Václav Klaus: nepřítel moderní Evropy

26. 01. 2011 | 16:14
Přečteno 22813 krát
Prezident Václav Klaus několikrát napadal politickou korektnost, která tradičně ovládá evropský diskukrs. Vytýkal Evropě hlavně neschopnost nazývat věci pravými jmény. Vyslyšíme-li tuto Klausovu výtku a přečteme-li si prezidentův nedávný projev v Bělehradě na srbské Akademii věd, můžeme označení Václava Klause, který je považován kvůli evropské korektnosti za euroskeptika, poopravit a nazvat přesněji nepřítelem moderní Evropy, která je pro něj příliš sofistikovaná.

Lze to doložit citáty z jeho projevu, v kterém označil evropský vývoj od roku 1789 za zcestný, i když právě Velká francouzská revoluce, která se tehdy odehrála, je v Evropě a i dnešní Evropské unii považována za moment, kdy se zrodilo univerzální poselství, kdy "byla vynalezena demokracie" a Deklarace lidských práv. Byla to právě Francouzská revoluce, která přišla s představou univerzálnosti, na kterou navázaly Spojené státy. Jak někteří historikové a politologové připomínají, Napoleonské války byly prvním pokusem o vývoz revoluce, tedy "demokratického imperialismu" v němž Amerika pokračuje třeba v Iráku nebo v Afghánistánu. Heslo "volnost, rovnost, bratrství" staví na myšlence, že svrchovanost lidu předpokládá svrchovanost jedinců, kteří ji vytvářejí. To je odkaz Francouzské revoluce, který Václav Klaus v Bělehradě odsoudil.

Náš prezident se domnívá, že Francouzská revoluce přerušila spontánní evoluční vývoj Evropy. Řekl: "Začalo to Velkou francouzskou revolucí, kdy se zrodila lidská práva (i když jsou to více nároky než práva). Pokračovalo to Velkou říjnovou revolucí, která zlikvidovala svobodu, demokracii a tržní ekonomiku... a ve stínu těchto "velkých" revolucí pokračovalo postupné, ne snadno viditelné "drolení" Evropy."

Pomineme-li hlavní nepřesnost, že drolení Evropy se týkalo jen části střední Evropy a že naopak zbytek Evropy se již hned po válce začal sjednocovat a demokracii prohluboval, Václav Klaus napadá základní principy Evropy, jejíž kořeny sahají ještě dál: stojí na řecké filozofii a římském právu. Právě z této tradice se zrodila evropská schopnost kritického zpochybnění sebe sama, pro kterou je každá ideologie i neochvějná víra v neviditelnou ruku trhu nepřijatelná. Křesťané pak obohatili tyto hodnoty o důstojnost každého jedince a osvícenci přišli s myšlenkou občanských, lidských a demokratických práv. Americká revoluce je proto považována za pokračování evropského XVIII. století. Proto hovoříme o euroatlantické civilizaci.

Stavět Evropskou unii do rozporu s těmito principy a srovnávat vládnutí z Bruselu s vládnutím z Moskvy, když do evropského klubu jsme vstoupili dobrovolně, zatímco k Moskvě jsme byli přivázáni nejprve poválečným rozdělením Evropy a později vojenskou okupací, je rovněž velmi účelová konstrukce.

V projevu Václav Klaus řekl: "Chtěli jsme tržní ekonomiku a trhy bez přívlastků, ale dostáváme sociálně a environmentálně deformovanou tržní ekonomiku. To vedlo k tomu, že jsme udělali obrat o 180 stupňů. V první postkomunistické dekádě jsme šli jedním směrem, ve druhé směrem opačným. Pro některé z nás to je hlubokou deziluzí."

V projevu najdeme ve chvíli, kdy prezident hovoří o jugoslávské ekonomické transformaci, a o tom, jestli Srbům jejich předcházející hospodářský experiment pomohl, nebo ne, přiznání Václava Klause, že na to má autoritativní odpověď. Myslím, že si lze dovolit říci, že i odpovědi na výzvy dnešní staré Evropy či Evropské unie, které prezident Klaus přednesl v Bělehradě, jsou rovněž autoritativní, protože v nich nejde vůbec o dialog, o spolupráci, ale pouze o odmítnutí současného uspořádání Evropy, a to dokonce i jejich moderních kořenů. Volání po návratu před rok 1789 je ale pro evropské uši a mozky asi stejně nepřijatelné jako volání některých ekologů, které Václav Klaus tak usilovně kritizuje, po tom, aby se ve městech nepoužívaly automobily. Popřít nepřehlédnutelný význam Velké francouzské revoluce je pro každého vzdělaného Evropana jen bulvární provokace.

Jenže Václav Klaus to myslí s odmítáním Evropy zřejmě skutečně vážně, což potvrzuje i tím, když sice podporuje vstup Srbska do Evropské unie, ale zároveň v závěru připomíná, že tak činí proto, aby tam měl spojence. Jinými slovy, aby mohl Evropskou unii rozkládat zevnitř. Připomeneme-li ale - jak to učinil třeba v sobotním Právu Alexandr Mitrofanov - že tentýž prezident poukazuje se sympatiemi na vzestup zemí, které se nezdržují s ekologií, sociálními a lidskými právy, je možné jeho projev číst i jako laudatio na autoritářské režimy. Taková slova bychom rozhodně neměli přehlížet, protože to už není jen provokace, ale propagace nedemokracie.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdenekb napsal(a):

No vida! Zdá se, že Tatíček objevil HISTORII, jeden z posledních oborů lidského usilování, kde ještě nevědomé okolí nestihl poučit, jak na to, co si vlastně myslet a které názory zastávat...

Pokud si Pan Profesor vede přesné záznamy, zbývá ještě balet, akvaristika a pornografie. Máme se nač těšit!
26. 01. 2011 | 16:28

ld napsal(a):

Tento tzv.prezident vyvolává v civilizované Evropě toliko stud.
Škoda, že s anketou o největšího Čecha neběžel i její protipól...Klaus by byl jasným nominantem.
26. 01. 2011 | 16:29

Honza napsal(a):

Díky p.Hvížďala.Skvělé.Za to přeji moc a moc zdraví.
26. 01. 2011 | 16:32

zdenekb napsal(a):

Id:

Něco jako Nejmenší Čech nebo Největší Čecháček? :o)
26. 01. 2011 | 16:34

ld napsal(a):

zdenekb,

to s tím čecháčkem, to je vystihující. ☺
26. 01. 2011 | 16:38

vasja napsal(a):

Tak tohle ani ČRo 6 nekoupil? :))
Tak udělejte petici za trestnej čin "propagace nedemokracie".
Petenti to podčrtnou.
26. 01. 2011 | 16:38

zdenekb napsal(a):

vasja:

Gejzíry Tatíčkových myšlenek jsou stále častěji spíš na léčebnu než vězení...

Nicméně vypadá to, že p.Hvížďala bude slintajícími bojovými jaklhájky zařazen na černou listinu "věčných petentů"...
26. 01. 2011 | 16:49

Pepa3 napsal(a):

Vasjo, Vasjo. A k tématu, k obsahu článku nemáte nic? Asi ne. ale asi jste si ulevil.
26. 01. 2011 | 16:53

Jirka napsal(a):

Výborně,lépe nešlo vystihnout,děkuji!
26. 01. 2011 | 16:58

Rom napsal(a):

Ještě pod čárou podotknu že samotná "akademie" kde Klaus projev přednášel (SANU) je v zemích bývalé Jugoslávie považována za zločineckou organizaci. Vytvořila diktátora Miloševiče i nechváleně proslulý "memorandum SANU", tedy plán na vojenskou okupaci Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Slušný člověk v Bělehradě by si o SANU ani neopřel kolo, ale v případě Klause lze konstatovat že vrána k vráně sedá.
26. 01. 2011 | 17:03

vlk napsal(a):

Jestli je pravda ,že Klaus označil vývoj Evropy od roku 1789 ve své projevu za scestný, tak pak buďto:
1- už s edočista pomátnul
2- prezidentování mu vlezlo do hlavy do témíry, že s e nám tad y chystá zavést absolutistickou monarchii ve stylu Ludvíka XIV a to nejpzdji od 12.03.2013.
O d en později totiž DEFINITIVNĚ KONČÍ / už aby to bylo/ ve funkci presidenta téhle země.

Skoro bych sivsadil na možnost číslo 2. Chápu, že pro narcis e jeho typu odchod z funkce kd y je de facto, ale zejména svým vykrádáním ústavy nad zákonem, proněj bud e nesmírně bolestné. Kd y už nebud e pan president Klaus , ale občan Klaus , to ted y bud e speciálně pro něj hluboce pokořující zážitek!
Takže nás oblažil tím moudrem.
evidentně mu konvenuje rozdlení společnosti na tehdejší tři stavy. A sám sebe počítá mezi tu nejvyšší šlechtu! Jak jinak. I když nechápu, co ho k tomu opravňuje!
Kdyby totiž nebyla přisla VFR a zůstalo vše jako před ní, tak ta jeho evoluce fungovala nproněj nanejvýš tak, že dlal někd e na panství písaře. Velmi sebetředného, , přičinlivého a zatrpklého. Protože kníže pán by asi nebyl zas až tak zvědav na jeho moudra.
A lidská práva i v té základní pdobě francouzské revoluce tedy Všichni lidé si jsou rovni je podle Klause spíš nárok než právo a tedy špatně.

No chápu že při jeho sebestřednosti nemůže připustit, že jsou si všichni lidé rovni. .. Kam bychom to proKlaus takhle dopracovali...

Ten člověk nám dělá neuvěřitelnou ostudu, všude, kam s e pohne. Pokdu tedy řekl to, co píše Hvížďala. Ale připadá mi to jako pravda.
Nedal by někdo odkaz na ten Klausův projev?

ld

omyl. Při anketě o Největšího čecha běžel i dotaz na toho kdo česko nejvíc poškozuje. Hádejte, kdo vyhrál?
26. 01. 2011 | 17:04

mud.. napsal(a):

Je škoda, že pan Klaus si vás pane Hvížďala, cení na několik čtverečků toaletního papírku. Vaše trauma z jeho osoby hraničí s paranoiou. Určitě máte nepříjemné záznamy z dob emigrace. Napsat sem na Aktualne.cz je jako psát... On se nemůže bránit, víte? Spekulovat mohu i o V.Havlovi. Takže si vše strčte za klobouk. Kdyby žil Peroutka? Ten by se z vás nasr.l!!!
26. 01. 2011 | 17:04

mb napsal(a):

Klaus v sobě bude mít zřejmě hodně z autoritativního myšlení:tentýž prezident poukazuje se sympatiemi na vzestup zemí, které se nezdržují s ekologií, sociálními a lidskými právy, je možné jeho projev číst i jako laudatio na autoritářské režimy. Taková slova bychom rozhodně neměli přehlížet, protože to už není jen provokace, ale propagace nedemokracie.

jinak bych to vzal ještě dále ... upadáme již od Descarta ...

a mechanizace světa ...

a co nechapu kdyz nekdo jasa nad nicenim zivotniho prostredi, to je pro me nepochopitelne ...
26. 01. 2011 | 17:06

ld napsal(a):

vlk,

já ny ty hitparády moc nejsem, takže jste mě nachytal. Kdo tedy sbíral medaile?
26. 01. 2011 | 17:06

Ovčan napsal(a):

Co chcete od člověka,který po schválení České ústavy v roce 92 prohlásil,že jsme si ústavu zasvinili lidskými právy.
A ta jeho tržní ekonomika bez přívlastků má tendenci vytvářet kartely a monopoly.Maximalizace zisků pak vede k ožebračování a nedostupnosti základních potřeb většiny lidí a neskutečným ziskům úzké vrstvy privilegovaných.
26. 01. 2011 | 17:08

hoven napsal(a):

já si radši presidentuv projev přečtu sám, netřebuju , aby mi to hviždala převyprávěl. z blogu pana hviždali plyne pouze jidené, že hvíždala nepochopil, o čem opresident mluví. což neni až tolik překvapující.
26. 01. 2011 | 17:10

Kelt napsal(a):

Je smutné mít takového presidenta.To,že jeho stanoviska a názory jsou dnes již spíše k pousmání/president dle Ústavy ČR je neodpovědný za své činy) je realitou dne.
Mne spíše frustruje,že máme presidenta,který nám L Ž E v přímem TV přenosu.
26. 01. 2011 | 17:12

siven napsal(a):

Dámy a pánové,

prosím vás, zachovejte klid.

V Paříži mají Eiffelovku, v Londýně Big Ben, v Římě koloseum, ve Varšavě televizní věž, v Moskvě matrjošky... no a my v Česku máme Klause.

Vždyť všude musí být nějaká atrakce, nebo ne?
26. 01. 2011 | 17:14

vlk napsal(a):

No největším škodičem byl poslední žijící genius vesmíru!
26. 01. 2011 | 17:14

Karel Matoušek napsal(a):

Tamtéž se označil jako "vůdce nemarxistických ekonomů" v roce 1968 a pochválil se, že již má mnono cen a vyznamenání z celého světa. Dědek je fajn.
26. 01. 2011 | 17:15

zdenekb napsal(a):

hoven:

Presidentův projev neznáš, přesto víš zcela přesně, že p.Hvížďala jej nepochopil... s takhle platonickým vztahem k logice se tu prohlašuješ za právníka?!?
26. 01. 2011 | 17:15

zdenekb napsal(a):

siven:

Já bych tedy radši Koloseum nebo Eiffelovku... asi jsem ten "věčný kverulant"... :o)
26. 01. 2011 | 17:16

Pepa 3 napsal(a):

Hoven:
Pan Hvížďala tentokrát pochopil. Tím, kdo tady jako obvykle nepochopil vůbec nic a chce se pouze o někoho otírat a napadat, jste - stejně jako v každé diskuzi - vy.
26. 01. 2011 | 17:18

bob napsal(a):

už se těším na ali:-)))
Pane Hvížďalo, děkuji.
26. 01. 2011 | 17:21

RA napsal(a):

ono kolikrát,co je hodně moderní, stojí také hodně za prdlajs. Například socialismus, socialismus s lidskou tváří, komunismus a Velká Evropská Únia. Naštěstí už je dnes v ekonomickém rozkladu a obyvatelstvo ji většinově nepodporuje, takže jede jen setrvačností a takto se příliš daleko nedostane. Takže, moderní neznamená dobré, to je jako když bolševici propagovali moderní socialistický systém.
26. 01. 2011 | 17:23

Evžena napsal(a):

Kdo ví, jaké myšlenky budeme mít na prahu sedmdesátky my. :o)
26. 01. 2011 | 17:25

zdenekb napsal(a):

RA:

Radovat se z "rozkladu" spolku demokratických zemí, k němuž jsme se DOBROVOLNĚ připojili... vy musíte být zvláštní povaha.
26. 01. 2011 | 17:30

jo napsal(a):

Václav Klaus starší = největší zlo od pádu komunismu
26. 01. 2011 | 17:45

Martin napsal(a):

Václav Klaus se definitivně zbláznil.
Z Václava Havla.
26. 01. 2011 | 17:58

hoven napsal(a):

zdenekb, pepa3,
já si počkám až bude ten projen na klausovo stránkách. pan hvíždala je chronický klausobijec. znám kalusovo názory, klaus je bytostný demokrat, pro něj je parlamentní demokracie nejvyšší hodnota. takže nad hviždalovým blogem se muže jenom pousmát. to, jakým zpúsobem dokáže klaus pusobit na tuhle skupinku lidí pravdy a lásky, je velice směšné. možná by se tím měl zabývat nějaký psycholog.
26. 01. 2011 | 18:00

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Snad mě má ošetřující lékařka usměrní. A třeba bude i tak hodná, že chorobopisy popisující mou bídnou paměť a ještě horší úsudek pěkně uspořádá:

Rok první, Rok druhý, Rok třetí... atd.
26. 01. 2011 | 18:00

xxx3 napsal(a):

zdenekb:

uz se tesim, az nam pan profesor neco povi treba o tom baletu (pokud to podle nej neni levicove umeni) :))
26. 01. 2011 | 18:01

S.Š. napsal(a):

vlk, tady http://www.klaus.cz/clanky/2752
Pan mb to píše správně. Klaus, a víme to už dávno, obdivuje autoritativní režimy a mafiánský kapitalismus putinovského typu. Začal tím, že nechtěl bavit o právu, připustit LZPS, končí (prozatím) současnými projevy (také již podvakrát opvakovaným požadavkem, aby prezident mohl jmenovat policejního prezidenta, chacha, omlouvám se, opravdu se musím smát). Nepřekvapuje, je skutečně konsistentní. Ale pozor, moc se nesmějme.
P.S.: Vy si opravdu myslíte, že V.K. odejde v březnu 2013 do politického důchodu ?
26. 01. 2011 | 18:03

Evžena napsal(a):

zdenekb

Počítáno od roku nula nebo od roku ztráty paměti?
26. 01. 2011 | 18:07

RA napsal(a):

zdenekb........o slovu demokratické by se dalo dnes docela dobře polemizovat, odlišné názory od hlavního eurohujerského proudu jsou cejchovány jako extremistické , dalším problémem je pozitivní diskriminace většinové populace ve prospěch nepřizpůsobivých menšin. A co se týká "dobrovolného" vstupu, u nás nadpoloviční většina ANO neřekla, neb účast byla bídná, ale jistě bychom si to ošklivé hlasování proti několikrát napravili, jako Irové.
26. 01. 2011 | 18:11

nevolím napsal(a):

Hvížďala je privatizační velkozločinec. Starej Klaus Šalgovič rovněž. Čeho se tak asi nadít od lumpů???
26. 01. 2011 | 18:11

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Od doby, co započnu své první funkční období nefunkčního dědka...

hoven:

"klaus je bytostný demokrat, pro něj je parlamentní demokracie nejvyšší hodnota". Děkuji, hned je ten dnešní večer veselejší...
Ale v tom kopírování slovníku vašeho guru máte co dohánět... "pousmívání nad pravdoláskaři" zní zatím dost křečovitě.
26. 01. 2011 | 18:12

Fena napsal(a):

Kdyby venda havlu nepředělal zákony tak by to tu snad bylo dobrý!Je tu jen zárodek k anarchii!Brzo se to tu začne mastit,když nejsou tvrdé zákony proti zločinu násilí a korupce.
26. 01. 2011 | 18:14

Holubář napsal(a):

mb:
Je to trochu legrační, jako obvykle.
Když tak vidím tu naši (a bruselskou) demokracii, tak se stále více přikláním k názoru, že osvícený fašismus má také své klady...
26. 01. 2011 | 18:16

zdenekb napsal(a):

RA:

1/ Pokud zastáncům EU nadáváte do eurohujerů, je vaše výtka k "cejchování" oponentů směšná. Co děsivého se děje odpůrcům EU, povídejte, prosíííím! Jsou sváženi do gulagů, jsou jim unášeny děti?!? Ze ód na statečnost našeho Tatíčka "eurodisidenta" ten dojem už skoro mám...

2/ Jestli chcete demokratičnost měřit volební účastí, pan Klaus by dodnes zůstal bezvýznamným účetním, protože žádné volby ve skutečnosti většinově nevyhrál.
Brzděte takto výbojné myšlénky, RA.
26. 01. 2011 | 18:16

Persona non grata napsal(a):

Český prezident Václav Klaus očima psychiatra Petra Příhody (příspěvek prezentován v ČRo 6 ):

www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/812141

Rovněž zde:

www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=1092
26. 01. 2011 | 18:18

Evžena napsal(a):

zdenekb

Myslíte, že v té době tu ještě nějaká lékařka/nějaký lékař bude, že neodejde za lepším?
26. 01. 2011 | 18:20

RA napsal(a):

zdenek b...... jak jsem očekával, několikanásobné hlasování až do toho správného výsledku v Irsku jste pominul . Dost těžko se to vysvětluje,že, to je taková eurodemokracie.
26. 01. 2011 | 18:22

franz napsal(a):

pane hvížďalo,je to sice dost trefný,ale komentovat bláznivé počiny našeho všeználka mi připadá jako ztráta času,jinak dobrý.
26. 01. 2011 | 18:23

Martin napsal(a):

pane/paní hovene
pojednání o zhoubném vlivu francouzské revoluce na vývoj světa nemusíte hledat v jeho projevu v Srbsku a čekat, až se objeví na jeho stránkách. Už tam hodně let je. Tuším od roku 2005. Jistě je to inteligentní člověk, ale z odporu k Václavu Havlovi je schopen nejstupidnějších prohlášení. To se stává. Nějak se to stává i jiným inteligentním lidem, kteří se pomátli z dvacet let starého a dobově podmíněného hesla o vítězství "pravdy a lásky nad lží a nenávistí". Zajímalo by mě proč? Nevíte? :-)
26. 01. 2011 | 18:24

Persona non grata napsal(a):

Hoven

www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/330107
26. 01. 2011 | 18:24

Kryštof napsal(a):

Neznám obsah Klausova zmíněného projevu , takže nejsem povolán jej hodnotit .
Nicméně mi obecně připadá , že páně Klausovo vyjadřování se ke všemu a zasahování do všeho , připomíná plagiátorství díla genia Járy Cimrmana , který jak známo , byl kromě jiného i autorem pohádek , které vzbudily odpor hlavně u dětí.
26. 01. 2011 | 18:26

Vico napsal(a):

Pro mě je jediná varující informace skutečnost, že 70 procent občanů důvěřuje našemu prezidentovi.

Děláme si tu legraci z hradní partičky, z Hájka, který nepochází z opice a který tvrdí, že svět ovládá tajnosnubné spiknutí darwinistů, ale Hájek není nic jiného, než pán s vlaječkou, který, dle dávných dopravních předpisů v dřevních dobách automobilismu, běží sto metrů před jedoucím paro-vehiklem.

Poťáplý Hájek proběhl..a hele, už za ním rachotí samotný Václav Klaus.

Sledujte písemné projevy jeho podporovatelů - např. Hovna.

Počká si až co mu sdělí věrozvěst na svých stránkách. Doufejme, že mu nepřikáže, aby se opásal dynamitem a šel vybuchnout do Bruselu.

Těm sofistikovanějším, kteří sice rozumem ano, ale srdcem ne, si nechtějí připustit, že Hlava zešílela, nezbude, než tzv. ustoupit "do předem připravených pozic" za účelem taktického zkrácení fronty. :-)
26. 01. 2011 | 18:26

vlk napsal(a):

S.Š.
nemyslím, Tohle téma jsme už několikrát oddiskutovali V naprosté jednotě.
Nicméně , jestli skutečně řekl v Srbsku ,c o píše Hvížďala tak to je na zbavení svéprávnosti. Klause. No a teď jsem si všiml vašeho odkazu a přečetl- díky. Von to fakt řek. Fakt jo!

No takže možnost číslo 2. Ale třeba s e doslech, že Srbové chtějí mít zase království. A hledaj krále. Tak to bral jako kandidátský projev!
Ježíš, to by bylo krásný!!
Ale tohle Srbům nemůžeme udělat. Po uznání Kosova jim ještě poslat Klause. To si budem muset vyjíst sami. Potěš nás Nejvyšší!
26. 01. 2011 | 18:29

náhodný čtenář napsal(a):

Tak nám to z Vaška konečně vypadlo. Demokracie není to pravé ořechové. Nevím jestli ale ten chybný vývoj nenastal mnohem dřív než Francouzkou revolucí. Otrokářský systém by císaři Václavovi vyhovoval ze všeho nejlépe.
26. 01. 2011 | 18:30

Persona non grata napsal(a):

Vico

Hradní poradce Hájek exceluje nadále. Mrkněte se:

www.fragmenty.cz/iz000522.html
26. 01. 2011 | 18:31

Jag napsal(a):

Lidské právo se zvrhlo na to,že lidi mají na vše co druhý,nárok......Klaus má pravdu.Dnes se to komplikuje tím,že se určité etnika množí tak rychle,že národní důchody tyto nároky nestačí plnit bez dluhů a hroucení se státních financí.Takže zase pravda.Pokud toho určité etnika nenchají,tak dojdeme k tomu,že nárok bude takový,že se vše znárodní a bude na příděl.......co se musí vráti je odpovědnost za svůj život a svoje kalhoty a sukně.Právo není nárok a právo s nárokem bez odpověednosti je k ničemu.
26. 01. 2011 | 18:31

Jag napsal(a):

Lidské právo se zvrhlo na to,že lidi mají na vše co druhý,nárok......Klaus má pravdu.Dnes se to komplikuje tím,že se určité etnika množí tak rychle,že národní důchody tyto nároky nestačí plnit bez dluhů a hroucení se státních financí.Takže zase pravda.Pokud toho určité etnika nenchají,tak dojdeme k tomu,že nárok bude takový,že se vše znárodní a bude na příděl.......co se musí vráti je odpovědnost za svůj život a svoje kalhoty a sukně.Právo není nárok a právo s nárokem bez odpověednosti je k ničemu.
26. 01. 2011 | 18:32

Joe napsal(a):

Bolsevik Hvizdala se odkopal, asi by ho meli dosmycet ke gilotine, aby poznal vydobytek francouzke revoluce na vlastni kuzi.
26. 01. 2011 | 18:33

zdenekb napsal(a):

RA:

Opakované (pro vás "několikanásobné" :o) referendum k LS se mi nelíbilo a nehájím jej. Ovšem není to důvod k přisprostlým srovnáním EU s totalitními režimy. Ostatně, když Irové poprvé řekli NE, byla volební účast 35%, takže dle vaší hlavinky by se dalo o demokratičnosti takové volby s úpsěchem pochybovat...

Evžena:

Určitě. Lékaři půjdou za lepším tak dlouho na Západ, až se dostanou zpátky domů... Hezký večer, mizím.
26. 01. 2011 | 18:33

yara ze země krys napsal(a):

Chtěl bych se na osobu V.K. podívat poněkud z jiného úhlu, toho zásluhového. Může mi někdo z jeho obdivovatelů a zastánců solidně vyargumentovat, co konkrétně V.K. za dvacet let působení na naší politické scéně pro tuto zem a tenhle stát udělal dobrého? Mě nic nenapadá, ale třeba mě to bude solidním a názorným způsobem vysvětleno! Počmárané listy duševními pochody či eskapádami pokud je pro svojí práci běžně nepoužívají jiní lidé (vědci, odborníci, školy atd.) neberu. Knihu dokáže "napsat" i Lukašenko nebo Kadáffí.
Rovněž neberu jako zásluhu nebo to, že něco dokázal, když je jmenován třeba emeritním profesorem, to dostal snad i u nás perský šach a kdejaký pomatenec s ručníkem na hlavě.
Díky předem!
26. 01. 2011 | 18:36

Naštvaný napsal(a):

kdy "byla vynalezena demokracie" Ale, ale, autore, slyšel jste již někdy o listině Magna Charta Libertatum ze samého počátku 13. stol? A tomu nepředcházelo žádné vyvražďování! Byl to výsledek dlouhodobých jednání. Žádné unáhlené fackování, které se kultuře vás a vašich přátel dozajista tak zamlouvá. Jakmile můžete, tak si plácnete. Jo, gilotina, že....
26. 01. 2011 | 18:37

Naštvaný napsal(a):

Autore, uvědomujete si vůbec, jakou vlnu tupé nenávisti zase rozpoutala vaše dějepisná ignorance? Prolétl jsem ty příspěvky pod vaším textem a hrozím se, že to lze pomalu přirovnat k té Velké francouzské či VŘSR. A TO JEN DÍKY VAŠÍ NEVZDĚLANOSTI A POVRCHNOSTI.
26. 01. 2011 | 18:42

Jan napsal(a):

Kdy už ten Klausův marazmus skončí? Kdy skončí arogance neschopné a všehoschopné ODS? Ten nekonečný Klausův negativismus je už na hlavu. Mám dojem, že to má původ v nepravidelné stolici a nebo potížích s větry. Aspoň se tak tváří!!
26. 01. 2011 | 18:44

Aleš napsal(a):

Paní Sylvo děkuji, článek jsem si přečetl. Z hlediska myšlenkového nic nového a převratného. Jen mrazí, když hlava státu píše
"Evropa byla založena na svobodě a demokracii, na respektu k její různorodosti (a to i v systémovém slova smyslu), na křesťanském pohledu na lidský život a lidské chování, na pochopení, že musí mít více rozhodovacích center (nikoli jednu imperiální metropoli), na uvědomění si, že musí existovat pevný vztah mezi výkonem a odměnou, atd. Tyto a mnoho dalších „evropských“ charakteristik procházely po staletí evolučním vývojem. Nebyly výsledkem žádného autoritativního projektu. Byla to evoluce spontánní, typická pro jakýkoliv komplexní systém.

Tato evoluce byla přerušena. Začalo to Velkou francouzskou revolucí, kdy se zrodila lidská práva (i když jsou to více nároky než práva".
Najde se historik , či politolog, který by byl schopen hovořit o demokracii a svobodě před francouzskou revolucí? Tato svoboda se týkala v té době jen velmi uzké skupiny obyvatel a je děsivé, že toto pan prezident nevnímá. Opravdu je pro něj svoboda a demokracie věc jen pro úzkou skupinu obyvatel??!! Západní myšlení odsuzuje francouzskou revoluci jako takovou, ale staví na hodnotách volnost, svoboda, bratrství.
Je naprosto jasné, že pan prezident nikdy nemůže pochopit Evropu a její hodnotuy a myšlení a má proto tak blízko k autoritativním režimům. A co je příšerné, že předpokládám, že tyto naprosto příšerné názory pana prezidenta odsoudí v mediiích 2-5 "pravdoláskových pomatenců" a nikdo z významných politiků nenapadne jaké hodnoty uznává hlava státu.
Stydím se za názory mého prezidenta!
26. 01. 2011 | 18:47

Martin napsal(a):

Pane Naštvaný,MCH Libertatum vznikla v roce 1215-1225 právě proto, že jí předcházelo vraždění!
26. 01. 2011 | 18:49

deep throat napsal(a):

ad yara
Já bych za jediný jeho pozitivní ekonomický čin ocenil brzkou konvertibilitu koruny. Jen nedovedu odpovědět na otázku, za jakou to bylo cenu.
A nyní k VK. Mohu sice s řadou výroků VK nesouhlasit, ale zdaleka se necítím být povolaným veřejně do VK kopat. Je to pořád prezident a nejvyšší ústavní činitel. To přenechám Koniášům a jiným vykladačům té pravé víry ve stylu pana Hvížďaly.
26. 01. 2011 | 18:53

VL napsal(a):

Přiznávám, i já jsem v devadesátých letech obdivoval Klause. A stín obdivu trval až do kauzy Drobil, kdy jsem sním definitivně skončil. Od této chvíle je pro mě škodičem číslo jedna a ostudou ČR (vždyť kolik bylo mezinárodních návštěv za jeho prezidentování, nikdo ho nebere vážně).

Ovšem musím uznat, že kult obdivu k tomuto škodiči je mimořádně silný a osoby jím postižené se jen velmi obtížně léčí. Někteří jsou postiženi tak, že jsou nevyléčitelný.
26. 01. 2011 | 18:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý a nadávku obsahující text ("kreatura"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 01. 2011 | 18:58

Starý napsal(a):

Když exkomunista Hvížďala horuje za demokracii a lidská práva, tak je to velice dojemné.
Není tu prostor pro rozebíraní demokratičnosti EU vývoje. Připomenu jen účelové obejití národních referend v případě Lisabonské smlouvy - přejmenované euroústavy.
Budoucnost ukáže, jestli je směřování Evropy a USA správné.
Obávám se, že za dvacet let bude po slávě.
Sebevědomí si budeme napravovat konstatováním, že Afrika na nás stále ještě nemá a že jsme rozhodující silou globálního boje s klimatem.
26. 01. 2011 | 18:59

Karel Mueller napsal(a):

vlk:

Ahoj příteli,

ten projev jsem si vyhledal a přiznávám, že jsem při čtení posledních dvou odstavců silně zrozpačitěl ...

A tak jsem je četl ještě dvakrát ... no, snad to president myslel trochu jinak.
26. 01. 2011 | 19:03

martiXXX napsal(a):

jaký režim, tedy ti co mají víc peněz mají mít víc práv a volebních hlasů; ti co nemají nic mají být bez volebního hlasu a práv?
26. 01. 2011 | 19:07

Karel Mueller napsal(a):

Aleš:

Pane Aleš, snad tím chtěl říct, že Evropa byla založena (moderní Evropa) v době osvícení a renezance na podkladě odkazu antického Řecka, kde byla demokracie koneckonců objevena.
26. 01. 2011 | 19:08

Martin napsal(a):

Hm, pozitiva ve prospěch Klause?
Jen v letech 90-92 ekonomický realismus a poolitický rovněž. Bohužel je parádní ukázkou-Klaus-narcisitní a perfidní osobnosti, která v boji o sebeuznání a sebepřijetí zničí i vlastní dobré nápady. Inteligentní člověk s energií a rozhledem, jehož konečným dílem je stupidní pubescentní vzdor a myšlenkový galimatyáš. Tragický pohled na to jak sebechytřejšího člověka převálcují jeho nezpracované emoce.
Politika z něj dělají až neuvěřitelně pitomí, proti němu,a zbabělí novináři-líní, dodalo by ještě jeho alter ego Zeman-dát si tu práci a rozebírat jeho skutky i prohlášení ve světle jejich následků.
26. 01. 2011 | 19:08

Vladimir napsal(a):

Možná se Hvížďala měl zeptat Klause, jak to myslel s tím vývojem po Velké francouzské ...
Možná by pak nemusel psát paušální odsudky.
Ač nevěřím moc na Klausovy ekonomické schopnosti (své možnosti prokázal v 1. a ve 2. vládě ods v 90 letech .. končily krizovými ballíčky neřešícími nic podstatného), tak jako státníka si ho vážím velice, protože jeho názory na mezinárdní problémy nejsou zatíženy nějakou teorií (jako v případě ekonomiky), ale jsou vyslovovány v souladu s tzv. selským rozumem, tedy s logikou.
26. 01. 2011 | 19:11

cavyky napsal(a):

Je pravda,že nebýt i Napoleona,byli by Evropané stále jen dobytek ve stájích feudálů.Napoleon mlátil okolo sebe všechny,aby to z nich vytloukl,ale instinktivně věděl,že rychlost proměny nebude velká.Tak znovu podpořil nepřímo monarchisty a potlačil nejdemokratičtější proud jakobínů.Tomu trvalo se proklubat dalších 100 let.Ale to už právě Němci tiše obvládali ruské loutky a ty ovládaly české loutky.Němci už přímo k Čechům nemohli.Rozvrat SSSR způsobil chaos a vyrval tím Němcům poslední naději pokračovat.Tak by to zkusili ze Západu.Klaus to cítí.
Ovšem mezitím už jakobínský proud zastaral.Svět nastoluje úplně jiné struktury.Na aktuálně.cz není snad nikdo kdo by si toho všimnul.Nadto-jakobínský proud,původně pramenící z Francie má chybu vrozenou, o které již věděl Napoleon:Předkové Francouzů Galové-byli polovičatí zastánci svobody.Frankové byli nejpatolízalejští provincií otrokářského Říma.Tedy podloží etnické jakobínského demokratismu ,ač se první vzepřelo monarchii,nebylo pro dalekou budoucnost demokracie historíí zvoleno nejlépe-perspektivně.Nakazili i ostatní.
26. 01. 2011 | 19:12

Kadel napsal(a):

Nevím, co je na slovech pana prezidenta pobuřujícího. Má pravdu. Ale ta se nelíbí lidem, kteří chtějí potlačit jednotlivé národy a jejich tradiční hodnoty, ke kterým se dopracovali za staletí vývoje. Tito lidé touží po sjednocené multikulti Evropě, ve které by se zamaskovali a kterou by kočírovali. Jenže se s tou multikulti politikou přepočítali. Otevřeli (samozřejmě myslím Židy ve vysoké politice a médiích) dveře přistěhovalcům, kteří Evropu rozežírají, nezabránili Číně, aby nás nezničila a neovláda. Takže v budoucnosti nebudou u kormidla oni, nýbrž Asiaté. Sbohem, Evropo!
26. 01. 2011 | 19:15

yara ze země krys napsal(a):

deep throat :

Já se dnes nepřipojuji k okopávačům kotníků, ale vážně by mě zajímalo případné shrnutí pozitiv a toho co V.K. pro náš stát a zemi dobrého udělal jestli něco takového vůbec existuje. Argument, že je někdo nejvyšší persona v zemi a my všichni bysme se měli kvůli tomu z něj podělat, neberu. On chodí také jako my ráno na WC, významná funkce neudělá z kohokoliv lepšího a moudřejšího než jsou ostatní. Dost často se v historii lidstva stalo, že se na nejvyšší post dostal ten nejhorší. Češi stejně jako třeba Francouzi se neklaní před "veličinami", oni na ně přímo kašlou, uznání přichází spíš až po smrti.
26. 01. 2011 | 19:18

black and white printer napsal(a):

Drozde,
co jste to tu zase spískal, na podobné hámotiny stačí jedno pehe. Vy raději smolte hlášení o rozpracovaném subjektu.
26. 01. 2011 | 19:20

Míval napsal(a):

Naštvaný: Magna Charta Libertatum, tedy Velká listina svobod, byla výsledkem oslabení krále Jana, zvaného Bezzemek, vůči šlechticům. Potvrzuje pouze práva vysoké šlechty a omezuje tedy královu suverenitu. A byla podepsána pod mírným zastrašovacím efektem shromážděné šlechtické vojenské síly.
Základy bychom spíš měli hledat u starých Řeků. Nicméně, mluvit o "vynálezu demokracie", jak je v článku uvedeno, to je opravdu zásadní nepochopení. Jejím principem je vývoj, a to především v chápání pojmu lid.
26. 01. 2011 | 19:20

ld napsal(a):

Vico,

a jak říkají U grobiána Klausovi?
26. 01. 2011 | 19:23

myrta napsal(a):

Nemohl by někdo moudrý porovnat výroky a činy Klause s jeho prezidentskou přísahou a s Ústavou ?? Možná by to už vydalo na vlastizradu !!
26. 01. 2011 | 19:32

S.Š. napsal(a):

Aleš : Zdravím, pane Aleši, už jsem myslela, že jste zanevřel na veřejnou debatu ... :-) To by byla chyba, je velmi potřebná.

Karel Mueller : Myslíte, pane Muellere, že V.K. má formulační problémy ? :-) Kepak, nemá. Rád ale naznačuje. Vy ostatní si lámejte hlavy a hlavně, pište o mně, diskutujte ... myslím, že se reakcemi těch několika málo novinářů a publicistů,, kteří se mu věnují (Mitrofanov, Hvížďala, Pehe, Urban, Příhoda, Doležal, možná ještě pár dalších), zatímco ostatní mlčí, následně spíše baví.
26. 01. 2011 | 19:35

vlk napsal(a):

Karel Mueller

totéž já příteli! Přesně totéž!
26. 01. 2011 | 19:36

zemedelec napsal(a):

Pane Vlk,jestli se budete vsázet tak se přidám,protože očekávám od VK nejaký přemet.Pořád ale nevíme,jak budou upravený zákony a ústava ČR k vůli volbě prezidenta občany,tak opravdu ta sázka visí ve vzduchu a co udělá v případe,že mu to nebude ušito na míru.Je tady ješte jedna věc,která by mu jako hrála do noty a to kolaps státniho rozpočtu,popřípade tvrdá nespokojenost občanů.
26. 01. 2011 | 19:44

Marcus Agrippa napsal(a):

Před každým"projevem"pana Klause, by mělo být upozornění, že propaguje své názory nikoliv názory ČR nebo EU. Jakou Evropu si představuje pan Klaus raději ani nechci vědět.
26. 01. 2011 | 19:46

Agent W4C napsal(a):

Už Stalin poučoval celý svět...
26. 01. 2011 | 19:51

vlk napsal(a):

zemedelec

jestli maj socani v hlavě zbytky rozumu a ne úplné piliny , pak zablokují KAŹDOU změnu śtavy, která by byť jen připouštěla možnost, že Klaus může být znovu presidentem..Pokud.
26. 01. 2011 | 19:54

pk napsal(a):

Klause dvakrát nemusím, ale v tomto bodě (a v mnoha dalších) má 100% pravdu.
Úpadek Evropy skutečně začal Velkou francouzskou revolucí, kdy se moci poprvé chopila lůza a rozvrátila přirozený řád věcí nesmyslným konceptem lidských práv (nebo skutečně spíš smyšlených nároků). Jedinou vyjímkou byla Anglie, která těmto zhoubným vlivům odolávala až do 20. století.
USA bych do toho moc nemotal, tam byl vývoj jiný, což bylo dáno tím, že tam z Evropy odcházela spíš "elita", tedy lidé schopní adaptace, podnikaví, věřící ve své vlastní schopnosti a tak podobně. Ti si na rozdíl od evropské lůzy uměli a mohli vládnout i když dnes už z toho taky moc nezbylo a proto mají presidentem šaška jménem Obama.
26. 01. 2011 | 20:00

juro napsal(a):

Šmankote, jak někdo někdy mohl obdivovat Klause???
Od samého počátku bylo zřejmé, že Klaus je .....no, jak to jen napsat... řekněme silně akcentovaná osobnost. Matka Klausová se na synkovi těžce podepsala, psychoanalytik by si pošmák....
Politika se deprivanty jen hemží. A v postmoderní, tj. informační éře každý deprivant má obrovské pole působnosti. Ne nadarmo komunisti Klause nechtěli přijmout do partaje, a že se VK snažil!!!
26. 01. 2011 | 20:03

Marcus Agrippa napsal(a):

pk:
souhlas - koncept lidských práv byl zásadní omyl stejně jako osvícenství. Čeští tupánci by raději náboženský teror, kláštery plné mučíren a nevolnictví. Svatá prostoto ....
26. 01. 2011 | 20:05

Vico napsal(a):

Id : Ten náš politolog z hospody U grobiána řekl, že všichni, co kritizujem pana prezidenta za ten jeho projev v srbské akademii věd, jsme blbci. Jsme prej jenom čiperné blechy na valícím se kameni času. Prej, že Klaus už je v postavení Proroka a každé jeho slovo má váhu slova božího. Prej máme všichni držet kušňu. Maximálně, když nám krátkou pomlkou dá prostor, tak máme zamumlat : "slyšeli jste slovo boží".

Inu asi patří mezi 70 procent našeho národa, která VK bezmezně důvěřuje.
26. 01. 2011 | 20:10

Milouš napsal(a):

Klaus by měl být vyzván, aby řekl, za koho autoritativně mluví, třeba když říká: Chtěli jsme tržní ekonomiku bez přívlastků ...
Kdo ji chtěl bez přívlastků? Kdo ho pověřil, aby mluvil v množném čísle?
Klaus se samozřejmě nevrací před rok 1789. Je to mnohem jednodušší: Prostě plácá populistické nesmysly a přitom zneužívá svého postavení a slabosti vlád.
26. 01. 2011 | 20:10

pk napsal(a):

Marcus Agrippa:

To v tom máte trochu hokej. V západní Evropě bylo nevolnictví zrušeno ve 14. století, v Čechách v roce 1781.
Kláštery (ve středověku jediná místa, kde byla jakžtakž zachráněna vzdělanost) byly v Čechách vesměs vypáleny a vyplundrovány v 15. století, za husitských rebelií.
26. 01. 2011 | 20:14

Karel K napsal(a):

Kdo ví, co a jak Klaus v Srbsku řekl. Když o něčem píše nějaký český novinář, tak to může být překroucené úplně na druhou sranu. A speciálně si p. Hvížďalu pamatuji, jak vehementně podporoval humanitární bombardování Srbska. Škoda, že si nepřečetl jako novinář poslední zprávy o mafiánské minulosti kosovského premiéra. Ale možná, že on tyto informace úmyslně vynechává, protože by se mu to nehodilo do jeho primitivního pohledu na celý srbský národ, který pokládal některé Albánce z Kosova za zločince.
A když teď Klaus se Srby o něčem hovořil, tak je to přece odsouzení hodné. Jedině nevím, zda má kdejaký novinářský pisálek u nás morální právo hrubě urážet současného prezidenta republiky. Pokud by něco takového napsal nějaký diskutující o bývalém prezidentovi Havlovi, tak by jeho text byl určitě smazán. Ale to přece všichni chápou, že kdo měl výhrady proti bombardování Bělehradu, tak ten bude až do smrti našimi militantně zaměřenými spoluobčany až do smrti haněn. Natož, když si dovolil být proti uznání mafiánského Kosova. Jedině nechápu, proč tyto naše spoluobčany nepokárají jejich řídící pracovníci, že by se tím mohli demaskovat. A to by pak byli třeba v televizi už těžko nepoužitelní.
26. 01. 2011 | 20:19

pk napsal(a):

Milouši:

Klidně si udělejte čárku. Já jsem také chtěl (a stále chci) tržní ekonomiku bez jakýchkoli přívlastků. Takže to jsme s Klausem nejméně dva a klidně v množném čísle mluvit může.
Jinak pochopitelně znám osobně spoustu dalších lidí, kteří také chtěli a chtějí tržní ekonomiku bez přívlastků i když ta tu pochopitelně nebyla a hned tak nebude. Se socialistickým paskvilem jménem EU už tuplem ne.
A jak to tak vypadá podle konceptu privatisace zisků a socialisace ztrát, nehrozí bohužel tržní ekonomika bez přívlastků ani v USA.
26. 01. 2011 | 20:21

Martin napsal(a):

Názory Klause se nám mohou nelíbit, můžeme s nimi nesouhlasit, bohužel se po čase téměř vždy ukáže, že Klaus měl pravdu a kritikové se vesměs ztrapnili. Namátkou: 1) Kritika Globálního oteplování a Klimatických změn - Po Climategate 2009 už tomu věří jen asi dva fanatikové 2) Kritika EUR - Po Řecké krizi v roce 2010 je koncept jednotné evropské měny k smíchu.
26. 01. 2011 | 20:23

prorok napsal(a):

Ten nadutec radeji necha prepsat vsechny ucebnice dejepisu, nez by si priznal, ze ony trzni 'prognozy', ktere nas privedli az sem, sesmolil obycejny packal.
26. 01. 2011 | 20:24

arnazach napsal(a):

Vy si tady skoro všichni z pana prezidenta děláte srandu, ale zkuste si sami nějakých deset let v izolaci bez jakýhokoli odporu přemýšlet, pak uvidíte, co všechno vás napadne.
26. 01. 2011 | 20:26

Marcus Agrippa napsal(a):

pk:
človíčku nešťastná nemám vůbec potřebu diskutovat o názorech někoho jako je Klaus. Doufám že na jeho místo nastoupí někdo za koho se nebudeme moct stydět. Kláštery a záchrana vzdělanosti - nenechte se vysmát. Husitské reoluční hnutí bylo ve své době naprosto pochopitelné - stačí si něco zjistit o tom v čem to tehdy žili.
26. 01. 2011 | 20:28

martiXXX napsal(a):

svět je ze své podstaty neúplný, nekomletní, neí to uzavřený trh. Takže dokonalý trh existovat nemůže. Nejdokonalejší státy jsou ty, které mají sociáoně tržní hospodářství, protože mají nejvyšší životní úroveň..tedy Německo, rakousko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Norsko a Holandsko. Čína je zaostalý stát, který má 3x víc obyvatel než EU a přitom Německo má stejný export a dvacetkrá méně obyvatel a dvacetkrát vyšší všeobecnou životní úroveň...nechtěl bych žít v čínské svrabu s levnou pracovní silou, těžkou byrokracií a levnými elektronickými montovnami,,,,samozřejmě každá velká země umí postavit stíhačku nebo atomovou zbraˇči elektrárnu....to dokázal sovětský svaz ale daleko efektivněji a to měl asi 7x míŇ obyvtael než Čína......
26. 01. 2011 | 20:32

MaJa napsal(a):

VK nám leze celé roky na nervy.Stejně jako je sám podivín,je obklopen ještě
podivínštějšími lidmi.Nepřesvědčil mě o svých schopnostech.Už aby to skončilo!
26. 01. 2011 | 20:33

Marcus Agrippa napsal(a):

MaJa:
nechápu jak někoho, jako je Klaus může někdo obdivovat. To někomu unikla ta jeho poslední"volba"?! Tak se volí mafiánští bossové ne prezidenti ( alespoň ne v civilizovaných zemích ). Jestli chceme ještě víc padnout na úroveň Běloruska, tak mu můžeme dát ještě jednu šanci - to je ale strašná představa.
26. 01. 2011 | 20:39

arnazach napsal(a):

Přečetl jsem si ten článek na http://www.klaus.cz/clanky/2752. To snad je nějaký špatný zdroj, ne? To ani Hvížďala necituje. Tady se píše, že Evropská unie navazuje na francouzskou, říjnovou a nacistickou revoluci. Tak to teda už je síla!

CITÁT:
"Začalo to Velkou francouzskou revolucí, kdy se zrodila lidská práva (i když jsou to více nároky než práva). Pokračovalo to Velkou říjnovou revolucí, která zlikvidovala svobodu, demokracii a tržní ekonomiku a v mnoha ohledech podobnou „revolucí“ Hitlerova nacismu. Ve stínu těchto „velkých“ revolucí pokračovalo postupné, ne snadno viditelné „drolení“ Evropy. Nyní, na základě nových, módních „ismů“."

Řekněte mi někdo, že se mi to jenom zdá, nebo že to píše nějaký nepřítel našeho pana prezidenta!
26. 01. 2011 | 20:41

Hnzd napsal(a):

Budoucnost dá za pravdu Klausovi. Evropa zajde díky přehnané politické korektnosti, díky přehnanému zdůrazňování lidských práv, díky přehnané podpoře multikulturalismu, homosexuality, feminismu a gender-studies, díky rozkladu tradičních rodin, díky odmítání křesťanských a židovských hodnot. Brzy bude Evropa pohlcena muslimy a ovládnuta Čínou, a to díky tomu, že spousta lidí, místo tvůrčí činností se zabývá hloupostmi jako pan Hvížďala. Alarmující nárůst různých fakult sociálních studií, na které se hlásí čím dál více studentů a stagnující počet studentů technických a přírodovědných oborů, je toho smutným důkazem a brzy způsobí velké zaostávání země, kde stále více lidí bude řešit podobné hlouposti, jako nyní pan Hvížďala.
26. 01. 2011 | 20:41

Kanalnik napsal(a):

(S panem Hajkem v mnohem nesouhlasim, ale prece jen jedno mam s nim spolecne. Take nejsem z opice. S panem Klausem spolecneho nemam asi nic.)

Ja jen doufam, ze pan Klaus zmizi z politickeho zivota co nejdrive. Z meho pohledu je to clovek, ktereho vubec nezname. To, kym je, vi jen on sam. Na verejnosti vidime jen pozu. Tak tomu vzdy bylo a tak je to i ted. Takze tezko rict, co se mu v jeho mysli honi a jak je to pro nas ne/bezpecne. To, ze je posedly touhou po pozornosti okoli (a po moci), je zrejme. Proto ji neustale zivi.
26. 01. 2011 | 20:43

martiXXX napsal(a):

Za zajímavý ale považuji Klausův návrat ke křesťanství; jeho poradce Hájek o tom otevřeně píše a zaútočil proti darwinismu a sám Klaus obdivuje současného papeže, ..když byl u nás na návštěvě tak se od něj nehnul. Samozřejmě francouzská revuluce byla počátkem osvícenství s tím, že věda vše vyřeší..a pořádaly se pogromy na kněze...jistou logiku jeho uvažování mít může, lidi si myslí, že věda vše vyřeší a přitom na vědě byl postaven svým způsobem i komunismus..vědecká politická ekonomie, agresivní ateismus, potlačování tzv. nevědeckých názorů
26. 01. 2011 | 20:51

JF napsal(a):

pan Klaus se dlouhodobě nechová (zda někdy) jako politik ale občan v ústavní funkci. Je to ryze občanský přístup. Tento přístup je poněkud v rozporu s tím že je také politik (politika jako řemeslo) a tím co říká "že nezná nepolitickou politiku". ale prozrazuje to rovněž jednu věc a to je matení "tělem". v podstatě popírá slovy to co sám dělá.Ale to je obecně rys i české povahy - jistý stupeň surové neupřímnosti. (nabádání druhé k tomu co oni sami nedělají)

Jinak se domnívám že toto "chování" odvádí pozornost od něčeho konkrétního a to sice od neschopnosti např. přirozeného vůdcovství/leaderschip (jen si je dobré všimnout povah osob aktivně podporující pana Klause - např. pan Nečas, Zahradil, Bém atd.... neznám pozitivní příklad ... ???). To se těžko učí a je třeba to přetlouct/odvést pozornost "akademickými" "moudry". Lidská společnost se řídí především vzory což právě politici velkou vahou by měli symbolizovat.
26. 01. 2011 | 20:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, přátelé moderní evropy přísně zde....
http://www.youtube.com/watch?v=wAHv3UnXvmM&feature=player_embedded
Veselé krizování bude líp...
26. 01. 2011 | 20:53

mb napsal(a):

to holubar ... ne zebyste eventuelně nemohl mit pravdu ... ale nesmite tahat tygra za ocas ....

to stejskal ... kreatura uz neprojde cenzurou ... ???

( ja jsem tedy ten puvodni prispevek s kreaturou necetl / ani nepsal ...)

ale jak nazveme kreaturu pokud jest kreaturou ... ale to je ciste semanticka otazka ...

příjemný večer všem diskutujícím bez rozdílu
26. 01. 2011 | 21:03

PatientO.T. napsal(a):

Bylo mi divné, že se letos Davoské forum obejde bez obvyklého poučování ing.Klause. Pak jsem si přečetl jeho program - zahajuje další koncert z cyklu Jazz na Hradě. Tak to, prosím, ano. To je pochopitelné, že pan inžinýr letos to konto ve Švýcarsku osobně kontrolovat nebude...
:-)
26. 01. 2011 | 21:05

mb napsal(a):

vico děkuji za smích ... :-)) / Sledujte písemné projevy jeho podporovatelů - např. Hovna. / :-)
26. 01. 2011 | 21:08

Kaja napsal(a):

VK je posedly tim, aby upoutal zajem verejnosti. Nepochybuji o tom, ze se od nej dockame i nazoru, ze pedofilie je odjakziva ok, jeji zakaz je vysledkem boje za tzv. lidska prava a je bezprecedentnim omezovanim svobody a ekonomickeho rozvoje.
26. 01. 2011 | 21:20

Naštvaný napsal(a):

MCHL "Potvrzuje pouze práva vysoké šlechty a omezuje tedy královu suverenitu. " napsal Míval nesmysl. Ta právě dala práva i nízké šlechtě i měšťanstvu, tím že vznikl anglický dvoukomorový parlament, ale i jinak zaručovala práva, pravda, svobodným občanům. Chlapi, než něco napíšete, tak si to aspoň prostudujte, když to neznáte! Bude míň nedorozumění, řevnivosti a sprostých nadávek.
26. 01. 2011 | 21:27

PatientO.T. napsal(a):

Liberté, égalité, fraternité:

http://motls.blogspot.com/2006/03/czech-national-character.html
26. 01. 2011 | 21:33

Josef K. napsal(a):

Jistě, eropská civilizace má mimo jiné jednu přednost,rozmanitost a pluralita, často težce vybojovaný vzájemný respekt protichůdných stran, to jsou pro ni cesty rozvoje. To tuto zemi to minulo, jak poukázali už čeští obroditelé, kteří si ten omyl uvědomili před více než sto lety. Takže to ady ovládají bytosti, které si zde, patrně placeni v rámci rozpočtu prezidentské kanceláře, přisazují ke svému géniovi, zastánci průhledné jednoznačnosti.....Jistě mají copánky a jsou zpoceni po několika půllitrech piva a opakovaně "patnácti dekách" uzeného kolene... Poslední dobou se to v Česku opět hemží milovníky jediných pravd... Projevují hloupost a nevkus, tito soudruzi....Pomiňme soudruha remiera aministra financí...Ale chápu, že jistí tuzemci, nehledě, co se děje vůkol, znají vše nejlépe a vždy mají pravdu a my jsme ti ..., kteří si do toho kecat nenchají.. No, od normalizace se toho moc nezměnilo, soudruhu Václave Klausi i Vy, JEHO PŘÍZNIVCI. Jinak, před padesáti lety, by tito soudruzi, neprošli českým skošlství, před čtyřiceti by byli premianty.
26. 01. 2011 | 21:34

aaaa napsal(a):

hovene - můžeš nám prozradil, co jsi v sobě měl v 26. 01. 2011 | 17:10 ? Tvé příspěvky vždy byly hloupé, zmatené, plné překlepů a pravopisných chyb, ale dnes jsi se překonal v své cestě k mentálnímu a duševnímu úpadku. Jestli budeš pokračovat takovým tempem, tak není daleko chvíle. kdy tě sousedé uzří v roli slintajícího a blábolícího ubožáka.
26. 01. 2011 | 21:35

siven napsal(a):

Vico - Skvělé. Díky! ;)))

deep throat - žádný respekt vůči psychopatovi, lháři a vlastizrádci ode mně nečekejte. Jak sám prohlásil, podepsal dokument, kvůli kterému ČR přišla o suverenitu. Přiznal se k vlastizradě. Podepsal a neodstoupil. Popřel vlastní názory, vlastní boj. Ne poprvé, ani naposled. Ovšem toho dne šlo o zásadní čin. Od té doby už se definitivně odrovnal a může být již jen k smíchu (pláči).

Vše ostatní je řečeno zde: http://www.youtube.com/watch?v=OdO1CoLdwwM
26. 01. 2011 | 21:45

skeptický napsal(a):

Kreatura čili stvořená bytost nebo věc je v rozporu s Darwinismem,jako akceptovanou vědeckou teorií.Pokud je to pravý důvod k smazání.
Jen mne na tom trochu mate,že první věc stvořena být musela,protože vývoj z ničeho není možný.Z prdu kuličku neuděláš.

Nevzdělanci se po tomto označení pro jistotu uráželi,neboť netušili,co toto cizí slovo znamená.

Dnes už jsme snad dále.Nebyl to můj text,co byl smazán,ale musím se zastat,pokud tam nebylo něco závadnějšího.Ale o pana presidenta se tuším nejednalo,tam by to prošlo.
Pozor na označení Homos apiens.

Články se jeví štvavějšími,to se mi líbí.Jen houšť,jako voda na něčí mlýn to má therapeutickou hodnotu.
26. 01. 2011 | 21:45

hoven napsal(a):

aaaaaaa
ja sem si už ten klausovo projev přečetl a vice meně s ním souhlasím. klaus zminuje francouzkou revoluci v souvislosti se vznikem lidských práv jako nároků. jinymi slovy sociální práva. sociální práva nedávají smysl. člověk se nemuže domáhat na státu jakýchkoliv sociálních práv, protože stát nemá, nikdy neměl a nikdy nebude mít dostatek prostředků, aby všem sociální práva garantoval. nikdy nebude možnej život bez práce. stát žádný hodnoty nevytváří, protože je vytvořit neumí a veškerý pokusy na tohle téma skončily nezdarem. to je zcestná ideologie socialismu, která se podle klause ujala v evropě po francouzské revoluci, pokračovala VŘSR a národním socialismem v německu. jak jsem psal, hvíždala prostě klausova slova nepochopil.
26. 01. 2011 | 21:51

slavwin napsal(a):

Koho ve světě zajímá, kdo na něj nějak reaguje, nás bude ještě chvíli, protože zlodějští bolševici si jej vydupali jako ochranný štít při rozkradání státu.
26. 01. 2011 | 21:53

siven napsal(a):

Naštvaný - "Chlapi, než něco napíšete, tak si to aspoň prostudujte, když to neznáte!"

"tím že vznikl anglický dvoukomorový parlament..."

Dejte si studenou sprchu a než něco napíšete, tak si to aspoň prostudujte, když to neznáte. Šlo o radu, respektive shromáždění několika šlechticů a měšťanů, kterému se začalo po cca 30 letech říkat ""parlament". Do „anglického dvoukomorového parlamentu“ mělo tohle shromáždění ještě hodně daleko.

Váš první příspěvek ohledně mírumilovnosti okolností vzniku Charty je rovněž na pováženou.

Holt, s vaším vzorem máte hodně společného... Ale jen tak dál, bavte nás.
26. 01. 2011 | 21:58

mb napsal(a):

hoven napsal: sociální práva nedávají smysl

jak jinak ... sedřete z těch otroků kůži ...

arbeit macht frei ...

bez nároku ...

při dobré konstelaci z vás bude mýdlo ... howgh
26. 01. 2011 | 21:59

stále rebel napsal(a):

Klaus by měl jít k lékaři. Dnes je sice pozdě, ale lépe dnes než zítra.
Jednu zajímavost. Přestože jeho choroba není fyzicky přenosná, tak tím, jakými lidmi se obklopuje, tak to působí, jako kdyby byla.
26. 01. 2011 | 22:04

prak napsal(a):

Obávám se, že president Klaus za svého zbývajícího života dobrovolně Pražský hrad neopustí. Jistě už spřádá intriky na správných místech. Určitě chce prosadit v jeho případě koncepci 3x, nebo ještě lépe doživotně.
26. 01. 2011 | 22:11

hoven napsal(a):

Vy nedouci, poslechněte si novoroční projev pana prezidenta v roku 2008 a pochopíte (snad) to, co vám ještě nedošlo.
Hlavně vy, kritici našeho pana prezidenta, sledujte pozorně, snažte se porozumět a garantuji vám, že se hluboce zastydíte !
26. 01. 2011 | 22:11

siven napsal(a):

Jinak projev jsem četl a musím přiznat, že i při svém silně kritickém postoji k rozebírané osobě jsem dokonce podobnou snůšku nesmyslů ani neočekával.
Ty bláboly o tom, že "Evropa byla založena na svobodě a demokracii" ještě před francouzskou revolucí, která "přerušila evoluci" a hozena je do stejného pytle s VŘSR a nástupem Hitlera... musí zrychlit tep komukoliv, kdo má všech pět pohromadě, a to ani nemusí být akademik.

Chudák Václav. Je to s ním už čím dál horší. Už mu dochází fantasie, jak nás hernajs ještě překvapit
26. 01. 2011 | 22:13

hoven napsal(a):

Protože novoroční projev určitě neumíte najít, tak vám pomůžu. Co bych pro své méně nadané spoluobčany neudělal !

http://www.youtube.com/watch?v=mwNp5baZ3TY
26. 01. 2011 | 22:15

mb napsal(a):

Klaus napsal: Po desetiletích žití v proletářském internacionalismu a ve vládnutí z Moskvy jsme chtěli národní suverenitu, ale dostali jsme vládnutí z Bruselu.

jsem si nevšiml ... že Klaus ... ( a to už jako malý stavěl barikády) ...

že by prováděl nějaké guerillové nacionalistické akce abychom se během období 48-68 či po vpádu vojsk a následné normalizaci do r. 89 ... VYMANILI Z VLIVU MOSKVY !!!!!

Kde byl Klaus ??????

provadel bytove seminare a bylo mu zatěžko podepsat petici za propuštění Havla ... ale bude kecat o tom, co jsme všichni chtěli ...

během tohoto dvacetiletí byl xichtem budování kapitalismu s jedním přívlastkem - mafiánským ...

je to tristní .... njn
26. 01. 2011 | 22:20

hoven napsal(a):

Václav Klaus byl, je a vždycky bude největší osobností českých dějin a já a drtivá většina mých spoluobčanů jsme pyšní na to, že žijeme v jeho době a můžeme s ním dýchat stejný vzduch.
Přeji panu prezidentovi Klausovi ještě aspoň 5O let plodného a činorodého života pro blaho nás a našich potomků.
26. 01. 2011 | 22:24

PatientO.T. napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=bL6bvwrFw8c&feature=related
26. 01. 2011 | 22:29

Bobo napsal(a):

Pane HNZD, napsal jste to přesně tak, jak to je, gratuluji!
26. 01. 2011 | 22:34

siven napsal(a):

hoven 26. 01. 2011 | 22:24 - To jste si ovšem naběhl, milý příteli.
Po tomto si uvědomí, že jste (poměrně amatérským) provokatérem i ti, kdo to ještě netušili (sice jich nebylo mnoho, ale i tak děkuji). ;)
26. 01. 2011 | 22:35

Kanalnik napsal(a):

neverim, ze prispevek v 22:24 je psan nickem hoven :)

mb 22:20 pekne a trefne

na druhou stranu musim se postavit na stranu hovena ohledne 'socialnich prav'. Co to je? Pravo na dustojny zivot, dustojne stari, dustojne zachazeni? To souhlasim. Jevi se mi to ale tak, ze tendence v EU i v USA jde spatnym smerem. Co mam na mysli? Zachranovani prazdnych bank penezi danovych poplatniku - duvodem je to, aby poplatnikum nespadla zivotni uroven bankovnim krachem. To je skutecne cesta do pekla. Stat toto delat nema. Zaroven to hraje do karet financnim magnatum. Cili v podstate je a v konecnem dusledku bude cesta EU a USA velmi asocialni.
26. 01. 2011 | 22:35

mb napsal(a):

musim souhlasit je to jak praví hoven ... ten projev je genialni ... zpatky ni krok .....
26. 01. 2011 | 22:36

Marian Páleník napsal(a):

Nebyla náhodou demokracie o nějaký ten rok dřív v Británii než ve Francii? ;o)

P. S. Na jednu stranu si myslím, že žádní ekologové nenavrhují, aby se ve městech (vůbec) nejezdilo auty; na druhou stranu na to nevidím nic extrémného, mně by se to docela líbilo. Auta jsou katastrofa. Nicméně vím, že je to asi stejně reálné, jako že všichni kuřáci přestanou kouřit, zloději (a poltiici) krást atd.
26. 01. 2011 | 22:37

stále rebel napsal(a):

Taky přidám citát mistra.

„Taky tam v kanceláři máme ty stroje a já vážně nevím k čemu to může být dobré.“
Klaus (o počítačích)
Pramen: wikicitáty.
26. 01. 2011 | 22:38

mb napsal(a):

kanalnik jiste souhlasim ... nechci to hnat do extremu / absurdna ... stat jako garant dohodnutého minima / + i tak nepodstatných věcí jako je kvalitní veřejné školství apod /... na tom bychom se snad mohli shnodnout ... a jeste bychom se mohli shodnout na tom ze rozvirani nuzek neni dobre ( pro nikoho ) ...

zdravim .....
26. 01. 2011 | 22:39

skeptický napsal(a):

Kde už jsem tohle slyšel.

Nepřátelé lidu.Ty stavěl Stalin ke zdi.

Nepřátelé říše.To bylo taky někde v Evropě,a taky dopadli blbě.

Politická korektnost tradičně ovládá evropský diskurs...
Tři roky staré tradice jsou ty nejlepší.

Zatím všechny totality se vyžívaly v likvidaci vnitřních nepřátel.Je dobré se včas zařadit na tu správnou stranu.
Pokud možno se ale z přílišné horlivosti moc neangažovat.Až dojdou nepřátelé,budou se střílet užiteční idioti.
26. 01. 2011 | 22:42

Kanalnik napsal(a):

mb

ano shodneme se; ono vlastne soudobe zachranovani zivotni urovne podporou kolabujiciho financniho systemu a jejich panu posiluje bohate skupiny, takze nuzky se rozeviraji jeste vice; diky iluzi udrzeni socialniho bezpeci sirokych mas (udrzeni zamestnanosti, udrzeni HDP atd.) dochazi k pravemu opaku

uvidime, jak se to vyvine

v CR na to nasedaji jeste tzv. reformy
26. 01. 2011 | 22:45

Kanalnik napsal(a):

dobrou noc
26. 01. 2011 | 22:46

Axamit napsal(a):

Na pravděpodobný rozdíl od většiny VK nadávajícímu jsem si přečetl oba texty. Nejdou porovnat pro nestejnou úroveň. Jeden je vysoce kultivovaný a opírající se o každodenní drobnosti až po zásadní věci (žárovky, regulace, fotovoltaika, žití na dluh, nízký či žádný hospodářský růst,zaostávání ve vědě, technice a vzdělávání, hádky o název rum tuzemský atd.)
Druhý je snůška nesmyslů a viditelné snahy VK pošpinit absurdními konstrukcemi. Kde např. KH vzal, že díky Velké francouzské revoluci byla v Evropě vynalezena demokracie. Doneslo se mu někdy něco o starověkém Řecku a Římu, Magně Chartě, městských státech v středověké Itálii, hanzovních městech, britském parlamentarismu atd. ? A naopak doneslo se k němu něco o velkém teroru, genocidě v Vendee, utrpení napoleonských válek atd. ?
A na takto vratkých základech staví pak KH své fantazírování co si podle něj VK myslí. Prostě za tento článek palec dolů.
26. 01. 2011 | 22:57

mb napsal(a):

dobrou kanalnik ...

Klaus napsal: sociálně a environmentálně deformovanou tržní ekonomiku

presne nechapu co by Klaus chtel ... jako drancovat životní prostředí bez náhrady ???

nebo naopak započtení externalit / viz. Sedláček a jiní /

které cenu naopak ještě zvýší ... neb v současnosti se o nezapočtené environmentální náklady takňák solidárně dělíme podle inverzněmarxistického kapitalistického hesla:

SOCIALIZACE NÁKLADŮ, PRIVATIZACE ZISKŮ ...

Ale já stejně jako Klaus dobře vím, že člověk životní prostředí neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu kdekoli na světě docházelo ...

to jsou zlá, hmmm, zlá, falešná, hmmm, falešná slovíčka

živočišných druhů přibývá ....

ach jo ....
26. 01. 2011 | 22:58

Alibernet napsal(a):

Hvížďalo, Vy jste se zbláznil! Přál bych Vám, abyste na vlastní kůži okusil plody francouzské revoluce. Dál si trubte tu jedinou správnou vizi uspořádání světa, stejně nakonec vy, socialisté, prohrajete. To je prostě zákon.
26. 01. 2011 | 22:58

vasja napsal(a):

Hvížďala, agent-provokatér, placenej z Brusele.
Pambů ochraňuj prezdenta Václava Klause.
26. 01. 2011 | 23:05

mb napsal(a):

vk: Začalo to Velkou francouzskou revolucí, kdy se zrodila lidská práva (i když jsou to více nároky než práva

all the men are created equal ...

zlá zlá, falešná slovíčka ...

někteří jsou si rovnější ...
26. 01. 2011 | 23:05

aaaa napsal(a):

Nevím, jak jste zdatní v historii, ale Klaus je asi takový polovzdělanec jako většina jeho ideových souputníků a proto zřejmě ani netuší, že francouzská revoluce vznikla z myšlenek nejen francouzských, ale i amerických myslitelů doby osvícenské a byla inspirována americkou válkou za nezávislost a svobodu, která začala už v roce 1775, tedy 14 let před francouzskou. Francouzi se v této válce i aktivně angažovali na straně američanů (třeba známý Gilbert du Motier, markýz de La Fayette).
Ale to všechno asi Klaus neví. Klaus si stále neochvějně myslí, že není boha kromě Klause a jedině Klaus je nový Spasitel, který nás vyvede z otrockého jha EU.
26. 01. 2011 | 23:07

hoven napsal(a):

mb, siven
jistě jste pochopili, že nějaký jedinec požívá muj nick, a myslím, že docela dobře psychologicky zapadá mezi příznivce pravdy a lásky. nemít sociální práva neznamená být otrok. to je právě to hvíždalovo nepochopení. jak řiká správně klaus, sociální práva jsou nároky. nemůžu mít právo na to, že mi někdo něco dá. protože takovému právu oodpovídá povinnost někoho jiného mi něco dát. a to je nepřijatelné. to je zásah do jeho svobod. sociální práva jdou proti lidské svobodě a rovnosti.
26. 01. 2011 | 23:09

mb napsal(a):

to ( pravy) hoven ... civilizovany stat ktery si rika civilizovany stat ... zajistí minimální minimum ... i proto že je natolik chytrý ... že se mu nevyplatí se propadnout do chaosu či občanské války ... njn ....

tezi: sociální práva jdou proti lidské svobodě a rovnosti příliš nerozumím ...

tak že bychom zcela zrušili daně a danění a pak nastane kýžený ráj / svoboda ....?

přesně nerozumím ...
26. 01. 2011 | 23:15

aaaa napsal(a):

Axamite, vy tu plácáte páté přes deváté a mícháte střípky vzpomínek z doby svých dávných studií s devótním přikyvováním genialitě Václava Klause.
Nemá smysl jít do nějaké hloubky, stejně byste neměl žádný argumentační potenciál a navíc byste začal odvádět téma jinam, do diskusních končin, kde se cítíte jako ryba ve vodě - takže byste se třeba od "demokracie" v antice podivuhodným obloukem dostal ke Grossvi nebo Paroubkovi.
Protože předpokládám, že máte času dost, když tak pilně stále diskutujete, tak zkuste se sám něco dozvědět o historii a psychologii a nepožívejte jenom ty nechutné předžvýkané myšlenkové blafy stařičkého pana prezidenta.
26. 01. 2011 | 23:16

mb napsal(a):

protože každým daněním něco někomu beru ... za to mu zajišťuji podmínky / relativní stabilitu ... úspěch ( individua) je do určité míry determinován zajištěnými podmínkami ( a incentivy) ze strany státu ....

chtít od bohatých solidaritu se státem ... ??

chtít od bohatých podíl na sociálním státu ... ??

chtít od bohatých že by měli / mohli i něco vrátit ze svého úspěchu ... ??

utopie ... ??

njn
26. 01. 2011 | 23:18

yara ze země krys napsal(a):

Pro stále rebel, přidávám výrok otce zakladetele tunelstánu.cz:

Redaktor Šíma: To byl pane Klausi úmysl, že ty banky dávaly úvěry bez jištění?
Klaus: To není pravda, dávaly na to co bylo… Klaus: Já bych prostě odmítal pana Salzmana démonizovat takovým způsobem.. Šíma: Ale pan Salzman byl přece za tyto úvěry odpovědný.. Klaus: Bylo by velmi potřeba analyzovat tyto úvěry a ne takhle paušálně v televizním studiu…já si myslím,že by bylo velmi dobré říci, co z těch úvěrů byly náklady a co z těch úvěrů byl skutečně byznys…obchodní neúspěch toho či onoho subjektu - zaviněný, nezaviněný; co byl zjevný omyl, eventuelně poslední skupinka - já myslím,že nejmenší - pokus o podvod toho či onoho.. Ale myslím si, že někdo měl najednou absolutní absenci štěstí. (v TV pořadu Naostro)

Nejhorší na tom je, že spousta lidí ještě nestratila paměť!
26. 01. 2011 | 23:18

yara napsal(a):

Oprava: ..neztratila..
Kašlu na to, jdu spát!
26. 01. 2011 | 23:20

Milan napsal(a):

Nejdřív mi byl nesympatický, pak jsem pochopil, že to není preziden pro mně a tak se za panaprezidenta aspoň stydím...a čím dál tím víc, hlavně mimo náš chlíveček.
26. 01. 2011 | 23:23

BK napsal(a):

hovene
To, že je důvod se hluboce stydět prakticky po všech, nejen těch novoročních projevech
pana prezidenta, nám ze své povahy garantuje on sám.
26. 01. 2011 | 23:25

aaaa napsal(a):

hovene, sociální právo je třeba právem na ochramu jednotlivce před zvůlí jednotlivce nebo státu a právo na ochranu ve stáří a nemoci.
To právo vyplývá z toho, že si občan tyto služby PŘEDLÁCÍ ve formě pojištění a daní. Nic nedostává zadarmo na rozdíl od Klausem vytvořené třídy novozbohatlických tunelářů a defraudantů, kteří dostali opravdu, ale opravdu obrovské majtekty ZADARMO,ZA PÁR POPSANÝCH PAPÍRŮ VE SLOŽCE S NÁPISEM "PRIVATIZAČNÍ PROJEKT". Tak se třeba dostal do pracek Stehlíka Poldovka a do pracek Reginy Rázlové SkloExport. Jakým právem a za co tato individua dostala majetek, který zničila a připravila tisíce lidí o práci ? A když ti hutníci a skláři přišli o práci, nedostali zaplaceno několik měsíců práce a hrozí jim vyhazov z bytu, není povinností státu se o ně postarat ? Oni přece řádně platili daně a není jejich vinou, že Klaus zničil český průmysl a hospodářství a statisáce lidí jsou bez práce !

KLAUSOVA TUNELOVÁ PRIVATIZACE BYLA, JE A BUDE STÁLE CHÁPÁNA JAKO NEPŘIJATELNÝ ZÁSAH DO PRÁV OBČANŮ - abych citoval tvůj žvást.
26. 01. 2011 | 23:29

MA-FU napsal(a):

Hvížďala

Od profesůrka samé falešné větičky...bych dodala
26. 01. 2011 | 23:38

Milam napsal(a):

Hvížďa je stejný fanatik jako novináři v 50. letech.

Klaus odmítá současnou podobu jedné organizace (EU), ale podle Hvížďali "odmítá Evropu".
Klaus demokraticky vyjadřuje svůj (byť odlišný) názor, ale podle Hvížďali "chce rozložit Evropskou unii zevnitř".
A tohle snad Hvížďala vyhledal z dobového komunistického tisku a rovnou přepsal: "Taková slova bychom rozhodně neměli přehlížet, protože to už není jen provokace, ale propagace nedemokracie".

Hvíždala je myšlením klasický komunista. Jiný závěr nemám. A to Klause třikrát nemusim, je na mě moc samolibý. Ale vyčítat mu svobodné názory v údajně svobodné společnosti, to už je silná káva.
26. 01. 2011 | 23:40

stále rebel napsal(a):

Pro yara ze země krysů
Klaus jako symbol hlouposti a nadutosti je nejlépe viděn asi v tomto:

„Ve chvíli, kdy tato kniha bude v tisku, se pravděpodobně zúčastním v Monte Carlu mezinárodního fóra na téma business ethics: Co může stát dělat proti korupci. Nejprve jsem váhal, jestli mám na tuto konferenci jet, protože si dovedu živě představit, jaké zploštělé, trivializované, povrchní, ofrněné, nafoukané, arogantní postoje tam budou od údajných odborníků na etiku zaznívat, zejména vůči ekonomikám postkomunistických zemí a ekonomikám třetího světa. Nicméně manželka mi docela správně říkala, prosím tě, jeď tam, protože je potřeba, aby to tam také někdo vysvětloval jiným způsobem.“
VK, Narovinu

Klause vnímám pozitivně v jedné věci. Nikdy nebyl válečník a nebubnoval do válek. Nevím, zda si za to zaslouží pochvalu. Zda jen nenašel ty správné spojence, zda nebyl jmenován generálem a jiné varianty.

PS:
Havel byl bojovník za lidská práva, i když někdy dost sporný. Klaus je bojovník proti lidským právům a má v tom hodně ideologicky pokrevních spojenců a sympatizantů.
26. 01. 2011 | 23:47

hoven napsal(a):

mb,aaaaaaa
stát může vyplácet důchody a proplácet zdravotní péči jenom pod podmínkou , že na to má peníze. to je věc, kterou lidi levicoveho smýlšení nejsou schopni pochopit. oni umí počítat, nejsou hloupí, ale pokud jde o tuhle konkretní věc, jako by jim vypnul mozek a viděli tmu. sociální "práva" jsou vždycky podmíněný, nemužou se postavit na stejnou uroven jako ostatní lidský práva jako právo na život, obonostní práva, vlastnický atd. nikdo nemá právo na dustoný život, na důstojné stáří , na práci atd. to je blud a fantazírování. to je uplně mimo realitu realného světa . stát nevytváří žádný hodnoty, nikde žádný zdroje nejsou ani sami od sebe nevznikají. například náš stát nebude za deset let schopnej vyplácet důchody, pokud neprovede reformu. to je realita.
26. 01. 2011 | 23:52

Milam napsal(a):

stále rebel: proti kterým lidským právům Klaus bojuje? Řekněte mi jediné. Nevím jak vám, ale mně Klaus zatím neomezil jediné mé právo na rozdíl od EU, která mi jich už omezila opravdu dost. Například si už nesmím svítit čím chci, i když jsem ochotný danou elektřinu zaplatit.
26. 01. 2011 | 23:53

aaaa napsal(a):

Milan - jak vidím pravopisné chyby typu "Hvížďali" a nezapomenutelnou prostoduchoučkou větičku "Klause nemusím, ale má pravdu" z arzenálu agitátorů ODS (jíž zřejmě mají předstírat jakousi nezávislost), tak jsem doma - pán je zapřisáhlý přívrženec ODS, je jak se říká modrý až za ušima, ale tyto dva atributy ho vždy przradí.
Je k popukání, že ti nejbojovnější "čeští vlastenci" neumějí český pravopis.
26. 01. 2011 | 23:53

NevericiTomas napsal(a):

No soudruzi, ja vam nechci do vase kafrani kafrat, ale on ma ten dedek zase pravdu. Hvizdala by mel supem do skamen doucit se dejiny, protoze jsou dost jine nez co si mysli, ze jsou. Fr. revoluce byla obrovskym krokem zpet! Vyustila v Napoleonovu diktaturu, ktera byla mnohem vic terorem nez Burbonska vlada, a vyustila v 50ti lete zabetonovani vyvoje v kontinentalni Evrope. Uz tehdy zacal Evrope ujizdet vlak ve srovanani s Britani a hlavne USA. Ve stejne dobe kdy Parizska luza terorizovala kazdeho, kdo byl nejakym pamfletem oznacen za nepritele LIDU, provadel Josef II. skutecne reformy, ktere vedly k civilizovane, moderni, svobodne spolecnosti. Josef II. psal sve sestre do Parize, ze pokud nebude fr. kralovsky dvur reflektovat socialni problemy sve zeme, muze se situace zvhrnout v inferno. A mel pravdu. Fr, revoluce neni predzvesti evropske demokraice, Tou je Viktorianska Anglie. Fr. revoluce je predzvesti nejhorsich nocnich mur 20. stoleti - necismu a komunismu a to jak po strance spolecenske tak po strance ekonomicke (o ktere nejspis pan Hvizadala vi uplny kulovy)
26. 01. 2011 | 23:55

Milam napsal(a):

aaaa:
kdybyste se radši věnoval obsahu... ale pak byste musel uznat, že je Hvíždala mimo.
26. 01. 2011 | 23:55

Chacal napsal(a):

Ici Chacal.
Je comprends. Ingénieur...
26. 01. 2011 | 23:56

mb napsal(a):

hele hoven to nikdo nepopira ... ale klausovo myšlení je extremistické a přímo anarchisté ... protože Klaus je tak napravo ( radikalni tatcherist ) že podle ( kruhove politické osy ) ... přirozeně vplývá do radikálně levicových = anarchistických postojů a názorů ...

je to zcela zřejmé a dokumentovatelné ...

to je stejné jako s Klausovou tezí, že společnost neexistuje ...

a sociologie ( na rozdíl od ekonomie) není věda ( nebo exaktní věda) ...

njn ....

jo na ty důchody by bylo kdyby se rodilo víc dětí ...

ale protože denaturujeme životní prostředí tak chlapi nemaj dost spermií a nevědí co si a kde počít ...

ale člověk životní prostředí neničil a neničí ... víme
27. 01. 2011 | 00:01

aaaa napsal(a):

hovene - celé století stát vyplácel lidem zasloužené penze a pak přišel Klaus a najdenou se zjistilo, že na penze nejsou a nebudou peníze. Kde udělali soudruzi Klausovci chybu ? Není to "náhodou" proto, že celé století stát dostával daně, odvody a poplatky z firem, které dříve patřily českým vlastníkům a nyní buď neexistují - a to i kdysi velmí slavné firmy jako Svit (dřive Baťa), OP Prostějov (dříve Nehera), Poldovka nebo jsou v cizích rukou - třeba Škoda. Takže fabriky buď nevyrábějí nebo pokud ano, tak zisky jdou do ciziny - a to dělá ročně podle oficiálních odhadů až 500 miliard. Stát se musí starat o nezaměstnané.
Ty tvoje žvásty o tom, že stát nevytváří žáné hodnoty - stát hodnoty vytvářel ve svých podnicích a pak přišli blbci s tvrzením, že stát je špatný hospodář. Klaus dal podniky kamarádíčkům a ti podniky přivedli na mizinu nebo střelili do ciziny. Netvrdím že jsi blbec, ale mám v tom směru silné podezřeí. Možná budeš ještě schopen myslet vlastní hlavou a neopakovat slabomyslné bláboly, ale moc v to už nevěřím.
27. 01. 2011 | 00:05

aaaa napsal(a):

Milane, jestli máte pocit, že v pracovní náplni prezidenta je horovat proti úsporným žárovkám a výbojkám a nabádat lidi, aby si udělali ve sklepě zásobu klasických žárovek, tak myslím, že jste mimo stejně jako Klaus.
Pro mě je to potrhlý stařík, který se chová stále nedůstojněnji a dětinštěji. Místo toho, aby se vyjadřoval ke skutečným problémům a nekafral do věcí, kterým nerozumí, měl by zpytovat svědomí nad věcmi, které za svou politickou dráhu napáchal.
U mně ztratil věškerou autoritu a respekt už v době aféry klem LTO? kdy se DVA ROKY nebyl jako předseda vlády jasně vyjádřit a zastavit okrádání státu. Snad to je Klausova indolence, snad úmysl, ale stát tehdy přišel o 70 miliard - a to je jen jeden z příkladů totální Klausovy neschopnosti.
27. 01. 2011 | 00:13

Toson napsal(a):

Rebel
Havel byl bojovník za lidská práva, i když někdy dost sporný. Klaus je bojovník proti lidským právům a má v tom hodně ideologicky pokrevních spojenců a sympatizantů.

Nevím, kde a jak jste k tomu došel. Opravil bych to následovně:
Havel byl nástrojem temných mocností, o kterých často hovořil, pod záminkou lidských práv. Klaus má pravdu ohledně tragického vývoje společnosti od francouzské revoluce až po nacismus a komunismus.
Vám nebylo divné, jak pracovala gilotina pod heslem "Rovnost, volnost, bratrství"?

I když jsem pana prezidenta "nemusel" za jeho snad schválně zpackanou privatizaci, přesto si dnes vážím jeho neohrožených postojů vůči byrokracii Bruselu, která se ekonomicky i mocensky skutečně dostává na úroveň Moskvy minulého století. A to, jestli dnešní reformované útvary marxismu leninismu dokážou ovlivnit veřejné mínění a že naši lidé nemuseli být nuceni ke vstupu do EU, ale vlezli jsme sami do chomoutu, je více než zřejmé!
27. 01. 2011 | 00:14

Milam napsal(a):

aaaa:
ani v jednom ze dvou mých komentářů nepíšu, že s Klausem v něčem souhlasím. Jenom jsem komentoval novinářský styl pana Hvížďaly, který mi něco silně připomíná. A v druhém příspěvku jsem jen uvedl jako repliku na trvzení, že zatímco Havel bojuje za lidská práva, tak Klaus že je omezuje to, že mně žádné lidské právo neomezil. Ve své nenávisti vůči Klausovi mi vyčítáte něco, co jsem vůbec nenapsal ani si nemyslím.
27. 01. 2011 | 00:17

stále rebel napsal(a):

Pro Milam.

Připomenu n apříklad i toto

„Když se na podzim roku 1992 schvalovala nová ústava samostatné České republiky, Klaus nechtěl, aby její součástí byla Listina základních práv a svobod. Kritizoval to jako "zaplevelení" ústavy. „
http://zpravy.idnes.cz/klaus-uz-podruhe-bojoval-s-plevelem-lidskych-prav-opet-uspesne-pvh-/domaci.asp?c=A091030_072235_domaci_bar

ale předně jsem myslel toho (Klausovu výjimku)
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/vlada-neprosadi-klausovu-vyjimku-k-lisabonu-kvuli-senatu_187489.html
27. 01. 2011 | 00:23

aaaa napsal(a):

Toson - vy jste určitě romantik, jak je vidět z vašeho popisu dvou bojovníků - Havel je podle vás rytíř v černém, za nímž se k temné obloze tyčí stíny temných mocností, dokonce tam vidte i stín francouszké gilotiny. Naproti tomu Klaus je bojovník v zářivě leklé zbroji, který bojuje s mnohohlavým drakem EU.
Zřejmě si v osobě Klause personifikujete osobu otce, který má sice své chyby, rodinu připravil o celý majetek, ale navenek svou rodinu hájí. Myslíte, že někdy dospějete ?
27. 01. 2011 | 00:24

zzz napsal(a):

To nastvany:
magna charta zaklad nekrvave demokracie v Anglii? A proc tedy usekli
Karlu I,stuartovi hlavu,a Jakuba vyhnali? A jak by vzniklo USA bez myslenek Voltaira
a B. Franklina?
To Karel K.: S blbosti uznani Kosova souhlas, s VK ne.
To ph: tapetuji VK: "Otevreli jsme se svetu, ale svet se neotevrel nam".
Vysvetlim: VD nastavil celni ochranu v ZV oproti EU a svetu u citlivych polozek
8-11x nizsi nez svet a nasledne podepsal 3%snizovani teto ochrany /v abs. cislech rocne/. A tak se stalo,ze CR v r.2003 se do CR vozilo s 0 clem, a ven se clem 136-404%.Vysledek tohoto "trhu bez privlastku" vidite dnes. Do CLR vozi CR kulatinu, z CLR toalet. papir. Loni mleko 6,2Kc/lCR, NZ 8,12 Kc/l!
To Martin:
Otazka: Proc byl Prognostustav zalozen /mj. z popudu Husaka/uz v r. 1973
/cca 5 let po 1968/ ? A na co se v nem/ a kdo/ tech 16 let pripravoval? Ani tuk?
27. 01. 2011 | 00:24

hoven napsal(a):

aaaaa
socialismus zkrachoval hlavně ekonomicky, začal zaostávat za západem a stal se nekonkurenceschopným. propadali jsme se do větší a větší bídy, poslední stádium socialismu je hladomor a mají ho v KLDR. stát žádné hotnoty nevytváří, protože to neumí. státní uředníci nedokážou řídit firmy a investovat peníze jako soukromí podnikatelé , kteří jsou motiváni vytvářením zisku.
27. 01. 2011 | 00:27

Milam napsal(a):

stále rebel:
nechci se zastávat prezidenta, ale tato práva už všechna v našich zákonech jsou. Takže je opravdu zbytečné je přijímat znovu na evropské úrovni. A jsou to navíc bláboly. Je tam napsáno právo na práci. Ukažte mi stát EU, ve kterém každý kdo chce, dostane práci. Ani jeden. Takže jenom prázdné fráze. Opět mi to silně připomíná komunisty.
27. 01. 2011 | 00:27

stále rebel napsal(a):

Pro Toson.
Pokusím se to napravit.

Václav Havel:
„Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus…“
http://www.ireporter.cz/2009/04/27/dokument-z-projevu-vaclava-havla-v-prosinci-1989/

Nekomentujme, není to jen jeho vina!
27. 01. 2011 | 00:32

aaaa napsal(a):

Milan
Podle vás mávnout rukou nad tím, že Klaus nás všechny připravil o stovky miliard a dělá nám navíc ostudu svým vystupováním ? Chápete aspoň trochu, že politik ničeho nedosáhne, pokud se bude všm ostatním politikům jevit jako nudný sebestředný stařík s podivným chováním, který si neumí získat přátele v mezinárodním měřítku a nemá žádnou autoritu ?
Kdyby byl respektovaná osobnot a dokázal by ostatní politiky přesvědčovat a získávat si mezi nimi přátele a spojence, tak bych mu odpostil jeho zálibu v prázdném žvanění. Jenže Klaus se chová jako kluk, se kterým se nikdo nekamarádí, nikdo ho nechce do party, neumí se prosadit a proto si doma stěžuje.
27. 01. 2011 | 00:36

aaaa napsal(a):

hovene, který z Klausem zprivatizovaných podniků se dodnes udržel v českých rukou ?
Jak to, že podniky vyráběly a vyvážely v poklidu 40 let a nepřežily Klausovu vládu ?
Zkus to napsat vlastními slovy, neopakuj pořád ty bláboly pro dementy.
27. 01. 2011 | 00:40

VDC napsal(a):

Proevropští rádobyosvícenci jsou jako blouzivci - komunisté. Se vším všudy.
27. 01. 2011 | 00:41

Milam napsal(a):

aaaa:
jste zaslepenec. Vůbec nečtete příspěvky a podsouváte věci, které nikdo neřekl. Já jenom tvrdím, že Klaus má na svoje názory právo stejně jako Filip na ty jeho nebo Paroubek. Nic víc. A pokud mu toto právo chce Hvížďala odebírat, tak patří jako novinář do minulého režimu. Vy byste měl číst pečlivěji příspěvky a trošku se nad nima zamýšlet. Jste příliš povrchní.
27. 01. 2011 | 00:43

aaaa napsal(a):

Milan
Klaus má určitě právo na svůj názor jako kdokoliv z nás. Ovšem on hodnotu svých názorů už dávno devalvoval svými skutky. Nikdo nemůže popřít, že Klaus není respektovaná osobnost, jeho názory nemají ve světě žádnou váhu, nemá přátele a až skončí, tak nikomu chybět nebude.
Na rozdíl třeba od Václava Havla, který mezi politiky přátele má, je zván na mezinárodní sympozia a je například každý rok zván do vily španělského krále, se kterým se přátelí. Ano, Havel má také své chyby, ale udělal pro zvuk a renomé Česka mnohem víc než Klaus.
27. 01. 2011 | 00:53

hoven napsal(a):

aaaa
ty podniky přežívaly 40 v RVHP. vyvážely , ne protože by byly dobrý, ale protože to zkrátka měly s ostatníma socialistickýma zeměma takhle soudružsky dohodnutý. nic je nenutilo se zlepšovat. celý ten skanzen RVHP neboli socialistická soustava se propadal do bídy a zaostávání. životní uroven lidí v socialistickym bloku zaostávala za životní lidí na západě a ty nužky se rozevíraly. socialismus padnul ekonomicky na usta. po změně režimu a otevření hranic naše podniky nemohly konkurovat západu kvalitou ani efektivitou., byli jsme rádi, že si ty naše podniky někdo koupil a přivedl tam investice a technologie,jako např. škoda auto, protože v opačnym případě by šly uplně do kytek. zamysli se někdy nad tím, proč komunisti v číně zavádějí kapitalismus. kdyby stát uměl tvořit hodnoty, jak říkáš, žadnej kapitalismus by tam komunisti nezaváděli.
27. 01. 2011 | 00:58

aaaa napsal(a):

VDC

"Proevropští rádobyosvícenci jsou jako blouzivci - komunisté. Se vším všudy."

To je typická odesácká prskavka - napíše takovýto blábol bez hlavy a paty, ani ho nerozvádí, protože stejně neví, proč to vlastně napsal. Jenom by mně zajímalo, proč místo slova "blouzivci" nepoužil slovo "eurohujeři" - možná si na to slovo nemohl vzpomenout, možná se odvážně odchýlil od předepsaného hesla.
27. 01. 2011 | 00:59

Ara napsal(a):

Klaus že by rád zpět před rok 1789? Tedy do dob feudalismu? Opravdu? :-O
Sice jsem myslel, že mě u něj už nic nemůže překvapit, ale v tom případě jsem se asi dost zmýlil. Vidno, že Klaus je stále ještě "ve formě" a schopen překvapit i ty největší skeptiky. ;)

Ps. Panebože. A toto že má být "náš prezident"? Neuvěřitelné. Mám pocit, že Karel Hvížďala jen kecá, že něco takového přece nemůže být pravda. :-(
27. 01. 2011 | 04:28

kapo napsal(a):

Nemili a hloupi Klausobijci, jsem si jist, ze nikdy nepripustite, ze se Klaus myli jen vyjimecne , jak se neustale prokazuje. Ty Vase politickykorektni zvratky realitu zivota nezmeni, ani az multikulturni, politickokorektni Euro Islamska Unie privede Evropu k totalnimu bankrotu, nejen financnimu. Vy pak pod muslimskym, nebo Cinskym karabacem nadale budete zvracet na Klause.
27. 01. 2011 | 05:39

Hádej napsal(a):

co s takovým Klausem,Langerem,Drobilem,Nečasem...udělat ? Jednoduchá odpověď...
27. 01. 2011 | 07:00

Marcus Agrippa napsal(a):

kapo:
Euro Islámská Unie? Cikánský karabáč? No je vidět jaká sorta lidí obdivuje pana Klause.
27. 01. 2011 | 07:14

vasja napsal(a):

mb napsal(a):

jo na ty důchody by bylo kdyby se rodilo víc dětí ...
-------------------------
Tak tady neblbněte a uvědoměle zasouvejte!
A jestli vás rajcuje jenom Klaus a bez něj "to" nefunguje.......
Dyk na tom kongresu byl Hnízdil aj Stránský. Moh ste pokecat. Musej mít stejnej problém.
27. 01. 2011 | 07:16

vasja napsal(a):

Pepa3 napsal(a):
Vasjo, Vasjo. A k tématu, k obsahu článku nemáte nic? Asi ne. ale asi jste si ulevil.
-------------------------------
Dyk to je jenom pšouk. Tak sem zadržel dech a rychle napsal.
27. 01. 2011 | 07:22

logarex napsal(a):

Pane Hvížďalo, asi by to chtělo více rozvahy a méně zaslepené nenávisti. Né všechno co je dlouhodobě uznáváno, jako neotřeitelné dogma je nejlepší. Smyslupná kritika je motorem zlepšení. Vím, že nemůžete v ČR dělat špičkovou žurnalistiku, protože je v ČR málo vysokoškoláků viz. pořad v ČT s moderátorem p. Pokorným, snažte se být trochu obejktivní.
27. 01. 2011 | 07:45

bbbb napsal(a):

Hovene, proč tady stále prudíte? Vždyť si nevidíte dále od nosu. Divím se Vašim oponentům, že na ty Vaše bláboly vůbec ještě reagují. Vždyť Vy jste zaslepenec první kategorie, tak dál nesmrďte, děkujeme, odejdete. Smrdíte.
27. 01. 2011 | 08:21

dtto napsal(a):

To hoven:
Na sev. Moravě byl podnik vyrábějící ohýbaný nábytek,
který vyvážel jen a pouze na západ. S ročním ziskem
800 mil. Kčs! Po "privatizaci" byl beztrestně! rozkraden
"podnikatelem" zez Prahy za pouhé 2/slovy:dva/ měsíce!
V souladu se zákonem,"podnikatelem", který "koupil"
cca 37 % akcií, obsadil svými lidmi představenstvo a vytuneloval celé zařízení firmy. Spříznění v policii a státní zástupce věc odložili s tím, že se "trestný čin nestal!"
Za VK vlády. A VK to potvrdil. Kecy!
27. 01. 2011 | 08:22

Sláma napsal(a):

Pan Hvížďala se překonává, začíná vnímat, možná začne i myslet!
Neříká nic nového, je přeci již dávno veřejným tajemstvím, že ideálem Václava Klause je být osvíceným absolutním monarchou ve stylu Ludvíka XIV. či Josefa II. Ale toto poznání je u pana Hvížďaly velkým posunem.
27. 01. 2011 | 08:54

RA napsal(a):

Klaus má v 99 % věcí, které tvrdil, pravdu, což nemohou příznivci pravdy a lásky překousat. Samozřejmě má pravdu i ve svých tvrzeních o Evropské unii , jedná se o nedemokratický superstát, který svým občanům přináší pouze zadlužení a tím i chudobu. Naštěstí se tato úřednická obludnost začíná ekonomicky hroutit , kde je dnes slib EU, že ekonomicky doženeme USA ? Již v loňském roce měla být EU na jejich úrovni . Ta nároková lidská práva a sociálno nejvyššího stupně, to jsou věci, které nás všechny stáhnou do ekonomické hlubiny, ekonomika se totiž kecy ošálit nedá , bohužel na všemožnou ochranu líných a neschopných doplatí všichni.
27. 01. 2011 | 09:00

Marcus Agrippa napsal(a):

RA:
nevíte o čem mluvíte.
27. 01. 2011 | 09:07

yara ze země krys napsal(a):

RA, dobře, když přijmeme Vaší tezi, že V.K. měl s EU pravdu, jste přesvědčený, že v 90-tých letech kdy zde vládl rukou neochvějnou, tak nám nedal do vínku, abych Vás citoval ... zadlužení a tím i chudobu? Řekl bych, že na co šáhnul, to po....! Jestli jste jeho rektální alpinista z podhradí, tak je mi Vás líto, ale chápu Vás. Jestli jste jenom jeho fanda, tak Vám můžu doporučit, zkuste si shromáždit po účetnicku argumenty, má dáti ku dal a v tomto případě jak jsem uvedl výše se zeptejte: Co dobrého udělal V.K. za 20let co je v politice pro tuto zem. Ještě nikdo mě nedpověděl a neumlátil mě argumenty! Pokud se mýlím, tak se veřejně omluvím, nakonec, dneska je to moderní. Omluvil bych se třeba v periodiku Blesk nebo AHA, aby to mělo váhu nejlépe v rubrice On hledá jeho
apod.!
27. 01. 2011 | 09:24

Fair napsal(a):

Klaus je učebnicovým vzorem politika Netolerantnosti,Nedemokracie,Demagogie,Čecháčství,Nemorálky !!!
Klaus vědomě spolupracuje s bývalým sovětským špionem z NDR Putinem jako proti-Evropan,záměrně poškozuje Českou republiku pro své soukromé obohacování!!!
27. 01. 2011 | 09:26

PavelH napsal(a):

To RA:
Nó, když se tak podívám, kde všude a jak končí (i) mé daně (a věřte, že neplatím nijak málo), tak to nevypadá, že by nás do díry stahovaly právě sociální výdaje. Ano, podpora líných a neschopných se mi nelíbí. Ale daleko nejvíce škod páchají všehoschopní. To je náš společný a největší problém. A ani k tomu moc nepotřebujeme byrokraty z Bruselu. I na tom našem malém písečku je dostatek všehoschopných hochštaplerů. Stačí se jen rozhlédnout.
27. 01. 2011 | 09:32

ali napsal(a):

osobně si myslím, že s Klausem je to tak, že jednou historie přizná jeho pravdu a schopnost předvídat nejméně 5 let dopředu
27. 01. 2011 | 09:43

hovorka11 napsal(a):

logarex:
Velmi málo se zajímáte o činnost VK. Smysluplná kritika je VK totiž cízí - nahradil ji naprostým dogmatismem jak ekonomickým, politickým, vědním a pod. Fakticky nepravdu vyhlašuje za opak a vědecké bádání neuznává, protože volí pouze tu část, která se mu politicky hodí a nezáleží mu na skutečnosti.
Takže ho postupně všude přestávají brát a to ho zpětně nutí využívat větších kalibrů s nesmysly, kterámi se liší od "bolševické většiny". Je to obrázek ČR- tak mu držte palce!
27. 01. 2011 | 09:59

ironik napsal(a):

Myslím že uzrál čas , a heslo PRO HUBU NA HUBU se blíží, jeho vize naplněny i když k devastaci ( na co sáhl to posral) chybí už jen pomyslný krůček.
27. 01. 2011 | 10:24

Sladký napsal(a):

Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Klause a Klaus byl Slovo.A pak se objevila slovíčka a po nich i větičky.... tenhle blázinec a zlodějinec nemůže mít za prezidenta nikoho jiného.
27. 01. 2011 | 10:26

Sladký napsal(a):

Klaus imponuje především a hlavně jedincům s chabou sociální inteligencí, skrytými komplexy a charakterovými vadami.
27. 01. 2011 | 10:29

bp napsal(a):

"Velká" francouzská revoluce byla jednou z nejtragičtějších událostí v historii lidstva. Odvržení Boha a vložení člověka (tenkrát lidstvo zastupovala prostitutka...) na jeho místo bylo tragédií, která se stále prohlubuje a přináší děsivé ovoce - smrt desítek milionů těl a věčnou zkázu miliard duší.
27. 01. 2011 | 10:32

stále rebel napsal(a):

Váš Václav Klaus

„Není potřeba přijímat zákony. Drobné akcionáře ovládne neviditelná ruka trhu.“
(LN 18.6.1999)

„Jsem prezident, který s žádnou politickou stranou nemá nic společného.“
(Týden 20.12.2004)
27. 01. 2011 | 10:36

ali napsal(a):

Sladký
no vy jste ale hlava..to jste na to přišel sám? :o) To by se mělo zanést do knih a Klaus by si to měl dát do příští knihy jako bombónek velice inteligentního, sociálně cítícího, bezkompexního a charakterového jedince..
27. 01. 2011 | 10:36

Sladký napsal(a):

bp- Patriarchální monoteistická náboženství (judaismus, křesťanství a islám) jsou jednou z nejhorších a nejnebezpečnějších lidských myšlenkových konstrukcí.Jsou živnou půdou fanatismu a intolerance, jejich šíření a udržování stálo miliony lidských životů a ztrátu nevyčísletelných hodnot.
A to ještě není ani zdaleka konec.
27. 01. 2011 | 10:36

zdenekb napsal(a):

RA:

"Naštěstí už je (EU) dnes v ekonomickém rozkladu a obyvatelstvo ji většinově nepodporuje, takže jede jen setrvačností a takto se příliš daleko nedostane.", napsal jste včera.

měl bych pár dotazů:
1/ jak jste zjistil, že EU "většina obyvatelstva" nepodporuje?
2/ jaký je to pocit, radovat se z (údajného) rozkladu něčeho, na čem dobrovolně spolupracujeme?
3/ pokud se EU skutečně rozpadne - i když je zde přání otcem myšlenky (a to vám s tou myšlenkou krutě lichotím), jakou máte připravenu vy či Vševědoucí Tatíček alternativu? Národní a konečně SUVERÉNNÍ Českou Republiku, která v globální konkurenci USA a Číně pořádně zatopí?
4/ bude vám krach EU stát za jaskotavý pokřik "On už měl zase PRAVDU!!!"?
27. 01. 2011 | 10:39

Sladký napsal(a):

Milá ali, pro mne jsou sladoučkým bonbonkem Vaše roztomiloučké,pronikavě inteligentní texty. Musím vždy velmi dlouho přemýšlet, co jste to vlastně chtěla sdělit a proč... dík za Váš poslední příspěvek, s ním se mi to konečně podařilo.:o))) A dík i za váš příspěvek k potvrzení mé hypotézy (spíš už teorie).
Hezký den, holubičko.:o)
27. 01. 2011 | 10:40

zdenekb napsal(a):

Sladký:

ali mi připomíná paní Miroslavu Němcovou, t.č. předsedkyni Sněmovny. Také žena dvou vět.

"Souhlasím s panem předsedou/presidentem".
"Pan předseda/president má pravdu".
27. 01. 2011 | 10:46

Sladký napsal(a):

Václava mám nejradši, tomu žádnej nestačí!
27. 01. 2011 | 10:47

Sladký napsal(a):

Zdenekb-zdravím! Dobrý postřeh.:o) Jinak jsem zvědav, co Vám RA odpoví.
27. 01. 2011 | 10:50

ali napsal(a):

Sladký
ale cukrouši, nebuďte tak sebekritický. Pokud dlouho přemýšlíte nad mými příspěvky, není to mnou, kocourku. Taky vás miluju a krásný den, broučínku ;o*
27. 01. 2011 | 10:51

ali napsal(a):

zdenekb
milý zdeněčku, vaše myšlenka, že kdo napíše delší příspěvek, oplývá vyšším IQ, je prostě úžasná.. :o)
27. 01. 2011 | 10:54

zdenekb napsal(a):

Sladký:

Též hořím zvědavostí. Ale RA nerado konkrétně odpovídá. Včera, po už tradičním přirovnání EU k totalitním režimům a řečech o "umlčování odpůrců" jsem se nedočkal odpovědi na otázku:

"Co děsivého se děje odpůrcům EU? Jsou sváženi do gulagů, jsou jim unášeny děti?!? Z ód na statečnost našeho Tatíčka "eurodisidenta" ten dojem už skoro mám..."

Tak třeba dnes...
27. 01. 2011 | 10:55

zdenekb napsal(a):

ali:

Ptát se, kde jsem něco podobného napsal je asi zbytečné, že ano?
Nejde o délku příspěvku, spíš o schopnost mít vlastní názor. Třeba i stručně vyjádřený.
27. 01. 2011 | 10:58

Sladký napsal(a):

Ale ale, Ali, jakpak jste dospěla k závěru o mé (patrně přílišné) sebekritičnosti? Za tu dobu co jsem na světě znám své schopnosti, možnosti a limity docela důvěrně, přímo intimně. Vy tuto znalost patrně dosud postrádáte.Nic si z toho nedělejte, třeba ji časem též získáte-a pokud ne, jistě vám to nebude nijak vadit, stejně jako doposud.:o)
27. 01. 2011 | 11:04

Nabukanezr napsal(a):

A co se divíte ? Vždyť je z komunistické rodiny a jeho manželka taky. Tak proč by se mu nelíbili autoritářské režimy ?
Te se neměl nikdy k politice po revoluci pustit.
27. 01. 2011 | 11:05

Vlastenec napsal(a):

JFK v roce 1961 měl nádherný projev, kde upozorňoval nad převzetí moci tajnými společenstvími. necelé dva roky na to byl odstraněn ( komise po Warrenově komisi došla k překvappivému závěru: tajnou službou).. Ike (Dwight D. Eisenhower) také upozorňoval na stejný fenomén.. Klaus upozornil opatrně.. Nechce skončit stejně jako předchůdci, kteří varovali lidstvo.. Ovce jsou tak tupé, že až si všimnou, bude velmi pozdě..

Kdyby mysleli naši politici na naši SUVERENITU, NIKDY BY NEPODEPSALI LISABONSKOU SMLOUVU, která vzala suverenitu 25státům. Všechny evropské ústavy včetně té nejpodařenější Britské jsou dnes pouhým cárem papíru z historických důvodů. Od roku 1972 nemá británie v podstatě žádná práva a jen tupě přijímá evropské zákony stejně jako jiné evropské provincie (státy). Stejný stav věcí jako je u nás.. 58 či 59.. to rozhoduje v EU

Já říkám: Lidé naší země, pokud chcete zůstat nadále svobodní, přečtěte si lisabonskou smlouvu a uvidíte, pod jaký teror se naši zástupci podepsali a jakou moc jsme vložili do rukou Globalistům. Obdobný problém je i aféra globálního oteplování, kde jde jen o zisk financí k účelům, které kdyby lidstvo vědělo, tak vypukne globální revoluce, jak se o ní píše na konci kapitálu..
Revoluce vznikne, když zbývají pouze dvě volby:
1)revoluce
2)smrt (až na 0,5-2mld obyvatel přeživších - podle publikací mocných sdružených nejen v Římském klubu či Trilaterární komisi)

Jaká že bude budoucnost lidstva? Globální totalitní diktatura (již dnes v USA dodatku č.51 stojí doslova a dopísmene, že prezident jakožto diktátor spravuje veškerou moc v zemi. Tento dodatek zavedl G.H.W. Bush a Obama při kampani prohlašoval, že ho zruší. Nejen, že ho nezrušil, ale naopak ještě rozšířil..
Všechny organizace jako OSN, Greenpeace, IPCC a jiné financuje Rockefeller.. Člověk, který otevřeně obdivoval Mao Ce Tunga, za to, že pět let po nástupu k moci měl za sebou 60 milionů mrtvých číňanů.. Zkuste pohlédnout na státy jako na petriho misky, každý stát testoval jiný politický systém.. Proč asi..?

TAK CO CHCETE..? Už víte, co vás čeká..? čínská diktatura byla jen slabý odvar toho, co je už skoro "dovařeno" a čeká se na servírování.. Chcete svobodnou budoucnost pro své děti nebo tyranii..?
Hledejte fakta přímo na vládních serverech. Je to tam, jen se nesmíte nechat odloudit filmovým průmyslem od těch životně důležitých věcí.. Lidé před 2.světovou také hltali filmový průmysl a to bylo odvedení pozornosti jiným směrem..

Stalo se to.. A děje se to znovu..
LIDÉ BĎETE, jinak jsme na řadě.. V Usa se pomalu připravují na hyperinflaci skupováním zlata, stříbra i stovek Kg potravin..

Vlastenec
27. 01. 2011 | 11:06

ali napsal(a):

zdenekb
stručný názor už jsem vyjádřila výše, kdybyste ráčil číst.
A reakce na Sladkého byla spontánní, neboť jeho příspěvek byl tak kouzelný, že mi to nedalo. :o) Ale to je fuk.
Sladký
vaše schopnosti, možnosti a limity jsou zkostnatělé..jezte chrupavku a hezký den..
reakce na vás oba je už nadále zbytečná, není o čem diskutovat, jen se předhánět, kdo je hnusnější. Nebojte se, určitě vyhrajete :o)
27. 01. 2011 | 11:18

Sladký napsal(a):

Ali, vidím,že jsem narazil na skutečnou odbornici! Můžete mi prosím objasnit,jak u daných psychických fenoménů dochází ke zkostnatění, a v čem konkrétně se toto zkostnatění projevovalo a projevuje? Co konkrétně je na mých příspěvcích zkostnatělého? Máte snad na mysli onu parafrázi na Janovo evangelium?
27. 01. 2011 | 11:22

Sladký napsal(a):

Vlastenec Včetně té nejpodařenější (ústavy), Britské... až doposud jsem žil v mylném domnění, že Británie žádnou ústavu nemá a neměla.
27. 01. 2011 | 11:25

siven napsal(a):

Dámy a pánové,

Zachovejte prosím klid.

Z diskuse totiž vyplývá, že:

A/ Nám sem pravděpodobně horečnatě přispívá již celá presidentská kancelář, aby vytvořila alespoň částečné zdání „vyváženosti diskuse“.

B/ Příznivce pana Klause charakterizuje: absolutní neznalost historie, ekonomie i většiny ostatních oborů. Ztráta paměti. Neschopnost počítat. Porucha osobnosti.

Nevím jak vy, ale s takovými individui mi diskuse připadá jako ztráta času.

Ad hoven: „na důchody stát nemá“. Fajn. Ovšem na neprůhledné zakázky ano: v pouhém období 2006-2010 jde o hodnotu 276 miliard. Z této sumičky bychom měli nejbohatší důchodce na zeměkouli, opravené dálnice, luxusní zdravotnictví… a ještě by nám zbylo. Poznámka pod čarou: S čísly výzkumu se ztotožňuje i samotný premiér Petr Nečas. To jen tak na okraj.
27. 01. 2011 | 11:29

zdenekb napsal(a):

ali:

Ano, zaznamenal jsem váš osobní a velmi překvapivý názor "pan president má pravdu". Upozornit na to, že někomu podsouváte, co vůbec nenapsal, je opravdu, ale opravdu hnusné (až darebné!).

Přeji vám nerušený a bezbolestný monolog.
27. 01. 2011 | 11:31

zdenekb napsal(a):

siven:

Vážně?!? Nějak si nemohu vzpomenout, jak se jmenoval tehdejší ministr práce, který pro ty neprůhledné zakázky také zvedal tlapku...
27. 01. 2011 | 11:34

dědkababka napsal(a):

No nedá mi to...Stále vic mě fascinují spisovatelé jako hoven a spol...Ti hoši se svou vírou patří do padesátejch let a nebo k jezuitům.Jediná pravda , neochvějná ideologicky pevná... Ta bída je v dualitě. Třetích cest není.Není? Vono to bolí hledat východiska, myslet vlastním mozkem , pamatuju si , že na vojně bylo vše důležité v "Příručce pro poddůstojníky". Nejdůležitější byli - generál a ...svobodník.A myslet?...Fuj.
Tak , svobodníci...
Jinak .Mám problém . Zatím jsem nepoznal , zda je hoven prostě smrádek , co za rohem, se špatně utajovanou radostí, pozoruje kluky , které rozeštval a dávaj si do ringle, nebo je fanatik , kterejch je třeba se bát...V obou případech jsou to týpci , kterejch je mi líto.Abych byl spravedlivej . Není sám , barev je tam jak na duze.
Mimochodem , hovenova analýza úrovně českýho průmyslu je buď vyčtena z oné příručky a nebo je hoven svazák , absolvent Cevra ...
27. 01. 2011 | 11:37

siven napsal(a):

zdenekb - Opravdu. Věřte nevěřtě. ;)

Na diagnózu schyzofrenie daného individua si ovšem netroufám, na rozdíl od klausofilů si totiž nehraji na odborníka ve všech oborech. Tuto nepříjemnou povinnost přenechám odborníkům na slovo vzatým, např. panu Hnízdilovi. Ten se vyzná. ;D
27. 01. 2011 | 11:40

Kolbaba napsal(a):

Je smutné, že může své bláboly beztrestně publikovat známý tunelář Hvížďala a ještě smutnější je, že mu to tolik blbců žere.

Uvědomte si, že tatíček Klaus jemu a jemu podobným rozmetal představu o tom, že budou řídit zpoza stolků v pražské kavárně Slavia ÚV KSČ a tím i vaše životy. To se nezapomíná a kvůli tomu budou svinit na všechno tak dlouho, až přivedou své milované bolševiky znovu k moci.
27. 01. 2011 | 11:49

zdenekb napsal(a):

Kolbaba:

Můžete napsat něco víc o tom, jak pan inženýr Klaus rozmetával totalitní režim? Takové historky by mohly mít slibný estrádní potenciál...
27. 01. 2011 | 11:59

Karel napsal(a):

Pane Hvížďala jak víte,že ten Váš svět bude lepší?
27. 01. 2011 | 12:01

děděkbabka napsal(a):

To zdenekdb:
kolego , držej mi místo v první řadě , já se směju opravdu , ale opravdu rád...:-)
27. 01. 2011 | 12:42

David Fixa napsal(a):

Při hodnocení Francouzské revoluce a následných napoleonských válek panem Hvížďalou jsem si nemohl nevzpomenout na hologram jménem Rimmer z jednoho britského komediálního seriálu. I pro něj byl Napoleon, cituji:"Nejoblíbenější fašistický diktátor." Či na seriál Jistě pane ministře, kde se hodnotí Napoleon jako jako člověk, který hodně udělal pro jednotnou Evropu, hned po Hitlerovi. Jo pane Hvížďala, slabost není sofistikovanost.
27. 01. 2011 | 12:45

siven napsal(a):

David Fixa - Gratuluji k vaší impregnaci anglosaským folklórem. ;)

Bodejť by Napoleon nebyl pro Brity vtěleným ďáblíkem, když jim ohrožoval stabilitu zatuchlých evropských monarchií a kazil jim koalice i kšefty. Pohádky o vlkovi a Karkulce tak u dětských kolébek načas vystřídaly báje o krvežíznivém Napoleonovi. Dost na to, aby se staly součástí folklóru.

Jo pane Fixo, slabost, jednoduchost a nevědomost není sofistikovanost.

Hezký den
27. 01. 2011 | 12:57

Historik napsal(a):

Autor ví o Velké francouzské revoluci kulový, čemuž se nelze divit, protože pravda se zamlčuje. Při "slavném" dobytí Bastily bylo "poraženo" pár vysloužilců, kteří to měli jako trafiku pro vojáky, nevhodné pro službu v poli. "Osvobozeno" bylo pár řadových kriminálníků.
Vše by bylo v pořádku, kdyby se skončilo r 1791-1792. Pak už následovalo kolektivní šílenství. Bylo zničeno mnoho historických památek, např. hrob svaté Jenovéfy, která udělala pro Francii víc, než tak oslavovaná Jana z Arku (zorganizovala obranu Paříže před útočícími Huny, což byl daleko horší nepřítel než "Angličané" ve Francii počátku 15 století, kteří mluvili často francouzsky). Mirabeu byl označen za "zrádce" a vykopán z hrobu, kde byl po své smrti pohřben a to proto, že nebyl radikál, jako Jakobíni.
Dále bych připomněl vraždění ve Vandee, v Lyonu a v Nantes ("republikánské svatby"), kdy byli příslušncí nepřátelských tříd (mladík+dívka) svázáni a společně utopeni. Řádění v Lyonu s popravami příslušníků "nepřátelských tříd," tak že byli svázáni a do toho chumlu bylo stříleno z děl, případě byli utloukáni krumpáči a lopatami jako v Kambodži za Pol Pota.
Záchranou bylo, že radikálkové byli 9 thermidoru zlikvidováni, to se uvádí jako konec revoluce, což není pravda, teprve pak došlo k nastolení normálních poměrů ale republika zůstala.
To, že americká revoluce předcházela francouzskou ani nemluvě.
27. 01. 2011 | 12:58

siven napsal(a):

Historik – Historik???… spíše (a)historický úkaz. "Svatá Jenovéfa udělala pro Francii víc, než tak oslavovaná Jana z Arku"... Kriste Ježíši. Být "pouhým" učitelem dějepisu na II. stupni ZŠ a přečíst v písemce podobný nesmysl (už jen ten nápad srovnávat ty dvě osoby...), tak žák letí s kulí, respektive kontaktuji školního psychologa.

Jinak v rámci vašeho traktátu o Vendée by člověk málem uvěřil, že sem píše sám Jean Chouan osobně. Ten ovšem neuměl česky a byl poměrně inteligentní. Ohledně jeho charakteru už to tak růžové nebylo, tak jako u většiny povstalců Z Vendée či Bretagne. S modrými gardami si vskutku neměli co závidět, mordovalo se na obou stranách o sto šest. Ovšem na rozdíl od povstalců se vojáci byli za republiku. Celkem zásadní rozdíl.
Nakonec i podpora místních obyvatel povstalcům časem skončila, jelikož chtěli mít už svatý pokoj a měli dost chaosu, vražd a násilí, což bylo jediné, co jim otrhaní spuštěnci po svém příchodu do vsi "darovali". Hmmm, už bych měl skončit. Začínám tu přednášet. Potenciální svěřenci Mudr. Hnízdila však potřebují jinou péči, než přednášky o historii, které vůbec nerozumí.
27. 01. 2011 | 13:56

yorick napsal(a):

Zdá se mi milý historiku,
že (ač máte pravdu ohledně průběhu VFR), nesouvisí to nikterak s tímto článkem, v němž je bazálně naznačena především duševní porucha, či spíše choroba, která se v poslední době u našeho Václava Klause plně rozvinula, podporována tím, že je nedoukem skoro ve všem do čeho (jistě prominete) kafrá. Vsadíte-li totiž do rovnice chybné zadání, bude chybný i výsledek, což je ideologická praxe jmenovaného.
Průběh Velké francouzské revoluce na tom nemůže nic změnit. Ostatně, máte dojem, že v nějaké jiné revoluci se dělo něco jiného? Přesto jsou organickou součástí dějin národů. Je to asi k úsměvu, ale stane se jí i tzv. Sametová revoluce. A ačkoliv se to dnes už nikomu soudnému nemůže líbit, stane se součástí dějin i ten náš hradní diletant. A nedej bůh ho svrhnout, byl by ještě slavnější! Dějiny mu odpustí všechny jeho zločiny - a že jich bylo a je a ještě bude. Udělal z nás pro svět národ blbů a někteří tomu ještě tleskají. Tady by konečně mohl mít jednou pravdu, ..... nebo?
27. 01. 2011 | 14:01

mb napsal(a):

voe klaus by moh ještě napsat jak sám pomáhal royaylistickým vojskům ... když stavel barikady ... tak by to mohl i do toho roku 179X stihnout ... njn ...
27. 01. 2011 | 14:30

Villon napsal(a):

Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad...
Francois
27. 01. 2011 | 14:32

visitor napsal(a):

Veliky Klaus je v prve rade arrogantni nepritel vlastniho naroda a pak take EU.Je to hloupy kohout ktery nenecha nekoho jineho hrabat na sve kupce hnoje.
27. 01. 2011 | 14:40

siven napsal(a):

mb : Ve skutečnosti je prapředkem pana Klause Charlotte Corday, která zavraždila zlotřilého revolucionáře Marata, když ležel nahý ve vaně. Byla rovněž sestřenicí přes dvě horizontální větvě samotného Henri de La Rochejaquelein, který vedl povstání ve Vendée a odkrágloval stovky ne-evolučně myslících revolucionářů. Samotný Rochejaquelein byl švagrem vzdáleného bratrance Klemens Wenzel von Metternicha, který nesnil o ničem jiném, než francouzské revoluci, která zastavila evoluci, zakroutit krkem.

Z výše naspané stati tím pádem plyne:

A/ Pan Václav Klaus má modrou (respektive tmavě modrou, takměř azuritovou) krev.

B/ Jelikož má modrou krev a slavné předky, kteří ze všech sil bojovali proti francouzské revoluci, je nutné si jej vážit.

C/ Je nutné si jej vážit vždy a za všech okolností, ať už řekne cokoliv.

D/ Kdokoliv, kdo si Václava Klause neváží a nahlas proti němu protestuje (ovšem zakázáno je i kritizovat jej potichu, ba dokonce v duchu), je odsouzen k okamžité: 1) Ostrakizaci 2) Vymazání z mobilu 3) Napsání na černý seznam proskripcí nepřátel evoluce a trhu 4) Následné popravě a zabavení majetku ve prospěch evoluce…. Pardon, ve prospěch Václava Klause.

Je vám to jasné?!
27. 01. 2011 | 14:46

Terry napsal(a):

Václav Klaus se zapomněl pochlubit, že (jako druhý Čech v historii, po spisovateli Karlu Čapkovi), umožnil "obohatil" světovou slovní zásobu o ekonomický pojem "TUNELOVÁNÍ" (http://cs.wikipedia.org/wiki/Tunelov%C3%A1n%C3%AD).

Ale třeba pan profesor nezapomněl, třeba jen jeho vrozená skromnost nedovolila to zmínit.
27. 01. 2011 | 14:55

luk napsal(a):

Pan prezident by si chválil jen stav, kdy by byl majitelem zeměkoule a jedině jeho slovo by bylo rozhodující pro všechno živé i neživé, zapomněl trochu, že je jen zvolený a ne vyvolený, a to ještě zvolený za pomocí nábojnic v obálkách, nátlaku a komunistů. Škoda, že také nepopsal, jak tu po roce 1989 nastartovali cestu k totální morální a ekonomické devastaci země a jeho slavnou privatizaci.
27. 01. 2011 | 15:04

Cristero napsal(a):

Nemám rád Václava Klause, ale ještě víc nemám rád jakobíny, Marata a hebértisty.
27. 01. 2011 | 15:07

mb napsal(a):

siven samozřejmě že mi to JE JASNÉ ... o slovech vůdce se navíc nepochybuje a člověk životní prostředí neničil a neničí ...

vaše slova jsou pravdivá, jakož i všechna ostatní vůdcova slova ...

k tomu nám dopomáhej vůdce ...

hoven to může potvrdit ...

( mimochodem siven ten projev z roku 08/09 jste videl ??? doporučuji .... doporučeno (falešným) hovenem)

k tomu nám dopomáhej Klaus ...
27. 01. 2011 | 15:44

mb napsal(a):

ještě to siven ... stylovější ( a možná i pravdivější) by bylo napsat, že KLAUS SÁM je prapředkem Charlotte Corday ... (:-)
27. 01. 2011 | 15:46

Náčelník agitační skupiny Modrého týmu napsal(a):

Cristero
To jste napsal špatně. Správně se říká a píše "Klause nemusím, ale má pravdu". To je věta, která vzbudí dojem, že nejste horlivý milovník Klause, dokonce máte k němu určitý odstup, ale obrovská síla jeho ducha a přesvědčivost jeho argumentů a skutků vás volky nevolky přesvědčily.
Já to můžu vykládat na školení agitátorů horem dolem a přesto se občas najde někdo, kdo to zvorá. Polepšete se !
27. 01. 2011 | 15:47

Náčelník agitační skupiny Modrého týmu napsal(a):

Ničím nezkreslená fakta o Václavu Klausovi, českém velikánu světových dějin :

Pohlaví : muž
Barva očí : nedefinovatelná
Vlasy : šedivé
Narození : 7. března 1850 Hodonín
Úmrtí : bohužel zatím ne
Rodina
matka: Miloš Zeman
manželka: Livia Klausová
Národnost : česká soda
Tituly : Prof. doc. ing. Václav, Klaus, CSc., dr. h. c.
Přezdívka : Klimatolog, Trouba, Otec rozdělitel, Všeználek, Klauzident
Největší ekonom všech dob, knižník, Volf, Kikina, Vendula, Prófa, Kluk,
Rek, Vodicka, Lomonosov, Brouk Pytlík

Další dosud neznámá fakta o tomto velkém člověku najdete na :

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Václav_Klaus
27. 01. 2011 | 16:04

siven napsal(a):

mb: Děkuji vám převelice za video, kde jsem se dozvěděl pravdu o našem vůdci. Čest jeho nikdy nekončící práci a věčný život jemu, jeho letušce i jeho rodině!

Náčelník agitační skupiny Modrého týmu - ad Cicero: Pochybil. Už je pozdě na jeho nápravu. Navrhuji nemilosrdně zahájit proces ostrakizace. Jaké má telefonní číslo?

Ad Nejvyšší... Tak jest! Klaus akhbar!!!
27. 01. 2011 | 16:21

zdeněk napsal(a):

nechápu jak může p. hvížďala hájit francouzskou revoluci. je to vzdělaný člověk zabývající se politikou, který si jistě o této události mohl přečíst i něco jiného než komunistickou učebnici dějepisu...

pokud pominu magnu chartu či nějaké městské státy, tak už o více než 10 let dříve předtím proběhla americká revoluce. francouzská revoluce rovná se likvidace všech tradic a masové vraždění ve stylu stalina či pol pota
27. 01. 2011 | 16:27

siven napsal(a):

"Matkou Václava Klause je Miloš Zeman. Své matce Václav Klaus vždy záviděl bohatýrskou postavu, mužný hlas, brilantní intelekt, smysl pro humor a sportovního ducha. Miloš Zeman byla vždy geniální ženou, jak už to ale obvykle bývá, její potomek se příliš nevydařil."

:)
27. 01. 2011 | 16:33

aaaa napsal(a):

zdeněk - zkuste si inkriminovanou pasáž v článku pana Hvížďaly přečíst znovu, bez předsudků a bez emocí, vyvolaných zřejmě vaším pocitem, že se pan Hvížďala rouhá Klausovu božství. Myslím, že nejpodstatnější je jeho věta (citát) :
Heslo "volnost, rovnost, bratrství" staví na myšlence, že svrchovanost lidu předpokládá svrchovanost jedinců, kteří ji vytvářejí.
Víte, jaká byla situace ve Franii PŘED revolucí, kdy v zemi panoval hlad, země byla na pokraji bankrotu a v zemi panující šlechta měla absolutní výsady včetně neplacení daní a naprostá většina obyvatelstva byla v naprosto nerovnoprávném postavení a venkovské obyvatelstvo bylo fakticky považováno za otroky šlechty ? Francouzská revoluce měla obrovský význam v tom, že myšlenky svobody, občanského principu a rovnosti všech před zákonem byly v tehdejší feudální Evropě naprosto nové a co je podstatné, byly i realizovány v zemích, které francouzská domobrana a armáda obsadila. Ano, před tím se tyto myšlenky objevily v USA, ale jejich dopad na Evropy byl velmi malý.
Je úsměvné tvrdit, že Magna Charta Libertatum nebo městské státy jsou příkladem demokracie - magna charta sloužila VÝLUČNĚ ŠLECHTĚ a mětské státy ovládala městská aristokracie a buržoazie, tam byste moderní typ demokracie těžko našel. Koneckonců i antika v Řecku a Římě by těžko mohla sloužit jako příklad demokracie - o tom by mohli vyprávět zástupy otroků a chudiny.
Apropo - s těmi "komunistickými učebnicemi dějepisu" jste trapný. Sám velmi pravděpodobně neznáte nic jiného.
27. 01. 2011 | 16:47

aaaa napsal(a):

Kaji se za hrubku ve větě "o tom by mohli vyprávět zástupy otroků a chudiny" a za překlepy. Vyvodím z toho důsledky a potrestám se sám - dnes nebudu večeřet.
27. 01. 2011 | 16:53

siven napsal(a):

aaaa - Oceňuji váš vstup, jen aby to ovšem nedopadlo jako házení perel víte komu...
27. 01. 2011 | 16:56

Historik napsal(a):

O Jenovéfě z Wikipedie pro Sivena
"Shortly before the attack of the Huns under Attila in 451 on Paris, with the help of Germanus' archdeacon, the panic-stricken people of Paris were persuaded not to leave their homes."
Nicméně, v Ilustrovaných dějinách světa od J.M. Robertse je Jenovéfa hodnocena výše, zabránila panice a Paříž se udržela. Jaký rozdíl by byl mezi potenciálním vítězstvím Hunů r. 451 a "Angličanů" roku 1430 snad nemusím zdůrazňovat. Ty Angličany dávám do uvozovek, neboť z velké části mluvili francouzsky (pozůstatek na Viléma Dobyvatele, pofrancouzštěného Normana a anglického krále).
The relics of St Genevieve had been publicly burnt at the Place de Grève in 1793.
Že by učitel dějepisu pomalu nevěděl, že nějaká svatá Jenovéfa byla, je docela možné. Jinak, i Jana z Arku byla prohlášena za svatou.
Že "pokračování" revoluce po roce 1792 bylo zhoubné, netřeba vypisovat. Kdysi běžel v televizi francouzský seriál, kde říkali, že vlastní příčinou LIDOVÉHO (šlechta byla ve vleku lidu) povstání ve Vendee byl z taktického hlediska hloupý útok republikánů na tamnější katolické kněze, kteří měli velké vazby na lid (mluvili místním nářečím), z něhož pocházeli. Úplný klid nastal, až když se Napoleon dohodl s papežem a kněží se vrátili do svých farností. Revolucionáři opravdu nepochopili, že jde o ty kněze, vzešlé z lidu, jinak byli obyvatelé Vendee revoluci spíše nakloněni.
Pokud jde o republiku, tak Francie byla pak stejně konstituční monarchií s přestávkami od roku 1804 do r. 1870 (Napoleon fakticky vládl už od r. 1799). Teprve r. 1870 byla vyhlášena republika, která se hlásila k Dantonovi, nikoliv však k Robespierrovi.
Mimochodem, Anglie se stala demokracií a žádnou revoluci k tomu nepotřebovala (když pomineme Anglickou revoluci 1642-1659, kterou Britové nazývají "občanská válka mezi králem a parlamentem").
27. 01. 2011 | 17:02

aaaa napsal(a):

Historik :
1) Víte vůbec, že hunské nebezpečí jako mávnutím proutku skončilo Attilovou smrtí ?
2) která revoluce nezradila své ideály a nezavedla vývoj do úplně jiného koryta, než který slibovala ?
3) která revoluce se udržela bez násilí ?
4) která revoluce "nepožrala své děti", jak se okřídleně říká ?
5) kdy se podle Vás stala Velká Británie demokracií ? Myslíte, že by s Vámi souhlasili i Irové v 19. století, kdy nesměli mluvit svou řečí, byli totálně v područí Angiičanů, kteří jim nepomohli v době hladomorů a proto se Irové po desetisících vystěhovávali ? Víte, co pro Iry znamená rok 1916 ?
6) O tom, s jakými nadějemi lidé vítají společenské změny svědčí i naše sametová revoluce. Ano, dostali jsme šanci, ale to bychom neměli být blbí a volit Klause a jeho bandu, která nás rozkradením a vytunelováním státu připravila o možnost lepšího života. Tomu, co se u nás stalo se říká "ukradená budoucnost". Vládne nám arogantní a občany pohrdají tlupa zlodějů a nýmandů, kteří už ani nepředstírají, že chtějí lidem sloužit a ne je okrádat. A vidíte, modří agitátoři šíří propagandu, že za to může Havel a prostoduší tomu věří. Jak říká klasik - "Takovému národu je radost vládnout!".
27. 01. 2011 | 17:20

Historik napsal(a):

To aaaa
No, s tou situací ve Francii do r. 1789 hooodně přeháníte. A s tou demokrací rovněž. Každá demokracie v dějinách byla jen pro občany a snaha rudozelených kr***ténů zahrnout do ní i ilegální imigranty může dopadnout jedině špatně.
Pokud jde o mnou zmíněný Lyon, problém byl, že tamní "průmysl" produkoval hedvábí pro export. Revoluce přerušila export a dělníci byli bez práce. Místní bohatí zneužívali jejich situace a skončilo to s nimi špatně. Republika obecně NEDALA lidem ve městech to, co od ní čekali (jako ostatně žádná revoluce, protože maximum, co může revoluce udělat, je odstranění přežilých struktur), a proto se dostávali k moci stále větší radikálové, kteří tvrdili že jen popravami nepřátel revoluce se to zlepší. Marat nakonec dospěl neustálým navyšováním počtu nepřátel k tomu, že je třeba popravit 283000 lidí (neví se, jak k tomu číslu došel). Revoluce zhoršila ekonomické postavení lidí ve městech, taková je realita.
Pokud jde o venkov, tam se to pro lidi moc nezměnilo, revoluce ovšem dala rolníkům půdu do vlastnictví, což jim později zaručil i Napoleon. Rolníci tak byli oporou Císařství. Obecně, píše se že "z revoluce nezůstalo nic, co Napoleon nepotvrdil."
Občanský princip byl znám už ve starém Římě (otroků bylo zprvu málo a bylo to patriarchální otroctví), v USA (ty ovšem byly až do r. 1865 z části otrokářské) ale také ve Velké Britanii.
Nerovnost občanů před zákonem samozřejmě existovala a existuje, u nás ji ostatně máme dodnes.
27. 01. 2011 | 17:26

hoven napsal(a):

podle hvíždaly byly napoleonské války vývozem "demokratického imperialismu" a amerika v tom vlastně pokračuje v afganistánu a iráku. ( a klaus si to neuvědomuje a proto neumí docenit ten ohromný význam francouzské revoluce) .......byl bych nerad, aby tahle veliká hviždalovo myšlenka zapadla. myslim si, že se hvíždala zbláznil. asi by ho už měli zbavit svepravnosti. další fáze demence je neudržení stolice.
27. 01. 2011 | 17:37

siven napsal(a):

aaaa - Vidíte? Už to tu máme, brzy to možná čeká i vás. ;)

Vy mě chcete ještě poučovat o francouzské historii? Po vašich vstupech?

Už jsem vám sdělil, co by jakýkoli historik řekl už na vaši první botu. Vaše komparace je naprosto infantilní a scestná.

Nicméně o.k., vaše "znalosti" možná sdílí větší procento čtenářů, tudíž musím pokračovat.

Paříž NIKDY nebyla atakována Huny. Byla jimi maximálně zdálky ohrožena. Přísun vámi opěvované světice byl ten, že zabránila zbytečné panice Pařížanů a přiměla je zůstat na místě. Hunové se poté stočili na jih.
Jinak v roce 465 nebyla St. Genevieve při obraně OPRAVDU OHROŽENÉ Paříže už tak úspěšná, a to proti Childerichovi I, který Paříž dobyl.

Vaše moudra o zbytečné Janě z Arku a francouzských Angličanech zkuste vysvětlit jakémukoli Francouzi a ten vám asi zakroutí krkem (v tom lepším případě). Vypsat vše, co všechno ve Francii spáchali milostiví "Francouzi", jakými byli např. Edvard III. či Černý princ, seděl bych tu až do rána.

Ohledně revoluce neopomínáte zase předhazovat faráře... zkrátka a dobře, vaše "historie" končí u pokřivených (ne)znalostí světců, církve a farářů.

Čímž jste se vybarvil. Budete asi jedna z věrných oveček pana Vlka, který by ovšem osobně neměl tu drzost takovéto výplody hlásat veřejně.

Historie zdaleka není jen nauka o světcích a o církvi, navíc vybrakovaná podle osobních potřeb.

Dejte si raději deset otčenášků a spánembohem.
27. 01. 2011 | 17:41

Míval napsal(a):

Naštvaný: O Velké listině svobod jsem nenapsal žádný nesmysl, milý Naštvaný. To, co jsem včera nahodil jen z hlavy, si dovolím doplnit citací z Dějin anglicky mluvících národů - část 1. Zrození Británie od W.Churchilla:"Třinácté století se mělo stát slavnou epochou parlamentního vývoje a experimentu, avšak Magna Charta žádnou zmínku o parlamentu ani o zastoupení jakékoliv jiné vrstvy kromě baronů (nejvyšší šlechta v Anglii té doby - mívalí poznámka) neobsahuje. Vznešené slogany budoucnosti zde ještě své místo nenacházejí."
Je ovšem pravda, že baroni, zajišťujíce Chartou své výsady, zajistili i např. pozemková práva menších vlastníků. Ale to byl z pohledu baronů skutečně jen vedlejší a nezamýšlený efekt. A v průběhu staletí se výklad tohoto dokumentu přizpůsoboval potřebám doby. Odtud možná i Váš názor.
Jeden ze zdrojů britského parlamentního systému je mnohem zajímavější. Vilém Levoboček, později Dobyvatel, totiž nezničil původní anglosaskou, tedy germánskou, samosprávu, pouze ji zmodernizoval. Odtud pak vede trasa k pozdějšímu parlamentarismu. Jak takový počin moudrého vládce může ovlivnit vývoj ještě po staletích!
27. 01. 2011 | 17:43

siven napsal(a):

hoven - Pan Hvížďala možná neudrží stolici, vy ovšem na správném místě neudržíte životně důležitý orgán. Pokud jste vůbec nějaký měl, už jej cca 99% vyteklo ušima na chodník.
27. 01. 2011 | 17:45

siven napsal(a):

Historik - ohledně mého příspěvku z 27. 01. 2011 | 17:41, panu aaaa připadá jen první věta. Zbytek mého příspěvku patří vám. ;)
27. 01. 2011 | 17:47

aaaa napsal(a):

Historik:
Vaše trosky znalostí nezakamafluje ani silácká rétorika ve stylu Topolánka nebo Macka o kreténech. Ještě schází vyhrůžky fackováním a nakopáním a obraz odesáckého nadčlověka je dokonalý. Jen tak na okraj - jak jste přišel na to, že "rudozelení kreténi" podpoují nelegální imigraci ? To postrádá logiku. Podívejte se na Česko a uvidíte minulost Evropy - PODNIKATELÉ VÝSLOVNĚ ŽÁDAJÍ A ZAMĚSTNÁVAJÍ NELEGÁLY PROTO, ŽE JIM MOHOU PLATIT DALEKO MÉNĚ A POJIŠTĚNÍ A DANĚ ZA NĚ NEPLATÍ VŮBEC !!! Takže když kreténi, tak modří.
Zopakujte si historii, máte v ní značné mezery. Francouzská revoluce nevznikla proto, že by si poddaní krále Slunce řekli - "Máme všechno, žijeme v nejlepším období francouzských dějin (parafráze Klause, kdybyste to nepochopil), ale šíleně se nudíme - co takhle udělat revoluci a pozabíjet ělechtu a kněží ?". Ve Francii byly prostě katastrofální podmínky, země byla před bankrotem, lidé neměli co jíst, král byl neschopný a šlechta poddanými pohrdala a nestarala se o jejich osud.
To, co se stalo má logicky nevyhnutelné vyústění, i když bylo kruté a přehnané. Ale znamenalo konec feudalismu a to je velké plus.
K antice - víte, že existoval volební cenzus a nejen otroci, ale i chudina neměla volební právo ? Víte o tom, že se v Rakousko-Uhersku udržel volební cenzus až do konce 19. století ?
27. 01. 2011 | 17:50

Stop Bilderberg napsal(a):

Spiknutí lékařů proti V.Klausovi. Pokus o zneužití psychiatrie proti Prezidentovi ČR.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-svoboda.php?itemid=9392

Lékaři chtěli prohlásit prezidenta za nezpůsobilého k právním úkonům. Materiály zde:

http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
27. 01. 2011 | 17:51

Stop Bilderberg napsal(a):

www.fragmenty.cz/iz000502.html
27. 01. 2011 | 17:55

siven napsal(a):

Tak ještě jednou a naposledy - panu aaaa 27. 01. 2011 | 17:41 patří jen první ŘÁDEK.

Pracovat a zíroveň učit dospělé, jako se učí malé děti, je prostě náročné. :)
27. 01. 2011 | 17:55

Historik napsal(a):

to aaaa
1) Dalo by se říci, že hunské nebezpečí bylo akutní až do Attilovy smrti, což ale nemohl nikdo předpokládat, Attila zemřel poměrně mladý. Ostatně, i nás zachránila r. 1241 smrt mongolského chána, mongolská vojska od nás odtáhla, aby se mohla zúčastnit volby jeho nástupce (jinak nebyly naše vyhlídky moc dobré).
2,3,4) Americká revoluce, "Anglická buržoasní revoluce" - pokud ji tak chceme nazývat.
5) Že britská demokracie byla nedokonalá a k Irům se chovala hanebně nepopírám. Ostatně nepřátelství mezi Angličany a Iry (resp. protestanty a katolíky) trvá dodnes, ač už k tomu není žádný rozumný důvod.
ALE, Irové také nebyli k Británii loajální a to by jim jinde zdaleka tak neprošlo, pokusili se povstat např. za pomoci Napoleona. Povstání roku 1916 mohlo s jiným režimem dopadnout jako genocida Arménů r. 1915, vpadnout zemi do zad v době kritické situace státu se jen tak nepromíjí.
Pokud by např. na Hadriánově míste byl r. 130 takový Caracalla, skončilo by židovské povstání Holocaustem, oni totiž původně povstali v zádech římské armády, bojující proti Peršanům. Korint roku 146 před Kr. je toho dokladem.
6) Za naší špatnou situaci nenese hlavní vinu Klaus, on se zase tak často nemýlí. Jenže ona se pouhým zvoněním klíči svoboda nezíská, ostatně i Ronald Reagan říkal, že každá generace si ji musí znovu vybojovat. Spoustu šíleností naopak zavinila Pravda a láska, ke které ředím i autora článku, naposledy to je fotovoltaický tunel za 30 miliard letos a ještě více v dalších letech. Klaus přednesl svůj projev v Srbsku, měl co se týče bývalé Jugoslávie pravdu on, nebo jeho odpůrci??? Dalčí věci, s kterými Klaus nesouhlasil byla např. "privatizace Novy," opět v režii Pravdy a Lásky.
Mě to spíše připadá, že ať zvolíme na vyšší místa kohokoliv, okamžitě podlehne vidině enormního zisku a žačne krást stejně, jako ti před ním. Klaus, Zeman a Havel jsou vyjímky, těm jde o postavení a prestiž více, než o majetek.
27. 01. 2011 | 17:55

siven napsal(a):

aaaa - Já vás varoval. Po tomhle budete vnímán už jen jako "rudozelený" kacíř v lepším případě, v horším jako samotné převtělení ďábla. ;)
27. 01. 2011 | 17:58

siven napsal(a):

„Historik“ - Vaše komparativní plkání je příšerné. Americká revoluce proběhla v NOVÉM SVĚTĚ, víme? Tam byly tak trochu jiné podmínky a zcela odlišné rozvrstvení společnosti. Srovnávat americkou revoluci, respektive EMANCIPACI, s revolucemi v Evropě, to chce mít opravdu silné dioptrie a neduživý mozek.

"ALE, Irové také nebyli k Británii loajální a to by jim jinde zdaleka tak neprošlo, pokusili se povstat např. za pomoci Napoleona. Povstání roku 1916 mohlo s jiným režimem dopadnout jako genocida Arménů r. 1915, vpadnout zemi do zad v době kritické situace státu se jen tak nepromíjí."

Oh la lááá, ale tady začínáme nějak obracet?? Některé mrtvé už ospravedlníme? Už to není "evoluce", hmmmm?

"Za naší špatnou situaci nenese hlavní vinu Klaus, on se zase tak často nemýlí..." No a tady už opravdu dost. Klaus akhbar, pardon, pochválen buď Václav Klaus, až na věky.

Spánembohem
27. 01. 2011 | 18:07

aaaa napsal(a):

Historik:
Víte o tom, že do roku 2020 je podle vládního programu v plánu dostavba Temelína za cca 500 až 900 miliard a rozšíření přenosové soustavy za dalších 60 miliard ? A víte, že bude potřeba investovat další desítky miliard do výstavby úložiště jaderného odpadu ? Víte o tom, že tyto náklady nám vem pořádně provětrají peněženky ?
Víte o tom, že jenom jediný tunel Blanka spolkne přes 30 miliard, žádný užitek nepřinesl a ani nepřinese, protože bude potřeba buď začít znovu od začátku, od geologického průzkumu a největší pravděpodobnosti se stavba v tichosti zastaví a nikdy nebude pokračovat pod záminkou, že nejsou peníze ?
A takových tunelů jsou mraky - OpenCard, IZIP, MS v Liberci, stavba metra do polí v Letňanech za 15.5 miliard (kdo tuto linku bude využívat, neví ani božstva Klaus a Bém). A kdo má na svědomí loupež 3 miliard na FŽP (Knetig) a teď 766 milionů na MO ? To všechno jsou pravdoláskaři ? Ne, modrý soudruhu, to jsou vaši čistokrevní modří soukmenovci.
27. 01. 2011 | 18:10

aaaa napsal(a):

siven:
Máte pravdu, z historikovy klávesnice jsme se už dočkali označení za "rudozelené kretény" a "pravoláskaře", kteří jsou ti praví a jediní viníci všeho zlého. Ovšem vzhledem k tomu, že se "historik" mýlí snad ve všem, tak mně to nijak nerozhází. Jen mně trochu dojalo jeho vyjádření obdivu ke Klausovi, který "se zase tak často nemýlí.". Mohl bych ho zahrnout příklady, dokazujícími opak, ale nechci mu brát jeho iluze. Třeba jsou to jeho poslední a bez iluzí by mohl upadnout do depresí.
27. 01. 2011 | 18:18

Historik napsal(a):

K ilegálním imigrantům - ty podporují salónní intelektuálové, i když můj termín rudozelení kreténi se mi zdá výstižnější - je to stejná kategorie lidí, nebo dokonce ti samí, kteří kdysi velebili Generalissima Stalina (Roger Garraudy, jestli chcete jméno, nepamatuji si, jak se to píše). A ti ilegálové nejenže NEPRACUJÍ, dokonce mají tu drzost demonstrovat, když je stát nechce živit!!!
K té situaci ve Francii 1789 - 100 let před revolucí vypukl ve Francii v důsledku neúrody dokonce hladomor, píše o tom sám Ludvík XIV ale revoluce se nekonala (hladomorům v Evropě učinily konec až brambory, s vyjímkou Irska v polovině 19 století).
Pokud jde o chování vojáků ve válce, to bylo v minulosti špatné vždycky, Angličané podobně vzpomínají na "agresi" Viléma Dobyvatele, a jeho francouzské armády. Můžeme si vzít války, které vedli Angličané a Francouzi UVNITŘ svých zemí a vypadalo to stejně.
Samozřejmě, že demokracie byla v minulosti omezená ale bylo to různé na různých místech v různých dobách. Obecně, předpokladem demokracie je obecná branná povinnost, v Athénách měli podíl na moci všichni občané, protože i ti nechudší sloužili ve válečném loďstvu. V Římě byl původně centurijní sněm, asi víte, o co se jednalo.
První skutečnou demokracií podle našich měřitek byly USA, tam ovšem řešíme problém otroctví (zrušeno 1865).
27. 01. 2011 | 18:19

Martin napsal(a):

Blábolení Klause o historii je blábolením člověka, který ji zná jen útržkovitě a jeho vývody nemají vůbec žádnou cenu a konec konců nedávají smysl. Kdyby Klaus nebyl prezident nevzdechl by po jeho názorech ani ten, kdo ho nyní hájí.
Označování všech odpůrců Klause za "pravdoláskaře" je projevem slabomyslnosti často těch, kteří poslušně panáčkovali komunistům a nebo jimi sami byli. Nenávist k Havlovi, jehož názorům se nedokážou argumentačně postavit odvozují právě z Klause, který je jí posedlý až za hranici zdravé mysli.
Klaus začíná svými výroky připomínat nabubřelé geronty SSSR.
27. 01. 2011 | 18:24

siven napsal(a):

aaaa - Jeho výplody jsou opravdu neuvěřitelným koktejlem, to jsem teda ještě neviděl.

Něco málo si očividně přečetl, ovšem nevím JAK... Že by obráceně? :)
27. 01. 2011 | 18:28

stále rebel napsal(a):

Trochu odlehčím.

Václav Klaus je jediný prezident, který radí svým poradcům.
27. 01. 2011 | 18:32

Historik napsal(a):

Já bych to shrnul - ideální demokracie neexistovala, neexistuje a nikdy existovat nebude. Dějiny si každý národ či každá skupina vykládá podle svého. Války byly v minulosti kruté (a někde ještě jsou) a kdybychom se měli dnes ocitnout v místě a době, které dnes národy oslavují, skoro bez vyjímky bychom se zděsili.
K Temelínu- kdyby Temelín prodával elektřinu za cenu FVE, zaplatil by se za rok, protože ročně vyrobí pře 12 miliard kWh a vynásobit to třinácti Kč/kWh dovede snad každý.
Upozorňuji, že bych o otázce jaderné energie, paliva, reprocessingu, takovodních reaktorech, rychlých reaktorech atd dokázal napsat zpaměti 100 stránkovou knihu, ale většina lidí by tomu nerozumněla, protože to předpokládá vysokoškolské znalosti z fyziky a chemie (na to bych musel psát zase zvláštní knihy, které samozřejmě už napsali jiní lépe, než bych to udělal já).
Ale moje zkušenost je taková, že "humanoidi" nejsou schopni pochopit principy přírodních věd obecně, to umí jen lidé s přírodovědným či technickým vzděláním a, což možná někdo nečeká, perfektně je chápou také lékaři.
27. 01. 2011 | 18:34

Tenco napsal(a):

Havel je milovníkem absurdního divadla.
Klaus je herec absurdního divadla.

Smutné je, že to divadlo žije z peněz daňových poplatníků /ehm..tedy v případě famílie Klausů i tak trochu z peněz ČEZu./
To se nikdy nemělo stát.
To je totiž na celé té věci nejvíc absurdní.
:))
27. 01. 2011 | 18:34

aaaa napsal(a):

historik:
Byl byste schopen vysvětlit, proč by se měl někdo trmácet ze středu Afriky nebo Asie, kdyby neměl jistotu, že sežene práci načerno ?
Kdo vlastně vládne v Evropě - "salónní intelektuálové" nebo jak s oblibou řízně po odesácku píšete "rudozelení kreténi" nebo vlády ?
Jsou vlády v západní Evropě pravicové nebo levicové ? Pokud jsou levicové, které to jsou ?
Jinak jako předpoklad demokracie uvádět všeobecnou barnnou povinnost je opravdu síla. Měl byste vědět, že v Německu měli šlechtici své vlastní pluky, složené ze svých poddaných a ty pronajímaly za peníze komukoliv - třeba v americké válce za nezávislost, Turkům při dobývání Rakouska a podobně.Kdybyste aspoň četl "Vojnu a mír", věděl byste, že totéž bylo v carském Rusku. A o středověkých válkách mezi městy a šlechtici už vůbec nemluvím - tehdy neměl poddaný jakoukoliv jinou možnost volby než jít do boje a zemřít za pána. Tak jakápak to byla demokracie !
27. 01. 2011 | 18:35

siven napsal(a):

aaaa - Dost už, dejte si kafe a zapomeňte. Vše se již vysvětlilo: o historii nás tu poučuje pan inženýr. :))))

Btw, ženy mohly ve Finsku volit a být voleny již v roce 1906, v Norsku v roce 1913... a v USA v roce 1919.
27. 01. 2011 | 18:43

siven napsal(a):

Aby nedošlo k nedorozumění: nemám nic proti inženýrům, kterým to myslí. Řekl bych, že je jich většina, které znám i neznám. Možná kromě mé švagrové. :))
Ovšem zde bych mohl být zcela právem obviněn ze zaujatosti.. A já nemám odvahu na podobnou výtku prohlásit, tak jako jistý guru, že "já mám vždycky pravdu" :)
27. 01. 2011 | 18:52

Josef napsal(a):

Ten Klausuv projev v Srbsku neni jedinny, kde rozebira francouzskou revoluci. Podivejte se na jeho stranky "Klaus.cz" a tam ve sloupci Clanky a Eseje ve clanku Budoucnost Evropy psaneho pro tydenik Economist, to rozebira daleko dukladneji a hloubeji ! ... Z tohodle jeste muze by velka mezinarodni ostuda !!
27. 01. 2011 | 19:07

No... napsal(a):

Pokud něco pan Hvížďala nechápe a utíkají mu souvislosti, tak by si své komentáře měl odpustit. Tristní směřování Evropy a nezájem elit o změnu tragického kurzu povedou k jedinému- k úpadku . Před ním Klaus varuje, ale kdo nechce slyšet, ten neslyší a překroutí cokoli v zájmu eurohujeristických vizí šťastných zítřků, jež- jaké překvapení- skončí nikoli štěstím, ale dalším debaklem. Asi nezbyde nic jiného, než vnoučata poslat jinam, za velkou louži....i když tamní socialismus už začíná...
27. 01. 2011 | 19:50

aaaa napsal(a):

Pokud No.. něco nechápe a utíkají mu nejen souvislosti, ale veškerý kontakt s realitou, měl by si své klausohujeristické komentáře ušetřit. Vsadím se o cokoliv, že naprosto nechápe téma diskuse, neslyší a nevidí argumenty Klausových kritiků, ale překroutit cokoli v zájmu zachování nedotčeného Klausova nemůže jen z toho prostého důvodu, že není schopen argumentovat. Jeho vnoučata zcela určitě utíkají do ciziny právě proto, že hlavně díky Klausovi a jeho ODS skončí tato vláda debaklem a naše země totálním ekonomickým a hospodářským úpadkem.
27. 01. 2011 | 20:07

kverulant112011 napsal(a):

Sivene, bych si vyprosil, kverulant jsem já !!! - v novoročním projevu diskutovaného jsem se úplně našel :-)
27. 01. 2011 | 21:25

kverulant112011 napsal(a):

jo a k prezidentovi a jeho fandům: setkal jsem se ve svém okolí také s lidmi, kteří tvrdili, že bílé kolečko je černý čtvereček a na tom trvali a trvají ("konzistentně" :-):-) ) dodnes. Problém je, když takový člověk má moc a/nebo peníze, což tenhle bohužel má. Pak myslím to může být nejen škodlivé jako tomu je dosud, ale i nebezpečné, jak naznačuje myslím správně pan Hvížďala.
27. 01. 2011 | 21:32

slavwin napsal(a):

Klausopolemika k čemu je to dobré. Svět na jeho vědecky propracované názory moc nereaguje, naposledy mu nadávali v Bruselu, když jsou lidé moc usedění mají nepředvídatelné reakce. U nás prý má 60% podporu, v takovémto hospodsko-sousedském tlachání to je poznat. Kdo jsou ti lidé typy Hoven Hanah, to je spíše u blogů, v normálním životě jsou ti nejčastěji ti cukroví nespokojenci s Bruselem, oni ti lidé nedívají na celek, ale na cukr, potraviny a hromvícoještě. Je mezi nimi dost podstatná většina těch co jim vadí to ruské upozadění, lidičky (střihané ovečky) zblblí bolševicko-proletářskou ideologií. Pro ně ve vítězném tažení nebude problém papa Klausovi uvázat špagát kolem krku. Ti skuteční bolševici cucající státní rozpočet to podpoří vyvoláváním nenávisti k středo a západoevropským národům, pořád budou omílat Benešovy dekrety atd.
27. 01. 2011 | 21:39

siven napsal(a):

kverulant112011 - Klaus nepotřebuje Chucka Norrise... to Chuck Norris potřebuje Klause.

Václav Klaus je Chuck Norrisovou matkou.
27. 01. 2011 | 21:45

Alex napsal(a):

Pěkný článek, hezky napsané. Díky.
27. 01. 2011 | 21:54

kverulant112011 napsal(a):

sivene: OLÉ !!!!!
ale vážně: přátelé všimněte si, jaký je podíl těch, kteří si dovedou udělat (ať už blbou nebo dobrou) legraci i z tohoto tématu. Ti smrtelně vážní jsou vesměs fandové Pružinského - to také svědčí o stavu mysli tohoto tábora, ne?
27. 01. 2011 | 21:54

Petr Kopecký napsal(a):

S panem profesorem Klausem souhlasím. EU je přeceňovaná. Upřímně řečeno například jejich styl vedení zemědělské politiky...nic moc... V žádném případě nejsme schopní světové konkurence. V dnešní době je EU brána jako to nejlepší co nás mohlo potkat, vždyť přece žijeme ve vzdělaném světě. Abych řekl pravdu, myslím, že dnešní společnost je hloupější a línější myslet než společnost před 200 lety. Velká francouzská revoluce, jenž je tak oslavovanou událostí, je spíše důkaz francouzského úpadku, od něhož cokoli vyjde z Francie je plytké blekotání. Nejen v politice, ale i ve filosofii a mnoha dalších oborech.
27. 01. 2011 | 22:50

Nezávislý napsal(a):

Vážení priatelia. Nemal som čas ani trpezlivosť prečítať všetky príspevky v diskusii, aj keď vyvaľovanie sa v posteli s horúčkou 38 by mi to mohlo umožniť. Z toho, čo som si prečítal a z príspevku pána Hvížďalu, ktorý je neochvejným bojovníkom proti názorom prezidenta Klausa mi vychádza, že ak pán prezident povedal niečo, s čím nemusíme súhlasiť, tak to neznamená, že všetko je hlúposť, tragédia a odsúdeniahodné do pozície duševnej kataklizmy. Pojem moderná Európa, vyspelý svet, euroatlantické spojenectvo predsa nie sú nijaké modly ani dogmy! Stačí sa pozrieť ako sa to "moderné" šírilo - ohňom a mečom, krivdami a mŕtvymi v mene demokracie a pokroku ! Nejde Vám všetkým z toho hrôza ? Aj Vám pán Hvižďalka ? Namiesto analýzy toho, čo prezident povedal, analýzy možných dôvodov, ale aj konzekvencii, tak pozitívnych a nielen negatívnych, ktoré by mi k Vám viac pristali, pasujete sa v poslednej dobe do pozície križiaka pochybnej európsko-atlantickej viery, ktorá sa postupne začína strácať v histórii a inkvizítora všetkých, ktorí majú iný názor.
27. 01. 2011 | 23:17

Vaclav napsal(a):

Tunelpapa ma tak zvlastni mozkove vyplody a zavery - ze mi zacina byt jasne pomoci koho ziskal ten diplom ucetniho na vysoke skole.
27. 01. 2011 | 23:26

Nezávislý napsal(a):

Pán Hvížďala, príjmite moje ospravedlnenie za nekorektne uvedené Vaše meno v texte (Hvížďalka). Aj keď musím priznať, že v prvom momente ma môj preklep celkom pobavil. S úctou, PhDr. Ján Barica
27. 01. 2011 | 23:32

kverulant112011 napsal(a):

Pane Kopecký, plytkým blekotáním je používání obratů "upřímně řečeno" a "abych řekl pravdu" v mluveném projevu. V projevu psaném je to příznak ještě něčeho horšího ....
27. 01. 2011 | 23:36

xx napsal(a):

Nezávislý - na mně jde hrůza z vašich blábolů. Sice uznávám, že převážný podíl na vaší duševní kataklyzmě má váš nedobrý zdravotní stav, ale myslím, že by vám léčení prospělo vícenež blouznění n Internetu. Ty řeči o "šíření ohněm a mečem, křivdami a mrtvými" sedí od občana státu, kde se pěstuje nacionalistická animozita proti Čechům, Maďarům, Polákům, Rusínům a jiným. Můj děda mi vyprávěl o tom, jak e za války vyháněli zfanatizovaní gardisti a povykem "Čecha do mecha a mech do Dunaja", jak je po cestě do čech okrádali a napadali. Vaši Slotisti dodnes uctívají Tisa jako svatého, velebí fašistický Slovenský štát a veřejně propagují antisemitismus.Vaše Slovenská špecifická republika je plná zakomplexovaných individuí, které mají pořád pocit, že jim všichni ubližují a proto vám asi konvenuje podobný týpek u nás - zakomplexovaný samolibý sebestředný Klaus.
Jste prostě stejně frustrovaní svou nedostatečností a vědomím, že jste nuly a nemůžete se rovnat ani mnohem menším evropským národům v ničem, co se týká historie a schopností. Štěstím pro Česko je to, že takový Klaus je jen jeden a ten tu už dlouho nebude, vy takových Klausů máte spousty.
27. 01. 2011 | 23:46

xx napsal(a):

Barico, Barico, i ten jakoby neúmyslný omyl v jméně blogera je jen důkazem vaší nedozrálosti a dětinskosti.Jste asi tak na úrovni českých vejcometařů, kteří mají neutuchající legraci z dětinských přezdívek politiků. Váš titul PhDr. (?????) jste získal na slovenské obdobě plzeňské turbofakulty ?
27. 01. 2011 | 23:52

kverulant112011 napsal(a):

pane Nezávislý,
jednu pozitivní věc: podle všeho, co vím, Vám závidím premiérku Radičovou, opravdu. Zřejmě je to člověk, který je osobnostně o dvě třídy výš než ten náš spolek Pružinským počínaje.

A další: závěr Vašeho příspěvku podle mě nesedí na pana Hvížďalu, ale na pana Klause. Ale dejme tomu, že by seděl na oba: pak jde o to, že pan Hvížďala je přece jen "jen" publicista, kdežto pan Klaus je prezident republiky a jeho konání má tudíž nesrovnatelně větší dopad na nás, prosté občanstvo v podhradí. Koná-li špatně prezident republiky, může to být dalekosáhle nejen škodlivé, ale i nebezpečné. A to je to, co napsal pan Hvížďala...
27. 01. 2011 | 23:54

Dunco napsal(a):

Vela ludi tu strasne nadava na Vaclava Klausa. Mozno nie je perfektny politik, ale musi sa mu priznat, ze pre Cesko urobil toho dost. Velmi dobre vie co je to takzavana "moderna Europa" a ako jeden z mala politikov sa o tom neboji rozpravat nahlas. Je jeden z tych nepohodlnych. Preto ho media vzdy kritizuju a oznacuju vselijakymi privlastkami
Velmi tazko sa da o tom rozpravat s ludmi, ktori su kazdonne usmernovani medialnou propagandou.
Kazdodne doporucujem lepsie pocuvat co pan Klaus hovori a hlavne o tom viacej premyslat.
28. 01. 2011 | 00:06

siven napsal(a):

Nezávislý - "Namiesto analýzy toho, čo prezident povedal..." Čo prezident povedal (naprosté nesmysly) tu celý den právě řešíme, nevšiml jste si? Že by jazyková bariéra? Tomu se zdráhám věřit.

Dobrou noc
28. 01. 2011 | 00:11

siven napsal(a):

Dunco - Item, co panu Nezávislému.

Chystal jsem se pokárat pana xx za jeho intolerantní a hrubou sžíravost, ovšem musím uznat, že východní obdivovatelé pana Kaluse opravdu nejsou těmi nejpovolanějšími, kteří by nás měli poučovat o škodlivosti propagandy.

Obzvlášť v případě, že dokáží takový deficit informovanosti, vzdělání a inteligence tím, že si zvolí do čela státu takové gaunery, hulváty a hovada, jakými jsou pan Mečiar, nebo pan Slota.

Má úcta
28. 01. 2011 | 00:15

kverulant112011 napsal(a):

Dunco: dobrá, pojďme na to: sázím se, že na každý argument, co Klaus udělal pro ČR dobrého, dám dva protiargumenty, co udělal špatného, ostudného, negativního !!!!!

Svoje velkopanské doporučení "o počúvaní, čo pan Klaus hovorí a premýšlaní o tom..." si nech, tady máš možnost se předvést.

čekám ....
pokud usnu :-), pokračujeme zítra
28. 01. 2011 | 01:21

Michal napsal(a):

Precetl jsem tak 3/4 diskuze a rad bych reagoval na nektere nelogicke veci, ktere tu zaznely.
Kritika volby prezidenta: Je tu podotykano (a musim rict spravne), ze volba byla ponekud drsna, az plna mafianskych praktik. K tomu bych ale poznamenal toto:
1, vsechny strany do jedne, ktere jste volili i vy nejspis, se nedokazaly domluvit na prime volbe prezidenta. To jak se prezident volil, tedy muzete vycitat spis sami sobe, priste volte stranu, ktera vam primou volbu zaruci a nemusite uz byt svedky takovehoto divadla.
2, Jak se volil prezident EU ? To uz i ta volba Klause alespon byla volbou. Ze by mel Klaus pravdu, kdyz tvrdi ze EU je s demokracii na stiru ? Vzdyt v EU uz tuhle nedulezitou vec, jako volbu vrcholneho predstavitele, rovnou preskocili. Tohle mi vysvetlete, ze vam nevadi >

Klausovi je tu vycitano, ze potlacuje svobodu a lidska prava. Ale to preci neni pravda. To Havel byl mnohem horsi, schvaloval bombardovani naseho spojence, ktery nas narozdil od Francouzu a Anglicanu nikdy nezradil. A jen kvuli zakulisnim hram Americanu o Jugoslavii. Havel uz za socialismu dostaval velke sumy penez ze zahranici, nekdo ho dokonce podezriva, ze byl a je placeeny z CIA. Lidem v charte kolem neho se rikalo chartisicka slechta a ti co nemeli to stesti a nebyli v jeho kohorte, meli z tech penez na disent prd. A to mnohdy to byli lide co skutecne pro pravdu trpeli, ne v nejakem fesackem kriminalu jako tento radoby bojovnik za svobodu.
Karel Hvizdala je take pravdolaskar, jako Havel. Zrejme kope i za tym NWO, jako cela tahle pekna skupinka.
No nastesti je vic lidi, kteri Klause podporuji, nez tech kecalku tady, co mu nadavaji. Cim mene vas je, tim vice budete kolem sebe kopat. Alespon je videt, jak vypada demokracie ve vasem pojeti. Jiny nazor clovek projevi a hned byste ho zavirali, sesazovali nebo nacpali do sveraci kazajky.
Jsem kosmopolitni clovek, dokonce ted uz nejakou dobu ani neziju v Cechach, ale v sousedni zemi. Presto jsem proti EU, proti EU v podobe, ke ktere smeruje. Nejsem proti evropske myslence jako takove. Mam tedy jiny nazor, nez bezbrehe podporovani Bruselu a jeho uredniku. A proto tu budu nejspis take nepohodlny.
Ale odpovezte mi na jednu otazku. Je konkurecne dobra ? Pokud odpovite ano. Zkuste se zamyslet, jestli neni lepsi konkurence i v oblasti pravnich systemu, oblasti norem, ci v oblasti pristupu k ekologii a tak dal. Proc neni lepsi nechat staty jak jsou a nechat je soutezit s tim co maji a z toho nechat vykristalizovat nejlepsi pristup ke vsem oblastem ? Proc je podle vas zastancu soucasneho smerovani EU lepsi unifikace vseho zhora od anonymnich uredniku? vzdyt tak bude Evropa jenom stagnovat. Nebo vam ani tohle nedochazi ? Pokud si myslite, ze tento unifikacni smer (a nic nenasvedcuje tomu, ze by se ten smer v nejblizsi dobe zmenil) je spravny. Kde by to podle vas melo skoncit ? Nebylo by lepsi to proste neuspechat a nechat tu integraci bezet treba nekolik stoleti a integrovat evoluci a ne revoluci ? jen tak ze to bude prirozene to muze fungovat. Socialni inzenyrstvi jeste nikoho nespasilo. Dejte mi jediny priklad, kdy nejaky takovy projekt ve velkem fungoval.
Pokud mam pravdu, ze evoluce je lepsi, proc to tedy ty chytre hlavy nevedi a neridi tu integraci timto smerem ? Osobne si myslim, ze to vedi, ale nepreji si to protahovat. Kazdy zainteresovany se chce dozit vyhod, ktere obdrzi po zdarnem dobudovani NWO, nikdo nechce pracovat pro to aby se pristi generace mely lepe.
28. 01. 2011 | 02:38

xx napsal(a):

Vztah Klause k občanům České republiky se dá alegoricky popsat jako vztah otčíma, který přišel do rodiny, v níž se každý živil prací ve své firmě. Otčím jejich firmy rozdal sousedům, část členů jeho rodiny teď musí pracovat jako námezdní dělníci v těch firmách, které ještě existují a ostatní členové rodiny žijí z podpory, protože jejich firmy už neexistují a práce pro ně není.
Sousedé rodině toho otčíma sice sem tam nějaké peníze pošlou, ale otčím členům rodiny důrazně přikázal, že nikdo nesmí do party se sousedy, protože ti by jim ubližovali. A tak se rodina dělí na ty hodné, kteří milují a ctí tatíčka otčíma a na ty zlé, kteří se necítí být slabí, hloupí a bezbranní a vědí, že jsou schopni obstát stejně jako jejich předkové.
Nečekejte pointu, ta se vyjeví až po krachu tohoto státu nebo po smrti tatíčka otčíma - podle toho, co přijde dřív.
28. 01. 2011 | 07:57

siven napsal(a):

Láďa - "...mne pojímá hrůza, kolik je tady stále póvlu a lůzy, která uráží pana prezidenta prof. Ing. V. Klause CSc...." Ťuťu, ňuňu. A pokud jste jen provokatér, radím přidat!

Michal - dlouhý text, ovšem přesvědčivosti ani za mák. Herman Van Rompuy, když nic jiného, tak alespoň ctí heslo "kdo nic nedělá, nic nepokazí". Uvědomuje si totiž své místo a svoje kompetence.
Co se týče škodlivosti a nebezpečí pro občany ČR, předčí ho váš tatíček ve všech směrech: miliardové tunely, krachy, na kterých se sám podílel, přičemž chválil a do nebe vynášel ty největší lumpy, zloděje a podvodníky, křivopřísežnictví (např. jeho sliby o tom, že bude "nestranickým presidentem", a jak to dopadlo), nekompetence a nezákonná usurpace moci (kafrání a zasahování do činnosti vlády a sněmovny, což je aktivita, za kterou neochvějně kritizoval svého předchůdce Václava Havla, dále pak trapas s (ne)jmenováním soudců, atd.), opakovaná mezinárodní ostuda jeho neuvěřitelně imbecilními výroky a proslovy (žádné ničení planety nikdy neviděl, živočišných druhů dnes neubývá, naopak jich přibývá, občanská společnost je nebezpečím demokracie, českým vědcům, kteří ve srovnání s kolegy z USA třou u nás bídu s nouzí, zatímco se ve vládě vesele krade, vzkazuje:“Chudoba cti netratí“, o statečném člověku, který upozornil na rakovinu této země-bezbřehou korupci, za což se mu dostalo prozatím tak akorát vyhazovu, prohlásil, že je darebák, poté „je garantem dohody“, aby pak prohlásil, že „žádná dohoda nebyla“…. Atd., atd…. přičemž v posledních dnech nás poučuje o „evoluci“, která byla zastavena francouzskou revolucí), polarizace společnosti, podpora amorálnostem a zneužití moci a zákona.

„Řekni mi, v čem se shlížíš, já ti řeknu jaký jsi.“

Pokud máme v republice nějakých 30% podrazáků, grázlů, zlodějů ve velkém, zakomplexovaných a paranoidních ušlápnutých individuí, pak je nasnadě, že se jim smutná persona jménem Klaus bude zamlouvat.

Ostatní jím budou buď hluboce opovrhovat, stydět se za něj, nebo ve vlastním zájmu ignorovat jeho existenci (na což je alergický především).

Přeji hezký den, a dobrá rada: dejte si v té presidentské kanceláři raději pohov, jinak by to zde na diskusi vypadalo, že jste snad konečně začali pracovat. ;)
28. 01. 2011 | 09:34

Vondra volil Klause... napsal(a):

...a disident Alexandr Vondra jako pozdější ministr zahraničí ke všem Klausovým excesům proti Evropě.../ ostudná zahraniční,domácí "Klausova politika" / alibisticky mlčel !!! Vondra volil Klause, pro peníze... !!!
28. 01. 2011 | 09:42

bp napsal(a):

Sladký: Dávat na stejnou úroveň křesťanství s judaismem a islámem je známkou nevzdělaného či prolhaného ateistického fanatismu, jež se začal mocně šířit a těžce škodit právě po té zlořečené francouzské revoluci.
28. 01. 2011 | 10:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy