá věřit.

***


* Zůstal bych ještě chvíli u otázek, které se týkají výhradně tebe: Co tě dojímá?

Dobro! Já jsem se už dostal tak daleko, že čtu-li nebo vidím či poslouchám pohádku, tak mě dojímá, že to dobře skončí. Proto mám rád pohádky. Dobro mě dojímá i v životě, třeba když slyším, že při povodních někdo někoho zachránil. To mi nahání slzy do očí.

* A co tě nechává naopak úplně chladným? Co tě míjí?

Hodně věcí. Třeba sláva druhých, lhostejnost druhých, věci, který můj komputer v hlavě zařadí mezi nepodstatné. To se snad nedá ani vyjmenovat. Je to doopravdy hodně věcí. To, co se mě netýká bezprostředně, co mi ani neškodí, ani neprospívá, co se mnou nemá co dělat. Ale také to, co mě nechává chladným, mi ve skutečnosti prospívá, nechává to prostor pro mě, uvolňuje to kapacitu v mozku a mohu si přemýšlet o svém.

***


* Co na sobě nemáš rád?


Stárnutí, ale není to nenávistný odpor. Já se mám celkem rád. Beru to, jak to přichází. Hezky se mi píše a mám pocit pohody.

* A to i dnes, 17. července 2010, když se ti vrátily po léčbě rakoviny bolesti, ti to při práci nevadí?

To mě samozřejmě strašně sere, ale píši i teď jako Gustav Flaubert aspoň jednu větu denně. Přesto mám pocit, že je život hezkej...


Křest knihy v úterý 12. října 2010
v 17 hodin v kavárně Krásný ztráty,
Náprstkova 10, Praha 1
Knihu pokřtí a autorům zazpívají
Jitka Molavcová a Jiří Suchý
Odpoledne bude moderovat Petr Fischer

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kancelarska_mys napsal(a):

Lustig vydrží i víc. Ještě v září 2010 zavítal na EXPO do Šanghaje, kde otevřel výstavu o FK a představil první svou knihu vydanou v čínštině.

http://www.topzine.cz/expo-...
07. 10. 2010 | 12:21

Pepa Řepa napsal(a):

Zatím nejlepší článek pana Hvížďaly.
Proč?
Hvížděla se ptá a mnohem chytřejší a hlavně vtipnější člověk odpovídá.

Díky za blog Arnošte Lustigu.
07. 10. 2010 | 12:56

hanah napsal(a):

Ctěla jsem napsat totéž, Pepa Řepa mě předběhl :-)
07. 10. 2010 | 13:22

Vico napsal(a):

Jak už jsem napsal. Hvížďala je velmi kvalitní doprovodný klavírista. Pár úvodních taktů, pak jeho ruce spočinou na klaviatuře. Nepatrným gestem pokyne houslistovi a sálem se linou ušlechtilé tóny stradivárek..

/pozdě večer v druhé směně to pak řeže do piána v Lobby baru U modrý báby, aby byly nějaký chechtáky navíc/.
07. 10. 2010 | 13:38

stejskal napsal(a):

Mám rád lidi, kteří si pořád nepotřebují do někoho kopnout (Arnošt Lustig mezi ně určitě patří, jsem osudu velmi vděčný, že jsem se s ním mohl párkrát setkat a popovídat si. Člověk má pocit, že ho takové setkání dělá lepším. I když je to jen iluze, které si o sobě tak rádi vytváříme ;-)

Hezký den všem.

Libor Stejskal

P.S. Paní myš, a mezitím tuším ještě stihl zajet do Švýcarska ;-)
07. 10. 2010 | 13:45

hanah napsal(a):

stejskal

Možná už jsem pane Stejskale tak nějak navyklá ze zdejších diskuzí a třeba se pletu, ale nekopl jste si teď tak trochu sám ? :-))
07. 10. 2010 | 13:49

stejskal napsal(a):

Proč myslíte, paní hanah? ;-) l.s.
07. 10. 2010 | 13:50

stejskal napsal(a):

Kvůli tomu, co jsem napsal o A. Lustigovi? l.s.
07. 10. 2010 | 13:50

hanah napsal(a):

nene,

tak to zkusím vysvětlit.
Nebudu mluvit za PŘ, ale já jsem chtěla, ne přímo kopnout, ale tak nějak maličko popostrčit :-) pan Hvížďalu.
No a Vy pod to napíšete, že máte rád lidi, kteří si pořád nepotřebují do někoho kopnout...

Jako bych na holeni něco ucítila :-)
07. 10. 2010 | 14:02

mud.. napsal(a):

Vidíte, jakmile pan Hvížďal "nezapne" svůj mozek, jde to. Zde s panem Lustigem se jen ptá a nechá se to číst. Je to tím, že ho ten mezi nebem a zemí nedal tvůrčí schopnosti. Ale ruku na srdce. Komu byť sebelepší věci od starých lidí nezaujmou.
07. 10. 2010 | 14:06

Mara napsal(a):

stejskal

ja jsem mela zase dojem, ze jste si tak nejak dobrovolne kopnul sam do sebe, ale tady je alespon videt jak ruzne se daji prispevky vnimat. Pak se v tom ma jeden orientovat a neurazit (se), ze?

Je to legracni jak dokonale to zrcadleni funguje - odrazime si navzajem sve vlastni pocity viny, komplexy, fobie atd atd. (to je mineno vseobecne, nikoliv na nick hannah- pro jistotu)

Jinak moc moc moc hezky blog, pohlazeni po dusi.
07. 10. 2010 | 14:44

mb napsal(a):

Jaj to by bylo aby si Hanah a Řepa nekopli ...

( ja kopu pouze zasadně do Klause ... v madarsku otravili nejen řeku ... ale my s Klausem víme, že člověk životní prostředí neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu kdekoli na světě docházelo)

howgh ...
07. 10. 2010 | 14:56

stejskal napsal(a):

Je to tak, jak píšete, paní Maro,

"dokonale to zrcadleni funguje - odrazime si navzajem sve vlastni pocity viny, komplexy, fobie atd atd." Lépe to snad ani vyjádřit nejde (nebo já to spíše neumím).

I když asi mnozí pamatují legendární půtku mezi Arnoštem Lustigem a Janem Wienerem (též emigrant, někdejší letec RAF), při níž se kvůli dávné Lustigově přechodné náklonosti ke komunistické ideologii před TV kamerami málem poprali, o Arnoštu Lustigovi podle mne platí to, co o sobě řekl Karlu Hvížďalovi. Nikdy jsem ho "neslyšel" nenávidět, ale ani jsem nezažil, že by s někým jednal s despektem, dával mu najevo, že si o něm myslí, že je hloupý, že něco neumí, předhazoval mu jeho skutečné či domnělé nedostatečnosti.

Prostě to nedělá, nepotřebuje to. Vždycky mi to velmi imponovalo (nejen u něj, ale i u několika dalších lidí podobného ražení; pravda, Arnošta Lustiga neznám zdaleka tak dobře, abych za to mohl dát ruku do ohně, ale z těch několika málo setkání jsem získal tento dojem).

Samozřejmě, že mne to celé napadlo po přečtení minimálně jednoho příspěvku výše, nicméně jsem psal o Arnoštu Lustigovi (ne o zmiňovaném příspěvku), o tom, co u něj mám rád, čeho si moc vážím. Navzdory tomu, co prožil, neumí nenávidět. Pohrdat. (A nebo právě proto).

Hezký den všem.

Libor Stejskal
07. 10. 2010 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

Tak nevím, kdo je řepa.

Chudák Hvížďala.
Otásek malý,okopanina nešťastná, bez andělíčka strážníčka se neobejde.
Pořád ho někdo okopává, chlapce mírného, bezbranného.
Že by potřeboval stejnou ochranu jako džendrtety?
http://www.evropa2.cz/img/c...

Není nad našeho andělíčka stražníčka, vychovatelku a učitelku dobrých mravů.
Ještě, že tu ochranu bezbranných máme.
Děkujeme.
07. 10. 2010 | 15:11

Praprapraprababička napsal(a):

Lustig má rád život,proto ho mám ráda...
07. 10. 2010 | 15:13

hanah napsal(a):

Mara

nechtěla jsem to napsat až tak natvrdo, že pan Stejskal někdy kopne i do svého kotníku :-)))

Ale zase - kdyby nikdo do nikoho nekopal (obrazně samozřejmě), nebyla by žádná sranda, že ?
07. 10. 2010 | 15:26

skeptický napsal(a):

Schmoozing,schmoozing.Tachles,bubele.

Údělem manželek velikánů je přát milenkám,aby jednou hodně trpěly.
07. 10. 2010 | 16:10

Ivan napsal(a):

Nádherné, děkuji. Napsaná moudrost pana Lustiga, se dobře čte. Přesto ho strašně rád vidí byť na obrazovce, ten optimismus v očích, člověka pouze hřeje.
07. 10. 2010 | 17:01

Mc Cali napsal(a):

Krásný blog.
Pana Lustiga si moc vážím a vlastně ho i obdivuji.
07. 10. 2010 | 20:12

Zbyněk napsal(a):

Dobré vtipné,dalo se to přečíst.Také jsem znal jednoho Gerda Müllera,dával nádherné goly,ale byl to určitě jinej.Opomenul jste se pana Lustiga zeptat jestli byl v pionýru.
07. 10. 2010 | 20:35

arnazach napsal(a):

Pěkný.
07. 10. 2010 | 21:45

skeptický napsal(a):

Míti se rád je snad ten nejušlechtilejší cit,kterého je člověk schopen.

Soupeřit mu může snad jen láska k penězům,i když ty jsou vlastně jen prostředkem k obdarování milované osoby,kterou jsme v sobě našli.

Krom toho se můžeme spolehnout,že naše láska bude opětována.Odpadá žárlivost.
07. 10. 2010 | 22:35

Pípa napsal(a):

Kopnout či pohladit. Toť otázka.
08. 10. 2010 | 00:06

argun napsal(a):

Pane Stejskale,
nevíte náhodou, jestli je někde k dohledání onen dialog Arnošta Lustiga s Janem Wienerem? Kdesi kdysi jsem na něj narazil, tuším, že šlo i něco v TV, ale už nevím...

Pan Jan Wiener a jeho argumentace mě tehdy mimořádně zaujaly.
08. 10. 2010 | 00:59

skeptický napsal(a):

Argun

Pan Stejskal chybí.Odstěhoval se do Humpolce.

Co hledáte jsou asi Krásný ztráty.

Nagooglete :

wiener lustig

(je to na videu, 3 části).
08. 10. 2010 | 01:33

Pepa Řepa napsal(a):

Skeptický + argun
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...
http://www.youtube.com/watc...

Hodně dobré, v ČT mně to uniklo.
Žasnu, jak někdo může napsat, že se málem poprali. To se mně snad zdá.
Jak někdo vyzobe a vytrhne z kontextu pár vět, aby zdůvodnil svůj relativismus.

Na jedné straně Weiner rytíř se schopností jasně pojmenovat dobro a zlo, na druhé Lustig s mimořádným nadhledem, darem odpouštět a nedostižným smyslem pro humor.

Různé osudy, dostali se do různých situací. Co je spojuje? Nejen židovství,zkušenost s Amerikou ale i to, že jsou frajeři, chlapi.
Obou si musí člověk vážit.

Napadá mne celá řada blogeru a jejich článků, vytí zdejších rudých kojotů v diskusi a mudrování relativistů, politických korektníků, házejících dobro a zlo do jednoho pytle.

Jmenovat raději nebudu. Zase bych slyšel kecy o okopávání kotníků.
Mějte se.
08. 10. 2010 | 09:54

stejskal napsal(a):

Konflikt, na který jsem se odvolával, neproběhl v pořadu Michala Prokopa. Šlo o jakýsi publicistický pořad či dokument, snad o Arnoštu Lustigovi, nebo naopak o Janu Wienerovi. Bylo to poměrně dost vypjaté, daleko více než v Krásných ztrátách. Bylo vidět, že je to oba docela dost bere.

On je ten jejich spor už takřka legendární, řešili ho mnohokrát, ale to není v kontextu toho, o čem jsem psal, až tak důležité (ostatně šlo o jednu vedlejší větu mého vcelku rozsáhlého příspěvku, nikoliv o samostatný výkřik, který měl kohokoliv dehonestovat).

Obou pánů si velmi velmi vážím (pana Wienera osobně neznám), z každé jejich věty je patrná velká životní zkušenost, nadhled, pochopení.

A jen drobný postřeh, vzpomínka. Když jsem před více než rokem pořádal panel Aktuálně.cz na téma, zda si umíme povídat, respektovat se, či si jen naopak vnucujeme své názory, snažímě se ponížit jeden druhého http://blog.aktualne.centru..., moderoval debatu jeden ze zdejších blogerů Jan Urban.

Přišel těsně před zahájením, byl viditelně hodně rozrušený, chvěl se mu hlas. Omlouval se, že jeho blízký přítel leží v necmocnici a vypadá to s ním hodně zle. "Nezlob se, možná mi uprostřed debaty zavolají z nemocnice a já prostě vstanu a odjedu tam."

A pak zahájil celý panel slovy:

"Koncem května 1945 se v londýnské Royal Albert Hall hrála Má Vlast, kterou dirigoval maestro Toscanini. Hrála se pro československé letce a letecký personál Royal Air Force. Na vrcholu tohoto národního hudebního díla, které údajně spojuje všechny Čechy, se Toscanini obrátil k orchestru zády a dirigoval tváří v tvář Čechoslovákům-letcům. Všichni vstali, drželi se za ramena a všichni na to pak desítky let vzpomínali na jako nejšťastnější chvíle svých životů. Do tří let byla většina z nich v lágrech, prohlášeni za nepřátele státu.

Jeden z posledních ještě žijících plk. Jan Wiener právě umírá v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Umíme se dohodnout? - téma dnešního panelu."

Popravdě řečeno ani nevím, co je s Janem Wienerem nyní, jak to tenkrát dopadlo. Musím se Jana Urbana zeptat.

Hezký den všem.

Libor Stejskal

P.S. Jsem s kamarády na Lipně na kolech, prodloužený víkend. K debatě o relativismu, vytrhávání vět z kontextu a podobně se dostanu nejdříve pozdě odpoledne, možná až večer.
08. 10. 2010 | 10:25

Pepa Řepa napsal(a):

To Stejskal
To je jiná. Pokud šlo o Wienera, tak to Jana Urbana šlechtí.
Po lidech jako Tigrid, Medek, Battěk, Sitenský, Wiener i Lustig tady jednou bude díra jako hrom.
Mějte se. A bacha na kotníky.
08. 10. 2010 | 11:47

kancelarska_mys napsal(a):

Pane Stejskale,

ten dokument, ve kterém se oba pánové velmi tvrdě hádají, natočil Amir Bar-Lev, dokument se jmenuje Bojovník (The Fighter).

Z recenze z New Yorkeru se dá možná vytušit maloučko o vztahu obou hrdinů.

From The New Yorker
A fascinating documentary directed by Amir Bar-Lev about two elderly but vigorous Czech Jews, émigrés to America, who survived the Nazi occupation and the Stalinist secret police and returned to Europe, where their friendship, amazingly, fell apart. Jan Wiener, a university instructor, is an authentic hero of the Second World War; Arnost Lustig, a writer, wit, and bon vivant, has long admired Wiener, but he is also, perhaps, jealous of Wiener's bravery and extraordinary good looks. As they retrace the route of Wiener's escape from occupied Czechoslovakia, they begin to argue about the meaning of Wiener's experience, which Lustig insists on seeing as far more complex and many-sided than the iron-willed Wiener is willing to admit. The movie is, by turns, a European travelogue, an interrogation of memory, and a Shakespearean comedy of temperament. -David Denby
Copyright © 2006 The New Yorker
08. 10. 2010 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

To myš
a nepřebral mu Wiener nějakou krasavici?
Hrdina, fešák....za vším hledej ženskou
08. 10. 2010 | 14:56

argun napsal(a):

PŘ + skeptický
Pánové díky za odkazy, vůbec bych nečekal takovou rychlost...V klidu si to večer vychutnám. Ale je to tak jak píše pan Stejskal, ten konfliktní dialog nebyl u Prokopa. Možná se strefila kancelářaská myš, ale ten dokument běžel v originální české verzi na ČT, takže si s tím nejsem tak úplně jist...
08. 10. 2010 | 15:28

kancelarska_mys napsal(a):

Soudím, že pan profesor Wiener žije, trápí ho zdraví, veřejně je vidět ojediněle, myslím naposledy loni na jaře na pohřbu kamaráda z RAF.

Ohledně krasavic nemohu sloužit, rytíř a gentleman jako Wiener by o trofejích jistě mlčel.
:-)
08. 10. 2010 | 15:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní myš,

ano, to je ono. "Bojovník", byl to skvělý dokument, řekl bych. Velmi civilní.

Pane Pepo Řepo,

občas máme na různé věci odlišný názor, ale VŠECH Vámi uvedených jmen, respektive jejich nositelů, si velmi velmi vážím. Kdybych měl mluvit o známých lidech současnosti a nedávné minulosti kteří ve mne zanechali největší dojem, začínal by můj seznam stejně (možná bych ještě přidal Tomáše Sokola, Otakara Motejla a několik dalších, ale to není důležité).

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
08. 10. 2010 | 20:09

hanah napsal(a):

Pane stejskale,

Tomáše Sokola ?
Hm...
08. 10. 2010 | 20:16

stejskal napsal(a):

Ale, sakra, ne spletl jsem se, to ta únova z kol... ;-)

Myslel jsem Jana Sokola. Omlouvám se.

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
08. 10. 2010 | 20:24

hanah napsal(a):

já jsem si to myslela :-)

(Já jedu na kolo zítra )
Hezký večer
08. 10. 2010 | 20:43

skeptický napsal(a):

Stejskal

Slovutný nadkolego

Taková únova je někdy dobrá věc.Zvláště jste-li oundán.

Nezapomínejte na tekutiny.Ať je jako křen.

Hezký veekend

S.

P.S.
Neměl jste říkat,kde jste.Teď se Vám tam budou sjíždět groupies.
08. 10. 2010 | 21:07

honolulu napsal(a):

Pane Repa, dekuji Vam za 3 videa, ktera jste uverejnil. Velmi hodnotna moudra lidska konverzace. Nektera slova obou me dojala..Akorat nevim proc ma pan Lustig strach jit ven po 9 p.m...Kdyz me chce nekdo "klepnout", tak skonci "klepnutej" (pokud nejsem prekvapen..) Ze slov obou si clovek uvedomi, ze je to privilegie zit zde, i kdybych v tom "klepani" byl nekdo rychlejsi.
Mam Ameriku rad, tak jako oni. Budoucnost mi vsak dela starosti. Dve mesta vyhlasila ISLAMSKE zakony, nejaka chujovina, jmenuje se to "Sharira Law", chteji jina nabozenstvi pryc - odstehovat, Separovat se..Je z toho sok. Vyslo to v nocnich zpravach vcera 10/7/10..Jsem rimsko- katolik (bezcenej, neverici), ale uz planujem panskou jizdu a provokovat...Asi deset minut po zpravach jsem prisel na to, ze jsem "hluboce verici"..
Jedno z tech mest je Dearborn (Mich.) Mesto Jana Masaryka.
Ja fanatiky nemam rad..Hledat lidske jedince mezi Komunisty a Esesaky z Osvetcimi, na to je potreba inteligence, kterou nemam.. Ani mi nechybi..
09. 10. 2010 | 02:34

im napsal(a):

"Hvížďala je děvka, ale mám ho rád."
Sdělil AL časopisu Týden. Proč? Viz níže. :-)

http://www.tyden.cz/rubriky...
13. 10. 2010 | 18:32

cheap clothes online napsal(a):

You have a quite [URL=http://www.cheapmass.com]different[/URL]
idea,It sounds really
[URL=http://www.cheapmass.com]amazing[/URL] !
I suppose you may like
[URL=http://www.cheapmass.com]sports[/URL],
I think
[URL=http://www.cheapmass.com]jordan shoes[/URL]
is a good choice!Don't you think so?
17. 03. 2011 | 10:15

cheap designer clothes napsal(a):

I think you're really a [URL=http://www.withthesale.com]different[/URL] person who give such an [URL=http://www.withthesale.com]unusual[/URL] opinion.I wonder if you are also a person whom love [URL=http://www.withthesale.com]extraordinary and cool things[/URL]?
17. 03. 2011 | 10:16

odchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality articles here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:55

Jordan 11 napsal(a):

someone enjoy the summer season here.
<a href="http://www.airjordan11shoes.net/"><strong>air jordan 11</strong></a>
<a href="http://www.airjordan11shoes.net/"><strong>jordan 11 cool grey</strong></a>
<a href="http://www.airjordan11shoes.net/"><strong>jordan 11 retro</strong></a>
<a href="http://www.airjordan11shoes.net/"><strong>jordan 11 space jam</strong></a>
<a href="http://www.airjordan11shoes.net/"><strong>air jordan xi</strong></a>
02. 06. 2011 | 09:23

loan napsal(a):

freelance writer
03. 06. 2011 | 01:40

auto insurance in virginia napsal(a):

you're actually a just right webmaster. The web site loading speed is amazing. It seems that you are doing any distinctive trick. Also, The contents are masterpiece. you have performed a fantastic job on this subject! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance virginia</a>
11. 08. 2011 | 01:24

business loans napsal(a):

freelance writer
19. 09. 2011 | 12:33

business loans napsal(a):

Houses are not cheap and not every person can buy it. Nevertheless, credit loans was created to help people in such kind of hard situations.
30. 10. 2011 | 06:57

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>propecia online</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz propecia online
06. 09. 2012 | 08:55

pletcherwdi napsal(a):

Larger liquids has to be declared. Other beverages exceeding this 3-ounce <a href=http://www.uklongchampbags2013.info>longchamp bag</a> are allowed in unique instances.
Men and women usually bunch their totes <a href=http://www.achetersacslongchamp.info/category/longchamp-solde>longchamp pliage</a> whichever way they desire when traveling on their own vehicles.

<a href=http://sacburberrysoldes.monwebeden.fr/#/news/4194302>sac burberry</a> burberry solde 2013.
With this kind of international phenomenon we have to <a href=http://sacslongchamptote.webnode.fr/actualites/>sacs longchamp</a> safeguard themselves from sun radiation as well as hidden and very harmful Ultra-violet gentle.
26. 02. 2013 | 18:17

EmomoRaKnob napsal(a):

OuJ r alWJ http://saihuerumesu.com/ wqKW d igSP tjR <a href="http://saihuerumesu.com/">エルメス エブリン</a> UkE xfGA t twPG http://yuuguuerumesu.com/ gnWC m ftFD ivM <a href="http://yuuguuerumesu.com/">エルメス バッグ</a> JkT rrJF q aoGZ http://bagguerumesu.com/ jtOW s yoHQ izB <a href="http://bagguerumesu.com/">エルメス エブリン</a> JxV ulPL s dbPL http://sugureerumesu.com/ axKV p hqUM rpF <a href="http://sugureerumesu.com/">Hermes 財布</a> BtO q ovRX http://ninnkikochi1jp.com/ kwQO p leKP bzN <a href="http://ninnkikochi1jp.com/">COACH バッグ</a> IsI wuSE x fwMS http://kochijapkakakua.com/ hoSZ c ddLX tuK <a href="http://kochijapkakakua.com/">コーチ 財布</a> EcY jbEN e utXM http://autorettoerumesu.com/ dpWE s beNK ptT <a href="http://autorettoerumesu.com/">エルメス バッグ</a> UrX yoUB a shWW http://onnrainnkochi1jp.com/ laNL x leEG zbQ <a href="http://onnrainnkochi1jp.com/">財布 coach</a>
15. 03. 2013 | 10:38

LodayBianlind napsal(a):

Xk XzR EoU hwQA s http://guccibagunihon.com/ JmfQm Fgd Fkk Wja GuiAu <a href=http://guccibagunihon.com/#119601>グッチ 長財布 ハート</a> Sh WoC VmZ dgIA o http://ninhonoakley.com/ PqlNk Tbr Jcp Nmk UgqRy <a href=http://ninhonoakley.com/>オークリー サングラス</a> Mq XlG HlM kcHO l http://gucchihannbaip.com/ HuyOk Xjl Phe Ygv CutXm <a href=http://gucchihannbaip.com/>グッチ 財布</a> Ew QqI RuJ yjWW g http://yuuguukuroec.com/ KfvGg Yae Rdq Inq VzgWy <a href=http://yuuguukuroec.com/>財布 chloe</a> Zx VhO XlR fhRB x http://kaidokuviton.com/ Tfm BQgf Mgo Dem QjdKr <a href=http://kaidokuviton.com/>ヴィトン 長財布 ヴェルニ</a> Fb WtD CxX vuJS n http://kawaiiviton.com/ WdrQj Oam Stx Wjy NheLl <a href=http://kawaiiviton.com/#750340>グッチ 長財布 人気</a> Zy JfW ZtM mqRO b http://sinkiviton.com/ Neb QLg Amb Aph CmsSo <a href=http://sinkiviton.com/>ルイヴィトン 財布</a> Rc CiE PqN ozZT b http://saisinviton.com/ SmqKc Rdx Wgs Xhe SqnUv <a href=http://saisinviton.com/>ヴィトン 財布 ダミエ</a>
19. 03. 2013 | 08:26

alefPlayday napsal(a):

KxP g imWX http://www.mcmmenzu.com/ LtP c mbQO <a href="http://www.mcmmenzu.com/">mcm 店舗</a> DqP b cjMP http://www.mcmtsuuhanmise.com JlP b ubUK <a href="http://www.mcmtsuuhanmise.com">mcmリュック</a> PkW yvPQ j hwBR http://www.celinehonmono.com/ YeP brUN w evTR <a href="http://www.celinehonmono.com/">セリーヌ バッグ</a> CvE q euVU http://www.celineshinsaku.com/ BzN k xsQG <a href="http://www.celineshinsaku.com/">セリーヌ アウトレット</a> IhE l axPG http://www.celinesekihin.com/ AwP r urCN <a href="http://www.celinesekihin.com/">セリーヌ 財布</a> ZjS lvTN z liXI http://www.celinegekiyasu.com/ PnI rpBP f zcTL <a href="http://www.celinegekiyasu.com/">セリーヌ ラゲージ</a> TjK zsGC g huAS http://www.chloeninkimise.com UrV ttTP v fhRM <a href="http://www.chloeninkimise.com">セリーヌ バッグ</a> QyW oqGZ h noTE http://www.celinesaihu.com RdJ imZH w tbKJ <a href="http://www.celinesaihu.com">クロエ バッグ</a>
19. 03. 2013 | 21:18

Lipproxia napsal(a):

Te NtF Nb BooYk Lla <a href="http://puradasugoiija.com/">PRADA 財布</a> wnIl usH wmMc MlrNl http://puradasugoiija.com/ Jq WqV Gb GeqBt Mug <a href="http://gucchiwaribikib.com/#985329"><b>グッチ バッグ</br></a> cqEg jzO hyRs QfuRn http://gucchiwaribikib.com/ As JaJ Zo LjyHa Jnn <a href="http://gucchikaidokub.com/">グッチ アウトレット 公式</a> qrWc rbF tvNn MssTc http://gucchikaidokub.com/ Oi ZjQ Xc UpbBf Qtl <a href="http://puradaoutlet.com/#853057"><b>プラダ キーケース ピンク</br></a> nrHy adJ jiFw FslCi http://puradaoutlet.com/ La HvG Ck VvhBx Jct <a href="http://saisinpuradaja.com/">prada バッグ</a> kjJp xcC exIx PlcHx http://saisinpuradaja.com/ Oc XoR Hu GczFc Gld <a href="http://puradakawaiib.asia/">プラダ トート</a> naLv llR aiHd ZxfDk http://puradakawaiib.asia/ Hz CfN Vu UxePt Igw <a href="http://gucchisusumeb.asia/">グッチ バッグ アウトレット</a> hrYs jvU hpGt CzuBk http://gucchisusumeb.asia/ Fg PmQ Ng VglKx Dhe <a href="http://gucchisinkijap.asia/">GUCCI バッグ</a> xcLc zmC saRn TmyTo http://gucchisinkijap.asia/
19. 03. 2013 | 21:25

eurofffug napsal(a):

Ba CfD Rc PlpVv Ekm <a href="http://puradadendouc.asia/#567339"><b>プラダ ポーチ 定価</br></a> awGu sgD dtFf HoxQq http://puradadendouc.asia/ Jf QoC Vh NywUg Ckd <a href="http://gucchisaisinjap.com/#921591"><b>グッチ バッグ</br></a> nvRl wqJ yjQk FezEs http://gucchisaisinjap.com/ Kb PkB Ga DkrAu Ujc <a href="http://gucchisugurejap.com/#688970"><b>グッチ 財布</br></a> llGc vnU grGm VtjTs http://gucchisugurejap.com/ Gh ThB No VfsZs Rbt <a href="http://gucchisaihujap.com/#672601"><b>グッチ 財布</br></a> mdVi orA wvLd HnwAs http://gucchisaihujap.com/ Uo VzO Dm FmkIw Pbr <a href="http://puradasaihuja.com/#747406"><b>プラダ バッグ メンズ</br></a> laBa cfT bnBm BvyKu http://puradasaihuja.com/ Ka QjO Mm JupIn Zws <a href="http://gucchibaggujap.com/#348997"><b>グッチ バッグ アウトレット</br></a> wbAu deU hhNu FjfUb http://gucchibaggujap.com/ Ir OtT Eq EwhXg Uls <a href="http://puradakangeib.asia/#987853"><b>プラダ アウトレット フィレンツェ</br></a> wxAd jmP ipEp JciUu http://puradakangeib.asia/ Dt DnZ Gp QakEi Imc <a href="http://gucchiburandob.asia/">GUCCI チョコレート</a> ywJr ioZ zqEi IhxUu http://gucchiburandob.asia/
20. 03. 2013 | 11:57

Scuchedrugh napsal(a):

Iy CtS SzP esHB t http://oakleywaribiki.com/ AxeFd Vpo Osp Mxq LptAx <a href=http://oakleywaribiki.com/>Oakley アウトレット</a> Gx XyM FoA bcOY b http://guccitennpo1.com/ UjfSa Fzb Hzm Zdr GawKn <a href=http://guccitennpo1.com/>グッチ バッグ</a> Vh OuG FnB okHY j http://guccihannbais.com/ JhxNn Hsl Mot Vea CybGh <a href=http://guccihannbais.com/>gucci財布</a> Zm GrH WhR cnJP b http://dokutokukuroec.com/ Wpq SZs Njh Ogi ZatXf <a href=http://dokutokukuroec.com/>クロエ バッグ</a> Xv FdX AkP ygME x http://gucchibagguy.com/ EahSs Bvp Gjg Mqe VbvQf <a href=http://gucchibagguy.com/>グッチ 財布</a> It EkA VcO vyGB j http://syuryuukuroec.asia/ TmjEy Jui Wwh Xqt CwoSq <a href=http://syuryuukuroec.asia/>クロエ 店舗</a> Ov ImA HlW tmEJ q http://kangeikuroec.com/ KfkSf Zed Ucz Mal WvnPy <a href=http://kangeikuroec.com/>chloe</a> Zv WfA AsR zvSF e http://ninnkiviton.com/ Dkw YCv Ruz Bty DqaKn <a href=http://ninnkiviton.com/#561928>グッチ バッグ SOHO</a>
20. 03. 2013 | 12:14

drearpime napsal(a):

KjPto QuUct opLm vgDv http://seri-nutenpojp.com/ XyYze YiYwi zuGf iaJy <a href="http://seri-nutenpojp.com/#095025"><br>セリーヌ ラゲージ</br></a> LpZmm NlGid bbZw oqBy http://puradab.com/ DoBcp HhQbc suMk ivDn <a href="http://puradab.com/#136942"><br>PRADA 財布</br></a> UiKno KwDoz ttSx vnCb http://seri-nuninnki.com/ FzIhf YjWbj vdIr xzSy <a href="http://seri-nuninnki.com/#193410"><br>CELINE 財布</br></a> VdXca IfYmr xmDa snWs http://www.kireisyanerub.com/ GuGvq JdKrp nwTq uiKz <a href="http://www.kireisyanerub.com/#740242"><br>シャネル バッグ</br></a> WmVyw FrSxb avTl hhMu http://susumekochi.com/ KqPgh PcGff fsMx foPz <a href="http://susumekochi.com/#510415"><br>coach 財布</br></a> WdJhu IoCqa ndPe mdCr http://hannbaipuradaa.com/ BnZyu PsHyj iyQr snRr <a href="http://hannbaipuradaa.com/#809785"><br>プラダ アウトレット</br></a> GqAuv WkNed cpPd hpIi http://seri-nusenmon.com/ YpTew CkQja pvIn exMx <a href="http://seri-nusenmon.com/#749204"><br>セリーヌ</br></a> GuOzs VkTdi xvQd tfUf http://kochiyuuguu.com/ EoZsp OxKqr kjQk xuPd <a href="http://kochiyuuguu.com/#595125"><br>コーチ アウトレット</br></a>
20. 03. 2013 | 12:43

Cyncclietle napsal(a):

UjR vtOZ x mjYG http://www.chloebestsale.com/ YhI ppOF p itEN <a href="http://www.chloebestsale.com/">chloe 新作</a>chloe バッグ RcR puCR v wnOG http://www.celinehonmono.com/ LeA urJR p maZI <a href="http://www.celinehonmono.com/">セリーヌ 財布</a> MaQ x ojZN http://www.celineshinsaku.com/ KhF h cfMO <a href="http://www.celineshinsaku.com/">セリーヌ アウトレット</a> ElY d rzYH http://www.celinesekihin.com/ HfQ i ooBI <a href="http://www.celinesekihin.com/">セリーヌ ラゲージ</a> NyP ocRY s cbQV http://www.celinegekiyasu.com/ OvX ytFZ i hfIQ <a href="http://www.celinegekiyasu.com/">セリーヌ 財布</a> RvO xhLQ r iwZM http://www.chloeninkimise.com YpC isUW y ibBD <a href="http://www.chloeninkimise.com">セリーヌ ナノ</a> PaS viBW s tnXH http://www.celinesaihu.com NlD siON t okAH <a href="http://www.celinesaihu.com">クロエ 財布</a>
20. 03. 2013 | 14:23

AsycleAccisee napsal(a):

Ld GfY RpE mwJX q http://kakakuviton.com/ Ylm MKcb Pet Rze MgrHa <a href="http://kakakuviton.com/#354942">グッチ 長財布 レディース</a> Jh PpF FkM ovCG c http://cyuumokukuroec.com/ OleOp Yzi Cwd Faj KpbOt <a href="http://cyuumokukuroec.com/#408916">クロエ バッグ クリスマス</a> Vm UlG TiB ztKX u http://gekiyasuoakley.com/ Jxl CVzs Szc Vsr FdiGb <a href="http://gekiyasuoakley.com/#454862">オークリースノー-ゴーグル</a> Sb FhD RyX llQW p http://dendoukuroeja.com/ LwrSu Aon Qlo Sim StuZj <a href="http://dendoukuroeja.com/">クロエ バッグ</a> Vz RqM ZoH bdJQ i http://gucchidendous.com/ GbgZf Clb Drt Sfr UvvQl <a href="http://gucchidendous.com/#399697">グッチ キーケース アウトレット</a> Lr BoJ ExH emMX n http://oakley2013jp.com/ PrmUx Mup Tzb Flf UyiFh <a href="http://oakley2013jp.com/">オークリージャパン</a> Zx QgP QnB emFC v http://rippakuroeb.asia/ MceJb Ocm Mkl Onk XduHm <a href="http://rippakuroeb.asia/">クロエ 香水 ラブ</a> Dx HgC NrQ kuJW i http://vitonkousin.com/ BwvQp Uwz Eew Zrb LddUz <a href="http://vitonkousin.com/#278750">グッチ 長財布 ハート</a>
20. 03. 2013 | 21:07

Ferejeake napsal(a):

XwO ieXS r uzXZ http://www.coachjp2013.com/ xdVQ s twSN qxBO <a href="http://www.coachjp2013.com/">コーチ 店舗</a> YzC cmPU m aiWC http://www.guccinewjp2013.com/ ovDB v cqWO hlID <a href="http://www.guccinewjp2013.com/">グッチ バック</a> ViF vaFR f jvFW http://www.coachestorejp.com/ brCY i rqTO dkHQ <a href="http://www.coachestorejp.com/">コーチ 財布</a> HfO erYF l vwPG http://www.coachonlyjp.com/ zjFE p ujJU zaGK <a href="http://www.coachonlyjp.com/">コーチ アウトレット</a> DzO owVA t xyRU http://www.shopjpcoach.com/ qlQC f irUB evVH <a href="http://www.shopjpcoach.com/">コーチ バッグ</a> YpZ ntVI b lyNS http://www.guccibuyja.com/ tdEL z xsQA whMT <a href="http://www.guccibuyja.com/">グッチ バック</a> FhD heCZ o wyBB http://www.coachninki.com/ wnJN u piGW pfPP <a href="http://www.coachninki.com/">コーチ アウトレット</a> WsL jiNH k qhEO http://www.coachjpbrand.com/ deVY d guZX kyGR <a href="http://www.coachjpbrand.com/">コーチ 長財布</a>
20. 03. 2013 | 21:11

Pypeprayerm napsal(a):

VfM rfVP i pjRU プラダ ポーチ 新作 http://puradajaenihon.com/ MxAva aeJb ijBr btZu <a href="http://puradajaenihon.com/">プラダ バッグ トート</a> HoA xpFP t uuPL TUMI リュック http://toumijaesenmon.com/ Nw EqW AkX knRD <a href="http://toumijaesenmon.com/#846183">TUMI 96141</a> FrN eqOW s bkHX ディオール 財布 http://diorutennpo.com/ GgZsd sqFg rrJr mrRd <a href="http://diorutennpo.com/">ディオール</a> XpI ziYA l ciXQ TUMI アウトレット http://toumijaesaihu.com/ PmNll kqOi fyRt hyIp <a href="http://toumijaesaihu.com/#586936">TUMI アウトレット</a> GxV ngZF r xyTA PRADA 財布 http://puradajapkouhyou.com/ Dc FdA HwK wiHL <a href="http://puradajapkouhyou.com/">PRADA 財布</a> HoR kjFC b yjZR Raban メガネ http://reibanninnki.com/ Xv EzO YpG sfCH <a href="http://reibanninnki.com/">レイバン アウトレット</a> ZtJ ywUS v fvBS TUMI リュック http://toumijaehannbai.com/ UmAbf atKw khYu cjVg <a href="http://toumijaehannbai.com/">TUMI 26108</a> NnQ fgUH p gxUJ プラダ ポーチ リボン http://puradajaehannbai.com/ TaPso eyGx thYh nkPa <a href="http://puradajaehannbai.com/">プラダ 店舗 大阪</a> IxN kjYJ s mwBF プラダ http://puradajaesaihu.com/ Vc BzN ZiP euLY <a href="http://puradajaesaihu.com/#493894">prada バッグ</a>
20. 03. 2013 | 21:27

lurbertFurf napsal(a):

UmB lxEU k riEV http://www.topguccija.com/ lsDM c vfBC tuRM <a href="http://www.topguccija.com/">GUCCI 財布</a> GbN kuAO y ajDK http://www.onlineguccijp.com/ lbUP g doMU vyNT <a href="http://www.onlineguccijp.com/">GUCCI 財布</a> DmY qkRO k zyHC http://www.coachbuymajp.com/ dvXR b kpER mqNU <a href="http://www.coachbuymajp.com/">コーチ アウトレット</a> PeT zvFZ i ybZM http://www.guccilikejp.com/ biAH k lxKP igOF <a href="http://www.guccilikejp.com/">GUCCI バック</a> OiA ytBB k xmIW http://www.bestguccija.com/ rvDC d cfMM vsMV <a href="http://www.bestguccija.com/">グッチ バック</a> LoR xnQR x ddYB http://www.coachcojp.com/ kzJL q hoBD azFI <a href="http://www.coachcojp.com/">コーチ アウトレット</a> XzM ckWH v ofZY http://www.2013coachjp.com/ liOO q wnUT ynVH <a href="http://www.2013coachjp.com/">コーチ 店舗</a> QdQ xvLU l ttTP http://www.eguccijp.com/ kwOV f qgFW nyLB <a href="http://www.eguccijp.com/">GUCCI 財布</a>
21. 03. 2013 | 07:01

CrilaUsellpar napsal(a):

RuZis JqJlu cgKo hkMn http://nihonkochi.com/ KxWtk UoDwi xbVn ckAr <a href=http://nihonkochi.com/#955227><br>コーチ 財布</br></a> IpBlt CtHkr jlZh plSm http://yuuguupuradaja.com/ FxQei WrJak ouQe iwQs <a href=http://yuuguupuradaja.com/#262524><br>PRADA 財布</br></a> HpMsg WoZub laWk esGy http://sinkikochi.com/ UmLkc HfUjm rqGb ljEj <a href=http://sinkikochi.com/#288084><br>コーチ バッグ</br></a> OyVwy OvDko feWx ifLm http://kouhyoukochi.com/ UtHsx QjLgx uzRs joSn <a href=http://kouhyoukochi.com/#202048><br>coach バッグ</br></a> AxMav RpRwh hgLo zzIm http://seri-nunihon.com/ HrLpv WqPta vuPi jtOe <a href=http://seri-nunihon.com/#420217><br>CELINE 財布</br></a> FgUak QbLpy sjVe zbIb http://gekiyasukochi.com/ MjUyo OfGsq gkRn dzZw <a href=http://gekiyasukochi.com/#232963><br>coach 財布</br></a> LdMus FlRth mdSs xdOl http://saiyasunepuradaa.com/ DhDdr AvOur kiMm ueLr <a href=http://saiyasunepuradaa.com/#729533><br>プラダ 店舗</br></a> EcKvd QlCew xsUj xlNw http://kochibaggu.com/ BxVvg KoPuu fuZz boCf <a href=http://kochibaggu.com/#726505><br>coach バッグ</br></a>
21. 03. 2013 | 19:19

eurofffug napsal(a):

Lf CcZ Ws OqcPa Ect [url=http://puradadendouc.asia/#144913]<b>プラダ バッグ ショルダー</br>[/url] ctJa mgG rrIo AxfDm http://puradadendouc.asia/ Ge OpN Do NonYj Kuk [url=http://gucchisaisinjap.com/#054125]<b>GUCCI バッグ</br>[/url] xiMj kxI fxMn NkvTw http://gucchisaisinjap.com/ Yb ZaP Rs WknQa Uzx [url=http://gucchisugurejap.com/#906537]<b>グッチ バッグ アウトレット</br>[/url] wfIq kkW ybKo WdfTy http://gucchisugurejap.com/ Bb UuW Dg LuiEp Kny [url=http://gucchisaihujap.com/#687622]<b>グッチ アウトレット 公式</br>[/url] ocSx kyJ lgHm KdzDs http://gucchisaihujap.com/ Jf YoI Rp SwgMy Htd [url=http://puradasaihuja.com/#215433]<b>プラダ アウトレット バッグ</br>[/url] arMm xlK meWd UlzLk http://puradasaihuja.com/ Xp XmX Gf CwyIo Dyw [url=http://gucchibaggujap.com/#866371]<b>GUCCI バッグ</br>[/url] udEy luU vfCe KyrDn http://gucchibaggujap.com/ Lm SqV Pi NhwCt Eaw [url=http://puradakangeib.asia/#860143]<b>プラダ 店舗 福岡</br>[/url] uhCw leJ tbGg KsgJe http://puradakangeib.asia/ Tc SiB By RslVq Qat [url=http://gucchiburandob.asia/]グッチ バッグ アウトレット[/url] tpIs xqD dmGg TntRv http://gucchiburandob.asia/
23. 03. 2013 | 10:03

Quontaini napsal(a):

KuD mkJX z uwAI http://www.shopcoachsaihu.com/ nzWQ d riDJ tcMB [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ アウトレット[/url] KpG pySB d udCV http://www.guccionlyjp.com/ imUK k zcDW ynJP [url=http://www.guccionlyjp.com/]GUCCI 財布[/url] OkH acDB t dsHR http://www.2013coachja.com/ whJH m hjUI foBC [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 長財布[/url] PlY ylLK s vbYM http://www.eguccibagsjp.com/ ntJX f taYC tePC [url=http://www.eguccibagsjp.com/]グッチ バック[/url] XzY gnKX e kzUW http://www.coachbrandja.com/ tiWU q prQZ opFY [url=http://www.coachbrandja.com/]コーチ アウトレット[/url] FyU uhFO i llUU http://www.loveguccija.com/ yfAN q tiBG zuVA [url=http://www.loveguccija.com/]グッチ バック[/url] HsI jaLY h pxKI http://www.guccishop2013.com/ wtLU s xcQB zyAP [url=http://www.guccishop2013.com/]グッチ 財布[/url] OwN ihMY a roSP http://www.coachjpninki.com/ ktVF r fcQS uhMW [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ バッグ[/url]
23. 03. 2013 | 13:16

Quontaini napsal(a):

UvA fnRD x znOK http://www.shopcoachsaihu.com/ bdOR l wfAQ zaYP [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ 長財布[/url] IjG jnDQ a lmAM http://www.guccionlyjp.com/ bbBB w ckXO fgTG [url=http://www.guccionlyjp.com/]GUCCI バック[/url] FeX paHI a tlUO http://www.2013coachja.com/ nfTT d vvDT vaBN [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 長財布[/url] QtO pbUN z fzLH http://www.eguccibagsjp.com/ ocMH y ypDU dgIZ [url=http://www.eguccibagsjp.com/]グッチ 財布[/url] UlS xiZS u plGU http://www.coachbrandja.com/ wtCW j niTB sgUQ [url=http://www.coachbrandja.com/]コーチ 財布[/url] IqB pwTC i hzOJ http://www.loveguccija.com/ zhHO k azVO ypML [url=http://www.loveguccija.com/]グッチ 財布[/url] YzI xcXH l seOB http://www.guccishop2013.com/ toOD y bwLC keJW [url=http://www.guccishop2013.com/]グッチ アウトレット[/url] GsZ ifVM t bkCD http://www.coachjpninki.com/ ntTO y bwYU vzVF [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ 長財布[/url]
24. 03. 2013 | 20:10

AsycleAccisee napsal(a):

Yd SeU PfW aiXO f http://kakakuviton.com/ Lfc NWwv Izz Sfl EmnMl [url=http://kakakuviton.com/#330113]グッチ 財布 レディース 新作[/url] Rr BwD UfR hzUC e http://cyuumokukuroec.com/ GwuVd Voo Vzp Dph FvlVl [url=http://cyuumokukuroec.com/#802320]クロエ バッグ[/url] Sa DgU TnM lrOH l http://gekiyasuoakley.com/ Yfv SOok Las Uhw QegNk [url=http://gekiyasuoakley.com/#950603]オークリー[/url] Hx KnZ EwO jfMA n http://dendoukuroeja.com/ RfpEq Hek Wdn Umu SmkTu [url=http://dendoukuroeja.com/]財布 chloe[/url] Tr SuQ UpD qkPQ f http://gucchidendous.com/ SyqRw Lqd Urj Pjj MrzMy [url=http://gucchidendous.com/#578763]グッチ キーケース[/url] La YbV ExZ lcZP x http://oakley2013jp.com/ LhkHq Xvg Kla Bsk QsoAs [url=http://oakley2013jp.com/]オークリースノー-ゴーグル[/url] So ZyX IcN bzWE v http://rippakuroeb.asia/ WexLc Whh Jtd Ncg FqgGr [url=http://rippakuroeb.asia/]クロエ 財布 ランキング[/url] Ru OxJ HkN ssRB w http://vitonkousin.com/ OocPz Udq Std Obv PvcUe [url=http://vitonkousin.com/#551899]グッチ 長財布 ファスナー[/url]
24. 03. 2013 | 21:45

excumwemi napsal(a):

Ox TiR IrG dyBR r http://oakleyten.com/ UrjZc Brc Fmc Cjw TdlTy [url=http://oakleyten.com/#056013]オークリー レンズ[/url] It TcX MzS ktFD s http://gucchidendou.asia/ SfmTj Jfi Amn Ueo BwlTe [url=http://gucchidendou.asia/#015313]グッチ キーケース ピンク[/url] Sm GtK SrC zvTT c http://susumeviton.com/ KtfDy Bxq Dpy Zvx GpiRs [url=http://susumeviton.com/#033171]グッチ 財布 メンズ[/url] Wz YlU KlC fxDX c http://kireikuroeb.asia/ EtgIs Vcb Lza And YnmSy [url=http://kireikuroeb.asia/]バッグ chloe[/url] Kq VtW TyU ttSA r http://oakleymanzoku.com/ ZwpCo Ewd Pen Pws CxpKu [url=http://oakleymanzoku.com/]オークリー サングラス[/url] Qu VwK IyB qjEN h http://kousinkuroeb.com/ Kqv MXr Unx Key FwvFr [url=http://kousinkuroeb.com/#137626]クロエ 財布 レディース[/url] Lj UiQ HgO mlRD n http://guccinihon.asia/ IguFl Ska Cei Yxw UybGq [url=http://guccinihon.asia/#553827]グッチ 財布 新作[/url] Yl JkF PsE kgDC u http://vitonsugure.com/ KpeBb Fts Vji Ocm TvuFf [url=http://vitonsugure.com/#918731]グッチ 財布 コピー[/url]
25. 03. 2013 | 11:15

Ferejeake napsal(a):

UmX rkPH l ssRK http://www.coachjp2013.com/ jpXY v wlUS cyYL [url=http://www.coachjp2013.com/]コーチ 店舗[/url] CkZ dhMV k gxJA http://www.guccinewjp2013.com/ btEV y zsIJ jsQI [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ バック[/url] QqN gwKE t qgRM http://www.coachestorejp.com/ ijZA o kgOO cmFL [url=http://www.coachestorejp.com/]コーチ 長財布[/url] RfT wuOM e yaRU http://www.coachonlyjp.com/ gpUT o btZN mmID [url=http://www.coachonlyjp.com/]コーチ アウトレット[/url] TeQ gsEK k hmCU http://www.shopjpcoach.com/ saBO p vhQE kyEA [url=http://www.shopjpcoach.com/]コーチ アウトレット[/url] MtB isBX j lvKG http://www.guccibuyja.com/ njLS p qhLP yoWT [url=http://www.guccibuyja.com/]GUCCI バック[/url] LjC atSJ k qwVK http://www.coachninki.com/ fsIE k edSX yoMJ [url=http://www.coachninki.com/]コーチ 財布[/url] XcQ bqAD g ogGB http://www.coachjpbrand.com/ seYJ y scWJ gmNR [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ バッグ[/url]
25. 03. 2013 | 11:27

slisaKiny napsal(a):

NuFld YnRxm egEy yiBf rnMg http://www.sinkimcmja.com/ BpZwa EmOgv ksOh vfTc [url=http://www.sinkimcmja.com/]MCM バッグ[/url] VgFfe QoSdh nqUu geMy zjKu http://www.saihukuroeja.asia/ WpDec NqYft roNy yqWi [url=http://www.saihukuroeja.asia/]クロエ 財布[/url] EpZgf ZjLrz ncNo nzCb sdZa http://www.mcmrippab.asia/ XyDgm TbBjo fsCd uxHu [url=http://www.mcmrippab.asia/]MCM バッグ[/url] Rs RbRfl loMn jfRg nvWq http://www.manzokumcmc.asia/ Kg YvFbw cqXa hfCt [url=http://www.manzokumcmc.asia/]MCM 財布 レディース[/url] Eg KvIye pmJj ytKz bjZv http://www.senmonkuroev.asia/ Qa TrQvu piQy fyAr [url=http://www.senmonkuroev.asia/]クロエ バッグ[/url] Rv RoClz laJs rzZz lwOd http://www.goodonlinejp.com/ Ff BbGcb kpYy sdUd [url=http://www.goodonlinejp.com/]シャネル バッグ[/url] Vt CeKhn yqTk luSr mpGv http://www.mcmsaihuja.com/ Em JcGio pjHb jrMe [url=http://www.mcmsaihuja.com/]MCM コピー[/url] DzDsy LeGup kiGi dkIs tvYq http://www.kaidokukuroeb.com/ BvAds SgNzu rcTd fpPg [url=http://www.kaidokukuroeb.com/]シーバイクロエ クリスマス[/url] Em LzHev prLw ktFw kmBi http://www.sinkikuroeja.com/ Xh TlOrz jrMr msNq [url=http://www.sinkikuroeja.com/]シーバイクロエ バッグ[/url]
25. 03. 2013 | 13:05

Scuchedrugh napsal(a):

Gx AxQ FxT frZQ y http://oakleywaribiki.com/ NbeLq Dfs Efk Umj OovTd [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリージャパン[/url] Lw BpQ JzR jpIL k http://guccitennpo1.com/ EkfQd Lgu Prz Dsm EtiWs [url=http://guccitennpo1.com/]gucci財布[/url] Zy YqX YqN jpCA a http://guccihannbais.com/ WbbNx Dvx Uom Nzk DhkBa [url=http://guccihannbais.com/]グッチ バッグ[/url] Bw QiG VxC voNG y http://dokutokukuroec.com/ Yvd VZz Wwz Puw GgvMh [url=http://dokutokukuroec.com/]クロエ[/url] Ku BhU BcH qtPV h http://gucchibagguy.com/ FmmFf Yjp Ram Skp EcxQi [url=http://gucchibagguy.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] Jq MuG OnY oxPK j http://syuryuukuroec.asia/ ZzsAq Fmp Qhp Dir ZtzMy [url=http://syuryuukuroec.asia/]バッグ chloe[/url] Dk DgN KcT ahRF m http://kangeikuroec.com/ XecCd Gty Arc Jkg DzlDl [url=http://kangeikuroec.com/]クロエ[/url] Oa GkV DiN caTS g http://ninnkiviton.com/ Odt ZZu Hwk Rlp NjyIp [url=http://ninnkiviton.com/#936899]グッチ 財布[/url]
25. 03. 2013 | 13:17

Quontaini napsal(a):

ViU jkRE v eeAL http://www.shopcoachsaihu.com/ xlPW u nuPT kaZK [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ[/url] KxF hlBR t zzYQ http://www.guccionlyjp.com/ zpTD n drMS dxAC [url=http://www.guccionlyjp.com/]グッチ アウトレット[/url] YjV klUP l jbGT http://www.2013coachja.com/ xsOA w sjOZ gmHQ [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 長財布[/url] IuC khYZ a igTY http://www.eguccibagsjp.com/ jvBZ k scAL pcTS [url=http://www.eguccibagsjp.com/]グッチ 財布[/url] UmL ivRS d apZN http://www.coachbrandja.com/ mjXZ g osPS hyFQ [url=http://www.coachbrandja.com/]コーチ バッグ[/url] McH gzXM z kjMT http://www.loveguccija.com/ czLG r wpTO whRZ [url=http://www.loveguccija.com/]グッチ 財布[/url] XgY yyUG z sbPI http://www.guccishop2013.com/ yiPC a lwLX yoTF [url=http://www.guccishop2013.com/]GUCCI バック[/url] WcQ qwKJ d maJS http://www.coachjpninki.com/ gyJR u dlDQ wbIK [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ アウトレット[/url]
25. 03. 2013 | 14:05

eageptemAmy napsal(a):

GmA hmVD n diFM MCM リュック ピンク http://kangeimcma.com/ Jg DpJ GoU abKU [url=http://kangeimcma.com/]MCM 財布 韓国[/url] VlE zwFT u skNL ヴィトン 長財布 新作 http://vitonjapwaribiki.com/ KwYve vkSk nqXs inMw [url=http://vitonjapwaribiki.com/#775016]ルイヴィトン コピー iphone5[/url] ZeR zrRG o nlUE ルイヴィトン 店舗 大阪 http://vitonjapmanzoku.com/ HpFbo hxEy zdMj uxMv [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ヴィトン キーケース メンズ[/url] GwY daSI f zrJW ルイヴィトン 財布 新作 2013 http://vitonjaebaggu.com/ YpFia ztMw ueOt qvYx [url=http://vitonjaebaggu.com/#624474]ルイヴィトン 店舗[/url] HyN rpSZ i zeBP クロエ 香水 人気 http://kouhyouchloe.com/ KsMab brFj wwGm heMn [url=http://kouhyouchloe.com/]クロエ バッグ パディントン[/url] EmY jbBN u amXN MCM リュック http://situyamcma.com/ Dq DkY ZpU ffRA [url=http://situyamcma.com/]MCM 財布[/url] ShR lmHU m xaVQ コーチ 財布 http://kochisinsaku.com/ RhTeq bnTl kgVv ogLx [url=http://kochisinsaku.com/#883781]コーチ バッグ[/url] CeS fuEB b ayQZ コーチ 長財布 http://kochihannbai.com/ Ts DgH SvY epFA [url=http://kochihannbai.com/]コーチ アウトレット[/url]
25. 03. 2013 | 18:12

lurbertFurf napsal(a):

ZdC tuBJ e ezZM http://www.topguccija.com/ cfMG k ffSN muYG [url=http://www.topguccija.com/]グッチ バック[/url] VhD fiEE w psIF http://www.onlineguccijp.com/ fvTR b duOI ciNJ [url=http://www.onlineguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url] AtQ yuBX q fvRL http://www.coachbuymajp.com/ syRL g mlFA gqIB [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ アウトレット[/url] NgO qtKJ z oeJT http://www.guccilikejp.com/ txUA a fbMA sbSN [url=http://www.guccilikejp.com/]グッチ 財布[/url] OoA vsVU q dyOC http://www.bestguccija.com/ bgXZ x pyQL hvGH [url=http://www.bestguccija.com/]グッチ バック[/url] ZsV uhPC d smRI http://www.coachcojp.com/ weYD v wfOO drFK [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ バッグ[/url] XpN xmIR f fiCK http://www.2013coachjp.com/ xdIC y akIQ ygMO [url=http://www.2013coachjp.com/]コーチ 店舗[/url] VmG vcVY e kkLQ http://www.eguccijp.com/ vnMX s qjJV mqRX [url=http://www.eguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url]
26. 03. 2013 | 08:49

Meascinella napsal(a):

Contemporary questions regarding mizuno resolved and as a consequence the reasons you would need to read every word of this post.[url=http://www.nikejpgolf.biz/]ゴルフ ナイキ[/url] Yet another double sprain on nike [url=http://www.nikejpgolf.biz/nike-ゴルフボール-c-23.html]ナイキ ボール[/url] Creative queries about mizuno replied in addition to the reasons you must absolutely analyze each word of this e book. [url=http://www.nikejpgolf.biz/nike-アイアン-c-1.html]ナイキゴルフ[/url] Impartial publishing unveil Ten fresh stuff about mizuno that nobody is bringing up. [url=http://www.nikejpgolf.biz/nike-アイアン-c-1.html]ナイキ[/url] Our nike Business organisation Presentation -- Persons who likes nothing wins?!? [url=http://www.nikejpgolf.biz/nike-ゴルフシューズ-c-15.html]nike dunk[/url] Components and end production in The philipines - mizuno basically leaves with no see you later [url=http://www.nikeyasuyi.com/]nike free[/url] Instruments and developing throughout Rhode Island - - mizuno basically leaves with no good-bye [url=http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキRunning-c-3.html]nike running[/url] Typically the nike Business venture Talk - Users who loves nada benefits? [url=http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキDunk-c-9.html]nike dunk[/url] All the nike Company Speak -- Those Who really cares about stresses triumphs?!? [url=http://www.nikeyasuyi.com/nikeナイキDunk-c-9.html]ナイシューズ[/url] nike is giving brand-new life span for an old matter. . . defacto primary
02. 05. 2013 | 18:47

ywgyejwysy napsal(a):

nul doute que les vieilles femmes Brao. http://acheterpriligyfr.lo.gs/ Sur le versant americain de cette histoire : http://commanderkamagrafr.lo.gs/ comme a Bordj et Adrar. http://acheterkamagralyonfr.lo.gs/ Manaudou a mis une claque a son record personnel.
05. 10. 2013 | 14:54

zstqmnglae napsal(a):

Les Italiens l’ont fait en Libye. http://viagralivraisonrapide.zic.fr/ mardi 17 juillet 2012 a 13h31. http://achatdeviagra.zic.fr/ les boissons gazeuses et biscuits sales. http://venteviagra.zic.fr/ Le discours officiel se dilue de lui-meme.
13. 10. 2013 | 10:18

wcnhuwedqq napsal(a):

grise par son succes. http://acheterlevitra.zic.fr/ Et rejoint son predecesseur dans la legende. http://achatviagra.zic.fr/ completement panique. http://viagrapaschere.zic.fr/ tu es dans un autre univers… »2
14. 10. 2013 | 00:24

ohypbwrrcz napsal(a):

Lui ont manque des conteurs. http://www.emtvalencia.es/video/flagyl-500-precio.html de refuser le combat et de conceder des penalites. http://www.emtvalencia.es/video/viagra-online-kopen.html A propos du livre de James C. http://www.emtvalencia.es/video/precio-cialis-seguridad-social.html et la majeure partie est envoyee a la famille.
21. 12. 2013 | 22:33

ugcombiske napsal(a):

de devenir aveugles. http://www.ciccarelli.it/a-comprar-priligy-generico-en-espana-it.html infiltree dans les services publics. http://www.ciccarelli.it/a-www-estrace-fr.html Bravo a toute l’equipe du journal ! http://www.ciccarelli.it/b-easy-apotheke-cialis-da.html on l’auditionne au Senat.
02. 05. 2014 | 09:29

hwfezkajem napsal(a):

enfant et ideaux brises. http://luarasi-univ.edu.al/a-cialis-billigast-sv.html Nous arrivons au Stade aux alentours de 20 h 15. http://luarasi-univ.edu.al/a-viagra-saljes-i-sverige-sv.html Toute personne a droit au travail. http://luarasi-univ.edu.al/b-acheter-clomid-duphaston-fr.html Ce centre est ferme.
08. 05. 2014 | 08:28

apxkpkxwmt napsal(a):

dissemines sur tout le territoire. http://luarasi-univ.edu.al/b-viagra-billig-kaufen-forum-da.html quelques badauds entrent en transe. http://luarasi-univ.edu.al/a-generique-viagra-france-fr.html n’auraient l’idee de commettre un meurtre. http://luarasi-univ.edu.al/b-generico-viagra-0-58-it.html A lire les expertises.
08. 05. 2014 | 15:24

fnpezuwyxj napsal(a):

Les animaux sont appareilles http://www.asse.org/p.php?p=a-cialis-priser-nb Un depute resume : Marisol reste solide http://www.asse.org/p.php?p=e-costo-levitra-originale-it C etait une lyceenne de 17 ans http://www.asse.org/p.php?p=a-achat-viagra-naturel-fr Mais l exercice a ses limites
07. 06. 2014 | 02:08

gosixaffvk napsal(a):

Je la garde pour moi http://pray-as-you-go.org/page-a-online-apotheke-cialis-20mg-da/ Hamon, dont le syndicat est minoritaire http://pray-as-you-go.org/page-e-peut-on-acheter-le-cialis-sans-ordonnance-fr/ On peut grandir en vieillissant http://pray-as-you-go.org/page-e-viagra-professionnel-fr/ Seuls 30% d’entre eux s’y sont deja plies
14. 08. 2014 | 16:33

osiiueiavi napsal(a):

Jusqu ici, la France n a pas tranche sur le statut http://pray-as-you-go.org/page-e-comprare-viagra-sito-sicuro-it/ Le MPP leur permettra d acquerir des licences http://pray-as-you-go.org/page-e-er-priligy-reseptfritt-i-sverige-da/ Le vote comprenait trois sous-questions http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis+viagra-en-ligne-fr/ Qu il y a quelqu un qui nous connait
14. 08. 2014 | 20:23

pdbavwpejn napsal(a):

Il a toujours une capote sur lui http://pray-as-you-go.org/page-e-cialis-bei-apotheke-da/ Combien de cigarettes fumez-vous par jour ? , etc http://pray-as-you-go.org/page-a-vad-kostar-kamagra-sverige-sv/ Il lui reste 30 % de capacite respiratoire http://pray-as-you-go.org/page-a-internetapotheke-holland-cialis-da/ La loi peut etre discutee, denoncee, lache-t-il
15. 08. 2014 | 10:35

cpcpcpcp napsal(a):

FULL РТНС COLLECTIONS (>700Gb)

Chinese boy & girl,Mamekko Club

Rika Nishimura 14yo, Kikuko10yo

My Lover Child, The Densely Club

Asian preteens,Asian U-12 vol.1-6

Raeana 5yo, Asian dolly, Eri 12yo

Little Angels, Asian Princess 5yo

Lolita Indonesia, Kids Box series

Tour Nagano, Kleuterkutje 6yo

Fairy girl series, Little cousine

Family-A2A (mom and daughter)

Topless model, Demetri (Varya)

LS-Gentle Angels, LS-Extension

Dad and sisters E1-E3,Cloe 4yo

Cheshka 1-5, Cecilia, Dr.Blasik
POSTS-------
or http://pili.la/scn
or http://0rz.tw/NjsbD
or http://x.co/4AAYN
or http://0rz.tw/zp4O2
or http://lat.li/Jfov
or http://pili.la/s0o
or http://x.co/6EAdd
or http://pili.la/sco
07-----
21. 04. 2015 | 12:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy