Věci veřejné: nevypočitatelná strana před podzimní válkou

05. 07. 2011 | 10:46
Přečteno 5675 krát
Skandály spojené nějakým způsobem hlavně s Vítem Bártou, jeho praktikami řízení detektivní agentury ABL a lidí ve straně Věci veřejné, nám dovolily si postupně sestavit anamnézu tohoto podnikatele a faktického šéfa této strany. Zároveň ale právě tyto aféry do značné míry zastiňovaly členskou základnu a vedení Věcí veřejných. Teprve poslední měsíce ukazují zřetelněji, jak je strana strukturovaná a proč je pro politiky i občany čím dál tím víc nevypočitatelná.

Důvodů je hned několik: Kromě Víta Bárty, který nejspíš trochu věří ve své božské schopnosti - což každého takto založeného jedince oslepuje, protože není schopný vnímat realitu a sází na jednoduchá řešení, jako je moc peněz (viz údajné půjčky panu Škárkovi a paní Kočí), Číňany (chtěl, aby u nás stavěli dálnice, i když první podobný pokus v Polsku zkrachoval) a v dopravní superkoncepci (což měla být nová koncepce infrastruktury dopravy do roku 2025) - se k této straně přihlásili lidé, kteří neměli s politikou pražádné zkušenosti, ale měli ideály, a kteří věřili, že když do politiky vstoupí, mohou ji jen díky svému svatému přesvědčení změnit. Ti do strany vstoupili hlavně proto, že se nechali nalákat na heslo o boji s korupcí a s politickými dinosaury, proto, že byli znechuceni politickým provozem v Česku. Podle exministra dopravy Radka Šmerdy typickým představitelem této skupiny je místopředsedkyně vlády Karolína Peake, která se ve skutečném provozu české politiky teprve začíná orientovat.

Dále ve straně Věci veřejné najdeme lidi, kteří sice byli politicky taky zcela nezkušení, ale kteří cítili v této nové politické formaci nejen rychlou kariérní možnost postupu, ale i finanční benefity. A mezi ně patří zřejmě lidé jako je nový ministr dopravy Pavel Dobeš či správce kasy této strany Michal Babák, který ji - jak o tom i jeho spolustraníci hovořili - nosil peníze v igelitce. Samostatnou kapitolu tvoří mediální ikona Radka Johna, kterou pro tuto funkci angažoval Vít Bárta podobně jako Petra Fejka, pro nějž vybudoval lukrativní čekárnu na postu ombudsmana Českých drah. Oba v očích veřejnosti svou osobní integritu vyměnili za peníze a mediální pozornost.

Kombinace víry v nadpozemské schopnosti vůdce, s naivitou, vypočítavostí a neukojenou ctižádostí, spolu s neexistencí programu strany, který by jednání členů alespoň formálně korigoval, už sama o sobě představuje hlavně pro koalici velmi nebezpečný koktejl. Takové společenství je totiž zcela nevypočitatelné. Proto slova Karolíny Peake „Uzavřeli jsme mír do další války“, která zveřejnilo sobotní Právo, je třeba brát velice vážně.

Koalice se v demokratické společnosti neuzavírají kvůli vedení vnitřní války, ale naopak proto, aby partneři spolu válčili (to slovo patří do úvozovek) s opozicí, která má jiné názory na řešení svízelných situací. Již zmíněná věta ukazuje zcela zřetelně na to, že nejde v koalici o sňatek z rozumu, jak se nám někteří politici snaží namluvit. Sňatky z rozumu bývaly v minulosti naopak velmi pevné, protože nebyly založeny jen na pomíjivosti eruptivní lásky, ale na racionální úvaze většinou o majetkovém či územním spojení, které v budoucnu přinese oběma rodinám výhody.

Současná koalice sice není taky založena na vzájemné lásce, ale ani nemůže být založena na racionální, v tomto případě politické úvaze, protože na rozdíl od spojení ODS s TOP 09 třetí subjekt koalice nemá program a nelze hledat společné průniky: jde jen o hokynářský handl, jehož komodity se velmi rychle mění. Dvě strany chtějí radikální reformy a třetí je ochotna je tu a tam tolerovat za podíl na moci a kontrolu některých peněžních toků, ale neví, co v budoucnu učiní, když ji padají preference pod práh volitelnosti, nebo když někdo není ochoten dál snášet praktiky skutečného šéfa své strany. O nepředvídatelnosti této strany jsme se mimo jiné mohli přesvědčit v minulých dnech, když Věci veřejné před odborovou stávkou se rozhodly hrát se sociální kartou a její ministři dostali příkaz, aby nepodpořili usnesení vlády, a to dokonce ještě před tím, než se vědělo, o čem bude.

Zdánlivě by řešení z této velmi složité situace mohly představovat předčasné volby, ale ty by při dnešním volebním systému s největší pravděpodobností žádnou změnu nepřinesly. Menšinová vláda by byla závislá na rozmarech Víta Bárty ještě víc, protože dohadování ve sněmovně je komplikovanější než ve vládě, i když jsou náznaky eroze poslaneckého klubu Věcí veřejných, což by situaci mohlo alespoň částečně - ale čert ví na jak dlouho - řešit. Jedno se ale zdá být zřejmé, podzim nebude v české politice klidný, protože - jak řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík: z jednání K9 má často žaludeční potíže, kníže Schwarzenberg je už evidentně znechucený a Petr Nečas bezradný. Jediný, koho to možná ještě baví, je Vít Bárta, ale působí na veřejnost velmi dezorientovaně: podobně jako Napoleon před druhou abdikací v roce 1815.

My, jako občané, bychom si ale neměli stěžovat, protože tuto stranu jsme si zvolili sami, a to ve svobodných volbách. Ti z nás, co ji volili, byli stejně naivní jako naše dnešní místopředsedkyně vlády Karolína Peake. Takoví jsme: Současná vláda a parlament představuje jen malý vzorek naší společnosti v půli roku 2011.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Barclay napsal(a):

Nemyslím, že ministr Dobeš je politicky nezkušený - v politice se pohyboval (v řadách (SNK-)ED, byl jedním z lidí Markéty Reedové, kteří s ní přešli k Bártovi, podobně jako ministr Jankovský) nejméně od roku 2004, tedy o dost déle než řada politiků VV nebo třeba TOP09. Politický neúspěch neznamená nedostatek zkušeností.
05. 07. 2011 | 10:58

Ládik!!! napsal(a):

Máte pravdu v tom, že naivní lidé volili. Já ne, z toho jsem vyrostl.
05. 07. 2011 | 10:59

Radkin Honzák napsal(a):

Není pravda, že je to strana nevypočítatelná. Je stejně předvídatelná, jako žena podle Oscara Wilda: Neví, co chce, nedá pokoj, dokud to nedostane a když to má, neví co s tím. Tak dá ultimátum, že vystoupí z vlády. Dílem podle slavného čínského 586. vážného varování, dílem podle floskule Autem censeo...
Zatím tento behaviorální vzorec předvedla opakovaně a lze se nadít, že jej bude používat dál.
05. 07. 2011 | 11:23

Volyči napsal(a):

protože - jak řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík:
z jednání K9 má často žaludeční potíže,
kníže Schwarzenberg je už evidentně znechucený a
Petr Nečas bezradný.

To my z nich taky
05. 07. 2011 | 11:25

donal napsal(a):

Osud vecí veřejných:
VV
splněno-podvedli jsme voliče
splněno-nezdanili jsme hazard
splneno-nezrušili jsme anonymní akcie
splněno-nezavedli jsme majetková přiznáni
splněno-vládneme s kmotry
splněno-budem tady s kmotry dalši 3 roky
05. 07. 2011 | 11:39

Anička z Kuřimi napsal(a):

No, jak řekl poslanec Huml.
VV jsem opustil, ale reformu podpořím všemi deseti, hlavně mě nevydávejte policii.
Karlíku,
ještě 3roky snaživých deforem pod taktovkou koaličních stran.
Metoda pokusů a omylů s financemi, bude mít zajímavé vyvrcholení.
To si připomeneme již za 2roky.
05. 07. 2011 | 11:42

Jozef napsal(a):

Pan Hvizdala,akoby dezorientovany,
nevie,co robi,ale dobre to robi.
Clanok napisany pre rozhlas,ma kvalitu clanku tradicne urceneho pre printove media v case krizy.
Len pre radovo tisicky citatelov,pre radovo stovky viac- menej poucenych znalcov.
Ak to tak,dajboze, bude pokracovat,ak rozhlasovi /televizni/ konzumenti budu mat kontinualne k dispozicii taketo rozbory,potom sa niet coho obavat.Potom spolocnost bude poucenejsia,rozumnejsia a nebude,tak,ako teraz,doteraz,len objektom cynickej manipulacie.A subjektom upadku.

A potom,jedine potom bude ciastocne opravneny posledny odsek textu.Pretoze dnes zijeme v mediokracii,v mediokracii v sluzbach plutokracie,v sluzbach zvlast cynickych zralokov ludskej dzungle.A sucasna prazska vladnuca spicka je len jej ovocim.
Ovocim prace p.Hvizdalu mozno viac,ako kohokolvek ineho v prazskej mienkotvornej rote.
05. 07. 2011 | 11:43

schlimbach napsal(a):

pane autore, píšete -"Takoví jsme: Současná vláda a parlament představuje jen malý vzorek naší společnosti v půli roku 2011."

je to omyl, takoví nejsme - takoví jsou "oni" a vzhledem k tomu, kdo sestavuje kandidátky a jak se s tím musí voliči vyrovnat, jak jsou voliči obelhávání "jimi", těžko s tím dnes co udělat.

Pořád se trefujete do VV, myslíte si že ODS a TOP 09 jsou jiné? O opozici ani nemluvě -(
05. 07. 2011 | 12:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

K přípravě potřebujeme :
2 kila titulků z Mladé Fronty, půl kila rozhovorů z hospod, dva litry něčeho ostřejšího, třicet deka new sPeaku, dvacet deka pragrafů z Pospíšilovy dílny, na prášek rozdrcených osm kilo voličské důvěry, půllitr protikorupční rétoriky, špetku stařecké demence, dvě zrnka Kubicových úspěchů, litr justičněmafijní omáčky, voda z Pražské čističky

Titulky pomeleme na strojku na maso, přidáme voličskou důvěru a v hmoždíři rozdrcené paragrafy spolu s odleželým new sPeake. Vše prosijeme přes Rampulovo síto. /během celé přípravy konzumujeme ony dva litry něčeho ostřejšího - pokrm v této fázi přípravy totiž strašně páchne/
Do kastrůlku nalijeme justičněmafijní omáčku, ohřejeme a za stálého míchání po lžičkách přidáváme rozhovory z hospod.
Jakmile tekutina zhoustne - přisypeme stařeckou demenci a mírně osmahneme. Zalejeme protikorupční rétorikou.

Prášek vzniklý prosetím přes Rampulovo síto zalejeme vodou, pomocí pinzety vhodíme dvě zrnka Kubicových úspěchů a vše (včetně obsahu kastrůlku) nalijeme do pekáče.
Dopijeme zbytek něčeho tvrdšího (v této fázi obzvláště důležité) a zapékáme.

Po zapečení pokrm vyjmeme, necháme vychladnout, vykrajujeme z něj kousky o velikosti ořechu a děláme z nich bobky.

Dobrou chuť !
05. 07. 2011 | 12:21

Pozvatel napsal(a):

Pane Hvížďalo,
opakuji, nejde o VV jako o postoj občanů této země.

Zásadní problém společnosti je, že lidé již vzali reformy "za své". Podobně jako kdysi budování družstev. Jen v ohlasech na blog Stránského je mezi diskutujícími ono slovo frekventováno 22x. Záměr vládnoucí famiglie se naplnil. Kdo "reformuje", nemá čas na blbiny!

Hospodaření státu se prý dá s jistou nadsázkou přirovnat k hospodaření jedné domácnosti. Také doma stále reformujete?

"Reformy" se tak s spolu s televizními seriály (zajišťují klid k práci) staly stěžejními "pracovně-ideologickými nástroji" mocenských elit.
Dominujícími jsou pravděpodobně růžová zahrada a "reforma" zdravotnictví.
05. 07. 2011 | 12:32

Pozvatel napsal(a):

Tenco
Palec nahoru za "Kydačovy dobroty" ;-)
05. 07. 2011 | 12:35

Kanalnik napsal(a):

Tenco: :D

Jinak si nejsem jist, kde autor bere svuj pohled, ze predcastne volby nic nezmeni. Zmenily by hodne, proto se jich ta vladnouci parta boji a dela vsechno proto, aby k tomu nedoslo.
05. 07. 2011 | 12:53

jan napsal(a):

politici rozkradli tuto zemi, nás pošlou do lesa čekat na božstvo a sami se užerou k smrti! Tak co chcete okecávat placenej tlachale?
05. 07. 2011 | 12:56

hoven napsal(a):

Tá vládní koalice je především spolkem zlodějů.
http://zpravy.idnes.cz/audit-smlouvy-statu-s-firmou-promopro-ukazal-na-lajdactvi-uradu-vlady-1z9-/domaci.aspx?c=A110705_111012_domaci_mku
05. 07. 2011 | 12:58

Sláma napsal(a):

Patřím také ke zklamaným bývalým fandům Veverek. Pan Hvížďala to nenapsal zcela jasně, tak to připomenu: dnes leži moc na ulici, záleží jen na tom, kdo příjde a zvedne ji. Všechny politické strany se totiž znemožnily a dnes získávají hlasy jen tak, že straší lidi tím, co by se stalo, kdyby vyhrál protivník.
Pokud by přišla rozumná středová strana, která by si dala za cíl nás rychle dovést na Západ (nikoliv do Bulharska, jako to činí Kalousek), tak by patrně brala vše!
Myslím ale, že pan Hvížďala, který patří spíše k tunelářům (jak to bylo s vytunelováním Mladé fronty, pane Hvížďala?), zbytečně Veverky démonizuje. Rozhodně nejsou horší, než zbylé dvě strany. TOP09 je stejný projekt jedné osoby, tedy Kalouska, který angažoval mediálně přijatelnou tvář stařičkého feudála a tváře ve svých obcí oblíbených starostů. Jediným rozdílem mezi TOP09 a Veverkami je větší ostřílenost černých ptáků. Jediným kladem Topolánka je, že vyvedl veškerou spodinu od Lidovců do své nové strany a dal tím lidovcům možnost se vrátit do sněmovny očištěni. Nejsem si ale jist, jestli tuto možnost lidovci využili.
Musím se v jedné věci Víta Bárty zastat. Současná dopravní koncepce pochází ze 60. let a je to skrz naskrz bolševické dílo. Současná koncepce vychází z předpokladu, že finanční prostředky státu jsou bezedné a proto se staví stavby, které nejsou ekoonomicky obhajitelné. To je celá idea vodní dopravy. Ve Velké Británii odešli od dalšího budování vnitrozemské plavby již v polovině 19. stol., ale my stále tupě trváme na jejím budování. To jsou ale jen vyhozené desítky miliard na tak nesmyslné stavby, jako je zvedací most v Kolíně či jezy u Děčína.
Dalším bludem socialistické dopravní koncepce je dálniční spojení všech krajských měst. Proto se staví úseky dálnic, které nejsou a ani v horizontu řady desítek let nebudou využity (viz analýza na serveru Aktálně). Místo značně drahých dálnic by se mohly a měly budovat silnice s trojpruhy a návrhovou rychlostí 90 nebo 100 km/hod, které by ulehčily dopravou přetíženým městům, odsouzeným čekat na chiméru dálnice. Prioritou by mělo být dobudování dopravního okruhu Prahy, která nejvíce trpí nesprávnou dopravní koncepcí z 60.let (nesmysl s protažením Magistrály centrem města).
Podle tisku je Šmerda exponentem TOP09 a proto mi je jasné, proč prosazuje pokračování socialistické koncepce - je v tom zájem betonové lobby!
05. 07. 2011 | 13:04

donal napsal(a):

hoven
no konečně ti to došlo jak se tady hospodaří pod taktovkou rádoby pravice a proč to mam platit ja a ty ve žvýšené DPH?
05. 07. 2011 | 13:07

Sláma napsal(a):

Pardon, v mém textu nahraďte Topolánka Kalouskem, už se mi ti kluci pletou!
05. 07. 2011 | 13:09

Otázkář napsal(a):

Hvížďala je spin doctor, proto je třeba jeho články brát s rezervou. V době kdy parlamentem prochází "reformy", které mají za cíl ožebračit co největší množství lidí a zadusit ekonomiku, se tento "nezávislý" novinář neustále bude strefovat do politicky odvařených Věcí Veřejných. Jediným smyslem je odvést pozornost od věcí opravdu postatných. Takže abych autorovi jen nekřividil. Svou práci dělá velmi dobře.
05. 07. 2011 | 13:44

hoven napsal(a):

donal,
ale ne, jenom tady opět někdo kopíruje muj nick. jinak co se týká zadlužování, plýtvání a zlodějen, tak si topolánkova vláda muže podat s čssd ruce.
05. 07. 2011 | 14:13

AC napsal(a):

Předčasné volby samozřejmě situaci na politické scéně zgruntu změní, ne že ne, autore, co je to za žvásty?
Vůbec si naopak nedovedu představit, že by se tahle komická dunící gerila dokázala udržet alespoň rok.
Někdy si tak říkám, je ta Peak fakticky tak naivní, anebo jen dobrá herečka? Možná obojí, naivní herečka.
05. 07. 2011 | 14:54

Carlos V. napsal(a):

Zjevně nastal čas modernizace.

Je třeba zapomenout na zkorumpovanou hru na demokracii, kdy o vítězství jenotlivých podnikatelsko-zlodějských uskupení rozhodují marketingoví triky a oblbování již zblblých konzumentů.

Je třeba odmítnout násilné formy vlády fašismu, komunismu apod.

Je třeba odmítnout i starou monarchii, postavenou na ničem než krvi a původu.

A je třeba vzít v úvahu i nové formy komunikace, internet a podobně.

Je třeba mít osvíceného mocnáře, který zařídí žádoucí stav věcí státních.
Který nebude vázán krví, původem či vůbec ksichtem, kterému k vládě stačí jen počítačový nick.
05. 07. 2011 | 15:17

Béda napsal(a):

p. Hvížďala,

a já již myslel, že konečně nadešel čas řezat d vlastního masa - do šéfreformátora Kmotra Kmotrů Kalouska a jeho vypečeného maskota Schwarzenbergerga.

A vy namísto novinku, opět přihříváte tisíckrát přihřátou, připálenou a již málem vysmrádlou stranu dinosauřích mláďat a korupčních nedouků VV.

PS: proč se třeba konečně nepustíte do "nezbytných" Kalousko-Drábko- Hegerových deforem? Anebo žeby jste je potřebovali něčím upozadit? Třeba politicky mrtvou VV?
05. 07. 2011 | 15:22

franťýk napsal(a):

autor
"Zdánlivě by řešení z této velmi složité situace mohly představovat předčasné volby, ale ty by při dnešním volebním systému s největší pravděpodobností žádnou změnu nepřinesly. Menšinová vláda by byla závislá na rozmarech Víta Bárty ještě víc"

Kde jste přišel na to, že by se v nové PS vůbec mohl Bárta objevit?. Vždyť VV je přece dneska už vyloženě ztrátový podnik.
05. 07. 2011 | 15:47

Vico napsal(a):

Sdělení pana Hvížďaly je jasné: ODS a TOP měly pro českého Pučmidráta připraveny velmi radikální reformy, které by zefektivnily penězovody vedoucí k těm, ze kterých rychle nabyté miliardy neudělají gamblery u inline hracích automatů, ale musejí je protlačit pomocí veverek. A veverka není právě nejvhodnější tažné zvíře.

Co s tím??

Taková šance 118 převahy se třeba i třicet let opakovat nebude. Tato koalice tuctu špinavců, byť nutně ne v dnešním vládním složení, dovládne i kdyby míra opovržení lidu obecného musela Nečase a spol přímo fyzicky bolet.

Hoši už stejně vzdali snahu "vypadat hezky". Sice si chtějí najmout nějakou agenturu, která to, dejme tomu za 100 milionů, Pučmidrátu vysvětlí, případně zavčas odhalí, že Sobotka ve Slavkově znásilnil důchodkyni, Škromach pravidelně jí psy, které mu dodává z útulků Marta Kubišová a Hašek měl milostný poměr s děkanem právnické fakulty ve Sládkovičovu Mojmírem Mamojkem.

Jestli vůbec nějaké předčasné volby přijdou, tak až poté, kdy na zámku v Bechyni oznámí Kalousek příteli Šťávovi, že vše dokonáno jest.

Je mi líto, že vám nemohu podat příznivější zprávu.
05. 07. 2011 | 15:48

kočka šklíba napsal(a):

"Zdánlivě by řešení z této velmi složité situace mohly představovat předčasné volby, ale ty by při dnešním volebním systému s největší pravděpodobností žádnou změnu nepřinesly. Menšinová vláda by byla závislá na rozmarech Víta Bárty ještě víc,...."

Nevím jestli jsem to dobře pochopila, ale on si Hvížďala snad myslí, že v předčasných volbách by VV ještě uspěly? A že by menšinovou vládu sestavili ti g....i z ODS a TOP, s podporou VV? Vždyt je to nesmysl.
05. 07. 2011 | 15:50

kočka šklíba napsal(a):

Franťýk byl rychlejší ;). Vico, je to pravděpodobné, a hodně smutné.

Jo a Peak není naivní, ví, že u koryta se musí držet za každou cenu.
05. 07. 2011 | 15:52

Rumcajs napsal(a):

Nevíte někdo, kde se dá sehnat alespoň kousek blbosti ?

Ty nenažraný levouni snad všechnu skoupili!
05. 07. 2011 | 15:54

nesvazák napsal(a):

Pane Hvížďalo,neházejte nás všechny do jednoho pytle,tak jako Váš přítel V.Havel nás obelstil,že jsme všichni vinni. Samozřejmě,že ano,ale někdo více,někdo méně... Já na rozdíl od Vás jsem po listopadu nic nezprivatizoval,tak jako Vy nestydatě Mladou Frontu a ani by mě ve snu nenapadlo volit pasáka zoufalců,kteří nemohou najít jinou práci,tak za 49kc na hodinu šlapou kolem ČEZU a jiných jistě transparentně získaných objektů... A Vaše zoufalá mantra,že volby nic nezmění je již směšná. Zkuste se pane Hvížďalo,změnit Vy a vraťte např. formou charity ty špinavé prachy z Mladé Fronty a domluvte i M.Komárkovi a dalším nestoudníkům.Děkuji.
05. 07. 2011 | 16:07

Rumcajs napsal(a):

nesvazák:

Pročpak jsi nic neprivatizoval ?
To jsi tak neschopný ?
05. 07. 2011 | 16:09

AC napsal(a):

franťýk

"Kde jste přišel na to, že by se v nové PS vůbec mohl Bárta objevit?. Vždyť VV je přece dneska už vyloženě ztrátový podnik."

Přesně tak, VV jsou už ztracené. Ale TOP09 jsou na tom úplně stejně. Z čehož plyne, že jediná ODS se - díky velké setrvačnosti v myslích lidí - dostane do PS, nikoli však už do vlády.
Za necelé čtvrt století jsme si holt už tak nějak zvykli na myšlenku, že pravice v parlamentu /ne-li ve vládě/ musí být a skrze tento umělý konstrukt se budou mnozí těžko smiřovat s tím, že i tato strana, kterou ODS reprezentovala a reprezentuje, spěje k zániku. Protože to co předvedla v koalici je stále ještě nedoceněná tragédie.
Jednoduše řečeno, pravice a levice si právě v této době vyměňují své historické role a kde bývalo vidět KSČM, tam bude napříště v opozici ODS.
Rodí se zajímavá konstelace stran. A ti, kteří by to měli vidět především, nemají pro jiné starosti čas. A až ho mít budou tak zjistí, že jsou z kola venku.
05. 07. 2011 | 16:18

nesvazák napsal(a):

Nejsem všehoschopný a nejsem loupežník a nespolupracoval jsem s STB,abych si mohl vzít úvěr na nezdařený podnikatelský záměr,atd..A nakonec jsem rád,protože bych dopadl jako Ty.Tzn. ležel bych tu od rána do večera,svátek nesvátek.Ale takto si musím vydělat na nájem a další,tak aspoň musím občas zvednout prdel a jít na vzduch...
05. 07. 2011 | 16:19

Stařeček napsal(a):

Radkin Honzák, také si ještě čínská "poslední vážná varování"?
05. 07. 2011 | 16:20

Stařeček napsal(a):

doplněk: ještě PAMATUJETE.
05. 07. 2011 | 16:22

Rumcajs napsal(a):

nesvazák:

S STB jsem nespolupracoval ani nebyl u komančů.
Přesto jsem úvěr dostal.
Privatizoval jsem garáž, o kterou neměli zaměstnanci zájem. Bývalý vedoucí je všechny obešel s nápadem, že se všichni zaměstnanci se složí a garáž koupí.

Nikdo nechtěl.
05. 07. 2011 | 16:24

AC napsal(a):

Rumcajsi,

no hlavně ať ti ta garáž vydrží:-)
05. 07. 2011 | 16:29

Rumcajs napsal(a):

AC:

Co je ? Už se zase chystáš zestátňovat ?
05. 07. 2011 | 16:37

ŽIVOT SÁM ... napsal(a):

HÁZET PERLY SVINÍM ?!
Pane Hvížďalo … nejste první, a (bohužel) ani poslední z vaší branže, kdo
haní současno, jakoby minulost pod taktovkou soc. populistů byla nějak úžasná.
Způsobili nejv. zadlužení ( 750 mdl. !!) = viz: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html
A KDO KDY VLÁDNUL SNAD VÍTE NE ... ??
Byli hlav. aktéry kauz, v těchto dobách hýbající společností a také ekonomikou.
GRIPPENY, PANDURY aj. = kdy byli tyto "akce" spuštěny .. ?!!

FVE (fotovoltaika) = KDY SE PŘIJAL TEN ZÁKON ... ZASE ZA SOCANŮ !!!
A proč je vůbec ten problém ?
No protože ti "úžasňáci" nastavili zákonem výkupní cenu na cca 14Kč !!!
V době kdy v Německu bylo 8 Kč !!!

No ale proč nepřihrát svým známým a kamarádům .. ne ?
A to že Sobotka odpustil 25 mil. (daň, penále, úroky) majiteli toho hotelu v K.V., kde měl Paroubek svatbu zadara !!! To Vám asi nevadí ... co ??
Jinak by stála 1.000.000,- Kč

A dalo by se pokračovat. ale bylo by to asi jako podle toho přísloví:

HÁZET PERLY SVINÍM NEMÁ ŽÁDNÝ SMYSL !!
05. 07. 2011 | 16:40

AC napsal(a):

Proč já a proč zase? Držím se jak vidíš stále stejné linie, celou dobu. To vy pravice jste si zadělali na velký problém a nechcete si ho připustit. Anebo ho nevidíte. Jedno z toho.
05. 07. 2011 | 16:43

Neo napsal(a):

Hlavně nezapomeňte že je to ONI a MY. Parlament a vláda nejsou naši zástupci, ale naši NEPŘÁTELÉ. Dokazují to každým svým krokem.
Prostě je to tak, že mafie kohokoliv buď koupí, zastraší nebo zlikviduje.
Potřebujeme proto muže, jako byl Robespierre, ale na omezenou dobu. Tedy, aby stačil zlikvidovat kmotry a nestačil se obrátit proti lidem!
05. 07. 2011 | 16:48

nesvazák napsal(a):

Život sám není černobílý,ale kdo neví,že p.Hvížďala rozhodně nehájí barvy socanů a že dnešní vláda je největší svoločí po převratu,tak si dovolím tvrdit,že je fanatik či má strach a rozhodně jeho slova nejsou perly...
05. 07. 2011 | 16:50

Béda napsal(a):

Rumcajs,

aby ti náhodou tu tvoji garáž, loupežníku jednou nezabavil exekutor, kterého ti do ní pošlou kamarádi z mokré čtvrti. Ti se jen tak nezakecaj! Jak se jednou rozjedou, pak se, dokud je co brát nezastaví.

Pamatuješ? Jednou jsem ti říkal, že se s tebou setkám na náměstí. Budeš tam stát a z plna hrdla řvát. Jak je to jen možné, jak mi to mohli udělat? Mně, který je měl tolik rád až mi z jejich **** hlava trčela! (Jen pomni Tomského žalozpěvy knížepánovi!)
05. 07. 2011 | 16:50

Rumcajs napsal(a):

AC:

Zločinci a lumpenproletariát budou problémem každé demokratické společnosti.

S tím se nedá nic dělat. Leda je vyhladit.
05. 07. 2011 | 16:51

Pozvatel napsal(a):

Ach jo, jak ten život sám je prolhanej...
05. 07. 2011 | 16:53

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Že se na nějaké demonstraci sejdem Bédo, to je docela možný.
Nikde přece není napsáno, že levičák nedostane nikdy rozum. A až se ke korytu dostanou socani, myslím, že příležitostí bude dost.
05. 07. 2011 | 16:54

Pamětník W2 napsal(a):

To Carlos V.
člověče, takových osvícených mocnářů už bylo. Jenže buďto se časem zkur** oni, nebo jejich nástupci...
05. 07. 2011 | 16:55

Béda napsal(a):

Rumcajs,

dneska jseš hodně sebekritický (příspěvek 05. 07. 2011 | 16:51), loupežníku.

Zdá se, že na tě dolehnul splín.
05. 07. 2011 | 16:57

AC napsal(a):

Rumcajs

Máš pravdu. Akorát že je oba vidíme někde jinde. Což ale vůbec neznamená, že na ně nedojde. Osobně si myslím, že pravice zapláče. Hořce zapláče. A víš proč? Protože je reprezentantem všeho toho zla od samého počátku. Jde o zkreslený pohled, já vím, pač na lumpárnách se podíleli všichni u moci, ale vykládej to pak lidem, kteří mají rádi zkratky a jasného viníka podaném na stříbrném tácu....
05. 07. 2011 | 16:59

Pamětník WW2 napsal(a):

Všiměte si, že vládnoucí pakáž pořád nesáhne na hazard, fakticky degresivní daň pro bohaté a Kalousek zuby nehty brání i fotovoltaický megatunel.
Pokud by kterákoliv z parlamentních stran (včetně ČSSD a KSČM) vzala zdanění hazerdu za své, nemohl by tento stav vůbec existovat. Takže, všichni jsou zkorumpovaní a patří postavit ke zdi!
05. 07. 2011 | 17:01

Karel napsal(a):

Fungující demokracie by z logiky věci měla být samoregulujícím systémem, který vybere řešení pro občany nejprospěšnější.
Nynější vláda je ale produktem systému, který je pro samé "pojistky" a účelové "úpravy" spíše platformou lobbismu a podvodů, kdy se nakonec vše uzavře slovy "zvolili jsme si to sami". Kdo hlasoval pro ProMoPro, ABL, ČEZ, soukromé fondy, farmaceutickou, betonářskou a pojišťovací lobby?
Ať už je chování VV i ostatních stran jakékoli, systému vyhovuje a je s ním v souladu.
05. 07. 2011 | 17:35

Jan Žura napsal(a):

Přátelé, studna nápadů u pravicových stran, jak podvést voliče, je bezedná. Vzpomeňte si na přeběhlíky (opakovaně), v případě volby pradoláskařského prezidenta uložení jednoho poslance do basy, jindy byly panem Kubicem poskytnuty denuncující materiály pro pana Langra a spol., jindy zase ošklivka Issová a skřet Mádl vyzvali spratky milujucí babičky a dědečky k bojkotu voleb, opět jindy létaly na politiky vajíčka atd. atd. Vždycky to vyšlo a vychází mi, že nejvíce se nechala klamat inteligence, mládež a Pražáci. Své si odpracovala vesměs pravicová média v rukou zahraničního kapitálu. Tak jakápak náprava? Jen a jen dostat znechucené voliče k volbám a ty křiváky dostat demkratickou cestou od koryt.
05. 07. 2011 | 18:15

Maja napsal(a):

Takoví jsme ?? Nevím kdo ale určutě tací jsou oni - politici. Ostatně co to je za politiky?? Jejich politický náboj jim dávají až hlasy lidí , kteří je volili. A to jsou obvykle lidé kteří je neznají a jejich foto vidí poprvé. Tak takový politický náboj má kdejaká babka z Horní Dolní a v momentě zvolení jej začne uplatňovat (alespoň ty agrsivnější). No a výsledek je tu. Máme co jsme chtěli potažmo co jsme si zvolili. Tudíž jaká pak politická scéna. Jaká pak politika??
05. 07. 2011 | 20:12

Cech napsal(a):

Je to opět velmi dobré pane Hvížďala.Pouze si dovolím doložit jednu pro Vás nepodstatnou věc a to je důvěra.
Vaše slova kterými napadáte každého z nás:
"My, jako občané, bychom si ale neměli stěžovat, protože tuto vládu jsme si zvolili sami, a to ve svobodných volbách".
Nezlobte se pane Hvížďala ale následně je možné dokázat jak důvěřiví jsou i samotní aktéři těchto cvičení s námi všemi.
"V polovině českého předsednictví se tehdejší vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra obrátil na ministra financí Miroslava Kalouska s žádostí o navýšení rozpočtu na předsednictví o 371 milionů korun. Ministr financí tehdy s žádostí přišel na vládu a peníze Vondrovi pomohl sehnat".
Údajně pro přesměrování těchto prostředků bylo nutné následující:
"V podstatě se jednalo o to, že vláda jako celek důvěřovala ministru financí, který důvěřoval vicepremiérovi pro evropské záležitosti."

Všem nám je jasné,že po tomto je nutné nějaké to zmanipulování směru pohledu.

No a tak se hraje na VV (nejsem jejich fanda ani náhodou).
Je nutné fackovat zleva zprava VV-čka, tak aby ztratily jakoukoli možnost.Tak jak poradce pana M.K. nasměroval je nutné aby zalezli do nory a spolupodílníci na moci byli rádi že přečkají v pohodě další tři roky.

Protože práce s dluhopisy ČEZu vyžaduje klid na práci i pro tak zkušené výše vzpomenuté harcovníky, podle jejich not.

No a pan Hvížďala se svoji povinností nás ubezpečit,že si LID a opozice ve své neskonalé moudrosti právě toto žádá.
05. 07. 2011 | 20:38

Jirka napsal(a):

Bohužel má autor v mnoha negativních názorech na věci veřejné pravdu. Ale v jedné věci se myslím mýlí. Že totiž Věci veřejné bude nadosmrti řídit psychopat Bárta. Já si stále myslím, že i mezi véčkaři se najdede pár inteligentních lidí, kteří pochopí, že Bárty se musí konečně zbavit. On je totiž jednoznačným symbolem fízlovství a úplatkářství a s ním nemůže žádná politická strana nikde uspět.
Ale uznávám, že dost dobře nechápu, proč toho policejní akademika Bártu všichni berou jako modlu a že třeba i bývalý nestraníka a ministr Šmerda přiznal, že obden k němu muselchodit hlásit své činy na ministerstvu. Když ho to před 14 dny prý přestalo bavit, tak se Bárta rozhodl ho sesadit. Možná se tedy pletu a mezi véčkaři samostatní a trochu inteligentní lidé nejsou a tenhle policejní psychopat je bude všechny ovládat, jako to dělal Mrázek až do jedné přesně mířené rány. To pak bude to méně inteligentní řešení, které bude muset někdo z véčkařů zvládnout už sám.
05. 07. 2011 | 20:42

Jarda napsal(a):

Věci veřejné jsou projekt na jedno použití a za jediným účelem. Podpořit prosazení reforem výhodných pro finanční skupiny sponzorující tuto stranu. Tento úkol splní a zaniknou.
Nádherná ukázka , jak za peníze je možné koupit mnohem víc dalších peněz...
05. 07. 2011 | 21:03

AC napsal(a):

Jarda
Ono toho zanikne víc, nejenom VV.
A podezírat je z tak sofistikované blamáže jak to děláte vy, bych si já rozhodně netroufl. Příliš jejich schopnosti přeceňujete.
05. 07. 2011 | 21:19

panak napsal(a):

Závěrem je tedy beznaděj. Anebo ne? Teoreticky by mělo být možné uvažovat o změně VV zevnitř, tedy pokud by demokratické mechanismy uvnitř strany zafungovaly a členská základna "naivních nadšenců" odstavila VV kmotry. Vždyť opravdu jedinou šancí je, tolikrát v diskuzi rozporovaná, odpovědnost jedince za celou společnost. Zmíněna zde byla ovšem pouze jedna jeho role - role voliče, což leckteré vede ke zkratkovitému dělení na MY/ONI. Opomenuta byla možnost policky angažovaného občana, který se snaží ovlivnit dění uvnitř politických stran. Dokud budeme stále omezovat své myyšlení dle schématu MY/ONI, nic se nezmění.

//To, že před volbami budou VV marketingově přesvědčovat veřejnost o své proměně, očištění a skutečnému zájmu o boj s korupcí, stejně jako ODS před posledními několika volbami, o tom nepochybujme. Stejně jako nepochybujme o tom, že tím leckoho přesvědčí.
05. 07. 2011 | 21:31

AC napsal(a):

:-))
05. 07. 2011 | 22:10

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 07. 2011 | 22:30

AL Jouda napsal(a):

To Sláma :
Také jsem volil VV a jsem zklamán. Ve spoustě věcí s Vámi souhlasím, až na tu problematiku vodní dopravy. Co říkáte tomu, že jedinou vodní cestou, která nás spojuje s mořem je Labe a to je většinu roku nesplavné ! Máme si této možnosti vážit nebo ji zavrhnout ? Vždyť při zesplavnění alespoň do Ústí nad Labem by v severočeském regionu značně ožil turistický ruch (cestování na velkých lodích) i obchod (levná přeprava trvanlivých komodit z Hamburgu a potažmo i ze zámoří).
05. 07. 2011 | 22:41

AC napsal(a):

Pane Stejskale,

to jste už rovnou mohl sejmout i jeho obdivovatele, vypadám tam jako osamocený blbec.
05. 07. 2011 | 23:12

Bavor napsal(a):

Taková malá, ale podstatná lež je ve slovech "předčasné volby, ale ty by při dnešním volebním systému s největší pravděpodobností žádnou změnu nepřinesly". Nevěřím, že by pan Hvížďala byl tak neinformován, aby nevěděl, že předčasné volby by přinesly PODSTATNÉ změny.
05. 07. 2011 | 23:56

kormoran napsal(a):

Asi zacnu tem VV fandit, z prosteho duvodu, ze jsem si prozil cechackovskou 'lasku''))))
06. 07. 2011 | 03:10

kormoran napsal(a):

Ono sockom nikdy nesedelo co bylo , je a bude dle jejich gusta . Nebo zaznamenal z historie snad nekdo neco jineho?

Pouze jsem vypozoroval svrhavani , nezodpovedne krepceni a poskakovani trikrat i vice plnoletych samanu s anarchistickou hlavou velikosti Zeppelin bez koncepce reseni))))

Prominte omyl ! Reseni maji! - Ukrast - odsoudit- vytvorit akcni vybory a zvanit a na tyto zvasty je treba projit pouze jejich skolou!)))
06. 07. 2011 | 03:26

Pepa Řepa napsal(a):

Rumcajs
ať Vás-kolego-uráží a dehonestují.
Žijeme přece v době, kdy se nejgeniálnější myšlenky i objevy, které posunuly lidstvo dopředu rodily v garáži.
Jednou bude řáholecká garáž v čítankách po celém světě.
http://www.youtube.com/watch?v=sGF9k1SRRBI&feature=related

Kozí taťka píše paměti. Proč ne Vy?
Kdo jiný-než Vy.
Kdy jindy-než teď.
Kde jinde-než tady.
06. 07. 2011 | 06:39

Béda napsal(a):

Autor,

malá technická k nadpisu. VV jsou v určitém smyslu stranou velice vypočitatelnou, řekl bych průzračnou a konzistentní.
Ve smyslu zachování dinosauří triády. Tento soukromý podnikatelsko kmotří subjekt vzniknul ve skutečnosti jenom jako prostředek přisání se k moci a k majetkovým transferům.

Jedno je zcela nepochybné. Dobrovolně se podvodné mládě chameleonských dinosaurů a kleptokratů moci nepustí.
06. 07. 2011 | 06:54

Honza napsal(a):

Dávám na to krk,že se VV moci sami nikdy nevzdají ani neostoupí z koalice.Uvidíte že povládnou celé 4 roky(zbývají ještě 3 roky)a jestli prohlasují něco s opozicí,bude to jenom aby se zviditelnili a získali nějaké hlasy,protože jsou monetálně na dně a na nevolitelném místě.Myslím že tohleto jim již voliči nezblajznou a půjdou po volbách za ODA,US a Stranou zelených na smetiště politických dějin.Aby se stali důvěrnými museli by úplně obrátit a ne jenom řečmi a proklamacemi ale hlavně činy.
06. 07. 2011 | 07:43

Maximus napsal(a):

Rumcajs napsal 05. 07. 2011 v 15:54:
Nevíte někdo, kde se dá sehnat alespoň kousek blbosti ?
Ty nenažraný levouni snad všechnu skoupili!

Rume, ty už jí nemusíš shánět, máš jí sám dost, že bys mohl rozdávat!
06. 07. 2011 | 07:57

Jag napsal(a):

Přesně tak.Od lidovců umělých pravicových topáků už víme co čekat.Zase jen kolaps a pád do propasti dluhů.Jak se říká,když do pekla tak na pěkném koni,takže budu volit zase něco jiného než tam sedí.Třeba konzervativní stranu.Nakonec proč pořád zkoušet obehrané zlodějny.
06. 07. 2011 | 08:09

Jag napsal(a):

Pane Hvížďalo,já jsem je také volil a o žádné naivitě nevím.Četl jsem prostě program a podle toho volil.Že jsem pak sám poznal,že pan ministr Jankovský je podvodník a lempl je jiná věc.To ale s žádnou naivitou nesouvisí.
06. 07. 2011 | 08:12

Jan Žura napsal(a):

Ředitel STEM Jan Hartl vysvětluje, proč Češi do toho nepůjdou. Zbaběle on nebo redakce aktuálně nepřipustila k jeho úvaze diskuzi. Pokud dodává vládě podobné rozumy (kupodivu jim ale věřím), bude si tato panská vláda dělat s lidem co chce, aniž by riskovala nějakou revoltu. K Věcím veřejným, kterým tolik lidí věřilo: ani je nenapadne odstoupit. Padesátitisícový a vyšší příjem za dřepění v Poslanecké sněmovně se jen tak na ulici nenajde a navíc to vypadá, že se ve vládě postupně všichni vystřídají a tam jsou platy ještě o něco vyšší. S těma kecama už pomalu mohou přestat. Jsou to stejní křiváci jako modráci a novomodráci.
06. 07. 2011 | 08:14

občanka napsal(a):

1. Dalo se čekat, že přijde-li někdo nový na rozdělený dvorek, nastane mela. První byl bohužel Kalousek, jehož první otázka při jednání byla, zda je tam Bárta za VV nebo za ABL, čímž vytvořil první konflikt. A myslím, že se měl opakovat stejný scénář, jako když do lidoveckých pašalíků přišel naivní Čunek. Podle vzoru: hodím na tebe kýbl bláta a pak budu křičet, že páchneš. Bárta ale není Čunek a pak opakované schéma už není tak zajímavé, takže není ani tak účinné.
2. Opravdu mě překvapilo, jak se novináři pustili do kolegy, který se stal politikem. Namísto toho, aby byli rádi, že někdo z jejich řad může politiku ovlivnit, všichni začali Johna hanět, že by od něj pes kůrku nevzal.
3. Zásadní špína u nás pochází ze stáje Mladá fronta Dnes. Píši to takhle nezkratkovitě, aby si mladší uvědomili, že je to postkomunistický deník, který zprivatizovali (tedy zadarmo převzali od socialistického státu, možná, že dnes bychom už řekli ukradli) jeho redaktoři a následně prodali do Němec. Je více než příznačné, že nikdo z novinářů se nestará o to, kdo nám tu špínu vytváří a proč.
4. A konečně pane Hvížďalo, vážím si vás, prosím zůstaňte na tom piedestalu. Je čas odejít. Řada lidí by ty vaše názory vzala za své a přestala používat svoje oči, uši a hlavně mozek. Prosím, už jen čtěte, ale nepište. Děkuji.
06. 07. 2011 | 09:18

občanka napsal(a):

Pardon zapoměla jsem reakci na tvrzeni sociologa Hartla: Češi nepůjdou do ulic, protože se mají tak, jak se nikdy neměli. Např. celá třetina jich jede na zahraniční dovolenou, loni v krizi prosázeli 125,6 mld., přihlašte se, kdo z vás nemá doma teplou vodu a ústřední topení, kdo se bojí, že rodina nebude mít na drahou operaci, kdo šetří dětem na studia (jako ve většině států tohoto světa), a tak bychom mohli pokračovat. Prožíváme závěr zlatých časů, a popravdě většinou víme, že nelze věčně žít na dluh, i když to tvrdí Sobotka(ČSSD), ten, který zároveň doma pečlivě šetří a na luxusní byt dokázal "uškudlit! z poslaneckých náhrad.(Neměla by být ministrem financí paní Sobotková?)
Pokud někdo říká, že nejsme v Řecku, má pravdu. Zatím. Ale abychom tam nebyli za 5 let, je nutné prostě snížit výdaje státu, jakkoliv. Dnes se tomu říká reformovat, ale je to stále jen nutnost neutratit víc, než vydělám. To je celá reforma.
06. 07. 2011 | 09:27

Béda napsal(a):

občanka,

jděte s těmi demagogickými plky někam! Zloději v čele s óbrkmotrem Kalouskem a sběratelem per kradou dál jako kdyby se nechumelilo a okrádáným, ze kterých mnozí jsou již na hraně přežití jsou napáleny "pokuty", kterým nelze utéct. To je celá vaše tzv. deforma.
06. 07. 2011 | 09:45

donal napsal(a):

občanka
nejvetší špínou jsou pravě VV protože ODS a TOP tady nejak fungují 20 let a VV slibovali že to změní změní celou politiku budou bojovat s korupci bude se hlasovat po internetu a co se stalo podvedli voliče a vládnou tady s těmi co to tady mršili těch 20 let v televizi prohlašují že neveděli jak jsou kmotři silný v politice tak proč podporují vládu? tim podporují kmotry pro mě jsou VV podvodem a voliči jim to doufám spočítaj při příštích volbácha doufam že o nich už neuslíšíme stejně jako o zelených
06. 07. 2011 | 10:08

Pepa z depa napsal(a):

Milí zlatí, tak jste si povyměňovaly názory a jen jeden za něco stál, protože popsal skutečnost a to tím, že Tencokydáhnůj uvařil ty bobky. Ano to bylo to jediné, co voliči dostali po volbách a při jejich ochutnání jim došlo, že jejich volba nebyla to PRAVÉ OŘECHOVÉ a jediná možnost jak to ZMĚNIT je GENERÁLNÍ STÁVKA a všechny ty pilíře moci a vlády, které ty bobky UKUCHTILY, velmi rychle HEDVÁBNOU ZMĚNOU za pomoci referendem přijaté nové kuchařky OBČANSKÁ ÚSTAVA se zvoucí, již začali OBČANÉ ČR uvařiti a upéci novou OBČANSKOU SPOLEČNOST bez těch špatných a zlých ingrediencí, že? Ano a celý tento recept je popsán na www.vymenilijsmepolitiky.cz. A jen na OBČANECH záleží, jak dlouho ty bobky budou chtít ŽRÁT. Nebože by Nám tak chutnaly? Tak vězte, že 4. odboji a Pepovi z depa již lezou pěkně krkem VEN a proto hezký den přejeme VŠEM, 4. odboj a Pepa z depa.
06. 07. 2011 | 10:27

viki napsal(a):

Pane Hvížďalo,nemohl by jste se pokusit vydyndat od těch co propagují tzv."reformy" jejich konkrétní cíle?
Kedy: Konkrétní cíle reforem.
Není přece docela dobře možné neustále mluvit o reformách,zavádět je a nevidět cíl!
06. 07. 2011 | 10:45

Kvakin napsal(a):

Hvížďalo, VV jsou možná v lecčems nevypočitatelné, ale v tom nejpodstatnějším jsou čitelné jak slabikář. Z vlády - vzdor permanentnímu vyhrožování - neodejdou a reformy z díly TOP 09 (Kalousek, Drábek, Heger) jednoznačně podpoří, od protestních vyhlášení ustoupí a zdůvodní to metodou strany Zelených, a sice že na základě ústupků dosáhly něčeho (čeho?) daleko cennějšího, takže z 1001 protikurupčních opatření, která jsou prý z díly VV, jich mají již splněno 666. Peak je ještě méně nečitelná než VV samy: mateřská dovolená s dvěma malými Číňánky ji po 5 letech znudila, co znala ze školy a ze dvou leté praxe advokátní koncipientky, už zapomněla, do VV na Praze 1 to měla blízko, a tak se dala na politiku. Chtěla být ministryní, bude jí a zůstane jí, i kdyby třicet válek VV s koaličními partnery bylo vybojováno a stovka ústupku byla provedena.
06. 07. 2011 | 11:19

kelt napsal(a):

Pan poslanec Polčák-TOP,když zjistil na zavěr HYDE-Parku,že koalice má podporu celých 13% těch,kteří pořad sledovali,koukal jako když mu ulétly včely,jak se u nás v Česku říká.
Nevěřil vlastním uším.
Pane Hvížďalo,když budeme abstrahovat od všech průšvihů,co trojkolka za jeden rok svého působení stihla,tak zbyde to podstatné.
Tato vláda byla postavena za základech "řecké lži"a v tomto trendu pokračuje.
Naprosto ztratila legitimitu pro svoje další působení,ale zřejmě nás doreformuje až do dalšího stádia hospodářské recese,vyplývají z "reforem"které jsou a budou dle Kalouskova scénaře
permanentními tupými škrty,které rozvrátí finanční stabilitu
této země.
Čím to asi je,že každá z pravicových vlád dokázala tuto zemi dovést jenom k "balíčkům"a pak se proučet?
Tato možná vydrží,ale výsledek bude stejný.
Jak jednou řekl M.Zeman, další vláda najde "spálenou zemi"a cesta k nápravě bude dlouhá.
Jenom doufám,že český volič přestane při příštích volbách skákat na špek v modré síťovce.
06. 07. 2011 | 17:40

Jag napsal(a):

Kelte Zeman něco napravil?hahahahahahahahahaha.Státní dluh za jeho vlád vyskočil,banky prodal za pár šušňů a dnes by se prodaly v miliardách a nakonec tady zanechal ne spálenou,ale ještě k tomu vyžranou zemi.Práce na dluh mu dlouho nevydržela a úrokové sazby do kterých tak tepal se v době konjuktury nezvyšují,ale snižují........a on je snižoval jen proto,aby mohl státní dluh tisknout levněji.....a pomohlo to?Máme snad po státním dluhu a spálené zemi?hahahahahahaha.
06. 07. 2011 | 17:54

Anička z Kuřimi napsal(a):

viki
cíl reforem je jasný, kdo nereformuje není IN.
Po 1. reformě financí v podání Kalousek-Topolánek se superhrubou mzdou a rovnou daní
se zjistilo, že není na důchody. Tak budem reformovat důchody zvýšením DéPéhá.
Nyní se navíc zjistilo, že chybí ještě 30mld za půl roku.
Ubezpečuji vás, že jsem odpovědný hospodář, říká Míra a jde za Péťou,
aby svolal K15.
Musíme reformovat reformovatelné, kdo nereformuje, jako by nebyl.
06. 07. 2011 | 18:02

kelt napsal(a):

Jagu-nic jsem nepsal o tom,co M.Z.napravi,ale co zdědil.
Jelikož jste si zřejmě nedal práci s vyhledáním faktů,tak tady jsou:
-Klausova vláda skončila v roce ´97 po "balíčcích"a skandálu s financováním ODS/Bács,Singha,Pepa v Hong-Kongu atd./
-v této době okolní postkomunistické země rostly tempem růstu HDP mezi 4-6%,Česko-2%
-Zeman zdědil Konsolidační agenturu do které Klaus uklízel dluhy z nesplacených úvěrů našich privatizátorů ve výši 235 mld.Kč
-IBP byla vytunelována hrozilo,že střadatelé přijdou o zhruba 4OO mld.Kč-její urychlený prodej byla jediná možnost,to nezpochybňuje ani Kalousek
-Klaus zavedl tzv.bankovní socialismus,kdy ještě tehdy státní banky na vnější tlak dávaly nevratné úvěry-viz.Konsolidační agentura. To muselo skončit a jediná cesta byla je privatizovat.
Pokud Vás zajímají ty "hubičky"tak si je najděte-dá se to vygůglovat.
Jak se vyvíjelo hospodářství vlád ČSSD-viz.ČSÚ.to jde lehce najít.
Také lze najít jak to bylo za Topolánka a teď a pokud je Vám to k smíchu,tak si poslužte.Ale to co zažíváme od roku 2006 je spíš k pláči-kromě Řebíčka,Dalíka,Oulického a jim podobným,ti jsou vysmátí a za vodou.
06. 07. 2011 | 18:23

pich napsal(a):

Co pravý "diskutér", to bůh, odborník, znalec a hvězdopravec.

Nevím, k čemu je potřeba "dikutovat" o těch "vjecech".

Když měla manželka "věci", tak byla holt pauza.

Ta pauza u vjecy bude ještě tři roky. Pak už nebudou.

Vydržať.
06. 07. 2011 | 22:00

dědek mirda napsal(a):

Kopata kopat do VV ,aby nebylo vidět na skutečné zloděje.Kdo to platí? Nevěřím,že všichni jsou mimoni.Kdo přemýšlí je mu jasné odkud vítr vane,Kalousek se drží ve stínu a pouští štěkat Polčáka s Gazdíkem.
Naopak, pane ? Hvíždalo spoustě lidí začínají být VeVerky volitelné,pokud vadí s-iním tak musí být dobré)))))))))))
Jinak souhlas s občankou hezky napsané.
07. 07. 2011 | 01:10

tož napsal(a):

nojo, no. To je přeci tak fajn, že máme tydlencty interneti. Lidi se vyřáděj, vyblinkaj, zlost je přejde ... a je to. A vovovo voto přeci de, né?
07. 07. 2011 | 23:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy