Zákony jsou v Česku jen pro plebs

11. 02. 2012 | 15:54
Přečteno 16612 krát
Nedávno jeden z čelních představitelů české justice řekl: V Česku je dneska možné právně zdůvodnit jakýkoliv krok. Záleží jen na tom, jestli vycházíte z evropského práva, z českého práva, z pozitivistické tradice, nebo sociologického výkladu práva.

Zní to obludně, ale je to zřejmě tak, jak dokládá reakce českých radních a politiků na pověření člena Rady Českého rozhlasu Antonína Zelenky výkonem funkce řízení odboru vnějších vztahů a komunikace na ministerstvu školství. Zákon o Českém rozhlase ale přesně vyjmenovává funkce, které jsou s členstvím v jeho radě neslučitelné a mezi nimi je i "jakákoliv funkce ve státní správě." A má to logiku, protože jinak vzniká velmi vážně podezření, že si pan ministr do funkce šéfa tiskového odboru dosadil někoho, kdo jako jeho PR muž bude ovlivňovat zprávy o výkonu pana ministra, s nímž je veřejnost i opozice silně nespokojena ve veřejnoprávním rozhlase. K tomu na první pohled není co dodat. Pan Zelenka by se měl buď vzdát funkce v Radě, nebo na ministerstvu. On ale místo toho, přesně jak řekl vysoce postavený muž, přinesl na Radu tři posudky, které jeho krok zůstat v obou funkcích nezpochybňují, s odvoláním prý na to, že do funkce na ministerstvu nebyl jmenován, ale že byl řízením pouze pověřen. To je výmluva hodná žáka třetí bé, který tvrdí, že nebyl za školou, ale jen se byl projít: protože skutková podstata zůstává tatáž. Pan Zelenka může ovlivňovat zpravodajství a žák třetí bé nebyl ve škole.

Horší je, že pana Zelenku v jeho úmyslu nejprve podpořili zbylí členové Rady, když jim ve čtvrtek minulý týden své rozklady předložil, ale hlavně, že mu de facto vyšel vstříc i sněmovní volební výbor, kterému sdělil Parlamentní institut, že pan Zelenka ve střetu zájmu je a že by měl z funkce radního kvůli porušení zákona odstoupit. Zelenka se prý podle Práva bránil větou: "To by nikdo nemohl dělat ani vrátného státní instituce." Jenže pan Zelenka si plete funkci se zaměstnáním: vrátný je pouze zaměstnancem instituce a nemá v ní žádnou výkonnou funkci. A zároveň se pan Zelenka odvolával na čtyři roky staré rozhodnutí o případu radní a současně vedoucí oddělení informací a styku s veřejností Jihočeského kraje Marie Ptáčkové. Jak je tedy zřejmé, obě další výmluvy jsou rovně nedostatečné: srovnávat funkci vedoucího tiskového výboru s vrátným je nehoráznost a vymlouvat se na to, že Evička před roky taky ukradla jablíčko a nebyla potrestaná, je opět infantilní výmluva.

Problém je však v tom, že sněmovní volební výbor, přesto, že šlo o notorietu, jak říkají právníci, si vyžádal měsíc na prostudování Zelenkou předložených právních posudků a o jeho odvolání vůbec nehlasoval, i když původně předseda výboru Václav Mencl z ODS navrhl Zelenkovo odvolání. Proč se takhle výbor zachoval, o tom můžeme jen spekulovat. Možností je hned několik: buď nechtěl oslabit Radu Českého rozhlasu, protože již za měsíc končí mandát i předsedkyni Rady Daně Jaklové, nebo se domnívá, že pan Dobeš stejně na počátku dubna padne a věc se tím vyřeší sama, nebo že se na sporné jmenování zapomene a pan Zelenka bude sedět v klidu na obou funkcích.

Nejhorší na tom ale je, že je to další příklad, který občanům signalizuje, že zákony tu jsou jen pro plebs, ale státní úředníci, politici či prezident je ctít vůbec nemusí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

donal napsal(a):

autor
děkuji za přesný popis našeho pravního státu přesně zakony platí pro plebs
11. 02. 2012 | 16:03

ali napsal(a):

pane Hvížďalo
to je známá pravda..kluk štípne kolo a je za to potrestán..no a třeba Gross se směje dál (pro vyznavače svých stran - doplň si místo Grosse koho chceš) :o)
11. 02. 2012 | 16:47

jíra napsal(a):

autor
Zlatá slova. Velké lumpárny stojí na lumpárnách menších. Za tímhle kličkováním může být schovaná budoucí větší lumpárna v podobě nekorektního ovlivňování veřejnosti. Podle Murphyho zákona taky schovaná bude.

Konci nadpisu by docela slušel otazník. Místo vsugerovávání si "Stejně se nám nepodaří to zlomit..." radši rozhořčenější tón "Tohle jako opravdu myslíte vážně?"

V zahraničí jdou po sdělovacích prostředcích, kde byl zákon porušen. Čerstvě Sun. U nás kráčíme opačným směrem? Pikantní je, že se obojí děje ve stejné době.

Přeji hezčí den než se pořád dozvídat takové podobné věci.
11. 02. 2012 | 16:51

Madison napsal(a):

Dnes tady prozatím p. Hvížďala nemá žádné invektivy, asi jsou všichni na lyžích??? Ale dlouho to trvat nebude. Jinak souhlas s blogem.
11. 02. 2012 | 16:54

Alfons napsal(a):

Kdyz sedi v EU ve Strasburgu komuniste, kteri se tam jmenuji DIE NORDISCHE lINKE
a doma jsou komuniste, tak mel nekdo zajem je uchovat.
Nejsme jako oni, kdo to vlastne vykrikoval po sametovce,
aha ten co se zaslouzil o stat
11. 02. 2012 | 17:00

Jiří Janečka napsal(a):

Milý pane Hvížďalo,
nechám si pro sebe řeči o pozdním procitnutí a řeknu jenom jedno. Kdyby pro plebs aspoň ty zákony platily! Ale pro plebs bohužel platí jenom to, jak se soudce vyspí. Že se u nás soudilo podle tzv. podle ksichtu, to platilo už před převratem. http://janecka.blog.idnes.cz/c/186266/Soudci-kteri-selhali.html.
Ale je to dobrý, sice jsem si užil svoje, dneska si ale mohu chodit po světě, říkat pravdu a nemusím se stydět. A to jsem jenom ten plebejec s vrdou hlavou. Byly situace, kdy mi jedinou útěchou byla dědečkova slova a životní zkušenost: Zavřít můžou, pustit musí. A co vy? Slova, slova, slova
11. 02. 2012 | 17:00

melčákova pohanka napsal(a):

Nebyl jsem na lyžích! Ale díky těm zákonům, pro plebs, jste získal nějaký milion za privatizaci Mladé Fronty a většina plebsu h....a ještě nakopáno do p.... z bytu či práce!
11. 02. 2012 | 17:06

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Pan Hvížďala má pravdu. Ovšem v tom případě je plebsem dohromady dělnictvo, rolnictvo a střední třída.
Pro horních 10 000 zákony skutečně neplatí a pro negramoty nemakačenky a kriminálnky už vůbec ne !!
11. 02. 2012 | 17:11

Desiderius napsal(a):

Když jde o mocenské zájmy, jde právo stranou. Zde platí stará zásada: kde není žalobce,není ani soudce. Pokud by kdokoliv chtěl napravit popisovaný zjevně protiprávní stav,musel by sám právně relevantně konat. A kde má prostý občan na to všechno vzít čas. A na to se hřeší.
11. 02. 2012 | 17:11

Tony napsal(a):

Přátelé, já to vidím takto:

Vlkovo.spamuje.cz
11. 02. 2012 | 17:15

krajan napsal(a):

Já jen žasnu,jak na to nick ali v 16:47 narouboval Grosse - to je opravdu fantastická pirueta ne za deset,ale přímo za sto bodů.
Ale: Pane Hvížďalo,ptám se,na ten marasmus jste přišel teprve teď? Mám takový pocit,že jste jeho růst v mnoha ohledech podporoval.Můžete alespoň poradit,co s tím? Ten systém je za oněch 22 let tak zabetonovaný,jánabráchysmus tak rozlezlý,podporovaný tentokrát už ne rudými,ale modrými,šedými a oranžovými legitimacemi,posvěcený preláty, že není úniku.
11. 02. 2012 | 17:43

Kelt napsal(a):

To krajan,
nic ve zlém,ale jste"zde"pravděpodobně málo.
"Gros"je evergreenem všech modrobolševiků.
Jeho dokáží dosadit i do blogu o předpovědi počasí,či čipování psů.
Tomu se není nutno divit-navíc jejich duševní potence nemá,ale neustále jsou přesvědčeni o tom,jak je to úderné v jejich boji proti rozvracečům a socbolševikům.
11. 02. 2012 | 17:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 02. 2012 | 18:32

SuP napsal(a):

Řekl bych, že skoro největší neštěstí téhle republiky je to, že se vždycky začnou propírat především takovéhle kokotiny, jako že někdo neměl být někam jmenován. Přitom jde vpodstatě jen o ohýbání zákonů jako byl lustrační a podobné - třeba zákony proti "střetu zájmů".
Zajímalo by mě, kdy se někdo začne zabývat skutečností, že za KAŽDOU velkou hospodářskou zlodějnou v tomhle státě je DOBŘE PLACENÝ PRÁVNÍK. K smíchu jsou pak články v tisku, že nějaká firma získala na 20 let kšeft na provizi za SMS jízdenky. Ale nenajde se nikdo, kdo by chtěl zjistit, kdo tu smlouvu ne podepsal, ale DOHODL a PŘIPRAVIL. A i když se to zjistí, "neprokáže se úmysl" něco ukrást.
A proč si všichni myslíte, že celá tahle vlna boje proti korupci je něco jiného, než třepotání křidélek k odvedení pozornosti?
11. 02. 2012 | 18:32

Xaver napsal(a):

Právo není věda. Nesmí se nad ním přemýšlet, musí se mu věřit.
11. 02. 2012 | 18:33

SuP napsal(a):

krajan Kelt -
Pánové, co se vám na tom "ali" příspěvku nezdá? Mimo toho, že je od ali? Vždyť sedí jako "P"na"H"!
Pravda, pan Hvížďala popisuje konkrétní případ z jiné oblasti. Ale chcete snad tvrdit, že v oblasti hospodářských zlodějen ten nadpis neplatí?
11. 02. 2012 | 18:37

Kelt napsal(a):

mám neodbytný pocit,že jsem to popsal přesně.
Pokuste se to přečíst pomalu znova.
11. 02. 2012 | 18:46

SuP napsal(a):

Kelt -
Napsal jste to přesně.
Jako levicový diskutér, který má velký zájem hrotit názorové rozpory za každou cenu.
11. 02. 2012 | 19:18

Jan napsal(a):

stejskal
Ten mail jsem vskutku dostal a netuším, kdo ho psal.
Přišel mi k nápisu blogu přesný.
Co si myslí plebs.
Ale nejen, že to nikoho nezajímá, dokonce je to proti duchu těchto stránek.
No má úcta.
Můj neodbytný pocit, že žiju zase v roce 1987 má další důvod.
Ale už nejsem mladý a tak vím, že cinkání nic nezmění.
Ani blogování.
11. 02. 2012 | 19:27

ali napsal(a):

SuP
zdravím a díky, ale nechte kluky, ať si hrajou :o)
Oni prostě nemůžou unést fakt, že zákony porušují i jejich úžasní idolové..a to je ta tragédie..
11. 02. 2012 | 19:32

Kelt napsal(a):

To SuP,
je to asi dva dny,co jsem se marně snažil vysvětlit nicku"ali",
že tunel Svobody a Snopkové, za který byli pravomocně odsouzeni
nemá a nemůže mít nic společného s rozvratem sociálního státu.Byl kriminální čin a pozásluze "odměněn".
Nepovedlo se.
Takže její implementace Grosse do zmíněného blogu je v téže rovině,o které jsem napsal.
11. 02. 2012 | 19:35

krajan napsal(a):

SuP
Já rozhodně nejsem "levicovým diskutérem", ale upřímně: Spáchal-li Gross nějakou protizákonnou lumpárnu, je v této zemi dost institucí,které by ji měly,ke spokojenosti lidu prostého, řešit a vyřešit. Jinak je ten vychytralý kluk používán pouze jako berlička v prázdném diskuzním příspěvku,ať je od kohokoliv.(Samozřejmě,kromě Grosse ještě např.Paroubkovic,Zaorálek,ten mladej Sobotka, Topolánek, Tluchoř, Havel, Kalousek a,abych nezapomněl, Rath)
11. 02. 2012 | 19:36

rododendron napsal(a):

Právní řád nám není dán od Pána Boha - vytváří ho naši poslanci pod taktovkou lobistů a jiných přátel. Proto je u nás dokazování zvláště hospodářské kriminality skoro nemožné. Proto u nás může být předseda vládní strany postaven před soud za korupci a jeho koaliční partneři to nepovažují za natolik vážné, aby ho donutili k odstoupení.......Ctíme přeci prezumci neviny - zase - jak u koho. Místo elementární morálky musíme mít na všechno zákon, abychom se nesežrali a nepozabíjeli navzájem.
11. 02. 2012 | 19:36

Kryštof napsal(a):

Mám ten dojem , že ten plebs si Češi udělali sami ze sebe jejich vlastní podlézavou blbostí ve všech volbách ke kterým kdy byli připuštěni .
V zemi , kde si obyvatelstvo zaměňuje urnu volební s urnou pohřební a vice versa je to vcelku přirozené , takže jakékoliv podivení či dokonce rozhořčení nad meritem věci je pouze farisejská zhovadilost .
Od s.svazáka ČSM Hvížďaly , takto absolventa "Politických studií" V Moskvě je tento blog zářným příkladem pokrytectví ve kterém ostatně vynikal již jako uvědomělý redaktor Ml. světa pod patronací ÚV ČSM - SSM , kde však vývojově předběhl angažovaného s.svazáka R. Johna , který rovněž hýří mravními ponaučeními nezbedných dítek .
V této pidizemi bylo a je i nemožné možné , neboť socialismus se nebuduje na centimetry , jak moudře pravil v r.1948 s. hulvát- ministr Václav Kopecký .
11. 02. 2012 | 19:47

ali napsal(a):

Kelt
ano, tunel Svobody a Snopkové, za který byli pravomocně odsouzeni nemá a nemůže mít nic společného s rozvratem sociálního státu..to zní zcela logicky..sice byla řeč o prvním spuštění tunelingu, což toto považuji za prvotní i ukázkové, ale vaše socanské smýšlení vás nepustí dál přemýšlet..takže to považuji za uzavřené a nepovedené a nepochopené z vaší strany..papa ;o)
11. 02. 2012 | 19:56

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro ali.
Prozraď nám, co ten zatracený Gross provedl. Pokud ano, tak nevíš náhodou, proč jej chrání kluci, co mají pod sebou jak policii tak justici?

Kubice vymýšlel aféry jen aby poškodil ČSSD, z Paroubka se snažil udělat dokonce pedofila, poškodil několik lidí kolem ČSSD, jen asi aby takovým, jako jsi ty udělal radost, proč ale nezavřel Grosse, nevíš náhodou?

Řeknu ti, jak to je, analogie s plzeňskými právy.
Gross promoval v Praze na UK, v Plzni dělal jen malý doktorát JUDr, nestudoval jen obhajoval, ale různé slepice ale i jiní ptáci, zatemňují to, co se v Plzni dělo (Benda, Řápková) a další) vřeštěním o Grossovi. Ty jsi názorná ukázka lidské bídy, takové té slepičí povahy, která patrně jako pravicová socka závidí Grossovi pár milionů. Jsi přesně ta slepičí povaha, které vděčíme za náš dnešní morální marasmus.

PS: obecně, co víte o Topolánkovi, jaký má majetek, zajímá to někoho, zajímá někoho, jak získává veřejné zakázky? Ne, proč není to levičák a tak je přirozené, že se umí zaopatřit.
11. 02. 2012 | 19:57

ali napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude
tak teď jsi mě dostal...nepotřebuju závidět peníze, na to opravdu, ale opravdu zapomeň...
a jestli je pro tebe Gross nevinnej, tak mi řekni, jak podle tebe vypadá nefalšovaná nevinnost? To musí bejt mazec, co? Přesně ty jsi ukázkovou formou dnešního marazmu, ne já..
Grosse jsem podala jakožto vzor křišťálové nevinnosti politiky..takže už nepotřebuji toto jméno dál použít. Stačí, že jsem píchla do vosího hnízda :o)

p.s. v prvním příspěvku odkazuji na fanatiky tvého ražení, aby si dosadili místo Grosse jiné jméno. Topolánek sedí docela dobře.. :o) papa
11. 02. 2012 | 20:12

Kelt napsal(a):

To ten,kdo se s blbcem hádat nebude,
diskuse s těmito velikány ducha/ali,hoven,kuchařa,atd./předkládání faktů a argumentace z nich vycházející je házení perel chrochtajícím.
Když to již nejde jinak,tak nastupuje forma Vy o voze,oni o koze.Přesně "ali"2O.12-
11. 02. 2012 | 20:22

ali napsal(a):

kelt + ten,kdo se s blbem hádat nebude
kluci, já se s vámi hádat nebudu..nemá to cenu, na vás totiž nemám ;o)
..papa
11. 02. 2012 | 20:27

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Kelt.
Pravicové socky a čeští novináři útočí na Grosse, chtějí doložit každou korunu, ale jejich guru ti správní pravicoví když řeknou, že do toho nikomu nic není nebo ať jdou do haj..., tak je to ok.

Dělali hon na Paoubka kvůli Pandurům, přestože první smlouvu podepsala Unie svobody na doporučení ODS, druhou Topolánkova vláda.

A například více než podivné angažmá Dalíka

„Praha - Za provizi 18 milionů eur (asi půl miliardy korun), o kterou si podle bývalého zaměstnance rakouské zbrojovky Steyr řekl lobbista Marek Dalík, měl zakázku nákupu obrněných vozů Pandur schválit tehdejší premiér Mirek Topolánek. Píše o tom dnešní deník Mladá fronta Dnes (MfD) s odkazem na policejní protokol výpovědi Rakušana Stephana Szücse. Topolánek na dotazy týkající se Szücsovy výpovědi nereagoval, uvedl list. Z vyšetřovacího spisu vyplývá, že česká strana peníze dokonce přes prostředníka urgovala“
S upomínkou přijel do Vídně viceprezident izraelské zbrojovky Rafael Lova Drori, jehož firma dodávala pro pandury část výzbroje. Drori podle Szücse řekl, že přináší vzkaz od české strany. A upozornil, že 18 milionů eur, o které žádal v listopadu 2007 Marek Dalík, by mělo zajistit i souhlas českého premiéra Mirka Topolánka s nákupem pandurů
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mfd-za-18-mil-eur-mel-zakazku-panduru-odsouhlasit-topolanek/636175
....................
Parkanová
"Je na policii, aby se vypořádala s tím, zda se to tak opravdu odehrálo. Co je však pro mě skandální a nepřijatelné už nyní, je skutečnost, že se schůzek s dodavatelem účastnil s náměstkem Bartákem i pan Dalík. O ničem takovém jsem nebyla informována a nikdy bych s tím nesouhlasila," nechala se v rozhovoru pro MF DNES slyšet Parkanová.
Z nového posunu v kauze Pandur je dokonce šokovaná natolik, že tehdejší situaci na ministerstvu zpětně přirovnává k sicilskému ráji mafiánů. "Když přijímáte funkci ve vládě, tak v žádném státě nevycházíte z představy, že místo toho dostáváte jízdenku do Palerma," řekla Parkanová.
http://zpravy.idnes.cz/parkanovou-sokovala-kauza-pandur-deni-v-resortu-prirovnala-k-palermu-1k8-/domaci.asp?c=A110511_204929_domaci_vel

Co tam ten Dalík vůbec dělal?
Kdybych byl soudcem, tak bych Dalíkovi nevěřil ani slovo, tam při nejměnším neměl co pohledávat.

Kdyby byl Dalík z ČSSD tak by prošel nejméně deseti domovními prohlídkami a různou nejen mediální šikanou, ale že patří k těm správným, tak se včas dozví, co je v policejních spisech.
11. 02. 2012 | 20:48

Kelt napsal(a):

To ten,kdo se s blbcem hádat nebude,
můžete hádat,co by Vám na to odpověděli chlapci a děvčata z modrého holubníku.
Gross se válí ve vile na/i když je to jen byt/ Floridě a Sobotka má pleš a rovnátka.A máte to.
11. 02. 2012 | 21:13

kreditor napsal(a):

Tři třeba slovní přestupky, trestný čin, mohou zavřít a umlčet kohokoliv. U deseti a stamiliardových krádeží nelze prokázat pochybení, natož trestnost jednání. Havel dělal růžovou chobotnici a v jeho cloně rostla obludná struktura superzlodějů s vlastní justicí, policií, dvěma parlamentními komorami a prezidentem.
11. 02. 2012 | 21:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Pro Kelt.
Jejich střízlivý advokát by nám patrně řekl:
Gross není úplně čistý, jsou tam pochybnosti a na západ od nás by musel taky z politiky zmizet a hlavně nejsou to naši a tak si nemohou dovolit to, co my.
To, co může pán, tak nemůže kmán.
11. 02. 2012 | 21:21

ghándí napsal(a):

president opravdu podle ustavy právo dodržovat nemusí. může spáchat jakýkoliv trestný čin kromě velezrady, třeba nakopat slávečka do zádele a nikdo ho nemuže obvinit ani obžalovat. do konce života.
11. 02. 2012 | 23:21

františek napsal(a):

Ženy mi lhaly, muži mi lhali.
Ženy, ty lhaly mi nejvíce.
Paní Paekanová nebyla informovaná, fialeka nevinná,
12. 02. 2012 | 00:22

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Zákony pro ty nejchudší, možná, že ani ten kapitalismus 19. století nebyl tak lidsky zhovadilý, jako je ten dnešní neoliberální, který produkuje a podporuje pžedevším hloupé a chamtivé zrůdy.

Středověk v přímém přenosu
Aleš Uhlíř
„V druhé polovině 19. století (přesně v roce 1868 s platností říšského zákona č. 59/1868 o chudinské péči) byl dovršen proces započatý v 18. století reformami Josefa II a chudinská, státem garantované péče o chudé definitivně přešla na obce. Chudí bydleli v chudobincích a bylo postaráno o jejich výživu, zdravotní péči, výchovu dětí atd. Koho zajímají podrobnosti, doví se je, zadá-li v Googlu slova jako institucionalizace chudinské péče, domovské právo aj“
…..
„Svým způsobem to opravdu vypadá legračně, nebýt to jinak taková hrůza. Vždyť za dvě desetiletí jsme se dokázali vrátit do středověku, do časů před nástupem osvícenství. „
http://www.blisty.cz/art/62292.html
12. 02. 2012 | 06:08

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Jeden vtípek
http://www.blisty.cz/imp.php?id=27345
12. 02. 2012 | 07:47

Pese napsal(a):

Proč mám pořád silnější pocit, že začala (spíše probíhá) normalizace? Je sice trošku v jiném duchu, ale jednoznačně probíhá. To co popisuje p. Hvížďala je jen utvrzení v mého pocitu.
12. 02. 2012 | 09:11

bedla napsal(a):

Přesně Hvížďalo, kdyby byly i pro tebe, tak za vytunelování Mladé fronty se svými kumpány už jsi dávno v base.
Zase jeden pravdoláskař pokrytecky káže...
12. 02. 2012 | 09:41

český maloměšťák napsal(a):

"Vyslovuji obavu a spatřuji neakceptovatelné riziko plynoucí ze složení kontrolní skupiny, kterou vyslal Bendl na státní kontrolu Budějovického Budvaru," dodal s tím, že jediné, co požaduje, je ochrana současné hodnoty Budějovického Budvaru, kterou prý může nešetrné jednání poškodit.

"Absolutní podíl na odhadní tržní ceně Budvaru tvoří duševní vlastnictví a schopnost prodávat na světových trzích. Únik několika dokumentů a dosazení patřičně naladěného ředitele to může zvrátit v řádu hodin," upozornil poslanec...." /Doktor - ODS/

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/43540-odvolejte-sefa-kontroly-poslane-do-budvaru-zada-premiera-necase-poslanec-doktor/

Pan Bendl asi ví, co a jak. Zkušenosti jsou /středočeské nemocnice/.'
V případě prodeje pak platí, že čím nižší cena - tím je kupec ochoten zaplatit vyšší provize (odměny, úplatek...) za zprostředkování.

No a předvolební kampaň zadarmo nebude, že. A taky ta krize - manželky doma úpí....tam nové auto, onde zase zájezd do Karibiku, jinde je třeba zase dostavět penzion....

Nekup to. /neprodej to/ Důvěru ti dali ve volbách - tak co tam nějaké saky paky...
12. 02. 2012 | 10:20

Yosif K napsal(a):

krajan napsal(a):
Já jen žasnu,jak na to nick ali v 16:47 narouboval Grosse - to je opravdu fantastická pirueta ne za deset,ale přímo za sto bodů.

Jasny pane KRAJAN - zbohatnout na obchode z totalne bezcennymi neobchodovatelnymi "cennymi" papiry - bezcenym minoritnim podilem - to jest cennymi asi jako rolicka hajzlpapiru .... a zcela nahodou papiry zrovna od te bandy, ktere Gross dal monopol na dovoz elektriny z Ukrajiny - a nevidet v tom prani spinavych penez - co na to rict.
Uz za prvni republiky se rikalo "kudy chodil tudy krad, socialni demokrat...."

A jasne ze rudi soudruzi z PCR Grosse kompletne ocistili - nemohou si totiz byt jisti, zda se Kolotuk jeste nedejboze nevrati do politiky jako zachrance CSSD a nenecha je vyhazet pred penzi na dlazbu.......
12. 02. 2012 | 10:31

Občanka napsal(a):

Pane Hvížďalo,
popsal jste jeden z mnoha případů nedodržování zákona. Bohužel to prostý lid nezajímá, a jak je zřejmé ani novinářskou obec.
Kde jsou vzdělaní novináři typu pana Petránka, Velíška...?
Dnešní mladí novináři se stali novodobými nevolníky. Mají hypotéky, mladé rodiny a bojí se přijít o místo. Z dávek v nezaměstnanosti mohou jít tak do vytápěného stanu a děti do dětského domova. Velice nerada tyto řádky píši. Ekonomická nesvoboda mnohých rodin, je realitou. Nemohou si dovolit riskovat základní jistotu, jakou bezesporu střecha nad hlavou je. Dvakrát nezaplatíš a je tu exekutor. Tady taky končí svoboda projevu, občanská statečnost poukazovat na korupci, zlodějiny a neschopnost vedoucích pracovníků.
Navíc mají všicni podepsanou mlčenlivost, to je také novodobé nevolnictví, které je v rozporu se zákonem. Pod pokutou 500 000,- Kč a vyhazovem z práce nesmíš říci, že dotační programy jsou jaksi mimo mísu a zpožděné o několik let. Že se kontrolní oddělení musela zrušit, protože by se museli vracet peníze s ostudou. Právní řád není nastaven tak, aby to fungovalo.
Z mladých se stávají ekonomičtí nevolníci, kterým nezbývá nic jiného, než držet hubu a krok. Nepohodlní se vyhazují z úřadů, nahrazují se novými, nekvalifikovanými, kterým není nutné tolik platit. Každý přece musí pochopit, že šetřit se musí.
Někdy mám pocit, že se veřejnoprávní média předhánějí se soukromými ve vyplňování vysílacího času bulvárními pořady, Viz pořady na ČT 1 celé odpoledne. Pořady, které stojí peníze jsou vytěsňovány. Televizní inscenace úplně zmizely. Hodnotný pořad je vzácnost. Herecké příležitosti pro herce jsou jen v přiblblých seriálech... Přitom poplatky neustále rostou. Někdy mám pocit, že redaktoři zpráv jsou cvičeni v rychlosti čtení proto, aby se divák nestačil nad zprávou zamyslel. Myšlení a rozvaha nad řečeným se nenosí. Komentáře odborníků se utínají v půli věty.... Promiňte za odchýlení se tématu
12. 02. 2012 | 10:33

krajan napsal(a):

Yosif K.
Vážený pane,vy jste přesně z těch,kteří mají rudo před očima,když čtou některá jména.Reakce (dle vašeho nicku) vskutku stalinská: dříve za všechno mohli zlí kapitalisti,dnes zase rudíkomunisti,socialisti,anarchisti,ale i Zelení a další.Výše jsem napsal,že mi nejde o Grosse,ale o prokázání jeho trestní zodpovědnosti.A na to tu máme institucí až dost.V případě,že tomu klukovi závidíte,měl jste a máte v této zemi možnost postupovat stejně (všichni máme přeci stejné podmínky).
12. 02. 2012 | 10:59

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

občanka
Myslím, že jste to posala velmi přesně. A to drmolení TV moderátorů v "high speed" mi leze na nervy čím dál víc. Nevím, jestli to mají v popisu práce, ale účel to splní - není zájem, aby divák moc přemýšlel. Rychle do toho a honem od toho!
12. 02. 2012 | 11:36

Sláma napsal(a):

Pane Hvížďalo, nejedná se jen o zákony. Naše společnost se začíná velice rychle dělit na novodobou šlechtu, která stojí nad zákony, neplatí žádné (nebo skoro žádné) daně, má přístupný vyšší standard zdravotnictví, školství atd. a plebs, který platí státu daně jako divý, aniž by za to od státu získal odpovídající služby. To vše pod praporem boje proti "levici".
12. 02. 2012 | 12:50

ali napsal(a):

krajan
to si vážně myslíte, že někdo tomu chudáčkovi klukovi Grossovic závidí ty špinavý peníze? Jinej argument nemáte? Pokud dokážete obhajovat špínu jedněch a druhých ne, tak jste taky lump..
12. 02. 2012 | 16:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 02. 2012 | 17:25

krajan napsal(a):

ali
To je od vás opravdu super logický závěr,až jsem padl na zadek.Chci-li,aby byl p ř í p a d n ý případ Gross řádně vyšetřen,tak jsem lump. Na druhé straně, podle vás, nechutné pomluvy kohokoliv, jsou naprosto košer. I když: odpovídá to zcela přesně způsobu vašeho myšlení.Tečka.
12. 02. 2012 | 17:37

Somebody clever napsal(a):

Hvíždalo- Drozde ( krycí jméno STB) na to jsi přišel až teď?? My už to víme nejpozdějí od dob privatizace Mlad= Fronty a akce Sinha, Bacs, Pepa z Hongkongu- tedy víme to všichni až na politiky a novináře
12. 02. 2012 | 17:56

Al Pepino napsal(a):

Hvížďalo vy si můžete se Zelenkou podát ruce. Oba kam vítr, tam plášť. Kde to sype, tam se objevíte. V archivu jsem si od obou přečetl články z období socialismu. Co to tu dnes blábolíte? Kdyby jste přes mrázivé dny každý ubytovali 1 bezdomovce, tak by jste byli alespoň trochu užiteční. Zajímalo by mě, zda se sami ředíte mezi celebrity nebo mezi ten plebs?
12. 02. 2012 | 18:01

prorok napsal(a):

"Ale Mlho, vždyť o tom už dobrou čtvrthodinu hovoříme!"

Zda se, že humorným nadsazkám moc nehovíte, pane Kejval.
12. 02. 2012 | 18:09

midinL leading napsal(a):

Výklad zákonů českých - toť zajímavá disciplína která se v soudobém Česku horlivě pěstuje. Zákony se vydávají, pak upravují, novelizují - a hlavně vykládají, neb samotný text je pokud možno co nejmlhavější, aby tomu rozuměly jen "instituce k tomu oprávněné".

http://hedvicek.blog.cz/1108/stare-interview
12. 02. 2012 | 18:10

Daňový poplatník napsal(a):

Odvolací soud snížil rasistovi strest z 10 na 5 let, neboť nešlo o rasismus.
Takže ještě jedno kolo, a bude z toho výtržnictví bez určení viníka.
Z původního rozsudku:
"...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod.
poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka ... jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu
12let,aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi
poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému
spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec o ze strachu poškozený
učinil a musel spolknout jeho ejakulát,následně mu nařídili,
aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat
kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus
dál.Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a
on spadl do potoka...na okraji pole mu odsouzený nařídil,
aby běžel, zakopl a upadl na zem,tak i dvakrát učinil, nejméně
třikrát chlapce vzali za ruce a nohy,rozhoupali a z výšky ho nechali
dopadnout na zem.
Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m,
tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu,
podráželi mu nohy.
Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední
až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi,šlapali na něj,kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s
cikány v koncentráku,že to budou dělat s ním, protože je bílej;
musel se opřít o strom,sundat si slipy a švihali ho páskem s
kovovou sponou na holé části těla i do zad,udeřili jej klackem do zad a
tímto jednáním poškozenému způsobili zlomeninu 7.žebra vpravo se
zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny,nalomení 10.žebra vlevo s
zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s krevním
výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a
jater, tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy,
mnohočetné pohmožděniny trupu,hlavy i končetin,při pohmoždění
svalů prodělal i mírnější formu tzv.crushsyndromu...
Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově
nemocnici v Ústí nad Labem,z toho 10 dnů na jednotce intenzivní
péče...
Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v
poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu ... i v současnosti
musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky)..."
12. 02. 2012 | 18:21

ocho napsal(a):

Konečně se autor..chytil za nos???
Když jsme to tady po nástupu Topolánkovy vlády, psali co se děje.Tak všechno házel na Paroubka.Na ODS nechtěl vidět nic.Jen že údajně chceme změnu.Ano změna přišla,ale k daleko horšímu marasmu PRAVICE.Tedy vlády boje proti korupci a rozpočtové "zodpovědenosti"............Tak Pan Hvížďala má nyní to co i on sám pomohl zasít.Pomohl pravicové mafii,díky pane Hvížďalo.Myslím že náprava tohoto modrého bordelu, bude téměř nemožná.
12. 02. 2012 | 20:07

xxx napsal(a):

Tak tento dojem mam uz od srandaprce, a po "zhasnuti","uteku pred pravniky",
"tunelovani" a "sqeez outu po cesku" roste tento dojem geometricky.
Po "exekucich po cesku" to uz neni dojem, ale jistota! A uplna jistota prichazi, kdyz vidim lahev ve tvaru zdvizeneho prostrednicku a jeji "omluvu" od modreho
"priznivce" na netu!
12. 02. 2012 | 21:08

ali napsal(a):

krajan
hahaha..to bylo hustý..na víc nemáte?
12. 02. 2012 | 22:43

Maximus napsal(a):

Otevřu internetový portál a ču:

Plán supertratě krachl, železnice přišla o 70 miliard...

Do tří let zdraží teplo prom milion domácností o 50%...

Atd., atd, atd., nevíte někdo, kde to žijeme? Je to sen či realita?
13. 02. 2012 | 07:18

ali napsal(a):

Maximus
před 20ti lety bylo číslo milion hodně vysoké v jakékoliv jednotce
dnes už i miliardy nejsou ničím
je to realita, která nesouvisí s režimem..
jen lidmi je vše tvořeno a zase ničeno..
krom přírodních úkazů
bohužel
bohudík?
13. 02. 2012 | 08:44

Roman napsal(a):

Pohroma pro loterijní společnosti !Obrovskou pohromou pro loterijní společnosti by bylo přijetí novely loterijního zákona,ve které by se pravilo,že společnosti provozující číselné loterije nesmí znát vsazená čísla sázejících !(znají je od doby zavedení terminálů)V pátek 10.2.2012 ve hře Šťastných deset bylo vylosováno číslo 40,pak dlouho nic až číslo 61.Zdá se mi velice nepravděpodobné ,aby nebylo vylosováno žádné číslo v rozmezí 41-59 !Tomuto zákonu by bránilo těžké loby společností,tak jako těžké loby bránilo přímé volbě prezidenta !
13. 02. 2012 | 12:04

Monika napsal(a):

Herci,zpěváci a sportovci hlaste se na post prezidenta republiky,ať tam nejsou jen staré struktury !Na post prezidenta republiky bych navrhla Petra Jandu z Olympiků nebo Michala Davida !I herci Krampol,Preis nebo Abrhám by mohli být dobrými prezidenty !
13. 02. 2012 | 12:08

Petr napsal(a):

Česká televize je velice nudná !Zejm. v neděli moderátor Václav Moravec je velice nudný !Bavit se 1 hodinu o energiích mě vůbec nebaví !Dříve jsem se na něho těšil,dnes už ne !Proč se nebaví o přímé volbě prezidenta ! To mě zajímá ! Ne,ale aby tam pozval škarohlídy jako Kuberu nebo Pitharta,ktří přímé volbě nepřejí ! Ať tam zase pozvou toho ,kdo přímé volbě přeje !Velice se mi líbí na Nově Česko-Slovensko má talent,nebo na Primě Big -Ben !To je alespoň seriál,který mě moc baví a na který se těším !Jinak musím hledat spásu v DVD přehrávači !
13. 02. 2012 | 12:14

Navvy@centrum.cz napsal(a):

Pane Hvížďaolo, to co píšete je tradičně pravda jen z části. Dobře, nějaký výše postavený člověk si přinese nějaký právní rozbor, který je jiný než další dva právní rozbory. No a co? O tom kdo má pravdu rozhodne stejně jako jinde soud. A není na světě země, kde by se líbily rozsudky soudů všem. Vůbec však není pravda, že právo platí jen pro chudé. To jen Vy tady vzbuzujete takový dojem a když jej tisíckrát zopakujete, tak tomu začně věřit většina lidí a nakonec i soudci. Je to od Vás populismus, navíc nebezpečný. Není u nás se spravedlností vše v pořádku, ale tímto té spravedlnosti děláte medvědí službu. Budu Vám vděčný když budete kritizovat nešvary v našem právu, ale nepodloženým vzbuzováním dojmu, že právo platí jen pro chudé jen přispíváte k tomu, že se to stane mnohem pravděpodobnější.
13. 02. 2012 | 12:15

Agent W4C napsal(a):

Maximus
Stačí se pořádně štípnout do tváře a ihned Poznáte,zda sníte či bdíte.
13. 02. 2012 | 12:29

Agent W4C napsal(a):

Petr
Po přečtení vašeho příspěvku ji budu muset hladat taky-Tu spásu...
13. 02. 2012 | 12:34

Agent W4C napsal(a):

Roman
Jak vidno,někteří umí porušovat zákony fyziky a teorii pravděpodobnosti.A my chceme,aby na ně platily nějaké lidské zákony a paragrafy...
13. 02. 2012 | 12:38

Agent W4C napsal(a):

Konečně se v tomto státě naplnila první slova naší hymny,kde zpívající hladá svůj domov,zpoza hraniční čáry.Dnes hledá tento domov spousta lidí,kteří žijí v této zemi a přesto ho hladají a nemohou ho za živého boha najít.Takže slova hymny neplatí už je pro emigranta,který hladá svůj koutek či vlast,ale i pro spoustu lidí,kteří ač žijíce ve své vlasti jsou přesto bez domova.Přiznávám,že spousta si za tento smutný úděl může sama,ale je i spousta lidí,kteří byli okradeni a tyto okrádající lumpy neberou soudy jaksi moc v potaz (čest nemnohým výjimkám).Kolik lumpů chodí na svobodě a přesto by jim to spíše slušelo za mřížemi.Na spousty obrlumpů jsou zde opravdu zákony krátký...
13. 02. 2012 | 12:49

Radovan napsal(a):

Včera mně zvedla informace na ČT 1,že honorář za taxík je pro herce 160 tisíc, za 5 dní a celkem za 2 hodiny 33 minut.Honorář jak v Hollywoodu, a i tam letos rapidně snížily ceny. Herci v roce 1989 ve velmi angažovali nevím zda to bylo jen pro své honoráře a jestli vědí, že přůměrní občané i s VŠ často nemají ani průměrnou mzdu, která je víc jak 5 krát menší než v USA. Jak herci šetři peníze v krizi, jsou to státní peníze, o to se zdražují filmy a o to se zdražují už tak vysoké vstupenky do kin, pro mnoho občanů. V totatalitě se chodilo do kina za 2 Kč. Navíc umědomuje si Česká televize, že herce platí z našich poplatků a dalších dotací. A co na to Rada čs.televize. Je to normální,když občané musí mít často i 2 zaměstnání i s VŠ, aby uživili rodinu ? Mysleli herci vůbec revoluci v r. 1989 vážně. Vědí,jak vlastně žije 70 % občanů na úrovni, blížící se Africe. Čekám tady nějaký článek od nějakého herce, jestli jim není blblé žít na úkor občanů co berou sotva průměrnou čistou mzdu 16 tisíc a mnoho občanů, pracujících i víc jak 8 hodin denně ani to ne ! Herci vždy byli pokrokový předvoj společnosti, kteří právě bojovali za spravedlnost ve společnosti. Ale teď je zajímají jen honoráře.
Jak je to možné ? Ať si přečtou dějiny, hlavně ti mladí, jsou tak ziskuchtiví jak ti naši boháči, co vytunelovali celou republiku.
Dočkám se vyjádření nějakého herce.
Teď mi měli jít do ulic a pomoc manifestovat lidem,kteří žijí ne vlastní vinou od výplatě k výplatě. Ať si zopakují rok 1989, který jim přinesl vysoké honoráře a ostaním bídu.
13. 02. 2012 | 12:51

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Maximus
Když to nevíte vy, tak kdo už by to mohl vědět? Zkuste se zeptat v Liberálním institutu nebo na prezidentské kanceláři. Dobrá otázka do seriálu Taxík.
13. 02. 2012 | 14:29

Vlado napsal(a):

Navvy nebuďte naivní a nevěřte, že ty soudy pan Hvížďala vidí,že platí jen pro chudé jen on sám. Víte kolik za těch 22let tady bylo kauz, které zasahovali až do nejvyšších mist (Čunek). Jak se zachovali ministři v kauze švýcarských kont spojených s privatizací MUS. Vám je to málo. Soudcovská mafie to je a korupce je jí prorostlá. Co státní zastupitelství zastavilo kauz. O čem to svědčí? Že zákony jsou zde pro neprivilegované né pro bohaté. Jen vezmete v úvahu, že bohatý může složit kauce
obrovských částek a je propustěn z vazby. Ten zoufalec, který překročil zákon a je chudý tu možnost již nemá. Kde, že je stejné postavení movitéhom a chudého?
13. 02. 2012 | 16:05

Ašek napsal(a):

(Zákony jsou v Česku jen pro plebs)Tak to je u nás přece od nepaměti.Žádný soudce si nebude u nás čůra...do bot.Zmáchat pár ubožáků je snadnější a odměna je jistá.Byt mravný je nebezpečné i pro soudce a našim politikům všech barev je hej.
13. 02. 2012 | 17:01

Jos napsal(a):

Pan Hvížďala kecá o zákonech a jaksi vždy zapomene na sebe, začátkem devadesátých let "ukradl" Mladou frontu a vzápětí ji za desítky milionů prodal!Holt dvojí morálka,pravda a láska zvítězila....!
13. 02. 2012 | 21:11

maky napsal(a):

Na nás mají bič všichni, ale proč ho nemají na ty velké společnosti a ostatní hlavouny. No jo, ti hold mají dobré právníky, kteří se vysekají ze všeho.
14. 02. 2012 | 06:15

xxx napsal(a):

Nerušit , vládneme !
14. 02. 2012 | 07:57

Jefferson napsal(a):

Krádeže, podvody a korupci musí někdo trestat. Ale kdo ?
1.Občanské soudní poroty jako v anglosaských zemích ? Nemáme. Poroty, ikdyž ještě ne k posuzování kriminálních činů, byly komunisty v r.1948 vyškrtnuty z ústavy ČSR ihned po únorovém převratu.Pak nastaly justiční vraždy, vykonstruované polit.soudní procesy dosazenými stranickými soudci (popraveno 248 osob vč.Milady Horákové) a tisíce uvězněných.

1849 K.H.Borovský osvobozen obč.porotou.

2.Přímo volení soudci na 6 let ? Nemáme.Naopak jsou fakticky neodvolatelní,jmenováni prezidentem vpodstatě doživotně (do 70) a nemusí se zodpovídat občanům.

3.St.zástupci voleni občany na 4 roky? Nemáme.Jsou jmenováni do funkce ministrem spravedlnosti.

4. Prezident policie ČR nebo náčelník okresní/krajské policie voleni občany na 4 roky ? Nemáme.Jsou jmenováni do funkce ministrem vnitra.

Sečteno a podtrženo:Jak můžou výše zmínění potrestat zloděje,když si ti zloději sami vybírají,jmenují a odvolávají svoje lidi ?

Lidi,je to jen divadlo,kt.však platíte ze svých peněz.Vše mají pod kontrolou
14. 02. 2012 | 18:00

mik napsal(a):

Ze se nemeri vsem stejnym metrem je davno znama vec nemeri se tak jiste i v mnoha jinych zemich sveta ale co se deje v posledni dobe v CR to uz neni na klice a sterkani ale na poradne vidle...sofer busu co pomaluje plagaty a ktereho praskne kolega pujde sedet kdyz ho odsoudi zena Langera Klaus udeli 14 milosti mezi jinymi statni urednici za podvody uplatky a zproneveru,,,muze byt jeste vetsi hnuj v CR asi ano ale tohle uz je vrchol ta banda vsivaku od Hradu pocinaje pres ty darmozrouty co sedi na teplych korytech muzou vsecko podkat potme Drabka tak by to nedopadlo jen zfackovani jak si muze dovolit beztrestne Kalousek,,,je to na bliti,,a v zahranici bude CR tahat z bryndy spiony a kdovi koho a tvrdit ze cesky zakon neumoznuje vydat obcany CR k soudu,,,to si rikame demokraticky stat EU? CR do EU vubec nepatri,,,lide kteri ziji a pracuji v EU se museji za sve obcanstvi cim dal vic stydet,,,je to hanba ..
14. 02. 2012 | 18:07

Radovan napsal(a):

Máte pravdu pane Hvížďala, ještě bych k tomu dodal, že zákony nejen politice ve vysoké politice, ale také už starostové v malých městech.A když na to někdo upozorní,tak je šikanován a zesměšňován.
Rozkrádají se státní peníze. Třeba do sociálních bytů pro občany s nízkými důchody a a s nějakým postižením,se stěhují bohatí občané, prodějí své byty a domy, mají falešná zdravotní doporučení a radnice se buď vědí, nebo to nekontrolují. Takové jednání bytových odborů i radnic je vlastně trestné a měla by začít pořádná kontrola. Obyčejní občané, opravdu nemocní a s malým důchodem se do takových bytů se státní dotací nemoou dostat. Napište o tom do novin a do TV, ať se starostové probudí,vždyť rozkrádáají státní peníze za bílého dne.
16. 02. 2012 | 09:31

Radovan napsal(a):

Opraveno :
Máte pravdu pane Hvížďala, ještě bych k tomu dodal, že zákony nedodržují nejen politici ve vysoké politice, ale také už starostové v malých městech.A když na to někdo upozorní,tak je šikanován a zesměšňován.
Rozkrádají se státní peníze. Třeba do sociálních bytů pro občany s nízkými důchody a a s nějakým postižením,se stěhují bohatí občané, prodějí své byty a domy, mají falešná zdravotní doporučení a radnice se buď vědí, nebo to nekontrolují. Takové jednání bytových odborů i radnic je vlastně trestné a měla by začít pořádná kontrola. Obyčejní občané, opravdu nemocní a s malým důchodem se do takových bytů se státní dotací nemoou dostat. Napište o tom do novin a do TV, ať se starostové probudí,vždyť rozkrádáají státní peníze za bílého dne. Proč by bohatí občané neměli takové bydlení zaplatit.Když prodají byt,tak mají možná i 2 miliony a mohou jezdit na Bahamy. Je to normální ? Starostové i vedoucí odboru mají neomezenou moc a bez kontroly.ale nevědí, že v malých městech se všechno ví a jednou to praskne a bude to výbuch jak po bombě !!!!
16. 02. 2012 | 09:37

Radovan napsal(a):

Máte pravdu pane Hvížďala, ještě bych k tomu dodal, že zákony nedodržují nejen politici ve vysoké politice, ale také už starostové v malých městech.A když na to někdo upozorní,tak je šikanován a zesměšňován.
Rozkrádají se státní peníze. Třeba do sociálních bytů pro občany s nízkými důchody a a s nějakým postižením,se stěhují bohatí občané, prodějí své byty a domy, mají falešná zdravotní doporučení a radnice to buď vědí, nebo to nekontrolují. Takové jednání bytových odborů i radnic je vlastně trestné a měla by začít pořádná kontrola. Obyčejní občané, opravdu nemocní a s malým důchodem se do takových bytů se státní dotací nemoou dostat. Napište o tom do novin a do TV, ať se starostové probudí,vždyť rozkrádáají státní peníze za bílého dne.ALe takoví starostové a bytové odbory nevěděí, že v malém městě se nic neutají,a m§že se stát, že někdo na ně podá trestní oznámení. Není přece normální, aby bohatí prodali své byty, nastěhovali se do sociální dotovaného bydlení a pak si jezdili každý rok na dovolené na Bahamy. Napište to do novin a do TV, je to velká sproťárna na úkor občanů s malými důchody a opravdu nemocných.
Starostové styďte se !!!!! Censore nemaž to, nebo to napíší do TV a do novin, a vymění Tě.Marně hledám příspěvky, které jsem napsal, přece ACTA, ještě neplatí a svoboda slova tu je už 22 let, a nebo ne !!!!truction
16. 02. 2012 | 09:46

Radovan napsal(a):

Pane Hvížďala,
je Pražský soud opravdu nestranný ? Jak to, že Zrušil trestní oznámení na JUDr.Rampulu, když celé Česko ví, že má styky s korupčníky, a možná i s mafií.
Ať pražští soudci nedělají z občanů blbce, všichni vědí o Rampulovi všechno a mají dobrou pamět. Snad nejsme na Sicilii?????
Pražský soud musí dostat nějaká kárná opatření, my chceme žít v právním státě a ne ve státě, kde je justiční mafie !!!!! A nebo jsou tam už tak staří soudci,že mají sklérozu, tak je vyměňte. Český lid má toho bince až po krk !!!!!!!!!!!
A co Brusel a Haag, tam dejte stížnost na tyto neschopné soudce !!!!
Je třeba sklerotické soudce vyměnit !!!!
Český moudrý lid si takové nespravedlivé pražské soudce nezasluhuje !!!
Editore nemaž to, omezuješ svobodu slova, přece nezáleží na nějakém reCAPTCHA, alte na pravdě, která prý v roce 1989 zvítězila, ne ?
18. 02. 2012 | 07:37

pravnirealista napsal(a):

ten úvodní citát má jeden nedostatek: lze obhájit lecjaký výklad právního předpisu, ovšem jen potud, pokud s takovým výkladem projeví souhlas soud. na soudu je konečné slovo. pravnirealista
03. 03. 2012 | 11:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy