Past na dr. Rampulu

28. 02. 2012 | 09:15
Přečteno 8987 krát
I tak by se dalo interpretovat to, co se stalo po návratu vrchního státního zástupce dr. Vlastimila Rampuly do úřadu dne 22. února 2012, když Městský soud v Praze vyhověl žádosti pana Rampuly, který podal žalobu proti svému odvolání z října minulého roku.

Jak se dalo očekávat, sotva byl vrchnímu státnímu zástupci umožněn návrat do úřadu a funkci mu předal dočasně jmenovaný vrchní státní zástupce Stanislav Mečl, jako zázrakem se uzdravil i jeho náměstek dr. Libor Grygárek. Ten odešel na nemocenskou, když dr. Mečl navrhl 7. února 2012 jeho odvolání a po té, co na něj ministr Pospíšil kvůli údajným pochybením ve vyšetřování kauzy Mostecké uhelné společnosti a kvůli jeho pochybným kontaktům zvláště s podnikatelem Romanem Janouškem, jehož případ právě státní zastupitelství vyšetřovalo. Kontakty potvrzovaly výpisy z jeho mobilního telefonu, které unikly na veřejnost. Z toho lze usuzovat, že bezpečnostní složky se soustředily při vyšetřování kauz, které na tomto úřadě nebyly nikdy dovedeny do konce hlavně na dr. Grygárka, protože právě s jeho jménem jsou nejčastěji spojena vyšetřování i dalších případů jako je Škoda Plzeň, ČEZ, nákupy Pandurů, Gripenů, aféra Promopro, kauza Drobil a Knetig či podezření kolem předražení různých aktivit Dopravního podniku a tunelu Blanka.

Souběžně s odposlechem Grygárkova telefonu bylo s největší pravděpodobností instalováno v Grygárkově kanceláři i odposlouchávací zařízení, které 17. února 2012 po 21 hodině a 15 minutách technici bezpečnostních složek v kanceláři za asistence dr. Mečla, který jim otevřel kancelář, demontovali, protože už nebylo zapotřebí a naopak hrozilo nebezpečí, že by ho mohl někdo odhalit. Lze tak usuzovat i z toho, že mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták oznámil, že informaci nemohou potvrdit ani vyvrátit, což ve skutečnosti prakticky vždy znamená potvrzení. Připomeňme, že právě tato bezpečnostní složka již vyšetřovala v minulosti závažný únik jména utajovaného svědka v kauze Pandury, když podezření padlo právě na Vrchní státní zastupitelství v Praze. Únik ohrozil celé vyšetřování tohoto případu.

Otázka, kterou si však musí v této souvislosti každý analytik položit, zní: Proč se pracovníci bezpečnostních složek při této akci nechali natočit na videozáznam, když o kamerovém systému na Vrchním státním zastupitelství nutně museli vědět? Poslal tam jejich velitel úmyslně jen techniky bez operativců, kteří by s jejich pomocí dokázali předem vyřadit kameru z činnosti a simulovat její poruchu, aby se pak nechal dr. Rampula vyprovokovat k fatálnímu selhání? Byly zároveň právě proto v pracovně dr. Grygárka zanechány stopy, aby dotyčný na to přišel, že v jeho místnosti někdo byl? Nebo techničtí pracovníci bezpečnostní složky byli takovými neprofesionály, že si chyby, které udělali, ani neuvědomovali?

Budeme-li spekulovat, dojdeme k závěru, že tato varianta se zdá být velmi nepravděpodobná. Spíše lze spekulovat o tom, že vzhledem k závažnosti kauz, které se vyšetřují a které sahají velmi vysoko, protože právě z nich se s největší pravděpodobností financují politické strany, už policie tušila předem, že Městský soud dr. Rampulu do úřadu vrátí a chyby učinila úmyslně a dr. Rampula v křeči pomsty vše okamžitě zveřejnil, ač měl o návštěvě neznámých lidí informovat pouze své nadřízené, aby nemařil vyšetřování. To však neučinil, protože se jim údajně nedovolal, jak oznámil médiím. Otázka taky je, jestli neměl dr. Rampulu o celé akci informovat při předání dr. Mečl. I na tuto otázku doposud odpověď chybí.

I když stejně je možné spekulovat i o tom, že dr.Rampula se s někým o zveřejnění radil a bylo mu přislíbeno, že soudy ho v úřadě opět udrží. I tato spekulace by totiž mohla mít oporu v tom, že jde o záchranu celého systému, na jehož základech náš politický systém dnes funguje. Generál Karel Randák, bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace, mi potvrdil, že krok dr. Rampuly je zcela nestandardní a že o tom, co činí musel, vědět. V trestním zákoně za trestný čin ohrožení utajované informace z nedbalosti je sazba až do tří let.

Změnit stávající systém u policie, na státních zastupitelstvích, a na soudech - i když se manipulace asi netýká hodně lidí, na to stačí na každém úřadě jeden nebo dva lidé - by znamenalo transparentně financovat nelegálně politické strany a tedy zprůhlednit toky peněz, z kterých si zprostředkovatelé berou miliony a stát tím přichází o miliardy. Jelikož se tak ale děje de facto celých dvacet let, jsou ve vyšetřovaných kauzách zapleteni skoro všichni, kteří se v naší politice pohybují dlouho, a proto se změnami na Pražském vrchním zastupitelství cítí být ohroženi. Potvrdil to nepřímo vlastně i sám dr. Rampula, když jako první změnu, kterou chtěl po odchodu dr. Mečla učinit, navrhl odvolat šéfky odborů dr. Soňu Bělohlávkovou a dr. Petru Pavlánovou, které hodlaly odložené velké kauzy začít řešit, a všechnu důležitou agendu zase dal do působnosti dr. Grygárka, který se zdá být tou hlavní figurou na Vrchním státním zastupitelství v Praze a na nějž padlo i podezření při úniku jména utajovaného svědka v kauze Pandury. Dr. Vlastimil Rampula je zřejmě jen víc vidět.

Dobrá zpráva v této souvislosti z neděle zní: ODS, TOP 09 i sociální demokracie se dohodly, že nejvyšší státní zástupce se osvědčil a vláda by ho neměla odvolávat.

Psáno pro ČRo 6

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dan napsal(a):

No to už je spekulace na celkem vysoké úrovni. Domníval jsem se, že paranoia je běžná pouze u vysokých politiků a hleďme, oni i novináři.

Já bych zaspekuloval ještě dále. Možná, že Rampula dobře odhadl, že je na něj nastražená past a proto věc zveřejnil přes novináře, aby se ukázalo, že Mečl se Zemanem místo seriozní vyšetřovací práce se pokusili udělat na Rampulu past. Anebo Zeman s Mečlem udělali past, Rampula to dobře věděl a odhadl, že když ti zveřejní novinám, tak Mečl se Zemanem počítají s tím, že to zveřejní a past tedy sklapne nebo nesklapně a právě proto to zveřejnil a by to nesklaplo. Kurňa písek, já už nevím, kdo na koho tu past vlastně líčil a kdo do ní spadl.
28. 02. 2012 | 09:41

Xaver napsal(a):

Takže v popsaném "velkém případě" je to stejný jako když si najmu dva hlídače aby zjistili kdo mi počmáral plot. Oni se u toho plotu sejdou, dají si přes hubu a plot při tom zbourají.
V takovém případě platí, že vůl je velitel těch hlídačů. Kdo je velitelem v tom "velkém případě" ?
28. 02. 2012 | 09:48

Maximus napsal(a):

Myslím, že i ta trocha demokracie v ČR, která v ČR vůbec byla, nyní prohrává, či je velmi ohrožena! Pokud Rampula a spol. (Vesecká a Bendové apod. v pozadí) tohle ustojí, doporučoval bych mladým lidem se rychle z této korupcí prolezlé země, odstěhovat! Budoucnost této země je zase velmi nejistá. Tady se průběžně rozkrádá státní rozpočet v řádu min. desítek miliard korun ročně a zavírají se lidé za to, že namalovali na plakáty pravicovým politikům tykadla, ale že klesá díky amatérskému vedení státu životní úroveň obyvatelstva, to nikomu ze současných politiků u koryt nevadí! Už toho bylo dost a snad už se Češi konečně probudí.
28. 02. 2012 | 09:48

Dan napsal(a):

Pane Hvížďalo, trochu opatrnosti s panem Randákem by neškodilo. Ten trestný čin ohrožení utajované informace z nedbalosti se týká trestných činů proti bezpečnosti České republiky, cizího státu nebo mezinárodní organizace. Pokud byste měl spekulovat, že odposlechy Grygárka a kolébající se Mečl na chodbě pod kamerami utajovali něco v zájmu bezpečnosti státu, tak to raději nedělejte. I když bych vám toho sókokapra z celého srdce přál, tak by se jednalo s velkou pravděpodnobností o kachnu.
28. 02. 2012 | 09:50

resl napsal(a):

Řekl bych, že hlupáci jsou policisté, jako v tisíci jiných případů. jeden neví, co dělá druhý, každý se bojí kolegy a kdo je moula a má maturitu z Plzně a podobně, jde k policii. jednotlivým útvarům velí samozřejmě hlupák největší a ti pěšáci na konci řetězu svůj názor ani říct nemohou. To, co dostávají soudci od policie na stůl, má hodnotu desetiletého vyšetřovatele, takže není problém pro úplatného i neúplatného soudce, každý proces zastavit. Propusťte většinu policajtů a přidejte všem schopným. Ty nesmí vybírat politik ani starý estébák, zařiďte nové psychotesty. Každý "malý" policajt bude po oznámení korupce povýšen, ne vyšetřován. policejní stanovy jsou špatné a líný min. vnitra je předělávat nehodlá. Vyhodit a min. vnitra udělat inteligentního nestraníka.
28. 02. 2012 | 09:52

Dan napsal(a):

to resl

naopak - podle současného trestního řádu je velký problém trestní stíhání vůbec zastavit. Policie již důkazy neprovádí a drtivá většina svědků se poprvé vyslýchá až před soudem. Čili málokdy se dostanete do situace, kdy můžete trestní stíhání zastavit. Schválně si vyžádejte statistiku, kolik takových trestních stíhání je zastaveno před soudem - budete překvapen, jak málo jich bude.
28. 02. 2012 | 09:55

Maximus napsal(a):

Dane,
je to velmi jednoduché. Zeman příchozívší z venku z Bruseli nebyl nikdy namočen do "zahlazovacích kauz" státního zastupitelství, v ničem se zdejšími maníky nejel, Pospíšil i přes výčet chyb, které mu spousta lidí vyčetla měl svázané ruce, protože na něj byl ze strany vedení ODS vytvářen tlak - viz třeba Vesecká, MUS aj. kauzy. Nyní, kdy je situace na státním zahladitelství resp. zastupitelství neúnosná situace, chtěl odstranit žabáka na prameni Rampulu. Ten proti němu podniká kroky a oddaný triumvirát soudkyň z městského soudu vynesl rosudek pro inauguraci Rampuly. Ono tady zřejmě jde o víc než tušíme. Rampula přikryl a zahladil jenom v Praze spoustu lumpáren!!!
28. 02. 2012 | 09:56

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Maximus
Já si nemyslím, že jde o amatérské vedení státu. Mafie, která by si vedla amatérsky, by dlouho neobstála v konkurenčním boji. Spíš mi to připomíná stav v amerických velkoměstech, kdy si jednotlivé klany rozdělily sféry vlivu, tak, jak to popisuje Mario Puzzo v Kmotrovi. Je třeba vyčkat, až nastane opravdová válka gangů a dojde k vyřizování účtů. Odnesou to mnozí nešikovní či vlastní mocí zaslepení politici. Velké ryby však jako obvykle zmizí v kalných vodách.
28. 02. 2012 | 10:02

Dan napsal(a):

to Maximus

Oddaný senát? Neblázněte. Přečtěte si ten rozsudek a zjistíte, že oni jinak rozhodnout nemohli. Jenom šílenec by jako důvod odvolání uváděl, že nadřízený státní zástupce nedostatečně odůvodnil telefonický pokyn, v kterém nařizuje podřízenému státnímu zástupci, aby si po vyhlášení rozsudku ponechal lhůtu na rozmyšlenou a odvolání zvážil až po doručení písemného vyhotovení rozsudku. Všechno má mít nějakou úroveň. Ono to spíš vypadá, že na Rampulu vůbec nic nemají, když ho odvolávají na základě takových nesmyslů. Ale na druhé straně to dobře živí paranoiu ve společnosti.
28. 02. 2012 | 10:05

Maximus napsal(a):

Dane, nejsem právník, abych byl se s Vámi mohl odborně dohadovat. Z Vašich textů jasně trčí jako sláma z bot sedlákovi, snaha činnost OpencardRampuly bagatelizovat a zřejmě jste příznivec zlodějské pseudo pravice jsoucí momentálně u korýtek. Myslel jsem si naivně, jako tomu bylo v mé dosavadní bohaté praxi, že odvolat někoho je vcelku jednoduché (stačí když Vás šéf nechce), ale když jsem se seznámil třeba se zavedeným nastavením a ošetřením funkce třeba policejního ředitele, což byla práce I.Langra, tak už se ničemu nedivím, v Česku je všechno možné a hoši a děvčata co si říkají poslanci se snažili a vše řádně ošetřili a znepřehlednili. Byl to jasný záměr.
Někdy pro pochopení toho kdo má pravdu stačí jen kontury všech těch událostí za posledních pár let, aby Vám to sepnulo a pochopil jste kdo je kdo. A Zeman je čistý, Pospíšil pochopil, že už nemůže nikam couvat a Rampula je jedním z předních lokajů vč. některých soudců, kteří tady zavedené etablované mafii slouží. Na to můžete vzít jed!
Pěkný den!
28. 02. 2012 | 10:19

Maximus napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy

Pane kolego, tady nejde o žádnou válku gangů, jak se snaží Bendové a spol. podsouvat. Jde tu o válku čistých proti špinavým. U Pospíšila bych napsal, že je jen umazaný, ale špína chlap to není. V ODS jsou lepší, Vondrové, Drobilové, Bnedové, Langrové .... tam jich je celé hejno, těch "demokratů" co jim to občansky myslí!
28. 02. 2012 | 10:24

Dan napsal(a):

to Maximus

proč mě urážíte? Pokud má někdo jiný názor, tak musí být příznivec zločinců? Milý pane a co vám říká slušné vychování? Asi nic moc.
28. 02. 2012 | 10:28

off topic napsal(a):

Dane, ty jsi Sváček?
28. 02. 2012 | 10:29

Xaver napsal(a):

Maximus napsal: "v Česku je všechno možné a hoši a děvčata co si říkají poslanci se snažili a vše řádně ošetřili a znepřehlednili. Byl to jasný záměr."
To je pravda, i když pravděpodobně úmysl je jen u vybraných poslanců. Ti ostatní jsou hlupáci bez charakteru. Prapříčina stavu je u toho, kdo rozhodl, že poslanci, v rozporu se svým slibem, nebudou hlasovat podle svého, ale podle pokynů příslušného předsedy.
28. 02. 2012 | 10:31

Maximus napsal(a):

Dane, tak to se omlouvám, jen jsem si Vás zařadil podle Vašich příspěvků mezi příznivce těchto politiků a vysokých státních úředníků, co slouží mafii co tyje z tohoto záměrně nastaveného bordelu. Já jsem příznivec spíše pravice a podnikání v zemi, kde vládne demokracie a kde funguje právo, ale tohle nemá s demokracií nic společného. A právo v českém provedení? Co to je?
Přeji Vám pěkný den!
P.S.
Víte, oni si myslí, že lidé jsou blbí a že budou se moci takhle chovat i nadále, ale ono to vše už narazilo na limity, jak hospodářské, tak i morální!
28. 02. 2012 | 10:34

jar napsal(a):

Myslím, že je to výborný komentář, pane Hvížďalo..!!
A důležitý akcent na zřejmý význam těch nešetření kauz - čím dál víc se tvaruje hydra financování partají.. Něco, s čím asi těžko něco chtějí udělat ti tvrdí kluci, jako je Nečas atd.
Před Vaším komentářem byla tiskovka ODS - pokud jste ji neviděl, tak si ji nenechte ujít ze záznamu : je to útrpný pohled na ministra Pospíšila, který se ostýchá nebo bojí mluvit když je novináři tázán. Zřejmě důsledek "kapek", které dostal. Mimochodem na tiskovce mluvili předseda a d. o všem možném, jen ne o zastupitelské kaši. Dotazy novinářů byly - jak jinak - téměř jen k tomu tématu. Je to trapas a tím spíš je nutno nedat pokoj a odkrývat a žádat konec toho "systémového" sání, které šmahem ničí vše "úsporné"....(nemluvě o mnohém dalším).

jar
28. 02. 2012 | 10:35

martin napsal(a):

Inteview ČT24 s dr. Rampulou
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/

Za celých 20 minut dr. Rampula neřekl větu "podle zákona", jen samé pocity a prohlášení, "nestandardní", "naléhavé", mé obvinění bylo "velmi na vodě"... "Postupoval jsem obezřetně a s opatrností" NE PODLE ZÁKONA??? TO JE PRÁVNÍK? Státní zástupce se MUSÍ CHOVAT PODLE ZÁKONA, to není žádný spolek dobrovolníků.... Proč jste mu nezavolal? "Poslal jsem mu dopis do datové schránky a čekal jsem neprodlenou odpověď". On byl ale na dovolené!
28. 02. 2012 | 10:37

Maximus napsal(a):

Ještě dodatek.

Každá i špatná věc či událost má téměř vždy i nějaká pozitiva. Tady je jasné, že na celé kauze "státních zahladitelů" bude ODS tratit a u příštích voleb budou mít třeba pěkných 7,5%! Už se na to těším. Oni lidé si přece nenechají všechno líbit jako ovce či budou držet jako pivovarské koně!
28. 02. 2012 | 10:46

český maloměšťák napsal(a):

Nemohl byste mně někdo dát telefon na ošetřujícího lékaře pana Grygárka ?
Jistě to bude velký odborník, když umí uzdravovat dle novinovývh titulků.
A navíc šetří systém - co se týče nákladů na léčbu.../" Halo ? Ano zde Mudr. Šaman. Pan Grygárek ? Jistě, jistě - přijďte v 16.00 do hospody u Tygra - budete tam v 16. 10 uzdraven. Cena deset tisíc korun - jde o nadstandard. Maucta."/

Už jsem slyšel, že se hodí marod pomocník zedníka...když pro něj majitel firmy nemá práci.

Ale u pomocníka Mafie to slyším poprvé.

P.S. Pokud obyčejný občan a daňový poplatník nevědí, kdo ve státní správě kope za Mafii a kdo za něj - je to zlé.
Horší však je, když si nějaká politická strana ustanoví svým volebním manažerem Drobila.
Úplně nejhorší však je, pokud premiér země a spolustraník Drobilův prohlásí, že díky úspěšnému boji s korupcí ušetřil několik desítek miliard korun - ovšem jeho ministr financí vzápětí veřejně / v CTV 24 včera v noci/ prohlásí, že pan předseda vlády má asi špatné podklady, protože tak tomu není.
To pak obyčejný občan dokonce neví, zda lže ministr financí či tkzv./zdánlivý/ předseda vlády.

(já se v tomto případě domnívám, že nelže pan Kalousek)

Leda že by Nečas všecko přepočítával na forinty.
28. 02. 2012 | 10:55

Sylva Šauerová napsal(a):

Autorovi, k "Otázka taky je, jestli neměl dr. Rampulu o celé akci informovat při předání dr. Mečl".
Nemyslím, pane Hvížďalo. Šlo o utajovanou akci. A o utajované akci samozřejmě nelze nikoho informovat. Ani vrchního státního zástupce, jeho se věc navíc nijak netýkala, v době akce (17.2.) nebyl ve funkci. Teď je třeba vyčkat, zda Rampulovo jednání bude mít kárnou, či trestní odpovědnost, tedy zda se dopustil správního deliktu podle § 148 zákona o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, anebo zda se nejednalo o ohrožení utajované informace podle § 317, ev. § 318 TZ. Je nanejvýš vhodné, že se o pana Rampulu začal zajímat NBÚ (viz dnešní Právo). Uspořádat TK, to 1) aniž by informoval nadřízeného (s nímž den předtím telefonicky hovořil) a 2) PŘED podáním trestního oznámení, je nemyslitelné, a nevzpomínám si, že by se kdy u nás něco podobného stalo. Tvrzení, že bylo "nutné informovat veřejnost", snad dr. Rampula vůbec nemohl myslet vážně.
28. 02. 2012 | 10:59

deep throat napsal(a):

Drozd už píše investigativně o české čestné, nepodplatitelné justici skoro jako autor Kmotra, Mario Puzo. Ten ale psal o skutečné mafii. Jen nevím, jestli tahle "Past na dr. Rampulu" nebude čirou náhodou dalším českým nekonečným příběhem. Tedy bez jakéhokoliv konce, jak je ostatně v našich zemích zvykem, když se jedná o matérii, která smrdí na dálku.
Jsem proto na rozpacích nad závěrem autorova příspěvku. Cituji:"Dobrá zpráva v této souvislosti z neděle zní: ODS, TOP 09 i sociální demokracie se dohodly, že nejvyšší státní zástupce se osvědčil a vláda by ho neměla odvolávat".
Vše je v životě relativní. Co bylo dobré v neděli, může třeba ve středu u politiků vyvolávat prudkou střevní chřipku.
28. 02. 2012 | 11:09

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Hvížďalo, já to vidím jednoduše. Lidi je třeba posuzovat podle výsledků jejich práce. Když se odvolávala píVesecká, tak se slibovalo nastolení řádných poměrů na stát.zastupitelství. Když přešla první vlna plzeňskou právnickou fakultou, tak se též tvrdilo, že se situace bude stabilizovat.Výsledky protikorupčního tažení škoda komentovat. Pan Pospíšil měl být vyměněn už dávno za nějakého schopnějšího ministra. Ten by obdobně posoudil, jestli pan Zeman, v minulosti nezatažený do tuzemských hrátek, je také schopen řídit svůj úřad. A tak by to šlo dále. Možná bychom z těch jmen státních zástupců touto dobou už žádné neslyšeli.
28. 02. 2012 | 11:25

resl napsal(a):

Už před dvěma lety dostal soud hlášku ze Švýcarska v kauze MUS. Těžké podezření bylo zameteno, neboť se o něm veřejnost dozvěděla až před koncem roku. Rampula to hodil na Kalouska, ten na Rampulu. Oba ovšem nejmenují sebe, ale organizace. Začíná březen, nevíme co udělali, ale slibovali nápravu. Rampula "zjistil", že na lidi kteří si zprivatizovali MUS, nic nemá, ani ho nic z ciziny nezajímá, nikoho si nepozval a sám to musí vědět nejlépe co je a co není trestný čin. Stejně se chová Kalousek a čeká na zametení. Kde jsou média ? To víme všichni, kde jsou. Kde jsme my ? V hospodě, na chatě, doma a je nám dobře. Proč nejsme na min. financí a neptáme se, proč nejsme před zastupitelstvím a neptáme se, kde jsou miliardy ? Jsme líní, nejednotní a s tím gauner správně počítá. Proto jsme "odsouzeni" platit vysoké daně, aby státu ty miliardy nechyběly. Kdo by se s tím namáhal, že ?
28. 02. 2012 | 11:27

Petr napsal(a):

Víměna na Státním zastupitelství nic nevyřeší. Křišťálový Standa zůstane křišťálovým a miliardy za svobodu pedifilního prince taky nikdo nedohledá. A ostatní kauzy jsou proti tomu už jen prkotiny.
28. 02. 2012 | 11:43

martinka napsal(a):

Grygárek se účelově hodil marod, tím zneužil nemocenské dávky! to je snad dneska už trestný čin, ne?!
28. 02. 2012 | 11:59

vico napsal(a):

Na obhajobu pana Hvížďaly je třeba říci, že i spekulace jsou dovolené, pokud se ovšem tyto spekulace neoznačují za fakta. Tohoto "hříchu" se Hvížďala/na rozdíl od Urbana, který má ve všem absolutně jasno/v článku nedopouští.

Ať tak či tak, je pravdou, že Rampula se po svém návratu na VSZ chová natolik šíleně, že nejspíše zhatil všechny plány/pokud takové byly/na znovuinstalaci starých dobrých poměrů, kdy VSZ neznamenalo Vrchní Státní Zastupitelství, ale Vrchní Státní Zametačství.

Podle odésáckého plánu Barbarossa už měl být ministr spravedlnosti Pospíšil dávno mrtvý a NSZ Zeman a jeho náměstek Mečl v smrtící "leningradské" blokádě.

Rampula se ovšem stal onou příslovečnou "talebovskou černou labutí" a svými úlety ohrožuje už i "Třesoucí se hýždě" ze Strakovky.

Navíc je tu na stole jednoznačné prohlášení NSZ Zemana, že buďto on nebo Rampula.

A tak, jak jsem predikoval, Rampula s šémem uprostřed čela ohrožuje zejména ty, kdo ho probudili k životu.

Kdo ho dokáže zastavit a vyjmout mu šém z čela, než rozdupe Jánský vršek?

To, kdyby "Třesoucí se hýždě" věděly...
28. 02. 2012 | 12:10

Buwol napsal(a):

Autor zřejmě u sousloví dobrá zpráva v posledním odstavci zapomněl úvozovky ..
28. 02. 2012 | 12:39

Buwol napsal(a):

Tím myslím toho rampulu ne toho Zemana .. otázkou je, jak to myslel autor a kdo je vlastně nejvyšší ..
28. 02. 2012 | 12:42

Judřík napsal(a):

Rampula, Zeman, Pospíšil- prohnilí proti prohnilím.
Pospíšil se tváří jako svatý, ale stačí se podívat jak dopadla Plzenská práva - nikdo nepotrestán, nikdo tituly nevracel, Nejde totiž dokázat že u zkoušky nebyli a co uměli. a student nemusí znát jaký je normální průběh studia - to je oficiální zdůvodnění soudu. Neznalost zákona neomlouvá, ale právníky omlouvá. Hnus
Odsrali to poctiví učitelé a studenti co studují poctivě a teď jim zavřou školu.
28. 02. 2012 | 13:17

Honza II napsal(a):

Tak je K.Hvížďala novinář nebo mluvčí policejních složek? Přece každý novinář musí jásat, že se konečně na světlo dostala prokazatelná informace, jaké Stb-ácké metody a fízlování i některých nejvyšších státních zástupců používá naše policie - nebo kam ÚOOZ patří. Že by to bylo to nejtajnější státní tajemství, které Rampula odhalil veřejnosti?
Navrhl bych K.Hvížďalovi ještě jedno vysvětlení. Patrně naše fízlovské organizace počítaly s tím, že záznam z kamer smažou stejně jako při objevení odposlechu u K.Kočí. Ale patrně v budově soudu už tušili, co za špinovosti jim nějací policajti provádějí v kacelářích, a tak se záznmy kamer ukládaly současně i na jiné utajené místo. A je halvní otázkou, kdo všechno má v oné budově odposlouchávací zařízení namontováno. - Takhle, milý autore, by měl uvažovat demokratický a nezávislý novinář. Nejpodstatnější nezodpověděnou otázkou ve Vašem článku ale je, proč Vy to tak neděláte.
28. 02. 2012 | 13:19

Milan napsal(a):

To Dan
Nechápu jak Vy můžete mluvit o slušném vychování.
28. 02. 2012 | 13:43

modrý edvard napsal(a):

Neschopnost Dr. Rampuly ukazují jeho výsledky. Na druhé straně, odvolat právníka je podle všeho věc dost složitá, nepřekvapuje mě, jak se to zatím vyvíjí.
K "utajované" akci chci poznamenat, že taková tajná akce se vyznačuje tím, že o ní nikdo neví. Spekulovat si můžeme jak chceme, ale to je všechno.
28. 02. 2012 | 13:46

martinka napsal(a):

Honza II:
nejsmustnější na tom je že i státního zástupce (grygárek) musí vyšetřovat policie!
28. 02. 2012 | 13:55

Karel napsal(a):

Mohla to být taky Rampulova past na Mečla.

A nebo prostě přišla firma Oáza umýt okna.
28. 02. 2012 | 14:05

Vladimir napsal(a):

ad Honza:
STB-ácké metody policie ...:-)
Je naprosto v pořádku, že může být odposloucháván v tomto státě každý - to je demokratický princip - nemá býti vyvolených. Odposlouchávání má být "bič" na to morálku lidí , ABY KAŽDÝ VĚDĚL, ŽE VŠECHNO - KAŽDÁ LUMPÁRNA MŮŽE VYJÍT NA JEVO. Bez tohoto pomyšlení (že na jakoukoliv lumpárnu se může přijít) by lidi byli ještě větší hovada, než jsou ...
Otázkou jen je, aby odposlouchávání nebylo zneužíváno pro jednu osobu, pro jednu stranu, jednu vládu .. Odposlouchávání má být nástrojem pro SPRAVEDLNOST ! Proto povolení k odposlechu musí být písemně evidováno, musí být povoleno formálně orgánem spravedlnosti (soudcem) - aby bylo možno zpětně kontrolovat, jestli to nebylo zneužito.
28. 02. 2012 | 14:09

Koleda napsal(a):

Milý Maxime, pokud by se skutečně vše vyšetřilo, pak oněch 7% pro ODS, stejně jako pro ČSSD, TOP09 a KSČM (nemylte se, že v tom kradení nejeli také) je zu moc. Prohnilí jsou totiž všichni, ostatně gró poslanců jednotlivých stran sedí v parlamentě již drahnou dobu. Navenek na sebe dští oheň a síru, v kuolárech je to ovšem jinak.
28. 02. 2012 | 14:25

mb napsal(a):

Změnit stávající systém u policie, na státních zastupitelstvích, a na soudech - i když se manipulace asi netýká hodně lidí, na to stačí na každém úřadě jeden nebo dva lidé - by znamenalo transparentně financovat nelegálně politické strany a tedy zprůhlednit toky peněz, z kterých si zprostředkovatelé berou miliony a stát tím přichází o miliardy. Jelikož se tak ale děje de facto celých dvacet let, jsou ve vyšetřovaných kauzách zapleteni skoro všichni, kteří se v naší politice pohybují dlouho, a proto se změnami na Pražském vrchním zastupitelství cítí být ohroženi. Potvrdil to nepřímo vlastně i sám dr. Rampula, když jako první změnu, kterou chtěl po odchodu dr. Mečla učinit, navrhl odvolat šéfky odborů dr. Soňu Bělohlávkovou a dr. Petru Pavlánovou, které hodlaly odložené velké kauzy začít řešit, a všechnu důležitou agendu zase dal do působnosti dr. Grygárka, který se zdá být tou hlavní figurou na Vrchním státním zastupitelství v Praze a na nějž padlo i podezření při úniku jména utajovaného svědka v kauze Pandury.
28. 02. 2012 | 14:28

Robin napsal(a):

Řekl bych, že spekulaci pana Hvížďaly nelze úplně vyloučit. Zvlášť za situace, kdy není přesné, co uvedl pan Hvížďala:ve svém blogspotu (..),,policie tušila předem, že Městský soud dr. Rampulu do úřadu vrátí a chyby učinila úmyslně a dr. Rampula v křeči pomsty vše okamžitě zveřejnil(..).

Policie totiž nemusela nic pouze tušit. Dne 17. 2. 2012 ve večerních hodinách, tzn. v době kdy probíhala předmětná akce před kamerami na Vrchním státním zastupitelství v Praze, bylo totiž rozhodnutí Městského soudu v Praze, kterým došlo ke zrušení návrhu na odvolání JUDr. Rampuly z funkce, již veřejně známé.
28. 02. 2012 | 14:31

janecz napsal(a):

Souhlasím s panem Hvížďalou. Politické strany chtěly naoko bojovat proti korupci, dosadili tam pana Pospíšila a pana Zemana a teď se samy chytly, podobně jako p.Rampula. Mají strach z vyšetřování kauz, zároveň ale mají strach otevřeně bojovat proti Zemanovi a Pospíšilovi, kteří získali (i díky internetu, který by politici tak rádi měli pod kontrolou) popularitu, protože situace ve společnosti je natolik vypjatá, že by se politikům mohla zcela vymknout z kontroly. Že by to mohla být past na dr.Rampulu mě napadlo už v okamžiku jeho tiskovky, protože mstiví lidé někdy rychleji konají než přemýšlí a já se domnívám, že pan Rampula si prostě naběhl jako malý kluk. Teď už nemá šanci to ustát.
28. 02. 2012 | 14:34

Maximus napsal(a):

Koleda
Máte pravdu, ovšem když nejsou panny, tak se musí tancovat i s kur...a, říkával můj dědek. Pokud bysme vytvořili jakousi pomyslnou výkonnostní ligu prohnilosti (analogii fotbalu), tak ODS a nyní už i TOP09 kopou výběrovou ligu a třeba ČSSD je jen druhá liga, kde běhají všichni za balónem.... Všiměte si, kde je nějaká lumpárna, tak je tam většinou soudruh z ODS a spol.!

Takže u voleb budeme muset volit zase jen to nejmenší zlo!
Veverky to malým stranám a hlavně těm budoucím novým pěkně zavařili, o tom není pochyb, lidé každé nové straně nebudou už z principu věřit.
28. 02. 2012 | 14:39

mb napsal(a):

resl se patrně ptá správně: Kde jsme my ? V hospodě, na chatě, doma a je nám dobře.

jako uplne dobre nam neni, ale take nam posud není úplně úplně ...

to bude patrně ta odpověĎ ... za sebe si odmítám z těch politiků dělat hlavu ... i když vím, v čem žiju, totiž v mafiánském kapitalismu ... ve státě ovládaném mafiemi, chobotnicemi a korupčními kartely ...

tu energii prorazit a chobotnici porazit nemám ( tak jako se to patrně nepovede na slovensku ¨)

určitě se přidám k nekorupčním a antikorupčním řešením ...

ale nedělám si iluze, že bych mohl sám porazit korupční rampulovsko grygárovskou odeesáckou smluvně opoziční mafii ...

takovou iluzi nemám ...

a prominte pane resle, ani si už od nich nenechám kazit náladu, jakkoli vaše rozhořčení chápu ...

hezky den ...

( jo ještě tak dobrovolnicky makat pro sz a podporovat antikorupční a protikorupční řešení ... to tak max ...)

zdrvm
28. 02. 2012 | 14:39

mb napsal(a):

úplně úplně = úplně špatně
28. 02. 2012 | 14:40

babočka napsal(a):

To, že se ODS, TOP O9 a ČSSD dohodli, že se nejvvyšší státní zaástupce osvědčil a neměl by se odvolávat dobrá zpráva není. To mají jen loutky strach aby je někdo neporazil. Tajné služby zase nepoloží vládu protože by na to doplatily také. Pan ministr dostal čas aby se vše smetlo pod stůl. Tento průser odezní jako vše ostatní. Nekonečný pořad průserů jede dál.
28. 02. 2012 | 14:51

Hrdlička napsal(a):

Nerozumím tomu, proč městský soud, když se domníval, že zdůvodnění je nedostatečné, nepožádal o jeho doplnění a místo toho se nejen zostudil ale upadl do podezření, že vyhověl svým kamarádům.
28. 02. 2012 | 15:00

očko napsal(a):

To VICO: na tomto blogu jste jasná jednička
28. 02. 2012 | 15:23

soptík napsal(a):

Pánové, víte vůbec co se děje?
Rampula vrchní zametač ...... čas běží a hodiny jdou. Čas promlčení spousty zločinů neúprosně ubíhá!!! To sleduje současná krorupčnicko - sodcovsko- politická chobotnice. Proto ty taškařice a divadlo. Je třeba získat čas, kdyby se náhodou něco zvrtlo.
28. 02. 2012 | 16:00

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Maximus: perfektně!!!
souhlasím
28. 02. 2012 | 17:02

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

prosím řekněte mi, jak je to s odvoláváním státních zástupců? Oni to mají na doživotí?
Snad kdo ho jmenoval, tak ho může i odvolat, nebo ne? Nebo i v tomhle je takový Kocourkov jako v jiných záležitostech?
28. 02. 2012 | 17:06

ghándí napsal(a):

hvíždalo,
nechcete psát scenaře pro bollywood??
28. 02. 2012 | 17:49

vico napsal(a):

očko : Dík :-)
28. 02. 2012 | 17:52

augustin napsal(a):

Oproti expertovi panu A.Šandorovi jste pane K.Hvížďalo napsal precizní analýzu.Naprosto souhlasím,když se připravuje projekt,realizace,nebo akce tak se profesionálové(!),a to jistě byli, nedopustí takové fatální chyby!Chyba nastává v realizaci(vývoj situace,lidský faktor,změna podmínek),vše
probíhalo dle scénaře,žádné zaváhání,nebo zmatek nebyl zaznamenán.
Takže bravó pane Hvížďalo!
28. 02. 2012 | 17:59

Abe Normalni napsal(a):

:-D Pane Hvizdalo, neexistuji tajna spiknuti. Jen pitomci a hloupe nahody.
Na konspiracnich teoriich je krasne to, ze elimunuji nahodu a blbost jako faktory pro lidsky mozek tezko akceptovatelne (protoze nepredvidatelne)...
Ale ja si take zakonspiruji: Ze jsou cesti novinari vetsinou verejnymi hlasnymi troubami vlivovych skupin je snad kazemu znamo. No a pan Hvizadala, nekym instruovan, ma vybudovanim legendy zakryt diletantskou akci bezpecnostnich slozek. Ze zpackane akce se razem stava slozita konspiracni hra. Kolik vam plati pane Hvizdalo? :-D
28. 02. 2012 | 18:21

resl napsal(a):

mb
Víte, mně už tu náladu taky /moc/ nekazí, já si jen sem občas píšu, aby včerejší soudruzi nekazili ty mladší. Určitě je znáte jako vrcholný maniplátory. Kde by se to hradní zloděj jinak naučil. Je to dobrý pozorovatel. A také "odvážný." Odmítl přijet do Brna,jak slíbil, protože mu rektor z VŠ dal avízo, že jsou na něj studenti nažhavení. A to on nemá zapotřebí, na to on není zvyklý a vlastně ani nemá čas. Kdo zaplatí dohodnutý koncert v Brně ? My, v zastoupení brněnského OÚ, reprezentovaného socany. Ať mu to dají k úhradě a dotáhnou to do konce. A příští volby mají v Brně vyhraný.
28. 02. 2012 | 18:35

mb napsal(a):

rozumím pane resle ... ( ja jen že jste zněl tak zoufale ( a přitom jste mel samozřejmě pravdu )) ... ja uz na to nejak nehraju ani nenaskakuju ... kucí už spolu jednali a domluvili se, že se spolu prej nějak domluví ...

pusťte si raději od hniličky jazzovou mši ...

vše dobré a hezký večer ...
28. 02. 2012 | 18:48

David napsal(a):

To není spekulace, ale JISTOTA, že

--------------

„...dr.Rampula se s někým o zveřejnění radil

a bylo mu přislíbeno, že soudy ho v úřadě

opět udrží.

I tato spekulace by totiž mohla mít oporu v tom, že jde

o záchranu celého systému,

na jehož základech náš politický systém dnes funguje....“

-----------

Jde o hodně !!!

Mafiánský systém je ohrožen !!!

Proto je nutné vyjít případně i do ulic a demokraticky donutit Rampulu a Grygárka, aby opustili své funkce.
28. 02. 2012 | 18:58

S.Š. napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče :
http://zakony-online.cz/?s95&q95=10
(odst. 4)
Městský soud v Praze nicméně konstatoval, že k závažnému způsobu porušení povinností vyplývajících z výkonu funkce vedoucího státního zástupce nedošlo, resp. došlo, nikoliv však k závažnému, které by mohlo vést k odvolání z funkce. Je ovšem otázka, jestli povinnost dokazování neměla stát na straně žalobce, t.j. dr. Rampuly. Soud tuto povinnost přenesl na stranu žalovanou. Nad tím se pozastavila Transparency International i někteří publicisté.
28. 02. 2012 | 19:12

Václav Pokorný napsal(a):

K ministrovi Pospíšilovi jen taková připomínka. Pamatuju, jak při minulé volbě prezidenta byla zachycena situace, jak ministr Langer vyhrožuje Bursíkovi a cepuje jej, jak malého kluka. Hned za nimi stojí Pospíšil a sleduje, co se děje, a naslouchá a naslouchá. A pak jak jeden stroj hlasuje jako ostatní z té sebranky, která zvolila prezidenta. Později, když došlo na tyto záběry, tak řekl, že nic neslyšel a neví o čem diskutovali Langer a Bursík! Stál za oběma jmenovanými jeden metr. Stačí? Tak to je ten pravý spasitel.
28. 02. 2012 | 19:58

modrý edvard napsal(a):

Václav Pokorný: občas někdo změní názor. Nikita Chruščov nařídil za stalinských čistek vraždu 50741 lidí.
28. 02. 2012 | 21:24

Al Capone napsal(a):

Al Capone vzkazuje českým přátelům svých přátel:

Tak toho českýho Rampulu bychom v Chicágu v třicátých letech moc potřebovali. Inteligentní, chytrý, nebojí se a má styl. Asi bychom ho ale nedokázali zaplatit tak dobře jako vy. Holt, my jsme tenkrát jeli v malých kšeftech, pěkně při zdi. Na vás, čeští přátelé jsem ale opravdu hrdý. Vy dokážete udělat miliardové "rány" a úplně legálně. Klobouk dolů před vaší organizací. My jsme ovládali maximálně odbory. Vy máte své "vojáky" úplně všude. Very good a Work!
28. 02. 2012 | 22:47

BBo napsal(a):

Já jen doufám, že nám autor někdy popíše, jak zprivatizoval Mladou frontu.
28. 02. 2012 | 23:01

sedlak napsal(a):

škoda přeškoda, že média, tak jak začala tlačit na zveřejňování informací o odměňování jednotlivých osob na státních úřadech, už dávno netlačila na zveřejňování financování politických stran (pokud se nepletu jedná se o příspěvkové organzace) , ty prachy přece neodtekly pouze na koloťukův byt či Rittigův tryskáč a Bémovy drahé hodinky, nikdo mě nepřesvědčí, že z desátek (kéž by to byly jen desátky) není (nebyl) financován i provoz politických stran, Rampula je "jenom" ješitný zametač a třešnička na dortu, notně zkaženém se širokou systematicky vybudopvanou základnou, začíná mi být Rampuly i líto, o co (kolik kapříků ) hraje? dobrá pověst už to dávnou není ;-(
29. 02. 2012 | 00:21

Locke napsal(a):

Po delší době se vracím na blog se svým příspěvkem. Celá kauza kolem Rampuly a spol. ukazuje zásadní systémový problém, který dnes existuje v soustavě státních zastupitelství, ale i soudů. A tím je způsob jmenování (a odvolávání) vedoucích funkcionářů. Naplno se to ukázalo právě v této době, neboť právě sklízíme "ovoce" toho, co zaseli v minulých letech představitelé exekutivy, když jmenovali vedoucí funkcionáře státního zastupitelství zcela podle své libosti.

To, že exekutiva má nepřiměřený vliv na jmenování a odvolávání vedoucích funkcionářů justice, je kritizováno již několik let, ale politici celkem logicky nechtějí tuto svou kompetenci pustit (viz i odložený návrh novely zákona o státním zastupitelství z loňského roku).

Nemíním teď nijak kritizovat rozhodnutí soudu, kterým byl Rampula vrácen do funkce, ani spekulovat o tom, že toto rozhodnutí mohlo být tzv. "koupeno", ale na tomto rozhodování se plně ukázalo, proč je stávající systém tak špatný. Za situace, kdy předseda Mšstského soudu v Praze měl eminentní zájem na tom, aby byl prezidentem (tedy představitelem exekutivy) znovu navržen na funkci soudce Ústavního soudu, přičemž v takovém případě by se uvolnilo místo předsedy Městského soudu, o které mohli mít zájem někteří dosud řadoví soudci, kteří tak mohli být v pokušení zalíbit se představitelům exekutivy, kteří mají vliv na jmenovací proces, dorazil na tento soud zrovna případ, který byl velmi citlivý a na jehož výsledku měly protichůdný zájem různé skupiny z oblasti justice i politiky. Jak jsem již předeslal, nechci spekulovat o tom, zda to rozhodnutí bylo či nebylo tzv. koupeno či nějak ovlivněno, nicméně je zřejmé, že vznikla situace, kdy v důsledku špatně nastaveného systému vznikají objektivně určité pochybnosti o nepodjatosti soudu.

A řešení? Je celkem zřejmé - jmenovací a odvolávací proces by měl být změně tak, aby se na něm podílelo více subjektů. Především by měly vzniknout Rady soudců a státních zástupců (popř. pouze jedna společná Rada), které/á by měly/a buď návrhové oprávnění nebo naopak právo vetovat návrhy exekutivy, případně se k nim alespoň vyjadřovat (plus další oprávnění, zejm. v oblsti rozpočtu justice). Současně by měla být ustavena Komise pro dozor nad justicí, která by sestávala jednak ze soudců a státních zástupců a jednak z členů jmenovaných dalšími orgány (např. Senátem a vládou či prezidentem), takže by v ní byly zastoupeni představitelé všech tří složek moci ve státě. Tato Komise by měla především určité pravomoci v oblasti kárné odpovědnosti. Mohly by se na ni obracet všichni občané se stížnostmi na chování a postupy soudců a státních zástupců, které by Komise posuzovala, a v případě zjištění pochybení by mohla podávat kárné žaloby (mohla by se vyjadřovat také k otázkám porušení etiky v případech, kdy by se nejednalo přímo o kárné provinění). O kárných žalobách by tak jako dnes rozhodoval kárný soud. Zapojením Komise a umožněním veřejnosti podávat podněty k přezkoumání jednání soudců a státních zástupců by byla zajištěna výraznější kontrola veřejnosti nad justicí, než je tomu dnes, což by na druhou strnu mohlo uvolnit cestu pro ustanovení Rady justice a k osamostanění justice v otázkách personálních a rozpočtových, neboť by odpadl dnes často omílaný protiargument, že justice by se tak uzavřela sama do sebe a stala by se fakticky nekontrolovatelnou.

Kárnou iniciativu by tak mělo mít více subjektů než dnes - ministr, vedoucí funkcionáři justice, Komise a zřejmě i Rada soudců a státních zástupců.

Podstatou by mělo být jednak odtržení justice od exekutivy na straně jedné, ale také umožnění širší kontroly justice veřejností. V oblasti jmenování a odvolávání by měla být pravomoc do určité míry sdílená, kdy žádného představitele justice by nemělo být možné jmenovat proti vůli orgánu zastupujícího justici (Rady), ale na druhou stranu ani proti vůli exekutivy či moci zákonodárné. V tomto procesu by měly být zkrátka zastpoupeny všechny tři složky státní moci.

Pokud by byla takto zajištěna ochrana justice před zásahy exekutivy (či zákonodárné moci), bylo také možné více uvolnit pravidla pro odvolávání vedoucích funkcionářů a systém by se tak nakonec stal pružnějším.

Je to jen takový nástin, který jsem po pravdě neměl čas příliš promýšlet do detailů, ale myslím, že by to v hrubých rysech tak nějak mohlo vypadat a dát odpovědět na řadu dnešních problémů.
29. 02. 2012 | 09:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy