Ladislav Bátora: zmatený muž na nebezpečném místě

26. 07. 2011 | 11:55
Přečteno 8060 krát
I tak by se dalo komentovat jmenování Ladislava Bátory ředitelem personálního oddělení ministerstva školství ministrem Josefem Dobešem.

Protesty odborné i politické veřejnosti proti jeho vstupu na ministerstvo začaly již v době, kdy se spekulovalo, že bude Dobešovým náměstkem. Byly zapříčiněny Bátorovými názory a volební kandidaturou za rasistickou Národní stranu, jejíž program však ani nestudoval, protože kandidoval jako nezávislý, jak sdělil novinářům. Do funkce na ministerstvu ho podle idnes doporučil prezidentův poradce Petr Hájek, jenže kvůli protestům pan Bátora skončil v únoru na funkci poradce, kde dostal za úkol zorganizovat audit nemovitostí, které vlastní či spravuje ministerstvo školství. Minulý týden ale povýšil, a protože protesty pokračovaly, pan Bátora předstoupil ve čtvrtek 21. července před novináře, kde se pokusil proti všem nařčením hájit.

Podívejme se na to jak. Novináři panu Bátorovi mimo jiné položili otázku: Jak vysvětlujete skutečnost, že prvorepublikovou knihu jménem Zkáza Slovanů, která obsahuje věty jako "všechno zlo pochází od židovských bastardů", jste v jednom ze svých textů označil doslova za skvělou? Pan Bátora odpověděl, jak zaznamenala Mladá fronta Dnes, takto: "Já jsem zkázu Slovanů četl v sedmnácti letech a působila na mě skvěle, protože popisovala, jak údajně bolševici stahovali bělogvardějcům kůži z rukou. Tím u mě komunismus skončil, otevřelo mi to oči." Na doplňující dotaz, jestli se panu Bátorovi zdají skvělé i antisemitské výroky v této knize, šéf personalistů odpověděl slovy: "Já se na to podívám, nemůžu komentovat útržky."

Vezmeme-li Bátorova slova vážně a soustředíme se jen na fakta, která nám sdělil o knize Rudolfa Vrby Zkáza Slovanů, jež pro něj v sedmnácti letech byla důležitá, protože kvůli ní skončil s komunismem, můžeme konstatovat dvě věci. Za prvé, že pan Ladislav Bátora je ročník 1952, sedmnáct mu bylo v roce 1969, tedy rok po okupaci Československa sovětskou armádou, a proto je podivné, že ke změně pohledu na komunistickou ideologii potřeboval až zmíněnou knihu. A za druhé ve Vrbově knize Zkáza Slovanů není jen nějaká antisemitská zmínka, ale tato obsáhlá dvoudílná kniha, která má přes 500 stran, je celá prodchnutá duchem antisemitismu, a proto je odborníky považovaná za jednu z nejantisemitičtějších českých knih dvacátého století. Je plná antisemitských narážek, pomluv a hanobení Židů. Vyzdvihuje známé antisemitské podvrhy jako jsou Protokoly sionských mudrců, Hrobaři Ruska od Alfreda Rosenberga, který byl jedním z hlavních ideologů nacistického Německa. V Norimberkském procesu byl Rosenberg v roce 1946 odsouzen k trestu smrti.

Podobně zmateně tento muž odpověděl na otázku, proč v roce 2005, kdy mu bylo 53 let, navštívil uzavřenou antisemitskou přednášku Vlastenecké fronty, když řekl: "Nevěděl jsem, že je to nepřípustné." A ani mu nebylo divné, že přednáška je uzavřená: tedy určená jen zřejmě pro vybrané příznivce a sympatizanty.

Za náhodu nelze považovat ani to, že v roce 2007 zakončil tento muž svůj komentář na obhajobu prezidenta Klause, který brojil proti Kaplického návrhu knihovny, slovy: "Proti ideji ideu, ale proti pěsti pěst!" Jak připomněl kolega Ondřej Šťastný, jde o heslo předáka prvorepublikové Národní obce fašistické, generála Gajdy. Bátora na dotaz novinářů odpověděl: "Nečetl jsem Gajdovu knihu Stavovský stát. Při jeho vzdělání měl ale vědět, že Radola Gajda byl v roce 1926 v demokratickém Československu za své fašistické názory degradován a propuštěn z armády a v roce 1933 za tzv. Židenický puč, kdy 70 příslušníků Národní obce fašistické zaútočilo na místní kasárna, byl odsouzen k šesti měsícům vězení.

Přes všechny uvedené skutečnosti ale dostal Ladislav Bátora, který působil v posledních pětadvaceti letech v šesti různých politických stranách či uskupeních, po třinácti měsících 27. června 2011 od Národního bezpečnostního úřadu prověrku na stupeň "přísně tajné." To je důvod, proč dnes tvrdí: "Nejsem extrémista, mám na to papír." I tato obhajoba zní v uších normálního člověka poněkud nepřesvědčivě a spíš připomíná výroky zmatených lidí, kteří tvrdí: "Mohu vám nadávat, mám na to papír od lékaře."

V demokratické zemi by zřejmě měl existovat orgán, třeba Nejvyšší správní soud, který by rozhodnutí Národního bezpečnostního úřadu prověřil. Všechny výroky Ladislava Bátory totiž poukazují jedním směrem a sklony tohoto muže, byť by byly třeba nevědomé, by mohly právě kvůli tomu nebezpečně ovlivnit personální politiku ministerstva, které má na starosti výchovu mladých generací. Jeho počínání se zdá být ale spíš než důvodem k analýze k diagnóze: vykazuje znaky amence či dezorientace, tedy názorovou rozkolísanost.

Advokáta Tomáše Sokola, jako daňového poplatníka zase na kauze Bátora, jak mi sdělil, zajímá: "Jakými tento muž disponuje schopnostmi a zkušenostmi pro úřad vrchního ministerského personalisty. Míním zcela vynikajícími schopnostmi, protože jinak nevidím důvod, proč by měl být na tento úřad instalován někdo zvenčí. Je to nepolitická pozice a podle mne by měla připadnout kariérnímu úředníkovi, který na ní profesně dospěl. Považuji za dost nešťastnou praxi, bohužel kvetoucí nejvíc ve státní správě, když se nový vedoucí, zejména ministr, ‘opevní’ svými lidmi, které pak následující ministr promptně vyhází." I proto se nelze divit tomu, že proti povýšení pana Bátory protestují hlavně opoziční politici a Ondřej Liška ze Strany zelených. Hnutí Tolerance a občanská společnost dokonce vyzvalo premiéra minulý týden, aby kvůli Bátorovi odvolal i ministra Dobeše.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

deep throat napsal(a):

Pane Hvížďalo,

tesat do žuly.
P.S. Vaše starosti bych chtěl mít asi tak pět minut před smrtí!
26. 07. 2011 | 12:10

Mud.. napsal(a):

Aniž si to uvědomujete, přesně k vůli takovým názorům vznikají nový "Breivikové"!
26. 07. 2011 | 12:14

Ivan napsal(a):

Pane Hvížďalo,asi nevěřím vlastním očím.Vaše morální nadřazenost a názor, že pouze vy a vaši souvěrci máte patent na absolutno mě děsí! To glajchšachtování je pouze důkazem o vašich bolševických názorech! Je to takové "Budete se mít dobře i kdy nechcete a protože byste mohli také myslet, my vyvolení nad vámi budeme bdít". A k seznamu knih:Například J.Š.Baar se také ve svých knihách o židech nevyjadřuje moc dobře.Že bychom ho zakázali a jeho čtenáři by neměli přístup do státní služby?
26. 07. 2011 | 12:24

kolja napsal(a):

Je to celé navenek nepochopitelné, jakási mocenská hrátka z Hradu, ministr se ho urputně drží, musí za tím být velice konkrétní Klausův zájem.
26. 07. 2011 | 12:25

Tenco napsal(a):

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/necas-trva-na-svem44-batora-je-neprijatelny/

:((((
26. 07. 2011 | 12:33

Občan Josef K. napsal(a):

Pane Hvížďalo, absence identity je nemocí této země, byť je to velké zjednodušení. Nejsem překvapený tím, že většina diskutujících pod Vaším blogem i blogem pana Pehe, má zjevně extremistické postoje, obdivně dávají najevo svou nevzdělanost, drby vydávají za historická fakta, jsou xenofobní. Tito lidé, dle průzkumů, nejsou schopni ovládat své finance s výhledem delším než tři dny, své společenské postoje formulují na základě své bezmoci. Bezmoc plodí strach, lenost plodí bezmoc...Nebuďme zaskočení podporou ideí norského fundamentalisty v Česko. Je realitou.
26. 07. 2011 | 12:37

Tenco napsal(a):

Více:
F. Koukolík : Mocenská posedlost
Nazare-Aga, Isabelle : Nenechte sebou manipulovat

Pro ty jednodušší/Antropolog, Pepa Řepa.../ :
Honzíkova cesta, Malý Bobeš, Medvídek Pú /nutno dodržet pořadí !!!!/
26. 07. 2011 | 12:39

Ivan napsal(a):

Bohužel totalitní manýry nemá jen pan Hvíždala a jeho souvěrci. Např. způsob irského referenda opravdu svědčí o názoru na demokracii v Radě EU a parlamentu EU. Nelze se pak divit, že nám vstávají noví Urválkové, kteří tak rádi posuzují a poučují, ev. i odsuzují druhé, když mají takový příklad.
26. 07. 2011 | 12:40

alna napsal(a):

Pane Hvížďalo, Vy pana Bátoru znáte? Já ne, nemám na něj vyhraněný názor, a nedokáži si jej vytvořit. Nedovolila bych si kontraverzního člověka soudit podle toho, co o něm píši noviny nebo lidé, jako vy. Vy posuzujete člověka podle tohu, že si v 17 letech přečetl nějakou knihu a vytvořil si nějaký názor? A četba Radoly Gajdy, no to je úplná hrůza. Musím Vám říct, že já mám státnici z marxismu-leninismu, četla jsem knížku J.V. Stalina: Marxismus a národnostní a koloniální otázka. A taky Tocquevilla a Ferdu Mravence a Korán. A taky mám státnici z angličtiny. Co z toho vyvodíte? Není to na Vás moc složité?
26. 07. 2011 | 12:50

Tolerance napsal(a):

Na základě Norské tragédie, by měl K. Schwarzenberg a další politici rychle vyvinout velké úsilí, aby neofašisté, neonacisté extrémisté v České vládě byli okamžitě odvoláni ze služeb státu !!! Protože prezident Klaus extrémisty propagoval a doporučoval a doporučuje /např. Bátoru ministru školství Dobešovi.../ a další jsou ve službách u Nečase, Šimůnkové...
/Schwarzemberg a další politici ani proti tomu neprotestovali, nezasáhli, i když veřejné mínění voličů je proti najmenování extrémistů do vlády, je to neomluvitelný Český skandál!!!/,
proto by měli na prezidenta Klause podat trestní oznámení za propagování extrémismu v Česku a tím poškozování České republiky a Klause, prezidenta co nejrychleji odvolat, potrestat... !!!
Poradci místních vládních činitelů si totiž s Breivikovými názory do velké míry notují: na MŠMT sedící Ladislav Bátora, (nedávno povýšený) sympatizant zaniklé krajně pravicové Národní strany, Petru Nečasovi radící Roman Joch, častý návštěvník akcí Iniciativy D.O.S.T., a Monice Šimůnkové zase Matyáš Zrno. Za (rady k) toleranci by metál ani jeden z nich zcela jistě nedostal...,
pokud K. Schwarzemberg nezasáhne, sám by měl odstoupit z vlády a jít do penze, pak je ve vládě k ničemu, pak to je jen stařec politik s pivní lží, bez morálky, kterého zajímají jen peníze..., pak je v kategorii -úroveň Drobil, Řebíček, Vondra, Paroubek... !!!
26. 07. 2011 | 12:51

Oslýk jednoduššší napsal(a):

Tenco:

Pořadí jsem kdysi dávno dodržel... a to jako ze mne bude fašista...?
26. 07. 2011 | 12:52

Tenco napsal(a):

Oslýk bazální
Naopak. Z původně egocentrické bytosti s tím nejnižším modem přivlasňování (všecko strkat do pusy) vyspějete v oslíka chápajícího.
Příklad : Při četbě F. Koukolíka budete zakusovat chleba s bůčkem a přitom kniha po přečtení zůstane neporušená - s neokousanou vazbou a s listy takříkajíc neztracenými v nenávratnu.

Fašista ?
Fuj ! Kdo tady mluví o fašistovi ?
Blog je přeci o samých vzdělaných, uvážlivých , nepředpojatých bytostech - vybavených kritickým rozumem !
26. 07. 2011 | 13:05

Oslýk meditující napsal(a):

Tencokyda hnuj:

No, ani po četbě toho Koukolíka a jeho zachování se nezměnil můj pohled, že ten Bátora vyzerá ako dajaký fašista.

Možná, kdybych četl panem Hvížďalou zmíněnou (a nikoli doporučenou) četbu od toho Gajdy a dalších, tak by už mi tak fašistický nepřipadal.
Čert ví.
26. 07. 2011 | 13:11

Hejhula napsal(a):

Pan Klaus by měl dát panu Bátorovi nějaké dobře placené místo prezidentského poradce a bylo by po problému. K těm podivným existencím, co tam už jsou (Hájek, Jakl) by Bátora určitě zapadl.
26. 07. 2011 | 13:16

Loajalni občan napsal(a):

Pane Hvížďalo, co se týče Vašich komentářů k domácí scéně, zřídka s Vámi souhlasím, nicméně toto je jeden z případů. Správný postoj má advokát Sokol, k jehož názoru dodávám, že Česká republika zoufale potřebuje zákon o státní službě (a to tak jak byl přijat před deseti lety) a nikoliv současná plichta, o kterou se snaží Nečasova vláda. Problémem totiž není ani tolik, jestli pan Bátora je či není antisemitou a za jaké strany kandidoval ve volbách, ale že zřejmě o personalistice na Ministerstvu školství vůbec nic neví a místo dostal přes tlačenku pana prezidenta. Je velice smutné, že státní úředníci, kteří léta svědomitě pracují nemají nejmenší šance na povýšení, protože všechna vedoucí místa se zadávají přes protekci a stranickou příslušnost. Ještě horší je, že státní úředník nepožívá ani nejmenší ochrany proti příkazům svého šéfa, který je ve funkci obvykle na několik měsíců a odskočil si tam ze své firmy aby si nadělal konekce nebo uzavřel výhodné obchody. Ilustrativní je případ pana Michálka (ve veřejné správě nikoliv ojedinělý).
Žijeme v hodně divné společnosti...
26. 07. 2011 | 13:17

martys napsal(a):

alna:

čím je Bátora tak schopný, že on jediný je schopen udělat audit majetku? čím je tak výjimečný že jedině on zachrání personalistiku na min. školství?

mimochodem stačí že kandidoval za extrémisty - v anglii rezignoval šéf policie protože vzniklo podezření že nezvládnul svoje podřízené a ti špiclovali pr obulvár....tak se to řeší ve slušné společnosti.
u nás mají všichni hroší kůži a začnou se ohánět zákonem na ochranu osobnosti, bezp. prověrakama (uplacenýma) a svobodou jedince a když je nejhůř tak je justiční mafie očistí

v tom je ten rozdíl mezi slušnou společností a námi
26. 07. 2011 | 13:20

Petr napsal(a):

Bátora pochází z Národní strany. Jandák pochází z Republikánů. Tak jakýpak rozdíl.
26. 07. 2011 | 13:21

Taoiseach napsal(a):

Ivan

"...způsob irského referenda opravdu svědčí o názoru na demokracii v Radě EU a parlamentu EU"

O způsobu irského referenda rozhodly irské orgány v souladu s irskou ústavou. Pro Vaši informaci: Evropský parlament v podstatě nerozhoduje téměř o ničem.
26. 07. 2011 | 13:23

jozka napsal(a):

Takovych zmatenych muzu na nebezpecnych mistech u nas je...

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=708531
26. 07. 2011 | 13:25

Tenco napsal(a):

Joch, Bátora, Langer, Dobeš, Klaus, Kalousek, Nečas....co je spojuje ?
Poměrně velmi krátká/nebo žádná/ profesní zkušenost via prosazení se na tom, co všichni tito nazývají svobodným trhem. konkurencí, podnikatelským etosem, individualismem...

Jde vesměs o lidi, kteří mají plnou hubu keců o tom, jak je stát špatný hospodář, jak nic neumí, jak je třeba ho omezovat...
...a plné kapsy erárních peněz./ať už přímých, nebo přes granty, dary, dotace, sponzorské dary../

Tihle si z vás dělají srandu.
Ze všech normálních, poctivých zaměstnanců, podnikatelů, doktorů, právníků...kteří se prosazují na skutečném trhu.
Dělají si srandu, experimenty...a vše platíte vy.

oslýk dotěrný
Mně je Bátora lhostejný. Odmítám ho nosit v hlavě.
Tak už , oslýku, neotravujte - ju ?!?
26. 07. 2011 | 13:32

alna napsal(a):

martys:

Někdo kandiduje za "extrémisty" někdo za komunisty. Bátoru neznám, komunisty ano.

Bátora někoho nezvládá? nevím, nemám žádné informace.
26. 07. 2011 | 13:38

Taoiseach napsal(a):

alna

"Vy posuzujete člověka podle tohu, že si v 17 letech přečetl nějakou knihu a vytvořil si nějaký názor?"

Když jste přečetla knihu J.V.Stalina, označila byste ji za doslova skvělou?
26. 07. 2011 | 13:38

martin napsal(a):

V případě Bátoryho, ale i Dobeše,ale i Hájka, lze rovněž poznamenati, že jde o profesní a politické podvodníky, neboť celé jejich vzdělání, pracovní praxe a chování zavání nekompetentností, schopností přechcávat, být radikální místo analýzy a argumentů, používáním propagandistické dikce k zakrytí neznalosti a neschopnosti logických úvah, patologickou agresivitou vůči všem, ,kdo nesouhlasí, zbabělostía podlézavostí vůči mocnějším kompenzovanou agresivitou směrem k veřejnosti či novinářům. Bátory je vzteklý intelektuální podvodník, agresivní hochštapler, který by měl před vstupem do jakéhokoliv zaměstnání navštívit psychologa....vlastně je svým způsobem logické, že přilnuli spolu s Dobešem, vězeňským psychologem.Vzteklý intelektuální podvodník většího rozhledu a poněkud jiného politického zaměření je konec konců Klaus.
26. 07. 2011 | 13:45

andy napsal(a):

Takových zmatenců na nebezpečných místech jsou u nás zástupy - vláda, parlament tam jenjich nejvíc a hodně také v novinách (myslím ne ti, o kterých se píše, ale kteří píší. A mluví se stále o Bátorovi...
26. 07. 2011 | 13:48

Vandal napsal(a):

pane Hvížďalo

posledních dvacet let slyším neustálé strašení neonacismem, fašizmem, xenofobií, rasizmem a já nevím čím ještě dalším. A zatím se nám tady rozrůstá daleko větší a nebezpečnější škodná, totiž byznis pseudohumanismu a pozitivní diskriminace. To je pro náš národ nesrovnatelně větší nebezpečí, než nějaká národní strana, Bátora, nebo kdokoliv jiný. Vždy je třeba vycházet z ekonomických čísel, jakou škodu nadělala národní strana, nebo Bátora? Kolik nás stály za posledních dvacet let všechny tzv. demokratické strany? Kolik nás ročně stojí pseudohumanistický byznis? Na to mi odpovězte, a nestrašte fašizmem, bubáku
26. 07. 2011 | 13:52

pearmen napsal(a):

"Jakými tento muž disponuje schopnostmi a zkušenostmi pro úřad vrchního ministerského personalisty"? Asi žádnými... Hrad (čili Naše Blahorodí)však řekl: Nic o něm nevíme, nikdy jsme o něm nic nečetli(!), přesto víme,že pan Bátora je autentický pravicový člověk. A co řekl Hrad, to je AXIOM.
26. 07. 2011 | 14:20

paco napsal(a):

To je fakt rec vzdelance a osvicence, pane Hvizdalo: "Toto rekl Radola Gajda, takze kdo to opakuje, je fasista!" Gajda v zivote asi pronesl hodne zajimavych vyroku, ale zrovna tento, o ideich a pestich, je nekontroverzni az banalni. Dlouha leta jste vy, pravdolaskovsti intelektualove, fnukali nejdrive na Svobodne Evrope a pak i tady v osvobozene vlasti, jak vas osklivi bolsevici nepublikovali a diskriminovali za vase nezavisle postoje. (Nekdy to, co jste publikovat chteli a nemohli, bylo stejne socialisticke lejno jako to, co vychazelo jinym, poslusnejsim, takze zadna skoda, ale nechme toho.) Ze i kdyz jen nejakou pohadku pro deti napisete, tak neuspejete, protoze nejde o to co, ale kdo. Ted uz mate svobodu vyjadrovani obnovenou a jak ji vyuzivate? Abyste nalepkoval a ostrakizoval nekoho jineho presne stejnym zpusobem. Pro mne je to nejlepsi dukaz intelektualni menecennosti ceskych tzv. "elit": nevidi si do huby ani nahodou, hlavne ze si pripadaji moralne na koni.
26. 07. 2011 | 14:24

zemedelec napsal(a):

Pane Vandal.
Co popisujete naprosto sedí,jenomže tenhle problém k tomu můžeme přiřadit také.Proto to prosazení Bátory,je to jenom další kostka do skládačky.Tak to vidím já,že musejí být vždy správný lidé na těch správných místech.Lépe se všechno ovládá a jejivh vděčnost je neomezená.
26. 07. 2011 | 14:32

pozorovatel napsal(a):

Co dodat ...zmatený jste spíš vy pane Hvíždalo...ta vaše korektnost může "zplodit", tak jak už to tu někdo zmiňoval, nového "Breivika"!...běžte se bodnout
26. 07. 2011 | 14:41

Oslýk kousavě vlezlý napsal(a):

Tenco:

Pakliže vás Bátora nezajímá, pak jste odsouzen mluvit v tomto tématu úplně mimo.
To já jen tak; pokud vás to irituje, nečtěte to a pokračujte v tlachání.
26. 07. 2011 | 14:51

scientist napsal(a):

správný název článku má být "Ladislav Bátora: nebezpečný muž na zmateném místě"(MŠMT)

Klaus se nedávno na Hradě bratříčkoval i s dalším nacionalistou a Bátorovým souputníkem: http://www.pressdisplay.com/pressdisplay/viewer.aspx

Jsem rád, že Klaus postupně vyložil karty na stůl. I kvůli tomu, že stojí za to vidět, kdo všechno mu stále ještě tleská.
26. 07. 2011 | 15:01

Tenco napsal(a):

oslýk sžíravě ironický
Napsal jsem, že "ho nenosím v hlavě" - jako třeba kdejaký osel.
Vy přestaňte zese se svou broukopytlíkovskou dialektikou.

Zdržujete mě od závažnější práce - než je zabývání se oslíky. /šťourám se v zubech/

Zdejšími apologety multikulturální Apokalypsy se zjevně nezabýváte , že ?
Copak, copak - že by "soukmenovci " ? - broukopytlíkovští či kousavě vlezí..??
:))) :))))

Howgh /málem jsem si vjel párátkem do ďásní/.

Proč slintáte jen když se objeví můj nick ?
Nemám už žádné pamlsky, oslýku slintající....
26. 07. 2011 | 15:04

Občan napsal(a):

Prosím vás, blogeři, kdo jste ještě nenapsal nějakou slátaninu o Bátorovi, sepište si pořadník a publikujte ta veledíla hromadně - třeba po deseti.
Já v ty dny vynechám Aktualne.cz.
Děkuji vám za pomoc při zachování mého duševního zdraví :o))
26. 07. 2011 | 15:10

Oslýk pouze napsal(a):

Tenco:

Myslím, že argumenty "multikulturální apokalypsy" jsou natolik debilní, že se odstřelí samy. Navíc jim Breivik prokázal opravdu medvědí službu.

K vašemu nicku mne přitáhl náznak jisté inteligence a určitý rozpor. Ale už mlčím. Š´tourejte se v klidu.
26. 07. 2011 | 15:16

Oslýk napsal(a):

Občane,

pokud vám vadí nadávání na oblíbeného Bátoru, pak netuším, proč se stavíte do fronty u blogu, který si tento cíl dal rovnou do nadpisu.
26. 07. 2011 | 15:18

NevericiTomas napsal(a):

Tak upalujte na hrad a zadejte okamzity zakaz Shakespearovskych slavnosti, neb Kupec benatsky je ciry antisemitismus :-D
Kdybyste se radeji staral o skutecny antisemitismus, treba ten, kterym vymyvali norsti socialiste hlavy deckam na tom smutne proslulem ostrove.
26. 07. 2011 | 15:25

Tenco napsal(a):

NevericiTomas
Jak je vymývali ? Máte pro své tvrzení , že těm KONKRÉTNÍM děckám, někdo vymýval hlavy ?
Zatím zde máme jen jednu vymytou hlavu - onoho střílejícího Magora.
Nebo dvě ?
:(((((
26. 07. 2011 | 15:29

Občan napsal(a):

To Oslýk:

Protože mi vadí chování těch, co skuhrají po multikulti a toleranci, ale sami mají dodržování těchto dvou pojmů za sprostá slova.
Chováte se totiž stejně jako náckové o Křišťálové noci - jenom proto, že se to zrovna smí a dokonce je to žádoucí, se BAVÍTE tím, že plivete na člověka, kterého jste v životě neviděli, nikdy jste od něho nic nečetli, nikdy jste s ním nehovořili a činíte tak jeon úroto, že vám někdo řekl, že se to MÁ. Tomu, co se tu pár pisálků a někteří z nás s nimi snaží rozpoutat, se říká štvanice na člověka.
26. 07. 2011 | 15:29

Tenco napsal(a):

blog APPELTOVA

NevericiTomas napsal(a):
Tak tohle je opravdu na pobliti. Tela tech mrtvych jeste nevychladla a tahle zruda (jak to jinak napsat?) si uz o ne prihriva svoji politikcou polivcicku.
To opravdu nemate kouska cti v tele a alespon spetku slusneho vychovani? Batora nikoho nezabil, nikoho nautiskuje, do verejne diskuze se zapojil skrz legalni politickou stranu.
V cem se, obludo, lisis od nacistu a jejich zneuziti pozaru Reichstagu k potreni poltickych oponentu?
FUJ!!!!
25. 07. 2011 | 19:39
----------------------
To je co ?
To zplodila "nevymytá hlava" ?
26. 07. 2011 | 15:30

Tenco napsal(a):

ad "hon na člověka"

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/necas-trva-na-svem44-batora-je-neprijatelny/

Je to kšeft, Občane. Normální politický handl mezi kreaturama, co systematicky vyssávají erár a přitom na něj nadávají, jak je neschopný.
akoví, občane, chtějí světu dokázat - tímto paradoxním způsobem, že měli pravdu.
Nic víc v tom není.
Ti poslušní pěšáčci jen hrajou svoji roli.
Ale divit se, že se o nich píše a říkat tomu "hon na člověka ?".
S Paroubkem - tobyl hon načlověka. Ryze programově účelný.
Protože je třeba se podívat na výsledek - k čemu to vedlo.
Vždy je třeba se ptát Cui bono ?

Co s tím ?
Je to stále o jedno a tom samém - buď bude "elity" dosazovat Mafie, anebo voliči, popř. odborníci )výběrová řízení).
26. 07. 2011 | 15:37

Občan napsal(a):

To Tenco (15:30):

Tak to je asi tak jediný příspěvek nevěřícího Tomáše, s nímž převážně souhlasím. Napsal to výstižně, byť poněkud ostřeji. Ale na tu špínu se asi už opravdu jinak reagovat nedá.

Hon na Bátoru je s honem na Paroubka velmi dobře srovnatelný. VLastně je totožný. S jediným rozdíle - Paroubek tím, že na útoky reaguje, útočníky ještě více vytáčí až k nepříčetnosti (a mnohé reakce na Paroubka jsou reakcemi patologicky založených jedinců).
No, nad tím pořád přemýšlím - komu to vlastně bylo ku prospěchu?
26. 07. 2011 | 15:45

NevericiTomas napsal(a):

Tenco: no a s cim mate problem? Nevenoval se ten kemp nahodou podpore vzniku tzv. Palestinskeho statu(vcelku nic proti), nepochodovali tam mladeznici s transparenty Bojkot Israel a nevypovedela jedna z divek, ze si nejdrive myslela, ze strilejici muz jim ma demonstrovat utisk Palestincu Zidy? Vam to prijde normalni uvazovani, normalniho ditete? Podivejte, jak nechutne vylevy se na adresu Izraele objevuji v oficialnich mediich. Podivejte se, jaka desinfirmacni kampan se minuly rok strhla kolem tzv. "Mirove flotily". Tohle je narozdil od 70 let stare knihy zivy, aktivni antisemitismus.
Moje reakce byla pod naprosto nechutnym clankem pani Appeltove, ktera prispechala spojit Batoru s tim vrahem. Neuveritelna sprostota.
P.S. Nedalo by se neco udelat s RE captchou? Reckou klavesnici opravdu hledat nechci...
26. 07. 2011 | 15:47

Tenco napsal(a):

Neverici Tomáš
Nejsem natolik pervertován /a ani informován o tom, co PŘESNĚ se na tom táboře dělo/ abych se začal pouštět do konstrukcí, jestli je nechutné postřílet několik desítek nevinných obětí anebo napsat blog či sympatizovat s Palestinci.

Chováte se stejně jako ta Appeltová.
Pokud vám to nedošlo...tak je mi to líto...ale absurdní hovory odmítám...
26. 07. 2011 | 15:54

Občan napsal(a):

To nevěřící Tomáš:

To dělají mádežníci po celém světě - stačí se začíst do zuřivých reakcí sionistů v izraelském tisku a sionistických nácků pod jejich články na dění ve světě s vazbou na Izrael.
Proto také už konečně došlo mnohým židům, že to totálně podělali (zase) a že mají nohem víc nepřátel než v r. 1939.
Sionistická vláda místo toho, aby se snažila zlepšit pověst židů a Izraele, aby alespoň vyvolávala dojem, že je Izrael demokratický stát, zavádí "zákony" proti bojkotu, proti demonstracím, zákony zakazující veškeré veřejné služby PŘÍBUZNÝM lidí podezřelých z "terorismu" (vč. všech důchodů, sociálních dávek, stavebních povoelní atd.; pochopitelně se to týká JEN ne-židů), deportace, zvyšuje dotace na "osady", dopouští se vražd atdatp.
Takže se proti své zločinné vládě (a vlastně i zločinecké - viz. Herr Liebermann) staví i židé a někteří sionisté.
26. 07. 2011 | 16:02

NevericiTomas napsal(a):

Obcane o tom nechci diskutovat. Ja tvrdim, ze Izrael je na uplne hranici se svetem, kde evropske pojeti lidskych prav proste neplati. Tenhle koncept je lidskym vytvorem, nejsou to zakony prirodni a kdyz se nekde nejaka skupina lidi dohodne, ze budou zabijet prvorozene dcery, tak je proste budou zabijet. Problematicke je uz jen sousedstvi s takovych svetem a myslenka, ze by se prolnuly je utopicka.
Prijde mi ale zvracene, aby na mladeznickem kempu polticke strany v problemy blizkeho vychodu netknutem Norsku decka vyzvyvala k bojkotu nejakeho statu, potazmo jeho obyvatel. To je uchylne.
26. 07. 2011 | 16:11

NevericiTomas napsal(a):

To Tenco: Samozrejme, ze napsat, ze pan Batora spada do stejneho ranku s masovym vrahem a proto pojdte vsichni na demonstraci proti nemu JE nechutnost.
26. 07. 2011 | 16:19

Tenco napsal(a):

Kamínky se začínají skládat...Komunista Besser se dohodne s církvemi...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=708422

Čeká nás další fáze privatizace - tentokrát je prostředníkem famiglia 115 - již zcela nepokrytě....
Stát je prostě neschopný vlastník...
Církve jsou ale zcela nepochybně odborníky na svém místě....

"...Stát by podle Fuksy zvládl převod lesní a zemědělské půdy ještě do konce letošního roku...."

Nu, po Sazce tedy Lesy a Státní rozpočet...

Zajímalo by mě, co na to Kristus. Jestli tedy náhodou není už z toho všeho popletený.....a jestli ho to vůbec ještě zajímá...

Tadle společnost se rozpadá. Pokud to někdo cítí jinak...tak jsem jedno oko...
Předtstav, že psychopati, zloději, alkoholici a narkomani "zvládnou tuhle akci ještě do konce roku"...je děsivá.
Asi sbalím kufry.

V tom smradu už se nedá dýchat.
26. 07. 2011 | 16:39

Kvakin napsal(a):

Pane Hvížďalo, neměl byste zapomenout na to, že jste jen normalizační svazácký pisálek; to, že jste utekl na konci 70. let do rajchu, na tom nic nezmění. Bátora je mi lhostejný jako majetkář i kádrovák a Vy se zabývejte na prvém místě Vaší osobní integritou, hodnotovostí a příkladností. Nic integrálního, hodnotného a integrálního však na Vás nespatřuji. Navíc z Vašich článků přímo čumí neoriginálost (opisování cizích myšlenek).
26. 07. 2011 | 16:59

Pavel Krajtl napsal(a):

Tak nějak nám vyplouvají na povrch ve stále jasnějších obrysech osobnosti jejichž schopnosti by se dali poerticky charakterizovat jako sklon nenahlížet svět méně zbytečně složitě, a nikoli zbytečně do hloubky. Většinou si takovíto jedinci vystačí s několika málo pojmy, slovy, dojmy, pocity. Dokonce osamocená slova vydávají za celé myšlenky, což je z jejich úhlu pohledu pochopitelné. Stejně pochopitelné je, že takto zjednodušený konstrukt světa, který naplňuje jejich životní prostor a v němž intelektuálně žijí, jim pro svou jednoduchost a nekonfliktnost navozuje dojem, že dospěli k mentální dokonalosti.

Pokud se takovýto jedinec setká s náročnějším textem, v němž nejsou jasně čitelné pojmy na které je zvyklý, vyjadřuje svoje názory na základě pocitu který v něm text vyvolal. Ve svém komentáři nikterak nevybočuje ze vlastního stínu. Obvykle lze v reakci rozeznat dovolávání se jasných slov a pojmů, které má za univerzální myšlenky. U mnoha jím používaných pojmů lze z kontextu vypozorovat, že je užívá raději v rozměrech chápání zaběhnutých klišé, než v jejich skutečném slovníkovém významu.

V atmosféře mediálního prostoru ČR se ovšem nad něčím takovým nelze podivovat. Ohýbání významů slov je koníčkem politiků a novinářským šplhacím sportem. Jednodužší vnímání světa je nutností způsobenou omezenými kapacitami, často se toto ovšem svádí na okolnosti.

"vysvětlete to tak, aby tomu čtenáři (já) rozuměli"
"neuhýbejte, odpovězte ano, nebo ne"
26. 07. 2011 | 17:30

Pavel Krajtl napsal(a):

Jo a ještě abych nazapomněl:
Vždy, se uchylují k osobním útokům, které si platou s věcnými argumenty. Prostě nejsou schopni rozeznat mezi těmito dvěma pojmy.
26. 07. 2011 | 17:33

NevericiTomas napsal(a):

Pavel Krajtl: Vase rec budiz ano, ano - ne, ne...Ani Panubohu se nechce louskat ty konstrukty...;-)
26. 07. 2011 | 17:46

vasja napsal(a):

Tak za tohle platim koncesionářský poplatky ČRo 6. Tomu semeništi militantního feminismu, špatně skrývanýho semitismu, pařníku klausofóbie a eldorádu levicovejch pomatenců? Pak nejsou prachy na díry v silnicích, když je kasírujou Hvížďalové.
26. 07. 2011 | 17:50

Naštvaný napsal(a):

"Ondřej Liška ze Strany zelených." Ten by si k politice neměl ani čuchnout!!! Když jeho guru, a politický učitel a dodnes mentor je hrůzný vůdčí barikádnický revolucionář, který aktivitami svými a svých blízkých teroristických kolegů, kteří mají na svědomí desítky lidských obětí, ve spolupráci s SSSR málem napomohl rozšíření Říše zla až po Atlantik ! To vám pane Hvížďalo fakt nevadí?? Taková politická pomýlenost, která ovšem právě u DCB neustále přetrvává, nemá paralelu v moderních dějinách, a zelení ji vykazují dnes a denně ve své politice. Anarchistická netolerance, umanutá svévole, hledící si pouze svých jepičích nápadů, pohrdající státní správou!!! Tomu říkáte demokracie? Fuj. Kdyby si dnes mohli dovolit, co si dovolovali ve své době DCB, Bader, Meinhof a celá ta sebranka...
26. 07. 2011 | 20:42

Hurá napsal(a):

bože, to je zase blábol ! Pana Bátoru tam dosadili kamarádi. Je to v Česku snad něco neobvyklého ? Je něco divného na tom, že dítě (17 let) "osloví" víc hrůza ze stahování kůže z lidí, než okupace "spřátelených" států ? A hlavně, když jste zůstal doma, tak jste se oní ani nemusel dozvědět. Pan Hvíížďala se ještě podivuje nad Bátorovou návštěvou jakési antisemitské přednášky. Říkám na rovinu a doporučuji to každému, když se o něčem chcete dozvědět víc (pokud vás to zajímá), navštivte takovou akci, pozorujte a poslouchejte. I kdyby to byla návštěva přednášky samotného Hitlera ! Budete mít minimálně před Hvížďalou náskok.
Pozn: Samotní židovští a vatikánští papaláši spolupracovali s Hitlerem na likvidaci židů. Slušné, co ?
26. 07. 2011 | 21:30

Milan napsal(a):

Pane Hvizdalo, dekuji, opet presne. Klause ve zdejsim parlamentu prisla uvitat jen produkcni, slusni lide ho tu ignoruji nebo maji za smesneho exota. Jak poznamenal mistni platek, jedine ponizeni hlavy statu spociva v tom, ze prijde do parlamentu jako soukroma osoba, nikoli zvany host. Coz ovsem malokomu v kotline dochazi. Nevzdelanost lze tolerovat, ale sebevedomou ignorantskou zpupnost ceskeho zupaka jen tezko. Dobre rano z Australie, je tu bezvadne.
26. 07. 2011 | 21:42

Honza napsal(a):

Pane Hvížďalo, asi budu opakovat, co tu řeklo již několik lidí přede mnou, ale přesto mně to nedá: Váš článek je plný zoufalého hledání argumentů proti člověku, který je pro Vás, řečeno slovy nejmenovaného politika, nečitelný, což Vás mírně řečeno znepokojuje. Vytýkáte mu názorovou rozkolísanost v tom smyslu, že navštěvuje přednášky a čte knihy "pochybného" obsahu. Jestli jste si toho nevšiml, žijeme ve svobodném a demokratickém státě, ve kterém má každý právo na svobodné vyjádření vlastního názoru. Teď se mnou asi nejen Vy, ale i mnozí diskutující, nebudete souhlasit, ale ve státě s uvedenými přívlastky by měli mít právo na svobodné vyjádření vlastního názoru všichni lidé, tedy i ti, kteří o komunistickém režimu začali pochybovat až delší dobu po událostech srpna 1968. Někdy mně přijde, že pro určitou generaci se věta "samozřejmě jsem se v roce 1968 přesvědčil, že komunismus je nereformovatelný" stala zaklínadlem, po jejímž vyřknutí má teprve člověk právo svobodného projevu bez rizika, že si na něm novináři, politici a jiní lidé "smlsnou". Za takovéto situace nemá šanci se prosadit nikdo s o trošku složitějšími názory, pokud nemá přátele na těch správných pozicích - a tím mám na mysli nejen přátele některých zkorumpovaných politiků, ale i přátele aktivních odpůrců bývalého režimu. Jak už tady jeden z diskutujících napsal: Aniž si to uvědomujete, přesně k vůli takovým názorům vznikají noví "Breivikové"!
26. 07. 2011 | 23:54

jih napsal(a):

S tim Batorou to je opravdovy skandal. Z nacionalnimi socialisty si u nas lze ovsem tezko poradit. V nejruznejsich statnich funkcich a v parlamente je totis u nas spousta lidi, kteri pravidelne navstevovali schuze KSC ba dokonce stale navstevuji schuze KSCM. To je takovy precedens, ze jsou u nas nacionalni socialisti vsech odstinu a jejich sympatizanti dokonale kryti pred zakonem, ktery je stavi na roven.
27. 07. 2011 | 00:47

Pavel Krajtl napsal(a):

Nevrici tomas

Naštěstí není hospodin
27. 07. 2011 | 01:29

kapo napsal(a):

Dlouhodobe pomateny neni Batora, ale Hvizdala, jak dokazuje jiz desitky let a jemu podobni politickokorektni milovnici homosexualni EuroIslamskeUnie. Ignorovat je, nic jineho se s tim neda delat.
27. 07. 2011 | 08:32

Oslýk napsal(a):

Homosexuální Euroislámská unie?

Mám dojem, že debata se poněkud radikalizuje.
27. 07. 2011 | 08:41

Opitz napsal(a):

Koho že to chce Bátora bez pardonu vyhodit z MŠ???
27. 07. 2011 | 09:48

Opitz napsal(a):

Jinak pane Hvížďalo, pěkně manipulujete, pěkně strašíte Radolou Gajdou - protože moc dobře víte, že v Čechách o něm nikdo pořádně neví. Znalý věci ale ví, že politika za první republiky byl neuvěřitelný bordel, korupce a "fintičky", ale o tom se musí mlčet, protože pak by nebylo na co vůbec navazovat...
27. 07. 2011 | 09:59

Ulaf napsal(a):

Židé žádnou zkázu nechtějí. Čiperní mravenci také nechtějí zkázu mšic.
27. 07. 2011 | 10:56

Frank napsal(a):

to Opitz:

Hvížďala o generálu Gajdovi hlavně lže, protože na jaře roku 1926 nebyl vyhozen kvůli svým názorům, ale kvůli intrice ješitného Ed. Beneše a stejně tak neměl nic společného s Židenickým pučem. Což se ostatně později dokázalo a "Sibiřskému lvu" byly vráceny všechny hodnosti a výsluhy.
27. 07. 2011 | 11:14

Opitz napsal(a):

Frank - Hvížďala se jen snaží lidem vymýt mozky - účel světí prostředky - Bátora je fuj, protože byl v jedněch volbách kandidátem za NS, která nikdy nebyla postavena mimo zákon, jako třeba KSČ, ve které si své kariérky budovalo mnoho dnešních poslanců, soudcům a státních úředníků, nemluvě o hlásných troubách pravdolásky, jako třeba Šiklová. Ti všichni dostali prostor, aby si to "odpracovali", dostali důvěru, ale Bátora ne, ten je jasnej nácek. Byť na to není žádný přímý či nepřímý důkaz. Zatímco o lidech jako Šiklová nebo Rychetský, nebo Tošovský, Fišer a mnoho dalších se to ví... ale oni nejsou náckové, oni byli jen komunisti - členové zločinecké organizace... tak říká zákon, který je ale jen takový cár papíru, když se to zrovna nehodí...

Přesně tohle zbabělé pokrytectví rodí psychopaty jako Breivik...
27. 07. 2011 | 11:30

Alfréd Nobel napsal(a):

Sleduji mnohem více netolerance, nenávisti a inklinace k totalitnímu vládnutí u pana Hvížďaly a dalších protibátorovských fanatiků než u Bátory samotného.
27. 07. 2011 | 11:39

Frank napsal(a):

to Opitz:

Naprostý souhlas. Nemám co bych dodal...
27. 07. 2011 | 11:39

resl napsal(a):

U Bátory není co vysledovat, neboť ví kdo je, ví co říkal, ví co si myslí a ví, že to není pro svobodný svět přijatelné. Tak hezky tiše mlčí s tím, že se časem prokouše výš. Pak dostane imunitu, vyšší funkci ve straně, no a nakonec zatočí se Žákem, se mnou a s vámi. A to určitě krutě, protože srabi se umějí velmi tvrdě pomstít.
27. 07. 2011 | 12:15

Bobr napsal(a):

No, nácek na Hradě prostě chce do svého odchodu umístit ve státní správě co nejvíc jiných nácků - viz Bátora. Je to jednoduché...
27. 07. 2011 | 14:02

Tenco napsal(a):

Chyba je v procesech...
Voleb, výběru...
Uvažujete v nesprávné kategorii logických pojmů/osoba/

O tom napiště článek, pane Hvížďalo - o procesech.
Pokud máte odvahu, tak zdokumentovaný.
-----------------------------------
Jinak jde jen o slet čarodějnic - a pitomosti o tom, že je Hvížďala fanatikem podporující totalitní myšlení - takové racionalizace pak patří už spíše pod bedlivéa jasnězřící oko psychiatra - než znuděného čtenáře blogů.

Čím je Bátora tak profesně výjimečný, že má zastávat to místo ?
Jak proběhlo přijímací řízení ?
Jaká byla kritéria ?
Kolik se přihlásilo osob ?

Nashle - zase někde na Petrových kamenech.
/Technická - má Bátora přístup k personáliím zaměstnanců ministerstva a organizací, jejichž je ministerstvo zřizovatelem ?/
27. 07. 2011 | 14:04

Tenco napsal(a):

Doplňující otázka : Znají se Klaus a Bátora ?
Další d.o. : : Znáte PORG ?
Další d.o. : Slyšeli jste někdy o lanaření učitelů /středoškolských profesorů / ?
Další d.o. : Kdo tvrdí, že stát je špatný ve většině svých rolí - i vzdělávací (veřejné školství) ?

No nic, pěkně si tady čarujte a kvílejte....
27. 07. 2011 | 16:06

Vojta napsal(a):

Šťastná to země, jejímž největším problémem je jeden úředník ministerstva školství
28. 07. 2011 | 13:47

Lukas napsal(a):

Nad stadem ovci a beranu musi fungovat vseobecna kontrola a to je preci pradavna historicka skutecnost. Svet se toci tak jako se tocil pred rokem 1989 a stado ovci a beranu ma vetsi zizen, hlad a skopove maso prestava chutnat skoro kazdemu. Hlad dokaze roztocit svet takovou rychlosti ze zapomeneme na vsechno kolem nas a ze stada se rozprchneme vsude tam kde si budeme myslet ze prezijeme, z jedne ideologicke strany farmaru do druhe a kdyz to tam nebude dobre tak prijde novy farmar a bude nas krmit necim novym coz je stejne jiz stare a proslo zarucni dobou.
28. 07. 2011 | 15:02

Boy Kott napsal(a):

Hvizdala, absolvent Moskevske univerzity, by mel radsi mlcet.
29. 07. 2011 | 21:03

Josef napsal(a):

Pane Hvížďalo, promiňte mi, ale Vy jste se asi zbláznil. Takového demagoga bych se nenadál. Připadám si u Vás jako ve středověku. Které tituly knih nesmím číst, abych nebyl považován za antisemitu, anticigána, či já nevím co ještě. Já si snad mohu říci svůj názor na cokoliv v rámci slušnosti a korektnosti s tímto spojené. Pane, uvažujte prosím sám nad sebou, nepotřebujete-li pomoc lékaře psychiatra. Váše dedukce mi připadají ve vašich příspěvcích doslova ujeté od reality. Nemá to nic společného s panem Bátorou, toho já neznám natolik, abych o něm mohl cokoliv seriozního říci. Je to pouze o Vás pane Hvížďalo.
03. 08. 2011 | 21:18

Starý napsal(a):

Pane Hvížďalo, na rozdíl od Vás, nebyl pan Bátora nikdy členem politické strany, která byla prohlášena za zločineckou organizaci. Že jste z ní byl odjedut, Vás příliš neomlouvá.
Buďte rád, že máte právo svobodně hlásat své myšlenky a nekádrujte a nenálepkujte lidi s odlišnými názory !
Asi to ve Vás zůstalo z Vaší komunistické éry.
04. 08. 2011 | 21:35

PÁJA napsal(a):

Já myslím, že to byl NEČas, kdo řekl, že Bátora nemůže pracovat ve státní správě. PROČ je teď zticha?
Poté, co se šílený kleptoman a údajný agent KGB, prezident Klaus-Kikina, známý homosexuál, zastal šíleného výroku šíleného Hájka ohledně homosexuality, jsem ztratila poslední naději, že v tomto státě se dá cokoli vyřešit diskusí Bátora decimuje svoje odpůrce na ministerstvu školství. Nemá právo na tuto funkci.
Chce to vyhodit celou vládu do Vltavy, jinak se těch debilů prolezlých bolševickým myšlením s plnou hubou "volného trhu" nezbavíme. je to GENOCIDA.
Lidi by si tuhle vládu fakt už neměli nechat líbit!
07. 08. 2011 | 18:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy