Diagnóza spojení Koženého, Bárty a Klause

17. 04. 2011 | 20:38
Přečteno 10897 krát
Oslava dvacátého výročí privatizace mladoboleslavské automobilky Škoda nám připomněla, jak se tenkrát Václav Klaus jako ministr financí před červnem 1992, kdy proběhly volby a těsně po něm, kdy se stal předsedou vlády, choval. Tehdy totiž se tvrdě stavěl proti privatizaci přímým prodejem a hlavně proti tomu, aby automobilku dostali Němci. Byl zarputile proti, aby Škodovku dostal Volkswagen. Dnes tuto firmu chválí a veřejně tvrdí, že hlavní zásluhy měl tehdejší šéf koncernu Carl Hahn, který ho o privatizaci přesvědčil, ač režie prodeje byla v rukou české vlády: premiéra Pitharta a ministra Vrby. Jde o evidentní účelovou zapomnětlivost, řečeno velmi diplomaticky. Ministr Klaus si tehdy přál všechno privatizovat pomocí kupónů a vzýval podnikatele Viktora Koženého. Hřímal: Více takových Kožených.

Oslava ve Škodovce se uskutečnila v době vládní krize, kdy se na scéně objevuje podobně zdatný marketingový praktik Vít Bárta: vláda by se ho ráda zbavila, protože se pokusil zprivatizovat část politického provozu pomocí firmy ABL. Jenže na scéně je opět Václav Klaus, ale tentokrát již jako prezident a je jeho projektem Strategie 2009 - 2014 stejně fascinován jako kdysi byl fascinován kampaní Viktora Koženého s heslem "Jistota desetinásobku!" Kožený totiž sliboval odkoupení kuponů za tuto výši. Vít Bárta svým zaměstnancům sliboval, že ovládne republiku a získá vládní zakázky pro firmu. A tak podobně jako kdysi zrušil Václav Klaus privatizaci Tatry Kopřivnice do rukou firmy Mercedes, Škody Plzeň do rukou firmy Siemens a řady dalších významných firem, které kvůli tomu později krachovaly, tak právě v těchto dnech brání v rozporu s Ústavou odvolání ministrů napojených na ABL přes Věci veřejné, a tím prohlubuje krizi. Krycí heslo tentokrát zní: Chci znát plán B. Vládu nutí k tomu, aby pokračovala ve starém složení, a vyhrožuje, že jinak pověří složením vlády sociální demokraty.

Viktor Kožený je mezinárodně stíhaným delikventem na útěku a jak skončí Vít Bárta, ještě nevíme.

Hledat odpověď na otázku, proč se takhle jako Václav Klaus nějaký člověk chová, když se na první pohled zdá, že volí v obou případech horší, tedy zlou variantu, je možné jen u psychoanalytiků, kteří tvrdí, že tak činí lidé s hypertrofovanou touhou po uplatnění své vlastní vůle. Je to, jako by si tito lidé řekli: "Vím dobře, jaký krok by byl v té situaci správný, ale přece se nenechám omezovat nějakou morálkou, nebo dokonce svým vlastním svědomím. Kdybych udělal dobrou věc, bylo by to proto, že je dobrá. Udělám-li špatnou věc, bude to pouze proto, že to chci já. Bude to projev mé svobodné vůle."

Možná, že jen v této citované diagnóze, které se někdy říká ambulantní schizofrenie, či dezintegrace myšlení je možné hledat odpověď na chování našeho pana prezidenta.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

almost glossed™ napsal(a):

Nejhorší je, když si žurnalista, který má za kamaráda psychologa nebo psychiatra, začne o sobě myslet, že je psycholog nebo psychiatr.

Klaus je člověk s těžkou poruchou osobnosti. Typický narcista. Nic víc, nic míň. Vše ostatní vyplývá z této diagnózy. Obdiv k sobě, narcismus, chlad ke druhým, oportunismus...
17. 04. 2011 | 20:49

almost glossed™ napsal(a):

P.S. A momentálně páchá velezradu.

Není však nemocný, je za své činy plně odpovědný. (!)

Čím však uhranul všechny senátory, že vůbec neuvažují o Klausově obžalobě a zproštění, to je pro mě jedna z největších záhad počátku 21. století v ČR.

Ústava je cárem papíru...
17. 04. 2011 | 20:56

Gerd napsal(a):

V. Klaus se dopustil velmi mnoha omylů s velmi fatálními důsledky, zejména v oblasti ekonomiky. Dnes je již jisté, že svou sbírku 43 dr. h.c. rozmnoží nanejvýše nějakým dalším titulem doctor honoris causa, ale už ne Nobelovkou za ekonomii. Podobné množství omylů předvádí V. Klaus i na poli klimatologie.
Na druhou stranu V. Klaus zcela správně poznal nesmyslnost argumentů gruzínského prezidenta nebo uznání státu Kosovo. Na rozdíl od K. Schwarzenberga.
Pěkný večer!
17. 04. 2011 | 20:57

almost glossed™ napsal(a):

omluva za chyby: 2x "narcismus", "zproštění funkce"
17. 04. 2011 | 20:58

S.Š. napsal(a):

To všechno je pravda, pane Hvížďalo. Co ale s tím ? Nic. Demokracie se tomu bránit neumí. Ohýbá si Klaus ústavu po advokátsku ? Lid skloní hlavy jako ovce (cituji profesora Vojtěcha Cepla z pořadu Člověk a demokracie, 10.10.2009), neb svého vůdce miluje, a politická scéna, jedno zda jde o strany koaliční či opoziční, je jako uhranutá, neschopna akce, paralyzovaná. A zdaleka není ještě všemu konec, pan prezident je plný sil. Bude se mu umět sociální demokracie postavit, bude v jejích silách jej zastavit ? Nevím, nevím, a spíše si to nemyslím.
17. 04. 2011 | 21:02

almost glossed™ napsal(a):

Jedna perlička ze zahraničí:

Klausův úlovek pera připomíná podobně trapnou záležitost s rukavičkami v roce 1991.

Vzpomínka na výkřik irské kolegyně novinářky 'Proč jste si, pane Klausi, přivlastnil mé rukavičky?!' nás vrací zpět do devadesátých let...

...(ke dnešní situaci)...: "Všechno, co musím dodat, je, že nejde o pero, ale o propisku.", upřesnil později s tím, že si podobné věci bere běžně.

A skutečně, může mít i pravdu. V roce 1991, kdy byl Klaus ještě mladým vlivným ekonomem v tehdejším Československu, byl jsem ve Slovinsku s novináři po začátku jugoslávské války. Postupně přišla řeč na všechny nové postavy ve východní Evropě po pádu Berlínské zdi. I na Klausovo jméno došlo.

Irská zpravodajka si okamžitě vybavila nevšední zážitek s Klausem na banketu, kde seděla vedle něj. Položila svůj pár společenských rukaviček na stůl vedle Klause, když si všimla pohybu jeho rukou. Rukavičky zmizely. Okamžitě rozrušeně zvolala: "Pane Klausi, proč jste mi vzal rukavičky?!"

Klaus zareagoval nějakými slovy o své ženě a jejím vkusu, načež rukavičky vrátil.

V reakci na současné video říkají čeští úředníci, že je běžné brát si podobné věci na památku. Chilští úředníci milostivě (shovívavě) nyní tvrdí totéž.

"Tohle lidé dělají běžně," řekl Klaus, poté, co video proběhlo médii v celosvětovém měřítku. "Ponechávají si poznámkové bloky a pera z takových událostí."

Ale mnoho Čechů je přesvědčeno, že protokol umožňuje podobná gesta, pokud jsou činěna NAD, nikoliv POD stolem..."

http://www.csmonitor.com/World/Global-News/2011/0414/Vaclav-Klaus-s-pen-snatching-recalls-a-similar-kerfuffle-over-gloves-in-1991

Volný překlad a.g.2011
17. 04. 2011 | 21:03

kelt napsal(a):

Preference VK oscilují trvale okolo 60%.
Politologové by měli osvětlit,zda respondenti vnímají úřad,či osobu.
Možná,že by stačilo položit otázku na vnímání VK jako osoby,která se různým způsobem profilovala od roku ´90,kdy se vyskytoval v politice na různých úrovních s rozdílnými výsledky.
Osobně ho vnímám jako politika,který negativně ovlivnil vývoj této země a důsledky vidíme plasticky v těchto dnech a zřejmě bude trvat ještě řadu let,než se z toho srabu vyhrabeme.
Dalo by se to shrnout pod heslem"více takových Kožených"!
17. 04. 2011 | 21:14

JC napsal(a):

Hele glossed, dnes má Nora/není náhodou to ta co jezdila v šalině zadara/ opět pokračování, tak si to užij.

Hvížďalo, spojovat Klause, VW, Bártu a Koženého to je fakt diagnozá.
17. 04. 2011 | 21:19

Jáchym napsal(a):

Zcela souhlasím s p.Hvíždalou , je to případ pro psychiatra.
17. 04. 2011 | 21:20

stále rebel napsal(a):

Že není samozřejmá věc brát si pera ukazuje toto video

„Belgický list v souvislosti s Klausem připomíná, že podobně se kdysi zachoval i francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Ten byl při návštěvě Rumunska protokolární psací potřebou tak zaujat, že pero skončilo také v jeho kapse. Jak ale píše Gazet van Atwerpen, Sarkozy tak učinil "mnohem jemněji", když se nejdřív zeptal, jestli si ho může vzít.“
http://www.lidovky.cz/klaus-ovladl-svetovy-tisk-v-chile-ukradl-pero-fo1-/ln-media.asp?c=A110413_112651_ln-media_mtr

a to francouzský prezident s tím perem podepisoval a stejně se ptal, zda si jej může vzít, Klaus nikoliv, pokud jsem správně informován smlouvy podepsal ministr zahraničí.
17. 04. 2011 | 21:24

mb napsal(a):

A tak podobně jako kdysi zrušil Václav Klaus privatizaci Tatry Kopřivnice do rukou firmy Mercedes, Škody Plzeň do rukou firmy Siemens a řady dalších významných firem, které kvůli tomu později krachovaly, tak právě v těchto dnech brání v rozporu s Ústavou odvolání ministrů napojených na ABL přes Věci veřejné, a tím prohlubuje krizi. Krycí heslo tentokrát zní: Chci znát plán B. Vládu nutí k tomu, aby pokračovala ve starém složení, a vyhrožuje, že jinak pověří složením vlády sociální demokraty.

NA KLAUSE JE ŠKODA SLOV ...

Klausovi to nevadí, lidem ( občanum ) čr to nevadí ( 2/3 podpora) ... hypothesa: protože jsou tupí ...

kdyby tupí nebyli, vymetli by Klause nejpozději v ´97

nestalo se, tak trpme / doplácejme na 1. blbost jedněch a 2. zločinné spolčení jiných

c´est la vie ...
17. 04. 2011 | 21:33

JC napsal(a):

mb,
Kde máte hypotezu, že jste tupý vy společně s tou 1/3 ??
17. 04. 2011 | 21:46

mb napsal(a):

jc ... asi nema smysl polemizovat ...

ničení životního prostředí jsem neviděl a nevidím a nikdo vážný ani rozumný nemůže říci že by k tomu kdekoli na světě docházelo

živočišných druhů přibývá

více kožených

nerozlišení špinavých peněz

budu svorníkem a žádné vládě nebudu překážet

... JC ... to mate jedno přesvědčeného / věřícího stejně nepřesvědčím ...

věřte si spánembohem v Klause dál ...

já trvám na tom, co jsem napsal výše :

1. tupost jedněch a
2. zločinné spolčení jiných

njn
17. 04. 2011 | 21:54

Maximus napsal(a):

Možná, že by měl někdo sestavit tabulku politiků a vůbec lidí, kteří nejvíce poškodili ekonomiku naší země od změny politického režimu v roce 1989 až do dnešního dne. Prostě takový žebříček ATP jako mají tenisti nebo šachisti ELO. Zároveň bych měl kontrolní otázku, hádejte kdo by suveréně vévodil na prvním místě?
P.S.
Historie se opakuje v určitých cyklech, v Říme měli duševně nemocného Caligulu a u nás ....
17. 04. 2011 | 22:10

Petr z Tábora napsal(a):

"Prezident Klaus....brání v rozporu s Ústavou odvolání ministrů napojených na ABL přes Věci veřejné, a tím prohlubuje krizi" - nemáte pravdu, je vidět, že neuvažujete politicky.
Zítra uběhne teprve týden od převzetí návrhů pana Nečase, takže zatím o bránění nemůže být řeč. Krizi tím neprohlubuje, naopak se snaží situaci stabilizovat a tlačit koaliční strany k dohodě - ČSSD je mimo hru a chce jedině předčasné volby.
Vládnout může ten, kdo má podporu přes 100poslanců. Nepomůže tedy přidusit VV, když pan Nečas potřebuje alespoň část jejich hlasů - ti se naopak mohou zatvrdit a chtít opět "svá" ministerstva či jiného premiéra. Předčasné volby jsou pro všechny koaliční strany teď nevýhodné.
17. 04. 2011 | 22:10

Jozef napsal(a):

Ono totiz
v urcitych dobach hypertrofovane JA je pre nezorientovane a dezorientovane masy sympatickejsie,nez nulove Ja.
Ak si ma clovek vybrat medzi cudzine poslusnou nulou a osobou,ktora dokaze odmietnut svinstva a nezmysly,napriklad v Kosove a v Juznom Osetsku,tak si dost casto vyberie tu OSOBU.
Aky vyber ma volic?
A ako asi ucinkuje demonizacia a debilizacia OSOBY - NULAMI?

Panboh zaplat aspon za nejaku OSOBU medzi politickymi NULAMI.Lebo na nieco bola svetu uzitocna.Neraz je prijatelnejsie i uzitocnejsie je hypertrofovane JA,ako ziadne politicke JA.
Kym napriklad medialne a politicke NULY povazovali za normalne ani necitat navrh europskej ustavy,OSOBA ano! A povedala NIE!- aby zozala uspech a obdiv aj v sirokom zahranici!!!Ktoremu bola moznost povedat NIE! odopreta.

Svetovemu sampionovi,zvlast niekolkonasobnemu,odpustim bez mihnutia oka vselico.Zasluzi si moj obdiv. A vy,nuly nulove,dajte sa vypchat!

No a selektivna pamat je v obdobi demonizacie a debilizacie zivotnym osudom.Vlastne aj podmienkou akehokolvek masmedialneho fungovania.
17. 04. 2011 | 22:12

JC napsal(a):

mb,
Polemizovat ?? Vy jste zelenej že ??
http://www.rendy.eu/novinky/loni-nalezeno-celkem-163-novych-druhu-okolo-mekongu

Dejte mě odkaz kolik druhů za rok 2OO9 zaniklo, pak možná budeme pokračovat ju ?
P.S. aby to bylo úplně fér, bylo by dobré najít ten úbytek druhů za 2009 pouze v okolí Mekongu.
17. 04. 2011 | 22:14

Max napsal(a):

Oprava suverénně...
17. 04. 2011 | 22:14

arnazach napsal(a):

Mozna je to jen jeden z dalsich vtipu, ktere nechapu. Ale pro pripad, ze neni, podotykam, ze diagnozy na dalku nesvedci o soudnosti ani v pripade psychiatru. Vime, ze nas pan prezident je jesitny a neodpousti, ale ambulantní schizofrenie(?), či dezintegrace myšlení? Ale no tak pane Hvizdala!
17. 04. 2011 | 22:14

mb napsal(a):

JC

Vědci loňského roku 2008 našli okolo řeky Mekong 163 nových živočichů a rostlin. K nově objeveným patřilo 100 rostlin, 28 ryb, 18 plazů, 14 obojživelníků, dva savci a jeden druh ptáka. K zajímavým patří žába živící se ptáky nebo skvrnitý gekon s oranžovýma očima. Od roku 1997 do roku 2007 zde bylo objeveno více než 1000 druhů rostlin a živočichů. Většina druhů je však ohrožena změnami klimatu, stoupají zde období extrémního sucha a naopak extrémních dešťů a navíc se zvedá hladina moře, která způsobuje větší salinitu vody v deltě řeky.

To je ten odkaz ... ktery jste mi dal ...

nyní následuje test čtenářské gramotnosti ...

nápověda: že zmapuji něco co jsem dosud neznal, neznamé že to přibylo ... ale když následky antropomorfní činnosti vyhubím něco, co tu bylo, tak je to prostě vyhubené ...

já vám pravděpodobně tvrdá data nedám ( nemam na to ted cas ani chut) ... ale působení člověka má takový dopad na okolní faunu a floru že je srovnatelná se změnou geologického období ...

ted treba zmapovali oceany / nasli i ´nove druhy´/ ale zasadne varovali před devastací oceánů ( srovnej s: člověk životní prostředí neničil a neničí )

kdy druhy jsou ohroženy a mizí ...

869 species extinct, 17,000 threatened with extinction
mongabay.com
July 02, 2009

http://news.mongabay.com/2009/0702-iucn.html

udavte lžemi pana prezidenta a udavte se svou vlastní bezohledností a popíráním reality ... no nic ...
17. 04. 2011 | 22:33

bacha napsal(a):

To JC. Trochu to pletete, ale to tak u Klausovců bývá. Ty druhy pouze člověk ještě neznal, ale tady je řeč druzích, které člověk vyhubil. Jinak kouzlo nechtěného - ve vašem odkaze se píše: Většina druhů je však ohrožena změnami klimatu... A teď čemu věřit?!?
17. 04. 2011 | 22:35

mb napsal(a):

maximus, děkuji za radu a prijemny vecer ...
17. 04. 2011 | 22:35

JC napsal(a):

Maximus
Mno od inteligenta očekávám logické zdůvodnění, že se v žádném případě nemohlo jednat o moji osobu.
Tak to jsem opravdu zvědav.
17. 04. 2011 | 22:43

JC napsal(a):

mb,
Já nevím proč bych se měl dávit ?
Klaus nemluvil o ohrožených druzích, jen prostě řekl, že jich přibývá. A v tom má 100% pravdu, tak proč říkáte že lže ?

Klaus nikdy neřekl že nevidí žádné ničení životního prostředí, ale že nevidí ničení planety a to je dramatický rozdíl.
17. 04. 2011 | 22:55

hoven napsal(a):

já klausovi rozumim, pokud budou předčasný volby, tak zase předvolební cirkus a pak těsnej výsledek 105/95. zase rozhádanej parlament, neudělá se nic, reformy v nedohlednu a jsme tam, kde jsme byli před rokem. východisko by mohlo být, pokud by VV podpořili menšinovou koalici ODS a TOP09.
17. 04. 2011 | 23:02

JC napsal(a):

bacha,
Mno logicky co nikdo nikdy neviděl jakoby neexistovalo. Snad si nemyslíte, že Klaus tvrdil, že ty nové druhy vznikají.

Ono paradoxně ono vymření druhu je nejčastěji prokazováno tak, že už ho nikdo dlouho neviděl.
17. 04. 2011 | 23:03

vmk napsal(a):

Probůh, kdy už se začnou řešit skutečné kauzy a ztracené miliardy namísto hypotéz, předpokladů, účelových lží a dalších specifik české politiky? O Bártovi můžeme pouze konstatovat, že vybudoval fungující společnost (na rozdíl od mnoha politiků, kteří za sebou zanechali dluhy a šli se do politiky finančně zhojit), že školil své pracovníky (a nemohl tehdy tušit, že informace ze školení někdo po několika letech použije jako paralelu, že měl podnikatelský plán (pro svou firmu a ne pro státní kasu, kterou bude odčerpávat jako ostatní politici), že okamžitě odstoupil, když nechtěl poškozovat stranu (na rozdíl ode všech předchozích, kteří běhali s miliony v igelitce a ještě to zapírali, či se divili, kde sa jim tam miliony vzaly, že sledování a odposlechy byly náplní jeho práce a ne sběrem dat pro vlastní využití (na rozdíl od politiků, kteří sledování zadávali. Nic hrůznéha na jednání Bárty, na rozdíl od popsaných aktivit ostatních politiků neshledávám. A pokud se poslední šetření má týkat toho, zda o Tchořovi informoval někdo od policie (zcela soukromě) a ne stará Blažková (taky zcela soukromě) a nemá se řešit nic z toho, co napráskala Kristýna o milionových kontech pro novou stranu, "my máme justici" a Pavel se vrátil, tak už nelze o 4esku jako o právním státě hovořit ani v ironii.
17. 04. 2011 | 23:07

mb napsal(a):

JC ... jste myslím šílený, ale dá se to léčit ...

ale zase bychom byli ochuzeni o takové perly od Klausova vykladače jako například: Klaus nemluvil o ohrožených druzích, jen prostě řekl, že jich přibývá

nebo: Klaus nikdy neřekl že nevidí žádné ničení životního prostředí, ale že nevidí ničení planety a to je dramatický rozdíl.

i to sluvko dramatický je typicky klausovské ... učíte se dobře/rychle ...

Stejskal se Klausem baví ...

mně to zábavné nepřijde vůbec , přijde mi to odporné a cynické ...

ale jsem cca 1/3tinová minorita ...

takže si to ( Klause a klausismus s jeho neviditelnou rukou trhu ( nejedná li se ovšem o chilskou propisku) a neničením životního prostředí ( pardon planety) opravdu ale opravdu užijte ...

vy jste vítězové, my jsme poražení ... hurá ...
17. 04. 2011 | 23:09

Pípa napsal(a):

V. Klaus je u mne Mister opačně, tedy člověk, který se téměř vždy mýlí. Jako poradce by byl velmi užitečný, vlastně stejně jako někdo, kdo má vždycky pravdu, protože, jak řekl profesor Parkinson, mínění takového člověka by stačilo jen otočit o stoosmdesát stupňů. Bohuže, u nás v Čechistánu, je takovýto člověk na nejvyšší pozici. Jak typické. Jak absurdní. Jak české. Jak hloupé. Jak smutné.
17. 04. 2011 | 23:12

JC napsal(a):

mb,
Mě Klaus také baví :-))
Tak vážně, přibývá těch druhů nebo jich ubývá ?
:-))
17. 04. 2011 | 23:17

mb napsal(a):

druhů ubývá a to dramaticky viz. člověk je + - roven katastrofě kosmických rozměrů, úbytek druhů je srovnatelný s nástupem nového geologického období ...

že některý druh neznáme a tento pojmenujeme, neznamená že přibyl ...

ale jestli vám vyhovuje že se biodiversita vlivem člověka ... zploští zhruba na 1/3 druhů před nástupem člověka ....

pak je to váš, antropocentrický názor a užijte si ho ....
17. 04. 2011 | 23:23

veverka napsal(a):

Každý kdo volí pravici by potřeboval nějakého toho psychoanalytika.
17. 04. 2011 | 23:34

Aleš napsal(a):

Pan prezident nepochybně udělal mnoho chyb a má stále blíže k Bobošíkové a Putinově "straně".
Z několika náznaků v minulých týdnech a měsících vyplynulo, že má blízko i k V. Bártovi.
Ale tím, že pan prezident nastavil hráz nepochopitelnému kroku pana premiera, který /nemohu si nevzpomenout na Čunka/, odvolal předsedu jedné z koaličních stran, bez konzultace, bez toho, že by měl zajištěnu většinu v parlamentu, bez plánu B to byl podle mne krok správným směrem.
Vzpomněl jsem si, při té příležitosti na kampaň Kubice před 5 lety- kdy Vidím, Langr a Severa ve spolupráci s nynější paní ministrovou, vse Sabinovou Slonkovou a redaktorem Hrbáčkem a bezprecedentní policejní /ale i st. zastupitelství/ manipulaci, zejména v akci Biolíh zdiskreditovali naprosto neoprávněně řadu lidí.
Letos se vyměnili oni šmoci, je jimi MFDnes a kmotr Kmenta a kromě Langera/ viz jeho dnešní vystoupení/ tahal za nitky i pan Tluchoř a dva bojovníci proti korupci z VV /přes veškeré úsilí, ale utrhli jen jednu nebo dvě další třešinky a dort se nepodařilo upéci/
Je neuvěřitelné kam osobní zášť / a kolik kmotrů je ještě za ní/,může zavést českou politiku.
Stále více mám pocit, že čeští politici, jsou stále více Marťany a bílými koňmi a mají stále blíže k maňáskům.
Zkorumpovaný stát, v čele všeho schopnými hloupými grázly ala Dobeš, Kocourek, Tluchoř ale i chytrými, jejich nejlepším představitelem je ministr Pospíšil, který např. dokázal podporovat i potopit Veseckou a který pomáhal odbornými argumenty udržet i akcie na jméno.
Jen si představuji, jak se mezi touto sběří dýchá ministru Hegerovi a jak dlouho může ještě vydržet. Komickou figurkou se stále více stává jeho stranický šéf, který hovoří o reformním úsilím.
Obraz české politiky, včetně opoziční ČSSD vyvolává v každém přemýšlivém člověku strach z toho, co ho čeká za měsíc za rok, protože spoustu současných příhod, by si ještě před několik a měsíci nedokázal představit a jen se děsí, kdo z populistů a fobisdtů´při "současné formě celého politického spektra" vkročí do Srakovky hlavním vchodem??!!
17. 04. 2011 | 23:42

Medvěd napsal(a):

Klaus není případ pro psychiatra. Kdyby tomu tak bylo, už by byl na léčení v některém z vhodných pavilonů. Klaus je pouze osoba, která neumí dělat dobře svou práci, často to kazí, je to takový Pat nebo Mat, mnozí to vidí a kroutí hlavou. Jako hlava státu svou čiností působí v naší zemi zmatek a neustálé poruchy, které normální mozek neumí řešit.
17. 04. 2011 | 23:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 04. 2011 | 23:51

Bobo napsal(a):

Dobře, tak to jsou dva. Kleptoman a ten, co rozdává své peníze. Vážné poruchy. Nepochybně existují (minimálně 2) doktoři medicíny, kteří by je za to rádi dostali na uzavřené oddělení nebo do gumové cely.

Pak je tu několik znalců ústavního práva, kteří jsou otřeseni. Prezident si dovoli nepřijmout vyhazov předsedy koaliční strany z ministerstva zdůvodněný premiérovým tvrzením "už dva měsíce nejsem spokojen s jeho prací". Jestli si John soustavně píchá v 8:05 nám neobyčejně schopný premiér nesdělí.

A nakonec přichází novinářský bard, jehož poslední zaznamenáníhodný písemný výkon (shodou okolností zde) požadoval, aby synové tohoto národa okamžitě šli umírat za jeden státeček ve středomoří, který se právě chystal napadnout obrovskou zemi, která ani není jeho sousedem. Naštěstí se pak ve Washingtonu sešlo pár inteligentních lidí a zatrhli to, což bardovi vzalo řeč.
Tato opora české žurnalistiky se nyní ponořila do hlubin psychoanalýzy a vydala svědectví o osobnosti a duševním stavu zdejšího Staatspresidenta. Jeho závěr je, že Václavu Klausovi jeho duševní porucha velí volit vždy jen ZLO.

Málokdo si v téhle zemi dělá o Václavu Klausovi nebo Vítu Bártovi nějaké iluze. Pokud bychom chtěli uvažovat o skutečném kompromatu, který toho prvního může nutit dělat taková nebo maková rozhodnutí, dost se toho po Praze napovídalo již při jeho první volbě prezidentem.
Skutečné karty ale na stůl nikdo nepokládá. Místo toho nám různé Šeherezády vyprávějí pohádky.

Stačí si zrekapitulovat cíle, o které jde a o kterých je absolutní shoda napříč politickým spektrem(s údajnou výjimkou VV):
1.) Nedopustit skutečné vyšetření kauz, které leží v sejfech na vnitru (některé už údajně ani neleží).
2.) Realizovat důchodovou, daňovou a zdravotní reformu. Jsou lidé, kteří ty peníze už považují za své a nechtějme vidět, co by se tu dělo, kdyby jim na ně někdo sáhl.

Budou nám tedy vytrvale servírováni dva úhlavní nepřátelé národa a finančního pokroku.
Skákací Češi po nějaké době začnou pokyvovat hlavami a k mýtům, které mají zastrčené v prostoru mezi ušima (velký humanista - bombardér, Patton osvoboditel ČSR, třetí odboj, svoboda a demokracie s holým zadkem, Vintíř zemským svatým a cokoli na co si vzpomenete) přibude prezident kleptoman a nějaký mladý trouba, který plánoval privatizaci státu. Hlava vymaštěná, jako by ještě bylo co.
18. 04. 2011 | 01:37

Ládik!!! napsal(a):

Proč nevzal i ten penál, mohl mít větší hodnotu, než pero.

Dlouho jsem Pružinkého neviděl - zdá se mi nějaký zpuchlý nebo oteklý, jako by měl v háji ledviny.
18. 04. 2011 | 05:48

F.Švarc napsal(a):

Rád touto cestou sdělím, dovolí-li pan strážce čistoty a záměrů těchto stránek, že jsem byl smazán. Věřím, že označení prezidentova chování správným výrazem a postojů ústavních činitelů k světově vysmívanému chování prezidenta, ve vztahu k inteligetním úsměvům na toto téma, nebude dalším důvodem k ochranné akci - na záchranu demokracie.
18. 04. 2011 | 06:30

Maximus napsal(a):

Pane Švarc, pan Libor zásadně maže sprosťáky, kteří jsou agresivní vůči homosexuálům, cikánům a našemu ctěnému presidentovi, případně používají v textu nějaké to sprosté slovíčko. Chápu ho, nechce abysme se vyjadřovali sprostě třeba jako někteří naši poslanci či poslankyně (K.Kočí). Mě také smáznul za to, že jsem jednoho pána večer označil za vymaštěnce, uznávám to, je to proti záměrům těchto stránek a nepřispívá to ke korektní diskuzi. Doporučuji Vám, vždy když Vás pan Libor smázne, tak si udělejte třeba několik dřepů a kliků (nešvindlovat!), uděláte něco dobrého pro svou fyzičku. Já zase chodím po smáznutí mého příspěvku venčit psa, avšak již to nyní odmítá, bolí ho nožičky!
Pěkný de! (-:
18. 04. 2011 | 06:58

Jehova napsal(a):

jsou si rovni,nakonec je sežere červ, to je jediná, ale jistá spravedlnnost...
peníze a zlato jsou jim nanic...
tak se můžou těšit...
18. 04. 2011 | 07:16

Evropan napsal(a):

Klaus je na hradě, což je správně. Ale to jméno hradu by mělo být jiné .. Mírov
18. 04. 2011 | 07:35

Luba napsal(a):

Pane Hvížďalo,
kde máte důkazy ke svému tvrzení, cituji:
"Vít Bárta ... se pokusil zprivatizovat část politického provozu pomocí firmy ABL ... Vít Bárta svým zaměstnancům sliboval, že ovládne republiku a získá vládní zakázky pro firmu"???

Zdání nejsou fakta.

V každém případě, problém naší republiky není firma ABL ani její hypotetické prorůstání do státní sféry.

Elementárního problému se dotkla třeba paní režisérka Třeštíková, která v pořadu ČT24 "Tah dámou" konečně prozradila, co stálo za jejím odchodem z postu ministryně kultury druhé Topolánkovy vlády.

http://www.ct24.cz/vysilani/2011/04/16/10315089302-211411058160015-21:33-tah-damou/1/

Pan Topolánek a spol. po ní totiž chtěli, aby si za náměstka vzala politicky zobchodovaného přeběhlíka z ČSSD a při té příležitosti se také dozvěděla, že ODS dala hrdinovi Melčákovi a hrdinovi Pohankovi za podporu vlády několik desítek miliónů (korun). Při té příležitosti jí svěží vánek Topolánek řekl něco v tom smyslu, že když vstupoval do politiky, věděl, že je to svinstvo - ale že je to až taková špína, to prý netušil :)))

Nezbývá než dodat, že pokud budou politiku dělat svině a špinavci, bude politika stále svinstvo a špína.

A oproti našim zajetým je novic Bárta přímo alabastově čistý, i když sám sebekriticky přiznává, že je tak trochu hajzl :)
Díky za tu upřímnost, která se mezi českými politiky nenosí, pane Bárto.
18. 04. 2011 | 07:40

vasja napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Proč nevzal i ten penál, mohl mít větší hodnotu, než pero...
-------------------
Tak to je mi taky divný.
Potkal se kvantum turistů z Izraele a znám jejich vyjímečnou "zálibu" v suvenýrech.
Málokterej si neodvez z hotelu ručník, deku, koupací plášť, příbory, popelník aj i ty kytky v květináčích brali. Jo, byly to krušný chvíle, když autobus odjel:))
Asi to bude tím, že Pružinský neni čistokrevnej.
18. 04. 2011 | 07:48

vaclavurban napsal(a):

Zajímavý názor, ale mám pravděpodobnější vysvětlení. Přece Klaus nepotopí svého spojence. Klausovi jde jen o moc. Ještě významnější byl jeho odpor k tomu, aby součástí Ústavy byla i Listina práv a svobod, ke zřízení Senátu, krajů atd. Klaus by chtěl být diktátorem.
18. 04. 2011 | 08:06

Luba napsal(a):

Aktuální rap Onřeje Hejmy "Vládní krize":

http://www.youtube.com/watch?v=2Pkb5imiA3I
18. 04. 2011 | 08:10

znechucený napsal(a):

Svět podle Klause - to je svět konfliktu, střetu, konfrontace.
Klaus bytostně potřebuje konflikt ke svému sebepotvrzení, potřebuje dokázat sobě, okolí a hlavně své mamince, že je ten nejlepší!! Klaus byl v médiích vylíčen Klaus jako starostlivý syn, který každé ráno telefonuje své staré mamince. Klaus spíš podával raport! Oidipáček jako vyšitej, stará Klausová se na synkovi těžce podepsala.
Klaus by byl konfliktní kdykoli a kdekoli. Za bolševika ale měl strach ze společenské "degradace" ( viz Tomáš Ježek ve svých vzpomínkách), synka ve vězení či v kotelně - to by maminka Klausová nevydejchala. Bolševik paradoxně držel Klause v mezích.
Všechny zábrany však padly po r. 1989 a samet dal šanci všem poruchám osobnosti, co si jen lze představit. Ta plejáda! Sládek. Včelař-Kotas. Mečiar. A pak samozřejmě to byla šance pro všechny bezskrupulózní gaunery - Čermák, Macek, Tříska.
No a Klaus je kombinace obojího - bezskrupulózní psychopat který krade modré, nikoli zelené propisky. Chjoooo...
Co se ještě musí stát, aby ten parazit Klaus šel do kopru?
18. 04. 2011 | 08:32

Vico napsal(a):

Nicméně demise a dva návrhy na odvolání jsou na stole hradního demiurga. "Třesoucí se hýždě" prostě udělaly nezvratný krok a souboj na bambitky se v té či oné podobě konat bude.Na útěšnou remízu to rozhodně nevypadá.

Nedovedu si představit, že by třesoucí se Čistý se submisivně nahrbenými zády požádal pana prezidenta, zda-li by si směl ty "lejstra" zase vzít zpět, protože si to rozmyslel. Během vrcholné politické kariéry se udělat nebo podělat lze jen jednou. U Čistého by se tak stalo podruhé.

Jak půjde čas, tak Klausovi zase hrozí, že se bude v rychlém běhu zmenšovat do podoby prezidenta Beneše, který před desítkami let měl na stole také nějaké ministerské demise...

Co však bylo v roce 1948 tragédií, bylo by dnes jen další "propiskovou" fraškou.

Nečas by s vítězoslavným úsměvem lidu obecnému oznámil, že "pan prezident všechny mé návrhy přijal."

Po všech těch reformách, nejen ten vrchní, co čepuje velkopopovického kozla/s reformním étosem/je divnej.

Všechno je divné. I my jsme divní.
18. 04. 2011 | 08:36

JC napsal(a):

mb,

"druhů ubývá a to dramaticky", tak dramaticky...ten slovník, člověče vy jste celý Klaus :-)).

"že některý druh neznáme a tento pojmenujeme, neznamená že přibyl ...", zajímavý "vědecký" pohled.

Tak jak je to správně podle vás ? Existuje "x" stovek tisíc živočišných druhů, které známe a potom "y" desítek tisíc druhů, které nikdo nikdy neviděl ale jsou někde tady ??
18. 04. 2011 | 08:47

Taoiseach napsal(a):

ad průzkumy

Průzkumy jsou průzkumy a hlasování je hlasování. Ve volbách '98 získala Klausostrana hezké druhé místo, o čtyři roky později nejinak a v referendu '03 Klaus prostě prohrál.
18. 04. 2011 | 08:48

Jana Pechová napsal(a):

Vztah Václava Klause k různým lumpům byl dávno profláknutý, a přesto ODS dělala co mohla, aby se na Hrad dostal a zůstal tam.
Klaus se chová normálně, prozíravost chyběla těm, kdož pro něj zvedali ruku.
18. 04. 2011 | 09:12

Marcus Agrippa napsal(a):

Po dvaceti letech si výše uvedeného všimli i novináři? Jejda.... Že by už i těm největším obdivovatelům spadly růžové brýle?! Škoda že jim to nedošlo dřív - ČR mohla disponovat solidním finančním zázemím a nemuseli jsme poslouchat p.Němcovou a sledovat její teatrální vystoupení v OVM.
18. 04. 2011 | 09:17

JC napsal(a):

Taoiseach,
Máte pravdu, nejlíp by se ta údajná 60% podpora Klausovi ukázala při případné přímé volbě presidenta.
Jen tak mimochodem, pokud by se tam "nějak protlačil" to byste rozchodil ?
18. 04. 2011 | 09:31

JC napsal(a):

Marcus Agrippa,

" Škoda že jim to nedošlo dřív - ČR mohla disponovat solidním finančním zázemím"

Máte pro tento váš dojem nějaký důkaz ??

Můžu vám nabídnout podobný,

Škoda, že Klaus nemohl být premiérem celých 20 let, měli bysme se jak ve Švýcarsku.
18. 04. 2011 | 09:36

FOX napsal(a):

Jarní vlaštovky.

http://www.rozhlas.cz/cro6/stop/_zprava/interview-s-predsedou-strany-obcanecz-petrem-havlikem--879535

http://www.neo2011.cz/
18. 04. 2011 | 09:44

Marcus Agrippa napsal(a):

JC:
no je to vidět na každém kroku. Každá vláda kterou přímo nebo nepřímo podporoval Klaus skončila naprostým fiaskem a finančním kolapsem. Všechny polistopadové finanční rezervy víceméně padly na sanace jeho ekonomických experimentů. Ale těch expertů jako byl Kožený bylo skutečně málo to je pravda. ČR se provexlovala a prokradla do neúnosného stavu. O morálce ani nemluvě.
18. 04. 2011 | 09:46

JC napsal(a):

Marcus Agrippa,
Mohl bych napsat, že "kuponovka" nebyla Klausovo dítě. Mohl bych napsat, že kdyř za ním přišli s tím, že se státní majetek rozdá lidu zadarmo prohlásil že "větší pitomost bv životě neslyšel", mohl bych napsat, že za průběh privatizace byla zodpovědný především Tomáš Ježek a jeho lidé, ale stejně bych se dočkal odpovědi, že Klaus coby premiér to zastřešoval, podepsal se na kuponovou knížku a tedy je to všechno jeho vina. Dobrá tedy..paradoxně to byla jedna z mála "akcí", kdy se Klaus zpronevěřil svému přesvědčení pravičáka a doslova rozdal národu majetek o kterém komanči jen tvrdili, že patří všem.
Kauza Kožený ?? No a co ? Kdo věděl, co se z něj vyklube ?
Je fakt, že Kožený "slibem desetinásobku" tu kuponovku rozjel.
Vzniklo několik desítek fondů, které své závazky vůči dikům splnily. A ti co špatně investovali na základě chybného rozhodnutí
přišli pouze o 1000,- Kč.
18. 04. 2011 | 10:04

tomas napsal(a):

to jc, trosku jste pozapomnel na to, ze klaus nemohl byt dvacet let premierem proto, ze jeho vlada zbanrotovala a to v dobe, kdy okolo zadna krize nebyla a nemecka ekonomika solidne rostla, a take proto, ze jeho strana kradla a zakryvala to mrtvym madarem. tolik k vasemu svycarskemu snu
18. 04. 2011 | 10:21

JC napsal(a):

tomas,
Nejsem si jistý, že jste pochopil o co mě v odpovědi Marcu Agripovi šlo.
18. 04. 2011 | 10:30

Taoiseach napsal(a):

JC

"Jen tak mimochodem, pokud by se tam 'nějak protlačil' to byste rozchodil ?"

Jen tak mimochodem jsem pro to, aby v zákoně o přímé volbě bylo přechodné ustanovení umožňující VK být volen hned v nejbližší volbě. Tak by konečně dostal to, co potřebuje. Moc se těším na to, jak by to rozchodil on - :)
18. 04. 2011 | 10:36

tomas napsal(a):

jc, ja na vas asi opravdu nemam, a mozna ani nechci .... to, ze klaus zbankroval, to je zrejme fikce, mrtvej madar nikdy nebyl, tak hlavne,ze pamet slouzi
18. 04. 2011 | 10:39

Kašpar a spol. napsal(a):

Vážený pane autore.
Když víte naprosto všechno ,prosím zdělte také přihlouplému národu:
Kdy bude Vít Bárta odsouzen,(konečně), a brzy poté také spravedlně pověšen a na kterém náměstí či vršku bude jeho poprava provedena.
Rovněž by mne,(patrně)i ostatní neinformované pitomce- zajímalo jak dopadne
R.John-vlastně kde a na kterém pranýři bude bit jako žito.
Děkuji Vám za odhalení faktu,že Kožený je mezinárodně stíhaný zločinec..jsem Vám za to velice zavázán.
18. 04. 2011 | 10:42

přišli o 1000 napsal(a):

myslím, že se pleteš jc, hodnota toho soc. hospodářství byla cca 3 biliony.
18. 04. 2011 | 10:44

F.Švarc napsal(a):

JC, já zase napíši, že Klaus a Havel naslibovali národu, co nesplnili. Mimo to jsou přes stále se giganticky zvyšující dluh státních financí parazitně pasou dál ze zdrojů, které si na půjčují - na náš účet a namísto toho nám ulicemi pojiždí dodavatelé výborných služeb, resp. hodnot, VYMÁHÁNÍ, EXEKUCE, PůJČKY. Specielně Klausovi bych je dopřál bez té poslední. Jeho jistě rodina a přátelé (JC) jej založí.
18. 04. 2011 | 11:05

Hloupý Honza napsal(a):

Nějak jsem nezaznamenal, že by se ke Klausově (jediné prokazatelné) krádeži vyjádřil někdo z čezkých politiků. Dokážu si představit co by se stalo v poněkud vyspělejší demokracii, kdyby třeba Obama někde ukradl drahé pero, následně by lživě bagatelizoval, že šlo o obyčejnou propisku a že stejně byla jeho, neboť je to zvykem, když se něco podepisuje, přestože nic nepodepisoval, a jak se do něj poté pouštějí senátoři, média apod., neboť de facto i de jure byla hlava státu usvědčena z krádeže. Dokážu si představit jak by takové pero zlomilo Obamovi vaz. A to nejen Obamovi a nejen v Americe. V ČEZké republice ani píp. Celý svět se směje nejen z Klause ale i ČR a našim strejcům v parlamentu a senátu je to úplně fuk. Chápu, že kde se krade v miliónech a miliardách je nějaké pero za pár desítek tisíc k smíchu, ale přesto. Jóo kdyby něco takového udělal třeba Paroubek, to by bylo pozdvižení. Ale náš ČEZký všeználek, z toho jsou všichni pos..ní. Možná proto, že mezi slepými jednooký král. Nikdo nemá tu odvahu říct nahlas, že král je nahý, ještě mu nějací postkomouští vlezdoprdelkové hezky za tepla udělují bezcenné doktoráty a profesury s vidinou bezplatného zviditelnění své bezvýznamné školy. Medvědí služba páně prezidenta, řekl bych. A kolik jich má z Plzně ? Je mi stydno z těch pokryteckých hlupáků. Je mi stydno z pána profesora prezidenta, je mi stydno z ČEZké republiky. Jak dlouho si tady ještě slušní, vzdělaní a chytří lidé nechají lajnovat životy a kálet na hlavu od různých Šnajdrů, Hašků, Onderků, Bendů, Řápkových a jiných vypatlaných psychopatů, kteří schovávají svoji hloupost za koupené tituly z Plzně nebo slovenských vesnic.
Kolik experimentů ještě budeme muset podstoupit jak pokusní králíci v podrůčí různých Kalousků, Vondrů a jiných bezpáteřních dinosaurů, kteří neumí nic jiného než celých 20 let postupovat stylem neustálých pokusů a omylů ? Jak dlouho ještě ...
18. 04. 2011 | 11:19

Maximus napsal(a):

JC, koukám, že ti tady dávají lidé do kožichu, že hlavo pomazaná? Jsou lidé chytří, hloupí a JC.
18. 04. 2011 | 11:20

Tenco napsal(a):

Pan MuDr. Koukolík tvrdí, že stanovovat diagnózu při podezření na psychickou poruchu, by neměli v žádném případě amatérští samozvanci. I člověk s odpovídajícím vzděláním musí mít za sebou dlouholetou praxi - aby jeho diagnóza byla relevantní.
U lidí s podezřením na onemocnění psychiky či poruchu osobnosti, kteří jsou navíc v mocenských pozicích, je možnost stanovit takto diagnózu velmi omezená - takřka nemožná.
Neexistuje totiž žádná právní úprava, která by takovému člověku nařizovala , aby se podrobil vyšetření, potažmo zkoumání. A on sám to ve valné většině případů neudělá - spíše hledí, jak se takovým úkonům vyhnout, popřípadě celou věc zamluví.
A protože je obklopen neproniknutelnou sítí poradců, ochránců, asistentek, tajemníků a daále zástupy přicmrndů a noshledů, potažmo přicmrndek a noshledkyň - je téměř nemožné podniknout v této obslati byť i jen nepatrný pokus či experiment.

Naopak - končí to tak, že v poutech či osidlech médií končí takový lékařský odborník - ten , který v zájmu zachování zdraví dotyčného, ale v případě mocných i zdraví celé společnosti, tedy ten, kdo se přeci něčeho takového odváží. Bývá pak často polapen, hanoben, kompromitován a vláčen tiskem tak dlouho, dokud nevydá buď křivé svědectví , že dotyčný je zcela při smyslech anebo se nezblázní sám.

:)))
18. 04. 2011 | 11:24

Taoiseach napsal(a):

Karel Hvížďala

"Hledat odpověď na otázku, proč se takhle jako Václav Klaus nějaký člověk chová, když se na první pohled zdá, že volí v obou případech horší, tedy zlou variantu, je možné jen u psychoanalytiků, kteří tvrdí, že tak činí lidé s hypertrofovanou touhou po uplatnění své vlastní vůle."

Já bych do toho psychokanálisty netahal (jakkoli se jedno freudistické vysvětlení nabízí: ponižuje ho Lívia). Je to prostě absolutní vůle k absolutní moci. Co chce? - Chce jenom svoje chtění (nic víc za tím netřeba hledat).
18. 04. 2011 | 11:39

JC napsal(a):

Maximus,

Pozdě Maxime, důkaz že jsi inteligent nedorazil.
Propásl jsi možnost držet klapačku :-))
18. 04. 2011 | 11:46

JC napsal(a):

tomas,
Ujasněte si pojmy, vláda prostě nemůže zbankrotovat.
18. 04. 2011 | 11:48

JC napsal(a):

přišli o 1000 napsal(a):

Abych řekl pravdu nevím co na váš plochý argument odpovědět.
18. 04. 2011 | 11:53

JC napsal(a):

F.Švarc,
Já vím Švarci, vy jste uvěříl Havlovi, že nebude nezaměstnaných, bude tady ráj na zemi, všichni budeme jezdit v Měďourech a místo toho na vás přišel exekutor.
P.S. Klaus nikdy nic takového netvrdil.
18. 04. 2011 | 12:03

Jozef napsal(a):

Spokojni s ceskymi zlatymi rucickami su hlavne Nemci.A velmi.

Podobne su nemecki majitelia spokojni so Slovakmi.Aj Slovaci za niekolko malo rokov zaradili ich slovensky automobilovy podnik medzi spicku koncernu v kvalite vyroby.Lebo pracovali skvele a za maly zlomok nemeckej mzdy.
To by bolo umenie negenerovat s takou pracovnou silou spickove zisky!

Naopak, vobec nie je umenim - premenit krajinu s veducou silou robotnickej triedy v priebehu par kratkych rockov na raj demokratickeho kapitalizmu.Staci vlastne len vyvlastnit domorodcov bez nahrady.Az na par chodorkovskych vynimiek.A urobit z nich proletarov na vlastnom majetku. To nie je ziadne umenie.
Napriklad v Moskve k tomu potrebujete povedzme Jelcyna,ktoreho budete do neba jednym dychom ako demokrata vychvalovat,ktoremu za znesitelny peniaz ponuknete do kuchyne a na miniserstva roty odbornych americkosvetovych poradcov.
A do roka a do dna bude uz v Moskve miesto zniceneho rubla platidlom dolar, statisice domorodych odbornikov a vedcov budu na ulici,tisice z nich milostiplny expert Soros milostivo za par dolarov ponukne na pracu za mlakou.Aby ich neprekupil Iran,alebo Cina...
A za mlakou najdu sa aj zaujemci,co su od neho ochotni odkupit aj Sibir za vykricnu cenu tri miliardy dolarov....
Rizikom je moznost pucu.Povedzme puninovskeho.Antidemokratickeho.

V Ceskoslovensku nato potrebujete podobne typy za svetovu slavu a ine pozitky vdacnych domorodych nacelnikov.A schopnych straznych psov demokracie.
Jednoduchou operaciou /jednoduchou v monopolnom hospodarstve s deficitom niektorych tovarov a sluzieb/, bleskovym zvysenim cenovej hladiny o dve tretiny pri sucasnom priskrteni miezd - znizite dopyt /realne mzdy/ na uroven pred dvadsiatimi rokmi,znehodnotite uspory obyvatelstva,znicite tak podstatnu cast vyroby v mnohych odvetviach,dostanete podniky do prvotnej a druhotnej platobnej neschopnosti,ergo znizite trhovu cenu kapitalu,co vam lezi pri nohach,na maly zlomok hodnoty uctovnej.

Dalej potrebujete schopnych straznych psov,co budu vodnevnoci opakovat,ze cesta je skvela,ze len je potrebne urychlit reformy.Ze kto je proti urychleniu reforiem,je bolsevik ap.Urychlenie reforiem! je psie strazne heslo dna!
A tiez je ucelne,kedze padli mzdy, ponuknut okamzite desattisic korun na hlavu dospeleho domorodca od kvalifikovaneho spravcu uz platobne neschopnych,zadlzenych podnikov.Ktore tak,ci onak,musia zakratko skoncit v rukach solventnejsich,pripadne vsetkeho schopnych.

Kto podporoval koncepty skupinky okolo Klausa?Zahranicie.
Na Slovensku mlady asistent na Ekonomickej univerzite Ivan Miklos.Nie viac osob,nez je prstov na rukach.Kto v krajoch ceskych a moravskych odvazil sa vtedy medialne propagovanej reforme oponovat?
V.Komarek,mohol kniznu oponenturu vydat len v Bratislave.
Vsetci zodpovedni praktici,vsetci pri zmysloch teoretici boli proti.Proti prevedenej monetarnej restrikcii i proti rozptylenemu riadeniu - neriadeniu podnikov v krizovom polozeni.
Zufalo tvrdo proti stavali sa aj vsetci slovenski ekonomovia okolo Meciara.A Meciar s nimi.

Operaciou rozdelenia federacie mozete sa efektivne zbavit neprijemne ostrych kritikov.zaroven si pomozete tym,ze zmensite doplacanie na blbych Slovakov.Tym si ulavite.A odputate pozornost od dokonaneho zdecimovania majetku a prijmov svojich domorodcov.
A pokracujete v ceste,ak mate stale k dispozicii dostatocne silne svorky straznych psov,ktore vam ustrazia vydobytu gloriolu skveleho transformatora...

Dobra diagnoza spojenia lovcov obrich pokladov a domorodych dusi a domorodych nacelnikov vyzaduje dobru,neselektivnu pamat.
Medialni manipulatori ju aj poniektori maju - ale nepouzivaju.Verejne.
18. 04. 2011 | 12:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad JC
Uděluji JC titul "exot dne".
Souhlasíte ?
:))
18. 04. 2011 | 12:21

Jee napsal(a):

Jozef
"Panboh zaplat aspon za nejaku OSOBU medzi politickymi NULAMI"

Vytesat do kamene! Bohužel.
18. 04. 2011 | 12:36

Jee napsal(a):

Jozef
Ještě jedno pozitivum for V.K. Jako jeden z mála, je proti zákulisním zlodějnám.
18. 04. 2011 | 12:49

F.Švarc napsal(a):

Poněkud se mýlíte JC. Havlovi ani Klausovi jsem nevěřil. Nevěřím ani vám, že jste slušný člověk. Havel sice již vypadá dost jako troska, ale zjevně si užívá ochranné pečovatelské služby POLICIE ČR - na naše náklady, zatímco my řešíme kde se stala chyba, když všichni vidíme jakou přítomností a hospodářskou perspektivou ČR žije. Má snad pan Havel málo prostředků na zajištění si privátní ochranné služby ? Z jakého důvodu má mít nárok na další naše veřejné zdroje ?
18. 04. 2011 | 13:02

tomas napsal(a):

to tencokida nevim, mne pripada trosku plochy ... ale pokud ostatni souhlasi, i ja jsem pro udeleni radu Lapis Lazuri
18. 04. 2011 | 13:03

Jozef napsal(a):

Jee
Nie,nechapeme sa.
Klaus je rodeny talent na zakulisne hry aj na faulovanie supera mimo zrak rozhodcov!
Obcan i realpolitik V.Klaus hral a hra vsetkymi ucelnymi sposobmi.Pre slavu,peniaze a moc svojej velkej OSOBNOSTI,obdivovatelky zeleznej lady Thatcherovej.Osobnosti,ktora sa citi byt vynimocne velka a vynimocne zasluzna.
Vlastne iba v tom je vynimocny.V talente na zakulisne hry vsetkymi prostriedkami a v nekonecnej sebalaske.Dnes v pozicii hradneho pana,hradneho demiurga.

Po odbornej stranke,ako ekonom, je Klaus katastrofalny.Katastrofalny!Od pociatku.
Jeho preexponovane sebavedomie vsak umoznuje produkovat okrem viacerych vyslovene nezmyselnych, skodlivych a fantazmagorickych postojov /typu kriza kapitalizmu je len nachladenie,srotovne je nezmysel atd./ aj viacere postoje proti znicujucemu totalitarnemu prudu wasingtonsko-bruselskej politiky.
Silne autokraticka a velmi omylna osobnost V. Klausa posobi tak paradoxne ako katalizator nutneho procesu demokratizacie na scene domacej i europskej.
18. 04. 2011 | 13:44

mb napsal(a):

to JC ... když něčeho ubývá dramaticky ... pak je tam slovo dramaticky správně ...

když vy píšete že mezi ničením planety a ničením životního prostředí je dramatický rozdíl ... pak je to typická klausovina ....

druhů ubývá ( hubíme je ) dramaticky ... známých i neznámých ...

ale JC ... jestli vám to tak vyhovuje, je to jenom váš byznys ...

Piš barde, střádej, přijde čas, zúčtujem´spolu ...
18. 04. 2011 | 13:59

mb napsal(a):

agrippa napsal: ČR se provexlovala a prokradla do neúnosného stavu. O morálce ani nemluvě.

potíž je, že vexláci se maj dobře ( hantýrkou jsou za vodou ) ... jsou z nich boháči a podnikatelé ( pokud nejsou v sudu ) .... ale lid obecný / plebs zkomírá na úbytě ...

ale proč by jako neměl žejo, jen houšť ...
18. 04. 2011 | 14:03

mb napsal(a):

to hloupý honza ... Klausovi v Čechách nezlomí vaz nikdy nic ...

vivat ubermench
18. 04. 2011 | 14:07

Pullmann napsal(a):

Někteří se vzrušují tou "diagnózou" Klausovy povahy...
Nejsem psychiatr, ale když se někdo chová jako Venca, tedy nedokáže si zakázat ukrást, co vidí, tak je to prosté.
Je to kleptoman.
18. 04. 2011 | 14:08

DoDo napsal(a):

Jee
Leda by se nějaká kulisa na chvíli přinesla, před kameru.
18. 04. 2011 | 14:08

Hugo napsal(a):

Jozef
Tak to s osobnostmi bývá. Nebo znáte nějaké vhodné k blahoslavení již za života pamětníků?
18. 04. 2011 | 14:13

JC napsal(a):

mb,

"druhů ubývá ( hubíme je ) dramaticky ... známých i neznámých ..."

To by mě zajímalo, kdo z nás dvou je šílený. "i neznámých" :-))))

Dinosaury, Mamuty ani Blbouna nejapného vám neuznám. to ještě Klaus nebyl na světě.
Dejte relevantní data 60 let nazpět/ Klaus určitě v 10 zašlápl nějakého Běláska takže se na tom podílel/ kolik prokazatelně zmizelo druhů a kolik jich bylo objeveno.
18. 04. 2011 | 15:02

mb napsal(a):

no jistě když nějaký druh neznáte ... například je objevíte v Deltě Mekongu ... a přitom musíte konstatovat že je začíná ohrožovat znečištěné životní prostředí či jiné faktory ... tak můžete usoudit, že i jinde, kde jste dosud nezmapoval všechny druhy, kde však vlivem člověka se změní negativně podmínky pro faunu a floru, tak prostě vyhubíte i to, co jste dosud nestačil objevit ... nevim co vám na tom není jasné ...

ale opakujte si mantry o trhu bez přívlastků a o tom že člověk životní prostředí neničil a neničí ...

je to pohodlnější a budete se cítit psychicky lépe a vyrovnaněji ...

kdybyste totiž vzal mizející faunu a floru za své ...

musel byste něco udělat a to je vždy nesnadné ....

mějte se ....

zkuste film: HOME ... ( v české mutaci se Svěrákovým komentářem )

mějte se http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU
18. 04. 2011 | 15:54

ld napsal(a):

JC,

chvíli mě bavilo si číst vaše obhajoby Klause. Četl jsem to odspodu nahoru. Tam níže to ještě šlo, ale jak text potoval vzhůru, kdy jste byl pln zanícení, elánu, kdy kradák marš měl břink, tak jsem číst přestal. A u věty vyjadřující lítost nad tím, že tento zloděj nebyl premiérem 20 let, už to fak nešlo. Proč?

Komunisti 40 let nastřádali pro vás bezcenný majetek. Klausovým působením se tento rozkradl netušenou rychlostí. Umíte si představit, co by Klaus asi nechal dále tunelovat, když už není co? Pravda, zbývají důchody, Čezík, Lesy, víc však nic. Podobnou věc řeší ve fotbale hostováním. Ale který pitomec by si nasadil takovou veš do kožichu? V Africe takové rovnou střílí, a dělají dobře. Klaus je metastází této země.
18. 04. 2011 | 16:04

ld napsal(a):

Tencokida Hnuj,

účastním se také plebiscitu. Já hlasuju "Pro."
18. 04. 2011 | 16:08

JC napsal(a):

ld

"A u věty vyjadřující lítost nad tím, že tento zloděj nebyl premiérem 20 let, už to fak nešlo."

Kontext milé id, chybí vám kontext. Písmenka nestačí číst a skládat z nich věty, musíte je dát do souvislostí.

P.S. K vašemu "připojení se" no já snad dneska neusnu.
18. 04. 2011 | 16:39

Bobo napsal(a):

Někdy je také dobře se mezi skákáním a vykřikováním hesel podívat, co má význam co ne:
http://www.ceskapozice.cz/zahranici/svetove-udalosti/nezajem-o-latinskou-ameriku-je-skandal-nikoliv-klausuv-skec-s-perem
18. 04. 2011 | 16:47

ld napsal(a):

JC,

už jste vyčerpaná, nechám vás odpočinout. Váš somnambulismus by si pak strážci pořádku mohli špatně vyložit a vy se tak nechtíc stala politickou vězenkyní.

A propos, kontext...Ba ne, to jsou nejčastější jalové výmluvy. To máte jako s tím čmajznutým perem: pro jednoho je krádež krádeží, druhý to vnímá jako protokolární standart.
18. 04. 2011 | 16:54

vasja napsal(a):

Ale copak nějaký pero. Já si pamatuju, jak se jednou v roce 1990 zhaslo
a ráno byl pan Hvížďala majitel Mladý fronty.
To byla panečku rána. A ani kačku ho to nestálo.
18. 04. 2011 | 17:05

Centrum napsal(a):

Viktor Kožený je mezinárodně stíhaným delikventem na útěku a jak skončí Vít Bárta, ještě nevíme...Bárta prozatím neudělal nic tak hrozného, pane Hvížďalo...jen špatně Bárta odhadl Kočí... a pokouší se smilnit s Klausem, což by neměl, pokud myslí boj s korupcí vážně !!!... to pak musíte pane Hvížďalo napsat...
Viktor Kožený je mezinárodně stíhaným delikventem na útěku a jak skončí advokát Krejčíře Sokol,tak ten určitě ne dobře !!!
18. 04. 2011 | 17:34

archiv napsal(a):

A co travesti Kočí, z rodiny Kantůrkové? Jakou ta má diagnózu?
18. 04. 2011 | 17:44

Buchtík napsal(a):

Klaus HŘÍMAL(???): více takových Kožených? Proč ti židé nemají našeho pana prezidenta TAK rádi?
18. 04. 2011 | 18:57

Iva napsal(a):

Celkem bych zhodnotila bla,bla,bla.Jakmile není někdo pohodlný, najde se spousta ochotných pisálků, kteří přisvědčí a vytvoří spoustu polopravd, že nakonec nikdo neví, co je pravda a co lež.Blahé paměti pan Jelcin ? prezident, některého ze států, jeho videa byla nezapomenutelná a nezaznamenala jsem takovou zášť z vlastních řad.Nebo prezident Bush, párkrát také dobře zabodoval a nic. Ale u nás každý blbec si musí přihřívat polívčičku, pokud to vynáší.
18. 04. 2011 | 20:26

přišli o 1000 napsal(a):

jc zkus si tu hodnotu majetku (3 bilióny) třeba vydělit 10 milióny občanů - doufám, že to zvládneš. Jinak je to úplně normální, že na argument rozkradení republiky klausem a jeho kumpánama, nemají jedinci tvého typu odpověď či argument.
18. 04. 2011 | 22:29

Minorita napsal(a):

Jozef
Dobré řádky, máte paměť, postřeh a rozum ...

JC
Bavíte, skutečně - i když jsem přesvědčen, že jde z vaší strany o pózu, o cílené provokace sloužící k vašemu pobavení. Protože kdyby ne ...
18. 04. 2011 | 22:29

Minorita napsal(a):

Travesti
Když ona v tom ta agentka s teplou vodou Kočí není sama - u Veverek se urodilo a Klasnová s Peak nejsou o nic, ani o píď "kvalitnější materiál" . Kvalita personálního obsazení VV je děsivá ( už jen vzhledem k poměru zvolených poslanců a jejich "reálných výkonů" ). Jeden by měl dojem, že ti lidé ( díky jejich projevům )snad házeli u Pošty v noci balíky, jednou nešli po šichtě spát a kdosi je oslovil s lukrativní nabídkou.
Naprosto přitom pomíjím dojímavou ochranitelskou mediální clonu, jenž dělá to, že mlčí nebo mlží...Nemám iluze o stavu a "kvalitě" zdejších medií, respektive jejich obsazení a Kinedril je běžne k dostání :-) .
18. 04. 2011 | 22:42

Minorita napsal(a):

Řádky z 22:42 byly k příspěvku od archiv :-)))
18. 04. 2011 | 22:44

kvalitnější materiál napsal(a):

Když ona v tom ta agentka s teplou vodou Kočí není sama - u Veverek se urodilo a Klasnová s Peak nejsou o nic, ani o píď "kvalitnější materiál" .
19. 04. 2011 | 05:35

JC napsal(a):

přišli o 1000,
Kolik jsi vydělal na kuponovce ??
Uvědom si že ses na té "megakrádeži" podílel. :-(((
19. 04. 2011 | 08:54

Ives napsal(a):

Pane Hvížďalo, váš článek mě pouze utvrdil v tom, že p. prezident je výraznou osobností. Jinak by se nemohl stát objektem celoživotní obsese (p. Pehe), který v tom navíc, soudě podle příspěvků, zdaleka není sám. Vy sám také zdatně přispíváte. Jen nevím proč, ale připomíná mi to štěkot malých psů na velkou dogu. Oni vědí moc dobře, že nikdy do její velikosti nedorostou a ona si jich nevšímá, protože jí to nestojí za námahu. Piště si jak chcete,po vás po pár letech ani psík nehafne,ale myslím si, že na dost myšlenek p. prezidenta dojde. Zatím se přesvědčuji, že některé jeho myšlenky docházejí naplnění.
19. 04. 2011 | 09:12

Minorita napsal(a):

Ives
Teď už jenom nějaký superbilboard usměvavé osobnosti ( jak píšete "velké dogy" ) na nějakém opravdu ale opravdu důstojném místě (radit fanklubu "velkého" příliš nechci, ale u kyvadla už jednou zdatně mobilisoval a jaká to panečku byla událost ).
19. 04. 2011 | 09:46

Eva Mejzlíková napsal(a):

Pane Hvíždalo, namísto planých pokusů o rádobypsychoanalytickou diagnostiku a hledání přímých analogií mezi bylo a je by bylo možná lepší soustředit se na konkrétní věci.
Například: je hospodaření a financování VV v pořádku? Odkud bere pan Bárta peníze, které pokradmu rozdává svým spolupracovníkům? Jsou daňová přiznání členů VV v pořádku? VV se prohlašují za politickou stranu, jejich fungování však spíš působí jako zaměstnanecký poměr, což svým voličům zatajily; je to lež? směnka *na poslušnost* je v pořádku nebo je v našem prostředí neetická? ...Protože naplánovat si proniknutí do politiky může kdokoli, takový pan Bursík také nevypadal ani jako ekolog, ani jako člověk se skutečným zájmem o životní prostředí. Pan Bárta ovšem s sebou přináší řadu praktik, které jsou hnusné. ....A...ve světle řádění VV se nám nějak ztratila ze zřetele veškerá špína ODS a Top 09 /pana Kalouska nepovažuji za seriózního a vtipného pána ani náhodou/ - zapomnělo se na ně...jen proto, že tento skandál je *dobrodružnější*... Nepřipomíná vám to tu povídku o Hercule Poirotovi, který vymyslel bulvární skandál, aby přikryl hospodářskou kriminalitu ministerského předsedy?
19. 04. 2011 | 10:27

JC napsal(a):

Minorita,

O privatizaci jsem ochoten diskutovat s každým s vyjímkou zarytého bolševika.
Ti považovali a považují "plyšák" za kontrarevoluci a "cinkající" dělnictvo za zrádce Marx-Leninských teorií.
19. 04. 2011 | 11:32

JC napsal(a):

přišli o 1000,

Jinak by mě zajímalo, kde jsi si "vycucal" ony 3 biliony a oněch 10 milionů občanů.

Zašmátrat v paměti bys mohl ty a to především jaké byly fáze privatizace a jaké byly podmínky jednotlivých fází.
19. 04. 2011 | 11:42

MIlan napsal(a):

Pane Hvížďalo tento výtvor je hodný opravdového pisálka. Kožený slíbil "Jistotu desetinásobku". Zapomněl jste dodat i druhou část jeho sloganu "do roka a do dne". Ten kdo do roka a do dne přišel dostal 10 000 Kč. Jenže v té době se už vědělo, že průměrná hodnota kupónové knížky je cca 28 000 Kč. Takže mnoho lidí chtělo víc než 10 000. Ti nedostali nic a do dneška chodí na valné hromady likvidátora. Kožený je bezesporu lump. Ale pokud ho spojujete s Klausem jste lump Vy. Tehdy Kožený udělal něco co nikdo jiný ne. Udělal reklamní kampaň a tím rozjel kupónovku. A když jste pane Hvížďalo tak investigativní, mohl byste nám vysvětli Vaši roli při privatizaci Mladé Fronty. Jestli si dobře pamatuji kvůli tomu jste přijel až z Německa. Redakce začala vydávat Mladou Frondu Dnes a přetáhla si na sebe všechny předplatitele. Pak to šlo ráz na ráz. Původní Mladá Fronta klekla. A prachy jste měl v kapse. Že?
19. 04. 2011 | 14:08

Capo of underground napsal(a):

ad publicista K.Hvížďala

Pane Hvížďalo, Vy píšete: "Hledat odpověď na otázku, proč se takhle jako Václav Klaus nějaký člověk chová, když se na první pohled zdá, že volí v obou případech horší, tedy zlou variantu, je možné jen u psychoanalytiků".

Klaus je psychoanalytiky popsaný, pane Hvížďalo.
Hrubý nástin (psycho)analýzy prezidenta Václava Klause můžete najít třeba stránkách Antonína Baudyše:
www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=1092
19. 04. 2011 | 17:44

Capo of undergroun napsal(a):

Narcimus (nejen jako duševní porucha osobnosti) pohledem lékařů: neurologa F.Koukolíka, psychoanalytika V.Mikoty a analytického psychologa Patočky.
www.supervize.eu/konference/narcismus-a-zavislost/
19. 04. 2011 | 18:02

přišli o 1000 napsal(a):

tak si počti jc - 3 bilióny je velmi spodní odhad
piratizace jsem se neúčastnil, neb jsem byl velmi mlád

http://www.britskelisty.cz/9905/19990506i.html
http://www.britskelisty.cz/9905/19990506j.html#09
http://www.blisty.cz/2010/5/19/art52565.html

http://nr1a.com/privatizace.htm
http://nr1a.com/tunely.htm
http://www.free.cz/view.php?cisloclanku=2005051302
http://www.cibulka.net/nnoviny/nn2001/nn04_2001/obsah/01.htm

http://www.blisty.cz/files/isarc/0108/20010815g.html
http://www.blisty.cz/files/isarc/9801/19980121b.html
19. 04. 2011 | 22:49

JC napsal(a):

přišli o 1000 napsal(a):
Podívej se, pokud nejsi "mladý komunista Jasánek" věc se měla tak že došlo u toho státního majetku pouze ke změně vlastníka za předem stanovených podmínek.
Říkám znovu nastuduj si jakým způsobem privatizace probíhala a nespoléhej na plky BL, věčně ukřivděného Cibulky nebo Kocourka/kdo-ví jestli to vůbec prohlásil.
Ať byla celková hodnota majetku jakákoli/3 miliardy nebo víc/ ten majetek se prostě nikam neztratil.
Netvrdím, že se nevyskytly žádně excesy/ Kožený, Poldi Kladno a pod./, ale ty by se musely probírat každý zvlášť a není jisté jak dojít k pravdivým závěrům./
Napsat, že někdo ukradl 3 biliony je prostě pitomost non plus ultra.
Takře na závěr jeden příklad, když už jsme u tě "Hvížďalovy" Škodovky.

Rok 1989 - Škodovku jsi spoluvlastnil :-))/nevím co ti tam patřilo, jestli ponk se svěrákem či co ??/
Vydělal jsi průměrně 3.170,- Kčs měsíčně a Favorit LS stál 89.000.- Kčs.
Na to aby sis ho mohl koupit jsi potřeboval 28 měsíců.

Rok 2010 - Škodovku vlastní zpropadený německý kapitál.
Vydělal jsi 23.078, Kč a Fabia v mnohem lepší kvalitě a vybavení stojí 270.000, Kč.
Na to aby sis jí mohl koupit potřebuješ 11,7 měsíců.

Capišto ???
20. 04. 2011 | 12:33

přišli o 1000 napsal(a):

ty jsi blázen, nemám slov... rozkradení a vytunelování země popíšeš menším excesem? pochopit souvislosti je nejtěžší ty jasánku, se vůbec nedivím, že jsme tam, kde jsme, když si přečtu takový výpotek od obhajovatele zdejších rozpočtově odpovědných protikorupčníků pod vedením propiskového kleptomana... doví, co si myslí o těch tvých menších excesech bílí koně z období piratizace nebo třeba LTO, kteří se máchají v sudech v orlíku...
21. 04. 2011 | 00:11

přišli o 1000 napsal(a):

toto se ti bude líbit jécéčko - to je čtivo pro Tebe-to nejsou plky...
http://fragmenty.cz/archiv/j0875.htm
21. 04. 2011 | 00:25

JC napsal(a):

přišli o 1000,
Výše jsem napsal, že o privatizaci nebudu diskutovat s bolševikem z výše popsaných důvodů.
Vytunelovanou a rozkradenou zemi vidí pouze mladý komunista Jasánek.
Ten jednoduchý princip "naše - jejich" popsaný na příkladu Škodovky ti evidentně nedocvakl...hmm tak co s tebou ?
Mno tak se užírej dál, můj problém to není.
pa.
21. 04. 2011 | 09:11

rejpal napsal(a):

JC
Já bych Škodovku ja typický případ privatizace nepokládal. Nedělala ji koalice po roce 1992, ale levičák Vrba a Pithartova vláda. Byla to první privatizace, bylo kolem ní hodně mediálních tanečků a byla dělána pečlivě.
Možná, že typická není ani privatizace dalšího českého klenotu - Prazdroje.
Většina byla někde mezi, ale obvykle blíž tomu Prazdroji. A proč se prodávaly do zahraničních rukou podniky, o nichž bylo naprosto jasné, že majitelé je zavřou, aby nekonkurovaly? Proč se vůbec do zahraničí prodala spousta podniků bez jakýchkoli strategických úvah? A proč chtěl Klaus prodat petrochemii do Ruska a v vládě mu v tom zabránil "pravdoláskař" Ruml, který zvrátil poměr hlasů ODS:ostatní na 9:10?
Je snadné, ocejchovat někoho Jasánkem a bolševikem. Jenže je tu spousta lidí, kteří tu dobu zažili a třeba měli i více informací než z oslavných článků na jedinou správnou cestu (jak typické), kterou jsme se vydali.
21. 04. 2011 | 10:27

JC napsal(a):

rejpal,

Tu Škodovku jsem vybral záměrně abych na ni mohl dokumentovat ten vztah
"co je naše - státní" je dobré a co "není naše - soukromé " je špatné.

Sorry, ale když někdo stále opakuje mantru o vytunelované a rozkradené zemi, tak je buď bolševik-stará struktura nebo mladý komunista Jasánek.
Ani jednomu z nich jejich názor neberu/mají to v popisu práce/, ale nehodlám s nimi diskutovat, protože je to ztráta času.
21. 04. 2011 | 14:40

přišli o 1000 napsal(a):

co tady meleš o škodovce? víš vůbec, že ČSSR byla označována jako amerika východu? víš co tady znamenaly - "bohužel znamenaly" ty obrovské spojené celky, ať už se bavíme o těžkém nebo lehkém strojírenství (poldi, třinec, vítkovice...) nebo např. zemědělství ( 500ha jzd), atd... celý svět se bál, co čr dokáže,,,, bohužel nevěděli, že tu máme klause ( "ekonoma", který viděl továrnu max. ze svého trabantu při cestě za kamarády z kgb z prognostického nebo s kamarády z kgb z vládní limuzíny),,, doporučím ti jedno jécéčko, vydělávej na škodovku (sic nevěřím, že by sis dokázal vydělat na slanou vodu) a už nikam radši nepiš, jsi totálně mimo... apropos, co mam kamarady, tak jedine potomci bolsanu za nazoz proti piratizace a tunelingu jesity narcisoviteho, mi dokazi nadavat do bolseviku... tobe a jim se musim smat... hrajes si tu na demokraciii a jsi horsi chamrad nez komanci... ale ja te chapu, bez toho sveho, medialne opevovaneho, nazoru jsi nula (protože nemáš jeden jediny názor(a záměrne už nic nevybírej, ty ztráto času) btw musim jit zvracet ty malej excese... ale což ty už se v tom excesovým marastu ztratíš....
22. 04. 2011 | 02:09

camponotus napsal(a):

Na rozdíl od Klause mě Bárta připadá jako inteligentní osobnost, která jde za svým cílem a zcela jistě ho dosáhne. Že se češe a tváří jako Napoleon? Na rozdíl od ministra zahraničí se netváří přihlouple a mluví vytříbenou češtinou (a je mu rozumět, co říká). Že ho vyhodili z postu mě neudivuje, prostřednictvím agentury, kterou dříve vedl a se kterou je bytostně svázán viděl pobertům z ODS a švindlířům z TOP09 na prsty a to se přece nemůže strpět, než skončí volební období, musí se řádně napakovat a pan Bárta jim v tom bránit nebude.
Současná vládní garnitura poctivce mezi sebou trpět nebude. Mám dojem, že pan Bárta teprve teď ukáže, co v něm dříme a jistě udělá vše, aby nově dosazeného ministra vnitra zesměšnil, zdá se, že mu to nedá moc práce a má kvalifikovaný mančaft, který si s tím pod jeho vedením poradí. Na prezidenty máme v poslední době dost smůlu, už aby si je voliči volili přímou volbou a ne prostřednictvím fušérů v parlamentu.
23. 04. 2011 | 17:43

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 01:11

Arrinsbrics napsal(a):

<a href=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>buy propecia online</a> - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy generic propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz buy generic propecia
06. 09. 2012 | 06:17

cialis on line napsal(a):

criticism. Similar combinations have been, http://orderonlineviagra.org best buy viagra cohol, in fixed oils and in oleic acid. It is, wintergreen and oil of sweet birch, both being, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg price phor monobromide, phenol or menthol it forms a, Aq. Hydrog. Perox J iv <a href=http://orderonlineviagra.org#6,39862E+43>buy viagra 50mg</a>, the alypin ordinarily used is alypin, ficient water to hold it in solution. <a href=http://cialis-generic-online.net#3,25025E+91>cialis online pharmacy</a>, Spirit of Niter. This is an important substance, Potassii Bitartr gr. x <a href="http://orderonlineviagra.org#50870">order online viagra</a>, nic acid is seen from the fact that the former, gives a violet color if dissolved in alcohol. So, <a href="http://cialis-generic-online.net#65165">cialis pharmacy</a>, therefore readily miscible with water, which was,
18. 01. 2013 | 22:57

SeklvBSSpI napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2047>buy soma online</a> somatropin generic name - medication like soma
05. 02. 2013 | 23:23

JealseIdeonse napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis </a>
21. 04. 2013 | 03:17

rTduXjSGCk napsal(a):

<a href=http://flobots.com/files/#10964>best buy tramadol</a> good online pharmacy tramadol - can you buy tramadol on the internet
26. 11. 2013 | 22:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy