Merkozy nebo Sarkel

09. 02. 2012 | 13:13
Přečteno 2846 krát
"Ne, Nicolasi, ty jsi hlava a nohy a já jsem banka," řekla prý Angela Merkelová Nicolasi Sarkozymu, a proto se jim v německém tisku přezdívá Merkozy nebo Sarkel.

A něco na tom bude, protože jde určitě o sňatek z rozumu. Zvláště proto, že podle průzkumů veřejného mínění, Sarkozyho pozice slábne a v dubnu, kdy se konají prezidentské volby ve Francii, by mohl prohrát se socialistickým protikandidátem Francoisem Hollandem. Ten je od roku 2008 předsedou generální rady této strany a v letech 1997 až 2008 byl jejím předsedou. To oslabení jeho pozice doma je zřejmě hlavním důvodem, proč se zdá, že dnes spojil Sarkozy svůj další politický osud s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Totiž jedině tehdy, kdyby se mu podařilo přesvědčit voliče, že je úspěšným krizovým manažerem a velkým mužem Evropské unie, mohl by mít ještě šanci. Jeho těsné spojení s paní Merkelovou je proto zvláště novináři vnímáno jako součást předvolebního boje.

A paní kancléřka Angela Merkelová zase potřebuje malého francouzského prezidenta s velkým egem jako partnera po svém boku, aby rozptýlila obavy dalších evropských partnerů, kteří mají strach z německé dominance v Evropě. Je to i odpověď na slova, která můžeme slyšet z Athén, že dnešní Germania se svým velkým ekonomickým potenciálem může dosáhnout přesně toho, co se nepovedlo nacistům pomocí zbraní. Proto na evropské scéně tito dva politici vystupují čím dál tím víc jako nerozlučné duo a předvádějí soudržnost a rozhodnost. Je to vidět většinou i při veřejných vystoupeních, jak na sebe reagují, jak si přikyvují a jak se na sebe smějí.

Tak tomu, jak si pamatujeme, nebylo vždycky, ale - jak to někdy bývá - některá spojení mají dobrý pragmatický účel. Dokonce se ještě nedávno psalo, že tito dva politici by mohli být těžko rozdílnější. Prezident Sarkozy se svou energií dokázal znervóznět vždy na zemi pevně stojící paní kancléřku, kdykoliv se mu zachtělo. Jenže pak přišla evropská krize a ta způsobila, že se z nich stala nerozlučná dvojice. Jak někdo z nich řekl: Německo - francouzská osa neznamená sice v Evropě všechno, ale bez ní by zase neexistovala Evropa. Proto byli schopní i kolem Centrální evropské banky uzavřít kompromis, při kterém nikdo z nich neztratil tvář.

Co se ale prezidentu Sarkozymu asi doopravdy podařilo je, že mu paní Merkelová přislíbila těsnější hospodářskou a finanční koordinaci v rozhodujících krocích a on zase ji veřejně chválí a prosazuje německý úspěšný model transformace hospodářství. Bohužel to ale nic nemění na skutečnosti, že z tzv. A zemí má Francie největší státní dluh a největší schodek rozpočtu a agentura Standard and Poor's ji snížila rating, což může být právě ten moment, kvůli kterému by mohl prezident Sarkozy prohrát dubnové volby. Reaguje na to ovšem spíš tak, že se ještě více přimknul ke kancléřce Merkelové: její názory přijímá rychleji než dříve, což může být další důvod, co ho minimálně v očích analytiků a komentátorů bude oslabovat. A jak nedávno poznamenal komentátor veřejnoprávní televize ARD: V době evropské krize oba tito politici strávili spolu pravděpodobně mnohem víc času než se svými protějšky a když se dnes potkávají v Berlíně nebo v Paříži už ani nehovoří, že jedou na zahraniční cestu a mluví pouze o pracovních schůzkách.

Pravda ale také je, že pro nějakou nevěru jim v Evropě chybí partner, jak napsala zase před pár dny van Ackeren ve Focusu.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kozysar a kelmer napsal(a):

Mersar a kelkozy
09. 02. 2012 | 13:37

Hulu napsal(a):

pro nevěru chybí partner? jako jeden? nemá náhodou EU a eurozóna více členů než jen tyhle dva? kdy se vlastně změnila pravidla, že teď všichni berou za samozřejmé, že jen tihle dva o všem rozhodují? která země má teď vlastně to slavné, úžasné předsednictví, které jsme tolik prožívali? ... zavřel principál definitivně krabici s loutkovým divadýlkem?
09. 02. 2012 | 13:39

ghándí napsal(a):

ve skutečnosti evropu řídí řecký odboráři. merkelová nedokáže řeky vykopat z eurozony, ale pošle jim další dáreček 150 miliard euro. k ničemu to nebude, řekové ho rychle prožerou a pak zase natáhnou pracky. sociální stát něco stojí.
09. 02. 2012 | 13:58

vico napsal(a):

Nebýt ghándího, nic smysluplného bych se tu nedočetl.

Hvížďala s jeho intelektuální těžkopádností tu vypotil kompilát sesbíraný ze světového tisku /byly to hodiny tvrdé dřiny/, ale kde nic tu nic.

Až teprve Mozart tohoto serveru ghándí to rozčísl svou malou noční genialitkou:

Jakýpak merkozy nebo sarkel. Všechno ve skutečnosti řídí řečtí odboráři. Voni pískaj a jak pískaj, tak Sarkel skáče až mu /mer/kozy velikosti šest lítaj pod trikem jak chycené zvíře v pytli.

ghándí na hrad!
09. 02. 2012 | 14:09

voroshilov napsal(a):

Merkozy nebo Sarkel?
Drozdala!
09. 02. 2012 | 14:09

voroshilov napsal(a):

Uz jste podekovali Zelenym v teto zime za odstaveni jadernych elektraren?Hehe!
09. 02. 2012 | 14:11

Pepa Řepa napsal(a):

http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=dvouhlav%C3%A9%20tele&ctid=CT2786678&searchsource=53&start=0&pos=3

aneb Nicolasi, ty jsi hlava a já jsem peněženka.
"Je to i odpověď na slova, která můžeme slyšet z Athén, že dnešní Germania se svým velkým ekonomickým potenciálem může dosáhnout přesně toho, co se nepovedlo nacistům pomocí zbraní."

I to ke potřeba brát v úvahu, což ovšem nejde dohromady s bezbřehým hujerstvím, které jindy předvádí jak autor blogu, opisující tentokrát od Robejška, tak mnozí od Knížete po oranžové.
09. 02. 2012 | 14:14

Hulu napsal(a):

ghándí
sice nevím, kolik bere merkelová, ale řekl bych že 150 mld euro našetřeno nemá
09. 02. 2012 | 14:19

ghándí napsal(a):

vico,
kandidovat nebudu, ale hlas dám bobošíkové, at udělám pravdě a lásce radost.
hulu,
tolik našetřeno nemá, ale ono se najde dost hlupáků, kteří ji ty peníze pošlou. třeba z rezerv národní banky.
09. 02. 2012 | 14:24

Hulu napsal(a):

ghándí
vzhledem k tomu, že celá evropa vyrostla na základech antického řecka, jde vlastně jen o návrat ke kořenům ... nejspíš budeme brzy zase všichni řekové
09. 02. 2012 | 14:31

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
"ve skutečnosti evropu řídí řecký odboráři."
To je obecně vnucovaný nesmysl. Každý rozumný to říkal dávno, že Řecko se mělo nechat být zkrachovat. Paradoxně ti, kteří je nutí do otrokářské pasti (německé a francouzské banky) tam mají svoje peníze z dob, kdy mohli investovat právě kvůli řecké ekonomice jinam.
Německo i Francie jsou zhruba zadluženi spekulativním kapitálem obdobně jako Řecko. Proto Merkelová letěla žebrat do Číny. Dovedu si představit rozhovor, kdy musel vrcholný komunistický vůdce vysvětlovat Merkelové, že se musí respektovat tržní hospodářství a skončit s tištěním peněz. Euroval poskytuje tištění peněz dle potřeb těchto vrcholných států.
Takže závěr: Povolte tisknout Řecku EURa bez omezení (jak to dělá USA pro sebe a VB) a je po problémech (tak to dělá Německo s Francií.
Plně podporuji řeky, ať si vystávkují svobodu bez zkorumpovaného EURa, nebo ať jim ho taky vytisknou. Většina obyvatel u nás vůbec nepochopila, že řekové nemají na vybranou a to žití sami na sebe bez otroctví spekulativních zisků bank na jejich "neefektivnosti" si musí vystávkovat !
Ono to ani jinak dopadnout nemůže a toho se Francie a Německo bojí...
09. 02. 2012 | 14:33

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
http://images.search.conduit.com/ImagePreview/?q=dvouhlav%C3%A9%20tele&ctid=CT2786678&searchsource=53&start=0&pos=3
-----------------------
Bacha pane Pepo, tu stránku mi blokuje intivir:-))
09. 02. 2012 | 14:39

Botičky od Diora napsal(a):

řecko je skvělá země. olivy, uzo, definitiva, 18 a 19 platy, dědičné důchody a výsluhy, multizaměstnání placená státem a ještě posílají dárky našim milovaným socialistům, jiřímu a petře paroubkových.

to je tak solidární země, že bych tam chtěl žít.
09. 02. 2012 | 14:40

Divobyj napsal(a):

Něco mi říká,že až Frantíci vykopou toho skřeta Šerkézyho a Němci tu naivní husu M.,začnou se konečně dít věci,které povedou k opravdovému řešení obtížné situace EU.
09. 02. 2012 | 14:43

hovorka11 napsal(a):

vico:
Tak už jste pochopil, proč Merkelová tak skáče ? Myslím, že ve skutečnosti řekové pomahají i nám k ukončení toho zkorumpovaného finančního nesmyslu "finančních trhů", kteří vytvářejí nepokryté peníze, za které si nárokují hmatatelné hodnoty.
Průšvih je, že ti kteří to tunelují, získají majetek ze spekulací a lidi dole půjdou hubou do země. Řekové to ví, ale nezlomí je. Fandím jim, protože přesně ví o co jde, proto trvají na zdánlivých nesmyslech jako je 13 a 14 plat. Proč by se neměli mít dobře ze svého úpadku, když bankovní průmysl na nich chce zbohatnout tím víc, čím více je raketově trestají zadlužováním nesmyslným papírovým navyšováním úroků. Představte si, že by ten princip tunelování států pochopili i lidé v ostatních státech !
09. 02. 2012 | 14:45

ghándí napsal(a):

hovorka11,
ale vždyt já to tvrdím neustále, že euro je tragédie především pro řeky. ty nejchudší. v řecku začínají přibývat bezdomovci a lidi pod hranicí chudoby. a není jim pomoci, protože to jsou lidi, kteří za sebou nemají odbory a nemůžou si nic vyřvat. na druhé straně je v řeckém státním sektoru tisíce parazitů s nadstandardníma platama, výhodama, odchodama do důchodu. řecká společnost by potřebovala zbankrotovat jako sůl a navrátit se k vlastní měně. . ona je někdy pořádná facka přes hubu lepší než dlouhý vysvětlování. to posílání transfuzí do řecka nikam nevede a jenom se prodlužuje a prohlubuje ten naprosto zoufalý stav zdegenerovaného sociálního státu na kapačkách. . řekové se potřebují postavit na vlastní nohy a bez bankrotu a návratu k vlastní měně to nepujde.
09. 02. 2012 | 14:51

J. napsal(a):

Karle, pokus o vtip nevyšel!
Navíc by to mohlo být docela zajímavě právně pojímáno, když komolíš jména představitelů státu.
Mně ale stále leží v žaludku ten tvůj článek z 15.1. (J... R...! Ž.. nesmí být soudním znalcem!) a doteď nechápu ani Stejskala ani nikoho z přítomných, že za tato možná urážlivá slova nikdo nebyl alespoň upozorněn na ohled morální.
09. 02. 2012 | 14:51

hovorka11 napsal(a):

Botičky od Diora:
Řecko je malá země proto je jako výstražný případ pro ostatní, kteří by chtěli vyklouznout z područí tunelování bank a finančních trhů. Ve skutečnosti je nejvíce v Evropě zhruba 400 % zadlužena Velká Británie.
09. 02. 2012 | 15:15

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...ve chvíli, kdy se jedna,...nebo druhý, odkloní od mínění svých občanů a začnou být nevěrní většinovému názoru v "mateřské zemi", tak to budou mít "zpečetěné". Doba "pečetění" už krystalizuje na horizontu,...jednomu dřív, druhé později. Francouzi jsou přesyceni líbivých slovíček a Němce už nebaví pořád otvírat peněženky a platit za jiné. Všeho dočasu ,...i Merkozy,..i Sarkela. Tužka.
09. 02. 2012 | 15:25

voroshilov napsal(a):

Merkozy nebo Sarkela?
Jaky je v tom rozdil?
"Gudit kak ulej rodnoj zavod,a nam to pochuj...jebis' ono v rot"(c)
09. 02. 2012 | 15:46

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Ty státy na kapačkách jsou i ostatní včetně nás. Je to jen hra, kdo půjde dříve z kola ven.
Nepůjde to do kopru kvůli sociálnosti jako takové ( důchody, sociální zabezpečení pro pracující- vše se v pohodě utáhlo za komunistů), ale kvůli finančním spekulacím (např. propagovány reklamou nechte peníze vydělávat za vás), které suplovaly (nahradily) výrobu a určovaly "nejůspěšnější".
Proto i loni u nás nejvíce vydělal bankovní sektor, který má při poklesu výroby "nástroje" na "tunelování" prostřednictvím navýšení poplatků z účtů a služeb obyvatelům.
Náš sociální systém je zaměřen na snižování nebo odnímání daňové zátěže nejbohatším a bankovnímu sektoru a vyživování předem určených firem bez výběrových řízení- viz. tunel Drábek a jeho program pro úřad práce.
Obludnost tohoto totálně destruktivního systému bude teprve gradovat.
09. 02. 2012 | 16:04

ghándí napsal(a):

hovorka11
vše se v pohodě utáhlo i za komunistů? taková pohoda to asi nebyla, když se socialismus ekonomicky položil. asi byste nechtěl mít životní uroven jako lidé v socialistických zemích. u nás se za těch 20 let strašně zapomělo nao to, co to byl socialismus. já pořád donekonečna musím opakovat, že státní výdaje by se měly rovnat státním příjmům. na socialismu je sice příjemné, že se v něm nemusí pracovat, ale podle toho to taky nakonec dopadne. socialismus a sociální stát je strašně demotivující. u nás se slovo sociální naprosto znehodnotilo, zdegenerovalo. u nás se to slovo začalo používat pro nejruznější výhody, pašalíky parazitů na krmíku státního rozpočtu. sociální výdaje by měly být záchranná síť pro lidi, kteří nepracují. ale skutečně jenom záchrana na přežití. žádná společnost na světě, ani SSSR ani USA nikdy nevyprodukovala a nikdy nevyprodukuje dostatek zdrojů, aby mohla všem lidem, kteří nepracují, zajistit důstojný život. to není možné. sociální výdaje jsou jenom životní minimum. žadný standard. platy ve veřejnem sektoru nemužou být stejně velké jako v soukromém. nebo dokonce větší , jako u nás. to je cesta k bankrotu se 100% jistotou.
09. 02. 2012 | 16:19

Pepa Řepa napsal(a):

Některé argumenty Řeků jsou sice úsměvné, třeba ať vnuci Germána platí reparace za WWII, leč chce to brzdit bezmezné hujerství, kterým se jinak p Hvížďala a jemmu podobní předkladatelé cizích myšlenek vyznačují.
Veď nás,drahý vůdče, Merkozy je výkřik pošetilých.

Vžil se-mezi mladou generací-slogan: nedělej na mě kozy.
Merkozy.

vasja
a proč si myslíte, že vám to posílám.
Byla to fotka dvouhlavého telete.
09. 02. 2012 | 16:22

JC napsal(a):

vico,
Jistě vico Merkozy i Sarkel, obojí je nesmysl.
Eu řídí Herman Van Rumpuy, protože ho za to platíme.
09. 02. 2012 | 16:28

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Socialismus se nepoložil ekonomicky, to je obrovský nesmysl. Změna nastala nástupem Gorbačova. Stará garnitura prezidentů Brežněva, Černěnka, Andropova vymřela a všichni viděli zkostnatělost těchto struktur a malou prosperitu nahlodanou válkou v Afgánistánu, taktikou USA se Saudskou arábií, která snížila cenu ropy okolo 10 dolarů a "chytrý" tah USA proti světu, když odešla od krytého dolaru a začala zbrojit na úkor budoucnosti. SSSR nemohlo bez násilí udržet celistvost. S ekonomikou to nemělo mnoho co dělat, byl to jen podpůrný argument. Jedno vím zcela jistě. Gorbačov jel v pohádkách, kvůli kterým vznikl listopad 89, protože jakešovské struktury se neodvážili jít proti perestrojce a tím SSSR. Ty pohádky ukazovaly prosperitu na západě jako logický důsledek konkurenčního prostředí. Celý vtip byl pouze v tom, že západ musel dokazovat, že kapitalismus je lepší. Dnes s ním nikdo nesoutěží, tak se odhodily všechny "zásady", protože je to jen o síle a rozkrádání. To byl ten obrovský omyl snad všech lidí v r. 1989, protože taktika zadlužování, která se kamufluje "ekonomickou úspěšností" sežírá prosperitu i bez soutěže s vých. blokem.
Misto socialismu pro všechny tak nastal komunismus pro banky, korporace, zbrojní průmysl, politiky a jejich podnikatele a feudální podmínky pro ostatní. Dnes už nedokážem utáhnout stát ani bez zbrojení, protože výrobní produktivita státu je znatelně horší než před rokem 1989.
09. 02. 2012 | 17:04

vasja napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
vasja
a proč si myslíte, že vám to posílám.
Byla to fotka dvouhlavého telete.
-----------------
Mrknu na to a třebas dám do štrajtofle místo Nicol Kidman.
Dvouhlavé a bezhlavé tele mi vrtá hlavou. Je to divný.
09. 02. 2012 | 17:36

ghándí napsal(a):

hovorka11
lžete si do talíře. socialismus se položil ekonomicky. perestrojka byl jenom najivní pokus rechránit socialismus, který nemuže fungovat už ze své podstaty. socialistické podniky byly nekonkurence schopné. v kapitalismu se každý podnikatel snaží zvyšovat kvalitu svých výrobků nebo služeb a snižovat náklady, aby uspěl v konkurenci na trhu. říká se tomu efektivita. v socialismus nikdo nic takového dělat nemusí a také nedělá. socialistická ekonomika nemůže dlouhodobě fungovat. až prožere veškeré zdroje, tak se položí. to se stalo na konci osmdesátých let. v číně zavedly kapitalismus, jinak by se položili taky. v kldr mají socialismus pořád, tam na to kašlou. hladomor jim nevadí.
09. 02. 2012 | 17:48

Pepa Řepa napsal(a):

ghándí
traduje se jeden bonmot.
Vše, co napsal Karel Marx o kapitalismu je pravda.
Potíž je v tom, že vše, co napsal o socialismu, je lež.
09. 02. 2012 | 18:00

Zacheus napsal(a):

Pokud by čistě náhodou vyhrála francouzské prezidentské volby paní Le Penová, tak bude s evropskou integrací konec ( zatím dotahuje na současného prezidenta). Ale i pokud je vyhraje socialistický kandidát, tak idylka Německo- Francie také asi skončí...
09. 02. 2012 | 18:19

ghándí napsal(a):

pepa řepa,
to je pěkný bonmot. něco na tom bude. já marxe považuju za genia i šílence dohromady. ten bonmot by to potom vysvětloval. marx byl geniální filosof, který dokázal popsat společneskoekonomické transformace. ale pak mu sifilis rozežral mozek a navíc ho trápila jakási lupenka. on se nakonec zbláznil a propadl psychotické nenávisti vuči okolnímu světu a stal se z něj komunista. přišel s teorií nasilné dělnické revoluce. já si myslím, že to už byl ve stádiu naprostého rozkladu myšlení i osobnosti.
09. 02. 2012 | 18:38

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
Nic se ekonomicky nepoložilo, protože jsme na rozdíl dneška nebyli zadlužení. Položilo se to pouze politicky, protože skoro všichni jsme viděli (jako dnes), že to s těmi papaláši a demagogií dál nejde. Ten pocit jsem měl jako asi většina už od jara. Bylo to perestrojkou a v televizi ukazovali jednání Gorbačova s Reaganem. Vše vypadalo velmi dobře. Východ a západ odzbrojí, hvězdné války se nebudou plánovat a státy si sami začnou rozhodovat o sobě. Odchod ruských vojsk pak nebyl problém a Kocáb na tom měl takřka nulový vliv.
Naproti tomu naši papaláši vypadali jak klubko dezorientovaných figurek v čele s Jakešem, kteří nevěděli která bije, jestli můžou zasáhnout proti studentům, když demonstrovali za Gorbačova.
Že to byl podvod se velmi výrazně ukazuje dnes. USA zvyšovala zbrojení, NATO se roztáhlo až k Rusku a znovu zatáhlo železnou oponu. Místo konkurenčních výrobních podmínek se nastolila diktatura finančních komunistů. Místo nepřítele SSSR se vytvořil falešný boj s islamismem (přitom USA velmi výrazně podporuje nejhorší islamistické režimy a používá jejich služeb v Líbyi, Sýrii i jinde). Celá tato "demokracie" nemá se skutečnou demokracií moc společného a pravdivé informace ze světa se stávají tajenou položkou.
Dnes jednoznačně ekonomický vývoj hodnotím za horší než roku 1989.
09. 02. 2012 | 18:52

hovorka11 napsal(a):

Pepa Řepa ghándí

"Vše, co napsal Karel Marx o kapitalismu je pravda.
Potíž je v tom, že vše, co napsal o socialismu, je lež "

To snad není bonmot. Marx žil v kapitalismu, takže přesně věděl jak funguje a dnes se jeho popis vývoje kapitalismu s konečným stádiem válek plně potvrzuje.
Jeho teorie o socialismu byla jenom teorie, pravděpodobně založená na nesmyslu, že budeme pracovat trvale pro všechny podle možností a schopností. To je evidentní utopie.
09. 02. 2012 | 19:00

ujo napsal(a):

PR,
ten Vámi uváděný bonmot má ( jako mnoho jiných bonmotů) chybičku, KM o tom jak má(bude) vypadat socialismu nepsal.

A pro Mahátmu: když KM psal s FE Komunistický manifest, tak byl mladík a patrně docela zdráv.
09. 02. 2012 | 19:06

ghándí napsal(a):

hovorka11,
socialismus byl ekonomicky neživota schopný a položil se. nedokázal konkurovat kapitalismu. perestrojka byl jenom zoufalý pokus sovětských komunistů o záchranu nezachranitelného., protože sssr byl u konce ze zdrojema a nedokázal už materiálně uspokojovat lidi. pokud by postkomunistické státy neprovedly transformace hospodářství , došly by k hladomoru. pokud by byl socialismus ekonomicky životaschopný, na světě by bylo spoustu bohatých socialistických zemí. ale není ani jedna. socialismus se nepoložil politicky, ale ekonomicky. klrd je závislá na potravinové pomoci, kuba na dolarech emigrantů. ale vy budete určitě trvdit, že jsou na tom ekonomicky dobře. zadlužení západních států je určitě špatná věc. je to pokus o zesocializování kapitalismu. sociální stát skončí stejně špatně, jako socialismus. zase krachem. ta realita je přesně tak, co si nechtějí soudruzi v žadném případě připustit. nic kromě tvrdého a nelitostneho kapitalismu nefunguje a nikdy nefungovalo. a fungovat nebude. člověk zustane masožravou opicí na věky věků. až do konce světa.
09. 02. 2012 | 19:26

ghándí napsal(a):

ujo,
potom byl šílencem již v mladem věku. nakonec mě to vlastně nepřekvapuje. měnit společnost násilím je čistý marxismus. marx měl kriminální a psychopatický mozek. stejně jako lenin nebo hitler.
09. 02. 2012 | 19:32

hovorka11 napsal(a):

ghándí:
neregulovaný kapitalismus je stejně tak neživotaschopný jako socialismus bez konkurence. Kapitalismus končí válkami a destrukcí je totiž založen ne na konkurenci ale na prosazení silnějšího, který postupně zadusí konkurenci, zdraží výrobky, udělá kartely, nadnárodní společnosti a když to krachuje a lidi chudnou, tak jde do válek a vše začíná znova.
Dnes si myslím, že žádný systém není trvalý a dobrý, protože nezaručuje selský rozum, pospolitost a zodpovědnost. Takže rozvinutý kapitalismus nás zase vyžene na stromy...
09. 02. 2012 | 19:43

hovorka11 napsal(a):

Takhle se kapitalisti dostávají ke zdrojům a řvou, že chtějí "demokracii", která tam samozřejmě nastat nemůže a skončí jen kmenovými válkami, masakry a likvidací vzdělanosti a životní úrovně. Místo demokratů tak Katar dosadí islamisty a západu nechají pumpovat zdroje. Katarští vzbouřenci jsou pod hlavněmi amerických tanků ze Saudské arábie a mají přesně vymezený prostor, aby je nebylo vidět a slyšet...

"V Sýrii se objevily jednotky katarských a britských zvláštních sil, informují izraelská média s odkazem na informované zdroje. Cizinci se nacházejí v okolí města Homs, jedné z hlavních bašt opozice. Neúčastní se bojových akcí, ale hrají úlohu povstaleckých poradců."
09. 02. 2012 | 19:50

ghándí napsal(a):

hovorka11,
lidská společnost je regulovaná právem. kapitalismus taky. a to nejenom na národní urovni, ale rozvoj mezinárodního ekonomického a obchodního práva dosáhnul takové urovně, že ještě před 30 lety si o tom všichni mohli jenom zdát. byla založana mezinárodní obchodní organizace , členy jsou i čína a rusko. obchodní spory se řeší na půdě WTO, nikoliv válkou. ten pokrok je neskutečný. kapitalismus dává lidstvu šanci na pokrok a rozvoj. záleží na lidech, jak ho využijí. dvě největší mocnosti současnosti USA a čína jednají, neválčí. snaží se najít nějakou cestu z krize. to je ohromný uspěch. kapitalismus přežil a přežívá. jediné, co se vždycky rozsypalo, byl socialismus. národní nebo internacionální.
09. 02. 2012 | 20:45

český maloměšťák napsal(a):

My naštěstí nemáme ani Merkozy, ani Sarkomy.
Zato máme Sarka Farky a budeme mít BOBAK /Bobošíková, Bátora, Klaus/.
Ovšem co se týče koz - tak těch je tu dost. A sarkomů na některých mozcích asi též.
Neb jinak si nelze vysvětliti stav tkzv. chronické pupkovitosti. Kdy půjdou v paírnictvích nejvíc na odbyt plastové globy z Číny s dírou uprostřed Evropy - strčíš do ní prst a vytáhneš zakousnutého Číňana.
Hit příštích Vánoc.

Hezkou diskuzi přeji - a moc nemečte - brzy začíná noční klid./Pepko - nezapomeň , že se má oteplit...tak hybaj brzy na kutě - doba válení se doma končí - Dálnice Bratří Grimasů se již prohřívá (poslední údaj - minus osmnáct)/
09. 02. 2012 | 21:10

Pepa Řepa napsal(a):

hovorka11
dyť už balím, hovorko
.-))
10. 02. 2012 | 14:15

kawlacawn napsal(a):

<a href=http://buynolvadexhereonline.com/#11059>nolvadex online</a> - <a href=http://buynolvadexhereonline.com/#479>order nolvadex</a> , http://buynolvadexhereonline.com/#13810 nolvadex 20 mg
15. 05. 2012 | 12:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy