A co když Klaus radikalizuje svými výroky společnost záměrně?

01. 04. 2012 | 21:44
Přečteno 18222 krát
Po zveřejnění odposlechů mezi bývalým primátorem Pavlem Bémem a panem Romanem Janouškem, šedou eminencí pražské radnice, který - jak z nahrávek zveřejněných v Mladé frontě Dnes s největší pravděpodobností vyplývá - se podílel na závažných rozhodnutích magistrátu, obsazení funkcí ve Všeobecné zdravotní pojišťovně i možná v Bezpečnostní informační službě, se objevila v médiích řada reakcí politiků. Někteří politici odposlechy a jejich zveřejnění odsuzují, jiní žádají radikální řešení.

Nejostřeji se vůči zveřejňování odposlechů vymezil prezident Václav Klaus a ve svém článku Hra s ohněm, zveřejněném v Mladé frontě Dnes v sobotu 31. března 2012, obvinil média, že se pokouší likvidovat podstatu našeho politického systému a zbytečně se snaží hledat viníka pitváním se v chybách minulosti, za situace, kdy viníka nelze nalézt.

To je důležité sdělení, které může bedlivější čtenář číst i tak, že korupce, na kterou systematicky média upozorňují, je podstatou našeho systému a že prezident právě ji svými kroky bere pod ochranu, jak mu to vyčetl a zdůvodnil tento týden nejzřetelněji slovenský deník SME. Prezident nám těmito kroky nutí k tomu, abychom se tvářili, že tyto skutečnosti neexistují.

Přeci nejdůležitějším detailem na této kauze je ta skutečnost, že Bezpečnostní informační služba nedodržela zákon, což prezidenta vůbec nezajímá: Jestliže držitel údajných odposlechů disponuje důkazem o tom, že byl spáchán trestný čin, je povinen příslušný důkaz předat orgánům činným v trestním řízení. Jinak se podle § 368 Trestního zákoníku sám dopustil trestného činu neoznámení trestného činu, jak upozorňují odborníci.

Tato povinnost se samozřejmě vztahuje i na zpravodajské služby a jejich příslušníky. V případech, kdy se vnitrostátně působící zpravodajská služba jako například Bezpečnostní informační služba dozví o spáchání trestného činu, má postupovat podle vnitřních předpisů. Ty pracovníkům zpravodajské služby předepisují zpravodajský spis „ozrcadlit“ do trestního spisu. V praxi to znamená, že policie založí trestní spis, a zpravodajská služba do něj ze svého spisu přenáší všechny zjištěné skutečnosti s výjimkou těch, které by mohly ohrozit její další činnost, nebo její příslušníky či osoby působící v její prospěch. tedy jejich agenty a tajné spolupracovníky. Dále již běží normální trestní řízení. To se u nás evidentně nestalo, a proto spor o tom, co a jak šéf BIS Jiří Lang předal premiéru Mirku Topolánkovi je de facto irelevantní a jen maskuje skutečný problém před veřejností.

To, že tato skutečnost prezidentu republiky nevadí, ač to byl právě on a ostatní politici, kteří tato pravdila zákonnými ustanoveními této službě nadiktovali, je zarážející.

A podobně je to i s osudem zmíněné nahrávky telefonického rozhovoru mezi pány Bémem a Janouškem: kdyby policie začala v dané věci konat, prozrazení nahrávky po pěti letech a její zveřejnění, které prezidentovi tak vadí, by nemělo žádnou účinnost a hlavně by se nedostalo do rukou soukromé agentury ABL, která patří zakladateli strany Věci veřejné. Tu ale právě zase Václav Klaus, přes všechny excesy, udržel loni ve vládních křeslech, přesto že tato strana se snažila systematicky privatizovat kus politického provozu v České republice a vytvořila si na to dokonce manuál, který byl zveřejněn.

Kdyby u nás platila standardní politická pravidla, jak jsme to viděli na případě německého prezidenta Christiana Wulffa, který musel odstoupit jen kvůli tomu, že přijímal výhody a dary, musel by prezidentův oblíbenec Pavel Bém odejít z politiky již dávno, když se zjistilo, že si výhodně pronajal vilu od svého přítele Janouška, premiér Topolánek by musel odstoupit po dovolené v Toskánsku, kde se setkal s lobbisty a podnikateli a předseda rozpočtového výboru v parlamentu Pavel Suchánek by musel zase rezignovat kvůli tomu jakým způsobem si zajel zahrát golf do Dubaje.

Prezident Klaus tedy evidentně privatizaci politiky veřejně obhajuje, stávající stav mu vyhovuje a žádné změny si nepřeje: Vlastně občany žádá, aby se s tímto stavem snmířili a byli za něj vděční, protože rozkrytí nebezpečných kauz by mohlo vyvolat sociální neklid a chaos.

Nebezpečná otázka ale zní, jestli naopak status quo není tím, co bude sociální nepokoje a občanskou společnost dále radikalizovat a jestli nepovede zametání podobných kauz k nástupu extrémistických uskupení, který bude nahrávat autoritativnímu řešení krize. Takový stav by totiž mohl využít i Václav Klaus po odchodu ze své funkce a do čela nějakého podobného uskupení se postavit, aby mohl řešit tíživou situaci mnoha nezaměstnaných, kteří čelí dosud neznámým starostem, jak sám ve zmíněném článku napsal. Právě s touto dikcí oslovuji vůdci již staletí masy, které se ocitly v potížích.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia Triumphans napsal(a):

Jako vždy trefné a zajímavé.
Děkuji.
01. 04. 2012 | 21:57

český maloměšťák napsal(a):

Výborný článek.
Demýtizuje BIS coby nějaký zvláštní subjekt, který snad stojí mimo zákony (dosud stále ještě) demokratické země.
A současně článek ale implikuje, že mimo ty zákony stojí. Nemůže jít o selhání jednotlivců, natolik je BIS organizací, že procesy, které uvnitř ní probíhají nesmí mít pod kontrolou jednotlivec. Leda že by pracoval nikoliv pro stát - ale nějakou zákmovou skupinu. Ale i tak je nepravděpodobné, že by šlo o selhání jiné než systémové - možná dokonce institucionální.
Což by měl první občan státu reflektovat přeci jen poněkud jiným způsobem.

Pokud ovšem on sám není na celé věci "jiným způsobem" zainteresován. Nebo někdo z okruhu jeho blízkých. Či známých. Či známých jeho blízkých známých...

Podle mě by měl volat po urychleném přijetí zákona o zločinném spolčování mafijního typu - kdy prokáže-li se taková skutková podstata - budou dotyční "odměněni" výjimečnými tresty.

Je zarážející, že ani jeden takový hlas s takovým požadavkem dosud nezazněl - z celé oficiální vysoké politiky. Jako by se něčeho takového báli všichni do jednoho.

Pan Hvížďala by vše vyřešil " odejitím" /z politiky, z funkce..../.
Mno - nejsme jako oni, co ?

Takže sbohem a adie - spravedlnosti.
01. 04. 2012 | 22:06

ujo napsal(a):

Stále se bere jako skutečnost, že nahrávku pořídila BIS a byla ve vlastnictví(?) ABL.
Zdrojem této informace je mfd resp.redaktor a romanopisec p. Kmenta. Zatím ji nikdo jiný nepotvrdil.

Zajímavější je však otázka proč se vůbec tato informace objevila a proč právě teĎ?

Komu uškodila?
P. Bémovi příliš ne , už byl stejně odepsán.
Janoušek je kompars, nebýt jeho karambolu stejně by vše vyšumělo
Jistě uškodila ODS
.
Komu prospěla?
V očích pravicových voličů té čisté TOP.
01. 04. 2012 | 22:16

donal napsal(a):

chááá komedie v tomto státě tady už važne nic jiného nepomůže než volit KSČM
01. 04. 2012 | 22:24

mb napsal(a):

A co když Klaus radikalizuje svými výroky společnost záměrně?

to klaus ale dělá programově od samého počátku, programově polarizuje společnost ...

akorát je hloupé (lživé) když rozdělovník žvaní ( lže o tom a ví to ) že bude svorník(em) ... to je pak neodpustitelné, hloupé a blbé ...
01. 04. 2012 | 22:42

Muberry napsal(a):

Svět podle Klause je svět střetu, kontrontace, konfliktu. Klaus musí rozdělovat, protože nemůže jinak. Od přirození. Proto taky radikalizuje.
Už dlouho hraje roli užitečné loutky. Užitečné pro opravdu velké kmotry. Tykače, Kellnery a další , jejichž jména veřejnost ani nezná.

Je to jedinec s těžkou poruchou osobnosti. Veškeré zábrany ztratil od té doby, když už nemá komu ráno podávat telefonicky bericht, že je zase nejlepší...viď mami....

Jak ny to vydržíme do března 2013....hmmmm... nevím nevím...hmmmm
01. 04. 2012 | 22:50

melčákova pohanka napsal(a):

...možná,že vše začalo privatizací MfD,protože tento deník manipuluje a ovlivňuje náš veřejný život již přes dvacet let...
01. 04. 2012 | 22:55

Asfaltová holubice napsal(a):

"To je důležité sdělení, které může bedlivější čtenář číst i tak, že korupce, na kterou systematicky média upozorňují, je podstatou našeho systému a že prezident právě ji svými kroky bere pod ochranu ..."

1) Opravdu SYSTEMATICKY, pane Hvížďalo ?
2)Pan prezident přece nebere pod ochranu KAŽDOU korupci.
Proti korupci SVÉ party sice nic nemá, ale na korupce VAŠÍ party mu nepřipadá top.

Podcenil Vás.
Přišel jinší sekáč. Ten se nezakecává, ten jede, to je hukot! Kam se dnes hrabe privatizace MF nebo TV Nova.
01. 04. 2012 | 23:02

mb napsal(a):

Prezident Klaus tedy evidentně privatizaci politiky veřejně obhajuje, stávající stav mu vyhovuje a žádné změny si nepřeje: Vlastně občany žádá, aby se s tímto stavem snmířili a byli za něj vděční, protože rozkrytí nebezpečných kauz by mohlo vyvolat sociální neklid a chaos.

prezident klaus obhajuje privatizaci politiky veřejně od počátku 90. let ...
01. 04. 2012 | 23:03

Asfalt napsal(a):

Klaus nikdy nejednal ve státním zájmu, jen řada z nás to určitou dobu neviděla. Nihilismus v jeho názorech je zcela konzistentní. Po socialismu bylo potřeba vytvořit vrstvu bohatých, kteří budou držet politický systém tak, jak je tomu ve všech zemích Západu. Je pak jedno, zda se u toho krade nebo ne. Podstatné je pro něj jen to, aby "kuchařka moci a peněz" nepobuřovala (únikem informací). Že v tomto systému nelze vládnout bez polarizace společnosti, je jasné, zda tuto polarizaci chce Klaus využít i osobně, je spekulativní, ale možné.

P.S.: Stále mě udivuje, že jazyků znalí intelektuálové jako autor, Pehe, Bělohradský a další, kteří musí znát jak to funguje jinde, se zdráhají vyslovit, že jde o věc systémovou. Někdy i za cenu matení faktů (ne zde).
No, možná nám někdo jednou přinse blog o rozdílech mezi našimi korupčními zkušenostmi a zkušenostmi třeba lidí, které v USA mlátí při akcích OWS, abychom věděli, zda to jinde funguje jinak. Zatím se musíme spokojit jen s informacemi o Rusku (které ale již dnes podle některých akademických názorů dosahuje vyššího demokratického standardu než země Západu).
01. 04. 2012 | 23:18

Asfalt napsal(a):

Poznámka: Nejsem Asfaltová holubice
01. 04. 2012 | 23:19

Aktiv napsal(a):

Rád doplním pana Hvížďalu...Navíc jsem si také všiml, že v OVM dnes zase Nečas schvaluje klientelismus, střet zájmů a především protekcionismus. Když to spojíte, jsou politici pořád za jedno, vše je v pořádku a jedeme dál...A kam to vlastně schvalováním tohoto kursu dojdeme? K totalitě, protože tímto postojem zde záměrně vytváříme jen úzkou skupinu lidí, né-li jen vrchnostenskou rodinnou politiku, kdy jen pár rodin bude řídit celou zemi. Copak nevídí, že právě tento systém funguje právě v rabských islámských státech, nebo v Jížní Americe, kde celou zemi i s chudejma vlastní povětšinou 2 nebo 3 rodiny. Kam svým schvalováním tohoto kursu pan Nečas i s Klausem míří?Už vím, k současnému stavu např. v Sýrii, kde také vládne samozvaná rodina Asada. Chceme v Čechách podobný systém?
Chcete aby nám vládla jen úzká skupina samozvaných z rodin, které měli mít jen moc na přechodnou dobu, a dnes si v politice smrdí desítky let, a k ničemu?
01. 04. 2012 | 23:22

skeptický napsal(a):

Takže přeloženo do češtiny :Je povinností každého,kdo ví o nějaké nekalosti to oznámit.
Zároveň by měli být odhaleni ti,co to práskli.
A ten,kdo nad těmi,kdo způsobili mizerii mas drží ochrannou ruku, by proti nim mohl tyto masy popouzet.
Důmyslné.
Já si cvičím mozek proti demenci 800 let starými návody od Raymonda Lully.Doporučuji každému.Ale přestává to stačit.
01. 04. 2012 | 23:42

sedlak napsal(a):

pokud žijeme v zastupitelské "demokracii" pak nevídím důvod proč by volič neměl vědět, o čem si jeho "zástupci povídají" (volič by měl znát koho volí nebo ne?), třeba si povídají o Key Investment, se kterou byl spojen i vedoucí kanceláře presidenta Weigl nebo o presidentské "volbě" nebo o Drobilovi a LČR, co já vím, co ještě vypluje na povrch. Chápu, že osoba exponovaná jako Klaus nemůže podobným únikům fandit, když to lítá tak blízko...pokud poslechy vypustila ABL, pak by mohl být jasný, ten přítulný ton Klause s Bártou, co že si to vlastně vloni na hradě řekli?

http://www.ceskapozice.cz/tag/jiri-weigl
01. 04. 2012 | 23:48

Maximus napsal(a):

Pražské městské části by se měly razantně snažit dostat ke svým penězům, dokud například ve firmě Via Chem Group nějaký majetek ještě je.

Na jatka pojmenovaná podle Key Investments se mohou pomalu vypravit politici odpovědní za to, že svěřili této firmě stamiliony. Ale spolu s nimi i ti, kteří řešení problému zanedbali.

Politici koalice ODS a ČSSD v Praze 6 a Praze 10 nyní zřejmě litují, že slibům Key Investments o vrácení peněz uvěřili a při záchraně finančního majetku radnic nepostupovali razantně. Tato chyba se může stát osudnou nejen současným vládcům radnic, ale i politikům, kteří v minulosti firmě Key Investments stamiliony veřejných peněz slepě posílali (nynější ministr Tomáš Chalupa či bývalý náměstek pražského primátora Antonín Weinert). Mohou za to vlastně sami. Neměli investovat pomocí firmy, v jejímž případě nevěděli, kdo ji vlastní, a neměli peníze vložit do nelikvidních dluhopisů společností s tajemnými majiteli na Britských Panenských ostrovech.

O tom, že podniky, kam prostřednictvím dluhopisů městské části investovaly ohromné peníze (Via Chem Group, E Side Property či leasingová firma Borsay), jsou v těžké situaci, museli dotčení politici vědět již před rokem. Problém je v tom, že tyto podniky jsou jako spojené nádoby, navzájem jsou propojeny takovým způsobem (například křížovými ručeními), že pokud půjde ke dnu jeden z nich, strhne s sebou i společnost, která krach neočekává. A právě tato katastrofická varianta může nastat do léta.

Nejhůře je na tom Praha 6 a její dceřiná společnost SNEO, které dohromady mají u Key Investments utopeno v neprodejných a nezajištěných dluhopisech firem Via Chem Group a E Side Property zhruba 237 milionů korun. Jen o málo lépe je na tom Praha 10, jež do stejných dluhopisů investovala 210 milionů. Key Investments tyto peníze přes veškeré urgence nevrací.

Praha 10
drží 938 kusů dluhopisů Via Chem Group v nominální hodnotě 93 milionů korun a 234 obligací společnosti E Side Property v nominální hodnotě 117 milionů korun.

Pozice Prahy 6
v případě dluhopisů Via Chem Group je 1565 kusů v nominální hodnotě 156 milionů a u E Side Property 96 kusů v nominální hodnotě 48 milionů korun.
Do portfolia Prahy 6 se však automaticky počítají i dluhopisy, které Key Investments nakoupila za peníze společnosti SNEO, dceřiné firmy této městské části. SNEO drží 310 kusů dluhopisů Via Chem Group v nominální hodnotě 31 milionů korun a tři obligace E Side Property za 1,5 milionu.

Celkem se tedy jedná o 447 milionů korun. Na peníze od Key Investments však čekají i další česká města, například Sokolov utopil v dluhopisech Via Chem Group a E Side Property zhruba 30 milionů.

Vtip je v tom, že zatímco Praha 6, Praha 10 či Sokolov dodnes nic nedostaly, existují vyvolení, kterým za stejné dluhopisy Key Investmets ještě v minulých měsících peníze vracela. Tím šťastlivcem není nikdo jiný než Centrum pro ekonomiku a politiku (CEP), slavný pravicový think tank profesora Václava Klause. Přičemž CEP měl uloženy peníze ve stejných dluhopisech jako městské části či město Sokolov. ČESKÁ POZICE se zajímala o to, jakými prostředky se představitelům CEP podařilo přesvědčit Key Investments, aby tomuto think tanku zhruba 11,5 milionu vrátila, jenže odpovědi z Hradu jsme se dodnes nedočkali.

To je počteníčko jak hospodaří s našimi penězi politici...
02. 04. 2012 | 00:18

SuP napsal(a):

Myslím, že je dobře, že novináři dokážou všelicos vyšťourat a zveřejnit. Je z toho zřejmé, že spousta speciaslizovaných služeb a funkcí funguje úplně stejně špatně jako funkcew a služby standardní. Bohužel je to asi tak všechno, co proti tomu dokážou udělat. Myslím, že zásadní chyba této činnosti je v tom, že každou takovou informaci doplňují (ale spíš deformují) prezentací svého názoru a tím v méně samostatných spoluobčanech vyvolávají představu, co si o té které věci "mají myslet".
Obdobně to předvedl pan Hvížďala zde, což mi u něj nesedí.
02. 04. 2012 | 00:24

sedlak napsal(a):

http://www.klaus.cz/clanky/3074 no, nezávidím nám to ;-(
02. 04. 2012 | 00:30

Maximus napsal(a):

V.Klaus mimo jiné napsal:
.....
.....
Neobstojí námitka, že se nemáme věnovat nezákonným metodám, kterými se tyto materiály dostávají ze státních institucí do soukromých médií, protože důležitý je obsah vynesených informací. Z hlediska fungování státu je třeba věnovat se obojímu. Připouštím, že i mě, jako každého normálního člověka, šokuje způsob a styl zveřejněné komunikace, slovník a samo chování některých aktérů. Nicméně, jádro problému je jinde. Je třeba jasně říci, že tyto odposlechy navíc ani neslouží k onomu údajnému „nalézání pravdy a spravedlnosti“, jak tvrdí jejich autoři. Tomu spíše zabraňují, protože pokud je obsahem nějaký trestný čin, zveřejněné odposlechy obvykle již není možné u případného soudního jednání použít.

O to však v těchto protizákonných denunciacích nejde. Smyslem je skandalizace jako taková, společenská, profesní, lidsko-existenční. Ukřičené oběti mediálních „revolučních tribunálů“ nemají žádnou možnost regulérní obrany, kterou by dostaly před soudem, pokud by se ukázalo, že jde o trestní delikt – což se ostatně většinou neprokáže. O něčem tak zastaralém jako je presumpce neviny mediálně „obžalovaných“ se už radši ani nemluví. Seriály „úniků“ odposlechů jsou jedním nejúčinnějších nástrojů společenské manipulace. Je to nepřijatelná metoda, kterou mediokracie pohlcuje demokracii.

Doba je neklidná. Různé zájmové skupiny se snaží, aby sociální neklid přerostl v chaos. Média jim v tom zdatně sekundují, pokud s nimi přímo nespolupracují. Je to hra s ohněm. Pokud vypukne, shoří v něm všichni. Je povinností prezidenta republiky před tímto nebezpečným scénářem velmi hlasitě varovat. Zdá se, že jsme už zapomněli, jaké to je, když je doopravdy zle.

Potrefená husa se ozvala, ono totiž Bém a spol. je už hodně blizoučko k panu králi, že?! Mě se chce něco říct, by řekl klasik Burian ... císař pán je vůl.... né, císař pán není vůl, on je korunovanej!
02. 04. 2012 | 00:55

er napsal(a):

Pokud ovšem on sám není na celé věci "jiným způsobem" zainteresován. Nebo někdo z okruhu jeho blízkých. Či známých. Či známých jeho blízkých známých...

včera jsem někde četl, že venca klausu prý seděl v prognosťáku v kanceláři pro dvě osoby s elitním agentem stb a kgb karlem koecherem...

Myslím, že pro hlavu mafie je zbytečné popisovat velikost zainteresovanosti:((
02. 04. 2012 | 01:17

Jarda napsal(a):

No Hvížďala je zrovna jeden z těch co tak krásně podloudně "sebezprivatizovali" MF DNES
02. 04. 2012 | 01:33

Ládik!!! napsal(a):

Jisté je, že volbami se nic nezmění. Komunistická morálka je ještě příliš zakořeněná.
02. 04. 2012 | 07:05

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Naprosto správně.
Spíš mě napadá,že jsou v tom pěkně zaháčkovaní tito starostové.Kdybychom opravdu zjistili,kdo je za tajemnými vlastníky těchto společností,tak padneme na zadek.
To samé platí i u jiných společností,nebo jak se říká akcie na majitele.Pokud tohle nerozkryjeme a nezakážeme,tak se hospodářský nikam nehneme.Tím bychom také dopátrali,kam mizí mld od nás.
02. 04. 2012 | 07:22

sekretářka p.m. napsal(a):

Pane Hvížďalo,
děkuji za Váš , jako vždy zajímavý článek.
Alespoň ujištění, že i můj názor na VK je s Vaším ve shodě.
Naději v lepší budoucnost příliš nevidím.
Možná proto, že mám dojem, že kvalitní lidské zdroje v ČR vyschly. Proto propiskoví žongléři a příznivci privátní nedemokracie mají pré.
02. 04. 2012 | 08:00

Rama napsal(a):

Venda: "Různé zájmové skupiny se snaží, aby sociální neklid přerostl v chaos. Média jim v tom zdatně sekundují, pokud s nimi přímo nespolupracují. Je to hra s ohněm."
Ale oheň už dávno hoří, stát je ožebračován nestydatým odsáváním peněz z rozpočtu a za chvíli bude opasek utažen na doraz, aby se dalo cucat dále. Kdo to umožnil? Kdo stál u zrodu nových technologií vykrádání peněz daňových poplatníků? A potom "různé zájmové skupiny", jaké skupiny, jsou snad myšleny Občanské iniciativy? Ale ty vycházejí ze zákona. Fašismus snad v programu nemají. Všechno je jenom demagogie, a teď už ani není mistrná a dost zapáchá.
02. 04. 2012 | 08:01

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Pane Hvížďalo, tento blog má pro řadového občana v ČR velkou informační hodnotu. A nick Maximus obsah vašich komentářů doplnil fakty, je vidět, že má dobré informace. Teď je třeba kout železo, dokud je žhavé. Síla slova je pro zdejší uzurpátory moci nejtěžší protivník.
S tím nehne ani Klaus, ani jeho šedá eminence Weigel. O fámulusech typu Hájka nebo Jakla nemluvě.
Nedokážu odhadnout, kolik lidí na zdejší blogy a komentáře chodí, ale pro svou výživnost si jistě zájem angyžovaných občanů udrží.
Pane Stejskale, palec nahoře!
02. 04. 2012 | 08:14

Naštvaný napsal(a):

"Naléhavě teď potřebujeme Rusko a Čínu" -říká kdesi dnes prezidentský čekatel Schwarzenberg. A koukám, že objevil Ameriku!! Jenže Václavu Klausovi to bylo jasné už pradávno a nestavěl se blbě na zadní, jako jeho předchůdce! A za to si od něho a jeho podržtašek vysloužil sprosté a hulvátské a nenávistné pomluvy, které ovládly zemi. Začalo to Havlovým rudolfínským projevem a vyvrcholilo televizním pučem tenkrát o vánocích. Je to neuvěřitelné, jak furt jsou lidé hloupí!
02. 04. 2012 | 08:44

vico napsal(a):

Nejprve mimo téma, neb je jaro :

Na jaře zpívají drozdi nejkrásněji.

Klaus je žábou na prameni, to je jasné. Ani nemusíme jít příliš daleko do minulosti. Stačí si připomenout tu nedávnou.

-Začalo to známou větou "Drobilovi/který plánoval odklonit půl miliardy/bylo nadrobeno. Zloduchem, dle hradního intrikána, nebyl ani Drobil, ani Knetig, ale Michálek, který to všem zákeřně "nadrobil".

- Aby se dílo dařilo, musí být klid. Neklid vše jen komplikuje. To věděli i esesáci v Osvětimi. Proto plynové komory vypadaly jako sprchy. Lidé šli do sprch. Alespoň si to mysleli. Díky tomu měl personál klid na práci.

- Klaus je odporná žába na prameni. Mafiánský a klientelistický systém, který začíná být celosvětově proslulý, přestává být kompatibilní s evropskými standardy. Zde je prapříčina, proč začínáme být proti všem. Stále více lidí zjišťuje, že "rodinným stříbrem", který by měl ochraňovat pluk Blanických rytířů a hradní vladyka držící vysoko nad hlavou protokolární pero místo obligátního husitského palcátu, je ve skutečnosti již dobudovaná síť kmotrů.

A ta je v potenciálním ohrožení- čili hradní intrikán má opět pravdu. Jako vždy :-)
02. 04. 2012 | 08:47

rejpal napsal(a):

Naštvaný
Máte naprostou pravdu. Bez těch dvou bych na to nikdy nepřišel.
02. 04. 2012 | 08:51

Kuchař napsal(a):

Tady jste pane Hvížďalo dost ustřelil. Pokud by se Klaus chtěl postavit do čela nějaké radikální skupiny, musel by dělat pravý opak toho co dělá. Ty jeho postoje spíše dají tušit, že bude radikálními skupinami smeten.

Potom bych si dovolil připomenout, že lidé se radikalizují po celém světě. Příčina je poměrně jednoduchá - lidstvo se pomalu probouzí ze svého sociálně sladkého snu. A to sebou ponese radikalizaci všech, kdož jsou závislý na sociální politice státu.

To já mám taky divoku konstrukci. Ty nepokoje mají sice hlavní původ v tom, co jsem již uvedl, ale přijde mi, jako když se to přiživuje. A za tím vidím kromě extrémistických levicových skupin i muslimy.
02. 04. 2012 | 08:56

denis napsal(a):

Zeus z Prahy
Jednou na známé hoře znenadání:
O hohó… prsk! Prsk! Ó hihi… haha hi…
Zavrávoral a jak nevěděl ani,
v mediální hnoje padl Zeus z Prahy....
http://denisdrahos.blogspot.com/
02. 04. 2012 | 08:57

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Vico
Sarkastický humor je také dobrá zbraň. Kdo jídá vtipnou kaši, mívá i ostré pero. Kam se na to hrabe palcát nebo kradená propiska. Třeba se dočkáme podobného efektu, jako v Erbenově Zlatém kolovratu. Klaus se rozepíše a bude se divit, co umí kouzlo nechtěného.

Z těmi drozdy máte pravdu. Včera se navzdory té sibérii mohli ztrhat. Ale jako ornitolog- amatér musím podotknout, že to byli drozdi zpěvní. Těžko drozd kvíčala nebo cvrčala, a určitě ne hvížďala, leda by se jednalo o nový poddruh, který ornitologické obci není dosud znám.

Jinak vám přeji i nadále dost invence.
02. 04. 2012 | 09:38

Křemílek napsal(a):

Klauzovi už toho do konce jeho politické kariéry mnoho nezbývá tak to bude ted sekat v pravo v levo ! Už nemá co ztratit ani pokazit ,na něj již nikdo sázet nebude ! Dl
02. 04. 2012 | 09:43

sedlina pathologická napsal(a):

masírují a masírují,
afak z něj-takových mají těžký bobky,
bodejt by ne :-)))

(tjupr písání od ® Š.P.)
„To mi řekněte, kdo těm státům pořád půjčuje?“

Narážel zřejmě na to, že v novinách neustále čte o tom, že řada států má extrémní dluhy a věřit v jejich splacení je dosti optimistické.
„VY je kupujete“,
odpověděl jsem mu a sledoval jeho překvapený a nevěřícný výraz. „Máte peníze na termínovém vkladu v bance?“, zeptal jsem se. „Mám“, odvětil. Vysvětlil jsem mu, že peníze, za které mu banka vyplácí 1 procento ročně, pak využije k vlastním obchodům.
Třeba koupí státní dluhopis, například italské vynášejí nyní pěkných 5 procent. „Spoříte peníze v penzijním fondu?“, ptal jsem se dále. „A co si myslíte, že za vaše peníze penzijní fondy nakupují?
To však není všechno.
Jsou i možnosti, jak od nás státy získávají peníze, aniž bychom měli možnost to ovlivnit. A nemyslím tím daně. Evropská centrální banka půjčila na 3 roky bankám za 1 procento a ty pak kupují zmíněné státní dluhopisy s výnosem vyšším.
I když se to nezdá, zisk z této operace jim také platíte vy“,
doplnil jsem známému. Ten však již znechuceně odcházel.
ale já jsem žádnou hodinu, či stálý předmět ve škole o finanční gramotnotnosti neměl a tedy jsem finančně negramotnej. Možná, kdybych byl gramotnej, tak jsem rabínem v Mukačevu.

ještě se domnívate, že v Evropě (na zapadě) máme kapitalismus? :-)))
02. 04. 2012 | 09:43

Maximus napsal(a):

Jen pár úvah k tomu co se kolem nás a u nás děje.

Po r.1989 u nás došlo ke změně politického zřízení, především se uvolnila možnost podnikat a spousta lidí se toho chopila. To bylo v pořádku. Souběžně se změnou politického režimu tady došlo ke změně vlastnictví většinou státního majetku a zároveň tady došlo k rozsáhlým restitucím. Takže noví OSVČ a restituenti byl základ voličů pravice. V tichosti tady došlo k ohromnému přerozdělení a často rozkradení rozsáhlého st.majetku. Díky tomu, že V.K. a spol. zvolili vekslácký kurz koruny vůči USD a marce, došlo najednou k obrovskému podkapitalizování Čechů a ti, nejenže neměli dostatek peněz, tak kurz jim vše ještě rozmělnil. Samozřejmě lepší výhodnější kurz by asi naše zboží tehdy prodražil a nikdo by naše výrobky nechtěl. Mělo se to řešit jinou cestou. Zřejmě nemělo dojít k tomuto razantnímu kroku, ale měl být kurz pomalu řízeně uvolňován na pozadí postupné privatizace nerentabilních st. podniků. Ovšem to by museli řídit stát skuteční odborníci a v blocích by nesměli být zakleknuta celá hejna supů, co čekali na st.majetek, každý chtěl urvat co se dá. Pak došlo k mega kupónové rozkrádačce v prostředí bez práva, rozkradeno bylo 22 bank, kde si na pozdější podnikání vypůjčili různí Charouzové a spol. Pro pořádek dodejme, že tyto dluhy zapomněli jaksi zaplatit.
V druhé dekádě už byly karty v ČR rozdány a stát a jeho sféry byly rozparcelovány. Vznikly tady pravo-levé lobbistické klany a začal se ve velkém rozkrádat st. erár. Každý rok se jedná o více než 600 mld.Kč, dle TI je rozkradeno formou předražení zakázek, ale i jinými způsoby až 15% této částky, NERV je skromější, přiznává 70 mld.Kč. Jde o opravdu velké peníze, hyeny a supi se rvou o tuto kořist. Problém našich politiků byl i v tom (i těch z ČSSD), že jim nedošlo, že strukturálně měnící se ekonomika přestává mít schopnost sanovat st. dluh, který je navršen schodky SR. Nepřiměřené a špatné zásahy do daňového a příjmového systému státu vládami po r.2008 a příchozivší krize vše jen umnocnily a dnes je SR naprosto nevyvážený a už není peníz ani na mandatorní výdaje, tj. především důchody. A to je průšvih. Snaha o zvýšení příjmů státu třeba zvýšením nepřímých daní a dalšími hokus pokusy jako jsou třeba plošné škrty má za následek, že obyvatelstvu klesá kupní síla a to působí proti samotné ekonomice státu. Pociťují to už i OSVČ, ale i výše zmínění restituenti (voličská základna pravice), lidé přestávají mít peníze, na základní potřeby vč. nájmů. Hodně lidí také doplatilo na naprostou finanční negramotnost a dostalo se do drápů exekutorů a spol.
V ekonomice země se projevil tady jistý fenomén, pokud totiž balík financí, který mají lidé ve státě k dispozici se zmenšuje buď přímo nebo nepřímo roztoucími cenami toho všeho co potřebují k životu a zároveň se nedělají smyslné kroky proti zavedeným "odkláněčům" st.financí, dochází a tedy určitě dojde k sociálnímu neklidu, ale i politickým změnám, to je zcela jisté. Pravděpodobně ovšem rostoucí nespokojenost lidí shodí od válu celou partičku co má pod palcem st.správu, soudy, st.zastupitelství a policii, zákony ekonomiky semelou celou tuhle sebranku, je to jen otázka času. Jedná se o jen několik tisíc lidí co se tady pasou a ještě mlaskají. Ještě jedna poznámečka. Možná, že pro někoho je pojem rozkrádání veřejných financí trochu vágní veličina, jenže on se ten stupeň rozkrádání dá i celkem dobře odhadnout. Je třeba si porovnat výkonnost naší ekonomiky s ekonomikou předních zemí EU, ta činí dnes cca 75%. Jenže platy zaměstnanců státních, ale i v sokromých firmách (vzájemná korelace)jsou někde na 30%!
Rozdíl financí co chybí na výpl. páskách je prostě ukraden lidem. To se třeba v SRN neděje. Když se tímto pohledem podíváte třeba i na jiné země kde je větší stupeň rozkrádání, UA, Rusko apod. opravdu je tu dost přesná souvislost a korelace. Celý hospodářský zázrak třeba Skandinávských států aj. je založený na tom, že se tam prostě tolik nekrade. Takže, o tom hlavně to je, přátelé!
Pěkný den všem!
02. 04. 2012 | 09:45

vico napsal(a):

Š.z J. : :-)
02. 04. 2012 | 09:49

Maximus napsal(a):

Dodatek.
Už se mi do příspěvku nevešly finanční transfery z EU do ČR, to je další zdroj potravy pro celé skupiny korupčníků a odklaněčů. Ovšem zřejmě tady mají pravdu ti, co tvrdí, že celý přerozdělovací systém EU je naprosto zhýralá záležitost..., která podporuje deformaci ekonomiky.
02. 04. 2012 | 09:52

Eleshar napsal(a):

Autor konečně spekuluje o tom, co někteří vědí už asi 6 let. Bravo.
02. 04. 2012 | 09:57

Jana Pechová napsal(a):

SuP 00:24
Oni to ti novináři vyšťourat nedokážou, on jim to totiž vždycky někdo podstrčí. A co to znamená? Že onen podstrčitel tím něco sleduje a přinejmenším pak bývá z aféry vyňat...
V ostatním s vámi souhlasím.
02. 04. 2012 | 10:02

Pája napsal(a):

Pane Hvížďalo, jestli jste si teprve teď všimnul postupného hnědnutí ing. Václava Klause, tak jste se jako novinář moc nepředvedl. Vůbec bych se nedivil, kdyby na jaře příštího roku hovořil na tribuně k davům na náměstích větších měst. Za zády s Bátorou, s tribunou nenápadně střeženou holohlavým chlapci v bomberech. A úplně někde vzadu Vít Bárta a jeho ABL (či jak se to teď jmenuje). Ten tandem Bárta-Klaus si zapamatujte, prosím. Bude zajímavé jej sledovat.
02. 04. 2012 | 10:03

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Maximus
Je to přesně popsané. Jen aby to měli občané na paměti, až dostanou do schránek volební lístky! A byla by chyba, kdyby z toho měla těžit extrémní levice nebo fašizující strany a hnutí..
Očekávám sjednocení iniciativ typu Občané,cz a další podobná sdružení.
Pokud budou mít socialisté odvahu, chuť a sílu zbavit se početné skupiny vyčůrných darebáků, mohly by se také připojit ke snaze utnout už konečně té chobotnici chapadla.
Paroubkovas lva mezi ně nepočítám.
02. 04. 2012 | 10:03

Veronika napsal(a):

máme snad diktaturu?

srabíci,
tak přestante 20 let knučet a ukažte se
02. 04. 2012 | 10:03

Sims. napsal(a):

To Maximus - díky za opravdu velký záběr problematiky tohoto našeho borďáku.
02. 04. 2012 | 10:07

Josef K. napsal(a):

Fajn. Jediná věc, která mne vždy napadne, je údiv nad tím, že podobné přístupy k životu věří ve svou životnost. Možná je Klaus ke všemu gambler? Ne, spíše to svědčí o naprosté nesamostatnosti vládnutí v této zemi, lokaje nepředěláš. Jen v jistou chvíli má pocit, že sloužit jiným je pod jeho důstojnost, s výjimkou svých pánů.
02. 04. 2012 | 10:34

Monika napsal(a):

Perochňap je ta skutečná žába na pramenu!!!
02. 04. 2012 | 10:58

aga napsal(a):

Probůh, tak stříhejte metr jako Pehe, a připravujte si basy šampáňa - už to nebude trvat dlouho, a veškeré globální zlo zmizí spolu s jeho materializací Klausem!
02. 04. 2012 | 11:01

M.Š. napsal(a):

Západní společnost,
postavená na křesťanských základech a ubírající se tím správným směrem je stejná hovadina jako socialistická společnost a RVHP směřující k zářným zítřkům.Vše je dobré k jedinému,oblbování lidí,tedy ovčanů,aby drželi hubu a krok,makali,pokud maj kde,a podporovali ve volbách ty správné ksichty,prézu klause nevyjímaje(však jak si žije za peníze daňových poplatníků..).No nic,nezbývá než se přizpůsobit a snažit se být také nějakým tím směšným hajzlíkem a využívat výhod politického činitele a nebo věřit v nesmyslné zbohatnutí čističe bot někde v zapomenuté americké enklávě.Rozděl a panuj(a hlavně rozeštvi lidi mezi sebou,vždyť závist je tak snadná...)a je vymalováno,je úplně jedno jak se systém nazývá nebo jak jej někdo pojmenuje,důkazem je,že stejní ksichtíkové sloužili,slouží a budou sloužit jakékoliv ideologii,systému,společnosti...hlavně,že jim to přinese výhody a proboha svatého,nezatěžujte ty chudáky upracované nějakými podivnými požadavky týkající se takových animozit,jako je,nedej bože,demokracie,lidská práva a jiné bohulibé společenské činnosti.
"P.S.: Stále mě udivuje, že jazyků znalí intelektuálové jako autor, Pehe, Bělohradský a další, kteří musí znát jak to funguje jinde, se zdráhají vyslovit, že jde o věc systémovou. Někdy i za cenu matení faktů (ne zde).
No, možná nám někdo jednou přinse blog o rozdílech mezi našimi korupčními zkušenostmi a zkušenostmi třeba lidí, které v USA mlátí při akcích OWS, abychom věděli, zda to jinde funguje jinak."....věřte,že nikde není zatím něco lepšího,všady a všude se lže,krade a provádějí lumpárny...lidstvo snad ani nic lepšího neumí a proto asi směřuje tam,kam si nepřeje být ani náhodou.A proto vzhůru k zářným zítřkům pod vedením té správné strany a nikdy jinak,jak jsou spokojeni ti méně mentálně obdaření,když věří každé hovadině.
02. 04. 2012 | 11:04

taty napsal(a):

Pan prezident označuje odposlechy za útok na demokracii. Problém je v tom, jestli vůbec ten západní systém ještě nazývat demokracií. Demokratický systém ztratil oporu v okamžiku, kdy světoví ekonomové předělali ekonomii jako vědu na hru známou jako letadlo. Tehdy se přestalo podnikat a začalo se hrát, tehdy dostal termín „volný trh“ úplně jiný obsah. Do spočítatelné reality vstoupily abstraktní faktory jako důvěra atd. Dříve spočitatelné se stalo ovlivnitelným, ztratily se mantinely. To není jen náš problém. Samotný pan prezident tu relativizaci všeho odstartovat po Sarajevském atentátu, kdy přišel z tezí, že pokud o možném kriminálním pozadí sponzorování své strany neví, je vše v pořádku. Nemyslete si, on také někdy něco neví… Je zajímavé, tenkrát člověk docela zíral, jak je něco takového možné… Dnes už mu to vůbec nepřijde…
02. 04. 2012 | 11:08

PK napsal(a):

To Šašek z Jihlavy

Je otázka zda v budoucnu ještě nějaké volební lístky budou třeba.situace nejen u nás ale i jinde evidentně směřuje k apokalypse a to docela velkou rychlostí-vliv nových technologií,naklikáme si biliony dle libosti,astronomické dluhy,šílené dotace deformující ekonomiky,s tím spojená nebetyčná korupce,justiční,mediální a další různé mafie,rozevírající se nůžky bohatí-chudí-cílená likvidace střední třídy,zavádění dalších a dalších zákonů totalitního charakteru,popř.zákonů "vysávajících"poslední zbytky peněz od občanů,vyvolávání agresívní "atmosféry"s cílem řešit krizi silovými prostředky-vláda pevné ruky,války.

Většina těchto znaků má ovšem globální rozměr a bude se taky globálně řešit.Takže teď už se jen čeká na nějakou tu evropskou(světovou) revoluci.Po ní tu asi nezůstane kámen na kameni.Něco jako např. léta 1789,1848,1917,1938,1968 a 1989.
02. 04. 2012 | 11:19

Křemílek napsal(a):

Dobrý den ! Hlásím se k extremní levici a věřte všichni mít tu moc zavedl bych v česku jasná pravidla které by fungovali po mnoho let ! Ale dávám dopředu na vědomí voličům že na rozdíl ode mne byl Stalin hodný málčik ! Ale fungovalo by to ! Namísto pracovních úřadů ,pracovní tábory ! To by byl můj první krok ! Nepřispůsobiví by tam byli první ! Mafiánští zloději další atd. ! Jen je třeba ziskat si ozbrojené složky na svou stranu a šlapalo by to jak švícary ! Jakápak připosraná demogracie ,ta na dnešní vykuky nefunguje ! No nemám pravdu vážení ? Proto příště volte mě a mé soukmenovce ! Ultralevičák Křemílek @
02. 04. 2012 | 11:27

Asfaltová holubice napsal(a):

ASFALT:
Potvrzuji, že Asfalt není Asfaltová holubice!

Asfalte, uznávám Vaši prioritu v oblasti ropných derivátů.
Nenapadlo mne, že by si můj nick mohl být spojován s Vámi.
Měla to být narážka na sportovní disciplinu Střelba na asfaltové holuby.
Jakož i na Holubici míru - to zas byla připomínka mé slovanské holubičí povahy.
02. 04. 2012 | 11:29

Křemi napsal(a):

Vážení přiště volte stranu křemílků,extremních levičáků ! Budete volit spravedlnost ! O to se postaráme ! Křemílek první ! @
02. 04. 2012 | 11:36

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):

Demagog Hvížďala boduje jako vždy. Nechápete, nebo jen nechcete chápat Klausovo vyjádření k odposlechům? Je pravda, že Klaus má takovou divnou vlastnost, že myšlenku jen nakousne a věří, že posluchačstvo je dostatečně inteligentní na to, aby pochopilo. Jak je vidět, není.
Ono totiž vůbec nejde o to, jaké odposlechy zveřejněny byly, jako spíš o to, jaké zveřejněny NEBYLY. Každému musí být jasné, že NĚKDO nemá odposlechy jen na Béma s Janouškem, ale že tato kauza - zveřejnění odposlechů - má být pouze výstrahou pro ostatní - přestaneš poslouchat a naše média tě zabijí. Ti, kdo tuhle republiku vysávají - a Hvížďala patří mezi jejich slouhy - potřebují poslušné lokaje, kteří pro ně budou dojit a dojit, dokud kráva nepadne vysílením. A kauza Bém je tu jen proto, aby dojičky přidaly na výkonu a neohlížely se vůbec na nic.
02. 04. 2012 | 11:47

info.crew napsal(a):

No, co taky čekat od lokaje páně Paroubka. Objektivitu a pravdivost jsem nečekal a alespoň nejsem zklamán. Navíc mlátíte prázdnou slámu.
02. 04. 2012 | 11:53

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Křemílek
Milý Křemílku (a také Vochomůrko, těžko bych našel večerníčky, které mi přirostly víc k srdci, včetně prosté a půvabné Celdovy znělky. (Mimochodem, jestlipak víte, žeš si tžaké vytrpěl za totality své.
Chápu váš hněv a do jisté míry i návrh na řešení. Potíž je v tom, že mezi prvními chovanci takovýchto táborů by byli právě Křemílci a Vochomůrkové. Ti, co rozvrátili klíčící demokracii by patrně unikli. Historie nás dostatečně poučila.
Pokud by byla jistota, že si všichni ti darebácí v elegantních kvádrech a s černou duší budou muset alespoň částečně odpracovat svůj podíl viny, byl bych pro všemi deseti.
Jenže chybí mi ta jistota, ať je to ten nebo ta (bez ohledu na politické zabarvení).
Část zdečjších diskutérů by se tam včetně mě také bez pochyb octla jako klienti a jistá část jako krvelační dozorci. Takže tudy cesta nevede.
02. 04. 2012 | 11:56

Jáchym napsal(a):

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):
"Každému musí být jasné, že NĚKDO nemá odposlechy jen na Béma s Janouškem, ale že tato kauza - zveřejnění odposlechů - má být pouze výstrahou pro ostatní - přestaneš poslouchat a naše média tě zabijí. Ti, kdo tuhle republiku vysávají - a Hvížďala patří mezi jejich slouhy - potřebují poslušné lokaje, kteří pro ně budou dojit a dojit, dokud kráva nepadne vysílením. A kauza Bém je tu jen proto, aby dojičky přidaly na výkonu a neohlížely se vůbec na nic.
********
OBŘADNÝ TANEC TŘÍ SKUPIN KMOTRŮ,
KTERÉ SE VZÁJEMNĚ DRŽÍ ZA VEJCE.

Veselé velikonoce!
02. 04. 2012 | 12:02

rejpal napsal(a):

Jáchym
Obecný problém průvalu jakýchkoli mafiánských aktivit kdekoli je v tom, že o zvěřejnění se postará někdo, kdo má vedlejší úmysly (chce nižší trest Valacchi, chce pro sebe získat určité výhody nebo třeba i kohosi varovat). Jenže mafie uznává zákon omerta a bez těch podivných individuí by o spoustě věcí nikdo nic nevěděl. O tom, jak funguje Cosa Nostra by se policie ani veřejnost nikdy nic nedozvěděla, nebýt Josepha Valacchiho, který bojoval o nižší trest. Taky by se to dalo smáznout tím, že je nevěrohodný a kdesi cosi. Jenže ono se ukázalo, že říkal pravdu.
I kauza Janoušek má dvě roviny. Jedna je čistě věcná - jak byla řízena pražská radnice (a zřejmě nejen ona, a otázkou je, zda je minulý čas namístě). Druhá - v zájmu jaké hry se právě tohle provalilo. Kvůli rovině druhé by se ta první neměla bagatelizovat. Jsou to dvě různé věci. Pokud panu prezidentovi vadí JEN ta rovina druhá, říká tím o sobě víc, než si možná myslí. Přestože tyhle hry demokracii opravdu neprospívají. Ale nebýt roviny první, nebyla by ani druhá.
02. 04. 2012 | 12:16

Jáchym napsal(a):

Rejpal,
ono to snad vypadá, že některou z rovin bagatelizuji ??
Vejce jako vejce, upadni komu upadni!
02. 04. 2012 | 12:23

Radim napsal(a):

Rádio Impuls dnes hlásí :Další zdražení tentokrát léky !Myslím si,že pravice nás spolehlivě vede k bídě !Téma dne zda VV odstoupí z vlády !Pro peníze neodstoupí!Kde by vzali tak lukrativní platy !Myslím si,že by byl vhodný levicový převrat,ale to by chtělo,aby do ulic vyšel 1 milion lidí !Mám,ale obavu dokud Češi budou mít co jíst,tak radši pojedou na chatu !Až nebude co jíst,pak už bude pozdě !!!!!Ono se takémusí platit bylení a jiné !
02. 04. 2012 | 12:23

Křemílek napsal(a):

Milý kašpárku z Jihlavy dozor bývá krutý ,s tím s Vámi souhlasím ale pro převýchovu lidí je to nutné vážený pane ! Bude trvat léta něž se zbavíme lidského zlozvyku pěstovaného právě tímto pseudodemogratickým systémem a to je sobeckost hamyžnost křečkování svévolná zločinnost ! Veškerá špatnost tohoto světa je zakodovaná v lidských povahách proto je třeba tohle to soustavnou výchovou znovu a znovu zkoušet měnit k lepšímu ! Musíme se snažit kultivovat mi lidé navzájem sami sebe ! Revolucionáři v minulosti to byli průkopníci k přeměně světa v pozemský ráj ! Ten si ale lidé budou muset vybudovat sami svou poctivou prací a učit to také své okolí a třeba i s těmi pohlavkami od učitelů v prac.táborech ! Čím jinak milý kašpárku chcete převychovat lidi,dobrým slovem ? To těžko ! Děti také musí dostat na zadek při jejich výchově ! Však to znáš kašpárku z Jihlavy ! Hezký den a přemýšlejte o nové a lepší budoucnosti POCTIVÝCH PRACUJÍCÍCH TÉHLE MAF.VELKOKAPITÁLEM SPLUNDROVANÉ REPUBLIKY ! Váš Křemi. ultralevičák!@
02. 04. 2012 | 12:26

Manitů napsal(a):

Německé pokusy o okradení ostatních národů byly neúspěšné.

Nejůspěšnějším se ukázal koncept tzv. sociálního státu. Oligarchové se domluvili s představiteli proletariátu (socialistické strany) na kompromisu. Existující vlastnická práva zůstávají zachována. Nárok na důchod z majetku je garantován.

Proletariát za to získává sociální jistoty, které musí zaplatit střední třída. Tedy skupina lidí, která žádné sociální výpomoci nepotřebuje, ale nežije z kapitálu, takže musí pracovat (více kvalifikovaní pracovníci, živnostníci, drobní podnikatelé).

Dočasná opatření zdaňující práci přešla ve standard. Přidalo se progresivní zdanění pod záminkou zdanění bohatých. Tuto demagogii společnost na základě nepřetržité propagandy téměř přijala.
Ve skutečnosti oligarchové neplatí téměř žádné daně.
Celý systém zdanění je přenášení daňové zátěže na ty, kteří nejvíce pracují a o jejichž práci je největší zájem.

Pro příslušníky střední třídy vznikl prostor ve veřejné správě. Samozřejmě pouze pro ty, kteří jsou loajální s vládnoucím spolkem oligarchů a představitelů proletariátu.

Výše popsaný systém fungoval déle než diktatura proletariátu.
Už pár let má také potíže.
Střední třída už nedokáže uživit přebujelý stát a dotovat proletariát.
Proto nastalo zadlužování. Zadlužování přineslo oligarchům ještě větší zisky. Dnes jsou příjmy z úroků zadlužených států jedním z hlavních zdrojů kapitálových výnosů.

Proletariát žije z vybojovaného práva na důchod z existence. Bez vnějších dotací by životní úroveň proletariátu výrazně klesla, mnozí by bez vnější pomoci nedokázali přežít. Kdysi se o slabší staraly rodiny.
Dnes to vše platí nejvíce zdaněná střední třída. Jednotlivci i rodiny, živí zcela cizí jednotlivce i celé rodiny.
Náklady na politickobyrokratický aparát (se státem loajální střední třída), na úroky a nájmy (oligarchie) a solidaritu (příživníci a proletariát) už nepokryje ani stále rostoucí zadlužování.

Proletariátu a oligarchii současný stav vyhovuje, ale vnímají, že je ohrožen. Neohrožuje jej revoluce zotročené střední třídy (zatím), ale prosté ekonomické zákonitosti. Oligarchové většinou o neudržitelnosti systému vědí a stěhují svůj kapitál a často už i sebe. Podmínky pro práci střední třídy, která jediná přináší zdroje na financování systému, se stále zhoršují. Proletariát zaplatí na daních méně, než spotřebuje. Oligarchové většinou neplatí žádné daně, naopak často bohatnou pomocí příjmů ze státního rozpočtu.

Ze střední třídy se proto začíná stávat také proletariát (ekonomicky, nikoliv mentálně) a tím vznikají podmínky pro další revoluci. Čím dál více lidí přestává věřit hře na demokracii, kterou pro nás oligarchové organizují…
02. 04. 2012 | 12:29

rejpal napsal(a):

Jáchym
Nebylo to osobní (na vás určitě ne), jen mě přečtení vašeho postu inspirovalo k té glose.
02. 04. 2012 | 12:38

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Manitů
Podobné analýzy tady uveřejňují zdejší ekonomičtí experti (Maximus,aj.) Já s tím nemůžu než souhlasit. Ta část střední třídy, která za svou loajalitu zastává úřednická nebo manažerská místa ve státní správě ,také jistě platí daně. Jen jde o to, že vedlejší benefity asi dalece převyšují částky, které jim mzdová účtárna sebere. Až se jim to nebudew vyplácet, bude s loajalitou konec. Např. až půjdou do penze, začnou si uvědomovat, na jaký problém pomáhali zadělat.
02. 04. 2012 | 12:42

Pralinka napsal(a):

"Kdyby u nás platila standardní politická pravidla, jak jsme to viděli na případě německého prezidenta Christiana Wulffa, který musel odstoupit jen kvůli tomu, že přijímal výhody a dary,"...
...měli bychom už patrně dávno nového prezidenta.
Jde taky o dary prezidentově rodině, např. z ČEZu.
Proto je ta Evropská unie tak ošklivá, že lidé v jejich starých zemích nejsou "lůza".
02. 04. 2012 | 12:42

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Křemílek
I Pol Pot a Yeng Sary, kteří studovali ve Francii a dokonale se vzdělali v technologii moci, měli podobné nápady. A jak to skončilo ví celý svět.
Doporučuji zlepšit gramatiku a pozor na interpunkci, jinak vás nikdo nemůže brát vážně.
02. 04. 2012 | 12:46

veronika napsal(a):

se nezakecaj na aktualně

Irové se vzbouřili proti nové dani, půlka jich odmítla zaplatit

Polovina z 1,6 miliónu Irů vlastnících nemovitosti odmítla zaplatit novou daň ve výši sto eur.

samozř. skrytá dočasnost té daně...
Daň je rovná a letos činila 100 eur. Čeká se ale, že v příštím roce dramaticky vzroste, protože se už bude platit podle hodnoty nemovitosti.
http://jdem.cz/uba27
02. 04. 2012 | 12:48

Jáchym napsal(a):

Rejpal:
Dík.
Víte přece, že jsem paranoidní. :-)
02. 04. 2012 | 12:55

rejpal napsal(a):

Jáchym
Já mám zase hexnšus. Ale za něj politici nemohou.
02. 04. 2012 | 12:58

habd el schek napsal(a):

Lieber Karl
Die Tschechen sagen normalerweise nicht "pitváním se v", sondern "pitváním koho čeho"; nur alte Strukturen aus dem Verband der sozialistischen Jugend haben das Ausducksschema "rozebrat se v něčem" in dem Masse fixiert, dass sie es auf andere Idiome automatisch übertragen.

Auch war für herrn Topolanek nicht sein FKK Auftritt in Italien ein Verhängniss, wie Sie behaupten. Er sollte bloss sein grosses Maul nicht vor schwulen Journalisten auftun.

Und ein Tipp für Sie: "The incoming Cypriot EU presidency is to give Brussels-based journalists free offshore bank accounts to defend the island's reputation as a tax haven." eu.observer
Ziehen Sie na Brüssel.
02. 04. 2012 | 13:14

resl napsal(a):

Lang je šéfem BIS asi 6 let a všechny uniklé hovory pocházejí za jeho kralování. Není možné tohoto mužíčka - generála, nechat ve fukci další leta. Chválí-li ho Nečas, tak jedině proto, že ho má taky v hrsti. Nehledejme na jednoduché otázky složité odpovědi.
02. 04. 2012 | 13:17

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Tady jste pane Hvížďalo dost ustřelil. Pokud by se Klaus chtěl postavit do čela nějaké radikální skupiny, musel by dělat pravý opak toho co dělá. Ty jeho postoje spíše dají tušit, že bude radikálními skupinami smeten.

Potom bych si dovolil připomenout, že lidé se radikalizují po celém světě. Příčina je poměrně jednoduchá - lidstvo se pomalu probouzí ze svého sociálně sladkého snu. A to sebou ponese radikalizaci všech, kdož jsou závislý na sociální politice státu.

To já mám taky divoku konstrukci. Ty nepokoje mají sice hlavní původ v tom, co jsem již uvedl, ale přijde mi, jako když se to přiživuje. A za tím vidím kromě extrémistických levicových skupin i muslimy.
02. 04. 2012 | 08:56
----------
Hmm - a co Židi ?
Oh - pardon , pardon.....já si splet o osmdesát let dobu.....

Kuchař - vy jste ve své liberální hlouposti na dobré cestě stát se příslušníkem nějaké fašistické strany. Nebo už máte nějakou v hledáčku dávno ?
Takovou, co nasype ? Až se změní mocenské poměry ?
02. 04. 2012 | 13:39

nomura nomurovič napsal(a):

Manitú
Nečekal jsem, že Velký duch bude nakonec taky jen zdivočelý maloměšťák.
Už Marx s Engelsem viděli v měšťákovi, tlačeném vývojem kapitalismu směrem k monopolním strukturám do řad proletariátu jednak rezervoár extrémistických "takyrevolucionářů", jednak oporu ultrareakce.
Pokud máte pocit, že vás stát kvůli pacifikaci proletariátu tlačí pod vodu, uvažte, že skuteční odborově organizovaní proletáři berou ve Škodovce 35+ a na vás vcelku kašlou.

Té třídě, která se opravdu zoufale kroutí pod plutokratovou botou a nemá kam se vrtnout se říká prekariát. U nás v oficiální terminologii jsou to OSVČ pracující ve Švarc-systému. Jde vesměs o osoby s pochybným vysokoškolským vzděláním v nepotřebných oborech, které jsou zaměstnávány jakoby "z milosti" na psí kartu.

Vlastík Tlustý se jim z vrozené mu lidskosti kdysi snažil pomoct zavedením rovné daně a paušálů (ne pronásledováním zaměstnavatelů provozujících Švarc-systém), aby mohli viset ve vzduchu mezi smrtí hlady a internací v psychiatrické léčebně.
Mimochodem, když nebude žádná práce pro proletariát, nebude ani střední třída státních úředníků mít z čeho žít. Jelikož jsou ale duševně líní, nejsou schopni si takové konsekvence domyslet.

Jinak mne u kvíčaly vždycky znovu překvapuje, jak používá zjevně scestné příklady, jako ten s Wulffem, a opravdu NIKDY se nezeptá, jak to bylo doopravdy.
02. 04. 2012 | 13:40

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):

to Pralinka: "lůzu" v jakém smyslu máte na mysli? O tom, jestli Wulf odstoupí, nebo ne, nerozhodovali lidé, ale média. Stejně jako o čemkoli jiném v tzv. demokracii. Demokracie totiž neexistuje už nejen v EU (kde je její deficit jednoznačně nejvyšší - podívejme se na osud odmítnuté euroústavy, která byla po odmítnutí voliči přejmenována na Lisabonskou smlouvu a prohlasována bez účasti voličů v parlamentech), ale prakticky ve všech zemích. O tom, co se stane, kdo bude zvolen,... rozhodují vlastníci médií. Kontrolní otázka soudruzi: Kolik % voličů má možnost osobně poznat kandidáty, které volí a to tak do hloubky, aby byli schopní rozhodnout, jestli jde o dobrého či špatného kandidáta? 0,1%? 0,2? .... Každopádně nejméně 99% voličů se rozhoduje na základě informací (přesněji řečeno manipulací)z médií, které jsou všechno možné, jen ne pravdivé.
Podívejte se na filmy Vrtěti psem, a Ulovit miliardáře, pak si uvědomte, že tyto filmy ani minimálně nepřehánějí, spíš naopak, ještě mnohem horší praktiky zamlčují a uvědomíte si, v jaké hrůze žijeme. Demokracie se změnila v mediokracii.
I kdyby kandidoval ten nejslušnější člověk na světě bude mít jen 2 možnosti: 1. Zaprodat se vlastníkům médií 2. S ostudou odejít z veřejného života.
PS: To, že zatím média nepřinutila Klause k odstoupení je dáno jen jeho naprosto nebetyčnou mírou ješitnosti, takže si kritiku vůbec nepřipouští.
02. 04. 2012 | 13:41

Radek napsal(a):

Bývalý písálku svazáckého " Mladého světa " Hvížďalo, stále si hraješ na novináře, protože také nic neumíš a plkat do " Kravskejch rozhledů " je celkem snadné i pro primitivy tvého ražení. Vysvětli nám konečně, jak si se podílel na privatizaci MF a jak jste se se svazáky rozdělili. V. Klause už nech konečně v klidu a zvykej si, že za rok nebudeš mít o čem psát.
Také na něho vůbec nemáš, jsi už k smíchu.
02. 04. 2012 | 13:50

Rejdák P. napsal(a):

žaponský "letadlo"
nebo žaponský řecko,
nebo jak chcete
http://jdem.cz/ubbc7

Finanční aspekty krize (prasknutí hypotéční bubliny) jsou jen důsledkem zcela zásadních změn na světových trzích,
ty bubliny je pouze na chvíli zakrývaly.
USA už podobným problémům čelily na zač. 70tých let,
tehdy je drtilo Německo a Japonsko,
vyřešili to zrušením Brenttwodských dohod (garance USD zlatem) a přinucením Německa a Japonska k revalvaci (posilování Německa zastavili také sociální demokraté zvyšováním komfortu sociálního státu).
V Číňě však USA své základny nemají……..
02. 04. 2012 | 14:01

on. napsal(a):

Vaclav Klaus se sice postavit do cela muze, ale tech 1000 lidi, co mu jsete veri, snad velkou skodu nenadela.
02. 04. 2012 | 14:23

resl napsal(a):

Někdo /myslím pravda a láska z B./ se tady domnívá, že Klaus něco "nakousne" a ostatní ho nepochopí. Je to velmi hluboký omyl. Klaus nejde nikdy ve své řeči důsledně k cíli, vždy si nechává otevřená zadní vrátka na tu nejhloupější větu : "...já to myslel jinak." Protože to je starej srab a zbabělec, do otevřeného slovního střetu nikdy nepůjde. Za prvé má velmi slabé argumenty a za druhé není zvyklý na odpor a začne být vzteklý. A na tolk je chytrý, že ví, že by mohl ve vzteku hodně ulítnout. Ovládat se neumí a nikdy ho k tomu jeho slouhové nepřinutili.
02. 04. 2012 | 14:24

SU37 napsal(a):

hehehehehehehehehehehehehe
blik, čert a baba ví, jak to je, že :-)))

http://jdem.cz/ubbj9
Přímý útok na tajnou službu.
Kde udělali novináři chybu?

Nový odposlechový skandál v režii týdeníku Euro,
který se objevil na webové stránce týdeníku v pátek, však již míří na BIS direktně.
Na rozdíl od telefonických odposlechů, které zveřejňuje MfD, jde v Eurem zveřejněné ukázce o záznam schůzky, tedy o případ, k němuž nemusí být žádné soudní povolení (nejlépe to vědí ve Věcech veřejných). Nahrán je rozhovor lobbisty Romana Janouška s vysoce postaveným důstojníkem BIS Janem Pavlíčkem.
(......)
Familiérní konverzace odpovídá dobrému standardu vztahu mezi agentem a řídícím orgánem. Na webové stránce Eura však byla v textovém přepisu, který se objevil v pátek, učiněna zásadní chyba, neboť jména hovořících osob byla prohozena.
etc
příjemné mudrování
02. 04. 2012 | 14:27

Pralinka napsal(a):

Pravda a láska z B.

Za lůzu mají naši politikové třeba ty občany, reprezentující třeba Holešovskou výzvu. To znamená ty lidi, kteří na rozdíl od našich druhohorních zkamenělin, které vedou tento stát, neumějí dostatečně komunikovat v médiích. Naše oficiální média toho dokonce zneužila, když pozvala nepřipraveného pana Popelku do studia ČT, kde byl po dobu 1 hodiny podroben dotazům novinářů. Jeho "neprofesionalita" pak byla a je dávána za příklad, kam chce tato skupina lidí náš stát zavléct. Prezident dokonce řekl něco o požáru demokratického státu. Lůzou jsou myšleni do určité míry i odboráři, lidé, kterým je podsouván pouze zájem o podobné věci, jako zachování "stravenek".
Poukazováním na takovouto "lůzovost" občanské neprofesionální opozice si naši zvolení dodávají pocitu legitimity přesto, že i přes mnohačetné skandály typu Drobil, Vondra, Barták, Řebíček a mnozí další, třeba i privatizátor Schwarzenberk, prezidenta s jeho mezinárodní ostudou nevyjímaje, jsou dávno v očích veřejnosti vládou zlodějů. Vláda zlodějů se může udržet však jen za určitých podmínek, a sice, že v médiích jsou občané strašeni superzlodějem, kterými je údajně vláda EU. Ale jak dlouho?
V Německu přišel o post prezident také díky protestům veřejnosti na náměstích, o čemž i u nás média, vč. ČT, informovala.
Dovolila by si o případných protestech proti prezidentovi Klausovi informovat ČT?
Co by muselo nastat, aby Klaus přestal považovat nespokojené občany za křičící ulici, lůzu, která chce podpálit naši "demokracii" a vyvodil svou odpovědnost za současný stav morálky a ekonomiky?
Cožpak tady nemá nikdo větší slovo, než Mladá fronta Dnes, Bakalovy HN či Blesk?
02. 04. 2012 | 14:33

vvvvvvvvvv napsal(a):

čerstvý nekorektní:
Havel nebude mít klid ani po smrti.
Zavřou ho vždycky, když napadne sníh nebo bude mlha.
02. 04. 2012 | 14:40

on. napsal(a):

pralinka
trochu me to upomina V+W
myslete si, ze jsme jen luza, ze se nas nemusite bat, jednou vsak prepadne vas hruza, az pod okny vam budem rvat.
02. 04. 2012 | 14:40

Marie napsal(a):

No vida. V Maďarsku mají po starostech.
02. 04. 2012 | 15:04

Abe Normalni napsal(a):

Tak, sodruhu Hvizdalo, jako zaklad si tu dame odkaz na komentovany, ze?
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-hra-s-ohnem-0be-/p_spolecnost.asp?c=A120331_113331_p_spolecnost_wag
02. 04. 2012 | 15:10

Marie napsal(a):

vvvvvvvvv nekorektní
Až dojde letecký petrolej, bude vysvobozen i on.
02. 04. 2012 | 15:26

Abe Normalni napsal(a):

A abychom si postavili pana Wulffa do spravneho svetla. Christian Wulff byl nejvetsi konkurent Angely Merkelove ve strane a velmi popularni politik. Soucasny nemecky prezident kandidoval uz kdyz se volil Wulff a byla to Angela, kdo tehdy Wulffa nepochopitelne protlacil az na prezidentskou sesli. Tam byl totiz uklizen do role ceremoniare. Pak se najednou vynorily spekulace o zvyhodnene pujcce, Wulffovi ruply nervy, nekde si vylil nervy do zaznamniku a media, kterych byl do te doby Wulff milacek, spustila kanonadu. Konec je takovy, ze Wulff je pryc, Angela nema ve strane konkurenta, a prezidentem je ten, ktery kandidoval uz posledne a ktereho Angela z nejakeho duvodu tehdy nechtela...DSK, Wulff, madarsky prezident, Berlusconi, Recky premier...proc mam kruci pocit, jako by tu nekdo uklizel?
02. 04. 2012 | 15:28

kristusek napsal(a):

Dnešní prezident Klaus privatizaci politiky zavedl, proč by ji tedy neměl obhajovat?
02. 04. 2012 | 15:36

Petr Pokorný napsal(a):

Pane Hvížďalo, když odmyslíme spousty falešných proklamací: nenapadlo Vás, že to může být zneužito proti nám všem? Že ti samí, co diskreditují BIS, uveřejňují zkresledné odposlechy, dnes dokonce otevírají rodná čísla a, jména, rodinné příslušnáky, děti a vyzývají k třídnímu boji mohou vyvolat masakry jako byl Breivik a další magoři? Vzpamatujte se!!!! Tady nikdo nevolá po tom, aby se kauzy nevyšetřily a tvrdě kohokoliv nepotrestla justice. ale zneužití a demagogie kolem toho mohou vyvolat hrůzné rekace bláznů! Přečtěte si už dnes internet a radikalizaci magorů. Copak to nechápete? A vůbec se neví, co je a není pravda!
02. 04. 2012 | 15:39

huricane napsal(a):

Pane Hvížďalo, každý občan této země pokud je skutečným vlastencem, by měl ihned konat, jestliže je ohrožena bezpečnost a suverenita jeho státu.V České republice žije a pracuje mnoho lidí, kteří se tímto základním principem neřídí, ba právě naopak.Vy jste jedním z nich a dokonce na předních místech.MFD v čele s šéfredaktorem jsou asi "marťani", neboť jsou-li občany tohoto státu, tak jsou vlastizrádci.Novináři tu nejsou od toho, aby vládli a vnášeli beznaděj mezi občany.Ano, mají být hlídacími psi demokracie, ale nesmí si dělat právo na vládu v této zemi.Odpovědnost, to je to, co pane Hvížďalo chybí Vám a mnohým novinářům.A t.z. "lobisti" typu Zielence, Teličky a dalších individuí jsou přeci jen obyčejní vyděrači.Tam je potřeba se podívat. Na tyto pány "demokraty".Souběžně je nutné ihned zveřejnit jména osob a firem jež podnikají v Česku a daně platí v daňových rájích.Pro mne jste pane Hvížďalo jen agentem cizí mocnosti.Naco má tento stát policii a soudy, když vše řeší novináři?Pan novinář Komárek měl ihned předat odposlechy policii.A samozřejmě sledovat co s tím tento občany placený orgán udělá, včetně státního zástupce.
02. 04. 2012 | 15:46

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):

To Pralinka: Tak jestli podezíráte Českou televizi ze servility ke Klausovi tak jste ještě větší mimoň, než to vypadalo podle Vašeho prvního příspěvku. Jestli někdo VŽDY využije jakoukoli možnost zaútočit na Klause, tak je to ČT. Takový Jakub Železný je v tom úplným přeborníkem. Mimochodem, kdo vyrobil kauzu Chilské pero? Ano, Česká televize!
A k Holešovské výzvě: co dodat k výzvě lidí, kteří veřejně odmítají demokracii (cituji: "Lidé si nepřejí zastupitelskou demokracii"), jejíž hlavní aktér Popelka se veřejně přiznává, že se živí pololegální, když ne rovnou trestnou činností (ono totiž hledání detektorem a prodávání archeologických nálezů V ČR rozhodně legální není, na Slovensku by za to dostal až 10 let natvrdo).
Myslím, že Holešovickou výzvu pěkně odhalila Dynínská výzva - http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012032301 jsou si velmi podobné, jen s tím rozdílem, že ti Holešovští to myslí vážně.
Rozhodně nejsem ani trošku spokojen s tím, co zde předvádí darebáci z vedení našeho státu, ale než uvést v život nesmysly z Holešovské výzvy, to raději Nečase, Paroubka, Sobotku a klidně i Grebeníčka - vše je lepší, než Popelka.
02. 04. 2012 | 16:00

Pravda a laska z Bilderbergu napsal(a):

to Abe Normalni: jsem moc rád, že nejsem sám, kdo jen zprávy nekonzumuje, ale také o nich přemýšlí. Máte naprostou pravdu.
02. 04. 2012 | 16:02

Pavel napsal(a):

Pane Drozde, kde se ve Vás bere ta jistota, že odposlechy vynesla BIS?
02. 04. 2012 | 16:21

Lila napsal(a):

Pravda a láska z B.

Kauzu chilské pero vyrobil ten, který před televizními kamerami bezostyšně KRADL, nikoliv ten, kdo to náhodou zaznamenal. (Staré české přísloví říká, že kdo lže, ten krade a určitě to funguje i v opačném gardu.)
02. 04. 2012 | 16:26

Honza napsal(a):

"Přeci nejdůležitějším detailem na této kauze je ta skutečnost, že Bezpečnostní informační služba nedodržela zákon, což prezidenta vůbec nezajímá: Jestliže držitel údajných odposlechů disponuje důkazem o tom, že byl spáchán trestný čin, je povinen příslušný důkaz předat orgánům činným v trestním řízení."

Jsem poslední, kdo by se chtěl zastávat Václava Klause nebo Pavla Béma, ale je to opravdu tak? Vyplývá z odposlechů, že byl porušen zákon? Já jsem z těch odposlechů zjistil, že Bém je s Janouškem jedna ruka a že tenhle pochybný pán měl přístup k jednáním o důležitých otázkách Prahy. Je to lumpárna? Jistě. Je to trestný čin? To si nejsem jist...
02. 04. 2012 | 16:45

Pralinka napsal(a):

Pravda a láska z B.
Čím se živí pan Popelka netuším. Ve způsobu jeho obživy ale asi ten pravý problém není.
Ať už má či nemá v nápravě veřejných věcí jasno či ne, chtěl patrně upozornit na podivné praktiky při vedení státu. Bohužel, způsob, kterým tak činí, je neumětelský, ale to nemění nic na důvodu, který jej k tomu vedl. Jistě ale neměl v úmyslu vzít vidle a jít na politiky. Kdyby tomu tak bylo, nevyzvali by Odbory všechny protivládní iniciativy, vč. HV, aby se sjednotily pod odborovým vedením. To by asi odborářům čest nedělalo.
Nemám osobní ambice se jakkoli zrovna pana Popelky zastávat. Vadí mi jen to, když je někomu nasazována rovnou psí hlava bez toho, aniž by se někdo namáhal zkoumat jeho pohnutky a předložit je veřejnosti k přemýšlení.
Ze servility vůči Klausovi ČT neobviňuji ani nepodezírám. Jen mám obavy, zda by si troufla udělat třeba přímý přenos z nějaké akce namířené proti němu. ČT třeba dostatečně neinformovala o tom, proč prezident nepřijel nedávno do Brna přednášet na univerzitu a otvírat vilu Tugendhat, jak bylo oznámeno. Také o shromážděních v hlavních městech v nedávné době informovala dost váhavě a okrajově.
02. 04. 2012 | 16:57

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):

to Lila: Doporučuji méně bezhlavě věřit médiím a více odborníkům. V tomto konkrétním případě doporučuji blog nejlepšího českého odborníka na mezinárodní etiketu Ladislava Špačka (mimochodem Havlova člověka a tudíž rozhodně ne Klausova přítele). Ve svém vyjádření jednoznačně dokazuje, že Klaus měl podle mezinárodního protokolu plné právo si pero vzít, tudíž nemohlo jít v žádném případě o krádež (asi jako kdyby Vás z krádeže obvinila banka, když si u přepážky vezmete z misky bonbon určený pro klienty). http://www.ladislavspacek.cz/blog/clanek:klaus-krade-pero
Kauzu vyrobila Česká televize a mnoha lidem, kterým Klaus leží v žaludku se moc hodila. Prostě nejsou na něj schopni najít žádnou relevantní negativní informaci, tak museli vzít zavděk i takovouto banalitou.
02. 04. 2012 | 16:59

Pralinka napsal(a):

oprava
...nevyzvaly by Odbory...
02. 04. 2012 | 16:59

Pravda a láska z Bilderbergu napsal(a):

to Pralinka:
o shromážděních informovala váhavě???? Spíš rozpačitě, protože se všichni těšili, že na demonstrace přijdou statisíce lidí, dělali jim propagaci seč mohli a výsledek byl víc, než hubený. V celé republice se dohromady na těchto "masových" protestech nesešlo ani 0,1% voličů, tak o čem chcete informovat? Na vesnické pouťové tancovačce je lidí víc - to by podle Vás měla ČT točit každou akci, na které se sejde 100 lidí, jako na druhé demonstraci v Praze?
A když média v Německu kauzu Wulf vyvolala, tak si ji taky patřičně zpropagovala, to je logické. Myslím, že Abe Normální to vyslvětlil dostatečně, aby to pochopil každý.
02. 04. 2012 | 17:06

ales napsal(a):

no jo tenhle prezident se vždy uměl obbklopit partou věrohodných individuííí-Bobšík ová ŽELEZNÝ Tlustý Bém Jakl a ta parta co ho volila a jakým způsobem v přímém přenosu to by mělo vejít do dějin jako povinná četba -takže se nelze divit tomuhle przidentovy co z nás čechů udělal vyčůraný sebestředný destruktivní chlapečky o jejichž slavných zásluhách si musí psát do článků revidovaných reflexně -květovaným postredaktorem Hájkem-jinak je tahle figura pro smích všude .
02. 04. 2012 | 17:30

RA napsal(a):

česká televize je soubor kovanejch bolševiků a nechápu, jak tuhle vymývárnu mozků ještě musíme povinně sponzorovat. Fuj....
02. 04. 2012 | 17:30

Šašek z Jihlavy napsal(a):

Stejskal
Pane Stejskale, protože jen vyjímečně zabrousím na jiné blogy(Neviditelný pes např.), které se mi zdají jen odvarem těch zdejších, mám dojem, že tzv. potrefené husy z řad naší politické věrchušky buď sami, nebo prostřednictvím svých věrných, se snaží každou diskusi nějakým způsobem rozmělnit nebo zdiskreditovat, protože jim přijdou nebezpečné.
Máte nějaké relevantní informace, které by potvrzovaly má podezření? Jistě zde oni i novináři (a třeba i jiné instituce) najdou v diskusích užitečné informace o náladách v zemi, alespoň co se týče občanů, kteří se jimi být cítí. Pak obvykle dojde k útokům na autory příspěvků, které jsou sice psány korektně a slušně, ale o to víc je asi dráždí.
S některými nicky se pro jejich slušnost, snahu o objektivitu a informovanost cítím duševně spřízněn a nechápu, jak jsou někdy napadáni. A to si autoři stěžují na cenzuru. Fakt to nemáte lehké, já bych ty největší sprosťáky automaticky mazal.
02. 04. 2012 | 17:31

jinak napsal(a):

V diplomové práci v roce 1992 jsem popsal zasvěcovací rituály členů ODS, a nazval tuto stranou vůdcovského typu.
Dnes mě překvapuje, že si toho už tenkrát nikdo jiný nevšimnul.
A teď chytráci tu i jinde žvanějí. Žvaní.
02. 04. 2012 | 17:43

Honza II napsal(a):

S Klausem je to úplně jinak. On při své inteligenci ví naprosto přesně, že celá listopadová změna se mohla podařit jen díky strachu lidí před donašeči ba přímo fízly z bývalé StB a zenužitím tohoto strachu lidí o svou existenci právě disidenty, kteří jedině tak mohli získat rozhodující pozice v zemi.
A Klasu moc dobře ví, že pokud se ukáže, že StB transformovaná v BIS stále rozhoduje o lidech na nejrůznějších místech v zemi, a to protřednictvím Janouška, který úkoloval pražského primátora, že to celé podkopává základy naší falešné demokracie. Proto musí zasáhnout proti tomu, aby se nezjistilo, kdo donáší a udává lidi, kteří třeba jen v čistě odborných věcech s některými rozhodnutími nesouhlasí. Hned je pak BIS nahlásí jako bývalé přívržence komunistů a mají nadosmrti znemožněn jakýkoliv odborný růst či dokonce vyjadřování svých čistě odborných názorů na věci, kterým možná velmi dobře rozumějí.
Problém je ale v tom, že přihlouplí donašeči a zaslepení vyznavači poroevolučních ideí nejsou schopni společnost dál řídit. A jeho chování je proto stejné jeko Husáka v posledních letech socialismu. Vše se musí zakonzervovat, jen abych to já ještě jako prezident doklepal slavně do smrti. (A proto i jeho nesmyslné bazírování na pravicové vládě, která naše idee podrží alespoň po dobu mého úřadu.) Ale hlavní věcí, kterou by se měl nejen Klaus, ale i autor článku zabývat, je otázka, kdo a proč tyto záznamy poskytl novinám. Kdo nebo jaké skupina lidí vypověděla pošlusnot vládnoucí soldatesce demokratů, protože ani Kmenta by se k těmto informacím sám nedostal nebo by si je hackerovsky nestáhl z nějakého serveru.
02. 04. 2012 | 17:55

Abe Normalni napsal(a):

Šašek z Jihlavy Navrhuju rovnou strilet.
Vy mate pravdu. Kdo rika neco jineho tedy nutne lze. A jak vime uz ze skolky, kdo kze, ten krade a do pekla se hrabe.
02. 04. 2012 | 18:32

Abe Normalni napsal(a):

Lila Jediny zlodej v one reportazi CT je Nora Fridrichova Novakova odsouzena soudem k uhrade nekolika pokut a nakladu spojenych s vymahanim pokuty soudni cestou. Proste okradala Dopravni podnik hlavniho mesta Prahy. Ted teda nevim v cem se lisi od Dvoraka (ten pry taky okradal), ale to uz je asi veci novinarske etiky. Mimochodem, tehdy se novinari velmi certili, kdyz to Sokol zverejnil a tvrdili, ze to je neopravnene nakladani s osobnimi udaji za ucelem diskreditace. Kde asi nastal ten predrod v hlavinkach nasich "hlidacich psu"?
02. 04. 2012 | 18:36

Trouba napsal(a):

Copak si někdo myslel, že se třeba Bém takto s Janouškem nebaví? Kdo si opravdu myslí, že se Nečas, Heger, Kalousek, atd. nebaví v telefonech a kuloárech s těmito lobbisty práce tímto způsobem? Mne připadá, že snad všichni zešíleli, copak se objevilo něco nového, to si všichni mysleli, že stát je spravován čestně odpovědně, altruisticky? Že ODS není stranou podporující zájmy úzké skupiny vlivných? Více než odposlechy mne šokují všichni ti, kteří jsou tím najednou udiveni, těmi 5 let starými odposlouchanými hovory. Jsem z toho vedle, jak pitomec. Teprve teď přestávám doufat v lepší. Já doufal, že to všichni dávno vědí, že jen není síla s tím společensky pohnout. A oni jsou překvapeni ! No to je konec, témhle společenským myšlenkovým tempem snad dojdeme k překvapivému zjištění, že pan prezident není ten pravý, v roce 2050.
02. 04. 2012 | 19:03

Leo K napsal(a):

To Radek:
K tématu nic nemáte? Tak proč tu masturbujete?
02. 04. 2012 | 19:11

jin napsal(a):

Nevím proč ještě tomu zakladateli Odpadu Demokrtické Společnosti a advokátovi korupčníků ještě říkáme prezident !Tahle zpráva už měla být dávno projednána ve vládě a sjednána náprava.Teď se bojí ,aby to na nás nebylo moc ,když zjistíme,v jaké žumpě žijeme!
02. 04. 2012 | 19:37

Glosator napsal(a):

Každý, kdo má IQ převyšující IQ houpacího koně musí vědět, že jde o záměrnou skandalizaci politiků navzájem a jako nejpravděpodobnější pachatel se opravdu jeví TOP 09.
President je znepokojen tím KAM až se dostala politická "kultura" u nás.
Ve skutečnosti nebylo prokázáno nic jiného, než že Janoušek je Bémův kamarád. Mezitím se v poslanecké sněmovně dějí ZÁSADNÍ věci, TOP 09 "úspěšně" bojuje proti zdanění hazardu, kde jde o miliardy, řeší se ovšem 150000, které dal údajně Vít Bárta poslancům VV, aby podpořili zrušení poslaneckých náhrad, na které si nikdo z popslanců nedá sáhnout, když si např. šéf ČSSD za ně postavil barák. To všichni vědí a nikomu to nevadí. Tak opravdu nevypadá boj proti korupci.
Obraz demokratických politiků, který je takto vytvářen je jakoby opsán z Hitlerovy knihy Mein Kampf.
02. 04. 2012 | 19:51

jarda napsal(a):

Klaus chovanec prognostickýho úřadu prominentních komančů, co jim měli zajistit ekonomickou Moc ,po případném převratu!!!- Toto zadání vzorně splnil.!!!!Je to tu jak za staré hnusné normalizace .Všude lež korupce a prominenti a hlavní kněz tohoto toto ještě štiplavě obhajuje a ze lži dělá pravdu a z pravdy lež.
Opravdu nejde o obsah odposlechů???? Pane ne můj prezidente!!!
To už je opravdu hnus.
02. 04. 2012 | 19:53

Glosator napsal(a):

"Občanské iniciativy" jsou fašistické ve své podstatě, protože fašismus je založen na korporativismu, tím se liší o demokracie, kde alespoň v teorii rozhoduje volič.
02. 04. 2012 | 20:15

nezájmová skupina napsal(a):

glosator nade mnou byl v učení u profesora .
Takže zřejmě sedí toto -dle jeho soudu: Občanské forum byla rize fašistická iniciativa fašistických bojůvek v harmonickém čssr-
Tak to už je vrchol blábolu žáčků pana przidenta.
02. 04. 2012 | 20:24

sedlak napsal(a):

Glosátor 20:15 dobré ;-), můžete namítnout, že wiki je otevřená encyklopedie, inu proč ne, ale jenom si dovolím Vám tu Vaši "glosu podložit"...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_iniciativa
http://cs.wikipedia.org/wiki/Korporativismus
02. 04. 2012 | 21:27

nezájmová skupina napsal(a):

Inu moje životní trable a zkušenosti wikipedii neřeším.Raději si vše ověřím životem než poučkou z internetu
Zatím se dívám porovnávám a vím ,kdo mi lže , kdo mě chce balamutit.
To je v pohodě a doufám, že i většina lidí nechce žít v organizované kleci pojmů ,které jen zastírají pravou podstatu věci a umrtvují rozum a pak i život.
Orwel to popsal tady se to ted děje.
02. 04. 2012 | 22:18

Glosator napsal(a):

Občanské fórum byla organizace "na jedno použití," koalice všech proti monopolu normalizační KSČ.
"Občanské iniciativy" se mohou ustavovat pro jeden konkrétní cíl, ale vláda "občanských iniciativ" je horší, než ´vláda zkorumpovaných politiků, protože ty iniciativy nemohou prohrát volby.
A hádejte, kdo napsal toto:
"Staré Rakousko vlastnilo parlamentní vládu v čisté podobě. Předsedové vlád byli sice jmenováni císařem a králem, avšak toto jmenováni nebylo ničím jiným než výkonem parlamentní vůle. V licitaci a handrkování o jednotlivá ministerská místa bylo však Rakousko typickou západní demokracií. Výsledky odpovídaly do praxe převedeným zásadám. Zejména výměny jednotlivých osobností probíhaly ve stále kratších intervalech, až se staly skutečnou honbou. Stejnou měrou klesala velikost "státníků, až konečně zůstal onen malý typ parlamentního kšeftaře, jehož státnická hodnota byla stále více měřena a uznávána podle toho, jak se mu dařilo slepovat dané koalice, tj. provádět ty nejpokleslejší politické obchody, které výhradně dokážou zdůvodnit vhodnost těchto zástupců lidu pro politickou práci."
02. 04. 2012 | 22:19

fler napsal(a):

Namyšlený člověk zcela odtržený od života a opevněný tvrdým kalkulem a vidinou moci - to je papa Klaus. Tenhle člověk se vůbec neměl dostat do politiky a do čela republiky ani jako premiér a ani jako prezident. Takový nadutec ničí vše kolem sebe a rozeštvává všechny lidi. Jeho řeči, mimika, postoje - to je samolibost sama. Nezná ohledy a u mě skončil, když hovořil o tom, že žádné peníze nejsou špinavé. To, že vůbec nedovede rozlišit ničivost korupce - to je další střípek do jeho celkové osobnostní mozaiky.
03. 04. 2012 | 00:26

Abe Normalni napsal(a):

Glosator: Hadam, ze je to Hitlerova charakteristika parlamentni demokracie? Oni moc dobre vi, proc tu knihu u nas zakazali vydavat. A taky moc dobre vi, proc lzou o politicke orientaci nacistu, o jejich metodach a cilech. Prilis by se to podobalo metodam a cilum nekterych soucasniku.
03. 04. 2012 | 01:03

Acidburn napsal(a):

Karle Hvížďalo, společnost radikalizujete právě vy a vaši novinářští soudruzi. Z odposlechů Béma a Janouška (a x dalších lidí) jsou zřejmé trestné činy? Tak je zkuste kvalifikovat. Že BIS neoznámila orgánům činným v trestním řízení trestné činy? Tak proč totéž neudělali ostatní aktéři celé aféry, kteří doposunovali pět let staré odposlechy až do novin? Podali snad trestní oznámení Kmenta nebo Čásenský?

Odposlechy jsou natolik nejasné, že k nim musí novináři vydávat obsáhlý manuál, aby čtenář věděl, co si má myslet. Dělají to jen o málo chytřeji než vy, který rovnou pronese perlu: "...sdělení, které může bedlivější čtenář číst i tak, že korupce, na kterou systematicky média upozorňují, je podstatou našeho systému a že prezident právě ji svými kroky bere pod ochranu...". Nádherný příklad manipulace: kdo s vámi nesouhlasí, tedy výroky prezidenta interpretuje jinak, není "bedlivý". Prostě je to povrchní roztěkanec, co nedává pozor a neumí se orientovat. Takového je potřeba hned zesměšnit, než se jeho názorů někdo chytí.

Klausovi se nelíbí odposlechy, což je podle vás a vašich spřátelených novinářů hrozné. Důvody vašeho zhrození a kritiky však nespočívají v údajné snaze Klause podporovat odposlouchávané "dacany" v jejich nekalých rejdech, ale v tom, že byste byli v tu ránu bez práce a bez politického vlivu.

Kouskování odposlechové aféry je klasický, dekádami ověřený postup, který novinářům zajišťuje moc a peníze. Veřejnost nikdy nevidí a neuvidí celý obraz, ale pouze fragmenty, které má vidět, doplněný kontextem, který není schopna ověřit, aby "logicky" dospěla k závěrům, které vy, pane Hvížďalo, potřebujete a posloužila tak cílům, kterými se však ani vy, ani Kmenta či Čásenský nechlubíte. Do toho se dávkují temné narážky na další jména a další skandály, které budou zveřejněny sice ne hned zítra, ale "brzy". Politiky i občany je třeba řádně vyděsit, protože s vyděšenými lidmi se snáze manipuluje.

O nic jiného v těchto kauzách nejde, což dokazují konce těchto afér - policie nemá prakticky co vyšetřovat, zveřejnění odposlechů účinně maří vyšetřování a varuje jejich aktéry před dalšími pitomostmi (včas se zničí případné důkazy), samotné odposlechy pak nemohou být použity ani u soudu, neboť obvykle nejsou pořízeny v souladu s platným právem. Nemožnost policejního vyšetřování je pak těmi samými novináři označována za další nepřímý důkaz moci „kmotrů“ a „lobbistů“, kteří mají policii pod palcem. Že jde ve skutečnosti o objektivní nemožnost kauzu dotáhnout do konce, obvinit, usvědčit a zavřít její aktéry, už nikoho nezajímá.

V odposlechových kauzách nejde ani o odstranění Béma, Bárty, Drobila či Janouška nebo někoho podobného - Bém byl dávno před zveřejněním odposlechů politická mrtvola, Kočí či Bárta také. Jimi vyklizené pozice převzali jiní, ale o těch se nepíše, novináři neodhalují živé kauzy, ale otvírají kauzy pěkně uleželé.

Kdo by se bránil odposlechům s poukazem na nepřípustnost takového zásahu do soukromí, všichni novináři přeřvou heslem: „kdo je poctivý, nemá co skrývat“. V tom případě byste, pane Hvížďalo, mohl jít nejlepším příkladem – zkuste si jeden týden zveřejňovat kompletně všechno, co kdy komu řeknete – do telefonu, na ulici, v práci, doma. Vždyť by vám to nemělo vadit?! Žijte z bytech s průhlednými zdmi, choďte v průsvitných šatech, všechno ze svého života zveřejňujte – pak snad budete mít morální právo obhajovat špiclování a šmírování druhých. Ale do té doby ne.

Novináři, kteří s takovou vervou odposlouchávají druhé, nejsou ochotni nikdy odhalit své zdroje. Není vyloučeno ani to, že jsou sami pouhým nástrojem stejně odporných „kmotrů“, proti kterým bojují. Kdo dal Kmentovi nahrávky? Šlo o stejně „důvěryhodný zdroj“, jako je ožralá poslankyně Kočí? Dal zdroj novináři nahrávky celé, nebo jen jejich části? A odkdy měl Kmenta nahrávky k dispozici? Kolik za ně svému zdroji zaplatil, co pro něj na oplátku bude muset Kmenta udělat? Nebo nahrávky novinář získal vydíráním ve stylu: „když nedáš materiál na Janouška, zveřejním materiály na tebe“?

Na tyto otázky se nikdo neptá, ani vy ne, ale jsou zcela na místě. Po všech těch pseudokauzách už by veřejnost alespoň jednou mohla znát všechna fakta a udělat si vlastní názor. To je ale to poslední, co všichni hrdinní odhalovači cizích telefonátů s novinářskou licencí potřebují.
03. 04. 2012 | 01:42

Acidburn napsal(a):

Blábol "slovenského" novináře Nicholsona, otištěný v deníku SME, s velkou škodolibostí otiskla prakticky všechna česká média. Slováci by si však měli zamést před vlastním prahem - ačkoli Fico v kauze Gorila figuruje taktéž (jeho jméno padlo cca 140krát), dostal důvěru téměř padesáti procent oprávněných voličů. Nevím, kde bere Nicholson tolik drzosti poučovat české občany, kdo je onou "žábou na prameni", když nezvládl uvolnit pramen u sebe doma. Že v České republice není žábou na prameni nebo ochráncem korupce Klaus, ale nejrůznější Íčka a Týčka, to je po posledních pěti letech snad už jasné. Ale k plivnutí si na současného prezidenta je každá slina dobrá.

Není náhodou, že jste si, pane Hvížďalo, vybral jen některé části Klausova článku (celý je dostupný zde: http://www.klaus.cz/clanky/3074 ), není vůbec žádná náhoda, že jste ani tyto části necitoval přesně, protože to byste mohl psát leda o počasí. Nejzábavnější je však vaše šáblá logika, se kterou tvrdíte, že Klaus snahou o zachování statu quo vlastně radikalizuje společnost a dává tak šance extrémistům a populistům. Pokud by váš výrok byl pravdivý, pak by musel být Klaus v pozici sadaře, který si pod sebou podřezává větev, na které sedí. nechcete mi snad namluvit, že by byl Klaus tak hloupý, nebo ano?

Vaše předstíraná starostlivost o Českou republiku a demokracii je až dojemná, vzhledem k tomu, že Holešovské výzvy, různí Popelkové, Okamurové a Babišové, jsou především váš produkt, také váš výtvor. Vy, pane Hvížďalo, a další novináři, radikalizujete občany. Manipulujete jimi, štvete je navzájem proti sobě, za viníka označujete současné politiky, politické strany a v důsledku celý dnešní "systém". Dokud dav naštvaných lidí jde ve směru, který mu podsouváte, a plní tak vaše cíle, je všechno v pořádku - problém nastává v momentě, kdy se dav vymkne i vaší kontrole a manipulaci. Pak můžete hodně rychle pozbýt všeho, co jste získali předchozí manipulací.

To je ta hra s ohněm, o které Klaus ve svém článku hovoří. A nesnažte se mi namluvit, že jste jeho článek nepochopil.
03. 04. 2012 | 02:01

ghislain napsal(a):

Takže ovčané na vás zbývá
přenášení usnesení vlády, stran ODS,VV,
TOP09-dss(další strana slizkých hadů)
a rozumy V.Klause do praxe a svou usilovnou
málo placenou prací vytváření hodnot
pro milovanou kapitalistickomafiánskou
Českou republiku a její loupežnickozlodějské
vládnoucí představitele.
03. 04. 2012 | 10:13

scallop napsal(a):

Acidburn

A ja uz myslel, ze Klausovi fanousci jsou takovi stydlinove, ze se neozvou. Jen piste a delsi prispevky !
03. 04. 2012 | 10:19

Acidburn napsal(a):

To scallop: ale tady o Klause vůbec nejde.
Tady jde o způsob práce českých novinářů, který spočívá v proklamovaném potírání korupce skrze cílené úniky informací a skrze odposlechy a jejich desinterpretaci. Bohužel už se jen málokdo zeptá, jak se odposlechy vůbec dostaly k novinářům a kolik získání třeba části spisu či kontrolních závěrů stojí. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že je novinářům dávají jejich dobře utajené zdroje jen tak, z nudy či z dobroty srdce. Novináři prostě korumpují své zdroje, aby od nich dostali informace - nezdá se ovšem, že by to někomu snad vadilo. Prostě korupce politiků je špatná, áno, zatímco korupce novinářů je (nejen podle Hvížďaly) v pohodě, protože slouží dobrému záměru - tedy skandalizaci konkrétních osob.

Že se proti tomuto stylu práce ozval prezident republiky, který má stále nemalou podporu veřejnosti, takže je třeba jeho názor co nejrychleji desinterpretovat, je druhá věc. Z pohledu Hvížďaly, Peheho a dalších lumenů je to už jen přidaná hodnota, která jim zvyšuje čtenost.
03. 04. 2012 | 10:34

scallop napsal(a):

Acidburn

Nemam chut diskutovat, jestli je horsi unik odposlechu nebo jeho obsah. V tomto pripade je to natolik jasne, ze mi to za diskuzi nestoji.

Klaus je prezident a vyslovil se jasne: odposlechy nemely uniknout, obsah nemel byt znam. Jde o nej.
03. 04. 2012 | 10:46

Jmena radsi ne... napsal(a):

scallop Hele ovecko, najdi si jmeno nejbohatsiho Cecha, zadej ho do google vyhledavani obrazku a prohlidni si tech 5 fotek, ktere ti to najde. A pak popremyslej, jak je mozny, ze cloveka, ktery napr. v posledni dobe za babku zprivatizoval Sazku (pote, co ji jeji vedeni za velmi podivnych okolnosti rizene privedlo do krachu) si ceske noviny netroufnou ani vyfotit, i kdyz jinym lezou az do postele. Pak si dej ledovou sprchu a snad ti dojde, ze jsou ti tu predhazovany mrtve rybky, zatimco zraloci si ukusuji dalsi sousta.
03. 04. 2012 | 10:48

Abe Normalni napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=739592
Na podobne tema od nasich sousedu. Hvizadala se sice pasuje na odbornika na Nemecko, ale ze by zpracoval treba nejake srovanani techto pripadu se asi nestane.
03. 04. 2012 | 10:52

Abe Normalni napsal(a):

Hradni klika vali, asi tu ma nekdo stazeny za.... nyni tedy budeme vse svadet na novinare, budeme si hrat tak dlouho s dezinformacema, az budou lidi v ulicích. Nejde jenom o to co unikne, ale ze tu jsou evidentní rozdily v zivotni urovni na to neni treba novinaru ma mila hradni estebacka kliko
03. 04. 2012 | 14:06

scallop napsal(a):

Jmena radsi ne..

Kellner je vyborny priklad, ukazuje neomylne ke Klausovi. Zadarmo mu prece mausoleum platit nebude.
03. 04. 2012 | 14:40

Čechobijec napsal(a):

Nemoc z ješitnosti,
se často vyskytuje u jedinců velmi nízkého sociálního původujako jsou bastardi,ašketi,cikáni....U V.K. došlo k chorobné ješitnosti s touhou se mstít.Obrovský rozsah jeho odpůrců musel být zničen za pomocných uší a jazyků. Založením zednářské lóže.Pro židy a židovské míšence.Mstu na národu provádí importem cikánů ze Slovenska. Škodí,soustřeďuje se na hlavní cíl ,tj pokladna.
03. 04. 2012 | 14:56

Abe Normalni napsal(a):

Abe Normalni(falesny) Krades nicky nebo co? Kazdy kdo ma jiny nazor nez ty je StBak. Ty ses cistej (jen krades jmena) :-D Zvykni si na to, ze maji lide ruzne nazory a ja rozhodne nebudu hykat blahem nad tim, ze se z medii stal vehikl diskreditacnich kampani mezi jednotlivymi vlivovymi skupinami. Ze Kmenta neni novinar, ale medialni kanal nekoho, kdo ma pristup k informacim je vcelku pravdepodobny. A ze jsou v tehle republice skutecni nedotknutalni snad taky je zrejme. Muj odhad je, ze se Janousek zkusil nacpat nekam, kde uz uraduji jini. A co se tyce zivotni urovne: Nezavid, ulevi se ti.
03. 04. 2012 | 15:04

Naštvaný napsal(a):

"záměrně?" To si fakt myslíte, že se Klaus vopičí po Havlovi?
03. 04. 2012 | 15:08

Jana napsal(a):

Při čtení mám mrazení v zádech. Pan Hvížďala jako vždy výstižně popsal situaci. Smutné je, že Václavu Klausovi stále ještě důvěřuje dost občanů, tudíž naše vyhlídky na budoucnost jsou chmurné.
Díky, pane Hvížďalo, za Vaši práci.
03. 04. 2012 | 15:24

Pavel Kejha napsal(a):

Lidé nanamlouvejme si, že korupčník, lhář, egoistický introvert a nesoudný komediant z hradu, by měl zájem radikalizovat naši společnost. Vždyť by tím především utrpěla jeho milovaná ODS. Ještě by někdo, v duchu radikalizace, mohl navrhnout zákon : VÁCLAV KLAUS SE ZASLOLUŽIL O VYKRADENÍ A ZKORUMPOVÁN9 NAŠEHO STÁTU A NUTNOSTI ZAČÍT PO DVACETI LETECH JEHO PŮSOBENÍ V POLITICE OPĚT OD ZAČÁTKU .. "
03. 04. 2012 | 15:30

Tes123 napsal(a):

Načasování úniků do medií vždy zavánělo manipulací veřejnosti. Tento případ možná raději takticky pustili mezi volbami, aby to protivník nepoužil před dalšími volbami a tak to stačilo ještě vyšumět. Oni potom budou ta recyklovaná ODS, jestli jim na to obyčejný volič zase skočí. Nikdy jsem nechápal, kde se jejich voliči berou, když těch profitujících tolik není.
03. 04. 2012 | 15:43

resl napsal(a):

tady jde o Klause, ne že ne. letošní rok už mu to schovávání v hradní noře neprojde. je to zbabělec a lhář.
03. 04. 2012 | 16:06

Pepa napsal(a):

Klaus tento stát de facto i de jure totálně zničil. Jednou bude hodnocen jako černá skvrna v dějinách tohoto státu. V osvícených dobách by skončil na popravišti.
03. 04. 2012 | 16:14

beruška 242 napsal(a):

ten tuneldědek by mel všechno co nakradl vrátit a mazat rychle i s Livii na slovensko a tam by mu dali pokouřit. Jina to vidím v této republice tak, že nám pomůže jenom mor a ten si nevybírá
03. 04. 2012 | 16:16

Karton napsal(a):

Myslím si, že ani autor, ani většina diskutujících nepochopila Klause. Ty odposlechy nebyly činěny na základě rozhodnutí soudu a jejich obsah je tak neurčitý, že BIS usoudila už před 5 lety, že v nich není žádné svědectví nějakého trestného činu. Pan Janoušek je povoláním lobbista a musí tedy udržovat kontakty s lidmi z politiky. On byl v té době bezúhonný. Jestli BIS špatně vyhotila obsah hovorů a nepodala trestní oznámení měl by být někdo z tehdejší BIS veden ke zodpovědnosti. Kvůli tomu teď zasedá parlamentní komise a o tom Klaus nehovořil, ani proti tomu nic nemá. On se jenom pozastavil nad tím, že někdo může tajně odposlouchávat hovory jakýchsi soukromých osob (zřejmě bezúčelně, protože bez závěrů) a tyto tajné hovory poskytnout agentuře ABL, která ve vhodný pro ni okamžik je začne postupně poskytovat mediím, která je zveřejňují. To není demokracie, ale zvůle někoho, který si hraje na Velkého bratra. Tento postup je protiústavní; porušení listovního tajemství je trestným činem.
03. 04. 2012 | 16:38

huricane napsal(a):

Pátá kolono bruselských úchyláků,v čele s Vámi agente Hvížďalo, jste horší než gestapo za protektorátu.Kmente, Čásenský,Komárku a celé zpravodajství ČT odtáhněte za svými chlebodárci.A nezapomeňte se zastavit u Bursíka, Zielence a Teličky.Oni se vás jistě ujmou.Ano, Vy a valná většina novinářů jste hrobaři českého národa.Ještě než odejdete do zapomění,zveřejněte okolnosti privatizací ve prospěch Havla a Schwarzenberga.Vážení páni novináři, to co si dovolujete vůči vlastnímu národu, si nedovolil ani Hitler se Stalinem.
03. 04. 2012 | 17:11

Zasvěcený napsal(a):

Možná ano, pane Hvížďalo (viz titulek). Podle MUDr.J.Hnízdila a mnohých dalších odborníků se jedná o prezidenta, který (ne)úmyslně podněcuje negativní emoce.
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=735998
Prezident má narcistickou poruchu osobnosti, tvrdí psycholog T.Halík.
www.halik.cz/rozhovory/tyden_210311.php
http://instinkt.tyden.cz/rubriky/ostatni/tema/narcis-klaus-odkvetani_25988.html
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
03. 04. 2012 | 17:58

Veronika napsal(a):

V.Klausovi se nepodařilo vstoupit do našich dějin jako nezpochybnitelný a úspěšný autor polistopadových změn. A protože těch pochybení, mystifikací apod. bylo z jeho strany příliš, je potřeba pokračovat a zachránit "své jméno" v dějinách naší země, Evropy ...
Proto to křečovité lpění na řadě nesmyslů, které od něho slyšíme v poslední době. Pane Hvížďalo, myslím, že jste zmapoval předpověď jeho příštího možného chování dokonale. Snad mu to nevyjde ....
03. 04. 2012 | 18:31

Vlado napsal(a):

Kritika p.Hvížďali potřebuje jistou odvahu, přesto,že se jedná
o seniora, který se o živobití bát nemusí. Po 23 letech se dozvídáme, že demokracie je ohrožena,tím že se veřejnost dozví o různých kauzách, které se dotýkají těch nejvyšších politiků.
Díky odposlechům. Tak se národ dozvídá o své úloze pěšáka na šachovnici. To je jeden z důvodů proč v kapitalismu chodí k volbám cca 60% oprávněných voličů. A o to věrchušce jde. Nevadí
když se dostaví i méně. Hlasy si pak stejně rozdělí vítěz s těmi co se dostanou do PARLAMENTU. 200 poslanců zasedne ať přijde k volbám voličů kolik chce.
03. 04. 2012 | 19:01

UmKab napsal(a):

Až to vezmou do rukou hvíždalovo čistí hoši tak bude extrémistou i chlap kterej odmítne teplouše.
03. 04. 2012 | 20:06

Jan Pospíšil napsal(a):

Volím KSČM a přeji si novodobé procesy s Kalousky, Klausy, Nečasy, Škromachy atd... a znovuobnovení trestu smrti za vlastizrádné a protilidové jednání...
03. 04. 2012 | 20:34

Michal Dlouhý napsal(a):

Klaus si vyložil nesprávně co je to být velká osobnost, a svého bludu se drží. Vystupuje povýšeně a zneužívá toho. To je můj názor.
03. 04. 2012 | 23:54

Radek napsal(a):

Zasvěcený, tito lidé o kterých se zmiňujete, trpí inferioritou, jsou infantilní, schází jim intelekt, včetně rádobynovináře, pravdoláskovce, který ještě dodnes nevysvětlil jak privatizoval se svazáky MF Dnes a kolik jim to hodilo, bývalého svazáka z Mladého světa - Hvížďali. Ten stále žije v přesvědčení, že když žil v emigraci,tak že má oprávnění k tomu, že když se vrátil, tak nám má rozdávat moudra a být ustanoven do výnosné funkce. Zatím však kam přišel a chvíli pobyl, si všude namlátil a musel odejít.
04. 04. 2012 | 11:43

Radek napsal(a):

Je zde spousta příspěvků, které urážejí pana prezidenta, je vidět, jací lidé zde diskutují. Bývalí, nebo i současní komunisté, jejich stálí provokatéři a písálkové, dále nedocenění lidé, hrají si zde na novináře a politology, různé socky, zelené mozky, ti co se chodí přivazovat k elektrárnám a také lidé bez mozku / divím se že umí zapnout počítač /, zkrátka póvl. Je vám to soudruzi na nic, V. Klause se to nedotkne, on to nečte. V. Klause znám přes čtyřicet let, tak vím jak je nesmírně vzdělaný, pracovitý a stále jde za svým cílem, udělat z této země prosperující evropský stát. Jsou zde však určití lidé, kteří mu v tom brání. Mohu mu věřit, má široký rozhled, protože je vysoce vzdělaný, nedá se nějakými kariéristy z EU opít rohlíkem. Vždy má argumenty, které mu konkurenti nevyvrátí. Někdo mu vyčítá, že se vyjadřuje ke klimatologii, to je pravda, ale on ji má nastudovanou lépe než některý klimatolog. Bohužel za rok končí, my však se 60% obyvytel věříme, že nekončí v politice a nenechá tuto zemi bolševikům a jednoduchým socanům - kariéristům na pospas a bude jim šlapat na paty. V. Klaus právě proto že byl kdysi na stážích v úspěšných ekonomických státech, tak ví, co je potřeba dělat, abychom se k nim přiblížili. Prof. Ing. V. Klaus, CSc., je nejlepší prezident v historii naší republiky, škoda že nemůže vládnout dále.
04. 04. 2012 | 12:14

Dale Cooper napsal(a):

To Radek:
Skutečně skvělá ironie! :-)
04. 04. 2012 | 15:02

Zasvěcený napsal(a):

ad Radek

Nemyslím si, že pan Hvížďala je nějaký intelektuální chudák.
Pane Radku, Klaus podle všeho trpí poruchou osobnosti. To tvrdí psycholog T.Halík.
www.halik.cz/rozhovory/tyden_210311.php
A nejen on.
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
Nebo Vy si myslíte, že se chová jako biofilní člověk?
V.Klaus by se dobře vyjímal v knize psychiatra Davida Owena "Nemocní mocní".
www.bookfan.eu/kniha/110848/Nemocni-mocni-Nemocna-psychika-vrcholnych-predstavitelu-vlad-za-poslednich-sto-let
www.novinky.cz/zena/styl/256322-jak-nemoci-vudcu-menily-beh-dejin.html

P.S. Klaus se uráží dobře, protože poskytuje hodně munice k urážení, pane Radku.
04. 04. 2012 | 17:39

Zdeněk Wachfaitl Praha napsal(a):

A co když Klaus radikalizuje svými výroky společnost záměrně?

Pane Hvížďalo, to vy budete spíše drozd, než aby měla smysl otázka v nadpisu blogu... To se opravdu směju
*
04. 04. 2012 | 21:03

JardaV napsal(a):

Pokud se Klausovi opravdu podaří zlikvidovat podstatu našeho politického systému,pak by si zasloužil zlatou sochu.Je ovšem zvláštní,že pomáhal tento systém rozběsnit,a teď se děsí,jaký hnus z toho vzešel.Jeho cesta z paneláku na Proseku do vily ve Švýcarsku za cca 180 miliónů jistě není lemovaná brigádama po nocích a prací přes čas....
05. 04. 2012 | 11:11

Radek napsal(a):

Dale Cooper

to není ironie, ale fakta. Sežeňte si knihu V.K. " Co jsem kdy pronesl ", přečtěte si jí, porovnejte, co se z jeho prognóz splnilo. Budete z porovnání překvapen a možná se vám rozsvítí. Je možné, že to také nepochopíte, protože na to nemáte buňky.

Zasvěcený,
poruchou osobnosti zřejmě trpíte Vy a o " nedoceněném " flanďákovi, který se sám pasuje na všechno možné a není nic než farář, hlavně pravdoláskovec, o kterém už si dnes myslí své i široká veřejnost, mně neříkejte co si myslí o V.K., protože nemůže skousnout, že ho V. Klaus má prokouknutého a také párkrát ho zklidnil. Halík není žádný psycholog, je to spíše šaman. Nezapomeň, takoví primitivní jedinci s IQ 40, jako jsi ty, nemohou takto vysoce vzdělaného člověka prof. pro obor financí na VŠE v Praze, docenta v oboru ekonomie, Ing. V. Klause, CSc., ovládajícího pět světových jazyků urazit. Pochopils ?

Pepo a beruško 242
Běžte za roh a dejte si po pár facek, ať se proberete.

J. Pospíšil, to nám nesděluj že volíš KSČ, psychologové zveřejnili že je u nás přes 30% blbů,tak se tomu není co divit. Zřejmě máš rád krev a těmto potomkům vrahů ještě kape z rukou.

JardaV
K tvému příspěvku není co dodat, asi už po ránu sis dal dávku, viď ?

hurican, máte pravdu, správně jste na ně ukázal. Nedosáhli svých cílů / nic neumějí a neznají /, tak tady kolem sebe chrlí zlobu a zášť. Hvížďala, svazák z Mladého světa, kde působil za normalizace spolu s Johnem / Rajónem /, zprivatizoval mládežnické noviny Mladou frontu spolu s dalšími svazáky, Komárkem, atd., prý naprosto čistě / ? /, mněl by nám to konečně vysvětlit jak to bylo.
05. 04. 2012 | 20:50

JardaV napsal(a):

Pro Radka

Dávku čeho??V jakém stavu jsi asi ty,když neuneseš odlišný názor,než máš sám??Jak
tě může drobná poznámka takhle rozběsnit.Ještě zchází,abys také ohodnotil moje IQ,rád se zasměju.A připoj svoje číslo,pokud jsi nějaký test vyzkoušel.Jinak z tvých komentářů je cítit nenávist,a to je špatný rádce při vytváření názorů.Jak jsi na tom zdravotně?Většinou lidi plní nenávisti mají problémy se žlučníkem,dvanásterníkem nebo se žaludkem.Dnes je svátek ukřižování nějakého Krista Ježíše,vyzkoušej třeba pokoru a lásku - tedy ne k penězům,ale k něčemu nebo někomu jinému.K té krvi kapající z rukou - řekl bys do očí potomkům R.Heidricha totéž,co jsi tu napsal???
06. 04. 2012 | 12:05

Radek napsal(a):

JardaV

soudruhu Jardo Veliký, snesu odlišný názor, ale musí mít opodstatnění. Nemám rád idioty a lži. Dle toho co si o prezidentovi napsal, zvláště o té vile ve Švýcarsku, tvoje IQ bude 20 - 34 tj., těžká mentální retardace. Dám ti doporučení, zajdi k lékaři a řekni mu diagnózu - oligofrenie. On už zařídí další. K tomuto hodnocení mně vede tvůj výrok : " dnes je svátek n ě j a k é h o Krista Ježíše. Svědčí to o naprosto snížené inteligenci. Opodstatněí má např. můj výrok o kapající krvi z rukou. Potomkům Heidricha bych to neřekl, protože tady na rozdíl od komunistů nejsou. Ty zřejmě si ještě komunistické holátko, posloucháš pouze soudruhy rodiče a proto je ti všechno divné. Podle ÚDV, který shromažďuje dokumenty / pro mne nemusí, já tu dobu pamatuji /, bylo pro polit. trestné činy : 247 mužů + dr. Horáková popraveno, 282 osob zemřelo při pokusu o útěk / za svobodou /, 4 500 lidí zemřelo v base, do vězení z pol. důvodů odsouzeno 205 000 lidí / tresty až doživotní /, do táborů nucených prací bez soudu zařazeno 20 000 lidí. Do ciziny uprchlo 170 938 občanů, do PTP zařazeno 22 000 vojáků. Už si ty troubo pochopil, proč píšu o těch krvavých rukou ?
06. 04. 2012 | 12:49

kocman napsal(a):

Klaus lidi neradikalizuje,ani záměrně ani nezáměrně.
Ale dává nahlas najevo,jak velký blbec to je.
A co když Vy píšete takové články,abyste lidi záměrně radikalizoval?
08. 04. 2012 | 11:34

Radovan II. napsal(a):

Pane Hvížďalo,
pohár trpělivosti českého národa už dávno přetekl.Vláda,která neumí řídit stát a jeho ekonomiku tu nemá co dělat.Vláda,která doslova vykořisťuje obyčejné lidí a bohatým cpe horem spodem je vláda asociální nemá v EU obdoby. V EU je průměrný plat obyčejných občanů 40- 60 tisíc nepočítám Rumunsko a Bulharsko, u nás je 3 x menší a ceny už skoro všechny stejné. Je to po 22 let normální??? Kde máme ten ráj, co slibovali v roce 1989. My bychom ani ráj nechtěli, nudili bychom se, ale chceme za poctivou práci slušně žít. Co pak chceme tak mnoho ???

Quo vadis Česko, s vládou ODS a Topky do pekel.
Zase potrestání v minulých dnech odnesly jen malé ryby ve VV. Ty štiky jsou v ODS a v Topce. Za 22 let mají tolik špíny za nehty, že by mohli pohnojit všechna pole v Česku. Připravili občany o státní majetek, který patřil všem a má ho v "v kapse" jen hrstka chrtů, kteří jsou většinou napojeni na ODS a Topku. Už se nemůžeme dočkat kdy tyto nabalené strany skončí? Ale nebudou to mít lehké, už se konečně prosadí majetkové přiznání a tito tuneláři a lupiči, konečně vrátí co ukradli. Nejsou to žádná vymyšlená hesla, je to bohužel smutná pravda a někteří to ještě nepochopili. Kdyby se nerozkradlo všechno,tak máme průměrný plat aspoň 30 tisíc, stále bychom byly pozadu oproti sousedním státům. které jsme měli podle Klause dohodnit už v r. 1999. Někteří si sami stanovili platy vyšší než je normální v sousedních státech vůči průměrnému platu, jako bankovníci, manažeři- "česky obyčejní vedoucí" s ohromnými platy, neodpovídajícími jejich praci. někteří úředníci ministerstev, hejtmanství a mnoha radnic. Že se nestydí, mít tak vysoké platy, když průměrný plat je sotva 50 % platu v jiných zemích.
Nestydatost těchto lidí nezná mezí, k těmto platům si ještě dávají statisícové odměny a ohromné odchodné, a nevadí jim, že občané mají jen 2 - 3 "žebrácké platy" jako odchodné a naději na další práci skoro žádnou. Nestydatí jsou i někteří důchodci, kteří měli dobré trafiky 20 let a stále hrabou na dobrých místech, i když často mají Alzheimra. A bohužel je to smutné, že jsou to často disidenti, kteří nám slibovli ráj na zemi. My čekáme a čekáme už 22 let. Také slibovali dodržování lidských práv a svobod, ale moc se nezměnilo Bohatí si dělají co chtějí, hlavně stále hrabou. A občané se odírají do morku kosti. Já bych navrhoval, aby všichni co mají ty nakradené miliony, šli povinně na rentgen mozku - EEG. Je podezření že už tam nemají mozek, ale peníze, proto jsme v takovém srabu.
I am sorry.
Have nice days.
14. 04. 2012 | 15:35

Jenda Piskač napsal(a):

Pane Hvížďalo, Vaše nedokonalosti v logice argumentace bych celkem snesl, je to konec konců věc názoru, ale to, že používáte neexistujícího slovesného tvaru "příchozivší", to je za hranou rozumné tolerance.
02. 04. 2013 | 12:01

DalRimaDatt napsal(a):

Dear Sir or Madam! present: - <a href=http://eurovids.us/>breaking the porn addiction </a> - beach hunter porn :.tricia doerksen porn star :::<a href=http://kamagra-100mg-online.blog.hr/>Kamagra 100mg canada prescription </a> - viagra Kamagra levitra :.Buy Kamagra on the net and <a href=http://buynowgelskamagra.blog.hr/>Buy Kamagra medication online </a> - Kamagra Oral Jelly sequence :.Kamagra 6 hour delivery - <a href=http://gojellkamagra.blog.hr/>Kamagra store </a> - online pharmacy Kamagra delivered overnight :.Kamagra overnight delivery fed ex ...!!! Good-bye
____________________________________________
<a href=http://sale-go.ru/>онлайн займ </a> - займы населению без справок и поручителей
23. 04. 2013 | 22:16

assogyanigh napsal(a):

Good night! you look: - <a href=http://jellykamagraoral.blog.hr/>kamagra postal order </a> - what are kamagra pills :.alpha teens porn :::<a href=http://kamagra100.blog.hr/>buy kamagra viagra india </a> - buy kamagra online :.kamagra pill web tv and <a href=http://eurovids.us/>porn tube lists </a> - free computer porn :.Kamagra information home - <a href=http://buyersofkamagra.blog.hr/>Viagra Kamagra UK </a> - Cheap Kamagra in australia :.Kamagra shop net ...Good-bye
===
<a href=http://sale-go.ru/>мини кредит </a> : - кредит справок и поручителей ...!!!
23. 04. 2013 | 23:32

assogyanigh napsal(a):

What a pleasant suprise! you look: - <a href=http://cheapestkamagra.blog.hr/>wiagra kamagra </a> - Kamagra Oral review Jelly Online :.nick capra gay porn star :::<a href=http://kamagra100.blog.hr/>kamagra blindness </a> - www Kamagra de :.super Cheap Kamagra pills and <a href=http://eurovids.us/>70s french porn stars </a> - free stories of porn :.Buy Kamagra online - The best treatment for ED Impotence - <a href=http://gookamagra.blog.hr/>kamagra india </a> - purchase Online Kamagra next day delivery :.Kamagra powered by phpbb ...Goodbye
===
<a href=http://sale-go.ru/>займ онлайн мгновенно </a> : - займ онлайн мгновенно ...!!!
24. 04. 2013 | 19:56

Eminespeesk napsal(a):

Dear Sir or Madam! you look: - <a href=http://evakamagramedicine.blog.hr/>Cheap Kamagra Online prescription </a> - kamagra testen :.free porn horny pharo :::<a href=http://buy-kamagra.blog.hr/>kamagra by ajanta on line </a> - Kamagra UK pay pal :.Kamagra Oral Jelly UK ajanta pharma and <a href=http://eurovids.us/>sex between student teacher porn </a> - halo porn sex with cortana :.canadian drugs Kamagra - <a href=http://kamagralawsellinguk.blog.hr/>lowest price Kamagra xr Online </a> - Generic Online Kamagra overnight :.Kamagra Oral Jelly suppliers UK stockholm hotell ...Let's keep in touch
===
<a href=http://sale-go.ru/>онлайн займ </a> : - кредит справок и поручителей ...!!!
25. 04. 2013 | 20:14

Muxurpaxy napsal(a):

Welcome! it for you: - <a href=http://emosidkamagra.blog.hr/>Buy Kamagra online consultation US </a> - Kamagra 100mg Oral Jelly companies :.free porn movie tgp :::<a href=http://kamagra-online-drug-stores.blog.hr/>Buying Generic Kamagra Online pharmacy </a> - Kamagra 100mg tadalafil Generic drugs :.Buy Generic Kamagra best online and <a href=http://eurovids.us/>free hermaphrodite porn videos </a> - tenjiho tenge porn :.Cheap Generic overnight Kamagra Canada delivery overnight - <a href=http://gokamagrasoft.blog.hr/>worldwide supplier of kamagra </a> - UK viagra Kamagra :.kamagra oral jelly ...I'm looking forward to seeing you again
===
<a href=http://sale-go.ru/>кредит без посещения банка </a> : - мини кредит ...!!!
29. 04. 2013 | 18:57

GandincannA napsal(a):

What's news?! you look: - <a href=http://coolwilkamagra.blog.hr/>Kamagra blog </a> - kamagra quick :.disgusting porn clips :::<a href=http://kamagra-100mg-online.blog.hr/>low cost Kamagra online fast delivery </a> - Cheap Kamagra jellies dysfunction :.Buy Cheap Kamagra UK and <a href=http://eurovids.us/>free buffie the body porn </a> - porn pictures the increadibles :.Kamagra cheao - <a href=http://onkamagraline.blog.hr/>Oral Jelly review UK Kamagra tablets </a> - www Kamagra nl :.Generic Kamagra overnight shipping order ...See you later
===
<a href=http://sale-go.ru/>мини кредит </a> : - кредит он-лайн ...!!!
04. 05. 2013 | 03:50

GandincannA napsal(a):

Good night! interestingly you: - <a href=http://gelmitkamagra.blog.hr/>Kamagra blister packs </a> - Kamagra Oral Jelly 100mg suppliers sildenafil citrate :.asian porn samples :::<a href=http://kamagra-fedex.blog.hr/>Kamagra 100mg online Cheap Generic viagra </a> - Kamagra Generic :.green kamagra pills and <a href=http://eurovids.us/>early katie morgan porn </a> - download gay porn :.kamagra or viagra - <a href=http://kamagrablisterpacks.blog.hr/>Kamagra sildenafil 100mg tablets </a> - Kamagra UK online ajanta :.super Kamagra low ...See you later
===
<a href=http://sale-go.ru/>кредиты </a> : - займ онлайн мгновенно ...!!!
05. 05. 2013 | 08:55

DeliJicescied napsal(a):

Здраствуйте!Сделать рекламу своего бизнеса! Тогда читайте новость - <a href=http://bazar.sumy.ua/>дать объявление бесплатно </a> - спорт инвентарь , <a href=http://okibazarsumyua.blog.hr/>каталог досок объявлений Сумы </a> - электроника и бытовая техника , <a href=http://profitbit.com/user/Galsunpappy/>доска объявлений города </a> - доска объявлений города и <a href=http://www.viporno.ru/user/Opedetepdus/>Сумы объявления bazar.sumy.ua </a> - каталог досок объявлений Сумы или <a href=http://3ona.com/user/Neumeplepsy/>продать квартиру. купить квартиру </a> - Добавить объявление Бесплатная доска г.Сумы ... Удачи Всем!
09. 05. 2013 | 00:53

weitnensaxids napsal(a):

Get amazing online web traffic using superb xrumer service today. We are able post your marketing post up to 10K forums worldwide, get thousands of backlinks and great web traffic in very short time. Most affordable and most powerful service for web traffic and backlinks in the world!!!!
Price just from $29 your post will be published up to 100000 forums worldwide your website will get insatnt traffic and massive increase in rankings just after few days or weeks. Order now:
[url=http://xrumerservice.org/]xrumer blast[/url]
29. 11. 2013 | 09:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy