Kalousek: Duša kochmesová

12. 03. 2011 | 19:59
Přečteno 4258 krát
Ještě bych se rád vrátil k případu, který je zastíněn vpádem vojenské policie do České televize, ač jde o podobné selhání politiků vůči médiím a nemělo by se na něj tak snadno zapomenout. Jde o Miroslava Kalouska, který nejprve vyhrožoval dvěma šéfredaktorům, že má nahrávku z jejich porady o tom, jak budou reagovat na zvýšení DPH a že ji v sestřihu zveřejní v televizi. Ale den na to tentýž ministr vydal prohlášení, v kterém říkal, že žádnou nahrávkou nedisponuje a že žádná nahrávka neexistuje.

Na celé aféře, je několik momentů, na které bychom neměli zapomenout.

Za prvé média spekulovala nejprve o tom, jestli takové nahrávky existují nebo ne, přestože jsou tyto otázky ty poslední, které bychom si měli klást. Mnohem důležitější jsou fakta, která známe, která jsou nezpochybnitelná a která vypovídají o stavu naší politické kultury dostatečně.

Především je to skutečnost, že ministr, tedy oficiální představitel vlády České republiky volá šéfredaktorovi, s kterým se důvěrně nezná a oznamuje mu, že existuje nahrávka z porady šéfredaktorů a že on takový rozhovor považuje za soukromý. Politik v postavení ministra a ani šéfredaktor nemůže nikdy považovat takovouto informaci za soukromou, protože přímo ohrožuje svobodu slova a redakčního tajemství. Povinností ministra, kdyby takovou nahrávku měl, bylo ji okamžitě předat policii, aby vyšetřila, kdo ji pořídil. Povinností každé demokratické vlády, tedy všech ministrů a premiéra je bránit nezávislost médií a justice a bojovat proti nezákonným odposlechům či nahrávkám.

Ale evidentně selhali i zmínění šéfredaktoři, že se s panem ministrem o nahrávce vůbec bavili a nepřipomněli mu, že porušuje zákon, když nahrávku nepředal policii. Zřejmě trochu špatné svědomí měli či se styděli za to, jakým tónem hovořili, a proto dnes politici mohou šířit zprávy o tom, že šéfredaktoři polemizovali s výroky, které jim pan ministr Kalousek z porady citoval. Každopádně se nezachovali rovněž jako profesionálové, protože informace byly vyneseny neoficiálně a nedaly se nikde použít.

Domnívám se, že třeba v sousedním Německu, kde musel ministr zu Guttenberg odstoupit kvůli tomu, že opsal část doktorské práce, což v době, kdy se doktorské práce z velké části proměnily v katalogy, platí o většině podobných prací, by musel zřejmě odstoupit ministr, který mystifikuje šéfredaktory už také proto, že tím demoralizuje veřejný prostor a probouzí v něm nedůvěru v média.

Za další mystifikaci je ale možné považovat i to, že pan ministr Kalousek i předsedkyně Sněmovny paní Němcová označují výstup ze schůzky šéfredaktorů za kartelovou dohodu. Přece kartelové dohody jsou dohody nějakých výrobců na navýšení cen, aby byla odstraněna konkurence. Jednání šéfredaktorů je zcela legální, oni se nedomlouvali na tom, jak zabrzdit důchodovou reformu, jak řekl ministr, ale jak protestovat proti zvýšení DPH na knihy a tiskoviny vůbec, tedy jak držet ceny dole. V tomto případě nejde jen o peníze, ale hlavně o svobodu slova, protože zvýšení cen knih nepovede jen k tomu, že budou knihy dražší, ale že některé knihy nejen nevyjdou, ale nebudou vůbec napsány, což ohrožuje budoucnost národa: vysoká literatura, poezie, dětská literatura atd. rozvíjí myšlení, podporuje fantazii a kreativitu, a tudíž i manažerské schopnosti. Je s podivem, že to nevědí lidé, kteří se hlásí k liberálům - viz nedávné prohlášení Václava Klause - protože právě jejich guru von Hayek tvrdil, že svoboda je nedělitelná, že nemůže existovat svobodné tržní hospodářství bez svobody slova atd. A argumenty, že přece vláda nemá za povinnost podporovat bulvár a pornografii, což jsou segmenty, které nejvíc vydělávají, jsou zcestné: přesně takhle argumentovali komunisté, když zaváděli cenzuru po roce 1948 a víme, jak to dopadlo. Je přece jedno, jestli je omezena svoboda slova cenzurou, nebo ekonomikou. Ministr Kalousek se zachoval jako: Duša kochmesová, řekli by Valaši. My bychom to přeložili asi jako prohnaně nápaditá. Ale tentokrát by mu to nemělo projít, protože nejde o DPH, ale o DKK. Duša kochmesová Kalouskova.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Frank napsal(a):

Divíte se pane Hvížďalo, večer jako vždy těžké delirium tremens a ráno když se probudil, zjistil, že má ruku v nočníku.
A celou noc si myslel, že má horkou kauzu.
Jen mě děsí, že toto individium spravuje finance tohoto státu, když podle svého jednání v mínulosti, v současnosti,a nebojím se tvrdit při pohledu na nulovou inteligenci Čezkého voliče i v budoucnosti, měl dávno viset na švestce u silnice třetí třídy. Jako zimní rezerva pro zůstávající ptactvo by byl daleko užitečnější.
12. 03. 2011 | 20:27

voroshilov napsal(a):

Ach,jak drozd se stara o rozvoj mysleni a kreativity budoucnosti naroda,ukapla mi slza!
O pokles zisku "Marfy" vubec echm ale vubec nejde!
12. 03. 2011 | 20:34

JenTak napsal(a):

Nemyslím si, že by vámi zmínění šéfredaktoři selhali. Ono je to pane Hvížďalo tak, že když na vás někdo vytáhne podraz, normální člověk se stává generálem až po položení telefonu.
Zato u Kalouska je to jiná káva. Tento člověk se na telefonát přichystal a nebyl v žádné časové tísni, kdy člověk dělá chyby. Pak se Kalousek jeví jako politik bez soudnosti. Až bych řekl, že Kalousek nám hezky zparoubkovatěl. Absence soudnosti a další Kalouskovo chování je naprosto obdobné jako to Paroubkovo v dobách, když Paroubkovi chutnala moc.
Pak je další možnost. Znám bývalé inteligenty, kterým alkohol zatemnil mysl natolik, že pozbyli schopnosti kontrolovat své chování. Což by odpovídalo Kalouskovu chování. Možná ale, že je to kombinace zparoubkovatění a nadužívání veselých kalíšků v soukromí.
12. 03. 2011 | 20:35

mb napsal(a):

Povinností ministra, kdyby takovou nahrávku měl, bylo ji okamžitě předat policii, aby vyšetřila, kdo ji pořídil. Povinností každé demokratické vlády, tedy všech ministrů a premiéra je bránit nezávislost médií a justice a bojovat proti nezákonným odposlechům či nahrávkám.

žijete pane Hvížďalo v jiné zemi, v čechách to neplatí ...
12. 03. 2011 | 20:39

Béda napsal(a):

autor,

1) komické by bylo, kdyby redaktoři řekli, aby jim oan ministr velzl i s nahrávkou na záda. Pakliže by došlo k jejímu zveřejnění, mohli by na základě televizního precedentu žádat o soudně-policejní zákrok vůči neznámému pachateli (dohledání dokumentů) v kanceláři ministra financí.

2) je to náhoda anebo záměr, že p. Hvížďala začíná mluvit o knihách a tiskovinách a posléze mu z toho tiskoviny vypadnou a argumentuje již pouze knihama? Jaká to náhlá dojemná starost podnikatele v novinovém byznysu o kulturu a vzdělanost. Když vlády programově decimovaly české školství a vědu ani neceknul. Když jde o zisky mediální lobby kulturista Hvížďala je na programu obden na střídačku z knižním fňukalem Tomským.

3) velice vtipná je rovněž argumentace svobodou slova. Dle mého skutečná svoboda slova není v novinách - ty drží svou názorovou linku a zejména před volbama fungují jako stranické tlampače. Sutečná svoboda slova je v internetovém prostoru. Zvýšená DPH nezname¨ná nesvobodu slova, ale pouze ztížené podnikatelské prostředí pro novinový a knižní byznys.

4) za velice významné zjištění považuji autorovo prozření, že svoboda slova může být omezena cenzurou anebo ekonomikou. Jaká asi bude v tomto kontextu svoboda slova těch, které vláda rozbíjením sociálního státu a pracovněprávního zákonodárství,
proměnou ekonomického prostředí k platbám za vše a
neustálému zadlužování programově decimuje a vystavuje trvalé existenční nejistotě?
12. 03. 2011 | 20:43

kelt napsal(a):

Kalousek očividně nezvládal pití,současně ani zřejmě vynucenou abstinenci.Nečasem tento skandál ani nehnul.Ať si to Kalousek vysvětlí,sdělil veřejnosti na tiskovce.A již tu máme obsazení ČT.
Jen další skandál překrývá předchozí,ale to nám nemůže zabránit v naplnění toho,proč vlastně tato vláda existuje-rozkradení průběžného financování důchodů-tolik premiér vlády.
Odborník se diví,laik žasne,co za několik měsíců vláda bigotních ideologů a ekonomických alchymistů již "dokázala".
12. 03. 2011 | 20:44

stále rebel napsal(a):

To je všechno nic, ale až přijde ta složenka chemika Kalouska, to se budou protáčet panenky, a to v ní nebude všechno, časem budou vypadávat ještě různí kostlivci, jako je například ta velká ekozakázka, která se nezaúčtuje hned, ale bude se splácet až následně, silnice se mají taky stavět na dluh a tyto věci v tom oficiálním dluhu nejsou.
12. 03. 2011 | 20:44

ping napsal(a):

jen tak
hlavne pripomenout paroubka, o nic jineho nejde, zejo
12. 03. 2011 | 20:46

Ovčan napsal(a):

Už vidím,co nás za pár let bude stát peněz až Europol a Interpol na základě zatykačů České republiky budou honit Kalouse,Nečase a další bývalé bratry a soudruhy z této pravicové vlády po světě.
12. 03. 2011 | 20:53

Johanna napsal(a):

V zahraničí se moji přátelé divili, že ministr financí jedné ze země EU může v pracovní době pít - a ještě to popírat.
Pokud si všímáte, jak lavíruje na čísly, která mají představovat daň, je tak skutečně jako když pivní strejda sází sportku.
Miinistr obrany namísto své OKAMŽITÉ demise (i za věci předchozí) a samozřejmého omluvení se do medií, se dál chová, jako se chová.
Karel Čapek říká, že se člověk nemění...
Máte nyní možnost vidět, jak se chovají Chartisté 77. Já mám takový dojem, že jim těžko někdo ubližoval, protože za své skutky a činy by museli sedět i dnes!
Pokud je Saša včele rezortu, kteréhož představitelé rabují v demokratické instituci stejně jako StB kdysi ...
Poslední, kdo měl ozbrojené vojáky v Česk(oslovensk)é televizi, byla cizí vojska. Za minulého režimu nikdy ozbrojené složky nevtrhly do televize ...
Budeme ještě dlouho čekat, zdali přijde změna "SAMA"?
12. 03. 2011 | 20:55

zusa.c.b napsal(a):

Pamatujete jak v semdesátých létech komunisti "zašoupali" nohama a stovky charakterů uteklo do zahraničí? Jeden z těch zbabělců nám už dvacet let vyplachuje mozky. Je třeba aby lid zašoupal nohama a zbavíme se jich! Až nyní zase hlídací novináři přinesou nějakou nahrávku, národ zaujme stejnou polohu jako Hvížďala. Bez "zdroje" ťuňťo novinářský si s tím vytři zadek! Kalousek je pochcá-ač novinářů!
12. 03. 2011 | 21:06

Pacák napsal(a):

Možná měl Kalousek pořádné "okno".
12. 03. 2011 | 21:14

lavin napsal(a):

to Béda:

k bodu 3)
Já nemám z Internetu pocit,že je tak bezvadný.Před volbami je také tlampačem stran,po volbách největěí pisatelé mizí kamsi (jak dlouho už nepsal Pocestný,Adamec,atd?).K blogu Klause psaly desetitisíce lidí,kde jsou?
Dále mám pocit,že se na internetu lidé příliš stylizují a velmi často se v nich probouzí davový instinkt-nelišit se.To dělá diskusi bezbarvou časem.Ale víc než o svobodu slova,jde o sílu argumentace.Když tady někteří blogeři napíší své neutrální,nicneříkající témata -pro každý vkus-obvykle se k nim rozvine jalová diskuse.Hvížďala není ten,kdo to dělá nejčastěji.I když pro vkus zdejšího publika-jeho příklady ze Západní Evropy -jsou stále jaksi moc kosmopolitní.I já to cítím na sobě,že kosmopolitismus člověku po čase bere pocit vlastní identity.Má moc příkladů,které v součtu jsou nic.NEBO JAK ČASTO SE ZDE OPAKUJE ,ŽE ČEŠI JSOU VLASTNĚ STÁDO.KDO JÍM A JAK NENÍ?
12. 03. 2011 | 21:26

grőssling napsal(a):

Ach Hvížďalo, oni jsou prosťáček, když tvrdí, že :

Jednání šéfredaktorů je zcela legální, oni se nedomlouvali na tom, jak zabrzdit důchodovou reformu, jak řekl ministr, ale jak protestovat proti zvýšení DPH na knihy a tiskoviny vůbec, tedy jak držet ceny dole.

Ano, ceny dole, a zisky nahoře Hvížďalo. Zcela jasná kartelová dohoda. Úplně stejná, jako když zástupci tabákové lobby plédují za nepřijetí protikuřáckých zákonů.

Svoboda slova ? Nedají se vysmát.

Bože, co´s nám to z té emigrace vrátil zpátky ???
12. 03. 2011 | 21:32

Hedvička Rossová napsal(a):

Ross Hedvíček někde píše, jak se opilý V.H. válel na zemi a hubičkoval se Sašou V. Nikdy jsem tomu nechtěl věřit. Ale teď to vše leze navrch.
Sametová řízená z CCCP. Propojení ruské mafie na naši ekonomiku a její ovládání. Rusofil V.K. A nyní putinovské manýry v ČT.
Jsme stále jen malá země pod jhem Stalina. A to vše v 89. byla jen fraška.
12. 03. 2011 | 21:46

JenTak napsal(a):

ping
Jaký máte problém s Paroubkem? Jestli napíšu, že Kalousek ztrácí soudnost tak jako Paroubek v dobách jeho největší slávy, tak Kalouskovi docela křivdím. Paroubek je v tomto ohledu zatím nepřekonaný.
12. 03. 2011 | 21:48

almost glossed™ napsal(a):

JenTak: Blábolíte.
12. 03. 2011 | 21:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pana lavine,

jen pro informaci: pan Pocestný tu psal naposledy tuším minulý týden (pod blogem pana Procházky), pan Adamec se pohybuje ve vlnách (přirovnávat je k tsunami není v těchto dnech moc vkusné, ale za jiných okolností myslím výstižné). Naposledy jsem silnou aktivitu tedy mnoho desítek jeho spamů pod různými blogy zaznamenal někdy před zhruba dvěma týdny (to, že se zde s tapetami pana Adamce moc nesetkáváte, není v žádném případě jeho vina).

Libor Stejskal
12. 03. 2011 | 21:59

ms napsal(a):

Pane Hvížďalo ono je to tak, novináři celou dobu operují komu všemu se smí zvyšovat daně. Těm lidem to nepřinese nějaké nevýhody, poradí si s tím trh. Najednou jak se zvyšují daně i jim, tak argumentace kterou používali rádi výše třebas u potravin naprosto nikdy a v žádném případě neplatí, vše se zdraží o sto procent možná i o milion. Takže kartel nekartel, přinejmenším čisté pokrytectví.

Jo a jinak hnusný nátlak ne ? Většina těch novinářů co se sešla požadovala od vlády aby hnusným nátlakům nějakých zájmových skupin neustupovala. Takže kartel nekartel, jo vlastně už jsem to psal. :)
12. 03. 2011 | 21:59

almost glossed™ napsal(a):

ms: Ano

1. Poradí si s tím trh, trh to vstřebá, obchodníci to budou kompenzovat sníženými maržemi, na chudáky zvýšené DPH ani nedolehne. :-)

2. Co je slabé, je neživotaschopné a musí odpadnout, to se nedá nic dělat, to jsou přírodní zákony a zákony trhu.

3. Proč pomáhat neúspěšným? Vždyť ten výpadek z výjimky musí nakonec někdo zaplatit. Přece nechceme, aby se zvyšoval dluh, který dopadne na naše nebohé děti...

To je kancionál českých médií :-). Tak proč jim nedopřát vlastní medicíny...
12. 03. 2011 | 22:22

JenTak napsal(a):

almost glossed. Jste blbej.
Tento můj příspěvek má naprosto stejnou úroveň jako ten váš. Také neobsahuje argument, jen urážku.
12. 03. 2011 | 23:12

Béda napsal(a):

lavin,

na internetu můžete svobodně napsat (alespoň prozatím) svůj názor. Do tištěných novin ne - ty vám jej zveřejňují podle svého zaměření a navrch některé ani nevedou diskusní rubriku, potažmo vedou "moderovanou oponenturu" z hlediska svého zaměření. Ve srovnání s internetem - viz zdejší Aktuálně. a diskusema pod články, které poskytují autorům okamžitou zpětnou vazbu a dávají mediátorům pohlédnout pod pokličku veřejného mínění jsou tištěná média jenom plýtváním cennou dřevní surovinou a našedlou bezbarvou myší.
12. 03. 2011 | 23:42

jirous napsal(a):

Už se konečně proberte. Pořizujte seznamy a zase seznamy všech, kteří dnes toto všechno provádějí. Musíme být připravení, abychom nedopadli jako antikadáffofští Lybijci. Nesmí nastat žádný chaos, kdy nepřátelé země mají v rukou moc. To zaznělo již v Norimberku v roce 1946 "čím má kdo větší moc, tím má i větší zodpovědnost v daném případě i trestní". Po další revoluci musíme soudit všechny, kteří toto všechno způsobili a proto ty seznamy.
12. 03. 2011 | 23:49

Béda napsal(a):

oprava:

nikoliv diskusní rubriku ale rubriku čtenářských názorů.
12. 03. 2011 | 23:53

1234 napsal(a):

Johanno - všichni chartisté snad ne, však on taky Saša je jedna z mála výjimek, která v politice zůstala, a nadto ještě v barvách establishmentské ODS.
Odsuzovat chartisty mi v tuto chvíli nepřipadá vhodné, přece jen to byli lidi, co nosili svojí kůži na trh, občas přespali ve vazbě, občas víckrát, měli nepříjemnosti, nebáli se...
A co my? Jen plkáme na netu. Předpokládám, že se nikdo na protest nebudete chtít vyhnout tomu nesmyslnému sčítání lidu (pokuta je deset tisíc korun).
Ono je to opravdu v demkracii tak, že svoboda je odvislá od finančních možností. Naše exekutiva na nás uvaluje čím dál větší břemeno povinností - přidává musíš (logicky nám vnitřně ubývá můžeš), je vůči nám hrubá a vulgární (prý jsme flákači, fluktuanti a hypochondři, zneužíváme dávky, lékařskou péči, nadužíváme tohle, tamto, vyžíráme stát, státní zaměstnanci nic nedělají, vysávají tenhle nebohý stát, jsme prostě vyžírky, který jsme si sami tenhle stát rozkradli a oni, chudinkové nepochopení, to teď za nás musí zvládnout vyřešit) a v neposlední řadě nám kazí vkus a radost ze života (jeden skandál přebíjí druhý... atd.).
A novináři? Nikdy se nás nezastali, nechtěli na tiskovce předložit materiál či studii, že vyřčené je pravda. Netlačili k odpovědnosti, neptali se kolikrát ani na ty důležité věci, které by člověka zajímali. Nezvedli prstík - ty, ty, ty, to se nedělá. Netlačili ani v minulosti dosti dostatečně na odstoupení jaksi z morálních důvodů, to byly pro ně vždycky důvody měkké, nedostatečné pro odchod. I sviňárnu (namátkou opoziční smlouva) dokázali horoucně obhajovat. A proto jsme tam, kde jsme. Možná, že si zaslouží tím vším projít. Ale doufám, že zdvihnou hlavu a uvědomí si konečně svojí roli. My musíme fachat, abychom měli na chleba, ale jejich chlebem, náplní práce je sledovat politiky, sledovat dění, komentovat, analyzovat, ptát se, tlačit... tak proč to nedělají?
Dobrá, mají strach o místo. Proč si tedy nezaloží vlastní platformu, podobně britský the Economist (snad se nepletu), jehož vlastníkem jsou všichni zaměstnanci, a tudíž mají tu největší možnou svobodu? Noviny přece nemusí vycházet v barvě a už vůbec nemusí mít tolik stránek. Kvalitně připravená dvoustrana, zaměřená pro začátek třeba jen na domácí zpravodajství by možná stačila...
13. 03. 2011 | 00:32

Skončíšpatně napsal(a):

...pane Hvížďalo,ještě snad horší, než Kalousek, je, že z disidenta Vondry se stal gangster, který se za bílého dne vloupal se samopalníky do ČT,jedno oddělení přímo vykradl a přitom zastrašoval reportéry a občany,a zastrašuje je dál !!! Vondra se rychle učí od profesora Klause a exministra Langera !!!
13. 03. 2011 | 00:55

Hladis napsal(a):

Docela zajimave porovnat blogy pred a tesne po volbach se situaci ted. Clovek by neveril ze nektere pisi stejni lide. Ti lide ,kteri doslova bombardovali ctenare koho to vlastne maji volit. Takove veletoce v nazorech se jen tak nevidi a vcelku pobavi.
13. 03. 2011 | 02:06

strejda pedro napsal(a):

ehm ... jak to rici bez urazek? asi takto: sefredaktori se schazi kvuli dohode o politickem dopisu, cili kvuli pokusu o otevreny natlak na vladu, kterou zvolil nekdo jiny nez oni ... je to ovsem i jejich vlada, s tim se neda nic delat ... dokud se neschazeji, aby si dohodli nove ceniky za cokoliv, je to pravne v poradku ... moralne ani dost malo ... to za a ...
a za be, at uz to pan ministr kalousek myslel jakkoliv (sloveso myslel pouzivam proto, ze me jine nenapadlo), odchytil sefredaktory v nedbalkach ... jejich nedostatek novinarske slusnosti je privedl k tomu, ze podle sebe soudim tebe ...
kdyz ceske sdelovaci prostredky zverejnuji nezakonne ziskane nahravky (ci jakoukoliv jinou dokumentaci), o niz ani poradne netusi (ani nemohou tusit), zda jde o uplny a zcela pravdivy material, je to v poradku ... kdyz to nekdo zkusi na nich, je z toho najendou tema na dlouhe a hluboce se tvarici rozbory ...
vase starosti na moji hlavu ... a rothschildovy prachy k tomu ...
13. 03. 2011 | 02:24

zemedelec napsal(a):

To Béda 12.3 20:43
Jsem toho názoru taky.Ale evidentne si šéfredaktoři nepřáli,aby ta nahrávka byla zveřejnena.To bychom asi zírali,co tam je,jak se dělá novinařina a politika v Čezku.Určite nemluvili spisovní češtinou.Věřím že tá nahrávka axistuje,že máme památku na Langra vše prošpikované štenicema a donašečema.
13. 03. 2011 | 07:56

Kvakin napsal(a):

Já myslím, že to není tak složivé, jak to autor zde líčí (jak zde dedukuje či fabuluje). Což třeba takto ? Některý z šéfredaktorů, přítomných na poradě (a byl tam i jeden zástupce šéfredaktora) usoudil, že nebude špatné, když se MK dpzví, tak říkajíc z první ruky, co se na zmíněné poradě probíralo a k čemu se došlo, a zejména že bude dobré MK informovat třeba o tom, že něktří o něm nemluvili zvláště uctivě a že třeba někdo vybalil i nějaké pro MK potenciálně citlivé téma, které by se mohlo ventilovat na stránkách denního tisku, ať si MK svoje dépéháčkové kotouly užije ... Napadá mne, že tím, kdo MK poučení o šéfredaktorské poradě poskytnul, byl šéfredaktor Práva po té, co mu o průběhu porady referoval jeho zástupce. Ostatně Jiří Paroubek nedávno zde psal o jakési zvláštní současné afinitě Práva k MK, projevující se například právařským útočením na Alexandra Vondru v intencích extrémních výroků MK a informací z analytického útvaru MF o akci PromoPro. Takže informován byl MK, který informátoru jistě slíbil, že se o něm jako o svém zdroji nikdy nikde nezmíní, a dále již je to kalouskovina - drzé čelo lepší než poplužní dvůr, říká se odedávna v Čechách. MK pak volá dvěma šéfredaktorům, vymyslí si něco o nahrávce, aby ihned nevyvolal podezření na práskače z okruhu radících se, zastrašuje pindy o zveřejnění v ČT, pak chce zas nosič házet do Vltavy či kam a hlavně při telefonátech hýří překvapivými detaily o průběhu schůzky, cituje výroky, identifikuje mluvčí atd. atd. Šéfredaktoři jsou z toho vyjukaní, čehož si nebylo možné nepovšimnout, a následné reakce periodik, kterých se to týkalo, jsou jak psané přes kopírák; asi se tam opravdu říkalo něco, co už by se omílat nemělo, a tak je pro všechny porada jen setkáním odpovědných osob, které nevědí, jak si se zvýšenou DPH ve svém oboru poradí. MK však také úplně neví, co má následně dělat s tím, co vyvolal, a tak přijde s tím, že nikdy žádná nahrávka nebyla (čemuž velmi věřím) a že celé je to jen jeho mystifikace (ne tak docela; jemu nestačilo to, co se dozvěděl od svého ráfka, ať je jím kdokoli, a měl důvod tlačit na pilu dál ...).
13. 03. 2011 | 10:06

dennis napsal(a):

Pane Kvakine,
setkal jsem se s nazorem pana Petra Vlka, ktery poukazuje na to, ze pri patrani v kauze ProMoPro dokazali Kalouskovi lide vymamit informace z rakouskych a svycarskych bank. To "nedokazali" ani lide z protikorupcni policie. (Cela akce pusobi dojmem, ze to byl jasny utok Kalouska proti Vondrovi, TOP 09 proti ODS.) Pod prvnim blogem o zasahu vojenske policie v budove zpravodajstvi C'T jeden muz rekl nazor, ze za touto akci mohou byt Kalouskovi lide. Prikaz vydal soudce pro Prahu 6 na podnet civilniho prokuratora. To samo o sobe nemusi byt duvod k takove domnence. Spis to, ze Kalousek ma na ministerstvu obrany "stare hrichy" a mozna se snazil chranit sebe pred Vondrou. Nespokojenost pana prezidenta se zahranicni politikou vedenou ministrem TOP 09, dale jeho kritika duchodove reformy a nasledne jeho podiv nad tim, "jak lehce" lze prehazovat parametry reformy (jako je DPH napr.), davaji tusit, ze v zakulisi kapitalovych boju se odehrava boj mezi Kalouskovymi lidmi a Klausovou neviditelnou rukou.

A blog pana Hvizdaly? To je usmevne cteni. Krokodyli slzy nad drsnymi podminkami "volneho trhu" (ktery nase novinarska fronta doposud unizono opevovala a statecne proti vsem hajila) musi pravidelneho ctenare uprimne dojimat.
13. 03. 2011 | 11:42

kelt napsal(a):

Dnes u"Moravce"jsme se z úst Vondry opět dozvěděli v kauze ČT,že on nic,on muzikant.Všichni,kdo to sledovali,podrobnosti jeho vyjádření znají a pochopili.
Logická otázka musí zaznít:za co je vlastně pan Vondra placen?A to jak ministr pro záležitosti EU,tak ministr obrany.
Pokaždé,když přijde na věc,tak :
1/Nic neví
2/Za nic nezodpovídá
3/Nemůže do ničeho zasahovat
4/Ať se všechno vyšetří
5/Vše se děje bez jeho vědomí
Z toho lze dovodit pouze jeden závěr-pan Vondra ve vládních funkcích je na dvě věci-na nic a na h.... .
13. 03. 2011 | 14:44

dennis napsal(a):

Pane Kelte,
cokoli Vondra rekl muze byt pravda. (Skutecne nic nevedel = nic neinicioval, nemel nad tim kotrolu, cela akce ho prekvapila.) To samozrejme neznamena, ze je Vondra lilie.) Je dobre mozne, ze to (bez vedomi Vondry) organizovali Kalouskovi lide. Zaver, ke kteremu jste dospel: "Vondra jako ministr je pro nas stat skodna." Je naprosto ve shode s mym nazorem, i kdyz vyplyva z nepatrne jinych premis. : -)
13. 03. 2011 | 16:48

kelt napsal(a):

Dennisi-já bych toho Kalouska tolik nedémonizoval,i když je to parchant non plus ultra.
Skutečností zůstává,že akci provedla voj.policie a na tu gebír Kalousek nemá.
Že si jdou Kalousek a Vondra po krku je nabíledni-pokud by skončili oba i s celou vládou, zhruba deseti milionům lidí v této zemi by se zřejmě ulevilo.
Hezký den.
13. 03. 2011 | 17:28

LEVAK napsal(a):

Ad kelt: nechápu to,myslím Vše konstatování a ptám se, kdo je volil?
13. 03. 2011 | 18:13

čtenář napsal(a):

Je to skutečně náhoda, pouhý řízení boží, že dneska všichni přestali psát o Kalouskovi a začali o nezákonném počínání vojenské policie. Ještě jsem se nedočetl/nedoslechl, kdo přesně tam tu policii poslal. Ale opravdu přesně a jmenovitě. A ne, že mi budete jmenovat nějakého pícníka, který konal podle rozkazu a za to bude postaven mimo službu! Tož se chlubte.
13. 03. 2011 | 20:11

zdenek napsal(a):

"povinností každého politika by mělo být bránit nezávislost médií a justice..."
To je dosti tedy přitažené za vlasy .V zájmu každého politika přeci je aby média byla závislá pokud možno na něm ,nebo spíš na klice ke které on patří Myslím ,že z informací které se dostávají na veřejnost je zřejmé,že politici našich nejsilnějších stran se snaží média ovlivňovat ve svůj prospšch a po nezávislosti volají pouze když sami očerněni chtšjí nějak očernit druhé.
Ale v této souvislosti mne napadá, když sám máte takový zájem na nezávisslosti médií,že jste tenkrát prodali Mladou Frontu Ringieru...to fakt teda nechápu...,pláčete někdy nad tím pane Hvížďalo? Představuji si vás jak sedíte doma,někde v koutku ,tiše jako pěna ,pohroužen do minulosti koulejí se vám po tvářích slzy jako hrachy,zcela zasažen tímto silným pohnutím nejste dobrou hodinu schopen pohybu
13. 03. 2011 | 22:04

Jip napsal(a):

- souhlasím!
14. 03. 2011 | 11:51

Stela A. Sádlová napsal(a):

čtenář
kde berete tu jistotu, že to byla vojenská policie? Takhle nějak přelézám turniket já.
14. 03. 2011 | 14:02

dennis napsal(a):

Pane Kelte, mysli te, ze tahle informace ma za cil demonizovat Kalouska?
"Kdo je soudce obvodního soudu Prahy 6 JUDr. Kryštof Nový (nar. 4. 4. 1962), který rozhodl o nijak neomezené prohlídce prostor České televize? Jak to, že nezkoumal míru opodstatnění takto tvrdého zásahu v civilních prostorách a vystavil armádnímu komandu "bainco šek"? A o den dřív, ve čtvrtek, dokonce povolil zapečetění kanceláří pouze "po telefonu", jak prohlásila?
Soudce Nový rozhodoval v minulosti spor mezi ministerstvem obrany a firmou Anex Cirus, která dostala od armády zakázku na dodávku 2300 padáků VTP-100 pro jednotky rychlého nasazení vyčleněné pro NATO, z nichž jeden způsobil smrt parašutisty Romana Prinicha.
A v následném sporu ministerstva s dodavatelem právě soudce Nový rozhodl, že resort musí odebrat i dalších 470 "smrtících" padáků za 114 milionů korun. Tato "specializace" staví vztah soudce k armádě a vojenské policii do úplně jiného světla..."

Neni to vysledek meho patrani, jen jsem to zahledl na BListech. A pro mne to znamena, ze soudce Prahy 6 je Kalouskuv kun a kope za jeho tym. Mnoho lidi se mylne domniva, ze ministr obrany je jediny, kdo dava rozkazy vojenske policii, a nebo dokonce vi o kazdem jejim kroku. Absurdnosti dosahuji neuveritelnych rozmeru: Vojenska policie slouzi zajmovym skupinam (Kalouskovi napr.) PROTI ministrovi obrany.
14. 03. 2011 | 16:10

Daniela Fischer napsal(a):

Večer chodím spát s doufáním, že budujeme demokracii pomalu, ale stále k lepšímu. Ráno se probudím a zjišťuji, že je to ještě pomalejší než včera. Ale to, že uvidím vojenskou policii na ČT, tak to už bych opravdu nečekala. Už si zvykám na - arogantní chování politiků, špatné reakce novinářů, miliony neviditelných přechodů, arogantní a nevychovatelné řidiče, nevychovanost a celkový strach chodců, celkovou neohleduplnost lidí, tzv. sport - okrádání zaměstnavatele a státu, mračející a arogantní prodavačky a úřednice, a tak celkově na vše, co je pro mě nepochopitelně zbytečné. Ale dokud si neuvědomíme, že vše záleží na nás, je zlepšení v nedohlednu. Morálka je tu v takové demagogické fázi, že je to jen bludný kruh, který nemá začátku ani konce. A kde jsou ty media, která by to tu měla zlepšovat a psát a psát a psát (mluvit, mluvit, mluvit a vysílat a vysilat, a vychovat politiky, bojovat za občany - spolubudovat tu demokracii), aby už konečně lidé věděli, že ONA doba je už opravdu pryč, a je třeba otevřít oči a chovat se slušně a ohleduplně. Ta stagnace mě znepokojuje. DF
14. 03. 2011 | 17:03

dennis napsal(a):

Ze Cesi usmev prodavacky povazuji za projev neuprimnosti nikoli za standardni chovani zamestnance, to je znama vec. Ze Cesi povazuji sprostarny a nasili za projev uprimnosti, je taky znama vec. To jsou rysy "ceske povahy". Ale ocekavat od masmedii, aby reprezentovala nejuslechtilejsi snahy jak kultivovat ceskou povahu a politickou scenu, je nerealne. To by ta media musela patrit ceskym vlastencum a veskrze vzdelanym a predevsi slusnym lidem. Totalitni internacionalismus pretavili globalni financni kosmopolitici v honbu za penezi bez privlastku (a bez lidske tvare). Proto take muzeme byt svedky neuveritelneho upadku vkusu i moralky i v radach nasich novinaru a tvurcu ve vsech formach sdelovacich prostredku. Ti dovedou temiz usty vest kampan proti lekarum, bojovat za privatni duchodove fondy a zaroven se branit dani, ktera ohrozuje jejich zisky. Majitele usty svych lokaju obhajuji ohavnosti napr. v bulvaru tvrzenim, ze jen chteji vyhovet vkusu ctenaru, a cudne mlci o tom, ze jim jakakoli sprostarna neni cizi, kdyz zvysuje treba jen pouhou nadeji ve vyssi zisk.
14. 03. 2011 | 17:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy