Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!

15. 01. 2012 | 18:02
Přečteno 9775 krát
To jsou slova, která zazněla minulý týden u mosteckého okresního soudu, kde právě probíhá proces s členkou Dělnické strany sociální spravedlnosti Lucií Šlégrovou. Obžaloba ji viní, že 17.listopadu 2010 na pietní demonstraci v litvínovském Janově řečnila o ideologii národního socialismu. Soudní znalec Michal Mazel její řeč vyhodnotil jako propagaci nacismu a antisemitismu. Advokát Lucie Šlégrové Petr Kočí podal žádost na jeho vyloučení ze soudního procesu kvůli tomu, že jeho jméno vzbuzuje dojem, že je židovského původu a mohl by vnímat příliš přecitlivěle otázky šoa, tedy holocaustu a je tudíž nepatřičně vztahovačný. Další žádost o vyloučené kolegy advokáta a soudního znalce Michala Mazla podal proto, že je aktivní v politice a ekonomicky je závislý na znaleckých posudcích.

Oba tyto argumenty jsou zcela zcestné: první postrádá logiku, protože pan Mazal je hlavně advokát jako advokát Kočí a ten taky je životně závislý na palmare z obhajoby a pak by někdo se stejnou logikou mohl říci, že proto nesmí obhajovat paní Šlégrovou. A narážky na židovský původ i zdůvodnění připomínají atmosféru třicátých let minulého století v Německu či atmosféru tzv. druhé republiky v Československu. Skupinová identita v demokratické republice, v takovémto typu soudního procesu, nesmí být na překážku, aby se někdo zúčastnil soudního řízení a nelze ani z pouhého jména vyvozovat, že je někdo nějakého původu. Logika podání připomíná logiku norimberských zákonů, řekl přesně ředitel odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra. V uších člověku hned zní slova Jude Raus!

Obě námitky jsou logicky špatně postavené a i eticky zcestné. Odvozovat české jméno Mazel, kterým označujeme toho, kdo se rád mazlí, od hebrejského slova Maazel, které je zase odvozeno od Moše, tedy Mojžíše, odpovídá stejné logice, jako odvozovat obhajobu advokáta Kočího ze strany poradce prezidenta Václava Klause z toho, že jeho jméno Hasenkopf je jednoznačně německého původu, a proto že má geneticky větší náchylnost přecitlivěji reagovat na odsuzování všeho německého, než právník se jménem Zaječíhlava. A jak připomněl Zbynběk Petráček v LN, se stejnou logikou by mohla pak být vznesena od pana Kočího námitka proti místopředsedkyni mosteckého soudu Bohumile Huňáčkové, že její příjmení poukazuje na to, že je slovanského původu a tudíž podle rasové nacistické teorie patří k nečisté rase, a proto nemůže soudit neonacistický případ. Nehledě na to, že její jméno Bohumila pochází zase z německého Gottlieba, a to by ji mohlo naopak svádět k tomu nadržovat nacionálním socialistů jako je paní Šlégrová. Jak je vidět, tato logika je zrůdná a nesmí obstát.

První námitku o tom, že je pan Mazel politicky činný a zároveň je závislý na odborných posudcích již v pátek soud zamítl. O námitce týkající se židovského původu soudního znalce soud zatím nerozhodl. K tomuto absurdnímu podání se ale velice jasně vyjádřil tvůrce etického kodexu advokátů Karel Čermák a bývalý ministr spravedlnosti. Doslova řekl: "Argumentovat něčím původem je nízké a účelové. To je věc natolik poškozující čest a vážnost advokátského stavu, že by bylo na místě kárné řízení!" Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by dokonce advokáta Kočího za takové výroky doživotně vyškrtl ze seznamu advokátů.

Tato kauza by rozhodně neměla zapadnout, protože stejně jako náš vztah k eurovalu nebo k rozpočtovým pravidlům ukáže, jestli patříme do staré Evropy, nebo už zase spíše k Bělorusku a Ukrajině.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nehvížďal napsal(a):

Hvíždalo, zase jsi se ztrapnil o Judech a onom soudnim znalci už tu byli 2 blogy a oba zkončili neslavně - co k tomu ještě dodávat. Nebo jedem podle Goebelsova hesla- ještě 100 x zopakujeme blog na to samé téma a lidi pochopí co je pravda.
Bože ta ubohá česká žurnalistika. Není vám stydno ve vašem věku
15. 01. 2012 | 18:15

počet pravděpodobnosti napsal(a):

v ústavě to tak psáno není
15. 01. 2012 | 18:15

Béda napsal(a):

No já tedy nevím - nesledoval jsem ten případ podrobněji. Z toho jak to podáváte, nabývám dojmu, že mělo jít o jakýsi pokus obhájce o vyloučení soudního znalce pro možnou podjatost, potažmo střet zájmů. Soudní znalec, alespoň jak to chápu já, (podobně jako soudce) by měl být zcela nestranný odborník, který posoudí a dá odborné stanovisko k věcné stránce určitého problému. Něco zcela jiného je advokát. V každém případě by věc měl posoudit soud. I kdyby to měl být v konečné instanci ústavní soud.

Zajisté půjde o precedentální záležitost.
15. 01. 2012 | 18:26

Exik napsal(a):

Hvíždalo- opravdu chcete lidem ty židy tak zošklivit nebo o co vám jde. ??? To už je posedlost
15. 01. 2012 | 18:27

Kritik napsal(a):

Z článku je zřetelné, že jeho autor nepochopil vůbec nic. Když se u obviněného rozhoduje, zda byl svým jednáním protižidovský, nemůže o něm rozhodovat etnický Žid. Byť jen odborným posudkem. To je snad úplně fundamentální právní fakt.

A to nepíši proto, že bych neonacistům vůbec nějak fandil. Naopak. Proto, aby zavinění bylo posouzeno naprosto nezaujatě, jak to vyžaduje každé skutečné právo a ne právo demagogické. Představte si, že obviněný bude takto zdeformovaným právem odsouzen. Vždyť bude moci kdekoliv na světě hledat právní ochranu u nezaujatého soudu a my díky několika zdejším nohsledům získáme reputaci totalitního státu.
15. 01. 2012 | 18:28

Daňový poplatník napsal(a):

Zlatá komunistická cenzura.
15. 01. 2012 | 18:33

Béda napsal(a):

p. Hvížďala,

řekl bych, že název vašeho článku je silně zavádějící a manipulující, navozující dojem, že nikdo židovského původu nesmí být (potažmo že někdo toto požaduje) soudním znalcem v libovolném případu.
15. 01. 2012 | 19:01

aga napsal(a):

Kéž by se v Česku kladl alespoň z poloviny takový důraz na korektní chování vůči Čechům (Slovanům), jaký se tu klade na to, aby se něco nedotklo židů! Do zaprděných čecháčků jim tu může beztrestně nadávat kdokoliv počínaje zesnulým českým prezidentem. Schválně, kdyby ten živý pronesl něco o "zaprděných židáčcích", to by se rozpoutalo peklo.
15. 01. 2012 | 19:03

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hvížďala,

o celém případu podává velice podrobný a přesný rozbor pan Hasenkopf sám.

Pokud jste z toho odvodil to, co píšete v titulku, tak máte zajímavé myšlenkové pochody.
15. 01. 2012 | 19:05

Olda napsal(a):

Je-li soudní znalec a současně advokát žid nebo ne, na tom přece vůbec nezáleží. Obhájce má právo se odvolat na předpojatost soudního znalce. Potud je to v pořádku.
Co v pořádku není, je poukázání na židovský původ soudního znalce.
Souhlasím s panem Hvížďalou a ostatní připomínky k jeho blogu mi připadají přinejmenším směšné. Máme ale demokracii.
15. 01. 2012 | 19:05

Pepa Řepa napsal(a):

Á přišel pan Loudal z Radětic.
Pozdě, už to tady bylo. Nevadí, opakování je matka moudrosti. Asi mu radila teta. Všechno dělala třikrát. Třikrát na čelo stejně zaťukala, třikrát stejný blog vylepila.
Kdo bude třetí?
Mám tip, ale nepovím.Je to tutovka.
http://www.youtube.com/watch?v=jBAuU7b1YzY
15. 01. 2012 | 19:12

Béda napsal(a):

Olda,

osobně se domnívám, že (teď spekuluji) pakliže by obhajoba měla indicie, že v minulosti byla rodina soudního znamce objektem holocaustu, zakládá to jistý předpoklad, že by v této konkrétní věci nemusel být zcela nestranný.

Je pak na soudu ¨posoudit tvrzení obhajoby, toto potvrdit anebo vyloučit.
15. 01. 2012 | 19:14

Karel Mueller napsal(a):

aga:

Nejde jen o Židy a v případě Slovanů si můžete neomezeně kopnout do Rusů.

Kdyby Češi jako celek měli trochu víc sebeúcty, tak jsou ti "extremisté" dávno v parlamentu.
15. 01. 2012 | 19:14

ujo napsal(a):

Stačí si přečíst nadpis článku a jeho první větu:
Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!
To jsou slova, která zazněla minulý týden u mosteckého okresního soudu.
Opravdu tam zazněla tato slova nebo autor prachsprostě lže?
15. 01. 2012 | 19:15

Hloupý Honza napsal(a):

V zemi, kde se donedávna sterilizovalo jen kvůli původu, kde se umisťuje do zvláštních škol jen kvůli původu, kde se nebere ohled na handicapované, kde předseda ústavního soudu může kouřit v nekuřácké restauraci, kde soudkyně ústavního soudu může soudit kauzu svého syna a necítit se podjatá, tak v této zemi jsou najednou všichni hrozně hákliví, když někdo řekne, že ten, či onen by mohl být toho a onoho původu. V Americe taky nejsou černoši, ale afričtí Američané, byť většina z dotyčných ani neví kde Afrika leží. Vrchol pokrytectví na jehož vlně se každý rád sveze.

Kdyby v soudním sporu s popálenou Natálkou vystupoval soudní znalec romského původu, měl by advokát žalovaných právo vyslovit námitku podjatosti, nebo by byl rovněž pokrytecky ukamenován rádoby veřejným míněním ? Podjatost se vždy zkoumá ve vztahu k věci a účastníkům řízení. Právo vyslovit námitku podjatosti může účastník domnívá-li se (nebo má důkazy) že dotyčný takový vztah má, či měl, nebo mohl mít. Advokát v popisovaném případě pouze využil svého práva, nic víc, nic méně. Urazil snad někoho, spáchal tím snad nějaký přestupek, či trestný čin ? Nikdo nic takového zatím neřekl, každý jen moralizuje v té nejpovrchnější rovině.

Kdyby byl přidělen ortodoxnímu Židovi advokát ex offo třeba muslimského původu, myslí si snad někdo, že by on sám, nebo jeho rodina svolili, aby ho obhajoval ?

Nikoho se nezastávám, natož nějakých neonacistů, ale ten fanatický antirasismus, antinacionalismus a antisemitismus obrácený naruby mě opravdu se..e. Co se tady snažíme předstírat ?, že žijeme v dokonalém, krásném, čistém světě, kde si Židé berou Muslimy, Turci Kurdy, Srbové Albánce atd.,atd. ? Proč si asi Borhyovou ten její Řek nikdy nevezme ? No přece proto, že nění Řekyně, tj. kvůli původu ... měli by ho zavřít pro rasismus a celou jeho rodinu, která dodržuje tradice. Ano, někdo teď bude psát, že to jsou tradice, náboženství, víra, a bla, bla, .. pro mne to je stejný rasismus a nacionalismus jako každý jiný, takže prosím, nebuďme papežtější než sám papež (asi se jim taky nikdy nestane černoch, že ?) a dívejme se vždy na věci rozumně a ne vždy tak jak se nám to zrovna hodí a co je zrovna populární.
15. 01. 2012 | 19:19

aga napsal(a):

Karel Mueller

A dopadli by jako Maďaři - nejprve cílená likvidace ekonomiky skrzevá MMF, následně bezletová zóna a humanitární bombardování. Kdepak, to nemá východisko...
15. 01. 2012 | 19:22

český maloměšťák napsal(a):

Kritik
Jak se pozná etnický Žid ?

Asmí Slovan soudit Roma nebo Rom Slovana ?
A smí evangelík soudit katolíka a katolík evangelíka ?
A může soudit homosexuál ateista pedofilního katolického kněze ?

Kdo to všecko bude zjišťovat ? A jak ?
Vy ?
Podíváním se ?
----------------------------------------
Já nerozumím tomu, proč - když je někdo nespokojen s popisem jedním...proč si nezažádá o popis jiný. Na to má právo. Ale nemá právo vinit někoho z předpojatosti kvůli etnicitě či kvůli náboženství.

Karel Mueller
Už několikrát vás tady lidé vyzvali, že když mluvíte za sebe - tak do toho netahejte Čechy jako celek. Já s takovými individui jako vy například nechci mít nic společného nikdy.
Příště méně nafoukanosti a více objektivity.

Apropo - dejte sem pár jmen těch - které "Češi" zatím do parlamentu nechtějí...ale pan Mueller ano.
Tak deset jmen "extremistů". Ale skutečné "extremisty" - ne nějaké neslané, nemastné figurky...

Je to moc těžký úkol pro člověka který má dostatek sebeúcty ?
Pokud ano - tak nereagujte.

Hezký den.
15. 01. 2012 | 19:25

Jozef napsal(a):

Teda Zid ako taky
nemoze byt predpojaty?
Resp.pravdepodobnost toho,ze je silne predpojaty je zanedbatelna?
Pri holokauste?
Masmedialneho arbitra vobec nezaujima konkretna osoba posudzovatela,jej zivotopis, neziada zaruky nezaujatosti.Brani apriornu vyvolenost byt objektivny.U zida,pri holokauste.

Jude raus!
Citoval som tu uz davnejsie Stefana Zweiga,viedenskeho zida,ze zidia by sa nemali usilovat ziskat moc.Podobne sa vyslovil Einstein/najviac vrazdili zidov vo velitelskych poziciach Rakusania/.
Lebo dopadne to - ako vzdy.Ako v Egypte za faraonov,ako v stovkach inych oblasti,miest.
Aby dnesne vladnutie Wall Streetu /a jeho medii/nedopadlo este horsie ako holokaust, treba sa modlit.Nestaci modlit.Treba aj nieco robit:minimalne statocne branit zdravy rozum.
15. 01. 2012 | 19:27

český maloměšťák napsal(a):

Apropo - Klaus i Hasenkopf jsou jména, u kterých lze zcela oprávněně vyvozovat, že jsou německého původu a tedy oba tito ....hájí především německé národní zájmy....a přitom jeden je prezident a druhý jeho poradce...jak je to možné ???

Tak - a včil mudrujtě...zejména hradní partička....

Jeden celkem mocensky nevýznamný soudní znalec...a vrchní velitel ozbrojených sil.

Odvolat? Nebo co vlastně....
15. 01. 2012 | 19:35

český maloměšťák napsal(a):

Jinak - Mueller...Čech jak poleno....

No nic - vítejte na pokoji číslo 6.
15. 01. 2012 | 19:42

Béda napsal(a):

český maloměšťák,

soudíte tedy, že by se možnost námitky kvůli podjatosti, resp. střetu zájmů měly zrušit?

Podle mě je to relevantní námitka a je věcí soudu se jí zabývat a prozkoumat její opodstatnění. Zajisté není v zájmu spravedlnosti aby odborné dobrozdání na žaloby Romů dával soudní znalec neonacista, na obviněné osoby židovského původu rovněž tak, na osoby obviněné z neonacismu soudní znalec jehož rodina byly vyhlazeny při holocaustu... Je předpoklad, že takové dobrozdání by mohlo být jednostranné v neprospěch obžalovaného. V zájmu spravedlnosti by soud měl zvážit oprávněnost námitky tak, aby se oběma stranám pokud možno dostalo nestranného posouzení jejich pře. Toť můj soukromý názor. Ale třeba se pletu.
15. 01. 2012 | 19:42

veverka napsal(a):

Další Hvížďalův demagogický blábol.Už jen nadpis a první věta jsou lži.
15. 01. 2012 | 19:44

zk napsal(a):

Béda:
Nadpis Hvižďalova článku je zcela v pořádku, přece nemůžete myslet vážně, že by soudy měly posuzovat přijatelnost židovského znalce jaksi případ od případu? Kde bychom se to ocitli? Podle ústavy ČR není možné, aby komukoli bylo bráněno vykonávat jakoukoli činnost kvůli jeho etnické nebo náboženské příslušnosti.
15. 01. 2012 | 19:47

ghándí napsal(a):

vandas je rómské jméno.
15. 01. 2012 | 19:55

Karel Mueller napsal(a):

aga:

Víte, to, co dělá Orbán, není dobré. Ale já měl na mysli spíš to, že by národ s větší mírou sebeúcty ty kecy a zároveň poklonkování cizině (vybrané) těžko snášel.
Humanitární bombardování Maďarska? Tím se vyřeší co? Při jejich horkokrevnosti by začli západ smrtelně nenávidět. A státy BRICS sílí každm dnem a jsou již dost silné. a čekají na každou chybu západu. A ten dělá jednu za druhou. Podívejte se jen na neslavný konec "arabského jara".

Maloměšťáku,

nevím, že by mě někdo nekdy napsal, ať nemluvím za český národ, neb to nečiním. Mohl by jste pochopit, že mluvit za někoho je něco jiného, než napsat, co by udělal národ s větší sebeúctou.
Opravdu se nemusíte bát, že bych chtěl mít s Vámi něco společného.
15. 01. 2012 | 19:57

český maloměšťák napsal(a):

Béda
S lidmi, kteří se ptají tak, že si hned i odpovídají...s takovými je, pane Béda, pro mě ztráta času - "diskutovat".
Nic takového jsem netvrdil.

Námitku - pokud ji soud přijme - tak by měl samozřejmě zvážit a vyhodnotit.

Vašim postupem ale budeme lustrovat za chvíli i to, jestli náhodou není někdo příznivcem např. sociální demokracie.
Pokud to nechápete - je mi velice líto.
A přeji vám šťastnou cestu od levice do náruče extrémní pravice.

Jen malá otázečka :
A KDY tedy bude moct potomek obětí Holokaustu vystupovat jako soudní znalec v případě obvinění někoho z propagace nacionálního socialismu ?
V roce 2222 ?
V roce 3333 ?
Kdy ?

To je takový nesmysl - apne Béda....že se mně o tom už nechce bavit.

Užijte si to tady - a kdyby vás náhodou někdo někdy soudil kvůli tomu, že jste haněl reformu inženýra Kalouska...tak si dejte pozor, aby předek příslušného soudního znalce někdy v minulosti(například za Karla IV.) nechoval sovy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalous_u%C5%A1at%C3%BD

:)))
15. 01. 2012 | 19:57

Karel Mueller napsal(a):

Pane z,

nadpis v pořádku není, neb tam nic takového nezaznělo. Také nikdo nebrání Židům či komukoliv jinému vykonávat jakékoliv zaměstnání.

Béďa Vám jasně vysvětlil o co jde. Už v minulém blogu jsem napsal, že prarodiče byli vyhnanci z pohraníčí v roce 1938 a mluvil jsem s řadou lidí, kteří přežili peklo koncentráku. Musím se smát při představě, že by Němce soudili nezaujatě. Není to ovšem veselý úsměv.
15. 01. 2012 | 20:05

ghándí napsal(a):

já si myslim, že se orbán zbláznil. za par měsíců se k někomu bude muset připlazit a prosit o pujčku, nebo madarsko padne uplně na hubu.. už stačil naštvat američany, EU, s rusákama mají madaři historicky špatné vztahy, takže nevim, komu bude líbat podrážky bot. možná že má v záloze čínu.
15. 01. 2012 | 20:06

antiparazitikum napsal(a):

romové(nikoliv cikáni) a židáci(nikoliv židi) jsou genetičtí lháři a paraziti a ve slušné společnosti nesmí zastávat veřejné funkce, stejně tak nejsou použitelní jako svědci.
Jejich vyhrožování majoritě za náznaky nesouhlasu vůči jejich teroru, vyžírce a parazitismu pod pokřivenou záminkou boje proti rasismu je opět důkaz jejich zjevné společenské nebezpečnosti. Jejich "chytráctví" na úkor státní kasy stojí společnost desítky miliard ročně.
Četl snad ve volebním programu před volbami někdo z vás, že bude Džamila nebo Kocáb někoho pozitivně diskriminovat? Dal jim k tomu někdo mandát? Dal někdo mandát fízlům k ochraňování organizovaných zločinců romů z peněz terorizovaných, zatímco přepadané občany nechávají napospas teroru této havěti?
15. 01. 2012 | 20:07

ghándí napsal(a):

antipasrazitikum,
já to četl a volil jsem je. s pozitivní diskriminací souhlasím. take jsem rád, že zakázali ds.
15. 01. 2012 | 20:09

hordubal napsal(a):

Další "nestranný a objektivní" znalec se vyjádřil(lze očekávat nestrannost?):

Znalec: Je třeba nevšímat si pomluv a urážek, kterých se ta stupidní deprivovaná hovada dopouštějí
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_11551

škoda dalších slov....
15. 01. 2012 | 20:14

Karel Mueller napsal(a):

Maloměšťáku,

víte co? Řekněme stop a "všechno zastavme". Snad Vám i vaší rodině někdo ublížil, snad část rodiny skončila v Osvětimi. Ale Vy, který někdy píše docela inteligentně a se znalostí věci, ztrácíte v podobných případech jakoukoliv soudnost. Vy nejste schopen ani utrousit, že malého bestiálně mučeného Patrika litujete (navazuji na minulou debatu), nějaký vzdech nad Natálkou vyloudil i ten největší skrytý nácek. Tak co se divíte? Myslíte si, že mů postoj je ojedinělý? pak se mýlíte.

A tím, co jste napsal Béďovi, tím jste tomu dal opravdu korunu. Béďa a krajní pravice ... něco podobného můžete stvořit snad jen Vy.
15. 01. 2012 | 20:15

Občan napsal(a):

Pane Hvížďalo,
titulkem jste se dopustil trestného činu. Text pod titulkem totiž nijak nevysvětluje, proč jste jej použil.

Avdokát dé slečny, jakkoli považuji její výroky za hloupé, zkratkovité a zcestné, podal oprávněnou námitku. A soud o ní rozhodl nikoli právnicky, ale POLITICKY. Čímž udělal z hloupé a pomýlené slečny diskriminouvanou oběť a z její zcela bagatelní kauzičky politický proces.
Mohu si jen klást otázku, zda tak soud učinil z nevědomosti, nebo úmyslně.

Argumentovat něčím původem je zcestné a pomýlené jen tehdy, pokud je zcela zřejmé, že původ kritizovaného nemůže věc samu nijak ovlivnit. Tady je však přesný opak pravdou.
Navíc lze cekem snadno prokázat, že příslušníci jisté náboženské skupiny prakticky permanentně zneužívají své náboženské příslušnosti k vydírání, zastrašování, ovlivňování a omezování příslušníků všech ostatních sociálních a náboženských skupin bez vyjímky, vč. soudních řízení a jiných aktivit.
15. 01. 2012 | 20:16

Béda napsal(a):

český maloměšťák,

já jsem nemluvil o tom, jestli advokát L.Šlégrové obviněné ze šíření myšlenek hnutí podněcujících rasovou... nesnášenlivost má pravdu, ale o tom, jestli má právo vznést námitku podjatosti a střetu zájmů a jestli tato, ať by byla jakákoliv má být soudem v zájmu objektivity a maximální možné spravedlnosti posouzena a vyhodnocena. Jsem dalek toho podporovat extremisty, obzvlášť nacionalisty. Stejný princip bych hájil kdyby obviněným byl Rom, etnický žid, Rus, anebo kdokoliv jiný. Dle mého bychom si měli zvyknout na to, že nic by nemělo být z principu tabu a všechno by mělo být příslušnou instancí v intencích zákona věcně posouzeno, pakliže se chce ČR nazývat právním státem.

Apriori se vymezovat a medializovat běžící kauzy způsobem jak to dělá K. Hvížďala znamená provádění nátlaku na soudní instituce a v praxi se časem může zvrhnout v totalitu s opačným znaménkem.

PS: osobně mám důvěru v české soudnictví, že takovýro případ dokáže objektivně pospoudit a buďto souidního znalce pro podjatost vyloučí a nahradí jiným přijatelným pro obě strany anebo jej jako nezaujatého ponechá v případu.
15. 01. 2012 | 20:16

Karel Mueller napsal(a):

ghándí:

Kdyby to bylo tak jednoduché, ta by západ nechal Řecko dávno padnout. A pád Maďarska by byl daleko horší než pád Řecka kvůli jeho poloze.

Kde máte jistotu, že se "orbánismus" nezačne šířit?
15. 01. 2012 | 20:20

antiparazitikum napsal(a):

český maloměšťák: <l>
A KDY tedy bude moct potomek obětí Holokaustu vystupovat jako soudní znalec v případě obvinění někoho z propagace nacionálního socialismu ?</l>

odpověď: nikdy!!!
Kdo vystupuje proti demokratickým projevům nesouhlasu vůči teroru a vyžírce jejich zákazem a obviňováním je hovado a v demokratické společnosti může psát leda tak příspěvky do diskuzí na internetu.
15. 01. 2012 | 20:20

aga napsal(a):

Karel Mueller

Větší míru národní sebeúcty a hrdosti bych si taky velmi přál. Na druhou stranu, při naší geostrategické poloze a velikosti už bychom tu jako národ s takovými vlastnostmi asi nebyli. Navíc, je těžké naplnit ideál pohádkové říše krále Miroslava, v realitě nevím o národu, který by ve své národní charakteristice spojoval mírumilovnost, laskavost, hrdost a odvahu se schopností bránit se v případě napadení. Zdá se, že v realitě je to buď jedna, nebo druhá strana mince vč. její odvrácení, stínové strany.
To humanitární bombardování Maďarska byla jenom hyperbola, ale když už jsme u toho, komu záleží na tom, že Afghánci, Iráčani či Lybijci nenávidí své osvoboditele? To je přeci každému fuk, v té válce jde o něco jiného než o jejich lásku a pravdu.
15. 01. 2012 | 20:20

Občan napsal(a):

To Jozef a Beda:

Vysvětlili jste to přesně a objektivně. Bylo to však marné úsilí.
15. 01. 2012 | 20:21

Kryštof napsal(a):

Ono to Česko je vůbec takové , ehm , více než podivné .
U vchodu do skansenu či pouťového / zábavního / areálu je , aspoň v civilisovaných zemích , obvyklé si zakoupit vstupenku opravňující jejího držitele k návštěvě téhož .
V případě Česka není pouťový areál / Lunapark / či skansen limitován určitou územní limitovanou lokalitou , neboť zde se rozkládá na celém území této země .
Je to tady taková obdoba Jurského parku , neboť také nemáte jistotu , která potvora a kde vás sežere .
Jediný rozdíl je v tom , že dinosauři tam nemávali cedulemi s nacionalisticko-demokratickými / divná symbiosa / hesly a nechtěli po vás daně .
Ukrajince k snídani , Cikána k obědu , Žida k večeři ....
Mají ti čecháčkové divný apetit .
15. 01. 2012 | 20:25

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, Bédo
pěkně jste se nám vybarvil!
Via česká extrémní pravice.
Ta asymetrie informací a častá změna pohlaví nedělá v mozku hokej.
?-)))
15. 01. 2012 | 20:28

Almo G™ napsal(a):

Může obhájce Roma tlumočit námitku svého klienta, že soudní znalec můe být podjatý, protože se veřejně prezentoval jako "lovec Romů" a byl členem politické strany, která vyznává jiné hodnoty než typický Rom?
15. 01. 2012 | 20:28

Béda napsal(a):

PŘ,

v čem vybarvil, minnesengře? Mohl byste básnický symbol poněkud rozvést?
15. 01. 2012 | 20:32

český maloměšťák napsal(a):

antiparazitikum
Měl byste si dát antidepresivum.

Poraďte se s Pepkou./umělecké jméno Pepy Řepy/. Ta jde zítra brzy ráno zas na E55 (minus 5 st., sněhové přháňky,,,). A tak je má stále někde u sebe.

Pro hlubší vhled ale doporučuji přednášku F. Koukolíka (ale nevím jestli to náhodou není Žid, Pygmejec či slon) - Život s deprivanty.
Je tam takový zajímavý testík - na poruchu osobnosti.
15. 01. 2012 | 20:39

ghándí napsal(a):

karel mueller,
madarsko neplatí eurem, takže ho nechají klidně padnout. já myslim, že by neměli zachranovat ani to řecko. kdo si pujčuje nad sve možnosti, tak by měl zbankrotovat. no, ale do řecka se furt bude něco cpát. je to chyba. tady se furt něčím vyhrožuje a straší. no tak se to holt začne šířit. takovej je život . neměla si evropa prožrat budoucnost. tištění peněz a inflace by byla ještě horší.
15. 01. 2012 | 20:39

český maloměšťák napsal(a):

Karel Mueller
Vy jste docela obyčejný ...., pane Mueller. (nejste ochoten utrousit....nebohý Patrik...i nacista....)

Lidské utrpení se nedá rozdělit na utrpení malého bílého chlapce a na utrpení maličké romské dívky. To jen takoví ubožáci jako vy jsou schopni je využít pro propagaci svých ideologických konstrukcí.

P-.S. Pokud vaše sprosté podsouvání a denunciace vycházejí z nějakého psychosomatického problému...či nemoci...pak je mi to líto - ale vaše podlost teď už přestoupila meze. Lži, srovnávání s nácky, podsouvání..v úvodu však milostivé podání ruky....jarporovitě slizké ruky...

Co chcete -aby se vám z monitoru začly ronit slzy , vždy když vyrukujete s Patrikem a uvidíte nick český maloměšťák ?
Vzpamatujte se už....
15. 01. 2012 | 20:49

Daňový poplatník napsal(a):

To diskutující:
Jsou to všechno mediální sračky, polopravdy a záměrně zatajované skutečnosti. Pokud nemá soudní znalec tolik slušnosti a sebereflexe, aby neposuzoval kauzy, u kterých mu to může někdo u soudu napálit do ksichtu, tak si to prostě zaslouží.
No třeba jsem taky soudní znalec, a přesně vím, o čem píšu.
Na druhé straně taky můžu být cynicky naprogramovaný software, čert(a Libor Firehand) ví.
15. 01. 2012 | 20:53

Karel Mueller napsal(a):

aga:

Jenže Maďarsko není ani Irák, Afghanistán, Lybie či Miloševičovo Srbsko. Maďarsko je integrovaný stát v EU, který splnil všechny požadavky pro přijetí. Tedy mj. nepředstavitelná ostuda a krach celé ideologie. To by už bylo docela hodně, to si nemyslete.

Maďarsko sice eurem neplatí, ale je členem EU, pokud padne, tak to jednak bude ostuda a také vznikne otázka co dál. Také je otázka, jestli by muselo škemrat o pomoc u EU nebo MFF ...
15. 01. 2012 | 20:53

Pepa Řepa napsal(a):

Béda
český maloměšťák- a to je nějaká hlava -napsal(a):
A přeji vám šťastnou cestu od levice do náruče extrémní pravice.
------------------
Extrémisto jeden

Nabízím pomocnou ruku, vstup do Řádu rytířů pathologické sedliny.
Kdo není Velkým maloměšťákem označen za rasíístu, jako by nežil.
:-))
15. 01. 2012 | 20:54

český maloměšťák napsal(a):

Karel Mueller
Jinak co se týče původu...eh....složitý , složitý....ale Žid tam nebyl....naopak - wehrmacht na jedné straně, odboj na druhé straně...únor 1948 likvidace na jedné straně....stranické funkce na druhé straně...

Ale nechápu, co má původ co dělat s životem člověka, který na původ u druhých sere ?

Nic - konečná. Deinfantilizátor zde stejně nefunguje...tak co...
15. 01. 2012 | 20:54

Ládik!!! napsal(a):

Třetí bude Pehe.
15. 01. 2012 | 20:56

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
Podcňujete inteligenci druhých. Myslíte si, že potřebují k pochopení textu vaše hloupoučké glosy.

Radši se pořádně vyspěte. Zítra má na E 55 být chumelenice....ak ať se vás případní klienti neleknou...až na ně vyjukne z vánice propadlý ksicht a zařve " Funfzig kronen...alles ..nur funfzig kronen ..."

Hezké pořízení vinšuji.
15. 01. 2012 | 20:59

ujo napsal(a):

Celá debata na tomto blogu (i dalších) ukazuje, že okolo židovské problematiky je žádoucí opatrně našlapovat.

Strhl by se podobný poprask při námitce podjatosti (ostatně problematika ev. židovství znalce v ní nebyla jediná) v jiném, stejně bagatelním procesu?
Sotva.
Zřejmě preventivní opatření.

Patrně vadilo vyjádření obžalované o vyvolencích .

Opravdu nevím jak bylo myšleno, DS je mně naprosto cizí.

Když si ale vzpomenu na causu "Nova",jejíž 2 protagonisté , oba hlásící se k židovství připravili ČR o 10 mld ( v tehdejších cenách) aniž by kdokoliv byl postižen , ptám se nejsou to ti vyvolení?
15. 01. 2012 | 20:59

ghándí napsal(a):

myslím, že většině , jako vždy, uniká ta podstat toho problemu. ve slušne společnosti je nepřijatelné, aby se kdokoliv dotazoval na vyznání kohokoliv. to je uplně irelevaqntní v jakoho ten znalec věří boha. po tom je každemu h...o.
15. 01. 2012 | 21:00

Petr napsal(a):

Pan Hvížďala se přidal k štvanici. Nemůžu si pomoct, ale z celé této kauzy to trčí naprosto zřetelně - někdo z toho chce udělat EXEMPLÁRNÍ případ. Kdo jiný, než pravdoáskaři.

Myslím, že minulost pana Mazla, který je naprogramován a živil se touto profesí - je prostě velmi vysazený antirasistický aktivista. Stačí si porovnat dva posudky - Mazlův a Zárubův. To vypovídá o všem, jak je pan Mazel "nestranný".

A vznést námitku kvůli podjatosti? To je přece naprosto legální instrument, není to vůbec nic špatného či navždy. Je to normální.
Námitka byla vznesena vůči způsobu aktivity pana Mazla v tomto konkrétním případě. I proti soudcům bývají vznášeny námitky z důvodu možné podjatosti, nikdo nikdy tím není diskvalifikován pro další činnost v jiných kauzách.

Ta holka i její názory a hnutí, k němuž se hlásí mi sympatické nejsou, ovšem to, co se tu rozpoutalo... to tedy pozor... Orwell 1984

A pan Rychetský svým vystoupením se v mých očích definitivně zdiskreditoval. Absolutně.. To je tedy nestrannost a nezávislost... bída !
15. 01. 2012 | 21:01

ghándí napsal(a):

ujo,
v te kauze připravili stát o 10 miliard socani, kteří schválně zatajili u arbitráže dukazy ve prospěch čr, chtěli, aby to stát prohrál a mohli se před volbama zbavit železnýho. takže obvinujete židy a ejhle - za bukem jsou socialisti. a tak je vždycky. nějaké pitomá hlava si vytvoří konstrukci a další pitomé hlavy se toho chytí.
15. 01. 2012 | 21:03

Karel Mueller napsal(a):

Maloměšťáku,

pokud napíšete Béďovi to, co jste mu napsal, tak se laskavě vzpamatujte sám.

Nikomu nic nepodsouvám a neargumentuji ad hominem, dokonce takovou argumentaci bytostně nesnáším. Reaguji vždy jen na názor. Kde vidíte nějaké lži, srovnání s nácky a podobně? Buďto to konkrétně uvedte, nebo nežvaňte.
15. 01. 2012 | 21:03

Petr napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
.."Může obhájce Roma tlumočit námitku svého klienta, že soudní znalec můe být podjatý, protože se veřejně prezentoval jako "lovec Romů" a byl členem politické strany, která vyznává jiné hodnoty než typický Rom?"..

Přesně ! Může, je to naprosto legální.. i pochopitelné..
15. 01. 2012 | 21:06

Medikolog napsal(a):

Pane Hvížďalo,

podíval jste se pod postel? Neskrývá se tam nějaký nacista nebo přímo neoesesák?

Tvrdíte-li, že můj PROžidovský postoj mě nevyloučí jako znalce z rozhodování ve sporu žid/nežid PRO STRANICKOST.. máte o právu názor pragmatika považujícího právo jako nástroj k dosažení vlastního prospěchu a vlastních cílů bez ohledu na spravedlnost.

Ústava TEORETICKY zajišťuje KAŽDÉMU nestranný a spravedlivý proces, což je možné pouze v případě zachování NESTRANNOSTI orgánů činných v trestním řízení, objektivnosti a odbornosti znalců. Myslíte, že znalec sympatisující s jednou stranou sporu a mající výhrady k druhé straně (pro názorovou rovinu) je nestranný? Takoví "nestranní" orgánové se podíleli na politických procesech za všech režimů kdekoliv na světě...

Ústava také zaručuje právo právo na obranu.. tedy na advokáta a tomu zase právo NAMÍTAT PODJATOST u soudců i u znalců... Vzpomínáte, kdy bylo toto právo obžalovaným a jejich advokátům upíráno a kdy byli za pokus je uplatnit sankcionováni? Strýc kulak to zažil při svém procesu v padesátých letech... Nechci, aby se to zase opakovalo!
15. 01. 2012 | 21:11

RA napsal(a):

nicméně, poslat do vězení někoho za myšlenku, či projev je komunistická zhovadilost, přitom komunistickým vrahům tady lížete boty. A ke všemu se vyjadřuje bolševik Rychetský, jako morální "veličina", tak to je opravdu průser !!!!
15. 01. 2012 | 21:11

ujo napsal(a):

gándhí,
tak Vovka je socialista, to je mně novina (nebo že by snad Lauder?)
15. 01. 2012 | 21:12

český maloměšťák napsal(a):

Karel Mueller

"...Vy nejste schopen ani utrousit, že malého bestiálně mučeného Patrika litujete (navazuji na minulou debatu), nějaký vzdech nad Natálkou vyloudil i ten největší skrytý nácek...."

A neobtěžujte mě už.

A to, co jsem napsal Bédovi, jsem napsal Bédovi. Pokud nejste schopen pochopit ani toto - tak je mi to líto.
Když tak poproste Pepku ....ona vám to oglosuje tak, že se pobavíte oba./a močná i antiparazitikum/

Myslím si, že pan Béda ale pochopil, co jsem se mu snažil naznačit. Takže buďte klidný. V tomto - i v jiném.

Díky předem za to, že už mě svými manipulacemi nebudete pronásledovat.
15. 01. 2012 | 21:12

ghándí napsal(a):

a může mi někdo vysvětlit, proč už dávno není znalectví anonymní součást policejního spisu? tak dlouho už se o tom mluví, ale to by ty poslanecké h...a museli v tom parlamente něco dělat. a to v tomhle státě nehrozí.
15. 01. 2012 | 21:15

ghándí napsal(a):

ujo,
tu arbitráž prohrála čssd v čele s grossem. a to jsou přece socialisti.
15. 01. 2012 | 21:17

Karel napsal(a):

Šokuje mne, kolik mých spoluobčanů se vyjadřuje jako rasisti.. S panem Hvížďalou nelze než souhlasit.
15. 01. 2012 | 21:19

antiparazitikum napsal(a):

český maloměšťák: tisíce lidí tady pláče nad zesnulým Havlem, tisíce lidí si hraje na to, že holokaust byl špatnej, úřady a policie pečují o to aby měli řidiči bezpečnostní pásy a stovky podobných nesmyslů o které nikdo nestojí, ale to, že tady paraziti denně útočí a ohrožují životy tisíce čechů volajících o pomoc a uplatnění rovnosti práva naráz těmto českým maloměšťákům nevadí
jen já mám poruchu osobnosti.

Je na čase nastolit řád, kdy se oběť nebude muset vyviňovat při každém kontaktu s agresivním parazitem, či se dokonce při vyjádření výhrady vůči teroru nakonec parazitovi omlouvat. Záleží jen na tom, jestli si takový normální život české ovce vůbec zaslouží a trochu se o něj přičiní.
15. 01. 2012 | 21:20

JenTak napsal(a):

Plně s vámi souhlasím, pane Hvížďalo.
15. 01. 2012 | 21:21

ghándí napsal(a):

antiparazitikum,
jen jestli máš práci ty. asi si se ve škole moc dobře neučil.
15. 01. 2012 | 21:23

Protokoly napsal(a):

Je to v protokolech?
15. 01. 2012 | 21:23

RA napsal(a):

ale prosímvás, tihle "znalci" mají ze znalectví pro policajty kšeft, tak tam napíší to, co chtějí policajti a soudy slyšet. Doufám, že to soudí nějaký bývalý komanč, kterých je v naší justici plno,že,hm.... a že se k tomu vyjadřuje největší komanč Rychetský, to už je jen třešnička na dortu a zároveň největší ostuda tohoto absurdistánu. Člen zločinecké organizace předsedou ústavního soudu, člověk by se poblil...
15. 01. 2012 | 21:25

Béda napsal(a):

ghándí,

"víc takových KOžených, Železných...!" Hrnajs za koho vlády vznikla věcná stránka kauzy Železný? Že ten Gross vládnul již v devadesátých letech?
15. 01. 2012 | 21:26

Drzá zrzka napsal(a):

Kam až jsme to dospěli?
15. 01. 2012 | 21:27

honolulu napsal(a):

Pane Karel Mueller,
honolulu je 100 % na Vasi strane. To obute lejno (Malomestak, Tencokyda, Slapka) na Vas utoci denne na kazdem bloqu.
To je politicky kriminalnik nejhorsiho zrna.
Ten pujde i s UFOunama, hlavene, ze to bude vzdy proti Cechum.
On je vzdy na strane Machometanu, cernochu, Romu atd.
On je proste u Vas v Cesku nestastny, ale nikdy neodejde.
Kdyz me se nekde nelibi, tak napakuji auto a jedu.
Ted nevim, nemam-li si koupit byt v Cologne a zit tam rok ze zvedavosti. On nevytahne zadel z Ostravy cely zivot, ale jinak je svetovy expert na vsechno.
Musite se naucit byt sprosty jako dlazdic, kdyz mu odpovidate bez ohledu na p. Stejskala, ktery ho ochranuje.
15. 01. 2012 | 21:28

Karel Mueller napsal(a):

Maloměšťáku,

pokud jste tu slzu uronil, tak jste měl napsat odkaz. Minule jsem si od Vás pouze přečetl, že kdyby nebylo případu Patrik, tak bych si ho musel vymyslet. Kdysi jsem slyšel jistou obměnu tohoto výroku ...

Béďa si může myslet co chce, jak jsem Vám napsal, tak reaguji jen na to, co je napsáno. A pokud jde o Pepu Řepu - to, co tady plodíte, se asi už blbě glosuje i známému ironikovi Pepovi Řepovi, pokud to má být humorné.

Já Vás ani nepronásleduji, ani nemanipuluji, můžeme to tedy tímto ukončit.
15. 01. 2012 | 21:30

ghándí napsal(a):

béda,
jaká věcná stránka? pokud by socani nezatajali dukazy, čr by arbitráž neprohrála. já si myslím, že železný by byl výborný president.
15. 01. 2012 | 21:33

aga napsal(a):

JenTak napsal(a):
Plně s vámi souhlasím, pane Hvížďalo.

A taky všechny tkadleny z n.p. Textilana a horníci z dolu Mír.
15. 01. 2012 | 21:36

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane honolulu,

jste už v debatách dost dlouho a tak můžete posuzovat sám.
15. 01. 2012 | 21:36

ujo napsal(a):

ghándí,
Železný výborný president , v Israeli, ano.
Zatím vydělává u nás
15. 01. 2012 | 21:39

Boroděj napsal(a):

Hvížďala u soudu nebyl a zase lže. Pokuď by někdo měl být obviněn, tak je to Hvížďala, za jeho označování slušných lidí za fašisty. To je urážka. Co se děje u nás, to by se v Německu stát nemohlo. Jeho oblbování veřejnosti překročilo krajní mez. Soudní znalec je jen pobočka PČR, rozdělování zakázet mezi znalce je jeden velkej kamarádšoft. Radek John proti plýtvání nic neudělal, hlavně že chce zvýšit daně. Proš se od nového roku zvýšilo DPH? Platíme na to aby si státní aparát - soudci, vnitro, státem placení znalci dobře z našich peněz žili.
15. 01. 2012 | 21:42

honolulu napsal(a):

Hvizdalo, Vy jste zlomyslny PEKELNIK, ktery se znazi rozvratit kamaradske vztahy mezi Cechy a Zidy ku prospechu Machometanu.

Jednate typicky komunisticky - ZKRESLENYMI POSUDKY a nepravdami.

Hned jak potkam Machmetana tak mu reknu, ze jsem Vas videl curat na jejich sv. knizku a to stejne reknu kardinalovi Vlkovi. Metla Bozi Vas nemine Vy intrikane.
15. 01. 2012 | 21:45

Kanalnik napsal(a):

docela dost vazenych diskutujicich si zde libuje v pravnim relativismu a zamerne/nevedomky zamlzuje podstatu problemu, kterym je rozdil mezi nazorem a podporou/propagaci nacismu

je to jenom berlicka pro prosazeni jejich pohledu na vec, nic vic, nic min

Nepotrebuji byt znalcem, abych dokazal z kontextu a obsahu verejneho projevu slecny Slegrove pochopit, ze se jedna o podporu/propagaci nacismu.

to jen diky vam, pravnim relativistum si musi soudce pod vasim tlakem pozvat znalce, kdyz se vam to pak nelibi, budete relativizovat znalce...

tady se ukazuje naprosta hodnotova vyprazdnenost casti spolecnosti
15. 01. 2012 | 21:46

Joe napsal(a):

autore
kdyz se potrebuji nechat zmanipulovat,
tak jedine od manzelky :D..
15. 01. 2012 | 21:47

Al Jouda napsal(a):

Není vůbec rozhodující, zda je nebo není pan znalec Mazel Žid. Rozhodující je, že napsal nesmyslný znalecký posudek, ve kterém upletl z hovna bič! Nacionální socializmus sám o sobě je česky řečeno národní socializmus a i u nás byla Nár.soc. strana, která nebyla totalitní, ale demokratická. Používat tento pojem nemůže být trestné !
15. 01. 2012 | 21:47

český maloměšťák napsal(a):

Karel Mueller
Poslyšte - neberte si mě už do té nevymáchané huby, ju ? Jste snad slepý ??
Fakt kašpárci....Mueller a honolulu vás teď budou bavit a Pepka to bude glosovat.

JInak jste ani neměl kuráž odpovědět na mou otázku - ale podsouvat, lhát a zneužívat utrpení vám zcela cizích lidí ke svým ideologicky pojatým útokům,,,,to vám jde,

Naposledy - pokud neumíte odpovědět na tak triviální otázky, které jsem dával v reakci na váše vzdychání , že v parlamentu ještě nejsou "extremisté"...trak tady nevykřikujte cosi o věcnosti.

Vždyť už to není ani směšné....
15. 01. 2012 | 21:50

QWERT napsal(a):

Kdo není napaden Velkým maloměšťákem,
jako by nežil :-))
15. 01. 2012 | 21:57

Medikolog napsal(a):

Na blogu pana JUDr Hasenkopfa "Dáblův advokát" lze přečíst ten osmistránkový ZNALECKÝ posudek...

KDO HO JEŠTĚ NEČETL, AŤ SI NAJDE ČAS (omlouvám se za zvýraznění). To je síla, to se jen tak nevidí.. kdo přečte tak pochopí. Pan Hvížďala to jistě nečetl...
15. 01. 2012 | 22:03

Ius napsal(a):

Kanálníku, přirozené právo, právní pozitivismus, relativismus, formalismus a tak dále.

Doporučuju např. texty Jiřího Příbáně, jeden z mnoha tady http://jinepravo.blogspot.com/2010/08/jiri-priban-lesk-bida-pravniho.html

Je to přesně tak, jak píšeš. Jenže tady se žádný právní vědomí nepěstovalo věky. Bude to ještě dlouho trvat.
15. 01. 2012 | 22:04

Občan napsal(a):

Kanálník:

Nikoli. Právním relativismem je totiž právě to Vaše "abych poznal z kontextu". Manipulace, podsouvání a podobné kejkle, TO je právní relativismus. Dovozování úmyslu z ozubeného kola na tričku a z nejapných výroků
Podporou nacismu v normálním právním státě je, když nějaký pitomec začne oslavovat Hitlera a zločiny nacismu. Nebo když veřejně vyzývá k tomu, aby někdo diskriminoval jiné, fyzicky je napadal a podobně.
Všechno ostatní je jen politická manipulace a zastrašování lidí. A v tom jsme borci :-(
15. 01. 2012 | 22:05

Almo G™ napsal(a):

Kanalnik: Možná se tady vynořuje důležitější otázka, než jestli je jedna ženská vinna nebo ne. Nic o tom případu nevím. Možná/asi ano. Ale souhlasím s tím, že soudce si nemusí zvát znalce na posouzení jednoduchých a zjevných věcí. Toto je jedna z nich. Nemusím si přece nechávat vypracovat odborný posudek na to, jestli je číslo 18 v náckovské subkultuře symbolem pro A.H., když je všeobecně známo, ž se tím sami náckové chlubí, když jsou této symboliky jsou plné obchody s naci-oblečením, mají ho vytetované na těle apod. apod. Nemusím odborně zkoumat symboly, kterých jsou plné naci-stránky. Atd.

Pak se tady ovšem začíná rýsovat i jiný - nový a podle mě důležitější problém. Jestli se na základě jednoho výroku a jednoho případu nemá omezovat právo na obhajobu, možnost vznášet námitky, jestli se má začít vytvářet seznam "zakázaných námitek" apod. To je obrovské nebezpečí, které se záhy může otočit proti všem dnes rozhořčeným. Jsem přesvědčen, že jde o hrátky s nebezpečným ohněm a mnozí si neuvědomují, že zítra se situace může otočit a ve Vašem případě (dejme tomu že budete křivě nařčen) může proti Vám svědčit někdo, kdo je placen nikoliv za objektivní posouzení, ale za co největší "úlovek" a kdo se politicky angažoval ve straně, které rozhodně nejste nakloněn.

Pokud je to pro Vás relativismus, budiž. Pro mě je ale právo na spravedlivý proces důležitější než to, že se někdo pokoušel hájit a využil přitom i nevkusných, sprostých, podlých výroků. Od toho je přece soudce, aby relevanci námitky posoudil. Když ji posoudí jako nevkusnou, sprostou a podlou, jistě to obžalovanému neprospěje nebo na to přímo doplatí. Ale tady hrozí, že se začne vytvářet na advokáty nátlak, aby začali cenzurovat vyjádření a strategii obhajoby svých klientů. Advokát by se měl řídit svým svědomím a zájmy svého klienta, ne společenskou objednávkou. To už tady v minulosti bylo.... Představa, že Vás to pak nemůže semlít také, je nemoudrá...
15. 01. 2012 | 22:08

Karel Mueller napsal(a):

Maloměšťáku,

snad nejste tak praštěný a nevíte, která stana byla zakázaná a o kterých stranách a hnutích se v minulosti mluvilo jako o extremistech. A tak nevidím důvod, proč bych Vám měl dávat nějaký seznam, stačí se na ně odkázat.

To je už opravdu naposled.
15. 01. 2012 | 22:09

ghándí napsal(a):

ujo,
výborný český president. železný je čech a narodil se v česku.
15. 01. 2012 | 22:09

pepíček napsal(a):

Cíl diskuze je odhalit pravdu???? Skrytou a lstivě předkládanou Hvíždalou!!!! Proč???? Protože Židé trvale lžou, i Hvížďala asi bude Žid, je to mediální manipulátor a nejlepší jsou v tomto oboru Židé!!!! A je špatně že to víme?????
15. 01. 2012 | 22:19

Karel Mueller napsal(a):

Medikolog:

"Dle odborného vyjádření pana Mazla je národní socialismus synonymsm nacionálního socialismu, který byl politickým hnutím ve dvacátých letech především v Německu, reprezentovaný organizaci Naconální socialistické nemecké dělnické strany, jejímž vůdcem byl Adolf Hitler ..."

Tak to je síla. Zejména, když si uvědomíte, že "Beneschpartei", jak ji nacisté nazvaly, jako jediná stála po celou dobu od samého začátku proti nacismu a přinesla tisíce obětí ...

Cosi mi to připomělo, Vám jistě též.
15. 01. 2012 | 22:28

úprchlím před komunismem napsal(a):

Pane Hvížďala,

teď jste to opravdu, ale opravdu přehnal.
Od objektivoty jste zašel už hodně daleko.

Navíc nemáte pravdu (česky lžete), když, navíc coby přední novinář v naší ne moc štastné zemi a dvorní žurnalista zesnulého Václava Havla, hned na začátku (účelového?) šlánku tvrdíte, že věta ve znění názvu Vašeho článku

"jsou slova, která zazněla minulý týden u mosteckého okresního soudu, kde právě probíhá proces s členkou Dělnické strany sociální spravedlnosti Lucií Šlégrovou."

Chce se mi říct, Není Vám hanba, ale to si nechám pro méně vzdělané a méně osvícené, co navíc nemají zlušenosti s lety prožitými na Západě.

Škoda, že dokážete klesnou tak nízko. To nepomáhá žádné dobré věci.
15. 01. 2012 | 22:40

Medikolog napsal(a):

Karel Mueller:

Když si uvědomíte, že podle znaleckých posudků TOHO PÁNA a zřejmě i této kvality naše soudy vynesly právoplatné rozsudky... vzpomínám na odborný církevní manuál Maleus Maleficiarum... na strejdův kulacký proces... a na ten jeho dřívější, za okupace - za odboj...

Podle toho znalce bude nutné přejmenovat i třídu Milady Horákové...
15. 01. 2012 | 22:55

antiparazitikum napsal(a):

Karel Mueller:
neztrácej čas s maloměšťákem. Jeho popleteniny jsou charakteristický projev těchto židáckých extremistů roznášejících zlo, zanáší pochybnosti o základních právech obětí. Nezasloužené nároky židáků a romů nadřazuje životům a zdraví parazitovaných občanů.
Paraziti vědí, že nejúčinnější strategií je integrace do společnosti.
Pokud se chce hostitel uzdravit musí se parazitů zbavit.
15. 01. 2012 | 23:20

Martin Rynes napsal(a):

Jestli se jedna o znalecky posudek tak ten je prece postaven na nejakych argumentech. mely by to tedy byt protiargumenty (treba od jinych odborniku ktere si obhajoba jez s Mazelovou praci nesouhlasi sezeny) kterym se bude snazit obhajoba dany posudek sdiskreditovat. tahat do toho jeho puvod, navic domnely, je hnusne, rasisticke a ostudne.
15. 01. 2012 | 23:23

Luba napsal(a):

Především je zarážející,
že se hlupačkou, jako je Šlégrová, média vůbec zabývají.

A dělají tak z nosičů/ček Vandasovy bandasky celebrity.

Takové má řešit policie a soudy. Na intelektuální debatu to věru není.

A advokát Kočí? Zřejmě chtěl svět upozornit, že je nedomazlený.
16. 01. 2012 | 00:24

aviatik napsal(a):

Hvížďala hajluje na veřejnosti.
Navíc není s to odlišit úlohu soudního znalce (a závažnost jeho posudku pro rozhodování soudu) od úlohy advokáta. Soudní znalec má být absolutně nestranný a objektivně posoudit - v tomto případě - charakter určitého výroku.
Advokát má hájit zájmy svého klienta.
Hvížďala má mást veřejnost.
Jedem das seine.
PS.: Zdalipak by autor zvládl alespoň toto: http://www.novinky.cz/koktejl/256209-vrana-sjizdela-na-vicku-zasnezenou-strechu-jako-na-snowboardu.html?ref=boxD
16. 01. 2012 | 00:35

Karel Mueller napsal(a):

antiparazitikum:

Víte, znám řadu Židů či židovských míšenců, kteří odborně pracují v různých oborech - hlavně fyzice a medicíně - a jsou zde i velmi úspěšní. Je mezi nimi i můj nejbližší přítel. Mohu Vás ujistit, že jsou zcela normální (alespoň ti, které jsem blíž poznal), na některé věci jsou citlivější, ale celkově vzato se jejich názory od mých nijak významně neliší. Kdybych měl mezi diskutéry vybrat někoho, kdo asi nejblíž reprezentuje jejich názory, tak bych vybral Pepu Řepu.
Ale tihle lidskoprávní multi-kulti aktivisté a-la F.K. lvůli němuž jsme založili Řád rytířů pathologické ssedliny, to je tedy síla. Oni snad i věří tomu, co hlásají.

Martin Rynes:

V celém případu máme několik rovin. Ale tím hlavním problémem, kolem kterého se vlastně stále debatuje, je to, jestli může advokát vznést námitku proti zaujatosti vzhledem k původu soudního znalce. Nu, esteticky to není asi košer, ale nevidím důvod proč by nemohl. Prostě buďto přijmeme, že někdo může být kvůli otřesným rodinným či osobním zkušenostem zaujatý, nebo to prostě nepřijmeme. Nebo ještě lépe řečeno, budeme se tvářit, že je nemravné to přijmout. To samozřejmě můžeme, ale je to koneckonců jen strkání hlavy do písku.
Je možné, že jste na tyto věci citlivější a udělalo se Vám nevolno. Ujišťuji Vás, že při čtení Usnesení o zahájení trestního stíhání se mi udělalo možná víc nevolno než Vám. Důvody jsem výše napsal a ta holka je obviněná z toho, že dvakrát použila slova národní socialismus.
16. 01. 2012 | 01:16

Martin J., napsal(a):

Typické je rozšiřování trestní represe na nové a nové druhy skutků a dvojí metr, který se stále častěji proti "extremistům" uplatňuje. Tak například v současné době stojí před soudem místopředsedkyně občanského sdružení Dělnická mládež Lucie Šlégrová za to, že v jednom svém projevu na demonstraci hovořila o národním socialismu, což soudní znalec, jistý Michal Mazel, bývalý úředník ministerstva vnitra, z něhož je nyní „nezávislý znalec“ a přední „odborník na extremismu“s, posoudil jako propagaci nacismu. A co čert nechtěl, právě v den, kdy se v této věci konalo hlavní líčení, vyšla zpráva o tom, že si stranu s "národním socialismem" v názvu zakládá i Jiří Paroubek. Když se znalce Mazla obhájce dotázal, zda by bylo trestným činem, kdyby stejný text jako Šlégrová pronesl Paroubek, znalec odpověděl, že samozřejmě nikoli, trestnost určitého výroku je nutné odvozovat od toho, kdo ho vyslovil. Tam represi verbálních trestných činů nepřivedli ani komunisté… revolta114.blogspot.com/2011/12/tomas-pecina-lide-veri-tomu-co-slysi-z.html

A já se ptám:
MŮŽOU FUNKCI POLITIKŮ TÍM PÁDEM VYKONÁVAT POUZE VYVOLENÍ???? Anebo vyjímečně na nějnižších úrovních i obyčejní občané???
16. 01. 2012 | 02:45

Karel Mueller napsal(a):

Martin J.:

Pokud bude platit, že trestnost určitého výroku je nutné odvozovat od toho, kdo ho vyslovil, tak jsme s právním státem definitivně skončili.

Dobrou.
16. 01. 2012 | 03:24

JH napsal(a):

pane Hvížďala,

proč tolik a nestydatě, propagandisticky lžete?

Proč, navíc jako přední novinář, pilně štvete většinovou populaci proti Židům?

Nikdo přece v oné soudní síni ani nikde kolem soudu, dokonce ani ten advokát nikde nikdy neřekl:

Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!

Ani nic slušně podobného.

To, jestli advokát, plníc si svoji roli právního zástupce v demokratické zemi před nezávislou justicí dovolí - poslouchejte dobře, kdekoliv na světě - udělat maximum, dokonce i užít poněkud a na Západě často hodně za vlasy přitaženou námitku, to neopravňuje politiky nebo média k tomu, co tu zde děláte, hloupě, nedůstopjně a nezodpovědně laciným a nedobré emoce a nenávist dmýchajícím titulkem článku a poté následujícím tvrzením, že tato slova zazněla u soudu.

Demokracie by si měla, evidentně, dát pozor i na lidi v médiích jako jste v tomto případě i Vy?

Nebo si myslíte, že lidé snesou jakékoliv nesmysly, urážky, nerovné zacházení a posuzování?
16. 01. 2012 | 04:59

Josef K. napsal(a):

Mazel je skutečně židovské příjmení.
Eugène Mazel (1828–1890), a French amateur botanist
Ilya Mazel (aka Ruvim Mazel, 1890–1967), a Soviet painter
Leo Mazel (1907–2000), a Soviet and Russian musicologist
Isaak Mazel (1911–1943), a Soviet chess master
Judy Mazel (1943–2007), the American weight loss advocate and author of the "The Beverly Hills Diet"
Maurice Mazel, a prominent Chicago surgeon who founded Edgewater Hospital
Olivier Mazel (1858–1940), a French Army general during World War I
Zvi Mazel (born 1939), an Israeli diplomat

Mazel znamená "štěstí/štěstěna/osud". "Mezelen" jsou holandsky spalničky. Lorin Maazel byl kanadský dirigent a houslista.

Hasenkopf? Praha, Vinohrady. 1970. V jakém prostředí vyrůstal, kdo byli rodiče? Jaké byly jejich hodnoty? Jak byli normalizačně angažováni? Jaké jsou jejich postoje? Nevím.
Pan Hasekopf je průměrným českým právníkem bez jakéhokoliv zahrančínho vzdělání, plně etablovaný a vycházející z českého prostředí, podle jeho vyjádření ještě nedospělým mužem, velmi ambiciozním. Zjevně neschopným komplexnějších definicí světa. Svými postoji však navazuje na postnormalizační garnitutru Hájek/Jakl/Klaus.
Zvláštní vrstva. Ovšem po všech převratech nastupují podobné typy. I v Rusku, Francii...snad jen Německo se tomu ubránilo. Doufejmne, že nás nečeká doba normalizačního národního temna a Duchcovů.
16. 01. 2012 | 05:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Martin J.:
" trestnost určitého výroku je nutné odvozovat od toho, kdo ho vyslovil" Opravdu to pronesl soudní znalec??! Neuvěřitelné.
16. 01. 2012 | 05:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vida, objevil se zde kádrovák. Zvláštní vrstva. Odolná, přetrvala z doby reálsocializmu. Tehdy však byly kádrové materiály tajné.
16. 01. 2012 | 05:35

Ausschau haltend napsal(a):

Josef K.

"Zjevně neschopným komplexnějších definicí světa. Svými postoji však navazuje na postnormalizační garnitutru Hájek/Jakl/Klaus."

Z židovského hřbitova jste se přemístil do nějaké kádrovácké kanceláře. Stoleté sanhedriny letěly koncem 19. století. Tohle už je jasná stalinská praxe.
Nadšení, ale přísní roztleskávači s černými zápisníčky. Co jsem jich znal!
16. 01. 2012 | 05:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=F2MSXXWkznQ
16. 01. 2012 | 05:41

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
maloměšťák?

Zkuste naučit scarabea létat!
má i hymnu
....jsem jako brouk hovnivál který si svou kuličku valí vztekle dál
http://www.youtube.com/watch?v=iI92FtSeJ7Y

Jestli embéčko nepochopilo, proč se pojem lidská práva poněkud zdiskreditoval a kdo za to může, tady to má jako na dlani.Říká se tomu medvědí služba, služba frantíků kostlivců, tydlitátů a hnojníků.
Myslím,že takové "obránce" nepotřebují ani Židé. Jsou inteligentní. V drtivé většině. Slouží jenom jako zástupce. Když zakážu hanit Židy, automaticky zakážu kritizovat styl života i těch, kteří-mnohdy-oprávněnou kritiku zasluhují.
Židobijcům, kteří se v české společnosti také vyskyrují, se také směju. Jeden tady používá snad deset nicků, aby to vypadalo, že jich je víc.
Jinak antisemitismus je v české společnosti od primitiivů přes katolíky a hlavně reformované a komunisty až po katedry VŠ.To nepochybně,
Hovniválové jim jen nahrávají na smeč a dodávají munici.O Židy jim vůbec nejde.
16. 01. 2012 | 06:15

Pompeius Magnus napsal(a):

To Zbyněk Matyáš

Píšete: " trestnost určitého výroku je nutné odvozovat od toho, kdo ho vyslovil" Opravdu to pronesl soudní znalec??! Neuvěřitelné"

ano, je to neuvěřitelné, například Vandasovo "Dobrý den" je typický extremisticko fašistický a rasistický výrok.

Zatímco "dobrý den sousede" od Dezidera Siváka je hudba do Vašich uší.
16. 01. 2012 | 06:29

Pompeius Magnus napsal(a):

Hvížďala jako obvykle s křížkem po funuse. Jako vždycky pana HvíŽďala, nepravdivé, tendenční, špatné.

Osoba znalce Mazela zasluhuje pozornosti. Pan znaleck si ze svého znalectví udělal výnosnou sinekuru, účtuje částky, které převyšují obyvklé poměry. A nikdo se proti tomu nepostaví. Proč? Protože je na pana Mazela spolehnutí. Na základě jeho posudků Policie ČR může osobu obvinit a soud odsoudit. Proto je Policií a soudy opakovaně pověřován. Že jeho posudky a práce nápadně připomínají Svatou inkvizici?

Hvížďalo, advokát ( třeba pan Mazel) musí projí tříletým čekatelským obdobím a následně složit zkoušku. Pan Mazel však pracoval pro státní či polostátní organizace. to mu advokátní komora tyto lhůty započítala, nebo měl ještě vedlejšáček jako koncipient? Víte to?

Předseda Ústavního soudu, komunista Rychetský, že navrhuje advokáta vyškrtnout ze seznamu( doživotně!!!!!!!) za vzneseneou námitku podjatosti??? Jestli je to pravdu, musí komunista Rychetský na svou funkci okamžitě rezignovat. Tady je živná půda pro novináře- nechcete se toho Hvížďalo chopit???

Vnímáte vůbec nebezpečí, že nějaký mazel z Vás svým posudkem udělá fašistu, nacistu, komumistu, trockistu.

sledoval jste procesn Wildersem? Vy necíte potřebu hájit právo na svobodu slova, ať je tím slovo cokoli?
16. 01. 2012 | 06:47

Občan napsal(a):

No, začíná nám to v Kotlince nabírat HODNĚ zajímavé obrátky. Establishment se zjevně připravuje na mnohem rozsáhlejší a horší politické procesy, které povedou prokádrované inkviziční tribunály.
"Kauza" slečny Šlégrové je jen takovým rozjezdovým testíkem, takovým kontrolním balonkem. A bohužel se zdá, že test vyšel na celé čáře. Stádo to sežralo i s navijákem a spořádaně hýká dle taktovky "nezávislých novinářů" a "znalců". Ti, co ještě neztratili schopnost samostatného uvažování a právní povědomí, jsou ostouzeni a zesměšňováni.

Když to tak srovnám s tím, co mi o politických procesech v 50. letech vyprávěla maminka, mám nepříjemný pocit déjà-vu. A sílí; ten pocit.
I ten třídní boj, uměle rozdmýchávaný vládnoucí klikou a novinářskými spolupachateli, už tu máme. Mladí proti starým, zdraví proti nemocným a invalidům, pacienti proti lékařům a zdravotníkům, ti, co ještě mají práci proti nezaměstnaným a špatně placeným, "lid" proti veřejným zaměstnancům.

A pochopitelně různá zástupná témátka jako je "ruská hrozba", "muslimská hrozba", "čínská hrozba", "íránská hrozba"; a k tomu kultíky čtvrt- půl- a celých brit. Už jen nemnozí si troufnou veřejně klást otázku "Komu ku prospěchu?" - a ti jsou zastrašováni a zesměšňováni, eventuálně viněni z nacionalismu, neonacismu, bolševismu, antisemitismu apod. Protože klást nepříjemné otázky, to se přece v demokratuře nedělá.

Orwelle, Ty bys zíral, kam jsme to dopracovali. Na tohle by i Tvoje bujná fantazie byla krátká...
16. 01. 2012 | 07:12

jenicek napsal(a):

Netřeba zas a znova komentovat srágoru, co vyplodil starej komunista Hvížďala. To ten starej komunista Rychetský je jiná liga, předseda Ústavního soudu (bohužel) nemá co komentovat probíhající soudní řízení a už vůbec ne vyhrožovat obhájci profesní likvidací. Ať už Šlégrová udělala cokoli, tak aktivitou soudruha předsedy jí bylo upřeno právo na spravedlivý proces.
16. 01. 2012 | 07:15

jenicek napsal(a):

bohužel se samozřejmě vztahuje k soudruhu předsedovi:-)
16. 01. 2012 | 07:17

Občan napsal(a):

Pane Hvížďalo,

co kdybyste se poptal pana Mazela, kde a kdy si odpracoval koncipientskou praxi, že si LONI otevřel advokátní kancelář? Protože ten snaživý chlapec nastoupil hned po promoci do ředitelské sesle na MV ČR (kdopak ho tam asi ve 25ti letech propasíroval?), aby po pár letech překvačil do sesle na MO ČR a posléze do další vládní sesle, tentokrát v Legislativní radě vlády.

Zvláštní je, že tento závažný a zásadní nedostatek vůbec nezaujal jinak velmi kategorického advokátního kádrováka Čermáka.
Stejně jako jej nezaujala zjevná podjatost "znalce" Mazela, daná především jeho předchozí "právnickou" praxí a jeho engagement v AKTIVNÍ politice (neúspěšná kandidatura za TOP09 ve volbách 2010).

Tohle byste, pane Hvížďalo, učinil předmětem svého zájmu, kdybyste byl nezávislým nebo alespoň slušným novinářem. Ale tím, co jste předvedl svým posledním blogem, jste se z takové skupiny spolehlivě vyřadil. Vy jste se stal novinářským aktivistou; a to byla v padesátých letech ta nejhorší sorta.
16. 01. 2012 | 07:24

Pompeius Magnus napsal(a):

ohledně toho dr. Čermáka

Vůbec by neškodilo, kdyby pan znalec Mazel posoudil některé sloupky dr. Čermáka v Bulletinu Advokacie, co do jejich obsahu a politické korektnosti. to bychom se divili a nejvíc asi Čermák
16. 01. 2012 | 07:35

anti politik napsal(a):

Dnešní hojná úroda tkz. "agresivních" intelektuálů Hvížďalo, kteří pšišli na svět v padesátých letech minulého století, nevěstí pro tento národ vůbec nic dobrého. Velmi nebezpečný jev je nárůst agresivity u těchto tkz. intelektuálů, (viz. např. Havel a spol a i vy) kteří jsou intelektově průměrní, ale velmi ambiciózní jedinci, kteří už dávno ztratili schopnost ke komunikaci, ale vzhédli se v agresivitě nebo v jejím vyvolávání! Přesně to tady předvádíte!
16. 01. 2012 | 07:37

Občan napsal(a):

To Pompeius Magnus:

Mně stačilo poslouchat jej v Hydeparku ČT a sledovat jeho chování tamtéž. Nicméně na bulletin se také rád podívám.
16. 01. 2012 | 07:44

Ing. N. napsal(a):

(autor)

Proč začínáte rozdmychávat nenávist vůči židům? To si PROSTÍ židé už nevytrpěli dost? Nebo se snad uvnitř židovské komunity objevují rozbroje, takže je třeba komunitu vystavit vnějšímu ohrožení a tak ji sjednotit?
16. 01. 2012 | 08:07

Divobyj napsal(a):

Autor

Vaše demagogické výkřiky,použité již v nadpisu mluví za vše.
16. 01. 2012 | 08:36

Divobyj napsal(a):

Pokuste se zamyslet nad tím,zda může,či nemůže být soudní znalec na posuzování nějakého problému osobně zainteresován.
16. 01. 2012 | 08:39

Pompeius Magnus napsal(a):

Pane Hvížďalo, seznamte se s posudkem Vámi hájeného pana Mazela.
Je to posudek o osmi stranách, přičemž strana 1 a 2 jsou pouze záhlaví a "seznam likteratury", na straně 8 pouze odpovědi na dotazy znalci, veliké znalecké razítko a jméno pana experta Michala Mazela, jakož i datum přičinění podpisu. Text obsahuje pouze pět stran, z nichž dobré čtyři a půl strany obsahuje bezobsažné historizující pindání na téma, co je to nacismus, nacionální socialismus,antisemitismus. Toto je dokument, který se předkládá orgánům činným v trestním řízení, aby odsoudily mladou ženu a tím ji do zbytku života stigmatizovaly. O vlastním deliktu, tam najdete jen půl odstavce a končí to " znalec mimo vší pochybnost konstatuje..".

Je to primitivní, odbyté, nedůstojné jména "znalecký posudek". Za to si pan Mgr. Michal Mazel účtoval desetitisíce? Opravdu?
Odpovězte si tedy,proč je i přes tak špatnou práci pan Mgr. Michal Mazel opakovaně pověřován policií a soudy k poskytování posudku.....

Má advokát mgr. Michal Mazel nějaké obyčejné klienty, nebo je existečně závislý na zadávání posudků od policie a soudů.?

Jakou část v jeho výdělečné aktivitě (Michala Mazela) tvoří práce v trestní záležitostech na zakázkách od policie a od soudů? PAdesát procent, sto?

Naprotý děs, ze svých daní si platím "znalce", který je honorován za posudky, které směřují k potlačování svobody slova.
16. 01. 2012 | 08:47

libero napsal(a):

Jak kdo ......
Hvížďala rozhodně patří k Bělorusi či Ukrajině.
I Kima by slavil velmi kvalitně.
16. 01. 2012 | 08:48

Slídič napsal(a):

Tuto už xtou republiku,která má být mým domovem,zachrání jen hladomor,černý mor,potopa bez Noemovo archy,nálet kobylek,meteorit co vyvrtal Barringerův kráter a s ním Tunguzský meteorit.Pak se možná vzpamatuje.
Je 16.leden.Před sebou mám černobílé obálky Mladého světa a Světa v obrazech z ledna 1969,které celou dobu opatruju.Copak ON si zaslouží ten nynější svrab a neštovice,které v tomto státě panují?
16. 01. 2012 | 08:56

Maximus napsal(a):

Pan Hvížďala je žid.původu, na tom by nic nebylo divného,
každý máme nějaké předky. Jeho práce se pohybuje často v židovském prostředí a známe jeho články o např. A.Lustigovi aj. Ve svém článku tady rozehrál nedobrou hru, někdo si dovolil poukázat na židovský původ jednoho pána a z toho vyplývající podjatost v jistém politickém případě. Když Židé před lety oprávněně soudili nacist. zločince Eichmana, měli velký problém vybrat ochranku, aby v ní nebyl nikdo kdo by nebyl holokaustem (zaviněným fašisty a nacisty)v rodině nějak postižen. Báli se, že někdo z ochranky se mu ještě před soudem pomstí! Tehdy měli opravdu těžký výběr. Zaujatost a podjatost tam u většiny vybíraných lidí byla. Proto by se autor neměl divit, že problém tohoto typu by neměl řešit člověk žid.původu apod. Na tom není nic divného. Divného je spíš to, že když si otevřete jen ty staré "nácovské" seznamy židů v politice a kultuře ještě začátkem 90-tých let, tak u umělců, kultury a tisku je tam přes 350 lidí a v politice přes 205 lidí židovského původu. A to je jen starý seznam, v tom novém je to prý obdobné. Samozřejmě, že tam jsou lidé jako Rychecký a spol. co se vyjadřují k této kauze "nezaujatě", vůbec ústavní soud ovládaný těmito lidmi nám tady rozehrál nedávno kauzu církevních restitucí. Mimochodem v seznamu je i M.Kalousek, tomu nevěřím, to nemůže být pravda, páč je to rozpočtově zodpovědný a protikorupčně zaměřený politik už za celou politickou dráhu.
Spíš by mě zajímalo, jsou Židé opravdu tak výjimeční a schopní nebo si prostě pouze pomáhají a poněkud to přehánějí?
Faktem je, že mezi nimi (třeba v kultuře) je spousta, které máme rádi resp. jsme je měli rádi a vůbec nám to nevadí jaký mají původ, namátkou můžeme uvést část z tohoto seznamu a zeptejte se sebe, jsou to špatní lidé?
J.Abrhám,V.Lohniský,J.Somr,E.Holubová,Z.Adamovská,Z.Mahler,J.Sovák,S.Stašová,J.Macháček,J.Šulcová,J.Bartoška,M.Horníček,R.Hrušínský,L.Suchařípa,P.Bobek,J.Menzel,B.Hrzánová,J.Hřebejk,J.Brejchová,B.Navrátil,O.Nový,J.Suchý,I.Chýlková,J.Bohdalová,Z.Svěrák,L.Smoljak,V.Chytilová,V.Chramostová,O.Nový,V.Brodský,M.Šteindler,P.Čepek,P.Černocká,Z.Podskalský,O.Kaiser,J.Labus,M.Dejdar,B.Polívbka,D.Klein,V.Preis,M.Donutil,M.Eben,J.Werich,J.Přeučil,L.Kopřiva,M.Forman,J.Kraus,O.Vetchý,S.Rašilov,J.Vinklář,p.Kříž,J.Hartl,O.Havelka,P.Landovský,M.Zounar,J.Herz,L.Lipský a další.
Všichni tito výše uvedení lidé resp. drtivá většina z nich jsou krásní lidé a výjimeční umělci, které má většina národa ráda a váží si jich!!! Navíc ti co se dostali ven z socialistického zřízení, tak se neztratili a někteří dokonce jako např. M.Forman jsou ve své branži světoznámí. Seznam politiků zde neuvádím, tam by to mohlo dopadnout jinak.
Takže otázka zní, má cenu se tímto tématem zaobírat a kalit vodu a jitřit neklidnou politickou situaci. Spíše bych doporučuval panu autorovi, zařadit zpátečku a najet na jiné téma. S některými lidmi prostě nejde diskutovat a nevede to k nějakému pozitivnímu řešení.
Pěkný den všem, šalom!
16. 01. 2012 | 09:00

Maximus napsal(a):

Seznam obsahoval namátkou 150 jmen, ale nějak to vypadlo a už to tam nebudu uvádět.
16. 01. 2012 | 09:02

Béda napsal(a):

Jenom bych ještě zvýraznil jeden fakt.

Celá kauza je specifická tím, že nejde o posuzování běžného kriminálního deliktu typu majetkoprávné anebo běžné trestné činnosti ale o posuzování podezření ze spáchání trestného činu jehož obsahem je politická činnost, míra, resp. zneužití svobody slova k potlačování práv, politická diskriminace, šíření rasové nenávisti, extremismu a pod..

O to větší jsou nároky na soudce a mělo by být respektováno právo obou stran na maximální možnou nestrannost posouzení dané kauzy. Námitka pro podjatost, resp. střet zájmů je standardním nástrojem, který má výkon tohoto práva účastníkům sporu zajistit. Je jenom na soudu, aby bez NÁTLAKU toto právo kteréhokoliv účastníka zohlednil, posoudil a rozhodnul.
16. 01. 2012 | 09:39

SpaceMAn napsal(a):

syn policajta (odbor vnitřní kontroly PČR)Tomáš Vandas opět v akci!!!!
Ciolkovského 853, 161 00 Praha 6, adresa DSSS je policejní služební byt pana Vandase senior...

SpaceMan

Bývalý člen SPR-RSČ
16. 01. 2012 | 09:47

pavelp napsal(a):

dobry den pane Hvizdala...moc me mrzi ze jsem vas vcera nestihl...hm..tak sem si ty vase parady precetl dnes. Vy jsta opravdu cislo!!!! Nekdo na hore psal ze dokazete z hovna uplest bic...ma pravdu!! To co jste napsal je uz neni ani k smichu ani k placi...pokud vim asi cela Europa se ridi pravem tzv. rimskym..samozrejme co zeme tak rozdili ale zaklad je v podstate absolutne stejny..nebudu se rozepisovat o ty slecne co je souzena ..neznam podrobnosti a nejsou ani dulezite!!! Rimske pravo umoznuje obzalovanemu se hajit spusobem jaky uzna za vhodny??? Ze muze lhat nemusi vypovydat...muze soud uvadet v omyl atd. krome jedne veci a to je ze nesmi pri sve obhajobe obvinit jineho bez dukazu z trestneho cinu..zase si myslim ze podobnost bude ve vetsine zemi Europy stejna...a pokud je my znamo to ta slecna v zadnem pripade neudela...pouze vyuzila sveho prava hajit se spusobem jaky uzna za vhodny. Vyprdnete se na eticu..jakym stylem se rozhodla zneverohodnit soudem..nebo policii prizvaneho znalce proto ze pouze vyuzila sveho prava...dokazu si predstavit na jejim miste sebe...rozhodne bych pouzil vsech zakonem mi povolenych moznosti obhajoby a vzhledem ktomu ze podle zakona muzete lhat az se Vam bude od huby prasit bych i ja hledal zpusob ja znalce zneverohodnit...ze tam padlo slovo zid neni podstany...zrovna tak ho mohla zneverohodnit tim ze nekdy v minulosti znalec urazil jeji babicku ktera to nemuze potvrdit pro ze neni jiz na zivu..je to pouze priklad...tak ze jsme zase u toho ze prostrednictvym sveho advokata se snazila zneverohodnit znalce...nic noveho..takto asi postupuje spousta obzalovanych ale hysterie ktera se okolo toho roztocila zacina opravdu pripominat politicky proces...dnes a denne se u soudu deji a budou dit veci ktere by s Vami asi pekne zacloumali..je to normalni a tak to bude vzdy..nebo ma podle Vas obzalovany sedet pred soudem a cekat jestli se vsichni dobre vyspali a budou mit dobrou naladu a Vy budete zprosten obzaloby a nebo trest bude mirny??? Nebudte k smichu a az treba nekdy budete souzen Vy tak jiste budete trpelive cekat a verit ze soud je neomylny a spor vyhrajete..byl by ste hlupak !!!!
16. 01. 2012 | 09:55

Pompeius Magnus napsal(a):

Jak se celá záležitost vyvíjí- tedy osobní angažovanost předsedy Ústavního soudu České republiky a jeho zastrašování a vyhrožování obhájci obžalované v probíhající trestní věci, stejně tak nátlak některých orgánů České advokátní komory s cílem zastrašit advokáta obžalované a přimět jej k tomu, aby porušil své povinnosti advokáta, hájit zájmy své klientky, věc bude muset být projednána mimo tuto republiku a to nejspíš u Evropského soudu. Zcela nepochybně je v otázce podjatosti znalce již podjatý i soud, který o podjatosti znalce bude rozhodovat, neboť byl ovlivněn stanoviskem "nejvyššího soudce" ve státě, bývalým ministrem spravedlnosti, předsedy legislativní vlády v ČR, bývalým členem KSČ a čekatelem u komunistického Městského soudu JUDr. Rychetským. Je logickou povinností advokáta obžalované L.Š. tuto námitku vznést a bez ohledu na případné osobní dopady ( hrozba vyškrtnutí ze seznamu advokátů, kárný postih). Je povinností morálních novinářů, ne o Vás Hvížďalo řeč není, zastat se advokáta L.Š. a bojovat proti tomuto hysterickému a protizákonnému nátlaku tisku a ostatních.
16. 01. 2012 | 10:14

micve napsal(a):

Pane Stejskale, na jednom z blogu jste vysvetloval jak malo autorum se podari uverejnit u vas blog. Opravdu jste musel te hloupe kauze o predpojatem znalci venovat 3, resp.4 blogy se,stejnym nametem. Politika a rasisticke predsudky by nemely ovlivnovat justici. Opravdu vas bavi tu rozdmychavat nesnasenlivost?!?
Verim ze justice si s tou banalni zapletkou poradi lepe bez asistence verejnosti
16. 01. 2012 | 10:25

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Víte, vztahy mezi Židy jsou velmi silné (zejména rodinné vazby), jsou perfektně organizovaní a hrají si do ruky. Jinak by zde už dávno nebyli.

To jim můžeme jen závidět, ovšem když pak přijde někdo z nich kázat, jako FK, tak to vede k jistému rozlazení, řekněme.

Problém je v tom, že takoví a jim podobní lidé udělaji pro růst antisemitismu víc než všichni hololebí a stovka naivních holek typu Šlégrové dohromady.

Pokud jde o maloměšťáka: Upřímně řečeno, kdybych ho měl někam zařadit podle stylu, tak bych řekl, že je to bílá ženská s barevným dítětem.
16. 01. 2012 | 10:37

jozka napsal(a):

ghandi:

jako vzdy hoven vis. Zelezny se narodil v Samare. To je Rusko. To je takova ta zeme na vychode, ktere se bojis.
16. 01. 2012 | 10:44

JenTak napsal(a):

aga.
Na rozdíl od vás vyjadřuji své názory jen za sebe.
Pokud vy chcete hovořit za tkadleny či za horníky, je mi to jedno, proč mi to však sdělujete?!
16. 01. 2012 | 10:55

Grandmaster napsal(a):

Jak se dalo ocekavat, zidovske (?) tema vzbudi nizke emoce okupantu (ctenaru?) na tomto blogu. Stale stejna klientela. Uroven nazoru je velice nizka az na male vyjimky. Nic nevzbudi vasne jistych ctenaru tolik jak zide a jejich vydelky. Po romske otazce je zidovska otazka neco, co vylaka na verejnost vsechny bijce za spravedlnost(?), coz je potvrzeno ucasti tulaka po hvezdach (Honolulu).
Opravnenost zadosti advokata Kociho je vicemene eticka. Porad to v CR prilis nefunguje, co se tyce mravni vyspelosti (jistych) obcanu. Az na male vyjimky jsou nazory vetsiny ctenaru zabetonovane podjatosti vuci zidum a jejich penezum.
16. 01. 2012 | 11:15

Martina K napsal(a):

Vprocesu posuzujici protizidovske vyroky je soudni znalec zid stejne podjaty, jako v posuzovani protiromsych vyroku rom, proticernosskych cernoch atd. Co je podezrele, ze se pan Koci podle vseho spoleha jen na prijmeni znalce a tvrzeni sve klientky-tochu malo. Navic, prijmeni povetsinou dedime po otci, zidovstvi se dedi po matce. Koci pry ovsem pouze vznesl dotaz, aby to soud zjistil. V CR zadava praci soudu advokat obzalovanych? To jsou mi veci. Me to prijde, ze extreniste prave udelaji na justici dlouhy nos a antiextremiste se ukazali byti v nedbalkach.
16. 01. 2012 | 11:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane micve,

já mu nevěnoval ani jeden blog (možno zkontrolovat zde http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php

Autoři si sami volí témata a sami své blogy i publikují (tedy až na výjimky, které se to odmítají naučit. Za ně vkládám texty já, ale dělám to hned, jak mi dorazí do mailu, aniž bych se zabýval obsahem).

Nicméně i podle mne je toto téma společensky velmi důležité, takže mne nepřekvapilo, že se mu autoři věnují.

Libor Stejskal
16. 01. 2012 | 11:28

hanah napsal(a):

Hvížďala

novinářský jouda přispěchal se svojí troškou do mlýna, jako vždy však s křížkem po funuse.
Pozdě, povrchně, se spoustou věcných chyb, zřejmým nepochopením problému, ale přece.
Jako když v DD skládají puzzle :-)

P.S.

o Židech to vůbec není
16. 01. 2012 | 11:51

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Nesahejte mi na Židy, v muzice jsoue jich kvanta a jsou vynikající. Uvedu jen několik jmen, která se proslavila po celém světě: Beny Goodman, George Gershwin,Leonard Bernstein David Oistrach a tisíce dalších. Ale především to byli občané zemí, které se jimi dodnes mohou pyšnit. Nikdy jsem se nestaral, kdo má jaké přešdky, ani já nezjišťuji svůj rodokmen, i když je to dnes v módě, je mi to fuk, snažím se pracovat na sobě a odčiňovat hříchy mládí, neboť čas se krátí.
16. 01. 2012 | 11:51

hanah napsal(a):

Petr

napsal jste to přesně.
16. 01. 2012 | 12:13

Maximus napsal(a):

Grandmaster
Víte pane kolego, máte i nemáte pravdu. Oni Židé mají opravdu větší rozpětí co do schopností produkovat mezi sebou vynikající lidi nebo lumpy, než jiné národy. Navíc tím, že byli po staletí pronásledováni zavinilo, že mnohem více drží při sobě a pak se to projevuje také tím, že si navzájem mnohem více pomáhají. A je to znát. Vše bylo v historii umocněno také tím, že nesměli v řadě zemí provozovat řemeslnou živnost a byli nahnáni do obchodu, finančnictví a s tím spojené lichvy atd. Křesťanství půjčovat na úrok toto mělo zakázáno, ovšem Židé nikoliv.
Takže třeba Medičejští to elegantně tehlejším veksláctvím
obcházeli a nesmírně zbohatli. Posléze křesťanství od negace úroku odstoupilo.
Takže co s tím? Asi nic, sice si budou dále pomáhat tak, že vždy na řízení státu, v médiích, bankovnictví atd. všude kde se o něčem rozhoduje jich bude vždy více než činí jejich poměrné zastoupení, ale nic s tím nikdo neudělá. Však také oba naši poslední presidenti prý mají židovské kořeny a prý dokonce Kalousek a hned několik lidí z vlády jsou židovského původu. Kalouskovi s Drábkem by opravdu jarmulka a pejzy slušela, ovšem obřízku bych mu, pokud mu ji zapomněli udělat, bych mu rád udělal sám.... (-:
Šalom!
16. 01. 2012 | 12:29

First Temple napsal(a):

Ti Klausovci jsou nechutní, pane Hvížďalo.
http://abbartos.wordpress.com/2012/01/16/heil-havel/
16. 01. 2012 | 12:33

Kryštof napsal(a):

Re - "Šašek z Jihlavy"
Jak píšete o zjišťování rodokmenu , že je dnes v módě , tak mi to mimoděk připomíná ty křečovité snahy "národovců"
ohledně Rukopisů zelenohorského a královédvorského na sklonku 19. stol. , kdy si tito přímí potomci volů Přemysla Oráče osobovali privilegium "Vlastenců".
Pokud se týče Židů , tak jsem jenom zvědavý , kdy který zamindrákovaný ignorant zde bude presentovat "Hilsnerovu vraždu" v Polné z téže doby jako důkaz jejich zvrhlého ritualismu a spiknutí proti křesťanstvu .
No a pak nějaký uvědomělý "vlastenčík" odpíská pogrom , aby se angažovaně projevil do kádrových materiálů a vlast bude zachráněna .
16. 01. 2012 | 12:38

Grandmaster napsal(a):

Maximus,
me zajima jen eticka stranka veci. O minulosti a dejinach zidu se napsaly jiz miliardy radku.
Tema blogu bylo, co muze a nemuze (ma a nema) advokat rici.
Pro me je zajimave sledovat, jak se obcane na vedoucich postavenich vyjadruji. Temi obcany minim politiky, advokaty a vsemozne papalase a vubec lidi, kteri maji byt prikladem spolecnosti. Existuji jiste moralni a eticke zakony, ktere by se nemely prekracovat. Nekde jsou tyto zakony vzite, nekde ne. Ani to moc nezazlivam spolecnosti na blogu, ta je takova jaka je.
Ale je to prosvih, kdyz se takto vyjadruje clen advokatske skupiny. A to nema s vykonavanim profese nic spolecneho.
16. 01. 2012 | 12:59

rejpal napsal(a):

Grandmaster
Výstižné
16. 01. 2012 | 13:05

Ives napsal(a):

Po několika měsících koketování s diskusemi pod blogy mohu říci, že až zavřu oči a na druhé straně se ocitnu u počítače a debaty pod blogy na serveru Centrum, tak je jasné, že jsem v pekle. Tím zdravím p. Stejskala a několik skutečných diskutujících a loučím se. Ives
16. 01. 2012 | 13:38

Xaver napsal(a):

1) Pro soudce je znalecký posudek jen jedním z důkazů. Soudce musí mít vlastní názor.
2) Soudce je placen za to, že umí posoudit a případně odsoudit chování lidí. Musí tedy být schopen posoudit zda konkrétní jednání je nebo není extremní. V tomto oboru tedy znalce nepotřebuje.
16. 01. 2012 | 13:43

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
Proč je démonizovat? Když někdo o někom prohlásí, že je Žid je to pro mne stejné, jako když řekne, že je Dán nebo Řek.Aktivisté jim dělají medvědí službu a ani jim o ně nejde.Přetančí -po oslím můstku- k t.zv. nepřizpůsobivým. K obhajobě jejich "stylu života".Menšina jako menšina.
Totéž podobné blogy. Je to sice nadsázka, ale na mnohé působí jako červený hadr na bejka.
Na druhé straně nemůžete žít věčně z perzekuce pradědů. Řekl bych, že až na pár vejlupků typu Fagana, žijí normálně a od Čechů je nerozeznáte.
Mají jiné náboženství, ale stejný žebříček hodnot.

Občan
Jasně Občane, je tu -v české kotlině-hrozba židovská!!!!
Sice je jich tady pár, Dolfi je vymlátil, zbytek se vystěhoval, ale to nevadí.

Charidim provádějí judaizaci Evropy, stěhují se sem po milonech v kaftanech a kloboucích,zakládají štetly kolem synagog, které musí být nejvyšší v okolí, požadují vlastní jurisfikci, mnohoženství, košer obchody, zakazují na školách smíšený tělocvik a plavání, dokonce občas vezmou semtex a vyhodí pár vlaků do vzduchu, aby oslavili JHW a dostali se do ráje. Mají vlastní TV.

A když jich je víc pohromadě, vybydlí byty, celé dny stráví u automatů, odpadky vyhazují z okna, žijí z dávek, děti neposílají do škol a občas někoho zapíchnou.
Když spadnete do kanálu, tak dekl ukradl pejzatec.

A jestli chcete spustit tu o peněžnictví-která je v globálu oprávněná- tak bych řekl, že v českém peněžnictví jich zas tolik není a nevšiml jsem si, že by drželi lichvářské firmy. Jo, je tady ten Vovka. Co je proti Koženému nebo starému estébákovi Vostrému? To byla jiná liga.

Možná zrovna ten, co Vás loni operoval byl Žid, to co posloucháte složil jiný pejzatec a když byste měl vyhodit židovské, či míšené autory z knihovny, moc knih by nezůstalo.o Nobelovkách a vědě jako takové nemluvím.
I když....u Vás asi ne.Vy budete mít knihovnu čistou.
:-))

A to opakuji, je jich tady pár.
Ale nevadí. Vy sice nevyjmenujete ani jednoho, který by Vám osobně uškodil, ale víte svý.
Jsou tu přece Protokoly sliveneckých mudrců, říkal učitel na VÚMLu.Pan farář zase, že nám ukřižovali Ježíška.
Co kdybyste někdy ráčil myslet tou koulí, co máte na krku?

Jestli hodláte začít to o sionismu,či americkém imperialismu -vím, oni zase mučí černochy- tak bych Vás nesměle upozornil, že žijeme ve středu Evropy a ne na BV.
16. 01. 2012 | 13:45

K+K+K napsal(a):

Mně osobně by židi byli u zad stejně, jako křesťani, muslimové, hinduisti, nebo animisti z Papuy. Náboženství jako náboženství, pravda je jinde, ale to neva, když to někoho baví....já jsem pro změnu u zahrádkářů. Jenže když si člověk uvědomí "aktivity" Státu Izrael, přejde ho humor.
16. 01. 2012 | 13:51

český maloměšťák napsal(a):

Karel Mueller
To já bych vás zařadil asi mezi uprděné zfrustrofané starochy, kteří si svůj světabol vylévají na blozích a to často formou šíření svých halucinací.
A vůbec jim nevadí, že svými banálními stesky a fantasmagoriemi jen vycpávají virtuální prostor - nevadí jim to, protože jsou k tomu uvyklí už dlouhá leta.
Možná že doufají, že se moci ujmou ti jejich !extremisté" a zvýší jim důchod.
Až pak ze svého rauše procitají - až co zjistí, že nemají žádný důchod.
16. 01. 2012 | 14:13

Stets lustig heissa hopsasa! napsal(a):

Už třetí bloger v kratičké době testuje, jak lehko / těžko je tu vyvolat vlnu antisemitské nálady.
Rozhodně to nedělá kvůli Lucii Šlégrové, jejíž vcelku nezávadné ale určitě kluzké výroky nasvědčují ze všeho nejspíš provokaci.

Spolu s experimenty v brněnských speciálních vyšetřovnách to všechno ukazuje na velmi neestetický scénář, z kterého Hvížďala recituje.
Netanjahu po odstranění Aškenaziho, Diskina a Dagana je na nejlepší cestě opravdu začít válku.
Dokonce i Obama se začíná všelijak kroutit aby si zachoval tvář a současně se z hrozícího průšvihu vyvlékl.

Současně s tlakem na USA jsou aktivizováni známí nástěnkáři co jich kde je, aby rozdmýchávali hysterii.
Jeden z plánů pro národy notoricky neochotné válčit je vytvoření dojmu, že jsou nenapravitelně xenofobní a antisemitské. Nebude to asi proto, aby se zastyděly.

Když Herman Göring udělal ze služeben vzorné pruské policie mlátírny, které zvládaly první nápor potenciálních nepřátel nového panstva, slintali si komentátoři "seriózních" médií na vesty blahem, jak konečně dochází k potření extrémizmu.

Jak už jsem poznamenal jinde (ale nemohu to dostatečněkrát opakovat), Hvížďala začne ve velmi dohledné době volat po krvi našich synů, kterou je nutné prolévat za Izrael.
Již to jednou (v koncertu s osobami jako Hybášková, Kostlán) udělal, tehdy se ale jako napotvoru americké tajné služby rozhodly vysvětlit prezidentu Bushovi, do čeho by šlápl. S Armageddonu sešlo.

Vzhledem k postavení Barryho Soetora před blížícími se volbami a absenci moderujícího faktoru v State Departmentu (Hillary je krvavá Madla v bleděmodrém) není vůbec nic jisté.
Od vypelichalých ptáků se dočkáme ještě mocného (byť nesouvislého) krákorání a různých dramatických póz. Někdo ten binec pod nimi bude muset ve voliéře uklidit. Tentokrát doufejme, že i s jeho tvůrci.
16. 01. 2012 | 14:15

Pompeius Magnus napsal(a):

To: Grandmaster

Píšete: "Ale je to prosvih, kdyz se takto vyjadruje clen advokatske skupiny. A to nema s vykonavanim profese nic spolecneho."

Rozumím tomu správně, že advokát má nechat klienta přivést na šibenici, pod gilotinu, na Sibiř, na Ďábelské ostrovy, do vězení, do lágru, hlavně když se vyjadřuje pěkně a slušně?
Co na tom, že klient visí, hlavně, když advokát nepoškodil pověst profesní skupiny'?

Domníváte, že existují následující kategorie námitek podjatosti:
a) povolené
b) nepovolné
d) doporučené
e) slušné
f) neslušné
g) Hvížďala?
16. 01. 2012 | 14:34

Ing. N. napsal(a):

(autor)

Je mi líto, ale nevyvolávají antisemitismus sami židé? Viz článek v Haaretzu o vraždě iránského jaderného vědce.

Published 11:53 16.01.12
Latest update 11:53 16.01.12

Sunday Times: Mossad agents behind Iran scientist assasination

Report reveals the step-by-step procedure behind the killing of Mostafa Ahmadi-Roshan as he was on his way to the Natanz uranium enrichment.
16. 01. 2012 | 14:56

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Nijak je nedémonizui, pouze bych řekl, že v žebříčku hodnot ty "mé" karty nespálili. Pro ně naštěstí.

Synovi přítele bude už 16, pár napadení od cikánů má za sebou, desetkrát si vyslechl cosi o bílých sviních a tak se přítel občas obává, aby neskončil u skinů.
16. 01. 2012 | 15:50

Kanalnik napsal(a):

Ives: mejte se!
16. 01. 2012 | 15:50

Občan napsal(a):

To Pepa Řepa:

No, pokud Vám nic neříkají pojmy jako Housing&Construction, Egon Löwy-Lansky, Barak Alon, Jan Kavan (to jen tak honem, co hlava dá), pak jste se zřejmě na konci 90. let 20. století zdržoval mimo ČR. Asi jste udělal dobře.
Tuhle partu si sem přitáhl Zeman (to byl ten, co připodobnil Arafata k Hitlerovi, chtěl nakládat Palestince do dobytčáků a deportovat do Negevu a vůbec měl takové zvláštní názory a aktivity; shodou okolností byl také chvíli premiérem). A od té doby je tu ta parta velice aktivní a málokdy je to ČR ku prospěchu.
16. 01. 2012 | 15:59

Skogen napsal(a):

Jo jo, hysterie, ta vždycky všemu pomůže.
16. 01. 2012 | 16:08

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že by se nemělo židovství využívat k nějakému "většímu pravu" nad ostatními.
Stačí, jak to funguje v USA:

Prezident Obama je během volebního roku pod obrovským tlakem izraelské lobby, aby podpořil izraelský vojenský útok na Írán, akci, která nevyhnutelně povede k zapojení ozbrojených sil Spojených států v Zálivu do války proti Íránu, ve prospěch režimu v Tel Avivu/Jeruzalému. Na summitu G-20 v Cannes byl francouzský prezident Nicolas Sarkozy zaslechnut, jak říká Obamovi „nesnáším Netanyahu, je to lhář“. Na což Obama odpověděl „vy ho máte plné zuby, ale já s ním musím jednat každý den“.
16. 01. 2012 | 16:44

aristoteles napsal(a):

Housing&Construction. Člověk se hned taknějak zasní. Ten kšeftík se Strabagem moh bejt úplně zlatej...
16. 01. 2012 | 18:47

Petr Švéda napsal(a):

Pane Hvížďalo, nepřipadá vám ta vlna kritiky obhájce Kočího jako typický příklad morálního kýče? Není to typicky antipolitický postoj? Zaměňte to zde za antiprávní postoj. Proč? Protože je v zájmu právní jistoty zachovat obžalovanému a jeho obhájci všechny zákonné prostředky pro obhajobu. Pokud totiž teď uděláme výjimku z důvodu aktuálně nevhodného - nekorektního řazení někoho k rase, pak se může stát, že později bude jako nevhodné, A TEDY V RÁMCI OBHAJOBY NEPŘÍPUSTNÉ, označeno cokoli jiného - podle aktuálních tendencí vládnoucích elit (protože to byly právě ony, kdo bouři vyvolal - Rychetský, ČAK, Pospíšil). A proto si myslím, že je nutné zachovat možnost využití zákona i přes jistou "politickou nekorektnost" v zájmu zachování právní jistoty. Opačný pohled je nebezpečný, protože se takové uplatňování výjimek zkrátka může zvrhnout.
Navíc - jak se vyrovnáte s tím faktem, že námitka podjatosti není nic jiného než otázka položená soudu: soude, nemůže být tento člověk možná - nepřiměřeně oproti druhým - emočně zatížený holocaustem, nikoli nestranným v dané kauze? Tedy žádné práskání antisemistským bičem, ale prostá otázka k řešení.
A konečně - jak se vyrovnáte s tím, že americké soudy už podobné věci zažily, dokonce bez vlny hysterie, kdy to byl dokonce sám soudce zatížený rodinnou historií holocaustu, který se vyloučil z věci týkající se nacismu?
16. 01. 2012 | 19:28

Švéda napsal(a):

Navíc, nepřipadá vám - jako novináři - nekorektní ten název? Četl jste tu námitku? Přece v ní není nic o tom, že by žid nemohl být soudním znalcem. Pouze to, že v této konkrétní věci to může založit vztah k věci, který by mohl být překážkou nestranného posouzení věci.
16. 01. 2012 | 19:39

hovorka11 napsal(a):

Karel Hvížďala:
Myslím, že jste se dopustil velmi nechutné manipulace.
To "Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!"
je rovno propagandě, kdy se utrpením s holocaustem odůvodňuje zábor dalšího a dalšího území starousedlíků okolo a uvnitř Izraele, a každý, komu se to nelíbí je okamžitě manipulován za "popírače holocaustu"- na to máme uplatňovaný zákonný postih, nebo šiřitele radikálního islamismu - jak odporná manipulace. Nenávist z židovské komunity proti těm, kteří se nechtějí nechat vyhnat je doložitelná v jejch časopisu za 20 Kč.
16. 01. 2012 | 20:14

Jiří Pechar napsal(a):

Pokud ne jinými, tak tímto článkem jste se naprosto zesměšnil. Jakou logiku máte na mysli, když zmiňujete argument ekonomické závislosti? Přečtěte si pořádně tu námitku, poraďte se s nějakým právníkem a pak zkuste přemýšlet. Dlouho a usilovně.
Považujete argument "nízké a účelové" za srozumitelný? Vy jste se od přítele Bělohradského mnoho nenaučil, sleduji. Vždyť jde o frázi. Váš článek je jedna velká emoce, nic víc. Alespoň malý argument by nebyl? Nezpomeňte, že jste se vydal na tenký led práva, tady nepíšete o literatuře, o které lze jistě psát jakkoli a cokoli, tady máte dané mantinely, prostředky, ten diskurs je přísný. S tím jste moc nepočítal, viďte?
16. 01. 2012 | 20:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pompeius Magnus:
´Zatímco "dobrý den sousede" od Dezidera Siváka je hudba do Vašich uší.´ ???
16. 01. 2012 | 21:37

Abe Normalni napsal(a):

Proc ja sem lezu, ja trouba :-( Staci, ze mi tenhle tydyt hybe zluci, kdyz ho nekdy necekane zaradi Cesky rozhlas s jeho moudry...
Obsahove to nekdo zhodnoti hned na zacatku. Jestli Hvizdala nechape rozdil mezi roli obhajce (z povinnosti zaujateho) a zpracovatele odborneho posudku (z povinnosti nezaujateho) pak je bud blbej nebo navedenej, jak jsme rikali zamlada.
16. 01. 2012 | 22:30

Abe Normalni napsal(a):

Jo a jeste dodatek. Mezi zapomenute hrdiny kvetnoveho povstani roku 45 patri JUDr. Kamill Resler, advokat, statecny clovek a vlastenec, ktery byl jako obhajce ex-offo pridelen K.H. Frankovi. Prestoze vedel, do jakeho svetla ho ta prace postavi, neodmitl ji a svoji praci udelal tak dobre, ze byl K.H. Frank nekterych nesmyslnych obvineni zbaven (spachal toho dost aby visel). Pane Hvizdalo, tohle je co dela demokracii a pravni stat tim cim je. ochota ctit pravidla a hrat podle nich i tehdy, kdy nam to neni mile.
16. 01. 2012 | 22:48

Hurá napsal(a):

Tak ať se ozve pan Mazel sám, zda je židem či nikoliv. On to přece musí vědět dobře. Mohl by tak nastat klid. Pokud židem skutečně je, jeho podjatost je docela dobře možná. Sám by se měl tohoto případu vzdát a byl by také klid. Jak jednoduché !
17. 01. 2012 | 00:27

NYTimes napsal(a):

Autore, kdy konečně začněte, jako pilný bojovník proti hrozbě diskriminace atd. užívat své novinářské pero a (rádoby) mocný hlas na obranu práv žen v Izraeli? Tam je to oukej? Žádné obavy?

New York Times, January 14, 2012
Israelis Facing a Seismic Rift Over Role of Women
By ETHAN BRONNER and ISABEL KERSHNER
JERUSALEM — In the three months since the Israeli Health Ministry awarded a prize to a pediatrics professor for her book on hereditary diseases common to Jews, her experience at the awards ceremony has become a rallying cry.
The professor, Channa Maayan, knew that the acting health minister, who is ultra-Orthodox, and other religious people would be in attendance. So she wore a long-sleeve top and a long skirt. But that was hardly enough.
Not only did Dr. Maayan and her husband have to sit separately, as men and women were segregated at the event, but she was instructed that a male colleague would have to accept the award for her because women were not permitted on stage.
Though shocked that this was happening at a government ceremony, Dr. Maayan bit her tongue. But others have not, and her story is entering the pantheon of secular anger building as a battle rages in Israel for control of the public space between the strictly religious and everyone else.
At a time when there is no progress on the Palestinian dispute, Israelis are turning inward and discovering that an issue they had neglected — the place of the ultra-Orthodox Jews — has erupted into a crisis.
And it is centered on women.
“Just as secular nationalism and socialism posed challenges to the religious establishment a century ago, today the issue is feminism,” said Moshe Halbertal, a professor of Jewish philosophy at Hebrew University. “This is an immense ideological and moral challenge that touches at the core of life, and just as it is affecting the Islamic world, it is the main issue that the rabbis are losing sleep over.”
The list of controversies grows weekly: Organizers of a conference last week on women’s health and Jewish law barred women from speaking from the podium, leading at least eight speakers to cancel; ultra-Orthodox men spit on an 8-year-old girl whom they deemed immodestly dressed; the chief rabbi of the air force resigned his post because the army declined to excuse ultra-Orthodox soldiers from attending events where female singers perform; protesters depicted the Jerusalem police commander as Hitler on posters because he instructed public bus lines with mixed-sex seating to drive through ultra-Orthodox neighborhoods; vandals blacked out women’s faces on Jerusalem billboards.
Public discourse in Israel is suddenly dominated by a new, high-toned Hebrew phrase, “hadarat nashim,” or the exclusion of women. The term is everywhere in recent weeks, rather like the way the phrase “male chauvinism” emerged decades ago in the United States.
All of this seems anomalous to most people in a country where five young women just graduated from the air force’s prestigious pilots course and a woman presides over the Supreme Court.
But each side in this dispute is waging a vigorous public campaign.
The New Israel Fund, which advocates for equality and democracy, organized singalongs and concerts featuring women in Jerusalem and put up posters of women’s faces under the slogan, “Women should be seen and heard.” The Israel Medical Association asserted last week that its members should boycott events that exclude women from speaking on stages.
Religious authorities said liberal groups were waging a war of hatred against a pious sector that wanted only to be left in peace.
That sector, the black-clad ultra-Orthodox, is known in Israel as Haredim, meaning those who tremble before God. It comprises many groups with distinct approaches to liturgy as well as to coat length, hat style, beard and side locks and different hair coverings for women. Among them are the Hasidim of European origin as well as those from Middle Eastern countries who are represented by the political party Shas.
As a group, the ultra-Orthodox are, at best, ambivalent about the Israeli state, which they consider insufficiently religious and premature in its founding because the Messiah has not yet arrived. Over the decades the Haredim angrily demonstrated against state practices like allowing buses to run on the Sabbath, and most believed the state would not survive.
The feeling was mutual. The original Haredi communities in Europe were decimated in the Holocaust, and when Israel’s founding prime minister, David Ben-Gurion, offered subsidies and army exemptions to the few in Israel then, he thought he was providing the group with a dignified funeral.
“Most Israelis at the time assumed the Haredim would die off in one generation,” said Jonathan Rosenblum, a Haredi writer.
17. 01. 2012 | 01:01

NYTimes napsal(a):

NYTimes pokračování:

Instead, they have multiplied, joined government coalitions and won subsidies and exemptions for children, housing and Torah study. They now number a million, a mostly poor community in an otherwise fairly well-off country of 7.8 million.
They have generally stayed out of the normal Israeli politics of war and peace, often staying neutral on the Palestinian question and focusing their deal-making on the material and spiritual needs of their constituents. Politically they have edged rightward in recent years.
In other words, while rejecting the state, the ultra-Orthodox have survived by making deals with it. And while dismissing the group, successive governments — whether run by the left or the right — have survived by trading subsidies for its votes. Now each has to live with the other, and the resulting friction is hard to contain.
“The coexistence between the two is breaking down,” said Arye Carmon, president of the Israel Democracy Institute, a Jerusalem research organization. “It is an extreme danger.”
Mr. Carmon compared the strictly religious Jews of Israel to the Islamists in the Arab world, saying that there was a similar dynamic at play in Egypt, with tensions growing between the secular forces that led the revolution and the Islamic parties now rising to prominence.
“Today there is not a city without a Haredi community,” said Rabbi Abraham Israel Gellis, a 10th-generation Jerusalem Haredi rabbi, as he sat in his home, an enormous yeshiva on a hill outside his window. “I have 38 grandchildren and they live all over the country.”
But while the community has gained increased economic might — there is a growing market catering to its needs — what is lacking is economic productivity. The community places Torah study above all other values and has worked assiduously to make it possible for its men to do that rather than work. While the women often work, there is a 60 percent unemployment rate among the men, who also generally do not serve in the army.
It is this combination — accepting government subsidies, refusing military service and declining to work, all while having six to eight children per family — that is unsettling for many Israelis, especially when citizens feel economically insecure and mistreated by the government.
“The Haredi issue is a force flowing underground, like lava, and it could explode,” Shelly Yacimovich, a member of the Israeli Parliament, and leader of the Labor Party, said in an interview. “That’s why it must be dealt with wisely, helping them to join modern society through work.”
While change has begun — thousands of Haredi men are learning professions, more are getting jobs and a small number have joined the Israeli Army — the community is in crisis. Many ultra-Orthodox leaders feel threatened by the integration into the broader society by some of their followers, and they are desperately holding on to their power.
“We have to earn a living,” said Rabbi Shmuel Pappenheim, a reformist Haredi leader from the town of Beit Shemesh. “We are a million people with a million problems. The rabbis can shout a thousand times against it but it won’t help them. And so we have the extremism — on both sides.”
Dan Ben-David, executive director of the Taub Center for Social Policy Studies in Israel, said fertility rates in the Haredi community made the issue especially acute; the very religious Jews are the only group in Israel having more children today than 30 years ago.
“They make up more than 20 percent of all kids in primary schools,” he said. “In 20 years, there is a risk we will have a third-world population here which can’t sustain a first-world economy and army.”
And, Mr. Ben-David added, what children learn in the ultra-Orthodox school system — largely unregulated by the state as a result of political deals — is unsuited for the 21st century, so even those who wish to work are finding it hard to find jobs.
17. 01. 2012 | 01:02

NYTimes napsal(a):

dokončení:
“Their schools do not give them the skills to work in a modern economy and no training in civil or human rights or democracy,” Mr. Ben-David said. “They don’t even know what we are talking about — what we want from them — when we talk about discrimination against women.”
The Haredi community thinks this is a wild misunderstanding of its views.
Rabbi Dror Moshe Cassouto, a 33-year-old Hasid, lives with his wife and four sons in the Jerusalem neighborhood of Mea Shearim, one of the centers of Haredi life in Israel. He never looks directly at a woman, other than his wife, and he believes that men and women have roles in nature that in modern society have been reversed, “because we live in darkness.”
His goal is to spread the light. “God watches over the Jewish nation as long as it studies Torah,” he said.
Still, the spitting and Nazi talk horrify him. He says hard-liners have caused harm to the Haredim.
Asked about the recent troubles, Rabbi Cassouto shook his head and said, “A fool throws a stone into a well and 1,000 sages can’t remove it.”

***

Tedy, na vládou organizovaném slavnostním předání ceny vědecké pracovnici jí náboženský fanatismus, stále více akceptovaný vládou, nutí nejen být zcela zahalena, sedět segregovaná v části sálu vyhražené pro ženy, ale podrobovat se dalším urážlivým, nedůstojným, segregačním a diskriminačním pořžadavsků extrémistů, kterým s jídlem roste chuť.

Kde je globální a pilný poplašný zvonek a mocný hlas žurnalisty, Hvížďala?
Nebo že tyto věci nemá zadané za úkol? Je selektivní ve volání Hoří?
17. 01. 2012 | 01:08

honolulu napsal(a):

Tencokydova,
tak Vy jste zena - proto jste mela nick Slapka. Urcite ohyzdna s ditetem pres rasovou barieru.
Ta neustala zmena Vaseho pohlavi pani je PERVERSITA.
Proc nepisete na bloqy Larryho Flynta do HUSTLERA ?...
Jak to, ze to pan Stejskal dovoli ?
Za nejakou dobu (kvuli Vam) bude z Aktualne CZ Penthause Publish. comp.
17. 01. 2012 | 02:28

Pompeius Magnus napsal(a):

to Zbyněk Matyáš:

Vtip, no.
17. 01. 2012 | 04:32

Grandmaster napsal(a):

Pompeius Magnus,
vase argumentace je nesmyslna.
17. 01. 2012 | 11:01

Tom napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,

možná by nebylo od věci si přečíst vyjádření pana doktora Kočího zde. http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1420-vyjadreni-advokata-judr-petra-kociho-ph-d-narceneho-z-neetickeho-postupu-pri-obhajobe-udajne-pravicove-aktivistky-sl-lucie-slegrove.aspx

Třeba to vytvaruje Váš názor na aktuální "žurnalistiku".
17. 01. 2012 | 11:26

Karel Vorel napsal(a):

Cekal bych, ze novinar jako pan Hvizdala si zjisti fakta. A ono ne, misto toho napise propagandisticky pamflet.
17. 01. 2012 | 19:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pompeius Magnus:
Aha! ☺
Kdosi napsal, že prý jsem suchar. Možná na tom něco bude pravdy. Snad mě omlouvá, že hudbu Dezidera Siváka neznám.
17. 01. 2012 | 22:56

JF napsal(a):

nadpis článku je novinářský nonsens - pokud tedy zde nepíše propagandista. Věc bych řekl je na straně posouzení podjatosti soudu resp. soudního znalce. Rovněž antisemitismus je rovnováha semitismu. Co bylo dřív, vejce či slepice. viz zastoupení etnika ve veřejných funkcích. Tolik zda lze tak něco poněkud jednodušše posuzovat. Otázka zda někdo náleží nějakému etniku je zcela legitimní právě v případě pokud se jedná o spor na úrovni politiky postavené na etniku ("národní" politiky) Kam to ten zrod národních politik záhy dovedl je jaksi známo ... míslím že Židé jsou v Zákonu nikoliv by měli být v zákonech.
17. 01. 2012 | 23:58

M.Š. napsal(a):

No nevím,
ale psát o etice a právu je poněkud zcestné,v česku a morácku obzvláště.
Tuhle jsem přemýšlel nad pojmem "kocourkov" a hned mě ve vědomí se vynořily "zvonokosy",což je francozská obdoba "kocourkova".Poněkud scestným uvažováním,podobně jako minulý víkend pan Šmoldas s Krausem,intelektuálně se zabývající případnou návštěvou mimozemšťanů na planetě nazývanou Zemí s velkým Z,jsem došel k názoru,že nazývat česko "kocourkovem" je poněkud scestné,jelikož název kocourkov od slova kocour pochází a je tento název přinejmenším zcestný,jelikož si to to inteligentní zvíře,nazývané kocourem,vůbec,ale vůbec,nezaslouží.Pak je navýsost zjevné,že nějaký název,podobný názvu "zvonokosy",by byl příhodnější.Ve výše uvedeném uvažování mě přesvědčila česká televize(ČT 24..)a můj smysl pro humor dorazila televize "Prima" včerejším výstupem s panem Babišem.Moderátorka se vyznamenala nebývalou inteligencí a dá se říci,že den před tím si vydatně pěla do noty s nebývale úspěšnou meteoroložkou pí H.....,no meteorologický ústav česka není na tom lépe než pí H...
Takže se pak nedivme,že případní návštěvníci zeměkoule,jako planety Země,se obloukem vyhnou této kouli,aby se následně a případně nenakazili hloupostí,tupostí a nebývalou arogancí pozemšťanů,obývajících skomírající planetu.Asi se zatím nepřiblížili ještě větší tupci,vyžírkové a nenažranci,kteří se podobají a nezadají s těmito vzácnými vlastnostmi tuzemšťanům,aby si padli do oka,případně se navzájem pobili o ten zbyteček,co ze zeměkoule ještě zbylo.No jo,větší tupci se ani přiblížit nemohou,jelikož na cestování v kosmu musejí být natolik inteligentní,že nemaj čas přemýšlet nad hovadinami a krást a lhát.Toť ve zkratce,co páni Šmoldas a Kraus skrytě sdělili.
20. 01. 2012 | 08:37

zpravy napsal(a):

Advokát Kočí: Mazel předražoval své posudky
Odborník na pravicový extremismus a soudní znalec Michal Mazel předražoval své posudky o desítky tisíc korun a Policie ČR mu je proplácela.
12.leden 2012 - 12:56
Ve čtvrtečním prohlášení to uvedl advokát Lucie Šlégrové Petr Kočí, který nedávno vznesl námitku na podjatost Mazla kvůli židovskému původu.

"Máme jasné důkazy o tom, že znalec Mazel předražoval své posudky o desítky až stovky tisíc korun," prohlásil advokát Kočí. Podle něj středeční vzdání se funkce Mazla soudního znalce jenom svědčí o tom, že si nepřeje, aby se dále pátralo po osudu jeho předražených posudků.

Krátce po vydání těchto obvinění se vyjádřil i sám Michal Mazel, který slova advokáta Kočího považuje za nehorázné lži. "Za svou praxi jsem zpracovával asi desítku posudků a jejich cena se pohybovala v rozmezí 1500 až osmi tisíc korun," řekl s tím, že je to standardní cena za posudek. "Pan Kočí asi vychází z toho, že jsem spolupracoval na velkém případu znaleckého ústavu, kdy jsem analyzoval pětisetstránkový dokument a práce mi zabrala tři měsíce," vysvětlil dále Mazel, podle něhož si znalecký ústav fakturoval pochopitelně větší částku a Mazlovi z ní náleželo přibližně 200 tisíc hrubého. "Což si myslím, že za dva měsíce práce je adekvátní," dodal.

Advokát Kočí okomentoval i námitku, kterou na Mazla vznesl kvůli podjatosti. "Námitka spočívá na vznesení dotazu, zda osoba s určitými historickými zkušenostmi může mít objektivní názor při zpracovávání posudků," uvedl Kočí. Podle něj soudní znalec Mazel je původem Žid a mohl by být v případu mladé pravicové aktivistky podjatý.

Z předložených dokumentů dále vyplývá, že námitka se týká i toho, že znalec Mazel je ekonomicky závislý na orgánech činných v trestním řízení a je také aktivním politikem působícím ve straně TOP 09. Je tedy politickým konkurentem obžalované Šlégrové, která kandidovala za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. "Nedostatek nestrannosti tak bezprostředně vyvěrá ze znalcova stranictví," stojí v námitce.

Vzhledem ke znalcově židovskému původu Kočí se Šlégrovou argumentují tím, že původu nasvědčuje Mazlovo příjmení. "Jiné důkazy nemáme, proto jsme tu otázku vznesli," odpověděl advokát na jeden z dotazů.

Kočího kroky odsoudil i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který uvedl, že za podání této námitky by si Kočí zasloužil vyškrtnout ze seznamu advokátní komory. "Na případnou kárnou žalobu, která mi hrozí, jsem připraven, a pokud by bylo kárné řízení zahájeno, měl bych úspěch, neboť vznesení námitky bylo zcela legitimní," obhajoval se Kočí.

Do povědomí veřejnosti se v minulých dnech advokát Kočí zapsal díky své klientce Lucii Šlégrové, která čelí trestnímu řízení, že spáchala přečin projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

"Klientka během svého projevu dvakrát řekla slovo národní socialismus a za to má být obviněna?" podivil se advokát Kočí. Soudní řízení vedené proti Šlégrové je podle něj brutálním útokem na svobodu slova.

Advokát Petr Kočí zastupuje před mosteckým okresním soudem členku Dělnické strany sociální spravedlnosti Lucii Šlégrovou. Obžaloba ji viní, že 17. listopadu 2010 na pietní demonstraci v litvínovském Janově řečnila o ideologii národního socialismu.

Jeden ze znaleckých posudků, které zpracovával právě soudní znalec Michal Mazel, výroky Šlégrové hodnotí jako propagaci nacismu a antisemitismu. Obhajoba však podala žádost o vyloučení Mazla z případu.

Advokát Šlégrové napadl Mazla z podjatosti kvůli jeho židovskému původu. Michal Mazel však na rozhodnutí o námitce nečekal a ve středu se sám funkce znalce vzdal. "Nebaví mne si číst o sobě na internetu, čím mám dostat po hlavě či že jsem lakotný Žid, co k chanuce dostane černou mambu," uvedl Mazel na svém blogu.

Mazel je také autorem posudku, kterým pomohl dostat za mříže žháře z Vítkova. Vypovídal i jako svědek Nejvyššího správního soudu, který rozpustil Dělnickou stranu.
23. 01. 2012 | 07:17

Nestranný pozorovatel napsal(a):

Vydavatel amerického židovského listu navrhl zavraždění Baracka Obamy
Majitel a vydavatel listu Atlanta Jewish Times Andrew Adler navrhl, aby izraelský premiér Benjamin Netanjahu nařídil tajné službě Mossad sestavit tým, který by zavraždil amerického prezidenta Baracka Obamu - proto, aby jeho nástupce ochránil Izrael před Íránem.

Adler, který se za svůj článek omluvil, navrhl tři možnosti, jak by se měl Izrael bránit proti Íránu. Buď zahájit preventivní úder proti Hamásu a Hizballáhu, nebo zaútočit na Írán, nebo zabít amerického prezidenta, který podle něj není Izraeli přátelsky nakloněn.

Představitelé American Jewish Committee v Atlantě vydali prohlášení, v němž Adlerův článek ostře odsoudili. Vzali na vědomí jeho omluvu, ale konstatují, že především autor neměl takový nápad vůbec publikovat.

Podobně se vyjádřila Anti-Defamation League, podle které Adler opakuje názory extrémistů a je pochybné, zda je s to vydávat noviny.

Na tomto případě je vidět, jaké názory mají židé a jak potom tihle "chudáčci ukřivdění holocaustem" skutečně smýšlejí.
24. 01. 2012 | 08:35

Vlastenec napsal(a):

Ztotožnuji se s tím aby soudí procesy neřídili židé.Co pořád mají s tím antisemitismem? DSSS je společensky přijatelná strana kde jsou slušný lidi.Jestli o tom má někdo pochybnosti at se tam jde podívat nez zaujetí oběktivně.
25. 01. 2012 | 18:51

Jan Bárta napsal(a):

Hvížďalo, tady je protipól tvojí propagandy:

http://www.vzdelavaci-institut.info
27. 01. 2012 | 10:50

kreditor napsal(a):

Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!
Tato slova opravdu zazněla u soudu?
28. 01. 2012 | 16:16

kreditor napsal(a):

Jude Raus! Žid nesmí být soudním znalcem!
Tato slova opravdu zazněla u soudu?
28. 01. 2012 | 16:18

pwpw napsal(a):

česká justice,kterou doposud tvoří bývalí soudci-komunisté, tedy lidé,kteří byli členy zločinecké komunistické strany a sympatizovali s totalitní ideologií("levicoví extremisté")
soudí dnes pravicové extremisty a další kauzy. Poněkud absurdní.

Dříve než začneme diskutovat o totalitních ideologiích a jejich současných představitelích,je nezbytné provést
reformu české justice a bývalí komunisté v taláru musí být odejiti. Soudy musí nejdříve obnovit svou důvěryhodnost a teprvé poté mohou někoho soudit a rozhodovat. Doposud k tomu nemají morální právo.
29. 01. 2012 | 18:39

edupieday napsal(a):

Изза долгое эра удачной работы в сфере <a href=http://elisa-office.ru/>отопления</a> и водоснабжения наши специалисты накопили видный испытание, поэтому предоставляем одиноко лучшие и современные разработки в сфере создания систем отопления либо водоснабжения. Мы выполняем проектирование, монтаж <a href=http://elisa-office.ru/>водоснабжения</a> и отопления, пуско-наладку. Ради <a href=http://elisa-office.ru/>сайте</a> вы можете проведывать с ценами чтобы услуги.
23. 10. 2012 | 10:44

ripgriese napsal(a):

<a href=http://inishop.ru/?p=195>копии украшений chopard </a> копии movado porsche design копии часов
<a href=http://inishop.ru/?p=463>копии часов тиссот </a> копии часов керамика копия audemars piguet
<a href=http://inishop.ru/?p=435>hublot точные копии </a>
03. 01. 2013 | 09:25

Fafzecededo napsal(a):

скачать игры на андрод интересное для андроид samsung android интересные приложения для андроид игры на андроид apk скачать приложения для андройд приложения для android планшетов игры для андроид hd скачать андроид игры скачать игры для android 2.1 интересные игры для андроид скачать игры на андроид 2.2 интересные приложения для андроида скачать для android игры igry na android cкачать игры для андроид игры на андроид апк скачать игры онлайн для андроид приложения для андроида игры для андроид 4.0 игра на андроид игры андроид 4pda игры н андроид онлайн игры для андроид скачать игры на русском для андроид android программы игры на телефон андроид скачать как закачать игры на андроид скачать игры на планшет андроид игры для андроид 2.3.6 лучшие приложения для андроид
<a href=http://xn--38-1lcijboqp.xn--p1ai/user/SonAbnona/>игры игры для андроид</a> <a href=http://kids-planet.in.ua/user/looftetly/>скачать программы для андроид</a> <a href=http://counterstrike-pt.net46.net/member.php?action=profile&uid=13859>скачатьигры на андроид</a> <a href=http://video4free.ru/user/dwetleEntiren/>игры для андроид смартфонов</a> <a href=http://www.newbestfiles.ru/user/fumBogmamoock/>лучшие игры для андроида</a>
игры на андроид апк скачать лучшие игры для android лучшие игры андроид скачать софт для андроид игры для андроид 1.6
<a href=http://omsk.comule.com/index.php?subaction=userinfo&user=jeoreonooximb>скачать игры на андроид планшет</a> <a href=http://justgfx.net/member.php?action=profile&uid=384>приложения и игры на андроид</a> <a href=http://medvedsoft.info/index.php?subaction=userinfo&user=CreeniUnfinue>игры для android планшет</a> <a href=http://www.ogbone.de/we/forum/member.php?action=profile&uid=19>игры игры для андроид</a> <a href=http://muzistika.ru/user/reillifeBum/>программ для андроида</a>
16. 01. 2013 | 06:07

SoadaCabCeami napsal(a):

Не подноготная, какой <a href=http://montazh-otoplenie.ru/obsluzhivanie-kotlov-otopleniya-reutov.html>обслуживание котлов отопления реутов</a> значительно экономит имущество и для порядок улучшает теплоемкость помещения, делая долгоденствие в нем, фактически, комфортным. Осуществляя <a href=http://montazh-otoplenie.ru/otoplenie-pomeshenii-domodedovo.html>отопление помещений домодедово</a>, мы, в первую очередь, гарантируем, сколько весь вопросы ее соответствия данному типу помещения и функциональной эффективности в дальнейшей эксплуатации, будут ранехонько просчитаны и полностью учтены.
21. 02. 2013 | 12:53

Amozycroky napsal(a):

rochii de mireasa Rochii de mireasa rochi elegante nasa rochii pt botez site cu rochii <a href=http://haineonlinedefirma.com/product-category/femei/rochii/>Rochii de mireasa </a><a href=http://haineonlinedefirma.com/product-category/femei/rochii/>nunti </a><a href=http://haineonlinedefirma.com/product-category/femei/rochii/>Rochii de mireasa </a>Rochii de mireasa rochii de mireasa
<a href=http://rochiidemireasa123.webs.com>site-uri cu rochii </a>rochii botez rochii de ocazie suceava cele mai frumoase haine <a href=http://rochiidemireasa123.webs.com>rochii de mireasa </a><a href=http://rochiidemireasa123.webs.com>rochii ocazie mai ieftine </a>

11ea52e2b96329889521f9db39dfba1a
29. 07. 2013 | 20:05

Nescricetic napsal(a):

qgdcrv <a href="http://www.andyyau.info">Black friday Nike</a> obgpab <a href="http://www.andyyau.info">black Friday nike deals</a> xdfbin <a href="http://www.andyyau.info">black friday nike outlet</a> llzclr <a href="http://www.andyyau.info">http://www.andyyau.info</a> ezlkqx <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci black friday</a> yoxups <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci black friday</a> rndavt <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Belt black friday</a> fzhnji <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> jvmdoe <a href="http://salemschoolwatch.com">Cyber monday Coach</a> fxofob <a href="http://salemschoolwatch.com">Coach cyber Monday</a> athodp <a href="http://salemschoolwatch.com">Coach Cyber Monday</a> orhtvl <a href="http://salemschoolwatch.com">http://salemschoolwatch.com</a>
27. 11. 2013 | 15:58

Nescricetic napsal(a):

focfsd <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale 213</a> reqhqm <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday sale</a> jnugvx <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday 213</a> ufgjif <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> xnszmv <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday Deals</a> jogbpy <a href="http://www.foamimprove.com">Cyber monday Michael Kors</a> jbzdbu <a href="http://www.foamimprove.com">Michael kors Cyber Monday sale</a> pqkzzt <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a> mexcit <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday deals</a> bwxseh <a href="http://dempweek16.com">north Face cyber monday Deals</a> gublqa <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday 213</a> clfoeo <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a>
02. 12. 2013 | 14:26

Nescricetic napsal(a):

jrcrxz <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> prwqcz <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike</a> blbncq <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike</a> zblnrp <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> onmpdf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> genuqo <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday</a> ybdytr <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals</a> gowqmq <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> aqvwke <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday sale 213</a> pwebyj <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> blyqxz <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday Sale 213</a> bquvej <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
04. 12. 2013 | 22:53

Nescricetic napsal(a):

szyvny <a href="http://www.helpourcityfarm.com">goyard price</a> etovrl <a href="http://www.helpourcityfarm.com">goyard price</a> usjjsi <a href="http://www.helpourcityfarm.com">goyard bag price</a> mtcpnq <a href="http://www.helpourcityfarm.com">http://www.helpourcityfarm.com</a> tajzbk <a href="http://arthouseaz.org">insanity workout dvd sale</a> oehrnx <a href="http://arthouseaz.org">insanity for sale</a> dbylar <a href="http://arthouseaz.org">insanity workout on sale</a> arbqff <a href="http://arthouseaz.org">http://arthouseaz.org</a> vwgrxu <a href="http://www.dfquanxun.com">goyard handbags barneys</a> dahtag <a href="http://www.dfquanxun.com">goyard handbags online</a> msxled <a href="http://www.dfquanxun.com">goyard handbags</a> tjlduf <a href="http://www.dfquanxun.com">http://www.dfquanxun.com</a>
19. 12. 2013 | 01:17

Bred napsal(a):

I když nic proti věřícím židům nemám a jsou mi vlastně lhostejní, tak pokud má znalec dělat posudek pro obvinění z podezření propagace nacismu, tak tento znalec nesmí být jakokoli spojen jak Judaismem, tak sionismem, jelikož takový posudek nemůže být nikdy objektivní. A neberte to zase jako nějakou diskriminaci či co, ale pro objektivnost s tím plně souhlasím!
27. 04. 2014 | 17:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy