Občane, uskromni se, aby politici mohli krást

13. 11. 2011 | 20:24
Přečteno 12844 krát
I takhle drsně bychom si mohli přeložit poslední zprávy od našich politiků, nehledě na to z jaké politické strany jsou.

První zpráva zní: Česku se kvůli nekonání vzdaluje šance na úspěch, že dostane zpět 12 miliard, kterou jsou ve Švýcarsku zmrazené v souvislosti s vyšetřováním privatizace Mostecké uhelné.

Druhá zpráva zní: Poslanci ODS, ČSSD, KSČM a tři véčkaři s (nejlepším) ministrem školství nadělili loterijním firmám roční daňové prázdniny a obce tak přijdou o šest miliard a stát o 2,5 miliardy.

A přitom plánovaný dluh na příští rok činí 105 miliard, a aby při stále hrozící krizi, jsme se ještě více nezadlužili, bude vše dražší a platy se budou spíše snižovat.

Takovým zprávám rozumí každý a nemusí mít žádné ekonomické vzdělání.

Podívejme se proto na obě zprávy podrobněji:

Hlasování o zdanění loterijních společností ve středu ve sněmovně ovládly zmatky, což byl záměr lobbistů. Výsledek: byl schválen pozměňovací návrh poslance Michala Babáka z Věcí veřejných, tedy strany, která slibovala odstranit korupci, který zrušil poplatky za automaty a terminály a také prominul loterijním společnostem platit příští rok zálohy na daně. Zároveň byly zrušeny zcela náhrady týkající se výběru poplatků za herní automaty a videoterminály. Že by se Senátu podařilo pozměňovací návrh změnit je zřejmě minimální. Jestli se náprava podaří TOP 09 nějakým návrhem v režimu zrychleného čtení je otázka.

Problém je v tom, že sdružení, kam příjmy z hazardu plynou, jsou neprůhledná a jen ze čtyř procent podporují charitu. Většina peněz směřuje bez kontroly formálně na sport, ale velmi často končí u majitelů heren, kteří se svými spřízněnými spolky a podnikateli za ně pořádají závody drahých aut, staví golfová hřiště či pořádají zájezdy do exotických zemí. Takové aktivity nemají se skutečným sportem nic společného.

Ad druhá zpráva: Švýcarsko podle newsmagazínu Respekt již loni v dubnu vyzvalo Českou republiku, aby jako poškozený subjekt do vyšetřování privatizace Mostecké uhelné vstoupilo, což se nestalo. Žádost údajně skončila na stole odvolanému státnímu zástupci Vlastimilu Rampulovi. Podle právníků se česká strana nejspíš chtěla vyhnout novým poznatkům o možné korupci během privatizace, kterou vedla vláda Miloše Zemana a do níž byl zřejmě zapleten i Stanislav Gross, za jehož ministrování se vyšetřování podivné privatizace de facto zastavilo.

Radek John v této souvislosti řekl: "Jiný důvod, proč se nepřipojit k vyšetřování, než je ten politický, ani naši právníci nenašli. Toto podezření je třeba vyvrátit." V utajovaném vyšetřovacím spisu podle Jaroslava Spurného totiž stojí, že Zemanova vláda prodala menšinový státní podíl skoro čtyřikrát levněji: stát tratil téměř dvě miliardy. Další miliardy si podle Švýcarů manažeři nezákonně vyvedli z účtů Mostecké uhelné před nákupem státního podílu.
Jde tedy o navýsost politickou věc: pokud ministr Kalousek se k žalobě v civilním řízení připojí, znamená to, že vinu za krádež má nejspíš Zemanova sociálnědemokratická vláda.

A protože za současnou vládu nese nejvyšší zodpovědnost ODS, můžeme si dovolit snad říci, že za devastaci politiky jako řádného řemesla, které má spravovat zemi, se podílely obě hlavní strany stejným dílem, i když každá v jiné době různou měrou. Taková situace je velmi nebezpečná zvláště za krize, kdy lidé podléhají snáze nabídkám různých šamanů, kteří nabízejí nejjednodušší řešení. A moc si zjednodušují výlučně na to "moci" být u tohoto přerozdělování peněz. Problém ale není v šamanech, jak už upozorňoval Étienne de la Boétie v XVI. století, ale v tom, že si vytváříme pány a pak se jimi necháváme dobrovolně zotročovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Druhá zpráva zní: Poslanci ODS, ČSSD, KSČM a tři véčkaři s (nejlepším) ministrem školství nadělili loterijním firmám roční daňové prázdniny a obce tak přijdou o šest miliard a stát o 2,5 miliardy.............
--------------
Ty loterijní firmy je určitšě využijou líp.
Státní a obecní úředník by je jen rozkrad.
13. 11. 2011 | 20:41

mb napsal(a):

... vypovídající název ...
13. 11. 2011 | 20:43

slavwin napsal(a):

K mé úvaze mne navedli jehovisti, pro ně myslím rok 1914 je nějakým přelomovým bodem, zdá se že to tak bude. Když vezmeme vývoj tady ve střední Evropě od roku kolem 1000, od legend jako kníže Václav, Jindřich Ptáčník tak před 1914 zpátky začal 200-300 let začaly nějaké změny, na východě od krutovládce Petra Velikého po Stalina, ve střední Evropě osvícenci, francouzská revoluce, sjednocování až po ty morální úpadky vládnoucí šlechty, vzpomenu jen smrt následníka trůnu Rudolfa. Později snaha o napravení světa německým plebejcem Adolfem. Jak vidno ta svoboda nic neřeší, krade se klauzuje atd. Volba mezi zly není volba, ale legalizace lumpáren. Německo má nejúčinnější nástroje proti bolševickému rozkrádání státu protože bylo zničeno, tuto civilizaci zřejmě čeká totéž, zloděj krást nepřestane a zbytek se nenechá donekonečna okrádat. Než se zformuje nová šlechta možná bude jinak nazývána, momentální situace nemá řešení. Za tisíc let budou legendy o boji s nějakým symbolickým zlem, možná se bude jmenovat drak nebo peníze.
13. 11. 2011 | 20:47

Lila napsal(a):

Stát rezignuje na 12 miliard, přitom už se začíná nahlas mluvit o snižování současných důchodů. A emigrovat není kam!
13. 11. 2011 | 20:48

Lila napsal(a):

mb

Brachiální násilí sice neschvaluji, ale v případě poslance Babáka bych udělala výjimku.
13. 11. 2011 | 20:50

Kryštof napsal(a):

Copak , ten moravský obecní genius Babák jako "finanční expert" VV dobročinného spolku "Sypejte ptáčkům" , ten je přece svým -IQ ještě povedenější než obecní blb a informátor četn. stržm Flanderky , Pepek Vyskoč z Haškova Švejka . Faktem ale je , že Pepek Vyskoč z obecní pastoušky nedělal parlamentního poslance , ačkoliv s oduševnělostí svého verbálního projevu "Mééé hop !" by byl mimo veškerou pochybnost velice nebezpečnou konkurencí českým vlasteneckým zákonodárcům . Pokud se týče oněch "švýcarských" cca 12 mld a jejich objasnění , resp. české "zainteresovanosti" vždy snaživých úředníčků v něm , tak mi to připomíná citát páně Werichův " A kdyby něco , tak tenhle notes se zahodí votevře se jinej !".
Nejefektivnějším nepřítelem si byli vždycky v jejich vlezlé tuposti Češi sami , nikoho jiného k tomu prostě nebylo třeba . Kdokoliv jiný by tu svou blbost aspoň zpeněžil , ale Češi dělají věčné idioty gratis , rádi a s plným nasazením . To se holt hned poznaj fajnšmekři .
13. 11. 2011 | 20:55

voroshilov napsal(a):

Musim nekam odskocit mimo-Show Jana Krause"Uvolnete se prosim".
Cely tyden sla reklama ze ke Krausu prijde slavny herec Pier Richard,ja se opravdu tesil protoze Richsara mam rad od detstvi,znam vetsinu jeho filmu.I kdyz Kraus ukazal rukou jako Lenin:A ted prichazi...Kamera nas prenesla do hotelu Praha kde velky komik sedel jako pribity,Kraus ho opravdu netrapil-vetsinu prenosu v studii zaujmul nejaky klaun z Particky a spisovatelka erotickych romanu co zije na Sejselach(proc nemohla redakce udelat celou hodinu pro skutecnou hvezdu),moderator pulhodiny mucil Pierra otazkami o vinarstvi(on je vinar),pak rekl ze videl jeho filmy v dobe hnusne totality(sam ma z te doby desitky roli,kupodivu)a nakonec se domahal proc Velkeho blondyna maji radi v Rusku?Konec.
Pane Krause,jestli jeste jednou mne tak zklamete uz vase sou nikdy nezapnu!
13. 11. 2011 | 20:56

mb napsal(a):

... a nezasloužil by snad pane stejskale ... ? ( :-))

zasloužil, ja vim, ale není to politicky korektní ...

tak se ustoupí hazardní lobby ... a stát / kocour ? někde dochcípává ...
13. 11. 2011 | 20:58

Sláma napsal(a):

K příspěvku pana Hvížďaly není co dodat. Zejména poslední věta je naprosto trefná.
Na jednu stranu Kalouskova škrforma vynesla reálně asi 3,5 mld., na druhou stranu tady nechá pan Rampula někde válet 12 mld. To je přeci výsměch!
13. 11. 2011 | 21:00

arnazach napsal(a):

Hypoteticky je možné, že poslanec Babák teď bude moci prodat "své akcie" a zaplatit své dluhy. Ale jak to všechno zvládnul mentálně, to taky nechápu.
13. 11. 2011 | 21:00

mb napsal(a):

... mentál to mentálně zvládne ... kocourek to taky zvládl ... zvládne jeden, zvládnou jiní ...
13. 11. 2011 | 21:07

stehno napsal(a):

A což platy vedení ČD.....někam se ty daně přeci musejí odklonit
13. 11. 2011 | 21:11

vasja napsal(a):

Ale jak pan Hvížďala ví, že soud ve Švajcu řekne, že prachy jsou špinavé?
To že Koláček a spol jsou obžalovaní, tak ještě nic neznamená.
13. 11. 2011 | 21:20

Kryštof napsal(a):

Slovo "babák" obohatí již tak nepřeberný seznam nadávek a vulgarismů . " Ty jseš ale babák ....!"
Zatím však Stejskal nemá důvod k cenzurnímu zásahu , neb se dosud nejedná o výrok žalovatelný , chce to jen čas a mít ho bude .
A pak běda takovému sprosťákovi , kdo v nesouladu s kodexem diskutabilním , jiného , babákem nazve !
13. 11. 2011 | 21:27

stejskal napsal(a):

S politickou korektností neměl můj zásah proti Vaší násilnické výzvě nic společného, pane mb.

Snažil jsme se tyto věci za poslední více než čtyři roky mnohokrát vysvětlit (nenutím Vás ale, abyste se to/mne snažil pochopit či dokoncet akceptovat. Je to Vaše věc. Mojí věcí zase je, že že se snažím udržet zde prostředí, kde si budou moci vyměňovat názory i lidé s odlišnými pohledy na svět, tedy bez násilnickýcn výzev, sprosťáren, atd. atd...).

Hezký večer.

Libor Stejskal
13. 11. 2011 | 21:44

mb napsal(a):

máte pravdu pane stejskale ...

... jak reagovat na zvůli mocných, že ...

i vam hezky večer ...
13. 11. 2011 | 21:50

vasja napsal(a):

Pan mb je násilník a sprosťák už od pohledu. A učitel. Dobrá kombinace:))
13. 11. 2011 | 21:51

voroshilov napsal(a):

mb:
On je ten priblizeny k mocnym,copak jste sam nevidel jak tehdy potrasal ruku Paroubku a Svobode?
13. 11. 2011 | 21:53

vaclavkrasa napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,
měl byste si o problému, o kterém chcete psát, taky něco zjistit a nečerpat pouze z médií, kde bohužel píší zpravidla lidé, kteří věci vůbec nerozumí, případně opakují slova politiků. Věta, že jdou pouze čtyři procenta na charitu je zcela nesmyslná. Odvody, dle zákona nejsou určeny na charitu, ale na veřejně prospěšný účel. Zákon dále stanoví co to je veřejně prospěšný účel - sport, kultura, sociální péče, zdravotnictví, vzdělání apod. Na webu ministerstva financí je úplný seznam, na co byly peníze z odvodů loterijních společností poukázány. Bylo by dobré se na něj podívat. Je tam také řada podivných položek, které mě štvou, ale je jich podstatně méně než těch poctivých. Ostatně, kontrolu má provádět ministerstvo financí, a to bohužel nekoná. Je to bída, když lidé, kteří se sami považují za intelektuály píší tak plytce o věcech, které vůbec neznají.
13. 11. 2011 | 21:56

Maximus napsal(a):

Škoda, že už nežije kat mydlář a tehdejší zvyky už se nekonají. Alespoň je naházet do Jeleního příkopu i s tím hradním pánem, ale to je málo, sebrat jim majetky a vyhnat někam na Sibiř do tundry. Autora blogu chápu, že se tak rozohnil, konečně mimo zloděje z pravice mohl zahrnout do kririky i chmatáky z levice. S tím kříšťálově čistým Grossem se však ukazuje, že by se to možná všechno kolem něj mohlo otevřít, ten ajzeboňák, manžel kantýnský z poslanecký seznamky jel ve zlodějnách a dostal přes Chrenka odměnu 80 mil.Kč! Ale když jsem dnes poslouchal vrchního státního zahlazovatele Zemana v TV v pořadu OVM, bylo nasnadě, že to je jen takový nášlapkin a podělánek, žádný chlap. Ten čeká jen na souhlas někoho z vlády, aby konal podle direktiv. Je to takový klon Rampuly z Prahy, jen na vyšší funkci. Jeho úřad spolu s Kalouskovým úřednickým bumerangem přímo a schválně zavinili, že zřejmě usušíme hubu a ukradených 12 mld.Kč nám Švýcaři odmítnou dát. Velebnosti, mě se chce zvracet!
13. 11. 2011 | 22:01

mb napsal(a):

hezky vecer vasja ... jsem nasilnický už od pohledu ...

maximus ... zeman se naopak zahlazovatelem rozhodl nebýti ...
13. 11. 2011 | 22:07

Maximus napsal(a):

vaclavkrasa
Pane exposlanče, být Vámi, moc bych tady nevyskakoval a nemachroval. Vy jste pokud vím, rovněž byl členem zločinecké organizace, která se zove ODS a tak máte máslo na hlavě taky! Ti polepšení bývají často ti nejhorší!
13. 11. 2011 | 22:08

Maximus napsal(a):

mb

Jo a že mu to už trvá přes rok a nic? Viděl jste ten pořad a slyšel jste ho? Je to Nášlapkin jak vyšitej!
Víte, já se v lidech většinou moc nemýlím. A tohle není ten pravej co by tady pomohl udělat z ČR právní stát.
Rád bych se mýlil.
13. 11. 2011 | 22:12

Divobyj napsal(a):

Původně jsem zde chtěl napsat nějakou "násilnickou výzvu",jenže bych byl smazán nikdy nespícím panem Stejskalem.A tak si raději počkám na dny kolem 17.listopadu.
Doufám,že se konečně přejde od planých žvástů ke konkrétním,reálným činům.

Děti moje,bijte je,nikoho neživte!
13. 11. 2011 | 22:18

mb napsal(a):

ale za to nemůže zeman ... v tom jede pospíšil ... ten tančí mezi vejci ... na jedné straně musí vyjít s kmotry a na druhé straně jeho přirozená inklinace k dobru ...

zeman je kvalitní a neúplatný profesionál ... ( to je samozřejmě jenom muj nazor )

viz. nazor vaclava klause: zeman ? toho pána já neznám ...
13. 11. 2011 | 22:21

Maximus napsal(a):

mb
Pane embéčko, poslouchal jste ten pořad /OVM/? On už si přes rok neví rady s Rampulou, není vůbec razantní, je to nášlapkin, stejný typ asi jako Nečas, Zeman v pořadu víceméně přiznal, že 12 mld.Kč zůstavších ve Švýcarech zavinilo nekonání st.zastupitelství a ministerstva financí. Víte oni ty peníze nejsou jejich, tak je jim to fuk jestli přijdou do stoupy. A pak Kalousek chce chudákům obyčejným lidem zaměstnancům co žmoulají v kapse každou korunu, vzít stravenky, aby státní rozpočet získal
pěkných snad 1,2 mld.Kč!
13. 11. 2011 | 22:39

hela napsal(a):

konečně se našel člověk ,kterému mohou levičáci věřit,držím panu Babišovi palce:-))
13. 11. 2011 | 22:45

hela napsal(a):

Maximum
tomu říkám morálka duchaplného typického čecháčka, urvat co sedá zda a je jedno zda nám těch 12muliard patří nebo ne hlavně ať ti chudáci co mají jim patří,jinak by bez stravenek nenapapali ))
13. 11. 2011 | 22:52

havlíček B napsal(a):

Pozoruhodná hvížďalí logika. Kalousek těch 12mld pro stát nechce, ale na vině je opravdu každý jiný. A TOP je strana hodných fridolínů, kteří všechno nakonec spraví.
Problém je že skutečný spin vypadá jinak. Tyhle přesmyčky jsou na úrovni žáka třetího ročníku gymnázia, který pošilhává po možnosti, že by se mohl živit lhaním v hodinové mzdě.
Ona je většina mladých žurnalistů bystřejší a co se spinu týče, sofistikovanější. I když možná neznají Etienna de la Boétie a sem tam mají hrubky ve shodě nebo píší by jsem.
Chudák Hvížďala.
13. 11. 2011 | 23:06

Knechtschaft dauert nur noch kurze Zeit napsal(a):

Taky stále čekám, až uvidím u silnice rozbíjet štěrk chain gang osob, které nahrály panu Šťávovi mých už asi deset miliard. Ať už konáním nebo nekonáním.
A o kus dál další skupinu, která Nově prominula nedodržení projektu a Vladimíru Železnému jeho akrobatické kousky. A nadělila tak Lauderovic rodině dalších deset miliard z mých peněz.
Někde u lesa bych pak za ranní jinovatky docela rád potkal velkou skupinu privatizátorů svazáckého majetku v čele s koryfeji české žurnalistiky čmajznuvšími Mladou frontu. Na medvěda.
13. 11. 2011 | 23:22

Maximus napsal(a):

hela
Mohla byste mi to přeložit do češtiny co jste vlastně chtěla říci?
13. 11. 2011 | 23:26

Ing.Břetislav Marek napsal(a):

Občané autor NEVÍ a také NEMÁ žádné řešení za co PROTESTOVAT !!

Tak to bohužel neví, lépe řečeno NECHCE vědět ani naše polistopadová GARNITURA a řešení je dávno na světě !!

Je praxí odskoušené a v Líbyi to fungovalo na 100% - BEZÚROČNÁ EKONOMIKA se to zove - to je ten klíč k Islandskému řešení !!

Takže PROTESTOVAT za něco a ne pro plkání o ZKORUMPOVANÉM současném systému !!
Řešení je na světě a je nutné studovat a seznamovat se s problematikou BEZÚROČNÉ EKONOMIKY - nevědomí občané !!(www.ekonomickareforma.cz)a je vymalováno TUNELÁŘI !!
Parlament a všechny parlamentní strany už v srpnu 2010 včetně VLÁDY dostaly dopis - s NÁVRHEM urychleně UKONČIT TENTO - protektorátní pomatený systém SVĚTOVÉ DLUHOVÉ PASTI a začít konat nápravu - věcí veřejných !!
Žádná z politických stran v parlamentu ani NEKECLA o navrhovaném řešení TOHOTO světového a českého ZLA !!
Máte dojem že je to náhoda - NE všem těmto GRUPÁM náramným způsobem sedí tato moc a je TÍM poslaneckým snem být účasten tohoto MARASMU a jen se NAPAKOVAT a OKRÁST občanskou většinu národa !!

Jen je dále volte a KOLABORUJTE s těmito PSYCHOPATY !!!
Vaše děti Vás budou soudit a řešit - doufám, že to bude ten LIBYJSKÝ model PŘESNĚ dle západního střihu - plk.Kadafího !!
A zakopat HLUBOKO pod zem !! Toto Vás čeká zcela SAMETOVÉ to už nebude - a ještě přiletí z nebe Nečasovi ČERNÍ přátelé míru z USA,Francie, Německa, Itálie a dalších ZPŘÁTELENÝCH ZEMÍ a vysvětlí národu co je ochrana civilního obyvatelstva HUMBOM !!

Věřte bude to PAPAČKA !!!

Zrůdy národa za 22 let ZNIČILI vše a dokázali , že to DOKÁŽOU !

Zločin na tyranu není ZLOČINEM, ale HRDINSTVÍM !!

Tak a zase tady Vy různobaremní POMATENCI doby HŇUPSKÉ plácejte ty své MARASMY a kraviny DÁL a devastujte naši zem na doraz!!
Už jste nám ukradli, VODU, ŽRÁDLO, ENERGIE, BYDLENÍ, ZDANILI vše na co si vzpomenete, chystáte dopravu,lesy a končíte PŮDOU a bude vymalováno !!! Blahopřeji k takovým světovým výsledkům - cílená GENOCÍDA řízená těmito GAUNERY a ZLOČINCI!
ZLOČINNÉ SPOLČENÍ těchto prasat proti národu !!!
Stačí Vám to BLBEČCI K POCHOPENÍ !!!
Zcela jistě ŽE NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ !! Tak VLASTIZRÁDCI destruujte dále a více - dopadnete stejně jak my řadoví občané !!!
Tečka a mazale Stejskale Mazej !!!
13. 11. 2011 | 23:58

lubosek napsal(a):

Všechny zavřít!
14. 11. 2011 | 00:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jenom snad retardovaní nechápou, že není zásadního rozdílu mezi našimi velkými partajemi ve zlodějství. Jsem o tom přesvědčen už dlouhou dobu. Je třeba volit někoho úplně jiného.
14. 11. 2011 | 00:21

Rhoda napsal(a):

Volbou toho jedince , který si vůbec nepřál býti zvolen , neboť se živí poctivě a politiky se ze zásady štítí , na.....e nejen jeho samotného , ale hlavně i všechny ty , kteří o své zvolení mocímermo usilovali a nás pak tudíž hřeje pocit dvojnásob dobrého skutku .
14. 11. 2011 | 00:41

anti politik napsal(a):

Tak dík Hvížďalo. To je přátelé tkz. "svobodný a demokratický" novinář par exellence! Když už se ozývájí hlasy ze všech stran, celý národ vidí jaká se nám v politice prohání špína, příjde tento statečný novinář a ochránce demokracie a oznámí nám to, co už všichni dávno víme! Pročpak nám to pan statečný Drozd neoznamoval v době, kdy jsme se ještě mohli o těch 12miliard přihlásit a svým psaním nedonutil politiky konat? A milý pan Krása je stejný jako naši politici, pro svých pár drobných které z hazardu asi má, klíďo nechá vypařit celé miliardy které by měli patřit všem, že Krása?
14. 11. 2011 | 05:58

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný a srozumitelný příspěvek pane Hvížďalo. Sice nic objevného, ale lumpárny je třeba neustále připomínat.
Je dojemné jak ti současní kryjí průšvihy předchozích oranžových, protože by jinak vyplavalo spousta průšvihů pro všechny. Za 18měsíců se státní zatupitelství a Kalouskovo ministerstvo nedohodli, zda stát postrádá 12miliard předisponovaných z rekultivací na bankovní konta ve Švýcarsku. Tito lidé z obou institucí s vedením v čele jsou stále ve svých funkcích úřednických i politických místo aby seděli ve vyšetřovací vazbě.

Causa hazardu - Ne zájem obcí, ale zvuk bankovek je to, na co slyší naši zákonodárci. U těch vládních je to skandální navíc v souvislosti s řadou opatření, která prohlasovali na úkor obyčejných lidí. Těm peníze berou a hazardu je dávají. Naši předkové čas od času pořádali defenestrace. Já ale nejsem krvežíznivý a jak teď sehnat pod okna poslanecké sněmovny dost slámy.....
14. 11. 2011 | 07:15

B. napsal(a):

Pane Hvížďalo, pokud tvrdíte, že politici kradou, jste jako občan povinen na ně podat trestní oznámení.
A měl byste tak učinit neprodlenně, neb je možné, že na vás může obratem někdo podat trestní oznámení za neoznámení trestného činu.

Blbá nejsem já, ale praxe tohoto systému, resp. režimu.
14. 11. 2011 | 07:22

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo, nenechte se otrávit žádnými hulváty, kteří se sami nezmůžou na solidní článek, zato čekají jako hyeny na příležitost, jak se přiživit na všeobecném marasmu a morální bídě. Začínám chápat, o co jim jde a co jsou zač (kdo je platí). A pro pana Stejskala: Jsem starší člověk a tak mi vrtá hlavou, jak stíháte sledovat korektnost diskusí nad všemi blogy 24hod. denně, můžete nám představit svůj tým nebo se snad jedná o Vaše klony?
14. 11. 2011 | 07:31

Hana napsal(a):

Jen otázečka - vlastně dvě:
Jen 4% z odvodů jdou na charitu - kdo to má hlídat a kontrolovat??
Kdo zastupuje stát v takových věcech, jako je kauza ve švýcarech?
Kdo to neví - je to Ministerstvo financí! Žádnej Rampula či kdo! Náš nejlepší ministr financí - to jsem zvědavá, jestli někdo najde odvahu na něho ukázat!
14. 11. 2011 | 07:43

Terry napsal(a):

ČR již nemůže vymáhat škodu v trestním řízení o MUS ve Švýcarsku (http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cr-jiz-nemuze-vymahat-skodu-v-trestnim-rizeni-o-mus-ve-svycarsku/714599)

Poslanec tankoval naftu bez placení, ukázal audit na letišti v Hradci (http://zpravy.idnes.cz/poslanec-tankoval-naftu-bez-placeni-ukazal-audit-na-letisti-v-hradci-1gp-/domaci.aspx?c=A111113_220239_domaci_cem)

Několik titulků dokazujících, že

TUNELOVÁNÍ NESKONČILO, TUNELOVÁNÍ TRVÁ...

"Máme demokracii, ne, vole?!"
14. 11. 2011 | 08:05

vasja napsal(a):

Správně souzi. Tunelování a zlodějna trvá a tak politikům do krmelce musíme ještě přisypat prachy z lotereí a sázek. Přece je nenecháme cípnout.

Ste srandovní.
14. 11. 2011 | 08:16

krajan napsal(a):

Pane Hvížďalo,čemu mám věřit? Tomu,co píšete vy,nebo tomu,co o kousek výš pan Krása? Jeden z vás musí nutně lhát.A protože se oba plynutím času otáčíte jak na obrtlíku,chybí mi záchytný bod, který by alespoň naznačoval pravdu. Jediné,o čem opravdu nepochybuji,je vyčůranost a veliká "politická obratnost" páně Kalouska.
14. 11. 2011 | 08:41

Koplkop napsal(a):

krajan
Krajane zkus zapojit svůj rozum a svůj úsudek. Pokud to uděláš, zjistíš, že právě jediný Kalousek (a to ho nemusím) se nenechal podplatit loterijními lobisty.
14. 11. 2011 | 09:03

resl napsal(a):

Myslím, že je dobře, že se Babiš neumí příliš intelektuálně vyjádřit a i jeho netaktní chování je v pořádku. V opačném případě by získal důvěry daleko méně. Ta jeho lidovost bude tahákem, potřebuje mimo inteligenci a kulturu přitáhnout i Klausovy "lopaty", to myslím bez urážky.
14. 11. 2011 | 09:06

resl napsal(a):

Za 12 miliard ze Švýcarska, bude odpovědný Kalousek. Jeho chabá obrana, když chtěl vyjádření, zda byl spáchán trestný čin, ukazuje na to, aby se mohl vymluvit z něčeho, co je zcela v jeho kompetenci. Doufám, že mu to podrazí nohy i když začínal mít média pod palcem svou falešnou familiérností.
14. 11. 2011 | 09:12

Petr z Tábora napsal(a):

Každý dělník je odpověbný za svou práci.

Obdobně by tedy měli za těch 12miliard přimout politickou odpovědnost a odstoupit pan státní zástupce Zeman a ministr Kalousek.

Obdobně za hlasování svých poslanců ve prospěch hazardu by měli odstoupit předsedové poslaneckých klubů ODS a ČSSD.
14. 11. 2011 | 09:22

J. napsal(a):

Taky si myslím, že "díky" Babišově lidovosti se můžeme dočkat Klause v pruhovaných teplácích...
Myslím, že psát a vydávat knihy, meditovat o globálním oteplování a zvažovat euro může i v "opevnění".
Já myslím, že dnes je stejně "chráněn" jako bude v budoucnosti.

A za ním mohou následovat Nečasové, Kalousci, Bémové a Paroubkové s Grossy. Myslím, že si budou mít co říci, protože jsou vzájemně propleteni ve společných jmenovatelích.

Pokud se zde jednoznačně nebude IHNED říkat, KDO je za OpenCard, KDO stojí za elektronickými zdr.knížkami, či za ProMoPrem, budeme mít vidění, že mohou krást VŠICHNI politici.
Hvížďala to ostatně píše ve svém článku také ...-dokonce již v nadpisu!
14. 11. 2011 | 09:25

krajan napsal(a):

Koplkop
Třeba on to ten Kalousek ani nepotřebuje.Kdo tahá té marionetě za nitky je ovšem v našem loutkovém divadle těžko zjistitelné.Je to spíš "černé divadlo". Jestli umíš tu tmu prokouknout,tak sem s tím.
14. 11. 2011 | 09:28

Roman napsal(a):

A nic se nezmění. Aby měl někdo u nás vůli a odvahu, jako pan Michálek, něco rozkrýt a zprůhlednit, toho se nelze dočkat. Byla by to revoluce a ta se sama nespustí. Od posledního účetního, novináře a policajta přes střední manažery a úředníky se všichni bojí svého "managementu", bojí se o svá místa, o svá korýtka. Tady se 20 let soustavně pracuje na dosazování loajálních veksláků a ambiciózních studentů na ta nejvyšší zodpovědná místa, z kterých se po dohodách se svými kmotry dělají ta "nejlepší", resp. nejvýhodnější rozhodnutí. Takže pokud se některá z velkých stran opravdu nerozhodne hrábnout do vosího hnízda, anebo obyčejný volič neprozře a nepřestane volit již dávno zprofanované strany, bude čím dál hůř. Stále se bude pod rouškou demokracie zvyšovat kriminalita, osobní tragédie a zlodějina. Abychom ještě nebyli překvapeni, že lidé typu Klause budou mít poslední slovo. Loajálních, systematicky pracujících sympatizantů má stále dost a jak ukazují testy na Šluknovsku, i obyčejný a slušný český občan stále čeká na "řešení".
14. 11. 2011 | 09:51

Koplkop napsal(a):

krajan
To máš pravdu, je z toho člověku na bl... Stále víc z nás si to uvědomuje, ale nikdo neví jak z toho ven. Předčasné volby, nové volby, to nic neřeší, budeme volit znova politiky v politických stranách, aby jsme pak zjistili, že sliby se neplní, že jsou vytvářeny koaliční kompromisy, že za politikem sedí mocné lobistické skupiny, že o všem rozhoduje kapitál, atd. atd.
A ta úroveň těch nejvýše postavených politiků? IQ tykve, nanejvýš houpacího koně. Umí jen jedno, vyjádřit se ke všemu, všemu rozumí, o všem má přehled. Odpovídá tak, že sice nic nesděluje, ale něco říká. A tito lidé nás mají vést.
14. 11. 2011 | 09:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Šašku z Jihlavy,

jsem zde sám, nikdo jiný do debat administrátorsky nazasahuje. Nicméně nesleduji debaty 24 hodin denně, ani zdaleka ne (teď jsem tu třeba nebyl od sobotního rána do včerejšího večera, protože jsem byl v zahraničí a bez možnosti připojit se na net). Prostě sem jen občas nahlédnu, rychle přeletím debaty, sem tam něco smáznu, když mi to přijde už za hranou (jsem na počítači dost často, je to moje hobby, trávím u něj i svůj volný čas, takže není problém sem tam na blogy juknout).

To, že to tu jakžtakž funguje (tedy že se tu dá vcelku slušně debatovat), není důsledkem čtyřiadvacetihodinného dozoru a mazání úplně všeho, co by případně bylo proti Kodexu. Ale dost těžko se to vysvětluje, zejména pak mně (i když občas sem o tom něco napíšu a řada lidí už myslím pochopila, v čem to spočívá. A jiní zase ne, že, pane mb? ;-) V zásadě jde o to nenechat zde NIKOHO překročit trvale určitou míru, aby se zde nerozmohlo sprosté urážení, hrubé nadávky, vulgarismny, spamy či porušování zákonů.

Libor Stejskal

P.S. A možná ještě jedna drobnost: mám nezaslouženou výhodu, že mně to, co dělám, dává smysl. A navíc mne baví "mít" stránky, kde se dá vcelu slušně a korektně debatovat (tedy pokud člověk slušně a korektně debatovat chce). Tak si je opečovávám ;-)
14. 11. 2011 | 09:54

Aktiv a reformy od Mafie napsal(a):

Ano Kalousek žádá nemožné, a nelogicky, iracionálně, na jedné straně mlčí ke švýcarským miliardám, a na druhé straně předvádí národu vážně nelegitimní reformy s viditelnými tunely, a pokryteckým nasazováním na obyčejné občany, aby se oni uskromnili!
Co nám chtějí tím říct, občane jsi jen otrok, budeš držet hubu, a my budeme ta mocná a elitní skupina obyvatel, které se budeš klanět, a taky našemu Bohu!
Kalousek a Nečas jsou zločinci!
14. 11. 2011 | 09:58

kelt napsal(a):

Pan Hvížďala nám servíruje pětkrát ohřívanou bramboračku.Je třeba z ní dát mimo talíř,co je naprosto nepoživatelné.
Švýcarská policie obvinila české tuneláře z rozkrádání českých veřejných peněz ve výši 12 miliard Kč!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,které zablokovala na účtech švýcarských bank.
Více jak rok usiluje o to,aby se Česko přihlásilo jako poškozený.
Ten,kdo v těchto případech zastupuje stát je MF a jeho šéf Kalousek,který se kroutí jako žížala na háčku při odpovědi,proč to neudělal , svaluje na všechny ostatnía tím de facto připravuje ČR o zmíněnou částku.
Co brání Kalouskovi,aby tak učinil?O to víc,že k podvodnému jednání došlo za existence Zemanovy vlády?
Můžeme spekulovat o jeho důvodech.Jedno je však nesporné-pokud by neriskoval další konsekvence,tak má jedinečnou příležitost zatopit ČSSD,jako podporovateli,či iniciátorovi tohoto "tunelu".
Proč to tedy neudělal a připraví tím ČR o 12 miliard?
Vysvětlení je jediné možné-je to záležitost napříč tehdejším politickým spektrem a riskoval by otevření i jiných kauz,kde figuroval v etapě divoké privatizace on sám,či ti ,kteří teď bačují tomuto rozkradenému státu.
14. 11. 2011 | 10:04

Petr z Tábora napsal(a):

to J.9:25:
Nechci Vám brát iluze, ale možná za kritikou pana prezidenta od pana Babiše bude skutečnost, že vetoval zákon o zvýšení podílu biosložek do paliva. Měl k tomu dost dobrých argumentů i od odborníků. Víte jakou pak dalo panu Babišovi "fušku", aby poslanci prezidenta přehlasovali?
Pan Babiš na sebe vzal roli naštvaného a obviňuje stylem bulváru. Chtělo by to ale více věcných argumentů a seriozní přístup k lidem. Akce pod heslem - když se kácí les, tak lítají třísky - měli už komunisté po válce.
14. 11. 2011 | 10:08

Béda napsal(a):

K.Hvížďala,

"skrytý" propagandista "TOP" opět rozjel svoji agitační rotačku. V této souvislosti bych se na jeho místě zamyslel, proč asi "TOP Kalouskem řízené ministerstvo financí otázku švýcarských účtů neotevřelo? Nebude mít třeba pan ministr 13x neúspěšně vyšetřován kvůli černým dírám v hospodaření podřízených rezortů na tom nějaký zájem? Nevyužil by šedá eminence a tahoun pěšáky v české politice takovouto příležitost k dvojitému šachu svým oponentům?

Za další bych chtěl připomenout, že 12 miliard na švýcarském účtu je pouze nepatrná špičička obřího ledovce, který se ukrývá za hospodařením MO, FVE, arbitráženma, "vyrovnáním" s církvema, tunelážema v devadesátých letech...

Možná se pletu, ale dle mého mínění aféra švýcarských účtů se krterou fakticky MF coby reprezentant státu nijak nevyužilo, ani se o to nepokusilo, využít ve prospěch českého daňového polatníka, byla pouze politicky využita k poškození ČSSD, které hrají nekonečné aféry triády do volebních karet. A nevyužity byla zřejmě proto, že při soudní při ve kterou by musela nutně vyústit, by mohly na povrch vyplavat mnohé zajímavosti poškozující politické podnikavce a jejich zájmy napříč politickým spektrem.
14. 11. 2011 | 10:16

J. napsal(a):

Ale Péťo ...
Co měli komunisté po válce, co Panská jednota po debaklu 8.11.1620 ...
Píše se rok 2011, od revoluce uplyne 22 let...
Kdyby dav ten večer 17.11.1989 věděl, co (ne)bude za 22 let, polovina by šla domů předčasněji.

Vy tu popisujete zákon o biosložkách či co.

Že měl Klaus zodpovědnost-nezodpovědnost v dobách Kupónové privatizace-to je snad mnohem "hmatatelnější", ne?

Myslím, že nás je tu dost, kteří by souhlasili, aby mohl být prezident po skončení jeho mandátu "dotazován" na původy majetku (nejen jeho) výše uvedené privatizace.

Tak jako lze velmi rychle v PS PČR prosadit zvýšení platu poslanců, lze i stejně rychle odstavit poté majetek těch, kteří ho získali neoprávněně.

To by mohl úvod řešení REFOREM u nás.
Nečasovy "reformy" povedou jen k dalšímu zdražování a stále prázdné státní kase ...
14. 11. 2011 | 10:24

Hugo napsal(a):

Okamžitě by měl odstoupit soudruh Nečas,Kalousek a Pospíšil.
14. 11. 2011 | 10:24

SuP napsal(a):

Petr z Tábora -
Obávám se, že 12 mld deponovaných ve švýcarské bance je definováno jako výnos z trestné činnosti podle švýcarských zvyklostí a zákonů. Ne podle našich. V tom asi bude ten problém .....
14. 11. 2011 | 10:29

SuP napsal(a):

...."Kdyby dav ten večer 17.11.1989 věděl, co (ne)bude za 22 let, polovina by šla domů předčasněji...."
To je fakt. Nebyly by tak přeplněné čekárny na pečené holuby.
14. 11. 2011 | 10:35

ivan napsal(a):

Vše bohužel směřuje k tomu, že komunisti se dostanou do vlády. Ti klidně čekají a pak se postaví do čela nespokojených a už i odhodlaných.Víme, komu za to "poděkujeme"
14. 11. 2011 | 10:37

ivan napsal(a):

Vše bohužel směřuje k tomu, že komunisti se dostanou do vlády. Ti klidně čekají a pak se postaví do čela nespokojených a už i odhodlaných.Víme, komu za to "poděkujeme"
14. 11. 2011 | 10:38

Maximus napsal(a):

Kelt, 10,04hod.
Je to přesně tak, jak jste uvedl. Kalousek buď dostal od lidí co jsou v celém případu namočeni na trabuka, popř. je tu možnost, že by celá kauza mohla odkrýt více než je zdrávo, on jel toptiž také v celé řadě kauz a vždy se z toho vyvlíknul jak červ z návnady. Tohle by mu konečně mohlo zlomit vaz, snad se toho jeho zavilý nepřítel Vondra
a Nečas chopí. On však má v ruce jeden trumf, to že by mohli hoši z TOP09 položit vládu a to kmotři z ODS nepřipustí, takže se ze skřípáním zubů zase dohodnou! Vládne nám, mafie z Palerma.... ještě zatím se mezi sebou nestřílejí, teď mají určitě společného nepřítele Babiše, ale ještě neví že těch nasra.ejch velkopodnikatelů je víc!
14. 11. 2011 | 10:38

J. napsal(a):

Ale SuPe, moc dobře víš, jak to myslím!
Komunismus u nás byl odsouzený k pádu tak jako tak.
To, že se k jeho pádu postavil na to nejexponovanější místo nějaký Havel, na věci nic nemění.
Jen jsme mohli k těm pečeným holubům jinými cestami dospět všichni a dnes být na úrovní Švýcarska.
A těch dvanáct miliard mít v kapse my.

Nyní už Kalousek nemohl v těch dvanácti miliardách podniknouti asi nic, neb v tom mohou pánové jet už všichni.

Výše uvedeno, že Kalousek se může vést ve vícero kauzách.
Opakuji, že by mě zajímalo, která "kapacita" může předávat takto neschopnému člověku vavřiny pro "nejlepšího" ministra financí.
Ono to bude asi jako s těmi Havlovými hrami...
Kdo z nich má profit, ten je oslavuje.
14. 11. 2011 | 10:50

Béda napsal(a):

"Občane, uskromni se, aby politici mohli krást!" řekl pan kalousek Hvížďalovými ústy a vymyslel další šikovnou zastírací lest.

Pozdravuji přátele krysaříka KH - velkého Ala, Montgomeryho Burnse alias DRÁBka a Leoše "Upíra" Hegera.
14. 11. 2011 | 10:57

vasja napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
to J.9:25:
Nechci Vám brát iluze, ale možná za kritikou pana prezidenta od pana Babiše bude skutečnost, že vetoval zákon o zvýšení podílu biosložek do paliva.
-------------------------
To je přesný. Babiš si potřebuje udržet státem garantovanej kšeft s řepkou.
To rajský podnikání.
14. 11. 2011 | 11:02

stále rebel napsal(a):

"Babák je hloupý, skočil poslancům ODS na lest, říká jeho spolustraník"

„VV se ale vykoupaly samy. Nejen pozměňovacím návrhem, pod nímž je podepsaný Babák, který pro něj pak nehlasoval, ale i tím, že tři z jejich poslanců – Josef Dobeš, Martin Vacek a Petr Skokan – pro normu hlasovali. Proč chybu VV házíte na ostatní?

Došlo k tomu naprostou naivitou Babáka, který nechápe, že některým lidem nelze věřit ani pozdrav. Pavel Svoboda a Pavel Suchánek (oba ODS) mu řekli, že jde o koaličně dohodnutý návrh a aby ho připodepsal. Návrh, který ve skutečnosti vypracovaly dvě velké loterijní společnosti, jak je u Svobody a Suchánka obvyklé, podepsal, aniž by ho četl. Sám Babák ale nic nepředložil.“
http://www.novinky.cz/domaci/250415-babak-je-hloupy-skocil-poslancum-ods-na-lest-rika-jeho-spolustranik.html?ref=boxF
14. 11. 2011 | 11:04

kelt napsal(a):

Maximus,
výsledek,či nevýsledek/nevím proč se opičím po hradním místodržícím/bude kristalickou ukázkou toho,jak tato vláda boje proti kórupci to "zúřaduje".
Nedělám si žádné iluze o tom,že to zamete opět pod koberec a může se stát,že to odskáče nějaký subalterní státní zástupce,pokud to Nečalousek nevyužije jako klacek na NSZ Zemana,aby mu přistřihli křidélka-to považuji za nejvíce pravděpodobné.
Ten pakatel 12 miliard lehce najde Drábek v sociálních výdajích.
14. 11. 2011 | 11:10

rejpal napsal(a):

stále rebel
Babák: tomu bych taky nevěřil ani pozdrav, i když hloupý asi bude. Nejen, že již před volbami bezelstně přiznal, že na kandidátce si místo zaplatil, ale to jak bruslil ve vlastních finančních problémech, ten dojem nijak nevylepšilo. Morální deficit se s hloupostí nijak nevylučuje.
14. 11. 2011 | 11:12

resl napsal(a):

Klaus se nikdy nevěnuje domácí politice a jeho výroky k zahraničí jsou opakovaná slova, která mu chytá Weigel z tisku. Celé druhé volební období, však věnuje úzkým stykům s redakcemi novin, TV, hejtmany, ČEZ, státními zástupci, soudci a zkorumpovanou radou ČNB, kde Singer dělá jen to, na co dostane z Hradu instrukce. Tyto instrukce jsou pouze k poškození celé Evropy a Států. Nikdy nepoškodí ruského primitiva Putina, nikdy nemá kritiku k rozlejzání Lukoilu v ČR. Jeho zbabělství by se projevilo příchodem pár stovek lidí na Hrad, není zvyklý na odpor a pak by se tento srab rozsypal.
14. 11. 2011 | 11:19

zemedelec napsal(a):

Pane kelt. 10:04
Také vřele souhlasím.
Ještě se zapomíná,že Německá strana nabízela Kalouskovi,onu nahrávku na které byly záznamy o našich klientech,kteří mají tajně uložené peníze ve Švícarské bance.Kalousek to důrazně odmítl,jestli de mu to teď vrátilo jinou cestou,pochopitelně to zase odmítl.Můžeme se jenom dohadovat,kolik s toho je jeho peněz.Jenom mám naději,že si Německá strana udělala kopii a můžou s tím kdykoliv přijít.
14. 11. 2011 | 11:36

Matematik + cenzor napsal(a):

Karel Hvizdala pouze plni zadani. Ukolem jest, upevnit zmatek a nejistotu. Je to prece bida, politici kradou jenze my jsme si je zvolili ne?
Jde o to udelast ventil zlosti nad vlastnim okradenim a umoznit pokracovani penezovodu.
Kde je zaklad vseho?
Vezmeme si tkzv. financni krizi.
Pradigma, premisa cislo 1 je ze jde o nehodu, nahodu....zadny zamer.
Ano, je mozne, ze zadny hybatel neni.
Media by vsak mela jasne racionalne aduveryhodne rici, proc nivinari jako narodni fronta jednotne tuto premisu, tento zaklad uvah prijali?
Proc vlastne, z jakeho duvodu byl automaticky eliminovan predpoklad hybatele podobne jako byl a je i v manistreamu prezentovan hybatel pri padu britske libry.George Soros.
Nyni neni?
Proc neni, jaky je hlavni duvod ?
100% vsech komentaru a uvah to predpoklada.

Stojime na prazdne louce , drzime igelitku a marne marne hledame neexistujici obchodni dum Český sen.
Jdu se kouknout, zda uz leti ty rakety z Iranu. Hvizdala nas varoval, a nyni jsme bez destniku. Co to? Byla to druha mnichovska zrada?
Císař je nahý.
14. 11. 2011 | 11:58

krutak napsal(a):

zemedelec: Kalousek ma prachy ve Francii,Lichtenstejnu a Rakousku. Ty nemecke udaje nechtel proto, ze to bylo spojeno s podminkami, ktere nemohl splnit a hlavne proto, ze by mu ti, kteri je maji jeste zpozdile ve Svycarech,mohli pripomenout, z jakych kseftu pochazeji ty jeho prachy. Treba z prani spinavych penez.
14. 11. 2011 | 11:59

Milan napsal(a):

Sláva Babišovi,toho potřebujeme do vlády !Prima mě nalákala avízem,že v neděli dopoledne v pořadu Partie budou probírat s ministrem vnitra nepokoje na Šluknovsku !Byl jsem zklamán neboť 95 % pořadu byl nezajímavý o pers.otázkách policie,jako by mě zajímalo,jestli je Lessy dobrý policejní prezident nebo ne !Šluknovsku se věnovali pak jen 5 % pořadu !Nepadli základní otázky které v médiích nikdo ještě nepoložil !Jak zabránit mlácení občanů nepřizpůsobivými Romy a zda jsou již násilníci pod zámkem !Pak jsem přepl na pana Moravce,očekával jsem nudu ve formě Evropské ekonomiky , naštěstí 1 hodinu řešili korupci a 2 hodina pak byla ekonomika !Byl tam také pan Babiš !Pan Moravec ho nechtěl nechat rozvikládat a pořád ho brzdil-asi to měl nařízeno .Pan Babiš byl fantastický !Také jsem se z TV dověděl,že Romové založili novou stranu a pokud se jim nebude v ČR líbit tak zažádají Evropské splečenství o nové území k založení Romského státu a vystěhují se,to řekl vůdce Romů !
14. 11. 2011 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

Milan
Máte v textu dost hrubek /4. obecná, nebo 9. zvláštní/.
Možná by bylo vhodné, abyste uvažoval o založení Milanoistánu. Nebo o nějaké formě doučování.
/pokud ale děláte práci - ve které vám může konkurovat nevyučený Rom....nevěnujte mé glose žádnou pozornost...pak je totiž jasné, odkud vítr vane...jen vůl by chtěl , aby mu vznikla konkurence)/
14. 11. 2011 | 12:27

Barney napsal(a):

Kalousek o ty miliardy nemohl mít zájem, protože pak by muselo začít vyšetřování i tady u nás a toho se mnoho kmotrů z ODS a možná samotný Kalousek bojí. Místo toho ty peníze vydře z chudáků.

Dělá se mi špatně.
14. 11. 2011 | 12:32

Honza II napsal(a):

Pan Kalousek má více rozumu než nějaký novinář. On přece ví, že kapitalismu bez korupcí neexistuje. Proto se nemůže přihlsit o 12 miliard, protože ví, že tím by ohrozil celé základy vybudování novodobého kapitalismu u nás.
Přece celá privatizace byla jedna velká rozkrádačka. A otevřít kvůli nějaké relativné bezvýznamné korupci stavidla vyšetřování všech privatizačních kauz dokonce v zahraničí by znamenalo zpochybnit celý náš slavný polistopadový vývoj.
Cožpak kterýkoliv polistopadový magnát mohl po rovnostářském socialismu poctivě nashromáždit tolik prostředků, aby vlastnil třeba jen čtrtinu Škodovky nebo Mostecké uhelné anebo nějakého Hamé? To nám mohou servírovat jen přihlouplí novináři, že to tito lidé dokázali svým nadáním a hlavně poctivou a úsilovnou prací A placení novináři hrdině kritizují, že jedinou vadou na kráse toho byly nějaké drobné úplatky, které nám teď kazí víru ve šťastné zítřky a povinnou víru v morálku nového kapitalistického člověka.
14. 11. 2011 | 12:35

rejpal napsal(a):

Honza II
To mi připomíná, jak někdy na jaře 1990 si na Můstku postavil stánek nějaký člověk, který za mírný obolus čistil kolemjdoucím boty. Na stánku měl nápis "vyděláváím svůj první milion". Jak skončil? Jako miliardář nebo jako řadový zaměstnanec v nějaké fabrice? Nikdo neví. Třeba to byl sám Bakala, který takto postavil základy svého impéria.
14. 11. 2011 | 12:40

Želivský napsal(a):

kelt
Nejde to napříč TEHDEJŠÍM politickým spektrem. Je to tu pořád, Klaus sedí na Hradě, Zeman "jako" sebere ČSSD 5% aby nemusela vyhrát volby.
Komárkovi hoši, kádry SBČS, smetánka PZOček, zahraniční rezidenti I. správy, někteří "disidenti". Kádrový zaměstnanec StB evropským šéfem Microsoftu. Atakdál, a tak pořád.
Všimněte si, že to byl Zeman (náhradník za Klause), kdo privatizoval banky a doly. Teď se kope o ČEZ. z čehož zase vidíte jen bubliny na hladině polívky.

Kalousek je šikovný hoch, který dokázal vytěžit do dna všechno ze skutečnosti, že lidovci toho na "revolucionáře" tolik věděli. Po vydolování obrany a pár výmycích na financích se udělal pro sebe s knížetem.
Ušatec netuší, že je nejpravděpodobnější příští obětí, jakmile po sobě privatizátorská skvadra začne zametat.

Kalousek musí chránit Koláčkovy miliardy aby chránil sebe. Koláček mezitím všechny MUSy, PISy, České báňské, Coal energy, a dokonce i Bankovní akademii a Most naděje pustil. Není na něm co sebrat, v téhle zemi. I z nadace Maitreia mu zbyla už jen mateřská školka.
Zkuste zavřít provozovatele dobročinné idealistické mateřské školky.

Mostecké uhlí spravují nějací kyperští motoinvestoví magnáti. Nějaký Dienstl s Tykačem. To myslím o kontinuitě vypovídá dostatečně.
Pokud myslíte, že všechno půjde cestou práva, zkuste si uvědomit, že právo je nástroj kompromisu mezi mocnými.

Ale někde už stojí na prvních stupních své kariéry nějaký ten Sokol z Lemberka, Hynek z Kunštátu známý jako Suchý Čert či Racek Kobyla. Jen ještě zbývá, aby jednooký padesátiletý lapka prodělal náboženské osvícení.
14. 11. 2011 | 12:43

casper napsal(a):

želivský: amen
14. 11. 2011 | 12:55

listopad napsal(a):

Zkrátka:
Je třeba, aby mocipáni věděli, že neovládají tupé stádo.
A tak pro začátek všichni 17.11.2011 na Václaváku. A neříjte mi prosím, že když neexistuje zřejmé řešení, že "to nemá cenu".
Cenu to má a velikou. Aspoň se začnou o svá koryta bát....To bych pro začátek viděl jako velmi dobrý krok. Že budem v diskuzích a hospodách nadávat atd., tak se opravdu nic nezmění.
Vyrazme do Prahy a sejděme se (třeba mlčky) na Václavském náměstí. A uvídíme, jak na to bude tento odporný režim reagovat.
14. 11. 2011 | 13:04

Mirek napsal(a):

Udivuje mne už jen to, že Mafie a Cosa Nostra ještě nepřijeli na studijní pobyt...že by se styděli za svou zaostalost?
14. 11. 2011 | 14:10

Jee napsal(a):

Hvížďala pochopil konečně, že uskrovnění občanů má jediný cíl, obnovit kapitál určený k rozkradení.

Pouze si nedokázal dát rovnítko mezi uskrovněním občanů a reformami, které až dosud obhajoval.
14. 11. 2011 | 14:29

mb napsal(a):

... já to chápu pane stejskale, nechal jsem se unést ... když mi hvížĎala naservíroval babáka ( pozměnujici navrh co jde na ruku hazardu ( či chcete li herní mafii)) ... a vzpomnel jsem si jak vypadal bez zubů a přišlo mi líto že si z toho nevzal žádné poučení ... to je celé ... hezky den .... to se prostě ve spojitosti s babákem nabízí ... zasloužil by ...
14. 11. 2011 | 14:37

John Malkovich napsal(a):

Už se ani nesnažím zjišťovat, co pan Stejskal zase smazal..., takže nechci podpořit případné smazané výroky jiného přispivatele, ale chci na plná ústa říci na základě svých zkušeností, že pan Stejskal je jen zamidrákovaný cenzor. Nevím, kolik vám je, pane Stejskale, zda jste si to mohl nebo nemohl užít, ale mít stroj času, tak vás jako soudruha Stejskala pošlu na komunistický ČÚTI, tam byste se jako cenzor vyřádil.
14. 11. 2011 | 17:25

Pepa Řepa napsal(a):

vaclavkrasa
je dobře, že jste se ozval. Věc není zřejmě tak jednoduchá, jak se snaží autor popsat. Z pohledu handycapovaných tam možná positiva jsou.
Bohužel není to poprvé, kdy Hvížďala napíše o věci, o které nemá páru.
Ale nevadí, žijeme v éře internetu, mnohým stačí titulek
"Občane, uskromni se, aby politici mohli krást"-
To zabere a tak se bude klikat a nadávat a zase klikat.....
O autorovi darmo mluvit.
14. 11. 2011 | 19:10

Briere napsal(a):

Dneska je to smutné čtení. Přesto několik připomínek. Pan Hvížďala má kousek pravdy, ale myslím, že se spolupodílel alespoň na začátcích téhle velké žranice pro vybrané osoby. Loterie je velké téma. Jenže - všichni jsme odněkud a já třeba vím o případě, kdy miliardářská rodina svými miliony pomáhá celému regionu a věřte nebo ne, nikdo okolo mne si nemyslí, že po Kalouskově "přerozdělení" (chápu to jako rozkradení)dostane oblast tolik co před ním. Proto jsem rád, že to dopadlo aspoň takhle a stát poněkud ostrouhá. A na závěr - těm, co tvrdí něco o bolševických zlodějinách připomínám, že po 40 letech vlády KSČ zde byla země bez dluhů a s obrovským majetkem. Majetek byl privatizován, peníze z privatizací už jsou dávno přesunuty na konta politiků, jejich rodin a přátel a jako vzpomínka na budoucnost nám zůstávají dluhy za 1,5 bilionu a dost krušné výhledy, protože je před námi privatizace důchodového systému, zvýšení daní prostřednictvím DPH a odstranění dostupného zdravotnictví. Tož tolik k bolševickým zlodějinám. Zatímco bývalí vládci země dnes stěží vyjdou se svými důchody, novodobým stačí často ke zisku pohádkových majetků jedno volební období...
14. 11. 2011 | 21:14

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Johne Malkovichi,

je mi lehce přes padesát, nicméně ČUTI ani FUTI (tím méně SUTI) jsem si už užít nestihl. S tím zamindrákovaným cenzoremn to ale vidím dost podobně.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
14. 11. 2011 | 21:31

mb napsal(a):

pane stejskale, vy praktikujete radu našeho filosofosa z vysoké, který nám radil abychom byli jak kachny či labutě ... když někdo vyřkne něco, co je nepříjemné ( nebo dokonce zlé ) tak to po sobě máme nechat stéci jako voda stéká po olejnatých křídlech labutě / kachny ...

je to dost nakažlivé ... hezký večer ....
14. 11. 2011 | 22:52

mb napsal(a):

pps ... ovšem kde končí peří labuťokachny a kde začíná kůže hroší ... ? ( :-)))

ale to není váš případ, to mne jen tak napadlo ...
14. 11. 2011 | 22:58

Terry napsal(a):

Česko propáslo možnost domoci se švýcarských miliard (http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=720873)

Švýcarští vyšetřovatelé došli k závěru, že ČR vznikla škoda ve výši cca 12 miliard a tak vyzvali (již před více než rokem!!!) české orgány, aby se o těch 12 miliard stát přihlásil.

Ale náš stát (resp ministerstvo financí) žádnou škodu neeviduje, nevidí, nikdo stát nepoškodil (vyšetřovatelé, státní zastupitelství nic nezjistili) a tak nemá důvod (usrnaých) 12 miliard nárokovat.

Nebo že by to bylo všechno kvůli tomu, že

Česko se nechystá vydat Švýcarům obviněné uhlobarony (http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=719064)?

Parafrázuji Donutilova dědečka:

V ČESKU? TAM JE VŠECHNO MOŽNÝ !!!!

"Máme demokracii, ne, vole?!"

A "nejlepší ministr financí" Kalousek zase bude rozesílat složenky:

"Podívejte se, vy blbečci, jak se stále zadlužujete!"

Veřejný dluh České republiky (http://www.verejnydluh.cz/)

Stále roste, stále roste.... A fofrem...

Je potřeba utáhnout opasek hloupému plebsu. Když si to nechá líbit...
15. 11. 2011 | 07:19

Terry napsal(a):

Hugo napsal(a) - 4. 11. 2011 | 10:24 :
"Okamžitě by měl odstoupit soudruh Nečas,Kalousek a Pospíšil."

Není ten seznam nějaký krátký?
15. 11. 2011 | 07:28

rejpal napsal(a):

Terry
Ale za vše přece může ten Rampola, co tam už není. A jedeme dál. Zvláštní je, že vláda a celá koalice se měsíce zabývá a dohaduje, jak nás oškubat o jednu či dvě miliardy, ale možnost získat hned 12 ji vůbec nezajímala.
15. 11. 2011 | 07:50

stejskal napsal(a):

To není špatná alegorie, pane mb. Pan profesor musel asi být i trochu ornitologem, a tudíž tušil, proč to labutě či kachny dělají: je to pro ně dobré a jiným to neškodí ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
15. 11. 2011 | 08:27

Jan Sibera napsal(a):

Zaráží mne v tomto případě jedna skutečnost.V neděli večer jsem k tomuto tematu slyšel v rozhlase vyjádření p.ministra financí Kalouska,který prohlásil,že o tom věděli již od dubna a že celý tento případ mělo řešit státní zastupitelstvo.Včera večer na rozhlasové stanici ČR 6 k tomuto tematu měla komentář paní Lída Rakušanová.Podle jejího i mého názoru jde o neomluvitelný alibismus,protože p. Kalousek jako " strážce státních financí" měl tvrdě a nekompromisně zasáhnout,aby se tato situace řešila.Ale ono asi 12 miliard pro něj i pro státní zastupitelství nejsou žádné peníze.Ono je asi daleko snadnější tahat peníze z kapes daňových poplatníků přes zvyšování daní,poplatků a pod.,nežli podstupovat úřední jednání se Švýcarskou stranou.Nebo že by za tím bylo krytí některých "mocných" v naší politické sféře ?....
15. 11. 2011 | 09:11

rejpal napsal(a):

Jan Sibera
myslím, že nejde jen o Kalouska. Počínání vlády jako celku je neomluvitelné. Řešit možnost ziskání takovéto sumy tím, že něco pošlu státnímu zástupci a přestanu se tím zabývat, protože to není v mé kompetenci, to už je superkocourkov. A asi tak sto padesátý šestý důvod k odstoupení vlády.
15. 11. 2011 | 09:42

Marcela napsal(a):

Vše je jakoby zaseknuté. Možná to může být i tím, že na Hradě sedí člověk, který může být zamíchán do lecjakých tunelových kšeftíků. Pro mě je nedůvěryhodný. I jeho volba byla značně podivná. A jak se říká, ryba smrdí od hlavy.

Souhlasím s tím, co píšete, pano Hvížďalo. A je smutné, co se děje...
15. 11. 2011 | 21:08

PV napsal(a):

Rád bych se připojil k těm, kdo přede mnou odhalili pana Hvížďalu jako překrucovače faktů. On tam naznačuje, že za zkažení zákona o hazardu ve prospěch lobby provozovatelů výherních automatů může poslanec VV Babák, ale věc se má poněkud jinak.

Zatímco oficiálně se vládní koalice domluvila na tom, že loterijní odvody půjdou obcím a do státního rozpočtu, Svoboda (ODS) s Babákem (VV) navrhli, aby se výtěžek dělil na třetiny - obcím, ministerstvu školství a aby o třetině peněz dál rozhodovaly loterijní firmy.

Právě to, že posílají odvody na dobročinnost různým neprůhledným nadacím a není jasné, kde peníze končí, bylo přitom v minulosti nejvíc terčem kritiky.
"Já jsem pro to nakonec nehlasoval," dává Babák ruce pryč od schváleného návrhu, který se Svobodou předložil. K hazardní koalici se ale místo něj přidali ministr školství Josef Dobeš a další dva poslanci VV Petr Skokan a Martin Vacek.Šéf strany Radek John už řekl, že bude od poslanců žádat vysvětlení. VV se totiž deklarovaly jako největší bojovník proti hazardu. Při hlasování o jeho větším omezení zůstali ale osamoceni poslanci TOP 09 a Starostů. Na ruku hazardnímu byznysu šlo 97 poslanců ODS, ČSSD, KSČM, VV a také čtyři nezařazení.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-kteri-miluji-hazard-seznamte-se-s-temi-kdo-mu-sli-na-ruku-pyv-/domaci.aspx?c=A111111_162727_domaci_kop
15. 11. 2011 | 21:21

Jeff napsal(a):

Hvížďala ředí gigantickou odpovědnost Klause, modrých a jiný zlodějů katastrofálně dementním házením viny na socdem a jejich podpoře složitým problémem hazardu, jemuž sám nerozumí. Podlým způsobem snímá vinu z Kalouska a jeho toptlupy a je jen stínem obávaného bojovníka za normálnost v časech prosovětských. Dalších obvinění z kšeftování s presidentskými milostmi jako totální rány do čenichu optimistova jej zcela míjí. Škoda ho.
16. 11. 2011 | 06:56

Jeff napsal(a):

Hvížďala ředí gigantickou odpovědnost Klause, modrých a jiný zlodějů katastrofálně dementním házením viny na socdem a jejich podpoře složitým problémem hazardu, jemuž sám nerozumí. Podlým způsobem snímá vinu z Kalouska a jeho toptlupy a je jen stínem obávaného bojovníka za normálnost v časech prosovětských. Dalších obvinění z kšeftování s presidentskými milostmi jako totální rány do čenichu optimistova jej zcela míjí. Škoda ho.
16. 11. 2011 | 06:57

Oldplayer napsal(a):

No on se nám pan Kalousek už léta věnuje hlavně zrušení stravenek a na nějakých 12 miliard a podobné blbiny nemá čas.
16. 11. 2011 | 12:25

Ara napsal(a):

"Občane, uskromni se, aby politici mohli krást"...
tak zní titulek tohoto blogu.
Ano, toto je výstižné, ale ještě bych to doplnil (upřesnil):

>Občane, uskromni se, aby politici, vysocí státní úředníci a bezhraničně chamtiví podnikatelé (bezcharakterní podnikavci) mohli dál vesele krást.<
16. 11. 2011 | 12:25

Terry napsal(a):

A co další den, to další "pecka" o hospodaření státu, ministerstva financí, "nejlepšího ministra financí" Miroslava Kalouska, (ne)činnosti naší "justiční mafie":

Stát si nechal utéct další miliony uložené ve Švýcarsku (http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=721631):

Švýcarská justice sice vypátrala v Curychu bankovní konto, kam chodily vlivnému státnímu úředníkovi Tomáši Kadlecovi peníze pocházející podle žalobců z trestné činnosti, Česká republika z nich už ale nejspíš neuvidí ani dolar.
Stát totiž podle informací Aktuálně.cz včas nepožádal Švýcary o jejich zajištění, a tak si nechal v přepočtu zhruba 30 milionů korun zmizet.
"Do dnešního dne jsme neobdrželi od soudu vyrozumění, že by byly tyto výnosy zajištěny. Znovu soudu navrhuji, aby je nechal zajistit," prohlásil státní zástupce Radim Daňhel, který Kadlece poslal kvůli podezřelým transakcím v Čepru k soudu.
Toto zjištění přichází v době, kdy české úřady řeší velmi podobný případ v jiné kauze - stát totiž zřejmě ztratil možnost získat 12 miliard korun zadržených ve Švýcarsku při vyšetřování podezřelé privatizace Mostecké uhelné společnosti.
Právě částku ve výši milion dolarů vrchní státní zastupitelství veřejně označilo za špinavé peníze a oznámilo, že žalobce oficiálně požádal soud, aby podnikl kroky k jejich zablokování.
V úterý, kdy začalo druhé kolo procesu s Tomášem Kadlecem kvůli vyvedení desítek milionů ze státní firmy Čepro, státní zástupce Daňhel přímo v soudní síni žádost o zablokování peněz zopakoval.
Aktuálně.cz zjistilo, že o zablokování peněz na švýcarském účtu poprvé požádal státní zástupce Daňhel už loni v září, kdy mu švýcarská justice předala svá zjištění.
Soudkyně Helena Králová, která má Kadlecovu kauzu na starost a které vrchní státní zastupitelství Daňhelův návrh zaslalo, případ odmítá jakkoli komentovat.
Nechce ani vysvětlovat, proč žádost včas nevyřídila.
"Podívejte, soud tu věc studuje a nemohu vám k tomu nyní nic říkat," reagovala na všechny otázky Aktuálně.cz soudkyně při pokusu o osobní rozhovor.
Přímo v soudní síni, kterou na žádost Kadlecova obhájce uzavřela před veřejností, pak podle neoficiálních informací konstatovala totéž: návrh na o blokaci účtu studujeme.
Je přitom vysoce pravděpodobné, že Kadlecův účet je už dnes prázdný.
Pokud se totiž Tomáš Kadlec o zájmu úřadů o švýcarské konto nedozvěděl v posledním roce, kdy mohl tyto informace najít ve spise svého případu, musela jej o tom informovat švýcarská justice.
Švýcaři jsou totiž povinni při lustrování kont v rámci právní pomoci vždy informovat majitele účtu a žádat ho o vysvětlení, o jaké peníze jde. To samé se dělo například ve známém případě pražského lobbisty Romana Janouška a jeho dvou miliard.
"Bohužel, pravděpodobnost, že na Kadlecově účtu ještě něco zbylo, je už dost malá," konstatoval zdroj obeznámený s případem.
Sám Kadlec se o svých účtech odmítá bavit. "Nebudu to nijak komentovat," reagoval na žádost Aktuálně.cz o vysvětlení, za co mu přišel do Švýcarska milion dolarů.
(konec citace)

Dvacet let "demokratickými" politiky úspěšně budovaná neschopnost státu potírat zločin.
Dvacet let "demokratickými" politiky úspěšně budovaný korupční systém.
16. 11. 2011 | 14:18

Ruda co vytáh úda napsal(a):

Hvížďalo, ty seš ale chytrej, ty prase jedno! Deviante!
16. 11. 2011 | 18:17

MdE napsal(a):

http://mariodesenas.blog.cz/
16. 11. 2011 | 22:03

Platan napsal(a):

"Jde tedy o navýsost politickou věc: pokud ministr Kalousek se k žalobě v civilním řízení připojí, znamená to, že vinu za krádež má nejspíš Zemanova sociálnědemokratická vláda."

Jak si ale potom vysvětlit to, že se Kalouskovo ministerstvo k této záležitosti stavělo s neuvěřitelnou laxností (jako by se jednalo o pár stovek), když podle dostupných informací, celá jeho aktivita v této věci spočívala pouze v několika emailech (údajně) odeslaných na n. statní zastupitelství?
16. 11. 2011 | 23:05

Mirek napsal(a):

Lidi neblázněte, copak Vám všem není jasné, proč se grázlové kolem Kalouska nezajímali o 12 miliard???
1) nemají zájem o to, aby se řešila privatizace MUS a úplatky v miliardách . Sami rozhodují a sami v té kauze jedou.
2) Těch 12 miliard je velmi pěkně schovaných a až bude před volbami, pěkně se převedou na účty vládnoucích zlodějů a nebudou nikde chybět
Celá tato hrůzovláda patří před soud, sebrat nakradené majetky, konta v zahraničí a uhradit způsobené škody. Potom zavřít do samovazby a určitě by si už po měsíci vzpoměli na účty těch druhých spoluzlodějů.
17. 11. 2011 | 09:24

Hvížďala Drozdovic napsal(a):

Ruda co vytáh úda

No dobolte, chro chro, komu říkáte prase?
chro chro
17. 11. 2011 | 09:32

Gerd napsal(a):

Každý týden jedna tunelářská nebo korupční kauza. A nikdo nesedí za zamřížovaným oknem. Nikdo se necítí poškozen. Zmizí 150 mld. a Vondra nám ministruje dál. Kalouskovi zmizí 12 mld. a ministruje dál. Za mnohem horší ale považuji ty tři mrtvé parašutisty, kteří si skočili s Kalouskem vybraným padákem, a kterým se neotevřel. Lid chce své panem et circenses. Když už není na chléb, tak alespoň ty hry. Máme v přímém přenosu hry o tom, jak mizí miliardy z veřejného majetku. Ó díky, česká vládo, že se staráš o naši zábavu! O břicha se není nutné starat. Češi patří k nejtlustějším národům Evropy.
17. 11. 2011 | 19:59

Luba napsal(a):

Pozor! Milí diskutéři, následuje důležitá výzva!

"...
Výzva Protikorupční linky

Podejte trestní oznámení v kauze zmařených 12 miliard, které mohly posloužit v ČR k mnoha prospěšným účelům.

Cílem protikorupční linky je zapojit do podnětu co nejvíce občanů, kteří se domnívají, že není možné ztrátu 12 miliard Kč přejít bez obvinění konkrétní osoby, která nevykonávala za vysoký státní plat své povinnosti.

Oznámení pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku může každý, kdo toto podezření má, podat zde:

https://www.centralniregistrdluzniku.cz/protikorupcni-linka-pridat.htm

Vzhledem k tomu, že jsou data šifrována, informace o takovémto anonymním oznamovateli nejsou ukládány. Oznámení je přiděleno číslo jednací a státní orgán se jím musí zabývat.

Korupce snižuje životní úroveň všech

Pokud má někdo pochybnosti o tom, že není nutné proti korupci bojovat, je třeba připomenout několik základních faktů. Životní úroveň občanů v zemi se snižuje až o 50 procent právě zkorumpovaností úředníků a politiků."

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/214301.aspx
18. 11. 2011 | 08:29

Žížala napsal(a):

Okamurova omluva "Králi tunelářů"
Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 11.11.2011

Antonín Charouz mi zaslal dopis, kde žádá veřejnou omluvu a vyhrožuje mi za to, že jsem ho jmenoval ve svém minulém článku v nelichotivé souvislosti. Na jeho žádost proto zveřejňuji pokornou omluvu: Vážený pane, žádáte omluvu za to, že Vás prý označuji za "neschopného, přesněji všehoschopného miliardáře, který ví, že miliardy nejsou zadarmo" a tím "zároveň čtenářům nepokrytě podsouvám, že za blíže nespecifikovanou úplatu adresovanou orgánům výkonné moci můžete dosáhnout nějakého (zde daňového) zvýhodnění".
Pane Charouzi, děkuji Vám, že jste se mi v této souvislosti připomněl. A ze srdce se Vám omlouvám - člověk jako Vy skutečně nepatří mezi v textu uvedené osoby. Člověk přezdívaný "král tunelářů" by bezesporu zasloužil nejen samostatný text, ale řekl bych, že nejlépe samostatný trestní spis. Tím se lišíte minimálně třeba od pana Bakaly. Exředitel ČEZu pan Roman svůj spis už zřejmě má.
Pokud jde o Vás, pane Charouzi, je pro mne zásadní to, co vím z veřejných zdrojů. Abych nebyl osobní, dovolím si citovat Wikipedii: "(pan Charouz) v roce 1994 založil společnost Charouz Holding, kterou začal mohutně úvěrovat z IPB a začal se sbližovat s nejvyššími manažery IPB Jiřím Tesařem a Liborem Procházkou. Vazby jeho holdingu k bance se začínají zamotávat, banka s holdingem čile obchoduje. Holding například krátkodobě vlastnil velkou stavební společnost Vojenské stavby Praha a polovinu samotné IPB. V roce 1998 do IPB vstupuje Nomura a vztah IPB k holdingu začal být méně vřelý. Holding tehdy dlužil IPB před sedm miliard Kč. Charouz v roce 1999 zakládá Charouz Group a začíná do ní přesouvat majetek z Charouz Holding. Po krachu IPB dluhy přešly na ČSOB, která je začala aktivně vymáhat. Holding zaplatil jen 1,5 miliardy, zbylých 6 miliard bylo převedeno do státní ČKA. V roce 2003 získala tento balík pohledávek za 570 milionů neznámá společnost ACT Investment, podle některých médií spojená s Charouzem. Ve státní ČKA zůstala ztráta přes 5,5 miliard Kč, Antonínu Charouzovi zůstala cenná aktiva (např. HC Sparta Praha nebo BPA)."
A pokračujme Respektem:
" S odstupem času už víme, že si u bank půjčovali hlavně ti, kteří byli s bankami nějak spojeni, a proto s tichým souhlasem vedení své úvěry nevraceli. Celkově tehdejší „úvěrová politika“ bank přišla daňové poplatníky na zhruba půl bilionu korun. Pár miliard z tohoto koláče si odkrojila i dvojice Charouz-Jansta. Ať už Charouz IPB opravdu ovládal nebo ne, faktem zůstává, že banka jeho podnikům napůjčovala sedm miliard korun, které automobilový závodník nikdy nevrátil. Než se po pádu IPB v roce 2000 nový majitel stačil rozkoukat, převedl Charouz většinu dluhů na podniky, které skončily v bankrotu, a naopak skutečné peníze zachoval v podnicích, které neměly s úvěry nic společného." ( Respekt, 23.4.2006, autor Jaroslav Spurný)
Vzhledem k tomu, že tyto informace jste veřejně ani Vy nerozporoval, z výše uvedeného plyne, že zhruba 5 miliard korun za Vás zaplatili daňoví poplatníci. Pět miliard, to je suma, kterou si většina z nás smrtelníků ani neumí představit. Je pozoruhodností této země, že člověk jako Vy nedře ve vězeňském kamenolomu a nikdo mu dodnes nezabavil veškerý možný majetek.
Je neskutečné, že dokonce máte žaludek chtít, aby se Vám kdokoli omlouval.
V téhle zemi chybí peníze pro staré a nemohoucí lidi. Chybí peníze pro chudé rodiny s dětmi. Chybí peníze ve školství, ve zdravotnictví i na důchody. Navzdory tomu, že miliony slušných lidí tu pracují a odvádí poctivě daně. Je to díky zlodějům, kteří tuto zemi rozkradli a rozkrádají. Je to díky politikům, policistům a státním zástupcům, kteří to umožnili a stále umožňují. I oni už měli být dávno za katrem a dělat společnost svým komplicům. A zloděj není jen ten, kdo krade dvacky z kabelek, ale také nóbl pán, který krade peníze škrtem pera za spolupráce ředitele banky. Vás pane nikdo nežaloval ani neodsoudil. Vaše činy jsou promlčené. To ale neznamená, že jste bez viny.
Půjčil jste si několik miliard a ty jste nevrátil.
Zatímco Vy jste bohatl, naše země chudla.
Stále dlužíte mně a všem lidem, na které se okolo sebe podíváte, protože Vaše dluhy jsme platili my, prostí občané.
Pro mě jste člověk, co okradl mou zemi.
Omlouvám se, měl jsem to o Vás napsat hned.
Ale pravda, otázka nestojí jenom, kdo všechno kradl, ale také kdo vám to dovolil.
Věci, lidi i činy bychom vždy měli jmenovat pravým jménem.
To je první krok k tomu se zlodějnami skoncovat.
Převzato z autorova blogu
18. 11. 2011 | 17:54

vlado napsal(a):

Kanm jsme dospěli za 22let? Jak píše p.Hvíždala hazard v této zemi má podporovat sport a jak ho podporuje? No velmi problematicky. Hazard ve kterém se točí ohromné finance byl v minulém systému zakázán. Každý se musel poctivě živit a přinášet společnosti užitek.
Aby stát neochránil svůj majetek a své zájmy v minulém systému? Něco nepředstavitelného!
Zákony přijaté po listopadu přinesly nejen "svobodu osobní" ale i
svobodu podnikání a oni podnikatelé stačíli podnikat v intencích zákonů a to jim přineslo na úkor nás občanů miniardové zisky. Bylo to politické zadání V.Klause. Musel národu dokázat, že stát je špatný hospodář a oni to dokazují nepřetržitě 22let.
20. 11. 2011 | 16:42

Ing. Janamik Luděk napsal(a):

Navrhuji, aby vyšetřování celé privatizace MUS vč. Škody Plzeň bylo svěřeno švýcarským orgánům. U těch by byl alespoň předpoklad, že to dotáhnou do konce a snad byhom se i dozvěděli jména zkorumpovaných darebáků ve státním aparátu. Jen nevím co potom. Škoda že v techto případech to nefunguje jako v číně (na kolena a pálit ze čtyř metrů). A proto bych navrhoval aby státním úředníkům na všech postech bez výjimky, pokud by byli usvědčeni a odsouzeni byl zabaven všechen majetek včetně příbuzných a aby byly jejich rodiny ekonomicky zlikvidovány. Dokud nebudou mít tito grázlové z ničeho strach, nic se nezmění.
22. 11. 2011 | 14:08

volby napsal(a):

Je tu už jediné možné: "Otč náš, jenž jsi ...
PS Jsem Atheista
25. 11. 2011 | 08:54

dmatej napsal(a):

Tedy, přečetl jsem si prvních pár příspěvků a nemohu se ubránit dojmu, že někteří spoluobčané už z té situace tak trochu šílí ...
26. 11. 2011 | 11:03

dmatej napsal(a):

Pane Kráso, byl byste tak hodný a poslal nám odkaz na ten seznam? Určitě by se na něj rádi podívali i jiní. Já ho nenašel, ale našel jsem např. tohle: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/mfcr/Josef-Novotny-Studie-hazardnich-her.pdf

Nejsem si jist, zda pan Hvížďala nakonec nemá lepší informace než vy sám ...

Navíc pokud jdou 4% nejen na charitu, ale obecně na veřejně prospěšný účel, potom tedy jen zlomek z toho jde na charitu?
26. 11. 2011 | 11:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy