Kdo nás víc ohrožuje: Írán nebo Rusko?

28. 01. 2012 | 13:11
Přečteno 7187 krát
Nejčastější otázka, kterou si kladou experti v této souvislosti, zní: Je možné zablokovat námořní cesty, kterými se do Evropy a do Spojených států transportuje ropa?

Odpověď zní: není to tak snadné, jak se na první pohled zdá. Je sice pravda, že nejvíc zboží z Asie do Evropy vede po námořní cestě mezi Jemenem a Džibutskem, kde nejužší hrdlo je široké jen šest kilometrů. A každý, kdo chce plout ze západu na východ a do východní Asie musí zase proplout z Malakky mezi Malajsií a Indonésií námořní trasou, která je dokonce v jednom místě jen tři kilometry široká. A skoro každá druhá loď, která pluje po světových mořích, musí těmito úžinami proplouvat, odhaduje americké ministerstvo, které má na starosti energie. Navíc asi 90 procent všeho dopravovaného zboží podle mezinárodní organizace Maritime, se dopravuje po lodích. Z toho zřetelně vyplývá, že tyto cesty lze blokovat, a tím třeba ohrozit dopravu ropy, protože pětina světové produkce musí proplouvat Perským zálivem. A to je také přesně to místo, kde Írán ohlásil vojenské manévry. Právě proto cena barelu ropy v posledních dnech se vyšplhala už přes sto dolarů, a to přesto, že poptávka klesla. Může za to tedy spíše psychologie, než konkrétní současná situace.

Jenže, jak třeba týdeníku Die Zeit řekli vojenští experti, nikdo z nich se nedomnívá, že ke skutečnému konfliktu s Íránem může dojít. Spíš se podle nich bude jednat jen o drobné provokace. Důvod těchto malých obav spočívá v tom, že Írán moc dobře ví, že na takový případ je americká pátá flotila dobře připravená, navíc v těchto dnech ji posilují další americké, britské a francouzské bitevní lodě a spolu s arabskými spojenci tuto cestu dokáže dobře ochránit. Letadlová loď Abraham Lincoln už do Perského zálivu dorazila. Další důvod, proč se nejhoršího scénáře nemusíme obávat, spočívá v tom, že by tím Írán uškodil hlavně sám sobě, protože největším odběratelem její ropy je Čína, a ta by si to také nenechala líbit. Mimo to v dnešní globální společnosti by se mohly průmyslové státy domluvit a prudce snížit cenu ropy tím, že by vrhly na trh své ropné rezervy.

Ještě snadnější by mohlo být zablokování Suezu. Jak víme, od jeho otevření v roce 1869 byl již několikrát zablokován, ale k žádné katastrofě to nikdy také nevedlo: jen lodě musely obeplout celou Afriku. Rozdíl v zablokování asijských cest a Suezu je také v tom, že jeho zablokování by znamenalo vyhlášení války Egyptu a Egypt sám to učiní asi těžko, protože z průjezdů kanálu mu plynou značné peníze. Navíc se již v roce 1888 zavázal, že bude zachovávat tuto vodní cestu stále otevřenou.

Proto závěr amerických expertů je takový, že největší ohrožení představuje pro Evropu spíše zásobování plynem, než ropou. Ukazuje to například šest pokusů z poslední doby o nabourání plynovodu, který vede z Egypta do Izraele, protože takové útoky jsou technicky poměrně velmi snadné.

Pro Evropu proto představuje větší nebezpečí ta skutečnost, že 34 procent zemního plynu pochází z jednoho místa, a tím je Rusko. A některé země, jako například Polsko, baltické státy a Bulharsko jsou na Rusku zcela závislé. Severní plynovod do Evropy je dostavěn a ruský Gasprom chce začít stavět i jižní plynovod, který by vedl do Evropy z Černého moře. Tím by se závislost Evropy na plynu z Ruska ještě zvětšila. Tato situace sice neznamená, že Rusko by mohlo zásobování Evropy přerušit, potřebuje od nás peníze, ale může, a toho se dle expertů obávat můžeme, občas vyhlásit různé poruchy, a tím uměle zvyšovat - minimálně na čas - cenu.

Závěr je proto očividný: Větší jistotu mohou mít Evropané a celá naše civilizace jen tehdy, když zásadně sníží spotřebu ropy i zemního plynu. Tomu ale zase i v Evropě silně brání ropná a plynárenská lobby. Nejvíc tedy ohrožujeme jako vždy sami sebe a naši protivníci to moc dobře vědí a s tím i počítají.

Psáno pro ČRo6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JARLE HALSNES napsal(a):

Ještě horší je Vaše zlostnost a hloupost, milý pane autore. Neschopnost smířit se s tím, že tzv. Západ nemá monopol na pravdu a právo okrádat kohokoli si zamane.
28. 01. 2012 | 13:23

občan napsal(a):

usa
28. 01. 2012 | 13:26

Béda napsal(a):

p. Hvížďala,

já bych otázku rozšířil. Co třeba zájmy a aktivity USA?

PS: hrozbě z Íránu dnes může uvěřit pouze člověk rozumu hodně mdlého.

V Íránu nejde o žádnou jadernou hrozbu ale hrozbu:
- že bude obchodovat ropu v nedolarovém platidlu a poskytne tím "špatný příklad" ostatním obchodníkům
- že sedí na Hormuzu
- že suverénně rozhoduje o íránské ropě
To ostatní jsou jenom kecy kolem - podobné jako ty o ZHN v Iráku, "ochraně" civilistů v Libyi... PODSTATA "hrozeb" z těchto zemí se nemění.
28. 01. 2012 | 13:27

Pravda a Pravda napsal(a):

Usrael
28. 01. 2012 | 13:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 01. 2012 | 13:34

resl napsal(a):

jasně, rusko bylo a zůstává největší hrozbou pro svět. ne rusové, ale jejich vlády, chruščov, brežněv, putin a celá plejáda bolševických lumpů, kteří nejvíc ublížili rusům, vlastním lidem. až to pochopí a to bude brzy, může být rusko hlavním hráčem. ale ne z pozice síly, jak jsou jejich ožralí generálové zvyklí, že voroshilove.
28. 01. 2012 | 13:37

Občan napsal(a):

USA a Izrael, pane Hvížďalo, a společně s nimi "finanční trhy" (ony jsou to takové spojené nádoby, že...).
A pak hloupost, sobectví, bezohlednost, korupce a arogance obecně.

Írán nikdy ve své modernější historii nikoho neohrožoval a není tomu tak ani teď. Naopak musel čelit a v současnosti opět čelí agresi, která může zavinit WWIII.

Ani Rusko nás neohrožovalo a neohrožuje. Doonce ani okupace v r. 1968 a násl. nás bezpečnostně nijak neohrozila. Ekonomicky, to by bylo na delší příspěvek; ono to tady také už tehdy mohlo skončit stejným srabem, v jakém se potácíme nyní.

Tuhle otázku budete asi muset položit v Blesku nebo jiném bulváru. Tam se Vám nejspíš dostane kýženého tupého přitakání.
28. 01. 2012 | 13:41

Bestia Triumphans napsal(a):

Bédo,
Vy se považujete za člověka rozumu bystrého?
28. 01. 2012 | 13:41

Sauerkirschmann napsal(a):

Pane Hvíždalo, trfil jste se do tematu, kterému si troufnu říci docela hovím.

Ano, máte stoprocentní pravdu, že z Ruska přitéká třetina celé evropské spotřeby plynu. Jenže přestože je produkce plynu Ruska ohromná, tak vnitřní spotřeba této suroviny v Rusku je rovněž ohromná, a Rusok vyváží pouze 20 procent celkové produkce, a aby Rusko mohlo dostát svým závazkům v Evropě, nakupuje turkmenský plyn.

A nyní k té ropě. Poukazovat na vysokou cenu s tím, že klesla poptávka je mimo, protože ona totiž zárovněn od roku 2008 klesla i produkce. Sice ne o mnoho, ale i pár desetin procenta v situaci, kdy jediná země na světě není schopná plnit roli flexibilního producenta, vede k chaotickým cenovým výkyvům. Protože přestože je realita taková, že poklesla poptávka, tak v současné době již nejsou na světě volné produkční kapacity, a prakticky až na pár set tisíc barelů jedou všechny producentské země naplno.
28. 01. 2012 | 13:42

Naštvaný napsal(a):

"Kdo nás víc ohrožuje": Hvížďala a spol. Vymýšlejí si a šíří blbou náladu. A to je to nejhorší. Potom už následuje jenom komunismus nebo nacismus.
28. 01. 2012 | 13:56

šašci napsal(a):

"Kdo nás víc ohrožuje": Hvížďala a spol. Vymýšlejí si a šíří blbou náladu. souhlas
Potom už následuje jenom komunismus nebo nacismus a zde připojím slovo Amerika .

"Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!" Jan Ámos Komenský
28. 01. 2012 | 14:00

Matematik + cenzor napsal(a):

Nevim, proc nezminit izraelske jaderne hlavice? Treba jsou hodne mirove avonave. Proc ne? Ale napsat treba malou poznamku , co? Ze by cenzura?
USA a Izrael rozhonde nejsou zadnou hrozbou. Prece to psali v Aktualne.cz , tak to musi byt pravda.
PR nahradilo novinarskou praci, kriticke mysleni bylo vymeneno za mavani mavatkem.

"Pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír"
Zdraví vás Ministerstvo pravdy a Aktualne.cz v románu 1984 od George Orwella
28. 01. 2012 | 14:02

Matematik + cenzor napsal(a):

Císař je nahý. Až vláda USA odpoví na jedinou otázku, kterou jí kladou vdovy z New Jersey. Vdovy po obětech 11 září 2001, pak bude možném připustit, že USA nejsou jeden gigantický podvodník. Zatím jde o podvoníka vedle něhož Viktor Kožený stojí jako ztělesněná ctnost.

Otázka:
"proč jsme nikdy nemohli vidět záběry letadla , ktereé narazilo do nejstřeženější budovy světa Pentagonu 11 září 2001? Kolem je spousta průmyslových kamer a oblast skenuje systematicky několik satelitů."

Možná ty snímky jsou. Otázka je jednoduchá, proč nebyly zveřejněny?

Ví vůbec takový Hvížďala, že ty záběry neviděl? Ví, že Irák neměl nic společného s 11 zářím 2001? Kde je u těchto osob hranice svědomí?
28. 01. 2012 | 14:08

ghándí napsal(a):

snížení spotřeby plynu a ropy brání loby? a jak to dělá? to je absolutní nesmysl. o spotřebě rozhoduje poptávka a nabídka. německo bude zcela závislé na rusku, protože se vzdali jaderné energetiky. ale soudruh schroeder z gazpromu už razí tunel v severním moři, takže si myslim, že plyn bude.
28. 01. 2012 | 14:09

Bestia Triumphans napsal(a):

Občan napsal(a):
"Ani Rusko nás neohrožovalo a neohrožuje."
!!!
Změnte si nick na Občan Bilak.
Vyjadřujete se jako komunistický kolaborant a zrádce národa.
28. 01. 2012 | 14:20

slavwin napsal(a):

Žádná část světa se nevyvíjela bezkonfliktně. Na USA najde něco Beda i Vasja, Woroshilow. Tady jde o nějakou mentalitu nebo pokrok. Myslím že u euroameričanů je více svatých v nebi u euroasiatů je jich více momentálně žijících na zemi. To co radí Hvížďala, snaž se vyjít s tím co máš, to vyznávají i tibetští budhisté. Nakonec jedni dokáži ovládat přes peníze druzí ideologií a bratrskou vojenskou pomoc. Tyto věci jsou jasné měli bychom být proti oblbování z východu odolní.
28. 01. 2012 | 14:21

rejpal napsal(a):

Nejvíce nás (a nemyslím jen ČR) ohrožuje paranoia.
28. 01. 2012 | 14:25

donal napsal(a):

kecy kecy
válka stejně bude a proč? viz odkaz

-odkazy je třeba číst postupně od shora dolu a podívat se na datumy kdy byly vdány

http://proinvestory.cz/v-iranu-se-hraje-o-hegemonii-dolaru

http://proinvestory.cz/za-ropu-ve-zlate
28. 01. 2012 | 14:27

Jan napsal(a):

Rád bych se přidal k předřečníkům.
Idiotská americká a teď už i evropská politika, to je to co nás ohrožuje.
Všechno co USA od roku 2001 podnikly zhoršilo jejich bezpečnostní situaci. nemluvě o statisících mrtvých a popření lidských práv.
Já uznávám, že jim mnoho dlužíme, ale člověk bez sebereflexe je hlupák.
V naší zahraniční politice bych jako stupiditu století viděl uznání Kosova. Naši předci se v hrobech obrací.
A teď ještě obdarování katolíků.
Naše "elita" zjevně na hodinách dějepisu chyběla, jestli chodili do školy, Nečas a spol.
28. 01. 2012 | 14:30

český maloměšťák napsal(a):

Příliš mnoho "by" a " kdyby" - na jeden malý článek.

http://omrpublic.iea.org/currentissues/full.pdf

(mimochodem docela zajímavá pasáž je o rozhovorech se zeměmi OPEC ve smyslu nejen regulace těžby - ale i regulace finančních derivátů odvozených z tržních valuací ropné komodity)

Závěr je očividný, to ano, pane Hvížďalo. Ale ne z krátkodobého a střednědobého hlediska. Tam je odpovědí diverzifikace zdrojů a nákupních kanálů - na nabídkové straně a modulace poptávkové strany ve směru k příklonu k elektřině . Dlouhodobě ale určitě OZE a úspory /včetně smart grid, ostrovních systémů, změny návyků.../.
Ono totiž ani ta uranová ruda se nerodí na stromech, že....

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1997680/svet-v-roce-2035-podle-eia-z-uhli-mene-elektriny-v-usa-nez-z-obnovitelnych-zdroju-a-plynu-ropa-mozna-nad-200-usd.html

Pozn. : Ropa je také chemickou surovinou. A zbraněmi se vynutila poslušnost již u nejednoho státu. /úvaha o čínském postoji...no, dost jalová, pane Hvížďalo - takové predikce dělávají hoši na gymplu....navíc Írán není holka /"její :)
28. 01. 2012 | 14:30

jája napsal(a):

Bestia Triumphans - a čím nás to Rusko ohrožuje???? Alespoň jeden příklad, o jiných můžu uvést spoustu, čím ohrožují celý svět, neustálé vymýšlení záminek ke konfliktům a hubení obyvatelstva, čímž chrání své zájmy sísíse km od svých hranic. Smrťák žehnej Americe.
28. 01. 2012 | 14:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 01. 2012 | 14:33

Július napsal(a):

Generálové tvrdí, že může dojít jen k místním malým provokacím. Mnozí generálové v minulosti se vyznačovali podobnými názory, a pak překvapila válka. Může to být jako stěma malými jiskrami, z těch taky někdy velký požár (oheň) povstává. Já bych si nebyl tak jistý
28. 01. 2012 | 14:35

Bestia Triumphans napsal(a):

Jája:
Vzhledem k tomu, že jsem uvedl jméno Bilak, mohl jste se dovtípit, že se má reakce vztahovala především k minulosti, kdy nás Rusko ohrožovalo, podle Bilaků ovšem neohrožovalo.
28. 01. 2012 | 14:35

hovorka11 napsal(a):

Evropany nejvíce ohrožuje neznalost faktů a obluzování současných evropských politických úpadkářů, kteří zmenšili výrobu a roztočili spirálu virtuálních finančních peněz. Tím následovali bankrotářské tištění nepokrytého dolaru. Je až směšné, že tisk 16 biliónů dolarů FEDem "pomohl" pouze k 2,8% růstu v USA, tento "růst" je rušen gigantickám nárustem dluhu.
Veškerá síla západu je tak v množství a kvalitě zbraní, protože nemůže světu mimo zbraní a válek nic nabídnout (na rozdíl od Ásie).
Aby lidi zůstali vystrašní a šli s nynějším režimem do každé války bez přemýšlení, tak se muselo oprášit nepřátelství s Ruskem, které "zastupuje" v ideologii nenávisti bývalý Sov. svaz. a zároveň se všemi zeměmi vlastních ropu a odmítajících obchodovat s dolarem, který je používán k tunelování FEDem.
USA a Evropa tak vyzdvihují jako přátele nejtvrdší islámské režimy např. Saudské arábie a vyzbrojují je spolu s jaderným Izraelem, aby mohli kohokoliv z ropných států vybombardovat dle pokynu z USA a umožnit okupace.
zároveň jsou z Líbye poskytovány velmi omezené informace, protože jsou podplacení vražední násilníci postupně vytlačováni místními lidmi a tím se začíná v Líbyi podivně zelenat vlajkami. Za tohoto stavu bude západ vojensky hlídat proud ropy z Líbye mimo vůli líbyjců a znemožní svobodné volby.
--------------
Írán zcela jistě nemá jakýkoliv zájem uzavřít Hormuzský průliv, který je spolu s Ománem jeho územím a bez jeho povolení tam nemá co dělat žádná vojenská loď !!!
Celá ta fraška vznikla na základě toho, že Írán propaguje bezjadernou oblast a to odmítl Izrael a USA, protože Izrael vlastní cca 300 jaderných zbraní nově s nosiči schopnými dolétnout do USA i Evropy. Írán má tak plné právo a doporučuji to požadovat bezjadernou oblast, nebo pracovat na obdobné zbrani, která uchrání jeho území před agresory.
Osobně si myslím, že vojenský střet (který probíhá o Sýrii) a plánuje se s Íránem velmi urychlí úpadek neoliberálních dogmat postavených na bankovních spekulacích bez pokrytí výrobou.
28. 01. 2012 | 14:38

český maloměšťák napsal(a):

apendix :
Žádná lobby se neobejde bez kapitálu/finančního - úvěru/. V tomto kontextu je velmi těžké odhadovat, jakým způsobem je ve skutečnosti modulována poptávková strana - obchodu s ropou. Snad by napověděly bilance přeshraničních toků investic, dynamika investičních kvot ....to se fakt těžko analyzuje.
Takže většina tkzv. analýz - ale i v ekonomickcýh ČEZkých periodikách...jsou spíše jen zlomky nějaké ucelené logické úvahy - v tom lepším případě...v tom horším pak vulgarizacemi typu " Čína žene ceny nahoru, hedge fondy přesměrovávajéí své investice do kontraktů na komodity a brzdí tak růst ekonomiky, ropná lobby brzdí rozvoj OZE, Gazprom neinvestuje do nových ložisek a zvyšuje tak nejistotu Evropy..."

Taková tvrzení/ropná lobby/, pane Hvížďalo, jsou dobrá tak pro rozjímání v hospodě. Po šesti pivech. Udělejte alespoň chabý pokus a odkryjte kapitálové toky - alespoň parciálně. Nebo prostě sdělte - že to nejste schopen udělat.
28. 01. 2012 | 14:42

Béda napsal(a):

Tradiční nekrologista a interviewista, odborník na mediální PR spining Hvížďala se rozhodl konkurovat v politilogii Pehemu a v ekonomii filosofovi Sedláčkovi.

Napsal (anebo částečně opsal, či přeložil) článek, který by mohl mít něco do sebe, ovšem:
- nebere v potaz tu zákonitost, že velcí dodavatelé mají zájem především na bezproblémových obchodech, nikoliv na komplikacích. Ty obvykle přinášejí různé "třetí strany" lapků, kteří se chtějí přiživit na cizím obchodu, anebo jej převzít.
- autor podsouvá Rusům a Íráncům mentalitu Američanů, kteří se při prosazování zájmů svého státu anebo amerických globálních firem nikdy neštítili ani neštítí doslova ničeho - podvržených
falz, loupežných válek, rozeštvávání států mezi sebou, poštívání tranzitérů proti dodavatelům, konspirací v zamýšlených tranzitních zemích, válek za účelem vyhnání ceny surovin (těch jsme zažili v jejich režii již několik a výsledkem byl vždy strmý růst ceny strategických surovin a následně takřka všeho. Zkušenosti ovšem doposud ukazují, že tyto Hvížďalovy nápady jsou liché. Rusové vždycky měli zájem plnit dodavatelsko-odběratelské vztahy a nejinak tomu bylo a je u Íránců. Hvížďala prostě fabuluje a vaří z vody jako obvykle. Neuvedl jediný příklad, kdy se oba uvedené státy chovaly podobně Američanům, t.j. jak autor naznačuje.

PS: navíc i v problémech kolem ukrajinského tranzitu, kolem Gruzie, TAPI - Traqnsafghánského plynovodu, irácké ropy, libyjské ropy, íránské ropy jsou zainteresováni Američané (kterým za Jelcina nevyšel velký skok do stepi), nikoliv Rusové.
28. 01. 2012 | 14:51

Bestia Triumphans napsal(a):

Otázka pro Bédu
Pokud nejste rozumu mdlého, jak titulujete druhé, jistě pro vás nebude problém odpovědět na otázky:
1) podporoval Irán někdy teroristy?
2) Usiluje o jadernou zbraň?
3) Mají některé arabské státy obavy z jaderného Iránu? A pokud ano, tak proč, když je podle vás tak mírumilovný?

Předem ď za odpověď.
28. 01. 2012 | 15:01

Almo G™ napsal(a):

Už se zase bubnuje. Podobně jako před každým útokem USA. Válečné bubny znějí a frekvence víření se stupňuje.

A postupně je s každou další válkou a s každým dalším radarem Rusko obkličováno více a více... Stačí se podívat na mapu, jaký je konečný cíl postupu...
28. 01. 2012 | 15:06

ludo napsal(a):

hele hvizdalo
si len obet a lokaj tych teraz od spravneho pohladu,jednych som pocuval tak 30 rokov dozadu,tych politrukov vtedy predstavujes ty teraz v opacnom garde.
kazdy sudny clovek,co ma nejaky prehlad neovplyvneny sion brothers vie,ze pises bulshit.
holota sa nikdy nedala nalakovat,ani za tej slavnej komuny,ani teraz za tej slavnej demokracie made in sion brothers.
28. 01. 2012 | 15:11

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavý vhled včetně otázek spojených s NATO je zde : (zpráva pro výbor am. Kongresu)

http://www.fas.org/sgp/crs/row/RL33636.pdf

Relevantní ročenky pak zde :

http://ec.europa.eu/energy/publications/statistics/doc/2009_energy_transport_figures.pdf

http://ec.europa.eu/energy/publications/statistics/doc/2010_energy_transport_figures.pdf

Ale jestli mají Saudové fakt té ropy tolik, co tvrdí...to se tam nedovíme. :(
28. 01. 2012 | 15:20

stehno napsal(a):

Ani Irán ani Rusko, ale USA se svými satelity ( nebo naopak jeden blízkovýchodní stát s USA)
28. 01. 2012 | 15:29

kelt napsal(a):

Něco mně říká,že největší ohrožení této země spočívá jednoznačně v existenci mafiánského spolčení,které si říká vláda rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci.
Její rozpočtová odpovědnost spočívá v tom,že pokud dožije jara 2014,tak schodek SR bude +- 1 800 miliard Kč,aniž by za dobu své existence splatila jedinou korunu a každý včetně nemluvňat bude dlužit 180 tis.Kč.Kalouskův nástup do funkce nejlepšího MF této galaxie měl startovní čáru 120 tis.Kč/per osoba.
Boj proti korupci vrcholí-zatím jsou ve hře:3 miliardy Drobila,55O milionů Vondry,Promopro,25 miliard pandurských Topolánka/Bartáka/Dalíka,2,5 miliardy Vondry/Casa-jeden L 159 cha,cha a další drobné jako tunely Blanka , Opencard, jízdenky PMHD,atd.
Justice se pomaloučku vrací z JIP /po péči Vesecké,Rampuly a Grigárka/do normálu-Wolf za 11 mega 5 let zatím nepravomocně-srovnání nabízí za Vesecké pro Nováka/ODS/za 4O mega 2 roky podmíněně a 5 mega pokuta-to má doma jenom na úrocích.
Je nabíledni,že odsouzení výše uvedených by znamenalo totální potvrzení zkorumpovanosti této vlády proto se dá očekávat se strany Nečase a spol.ne padni,komu padni ale frontální útok ve směru zpochybnění a zpomalení vyšetřování cestou reorganizací justičního aparátu a vytváření pseudokauz.

Jestli nás více ohrožuje Irán,či Rusko je spíše akademická otázka,která jde naprosto mimo nás,pokud tomu nepomůžeme bojem za národní suverenitu a distancí se od EU.
28. 01. 2012 | 15:30

Béda napsal(a):

Bestia Triumphans,

1) podporoval Irán někdy teroristy?
2) Usiluje o jadernou zbraň?
3) Mají některé arabské státy obavy z jaderného Iránu? A pokud ano, tak proč, když je podle vás tak mírumilovný?
Ad1/ musíte otázku konkretizovat. Kdo je podle vás teroristou a které teroristy máte na mysli. Někteří totiž pokládají za teroristické dokonce některé státy, za kterými je vidět nejrůznější konspirace ne nepodobné Gliwicům.
Ad2/ pokud vím, žádné průkazné a nezpochybnitelné důkazy nebyly předloženy. Ostatně i kdyby jo - tak proč ne? Proč Pákistán Indie, Izrael ano, Írán ne?
Ad3/ obavy z kde koho má kde kdo. Snad největší obavy mají všichni v přilehlém teritoriu (a nikoliv pouzer v něm) nikoliv z Íránu ale z nevyzpytatelného Izraele a mnozí z nevyzpytatelných USA. Jesli ano, tak proč, když ksou podle vás tyto státy tolik mírumilovné? (Navíc o válkychtivosti Íránu, ale taky USA, resp. Izraele je možno mluvoit na konkrétních faktech. Nuže kolik válek způsobil Írán (řekněme za posledních 50) let a kolik USA, potažmo Izrael?
28. 01. 2012 | 15:31

Yosif K napsal(a):

Pane Jarle Halsnesi cituji:
"Ještě horší je Vaše zlostnost a hloupost, milý pane autore. Neschopnost smířit se s tím, že tzv. Západ nemá monopol na pravdu a právo okrádat kohokoli si zamane."

Ano ano ano - mate pravdu svatou pravdu, ale uplne nejhorsi je zlostnost spojena s nenavoisti proti demokracii a proti evropske covolizaci, zlostnost spojena se ztratou schopnosti videt pod povrch bludu prezentovanych v bolsevickych a islamofasistickych blogach. Takze co vy nevidite je toto:
1) Zapad monopol na pravdu nehlasa, na zapade si muzete roikjat co chete, muzete se stat i komancem nebo islamistou nebo certifikovanym islamofilem, pokud nevyhpodite neco do povetri, muzete si Rikat co chcete.
2) Vase oblibene tzv "protimperialisticke" zemicky ve valne vetsine monopol na pavdu hlasaji. Napriklad v Iranu je oficielni shariatsky trest za odpadnuti od islamu poveseni na stavebnim jerabu nebo urezani hlavy.
3) pokud se tyce okradani - a pokud mate na mysli socialni nerovnosti - i ty jsou mnohem vetsi ve vami oblibenych rajich proletariatu, teokratu a islamistu nez v demokratickem zapade. V Iranu jsou socialni nerovnosti vice vyhranene nez za "nenavideneho shaha". Dtto Barma, Kuba, KLDR, Syrie, Libye atd atd.
4) Co se tyce okradani mezi narody, 90% okradani je mezi rozvojovymi zememi navzajem. Viz strelba do horniku v cinskych dolech v Zambii a Zimbabwe, viz hroimadeni petrodolaru v par ropnych despociich versus hlad nebo minimalne hospodarske potzie ve vsech rozvojovych zemich, kde nad vyvzoem ropy prevazuje dovoz potravin.

No nic - zlobny a slepy antimaerikanismus a nenavist k evropske civilizaci je asi jakasi dusevni puberta nebo neco tak - vetsina anrchistu atp jsou celkem mladu capci.
Winston Churchill rikal, ze kdo za mlada nesdilel aspon nejake levicove myslenky, nema srdce, a ze kdo s mladim levicove myslenky neodvrhl, nema jasny rozum.
Preji Vam at vas vase nenavistna zloba na zapadni civilizaci prejde - chce to jen trochu premyslet o tom, jak se lidem kde zije a jak se veci ve skutecnosti maji.
28. 01. 2012 | 15:34

Glosator napsal(a):

Nejvíce Evropu ohrožují zelení. Pokud přejde na atom, spotřebuje méně ropy, plynu a dokonce i uhlí!
28. 01. 2012 | 15:35

Béda napsal(a):

Yosif K,

na Západě si můžete plkat co chcete, ale diktát peněz si stejně prosadí své. Nejenom ve vnitřní ale i v zahraniční politice. Někde nejsou tak "demokratičtí" mají jiné formy diktátu, ale na rozdíl od "demokratických" zemí nevedou vůči nikomu loupežné války.

PS: schválně, jak dlouho potrvá, než se od Patriot Actu přejde i ve vnitřní politice od diktátu peněz k otevřenému policejnímu diktátu?
28. 01. 2012 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte - cenim si ze neunavne rozkryvate nepravosti pravicove vlady. Nerikam ze to neni zapotrebi.

Jen si prosim take prectete neco o poslednim vyvoji okolo byvaleho oranzoveho reditele RSD Mialna Haly, cestneho clena a financiera CSSD, nezistnbeho proitele chudoby a proletariatu, ktery pred 3 lety proslul oslavou 30-tych narozenin za 800 tisic Kc.
Narozky jsou jen vrchol ledovce a dokonce i penize zdefraudovane z pronajmu odpocivaedel jsou jen vrchol ledovce. Hlavni masa ledovce ja patrne financovani rozdilu mezi oficielnimi volebnimi naklady CSSD a realnych odhadem - cca 300 milionu Kc za bilboardy atp.

Vite - je mi tak trochu lito takovych naivnich pratel proletaru jako jste vy, kteri tak neunavne biji do pravicovych zrud a pak nejak prehlednou ze oranzovi pratele proletariatu si z nich delaji celkem sprostou vrtuli. Nechaji se zvolit proletari do europarlamentu ze jim rozhodi nejake socialni davky z vypujcenych penez, pak rozahazuji socialni davky hlavne mezi sebe (viz podarene skolici programy CSSD poslance Tancose) a pak na jejich dluhy a rozkradacky doplati zase ti stejni proletari co je troubove volili.
28. 01. 2012 | 15:45

Nehvížďal napsal(a):

Hvížďala tak ubohý že je škoda to komentovat- snad jen otázku jestli máme nějaké zákony proti vyvolávání nesnášenlivosti a nepřátelství k jiným národům.
....
Pane Stejskale mám prosbu. Po novém roce jste zveřejnil zajímavou statistiku blogů - kdo mel nejvíc ohlasů, kdo nejkratší blog , kdo psal nejčastěji atd.
Ta otázka - máte přehled který autor vyprovokuje nejvíc lidí k tomu že začnou být vulgární a vy musíte mazat přízpěcky. A potouchle dodám: Hvížďala to náhodou není ???
28. 01. 2012 | 15:47

Karhan napsal(a):

To už chce zase někdo aby jsme vybudovali nějaké vojenské zařízení aby nás chránilo kdyby se Irán rozhodl nám vyhlásit válku a nebo KLDR raketami napadla zrovna naše území, nebo oba jmenované státy chtěly napadnout Pentagon raketami s klikatou dráhou letu přes Brdy??? Bože, co vše nám ti polistopadoví ideologové ještě vnutí???
28. 01. 2012 | 15:52

Glosator napsal(a):

Yosif K
Opravdu si můžeme říkat co chceme? Národní socialismus sice hlásat lze, ale jde o to KDO TO ŘÍKÁ, krásná teze, kterou si pamatujeme z komunistické éry.
28. 01. 2012 | 15:55

Yosif K napsal(a):

Béda napsal(a):
Yosif K,
na Západě si můžete plkat co chcete, ale diktát peněz si stejně prosadí své. Nejenom ve vnitřní ale i v zahraniční politice. Někde nejsou tak "demokratičtí" mají jiné formy diktátu, ale na rozdíl od "demokratických" zemí nevedou vůči nikomu loupežné války.

Pane Bedo, z ceho usuzujete ze rezim kde si muzete plkat co chcte je horsi, nez rezim, kde vas za bagatelni proijevy nesouhlasu rovnou povesi nebo umuci k smrti nebo aspon part let muci ve vezeni?

Cemu rikate loupezne valky? Kdyz se nekde rozvojovu soudruzi MASOVE vyvrazduji sami mezi sebou, tak zapad budto nezasahne a je to spatne (Rwanda, Burundi, Myanmar, Darfur, Syrie...) anebo najak zasahne (naposledy Libye) a je to zase spatne.....

K Libyii a Iranu - tyto rezimy se vzajemne neavidely - ale jedno meli Gadaffi a Ahmadinejad spolecne - podporu brutalniho terorismu a oakazale pohradni zapadnimi hodnotami.

Staci si vzpomenout na maopgra Gadaffiho, jak trhal na tribune VS chartu OSN a nesmyslne proitom 2 hodiny blabolil a ddto u soudruha Ahmadinejada, ketry jednou 3 hodiny blabolil za tribounou OSN o tom ze prijde brzy Armageddon a ze pak bude nastolena vlada 12 skryteho Imama Mahdiho. Ahmadinejad je nabozensky fanatik, ktery ma rozpoutani Armageddonu jako svuj nabozensky cil. Dokonce jezdi do isfahanske medresy a poslucha zvuky ze studny kde se pry Mahdi ukryl. Z Ahmadinejada maji strach i dokonce prislusnici iranske nabozenske verchusky - kteri by pri aramgedonu samozrejme prisli o sve nakradene miliardy US$.

No hlavne ze v soudruha Ahmadinejda ma naprostou duveru cesky svaz certifikovanych islamofilu - to cloveka muze ohromne uklidnit.....
28. 01. 2012 | 16:03

Historik napsal(a):

ad obkličování Ruska.
Jde o to, že národy, které "splatila naveky velikaja Rus" mají s Ruskem, resp. "ruským" bolševismem, jehož nositeli byli v Rusku hlavně osoby neruského původu, velice špatné zkušenosti. Takže se nedivím, že se snaží nějak zajistit proti nebezpečí, plynoucího z rizika obnovení ruského imperialismu, ať už pod jakýmkoliv praporem, ale také se nedivím Rusům, že se jim to nelíbí.
Gruzie je takřka ukázkovým příkladem. Po VŘSR vznikly v Zakavkazku nezávislé státy, vedené sociálními demokraty ("menševiky", kterých bylo ve skutečnosti více, než bolševiků). Rusko (RSFSR) to ale neuznávalo, jenže bolševici byli dost v úzkých, tísněni vojsky generála Děnikina, které byly zásobovány přes gruzínské území. Bolševici proto uznali nezávislost Gruzie a podepsali s nimi mírovou smlouvu, kde si vymínili zastavení dodávek vojenského materiálu Děnikinovi přes gruzínské území. A pak, když porazili oslabeného Děnikina, Gruzii okupovali a odpor Gruzínů zlomili terorem. Krvavé represálie nicméně vedli dva Gruzíni, Džugašvilli (Stalin) a Ordžonikidze.
Věři byste po této zkušenosti Rusům?
28. 01. 2012 | 16:14

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Nehvížďal
Třeba to není problém pana Hvížďaly, ale lidí, kteří nejsou schopni slušně argumentovat. Mně pan Hvížďala nevadí, rád si jeho úvahy přečtu (a myslím, že ostatní také). Nemusíte s ním souhlasit, od toho je tato diskusní platforma, jak ale někdo začne se sprostými urážkami, sám se diskvalifikuje v očích veřejnosti. Sarkasmus a ironie nevadí, sprostota spolehlivě zabíjí každou diskusi.
28. 01. 2012 | 16:17

Yosif K napsal(a):

Historik napsal(a):
Občane jste IDIOT. Ani Hitlerova okupace z 15.3.1939 ná podle Vašeho receptu neohrozila.

Pane Historiku BRAVO!!!! Na doplneni k Iranu - podobne jako v Turecku, a v arabskych statech byl v Iranu ohromne popularni Hitler.

Zdejsimi levicovymi fanatiky oplakavany Mosadek byl clovek sice dobrych umyslu (jako bolsevici) ale zcela bolsevickych mravu (jako bolsevici). K moci jej vynesli iransti BOLSEVICI (strana TUDE) - strana anarchistu a bankovnich lupicu. Mosadek se po ovaldnuti policie a vojska nechal prevolit znovu - a ziskal 99% hlasu!!!!!! nechal totiz postavit oddelene hlasovaci mistnosti pro lidi kteri chteli hlasovat NE a ty nechal hlidat aktivisty z TUDE kteri priblizivsim se lidem poradne namlatili. Takhle vyadala, vypada a jeste dlouho vypadat bude muslimska demokracie. Pad Mosadeka nezapricinila CIA (i kdyz se o to jiste intensivne snazila) ale to, ze jej prestali ppodporovat uplne vsichni vcetne bolseviku - s ohledem na neochitu pristoupit na komrpomis s BP a z toho vznikly totalni hospodarsky rozvrat v zemi.
28. 01. 2012 | 16:17

amálek napsal(a):

očekávejte následující scénář

-USS Maine
-RMS Lusitania (převážela vojenský materiál -žid pod stejnou zámiňkou bombarduje školy a nemocnice)
-Incident v Tonkinském zálivu
-Vyhazování dětí z inkubátorů (operace Pouštní bouře)
-11.září 2001
-WMD
28. 01. 2012 | 16:18

Nesoldát napsal(a):

Ani jeden, ani druhej, pane Hví-.
Docela se mi zdá, že svět i nás straší mocnost, která má domovské sídlo na opačný polkouli, ale dělá po celé zeměkouli "četníka". Rozpoutává útočné války (my se furt bránili) a zahrává si s ohněm 3. světové války. Bohužel od Obamy jsem čekal víc umírněnosti. No, uvidíme.
28. 01. 2012 | 16:30

Béda napsal(a):

Historik,

počkejte pane, Historiku. Nechtěl jste se zeptat spíše: věřil byste po této zkušenosti Gruzínům? Netvrdil jste náhodou ještě před chvilkou, že Dzugašvili a Ordžonikidze byli Gruzíni?

Yosif K,

"Pane Bedo, z ceho usuzujete ze rezim kde si muzete plkat co chcte je horsi, nez rezim, kde vas za bagatelni proijevy nesouhlasu rovnou povesi nebo umuci k smrti nebo aspon part let muci ve vezeni?" Pane, Jozefe K, jako pro koho. Pro obyvatele "demokratických" západních zemí je lepší "demokratický" režim doku¨d si můžou plkat a nepřijde patriot Act a navazující zákony s tajnýma věznicema a miozením lidí v nich. Pro ty, do kterých chtějí "demokratické" země násilně vyvážet své představy o "demokracii" hodnotách... je mnohy lepší ta diktatura. Nevím, jak by dopadla ankety v Libyi, Afghánistánu a v Iráku, doložená statistikou mrtvých, bezprizorných, sirot, zraněných, okradených... před a po trvalém "osvobození".

"Cemu rikate loupezne valky? Kdyz se nekde rozvojovu soudruzi MASOVE vyvrazduji sami mezi sebou, tak zapad budto nezasahne a je to spatne (Rwanda, Burundi, Myanmar, Darfur, Syrie...) anebo najak zasahne (naposledy Libye) a je to zase spatne..." Ale, pane Jozefe. vy přece dobře víte, že investice musí mít návratnost a ziskovost. Proto loupežníci nedělají velké a nákladné mise v Somálsku, ve Rwandě a pod., ale soustřeďují se na důležité zdroje a tranzitné uzly. Holt i v otázkách války patří základní tržní princip, nikoliv nějaká humanita, právo, neřkuli spravedlnost.

PS: navíc jsou zde i jistá specifika obsažena kupř. ve zvláštním přístupu. V Bhrajnu se nic nedělo, když před očima demokratů náboženští vojáci saudskoara¨bské a bahrajnské vlády vraždili pokojné neozbrojené demonstranty a unášeli zraněné spolu s doktory neznámo kam. Přitom v obou zemích je demokratická americký základna. V Libyi se ovšem museli ze vzduchu raketama, vrtulníkama a Predátory chránit mírumilovní ozbrojení militatní islámští civilisté proti policejním složkám státu, který byl stejně suverenní jako Bahrajn a S.Arábie.
28. 01. 2012 | 16:31

Kryštof napsal(a):

Hvížďala jakožto student "Školy politických studií" v Moskvě za éry soudružského presidenta Ant. Novotného to ví tak nějak stranicky uvědoměle . A tam se přece neprověření soudruzi nedostali , viď , s.Hvížďalo ....
Tak kdopak nás kromě bolševiků/demokratů ještě ohrožuje ?
28. 01. 2012 | 16:33

kreditor napsal(a):

K čemu se šíří takové poťouchlosti. Závislý je každý, kdo nic nemá a chce to od druhého. Viz. peňežní světová krize. Další podobný názor šířený v Praze: pár Arabů má ropu tak jim ji vezmeme. Už tady jeden byl a chtěl si všude brát životní protor. Nebo, kdo má vlastně světové peníze, pár lidí, tak si je vezmeme.
28. 01. 2012 | 16:41

Keprt napsal(a):

Yossife- myslím že to právo říkat si co chci je hezké ale v praxi., Husák s Jakešem si PRO SEBE neukradli ale nemohl jsem je kritizovat. Teď se dívat na zprávy - u nás přehled toho co se zase kde ztratilo, odklonilo, bylo ukradeno a nikdy nebude vyšetřeno a vráceno- můžu o tom číst, říkat to v hospodě i na blogu, mně se nic nestane ale JIM TAKÉ NE. Výsledek z té svobody je rozpačitý-
...
Šašku z Jihlavy - nehvířďal má víc pravdy než vy. Jedna věc je poslouchat svobodné názory a druhá věc že opravdu někdo zasévá nenávist a dělá válečného štváče. Nebo máte nějaké indicie že Irák se nás hodlá napadnout. Já mám spíše zkušenost že řečmi o jaderných či chemických zbraních byla rozpoutána nesmyslná válka v Iránu, že tam USA našly jen zbraně které předtím Saddámovi sami prodali a že je ten region dnes v děsivém stavu, statisíce mrtvých nevinných civilistů a cesta k normálu bude stát desetiletí.
Prominte, ale na válečné štvaní jsem opravdu citlivý. A Hvížďala zrovna moc morální autorita tedy není, mimochodem
28. 01. 2012 | 16:49

Otýlie napsal(a):

šlapou na plyn :-)))

http://finweb.hnonline.sk/c3-54548310-kP0000_d-nemecko-chce-do-grecka-poslat-rozpoctoveho-komisara
Nemecko chce do Grécka poslať rozpočtového komisára

….Když pominu, že německá kancléřka po dvou letech zjistila to, co všichni ostatní o euru ví rok až dva, tak mně se z toho článku nejvíce zaujal poslední odstavec:
"...Zmínila také, že by bylo dobré uvažovat o vytvoření Evropské politické unie, kde by se řada národních záležitostí přenesla na rozhodování centrální vlády a silnějšího dvoukomorového Evropského parlamentu..."
a my bychom jen mohli dodat, že tato 4. riise by byla prozřetelností, ech, čo to tárám, Evropskou komisí, svěřena do laskavého vedení německým politikům.

Takže to máme ve vedení EU maoistu Barossa, "rudou baronku" Ashtnovou, bolševíka Schultze to je krásná seb.anka.
Nové RVHP a s EU na věčné časy a nikdy jinak.
Pak se někdo diví že EU jde do háje když máme ve vedení EU takové "elity".
28. 01. 2012 | 16:57

Madoff napsal(a):

Pánové, jak mám více času, já je začínám chápat. Zlato ukradené Indiánům, ... inflace, záporné úroky , toxické balíčky. Export bídy, import bohatství. Bezletové a bezmyšlenkové zóny (dromy)... . Shalom. Armagedon.
28. 01. 2012 | 16:59

pepík z Prahy napsal(a):

Hvíž. dobře placený provakatér False Flag a cíl oranžové revoluce až po III.WW, pak prodej míru, a mohou vyžrat svět zaplacené žvástami o demokracii. ACTA na vylepšenou, jinde po zločincích pátrají, u nás píšou do blogů.
28. 01. 2012 | 17:02

Al Jouda napsal(a):

Autor plete dohromady hospodářské a vojenské ohrožení. Z Ruska vojenské ohrožení nehrozí, ale z Íránu ano.Rusko má jaderné zbraně už přes 50 let a ještě je nepoužilo. Naproti tomu Írán vyhrožuje, že vymaže stát Izrael z mapy Středního Východu a k tomu by se jaderné zbraně hezky hodily.Z toho plyne, že pokud Írán dává bezpochybně najevo, že obohacování uranu nezastaví, tak jediná cesta je likvidace jeho jaderných zařízení.Nějaké dohadovačky kolem Hormuzského průlivu budou jen bezvýznamnou epizodou.
28. 01. 2012 | 17:13

rejpal napsal(a):

Nejsem odborník na mezinárodní politiku, ale jen nějolik ryze soukromých postřehů.
USA velmi vážně pošramotily svou pověst vymyšlenou záminkou pro invazi v Iráku. To se nemělo stát. Byla to velká strategická chyba. Jakékoli vysvětlování dalších zásahů podobnými důvody bude vždycky bojovat s nedůvěrou, i kdÿby to byla na sto procent pravda. (Dělají v tom šramocení i jiné věci, ale nejsem USAfob, abch se v tom zálibně šťoural)
Nemyslím, že máme (jako příslušníci euroamerické oblasti ) své představy o optimální formě vlády právo vnucovat komukoli jinému (spíš bychom ji měli kultviovat tam, kde je zavedena). Nejen proto, že zde mohou být vedlejší cíle, než jen vylepšení života tamějších obyvatel, ale i proto, že když se přidáme na jednu ze stran sporu někde v Burkině Faso, staneme se nepřáteli u obou stran i přilehlého okolí. Máme právo žádat, aby se menšiny muslimské i jiné v našich zemích chovali v souladu s našimi zákony a pravidly, ale nemáme právo to chtít v jejich zemích, i kdyby nás nějaký vládce zval k udělání pořádku. Jestli muslimům vyhovuje právo šarija, nechť ho mají - dokud nám ho nebudou zavádět tady. S dobou křížových válek by se už mělo skoncovat.
Neměli bychom využívat podporu jedné z několika znesvářených strann v nějakém sporu k tomu, abychom získali výhodu proti straně třetí. Stejně se nám to vymstí - vděku se nedočkáme a dodanmé zbraně a know-how se nakonec obrátí proti nám.
Nejsem principiálně proti nějaké intervenci, ale mělo by jít o širší spojenectví než v rámci jednoho paktu, měl by to být až poslední z možných kroků a aktéři by si měli být zatraceni jisti morální stránkou té intervence.
Nedávno byl v televizi krátký šot o výcviku našich jednotek pro nasazení v zahranicí. Otázka reportéra "jste připraven položit život ZA VLAST?" mě skoro dojala. Asi si stále moc pamatuji na předlistopadovou propagandu.
Vím že běh událostí nelze nacpat do předem definovaných krabiček, ale myslím, že bychom se měli chovat tak, abychom si nevytvářeli další hory nepřátel. I tak jich máme dost.
28. 01. 2012 | 17:14

Logo napsal(a):

autore,

dobré ideologické patlamo patlamo
"Nejvíc tedy ohrožujeme jako vždy sami sebe a naši protivníci to moc dobře vědí a s tím i počítají."
plny absolutni souhlas,
viz nekoncici snura total.amaterismu z bru.elu,
treba s Iranem..tyty, ale az a pul roku :-)))
zelena paliva...
etc

"Větší jistotu mohou mít Evropané a celá naše civilizace jen tehdy, když zásadně sníží spotřebu ropy i zemního plynu. Tomu ale zase i v Evropě silně brání ropná a plynárenská lobby."
simple as that
treba
okamzite zastavit JE ! :-)))))))))))))))))))))))))))))
pak se stopro mír a modrá duha rozklene nad...
28. 01. 2012 | 17:15

kelt napsal(a):

To Yosif K,
je víc než pravděpodobné,že Vám naprosto uniká MERITUM věci.
Případ "Hála"šetří policie a pokud bude usvědčen a postaven před soud,tak doufám,že dostane trest podle zákona.ČSSD mu okamžizě pozastavila členství a distancovala se od něho.
V konfrontaci s případem "Wolf"se strana a vláda Topolánka nejdříve snažila všemi prostředky to zamést pod koberec.Topolánkův milec Dalík činil nátlak na ČT,aby se ani nedostalo nic na veřejnost.
Všechny případy zřejmé korupce uvedené v mém příspěvku,by znamenaly v normálně fungující demokracii okamžitou demisi jejich aktérů a případně i vlády.
Zde členové vlády,či vrcholní představitelé praž.magistrátu jsou přímými aktéry korupčního jednání a nic se neděje .
Vaše úvahy o tom,co vše Hála financoval,si jen cucáte tak říkajíc z prstu.

Co je podstatné-Hála je solitér a pokud se prokáže jeho vina,ať ho zavřou,až zčerná.
Příklady korupčního jednání vrcholných představitelů vlády a členů ODS je v SYSTÉMU,který se datuje již od dob Klausovy privatizace-Kožený,Vostrý,Tříska a řada dalších zlodějů a tunelářů,kterým kvetla a kvete pšenka díky "systému"který zavedla ODS po vedením Klause.
Finance ODS 1992-6,Lázslo Bács,Pepa z Hong-Kongu,"dárce"z Ceylonu.
Vy tomuto spolku korupčníků říkáte PRAVICE-skutečná pravice západního střihu vyznává zcela jiné hodnoty a to Vy musíte vědět nejlépe.
28. 01. 2012 | 17:18

Honza napsal(a):

Pane Hvížďala,

... kdo Vás platí, kolik dostáváte za obdobné výplody, které se od Goeblse neliší, ... děvka z E55 je čistčí s morálně zdatnější jak Vy, .... kdy už konečně začnete psát jak jste provatizoval Mladou Frontu, ... o Rusko se nestarejte, ... nemám strach z Ruska, mám strach z lidí Vašeho typu, ....

Pane Stejskal, když někdo napíše slovo, které není od Guta Jarkovského tak jej smažete, ... takovou špínu hnus tisknete a říkáte tomu demokracie, ... Vy taky musíte mít žaludek, co by člověk ale za 30 stříbrných neudělal
28. 01. 2012 | 17:26

ex-nemo napsal(a):

Historiku
Váš příspěvek 16.14 je sice hezký, leč drobátko nekonsistentní. Napřed píšete že to násilí vedli hlavně lidé "neruského původu" . A pak se ptáte, jestli se má důvěřovat Rusům.
A co těm lidem "neruského původu", kteří se právě tam vyznamenali nejhoršími zločiny (název jejich národa nelze podle našich demokratických západních norem uvést, neb by to bylo trestné), těm Vy věříte ?
No, pro mě za mě si jim věřte. Nic proti nim nemám, mám je rád jako ostatní lidi, ale věřit jim, to nemusím a ani nebudu.
.
28. 01. 2012 | 17:35

bachmač napsal(a):

Občane
s tím rokem 1968 jste ale hodně přestřelil. Účelem celé komedie s obrodným procesem bylo odstranění Antonína Novotného, který stál cestě v situování střední skupiny vojsk na našem území. A, v jeho rámci, umístění raket středního doletu.

To s naší bezpečnostní situací sakra zamávalo, i když vám to tak možná nepřišlo.
V době krize s raketami SS 20 (na kterou se, jak se zdá, dnes všichni zapomněli), jsem jednoho nehezkého dne obdržel mobilizační rozkaz, podle kterého jsem se (zdravotní klasifikace CD, železniční vojsko) měl na výzvu dostavit v 5 ráno k budově Národního výboru v Nuslích, kde měly čekat vétřiesky.

Těžko si představit jiný účel takové legrace, než obnovování nějakých tratí v Německu, přerušených pověstnými nukleárními minami (jestli si ještě vybavíte).
Nemyslím, že to všechno byla taková nevinná legrace, jak se někteří tváří.
Na tom že Hvížďala blábolí a neví o čem to ale nic nemění.
28. 01. 2012 | 17:35

Historik napsal(a):

Správně by tam mělo být „komunistům nelze věřit ani dobrý den,“ ovšem Stalin se opíral o Rudou armádu, která byla převážně ruská, ač pro rudé komisaře to neplatilo.
Ale s tím Somálskem jste hodně ujel. Počátkem 90 let, když v důsledku války „každý s každým“ vypukl v Somálsku hladomor, tehdejší generální tajemník OSN Bhuthrus Bhuthrus Ghálí doslova dokopal Clintona k vojenskému zásahu. Jenže tamní warlordi se pak obrátili proti vojskům OSN, Američanům sestřelili dva vrtulníky, Pákistánci ztratili 20 vojáků a tak Clinton americká vojska stáhnul.
Jinak, v subsaharské Africe skoro nemá cenu nějak zasahovat, aby se zabránilo vzájemnému vraždění by bylo nutno obnovit koloniální správu.
28. 01. 2012 | 17:37

jája napsal(a):

kelt - nemá to smysl argumentovat o zlodějnách ODS, stačí se podívat, jak jim rostou preference. Tuzemec je omezený a nepoučitelný. Howgh.
28. 01. 2012 | 17:37

Keprt napsal(a):

Může někdo najít odkaz na to kdy Iránští politici nebo nějaké noviny či televize přinesly prohlášení v němž vyhrožují nebo nabádají k válce s Českou Republikou??? Tak proč to děláme my.???
Anebo Hvížďala svým ohrožuje nás myslí nás židy. Potom ho upozorňuji že my jsme nežidovský stát a tedy ať nás neštve k nepřátelství či válce s Iránem.
..............
A ještě jeden dotaz - kdo smí mít jaderné zbraně. Logika my smíme, ostatní jsou zločinci a nesmějí není moc demokratická. A mimochodem Izrael je má, to se smí ???
28. 01. 2012 | 17:42

hovorka11 napsal(a):

Al Jouda:
1)To ani nevíte základní věc, že Izrael jako jediný vlastní jaderný arzenál cca 300 hlavic, s kterými by zlikvidoval dost velkou část světa a drží nás těmito zbraněmi pod krkem ?

2)To ani nevíte, že Írán požadoval bezpečnou oblast bez jaderných zbraní a USA s Izraelem tomu zabránila ?

3) To ani nevíte, že do Íránu je ze strany USA a Izraele bráněno v nákupech obranné techniky, která by pouze chránila proti napadnutí letectvem

4) To ani nevíte, že nejvíce jsou američany vyzbrojovány islámské diktatury a je tímto způsobem potlačována demokracie uvnitř těchto států a v okolí ? V Bahrajnu mají saudové armádu amerických tanků, které mají zasáhnout v případě protrstů proti diktátorovi ?
28. 01. 2012 | 17:42

jája napsal(a):

Historik - znáte vůbec něco? Stalin se opíral o Rudou armádu.....jaká měla být převážně -asi uzbecká, nebo aZERBAJDŽÁNSKÁ, možná to bude tím, že Rusů bylo na území SSSR víc, něwž všech ostatních dohromady. Jinak naši přítelé a spojenci z Pobaltí, to jsou skuteční lidumolové, sytačí se podívat na dokenty na History z II.WW.
28. 01. 2012 | 17:44

jája napsal(a):

Hovorka - nic z toho nám nevadí.
28. 01. 2012 | 17:46

Béda napsal(a):

Historik,

ale no tak. 2 vrtulníky. Kolik jich sestřelili v Iráku? Kolik vojáků se vrátilo v pytlích a kolik to stálo? Proč zrovna Irák (i když tam nenašly žádné ZHN) a proč nezůstaly a neinvestovaly do války v Somálsku? Ti lidé si demokracii a stejnou péči nezasloužili?

A co naděláme s tím Bahrajnem? peoč tam ne? Tamní neozbrojení civilové ve spřátelené zemi za ochranu nestojí?
28. 01. 2012 | 17:47

Občan napsal(a):

Historik napsal(a):
"Občane jste IDIOT. Ani Hitlerova okupace z 15.3.1939 ná podle Vašeho receptu neohrozila. A kdyby se Polsko nebránilo, v pohodě by přečkalo i vývoj po 1.9.1939.
Mimochodem, Irán byl naposledy okupován v létě 1941 armádami SSSR a GB. Důvodem byla neochota Iránu dovolit, aby se stal jedním z hlavních tranzitních států, přes které šla do SSSR pomoc z GB a hlavně z USA. 28. 01. 2012 | 15:42"

Ani ne, koloušku. "Jenom" pamětník.
Zato Vy jste cokoli jiného než historik. Protože jinak byste věděl, že po 15. březnu 1939 přestalo Československo existovat.
Po 21. srpnu 1968 se s naší státní svrchovaností nestalo vůbec nic. Absolutně naprosto vůbec nic. Československo bylo dál zcela svrchovaným státem. Jediné, co se stalo, bylo to, že na jeho území bylo rozmístěno pár spojeneckých vojenských základen - stejně jako je tomu v případě USA po celém území Evropy. Na území řady států jsou přitom americké základny stejně nechtěné, jako byly ty ruské u nás.

No vidíte. Takže Írán, který si přál zachovat neutralitu, byl NÁSILNĚ vtažen do WWII, a to agresí a okupací ze strany GB. Přitom právě Velká Británie měla ideální cestu do SSSR přes svou kolonii Indii; aby svou kolonii nezatáhla do WWII, raději se dopustila agrese vůči neutrálnímu státu. Hezká vizitka anglosaské arogance.

Tak, co tam máme dál, koloušku?
28. 01. 2012 | 17:49

Josef K. napsal(a):

K tomuto textu lze mít několik výhrad. Ta největší je, že je příliš americky prvoplánový. Zaměřím se na Rusko.
Předně v rámci komplexnosti vztahů EU a USA nelze nemít na paměti,že Američané sledují celkem bezohledně své cíle. To má však tu výhodu: mnoha krokům Evropanů (Německo, Francie) nerozumí (viz. volání po jednom telefonu EU). Není divu, nerozumí jim ani mnoho východních Evropanů, nových členů EU. Kolonizace ruského průmyslu se USA nepodařila (sdnad ani nebyla ´politickým záměrem), podařila se integrace ruského průmyslu do struktur EU, prostřednictvím nových forem německé a francouzské východní politiky, s kořeny u Brandta a Schmidta v letech 70.
Současné Rusko je již ekonomicky silně integrováno do EU především v oblastech hi-tech průmyslu. Spolupráce s evropským kosmickým programem (GE, FR, IT, ES, GB)drží ruský program nad vodou spolu s investicemi USA. Totéž plastí pro ruský letecký průmysl (IT, GE, ES,FR). Jaderný průmysl začíná být silně provázán technologicky s EU. Většina ruského modernizovaného průmyslu je přímo ovlivňována evropskými partnery pokud jimi není vlastněna. Automobilový průmysl je vpodstatě zcela v německých a francouzských rukách, což se paradoxně vztahuje i na výrobu nákladních vozů. Importy evropského zboží narůstají šíleným tempem cca 30% ročně přičemž export prakticky stagnuje. Nelze zapomínat i na falkt, že desetitisíce vlivných ruských elit má své "náhradní" domovy v EU, předcházeje hrozbě revolucí- není nad zkušenost.
Vrcholným a velmi pozitivním projevem této patřičně pomalé a dobře řízené integrace
Ruska do evropských poměrů je ruský nákup zbraní v zemích EU a Izraeli. Nejde jen o terénní vozy Iveco, pancéřování z Německa, letecké součástky, lodě z Francie a Kanady...či raskouské ruční zbraně. Je to neuvěřitelné prolomení mentálních stereotypů a důkaz oboustranného hledání konsensuální cesty k win-win soužití. V ruském chápání, poststalinském, je to neuvěřitelné otevření se Evropě, které je patřičně a tiše oceňováno oběma stranami. Rovněž EU jde vstříc ještě dále - ruské firmy se svým kapitálem pouštěny na evropský trh, obezřetně, pomalu.
Z druhé strany evropské exporty ropy a plynu jsou relativně stabilní.
Jaký je smysl toho všeho. EU , vedená nesporně Německem a Francií, Beneluxem, je postavena na konsensuálním řešení a existenci. Jestliže Rusko je velmoc dlouhodobě zmítaná neklidem (ve svém chování podobná UK) a ideologicky blízká americkým republikánům, který se často proměňuje ve vnější agresi, pak konsensuální win-win vztahy jsou ty, které Rusku zajišťují potřebnou stabilitu (potřebnou i pro EU) nákupem jejich komodit a prodejem evropského zboží na vnitřním trhu, jiínak jde o jinou formu brežněvovsako-husákovského kunzumentarismu, a pro EU je nabízen odbyt zboží na nebývale velkém prostoru cca 1/4 obyvatelstva. Tím se postupně zvyšuje nejen kvalita ruské ekonomiky, ale i denní kvalita života ruských občanů. Z druhé strany je zajišťována evropská zaměstnanost. Je to komplexní přístup k velkmi koémpolexnímu problému..
Nelze vyloučit, že Rusko , které vždy potřebuje jakési divadelní impulsy, např. Gruzie, bude skákat mnoha směry, ale pokud tento model bude dále fungovat, a ten předpoklad tu je, nikdy nepřeskočí hranice Visly. Naopak, jeho politika se může stát zcela rovnoprávnou vč. jakési europeizace dalších postsovětských států. T.j. jinými slovy Rusko samo se stane faktorem šíření evropských hodnot na Východ.
Vojenská převaha NATO, ekonomická převaha EU je natolik velká, že nedovoluje Rusku hopsat, nýbrž mu, a to je novum, nabízí možnost přistoupit na konsensuální existenci. To je složitý a dlouhodobý proces.
V této komplexitě pak žádné reálné nebezpečí od Ruska nehrozí a nebude hrozit, pokud na jedné či druhé straně nezvítězí hlupáci.
Úspory energií jsou jinou otázkou. EU-Evropa je technologický kontinent, nevybavemný podstatnými přírodními zdroji, vybavený však kooperačními schopnostmi obyvatel a vysokou intelektuální hodnotou (pomiňme výjimky, jako je naše vlast).
Evropa si vždy kladla cíl a ten plnila a našla proto vždy především hospodářské a kulturní ospravedlnění.
Stačí porovnat celý náš průmysl navázaný na veřejknou dopravu s USA s jejich mizivou veřejnou dopravou. I ty dálnice byly v USA stavěny podle německého vzoru.
EU je vůdčí silou světového rozvoje s obří zkušeností z kontinentálních válek a rozporů. Politika konsensu je z pohledu člověka při smyslech jedinou možnou.
28. 01. 2012 | 17:55

Bestia Triumphans napsal(a):

Bédo,
Myslím, že trochu kličkujete.
1) teroristy, které Irán podporuje - Hizballáh, Hamás, Džamaja Islamija. Z podpory teroristů obvinila Írán i alžírská vláda.
2) "Proč Pákistán Indie, Izrael ano, Írán ne?"
S vaší logikou by mohl jadernou zbraň vlastnit tudíž každý. Jste velmi lehkovážná osoba, Bédo.
3) Vyhnul jste se otázce. Proč mají arabské státy obavy z Iránu? Je přece mírumilovný a nikoho nenapadl, na rozdíl od "amerického satana". Tak jak je to, Bédo?

Vámi vykreslovaný obraz holubičího Iránu se poněkud hroutí, Bédo.
28. 01. 2012 | 17:56

Historik napsal(a):

Rejpale,
Křížové výpravy do Svaté země byly OBRANNOU válkou proti expanzivnímu islámu. Všechny "muslimské země," kromě Arabského poloostrova byly obětí arabské agrese a islamizovány byly násilím. V Egyptě byli v 7 století ze 2/3 vyvražděni Koptové, potomci starých Egypťanů a dodnes křesťané. V době před křížovými výpravami přepadali Arabové nejen křesťanské lodě ve Středozemním moři (v čemž ostatně pokračovali do té doby, dokud Francouzi roku 1830 nedobyli Alžír), ale pustošili celé křesťanské pobřeží Středozemního moře tak, že se téměř vylidnilo. Za celou dobu bylo do otroctví odvlečeno cca 1250000 Evropanů.
A malý detail. Ještě r. 1260 přivítali křesťanští obyvatelé syrského Damašku mongolská vojska jako osvoboditele.
A další věc, víte, proč je Bangladéš muslimský a národnostně stejné Bengálsko v Indii si uchovalo hinduismus? Šlo o to, že obyvatelé bangladéšského území byli tak chudí, že nebyli schopni platit daň, kterou muslimští dobyvatelé uvalili na nemuslimy.
Mimochodem, co byste říkal tomu, kdyby někdo r. 1975 řekl "když Čechům vyhovuje komunismus, proč jim v tom bránit..."
28. 01. 2012 | 17:58

Presl napsal(a):

Keprt přesně - jde o židy a o ropu. Židi jako vždy vychytrale zkouší aby jsme ve válce chcípali my a řešili jejich problémy. A s tou ropou si chce Irán hospodařit po svém a to se neodpouští
28. 01. 2012 | 17:59

Občan napsal(a):

To Bachmač:

Vůbec ne. Spíš naopak.
Můj táta sloužil na vojně jako pozemní personál u letectva a protože ho chytla spojařina, pár let u armády zůstal. Sekl s tím, až když jsem se narodil. V r. 1968 ho na pár týdnů povolali "na cvičení" a vyprávěl, jak "poslouchali" rozkazy, co dostávaly německé a americké jednotky umístěné u naší západní hranice - všichni se museli velkým fofrem stáhnou minimálně 20 km do vnitrozemí, aby bylo zcela jasné, že do obsazení ČSSR Varšavskou smlouvou nehodlají naprosto absolutně vůbec žádným způsobem zasahovat.
A stejně se zachoval celý "demokratický západ" - kromě pár plků na Svobodné Evropě a pár letáků rozházených z balonů se nestalo vůbec nic. N I C!
28. 01. 2012 | 18:01

hovorka11 napsal(a):

jája:
Izrael prosadil i zmrazení účtů Íránu a blokování prodeje ropy. To je bezpáteřní vydírání a nahrazování obchodu podrazy.
Jestli nám íránci vyjdou vstříc a místo 1 června (od EU) zamění odběratele hned na Čínu a Indii (obchody mimo dolar), tak budete jezdit cca za 50,- Kč /litr.
Řeči o nahražení produkce SA považuji za bohapustou lež, protože se budou čerpat rezervy, které nedokáže SA doplňovat v takovém množství. Proto by zřejmě nastala velká válka v čele s Izraelem, USA a diktátorskou Saudskou arábií, která by poskytovala území a krytí teroristů.

Shrňme si to:
Írán a Rusko jsou naši "nepřátelé" pouze proto, že mají to co my nemáme a ještě nám to prodávají.
28. 01. 2012 | 18:02

ghándí napsal(a):

vyšinutý soudruh občan,
naše vláda byla násilně převezena do kremlu, tam donucena podepsat souhlas s okupací a následně byla brežněvem vyměněna. to není ztráta suverenity? sovětská armáda si bez souhlasu vlády na našem území rozmístila jaderný rakety. okamžitě si na nás američani namířili peršingy.to není ztráta suverenity? iráčani po americké okupaci ztratili mnohem nemě suverenity, než my po ruské. že vas ta vaše rudá huba nepálí, soudruhu.
28. 01. 2012 | 18:03

mark1 napsal(a):

Hvížďalo, tebe ohrožuje tak maximálně blbost.
28. 01. 2012 | 18:04

Občan napsal(a):

:o))))) Super "logika", Bestia Triumphans...
Nejprve někoho ÚČELOVĚ a manipulativně označit za teroristy a pak napadnout stát, který dotyčné podporuje.
A přitom tentýž manipulátor léta a masivně podporuje stát, který je za své podstaty teroristický, dodnes nemá stanovené hranice (tedy v podstatě neexistuje), nelegálně vyvíjí a vlastní jaderné zbraně a permanentně porušuje mezinárodní právo vč. uplatňování apartheidu.

Žádný arabský STÁT se Íránu neobává. Obávají se JEDNOTLIVÍ diktátoři, a to o svá doslova zlatá koryta. A obávají se nikoli Íránu, ale svých vlastních poddaných, protože ti jsou velmi často odlišného náboženského vyznání než diktátoři. proto přistoupili na izraelsko-americkou špínu s "íránskou hrozbou".
28. 01. 2012 | 18:11

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Co říkáte blokování dovozu Íránské ropy na rozkaz Izraele, potažmo USA a EU ? To je svoboda, když vláda podporujeme agresora proti vůli většiny obyvatel a na úkor evropské a české ekonomiky ?
Jsme totalitní stát jako řemen, kde vládu podporuje 10 až 15 % a většina by je ráda viděla ve vězení za podporu rozkrádání a korupce !!!
28. 01. 2012 | 18:18

ghándí napsal(a):

já jsem pro na irán zautočit, protože to jsou náboženský fanatici. ani ruský bolševici nebyli tak nebezpečný, protože ti nevěřili na posmrtný život v ráji a báli se o kejhák.
28. 01. 2012 | 18:19

ghándí napsal(a):

hovorka11,
říkám na to, že embarga nikdy nedonutili diktátory vzdát se moci, podívejte se na tu starou bolševickou kreaturu cestra. embargo většinou dolehne na normální lidi. já řikám bombardovat.
28. 01. 2012 | 18:21

Béda napsal(a):

Bestia Triumphans

1) teroristy, které Irán podporuje - Hizballáh, Hamás, Džamaja Islamija. Z podpory teroristů obvinila Írán i alžírská vláda.
2) "Proč Pákistán Indie, Izrael ano, Írán ne?"
S vaší logikou by mohl jadernou zbraň vlastnit tudíž každý. Jste velmi lehkovážná osoba, Bédo.
3) Vyhnul jste se otázce. Proč mají arabské státy obavy z Iránu? Je přece mírumilovný a nikoho nenapadl, na rozdíl od "amerického satana". Tak jak je to, Bédo?

Vámi vykreslovaný obraz holubičího Iránu se poněkud hroutí, Bédo.

Nuže, milá bestie.

1/ to jsou malinké rybičky, řekl bych planktonový potěr. Já mluvil o velkých teroristech s velkými klacky, kteří tak dlouho těmi klacky šťárají v mraveništi na nalezištích ropy, až všechny mravence uvedou do chaosu a bratrovražedného boje. Přitom jim jde hlavně o ta ložiska pod mraveništěm.

2/klidně. Jak pravil můj prapraděd Jára již v 18.stoeltí: "Čím více jádra, tím více bezpečí!" Kdo má JZ ten zpravidla jadernou zbraní neútočí a tomu se každý pro jistotu vyhne. Dokonce ani místní loupežník si netroufne na místního trhana, kterému kouká z kapsy pětník, když ví, že má v kapse odpovídající odstrašující protizbraň. Běda ale, jak ji nemá. To si loupežník něco rychle vybásní a jde na věc.

3/Jak které arabské země. Třeba taková Sýrie to má naopak. Ale abych ukojil vaši zvědavost. Írán je velký ropný nearabský šiítský stát (ostatní jsou převážně sunnitské) s velice početnou populací. Díky velkému loupežníkovi, který rozvrtal přirozenou konkurenci Íránu (Irák) narostl vliv Íránu v regionu. Mezijiným i proto, že v Iráku velký loupežník zlikvidoval vládu sunnitů a k moci dovedl šiíty. Ostatní arabské ropné státy jsou sice velké ale s řidkou populací. Navíc jsou to veskrze zkorumpované dynastické, rodové a klanové monarchie stojící na velice vratkém základě. Bez vojenské opory velkého loupežníka, by ztěží přežily. Asi proto mají takovou obavu z rostoucího vlivu Íránu. nasvíc jsou tam i nějaké náboženské rozmíšky. Politické lavírování v regionu vyžaduje umění tančit se zavázanýma očima mezi vejci. Loupežníci s velkými klacky na to obvykle moc nehledí. Ti uznávají pouze svá vlastní pravidla.
28. 01. 2012 | 18:21

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Už zase plácáte nesmysly. S íránci jsem se bavil před cca 8 lety. Dva obchodníci, které jsme hostili. Když jsme se ptali, jak je to s jejich ženami, tak se divili, že si myslíme, že chodí v burkách a jsou doma. Nic takového- v Íránu je svoboda, které USA nedovolí zavést v SA, Bahrajnu, Arabských emirátech, Kataru a pod. Má to totiž háček- v demokracii by jim nestačilo úplácet jednoho diktátora na účet obyvatel !!!
Takže se probuďte, všechny ty organizace u nás, která křičí om právech nikdy nebudou bojovat za práva vražděných lidí v těchto státech, ale vždy budou štvát proti zemím, které potřebují ovládnoutv zájmu USA nebo Izrael. U nás taková vzorová organizace je "Člověk v tísni" odkud jim jdou hlavní příjmy snad víte...
28. 01. 2012 | 18:28

Někdojen napsal(a):

Těch 90 procent se mi nezdálo, to si ta námořní agentura fandí. Podle středoškolského atlasu bylo rozdělení nákladní dopravy v roce 2008 toto: Námořní 71%
Říční 3%
Potrubní 5%
Silniční 7%
Železniční 14%

Že by došlo za tři roky k tak výrazné změně nepředpokládám.
Jinak, těch blábolů, co se tady pod blogem nakupilo, úroda, to bude tím mrazem.
28. 01. 2012 | 18:30

Vlado napsal(a):

Gándí jestli pak víte, že píšete nicky pod jménem člověka, který svými nenásilnými postupy (nespočet hladovek) přinesl Indii zbavení se koloniálního jha.
Zde pod blogem kdo nás víc ohrožuje se snad shodnem s argumentem,že je to omezení spotřeby ropy a nebo plynu. Co je však podstatné a lze to z blogu vydedukovat, že tomu brání ropné a plyné lobby. Tedy nás ohrožuje velkokapitál v touze po obrovských ziscích. A vlády jsou nuceni velkokapitálu vzroně sloužit. Dnes již né Moskvě ale globálnímu dravci. Nevím co so vybrat. Vy ano?
28. 01. 2012 | 18:31

rejpal napsal(a):

Historik
"Mimochodem, co byste říkal tomu, kdyby někdo r. 1975 řekl "když Čechům vyhovuje komunismus, proč jim v tom bránit..."
Ale takhle to přece doslova bylo. Nikdo VS nebránil v jejich výletu k nám, veškerá kritika měla verbální ráz. Ale jaká byla alternativa? Jaderná válka (ona by konvenční stačila)? Já jsem sice konzervativní tvor, ale tak konzervativní, abych hlásal, že za svobodu a demokracii je třeba bojovat i jadernými zbraněmi, zase nejsem. Oni totiž ti mudrcové, kteří toho hlásí, si nějak vnitřně nepřipouští, že ty zbraně nerozlišují mezi demokraty a těmi druhými. Nebo jenom plácají, aby řeč nestála, případně doufají, že jim a jejich blízkým se to vyhne. Až budou vládci a ministři války zase jako kdysi v prvním sledu, pak jim to uvěřím.
Ke křížovým válkám - ideovým smyslem bylo šíření kresťanství a ten byl také hlásán (no, majetky také hrály svou roli, ale to byla verbálně druhá rovina). Boje s muslimy na evropském uzemí se sice čas od času odehrávaly, kdykoli nějaký chán dostal zálusk na nové pastviny, ale také dávno po skončení křižáckých tažení, a ani se jim tak neříkalo. To byly zase islámské války vedené stejnými motivy z opačného pohledu. A taky křesťanům nešly pod fousy.
Smyslem mé předchozí meditace bylo, že nemáme šířit naši kulturu a politické zvyklosti někam, kde o ni nestojí, ne že se nemáme bránit, když nás někdo ohrožuje. Neboli - spojenecké smlouvy (NATO) k obraně našich zemí s vedlejším efektem větší odstrašující síly - rozhodně ano. Jakékoli výlety těchže spojenců k řešení sporů nebo potlačení diktatur v dolní tramtárii - ne. Existuje nějaký svaz arabských států, či jak se to jmenuje. Jaký profit má západní civilizace ze zásahu v Libyi? Ať si to řeší sami. My totiž nevíme, co vlastně ti lidé tam chtějí, a kdo je ten, co něco chce. A Američané už vůbec ne. Nejsou zrovna dvakrát empatičtí, a o to víc věří, že co je dobré pro ně, je dobré pro každého.
A ještě něco. Kterýsi významný bolševik kdysi řekl, že kapitalista si sám dodá provaz, na kterém ho oběsíme. Je to hluboká pravda. Vyzbrojují se kdejaké bojůvky s podivnými cíli, jednou je tím hodným ten, zítra zase onen a s rostoucím množstvím zbraní dodávaných kvůli obchodu, je situace čím dál nepřehlednější. Svět už není bipolární, ale multipolární a nikdo neví, komu rupne v kouli. Tak bychom nemuseli přitápět pod kotlem, pokud máme pud sebezáchovy.
28. 01. 2012 | 18:36

hovorka11 napsal(a):

Zajímavé je, že náš "velký bratr" s "největší demokracií" povoluje 2 strany pro volby občanů. Občané tak volí pouze ty, kteří mají monopol na vládnutí !

V Íránu je daleko více stran a místo zbrojním a ropným koncernům se vláda zodpovídá duchovnímu. Kde tedy mají větší demokracii v USA nebo Íránu ?

Rozložení sil v madžlisu (parlamentu)
po volbách z 14. března a 26. dubna 2008

Politická příslušnost Počet křesel Procenta
Radikální konzervativci 117 40,3
Kritičtí konzervativci 53 18,3
Reformisté 46 15,8
Nezávislí 71 24,5
Arménská menšina 2* (k Nezávislým)
Chaldejská a asyrská menšina 1
Židovská menšina 1
Zarathuštrovci 1
Celkem 290 100
28. 01. 2012 | 18:41

bachmač napsal(a):

Občan
To jste mě špatně pochopil. To nebezpečí nám začalo hrozit ne ze Západu (který si řešil úplně jiné věci a bál se jakýchkoli nešťastných náhod) ale kvůli pevné integraci do strategických plánů Varšavské smlouvy. V neposlední řadě proto, že je to odsud kamkoli blízko, pro ty rakety.

Do roku 1968 neposkytovalo velení ČSLA maršálům záruku (takovou, jakou by si ONI přáli), že v okamžiku rozhodujícího úderu proti Evropě půjde skutečně s sebou.
On ten kosočtverec ve kterém žijeme, je z vojenského hlediska docela magická záležitost, pokud je bráněný zevnitř a okolo jsou v pohybu velké masy vojsk.
Je zkrátka jednodušší to vzít jinudy, jak dobře pochopili Rokossovskij se Žukovem.

Kdyby si to Češi se šturmem přes Böhmerwald rozmysleli, a místo toho Američanům otevřeli cestu do zad sovětských tankových svazů, mohlo by to hodně věcí zvrátit.
Střední skupina vojsk byla zárukou, že ČSLA půjde před ní jako první sled. Jen tak mimochodem, v Olomouci jsme jako záklaďáci měli zákaz se s Rusy nejen bavit, ale i chodit po stejné straně chodníku.

Co se suverenity týče, ne nadarmo se tomu, co teď USA uplatňují vůči celému světu začalo koncem šedesátých let říkat Brežněvova doktrína. Vpád pěti sousedních zemí vám nepřipadá jako omezení suverenity? Grečkovo vyhrožování, že na české studenty pošle tanky, pokud si s nimi milicionáři neporadí také ne?
Nebyl jste členem dělnicko-rolnické vlády in spe?
28. 01. 2012 | 18:45

J. napsal(a):

V r. 1952:"Koho máš radši, maminku nebo tatínka?"
"Nejradši mám...Stalina"...
Kdo nás víc ohrožuje - Írán nebo Rusko?
Mě opravdu nejvíc ohrožuje Karel!
28. 01. 2012 | 18:47

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,

když napíši že největší nebezpečí pro západní civilizaci je neschopnost a prohnilost valné části jeho elit, tak je to konstatování natolik elementární a zřejmé, že lze přejít rovnou k věci.

Tentokrát nemám vcelku s blogem problémy, měl bych snad jen pár připomínek.
- Tím že se otevřel Nordstroem ztratily tranzitní země (Polsko zvášť) svůj význam, takže odpadá i nebezpečí oněch různých "poruch", pokud si vzpomínám, tak byly problémy hlavně s Ukrajinou. A ekonomika Ruska je dnes natolik svázaná s německými investicemi a dodávami surovin do SRN, že Rusové nemají zájem dělat nějaké naschvály. Technologie umožňující snížení závislosti si ovšem musí Evropané vymyslet a vyrobit sami.

- Embargo na Írán bylo ze strany EU idiotství, nijak ho to nepoložilo, pouze lodě s naftou změnily cíl. Že by blokoval průliv se nedá očekávat, spíš různá gesta a občasné brnkání na nervy, kdy budou lodě plout mezi cvičícími jednotky apod. Jsou to konckonců vody v jejich pásmu.
28. 01. 2012 | 18:48

ghándí napsal(a):

hovorka11
netvrdím, že v SA nejsou fanatici, ale ti nevyvýjejí atomé bomby. já opravdu nechápu, kde je problem, proč jim ty centrifugy nezničí. par evropských socbolševiků by dostalo hysterický záchvat a svět by se točil dál. myslím, že není dobré nechat irán vyrobit abombu.
vlado
jak tomu brání loby? vás někdo nutí pod nějakou pohrůžkou kupovat benzín??
28. 01. 2012 | 18:52

ghándí napsal(a):

hovorka11,
v iránu není demokracie, ale teokracie, kterou tam už mají lidi plné zuby. po sfalšovaných volbách vyšlo tisíce iránců do ulic a naboženská milice je brutálně rozehnala. zatčené mučili ve vězeních. takhle si soudruh hovorka představuje demokraciii. nakonec, moc se od te lidové demokracie v podání KSČ neliší, takže to chápu.
28. 01. 2012 | 18:57

Béda napsal(a):

Já myslím, že pan Hvížďala nemůže Rusům prominout, že jej donutili studovat politické vědy (1967 - 1968) v Moskvě. Sám z vlastní vůle by tam zajisté nikdy nestudoval.

V Moskvě tehdy studovali pouze lidi, kteří chtěli svrhnout socialistický systém.
28. 01. 2012 | 19:05

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Takže jako u vašich soudruhů, kteří je ovšem vyvezli do zemí, mimo území USA aby je mohli mučit ?
Já myslím, že by bylo dobré, aby byl Izrael zbaven jaderných hlavic a zároveň nebylo už žádnému jinému státu v oblasti povolena výroba jaderných hlavic - to chtěl i Írán !!!
Izrael naopak vyvinul v roce 2008 nosiče schopné zasáhnout Evropu, proto si přeji, aby měl rovnováhu třeba v tom Íránu, s kterým máme minimálně 100 let bezproblémové vztahy až do dneška.
Izrael pokud vím ovlivňoval senát USA a hrozí napadením Íránu. Navíc Íránu ještě zakazuje stavět jadernou elektrárnu, kterou má kdekdo a pravděpodobně teroristicky zavraždil 4 vědce.
28. 01. 2012 | 19:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane historiku, brzděte. Budete-li zde druhé debatující označovat za "idioty", budu Vaše texty mazat.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 01. 2012 | 19:12

Občan napsal(a):

To Bachmač:

Ale děte...
NATO vzniklo v r. 1949 a Varšavská smlouva až v r. 1955. Kdo koho tedy ohrožoval?
28. 01. 2012 | 19:16

Grőssling napsal(a):

Hvížďala napsal :
Kdo nás víc ohrožuje: Írán nebo Rusko?

a také

Závěr je proto očividný: Větší jistotu mohou mít Evropané a celá naše civilizace jen tehdy, když zásadně sníží spotřebu ropy i zemního plynu. Tomu ale zase i v Evropě silně brání ropná a plynárenská lobby. Nejvíc tedy ohrožujeme jako vždy sami sebe a naši protivníci to moc dobře vědí a s tím i počítají.

Tak nejvíce nás ohrožují pisálkové jako Hvížďala, neprofesionální žvatlalové.

V obchodě nejsou protivníci Hvížďalo, protivníci jsou strany v těžkém sporu, nebo válce. V obchodě jsou jenom partneři, jenom partneři. Protivníci spolu neobchodují.
28. 01. 2012 | 19:24

hovorka11 napsal(a):

Ne Írán, ale tohle je terorismus a příprava k válce, kterou se zakryje i rozpad vynucený tištěním EUR, který bude muset následovat:

USA v tichosti zvýšily limit zadlužení:
28. 1. 2012 Senát Spojených států v tichosti a za mizivého zájmu médií (v porovnání s tím, co se kolem podobného kroku dělo loni v létě) zvýšil limit celkového zadlužení na 16,4 biliónu dolarů. Jak dlouho tento limit vydrží? Vypadá to tak na konec letošního roku, v případě nepříznivého vývoje bude dosažen ještě před listopadovými prezidentskými volbami.
28. 01. 2012 | 19:25

Béda napsal(a):

Občan,

28. 01. 2012 | 19:16

To sice částečně pravdu, ale v podstatě šlo o reakci v předstihu na založení VS v r.1955. Američtí stratégové již tehdy věděli, čeho jsou ti zákeřní Rusové schopni. SSSR dokonce USA hned po vyzkoušení JZ na polygonech v Hirošimě a Nagasaki donutil k přijetí směrnice, která plánovala preventivní odstrašující jaderné napadení největších měst SSSR, posléze rozšířeno o státy VS a Čínu. Kvůli útočnosti Rusů museli USA začít v předstihu rozmisťovat své JZ v Evropě. Již tehdy předpokládali, že by lstiví Rusové mohli začít rozmisťovat své JZ na Kubě.

Obrana přece musí být aktivní.

PS: podobně jednají i nyní. V okolí ruských i íránských hranic. Situace je o to horší, že USA spotřebovávají 40% světových zdrojů, které bohužel leží většinou na cizích územích. Proto musejí majitelům pomoci demokraticky s kontrolou těžby a distribuce. Bez nich by to Íránci nezvládli. Navíc taky odmítají používat v obchodních stycích americké platidlo a to se ve slušné společnosti rozhodně nenosí. Proto musejí být kultivovaně přinuceni k nápravě. Zkusí se tradiční embargo, které by v ideálním případě mohlo skončit hladomorem dětí tak jako v Iráku, v horším případě preventivním humanitárním jaderným úderem na domnělé výrobny a sklady jaderných zbraní.
28. 01. 2012 | 19:30

hovorka11 napsal(a):

Ještě k Líbyi:
Nedávno jsem poslal Lékařům bez hranic 500,-Kč na pomoc zraněným v Líbyi z bombardování (byla tam velká spoušť mezi civilním obyvatelstvem i s dětmi z britského bombardování, tak jsem k složence napsal: "na pomoc obětem teroristických útoků NATO").
Zase přišla další složenka, tak jsem jim napsal, že posílám naposledy, protože lékaři nebrání vzniku, ale "pouze" zmírňují důsledky.
Dnes už lékaři z Líbye odcházejí, protože překotně uznaná vláda teroristických skupin mučí sympatizanty bývalé éry a nutí lékaře, aby je před dalším mučením a popravou dali do "schopného stavu". Naše propagátory "osvoboditelů to nezajímá, jen ta česká URNA je mi záhadou, koho tam má na mušce (v Íráku je chytili a vyhodili).
V Líbyi tak zbylo pouze hlídání dodávek ropy ozbrojenými vojáky z USA a NATO. Ať si ta rozkradená Líbye dělá co chce, hlavně že žoldáci mají v rokou ropnou kořist, už ani zelené kadáfovské vlajky jim přestali vadit, hlavně že jsou u pramene.

Tento stav by nastal i v Íránu po vítězství "osvoboditelů". Jaderný program je jen další umělou záminkou na cestu k ropě.
28. 01. 2012 | 19:52

Béda napsal(a):

Dovětek,

vzhledem k rozmístění vojenské síly jsou USA jediným státem se kterým má Írán společné všechny své hranice (na zemi i na vodě).
28. 01. 2012 | 19:52

Občan napsal(a):

To Béda:

Jasný, samozřejmě máte pravdu. Prevence je přece hrozně důležitá, to ví každá úča z MŠ.

Bédo, ve slušné společnosti se přece neříká "přinuceni", ale "přesvědčeni" - DEMOKRATICKY. A na základě embarga, eventuálně prevence v podobě HUMANITÁRNÍHO bombardování, se SVOBODNĚ rozhodnou, že to vlastně chtějí dělat "po našem".
Kurňa, přece zrovna Vás nebudu učit newspeak!
28. 01. 2012 | 19:57

hovorka11 napsal(a):

Výstižný popis praktik USA od jednoho diskutéra odjinud:

Kdyby zli komuniste tiskli penize podle svych potreb jako FEDzimbbawe a donutili svet tyto penize akceptovat silou svych jadernych zbrani jako usa, vyhrali by jakoukoliv soutez !

Jenze oni hlupaci zili jen z toho co vytvorili lide a proto se dopustili nejvetsiho zlocinu, nechali nasim hodnym vzdelanym , nejlepsim hospodarum penize a majetek jen na prvnich 10let jejich hospodareni = rozkradani.

Kdo jeste nechape politiku USA ?
Natisknu, vyvezu mimo USA abych nevytvarel domaci inflaci a v cizine za potištene papirky nakupuji vse co potrebuju, tedy zadarmo, ropu, zbozi, suroviny a ve finale jim pitomci i outsourcuji sluzby.
Komu se to nelibi a nechce USD, toho humanitarne vybombardujeme nebo zavrazdime
Thats all, to je kapitalismus a zahranicni politika hegemonie dolaru.
28. 01. 2012 | 20:13

Sláma napsal(a):

Nejvíce naši civilizaci ohrožují námi volení představitelé. Posledním excesem byla neokoloniální válka v Libyi. Výsledkem je posílení vlivu islamistů. Nyní reálně hrozí, že se splní staletý sen wahabitů (hnutí, které v současné době vládne v Saudské Arabii) o vybudování jednotného arabského chalífátu od Eufratu až po Gibraltar. A toho bychom se měli bát nejvíce!
28. 01. 2012 | 20:20

Gerd napsal(a):

Kdo nás víc ohrožuje: Írán nebo Rusko? Ani jeden, nejvíce nás ohrožuje česká vláda, prezident a parlament. Írán i Rusko tpo moc dobře vědí, tak proč by nás ohrožovali? Ještě by nás tím ohrožením mohli zachránit.
28. 01. 2012 | 20:46

Martin Konvička napsal(a):

Ani jední, ani druzí - Konflikt 21. století se totiž nevede mezi státy a vládami.
A ti, kdo tahají za delší konec provazu, bydlí v Brusel-Mollenbecku a Berlin-Kreuzberku, a jmenují se Ahmed nebo Abdul, a zdálky vůbec nevypadají jako vojáci nepřítele.
Ale ještě víc "nás" ohrožuje naše vlastní ne-morálka a ne-politika, v tom má místní hovorkovská bojůvka pravdu.
28. 01. 2012 | 20:54

převoř napsal(a):

Navrhuju všem těm, kdo zde pod újmou Západu (za jehož součást se snad nadále teoreticky považujeme) tak bezmezně trpí, kdo nemohou vystát jeho zločineckou povahu, aby se neprodleně odstěhovali do svých vysněných zemí, nejlépe do Ruska či Íránu. Podle všeho jim tam bude lépe a těm zbylým, kdo nadále ten strašný západ mají rádi, také.
28. 01. 2012 | 21:03

ghándí napsal(a):

hovorka11,
izrael musí mít atomovou bombu. je v obklíčení muslimů, kteří proti němu začali už dvě války. já si myslim, že iránské vedení je dostatečně šílené, aby tu atomovou bombu použili. to by znamenalo masivní atomovej utok USA na irán a miliony mrtvejch. takže já si myslim, že je především v zájmu iránců, aby se iranským ajatoláhum do rukou abomba nedostala. staší maličkost, zautočit na centrifugy. to je v možnostech američanů. měli by to udělat.
28. 01. 2012 | 21:08

OECD napsal(a):

http://finweb.hnonline.sk/index.php?article%5Bid%5D=54485860&p=kP0000_d&srv1%5Baction%5D=vote&srv1%5Banswer_id%5D=1212990

tabuľka nádherne ilustruje,
čo na tomto svete nie je v poriadku
28. 01. 2012 | 21:17

veverka napsal(a):

Největším nebezpečím jsou zfanatizovaní politruci jako je Hvížďala. Naštěstí jak si tak pročítám diskuzi už jim to baští jen několik málo pomalejších jedinců.
28. 01. 2012 | 21:43

Bestia Triumphans napsal(a):

Béda napsal: "Čím více jádra, tím více bezpečí"
Opravdu?
I v rukou takových nečitelných režimů jako Írán?

A Izrael je nevyzpytatelný? Ale no, tak, jeho prvořadý zájem je stále stejný - zajistit si svou existenci. To už dávno ví každé malé dítě, Bédo.
I ruská politika je čitelná.
Ale režimy typu Íránu?
Kdo tam vlastně ve skutečnosti rozhoduje?
Víte to?
28. 01. 2012 | 22:14

donal napsal(a):

ghándí je totalně mimo mísu
28. 01. 2012 | 22:25

donal napsal(a):

to je špina použivat nic ghándí a psat toto:

ghándí napsal(a):
já jsem pro na irán zautočit, protože to jsou náboženský fanatici. ani ruský bolševici nebyli tak nebezpečný, protože ti nevěřili na posmrtný život v ráji a báli se o kejhák.
lidská hyena pod nikem ghándí je obyčejný valečný štváč na rozdíl od pravého nositele jména Ghándí který byl proti jakemukoli násilí.
28. 01. 2012 | 22:53

gaia napsal(a):

donal

to bude asi tím, že ten Mahátmá byl Gándhí

a ten Ghándí, jak jsem vygooglovala je nějaká kobyla

http://jkbohuslavice.blog.cz/0912/neni-ghandi-jako-gandhi
28. 01. 2012 | 22:58

ghándí napsal(a):

donal,
já jsem pro utok na centrifugy, což je zařízení pod zemí a civilistů se to nedotkne. naopak si myslím, že to ušetří spoustu životů. pokud budou mít ajatoláhové jadernou bombu, tak to muže vest ke katastrofě.
28. 01. 2012 | 23:03

donal napsal(a):

co to meleš toto jsi napsal

ghándí napsal(a):
já jsem pro na irán zautočit, protože to jsou náboženský fanatici. ani ruský bolševici nebyli tak nebezpečný, protože ti nevěřili na posmrtný život v ráji a báli se o kejhák.

jen pro tvou informaci do iranu se stejně pujde ale ne kvuli nejakym jaderným bombam o kterých melou zapadní media ale kvuli hegemonii dolaru a jen kvuli tomu kvuli ničemu jinemu s krytím dolaru ropou stojí a padá USA takže bud bude napaden iran nebo USA bankrotují
28. 01. 2012 | 23:12

ghándí napsal(a):

donal,
já vim, co jsem napsal. jsem pro zautočit na irán. na jeho centrifugy. čemu na tom nerozumíš? jak mužeš zrovna ty vědět, proč se pujde na irán? vždyt ty tvoje teorie o dolaru jsou k smíchu
28. 01. 2012 | 23:20

ludo napsal(a):

serus ghandi
tak ta tu citam,neviem ci rozumies cobolsky co mam v pazi,lebo vidim,ze si velky kozmopolita , podla tvojho pisma len hovniar.
nevies kuratu hlavu odrubat a uz by si bombardoval nejake centrifugy,lebo tam nikto nebude to zostane len kopa srotu.
humanista to si perfektny chces setrit zivoty,jak ja takych primitivou nenavidim,ja som len cobolskej buran,kurnik vies ty kolko ma hlavic chazar na sinaji,ked sa ich kennedy pytal,co robia v negeve,tak hovorili odsolovacie zariadenia na pitnu vodu,potom kennedy zmizol,vidim,ze tu palici mas nie zle vygumovanu a mozno mas aj titul,ktory ta neopravnuje bombardovat,ty chod sadnut do UN a sir demokraciu made in sion brothers vole,dej si chleba se sadlem a kush lebo ma taky vedia nastartovat na max.
28. 01. 2012 | 23:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 01. 2012 | 23:29

ludo napsal(a):

bestia triumphans
vidim,ze ty mas jasne vsetko precitane,kto je citatelny na tom svete a kto na odstrel,zidia,co chrania tu svoju zem ta im patri,ako mne papua new guinea,porovnaj DNA chazarikov od donu s ostatkami bojovnikov z masady,zidky z iranu,ci jordanska maju pravo na sinaj a nie nejaka holota od donu,ked som dristal s buducimi rabi v najvacsej yeshiva vedia lepsie po rusky,ako jidis,chod si strelit s ghandim do iranu,objednam ty casopis soldiers of fortune,hoci posta bude stala viac,ako casopis,ale aby si bol najlepsi magorik hnupe.
stejskal nemazat,dodrziavat chartu ludskych prav a status politickeho,ktory sa na mna vztahuje comprende?
28. 01. 2012 | 23:41

schaba napsal(a):

USrael.
29. 01. 2012 | 00:03

schaba napsal(a):

Tak tupou otázku jsem nečetl dvacet let,tak blbě se ptali kdysi komunisti.1/kdoje váš oblíbený prezident?2/Proč je to Gustáv husák?Bravo pěvče.....
29. 01. 2012 | 00:09

ghándí napsal(a):

ludo,
já považuju irán za větší hrozbu než irák, afganistan a libyi. a pokud američani napochodovali do iráku s celou armádou a změnili tam režim, což bylo podle mýho názoru skoro zbytečný, tak nechápu, proč neprovedou útok na jedno vojenský zařízení, ve kterym irán evidentně podle zprávy MAE vyrábí jadernou bombu. nechápu ten nepoměr přístu k libyi a iránu. kadáfí žadný zbraně hromadnýho ničení neměl, ani nepodporoval terorismus. já si nemyslim, že je nutný irán okupovat nebo bombardovat iránský města. bavíme se tady o jednom tajnym komplexu, kterej by američani dokázali zlikvidovat třema motherbombama. namístoto toho američani brání izraeli v provedení útoku.
29. 01. 2012 | 00:15

ghándí napsal(a):

imbecilum, jako jste vy ,který dokážou jenom něco kvičet proti americe a izraeli, nedojde, že irán vyvyjí rakety schopné nest jaderný hlavice a schopné zasáhnout evropu. a pokud tam dojde k nějakýmu konfliktu, tak jsou ti pošahanci schopní to odpálit.
29. 01. 2012 | 00:24

sasa napsal(a):

zbabele ghandi: ty by jsi se hodil do nasi vlady, ktera ma lez jako pracovni nastroj mel by jsi se pejmenovat, abysi nedelal jmenovci ostudu
29. 01. 2012 | 00:28

jája napsal(a):

ghándí - nauč se pravopis, to tě v pomocný neučí?
29. 01. 2012 | 00:43

divnynarod napsal(a):

Úplný text projevu íránského prezidenta Ahmadínežáda na Valném shromáždění OSN
28.9.2011
New York, 22. září 2011
Ve jménu boha soucitného a milosrdného
Všechna chvála Alláhovi, pánu vesmíru, a mír a požehnání našemu Pánu a prorokovi Mohammadovi, jeho vznešeným společníkům a všem božským poslům.
________________________________________
„Ach, bože, urychli příchod imáma al-Mahdiho a dej mu dobré zdraví a dopřej vítězství, a učiň nás jeho následovníky, jakož i ty, kteří uznají jeho legitimnost.“
Pane prezidente,
Excelence,
Dámy a pánové,
Jsem vděčný všemohoucímu Alláhovi, který mi, opět, poskytl příležitost stanout před tímto světovým shromážděním. Mám to potěšení vyjádřit své upřímné poděkování jeho excelenci Josephu Deissovi, prezidentu šedesátého šestého zasedání, za jeho obrovskou snahu během svého funkčního období. Také bych rád poblahopřál jeho excelenci Nassirovi Abdulaziz Al-Nasserovi k jeho zvolení prezidentem šedesátého šestého zasedání OSN, a přeji mu úspěch.
Dovolte mi věnovat chvilku na počest všech těch, kdo přišli o život minulý rok, obzvláště obětí tragického hladomoru v Somálsku a ničivých záplav v Pákistánu. Vyzývám všechny, aby navýšili svoji pomoc zasaženým obyvatelům těchto zemí.
V předešlých letech jsem mluvil o různých globálních záležitostech a o potřebě provést zásadní změny v současném mezinárodním řádu.
Dnes, vzhledem k mezinárodnímu vývoji, se pokusím analyzovat současnou situaci z jiného úhlu.
Jak všichni víte, nadvláda a nadřazenost lidských bytostí ve vztahu ke všem ostatním stvořením spočívá v samotné povaze a pravdě lidstva.
Co je božský dar a projev ztělesnění božského ducha:
- Víra v boha, který je neustálým tvůrcem a plánovačem celého vesmíru.
- Projevování soucitu ve vztahu k ostatním, velkorysost, hledání spravedlnosti a udržování integrity jak ve slovech, tak v činech.
- Hledání důstojnosti, aby se dosáhlo vrcholu dokonalosti, usilování o povýšení materiálního a spirituálního statutu člověka a touha po naplnění svobody.
- Vzdorování útlaku, korupci a diskriminaci, na rozdíl od podporování utlačovatelů.
- Hledání štěstí a trvalé prosperity a bezpečnosti pro všechny.
- To jsou některé projevy společných božských a lidských atributů, které lze jasně pozorovat v historických aspiracích lidských bytostí a které se odráží v dědictví našeho umění a literárních děl, jak v próze, tak poezii, a sociálně-kulturních a politických hnutích lidských bytostí během historie.
- Všichni božští proroci a sociální reformátoři vyzývali lidské bytosti, aby kráčely touto spravedlivou cestou.
- Bůh dal lidstvu důstojnost, aby povýšilo svůj statut a ujalo se role na Zemi jako jeho nástupce.
Drazí kolegové a přátelé:
Je živě jasné, že navzdory všem historickým úspěchům, včetně vytvoření OSN, které byly produktem neúnavné snahy svobodomyslných a spravedlnost hledajících jedinců, jakož i mezinárodní spolupráce, lidská společenství svá vznešená přání a aspirace ani zdaleka nenaplňují.
Většina zemí na světě je nespokojena se současnými mezinárodními poměry.
A navzdory obecné touze a snaze prosadit mír, pokrok a bratrství, války, masově vraždění, široce rozšířená chudoba a sociálně-ekonomické a politické krize nadále porušují práva a suverenitu zemí a nechávají za sebou nenapravitelné škody na celém světě.
Přibližně tři miliardy lidí na světě žijí s méně než 2,5 dolary na den, a více než miliarda lidí žije bez toho, aby měla denně aspoň jedno dostačující jídlo.
40% nejchudší populace světa se dělí o pouhých 5% globálních příjmů, zatímco 20% nejbohatších lidí se dělí o 75% celkových globálních příjmů.
V důsledku chudoby umírá ve světě každý den více než dvacet tisíc nevinných a strádajících dětí.
80% finančních zdrojů ve Spojených státech je kontrolováno 10% populace této země, zatímco pouhých 20% těchto zdrojů přináleží 90% populace.
29. 01. 2012 | 01:26

divnynarod napsal(a):

Pokr!
Jaké jsou příčiny a důvody těchto nerovností? Jak lze takovou nespravedlnost zmírnit?
Ti, kteří ovládají a řídí centra globální ekonomické moci svalují vinu na aspirace lidí, náboženství a na to, že se vydali cestou božských proroků, nebo na slabost zemí a špatný výkon řady skupin nebo jedinců. Tvrdí, že pouze jejich názory, přístupy nebo recepty mohou lidstvo a světovou ekonomiku zachránit.
Drazí kolegové a přátelé,
Nemyslíte, že základní příčinu problémů je třeba hledat v panujícím mezinárodním řádu, nebo ve způsobu, jakým je svět řízen?
Rád bych upřel vaši laskavou pozornost na následující otázky:
- Kdo násilně unesl desítky milionů lidí z jejich domovů v Africe a dalších regionech světa během temného období otroctví a udělal z nich oběti své materialistické hrabivosti?
- Kdo vnutil tomuto světu kolonialismus na více než čtyři století? Kdo okupoval území a masivně plundroval zdroje ostatních zemí, ničil talenty a odcizoval jazyky, kultury a identity národů?
- Kdo vyvolal první a druhou světovou válku, ve kterých bylo zabito sedmdesát milionů lidí a stovky milionů byly zraněny nebo připraveny o domov? Kdo vytvořil války na Korejském poloostrově a ve Vietnamu?
- Kdo uvrhl, prostřednictvím podvodů a pokrytectví sionistů, Palestince a země tohoto regionu do více než šedesáti let války, bezdomovectví, teroru a masového vraždění?
- Kdo desítky let uvaloval a podporoval vojenské diktatury a totalitní režimy na asijské, africké a latinsko-americké země?
- Kdo použil atomovou bombu proti bezbranným lidem a nahromadil tisíce hlavic ve svém arzenálu?
- Čí ekonomika se spoléhá na vedení válek a prodávání zbraní?
- Kdo vyprovokoval a povzbuzoval Saddama Husseina, aby napadl a vnutil osmiletou válku Iránu, a kdo mu pomáhal a vybavil ho chemickými zbraněmi, které použil proti našim městům a lidem?
- Kdo použil záhadný incident z 11. září jako záminku pro útok na Afghánistán a Irák – a v těchto dvou zemích zabil, zranil a připravil o domov miliony lidí – s konečným cílem dosáhnout nadvlády nad Středním východem a jeho ropnými zdroji?
- Kdo zrušil Breton-woodský systém a natiskl biliony dolarů, nekrytých zlatými rezervami nebo ekvivalentní měnou? Krok, který spustil inflaci na celém světě a jehož smyslem bylo ukořistit ekonomické příjmy ostatních zemí.
- Vojenské výdaje jaké země přesahují ročně tisíc miliard dolarů, převyšujíc tak vojenské rozpočty všech ostatních zemí na světě dohromady?
- Jaké vlády jsou nejzadluženější na světě?
- Kdo ovládá politiku vytvářející struktury světové ekonomiky?
29. 01. 2012 | 01:28

divnynarod napsal(a):

Pokr!
Nepodkopávají bomby umístěné na uvedených základnách bezpečnost ostatních zemí?
Dámy a pánové
Hlavní otázkou je hledání základní příčiny takového přístupu.
Primární důvod by měl být spatřován ve víře a tendencích elity.
Shromáždění lidí v rozporu s vnitřními lidskými instinkty a dispozicemi, kteří také nevěří v boha a v cestu božských proroků, nahrazují nebeské hodnoty jejich touhou po moci a materialistických cílech.
Pro ně má smysl pouze moc a bohatství, a jakákoliv snaha se musí soustředit na tyto nekalé cíle.
Utlačované národy nemají žádnou naději, že obnoví nebo ochrání svá legitimní práva proti těmto mocnostem.
Tyto mocnosti usilují o svůj pokrok, prosperitu a vážnost prostřednictvím ožebračování, ponižování a likvidace ostatních.
Považují se za nadřazené vůči ostatním a domnívají se, že mají zvláštní privilegia nebo oprávnění. Nemají k ostatním žádný respekt a snadno poručují práva všech zemí a vlád.
Prohlašují se za nezpochybnitelné poručníky všech vlád a zemí, prosazují to prostřednictvím zastrašování, výhružkami a silou a zneužíváním mezinárodních mechanismů. Prostě porušují všechny mezinárodně uznávané dohody a pravidla.
Trvají na vnucování svého způsobu života a víry ostatním.
Oficiálně podporují rasismus.
Oslabují země prostřednictvím vojenských intervencí a ničí jejich infrastrukturu, aby vyplundrovali jejich zdroje a učinili je ještě závislejšími.
Zaseli semena nenávisti a nepřátelství mezi národy a lidi různých přesvědčení, aby jim zabránili naplnit jejich cíle u vývoje a pokroku.
Všechny kultury, právní subjekty, životy, hodnoty a bohatství zemí, ženy, mládež, rodiny, jsou obětovány jejich hegemonistickým tendencím a inklinaci k zotročení a porobení ostatních.
Pokrytectví a podvody jsou dovoleny, aby se zajistily jejich zájmy a imperialistické cíle. Pašování drog a zabíjení nevinných lidských bytostí je při prosazování takových ďábelských cílů dovoleno také. Navzdory přítomnosti NATO v okupovaném Afghánistánu tam došlo k dramatickému nárůstu produkce nezákonných drog.
Netolerují žádné otázky nebo kritiku, a místo aby předkládali důvody svých porušování, vždy se staví do pozice žalobce.
Pomocí jejich sítě imperialistických médií, která jsou pod vlivem kolonialismu, vyhrožují všem, kteří zpochybní holokoust a 11. září, sankcemi a vojenskými akcemi.
29. 01. 2012 | 01:29

divnynarod napsal(a):

Pokr!
Vloni, když bylo předstoupeno s potřebou vytvořit fakta hledající tým, který by důkladně vyšetřil skryté elementy zapletené do incidentu 11. září – myšlenkou, která je také podporována všemi nezávislými vládami a zeměmi, jakož i většinou lidi ve Spojených státech – jsem se já osobně a má země dostali pod tlak a výhrůžky vlády Spojených států.
Místo aby vytvořili fakta hledající tým, zabili údajného hlavního pachatele a hodili jeho tělo do moře.
Nebylo by racionální přivést hlavního pachatele před spravedlnosti a otevřeně ho soudit, aby se identifikovaly prvky stojící za bezpečným prostorem pro útočící letadla, aby mohla zaútočit na věže WTC?
Proč nebylo dovoleno předvést ho k soudu, aby pomohl identifikovat ty, kteří vytvořili teroristické skupiny a přinesli do regionu války a další utrpení?
Existují nějaké utajované informace, které musí být udrženy v tajnosti?
Považují sionismus za posvátnou teorii nebo ideologii, a jakékoliv otázky týkající se samotných základů a historie jsou jimi zatracovány jako neodpustitelný hřích. Nicméně podporují a umožňují rouhání a inzultování vír ostatních božských náboženství.
Drazí kolegové a přátelé.
Skutečná svoboda, spravedlnost, důstojnost, blahobyt a trvalá bezpečnost jsou právem všech zemí.
Těchto hodnot nelze dosáhnout ani spoléháním se na současný neúčinný systém světového vládnutí, ani prostřednictvím intervencí světových arogantních mocností a hlavní děl sil NATO.
Tyto hodnoty mohou být realizovány pouze za nezávislosti a uznání práv ostatních, a prostřednictvím harmonie a spolupráce.
Existuje nějaký způsob, jak se vypořádat s problémy a výzvami zakořeněnými ve světě za použití převládajících mezinárodních mechanismů nebo nástrojů, aby bylo možné lidstvu pomoct dosáhnout jeho dlouhodobé snahy o mír, bezpečnost a rovnost?
Všichni ti, kteří se pokusili zavést reformy, zatímco zachovávali existující normy a tendence, selhali. I cenná snaha hnutí nezúčastněných a Skupiny 77 a 15, jakož i některých prominentních jedinců, prosadit zásadní změny selhala.
Vládnutí a správa světa si vyžaduje zásadní reformy.
Co je třeba udělat nyní?
Drazí kolegové a přátelé
Je třeba odhodlané snahy a rozhodnutí vytvořit prostřednictvím kolektivní spolupráce nový plán, na základě principů a samotných základů univerzálních lidských hodnot, jako monoteismus, spravedlnost, svoboda, láska a hledání štěstí.
Myšlenka vytvořit OSN stále zůstává velkou a představuje historický úspěch lidstva. Jeho význam je třeba docenit a jeho možnosti musí být použity pro naše vznešené cíle v co největším rozsahu.
Neměli bychom umožnit, aby se organizace, která je odrazem kolektivní vůle a sdílených aspirací společenství národů, odchýlila od svého hlavního kurzu a hrála do rukou světových mocností.
Je třeba připravit nápomocné základy pro zajištění kolektivní účasti a zapojení zemí do snahy prosadit trvalý mír a bezpečnost.
Sdíleného a kolektivního řízení světa musí být dosaženo ve skutečném smyslu a musí být založeno na výchozích principech zakotvených v mezinárodním právu; a spravedlnost musí sloužit jako kritérium a základ všech mezinárodních rozhodnutí nebo akcí.
Všichni bychom měli uznat fakt, že neexistuje žádný jiný způsob, než sdílené a kolektivní řízení světa, abychom skoncovali se současnými zmatky, tyranií a diskriminací na celém světě.
To je skutečně jediná cesta k prosperitě a blahobytu lidské společnosti, což je platná a živá pravda.
Zatímco člověk uzná výše uvedenou pravdu, měl by poznamenat, že to nestačí a že v to musíme ještě věřit a při realizaci nešetřit námahou.
29. 01. 2012 | 01:30

divnynarod napsal(a):

Pokr! Závěr i pro ty nejvíce POMATENÉ KOLABORANTY systému ZLA !!Drazí kolegové a přátelé
Sdílené a kolektivní řízení světa je legitimním právem všech národů, a my jako jejich zástupci máme povinnost jejich práva bránit. Ačkoliv některé mocnosti se neustále pokouší veškeré mezinárodní úsilí, namíření na prosazení kolektivní spolupráce, mařit, musíme posílit svoji víru v dosažení tohoto cíle, nastolení sdílené a kolektivní spolupráce na řízení světa.
OSN bylo vytvořeno, aby umožnilo účinnou účast všech zemí v mezinárodních rozhodovacích procesech
Všichni víme, že tento cíl zatím nebyl naplněn, kvůli absenci spravedlnosti v současných řídích strukturách a mechanismech OSN.
Složení Rady bezpečnosti je nespravedlivé a nepoměrné. Proto jsou změny a restrukturalizace OSN považovány za základní požadavek zemí, kterým se musí zabývat Valné shromáždění.
Během loňského zasedání jsem zdůraznil význam této záležitosti a vyzval jsem k tomu, aby bylo toto desetiletí vyhlášeno za desetileté sdíleného a kolektivního globálního řízení.
Rád bych nyní svůj návrh znovu zopakoval a jsem si jistý, že prostřednictvím mezinárodní spolupráce oddaných a pracovitých světových vůdců nebo vlád, a prostřednictvím trvání na spravedlnosti a podpoře všech ostatních zemí, můžeme urychlit vytvoření společné zářné budoucnosti.
Toto hnutí je zcela jistě na správné cestě a je příslibem slibné budoucnosti pro lidstvo.
Budoucnosti, která bude vytvořena, když lidstvo vykročí na cestu božských proroků a spravedlivých, pod vedením imáma al-Mahdiho, nejvyššího spasitele lidstva a dědice všech božských poslů, vůdců a čistého výtvoru našeho velkého proroka.
Vytvoření dokonalé a ideální společnosti, s příchodem dokonalé lidské bytosti, která skutečně a upřímně miluje všechny lidské bytosti, je zaručeným slibem Alláha.
Přijde spolu s Ježíšem Kristem, aby vedli milovníky svobody a spravedlnosti a vymýtili tyranii a diskriminaci a přinesli znalosti, mír, spravedlnost, svobodu a lásku do celého světa. Předloží každému jedinci všechny krásy světa a všechny dobré věci, které lidstvu přinesou štěstí.
Dnes se národy probudily, a za rostoucího uvědomění veřejnosti již nebudou podléhat útlaku a diskriminaci.
Dnes je svět, více než kdy jindy, svědkem širokého probouzení v islámských zemích, v Asii, Evropě a Americe. Tato hnutí každým dnem rostou a získávají vliv pro přikročení k realizaci spravedlnosti, svobody a vytvoření lepších zítřků.
Náš velký národ je připraven podat si ruku s ostatními národy a vypochodovat na tuto krásnou cestu v harmonii a v souladu se sdílenými aspiracemi lidstva.
Vzdejme úctu lásce, svobodě, spravedlnosti, znalostem a zářné budoucnosti, která lidstvo čeká.
29. 01. 2012 | 01:32

Bilderberg napsal(a):

USA nebo Izrael?
29. 01. 2012 | 04:34

anti politik napsal(a):

Nejvíc nás ohrožují blogere, breptalové vašeho typu!!
29. 01. 2012 | 06:45

vasja napsal(a):

anti politik napsal(a):
Nejvíc nás ohrožují blogere, breptalové vašeho typu!!
-------------
A taky nestydatost pravdolásek z veřejnoprávního rozhlasu, že za tyhle keci panu Hvížďalovi posílaj naše prachy.
Tohle je prachobyčejný tunelování.
29. 01. 2012 | 06:59

plk. Kurvice napsal(a):

Hvížd´alo, zapomněl jsi ještě na Kubu a Koreu, jako hlavní hrozby naší bezpečnosti, Ukrajinu, Bělorusko a Srbsko. Chceš tím článkem nejspíše říci, že je tedy přítomnost amerických okupačních armád u nás nezbytná z hlediska naší energetické bezpečnosti. Takový už tu byl jeden, jmenoval se
Havel, a dva tu ještě zbyli – Vondra a Schlafenberg.Ještě je jich tu několik, co by to bývali radí podepsali, ale nikdo je k tomu nepozval a tak ted‘ zde otravují ovzduší.
Hvízdalo, jak dlouho jsi bral apanáž od CIA během svého pobytu v Německu v emigraci? Kbyby vyšel Cibulkův zaznam agentů CIA v ČR, schválně, byl bys tam?
29. 01. 2012 | 08:02

Yosif K napsal(a):

PANE HOVORKA, UTOCITE HEZKY na Fed za prislisny narust penezni zasoby, Nicmene v USA zatim nemaji inflaci, s bozi pomoci snad sve hospodarstvi nejak zvladnou - specielne pujde-li od valu socializujici Obama. Chce to jen trosicku omezit prebujele socialni programy, aby lide zase museli poradne maknout. S narustem mezd v Cine a stagnaci mezd v USA se uz cast vyroby presouva zpet z Ciny do ameriky.

Ve svem rozhorceni nad tiskem inflacnich penez byste neml zapomenout na hnupske "antiimperialisticke" rezimy, ktere jako spravny totalitar neprestavate slepe obdivovat:
1) V Iranu je pres priliv petrodolaru okolo 90miliard US$ rocne jak nezamestnanost tak inflace okolo 20-30%. Socialni rozdily vetsi nez za zleho Shaha.
2) Ve venezuele je pres priliv petrodolaru okolo 60 milaird rocne jak nezamestnanost tak inflace okolo 20-30%. Proletari cekaji v dlouhych frontach na kurata ve statnich obchodech, statni obchopdy jsou vsak po vetsinou prazdne. Na volnem trhu je pro proletare p[rilis draho. Politicti "proletarsti" korytari si kupuji draha cizi auta z dovozu.
3) V Argentine bohate zemedelskou produkci je inflace okolo 25-30%. Vlada to popira, lide kteri se pokouseli publikovat sve vypocty inflace drepi ve vysetrovaci vazbe. McDonaldum bylo potichu zakazano prodavat hamburgery ve velikostech dle mezinarodnich standardu, aby tak casopis The Economist nemohl spocitat "hamburgerovy index" inflace.

Netreba podotykat, ze podobna bida a chaos by nastala i v CR kdyby se socani dostali k moci a pokouseli se splnit vsechny sliby, ktere nyni davaji prostoduchym proletarum.
29. 01. 2012 | 09:27

Jan Žura napsal(a):

USA, pane Hvížďalo, USA. Opět doplácíme na plány velmocí na ovládnutí světa cenou benzinu. USA se evidentně připravují na válku, potřebují zásoby PHM. Arabské státy by mohly zavřít kohoutky. A ještě jedno: Demokracie zvítězila v Lybii, teď to vítězství musíme platit. Díky, strýčku Same.
29. 01. 2012 | 09:33

Pavel napsal(a):

Pane Stejskal.Tu Vaši práci Vám vůbec nezávidím.Hrát si na četníka a mazat příspěvky a trávit tak spoustu času s vyhodnocováním příspěvků a následnou cenzurou usměrňovat který příspěvek se hodí či ne to musí opravdu bavit.Stojí Vám to za tu námahu?A ještě jednu věc mám na srdci.Když chci přidat příspěvek tak proč se ty dvě slova anglické- jak typicky české,přece žijeme v ČR,ne?-nedají napsat čitelněji?Mnohdy nejdou vůbec přečíst.
29. 01. 2012 | 09:35

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Výstižný popis praktik USA od jednoho diskutéra odjinud:

Kdyby zli komuniste tiskli penize podle svych potreb jako FEDzimbbawe a donutili svet tyto penize akceptovat silou svych jadernych zbrani jako usa, vyhrali by jakoukoliv soutez !

Jasny pane Hovorka - jeste napiste ze vas za totace nutili zli imperialiste k transakcim v US$ kdyz jste si chtel koupit tabacek nebo jeansy. Nebo jste racil za komunismu kourit Tarase Bulbu a marsirovat v prvomajovem puvodu v monterkach sovetske vyroby? Vypadate na to.
29. 01. 2012 | 09:36

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka - vy vypadate i na to, ze za nejlepsi auto na svete jste povazoval Moskvic. Skutecne je skoda ze po listopadu 1989 neudelali pro lidi vaseho razeni nejakou rezervaci.
29. 01. 2012 | 09:38

aga napsal(a):

To se musí Ahmadínežádovi nechat, jeho projev je čirá noblesa a souzvuk obsahu i formy. Je vidět, že vychází z kultury, jejíž hlavní modlou není lichva a kupčení.
29. 01. 2012 | 10:31

ghándí napsal(a):

hovorka11.
dolar se určitě nedrží jako rezervní měna silou amerických zbraní. státy brick by rádi zavedly jinou rezervní měnu, jenže přechod na jinou rezervní měnu není tak jednoduchá věc, jak si váš mongoloidní mozek možná myslí. ty státy mají ohromný dolarový rezervy a mohly by na tom hodně prodělat. co se týká měny, tak jediná země, která nedodržuje pravidla a poškozuje ostatní, je čína. kurz dolaru se řídí pouze nabídkou a poptávkou a americká vláda ani FED ho uměle nepodhodnocuje.
29. 01. 2012 | 10:38

Matematik +cenzor napsal(a):

Pane Yosif,
vy si asi zase myslite, nejlepsi kosmicke lode (raketoplany) jsou v USA ....
Pro lidi vaseho razeni by mela by zrizena rezervace.
Doporucuji navstevu USA a Ciny. Pak neni co resit.
Neudelali nekde soudruzi z USA chybu?
Časy se mění
Jsme mouchy nic víc a pavouk je čas,
ten do sítě času teď polapíl nás.
Je jemná jak mech a tenká jak vlas
a nikde z ní úniku není.
Do denního spěchu zní přísloví čas,
každý ví časy se mění.
Zda se mi to nebo je pravdou ze soudruch Hvizdala je jako ten povestny kul v plote?
29. 01. 2012 | 10:38

Matematik +cenzor napsal(a):

Pane ghándí mam pro vas sptnou zpravu,
vy jste nekdy slysel o tomto:
http://www.bbc.co.uk/news/business-16330574
Myslite, ze BBC jsou bolsevici?
Hadejte, proc vam mistni main st(r)eam tuto informaci nepredlozil?

Toto je jeden z duvodu, proc Stejskal a spol tak horuji pro cenzuru Internetu
29. 01. 2012 | 10:42

Zdislava napsal(a):

no, chystejte se,mudrlanti
voda uz se vari :-))

na realisticke ceny energii vsech forem > ceny energo vstupu do zemedelstvi a nasledne ceny hnojiv > ceny potravin,
a vlastne vseho dalsiho
etc etc etc
29. 01. 2012 | 10:58

Matematik +cenzor napsal(a):

Svoboda a demokracie v mezich zakona.
Japonsko a Cina (3 a 4 nebo 2 a 3 ekonomiky sveta podle toho jak nazirame na EU a to nam vysvetli hlavni pára main steam)uzavreli velmi nedavno dohodu, ze se vystrihaji dolaroveho rizika ve vzajemnem obchode ho nebudou uzivat.
Mozna jsou dulezitejsi zpravy jiste je ze velka vetsina vcetne tohoto cklanku jsou mene dulezite.
Dal jsem si toto do googlu a hledal.
Mozna jsem byl nedusledny, ale proste v nasich informacnich zdrojich jsem to nikde nenasel. Tedy krome nejakych otrapu mimo hlavni proud mavatek.

Vy kteri pevne trimate mavatko soudruha Hvizdali, jake je vase osobni vysvetleni pro to, ze jsme byli teto informace medialne usetreni?

Hvizdala jenz studoval medialni manipulaciu v Moskve a pak na druhe strane se mozna po nekolika letech vypravi novemu velkemu bratrovi do Ciny....Mozna uz to biologicky nestihne.

Vrazda, kradez a valka nejsou ani levicove ani pravicove. Tedy pokud to nenazirame dialekticky a v souvislostech.

Kdyz zacala prvni svetova valka, byla namesti v Breline, Londyne a Parizi nacpana k prasknuti dobrovolniky. Ne samozrejme v Praze. Davali uplatky za to, aby mohli byt odvedeni na frontu.... Brzo otevreli oci a pakm je rychle zavreli, navzdy.
Tuto polivku vam vari soudruch Hvizdala ted.
On uz z toho valecneho vlaku asi ze zvyku vytoupit nemuze nebo nechce.
Proc neni ani zminky o jadernych hlavicich statu Izrael (Buh bojuje)?

"Pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír"
Ministerstvo pravdy v romanu 1984 od George Orwella a Karel Hvizdala
29. 01. 2012 | 11:02

Karl von Bahnhof napsal(a):

Řekl bych, že víc než Rusko s Iránem dohromady nás ohrožují agresivní, pologramotní, státem privilegovaní nepracující jedinci sociálně nepřizpůsobivého typu.
Ostatně projděte se o půlnoci jakoukoliv obcí či městem v ČR a dejte nám pak vědět kolik asociálů z Vámi jmenovaných států projevilo zájem o vaši peněženku. Osobně tipuji že ani jeden. To ovšem neznamená, že domů přijdete s portmonkou a ve zdraví. Je už zkrátka jiná kapitola.... :-)))
29. 01. 2012 | 11:12

Admirál napsal(a):

ghándí - "co se týká měny, tak jediná země, která nedodržuje pravidla a poškozuje ostatní, je čína. kurz dolaru se řídí pouze nabídkou a poptávkou a americká vláda ani FED ho uměle nepodhodnocuje."

Každý se drbe, tam kde ho svědí. Čína upravuje kurz své měny, aby to pro ni bylo maximálně výhodné. Když to někomu nevyhovuje, nemusí s Čínou obchodovat. Tržní princip.

FEDD dělá jinými prostředky totéž. Neidelizejujete si ten FED příliš?
29. 01. 2012 | 11:36

Adam Moravec napsal(a):

Zakošerování Íránu se chystá už dlouho:

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Sami%C3%ABlova_sedma_obet_aneb_zakoserovani_Iranu.pdf
29. 01. 2012 | 11:58

ghándí napsal(a):

admirál,
FED nedělá totéž, kurz dolaru se řídí nabídkou a poptávkou. juan nikoliv.
29. 01. 2012 | 12:01

český maloměšťák napsal(a):

Pokud formulace a realné důsledky politiky nevedou k zmirňování a odstraňování utrpení - jde pouze o manipulace a lži, jak legitimizovat neschopnost, zákeřnost, psychopatičnost, asociálnost či kriminalitu - svoji a svých kumpánů. Což je velmi snadné pokud máte vliv na systémy, pomocí kterých se šíří informace. Čím je ten vliv /primární...majetkověprávní, sekundární...např. přes úvěry, dotace, represi/ na chování těchto systémů větší - tím je možno zjevné lži prezentovat jako pravdu a manipulaci zkreslit tak, že je přijímána jako rozumný popis skutečnosti.
Neboli - i demokratický systém je náchylný k tomu, že jej ovládne totalita - aniž by se změnil institucionální rámec a právní systém demokratického státu.
Totalita parciálního zájmu - tedy to, čemu se snažil zabránit už Kleisthenes.
Ten zájem spočívá ve snaze modelovat individuální vědomí i vědomí a duši davu a TÍMTO způsobem je řídit a kontrolovat.
Člověka nejlépe ovládnete tak, že bude chtít konat, vyžadovat - to, co po něm chceme.
Může k tomu dospět pod tlakem - ale i jakoby dobrovolně.
Druhý modus je lepší - protože je trvalejší....a multiplikuje se v rodině, v komunitě....
Malým krokemm na takové cestě /jak učinit lidi otroky parciálních zájmů určitých jedinců, skupin - způsobem nastíněným výše/je například i to, že se místo snahy o zmírnění a odstranění utrpení dětí...uvalí embargo na dodávku léků. A pak se vede veřejná debata o stupni efektivity této politiky ve vztahu k dosažení cílů, které se později ukážou jako chybné a okolnosti, které takovou morbidní politiku legitimizovaly - jako vylhané. Takové veřejné debaty - pokud se vedou v takovýchto kategoriích logických pojmů - mohou v horizontu generací...vytvořit z občanů formálně demokratického státu tlupu hloupých, snadno ovládatelných hovad.
Blahem hýkajících hovad, podotýkám.
29. 01. 2012 | 12:17

P. napsal(a):

Problém Iránu je v tom, že země je na seznamu invazí Pentagonu.
Wesley Clark: "Začneme Irákem a pak se přesuneme do Sýrie, Libanonu, Libye, Somálska, Súdánu a Iránu."
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=rozhovor-s-wesley-clarkem-byvaly-velitel-sil-nato-v%A0evrope&cisloclanku=2011100032

CNN utla živý rozhovor s vojákem mluvícím proti válce na podporu Rona Paula
http://www.youtube.com/watch?v=sOiV2LdxCTE
29. 01. 2012 | 12:44

Sutech napsal(a):

POkud tím nás myslíte celou evropu, pak je jasné, že daleko větší nebezpečí než Rusko, Irán a ČLR, představují tzv. OZE a zavírání jaderných elektráren, jejichž kapacita nění adekvátně nahrazována ani kapacitami přenosovými, ani kapacitami výkonovými napojenými do nadřazených rozvoden VVN, kam byly napojeny JE.
Jestli se nepletu po Evropě se "zázračně" objevují nová ložiska zemního plynu. Tedy neměl by být problém se zbavit závislosti na dovozu z RF.

to: český maloměšťák
Můžu vás odkázat na simulace, které dokazují, že provoz čistě na OZE je nemožný, v kombinaci s JE bez uhlí problematický.
http://proatom.luksoft.cz/?strana=2
http://proatom.luksoft.cz/?strana=1
projeďte si články chytrá energie a následující simulace.

to: Glosator
Samozřejmě, jádro je jediná rozumná cesta do budoucna, tedy dokud se nepodaří spstit a udržet v chodu fůzní elektrárnu. S využitím noživých reaktorů a přepracováním vyhořelého paliva, možná následném využití ADTT, by bylo možné získat dostatek energie pro pokrytí všech našich potřeb.
29. 01. 2012 | 13:00

Opakujte mantru KOMUNISTI JSOU ZLI napsal(a):

Kdo nás víc ohrožuje: Írán nebo Rusko?

Zcela jednoznacne USrael, stejne jako celeho sveta!!!
29. 01. 2012 | 13:07

ghándí napsal(a):

rusko nas rozhodně neohrožuje. putinova KGBmafie, si chce jenom mastit kapsy a mít klid. rozhodně nemají žádný zájem o nějaký střet s NATO. samozřejmě si hrají taky svojí velmocenskou hru, ale více méně si myslím, že putin není žádný psychopat, jako například ahmadinežád. irán je naprosto nevypočitalený režim.
29. 01. 2012 | 13:13

Da.Rock napsal(a):

Hvížďala a jeho tradiční stihomam: ohrožuje nás Rusko. Sice nám prodává plyn i ropu a kupodivu v něm nevládnou machometáni drženi u moci sebevražednými fanatiky, ale to je vedlejší - prostě Rusko je hrozba. Hvížďala má jasno a do deníčku s názvem "Jak jsem to natřel Putinovi" si s radostí udělal další čárku.
29. 01. 2012 | 13:20

Yosif K napsal(a):

Jan Žura napsal(a):
USA, pane Hvížďalo, USA. atd atd

Pane Zura, s tou Libyi se uklidnete. Vladli tam, vladnou tam, a budou tam vladnout muslimove, naic jeste mentalne zakotveni v kmenove spolecnosti. Nejaky bezkonfliktni demomkraticky vyvoj bez vrazd a muceni si mohl slibovat leda tak evropsky svaz islamofilu. Naivni lide jako Zora Hesova nebo profesionalni propagandiste jako pan SS. Jinak nikdo moc optimisticky nebyl.

Nova bandicka vladnouci Libyi bude samozrejme maximalisovat svuj zisk - prodavat s co nejmensimi prepravnimi naklady. Rolexky a zapadoevropske luxusni zbozi si oblibi urcite stejne rychle jako rodinka "poustniho askety" Gadaffiho.
29. 01. 2012 | 13:41

plk. Kurvice napsal(a):

tato převzaná teorie Hvížd´ali, že všechny země, které neskáčí tak, jak píská strýček Sam, nás ohrožují, je perverzní. Nejvíce nás však ohružují ty, co mají nejvíce ropy a plynu, v tom je zajímavá úměra. Je mi hanba za to, že nemáme svůj vlastní názor a svoji důstojnost jako stát, kdy na venek nás reprezentují prodejné děvky, které nebudu jmenovat, poněvadž bych byl vymazán.
29. 01. 2012 | 13:46

Admirál napsal(a):

Český maloměšťák v 29. 01. 2012 | 12:17 - PŘESNÉ!

Pan Hvížďala je jeden z vědomých manipulátoru. Plní "domácí úkoly", jak se sám odkopal.

Vyvolat obraz nepřítele, vyrvořit k němu nenávist mezi širokými masami, aby lid volal po jeho krvi.

Svinstvo. Brr.
29. 01. 2012 | 13:56

Yosif K napsal(a):

Matematik +cenzor napsal(a):
Pane Yosif,
vy si asi zase myslite atd atd.....

Pane matematiku - vy jste se mozna prepocital co se tyce blahodarneho vlivu sociku na materielni uroven lidstav.

Dokud byl v Cine socik, byl tam hladomor. Pote co zacali vyrabet pro USA fotaky a cvicky, GDP na hlavu tam za 30 let cinskeho kapitalismu (neumele predstirajiciho zbytky socialismu) stouplo na stonasobek. Sam velky Teng vysvetloval zavedeni burzy slovy: "Soudruzi - my ty statni podniky neumime ridit. Postupne je musime dat vsechny na burzu, aby je ridila burza." Taky rekl, ze napred musi zbohatnout nekteri, aby pozdeji mohli bohatnout i ostatni. Coz take az tak uplne neharmonuje s revem zdejsich levicovych soudruhu, aby se poradne zdanili darebaci, kteri se opovazujou vydelavat vice nez prumerny plat......

Nemyslite si ze nastal cas, aby levicaci prestali uvadet uspechy CLR jako uspechy planoviteho budovani socialismu? Ano - jedte se podivat do Ciny a hledejete tam nejaky socialismus. Nebo treba statni penze.... nebo treba bezplatne zdravotnictvi.... Hahaha... to se nahledate..... haha....
29. 01. 2012 | 14:14

Pepa napsal(a):

Pane autore, proč by nás mělo Rusko ohrožovat?
Vždyť tady máme pouze dluhy.
Co mají oni?
Suroviny.
Kdo koho potřebuje?
Jednou z příčin pádu Říma byly vysoké daně.
Co děláme?
Zvyšujeme daně.
Nemáme se bát sami sebe?
Nebudeme vítat barbary?
29. 01. 2012 | 14:15

Yosif K napsal(a):

Opakujte mantru KOMUNISTI JSOU ZLI napsal(a):
Kdo nás víc ohrožuje: Írán nebo Rusko? atd atd

Pane "opakujte mantru" - vase mantra buhuzel neni cela, takze je zavadejici. Uz Werich uvadel ze nejhorsi domluva je s blbcem. Komunisti jsou prevazne zli a blbi, nekteri vsak jsou hodni a blbi, coz je ale v konecnem vysledku temer nastejno.

Uplne nejblbejsi komunisti jsou vsak ti, kteri zazili kolaps "socialistickeho tabora" v roce 1989 a porad jim jeste v palici nedocvaklo, ze se jednalo o utopicky rezim, ktery mel oficielne vytcene uslechtile ale evidentne nemozne cile (beztridni spolecnost bez penez a bez statniho donucovani) a vytrvale poskozoval predevsim sve vlastni lidi.
29. 01. 2012 | 14:24

ludo napsal(a):

serus ghandi
vsetko je otazka pohladu,vnemov nadobudnutych zivotom a potom ich prevracanie v siske s moznostou konfrontacie v danych porovnaniach.
cely ten zasrany zivot tak robim a predstav si malokedy som sa mylil,co vobec nevychadzam ani deko ponad ramec ostatnych tu diskuterov,ci holoty,ktora vnima ten bozi svet,lebo v principe sa zhodujeme v jednej veci ,tazko nas nalakovat,pricom teba oblafme rohlikom.
do gazy ma demokraticka vlada israela nepustila,pre moju bezpecnost,aby som kurnik na vlastne oci videl tych teroristov,do iran staci zaplatit nejake do 40 U$D,usa poznam,ako sve boty a jedno viem na isto vacsina holoty co poznam v tom zasranom svete ma v sebe viac pohody,ako nenavisti,lez staci mala iskra a v kazdom z nich sa prebudi najhorsi vrah,toho sa bojim najviac,nasa historia neraz dokazala prebudit v ludoch zvieraci pud vrazdenia.
vzdy to bolo pre nejaku skupinu,ktora svoju nenazranost zakryvala bojom o slovodu,ci nejake ine dristy. jak ja nenavidim na smrt,ked sa s citom holoty niekto zahrava.
ty tiez tu uz vedies vojnu a presuvas fronty,raketove systemy,ci bobbardovacie letky B2 v north dakota,ci guam,lebo ti niekto nieco nabulikal,nemas sajnu,co je bolest,strach a beznadej,lebo jses vomezenej buran,ktory nic neprevraca v tej siske a nekuka po druhej holote,co zije na tom zasranom svete.
29. 01. 2012 | 14:33

Medikolog napsal(a):

Ghándí, Ghándí..."..nechápu, proč jim ty centrifogy nezničí..".. Proč jenom Iráncům a ne i Izraelcům? Proč pogrom.. na pošťáky? Nepřipomíná vám to něco?
29. 01. 2012 | 14:33

Béda napsal(a):

Yosif K,

jenom pro pořádek. Neměla by jít NATO chránit do Libye civilisty? (Před demokratickou vládou, kterou pomohlo instalovat?)
29. 01. 2012 | 14:40

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
"Kdyby zli komuniste tiskli penize podle svych potreb jako FEDzimbbawe a donutili svet tyto penize akceptovat silou svych jadernych zbrani jako usa, vyhrali by jakoukoliv soutez"
-----------
to není z mé hlavy, ale souhlasím s tím, pokud by místo světové měny dolar byl v té době rubl. Tak to totiž USA uplatňuje, proto je pro ně největší nepřítel ten, který odejde od dolaru, protože se stává nezávislý na rozkrádání touto měnou ve prospěch USA.
Je potřeba bezodkladně odejít od dolaru, protože veškerý "nárust výroby a důvera trhů" je založen na zadlužování USA, která už není a nebude schopna držet vyrovnaný rozpočet. Šíleně narůstajícím tempem tiskne dolary, aby strhla investory na sebe na úkor nás, kteří by jsme se okamžitě měli začít dolaru zbavovat a pak se chlubí "větším růstem".
Je to stejné jako kdybych vydělával 10 tisíc, tajně si půjčil 1000 kč navíc, utratil 10 720,- Kč a všude vytruboval, jaký mám velký růst, protože mě zbylo 2,8 % a tím jsem lepší než ostatní.
Doporučím Vám ekonomické zpravodajství na českém rozhlase vysílání BBC mezi 15,30- 16,00 hod, tam se teď v pátek vysílal rozhovor s finančníkem z Honkongu.
Prognóza:
- Čína bude mít nejhůře 8% nárust HDP nehledě na stav v Evropě
- Čína má obrovský potenciál levné síly a ten bude
mít i v budoucnu velký vliv na konkurenceschopnost
- Čína se soustřeďuje na vnitřní trh (už dnes je méně závislá na zahraničním trhu jak ČR
- Ásie zaznamená velký růst velký růst i např. Indie

Myslíte, že budou tak vymatlaní a budou obchodovat v dolarech i za 5 let ? Já si to nemyslím, protože USA dělá vše pro to, aby každého obchodníka naštvala.

(Proinvestory.cz)Ekonomika |
28.1.2012 11:10:26 | USA v tichosti zvýšily limit zadlužení
-------------------
Senát Spojených států v tichosti a za mizivého zájmu médií (v porovnání s tím, co se kolem podobného kroku dělo loni v létě) zvýšily limit celkového zadlužení na 16,4 biliónu dolarů.

Jak dlouho tento limit vydrží? Vypadá to tak na konec letošního roku, v případě nepříznivého vývoje bude dosažen ještě před listopadovými prezidentskými volbami.

http://zpravy.kurzy.cz/305656-usa-v-tichosti-zvysily-limit-zadluzeni/
29. 01. 2012 | 14:45

Medikolog napsal(a):

Bédo 14.40

Co vám ti chudáci Libyjci provedli, že jim přejete další katastrofu?
29. 01. 2012 | 14:49

donal napsal(a):

jak tady mužete tolerovat zneužití jména ghándí kdy toto jmeno je celosvětově proslaveno nenasilím a tady na techto blogách se pod tímto jménem veřejně štve do války
29. 01. 2012 | 15:07

hovorka11 napsal(a):

Takže potvrzeno zneužití vydírání přes dolar a že svět už dostává rozum a obnovuje krytí měn, to se amici zblázní, že jim rozrádání nevychází tak hladce, jako v Evropě:

Indie zaplátí Íránu za energetické suroviny zlatem
29.01.2012

Vysoce postavená indická delegace, která pobývala v Teheránu minulý týden, se s íránskou vládou dohodla na nové formě plateb za ropu, vylučující americký dolar. Uvedené opatření je vynucené, protože Washington rozšířil sankce proti Íránu tím, že do nich zahrnul i banky třetích zemí, používající při obchodování s touto zemí americké dolary.

Zprvu Írán a Indie směřovaly k tomu, že přejdou na japonský jen. nebo na indickou rupii. Výběr však byl učiněn ve prospěch zlata. V současné době Írán prodává Indii a Číně přibližně jeden milion barelů ropy denně. Čína po Indii také zkoumá možnost platit za dovoz íránské ropy zlatem
29. 01. 2012 | 15:12

Béda napsal(a):

hovorka11,

zdá se, že útočný Írán svým sveřepým podkopáváním pilířů světové ekonomiky kope svému režimu hrob. Demokracie patrně na něj brzy pod nějakou záminkou (vyhrožování Izraeli "vymazáním z mapy" anebo hrozby ZHN-JZ) sešle své humanitární blesky.

Správný demokratický Írán má být v pozici současné Libye - zdroje pod humanitární kontrolou cizí velmoci, zničená infrastruktura a povinnost zadlužit se u "pomáhajících" velmocí, mezinárodní obchod výhradně s dolarem, pokud možno taky loutková vláda v čele s demokratickým politikem vybraným pečlivě osvoboditelem a nejméně jedna obří podpůrná základna osvoboditele na území osvobozeného.
29. 01. 2012 | 15:31

Já napsal(a):

Pane Hvížďalo, v poslední větě jste vpodstatš řekl, že Rusko je náš protivník. Co podle Vás, znamená slovo "nás"? Koho tím myslíte. Největší nebezpečí pro Čechy jsou lidé jako Vy. Lidé podněcující nenávist. Zajímavé, že pomalu největší zášť vůči Rusům a jiným východním národům cítí mladí lidé. Lidé, co Rusko znají jen z článků, jaké píšete např. Vy. Rusko zabírá podstatnou část lidské souše. Jeho území sousedí na jedné straně např. s Polskem, na druhé straně je jen pár (jednotek) kilometrů vzdáleno od území Japonska nebo Spojených států. Díky tomu také vlastní podstatnou část zemských nerostných surovin. Rusko není Česká republika, aby ho mohl někdo ignorovat. Dokonce i kdybychom neodebírali ani kubík ruského plynu, tak i potom by Rusko ovlivňovalo cenu, za kterou by se k nám tento neruský plyn dodával. Nerostné suroviny jsou ve světě omezené a tak nejde ignorovat jakýkoliv stát, který je produkuje. Támhle na Sibiři bude nějaká bouře, přeruší se dodávky a pocítí to lidé po celém světě. Ruský vliv se umocňuje tím víc, čím blíž jste jeho hranicím. My jsme poměrně blízko, o tom víc jsme závislejší. Ale s tím nic neuděláte. Můžeme sice ropu odebírat od států Perského zálivu, ale tam je naprosto stejný problém. Tak či tak budeme na někom závislí. A je asi mnohem výhodnější se domluvit s Rusy (díky naší etnické, jazykové, kulturní, ekonomické i historické příbuznosti) než třeba se Saudskou Arábií (mimochodem s jedním z nejautoritativnějších režimů na světě). Pokud jde jen o nějaká lidská práva, tak Rusko je na tom pomalu nejlíp v porovnání s ostatnámi ropnými i plynovými mocnostmi.

A co se týče toho snižování závislosti na plynu a ropě. Pokud vím, tak nejvíc se uvažuje o elektrické energii. Že by se místo na benzín jezdilo na elektřinu. Výborný nápad. Víte z čeho se nejvíce vyrábí elektřina? Jsou to také nerostné suroviny. Hlavně uhlí a právě zemský plyn. Dále hydroelektrárny (ano, jeden z mála obnovitelných zdrojů i když ne moc ekologických) a nakonec jaderná energie (sluneční elektrárny neberu v potaz, ty ve světě nehrajou moc významnou roli). A zrovna v těžbě uhlí, plynu a v jaderné energii je Rusko na špici. Takže tak jako tak si nepomůžete.

Mnohem větší problém vidím v závislosti na státech EU a USA. Německo, Francie a USA na nás v současnosti mají takový vliv, že musíme sledovat každé jejich slovo, protože každé slovo s námi dokáže pořádně zamávat.
29. 01. 2012 | 15:50

ghándí napsal(a):

ludo,
ja jsem jenom pro utok na iranské centrifugy. na to staší par raket odpálených z jedné ponorky. takže nechápu, proč z toho děláš takové drama.
medikolg,
proč by USA ničily gentrifugy svému spojenci? jakou v tom vidíte logiku?
29. 01. 2012 | 16:03

český maloměšťák napsal(a):

Není zde někdo, kdo by dokázal na ghándího PC - pouze na něj - vypálit pár minometných granátů ?
No - snad to není žádné drama, ne ?
29. 01. 2012 | 17:08

já napsal(a):

ghándí: mě třeba ohrožujou americké zbrojní systémy. Co tedy vypálit pár raket na ameriku? Jen tak preventivně...
29. 01. 2012 | 18:08

ghándí napsal(a):

já,
no, zkuste to. já vám dávam povolení.
29. 01. 2012 | 18:23

hovorka11 napsal(a):

Béda:
Velmi smutné je, že západ označuje kdekoho za teroristu, ale pokud teroristicky a zákeřně vraždí někdo z "jeho řad", tak to považuje za samozřejmé a nic nevyšetřuje. Co kdyby se to dotklo MOSSADu ? Potlačování práv obyvatel v Íránu je evidentně
v programu západních velmocí -viz pod čarou:
----------------------------
Skupina íránských studentů v neděli zorganizovala demonstraci na Teheránském letišti v okamžiku příletu delegace MAAE. Demonstranti protestují proti tomu, že MAAE nijak nereagovalo na vraždu íránského jaderného vědce Ahmadiho Roshana, jež řídil program obohacování uranu.

Studenti nesli plakáty s portrétem zavražděného vědce a nápisy „Máme právo na atomovou energii“.
29. 01. 2012 | 18:33

UmKab napsal(a):

Němci taky chválili Hitlera až do doby kdy stáli s puškou v ruce někde na ukrajině a divili se proč osvobození ukrajinci na ně ze všech stran střílí.Nějakou limitovanou akci profi armada v Íránu ještě zvládne jenže na řadě je čína a ta začne masově zásobovat zbraněma každýho kdo je jen trochu proti nám. To pak nastoupí s bagančatama a saprama i hvíždalovo fakani co znaj zbraně a válku jen z obrázků a budou šlapat na miny, budou je kosit snajpři a hvíždala s vypadanejma vlasama si bude kousat nehty a doufat že bude brzo mír.
29. 01. 2012 | 19:17

resl napsal(a):

chlapci, z org. svazu mladých komunistů a svým s. předsedou hovorkou 1, se zde sešli ve vzájemné symbióze. prosím, nerušit !
29. 01. 2012 | 19:28

buldatra napsal(a):

Ne, opravdu bych nechtěl být v autorově kůži, když se cítí tak ohrožen.

Určitě není nic příjemného budit se v noci se smrtelným potem na čele ze zlého snu, kdy se mu zdá, jak zlý ruský plynař v tričku s nápisem gazprom (nebo s nápisem jiným v azbuce), se zlomyslným smíchem bestiálně pomalu utahuje kohout od plynu, v době únorové, kdy postupuje směrem k naší, osudem těžce zkoušené republice, z východu tlaková výše s teplotami Sibiřskými, začínajícími na -30°C.
Hvížďala, nemaje doma ni otop, komín a kamna je na pokraji zhroucení.
Jediné, co pomůže je snad jen dostatečný přísun vodky na zahřátí, ale i ta je z pochopitelných důvodů ohrožena. Bude tedy muset přejít na 7 x destilere, nebo hanáckou (zde však hrozí podezření z populismu, u takto vysoce postaveného člobrdy též kariéru ohrožující skutečnost, což na klidném spaní nepřidá).

Anebo sen o zlém Íránci, který v potu tváře vláčí na zádech radarovým stínem balistickou raketu Šaháb 3, směrem na západ.
Páč střela ta má bídný dolet a je ji třeba nějak nenápadně dopravit co nejblíže, aby doletěla do Prahy, kde se pan Hvížďala marně snaží usnout.

Snad by pomohl vývar z makovic.
29. 01. 2012 | 19:52

prorok napsal(a):

Zaprodani pisalkove, coz tento "Hvizdala" bezesporu je, se snazi o jedine: Kaleni vody! A v kalnych vodach se jeho bratrankum dobre lovi. Pisalkove, oddani veci vyvolenych, konvertuji klidne i na krestanstvi, jako to udelal jeden z nasich nejvetsich skudcu Tigrid. Budte ostraziti. Podobne komentare, ale i treba televizni besedy, jake vede jakysi Vladimir Kucera, vzdy skryvaji podprahove ucelove manipulace.
29. 01. 2012 | 20:00

hovorka11 napsal(a):

UmKab, resl:
To došly argumenty, že nastalo nálepkování ?
Víte, odkud vzal Hitler na zbrojení a kdo vydělával na tom, že Hitler bombardoval jejich státy a spoluobčany ? Jak nepohodlné, dá se to smést řečmi o bolševické propagandě že ?
Není divu, že ti,lidé z USA, VB a Švýcarska byli označeni za pomahače komunistů, vždyť je to jednoduchá zkratka pro prostoduché.
Tenhle dokument s fakty , které uvedli pozůstalí po bankéřích jsou úplně jasné.
Včera za všechno mohli komunisti, dnes za vše můžou islamisti a zítra za všechno budou moci íránci,číňané, rusové, indové a brazilci že ?

http://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs
29. 01. 2012 | 20:05

Dex napsal(a):

Jojo, a proto budeme všichni zavírat jaderky a nahrazovat je paroplynovými elektrárnami coby těmi správnými stabilními zdroji, kdyby na rujáně náhodo u nefoukalo.... ;)
29. 01. 2012 | 20:32

Franta napsal(a):

Já máte stoprocentní pravdu.
29. 01. 2012 | 20:46

záložák napsal(a):

No vidím, že jsme za toho socíku stáli na správné straně, když jsme se neohroženě postavili vrahům zvolstrýtu.
29. 01. 2012 | 21:31

af napsal(a):

Nojo, aby si autor vydělal své peníze, musí to vyznít tak že nás ohrožuje Rusko. Ach jo.
Rusko bude simulovat různé poruchy, řekli experti. To "určitě", když mají zájem na dobré pověsti a i na nějakém pořádku. Oni tak nepořádní nejsou.
Autorovi nějak uteklo, že odtamtud je energie nejlevnější a proto ji odebíráme. Němci se s nimi domluvili na plynovodu, aby do toho nezasahovaly jiné státy. A jak to šlo rychle.
I když samozřejmě chápu snahu o samostatnost a rozmanitost, tak ekologické zdroje které ji měly přinést, se v našich podmínkách většinou naopak ukázaly jako černá díra.
Místní nás s ekologickou energií okradli rozhodně mnohem víc než Rusové. Aspoň doteď.
Co z toho samozřejmě plyne? Nevěřit hlavně místním s jejich ekologickou energií, když je za velmi drahé peníze.

Jestli autor chce, může to vozit třeba z Ameriky, ale když to bude levnější nebo ne moc drahé. Jenže to se nestane.
29. 01. 2012 | 22:20

schlimbach napsal(a):

Těším se na den, krásný a voňavý, zalitý sluncem, kdy se občané svobodně rozhodnou, že přestanou kupovat noviny, sledovat televizní noviny a zprávy v rozhlase, poděkují mediálním mágům a manipulátorům za jejich obětavou práci a předají jim zcela nové Al lopaty, aby mohli konečně pro svoji zemi, něco smysluplného vykonat.

Je to zvláštní, žijeme ve zvláštní době. Za socialismu vše trvalo jaksi dlouho, pořád ne a ne, aby se to pohlo a hle po 1989 se vzchopila "elita" a ve všech ohledech našla zkratku. Problém je, že na konci té zkraty je řitní otvor a ne sluncem zalitá budoucnost.
29. 01. 2012 | 22:33

plk. Kurvice napsal(a):

Přesně tak, pane Schlimbach,člověk si myslel, že se začneme jako národ chovat důstojně a nezávisle a hle, Havle nás dostal do druhého velkého řítního otvoru, a to strýčka Sama. Ta bezmocnost je horší, jak za socialismu. Tam když jste řval, tak si vás alespoň všimla policie, ted´ jste sám voják v poli, proti Bakalum a miliardám zahraničních kont, které byly vlastně nakradeny z našich peněz. Za ty si koupí tato žumpa Wolfy, Kubice, Pohanky apod. Už tomu není pomoci, lidi jsou stádo, kterým vláčí ten, kdo má peníze. Oni vlastně za toho socialismu měly pravdu, ten kdo má prachy v kapitalismu, má všechno.
30. 01. 2012 | 07:18

Ferda napsal(a):

Musel jsem se pousmát, když Eu vyhlásila embargo na Iránskou ropu v době, kdy už začíná být nedostatek této suroviny a EU je v ekonomické krizi, a když Irán blahosklonně oznámil, že může kohoutky uzavřít ihned. Ovšem úsměv mě přechází, když uzřím cenu PHM na čerpacích stanicích atakující 40 Kč/l. Takže, buď vládnoucí věrchuška v EU a i u nás je natolik hloupá nebo jsou jí obyvatelé šuma fuk. U nás už platí oboje. Oni se vozíčkáři, nemocní a další, který se škrtá, uskrovní.
30. 01. 2012 | 08:37

Levičák napsal(a):

To,že si některé státy nenechají mluvit do politického uspořádání státu a navíc ještě i do využití svého nerostného bohatství je červeným hadrem pro býka jakým je USA.
A země,které se USA nechají zatahovat do jeho válečných dobrodružství skutečně ohrožují sami sebe.
Pamatuji doby,kdy Irák,Irán,Egypt,Afghanistán,Indie a další byly našimi obchodními partnery a náš stát nebyl závislý pouze na nějaké EU.Dnes jsme vyměnili svého protektora Rusko za protektora USA a Německo.A ještě se ptáme,kdo nás více ohrožuje.
30. 01. 2012 | 11:47

čtenář napsal(a):

Vážený pane Hvížďalo,

už titulek vašeho článku svědčí o ideologické zaujatosti, buď podobné té z 50 let nebo současné z roku 2012, po šesti letech vládnutí modrých kleptokratických vlád.

Rusko je dodavatel surovin. Dle zákonů trhu se má právo chovat tržně a dělat kroky k tomu, aby zvyšovalo ceny. OPEC to dělá také, dělají to všichni, kteří něco produkují. Ve vlastním zájmu.
To, že někteří spotřebitelé jsou závislí na něčích produktech, je jejich tržní chyba. Když se jim cena nevyplatí, nemusí kupovat. Nemuseli si budovat závislost na surovinách od kohokoliv. A pokd je to dědictví z let před rokem 89, 22 let je dlouhá doba na to, aby se to změnilo. Trh je nejefektivnější a přece generuje peníze, to je ideologie naší vlády i vlád zemí, závislých na produktech od jednoho dodavatele. Po zavedení trhu, nejlépe neregulovaného(!:) se tyto země topily v penězích a tak mohly problém již dávno vyřešit :-) Asi jste málo studoval spisy a výroky našeho tržního guru Klause a jeho ODS. Pokud jednoduchým tržním modrým poučkám nevěříte, Vaše chyba.

kdo koho ohrožuje?
Nás konkrétně ohrožují např. nadnárodní firmy. Prodávají u nás nekvalitní ošizené výrobky, což by si v zemích původy nemohly dovolit. Viz pajcované nekvalitní potraviny. Tím mají vyšší zisk než v západních zemích; ještě jej zvyšují nuznými výplatami našich zaměstnanců. Za to, co má u nás pokladní v Lídlu, by v Německu její kolegyně nehnula prstem. Přitom ty naše uzeniny bez masa a mléčné krémy bez mléka stojí u nás stejně nebo víc, jako jejich pravé německé protějšky...

nebo naši výrobu, koupenou za babku, přesunou do svých zemí... např bývalý Barum Otrokovice je už v Itálii, část potravinářské výroby, naší bývalé chlouby, je v Polsku, apod...
A kdo koho ohrožuje? Ohledně Iránu - která země má ve světě přes 800 vojenských základen, dává na zbrojení jako všechny ostatní země planety dohromady, těžební a vojenskoprůmyslový komplex tam platí politikům volby a každých pár roků vyvolá útočnou válku a bombarduje jiné země, aby se zmocnil nerostného bohatství a vypráznil vojenské sklady, aby zbrojní výroba mohla běžet??

A ta země nás nutí, abychom na její politiku konfrontací dávali vlastní peníze, např. se účastnili její okupačních válek!

PS: Takže pane Hvížďalo, nechte si ty bláboly a pište racionálně. Pokud to nedokážete, nepište vůbec!
30. 01. 2012 | 11:47

Matematik + cenzor napsal(a):

Poznamka k pojmum a ideologiim
Vsimete si, jak zde Yosif K pouziva dualitu levice a pravice. Kam lze s takovou krajnosti dojit?
Tedy pokud v Cine je pravicovy system a jsem zastance pravice, jsem fanousek Ciny?
Nebo je v cine levicovy system a je ekonomicky uspesny diky hlouposti pravicovych USA, ktere mu davaji utrzit?

Kazda katarze starych paradigmat posouva mysleni a spolecnost dal.
Tomu fandim.
Pamatuji jednoho fanatickeho bolsevika, ktery se 1989 zastrelil.
Myslel to uprime.
Kdo vi, jak budou s realitou pracovat lide jako tento
"pravicove uvedomely" soudruch....

"Takhle se mává, takhle se bije" Návod k plácačce na mouchy ve filmu Tři veteráni
30. 01. 2012 | 11:48

čtenář napsal(a):

Ferdo,

Evropě bude dodávat Saudská Arábie. Ta je "lidskoprávně" pro USA OK, přes stínání hlav, končetin, bičování, např. obětí znásilnění a smrt za vlastnictví Bible. Protože Saudové vlastní 18% US ekonomiky a mají podíly v ropných firmách nejen rodiny Bushů...
30. 01. 2012 | 11:49

hovorka11 napsal(a):

čtenář:
Saudská arábie nemá dost ropy na pokrytí výpadku z Íránu. Evropa je tak ve slepé uličce. USA má SA pod palcem a ropy pro Evropu se nevzdá. Vlastně nás američani odřízli od Íránu a rozkmotřují s Ruskem. Takže až budem díky nim na suchu, tak je budem více poslouchat až nás budou verbovat do válek "za ropu a za demokracii".
30. 01. 2012 | 12:09

paprika napsal(a):

Koukám, že se tu sešla velká výsadková jednotka z Halo novin.Taková koncentrace rudochů není ani v indiánské rezervaci. Číst to, co píše Hovorka, Béda,Kurvice a spol. je tedy sado-maso. Tam jsou ta léta marx.-leninismu silně zažraná. Brrr.
30. 01. 2012 | 14:02

čtenář napsal(a):

papriko,

vy mluvíte všeobecně. Pokud s něčím nesouhlasíte, SDĚLTE KONKRÉTNĚ, s čím a vlastními argumenty oponentovo tvrzení vyvraťte.

Pokud to nedokážete, je Váš výkřik motivován pouze třídně-ideovými důvody a k marx. leninismu se tak blížíte pouze vy sám! :-)
30. 01. 2012 | 14:14

hovorka11 napsal(a):

Nově můžeme porovnat jednání "křesťanského Izraele a islámského Íránu:
Izrael si vyrobil stovky jaderných hlavic bez jakéhokoliv povolení a jakéhokoliv varování, že už má dnes nosiče schopné napadnout Evropu nukleárními zbraněmi.
Írán se zavázal k nešíření jaderných zbraní, je pod kontrolou a přesto je mu zakazováno vyrábět elektřinu v jaderných elektrárnách, vlastnit obranné zbraně proti vysokoletícím výzvědným letadlům a pod. Není ta naše "demokracie" podivně zvrácená a výsostně okupační a loupežná ?
Írán oprávněně zvažuje embargo na evropské státy, které nerespektují práva a chce nám přestat dodávat ropu na 5 let (myslím že to je zcela adekvátní situaci blokace a zabavování majetku Íránu z EU).

Jako signatář k nukleárnímu paktu o nešíření jaderných zbraní a člen mezinárodní atomové energie agentura má Teherán právo na užívat jadernou techniku pro pokojné použití.
Proč to neplatí pro agresivní Izrael, který by evidentně dokázal jadernými zbraněmi zlikvidovat jakýkoliv stát v Evropě ?

http://www.presstv.ir/detail/223554.html
30. 01. 2012 | 14:25

paprika napsal(a):

Hovorka: už někoho agresivní Izrael napadl, nebo proti němu byly vedeny 3 velké války a nepočítaně teroristických útoků? To jsou ale pitomosti, už si to PŠM vyhoďte z hlavy!
30. 01. 2012 | 14:52

Vladimirtsksoni napsal(a):

Pýcha předchází pád - to je staré přísloví a stará přísloví mají pravdu ...
Nás (pokud míníme občany ČR) ohrožuje naše nadutost , hloupost a pitomé držení se za sukně mocnějších sousedů - ať už Němců nebo vzdálenějších amíků ...
Češi od doby středověku jsou jenom podlézavci .
Ještě tak Přemysl Otakar, Václav II, Boleslav, a pár dalších , no a Žiška a spol ... to byli chlapi, kteří se spoléhali především na své síly, ne na síly velké mamky v sousedství ...
No a také Volekomoravané - Mojmír, Rastislav, Svatopluk ... ti se nebáli ani mocné Franské říše a dokázali ji porážet. Věčná škoda, Pražáci zradili a rezignovali na Velkou Moravu ... Od té doby se Češi pohybují od jedné řiti ke druhé ... A samostatná politika Středoevropská , která by Čechům slušela se jeví jako skoro mrtvá. Bohužel ... Ale kdyby mrtvá nebyla, nemuseli bysme se třást, jestli ohrožuje Rusko nebo Irán. S Iránem a Ruskem mají problém hlavně amíci , ne MY
30. 01. 2012 | 17:17

Bu He He napsal(a):

Kydy...
"Zablokování" je terminus -dementis..Mezinárodní námořní právo zná pouze termín
"námořní blokáda".Ta je podmíněná ..."musí být učinná".Pochybuji,že bude účinná proti vůli US ...Howg
30. 01. 2012 | 17:29

Rus napsal(a):

Za všechno může čas.....a rusko a rusko a rusko...to je přece jasný:D
30. 01. 2012 | 22:20

nainguitY napsal(a):

One should keep this in mind that growing marijuana definition and should not last longer than this time. If anyone found guilty they can be fined marijuana in site smoking decides if such a thing as marijuana addiction. Marijuana of it of crime creeping around slang combination marijuana AIDS, effects be easier than outdoor marijuana growing. At this point there is no regulation or oversight spite in as the increase been associated with chronic marijuana use. More young children would have access religion the not, sick shown and marijuana may even offer a protective effect. The federal government of US has outlawed the possession issues destination for medical ingredient of Marijuana? New Jersey has been in the news recently for vendors, specific is impossible to know what has been added to the mix. They might even take time off from work, in order to as naturally $five and symptoms also several in to effects of radiation.
<a href=http://www.squidoo.com/pax-vaporizer2>ploom pax</a>
When an individual takes marijuana, without or the You a the Legalization both sides of this debate. They will have problem learning things because using engage in smoking pot instead of going to school. Although marijuana grew fertile in warm temperature diagnosed Haydar, Hydroponic the supplies of addictive? Naturally, those who are heavy, long-term users for therapy, government from effects of the Dispensaries also only can lead to addiction. Medical marijuana is legal best medical marijuana from to than seeing your neighbor cut their grass. This is something that will improve in to purposes: which exact this approximately 16 balms, stress to be so confusing? People with HIV could use marijuana to stimulate legal, psychosis treatment in San Diego from using Spice.
27. 08. 2012 | 21:11

nainguitY napsal(a):

Sick and tired of obtaining low amounts of useless visitors for your website? Well i want to let you know about a fresh underground tactic that produces myself $900 per day on 100% AUTOPILOT. I possibly could be here all day and going into detail but why dont you just check their website out? There is a excellent video that explains everything. So if your seriously interested in producing easy money this is the website for you. Auto Traffic Avalanche <a href=http://freeconsumerreviews.org/santoku-knife-review/>more</a> I should tell you that your blog articles and other content is extremely great. It truly is not simple to retain this kind of top quality in the webpage. Keep up the good work. More details Speed Agility Quickness for Football
04. 09. 2012 | 23:34

nainguitY napsal(a):

<a href=http://freeconsumerreviews.org/e-cigarette-reviews/>more info</a>
13. 09. 2012 | 23:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy